pluma 1.26.0 - en to crh translation catalogue (1058 entries)

en:   Ln %d, Col %d
crh:   Sat %d, Sut %d

en: "%s" not found
crh: "%s"  tapılmadı

en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
crh: %s
    Mevcut buyruq satrı ihtiyariyatınıñ tam cedvelini körmek içün '%s --help' çaptırıñız.

en: %s is a directory.
crh: %s bir cilbenttir.

en: %s is not a regular file.
crh: %s muntazam bir dosye degildir.

en: %s is not a valid location.
crh: %s keçerli bir qonum degildir.

en: %s is not a valid location. Please check that you typed the location correctly and try again.
crh: %s geçerli bir konum değil. Lütfen konumu doğru yazdığınıza emin olun ve tekrar deneyin.

en: %s: invalid encoding.
crh: %s: keçersiz kodlandırma.

en: (Empty)
crh: (Boş)

en: (correct spelling)
crh: (imlânı tüzet)

en: (no suggested words)
crh: (telqin etilgen sözler yoq)

en: - Edit text files
crh: - Metin dosyelerini tarir et

en: / on %s
crh: %s üzerinde /

en: A custom font that will be used for the editing area. This will only take effect if the "Use Default Font" option is turned off.
crh: Düzenleme bölgesi için kullanılacak özel bir yazıtipi. Bu, sadece "Use Default Font" seçeneği kapalı ise etki gösterir.

en: A file with the same name already exists. Please use a different name.
crh: Aynı isimde başka bir dosya zaten var. Lütfen başka bir isim kullanın.

en: A_dd Scheme
crh: Taslaq _Ekle

en: A_vailable encodings:
crh: _Faydalanılışlı kodlandırmalar:

en: Abbreviated form
crh: Qısqartılğan şekil

en: Abbreviation
crh: Qısqartma

en: About this application
crh: Bu uyğulama aqqında

en: Above
crh: Üstünde

en: Accessibility key character
crh: İrişilebilirlik tuşu remzi

en: Acronym
crh: Qısqartma

en: Activate '%s'
crh: '%s' faalleştir

en: Activate next document
crh: Soñraki vesiqanı faalleştir

en: Activate previous document
crh: Evelki vesiqanı faalleştir

en: Activation
crh: Faalleştirme

en: Active plugins
crh: Faal plaginler

en: Add Scheme
crh: Taslaq Ekle

en: Add a new snippet...
crh: Yañı bir qırpıntı ekle...

en: Add new empty file
crh: Yañı boş dosye ekle

en: Add new empty folder
crh: Yañı boş cilbent ekle

en: Add or Remove...
crh: Ekle yaki Çetleştir...

en: Add w_ord
crh: Kelime _ekle

en: Align
crh: Hizala

en: Alignment character
crh: Hizalama remzi

en: All Files
crh: Tüm Dosyalar

en: All Languages
crh: Episi Tiller

en: All Text Files
crh: Metin Dosyeleriniñ Episi

en: All _Lower Case
crh: Episi _Kiçik Arif

en: All _Upper Case
crh: Episi _Büyük Arif

en: All documents
crh: Episi vesiqalar

en: All documents except untitled ones
crh: Episi vesiqalar, isimlendirilmegenler tışında

en: All files
crh: Tüm dosyalar

en: All languages
crh: Episi Tiller

en: All supported archives
crh: Episi desteklengen arhivler

en: Alternative
crh: Alternativ

en: An error occurred
crh: Bir hata asıl oldı

en: An error occurred while creating a new directory
crh: Yañı bir cilbent icat etilgende bir hata asıl oldı

en: An error occurred while creating a new file
crh: Yañı bir dosye icat etilgende bir hata asıl oldı

en: An error occurred while deleting a file or directory
crh: Bir dosye ya da cilbent silingende bir hata asıl oldı

en: An error occurred while loading a directory
crh: Bir cilbent yüklengende hata asıl oldı

en: An error occurred while opening a directory in the file manager
crh: Bir cilbentni dosye idarecisinde açqanda bir hata asıl oldı

en: An error occurred while renaming a file or directory
crh: Bir dosyeni ya da cilbentni kene adlandırğanda bir hata asıl oldı

en: An error occurred while setting a root directory
crh: Bir tamır cilbenti tesbit etilgende bir hata asıl oldı

en: Analyzes the current document and reports the number of words, lines, characters and non-space characters in it.
crh: Belge istatistik eklentisi, belgenizi analiz ederek, sözcükleri, satırları ve boşluklar dışındaki karakterleri sayar ve sonuçları size kösterir.

en: Anchor
crh: Lenger

en: Anchor URI
crh: Lenger URİ

en: Append to current document
crh: Ağımdaki vesiqanıñ soñuna ekle

en: Applet class file code
crh: Uyğulamaçıq sınıf dosyesi kodu

en: Applet class file code (deprecated)
crh: Uyğulamaçıq sınıf dosyesi kodu (taqbih etilgen)

en: Arabic
crh: Arapça

en: Are you sure you want to permanently delete "%s"?
crh: Kalıcı olarak "%s" öğesini silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Are you sure you want to permanently delete the selected files?
crh: Seçili dosyaları kalıcı olarak silmek istegeniñizden emin misiniz?

en: Armenian
crh: Ermenice

en: Array
crh: Tizi

en: Associated information
crh: Ülfetlendirilgen malümat

en: Author info
crh: Müellif malümatı

en: Automatic Indentation
crh: Avtomatik Kirintileme

en: Automatic indent
crh: Avtomatik kirinti

en: Automatically Detected
crh: Öz-özünden Alğılanğan

en: Automatically Detected Encodings
crh: Öz-özünden Alğılanğan Kodlandırmalar

en: Automatically spell-check the current document
crh: Cari vesiqada öz-özünden imlânı teşker

en: Autosave
crh: Avto-saqla

en: Autosave Interval
crh: Avto-saqlav Aralığı

en: Available Tag Lists
crh: Faydalanılabilir Nişan Listeleri

en: Available formats
crh: Qullanılabilir formatlar

en: Axis related headers
crh: Mihver alâqalı başlıqlar

en: Background color
crh: Arqazemin tüsü

en: Background color (deprecated)
crh: Arqa-zemin tüsü (taqbih etilgen)

en: Background texture tile
crh: Arqa-zemin toqusı kirameti

en: Background texture tile (deprecated)
crh: Arqa-zemin toqusı kirameti (taqbih etilgen)

en: Baltic
crh: Baltıq

en: Base URI
crh: Esas URİ

en: Base font
crh: Esas urufat

en: Base font (deprecated)
crh: Esas urufat (taqbih etilgen)

en: Bibliography (cite)
crh: Bibliografiya (iqtibas; cite)

en: Bibliography (item)
crh: Bibliografiya (unsur; item)

en: Bibliography (shortcite)
crh: Bibliografiya (qısqa iqtibas; shortcite)

en: Bibliography (thebibliography)
crh: Bibliografiya (thebibliorgraphy)

en: Body Font for Printing
crh: Bastıruv içün Beden Urufatı

en: Bold
crh: Qalın

en: Bookmarks
crh: Yer-imleri

en: Border
crh: Sıñır

en: Border (deprecated)
crh: Sıñır (taqbih etilgen)

en: Border color
crh: Sıñır tüsü

en: Bottom Panel is Visible
crh: Tüp Paneli Körünir

en: Brackets ()
crh: () qavusları

en: Brackets []
crh: [] qavusları

en: Brackets {}
crh: {} qavusları

en: Build
crh: İnşa

en: Bytes
crh: Baytlar

en: Bzip2 compressed archive
crh: Bzip2 sıqıştırılğan arhiv

en: C_hange Case
crh: Büyük_leştir/Ufaqlaştır

en: C_haracter Encoding:
crh: _Remiz Kodlandırması:

en: C_ommand color:
crh: _Emir tüsü:

en: Cannot move file to trash, do you
    want to delete permanently?
crh: Dosya çöpe taşınamıyor, 
     kalıcı olarak silmek ister misiniz?

en: Capitalize the first letter of each selected word
crh: Saylanğan er kelimeniñ ilk harfini büyükleştir

en: Cell rowspan
crh: Hüceyre saf-qarışı

en: Celtic
crh: Keltik

en: Center
crh: Ortala

en: Center (deprecated)
crh: Merkez (Qullanılmay)

en: Central European
crh: Orta Avropa

en: Ch_aracter Encoding:
crh: _Remiz Kodlandırması:

en: Cha_nge
crh: _Deñiştir

en: Change A_ll
crh: _Episini Deñiştir

en: Change _to:
crh: _Şöyle deñiştir:

en: Change selected text to lower case
crh: Saylanğan metinni kiçik ariflerge deñiştir

en: Change selected text to upper case
crh: Saylanğan metinni büyük ariflerge deñiştir

en: Changes made to the document in the last hour will be permanently lost.
crh: Vesiqağa soñki saatta yapılğan deñişiklikler ebediyen ğayıp olacaq.

en: Changes made to the document in the last minute will be permanently lost.
crh: Vesiqağa soñki daqqada yapılğan deñişiklikler ebediyen ğayıp olacaq.

en: Changes to document "%s" will be permanently lost.
crh: "%s" vesiqasındaki deñişiklikler ebediyen coyulacaq.

en: Character Encodings
crh: Remiz Kodlandırmaları

en: Character encoding of linked resource
crh: İlişimli çoqraqnıñ remiz kodlandırması

en: Character encodings
crh: Remiz kodlandırmaları

en: Characters (no spaces)
crh: Remizler (boşluqlar harıç)

en: Characters (with spaces)
crh: Remizler (boşluqlar dahil)

en: Check Spelling
crh: İmlânı Teşker

en: Check _Word
crh: _Kelime Teşker

en: Check spelling
crh: İmlânı teşker

en: Check the current document for incorrect spelling
crh: Cari vesiqanı imlâviy hatalar içün teşker

en: Checked (state)
crh: Çavkelengen (durum)

en: Checked state
crh: Çavkelengen durum

en: Checks the spelling of the current document.
crh: Cari vesiqanıñ imlâsını teşkerir.

en: Chinese Simplified
crh: Çince, Basitleştirilgen

en: Chinese Traditional
crh: Çince, Ananeviy

en: Citation
crh: İqtibas

en: Cite reason for change
crh: Deñişiklik sebebini belirt

en: Class implementation ID
crh: Sınıf eda kimligi

en: Class list
crh: Sınıf listesi

en: Clear highlighting of search matches
crh: Qıdırma eşleşmeleriniñ ışıqlandırıluvını temizle

en: Clear text flow control
crh: Metin aqımı muraqabesini temizle

en: Click on this button to select the font to be used by the editor
crh: Muarrir tarafından qullanılacaq urufatnı saylamaq içün bu dögmege çertiñiz

en: Close _without Saving
crh: Saqlamadan _Qapat

en: Close all open files
crh: Açıq dosyelerniñ episini qapat

en: Close document
crh: Vesiqanı qapat

en: Close print preview
crh: Bastıruv ög-baquvını qapat

en: Close the current file
crh: Ağımdaki dosyeni qapat

en: Code content type
crh: Kod münderice türü

en: Color Scheme
crh: Tüs Taslağı

en: Color Scheme Files
crh: Tüs Taslağı Dosyeleri

en: Color of selected links
crh: Saylanğan ilişimlerniñ tüsü

en: Color of selected links (deprecated)
crh: Saylanğan ilişimlerniñ tüsü (taqbih etilgen)

en: Column span
crh: Sutun qarışı

en: Columns
crh: Sutunlar

en: Comment
crh: Şerh

en: Completed spell checking
crh: İmlâ teşkerüvi tamamlandı

en: Computer code fragment
crh: Bilgisayar kodu fragmenti

en: Configure date/time plugin
crh: Tarih/Vaqıt plaginini ayarla

en: Configure the application
crh: Uyğulamanı ayarla

en: Connection timed out. Please try again.
crh: Bağlantı zaman aşımına oğradı. Lütfen tekrar deñeñiz.

en: Content scheme
crh: Münderice taslağı

en: Content type
crh: Münderice türü

en: Content type (deprecated)
crh: Münderice türü (taqbih etilgen)

en: Coordinates
crh: Koordinatlar

en: Copy the selection
crh: Seçimi kopyala

en: Could not create a backup file while saving %s
crh: %s saqlanğanda bir yedek dosyesi icat etilamadı.

en: Could not create a temporary backup file while saving %s
crh: %s kaydedilirken bir geçici yedek dosyası oluşturulamadı

en: Could not execute command: %s
crh: Buyruq ifa etilamadı: %s

en: Could not find the file %s.
crh: %s dosyesi tapılamadı.

en: Could not mount volume: %s
crh: Cılt taqılamadı: %s

en: Could not open media: %s
crh: Vasat açılamadı: %s

en: Could not open the file %s using the %s character encoding.
crh: %2$s remiz kodlandırması qullanılaraq %1$s dosyesi açılamadı.

en: Could not open the file %s.
crh: %s dosyesi açılamadı.

en: Could not remove color scheme "%s".
crh: Tüs taslağı "%s" çetleştirilamadı.

en: Could not revert the file %s.
crh: %s dosyesi keri döndürilamadı.

en: Could not save the file %s using the %s character encoding.
crh: %2$s remiz kodlandırması qullanılaraq %1$s dosyesi saqlanamadı.

en: Could not save the file %s.
crh: %s dosyesi saqlanamadı.

en: Create Backup Copies
crh: Yedekleme Kopiyaları İcat Et

en: Create a _backup copy of files before saving
crh: Dosyelerni saqlamadan evel bir _yedekleme kopiyası yap

en: Create a new document
crh: Yañı bir vesiqa icat et

en: Create a new document in an existing instance of pluma
crh: Pluma'niñ mevcut danesinde yañı bir vesiqa icat et

en: Create a new top-level window in an existing instance of pluma
crh: Pluma'niñ mevcut danesinde yañı bir üst-serviye pencere icat et

en: Create new document
crh: Yañı vesiqa icat et

en: Create new snippet
crh: Yañı qırpıntı icat et

en: Cu_t
crh: _Kes

en: Current Locale (%s)
crh: Ağımdaki Mahal (%s)

en: Current document
crh: Ağımdaki vesiqa

en: Current line
crh: Ağımdaki satır

en: Current page (Alt+P)
crh: Ağımdaki saife (Alt+P)

en: Current selection
crh: Ağımdaki saylam

en: Current selection (default to document)
crh: Ağımdaki saylam (ög-belgileme vesiqadır)

en: Current word
crh: Ağımdaki kelime

en: Custom format
crh: Hususiy format

en: Cut the selection
crh: Saylamnı kes

en: Cyrillic
crh: Kiril

en: Cyrillic/Russian
crh: Kiril/Rusça

en: Cyrillic/Ukrainian
crh: Kiril/Ukraince

en: DIV Style container
crh: DIV Uslûp konteyneri

en: DIV container
crh: DIV konteyneri

en: D_on't Edit
crh: Tarir Et_me

en: D_on't Save
crh: Saqla_ma

en: Date and time of change
crh: Deñişim tarihı ve vaqtı

en: Declare flag
crh: Beyan bayrağı

en: Defer attribute
crh: Keçiktirme hassası

en: Definition description
crh: Tarif tasviri

en: Definition list
crh: Tarif listesi

en: Definition term
crh: Tarif termini

en: Delete selected file or folder
crh: Saylanğan dosyeni ya da cilbentni sil

en: Delete selected snippet
crh: Saylanğan qırpıntını sil

en: Delete the selected text
crh: Saylanğan metinni sil

en: Deleted text
crh: Silingen metin

en: Direction
crh: Yöneliş

en: Directionality
crh: Yönelişlilik

en: Directionality (deprecated)
crh: Yönelişlilik (taqbih etilgen)

en: Directory '%s' could not be created: g_mkdir_with_parents() failed: %s
crh: Dizin '%s' oluşturulamadı: g_mkdir_with_parents() başarısız oldu: %s

en: Directory list
crh: Cilbent listesi

en: Disable syntax highlighting
crh: Sintaksis ışıqlandırmasını ğayrı qabilleştir

en: Disabled
crh: Kapalı

en: Display
crh: Gösterim

en: Display Line Numbers
crh: Satır Nomeralarını Köster

en: Display Right Margin
crh: Sağ Kenarnı Köster

en: Display in bottom pane
crh: Alt terezede köster

en: Display list of possible values for the encoding option
crh: Kodlandırma ihtiyarı içün caiz qıymetler listesini köster

en: Do not _split words over two lines
crh: Kelimelerni eki satır üzerine _yarma

en: Do you want to drop your changes and reload the file?
crh: Deñişiklikleriñizni taşlap dosyeni kene yüklemege isteysiñizmi?

en: Do you want to include selected <b>system</b> snippets in your export?
crh: Aktarmanızda seçilen <b>sistem</b> parçalarını da dahil etmek ister misiniz?

en: Do you want to reload the file?
crh: Dosyeni kene yüklemege isteysiñizmi?

en: Do you want to try to replace it with the one you are saving?
crh: Onu kaydettiğiniz ile değiştirmeyi denemek ister misiniz?

en: Docum_ents with unsaved changes:
crh: Saqlanmağan deñişiklikler ile _vesiqalar:

en: Document
crh: Vesiqa

en: Document Statistics
crh: Vesiqa İhsaiyatı

en: Document base
crh: Vesiqa esası

en: Document body
crh: Vesiqa bedeni

en: Document head
crh: Vesiqa başı

en: Document title
crh: Vesiqa serlevası

en: Document type
crh: Vesiqa türü

en: Documents
crh: Belgeler

en: Done.
crh: Yapıldı.

en: ENCODING
crh: KODLANDIRMA

en: E_ncodings shown in menu:
crh: Menüde kösterilgen _kodlandırmalar:

en: Easy file access from the side pane
crh: Yan terezeden qolay dosye irişimi

en: Edit Any_way
crh: K_ene de Tarir Et

en: Edit text files
crh: Metin dosyelerini tarir et

en: Edit text in fullscreen
crh: Metinni tam ekranda tarir et

en: Editor
crh: Muarrir

en: Editor Font
crh: Muarrir Urufatı

en: Editor _font:
crh: _Muarrir urufatı:

en: Element ID
crh: Unsur Kimligi

en: Emacs, Kate and Vim-style modelines support for pluma.
crh: Pluma içün Emacs, Kate ve Vim-uslûbı tarz-satırları destegi.

en: Embedded object
crh: İçeri yatqızılğan nesne

en: Emphasis
crh: Urğulama

en: Empty
crh: Boş

en: Enable Restore of Remote Locations
crh: Uzaqtaki Qonumlarnıñ Keri Tiklenüvini Qabilleştir

en: Enable Search Highlighting
crh: Qıdırma Işıqlandırmasını Qabilleştir

en: Enable Syntax Highlighting
crh: Sintaksis Işıqlandırmasını Qabilleştir

en: Enable text _wrapping
crh: Metin _sarmasını qabilleştir

en: Encode type
crh: Kodlandırma türü

en: Encoding:
crh: Kodlandırma:

en: Encodings shown in menu
crh: Kodlandırmalar menüde kösterilir

en: Error opening file %s
crh: %s dosyesi açılğanda hata

en: Error reverting file %s
crh: %s dosyesi keri döndürilgende hata

en: Error saving file %s
crh: %s dosyesi saqlanğanda hata

en: Execute a custom command and put its output in a new document
crh: Şahsiyleştirilgen bir buyruq ifa et ve onıñ çıqtısını yañı bir vesiqağa qoy

en: Execute external commands and shell scripts.
crh: Hariciy buyruqlarnı ve qabuq bitiklerini infaz et.

en: Execution of the Python command (%s) exceeds the maximum time, execution aborted.
crh: Python buyruğı (%s) azamiy zamannı aşa; ifası abortlandı.

en: Execution of the Python command (%s) failed: %s
crh: Python buyruğınıñ (%s) ifası muvafaqiyetsiz edi: %s

en: Exited
crh: Çıqıldı

en: Export selected snippets
crh: Saylanğan qırpıntılarnı ihraç et

en: Export snippets
crh: Qırpıntılarnı ihraç et

en: Export successfully completed
crh: İhraç muvafaqiyetnen tamamlandı

en: External Tools
crh: Hariciy Aletler

en: External Tools Manager
crh: Hariciy Aletler İdarecisi

en: External _Tools
crh: Hariciy _Aletler

en: External tools
crh: Hariciy aletler

en: Figure
crh: Resimleme

en: File "%s" does not exist
crh: Dosye "%s" mevcut degildir

en: File "%s" is not a valid snippets archive
crh: Dosye "%s" keçerli bir qırpıntılar arhivi degildir

en: File "%s" is not a valid snippets file
crh: Dosye "%s" keçerli bir qırpıntı dosyesi degildir

en: File Browser
crh: Dosye Kezicisi

en: File Browser Filter Mode
crh: Dosye Kezicisi Süzgüç Tarzı

en: File Browser Filter Pattern
crh: Dosye Kezicisi Süzgüç Deseni

en: File Browser Pane
crh: Dosye Kezicisi Terezesi

en: File Browser Root Directory
crh: Dosye Kezicisi Tamır Cilbenti

en: File Browser Virtual Root Directory
crh: Dosye Kezicisi Sanal Tamır Cilbenti

en: File Name
crh: Dosye Adı

en: File Saving
crh: Dosye Saqlav

en: File System
crh: Dosya Sistemi

en: File input
crh: Dosye kirdisi

en: File: %s
crh: Dosye: %s

en: Find
crh: Tap

en: Find Ne_xt
crh: _Sonrakini Bul

en: Find Pre_vious
crh: Ö_ncekini Bul

en: Font
crh: Hurufa

en: Font & Colors
crh: Urufatlar ve Tüsler

en: Font face
crh: Urufat yüzü

en: Font face (deprecated)
crh: Urufat yüzü (taqbih etilgen)

en: Fonts
crh: Yazıtipleri

en: Footnote
crh: Haşiye

en: For label
crh: Etiket içün

en: Forced line break
crh: Cebir etilgen satır qırılması

en: Form
crh: Forma

en: Form action handler
crh: Forma amel qollayıcısı

en: Form control group
crh: Forma kontrol zümresi

en: Form field label text
crh: Forma alanı etiket metni

en: Form input
crh: Forma kirdisi

en: Form input type
crh: Forma kirdisi türü

en: Form method
crh: Forma usulı

en: Forward link
crh: Yönlendirme ilişimi

en: Found and replaced one occurrence
crh: Tek rastkeliş tapıldı ve ivaz etildi.

en: Frame
crh: Çerçive

en: Frame border
crh: Çerçive sıñırı

en: Frame render parts
crh: Çerçive qılış parçaları

en: Frame source
crh: Çerçive menbası

en: Frame spacing
crh: Çerçive boşluqlaması

en: Frame target
crh: Çerçive hedefi

en: Frameborder
crh: Çerçive-sıñırı

en: Frameset
crh: Çerçive-kümesi

en: Frameset columns
crh: Çerçive-kümesi sutunları

en: Frameset rows
crh: Çerçive-kümesi satırları

en: Framespacing
crh: Çerçive-boşluqlaması

en: Function cosine
crh: Kosinus funktsiyası

en: Function e^
crh: e^ funktsiyası

en: Function exp
crh: exp funktsiyası

en: Function log
crh: log funktsiyası

en: Function log10
crh: log10 funktsiyası

en: Function sine
crh: Sinus funktsiyası

en: Generic embedded object
crh: Soy-tışı içeri yatqızılğan nesne

en: Generic metainformation
crh: Soy-tışı meta-malümat

en: Generic span
crh: Soy-tışı qarış

en: Georgian
crh: Gürcice

en: Get statistical information on the current document
crh: Cari vesiqa aqqında statistik malümatnı köster

en: Global
crh: Kürreviy

en: Go to _Line...
crh: _Satırğa Bar...

en: Go to a previously opened location
crh: Evel açılğan qonumğa bar

en: Go to a specific line
crh: Belirtilgen satırğa ket

en: Go to next location
crh: Soñraki qonumğa bar

en: Go to previous location
crh: Evelki qonumğa bar

en: Go to the next visited location
crh: Soñraki ziyaret etilgen qonumğa bar

en: Go to the previous visited location
crh: Evelki ziyaret etilgen qonumğa bar

en: Greek
crh: Yunanca

en: Greek alpha
crh: Yunanca alfa

en: Greek beta
crh: Yunanca beta

en: Greek epsilon
crh: Yunanca epsilon

en: Greek gamma
crh: Yunanca gamma

en: Greek lambda
crh: Yunanca lambda

en: Greek rho
crh: Yunanca rho

en: Greek tau
crh: Yunanca tau

en: Gzip compressed archive
crh: Gzip sıqıştırılğan arhiv

en: HREF URI
crh: HREF URİ

en: HTML - Special Characters
crh: HTML - Mahsus Remizler

en: HTML - Tags
crh: HTML - Nişanlar

en: HTML root element
crh: HTML tamır unsurı

en: HTML version
crh: HTML sürümi

en: HTTP header name
crh: HTTP başlığı ismi

en: He_aders and footers:
crh: B_aşlıqlar ve tüpnotlar:

en: Header 0 (chapter)
crh: Serleva 0 (bab)

en: Header 0 (chapter*)
crh: Serleva 0 (bab*)

en: Header 1 (section)
crh: Serleva 1 (qısım)

en: Header 1 (section*)
crh: Serleva 1 (qısım*)

en: Header 2 (subsection)
crh: Serleva 2 (altqısım)

en: Header 2 (subsection*)
crh: Serleva 2 (altqısım*)

en: Header 3 (subsubsection)
crh: Serleva 3 (altaltqısım)

en: Header 3 (subsubsection*)
crh: Serleva 3 (altaltqısım*)

en: Header 4 (paragraph)
crh: Serleva 4 (paragraf)

en: Header Font for Printing
crh: Bastıruv içün Başlıq Urufatı

en: Header appendix
crh: Serleva zeyli

en: Header cell IDs
crh: Başlıq hüceyre kimlikleri

en: Heading
crh: Serleva

en: Heading 1
crh: Serleva 1

en: Heading 2
crh: Serleva 2

en: Heading 3
crh: Serleva 3

en: Heading 4
crh: Serleva 4

en: Heading 5
crh: Serleva 5

en: Heading 6
crh: Serleva 6

en: Hebrew
crh: İbraniyce

en: Hebrew Visual
crh: İbraniyce Körsel

en: Height
crh: Yükseklik

en: Hide panel
crh: Panelni gizle

en: Highlight Current Line
crh: Ağımdaki Satırnı Işıqlandır

en: Highlight Matching Bracket
crh: Eşleşken Qavusnı Işıqlandır

en: Highlight current _line
crh: Ağımdaki _satırnı ışıqlandır

en: Highlight matching _bracket
crh: Eşleşken _qavusnı ışıqlandır

en: Horizontal rule
crh: Ufqiy sızıq

en: Horizontal space
crh: Ufqiy boşluq

en: Horizontal space (deprecated)
crh: Ufqiy boşluq (taqbih etilgen)

en: Host %s could not be found. Please check that your proxy settings are correct and try again.
crh: %s makinesi bulunamadı. Lütfen vekil sunucu ayarlarınızın doğru olduğundan emin olun ve tekrar deneyin.

en: Hostname was invalid. Please check that you typed the location correctly and try again.
crh: Qonaqbay adı keçersiz edi. Lütfen qonumnı doğru yazğanıñıznı teşkerip yañıdan deñeñiz.

en: I18N BiDi override
crh: Milletleraralaştırma (I18N) Eki-Yönelişlilik (BiDi) üst-aydaması

en: INS
crh: QST

en: If TRUE the file browser plugin will view the directory of the first opened document given that the file browser hasn't been used yet. (Thus this generally applies to opening a document from the command line or opening it with Caja, etc.)
crh: Eger DOĞRU ise, dosye kezicisi plagini, dosye kezicisi şimdilik qullanılmağan olsa, ilk açılğan vesiqanıñ cilbentini kösterir. (Umumen, bu bir vesiqanı buyruq satrından ya da Caja ve ilâhre ile açqanda uyğulanır)

en: If this value is 0, then no line numbers will be inserted when printing a document. Otherwise, pluma will print line numbers every such number of lines.
crh: Bu değer "0" ise, belge yazdırılırken satır sayıları eklenmez. Aksi halde, pluma er satır için satır sayılarını yazdırır.

en: If you delete an item, it is permanently lost.
crh: Eğer bir öğeyi silerseniz, o tamamen kaybolacak.

en: If you don't save, all your changes will be permanently lost.
crh: Saqlamasañız, deñişiklikleriñizniñ episi ebediyen coyulacaq.

en: If you don't save, changes from the last hour will be permanently lost.
crh: Saqlamasañız, soñki saatta yapılğan deñişiklikler ebediyen ğayıp olacaq.

en: If you don't save, changes from the last minute will be permanently lost.
crh: Saqlamasañız, soñki daqqada yapılğan deñişiklikler ebediyen ğayıp olacaq.

en: If you save it, all the external changes could be lost. Save it anyway?
crh: Eğer kaydederseniz, yapılan tüm harici deñişiklikler kaybolacak. Gene de kaydedilsin mi?

en: Ignore _All
crh: Episini _İhmal Et

en: Image
crh: Suret

en: Image map
crh: Suret haritası

en: Image map area
crh: Suret haritası mıntıqası

en: Image map name
crh: Suret haritası adı

en: Image source
crh: Suret menbası

en: Import snippets
crh: Qırpıntılarnı ital et

en: Import successfully completed
crh: İtal muvafaqiyetnen tamamlandı

en: Imported file "%s" is not a valid snippets file
crh: İtal etilgen "%s" dosyesi keçerli bir qırpıntılar dosyesi degildir

en: In_sert Date and Time...
crh: Tarih ve Vaqıtnı _Qıstır...

en: Incrementally search for text
crh: Metin içün artımlı şekilde ara

en: Inline frame
crh: Satır-içi çerçive

en: Inline layer
crh: Satır-içi qatlam

en: Insert Date and Time
crh: Tarih ve Vaqıtnı Qıstır

en: Insert Date/Time
crh: Tarih/Vaqıt Qıstır

en: Insert _spaces instead of tabs
crh: Sekirmeler yerine _boşluqlarnı qıstır

en: Insert at cursor position
crh: İmleç qonumında qıstır

en: Insert current date and time at the cursor position
crh: İmleç mevamında şimdiki tarih ve zamannı ekle

en: Insert often-used pieces of text in a fast way
crh: Sıq-qullanılğan metin parçalarını tez bir şekilde ekle

en: Insert spaces
crh: Boşluqlarnı qıstır

en: Inserted text
crh: Qıstırılğan metin

en: Inserts current date and time at the cursor position.
crh: İmleç mevamında şimdiki tarih ve zamannı ekler.

en: Instance definition
crh: Misal tarifi

en: Interactive Python console standing in the bottom panel
crh: Alt panelde turğan tesirleşimli Python konsolı

en: Invert the case of selected text
crh: Saylanğan metinniñ kelişini tersine çevir

en: It is not possible to detect the encoding automatically
crh: Kodlandırmanı öz-özünden alğılamağa mümkün degil

en: Italic text
crh: Egik metin

en: Item
crh: Unsur

en: Item with label
crh: Etiketli unsur

en: Japanese
crh: Yaponca

en: Java applet
crh: Java uyğulamaçığı

en: Java applet (deprecated)
crh: Java uyğulamaçığı (taqbih etilgen)

en: Korean
crh: Korece

en: L_ine Ending:
crh: _Satır Soñu:

en: Label
crh: Etiket

en: Language
crh: Til

en: Language code
crh: Til kodu

en: Language:
crh: Til:

en: Languages
crh: Tiller

en: Large text style
crh: İri metin uslûbı

en: Latex - Tags
crh: Latex - Nişanlar

en: Layer
crh: Qatlam

en: Leave fullscreen mode
crh: Tam ekran tarzını terk et

en: Line Number Font for Printing
crh: Bastıruv içün Satır Nomerası Urufatı

en: Line Numbers
crh: Satır Numaraları

en: Line Wrapping Mode
crh: Satır Sarma Tarzı

en: Line you want to move the cursor to
crh: İmleçni avuştırmağa istegeniñiz satır

en: Lines
crh: Satırlar

en: Link color
crh: İlişim renki

en: Link color (deprecated)
crh: İlişim tüsü (taqbih etilgen)

en: List description
crh: Liste tasviri

en: List enumerate
crh: Liste nomeralaması

en: List item
crh: Liste unsurı

en: List itemize
crh: Liste unsurlaması

en: List of MIME types for file upload
crh: Dosye yükleme içün MİME türleri listesi

en: List of VFS schemes pluma supports in write mode. The 'file' scheme is writable by default.
crh: Yazma kipinde pluma'in desteklediği VFS şemaları listesi. 'file' şeması öntanımlı olarak kaydedilebilirdir.

en: List of active plugins. It contains the "Location" of the active plugins. See the .pluma-plugin file for obtaining the "Location" of a given plugin.
crh: Kullanılan eklentiler listesi. Kullanılan eklentilerin "Yeri"ni içerir.Eklentilerin "Yeri" için .pluma-plugins dosyasına bakın.

en: List of encodings shown in the Character Encoding menu in open/save file selector. Only recognized encodings are used.
crh: Dosye aç/saqla saylavcısınıñ Remiz Kodlandırması menüsinde kösterilgen kodlandırmalarnıñ listesi. Faqat tanılğan kodlandırmalar qullanılır.

en: List of supported character sets
crh: Desteklengen remiz kümeleri listesi

en: Listing
crh: Listeleme

en: Loading %s
crh: %s yüklene

en: Loading %s from %s
crh: %s dosyesi %s qonumından yüklene

en: Loading file '%s'…
crh: '%s' dosyesi yüklene...

en: Local change to font
crh: Urufatqa yerli deñişim

en: Local files only
crh: Faqat yerli dosyeler

en: Log Out _without Saving
crh: Saqlama_dan Tışarı İmzalan

en: Long description link
crh: Uzun tasvir ilişimi

en: Long quotation
crh: Uzun iqtibas

en: MIME Type:
crh: MİME Türü:

en: Mac OS Classic
crh: Mac İS (OS) Klassik

en: Mail link
crh: Poçta ilişimi

en: Manage _External Tools...
crh: _Hariciy Aletlerni İdare Et...

en: Manage _Snippets...
crh: _Qırpıntılarnı İdare Et...

en: Manage snippets
crh: Qırpıntılarnı idare et

en: Margin pixel height
crh: Kenar piksel yüksekligi

en: Margin pixel width
crh: Kenar piksel kenişligi

en: Marquee
crh: Tayğan metin

en: Match _Entire Word Only
crh: Faqat _Bütün Kelimeni Eşleştir

en: Match _entire word only
crh: Faqat _bütün kelimeni eşleştir

en: Maths (display)
crh: Matematik (kösterim)

en: Maths (inline)
crh: Matematik (satır-içi)

en: Maximum Number of Undo Actions
crh: Keri Yapuv Amelleriniñ Azamiy Sayısı

en: Maximum Recent Files
crh: Azamiy Deminki Dosyeler

en: Maximum length of text field
crh: Metin alanınıñ azamiy kenişligi

en: Maximum number of actions that pluma will be able to undo or redo. Use "-1" for unlimited number of actions.
crh: Pluma'in geri alabileceği ya da tekrarlayabileceği eylemlerin azami miktarı. Sınırsız sayıda eylem için "-1" kullanın.

en: Media-independent link
crh: Vasattan bağımsız ilişim

en: Menu list
crh: Menü listesi

en: Menu list (deprecated)
crh: Menü listesi (taqbih etilgen)

en: Misspelled word:
crh: İmlâviy hatalı kelime:

en: Modelines
crh: Tarz-satırları

en: Move selected file or folder to trash
crh: Saylanğan dosyeni yaki cilbentni çöpke avuştır

en: Move the current document to a new window
crh: Cari vesiqanı yañı bir pencerege avuştır

en: Multi-line text field
crh: Çoq-satırlı metin alanı

en: Multicolumn
crh: Çoq-sutunlı

en: Multiple
crh: Çoqlu

en: Name
crh: İsim

en: Name:
crh: İsim:

en: Named property value
crh: İsimlendirilgen hasiyet qıymeti

en: New F_ile
crh: Yañı _Dosye

en: New tool
crh: Yañı alet

en: Next ID
crh: Soñraki Kimlik

en: Next location
crh: Soñraki qonum

en: No URI
crh: URİ yoq

en: No embedded objects
crh: İçeri yatqızılğan nesneler yoq

en: No frames
crh: Çerçiveler yoq

en: No layers
crh: Qatlamlar yoq

en: No line break
crh: Satır qırılması yoq

en: No misspelled words
crh: İmlâviy hatalı kelime yoq

en: No mount object for mounted volume: %s
crh: Taqılğan cılt içün iç bir taqma nesnesi yoq: %s

en: No resize
crh: Kene ölçülendirme yoq

en: No script
crh: Bitik yoq

en: No shade
crh: Kölge yoq

en: No shade (deprecated)
crh: Kölge yoq (taqbih etilgen)

en: No word wrap
crh: Kelime sarması yoq

en: No word wrap (deprecated)
crh: Kelime sarması yoq (taqbih etilgen)

en: Non-breaking space
crh: Qırılmaz boşluq

en: Nordic
crh: İskandinav

en: Note
crh: Not

en: Nothing
crh: İç bir şey

en: Number of minutes after which pluma will automatically save modified files. This will only take effect if the "Autosave" option is turned on.
crh: Pluma'niñ deñiştirilgen dosyelerni qaç daqqa soñra öz-özünden saqlaycağı. Bu, ancaq "Avto-saqla" ihtiyarı faal ise uyğulanır.

en: OVR
crh: ÜZR

en: Object applet file
crh: Nesne uyğulamaçıq dosyesi

en: Object applet file (deprecated)
crh: Nesne uyğulamaçıq dosyesi (taqbih etilgen)

en: Object data reference
crh: Nesne verilerine sıltav

en: Offset for alignment character
crh: Hizalama remzi içün çıqıntı

en: OnBlur event
crh: OnBlur vaqiası

en: OnChange event
crh: OnChange vaqiası

en: OnClick event
crh: OnClick vaqiası

en: OnDblClick event
crh: OnDblClick vaqiası

en: OnFocus event
crh: OnFocus vaqiası

en: OnKeyDown event
crh: OnKeyDown vaqiası

en: OnKeyPress event
crh: OnKeyPress vaqiası

en: OnKeyUp event
crh: OnKeyUp vaqiası

en: OnLoad event
crh: OnLoad vaqiası

en: OnMouseDown event
crh: OnMouseDown vaqiası

en: OnMouseMove event
crh: OnMouseMove vaqiası

en: OnMouseOut event
crh: OnMouseOut vaqiası

en: OnMouseOver event
crh: OnMouseOver vaqiası

en: OnMouseUp event
crh: OnMouseUp vaqiası

en: OnReset event
crh: OnReset vaqiası

en: OnSelect event
crh: OnSelect vaqiası

en: OnSubmit event
crh: OnSubmit vaqiası

en: OnUnload event
crh: OnUnload vaqiası

en: Open
crh: Aç

en: Open '%s'
crh: '%s' aç

en: Open Files
crh: Dosyelerni Aç

en: Open With Tree View
crh: Terek Körünimi ile Aç

en: Open a file
crh: Bir dosye aç

en: Open a recently used file
crh: Demi qullanılğan bir dosyeni aç

en: Open a terminal at the currently opened directory
crh: Al-azırda açılğan cilbentte bir terminal aç

en: Open a terminal in the document location
crh: Vesiqa qonumında bir terminal aç

en: Open selected file
crh: Saylanğan dosyeni aç

en: Open terminal here
crh: Mında terminal aç

en: Open the parent folder
crh: Baba cilbentni aç

en: Open the pluma manual
crh: Pluma qılavuzını aç

en: Open the tree view when the file browser plugin gets loaded instead of the bookmarks view
crh: Dosya tarayıcısı eklentisi yüklendiğinde yer imleri görünümü yerine ağaç görünümünü aç

en: Opens the External Tools Manager
crh: Hariciy Aletler İdarecisini Açar

en: Operator fraction
crh: Bölme işleticisi

en: Operator integral (display)
crh: İntegral işleticisi (kösterim)

en: Operator integral (inline)
crh: İntegral işleticisi (satır-içi)

en: Operator sum (display)
crh: Cemi işleticisi (kösterim)

en: Operator sum (inline)
crh: Cemi işleticisi (satır-içi)

en: Option group
crh: Seçenek zümresi

en: Option selector
crh: Seçenek saylamcısı

en: Ordered list
crh: Sıralanğan liste

en: Output media
crh: Çıqtı vasatı

en: Page %N of %Q
crh: Saife %N / %Q

en: Page %d of %d
crh: Saife %d / %d

en: Page Preview
crh: Saife Ög-baquvı

en: Page header
crh: Saife başlığı

en: Page total
crh: Saife sayısı

en: Paragraph
crh: Paragraf

en: Paragraph class
crh: Paragraf sınfı

en: Paragraph style
crh: Paragraf uslûbı

en: Paste the clipboard
crh: Tüyreme-tahtasını yapıştır

en: Pick the editor font
crh: Muarrir urufatını sayla

en: Plain Text
crh: Tüz Metin

en: Please check that you are not trying to open a binary file.
crh: Lütfen ekili bir dosye açmağanıñızdan emin oluñız.

en: Please check that you typed the location correctly and try again.
crh: Lütfen konumu doğru yazdığınıza emin olun ve tekrar deneyin.

en: Please check your installation.
crh: Lütfen qurulımıñıznı teşkeriñiz.

en: Plugins
crh: Plaginler

en: Pr_eferences
crh: _Tercihler

en: Preferences
crh: Tercihler

en: Preformatted listing
crh: Ög-formatlı listeleme

en: Preformatted text
crh: Ög-formatlı metin

en: Preparing...
crh: Azırlana...

en: Previous location
crh: Evelki Qonum

en: Print
crh: Yazdır

en: Print Header
crh: Başlıqnı Bastır

en: Print Line Numbers
crh: Satır Nomeralarını Bastır

en: Print Previe_w
crh: Bastıruv _Ög-baquv

en: Print Syntax Highlighting
crh: Sintaksis Işıqlandırmasını Bastır

en: Print line nu_mbers
crh: _Satır numaralarını bastır

en: Print page _headers
crh: _Saife başlıqlarını bastır

en: Print preview
crh: Bastıruv ög-baquv

en: Print synta_x highlighting
crh: Sintaksis ışıqlandırmasını _bastır

en: Print the current page
crh: Ağımdaki saifeni bastır

en: Printing Line Wrapping Mode
crh: Bastıruv Satır Sarma Tarzı

en: Profile metainfo dictionary
crh: Profil meta-malümatı sözlügi

en: Prompt message
crh: Davet mesajı

en: Provides a method to easily insert commonly used tags/strings into a document without having to type them.
crh: Sıq qullanılğan nişanlarnıñ/tizgilerniñ tuşlamağa mecbur qalmadan bir vesiqağa qolayca qıstırılması içün bir usul temin eter.

en: Push button
crh: Basuv dögmesi

en: Python Console
crh: Python Konsolı

en: Question
crh: Sual

en: Quick Open
crh: Çabik Aç

en: Quick open
crh: Çabik aç

en: Quickly open documents
crh: Vesiqalarnı çabik aç

en: Quickly open files
crh: Dosyelerni çabik aç

en: Quit the program
crh: Programdan çıq

en: Quote
crh: İqtibas

en: RO
crh: FO

en: R_emove duplicates
crh: Sıñarlarnı _sil

en: Range
crh: Menzil

en: Re_fresh View
crh: Körünimni _Tazert

en: Read-Only
crh: Faqat-Oqulır

en: ReadOnly text and password
crh: Faqat-oqulır metin ve sır-söz

en: Redo the last undone action
crh: Keri yapılğan soñki amelni kene yap

en: Reduced spacing
crh: Ufaqlatılğan boşluqlama

en: Reduced spacing (deprecated)
crh: Ufaqlatılğan boşluqlama (taqbih etilgen)

en: Reference label
crh: Sıltav etiketi

en: Reference ref
crh: Sıltav (ref)

en: Refresh the view
crh: Bu körünimni tazert

en: Remote files only
crh: Faqat uzaqtaki dosyeler

en: Remove trailing spaces
crh: Süyreklengen boşluqlarnı sil

en: Remove useless trailing spaces in your file
crh: Dosyañıznıñ soñundaki faydasız boşluqlarnı sil

en: Rename selected file or folder
crh: Saylanğan dosyeni ya da cilbentni kene adlandır

en: Replace
crh: İvaz Et

en: Replace All
crh: Episini İvaz Et

en: Replace _All
crh: _Episini İvaz Et

en: Replace _with:
crh: _Bunıñnen İvaz Et:

en: Replace current document
crh: Ağımdaki vesiqanıñ yerine qoy

en: Replace current selection
crh: Ağımdaki saylamnıñ yerine qoy

en: Restore Previous Cursor Position
crh: Evelki İmleç Mevamını Keri Tikle

en: Reverse link
crh: Ters ilişim

en: Revert selected snippet
crh: Saylanğan qırpıntını keri döndür

en: Revert to a saved version of the file
crh: Dosyeniñ saqlanğan bir sürümine keri döndür

en: Revert unsaved changes to document '%s'?
crh: '%s' vesiqasındaki saqlanmağan deñişiklikler keri döndürilsinmi?

en: Reverting %s
crh: %s keri döndürile

en: Reverting %s from %s
crh: %s dosyesi %s qonumından keri döndürile

en: Reverting the document '%s'…
crh: '%s' vesiqası keri döndürüle...

en: Right Margin Position
crh: Sağ Kenar Mevamı

en: Romanian
crh: Rumınca

en: Root
crh: Tamır

en: Rows
crh: Saflar

en: Rulings between rows and columns
crh: Saflar ve sutunlar arasındaki sızıqlar

en: Run "make" in the document directory
crh: Vesiqa cilbentinde "make" çaptır

en: Run command
crh: Buyruq çaptır

en: Running tool:
crh: Çapqan alet:

en: S_ave Anyway
crh: Kene de _Saqla

en: S_elect the documents you want to save:
crh: Saqlamağa istegeniñiz _vesiqalarnı saylañız:

en: S_hortcut key:
crh: _Qısqa-yol tuşu:

en: S_ort...
crh: _Sırala...

en: S_tart at column:
crh: Sutunda _başla:

en: Sample program output, scripts
crh: Nümüne program çıqtısı, bitikler

en: Save
crh: Saqla

en: Save As…
crh: Şöyle Saqla...

en: Save _As...
crh: _Farklı Kaydet...

en: Save all open files
crh: Açıq dosyelerniñ episini saqla

en: Save changes to document "%s" before closing?
crh: Qapatmadan evel "%s" vesiqasındaki deñişiklikler saqlansınmı?

en: Save the current file
crh: Ağımdaki dosyeni saqla

en: Save the current file with a different name
crh: Ağımdaki dosyeni farqlı isimnen saqla

en: Saving %s
crh: %s saqlana

en: Saving %s to %s
crh: %s, %s qonumına saqlana

en: Saving file '%s'…
crh: '%s' dosyesi saqlana...

en: Saving has been disabled by the system administrator.
crh: Saqlav, sistem müdiri tarafından ğayrı qabilleştirildi.

en: Scope covered by header cells
crh: Başlıq hüceyreleriniñ qaplağanı vüsat

en: Script language name
crh: Bitik tili ismi

en: Script statements
crh: Bitik beyanatları

en: Scrollbar
crh: Taydırma çubuğı

en: Search
crh: Arama

en: Search _backwards
crh: _Kerige doğru qıdır

en: Search backwards for the same text
crh: Aynı metin içün kerige doğru qıdır

en: Search for and replace text
crh: Metin içün qıdır ve ivaz et

en: Search for text
crh: Metin içün qıdır

en: Search forwards for the same text
crh: Aynı metin içün ilerige doğru qıdır

en: Select _All
crh: _Tümünü Seç

en: Select a character encoding from the menu and try again.
crh: Menüden bir remiz kodlandırması saylañız ve tekrar deñeñiz.

en: Select a different character encoding from the menu and try again.
crh: Menüden başqa bir remiz kodlandırması saylap yañıdan deñeñiz.

en: Select the _language of the current document.
crh: Cari vesiqanıñ _tilini sayla.

en: Select the entire document
crh: Bütün vesiqanı sayla

en: Select the group of tags you want to use
crh: Qullanacağıñız nişanlar zümresini saylañız

en: Selectable option
crh: Saylanabilir seçenek

en: Selected
crh: Saylanğan

en: Selection
crh: Saylam

en: Server-side image map
crh: Sunucı-taraflı suret haritası

en: Set Location to First Document
crh: Qonumnı İlk Vesiqağa Tesbit Et

en: Set _Language...
crh: _Tilni Tesbit Et...

en: Set language
crh: Tilni tesbit et

en: Set the character encoding to be used to open the files listed on the command line
crh: Komut satırında dosya açmada kodlanmış karakter kümesi kullan

en: Set the language of the current document
crh: Cari vesiqanıñ tilini tesbit et

en: Set the root to the active document location
crh: Tamırnı faal vesiqanıñ qonumına tesbit et

en: Sets whether to enable restoring of remote locations.
crh: Uzaqtaki qonumlarnıñ keri tiklenip tiklenmeycegini tesbit eter.

en: Shape
crh: Şekil

en: Shell Output
crh: Qabuq Çıqtısı

en: Short inline quotation
crh: Qısqa satır-içi iqtibas

en: Shortcut key with which the snippet is activated
crh: Qırpıntınıñ qaysı qısqa-yol tuşu ile faaleşecegi

en: Show _Binary
crh: _Ekililerni Köster

en: Show _Hidden
crh: _Gizlilerni Köster

en: Show binary files
crh: Ekili dosyelerni köster

en: Show hidden files and folders
crh: Gizli dosyelerni ve cilbentlerni köster

en: Show multiple pages
crh: Müteaddit saifeni köster

en: Show or hide the bottom pane in the current window
crh: Cari penceredeki alt terezeni köster yaki gizle

en: Show or hide the side pane in the current window
crh: Cari penceredeki yan terezeni köster yaki gizle

en: Show or hide the statusbar in the current window
crh: Cari penceredeki durum çubuğını köster yaki gizle

en: Show or hide the toolbar in the current window
crh: Cari penceredeki alet çubuğını köster yaki gizle

en: Show the application's version
crh: Uygulamanın sürümünü göster

en: Show the next page
crh: Soñraki saifeni köster

en: Show the previous page
crh: Evelki saifeni köster

en: Side Pane is Visible
crh: Yan Tereze Körünir

en: Side _Pane
crh: _Kenar Çubuğu

en: Single line prompt
crh: Tek satırlıq davet

en: Single snippets file
crh: Tek qırpıntılar dosyesi

en: Single word the snippet is activated with after pressing Tab
crh: Sekirme (Tab) tuşuna basılğandan soñ qırpıntını faalleştirecek tek söz

en: Size
crh: Boyut

en: Size (deprecated)
crh: Ölçü (taqbih etilgen)

en: Small text style
crh: Kiçik metin uslûbı

en: Smart Home End
crh: Aqıllı Ev (Home) Soñ (End)

en: Snippets
crh: Qırpıntılar

en: Snippets Manager
crh: Qırpıntılar İdarecisi

en: Snippets archive
crh: Qırpıntılar arhivi

en: Soft line break
crh: Yımşaq satır qırılması

en: Sort
crh: Sırala

en: Sort the current document or selection
crh: Cari vesiqanı yaki saylamnı sıralav

en: Sorted list of encodings used by pluma for automatically detecting the encoding of a file. "CURRENT" represents the current locale encoding. Only recognized encodings are used.
crh: Bir dosye kodlandırmasını öz-özünden alğılamaq içün pluma tarafından qullanılğan kodlandırmalarnıñ sıralanğan listesi. "CURRENT" cari mahal kodlandırmasını temsil eter. Faqat tanılğan kodlandırmalar qullanılır.

en: Sorts a document or selected text.
crh: Bir vesiqa yaki saylanğan metinni sıralar.

en: Sound
crh: Ses

en: Source
crh: Kaynak

en: South European
crh: Cenübiy Avropa

en: Space-separated archive list
crh: Boşluq-ayırğıçlı arhiv listesi

en: Spacer
crh: Boşluqçı

en: Spacing between cells
crh: Hüceyreler arasındaki boşluqlama

en: Spacing within cells
crh: Hüceyreler içerisindeki boşluqlama

en: Span
crh: Qarışla

en: Specifies how the cursor moves when the HOME and END keys are pressed. Use "DISABLED" to always move at the start/end of the line, "AFTER" to move to the start/end of the line the first time the keys are pressed and to the start/end of the text ignoring whitespaces the second time the keys are pressed, "BEFORE" to move to the start/end of the text before moving to the start/end of the line and "ALWAYS" to always move to the start/end of the text instead of the start/end of the line.
crh: HOME ve END tuşları basıldığında imlecin nasıl areket edeceğini belirtir. "DISABLED"kullanmak er zaman satırın başına ve sonuna taşınmasını sağlar, "AFTER" tuşa ilk seferinde basıldığında satırın başına ve sonuna ve ikinci defa basıldığında boşlukların yok sayılarak metnin başına ve sonuna taşınmasını, "BEFORE" satırların başına ve sonuna gitmeden önce metnin başına ve sonuna taşınmasını, "ALWAYS" ise satırların başına ve sonuna taşınmaktansa metinlerin başına ve sonuna taşınmasını sağlar.

en: Specifies how to wrap long lines for printing. Use "GTK_WRAP_NONE" for no wrapping, "GTK_WRAP_WORD" for wrapping at word boundaries, and "GTK_WRAP_CHAR" for wrapping at individual character boundaries. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
crh: Yazdırma işlemi için uzun satırların nasıl bölüneceğini belirtir. "GTK_WRAP_NONE" bölme olmaması için, "GTK_WRAP_WORD", sözcük sınırlarında bölme için,"GTK_WRAP_CHAR", bağımsız karakter sınırlarında bölme için kullanınız. Değerler büyük/küçük harf duyarlıdır, tam olarak burada yer aldığı gibi kullanınız.

en: Specifies how to wrap long lines in the editing area. Use "GTK_WRAP_NONE" for no wrapping, "GTK_WRAP_WORD" for wrapping at word boundaries, and "GTK_WRAP_CHAR" for wrapping at individual character boundaries. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
crh: Düzenleme alanı için uzun satırların nasıl bölüneceğini belirtir. "GTK_WRAP_NONE" bölme olmaması için, "GTK_WRAP_WORD", sözcük sınırlarında bölme için,"GTK_WRAP_CHAR", bağımsız karakter sınırlarında bölme için kullanınız. Değerler büyük/küçük harf duyarlıdır, tam olarak burada yer aldığı gibi kullanınız.

en: Specifies the font to use for a document's body when printing documents.
crh: Belge yazdırırken belge gövdesi için angi yazıtipinin kullanılacağını belirtir.

en: Specifies the font to use for line numbers when printing. This will only take effect if the "Print Line Numbers" option is non-zero.
crh: Yazdırma işleminde satır sayıları için kullanılacak yazıtipini belirtir. Bu, sadece "Print Line Numbers" seçeneği sıfırdan başka bir şey ise etki gösterir.

en: Specifies the font to use for page headers when printing a document. This will only take effect if the "Print Header" option is turned on.
crh: Yazdırma işleminde satır sayıları için kullanılacak yazıtipini belirtir. Bu, sadece "Print Header" açık ise etki gösterir.

en: Specifies the maximum number of recently opened files that will be displayed in the "Recent Files" submenu.
crh: "Son Dosyalar " altmenüsünde görüntülenecek olan en son açılmış dosyaların en yüksek sayısını belirtir.

en: Specifies the number of spaces that should be displayed instead of Tab characters.
crh: Sekme karakteri yerine görüntülenecek boşluk sayısını belirtir.

en: Specifies the position of the right margin.
crh: Sağ kenarnıñ mevamını belirtir.

en: Spell Checker
crh: İmlâ Teşkericisi

en: Square root
crh: Qare Tamır

en: Standby load message
crh: Yükleme yanda turuv mesajı

en: Starting sequence number
crh: Tizi başlama numarası

en: Starting sequence number (deprecated)
crh: Tizi başlama numarası (taqbih etilgen)

en: Status Bar is Visible
crh: Durum Çubuğu Görünür

en: Stopped.
crh: Toqtatıldı.

en: Strike-through text
crh: Üzeri-sızılğan metin

en: Strike-through text (deprecated)
crh: Üzeri-sızılğan metin (taqbih etilgen)

en: Strike-through text style
crh: Üzeri-sızılğan metin uslûbı

en: Strike-through text style (deprecated)
crh: Üzeri-sızılğan metin uslûbı (taqbih etilgen)

en: String you want to search for
crh: Qıdırmağa istegeniñiz tizgi

en: Strong emphasis
crh: Küçlü urğulama

en: Style Scheme
crh: Uslûp Taslağı

en: Style for the toolbar buttons. Possible values are "PLUMA_TOOLBAR_SYSTEM" to use the system's default style, "PLUMA_TOOLBAR_ICONS" to display icons only, "PLUMA_TOOLBAR_ICONS_AND_TEXT" to display both icons and text, and "PLUMA_TOOLBAR_ICONS_BOTH_HORIZ" to display prioritized text beside icons. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
crh: Alet çubuğı dögmeleri içün uslûp. Caiz qıymetler şöyledir: sistemniñ ög-belgilengen uslûbı içün "PLUMA_TOOLBAR_SYSTEM", sadece işaretçiklerni köstermek içün "PLUMA_TOOLBAR_ICONS", em işaretçik em metinni köstermek içün "PLUMA_TOOLBAR_ICONS_AND_TEXT", işaretçikler yanında evelliklendirilgen metinni köstermek içün "PLUMA_TOOLBAR_ICONS_BOTH_HORIZ". Degerler büyük-ufaq hassasiyetine saiptir, ondan dolayı tam olaraq mında añılğanı kibi qullanğanıñızdan emin oluñız.

en: Style info
crh: Uslûp malümatı

en: Subscript
crh: Alt-remizler

en: Suggestions
crh: Telqinler

en: Superscript
crh: Üst-remizler

en: Symbol and
crh: Remiz ve

en: Symbol const
crh: Remiz sabit

en: Symbol d-by-dt
crh: Remiz d-by-dt

en: Symbol d-by-dt-partial
crh: Remiz d-by-dt-partial

en: Symbol d2-by-dt2-partial
crh: Remiz d-by-dt-partial

en: Symbol dagger
crh: Remiz qancer

en: Symbol em-dash ---
crh: Remiz M-tire ---

en: Symbol en-dash --
crh: Remiz N-tire --

en: Symbol equiv
crh: Remiz teñ

en: Symbol infinity
crh: Remiz soñsuzlıq

en: Symbol mathspace ,
crh: Remiz riyaziy-feza ,

en: Symbol mathspace .
crh: Remiz riyaziy-feza .

en: Symbol mathspace _
crh: Remiz riyaziy-feza _

en: Symbol mathspace __
crh: Remiz riyaziy-feza __

en: Symbol simeq
crh: Remiz simeq

en: Symbol star
crh: Remiz yıldız

en: Syntax Highlighting
crh: Sintaksis Işıqlandırması

en: Tab Size
crh: Sekirme Ölçüsi

en: Tab Stops
crh: Sekirme Duraqları

en: Tab Width
crh: Sekirme Kenişligi

en: Tab order position
crh: İlmek sırası mevamı

en: Table
crh: Cedvel

en: Table body
crh: Cedvel bedeni

en: Table caption
crh: Cedvel serlevası

en: Table column group properties
crh: Cedvel sutun zümresi hasiyetleri

en: Table column properties
crh: Cedvel sutunı hasiyetleri

en: Table data cell
crh: Cedvel veriler hüceyresi

en: Table footer
crh: Cedvel ayaqlığı

en: Table header
crh: Cedvel başlığı

en: Table header cell
crh: Cedvel başlığı hüceyresi

en: Table row
crh: Cedvel safı

en: Table summary
crh: Cedvel hulâsası

en: Tag list
crh: Nişan listesi

en: Tags
crh: Nişanlar

en: Target - Blank
crh: Hedef - Boş

en: Target - Parent
crh: Hedef - Baba

en: Target - Self
crh: Hedef - Özü

en: Target - Top
crh: Hedef - Üst

en: Target directory "%s" does not exist
crh: Hedef cilbent "%s" mevcut degildir

en: Target directory "%s" is not a valid directory
crh: Hedef cilbent "%s" keçerli bir cilbent degildir

en: Teletype or monospace text style
crh: Teledaktilo (Teletype) ya da yek-feza metin uslûbı

en: Text
crh: Metin

en: Text Editor
crh: Metin Muarriri

en: Text Wrapping
crh: Metin Sarması

en: Text color
crh: Metin tüsü

en: Text color (deprecated)
crh: Metin tüsü (taqbih etilgen)

en: Text entered by user
crh: Qullanıcı tarafından kirsetilgen metin

en: Thai
crh: Tayca

en: The ID of a GtkSourceView Style Scheme used to color the text.
crh: Metinni tüslendirmek içün qullanılğan bir GtkSourceView Uslûp Taslağınıñ kimligi.

en: The archive "%s" could not be created
crh: Arhiv "%s" icat etilamadı

en: The archive "%s" could not be extracted
crh: Arhiv "%s" hulâsa etilamadı

en: The disk where you are trying to save the file has a limitation on file sizes. Please try saving a smaller file or saving it to a disk that does not have this limitation.
crh: Dosyeni saqlamağa talpınğanıñız diskte bir dosye ölçüsi sıñırlaması bar. Lütfen daa kiçik bir dosyeni saqlamağa talpınıñız ya da sıñırlaması olmağan bir disk qullanıñız.

en: The disk where you are trying to save the file has a limitation on length of the file names. Please use a shorter name.
crh: Dosyeni saqlamağa talpınğanıñız diskte dosye adlarınıñ uzunlığına bir sıñırlama bar. Lütfen daa qısqa bir ad qullanıñız.

en: The document contains one or more characters that cannot be encoded using the specified character encoding.
crh: Vesiqa belirtilgen remiz kodlandırması qullanılaraq kodlandırılalmaycaq bir yaki daa çoq remiz ihtiva ete.

en: The document is empty.
crh: Vesiqa boştır.

en: The file "%s" cannot be moved to the trash.
crh: Dosye "%s" çöpke avuştırılalmay.

en: The file "%s" is read-only.
crh: "%s" dosyesi faqat-oqulır.

en: The file %s changed on disk.
crh: Dosye %s disk üzerinde deñişken.

en: The file %s has been modified since reading it.
crh: Dosye %s oqulğanından berli deñiştirilgendir.

en: The file browser root directory to use when loading the file browser plugin and onload/tree_view is TRUE.
crh: Dosya tarayıcısı eklentisi yüklendiğinde ve onload/tree_view TRUE ise kullanılacak dosya tarayıcısı başlangıç dizini.

en: The file browser virtual root directory to use when loading the file browser plugin when onload/tree_view is TRUE. The virtual root must always be below the actual root.
crh: Dosya tarayıcısı eklentisi yüklendiğinde ve onload/tree_view TRUE ise kullanılacakdosya tarayıcısı sanal başlangıç dizini. Sanal başlangıç asıl başlangıcın altında olmalıdır.

en: The file is too big.
crh: Dosye fazla büyük.

en: The file you opened has some invalid characters. If you continue editing this file you could make this document useless.
crh: Açqanıñız dosyede bazı keçersiz remizler bar. Bu dosyeni tarir etmege devam etseñiz bu dosyeni qullanışsız yapabilirsiñiz.

en: The filter pattern to filter the file browser with. This filter works on top of the filter_mode.
crh: Dosya tarayıcısının kullanacaği filtre dokusu. Bu filtre filter_mode üstündeçalışır.

en: The following error occurred while exporting: %s
crh: İhraç etkende aşağıdaki hata asıl oldı: %s

en: The following error occurred while importing: %s
crh: İtal etkende aşağıdaki hata asıl oldı: %s

en: The following files could not be imported: %s
crh: Aşağıdaki dosyeler ital etilamadı: %s

en: The location of the file cannot be accessed because it is not mounted.
crh: Dosyanın konumuna erişilemedi çünkü konum bağlı değil.

en: The location of the file cannot be mounted.
crh: Dosyeniñ qonumı taqılalmay.

en: The new directory is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the directory visible
crh: Yeni dizin şu anda filtrelendi. Dizini görünebilir yapmak için filtrenizi ayarlamanız gerekiyor

en: The new file is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the file visible
crh: Yeni dosya şu anda filtrelendi. Dosyayı görünebilir yapmak için filtrenizi ayarlamanız gerekiyor

en: The number of followed links is limited and the actual file could not be found within this limit.
crh: Takip edilen bağların sayısı sınırlı ve asıl dosya bu sınırlar içinde bulunamadı.

en: The preview of a page in the document to be printed
crh: Bastırılacaq vesiqadaki bir saifeniñ ög-baquvı

en: The renamed file is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the file visible
crh: İsmi değiştirilen dosya şu anda filtrelendi. Dosyayı görünebilir yapmak için filtrenizi ayarlamanız gerekiyor

en: The selected color scheme cannot be installed.
crh: Saylanğan tüs taslağı qurulalmay.

en: The selected files cannot be moved to the trash.
crh: Saylanğan dosyeler çöpke avuştırılalmay.

en: The total number of pages in the document
crh: Vesiqadaki topyekün saife sayısı

en: There are no snippets selected to be exported
crh: İhraç etilmek üzre saylanğan iç bir qırpıntı yoq

en: There is not enough disk space to save the file. Please free some disk space and try again.
crh: Dosyayı kaydetmek için yeterli disk alanı yok. Lütfen diskinizde yer açıp tekrar deneyin.

en: There was a problem opening the file %s.
crh: %s dosyesini açqanda bir mesele bar edi.

en: There was an error displaying the help.
crh: Yardım kösteriminde bir hata bar edi.

en: This accelerator is already bound to %s
crh: Bu tezleştirici endi %s ile bağlı

en: This file (%s) is already open in another pluma window.
crh: Bu dosye (%s) endi başqa bir pluma penceresinde açıqtır.

en: This is not a valid Tab trigger. Triggers can either contain letters or a single (non-alphanumeric) character like: {, [, etc.
crh: Bu keçerli bir Sekirme (Tab) tetikleyicisi degildir. Tetikleyiciler ya ariflerni ya da { yaki [ kibi bir tek (elif-sayısal olmağan) remiz ihtiva etebilir.

en: This value determines what files get filtered from the file browser. Valid values are: none (filter nothing), hidden (filter hidden files), binary (filter binary files) and hidden_and_binary (filter both hidden and binary files).
crh: Bu qıymet dosye kezicisinde angi dosyelerniñ süzgüçlenecegini belgiley. Keçerli degerler şöyledir: none (iç bir şey süzgüçleme), hidden (gizli dosyelerni süzgüçle), binary (ekişerleme dosyelerni süzgüçle) ve hidden_and_binary (em gizli em de ekişerleme dosyelerni süzgüçle).

en: Title
crh: Serleva

en: Toolbar Buttons Style
crh: Alet Çubuğı Dögmeleri Uslûbı

en: Toolbar is Visible
crh: Araç çubuğu Görünür

en: Top margin in pixels
crh: Piksel cınsından üst kenar

en: Turkish
crh: Türkçe

en: Type a new accelerator
crh: Yañı bir tezleştiricini daktilo etiñiz

en: Type a new accelerator, or press Backspace to clear
crh: Yañı bir tezleştiricini kirsetiñiz, ya da temizlemek içün Backspace tuşuna basıñız

en: Type a new shortcut
crh: Yañı bir qısqa-yol daktilo etiñiz

en: Type a new shortcut, or press Backspace to clear
crh: Yañı bir qısqa-yol daktilo etiñiz, yaki temizlemek içün KeriBoşluq (BackSpace) tuşuna basıñız

en: Typeface bold
crh: Urufat qalın

en: Typeface italic
crh: Urufat egik

en: Typeface slanted
crh: Urufat mayışıq (slanted)

en: Typeface type
crh: Urufat türü

en: Unable to find the object '%s' inside file %s.
crh: '%s' nesnesi %s dosyesi içerisinde tapılalmay.

en: Unable to open UI file %s. Error: %s
crh: Qullanıcı Arayüzü (QA; UI) dosyesi %s açılalmay. Hata: %s

en: Unbreakable text
crh: Qırılamaz metin

en: Underlined text style
crh: Alt-sızıqlı metin uslûbı

en: Undo the last action
crh: Soñki amelni keri yap

en: Unexpected error: %s
crh: Beklenmegen hata: %s

en: Unicode
crh: Unikod

en: Unicode (UTF-8)
crh: Unikod (UTF-8)

en: Unknown
crh: Bilinmey

en: Unordered list
crh: Sıralanmağan liste

en: Unsaved Document %d
crh: Saqlanmağan Vesiqa %d

en: Untitled documents only
crh: Faqat isimlendirilmegen vesiqalar

en: Up
crh: Yuqarı

en: Use %s highlight mode
crh: %s ışıqlandırma tarzını qullan

en: Use Default Font
crh: Ög-belgilengen Urufatnı Qullan

en: Use Spaces
crh: Boşluqlarnı Qullan

en: Use image map
crh: Suret haritası qullan

en: Use the _selected format
crh: _Saylanğan formatnı qullan

en: User dictionary:
crh: Qullanıcı sözlügi:

en: Value
crh: Qıymet

en: Value interpretation
crh: Qıymet işleme

en: Variable or program argument
crh: Deñişken ya da uyğulama delili

en: Vertical cell alignment
crh: Vertikal hüceyre hizalaması

en: Vertical space
crh: Vertikal boşluq

en: Vertical space (deprecated)
crh: Vertikal boşluq (taqbih etilgen)

en: Vietnamese
crh: Vietnamca

en: View
crh: Körünim

en: View folder in file manager
crh: Cilbentni dosye idarecisinde kör

en: Visited link color
crh: Ziyaret etilgen ilişim tüsü

en: Visited link color (deprecated)
crh: Ziyaret etilgen ilişim tüsü (taqbih etilgen)

en: Western
crh: Ğarbiy

en: When inserting date/time...
crh: Tarih/vaqıt qıstırğanda...

en: Whether pluma should automatically save modified files after a time interval. You can set the time interval with the "Autosave Interval" option.
crh: Pluma'niñ deñiştirilgen dosyelerni bir zaman aralığından soñra öz-özünden saqlap saqlamaycağı. Zaman aralığını "Avto-saqla Aralığı" ihtiyarından ayarlaybilirsiñiz.

en: Whether pluma should create backup copies for the files it saves. You can set the backup file extension with the "Backup Copy Extension" option.
crh: Pluma, kaydettiği dosyalar için yedek kopiyalar oluşturur. Yedek dosya uzantısını, "Backup Copy Extension" seçeneğiyle ayarlayabilirsiniz.

en: Whether pluma should display line numbers in the editing area.
crh: Pluma'in düzenleme alanında satır sayılarını göstermesi.

en: Whether pluma should display the right margin in the editing area.
crh: Pluma'in düzenleme alanında sağ kenar boşluğunu göstermesi.

en: Whether pluma should enable automatic indentation.
crh: Pluma'niñ avtomatik kirintilemeni qabilleştirip qabilleştirmeycegi.

en: Whether pluma should enable syntax highlighting.
crh: Pluma'niñ sintaksis ışıqlandırmasını qabilleştirip qabilleştirmeycegi.

en: Whether pluma should highlight all the occurrences of the searched text.
crh: Pluma'in arama metninin geçtiği yerleri vurgulaması.

en: Whether pluma should highlight the bracket matching the selected one.
crh: Pluma'niñ saylanğan qavus ile eşleşken birini ışıqlandırıp ışıqlandırmaycağı.

en: Whether pluma should highlight the current line.
crh: Pluma'niñ ağımdaki satırnı ışıqlandırıp ışıqlandırmaycağı.

en: Whether pluma should include a document header when printing documents.
crh: Pluma'in belgeleri yazdırırken bir belge başlığı eklemesi.

en: Whether pluma should insert spaces instead of tabs.
crh: Pluma'niñ sekirmelerniñ yerine boşluqlarnı qıstırıp qıstırmaycağı.

en: Whether pluma should print syntax highlighting when printing documents.
crh: Pluma'in belgeleri yazdırırken bir belge başlığı eklemesi.

en: Whether pluma should restore the previous cursor position when a file is loaded.
crh: Pluma'in dosya yüklendiği zaman imlecin önceki yerinin geri getirilmesi.

en: Whether the bottom panel at the bottom of editing windows should be visible.
crh: Düzenleme penceresinin altında bulunan panelin görünür hale gelmesi.

en: Whether the side pane at the left of editing windows should be visible.
crh: Tarir pencereleriniñ solundaki yan terezeniñ körünir olıp olmaycağı.

en: Whether the status bar at the bottom of editing windows should be visible.
crh: Düzenleme penceresinin altında bulunan durum çubuğunun görünür hale gelmesi.

en: Whether the toolbar should be visible in editing windows.
crh: Düzenleme penceresindeki araç çubuğunun görünür hale gelmesi.

en: Whether to use the system's default fixed width font for editing text instead of a font specific to pluma. If this option is turned off, then the font named in the "Editor Font" option will be used instead of the system font.
crh: Metin düzenleme için sistemin öntanımlı yazıtipi yerine pluma'e belirtilen yazıtipininkullanılması. Bu seçenek kapalı ise, sistem yazıtipi yerine "Editor Font" seçeneğinde belirlenmiş olan yazıtipi kullanılır.

en: Width
crh: Kenişlik

en: Windows
crh: Pencereler

en: Words
crh: Kelimeler

en: Writable VFS schemes
crh: Yazılabilir VFS taslaqları

en: XHTML 1.0 - Tags
crh: XHTML 1.0 - Nişanlar

en: XSLT - Axes
crh: XSLT - Mihverler

en: XSLT - Elements
crh: XSLT - Unsurlar

en: XSLT - Functions
crh: XSLT - Funktsiyalar

en: XUL - Tags
crh: XUL - Nişanlar

en: You are trying to save the file on a read-only disk. Please check that you typed the location correctly and try again.
crh: Dosyayı salt okunur bir diske kaydetmeye çalışıyorsunuz. Lütfen konumu doğru yazdığınıza emin olun ve tekrar deneyin.

en: You can also choose another character encoding and try again.
crh: Başqa bir remiz kodlandırmasını saylap yañıdan da deñeybilirsiñiz.

en: You do not have the permissions necessary to open the file.
crh: Dosyayı açmak için gerekli izinlere sahip değilsiniz.

en: You do not have the permissions necessary to save the file. Please check that you typed the location correctly and try again.
crh: Dosyayı kaydetmek için gerekli izinlere sahip değilsiniz. Lütfen konumu doğru yazdığınıza emin olun ve tekrar deneyin.

en: You must be inside a word to run this command
crh: Bu buyruqnı çaptırmaq içün bir kelimeniñ içinde olmalısıñız

en: Zoom 1:1
crh: Miqyas 1:1

en: Zoom the page in
crh: Saifeni yaqınlaştır

en: Zoom the page out
crh: Saifeni uzaqlaştır

en: Zoom to fit the whole page
crh: Bütün saifege sığacaq şekilde miqyasla

en: [FILE...]
crh: [DOSYE...]

en: _About
crh: _Aqqında

en: _Add
crh: _Ekle

en: _Add...
crh: _Ekle...

en: _Applicability:
crh: _Uyğulanabilirlik:

en: _Autocheck Spelling
crh: İmlânı _Avto-Teşker

en: _Autosave files every
crh: Dosyelerni _avto saqlav sıqlığı

en: _Body:
crh: _Beden:

en: _Bottom Pane
crh: _Alt Tereze

en: _Cancel
crh: _Vazgeç

en: _Cancel Logout
crh: _Tışarı İmzalanuvdan Vazgeç

en: _Check Spelling...
crh: İmlânı _Teşker...

en: _Clear Highlight
crh: Işıqlandırmanı _Temizle

en: _Close
crh: _Qapat

en: _Close All
crh: Episini _Qapat

en: _Close Preview
crh: Ög-baquvnı _Qapat

en: _Contents
crh: _İçindekiler

en: _Copy
crh: _Kopyala

en: _Delete
crh: _Sil

en: _Description
crh: _Tasvir

en: _Display line numbers
crh: Satır nomeralarını _köster

en: _Document Statistics
crh: _Vesiqa İhsaiyatı

en: _Documents
crh: _Vesiqalar

en: _Drop targets:
crh: Hedeflerni _tüşür:

en: _Edit
crh: _Tarir

en: _Edit:
crh: _Tarir Et:

en: _Enable automatic indentation
crh: Avtomatik _kirintilemeni qabilleştir

en: _Encoding
crh: _Kodlandırma

en: _Error color:
crh: _Hata tüsü:

en: _File
crh: _Dosya

en: _Filter
crh: _Süzgüç

en: _Find...
crh: _Tap...

en: _Help
crh: _Yardım

en: _Highlight Mode
crh: _Işıqlandırma Tarzı

en: _Ignore
crh: _İhmal Et

en: _Ignore All
crh: Episini _İhmal Et

en: _Ignore case
crh: Kelişni (büyük/ufaq) _ihmal et

en: _Incremental Search...
crh: _Artımlı Qıdıruv...

en: _Input:
crh: _Kirdi:

en: _Insert
crh: _Qıstır

en: _Invert Case
crh: Kelişni _Ters Çevir

en: _Line numbers:
crh: _Satır numaraları:

en: _Match Case
crh: Büyük-Ufaq _Hassasiyeti

en: _Match Filename
crh: _Dosye Adını Eşleştir

en: _Match case
crh: Büyük-ufaq _hassasiyeti

en: _More...
crh: _Daa çoq...

en: _Move to New Window
crh: Yañı bir _pencerege avuştır

en: _Move to Trash
crh: Çöpke Avuş_tır

en: _New
crh: _Yeni

en: _New Folder
crh: _Yañı Cilbent

en: _Next Document
crh: _Soñraki Vesiqa

en: _Next Location
crh: _Soñraki Qonum

en: _Number every
crh: _Er

en: _Open
crh: _Aç

en: _Open terminal here
crh: _Mında terminal aç

en: _Open...
crh: _Aç...

en: _Output:
crh: _Çıqtı:

en: _Paste
crh: Y_apıştır

en: _Preview
crh: _Ög-baquv

en: _Previous Document
crh: _Evelki Vesiqa

en: _Previous Location
crh: _Evelki Qonum

en: _Print...
crh: _Yazdır...

en: _Prompt for a format
crh: _Bir format içün inde

en: _Quit
crh: _Çıq

en: _Redo
crh: Kene _yap

en: _Reload
crh: Kene Yük_le

en: _Rename
crh: _Kene Adlandır

en: _Replace
crh: _Yerine qoy

en: _Replace...
crh: _İvaz Et...

en: _Restore Default Fonts
crh: Ög-belgilengen Urufatnı Keri _Tikle

en: _Retry
crh: Ken_e Deñe

en: _Reverse order
crh: _Ters tertip

en: _Revert
crh: _Keri döndür

en: _Save
crh: _Saqla

en: _Save All
crh: Episini _Saqla

en: _Save:
crh: _Saqla:

en: _Search
crh: _Qıdır

en: _Search for:
crh: Şunı qıdı_r:

en: _Set root to active document
crh: _Tamırnı faal vesiqağa tesbit et

en: _Shortcut Key:
crh: _Qısqa-yol Tuşu:

en: _Snippets:
crh: _Qırpıntılar:

en: _Sort
crh: _Sırala

en: _Spelling Suggestions...
crh: _İmlâ Telqinleri...

en: _Statusbar
crh: _Durum Çubuğu

en: _Suggestions:
crh: _Telqinler:

en: _Tab trigger:
crh: _İlmek tetikleyicisi:

en: _Tab width:
crh: Sekirme _kenişligi:

en: _Title Case
crh: _Serleva Kelişi

en: _Toolbar
crh: _Alet çubuğı

en: _Tools
crh: _Aletler

en: _Tools:
crh: _Aletler:

en: _Undo
crh: _Keri yap

en: _Update
crh: _Yañart

en: _Use custom format
crh: _Şahsiyleştirilgen format qullan

en: _Use the system fixed width font (%s)
crh: _Sistem sabit kenişlikli urufatnı qullan (%s)

en: _View
crh: _Körünim

en: _View Folder
crh: _Cilbentni Köster

en: _Wrap Around
crh: _Dolan

en: _Wrap around
crh: _Dolan

en: _minutes
crh: _daqqa

en: ancestor
crh: cet

en: ancestor-or-self
crh: cet-yaki-öz

en: attribute
crh: hassa

en: child
crh: bala

en: columns
crh: sutun

en: descendant
crh: varis

en: descendant-or-self
crh: varis-yaki-öz

en: directory
crh: cilbent

en: false
crh: yañlış

en: file
crh: dosye

en: following
crh: müteaqip

en: following-sibling
crh: müteaqip-qardaş

en: label
crh: etiket

[ctx: language]
en: Default
crh: Ög-belgilengen

[ctx: language]
en: Unknown (%s)
crh: Bilinmegen (%s)

en: lines
crh: satırnı nomeralandır

en: namespace
crh: isim-fezası

en: of
crh: /

en: page
crh: sayfa

en: parent
crh: baba

en: pluma cannot find the file. Perhaps it has recently been deleted.
crh: pluma dosyayı bulamıyor. Dosya yakın bir zamanda silinmiş olabilir.

en: pluma cannot handle %s locations in write mode. Please check that you typed the location correctly and try again.
crh: pluma yazma kipinde %s konumlarını işleyemez. Lütfen konumu doğru yazdığınıza emin olun ve tekrar deneyin.

en: pluma cannot handle %s locations.
crh: pluma %s qonumlarını qollayalmay.

en: pluma cannot handle this location in write mode. Please check that you typed the location correctly and try again.
crh: pluma yazma kipinde bu konumu işleyemez. Lütfen konumu doğru yazdığınıza emin olun ve tekrar deneyin.

en: pluma cannot handle this location.
crh: pluma bu qonumnı qollayalmay.

en: pluma could not back up the old copy of the file before saving the new one. You can ignore this warning and save the file anyway, but if an error occurs while saving, you could lose the old copy of the file. Save anyway?
crh: pluma, dosyeniñ yañı kopiyasını saqlağanda eskisini yedekleyamadı. Bu tenbini ihmal etip dosyeni kene de saqlaybilirsiñiz, ancaq eger saqlağanda bir hata olsa dosyeniñ eski kopiyasını coyabilirsiñiz. Kene de saqlansınmı?

en: pluma has not been able to detect the character encoding.
crh: pluma, remiz kodlandırmasını tesbit etamağandır.

en: pluma opened this instance of the file in a non-editable way. Do you want to edit it anyway?
crh: pluma, dosyayının bu oturumunu düzenlenemeyecek bir yolda açtı. Gene de dosyayıdüzenlemek istiyor musunuz?

en: preceding
crh: evelki

en: preceding-sibling
crh: evelki-qardaş

en: rows
crh: saf

en: self
crh: öz

en: true
crh: doğru

en: word
crh: kelime
