remmina - en to cs translation catalogue (535 entries)

en: %d password changed. | %d passwords changed.
cs[0]: %d heslo změněno.
cs[1]: %d hesla změněna.
cs[2]: %d hesel změněno.

en: %s You may need to install, and use Gnome Shell Extension Appindicator
cs: %s Možná bude nutné nainstalovat a používat rozšíření Gnome Shell Appindicator

en: %s You may need to install, and use KStatusNotifierItem
cs: %s Možná bude nutné nainstalovat a používat KStatusNotifierItem

en: %s You may need to install, and use XApp Status Applet
cs: %s Možná bude nutné nainstalovat a používat stavový applet aplikace XApp

en: %s You may need to install, and use XEmbed SNI Proxy
cs: %s Možná bude nutné nainstalovat a používat XEmbed SNI Proxy.

en: %s and Remmina has built-in (compiled) support for libappindicator.
cs: %s a Remmina má vestavěnou (zkompilovanou) podporu pro libappindicator.

en: %s not supported natively by your Desktop Environment. libappindicator will try to fallback to GtkStatusIcon/xembed
cs: %s není nativně podporováno vaším desktopovým prostředím. libappindicator se pokusí vrátit k GtkStatusIcon/xembed

en: %s your desktop does support it
cs: %s váš počítač to podporuje

en: (%s: %i): Can't validate setting '%s' since 'value' or 'gfe' are NULL!
cs: (%s: %i): Nelze ověřit nastavení „%s“, protože „value“ nebo „gfe“ jsou NULL!

en: (%s: %i): Can't validate user input since 'setting_name_to_validate', 'value' or 'gfe' are NULL!
cs: (%s: %i): Nelze ověřit uživatelský vstup, protože 'setting_name_to_validate', 'value' nebo 'gfe' jsou NULL!

en: - or protocol://username:encryptedpassword@host:port
cs: - nebo protocol://username:encryptedpassword@host:port

en: /path/to/command -opt1 arg %h %u %t -opt2 %U %p %g
cs: /popis/umisteni/prikazu -volba1 argument %h %u %t -volba2 %U %p %g

en: 0 — Windows 7 compatible
cs: 0 — kompatibilní s Windows 7

en: 256 colours (8 bpp)
cs: 256 barev (8 bpp)

en: 2600 (Windows XP), 7601 (Windows Vista/7), 9600 (Windows 8 and newer)
cs: 2600 (Windows XP), 7601 (Windows Vista/7), 9600 (Windows 8 a novější)

en: <Auto-detect>
cs: <Automatické zjišťování>

en: <None>
cs: <Žádné>

en: <big><b>Remmina Snap package</b></big>
    
    <span>
    Remmina is running on your system as a Snap package.
    Some Remmina functions need to be set up to work properly.
    </span>
cs: <big><b>Remmina jako SNAP balíček</b></big>
    
    <span>
    Zdá se, že Remmina je na vašem systému spuštěná jako SNAP balíček.
    Některé funkce Remmina proto potřebují váš ruční zásah, aby fungovaly správně
    </span>

en: <big>Permissions</big>
cs: <big>Oprávnění</big>

en: <big>Snap settings</big>
cs: <big>Zapojit se</big>

en: <big>Supported formats
    • server
    • server[:port]
    VNC additional formats
    • ID:repeater ID number
    • unix:///path/socket.sock</big>
cs: <big>Podporované formáty
    - server
    - server[:port]
    Další formáty VNC
    - ID:ID číslo opakovače
    - unix:///path/socket.sock</big>

en: <big>Supported formats
    • server
    • server[:port]
    • username@server[:port] (SSH protocol only)</big>
cs: <big>Podporované formáty
    - server
    - server[:port]
    - username@server[:port] (pouze protokol SSH)</big>

en: <big>• command in PATH args %h
    • /path/to/foo -options %h %u
    • %h is substituted with the server name
    • %t is substituted with the SSH server name
    • %u is substituted with the username
    • %U is substituted with the SSH username
    • %p is substituted with Remmina profile name
    • %g is substituted with Remmina profile group name
    • %d is substituted with local date and time in ISO 8601 format
    Do not run in background if you want the command to be executed before connecting.
    </big>
cs: <big>• příkaz v PATH argumenty %h
    • /popis/umisteni/neceho -options %h %u
    • za %h je dosazen název serveru
    • za %t je dosazen název SSH serveru
    • za %u je dosazeno uživatelské jméno
    • za %U je dosazeno uživatelské jméno pro SSH
    • za %p je dosazen název Remmina profilu
    • za %g je dosazen název skupiny Remmina profilu
    • za %d je dosazeno lokální datum a čas ve formátu dle normy ISO 8601
    Nespouštějte na pozadí, pokud chcete aby příkaz byl vykonán před připojením.
    </big>

en: <span weight='bold' size='larger'>Multi Password Changer</span>
cs: <span weight='bold' size='larger'>Hromadná změna hesel</span>

en: About
cs: O programu

en: Accept certificate?
cs: Přijmout certifikát?

en: Accept changed certificate?
cs: Přijmout změněný certifikát?

en: Add
cs: Přidat

en: Add a column displaying any notes associated with a connection.
cs: Přidat sloupec zobrazující poznámky přidané k připojení.

en: Address is too long for UNIX socket_path: %s
cs: Adresa je příliš dlouhá pro UNIX socket_path: %s

en: Advanced
cs: Pokročilé

en: Advanced setting for high latency links:
    Adjusts the connection timeout. Use if your connection times out.
    The highest possible value is 600000 ms (10 minutes).
cs: Pokročilá nastavení pro spojení s dlouhou prodlevou:
    Upravte délku časového limitu nekomunikace spojení – použijte pokud u spojení narážíte na selhání z důvodů časového limitu.
    Nejvyšší možná hodnota je 600000 ms (10 minut)

en: After connecting
cs: Po připojení

en: All Files
cs: Všechny Soubory

en: Allow key modifiers
cs: Dovolit modifikátory kláves

en: Alt+
cs: Alt +

en: Are you sure to delete the selected files on server?
cs: Opravdu chcete označené soubory na serveru smazat?

en: Are you sure you want to cancel the file transfer in progress?
cs: Opravdu chcete probíhající přenos souboru zrušit?

en: Are you sure you want to close %i active connections in the current window?
cs: Opravdu chcete zavřít %i aktivních připojení ve stávajícím okně?

en: Are you sure you want to close this last active connection?
cs: Opravdu chcete zavřít toto poslední aktivní připojení?

en: Are you sure you want to delete the selected files?
cs: Opravdu chcete smazat označené soubory?

en: Are you sure you want to delete “%s”?
cs: Opravdu chcete „%s“ smazat?

en: Are you sure you want to fully quit Remmina?
     This will close any active connections.
cs: Jste si jisti, že chcete ukončit Remminu?
     Zavřou se tím všechna aktivní spojení.

en: Assign a destination port.
cs: Přiřadit cílový port.

en: Assistance Mode
cs: Režim pomoci

en: Attempt to connect in assistance mode
cs: Pokusit se připojit v režimu pomoci

en: Auditing log
cs: Auditní protokol

en: Authentication type
cs: Typ ověření

en: Auto-detect
cs: Zjistit automaticky

en: Auto-start this profile
cs: Spouštět tento profil automaticky

en: Automatic (32 bpp) (Server chooses its best format)
cs: Automaticky (32 bpp) (Server zvolí nejlepší formát)

en: Automatic negotiation
cs: Vyjednat automaticky

en: Automatically accept all fingerprints and certificates
cs: Automaticky přijímat všechny otisky a certifikáty

en: Awaiting incoming SSH connection on port %i…
cs: Čekání na příchozí SSH spojení na portu %i…

en: Basic
cs: Základní

en: Before connecting
cs: Před připojením

en: Behavior
cs: Chování

en: Bold colour
cs: Normální barvy

en: Browse the network to find a %s server
cs: Procházet síť a najít server %s

en: Bug Description
cs: Popis chyby

en: Bug Title
cs: Nadpis chyby

en: By protocol
cs: Podle protokolů

en: CA CRL File
cs: Soubor se seznamem zneplatněných certifikátů, vydaných cert. autoritou

en: CA Certificate File
cs: Soubor s certifikátem cert. autority

en: CAUTION: Pasted text will be sent as a sequence of key-codes as if typed on your local keyboard.
    
      • For best results use same keyboard settings for both, client and server.
    
      • If client-keyboard is different from server-keyboard the received text can contain wrong or erroneous characters.
    
      • Unicode characters and other special characters that can't be translated to local key-codes won’t be sent to the server.
cs: UPOZORNĚNÍ: Vložený text bude odeslán jako posloupnost klávesových kódů, jak by byl napsán na vaší klávesnici
    
      • Pro nejlepší výsledky používejte stejné nastavení klávesnice na obou stranách, klientovi i serveru.
    
      • Pokud je klientská klávesnice jiná než serverová, může přijatý text obsahovat nesprávné či chybné znaky.
    
      • Znaky Unicode a další zvláštní znaky, které nelze přeložit na klávesové kódy místní klávesnice, nebudou na server odeslány.

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Cannot connect to local port %i.
cs: Není možné se připojit k místnímu portu %i.

en: Cannot connect to the RDP server “%s”.
cs: Nedaří se připojit k RDP serveru „%s“.

en: Cannot connect to the “%s” RDP server.
cs: Nedaří se připojit k RDP serveru „%s“.

en: Certificate details:
cs: Podrobnosti o certifikátu:

en: Change
cs: Změnit

en: Change security settings
cs: Nastavení kvality

en: Chat with %s
cs: Chat s %s

en: Choose a Remote Desktop Server
cs: Vybrat RDP server

en: Choose a colour scheme file. Usually available in /usr/share/remmina/theme. https://github.com/mbadolato/iTerm2-Color-Schemes has more details.
cs: Zvolte soubor se schématem barev. Obvykle k dispozici v /usr/share/remmina/theme. Podrobnosti viz https://github.com/mbadolato/iTerm2-Color-Schemes.

en: Choose a file to upload
cs: Zvolte soubor, který nahrát

en: Choose download location
cs: Zvolte kam stahovat

en: Clicking "Submit" will send this to Remmina's GitLab page and automatically create a new issue on the issue tracker.
cs: Kliknutím na „Odeslat“ se toto hlášení odešle na GitLab stránku Remminy a automaticky se založí nový záznam ve sledování chyb.

en: Client Certificate File
cs: Soubor s certifikátem klienta

en: Client Certificate Key
cs: Klíč k certifikátu klienta

en: Close
cs: Zavřít

en: Collapse all
cs: Sbalit vše

en: Colour theme
cs: Barevné schéma

en: Configure the available resolutions
cs: Nastavit dostupná rozlišení

en: Configure the keystrokes
cs: Nastavit stisky kláves

en: Confirm before closing multiple tabs
cs: Potvrzovat před zavíráním více záložek

en: Confirm password
cs: Potvrďte heslo

en: Connect
cs: Připojit

en: Connect either to a desktop described in a file (.remmina or a filetype supported by a plugin) or a supported URI (RDP, VNC, SSH or SPICE)
cs: Připojit se buď k ploše popsané v souboru (.remmina nebo typu souboru podporovanému zásuvným modulem) nebo podporované URI (RDP, VNC, SSH nebo SPICE)

en: Connect to a desktop described in a file (.remmina or a filetype supported by a plugin)
cs: Připojit se k ploše popsané v souboru (.remmina nebo typ podporovaný zásuvným modulem)

en: Connect to remote desktops through the applet menu
cs: Připojovat se ke vzdáleným plochám prostřednictvím nabídky miniaplikace

en: Connect via SSH from a new terminal
cs: Připojit prostřednictvím SSH z nového terminálu

en: Connected to %s:%d via SSH
cs: Připojování k %s:%d prostřednictvím SSH

en: Connecting to %s via SSH…
cs: Připojování k „%s“ prostřednictvím SSH…

en: Connecting to UNIX socket failed: %s
cs: Připojení k UNIX soketu se nezdařilo: %s

en: Connecting to “%s” via SSH…
cs: Připojování k „%s“ prostřednictvím SSH…

en: Connecting to “%s”…
cs: Připojování k „%s“…

en: Connection profile security
cs: Zabezpečení profilu připojení

en: Copy
cs: Kopírovat

en: Copy (host+C)
cs: Kopírovat (host+C)

en: Could not access the RDP server “%s”.
    Account disabled.
cs: Přístup k RDP serveru „%s“ se nezdařil.
    Účet je zakázán.

en: Could not access the RDP server “%s”.
    Account expired.
cs: Přístup k RDP serveru „%s“ se nezdařil.
    Platnost účtu skončila.

en: Could not access the RDP server “%s”.
    Account locked out.
cs: Přístup k RDP serveru „%s“ se nezdařil.
    Účet je zamknutý.

en: Could not access the RDP server “%s”.
    Account restricted.
cs: Přístup k RDP serveru „%s“ se nezdařil.
    Účet má omezení.

en: Could not access the RDP server “%s”.
    Change user password before connecting.
cs: Přístup k RDP serveru „%s“ se nezdařil.
    Je třeba, aby si uživatel před připojením změnil heslo.

en: Could not access the RDP server “%s”.
    Insufficient user privileges.
cs: Přístup k RDP serveru „%s“ se nezdařil.
    Uživatel nemá dostatečná oprávnění.

en: Could not access the RDP server “%s”.
    Password expired.
cs: Přístup k RDP serveru „%s“ se nezdařil.
    Platnost hesla skončila.

en: Could not authenticate automatically with SSH agent. %s
cs: Nedaří se automaticky ověřit pomocí veřejné části SSH klíče: %s

en: Could not authenticate automatically with public SSH key. %s
cs: Nedaří se automaticky ověřit pomocí veřejné části SSH klíče: %s

en: Could not authenticate using SSH certificate. %s
cs: Nepodařilo se ověřit pomocí certifikátu SSH. %s

en: Could not authenticate with SSH GSSAPI/Kerberos. %s
cs: Nedaří se ověřit pomocí SSH Kerberos/GSSAPI: %s

en: Could not authenticate with SSH password. %s
cs: Nepodařilo se ověřit pomocí SSH hesla: %s

en: Could not authenticate with TOTP/OTP/2FA. %s
cs: Nepodařilo se ověřit pomocí SSH hesla: %s

en: Could not authenticate with automatic public SSH key. %s
cs: Nedaří se ověřit pomocí veřejné části SSH klíče: %s

en: Could not authenticate with keyboard-interactive. %s
cs: Nedaří se ověřit pomocí veřejné části SSH klíče: %s

en: Could not authenticate with public SSH key. %s
cs: Nedaří se ověřit pomocí veřejné části SSH klíče: %s

en: Could not authenticate, attempting reconnection…
cs: Ověření se nebylo úspěšné. Zkouší se připojit znovu…

en: Could not bind server socket to local port.
cs: Nedaří se navázat soket serveru na místní port.

en: Could not check list of known SSH hosts. %s
cs: Nepodařilo se zkontrolovat seznam známých SSH hostitelů: %s

en: Could not connect to SSH tunnel. %s
cs: Nepodařilo se připojit k SSH tunelu: %s

en: Could not create PTY device.
cs: Nedaří se vytvořit zařízení pseudoterminálu.

en: Could not create SFTP session. %s
cs: Nedaří se vytvořit SFTP relaci: %s

en: Could not create channel. %s
cs: Nepodařilo se vytvořit kanál: %s

en: Could not create socket.
cs: Nedaří se vytvořit soket.

en: Could not create the file “%s” on the server. %s
cs: Soubor „%s“ se nedaří na serveru vytvořit: %s

en: Could not create the file “%s”.
cs: Nepodařilo se vytvořit soubor „%s“.

en: Could not create the folder “%s” on the server. %s
cs: Složku „%s“ se nedaří na serveru vytvořit: %s

en: Could not create the folder “%s”.
cs: Nepodařilo se vytvořit složku „%s“.

en: Could not delete “%s”. %s
cs: Nepodařilo se smazat „%s“: %s

en: Could not fetch checksum of the public SSH key. %s
cs: Nepodařilo se stáhnout si kontrolní součet pro veřejnou část SSH klíče: %s

en: Could not fetch public SSH key. %s
cs: Nepodařilo se stáhnout si veřejnou část SSH klíče: %s

en: Could not fetch the server's public SSH key. %s
cs: Nedaří se získat veřejnou část SSH klíče serveru: %s

en: Could not find the address for the RDP server “%s”.
cs: Nedaří se zjistit adresu pro RDP server „%s“.

en: Could not find the file “%s”.
cs: Nedaří se najít soubor „%s“.

en: Could not listen to local port.
cs: Nedaří se očekávat spojení na místním portu.

en: Could not open channel. %s
cs: Nepodařilo se otevřít kanál: %s

en: Could not open the file “%s” on the server. %s
cs: Nedaří se otevřít soubor „%s“ na serveru. %s

en: Could not open the file “%s”.
cs: Nedaří se otevřít soubor „%s“.

en: Could not open the folder “%s”. %s
cs: Nedaří se otevřít složku „%s“. %s

en: Could not poll SSH channel. %s
cs: Nedaří se dotazovat (poll) SSH kanál: %s

en: Could not read SSH channel in a non-blocking way. %s
cs: Nedaří se číst z SSH kanálu tak, aby nedocházelo k blokování: %s

en: Could not read from the folder. %s
cs: Nedaří se číst ze složky: %s

en: Could not read from tunnel listening socket. %s
cs: Nedaří se číst ze soketu, na kterém tunel očekává spojení: %s

en: Could not request port forwarding. %s
cs: Nepodařilo se vyžádat si přeposílání portů: %s

en: Could not request shell. %s
cs: Nedaří se vyžádat si shell: %s

en: Could not run command. %s
cs: Nedaří se spustit příkaz: %s

en: Could not run the “%s” command on the SSH server (status = %i).
cs: Nedaří se spustit příkaz „%s“ na SSH serveru (stav = %i).

en: Could not save the file “%s”.
cs: Nedaří se uložit soubor „%s“.

en: Could not send data to tunnel listening socket. %s
cs: Nedaří se odeslat data na soket, na kterém tunel očekává spojení: %s

en: Could not start SFTP session. %s
cs: Nedaří se zahájit SFTP relaci: %s

en: Could not start X2Go session.
cs: Nepodařilo se spustit relaci X2Go.

en: Could not start X2Go session…
cs: Nepodařilo se spustit relaci X2Go…

en: Could not start pthread.
cs: Nepodařilo se inicializovat pthread.

en: Could not write to SSH channel. %s
cs: Nedaří se zapsat do SSH kanálu: %s

en: Could not write to the file “%s” on the server. %s
cs: Soubor „%s“ se nedaří zapsat na serveru: %s

en: Couldn't validate user input. %s
cs: Nepodařilo se ověřit zadání od uživatele. %s

en: Create new connection profile
cs: Vytvořit nový profil připojení

en: Creating UNIX socket failed: %s
cs: Vytvoření UNIX soketu se nezdařilo: %s

en: Creation, editing, copying, and deletions require the Remmina password
cs: Vytváření, úpravy, kopírování a mazání vyžadují heslo Remminy

en: Ctrl+
cs: Ctrl +

en: Custom
cs: Uživatelsky určené

en: Debugging
cs: Ladění

en: Decrease font size (host+Page Down)
cs: Zmenšit velikost písma (host+Page Down)

en: Default
cs: Výchozí

en: Default settings saved.
cs: Výchozí nastavení uloženo.

en: Default view
cs: Výchozí režim zobrazení

en: Delete
cs: Odstranit

en: Delete files on server
cs: Smazat soubory na serveru

en: Description
cs: Popis

en: Desktop orientation
cs: Orientace plochy

en: Disable anonymous statistics
cs: Vypnout anonymní statistiky

en: Disable news
cs: Vypnout novinky

en: Disable news from <a href="https://remmina.org" title="Remmina news site">remmina.org</a>
cs: Vypnout novinky z <a href="https://remmina.org" title="Stránky s novinkami v Remmina">remmina.org</a>

en: Disable stats
cs: Vypnout statistiky

en: Disable tip of the day
cs: Vypnout tipy dne

en: Disable toolbar
cs: Vypnout panel nástrojů

en: Disable tray icon
cs: Zakázat ikonu v oznamovací oblasti panelu

en: Disconnect
cs: Odpojit

en: Disconnected from %s via RDP
cs: Odpojeno od %s prostřednictvím RDP

en: Disconnected from %s:%d via SSH
cs: Odpojen od %s:%d prostřednictvím SSH

en: Disconnected from %s:%d via VNC
cs: Odpojeno od %s:%d prostřednictvím VNC

en: Disconnected from %s:%d via X2Go
cs: Odpojeno od %s:%d prostřednictvím X2Go

en: Discovered
cs: Objeveno

en: Do you trust the new public key?
cs: Důvěřujete novému veřejnému klíči?

en: Domain
cs: Doména

en: Double-click action
cs: Akce při dvojkliku

en: Download
cs: Stáhnout

en: Download from server
cs: Stáhnout si ze serveru

en: Duplicate current connection
cs: Zduplikovat stávající spojení

en: Dynamic resolution enforced aspec ratio
cs: Vynucený poměr stran dynamického rozlišení

en: Edit desktop connection described in file (.remmina or a filetype supported by plugin)
cs: Upravit připojení k ploše popsané v souboru (.remmina nebo typ podporovaný zásuvným modulem)

en: Email
cs: e-mail

en: Enable SSH tunnel
cs: Zapnout SSH tunel

en: Enable Service Discovery
cs: Zapnout objevování služeb

en: Enable extra hardening (disable closing confirmation, disable unsafe shortcut keys, hide tabs, hide search bar)
cs: Povolit dodatečné potvrzení (zakázat potvrzení zavření, zakázat nebezpečné klávesové zkratky, skrýt karty, skrýt vyhledávací panel)

en: Enable fullscreen
cs: Povolit celou obrazovku

en: Enabling this may help when the remote desktop looks scrambled
cs: Povolení může pomoci, pokud vypadá vzdálená obrazovka rozházeně

en: Encrypt a password
cs: Heslo zašifrovat

en: Enter RDP SmartCard PIN
cs: Zadejte PIN k čipové kartě RDP

en: Enter RDP authentication credentials
cs: Zadejte přihlašovací údaje pro RDP

en: Enter RDP gateway authentication credentials
cs: Zadejte přihlašovací údaje pro bránu do RDP

en: Enter TOTP/OTP/2FA code
cs: Zadejte kód TOTP/OTP/2FA

en: Enter certificate authentication files
cs: Vložte soubory pro ověřování certifikátem

en: Entry
cs: Záznam

en: Error: %s
cs: Chyba: %s

en: Every 1 min
cs: Každou minutu

en: Every 10 min
cs: Každých 10 minut

en: Every 3 min
cs: Každé 3 minuty

en: Every 5 min
cs: Každých 5 minut

en: Examples:
    To connect using an existing connection profile, use:
    
    	remmina -c FILE.remmina
    
    To quick connect using a URI:
    
    	remmina -c rdp://username@server
    	remmina -c rdp://domain\\username@server
    	remmina -c vnc://username@server
    	remmina -c vnc://server?VncUsername=username
    	remmina -c ssh://user@server
    	remmina -c spice://server
    
    To quick connect using a URI along with an encrypted password:
    
    	remmina -c rdp://username:encrypted-password@server
    	remmina -c vnc://username:encrypted-password@server
    	remmina -c vnc://server?VncUsername=username\&VncPassword=encrypted-password
    
    To encrypt a password for use with a URI:
    
    	remmina --encrypt-password
    
    To update username and password and set a different resolution mode of a Remmina connection profile, use:
    
    	echo "username\napassword" | remmina --update-profile /PATH/TO/FOO.remmina --set-option username --set-option resolution_mode=2 --set-option password
cs: Příklady:
    Pro připojení pomocí existujícího profilu připojení použijte:
    
    	remmina -c FILE.remmina
    
    Pro rychlé připojení pomocí URI:
    
    	remmina -c rdp://uživatelské-jméno@server
    	remmina -c rdp://doména\\uživatelské-jméno@server
    	remmina -c vnc://uživatelské-jméno@server
    	remmina -c vnc://server?VncUsername=uživatelské-jméno
    	remmina -c ssh://uživatelské-jméno@server
    	remmina -c spice://server
    
    Rychlé připojení pomocí URI spolu se zašifrovaným heslem:
    
    	remmina -c rdp://uživatelské-jméno:zašifrované-heslo@server
    	remmina -c vnc://uživatelské-jméno:zašifrované-heslo@server
    	remmina -c vnc://server?VncUsername=uživatelské-jméno\&VncPassword=zašifrované-heslo
    
    Šifrování hesla pro použití s URI:
    
    	remmina --encrypt-password
    
    Pro aktualizaci uživatelského jména a hesla a nastavení jiného režimu rozlišení profilu připojení Remmina použijte:
    
    	echo "uživatelské-jméno\nheslo" | remmina --update-profile /CESTA/K/NĚCO.remmina --set-option username --set-option resolution_mode=2 --set-option password

en: Execute a Command
cs: Vykonat příkaz

en: Executing external commands…
cs: Spouštění externích příkazů…

en: Expand all
cs: Rozbalit vše

en: Export
cs: Exportovat

en: FILE
cs: SOUBOR

en: Failed to delete files!
cs: Soubory se nepodařilo smazat!

en: File
cs: Soubor

en: File downloaded
cs: Soubor stažen

en: Filename
cs: Název souboru

en: Fill client window when scaled
cs: Při změně měřítka zobrazení vyplnit okno klienta

en: Find text (host+G)
cs: Hledat text (host+G)

en: Fingerprint automatically accepted
cs: Automatické přijetí otisku

en: Fingerprint:
cs: Otisk:

en: Force tight encoding
cs: Vynutit přísnější enkódování

en: FreeRDP log filters
cs: Stupeň podrobností záznamu událostí ve FreeRDP

en: Full path of an existing folder
cs: Úplná cesta k existujícímu adresáři

en: Function entering and leaving
cs: Začátek a konec funkcí

en: GFX RFX Progressive (32 bpp)
cs: GFX RFX progresivní (32 bpp)

en: General
cs: Obecné

en: General settings
cs: Obecná nastavení

en: Go to home folder
cs: Přejít do domovské složky

en: Go to parent folder
cs: Přejít na nadřazenou složku

en: Grab all keyboard events
cs: Zabrat si veškeré stisky kláves

en: Group
cs: Skupina

en: GtkTreePath 'path' describes a non-existing row!
cs: GtkTreePath 'path' označuje neexistující řádek!

en: High colour (15 bpp)
cs: High color (15 bpp)

en: High colour (16 bpp)
cs: High color (16 bpp)

en: High performance broadband
cs: Vysoce výkonné širokopásmové připojení

en: Home
cs: Domů

en: Homepage
cs: Domovská stránka

en: Hyper+
cs: Hyper +

en: Import
cs: Naimportovat

en: Include Debug Data
cs: Zahrnout ladicí data

en: Include System Info
cs: Zahrnout systémové informace

en: Increase font size
cs: Zvětšit velikost písma

en: Increase font size (host+Page Up)
cs: Zvětšit velikost písma (host+Page Up)

en: Input is invalid.
cs: Zadání není platné.

en: Install
cs: Nainstalovat

en: Install the %s protocol plugin first.
cs: Nejprve nainstalujte zásuvný modul pro protokol %s.

en: Intermediate (+64 MiB RAM)
cs: Střední (+64 MiB RAM)

en: Internal error.
cs: Vnitřní chyba.

en: Issuer:
cs: Vydavatel:

en: Keep aspect ratio when scaled
cs: Při změně měřítka zachovat poměr stran

en: Keep window from closing if not disconnected by Remmina
cs: Bránit v zavření okna, pokud se neodpojila Remmina

en: Keyboard
cs: Klávesnice

en: Keyboard interactive login, TOTP/OTP/2FA
cs: Interaktivní přihlášení pomocí klávesnice, TOTP/OTP/2FA

en: Keyboard mapping
cs: Mapování klávesnice

en: Keystrokes
cs: Stisky kláves

en: Kill process on disconnect
cs: Při odpojení zabít proces

en: Label1,Label2
cs: Štítek1,Štítek2

en: Labels
cs: Štítky

en: Language Wrapper
cs: „Obalovací vrstva pro jazyk“ je obalovací vrstva pro zásuvné moduly napsané v jiných jazycích (v tomto kontextu Python)

en: Last used
cs: Naposledy použito

en: Listening on port %i for an incoming %s connection…
cs: Očekává se na portu %i příchozí spojení %s…

en: Local
cs: Místní

en: Local SSH port
cs: Místní SSH port

en: Lock the aspect ratio when dynamic resolution is enabled:
    
      • The aspect ratio should be entered as a decimal number, e.g. 1.777
      • 16:9 corresponds roughly to 1.7777, 4:3 corresponds roughly to 1.333
      • The default value of 0 does not enforce any aspect ratio
cs: Uzamknout poměr stran, když je povoleno dynamické rozlišení:
    
      • Poměr stran by měl být uveden jako desetinné číslo, např. 1,777
      • 16:9 zhruba odpovídá 1,7777, 4:3 zhruba odpovídá 1.333
      • Výchozí hodnota 0 nevynucuje žádný poměr stran

en: Lost connection to the RDP server “%s”.
cs: Spojení s RDP serverem „%s“ ztraceno.

en: Low performance broadband
cs: Širokopásmové připojení s nízkým výkonem

en: Lower level protocol info, packet level
cs: Nízkoúrovňové informace protokolu na úrovni paketů

en: Make Remmina your default remote desktop client
cs: Nastavit aplikaci Remmina jako výchozího klienta vzdálené plochy

en: Master password
cs: Hlavní heslo

en: Match _entire word only
cs: Shoda pouze s _celým slovem

en: Match as _regular expression
cs: Shoda jako _regulární výraz

en: Menu
cs: Nabídka

en: Meta+
cs: Meta +

en: Minimize window
cs: Minimalizovat okno

en: Modified
cs: Změněno

en: Modify connection profile (requires --set-option)
cs: Pozměnit profil připojení (vyžaduje také --set-option)

en: Move down
cs: Posunout dolů

en: Move up
cs: Posunout nahoru

en: Multi monitor
cs: Více monitorů

en: Multi password changer
cs: Nástroj pro hromadnou změnu hesel

[ctx: Multi password changer]
en: Select
cs: Vybrat

[ctx: Multi password changer table]
en: Domain\Username
cs: Doména\Uživatelské_jméno

[ctx: Multi password changer table]
en: Group
cs: Skupina

[ctx: Multi password changer table]
en: Name
cs: Název

en: Name
cs: Název

en: Name/Username:
cs: Jméno/uživatelské jméno:

en: Neither the 'dialog' nor 'treeview' parameters are initialized! At least one of them must be given.
cs: Nebyl inicializován ani jeden z parametrů „dialog“ a „treeview“! Musí být zadán alespoň jeden z nich.

en: Network connection type
cs: Nový profil připojení

en: Network status: fully online
cs: Stav sítě: plně online

en: Network status: offline
cs: Stav sítě: offline

en: New Connection
cs: Nové připojení

en: New fingerprint:
cs: Nový otisk:

en: No
cs: Ne

en: No clipboard sync
cs: Nesynchronizovat obsah schránky

en: No logging at all
cs: Vůbec nezaznamenávat

en: No saved SSH password supplied. Asking user to enter it.
cs: Nebylo poskytnuto žádné uložené heslo pro SSH. Vyzývám uživatele k jeho zadání.

en: No username found. Asking user to enter it.
cs: Nebylo nalezeno žádné uživatelské jméno. Vyzývám uživatele k jeho zadání.

en: Notes
cs: Poznámky

en: Number of seconds to keep password valid for
cs: Počet sekund, jak dlouho se heslo drží platné

en: Off
cs: Vypnout

en: Old fingerprint:
cs: Původní otisk:

en: Only save generated screenshots, don't copy them to clipboard.
cs: Vytvořené snímky obrazovky pouze ukládat, nekopírovat je do schránky.

en: Open Main Window
cs: Otevřít hlavní okno

en: Open SFTP transfer…
cs: Otevřít SFTP přenos…

en: Open connection
cs: Otevřít připojení

en: Open in web browser
cs: Otevřít ve webovém prohlížeči

en: Open the Remmina main window
cs: Otevřít hlavní okno aplikace Remmina

en: Options for redirection of audio input:
      • [sys:<sys>,][dev:<dev>,][format:<format>,][rate:<rate>,]
        [channel:<channel>] Audio input (microphone)
      • sys:pulse
      • format:1
      • sys:oss,dev:1,format:1
      • sys:alsa
cs: Volby pro přesměrování zvukového výstupu:
      • [sys:<sys>,][dev:<dev>,][format:<formát>,][rate:<bit_rychlost>,]
        [channel:<kanál>] Audio input (microphone)
      • format:1
      • sys:oss,dev:1,format:1
      • sys:alsa

en: Override pre-set VNC encodings
cs: Přepsat přednastavenou kvalitu kódování VNC

en: Overriding the pre-set VNC encoding quality:
    
      • “Poor (fastest)” sets encoding to “copyrect zlib hextile raw”
      • “Medium” sets encoding to “tight zrle ultra copyrect hextile zlib corre rre raw”
      • “Good” sets encoding to “tight zrle ultra copyrect hextile zlib corre rre raw”
      • “Best (slowest)” sets encoding to “copyrect zrle ultra zlib hextile corre rre raw”
cs: Přepsat přednastavenou kvalitu kódování VNC:
    
      • „Nejhorší (nejrychlejší)“ nastaví kódování na „copyrect zlib hextile raw“
      • „Střední“ nastaví kódování na „tight zrle ultra copyrect hextile zlib corre rre raw“
      • „Dobré“ nastaví kódování na „tight zrle ultra copyrect hextile zlib corre rre raw“
      • „Nejlepší (nejpomalejší)“ nastaví kódování na „copyrect zrle ultra zlib hextile corre rre raw“

en: Overwrite
cs: Přepsat

en: Overwrite all files
cs: Přepsat všechny soubory

en: PROTOCOL
cs: PROTOKOL

en: Parameter 'custom_data' is not fully initialized!
cs: Parametr 'custom_data' není inicializován!

en: Parameter 'custom_data' is not initialized!
cs: Parametr 'custom_data' není inicializován!

en: Parse ~/.ssh/config
cs: Zpracovat ~/.ssh/config

en: Password
cs: Heslo

en: Password for private SSH key
cs: Heslo pro soukromou část SSH klíče

en: Password to unlock private key
cs: Heslo pro odemčení soukromé části klíče

en: Paste
cs: Vložit

en: Paste (host+V)
cs: Vložit (host+V)

en: Paste system info in the Remmina debugging window
cs: Vložit systémové informace do ladicího okna Remminy

en: Permission
cs: Oprávnění

en: Picking a terminal colouring file replaces the file:
cs: Vyberte soubor s barvami pro terminál

en: Please enter format 'widthxheight'.
cs: Zadejte ve formátu „šířkaxvýška“.

en: Please wait…
cs: Počkejte prosím…

en: Plugin
cs: Zásuvný modul

en: Plugin %s is not registered.
cs: Zásuvný modul %s není registrován.

en: Plugin Download
cs: Stažení zásuvného modulu

en: Plugins
cs: Zásuvné moduly

en: Plugins relying on GtkSocket can't run in a Wayland session.
    For more info and a possible workaround, please visit the Remmina wiki at:
    
    https://gitlab.com/Remmina/Remmina/-/wikis/GtkSocket-feature-is-not-available-in-a-Wayland-session
cs: Zásuvné moduly závisející na GtkSocketech nelze spouštět v sezení Wayland.
    Více informací a možné řešení je uvedeno na Remmina wiki na
    
    https://gitlab.com/Remmina/Remmina/-/wikis/GtkSocket-feature-is-not-available-in-a-Wayland-session

en: Preference
cs: Předvolby

en: Preferences
cs: Předvolby

en: Prevent screenshots from entering clipboard
cs: Zamezit kopírování snímků obrazovky do schránky

en: Progress
cs: Průběh

en: Protocol
cs: Protokol

en: Public SSH key cannot be imported. %s
cs: Veřejný klíč SSH se nepodařilo naimportovat: %s

en: Public key (automatic)
cs: Veřejný klíč (automaticky)

en: Quick Connect
cs: Rychlé připojení

en: Quit
cs: Ukončit

en: RDP Files
cs: RDP Soubory

en: Rare conditions or warnings
cs: Zřídka se vyskytující situace nebo varování

en: Recent lists cleared.
cs: Seznamy nedávno použitých vymazány.

en: Reconnect attempts number
cs: Počet pokusů o opětovné připojení

en: Redirect local audio output
cs: Přesměrovat místní mikrofon

en: Refresh
cs: Obnovit

en: Refresh current folder
cs: Načíst stávající složku znovu

en: Remember last view for each connection
cs: U každého připojení zapamatovat posledně použitý režim zobrazení

en: Remmina Applet
cs: Miniaplikace Remmina

en: Remmina Kiosk
cs: Kiosek Remmina

en: Remmina Remote Desktop Client
cs: Klient vzdálené plochy Remmina

en: Remmina Report Bug
cs: Hlášení chyby v Remmině

en: Remmina VNC listener Plugin
cs: Zásuvný modul Remmina pro příjem VNC spojení

en: Remmina couldn't export.
cs: Remmina nemohla exportovat.

en: Remmina debugging window
cs: Ladicí okno Remminy

en: Remmina does not log all output statements. Turn on more verbose output by using "G_MESSAGES_DEBUG=remmina" as an environment variable.
    More info available on the Remmina wiki at:
    https://gitlab.com/Remmina/Remmina/-/wikis/Usage/Remmina-debugging
cs: Remmina nezaznamenává všechny výstupní příkazy. Chcete-li povolit podrobnější výstup, použijte jako proměnnou prostředí "G_MESSAGES_DEBUG=remmina"
    Více informací je k dispozici na Reminna wiki na:
    https://gitlab.com/Remmina/Remmina/-/wikis/Usage/Remmina-debugging

en: Remote
cs: Vzdálený

en: Remote Connection Profile
cs: Nový profil připojení

en: Report Bug
cs: Nahlásit chybu

en: Require password to connect or edit the profile
cs: Vyžadovat heslo pro připojení nebo úpravu profilu

en: Require to modify
cs: Vyžadovat pro úpravy

en: Resetting passwords, please wait…
cs: Resetují se hesla, čekejte prosím…

en: Resize the window to fit in remote resolution
cs: Upravit velikost okna dle vzdáleného rozlišení

en: Resolution
cs: Rozlišení

en: Resolutions
cs: Rozlišení

en: Resume
cs: Pokračovat

en: Resume all file transfers
cs: Znovu spustit všechny přenosy souborů

en: SFTP - Secure File Transfer
cs: SFTP – Zabezpečený přenos souborů

en: SSH Authentication
cs: Ověřování se pro SSH

en: SSH Proxy Command
cs: Příkaz pro SSH proxy

en: SSH Tunnel
cs: SSH tunel

en: SSH X11 Forwarding
cs: SSH X11 přeposílání

en: SSH certificate cannot be copied into the private SSH key. %s
cs: Certifikát SSH nelze zkopírovat do soukromého klíče SSH. %s

en: SSH certificate cannot be imported. %s
cs: Certifikát SSH nelze importovat. %s

en: SSH certificate file
cs: Soubor s SSH certifikátem

en: SSH credentials
cs: přihlašovací údaje pro SSH

en: SSH identity file
cs: soubor s SSH identitou

en: SSH identity file not selected.
cs: Soubor s SSH klíčem doposud nebyl nastaven.

en: SSH log level
cs: Úroveň záznamu událostí SSH

en: SSH options
cs: Volby pro SSH

en: SSH password
cs: Heslo pro SSH

en: SSH private key credentials
cs: SSH pověřovací údaje privátního klíče

en: SSH private key file
cs: Soubor se soukromým SSH klíčem

en: SSH tunnel credentials
cs: přihlašovací údaje pro SSH tunel

en: SSH tunnel private key credentials
cs: pověřovací údaje privátního klíče k SSH tunelu

en: Same server at port %i
cs: Stejný server na portu %i

en: Satellite
cs: Satelit

en: Save as Default
cs: Uložit jako výchozí

en: Save password
cs: Uložit heslo

en: Save session to file
cs: Uložit relaci do souboru

en: Screenshot
cs: Snímek obrazovky

en: Screenshot taken
cs: Snímek pořízen

en: Scrolled fullscreen
cs: Celá obrazovka s posuvníky

en: Search
cs: Hledat

en: Search for next occurrence
cs: Hledání dalšího výskytu

en: Search for previous occurrence
cs: Hledání předchozího výskytu

en: Secret
cs: Tajemství

en: Select All (host+A)
cs: Vybrat vše (host+A)

en: Select a folder
cs: Vyberte složku

en: Select all
cs: Vybrat všechny

en: Select the connection profile.
cs: Vybrat profil připojení.

en: Selection criteria
cs: Kritéria výběru

en: Send Ctrl+Alt+_F1
cs: Poslat Ctrl+Alt+_F1

en: Send Ctrl+Alt+_F10
cs: Poslat Ctrl+Alt+_F10

en: Send Ctrl+Alt+_F11
cs: Poslat Ctrl+Alt+_F11

en: Send Ctrl+Alt+_F12
cs: Poslat Ctrl+Alt+_F12

en: Send Ctrl+Alt+_F2
cs: Poslat Ctrl+Alt+_F2

en: Send Ctrl+Alt+_F3
cs: Poslat Ctrl+Alt+_F3

en: Send Ctrl+Alt+_F4
cs: Poslat Ctrl+Alt+_F4

en: Send Ctrl+Alt+_F5
cs: Poslat Ctrl+Alt+_F5

en: Send Ctrl+Alt+_F6
cs: Poslat Ctrl+Alt+_F6

en: Send Ctrl+Alt+_F7
cs: Poslat Ctrl+Alt+_F7

en: Send Ctrl+Alt+_F8
cs: Poslat Ctrl+Alt+_F8

en: Send Ctrl+Alt+_F9
cs: Poslat Ctrl+Alt+_F9

en: Send clipboard as keystrokes
cs: Odeslat schránku jako stisky kláves

en: Send clipboard content as keystrokes
cs: Odesílání obsahu schránky jako stisknutí kláves

en: Send-clipboard
cs: Poslat schránku

en: Sensitive (+1 GiB, ~2014 CPU)
cs: Citlivé (+1 GiB, ~2014 CPU)

en: Server name or IP address
cs: Název nebo IP adresa serveru

en: Set and use a secret key to protect Remmina from unauthorized use.
cs: Nastavit a používat tajný klíč chránící Remminu před nedovoleným užitím.

en: Set new password
cs: Nastavit nové heslo

en: Set one or more profile settings, to be used with --update-profile
cs: Nastavit jedno a více nastavení profilu, pro použití s --update-profile

en: Show 'About'
cs: Zobrazit dialog s informacemi o aplikaci

en: Show Hidden Files
cs: Zobrazit skryté soubory

en: Show bold text in bright colors
cs: Tučný text ukazovat jasnými barvami

en: Show preferences
cs: Zobrazit předvolby

en: Show the application version
cs: Zobrazit verzi aplikace

en: Show version of the application and its plugins
cs: Zobrazit verzi aplikace a jejích zásuvných modulů

en: Size
cs: Velikost

en: Start in kiosk mode
cs: Spustit v režimu kiosku

en: Start in tray
cs: Spustit jako ikonu v oznamovací oblasti

en: Start-up
cs: Spuštění

en: Start-up path
cs: Spouštěný popis umístění

en: Start-up program
cs: Program při spouštění

en: StatusNotifier/Appindicator support in “
cs: Podpora StatusNotifier/Appindicator  v "

en: Step size for auto-scroll
cs: Velikost kroku pro automatické posouvání

en: Strong (+256 MiB, ~2009 CPU)
cs: Silné (+256 MiB, ~2009 CPU)

en: Subject:
cs: Předmět:

en: Submit
cs: Odeslat

en: Super+
cs: Super +

en: Switch tab pages
cs: Přepínat mezi panely

en: Terminal content saved in
cs: Obsah terminálu uložen v

en: Terminating X2Go sessions can take a moment.
cs: Ukončování X2Go sezení může chvíli trvat.

en: The Gateway passwords do not match
cs: Hesla pro bránu se neshodují

en: The certificate changed! Details:
cs: Certifikát byl změněn! Podrobnosti:

en: The file exists already
cs: Soubor už existuje

en: The file “%s” is corrupted, unreadable, or could not be found.
cs: Soubor „%s“ je poškozený, nečitelný nebo se ho nepodařilo nalézt.

en: The filename can use the following placeholders:
    
      • %h is substituted with the server name
      • %t is substituted with the SSH server name
      • %u is substituted with the username
      • %U is substituted with the SSH username
      • %p is substituted with Remmina profile name
      • %g is substituted with Remmina profile group name
      • %d is substituted with local date and time in ISO 8601 format
cs: V názvu souboru je možné použít následující dosazení:
    
    •  za %h je dosazen název serveru
    •  za %t je dosazen název SSH serveru
    •  za %u je dosazeno uživatelské jméno
    •  za %U je dosazeno uživatelské jméno pro SSH
    •  za %p je dosazen název Remmina profilu
    •  za %g je dosazen název skupiny Remmina profilu
    •  za %d je dosazeno lokální datum a čas ve formátu dle normy iso8601

en: The folder connection profiles are saved in, it defaults to the XDG_USER_DATA
cs: Složka do které jsou ukládány profily připojení, výchozí je XDG_USER_DATA

en: The following file already exists in the target folder:
cs: Následující soubor už v cílové složce existuje:

en: The latest successful connection attempt, or a pre-computed date
cs: Poslední úspěšný pokus o připojení nebo předem vypočtené datum.

en: The maximum number of reconnect attempts upon an RDP disconnect (default: 20)
cs: Maximální počet pokusů o opětovné připojení při odpojení RDP (výchozí: 20)

en: The multi password changer requires a secrecy plugin.
cs: Nástroj pro hromadnou změnu hesel potřebuje zásuvný modul secrecy (tajemství).

en: The multi password changer requires a secrecy service.
cs: Nástroj pro hromadnou změnu hesel potřebuje službu secrecy (tajemství).

en: The passwords do not match
cs: Do každé z kolonek pro heslo jste napsali něco jiného

en: The public SSH key changed!
cs: Veřejný SSH klíč byl změněn!

en: The server did not respond.
cs: Žádná odpověď od serveru.

en: The server is unknown. The public key fingerprint is:
cs: Neznámý server. Otisk veřejného klíče je:

en: The “%s” command is not available on the SSH server.
cs: Příkaz „%s“ není na SSH serveru k dispozici.

en: The “%s” server refused the connection.
cs: Server „%s“ odepřel připojení.

en: These are the encryption methods used by Remmina to store passwords.
    
    Except the "Weak" method, all the others are recommended, "Keystore" is the default, as it integrates with KDE/Plasma and GNOME.
    
    "Intermediate" doesn't use as much memory or processing power, and "Sensitive" is more secure, but uses +1 GiB of RAM and many CPU cycles.
cs: Toto jsou šifrovací metody používané Remminou pro ukládání hesel.
    
    S výjimkou metody „Slabé“ jsou všechny ostatní doporučené. Výchozí je „klíčenka“, integruje se na KDE/Plasma a GNOME.
    
    „Střední“ nepoužívá tolik paměti či výpočetního výkonu, „Citlivé“ je bezpečnější, ale používá +1 GiB RAM a mnoho cyklů procesoru.

en: This file contains the “Custom” terminal colour scheme selectable from the “Advanced” tab of terminal connections and editable in the “Terminal” tab in the settings.
cs: Tento soubor obsahuje „Uživatelsky určené“ schéma barev pro terminál, které lze vybrat na kartě „Upřesnit“ připojení terminálu a upravit na kartě „Terminál“ v nastavení.

en: This protocol does not support exporting.
cs: Tento protokol nepodporuje exportování.

en: This window can help you find connection problems.
    You can stop and start the logging at any moment using the On/Off switch.
    The stats button (Ctrl+T), can be useful to gather system info you may share when reporting a bug.
    There is more info about debugging Remmina on https://gitlab.com/Remmina/Remmina/-/wikis/Usage/Remmina-debugging
cs: Toto okno vám pomůže při řešení problémů s připojením.
    Zaznamenávání můžete kdykoliv spustit nebo zastavit pomocí přepínače.
    Tlačítko statistiky (Ctrl+T) se může hodit při získávání informací o systému, které můžete připojit do hlášení o chybě.
    Na stránce https://gitlab.com/Remmina/Remmina/-/wikis/Usage/Remmina-debugging najdete další informace k ladění Remminy.

en: Time in seconds before Remmina will lock the session and asks for a password again. Default: 300 Seconds.
cs: Čas v sekundách, po kterém Remmina uzamkne sezení a znovu požádá o heslo. Výchozí: 300 sekund.

en: Tip: Check the 'Save password' checkbox or manually input your X2Go username and password in the profile settings to store them for faster logins.
cs: Tip: Pro rychlejší přihlašování zaškrtněte políčko „Uložit heslo“ nebo ručně zadejte své uživatelské jméno a heslo X2Go v nastavení profilu, aby se uložily.

en: To enable access to some important features, like password saving in your keyring and RDP printer sharing, please open your software center and give the appropriate permissions to Remmina. As an alternative you can enter the following commands in a terminal window:
cs: Zdá se, že Remmina je ve vašem systému spouštěná ze SNAP balíčku. Pro povolení přístupu k některým důležitým funkcím, jako je například ukládání hesel do vaší klíčenky a RDP sdílení tiskáren, otevřete centrum softwaru a udělte aplikaci Remmina odpovídající oprávnění. Alternativně je možné použít terminál a do jeho okna zadat následující příkazy:

en: Toggle dynamic resolution update
cs: Vyp/zap. dynamickou aktualizaci rozlišení

en: Toggle fullscreen mode
cs: Vyp/zap. zobrazení na celou obrazovku

en: Toggle scaled mode
cs: Vyp/zap. režim změny měřítka zobrazení

en: Toggle search options
cs: Přepínání možností vyhledávání

en: Tool
cs: Nástroj

en: Tools
cs: Nástroje

en: Total %i item. | Total %i items.
cs[0]: Celkem %i položka.
cs[1]: Celkem %i položky.
cs[2]: Celkem %i položek.

en: True colour (24 bpp)
cs: True color (24 bpp)

en: True colour (32 bpp)
cs: True color (32 bpp)

en: Trust all certificates
cs: Přijmout všechny certifikáty

en: Tunnel via loopback address
cs: Tunel přes adresní smyčku

en: Turn off GStreamer overlay
cs: Vypnout klávesnici a myš na straně serveru

en: Turn off encryption
cs: Vypnout šifrování

en: Turn off scaling to avoid screenshot distortion.
cs: Aby zobrazení nebylo deformované, vypnout změnu měřítka.

en: Turn on plugin support
cs: Zapnout podporu zásuvných modulů

en: Type
cs: Typ

en: Type in SSH username and password.
cs: Zadejte uživatelské jméno a heslo pro SSH.

en: Unable to import:
    %s
cs: Nedaří se naimportovat:
    %s

en: Unexpected disconnect
cs: Neočekávané odpojení

en: Unlock
cs: Odemknout

en: Up
cs: Nahoru

en: Update framebuffer even when not visible
cs: Aktualizovat framebuffer i když není viditelný

en: Upload
cs: Nahrát

en: Upload folder
cs: Nahrát složku

en: Upload to server
cs: Nahrát na server

en: Use '%s' as subgroup delimiter
cs: Podskupiny oddělujte pomocí „%s“

en: Use client resolution
cs: Použít rozlišení klienta

en: Use default protocol (for --new)
cs: Použít výchozí protokol (pro --new)

en: Use default server name (for --new)
cs: Použít výchozí název serveru (pro --new)

en: Use initial window size
cs: Použít počáteční velikost okna

en: Use the current settings as the default for all new connection profiles
cs: Použít stávající nastavení jako výchozí pro všechny nové profily připojení

en: Used i.a. by terminal services in a smart card channel to distinguish client capabilities:
      • < 4034: Windows XP base smart card functions
      • 4034-7064: Windows Vista/7: SCardReadCache(),
        SCardWriteCache(), SCardGetTransmitCount()
      • >= 7065: Windows 8 and newer: SCardGetReaderIcon(),
        SCardGetDeviceTypeId()
cs: Použito např. terminálovými službami v SmartCard kanálu pro rozlišení schopností klienta:
      • < 4034: Windows XP základní smartcard funkce
      • 4034-7064: Windows Vista/7: SCardReadCache(), SCardWriteCache(), SCardGetTransmitCount()
      • >= 7065: Windows 8 a novější: SCardGetReaderIcon(), SCardGetDeviceTypeId()

en: User
cs: Uživatel

en: Username
cs: Uživatelské jméno

en: Using the «resolution» parameter in the Remmina preferences file is deprecated.
cs: Použití parametru "resolution" v souboru předvoleb Remmina je zastaralé.

en: Valid for
cs: Platnost

en: Verify password
cs: Potvrďte heslo

en: Version
cs: Verze

en: Viewport fullscreen mode
cs: Režim výřezu při zobrazení na celou obrazovku

en: Warning: The server has changed its public key. This means you are either under attack,
    or the administrator has changed the key. The new public key fingerprint is:
cs: VAROVÁNÍ: Server změnil svůj veřejný klíč. To znamená, že se buď někdo snaží podstrčit
    vám jiný stroj, nebo že správce toho pravého změnil klíč. Otisk nového veřejného klíče je:

en: Warning: This plugin requires GtkSocket, but this feature is unavailable in a Wayland session.
cs: Varování: Tento zásuvný modul vyžaduje GtkSocket, ale tato funkce není na Waylandu k dispozici.

en: X2Go plugin loaded.
cs: Zásuvný modul X2Go načten.

en: Yes
cs: Ano

en: You requested a H.264 GFX mode for the server “%s”, but your libfreerdp does not support H.264. Please use a non-AVC colour depth setting.
cs: Pro server „%s“ jste vyžádali režim H.264 GFX, ale vámi používaná knihovna libfreerdp nepodporuje H.264. Použijte ne-AVC nastavení hloubky barev.

en: _About
cs: O progr_amu

en: _Cancel
cs: _Zrušit

en: _Clear
cs: _Vyčistit

en: _Copy
cs: _Kopírovat

en: _Delete
cs: _Smazat

en: _Download
cs: _Stáhnout

en: _Match case
cs: _Shodná velikost

en: _Menu
cs: _Nabídka

en: _Paste
cs: _Vložit

en: _Preferences
cs: _Nastavení

en: _Quit
cs: U_končit

en: _Remove
cs: _Odstranit

en: _Save
cs: _Uložit

en: _Save and Connect
cs: _Uložit a připojit

en: _Select all
cs: _Vybrat vše

en: _Send
cs: Po_slat

en: _Tools
cs: Nás_troje

en: command %h %u %t %U %p %g --option
cs: příkaz %h %u %t %U %p %g --volba

en: http://address or https://address
cs: http://adresa nebo https://adresa

en: libsodium >= 1.9.0 is required to use Primary Password
cs: Aby bylo možné používat hlavní heslo, je potřeba libsodium >= 1.9.0

en: timeout in seconds (default 300)
cs: časový limit v sekundách (výchozí 300)
