remmina - en to ca translation catalogue (899 entries)

en: %d password changed. | %d passwords changed.
ca[0]: S'ha canviat %d contrasenya.
ca[1]: S'han canviat %d contrasenyes.

en: %p Profile name
    %h Server name/IP
    %Y Year, %m Month, %d Day, %H Hour, %M Minute, %S Seconds (UTC time)
ca: %p Nom del perfil
    %h Nom del servidor/IP
    %Y Ant, %m Mes, %d Dia, %H Hora, %M Minut, %S Segons (hora UTC)

en: %s You may need to install, and use Gnome Shell Extension Appindicator
ca: %s És possible que hàgiu d'instal·lar i utilitzar l'assignador d'extensions de l'intèrpret d'ordres del Gnome

en: %s You may need to install, and use KStatusNotifierItem
ca: %s És possible que hàgiu d' instal· lar i usar el KStatusNotifierItem

en: %s You may need to install, and use XApp Status Applet
ca: %s És possible que hagis d'instal·lar i utilitzar la miniaplicació d'estat de XApp

en: %s You may need to install, and use XEmbed SNI Proxy
ca: %s És possible que hàgiu d'instal·lar i utilitzar el servidor intermediari XEmbed SNI

en: %s and Remmina has built-in (compiled) support for libappindicator.
ca: %s i Remmina té suport incorporat (compilat) per a libappindicator.

en: %s not supported natively by your Desktop Environment. libappindicator will try to fallback to GtkStatusIcon/xembed
ca: %s no és compatible nativament per l'entorn d'escriptori. libappindicator intentarà tornar a GtkStatusIcon/xembed

en: %s wants to share their desktop.
    Do you accept?
ca: %s vol compartir el seu escriptori.
    Accepteu la invitació?

en: %s your desktop does support it
ca: %s l'escriptori sí que ho admet

en: %s'%s'
ca: %s«%s»

en: %s'%s',
ca: %s«%s»,

en: %sand '%s'
ca: %s i «%s»

en: (%s: %i): Can't validate setting '%s' since 'value' or 'gfe' are NULL!
ca: (%s: %i): No es pot validar la configuració '%s' ja que 'valor' o 'gfe' són NULL!

en: (%s: %i): Can't validate user input since 'setting_name_to_validate', 'value' or 'gfe' are NULL!
ca: (%s: %i): No es pot validar l'entrada de l'usuari ja que 'setting_name_to_validate', 'valor' o 'gfe' són NULS!

en: (Host key+)
ca: (Tecla d’amfitrió+)

en: (SELinux) permissive mode for serial ports
ca: (SELinux) mode permissiu per a ports sèrie

en: - or protocol://username:encryptedpassword@host:port
ca: - o protocol://nom-d'usuari:contrasenya-xifrada@servidor:port

en: /PATH/TO/rdp2tcp
ca: /CAMÍ/A/rdp2tcp

en: /path/to/command -opt1 arg %h %u %t -opt2 %U %p %g
ca: /camí/a/l'ordre -opció1 argument %h %u %t -opció2 %U %p %g

en: 0 — Windows 7 compatible
ca: 0 — Compatible amb Windows 7

en: 256 colours (8 bpp)
ca: 256 colors (8 bpp)

en: 2600 (Windows XP), 7601 (Windows Vista/7), 9600 (Windows 8 and newer)
ca: 2600 (Windows XP), 7601 (Windows Vista/7), 9600 (Windows 8 i més nous)

en: <Auto-detect>
ca: <Detecta automàticament>

en: <Choose a quality level to edit…>
ca: <Trieu un nivell de qualitat a editar…>

en: <None>
ca: <cap>

en: <Not set>
ca: <Sense definir>

en: <big><b>Remmina Snap package</b></big>
    
    <span>
    Remmina is running on your system as a Snap package.
    Some Remmina functions need to be set up to work properly.
    </span>
ca: <big><b>Paquet Snap del Remmina</b></big>
    
    <span>
    El Remmina s'està executant al vostre sistema com un paquet Snap.
    Cal que se'n configuren algunes funcions perquè funcioni correctament.
    </span>

en: <big>Permissions</big>
ca: <big>Permisos</big>

en: <big>Snap settings</big>
ca: <big>Configuració Snap</big>

en: <big>Supported formats
    • server
    • server[:port]
    VNC additional formats
    • ID:repeater ID number
    • unix:///path/socket.sock</big>
ca: <big> Formats admesos
    • servidor
    • servidor[:p ort]
    Formats addicionals VNC
    • ID:número d'identificació del repetidor
    • unix:///path/socket.sock</big>

en: <big>Supported formats
    • server
    • server[:port]
    • username@server[:port] (SSH protocol only)</big>
ca: <big> Formats admesos
    • servidor
    • servidor[:port]
    • usuari@servidor[:port] (només protocol SSH)</big>

en: <big>• command in PATH args %h
    • /path/to/foo -options %h %u
    • %h is substituted with the server name
    • %t is substituted with the SSH server name
    • %u is substituted with the username
    • %U is substituted with the SSH username
    • %p is substituted with Remmina profile name
    • %g is substituted with Remmina profile group name
    • %d is substituted with local date and time in ISO 8601 format
    Do not run in background if you want the command to be executed before connecting.
    </big>
ca: <big>• ordre en arguments de CAMÍ %h
    • /camí/a/enlloc -opcions %h %u
    • %h se substitueix pel nom del servidor
    • %t se substitueix pel nom del servidor SSH
    • %u se substitueix pel nom d'usuari
    • %U se substitueix pel nom d'usuari SSH
    • %p se substitueix pel nom del perfil del Remmina
    • %g se substitueix pel nom del perfil del grup del Remmina
    • %d se substitueix per la data i hora local en format ISO 8601
    No l'executeu al rerefons si voleu que l'ordre s'executi abans que es faci la connexió.
    </big>

en: <span weight='bold' size='larger'>Multi Password Changer</span>
ca: <span weight='bold' size='larger'>Canviador de contrasenyes múltiple</span>

en: API-accessible entrypoints
ca: Punts d'entrada accessibles per l'API

en: About
ca: Quant a

en: Accept certificate?
ca: Voleu acceptar el certificat?

en: Accept changed certificate?
ca: Voleu acceptar el certificat modificat?

en: Actions
ca: Accions

en: Add
ca: Afegeix

en: Add a new connection profile
ca: Crea un perfil de connexió

en: Address is too long for UNIX socket_path: %s
ca: L'adreça és massa llarga per a UNIX socket_path: %s

en: Advanced
ca: Avançat

en: Advanced setting for high latency links:
    Adjusts the connection timeout. Use if your connection times out.
    The highest possible value is 600000 ms (10 minutes).
ca: Opcions avançades per a enllaços amb latència elevada:
    Ajusteu el temps d'espera de la connexió. Utilitza-ho si esgota el temps de connexió.
    El valor possible més alt és 600000 ms (10 minuts).

en: After connecting
ca: Després de connectar

en: All Files
ca: Tots els fitxers

en: Allowed values are %s.
ca: Els valors permesos són %s.

en: Alt+
ca: Alt +

en: Always show tabs
ca: Sempre mostra les pestanyes

en: Amount of milliseconds to attempt acknowledging data before closing the corresponding TCP connection forcibly.
ca: Quantitat de mil·lisegons per a reconèixer les dades abans que es tanqui forçosament la connexió TCP corresponent.

en: An error occured.
ca: Hi ha hagut un error.

en: An unknown error occured while trying to start PyHoca-CLI. Exit code: %i
ca: S'ha produït un error desconegut en intentar iniciar PyHoca-CLI. Codi de sortida: %i

en: An unknown error occured while trying to start PyHoca-CLI. Exit code: %i. Error: '%s'
ca: S'ha produït un error desconegut en intentar iniciar PyHoca-CLI. Codi de sortida: %i. Error: '%s'

en: Appearance
ca: Aparença

[ctx: Appearance preferences]
en: Tabs grouping
ca: Agrupament de pestanyes

en: Applet
ca: Miniaplicació

en: Apply/remove scaling
ca: Aplica/suprimeix l'escala

en: Are you sure to delete the selected files on server?
ca: Segur que voleu suprimir els fitxers seleccionats del servidor?

en: Are you sure you want to cancel the file transfer in progress?
ca: Segur que voleu cancel·lar la transferència en curs?

en: Are you sure you want to close %i active connections in the current window?
ca: Segur que voleu tancar %i connexions actives a la finestra actual?

en: Are you sure you want to close this last active connection?
ca: Estàs segur que vols tancar aquesta última connexió activa?

en: Are you sure you want to delete the selected files?
ca: Segur que voleu suprimir els fitxers seleccionats?

en: Are you sure you want to delete “%s”?
ca: Segur que voleu suprimir «%s»?

en: Are you sure you want to fully quit Remmina?
     This will close any active connections.
ca: Segur que voleu tancar completament el Remmina?
     Això tancarà qualsevol connexió activa.

en: Assign a destination port.
ca: Assigna un port de destinació.

en: Assistance Mode
ca: Mode d'assistència

en: Asynchronous execution
ca: Execució asíncrona

en: Attach to console (2003/2003 R2)
ca: Adjunta a la consola (Windows 2003/2003 R2)

en: Attempt to connect in assistance mode
ca: Prova de connectar en mode assistència

en: Audible terminal bell
ca: Timbre audible del terminal

en: Audio output mode
ca: Mode de sortida d'àudio

en: Audio support
ca: Compatibilitat d'àudio

en: Authentication cancelled. Aborting…
ca: Autenticació anul·lada. Avortant…

en: Authentication failure: %s
ca: Error d'autenticació: %s

en: Authentication type
ca: Tipus d'autenticació

en: Auto-detect
ca: Detecta automàticament

en: Auto-fit window
ca: Justa de manera automàtica a la finestra

en: Auto-start this profile
ca: Inicia de manera automàtica aquest perfil

en: Automatic
ca: Automàtic

en: Automatic (32 bpp) (Server chooses its best format)
ca: Automàtic (32 bpp; el servidor tria el millor format)

en: Automatic negotiation
ca: Negocia de manera automàtica

en: Automatically accept all fingerprints and certificates
ca: Accepta automàticament totes les empremtes i certificats

en: Available feature[%i]: '%s'
ca: Característica disponible[%i]: «%s»

en: Awaiting incoming SSH connection on port %i…
ca: S’està esperant una connexió SSH entrant al port %i…

en: Background colour
ca: Color de fons

en: Basic
ca: Bàsic

en: Before connecting
ca: Abans de connectar

en: Behavior
ca: Comportament

en: Best (slowest)
ca: La millor (la més lenta)

en: Bilinear
ca: Bilineal

en: Bold colour
ca: Color en negreta

en: Bright colours
ca: Colors vius

en: Browse the network to find a %s server
ca: Exploreu la xarxa per a trobar un servidor %s

en: By group
ca: Per grup

en: By protocol
ca: Per protocol

en: CA CRL File
ca: Fitxer CRL CA

en: CA Certificate File
ca: Fitxer de certificat CA

en: CAUTION: Pasted text will be sent as a sequence of key-codes as if typed on your local keyboard.
    
      • For best results use same keyboard settings for both, client and server.
    
      • If client-keyboard is different from server-keyboard the received text can contain wrong or erroneous characters.
    
      • Unicode characters and other special characters that can't be translated to local key-codes won’t be sent to the server.
ca: PRECAUCIÓ: El text enganxat s'enviarà com una seqüència de codis de tecla com si s'escrivís al teclat local.
    
    . Per a millors resultats utilitzeu la mateixa configuració del teclat per a ambdós, el client i el servidor.
    
    . Si el client-keyboard és diferent del server-keyboard, el text rebut pot contenir caràcters incorrectes o erronis.
    
    . No s'enviaran al servidor els caràcters Unicode i altres caràcters especials que no es puguin traduir als codis de claus locals.

en: Can't retrieve `DialogData`! Aborting…
ca: No es pot recuperar 'DialogData'! S'està avortant…

en: Can't save empty username!
ca: No es pot desar el nom d'usuari buit!

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Cannot connect to local port %i.
ca: No s'ha pogut connectar al port local %i.

en: Cannot connect to the RDP server “%s”.
ca: No es pot connectar al servidor RDP «%s».

en: Cannot connect to the “%s” RDP server.
ca: No es pot connectar al servidor RDP «%s».

en: Certificate details:
ca: Detalls del certificat:

en: Change
ca: Canvia

en: Change security settings
ca: Canvia configuracions de seguretat

en: Change where Remmina profiles are stored
ca: Canvia on es desen els perfils del Remmina

en: Character set
ca: Joc de caràcters

en: Chat with %s
ca: Xat amb %s

en: Choose a Remote Desktop Server
ca: Trieu un servidor d’escriptori remot

en: Choose a colour scheme file. Usually available in /usr/share/remmina/theme. https://github.com/mbadolato/iTerm2-Color-Schemes has more details.
ca: Trieu un fitxer d'esquema de color. Normalment disponible en /usr/share/remmina/theme. Hi ha més detalls a https://github.com/mbadolato/iTerm2-Color-Schemes.

en: Choose a file to upload
ca: Seleccioneu un fitxer a pujar

en: Choose a folder to save connection profiles from Remmina in.
ca: Trieu una carpeta on desar perfils de connexió de Remmina.

en: Choose a folder to save screenshots from Remmina in.
ca: Trieu una carpeta per a desar les captures de pantalla del Remmina.

en: Choose a new key
ca: Trieu una altra tecla

en: Choose a session to resume:
ca: Trieu una sessió per reprendre:

en: Choose download location
ca: Trieu la ubicació de la baixada

en: Clear
ca: Esborra

en: Client Certificate File
ca: Fitxer de certificat de client

en: Client Certificate Key
ca: Clau de certificat de client

en: Client build
ca: Compilació del client

en: Client name
ca: Nom del client

en: Clipboard direction
ca: Direcció del porta-retalls

en: Close
ca: Tanca

en: Collapse all
ca: Contrau-ho tot

en: Colour depth
ca: Profunditat de color

en: Colour theme
ca: Tema de color

en: Comma-separated list of monitor IDs and desktop orientations:
      • [<id>:<orientation-in-degrees>,]
      • 0,1,2,3
      • 0:270,1:90
    Orientations are specified in degrees, valid values are:
      •   0 (landscape)
      •  90 (portrait)
      • 180 (landscape flipped)
      • 270 (portrait flipped)
ca: Llista separada per comes d'IDs de monitor i orientacions d'escriptori:
      • [<id>:<orientation-in-degrees>,]
      • 0,1,2,3
      • 0:270,1:90
    Les orientacions s'especifiquen en graus, els valors vàlids són:
      • 0 (paisatge)
      • 90 (retrat)
      • 180 (paisatge invertit)
      • 270 (retrat invertit)

en: Command
ca: Ordre

en: Community
ca: Comunitat

en: Composition
ca: Composició

en: Configure the available resolutions
ca: Configura les resolucions disponibles

en: Configure the keystrokes
ca: Configura les pulsacions de tecles

en: Confirm password
ca: Confirmació de contrasenya

en: Connect
ca: Connecta

en: Connect either to a desktop described in a file (.remmina or a filetype supported by a plugin) or a supported URI (RDP, VNC, SSH or SPICE)
ca: Connecta a l'escriptori indicat en un fitxer (.remina o un tipus compatible amb el connector) o un URL vàlid (RDP, VNC, SSH o SPICE)

en: Connect to VNC using a repeater:
      • The server field must contain the repeater ID, e.g. ID:123456789
      • The repeater field have to be set to the repeater IP and port, like:
        10.10.10.12:5901
      • From the remote VNC server, you will connect to
        the repeater, e.g. with x11vnc:
        x11vnc -connect repeater=ID:123456789+10.10.10.12:5500
ca: Connecta't al VNC mitjançant un repetidor:
      • El camp del servidor ha de contenir l'ID del repetidor, per exemple ID:123456789
      • El camp repetidor s'ha d'establir a la IP i al port del repetidor, com ara:
        10.10.10.12:5901
      • Des del servidor VNC remot, us connectareu al
        repetidor, per exemple amb x11vnc:
        x11vnc -connect repeater=ID:123456789+10.10.10.12:5500

en: Connect to a desktop described in a file (.remmina or a filetype supported by a plugin)
ca: Connecta a l'escriptori indicat en un fitxer (.remina o un tipus de fitxer compatible amb el connector)

en: Connect to remote desktops through the applet menu
ca: Connecta amb escriptoris remots mitjançant el menú de la miniaplicació

en: Connect via SSH from a new terminal
ca: Connecta a través de SSH des d’un terminal nou

en: Connected to %s via RDP
ca: Connectat a «%s» mitjançant SSH

en: Connected to %s via SPICE
ca: Connectat a %s mitjançant SPICE

en: Connected to %s via VNC
ca: Connectat a %s mitjançant VNC

en: Connected to %s:%d via SSH
ca: Connectat a «%s:%d» mitjançant SSH

en: Connected to %s:%d via VNC
ca: Connectat a %s:%d mitjançant VNC

en: Connected to %s:%d via X2Go
ca: Connectat a %s:%d mitjançant X2Go

en: Connecting to %s via SSH…
ca: S’està connectant a «%s» mitjançant SSH…

en: Connecting to UNIX socket failed: %s
ca: No s'ha pogut connectar al sòcol UNIX: %s

en: Connecting to “%s” via SSH…
ca: S’està connectant a «%s» mitjançant SSH…

en: Connecting to “%s”…
ca: S’està connectant a «%s»…

en: Connection profile security
ca: Seguretat del perfil de connexió

en: Connection timeout in ms
ca: Espera màxima de la connexió en ms

en: Connection to the SPICE server dropped.
ca: Ha caigut la connexió al servidor SPICE.

en: Cookie
ca: Galeta

en: Copy
ca: Copia

en: Copy (host+C)
ca: Copia (amfitrió+C)

en: Could not access the RDP server “%s”.
    Account disabled.
ca: No s'ha pogut accedir al servidor RDP «%s».
    S'ha desactivat el compte.

en: Could not access the RDP server “%s”.
    Account expired.
ca: No s'ha pogut accedir al servidor RDP «%s».
    El compte ha vençut.

en: Could not access the RDP server “%s”.
    Account locked out.
ca: No s'ha pogut accedir al servidor RDP «%s».
    S'ha blocat el compte.

en: Could not access the RDP server “%s”.
    Account restricted.
ca: No s'ha pogut accedir al servidor RDP «%s».
    S'ha restringit el compte.

en: Could not access the RDP server “%s”.
    Change user password before connecting.
ca: No s'ha pogut accedir al servidor RDP «%s».
    Canvieu la contrasenya abans de connectar.

en: Could not access the RDP server “%s”.
    Insufficient user privileges.
ca: No s'ha pogut accedir al servidor RDP «%s».
    L'usuari no té prou privilegis.

en: Could not access the RDP server “%s”.
    Password expired.
ca: No s'ha pogut accedir al servidor RDP «%s».
    La contrasenya ha vençut.

en: Could not allocate enough memory!
ca: No s'ha pogut assignar prou memòria!

en: Could not authenticate automatically with SSH agent. %s
ca: No s'ha pogut autenticar de manera automàtica amb la clau pública SSH. %s

en: Could not authenticate automatically with public SSH key. %s
ca: No s'ha pogut autenticar de manera automàtica amb la clau pública SSH. %s

en: Could not authenticate using SSH certificate. %s
ca: No s'ha pogut autenticar utlitzant el certificat SSH. %s

en: Could not authenticate with SSH GSSAPI/Kerberos. %s
ca: No s'ha pogut autenticar amb el SSH del Kerberos/GSSAPI. %s

en: Could not authenticate with SSH password. %s
ca: No s'ha pogut autenticar amb la contrasenya SSH. %s

en: Could not authenticate with TOTP/OTP/2FA. %s
ca: No s'ha pogut autenticar amb TOTP/OTP/2FA. %s

en: Could not authenticate with automatic public SSH key. %s
ca: No s'ha pogut autenticar amb la clau pública SSH. %s

en: Could not authenticate with keyboard-interactive. %s
ca: No s'ha pogut autenticar amb teclat interactiu. %s

en: Could not authenticate with public SSH key. %s
ca: No s'ha pogut autenticar amb la clau pública SSH. %s

en: Could not authenticate, attempting reconnection…
ca: Ha fallat l’autenticació. S’està intentant reconnectar…

en: Could not bind server socket to local port.
ca: No s’ha pogut vincular el sòcol del servidor al port local.

en: Could not check list of known SSH hosts. %s
ca: No s’ha pogut verificar la llista d’amfitrions SSH coneguts. %s

en: Could not connect to SSH tunnel. %s
ca: No s'ha pogut connectar al túnel SSH. %s

en: Could not connect to the RDP server “%s” via TLS. See the DEBUG traces from a terminal for more information.
ca: No s'ha pogut connectar al servidor RDP «%s» a través de TLS. Mireu les traces DEBUG des d'un terminal per a més informació.

en: Could not create PTY device.
ca: No s'ha pogut crear el dispositiu PTY.

en: Could not create SFTP session. %s
ca: No s’ha pogut crear la sessió SFTP. %s

en: Could not create channel. %s
ca: No s'ha pogut crear el canal. %s

en: Could not create socket.
ca: No s’ha pogut crear el sòcol.

en: Could not create the file “%s” on the server. %s
ca: No s'ha pogut crear el fitxer «%s» al servidor. %s

en: Could not create the file “%s”.
ca: No s'ha pogut crear el fitxer «%s».

en: Could not create the folder “%s” on the server. %s
ca: No s'ha pogut crear la carpeta «%s» al servidor. %s

en: Could not create the folder “%s”.
ca: No s'ha pogut crear la carpeta: «%s».

en: Could not delete “%s”. %s
ca: No s'ha pogut suprimir «%s». %s

en: Could not fetch checksum of the public SSH key. %s
ca: No s'ha pogut recuperar la suma de verificació de la clau pública SSH. %s

en: Could not fetch public SSH key. %s
ca: No s'ha pogut recuperar la clau pública SSH. %s

en: Could not fetch the server's public SSH key. %s
ca: No s'ha pogut recuperar la clau pública SSH del servidor. %s

en: Could not find child GtkTreeView of session chooser dialog.
ca: No s'ha pogut trobar fill de GtkTreeView del diàleg de selecció de sessions.

en: Could not find the address for the RDP server “%s”.
ca: No s'ha pogut trobar l'adreça del servidor RDP «%s».

en: Could not find the file “%s”.
ca: No s'ha pogut trobar el fitxer «%s».

en: Could not get currently selected row (session)!
ca: No s'ha pogut obtenir la fila seleccionada (sessió)!

en: Could not get session ID from session chooser dialog.
ca: No s'ha pogut obtenir l'identificador de sessió des del diàleg de selecció de sessió.

en: Could not initialize pthread. Falling back to non-threaded mode…
ca: No s'ha pogut inicialitzar el pthread. Torna al mode sense fils…

en: Could not listen to local port.
ca: No s'ha pogut escoltar el port local.

en: Could not obtain "GtkTreeModelFilter*" of the session chooser dialog, for unknown reason.
ca: Per raons desconogudes, no s'ha pogut obtenir "GtkTreeModelFilter*" del diàleg de selecció de sessió.

en: Could not open X11 DISPLAY.
ca: No s'ha pogut obrir el X11 DISPLAY.

en: Could not open channel. %s
ca: No s'ha pogut obrir el canal. %s

en: Could not open the file “%s” on the server. %s
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer «%s» al servidor. %s

en: Could not open the file “%s”.
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer «%s».

en: Could not open the folder “%s”. %s
ca: No s'ha pogut obrir la carpeta «%s». %s

en: Could not parse PyHoca-CLI's command-line features. Using a limited feature-set for now.
ca: No s'han pogut analitzar les característiques de la línia d'ordres del PyHoca-CLI. S'està utilitzant un conjunt de funcions limitat de moment.

en: Could not parse the output of PyHoca-CLI's --list-sessions option. Creating a new session now.
ca: No s'ha pogut analitzar la sortida de l'opció --list-sessions de PyHoca-CLI. S'està creant una sessió nova ara.

en: Could not poll SSH channel. %s
ca: No s'ha pogut sondar el canal SSH. %s

en: Could not read SSH channel in a non-blocking way. %s
ca: No s'ha pogut llegir el canal SSH d'una manera no blocant. %s

en: Could not read from the folder. %s
ca: No s'ha pogut llegir des de la carpeta. %s

en: Could not read from tunnel listening socket. %s
ca: No s’ha pogut llegir el sòcol de recepció del túnel. %s

en: Could not request port forwarding. %s
ca: No s'ha pogut demanar el reenviament del port. %s

en: Could not request shell. %s
ca: No s'ha pogut demanar el shell. %s

en: Could not run command. %s
ca: No s’ha pogut executar l’ordre. %s

en: Could not run the “%s” command on the SSH server (status = %i).
ca: No s’ha pogut executar l’ordre «%s» al servidor SSH (estat = %i).

en: Could not save the file “%s”.
ca: No s'ha pogut desar el fitxer «%s».

en: Could not send data to tunnel listening socket. %s
ca: No s’ha pogut enviar dades al sòcol de recepció del túnel. %s

en: Could not start PyHoca-CLI (%i): '%s'
ca: No s'ha pogut iniciar el PyHoca-CLI (%i): «%s»

en: Could not start PyHoca-CLI:
    %s
ca: No s'ha pogut arrencar PyHoca-CLI:
    %s

en: Could not start SFTP session. %s
ca: No s'ha pogut començar la sessió SSH. %s

en: Could not start X2Go session.
ca: No s'ha pogut iniciar la sessió X2Go.

en: Could not start X2Go session…
ca: No s'ha pogut iniciar la sessió X2Go…

en: Could not start libfreerdp-gdi.
ca: No s'ha pogut iniciar el libfreerdp-gdi.

en: Could not start pthread.
ca: No s'ha pogut iniciar el pthread.

en: Could not terminate X2Go session '%s':
    %s
ca: No s'ha pogut finalitzar la sessió X2Go '%s':
    %s

en: Could not write to SSH channel. %s
ca: No s'ha pogut escriure en el canal SSH. %s

en: Could not write to the file “%s” on the server. %s
ca: No s'ha pogut escriure al fitxer «%s» al servidor. %s

en: Couldn't validate user input. %s
ca: No s'ha pogut validar l'entrada de l'usuari. %s

en: Couldn’t convert '%s' to host address
ca: No s’ha pogut convertir «%s» a una adreça de l'amfitrió

en: Create date
ca: Data de creació

en: Create new connection profile
ca: Crea un perfil de connexió

en: Creating UNIX socket failed: %s
ca: La creació del sòcol UNIX ha fallat: %s

en: Ctrl+
ca: Ctrl +

en: Cursor blinking
ca: Parpelleig del cursor

en: Cursor colour
ca: Color del cursor

en: Cursor foreground colour
ca: Color de primer pla

en: Cursor shadow
ca: Ombra del cursor

en: Custom
ca: Personalitzat

en: DPI resolution
ca: Resolució PPP

en: DPI setting is out of bounds. Please adjust it in profile settings.
ca: L'opció DPI està fora de límits. Ajusteu-lo a la configuració del perfil.

en: Debugging
ca: Depuració

en: Decrease font size
ca: Redueix la mida de la lletra

en: Decrease font size (host+Page Down)
ca: Redueix la mida de la lletra (amfitrió+RePàg)

en: Default
ca: Per defecte

en: Default settings saved.
ca: S’han desat els paràmetres predeterminats.

en: Default view
ca: Visualització per defecte

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Delete files on server
ca: Suprimeix fitxers del servidor

en: Description
ca: Descripció

en: Desktop orientation
ca: Orientació de l’escriptori

en: Desktop scale factor %
ca: % de factor d’escala d’escriptori

en: Desktop sharing invitation
ca: Invitació de compartició de l’escriptori

en: Device scale factor %
ca: % de factor d’escala de dispositiu

en: Disable news
ca: Desactiva les notícies

en: Disable smooth scrolling
ca: Desactiva el desplaçament suau

en: Disable stats
ca: Desactiva les estadístiques

en: Disable toolbar
ca: Desactiva la barra d'eines

en: Disable tray icon
ca: Desactiva la icona de la safata

en: Disable video overlay if videos are not displayed properly.
ca: Desactiva la superposició de vídeos si aquests no es mostren correctament.

en: Disconnect
ca: Desconnecta

en: Disconnected from %s via RDP
ca: Desconnectat de %s via RDP

en: Disconnected from %s via SPICE
ca: Desconnectat de %s mitjançant SPICE

en: Disconnected from %s:%d via SSH
ca: Desconnectat de «%s:%d» mitjançant SSH

en: Disconnected from %s:%d via VNC
ca: Desconnectat de %s:%d mitjançant VNC

en: Disconnected from %s:%d via X2Go
ca: Desconnectat de %s:%d mitjançant X2Go

en: Discovered
ca: Descobert

en: Do not show this message again
ca: No tornis a mostrar aquest missatge

en: Do you trust the new public key?
ca: Confieu en la clau pública nova?

en: Domain
ca: Domini

en: Don't remember passwords
ca: No recordis les contrasenyes

en: Donations
ca: Donatius

en: Double-click action
ca: Acció en fer doble clic

en: Download
ca: Baixa

en: Download from server
ca: Baixa del servidor

en: Duplicate current connection
ca: Duplica la connexió actual

en: Dynamic resolution enforced aspec ratio
ca: Relació d'aspecte imposada per la resolució dinàmica

en: Dynamic virtual channel
ca: Canal virtual dinàmic

en: E.g. https://example.org, socks://mysocks:1080
ca: P. ex. https://exemple.org, socks://elmeusòcol:1080

en: Edit
ca: Edita

en: Edit desktop connection described in file (.remmina or a filetype supported by plugin)
ca: Edita la connexió de l'escriptori descrita en el fitxer (.remmina o un tipus de fitxer compatible amb el connector)

en: Edit settings
ca: Edita la configuració

en: Enable GTK-VNC debug
ca: Habilita la depuració GTK-VNC

en: Enable Gateway websockets support
ca: Habilita la compatibilitat amb els programes web de passarel·la

en: Enable SSH tunnel
ca: Activa el túnel SSH

en: Enable Service Discovery
ca: Activa el descobriment de serveis

en: Enable audio channel
ca: Activa el canal d'àudio

en: Enable extra hardening (disable closing confirmation, disable unsafe shortcut keys, hide tabs, hide search bar)
ca: Habilita l'enduriment addicional (desactiva la confirmació de tancament, desactiva les tecles de drecera insegures, amaga les pestanyes, amaga la barra de cerca)

en: Enable fullscreen
ca: Activar la pantalla completa

en: Enable multi monitor
ca: Habilita el monitor múltiple

en: Enable multitransport protocol (UDP)
ca: Activa el protocol de multitransport (UDP)

en: Enable/Disable “Grab all keyboard events” status colour
ca: Habilita/inhabilita el color d'estat «Agafa tots els esdeveniments del teclat»

en: Enabling this may help when the remote desktop looks scrambled
ca: Habilitar això pot ajudar quan l'escriptori remot es veu remogut

en: Encrypt a password
ca: Xifra una contrasenya

en: Enter RDP SmartCard PIN
ca: Introduïu el PIN de la targeta intel·ligent RDP

en: Enter RDP authentication credentials
ca: Introduïu les credencials d'autenticació RDP

en: Enter RDP gateway authentication credentials
ca: Introduïu les credencials d'autenticació de la passarel·la RDP

en: Enter SPICE password
ca: Introduïu la contrasenya SPICE

en: Enter TOTP/OTP/2FA code
ca: Introduïu el codi TOTP/OTP/2FA

en: Enter VNC authentication credentials
ca: Introduïu les credencials d'autenticació VNC

en: Enter VNC password
ca: Introduïu la contrasenya VNC

en: Enter WWW authentication credentials
ca: Introduïu les credencials d'autenticació WWW

en: Enter X2Go credentials
ca: Introduïu les credencials X2Go

en: Enter certificate authentication files
ca: Introduïu els fitxers d'autenticació de certificats

en: Enter password to unlock the SSH key:
ca: Introduïu la contrasenya per desbloquejar la clau SSH:

en: Entry
ca: Entrada

en: Every 1 min
ca: Cada minut

en: Every 10 min
ca: Cada 10 minuts

en: Every 3 min
ca: Cada 3 minuts

en: Every 5 min
ca: Cada 5 minuts

en: Exactly one session should be selectable but '%i' rows (sessions) are selected.
ca: S'ha de poder seleccionar exactament una sessió, però se seleccionen les files "%i" (sessions).

en: Examples:
    To connect using an existing connection profile, use:
    
    	remmina -c FILE.remmina
    
    To quick connect using a URI:
    
    	remmina -c rdp://username@server
    	remmina -c rdp://domain\\username@server
    	remmina -c vnc://username@server
    	remmina -c vnc://server?VncUsername=username
    	remmina -c ssh://user@server
    	remmina -c spice://server
    
    To quick connect using a URI along with an encrypted password:
    
    	remmina -c rdp://username:encrypted-password@server
    	remmina -c vnc://username:encrypted-password@server
    	remmina -c vnc://server?VncUsername=username\&VncPassword=encrypted-password
    
    To encrypt a password for use with a URI:
    
    	remmina --encrypt-password
    
    To update username and password and set a different resolution mode of a Remmina connection profile, use:
    
    	echo "username\napassword" | remmina --update-profile /PATH/TO/FOO.remmina --set-option username --set-option resolution_mode=2 --set-option password
ca: Exemples:
    Per a connectar utilitzant un perfil de connexió existent, utilitzeu:
    
    	remmina -c FILE.remmina
    
    Per a una connexió ràpida utilitzant una URI:
    
    	remmina -c rdp://username@server
    	remmina -c rdp://domain\\username@server
    	remmina -c vnc://username@server
    	remmina -c vnc://server?VncUsername=username
    	remmina -c ssh://user@server
    	remmina -c spice://server
    
    Per a una connexió ràpida utilitzant una URI i a més una contrasenya xifrada:
    
    	remmina -c rdp://username:encrypted-password@server
    	remmina -c vnc://username:encrypted-password@server
    	remmina -c vnc://server?VncUsername=username\&VncPassword=encrypted-password
    
    Per a xifrar una contrasenya per a utilitzar-la am una URI:
    
    	remmina --encrypt-password
    
    Per a actualitzar el nom d'usuari i la contrasenya i establir un mode de resolució diferent d'un perfil de connexió del Remmina, utilitzeu:
    
    	echo "username\napassword" | remmina --update-profile /PATH/TO/FOO.remmina --set-option username --set-option resolution_mode=2 --set-option password

en: Execute a Command
ca: Executa una ordre

en: Execute a command
ca: Executa una ordre

en: Executing external commands…
ca: S'estan executant ordres externes…

en: Expand all
ca: Expandeix-ho tot

en: Export
ca: Exporta

en: Export connection in Windows .rdp file format
ca: Exporta la connexió en el format .rdp de Windows

en: FILE
ca: FITXER

en: Failed to delete files!
ca: No s'han pogut esborrar fitxers!

en: Failed to fill 'GtkTreeIter'.
ca: No s'ha pogut omplir el 'GtkTreeIter'.

en: File
ca: Fitxer

en: File Transfers
ca: Transferències de fitxers

en: File downloaded
ca: S'ha baixat el fitxer

en: Filename
ca: Nom de fitxer

en: Filename for SSH session log
ca: Nom de fitxer del registre de la sessió SSH

en: Fill client window when scaled
ca: Omple la finestra del client en canviar d'escala

en: Find text
ca: Troba text

en: Find text (host+G)
ca: Troba text (amfitrió+G)

en: Fingerprint automatically accepted
ca: Empremta digital acceptada automàticament

en: Fingerprint:
ca: Empremta digital:

en: Folder for SSH session log
ca: Carpeta per al registre de la sessió SSH

en: Folder for screenshots
ca: Carpeta per a les captures de pantalla

en: Font smoothing
ca: Suavització de la lletra

en: Force tight encoding
ca: Força la codificació estricta

en: Foreground colour
ca: Color de primer pla

en: Forget passwords after use
ca: Oblida les contrasenyes després d'utilitzar-les

en: Found already existing X2Go session with ID: '%s'
ca: S'ha trobat la sessió X2Go ja existent amb identificador: '%s'

en: FreeRDP > 2.3.0 is required to map scancodes
ca: FreeRDP > 2.3.0 és necessari per assignar codis d'escaneig

en: FreeRDP log filters
ca: filters registre FreeRDP

en: FreeRDP log level
ca: Nivell de registre FreeRDP

en: Full path of an existing folder
ca: Ruta completa d'una carpeta existent

en: Fullscreen on the same screen as the connection window
ca: Pantalla completa en la mateixa pantalla que la finestra de connexió

en: Fullscreen toolbar visibility
ca: Visibilitat de la barra d'eines en pantalla completa

en: Function entering and leaving
ca: Funció en entrar i sortir

en: GFX RFX Progressive (32 bpp)
ca: GFX RFX Progressiu (32 bpp)

en: Gateway transport type
ca: Tipus de transport de la passarel·la

en: General settings
ca: Configuració general

en: Glyph cache
ca: Memòria cau dels glifs

en: Go to home folder
ca: Vés a la carpeta d'inici

en: Go to parent folder
ca: Vés a la carpeta superior

en: Good
ca: Bona

en: Grab all keyboard events
ca: Captura tots els esdeveniments del teclat

en: Grab keyboard
ca: Captura el teclat

en: Graphic port
ca: Port gràfic

en: Group
ca: Grup

en: GtkTreePath 'path' describes a non-existing row!
ca: El 'camí' del GtkTreePath descriu una fila inexistent!

en: Hello, World!
ca: Hola, món!

en: Hexadecimal- or colour names (red, #ff0000).
    It changes the background colour of connection names in the Remmina connection toolbar (when in fullscreen).
ca: Hexadecimal o nom de colors
    Canvia el color de fons dels noms de la connexió a la barra d'eines de Remmina ( en pantalla completa).

en: Hidden
ca: Oculta

en: Hide or show the search bar
ca: Oculta o mostra la barra de cerca

en: Hide the search bar shown in the main window
ca: Amaga la barra de cerca a la finestra principal

en: Hide the toolbar shown in the tabbed interface
ca: Amaga la barra d’eines de la interfície amb pestanyes

en: Hide total count shown in the group menu
ca: Amaga el recompte total del menú del grup

en: High colour (15 bpp)
ca: Color alt (15 bpp)

en: High colour (16 bpp)
ca: Color alt (16 bpp)

en: High performance broadband
ca: Ample de banda d'alt rendiment

en: Highlight colour
ca: Colors vius

en: Highlight foreground colour
ca: Color de primer pla

en: Home
ca: Inici

en: Homepage
ca: Lloc web

en: Host key
ca: Tecla d’amfitrió

en: Hyper
ca: Híper

en: Hyper+
ca: Hiper +

en: If a GTK theme includes a dark variant, it will be used instead of the configured theme.
ca: Si un tema GTK inclou una variant fosca, s'utilitzarà en comptes del tema configurat.

en: If the server should try to share the desktop by leaving other clients connected
ca: Si el servidor hauria d'intentar compartir l'escriptori deixant connectats altres clients

en: Ignore TLS errors
ca: Ignora els errors del TLS

en: Ignore certificate
ca: Ignora el certificat

en: Ignore remote bell messages
ca: Ignora els missatges de campana remota

en: Import
ca: Importa

en: Increase and decrease font size
ca: Augmentar i disminuir la mida de la lletra

en: Increase font size
ca: Augmenta la mida de la lletra

en: Increase font size (host+Page Up)
ca: Augmenta la mida de la lletra (amfitrió+AvPàg)

en: Input device settings
ca: Configuració del dispositiu d'entrada

en: Input is invalid.
ca: L'entrada no és vàlida.

en: Input must be a number between %i and %i.
ca: L'entrada ha de ser un nombre entre %i i %i.

en: Install
ca: Instal·lar

en: Install the %s protocol plugin first.
ca: Primer instal·leu el connector del protocol %s.

en: Internal error.
ca: Error intern.

en: Internal error: %s
ca: Error intern: %s

en: Invalid validation data in ProtocolSettings array!
ca: Les dades de validació no són vàlides al vector de ProtocolSettings!

en: Issuer:
ca: Emissor:

en: It disables CAL and hwId is set to 0
ca: Això desactiva el CAL i estableix el hwld a 0

en: KEX (Key Exchange) algorithms
ca: Algoritmes KEX (intercanvi de claus)

en: Keep aspect ratio when scaled
ca: Conserva la relació d'aspecte en canviar d'escala

en: Keep window from closing if not disconnected by Remmina
ca: Evita que la finestra es tanqui si Remmina no la desconnecta

en: Keyboard
ca: Teclat

en: Keyboard Layout (auto)
ca: Disposició del teclat (automàtica)

en: Keyboard interactive login, TOTP/OTP/2FA
ca: Inici amb teclat interactiu, TOTP/OTP/2FA

en: Keyboard layout
ca: Disposició del teclat

en: Keyboard mapping
ca: Assignació de tecles

en: Keyboard scancode remapping
ca: Remapeig del codi d'escaneig del teclat

en: Keyboard type (auto)
ca: Tipus de teclat (automàtic)

en: Keystrokes
ca: Pulsacions de tecles

en: Kill process on disconnect
ca: Mata el procés en desconnectar

en: Label1,Label2
ca: Etiqueta1,Etiqueta2

en: Labels
ca: Etiquetes

en: Language Wrapper
ca: "Language Wrapper" és un embolcall per a connectors escrits en altres llenguatges de programació (Python en aquest context)

en: Last used
ca: Darrer ús

en: Launch session with a specific resolution (in dots per inch). Must be between 20 and 400.
ca: Inicia una sessió amb una resolució específica (en punts per polzada). Ha de ser d'entre 20 i 400.

en: Left-handed mouse support
ca: Suport del ratolí a mà esquerra

en: List monitor IDs
ca: ID del monitor de llista

en: List of key=value,… pairs to remap scancodes. E.g. 0x56=0x29,0x29=0x56
ca: Llista de key=valor,... parells per tornar a mapejar codis d'escaneig. Per exemple 0x56=0x29,0x29=0x56

en: Listen on port
ca: Escolta pel port

en: Listening on port %i for an incoming %s connection…
ca: S’està escoltant al port %i una connexió d’entrada %s…

en: Load balance info
ca: Informació del balanç de càrrega

en: Local SSH port
ca: Port SSH local

en: Local parallel device
ca: Dispositiu paral·lel local

en: Local parallel name
ca: Nom paral·lel local

en: Local serial driver
ca: Controlador sèrie local

en: Local serial name
ca: Nom de sèrie local

en: Local serial path
ca: Camí sèrie local

en: Lock the aspect ratio when dynamic resolution is enabled:
    
      • The aspect ratio should be entered as a decimal number, e.g. 1.777
      • 16:9 corresponds roughly to 1.7777, 4:3 corresponds roughly to 1.333
      • The default value of 0 does not enforce any aspect ratio
ca: Bloca la relació d'aspecte quan s'activa la resolució dinàmica:
    
      • La relació d'aspecte s'hauria d'introduir com a decimal, p. ex. 1.777
      • 16:9 correspon pràcticament a 1.7777, 4:3 correspon pràcticament a 1.333
      • El valor predefinit de 0 no imposa cap relació d'aspecte

en: Log SSH session asynchronously
ca: Registra la sessió SSH de manera asíncrona

en: Log SSH session when exiting Remmina
ca: Registra la sessió SSH en sortir del Remmina

en: Lost connection to the RDP server “%s”.
ca: S'ha perdut la connexió amb el servidor RDP «%s».

en: Low colour (8 bits)
ca: Color baix (8 bits)

en: Low performance broadband
ca: Ample de banda de baix rendiment

en: Lower level protocol info, packet level
ca: Informació de protocol de baix nivell, nivell de paquet

en: Make Remmina your default remote desktop client
ca: Fes del Remmina el client d’escriptori remot predeterminat

en: Master password
ca: Contrasenya mestra

en: Match _entire word only
ca: Coincideix només la paraula _sencera

en: Match as _regular expression
ca: Coincideix com a expressió _regular

en: Maximal amount of recent items
ca: Quantitat màxima d'elements recents

en: Medium
ca: Mitjana

en: Menu
ca: Menú

en: Menu animation
ca: Animació del menú

en: Meta+
ca: Meta +

en: Minimize window
ca: Minimitza la finestra

en: Modem
ca: Mòdem

en: Modified
ca: Modificat

en: Modify connection profile (requires --set-option)
ca: Modifica el perfil de la connexió (requereix --set-option)

en: Move down
ca: Mou avall

en: Move up
ca: Mou amunt

en: Multi monitor
ca: Monitor múltiple

en: Multi password changer
ca: Canviador de contrasenyes múltiples

[ctx: Multi password changer]
en: Select
ca: Selecciona

[ctx: Multi password changer table]
en: Domain\Username
ca: Domini o nom d’usuari

[ctx: Multi password changer table]
en: Group
ca: Grup

[ctx: Multi password changer table]
en: Name
ca: Nom

en: NLA extended protocol security
ca: Seguretat del protocol ampliat NLA

en: NLA protocol security
ca: Seguretat del protocol NLA

en: Name
ca: Nom

en: Name of smart card
ca: Nom de la targeta intel·ligent

en: Nearest
ca: El més proper

en: Neither the 'path' nor 'dialog' parameters are initialized.
ca: Ni els paràmetres "camí" ni "diàleg" estan inicialitzats.

en: Network connection type
ca: Tipus de connexió

en: Network status: fully online
ca: Estat de la xarxa: totalment en línia

en: Network status: offline
ca: Estat de la xarxa: fora de línia

en: New Connection
ca: Connexió nova

en: New connection profile
ca: Perfil nou de connexió

en: New fingerprint:
ca: Empremta nova:

en: No X2Go session window appeared. Something went wrong…
ca: No ha aparegut cap finestra de sessió de l'X2Go. Alguna cosa ha anat malament…

en: No clipboard sync
ca: No hi ha sincronització del porta-retalls

en: No logging at all
ca: Sense inici de sessió

en: No saved SSH password supplied. Asking user to enter it.
ca: No hi ha cap contrasenya SSH desada. Es demana a l'usuari que l'hi introdueixi.

en: No tray icon
ca: Sense icona a l'àrea de notificació

en: No username found. Asking user to enter it.
ca: No s'ha trobat cap nom d'usuari. Es demana a l'usuari que l'hi introdueixi.

en: None
ca: Cap

en: Normal colours
ca: Colors normals

en: Number of keepalive probes sent via TCP connection before it is dropped.
ca: Nombre de sondes «keepalive» enviades per la connexió TCP abans que s'abandoni.

en: Off
ca: Desactiva

en: Old fingerprint:
ca: Empremta anterior:

en: Only save generated screenshots, don't copy them to clipboard.
ca: Desa les captures de pantalla generades sense copiar-les al porta-retalls.

en: Open Chat…
ca: Obre el xat…

en: Open Main Window
ca: Obre la finestra principal

en: Open SFTP transfer…
ca: Obre una transferència SFTP…

en: Open connection
ca: Obre una connexió

en: Open in web browser
ca: Obrir al navegador web

en: Open the Remmina main window
ca: Obra la finestra principal de Remmina

en: Opening command
ca: Ordre d'obertura

en: Options for redirection of USB device:
      • [dbg,][id:<vid>:<pid>#…,][addr:<bus>:<addr>#…,][auto]
      • auto
      • id:054c:0268#4669:6e6b,addr:04:0c
ca: Opcions del dispositiu USB:
      • [dbg,][id:<vid>:<pid>#...,][addr:<bus>:<addr>#...,][auto]
      • auto
      • id:054c:0268#4669:6e6b,addr:04:0c

en: Options for redirection of audio input:
      • [sys:<sys>,][dev:<dev>,][format:<format>,][rate:<rate>,]
        [channel:<channel>] Audio input (microphone)
      • sys:pulse
      • format:1
      • sys:oss,dev:1,format:1
      • sys:alsa
ca: Opcions d'entrada d'àudio:
      • [sys:<sys>,][dev:<dev>,][format:<format>,][rate:<rate>,]
        [channel:<channel>] Entrada d'àudio (micròfon)
      • sys:pulse  
      • format:1
      • sys:oss,dev:1,format:1
      • sys:alsa

en: Options for redirection of audio output:
      • [sys:<sys>,][dev:<dev>,][format:<format>,][rate:<rate>,]
        [channel:<channel>] Audio output
      • sys:pulse
      • format:1
      • sys:oss,dev:1,format:1
      • sys:alsa
ca: Opcions de sortida d'àudio:
      • [sys:<sys>,][dev:<dev>,][format:<format>,][rate:<rate>,]
        [channel:<channel>] Sortida d'àudio
      • sys:pulse
      • format:1
      • sys:oss,dev:1,format:1
      • sys:alsa

en: Override pre-set VNC encodings
ca: Substituïu les codificacions VNC preestablertes

en: Override printer drivers
ca: Sobreescriu els controladors de la impressora

en: Overwrite
ca: Sobreescriu

en: Overwrite all files
ca: Sobreescriu-ho tot

en: Parameter 'custom_data' is not fully initialized!
ca: El paràmetre 'custom_data' no està completament inicialitzat!

en: Parameter 'custom_data' is not initialized!
ca: El paràmetre 'custom_data' no està inicialitzat!

en: Parse ~/.ssh/config
ca: Analitza ~/.ssh/config

en: Password
ca: Contrasenya

en: Password for private SSH key
ca: Contrasenya per a la clau privada SSH

en: Password hash
ca: Hash de contrasenya

en: Password input cancelled. Aborting…
ca: S'ha cancel·lat l'entrada de contrasenya. Avortant…

en: Password to unlock private key
ca: Contrasenya per a desblocar la clau privada

en: Paste
ca: Enganxa

en: Paste (host+V)
ca: Enganxa (amfitrió+V)

en: Paste system info in the Remmina debugging window
ca: Enganxeu la informació del sistema a la finestra de depuració de Remmina

en: Peeking
ca: Furtiva

en: Per connection
ca: Per connexió

en: Performance optimisations based on the network connection type:
    Using auto-detection is advised.
    If “Auto-detect” fails, choose the most appropriate option in the list.
ca: Optimitzacions de rendiment basades en el tipus de connexió de xarxa:
    Es recomana usar l'autodetecció.
    Si “l'autodetecció” falla, trieu l'opció més apropiada en la llista.

en: Permission
ca: Permisos

en: Pick a black colour
ca: Trieu un color negre

en: Pick a blue colour
ca: Trieu un color blau

en: Pick a bright blue colour
ca: Trieu un color blau clar

en: Pick a bright green colour
ca: Trieu un color verd clar

en: Pick a bright yellow colour
ca: Trieu un color groc clar

en: Pick a cyan colour
ca: Trieu un color cian

en: Pick a green colour
ca: Trieu un color verd

en: Pick a light black colour
ca: Trieu un color negre clar

en: Pick a light cyan colour
ca: Trieu un color cian clar

en: Pick a light magenta colour
ca: Trieu un color magenta clar

en: Pick a light red colour
ca: Trieu un color vermell clar

en: Pick a light white colour
ca: Trieu un color blanc clar

en: Pick a magenta colour
ca: Trieu un color magenta

en: Pick a red colour
ca: Trieu un color vermell

en: Pick a terminal colouring file
ca: Trieu un fitxer de color per al terminal

en: Pick a white colour
ca: Trieu un color blanc

en: Pick a yellow colour
ca: Trieu un color groc

en: Picking a terminal colouring file replaces the file:
ca: Trieu un fitxer de color per al terminal:

en: Please check the RemminaProtocolSetting array for possible errors.
ca: Comproveu el vector RemminaProtocolSetting per possibles errors.

en: Please enter format 'widthxheight'.
ca: Introduïu les dades en format «ampladaxaltura».

en: Please press the new key…
ca: Premeu la tecla nova…

en: Please retry after turning on encryption for this profile.
ca: Torneu a provar-ho en activar el xifratge en aquest perfil.

en: Please wait…
ca: Espereu…

en: Plugin
ca: Connector

en: Plugin %s is not registered.
ca: El connector %s no està registrat.

en: Plugin Download
ca: Baixar complement

en: Plugins
ca: Connectors

en: Plugins relying on GtkSocket can't run in a Wayland session.
    For more info and a possible workaround, please visit the Remmina wiki at:
    
    https://gitlab.com/Remmina/Remmina/-/wikis/GtkSocket-feature-is-not-available-in-a-Wayland-session
ca: Els connectors que es basen en GtkSocket no es poden executar en una sessió de Wayland.
    Per obtenir més informació i una possible solució, visiteu la wiki de Remmina a:
    
    https://gitlab.com/Remmina/Remmina/-/wikis/GtkSocket-feature-is-not-available-in-a-Wayland-session

en: Poor (fastest)
ca: Baixa (la més ràpida)

en: Prefer IPv6 AAAA record over IPv4 A record
ca: Prefereix l'enregistrament IPv6 AAAA sobre el IPv4 A

en: Prefer dark theme
ca: Prefereix un tema fosc

en: Preference
ca: Preferència

en: Preferences
ca: Preferències

en: Preferred image compression
ca: Compressió d'imatge preferida

en: Preferred server host key types
ca: Tipus de clau preferides del servidor amfitrió

en: Preferred video codec
ca: Còdec de vídeo preferit

en: Prevent local interaction on the server
ca: Evita la interacció local en el servidor

en: Prevent screenshots from entering clipboard
ca: Evita que les captures entren al porta-retalls

en: Progress
ca: Progrés

en: Proxy URL
ca: URL del servidor intermediari

en: Public SSH key cannot be imported. %s
ca: No es pot importar la clau pública SHH. %s

en: Public key (automatic)
ca: Clau pública (automàtic)

en: PyHoca-CLI exited unexpectedly. This connection will now be closed.
ca: El PiHoca-CLI va sortir inesperadament. Aquesta connexió ja estarà tancada.

en: Quality
ca: Qualitat

en: Quality settings
ca: Configuració de qualitat

en: Quick Connect
ca: Connexió ràpida

en: Quit
ca: Surt

en: RDP - Preferences
ca: RDP - Preferències

en: RDP - RDP File Handler
ca: RDP - Gestor de fitxers RDP

en: RDP - Remote Desktop Protocol
ca: RDP - Protocol d'escriptori remot

en: RDP Files
ca: Fitxers RDP

en: RDP protocol security
ca: Seguretat del protocol RDP

en: Rare conditions or warnings
ca: Condicions o alertes estranyes

en: Reboot remote host
ca: Reinicia l'amfitrió remot

en: Recent lists cleared.
ca: S’ha esborrat la llista dels recents.

en: Reconnect attempts number
ca: Número d'intents de reconnexió

en: Reconnection attempt %d of %d…
ca: Intent de reconnexió %d de %d…

en: Redirect directory <path> as named share <name>.
      • <name>,<fullpath>[;<name>,<fullpath>[;…]]
      • MyHome,/home/remminer
      • /home/remminer
      • MyHome,/home/remminer;SomePath,/path/to/somepath
    Hotplug support is enabled with:
      • hotplug,*
ca: Redirigir el directori <path>as anomenat share <name>.
      • <name><fullpath>[;<name>,<fullpath>[;...]]
      • MyHome,/home/remminer
      • /home/remminer
      • MyHome,/home/remminer; SomePath,/path/to/somepath
    El suport de hotplug està habilitat amb:
      • hotplug,*

en: Redirect local audio output
ca: Redirigeix la sortida de so local

en: Redirect local microphone
ca: Redirigeix el micròfon local

en: Refresh
ca: Actualitza

en: Refresh current folder
ca: Actualitza la carpeta actual

en: Relax order checks
ca: Relaxa les comprovacions de l'ordre

en: Remember last view for each connection
ca: Recorda l'última visualització de cada connexió

en: Remember last view mode
ca: Recorda el darrer mode de visualització

en: Remmina Applet
ca: Miniaplicació del Remmina

en: Remmina Kiosk
ca: Quiosc Remmina

en: Remmina Preferences
ca: Preferències del Remmina

en: Remmina Remote Desktop Client
ca: Client d’escriptori remot Remmina

en: Remmina VNC Plugin
ca: Connector VNC del Remmina

en: Remmina VNC listener Plugin
ca: Connector per a l'escolta del VNC del Remmina

en: Remmina VNC plugin for GNOME and KVM
ca: Connector Remmina VNC per al GNOME i el KVM

en: Remmina couldn't export.
ca: Remmina no ha pogut exportar.

en: Remmina data folder
ca: Carpeta de dades del Remmina

en: Remmina debugging window
ca: Finestra de depuració de Remmina

en: Remmina does not log all output statements. Turn on more verbose output by using "G_MESSAGES_DEBUG=remmina" as an environment variable.
    More info available on the Remmina wiki at:
    https://gitlab.com/Remmina/Remmina/-/wikis/Usage/Remmina-debugging
ca: Remmina no registra totes les declaracions de sortida. Activeu una sortida més detallada utilitzant "G_MESSAGES_DEBUG=remmina" com a variable d'entorn.
    Més informació disponible al wiki de Remmina a:
    https://gitlab.com/Remmina/Remmina/-/wikis/Usage/Remmina-debugging

en: Remmina main menu
ca: Menú principal del Remmina

en: Remmina web-browser plugin
ca: Connector del navegador web del Remmina

en: Remote
ca: Remot

en: Remote Connection Profile
ca: Perfil de connexió remota

en: Remote Desktop Gateway domain
ca: Domini de la passarel·la de l'escriptori remot

en: Remote Desktop Gateway password
ca: Contrasenya de la passarel·la de l'escriptori remot

en: Remote Desktop Gateway server
ca: Servidor de la passarel·la de l'escriptori remot

en: Remote Desktop Gateway username
ca: Nom d'usuari de la passarel·la de l'escriptori remot

en: Remote scale factor
ca: Factor d’escala remot

en: Repeater
ca: Repetidor

en: Require password to connect or edit the profile
ca: Demanar contrasenya per connectar-se o editar el perfil

en: Reset remote host (hard reboot)
ca: Reinicialitza l'amfitrió remot (reinici dur)

en: Resetting passwords, please wait…
ca: S'estan restablint les contrasenyes, espereu…

en: Resize the window to fit in remote resolution
ca: Canvia la mida de la finestra perquè s’ajusti a la resolució remota

en: Resolution
ca: Resolució

en: Resolutions
ca: Resolucions

en: Restricted admin mode
ca: Mode d'administració restringit

en: Restricted admin mode password hash
ca: Hash de contrasenya del mode d'administració restringit

en: Resume
ca: Reprèn

en: Resume all file transfers
ca: Reprèn totes les transferències de fitxers

en: Resuming session: '%s'
ca: Reprenent la sessió: "%s"

en: Retrieved the following PyHoca-CLI command-line features:
ca: S'han recuperat les següents característiques de la línia d'ordres PyHoca-CLI:

en: Running
ca: Executant

en: SERVER
ca: SERVIDOR

en: SFTP - Secure File Transfer
ca: SFTP - Transferència segura de fitxers

en: SND port
ca: Port SND

en: SPICE - Simple Protocol for Independent Computing Environments
ca: SPICE - Protocol Simple per a Entorns de Computació Independents

en: SSH - Secure Shell
ca: SSH - Shell segur

en: SSH Authentication
ca: Autenticació SSH

en: SSH Proxy Command
ca: Ordre del servidor intermediari SSH

en: SSH Tunnel
ca: Túnel SSH

en: SSH X11 Forwarding
ca: Reenviament SSH X11

en: SSH agent
ca: Agent SSH

en: SSH certificate cannot be copied into the private SSH key. %s
ca: No s'ha pogut importar la clau privada del certificat SSH. %s

en: SSH certificate cannot be imported. %s
ca: No es pot importar la clau pública SHH. %s

en: SSH certificate file
ca: Fitxer certificat SSH

en: SSH compression
ca: Compressió SSH

en: SSH credentials
ca: Credencials SSH

en: SSH identity file
ca: Fitxer d'identitat SSH

en: SSH identity file not selected.
ca: No s'ha seleccionat el fitxer d'identitat SSH.

en: SSH log level
ca: Nivell de registre SSH

en: SSH options
ca: Opcions SSH

en: SSH password
ca: Contrasenya SSH

en: SSH private key credentials
ca: Credencials de la clau privada SSH

en: SSH private key file
ca: Contrasenya de la clau privada SSH

en: SSH tunnel credentials
ca: Credencials del túnel SSH

en: SSH tunnel private key credentials
ca: Credencials de la clau privada del túnel SSH

en: SSHFS port
ca: Port SSHFS

en: Same server at port %i
ca: El mateix servidor en el port %i

en: Satellite
ca: Satèlit

en: Save as Default
ca: Desa com a predeterminat

en: Save password
ca: Desa la contrasenya

en: Save session to file
ca: Desa la sessió al fitxer

en: Saving the session asynchronously may have a notable performance impact
ca: Desar la sessió de manera asíncrona pot tenir un impacte de rendiment notable

en: Scaling quality
ca: Qualitat d'escala

en: Screen resolutions
ca: Resolucions de pantalla

en: Screenshot
ca: Captura de pantalla

en: Screenshot filenames
ca: Nom de fitxer per a captures de pantalla

en: Screenshot taken
ca: S'ha fet una captura de pantalla

en: Scrollback lines
ca: Línies de desplaçament cap enrere

en: Scrolled fullscreen
ca: Pantalla completa amb desplaçament

en: Scrolled window
ca: Finestra amb desplaçament

en: Search
ca: Cerca

en: Search for next occurrence
ca: Cerca l'esdeveniment següent

en: Search for previous occurrence
ca: Cerca l'esdeveniment previ

en: Search string or server name/IP address for “Quick Connect”
ca: Cerqueu una cadena o un nom de servidor/adreça IP per a una connexió ràpida

en: Search text shortcut
ca: Drecera de la cerca de text

en: Seconds between each keepalive probe.
ca: Segons entre cada sonda «keepalive».

en: Seconds of connection idleness before TCP keepalive probes are sent.
ca: Segons d'inactivitat de connexió abans que s'enviïn les sondes «keepalive» del TCP.

en: Secured password storage in KWallet
ca: Emmagatzematge segur de contrasenyes al KDE Wallet

en: Secured password storage in the GNOME keyring
ca: Emmagatzematge segur de contrasenyes al clauer del GNOME

en: Security
ca: Seguretat

en: Security protocol negotiation
ca: Negociació del protocol de seguretat

en: Select All (host+A)
ca: Selecciona-ho tot (amfitrió+A)

en: Select USB devices for redirection
ca: Seleccioneu els dispositius USV per a la redirecció

en: Select a folder
ca: Seleccioneu una carpeta

en: Select all
ca: Selecciona-ho tot

en: Select all shortcuts
ca: Selecciona totes les dreceres

en: Select the connection profile.
ca: Seleccioneu el perfil de connexió.

en: Select the protocol to use with the quick connect bar.
ca: Seleccioneu el protocol a utilitzar amb la barra de connexió ràpida.

en: Selecting “SGR 1” also switches to the bright counterparts of the first 8 palette colours (in addition to making text bold).
ca: Si se selecciona \«SGR 1\», també es canviarà a les versions clares de les primeres 8 paletes de colors (a més de fer el text en negreta).

en: Selection criteria
ca: Criteris de selecció

en: Send Ctrl+Alt+Delete
ca: Envia Ctrl+Alt+Supr

en: Send Ctrl+Alt+_Backspace
ca: Envia Ctrl+Alt+_Retrocés

en: Send Ctrl+Alt+_F1
ca: Envia un Ctrl+Alt+_F1

en: Send Ctrl+Alt+_F10
ca: Envia un Ctrl+Alt+_F10

en: Send Ctrl+Alt+_F11
ca: Envia un Ctrl+Alt+_F11

en: Send Ctrl+Alt+_F12
ca: Envia un Ctrl+Alt+_F12

en: Send Ctrl+Alt+_F2
ca: Envia un Ctrl+Alt+_F2

en: Send Ctrl+Alt+_F3
ca: Envia un Ctrl+Alt+_F3

en: Send Ctrl+Alt+_F4
ca: Envia un Ctrl+Alt+_F4

en: Send Ctrl+Alt+_F5
ca: Envia un Ctrl+Alt+_F5

en: Send Ctrl+Alt+_F6
ca: Envia un Ctrl+Alt+_F6

en: Send Ctrl+Alt+_F7
ca: Envia un Ctrl+Alt+_F7

en: Send Ctrl+Alt+_F8
ca: Envia un Ctrl+Alt+_F8

en: Send Ctrl+Alt+_F9
ca: Envia un Ctrl+Alt+_F9

en: Send clipboard content as keystrokes
ca: Envia el contingut del porta-retalls com a pulsacions de tecles

en: Serial
ca: Sèrie

en: Server
ca: Servidor

en: Server CA certificate
ca: Certificat CA del servidor

en: Server detection using Remote Desktop Gateway
ca: Detecció de servidor utilitzant la passarel·la de l'escriptori remot

en: Server name or IP address
ca: Nom de servidor o adreça IP

en: Set a custom filename for your Remmina connection profiles, using a formatting string.
ca: Estableix un nom de fitxer personalitzat per als perfils de connexió del Remmina, utilitzant una cadena de format.

en: Set new password
ca: Establiu una contrasenya nova

en: Set one or more profile settings, to be used with --update-profile
ca: Estableix una o més configuracions de perfil, per a utilitzar-les amb --update-profile

en: Set up
ca: Configura

en: Share a smart card
ca: Comparteix una targeta intel·ligent

en: Share folder
ca: Comparteix una carpeta

en: Share parallel ports
ca: Comparteix ports paral·lels

en: Share printers
ca: Comparteix les impressores

en: Share serial ports
ca: Comparteix els ports sèrie

en: Share smart card
ca: Comparteix una targeta intel·ligent

en: Shared connection
ca: Connexió compartida

en: Shift+
ca: Maj +

en: Shortcuts for copying and pasting
ca: Dreceres per a copiar i enganxar

en: Show 'About'
ca: Mostra «Quant a»

en: Show Hidden Files
ca: Mostra els fitxers ocults

en: Show new connection on top of the menu
ca: Mostra la connexió nova al capdamunt del menú

en: Show preferences
ca: Mostra les preferències

en: Show remote cursor
ca: Mostra el cursor remot

en: Show search bar
ca: Mostra la barra de cerca

en: Show the application version
ca: Mostra la versió de l’aplicació

en: Show version of the application and its plugins
ca: Mostra la versió de l’aplicació i dels connectors

en: Show/hide fullscreen
ca: Commuta el mode de pantalla completa

en: Show/hide toolbar
ca: Mostra/amaga la barra d’eines

en: Shutdown remote host
ca: Apaga l'amfitrió remot

en: Since Snap packages run confined from the rest of the system, Remmina profiles are saved inside the Snap file system by default. You can change the location in the Remmina preferences.
ca: Com que els paquets Snap s'executen aïllats de la resta del sistema, els perfils del Remmina es desen dins del sistema de fitxers Snap per defecte. Podeu canviar-ne la ubicació a les preferències del Remmina.

en: Size
ca: Mida

en: Something unknown went wrong.
ca: Alguna cosa desconeguda ha anat malament.

en: Span screen over multiple monitors
ca: Pantalla d'extensió a diversos monitors

en: Start in kiosk mode
ca: Inicia en mode quiosc

en: Start in tray
ca: Inicia a la safata

en: Start in tray upon user login
ca: Inicia a la safata en iniciar la sessió

en: Start-up
ca: Inici

en: Start-up background program
ca: Programa d’inici del rerefons

en: Start-up path
ca: Camí d’inici

en: Start-up program
ca: Programa d’inici

en: Started PyHoca-CLI with the following arguments:
ca: S'ha iniciat PyHoca-CLI amb els següents arguments:

en: Static virtual channel
ca: Canal virtual estàtic

en: Status
ca: Estat

en: StatusNotifier/Appindicator support in “
ca: Assistència tècnica de StatusNotifier/Appindicator in "

en: Step size for auto-scroll
ca: Mida del pas del desplaçament automàtic

en: Strict host key checking
ca: Comprovació estricta de la clau de l'amfitrió

en: Subject:
ca: Assumpte:

en: Super+
ca: Súper +

en: Suspended
ca: Suspès

en: Suspended since
ca: Suspesa des de

en: Swap left and right mouse buttons for left-handed mouse support
ca: Intercanvia botons esquerres i dret del ratolí per al suport del ratolí esquerrà

en: Switch from grouped to list view
ca: Commuta la vista de grups en una de llista

en: Switch tab pages
ca: Canvia entre pestanyes

en: Symmetric cipher client to server
ca: Xifrat simètric entre client i servidor

en: TABINDEX
ca: PESTANYAÍNDEX

en: TCP redirection
ca: Redirecció TCP

en: TLS Security Level
ca: Nivell de seguretat TLS

en: TLS connection error.
ca: Error de connexió al TLS.

en: TLS protocol security
ca: Seguretat del protocol TLS

en: Telepathy - Desktop Sharing
ca: Telepathy - Compartició d’escriptori

en: Template for profile filenames
ca: Plantilla per als noms de fitxers de perfil

en: Terminal colour scheme
ca: Esquema de color del terminal

en: Terminal content saved in
ca: El contingut del terminal s'ha desat a

en: Terminal font
ca: Tipus de lletra del terminal

en: Terminating X2Go sessions can take a moment.
ca: La finalització de les sessions X2Go pot trigar un moment.

en: Terminating session: '%s'
ca: Finalitzant la sessió: '%s'

en: The %s file has been transferred
ca: S’ha transferit el fitxer %s

en: The %s protocol is unavailable because GtkSocket only works under X.org
ca: El protocol %s no està disponible perquè el GtkSocket només funciona sota X.org

en: The Gateway passwords do not match
ca: Les contrasenyes Gateway no coincideixen

en: The VNC server requested an unknown authentication method. %s
ca: El servidor VNC ha demanat un mètode d'autenticació desconegut. %s

en: The certificate changed! Details:
ca: El certificat ha canviat! Detalls:

en: The command-line feature '%s' is not available! Attempting to start PyHoca-CLI without using this feature…
ca: La funció de línia d'ordres '%s' no està disponible! Intentant iniciar PyHoca-CLI sense utilitzar aquesta característica…

en: The file exists already
ca: El fitxer ja existeix

en: The file “%s” is corrupted, unreadable, or could not be found.
ca: El fitxer «%s» és malmès, no es pot llegir, o no s’ha trobat.

en: The filename can use the following placeholders:
    
      • %h is substituted with the server name
      • %t is substituted with the SSH server name
      • %u is substituted with the username
      • %U is substituted with the SSH username
      • %p is substituted with Remmina profile name
      • %g is substituted with Remmina profile group name
      • %d is substituted with local date and time in ISO 8601 format
ca: El nom del fitxer pot utilitzar els espais reservats següents:
    
      • %h se substitueix amb el nom del servidor.
      • %t se substitueix amb el nom del servidor SSH.
      • %u se substitueix amb el nom d'usuari.
      • %U se substitueix amb el nom d'usuari SSH.
      • %p se substitueix amb el nom del perfil del Remmina.
      • %g se substitueix amb el nom del perfil del grup del Remmina.
      • %d se substitueix amb la data i hora local en format ISO 8601.

en: The folder connection profiles are saved in, it defaults to the XDG_USER_DATA
ca: La carpeta on es desaran els perfils de connexió; per defecte és XDG_USER_DATA

en: The following file already exists in the target folder:
ca: El fitxer següent ja existeix a la carpeta de destinació:

en: The input is not a valid integer!
ca: L'entrada no és un enter vàlid!

en: The latest successful connection attempt, or a pre-computed date
ca: L'últim intent de connexió amb èxit o una data pre-calculada

en: The lower limit is not a valid integer!
ca: El límit inferior no és un enter vàlid!

en: The lower limit is too high!
ca: El límit inferior és massa alt!

en: The lower limit is too low!
ca: El límit inferior és massa baix!

en: The maximum number of reconnect attempts upon an RDP disconnect (default: 20)
ca: Nombre màxim d'intents de reconnexió per una desconnexió RDP (per defecte: 20)

en: The multi password changer requires a secrecy plugin.
ca: El modificador de contrasenyes múltiples requereix un connector de discreció.

en: The multi password changer requires a secrecy service.
ca: El modificador de contrasenyes múltiples requereix un servei de discreció.

en: The necessary PyHoca-CLI process has encountered a internet connection problem.
ca: El procés necessari PyHoca-CLI s'ha trobat amb un problema de connexió a Internet.

en: The only allowed value is '%s'.
ca: L'únic valor permès és «%s».

en: The passwords do not match
ca: Les contrasenyes no coincideixen

en: The public SSH key changed!
ca: La clau pública SSH ha canviat!

en: The server did not respond.
ca: El servidor no ha respost.

en: The server is unknown. The public key fingerprint is:
ca: Es desconeix el servei. L’empremta digital de la clau pública és:

en: The sound system of the X2Go server (default: 'pulse').
ca: El sistema de so del servidor X2Go (predefinit: «pulse»).

en: The upper limit is not a valid integer!
ca: El límit superior no és un enter vàlid!

en: The upper limit is too high!
ca: El límit superior és massa alt!

en: The upper limit is too low!
ca: El límit superior és massa baix!

en: The “%s” command is not available on the SSH server.
ca: L’ordre «%s» no es troba disponible al servidor SSH.

en: The “%s” server refused the connection.
ca: El servidor «%s» ha rebutjat la connexió.

en: Theme
ca: Tema

en: This file contains the “Custom” terminal colour scheme selectable from the “Advanced” tab of terminal connections and editable in the “Terminal” tab in the settings.
ca: Aquest fitxer conté els esquemes de personalització de colors de terminal configurables des de la pestanya "Avançada" de les connexions del terminal i editable en la pestanya "Terminal" de les configuracions.

en: This might not work on all VNC servers
ca: Podria no funcionar en tots els servidors VNC

en: This protocol does not support exporting.
ca: Aquest protocol no admet l’exportació.

en: This window can help you find connection problems.
    You can stop and start the logging at any moment using the On/Off switch.
    The stats button (Ctrl+T), can be useful to gather system info you may share when reporting a bug.
    There is more info about debugging Remmina on https://gitlab.com/Remmina/Remmina/-/wikis/Usage/Remmina-debugging
ca: Aquesta finestra us pot ajudar a trobar problemes de connexió.
    Podeu aturar i iniciar el registre en qualsevol moment utilitzant l'interruptor Activa/Desactiva.
    El botó d'estadístiques (Ctrl+T), pot ser útil per a recollir informació del sistema que podeu compartir en informar d'un error.
    Hi ha més informació sobre la depuració de Remmina a https://gitlab.com/Remmina/Remmina/-/wikis/Usage/Remmina-debugging

en: Tiles
ca: Tessel·les

en: Tip: Check the 'Save password' checkbox or manually input your X2Go username and password in the profile settings to store them for faster logins.
ca: Consell: Marqueu la casella de selecció "Desa la contrasenya" o introduïu manualment el vostre nom d'usuari i contrasenya X2Go a la configuració del perfil per emmagatzemar-los per iniciar sessió més ràpidament.

en: To enable access to some important features, like password saving in your keyring and RDP printer sharing, please open your software center and give the appropriate permissions to Remmina. As an alternative you can enter the following commands in a terminal window:
ca: Per a activar l'accés a característiques importants, com a poder desar les contrasenyes al vostre clauer o la compartició d'impressores RDP, obriu el vostre centre de programari i doneu-li els permisos adients al Remmina. Com a alternativa, podeu introduir aquestes ordres en un terminal:

en: Toggle dynamic resolution update
ca: Commuta l'actualització dinàmica de resolució

en: Toggle fullscreen mode
ca: Commuta el mode de pantalla completa

en: Toggle scaled mode
ca: Canvia el mode d’escalat

en: Toggle search options
ca: Canvia les opcions de cerca

en: Toggle view
ca: Commuta la visualització

en: Tool
ca: Eina

en: Tools
ca: Eines

en: Total %i item. | Total %i items.
ca[0]: %i element en total.
ca[1]: %i elements en total.

en: Transfer completed
ca: Ha finalitzat la transferència

en: Transfer error
ca: Error de transferència

en: True colour (24 bpp)
ca: Color real (24 bpp)

en: True colour (32 bpp)
ca: Color real (32 bpp)

en: Tunnel via loopback address
ca: Túnel a través d'una adreça de bucle tancat

en: Turn off GStreamer overlay
ca: Desactiva la superposició del Gstreamer

en: Turn off automatic reconnection
ca: Desactiva la reconnexió automàtica

en: Turn off clipboard sync
ca: Desactiva la sincronització del porta-retalls

en: Turn off encryption
ca: Desactiva el xifratge

en: Turn off fast-path
ca: Desactiva el fast-path

en: Turn off scaling to avoid screenshot distortion.
ca: Desactiva l'escalat per a evitar distorsions de les captures de pantalla.

en: Turn on HTML5 audio support
ca: Activa la compatibilitat amb l'àudio HTML5

en: Turn on Java support
ca: Activa la compatibilitat amb Java

en: Turn on Web Inspector
ca: Activa l'inspector web

en: Turn on WebGL support
ca: Activa la compatibilitat amb WebGL

en: Turn on plugin support
ca: Activa la compatibilitat amb connectors

en: Turn on smooth scrolling
ca: Activa el desplaçament suau

en: Turn on spatial navigation
ca: Activa la navegació espacial

en: Type
ca: Tipus

en: Type in SSH username and password.
ca: Escriviu el nom d'usuari SSH i la contrasenya.

en: USB device redirection
ca: Redirecció de dispositiu USB

en: USB redirection error
ca: Error de redirecció USB

en: Ultra low colour (3 bits)
ca: Color ultra baix (3 bits)

en: Unable to connect to VNC server
ca: No s’ha pogut connectar al servidor VNC

en: Unable to import:
    %s
ca: No s’ha pogut importar:
    %s

en: Unexpected disconnect
ca: Desconnexió inesperada

en: Unknown property '%i'
ca: Propietat desconeguda '%i'

en: Unlock
ca: Desbloca

en: Unlock Remmina
ca: Desblocatge del Remmina

en: Unsupported authentication type %u
ca: Tipus d'autenticació no admès %u

en: Up
ca: Amunt

en: Update framebuffer even when not visible
ca: Actualitza el framebuffer encara que no sigui visible

en: Upload
ca: Puja

en: Upload folder
ca: Puja la carpeta

en: Upload to server
ca: Puja al servidor

en: Use '%s' as subgroup delimiter
ca: Utilitza «%s» com a delimitador de subgrups

en: Use JPEG Compression
ca: Utilitza la compressió JPEG

en: Use TLS encryption
ca: Utilitza el xifratge TLS

en: Use base credentials for gateway too
ca: Utilitza les credencials base també per la porta d'enllaç

en: Use client keyboard mapping
ca: Utilitza la disposició del teclat del client

en: Use client resolution
ca: Utilitza la resolució del client

en: Use default protocol (for --new)
ca: Utilitza el protocol predefinit (per a --new)

en: Use default server name (for --new)
ca: Utilitza el nom predefinit del servidor (per a --new)

en: Use default system font
ca: Utilitza el tipus de lletra del sistema

en: Use initial window size
ca: Usa la mida de finestra inicial

en: Use secret key authentication for some widgets
ca: Utilitza l'autentificació de clau secreta per a alguns ginys

en: Use server settings
ca: Utilitza la configuració del servidor

en: Use system proxy settings
ca: Utilitza la configuració del servidor intermediari del sistema

en: Use the current settings as the default for all new connection profiles
ca: Usa la configuració actual com a predeterminada per a tots els perfils de connexió nous

en: Use the old license workflow
ca: Utilitza el flux de treball de llicències antic

en: Used i.a. by terminal services in a smart card channel to distinguish client capabilities:
      • < 4034: Windows XP base smart card functions
      • 4034-7064: Windows Vista/7: SCardReadCache(),
        SCardWriteCache(), SCardGetTransmitCount()
      • >= 7065: Windows 8 and newer: SCardGetReaderIcon(),
        SCardGetDeviceTypeId()
ca: Utilitzat p. ex. pels serveis del terminal a un canal de targeta intel·ligent per a distingir capacitats del client:
      • < 4034: funcions de targeta intel·ligent basades en Windows XP
      • 4034-7064: Windows Vista/7: SCardReadCache(),
        SCardWriteCache(), SCardGetTransmitCount()
      • >= 7065: Windows 8 i més nous: SCardGetReaderIcon(),
        SCardGetDeviceTypeId()

en: User
ca: Usuari

en: User agent
ca: Agent d'usuari

en: User password
ca: Contrasenya de l'usuari

en: Username
ca: Nom d'usuari

en: Using the UDP protocol may improve performance
ca: L'ús del protocol UDP podria millorar el rendiment

en: Using the «resolution» parameter in the Remmina preferences file is deprecated.
ca: S'obsoleta l'ús del paràmetre «resolució» del fitxer de preferències Remmina.

en: VNC connection failed: %s
ca: Ha fallat la connexió VNC: %s

en: VNC password
ca: Contrasenya VNC

en: Validation data in ProtocolSettings array is invalid!
ca: Les dades de validació del vector de ProtocolSettings no són vàlides!

en: Version
ca: Versió

en: View only
ca: Només visualitza

en: View-only mode
ca: Mode de només visualització

en: Viewport fullscreen
ca: Visor a pantalla completa

en: Viewport fullscreen mode
ca: Pantalla completa

en: Waiting for PyHoca-CLI to show the session's window…
ca: S'està esperant que PyHoca-CLI mostri la finestra de la sessió…

en: Waiting for window of X2Go Agent to appear…
ca: S'està esperant que aparegui la finestra de l'agent X2Go…

en: Wallpaper
ca: Fons d’escriptori

en: Warning: Running a command synchronously may cause Remmina not to respond.
    Do you really want to continue?
ca: Atenció: Executar una ordre de manera síncrona podria fer que el Remmina no respongués.
    Segur que voleu continuar?

en: Warning: The server has changed its public key. This means you are either under attack,
    or the administrator has changed the key. The new public key fingerprint is:
ca: ATENCIÓ: El servidor ha canviat la seva clau pública. Això significa que, o esteu sota un atac,
    o l’administrador ha canviat la clau. L’empremta digital de la clau pública nova és:

en: Warning: This plugin requires GtkSocket, but this feature is unavailable in a Wayland session.
ca: Atenció: aquest connector requereix GtkSocket, però no és disponible en una sessió Wayland.

en: Which command should be executed after creating the X2Go session?
ca: Quina ordre s'hauria d'executar després de crear la sessió X2Go?

en: Which direction should clipboard content be copied? (default: 'both').
ca: En quina direcció s'hauria de copiar el contingut del porta-retalls? (predefinit: «ambdues»).

en: Window drag
ca: Arrossegada de finestra

en: X2Go - Launch an X2Go session
ca: X2Go - Inicia una sessió X2Go

en: X2Go plugin loaded.
ca: S'ha carregat el connector X2Go.

en: Yes
ca: Sí

en: You did not set any command to be executed
ca: No heu establit cap ordre per a executar-se

en: You requested a H.264 GFX mode for the server “%s”, but your libfreerdp does not support H.264. Please use a non-AVC colour depth setting.
ca: Heu sol·licitat el mode H.264 GFX per al servidor «%s», però el vostre libfreerdp no és compatible amb l'H.264. Utilitzeu un paràmetre de profunditat de color que no sigui AVC.

en: Your connection has been rejected.
ca: S’ha rebutjat la vostra connexió.

en: _About
ca: _Quant a

en: _Cancel
ca: _Cancel·la

en: _Clear
ca: _Esborra

en: _Close
ca: _Tanca

en: _Copy
ca: _Copia

en: _Decrease font size
ca: _Redueix la mida de la lletra

en: _Delete
ca: _Suprimeix

en: _Download
ca: _Baixar

en: _Find text
ca: _Troba text

en: _Increase font size
ca: _Augmenta la mida de la lletra

en: _Match case
ca: Coincideix _majúscules/minúscules

en: _Menu
ca: _Menú

en: _New
ca: _Nou

en: _OK
ca: _D'acord

en: _Paste
ca: _Enganxa

en: _Preferences
ca: _Preferències

en: _Quit
ca: _Surt

en: _Remove
ca: _Elimina

en: _Save
ca: _Desa

en: _Save and Connect
ca: _Desa i connecta

en: _Select all
ca: _Selecciona-ho tot

en: _Send
ca: _Envia

en: _Tools
ca: _Eines

en: _Wrap around
ca: _Envolta

en: command %h %u %t %U %p %g --option
ca: ordre %h %u %t %U %p %g --opció

en: http://address or https://address
ca: http://adreça o https://adreça

en: libsodium >= 1.9.0 is required to use Primary Password
ca: Per a usar la Contrasenya Primària cal el libsodium >= 1.9.0

en: parameter 'argv' is 'NULL'.
ca: El paràmetre 'argv' és 'NULL'.

en: parameter 'env' is either invalid or uninitialized.
ca: El paràmetre 'env' no és vàlid o no està iniciat.

en: parameter 'error' is 'NULL'.
ca: paràmetre 'error' és 'NULL'.

en: tag:level[,tag:level[,…]]
ca: tag:nivell[,etiqueta:nivell[,...]]

en: “Grab all keyboard events” status colour
ca: Captura tots els esdeveniments del teclat
