Audacious - en to el translation catalogue (313 entries)

en: 
    (Further messages have been hidden.)
el: 
    (Έχουν απενεργοποιηθεί περισσότερα μηνύματα .)

en: %1 files selected
el: %1 επιλεγμένα αρχεία

en: %d channel | %d channels
el[0]: %d κανάλι
el[1]: %d κανάλια

en: %d file found | %d files found
el[0]: Βρέθηκε %d αρχείο
el[1]: Βρέθηκαν %d αρχεία

en: %d kbit/s
el: %dkbit/s

en: %s Settings
el: %s Ρυθμίσεις

en: (character encoding error)
el: (σφάλμα κωδικοποίησης χαρακτήρων)

en: (unknown title)
el: (Άγνωστος τίτλος)

en: <b>Album Art</b>
el: <b>Άλμπουμ</b>

en: <b>Behavior</b>
el: <b>Συμπεριφορά</b>

en: <b>Compatibility</b>
el: <b>Συμβατότητα</b>

en: <b>Export</b>
el: <b>Εξαγωγή</b>

en: <b>Metadata</b>
el: <b>Μεταδεδομένα</b>

en: <b>Miscellaneous</b>
el: <b>Διάφορα</b>

en: <b>Network Settings</b>
el: <b>Ρυθμίσεις δικτύου</b>

en: <b>Output Settings</b>
el: <b>Ρυθμίσεις εξόδου</b>

en: <b>Playlist</b>
el: <b>Λίστα αναπαραγωγής</b>

en: <b>Popup Information</b>
el: <b>Αναδυόμενη πληροφόρηση</b>

en: <b>Proxy Configuration</b>
el: <b>Ρυθμίσεις διαμεσολαβητή</b>

en: <b>Recording Settings</b>
el: <b>Ρυθμίσεις εγγραφής</b>

en: <b>ReplayGain</b>
el: <b>ReplayGain (ομαλοποίηση έντασης)</b>

en: <b>Song Display</b>
el: <b>Εμφάνιση</b>

en: ALBUM - TITLE
el: ΑΛΜΠΟΥΜ - ΤΙΤΛΟΣ

en: ARTIST - ALBUM - DISC.TRACK. TITLE
el: ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΗΣ - ΑΛΜΠΟΥΜ - ΤΙΤΛΟΣ. ΔΙΣΚΟΥ.ΤΡΑΓΟΥΔΙΟΥ

en: ARTIST - ALBUM - TITLE
el: ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΗΣ - ΑΛΜΠΟΥΜ - ΤΙΤΛΟΣ

en: ARTIST - ALBUM - TRACK. TITLE
el: ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΗΣ - ΑΛΜΠΟΥΜ - ΤΙΤΛΟΣ. ΤΡΑΓΟΥΔΙΟΥ

en: ARTIST - TITLE
el: ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΗΣ - ΤΙΤΛΟΣ

en: ARTIST [ ALBUM ] - DISC.TRACK. TITLE
el: ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΗΣ [ΑΛΜΠΟΥΜ] - ΤΙΤΛΟΣ. ΔΙΣΚΟΥ.ΤΡΑΓΟΥΔΙΟΥ

en: ARTIST [ ALBUM ] - TRACK. TITLE
el: ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΗΣ [ ΑΛΜΠΟΥΜ ] - ΤΙΤΛΟΣ. ΤΡΑΓΟΥΔΙΟΥ

en: About %s
el: Σχετικά με το %s

en: About Audacious
el: Σχετικά με το Audacious

en: Add
el: Προσθήκη

en: Add Files
el: Προσθήκη αρχείων

en: Add Folder
el: Προσθήκη φακέλου

en: Add URL
el: Προσθήκη διεύθυνσης

en: Add files to a temporary playlist
el: Προσθήκη αρχείων σε προσωρινή λίστα αναπαραγωγής

en: Add files to the playlist
el: Προσθήκη αρχείων στη λίστα αναπαραγωγής

en: Add folders nested within playlist files
el: Προσθήκη φακέλων που περιέχουν τα αρχεία της λίστας αναπαραγωγής

en: Add folders recursively
el: Προσθήκη υποφακέλων

en: Adjust volume by:
el: Ρύθμιση έντασης σε:

en: Advance when the current song is deleted
el: Όταν το τρέχων αρχείο διαγράφεται, συνέχεια με το επόμενο

en: Advanced
el: Προχωρημένα

en: After applying ReplayGain
el: Μετά από την εφαρμογή ReplayGain

en: After applying effects
el: Μετά από την εφαρμογή ενεργειών

en: After applying equalization
el: Μετά από την εφαρμογή εξισορρόπησης

en: Album
el: Άλμπουμ

en: Album Artist
el: Καλλιτέχνης άλμπουμ

en: Album artist
el: Καλλιτέχνης άλμπουμ

en: Amplify all files:
el: Ενίσχυση όλων των αρχείων:

en: Amplify untagged files:
el: Ενίσχυση αρχείων χωρίς tags:

en: Appearance
el: Εμφάνιση

en: Arabic
el: Αραβικά

en: Artist
el: Καλλιτέχνης

en: As decoded
el: Όπως αποκωδικοποιείται

en: Audacious Settings
el: Ρυθμίσεις Audacious

en: Audacious is running in GTK mode.
el: Το audacious εκτελείται σε διεπαφή GTK.

en: Audacious is running in Qt mode.
el: Το audacious εκτελείται σε διεπαφή Qt.

en: Audio
el: Ήχος

en: Audio CD
el: Μουσικό CD

en: Audio CD, track %s
el: Μουσικό CD, κομμάτι %s

en: Auto character encoding detector for:
el: Αυτόματη αναγνώριση κωδικοσελίδας για:

en: Automatic
el: Αυτόματα

en: Baltic
el: Βαλτικά

en: Based on shuffle
el: Τυχαία επιλογή

en: Bit depth:
el: Βάθος bit:

en: Bitrate
el: Ρυθμός μετάδοσης

en: Bitrate:
el: Ρυθμός μετάδοσης (bitrate):

en: Browse
el: Περιήγηση

en: Buffer size:
el: Μέγεθος προσωρινής μνήμης:

en: C_lear history
el: Α_φαίρεση ιστορικού

en: C_lose on jump
el: _Κλείσιμο στη μετάβαση

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Cannot load %s: unsupported file name extension.
el: Δεν είναι δυνατή η φόρτωση του %s: δεν υποστηρίζεται η επέκταση του ονόματος στο αρχείο.

en: Cannot save %s: unsupported file name extension.
el: Δεν είναι δυνατή η αποθήκευση του αρχείου %s: δεν υποστηρίζεται η επέκταση του ονόματος στο αρχείο.

en: Catalog Number
el: Αριθμός καταλόγου

en: Category
el: Κατηγορία

en: Channels
el: Κανάλια

en: Chinese
el: Κινέζικα

en: Choose File
el: Επιλογή αρχείου

en: Choose Folder
el: Επιλογή φακέλου

en: Cl_ear
el: Κα_θαρισμός

en: Classical
el: Κλασική Μουσική

en: Clear the playlist when opening files
el: Όταν ανοίγουν αρχεία, καθαρισμός της λίστας αναπαραγωγής

en: Close _dialog on add
el: Κλείσιμο του παραθύρου στη π_ροσθήκη

en: Close _dialog on open
el: Κλείσιμο του παρα_θύρου στο άνοιγμα

en: Codec
el: Κωδικοποιητής

en: Comment
el: Σχόλιο

en: Composer
el: Συνθέτης

en: Confirm Overwrite
el: Επιβεβαίωση αντικατάστασης

en: Copy
el: Αντιγραφή

en: Credits
el: Μνεία

en: Custom
el: Προσαρμογή

en: Custom string:
el: Συμβολοσειρά:

en: Dark
el: Σκοτεινό

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Debug
el: Εντοπισμός σφαλμάτων

en: Delete Selected
el: Διαγραφή επιλεγμένων

en: Description
el: Περιγραφή

en: Disc
el: Δίσκος

en: Disc Number
el: Αριθμός δίσκου

en: Disc number
el: Αριθμός δίσκου

en: Display the jump-to-song window
el: Εμφάνιση του παραθύρου άλμα-σε-τραγούδι

en: Display the main window
el: Εμφάνιση του κυρίως παραθύρου

en: Do not load metadata for songs until played
el: Να μη φορτώνονται μεταδεδομένα για τα τραγούδια μέχρι να παίξουν

en: Do you want to permanently remove “%s”?
el: Θέλετε να αφαιρέσετε οριστικά την “%s”;

en: EQF File ...
el: Αρχείο EQF ...

en: Effect
el: Εφέ

en: Enable ReplayGain
el: Ενεργοποίηση ReplayGain

en: Enable audio stream recording with %s
el: Ενεργοποίηση εγγραφής ηχητικής ροής με το %s

en: Enable proxy usage
el: Χρήση διαμεσολαβητή

en: Enter URL:
el: Εισαγωγή διεύθυνσης:

en: Enter time (minutes:seconds):
el: Πληκτρολογήστε το χρόνο (λεπτά: δευτερόλεπτα):

en: Equalizer
el: Ισοσταθμιστής

en: Equalizer Presets
el: Προρυθμίσεις ισοσταθμιστή

en: Error
el: Σφάλμα

en: Error loading %s.
el: Σφάλμα φόρτωσης %s.

en: Error loading plugin
el: Σφάλμα κατά τη φόρτωση του πρόσθετου

en: Error opening %s:
    %s
el: Σφάλμα ανοίγματος του %s:
    %s

en: Error opening output stream
el: Σφάλμα στο άνοιγμα της γραμμής εξόδου

en: Error playing %s:
    %s
el: Σφάλμα κατά την αναπαραγωγή του %s:
    %s

en: Error reading %s:
    %s
el: Σφάλμα ανάγνωσης %s:
    %s

en: Error recording output stream
el: Σφάλμα στην εγγραφή της ηχητικής ροής

en: Error saving %s.
el: Αποθήκευση σφάλματος %s.

en: Error writing tag(s).
el: Σφάλμα εγγραφής tag(s).

en: Exclude images matching these words (comma-separated):
el: Εξαίρεση εικόνων που ταιριάζουν με τις λέξεις (διαχωρισμένες με κόμμα):

en: Export
el: Εξαγωγή

en: Export Playlist
el: Εξαγωγή λίστας αναπαραγωγής

en: Fallback character encodings:
el: Εναλλακτικές κωδικοποιήσεις χαρακτήρων:

en: File name
el: Όνομα αρχείου

en: File path
el: Διαδρομή αρχείου

en: Filter:
el: Φίλτρο:

en: Flat (dark)
el: Flat (σκοτεινό)

en: Floating point
el: Κινητή υποδιαστολή

en: Format:
el: Μορφή:

en: Function
el: Λειτουργία

en: GTK mode is unavailable in this build.
el: Η διεπαφή GTK δεν είναι διαθέσιμη.

en: General
el: Γενικά

en: Genre
el: Είδος

en: Greek
el: Ελληνικά

en: Guess missing metadata from file path
el: Υποθετικός υπολογισμός μεταδεδομένων που λείπουν από τη διαδρομή του αρχείου

en: Hebrew
el: Εβραϊκά

en: Icon theme:
el: Θέμα εικονιδίων:

en: Import
el: Εισαγωγή

en: Import Playlist
el: Εισαγωγή λίστας αναπαραγωγής

en: Info
el: Πληροφορίες

en: Information
el: Πληροφόρηση

en: Input
el: Είσοδοι

en: Interface:
el: Διεπαφή:

en: Interpret \ (backward slash) as a folder delimiter
el: Σήμανση με \\ (αντιπλάγια μπάρα) ως διαχωριστικό φακέλων

en: Invalid access mode
el: Μη έγκυρη πρόσβαση στη διεπαφή

en: Invalid audio format
el: Μη έγκυρη μορφή ήχου

en: Invalid file name
el: Μη έγκυρο όνομα αρχείου

en: Japanese
el: Ιαπωνικά

en: Jump to Song
el: Μετάβαση στο τραγούδι

en: Jump to Time
el: Μετάβαση σε χρόνο

en: Korean
el: Κορεάτικα

en: Length
el: Διάρκεια

en: Level
el: Επίπεδο

en: License
el: Άδεια

en: Load
el: Φόρτωση

en: Load EQF File
el: Φόρτωση αρχείου EQF

en: Load Preset File
el: Φόρτωση αρχείου προρυθμίσεων

en: Log Inspector
el: Καταγραφές

en: Log Level:
el: Επίπεδο καταγραφής:

en: Message
el: Μήνυμα

en: Metadata
el: Μεταδεδομένα

en: Mode:
el: Μέθοδος:

en: Mono
el: Μονοφωνικό

en: Native
el: Συστήματος

en: Network
el: Δίκτυο

en: New Playlist
el: Νέα λίστα αναπαραγωγής

en: No audio recording plugin available
el: Δεν είναι διαθέσιμο κανένα πρόσθετο εγγραφής ήχου

en: No files found.
el: Δεν βρέθηκαν αρχεία.

en: None
el: Κανένα

en: Now Playing
el: Αναπαράγεται τώρα

en: Open
el: Άνοιγμα

en: Open Files
el: Άνοιγμα αρχείων

en: Open Folder
el: Άνοιγμα φακέλου

en: Open URL
el: Άνοιγμα διεύθυνσης

en: Open files in a temporary playlist
el: Άνοιγμα αρχείων σε μια προσωρινή λίστα αναπαραγωγής

en: Output plugin:
el: Πρόσθετο γραμμής εξόδου:

en: Overwrite %s?
el: Να γίνει αντικατάσταση του %s;

en: Pause if playing, play otherwise
el: Παύση αν παίζει, αλλιώς αναπαραγωγή

en: Pause instead of resuming immediately
el: Παύση αντί για άμεση συνέχιση

en: Pause playback
el: Παύση αναπαραγωγής

en: Performer
el: Καλλιτέχνης

en: Playlist
el: Λίστες αναπαραγωγής

en: Please select one preset to export.
el: Παρακαλώ επιλέξτε προρύθμιση για εξαγωγή.

en: Please type a filename extension or select a format from the drop-down list.
el: Παρακαλώ δώστε την επέκταση του αρχείου ή επιλέξτε από την αναπτυσσόμενη λίστα.

en: Plugins
el: Πρόσθετα

en: Polish
el: Πολωνικά

en: Popup delay (tenths of a second):
el: Καθυστέρηση (σε δέκατα του δευτερολέπτου):

en: Preamp
el: Προενίσχυση

en: Preset File ...
el: Αρχείο προρυθμίσεων ...

en: Preset files (*.preset *.eqf *.q1)
el: Αρχεία προρυθμίσεων (*.preset *.eqf *.q1)

en: Presets ...
el: Προρυθμίσεις ...

en: Prevent clipping (recommended)
el: Αποτροπή αποκοπής (συνιστάται)

en: Print debugging messages (may be used twice)
el: Προβολή μηνυμάτων εντοπισμού σφαλμάτων (μπορεί να χρησιμοποιηθεί δύο φορές)

en: Probe content of files with no recognized file name extension
el: Διερεύνηση περιεχομένου αρχείων χωρίς αναγνωρισμένη επέκταση ονόματος

en: Proxy hostname:
el: Διεύθυνση:

en: Proxy password:
el: Κωδικός πρόσβασης:

en: Proxy port:
el: Θύρα διαμεσολαβητή:

en: Proxy username:
el: Όνομα χρήστη:

en: Publisher
el: Εκδότης

en: Qt mode is unavailable in this build.
el: Η διεπαφή Qt δεν είναι διαθέσιμη.

en: Quality
el: Ποιότητα

en: Quality:
el: Ποιότητα:

en: Queue Manager
el: Διαχειριστής σειράς αναμονής

en: Quit on playback stop
el: Έξοδος στη διακοπή της αναπαραγωγής

en: Record stream:
el: Εγγραφή ροής:

en: Recording Date
el: Ημερομηνία εγγραφής

en: Recording Year
el: Έτος εγγραφής

en: Remove Playlist
el: Αφαίρεση λίστας αναπαραγωγής

en: Rename Playlist
el: Μετονομασία λίστας αναπαραγωγής

en: Reset to Zero
el: Επαναφορά στο μηδέν

en: Restart in GTK mode
el: Επανεκκίνηση σε διεπαφή GTK

en: Restart in Qt mode
el: Επανεκκίνηση σε διεπαφή Qt

en: Resume playback on startup
el: Συνέχιση της αναπαραγωγής με την εκκίνηση

en: Revert
el: Επαναφορά

en: Revert Changes
el: Επαναφορά αλλαγών

en: Run in GTK mode
el: Εκτέλεση σε διεπαφή GTK

en: Run in Qt mode
el: Εκτέλεση σε διεπαφή Qt

en: Russian
el: Ρώσικα

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Save EQF File
el: Αποθήκευση αρχείου EQF

en: Save Preset
el: Αποθήκευση προρύθμισης

en: Save Preset File
el: Αποθήκευση αρχείου προρυθμίσεων

en: Save error
el: Σφάλμα κατά την αποθήκευση

en: Save successful
el: Επιτυχής αποθήκευση

en: Search depth:
el: Βάθος αναζήτησης:

en: Search for images matching song file name
el: Αναζήτηση εικόνων που ταιριάζουν με το όνομα αρχείου του τραγουδιού

en: Search for images matching these words (comma-separated):
el: Αναζήτηση εικόνων που ταιριάζουν με τις λέξεις (διαχωρισμένες με κόμμα):

en: Search recursively
el: Αναζήτηση εικόνων σε υποφακέλους

en: Seek error
el: Αναζήτηση σφάλματος

en: Select Format by Extension
el: Επιλογή μορφής από την επέκταση

en: Select instance to run/control
el: Επιλογή υπόδειξης για εκτέλεση/έλεγχο

en: Services
el: Υπηρεσίες

en: Set Font
el: Επιλογή γραμματοσειράς

en: Show command-line help
el: Προβολή βοήθειας για τη γραμμή εντολών

en: Show hours separately (1:30:00 vs. 90:00)
el: Εμφάνιση της ώρας ξεχωριστά (1:30:00 αντί 90:00)

en: Show leading zeroes (02:00 vs. 2:00)
el: Εμφάνιση μηδενικών στην αρχή (02:00 αντί 2:00)

en: Show popup information
el: Εμφάνιση αναδυόμενων πληροφοριών

en: Show song numbers
el: Εμφάνιση αριθμών στα τραγούδια

en: Show time scale for current song
el: Εμφάνιση χρονικής κλίμακας για το τρέχον τραγούδι

en: Show version
el: Εμφάνιση έκδοσης

en: Skip to next song
el: Μετάβαση στο επόμενο κομμάτι

en: Skip to previous song
el: Μετάβαση στο προηγούμενο κομμάτι

en: Song Info
el: Πληροφορίες κομματιού

en: Standard input
el: Τυπική είσοδος

en: Start playback
el: Έναρξη αναπαραγωγής

en: Start without a graphical interface
el: Έναρξη χωρίς γραφικό περιβάλλον

en: Step forward/backward by:
el: Βήμα προς τα εμπρός/πίσω σε:

en: Stereo
el: Στερεοφωνικό

en: Stop playback
el: Διακοπή αναπαραγωγής

en: Stream recording must be configured in Audio Settings before it can be used.
el: Πρέπει να ενεργοποιήσετε την εγγραφή ηχητικής ροής στις ρυθμίσεις του ήχου.

en: TITLE
el: ΤΙΤΛΟΣ

en: TITLE - ARTIST
el: ΤΙΤΛΟΣ - ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΗΣ

en: TITLE - ARTIST - ALBUM
el: ΤΙΤΛΟΣ - ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΗΣ - ΑΛΜΠΟΥΜ

en: Taiwanese
el: Ταϊβανέζικα

en: Technical
el: Τεχνικά

en: The file could not be decoded. It may be invalid, corrupt, or in an unsupported format.
el: Το αρχείο δεν μπορεί να αποκωδικοποιηθεί. Μπορεί να είναι μη έγκυρο, κατεστραμμένο ή σε μη υποστηριζόμενη μορφή.

en: The file format could not be determined. The format may be unsupported, or a necessary plugin may not be installed/enabled.
el: Δεν μπορεί να καθοριστεί η μορφή του αρχείου. Μπορεί να μην υποστηρίζεται ή να μην έχει εγκατασταθεί/ενεργοποιηθεί το απαραίτητο πρόσθετο.

en: Theme:
el: Θέμα:

en: Title
el: Τίτλος

en: Title format:
el: Μορφή τίτλου:

en: Track
el: Κομμάτι

en: Track %d
el: Κομμάτι %d

en: Track Number
el: Αριθμός κομματιού

en: Track number
el: Αριθμός κομματιού

en: Transport
el: Μεταφορές

en: Turkish
el: Τούρκικα

en: Un_queue
el: Αφαίρεση από τη σε_ιρά

en: Unknown URI scheme
el: Άγνωστο σχήμα URI

en: Unknown option: %s
el: Άγνωστη επιλογή: %s

en: Unknown option: -%c
el: Άγνωστη επιλογή: -%c

en: Usage: audacious [OPTION] ... [FILE] ...
el: Χρήση: audacious  [ΕΠΙΛΟΓΗ] ... [Αρχείο] ...

en: Use SOCKS proxy
el: Χρήση διαμεσολαβητή SOCKS

en: Use authentication with proxy
el: Χρήση πιστοποίησης με το διαμεσολαβητή

en: Use relative paths when possible
el: Χρήση σχετικών διαδρομών, όταν είναι δυνατόν

en: Use software volume control (not recommended)
el: Χρήση λογισμικού ελέγχου έντασης (δεν συνιστάται)

en: Visualization
el: Οπτικά εφέ

en: Warning
el: Προειδοποίηση

en: What would you like to call this playlist?
el: Πώς θέλετε να ονομάσετε τη λίστα αναπαραγωγής;

en: Working ...
el: Εργασία...

en: Year
el: Έτος

en: _About
el: Π_ερί

en: _Add
el: _Προσθήκη

en: _Auto-fill empty fields
el: Αυτόματη _συμπλήρωση κενών πεδίων

en: _Cancel
el: Άκ_υρο

en: _Close
el: _Κλείσιμο

en: _Don’t ask again
el: Να _μην ξαναγίνει η ερώτηση

en: _Enable
el: _Ενεργοποίηση

en: _Export
el: Ε_ξαγωγή

en: _Filter:
el: _Φίλτρο:

en: _Import
el: _Εισαγωγή

en: _Jump
el: Μετά_βαση

en: _Next
el: Ε_πόμενο

en: _Open
el: _Άνοιγμα

en: _Overwrite
el: Αν_τικατάσταση

en: _Plugins ...
el: Π_ρόσθετα ...

en: _Previous
el: Προη_γούμενο

en: _Queue
el: Στ_η σειρά

en: _Remove
el: Α_φαίρεση

en: _Rename
el: _Μετονομασία

en: _Revert
el: _Επαναφορά

en: _Save
el: Απο_θήκευση

en: _Save %1 files
el: Απο_θήκευση %1 αρχείων

en: _Save to history
el: Απο_θήκευση

en: _Set
el: _Ορισμός

en: _Settings
el: _Ρυθμίσεις

en: _Unqueue
el: Α_φαίρεση από την σειρά

en: percent
el: επί τοις εκατό

en: seconds
el: δευτερόλεπτα
