Xfce4-session - en to el translation catalogue (165 entries)

en: (Unknown program)
el: (Άγνωστο πρόγραμμα)

en: (Unknown)
el: (Άγνωστο)

en: <b>Compatibility</b>
el: <b>Συμβατότητα</b>

en: <b>Logout Settings</b>
el: <b>Ρυθμίσεις αποσύνδεσης</b>

en: <b>Security</b>
el: <b>Ασφάλεια</b>

en: <b>Session Chooser</b>
el: <b>Επιλογέας συνεδρίας</b>

en: <b>Shutdown</b>
el: <b>Τερματισμός</b>

en: Ad_vanced
el: Για πρ_οχωρημένους

en: Add
el: Προσθήκη

en: Add application
el: Προσθήκη εφαρμογής

en: All Xfce cache files could not be cleared
el: Δεν ήταν δυνατή η εκκαθάριση όλων των αρχείων της προσωρινής μνήμης του Xfce

en: Always
el: Πάντα

en: Always save the session when logging out
el: Να αποθηκεύεται πάντα η συνεδρία στην αποσύνδεση

en: An error occurred
el: Παρουσιάστηκε ένα σφάλμα

en: App_lication Autostart
el: Αυτόματη εκκίνηση _εφαρμογής

en: Are you sure you want to empty the session cache?
el: Θέλετε σίγουρα να αδειάσετε την προσωρινή μνήμη της συνεδρίας;

en: Are you sure you want to terminate "%s"?
el: Θέλετε σίγουρα να τερματίσετε το "%s";

en: Authentication is required to shutdown, restart, suspend, or hibernate the system.
el: Απαιτείται πιστοποίηση για τερματισμό, επανεκκίνηση, αναστολή ή αδρανοποίηση του συστήματος.

en: Automatically save session on logo_ut
el: Αυτόματη αποθήκευση της συνεδρίας στην αποσύν_δεση

en: Can only terminate clients when in the idle state
el: Μπορείτε να τερματίσετε υπηρεσίες μόνο όταν είναι σε κατάσταση αδράνειας

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Cancel the login attempt and return to the login screen.
el: Ακύρωση της προσπάθειας σύνδεσης και επιστροφή στην οθόνη εισόδου.

en: Choose the session you want to restore. You can simply double-click the session name to restore it.
el: Επιλογή της συνεδρίας που θέλετε να επαναφέρετε. Μπορείτε απλώς να κάνετε διπλό κλικ στο όνομα της συνεδρίας για να την επαναφέρετε.

en: Clear Save_d Sessions
el: _Διαγραφή αποθηκευμένων συνεδριών

en: Clear sessions
el: Εκκαθάριση συνεδριών

en: Command:
el: Εντολή:

en: Continue anyway
el: Συνέχεια έτσι κι αλλιώς

en: Could not look up internet address for %s.
    This will prevent Xfce from operating correctly.
    It may be possible to correct the problem by adding
    %s to the file /etc/hosts on your system.
el: Δεν ήταν δυνατό να εντοπιστεί η διεύθυνση internet για το %s.
    Αυτό αποτρέπει τη σωστή εκτέλεση του Xfce.
    Είναι πιθανό να διορθωθεί το πρόβλημα εάν προσθέσετε το %s
    στο αρχείο /etc/hosts του συστήματός σας.

en: Create a new session.
el: Δημιουργία νέας συνεδρίας

en: Current Sessio_n
el: _Τρέχουσα συνεδρία

en: Currently active session:
el: Τρέχουσα ενεργή συνεδρία:

en: Currently active session: <b>Default</b>
el: Τρέχουσα ενεργή συνεδρία: <b>Προεπιλογή</b>

en: Customize desktop startup
el: Διαμόρφωση εκκίνησης επιφάνειας εργασίας

en: Delete a saved session.
el: Διαγραφή αποθηκευμένης συνεδρίας

en: Delete the selected session
el: Διαγραφή της επιλεγμένης συνεδρίας

en: Description:
el: Περιγραφή:

en: Disable binding to TCP ports
el: Απενεργοποίηση δέσμευσης θυρών TCP

en: Display the session chooser every time Xfce starts
el: Εμφάνιση του επιλογέα συνεδρίας κάθε φορά που ξεκινάει το xfce

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Edit application
el: Επεξεργασία εφαρμογής

en: Failed adding "%s"
el: Απέτυχε η προσθήκη "%s"

en: Failed to create file %s
el: Απέτυχε η δημιουργία του αρχείου %s

en: Failed to edit item
el: Απέτυχε η επεξεργασία αντικειμένου

en: Failed to edit item "%s"
el: Απέτυχε η επεξεργασία του αντικειμένου "%s"

en: Failed to hibernate session
el: Απέτυχε να τεθεί η συνεδρία σε αδρανοποίηση

en: Failed to hybrid sleep session
el: Απέτυχε να τεθεί η συνεδρία σε υβριδική αναμονή

en: Failed to open %s for reading
el: Απέτυχε το άνοιγμα για ανάγνωση του %s

en: Failed to open %s for writing
el: Απέτυχε το άνοιγμα του %s για εγγραφή

en: Failed to remove item
el: Απέτυχε η αφαίρεση αντικειμένου

en: Failed to set run hook
el: Απέτυχε ο ορισμός αγκίστρου - hook

en: Failed to suspend session
el: Απέτυχε να τεθεί η συνεδρία σε αναστολή

en: Failed to switch user
el: Απέτυχε η εναλλαγή χρήστη

en: Failed to toggle item
el: Απέτυχε η εναλλαγή κατάστασης του αντικειμένου

en: Failed to unlink %s: %s
el: Απέτυχε η απομάκρυνση του δεσμού %s: %s

en: Failed to write file %s
el: Απέτυχε η εγγραφή του αρχείου %s

en: H_ybrid Sleep
el: Υ_βριδική αναμονή

en: Halt without displaying the logout dialog
el: Κλείσιμο χωρίς την εμφάνιση του παραθύρου αποσύνδεσης

en: Hibernate without displaying the logout dialog
el: Αδρανοποίηση χωρίς την εμφάνιση του παραθύρου αποσύνδεσης

en: Hybrid Sleep without displaying the logout dialog
el: Υβριδική αναμονή χωρίς την εμφάνιση του παραθύρου αποσύνδεσης

en: If running
el: Εάν εκτελείται

en: Immediately
el: Αμέσως

en: Last accessed
el: Τελευταία πρόσβαση

en: Launch GN_OME services on startup
el: Έναρξη των υπηρεσιών του GN_OME κατά την εκκίνηση

en: Launch _KDE services on startup
el: Έναρξη των υπηρεσιών του _KDE κατά την εκκίνηση

en: Lock screen be_fore sleep
el: Κ_λείδωμα οθόνης πριν την αναμονή

en: Log Out
el: Αποσύνδεση

en: Log out %s
el: Αποσύνδεση %s

en: Log out of the Xfce Desktop
el: Αποσύνδεση από το περιβάλλον εργασίας Xfce

en: Log out quickly; don't save the session
el: Γρήγορη αποσύνδεση - να μην αποθηκευτεί η συνεδρία

en: Log out without displaying the logout dialog
el: Αποσύνδεση χωρίς την εμφάνιση του παραθύρου αποσύνδεσης

en: Manage _remote applications
el: Διαχείριση α_πομακρυσμένων εφαρμογών

en: Manage remote applications over the network (this may be a security risk)
el: Διαχείριση απομακρυσμένων διαδικτυακών εφαρμογών (μπορεί να αποτελεί κίνδυνο για την ασφάλεια)

en: Name for the new session
el: Όνομα για τη νέα συνεδρία

en: Name:
el: Όνομα:

en: Never
el: Ποτέ

en: OK
el: Εντάξει

en: Please report bugs to <%s>.
el: Παρακαλώ αναφέρετε τα σφάλματα στο <%s>.

en: Print version information and exit
el: Εμφάνιση πληροφοριών έκδοσης και έξοδος

en: Priority
el: Προτεραιότητα

en: Pro_mpt on logout
el: Επι_βεβαίωση κατά την αποσύνδεση

en: Program
el: Πρόγραμμα

en: Prompt for confirmation when logging out
el: Ερώτηση για επιβεβαίωση κατά την αποσύνδεση

en: Reboot without displaying the logout dialog
el: Επανεκκίνηση χωρίς την εμφάνιση του παραθύρου αποσύνδεσης

en: Received error while trying to log out
el: Ελήφθη σφάλμα κατά την προσπάθεια αποσύνδεσης

en: Remove
el: Αφαίρεση

en: Remove application
el: Αφαίρεση εφαρμογής

en: Restart Style
el: Στυλ επανεκκίνησης

en: SOCKET ID
el: ID ΥΠΟΔΟΧΗΣ

en: Save Sess_ion
el: Αποθήκευση συνε_δρίας

en: Saved _Sessions
el: _Αποθηκευμένες συνεδρίες

en: Saving Session
el: Αποθήκευση συνεδρίας

en: Select a command
el: Επιλογή εντολής

en: Session
el: Συνεδρία

en: Session Manager
el: Διαχειριστής συνεδρίας

en: Session Manager Error
el: Σφάλμα διαχειριστή συνεδριών

en: Session Save Error
el: Σφάλμα αποθήκευσης συνεδρίας

en: Session and Startup
el: Συνεδρία και εκκίνηση

en: Session manager must be in idle state when requesting a checkpoint
el: Ο διαχειριστής συνεδριών πρέπει να είναι σε κατάσταση αδράνειας όταν φτάσει αίτημα ελέγχου

en: Session manager must be in idle state when requesting a restart
el: Ο διαχειριστής συνεδρίας πρέπει να είναι σε κατάσταση αδράνειας όταν αιτείται επανεκκίνηση

en: Session manager must be in idle state when requesting a shutdown
el: Ο διαχειριστής συνεδρίας πρέπει να είναι σε κατάσταση αδράνειας όταν αιτείται τερματισμός

en: Session manager must be in idle state when requesting a sleep
el: Ο διαχειριστής συνεδρίας πρέπει να είναι σε κατάσταση αδράνειας όταν αιτείται αναμονή

en: Session manager must be in idle state when requesting a user switch
el: Ο διαχειριστής συνεδρίας πρέπει να είναι σε κατάσταση αδράνειας όταν αιτείται εναλλαγή χρήστη

en: Settings manager socket
el: Διαχείριση ρυθμίσεων υποδοχής

en: Shut _Down
el: _Τερματισμός

en: Shutdown Failed
el: Ο τερματισμός απέτυχε

en: Shutdown is blocked by the kiosk settings
el: Ο τερματισμός εμποδίζεται από τις ρυθμίσεις του kiosk

en: Shutdown, restart, suspend, or hibernate the system
el: Τερματισμός, επανεκκίνηση, αναστολή ή αδρανοποίηση του συστήματος

en: Start
el: Έναρξη

en: Start GNOME services, such as gnome-keyring
el: Εκκίνηση υπηρεσιών του GNOME, όπως το gnome-keyring

en: Start KDE services, such as kdeinit
el: Εκκίνηση υπηρεσιών του KDE, όπως το kdeinit

en: Start an existing session.
el: Εκκίνηση υπάρχουσας συνεδρίας

en: Sus_pend
el: Α_ναστολή

en: Suspend without displaying the logout dialog
el: Αναστολή χωρίς την εμφάνιση του παραθύρου αποσύνδεσης

en: Switch _User
el: Εναλλαγή _χρήστη

en: Switch user without displaying the logout dialog
el: Εναλλαγή χρήστη χωρίς την εμφάνιση του παραθύρου αποσύνδεσης

en: Terminate Program
el: Τερματισμός προγράμματος

en: The Xfce development team. All rights reserved.
el: Η ομάδα ανάπτυξης του Xfce. Όλα τα δικαιώματα είναι δεσμευμένα.

en: The application will lose any unsaved state and will not be restarted in your next session.
el: Η εφαρμογή θα χάσει την μη αποθηκευμένη κατάσταση και δεν θα ξεκινήσει στην επόμενη συνεδρία σας.

en: The list of applications in the failsafe session is empty.
el: Η λίστα των εφαρμογών στην ασφαλή συνεδρία είναι κενή.

en: The saved states of your applications will not be restored during your next login.
el: Η αποθηκευμένη κατάσταση των εφαρμογών σας δεν θα επαναφερθεί στην επόμενη σύνδεση σας.

en: The specified failsafe session ("%s") is not marked as a failsafe session.
el: Η συγκεκριμένη ασφαλής συνεδρία ("%s") δεν είναι σημειωμένη ως ασφαλής.

en: These applications are a part of the currently-running session,
    and can be saved now or when you log out.
    Changes below will only take effect when the session is saved.
el: Αυτές οι εφαρμογές είναι μέρος της τρέχουσας συνεδρίας και μπορεί
    να αποθηκευτούν τώρα ή κατά την αποσύνδεση. Οι παρακάτω αλλαγές
    θα έχουν ισχύ μόνο όταν η συνεδρία αποθηκευτεί.

en: Trigger
el: Ενεργοποίηση

en: Trigger:
el: Ενεργοποίηση:

en: Try again
el: Προσπάθεια ξανά

en: Type '%s --help' for usage.
el: Για πληροφορίες χρήσης πληκτρολογήστε '%s --help'.

en: Unable to contact settings server
el: Αδύνατη η επικοινωνία με τον διακομιστή ρυθμίσεων

en: Unable to create user interface from embedded definition data
el: Αδύνατη η δημιουργία διεπαφής χρήστη από τα δεδομένα στοιχεία

en: Unable to determine failsafe session name.  Possible causes: xfconfd isn't running (D-Bus setup problem); environment variable $XDG_CONFIG_DIRS is set incorrectly (must include "%s"), or xfce4-session is installed incorrectly.
el: Αδύνατος ο προσδιορισμός ονόματος της ασφαλούς συνεδρίας. Πιθανές αιτίες: δεν τρέχει το xfconfd (πρόβλημα ρύθμισης D-BUS), δεν είναι ορισμένες σωστά οι μεταβλητές περιβάλλοντος $XDG_CONFIG_DIRS (πρέπει να συμπεριληφθεί το "%s"), ή δεν έχει εγκατασταθεί σωστά το xfce4-session.

en: Unable to load a failsafe session
el: Αδύνατη η φόρτωση της ασφαλούς συνεδρίας

en: Unable to save the session
el: Αδύνατη η αποθήκευση της συνεδρίας

en: Unable to terminate program.
el: Αδύνατος ο τερματισμός του προγράμματος.

en: Unknown error
el: Άγνωστο σφάλμα

en: Unknown shutdown method %d
el: Άγνωστη μέθοδος τερματισμού %d

en: Update and Shut _Down
el: Ενημέρωση και τερ_ματισμός

en: Use this session to run Xfce as your desktop environment
el: Χρήση αυτής της συνεδρίας για την επιλογή του Xfce ως περιβάλλον εργασίας

en: Version information
el: Πληροφορίες έκδοσης

en: Written by Benedikt Meurer <benny@xfce.org>
el: Γραμμένο από τον Benedikt Meuer <benny@xfce.org>

en: Xfce Session
el: Συνεδρία Xfce

en: You might need to delete some files manually in "%s".
el: Μπορεί να χρειαστεί να διαγράψετε χειροκίνητα μερικά αρχεία στο "%s".

en: Your session is being saved.  If you do not wish to wait, you may close this window.
el: Η συνεδρία σας αποθηκεύεται.  Εάν δεν θέλετε να περιμένετε, θα πρέπει να κλείσετε το παράθυρο.

en: _Cancel
el: Άκ_υρο

en: _Close
el: _Κλείσιμο

en: _Display chooser on login
el: Εμ_φάνιση επιλογέα κατά την είσοδο

en: _General
el: Γ_ενικά

en: _Help
el: _Βοήθεια

en: _Hibernate
el: _Αδρανοποίηση

en: _Log Out
el: Α_ποσύνδεση

en: _OK
el: _Εντάξει

en: _Proceed
el: _Συνέχεια

en: _Quit
el: Έ_ξοδος

en: _Quit Program
el: Τε_ρματισμός προγράμματος

en: _Remove
el: _Αφαίρεση

en: _Restart
el: _Επανεκκίνηση

en: _Restart and update
el: Επενεκκίν_ηση και ενημέρωση

en: and Brian Tarricone <kelnos@xfce.org>.
el: και τον Brian Tarricone <kelnos@xfce.org>.

en: on hibernate
el: με την αδρανοποίηση

en: on hybrid sleep
el: με την υβριδική αναμονή

en: on login
el: με την σύνδεση

en: on logout
el: με την αποσύνδεση

en: on restart
el: με την επανεκκίνηση

en: on shutdown
el: με το τερματισμό

en: on suspend
el: με την αναστολή

en: on switch user
el: με την εναλλαγή χρήστη

en: session;settings;preferences;manager;startup;login;logout;shutdown;lock screen;application;autostart;launch;services;daemon;agent;
el: συνεδρία;ρυθμίσεις;προτιμήσεις;διαχείριση;εκκίνηση;σύνδεση;αποσύνδεση;τερματισμός;κλείδωμα οθόνης;εφαρμογή;αυτόματη εκκίνηση;έναρξη;υπηρεσίες;υπηρεσία;φορέας;
