Xfdesktop - en to el translation catalogue (286 entries)

en:     Desktop File Icons:  %s
el:     Εικονίδια αρχείων επιφάνειας εργασίας:  %s

en:     Desktop Icons:       %s
el:     Εικονίδια επιφάνειας εργασίας:       %s

en:     Desktop Menu:        %s
el:     Μενού επιφάνειας εργασίας:        %s

en: %.*s %u%s
el: %.*s %u %s

en: %A at %X
el: %A στις %X

en: %s
    Size: %s
    Last modified: %s
el: %s
    Μέγεθος: %s
    Τελευταία τροποποίηση: %s

en: %x at %X
el: %x στις %X

en: (not mounted)
el: (μη προσαρτημένο)

en: (unknown)
el: (άγνωστο)

en: <b>%s</b>
    Type: %s
    Size: %s
el: <b>%s</b>
    Τύπος: %s
    Μέγεθος: %s

en: <b>Appearance</b>
el: <b>Εμφάνιση</b>

en: <b>Desktop Menu</b>
el: <b>Μενού επιφάνειας εργασίας</b>

en: <b>Window List Menu</b>
el: <b>Μενού λίστας παραθύρων</b>

en: A desktop file icon error occurred
el: Σφάλμα στο εικονίδιο αρχείου της επιφάνειας εργασίας

en: A normal file with the same name already exists. Please delete or rename it.
el: Υπάρχει ήδη ένα κανονικό αρχείο με το ίδιο όνομα. Παρακαλώ διαγράψετε ή μετονομάσετε το.

en: A_rrange Icons
el: Τακ_τοποίηση εικονιδίων

en: Activate _Primary Menu
el: Ενεργοποί_ηση μενού επιφάνειας εργασίας

en: Activate _Secondary Menu
el: Ενεργοποίηση μενού λίστας παρα_θύρων

en: Advance to the next wallpaper on the current workspace
el: Μετάβαση στο επόμενο φόντο στο τρέχοντα χώρο εργασίας

en: Amount of time before a different background is selected.
el: Το χρονικό διάστημα μέχρι να επιλεγεί διαφορετική εικόνα φόντου.

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: Apply to all _workspaces
el: Εφαρμογή σε όλoυς τους χώρους ερ_γασίας

en: Arrange Desktop _Icons
el: _Τακτοποίηση εικονιδίων στην επιφάνεια εργασίας

en: Arrange Icons
el: Τακτοποίηση εικονιδίων

en: Arrange icons
el: Τακτοποίηση εικονιδίων

en: Automatically arrange all the icons on the desktop
el: Αυτόματη τακτοποίηση όλων των εικονιδίων στην επιφάνεια εργασίας

en: Automatically select a different background from the current directory.
el: Αυτόματη επιλογή διαφορετικής εικόνας φόντου από τον τρέχοντα κατάλογο.

en: B_utton:
el: _Κουμπί:

en: Behavior
el: Συμπεριφορά

en: Bottom Left Horizontal
el: Κάτω αριστερά οριζόντια

en: Bottom Left Vertical
el: Κάτω αριστερά κάθετα

en: Bottom Right Horizontal
el: Κάτω δεξιά οριζόντια

en: Bottom Right Vertical
el: Κάτω δεξιά κάθετα

en: Build options:
el: Επιλογές δόμησης:

en: Built with GTK+ %d.%d.%d, linked with GTK+ %d.%d.%d.
el: Δομημένο με το GTK+ %d.%d.%d, συνδεδεμένο με το GTK+ %d.%d.%d.

en: C_olor:
el: _Χρώμα:

en: C_reate
el: _Δημιουργία

en: Cannot convert filename "%s" to the local encoding
el: Δεν είναι δυνατή η μετατροπή του αρχείου "%s" στη τοπική κωδικοποίηση

en: Cause xfdesktop to quit
el: Τερματισμός του xfdesktop

en: Centered
el: Στο κέντρο

en: Change the _background
el: _Αλλαγή εικόνας φόντου

en: Choose the folder to select wallpapers from.
el: Επιλογή φακέλου για τις εικόνες φόντου.

en: Copy _Here
el: Αντιγραφή _εδώ

en: Could not create a new file
el: Δεν κατέστη δυνατή η δημιουργία νέου αρχείου

en: Could not create a new folder
el: Αδύνατη η δημιουργία νέου φακέλου

en: Could not create the desktop folder "%s"
el: Δεν κατέστη δυνατή η δημιουργία του φακέλου της επιφάνειας εργασίας "%s"

en: Could not empty the trash
el: Δεν μπόρεσε να αδειάσει ο κάδος απορριμμάτων

en: Create Document from template "%s"
el: Δημιουργία εγγράφου από πρότυπο "%s"

en: Create File Error
el: Σφάλμα δημιουργίας αρχείου

en: Create New Folder
el: Δημιουργία νέου φακέλου

en: Create _Document
el: Δημιουργία _εγγγράφου

en: Create _Folder
el: Δημιουργία _φακέλου

en: Create _Folder...
el: Δημιουργία _φακέλου...

en: Create _Launcher...
el: Δημιουργία ε_κκινητή...

en: Create _URL Link...
el: Δημιουργία _δεσμού διεύθυνσης...

en: Cu_t
el: Απ_οκοπή

en: Default Icons
el: Προεπιλεγμένα εικονίδια

en: Delete Error
el: Σφάλμα διαγραφής

en: Desktop
el: Επιφάνεια εργασίας

en: Desktop Folder Error
el: Σφάλμα φακέλου επιφάνειας εργασίας

en: Desktop Settings
el: Επιφάνεια εργασίας

en: Desktop _Icons
el: _Εικονίδια επιφάνειας εργασίας

en: Desktop _Settings...
el: _Ρυθμίσεις επιφάνειας εργασίας...

en: Devices
el: Συσκευές

en: Disable debug messages
el: Απενεργοποίηση μηνυμάτων αποσφαλμάτωσης

en: Display version information
el: Εμφάνιση πληροφοριών έκδοσης

en: Do _not ask me again
el: Μη_ν με ξαναρωτήσετε

en: Do not wait for a window manager on startup
el: Χωρίς αναμονή για διαχειριστή παραθύρων στην εκκίνηση

en: Edit _Launcher
el: Ε_πεξεργασία εκκινητή

en: Eject Failed
el: Η εξαγωγή απέτυχε

en: Eject Finished
el: Ολοκληρώθηκε η εξαγωγή

en: Ejecting device
el: Εξαγωγή συσκευής

en: Enable debug messages
el: Ενεργοποίηση μηνυμάτων αποσφαλμάτωσης

en: Enter the name:
el: Εισαγωγή ονόματος:

en: Error
el: Σφάλμα

en: Failed to eject "%s"
el: Απέτυχε η εξαγωγή του "%s"

en: Failed to load the desktop folder
el: Απέτυχε το άνοιγμα του φακέλου της επιφάνειας εργασίας

en: Failed to mount "%s"
el: Απέτυχε η προσάρτηση του "%s"

en: Failed to run "%s"
el: Απέτυχε η εκτέλεση του "%s"

en: File Icons
el: Εικονίδια αρχείων

en: File Properties Error
el: Σφάλμα ιδιοτήτων αρχείου

en: File System
el: Σύστημα αρχείων

en: File/Launcher icons are not enabled. You can enable them from the "Desktop Icons" tab.
el: Δεν είναι ενεργά τα εικονίδια αρχείων/εκκινητών. Μπορείτε να τα ενεργοποιήσετε από την καρτέλα "Εικονίδια επιφάνειας εργασίας".

en: File/launcher icons
el: Εικονίδια αρχείων/εκκινητών

en: Fixed Disks and Drives
el: Σταθεροί δίσκοι και οδηγοί

en: Fo_nt size:
el: Μέγεθος _γραμματοσειράς

en: Font co_lor:
el: _Χρώμα γραμματοσειράς

en: General
el: Γενικά

en: Home
el: Αρχικός κατάλογος

en: Horizontal gradient
el: Οριζόντια διαβάθμιση

en: Icon _size:
el: _Μέγεθος εικονιδίου:

en: Icon _type:
el: Τύπος εικ_ονιδίου:

en: Icons
el: Εικονίδια

en: Image files
el: Αρχεία εικόνας

en: Image selection is unavailable while the image style is set to None.
el: Η επιλογή εικόνας δεν είναι διαθέσιμη όταν το στυλ έχει οριστεί σε κανένα.

en: Include applications menu on _desktop right click
el: Προσθήκη του μενού εφαρμογών στο _δεξί κλικ στην επιφάνεια εργασίας

en: Label bac_kground color:
el: Χρώμα _φόντου ετικέτας:

en: Launch Error
el: Σφάλμα έναρξης

en: Left
el: Αριστερά

en: List windows on a_ll workspaces
el: Λίστα παραθύρων σε ό_λους τους χώρους εργασίας

en: Middle
el: Κέντρο

en: Minimized application icons
el: Εικονίδια ελαχιστοποιημένων εφαρμογών

en: Mo_difier:
el: Πλήκτρο εναλλα_γής:

en: Mo_ve to Trash
el: Μετα_κίνηση στα απορρίμματα

en: Modi_fier:
el: Πλήκτρο εναλλα_γής:

en: Monitors
el: Οθόνες

en: Mount Failed
el: Η προσάρτηση απέτυχε

en: Move this dialog to the display and workspace you want to edit the settings for.
el: Μετακινήστε αυτό το παράθυρο στην οθόνη και το χώρο εργασίας του οποίου επιθυμείτε να επεξεργαστείτε τις ρυθμίσεις.

en: Move this dialog to the display you want to edit the settings for.
el: Μετακινήστε αυτό το παράθυρο στην οθόνη της οποίας επιθυμείτε να επεξεργαστείτε τις ρυθμίσεις.

en: Move this dialog to the workspace you want to edit the settings for.
el: Μετακινήστε αυτό το παράθυρο στο χώρο εργασίας του οποίου θέλετε να επεξεργαστείτε τις ρυθμίσεις.

en: Name: %s
    Type: %s
    Mounted at: %s
    Size: %s
    Free Space: %s
el: Όνομα: %s
    Τύπος: %s
    Προσάρτηση στο: %s
    Μέγεθος: %s
    Ελεύθερος χώρος: %s

en: Name: %s
    Type: %s
    Size: %s
    Last modified: %s
el: Όνομα: %s
    Τύπος: %s
    Μέγεθος: %s
    Τελευταία τροποποίηση: %s

en: Network Shares
el: Κοινόχρηστα στοιχεία δικτύου

en: New Empty File
el: Νέο κενό αρχείο

en: New Folder
el: Νέος φάκελος

en: No templates installed
el: Δεν υπάρχουν εγκατεστημένα πρότυπα

en: None
el: Κανένα

en: None of the icons selected support being renamed.
el: Κανένα από τα επιλεγμένα εικονίδια δεν υποστηρίζει τη μετονομασία.

en: Ope_n With
el: Άνοι_γμα με:

en: Ope_n With Other Application
el: Άνοιγμα με άλλη εφ_αρμογή

en: Ope_n With Other Application...
el: Άνοιγμα με άλλη εφ_αρμογή...

en: Open With "%s"
el: Άνοιγμα με "%s"

en: Open _Filesystem
el: Άνοιγμα _συστήματος αρχείων

en: Open _Home
el: Άνοιγμα _γονικού φακέλου

en: Open _Trash
el: Άνοιγμα απο_ρριμάτων

en: Other Devices
el: Άλλες συσκευές

en: Paste Into Folder
el: Επικόλληση μέσα στον φάκελο

en: Paste _Into Folder
el: Ε_πικόλληση στο φάκελο

en: Placement _direction:
el: Κατεύθυνση τοπο_θέτησης:

en: Please report bugs to <%s>.
el: Παρακαλώ αναφέρετε τυχόν σφάλματα στο <%s>.

en: Pop up the menu (at the current mouse position)
el: Εμφάνιση του μενού (στην τρέχουσα θέση του ποντικιού)

en: Pop up the window list (at the current mouse position)
el: Εμφάνιση της λίστας παραθύρων (στην τρέχουσα θέση του ποντικιού)

en: Quit
el: Τερματισμός

en: Randomly selects another image from the same directory when the wallpaper is to cycle.
el: Τυχαία επιλογή εικόνας από τον ίδιο κατάλογο όταν γίνεται αλλαγή.

en: Reload all settings
el: Επαναφόρτωση όλων των ρυθμίσεων

en: Removable Disks and Drives
el: Αποσπώμενοι δίσκοι και μέσα αποθήκευσης

en: Removable Volume
el: Αφαιρούμενος τόμος

en: Rename Error
el: Σφάλμα μετονομασίας

en: Right
el: Δεξιά

en: SOCKET ID
el: ID ΥΠΟΔΟΧΗΣ

en: Safely _Remove Volume
el: Ασ_φαλής αφαίρεση τόμου

en: Scaled
el: Σε κλίμακα

en: Select First Color
el: Επιλογή πρώτου χρώματος

en: Select Second Color
el: Επιλογή δεύτερου χρώματος

en: Select _All
el: Ε_πιλογή όλων

en: Select a Directory
el: Επιλογή καταλόγου

en: Select this option to display preview-able files on the desktop as automatically generated thumbnail icons.
el: Επιλέξτε το για να εμφανίζονται στην επιφάνεια εργασίας εικονίδια μικρογραφιών στα αρχεία με δυνατότητα επισκόπησης.

en: Set Defa_ult Application...
el: Ορισμός _προεπιλεγμένης εφαρμογής...

en: Set desktop background and menu and icon behavior
el: Ρύθμιση φόντου επιφάνειας εργασίας και συμπεριφοράς μενού και εικονιδίων

en: Settings manager socket
el: Διαχείριση ρυθμίσεων υποδοχής

en: Sh_ow application icons in menu
el: Εμφάνιση εικ_ονιδίων στο μενού εφαρμογών

en: Show "Delete" option in file context menu
el: Εμφάνιση της επιλογής "Διαγραφή" στο μενού επιλογών

en: Show _Hidden Files
el: Εμφάνιση _κρυφών αρχείων

en: Show _application icons in menu
el: Εμφάνιση εικονιδίων στο μενού εφ_αρμογών

en: Show _window list menu on desktop middle click
el: Εμφάνιση της λίστας παρα_θύρων στο μεσαίο κλικ στην επιφάνεια εργασίας

en: Show a section listing all _urgent windows on other workspaces
el: Εμφάνιση όλων των επειγόντων παραθύρων σε άλλους _χώρους εργασίας

en: Show a_dd and remove workspace options in list
el: Εμφάνιση των επιλογών _προσθήκης και αφαίρεσης χώρων εργασίας στη λίστα

en: Show confirmation dialog before arran_ging icons
el: Εμφάνιση επιβεβαίωσης πριν τη _τακτοποίηση των εικονιδίων

en: Show hidden files on the desktop
el: Εμφάνιση κρυφών αρχείων στην επιφάνεια εργασίας

en: Show icon toolt_ips. Size:
el: Εμφάνιση αναδυόμενου κειμένου στα εικονιδία. Μέγεθος:

en: Show icons only on _primary display
el: Εμφάνιση εικονιδίων στην κύρια ο_θόνη

en: Show s_ticky windows only in active workspace
el: Εμφάνιση συ_γκόλλησης παραθύρων μόνο στον ενεργό χώρο εργασίας

en: Show t_humbnails
el: Εμφάνι_ση μικρογραφιών

en: Show workspace _names in list
el: Εμφάνιση ο_νομάτων χώρων εργασίας στη λίστα

en: Single click to _activate items
el: Μονό κλικ για την ενεργοποίηση αντικειμέν_ων

en: Size of the tooltip preview image.
el: Μέγεθος εικόνας αναδυόμενου κειμένου.

en: Solid color
el: Συμπαγές χρώμα

en: Spanning Screens
el: Συνεχόμενες οθόνες

en: Spanning screens
el: Συνεχόμενες οθόνες

en: Specifies the "right" or "bottom" color of the gradient.
el: Καθορίζει το "δεξιά" ή το "κάτω" χρώμα της διαβάθμισης

en: Specifies the solid color, or the "left" or "top" color of the gradient.
el: Καθορίζει το συμπαγές χρώμα, ή το "αριστερό" ή το "επάνω" χρώμα της διαβάθμισης.

en: Specify how often the background will change.
el: Καθορίζει πόσο συχνά θα αλλάζει η εικόνα στο φόντο.

en: Specify how the image will be resized to fit the screen.
el: Καθορίζει τον τρόπο αλλαγής μεγέθους της εικόνας ώστε να ταιριάζει στην οθόνη.

en: Specify the style of the color drawn behind the backdrop image.
el: Καθορίζει το στυλ του χρώματος πίσω από την εικόνα φόντου.

en: St_yle:
el: _Στυλ:

en: Stop the _Multi-Disk Drive
el: Διακοπή της _μονάδας πολλαπλών δίσκων

en: Stretched
el: Τεντωμένο

en: The Xfce development team. All rights reserved.
el: Η ομάδα ανάπτυξης του Xfce. Με την επιφύλαξη παντός νόμιμου δικαιώματος.

en: The application chooser could not be opened
el: Ο επιλογέας εφαρμογών δεν μπόρεσε να ανοίξει

en: The device "%s" has been safely removed from the system.
el: Η συσκευή "%s" έχει αφαιρεθεί με ασφάλεια από το σύστημα.

en: The device "%s" is being ejected. This may take some time
el: Γίνεται εξαγωγή της συσκευής "%s". Αυτό μπορεί να πάρει κάποιο χρόνο

en: The device "%s" is being unmounted by the system. Please do not remove the media or disconnect the drive
el: Γίνεται αποπροσάρτηση της συσκευής "%s " από το σύστημα. Παρακαλώ μην αφαιρέσετε το μέσο ή αποσυνδέσετε τον δίσκο

en: The file could not be opened
el: Το αρχείο δεν μπόρεσε να ανοίξει

en: The file could not be renamed
el: Το αρχείο δεν μπόρεσε να μετονομαστεί

en: The file properties dialog could not be opened
el: Το παράθυρο ιδιοτήτων του αρχείου δεν μπόρεσε να ανοίξει

en: The file transfer could not be performed
el: Η μεταφορά αρχείων δεν μπόρεσε να πραγματοποιηθεί

en: The files could not be renamed
el: Δεν κατέστη δυνατό να μετονομαστούν τα αρχεία

en: The folder could not be opened
el: Ο φάκελος δεν μπόρεσε να ανοίξει

en: The requested operation could not be completed
el: Η αιτούμενη λειτουργία δεν κατέστη δυνατό να ολοκληρωθεί

en: The selected files could not be deleted
el: Τα επιλεγμένα αρχεία δεν μπόρεσαν να διαγραφούν

en: The selected files could not be moved to the trash
el: Τα επιλεγμένα αρχεία δεν μπόρεσαν να μετακινηθούν στον κάδο απορριμμάτων

en: There is data that needs to be written to the device "%s" before it can be removed. Please do not remove the media or disconnect the drive
el: Πρέπει να εγγραφούν δεδομένα στη συσκευή "%s" πριν την αφαίρεση της. Παρακαλώ μην αφαιρέσετε το μέσο ή αποσυνδέσετε τον δίσκο

en: This feature requires a file manager service to be present (such as the one supplied by Thunar).
el: Αυτό το χαρακτηριστικό απαιτεί μια υπηρεσία διαχειριστή αρχείων (όπως αυτή που παρέχει ο Thunar).

en: This feature requires a trash service to be present (such as the one supplied by Thunar).
el: Αυτό το χαρακτηριστικό απαιτεί μια υπηρεσία διαχείρισης απορριμμάτων (όπως αυτή που παρέχει ο Thunar).

en: This is %s version %s, running on Xfce %s.
el: Αυτό είναι το %s έκδοση %s, που τρέχει στο Xfce %s.

en: This will reorder all desktop items and place them on different screen positions.
    Are you sure?
el: Αυτό θα αναδιατάξει όλα τα αντικείμενα της επιφάνειας εργασίας και θα τα τοποθετήσει σε διαφορετικές θέσεις.
    Είστε βέβαιοι;

en: Tiled
el: Πλακίδια

en: Today at %X
el: Σήμερα στις %X

en: Top Left Horizontal
el: Επάνω αριστερά οριζόντια

en: Top Left Vertical
el: Επάνω αριστερά κάθετα

en: Top Right Horizontal
el: Επάνω δεξιά οριζόντια

en: Top Right Vertical
el: Επάνω δεξιά κάθετα

en: Transfer Error
el: Σφάλμα μεταφοράς

en: Transparent
el: Διαφανές

en: Trash
el: Απορρίμματα

en: Trash Error
el: Σφάλμα απορριμμάτων

en: Trash contains %d items
el: Ο κάδος απορριμμάτων περιέχει %d αντικείμενα

en: Trash contains one item
el: Ο κάδος απορριμμάτων περιέχει ένα αντικείμενο

en: Trash is empty
el: Ο κάδος απορριμμάτων είναι άδειος

en: Type '%s --help' for usage.
el: Για πληροφορίες χρήσης πληκτρολογήστε '%s --help'.

en: U_nselect All
el: Αποεπιλογή όλ_ων

en: Un_minimize Window
el: Αποε_λαχιστοποίηση παραθύρου

en: Unable to contact settings server
el: Αδύνατη η επικοινωνία με το διακομιστή ρυθμίσεων

en: Unable to create new file "%1$s" from template file "%2$s": %3$s
el: Αδυναμία δημιουργίας του νέου αρχείου "%1$s" από το πρότυπο "%2$s": %3$s

en: Unable to create new folder "%1$s": %2$s
el: Αδυναμία δημουργίας νέου φακέλου "%1$s": %2$s

en: Unable to launch "%s":
el: Αδύνατη η έναρξη του "%s":

en: Unable to launch "exo-desktop-item-edit", which is required to create and edit launchers and links on the desktop.
el: Δεν ήταν δυνατή η έναρξη του "exo-desktop-item-edit", που απαιτείται για τη δημιουργία και την επεξεργασία εκκινητών και δεσμών στην επιφάνεια εργασίας.

en: Unable to load images from folder "%s"
el: Αδυναμία φόρτωσης εικόνων από το φάκελο "%s"

en: Unknown
el: Άγνωστο

en: Unmount Finished
el: Ολοκληρώθηκε η αποπροσάρτηση

en: Unmounting device
el: Αποπροσάρτηση συσκευής

en: Use _submenus for the windows in each workspace
el: Χρή_ση υπομενού για τα παράθυρα σε κάθε χώρο εργασίας

en: Version information
el: Πληροφορίες έκδοσης

en: Vertical gradient
el: Κάθετη διαβάθμιση

en: Wallpaper for %s
el: Φόντο για %s

en: Wallpaper for %s on Monitor %d
el: Φόντο για %s στην οθόνη %d

en: Wallpaper for %s on Monitor %d (%s)
el: Φόντο για %s στην οθόνη %d (%s)

en: Wallpaper for Monitor %d
el: Φόντο για την οθόνη %d

en: Wallpaper for Monitor %d (%s)
el: Φόντο για την οθόνη %d (%s)

en: Wallpaper for my desktop
el: Φόντο για την επιφάνεια εργασίας μου

en: Window Icons
el: Εικονίδια παραθύρων

en: Window List
el: Λίστα παραθύρων

en: Would you like to arrange all existing
    icons according to the selected orientation?
el: Θέλετε να τακτοποιήσετε όλα τα υπάρχοντα
    εικονίδια σύμφωνα με την επιλεγμένη διάταξη;

en: Writing data to device
el: Εγγραφή δεδομένων στη συσκευή

en: Yesterday at %X
el: Χθες στις %X

en: Zoomed
el: Μεγέθυνση

en: _Applications
el: Εφ_αρμογές

en: _Arrange folders before files
el: Τακτοποίηση _φακέλων πριν τα αρχεία

en: _Background
el: Φόν_το

en: _Button:
el: _Κουμπί:

en: _Cancel
el: Άκ_υρο

en: _Close
el: _Κλείσιμο

en: _Close Window
el: Κλεί_σιμο παράθυρου

en: _Copy
el: Α_ντιγραφή

en: _Delete
el: _Διαγραφή

en: _Disconnect Volume
el: Αποσύν_δεση τόμου

en: _Edit desktop menu
el: _Επεξεργασία μενού επιφάνειας εργασίας

en: _Eject Volume
el: Ε_ξαγωγή τόμου

en: _Empty File
el: _Κενό αρχείο

en: _Empty Trash
el: Ά_δειασμα απορριμμάτων

en: _Execute
el: _Εκτέλεση

en: _File/Launcher Icons
el: Εικονίδια αρχείων_/εκκινητών

en: _Folder:
el: _Φάκελος:

en: _Help
el: _Βοήθεια

en: _Keyboard Shortcuts
el: _Συντομεύσεις πληκτρολογίου

en: _Link Here
el: Σύνδεσ_η εδώ

en: _Lock Volume
el: Κ_λείδωμα τόμου

en: _Menus
el: Μ_ενού

en: _Mount Volume
el: Προ_σάρτηση τόμου

en: _Move Here
el: _Μετακίνηση εδώ

en: _Next Background
el: Ε_πόμενο φόντο

en: _OK
el: _Εντάξει

en: _Open
el: Άνοι_γμα

en: _Open All
el: Άνοι_γμα όλων

en: _Open With "%s"
el: Άνοι_γμα με "%s"

en: _Open all
el: Άνοι_γμα όλων

en: _Open in New Window
el: Άνοι_γμα σε νέο παράθυρο

en: _Paste
el: _Επικόλληση

en: _Properties
el: _Ιδιότητες

en: _Properties...
el: _Ιδιότητες...

en: _Random Order
el: _Τυχαία σειρά

en: _Reload
el: _Ανανέωση

en: _Rename
el: _Μετονομασία

en: _Rename...
el: _Μετονομασία...

en: _Run Program...
el: Εκτέλεση _προγράμματος...

en: _Underline text on hover
el: Υπογράμμιση κειμένου στο _πέρασμα

en: _Unmount Volume
el: _Αποπροσάρτηση τόμου

en: at start up
el: στην εκκίνηση

en: chronologically
el: χρονολογικά

en: disabled
el: απενεργοποιημένο

en: enabled
el: ενεργοποιημένο

en: every day
el: κάθε ημέρα

en: every hour
el: κάθε ώρα

en: in hours:
el: σε ώρες:

en: in minutes:
el: σε λεπτά:

en: in seconds:
el: σε δευτερόλεπτα:
