pluma 1.26.0 - en to cs translation catalogue (1177 entries)

en:   Ln %d, Col %d
cs:   Ř %d, Slo %d

en: "%s" not found
cs: „%s“ nenalezeno

en: %d/%m/%Y %H:%M:%S
cs: %e.%m.%Y %k:%M:%S

en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
cs: %s
    Úplný seznam voleb příkazového řádku zobrazíte spuštěním "%s --help".

en: %s is a directory.
cs: %s je adresář.

en: %s is not a regular file.
cs: %s není obyčejný soubor.

en: %s is not a valid location.
cs: %s není platné umístění.

en: %s is not a valid location. Please check that you typed the location correctly and try again.
cs: %s není platné umístění. Zkontrolujte prosím, že jste umístění napsali správně, a zkuste to znovu.

en: %s: invalid encoding.
cs: %s: neplatné kódování.

en: (Empty)
cs: (Prázdné)

en: (correct spelling)
cs: (správný tvar)

en: (no suggested words)
cs: (žádná navrhovaná slova)

en: - Edit text files
cs: - Úprava textových souborů

en: / on %s
cs: / na %s

en: 01/11/2009 17:52:00
cs: 1.11.2009 7:52:00

en: A Text Editor for the MATE desktop environment
cs: Textový editor pro desktopové prostředí MATE

en: A custom font that will be used for the editing area. This will only take effect if the "Use Default Font" option is turned off.
cs: Uživatelské písmo, které bude použito pro editační oblast. Toto nastavení bude mít vliv pouze v případě, že je vypnuta volba „Používat standardní písmo“.

en: A file with the same name already exists. Please use a different name.
cs: Soubor se stejným jménem již existuje. Použijte prosím jiné jméno.

en: A_dd Scheme
cs: _Přidat schéma

en: A_vailable encodings:
cs: _Dostupná kódování:

en: Abbreviated form
cs: Zkrácená forma

en: Abbreviation
cs: Zkratka

en: About Pluma
cs: O aplikaci Pluma

en: About this application
cs: O této aplikaci

en: Above
cs: Nad

en: Accessibility key character
cs: Znak klávesové zkratky

en: Acronym
cs: Zkratka

en: Activate '%s'
cs: Aktivovat „%s“

en: Activate next document
cs: Aktivovat další dokument

en: Activate previous document
cs: Aktivovat předchozí dokument

en: Activation
cs: Aktivace

en: Active plugins
cs: Aktivní zásuvné moduly

en: Add Scheme
cs: Přidat schéma

en: Add a new snippet...
cs: Přidat nový úryvek…

en: Add new empty file
cs: Přidat nový prázdný soubor

en: Add new empty folder
cs: Přidat novou prázdnou složku

en: Add or Remove...
cs: Přidat nebo odstranit…

en: Add w_ord
cs: Přidat sl_ovo

en: Align
cs: Zarovnání

en: Alignment character
cs: Znak zarovnání

en: All Files
cs: Všechny soubory

en: All Languages
cs: Všechny jazyky

en: All Text Files
cs: Všechny textové soubory

en: All _Lower Case
cs: Vše _malými písmeny

en: All _Upper Case
cs: Vše _velkými písmeny

en: All documents
cs: Všechny dokumenty

en: All documents except untitled ones
cs: Všechny dokumenty kromě nepojmenovaných

en: All files
cs: Všechny soubor

en: All languages
cs: Všechny jazyky

en: All supported archives
cs: Všechny podporované archivy

en: Alternative
cs: Alternativa

en: An error occurred
cs: Vyskytla se chyba

en: An error occurred while creating a new directory
cs: Během vytváření nového adresáře došlo k chybě

en: An error occurred while creating a new file
cs: Během vytváření nového souboru došlo k chybě

en: An error occurred while deleting a file or directory
cs: Během mazání souboru či adresáře došlo k chybě

en: An error occurred while loading a directory
cs: Během načítání adresáře došlo k chybě

en: An error occurred while opening a directory in the file manager
cs: Během otevírání adresáře ve správci souborů došlo k chybě

en: An error occurred while renaming a file or directory
cs: Během přejmenovávání souboru či adresáře došlo k chybě

en: An error occurred while setting a root directory
cs: Během nastavování kořenového adresáře došlo k chybě

en: Analyzes the current document and reports the number of words, lines, characters and non-space characters in it.
cs: Analyzuje aktuální dokument a určí v něm počet slov, řádků, znaků a znaků bez mezer.

en: Anchor
cs: Ukotvení

en: Anchor URI
cs: URI ukotvení

en: Append to current document
cs: Přidat do aktuálního dokumentu

en: Applet class file code
cs: Kód souboru třídy appletu

en: Applet class file code (deprecated)
cs: Kód souboru třídy appletu (zastaralé)

en: Arabic
cs: Arabské

en: Are you sure you want to permanently delete "%s"?
cs: Opravdu chcete trvale smazat „%s“?

en: Are you sure you want to permanently delete the selected files?
cs: Opravdu chcete trvale smazat vybrané soubory?

en: Armenian
cs: Arménské

en: Array
cs: Pole

en: Associated information
cs: Asociované informace

en: Author info
cs: Informace o autorovi

en: Autocheck Type
cs: Automatická kontrola typu

en: Autocheck spelling on document load...
cs: Automatická kontrola pravopisu při načtení dokumentu...

en: Automatic Indentation
cs: Automatické odsazování

en: Automatic indent
cs: Automatické odsazování

en: Automatically Detected
cs: Automaticky zjištěné

en: Automatically Detected Encodings
cs: Automaticky zjistit kódování

en: Automatically spell-check the current document
cs: Automatická kontrola pravopisu v aktuálním dokumentu

en: Autosave
cs: Automaticky ukládat

en: Autosave Interval
cs: Interval pro automatické ukládání

en: Available Tag Lists
cs: Dostupné seznamy tagů

en: Available formats
cs: Dostupné formáty

en: Axis related headers
cs: Hlavičky související s osami

en: Background color
cs: Barva pozadí

en: Background color (deprecated)
cs: Barva pozadí (zastaralé)

en: Background texture tile
cs: Dlaždice textury pozadí

en: Background texture tile (deprecated)
cs: Dlaždice textury pozadí (zastaralé)

en: Baltic
cs: Baltské

en: Base URI
cs: URI základu

en: Base font
cs: Základní písmo

en: Base font (deprecated)
cs: Základní písmo (zastaralé)

en: Bibliography (cite)
cs: Bibliografie (cite)

en: Bibliography (item)
cs: Bibliografie (item)

en: Bibliography (shortcite)
cs: Bibliografie (shortcite)

en: Bibliography (thebibliography)
cs: Bibliografie (thebibliography)

en: Body Font for Printing
cs: Písmo těla textu pro tisk

en: Bold
cs: Tučné

en: Bookmarks
cs: Záložky

en: Border
cs: Rámeček

en: Border (deprecated)
cs: Okraj (zastaralé)

en: Border color
cs: Barva okraje

en: Bottom Panel is Visible
cs: Spodní panel je viditelný

en: Brackets &lt;&gt;
cs: Závorky &lt;&gt;

en: Brackets ()
cs: Závorky ()

en: Brackets []
cs: Závorky []

en: Brackets {}
cs: Závorky {}

en: Build
cs: Sestavit

en: Bytes
cs: Bajtů

en: Bzip2 compressed archive
cs: Komprimovaný archiv BZIP2

en: C_hange Case
cs: Změ_nit velikost písmen

en: C_haracter Encoding:
cs: _Kódování znaků:

en: C_ommand color:
cs: _Barva příkazu:

en: Cannot move file to trash, do you
    want to delete permanently?
cs: Soubor nelze přesunout do koše,
    chcete ho trvale smazat?

en: Capitalize the first letter of each selected word
cs: Nahradit první písmeno každého slova velkým písmenem

en: Cell rowspan
cs: Rozsah řádků buňky

en: Celtic
cs: Keltské

en: Center
cs: Střed

en: Center (deprecated)
cs: Vycentrovat (zastaralé)

en: Central European
cs: Středoevropské

en: Ch_aracter Encoding:
cs: _Kódování znaků:

en: Cha_nge
cs: Změ_nit

en: Change A_ll
cs: Změnit vš_e

en: Change _to:
cs: Změni_t na:

en: Change selected text to lower case
cs: Změnit vybraný text na malá písmena

en: Change selected text to upper case
cs: Změnit vybraný text na velká písmena

en: Changes made to the document in the last %d hour will be permanently lost. | Changes made to the document in the last %d hours will be permanently lost.
cs[0]: Změny provedené v dokumentu za poslední %d hodinu budou navždy ztraceny.
cs[1]: Změny provedené v dokumentu za poslední %d hodiny budou navždy ztraceny.
cs[2]: Změny provedené v dokumentu za posledních %d hodin budou navždy ztraceny.
cs[3]: Změny provedené v dokumentu za posledních %d hodin budou navždy ztraceny.

en: Changes made to the document in the last %ld minute will be permanently lost. | Changes made to the document in the last %ld minutes will be permanently lost.
cs[0]: Změny provedené v dokumentu za poslední %ld minutu budou navždy ztraceny.
cs[1]: Změny provedené v dokumentu za poslední %ld minuty budou navždy ztraceny.
cs[2]: Změny provedené v dokumentu za posledních %ld minut budou navždy ztraceny.
cs[3]: Změny provedené v dokumentu za posledních %ld minut budou navždy ztraceny.

en: Changes made to the document in the last %ld second will be permanently lost. | Changes made to the document in the last %ld seconds will be permanently lost.
cs[0]: Změny provedené v dokumentu za poslední %ld sekundu budou navždy ztraceny.
cs[1]: Změny provedené v dokumentu za poslední %ld sekundy budou navždy ztraceny.
cs[2]: Změny provedené v dokumentu za posledních %ld sekund budou navždy ztraceny.
cs[3]: Změny provedené v dokumentu za posledních %ld sekund budou navždy ztraceny.

en: Changes made to the document in the last hour and %d minute will be permanently lost. | Changes made to the document in the last hour and %d minutes will be permanently lost.
cs[0]: Změny provedené v dokumentu za poslední hodinu a %d minutu budou navždy ztraceny.
cs[1]: Změny provedené v dokumentu za poslední hodinu a %d minuty budou navždy ztraceny.
cs[2]: Změny provedené v dokumentu za poslední hodinu a %d minut budou navždy ztraceny.
cs[3]: Změny provedené v dokumentu za poslední hodinu a %d minut budou navždy ztraceny.

en: Changes made to the document in the last hour will be permanently lost.
cs: Změny provedené v dokumentu za poslední hodinu budou navždy ztraceny.

en: Changes made to the document in the last minute and %ld second will be permanently lost. | Changes made to the document in the last minute and %ld seconds will be permanently lost.
cs[0]: Změny provedené v dokumentu za poslední minutu a %ld sekundu budou navždy ztraceny.
cs[1]: Změny provedené v dokumentu za poslední minutu a %ld sekundy budou navždy ztraceny.
cs[2]: Změny provedené v dokumentu za poslední minutu a %ld sekund budou navždy ztraceny.
cs[3]: Změny provedené v dokumentu za poslední minutu a %ld sekund budou navždy ztraceny.

en: Changes made to the document in the last minute will be permanently lost.
cs: Změny provedené v dokumentu za poslední minutu budou navždy ztraceny.

en: Changes to %d document will be permanently lost. | Changes to %d documents will be permanently lost.
cs[0]: Změny v %d dokumentu budou navždy ztraceny.
cs[1]: Změny ve %d dokumentech budou navždy ztraceny.
cs[2]: Změny v %d dokumentech budou navždy ztraceny.
cs[3]: Změny v %d dokumentech budou navždy ztraceny.

en: Changes to document "%s" will be permanently lost.
cs: Změny v dokumentu „%s“ budou navždy ztraceny.

en: Character Encodings
cs: Kódování znaků

en: Character encoding of linked resource
cs: Kódování znaků odkazovaného zdroje

en: Character encodings
cs: Kódování znaků

en: Characters (no spaces)
cs: Znaků (bez mezer)

en: Characters (with spaces)
cs: Znaků (s mezerami)

en: Check Spelling
cs: Kontrolovat pravopis

en: Check _Word
cs: Kontrolovat slo_vo

en: Check spelling
cs: Kontrolovat pravopis

en: Check the current document for incorrect spelling
cs: Kontrola správného pravopisu v aktuálním dokumentu

en: Checked (state)
cs: Zaškrtnuto (stav)

en: Checked state
cs: Zaškrtnuto (stav)

en: Checks the spelling of the current document.
cs: Zkontroluje pravopis aktuálního dokumentu.

en: Chinese Simplified
cs: Čínské zjednodušené

en: Chinese Traditional
cs: Čínské tradiční

en: Citation
cs: Citát

en: Cite reason for change
cs: Citovaný důvod změny

en: Class implementation ID
cs: ID implementace třídy

en: Class list
cs: Seznam tříd

en: Clear highlighting of search matches
cs: Zrušit zvýrazňování výsledků hledání

en: Clear text flow control
cs: Zrušit řízení toku textu

en: Click on this button to select the font to be used by the editor
cs: Chcete-li vybrat písmo, které bude editor používat, klikněte na toto tlačítko

en: Close _without Saving
cs: Zavřít _bez uložení

en: Close all open files
cs: Zavřít všechny otevřené soubory

en: Close document
cs: Zavřít dokument

en: Close print preview
cs: Zavřít náhled tisku

en: Close the current file
cs: Zavře současný soubor

en: Code content type
cs: Typ kódu obsahu

en: Color Scheme
cs: Barevné schéma

en: Color Scheme Files
cs: Soubory s barevnými schématy

en: Color of selected links
cs: Barva vybraných odkazů

en: Color of selected links (deprecated)
cs: Barva vybraných odkazů (zastaralé)

en: Column span
cs: Rozsah sloupců

en: Columns
cs: Sloupce

en: Comment
cs: Komentář

en: Completed spell checking
cs: Kontrola pravopisu dokončena

en: Computer code fragment
cs: Fragment počítačového kódu

en: Configure date/time plugin
cs: Nastavit zásuvný modul pro vložení data a času

en: Configure the application
cs: Nastavit aplikaci

en: Connection timed out. Please try again.
cs: Připojení vypršelo. Prosím, zkuste to znovu.

en: Content scheme
cs: Schéma obsahu

en: Content type
cs: Typ obsahu

en: Content type (deprecated)
cs: Typ obsahu (zastaralé)

en: Coordinates
cs: Souřadnice

en: Copy the selection
cs: Zkopírovat výběr

en: Copyright © 1998-2000 Evan Lawrence, Alex Robert
    Copyright © 2000-2002 Chema Celorio, Paolo Maggi
    Copyright © 2003-2006 Paolo Maggi
    Copyright © 2004-2010 Paolo Borelli, Jesse van den Kieboom
    Steve Frécinaux, Ignacio Casal Quinteiro
    Copyright © 2011 Perberos
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
cs: Copyright © 1998-2000 Evan Lawrence, Alex Robert
    Copyright © 2000-2002 Chema Celorio, Paolo Maggi
    Copyright © 2003-2006 Paolo Maggi
    Copyright © 2004-2010 Paolo Borelli, Jesse van den Kieboom
    Steve Frécinaux, Ignacio Casal Quinteiro
    Copyright © 2011 Perberos
    Copyright © 2012-2021 vývojáři MATE

en: Could not create a backup file while saving %s
cs: Nelze vytvořit záložní soubor při ukládání souboru %s

en: Could not create a temporary backup file while saving %s
cs: Nelze vytvořit dočasný záložní soubor při ukládání souboru %s

en: Could not execute command: %s
cs: Nelze vykonat příkaz: %s

en: Could not find the file %s.
cs: Nelze najít soubor %s.

en: Could not mount volume: %s
cs: Nelze připojit svazek: %s

en: Could not open media: %s
cs: Nelze otevřít médium: %s

en: Could not open the file %s using the %s character encoding.
cs: Nelze otevřít soubor „%s“ s použitím kódováním znaků %s.

en: Could not open the file %s.
cs: Nelze otevřít soubor %s.

en: Could not remove color scheme "%s".
cs: Nelze odstranit schéma barev „%s“.

en: Could not revert the file %s.
cs: Nelze soubor %s vrátit.

en: Could not save the file %s using the %s character encoding.
cs: Nelze uložit soubor %s s kódováním znaků %s.

en: Could not save the file %s.
cs: Nelze uložit soubor %s.

en: Create Backup Copies
cs: Vytvářet záložní kopie

en: Create a _backup copy of files before saving
cs: Vytvářet záložní _kopii souborů před uložením

en: Create a new document
cs: Vytvořit nový dokument

en: Create a new document in an existing instance of pluma
cs: Vytvořit nový dokument v existující instanci aplikace Pluma

en: Create a new top-level window in an existing instance of pluma
cs: Vytvořit nové okno nejvyšší úrovně v existující instanci aplikace Pluma

en: Create new document
cs: Vytvořit nový dokument

en: Create new snippet
cs: Vytvořit nový úryvek

en: Cu_t
cs: _Vyjmout

en: Current Locale (%s)
cs: Aktuální lokalizace (%s)

en: Current document
cs: Aktuální dokument

en: Current line
cs: Aktuální řádek

en: Current page (Alt+P)
cs: Aktuální stránka (Alt+P)

en: Current selection
cs: Aktuální výběr

en: Current selection (default to document)
cs: Aktuální výběr (výchozí pro dokument)

en: Current word
cs: Aktuální slovo

en: Custom format
cs: Vlastní formát

en: Cut the selection
cs: Vyjmout výběr

en: Cyrillic
cs: Cyrilice

en: Cyrillic/Russian
cs: Cyrilice/ruské

en: Cyrillic/Ukrainian
cs: Cyrilice/ukrajinské

en: DIV Style container
cs: Kontejner DIV Style

en: DIV container
cs: Kontejner DIV

en: D_on't Edit
cs: Ne_upravovat

en: D_on't Save
cs: Neuklá_dat

en: Date and time of change
cs: Datum a čas změny

en: Declare flag
cs: Příznak deklarace

en: Defer attribute
cs: Atribut defer

en: Definition description
cs: Popis definice

en: Definition list
cs: Seznam definic

en: Definition term
cs: Definovaný pojem

en: Delete selected file or folder
cs: Smazat vybraný soubor či složku

en: Delete selected snippet
cs: Smazat vybraný úryvek

en: Delete the selected text
cs: Smazat vybraný text

en: Deleted text
cs: Odstraněný text

en: Direction
cs: Směr

en: Directionality
cs: Směr

en: Directionality (deprecated)
cs: Směrovost (zastaralé)

en: Directory '%s' could not be created: g_mkdir_with_parents() failed: %s
cs: Adresář „%s“ nemůže být vytvořen: g_mkdir_with_parents() selhalo: %s

en: Directory list
cs: Výpis adresáře

en: Disable syntax highlighting
cs: Zakázat zvýrazňování syntaxe

en: Disabled
cs: Zakázáno

en: Display
cs: Zobrazování

en: Display Line Numbers
cs: Zobrazovat čísla řádků

en: Display Overview Map
cs: Zobrazit přehledovou mapu

en: Display Right Margin
cs: Zobrazovat pravý okraj

en: Display _grid pattern
cs: Zobrazovat vzor _mřížky

en: Display _overview map
cs: Zobrazovat přehled_ovou mapu

en: Display in bottom pane
cs: Zobrazovat v dolním panelu

en: Display list of possible values for the encoding option
cs: Zobrazit seznam možných hodnot pro volbu kódování

en: Display right _margin at column
cs: Zobrazovat pravý _okraj na sloupci

en: Do not _split words over two lines
cs: Nerozdělovat _slova na dva řádky

en: Do you want to drop your changes and reload the file?
cs: Chcete zahodit provedené změny a soubor načíst znovu?

en: Do you want to include selected <b>system</b> snippets in your export?
cs: Chcete zahrnout vybrané <b>systémové</b> úryvky do svého exportu?

en: Do you want to reload the file?
cs: Chcete soubor znovu načíst?

en: Do you want to try to replace it with the one you are saving?
cs: Chcete se pokusit nahradit jej souborem, který ukládáte?

en: Docum_ents with unsaved changes:
cs: Dokum_enty s neuloženými změnami:

en: Document
cs: Dokument

en: Document Statistics
cs: Statistika dokumentu

en: Document background pattern type
cs: Druh vzoru pozadí dokuentu

en: Document base
cs: Základ dokumentu

en: Document body
cs: Tělo dokumentu

en: Document head
cs: Hlavička dokumentu

en: Document title
cs: Název dokumentu

en: Document type
cs: Typ dokumentu

en: Documents
cs: Dokumenty

en: Done.
cs: Hotovo.

en: ENCODING
cs: KÓDOVÁNÍ

en: E_ncodings shown in menu:
cs: Kódování zobrazovaná v _nabídce:

en: Easy file access from the side pane
cs: Jednoduchý přístup k souborům z postranního panelu

en: Edit Any_way
cs: _Přesto upravovat

en: Edit text files
cs: Úprava textových souborů

en: Edit text in fullscreen
cs: Upravovat text v režimu celé obrazovky

en: Editor Font
cs: Písmo editoru

en: Editor _font:
cs: _Písmo editoru:

en: Element ID
cs: ID Elementu

en: Emacs, Kate and Vim-style modelines support for pluma.
cs: Podpora řádku s režimem ve stylu Emacs, Kate a Vim pro editor pluma.

en: Embedded object
cs: Vložený objekt

en: Emphasis
cs: Zvýraznění

en: Empty
cs: Prázdné

en: Enable Restore of Remote Locations
cs: Povolit obnovu vzdálených umístění

en: Enable Search Highlighting
cs: Povolit zvýrazňování vyhledaného

en: Enable Syntax Highlighting
cs: Povolit zvýrazňování syntaxe

en: Enable text _wrapping
cs: Povolit zalamování _textu

en: Encode type
cs: Typ kódování

en: Encoding:
cs: Kódování:

en: Encodings shown in menu
cs: Kódování zobrazovaná v nabídce

en: Error opening file %s
cs: Chyba při otevírání souboru %s

en: Error reverting file %s
cs: Chyba při vrácení souboru %s do původního stavu

en: Error saving file %s
cs: Chyba při ukládání souboru %s

en: Execute a custom command and put its output in a new document
cs: Vykonat uživatelský příkaz a vložit jeho výstup do nového dokumentu

en: Execute external commands and shell scripts.
cs: Spouští externí příkazy a skripty shellu.

en: Execution of the Python command (%s) exceeds the maximum time, execution aborted.
cs: Vykonání příkazu jazyka Python (%s) překročilo časový limit, vykonávání bylo přerušeno.

en: Execution of the Python command (%s) failed: %s
cs: Vykonání příkazu jazyka Python (%s) selhalo: %s

en: Exited
cs: Skončil

en: Export selected snippets
cs: Exportovat vybrané úryvky

en: Export snippets
cs: Exportovat úryvky

en: Export successfully completed
cs: Export úspěšně dokončen

en: External Tools
cs: Ex_terní nástroje

en: External Tools Manager
cs: Správce externích nástrojů

en: External _Tools
cs: Ex_terní nástroje

en: External tools
cs: Externí nástroje

en: Figure
cs: Obrázek

en: File "%s" does not exist
cs: Soubor "%s" neexistuje

en: File "%s" is not a valid snippets archive
cs: Soubor „%s“ není platným archivem úryvků

en: File "%s" is not a valid snippets file
cs: Soubor „%s“ není platným souborem úryvků

en: File Browser
cs: Správce souborů

en: File Browser Filter Mode
cs: Filtrační režim prohlížeče souborů

en: File Browser Filter Pattern
cs: Filtrační vzorek prohlížeče souborů

en: File Browser Pane
cs: Panel prohlížeče souborů

en: File Browser Root Directory
cs: Kořenový adresář prohlížeče souborů

en: File Browser Virtual Root Directory
cs: Virtuální kořenový adresář prohlížeče souborů

en: File Name
cs: Název souboru

en: File Saving
cs: Ukládání souborů

en: File System
cs: Souborový systém

en: File input
cs: Vstup ze souboru

en: File: %s
cs: Soubor: %s

en: Find
cs: Hledat

en: Find Ne_xt
cs: Hledat _následující

en: Find Pre_vious
cs: Hledat _předchozí

en: Font
cs: Písmo

en: Font & Colors
cs: Písma a barvy

en: Font face
cs: Řez písma

en: Font face (deprecated)
cs: Písmo (zastaralé)

en: Font:
cs: Písmo:

en: Fonts
cs: Písma

en: Footnote
cs: Poznámka pod čarou

en: For label
cs: Popisek For

en: Forced line break
cs: Vynucený konec řádku

en: Form
cs: Formulář

en: Form action handler
cs: Obsluha akce formuláře

en: Form control group
cs: Skupina ovládacího prvku formuláře

en: Form field label text
cs: Text popisku pole formuláře

en: Form input
cs: Vstup formuláře

en: Form input type
cs: Typ vstupu formuláře

en: Form method
cs: Metoda formuláře

en: Forward link
cs: Odkaz vpřed

en: Found and replaced %d occurrence | Found and replaced %d occurrences
cs[0]: Nalezen a nahrazen %d výskyt
cs[1]: Nalezeny a nahrazeny %d výskyty
cs[2]: Nalezeno a nahrazeno %d výskytů
cs[3]: Nalezeno a nahrazeno %d výskytů

en: Found and replaced one occurrence
cs: Nalezen a nahrazen jeden výskyt

en: Frame
cs: Rám

en: Frame border
cs: Okraj rámu

en: Frame render parts
cs: Rám vykreslovat části

en: Frame source
cs: Zdroj rámu

en: Frame spacing
cs: Rozestup rámů

en: Frame target
cs: Cíl rámu

en: Frameborder
cs: Okraj rámu

en: Frameset
cs: Sada rámů

en: Frameset columns
cs: Sloupce sady rámů

en: Frameset rows
cs: Řádky sady rámů

en: Framespacing
cs: Rozestup rámů

en: Function cosine
cs: Funkce kosinus

en: Function e^
cs: Funkce mocniny Eulerova čísla

en: Function exp
cs: Funkce exponenciály

en: Function log
cs: Funkce logaritmus

en: Function log10
cs: Funkce desítkový logaritmus

en: Function sine
cs: Funkce sinus

en: GNOME Documentation Team
cs: Dokumentační tým GNOME

en: Generic embedded object
cs: Obecný vložený objekt

en: Generic metainformation
cs: Obecné metainformace

en: Generic span
cs: Obecný rozsah

en: Georgian
cs: Gruzínské

en: Get statistical information on the current document
cs: Získá statistické informace o aktuálním dokumentu

en: Global
cs: Globální

en: Go to _Line...
cs: Přejít n_a řádek…

en: Go to a previously opened location
cs: Přejít na předchozí otevřené umístění

en: Go to a specific line
cs: Přejít na konkrétní řádek

en: Go to next location
cs: Přejít na další umístění

en: Go to previous location
cs: Přejít na předchozí umístění

en: Go to the next visited location
cs: Přejít na následující navštívené umístění

en: Go to the previous visited location
cs: Přejít na předchozí navštívené umístění

en: Greek
cs: Řecké

en: Greek alpha
cs: Řecká alfa

en: Greek beta
cs: Řecká beta

en: Greek epsilon
cs: Řecké epsilon

en: Greek gamma
cs: Řecká gamma

en: Greek lambda
cs: Řecké lambda

en: Greek rho
cs: Řecké rho

en: Greek tau
cs: Řecké tau

en: Gzip compressed archive
cs: Komprimovaný archiv GZIP

en: HREF URI
cs: URI HREF

en: HTML - Special Characters
cs: HTML - Speciální znaky

en: HTML - Tags
cs: HTML - Tagy

en: HTML root element
cs: Kořenový element HTML

en: HTML version
cs: Verze HTML

en: HTTP header name
cs: Název hlavičky HTTP

en: He_aders and footers:
cs: _Záhlaví a zápatí:

en: Header 0 (chapter)
cs: Hlavička 0 (chapter)

en: Header 0 (chapter*)
cs: Hlavička 0 (chapter*)

en: Header 1 (section)
cs: Hlavička 1 (section)

en: Header 1 (section*)
cs: Hlavička 1 (section*)

en: Header 2 (subsection)
cs: Hlavička 2 (subsection)

en: Header 2 (subsection*)
cs: Hlavička 2 (subsection*)

en: Header 3 (subsubsection)
cs: Hlavička 3 (subsubsection)

en: Header 3 (subsubsection*)
cs: Hlavička 3 (subsubsection*)

en: Header 4 (paragraph)
cs: Hlavička 4 (odstavec)

en: Header Font for Printing
cs: Písmo záhlaví pro tisk

en: Header appendix
cs: Příloha hlavičky

en: Header cell IDs
cs: ID buněk hlavičky

en: Heading
cs: Nadpis

en: Heading 1
cs: Nadpis 1

en: Heading 2
cs: Nadpis 2

en: Heading 3
cs: Nadpis 3

en: Heading 4
cs: Nadpis 4

en: Heading 5
cs: Nadpis 5

en: Heading 6
cs: Nadpis 6

en: Hebrew
cs: Hebrejské

en: Hebrew Visual
cs: Hebrejské vizuální

en: Height
cs: Výška

en: Hide panel
cs: Skrýt panel

en: Highlight Current Line
cs: Zvýrazňovat aktuální řádek

en: Highlight Matching Bracket
cs: Zvýrazňovat odpovídající závorku

en: Highlight current _line
cs: Zvýrazňovat _aktuální řádek

en: Highlight matching _bracket
cs: Zvýrazňovat _odpovídající závorku

en: Highlighting
cs: Zvýrazňování

en: History for "replace with" entries
cs: Historie nahrazování

en: History for "search for" entries
cs: Historie hledaných položek

en: Horizontal rule
cs: Vodorovné pravítko

en: Horizontal space
cs: Vodorovné místo

en: Horizontal space (deprecated)
cs: Vodorovné místo (zastaralé)

en: Host %s could not be found. Please check that your proxy settings are correct and try again.
cs: Počítač %s nebyl nalezen. Zkontrolujte prosím, že je vaše nastavení proxy správné, a zkuste to znovu.

en: Hostname was invalid. Please check that you typed the location correctly and try again.
cs: Název počítače nebyl platný. Zkontrolujte prosím, že jste umístění napsali správně, a zkuste to znovu.

en: I18N BiDi override
cs: Přebití obousměrného algoritmu Unicode

en: INS
cs: VLO

en: If TRUE the file browser plugin will view the directory of the first opened document given that the file browser hasn't been used yet. (Thus this generally applies to opening a document from the command line or opening it with Caja, etc.)
cs: Pokud je nastavené na TRUE, prohlížeč souborů zobrazí adresář prvního otevřeného dokumentu, jestliže nebyl prohlížeč souborů dosud použit. (Tedy toto obecně platí pro otevírání dokumentů z příkazové řádky, nebo v Nautilu atd.)

en: If false, it hides the first tab if there is only one tab.
cs: Pokud je nastaveno na nepravda (false), skrývá první kartu, pokud je k dispozici pouze jedna karta.

en: If false, pluma doesn't show tabs in the notebook with the side pane active.
cs: Pokud je nastaveno na nepravda (false) pluma nebude zobrazovat lištu s kartami, pokud je boční panel aktivní.

en: If this value is 0, then no line numbers will be inserted when printing a document. Otherwise, pluma will print line numbers every such number of lines.
cs: Je-li hodnota nastavena na 0, nebudou tištěna žádná čísla řádků. Jinak bude vytištěno číslo řádku vždy po tomto počtu řádků.

en: If true, it enables the ability to switch tabs using [ctrl + tab] and [ctrl + shift + tab].
cs: Pokud je nastaveno na pravda (true), umožňuje přepínat karty pomocí [ctrl + tab] a [ctrl + shift + tab].

en: If you delete an item, it is permanently lost.
cs: Pokud položku smažete, bude nenávratně ztracena.

en: If you don't save, all your changes will be permanently lost.
cs: Pokud je neuložíte, budou všechny vaše změny navždy ztraceny.

en: If you don't save, changes from the last %d hour will be permanently lost. | If you don't save, changes from the last %d hours will be permanently lost.
cs[0]: Pokud je neuložíte, budou změny provedené za poslední %d hodinu navždy ztraceny.
cs[1]: Pokud je neuložíte, budou změny provedené za poslední %d hodiny navždy ztraceny.
cs[2]: Pokud je neuložíte, budou změny provedené za posledních %d hodin navždy ztraceny.
cs[3]: Pokud je neuložíte, budou změny provedené za posledních %d hodin navždy ztraceny.

en: If you don't save, changes from the last %ld minute will be permanently lost. | If you don't save, changes from the last %ld minutes will be permanently lost.
cs[0]: Pokud je neuložíte, budou změny provedené za poslední %ld minutu navždy ztraceny.
cs[1]: Pokud je neuložíte, budou změny provedené za poslední %ld minuty navždy ztraceny.
cs[2]: Pokud je neuložíte, budou změny provedené za posledních %ld minut navždy ztraceny.
cs[3]: Pokud je neuložíte, budou změny provedené za posledních %ld minut navždy ztraceny.

en: If you don't save, changes from the last %ld second will be permanently lost. | If you don't save, changes from the last %ld seconds will be permanently lost.
cs[0]: Pokud je neuložíte, budou změny provedené za poslední %ld sekundu navždy ztraceny.
cs[1]: Pokud je neuložíte, budou změny provedené za poslední %ld sekundy navždy ztraceny.
cs[2]: Pokud je neuložíte, budou změny provedené za posledních %ld sekund navždy ztraceny.
cs[3]: Pokud je neuložíte, budou změny provedené za posledních %ld sekund navždy ztraceny.

en: If you don't save, changes from the last hour and %d minute will be permanently lost. | If you don't save, changes from the last hour and %d minutes will be permanently lost.
cs[0]: Pokud je neuložíte, budou změny provedené za poslední hodinu a %d minutu navždy ztraceny.
cs[1]: Pokud je neuložíte, budou změny provedené za poslední hodinu a %d minuty navždy ztraceny.
cs[2]: Pokud je neuložíte, budou změny provedené za poslední hodinu a %d minut navždy ztraceny.
cs[3]: Pokud je neuložíte, budou změny provedené za poslední hodinu a %d minut navždy ztraceny.

en: If you don't save, changes from the last hour will be permanently lost.
cs: Pokud je neuložíte, budou změny provedené za poslední hodinu navždy ztraceny.

en: If you don't save, changes from the last minute and %ld second will be permanently lost. | If you don't save, changes from the last minute and %ld seconds will be permanently lost.
cs[0]: Pokud je neuložíte, budou změny provedené za poslední minutu a %ld sekundu navždy ztraceny.
cs[1]: Pokud je neuložíte, budou změny provedené za poslední minutu a %ld sekundy navždy ztraceny.
cs[2]: Pokud je neuložíte, budou změny provedené za poslední minutu a %ld sekund navždy ztraceny.
cs[3]: Pokud je neuložíte, budou změny provedené za poslední minutu a %ld sekund navždy ztraceny.

en: If you don't save, changes from the last minute will be permanently lost.
cs: Pokud je neuložíte, budou změny provedené za poslední minutu navždy ztraceny.

en: If you save it, all the external changes could be lost. Save it anyway?
cs: Pokud jej uložíte, všechny externí změny by mohly být ztraceny. Přesto jej uložit?

en: Ignore _All
cs: Ignorov_at vše

en: Image
cs: Obrázek

en: Image map
cs: Mapa obrázku

en: Image map area
cs: Oblast mapy obrázku

en: Image map name
cs: Název mapy obrázku

en: Image source
cs: Zdroj obrázku

en: Import snippets
cs: Importovat úryvky

en: Import successfully completed
cs: Import úspěšně dokončen

en: Imported file "%s" is not a valid snippets file
cs: Importovaný soubor „%s“ není platným souborem úryvků

en: In_sert Date and Time...
cs: Vložit _datum a čas…

en: Incrementally search for text
cs: Inkrementálně hledat text

en: Inline frame
cs: Vložený rám

en: Inline layer
cs: Vložená vrstva

en: Insert Date and Time
cs: Vložit datum a čas

en: Insert Date/Time
cs: Vložit datum/čas

en: Insert _spaces instead of tabs
cs: Vkládat _mezery místo tabulátorů

en: Insert at cursor position
cs: Vložit na pozici kurzoru

en: Insert current date and time at the cursor position
cs: Vloží aktuální datum a čas na aktuální pozici kurzoru

en: Insert often-used pieces of text in a fast way
cs: Rychle vkládá často používané kusy textu

en: Insert spaces
cs: Vložit mezery

en: Inserted text
cs: Vložený text

en: Inserts current date and time at the cursor position.
cs: Vloží aktuální datum a čas na pozici kurzoru.

en: Instance definition
cs: Definice instance

en: Interactive Python console standing in the bottom panel
cs: Interaktivní konzole pythonu v dolním panelu

en: Invert the case of selected text
cs: Invertovat velikost písmen vybraného textu

en: It is not possible to detect the encoding automatically
cs: Není možné zjistit kódování automaticky

en: Italic text
cs: Text kurzívou

en: Item
cs: Položka

en: Item with label
cs: Položka s popiskem

en: Japanese
cs: Japonské

en: Java applet
cs: Applet v jazyce Java

en: Java applet (deprecated)
cs: Applet v jazyce Java (zastaralé)

en: Korean
cs: Korejské

en: L_ine Ending:
cs: Úprava řá_dku:

en: Label
cs: Popisek

en: Language
cs: Jazyk

en: Language code
cs: Kód jazyka

en: Language:
cs: Jazyk:

en: Languages
cs: Jazyky

en: Large text style
cs: Styl velkého textu

en: Latex - Tags
cs: Latex - Tagy

en: Layer
cs: Vrstva

en: Leave fullscreen mode
cs: Opustit režim přes celou obrazovku

en: Line Number Font for Printing
cs: Písmo číslování řádků pro tisk

en: Line Numbers
cs: Čísla řádků

en: Line Wrapping Mode
cs: Zalamování řádků

en: Line you want to move the cursor to
cs: Řádek, na který chcete přesunout kurzor

en: Lines
cs: Řádek

en: Link color
cs: Barva odkazu

en: Link color (deprecated)
cs: Barva odkazu (zastaralé)

en: List description
cs: Seznam description

en: List enumerate
cs: Seznam enumerate

en: List item
cs: Položka seznamu

en: List itemize
cs: Seznam itemize

en: List of MIME types for file upload
cs: Seznam typů MIME pro odesílání souboru

en: List of VFS schemes pluma supports in write mode. The 'file' scheme is writable by default.
cs: Seznam schémat VFS, která pluma podporuje v režimu zápisu. Do schématu „file“ lze zapisovat standardně.

en: List of active plugins. It contains the "Location" of the active plugins. See the .pluma-plugin file for obtaining the "Location" of a given plugin.
cs: Seznam aktivních zásuvných modulů. Obsahuje „Umístění“ aktivních modulů. Pro získání „Umístění“ daného modulu viz soubor .pluma-plugin.

en: List of encodings shown in the Character Encoding menu in open/save file selector. Only recognized encodings are used.
cs: Seznam kódování zobrazených v nabídce Kódování znaků v dialogovém okně výběru otvíraných/ukládaných souborů. Používají se jen rozpoznaná kódování.

en: List of entries in "replace with" textbox.
cs: Seznam položek nahrazovacího políčka.

en: List of entries in "search for" textbox.
cs: Seznam položek ve vyhledávacím políčku.

en: List of supported character sets
cs: Seznam podporovaných znakových sad

en: Listing
cs: Výpis

en: Loading %d file… | Loading %d files…
cs[0]: Načítání %d souboru…
cs[1]: Načítání %d souborů…
cs[2]: Načítání %d souborů…
cs[3]: Načítání %d souborů…

en: Loading %s
cs: Načítání %s

en: Loading %s from %s
cs: Načítání %s z %s

en: Loading file '%s'…
cs: Načítání souboru „%s“…

en: Local change to font
cs: Místní změna písma

en: Local files only
cs: Jen místní soubory

en: Log Out _without Saving
cs: Zavřít _bez uložení

en: Long description link
cs: Odkaz na dlouhý popis

en: Long quotation
cs: Dlouhý citát

en: MATE Documentation Team
cs: Dokumentační tým MATE

en: MIME Type:
cs: Typ MIME:

en: Mail link
cs: Odkaz na poštu

en: Manage _External Tools...
cs: Spravovat _externí nástroje…

en: Manage _Snippets...
cs: Správa úr_yvků…

en: Manage snippets
cs: Správa úryvků

en: Margin pixel height
cs: Výška okraje v pixelech

en: Margin pixel width
cs: Šířka okraje v pixelech

en: Match _Entire Word Only
cs: Hledat pouze _celá slova

en: Match _entire word only
cs: Hledat pouze _celá slova

en: Match _regular expression
cs: Odpovídající _regulární výraz

en: Maths (display)
cs: Matematika (display)

en: Maths (inline)
cs: Matematika (inline)

en: Maximum Number of Undo Actions
cs: Max. počet akcí, které lze vrátit zpět

en: Maximum Recent Files
cs: Maximální počet nedávno otevřených souborů

en: Maximum length of text field
cs: Maximální délka textového pole

en: Maximum number of actions that pluma will be able to undo or redo. Use "-1" for unlimited number of actions.
cs: Maximální počet akcí, které bude pluma moci vzít zpět nebo provést znovu. Použijte „-1“, chcete-li neomezený počet akcí.

en: Media-independent link
cs: Odkaz nezávislý na médiu

en: Menu list
cs: Seznam nabídek

en: Menu list (deprecated)
cs: Seznam nabídek (zastaralé)

en: Misspelled word:
cs: Chybné slovo:

en: Modelines
cs: Řádky s režimem

en: Move selected file or folder to trash
cs: Přesunout vybraný soubor či složku do koše

en: Move the current document to a new window
cs: Přesunout aktuální dokument do nového okna

en: Multi-line text field
cs: Víceřádkové textové pole

en: Multicolumn
cs: Vícesloupcový

en: Multiple
cs: Více

en: Name
cs: Název

en: Name:
cs: Název:

en: Named property value
cs: Hodnota pojmenované vlastnosti

en: New F_ile
cs: Nový _soubor

en: New tool
cs: Nový nástroj

en: Next ID
cs: Následující ID

en: Next location
cs: Další umístění

en: No URI
cs: Žádné URI

en: No embedded objects
cs: Žádné vložené objekty

en: No frames
cs: Žádné rámy

en: No layers
cs: Žádné vrstvy

en: No line break
cs: Žádný konec řádku

en: No misspelled words
cs: Žádná chybná slova

en: No mount object for mounted volume: %s
cs: Žádný objekt připojení pro připojený svazek: %s

en: No resize
cs: Žádné resize

en: No script
cs: Žádný skript

en: No shade
cs: Žádný stín

en: No shade (deprecated)
cs: Žádný stín (zastaralé)

en: No word wrap
cs: Žádné lámání řádků

en: No word wrap (deprecated)
cs: Bez lámání řádků (zastaralé)

en: Non-breaking space
cs: Nedělitelná mezera

en: Nordic
cs: Severské

en: Note
cs: Poznámka

en: Nothing
cs: Nic

en: Number of minutes after which pluma will automatically save modified files. This will only take effect if the "Autosave" option is turned on.
cs: Čas v minutách, po kterém pluma automaticky uloží změněné soubory. Toto nastavení bude mít vliv pouze v případě, že je zapnuta volba „Automatické ukládání“.

en: OVR
cs: PŘE

en: Object applet file
cs: Soubor appletu objektu

en: Object applet file (deprecated)
cs: Soubor appletu objektu (zastaralé)

en: Object data reference
cs: Odkaz na data objektu

en: Offset for alignment character
cs: Posun pro znak zarovnání

en: OnBlur event
cs: Událost OnBlur

en: OnChange event
cs: Událost OnClick

en: OnClick event
cs: Událost OnClick

en: OnDblClick event
cs: Událost OnDblClick

en: OnFocus event
cs: Událost OnFocus

en: OnKeyDown event
cs: Událost OnKeyDown

en: OnKeyPress event
cs: Událost OnKeyPress

en: OnKeyUp event
cs: Událost OnKeyUp

en: OnLoad event
cs: Událost OnLoad

en: OnMouseDown event
cs: Událost OnMouseDown

en: OnMouseMove event
cs: Událost OnMouseMove

en: OnMouseOut event
cs: Událost OnMouseOut

en: OnMouseOver event
cs: Událost OnMouseOver

en: OnMouseUp event
cs: Událost OnMouseUp

en: OnReset event
cs: Událost OnReset

en: OnSelect event
cs: Událost OnSelect

en: OnSubmit event
cs: Událost OnSubmit

en: OnUnload event
cs: Událost OnUnload

en: Open
cs: Otevřít

en: Open '%s'
cs: Otevřít „%s“

en: Open Files
cs: Otevřít soubory

en: Open With Tree View
cs: Otevřít ve stromovém pohledu

en: Open a file
cs: Otevřít soubor

en: Open a recently used file
cs: Otevřít nedávno používaný soubor

en: Open a terminal at the currently opened directory
cs: Otevřít terminál v aktuálně otevřeném adresáři

en: Open a terminal in the document location
cs: Otevřít terminál v umístění dokumentu

en: Open selected file
cs: Otevřít vybraný soubor

en: Open terminal here
cs: Otevřít zde terminál

en: Open the parent folder
cs: Otevřít rodičovskou složku

en: Open the pluma manual
cs: Otevřít příručku aplikace Pluma

en: Open the tree view when the file browser plugin gets loaded instead of the bookmarks view
cs: Otevřít stromové zobrazení, když se zásuvný modul prohlížeče souborů načte místo zobrazení záložek

en: Opens the External Tools Manager
cs: Otevírá správce externích nástrojů

en: Operator fraction
cs: Operátor fraction

en: Operator integral (display)
cs: Operátor integral (display)

en: Operator integral (inline)
cs: Operátor integral (inline)

en: Operator sum (display)
cs: Operátor sum (display)

en: Operator sum (inline)
cs: Operátor sum (inline)

en: Option group
cs: Skupina možností

en: Option selector
cs: Výběr možnosti

en: Ordered list
cs: Seřazený seznam

en: Output media
cs: Výstupní médium

en: Page %N of %Q
cs: Stránka %N z %Q

en: Page %d of %d
cs: Stránka %d z %d

en: Page Preview
cs: Náhled stránky

en: Page header
cs: Záhlaví stránky

en: Page total
cs: Celkem stránek

en: Paragraph
cs: Odstavec

en: Paragraph class
cs: Třída odstavce

en: Paragraph style
cs: Styl odstavce

en: Paste the clipboard
cs: Vložit ze schránky

en: Pick the editor font
cs: Zvolte písmo editoru

en: Plain Text
cs: Prostý text

en: Please check that you are not trying to open a binary file.
cs: Zkontrolujte prosím, že jste se nesnažili otevřít binární soubor.

en: Please check that you typed the location correctly and try again.
cs: Ověřte správný zápis umístění a zkuste to znovu.

en: Please check your installation.
cs: Zkontrolujte prosím svou instalaci.

en: Plugins
cs: Zásuvné moduly

en: Pluma Preferences
cs: Nastavení aplikace Pluma

en: Pluma is a small and lightweight text editor for the MATE Desktop Environment.
cs: Pluma je malý a nenáročný textový editor pro pracovní prostředí MATE.

en: Pluma is a small, but powerful text editor designed specifically for the MATE desktop. It has most standard text editor functions and fully supports international text in Unicode. Advanced features include syntax highlighting and automatic indentation of source code, printing and editing of multiple documents in one window.
cs: Pluma je malý, ale mocný textový editor, zvláště navržený pro pracovní prostředí MATE. Má většinu běžných funkcí textových editorů a plně podporuje národní kódování prostřednictvím Unicode. Pokročilé funkce zahrnují zvýrazňování syntaxe a automatické odsazování zdrojového kódu, tisk i úpravu několika dokumentů v jednom okně.

en: Pluma is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
cs: Editor Pluma je šířen ve víře, že bude užitečný, ale BEZ JAKÉKOLI ZÁRUKY; a to i bez předpokládané záruky PRODEJNOSTI nebo VHODNOST PRO KONKRÉTNÍ ÚČEL. Další podrobnosti naleznete přímo v licenci GNU General Public License.

en: Pluma is extensible through a plugin system, which currently includes support for spell checking, comparing files, viewing CVS ChangeLogs, and adjusting indentation levels.
cs: Editor Pluma je rozšiřitelný prostřednictvím systému zásuvných modulů, který v současné době zahrnuje podporu kontroly pravopisu, porovnávání souborů, prohlížení CVS protokolů změn a úpravu úrovní odsazení.

en: Pluma is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
cs: Editor Pluma je svobodný software; můžete jej dále distribuovat a/nebo upravovat podle podmínek GNU General Public License zveřejněné nadací Free Software Foundation; buď verze 2 této licence, nebo (podle vaší volby) jakékoli pozdější verze.

en: Pr_eferences
cs: _Nastavení

en: Preferences
cs: Předvolby

en: Preformatted listing
cs: Předformátovaný výpis

en: Preformatted text
cs: Předformátovaný text

en: Preparing...
cs: Příprava tisku…

en: Previous location
cs: Předchozí umístění

en: Print
cs: Tisk

en: Print Header
cs: Tisknout záhlaví

en: Print Line Numbers
cs: Tisknout čísla řádků

en: Print Previe_w
cs: Náhled _před tiskem

en: Print Syntax Highlighting
cs: Tisknout zvýraznění syntaxe

en: Print line nu_mbers
cs: T_isknout čísla řádků

en: Print page _headers
cs: _Tisknout záhlaví stránek

en: Print preview
cs: Náhled tisku

en: Print synta_x highlighting
cs: Tisknout zvýrazňování _syntaxe

en: Print the current page
cs: Vytisknout aktuální stránku

en: Printing Line Wrapping Mode
cs: Zalamovat řádky při tisku

en: Profile metainfo dictionary
cs: Slovník metainformací o profilu

en: Prompt message
cs: Zpráva výzvy

en: Prompt type
cs: Typ výzvy

en: Provides a method to easily insert commonly used tags/strings into a document without having to type them.
cs: Poskytuje možnost snadno do dokumentu vložit často používané značky/řetězce bez nutnosti je psát.

en: Push button
cs: Tlačítko

en: Python Console
cs: Konzole Pythonu

en: Question
cs: Otázka

en: Quick Open
cs: Rychle otevřít

en: Quick open
cs: Rychle otevřít

en: Quickly open documents
cs: Rychle otevřít dokumenty

en: Quickly open files
cs: Rychle otevřít soubory

en: Quit the program
cs: Ukončit program

en: Quote
cs: Citát

en: R_emove duplicates
cs: Odstranit _duplikáty

en: Range
cs: Rozsah

en: Re_fresh View
cs: _Obnovit pohled

en: Read-Only
cs: Pouze ke čtení

en: ReadOnly text and password
cs: Text a heslo jen pro čtení

en: Redo the last undone action
cs: Provést znovu poslední akci vzatou zpět

en: Reduced spacing
cs: Zmenšené mezery

en: Reduced spacing (deprecated)
cs: Zmenšené mezery (zastaralé)

en: Reference label
cs: Odkaz label

en: Reference ref
cs: Odkaz ref

en: Refresh the view
cs: Obnovit pohled

en: Remote files only
cs: Jen vzdálené soubory

en: Remove trailing spaces
cs: Odstranit koncové mezery

en: Remove useless trailing spaces in your file
cs: Odstranit nepotřebné koncové mezery ze souboru

en: Removes trailing spaces from lines before saving.
cs: Odstranit z řádků nadbytečné mezery před uložením.

en: Rename selected file or folder
cs: Přejmenovat vybraný soubor či složku

en: Replace
cs: Nahradit

en: Replace All
cs: Nahradit vše

en: Replace _All
cs: Nahradit _vše

en: Replace _with:
cs: Nahradit _s:

en: Replace current document
cs: Nahradit aktuální dokument

en: Replace current selection
cs: Nahradit výběr

en: Restore Previous Cursor Position
cs: Obnovit předchozí umístění kurzoru

en: Reverse link
cs: Obrácený odkaz

en: Revert selected snippet
cs: Vrátit vybraný úryvek do původního stavu

en: Revert to a saved version of the file
cs: Návrat k uložené verzi souboru

en: Revert unsaved changes to document '%s'?
cs: Vrátit neuložené změny v dokumentu „%s“?

en: Reverting %s
cs: Vracení %s

en: Reverting %s from %s
cs: Vracení %s z %s

en: Reverting the document '%s'…
cs: Vracení dokumentu „%s“…

en: Right Margin Position
cs: Pozice pravého okraje

en: Romanian
cs: Rumunské

en: Root
cs: Kořen

en: Rows
cs: Řádků

en: Rulings between rows and columns
cs: Čáry mezi řádky a sloupci

en: Run "make" in the document directory
cs: Spustit „make” v adresáři dokumentu

en: Run command
cs: Spustit příkaz

en: Running tool:
cs: Spouštění nástroje:

en: S_ave Anyway
cs: _Přesto uložit

en: S_elect the documents you want to save:
cs: _Vyberte dokumenty, které chcete uložit:

en: S_hortcut key:
cs: _Klávesová zkratka:

en: S_ort...
cs: _Seřadit…

en: S_tart at column:
cs: Začít ve _sloupci:

en: Sample program output, scripts
cs: Ukázkový výstup programu, skripty

en: Save
cs: Uložit

en: Save As…
cs: Uložit jako…

en: Save Without Trailing Spaces
cs: Uložit bez nadbytečných mezer

en: Save _As
cs: Uložit _jako

en: Save _As...
cs: Uloži_t jako...

en: Save all open files
cs: Uložit všechny otevřené soubory

en: Save changes to document "%s" before closing?
cs: Uložit před zavřením změny v dokumentu „%s“?

en: Save the current file
cs: Uloží současný soubor

en: Save the current file with a different name
cs: Uloží současný soubor pod jiným jménem

en: Saving %s
cs: Ukládání %s

en: Saving %s to %s
cs: Ukládání %s do %s

en: Saving file '%s'…
cs: Ukládání souboru „%s“…

en: Saving has been disabled by the system administrator.
cs: Ukládání bylo administrátorem systému zakázáno.

en: Scope covered by header cells
cs: Rozsah pokrytý buňkami hlavičky

en: Script language name
cs: Název skriptovacího jazyka

en: Script statements
cs: Příkazy skriptu

en: Scrollbar
cs: Posuvná lišta

en: Search
cs: Hledat

en: Search _backwards
cs: Hledat _pozpátku

en: Search backwards for the same text
cs: Hledat tentýž text pozpátku

en: Search for and replace text
cs: Hledat a nahradit text

en: Search for text
cs: Hledat text

en: Search forwards for the same text
cs: Hledat tentýž text vpřed

en: Select _All
cs: Vybrat _vše

en: Select a character encoding from the menu and try again.
cs: Vyberte kódování znaků z nabídky a zkuste to znovu.

en: Select a different character encoding from the menu and try again.
cs: Vyberte z nabídky jiné kódování znaků a zkuste to znovu.

en: Select the _language of the current document.
cs: Vyberte _jazyk aktuálního dokumentu.

en: Select the entire document
cs: Vybere celý dokument

en: Select the group of tags you want to use
cs: Vyberte skupinu tagů, kterou chcete používat

en: Selectable option
cs: Zvolitelná možnost

en: Selected
cs: Vybráno

en: Selected format
cs: Použitý formát

en: Selection
cs: Výběr

en: Server-side image map
cs: Mapa obrázku na straně serveru

en: Set Location to First Document
cs: Nastavit umístění na první dokument

en: Set _Language...
cs: Nastavit _jazyk…

en: Set language
cs: Nastavit jazyk

en: Set the character encoding to be used to open the files listed on the command line
cs: Nastavit kódování znaků, které bude používáno pro otevírání souborů vypsaných na příkazovém řádku

en: Set the language of the current document
cs: Nastavení jazyka aktuálního dokumentu

en: Set the root to the active document location
cs: Nastavit kořen podle umístění aktivního dokumentu

en: Sets whether to enable restoring of remote locations.
cs: Nastavuje, zda je povolena obnova vzdálených umístění.

en: Shape
cs: Tvar

en: Shell Output
cs: Výstup shellu

en: Short inline quotation
cs: Krátký vložený citát

en: Shortcut key with which the snippet is activated
cs: Klávesová zkratka, kterou se úryvek aktivuje

en: Show Spaces, Tabs, Newlines
cs: Zobrazování mezer, tabulátorů, nových řádků

en: Show _Binary
cs: Zobrazit _binární

en: Show _Hidden
cs: Zobrazit _skryté

en: Show _newlines
cs: Zobrazovat _nové řádky

en: Show _spaces
cs: Zobrazovat _mezery

en: Show _tabs
cs: Zobrazovat _tabulátory

en: Show _trailing spaces only
cs: Zobrazovat pouze _koncové mezery

en: Show _trailing tabs only
cs: Zobrazovat pouze koncové tabulátory

en: Show binary files
cs: Zobrazit binární soubory

en: Show hidden files and folders
cs: Zobrazit skryté soubory a složky

en: Show multiple pages
cs: Zobrazovat více stránek

en: Show nbsp
cs: Zobrazit nbsp

en: Show newline
cs: Zobrazit newline

en: Show or hide the bottom pane in the current window
cs: Zobrazit nebo skrýt spodní panel v aktuálním okně

en: Show or hide the side pane in the current window
cs: Zobrazit nebo skrýt boční panel v aktuálním okně

en: Show or hide the statusbar in the current window
cs: Zobrazit nebo skrýt stavovou lištu v aktuálním okně

en: Show or hide the toolbar in the current window
cs: Zobrazí nebo skryje panel nástrojů v aktuálním okně

en: Show save confirmation
cs: Zobrazovat potvrzení uložení

en: Show save confirmation if the files have changes.
cs: Zobrazit potvrzení uložení, pokud mají soubory změny.

en: Show spaces
cs: Zobrazit mezery

en: Show tabs
cs: Zobrazit karty

en: Show tabs with side pane
cs: Zobrazit karty spolu s bočním panelem

en: Show the application's version
cs: Zobrazit verzi aplikace

en: Show the first tab if there is only one tab
cs: Zobrazit první kartu, pokud existuje pouze jedna karta

en: Show the next page
cs: Zobrazit následující stránku

en: Show the previous page
cs: Zobrazit předchozí stránku

en: Side Pane is Visible
cs: Postranní panel je zobrazen

en: Side _Pane
cs: _Postranní lišta

en: Single line prompt
cs: Výzva na jednom řádku

en: Single snippets file
cs: Soubor úryvků

en: Single word the snippet is activated with after pressing Tab
cs: Jedno slovo, kterým se po stisknutí tabulátoru úryvek aktivuje

en: Size
cs: Velikost

en: Size (deprecated)
cs: Velikost (zastaralé)

en: Small text style
cs: Styl malého textu

en: Smart Home End
cs: Chytré Home/End

en: Snippets
cs: Úryvky

en: Snippets Manager
cs: Správce úryvků

en: Snippets archive
cs: Archiv úryvků

en: Soft hyphen­
cs: Měkký spojovník

en: Soft line break
cs: Měkký konec řádku

en: Sort
cs: Řadit

en: Sort the current document or selection
cs: Řadit aktuální dokument nebo výběr

en: Sorted list of encodings used by pluma for automatically detecting the encoding of a file. "CURRENT" represents the current locale encoding. Only recognized encodings are used.
cs: Seřazený seznam kódování používaný aplikací Pluma k automatickému zjištění kódování souboru. „CURRENT“ znamená současné kódování podle národního prostředí. Používají se jen rozpoznaná kódování.

en: Sorts a document or selected text.
cs: Seřadí dokument nebo vybraný text.

en: Sound
cs: Zvuk

en: Source
cs: Zdroj

en: South European
cs: Jihoevropské

en: Space-separated archive list
cs: Mezerami oddělený seznam archivních dokumentů

en: Spacer
cs: Rozestup

en: Spacing between cells
cs: Rozestup mezi buňkami

en: Spacing within cells
cs: Rozestup v buňkách

en: Span
cs: Rozšířený

en: Specifies how the cursor moves when the HOME and END keys are pressed. Use "DISABLED" to always move at the start/end of the line, "AFTER" to move to the start/end of the line the first time the keys are pressed and to the start/end of the text ignoring whitespaces the second time the keys are pressed, "BEFORE" to move to the start/end of the text before moving to the start/end of the line and "ALWAYS" to always move to the start/end of the text instead of the start/end of the line.
cs: Udává, jak se kurzor bude pohybovat, když jsou stisknuty klávesy Domů a Konec. Použijte „Zakázáno“, pokud se chcete vždy přesunout na začátek/konec řádku, „Po“, pokud se chcete při prvním tisknutí přesunout na začátek/konec řádku a po druhém stisknutí přesunout na začátek/konec textu ignorujíce mezery, „Před“, pokud se chcete přesunout na začátek/konec textu před přesunutím na začátek/konec řádku a „Vždy“, pokud se chcete vždy přesunout na začátek/konec textu místo na začátek/konec řádku.

en: Specifies how to wrap long lines for printing. Use "GTK_WRAP_NONE" for no wrapping, "GTK_WRAP_WORD" for wrapping at word boundaries, and "GTK_WRAP_CHAR" for wrapping at individual character boundaries. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
cs: Udává, jak při tisku zalamovat řádky. Hodnota „GTK_WRAP_NONE“ řádky zalamovat nebude, hodnota „GTK_WRAP_WORD“ bude zalamovat řádky na hranicích slov, a hodnota „GTK_WRAP_CHAR“ bude zalamovat na hranicích znaků. Tyto hodnoty jsou citlivé na malá a velká písmena, takže dejte pozor, aby odpovídaly přesně hodnotám, které jsou zde popsány.

en: Specifies how to wrap long lines in the editing area. Use "GTK_WRAP_NONE" for no wrapping, "GTK_WRAP_WORD" for wrapping at word boundaries, and "GTK_WRAP_CHAR" for wrapping at individual character boundaries. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
cs: Udává, jak zalamovat řádky v editační oblasti. Hodnota „GTK_WRAP_NONE“ řádky zalamovat nebude, hodnota „GTK_WRAP_WORD“ bude zalamovat řádky na hranicích slov, a hodnota „GTK_WRAP_CHAR“ bude zalamovat na hranicích znaků. Tyto hodnoty jsou citlivé na malá a velká písmena, takže dejte pozor, aby odpovídaly přesně hodnotám, které jsou zde popsány.

en: Specifies the font to use for a document's body when printing documents.
cs: Udává písmo, které bude použito pro tělo dokumentu při jeho tisku.

en: Specifies the font to use for line numbers when printing. This will only take effect if the "Print Line Numbers" option is non-zero.
cs: Udává písmo, které bude použito pro čísla řádků při tisku. Toto nastavení bude mít vliv pouze v případě, že hodnota „Tisknout čísla řádků“ je nenulová.

en: Specifies the font to use for page headers when printing a document. This will only take effect if the "Print Header" option is turned on.
cs: Udává písmo, které bude použito pro záhlaví dokumentu při tisku. Toto nastavení bude mít vliv pouze v případě, že je zapnuta hodnota „Tisknout záhlaví“.

en: Specifies the maximum number of recently opened files that will be displayed in the "Recent Files" submenu.
cs: Udává maximální počet nedávno otevřených souborů, které se budou zobrazovat v podnabídce „Otevřít nedávný“.

en: Specifies the number of spaces that should be displayed instead of Tab characters.
cs: Udává počet mezerníků, které by se měly zobrazovat místo znaků tabulátoru.

en: Specifies the position of the right margin.
cs: Určuje pozici pravého okraje.

en: Spell Checker
cs: Kontrola pravopisu

en: Square root
cs: Druhá odmocnina

en: Standby load message
cs: Zpráva při čekání na načtení

en: Starting sequence number
cs: Počáteční číslo posloupnosti

en: Starting sequence number (deprecated)
cs: Počáteční číslo posloupnosti (zastaralé)

en: Status Bar is Visible
cs: Stavový řádek je zobrazen

en: Stopped.
cs: Zastaveno.

en: Strike-through text
cs: Přeškrtnutý text

en: Strike-through text (deprecated)
cs: Přeškrtnutý text (zastaralé)

en: Strike-through text style
cs: Styl přeškrtnutého textu

en: Strike-through text style (deprecated)
cs: Styl přeškrtnutého textu (zastaralé)

en: String you want to search for
cs: Řetězec, který chcete hledat

en: Strong emphasis
cs: Silné zdůraznění

en: Style Scheme
cs: Schéma stylů

en: Style for the toolbar buttons. Possible values are "PLUMA_TOOLBAR_SYSTEM" to use the system's default style, "PLUMA_TOOLBAR_ICONS" to display icons only, "PLUMA_TOOLBAR_ICONS_AND_TEXT" to display both icons and text, and "PLUMA_TOOLBAR_ICONS_BOTH_HORIZ" to display prioritized text beside icons. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
cs: Styl pro tlačítka lišty nástrojů. Možné hodnoty jsou „PLUMA_TOOLBAR_SYSTEM“, která bude používat standardní styl nastavený v systému, „PLUMA_TOOLBAR_ICONS“, která bude zobrazovat pouze ikony, „PLUMA_TOOLBAR_ICONS_AND_TEXT“, která bude zobrazovat ikony i text, a „PLUMA_TOOLBAR_ICONS_BOTH_HORIZ“, která bude zobrazovat prioritní text vedle ikon. Tyto hodnoty jsou citlivé na malá a velká písmena, takže dejte pozor, aby odpovídaly přesně hodnotám, které jsou zde popsány.

en: Style info
cs: Informace o stylu

en: Subscript
cs: Dolní index

en: Suggestions
cs: Návrhy

en: Superscript
cs: Horní index

en: Switch onto a file .c and .h
cs: Přepnout na soubor .c a .h

en: Switch tabs with [ctrl] + [tab]
cs: Přepínat karty pomocí [ctrl] + [tab]

en: Symbol em-dash ---
cs: Symbol dlouhé pomlčky ---

en: Symbol en-dash --
cs: Symbol krátké pomlčky --

en: Syntax Highlighting
cs: Zvýrazňování syntaxe

en: Tab Size
cs: Velikost tabulátoru

en: Tab Stops
cs: tabulátory

en: Tab Width
cs: Šířka tabulátoru

en: Tab order position
cs: Pozice v pořadí Tab

en: Table
cs: Tabulka

en: Table body
cs: Tělo tabulky

en: Table caption
cs: Nadpis tabulky

en: Table column group properties
cs: Vlastnosti skupiny sloupců tabulky

en: Table column properties
cs: Vlastnosti sloupce tabulky

en: Table data cell
cs: Buňka dat tabulky

en: Table footer
cs: Patička tabulky

en: Table header
cs: Hlavička tabulky

en: Table header cell
cs: Buňka hlavičky tabulky

en: Table row
cs: Řádek tabulky

en: Table summary
cs: Souhrn tabulky

en: Tag list
cs: Seznam tagů

en: Tags
cs: Štítky

en: Target - Blank
cs: Cíl - prázdný

en: Target - Parent
cs: Cíl - rodič

en: Target - Self
cs: Cíl - tentýž

en: Target - Top
cs: Cíl - vršek

en: Target directory "%s" does not exist
cs: Cílová složka „%s“ neexistuje

en: Target directory "%s" is not a valid directory
cs: Cílová složka „%s“ není platnou složkou

en: Teletype or monospace text style
cs: Dálnopis nebo neproporcionální styl textu

en: Text Editor
cs: Textový editor

en: Text Wrapping
cs: Zalamování textu

en: Text color
cs: Barva textu

en: Text color (deprecated)
cs: Barva textu (zastaralé)

en: Text entered by user
cs: Text zadaný uživatelem

en: Thai
cs: Thajské

en: The ID of a GtkSourceView Style Scheme used to color the text.
cs: ID formátovacího schématu GtkSourceView používaného pro barvu textu.

en: The archive "%s" could not be created
cs: Archiv „%s“ nelze vytvořit

en: The archive "%s" could not be extracted
cs: Archiv „%s“ nelze rozbalit

en: The disk where you are trying to save the file has a limitation on file sizes. Please try saving a smaller file or saving it to a disk that does not have this limitation.
cs: Disk, kam se snažíte uložit tento soubor, má nastaven limit velikosti souboru.  Zkuste prosím uložit menší soubor, nebo uložit tento soubor na disk, který nemá toto omezení.

en: The disk where you are trying to save the file has a limitation on length of the file names. Please use a shorter name.
cs: Disk, na který se snažíte uložit tento soubor, má nastaven limit délky názvu souboru. Použijte prosím kratší název.

en: The document contains one or more characters that cannot be encoded using the specified character encoding.
cs: Dokument obsahuje jeden nebo více znaků, které nelze zakódovat pomocí zadaného kódování znaků.

en: The document is empty.
cs: Dokument je prázdný.

en: The file "%s" cannot be moved to the trash.
cs: Soubor „%s“ nelze přesunout do koše.

en: The file "%s" is read-only.
cs: Soubor „%s“ je pouze pro čtení.

en: The file %s changed on disk.
cs: Soubor %s byl změněn na disku.

en: The file %s has been modified since reading it.
cs: Soubor %s byl od jeho načtení změněn.

en: The file browser root directory to use when loading the file browser plugin and onload/tree_view is TRUE.
cs: Kořenový adresář prohlížeče souborů, který bude použit, když načítání zásuvného modulu prohlížeče souborů a onload/tree_view je TRUE.

en: The file browser virtual root directory to use when loading the file browser plugin when onload/tree_view is TRUE. The virtual root must always be below the actual root.
cs: Virtuální kořenový adresář prohlížeče souborů, který bude použit během načítání zásuvného modulu prohlížeče souborů, když onload/tree_view je TRUE. Virtuální kořen musí být vždy pod skutečným kořenem.

en: The file is too big.
cs: Soubor je příliš velký.

en: The file you opened has some invalid characters. If you continue editing this file you could make this document useless.
cs: Soubor, který jste otevřeli, obsahuje nějaké neplatné znaky. Pokud budete pokračovat v úpravách tohoto dokumentu, může se stát nepoužitelným.

en: The filter pattern to filter the file browser with. This filter works on top of the filter_mode.
cs: Filtrační vzorek, který se používá pro filtrování v prohlížeči souborů. Tento filtr pracuje navrchu filter_mode.

en: The following error occurred while exporting: %s
cs: Během exportu došlo k následující chybě: %s

en: The following error occurred while importing: %s
cs: Během importu došlo k následující chybě: %s

en: The following files could not be imported: %s
cs: Následující soubory nemohou být importovány: %s

en: The location of the file cannot be accessed because it is not mounted.
cs: Umístění souboru je nepřístupné, protože není připojeno.

en: The location of the file cannot be mounted.
cs: Umístění souboru nelze připojit.

en: The new directory is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the directory visible
cs: Nový adresář je nyní odfiltrován. Aby byl viditelný, musíte upravit své nastavení filtrování

en: The new file is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the file visible
cs: Nový soubor je nyní odfiltrován. Aby byl viditelný, musíte upravit své nastavení filtrování

en: The number of followed links is limited and the actual file could not be found within this limit.
cs: Počet sledovaných odkazů je limitován a aktuální soubor nelze nalézt v tomto limitu.

en: The pluma bottom-panel-active-page
cs: Aktivní stránka spodního panelu aplikace Pluma

en: The pluma bottom-panel-size
cs: Velikost spodního panelu aplikace Pluma

en: The pluma filter-id
cs: filter-id Plumy

en: The pluma side-panel-active-page
cs: Aktivní stránka postranního panelu aplikace Pluma

en: The pluma side-panel-size
cs: Velikost bočního panelu aplikace Pluma

en: The pluma window size
cs: Velikost okna aplikace pluma

en: The pluma window state
cs: Stav okna aplikace pluma

en: The preview of a page in the document to be printed
cs: Náhled stránky dokumentu, který se má tisknout

en: The renamed file is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the file visible
cs: Přejmenovaný soubor je nyní odfiltrován. Aby byl viditelný, musíte upravit své nastavení filtrování

en: The selected color scheme cannot be installed.
cs: Vybrané schéma barev nemůže být nainstalováno.

en: The selected files cannot be moved to the trash.
cs: Vybrané soubory nelze přesunout do koše.

en: The total number of pages in the document
cs: Celkový počet stránek v dokumentu

en: There are no snippets selected to be exported
cs: Pro export nejsou vybrány žádné úryvky

en: There is %d document with unsaved changes. Save changes before closing? | There are %d documents with unsaved changes. Save changes before closing?
cs[0]: V %d dokumentu jsou neuložené změny. Uložit změny před zavřením?
cs[1]: V %d dokumentech jsou neuložené změny. Uložit změny před zavřením?
cs[2]: V %d dokumentech jsou neuložené změny. Uložit změny před zavřením?
cs[3]: V %d dokumentech jsou neuložené změny. Uložit změny před zavřením?

en: There is a tab with errors | There are %d tabs with errors
cs[0]: V kartě je chyba
cs[1]: Ve %d kartách jsou chyby
cs[2]: V %d kartách jsou chyby
cs[3]: V %d kartách jsou chyby

en: There is not enough disk space to save the file. Please free some disk space and try again.
cs: Pro uložení souboru není dostatek místa na disku. Uvolněte prosím nějaké místo a zkuste to znovu.

en: There was a problem opening the file %s.
cs: Došlo k problému při otevírání souboru %s.

en: There was an error displaying the help.
cs: Při zobrazování nápovědy došlo k chybě.

en: This accelerator is already bound to %s
cs: Tato klávesová zkratka je již přiřazena k %s

en: This file (%s) is already open in another pluma window.
cs: Tento soubor (%s) je již otevřen v jiném okně aplikace Pluma.

en: This is not a valid Tab trigger. Triggers can either contain letters or a single (non-alphanumeric) character like: {, [, etc.
cs: Toto není platný tabulátorový spouštěč. Spouštěče mohou obsahovat buď písmena nebo jeden (ne-alfanumerický) znak jako jsou: {, [, apod.

en: This value determines what files get filtered from the file browser. Valid values are: none (filter nothing), hidden (filter hidden files), binary (filter binary files) and hidden_and_binary (filter both hidden and binary files).
cs: Tato hodnota určuje, které soubory budou vyfiltrovány z prohlížeče souborů. Platné hodnoty jsou: none (nic nevyfiltruje), hidden (vyfiltruje skryté soubory), binary (vyfiltruje binární soubory) a hidden_and_binary (vyfiltruje jak skryté, tak binární soubory).

en: Title
cs: Název

en: Toolbar Buttons Style
cs: Styl tlačítek panelu nástrojů

en: Toolbar is Visible
cs: Lišta nástrojů je zobrazena

en: Top margin in pixels
cs: Horní okraj v pixelech

en: Turkish
cs: Turecké

en: Type a new accelerator
cs: Stiskněte novou klávesovou zkratku

en: Type a new accelerator, or press Backspace to clear
cs: Stiskněte novou klávesovou zkratku, nebo ji vymažte stisknutím Backspace

en: Type a new shortcut
cs: Stiskněte novou klávesovou zkratku

en: Type a new shortcut, or press Backspace to clear
cs: Stiskněte novou klávesovou zkratku, nebo ji vymažte stisknutím Backspace

en: Typeface bold
cs: Řez písma bold

en: Typeface italic
cs: Řez písma italic

en: Typeface slanted
cs: Řez písma slanted

en: Typeface type
cs: Řez písma type

en: Unable to find the object '%s' inside file %s.
cs: Nelze najít objekt „%s“ uvnitř souboru %s.

en: Unable to open UI file %s. Error: %s
cs: Nelze otevřít soubor „%s“ s uživatelským rozhraním. Chyba: %s

en: Unbreakable text
cs: Text bez lámání řádků

en: Underlined text style
cs: Styl podtrženého textu

en: Undo the last action
cs: Vrátit zpět poslední akci

en: Unexpected error: %s
cs: Neočekávaná chyba: %s

en: Unknown
cs: Neznámo

en: Unordered list
cs: Neseřazený seznam

en: Unsaved Document %d
cs: Neuložený dokument %d

en: Untitled documents only
cs: Jen nepojmenované dokumenty

en: Up
cs: Výš

en: Use %s highlight mode
cs: Použít režim zvýrazňování %s

en: Use Default Font
cs: Používat výchozí písmo

en: Use Spaces
cs: Použít mezery

en: Use image map
cs: Používat mapu obrázku

en: Use system fixed width font
cs: Použít systémové písmo s pevnou šířkou

en: Use the _selected format
cs: Použít _vybraný formát

en: User dictionary:
cs: Uživatelský slovník:

en: Value
cs: Hodnota

en: Value interpretation
cs: Interpretace hodnoty

en: Variable or program argument
cs: Proměnná nebo parametr programu

en: Vertical cell alignment
cs: Svislé zarovnání buněk

en: Vertical space
cs: Svislé místo

en: Vertical space (deprecated)
cs: Svislá mezera (zastaralé)

en: Vietnamese
cs: Vietnamské

en: View
cs: Zobrazování

en: View folder in file manager
cs: Zobrazit složku ve správci souborů

en: Visited link color
cs: Barva navštíveného odkazu

en: Visited link color (deprecated)
cs: Barva navštíveného odkazu (zastaralé)

en: Western
cs: Západní

en: When inserting date/time...
cs: Při vkládání data a času…

en: Whether pluma should automatically save modified files after a time interval. You can set the time interval with the "Autosave Interval" option.
cs: Zda má pluma automaticky ukládat změněné soubory po stanoveném časovém intervalu. Časový interval lze nastavit volbou „Interval pro automatické ukládání“.

en: Whether pluma should create backup copies for the files it saves. You can set the backup file extension with the "Backup Copy Extension" option.
cs: Jestli má pluma vytvářet záložní kopie souborů při jejich uložení. Ve volbě „Přípona záložní kopie“ můžete nastavit příponu těchto záložních souborů.

en: Whether pluma should display line numbers in the editing area.
cs: Jestli má pluma zobrazovat čísla řádků v editační oblasti.

en: Whether pluma should display the overview map for the document.
cs: Zda má pluma zobrazit přehledovou mapu dokumentu.

en: Whether pluma should display the right margin in the editing area.
cs: Jestli má pluma zobrazovat v editační oblasti pravý okraj.

en: Whether pluma should enable automatic indentation.
cs: Zda má pluma povolit automatické odsazování.

en: Whether pluma should enable syntax highlighting.
cs: Jestli má pluma povolit zvýrazňování syntaxe.

en: Whether pluma should highlight all the occurrences of the searched text.
cs: Jestli má pluma zvýrazňovat všechny výskyty vyhledaného textu.

en: Whether pluma should highlight the bracket matching the selected one.
cs: Zda má pluma zvýrazňovat závorky, které si navzájem odpovídají.

en: Whether pluma should highlight the current line.
cs: Jestli má pluma zvýrazňovat aktuální řádek.

en: Whether pluma should include a document header when printing documents.
cs: Má-li být vložena hlavička dokumentu při jeho tisku.

en: Whether pluma should insert spaces instead of tabs.
cs: Jestli má pluma vkládat mezery místo tabulátorů.

en: Whether pluma should print syntax highlighting when printing documents.
cs: Jestli má pluma tisknout zvýraznění syntaxe při tisku dokumentů.

en: Whether pluma should restore the previous cursor position when a file is loaded.
cs: Má-li pluma po otevření souboru zobrazit kurzor v stejném místě jako před uzavřením souboru.

en: Whether pluma should show newlines in the editor window.
cs: Zda má pluma zobrazit nové řádky v okně editoru.

en: Whether pluma should show not breaking spaces in the editor window: 'show-none' no showing; 'show-trailing' showing only trailing spaces; 'show-all' showing all spaces.
cs: Zda má pluma v okně editoru zobrazovat nedělitelné mezery: „show-none“ nezobrazuje se; „show-trailing“ zobrazují se pouze koncové mezery; „show-all“ zobrazují se všechny mezery.

en: Whether pluma should show spaces in the editor window: 'show-none' no showing; 'show-trailing' showing only trailing spaces; 'show-all' showing all spaces.
cs: Zda má pluma zobrazovat mezery v okně editoru: „show-none“ nezobrazuje se; „show-trailing“ zobrazují se pouze koncové mezery; „show-all“ zobrazují se všechny mezery.

en: Whether pluma should show tabs in the editor window: 'show-none' no showing; 'show-trailing' showing only trailing spaces; 'show-all' showing all spaces.
cs: Zda má pluma zobrazovat tabulátory v okně editoru: „show-none“ nezobrazuje se; „show-trailing“ zobrazují se pouze koncové tabulátory; „show-all“ zobrazují se všechny tabulátory.

en: Whether the bottom panel at the bottom of editing windows should be visible.
cs: Má-li být viditelný spodní panel pod editační oblastí.

en: Whether the document will get a background pattern painted.
cs: Zda se má na pozadí dokumentu vykreslovat nějaký vzor.

en: Whether the side pane at the left of editing windows should be visible.
cs: Zda má být viditelný postranní panel nalevo od editačního okna.

en: Whether the status bar at the bottom of editing windows should be visible.
cs: Má-li být viditelná stavová lišta pod editační oblastí.

en: Whether the toolbar should be visible in editing windows.
cs: Má-li pluma zobrazovat v editačních oknech stavový panel.

en: Whether to use the system's default fixed width font for editing text instead of a font specific to pluma. If this option is turned off, then the font named in the "Editor Font" option will be used instead of the system font.
cs: Má-li být pro upravovaný text použito výchozí písmo systému místo písma specifického pro aplikaci Pluma. Je-li tato volba vypnuta, bude místo systémového písma použito písmo z volby „Písmo editoru“.

en: Width
cs: Šířka

en: Words
cs: Slov

en: Writable VFS schemes
cs: Zapisovatelná schémata VFS

en: XHTML 1.0 - Tags
cs: XHTML 1.0 - Tagy

en: XSLT - Axes
cs: XSLT - Osy

en: XSLT - Elements
cs: XSLT - Elementy

en: XSLT - Functions
cs: XSLT - Funkce

en: XUL - Tags
cs: XUL - Tagy

en: You are trying to save the file on a read-only disk. Please check that you typed the location correctly and try again.
cs: Pokoušíte se soubor uložit na disk určený pouze pro čtení. Zkontrolujte prosím, že jste umístění napsali správně, a zkuste to znovu.

en: You can also choose another character encoding and try again.
cs: Můžete také vybrat jiné kódování znaků a zkusit to znovu.

en: You do not have the permissions necessary to open the file.
cs: Nemáte oprávnění potřebná k otevření souboru.

en: You do not have the permissions necessary to save the file. Please check that you typed the location correctly and try again.
cs: Nemáte oprávnění pro uložení souboru. Zkontrolujte prosím, že jste umístění napsali správně, a zkuste to znovu.

en: You must be inside a word to run this command
cs: Pro spuštění tohoto příkazu musíte být uvnitř slova

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Pluma; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA
cs: Spolu s Plumou byste měli obdržet kopii GNU General Public License; pokud ne, napište Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA

en: Zoom 1:1
cs: Zvětšení 1:1

en: Zoom the page in
cs: Zvětšit stránku

en: Zoom the page out
cs: Zmenšit stránku

en: Zoom to fit the whole page
cs: Zvětšení, aby se celá stránka vešla

en: [FILE...]
cs: [SOUBOR…]

en: _About
cs: O _aplikaci

en: _Add
cs: Při_dat

en: _Add...
cs: Přid_at...

en: _Always autocheck
cs: _Vždy povolit automatickou kontrolu

en: _Applicability:
cs: _Použitelnost:

en: _Autocheck Spelling
cs: _Automaticky kontrolovat pravopis

en: _Autosave files every
cs: Automaticky _ukládat soubory každých

en: _Body:
cs: _Tělo:

en: _Bottom Pane
cs: _Spodní panel

en: _Cancel
cs: _Zrušit

en: _Cancel Logout
cs: Zr_ušit odhlášení

en: _Check Spelling...
cs: _Zkontrolovat pravopis…

en: _Clear Highlight
cs: _Zrušit zvýrazňování

en: _Close
cs: Zavřít

en: _Close All
cs: _Zavřít vše

en: _Close Preview
cs: _Zavřít náhled

en: _Configure Spell Checker plugin...
cs: _Konfigurace pluginu pro kontrolu pravopisu...

en: _Contents
cs: _Obsah

en: _Copy
cs: _Kopírovat

en: _Delete
cs: _Smazat

en: _Description
cs: _Popis

en: _Display line numbers
cs: Zobrazovat čísla řá_dků

en: _Document Statistics
cs: _Statistika dokumentu

en: _Documents
cs: _Dokumenty

en: _Drop targets:
cs: _Vynechat cíle:

en: _Edit
cs: _Upravit

en: _Edit:
cs: _Upravit:

en: _Enable automatic indentation
cs: Povolit _automatické odsazování

en: _Encoding
cs: _Kódování

en: _Error color:
cs: Barva ch_yby:

en: _File
cs: _Soubor

en: _Filter
cs: _Filtr

en: _Find
cs: _Najít

en: _Find...
cs: _Hledat…

en: _Fullscreen
cs: Přes _celou obrazovku

en: _Help
cs: _Nápověda

en: _Highlight Mode
cs: _Režim zvýrazňování

en: _Ignore
cs: _Ignorovat

en: _Ignore All
cs: _Ignorovat vše

en: _Ignore case
cs: _Ignorovat velikost písmen

en: _Incremental Search...
cs: _Inkrementální hledání…

en: _Input:
cs: V_stup:

en: _Insert
cs: _Vložit

en: _Invert Case
cs: _Invertovat velikost písmen

en: _Leave Fullscreen
cs: _Opustit celou obrazovku

en: _Line numbers:
cs: Čísl_a řádků:

en: _Match Case
cs: _Rozlišovat velikost písmen

en: _Match Filename
cs: _Zadejte název souboru

en: _Match case
cs: Rozlišovat velikost pís_men

en: _More...
cs: Ví_ce…

en: _Move to New Window
cs: Přes_unout do nového okna

en: _Move to Trash
cs: Přesunout do _koše

en: _Never autocheck
cs: _Nikdy neprovádět automatickou kontrolu

en: _New
cs: _Nový

en: _New Folder
cs: _Nová složka

en: _Next Document
cs: _Další dokument

en: _Next Location
cs: _Další umístění

en: _Number every
cs: Čís_lo každých

en: _Open
cs: _Otevřít

en: _Open terminal here
cs: _Otevřít zde terminál

en: _Open...
cs: _Otevřít…

en: _Output:
cs: _Výstup:

en: _Parse escape sequences (e.g. 
    )
cs: _Prohlédnout escape sekvence (např. 
    )

en: _Parse escape sequences (e.g. \n)
cs: _Prohlédnout escape sekvence (např. \n)

en: _Paste
cs: V_ložit

en: _Preview
cs: _Náhled

en: _Previous Document
cs: _Předchozí dokument

en: _Previous Location
cs: _Předchozí umístění

en: _Print...
cs: _Tisk…

en: _Prompt for a format
cs: Ze_ptat se na formát

en: _Quit
cs: _Ukončit

en: _Redo
cs: Zn_ovu

en: _Reload
cs: _Znovu načíst

en: _Remember autocheck by document
cs: _Zapamatovat si automatickou kontrolu dokumentu

en: _Remove
cs: Odeb_rat

en: _Rename
cs: _Přejmenovat

en: _Replace
cs: _Nahradit

en: _Replace...
cs: Nah_radit…

en: _Restore Default Fonts
cs: _Obnovit výchozí písma

en: _Retry
cs: _Znovu

en: _Reverse order
cs: _Obrácené pořadí

en: _Revert
cs: V_rátit

en: _Save
cs: _Uložit

en: _Save All
cs: Uložit _vše

en: _Save:
cs: U_ložit:

en: _Search
cs: _Hledat

en: _Search for:
cs: _Vyhledat:

en: _Set root to active document
cs: _Nastavit kořen podle aktivního dokumentu

en: _Shortcut Key:
cs: _Klávesová zkratka:

en: _Snippets:
cs: Úr_yvky:

en: _Sort
cs: _Seřadit

en: _Spelling Suggestions...
cs: Návrhy pravopi_su…

en: _Statusbar
cs: _Stavový řádek

en: _Suggestions:
cs: Návr_hy:

en: _Tab trigger:
cs: _Tabulátorový spouštěč:

en: _Tab width:
cs: Šířka _tabulátorů:

en: _Title Case
cs: Začátky _slov velkými písmeny

en: _Toolbar
cs: _Lišta nástrojů

en: _Tools
cs: Nás_troje

en: _Tools:
cs: Nás_troje:

en: _Undo
cs: _Zpět

en: _Update
cs: _Aktualizovat

en: _Use custom format
cs: Použít vlastní _formát

en: _Use the system fixed width font (%s)
cs: Po_užít systémové písmo s pevnou šířkou (%s)

en: _View
cs: _Zobrazit

en: _View Folder
cs: _Zobrazit složku

en: _Wrap Around
cs: Přecházet přes _okraj

en: _Wrap around
cs: P_okračovat od začátku

en: _minutes
cs: _minut

en: action
cs: činnosti

en: ancestor
cs: předek

en: ancestor-or-self
cs: předek-nebo-self

en: attribute
cs: atribut

en: browser
cs: prohlížeč

en: button
cs: tlačítko

en: caption
cs: titulek

en: checkbox
cs: zaškrtávací políčko

en: child
cs: syn

en: column
cs: sloupek

en: columns
cs: sloupce

en: command
cs: příkaz

en: comment
cs: komentář

en: conditions
cs: podmínky

en: content
cs: obsah

en: copy
cs: kopírovat

en: count
cs: počet

en: current
cs: proud

en: descendant
cs: potomek

en: descendant-or-self
cs: potomek-nebo-self

en: description
cs: popisek

en: directory
cs: adresář

en: document
cs: dokument

[ctx: editor-font]
en: 'Monospace 12'
cs: Monospace 12

en: element
cs: prvek

en: false
cs: nepravda

en: file
cs: soubor

en: following
cs: následující

en: following-sibling
cs: následující-sourozenec

en: grid
cs: mřížka

en: label
cs: popisek

en: lang
cs: jazyk

[ctx: language]
en: Default
cs: Výchozí

[ctx: language]
en: Unknown (%s)
cs: Neznámý (%s)

en: lines
cs: řádků

en: member
cs: člen

en: menu
cs: nabídka

en: menubar
cs: lišta nabídek

en: message
cs: zpráva

en: name
cs: jméno

en: namespace
cs: prostor jmen

en: node
cs: uzel

en: number
cs: číslo

en: of
cs: z

en: output
cs: výstup

en: page
cs: stránka

en: parent
cs: rodič

en: pluma cannot find the file. Perhaps it has recently been deleted.
cs: pluma nemůže soubor najít. Možná byl nedávno smazán.

en: pluma cannot handle %s locations in write mode. Please check that you typed the location correctly and try again.
cs: pluma neumí používat umístění %s v režimu zápisu. Zkontrolujte prosím, že jste zadali umístění správně, a zkuste to znovu.

en: pluma cannot handle %s locations.
cs: pluma nemůže zpracovat umístění %s.

en: pluma cannot handle this location in write mode. Please check that you typed the location correctly and try again.
cs: pluma nemůže zpracovat umístění  v režimu pro zápis. Zkontrolujte prosím, že jste umístění napsali správně, a zkuste to znovu.

en: pluma cannot handle this location.
cs: pluma nemůže zpracovat toto umístění.

en: pluma could not back up the old copy of the file before saving the new one. You can ignore this warning and save the file anyway, but if an error occurs while saving, you could lose the old copy of the file. Save anyway?
cs: Editor pluma nemohl zálohovat starou kopii souboru před uložením nové. Můžete toto varování ignorovat a přesto soubor uložit, ale pokud při ukládání dojde k chybě, mohli byste ztratit starou kopii souboru. Přesto uložit?

en: pluma has not been able to detect the character encoding.
cs: Editor pluma nebyl schopen zjistit kódování znaků.

en: pluma opened this instance of the file in a non-editable way. Do you want to edit it anyway?
cs: Aplikace Pluma otevřela tento soubor pouze pro čtení. Chcete jej přesto upravovat?

en: position
cs: Pozice

en: preceding
cs: předcházející

en: preceding-sibling
cs: předcházející-sourozenec

en: preferences
cs: předvolby

[ctx: print-font-body-pango]
en: 'Monospace 9'
cs: Monospace 9

[ctx: print-font-header-pango]
en: 'Sans 11'
cs: Sans 11

[ctx: print-font-numbers-pango]
en: 'Sans 8'
cs: Sans 8

en: row
cs: řádek

en: rows
cs: řádky

en: script
cs: skript

en: scrollbar
cs: posuvník

en: separator
cs: oddělovač

en: sort
cs: řadit

en: statusbar
cs: stavová lišta

en: string
cs: řetězec

en: stylesheet
cs: stylopis

en: tab
cs: karta

en: tabs
cs: karty

en: template
cs: šablona

en: text;editor;MATE;tabs;highlighting;code;multiple;files;pluggable;
cs: text;textový;editor;MATE;karty;zvýraznění;kód;více;soubory;souborů;zásuvné;zásuvný;

en: toolbar
cs: nástrojová lišta

en: toolbox
cs: nástroje

en: tree
cs: strom

en: true
cs: pravda

en: variable
cs: proměnná

en: window
cs: okno

en: word
cs: slovo
