LibFM 1.2 - en to ca translation catalogue (379 entries)

en: %s files
ca: %s fitxers

en: %u byte | %u bytes
ca[0]: %u octet
ca[1]: %u octets

en: (None)
ca: (Cap)

en: <No subfolders>
ca: <No hi ha subcarpetes>

en: <b>%s file:</b>
ca: <b>%s Fitxer:</b>

en: <b>%s files:</b>
ca: <b>%s fitxers:</b>

en: <b>Access Control</b>
ca: <b>Control d'accés</b>

en: <b>C_hange content:</b>
ca: <b>Can_vieu-ne el contingut:</b>

en: <b>C_ommand line to execute:</b>
ca: <b>Línia d'_ordres per executar:</b>

en: <b>Choose icon from:</b>
ca: <b>Trieu la icona:</b>

en: <b>Co_mmand:</b>
ca: <b>_Ordre:</b>

en: <b>D_escription:</b>
ca: <b>D_escripció:</b>

en: <b>Data transferred:</b>
ca: <b>Dades transmeses:</b>

en: <b>Errors occurred before file operation was stopped.</b>
ca: <b>Hi ha hagut errors abans que l'operació de fitxer s'aturés.</b>

en: <b>Errors occurred:</b>
ca: <b>S'han produït alguns errors:</b>

en: <b>File Contain_s:</b>
ca: <b>_Contingut del fitxer:</b>

en: <b>File Size</b>
ca: <b>Mida del fitxer</b>

en: <b>File Type</b>
ca: <b>Tipus de fitxer</b>

en: <b>File _Name Patterns:</b>
ca: <b>Patrons de _nom de fitxer:</b>

en: <b>File operation is in progress...</b>
ca: <b>Operació de fitxer en curs...</b>

en: <b>File type:</b>
ca: <b>Tipus de fitxer:</b>

en: <b>File:</b>
ca: <b>Fitxer:</b>

en: <b>G_roup:</b>
ca: <b>_Grup:</b>

en: <b>In:</b>
ca: <b>A:</b>

en: <b>Last Modified Time</b>
ca: <b>Hora de l'última modificació:</b>

en: <b>Last access:</b>
ca: <b>Últim accés:</b>

en: <b>Last modification:</b>
ca: <b>Última modificació:</b>

en: <b>Last permissions change:</b>
ca: <b>Últim canvi de permisos:</b>

en: <b>Location:</b>
ca: <b>Ubicació:</b>

en: <b>Mail Client</b>
ca: <b>Client de correu</b>

en: <b>O_wner:</b>
ca: <b>P_ropietari:</b>

en: <b>Open _with:</b>
ca: <b>Obre a_mb...</b>

en: <b>Plac_es to Search:</b>
ca: <b>_Llocs on cercar:</b>

en: <b>Select an application to open "%s" files</b>
ca: <b>Seleccioneu una aplicació per obrir fitxers «%s»</b>

en: <b>Size on disk:</b>
ca: <b>Mida en disc:</b>

en: <b>Special bits:</b>
ca: <b>Bits especials:</b>

en: <b>Target file:</b>
ca: <b>Fitxer de destinació:</b>

en: <b>Terminal Emulator</b>
ca: <b>Emulador de terminal</b>

en: <b>The file operation was completed with errors.</b>
ca: <b>L'operació amb el fitxer s'ha completat amb errors.</b>

en: <b>There is already a file with the same name in this location.</b>
    
    Do you want to replace the existing file
ca: <b>Ja existeix un fitxer amb aquest mateix nom en aquest lloc.</b>
    
    Voleu reemplaçar el fitxer existent

en: <b>These special codes can be used in the command line:</b>
      <b>%f</b>: Represents a single file name
      <b>%F</b>: Represents multiple file names
      <b>%u</b>: Represents a single URI of the file
      <b>%U</b>: Represents multiple URIs
ca: <b>Es poden emprar aquests codis especials a l'intèrpret d'ordres:</b>
      <b>%f</b>: representa el nom d'un sol fitxer
      <b>%F</b>: representa el nom de múltiples fitxers
      <b>%u</b>: representa un sol URI de fitxer
      <b>%U</b>: representa diversos URI de fitxer

en: <b>Time remaining:</b>
ca: <b>Temps restant:</b>

en: <b>To:</b>
ca: <b>A:</b>

en: <b>Total count of files:</b>
ca: <b>Recompte total de fitxers:</b>

en: <b>Total size of files:</b>
ca: <b>Mida total dels fitxers:</b>

en: <b>Web Browser</b>
ca: <b>Navegador web</b>

en: <b>_Access content:</b>
ca: <b>_Accediu al contingut:</b>

en: <b>_Application name (optional, set it to keep association)</b>
ca: <b>Nom de l'_aplicació (opcional, establiu-ho per mantenir l'associació)</b>

en: <b>_Execute:</b>
ca: <b>_Executa:</b>

en: <b>_Name:</b>
ca: <b>_Nom:</b>

en: <b>_Tooltip:</b>
ca: <b>_Consell:</b>

en: <b>_View content:</b>
ca: <b>_Visualitzeu-ne el contingut:</b>

en: <b>_Working directory:</b>
ca: <b>Directori de _treball:</b>

en: Any valid content type can be entered here. Wildcard '*' is allowed at end of the type. Multiple types should be separated with ';'.
ca: Aquí es pot escriure qualsevol tipus de contingut vàlid. El comodí "*" és permès al final de cada tipus. Si hi ha més d'un tipus caldria separar-los amb ";".

en: Anyone
ca: Tothom

en: Applications
ca: Aplicacions

en: Are you sure you want to empty the trash can?
ca: Esteu segur que voleu buidar la paperera?

en: Blank Blu-Ray Disc
ca: Disc Blu-Ray en blanc

en: Blank Blu-Ray R Disc
ca: Disc Blu-Ray R en blanc

en: Blank Blu-Ray RW Disc
ca: Disc Blu-Ray RW en blanc

en: Blank CD-R Disc
ca: Disc CD-R en blanc

en: Blank CD-ROM Disc
ca: Disc CD-ROM en blanc

en: Blank CD-RW Disc
ca: Disc CD-RW en blanc

en: Blank DVD+R DL Disc
ca: Disc DVD+R DL en blanc

en: Blank DVD+R Disc
ca: Disc DVD+R en blanc

en: Blank DVD+RW DL Disc
ca: Disc DVD+RW DL en blanc

en: Blank DVD+RW Disc
ca: Disc DVD+RW en blanc

en: Blank DVD-RAM Disc
ca: Disc DVD-RAM en blanc

en: Blank DVD-ROM Disc
ca: Disc DVD-ROM en blanc

en: Blank DVD-RW Disc
ca: Disc DVD-RW en blanc

en: Blank HD DVD Disc
ca: Disc HD DVD en blanc

en: Blank HD DVD-R Disc
ca: Disc HD DVD-R en blanc

en: Blank HD DVD-RW Disc
ca: Disc HD DVD-RW en blanc

en: Blank MO Disc
ca: Disc MO en blanc

en: Blank MRW Disc
ca: Disc MRW en blanc

en: Blank MRW/W Disc
ca: Disc MRW/W en blanc

en: Blank Optical Disc
ca: Disc Òptic en blanc

en: Blu-Ray Disc
ca: Disc Blu-Ray

en: Blu-Ray R Disc
ca: Disc Blu-Ray R

en: Blu-Ray RW Disc
ca: Disc Blu-Ray RW

en: By File _Type
ca: Per _tipus de fitxer

en: By _Modification Time
ca: Per hora de _modificació

en: By _Name
ca: Per _nom

en: By _Size
ca: Per _mida

en: Bytes
ca: Octets

en: CD-R Disc
ca: Disc CD-R

en: CD-ROM Disc
ca: Disc CD-ROM

en: CD-RW Disc
ca: Disc CD-RW

en: C_ontent
ca: C_ontingut

en: C_opy Here
ca: C_opia-ho aquí

en: C_ustom Command Line
ca: Línia d'ordres _personalitzada

en: Cancelled
ca: Cancel·lat

en: Cannot access destination file
ca: No es pot accedir al fitxer de destinació

en: Cannot copy a folder into its sub folder
ca: No es pot copiar una carpeta a la seva subcarpeta

en: Cannot copy file '%s': not supported
ca: No es pot copiar el fitxer %s: no s'admet

en: Cannot create XML definition for '%s'
ca: No es pot crear una definició XML per a "%s"

en: Cannot create a link on non-native filesystem
ca: No es pot crear un enllaç simbòlic en un sistema de fitxers no nadiu

en: Cannot create menu item '%s'
ca: No s'ha pogut crear l'element del menú "%s"

en: Cannot move a folder into its sub folder
ca: No es pot moure una carpeta a la seva subcarpeta

en: Cannot set working directory to '%s': %s
ca: No es pot configurar el directori de treball per a "%s": %s

en: Cannot untrash file '%s': original path not known
ca: No es pot suprimir de la paperera el fitxer "%s": no se'n coneix el camí original

en: Case insensiti_ve
ca: No distingeix _majúscules ni minúscules

en: Change hidden status isn't supported for menu directory
ca: El canvi d'estat ocult no s'admet per al directori de menú

en: Changes active tab
ca: Pestanya de canvis activa

en: Changing attributes of
ca: Es canvien els atributs de

en: Changing attributes of files
ca: Es canvien els atributs dels fitxers

en: Character reference '%-.*s' does not encode a permitted character
ca: El caràcter de referència «%-.*s» no codifica un caràcter permès

en: Character reference did not end with a semicolon; most likely you used an ampersand character without intending to start an entity - escape ampersand as &amp;
ca: L'entitat no acaba amb un punt i coma. Segurament heu usat un caràcter & sense intenció d'iniciar una entitat. Substituïu el caràcter & per &amp;.

en: Choose An Icon...
ca: Escolliu una icona...

en: Choose Application
ca: Trieu una aplicació

en: Choose Date
ca: Trieu la data

en: Choose Executable File
ca: Trieu el fitxer executable

en: Choose a date from the following calendar
ca: Trieu una data del calendari següent

en: Co_mpress...
ca: Co_mprimeix...

en: Command line:
ca: Intèrpret d'ordres:

en: Command to execute when the application icon is activated
ca: Ordre per executar quan la icona de l'aplicació està activada

en: Confirm
ca: Confirmació

en: Confirm File Replacing
ca: Confirmeu el reemplaçament de fitxers

en: Copy Pa_th(s)
ca: Copia'n el camí

en: Copying
ca: Copiant

en: Could not determine content type of file '%s' to launch it
ca: No es pot determinar el tipus de contingut del fitxer "%s" per llançar-lo

en: Create _New...
ca: Crea un element _nou...

en: Create new or change existing desktop entry
ca: Canvia l'entrada d'escriptori existent o crea'n una de nova

en: Creating %s
ca: Creant %s

en: Creating ...
ca: Creant...

en: Creating New Folder
ca: Creació d'una carpeta nova

en: Creating link
ca: Creant l'enllaç simbòlic

en: Creating links to files
ca: Creant enllaços simbòlics a fitxers

en: Customize
ca: Personalitza

en: DVD+R DL Disc
ca: Disc DVD+R DL

en: DVD+R Disc
ca: Disc DVD+R

en: DVD+RW DL Disc
ca: Disc DVD+RW DL

en: DVD+RW Disc
ca: Disc DVD+RW

en: DVD-RAM Disc
ca: Disc DVD-RAM

en: DVD-ROM Disc
ca: Disc DVD-ROM

en: DVD-RW Disc
ca: Disc DVD-RW

en: Deleting
ca: Suprimint

en: Description
ca: Descripció

en: Desktop
ca: Escriptori

en: Destination does not exist
ca: La destinació no existeix.

en: Destination is a sub folder of source
ca: La destinació és una subcarpeta de la font

en: Detailed _List View
ca: Visualització de _llista detallada

en: Devices
ca: Dispositius

en: Directory Tree
ca: Arbre del directori

en: Do you want to delete the %d selected file? | Do you want to delete the %d selected files?
ca[0]: Voleu suprimir el fitxer seleccionat %d?
ca[1]: Voleu suprimir els %d fitxers seleccionats?

en: Do you want to delete the file '%s'?
ca: Voleu suprimir el fitxer «%s»?

en: Do you want to move the %d selected file to trash can? | Do you want to move the %d selected files to trash can?
ca[0]: Voleu moure el fitxer seleccionat %d a la paperera?
ca[1]: Voleu moure els fitxers seleccionats %d a la paperera?

en: Do you want to move the file '%s' to trash can?
ca: Voleu moure el fitxer «%s» a la paperera?

en: Do you want to recursively apply these changes to all files and sub-folders?
ca: Voleu aplicar aquests canvis de forma recursiva a tots els fitxers i subcarpetes?

en: Document ended unexpectedly
ca: Document ha acabat de manera inesperada

en: Document was empty or contained only whitespace
ca: El document era buit o només contenia espais en blanc

en: Duplicate handler for tag <%s>
ca: Gestor duplicat per a l'etiqueta <%s>

en: E_xtract To...
ca: E_xtreu a...

en: Element '%s' was closed but no element was opened
ca: L'element «%s» s'ha tancat però no s'ha obert cap element

en: Element '%s' was closed but the currently open element is '%s'
ca: L'element «%s» estava tancat. L'element obert actualment és «%s»

en: Empty File
ca: Fitxer buit

en: Empty entity '&;' seen; valid entities are: &amp; &quot; &lt; &gt; &apos;
ca: S'ha detectat una entitat buida: «&;». Les entitats vàlides són &amp; &quot; &lt; &gt; &apos;

en: Empty value
ca: Valor buit

en: Enter a name for empty file:
ca: Escriviu un nom per al fitxer buit:

en: Enter a name for the new %s:
ca: Escriviu un nom per al nou element %s:

en: Enter a name for the newly created folder:
ca: Escriviu un nom per a la carpeta acabada de crear:

en: Enter a new name:
ca: Escriviu el nom nou:

en: Entity did not end with a semicolon; most likely you used an ampersand character without intending to start an entity - escape ampersand as &amp;
ca: L'entitat no acaba amb un punt i coma. Segurament heu usat un caràcter & sense intenció d'iniciar una entitat. Substituïu el caràcter & per &amp;.

en: Entity name '%-.*s' is not known
ca: Es desconeix el nom de l'entitat «%-.*s»

en: Executable files
ca: Fitxers executables

en: Execute File
ca: Executa el fitxer

en: Execute custom command line to open files
ca: Executa la línia d'ordres personalitzada per obrir fitxers

en: Execute in _Terminal
ca: Executa en un _terminal

en: Extension
ca: Extensió

en: Extract _Here
ca: Extreu-ho a_quí

en: Failed to parse '%-.*s', which should have been a digit inside a character reference (&#234; for example) - perhaps the digit is too large
ca: No s'ha pogut analitzar «%-.*s»: hi hauria d'haver hagut un dígit dins un caràcter de referència (per exemple: &#234). Potser el dígit és massa llarg.

en: File Associations
ca: Associació de fitxer

en: File Properties
ca: Propietats del fitxer

en: File _Type
ca: _Tipus de fitxer:

en: Files of different types
ca: Fitxers de diferents tipus

en: Files on this system are hidden if their name starts with a dot ('.'). Hit <Ctrl+H> to toggle displaying hidden files.
ca: Els fitxers d'aquest sistema estan ocults si el nom comença amb un punt («.»). Premeu <Ctrl+H> per mostrar els fitxers ocults.

en: Filesystem Root
ca: Sistema de fitxers d'arrel

en: Finished
ca: S'ha acabat

en: FmMenuVFileMonitor: folder '%s' not found in menu cache
ca: FmMenuVFileMonitor: la carpeta %s no s'ha trobat a la memòria cau del menú

en: Folde_rs
ca: Ca_rpetes

en: Folder
ca: Carpeta

en: Folder Prop_erties
ca: Propi_etats del fitxer

en: Folder location bar
ca: Barra d'ubicació de fitxers

en: Generic name of the application
ca: El nom genèric de l'aplicació

en: HD DVD Disc
ca: Disc HD DVD

en: HD DVD-R Disc
ca: Disc HD DVD-R

en: HD DVD-RW Disc
ca: Disc HD DVD-RW

en: H_ide
ca: Ama_ga

en: Hidden file
ca: Fitxer ocult

en: Hide or unhide the file
ca: Amaga o mostra el fitxer

en: Home Folder
ca: Carpeta personal

en: Icon of the file in folder view
ca: Icona del fitxer a la vista de carpetes

en: Image files
ca: Fitxers d'imatge

en: Installed Applications
ca: Aplicacions instal·lades

en: Invalid char '%c' at end of attribute value, expected '%c'
ca: Caràcter no vàlid «%c» al final del valor de l'atribut, s'esperava «%c»

en: Invalid char '%c' at start of attribute value
ca: Caràcter no vàlid «%c» a l'inici del valor de l'atribut

en: Invalid description of thumbnailer application
ca: Descripció no vàlida de l'aplicació de visualització prèvia d'imatges

en: Invalid desktop entry file: '%s'
ca: Fitxer d'entrada a l'escriptori no vàlid: "%s"

en: Invalid destination
ca: Destinació no vàlida

en: Invalid menu directory
ca: El directori del menú no és vàlid

en: Invalid menu directory '%s'
ca: Directori de menú "%s" no vàlid

en: Invalid menu item
ca: Element del menú no vàlid

en: Invalid operation with menu root
ca: Operació no vàlida amb l'arrel del menú

en: Invalid selection
ca: Selecció no vàlida

en: Invalid value for attribute '%s'
ca: Valor no vàlid per a l'atribut "%s"

[ctx: It is a directory access bit - 'sticky' - where only owner can delete a file from it]
en: Sticky
ca: Enganxós

en: L_ater than:
ca: Més tard qu_e...

en: Loading...
ca: Carregant...

en: Location
ca: Ubicació

en: MO Disc
ca: Disc MO

en: MRW Disc
ca: Disc MRW

en: MRW/W Disc
ca: Disc MRW/W

en: Menu cache error
ca: Error de la memòria cau del menú

en: Menu item name cannot be empty
ca: El nom de l'element del menú no pot estar en blanc.

en: Menu path '%s' already exists
ca: El camí de menú "%s" ja existeix

en: Mingle _Files and Folders
ca: Barreja _fitxers i carpetes

en: Modified
ca: Modificat

en: Move Bookmark _Down
ca: Mou l'adreça d'interès a_vall

en: Move Bookmark _Up
ca: Mou l'adreça d'interès am_unt

en: Move _Right
ca: Mou a la d_reta

en: Move to _Trash
ca: Mou-ho a la _paperera

en: Moving
ca: Movent

en: Multiple files
ca: Fitxers múltiples

en: Name
ca: Nom

en: Name of menu directory should not end with ".desktop"
ca: El nom del directori de menú no hauria d'acabar amb ".desktop"

en: Name/_Location
ca: Nom / _Ubicació

en: Network
ca: Xarxa

en: New
ca: Nou

en: No default application is set for MIME type %s
ca: No s'ha configurat cap aplicació predeterminada per als fitxers MIME %s

en: No default application is set to launch URIs %s://
ca: No hi ha cap aplicació predeterminada per llançar URIs %s://

en: No folders are specified.
ca: No s'ha especificat cap carpeta.

en: No terminal emulator is set in libfm config
ca: No s'ha establert cap emulador de terminal a la configuració de libfm

en: Nobody
ca: Ningú

en: None
ca: Cap

en: Only owner and group
ca: Només el propietari i el grup

en: Only search for files of following types:
ca: Cerca només fitxers dels tipus següents:

en: Only system administrators have the permission to do this.
ca: Només els administradors/es de sistema tenen permís per fer això.

en: Open _With
ca: Obre a_mb...

en: Open _With...
ca: Obre a_mb...

en: Operation not supported
ca: No s'admet l'operació

en: Optical Disc
ca: Disc òptic

en: Ot_her:
ca: _Altres:

en: Owner
ca: Propietari

en: Pa_ste and Go
ca: Enganxa-ho i vé_s-hi

en: Pattern may be either POSIX shell pattern list (with ',' as separator) or POSIX regular expression.
ca: El patró pot ser tant d'una llista de patrons de POSIX (amb "," com a separador) com una expressió regular de POSIX.

en: Permissions
ca: Permisos

en: Places
ca: Llocs

en: Please enter a new name:
ca: Si us plau, escriu un nom nou:

en: Please enter a valid group name or numeric id.
ca: Si us plau, escriviu un nom de grup vàlid o un identificador numèric.

en: Please enter a valid user name or numeric id.
ca: Si us plau, escriviu un nom d'usuari vàlid o un identificador numèric.

en: Preferred Applications
ca: Aplicacions preferides

en: Preparing...
ca: Preparant...

en: Prop_erties
ca: Propi_etats

en: Question
ca: Pregunta

en: RESULT
ca: RESULTAT

en: Re_move from Bookmarks
ca: Eli_mina de les adreces d'interès

en: Rename Bookmark Item
ca: Canvia el nom de l'adreça d'interès

en: Rename File
ca: Canvia el nom del fitxer

en: Restore trashed files to original paths
ca: Restaura fitxers de la paperera als camins originals

en: Restoring
ca: Restaurant

en: SOURCE
ca: FONT

en: Search
ca: Cerca

en: Search Files
ca: Cerca fitxers

en: Search Results
ca: Resultats de la cerca

en: Search _hidden files
ca: Cerca fitxers _ocults

en: Select Folder
ca: Seleccioneu una carpeta

en: Select applications called on click on Web link or e-mail address
ca: Selecciona les aplicacions invocades amb un clic sobre un enllaç web o una adreça de correu electrònic

en: Select the application used to open files of this type
ca: Trieu l'aplicació que s'emprarà per obrir fitxers d'aquest tipus

en: Set GID
ca: Estableix el GID

en: Set UID & GID
ca: Estableix l'UID i el GID

en: Setting attribute '%s' not supported
ca: No s'admet establir l'atribut "%s"

en: Setting display name can be done only for single file
ca: Establir el nom que es mostra només es pot fer per a un fitxer únic

en: Setting target can be done only for single file
ca: Establir la destinació només es pot fer per a un fitxer únic

en: Shortcut Editor
ca: Editor de dreceres

en: Show %s
ca: Mostra %s

en: Show _Hidden
ca: Mostra els _ocults

en: Shows list of common places, devices, and bookmarks in sidebar
ca: Mostra una llista de llocs comuns, dispositius i adreces d'interès a la barra lateral

en: Shows tree of directories in sidebar
ca: Mostra l'arbre de directoris a la barra lateral

en: Size
ca: Mida

en: Some files cannot be moved to trash can because the underlying file systems don't support this operation.
    Do you want to delete them instead?
ca: Alguns fitxers no es poden moure a la paperera perquè els sistemes de fitxers subjacents no admeten aquesta operació.
    En comptes d'això, voleu suprimir-los?

en: Source and destination are the same.
ca: L'origen i la destinació són iguals.

en: Space isn't allowed in the close tag
ca: No es permet l'espai a l'etiqueta de tancament

en: Special flags for directory access
ca: Etiquetes especials per accedir al directori

en: Special flags for file execution
ca: Etiquetes especials per a l'execució del fitxer

en: Sticky & set GID
ca: Fixa i estableix el GID

en: System Applications
ca: Aplicacions de sistema

en: Te_xt files
ca: Fit_xers de text

en: The '%s' entry file is broken
ca: El fitxer d'entrada "%s" està trencat

en: The '%s' is a menu directory
ca: "%s" és un directori de menú

en: The '%s' isn't a menu item
ca: "%s" no és un element del menú

en: The URI subpath '%s' contains invalid escaped characters
ca: El camí URI "%s" conté caràcters d'escapada no vàlids

en: The menu item '%s' doesn't have appropriate entry file
ca: L'element del menú "%s" no té un fitxer d'entrada adequat

en: The preferred Mail Client will be used to compose emails when you click on e-mail addresses.
ca: S'emprarà el client de correu preferit per redactar correus quan feu clic damunt d'adreces de correu electrònic.

en: The preferred Web Browser will be used to open hyperlinks.
ca: S'emprarà el navegador web preferit per obrir els hiperenllaços.

en: The specified directory '%s' is not valid
ca: El directori especificat "%s" no és vàlid

en: The working directory to run the program in
ca: El directori de treball per executar-hi el programa

en: This file '%s' is executable. Do you want to execute it?
ca: Aquest fitxer «%s» és executable. Voleu executar-lo?

en: This file is hidden because its name starts with a dot ('.').
ca: Aquest fitxer és ocult perquè el nom comença amb un punt («.»).

en: This text file '%s' seems to be an executable script.
    What do you want to do with it?
ca: Aquest fitxer de text «%s» sembla un script executable.
    Què voleu fer-ne?

en: Tooltip to show on application
ca: Consell per mostrar a l'aplicació

en: Trash Can
ca: Paperera

en: Trashing
ca: Reciclant

en: Type: %s
    Modified: %s
ca: Tipus: %s
    Modificat: %s

en: Type: %s
    Size: %s
    Modified: %s
ca: Tipus: %s
    Mida: %s
    Modificat: %s

en: Unh_ide
ca: Fes _visible

en: Use selected application to open files
ca: Utilitza l'aplicació seleccionada per obrir fitxers

en: View of folder contents
ca: Vista del contingut de la carpeta

en: Who can change content of the file/directory
ca: Qui pot canviar el contingut del fitxer / directori

en: Who can execute the file or enter the directory
ca: Qui pot executar el fitxer o accedir al directori

en: Who can read content of the file/directory
ca: Qui pot llegir el contingut del fitxer / directori

en: XDirectSave failed.
ca: XDirectSave ha fallat.

en: XML file '%s' error (%d:%d):
ca: Error "%s" de fitxer XML (%d:%d):

en: XML file doesn't contain Applications root
ca: El fitxer XML no conté aplicacions d'arrel

en: Your bookmarks already have a bookmark for this folder.
ca: Les vostres adreces d'interès ja tenen una adreça d'interès per a aquesta carpeta.

en: _Add to Bookmarks
ca: _Afegeix a les adreces d'interès

en: _Apply this option to all existing files
ca: _Aplica aquesta opció a tots els fitxers existents

en: _Audio files
ca: Fitxers d'_àudio

en: _Bigger than:
ca: Més _gros que...

en: _Browse...
ca: _Navega...

en: _Cancel
ca: _Canceŀla

en: _Compact View
ca: Visualització _compacta

en: _Desktop Entry
ca: Entra_da d'escriptori

en: _Directory Tree
ca: Arbre del _directori

en: _Earlier than:
ca: _Abans de...

en: _Eject Removable Media
ca: _Extreu el suport extraïble

en: _Empty Trash Can
ca: _Buida la paperera

en: _Execute in terminal emulator
ca: _Executa-ho en un emulador de terminal

en: _File name:
ca: _Nom del fitxer:

en: _Forget Width
ca: _Oblida l'amplada

en: _Format Volume
ca: _Formata el volum

en: _Hide %s
ca: Ama_ga %s

en: _Icon View
ca: Visualització d'_icones

en: _Ignore Name Case
ca: _Ignora les majúscules dels noms

en: _Image files
ca: Fitxers d'_imatge

en: _Installed Applications
ca: _Aplicacions instal·lades

en: _Invert Selection
ca: _Inverteix la selecció

en: _Keep terminal window open after command execution
ca: _Mantén la finestra del terminal oberta després d'executar l'ordre

en: _Link Here
ca: _Enllaça aquí

en: _Mount Volume
ca: _Munta el volum

en: _Move Here
ca: _Mou aquí

en: _Move Left
ca: _Mou a l'esquerra

en: _Off
ca: Desacti_va

en: _Open
ca: _Obre

en: _Overwrite
ca: S_obreescriu

en: _Pause
ca: _Pausa

en: _Permissions
ca: _Permisos

en: _Places
ca: _Llocs

en: _Properties
ca: _Propietats

en: _Remote
ca: _Remot

en: _Rename
ca: _Reanomena

en: _Rename Bookmark Item
ca: Canvia el _nom de l'adreça d'interès

en: _Rename Folder...
ca: Canvia el nom de la ca_rpeta...

en: _Rename...
ca: _Canvia el nom...

en: _Restore
ca: _Restaura

en: _Resume
ca: _Reprèn

en: _Run default application on file after creation
ca: _Executa l'aplicació predeterminada per al fitxer després de crear-lo

en: _Search in sub directories
ca: _Cerca en subdirectoris

en: _Set selected application as default action for this file type
ca: E_stableix l'aplicació seleccionada com a predeterminada per a aquest tipus de fitxer.

en: _Skip
ca: _Salta

en: _Smaller than:
ca: Mé_s petit que...

en: _Sort Files
ca: Ordena els fitxer_s

en: _Thumbnail View
ca: Visualització de _miniatures

en: _Unmount Volume
ca: _Desmunta el volum

en: _Use regular expression
ca: _Usa una expressió regular

en: _Use startup notification
ca: _Usa la notificació d'inici

en: _Video files
ca: Fitxers de _vídeo

en: byte | bytes
ca[0]: octet
ca[1]: octets

en: fm_template_create_file: invalid argument
ca: fm_template_create_file: argument no vàlid

en: fm_xml_file_to_data: XML data error
ca: fm_xml_file_to_data: error de dades XML

en: image files
ca: fitxers d'imatge

en: result file name
ca: nom del fitxer de resultat

en: scanning...
ca: explorant...

en: scanning... %d
ca: explorant... %d

en: shortcut to URI
ca: drecera a URI

en: source file name or desktop id
ca: nom de fitxer font o identificador d'escriptori

en: system icon theme
ca: tema d'icones del sistema

[ctx: this is a file access mode - only owner can access the file, for others access is denied]
en: Only owner
ca: Només el propietari

[ctx: this is a file access mode bit, also known as 'suid']
en: Set UID
ca: Estableix l'UID

en: with the following file?
ca: pel fitxer següent?
