mate-calc 1.26.0 - en to ca translation catalogue (395 entries)

en:  in
ca:  a

en: %d place | %d places
ca[0]: %d posició
ca[1]: %d posicions

en: %s%%s
ca: %%s %s

en: 1.2566370614×10⁻⁶ N/A²
ca: 1,2566370614×10⁻⁶ N/A²

en: 1.6021766208(98)×10⁻¹⁹ C
ca: 1,021766208(98)×10⁻¹⁹ C

en: 1.672621898(21)×10⁻²⁷ kg
ca: 1,672621898(21)×10⁻²⁷ kg

en: 16-bit
ca: 16 bits

en: 299,792,458 m/s
ca: 299.792.458 m/s

en: 32-bit
ca: 32 bits

en: 6.02214086×10²³ mol⁻¹
ca: 6,02214086×10²³ mol⁻¹

en: 6.62607004×10⁻³⁴ m²kg/s
ca: 6,62607004×10⁻³⁴ m²kg/s

en: 6.67408×10⁻¹¹ m³/(s²kg)
ca: 6,67408×10⁻¹¹ m³/(s²kg)

en: 64-bit
ca: 64 bits

en: 8-bit
ca: 8 bits

en: 8.85418782×10⁻¹² s⁴A²/m³kg
ca: 8,85418782×10⁻¹² s⁴A²/m³kg

en: 9.10938356×10⁻³¹ kg
ca: 9,10938356×10⁻³¹ kg

en: About MATE Calculator
ca: Quant a la calculadora de MATE

en: Absolute Value
ca: Valor absolut

en: Absolute value [|]
ca: Valor absolut [|]

en: Accuracy value
ca: Valor de precisió

en: Add [+]
ca: Suma [+]

en: Additional Functions
ca: Funcions addicionals

en: Additional constants
ca: Constants addicionals

en: Algerian Dinar
ca: Dinar algerià

en: Angle units
ca: Unitats dels angles

en: Application Options:
      -s, --solve <equation>          Solve the given equation
ca: Opcions de l'aplicació:
      -s, --solve <equation>          Resol l'equació proporcionada

en: Arctangent function is undefined for values i and -i
ca: La funció arctangent no està definida per als valors «i» i «-i»

en: Area
ca: Àrea

en: Argument --solve requires an equation to solve
ca: L'argument --solve requereix una equació a resoldre

en: Argument not defined for zero
ca: L'argument no és definit per a zero

en: Astronomical Units
ca: Unitats astronòmiques

en: Australian Dollar
ca: Dòlar australià

en: Automatic
ca: Automàtic

en: Avogadro constant
ca: Nombre d'Avogadro

en: Bahraini Dinar
ca: Dinar de Bahrain

en: Binary
ca: Binària

en: Boolean AND
ca: Operació binària AND

en: Boolean AND is only defined for positive integers
ca: L'operació binària AND només està definida per als enters positius

en: Boolean Exclusive OR
ca: Operació binària OR exclusiu

en: Boolean NOT
ca: Operació binària NOT

en: Boolean NOT is only defined for positive integers
ca: L'operació binària NOT només està definida per als enters positius

en: Boolean OR
ca: Operació binària OR

en: Boolean OR is only defined for positive integers
ca: L'operació binària OR només està definida per als enters positius

en: Boolean XOR is only defined for positive integers
ca: L'operació binària XOR només està definida per als enters positius

en: Botswana Pula
ca: Pula botswanesa

en: Brazilian Real
ca: Real brasiler

en: Brunei Dollar
ca: Dòlar de Brunei

en: Bulgarian Lev
ca: Lev búlgar

en: Button mode
ca: Mode del botó

en: CFA Franc
ca: Franc CFA

en: C_alculate
ca: C_alcula

en: Calculate Result
ca: Calcula el resultat

en: Calculates the amount of the periodic payment of a loan, where payments are made at the end of each payment period.
ca: Calcula la quantitat del pagament periòdic d'un préstec, on els pagaments es fan al final de cada període de pagament.

en: Calculates the depreciation allowance on an asset for a specified period of time, using the Sum-of-the-Years'-Digits method. This method of depreciation accelerates the rate of depreciation, so that more depreciation expense occurs in earlier periods than in later ones. The useful life is the number of periods, typically years, over which an asset is depreciated.
ca: Calcula la provisió per a depreciació d'un actiu per a un període de temps especificat, utilitzant el mètode de depreciació per suma dels dígits dels anys. Aquest mètode de depreciació accelera el tipus de depreciació, de manera que els moments de més despeses de depreciació són els primers períodes, i els de menys els últims. La vida útil és el nombre de períodes, generalment en anys, sobre els quals un actiu es deprecia.

en: Calculates the depreciation allowance on an asset for a specified period of time, using the double-declining balance method.
ca: Calcula la provisió per a depreciació d'un actiu per a un període de temps especificat, amb el mètode de depreciació doble decreixent.

en: Calculates the future value of an investment based on a series of equal payments at a periodic interest rate over the number of payment periods in the term.
ca: Calcula el valor futur d'una inversió basat en una sèrie de pagaments iguals a un tipus d'interès periòdic sobre el nombre de períodes de pagament al termini.

en: Calculates the number of compounding periods necessary to increase an investment of present value to a future value, at a fixed interest rate per compounding period.
ca: Calcula el nombre de períodes composts necessaris per incrementar una inversió de valor actual a un valor futur, a un tipus d'interès fix per període compost.

en: Calculates the number of payment periods that are necessary during the term of an ordinary annuity, to accumulate a future value, at a periodic interest rate.
ca: Calcula el nombre de períodes composts necessaris durant el període d'un any ordinari, per acumular un valor futur, a un tipus d'interès periòdic.

en: Calculates the periodic interest necessary to increase an investment to a future value, over the number of compounding periods.
ca: Calcula l'interès periòdic necessari per incrementar una inversió a un valor futur, sobre el nombre de períodes composts.

en: Calculates the present value of an investment based on a series of equal payments discounted at a periodic interest rate over the number of payment periods in the term.
ca: Calcula el valor actual d'una inversió basat en una sèrie de pagaments iguals descomptats a un tipus d'interès periòdic sobre el nombre de períodes de pagament en el termini.

en: Calculates the resale price of a product, based on the product cost and the wanted gross profit margin.
ca: Calcula el preu de revenda d'un producte, basat en el cost del producte i el percentatge brut de benefici desitjat.

en: Calculates the straight-line depreciation of an asset for one period. The straight-line method of depreciation divides the depreciable cost evenly over the useful life of an asset. The useful life is the number of periods, typically years, over which an asset is depreciated.
ca: Calcula la depreciació constant d'un actiu per a un període. El mètode de depreciació constant divideix el cost amortitzable uniformement sobre la vida útil d'un actiu. La vida útil és el nombre de períodes, generalment en anys, sobre els quals un actiu es deprecia.

en: Calculating
ca: S'està calculant

en: Calculator
ca: Calculadora

en: Calculator with financial and scientific modes.
    Using GNU MPFR %s and GNU MPC %s
ca: Calculadora amb mode financer i científic.
    Utilitza GNU MPFR %s i GNU MPC %s

en: Canadian Dollar
ca: Dòlar canadenc

en: Ceiling
ca: Cap a dalt

en: Centimeters
ca: Centímetres

en: Ch_aracter:
ca: C_aràcter:

en: Chilean Peso
ca: Peso xilè

en: Chinese Yuan
ca: Iuan xinès

en: Clear
ca: Neteja

en: Clear Display [Escape]
ca: Neteja la pantalla [Esc]

en: Colombian Peso
ca: Peso colombià

en: Complex argument
ca: Argument del complex

en: Complex conjugate
ca: Conjugat del complex

en: Compounding Term
ca: Període compost

en: Copyright © 1986–2010 The GCalctool authors
    Copyright © 2011-2021 MATE developers
ca: Drets d'autor © 1986–2010 Els autors de GCalctool
    Drets d'autor © 2011-2021 Els desenvolupadors de MATE

en: Cosine
ca: Cosinus

en: Croatian Kuna
ca: Kuna croata

en: Cubic Meters
ca: Metres cúbics

en: Currency
ca: Moneda

en: Currency of the current calculation
ca: Moneda del càlcul actual

en: Currency to convert the current calculation into
ca: Moneda a la qual convertir el càlcul actual

en: Czech Koruna
ca: Corona txeca

en: Danish Krone
ca: Corona danesa

en: Days
ca: Dies

en: Decimal point
ca: Punt decimal

en: Degrees
ca: Graus

en: Displayed value not an integer
ca: El valor a mostrar no és un enter

en: Divide [/]
ca: Divideix [/]

en: Division by zero is undefined
ca: La divisió per zero no és definida

en: Double Declining Depreciation
ca: Depreciació doble decreixent

en: Double-Declining Depreciation
ca: Depreciació doble decreixent

en: Duration
ca: Duració

en: Electric constant
ca: Permitivitat del buit

en: Electron mass
ca: Massa de l'electró

en: Elementary charge
ca: Càrrega elèctrica elemental

en: End Group [)]
ca: Final del grup [)]

en: Engineering
ca: Enginyer

en: Error: the number of periods must be positive
ca: S'ha produït un error, el nombre de períodes ha de ser positiu

en: Estonian Kroon
ca: Corona estoniana

en: Euler’s Number
ca: Número d'Euler

en: Exponent
ca: Exponencial

en: Exponent [^ or **]
ca: Exponencial [^ o **]

en: Factorial is only defined for non-negative real numbers
ca: El factorial només està definit per als nombres reals no negatius

en: Factorize
ca: Factoritza

en: Factorize [Ctrl+F]
ca: Factoritza [Ctrl+F]

en: Farenheit
ca: Fahrenheit

en: Fathoms
ca: Braces

en: Feet
ca: Peus

en: Financial Term
ca: Termini financer

en: Fixed
ca: Fix

en: Floor
ca: Cap a baix

en: Fractional Component
ca: Part fraccionària

en: Function '%s' is not defined
ca: La funció «%s» no és definida

en: Future Value
ca: Valor futur

en: Future _Value:
ca: _Valor futur:

en: GTK+ Options:
      --class=CLASS                   Program class as used by the window manager
      --name=NAME                     Program name as used by the window manager
      --screen=SCREEN                 X screen to use
      --sync                          Make X calls synchronous
      --gtk-module=MODULES            Load additional GTK+ modules
      --g-fatal-warnings              Make all warnings fatal
ca: Opcions de la GTK+:
      --class=CLASSE                  Classe del programa tal com l'utilitza el gestor de finestres
      --name=NOM                      Nom del programa tal com l'utilitza el gestor de finestres
      --screen=PANTALLA               Pantalla X a utilitzar
      --sync                          Fa que les crides X siguin síncrones
      --gtk-module=MÒDULS             Carrega mòduls de GTK+ addicionals
      --g-fatal-warnings              Fa que tots els avisos siguin fatals

en: Gallons
ca: Galons

en: Gradians
ca: Graus centesimals

en: Gross Profit Margin
ca: Marge de benefici brut

en: Hectares
ca: Hectàrees

en: Help Options:
      -v, --version                   Show release version
      -h, -?, --help                  Show help options
      --help-all                      Show all help options
      --help-gtk                      Show GTK+ options
ca: Opcions d'ajuda:
      -v, --version                   Mostra la versió del llançament
      -h, -?, --help                  Mostra les opcions d'ajuda
      --help-all                      Mostra totes les opcions d'ajuda
      --help-gtk                      Mostra les opcions de GTK+

en: Hong Kong Dollar
ca: Dòlar de Hong Kong

en: Hours
ca: Hores

en: Hungarian Forint
ca: Fòrint hongarès

en: Hyperbolic Cosine
ca: Cosinus hiperbòlic

en: Hyperbolic Sine
ca: Sinus hiperbòlic

en: Hyperbolic Tangent
ca: Tangent hiperbòlica

en: Icelandic Krona
ca: Corona islandesa

en: Imaginary Component
ca: Part imaginària

en: Inches
ca: Polzades

en: Indian Rupee
ca: Rupia índia

en: Indicates whether any trailing zeroes after the numeric point should be shown in the display value.
ca: Indica si en el valor mostrat s'haurien de mostrar els zeros finals després del punt decimal.

en: Indicates whether thousands separators are shown in large numbers.
ca: Indica si es mostren els separadors dels milers als números grans.

en: Indonesian Rupiah
ca: Rupia indonèsia

en: Insert Character
ca: Insereix un caràcter

en: Insert Character Code
ca: Insereix un codi de caràcter

en: Integer Component
ca: Part entera

en: Inverse
ca: Invers

en: Inverse Cosine
ca: Invers del cosinus

en: Inverse Sine
ca: Invers del sinus

en: Inverse Tangent
ca: Invers de la tangent

en: Inverse [Ctrl+I]
ca: Invers [Ctrl+I]

en: Inverse cosine is undefined for values outside [-1, 1]
ca: L'invers del cosinus no es troba definit per a valors fora de [-1, 1]

en: Inverse hyperbolic cosine is undefined for values less than one
ca: L'invers del cosinus hiperbòlic no es troba definit per als valors més petits que u

en: Inverse hyperbolic tangent is undefined for values outside (-1, 1)
ca: La funció invers de la tangent hiperbòlica no està definida per a valors fora (-1, 1)

en: Inverse sine is undefined for values outside [-1, 1]
ca: L'invers del sinus no es troba definit per a valors fora de [-1, 1]

en: Iranian Rial
ca: Rial iranià

en: Israeli New Shekel
ca: Nou xéquel israelià

en: Japanese Yen
ca: Ien japonès

en: Kazakhstani Tenge
ca: Tenge

en: Kilograms
ca: Quilograms

en: Kilometers
ca: Quilòmetres

en: Kuwaiti Dinar
ca: Dinar kuwaitià

en: Latvian Lats
ca: Lats letó

en: Length
ca: Longitud

en: Libyan Dinar
ca: Dinar libi

en: Light Years
ca: Anys llum

en: Lithuanian Litas
ca: Litas lituà

en: Logarithm
ca: Logaritme

en: Logarithm of zero is undefined
ca: El logaritme de zero no és definit

en: MATE Calc
ca: Calculadora de MATE

en: MATE Calc is a fork of GNOME Calc and part of the MATE Desktop Environment. If you would like to know more about MATE and MATE Calc, please visit the project's home page.
ca: La calculadora de MATE és una bifurcació de la calculadora de GNOME, i part de l'entorn d'escriptori MATE. Si voleu saber més sobre MATE i la calculadora de MATE, visiteu la pàgina principal del projecte.

en: MATE Calc is a powerful graphical calculator with financial, logical and scientific modes. It uses a multiple precision package to do its arithmetic to give a high degree of accuracy.
ca: La calculadora de MATE és una calculadora gràfica potent amb mode financer, lògic i científic. Utilitza l'empaquetament de precisió múltiple per fer que la seva aritmètica doni un grau elevat de precisió.

en: MATE Calculator
ca: Calculadora de MATE

en: MATE Calculator is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
ca: La calculadora de MATE es distribueix amb l'esperança que sigui útil, però SENSE CAP GARANTIA; ni tan sols la garantia implícita de COMERCIALITZACIÓ o ADEQUACIÓ PER A CAP FINALITAT DETERMINADA. Consulteu la Llicència Pública General de GNU per a més informació.

en: MATE Calculator is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
ca: La calculadora de MATE és programari lliure; podeu redistribuir-lo i/o modificar-lo sota els termes de la Llicència Pública General de GNU tal com ha estat publicada per la Free Software Foundation, ja sigui la versió 2 de la Llicència o bé (si ho preferiu) qualsevol versió posterior.

en: MATE Desktop calculator
ca: Calculadora de l'escriptori MATE

en: MATE Documentation Team
ca: Equip de documentació de MATE

en: Magnetic constant
ca: Constant magnètica

en: Malaysian Ringgit
ca: Ringgit de Malàisia

en: Malformed expression
ca: Expressió mal escrita

en: Malformed expression at token '%s'
ca: L'expressió a «%s» està mal escrita

en: Mauritian Rupee
ca: Rupia de Maurici

en: Memory
ca: Memòria

en: Meters
ca: Metres

en: Mexican Peso
ca: Peso mexicà

en: Micrometers
ca: Micròmetres

en: Microseconds
ca: Microsegons

en: Miles
ca: Milles

en: Millilitres
ca: Mil·lilitres

en: Millimeters
ca: Mil·límetres

en: Milliseconds
ca: Mil·lisegons

en: Minutes
ca: Minuts

en: Modulus divide
ca: Divisió modular

en: Modulus division is only defined for integers
ca: La divisió modular només està definida per als enters

en: Multiply [*]
ca: Multiplica [*]

en: Nanometers
ca: Nanòmetres

en: Natural Logarithm
ca: Logaritme neperià

en: Nautical Miles
ca: Milles nàutiques

en: Need an integer to factorize
ca: Cal un enter per factoritzar

en: Nepalese Rupee
ca: Rupia nepalesa

en: New Romanian Leu
ca: Nou leu romanès

en: New Turkish Lira
ca: Nova lira turca

en: New Zealand Dollar
ca: Dòlar neozelandès

en: Newtonian constant of gravitation
ca: Constant de la gravitació

en: No redo history
ca: Sense historial per refer

en: No sane value to bitwise shift
ca: No és un valor adequat per fer un desplaçament bit a bit

en: No sane value to store
ca: No és un valor adequat per emmagatzemar

en: No undo history
ca: Sense historial per desfer

en: Norwegian Krone
ca: Corona noruega

en: Number _Format:
ca: _Format numèric:

en: Number format
ca: Format numèric

en: Numeric Base
ca: Base numèrica

en: Omani Rial
ca: Rial omanita

en: Ones' Complement
ca: Complement a 1

en: Ounces
ca: Unces

en: Overflow. Try a bigger word size
ca: Desbordament. Proveu amb una mida més gran de la paraula

en: Pakistani Rupee
ca: Rupia pakistanesa

en: Payment Period
ca: Període de pagament

en: Percentage [%]
ca: Percentatge [%]

en: Perform arithmetic, scientific or financial calculations
ca: Realitzeu càlculs aritmètics, científics o financers

en: Periodic Interest Rate
ca: Tipus d'interès periòdic

en: Periodic Interest _Rate:
ca: _Tipus d'interès periòdic:

en: Periodic Payment
ca: Pagament periòdic

en: Peruvian Nuevo Sol
ca: Nou sol peruà

en: Philippine Peso
ca: Peso filipí

en: Pints
ca: Pintes

en: Planck constant
ca: Constant de Planck

en: Polish Zloty
ca: Zloty polonès

en: Pound Sterling
ca: Lliura esterlina

en: Pounds
ca: Lliures

en: Preferences
ca: Preferències

en: Present Value
ca: Valor actual

en: Present _Value:
ca: _Valor actual:

en: Proton mass
ca: Massa del protó

en: Qatari Riyal
ca: Riyal de Qatar

en: Rate
ca: Cadència

en: Real Component
ca: Part real

en: Root [Ctrl+R]
ca: Arrel [Ctrl+R]

en: Round
ca: Arrodoneix

en: Russian Rouble
ca: Ruble rus

en: Saudi Riyal
ca: Rial saudita

en: Scientific
ca: Científic

en: Scientific Exponent
ca: Exponent científic

en: Scientific exponent [Ctrl+E]
ca: Exponent científic [Ctrl+E]

en: Seconds
ca: Segons

en: Shift Left
ca: Desplaça a l'esquerra

en: Shift Left [<<]
ca: Desplaça a l'esquerra [<<]

en: Shift Right
ca: Desplaça a la dreta

en: Shift Right [>>]
ca: Desplaça a la dreta [>>]

en: Shift is only possible on integer values
ca: El desplaçament només és possible en valors enters

en: Show %d decimal _places
ca: Mostra %d _posicions decimals

en: Show History
ca: Mostra l'historial

en: Show Thousands Separators
ca: Mostra els separadors dels milers

en: Show Trailing Zeroes
ca: Mostra els zeros finals

en: Show _thousands separators
ca: Mostra els separadors dels _milers

en: Show trailing _zeroes
ca: Mostra els _zeros finals

en: Shows all recent calculations
ca: Mostra els càlculs recents

en: Sign
ca: Signe

en: Sine
ca: Sinus

en: Singapore Dollar
ca: Dòlar de Singapur

en: Source currency
ca: Moneda d'origen

en: Source units
ca: Unitats dels orígens

en: South African Rand
ca: Rand sud-africà

en: South Korean Won
ca: Won sud-coreà

en: Square Centimeters
ca: Centímetres quadrats

en: Square Meters
ca: Metres quadrats

en: Square Millimeters
ca: Mil·límetres quadrats

en: Square [Ctrl+2]
ca: Quadrat [Ctrl+2]

en: Square root [Ctrl+R]
ca: Arrel quadrada [Ctrl+R]

en: Sri Lankan Rupee
ca: Rupia de Sri Lanka

en: Start Group [(]
ca: Inici del grup [(]

en: Store
ca: Emmagatzema

en: Straight Line Depreciation
ca: Depreciació constant

en: Straight-Line Depreciation
ca: Depreciació constant

en: Subscript
ca: Subíndex

en: Subscript mode [Alt]
ca: Mode de subíndex [Alt]

en: Subtract [-]
ca: Resta [-]

en: Sum of the Years Digits Depreciation
ca: Depreciació per suma dels dígits dels anys

en: Sum-of-the-Years'-Digits Depreciation
ca: Depreciació per suma dels dígits dels anys

en: Superscript
ca: Superíndex

en: Superscript mode [Ctrl]
ca: Mode de superíndex [Ctrl]

en: Swedish Krona
ca: Corona sueca

en: Swiss Franc
ca: Franc suís

en: Switch conversion units
ca: Commuta les unitats de conversió

en: T&T Dollar (TTD)
ca: Dòlar de Trinitat i Tobago (TTD)

en: Tangent is undefined for angles that are multiples of π (180°) from π∕2 (90°)
ca: La tangent no és definida per a angles que són múltiples de π∕2 (180°) a π∕4 (90°)

en: Target currency
ca: Moneda objectiu

en: Target units
ca: Unitats dels objectius

en: Temperature
ca: Temperatura

en: Thai Baht
ca: Baht tailandès

en: The Riemann zeta function is only defined for real numbers ≠1
ca: La funció zeta de Riemann només està definida per a nombres reals ≠1

en: The angle units to use
ca: Les unitats dels angles a utilitzar

en: The button mode
ca: El mode del botó

en: The error function is only defined for real numbers
ca: La funció error només està definida per als nombres reals

en: The format to display numbers in
ca: El format en el qual es mostraran els números

en: The number of digits displayed after the numeric point
ca: El nombre de dígits a mostrar després del punt decimal

en: The numeric base
ca: La base numèrica

en: The power of zero is undefined for a negative exponent
ca: La potència de zero no és definida per a un exponent negatiu

en: The size of the words used in bitwise operations
ca: La mida de les paraules utilitzades en les operacions a nivell de bits

en: The zeroth root of a number is undefined
ca: L'arrel zero d'un nombre no està definida

en: Tonnes
ca: Tones

en: Tunisian Dinar
ca: Dinar tunisià

en: Two's Complement
ca: Complement a 2

en: UAE Dirham
ca: Dírham dels EAU

en: US Dollar
ca: Dòlar dels Estats Units

en: Unable to open help file
ca: No es pot obrir el fitxer d'ajuda

en: Undo
ca: Desfés

en: Undo [Ctrl+Z]
ca: Desfés [Ctrl+Z]

en: Units of the current calculation
ca: Unitats dels càlculs actuals

en: Units to convert the current calculation into
ca: La unitat que es converteix el càlcul actual

en: Unknown argument '%s'
ca: Argument desconegut «%s»

en: Unknown conversion
ca: Conversió desconeguda

en: Unknown variable '%s'
ca: Variable desconeguda «%s»

en: Uruguayan Peso
ca: Peso uruguaià

en: Usage:
      %s — Perform mathematical calculations
ca: Ús:
      %s — Realitza càlculs matemàtics

en: Velocity of Light
ca: Velocitat de la llum

en: Venezuelan Bolívar
ca: Bolívar veneçolà

en: Volume
ca: Volum

en: Weight
ca: Pes

en: Word _size:
ca: Mida de la _paraula:

en: Word size
ca: Mida de la paraula

en: Yards
ca: Iardes

en: Years
ca: Anys

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with MATE Calculator; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.
ca: Amb la calculadora de MATE hauríeu d'haver rebut una còpia de la Llicència Pública General de GNU; si no és així, escriviu a la Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA.

en: _%d place | _%d places
ca[0]: _%d posició
ca[1]: _%d posicions

en: _About
ca: _Quant a

en: _Advanced
ca: _Avançat

en: _Angle units:
ca: Untats dels _angles:

en: _Basic
ca: _Bàsic

en: _Calculator
ca: _Calculadora

en: _Cancel
ca: _Cancel·la

en: _Clear History
ca: _Neteja l'historial

en: _Close
ca: Tan_ca

en: _Contents
ca: _Contingut

en: _Copy
ca: _Copia

en: _Financial
ca: _Financer

en: _Future Value:
ca: Valor _futur:

en: _Help
ca: _Ajuda

en: _History
ca: _Historial

en: _Insert
ca: _Insereix

en: _Life:
ca: _Vida:

en: _Margin:
ca: _Marge:

en: _Number of Periods:
ca: _Nombre de períodes:

en: _Paste
ca: _Enganxa

en: _Period:
ca: _Període:

en: _Periodic Payment:
ca: _Pagament periòdic:

en: _Preferences
ca: _Preferències

en: _Programming
ca: _Programació

en: _Quit
ca: _Surt

en: _Redo
ca: _Refés

en: _Salvage:
ca: _Salvament:

en: _Term:
ca: _Termini:

en: _Undo
ca: _Desfés

en: _View
ca: _Vista

en: calculator;MATE;scientific;arithmetic;financial;calculations;
ca: calculadora;MATE;científica;aritmètica;financera;càlculs;operacions;matemàtica;

en: const
ca: const.

[ctx: unit-format]
en: %s au
ca: %s ua

[ctx: unit-format]
en: %s days
ca: %s dies

[ctx: unit-format]
en: %s degrees
ca: %s graus

[ctx: unit-format]
en: %s ftm
ca: %s braces

[ctx: unit-format]
en: %s gradians
ca: %s graus centesimals

[ctx: unit-format]
en: %s hours
ca: %s hores

[ctx: unit-format]
en: %s ly
ca: %s al

[ctx: unit-format]
en: %s minutes
ca: %s minuts

[ctx: unit-format]
en: %s nm
ca: %s mn

[ctx: unit-format]
en: %s years
ca: %s anys

[ctx: unit-symbols]
en: au
ca: ua

[ctx: unit-symbols]
en: centimeter,centimeters,cm,cms
ca: centímetre,centímetres,cm,cms

[ctx: unit-symbols]
en: day,days
ca: dia,dies

[ctx: unit-symbols]
en: degC,˚C
ca: ˚C

[ctx: unit-symbols]
en: degF,˚F
ca: ˚F

[ctx: unit-symbols]
en: degR,˚R,˚Ra
ca: ˚R,˚Ra

[ctx: unit-symbols]
en: degree,degrees,deg
ca: grau,graus,graus

[ctx: unit-symbols]
en: fathom,fathoms,ftm
ca: braça,braces,braces

[ctx: unit-symbols]
en: foot,feet,ft
ca: peu,peus,ft

[ctx: unit-symbols]
en: gallon,gallons,gal
ca: galó,galons,gal

[ctx: unit-symbols]
en: gradian,gradians,grad
ca: grau centesimal,graus centesimals,graus centesimals

[ctx: unit-symbols]
en: gram,grams,gramme,grammes,g
ca: gram,grams,g

[ctx: unit-symbols]
en: hectare,hectares,ha
ca: hectàrea,hectàrees,ha

[ctx: unit-symbols]
en: hour,hours
ca: hora,hores

[ctx: unit-symbols]
en: inch,inches,in
ca: polzada,polzades,in

[ctx: unit-symbols]
en: kilogram,kilograms,kilogramme,kilogrammes,kg,kgs
ca: quilograms,quilograms,kg,kgs

[ctx: unit-symbols]
en: kilometer,kilometers,km,kms
ca: quilòmetre,quilòmetres,km,kms

[ctx: unit-symbols]
en: lightyear,lightyears,ly
ca: any llum,anys llum,al

[ctx: unit-symbols]
en: litre,litres,liter,liters,L
ca: litre,litres,L

[ctx: unit-symbols]
en: meter,meters,m
ca: metre,metres,m

[ctx: unit-symbols]
en: micrometer,micrometers,um
ca: micròmetre,micròmetres,um

[ctx: unit-symbols]
en: microsecond,microseconds,us,μs
ca: microsegon,microsegons,us,μs

[ctx: unit-symbols]
en: mile,miles,mi
ca: milla,milles,mi

[ctx: unit-symbols]
en: millilitre,millilitres,milliliter,milliliters,mL,cm³
ca: mil·lilitre,mil·lilitres,ml,cm³

[ctx: unit-symbols]
en: millimeter,millimeters,mm
ca: mil·límetre,mil·límetres,mm

[ctx: unit-symbols]
en: millisecond,milliseconds,ms
ca: mil·lisegon,mil·lisegons,ms

[ctx: unit-symbols]
en: minute,minutes
ca: minut,minuts

[ctx: unit-symbols]
en: nanometer,nanometers,nm
ca: nanòmetre,nanòmetres,nm

[ctx: unit-symbols]
en: ounce,ounces,oz
ca: unça,unces,oz

[ctx: unit-symbols]
en: pint,pints,pt
ca: pinta,pintes,pt

[ctx: unit-symbols]
en: pound,pounds,lb
ca: lliura,lliures,lb

[ctx: unit-symbols]
en: second,seconds,s
ca: segon,segons,s

[ctx: unit-symbols]
en: tonne,tonnes
ca: tona,tones

[ctx: unit-symbols]
en: yard,yards,yd
ca: iarda,iardes,yd

[ctx: unit-symbols]
en: year,years
ca: any,anys
