xfce4-panel.xfce-4-20 - en to el translation catalogue (489 entries)

en: %0 o'clock
el: %0 ακριβώς

en: %1 o'clock
el: %1 ακριβώς

en: %s <span color="grey" size="small">(external)</span>
el: %s <span color="grey" size="small">(εξωτερικό/)</span>

en: 24-_hour clock
el: _Χρήση 24ώρου ρολογιού

en: <b>Appearance</b>
el: <b>Εμφάνιση</b>

en: <b>Background</b>
el: <b>Φόντο</b>

en: <b>Compositing is currently disabled</b>
    Enable compositing in the window manager for opacity settings in the panel.
el: <b>Στοιχειοθέτηση απενεργοποιημένη</b>
    Ενεργοποιήστε τη στοιχειοθέτηση στον διαχειριστή παραθύρων για ρυθμίσεις διαφάνειας στο ταμπλό.

en: <b>General</b>
el: <b>Γενικά</b>

en: <b>Icons</b>
el: <b>Εικονίδια</b>

en: <b>Measurements</b>
el: <b>Διαστάσεις</b>

en: <b>Opacity</b>
el: <b>Διαφάνεια</b>

en: A_utomatically increase the length
el: Α_υτόματη αύξηση του μήκους

en: About
el: Περί

en: Action
el: Ενέργεια

en: Action Buttons
el: Κουμπιά ενεργειών

en: Add Appli_cation
el: Προσθήκη εφαμ_ογής

en: Add New Item
el: Προσθήκη νέου αντικειμένου

en: Add New Items
el: Προσθήκη νέων αντικειμένων

en: Add Workspace
el: Προσθήκη χώρου εργασίας

en: Add _New Items...
el: Προσθήκη _νέων αντικειμένων...

en: Add a new empty item
el: Προσθήκη ενός νέου κενού αντικειμένου

en: Add a new hyperlink
el: Προσθήκη νέου υπερσυνδέσμου

en: Add a new launcher to the panel based on the information of this desktop file
el: Προσθήκη νέου εκκινητή στο ταμπλό από αυτό το αρχείο .desktop

en: Add a new panel
el: Προσθήκη ενός νέου ταμπλό

en: Add a new plugin to the panel
el: Προσθήκη ενός νέου πρόσθετου στο ταμπλό

en: Add new item to this panel
el: Προσθήκη νέου αντικειμένου σε αυτό το ταμπλό.

en: Add one or more existing items to the launcher
el: Προσθήκη ενός ή περισσοτέρων αντικειμένων στον εκκινητή

en: Adds a separator or space between panel items
el: Προσθέτει ένα κενό ή μια γραμμή μεταξύ των αντικειμένων του ταμπλό

en: Adjust size _automatically
el: _Αυτόματη ρύθμιση μεγέθους

en: Adjust size au_tomatically
el: Αυτόματη _ρύθμιση μεγέθους

en: Advanced
el: Για προχωρημένους

en: Afternoon
el: Απόγευμα

en: Almost noon
el: Σχεδόν μεσημέρι

en: Always
el: Πάντα

en: Analog
el: Αναλογικό

en: Appeara_nce
el: Εμφά_νιση

en: Appeara_nce:
el: Εμφά_νιση:

en: Appearance
el: Εμφάνιση

en: Applications
el: Εφαρμογές

en: Applications Menu
el: Μενού εφαρμογών

en: Are you sure that you want to remove "%s"?
el: Θέλετε σίγουρα να αφαιρέσετε το "%s";

en: Are you sure that you want to remove these %d items?
el: Θέλετε σίγουρα να αφαιρέσετε αυτά τα %d αντικείμενα;

en: Are you sure you want to clear the list of known items?
el: Θέλετε σίγουρα να εκκαθαρίσετε τη λίστα των γνωστών αντικειμένων;

en: Are you sure you want to log out?
el: Θέλετε σίγουρα να αποσυνδεθείτε;

en: Are you sure you want to quit the panel?
el: Θέλετε σίγουρα να κλείσετε το ταμπλό;

en: Are you sure you want to remove "%s"?
el: Θέλετε σίγουρα να αφαιρέσετε το "%s";

en: Are you sure you want to remove panel %d?
el: Θέλετε σίγουρα να αφαιρέσετε το ταμπλό %d;

en: Are you sure you want to restart?
el: Θέλετε σίγουρα να κάνετε επανεκκίνηση;

en: Are you sure you want to shut down?
el: Θέλετε σίγουρα να τερματίσετε τον υπολογιστή;

en: Arrange _items in a single row
el: Διάταξη α_ντικειμένων μόνο σε μία γραμμή

en: Arrow
el: Βέλος

en: Au_tomatically hide the panel:
el: Αυτόματη απόκρυ_ψη ταμπλό:

en: Automatic
el: Αυτόματα

en: Background image
el: Εικόνα φόντου

en: Because the panel is running in kiosk mode, you are not allowed to make changes to the panel configuration as a regular user
el: Επειδή το ταμπλό είναι σε λειτουργία kiosk, δεν σας επιτρέπεται να κάνετε αλλαγές στην ρύθμιση παραμέτρων του ταμπλό σαν απλός χρήστης.

en: Behavior
el: Συμπεριφορά

en: Behaviour
el: Συμπεριφορά

en: Binary
el: Δυαδικό

en: Binary mode:
el: Δυαδική λειτουργία:

en: Binary time
el: Δυαδική ώρα

en: Border width (pixels):
el: Πλάτος πλαισίου (pixels):

en: Button _title:
el: Τίτλος _κουμπιού:

en: Button layout:
el: Διάταξη κουμπιών:

en: Buttons
el: Κουμπιά

en: C_lear Known Items
el: Εκκα_θάριση γνωστών αντικειμένων

en: C_olor:
el: _Χρώμα:

en: C_reate
el: _Δημιουργία

en: Calendar
el: Ημερολόγιο

en: Clear
el: Καθαρισμός

en: Clock
el: Ρολόι

en: Clock Options
el: Επιλογές ρολογιού

en: Close Window
el: Κλείσιμο παραθύρου

en: Co_mmand:
el: Ε_ντολή:

en: Configure...
el: Παραμετροποίηση...

en: Create & _Open
el: Δημιουργία και άνοι_γμα

en: Create Folder...
el: Δημιουργία φακέλου...

en: Create Launcher on the panel
el: Δημιουργία εκκινητή στο ταμπλό

en: Create New Folder
el: Δημιουργία νέου φακέλου

en: Create New Text Document
el: Δημιουργία νέου αρχείου κειμένου

en: Create Text Document...
el: Δημιουργία αρχείου κειμένου...

en: Create _Launcher
el: Δημιουργία _εκκινητή

en: Create new launcher from %d desktop file | Create new launcher from %d desktop files
el[0]: Δημιουργία νέου εκκινητή από το %d αρχείο της επιφάνειας εργασίας
el[1]: Δημιουργία νέου εκκινητή από τα %d αρχεία της επιφάνειας εργασίας

en: Custo_m title:
el: Προσαρ_μοσμένος τίτλος:

en: Custom
el: Προσαρμοσμένη

en: Custom Format
el: Προσαρμοσμένη μορφή

en: Customize the panel
el: Προσαρμογή του ταμπλό

en: D_elete Item
el: _Διαγραφή αντικειμένου

en: D_isplay
el: Πρ_οβολή

en: D_raw window frame when hovering a button
el: Σχε_δίαση του περιγράμματος παραθύρου όταν ο δείκτης περνάει πάνω από ένα κουμπί

en: Dark mode
el: Σκούρο θέμα

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Date Only
el: Ημερομηνία

en: Date, then time
el: Ημερομηνία και μετά ώρα

en: Decimal
el: Δεκαδική

en: Default
el: Προκαθορισμένο

en: Delete the currently selected item
el: Διαγραφή του επιλεγμένου αντικειμένου

en: Desktop
el: Επιφάνεια εργασίας

en: Digital
el: Ψηφιακό

en: Directory Menu
el: Μενού καταλόγου

en: Disable t_ooltips
el: Απενεργοποίηση ανα_δυόμενων κειμένων

en: Display _seconds
el: Εμφάνιση δε_υτερολέπτων

en: Do not wait for a window manager on startup
el: Μη αναμονή για διαχειριστή παραθύρων κατά την εκκίνηση

en: Do you want to hibernate and suspend the system?
el: Θέλετε να θέσετε το σύστημα σε αδρανοποίηση και αναστολή;

en: Do you want to start the panel? If you do, make sure you save the session on logout, so the panel is automatically started the next time you login.
el: Θέλετε να εκκινηθεί το ταμπλό; Εάν το κάνετε, βεβαιωθείτε ότι έχετε αποθηκεύσει τη συνεδρία κατά την αποσύνδεσή σας, ώστε το ταμπλό να εκκινηθεί αυτόματα την επόμενη φορά που θα συνδεθείτε.

en: Do you want to suspend to RAM?
el: Θέλετε αναστολή στην μνήμη RAM;

en: Do you want to suspend to disk?
el: Θέλετε αναστολή στον δίσκο;

en: Dots
el: Τελίτσες

en: Down
el: Κάτω

en: Early morning
el: Νωρίς το πρωί

en: East
el: Ανατολικά

en: Ed_it Menu
el: Επε_ξεργασία μενού

en: Edit the currently selected item
el: Επεξεργασία του επιλεγμένου αντικειμένου

en: Enable _urgency notification
el: Ενεργοποίηση επεί_γουσας ειδοποίησης

en: Enter a list of patterns that will be used to determine which files are visible in a directory. If you specify more than one pattern here, the list items must be separated with semicolons (e.g. *.txt;*.doc).
el: Eισάγετε λίστα με τις επεκτάσεις των αρχείων που θα χρησιμοποιούνται για τον προσδιορισμό των αρχείων που είναι ορατά σε έναν κατάλογο. Εάν εδώ καθορίσετε περισσότερες από μία, θα πρέπει να διαχωρίζονται με ερωτηματικό (π.χ.*.txt;*.doc).

en: Enter search phrase here
el: Εισάγετε εδώ τη φράση για αναζήτηση

en: Enter the new name:
el: Εισάγετε νέο όνομα:

en: Evening
el: Βράδυ

en: Execute
el: Εκτέλεση

en: Experienced
el: Πεπειραμένος

en: Expert
el: Έμπειρος

en: F_uzziness:
el: Α_σάφεια:

en: Failed to acquire manager selection for screen %d
el: Απέτυχε η απόκτηση διαχείρισης για την οθόνη %d

en: Failed to add a plugin to the panel
el: Απέτυχε η προσθήκη νέου πρόσθετου στο ταμπλό

en: Failed to create folder: %s
el: Απέτυχε η δημιουργία του φακέλου: %s

en: Failed to execute clock command
el: Απέτυχε η εκτέλεση της εντολής για το ρολόι

en: Failed to execute command "%s"
el: Απέτυχε η εκτέλεση της εντολής "%s"

en: Failed to execute command "%s".
el: Απέτυχε η εκτέλεση της εντολής "%s".

en: Failed to execute the preferred application for category "%s"
el: Απέτυχε η εκτέλεση της προτιμώμενης εφαρμογής για την κατηγορία "%s"

en: Failed to launch application "%s"
el: Απέτυχε η εκκίνηση της εφαρμογής "%s"

en: Failed to launch default application for "%s"
el: Απέτυχε η εκκίνηση της προκαθορισμένης εφαρμογής για το "%s"

en: Failed to launch the migration application
el: Απέτυχε η εκκίνηση εφαρμογής για τη μεταφορά

en: Failed to load the default configuration
el: Απέτυχε η φόρτωση της προκαθορισμένης ρύθμισης

en: Failed to migrate the existing configuration
el: Απέτυχε η μεταφορά της υπάρχουσας ρύθμισης

en: Failed to open desktop item editor
el: Απέτυχε το άνοιγμα του επεξεργαστή αντικειμένου

en: Failed to query content type for "%s"
el: Απέτυχε η αναζήτηση του τύπου περιεχομένου για το "%s"

en: Failed to quit the panel
el: Απέτυχε ο τερματισμός του ταμπλό

en: Failed to restart the panel
el: Απέτυχε η επανεκκίνηση του ταμπλό

en: Failed to run action "%s"
el: Απέτυχε η εκτέλεση της ενέργειας "%s"

en: Failed to save the panel configuration
el: Απέτυχε η αποθήκευση ρύθμισης του ταμπλό

en: Failed to send D-Bus message
el: Απέτυχε η αποστολή μηνύματος D-BUS

en: Failed to show the add new items dialog
el: Απέτυχε η εμφάνιση της προσθήκης νέων αντικειμένων

en: Failed to show the preferences dialog
el: Απέτυχε η εμφάνιση των προτιμήσεων

en: Features
el: Χαρακτηριστικά

en: Filtering
el: Φιλτράρισμα

en: Fixed icon _size (pixels):
el: Σταθερό μέγεθος ει_κονιδίου (pixels):

en: Fl_ash time separators
el: Το δι_αχωριστικό ώρας αναβοσβήνει

en: Font:
el: Γραμματοσειρά:

en: Format:
el: Διαμόρφωση:

en: Full Name
el: Πλήρες όνομα

en: Fuzzy
el: Ασαφές

en: General
el: Γενικά

en: Group title and timestamp
el: Ομαδοποίηση τίτλου και χρόνου

en: Group title and window title
el: Ομαδοποίηση τίτλου και τίτλου παραθύρου

en: Handle
el: Χειρολαβή

en: Hibernate
el: Αδρανοποίηση

en: Hibernating and Suspending computer in %d seconds.
el: Αδρανοποίηση και αναστολή του υπολογιστή σε %d δευτερόλεπτα.

en: Hibernating computer in %d seconds.
el: Αδρανοποίηση του υπολογιστή σε %d δευτερόλεπτα.

en: Hidden
el: Κρυμμένο

en: Hide all windows and show the desktop
el: Απόκρυψη των παραθύρων και εμφάνιση της επιφάνειας εργασίας

en: Horizontal
el: Οριζόντιο

en: Hybrid Sleep
el: Υβριδική Αναστολή

en: Icon
el: Εικονίδιο

en: Icons
el: Εικονίδια

en: If enabled, ensure that the items are laid out in a single row
el: Αν ενεργοποιηθεί, τα αντικείμενα θα τοποθετούνται σε μία μόνο γραμμή

en: If set, this command is run when the plugin is left-clicked, instead of displaying the default calendar.
el: Αν οριστεί, εκτελείται αυτή η εντολή όταν κάνετε αριστερό κλικ στο πρόσθετο, αντί να εμφανίζεται το προεπιλεγμένο ημερολόγιο.

en: If you delete an item, it will be permanently removed
el: Εάν διαγράψετε ένα αντικείμενο, θα αφαιρεθεί οριστικά

en: If you remove the item from the panel, it is permanently lost.
el: Εάν αφαιρέσετε το αντικείμενο από το ταμπλό, χάνεται οριστικά.

en: If you remove them from the panel, they are permanently lost.
el: Εάν τα αφαιρέσετε από το ταμπλό, χάνονται οριστικά.

en: Inside Button
el: Εσωτερικό κουμπί

en: Intelligently
el: Έξυπνα

en: Intermediate
el: Ενδιάμεσος

en: Internal name: %s-%d
el: Εσωτερικό όνομα: %s-%d

en: Internal name: %s-%d
    PID: %d
el: Εσωτερικό όνομα: %s-%d
    PID: %d

en: Invalid hint type "%s". Valid types are bool, double, int, string and uint.
el: Μη έγκυρος τύπος "%s". Οι έγκυροι τύποι είναι bool, double, int, string και uint.

en: Invalid plugin event syntax specified. Use PLUGIN-NAME:NAME[:TYPE:VALUE].
el: Ορίσατε μη έγκυρη σύνταξη για το πρόσθετο: Χρησιμοποιήστε το ΟΝΟΜΑ-ΠΡΟΣΘΕΤΟΥ:ΟΝΟΜΑ[:ΤΥΠΟΣ:ΤΙΜΗ].

en: Ite_ms
el: Αντικεί_μενα

en: Item
el: Αντικείμενο

en: Item buttons will take a square when it's possible
el: Τα κουμπιά των αντικειμένων θα λαμβάνουν τετράγωνη μορφή, εάν είναι δυνατόν

en: Known Items
el: Γνωστά αντικείμενα

en: L_ength (pixels):
el: Μήκ_ος (pixels):

en: Late evening
el: Αργά το βράδυ

en: Launch New Instance
el: Εκκίνηση νέας διεργασίας

en: Launcher
el: Εκκινητής

en: Left click will always display the menu for item
el: Με αριστερό κλικ θα εμφανίζεται πάντα το μενού για το αντικείμενο

en: Little Mouse
el: Μικρό ποντίκι

en: Load symbolic icons if available
el: Αν είναι διαθέσιμα, φόρτωση των συμβολικών εικονιδίων του θέματος

en: Loc_k Screen
el: Κλείδ_ωμα οθόνης

en: Lock Screen
el: Κλείδωμα οθόνης

en: Log Out
el: Αποσύνδεση

en: Log Out...
el: Αποσύνδεση...

en: Log _Out
el: Απ_οσύνδεση

en: Log _Out...
el: Απ_οσύνδεση...

en: Log out, lock or other system actions
el: Αποσύνδεση, κλείδωμα οθόνης και άλλες ενέργειες συστήματος

en: Logging out in %d seconds.
el: Αποσύνδεση σε %d δευτερόλεπτα.

en: M_ode:
el: _Κατάσταση:

en: Ma_ximize All
el: Με_γιστοποίηση όλων

en: Menu
el: Μενού

en: Menu File
el: Αρχείο μενού

en: Menu _file:
el: Αρ_χείο μενού:

en: Mi_ddle click action:
el: Ενέργεια με_σαίου κλικ:

en: Mi_nimize All
el: Ελα_χιστοποίηση όλων

en: Miniature View
el: Στυλ μικρογραφίας

en: Minimize Window
el: Ελαχιστοποίηση παραθύρου

en: Minimize all open windows and show the desktop
el: Ελαχιστοποίηση όλων των παραθύρων και εμφάνιση της επιφάνειας εργασίας

en: Modifying the panel is not allowed
el: Η τροποποίηση του ταμπλό δεν επιτρέπεται

en: Monitor %d
el: Οθόνη %d

en: Morning
el: Πρωί

en: Most likely another widget took over the function of a notification area. This area will be unused.
el: Πιθανότατα ένα άλλο γραφικό στοιχείο ανέλαβε τη λειτουργία της περιοχής ειδοποιήσεων. Αυτή η περιοχή θα παραμείνει αχρησιμοποίητη.

en: Move currently selected item down by one row
el: Μετακίνηση του επιλεγμένου αντικειμένου μια γραμμή κάτω

en: Move currently selected item up by one row
el: Μετακίνηση του επιλεγμένου αντικειμένου μια γραμμή επάνω

en: Move the selected item one row down
el: Μετακίνηση του επιλεγμένου αντικειμένου μια γραμμή κάτω

en: Move the selected item one row up
el: Μετακίνηση του επιλεγμένου αντικειμένου μια γραμμή επάνω

en: Name of a timezone corresponding a file in the zoneinfo database, for example "America/New_York". Leave empty to use the localtime.
el: Ορίστε μια ζώνη ώρας που να αντιστοιχεί σε αρχείο της βάσης δεδομένων zoneinfo, π.χ "Europe/Athens". Αφήστε το κενό για χρήση της τοπικής ώρας.

en: Never
el: Ποτέ

en: New Instance
el: Νέα διεργασία

en: New _Application
el: Νέα _εφαρμογή

en: New _Link
el: Νέος _σύνδεσμος

en: Night
el: Νύχτα

en: No Windows
el: Δεν υπάρχουν παράθυρα

en: No default application found for "%s"
el: Δεν βρέθηκε προκαθορισμένη εφαρμογή για το "%s"

en: No items
el: Δε βρέθηκαν αντικείμενα

en: No running instance of %s was found
el: Δεν βρέθηκε να τρέχει κάποια διεργασία του %s

en: None (use system style)
el: Κανένα (χρήση του στυλ συστήματος)

en: None, allow drag-and-drop
el: Κανένα, να επιτρέπεται η μεταφορά και απόθεση (drag-and-drop)

en: Noon
el: Μεσημέρι

en: North
el: Βορράς

en: Nothing
el: Τίποτα

en: Novice
el: Αρχάριος

en: Num_ber of rows:
el: _Αριθμός γραμμών:

en: Number of _rows:
el: Αριθμός γ_ραμμών:

en: OPTION
el: ΕΠΙΛΟΓΗ

en: O_utput:
el: Έ_ξοδος:

en: Open Folder
el: Άνοιγμα φακέλου

en: Open in Terminal
el: Εκτέλεση σε τερματικό

en: Open launcher menu
el: Άνοιγμα μενού εκκινητή

en: Options:
el: Επιλογές:

en: PANEL-NUMBER
el: ΑΡΙΘΜΟΣ-ΤΑΜΠΛΟ

en: PLUGIN-NAME
el: ΟΝΟΜΑ-ΠΡΟΣΘΕΤΟΥ

en: Pane_l
el: Ταμπ_λό

en: Panel
el: Ταμπλό

en: Panel %d
el: Ταμπλό %d

en: Panel Pr_eferences...
el: Π_ροτιμήσεις ταμπλό...

en: Panel Preferences
el: Προτιμήσεις ταμπλό

en: Panel config needs migration...
el: Η ρύθμιση του ταμπλό χρειάζεται μεταφορά...

en: Panel configuration has been updated.
el: Η ρύθμιση παραμέτρων του ταμπλό ενημερώθηκε.

en: Pick a Panel Color
el: Επιλέξτε χρώμα για το ταμπλό

en: Please choose a panel for the new plugin:
el: Παρακαλώ επιλέξτε ένα ταμπλό για το νέο πρόσθετο:

en: Please report bugs to <%s>.
el: Παρακαλώ αναφέρατε σφάλματα στο <%s>.

en: Plugin "%s" could not be loaded, do you want to remove it from xfce4-panel configuration?
el: Το πρόσθετο "%s" δεν μπόρεσε να φορτωθεί, θέλετε να το αφαιρέσετε από το ταμπλό;

en: Plugin "%s" unexpectedly left the panel, do you want to restart it?
el: Το πρόσθετο "%s" έφυγε απροσδόκητα από το ταμπλό, θέλετε να το επανεκκινήσετε;

en: Plugin Restart
el: Επανεκκίνηση πρόσθετου

en: Plugin loading failure
el: Αποτυχία φόρτωσης πρόσθετου

en: Popup menu at current mouse position
el: Αναδυόμενο μενού στην τρέχουσα θέση του ποντικιού

en: Primary
el: Κύρια

en: Print version information and exit
el: Εμφάνιση πληροφοριών έκδοσης και έξοδος

en: Profiles:
el: Προφίλ:

en: Program launcher with optional menu
el: Εκκινητής προγράμματος με επιλογή μενού

en: Provides status notifier items (application indicators) and legacy systray items
el: Παρέχει εμφάνιση ειδοποιήσεων (δείκτες εφαρμογών) και εμφάνιση αντικειμένων συστήματος

en: Quit
el: Τερματισμός

en: Quit the running panel instance
el: Τερματισμός της τρέχουσας διεργασίας του ταμπλό

en: Remove
el: Αφαίρεση

en: Remove Workspace "%s"
el: Αφαίρεση του χώρου εργασίας "%s"

en: Remove Workspace %d
el: Αφαίρεση του χώρου εργασίας %d

en: Remove currently selected item
el: Αφαίρεση του επιλεγμένου αντικειμένου

en: Remove the currently selected panel
el: Αφαίρεση του τρέχοντος επιλεγμένου ταμπλό

en: Removing the item from the panel also means its configuration will be lost.
el: Η αφαίρεση του αντικειμένου από το ταμπλό συνεπάγεται και την απώλεια των ρυθμίσεων του.

en: Resets the list of items and their visibility settings
el: Επαναφορά ρυθμίσεων και εμφάνισης της λίστας των αντικειμένων

en: Restart
el: Επανεκκίνηση

en: Restart the running panel instance
el: Επανεκκίνηση της τρέχουσας διεργασίας του ταμπλό

en: Restarting computer in %d seconds.
el: Επανεκκίνηση του υπολογιστή σε %d δευτερόλεπτα.

en: Restarting...
el: Επανεκκίνηση...

en: Restore minimized windows to current _workspace
el: _Επαναφορά ελαχιστοποίησης των παραθύρων στο τωρινό χώρο εργασίας

en: Restore the minimized windows
el: Επαναφορά των ελαχιστοποιημένων παραθύρων

en: Row _size (pixels):
el: Μέγεθος _γραμμής (pixels):

en: Save the panel configuration
el: Αποθήκευση της ρύθμισης παραμέτρων του ταμπλό

en: Select A Background Image
el: Επιλέξτε μία εικόνα φόντου

en: Select A Directory
el: Επιλογή καταλόγου

en: Select A Menu File
el: Επιλογή αρχείου μενού

en: Select An Icon
el: Επιλογή εικονιδίου

en: Select this option if you don't want maximized windows to cover the area behind the panel. This only works when the panel is attached to a screen edge.
el: Επιλέξτε το εάν θέλετε τα μεγιστοποιημένα παράθυρα να μη καλύπτουν την περιοχή πίσω από το ταμπλό. Αυτό δουλεύει μόνο όταν το ταμπλό είναι προσαρτημένο στην άκρη της οθόνης.

en: Select this option to automatically increase the length of the panel if the plugins request more space.
el: Επιλέξτε το για να γίνεται αυτόματη αύξηση του μήκους του ταμπλό, όταν τα πρόσθετα ζητούν περισσότερο χώρο.

en: Select this option to disable the tooltips when moving over the panel button or menu items.
el: Επιλέξτε το για να απενεργοποιηθούν τα αναδυόμενα κείμενα κατά τη μετακίνηση επάνω από τα κουμπιά του ταμπλό ή στα αντικείμενα του μενού.

en: Select this option to extend the panel over multiple monitors.
el: Επιλέξτε το για να επεκτείνεται το ταμπλό σε πολλαπλές οθόνες.

en: Select this option to hide the handles of the panel and lock its position.
el: Επιλέξτε το για να αποκρύψετε τις χειρολαβές στο ταμπλό και να το κλειδώσετε στην θέση του.

en: Select this option to move the clicked menu item to the panel.
el: Επιλέξτε το για να μετακινήσετε τα επιλεγμένα αντικείμενα του μενού στο ταμπλό.

en: Select this option to show the generic application name in the menu, for example "File Manager" instead of "Thunar"
el: Επιλέξτε το για να εμφανίζονται τα γενικά ονόματα των εφαρμογών στο μενού, για παράδειγμα "Διαχειριστής αρχείων" αντί του "Thunar"

en: Separator
el: Διαχωριστικό

en: Session Menu
el: Μενού συνεδρίας

en: Sexagesimal
el: Εξηνταδική

en: Sho_w AM/PM
el: Προ_βολή ΠΜ/ΜΜ

en: Show 'New Text _Document'
el: Εμφάνιση 'Νέου αρχείου _κειμένου'

en: Show 'Open in _Terminal'
el: Εμφάνιση 'Άνοιγμα σε _τερματικό'

en: Show '_New Folder'
el: Εμφάνιση '_Νέου φακέλου'

en: Show '_Open _Folder'
el: Εμφάνιση 'Άνοι_γμα _φακέλου'

en: Show Desktop
el: Εμφάνιση επιφάνειας εργασίας

en: Show _flat buttons
el: Χρήση ε_πίπεδων κουμπιών

en: Show _handle
el: Εμφάνιση _χειρολαβής

en: Show _hidden files
el: Εμφάνιση κ_ρυφών αρχείων

en: Show _inactive segments
el: Εμφάνιση α_νενεργών στοιχείων

en: Show _label instead of icon
el: Εμφάνιση ετι_κέτας αντί εικονιδίου

en: Show _tooltips
el: Εμφάνιση ανα_δυόμενων κειμένων

en: Show a confirmation dialog with a 30 second timeout for some of the actions.
el: Εμφάνιση παραθύρου επιβεβαίωσης κάποιων ενεργειών για 30 δευτερόλεπτα.

en: Show a directory tree in a menu
el: Εμφάνιση δενδρική δομής καταλόγου στο μενού

en: Show a menu containing categories of installed applications
el: Εμφάνιση μενού με τις κατηγορίες των εγκατεστημένων εφαρμογών

en: Show about information of the currently selected item
el: Εμφάνιση πληροφοριών του επιλεγμένου αντικειμένου

en: Show application d_escription in tooltip
el: Εμφάνιση πε_ριγραφής της εφαρμογής σε αναδυόμενο κείμενο

en: Show button _labels
el: Εμφάνιση ετικετών στα _κουμπιά

en: Show button on one _line
el: Εμφάνιση κουμπιού σε μία _γραμμή

en: Show generic application n_ames
el: Εμφάνιση γενικού ονόματος εφ_αρμογών

en: Show gri_d
el: Εμφάνιση πλέγμα_τος

en: Show help options
el: Εμφάνιση επιλογών βοήθειας

en: Show ic_ons in menu
el: Εμφάνιση εικον_ιδίων στο μενού

en: Show last _used item in panel
el: Εμφάνιση του τελευταίου _χρησιμοποιημένου αντικειμένου στο ταμπλό

en: Show only _minimized windows
el: Εμφάνιση μόνο ελαχιστοποι_ημένων παραθύρων

en: Show the 'Add New Items' dialog
el: Εμφάνιση του 'Προσθήκη νέων αντικειμένων'

en: Show the 'Panel Preferences' dialog
el: Εμφάνιση του 'Προτιμήσεις ταμπλό'

en: Show windows from _all workspaces
el: Προβολή παραθύρων από ό_λους τους χώρους εργασίας

en: Show windows from all mo_nitors
el: Προβολή παραθύρων από όλες τις ο_θόνες

en: Show workspace _names
el: Εμφάνιση ο_νομάτων των χώρων εργασίας

en: Show workspace a_ctions
el: Εμφάνιση εν_εργειών στους χώρους εργασίας

en: Show workspace number
el: Εμφάνιση αριθμού χώρου εργασίας

en: Shut Down
el: Τερματισμός

en: Shut _Down
el: _Τερματισμός

en: Solid color
el: Συμπαγές χρώμα

en: Sorting _order:
el: Σειρά τ_αξινόμησης:

en: South
el: Νότια

en: Span mo_nitors
el: Επέκταση στις ο_θόνες

en: Status Notifiers
el: Ειδοποιήσεις

en: Status Tray Items
el: Εμφάνιση αντικειμένων

en: Status Tray Plugin
el: Πρόσθετο εμφάνισης αντικειμένων

en: Sus_pend
el: Ανα_στολή

en: Suspend
el: Αναστολή

en: Suspending computer in %d seconds.
el: Αναστολή του υπολογιστή σε %d δευτερόλεπτα.

en: Switch User
el: Εναλλαγή χρήστη

en: Switch between open windows using a menu
el: Χρήση μενού για την εναλλαγή μεταξύ των ανοιχτών παραθύρων

en: Switch between open windows using buttons
el: Χρήση κουμπιών για την εναλλαγή μεταξύ των ανοιχτών παραθύρων

en: Switch between panel presets
el: Εναλλαγή μεταξύ των προεπιλογών του ταμπλό

en: Switch between virtual desktops
el: Εναλλαγή μεταξύ εικονικών επιφανειών εργασίας

en: Switch workspaces using the mouse wheel
el: Εναλλαγή χώρων εργασίας με το τροχό του ποντικιού

en: Systray Icons
el: Εικονίδια συστήματος

en: The Xfce development team. All rights reserved.
el: Η ομάδα ανάπτυξης του Xfce. Με την επιφύλαξη παντός νόμιμου δικαιώματος.

en: The format describes the date and time parts to insert into the panel. For example, %Y will be substituted with the year, %m with the month and %d with the day. Similarly, &lt;b&gt;&lt;/b&gt; tags will make the text bold. See the &quot;Help&quot; page for additional information.
el: Η διαμόρφωση καθορίζει τη μορφή της ημερομηνίας και την ώρας στο ταμπλό. Για παράδειγμα, το %Y θα δείξει το έτος, το %m το μήνα και το %d την ημέρα. Επίσης τα σύμβολα &lt;b&gt;&lt;/b&gt; θα κάνουν το κείμενο έντονο. Για περισσότερες πληροφορίες δείτε τη σελίδα &quot;Help&quot;.

en: The format describes the date and time parts to insert into the panel. For example, %Y will be substituted with the year, %m with the month and %d with the day. Similarly, <b></b> tags will make the text bold. See the "Help" page for additional information.
el: Η διαμόρφωση καθορίζει τη μορφή της ημερομηνίας και της ώρας στο ταμπλό. Για παράδειγμα, το %Υ θα δείξει το έτος, το %m το μήνα και το %d την ημέρα. Επίσης τα σύμβολα <b><b/> θα κάνουν το κείμενο έντονο. Για περισσότερες πληροφορίες δείτε τη σελίδα "Βοήθειας".

en: The notification area lost selection
el: Η περιοχή ειδοποιήσεων έχασε την επιλογή

en: The panel and plugin configurations will be permanently removed
el: Οι ρυθμίσεις των προσθέτων και των παραμέτρων του ταμπλό θα αφαιρεθούν οριστικά.

en: The panel of the Xfce Desktop Environment
el: Το ταμπλό του περιβάλλοντος εργασίας Xfce

en: The plugin restarted more than once in the last %d seconds. If you press Execute the panel will try to restart the plugin otherwise it will be permanently removed from the panel.
el: Το πρόσθετο επανεκκινήθηκε περισσότερες από μία φορές τα τελευταία %d δευτερόλεπτα. Εάν πατήσετε εκτέλεση, το ταμπλό θα προσπαθήσει να επανεκκινήσει το πρόσθετο αλλιώς αυτό θα αφαιρεθεί οριστικά από το ταμπλό.

en: There is already a running instance
el: Υπάρχει ήδη μια εκτελούμενη διεργασία

en: This plugin is in the current xfce4-panel configuration but could not be loaded, probably due to an installation issue. If you know what you're doing, you can remove it permanently, otherwise you'd better quit and make a backup of the current configuration using %s, before checking your installation and trying to start xfce4-panel again.
el: Αυτό το πρόσθετο βρίσκεται στη τρέχουσα διαμόρφωση του ταμπλό, αλλά δεν μπόρεσε να φορτωθεί, πιθανότατα λόγω προβλήματος στην εγκατάσταση. Αν ξέρετε τι κάνετε μπορείτε να το αφαιρέσετε οριστικά, διαφορετικά είναι καλύτερα να φύγετε και να δημιουργήσετε ένα αντίγραφο της τρέχουσας διαμόρφωσης, χρησιμοποιώντας το %s, πριν ελέγξετε την εγκατάσταση και προσπαθήσετε να εκκινήσετε ξανά το ταμπλό του xfce4.

en: This will create a new launcher plugin on the panel and inserts the dropped files as menu items.
el: Αυτό θα δημιουργήσει νέο πρόσθετο εκκινητή στο ταμπλό και θα εισάγει τα παραδοθέντα αρχεία ως αντικείμενα του μενού.

en: Time
el: Ώρα

en: Time Only
el: Ώρα

en: Time Settings
el: Ρυθμίσεις ώρας

en: Time and Date _Settings...
el: _Ρυθμίσεις ημερομηνίας και ώρας...

en: Time, then date
el: Ώρα και μετά ημερομηνία

en: Time_zone:
el: _Ζώνη ώρας:

en: Timestamp
el: Χρονοσήμανση

en: Title:
el: Τίτλος:

en: Transparency when the pointer is not hovering over the panel, with 0 being fully transparent and 100 fully opaque.
el: Διαφάνεια όταν ο δείκτης είναι εκτός του ταμπλό, μεταξύ 0 (διαφανές) και 100 (αδιαφανές).

en: Transparent
el: Διαφανές

en: Turning off computer in %d seconds.
el: Τερματισμός του υπολογιστή σε %d δευτερόλεπτα.

en: Type "%s --help" for usage.
el: Για πληροφορίες χρήσης πληκτρολογήστε "%s --help".

en: Un_minimize All
el: Αποε_λαχιστοποίηση όλων

en: Unable to open the e-mail address
el: Αδύνατη η πρόσβαση στη διεύθυνση e-mail

en: Unable to open the workspace settings
el: Αδύνατη η πρόσβαση στις ρυθμίσεων των χώρων εργασίας

en: Unable to start new instance of '%s'
el: Αδύνατη η εκκίνηση νέας διεργασίας του '%s'

en: Unable to start the notification area
el: Αδύνατη η εκκίνηση της περιοχής ειδοποιήσεων

en: Unnamed Item
el: Αντικείμενο χωρίς όνομα

en: Unnamed item
el: Αντικείμενο χωρίς όνομα

en: Up
el: Επάνω

en: Urgent Windows
el: Επείγοντα παράθυρα

en: Usage:
el: Χρήση:

en: Use c_ustom menu file:
el: Χρήση _προσαρμοσμένου αρχείου μενού:

en: Use the _default menu
el: Χρήση του προκαθορισμένου _μενού

en: User ID
el: ID χρήστη

en: Username
el: Όνομα χρήστη

en: Vertical
el: Κάθετο

en: Visible
el: Ορατό

en: Week %V
el: Εβδομάδα %V

en: West
el: Δυτικά

en: What time is it?
el: Τι ώρα είναι;

en: When enabled, all new items will be marked as "Hidden"
el: Όταν ενεργοποιηθεί, κάθε νέο αντικείμενο θα εμφανίζεται "Κρυμμένο"

en: Window Buttons
el: Κουμπιά παραθύρων

en: Window Menu
el: Μενού παραθύρων

en: Window title
el: Τίτλος παραθύρου

en: Workspace %d
el: Χώρος εργασίας %d

en: Workspace Switcher
el: Εναλλάκτης χώρων εργασίας

en: Workspace _Settings...
el: Ρυθμίσεις _χώρου εργασίας...

en: Wrap around workspaces
el: Περιστροφική μετακίνηση χώρων εργασίας

en: You have started X without session manager. Clicking Quit will close the X server.
el: Ξεκινήσατε το Xfce χωρίς διαχειριστή συνεδρίας. Επιλέγοντας έξοδο θα κλείσει ο X server.

en: [ARGUMENTS...]
el: [ΟΡΙΣΜΑΤΑ...]

en: _About
el: _Περί

en: _Actions
el: _Ενέργειες

en: _Add
el: _Προσθήκη

en: _Arrow button position:
el: _Θέση δείκτη κουμπιού:

en: _Backup and restore
el: Αντίγραφο ασ_φαλείας και επαναφορά

en: _Base Directory:
el: _Βασικός κατάλογος:

en: _Cancel
el: Άκ_υρο

en: _Close
el: _Κλείσιμο

en: _Close All
el: _Κλείσιμο όλων

en: _Edit Item
el: _Επεξεργασία αντικειμένου

en: _Enter:
el: Είσο_δος:

en: _Execute
el: _Εκτέλεση

en: _Expand
el: _Ανάπτυξη

en: _File Pattern:
el: _Μοτίβο:

en: _File:
el: _Αρχείο:

en: _Fixed icon size (pixels):
el: _Καθορισμός μεγέθους εικονιδίων (pixels):

en: _Group windows by application
el: _Ομαδοποίηση παραθύρων ανά εφαρμογή

en: _Help
el: _Βοήθεια

en: _Hibernate
el: _Αδρανοποίηση

en: _Hide items by default
el: Απόκ_ρυψη αντικειμένων από προεπιλογή

en: _Hybrid Sleep
el: Υ_βριδική Αναστολή

en: _Icon:
el: Εικονί_διο:

en: _Layout:
el: _Διάταξη:

en: _Leave:
el: Α_ποχώρηση:

en: _Level:
el: _Επίπεδο:

en: _Lock Panel
el: _Κλείδωμα ταμπλό

en: _Lock panel
el: Κ_λείδωμα ταμπλό

en: _Log Out
el: _Αποσύνδεση

en: _Menu is primary action
el: Εμφάνιση του _μενού

en: _Move
el: _Μετακίνηση

en: _New Game
el: _Νέο παιχνίδι

en: _OK
el: _Εντάξει

en: _Properties
el: _Ιδιότητες

en: _Quit
el: Έ_ξοδος

en: _Remove
el: _Αφαίρεση

en: _Request symbolic icons
el: Εμ_φάνιση συμβολικών εικονιδίων

en: _Reserve space on screen edges for the panel
el: Δια_τήρηση χώρου για το ταμπλό στις άκρες της οθόνης

en: _Restart
el: _Επανεκκίνηση

en: _Search:
el: Ανα_ζήτηση:

en: _Show button title
el: _Εμφάνιση τίτλου στο κουμπί

en: _Show confirmation dialog
el: _Εμφάνιση παραθύρου επιβεβαίωσης

en: _Show on mouse hover
el: Εμφάνιση με το δείκτ_η του ποντικού

en: _Show week numbers
el: Εμφάνισ_η αριθμών εβδομάδας

en: _Square items
el: _Τετράγωνα αντικείμενα

en: _Style:
el: _Στυλ:

en: _Switch User
el: _Εναλλαγή χρήστη

en: _Switch windows using the mouse wheel
el: Εναλλα_γή παραθύρων με το τροχό του ποντικιού

en: _Tooltip format:
el: Μορφή ανα_δυόμενου κειμένου:

en: _Unmaximize All
el: Α_πομεγιστοποίηση όλων

[ctx: am]
en: eight
el: οχτώ

[ctx: am]
en: eleven
el: έντεκα

[ctx: am]
en: five
el: πέντε

[ctx: am]
en: four
el: τέσσερις

[ctx: am]
en: nine
el: εννιά

[ctx: am]
en: one
el: μία

[ctx: am]
en: seven
el: επτά

[ctx: am]
en: six
el: έξι

[ctx: am]
en: ten
el: δέκα

[ctx: am]
en: three
el: τρεις

[ctx: am]
en: twelve
el: δώδεκα

[ctx: am]
en: two
el: δύο

en: five past %0
el: %0 και πέντε

en: five to %1
el: %1 παρά πέντε

en: half past %0
el: %0 και μισή

[ctx: one]
en: %0 o'clock
el: %0 ακριβώς

[ctx: one]
en: %1 o'clock
el: %1 ακριβώς

[ctx: one]
en: five past %0
el: %0 και πέντε

[ctx: one]
en: five to %1
el: %1 παρά πέντε

[ctx: one]
en: half past %0
el: %0 και μισή

[ctx: one]
en: quarter past %0
el: %0 και τέταρτο

[ctx: one]
en: quarter to %1
el: %1 παρά τέταρτο

[ctx: one]
en: ten past %0
el: %0 και δέκα

[ctx: one]
en: ten to %1
el: %1 παρά δέκα

[ctx: one]
en: twenty five past %0
el: %0 και είκοσι πέντε

[ctx: one]
en: twenty five to %1
el: %1 παρά είκοσι πέντε

[ctx: one]
en: twenty past %0
el: %0 και είκοσι

[ctx: one]
en: twenty to %1
el: %1 παρά είκοσι

en: panels;settings;preferences;taskbar;autohide;application menu;start;buttons;launcher;notification area;status;icons;plugins;
el: ταμπλό;ρυθμίσεις;προτιμήσεις;γραμμή εργασιών;αυτόματη απόκρυψη;μενού εφαρμογής;έναρξη;κουμπιά;εκκινητής;περιοχή ειδοποιήσεων;εμφάνιση;εικονίδια;πρόσθετα;

[ctx: pm]
en: eight
el: οχτώ

[ctx: pm]
en: eleven
el: έντεκα

[ctx: pm]
en: five
el: πέντε

[ctx: pm]
en: four
el: τέσσερις

[ctx: pm]
en: nine
el: εννιά

[ctx: pm]
en: one
el: μία

[ctx: pm]
en: seven
el: επτά

[ctx: pm]
en: six
el: έξι

[ctx: pm]
en: ten
el: δέκα

[ctx: pm]
en: three
el: τρεις

[ctx: pm]
en: twelve
el: δώδεκα

[ctx: pm]
en: two
el: δύο

en: quarter past %0
el: %0 και τέταρτο

en: quarter to %1
el: %1 παρά τέταρτο

en: ten past %0
el: %0 και δέκα

en: ten to %1
el: %1 παρά δέκα

en: twenty five past %0
el: %0 και είκοσι πέντε

en: twenty five to %1
el: %1 παρά είκοσι πέντε

en: twenty past %0
el: %0 και είκοσι

en: twenty to %1
el: %1 παρά είκοσι
