kate - en to eo translation catalogue (479 entries)

en:  [read only]
eo: [nurlegebla]

en: %1 cannot open folders
eo: %1 ne povas malfermi dosierujojn

en: %1 doesn't exist in a git repo.
eo: %1 ne ekzistas en git-repo.

en: &All Sessions
eo: Ĉiuj Se&ancoj

en: &Auto hide tabs
eo: &Aŭtomate kaŝi langetojn

en: &Backward button pressed:
eo: &Reen-butono premita:

en: &Behavior
eo: &Agmaniero

en: &Close Document
eo: &Fermi Dokumenton

en: &Double click opens a new document
eo: &Duobla klako malfermas novan dokumenton

en: &Edit
eo: R&edakti

en: &Expand tabs
eo: &Etendi langetojn

en: &File
eo: &Dosiero

en: &Forward button pressed:
eo: &Antaŭenbutono premita:

en: &Go
eo: Navi&gi

en: &Help
eo: &Helpo

en: &Ignore Changes
eo: &Ignori Ŝanĝojn

en: &Limit number of tabs:
eo: &Limigi nombron da langetoj:

en: &Limit output view history:
eo: &Limigi eligvidon-historion:

en: &Load last used session
eo: Ŝargi la &lastan uzitan seancon

en: &Manage Sessions...
eo: &Mastrumi Seancojn...

en: &Manually choose a session
eo: &Mane elekti seancon

en: &Middle click closes a document
eo: &Meza klako fermas dokumenton

en: &Mouse
eo: &Muso

en: &Next Tab
eo: &Sekva Langeto

en: &Open
eo: Malf&ermi

en: &Open Containing Folder
eo: Malfermi Enhavan Dosieruj&on

en: &Other Application...
eo: &Alia Apliko...

en: &Plugins Handbook
eo: Man&libro de kromaĵoj

en: &Previous Tab
eo: &Antaŭa Langeto

en: &Quick Open
eo: &Rapida malfermo

en: &Recent Sessions
eo: &Lastatempaj Seancoj

en: &Reload
eo: &Reŝargi

en: &Remove
eo: &Forigi

en: &Rename...
eo: &Renomi...

en: &Reopen Latest Closed Document(s)
eo: &Remalfermi Lastatempe Fermitajn Dokumento(j)n

en: &Save Session
eo: Konservi &seancon

en: &Settings
eo: &Agordoj

en: &Show close button
eo: &Montri fermbutonon

en: &Sidebars
eo: &Flankmenuoj

en: &Start new session
eo: &Starti novan seancon

en: &Status Bar Items
eo: Eroj de &Statobreto

en: &Switch to output view upon message type:
eo: &Ŝalti al eligvido laŭ tipo de mesaĝo:

en: &Tabs
eo: &Langetoj

en: &Tools
eo: &Ilaro

en: &View
eo: &Surekranigi

en: &View Difference
eo: &Vidigi malsamojn

en: &Window Color Scheme
eo: &Fenestra Kolorskemo

en: <b>git</b> not found. Git is needed to diff the documents. If git is already installed, make sure it is your PATH variable. See https://git-scm.com/downloads
eo: <b>git</b> ne trovita. Git necesas por distingi la dokumentojn. Se git jam estas instalita, certigu, ke ĝi estas via PATH-variablo. Vidu https://git-scm.com/downloads

en: <p>The document '%1' has been modified, but not saved.</p><p>Do you want to save your changes or discard them?</p>
eo: <p>La dokumento '%1' estas ŝanĝita, sed ne konservita.</p><p>Ĉu vi volas konservi aŭ forĵeti la ŝanĝojn?</p>

en: <p>You are attempting to open one or more large files:</p><ul>%1</ul><p>Do you want to proceed?</p><p><strong>Beware that kate may stop responding for some time when opening large files.</strong></p>
eo: <p>Vi provas malfermi unu aŭ plurajn grandajn dosierojn:</p><ul>%1</ul><p>Ĉu vi volas daŭrigi?</p><p><strong>Atentu, ke kate povas ĉesu respondi dum kelka tempo malfermante grandajn dosierojn.</strong></p>

en: <qt>The documents listed below have changed on disk.<p>Select one or more at once, and press an action button until the list is empty.</p></qt>
eo: <qt>La subaj dokumentoj ŝanĝiĝis surdiske.<p>Elektu unu aŭ pli kaj premu procedbutonon ĝis kiam la listo estas malplena.</p></qt>

en: <qt>The following documents have been modified. Do you want to save them before closing?</qt>
eo: <qt>La sekvaj dokumentoj ŝanĝiĝis. Ĉu vi volas konservi ilin antaŭ fermo?</qt>

en: <qt>You are about to hide the sidebars. With hidden sidebars it is not possible to directly access the tool views with the mouse anymore, so if you need to access the sidebars again invoke <b>View &gt; Tool Views &gt; Show Sidebars</b> in the menu. It is still possible to show/hide the tool views with the assigned shortcuts.</qt>
eo: <qt>Vi kaŝos la flankbretojn. Kiam ĝi estas kaŝita, vi ne plu povos atingi rekte la ilojn per la muso, do se vi bezonas atingi ĝin denove elektu <b>Fenestro &gt; Iloj &gt; montri flankenliston</b> en la menu. Ĉiam eblas montri/kaŝi la ilojn per la fulmoklavoj.</qt>

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Switch to Tab %1
eo: Ŝanĝi al Langeto %1

[ctx: @action:button]
en: Enable
eo: Ebligi

[ctx: @action:button]
en: Open All Files
eo: Malfermi Ĉiujn Dosierojn

[ctx: @action:button]
en: Reopen
eo: Remalfermi

[ctx: @action:button]
en: Switch to Instance
eo: Ŝanĝi al Instanco

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
eo: Forigi

[ctx: @action:inmenu]
en: Rename...
eo: Alinomi...

[ctx: @action:inmenu Diagnostics View actions menu]
en: Diagnostics View
eo: Diagnoza Perspektivo

[ctx: @info]
en: %1 [suppressed: %2]
eo: %1 [forigita: %2]

[ctx: @info]
en: Error
eo: Eraro

[ctx: @info]
en: Error in regular expression: %1
    offset %2: %3
eo: Eraro en regula esprimo: %1
    deŝovo %2: %3

[ctx: @info]
en: Log
eo: Protokolo

[ctx: @info]
en: Warning
eo: Averto

[ctx: @info:tooltip]
en: Clear diagnostics
eo: Vakigi diagnozojn

[ctx: @menu:action]
en: Copy Commit Hash
eo: Kopii Enmet-Haketaĵon (hash)

[ctx: @menu:action]
en: Copy Filename
eo: Kopii Dosiernomon

[ctx: @menu:action]
en: Copy Location
eo: Kopii Lokon

[ctx: @menu:action]
en: Show Full Commit
eo: Montri Plenan Enmeton

[ctx: @title:tab]
en: Commit %1
eo: Enmeti %1

[ctx: @title:tab]
en: File History - %1
eo: Dosiera Historio - %1

[ctx: @title:window]
en: Open Files Recursively
eo: Malfermi dosierojn rekursie

[ctx: @title:window]
en: Open Folder
eo: Malfermi Dosierujon

en: A high limit can increase the window size, please enable 'Allow tab scrolling' to prevent it. Unlimited tabs are always scrollable.
eo: Alta limo povas pliigi la fenestran grandecon, bonvolu ebligi 'Permesi klapeta movo' por malhelpi ĝin. Senlimaj langetoj ĉiam estas ruleblaj.

en: Add Global Suppression
eo: Aldoni Ĉiean Subpremon

en: Add Local Suppression
eo: Aldoni Lokan Subpremon

en: Alexander Neundorf
eo: Aleksandro Neundorf

en: All
eo: Ĉio

en: All Projects
eo: Ĉiuj Projektoj

en: All people who have contributed and I have forgotten to mention
eo: Ĉiuj kontribuintoj, kiujn mencii mi forgesis

en: Allow tab scrolling
eo: Permesi langetan rulumon

en: Application Startup Behavior
eo: Aplika Startokonduto

en: Application Startup/Shutdown Behavior
eo: Konduto de Ekfunkciigo/Malŝalto de aplikaĵo

en: Automatically save and restore:
eo: Aŭtomate konservi kaj restarigi:

en: Bad PATH value
eo: Malbona PATH-valoro

en: Behavior
eo: Agmaniero

en: Behavior Options
eo: Kondutaj Elektebloj

en: Bottom Sidebar
eo: Malsupra flankmenuo

en: Calculates the difference between the editor contents and the disk file for the selected document.
eo: Kalkulas la diferencon inter la enhavo de la redaktilo kaj la diskdosiero por la elektita dokumento.

en: Change Style
eo: Ŝanĝi Stilon

en: Check this if you want all your views and frames restored each time you open the application.
eo: Marku ĉi tion se vi volas ĉiujn viajn vidojn kaj kadrojn restarigitaj ĉiufoje kiam vi malfermas la aplikaĵon.

en: Check this if you want document configuration like for example bookmarks to be saved past editor sessions. The configuration will be restored if the document has not changed when reopened.
eo: Marku ĉi tiun, se vi volas konservi informojn kiel legosignojn pri estintaj redaktilseancoj.. La agordo estos rekreata, se la dokumento neŝangis antaŭ remalfermo.

en: Cl&ose Current View
eo: Fermi la aktualan rigard&on

en: Clear Diagnostics Filter
eo: Vakigi Diagnozan Filtrilon

en: Clear Recent Files
eo: Forigi Lastaj Dosieroj

en: Clear all messages
eo: Forigi ĉiujn mesaĝojn

en: Click here to switch to the Quick Open view.
eo: Klaku ĉi tie por ŝanĝi al la Rapida Malferma vido.

en: Clos&e All
eo: F&ermi ĉiujn

en: Close
eo: Fermi

en: Close &All Documents
eo: Fermu &Ĉiujn Dokumentojn

en: Close &Window
eo: Fermi &Fenestron

en: Close All
eo: Fermi Ĉiujn

en: Close Document
eo: Fermi dokumenton

en: Close Inactive Views
eo: Fermi Neaktivajn Vidojn

en: Close O&ther
eo: Fermi Al&ian

en: Close Orp&haned
eo: Fermi Orfi&gitajn

en: Close Other &Documents
eo: Fermi Aliajn &Dokumentojn

en: Close Others
eo: Fermi Aliajn

en: Close Tab
eo: Fermi Langeton

en: Close all documents beside current one?
eo: Ĉu fermi ĉiujn dokumentojn apud la nuna?

en: Close all documents in the file list that could not be reopened, because they are not accessible anymore.
eo: Fermu ĉiujn dokumentojn en la dosierlisto, kiuj ne povus esti remalfermitaj, ĉar ili ne plu estas alireblaj.

en: Close all documents?
eo: Ĉu fermi ĉiujn dokumentojn

en: Close all open documents.
eo: Fermas ĉiujn dokumentojn.

en: Close documents with the window they belong to
eo: Fermi dokumentojn per la fenestro al kiu ili apartenas

en: Close every view but the active one
eo: Fermi ĉiun vidon krom la aktiva

en: Close other open documents.
eo: Fermas aliajn malfermatajn dokumentojn.

en: Close the application entirely when the last file is closed
eo: Fermi tute la aplikaĵon kiam la lasta dosiero estas fermita

en: Close the current document.
eo: Fermas la nunan dokumenton.

en: Close the currently active split view
eo: Fermi la nuntempe aktivan dividitan vidon

en: Close this window
eo: Fermi la fenestron

en: Closing Aborted
eo: Fermado interrompita

en: Collapse All
eo: Malvastigi Ĉion

en: Compare
eo: Kompari

en: Compare with Active Document
eo: Kompari kun Aktiva Dokumento

en: Compare with Active Document Using
eo: Kompari kun Aktiva Dokumenta Uzado

en: Configure
eo: Agordi

en: Configure the application's keyboard shortcut assignments.
eo: Agordi la registron de klavarkombinado.

en: Configure various aspects of this application and the editing component.
eo: Agordi diversajn ecojn de la aplikaĵo kaj la redaktantaj partoj.

en: Configure which items should appear in the toolbar(s).
eo: Agordi la aperadon de eroj en la ilobreto.

en: Configure...
eo: Agordi...

en: Context
eo: Kunteksto

en: Control view space splitting
eo: Stiri vidspacdividon

en: Copies the file path of the current file to clipboard.
eo: Kopias la dosiervojon de la aktuala dosiero al tondujo.

en: Copy &Location
eo: Kopii &Lokon

en: Copy Location
eo: Kopii Lokon

en: Copy all text to clipboard
eo: Kopii la tutan tekston al tondujo

en: Copy to Clipboard
eo: Kopii al tondujo

en: Core Developer
eo: Precipa programisto

en: Could not save the document 
    '%1'
eo: Ne eblis konservi la dokumenton 
    '%1'

en: Create a new document
eo: Kreas novan dokumenton

en: Create a new window.
eo: Krei novan fenestron.

en: Created
eo: Kreita

en: Current Project
eo: Nuna Projekto

en: Currently, there is one more document open. To see all open documents, switch to the Quick Open view by clicking here. | Currently, there are %1 more documents open. To see all open documents, switch to the Quick Open view by clicking here.
eo[0]: Aktuale estas unu plia dokumento malfermata. Por vidi ĉiujn malfermajn dokumentojn, ŝanĝu al la Rapid-Malferma vido klakante ĉi tie.
eo[1]: Aktuale estas %1 pliaj dokumentoj malfermataj. Por vidi ĉiujn malfermajn dokumentojn, ŝanĝu al la Rapid-Malferma vido klakante ĉi tie.

en: D&etach Document
eo: Malkroĉi Dokum&enton

en: Data you requested to be saved could not be written. Please choose how you want to proceed.
eo: La datumoj, kiujn vi postulis konservi, ne eblas skribi. Elektu, kiel vi volas plufari.

en: Delete
eo: Forigi

en: Delete file
eo: Forigi dosieron

en: Delete unused meta-information after:
eo: Forigi neuzatajn metainformojn post:

en: Deleted
eo: Forigita

en: Deleted file %1
eo: Forigita dosiero %1

en: Deletes the file belonging to the current document.
eo: Forigas la dosieron apartenantan al la nuna dokumento.

en: Description
eo: Priskribo

en: Designer of Kate's mascot 'Kate the Cyber Woodpecker'
eo: Dezajnisto de Kejtes maskoto "Kejt' la Kiberpego"

en: Detach Active Document
eo: Malkroĉi Aktivan Dokumenton

en: Developer
eo: Ellaboranto

en: Diagnostics
eo: Diagnozo

en: Diagnostics View
eo: Diagnoza Perspektivo

en: Diagnostics limit reached, ignoring further diagnostics. The limit can be configured in settings.
eo: Diagnozolimo atingita, ignorante pliajn diagnozojn. La limo povas esti agordita en agordoj.

en: Diagnostics limit:
eo: Diagnoza limo:

en: Diff
eo: Diferenco

en: Diff %1
eo: Diferenco %1

en: Diff %1 .. %2
eo: Diferenco %1 .. %2

en: Diff %1..%2
eo: Diferenco %1..%2

en: Diff Style:
eo: Diferenca Stilo:

en: Disable Suppression
eo: Malebligi Forigon

en: Discard Hunk
eo: Forĵeti Diff-eron

en: Discard Line | Discard Lines
eo[0]: Forĵeti Linion
eo[1]: Forĵeti Liniojn

en: Do you really want to delete file "%1"?
eo: Ĉu vi vere volas forigi dosieron "%1"?

en: Documents
eo: Dokumentoj

en: Documents Modified on Disk
eo: Dokumentoj ŝanĝitaj sur la disko

en: Documents to open.
eo: Dokumentoj por malfermi.

en: Don't ask again
eo: Ne demandi denove

en: Downward Split View
eo: Malsupren Dividi Vidigon

en: Duplicate...
eo: Duobligi...

en: Elide tab text
eo: Elizii langetotekston

en: Enable Suppression
eo: Ebligi Forigon

en: Enable tool view
eo: Ebligi ilovidon

en: Error
eo: Eraro

en: Error Creating Diff
eo: Eraro kreante Diff

en: Errors
eo: Eraroj

en: Expand All
eo: Vastigi Ĉion

en: Failed to enable <b>%1</b> plugin
eo: Malsukcesis aktivigi aldonaĵon <b>%1</b>

en: Failed to get file history: %1
eo: Malsukcesis akiri dosierhistorion: %1

en: Failed to get file history: git executable not found in PATH
eo: Malsukcesis akiri dosierhistorion: git rulebla ne trovita en PATH

en: File "%1" could not be deleted.
eo: Dosiero "%1" ne povis esti forigita.

en: File "%1" could not be moved to "%2"
eo: La dosiero "%1" ne povis esti movita al "%2"

en: File Act&ions
eo: Dos&ieraj Agoj

en: Filename
eo: Dosiernomo

en: Files
eo: Dosieroj

en: Files with unsaved changes
eo: Dosieroj kun nekonservitaj ŝanĝoj

en: Filter Sessions
eo: Filtrilaj Seancoj

en: Filter…
eo: Filtrilo…

en: Focus %1
eo: Fokusi %1

en: Focus Navigation Bar
eo: Fokusa Navigadobreto

en: Focus Toolview
eo: Fokusi Ilovidigon

en: Focus the navigation bar
eo: Fokusi la navigadstangon

en: Focus the next tab.
eo: Fokusi la sekvan langeton.

en: Focus the previous tab.
eo: Fokusi la antaŭan langeton.

en: Folders can only be opened when the projects plugin is enabled
eo: Dosierujoj povas esti malfermitaj nur kiam la projekta kromaĵo estas ebligita

en: Force start of a new kate instance (is ignored if start is used and another kate instance already has the given session opened), forced if no parameters and no URLs are given at all.
eo: Devigi komencon de nova kate-instanco (estas ignorita se starto estas uzata kaj alia kate-instanco jam havas la donitan seancon malfermitan), devigita se neniuj parametroj kaj URL-oj estas donitaj.

en: Former Core Developer
eo: Estinta, precipa programisto

en: Fuzzy Filtering
eo: Neklara Filtrado

en: Get involved
eo: Implikiĝi

en: Go to Next Location
eo: Iri al Sekva Loko

en: Go to Previous Location
eo: Iri al Antaŭa Loko

en: Hamburger Menu Toolbar
eo: Hamburger-Menua Ilobreto

en: Help
eo: Helpo

en: Here you can see all available Kate plugins. Those with a check mark are loaded, and will be loaded again the next time Kate is started.
eo: Ĉi tie vi povas vidi ĉiujn haveblajn Kejt-kromaĵojn. Tiuj kun marko jam estas lanĉita, kaj denove lanĉos ĉiam kiam Kejt' lanĉos.

en: Hide All Tool Views
eo: Kaŝi Ĉiujn Ilovidigojn

en: Hide Button
eo: Kaŝi Butonon

en: Hide Inactive Views
eo: Kaŝi Neaktivajn Vidojn

en: Hide every view but the active one
eo: Kaŝi ĉiun vidon krom la aktiva

en: Hide menu bar
eo: Kaŝi menubreton

en: Highlighting for Ferite
eo: Emfazado por Ferito

en: Highlighting for ILERPG
eo: Emfazado por ILERPG

en: Highlighting for LaTeX
eo: Emfazado por LaTeX

en: Highlighting for Makefiles, Python
eo: Emfazado por Muntodosieroj, Pitono

en: Highlighting for Python
eo: Emfazado por Pitono

en: Highlighting for RPM Spec-Files, Perl, Diff and more
eo: Emfazo por RPM-Spec-dosieroj, Perlo, Diff kaj pli

en: Highlighting for SQL
eo: Emfazado por SQL

en: Highlighting for Scheme
eo: Emfazado por Skemo

en: Highlighting for VHDL
eo: Emfazado por VHDL

en: History back
eo: Historio reen

en: History forward
eo: Historio antaŭen

en: Icon size for left and right sidebar buttons:
eo: Piktogramgrandeco por maldekstra kaj dekstra flankbretaj butonoj

en: If disabled, an untitled document will be shown for new windows.
eo: Se malebligita, sentitola dokumento estos montrata por novaj fenestroj.

en: If enabled, a modal dialog will be used to show all of the modified files. If not enabled, you will be individually asked what to do for each modified file only when that file's view receives focus.
eo: Se ebligita, modala dialogo estos uzata por montri ĉiujn modifitajn dosierojn. Se ne estas ebligita, vi estos individue demandita kion fari por ĉiu modifita dosiero nur kiam la vido de tiu dosiero ricevas fokuson.

en: If enabled, each document will be opened in its own window. If not enabled, each document will be opened in a new tab in the current window.
eo: Se ĝi estas ebligita, ĉiu dokumento estos malfermita en sia propra fenestro. Se ne estas ebligita, ĉiu dokumento estos malfermita en nova langeto en la nuna fenestro.

en: If enabled, the application will shutdown when the last file being edited is closed, otherwise a blank page will open so that you can start a new file.
eo: Se ĝi estas ebligita, la aplikaĵo malŝaltos kiam la lasta redaktita dosiero estas fermita, alie malplena paĝo malfermos por ke vi povu komenci novan dosieron.

en: If unchecked the new tab will open at the end.
eo: Se malelektita, la nova langeto malfermiĝos ĉe ja fino.

en: If using an already running kate instance, block until it exits, if URLs given to open.
eo: Se vi uzas jam funkciantan kate-instancon, bloku ĝis kiam ĝi eliras, se URLoj estas donitaj por malfermi.

en: In order to open folders, the <b>%1</b> plugin must be enabled. Enable it?
eo: Por malfermi dosierujojn, la kromprogramo <b>%1</b> devas esti ebligita. Ĉu ebligi ĝin?

en: Include &window configuration
eo: Inkluzivi &fenestran agordon

en: Information
eo: Informoj

en: Invalid hash
eo: Nevalida haketkodo

en: Jump to Next File
eo: Salti al Sekva Dosiero

en: Jump to Next Hunk
eo: Salti al Sekva Diff-ero

en: Jump to Previous File
eo: Salti al Antaŭa Dosiero

en: Jump to Previous Hunk
eo: Salti al Antaŭa Diff-ero

en: KWrite
eo: KWskribi

en: KWrite - Text Editor
eo: KWrite - Tekstredaktilo

en: KWrite Author
eo: Aŭtoro de KWrite

en: KWrite Undo History, Kspell integration
eo: Malfarhistorio, enkonstruado de literumilo

en: KWrite XML Syntax highlighting support
eo: Subteno por kolorigo de XML-sintakso

en: KWrite port to KParts
eo: Adapto al KPartoj

en: Kate - Advanced Text Editor
eo: Kejt' - Altnivela KDE-tekstredaktilo

en: Keep &meta-information past sessions
eo: Reteni &meta-informojn pri estintaj seancoj

en: Last opened
eo: Laste malfermita

en: Left Sidebar
eo: Maldekstra flankmenuo

en: Left Split View
eo: Maldekstren Dividi Vidigon

en: Location
eo: Loko

en: Log
eo: Ensaluti

en: Main Toolbar
eo: Ĉefa Ilobreto

en: Maintainer
eo: Prizorganto

en: Make the next split view the active one.
eo: Aktivigas la sekvan rigardon.

en: Make the previous split view the active one.
eo: Aktivigas la antaŭan dividitan rigardon.

en: Make the split view intuitively downward the active one.
eo: Fari la dividitan vidon intuicie malsupren la aktivan.

en: Make the split view intuitively on the left the active one.
eo: Fari la dividitan vidon intuicie maldekstre la aktivan.

en: Make the split view intuitively on the right the active one.
eo: Fari la dividitan vidon intuicie dekstre la aktivan.

en: Make the split view intuitively upward the active one.
eo: Fari la dividitan vidon intuicie supren la aktivan.

en: Manage Sessions
eo: Mastrumi Seancojn

en: Manage Sessions...
eo: Administri Seancojn...

en: Max number of diagnostics allowed in the Diagnostics toolview.
eo: Maks. nombro da diagnozaĵoj permesitaj en la ilvido Diagnozo.

en: Maximum number of entries in recent file list:
eo: Maksimuma nombro da enskriboj en lastatempa dosierlisto:

[ctx: Menu entry Session->New Session]
en: &New Session
eo: &Nova Seanco

en: Modified
eo: Ŝanĝita

en: Move Document to New Horizontal Split
eo: Movi Dokumenton al Nova Horizontala Divido

en: Move Document to New Vertical Split
eo: Movu Dokumenton al Nova Vertikala Divido

en: Move Splitter Down
eo: Movi Disigilon Malsupren

en: Move Splitter Left
eo: Movi Disigilon Maldekstren

en: Move Splitter Right
eo: Movi Disigilon Dekstren

en: Move Splitter Up
eo: Movi Disigilon Supren

en: Move To
eo: Movi al

en: Move the splitter of the current view down
eo: Movi la disigilon de la nuna vido malsupren

en: Move the splitter of the current view to the left
eo: Movi la disigilon de la nuna vido maldekstren

en: Move the splitter of the current view to the right
eo: Movi la disigilon de la nuna vido dekstren

en: Move the splitter of the current view up
eo: Movi la disigilon de la nuna vido supren

en: Name
eo: Nomo

en: Navigate to this column.
eo: Iri al tiu kolumno.

en: Navigate to this line.
eo: Iri al tiu linio.

en: Navigation Bar
eo: Navigada Breto

en: Never
eo: Neniam

en: New &Window
eo: Nova &Fenestro

en: New File
eo: Nova Dosiero

en: New Session
eo: Nova Seanco

en: New file %1
eo: Nova dosiero %1

en: New file name
eo: Nova dosiernomo

en: New file opened while trying to close Kate, closing aborted.
eo: Nova dosiero malfermiĝis dum finiga provo de Kejt'; finigo interrompita.

en: Newly-created unsaved files
eo: Lastatempe kreitaj nekonservitaj dosieroj

en: Next Item
eo: Sekva ero

en: Next Split View
eo: Sekva Split View

en: Next tab
eo: Sekva langeto

en: No differences found
eo: Neniuj diferencoj trovitaj

en: No recent documents
eo: Neniuj lastatempaj dokumentoj

en: No recent documents or projects
eo: Neniuj lastatempaj dokumentoj aŭ projektoj

en: No saved sessions
eo: Neniuj konservitaj seancoj

en: One Down
eo: Unu Malsupren

en: One Left
eo: Unu Maldekstren

en: One Right
eo: Unu Dekstren

en: One Up
eo: Unu Supren

en: Only try to reuse kate instance with this pid (is ignored if start is used and another kate instance already has the given session opened).
eo: Nur provu reuzi kate-instancon kun ĉi tiu pid (estas ignorita se starto estas uzata kaj alia kate-instanco jam havas la donitan seancon malfermita).

en: Open File
eo: Malfermi dosieron

en: Open File...
eo: Malfermi Dosieron...

en: Open Folder...
eo: Malfermi dosierujon...

en: Open Selected Files...
eo: Malfermi Elektitan Dosieron...

en: Open W&ith
eo: Malferm&i per

en: Open a form to quick open documents.
eo: Malfermi formularon por rapide malfermi dokumentojn.

en: Open an existing document for editing
eo: Malfermi ekzistantan dokumenton

en: Open as Template
eo: Malfermi kiel Ŝablono

en: Open each document in its own window
eo: Malfermi ĉiun dokumenton en sia propra fenestro

en: Open new tabs to the right of the current tab
eo: Malfermi novajn langetojn dekstre de la aktuala langeto

en: Open the current document using another application registered for its file type, or an application of your choice.
eo: Malfermi la nunan dokumenton uzante alian aplikaĵon registritan por la dosiertipo aŭ aplikaĵon de via elekto.

en: Opening Large File
eo: Malfermante Grandan Dosieron

en: Opens the active document in a new window and closes it in the current window
eo: Malfermas la aktivan dokumenton en nova fenestro kaj fermas ĝin en la nuna fenestro

en: Opens the document in a new window and closes it in the current window
eo: Malfermas la dokumenton en nova fenestro kaj fermas ĝin en la nuna fenestro

en: Output
eo: Eligo

en: Output timestamps with date
eo: Eligi tempindikojn kun dato

en: Overwrite selected documents, discarding disk changes
eo: Anstataŭigi elektitajn dokumentojn, forĵetante diskoŝanĝojn

en: Own Section
eo: Propra Sekcio

en: PHP Keyword/Datatype list
eo: PHP-Ŝlosilvorto/Datumtipo-listo

en: Patches and more
eo: Flikoj kaj pli

en: Plugin Manager
eo: Kromaĵo-administrilo

en: Plugins
eo: Kromaĵoj

en: Previous Item
eo: Antaŭa ero

en: Previous Split View
eo: Antaŭa Split View

en: Previous tab
eo: Antaŭa langeto

en: Project: %1
eo: Projekto: %1

en: Properties
eo: Trajtoj

en: Python Plugin Developer
eo: Python Plugin Programisto

en: QA and Scripting
eo: QA kaj Scripting

en: Quick Fix
eo: Rapida Riparo

en: Quit the application
eo: Ĉesigi la aplikon

en: Raw
eo: Kruda

en: Read handbook
eo: Legi manlibron

en: Read the contents of stdin.
eo: Legi la enhavon el la normeniro (stdin).

en: Recent Documents
eo: Lastatempaj Dokumentoj

en: Recent Documents and Projects
eo: Lastatempaj Dokumentoj kaj Projektoj

en: Recent Files
eo: Lastatempaj Dosieroj

en: Reload A&ll
eo: Reŝargi Ĉio&n

en: Reload all open documents.
eo: Reŝargi ĉiujn malfermitajn dokumentojn.

en: Reload selected documents from disk
eo: Reŝargi elektitajn dokumentojn el disko

en: Remove Global Suppression
eo: Forigi Ĉiean Subpremon

en: Remove Local Suppression
eo: Forigi Lokan Subpremon

en: Remove modified flag from selected documents
eo: Forigi modifitan flagon de elektitaj dokumentoj

en: Rename file
eo: Alinomi dosieron

en: Renames the file belonging to the current document.
eo: Renomas la dosieron apartenantan al la nuna dokumento.

en: Reopen the document or documents that were most recently closed
eo: Remalfermi la dokumenton aŭ dokumentojn kiuj estis plej lasttempe fermitaj.

en: Reopening files from the last session...
eo: Remalfermo de dosieroj de la pasinta seanco...

en: Restore
eo: Restaŭri

en: Right Sidebar
eo: Desktra flankmenuo

en: Right Split View
eo: Dekstren Dividi Vidigon

en: Running this editor with kdesu can cause bugs and expose you to security vulnerabilities. Instead use this editor normally and you will be prompted for elevated privileges when saving documents if needed.
eo: Ruli ĉi tiun redaktilon kun kdesu povas kaŭzi erarojn kaj elmontri vin al sekurecaj vundeblecoj. Anstataŭe uzu ĉi tiun redaktilon normale kaj oni petos vin pri altigitaj privilegioj dum konservado de dokumentoj se necese.

en: Running this editor with sudo can cause bugs and expose you to security vulnerabilities. Instead use this editor normally and you will be prompted for elevated privileges when saving documents if needed.
eo: Ruli ĉi tiun redaktilon per sudo povas kaŭzi erarojn kaj elmontri vin al sekurecaj vundeblecoj. Anstataŭe uzu ĉi tiun redaktilon normale kaj oni petos vin pri altigitaj privilegioj dum konservado de dokumentoj se necese.

en: Sa&ve All
eo: Konser&vi Ĉion

en: Save As
eo: Konservi kiel

en: Save As (%1)
eo: Konservi kiel (%1)

en: Save Documents
eo: Konservi dokumentojn

en: Save Session &As...
eo: Konservi se&ancon kiel...

en: Save all open, modified documents to disk.
eo: Konservi ĉiujn malfermitajn kaj ŝanĝitajn dokumentojn al disko.

en: Saved Sessions
eo: Konservitaj Seancoj

en: Scripting
eo: Skriptado

en: Se&lect All
eo: E&lekti ĉion

en: Search...
eo: Serĉi...

en: Sele&ction
eo: Ele&ktado

en: Sess&ions
eo: Ses&ioj

en: Session
eo: Seanco

en: Session '%1' is already opened in another Kate instance. Switch to that or reopen in this instance?
eo: Seanco '%1' jam estas malfermita en alia Kate-instanco. Ĉu ŝanĝi al tio aŭ remalfermi ĉi-okaze?

en: Session Chooser
eo: Seanca Elektilo

en: Session Elements
eo: Seancaj Elementoj

en: Session Management
eo: Seanca Mastrumado

en: Session Name
eo: Seancnomo

en: Session Renaming
eo: Renomado de Seanco

en: Session name:
eo: Seanca nomo:

en: Session will be deleted on dialog close
eo: Seanco estos forigita ĉe dialogo fermo

en: Set encoding for the file to open.
eo: Meti kodoprezenton por la malfermenda dosiero.

en: Sho&w Path in Titlebar
eo: Montri &Vojon en Titolbreto

en: Show %1
eo: Montri %1

en: Show %1 Button
eo: Montri %1 Butonon

en: Show &Tabs
eo: Montri Lange&tojn

en: Show File Git History
eo: Montri Dosieran Git-Historion

en: Show Hover Info
eo: Montri Ŝveb-Informojn

en: Show Navigation Bar
eo: Montri Navigadobreton

en: Show Side&bars
eo: Montri flank&bretojn

en: Show current symbol in navigation bar
eo: Montri nunan simbolon en navigadbreto

en: Show text for left and right sidebar buttons
eo: Montri tekston por maldekstraj kaj dekstraj flankbretbutonoj

en: Show the complete document path in the window caption
eo: Videbligi la tutan dokumentvojon en la fenestro

en: Show the welcome page
eo: Montri la bonvenan paĝon

en: Show welcome page for new window
eo: Montri bonvenpaĝon por nova fenestro

en: Show welcome view for new windows
eo: Montri bonvenan vidon por novaj fenestroj

en: Show/Hide Commit Info
eo: Montri/Kaŝi Enmet-Informojn

en: Shows a hint how to compare documents.
eo: Montras sugeston kiel kompari dokumentojn.

en: Side By Side
eo: Flankon ĉe flanko

en: Sidebar Buttons
eo: Flankmenuaj Butonoj

en: Specify a name for this session
eo: Indiki nomon por ĉi tiu seanco

en: Specify a new name for session: %1
eo: Specifu novan nomon por seanco: %1

en: Split &Horizontal
eo: Dividi &Horizontale

en: Split Ve&rtical
eo: Dividi Ve&rtikale

en: Split View
eo: Dividita Perspektivo

en: Split the currently active view horizontally into two views and move the currently active document to view below.
eo: Dividi la nuntempe aktivan vidon horizontale en du vidojn kaj movi la nuntempe aktivan dokumenton por vidi sube.

en: Split the currently active view horizontally into two views.
eo: Duonigas horizontale la aktualan rigardon.

en: Split the currently active view vertically into two views and move the currently active document to right view.
eo: Dividu la nuntempe aktivan vidon vertikale en du vidojn kaj movu la nuntempe aktivan dokumenton al dekstra vidpunkto.

en: Split the currently active view vertically into two views.
eo: Duonigas vertikale la aktualan rigardon.

en: Stage Hunk
eo: Scenigi Diff-eron

en: Stage Line | Stage Lines
eo[0]: Scenigi Linion
eo[1]: Scenigi Liniojn

en: Start Kate with a given session.
eo: Lanĉi Kate jam ŝargante elektitan seancon.

en: Start Kate with a new anonymous session, implies '-n'.
eo: Komenci Kate kun nova anonima seanco, implicas '-n'.

en: Starting Up
eo: Lanĉado

en: Status on Disk
eo: Statuso sur la disko

en: Sync section size with tab positions
eo: Sinkronigi sekcian grandecon kun langetaj pozicioj

en: Synchronize Scrolling
eo: Sinkronigi Rulumadon

en: Synchronize scrolling of this split-view with other synchronized split-views
eo: Sinkronigi rulumon de ĉi dividita vido kun aliaj sinkronigitaj divid-vidoj

en: Testing, ...
eo: Testado, ...

en: The Editing Commands
eo: La Redaktokomandoj

en: The cool buffersystem
eo: La bonega bufrosistemo

en: The diff command failed. Please make sure that git is installed and in your PATH.
eo: La diff komando malsukcesis. Certiĝu ke git estas instalita kaj en via PATH.

en: The document "%1" has been modified. Do you want to save your changes or discard them?
eo: La dokumento "%1" estas modifita. Ĉu vi volas konservi viajn ŝanĝojn aŭ forĵeti ilin?

en: The file '%1' could not be opened: it is not a normal file, it is a folder.
eo: La dosiero '%1' ne estas malfermebla, ĉar ĝi ne estas normala dosiero, sed dosierujo.

en: The files/URLs opened by the application will be deleted after use
eo: La dosieroj/URL malfermitaj de la aplikaĵo estos forigitaj post uzo

en: The path '%1' doesn't exist
eo: La vojo '%1' ne ekzistas

en: The plugin required to open folders was not found
eo: La kromaĵo necesa por malfermi dosierujojn ne estis trovita

en: The session contains the list of open documents, recently opened files list, bookmarks, cursor position etc. When the session is loaded all elements are restored.
eo: La seanco enhavas la liston de malfermitaj dokumentoj, lastatempe malfermitaj dosieroj listo, legosignoj, kursoro pozicio ktp. Kiam la seanco estas ŝargita, ĉiuj elementoj estas restarigitaj.

en: The session could not be renamed to "%1". Failed to write to "%2"
eo: La seanco ne povis esti renomita al "%1". Malsukcesis skribi al "%2"

[ctx: The special case of 'Delete unused meta-information after']
en: (never)
eo: (neniam)

[ctx: The suffix of 'Delete unused meta-information after']
en: %v day | %v days
eo[0]: %v tago
eo[1]: %v tagoj

en: There is already an existing session with your chosen name: %1
    Please choose a different one.
eo: Jam ekzistas seanco kun via elektita nomo: %1
    Bonvolu elekti alian.

en: This lists files which you have opened recently, and allows you to easily open them again.
eo: Tiu ĉi listo montras ĉiujn dosierojn lastatempe malfermitajn kaj facile permesas denove malfermi ilin.

en: This shows help files for various available plugins.
eo: Tiu montras helpajn dosierojn por diversaj kromaĵoj.

en: This will close all open documents beside the current one. Are you sure you want to continue?
eo: Ĉi tio fermos ĉiujn malfermitajn dokumentojn apud la nuna. Ĉu vi certas, ke vi volas daŭrigi?

en: This will close all open documents. Are you sure you want to continue?
eo: Ĉi tio fermos ĉiujn malfermitajn dokumentojn. Ĉu vi certas, ke vi volas daŭrigi?

en: This will hide the menu bar completely. You can show it again by typing %1.
eo: Ĉi tio tute kaŝos la menubreton. Vi povas montri ĝin denove tajpante %1.

en: To save a session, you must specify a name.
eo: Por konservi seancon, vi devas elekti nomon

en: Toggle Orientation
eo: Baskuligi Orientiĝon

en: Toggle Scroll Synchronization
eo: Baskuligi Ruluman Sinkronigon

en: Toggle scroll synchronization for the current view
eo: Baskuligi ruluman sinkronigon por la nuna vido

en: Toggles the orientation of the current split view
eo: Ŝaltas la orientiĝon de la nuna dividita vido

en: Tool &Views
eo: Ilaj &Vidigoj

[ctx: Tooltip for a button]
en: Show diff with full context, not just the changed lines
eo: Montri diferencon kun plena kunteksto, ne nur la ŝanĝitajn liniojn

[ctx: Tooltip for a button, clicking the button reloads the diff]
en: Reload Diff
eo: Reŝargi Diff

en: Top Sidebar
eo: Supra flankmenuo

en: Unified
eo: Unuigita

en: Unlimited
eo: Senlima

en: Unstage Hunk
eo: Malscenigi Diff-eron

en: Unstage Line | Unstage Lines
eo[0]: Malscenigi Linion
eo[1]: Malscenigi Liniojn

en: Upward Split View
eo: Supren Dividi Vidigon

en: Use a separate &dialog for handling externally modified files
eo: Uzuiapartan &dialogon por trakti ekstere modifitajn dosierojn

en: Use the Tabbar context menu to compare two documents
eo: Uzu la kuntekstan menuon Tabbar por kompari du dokumentojn

en: Use this command to show or hide the tabs for the views
eo: Uzu ĉi tiun komandon por montri aŭ kaŝi la langetojn por la vidoj

en: Use this command to show or hide the view's statusbar
eo: Uzi tiun komandon por videbligi aŭ nevidebligi la staton de la rigardo

en: User Feedback
eo: Uzanto-Reago

en: Very nice help
eo: Tre bela helpo

en: Visit homepage
eo: Viziti hejmpaĝon

en: Warning
eo: Averto

en: Warnings
eo: Avertoj

en: Welcome
eo: Bonvenon

en: Welcome Page
eo: Bonvena Paĝo

en: Welcome to %1
eo: Bonvenon al %1

en: When a window is closed the documents opened only in this window are closed as well.
eo: Kiam fenestro estas fermita la dokumentoj malfermitaj nur en ĉi tiu fenestro estas fermitaj ankaŭ.

en: When checked double click opens a new document.
eo: Se estas markita, duobla klako malfermas novan dokumenton.

en: When checked each tab will display a close button.
eo: Kiam estas markita, ĉiu langeto montros fermbutonon.

en: When checked middle click closes a document.
eo: Se markite, mezklako fermas dokumenton.

en: When checked tab text might be elided if it is too long.
eo: Kiam ĉi tiu estas markita, langeta teksto povus esti kaŝita se ĝi estas tro longa.

en: When checked tabs take as much size as possible.
eo: Kiam markitaj langetoj prenas tiom da grandeco kiel eble.

en: When checked tabs will be hidden if only one document is open.
eo: Kiam estas markita, langetoj estos kaŝitaj se nur unu dokumento estas malfermita.

en: When checked this will allow scrolling in tab bar when number of tabs is large.
eo: Kiam ĝi estas ŝaltita, ĉi tio permesos rulumi en langetaro kiam nombro da langetoj estas granda.

en: When enabled the section size will be determined by the position of the tabs.
    This option does not affect the bottom sidebar.
eo: Kiam ĝi estas ebligita, la sekcia grandeco estos determinita de la pozicio de la langetoj.
    Ĉi tiu elekteblo ne influas la malsupran flankan kolon.

en: When enabled, the output line timestamp headers will be prefixed with date.
eo: Kiam ĝi estas ebligita, la eligliniaj tempindikaj kapoj estos antaŭfiksitaj per dato.

en: Wildcard Filtering
eo: Wildcard Filtrado

en: You dropped the directory %1 into Kate. Do you want to open all files contained in it?
eo: Vi faligis la dosierujon %1 en Kate. Ĉu vi volas malfermi ĉiujn dosierojn en ĝi?

en: You have unsaved changes. Do you want to apply the changes or discard them?
eo: Vi havas nekonservitajn ŝanĝojn. Ĉu vi volas apliki la ŝanĝojn aŭ forĵeti ilin?

en: [NEW]
eo: [NOVA]

en: [OLD]
eo: [MALNOVA]

en: [urls...]
eo: [url-oj...]

en: column
eo: kolumno

en: encoding
eo: kodigado

en: line
eo: linio

en: session
eo: seanco
