Xfce Apps - en to cs translation catalogue (395 entries)

en: Adjustment:
cs: Zarovnání:

en: Advanced
cs: Pokročilá

en: All Files
cs: Všechny soubory

en: Always
cs: Vždy

en: Ambiguous-width characters:
cs: Znaky s neurčenou šířkou:

en: Appearance
cs: Vzhled

en: Appearance and Animation
cs: Vzhled a animace

en: Arabic
cs: Arabština

en: Armenian
cs: Arménština

en: Auto-detect
cs: Autodetekce

en: Automatically copy selection to clipboard
cs: Automaticky zkopírovat výběr do schránky

en: Background
cs: Pozadí

en: Background Color:
cs: Barva pozadí:

en: Background image
cs: Obrázek na pozadí

en: Backspace key generates:
cs: Klávesa Backspace generuje:

en: Baltic
cs: Pobaltské

en: Behavior
cs: Chování

en: Black on White
cs: Černá na bílé

en: Block
cs: Blok

en: C_ase sensitive
cs: Rozlišovat _velká a malá písmena

en: Cell spacing:
cs: Vzdálenosti buněk:

en: Celtic
cs: Keltské

en: Centered
cs: Vystředěný

en: Central European
cs: Středoevropské

en: Chinese Simplified
cs: Zjednodušená čínština

en: Chinese Traditional
cs: Tradiční čínština

en: Choose title color
cs: Nastavte barvu titulku

en: Clipboard
cs: Schránka

en: Close
cs: Zavřít

en: Close Other Ta_bs
cs: Zavřít _ostatní karty

en: Close T_ab
cs: Zavřít _kartu

en: Close _Window
cs: Zavřít _okno

en: Close all tabs?
cs: Zavřít všechny karty?

en: Close tab?
cs: Chcete zavřít kartu?

en: Close this tab
cs: Zavřít tuto kartu

en: Close window?
cs: Chcete zavřít okno?

en: Colors
cs: Barvy

en: Command
cs: Příkaz

en: Compatibility
cs: Kompatibilita

en: Compose Email
cs: Napsat e-mail

en: Configure Xfce Terminal
cs: Konfigurovat Terminál Xfce

en: Consider the following characters part of a word when double clicking:
cs: Považovat následující znaky při dvojitém kliknutí za část slova:

en: Context Menu
cs: Místní nabídka

en: Controls whether text in the terminal is allowed to blink when '\e[5m' escape codes are used.
cs: Určuje, zda bude text v terminálu moci blikat při použití escape kódů '\e[5m'

en: Copy
cs: Kopírovat

en: Copy Email Address
cs: Kopírovat e-mailovou adresu

en: Copy Link Address
cs: Kopírovat adresu odkazu

en: Copy _Input To All Tabs...
cs: Kopírovat _vstup do všech karet...

en: Copy _Input:
cs: Kopírovat _vstup:

en: Copy as _HTML
cs: Kopírovat jako _HTML

en: Copy input
cs: Kopírovat vstup

en: Copy to clipboard
cs: Zkopírovat do schránky

en: Copy to clipboard as HTML
cs: Zkopírovat do schránky jako HTML

en: Cursor
cs: Kurzor

en: Cursor blinks
cs: Blikání kurzoru

en: Cursor shape:
cs: Tvar kurzoru:

en: Custom Colors
cs: Vlastní barvy

en: Custom command:
cs: Vlastní _příkaz:

en: Cyrillic
cs: Cyrilice

en: Dark Pastels
cs: Tmavé pastely

en: Default (%s)
cs: Výchozí (%s)

en: Default character encoding
cs: Výchozí kódování znaků

en: Default geometry
cs: Výchozí nastavení geometrie

en: Delete key generates:
cs: Klávesa Delete generuje:

en: Disable dialog (can be re-enabled in the Preferences)
cs: Zakázat dialogové okno (lze povolit v Nastavení)

en: Disable for 15 minutes
cs: Zakázat na 15 minut

en: Disable for 5 minutes
cs: Zakázat na 5 minut

en: Disable until program restart
cs: Zakázat do restartu programu

en: Disabled
cs: Zakázaný

en: Display help contents
cs: Zobrazit obsah nápovědy

en: Display mismatch
cs: Displej neodpovídá

en: Do _not ask me again
cs: Příště se již _nedotazovat

en: Do not disable dialog
cs: Nezakazovat dialogové okno

en: Double Click
cs: Dvojité kliknutí

en: Down
cs: Dole

en: Drop-down
cs: Rozevírací

en: Drop-down Terminal
cs: Otevřít T_erminál

en: Duration:
cs: Doba trvání:

en: Dynamically-set title:
cs: _Dynamicky nastavitelný titulek:

en: Empty custom command in the terminal preferences
cs: Vyprázdní vlastní příkaz v předvolbách terminálu

en: Enable Hyperlinks
cs: Povolit odkazy

en: Enable support for hyperlinks.
cs: Povolit podporu pro hypertextové odkazy.

en: Enable this option to allow escape sequences such as '\e[1;35m' to switch text bright colors in addition to bold. If disabled, text color will remain intact.
cs: Tuto možnost povolte, abyste pomocí escape sekvence jako je např.  '\e[1;35m' umožnili zesvětlení textu, který je již tučný. Pokud je tato volba zakázána, barva textu zůstane nezměněna.

en: Enable this option to maximize newly created terminal windows.
cs: Povolte tuto možnost pro maximalizaci nově otevřených oken terminálu.

en: Enable this option to set a custom bold color. If disabled the text color will be used.
cs: Povolte tuto volbu pro nastavení barvy tučného textu. Pokud není povolena, použije se výchozí barva pro text.

en: Enable this option to set custom text and background colors for cursor. If disabled the background and text colors will be reversed.
cs: Povolte tuto volbu pro uživatelem nastavené barvy textu a pozadí kurzoru. Pokud volba není povolena, barvy textu budou obráceny.

en: Enable this option to show menubars in newly created terminal windows.
cs: Povolte tuto možnost pro zobrazení hlavního menu v nově vytvořených oknech terminálu.

en: Enable this option to show toolbar in newly created terminal windows.
cs: Povolte tuto volbu pro zobrazování panelů nástrojů v nově vytvořených oknech.

en: Enable this option to show window decorations around newly created terminal windows.
cs: Povolte tuto volbu pro zobrazování dekorací oken kolem nově vytvořených oken terminálu.

en: Enable this to allow applications running inside the terminal windows to use bold font.
cs: Povolte tuto volbu, abyste umožnili aplikacím spuštěným v oknech terminálu používat tučné písmo.

en: Enable this to use system-wide monospace font.
cs: Povolte tuto volbu pro použití systémového písma s pevnou šířkou znaků.

en: Enables you to press any key on the keyboard to scroll down the terminal to the command prompt.
cs: Způsobí posunutí obsahu okna terminálu na výzvu k příkazu po stisknutí libovolné klávesy.

en: Encoding
cs: Kódování

en: Enter the text to be copied to all tabs
cs: Vložte text ke zkopírování do všech karet

en: Enter the title for the current terminal tab
cs: Vložte název pro aktuální kartu terminálu

en: Erase TTY
cs: Vymazat TTY

en: Escape sequence
cs: Escape sekvence

en: Failed to create the regular expression
cs: Vytvoření regulárního výrazu se nepodařilo

en: Failed to execute child
cs: Spuštění procesu potomka se nezdařilo

en: Failed to open directory
cs: Nepodařilo se otevřít adresář

en: Failed to open the URL '%s'
cs: Nepodařilo se otevřít adresu URL '%s'

en: Failed to save terminal contents
cs: Uložení obsahu terminálu se nezdařilo

en: File:
cs: Soubor:

en: Filled
cs: Vyplněný

en: Find
cs: Najít

en: Find Ne_xt
cs: Najít _další

en: Find Pre_vious
cs: Najít _předchozí

en: Font
cs: Písmo

en: General
cs: Obecné

en: General Options
cs: Obecné

en: Georgian
cs: Gruzínština

en: Go to Tab 1
cs: Karta číslo 1

en: Go to Tab 2
cs: Karta číslo 2

en: Go to Tab 3
cs: Karta číslo 3

en: Go to Tab 4
cs: Karta číslo 4

en: Go to Tab 5
cs: Karta číslo 5

en: Go to Tab 6
cs: Karta číslo 6

en: Go to Tab 7
cs: Karta číslo 7

en: Go to Tab 8
cs: Karta číslo 8

en: Go to Tab 9
cs: Karta číslo 9

en: Goes after initial title
cs: Bude umístěn za původní titulek

en: Goes before initial title
cs: Bude umístěn před původní titulek

en: Greek
cs: Řečtina

en: Green on Black
cs: Zelená na černé

en: Hebrew
cs: Hebrejština

en: Height:
cs: Výška:

en: Help
cs: Nápověda

en: I-Beam
cs: Textový kurzor ve tvaru písmene I

en: If enabled, the app shortcut for 'xfce4-terminal --drop-down', which normally opens and closes the window, will give it focus if the option to keep the window open is checked.
cs: Pokud je povolena tato možnost, zkratka aplikace pro 'xfce4-terminal --drop-down', která normálně otevírá a zavírá okno, zajistí zaměření okna, pokud je zvolena možnost nechat okno otevřené.

en: Image Files
cs: Obrázky

en: Invalid argument for option "--dynamic-title-mode": %s
cs: Neplatný argument pro volbu "--dynamic-title-mode": %s

en: Isn't displayed
cs: Nebude zobrazen

en: Japanese
cs: Japonština

en: Keep window open when it loses focus
cs: Nechat okno otevřené i po ztrátě zaměření

en: Korean
cs: Korejština

en: Last _Active Tab
cs: Poslední _aktivní karta

en: Left
cs: Vlevo

en: Match _entire word only
cs: Pouze _celá slova

en: Match as _regular expression
cs: _Regulární výrazy

en: Misc
cs: Ostatní

en: Move Tab _Left
cs: Přesunout kartu do_leva

en: Move Tab _Right
cs: Přesunout kartu _doprava

en: Narrow
cs: Úzký

en: Never
cs: Nikdy

en: None (use solid color)
cs: Žádné (použít barevnou výplň)

en: Nordic
cs: Severské

en: OPTION
cs: VOLBA

en: On the left side
cs: Nalevo

en: On the right side
cs: Napravo

en: Opacity:
cs: Neprůhlednost:

en: Open Link
cs: Otevřít odkaz

en: Open T_erminal
cs: Otevřít T_erminál

en: Open _Tab
cs: Otevří_t kartu

en: Open a new terminal tab
cs: Otevře novou kartu terminálu

en: Open a new terminal window
cs: Otevře nové okno terminálu

en: Open the current directory
cs: Otevřít daný adresář

en: Open the preferences dialog
cs: Otevřít dialogové okno nastavení

en: Opening New Windows
cs: Otevření nových oken

en: Option "%s" requires specifying the color as its parameter
cs: Volba "%s" vyžaduje zadání barvy jako parametru

en: Option "--class" requires specifying the class name as its parameter
cs: Volba "--class" vyžaduje zadání názvu třídy jako parametru

en: Option "--command/-e" requires specifying the command to run as its parameter
cs: Volba "--command/-e" vyžaduje zadání příkazu ke spuštění jako jeho parametru

en: Option "--default-display" requires specifying the default X display as its parameter
cs: Volba "--default-display" vyžaduje zadání výchozího X displeje jako jeho parametru

en: Option "--default-working-directory" requires specifying the default working directory as its parameter
cs: Volba "--default-working-directory" vyžaduje zadání výchozího pracovního adresáře jako jeho parametru

en: Option "--display" requires specifying the X display as its parameter
cs: Volba "--display" vyžaduje zadání displeje X jako parametru

en: Option "--dynamic-title-mode" requires specifying the dynamic title mode as its parameter
cs: Volba "--dynamic-title-mode" vyžaduje zadání režimu dynamického titulku jako parametru

en: Option "--execute/-x" requires specifying the command to run on the rest of the command line separated from "--execute/-x"
cs: Volba "--execute/-x" vyžaduje zadání příkazu ke spuštění na zbytku příkazového řádku oddělené od "--execute/-x"

en: Option "--font" requires specifying the font name as its parameter
cs: Volba "--font" vyžaduje zadání názvu písma jako parametru

en: Option "--geometry" requires specifying the window geometry as its parameter
cs: Volba "--geometry" vyžaduje zadání geometrie okna jako jeho parametru

en: Option "--icon/-I" requires specifying an icon name or filename as its parameter
cs: Volba "--icon/-I" vyžaduje zadání názvu ikony nebo názvu souboru jako jeho parametru

en: Option "--initial-title" requires specifying the initial title as its parameter
cs: Volby "--initial-title" vyžaduje zadání úvodního titulku jako parametru

en: Option "--role" requires specifying the window role as its parameter
cs: Volba "--role" vyžaduje zadání úlohy okna jako jeho parametru

en: Option "--sm-client-id" requires specifying the unique session id as its parameter
cs: Volba "--sm-client-id" vyžaduje zadání identifikátoru relace (id) jako parametru

en: Option "--startup-id" requires specifying the startup id as its parameter
cs: Volba "--startup-id" vyžaduje zadání spouštěcího identifikátoru (id) jako parametru

en: Option "--title/-T" requires specifying the title as its parameter
cs: Volba "--title/-T" vyžaduje zadání titulku jako parametru

en: Option "--working-directory" requires specifying the working directory as its parameter
cs: Volba "--working-directory" vyžaduje zadání pracovního adresáře jako parametru

en: Option "--workspace" requires specifying the workspace number as its parameter
cs: Možnost "--workspace" vyžaduje určení pracovní plochy jako parametru

en: Option "--zoom" requires specifying the zoom (%d .. %d) as its parameter
cs: Volba "--zoom" vyžaduje zadání míry zvětšení (%d až %d) jako parametru

en: Other
cs: Jiné

en: Palette
cs: Paleta

en: Paste
cs: Vložit

en: Paste _Selection
cs: Vložit _výběr

en: Paste _Selection Alt
cs: Vložit _výběr

en: Paste clipboard
cs: Vložit obsah schránky

en: Paste from clipboard
cs: Vložit ze schránky

en: Paste selection
cs: Vložit výběr

en: Pasting this text to the terminal may be dangerous as it looks like some commands may be executed, potentially involving root access ('sudo').
cs: Vložení tohoto textu do terminálu může být nebezpečné, protože by se některé z obsažených příkazů mohly spustit a to potenciálně i s přístupovými právy správce systému (sudo).

en: Pasting this text to the terminal may be dangerous as it looks like some commands may be executed.
cs: Vložení tohoto textu do terminálu může být nebezpečné, protože by se některé z obsažených příkazů mohly spustit.

en: Please report bugs to <%s>.
cs: Hlášení o chybách posílejte na adresu <%s>.

en: Position
cs: Umístění

en: Pr_eferences...
cs: Př_edvolby…

en: Presets
cs: Předvolby

en: Replaces initial title
cs: Nahradí výchozí titulek

en: Reset
cs: Resetovat

en: Reset compatibility options to defaults
cs: Obnovit výchozí nastavení pro kompatibilitu

en: Reset tab activity indicator after
cs: Zrušit indikaci aktivity karty po

en: Right
cs: Napravo

en: Right click action:
cs: Akce pravého tlačítka myši:

en: Romanian
cs: Rumunština

en: Sa_ve Contents...
cs: Uložit ob_sah...

en: Save contents...
cs: Uložit obsah...

en: Scaled
cs: Přizpůsobený

en: Scroll on _Output
cs: Posunovat při _výstupu

en: Scroll one Page Down
cs: Posunout o stránku níže

en: Scroll one Page Up
cs: Posunout o stránku výše

en: Scroll one line Down
cs: Posunout o řádek níže

en: Scroll one line Up
cs: Posunout o řádek výše

en: Scrollback:
cs: Posun zpět:

en: Scrollbar is:
cs: Posuvník je:

en: Scrolling
cs: Posun

en: Search terminal contents
cs: Hledat v obsahu terminálu

en: See the %s man page for full explanation of the options above.
cs: Kompletní dokumentaci k volbám uvedeným výše, naleznete v manuálové stránce aplikace %s.

en: Select Preset
cs: Vybrat předvolbu

en: Select _All
cs: _Vybrat vše

en: Select this option to force Terminal to run a custom command instead of your shell when you open new terminals
cs: Výběrem této volby donutíte aplikaci Terminal, aby při otevírání nových terminálů spustila vlastní příkaz místo vašeho shellu

en: Select this option to force Terminal to run your shell as a login shell when you open new terminals. See the documentation of your shell for details about differences between running it as interactive shell and running it as login shell.
cs: Výběrem této volby donutíte aplikaci Terminal, aby zobrazovala přihlašovací rozhraní při otevření nových terminálů. Pro více informací o rozdílu mezi spuštěním jako interaktivní shell a login shell nahlédněte do dokumentace shellu.

en: Select this option to make new terminals (tabs or windows) use custom working directory. Otherwise, current working directory will be used.
cs: Výběrem této volby bude v nově otevřených terminálech (v kartách i oknech) použit vlastní pracovní adresář. V opačném případě bude použit aktuální pracovní adresář.

en: Send Signal
cs: Poslat signál

en: Set Title Co_lor...
cs: Nastavit ba_rvu titulku

en: Set _Encoding
cs: Nastavit _kódování

en: Shading:
cs: Stínování:

en: Shortcuts
cs: Klávesové zkratky

en: Show Menubar Temporarily
cs: Dočasně ukázat lištu nabídek

en: Show Window _Borders
cs: Zo_brazit okraje okna

en: Show _Menubar
cs: Zo_brazovat panel s nabídkou

en: Show _Toolbar
cs: Zobrazit _panel nástrojů

en: Show a dialog that allows one to edit text that is considered unsafe for pasting
cs: Zobrazí dialogové okno které umožní upravit text považovaný za nebezpečný pro vložení

en: Show unsafe paste dialog
cs: Zobrazit dialogové okno pro nebezpečné vkládání

en: Show/hide the menubar
cs: Skrýt/zobrazit panel nabídky

en: Show/hide the toolbar
cs: Zobrazit/Skrýt panely nástrojů

en: Show/hide the window decorations
cs: Zobrazit nebo skrýt dekorace oken

en: Solarized (dark)
cs: Solarizované (tmavé)

en: Solarized (light)
cs: Solarizované (světlé)

en: South-Eastern Europe
cs: Jihovýchodní Evropa

en: Stretched
cs: Roztažený

en: Switch to last active tab
cs: Přepnout na poslední aktivní kartu

en: Switch to next tab
cs: Přejde na následující kartu

en: Switch to previous tab
cs: Přejde se na předchozí kartu

en: T_abs
cs: K_arty

en: Tab Options
cs: Možnosti karty

en: Tab activity color:
cs: B_arva při aktivitě karty:

en: Tabs
cs: Karty

en: Terminal Emulator
cs: Emulátor terminálu

en: Terminal Preferences
cs: Nastavení aplikace Terminal

en: Text Color:
cs: Barva textu:

en: Text blinks:
cs: Text bliká:

en: Thai
cs: Thajština

en: The Xfce development team. All rights reserved.
cs: Tým vývojářů prostředí Xfce. Všechna právy vyhrazena.

en: The child process exited normally with status %d.
cs: Podřízený proces byl řádně dokončen se stavem %d.

en: The child process was aborted by signal %d.
cs: Podřízený proces byl ukončen signálem %d.

en: The child process was aborted.
cs: Podřízený proces byl ukončen.

en: The random color is based on the selected background color, keeping the same brightness.
cs: Náhodná barva je založena na vybrané barvě pozadí, ale zachovává stejný jas.

en: There are still processes running in some tabs.
    Closing this window will kill all of them.
cs: Na některých kartách jsou stále spuštěny procesy.
    Zavřením tohoto okna je všechny ukončíte.

en: There is still a process running.
    Closing this tab will kill it.
cs: Stále je spuštěn nějaký proces.
    Zavřením této karty jej ukončíte.

en: There is still a process running.
    Closing this window will kill it.
cs: Stále je spuštěn nějaký proces.
    Zavřením tohoto okna jej ukončíte.

en: These options may cause some applications to behave incorrectly.
    They are only here to allow you to work around certain applications
    and operating systems that expect different terminal behavior.
cs: Tyto volby mohou způsobit, že některé aplikace nebudou pracovat
    správně. Jsou tu pouze pro možnost obejití neočekávaného chování
    terminálu u některých aplikací a operačních systémů.

en: This controls whether scrollbar is drawn as an overlay (auto-hide) or not.
cs: Tato volby určuje, zda bude posuvník vykreslen jako překryvný prvek (automaticky skrývaný) nebo ne.

en: This controls whether scrolling "coasts" to a stop when releasing a touchpad or touchscreen.
cs: Ovládá, zda se posuv zastaví při uvolnění touchpadu nebo dotykové obrazovky.

en: This controls whether the terminal will have no limits on scrollback.
cs: Tato volba určuje, zda bude historie terminálu neomezená.

en: This option controls whether the cursor will be blinking or not.
cs: Tato volba určuje, zda bude kurzor blikat.

en: This option controls whether the terminal will scroll down automatically whenever new output is generated by the commands running inside the terminal.
cs: Tato volba určuje, zda bude obsah terminálu automaticky posunován při generování výstupu programu spuštěného v terminálu.

en: This window has %d tabs open. Closing this window
    will also close all its tabs.
cs: V okně je otevřeno %d karet. Zavřením
    tohoto okna budou zavřeny také všechny jeho karty.

en: Tiled
cs: Dlážděný

en: Title
cs: Titulek

en: Toggle Drop-down Terminal
cs: Přepnout drop-down terminál

en: Toggle fullscreen mode
cs: Přepnout do režimu celé obrazovky

en: Toggle read-only mode
cs: Přepnout režim pouze pro čtení

en: Toggle scroll on output
cs: Přepnout posunování při výstupu

en: Transparent Background
cs: Průhledné pozadí

en: Turkish
cs: Turecké

en: Unable to determine your login shell.
cs: Nelze zjistit vaše uživatelské jméno.

en: Unable to parse color: %s
cs: Nelze zpracovat barvu: %s

en: Underline
cs: Podtržený

en: Unknown option "%s"
cs: Neznámá volba "%s"

en: Unknown option "-%c"
cs: Neznámá volba "-%c"

en: Untitled
cs: Bez názvu

en: Up
cs: Nahoře

en: Usage:
cs: Použití:

en: User id mismatch
cs: ID uživatele neodpovídá

en: Vietnamese
cs: Vietnamština

en: View Options
cs: Zobrazit možnosti

en: Visit Xfce Terminal website
cs: Navštívit webovou stránku aplikace Xfce Terminal

en: Warning
cs: Varování

en: Warning: Potentially Unsafe Paste
cs: Varování: Možné nebezpečné vložení

en: Western European
cs: Západoevropské

en: When focused
cs: Pokud je zaměřeno

en: When unfocused
cs: Pokud není zaměřeno

en: White on Black
cs: Bílá na černé

en: Wide
cs: Široký

en: Width:
cs: Šířka:

en: Window
cs: Okno

en: Window Options
cs: Možnosti okna

en: Window or Tab Separators
cs: Oddělovače oken nebo karet

en: Written by Benedikt Meurer <benny@xfce.org>,
cs: Napsali Benedikt Meurer <benny@xfce.org>,

en: Xfce Terminal
cs: Terminál Xfce

en: Xfce Terminal Emulator
cs: Emulátor terminálu Xfce

en: Xfce Terminal Settings
cs: Nastavení Terminálu Xfce

en: Zoom
cs: Přiblížit

en: Zoom In Alt
cs: Přiblížit

en: Zoom Out Alt
cs: Oddálit

en: Zoom _In
cs: Při_blížit

en: Zoom _Out
cs: Od_dálit

en: Zoom in with larger font
cs: Přiblížení větším písmem

en: Zoom out with smaller font
cs: Oddálení menším písmem

en: Zoom to default size
cs: Obnovit výchozí přiblížení

en: _About
cs: O _aplikaci

en: _Allow bold text
cs: Povolit _tučný text

en: _Always keep window above
cs: Zobrazovat okno _vždy nahoře

en: _Always show tabs
cs: _Vždy zobrazovat karty

en: _Audible bell
cs: _Akustické upozornění

en: _Auto-hide mouse pointer
cs: Automatické _skrytí ukazatele myši

en: _Bold selection color:
cs: _Barva tučného výběru:

en: _Cancel
cs: _Zrušit

en: _Clear Scrollback and Reset
cs: _Smazat historii a obnovit nastavení

en: _Close
cs: _Zavřít

en: _Contents
cs: _Obsah

en: _Copy
cs: _Kopírovat

en: _Cursor color:
cs: Barva _kurzoru:

en: _Detach Tab
cs: O_dpojit kartu

en: _Disable all menu access keys (such as Alt + f)
cs: Zakázat všechny klávesy pro přístup k nabídce (např. Alt + s)

en: _Disable menu shortcut key (F10 by default)
cs: Zakázat klávesu pro _přístup k nabídce (výchozí F10)

en: _Display borders around new windows
cs: Zobr_azovat okraje kolem nových oken

en: _Display menubar in new windows
cs: Zo_brazovat hlavní nabídku v nových oknech

en: _Display toolbar in new windows
cs: Zobrazit _panely nástrojů v nových oknech

en: _Edit
cs: Ú_pravy

en: _Enable kinetic scrolling
cs: _Povolit kinetický posun

en: _Enable overlay scrolling (Requires restart)
cs: Povolit překrývací posun (vyžaduje restart)

en: _Enable sixel graphics
cs: Povolit sixelovou grafiku

en: _File
cs: _Soubor

en: _Find...
cs: _Najít…

en: _Fullscreen
cs: _Celá obrazovka

en: _Help
cs: _Nápověda

en: _Initial title:
cs: Výchozí t_itulek

en: _Keep window open when it loses focus
cs: _Nechat okno otevřené i po ztrátě zaměření

en: _Maximize new windows
cs: Maximalizovat nová okna

en: _Move to monitor with pointer
cs: Přesunutí na monitor _ukazatelem

en: _Next
cs: _Následující

en: _Next Tab
cs: _Následující karta

en: _Normal Size
cs: _Běžná velikost

en: _Normal Size Alt
cs: _Běžná velikost

en: _Opacity:
cs: Ne_průhlednost:

en: _Open File Manager Here
cs: Otevřít zde správce souborů

en: _Open new tab to the right of the active tab
cs: Otevřít novou kartu nap_ravo od aktivní karty

en: _Paste
cs: Vlož_it

en: _Paste Alt
cs: Vložit _alt

en: _Previous
cs: _Předchozí

en: _Previous Tab
cs: _Předchozí karta

en: _Read-Only
cs: _Pouze pro čtení

en: _Relaunch
cs: _Spustit znovu

en: _Reset
cs: _Inicializovat

en: _Run a custom command instead of my shell
cs: Spustit _vlastní příkaz místo mého shellu

en: _Run command as login shell
cs: _Spustit příkaz jako přihlašovací shell

en: _Save
cs: _Uložit

en: _Scroll on keystroke
cs: _Posunovat při stisku klávesy

en: _Scroll on output
cs: Posunovat při _výstupu

en: _Search for:
cs: _Hledat:

en: _Set Title...
cs: Na_stavit titulek…

en: _Show bold text in bright colors:
cs: Zob_razit tučný text světlými barvami

en: _Show status icon in notification area
cs: Zobrazit _stavovou ikonku v oznamovací oblasti

en: _Show window borders
cs: Zo_brazit okraje oken

en: _Terminal
cs: _Terminál

en: _Text selection color:
cs: Barva _výběru textu:

en: _Title:
cs: _Titulek:

en: _Undo Close Tab
cs: _Vrátit zavření karty

en: _Unlimited Scrollback
cs: _Neomezená historie

en: _Use app shortcut to focus the window
cs: Použít zkratku pro _zaměření viditelného okna

en: _Use custom styling to make tabs slim (restart required)
cs: Použít vlastní _stylování pro užší karty (vyžadován restart)

en: _Use middle mouse click to close tabs
cs: _Použít prostřední tlačítko myši k zavření karet

en: _Use middle mouse click to open urls
cs: Použít prostřední tlačítko myši k otevření umístění _URL

en: _Use system font
cs: Použít _systémové písmo

en: _Use system theme colors for text and background
cs: _Použít barvy systémového motivu pro text a pozadí

en: _Vary the background color for each tab
cs: _Různé barvy pozadí pro jednotlivé karty

en: _View
cs: _Zobrazit

en: _Visual bell
cs: _Vizuální upozornění

en: _Working directory:
cs: _Pracovní adresář:

en: _Wrap around
cs: _Orámování

en: _Zoom
cs: _Přiblížení

en: class
cs: třída

en: color
cs: barva

en: columns
cs: sloupce

en: command
cs: příkaz

en: directory
cs: adresář

en: display
cs: displej

en: font
cs: písmo

en: geometry
cs: geometrie

en: icon
cs: ikona

en: mode
cs: režim

en: rows
cs: řádky

en: seconds
cs: sekundách

en: string
cs: řetězec

en: terminal;command line;prompt;cli;cmd;xterm;bash;shell;dos;
cs: terminál;příkazová řádka;vstup;cli;cmd;xterm;bash;shell;dos;

en: terminal;settings;preferences;configuration;configure;
cs: terminál;nastavení;preference;konfigurace;nastavit;

en: title
cs: titulek

en: x height
cs: výška x

en: x width
cs: šířka x

en: zoom
cs: příblížení
