Xfdesktop - en to ca translation catalogue (287 entries)

en:     Desktop File Icons:  %s
ca:     Fitxer d'icones d'escriptori: %s

en:     Desktop Icons:       %s
ca:     Icones d'escriptori: %s

en:     Desktop Menu:        %s
ca:     Menú d'escriptori:   %s

en: %A at %X
ca: %A a les %X

en: %s
    Size: %s
    Last modified: %s
ca: %s
    Mida: %s
    Última modificació: %s

en: %x at %X
ca: %x a les %X

en: (not mounted)
ca: (no muntat)

en: (unknown)
ca: (desconegut)

en: <b>%s</b>
    Type: %s
    Size: %s
ca: <b>%s</b>
    Tipus: %s
    Mida: %s

en: <b>Appearance</b>
ca: <b>Aparença</b>

en: <b>Desktop Menu</b>
ca: <b>Menú de l'escriptori</b>

en: <b>Window List Menu</b>
ca: <b>Menú de la llista de les finestres</b>

en: A desktop file icon error occurred
ca: Hi ha hagut un error amb la icona del fitxer d'escriptori.

en: A normal file with the same name already exists. Please delete or rename it.
ca: Ja existeix un fitxer convencional amb el mateix nom que heu indicat. Elimineu-lo o canvieu-li el nom.

en: A_rrange Icons
ca: O_rganitza les icones

en: Activate _Primary Menu
ca: Activa el _menú principal

en: Activate _Secondary Menu
ca: Activa el _menú secundari

en: Advance to the next wallpaper on the current workspace
ca: Avança al següent fons de pantalla en l'espai de treball actual

en: Amount of time before a different background is selected.
ca: Quantitat de temps abans que se seleccioni un fons diferent.

en: Apply
ca: Aplica

en: Apply to all _workspaces
ca: Aplica a tots els espais de _treball

en: Arrange Desktop _Icons
ca: _Organitza les icones de l'escriptori

en: Arrange Icons
ca: Arranja les icones

en: Arrange icons
ca: Organitza les icones

en: Automatically arrange all the icons on the desktop
ca: Organitza automàticament totes les icones de l'escriptori

en: Automatically select a different background from the current directory.
ca: Selecciona automàticament un fons diferent del directori actual.

en: B_utton:
ca: B_otó:

en: Behavior
ca: Comportament

en: Bottom Left Horizontal
ca: Inferior esquerra horitzontal

en: Bottom Left Vertical
ca: Inferior esquerra vertical

en: Bottom Right Horizontal
ca: Inferior dreta horitzontal

en: Bottom Right Vertical
ca: Inferior dreta vertical

en: Build options:
ca: Opcions de construcció:

en: Built with GTK+ %d.%d.%d, linked with GTK+ %d.%d.%d.
ca: Es va construir amb GTK+ %d.%d.%d, es va enllaçar amb GTK+ %d.%d.%d.

en: C_reate
ca: C_rea

en: Cannot convert filename "%s" to the local encoding
ca: No s'ha pogut convertit el nom «%s» a la codificació local

en: Cause xfdesktop to quit
ca: Provoca la sortida de xfdesktop

en: Centered
ca: Centrat

en: Change the _background
ca: Canvia el _fons

en: Choose the folder to select wallpapers from.
ca: Escolliu una carpeta des d'on seleccionar els fons.

en: Copy _Here
ca: Copia _aquí

en: Could not create a new file
ca: No s'ha pogut crear un fitxer nou

en: Could not create a new folder
ca: No s'ha pogut crear una carpeta nova.

en: Could not create the desktop folder "%s"
ca: No s'ha pogut crear la carpeta de l'escriptori «%s»

en: Could not empty the trash
ca: No s'ha pogut buidar la paperera

en: Create Document from template "%s"
ca: Crea un document a partir de la plantilla «%s»

en: Create File Error
ca: Error de creació de fitxer

en: Create New Folder
ca: Crea una carpeta nova

en: Create _Document
ca: Crea un _document

en: Create _Folder
ca: Crea una car_peta

en: Create _Folder...
ca: Crea una _carpeta...

en: Create _Launcher...
ca: Crea un _llançador...

en: Create _URL Link...
ca: Crea un enllaç _URL...

en: Cu_t
ca: Re_talla

en: Cycle Next Background
ca: Fons següent

en: Default Icons
ca: Icones predeterminades

en: Delete Error
ca: Error de supressió

en: Desktop
ca: Escriptori

en: Desktop Folder Error
ca: Error en la carpeta de l'escriptori

en: Desktop Settings
ca: Ajusts de l'escriptori

en: Desktop _Icons
ca: _Icones de l'escriptori

en: Desktop _Settings...
ca: Ajusts de l'e_scriptori...

en: Devices
ca: Dispositius

en: Disable debug messages
ca: Inhabilita els missatges de depuració

en: Display version information
ca: Mostra la informació de la versió

en: Do _not ask me again
ca: _No m'ho tornis a preguntar

en: Do not wait for a window manager on startup
ca: No esperis un gestor de finestres a l'inici

en: Drop Failure
ca: Fallada de la caiguda

en: Edit _Launcher
ca: Edita el _llançador

en: Eject Failed
ca: Error d'expulsió

en: Eject Finished
ca: Expulsió finalitzada

en: Ejecting device
ca: Expulsió del dispositiu.

en: Enable debug messages
ca: Habilita els missatges de depuració

en: Enter the name:
ca: Introduïu el nom:

en: Failed to eject "%s"
ca: Ha fallat l'expulsió de «%s»

en: Failed to load the desktop folder
ca: Ha fallat la càrrega de la carpeta de l'escriptori

en: Failed to mount "%s"
ca: Ha fallat el muntatge de «%s»

en: Failed to run "%s"
ca: Ha fallat l'execució de «%s»

en: Failed to save dropped file to '%s'
ca: No s'ha pogut desar el fitxer deixat caure a %s

en: File Icons
ca: Icones de fitxers

en: File Properties Error
ca: Error de propietats de fitxer

en: File System
ca: Sistema de fitxers

en: File/Launcher icons are not enabled. You can enable them from the "Desktop Icons" tab.
ca: Les icones d'arxius i llançadors no estan habilitades. Les podeu habilitar des de la pestanya "Icones d'escriptori".

en: File/launcher icons
ca: Icones de llançadors i fitxers

en: Fixed Disks and Drives
ca: Discs i unitats fixos

en: Fo_nt size:
ca: _Mida de la lletra:

en: Font co_lor:
ca: Co_lor de la lletra:

en: Home
ca: Carpeta de l'usuari

en: Horizontal gradient
ca: Degradat horitzontal

en: Icon _size:
ca: Mida de les _icones:

en: Icon _type:
ca: _Tipus d'icones:

en: Icons
ca: Icones

en: Image files
ca: Fitxers d'imatges

en: Image selection is unavailable while the image style is set to None.
ca: La selecció d'imatges no està disponible mentre l'estil d'imatge estigui establert a CAP.

en: Include applications menu on _desktop right click
ca: Inclou el menú d'aplicacions amb el clic del botó _dret del ratolí a l'escriptori

en: Label bac_kground color:
ca: Color de fons de l'eti_queta:

en: Launch Error
ca: Error de llançament

en: Left
ca: Esquerra

en: List windows on a_ll workspaces
ca: _Llista les finestres a tots els espais de treball

en: Middle
ca: Central

en: Minimized application icons
ca: Icones d'aplicacions minimitzades

en: Mo_difier:
ca: Mo_dificador:

en: Mo_ve to Trash
ca: _Mou a la paperera

en: Modi_fier:
ca: Modi_ficador:

en: Mount Failed
ca: Error de muntatge

en: Move this dialog to the display and workspace you want to edit the settings for.
ca: Moveu aquest diàleg a la pantalla i espai de treball que vulgueu editar-hi els ajusts.

en: Move this dialog to the display you want to edit the settings for.
ca: Moveu aquest diàleg a la pantalla que vulgueu editar-hi els ajusts.

en: Move this dialog to the workspace you want to edit the settings for.
ca: Moveu aquest diàleg a l'espai de treball que vulgueu editar-hi els ajusts.

en: Name: %s
    Type: %s
    Mounted at: %s
    Size: %s
    Free Space: %s
ca: Nom: %s
    Tipus: %s
    Muntat a: %s
    Mida: %s
    Espai lliure: %s

en: Name: %s
    Type: %s
    Size: %s
    Last modified: %s
ca: Nom: %s
    Tipus: %s
    Mida: %s
    Última modificació: %s

en: Network Shares
ca: Comparticions de xarxa

en: New Empty File
ca: Fitxer buit nou

en: New Folder
ca: Carpeta nova

en: No templates installed
ca: No hi ha plantilles instal·lades

en: None
ca: Cap

en: None of the icons selected support being renamed.
ca: Cap de les icones seleccionades tenen suport per canviar de nom.

en: Ope_n With
ca: _Obre amb

en: Ope_n With Other Application
ca: Obre amb u_na altra aplicació

en: Ope_n With Other Application...
ca: Obre amb u_na altra aplicació…

en: Open With "%s"
ca: Obre amb «%s»

en: Open _Filesystem
ca: Obre el sistema de _fitxers

en: Open _Home
ca: Obre la carpeta de l'_usuari

en: Open _Trash
ca: Obre la pape_rera

en: Other Devices
ca: Altres dispositius

en: Paste Into Folder
ca: Enganxa dins la carpeta

en: Paste _Into Folder
ca: Enganxa d_ins la carpeta

en: Placement _direction:
ca: _Direcció de la ubicació:

en: Please report bugs to <%s>.
ca: Envieu els errors a <%s>.

en: Pop up the menu (at the current mouse position)
ca: Mostra el menú (a la posició actual del ratolí)

en: Pop up the window list (at the current mouse position)
ca: Mostra la llista de les finestres (a la posició actual del ratolí)

en: Quit
ca: Surt

en: Randomly selects another image from the same directory when the wallpaper is to cycle.
ca: Selecciona aleatòriament una altra imatge del mateix directori quan el fons és cíclic.

en: Reload all settings
ca: Torna a carregar tots els ajusts

en: Removable Disks and Drives
ca: Discs i unitats extraïbles

en: Removable Volume
ca: Volum extraïble

en: Rename Error
ca: Error en canviar el nom

en: Right
ca: Dreta

en: SOCKET ID
ca: ID SÒCOL

en: Safely _Remove Volume
ca: E_xtreu el volum de manera segura

en: Scaled
ca: Escalat

en: Select First Color
ca: Seleccioneu el primer color:

en: Select Second Color
ca: Seleccioneu el segon color:

en: Select _All
ca: Seleccion_a-ho tot

en: Select a Directory
ca: Seleccioneu un directori

en: Select this option to display preview-able files on the desktop as automatically generated thumbnail icons.
ca: Seleccioneu aquesta opció per mostrar les miniatures dels fitxers previsualitzables de l'escriptori generades automàticament.

en: Set Defa_ult Application...
ca: Estableix l'aplicació _predeterminada...

en: Set desktop background and menu and icon behavior
ca: Establiu el fons de l'escriptori i el comportament dels menús i de les icones

en: Settings manager socket
ca: Sòcol del gestor d'ajusts

en: Sh_ow application icons in menu
ca: M_ostra les icones de les aplicacions al menú

en: Shift
ca: Maj

en: Show "Delete" option in file context menu
ca: Habilita l'opció «Suprimeix» al menú contextual de fitxer

en: Show _Hidden Files
ca: Mostra els fitxers _ocults

en: Show _application icons in menu
ca: Mostra les icones de les _aplicacions al menú

en: Show _window list menu on desktop middle click
ca: Mostra el menú de la llista de les _finestres amb el clic del botó central del ratolí a l'escriptori

en: Show a section listing all _urgent windows on other workspaces
ca: Mostra una secció amb una llista de totes les finestres _urgents d'altres espais de treball

en: Show a_dd and remove workspace options in list
ca: Mostra les opcions _d'afegir i eliminar espais de treball en una llista

en: Show confirmation dialog before arran_ging icons
ca: Mostra el diàleg de confirmació abans d'arran_jar les icones

en: Show hidden files on the desktop
ca: Mostra els fitxers ocults a l'escriptori

en: Show icon toolt_ips. Size:
ca: Mostra les _icones de consells. Mida:

en: Show icons only on _primary display
ca: Mostra les icones només a la pantalla _principal

en: Show s_ticky windows only in active workspace
ca: Mostra les finestres _omnipresents només a l'espai de treball actiu

en: Show t_humbnails
ca: Mostra les m_iniatures

en: Show workspace _names in list
ca: Mostra els _noms dels espais de treball en una llista

en: Single click to _activate items
ca: Un sol clic per a _activar els elements

en: Size of the tooltip preview image.
ca: Mida de la imatge de la vista prèvia de la icona d'informació emergent.

en: Solid color
ca: Color sòlid

en: Spanning Screens
ca: Pantalles expansives

en: Spanning screens
ca: Pantalles expansives

en: Specifies the "right" or "bottom" color of the gradient.
ca: Especifica el color del degradat de la «dreta» o de «baix».

en: Specifies the solid color, or the "left" or "top" color of the gradient.
ca: Especifica el color sòlid o el color del degradat de l'«esquerra» o de «dalt».

en: Specify how often the background will change.
ca: Especifiqueu amb quina freqüència es canviarà el fons.

en: Specify how the image will be resized to fit the screen.
ca: Especifiqueu com es redimensiona la imatge per ajustar-se a la pantalla.

en: Specify the style of the color drawn behind the backdrop image.
ca: Especifiqueu l'estil del color de darrere la imatge de fons.

en: St_yle:
ca: Est_il:

en: Stop the _Multi-Disk Drive
ca: Atura la unitat _multidisc

en: Stretched
ca: Ampliat

en: The Xfce development team. All rights reserved.
ca: L'equip de desenvolupament de Xfce. Tots els drets reservats.

en: The application chooser could not be opened
ca: No s'ha pogut obrir el seleccionador d'aplicacions

en: The device "%s" has been safely removed from the system.
ca: El dispositiu «%s» s'ha tret amb seguretat del sistema.

en: The device "%s" is being ejected. This may take some time
ca: S'està expulsant el dispositiu «%s». Això pot trigar una estona.

en: The device "%s" is being unmounted by the system. Please do not remove the media or disconnect the drive
ca: El dispositiu «%s» està sent desmuntat pel sistema. Si us plau, no expulseu el mitjà o desconnecteu la unitat.

en: The file could not be opened
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer

en: The file could not be renamed
ca: No s'ha pogut canviar el nom del fitxer

en: The file properties dialog could not be opened
ca: No s'ha pogut obrir el diàleg de propietats del fitxer

en: The file transfer could not be performed
ca: No s'ha pogut realitzar la transferència de fitxers

en: The files could not be renamed
ca: No s'ha pogut canviar el nom dels fitxers

en: The folder could not be opened
ca: No s'ha pogut obrir la carpeta

en: The requested operation could not be completed
ca: No s'ha pogut completar l'operació sol·licitada

en: The selected files could not be deleted
ca: No s'han pogut eliminar els fitxers seleccionats

en: The selected files could not be moved to the trash
ca: Els fitxers seleccionats no s'han pogut moure a la paperera

en: There is data that needs to be written to the device "%s" before it can be removed. Please do not remove the media or disconnect the drive
ca: Hi ha dades que s'han d'escriure a «%s» abans que es pugui expulsar. No expulseu el mitjà o desconnecteu la unitat.

en: This feature requires a file manager service to be present (such as the one supplied by Thunar).
ca: Aquesta característica demana l'ajut d'un gestor de fitxers (com per exemple, el que proveeix el Thunar).

en: This feature requires a trash service to be present (such as the one supplied by Thunar).
ca: Aquesta característica demana l'ajut del gestor de la paperera (com per exemple, el que proveeix el Thunar).

en: This is %s version %s, running on Xfce %s.
ca: Això és %s versió %s, executant-se en Xfce %s.

en: This will reorder all desktop items and place them on different screen positions.
    Are you sure?
ca: Això reordenarà tots els elements de l'escriptori i els situarà en diferents posicions a la pantalla.
    Esteu segur?

en: Tiled
ca: En mosaic

en: Today at %X
ca: Avui a les %X

en: Top Left Horizontal
ca: Superior esquerra horitzontal

en: Top Left Vertical
ca: Superior esquerra vertical

en: Top Right Horizontal
ca: Superior dreta horitzontal

en: Top Right Vertical
ca: Superior dreta vertical

en: Transfer Error
ca: Error de transferència

en: Trash
ca: Paperera

en: Trash Error
ca: Error a la paperera

en: Trash contains %d items
ca: La paperera conté %d elements

en: Trash contains one item
ca: La paperera conté un element

en: Trash is empty
ca: La paperera està buida

en: Type '%s --help' for usage.
ca: Teclegeu «%s --help» per veure l'ús.

en: U_nselect All
ca: Des_marca-ho hot

en: Un_minimize Window
ca: Des_minimitza la finestra

en: Unable to contact settings server
ca: No es pot contactar amb el servidor d'ajusts

en: Unable to create new file "%1$s" from template file "%2$s": %3$s
ca: No es pot crear un fitxer nou %1$s des del fitxer de plantilla %2$s: %3$s

en: Unable to create new folder "%1$s": %2$s
ca: No es pot crear la carpeta nova %1$s: %2$s

en: Unable to launch "%s":
ca: No es pot llançar «%s»:

en: Unable to launch "exo-desktop-item-edit", which is required to create and edit launchers and links on the desktop.
ca: No es pot llançar «exo-desktop-item-edit», el qual es requereix per crear i editar els llançadors i els enllaços a l'escriptori.

en: Unable to load images from folder "%s"
ca: No es poden carregar imatges de la carpeta %s

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Unmount Finished
ca: Desmuntatge finalitzat

en: Unmounting device
ca: Desmuntatge del dispositiu

en: Use _submenus for the windows in each workspace
ca: Utilitza els _submenús per a les finestres en cadascun dels espais de treball

en: Version information
ca: Informació de la versió

en: Vertical gradient
ca: Degradat vertical

en: Wallpaper for %s
ca: Fons per a %s

en: Wallpaper for %s on Monitor %d
ca: Fons per a %s al monitor %d

en: Wallpaper for %s on Monitor %d (%s)
ca: Fons per a %s al monitor %d (%s)

en: Wallpaper for Monitor %d
ca: Fons per al monitor %d

en: Wallpaper for Monitor %d (%s)
ca: Fons per al monitor %d (%s)

en: Wallpaper for my desktop
ca: Fons per al meu escriptori

en: Window Icons
ca: Icones de finestres

en: Window List
ca: Llista de les finestres

en: Would you like to arrange all existing
    icons according to the selected orientation?
ca: Voleu organitzar totes les icones existents
    segons l'orientació seleccionada?

en: Would you like to assign an existing desktop icon layout to monitor <b>%s</b>?
ca: Voleu assignar una disposició d'icones d'escriptori existent al monitor <b>%s</b>?

en: Writing data to device
ca: Escriptura de dades al dispositiu

en: Yesterday at %X
ca: Ahir a les %X

en: _Activate Icon
ca: _Activa la icona

en: _Applications
ca: _Aplicacions

en: _Arrange folders before files
ca: _Arrenja les carpetes abans que els fitxers

en: _Background
ca: _Fons

en: _Button:
ca: _Botó:

en: _Cancel
ca: _Cancel·la

en: _Close
ca: Tan_ca

en: _Close Window
ca: _Tanca la finestra

en: _Copy
ca: _Copia

en: _Delete
ca: _Suprimeix

en: _Disconnect Volume
ca: _Desconnecta el volum

en: _Edit desktop menu
ca: _Edita el menú de l'escriptori

en: _Eject Volume
ca: _Extreu el volum

en: _Empty File
ca: Fitx_er buit

en: _Empty Trash
ca: Buida la pap_erera

en: _Execute
ca: _Executa

en: _File/Launcher Icons
ca: Icones de llançadors i fitxers

en: _Folder:
ca: _Carpeta:

en: _Help
ca: A_juda

en: _Keyboard Shortcuts
ca: _Dreceres de teclat

en: _Link Here
ca: _Enllaça aquí

en: _Lock Volume
ca: B_loqueja el volum

en: _Menus
ca: _Menús

en: _Mount Volume
ca: _Munta el volum

en: _Move Here
ca: _Mou aquí

en: _Next Background
ca: Següe_nt fons

en: _OK
ca: D'ac_ord

en: _Open
ca: _Obre

en: _Open All
ca: _Obre-ho tot

en: _Open With "%s"
ca: _Obre amb «%s»

en: _Open all
ca: _Obre tot

en: _Open in New Window
ca: _Obre en una nova finestra

en: _Paste
ca: _Enganxa

en: _Properties
ca: _Propietats

en: _Properties...
ca: _Propietats…

en: _Random Order
ca: _Ordre aleatori

en: _Reload
ca: To_rna a carregar

en: _Rename
ca: _Canvia el nom

en: _Rename...
ca: Canv_ia el nom...

en: _Run Program...
ca: Executa el prog_rama...

en: _Toggle Cursor Icon
ca: _Canvia la icona del cursor

en: _Underline text on hover
ca: S_ubratlla el text en passar-hi per sobre

en: _Unmount Volume
ca: Desmunta el vol_um

en: at start up
ca: a l'inici

en: chronologically
ca: cronològicament

en: desktop;background;wallpaper;settings;xfce;
ca: escriptori;fons;fons de pantalla;configuració;xfce;

en: disabled
ca: inhabilitat

en: enabled
ca: habilitat

en: every day
ca: cada dia

en: every hour
ca: cada hora

en: in hours:
ca: en hores:

en: in minutes:
ca: en minuts:

en: in seconds:
ca: en segons:
