xfce4-settings.xfce-4-20 - en to ca translation catalogue (544 entries)

en: %d MIME type found | %d MIME types found
ca[0]: S'ha trobat %d tipus MIME
ca[1]: S'han trobat %d tipus MIME

en: %d MIME type selected | %d MIME types selected
ca[0]: %d tipus MIME seleccionat
ca[1]: %d tipus MIME seleccionats

en: %d Xfce Panel | %d Xfce Panels
ca[0]: %d tauler de l'Xfce
ca[1]: %d taulers de l'Xfce

en: %s (Xfce %s)
    
    Copyright (c) 2003-2006
            os-cillation e.K. All rights reserved.
    
    Written by Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.
    
    Built with Gtk+-%d.%d.%d, running Gtk+-%d.%d.%d.
    
    Please report bugs to <%s>.
ca: %s (Xfce %s)
    
    Copyright (c) 2003-2006
              os-cillation e.K. Tots els drets reservats.
    
    Escrit per Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.
    
    Construït amb Gtk+-%d.%d.%d, executant Gtk+-%d.%d.%d.
    
    Envieu els errors a <%s>.

en: (Disabled)
ca: (Inhabilitat)

en: 1x (no scaling)
ca: 1x (sense escalar)

en: <b><big>Would you like to keep this configuration?</big></b>
ca: <b><big>Voleu mantenir aquesta configuració?</big></b>

en: <b>Connecting Displays</b>
ca: <b>Connexió de pantalles</b>

en: <b>Identifying Displays</b>
ca: <b>Identificació de pantalles</b>

en: <b>No devices found.</b>
ca: <b>No s'ha trobat cap dispositiu.</b>

en: <b>No profiles for the selected device.</b>
ca: <b>No hi ha cap perfil per al dispositiu seleccionat.</b>

en: <b>Profile Name</b>
ca: <b>Nom del perfil</b>

en: <b>Profiles</b>
ca: <b>Perfils</b>

en: <b>Use system defaults</b>
ca: <b>Utilitza els valors predeterminats del sistema</b>

en: <big><b>You have made changes to your previously active profile</b></big>
ca: <big><b>Heu fet canvis al vostre perfil actiu anterior</b></big>

en: A profile of this name already exists.
ca: Ja existeix un perfil amb aquest nom.

en: ATI Settings
ca: Ajusts d'ATI

en: A_pplication Shortcuts
ca: Dreceres d'a_plicacions

en: A_pply
ca: A_plica

en: Acceleratio_n:
ca: _Acceleració:

en: Acceleration _profile:
ca: _Perfil d'acceleració:

en: Acceleration t_ime:
ca: Temps d'accelerac_ió:

en: Acceptance _delay:
ca: Retar_d d'acceptació:

en: Accessibility
ca: Accessibilitat

en: Active device in the dialog
ca: Activa el dispositiu al diàleg

en: Adaptive pointer acceleration
ca: Acceleració adaptativa del punter

en: Add Color Profile to %s
ca: Afegeix un perfil de color a %s

en: Add Profile to Device
ca: Afegeix el perfil al dispositiu

en: Add a profile to the currently selected device
ca: Afegeix un perfil al dispositiu seleccionat actualment

en: Adjust the system-wide display scaling
ca: Ajusta l'escalament de la presentació en tot el sistema

en: All Files
ca: Tots els fitxers

en: All _Settings
ca: Tot_s els ajusts

en: All files
ca: Tots els fitxers

en: Allow high _resolution scrolling (experimental)
ca: Permet el desplaçament d'_alta resolució (experimental)

en: Always
ca: Sempre

en: An unknown error, exit code is %d
ca: Error desconegut, el codi d'eixida és %d

en: Anti-aliasing, or font smoothing, can improve the look of text on the screen
ca: Antialiàsing, o lletres suaus, pot millorar com es veu el text en pantalla

en: Appearance
ca: Aparença

en: Application Chooser Button
ca: Botó d'elecció d'aplicació

en: Apply
ca: Aplica

en: Apply the currently selected display profile.
ca: Aplica el perfil de pantalla seleccionat actualment.

en: Are you sure you want to reset channel "%s" and all its properties?
ca: Esteu segur que voleu restablir el canal «%s» així com les seves propietats?

en: Are you sure you want to reset content type "%s" to its default value?
ca: Esteu segur que voleu restablir el tipus de contingut «%s>» al seu valor predeterminat?

en: Are you sure you want to reset property "%s"?
ca: Esteu segur que voleu restablir la propietat «%s»?

en: Array
ca: Seqüència

en: Assistive _Technologies
ca: _Tecnologies assistides

en: Assistive technologies will be available the next time you login
ca: Les tecnologies assistides estaran disponibles la pròxima vegada que inicieu la sessió

en: Associate preferred applications with MIME types
ca: Associeu les aplicacions preferides amb els tipus MIME

[ctx: Automatically generated profile]
en: Automatic
ca: Automàtica

en: B_uttons and Feedback
ca: _Botons i retroacció

en: Beha_vior
ca: Compo_rtament

en: Bind a keyboard shortcut to xfce4-find-cursor to get visual feedback of the mouse pointer's current location.
ca: Assigna una drecera de teclat a xfce4-find-cursor per obtenir informació visual de la ubicació actual del punter.

en: Blink _delay:
ca: Retar_d del parpelleig:

en: Boolean
ca: Booleà

en: Bounce Keys
ca: Rebot de tecles

en: Bounce keys
ca: Rebot de tecles

en: Bounce keys are disabled
ca: El rebot de tecles està inhabilitat

en: Bounce keys are enabled
ca: El rebot de tecles està habilitat

en: Browse the file system
ca: Navegueu pel sistema de fitxers

en: Browse the file system to choose a custom command.
ca: Navega pel sistema de fitxers per escollir una ordre.

en: Browse the web
ca: Navegueu per internet

en: Built-in Webcam
ca: Càmera web integrada

en: Buttons
ca: Botons

en: Caja File Manager
ca: Gestor de fitxers Caja

en: Calibrate
ca: Calibra

en: Camera
ca: Càmera

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Change la_yout option
ca: Canvi de _disposició

en: Channel
ca: Canal

en: Choose Application...
ca: Escolliu una Aplicació...

en: Choose Preferred Application
ca: Selecció de l'aplicació preferida

en: Choose a custom File Manager
ca: Escolliu un gestor de fitxers

en: Choose a custom Mail Reader
ca: Escolliu un client de correu personalitzat

en: Choose a custom Terminal Emulator
ca: Escolliu un emulador de terminal

en: Choose a custom Web Browser
ca: Escolliu un navegador web

en: Circular scrolling
ca: Desplaçament circular

en: Clear
ca: Neteja

en: Clear filter
ca: Neteja el filtre

en: Click m_ethod:
ca: Mod_e de clic:

en: Click with 1, 2 or 3 fingers as a left, right, or middle click
ca: Premeu amb 1, 2 ó 3 dits com a botó esquerra, mig o dret<br>

en: Clockwise
ca: Sentit horari

en: Close
ca: Tanca

en: Co_mpose key
ca: Tecla co_mpose

en: Color Profiles
ca: Perfils de colors

[ctx: Colorspace fallback]
en: Default CMYK
ca: CMYK predeterminat

[ctx: Colorspace fallback]
en: Default Gray
ca: Gris predeterminat

[ctx: Colorspace fallback]
en: Default RGB
ca: RGB predeterminat

en: Colorspace:
ca: Espai de color:

en: Colorspace:
ca: Espai de color:

en: Comm_and:
ca: _Ordre:

en: Command
ca: Ordre

en: Compatible Profiles
ca: Perfils compatibles

en: Configure pointer device behavior and appearance
ca: Configura el comportament i aparença del punter del dispositiu

en: Configure screen settings and layout
ca: Configureu els paràmetres i format de la pantalla

en: Configure...
ca: Configura...

en: Could not create the mime dialog.
ca: No s'ha pogut crear el diàleg mime.

en: Could not create the settings dialog.
ca: No s'ha pogut crear el diàleg d'ajusts.

en: Counterclockwise
ca: Sentit antihorari

en: Create
ca: Crea

en: Create a new display profile.
ca: Crea un perfil de pantalla nou.

en: Cursor si_ze:
ca: Mida del cur_sor:

en: Custom _DPI setting:
ca: Ajust _personalitzat dels punts per polzada:

en: Customize the look of your desktop
ca: Personalitza l'aparença del vostre escriptori

en: DEVICE NAME
ca: NOM DEL DISPOSITIU

en: DPI
ca: PPP

en: D_istance:
ca: Dis_tància:

en: De_vice:
ca: _Dispositiu:

en: Debian Sensible Browser
ca: Navegador sensat de Debian

en: Debian X Terminal Emulator
ca: Emulador de Terminal X de Debian

en: Default
ca: Predeterminat

en: Default Application
ca: Aplicació predeterminada

en: Default Applications
ca: Aplicacions predeterminades

en: Default Fon_t
ca: Lle_tra predeterminada

en: Default _Monospace Font
ca: Lletra _mono espaïda predeterminada

en: Default:
ca: Predeterminat:

en: Define shortcuts for la_unching applications:
ca: Definiu les dreceres per al _llançament de les aplicacions:

en: Defines whether GTK dialogs may place widgets such as buttons in the dialog's header bar. Implies in Client Side Decoration. Only affects newly opened dialogs.
ca: Defineix si els diàlegs GTK poden posar elements, com ara botons, a llur barra de títol . Implica Decoració del costat del client. Només afecta als diàlegs oberts a partir d'ara.

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Delete Profile
ca: Suprimeix el perfil

en: Delete the currently selected display profile.
ca: Suprimeix el perfil de pantalla seleccionat actualment.

en: Delete the currently selected profile
ca: Suprimeix el perfil seleccionat actualment

en: Desktop icons
ca: Icones de l'escriptori

en: Device
ca: Dispositiu

en: Digital display
ca: Pantalla digital

en: Disable sticky keys if two keys are _pressed
ca: Inhabilita les tecles enganxoses si es _premen dues tecles

en: Disable touchpad _while typing
ca: _Inhabilita el ratolí tàctil mentre s'està teclejant

en: Disabled
ca: Inhabilitat

en: Display
ca: Pantalla

en: Display:
ca: Pantalla:

en: Displays
ca: Pantalles

en: Do _not show this message again
ca: _No tornis a mostrar aquest missatge

en: Do not wait for a window manager on startup
ca: No esperis un gestor de finestres a l'inici

en: Do nothing
ca: No facis res

en: Do you want to delete the display profile '%s'?
ca: Voleu suprimir el perfil de pantalla '%s'?

en: Double
ca: Doble

en: Double Click
ca: Doble clic

en: Drag and Drop
ca: Arrossega i deixa anar

en: Duratio_n:
ca: _Duració:

en: Edge scrolling
ca: Desplaçament amb la vora

en: Edit Property
ca: Edita la propietat

en: Edit keyboard settings and application shortcuts
ca: Editeu els ajustaments del teclat i les dreceres d'aplicacions

en: Edit selected property
ca: Edita la propietat seleccionada

en: Empty
ca: Buit

en: Enable
ca: Habilita

en: Enable _event sounds
ca: Habilita els sons dels _esdeveniments

en: Enable color management for %s
ca: Habilita la gestió del color per %s

en: Enable e_ditable accelerators
ca: Habilita les dreceres e_ditables

en: Enable header bars in dialo_gs
ca: Habilita les barres de títol als diàle_gs

en: Enable hori_zontal scrolling
ca: Habilita el desplaçament horit_zontal

en: Enable input feedbac_k sounds
ca: Habilita els sons de realimentació de l'e_ntrada

en: Enable or disable event sounds globally (requires "Canberra" support)
ca: Habilita o inhabilita globalment els sons dels esdeveniments (requereix la compatibilitat «Canberra»)

en: Enable the selected profile
ca: Habilita el perfil seleccionat

en: Enlightened Terminal Emulator
ca: Emulador de terminal Enlightened

en: Enter the command you want to trigger with a shortcut.
ca: Introduïu l'ordre que voleu que s'executi amb una drecera.

en: Epiphany Web Browser
ca: Navegador web Epiphany

en: Event sounds
ca: Sons dels esdeveniments

en: Executable Files
ca: Fitxers executables

en: Extend
ca: Estén

en: Extend down
ca: Expandeix avall

en: Extend left
ca: Expandeix cap a l'esquerra

en: Extend right
ca: Expandeix cap a la dreta

en: Extend to the right
ca: Expandeix cap a la dreta

en: Extend up
ca: Expandeix amunt

en: Failed to add new application "%s"
ca: Ha fallat l'afegiment de l'aplicació nova «%s»

en: Failed to connect to xfconf daemon. Reason: %s
ca: Ha fallat la connexió al dimoni de xfconf. Motiu: %s

en: Failed to create temporary directory
ca: Ha fallat la creació del directori temporal

en: Failed to display Xfwm4 Settings
ca: Error en mostrar els ajustaments de Xfwm4

en: Failed to execute default File Manager
ca: Ha fallat l'execució del gestor de fitxers predeterminat

en: Failed to execute default Mail Reader
ca: Ha fallat l'execució del client de correu predeterminat

en: Failed to execute default Terminal Emulator
ca: Ha fallat l'execució de l'emulador de terminal predeterminat

en: Failed to execute default Web Browser
ca: Ha fallat l'execució del navegador web predeterminat

en: Failed to extract archive
ca: Ha fallat l'extracció de l'arxiu

en: Failed to install theme
ca: Ha fallat la instal·lació del tema

en: Failed to launch shortcut "%s"
ca: Ha fallat el llançament de la drecera «%s»

en: Failed to open %s for writing
ca: Ha fallat l'obriment de %s per a l'escriptura

en: Failed to set application "%s" for mime type "%s".
ca: Ha fallat l'establiment de l'aplicació «%s» per al tipus MIME «%s».

en: Failed to set default File Manager
ca: Ha fallat l'establiment del gestor de fitxers predeterminat

en: Failed to set default Mail Reader
ca: Ha fallat l'establiment del client de correu predeterminat

en: Failed to set default Terminal Emulator
ca: Ha fallat l'establiment de l'emulador de terminal predeterminat

en: Failed to set default Web Browser
ca: Ha fallat l'establiment del navegador web predeterminat

en: File Manager
ca: Gestor de fitxers

en: File is too large, installation aborted
ca: L'arxiu és massa gran, s'ha avortat la instal·lació

en: Find Cursor
ca: Troba el cursor

en: First try to automatically enable a profile:
ca: Primer intenteu activar automàticament un perfil:

en: Font quality on a TFT or LCD screen can be greatly improved by choosing the correct sub-pixel order of the screen
ca: La qualitat de la lletra en una pantalla TFT o LCD es pot millorar força si es tria l'ordre dels subpíxels correcte de la pantalla

en: Fork to the background
ca: Executar-se com a procés de fons

en: Full
ca: Complet

en: GNOME Terminal
ca: Terminal del GNOME

en: Galeon Web Browser
ca: Navegador web Galeon

en: Graphical Settings Manager for Xfce
ca: Gestor d'ajusts gràfics per a Xfce

en: Graphical settings editor for Xfconf
ca: Editor gràfic de paràmetres de Xfconf

en: Half (left-handed)
ca: Mig (esquerrà)

en: Hintin_g:
ca: A_consellador:

en: Horizontal
ca: Horitzontal

en: Horizontal and Vertical
ca: Horitzontal i vertical

en: Icons
ca: Icones

en: If selected, keyboard shortcuts for menu items can be changed by hovering the mouse over the menu item and pressing the new key combination for the shortcut
ca: Si se selecciona, les dreceres de teclat per als elements del menú es poden canviar en mantenir el ratolí sobre l'element del menú i en prémer la nova combinació de tecles per a la drecera

en: If you don't update the profile your changes will be lost upon restarting your session or disconnecting or connecting a display.
ca: Si no actualitzeu el perfil, es perdran els canvis en reiniciar la sessió o en desconnectar o connectar una pantalla.

en: Import color profile files (*.icc)
ca: Importa fitxers de perfils de colors (*.icc)

en: Improve keyboard and mouse accessibility
ca: Millora l'accessibilitat del teclat i ratolí

en: Install %s theme
ca: Instal·la el tema %s

en: Int
ca: Enter

en: Int64
ca: Enter de 64 bits

en: Integer
ca: Enter

en: Invalid helper type "%s"
ca: El tipus d'ajudant no és vàlid «%s»

en: Inverted
ca: Capgirada

en: K_eystroke delay:
ca: Retard de codi de _tecles:

en: Keep this configuration
ca: Mantén aquesta configuració

en: Key_board layout
ca: Dis_posició del teclat

en: Keyboa_rd
ca: _Teclat

en: Keyboard
ca: Teclat

en: Keyboard layout selection
ca: Selecció del tipus de teclat

en: Konqueror Web Browser
ca: Navegador web Konqueror

en: Laptop
ca: Portàtil

en: Laptop Screen
ca: Pantalla d'ordinador portàtil

en: Launch the default helper of TYPE with the optional PARAMETER, where TYPE is one of the following values.
ca: Llança l'ajudant predeterminat del TIPUS amb els PARÀMETREs opcionals, on TIPUS és un dels següents valors.

en: Layout
ca: Tipus

en: Le_ft-handed
ca: _Esquerrà

en: Left
ca: Esquerra

en: Links Text Browser
ca: Navegador web de text Links

en: Locked
ca: Bloquejat

en: Lynx Text Browser
ca: Navegador web de text Lynx

en: MIME Type
ca: Tipus MIME

en: Ma_ximum speed:
ca: Velocitat mà_xima:

en: Mail Reader
ca: Client de correu

en: Many fonts contain information that provides extra hints as to how best draw the font; pick whichever looks best according to personal preference
ca: Moltes lletres contenen informació que proporciona consells addicionals pel que fa a la millor manera de dibuixar les lletres; trieu el que es vegi millor segons les vostres preferències personals

en: Medium
ca: Mitjà

en: Menus and Buttons
ca: Menús i botons

en: Minimal interface to set up an external output
ca: Interfície mínima per estable una sortida externa

en: Mirror
ca: Mirall

en: Mirror Displays
ca: Replica Pantalles

en: Mirror Screens
ca: Pantalles emmirallades

[ctx: Monitor vendor]
en: Unknown
ca: desconegut

en: Mouse (relative)
ca: Ratolí (relatiu)

en: Mouse Emulation
ca: Emulació de ratolí

en: Mouse and Touchpad
ca: Ratolí normal i tàctil

en: Move currently selected item down by one row
ca: Mou l'element seleccionat a una fila inferior

en: Move currently selected item up by one row
ca: Mou l'element seleccionat a una fila superior

en: Mozilla Browser
ca: Navegador Mozilla

en: Netscape Navigator
ca: Navegador Netscape

en: Never
ca: Mai

en: New Property
ca: Propietat nova

en: New property
ca: Propietat nova

en: No AT-SPI provider was found on your system
ca: No s'ha trobat en el sistema cap proveïdor AT-SPI

en: No application selected
ca: No s'ha seleccionat cap aplicació

en: No command specified
ca: No heu especificat cap ordre

en: No helper defined for "%s".
ca: No hi ha cap ajudant definit per a «%s».

en: None
ca: Cap

en: None (right-handed)
ca: Cap (dretà)

en: None available
ca: No n'hi ha cap disponible

en: Not a valid theme package
ca: No és un paquet de tema vàlid

en: Notifications
ca: Notificacions

en: Once a display profile is deleted it cannot be restored.
ca: Un se suprimeix un perfil de pantalla, aquest no es pot restaurar.

en: Only %s (1)
ca: Només %s (1)

en: Only %s (2)
ca: Només %s (2)

en: Only Display 1
ca: Només la pantalla 1

en: Only Display 2
ca: Només la pantalla 2

en: Only supported on some mice (mostly Logitech) and requires driver support. On supported devices makes scrolling more precise.
ca: Només està suportat per alguns ratolins (habitualment Logitech) i requereix suport per part del controlador. En els dispositius suportats fa que el desplaçament sigui més precís.

en: Open
ca: Obre

en: Open <i>%s</i> and other files of type "%s" with:
ca: Obre <i>%s</i> i els altres fitxers del tipus «%s» amb:

en: Open <i>%s</i>, other files of type "%s", and %d other selected MIME type with: | Open <i>%s</i>, other files of type "%s", and %d other selected MIME types with:
ca[0]: Obre <i>%s</i>, altres fitxers del tipus «%s», i %d altres tipus MIME seleccionats amb:
ca[1]: Obre <i>%s</i>, altres fitxers de tipus «%s», i %d altres tipus MIME seleccionats amb:

en: Open with...
ca: Obre amb...

en: Opera Browser
ca: Navegador Opera

en: Other Applications
ca: Altres aplicacions

en: Override the detected monitor resolution if fonts look too large or too small
ca: Redefineix la resolució del monitor que s'ha detectat en cas que les lletres semblin massa grans o petites

en: PCMan File Manager
ca: Gestor de fitxers PCMan

en: PCManFM-Qt File Manager
ca: Gestor de fitxers PCManFM-Qt

en: Pen (absolute)
ca: Llapis (absolut)

en: Perl Scripts
ca: Scripts Perl

en: Please choose your preferred File Manager
    now and click OK to proceed.
ca: Trieu el gestor de fitxers preferit i feu
    clic a «D'acord» per continuar.

en: Please choose your preferred Mail Reader
    now and click OK to proceed.
ca: Trieu ara el client de correu preferit i feu
    clic a «D'acord» per continuar.

en: Please choose your preferred Terminal
    Emulator now and click OK to proceed.
ca: Trieu l'emulador de terminal preferit i feu
    clic a «D'acord» per continuar.

en: Please choose your preferred Web
    Browser now and click OK to proceed.
ca: Trieu el navegador web preferit
    i feu clic «D'acord» per continuar.

en: Please report bugs to <%s>.
ca: Envieu els errors a <%s>.

en: Pointer Speed
ca: Velocitat del punter

en: Press left mouse button to change the selected application.
ca: Premeu el botó esquerre del ratolí per canviar l'aplicació seleccionada.

en: Preview
ca: Vista prèvia

en: Primary Display:
ca: Pantalla primària:

en: Print version information and exit
ca: Imprimeix la informació de la versió i surt

en: Printer
ca: Impressora

[ctx: Profile quality]
en: High Quality
ca: Qualitat alta

[ctx: Profile quality]
en: Low Quality
ca: Qualitat baixa

[ctx: Profile quality]
en: Medium Quality
ca: Qualitat mitjana

en: Property
ca: Propietat

en: Property names can only include the ASCII characters A-Z, a-z, 0-9, '_', '-', ':', '.', ',', '[', ']', '{', '}', '<' and '>', as well as '/' as a separator
ca: Els noms de propietats només poden incloure els caràcters ASCII A-Z, a-z, 0-9, «_», «-», «:», «.», «,», «[», «]», «{», «}», «<» i «>», així com el separador «/»

en: Property names cannot end with a '/' character
ca: Els noms de les propietats no poden acabar amb el caràcter «/»

en: Property names cannot have two or more consecutive '/' characters
ca: Els noms de les propietats no poden tenir dos caràcters «/» seguits

en: Property names must start with a '/' character
ca: Els noms de les propietats han de començar amb el caràcter «/»

en: Python Scripts
ca: Scripts Python

en: Query the default helper of TYPE, where TYPE is one of the following values.
ca: Consulta l'ajudant predeterminat del TIPUS, on TIPUS és un dels següents valors.

en: Question
ca: Pregunta

en: R_epeat interval:
ca: Interval de r_epetició:

en: R_esolution:
ca: R_esolució:

en: Read your email
ca: Llegiu el vostre correu electrònic

en: Recommended Applications
ca: Aplicacions recomanades

en: Ref_lection:
ca: Ref_lex:

en: Refresh
ca: Refresca

en: Refresh _rate:
ca: Taxa de _refresc:

en: Rendering
ca: Renderització

en: Repe_at speed:
ca: Velo_citat de repetició:

en: Replace running xsettings daemon (if any)
ca: Substitueix el dimoni «xsettings» en execució (si n'hi ha algun)

en: Reset selected property
ca: Restableix la propietat seleccionada

en: Reset to Default
ca: Restableix als valors predeterminats

en: Reset to Defaults
ca: Restableix als valors predeterminats

en: Reset to _Defaults
ca: Restableix als valors pre_determinats

en: Resetting a channel will permanently remove those custom settings.
ca: El restabliment d'un canal suprimirà permanentment els valors personalitzats.

en: Resetting a property will permanently remove those custom settings.
ca: El restabliment d'una propietat suprimirà permanentment els valors personalitzats.

en: Resolution:
ca: Resolució:

en: Restore num l_ock state on startup
ca: Restaura l'estat de la tecla de _fixació del teclat numèric amb la inicialització

en: Restore the previous configuration
ca: Recupera l'anterior configuració

en: Reverse scroll d_irection
ca: _Inverteix el sentit del desplaçament

en: Ri_ght-handed
ca: _Dretà

en: Right
ca: Dreta

en: Ro_tation:
ca: Ro_tació:

en: Rodent File Manager
ca: Gestor de fitxers Rodent

en: Ruby Scripts
ca: Scripts Ruby

en: SOCKET ID
ca: SÒCOL ID

en: Save
ca: Desa

en: Scanner
ca: Escàner

en: Scrolling
ca: Desplaçament

en: Scrolling _mode:
ca: _Mode de desplaçament:

en: Select Application
ca: Seleccioneu l'aplicació

en: Select ICC Profile File
ca: Seleccioneu el perfil ICC

en: Select a default font
ca: Seleccioneu una lletra predeterminada

en: Select a default monospace font
ca: Seleccioneu una lletra mono espaïda predeterminada

en: Select a monitor to change its properties; drag it to rearrange its placement.
ca: Seleccioneu un monitor per canviar-ne les propietats, arrossegueu-lo per ajustar-ne la ubicació.

en: Select an Application
ca: Seleccioneu una aplicació

en: Select application
ca: Selecciona l'aplicació

en: Select command
ca: Seleccioneu ordre

en: Selected output not disabled
ca: La sortida seleccionada no està Inhabilitada

en: Sensitivit_y:
ca: _Sensibilitat:

en: Set color profiles
ca: Estableix el perfil de color

en: Set matching <a href="xfwm4-settings:">Xfwm4 theme</a> if there is one
ca: Estableix el tema de Xfwm4 corresponent si existeix

en: Set the acceleration and sensitivity for the selected device to the default values
ca: Estableix l'acceleració i la sensibilitat del dispositiu seleccionat als valors predeterminats

en: Setti_ngs
ca: A_justs

en: Settings
ca: Ajusts

en: Settings Editor
ca: Editor d'ajusts

en: Settings Manager
ca: Gestor d'ajusts

en: Settings dialog to show
ca: Diàleg d'ajusts a mostrar

en: Settings manager socket
ca: Sòcol del gestor d'ajusts

en: Shell Scripts
ca: Scripts shell

en: Shortcut
ca: Drecera

en: Shortcut Command
ca: Drecera de l'ordre

en: Shortcut:
ca: Drecera:

en: Show _blinking
ca: Mostra el _parpelleig

en: Show detailed information about the selected profile
ca: Mostra informació detallada sobre el perfil seleccionat

en: Show dialog
ca: Mostra el diàleg

en: Show images in _menus
ca: Mostra les imatges als _menús

en: Show images on _buttons
ca: Mostra les imatges als _botons

en: Show location of pointer on keypress
ca: Mostra la ubicació del punter en prémer una tecla

en: Show popup windows to identify displays
ca: Mostra finestres emergents per identificar les pantalles

en: Size
ca: Mida

en: Slight
ca: Lleuger

en: Slow Keys
ca: Tecles lentes

en: Slow keys
ca: Tecles lentes

en: Slow keys are disabled
ca: Les tecles lentes estan inhabilitades

en: Slow keys are enabled
ca: Les tecles lentes estan habilitades

en: Specify the application you want to use
    as default File Manager for Xfce:
ca: Especifiqueu l'aplicació que voleu utilitzar com a
    gestor de fitxers predeterminat per a Xfce:

en: Specify the application you want to use
    as default Mail Reader for Xfce:
ca: Especifiqueu l'aplicació que voleu utilitzar com a
    client de correu predeterminat per a Xfce:

en: Specify the application you want to use
    as default Terminal Emulator for Xfce:
ca: Especifiqueu l'aplicació que voleu utilitzar com a
    emulador de terminal predeterminat per a Xfce:

en: Specify the application you want to use
    as default Web Browser for Xfce:
ca: Especifiqueu l'aplicació que voleu utilitzar com a
    navegador web predeterminat per a Xfce:

en: Specify whether icons should be displayed next to items in menus
ca: Especifica si s'han de mostrar les icones al costat dels elements dels menús

en: Specify whether icons should be displayed next to text in buttons
ca: Especifica si s'han de mostrar les icones al costat del text als botons

en: Specify whether mouse clicks and other user input will cause event sounds to play
ca: Especifica si els clics del ratolí i altres entrades de l'usuari produiran que se senti un so

en: Specify whether or not the text cursor blinks
ca: Especifica si el cursor de text farà parpelleigs o no en farà

en: St_yle
ca: _Estil

en: Standard Space
ca: Espai estàndard

en: Start With Session
ca: Inicia amb la sessió

en: Status
ca: Estat

en: Sticky Keys
ca: Tecles enganxoses

en: Sticky keys
ca: Tecles enganxoses

en: Sticky keys are disabled
ca: Les tecles enganxoses estan inhabilitades

en: Sticky keys are enabled
ca: Les tecles enganxoses estan habilitades

en: String
ca: Cadena

en: Sub-_pixel order:
ca: Ordre dels sub_píxels:

en: Supported ICC profiles
ca: Perfils ICC admesos

en: TYPE [PARAMETER]
ca: TIPUS [PARÀMETRE]

en: T_ouchpad
ca: Ratolí _tàctil

en: Tab_let
ca: Tau_leta

en: Tap touchpad to clic_k
ca: Fer un t_oc al ratolí tàctil per clicar

en: Television
ca: Televisió

en: Terminal Emulator
ca: Emulador de terminal

en: Test Profile
ca: Prova el perfil

en: Test profile:
ca: Perfil de prova:

en: Text next to icons
ca: Text al cantó de les icones

en: Text under icons
ca: Text a sota de les icones

en: Th_reshold:
ca: _Llindar:

en: The Xfce Settings Daemon
ca: El dimoni gestor d'ajustaments de Xfce

en: The amount of time, in milliseconds, required between keystrokes
ca: El temps que cal, en mil·lisegons, entre codis de tecla

en: The amount of time, in milliseconds, that must elapse before a keystroke will be accepted
ca: El temps, en mil·lisegons, que ha de passar abans que s'accepti un codi de tecla

en: The command may not be empty.
ca: L'ordre no pot estar buida.

en: The default File Manager will be used to browse the contents of folders.
ca: El gestor de fitxers predeterminat que s'utilitzarà per visualitzar el contingut de les carpetes.

en: The default Mail Reader will be used to compose emails when you click on email addresses.
ca: El client de correu predeterminat que s'utilitzarà per redactar correus quan feu clic a una adreça de correu electrònic.

en: The default Terminal Emulator will be used to run commands that require a CLI environment.
ca: L'emulador de terminal predeterminat que s'utilitzarà per executar les ordres dins un entorn de línia d'ordres.

en: The default Web Browser will be used to open hyperlinks and display help contents.
ca: El navegador web predeterminat que s'utilitzarà per obrir els hiperenllaços i per visualitzar el contingut de l'ajuda.

en: The delay, in milliseconds, between successive blinks of the cursor
ca: El retard en mil·lisegons entre parpelleigs successius del cursor

en: The factor at which the pointer's speed will increase as the mouse is moved
ca: El factor amb què s'incrementarà la velocitat del punter en moure el ratolí

en: The following TYPEs are supported for the --launch and --query commands:
    
      WebBrowser       - The preferred Web Browser.
      MailReader       - The preferred Mail Reader.
      FileManager      - The preferred File Manager.
      TerminalEmulator - The preferred Terminal Emulator.
ca: S'admeten els següents TIPUS per a les ordres --launch i --query:
    
      WebBrowser       - El navegador web preferit.
      MailReader       - El client de correu preferit.
      FileManager      - El gestor de fitxers preferit.
      TerminalEmulator - L'emulador de terminal preferit.

en: The last active output must not be disabled, the system would be unusable.
ca: No s'ha d'inhabilitar l'última sortida activa, el sistema podria ser inservible.

en: The maximum pointer speed after acceleration
ca: La velocitat màxima després d'accelerar

en: The mouse pointer cannot move farther than this distance between two clicks for them to be considered a double click
ca: El punter del ratolí no es pot moure més lluny que aquesta distància entre dos clics perquè aquests es puguin considerar com un doble clic

en: The number of pixels the pointer must move before a drag operation will start
ca: El nombre de píxels que el punter ha de moure abans d'una operació d'arrossegament

en: The number of pixels the pointer must move in a short time before it starts accelerating
ca: El nombre de píxels que el punter ha de moure en un espai de temps petit abans que s'iniciï l'acceleració

en: The previous configuration will be restored in <b>%i seconds</b> if you do not reply to this question.
ca: En cas que no respongueu a aquesta pregunta en <b>%i segons</b> es restablirà la configuració anterior.

en: The previous configuration will be restored in <b>10 seconds</b> if you do not reply to this question.
ca: En cas que no respongueu a aquesta pregunta en <b>10 segons</b> es restablirà la configuració anterior.

en: The primary display can be configured to show:
ca: La pantalla principal es pot configurar per mostrar:

en: The ramp used to reach maximum pointer speed
ca: La quantitat utilitzada per arribar a la velocitat màxima del punter

en: The rate at which keystrokes are generated while a key is pressed
ca: La velocitat amb què es generen els codis de tecla mentre es prem una tecla

en: The root element ('/') is not a valid property name
ca: L'element arrel («/») no és un nom de propietat vàlid

en: The system defaults will be restored next time you log in.
ca: Els valors predeterminats del sistema es recuperaran el pròxim cop que inicieu la sessió.

en: The time, in milliseconds, before a pressed key begins repeating
ca: El temps en mil·lisegons abans que una tecla premuda comenci a repetir-se

en: The time, in milliseconds, between repeated motion events
ca: El temps en mil·lisegons entre dos esdeveniments de repetició

en: The time, in milliseconds, between the initial key press and first repeated motion event
ca: El temps en mil·lisegons entre la premuda de la tecla inicial i el primer esdeveniment de repetició

en: The time, in milliseconds, to get to maximum speed
ca: El temps en mil·lisegons per obtenir la velocitat màxima

en: This font will be used as the default font used when drawing user interface text
ca: Aquesta lletra s'utilitzarà com a la lletra predeterminada quan es dibuixi el text de la interfície de l'usuari

en: This font will be used as the default monospace font, for example by terminal emulators.
ca: Aquesta lletra s'utilitzarà com a la lletra mono espaïda predeterminada, per exemple per als emuladors de terminals.

en: This will remove your custom mime-association and restore the system-wide default.
ca: Això eliminarà l'associació MIME personalitzada i recuperarà els valors predeterminats del sistema.

en: This will reset all shortcuts to their default values. Do you really want to do this?
ca: Això restablirà totes les dreceres als seus valors predeterminats. Esteu segur que voleu fer-ho?

en: Ti_me:
ca: Te_mps:

en: To help prevent accidental keystrokes, slow keys requires that a key is held for a certain minimum amount of time before the keystroke will be accepted.
ca: Per evitar prémer accidentalment alguna tecla, les tecles lentes fan que calgui que una tecla romangui premuda una quantitat mínima de temps abans que s'accepti el codi de tecla.

en: To help prevent accidental multiple keystrokes, bounce keys imposes a minimum delay between keystrokes.
ca: Per evitar prémer accidentalment més d'una tecla alhora, el rebot de tecles imposa un retard mínim entre codis de tecles.

en: Toggles between adaptive and flat acceleration profile. Adaptive takes the current speed of the device into account when deciding on acceleration. Custom acceleration profile is not supported via xfce4-settings.
ca: Alterna entre el perfil d'acceleració adaptatiu i pla. L'adaptatiu pren en compte la velocitat actual del dispositiu per a decidir sobre l'acceleració. El perfil personalitzat d'acceleració no està suportat per xfce4-settings.

en: Trac_king mode:
ca: Mode de de_splaçament:

en: Two mouse clicks in less than this length of time (in milliseconds) will be considered a double click
ca: Els dos clics del ratolí que es facin en menys que aquest interval de temps (en mil·lisegons) es considerarà com un doble clic

en: Two-finger scrolling
ca: Desplaçament amb dos dits

en: Type
ca: Tipus

en: Type '%s --help' for usage.
ca: Teclegeu «%s --help» per a l'ús.

en: Typing Settings
ca: Ajust del tecleig

en: Unable to initialize GTK+.
ca: No es pot inicialitzar GTK+.

en: Unable to launch the proprietary driver settings
ca: No es pot executar el gestor d'ajusts del controlador propietari

en: Unable to query the version of the RandR extension being used
ca: No es pot consultar la versió de l'extensió Randr que s'està utilitzant

en: Unable to start "%s"
ca: No es pot iniciar «%s»

en: Unable to start the Xfce Display Settings
ca: No es poden iniciar els ajusts de pantalla de Xfce

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Unknown format, only archives and directories are supported
ca: Format desconegut, només es permeten arxius i directoris

en: Unsigned Int
ca: Enter sense signe

en: Unsigned Int64
ca: Enter de 64 bits sense signe

en: Update Display Profile
ca: Actualitza el perfil de la pantalla

en: Update an existing profile.
ca: Actualitza un perfil existent.

en: Update changed display profile '%s'?
ca: Voleu actualitzar el perfil de pantalla '%s'?

en: Use _bounce keys
ca: Utilitza el re_bot de tecles

en: Use _startup notification
ca: Utilitza la notificació d'_inicialització

en: Use a c_ustom command:
ca: Utilitza una o_rdre personalitzada:

en: Use a custom application which is not included in the above list.
ca: Utilitza una aplicació que no estigui inclosa en la llista anterior.

en: Use a custom command for an application that is not available from the above application list.
ca: Utilitzeu una ordre personalitzada per a una aplicació que no està disponible en la llista d'aplicacions anterior.

en: Use bottom areas as left, middle or right buttons
ca: Useu les àrees inferiors com a botons esquerra, mig i dret

en: Use slow _keys
ca: Utilitza les _tecles lentes

en: Use the command line
ca: Utilitzeu la línia d'ordres

en: User Set
ca: Establert per l'usuari

en: Value
ca: Valor

en: Vendor:
ca: Fabricant:

en: Version information
ca: Informació de la versió

en: Vertical BGR
ca: BGR vertical

en: Vertical RGB
ca: RGB vertical

en: W3M Text Browser
ca: Navegador web de text W3M

en: Warning
ca: Advertència

en: Warning: this icon theme has no cache file. You can create this by running <i>gtk-update-icon-cache -f -t %s/</i> in a terminal emulator.
ca: Avís: aquest tema d'icona no té cap fitxer de memòria cau. Podeu crear-lo executant <i>gtk-update-icon-cache -f -t %s/</i> en un emulador de terminal.

en: Warning: this icon theme is incomplete. It only provides a base set of icons from which other themes can inherit.
ca: Avís: aquest tema d'icones està incomplet. Només proporciona un conjunt base d'icones que poden heretar altres temes.

en: Warning: this icon theme is incomplete. Some icons will be missing.
ca: Avís: aquest tema d'icones està incomplet. N'hi faltaran algunes.

en: Web Browser
ca: Navegador web

en: Webcam
ca: Càmera web

en: When a display is connected
ca: Quan es connecta una pantalla

en: When a display is connected:
ca: Quan es connecti una pantalla:

en: When a display is disconnected
ca: Quan es desconnecta una pantalla

en: When enabled, modifier keys (such as Control, Alt, and Shift) do not need to be held down (they can be pressed and then released) when multiple keys would normally need to be pressed at the same time.
ca: Quan estigui habilitat, les tecles modificadores (com ara Ctrl, Alt i Maj) no cal que romanguin premudes (es poden prémer i després deixar anar) quan se n'hagin de prémer diverses alhora.

en: When enabled, the mouse pointer can be controlled using the keyboard number pad.
ca: Quan estigui habilitat, podreu controlar el punter del ratolí mitjançant el teclat numèric.

en: When enabled, the session manager will start the required applications for screen readers and magnifiers.
ca: Quan estigui habilitat, el gestor de sessions iniciarà les aplicacions necessàries per als lectors de pantalla i lupes.

en: When selected, modifier keys (such as Control, Alt, and Shift) will remain locked in the pressed state until pressed again
ca: Quan estigui seleccionat, les tecles modificadores (com ara Ctrl, Alt i Maj) continuaran en l'estat de premudes fins que es tornin a prémer

en: When selected, pressing and holding down a key emits the same character over and over again
ca: Quan estigui seleccionat, prémer i mantenir premuda una tecla fa que s'escrigui el mateix caràcter un cop i un altre

en: When selected, the "sticky keys" feature will be disabled if two keys are pressed simultaneously
ca: Quan estigui seleccionat, la característica de «tecles enganxoses» serà inhabilitada si es premen dues tecles alhora

en: When selected, the mouse pointer can be controlled using the keyboard number pad
ca: Quan estigui seleccionat, podreu controlar el punter del ratolí mitjançant el teclat numèric

en: When selected, the scroll wheel will work in the opposite direction
ca: Quan estigui seleccionat, la rodeta del ratolí funcionarà en el sentit contrari

en: When selected, the touchpad will be disabled when the keyboard is being used
ca: Quan estigui seleccionat, el ratolí tàctil estarà inhabilitat mentre s'utilitzi el teclat

en: Workspace %d
ca: Espai de treball %d

en: X Terminal
ca: Terminal X

en: Xfce Panel
ca: Tauler de Xfce

en: Xfce Settings Daemon
ca: Dimoni del gestor d'ajusts de Xfce

en: Xfce Terminal
ca: Terminal de Xfce

en: Xfe File Manager
ca: Gestor de fitxers Xfce

en: Yes
ca: Sí

en: Your compositor does not seem to support the wlr-output-management protocol
ca: El vostre compositor no sembla suportar el protocol wlr-output-management

en: _Acceleration delay:
ca: Retard d'_acceleració:

en: _Add
ca: _Afegeix

en: _Advanced
ca: _Avançat

en: _Behavior
ca: _Comportament

en: _Browse...
ca: _Navega...

en: _Cancel
ca: _Cancel·la

en: _Close
ca: Tan_ca

en: _Devices
ca: _Dispositius

en: _Edit
ca: _Edita

en: _Enable anti-aliasing
ca: Habilita el filtr_e antialiàsing

en: _Enable assistive technologies
ca: _Habilita les tecnologies assistides

en: _Enable key repeat
ca: Habilita la r_epetició de tecles

en: _Filter:
ca: _Filtre:

en: _Fonts
ca: _Lletres

en: _Help
ca: A_juda

en: _Icons
ca: _Icones

en: _Import
ca: _Importa

en: _Keyboard model
ca: Model de te_clat

en: _Layout
ca: Dis_posició

en: _Lock sticky keys
ca: B_loqueja les tecles enganxoses

en: _Mirror displays
ca: _Replica pantalles

en: _Mouse
ca: _Ratolí

en: _OK
ca: D'ac_ord

en: _Open
ca: _Obre

en: _Other...
ca: _Altres...

en: _Others
ca: _Altres

en: _Property:
ca: _Propietat:

en: _Remove
ca: _Suprimeix

en: _Repeat delay:
ca: Retard de _repetició:

en: _Reset
ca: _Restableix

en: _Reset Channel
ca: _Restableix el canal

en: _Reset to Defaults
ca: _Restableix als valors predeterminats

en: _Rotation:
ca: _Rotació:

en: _Scale:
ca: Canvi d'e_scala:

en: _Test area:
ca: Àrea de _proves:

en: _Theme
ca: _Tema

en: _Type:
ca: _Tipus:

en: _Update
ca: Act_ualitza

en: _Update '%s'
ca: Act_ualitza '%s'

en: _Use mouse emulation
ca: _Utilitza l'emulació del ratolí

en: _Use sticky keys
ca: _Habilita les tecles enganxoses

en: _Utilities
ca: _Utilitats

en: _Value:
ca: _Valor:

en: _Window Scaling
ca: Escalament de les _finestres

en: assistive;technologies;keys;sticky;bounce;emulation;screen readers;magnifiers;a11y;i18n;l10n;AT-SPI;ATK;impairment;
ca: assistència;tecnologies;tecles;enganxosa;rebot;emulació;lectors de pantalla;magnificadors;a11y;i18n;l10n;AT-SPI;ATK;cecs;

en: color;settings;management;display;monitors;printers;webcams;scanners;
ca: color;ajusts;gestió;pantalla;monitors;impressores;webcam;escànners;

en: control;panel;center;system;settings;personalize;hardware;
ca: control;tauler;centre;sistema;ajusts;personalitzar;maquinari;

en: display;settings;screen;resolution;refresh;rate;rotation;external;projectors;monitors;LCD;CRT;HiDPI;
ca: monitor;ajusts;pantalla;resolució;refresc;freqüència;gir;extern;projectors;monitors;LCD;CRT;HiDPI;

en: email;mail;inbox;message;communication;
ca: correu electrònic; correu; safata d'entrada; missatge; comunicació;

en: file;manager;explorer;browse;filesystem;directory;folder;xfce;
ca: fitxer;administrador;explorador;explora;sistema de fitxers;directori;carpeta;xfce;

en: file;type;extension;association;open with;web browser;mail reader;file manager;terminal emulator;
ca: fitxer;tipus;extensió;associació;obre amb;navegador web;lector de correu;gestor de fitxers;emulador de terminal;

en: internet;web;browser;surf;explore;xfce;
ca: internet;web;navegador;navegar;explorar;xfce;

en: kitty
ca: gatet

en: msec
ca: ms

en: numlock;keyboard;layout;shortcuts;
ca: bloqueig numèric;teclat;disposició;dreceres;

en: pixels/sec
ca: píxels/s

en: registry;regedit;configuration file;
ca: registre;regedit;fitxer de configuració;

en: reset
ca: restableix

en: settings;buttons;scroll;direction;pointer;speed;double click;theme;wheel;
ca: ajusts;botons;desplaçament;direcció;punter;velocitat;doble clic;tema;rodona;

en: settings;daemon;xfce;configuration;preferences;system;manage;
ca: ajusts;dimoni;xfce;configuració;preferències;sistema;gestió;

en: start monitoring channel "%s"
ca: inicia el monitoratge del canal «%s»

en: terminal;command line;shell;console;xfce;
ca: terminal;línia d'ordres;shell;consola;xfce;

en: themes;user interface;styles;icons;fonts;anti-aliasing;hinting;sub-pixel;subpixel;rendering;ClearType;DPI;RGB;BGR;menu accelerators;keyboard shortcuts;event;sounds;window scaling;HiDPI;Retina display;
ca: temes;interfície d'usuari;estils;icones;lletres;antialiàsing;consell;subpíxel;renderització;ClearType;DPI;RGB;BGR;acceleradors de menú;dreceres de teclat;esdeveniments;sons;canvi d'escala de dels finestres;HiDPI;Retina Display;
