simple-scan - en to eo translation catalogue (200 entries)

en: %d dpi
eo: %d punktoj en colo

en: %d dpi (default)
eo: %d punktoj en colo (implicite)

en: %d dpi (draft)
eo: %d punktoj en colo (malneto)

en: %d dpi (high resolution)
eo: %d punktoj en colo (alta distingivo)

en: A file named “%s” already exists.  Do you want to replace it?
eo: La dosiero nomata  “%s” jam ekzistas. Ĉu vi volas anstataŭigi ĝin?

en: A really easy way to scan both text and images. You can crop out the bad parts of an image and rotate it if it is the wrong way round. You can print your scans, export them to pdf, or save them in a range of image formats.
eo: Facilega maniero skani kiel dokumentojn, tiel fotojn. Vi povas stuci la mabonajn partojn de la foto kaj ĝin turni se ĝi malorientas. Vi povas presi viajn skanojn, eklporti ilin al pdf, aŭ konservi ilin en sortimento da bildformato.

en: Additional Software Needed
eo: Plua programo bezonatas

en: Additional arguments for the postprocessing script
eo: Aldonaj argumentoj por la postprocesa skripto

en: Additional arguments for the postprocessing script.
eo: Aldonaj argumentoj por la postprocesa skripto.

en: All Files
eo: Ĉiuj dosieroj

en: All Pages From _Feeder
eo: Ĉiuj paĝoj el _papero-metilo

en: An autosaved book exists. Do you want to open it?
eo: Aŭtomate konservita libro ekzistas. Ĉu vi volas malfermi ĝin?

en: Automatic
eo: Aŭtomata

en: Back
eo: Dorso

en: Both
eo: Ambaŭ

en: Brightness of scan
eo: Skanbrileco

en: Cancel
eo: Nuligi

en: Combine sides
eo: Kombini flankojn

en: Combine sides (reverse)
eo: Kombini flankojn (inverse)

en: Compression
eo: Densigo

en: Contacting Scanner…
eo: Kontaktante skanilon…

en: Contrast of scan
eo: Skankontrasto

en: Copy
eo: Kopii

en: Darker
eo: Pli malhele

en: Delay in millisecond between pages
eo: Malfruo en milisekundoj inter paĝoj

en: Delay in millisecond between pages.
eo: Malfruo en milisekundoj inter paĝoj.

en: Delete
eo: Forigi

en: Delete the selected page
eo: Forigi la elektitan paĝon

en: Device to scan from
eo: Aparato el kiu skani

en: Directory to save files to
eo: Dosierujo al kiu konservi

en: Document Scanner
eo: Dokumentoskanilo

en: Document feeder empty
eo: Dokumentodonilo malplenas

en: Drivers for this are available on the <a href="http://support.brother.com">Brother website</a>.
eo: Peliloj por ĉi tiu disponeblas ĉe la <a href="http://support.brother.com">retejo de Brother</a>.

en: Drivers for this are available on the <a href="http://support.epson.com">Epson website</a>.
eo: Peliloj por ĉi tiu disponeblas ĉe la <a href="http://support.epson.com">retejo de Epson</a>.

en: Drivers for this are available on the <a href="http://support.lexmark.com">Lexmark website</a>.
eo: Peliloj por ĉi tiu disponeblas ĉe la <a href="http://support.lexmark.com">retejo de Lexmark</a>.

en: Drivers for this are available on the <a href="https://support.hp.com">HP website</a> (HP acquired Samsung's printing business).
eo: Peliloj por ĉi tiu disponeblas ĉe la <a href="http://support.hp.com">retejo de HP</a>.

en: Drivers for this are available on the <a href="https://support.hp.com">HP website</a>.
eo: Peliloj por ĉi tiu disponeblas ĉe la <a href="http://support.hp.com">retejo de HP</a>.

en: Drivers installed successfully!
eo: Sukcese instalis pelilojn!

en: Error communicating with scanner
eo: Eraro kiam konektanta kun skanilo

en: Failed to install drivers (error code %d).
eo: Malsukcesis instali pelilojn (erar-kodo %d).

en: Failed to install drivers.
eo: Malsukcesis instali pelilojn.

en: Failed to save file
eo: Ne sukcesis konservi la dosieron

en: Failed to scan
eo: Ne sukcesis skani

en: File format that is used for saving image files
eo: Dosierformo kiu estas uzata por konservi bildojn

en: Fix PDF files generated with older versions of this app
eo: Ripari PDF-dosierojn generitajn per antaŭaj versioj de ĉi tiu aplikaĵo

en: Flip even pages upside-down
eo: Turni neparajn paĝojn renverse

en: Flip odd pages upside-down
eo: Turni neparajn paĝojn renverse

en: Front
eo: Antaŭo

en: Full detail
eo: Plena detalo

en: Height of paper in tenths of a mm
eo: Alto de papero en dekonaj millimetroj

en: If you don’t save, changes will be permanently lost.
eo: Se vi ne konservas, ŝanĝoj estos perditaj permanente.

en: Install drivers
eo: Instali pelilojn

en: Installing drivers…
eo: Instalante pelilojn…

en: Insufficient memory to perform scan.
    Try to decrease <tt>Resolution</tt> or <tt>Page Size</tt> in <tt>Preferences</tt> menu. For some scanners when scanning in high resolution, the scan size is restricted.
eo: Nesufiĉa memoro por fari skanadon.
    Provu malpliigi <tt>Disgivivon</tt> aŭ <tt>Paĝa grandeco</tt> en la menuo <tt>Agordoj</tt>. Por iuj skaniloj dum skanado en alta distingivo, la skana grandeco estas limigita.

en: Interval to scan multiple pages
eo: Intervalo por skani plurajn paĝojn

en: JPEG (compressed)
eo: JPEG (densigita)

en: Le_gal
eo: US Le_gal

en: Less
eo: Malpli

en: Lighter
eo: Pli hele

en: MIME type that is used for saving image files. Examples of supported MIME types: image/jpeg, image/png, application/pdf
eo: MIME-tipo kiu estas uzata por konservi bildojn. Ekzemploj de subtenatoj MIME-tipoj: image/jpeg, image/png, application/pdf

en: Make a digital copy of your photos and documents
eo: Krei ciferecan kopion de viaj fotaĵoj kaj dokumentoj

en: Minimum size
eo: Minimuma grando

en: More
eo: Pli

en: Move Left
eo: Movi maldekstren

en: Move Right
eo: Movi dekstren

en: New Document
eo: Nova dokumento

en: No Scanners Detected
eo: Neniuj skaniloj troviĝis

en: No scanners available.  Please connect a scanner.
eo: Neniuj skaniloj disponeblaj.  Bonvolu konekti skanilon.

en: Once installed you will need to restart this app.
eo: Post instalo vi bezonos reruli ĉi tiun aplikaĵon.

en: PDF (multi-page document)
eo: PDF (multpaĝa dokumento)

en: PNG (lossless)
eo: PNG (senperda)

en: Page side to scan
eo: Paĝoflankon skani

en: Please check if your <a href="http://www.sane-project.org/sane-supported-devices.html">scanner is supported by SANE</a>, otherwise report the issue to the <a href="https://alioth-lists.debian.net/cgi-bin/mailman/listinfo/sane-devel">SANE mailing list</a>.
eo: Bonvolu kontroli ĉu via <a href="http://www.sane-project.org/sane-supported-devices.html">skanilo estas subtenata de SANE</a>, alie raportu la problemon al la <a href= "https://alioth-lists.debian.net/cgi-bin/mailman/listinfo/sane-devel">SANE-dissendolisto</a>.

en: Please check your scanner is connected and powered on.
eo: Bonvolu kontroli, ke via skanilo estas konektita kaj ŝaltita.

en: Postprocessing
eo: Posttraktado

en: Pri_nt
eo: Pre_si

en: Print debugging messages
eo: Presi mesaĝojn pri sencimigo

en: Quality
eo: Kvalito

en: Quality value to use for JPEG compression
eo: Kvalito por JPEG-densigo

en: Quality value to use for JPEG compression.
eo: Kvalito por JPEG-densigo.

en: Ready to Scan
eo: Pretas skani

en: Refresh device list
eo: Refreŝigi liston de aparatoj

en: Resolution for image scans
eo: Distingivo por bildskanoj

en: Resolution for text scans
eo: Distingivo por tekstoskanoj

en: Reverse
eo: Inversigi

en: Rotate _Left
eo: Turni _maldekstren

en: Rotate _Right
eo: Turni _dekstren

en: Run “%s --help” to see a full list of available command line options.
eo: Lanĉu “%s --help” por vidi plenan liston da disponeblaj komandliniaj elektebloj.

en: SANE device to acquire images from.
eo: SANE aparato de kiu akiri bildojn.

en: S_top
eo: _Halti

en: Save As…
eo: Konservi kiel…

en: Save current document?
eo: Konservi la nunan dokumenton?

en: Save document before quitting?
eo: Konservi dokumenton antaŭe ĉesanta?

en: Save document to a file
eo: Konservi dokumenton en dosiero

en: Saving
eo: Konservi

en: Scan _Sides
eo: Skanendaj _flankojn

en: Scan a single page from the scanner
eo: Skani unuopan paĝon el la skanilo

en: Scan in progress
eo: Nun skanante

en: Scan multiple pages from the scanner
eo: Skani plurajn paĝojn de la skanilo

en: Scanned Document
eo: Skanita dokumento

en: Scanning
eo: Skanado

en: Searching for Scanners…
eo: Serĉante skanilojn…

en: Show release version
eo: Montri eldonversion

en: Stop the current scan
eo: Haltigi la aktualan skanon

en: The GNOME Project
eo: La projekto GNOME

en: The brightness adjustment from -100 to 100 (0 being none).
eo: Agordo de la brileco de -100 al 100 (0 egalas al neagordo).

en: The contrast adjustment from -100 to 100 (0 being none).
eo: Agordo de kontrasto de -100 al 100 (0 egalas al neagordo).

en: The directory to save files to. Defaults to the documents directory if unset.
eo: La dosierujo al kiu konservi dosierojn. La dokument-dosierujo estas la defaŭlto, se malagordi.

en: The height of the paper in tenths of a mm (or 0 for automatic paper detection).
eo: La alto de la papero en dekonoj de millimetro (aŭ 0 por aŭtomata detekti).

en: The page side to scan.
eo: La skanota paĝoflanko.

en: The path to the postprocessing script
eo: La vojo al la posttraktada skripto

en: The path to the postprocessing script.
eo: La vojo al la posttraktada skripto.

en: The resolution in dots-per-inch to use when scanning images.
eo: La distingivo en punktoj-po-colo por uzi dum skanado de bildoj.

en: The resolution in dots-per-inch to use when scanning text.
eo: La distingivo en punktoj en coloj uzi kiam skanantaj teksto.

en: The width of the paper in tenths of a mm (or 0 for automatic paper detection).
eo: La larĝo de la papero en dekonoj de millimetro (aŭ 0 por aŭtomata detekti).

en: This app uses the SANE framework to support most existing scanners.
eo: Ĉi tiu aplikaĵo uzas la framon SANE por apogi la plimulton de estantaj skaniloj.

en: Type of document being scanned
eo: Speco de dokumento kiu estas skanata

en: Type of document being scanned. This setting decides on the scan resolution, colors and post-processing.
eo: La skanota dokumentspeco. Ĉi tiu agordo difinas la distingivon, kolorojn kaj posttraktadon de la skano.

en: Unable to connect to scanner
eo: Ne povas konekto kun skanilo

en: Unable to encode page %i
eo: Maleblas kodi paĝon %i

en: Unable to save image for preview
eo: Ne eblas konservi bildon por antaŭrigardo

en: Unable to start scan
eo: Ne povas komenci skani

en: Username and password required to access “%s”
eo: Salutnomo kaj pasvorto necesas por aliri al “%s”

en: WebP (compressed)
eo: WebP (densigita)

en: Whether or not postprocessing is enabled
eo: Ĉu posttraktado estas ebligita

en: Whether or not postprocessing is enabled.
eo: Ĉu posttraktado estas ebligita.

en: Whether or not to keep the original, unprocessed file
eo: Ĉu konservi aŭ ne la originalan, neprilaboritan dosieron

en: Whether or not to keep the original, unprocessed file. The "_orig" filename will be added to the filename immediately before the file extension.
eo: Ĉu konservi aŭ ne la originalan, neprilaboritan dosieron. La dosiernomo "_orig" estos aldonita al la dosiernomo tuj antaŭ la dosier-etendaĵo.

en: Width of paper in tenths of a mm
eo: Larĝo de papero en dekonaj millimetroj

en: You appear to have a Brother scanner.
eo: Ŝajnas ke vi havas skanilon de Brother.

en: You appear to have a Canon scanner, which is supported by the <a href="http://www.sane-project.org/man/sane-pixma.5.html">Pixma SANE backend</a>.
eo: Ŝajnas ke vi havas skanilon de Canon, kiu estas subtenata de la <a href="http://www.sane-project.org/man/sane-pixma.5.html">internaĵo "Pixma SANE"</a>.

en: You appear to have a Lexmark scanner.
eo: Ŝajnas ke vi havas skanilon de Lexmark.

en: You appear to have a Samsung scanner.
eo: Ŝajnas ke vi havas skanilon de Samsung.

en: You appear to have an Epson scanner.
eo: Ŝajnas ke vi havas skanilon de Epson.

en: You appear to have an HP scanner.
eo: Ŝajnas ke vi havas skanilon de HP.

en: You need to <a href="install-firmware">install driver software</a> for your scanner.
eo: Vi bezonas <a href="install-firmware">instali pelilan programon</a> por la skanilo.

en: You need to install the %s package. | You need to install the %s packages.
eo[0]: Vi bezonas instali la pakaĵon %s.
eo[1]: Vi bezonas instali la pakaĵojn %s.

en: [DEVICE…] — Scanning utility
eo: [APARATO…] — Skanutilaĵo

en: _About Document Scanner
eo: _Pri Dokumentoskanilo

en: _Authorize
eo: R_ajtigi

en: _Brightness
eo: _Heleco

en: _Cancel
eo: _Nuligi

en: _Close
eo: _Fermi

en: _Contrast
eo: _Kontrasto

en: _Crop
eo: Stu_ci

en: _Custom
eo: _Propre

en: _Delay in Seconds
eo: _Prokrasto en sekundoj

en: _Discard Changes
eo: _Ignori ŝanĝojn

en: _Email
eo: R_etpoŝti

en: _Enable Postprocessing
eo: _Ebligi posttraktadon

en: _Help
eo: _Helpo

en: _Image
eo: _Bildo

en: _Image Resolution
eo: _Bilda distingo

en: _Keep original file
eo: _Konservi originalan dosieron

en: _Keyboard Shortcuts
eo: _Klavkombinoj

en: _Letter
eo: US _Letter

en: _Multiple Pages From Flatbed
eo: _Pluraj paĝoj el plato

en: _No
eo: _Ne

en: _None
eo: _Neniu

en: _Page Size
eo: _Paĝgrando

en: _Password
eo: _Pasvorto

en: _Preferences
eo: _Agordoj

en: _Quit without Saving
eo: Fermi _sen konservado

en: _Replace
eo: _Anstataŭigi

en: _Rotate Crop
eo: _Turni la stoco-lokon

en: _Save
eo: Kon_servi

en: _Scan
eo: _Skani

en: _Script
eo: _Skripto

en: _Script arguments
eo: _Skripto-argumentoj

en: _Single Page
eo: _Unuopa paĝo

en: _Text
eo: _Teksto

en: _Text Resolution
eo: _Teksta distingo

en: _Username for resource
eo: Sal_utnomo por rimedo

en: _Yes
eo: _Jes

[ctx: dialog title]
en: Reorder Pages
eo: Reordigi paĝojn

[ctx: menu]
en: _Reorder Pages
eo: _Reordigi paĝojn

en: scan;scanner;flatbed;adf;
eo: skani;skanilo;plata;adf;

[ctx: shortcut window]
en: Copy current page to clipboard
eo: Kopii la nunan paĝon al poŝo

[ctx: shortcut window]
en: Delete page
eo: Forigi paĝon

[ctx: shortcut window]
en: Document Management
eo: Dokumenta administrado

[ctx: shortcut window]
en: Document Modification
eo: Dokumenta modifo

[ctx: shortcut window]
en: Email scanned document
eo: Retpoŝti skanitan dokumenton

[ctx: shortcut window]
en: General
eo: Ĝenerala

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
eo: Klavkombinoj

[ctx: shortcut window]
en: Move page left
eo: Movi paĝon maldekstren

[ctx: shortcut window]
en: Move page right
eo: Movi paĝon dekstren

[ctx: shortcut window]
en: Open menu
eo: Malfermi menuon

[ctx: shortcut window]
en: Print scanned document
eo: Presi skanitan dokumenton

[ctx: shortcut window]
en: Quit
eo: Ĉesi

[ctx: shortcut window]
en: Rotate page to the left (anti-clockwise)
eo: Turni paĝon maldekstren (maldekstrume)

[ctx: shortcut window]
en: Rotate page to the right (clockwise)
eo: Turni paĝon dekstren (dekstrume)

[ctx: shortcut window]
en: Save scanned document
eo: Konservi skanitan dokumenton

[ctx: shortcut window]
en: Scan a single page
eo: Skani unuopan paĝon

[ctx: shortcut window]
en: Scan all pages from document feeder
eo: Skani ĉiujn paĝojn el la papero-metilo

[ctx: shortcut window]
en: Scan continuously from a flatbed scanner
eo: Skani ade el la plato-skanilo

[ctx: shortcut window]
en: Scanning
eo: Skanado

[ctx: shortcut window]
en: Show help
eo: Montri helpon

[ctx: shortcut window]
en: Show preferences
eo: Montri agordojn

[ctx: shortcut window]
en: Start new document
eo: Komenci novan dokumenton

[ctx: shortcut window]
en: Stop scan in progress
eo: Halti dum skano
