NetworkManager - en to ca translation catalogue (752 entries)

en: 
    The VPN connection “%s” disconnected because the network connection was interrupted.
ca: 
    S'ha desconnectat la connexió VPN «%s» perquè s'ha interromput la connexió de xarxa.

en: 
    The VPN connection “%s” failed because of invalid VPN secrets.
ca: 
    No s'ha pogut establir la connexió VPN «%s» perquè els secrets VPN no són vàlids.

en: 
    The VPN connection “%s” failed because the VPN service did not start in time.
ca: 
    No s'ha pogut establir la connexió VPN «%s» perquè el servei VPN no s'ha iniciat en el temps establert.

en: 
    The VPN connection “%s” failed because the VPN service failed to start.
ca: 
    No s'ha pogut establir la connexió VPN «%s» perquè no s'ha pogut iniciar el servei VPN.

en: 
    The VPN connection “%s” failed because the VPN service failed to start.
    
    %s
ca: 
    No s'ha pogut establir la connexió VPN «%s» perquè no s'ha pogut iniciar el servei VPN.
    
    %s

en: 
    The VPN connection “%s” failed because the VPN service returned invalid configuration.
ca: 
    No s'ha pogut establir la connexió VPN «%s» perquè el servei VPN ha retornat una configuració no vàlida.

en: 
    The VPN connection “%s” failed because the VPN service stopped unexpectedly.
ca: 
    No s'ha pogut establir la connexió VPN «%s» perquè el servei VPN s'ha aturat de manera inesperada.

en: 
    The VPN connection “%s” failed because the connection attempt timed out.
ca: 
    No s'ha pogut establir la connexió VPN «%s» perquè s'ha acabat el temps d'espera de l'intent de connexió.

en: 
    The VPN connection “%s” failed because the network connection was interrupted.
ca: 
    No s'ha pogut establir la connexió VPN «%s» perquè s'ha interromput la connexió de xarxa.

en: 
    The VPN connection “%s” failed because there were no valid VPN secrets.
ca: 
    No s'ha pogut establir la connexió VPN «%s» perquè no s'ha trobat cap secret VPN vàlid.

en: 
    The VPN connection “%s” failed to start.
    
    %s
ca: 
    No s'ha pogut iniciar la connexió VPN «%s».
    
    %s

en: 
    The VPN connection “%s” failed.
ca: 
    No s'ha pogut establir la connexió VPN «%s».

en: "vlan" + number
ca: «vlan» + número

en: %d day ago | %d days ago
ca[0]: fa %d dia
ca[1]: fa %d dies

en: %d hour ago | %d hours ago
ca[0]: fa %d hora
ca[1]: fa %d hores

en: %d minute ago | %d minutes ago
ca[0]: fa %d minut
ca[1]: fa %d minuts

en: %d month ago | %d months ago
ca[0]: fa %d mes
ca[1]: fa %d mesos

en: %d year ago | %d years ago
ca[0]: fa %d any
ca[1]: fa %d anys

en: %s (%s roaming)
ca: %s (%s itinerant)

en: %s (roaming)
ca: %s (itinerant)

en: %s (via “%s”)
ca: %s (via «%s»)

en: %s connection
ca: connexió de %s

en: '%s::%s' is not a valid property name; '%s' is not a GObject subtype
ca: «%s::%s» no és un nom vàlid de propietat: «%s» no és un subtipus de GObject

en: (none)
ca: (cap)

en: 802.11 Wi-Fi (%s)
ca: Wi-Fi 802.11 (%s)

en: 802.1X Security
ca: Seguretat 802.1X

en: 802.1X authentication
ca: Autenticació 802.1X

en: <b>_Peers</b>
ca: <b>_Parells</b>

en: A 32-bit fwmark for outgoing packets. Leave it to 'off' to disable fwmark.
ca: Un fwmark de 32 bits per als paquets sortints. Deixeu-ho a «off» per a desactivar el fwmark.

en: A base64 preshared key generated by 'wg genpsk'. Optional, and may be omitted. Adds an additional layer of symmetric-key cryptography to be mixed into the already existing public-key cryptography, for post-quantum resistance.
ca: Una clau precompartida en base64 generada per «wg genpsk». Opcional i es pot ometre. Afegeix una capa addicional de criptografia de clau simètrica per a ser barrejada en la criptografia de clau pública existent per a la resistència postquantum.

en: A base64 public key calculated by 'wg pubkey' from a private key.
ca: Una clau pública base64 calculada per «wg pubkey» a partir d'una clau privada.

en: A file named “%s” already exists.
ca: Ja existeix un fitxer anomenat «%s».

en: A mask of 16 bits, each corresponding to a group address in the range from 01:80:C2:00:00:00 to 01:80:C2:00:00:0F that must be forwarded. The mask can’t have bits 0, 1 or 2 set because they are used for STP, MAC pause frames and LACP.
ca: Una màscara de 16 bits, cadascuna corresponent a una adreça del grup en el rang de 01:80:C2:00:00:00 a 01:80:C2:00:00:0F que s'ha de reenviar. La màscara no pot tenir els bits 0, 1 o 2 perquè s'utilitzen per a STP, marcs pausa MAC i LACP.

en: A password is required to connect to “%s”.
ca: Cal que introduïu una contrasenya per a connectar-vos a «%s».

en: A port to listen on. If set to 'automatic', the port will be chosen randomly when the interface comes up.
ca: Un port on escoltar. Si s'estableix a «automàtic», el port serà escollit aleatòriament quan aparegui la interfície.

en: ARP _targets
ca: _Objectius ARP

en: Active backup
ca: Reserva activa

en: Active-Backup runner options
ca: Opcions del runner de la còpia de seguretat activa

en: Ad-hoc
ca: Ad hoc

en: Ad_vanced…
ca: A_vançat…

en: Adaptive load balancing
ca: Balanceig de càrrega adaptatiu

en: Adaptive transmit load balancing
ca: Balanceig de càrrega de transmissió adaptativa

en: Add a new connection
ca: Afegeix una connexió nova

en: Add peer _routes
ca: Afegeix _rutes del parell

en: Additional DNS ser_vers
ca: Servidors _DNS addicionals

en: Additional s_earch domains
ca: Dominis de _cerca addicionals

en: Additional static addresses
ca: Adreces addicionals estàtiques

en: Address
ca: Adreça

[ctx: Address]
en: Unknown
ca: Desconeguda

en: Address (optional)
ca: Adreça (opcional)

en: Addresses
ca: Adreces

en: Advanced
ca: Avançat

en: Advanced Network Configuration
ca: Configuració de xarxa avançada

en: Advertise
ca: Anuncia

en: All _users may connect to this network
ca: Tots els _usuaris es poden connectar a aquesta xarxa

en: Allow _BSD data compression
ca: Permet la compressió _BSD

en: Allow _Deflate data compression
ca: Permet la compressió _Deflate

en: Allow _roaming if home network is not available
ca: Permet la _itinerància si la xarxa domèstica no està disponible

en: Allowed Authentication Methods
ca: Mètodes d'autenticació admesos

en: Allowed IPs
ca: IPs permeses

en: Allowed _IPs
ca: _IPs permeses

en: Allowed methods
ca: Mètodes admesos

en: An IP address, or a comma-separated list of IP addresses, to look for when checking the link status.
ca: Una adreça IP, o una llista d'adreces IP separada per comes, que es comprovaran quan es comprovi l'estat de l'enllaç.

en: An arbitrary name to assign to the newly created PPP interface.
ca: Un nom arbitrari per a assignar a la interfície PPP recentment creada.

en: An endpoint IP or hostname, followed by a colon, and then a port number.
ca: Un punt final IP o nom d'amfitrió, seguit per dos punts, i després un número de port.

en: Any L3 protocol
ca: Qualsevol protocol L3

en: Any L4 protocol
ca: Qualsevol protocol L4

en: Are you sure you wish to delete the connection %s?
ca: Segur que voleu suprimir la connexió %s?

en: Attachment Unit Interface (AUI)
ca: Connector Attachment Unit Interface (AUI)

en: Authenticate to delete the selected connection
ca: Autentiqueu-vos per a suprimir la connexió seleccionada

en: Authenticate to edit the selected connection
ca: Autentiqueu-vos per a editar la connexió seleccionada

en: Authenticate to save this connection for all users of this machine.
ca: Autentiqueu-vos per a desar la connexió per a tots els usuaris de l'ordinador.

en: Authentication
ca: Autenticació

en: Auto Ethernet
ca: Ethernet automàtic

en: Automatic
ca: Automàtic

en: Automatic (DHCP)
ca: Automàtic (DHCP)

en: Automatic (DHCP) addresses only
ca: Només adreces (DHCP) automàtiques

en: Automatic (PPPoE)
ca: Automàtic (PPPoE)

en: Automatic (PPPoE) addresses only
ca: Només adreces (PPPoE) automàtiques

en: Automatic (VPN)
ca: Automàtic (VPN)

en: Automatic (VPN) addresses only
ca: Només adreces (VPN) automàtiques

en: Automatic with manual DNS settings
ca: Automàtic amb paràmetres manuals per al DNS

en: Automatic, DHCP only
ca: Automàtic, només DHCP

en: Automatic, addresses only
ca: Automàtic, només adreces

en: Automatically connect to _VPN
ca: Connecta automàticament la _VPN

en: Automatically unlock this device
ca: Desbloqueja automàticament aquest dispositiu

en: Available
ca: Disponible

en: BNC
ca: Connector BNC

en: Ban_d
ca: Ban_da

en: Bandwidth
ca: Amplada de banda

en: Base Connection
ca: Connexió base

en: Basic
ca: Bàsic

en: Bluetooth Type
ca: Tipus de Bluetooth

en: Bluetooth connection %d
ca: Connexió Bluetooth %d

en: Bond
ca: Vinculada

en: Bond connection %d
ca: Connexió vinculada %d

en: Bonded _connections
ca: _Connexions vinculades

en: Bridge
ca: Pont

en: Bridge Port
ca: Port del pont

en: Bridge connection %d
ca: Connexió de pont %d

en: Bridged _connections
ca: Connexions _puntejades

en: Broadcast
ca: Difusió

en: Broadcast Address
ca: Adreça de difusió

en: By default, ARP requests are sent on active ports only. This option allows sending even on inactive ports.
ca: Per defecte, les demandes ARP s'envien usant els ports actius solament. Aquesta opció permet l'enviament fins i tot usant els ports inactius.

en: C_hannel
ca: _Canal

en: C_laim interface
ca: Interfície _reclamada

en: C_loned MAC address
ca: Adreça _MAC clonada

en: C_onnect
ca: C_onnecta

en: C_reate…
ca: C_rea…

en: Cannot export VPN connection
ca: No es pot exportar la connexió VPN

en: Challenge Handshake Authentication Protocol
ca: Protocol d'autenticació per desafiament mutu

en: Change…
ca: Canvia…

en: Check
ca: Comprova

en: Choose a Connection Type
ca: Seleccioneu un tipus de connexió

en: Choose a VPN Connection Type
ca: Seleccioneu un tipus de connexió VPN

en: Cloned MAC _address
ca: _Adreça MAC clonada

en: Comma-separated list of IP (v4 or v6) addresses with CIDR masks from which incoming traffic for this peer is allowed and to which outgoing traffic for this peer is directed.
ca: Llista separada per comes d'adreces IP (v4 o v6) amb màscares CIDR de les quals es permet el trànsit entrant per a aquest parell i al qual es dirigeix el trànsit sortint per a aquest parell.

en: Compression
ca: Compressió

en: Configure _Methods…
ca: Configuració dels _mètodes…

en: Configuring Wi-Fi network connection “%s”…
ca: S'està configurant la connexió de xarxa sense fil «%s»…

en: Configuring ethernet network connection “%s”…
ca: S'està configurant la connexió de xarxa amb fil «%s»…

en: Configuring mobile broadband connection “%s”…
ca: S'està configurant la connexió de banda ampla mòbil «%s»…

en: Connect _automatically with priority
ca: Connecta de forma _automàtica amb prioritat

en: Connected
ca: Connectat

en: Connection Established
ca: S'ha establert la connexió

en: Connection Information
ca: Informació de la connexió

en: Connection _Information
ca: _Informació de la connexió

en: Connection _name
ca: _Nom de la connexió

en: Connection activation failed
ca: Ha fallat l'activació de la connexió

en: Connection add failed
ca: No s'ha pogut afegir la connexió

en: Connection cannot be deleted
ca: No s'ha pogut eliminar la connexió

en: Connection cannot be modified
ca: No s'ha pogut modificar la connexió

en: Connection delete failed
ca: No s'ha pogut suprimir la connexió

en: Connection failure
ca: Ha fallat la connexió

en: Connection had no VPN setting
ca: La connexió no tenia la configuració VPN

en: Connection priority for automatic activation. Connections with higher numbers are preferred when selecting profiles for automatic activation. Default value is 0.
ca: Prioritat de connexió per a l'activació automàtica. Es prefereixen les connexions amb números més alts quan se seleccionen perfils per a l'activació automàtica. El valor predeterminat és 0.

en: Connection type not specified.
ca: No s'ha especificat el tipus de connexió.

en: Controls whether IGMP snooping is enabled for this bridge. Note that if snooping was automatically disabled due to hash collisions, the system may refuse to enable the feature until the collisions are resolved.
ca: Controla si el tafaneig d'IGMP està habilitat per a aquest pont. Tingueu en compte que si el tafaneig s'ha inhabilitat automàticament a causa de les col·lisions de hash, el sistema pot negar-se a habilitar la funció fins que es resolguin les col·lisions.

en: Controls whether Spanning Tree Protocol (STP) is enabled for this bridge
ca: Controla si el protocol d'arbre d'abast (STP) està habilitat en aquest pont

en: Copyright © 2004-2017 Red Hat, Inc.
    Copyright © 2005-2008 Novell, Inc.
    and many other community contributors and translators
ca: Copyright © 2004-2014 Red Hat, Inc.
    Copyright © 2005-2008 Novell, Inc.
    i molts col·laboradors i traductors voluntaris

en: Could not create connection
ca: No s'ha pogut crear la connexió

en: Could not create new connection
ca: No s'ha pogut crear la connexió nova

en: Could not edit connection
ca: No s'ha pogut editar la connexió

en: Could not find VPN plugin for “%s”.
ca: No s'ha pogut trobar el connector VPN per a «%s».

en: Could not load 802.1X Security user interface.
ca: No s'ha pogut carregar la interfície d'usuari per a la seguretat de 802.1X.

en: Could not load Bluetooth user interface.
ca: No s'ha pogut carregar la interfície d'usuari Bluetooth.

en: Could not load DCB user interface.
ca: No s'ha pogut carregar la interfície d'usuari DCB.

en: Could not load DSL user interface.
ca: No s'ha pogut carregar la interfície d'usuari per a la connexió DSL.

en: Could not load General user interface.
ca: No s'ha pogut carregar la interfície d'usuari general.

en: Could not load IP tunnel user interface.
ca: No s'ha pogut carregar la interfície d'usuari de túnel IP.

en: Could not load IPv4 user interface.
ca: No s'ha pogut carregar la interfície d'usuari per a la connexió IPv4.

en: Could not load IPv6 user interface.
ca: No s'ha pogut carregar la interfície d'usuari per a la connexió IPv6.

en: Could not load InfiniBand user interface.
ca: No s'ha pogut carregar la interfície d'usuari per a la connexió InfiniBand.

en: Could not load MACsec user interface.
ca: No s'ha pogut carregar la interfície d'usuari per MACsec.

en: Could not load PPP user interface.
ca: No s'ha pogut carregar la interfície d'usuari per a la connexió PPP.

en: Could not load VPN user interface.
ca: No s'ha pogut carregar la interfície d'usuari per a la connexió VPN.

en: Could not load Wi-Fi security user interface.
ca: No s'ha pogut carregar la interfície d'usuari per a la seguretat de la connexió sense fil.

en: Could not load Wi-Fi security user interface; missing Wi-Fi setting.
ca: No s'ha pogut carregar la interfície d'usuari per a la seguretat de la connexió sense fil. Manca un paràmetre de la connexió sense fil.

en: Could not load Wi-Fi user interface.
ca: No s'ha pogut carregar la interfície d'usuari per a la connexió sense fil.

en: Could not load WireGuard user interface.
ca: No s'ha pogut carregar la interfície d'usuari de WireGuard.

en: Could not load bond user interface.
ca: No s'ha pogut carregar la interfície d'usuari per a la connexió vinculada.

en: Could not load bridge port user interface.
ca: No s'ha pogut carregar la interfície d'usuari de ponts de port.

en: Could not load bridge user interface.
ca: No s'ha pogut carregar la interfície d'usuari per la connexió de pont.

en: Could not load editor VPN plugin for “%s” (%s).
ca: No s'ha pogut carregar el connector de VPN d'editor per a «%s» (%s).

en: Could not load ethernet user interface.
ca: No s'ha pogut carregar la interfície d'usuari per a la connexió amb fil.

en: Could not load mobile broadband user interface.
ca: No s'ha pogut carregar la interfície d'usuari per a la connexió de banda ampla mòbil.

en: Could not load proxy user interface.
ca: No s'ha pogut carregar la interfície d'usuari de servidor intermediari.

en: Could not load team port user interface.
ca: No s'ha pogut carregar la interfície d'usuari del port de l'equip.

en: Could not load team user interface.
ca: No s'ha pogut carregar la interfície d'usuari de l'equip.

en: Could not load vlan user interface.
ca: No s'ha pogut carregar la interfície d'usuari per a la connexió VLAN.

en: Create _New Wi-Fi Network…
ca: Crea una xarxa sense fil _nova…

en: DER, PEM, or PKCS#12 private keys (*.der, *.pem, *.p12, *.key)
ca: Claus privades DER, PEM o PKCS#12 (*.der, *.pem, *.p12, *.key)

en: DNS ser_vers
ca: Servidors _DNS

en: DSL authentication
ca: Autenticació DSL

en: DSL connection %d
ca: Connexió DSL %d

en: D_HCP client ID
ca: Identificador del client de D_HCP

en: Datagram
ca: Datagrama

en: De_fault
ca: Per de_fecte

en: Default
ca: Per defecte

en: Default Route
ca: Ruta predeterminada

en: Delay _before first send
ca: Retard a_bans del primer enviament

en: Delete the selected connection
ca: Suprimeix la connexió seleccionada

en: Desired hardware address of new team device. Usual MAC address format is accepted.
ca: Adreça desitjada de maquinari del nou dispositiu d'equip. S'accepta el format habitual d'adreça MAC.

en: Device disconnect failed
ca: Ha fallat la desconnexió del dispositiu

en: Device link negotiation. If “Manual” is chosen, “Speed” and “Duplex” values will be forced without checking the device compatibility. If unsure, leave here “Ignore” or pick “Automatic”.
ca: Negociació d'enllaç de dispositiu. Si s'escull «Manual», es forçaran els valors de «Velocitat» i «Dúplex» sense verificar la compatibilitat del dispositiu. Si no teniu seguretat, deixeu aquí «Ignora» o trieu «Automàtic».

en: Device name
ca: Nom del dispositiu

en: Device name + number
ca: Nom del dispositiu + número

en: Did not find a connection with UUID “%s”
ca: No s'ha pogut trobar cap connexió amb UUID «%s»

en: Disable VPN notifications
ca: Desactiva les notificacions de VPN

en: Disable WiFi Create
ca: Desactiva la creació de Wifi

en: Disable connected notifications
ca: Desactiva les notificacions de connexió

en: Disable disconnected notifications
ca: Desactiva les notificacions de desconnexió

en: Disabled
ca: Inhabilitada

en: Disconnect
ca: Desconnecta

en: Disconnect failure
ca: Ha fallat la desconnexió

en: Disconnected
ca: Desconnectat

en: Do not unselect the port if a better one becomes available.
ca: No desseleccioneu el port si un millor esdevé disponible.

en: Do you want to replace %s with the VPN connection you are saving?
ca: Voleu reemplaçar %s per la connexió VPN que esteu desant?

en: Domains used when resolving host names. Use commas to separate multiple domains.
ca: Dominis utilitzats en resoldre els noms d'amfitrió. Utilitzeu la coma per a separar múltiples dominis.

en: Don’t know how to create “%s” connections
ca: Es desconeix com crear connexions «%s»

en: Don’t know how to import “%s” connections
ca: Es desconeix com importar connexions «%s»

en: Don’t show this message again
ca: No tornis a mostrar aquest missatge

en: Driver
ca: Controlador

en: Duple_x
ca: Dúple_x

en: Duplex value for static link negotiation, required only when “Ignore” and “Automatic” options are not selected. Before specifying a duplex mode be sure your device supports it.
ca: Valor dúplex per a la negociació d'enllaç estàtic, sols requerit si no se seleccionen les opcions «Ignora» i «Automàtic». Abans d'especificar un mode de dúplex assegureu-vos que el vostre dispositiu el suporta.

en: Duplicate ports
ca: Duplica els ports

en: Dynamic WEP
ca: WEP dinàmic

en: Dynamic WEP (802.1X)
ca: WEP dinàmic 802.1X

en: Echo
ca: Eco

en: Edit Connections…
ca: Edita les connexions…

en: Edit WireGuard peer
ca: Edita el parell WireGuard

en: Edit _JSON configuration
ca: Edita la configuració _JSON

en: Edit the selected connection
ca: Edita la connexió seleccionada

en: Editing %s
ca: S'està editant %s

en: Editing IPv4 routes for %s
ca: Edició de les rutes IPv4 per a %s

en: Editing IPv6 routes for %s
ca: Edició de les rutes IPv6 per a %s

en: Editing PPP authentication methods for %s
ca: Edició dels mètodes d'autenticació PPP per a %s

en: Editing un-named connection
ca: S'està editant la connexió sense nom

en: Editor initializing…
ca: S'està inicialitzant l'editor…

en: Enable
ca: Habilita

en: Enable I_GMP snooping
ca: Habilitat el tafaneig I_GMP

en: Enable N_otifications
ca: Habilita les n_otificacions

en: Enable _Mobile Broadband
ca: Habilita la banda ampla _mòbil

en: Enable _Networking
ca: Habilita la gestió de _xarxes

en: Enable _STP (Spanning Tree Protocol)
ca: _Habilita l'STP (protocol d'arbre d'abast)

en: Enable _Wi-Fi
ca: Habilita el _sense fil

en: Enable or disable priority pause transmission for each User Priority.
ca: Habilita o inhabilita la prioritat de transmissió en pausa per a cada prioritat d'usuari.

en: Enable or disable strict bandwidth for each user priority.
ca: Habilita o inhabilita l'amplada de banda estricta per a cada prioritat d'usuari.

en: Enabled (prefer public address)
ca: Habilitat (prefereix una adreça pública)

en: Enabled (prefer temporary address)
ca: Habilitat (prefereix una adreça temporal)

en: Enhanced Open
ca: Xarxa Oberta Millorada

en: Enter the allowed link bandwidth percent each Priority Group may use. The sum of all groups must total 100%.
ca: Introduïu l'amplada de banda permesa, en percentatge, que cada grup de prioritat utilitzarà. La suma de tots els grups ha de ser 100%.

en: Enter the percentage of priority group bandwidth each user priority may use.
ca: Introduïu el percentatge de l'amplada de banda de prioritat de grup que cada prioritat d'usuari pot utilitzar.

en: Enter the priority group ID for each User Priority.
ca: Introduïu l'identificador de grup de prioritat per cada prioritat d'usuari.

en: Enter the traffic class for each user priority.
ca: Introduïu la classe de trànsit per a cada prioritat d'usuari.

en: Error creating connection
ca: S'ha produït un error en crear la connexió

en: Error displaying connection information:
ca: S'ha produït un error en mostrar la informació de la connexió:

en: Error editing connection
ca: S'ha produït un error en editar la connexió

en: Error importing connection
ca: S'ha produït un error en importar la connexió

en: Error initializing editor
ca: S'ha produït un error en inicialitzar l'editor

en: Error: file doesn’t contain a valid JSON configuration
ca: Error: el fitxer no conté una configuració JSON vàlida

en: Ethernet
ca: Cable

en: Ethernet Network
ca: Xarxa amb fil

en: Ethernet Network (%s)
ca: Xarxa amb fil (%s)

en: Ethernet Networks
ca: Xarxes amb fil

en: Ethernet Networks (%s)
ca: Xarxes amb fil (%s)

en: Ethernet connection %d
ca: Connexió de xarxa amb fil %d

en: Ethernet device
ca: Dispositiu Ethernet

en: Ethernet network connection “%s” active
ca: La connexió de xarxa amb fil «%s» és activa

en: Ethernet port state
ca: Estat del port Ethernet

en: Export VPN connection…
ca: Exporta una connexió VPN…

en: Extensible Authentication Protocol
ca: Protocol d'autenticació extensible

en: Failed to activate connection
ca: Ha fallat l'activació de la connexió

en: Failed to add new connection
ca: No s'ha pogut afegir una connexió nova

en: Failed to add/activate connection
ca: Ha fallat l'addició/activació de la connexió

en: Failed to write connection to VPN UI: %s (%d)
ca: No s'ha pogut escriure la connexió UI VPN: %s (%d)

en: Failed to write connection to VPN UI: incomplete write
ca: No s'ha pogut escriure la connexió UI VPN: escriptura incompleta

en: Feature
ca: Característica

en: File Relabel
ca: Torna a etiquetar un fitxer

en: Filename
ca: Nom del fitxer

en: Firewall _zone
ca: _Zona del tallafoc

en: Fix
ca: Fixa

en: Flags
ca: Senyaladors

en: Flow Control
ca: Control de flux

en: For browser only
ca: Sols per a navegadors

en: From active to team device
ca: Des del dispositiu actiu al dispositiu equip

en: From the active port
ca: Des del port actiu

en: From the team device
ca: Del dispositiu equip

en: Full
ca: Complet

en: Gateway
ca: Passarel·la

en: Group Bandwidth
ca: Amplada de banda del grup

en: Group ID
ca: Identificador de grup

en: Group _forward mask
ca: _Màscara reenviament de grup

en: HW address
ca: Adreça HW

en: Half
ca: Mig

en: Hardware
ca: Maquinari

en: Hardware Address
ca: Adreça del maquinari

en: Highest number of ports
ca: Nombre màxim de ports

en: Highest priority
ca: Prioritat més alta

en: Highest priority (stable)
ca: Prioritat més alta (estable)

en: Home network
ca: Xarxa domèstica

en: Home network (%s)
ca: Xarxa domèstica (%s)

en: Hostname to be converted to IP address which will be filled into ARP request as source address.
ca: Nom d'amfitrió que es convertirà en una adreça IP que s'omplirà a la demanda ARP com a adreça origen.

en: Hostname to be converted to IP address which will be filled into request as destination address.
ca: Nom d'amfitrió que es convertirà en una adreça IP que s'omplirà a la demanda com a adreça destí.

en: Hotspot
ca: Punt d'accés Wi-Fi

en: How often to send an authenticated empty packet to the peer for the purpose of keeping a stateful firewall or NAT mapping valid. This is optional and not recommended outside of specific setups.
ca: Amb quina freqüència s'envia un paquet buit autenticat a l'altre extrem per tal de mantenir vàlid un tallafoc o un mapatge NAT. Això és opcional i no es recomana fora de configuracions específiques.

en: ID of queue which this port should be mapped to.
ca: ID de la cua a la qual s'hauria de mapar aquest port.

en: IP Address
ca: Adreça IP

en: IP addresses identify your computer on the network. Click the “Add” button to add an IP address.
ca: Les adreces IP identifiquen el vostre ordinador a la xarxa. Feu clic al botó «Afegeix» per a afegir una adreça IP.

en: IP addresses identify your computer on the network. Click the “Add” button to add static IP address to be configured in addition to the automatic ones.
ca: Les adreces IP identifiquen el vostre ordinador a la xarxa. Feu clic al botó «Afegeix» per a afegir una adreça IP.

en: IP addresses of domain name servers used to resolve host names. Use commas to separate multiple domain name server addresses.
ca: Adreces IP dels servidors de nom de domini utilitzats per a resoldre els noms d'amfitrió. Utilitzeu la coma per a separar múltiples adreces de servidor de nom de domini.

en: IP addresses of domain name servers used to resolve host names. Use commas to separate multiple domain name server addresses. Link-local addresses will be automatically scoped to the connecting interface.
ca: Les adreces IP dels servidors de nom de domini utilitzats per a resoldre els noms d'amfitrió. Utilitzeu la coma per a separar múltiples adreces de servidor de nom de domini. Les adreces «Link-local» s'inclouran a l'àmbit de la interfície de connexió.

en: IP tunnel
ca: Túnel IP

en: IP tunnel connection %d
ca: Connexió de túnel IP %d

en: IPv4 DNS server “%s” invalid
ca: Servidor DNS IPv4 DNS «%s» no vàlid

en: IPv4 Settings
ca: Paràmetres IPv4

en: IPv4 address netmask “%s” invalid
ca: Adreça IPv4 no vàlida de la màscara de xarxa «%s»

en: IPv4 address “%s” invalid
ca: Adreça IPv4 «%s» no vàlida

en: IPv4 gateway “%s” invalid
ca: Passarel·la IPv4 «%s» no vàlida

en: IPv6 DNS server “%s” invalid
ca: Servidor DNS IPv6 «%s» no vàlid

en: IPv6 Settings
ca: Paràmetres IPv6

en: IPv6 _privacy extensions
ca: Extensions de _privacitat d'IPv6

en: IPv6 address _generation mode
ca: Mode de _generació d'adreça IPv6

en: IPv6 address “%s” invalid
ca: Adreça IPv6 «%s» no vàlida

en: IPv6 gateway “%s” invalid
ca: Passarel·la IPv6 «%s» no vàlida

en: IPv6 prefix “%s” invalid
ca: Prefix IPv6 «%s» no vàlid

en: If checked, LACPDU frames are sent along the configured links periodically. If not, it acts as “speak when spoken to”.
ca: Si està marcat, els marcs LACPDU s'envien periòdicament junt amb els enllaços configurats. Si no està marcat, actua com «parla quan et parlin».

en: If enabled, it makes the kernel generate a temporary IPv6 address in addition to the public one generated from MAC address. This enhances privacy, but could cause problems in some applications. If set to "Default", the value from NetworkManager global configuration is used. If that is also unset, use the kernel default value read from file "/proc/sys/net/ipv6/conf/default/use_tempaddr"
ca: Si s'activa, fa que el nucli generi una adreça IPv6 temporal a més de la pública generada a partir de l'adreça MAC. Això millora la privacitat, però pot causar problemes en algunes aplicacions. Si s'estableix a «Default», s'utilitza el valor de la configuració global del NetworkManager. Si això no està establert, utilitzeu el valor per defecte del nucli llegit del fitxer «/proc/sys/net/ipv6/conf/default/use_tempaddr»

en: If enabled, this connection will never be used as the default network connection.
ca: Si s'habilita, aquesta connexió no s'utilitzarà mai com a connexió de xarxa predeterminada.

en: If selected, the connection will take exclusive control of the interface and it won’t be possible to activate another connection on it. Note that the option can only be used for Ethernet interfaces. nm-applet is able to activate the connection only if this option is selected.
ca: Si se selecciona, la connexió tindrà control exclusiu de la interfície i no serà possible activar-ne una altra. Tingueu en compte que l'opció només es pot utilitzar per a interfícies Ethernet. nm-applet només pot activar la connexió si aquesta opció està seleccionada.

en: Ig_nore automatically obtained routes
ca: Ig_nora les rutes obtingudes automàticament

en: Ignore
ca: Ignora

en: Ignore invalid packets from _active ports
ca: Ignora els paquets no vàlids dels ports _actius

en: Ignore invalid packets from i_nactive ports
ca: Ignora els paquets no vàlids dels ports i_nactius

en: Im_port team configuration from a file…
ca: Im_porta una configuració en equip des d'un fitxer…

en: Import a saved VPN configuration…
ca: Importa una configuració VPN…

en: Import script from a file…
ca: Importa un script des d'un fitxer…

en: In most cases, the provider’s PPP servers will support all authentication methods. If connections fail, try disabling support for some methods.
ca: En la majoria dels casos, el servidor PPP del proveïdor admetrà tots els mètodes d'autenticació. En cas que fallin les connexions, intenteu inhabilitar-ne alguns.

en: In tenths of a second. Periodic interval between rebalancing.
ca: En dècims de segon. Intervals periòdics entre rebalancejos.

en: InfiniBand connection %d
ca: Connexió InfiniBand %d

en: Input key
ca: Clau d'entrada

en: Insufficient privileges.
ca: Privilegis insuficients.

en: Interface
ca: Interfície

en: Invalid setting %s: %s
ca: Configuració no vàlida %s: %s

en: It is not intended for command-line interaction but instead runs in the GNOME desktop environment.
ca: No es pretén que hi interaccioneu des de la línia d'ordres, sinó que s'executa en l'entorn d'escriptori GNOME.

en: Keys
ca: Claus

en: LACP port _key
ca: _Clau del port LACP

en: LACP runner options
ca: Opcions del runner LACP

en: Last Used
ca: Utilitzada per última vegada

en: Lin_k negotiation
ca: Negociació d'enlla_ç

en: Link Watcher
ca: Monitor d'enllaços

en: Link _down delay
ca: Retard de la _desconnexió

en: Link _up delay
ca: Retard de la _connexió

en: Link-Local
ca: Connexió local

en: Link-Local Only
ca: Només adreces de connexió local

en: List of fragment types (strings) which should be used for packet Tx hash computation.
ca: La llista de tipus de fragments (cadenes de text) que s'haurien d'usar per a la computació del resum Tx.

en: Load balance
ca: Balanç de la càrrega

en: Local IP
ca: IP local

en: MAC address
ca: Adreça MAC

en: MAC address of the Bluetooth device. Example: 00:11:22:33:44:55
ca: Adreça MAC del dispositiu Bluetooth. Per exemple: 00:11:22:33:44:55

en: MACSEC connection %d
ca: Connexió MACSEC %d

en: MII (recommended)
ca: MII (recomanat)

en: Ma_gic
ca: Mà_gic

en: Manage and change your network connection settings
ca: Gestioneu i modifiqueu els paràmetres de connexió de xarxa

en: Manage your network connections
ca: Gestioneu les connexions de xarxa

en: Maximum number of missed replies. If this number is exceeded, link is reported as down.
ca: Nombre màxim de respostes absents. Si s'excedeix aquest valor, es reporta l'enllaç com caigut.

en: Media Independent Interface (MII)
ca: Connector Media Independent Interface (MII)

en: Method
ca: Mètode

en: Metric
ca: Mètrica

en: Microsoft Challenge Handshake Authentication Protocol
ca: Protocol d'autenticació per desafiament mutu de Microsoft

en: Microsoft Challenge Handshake Authentication Protocol version 2
ca: Protocol d'autenticació per desafiament mutu de Microsoft, versió 2

en: Missing connection name
ca: Falta el nom de la connexió

en: Missing resources
ca: Recursos que manquen

en: Mobile Broadband
ca: Banda ampla mòbil

en: Mobile Broadband (%s)
ca: Banda ampla mòbil (%s)

en: Mobile Broadband network.
ca: Xarxa de banda ampla mòbil.

en: Mobile broadband connection “%s” active
ca: La connexió de banda ampla mòbil «%s» és activa

en: Mobile broadband connection “%s” active: (%d%%%s%s)
ca: La connexió de banda ampla mòbil «%s» és activa: (%d%%%s%s)

en: Mobile broadband network password
ca: Contrasenya de la xarxa de banda ampla mòbil

en: Monitoring _frequency
ca: _Freqüència del seguiment

en: More addresses
ca: Més adreces

en: Mul_ticast
ca: Mul_tidifusió

en: Multicast _rejoin interval
ca: Interval de _reincorporacions de multidifusió

en: My provider uses C_DMA-based technology (i.e. 1xRTT, EVDO)
ca: El meu proveïdor utilitza tecnologia basada en C_DMA (és a dir, 1xRTT, EVDO)

en: My provider uses _GSM-based technology (i.e. GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA)
ca: El meu proveïdor utilitza tecnologia basada en _GSM (és a dir, GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA)

en: N_etwork ID
ca: Identificador de xar_xa

en: Name
ca: Nom

en: Name of active Tx balancer. Active Tx balancing is disabled by default.
ca: Nom del balanceig Tx actiu. El balanceig Tx actiu es deshabilita per defecte.

en: Name of runner to be used.
ca: Nom del runner a usar.

en: Netmask
ca: Màscara de xarxa

en: Network
ca: Xarxa

en: Network Connections
ca: Connexions de xarxa

en: Network connection “%s” active
ca: La connexió de xarxa «%s» és activa

en: NetworkManager Applet
ca: Miniaplicació NetworkManager

en: NetworkManager Website
ca: Lloc web del NetworkManager

en: NetworkManager connection editor
ca: Editor de connexions del NetworkManager

en: NetworkManager indicates to applications whether the connection is metered and therefore data usage should be restricted. Select which value (“Yes” or “No”) to indicate to applications, or “Automatic” to use a default value based on the connection type and other heuristics.
ca: NetworkManager indica a les aplicacions si la connexió és limitada i, per tant, l'ús de dades s'ha de restringir. Seleccioneu el valor («Sí» o «No») per a indicar a les aplicacions, o «Automàtic» per a utilitzar un valor predeterminat en funció del tipus de connexió i d'altres heurístiques.

en: NetworkManager is a system service for managing and configuring your network connections and devices.
ca: El NetworkManager és un servei de sistema per a gestionar i configurar les vostres connexions de xarxa i els vostres dispositius.

en: NetworkManager is not running…
ca: No s'està executant el NetworkManager…

en: Networking disabled
ca: S'ha inhabilitat la gestió de xarxes

en: New Mobile Broadband connection…
ca: Connexió de banda ampla mòbil nova…

en: New PIN code:
ca: Codi PIN nou:

en: New connection…
ca: Connexió nova…

en: No VPN plugins are installed.
ca: No hi ha cap connector VPN instal·lat.

en: No VPN service type.
ca: Sense tipus de servei VPN.

en: No network connection
ca: No hi ha cap connexió de xarxa

en: No network devices available
ca: No hi ha cap dispositiu de xarxa disponible

en: No polkit authorization to perform the action
ca: No hi ha una autorització polkit per a fer l'acció

en: No valid active connections found!
ca: No s'ha trobat cap connexió activa vàlida!

en: None
ca: Cap

en: Notification area applet for managing your network devices and connections.
ca: Miniaplicació per a l'àrea de notificació per a gestionar els dispositius i les connexions de xarxa.

en: Nu_mber
ca: Nú_mero

en: Number of bursts of multicast group rejoin requests sent after port is enabled or disabled.
ca: Nombre d'esclats de demandes de tornar a unir-se al grup de multidifusió enviades després que el port s'habilita o inhabilita.

en: Number of bursts of unsolicited NAs and gratuitous ARP packets sent after port is enabled or disabled.
ca: Nombre d'esclats de NAs no sol·licitats i paquets ARP no necessaris enviats després que el port s'habilita o deshabilita.

en: Only initiate sessions with access concentrators that provide the specified service. For most providers this should be left blank.
ca: Tan sols inicieu sessions amb concentradors d'accés que proporcionin l'especificat servei. Per a la majoria dels proveïdors, això s'ha de deixar en blanc.

en: Option specifies the rate at which our link partner is asked to transmit LACPDU packets. If checked, packets will be sent once per second. Otherwise they will be sent every 30 seconds.
ca: L'opció especifica la velocitat a la qual se li demana al nostre soci d'enllaç de transmetre paquets LACPDU. Si està marcat, s'enviarà paquets un cop per segon. En cas contrari, s'enviaran cada 30 segons.

en: Options…
ca: Opcions…

en: Output key
ca: Clau de sortida

en: PAC URL
ca: URL de PAC

en: PAC script
ca: Script de PAC

en: PEM certificates (*.pem, *.crt, *.cer)
ca: Certificats PEM (*.pem, *.crt, *.cer)

en: PIN code for SIM card “%s” on “%s”
ca: Codi PIN per la targeta SIM «%s» a «%s»

en: PIN code is needed for the mobile broadband device
ca: Cal que introduïu un codi PIN per al dispositiu de banda ampla mòbil

en: PIN code required
ca: Cal que introduïu el codi PIN

en: PIN code:
ca: Codi PIN:

en: PPP Settings
ca: Paràmetres PPP

en: PPP _interface
ca: Interfície _PPP

en: PUK code:
ca: Codi PUK:

en: P_arent interface
ca: Interfície _pare

en: Parameters
ca: Paràmetres

en: Parent device
ca: Dispositiu pare

en: Password
ca: Contrasenya

en: Password Authentication Protocol
ca: Protocol d'autenticació per contrasenya

en: Password used to authenticate with the PPPoE service.
ca: La contrasenya usada per a autenticar amb el servei PPPoE.

en: Password:
ca: Contrasenya:

en: Path _cost
ca: _Cost del camí

en: Peer _notification interval
ca: Interval de _notificacions de parells

en: Persistent _keepalive
ca: «_keepalive» persistent

en: Port _sticky
ca: Port _fixat

en: Port key according to LACP standard. It is only possible to aggregate ports with the same key.
ca: Clau del port d'acord amb l'estàndard LACP. Sols és possible agregar ports amb la mateixa clau.

en: Port priority
ca: Prioritat del port

en: Port priority according to LACP standard. The lower number means higher priority.
ca: Prioritat del port d'acord amb l'estàndard LACP. El número més baix vol dir una prioritat més baixa.

en: Port priority. The higher number means higher priority.
ca: Prioritat del port. El número més gran vol dir una prioritat més gran.

en: Ports “%s” and “%s” apply to different virtual ports (“%s” and “%s”) of the same physical device.
ca: Els ports «%s» i «%s» s'apliquen a diferents ports virtuals («%s» i «%s») del mateix dispositiu físic.

en: Ports “%s” and “%s” both apply to device “%s”
ca: Els ports «%s» i «%s» s'apliquen tots dos al dispositiu «%s»

en: Pre_shared key
ca: _Clau pre-compartida

en: Preparing Wi-Fi network connection “%s”…
ca: S'està preparant la connexió de xarxa sense fil «%s»…

en: Preparing ethernet network connection “%s”…
ca: S'està preparant la connexió de xarxa amb fil «%s»…

en: Preparing mobile broadband connection “%s”…
ca: S'està preparant la connexió de banda ampla mòbil «%s»…

en: Preparing network connection “%s”…
ca: S'està preparant la connexió de xarxa «%s»…

en: Preserve
ca: Conserva

en: Primary DNS
ca: DNS primari

en: Priority
ca: Prioritat

en: Priority Bandwidth
ca: Amplada de banda prioritària

en: Priority Flow Control
ca: Control de prioritat de flux

en: Priority Groups
ca: Grups prioritaris

en: Private _key
ca: Clau _privada

en: Proxy
ca: Servidor intermediari

en: Public key
ca: Clau pública

en: Random
ca: Aleatori

en: Raw Configuration
ca: Configuració crua

en: Re-enter new PIN code:
ca: Torneu a introduir el codi PIN nou:

en: Relabel
ca: Torna a etiquetar

en: Remote IP
ca: IP remota

en: Requesting a VPN address for “%s”…
ca: S'està sol·licitant una adreça de xarxa per a la xarxa VPN «%s»…

en: Requesting a Wi-Fi network address for “%s”…
ca: S'està sol·licitant una adreça de xarxa sense fil per a «%s»…

en: Requesting a network address for “%s”…
ca: S'està sol·licitant una adreça de xarxa per a «%s»…

en: Requesting an ethernet network address for “%s”…
ca: S'està sol·licitant una adreça de xarxa per a la xarxa amb fil «%s»…

en: Require IPv_4 addressing for this connection to complete
ca: Cal l'adreçament IPv_4 per a completar la connexió

en: Require IPv_6 addressing for this connection to complete
ca: Cal l'adreçament IPv_6 per a completar la connexió

en: Roaming network
ca: Xarxa itinerant

en: Roaming network (%s)
ca: Xarxa itinerant (%s)

en: SIM PIN Unlock Required
ca: Cal el codi PIN de desbloqueig de la SIM

en: SIM PIN unlock required
ca: Cal el codi PIN de desbloqueig de la SIM

en: SIM PUK Unlock Required
ca: Cal el codi PUK de desbloqueig de la SIM

en: SIM PUK unlock required
ca: Cal el codi PUK de desbloqueig de la SIM

en: STP forwarding delay, in seconds
ca: Retard de retransmissió STP, en segons

en: STP hello time, in seconds
ca: Temps de «hello» STP, en segons

en: STP maximum message age, in seconds
ca: Edat del missatge màxima STP, en segons

en: STP priority for this bridge. Lower values are “better”; the lowest priority bridge will be elected the root bridge.
ca: Prioritat STP per aquest pont. Els valors baixos són «millors»; el pont de prioritat més baixa serà elegit pont arrel.

en: S_earch domains
ca: _Dominis de cerca

en: S_ecurity
ca: _Seguretat

en: S_end on inactive ports
ca: _Envia usant els ports inactius

en: Save any changes made to this connection.
ca: Desa els canvis fets a la connexió.

en: Secondary DNS
ca: DNS secundari

en: Security
ca: Seguretat

en: Security labels may prevent some files from being used with certificate authentication.
ca: Les etiquetes de seguretat poden impedir que alguns fitxers siguin usats en autenticació de certificats.

en: Security not compatible with Ad-Hoc mode
ca: La seguretat no és compatible amb el mode Ad-Hoc

en: Select Mobile Broadband Provider Type
ca: Seleccioneu el tipus de proveïdor de banda ampla mòbil

en: Select a connection to delete
ca: Selecciona una connexió per a eliminar

en: Select a connection to edit
ca: Selecciona una connexió per a editar

en: Select file to import
ca: Seleccioneu el fitxer a importar

en: Select the technology your mobile broadband provider uses. If you are unsure, ask your provider.
ca: Seleccioneu la tecnologia que utilitza el vostre proveïdor de banda ampla mòbil. Si no n'esteu segur, demaneu-ho al vostre proveïdor.

en: Select the type of VPN you wish to use for the new connection. If the type of VPN connection you wish to create does not appear in the list, you may not have the correct VPN plugin installed.
ca: Seleccioneu el tipus de VPN que vulgueu utilitzar per a la connexió nova. Si el tipus de connexió VPN que voleu crear no apareix a la llista, és probable que no tingueu el connector VPN adequat instal·lat.

en: Select the type of connection you wish to create.
    
    If you are creating a VPN, and the VPN connection you wish to create does not appear in the list, you may not have the correct VPN plugin installed.
ca: Seleccioneu el tipus de connexió que voleu crear.
    
    Si voleu crear una connexió VPN i el tipus que voleu crear no apareix a la llista, és probable que no tingueu el connector VPN adequat instal·lat.

en: Select the type of the Bluetooth connection profile.
ca: Selecciona el tipus del perfil de connexió Bluetooth.

en: Send LACPDU frames _periodically
ca: Envia marcs LACPDU _periòdicament

en: Send PPP _echo packets
ca: Envia paquets d'_eco de PPP

en: Send _interval
ca: _Interval d'enviament

en: Send a LACPDU frame _every second
ca: Envia un marc LACPDU cada s_egon

en: Sending unlock code…
ca: S'està enviant el codi de desbloqueig…

en: Set this to true to disable notifications when Wi-Fi networks are available.
ca: Establiu-lo com a cert per desactivar les notificacions quan hi hagi xarxes Wifi disponibles.

en: Set this to true to disable notifications when connecting to a network.
ca: Establiu-lo com a cert per desactivar les notificacions al connectar-se a una xarxa.

en: Set this to true to disable notifications when connecting to or disconnecting from a VPN.
ca: Establiu-lo com a cert per desactivar les notificacions al connectar-se o desconnectar-se d'una VPN.

en: Set this to true to disable notifications when disconnecting from a network.
ca: Establiu-lo com a cert per desactivar les notificacions al desconnectar-se d'una xarxa.

en: Set to FALSE to disable displaying the applet in the notification area.
ca: Establiu-lo a «FALSE» per desactivar la presència de la miniaplicació a l'àrea de notificació.

en: Set to true to disable creation of adhoc networks when using the applet.
ca: Establiu com a cert per desactivar la creació de xarxes ad hoc a l'usar la miniaplicació.

en: Shared to other computers
ca: Compartit amb altres ordinadors

en: Sho_w password
ca: Most_ra la contrasenya

en: Sho_w passwords
ca: Mo_stra les contrasenyes

en: Sho_w preshared key
ca: Most_ra la clau precompartida

en: Show PIN code
ca: Mostra el codi PIN

en: Show PIN/PUK codes
ca: Mostra els codis PIN/PUK

en: Show the applet in notification area
ca: Mostra la miniaplicació a l'àrea de notificació

en: Specifies how the CAK (Connectivity Association Key) for MKA (MACsec Key Agreement) is obtained. For the EAP mode, fill the parameters in the 802.1X security page
ca: Especifica com la CAK (Clau d'associació connectivitat) s'obté per la MKA (Clau d'acord MACsec). Per al mode EAP, ompliu els paràmetres a la pàgina de seguretat 802.1X

en: Specifies the validation mode for incoming frames
ca: Especifica el mode de validació per a marcs d'entrada

en: Speed
ca: Velocitat

[ctx: Speed]
en: Unknown
ca: Desconeguda

en: Speed value for static link negotiation, required only when “Ignore” and “Automatic” options are not selected. Before specifying a speed value be sure your device supports it.
ca: El valor de velocitat per a la negociació d'enllaç estàtic, sols requerit quan no se seleccionen les opcions «Ignora» i «Automàtic». Abans d'especificar un valor de velocitat assegureu-vos que està suportat pel vostre dispositiu.

en: Stable
ca: Estable

en: Stable privacy
ca: Privadesa estable

en: Stamp
ca: Segell

en: Starting VPN connection “%s”…
ca: S'està iniciant la connexió VPN «%s»…

en: Strict
ca: Estricte

en: Strict Bandwidth
ca: Amplada de banda estricta

en: Subnet Mask
ca: Màscara de subxarxa

[ctx: Subnet Mask]
en: Unknown
ca: Desconeguda

en: Suppress networks available notifications
ca: Suprimeix les notificacions de xarxes disponibles

en: System priority, value can be 0 – 65535.
ca: Prioritat de sistema, el valor pot ser 0-65535.

en: Team
ca: Equip

en: Team Advanced Options
ca: Opcions avançades d'equip

en: Team Port
ca: Port de l'equip

en: Team connection %d
ca: Connexió en equip %d

en: Tertiary DNS
ca: DNS terciari

en: The 256 bit private key in base64 encoding
ca: La clau privada de 256 bits en codificació base64

en: The DHCP client identifier allows the network administrator to customize your computer’s configuration. If you wish to use a DHCP client identifier, enter it here.
ca: L'identificador de client DHCP permet personalitzar la configuració del vostre ordinador a l'administrador de la xarxa. Si voleu utilitzar un identificador de client DHCP, introduïu-lo aquí.

en: The Ethernet MAC address aging time, in seconds
ca: El temps d'envelliment de l'adreça MAC ethernet, en segons

en: The IP address identify your computer on the network and determines the address range distributed to other computers. Click the “Add” button to add an IP address. If no address is provided, range will be determined automatically.
ca: L'adreça IP identifica el vostre ordinador a la xarxa i determina el rang d'adreces distribuïdes a altres ordinadors. Cliqueu el botó «Afegeix» per a afegir una adreça IP. Si no es proveeix cap adreça, es determinarà un rang automàticament.

en: The MAC address entered here will be used as hardware address for the network device this connection is activated on. This feature is known as MAC cloning or spoofing. Example: 00:11:22:33:44:55
ca: El dispositiu de xarxa sobre el que s'activa la connexió utilitzarà aquesta adreça MAC com a adreça de maquinari. Aquest mètode es coneix com a falsejament d'identitat MAC. Exemple: 00:11:22:33:44:55

en: The NetworkManager Applet could not find some required resources (the .ui file was not found).
ca: La miniaplicació NetworkManager no ha pogut trobar alguns dels recursos necessaris (no s'ha trobat el fitxer d'interfície d'usuari).

en: The NetworkManager Developers
ca: Els desenvolupadors del NetworkManager

en: The VPN connection “%s” could not be exported to %s.
    
    Error: %s.
ca: No s'ha pogut exportar la connexió VPN «%s» a %s.
    
    Error: %s.

en: The VPN plugin failed to import the VPN connection correctly:
ca: El connector VPN no ha pogut importar la connexió VPN correctament:

en: The connection editor could not find some required resources (the .ui file was not found).
ca: L'editor de connexions no ha pogut trobar alguns dels recursos necessaris (no s'ha trobat el fitxer d'interfície d'usuari).

en: The connection editor dialog could not be initialized due to an unknown error.
ca: No s'ha pogut inicialitzar el diàleg d'edició de les connexions a causa d'un error desconegut.

en: The delay between link watch initialization and the first request being sent.
ca: El retard entre la inicialització del monitor d'enllaços i l'enviament de la primera demanda.

en: The delay between the link coming up and the runner being notified about it.
ca: El retard entre l'aixecament de l'enllaç i la notificació d'això al runner.

en: The delay between the link going down and the runner being notified about it.
ca: El retard entre la caiguda de l'enllaç i la notificació d'això al runner.

en: The following files are not labelled for use with certificate authentication. Do you wish to adjust the labels?
ca: Els següents fitxers no estan etiquetats per a usar amb certificats autenticats. Voleu ajustar les etiquetes?

en: The interface name of the primary device. If set, this device will always be the active port when it is available.
ca: El nom de la interfície del dispositiu principal. Si s'estableix, aquest dispositiu sempre serà el port actiu quan estigui disponible.

en: The interface on which the PPP connection will be established.
ca: La interfície on s'establirà la connexió PPP.

en: The interval between requests being sent.
ca: L'interval entre enviaments de demandes.

en: The link watcher to be used.
ca: El monitor d'enllaços a usar.

en: The mobile broadband device “%s” requires a SIM PIN code before it can be used.
ca: Cal el codi PIN de la SIM per a poder utilitzar el dispositiu de banda ampla mòbil «%s».

en: The mobile broadband device “%s” requires a SIM PUK code before it can be used.
ca: Cal el codi PUK de la SIM per a poder utilitzar el dispositiu de banda ampla mòbil «%s».

en: The name of the MACsec device.
ca: El nom del dispositiu MACsec.

en: The name of the wireguard interface to create.
ca: El nom de la interfície wireguard a crear.

en: The network connection has been disconnected.
ca: S'ha desconnectat la connexió de xarxa.

en: The nm-connection-editor program works with NetworkManager to create and edit existing connection profiles for NetworkManager.
ca: El programa nm-connection-editor funciona amb el NetworkManager per a crear i editar perfils existents de connexions per al NetworkManager.

en: The parent interface name or parent connection UUID from which this MACSEC interface should be created.
ca: El nom de la interfície pare o connexió UUID pare des d'on s'ha de crear la interfície MACSEC.

en: The parent interface name or parent connection UUID from which this MACsec interface should be created
ca: El nom de la interfície pare o connexió UUID pare des d'on s'ha de crear la interfície MACsec

en: The port component of the SCI (Secure Channel Identifier)
ca: El component del port del SCI (Identificador de canal segur)

en: The pre-shared Connectivity Association Key
ca: La clau de l'associació-connectivitat pre compartida

en: The pre-shared Connectivity-association Key Name
ca: El nom de la clau d'associació connectivitat precompartida

en: The zone defines the trust level of the connection. Default is not a regular zone, selecting it results in the use of the default zone set in the firewall. Only usable if firewalld is active.
ca: La zona defineix el nivell de confiança de la connexió. Per defecte no és una zona regular; si la seleccioneu, el tallafoc utilitzarà la zona per defecte. Només és útil si el firewallD està actiu.

en: This defines the policy of how hardware addresses of team device and port devices should be set during the team lifetime.
ca: Això defineix la política sobre com les adreces de maquinari dels dispositius d'equip i de port haurien d'establir-se durant el temps de vida de l'equip.

en: This option locks this connection to the Wi-Fi access point (AP) specified by the BSSID entered here. Example: 00:11:22:33:44:55
ca: Aquesta opció bloqueja la connexió al punt d'accés sense fil (AP) especificat per l'identificador BSSID. Exemple: 00:11:22:33:44:55

en: This option locks this connection to the network device specified either by its interface name or permanent MAC or both. Examples: “em1”, “3C:97:0E:42:1A:19”, “em1 (3C:97:0E:42:1A:19)”
ca: Aquesta opció bloqueja aquesta connexió al dispositiu de xarxa especificat bé pel seu nom d'interfície o per la MAC permanent o per ambdós. Exemples: «em1», «3C:97:0E:42:1A:19», «em1 (3C:97:0E:42:1A:19)»

en: This option locks this connection to the network device specified either by its interface name or permanent MAC or both. Examples: “ib0”, “80:00:00:48:fe:80:00:00:00:00:00:00:00:02:c9:03:00:00:0f:65”, “ib0 (80:00:00:48:fe:80:00:00:00:00:00:00:00:02:c9:03:00:00:0f:65)”
ca: Aquesta opció bloqueja aquesta connexió al dispositiu de xarxa especificat bé pel seu nom d'interfície o per la MAC permanent o per ambdós. Exemples: «ib0», «80:00:00:48:fe:80:00:00:00:00:00:00:00:02:c9:03:00:00:0f:65», «ib0 (80:00:00:48:fe:80:00:00:00:00:00:00:00:02:c9:03:00:00:0f:65)»

en: This option locks this connection to the network device specified either by its interface name or permanent MAC or both. Examples: “wlan0”, “3C:97:0E:42:1A:19”, “wlan0 (3C:97:0E:42:1A:19)”
ca: Aquesta opció bloqueja aquesta connexió al dispositiu de xarxa especificat bé pel seu nom d'interfície o la MAC permanent o ambdós. Exemples: «wlan0», «3C:97:0E:42:1A:19», «wlan0 (3C:97:0E:42:1A:19)»

en: This program is a component of NetworkManager (https://networkmanager.dev).
ca: Aquest programa és un component del NetworkManager (https://networkmanager.dev).

en: This selects the policy of how the aggregators will be selected.
ca: Això selecciona la política de com se seleccionaran els agregadors.

en: Traffic Class
ca: Classe de trànsit

en: Transmission _balancing interval
ca: Interval de _balanceig de la transmissió

en: Twisted Pair (TP)
ca: Parell creuat (TP)

en: URL from where the PAC script is to be obtained.
ca: URL a partir de la qual l'script PAC s'ha d'obtenir.

en: Unknown
ca: Desconeguda

en: Unknown error
ca: Error desconegut

en: Unknown error creating connection editor dialog.
ca: S'ha produït un error desconegut en crear el diàleg de l'editor de connexions.

en: Unrecognized connection type
ca: Tipus de connexió desconegut

en: Unsupported mobile broadband connection type.
ca: No s'admet el tipus de connexió de banda ampla mòbil.

en: Usage:
ca: Ús:

en: Use 802.1_X security for this connection
ca: Utilitza la seguretat 802.1_X per a aquesta connexió

en: Use TCP _header compression
ca: Utilitza la compressió de les _capçaleres TCP

en: Use _stateful MPPE
ca: Utilitza l'MPPE amb _estat

en: Use the network menu to connect to a Wi-Fi network
ca: Utilitzeu el menú de xarxa per a connectar-vos a una xarxa sense fil

en: Use this proxy configuration for only browser clients/schemes.
ca: Usa aquesta configuració de servidor intermediari per a clients/esquemes de sols navegador.

en: Used to determine whether settings should be migrated to a new version.
ca: S'usa per a determinar si els paràmetres s'han de migrar a una nova versió.

en: User authentication required for VPN connection “%s”…
ca: Cal l'autenticació d'usuari per a la connexió VPN «%s»…

en: User authentication required for Wi-Fi network “%s”…
ca: Cal l'autenticació d'usuari per a la connexió de xarxa sense fil «%s»…

en: User authentication required for ethernet network connection “%s”…
ca: Cal l'autenticació d'usuari per a la connexió de xarxa amb fil «%s»…

en: User authentication required for mobile broadband connection “%s”…
ca: Cal l'autenticació d'usuari per a la connexió de banda ampla mòbil «%s»…

en: User authentication required for network connection “%s”…
ca: Cal l'autenticació d'usuari per a la connexió de xarxa «%s»…

en: Username used to authenticate with the PPPoE service.
ca: Nom d'usuari usat per a autenticar amb el servei PPPoE.

en: VLAN _id
ca: _Identificador de la VLAN

en: VLAN connection %d
ca: Connexió VLAN %d

en: VLAN inter_face name
ca: Nom de la inter_fície VLAN

en: VPN Banner
ca: Bàner de la VPN

en: VPN Connection Failed
ca: No s'ha pogut establir la connexió VPN

en: VPN Gateway
ca: Passarel·la VPN

en: VPN Login Message
ca: Missatge d'entrada de la VPN

en: VPN Type
ca: Tipus de VPN

en: VPN Username
ca: Nom d'usuari de la VPN

en: VPN connection %d
ca: Connexió VPN %d

en: VPN connection active
ca: La connexió VPN és activa

en: VPN connection has been successfully established.
ca: S'ha establert correctament la connexió VPN.

en: VPN connection has been successfully established.
    
    %s
ca: S'ha establert correctament la connexió VPN.
    
    %s

en: VPN plugin “%s” not found
ca: No s'ha trobar el connector de VPN «%s»

en: Validate received ARP packets on active ports. If this is not checked, all incoming ARP packets will be considered as a good reply.
ca: Valida els paquets ARP rebuts usant els ports actius. Si no es marca això, tots els paquets ARP entrants es consideraran una resposta bona.

en: Validate received ARP packets on inactive ports. If this is not checked, all incoming ARP packets will be considered as a good reply.
ca: Valida els paquets ARP rebuts usant els ports inactius. Si no es marca això, tots els paquets ARP entrants es consideraran com una resposta bona.

en: Value is positive number in milliseconds. Specifies an interval between bursts of multicast group rejoin requests.
ca: El valor el número de posició en mil·lisegons. Especifica un interval entre esclats de demandes de tornar a unir-se al grup de multidifusió.

en: Value is positive number in milliseconds. Specifies an interval between bursts of notify-peer packets.
ca: El valor és un nombre positiu en mil·lisegons. Especifica un interval entre esclats de paquets de notificació de parells.

en: WEP 128-bit Passphrase
ca: Contrasenya WEP de 128 bits

en: WEP 40/128-bit Key (Hex or ASCII)
ca: Clau WEP de 40/128 bits (Hex o ASCII)

en: WPA/WPA2 Enterprise
ca: WPA i WPA2 Enterprise

en: WPA/WPA2/WPA3 Personal
ca: WPA,WPA2,WPA3 personal

en: Wake on LAN
ca: Activació per LAN

en: Wake-on-LAN password
ca: Contrasenya d'activació per LAN

en: Wake-on-LAN password (an Ethernet MAC). It is only valid for magic packets.
ca: Contrasenya d'activació per LAN (una MAC Ethernet). Sols és vàlida per a paquets màgics.

en: Warning: the connection contains some properties not supported by the editor. They will be cleared upon save.
ca: Avís: la connexió conté algunes propietats no suportades per l'editor. Aquestes se suprimiran després de desar-se.

en: When connecting to IPv4-capable networks, allows the connection to complete if IPv6 configuration fails but IPv4 configuration succeeds.
ca: Quan es connecti a xarxes IPv4, permet completar la connexió per IPv4 en cas que la configuració IPv6 falli.

en: When connecting to IPv6-capable networks, allows the connection to complete if IPv4 configuration fails but IPv6 configuration succeeds.
ca: Quan es connecti a xarxes IPv6, permet completar la connexió per IPv6 en cas que la configuració IPv4 falli.

en: Whether the transmitted traffic must be encrypted
ca: Si el trànsit transmès cal que estigui xifrat

en: Whether to automatically add routes for the AllowedIPs ranges of the peers
ca: Si s'han d'afegir automàticament rutes per als intervals d'IPs permesos dels parells

en: Wi-Fi
ca: Sense fil

en: Wi-Fi Network | Wi-Fi Networks
ca[0]: Xarxa sense fil
ca[1]: Xarxes sense fil

en: Wi-Fi Network (%s)
ca: Xarxa sense fil (%s)

en: Wi-Fi Networks (%s)
ca: Xarxes sense fil (%s)

en: Wi-Fi Networks Available
ca: Hi ha xarxes sense fil disponibles

en: Wi-Fi Security
ca: Seguretat de la xarxa sense fil

en: Wi-Fi connection %d
ca: Connexió de xarxa sense fil %d

en: Wi-Fi device
ca: Dispositiu Wi-Fi

en: Wi-Fi is disabled
ca: Les xarxes sense fil estan inhabilitades

en: Wi-Fi is disabled by hardware switch
ca: L'interruptor de maquinari ha inhabilitat la xarxa sense fil

en: Wi-Fi network connection “%s” active
ca: La connexió de xarxa sense fil «%s» és activa

en: Wi-Fi network connection “%s” active: %s (%d%%)
ca: La connexió de xarxa sense fil «%s» és activa: %s (%d%%)

[ctx: Wi-Fi/Ethernet security]
en: None
ca: Cap

en: WireGuard connection %d
ca: Connexió WireGuard %d

en: Wrong PIN code; please contact your provider.
ca: El codi PIN no és correcte. Contacteu amb el vostre proveïdor.

en: Wrong PUK code; please contact your provider.
ca: El codi PUK no és correcte. Contacteu amb el vostre proveïdor.

en: Yes
ca: Sí

en: You are now connected to the Mobile Broadband network.
ca: Esteu connectat a la xarxa de banda ampla mòbil.

en: You are now connected to the Wi-Fi network “%s”.
ca: Esteu connectat a la xarxa sense fil «%s».

en: You are now connected to the ethernet network.
ca: Esteu connectat a la xarxa amb fil.

en: You are now connected to the mobile broadband network.
ca: Esteu connectat a la xarxa de banda ampla mòbil.

en: You are now connected to “%s”.
ca: Esteu connectat a «%s».

en: You are now registered on a roaming network.
ca: Esteu registrat a una xarxa d'accés itinerant.

en: You are now registered on the home network.
ca: Esteu registrat a la xarxa local.

en: _About
ca: _Quant a

en: _Add
ca: _Afegeix

en: _Add a VPN connection…
ca: _Afegeix una connexió VPN…

en: _Aggregator selection policy
ca: Política de selecció d'_agregador

en: _Aging time
ca: Temps d'_envelliment

en: _Apply
ca: _Aplica

en: _Available networks
ca: _Xarxes disponibles

en: _Broadcast
ca: _Difusió

en: _Cancel
ca: _Cancel·la

en: _Close
ca: Tan_ca

en: _Configure VPN…
ca: _Configura la VPN…

en: _Connect to Hidden Wi-Fi Network…
ca: _Connecta't a la xarxa sense fil oculta…

en: _Delete
ca: _Suprimeix

en: _Device
ca: _Dispositiu

en: _Device name
ca: _Nom del dispositiu

en: _Dial-Up Network
ca: Xarxa _de connexió telefònica

en: _Down delay
ca: Retard de baixa_da

en: _Edit
ca: _Edita

en: _Encrypt
ca: _Xifra

en: _Endpoint
ca: _Punt final

en: _Export…
ca: _Exporta…

en: _Fields for transmission hash
ca: _Camps per al resum de transmissió

en: _Forward delay
ca: Retard de _retransmissió

en: _Hairpin mode
ca: Mode de _hairpin

en: _Hardware Address
ca: _Adreça del maquinari

en: _Hardware address policy
ca: Política d'_adreça del maquinari

en: _Hello time
ca: Temps de «_Hello»

en: _Ignore
ca: _Ignora

en: _Interface name
ca: Nom de la _interfície

en: _LACP port priority
ca: Prioritat del port _LACP

en: _Link Monitoring
ca: Seguiment de l'_enllaç

en: _Link watcher
ca: Monitor de l'en_llaç

en: _Listen port
ca: _Port on s'escolta

en: _Loose binding
ca: En_llaç flexible

en: _Max age
ca: Edat _màxima

en: _Maximum missed replies
ca: _Màxim de les respostes absents

en: _Metered connection
ca: Connexió li_mitada

en: _Method
ca: _Mètode

en: _Minimum ports
ca: Ports _mínims

en: _Multicast rejoin count
ca: Nombre de reincorporacions de _multidifusió

en: _Network name
ca: Nom de _xarxa

en: _New Connection
ca: Connexió _nova

en: _OK
ca: D'ac_ord

en: _Open
ca: _Obre

en: _Parent device
ca: _Dispositiu pare

en: _Parent interface
ca: Interfície _pare

en: _Password
ca: _Contrasenya

en: _Peer notification count
ca: Nombre de notificacions de _parells

en: _Personal Area Network
ca: Xarxa d'àrea _personal

en: _Port priority
ca: _Prioritat del port

en: _Primary
ca: _Primària

en: _Priority
ca: _Prioritat

en: _Public key
ca: _Clau pública

en: _Queue ID
ca: ID de la _cua

en: _Quit
ca: _Surt

en: _Relabel
ca: To_rna a etiquetar

en: _Reorder headers
ca: _Reordena les capçaleres

en: _Replace
ca: _Reemplaça

en: _Require 128-bit encryption
ca: _Cal xifratge de 128 bits

en: _Routes…
ca: _Rutes…

en: _SCI port
ca: _Port SCI

en: _Save
ca: _Desa

en: _Service
ca: _Servei

en: _Show private key
ca: _Mostra la clau privada

en: _Source host
ca: _Amfitrió origen

en: _Speed
ca: _Velocitat

en: _System priority
ca: Prioritat del _sistema

en: _Target host
ca: Amfi_trió destí

en: _Teamed connections
ca: Connexions _vinculades

en: _Transmission balancer
ca: Balancí de la _transmissió

en: _Transport mode
ca: Mode de _transport

en: _Unicast
ca: _Unidifusió

en: _Unlock
ca: _Desbloqueja

en: _Up delay
ca: Retard de p_ujada

en: _Use Data Center Bridging (DCB) for this connection
ca: _Utilitza «Data Center Bridging» (DCB) per a aquesta connexió

en: _Use point-to-point encryption (MPPE)
ca: _Utilitza el xifratge punt a punt (MPPE)

en: _Use this connection only for resources on its network
ca: _Utilitza aquesta connexió només per a recursos de la seva xarxa

en: _Username
ca: Nom d'_usuari

en: _VPN Connections
ca: Connexions _VPN

en: _Validation
ca: _Validació

en: _Wake on LAN password
ca: _Reactiva'l per contrasenya de LAN

en: ad-hoc
ca: ad hoc

en: automatic
ca: automàtic

en: can’t parse device name
ca: no es pot analitzar el nom del dispositiu

en: cloned MAC
ca: MAC clonada

en: construct property "%s" for object '%s' can't be set after construction
ca: la propietat «%s» de construcció per a l'objecte «%s» no es pot establir després de la construcció

en: default
ca: predeterminat

en: device
ca: dispositiu

en: device not managed
ca: no es gestiona el dispositiu

en: device not ready
ca: el dispositiu no està preparat

en: device not ready (firmware missing)
ca: el dispositiu no està preparat (manca el microprogramari)

en: disconnected
ca: desconnectat

en: ignored
ca: ignorada

en: infiniband device
ca: dispositiu infiniband

en: insecure.
ca: insegur.

en: invalid %s (%s)
ca: %s no vàlid (%s)

en: invalid %s (%s)
ca: %s no vàlid (%s)

en: invalid %s (%s):
ca: %s no vàlid (%s):

en: invalid %s for %s (%s)
ca: %s no vàlid per a %s (%s)

en: invalid Bluetooth device (%s)
ca: dispositiu Bluetooth no vàlid (%s)

en: invalid hardware address
ca: adreça del maquinari no vàlida

en: invalid interface-name (%s):
ca: nom no vàlid d'interfície (%s):

en: invalid interface-name for %s (%s):
ca: nom no vàlid d'interfície per a %s (%s):

en: missing SSID
ca: falta el SSID

en: missing parent interface
ca: falta la interfície pare

en: never
ca: mai

en: none
ca: cap

en: not enabled
ca: no està habilitat

en: not registered
ca: no està registrat

en: now
ca: ara

en: object class '%s' has no property named '%s'
ca: la classe d'objecte «%s» no té cap propietat anomenada «%s»

en: off
ca: apagat

en: primary
ca: primària

en: property '%s' of object class '%s' is not writable
ca: la propietat «%s» de la classe d'objecte «%s» no es pot escriure

en: registration denied
ca: s'ha denegat el registre

en: roaming
ca: itinerància

en: searching
ca: s'està cercant

en: seconds
ca: segons

en: secure.
ca: segur.

en: unable to set property '%s' of type '%s' from value of type '%s'
ca: no es pot establir la propietat «%s» de tipus «%s» a partir d'un valor de tipus «%s»

en: unknown failure
ca: fallada desconeguda

en: unspecified error
ca: error no especificat

en: value "%s" of type '%s' is invalid or out of range for property '%s' of type '%s'
ca: el valor «%s» de tipus «%s» no és vàlid o està fora de rang per a la propietat «%s» de tipus «%s»

en: vlan parent
ca: vlan arrel
