gegl master - en to eu translation catalogue (2140 entries)

en: 
    
    unknown argument '%s' giving you help instead
eu: 
    
    '%s' argumentu ezezagunak laguntza emango dizu

en: %s does not have a pad called %s
eu: %s fitxategiak ez du %s izeneko betegarririk

en: %s has no %s property, properties:
eu: %s ez dauka %s propietatea, propietateak:

en: %s has no %s property.
eu: %s ez dauka %s propietatea.

en: -1 means autodetect on first audio fragment
eu: -1 balioak esan nahi du detekzioa automatikoa dela lehen audio-zatian

en: -1, 8, 16, 32 and 64 are the currently accepted values, -1 means auto
eu: -1, 8, 16, 32 eta 64 dira momentuz onartzen diren balioak, -1 automatikoa da

en: 1D Box Blur
eu: 1D kutxa-lausotzea

en: 1D Gaussian-blur
eu: Gaussen 1D lausotzea

en: 1D Wavelet-blur
eu: 1d uhinxka-lausotzea

en: 8 and 16 are the currently accepted values.
eu: Momentuz onartzen diren balioak 8 eta 16 dira.

en: A GeglVector representing the path of the stroke
eu: Trazuaren bidea adierazten duen Gegl bektorea

en: A fast approximation of bilateral filter, using a box-filter instead of a gaussian blur.
eu: Aldebiko iragazkiaren hurbilketa azkarra, kutxa-iragazkia erabilita lausotze gausstarra erabili ordez.

en: A high value lowers the randomness of the noise
eu: Balio altuak zarataren ausazkotasuna jaisten du

en: A layer in the traditional sense
eu: Geruza bat ohiko zentzuan

en: A mild blur for the outline
eu: Lausotze leuna eskemarako

en: A pre-existing GeglBuffer to write incoming buffer data to.
eu: Lehendik dagoen GeglBuffer bat, sartzen diren buffer-datuak idazteko erabiliko dena.

en: A rectangular source of a fixed size with a solid color
eu: Tamaina finkoko eta kolore-soileko iturburuko laukizuzena

en: A stored lua script on disk implementing an operation.
eu: Eragiketa bat inplementatzen duen diskoan gordetako lua script bat.

en: ASAP Deformation
eu: ASAP deformazioa

en: ASAP deformation is performed when TRUE, ARAP deformation otherwise
eu: ASAP deformazioa TRUE denean gauzatzen da, bestela ARAP deformazioa egiten da

en: Above threshold
eu: Atalasearen gainetik

en: Absolute
eu: Absolutua

en: Absolute Colorimetric
eu: Kolorimetria absolutua

en: Abyss policy
eu: Ertzetako politika

en: Accumulating motion blur using a kalman filter, for use with video sequences of frames.
eu: Mugimendu-lausotzearen metaketa kalman iragazkia erabiliz, fotogramen bideo-sekuentzietan erabiltzekoa.

en: Active levels
eu: Maila aktiboak

en: Adapt an image, which may have a high dynamic range, for presentation using a low dynamic range. This is an efficient global operator derived from simple physiological observations, producing luminance within the range 0.0-1.0
eu: Moldatu irudi bat, barruti dinamiko handia eduki dezakeena, barruti dinamiko baxuko aurkezpen batean erabiltzeko. Behaketa fisiologiko sinpleetatik eratorritako eragile global eraginkor bat da hau, luminantzia 0.0-1.0 barrutian sortuz.

en: Adapt an image, which may have a high dynamic range, for presentation using a low dynamic range. This operator attenuates the magnitudes of local image gradients, producing luminance within the range 0.0-1.0. This tonemapping approach was originally presented by Raanan Fattal, in the 2002 SIGGRAPH paper: Gradient Domain High Dynamic Range Compression.
eu: Moldatu irudi bat, barruti dinamiko handia eduki dezakeena, barruti dinamiko baxuko aurkezpen batean erabiltzeko. Eragile honek irudiaren gradiente lokalen magnitudeak moteltzen ditu, luminantzia 0,0-1,0 barrutian sortuta. Tonuen mapatzeren bidezko hurbilketa hori Raanan Fattal-ek aurkeztu zuen jatorriz, 2002 SIGGRAPH komunikazio batean: "Gradient Domain High Dynamic Range Compression"

en: Adapt an image, which may have a high dynamic range, for presentation using a low dynamic range. This operator constrains contrasts across multiple spatial frequencies, producing luminance within the range 0.0-1.0
eu: Moldatu irudi bat, barruti dinamiko handia eduki dezakeena, barruti dinamiko baxuko aurkezpen batean erabiltzeko. Eragile honek kontrasteak murrizten ditu hainbat maiztasun espazialetan, luminantzia 0.0-1.0 barrutian sortuz.

en: Adaptation to color variation across the image
eu: Irudian zehar dagoen kolore-aldakuntzara moldaera

en: Adaptation to light variation across the image
eu: Irudian zehar dagoen argi-aldakuntzara moldaera

en: Add
eu: Gehitu

en: Add CIE Lch Noise
eu: Gehitu CIE Lch zarata

en: Add HSV Noise
eu: Gehitu HSV zarata

en: Add RGB Noise
eu: Gehitu RGB zarata

en: Add base and fog
eu: Gehitu oinarria eta lainoa

en: Add glow around bright areas
eu: Gehitu dirdira area distiratsuen inguruan

en: Add squared values sum to the output
eu: Gehitu balio karratuen batuketa irteerari

en: Additive
eu: Gehigarria

en: Adds a lens flare effect.
eu: Leiar-dirdaiaren efektua gehitzen du.

en: Adjust LCH Hue, Chroma, and Lightness
eu: Doitu LCH ñabardura, chroma eta argitasuna

en: Adjust brightness in corners
eu: Doitu argitasuna izkinetan

en: Adjust exposure of highlights
eu: Doitu distiren esposizioa

en: Adjust exposure of shadows
eu: Doitu itzalen esposizioa

en: Adjust saturation of highlights
eu: Doitu distiren saturazioa

en: Adjust saturation of shadows
eu: Doitu itzalen saturazioa

en: Adjust the X tristimulus value for output
eu: Doitu irteerako hiru estimuluen X balioa

en: Adjust the Z tristimulus value for output
eu: Doitu irteerako hiru estimuluen Z balioa

en: Adjust the black level
eu: Doitu beltzaren maila

en: Adjusts the contrast of a grayscale image with a curve specifying contrast for intensity.
eu: Gris-eskalako irudi baten kontrastea doitzen du, intentsitaterako kontrastea zehazten duen kurba baten bidez.

en: Adobe RGB compatible
eu: Adobe RGB bateragarria

en: Algorithm
eu: Algoritmoa

en: Algorithm type
eu: Algoritmo mota

en: Alien Map
eu: Alien mapa

en: Align
eu: Lerrokatu

en: Alignment for multi-line text (0=Left, 1=Center, 2=Right)
eu: Lerrokatu hainbat lerroko testua (0=ezkerrean, 1=zentratuta, 2=eskuinean)

en: Aligns box of input rectangle with border of compositing target or aux' bounding-box border, if aux pad is not connected the op tries to figure out which bounding box' border applies.
eu: Sarrerako laukizuzenaren koadroa konposizio-helburuaren edo bounding-box osagarriaren ertzarekin lerrokatzen du, betegarri osagarria konektatuta ez badago op saiatuko da zein muga-koadro aplikatuko den asmatzen.

en: Allow splitting tiles
eu: Onartu lauzak zatitzea

en: Allows splitting tiles at hard edges
eu: Lauzak ertz gogorretan zatitzea onartzen du

en: Alpha
eu: Alfa

en: Alpha channel
eu: Alfa kanala

en: Alpha levels
eu: Alfa mailak

en: Alpha parameter of MLS weights
eu: MLS pisuen alfa parametroa

en: Alpha percentile
eu: Alfa pertzentila

en: Alpha threshold for multilevel processing
eu: Maila anitzeko prozesatzearen Alfa atalasea

en: Alpha-weighting
eu: Alfa ponderazioa

en: Always
eu: Beti

en: Ambient lighting factor
eu: Giro-argiztapenaren faktorea

en: Amount
eu: Kopurua

en: Amount by which to scale the opacity of each transformed image
eu: Eraldatutako irudi bakoitzaren opakutasuna eskalatzeko erabiliko den kantitatea

en: Amount of edge preservation
eu: Ertzak mantentze kopurua

en: Amount of edge preservation. This quantity is inversely proportional to the range standard deviation of the blur kernel.
eu: Ertza zein neurritan mantenduko den. Kantitate hau lausotze-kernelaren desbideratze estandarraren barrutiarekiko alderantziz proportzionala da.

en: Amount of fourth-order distortion
eu: Laugarren ordenako distortsioaren kantitatea

en: Amount of second-order distortion
eu: Bigarren ordenako distortsioaren kantitatea

en: Amount to increase brightness
eu: Distira handitzeko kopurua

en: Amplitude
eu: Anplitudea

en: Amplitude for X axis (logarithmic scale)
eu: X ardatzaren anplitudea (eskala logaritmikoa)

en: Amplitude for Y axis (logarithmic scale)
eu: Y ardatzaren anplitudea (eskala logaritmikoa)

en: Amplitude of the ripple
eu: Izurtzearen anplitudea

en: An already existing GeglBuffer to write incoming buffer data to, or NULL.
eu: Lehendik dagoen GeglBuffer bat, sartzen diren buffer-datuak idazteko erabiliko dena, edo NULL.

en: An edge-preserving smoothing filter implemented with the Domain Transform recursive technique. Similar to a bilateral filter, but faster to compute.
eu: Ertzak mantentzen dituen leuntze iragazkia, domeinuaren eraldaketaren teknika errekurtsiboa erabilita garatu dena. Aldebiko iragazki baten antzekoa, baina kalkulatzeko azkarragoa.

en: An engine to style text and add popular effects to alpha channel images. Effects include outline, bevel, shadow, and inner glow all in one place.
eu: Testuari estiloa emateko eta alfa kanaleko irudiei efektu ezagunak gehitzeko motor bat. Efektuak honakoak dira: alaka, itzala eta barneko dirdira.

en: An error message in case of a failure
eu: Errore-mezua huts egitean

en: An explicit caching node, caches results and should provide faster recomputation if what is cached by it is expensive but isn't changing.
eu: Cachean gordetzeko nodo esplizitu bat, emaitzak cachean gordetzen ditu eta birkalkulu azkarragoa eman beharko luke cachean dagoena garestia bada baina aldatzen ez badoa.

en: Angle
eu: Angelua

en: Angle Boost
eu: Angelu-bultzada

en: Angle of blur in degrees
eu: Lausotzearen angelua (graduetan)

en: Angle of view
eu: Bistaren angelua

en: Angle offset for patterns
eu: Ereduen angelu-desplazamendua

en: Angle to rotate (counter-clockwise)
eu: Biraketarako angelua (erlojuaren noranzkoaren kontra)

en: Anisotropic smoothing operation
eu: Leuntze anisotropikoko eragiketa

en: Anti-alias oversampling factor
eu: Antialiasaren gainlaginketa-faktorea

en: Antialias using the Scale3X edge-extrapolation algorithm
eu: Scale3X edge-extrapolation algoritmoa darabilen antialiasa

en: Antialiasing
eu: Antialiasing-a

en: Apparent depth of the rendered canvas effect; from 1 (very flat) to 50 (very deep)
eu: Errendatutako oihal-efektuaren itxurazko sakonera; 1etik (oso laua) 50era (oso sakona)

en: Apparent height of each tile (in pixels)
eu: Lauza bakoitzaren itxurazko altuera (pixeletan)

en: Applies a color gradient.
eu: Kolore-gradiente bat aplikatzen du.

en: Applies a threshold using the local neighborhood.
eu: Atalase bat aplikatzen du alboko lokala erabiliz.

en: Applies a vignette to an image. Simulates the luminance fall off at the edge of exposed film, and some other fuzzier border effects that can naturally occur with analog photography
eu: Bineta bat aplikatzen dio irudi bati. Esposatutako filmek ertzetan duten luminantzia-gutxitzea simulatzen du, eta fotografia analogikoan agertzen diren beste zenbait ertzeko efektu ere bat.

en: Apply Lens
eu: Aplikatu leiarrak

en: Apply a generic 5x5 convolution matrix
eu: Aplikatu 5x5 konboluzio-matrize generikoa

en: Apply a sepia tone to the input image
eu: Aplikatu sepia tonua sarrerako irudiari

en: Apply a transformation recursively.
eu: Aplikatu eraldaketa modu errekurtsiboan.

en: Area balance between the two colors
eu: Bi koloreen arteko area-balantzea

en: Arithmetic add
eu: Batuketa aritmetikoa

en: Arithmetic add covariant
eu: Batuketa aritmetiko kobariantea

en: Arithmetic xor
eu: XOR aritmetikoa

en: Arithmetic xor covariant
eu: XOR aritmetiko kobariantea

en: Artificially reintroduce base and fog.
eu: Sartu berriro oinarria eta lainoa modu artifizialean.

en: Aspect ratio
eu: Aspektu-erlazioa

en: Aspect ratio to use, -0.5 = 1:2, 0.0 = 1:1, 0.5 = 2:1, -1.0 = 1:inf 1.0 = inf:1, this is applied after proportion is taken into account, to directly use squeeze factor as proportions, set proportion to 0.0.
eu: Erabiliko diren aspektu-erlazioak: -0.5 = 1:2, 0.0 = 1:1, 0.5 = 2:1, -1.0 = 1:inf 1.0 = inf:1. Proportzioa kontuan hartu ondoren aplikatzen da, estutze-faktorea zuzenean erabiltzeko ezarri 0.0.

en: Audio codec
eu: Audio kodeka

en: Audio codec to use, or auto to use a good default based on container format.
eu: Erabiliko den audio-kodeka, edo auto, balio lehenetsi on bat erabili nahi bada edukiontzi-formatuan oinarrituta.

en: Autocorrect D values for lens correction models.
eu: D balioak automatikoki zuzentzen ditu objektiboaren zuzenketa modeloentzat.

en: Autocorrect d values
eu: Zuzendu automatikoki d balioak

en: Auxiliary image buffer input pad.
eu: Irudi-buffer laguntzailearen sarrerako betegarria.

en: Available as a global variable 'user_value' in lua.
eu: Lua-n 'user_value' aldagai global modura erabilgarri..

en: Average
eu: Batez bestekoa

en: Average diameter of each tile (in pixels)
eu: Lauza bakoitzaren batez besteko diametroa (pixeletan)

en: Average difference (total)
eu: Batez besteko diferentzia (guztira)

en: Average difference (wrong)
eu: Batez besteko diferentzia (oker)

en: Average difference between all pixels.
eu: Pixel guztien arteko batez besteko diferentzia.

en: Average difference between wrong pixels.
eu: Pixel okerren arteko batez besteko diferentzia.

en: Avoid clipping and quantization (slower)
eu: Saihestu mozketa eta kuantizazioa (motelagoa)

en: Axis separation angle
eu: Ardatzen banaketa-angelua

en: Azimuth
eu: Azimuta

en: Babl Format
eu: BABL formatua

en: BablFormat "%s" does not exist.
eu: "%s" BablFormat ez da existitzen.

en: Background
eu: Atzeko planoa

en: Background Color
eu: Atzeko planoaren kolorea

en: Background color
eu: Atzeko planoaren kolorea

en: Background type
eu: Atzeko planoaren mota

en: Bailout length
eu: Segurtasunaren luzera

en: Balance
eu: Balantzea

en: Band tune
eu: Banda-egokitzea

en: Base
eu: Oinarria

en: Base enlargement exposure
eu: Oinarria luzatzeko esposizioa

en: Base index
eu: Oinarri-indizea

en: Bayer Matrix
eu: Bayer matrizea

en: Bayer pattern
eu: Bayer eredua

en: Bayer pattern used, 0 seems to work for some nikon files, 2 for some Fuji files.
eu: Erabilitako Bayer eredua: 0 Nikon fitxategi batzuentzat dabilela dirudi, 2 Fuji fitxategi batzuentzat.

en: Behavior
eu: Portaera

en: Behavior of the op
eu: Eragilearen portaera

en: Below threshold
eu: Atalasearen azpitik

en: Bevel
eu: Alaka

en: Bevel Type
eu: Alaka mota

en: Bevel and Inner Glow
eu: Alaka eta barneko dirdira

en: Bevel azimuth
eu: Alakaren azimuta

en: Bevel blend mode
eu: Alakaren nahaste-modua

en: Bevel depth
eu: Alakaren sakonera

en: Bevel elevation
eu: Alakaren altuera

en: Bevel radius (bump only)
eu: Alakaren erradioa (erliebea soilik)

en: Bevel...
eu: Alaka...

en: Bilateral Box Filter
eu: Aldebiko kutxa-iragazkia

en: Bilateral Filter
eu: Aldebiko iragazkia

en: Bilinear
eu: Bilineala

en: Bitdepth
eu: Bit-sakonera

en: Black
eu: Beltza

en: Black angle
eu: Beltzaren angelua

en: Black level
eu: Beltz-maila

en: Black on White
eu: Beltza zurian

en: Black pattern
eu: Beltzaren eredua

en: Black period
eu: Beltzaren periodoa

en: Black point compensation
eu: Puntu-beltzaren konpentsazioa

en: Black pullout
eu: Beltzaren erauzketa

en: Blast
eu: Leherketa

en: Blend Mode
eu: Nahaste modua

en: Blend a chain of inputs using a mask
eu: Nahastu sarreren kate bat maskara bat erabilita

en: Blend mode of Inner Glow
eu: Barneko dirdiraren nahaste-modua

en: Blend mode of the bevel
eu: Alakaren nahaste-modua

en: Blend mode of the outline bevel
eu: Eskema-alakaren nahaste-modua

en: Block height
eu: Bloke-altuera

en: Block size
eu: Bloke-tamaina

en: Block size of deinterlacing rows/columns
eu: Errenkadak/Zutabeak gurutzelarkatzearen bloke-tamaina

en: Block width
eu: Bloke-zabalera

en: Blocksize
eu: Bloke-tamaina

en: Bloom
eu: Langarra

en: Blue
eu: Urdina

en: Blue Channel Multiplier
eu: Kanal urdinaren biderkatzailea

en: Blue Noise
eu: Zarata urdina

en: Blue Noise Covariant
eu: Zarata urdin kobariantea

en: Blue Threshold
eu: Urdinaren atalasea

en: Blue and Yellow angle
eu: Urdinaren eta horiaren angelua

en: Blue and Yellow pattern
eu: Urdinaren eta horiaren eredua

en: Blue and Yellow period
eu: Urdinaren eta horiaren periodoa

en: Blue angle
eu: Urdinaren angelua

en: Blue application mode
eu: Urdina aplikatzeko modua

en: Blue channel
eu: Kanal urdina

en: Blue contours
eu: Ingerada urdinak

en: Blue frequency
eu: Urdinaren maiztasuna

en: Blue in Blue channel
eu: Urdina kanal urdinean

en: Blue in Green channel
eu: Urdina kanal berdean

en: Blue in Red channel
eu: Urdina kanal gorrian

en: Blue inversion
eu: Urdina alderantzikatu

en: Blue levels
eu: Urdinaren mailak

en: Blue pattern
eu: Urdinaren eredua

en: Blue period
eu: Urdinaren periodoa

en: Blue phase shift
eu: Urdinaren fase-desplazamendua

en: Blue preflash
eu: Aurreflashatze urdina

en: Blue sharp edges
eu: Ertz zorrotz urdinak

en: Blue stretching factor
eu: Urdinera tiratzeko faktorea

en: Blue threshold of the input color
eu: Sarrera-kolorearen kanal urdinaren atalasea

en: Blur control of the inner glow
eu: Barneko dirdiraren lausotze-kontrola

en: Blur gamma
eu: Lausotze-gamma

en: Blur levels
eu: Lausotze-mailak

en: Blur neighboring pixels, but only in low-contrast areas
eu: Lausotu alboko pixelak, baina kontraste gutxiko areatan soilik

en: Blur pixels in a direction, simulates blurring caused by moving camera in a straight line during exposure.
eu: Lausotu pixelak norabide batean, esposizio baten kamera  lerro zuzen batean mugitzean sortutako lausotzea simulatzen du.

en: Blur radius
eu: Lausotze-erradioa

en: Blur resulting from averaging the colors of a row neighborhood.
eu: Alboko errenkada bateko pixelen koloreen batez bestekoa aterata sortzen den lausotzea.

en: Blur resulting from averaging the colors of a square neighborhood.
eu: Alboko karratu bateko pixelen koloreen batez bestekoa aterata sortzen den lausotzea.

en: Blur resulting from computing the median color in the neighborhood of each pixel.
eu: Pixel bakoitzaren albokoetan erdiko kolorea kalkulatzean sortutako lausotzea.

en: Blur the image around a focal point
eu: Lausotu irudia foku-puntu baten inguruan

en: Blur the image by a varying amount using a mask
eu: Lausotu irudia kantitate aldakorrean, maskara bat erabilita

en: Blur type
eu: Lausotze mota

en: Blurring factor
eu: Lausotze-faktorea

en: Boost paper density to take advantage of increased dynamic range of a monitor compared to a photographic paper
eu: Bultzatu paper-dentsitatea pantaila baten barruti dinamiko handiagoa erabiltzeko, paper fotografikoarekin konparatuta

en: Border
eu: Ertza

en: Border Align
eu: Ertzen lerrokatzea

en: Border behavior
eu: Ertzaren portaera

en: Both
eu: Biak

en: Bottom
eu: Behean

en: Bottom-left
eu: Behean ezkerrean

en: Bottom-right
eu: Behean eskuinea

en: Box Blur
eu: Kutxa-lausotzea

en: BoxBlur
eu: KoadroLausotzea

en: Brighten
eu: Argitu

en: Brightness
eu: Distira

en: Brightness Contrast
eu: Argitasuna eta kontrastea

en: Brightness and shifting/fattening of contours
eu: Ingeraden argitasuna eta desplazamendua/loditzea

en: Buffer
eu: Bufferra

en: Buffer Sink
eu: Buffer-kolektorea

en: Buffer Source
eu: Buffer-iturburua

en: Buffer location
eu: Buffer-raren kokalekua

en: Bump
eu: Erliebea

en: Bump Bevel
eu: Erliebe-alaka

en: Bump Map
eu: Erliebe-mapa

en: Bumpmap (preserve original colors)
eu: Erliebe-mapa (eutsi jatorrizko koloreei)

en: CMYK Cyan
eu: CMYK cyana

en: CMYK Key
eu: CMYK gakoa

en: CMYK Magenta
eu: CMYK magenta

en: CMYK Yellow
eu: CMYK horia

en: CX (No effect in Mandelbrot and Sierpinski)
eu: CX (efekturik ez Mandelbroten eta Sierpinskin)

en: CY (No effect in Mandelbrot and Sierpinski)
eu: CY (efekturik ez Mandelbroten eta Sierpinskin)

en: Cache
eu: Cachea

en: Calculate a distance transform
eu: Kalkulatu distantzia-eraldaketa bat

en: Calculate b value from focal
eu: Kalkulatu fokuaren b balioa

en: Camera
eu: Kamera

en: Camera RGB
eu: Kameraren RGBa

en: Camera angle of view
eu: Kamera-bistaren angelua

en: Cartesian
eu: Kartesiarra

en: Cartoon
eu: Komikia

en: Cast Format
eu: Igortze-formatua

en: Cast color space
eu: Igorri kolore-espazioa

en: Cast the data between input_format and output_format, both formats must have the same bpp
eu: Igorri datuak input_format eta output_format artean, bi formatuek bpp bera izan behar dute

en: Cell Noise
eu: Gelaxka-zarata

en: Center
eu: Erdian

en: Center X
eu: X zentroa

en: Center Y
eu: Y zentroa

en: Center displacement
eu: Zentratu desplazamendua

en: Center of Hue selection interval
eu: Ñabardura-hautapenaren tartearen zentroa

en: Center the displacement around a specified point
eu: Zentratu desplazamendua zehaztutako puntu baten inguruan

en: Centering
eu: Zentratzea

en: Centering of the tiles
eu: Lauzak zentratzea

en: Chamfer
eu: Alaka

en: Chamfer Bevel
eu: Alaka normala

en: Chance
eu: Aukera

en: Change exposure of an image in shutter speed stops
eu: Aldatu irudi baten esposizioa obturadore-abiaduraren geldiuneetan

en: Change the blend mode of the color overlay
eu: Aldatu kolore-gainjartzearen nahaste-modua

en: Change the color temperature of the image, from an assumed original color temperature to an intended one.
eu: Aldatu irudiaren kolore-tenperatura, jatorrizko kolore-tenperatura batetik helburuko batera.

en: Change to this
eu: Aldatu honetara:

en: Changes the light level and contrast. This operation operates in linear light, 'contrast' is a scale factor around 50% gray, and 'brightness' a constant offset to apply after contrast scaling.
eu: Argi-maila eta kontrastea aldatzen ditu. Eragiketa honek argi linealean funtzionatzen du, 'kontrastea' %50 gris inguruko eskala-faktorea da, eta 'distira' kontrastea eskalatu ondoren aplikatuko den desplazamendu konstantea da.

en: Changes the saturation
eu: Saturazioa aldatzen du

en: Channel Mixer
eu: Kanal-nahasgailua

en: Characteristic curve
eu: Kurba karakteristikoa

en: Chebyshev
eu: Txevixev

en: Checkerboard
eu: Xake-taula

en: Choose middle
eu: Aukeratu erdia

en: Chroma adjustment
eu: Chroma-doikuntza

en: Chromatic adaptation
eu: Moldaketa kromatikoa

en: Circle
eu: Zirkulua

en: Circle depth in percent
eu: Zirkuluaren sakonera ehunekotan

en: Circular Motion Blur
eu: Mugimendu-lausotze zirkularra

en: Circular motion blur
eu: Mugimendu-lausotze zirkularra

en: Clamp
eu: Bridatu

en: Clamp deformation
eu: Bridatu deformazioa

en: Clip Alpha
eu: Moztu alfa

en: Clip RGB
eu: Moztu RGBa

en: Clip base + fog
eu: Moztu oinarria + lainoa

en: Clip base + fog to have a pure white output value
eu: Moztu oinarria + lainoa zuri puruko irteerako balioa izateko

en: Clip high pixel values
eu: Moztu pixel-balio altuak

en: Clip low pixel values
eu: Moztu pixel-balio baxuak

en: Clip output to the input extents
eu: Moztu irteera sarrerako hedadudetan

en: Clip result to input size
eu: Moztu emaitza sarreraren tamainara

en: Clip to input extents
eu: Moztu sarrerako hedaduretan

en: Clip to the input extent
eu: Moztu sarreraren hedadurara

en: Clockwise
eu: Erlojuaren noranzkoa

en: Clone
eu: Klonatu

en: Clone a buffer, this is the same as gegl:nop but can get special treatment to get more human readable references in serializations/UI.
eu: Klonatu buffer bat, gegl:nop eginbidearen berdina da baina tratamendu berezia izan dezake serializazioetan/interfazean gizakiak irakurtzeko moduko erreferentziak izateko.

en: Cluster size
eu: Multzoen tamaina

en: Color
eu: Kolorea

en: Color 1
eu: 1. kolorea

en: Color 2
eu: 2. kolorea

en: Color 3
eu: 3. kolorea

en: Color 4
eu: 4. kolorea

en: Color 5
eu: 5. kolorea

en: Color Assimilation Grid
eu: Kolorea asimilatzeko sareta

en: Color Dodge
eu: Zuritu

en: Color Enhance
eu: Kolore-_hobekuntza

en: Color Model
eu: Kolore-eredua

en: Color Overlay
eu: Kolore-gainjartzea

en: Color Rotate
eu: Kolore biraketa

en: Color Temperature
eu: Kolorearen tenperatura

en: Color averaging
eu: Kolorearen batez bestekoa

en: Color for the text (defaults to 'black')
eu: Testuaren kolorea (lehenetsia: 'beltza')

en: Color model
eu: Kolore-modeloa

en: Color of paint to use for filling, use 0 opacity to disable filling
eu: Betetzeko erabiliko den margoaren kolorea, erabili 0 opakutasuna betetzea desgaitzeko

en: Color of paint to use for filling.
eu: Betetzeko erabiliko den margoaren kolorea.

en: Color of paint to use for stroking
eu: Trazurako erabiliko den margoaren kolorea

en: Color of paint to use for stroking.
eu: Trazurako erabiliko den margoaren kolorea.

en: Color of the grid lines
eu: Saretako marren kolorea

en: Color of the outline (defaults to 'black')
eu: Eskemaren kolorea (lehenetsia beltza da)

en: Color overlay
eu: Kolore-gainjartzea

en: Color overlay setting
eu: Kolore-gainjartzearen ezarpenak

en: Color policy
eu: Kolore-politika

en: Color saturation dependent compression of period
eu: Kolore-saturazioaren araberako periodo-konpresioa

en: Color space
eu: Kolore-espazioa

en: Color space to use for loaded data
eu: Kargatutako datuetarako erabiliko den kolore-espazioa

en: Color to Alpha
eu: Kolorea alfara

en: Color to fade transformed images towards, with a rate depending on its alpha
eu: Eraldatutako irudiak zein koloretara iraungiko diren, haren alfaren araberako tasa batekin

en: Color to grayscale conversion, uses envelopes formed with the STRESS approach to perform local color-difference preserving grayscale generation.
eu: Bihurketa koloretik gris-eskalara, STRESS hurbilketarekin osatutako bilgailuak erabiltzen ditu kolore-diferentzia lokalak sortzeko gris-eskalen sorrerari eutsita.

en: Color to peaks
eu: Kolorea gailurretara

en: Color to render
eu: Kolorea errendatzeko

en: Color to use for the "Only color" and "Color to peaks" modes
eu: 'Kolorea soilik' eta 'Kolorea gailurretara' moduetan erabiliko den kolorea

en: Color used to fill the background
eu: Atzeko planoa betetzeko erabilitako kolorea

en: Color warp
eu: Kolore-bihurritzea

en: Color, Outline and Shadow
eu: Kolorea, eskema eta itzala

en: Colors with a saturation less than this will treated as gray
eu: Hau baino saturazio txikiagoa duten koloreak gris gisa tratatuko dira

en: Combine Exposures
eu: Konbinatu esposizioak

en: Combine multiple scene exposures into one high dynamic range image.
eu: Konbinatu eszena-esposizio anitz barruti dinamiko zabaleko irudi bakar batean.

en: Compactness
eu: Trinkotasuna

en: Compares if input and aux buffers are different. Global statistics are saved in the properties and a visual difference image is produced as a visual result.
eu: Sarrera eta buffer lagungarriak desberdinak diren konparatzen du. Estatistika globalak propietateetan gordetzen dira eta ikusizko diferentzia bat ekoizten da emaitza gisa.

en: Compensate
eu: Konpentsatu

en: Compensate for darkening
eu: Konpentsatu iluntzea

en: Completely randomize a fraction of pixels
eu: Erabat ausaz nahasi pixel frakzio bat

en: Complexity
eu: Konplexutasuna

en: Complexity factor
eu: Konplexutasun-faktorea

en: Component
eu: Osagaia

en: Component 1 frequency
eu: 1. osagaiaren maiztasuna

en: Component 1 phase shift
eu: 1. osagaiaren fase-desplazamendua

en: Component 2 frequency
eu: 2. osagaiaren maiztasuna

en: Component 2 phase shift
eu: 2. osagaiaren fase-desplazamendua

en: Component 3 frequency
eu: 3. osagaiaren maiztasuna

en: Component 3 phase shift
eu: 3. osagaiaren fase-desplazamendua

en: Component separator color
eu: Osagai-bereizlearen kolorea

en: Component to extract
eu: Erauziko den osagaia

en: Components of JPEG 2000 input don't match
eu: JPEG 2000 sarrerako osagaiak ez datoz bat

en: Composite operation to use
eu: Erabiliko den konposizio eragiketa

en: Composition
eu: Konposizioa

en: Compress
eu: Konprimatu

en: Compress the effect on shadows/highlights and preserve midtones
eu: Konprimatu efektuak itzaletan/distiretan eta mantendu erdiko tonuak

en: Compression
eu: Konpresioa

en: Compression algorithm used for data stored in the swap
eu: Trukatze-fitxategian gordetako datuekin erabilitako konpresio-algoritmoa

en: Compute a relative displacement mapping from a stroke
eu: Kalkulatu desplazamenduaren mapatze erlatiboa trazu batetik

en: Compute gradient magnitude and/or direction by central differences
eu: Kalkulatu gradientearen magnitudea eta/edo norabidea diferentzia zentralaren bidez

en: Compute integral and squared integral image
eu: Kalkulatu zenbaki osoen eta zenbaki oso karratuen irudia

en: Connected Components
eu: Konektatutako osagaiak

en: Container format
eu: Edukiontziaren formatua

en: Container format to use, or auto to autodetect based on file extension.
eu: Erabiliko den edukiontzi-formatua, edo automatikoa fitxategiaren-luzapenean oinarrituta automatikoki detektatzeko.

en: Contrast
eu: Kontrastea

en: Contrast Curve
eu: Kontraste-kurba

en: Contrast boost
eu: Kontraste-bultzada

en: Contrast boost B
eu: Urdinaren kontraste-bultzada

en: Contrast boost R
eu: Gorriaren kontraste-bultzada

en: Contrast of high-pass
eu: Pasaera handiko kontrastea

en: Control amount of noise for each RGB channel separately
eu: Kontrolatu RGB kanal bakoitzaren zarata bakoitza bere aldetik

en: Controls the number of iterations
eu: Iterazio kopurua kontrolatzen du

en: Controls the number of iterations; lower values give less plastic results
eu: Iterazio kopurua kontrolatzen du; balio baxuagoek emaitza zurrunagoak ematen dituzte

en: Convert Format
eu: Bihurtu formatua

en: Convert a specified color to transparency, works best with white.
eu: Bihurtu kolore bat gardentasunera, hobeto funtzionatzen du zuriarekin.

en: Convert color space
eu: Bihurtu kolore-espazioa

en: Convert image to or from polar coordinates
eu: Bihurtu irudia koordenatu polarrera/polarretik

en: Convert the data to the specified format
eu: Bihurtu irudia zehaztutako formatura

en: Convert the image into randomly rotated square blobs, somehow resembling a cubist painting style
eu: Bihurtu irudia ausaz biratutako tanta karratutan, margotzeko estilo kubistarekin antzekotasun apur bat du

en: Convert using black point compensation.
eu: Bihurtu puntu beltzaren konpentsazioa erabilita.

en: Converts the input from an ICC color profile to a well defined babl format. The buffer's data will then be correctly managed by GEGL for further processing.
eu: ICC kolore-profil bateko sarrera ondo definitutako babl formatu bihurtzen du. Horrela, GEGLek ondo kudeatuko ditu bufferraren datuak, hurrengo prozesuak egoki gauzatzeko.

en: Convolution Matrix
eu: Konboluzio-matrizea

en: Coordinates of lens center
eu: Objektiboaren zentroaren koordenatuak

en: Copies image performing lens distortion correction.
eu: Irudia kopiatzen du objektiboaren distortsioa zuzenduz.

en: Copy Buffer
eu: Kopiatu bufferra

en: Corrected estimation of the temperature of the light source in Kelvin.
eu: Argi iturriaren zuzendutako tenperaturaren estimazioa (Kelvin graduetan).

en: Corrects barrel or pincushion lens distortion.
eu: Upel motako edo kuxin motako leiar-distortsioa zuzentzen du.

en: Correlated noise
eu: Zarata korrelatua

en: Cosine
eu: Kosinua

en: Counter-clockwise
eu: Erlojuaren noranzkoaren aurka

en: Cover pixels that inner glow might miss
eu: Barneko dirdirak aldatzen ez dituen pixelak estaltzen ditu

en: Create a grayscale (monochrome) image
eu: Sortu gris-eskalako irudia (monokromoa)

en: Create a kaleidoscope like effect.
eu: Sortu kaleidoskopioaren antzeko efektua.

en: Create a new GEGL buffer to write the resulting rendering.
eu: Sortu GEGL buffer berri bat emaitza gisa sortutako errendatzea idazteko.

en: Create a random cloud-like texture
eu: Sortu hodeien antzeko ausazko testura bat

en: Create a tileable output
eu: Sortu lauza gisa jar daitekeen irteera

en: Create progressive JPEG images
eu: Sortu JPEG irudi progresiboak

en: Creates a dropshadow effect on the input buffer
eu: Itzal paraleloaren efektu bat sortzen du sarreraren bufferrean

en: Creates a long-shadow effect
eu: Itzal luzearen efektua sortzen du

en: Creates an image filled with a plasma effect.
eu: Plasma efektu batekin betetako irudi bat sortzen du.

en: Crop
eu: Moztu

en: Crops a buffer, if the aux pad is connected the bounding box of the node connected is used. When the crop area is configured to 0x0 at 0,0 and nothing is connected on aux, the bounding box of the node at the producing end of the input chain is used.
eu: Buffer bat mozten du, betegarri osagarria konektatuta badago, konektatutako nodoaren muga-koadroa erabiliko da. Mozte-area 0,0 puntuko 0x0 gisa konfiguratuta badago eta ezer ez badago osagarrian konektatuta, sarrerako katearen amaierako ekoizpeneko nodoaren muga-koadroa erabiliko da.

en: Crossing Lines
eu: Gurutze-marrak

en: Cubic
eu: Kubikoa

en: Cubism
eu: Kubismoa

en: Curvature
eu: Kurbadura

en: Curve
eu: Kurba

en: Curve Type
eu: Kurba mota

en: Curve type
eu: Kurba mota

en: Cut image into paper tiles, and slide them
eu: Moztu irudia paper-lauzetan, eta desplazatu horiek

en: Cyan angle
eu: Zianaren angelua

en: Cyan density boost
eu: Zianaren dentsitate-bultzada

en: Cyan filter
eu: Cyan iragazkia

en: Cyan filter compensation for the negative image
eu: Cyanaren iragazkiaren konpentsazioa irudi negatiborako

en: Cyan pattern
eu: Zianaren eredua

en: Cyan period
eu: Zianaren periodoa

en: Dampness
eu: Hezetasuna

en: Dark Bevel/ignore image mode
eu: Alaka iluna/ezikusi irudi-modua

en: Darken
eu: Ilundu

en: Default size of tiles in GeglBuffers
eu: Lehenetsitako lauzen tamaina GeglBuffer-etan

en: Defaults to 'black', you can use transparency here to erase portions of an image
eu: 'beltza' lehenetsi gisa, hemen gardentasuna erabili dezakezu irudiaren atal batzuk ezabatzeko

en: Degrees
eu: Graduak

en: Deinterlace
eu: Gurutzelarkatu

en: Deinterlace horizontally or vertically
eu: Gurutzelarkatu horizontalean edo bertikalean

en: Delay in ms for last decoded frame
eu: Atzerapena milisegundotan azken deskodetutako markorako

en: Demosaic With Bimedian Interpolation
eu: Kolore-berreraikuntza interpolazio bimedianoaren bidez

en: Demosaic Without Interpolation
eu: Kolore-berreraikunta interpolaziorik gabe

en: Denoise DCT
eu: Murriztu zarata DCT bidez

en: Denoising algorithm using a per-patch DCT thresholding
eu: Zarata murrizteko algoritmoa adabakien araberako DCT atalasea erabiliz

en: Density boost
eu: Dentsitate-bultzada

en: Depth
eu: Sakonera

en: Depth first
eu: Sakonera lehenengo

en: Detail
eu: Xehetasunak

en: Detail band
eu: Xehetasun-banda

en: Detail bandwidth
eu: Xehetasunen banda-zabalera

en: Detail level
eu: Xehetasun-maila

en: Detail scale, negative values diminish signal in detail band, positive values increase signal.
eu: Xehetasun-eskala, balio negatiboek seinalea txikitzen dute xehetasun-bandan, balio positiboek seinalea handitzen dute.

en: Deviation from perfectly formed tiles
eu: Lauza perfektuekiko egongo den desbideraketa

en: Diamond
eu: Diamantea

en: Difference of Gaussians
eu: Gausstarren diferentzia

en: Differential
eu: Diferentziala

en: Diffraction Patterns
eu: Difrakzio-ereduak

en: Digital halftoning with optional modulations.
eu: Tonu erdi digitalak aukerako modulazioekin.

en: Direction
eu: Norabidea

en: Direction of a light source illuminating and shading the bevel.
eu: Alaka argitzen eta itzalez estaltzen duen argi-iturburu baten norabidea.

en: Direction of light-source (in degrees)
eu: Argi-iturriaren norabidea (graduetan)

en: Direction of the effect
eu: Efektuaren noranzkoa

en: Direction vector's X component
eu: Noranzkoaren bektorearen X osagaia

en: Direction vector's Y component
eu: Noranzkoaren bektorearen Y osagaia

en: Directory
eu: Direktorioa

en: Disable OpenCL
eu: Desgaitu OpenCL

en: Disable or enable the outline
eu: Desgaitu edo gaitu eskema

en: Discretization bits
eu: Diskretizazio-bitak

en: Displace
eu: Desplazatu

en: Displace multiplier for X or radial direction
eu: Desplazamenduaren bidertzailea X baliorako edo norabide erradialerako

en: Displace multiplier for Y or tangent (degrees) direction
eu: Desplazamenduaren bidertzailea Y baliorako edo norabide tangenterako (graduak)

en: Displace pixels as indicated by displacement maps
eu: Desplazatu pixelak desplazamendu-mapek zehaztutakoaren arabera

en: Displace pixels in a ripple pattern
eu: Desplazatu pixelak izurtze-ereduan

en: Displacement mode
eu: Desplazamendu modua

en: Displacement multiplier for the angular offset
eu: Desplazamenduaren biderkatzailea angelu-desplazamendurako

en: Displacement multiplier for the horizontal direction
eu: Desplazamenduaren biderkatzailea norabide horizontalerako

en: Displacement multiplier for the radial direction
eu: Desplazamenduaren biderkatzailea norabide erradialerako

en: Displacement multiplier for the vertical direction
eu: Desplazamenduaren biderkatzailea norabide bertikalerako

en: Displacement scaling factor (negative values refer to the inverse displacement)
eu: Desplazamenduaren eskalatze-faktorea (balio negatiboek alderantzizko desplazamendua eragiten dute)

en: Display
eu: Bistaratzea

en: Display a different part of the GUI
eu: Bistaratu erabiltzaile-interfazearen beste zati bat

en: Display a string of text using pango and cairo.
eu: Bistaratu testu kate bat 'pango' eta 'cairo' erabiliz.

en: Display help information
eu: Bistaratu laguntzaren informazioa

en: Display on screen
eu: Bistaratu pantailan

en: Display the input buffer in a window.
eu: Bistaratu sarreraren bufferra leiho batean.

en: Displays the input buffer in an SDL window (restricted to one display op/process, due to SDL implementation issues).
eu: Sarreraren bufferra SDL leiho batean bistaratzen du (eragiketa/prozesu bakoitzeko bistaratze bakarrera mugatuta, SDL inplementazioaren kontuak)

en: Displays the input buffer in an SDL2 window (restricted to one display op/process, due to SDL2 implementation issues).
eu: Sarreraren bufferra SDL2 leiho batean bistaratzen du (eragiketa/prozesu bakoitzeko bistaratze bakarrera mugatuta, SDL2 inplementazioaren kontuak)

en: Distance Map Setting
eu: Distantzia-maparen ezarpena

en: Distance Map is unique to chamfer bevel and has three settings that alter the structure of the chamfer.
eu: Distantzia-mapa alaketarako berezia da eta alakaren egitura aldatzen dituzten hiru ezarpen ditu.

en: Distance Transform
eu: Distantzia-eraldaketa

en: Distort an image by whirling and pinching
eu: Distortsionatu irudia bihurrituz eta tiratuz

en: Distort colors by random amounts
eu: Koloreak distortsionatzen ditu ausazko kantitateetan

en: Distort the image with waves
eu: Distortsionatu irudia uhinekin

en: Distorted
eu: Distortsionatua

en: Dither
eu: Bilbatu

en: Dithering method
eu: Bilbatze-metodoa

en: Ditto
eu: Berdina

en: Division
eu: Zatiketa

en: Divisor
eu: Zatitzailea

en: Do a chain of operations, with key=value pairs after each operation name to set properties. And aux=[ source filter ] for specifying a chain with a source as something connected to an aux pad.
eu: Eragiketen kate bat gauzatu, eragiketa-izen bakoitzen ondoren dauden gako=balio bikoteak propietateak ezartzeko direlarik. Eta aux=[iturburu-iragazkia] bigarren mailako konexio-puntu batean iturburua duen kate bat adierazteko.

en: Do a lerp, linear interpolation (lerp) between input and aux
eu: Egin interpolazio lineal bat sarrera baten eta laguntzaile baten artean

en: Do a stereographic/little planet transform of an equirectangular image.
eu: Sortu planeta estereografiko/txiki baten eraldaketa irudi laukizuzen bat erabilita.

en: Do a transformation using SVG syntax transformation.
eu: Egin eraldaketa bat SVG sintaxiaren bidezko eraldaketa erabilita.

en: Do panorama viewer rendering mapping or its inverse for an equirectangular input image. (2:1 ratio containing 360x180 degree panorama).
eu: Sarrerako irudi laukizuzen batekin panorama-errendatze bat edo bere alderantzizkoa egiten du. (2:1 erlazioak 360x180 graduko panorama duela).

en: Do the inverse mapping, useful for touching up zenith, nadir or other parts of panorama.
eu: Egin alderantzizko mapatzea, erabilgarria panoramaren zenita, nadirra edo beste atal batzuk moldatzeko.

en: Dodge/burn multiplier
eu: Zuritu/belztu biderkatzailea

en: Don't over-expose highlights
eu: Ez eman gehiegiko esposizioa argiei

en: Dots
eu: Puntuak

en: Draw a labyrinth
eu: Marraztu labirinto bat

en: Dropshadow
eu: Itzal paraleloa

en: Dulling
eu: Distira kentzea

en: EPITROCHOID
eu: EPIKOTROIDEA

en: ERROR: '%s' option expected argument
eu: ERROREA: '%s' aukerak argumentu bat espero du

en: Edge
eu: Ertza

en: Edge Affected
eu: Aldatutako ertza

en: Edge Detection
eu: Ertz-detekzioa

en: Edge band
eu: Ertzen banda

en: Edge bandwidth
eu: Ertzen banda-zabalera

en: Edge behavior
eu: Ertzaren portaera

en: Edge detection algorithm
eu: Ertzak detektatzeko algoritmoa

en: Edge detection amount
eu: Ertz-detekzioaren kantitatea

en: Edge detection behavior
eu: Ertz-detekzioaren portaera

en: Edge detection with control of edge thickness, based on the difference of two gaussian blurs
eu: Ertz-detekzioa ertz-lodieraren kontrolarekin, bi gausstar lausotzeen arteko diferentzian oinarrituta

en: Edge handling
eu: Ertzen maneiua

en: Edge preservation
eu: Ertzak mantentzea

en: Edge scale, negative values diminish signal in detail band, positive values increase signal.
eu: Ertz-eskala, balio negatiboek seinalea txikitzen dute xehetasun-bandan, balio positiboek seinalea handitzen dute.

en: Eeeeeek
eu: Aiene

en: Effect center offset in X
eu: Efektu-zentroaren desplazamendua X norabidean

en: Effect center offset in Y
eu: Efektu-zentroaren desplazamendua Y norabidean

en: Effect strength
eu: Efektuaren indarra

en: Either to add to or subtract from the mask
eu: Gehitu edo kendu maskaratik

en: Elevation
eu: Goratzea

en: Elevation angle (degrees)
eu: Garaieraren angelua (graduak)

en: Elevation angle of the Bevel.
eu: Alakaren goratze-angelua

en: Emboss
eu: Bozeldu

en: Emboss Type
eu: Bozeldura mota

en: Emboss azimuth for the outline bevel
eu: Eskema-alakaren bozeltze-azimuta

en: Emboss azimuth of the bevel
eu: Alakaren bozeltze-azimuta

en: Emboss depth - Brings out depth and detail of the bump bevel.
eu: Bozeltzearen sakonera - Erliebe-alakaren sakonera eta xehetasuna adierazten ditu.

en: Emboss depth for the bevel
eu: Alakaren bozeltze-sakonera

en: Emboss depth for the outline bevel
eu: Eskema-alakaren bozeltze-sakonera

en: Emboss elevation for the outline bevel
eu: Eskema-alakaren bozeltze-altuera

en: Emboss elevation of the bevel
eu: Alakaren bozeltze-altuera

en: Emulate an oil painting
eu: Emulatu olioz pintatzea

en: Enable Bevel
eu: Gaitu alaka

en: Enable Inner Glow
eu: Gaitu barneko dirdira

en: Enable Outline
eu: Gaitu eskema

en: Enable Outline Bevel (requires advanced options)
eu: Gaitu eskema-alaka (aukera aurreratuak behar dira)

en: Enable advanced options on Outline (requires outline)
eu: Gaitu aukera aurreratuak eskeman (eskema behar da)

en: Enable image upload
eu: Gaitu irudia kargatzea

en: Enable image upload on Outline (requires advanced options)
eu: Gaitu eskema-irudia kargatzea (aukera aurreratuak behar dira)

en: Enable preflashing
eu: Gaitu aurreflashatzea

en: Enables smoother tile output
eu: Lauza-irteera leunagoa gaitzen du

en: End Color
eu: Amaiera kolorea

en: End angle of the destination color range
eu: Helburuko kolore-barrutiaren amaierako angelua

en: End angle of the source color range
eu: Iturburuko kolore-barrutiaren amaierako angelua

en: End x coordinate
eu: Amaierako X koordenatua

en: End y coordinate
eu: Amaierako Y koordenatua

en: Engrave
eu: Grabatu

en: Enhance Shadows
eu: Nabarmendu itzalak

en: Enhances fine details.
eu: Xehetasunak nabarmentzen ditu

en: Erase warping
eu: Borratu bihurritzea

en: Error message
eu: Errore-mezua

en: Error reading row %d component %d
eu: Errorea %d errenkadako %d osagaia irakurtzean

en: Estimated temperature of the light source in Kelvin the image was taken with.
eu: Irudia hartzeko erabili den argi iturriaren tenperatura estimatua (Kelvin graduetan).

en: Euclidean
eu: Euklidearra

en: Exchange color
eu: Trukatu koorea

en: Exchange one color with another, optionally setting a threshold to convert from one shade to another.
eu: Trukatu kolore bat beste batekin, aukeran atalase bat ezarrita itzal batetik beste batera bihurtzeko.

en: Expand
eu: Zabaldu

en: Expand tiles by this amount
eu: Zabaldu lauzak kopuru honen arabera

en: Exponent
eu: Berretzailea

en: Exponent buffer
eu: Buffer berretzailea

en: Exponent for processing; controls smoothness - can be scaled per pixel with a buffer on the aux2 pad.
eu: Berretzailea prozesatzerako; leuntasuna kontrolatzen du - pixelez eskalatu daiteke aux2 konexio-puntuko buffer batekin.

en: Exposure
eu: Esposizioa

en: Exposure values
eu: Esposizio-balioa

en: Expressed as standard deviation, in pixels
eu: Desbideratze estandar gisa adierazita, pixeletan

en: Extract Component
eu: Erauzi osagaia

en: Extract a color model component
eu: Erauzi kolore-ereduaren osagai bat

en: FFmpeg Frame Loader
eu: FFmpeg fotograma-kargatzailea

en: FFmpeg Frame Saver
eu: FFmpeg fotograma-gordetzailea

en: FFmpeg video frame importer.
eu: FFmpeg bideo-fotogramen inportatzailea.

en: FFmpeg video output sink
eu: FFmpeg bideo-irteeraren kolektorea

en: FPS
eu: F/s

en: Fade color
eu: Iraungitze-kolorea

en: Fade opacity
eu: Iraungitze-opakutasuna

en: Fading
eu: Iraungitzea

en: Fading (fixed length)
eu: Iraungitzea (luzera finkoa)

en: Fading (fixed rate)
eu: Iraungitzea (tasa finkoa)

en: Falloff linearity
eu: Erortzearen linealtasuna

en: Fattal et al. 2002 Tone Mapping
eu: Fattal et al. 2002 tonuen mapatzea

en: Features size for detail band, used for noise removal.
eu: Xehetasun-bandaren elementu-tamaina, zarata kentzeko erabiltzen da.

en: Features size for edge band, used to compensate for loss of edges in detail pass.
eu: Ertz-bandarako elementuen tamaina, xehetasuneko pasaeran gertatzen den ertz-galera konpentsatzeko.

en: File
eu: Fitxategia

en: File system path to ICC matrix profile to load
eu: Kargatuko den ICC matrize-profilaren fitxategi-bidea

en: Fill Color
eu: Kolorea

en: Fill Path
eu: Bete bidea

en: Fill each cell with a random color
eu: Bete gelaxka bakoitza ausazko kolore batek

en: Fill full output area
eu: Bete irteeraren area osoa

en: Fill opacity
eu: Betegarriaren opakutasuna

en: Fill rule
eu: Betetze-araua

en: Fill rule.
eu: Betetze-araua.

en: Fills each connected region of the input, separated from the rest of the input by a given color, with a unique color.
eu: Sarreraren eskualde konektatu bakoitza, gainerako sarreratik kolore baten arabera bereizitakoa, kolore bakar batekin betetzen du.

en: Filter
eu: Iragazkia

en: Filter width
eu: Iragazki-zabalera

en: Finite
eu: Mugatua

en: First iteration
eu: Lehen iterazioa

en: Fix images where every other row or column is missing
eu: Konpondu bi lerro edo zutabeetatik bat falta zaien irudiak

en: Fixed Gear Teeth
eu: Horzdun gurpil finkoaren hortzak

en: Flip X
eu: Irauli X

en: Flip Y
eu: Irauli Y

en: Flip the X coordinates
eu: Irauli X koordenatuak

en: Flip the Y coordinates
eu: Irauli Y koordenatuak

en: Float
eu: Mugikorra

en: Focal of the camera
eu: Kameraren fokua

en: Focus Blur
eu: Fokuratze-lausotzea

en: Focus-region inner limit
eu: Foku-eskualdearen barruko muga

en: Focus-region outer radius
eu: Foku-eskualdearen kanpoko erradioa

en: Focus-transition midpoint
eu: Foku-trantsizioaren erdiko puntua

en: Font family
eu: Letra-tipoen familia

en: Font family (utf8)
eu: Letra-familia (utf8)

en: Font size in pixels.
eu: Letra-tipoaren tamaina pixeletan.

en: Force
eu: Indarra

en: Force tiling
eu: Behartu lauzen erabilera

en: Foreground Color
eu: Aurreko planoaren kolorea

en: Fractal Explorer
eu: Fraktal-arakatzailea

en: Fractal Trace
eu: Arrasto fraktala

en: Fractal type
eu: Fraktal mota

en: Fractional Type
eu: Mota frakzionala

en: Fractional type
eu: Mota frakzionala

en: Frame
eu: Markoa

en: Frame number
eu: Fotograma zenbakia

en: Frames per second, permits computing time vs frame
eu: Fotograma segundoko, denbora vs fotogramak kalkulatzea ahalbidetzen du

en: Frames/second
eu: Fotogramak segundoko

en: From
eu: Nondik

en: From 0
eu: 0-tik

en: From 1
eu: 1etik

en: From 2
eu: 2tik

en: From 3
eu: 3tik

en: From 4
eu: 4tik

en: From 5
eu: 5etik

en: From 6
eu: 6tik

en: From 7
eu: 7tik

en: From Color
eu: Hasiera kolorea

en: Fujicolor Crystal Archive Digital Pearl Paper
eu: Fujicolor Crystal Archive Digital Pearl papera

en: Full Z Range
eu: Z barruti osoa

en: GEGL Styles
eu: GEGL estiloak

en: GEGL does an inner shadow glow effect; for more interesting use different blend mode than the default, Replace.
eu: GEGLek barneko itzalaren dirdir-efektua sortzen du; balio lehenetsia baino interesgarriagoa den nahaste-modurako erabili 'Ordeztu'.

en: GEGL graph
eu: GEGL grafoa

en: GEGL graph visualizer.
eu: GEGL grafikoen bistaratzailea.

en: GIF File Loader
eu: GIF fitxategi-kargatzailea

en: GIF image loader.
eu: GIF irudi-kargatzailea.

en: Gamma factor for blend-level spacing
eu: Nahaste-mailako espazioaren gamma faktorea

en: Gamma factor for blur-level spacing
eu: Lausotze-mailako espazioaren gamma faktorea

en: Gap
eu: Tartea

en: Gaussian Blur
eu: Gaussen lausotzea

en: Gaussian distribution
eu: Gaussen banaketa

en: GdkPixbuf Source
eu: GdkPixbuf iturburua

en: GdkPixbuf to use
eu: Erabiliko den GdkPixbuf

en: GeglBuffer file loader.
eu: GeglBuffer fitxategi kargatzailea.

en: GeglBuffer file writer.
eu: GeglBuffer fitxategi idazlea.

en: Generate a Bayer matrix pattern
eu: Sortu Bayer matrizedun eredu bat

en: Generate a linear sinusoid pattern
eu: Sortu sinusoide linealen araberako eredua

en: Generate a normal map from a height map
eu: Sortu mapa normal bat altuera-mapa batetik

en: Generate a tileable map
eu: Sortu lauza gisa erabil daitekeen mapa

en: Generate complex sinusoidal textures
eu: Sortu testura sinusoidal konplexuak

en: Generate diffraction patterns
eu: Sortu difrakzio-ereduak

en: Generate more accurate and consistent output (slower)
eu: Sortu irteera zehatzagoa eta koherenteagoa (motelagoa)

en: Generates a buffer entirely filled with the specified color, use gegl:crop to get smaller dimensions.
eu: Buffer bat sortzen du oso-osorik zehaztutako kolorearekin, erabili gegl:crop dimentsio txikiagoak lortzeko.

en: Generates a cellular texture.
eu: Gelaxken antzeko testura bat sortzen du.

en: Generates a solid noise texture.
eu: Zarata-testura solidoa sortzen du.

en: Given a sparse user supplied tri-map and an input image, create a foreground alpha mat. Set white as selected, black as unselected, for the tri-map.
eu: Erabiltzaileak hornitutako hiru tonuko mapa eta sarrerako iruditik abiatuta, sortu aurreko planoko alfa geruza. Ezarri zuria hautatuta bezala, eta beltza hautatu gabea bezala hiru tonuko mapan.

en: Given a sparse user supplied tri-map and an input image, create a foreground alpha matte. Set white as foreground, black as background for the tri-map. Everything else will be treated as unknown and filled in.
eu: Erabiltzaileak hornitutako hiru tonuko mapa eta sarrerako iruditik abiatuta, sortu aurreko planoko alfa geruza. Ezarri zuria aurreko planoaren kolore gisa, eta beltza atzeko planoaren kolore gisa hiru tonuko mapan. Beste guztia ezezagun gisa tratatu eta bete egingo da.

en: Global color saturation factor
eu: Koloreen saturazio orokorraren faktorea

en: Global opacity value that is always used on top of the optional auxiliary input buffer.
eu: Opakutasunaren balio orokorra, aukerazko sarreraren buffer lagungarriaren gainean beti erabiltzen dena.

en: Glow radius
eu: Dirdiraren erradioa

en: Glow strength
eu: Dirdiraren sendotasuna

en: Glow-area brightness threshold
eu: Dirdira-arearen distiraren atalasea

en: Glow-area edge softness
eu: Dirdira-arearen ertzaren leuntasuna

en: Gradient
eu: Gradientea

en: Gradient Map
eu: Gradiente-mapa

en: Gradient smoothness
eu: Gradiente-leuntasuna

en: Gradient threshold for detail enhancement
eu: Gradientearen atalasea xehetasuna hobetzeko

en: Gradient threshold for lowering detail enhancement
eu: Gradientearen atalasea xehetasunaren hobekuntza gutxiagotzeko

en: Gray mode
eu: Gris modua

en: Gray threshold
eu: Gris-atalasea

en: Grayscale
eu: Gris-eskala

en: Grayscale Averaging
eu: Gris-eskalaren batez bestekoa ateratzea

en: Green
eu: Berdea

en: Green Channel Multiplier
eu: Kanal berdearen biderkatzailea

en: Green Threshold
eu: Berdearen atalasea

en: Green and magenta angle
eu: Berdearen eta magentaren angelua

en: Green and magenta pattern
eu: Berdearen eta magentaren eredua

en: Green and magenta period
eu: Berdearen eta magentaren periodoa

en: Green angle
eu: Berdearen angelua

en: Green application mode
eu: Berdea aplikatzeko modua

en: Green channel
eu: Kanal berdea

en: Green contours
eu: Ingerada berdeak

en: Green for Green channel
eu: Berdea kanal berderako

en: Green frequency
eu: Berdearen maiztasuna

en: Green in Blue channel
eu: Berdea kanal urdinean

en: Green in Red channel
eu: Berdea kanal gorrian

en: Green inversion
eu: Berdea alderantzikatu

en: Green levels
eu: Berdearen mailak

en: Green pattern
eu: Berdearen eredua

en: Green period
eu: Berdearen periodoa

en: Green phase shift
eu: Berdearen fase-desplazamendua

en: Green preflash
eu: Aurreflashatze berdea

en: Green sharp edges
eu: Ertz zorrotz berdeak

en: Green stretching factor
eu: Berdera tiratzeko faktorea

en: Green threshold of the input color
eu: Sarrera-kolorearen kanal berdearen atalasea

en: Grid
eu: Sareta

en: Grid renderer
eu: Sareten errendatzailea

en: Grid size
eu: Sareta-tamaina

en: Grow area
eu: Handitu area

en: Grow radius
eu: Handitu erradioa

en: Grow shape
eu: Handitu forma

en: HDR to SDR proofing filter/mapping curve that is an approximation of the ACES RRT (Reference Rendering Transform). When feeding scene-refereed imagery into this op, the result is suitable for display referred transform to sRGB or output display using regular ICC matric profiles as the ODT. Note that for the time being, this is a luminance only approximation of the ACES RRT; without desaturation of highlights and shadows nor red hue modifications.
eu: HDR sistematik SDR sistemara igarotzea probatzeko iragazki/mapatze kurba, ACEA RRT (Reference Rendering Transform) sistemaren hurbilketa dena. Aukera honetan eszenei erreferentzia egiten dien irudiak sartzen direnean, emaitza erreferentziatutako transformazioa sRGB profilean bistaratzeko egokia da, eta baita bistaratzea ODT bezalako ICC matrize-profilak erabiliz ateratzeko ere. Kontuan izan, momentuz, hau luminantzia soilik kontuan hartzen duen ACES RRT sistemaren hurbilketa bat dela; argiak eta itzalak desaturatu gabe eta ñabardura gorriaren aldaketarik gabe.

en: HSL Lightness
eu: HSL argitasuna

en: HSL Saturation
eu: HSL saturazioa

en: HSV Saturation
eu: HSV saturazioa

en: HSV Value
eu: HSV balioa

en: Halftoning/dot pattern to use
eu: Erabiliko den tonu erdia/puntu-eredua

en: Hard Light
eu: Argi bizia

en: Hardcoded characteristic curve and color data
eu: Kodean txertatutako kurba karakteristikoa eta kolore-datuak

en: Hardness
eu: Gogortasuna

en: Hardness of the brush, 0.0 for a soft brush, 1.0 for a hard brush
eu: Brotxaren gogortasuna: 0.0 brotxa leuna; 1.0 brotxa gogorra

en: Heavily distort images colors by applying trigonometric functions to map color values.
eu: Nabarmen distortsionatu irudien koloreak, kolore-balioak mapatzeko funtzio trigonometrikoak aplikatuta.

en: Height
eu: Altuera

en: Height Map
eu: Altuera-mapa

en: Height for rendered image
eu: Errendatutako irudiaren altuera

en: Height of blocks in pixels
eu: Blokeen altuera (pixeletan)

en: Height of grid lines in pixels
eu: Saretako marren altuera (pixeletan)

en: Height of the generated buffer
eu: Sortutako bufferraren altuera

en: Height of the tile
eu: Lauza-altuera

en: Hexagons
eu: Hexagonoak

en: High
eu: Altua

en: High Pass Filter
eu: Pasaera handiko iragazkia

en: High input
eu: Sarrera altua

en: High limit
eu: Goiko muga

en: High output
eu: Irteera handia

en: High precision
eu: Zehaztasun handia

en: High quality
eu: Kalitate altua

en: High values give more variation in details
eu: Balio handiagoek xehetasunen aldakortasun handiagoa ematen dute

en: High-resolution edge detection
eu: Bereizmen altuko ertz-detekzioa

en: Higher values increase the magnitude of the effect
eu: Balio handiek efektuaren magnitudea handitzen dute

en: Higher values restrict the effect to fewer areas of the image
eu: Balio handiek efektua irudiaren eremu gutxiagotara murrizten dute

en: Highest luminance level in output
eu: Luminantzia-maila altuena irteeran

en: Highest value to be included as white.
eu: Zuri gisa sartuko den baliorik altuena.

en: Highlight factor
eu: Nabarmentze-faktorea

en: Highlight threshold
eu: Nabarmentze-atalasea

en: Highlight threshold (high)
eu: Nabarmentze-atalasea (altua)

en: Highlight threshold (low)
eu: Nabarmentze-atalasea (baxua)

en: Highlights
eu: Argi-ukituak

en: Highlights color adjustment
eu: Distiren kolore-doiketa

en: Histogram size
eu: Histograma-tamaina

en: Hole Percent
eu: Zuloaren ehunekoa

en: Horizontal
eu: Horizontala

en: Horizontal axis of the shadow glow
eu: Itzalaren dirdiraren ardatz horizontala

en: Horizontal camera panning
eu: Kamera-desplazamendu horizontala

en: Horizontal displacement
eu: Desplazamendu horizontala

en: Horizontal extent
eu: Hedadura horizontala

en: Horizontal justification 0.0 is left 0.5 centered and 1.0 right.
eu: Justifikazio horizontala, 0.0 ezkerra da, 0.5 erdia eta 1.0 eskuina.

en: Horizontal offset
eu: Desplazamendu horizontala

en: Horizontal offset (from origin) for start of grid
eu: Saretaren hasieraren desplazamendu horizontala (abiapuntutik)

en: Horizontal offset of blocks in pixels
eu: Blokeen desplazamendu horizontala pixeletan

en: Horizontal or radial per pixel input
eu: Horizontala edo erradiala pixel-sarreraren arabera

en: Horizontal outline offset
eu: Eskemaren desplazamendu horizontala

en: Horizontal pattern scale
eu: Ereduaren eskala horizontala

en: Horizontal position
eu: Posizio horizontala

en: Horizontal position in pixels
eu: Posizio horizontala pixeletan

en: Horizontal scale factor
eu: Eskala horizontalaren faktorea

en: Horizontal shadow offset
eu: Itzalaren desplazamendu horizontala

en: Horizontal shear amount
eu: Zizailatze horizontalaren kopurua

en: Horizontal size
eu: Tamaina horizontala

en: Horizontal size ratio of a pixel inside each block
eu: Pixelen tamaina-erlazio horizontala bloke bakoitzaren baitan

en: Horizontal spread amount
eu: Sakabanatze horizontalaren kopurua

en: Horizontal texture size
eu: Testura horizontalaren tamaina

en: Horizontal translation
eu: Translazio horizontala

en: Horizontal width of cells pixels
eu: Gelaxken pixelen zabalera horizontala

en: Horizontal/Radial
eu: Horizontala/Erradiala

en: How areas outside the input are considered when calculating distance
eu: Sarreraren kanpoko areak nola kontsideratuko diren distantzia kalkulatzerakoan

en: How close we are to image proportions
eu: Zeinen hurbil gaude irudiaren proportzioetatik

en: How far out vignetting goes as portion of half image diagonal
eu: Zeinen urrun doa bineta irudiaren diagonal erdiaren zati bezala

en: How far the hole is from the center of the moving gear. 100 means that the hole is at the gear's edge.
eu: Zuloa horzdun gurpil mugikorraren erdigunetik zein distantziara dagoen. 100ek esan nahi du zuloa gurpilaren ertzean dagoela.

en: How image edges are handled
eu: Irudi-ertzak nola maneiatuko diren

en: How many inks to use just black, rg, rgb (additive), or cmyk
eu: Zenbat tinta erabiliko diren, beltza soilik, rg, rgb (gehigarria), edo cmyk

en: How many pixels of space between items
eu: Zenbat pixeleko tartea elementuen artean

en: How much horizontal offset should applied to the paste
eu: Desplazamendu horizontalaren kopurua itsasteari aplikatzeko

en: How much memory to (approximately) use for caching imagery
eu: Irudien cache gisa erabiliko den memoria kopurua (gutxi gorabehera)

en: How much of common gray to pull out of CMY
eu: Zenbat gris komun erauziko den CMYtik

en: How much vertical offset should applied to the paste
eu: Desplazamendu bertikalaren kopurua itsasteari aplikatzeko

en: How the gaussian kernel is discretized
eu: Nola diskretizatzen den kernel gausstarra

en: How to align items, 0.0 is start 0.5 middle and 1.0 end.
eu: Nola lerrokatu elementuak, 0.0 hasiera da, 0.5 erdia da eta 1.0 amaiera da.

en: How to deal with pixels outside of the input buffer
eu: Zer egin sarreraren bufferretik kanpo dauden pixelekin

en: How to determine what to fill (nonzero|evenodd)
eu: Nola erabaki zer beteko den (ez-zero|bikoiti-bakoitia)

en: How to fill superpixels
eu: Nola bete superpixelak

en: Hue
eu: Ñabardura

en: Hue adjustment
eu: Ñabardura doikuntza

en: Hue frequency
eu: Ñabarduraren maiztasuna

en: Hue phase shift
eu: Ñabarduraren fase-desplazamendua

en: Hue selection center
eu: Ñabardura-hautapenaren zentroa

en: Hue selection width
eu: Ñabardura-hautapenaren zabalera

en: Hue value for above gray settings
eu: Ñabardura-balioa grisaren gaineko ezarpenetarako

en: Hue-Chroma
eu: Ñabardura-chroma

en: ICC File Loader
eu: ICC fitxategi-kargatzailea

en: ICC profile loader.
eu: ICC profil-kargatzailea.

en: ICC profile saver
eu: ICC profilen gordetzailea

en: Icon title
eu: Ikonoaren izenburua

en: Icon to be used for output window
eu: Ikonoa irteeraren leihoan erabiltzeko

en: If set, the pattern generated will tile
eu: Ezarrita badago, sortutako ereduak lauzak izango ditu

en: If set, the pattern will be a little more distorted
eu: Ezartzen bada, eredua pixka bat distortsionatuago egongo da

en: If you want center
eu: Zentratu nahi baduzu

en: Ignore
eu: Ez ikusi egin

en: Ignored. Always uses center of input buffer
eu: Ez ikusia. Sarrera-bufferraren zentroa erabiltzen du beti

en: Illuminant adjustment
eu: Argi-iturriaren doitzea

en: Illusion
eu: Ilusioa

en: Illusion type
eu: Ilusio mota

en: Image
eu: Irudia

en: Image Gradient
eu: Irudi-gradientea

en: Image Magick wrapper using the png op.
eu: Image Magick bildukiak png eragilea darabil.

en: Image blending operation 'average' (<tt>c = (cA + aB)/2</tt>)
eu: Irudi nahasketaren eragiketa: 'batez bestekoa' (<tt>c = (cA + aB)/2</tt>)

en: Image blending operation 'blend-reflect' (<tt>c = cB>=1.0?1.0:cA*cA / (1.0-cB)</tt>)
eu: Irudi nahasketaren eragiketa: 'nahasi islapena' (<tt>c = cB>=1.0?1.0:cA*cA / (1.0-cB)</tt>)

en: Image blending operation 'negation' (<tt>c = 1.0 - fabs(1.0-cA-cB)</tt>)
eu: Irudi nahasketaren eragiketa: 'ukatzea' (<tt>c = 1.0 - fabs(1.0-cA-cB)</tt>)

en: Image blending operation 'soft-burn' (<tt>c = (cA+cB<1.0)?0.5*cB / (1.0 - cA):1.0-0.5*(1.0 - cA) / cB</tt>)
eu: Irudi nahasketaren eragiketa: 'erredura leuna' (<tt>c = (cA+cB<1.0)?0.5*cB / (1.0 - cA):1.0-0.5*(1.0 - cA) / cB</tt>)

en: Image blending operation 'soft-dodge' (<tt>c = (cA+cB<1.0)?0.5*cA / (1.0 - cB):1.0-0.5*(1.0 - cB)/cA</tt>)
eu: Irudi nahasketaren eragiketa: 'zuritze leuna' (<tt>c = (cA+cB<1.0)?0.5*cA / (1.0 - cB):1.0-0.5*(1.0 - cB)/cA</tt>)

en: Image blending operation 'subtractive' (<tt>c = cA+cB-1.0</tt>)
eu: Irudi nahasketaren eragiketa: 'kenketa' (<tt>c = cA+cB-1.0</tt>)

en: Image file directory (subfile)
eu: Irudi-fitxategiaren direktorioa (azpifitxategia)

en: Image file overlay
eu: Irudi-fitxategiaren gainjartzea

en: Image resampling method to use, for good results with double resampling when retouching panoramas, use nearest to generate the view and cubic or better for the inverse transform back to panorama.
eu: Irudiak birlagintzeko erabiliko den metodoa, panoramak moldatzean birlaginketa bikoitzarekin emaitza onak lortzeko erabili hurbilena bista sortzeko eta kubikoa edo hobea berriro panorama sortzeko alderantzizko eraldaketa egiteko.

en: Image upload and Outline Bevel
eu: Irudia kargatzea eta eskema-alaka

en: Impact each channel with the same amount
eu: Eragin kanal bakoitzean kantitate berean

en: Increase blue contrast for papers with fixed contrast (usually color papers)
eu: Handitu urdinaren kontrastea kontraste finkoa duten paperetan (normalean kolore-paperak dira)

en: Increase contrast for papers with fixed contrast (usually color papers)
eu: Handitu kontrastea kontraste finkoa duten paperetan (normalean kolore-paperak dira)

en: Increase red contrast for papers with fixed contrast (usually color papers)
eu: Handitu gorriaren kontrastea kontraste finkoa duten paperetan (normalean kolore-paperak dira)

en: Independent RGB
eu: RGB independentea

en: Index of component flagging unlabelled pixels
eu: Etiketarik gabeko pixelei banderak jartzeko osagaiaren indizea

en: Index step
eu: Indize-urratsa

en: Infinite
eu: Mugagabea

en: Infinitely repeats the input image.
eu: Sarrerako irudia etengabe errepikatzen du.

en: Inner Glow
eu: Barneko dirdira

en: Inner Glow's blur radius
eu: Barneko dirdiraren lausotze-erradioa

en: Inner Glow's color
eu: Barneko dirdiraren kolorea

en: Inner Glow's grow radius
eu: Barneko dirdiraren hedatze-erradioa

en: Inner Glow's opacity
eu: Barneko dirdiraren opakutasuna

en: Inner Glow's unmodified pixel fix
eu: Barneko dirdiraren aldatu gabeko pixelen konpontzea

en: Inner Glow...
eu: Barneko dirdira...

en: Input
eu: Sarrera

en: Input buffer
eu: Sarreraren bufferra

en: Input format
eu: Sarrerako formatua

en: Input luminance level to become lowest output
eu: Sarreraren luminantzia maila irteera baxuenean bihurtzeko

en: Input luminance level to become white
eu: Zuri bihurtuko den sarrerako luminantzia-maila

en: Input pad, for image buffer input.
eu: Sarrerako betegarria irudi-buferraren sarrerarako.

en: Integral Image
eu: Zenbaki osoko irudia

en: Intended temperature
eu: Helburuko tenperatura

en: Intensity
eu: Intentsitatea

en: Intensity Mode
eu: Intentsitatearen modua

en: Inter-tile spacing (in pixels)
eu: Lauzen arteko tarteak (pixeletan)

en: Internal gaussian blur to inflate the bump bevel. This option does not work on chamfer
eu: Erliebe-alaka puzteko barneko lausotze gausstarra. Aukera honek ez du funtzionatzen alaka normalean

en: Internal gaussian blur to inflate the outline bevel
eu: Eskemaren alaka puzteko barneko lausotze gaustarra

en: Interpolate between Manhattan and Euclidean distance.
eu: Interpolatu Manhattan eta euklidear distantzien artean.

en: Interpolation Color Space
eu: Interpolazioaren kolore-espazioa

en: Invalid graph, abort.
eu: Grafiko baliogabea. abortatu,

en: Inverse transform
eu: Alderantzizko eraldatzea

en: Invert
eu: Alderantzikatu

en: Invert bumpmap
eu: Alderantzikatu erliebe-mapa

en: Invert component
eu: Alderantzikatu osagaia

en: Invert in Perceptual space
eu: Alderantzikatu pertzepziozko espazioan

en: Invert mask
eu: Alderantzikatu maskara

en: Invert the components (except alpha) in linear light, the result is the corresponding "negative" image.
eu: Alderantzikatu osagaiak (alfa salbu) argi linealean, emaitza irudi "negatiboa" da.

en: Invert the components (except alpha) perceptually, the result is the corresponding "negative" image.
eu: Alderantzikatu osagaiak (alfa salbu) pertzepziozko moduan, emaitza irudi "negatiboa" da.

en: Invert the extracted component
eu: Alderantzikatu erauzitako osagaia

en: Invert the separator region
eu: Alderantzikatu eskualde bereizlea

en: Invert the value component, the result has the brightness inverted, keeping the color.
eu: Alderantzikatu balioaren osagaia, emaitzak argitasuna alderantzikatutako izango du eta kolorea mantenduko du.

en: Inverted image
eu: Alderantzikatutako irudia

en: Iterations
eu: Iterazioak

en: JPEG 2000 File Loader
eu: JPEG 2000 fitxategi-kargatzailea

en: JPEG 2000 image loader using jasper.
eu: JPEG 2000 irudi-kargatzailea jasper bidez.

en: JPEG File Loader
eu: JPEG fitxategi-kargatzailea

en: JPEG File Saver
eu: JPEG fitxategi-gordetzailea

en: JPEG compression quality (between 1 and 100)
eu: JPEG konpresio-kalitatea (1 eta 100 artekoa)

en: JPEG image loader using libjpeg
eu: JPEG irudi-kargatzailea libjpeg bidez

en: JPEG image saver, using libjpeg
eu: JPEG irudi-gordetzailea libjpeg bidez

en: Joints color
eu: Elkartzeen kolorea

en: Julia seed X value, position
eu: Julia haziaren X balioa, posizioa

en: Julia seed Y value, position
eu: Julia haziaren Y balioa, posizioa

en: Justification
eu: Justifikazioa

en: K-means Segmentation
eu: K-means segmentazioa

en: Kaleidoscopic Mirroring
eu: Ispilatze kaleidoskopikoa

en: Keep
eu: Mantendu

en: Keep RGB pixels values inside a specific range
eu: Mantendu RGB pixel-balioak zehaztutako barruti baten baitan

en: Keep Sign
eu: Mantendu ikurra

en: Keep alpha values inside a specific range
eu: Mantendu alfa balioak zehaztutako barruti baten baitan

en: Keep blue component
eu: Mantendu osagai urdina

en: Keep colors
eu: Mantendu koloreak

en: Keep component 1
eu: Mantendu 1. osagaia

en: Keep component 2
eu: Mantendu 2. osagaia

en: Keep component 3
eu: Mantendu 3. osagaia

en: Keep even fields
eu: Mantendu eremu bikoitiak

en: Keep even or odd fields
eu: Mantendu eremu bakoiti edo bikoitiak

en: Keep green component
eu: Mantendu osagai berdea

en: Keep hue component
eu: Mantendu ñabardura-osagaia

en: Keep image unchanged, where not affected by the lens.
eu: Mantendu irudia aldaketarik gabe, leiarren eragina ez duen tokietan.

en: Keep lightness component
eu: Mantendu argitasun-osagaia

en: Keep negative values in result; when off, the absolute value of the result is used instead.
eu: Mantendu balio negatiboak emaitzan; desaktibatuta dagoenean, emaitzaren balio absolutua erabiliko da.

en: Keep odd fields
eu: Mantendu eremu bakoitiak

en: Keep original surroundings
eu: Mantendu jatorrizko ingurunea

en: Keep red component
eu: Mantendu osagai gorria

en: Keep saturation component
eu: Mantendu saturazio-osagaia

en: LCMS From Profile
eu: LCMS profiletik

en: Labels propagation by watershed transformation. Output buffer will keep the input format. Unlabelled pixels are marked with a given flag value (by default: last component with NULL value). The aux buffer is a "Y u8" image representing the priority levels (lower value is higher priority). If aux is absent, all labellized pixels have the same priority and propagated labels have a lower priority.
eu: Etiketen hedatzea arroen eraldaketaren bidez. Irteerako bufferrak sarrerako formatua izango du. Etiketarik gabeko pixelak emandako bandera-balio batekin markatuko dira (balio lehenetsia: NULL balioa duen azken osagaia). Aux bufferra lehentasun-mailak ordezkatzen dituen "Y u8" irudi bat da (balio baxuagoak lehentasun handiagoa adierazten du). Aux ez badago, etiketadun pixel guztiek lehentasun bera izango dute eta hedatutako etiketek lehentasun txikiagoa izango dute.

en: Laplacian Edge Detection
eu: Laplace-ren ertz-detekzioa

en: Large 3x3
eu: 3x3 handia

en: Large staggered
eu: Mailakatu handia

en: Layer
eu: Geruza

en: Leading
eu: Aurrekoa

en: Left
eu: Ezkerrera

en: Length
eu: Luzera

en: Length of blur in pixels
eu: Lausotzearen luzera (pixeletan)

en: Lens
eu: Leiarrak

en: Lens Blur
eu: Leiarren lausotzea

en: Lens Distortion
eu: Leiar-distortsioa

en: Lens Flare
eu: Leiarren dirdaia

en: Lens center X
eu: Leiarraren X zentroa

en: Lens center Y
eu: Leiarraren Y zentroa

en: Lens refraction index
eu: Leiarraren errefrakzio-indizea

en: Let origin point to be the middle one
eu: Ezarri jatorrizko puntua erdiko puntu gisa

en: Level of emphasis on image gradient details
eu: Enfasi-maila irudiaren gradientearen xehetasunetan

en: Level of smoothness
eu: Leuntasunaren maila

en: Level that full transparency should represent
eu: Gardentasun osoa ordezkatu beharko lukeen maila

en: Levels
eu: Mailak

en: Levels high output as a light adjustment for the bevel
eu: Irteera altua berdintzen du alakaren argi-doikuntzarako

en: Levels high output as a light adjustment for the outline bevel
eu: Irteera altua berdintzen du eskema-alakaren argi-doikuntzarako

en: Levels high output lighting for Bevel
eu: Irteera altuko argiztatzea berdintzen du alakarako

en: Levels high output lighting for Outline Bevel
eu: Irteera altuko argiztatzea berdintzen du eskema-alakarako

en: Levels low output as a light adjustment for the bevel
eu: Irteera baxua berdintzen du alakaren argi-doikuntzarako

en: Levels low output as a light adjustment for the outline bevel
eu: Irteera baxua berdintzen du eskema-alakaren argi-doikuntzarako

en: Levels low output lighting for Bevel
eu: Irteera baxuko argiztatzea berdintzen du alakarako

en: Levels low output lighting for Outline Bevel
eu: Irteera baxuko argiztatzea berdintzen du eskema-alakarako

en: Light Angle
eu: Argiaren angelua

en: Light adaptation
eu: Argiaren moldaketa

en: Light angle (degrees)
eu: Argiaren angelua (graduak)

en: Light color
eu: Argiaren kolorea

en: Light direction
eu: Argiaren noranzkoa

en: Light frequency (blue)
eu: Argi-maiztasuna (urdina)

en: Light frequency (green)
eu: Argi-maiztasuna (berdea)

en: Light frequency (red)
eu: Argi-maiztasuna (gorria)

en: Lighten
eu: Argitu

en: Lighten shadows and darken highlights
eu: Argitu itzalak eta ilundu distirak

en: Lightness
eu: Argitasuna

en: Lightness adjustment
eu: Argitasun-doikuntza

en: Lightness adjustment of the uploaded image file or whatever is on canvas
eu: Kargatutako irudi-fitxategiaren edo oihalean dagoen edozerren argiztapen-doikuntza

en: Lightness frequency
eu: Argitasunaren maiztasuna

en: Lightness phase shift
eu: Argitasunaren fase-desplazamendua

en: Like a gaussian blur; but where the contribution for each neighborhood pixel is also weighted by the color difference with the original center pixel.
eu: Gaussen lausotzea bezalakoa; baina alboko pixel bakoitzaren ekarpena jatorrizko erdiko pixelarekiko kolore-diferentziarekin ere haztatuta dagoela.

en: Limit deformation in the image area.
eu: Mugatu deformazioa irudiaren arean.

en: Limit exposure
eu: Mugako esposizioa

en: Limit line width
eu: Mugako marra-zabalera

en: Line
eu: Lerroa

en: Line Profile
eu: Marra-profila

en: Line height
eu: Marra-altuera

en: Line thickness
eu: Marra-lodiera

en: Line width
eu: Marra-zabalera

en: Linear
eu: Lineala

en: Linear Gradient
eu: Gradiente lineala

en: Linear Motion Blur
eu: Mugimendu-lausotze lineala

en: Linear RGB
eu: RGB lineala

en: Linear Sinusoid
eu: Sinusoide lineala

en: Linear gradient renderer
eu: Gradiente linealaren errendatzailea

en: Linear mask
eu: Maskara lineala

en: Linear output
eu: Irteera lineala

en: Linear-premultiplied
eu: Lineala aurrebiderkatua

en: Linear-premultiplied-if-alpha
eu: Lineala aurrebiderkatua alfa bada

en: Little Planet
eu: Planeta txikia

en: Load an SVG file using librsvg
eu: Kargatu SVG irudia 'librsvg' erabiliz

en: Load failed
eu: Huts egin du kargatzean

en: Loaded
eu: Kargatuta

en: Local Threshold
eu: Atalase lokala

en: Log of the error weighting
eu: Erregistratu ponderazioaren errorea

en: Log2 of source's discretization steps
eu: Iturburuaren diskretizazio-urratsen Log2

en: Logarithmic
eu: Logaritmikoa

en: Logarithmic spiral base
eu: Espiral-oinarri logaritmikoa

en: Loglog smoothing
eu: Loglog leuntzea

en: Long Shadow
eu: Itzal luzea

en: Long staggered
eu: Mailakatu luzea

en: Loop
eu: Begizta

en: Low
eu: Baxua

en: Low input
eu: Sarrera txikia

en: Low limit
eu: Beheko muga

en: Low output
eu: Irteera baxua

en: Lower threshold
eu: Atalase baxuagoa

en: Lowest luminance level in output
eu: Luminantzia-maila baxuena irteeran

en: Lowest value to be included.
eu: Sartuko den baliorik baxuena.

en: Lua error
eu: Lua errorea

en: MLS Weights
eu: MLS pisuak

en: MLS Weights Alpha
eu: MLS pisuen alfa

en: Magenta angle
eu: Magentaren angelua

en: Magenta filter
eu: Magenta iragazkia

en: Magenta filter compensation for the negative image
eu: Magentaren iragazkiaren konpentsazioa irudi negatiborako

en: Magenta pattern
eu: Magentaren eredua

en: Magenta period
eu: Magentaren periodoa

en: Magnitude
eu: Magnitudea

en: Magnitude of contrast scaling >1.0 brighten < 1.0 darken
eu: Kontraste-eskalaren magnitudea >1.0 argitu < 1.0 ilundu

en: Magnitude of random color variations
eu: Ausazko kolore-aldaketen magnitudea

en: Main
eu: Nagusia

en: Make Gray
eu: Bihurtu gris

en: Make Seamlessly tileable
eu: Sortu josturarik gabeko lauzak

en: Make a turbulent noise
eu: Egin zarata zurrubilotsua

en: Make the input buffer seamlessly tileable. The algorithm is not content-aware, so the result may need post-processing.
eu: Egin sarrerako bufferrak josturarik gabeko lauzak izan ditzan. Algoritmoak ez du edukia kontuan hartzen, beraz emaitzak postprozesatzea behar izan dezake.

en: Maker
eu: Egilea

en: Makes each linear RGB component be the absolute of its value, fabs(input_value)
eu: RGB osagai lineal bakoitza bere balioaren absolutua izan dadin bihurtzen du, fabs(input_value)

en: Mantiuk 2006 Tone Mapping
eu: Mantiuk 2006 tonuen mapatzea

en: Map Absolute
eu: Mapatu modu absolutuan

en: Map Relative
eu: Mapatu modu erlatiboan

en: Map backwards
eu: Mapatu atzerantz

en: Map from top
eu: Mapatu goitik

en: Map the image to a circle
eu: Mapatu irudia zirkulura

en: Mask
eu: Maskara

en: Mask Radius
eu: Maskara-erradioa

en: Mask radius
eu: Maskara-erradioa

en: Mask radius buffer
eu: Maskara-erradioaren bufferra

en: Math operation add, performs the operation per pixel, using either the constant provided in 'value' or the corresponding pixel from the buffer on aux as operands. The result is the evaluation of the expression result = input + value
eu: Eragiketa matematikoa: gehitu. Eragiketa pixelez pixel gauzatzen du, eragingai gisa 'balioa' aukeran emandako konstantea erabilita edo buffer laguntzailean dagokion pixela erabilita. Emaitza da emaitza = sarrera + balioa adierazpenaren ebaluazioa.

en: Math operation divide, performs the operation per pixel, using either the constant provided in 'value' or the corresponding pixel from the buffer on aux as operands. The result is the evaluation of the expression result = value==0.0f?0.0f:input/value
eu: Eragiketa matematikoa: zatitu. Eragiketa pixelez pixel gauzatzen du, eragingai gisa 'balioa' aukeran emandako konstantea erabilita edo buffer laguntzailean dagokion pixela erabilita. Emaitza da emaitza = balioa==0.0?0.0f:sarrera/balioa adierazpenaren ebaluazioa.

en: Math operation gamma, performs the operation per pixel, using either the constant provided in 'value' or the corresponding pixel from the buffer on aux as operands. The result is the evaluation of the expression result = (input >= 0.0f ? powf (input, value) : -powf (-input, value))
eu: Eragiketa matematikoa: gamma. Eragiketa pixelez pixel gauzatzen du, eragingai gisa 'balioa' aukeran emandako konstantea erabilita edo buffer laguntzailean dagokion pixela erabilita. Emaitza da emaitza = (sarrera >= 0.0f ? adierazpenaren ebaluazioa. powf (sarrera, balioa) : -powf (-sarrera, balioa))

en: Math operation multiply, performs the operation per pixel, using either the constant provided in 'value' or the corresponding pixel from the buffer on aux as operands. The result is the evaluation of the expression result = input * value
eu: Eragiketa matematikoa: biderkatu. Eragiketa pixelez pixel gauzatzen du, eragingai gisa 'balioa' aukeran emandako konstantea erabilita edo buffer laguntzailean dagokion pixela erabilita. Emaitza da emaitza = sarrera * balioa adierazpenaren ebaluazioa.

en: Math operation subtract, performs the operation per pixel, using either the constant provided in 'value' or the corresponding pixel from the buffer on aux as operands. The result is the evaluation of the expression result = input - value
eu: Eragiketa matematikoa: kendu. Eragiketa pixelez pixel gauzatzen du, eragingai gisa 'balioa' aukeran emandako konstantea erabilita edo buffer laguntzailean dagokion pixela erabilita. Emaitza da emaitza = sarrera - balioa adierazpenaren ebaluazioa.

en: Mathematical method for reconstructing pixel values
eu: Pixel-balioak berreraikitzeko metodo matematikoa

en: Matting Global
eu: Mate globala

en: Matting Levin
eu: Levin matea

en: Max
eu: Gehien.

en: Max. Iterations
eu: Gehien. Iterazioak

en: Max. delta
eu: Gehien. delta

en: Maximal amount of refinement points to be used for the interpolation mesh
eu: Finketaren gehieneko puntu kopurua interpolazio-amaraunean erabiltzeko

en: Maximal blur radius
eu: Gehieneko lausotze-erradioa

en: Maximal scale of refinement points to be used for the interpolation mesh
eu: Interpolazio-amaraunean erabiliko diren fintze-puntuen eskala maximoa

en: Maximum Envelope
eu: Gehieneko bilgailua

en: Maximum amount to shift
eu: Desplazamenduaren gehieneko kopurua

en: Maximum delta
eu: Gehieneko delta

en: Maximum difference
eu: Gehieneko diferentzia

en: Maximum difference between two pixels.
eu: Bi pixelen arteko gehieneko diferentzia.

en: Maximum number of iterations
eu: Gehieneko iterazio kopurua

en: Maximum values to include, above this gets set to 0.
eu: Sartuko diren balio minimoak, honetatik gora 0 ezarriko da.

en: Maze
eu: Labirintoa

en: Maze algorithm type
eu: Labirintoaren algoritmo mota

en: Mean Curvature Blur
eu: Batezbesteko kurbaduraren lausotzea

en: Median Blur
eu: Mediana-lausotzea

en: Median Blur covers unaffected pixels. Making this slider too high will make it outline-like. So only slide it as high as you need to cover thin shape corners.
eu: Mediana-lausotzeak aldatu ez diren pixelak estaltzen ditu. Graduatzaile hau altuegi badago, eskemaren antza izango du. Beraz, aldatu ertzeko izkina meheak estaltzeko adina soilik.

en: Median fix for non-affected pixels on edges
eu: Medianaren konponketa ertzetan aldatu ez diren pixeletarako

en: Metadata
eu: Metadatuak

en: Metric
eu: Metrika

en: Metric to use for the distance calculation
eu: Distantziaren kalkulurako erabiliko den metrika

en: Middle value to peaks
eu: Erdiko balioa gailurretara

en: Midpoint
eu: Erdiko puntua

en: Midpoint (relative)
eu: Erdiko puntua (erlatiboa)

en: Minimum Envelope
eu: Gutxieneko bilgailua

en: Mirror rotation
eu: Ispilu biraketa

en: Mirrors
eu: Ispiluak

en: Mix
eu: Nahastu

en: Mixing ratio, read as amount of aux, 0=input 0.5=half 1.0=aux
eu: Nahaste-erlazioa, aux kantitate gisa irakurrita, 0=sarrera 0,5=tartekoa 1,0=aux

en: Mode
eu: Modua

en: Mode of displacement
eu: Desplazamendu modua

en: Mode of value propagation
eu: Balio-hedatzearen modua

en: Model
eu: Modeloa

en: Model - basic element we operate on
eu: eredua - eragiketak gauzatzeko oinarrizko elementua

en: Model alpha a
eu: A alfa eredua

en: Model alpha b
eu: B alfa eredua

en: Model alpha c
eu: C alfa eredua

en: Model alpha d
eu: D alfa eredua

en: Model blue a
eu: A urdin eredua

en: Model blue b
eu: B urdin eredua

en: Model blue c
eu: C urdin eredua

en: Model blue d
eu: D urdin eredua

en: Model green a
eu: A berde eredua

en: Model green b
eu: B berde eredua

en: Model green c
eu: C berde eredua

en: Model green d
eu: D berde eredua

en: Model red a
eu: A gorri eredua

en: Model red b
eu: B gorri eredua

en: Model red c
eu: C gorri eredua

en: Model red d
eu: D gorri eredua

en: Module '%s' load error: %s
eu: Errorea '%s' modulua kargatzean: %s

en: Module error
eu: Modulu-errorea

en: Mono Mixer
eu: Mono-nahasgailua

en: Monochrome channel mixer
eu: Kanal-nahastaile monokromoa

en: More black (smaller value)
eu: Beltzagoa (balio txikiagoa)

en: More opaque
eu: Opakuagoa

en: More transparent
eu: Gardenagoa

en: More white (larger value)
eu: Zuriagoa (balio handiagoa)

en: Mosaic
eu: Mosaikoa

en: Mosaic is a filter which transforms an image into what appears to be a mosaic, composed of small primitives, each of constant color and of an approximate size.
eu: Mosaikoa izeneko iragazkiak irudi bati mosaiko itxura ematen dio. Mosaikoa jatorrizko txikiz osatuta dago, bakoitza kolore konstantekoa eta antzeko tamainakoa.

en: Move pixels
eu: Mugitu pixelak

en: Move pixels around randomly
eu: Aldatu lekuz pixelak inguruan ausaz

en: Move rate
eu: Mugimendu-tasa

en: Moving Gear Teeth
eu: Horzdun gurpil mugikorraren hortzak

en: Multiplication factor for desired rotation of the local space for texture, the way this is computed makes it weak for desaturated colors and possibly stronger where there is color.
eu: Testuraren espazio lokalerako nahi den biraketaren biderkatze-faktorea; hori kalkulatzeko erabiltzen den moduagatik, desasetutako koloreetan ahulago bihurtzen du eta, ziur aski, sendoago koloreak daudenean.

en: Multiply
eu: Biderkatu

en: Multipurpose file loader, that uses other native handlers, and fallback conversion using Image Magick's convert.
eu: Xede anitzeko fitxategi-kargatzailea, jatorrizko kudeatzaileak erabiltzen ditu, bestela, ordezko gisa, 'Image Magick'-en bihurketa erabiltzen du.

en: Multipurpose file saver, that uses other native save handlers depending on extension, use the format specific save ops to specify additional parameters.
eu: Xede anitzeko fitxategi-gordetzailea, beste jatorrizko gordetzaile batzuk erabiltzen dituena luzapenaren arabera, eta formatu bakoitzak bereak dituen gordetze-aukerak erabiltzen dituena parametro gehigarriak zehazteko.

en: NULL or a GeglBuffer containing cached rendering results, this is a special buffer where gegl_buffer_list_valid_rectangles returns the part of the cache that is valid.
eu: Cachean gordetako errendatze-emaitzak dituen NULL edo GeglBuffer bat. Buffer berezia da, gegl_buffer_list_valid_rectangles funtzioak baliozkoa den cache-zatia itzultzen duena.

en: Name
eu: Izena

en: Native
eu: Jatorrizkoa

en: Near-z
eu: Hurbileko Z

en: Nearest
eu: Hurbilena

en: Negative Darkroom
eu: Gela ilun negatiboa

en: Neighborhood
eu: Albokoak

en: Neighborhood alpha percentile
eu: Albokoaren alfa-pertzentila

en: Neighborhood color percentile
eu: Albokoaren kolore-pertzentila

en: Neighborhood radius, a negative value will calculate with inverted percentiles
eu: Albokoen erradioa, balio negatiboa erabiltzen bada alderantzizko pertzentilekin kalkulatuko da

en: Neighborhood taken into account, for enhancement ideal values are close to the longest side of the image, increasing this increases the runtime
eu: Albokoak kontuan hartuta, irudiaren albo luzeenetik gertu dauden balio idealak hobetzeko, hau handitzeak exekuzio-denbora handitzen du.

en: Neighborhood taken into account, this is the radius in pixels taken into account when deciding which colors map to which gray values
eu: Albokoak kontuan hartuta, kolore bakoitzari zein gris balio dagokion erabakitzean kontuan hartuko den erradioa (pixeletan).

en: Neighborhood type
eu: Albokoen mota

en: Neon Edge Detection
eu: Neoi motako ertz-detekzioa

en: Never
eu: Inoiz ere ez

en: Newsprint
eu: Prentsa-papera

en: No Color
eu: Kolorerik ez

en: No Operation
eu: Eragiketarik ez

en: No operation (can be used as a routing point)
eu: Eragiketarik ez (bideratzearen puntu gisa erabili daiteke)

en: No such op '%s'
eu: Ez dago '%s' aukera

en: Node
eu: Nodoa

en: Noise
eu: Zarata

en: Noise Pick
eu: Zarata aukeratzea

en: Noise Reduction
eu: Zarata-murrizketa

en: Noise Slur
eu: Zarata-urtzea

en: Noise Spread
eu: Zarataren sakabanatzea

en: Noise reducing edge preserving blur filter based on Symmetric Nearest Neighbors
eu: Zarata murrizten eta ertzak babesten dituen lausotze-iragazkia, gertueneko simetrikoetan oinarritua

en: Noise standard deviation
eu: Zarataren desbideratze estandarra

en: Non-linear
eu: Ez lineala

en: Non-linear components
eu: Osagai ez linealak

en: None
eu: Bat ere ez

en: None (for use with GIMPs blending options)
eu: Bat ere ez (GIMPen nahaste-aukerekin erabiltzeko)

en: Normal
eu: Arrunta

en: Normal Map
eu: Mapa normala

en: Normal compositing
eu: Konposizio normala

en: Normalize
eu: Normalizatu

en: Normalize output to range 0.0 to 1.0.
eu: Normalizatu irteera 0,0 eta 1,0 barrutian sar dadin.

en: Normalize output to the range [base,base + step]
eu: Normalizatu irteera barrutira [oinarria,oinarria + urratsa]

en: Not loaded
eu: Ez da kargatu

en: NumPy (Numerical Python) image saver
eu: NumPy (Numerical Python) irudi-gordetzailea

en: NumPy File Saver
eu: NumPy fitxategi-gordetzailea

en: Number of blend levels
eu: Nahaste-mailen kopurua

en: Number of blur levels
eu: Lausotze-mailen kopurua

en: Number of clusters
eu: Multzo kopurua

en: Number of colors
eu: Kolore kopurua

en: Number of computations for grayscale averaging
eu: Gris-eskalaren batez bestekoa ateratzeko kalkulu kopurua

en: Number of contours (blue)
eu: Ingerada kopurua (urdina)

en: Number of contours (green)
eu: Ingerada kopurua (berdea)

en: Number of contours (red)
eu: Ingerada kopurua (gorria)

en: Number of curve sampling points.  0 for exact calculation.
eu: Kurbaren lagin-puntuen kopurua.  0 kalkulu zehatzerako.

en: Number of differing pixels.
eu: Pixel diferenteen kopurua

en: Number of downsampled levels to use
eu: Bereizmena txikitzeko erabiliko den maila kopurua

en: Number of filtering iterations. A value between 2 and 4 is usually enough.
eu: Iragazte-iterazioen kopurua. Aski da 2 eta 4 arteko balioa.

en: Number of frames in gif animation
eu: Marko kopurua GIF animazioan

en: Number of frames in video, updates at least when first frame has been decoded.
eu: Bideoaren fotograma kopurua, gutxienez lehen fotograma deskodetu denean eguneratzen da.

en: Number of intensities
eu: Intentsitate kopurua

en: Number of iterations
eu: Iterazio kopurua

en: Number of iterations, a higher number of iterations provides a less noisy rendering at a computational cost
eu: Iterazio kopurua, iterazio kopuru handiago batek zarata gutxiagoko errendatzea dakar, kalkuluaren kostu handiago batekin.

en: Number of iterations, a higher number of iterations provides less noisy results at a computational cost
eu: Iterazio kopurua, iterazio kopuru handiago batek zarata gutxiagoko emaitza dakar, kalkuluaren kostu handiago batekin.

en: Number of levels for alpha channel
eu: Alfa kanalaren maila kopurua

en: Number of levels for blue channel
eu: Kanal urdinaren maila kopurua

en: Number of levels for green channel
eu: Kanal berdearen maila kopurua

en: Number of levels for red channel
eu: Kanal gorriaren maila kopurua

en: Number of levels to perform solving
eu: Ebazketa gauzatzeko behar den maila kopurua

en: Number of mirrors to use
eu: Erabiliko den ispilu kopurua

en: Number of pairs; higher number preserves more acute features
eu: Pare kopurua; zenbaki altuago batek eginbide zehatzagoak mantentzen ditu

en: Number of periods per tile, this tiling avoids high frequency anomaly that angle boost causes
eu: Periodo kopurua lauzako, lauzatze horrek angelu-bultzadak sortzen dituen maiztasun altuko anomaliak saihesten ditu

en: Number of samples along each axis per pixel
eu: Lagin kopurua ardatz bakoitzean, pixeleko

en: Number of samples that are averaged for antialiasing the result.
eu: Zenbat laginen batez bestekoa egingo den emaitzaren antialiaserako.

en: Number of samples to do per iteration looking for the range of colors
eu: Iterazioko hartu beharreko lagin kopurua koloreen barrutia bilatzeko

en: Number of sharp edges (blue)
eu: Ertz zorrotzen kopurua (urdina)

en: Number of sharp edges (green)
eu: Ertz zorrotzen kopurua (berdea)

en: Number of sharp edges (red)
eu: Ertz zorrotzen kopurua (gorria)

en: Number of spokes
eu: Erradio kopurua

en: Number of subdivisions
eu: Azpizatiketa kopurua

en: Number of teeth in fixed gear.
eu: Horzdun gurpil finkoaren hortz kopurua.

en: Number of teeth in moving gear. Radius of moving gear, relative to radius of fixed gear, is determined by the proportion between the number of teeth in gears.
eu: Horzdun gurpil mugikorraren hortz kopurua. Gurpil mugikorraren erradioa, gurpil finkoaren erradioarekiko, gurpilen hortz kopuruaren arteko proportzioaren araberakoa da.

en: Object providing image metadata
eu: Irudiaren metadatuak ematen dituen objektu

en: Object to receive image metadata
eu: Irudien metadatuak jasoko dituen objektua

en: Object to supply image metadata
eu: Irudien metadatuak hornituko dituen objektua

en: Octagons
eu: Oktagonoak

en: Offset
eu: Desplazatu

en: Offset X
eu: X desplazamendua

en: Offset Y
eu: Y desplazamendua

en: Offset angle
eu: Desplazamendu-angelua

en: Offset for X axis
eu: X ardatzaren desplazamendua

en: Offset for Y axis
eu: Y ardatzaren desplazamendua

en: Oilify
eu: Olioz pintatu

en: One of: sRGB, Adobish, Rec2020, ProPhoto, Apple, ACEScg, ACES2065-1
eu: Honakoetako bat: sRGB, Adobish, Rec2020, ProPhoto, Apple, ACEScg, ACES2065-1

en: One or more of R, G, B components are missing
eu: R, G, B osagaietako bat edo gehiago falta dira

en: One or more of R, G, B components have signed data
eu: R, G, B osagaietako batek edo gehiagok datu sinatuak dituzte

en: Only color
eu: Kolorea soilik

en: Only used if no aux image is provided
eu: Irudi lagungarririk ematen ez bada soilik erabiliko da

en: Opacity
eu: Opakutasuna

en: Opacity of image file overlay
eu: Irudi-fitxategiaren gainjartzearen opakutasuna

en: Opacity of stroke, note, does not behave like SVG since at the moment stroking is done using an airbrush tool
eu: Trazuaren opakutasunak  ez du SVG-n duen portaera bera, oraingoz trazua aerografo tresnarekin egiten delako.

en: Opacity of stroke, note, does not behave like SVG since at the moment stroking is done using an airbrush tool.
eu: Trazuaren opakutasunak  ez du SVG-n duen portaera bera, oraingoz trazua aerografo tresnarekin egiten delako..

en: Opacity of the image file overlay that was uploaded.
eu: Kargatu den irudi-fitxategiaren gainjartzearen opakutasuna.

en: Opacity of the inner glow
eu: Barneko dirdiraren opakutasuna

en: Opacity of the outline
eu: Eskemaren opakutasuna

en: Opacity threshold
eu: Opakutasun-atalasea

en: Open GEGL Buffer
eu: Ireki GEGL bufferra

en: Operate on linearized RGB color data
eu: Egin lan RGB kolore-datu linealizatuekin

en: Operation
eu: Eragiketa

en: Optimize
eu: Optimizatu

en: Optimize Dither
eu: Optimizatu bilbatzea

en: Orientation
eu: Orientazioa

en: Origin point for the polar coordinates
eu: Koordenatu polarren jatorrizko puntua

en: Origin-x
eu: Jatorri-X

en: Origin-y
eu: Jatorri-Y

en: Original temperature
eu: Jatorriko tenperatura

en: Out-of-focus blur radius
eu: Fokutik kanpoko lausotze-erradioa

en: Outline Bevel azimuth
eu: Eskema-alakaren azimuta

en: Outline Bevel blend mode
eu: Eskema-alakaren nahaste-modua

en: Outline Bevel depth
eu: Eskema-alakaren sakonera

en: Outline Bevel elevation
eu: Eskema-alakaren altuera

en: Outline Bevel radius
eu: Eskema-alakaren erradioa

en: Outline Dark Bevel/ignore image mode
eu: Eskemaren alaka iluna/ezikusi irudi-modua

en: Outline X
eu: Eskema X

en: Outline Y
eu: Eskema Y

en: Outline blur radius
eu: Eskemaren lausotze-erradioa

en: Outline grow radius
eu: Eskema hedatzeko erradioa

en: Outline grow shape
eu: Eskema hedatzeko forma

en: Outline image file overlay
eu: Eskeman irudi-fitxategia gainjartzea

en: Outline image opacity
eu: Eskema-irudiaren opakutasuna

en: Outline image opacity adjustment
eu: Eskema-irudiaren opakutasunaren doikuntza

en: Outline opacity
eu: Eskemaren opakutasuna

en: Outline’s color
eu: Eskemaren kolorea

en: Output Mode
eu: Irteera modua

en: Output composition
eu: Irteerako konposizioa

en: Output format
eu: Irteeraren formatua

en: Output in a file
eu: Kanporatu fitxategi baten

en: Output mode
eu: Irteera modua

en: Output pad for generated image buffer.
eu: Irteerako betegarria sortutako irudi-bufferrerako.

en: Overall brightness of the image
eu: Irudiaren distira orokorra

en: Overlay
eu: Gainjartzea

en: Override the specified color space setting a pointer to a format override the string property and setting an aux pad overrides both.
eu: Indargabetu zehaztutako kolore-espazioa katearen propietatea indargabetzen duen formatu baterako erakusle bat ezarrita eta biak indargabetzen dituen betegarri osagarri bat ezarrita.

en: PDF page decoder
eu: PDF orrialde-dekodetzailea

en: PNG File Loader
eu: PNG fitxategi-kargatzailea

en: PNG File Saver
eu: PNG fitxategi-gordetzailea

en: PNG compression level from 1 to 9
eu: PNG konpresio-maila (1 eta 9 artekoa)

en: PNG image loader.
eu: PNG irudi-kargatzailea.

en: PNG image saver, using libpng
eu: PNG irudi-gordetzailea libpng bidez

en: PPM File Loader
eu: PPM fitxategi-kargatzailea

en: PPM File Saver
eu: PPM fitxategi-gordetzailea

en: PPM image loader.
eu: PPM irudi-kargatzailea.

en: PPM image saver (Portable pixmap saver.)
eu: PPM irudi-gordetzailea (Portable Pixmap gordetzailea)

en: PSSquare (or Euclidian) dot
eu: PS karratua (edo euklidear) puntua

en: Pack
eu: Paketatu

en: Packs an image horizontally or vertically next to each other with optional gap, aux right of input.
eu: Irudi bat horizontalean edo bertikalean paketatzen du elkarren alboan aukeran tarte bat utzita.

en: Page
eu: Orrialdea

en: Page to render
eu: Errendatuko den orria

en: Pages
eu: Orriak

en: Paint Select
eu: Margoaren hautapena

en: Paint a color overlay over the input, preserving its transparency.
eu: Margotu kolore-gainjartze bat sarreraren gainean, haren gardentasunari eutsita.

en: Paints each non-seed pixel with the color of the nearest seed pixel.
eu: Hazirik gabeko pixel bakoitza hazidun pixel hurbilenaren kolorearekin margotzen du.

en: Pairs
eu: Pareak

en: Palettize
eu: Paletizatu

en: Pan
eu: Desplazamendua

en: Panorama Projection
eu: Panorama-proiekzioa

en: Paper Tile
eu: Paper-lauzak

en: Parametric band equalizer for tuning frequency bands of image, the op provides abstracted input parameters that control two difference of gaussians driven band pass filters used as adjustments of the image signal.
eu: Banda parametrikoen ekualizatzailea irudiko banden maiztasuna moldatzeko, aukerak sarrerako parametro abstraktuak eskaintzen ditu irudiaren seinalea doitzeko erabilitako bi pasatze-iragazki gausstarren diferentzia kontrolatzeko.

en: Parse/compile error, if any.
eu: Analisi/konpilazio errorea, badago.

en: Parsed commandline:
    	mode:   %s
    	file:   %s
    	xml:    %s
    	output: %s
    	rest:   %s
eu: Analizatutako komando-lerroa:
    	modua:   %s
    	fitxategia:   %s
    	xml:    %s
    	irteera: %s
    	gainontzekoa:   %s

en: Part of filter to be displayed
eu: Bistaratuko den iragazki-zatia

en: Password
eu: Pasahitza

en: Password to use for decryption of PDF, or blank for none
eu: PDFa deszifratzeko erabiliko den pasahitza, edo hutsik ez badago

en: Paste below
eu: Itsatsi azpian

en: Paste transformed images below each other
eu: Itsatsi eraldatutako irudiak elkarren azpian

en: Patch size
eu: Adabaki-tamaina

en: Path
eu: Bide-izena

en: Path of GeglBuffer file to load.
eu: Kargatuko den GeglBuffer fitxategiaren bide-izena.

en: Path of file to load
eu: Fitxategiaren bide-izena kargatzeko

en: Path of file to load.
eu: Fitxategiaren bide-izena kargatzeko.

en: Path of file to save.
eu: Gordeko den fitxategiaren bide-izena.

en: Path of video file to load
eu: Kargatuko den bideo-fitxategiaren bidea

en: Path to v4l device
eu: v4l gailuaren bidea-izena

en: Pattern
eu: Eredua

en: Pattern amplitude (logarithmic scale)
eu: Ereduaren anplitudea (eskala logaritmikoa)

en: Pattern rotation
eu: Ereduaren biraketa

en: Pattern rotation angle
eu: Ereduaren biratze-angelua

en: Per pixel buffer for modulating the exponent parameter, expecting a scaling factor in range 0.0-1.0
eu: Pixelez pixeleko bufferra berretzaile-parametroa modulatzeko, 0.0-1.0 barrutiko eskalatze-faktorea espero du

en: Per pixel buffer for modulating the mask radius, expecting a scaling factor in range 0.0-1.0
eu: Pixelez pixeleko bufferra maskara-erradioa modulatzeko, 0.0-1.0 barrutiko eskalatze-faktorea espero du

en: Percent Black
eu: Beltzaren ehunekoa

en: Percent White
eu: Zuriaren ehunekoa

en: Percent black
eu: Beltzaren ehunekoa

en: Percentile
eu: Pertzentila

en: Perceptual
eu: Pertzepziozkoa

en: Perceptual-premultiplied
eu: Pertzepziozkoa aurrebiderkatua

en: Perceptual-premultiplied-if-alpha
eu: Pertzepziozkoa aurrebiderkatua alfa bada

en: Perform graphcut in a local region
eu: Gauzatu grafo-mozketa eskualde lokal batean

en: Perform shadows and highlights correction
eu: Zuzendu itzalak eta distirak

en: Performs a grayscale2color demosaicing of an image, using bimedian interpolation.
eu: Irudi baten gris-eskalatik abiatuta kolore-berreraikuntza gauzatzen du interpolazio bimedianoa erabiliz.

en: Performs a naive grayscale2color demosaicing of an image, no interpolation.
eu: Irudi baten gris-eskalatik abiatuta kolore-berreraikuntza gauzatzen du interpolaziorik gabe.

en: Performs an averaging of neighboring pixels with the normal distribution as weighting
eu: Alboko pixelen batez bestekoa lantzen du, distribuzio normalari jarraituz

en: Performs edge detection using a Gaussian derivative method
eu: Ertzak detektatzen ditu gausstar metodo eratorri bat erabiliz

en: Performs n-point image deformation
eu: N punturen irudi-deformazioa gauzatzen du

en: Period
eu: Periodoa

en: Period (wavelength) of the ripple
eu: Izurtzearen periodoa (uhin luzera)

en: Period for X axis
eu: X ardatzaren periodoa

en: Period for Y axis
eu: Y ardatzaren periodoa

en: Perlin Noise
eu: Perlin zarata

en: Perlin noise generator
eu: Perlin zarata sortzailea

en: Phase
eu: Fasea

en: Phase for X axis
eu: X ardatzaren fasea

en: Phase for Y axis
eu: Y ardatzaren fasea

en: Phase shift
eu: Fasearen desplazamendua

en: Photocopy
eu: Fotokopia

en: Piecewise Blend
eu: Zatikako nahastea

en: Pinch
eu: Tiratu

en: Pinch amount
eu: Tiratze-kopurua

en: Pixel level filter/composer scripting prototyping with lua. See http://pippin.gimp.org/image-processing/ for further details.
eu: Pixel-mailako iragazkien/konposatzaileen scripting prototipatzea lua erabilita. Ikus http://pippin.gimp.org/image-processing/ xehetasun gehiagorako.

en: Pixelize
eu: Pixelizatu

en: Pixels values higher than this limit will be set to it
eu: Muga honen gainetik dauden pixel-balioak moztu egingo dira

en: Pixels values lower than this limit will be set to it
eu: Muga honen azpitik dauden pixel-balioak moztu egingo dira

en: Point/pixels per inch
eu: Puntuak/pixelak hazbeteko

en: Pointer
eu: Erakuslea

en: Pointer to flag value for unlabelled pixels
eu: Etiketarik gabeko pixelei balio bat bandera gisa jartzeko erakuslea

en: Polar
eu: Polarra

en: Polar Coordinates
eu: Koordenatu polarrak

en: Polarization
eu: Polarizazioa

en: Porter Duff compositing operation src-in (formula:   cA * aB)
eu: Porter Duff konposizio-eragiketa: iturburua-barruan (formula:   cA * aB)

en: Porter Duff operation clear (d = 0.0f)
eu: Porter Duff eragiketa: garbia (d = 0.0f)

en: Porter Duff operation dst (d = cB)
eu: Porter Duff eragiketa: helburua-soilik (d = cB)

en: Porter Duff operation dst-atop (d = cB * aA + cA * (1.0f - aB))
eu: Porter Duff eragiketa: gainjarri-helburua (d = cB * aA + cA * (1.0f - aB))

en: Porter Duff operation dst-in (d = cB * aA)
eu: Porter Duff eragiketa: barneko-helburua (d = cB * aA)

en: Porter Duff operation dst-out (d = cB * (1.0f - aA))
eu: Porter Duff eragiketa: kanpoko-helburua (d = cB * (1.0f - aA))

en: Porter Duff operation dst-over (d = cB + cA * (1.0f - aB))
eu: Porter Duff eragiketa: helburua-gainean (d = cB + cA * (1.0f - aB))

en: Porter Duff operation over (also known as normal mode, and src-over) (d = cA + cB * (1 - aA))
eu: Porter Duff eragiketa: gainean (modu normala eta jatorria-gainetik moduak bezala ere ezagutua) (d = cA + cB * (1 - aA))

en: Porter Duff operation src (d = cA)
eu: Porter Duff eragiketa: iturburua (d = cA)

en: Porter Duff operation src-atop (d = cA * aB + cB * (1.0f - aA))
eu: Porter Duff eragiketa: jatorria-gainean (d = cA * aB + cB * (1.0f - aA))

en: Porter Duff operation src-out (d = cA * (1.0f - aB))
eu: Porter Duff eragiketa: kanpoko-iturburua (d = cA * (1.0f - aB))

en: Porter Duff operation xor (d = cA * (1.0f - aB)+ cB * (1.0f - aA))
eu: Porter Duff eragiketa: XOR (d = cA * (1.0f - aB)+ cB * (1.0f - aA))

en: Position of the light source which lightens the canvas: Top-right, Top-left, Bottom-left or Bottom-right
eu: Oihala argitzen duen argi-iturriaren kokalekua: goian eskuinean, goian ezkerrean, behean ezkerrean edo behean eskuinean

en: Posterize
eu: Posterizatu

en: Power used to stretch the blend
eu: Nahastea luzatzeko erabiliko den indarra

en: Preflash the negative with blue light to reduce contrast of the print
eu: Aurreflashatu negatiboa argi urdinarekin inprimatzearen kontrastea murrizteko

en: Preflash the negative with green light to reduce contrast of the print
eu: Aurreflashatu negatiboa argi berdearekin inprimatzearen kontrastea murrizteko

en: Preflash the negative with red light to reduce contrast of the print
eu: Aurreflashatu negatiboa argi gorriarekin inprimatzearen kontrastea murrizteko

en: Preserve Model
eu: Mantendu eredua

en: Preserve luminosity
eu: Mantendu argitasuna

en: Prewitt compass
eu: Prewitt konpasa

en: Prim's algorithm
eu: Primen algoritmoa

en: Print XML
eu: Inprimatu XML

en: ProPhoto RGB
eu: ProPhoto RGBa

en: Progressive
eu: Progresiboa

en: Propagate certain values to neighboring pixels. Erode and dilate any color or opacity.
eu: Hedatu balio batzuk alboko pixeletara. Higatu eta luzatu edozein kolore edo opakutasun.

en: Propagate to bottom
eu: Hedatu behera

en: Propagate to left
eu: Hedatu ezkerrera

en: Propagate to right
eu: Hedatu eskuinera

en: Propagate to top
eu: Hedatu gora

en: Propagating alpha channel
eu: Alfa-kanala hedatzen

en: Propagating rate
eu: Hedatze-tasa

en: Propagating value channel
eu: Hedatuko den balioaren kanala

en: Properties:
eu: Propietateak:

en: Proportion
eu: Proportzioa

en: Put the top row in the middle and the bottom row on the outside
eu: Jarri goiko errenkada erdian, eta behekoa kanpoan

en: Quality
eu: Kalitatea

en: RGB Blue
eu: RGB urdina

en: RGB Green
eu: RGB berdea

en: RGB Red
eu: RGB gorria

en: RGBE File Loader
eu: RGBE fitxategi-kargatzailea

en: RGBE File Saver
eu: RGBE fitxategi-gordetzailea

en: RGBE image loader (Radiance HDR format).
eu: RGBE irudi-kargatzailea (Radiance HDR formatua)

en: RGBE image saver (Radiance HDR format)
eu: RGBE irudi-gordetzailea (Radiance HDR formatua)

en: Radial
eu: Erradiala

en: Radial Gradient
eu: Gradiente erradiala

en: Radial gradient renderer
eu: Gradiente erradialaren errendatzailea

en: Radius
eu: Erradioa

en: Radius (1.0 is the largest circle that fits in the image, and 2.0 goes all the way to the corners)
eu: Erradioa (1.0 irudian sartzen den zirkulurik handiena da, eta 2.0 ertzetaraino doa)

en: Radius 1
eu: 1. erradioa

en: Radius 2
eu: 2. erradioa

en: Radius of circle around pixel, can also be scaled per pixel by a buffer on the aux pad.
eu: Pixelaren inguruko zirkuluaren erradioa, pixelez pixel ere eskalatu daiteke aux konexio-puntuan.

en: Radius of effect (in pixels)
eu: Efektuaren erradioa (pixeletan)

en: Radius of fixed gear
eu: Horzdun gurpil finkoaren erradioa

en: Radius of row pixel region, (size will be radius*2+1)
eu: Errenkadako pixel eskualdearen erradioa, (tamaina erradioa*2+1 izango da)

en: Radius of softening for making bump of the shape.
eu: Leuntzearen erradioa formaren erliebea sortzeko.

en: Radius of square pixel region, (width and height will be radius*2+1)
eu: Pixel eskualde karratuaren erradioa, (zabalera eta altuera erradioa*2+1 izango dira)

en: Radius of square pixel region, (width and height will be radius*2+1).
eu: Pixel eskualde karratuaren erradioa (zabalera eta altuera erradioa*2+1 izango dira).

en: Radius of supernova
eu: Supernobaren erradioa

en: Radius of the processing window
eu: Prozesuaren leihoaren erradioa

en: Radius of the wavelet blur
eu: Uhinxka-lausotzearen erradioa

en: Random
eu: Ausazkoa

en: Random Covariant
eu: Ausazko kobariantea

en: Random hue
eu: Ausazko ñabardura

en: Random seed
eu: Ausazko hazia

en: Randomization (%)
eu: Ausaz nahastea (%)

en: Randomize hue, saturation and value independently
eu: Ausaz nahasi ñabardura, saturazioa eta balioa bakoitza bere aldetik

en: Randomize lightness, chroma and hue independently
eu: Ausaz nahasi argitasuna, chroma eta ñabardura bakoitza bere aldetik

en: Randomly Shuffle Pixels
eu: Nahasi pixelak ausaz

en: Randomly interchange some pixels with neighbors
eu: Ausaz elkar trukatu pixel batzuk albokoekin

en: Randomly slide some pixels downward (similar to melting)
eu: Ausaz desplazatu pixel batzuk beherantz (urtze-efektua)

en: Rank
eu: Heina

en: Ratio
eu: Tasa

en: Raw format
eu: Formatu gordina

en: Raw image loader, wrapping dcraw with pipes, provides the raw bayer grid as grayscale, if the fileformat is .rawbayer it will use this loader instead of the normal dcraw loader, if the fileformat is .rawbayerS it will swap the returned 16bit numbers (the pnm loader is apparently buggy)
eu: Irudi gordinen kargatzailea, dcraw hodiekin doitzen du, raw bayer sareta gris-eskalan hornitzen du, fitxategi formatua .rawbayer bada kargatzaile hau erabiliko du dcraw kargatzaile normalaren ordez, fitxategiaren formatua .rawbayerS bada bueltatutako 16bit zenbakiak trukatuko ditu (pnm kargatzaileak antza akastuna da)

en: Read
eu: Irakurri

en: Read/Write
eu: Irakurri/Idatzi

en: Rectangle
eu: Laukizuzena

en: Recursive Transform
eu: Eraldaketa errekurtsiboa

en: Red
eu: Gorria

en: Red Channel Multiplier
eu: Kanal gorriaren biderkatzailea

en: Red Eye Removal
eu: Begi gorriak kentzea

en: Red Threshold
eu: Gorriaren atalasea

en: Red and cyan angle
eu: Gorriaren eta zianaren angelua

en: Red and cyan pattern
eu: Gorriaren eta zianaren eredua

en: Red and cyan period
eu: Gorriaren eta zianaren periodoa

en: Red angle
eu: Gorriaren angelua

en: Red application mode
eu: Gorria aplikatzeko modua

en: Red channel
eu: Kanal gorria

en: Red contours
eu: Ingerada gorriak

en: Red eye threshold
eu: Begi gorrien atalasea

en: Red frequency
eu: Gorriaren maiztasuna

en: Red in Blue channel
eu: Gorria kanal urdinean

en: Red in Green channel
eu: Gorria kanal berdean

en: Red in Red channel
eu: Gorria kanal gorrian

en: Red inversion
eu: Gorria alderantzikatu

en: Red levels
eu: Gorriaren mailak

en: Red pattern
eu: Gorriaren eredua

en: Red period
eu: Gorriaren periodoa

en: Red phase shift
eu: Gorriaren fase-desplazamendua

en: Red preflash
eu: Aurreflashatze gorria

en: Red sharp edges
eu: Ertz zorrotz gorriak

en: Red stretching factor
eu: Gorrira tiratzeko faktorea

en: Red threshold of the input color
eu: Sarrera-kolorearen kanal gorriaren atalasea

en: Reduce the number of colors in the image, by reducing the levels per channel (colors and alpha). Different dithering methods can be specified to counteract quantization induced banding.
eu: Txikiagotu irudiaren kolore kopurua, kanaleko maila kopurua (koloreak eta alfa) txikiagotuz. Bilbatze-metodo bat zehaztu daiteke, banden sorrerek eragindako kuantizazioa arintzeko.

en: Reduces the number of levels in each color component of the image.
eu: Irudiaren kolore osagai bakoitzaren maila kopurua txikiagotzen du.

en: Reference
eu: Erreferentzia

en: Refinement scale
eu: Fintze-eskala

en: Refinement steps
eu: Fintze-urratsak

en: Reflect
eu: Islatu

en: Reflect an image about a line, whose direction is specified by the vector that is defined by the x and y properties.
eu: Islatu irudi bat marra batean zehar, marraren norabidea X eta Y propietateetan definitutako bektorea delarik.

en: Reflect the pattern horizontally
eu: Islatu eredua horizontalean

en: Regions size
eu: Eskualdeen tamaina

en: Regularize geometry at a speed proportional to the local mean curvature value
eu: Erregularizatu geometria batezbesteko kurbaduraren balio lokalarekiko proportzionala den abiaduran

en: Reinhard 2005 Tone Mapping
eu: Reinhard 2005 tonuen mapatzea

en: Relative Colorimetric
eu: Kolorimetria erlatiboa

en: Relative brightness change in stops
eu: Geldiuneen distira erlatiboen aldaketa

en: Relative brightness of each exposure in EV
eu: Esposizio bakoitzaren distira erlatiboa esposizio-balioan

en: Relative highlight strength
eu: Nabarmentze-sendotasun erlatiboa

en: Remap
eu: Birmapatu

en: Remaps the intensity range of the image
eu: Irudiaren intentsitatearen barrutia birmapatzen du

en: Remix colors; by defining relative contributions from source components.
eu: Nahastu koloreak, iturburu-osagaietako ekarpen erlatiboak definituta.

en: Remove the red eye effect caused by camera flashes
eu: Kendu begi gorri efektua (kameraren argiak sortutakoa)

en: Render Path
eu: Errendatu bidea

en: Render Spyrograph
eu: Errendatu espirografoa

en: Render Text
eu: Errendatu testua

en: Render a checkerboard pattern
eu: Errendatu xake-taulako eredu bat

en: Rendered height in pixels. (read only)
eu: Errendatutako altuera pixeletan. (Irakurtzeko soilik)

en: Rendered width in pixels. (read only)
eu: Errendatutako zabalera pixeletan. (Irakurtzeko soilik)

en: Rendering intent
eu: Errendatze-saiakera

en: Rendering of multiple different fractal systems, with configurable coloring options.
eu: Sistema fraktal anitzen errendatzea, koloreztatze-aukera konfiguragarriekin.

en: Rendering type
eu: Errendatze mota

en: Renders a Spyrograph pattern
eu: Espirografo-eredu bat errendatzen du

en: Renders a brush stroke
eu: Brotxaren trazua errendatzen du

en: Renders a filled region
eu: Betetako eskualde bat errendatzen du

en: Renders a vector stroke
eu: Trazu bektoriala errendatzen du

en: Renders luminance profiles for red green and blue components along the specified line in the input buffer, plotted in a buffer of the specified size.
eu: Luminantziaren profilak errendatzen ditu sarreraren bufferreko zehaztutako marraren osagai gorri, berde eta urdinentzat, zehaztutako tamainako buffer batean marraztuta.

en: Repeat
eu: Errepikatu

en: Replace a range of colors with another
eu: Ordeztu kolore-barruti bat beste batekin

en: Replacement color.
eu: Ordezte kolorea.

en: Repositions the buffer (with subpixel precision), if integer coordinates are passed a fast-path without resampling is used
eu: Bufferra berriro kokatzen du (azpipixelen zehaztasunarekin), koordenatu zenbaki osoak pasatzen badira,  bidezidor bat erabiliko da berriz lagindu gabe

en: Resampling method
eu: Birlaginketa-metodoa

en: Rescale overall image size
eu: Aldatu irudi osoaren tamaina

en: Reset origin
eu: Berrezarri jatorria

en: Resolution in pixels
eu: Bereizmena pixeletan

en: Result rotation
eu: Emaitzaren biraketa

en: Retain tilebility
eu: Mantendu mosaiko bihurtzeko gaitasuna

en: Right
eu: Eskuinera

en: Rigidity
eu: Zurruntasuna

en: Ripple
eu: Izurtu

en: Rotate
eu: Biratu

en: Rotate on center
eu: Biratu zentroan

en: Rotate the buffer around its center, taking care of possible offsets.
eu: Biratu bufferra bere zentroaren inguruan, balizko desplazamenduak kontuan hartuta.

en: Rotate the buffer around the specified origin.
eu: Biratu bufferra zehaztutako jatorriaren inguruan.

en: Rotated
eu: Biratua

en: Rotation
eu: Biraketa

en: Rotation applied to the mirrors
eu: Ispiluei aplikatutako biraketa

en: Rotation applied to the result
eu: Emaitzari aplikatutako biraketa

en: Rotation blur angle. A large angle may take some time to render
eu: Biraketa-lausotzearen angelua. Angelu handiagoak denbora gehiago behar du errendatzeko

en: Rough target of levels of accuracy for antialiasing, 1 to disable antialiasing.
eu: Antialiasingerako zehaztasun-mailen gutxi gorabeherako helburua, 1 antialiasinga desgaitzeko.

en: Rough tile surface
eu: Lauza-gainazal latza

en: Round
eu: Biribila

en: SDL Display
eu: SDL bistaratzea

en: SDL2 Display
eu: SDL2 bistaratzea

en: SVG File Loader
eu: SCV fitxategi-kargatzailea

en: SVG Hue Rotate
eu: SVG ñabardura biraketa

en: SVG Luminance to Alpha
eu: SVG luminantzia alfara

en: SVG Matrix
eu: SVG matrizea

en: SVG Saturate
eu: SVG saturazioa

en: SVG blend operation color-burn (<code>if cA * aB + cB * aA <= aA * aB: d = cA * (1 - aB) + cB * (1 - aA) otherwise: d = (cA == 0 ? 1 : (aA * (cA * aB + cB * aA - aA * aB) / cA) + cA * (1 - aB) + cB * (1 - aA))</code>)
eu: SVG nahasketa eragiketa: kolorea-erre  (<code>if cA * aB + cB * aA <= aA * aB: d = cA * (1 - aB) + cB * (1 - aA) otherwise: d = (cA == 0 ? 1 : (aA * (cA * aB + cB * aA - aA * aB) / cA) + cA * (1 - aB) + cB * (1 - aA))</code>)

en: SVG blend operation color-dodge (<code>if cA * aB + cB * aA >= aA * aB: d = aA * aB + cA * (1 - aB) + cB * (1 - aA) otherwise: d = (cA == aA ? 1 : cB * aA / (aA == 0 ? 1 : 1 - cA / aA)) + cA * (1 - aB) + cB * (1 - aA)</code>)
eu: SVG nahasketa eragiketa: kolore-amarrua (<code>if cA * aB + cB * aA >= aA * aB: d = aA * aB + cA * (1 - aB) + cB * (1 - aA) otherwise: d = (cA == aA ? 1 : cB * aA / (aA == 0 ? 1 : 1 - cA / aA)) + cA * (1 - aB) + cB * (1 - aA)</code>)

en: SVG blend operation darken (<code>d = MIN (cA * aB, cB * aA) + cA * (1 - aB) + cB * (1 - aA)</code>)
eu: SVG nahasketa eragiketa: ilundu (<code>d = MIN (cA * aB, cB * aA) + cA * (1 - aB) + cB * (1 - aA)</code>)

en: SVG blend operation difference (<code>d = cA + cB - 2 * (MIN (cA * aB, cB * aA))</code>)
eu: SVG nahasketa eragiketa: diferentzia (<code>d = cA + cB - 2 * (MIN (cA * aB, cB * aA))</code>)

en: SVG blend operation exclusion (<code>d = (cA * aB + cB * aA - 2 * cA * cB) + cA * (1 - aB) + cB * (1 - aA)</code>)
eu: SVG nahasketa eragiketa: esklusioa (<code>d = (cA * aB + cB * aA - 2 * cA * cB) + cA * (1 - aB) + cB * (1 - aA)</code>)

en: SVG blend operation hard-light (<code>if 2 * cA < aA: d = 2 * cA * cB + cA * (1 - aB) + cB * (1 - aA) otherwise: d = aA * aB - 2 * (aB - cB) * (aA - cA) + cA * (1 - aB) + cB * (1 - aA)</code>)
eu: SVG nahasketa eragiketa: argi-gogorra (<code>if 2 * cA < aA: d = 2 * cA * cB + cA * (1 - aB) + cB * (1 - aA) otherwise: d = aA * aB - 2 * (aB - cB) * (aA - cA) + cA * (1 - aB) + cB * (1 - aA)</code>)

en: SVG blend operation lighten (<code>d = MAX (cA * aB, cB * aA) + cA * (1 - aB) + cB * (1 - aA)</code>)
eu: SVG nahasketa eragiketa: argitu (<code>d = MAX (cA * aB, cB * aA) + cA * (1 - aB) + cB * (1 - aA)</code>)

en: SVG blend operation overlay (<code>if 2 * cB > aB: d = 2 * cA * cB + cA * (1 - aB) + cB * (1 - aA) otherwise: d = aA * aB - 2 * (aB - cB) * (aA - cA) + cA * (1 - aB) + cB * (1 - aA)</code>)
eu: SVG nahasketa eragiketa: gainjarri (<code>if 2 * cB > aB: d = 2 * cA * cB + cA * (1 - aB) + cB * (1 - aA) otherwise: d = aA * aB - 2 * (aB - cB) * (aA - cA) + cA * (1 - aB) + cB * (1 - aA)</code>)

en: SVG blend operation plus (<code>d = cA + cB</code>)
eu: SVG nahasketa eragiketa: batuketa (<code>d = cA + cB</code>)

en: SVG blend operation screen (<code>d = cA + cB - cA * cB</code>)
eu: SVG nahasketa eragiketa: pantaila (<code>d = cA + cB - cA * cB</code>)

en: SVG blend operation soft-light (<code>if 2 * cA < aA: d = cB * (aA - (aB == 0 ? 1 : 1 - cB / aB) * (2 * cA - aA)) + cA * (1 - aB) + cB * (1 - aA); if 8 * cB <= aB: d = cB * (aA - (aB == 0 ? 1 : 1 - cB / aB) * (2 * cA - aA) * (aB == 0 ? 3 : 3 - 8 * cB / aB)) + cA * (1 - aB) + cB * (1 - aA); otherwise: d = (aA * cB + (aB == 0 ? 0 : sqrt (cB / aB) * aB - cB) * (2 * cA - aA)) + cA * (1 - aB) + cB * (1 - aA)</code>)
eu: SVG nahasketa eragiketa: argi-leuna (<code>if 2 * cA < aA: d = cB * (aA - (aB == 0 ? 1 : 1 - cB / aB) * (2 * cA - aA)) + cA * (1 - aB) + cB * (1 - aA); if 8 * cB <= aB: d = cB * (aA - (aB == 0 ? 1 : 1 - cB / aB) * (2 * cA - aA) * (aB == 0 ? 3 : 3 - 8 * cB / aB)) + cA * (1 - aB) + cB * (1 - aA); otherwise: d = (aA * cB + (aB == 0 ? 0 : sqrt (cB / aB) * aB - cB) * (2 * cA - aA)) + cA * (1 - aB) + cB * (1 - aA)</code>)

en: SVG color matrix operation svg_huerotate
eu: SVG koloreen matrizearen eragiketa: svg_huerotate

en: SVG color matrix operation svg_luminancetoalpha
eu: SVG koloreen matrizearen eragiketa: svg_luminancetoalpha

en: SVG color matrix operation svg_matrix
eu: SVG koloreen matrizearen eragiketa: svg_matrix

en: SVG color matrix operation svg_saturate
eu: SVG koloreen matrizearen eragiketa: svg_saturate

en: SVG style description of transform
eu: Eraldaketaren SVG itxurako azalpena

en: Sample points
eu: Lagina-puntuak

en: Sampler
eu: Lagina

en: Sampler used internally
eu: Barnean erabilitako lagina

en: Samples
eu: Laginak

en: Saturation
eu: Saturazioa

en: Saturation adjustment
eu: Saturazio-doikuntza

en: Saturation adjustment of the uploaded image file or whatever is on canvas
eu: Kargatutako irudi-fitxategiaren edo oihalean dagoen edozerren saturazio-doikuntza

en: Saturation frequency
eu: Saturazioaren maiztasuna

en: Saturation phase shift
eu: Saturazioaren fase-desplazamendua

en: Saturation value for above gray settings
eu: Saturazio-balioa grisaren gaineko ezarpenetarako

en: Save
eu: Gorde

en: Sawtooth
eu: Horzduna

en: Scale
eu: Eskala

en: Scale 1:1 size
eu: Eskala 1:1 tamaina

en: Scale factor to make rendering size bigger
eu: Eskala-faktorea errendatze tamaina handitzeko

en: Scale of the image
eu: Irudiaren eskala

en: Scale ratio
eu: Eskala-erlazioa

en: Scale size
eu: Eskala-tamaina

en: Scale size keep aspect
eu: Eskalatu tamaina eta mantendu aspektua

en: Scale value for x axis
eu: X ardatzeko eskala-balioa

en: Scale value for y axis
eu: Y ardatzeko eskala-balioa

en: Scale, strength of effect
eu: Eskala, efektuaren indarra

en: Scale3X Antialiasing
eu: Scale3X antialiasing-a

en: Scales the buffer according to a ratio.
eu: Bufferra eskalatzen du proportzio baten arabera.

en: Scales the buffer according to a size.
eu: Bufferra eskalatzen du tamaina baten arabera.

en: Scales the buffer to a size, preserving aspect ratio
eu: Bufferra tamaina batera eskalatzen du, aspektu-erlazioa mantenduta

en: Scales the components of the buffer to be in the 0.0-1.0 range. This improves images that make poor use of the available contrast (little contrast, very dark, or very bright images).
eu: Bufferreko osagaiak eskalatzen ditu 0.0-1.0 barrutian egon daitezen. Eskuragarri dagoen kontrastearen erabilera pobrea egiten duten irudiak hobetzen ditu (kontraste gutxiko irudiak, irudi oso ilunak, edo irudi oso argiak).

en: Scales the components of the buffer to be in the 0.0-1.0 range. This improves images that make poor use of the available contrast (little contrast, very dark, or very bright images). This version differs from Contrast Autostretch in that it works in HSV space, and preserves hue.
eu: Bufferreko osagaiak eskalatzen ditu 0.0-1.0 barrutian egon daitezen. Eskuragarri dagoen kontrastearen erabilera pobrea egiten duten irudiak hobetzen ditu (kontraste gutxiko irudiak, irudi oso ilunak, edo irudi oso argiak). Bertsio hau ez da kontrastearen tiratze automatikoaren berdina, honek HSV espazioan egiten baitu an eta ñabardura gordetzen baitu.

en: Scaling
eu: Eskalatzen

en: Scaling factor for image features at radius, -1 cancels them out 1.0 edge enhances
eu: Eskalatze-faktorea irudi-ezaugarrietarako erradioan, -1 balioak bertan behera uzten du eta 1.0 balioak ertzak nabarmentzen ditu

en: Scaling factor for unsharp-mask, the strength of effect
eu: Desfokuratze-maskararako eskalatze-faktorea, efektuaren sendotasuna

en: Scattering
eu: Sakabanatzea

en: Scattering (speed vs. quality)
eu: Sakabanatzea (abiadura vs. kalitatea)

en: Screen
eu: Pantaila

en: Script
eu: Skript-a

en: Second auxiliary image buffer input pad.
eu: Irudi-buffer bigarren laguntzailearen sarrerako betegarria.

en: Seed edges
eu: Erein ertzak

en: Segment colors using K-means clustering
eu: Segmentatu kolorea K-means lukutzea erabilita

en: Select Bevel
eu: Hautatu alaka

en: Select the n-th closest point
eu: Hautatu enegarren punturik hurbilena

en: Selective Gaussian Blur
eu: Gaussen lausotze selektiboa

en: Selective Hue-Saturation
eu: Ñabardura-saturazio selektiboa

en: Selective adjust Hue, Saturation and Lightness
eu: Selektiboki doitu ñabardura, saturazioa eta argitasuna

en: Separator
eu: Bereizlea

en: Set at Native if uncertain, the CIE based spaces might introduce hue shifts.
eu: Ezarri jatorrizkoa ziur ez bazaude, CIEn oinarritutako espazioek ñabardura-desplazamenduak eragin ditzakete.

en: Set the blue amount for the blue channel
eu: Ezarri kanal urdinaren urdin kantitatea

en: Set the blue amount for the green channel
eu: Ezarri kanal berdearen urdin kantitatea

en: Set the blue amount for the red channel
eu: Ezarri kanal gorriaren urdin kantitatea

en: Set the green amount for the blue channel
eu: Ezarri kanal urdinaren berde kantitatea

en: Set the green amount for the green channel
eu: Ezarri kanal berdearen berde kantitatea

en: Set the green amount for the red channel
eu: Ezarri kanal gorriaren berde kantitatea

en: Set the red amount for the blue channel
eu: Ezarri kanal urdinaren gorri kantitatea

en: Set the red amount for the green channel
eu: Ezarri kanal berdearen gorri kantitatea

en: Set the red amount for the red channel
eu: Ezarri kanal gorriaren gorri kantitatea

en: Sets the height in pixels according to which the text is vertically justified. Use -1 for no vertical justification.
eu: Testua bertikalean justifikatzeko erabilitako altuera ezartzen du, pixeletan. Erabili -1 justifikazio bertikalik ez erabiltzeko.

en: Sets the width in pixels at which long lines will wrap. Use -1 for no wrapping.
eu: Ezarri lerroak egokitzeko zabalera pixeletan. Erabili -1 ez egokitzeko.

en: Several simple methods for detecting edges
eu: Ertzak detektatzeko zenbait metodo sinple

en: Shadow angle
eu: Itzal-angelua

en: Shadow color
eu: Itzalaren kolorea

en: Shadow fade midpoint
eu: Itzal-iraungitzearen erdiko puntua

en: Shadow fade midpoint, as a factor of the shadow length
eu: Itzal-iraungitzearen erdiko puntua, itzalaren luzeraren faktore gisa

en: Shadow length
eu: Itzal-luzera

en: Shadow minus image
eu: Itzala minus irudia

en: Shadow only
eu: Itzala soilik

en: Shadow opacity which will also enable or disable the shadow glow effect
eu: Itzalen opakutasuna, itzalaren dirdira-efektua ere gaitu edo desgaituko du

en: Shadow plus image
eu: Itzala gehi irudia

en: Shadow style
eu: Itzal-estiloa

en: Shadow/Glow X
eu: Itzala/Dirdira X

en: Shadow/Glow Y
eu: Itzala/Dirdira Y

en: Shadow/Glow blur radius
eu: Itzalaren/Dirdiraren lausotze-erradioa

en: Shadow/Glow grow radius
eu: Itzalaren/Dirdiraren hedatze-erradioa

en: Shadow/Glow opacity
eu: Itzalaren/Dirdiraren opakutasuna

en: Shadow/Glow’s color
eu: Itzalaren/Dirdiraren kolorea

en: Shadows
eu: Itzalak

en: Shadows color adjustment
eu: Itzalen kolore-doiketa

en: Shadows-Highlights
eu: Itzalak-distirak

en: Shape
eu: Forma

en: Sharpen (Unsharp Mask)
eu: Fokuratu (desfokuratze-maskara)

en: Sharpen image, by adding difference to blurred image, a technique for sharpening originally used in darkrooms.
eu: Fokuratu irudia lausotutako irudiari diferentzia gehituta, jatorriz gela ilunetan erabilitako fokuratze-teknika bat.

en: Sharpness
eu: Zorroztasuna

en: Shear
eu: Zizailatu

en: Shears the buffer.
eu: Bufferra zizailatzen du.

en: Shift X
eu: X desplazamendua

en: Shift Y
eu: Y desplazamendua

en: Shift direction
eu: Desplazamenduaren noranzkoa

en: Shift each row or column of pixels by a random amount
eu: Desplazatu errenkada edo zutabe bakoitza ausazko kopuruetan

en: Shift white point
eu: Desplazatu puntu zuria

en: Should the output extent be clipped to the input extent
eu: Irteerako hedadura sarrerako hedadurara moztu behar den

en: Show GEGL Options
eu: Erakutsi GEGL aukerak

en: Show illuminant controls
eu: Erakutsi argi-iturriaren kontrolak

en: Show preflash controls
eu: Erakutsi aurreflashatze-kontrolak

en: Shrink area
eu: Uzkurtu area

en: Shuffles pixels, and quantization with neighbors to optimize dither, by shuffling neighboring pixels.
eu: Pixelak ausaz aukeratzen ditu eta aldamenekoen koantizazioa erabiltzen du bilbatzea optimizatzeko.

en: Simple Linear Iterative Clustering
eu: Multzoen sorrera iteratibo lineal sinplea

en: Simplex Noise
eu: Simplex zarata

en: Simplify image into an array of solid-colored rectangles
eu: Soildu irudia kolore-soileko laukizuzenen matrizera

en: Simulate a film enlargement in an analog darkroom.
eu: Simulatu film baten handitzea gela ilun analogiko batean.

en: Simulate an antique engraving
eu: Simulatu antzinako bozeltzea

en: Simulate color distortion produced by a copy machine
eu: Simulatu fotokopiagailu batek sortzen duen koloreen distortsioa

en: Simulate distortion caused by rectangular glass tiles
eu: Simulatu beirate-lauza laukizuzenek sortutako distortsioa

en: Simulate glow by making highlights intense and fuzzy
eu: Simulatu dirdira intentsitatea eta hurbilekoa nabarmenduz

en: Simulate out-of-focus lens blur
eu: Simulatu fokutik kanpoko leiar-lausotzea

en: Simulates a cartoon, its result is similar to a black felt pen drawing subsequently shaded with color. This is achieved by enhancing edges and darkening areas that are already distinctly darker than their neighborhood
eu: Komiki bat simulatzen du, eta emaitza feltrozko arkatz beltz batekin marraztea eta ondoren koloreekin itzalak egitea bezalakoa da. Horretarako, ertzak nabarmentzen dira eta albokoetatik ilunagoak diren areak iluntzen dira.

en: Simulates an image created by embossing
eu: Bozelduraz sortutako irudia simulatzen du

en: Simulates the optical distortion caused by having an elliptical lens over the image
eu: Irudiaren gainean leiar eliptiko bat edukitzeak sortzen duen distortsio optikoa simulatzen du

en: Sine
eu: Sinua

en: Sinus
eu: Sinua

en: Sinusoidal
eu: Sinusoidala

en: Size
eu: Tamaina

en: Size X
eu: X tamaina

en: Size Y
eu: Y tamaina

en: Size of a region side
eu: Eskualde-alde baten tamaina

en: Size of an edge of square the mesh consists of
eu: Amarauna osatzen duten karratuen ertz-tamaina

en: Size of patches used to denoise
eu: Zarata murrizteko erabiliko diren adabakien tamaina

en: Size ratio X
eu: X tamaina-erlazioa

en: Size ratio Y
eu: Y tamaina-erlazioa

en: Smooth by Domain Transform
eu: Leundu domeinuaren eraldaketaren bidez

en: Smooth warping
eu: Leundu bihurritzea

en: Smoothing
eu: Leuntzea

en: Smoothing factor from 1 to 100; 0 disables smoothing
eu: Leuntze-faktorea 1 eta 100 artean; 0 leuntzea desgaitzeko

en: Smoothness
eu: Leuntasuna

en: Sobel
eu: Sobela

en: Sobel Edge Detection
eu: Sobel motako ertz-detekzioa

en: Softglow
eu: Lausotze leuna

en: Softness
eu: Leuntasuna

en: Solid Color
eu: Kolore solidoa

en: Solid Noise
eu: Zarata solidoa

en: Source
eu: Iturburua

en: Source Profile
eu: Iturburu-profila

en: Source image file path (png, jpg, raw, svg, bmp, tif, ...)
eu: Iturburuko irudiaren fitxategi-bidea (png, jpg, raw, svg, bmp, tif, ...)

en: Space name
eu: Espazio-izena

en: Spacing
eu: Tartea

en: Spatial extent
eu: Hedadura espaziala

en: Spatial regularization
eu: Erregularizazio espaziala

en: Spatial standard deviation of the blur kernel, measured in pixels.
eu: Lausotze-kernelaren desbideratze espazial estandarra, pixeletan neurtuta.

en: Spatio Temporal Retinex-like Envelope with Stochastic Sampling
eu: Spatio Temporal Retinex bezalako bilgailua laginketa estokastikoarekin

en: Specialized direction-dependent edge detection
eu: Noranzkoaren mendeko ertz-detekzio berezia

en: Spherical
eu: Esferikoa

en: Spherical cap apex angle, as a fraction of the co-angle of view
eu: Txano esferikoaren gailur-angelua, bista angelukidearen frakzio gisa

en: Spherize
eu: Esferizatu

en: Spider
eu: Armiarma

en: Spin
eu: Biratu

en: Spin angle around camera axis
eu: Biratu angelua kamera-ardatzaren inguruan

en: Spiral
eu: Espirala

en: Spiral origin X coordinate
eu: Espiralaren jatorriaren X koordenatua

en: Spiral origin Y coordinate
eu: Espiralaren jatorriaren Y koordenatua

en: Spiral radius
eu: Espiralaren erradioa

en: Spiral renderer
eu: Espiralaren errendatzea

en: Spiral rotation
eu: Espiralaren biraketa

en: Spiral swirl direction
eu: Zurrunbilo espiralaren norabidea

en: Spiral type
eu: Espiral mota

en: Spyrograph
eu: Espirografoa

en: Square
eu: Karratua

en: Square Size
eu: Karratuaren tamaina

en: Squares
eu: Karratuak

en: Squeeze
eu: Estutu

en: Staggered
eu: Mailakatua

en: Standard deviation (spatial scale factor)
eu: Desbideratze estandarra (eskala espazialaren faktorea)

en: Standard deviation for the horizontal axis
eu: Ardatz horizontalaren desbideratze estandarra

en: Standard deviation of gaussian neighborhood average for computing local contrast. If 0 is used a global threshold is used instead of one based on local contrast.
eu: Albokoen batez besteko gausstarraren desbideratze estandarra, kontraste lokala kalkulatzeko. 0 erabiltzen bada, atalase globala erabiliko da kontraste lokalean oinarritutakoaren ordez.

en: Start Color
eu: Hasiera kolorea

en: Start angle of the destination color range
eu: Helburuko kolore-barrutiaren hasierako angelua

en: Start angle of the source color range
eu: Iturburuko kolore-barrutiaren hasierako angelua

en: Start from the right instead of the left
eu: Hasi eskuinetik (ezkerretik hasi ordez)

en: Start x coordinate
eu: Hasierako X koordenatua

en: Start y coordinate
eu: Hasierako Y koordenatua

en: Std. Dev.
eu: Desb. est.

en: Step
eu: Urratsa

en: Stop 1
eu: 1. geldialdia

en: Stop 2
eu: 2. geldialdia

en: Stop 3
eu: 3. geldialdia

en: Stop 4
eu: 4. geldialdia

en: Stop 5
eu: 5. geldialdia

en: Store image in a GdkPixbuf.
eu: Biltegiratu irudia GdkPixbuf batean.

en: Store in GdkPixbuf
eu: Biltegiratu GdkPixbuf-en

en: Stores the ICC profile that would be embedded if stored as an image.
eu: Irudi gisa gordetzen bada, kapsulatuko litzatekeen ICC profila gordetzen du.

en: Strength
eu: Sendotasuna

en: Strength of Effect
eu: Efektuaren indarra

en: Strength of local detail enhancement
eu: Lokaleko xehetasuna hobekuntzaren indarra

en: Strength of the sepia effect
eu: Sepia efektuaren indarra

en: Stretch Contrast
eu: Tiratu kontrastea

en: Stretch Contrast HSV
eu: Tiratu HSV kontrastea

en: Stretch color chroma to cover maximum possible range, keeping hue and lightness untouched.
eu: Tiratu kolore-chroma gehieneko barruti posiblea hartzeko, ñabardura eta argitasuna ukitu gabe utzita.

en: String to display (utf8)
eu: Bistaratuko den katea (utf8)

en: Striped
eu: Marraduna

en: Stroke
eu: Trazua

en: Stroke Color
eu: Trazu-kolorea

en: Stroke opacity
eu: Trazuaren opakutasuna

en: Stroke width
eu: Trazu-zabalera

en: Style
eu: Estiloa

en: Style of effect
eu: Efektu-estiloa

en: Subdivisions
eu: Azpizatiketak

en: Subset
eu: Azpimultzoa

en: Subtract
eu: Kendu

en: Superimpose many altered copies of the image.
eu: Gainezarri irudiaren hainbat kopia moldatu.

en: Supernova
eu: Supernoba

en: Superpixels based on k-means clustering
eu: k-means lukutzean oinarritutako superpixelak

en: Superpixels based on the watershed transformation
eu: Arroen eraldaketan oinarritutako superpixelak

en: Superpixels color
eu: Superpixelen kolorea

en: Superpixels size
eu: Superpixelen tamaina

en: Supersampling
eu: Gainlaginketa

en: Superset
eu: Gaineko multzoa

en: Surface characteristics
eu: Gainazal-ezaugarriak

en: Swirl clockwise
eu: Zurrunbiloa erlojuaren noranzkoan

en: Swirl counter-clockwise
eu: Zurrunbiloa erlojuaren noranzkoaren aurka

en: Switch to clockwise
eu: Aldatu erlojuaren noranzkora

en: Symmetric Nearest Neighbor
eu: Gertuenekoen balio simetrikoa

en: TIFF File Loader
eu: TIFF fitxategien kargatzailea

en: TIFF File Saver
eu: TIFF fitxategi-gordetzailea

en: TIFF image loader using libtiff
eu: TIFF irudi-kargatzailea libtiff bidez

en: TIFF image saver using libtiff
eu: TIFF irudi-gordetzailea libtiff bidez

en: Target encoded video bitrate in kb/s
eu: Helburu kodetuko bideoaren bit-emaria (kb/s)

en: Target file path to write GeglBuffer to.
eu: Helburuko fitxategiaren bide-izena GeglBuffer gordetzeko.

en: Target path and filename
eu: Helburuaren bidea eta fitxategi-izena

en: Target path and filename, use '-' for stdout
eu: Helburuaren bide- eta fitxategi-izena, erabili '-' helburua stdout bada

en: Target path and filename, use '-' for stdout.
eu: Helburuaren bide- eta fitxategi-izena, erabili '-' helburua stdout bada.

en: Temporal blur
eu: Aldi baterako lausotzea

en: Test op to do a 1:1 map of input to output, while sampling
eu: Probako eragiketa lagintzean sarreraren 1:1 mapa irteeran sortzeko

en: Text
eu: Testua

en: Text Styling...
eu: Testu-estiloa...

en: Textures the image as if it were an artist's canvas.
eu: Irudiari testura ematen dio, artista baten oihala bailitzan.

en: Texturize Canvas
eu: Eman testura oihalari

en: The GeglBuffer to load into the pipeline
eu: Hodian kargatuko den GeglBuffer-a

en: The amount by which to scale the height values
eu: altuera-balioak eskalatzeko erabiliko den kantitatea

en: The amount of contrast compression
eu: Kontrastearen konpresio kopurua

en: The babl format of the input
eu: Sarreraren babl formatua

en: The babl format of the output
eu: Irteeraren BABL formatua

en: The babl format of the output GeglBuffer, NULL to use input buffer format
eu: GeglBuffer irteeraren babl formatua, NULUA sarrera bufferraren formatua erabiltzeko

en: The background color
eu: Atzeko planoaren kolorea

en: The cmsHPROFILE corresponding to the ICC profile for the input data.
eu: Sarrerako datuetako ICC profilari dagokion cmsHPROFILE profila.

en: The color at (x1, y1)
eu: Kolorea hemen (x1, y1)

en: The color at (x2, y2)
eu: Kolorea hemen (x2, y2)

en: The color of supernova.
eu: Supernobaren kolorea.

en: The color of the inner glow
eu: Barneko dirdiraren kolorea

en: The color to change.
eu: Aldatzeko kolorea.

en: The color to make transparent.
eu: Garden egingo den kolorea.

en: The color to paint over the input
eu: Sareraren gainean margotuko den kolorea

en: The color to render (defaults to 'black')
eu: Errendatuko den kolorea (lehenetsia 'beltza' da)

en: The component used for the X coordinates
eu: X koordenatuetarako erabiliko den osagaia

en: The component used for the Y coordinates
eu: Y koordenatuetarako erabiliko den osagaia

en: The contrast curve.
eu: Kontraste-kurba.

en: The count of pixels to compute simultaneously
eu: Aldi berean kalkulatuko diren pixel kopurua

en: The distance to expand the inner glow before blurring
eu: Barneko dirdira lausotu baino lehen hedatuko den distantzia

en: The distance to expand the outline
eu: Eskema hedatuko den distantzia

en: The distance to expand the shadow before blurring.
eu: Itzala lausotu baino lehen hedatuko den distantzia.

en: The distance to expand the shadow before blurring; a negative value will contract the shadow instead
eu: Itzala lausotu baino lehen hura noraino hedatuko den; balio negatiboak itzala uzkurtu egingo du

en: The dithering method to use
eu: Erabiliko den bilbatze-metodoa

en: The f-stop of dodge/burn for pure white/black auxiliary input
eu: Zuritzeko/belzteko F zenbakia zuri/beltz puruaren sarrera osagarrirako

en: The family of bevel to use
eu: Erabiliko den alaka-familia

en: The fill opacity to use
eu: Erabiliko den betegarriaren opakutasuna

en: The fill opacity to use.
eu: Betegarriaren opakutasuna.

en: The first cell color
eu: Lehen gelaxkaren kolorea

en: The foreground color
eu: Aurreko planoaren kolorea

en: The foreground contains holes and/or several unconnected parts
eu: Aurreko planoak zuloak eta edo konektatu gabeko zatiak ditu

en: The foreground does not contain opaque parts
eu: Aurreko planoak ez du zati opakorik

en: The foreground is too small to use
eu: Aurreko planoa erabiltzeko txikiegia da

en: The limit above which colors remain opaque.
eu: Koloreak opaku izango dira muga horretatik gora.

en: The limit below which colors become transparent.
eu: Koloreak garden izango dira muga horretatik behera.

en: The location where to store the output GeglBuffer
eu: GeglBuffer-aren irteera gordetzeko kokalekua

en: The lua script containing the implementation of this operation.
eu: Eragiketa honen inplementazioa duen lua script-a

en: The maximum difference in value at which to propagate a pixel
eu: Pixel bat hedatzeko erabiliko den gehieneko balio-diferentzia

en: The minimum difference in value at which to propagate a pixel
eu: Pixel bat hedatzeko erabiliko den gutxieneko balio-diferentzia

en: The number of concurrent processing threads to use
eu: Aldi berean erabiliko diren prozesu-hari kopurua

en: The number of deformation iterations
eu: Deformazio-iterazioen kopurua

en: The number of divisions
eu: Zatiketa kopurua

en: The number of noise octaves.
eu: Zarata-zortzidunen kopurua.

en: The number of pixels across one repetition of a base pattern at base resolution.
eu: Oinarrizko berezimenarekin oinarri-eredu baten errepikapen batek duen pixel kopurua.

en: The opaque parts of the foreground are not above the background!
eu: Aurreko planoaren zati opakoak ez daude atzeko planoaren gainean!

en: The orientation of the blur - hor/ver
eu: Lausotzearen orientazioa - hor/ber

en: The output pixbuf produced by process is stored in this property
eu: Prozesuak sortutako irteerako pixbuf-a propietate honetan gordetzen da

en: The quality of rendering, a value between 0.0 (fast) and 1.0 (reference)
eu: Errendatzearen kalitatea, 0.0 (azkarra) eta 1.0 (erreferentziazkoa) bitarteko balio bat

en: The random seed for spokes and random hue
eu: Erradioetarako ausazko hazia eta ausazko ñabardura

en: The random seed for the noise function
eu: Zarata-funtzioaren ausazko hazia

en: The reference ID used as input (for use in XML).
eu: Sarreran erabiliko den erreferentziaren IDa (XMLan erabiltzeko).

en: The rendering intent to use in the conversion.
eu: Bihurketan erabiliko den errendatze-saiakera

en: The scale of the noise function
eu: Zarata-funtzioaren eskala

en: The second cell color
eu: Bigarren gelaxkaren kolorea

en: The shadow's color (defaults to 'black')
eu: Itzalaren kolorea (lehenetsia: 'beltza')

en: The shadow’s blur range
eu: Itzalaren lausotze-barrutia

en: The shadow’s color (defaults to 'black')
eu: Itzalaren kolorea (lehenetsia beltza da)

en: The shape of pixels
eu: Pixelen forma

en: The shape to expand or contract the outline in
eu: Eskema hedatzeko edo uzkurtzeko erabiliko den forma

en: The shape to expand or contract the shadow in
eu: Itzala zein formarekin zabaldu edo uzkurtuko den

en: The strength with which to propagate a pixel to its neighbors
eu: Pixel bat albokoetara hedatzeko erabiliko den indarra

en: The tiles' background color
eu: Lauzen atzeko planoaren kolorea

en: The value represents the contribution of the past to the new frame.
eu: Balioak iraganak fotograma berriarengan duen eragina adierazten du.

en: The width of the brush used to stroke the path
eu: Brotxaren zabalera bidea trazatzeko

en: The width of the brush used to stroke the path.
eu: Brotxaren zabalera bidea trazatzeko.

en: There is a problem in the syntax or in the application of parsed property values. Things might mostly work nevertheless.
eu: Arazo bat dago analizatutako propietate-balioen sintaxian edo aplikazioan. Hala ere, gauzek behar den moduan funtziona dezakete.

en: This blur is used for the wavelet decomposition filter, each pixel is computed from another by the HAT transform
eu: Lausotze hau uhinxka-deskonposizioko iragazkiak erabiltzen du, pixel bakoitza beste batetik kalkulatzen da HAT eraldaketaren bidez

en: This function simulates the degradation of being on an old low-dotpitch RGB video monitor.
eu: Funtzio honek puntu-dentsitate baxuko RGB bideo-pantaila zahar batek zuen degradazioa simulatzen du.

en: This instructs the bevel to ignore image details if there is an image file overlay below it. It also allows bevel to work better when the user selects darker colors. The effect is noticeable on bump bevel but barely effects chamfer bevel
eu: Honen bidez, alakak irudiaren xehetasunei ez ikusiarena egingo die azpian irudi-fitxategi baten gainjartzea badago. Erabiltzaileak kolore ilunagoak hauatzean alakak hobeto funtzionatzea ahalbidetzen du. Efektu hau nabarmena da erliebe-alakan, baina ia ez du eraginik alaka normalean

en: This instructs the outline bevel to ignore image details if there is an image file overlay below it. It also allows outline bevel to work better when the user selects darker colors.
eu: Honek eskema-alakari esaten dio irudiaren xehetasunei ez ikusiarena egiteko irudi-fitxategi baten gainjartzea badago azpian. Eskema-alakak hobeto funtzionatzen du erabiltzaileak kolore ilunagoak aukeratzen baditu.

en: This plug-in produces an effect like a supernova burst. The amount of the light effect is approximately in proportion to 1/r, where r is the distance from the center of the star.
eu: Plugin honek supernoba-leherketa baten antzeko efektua sortzen du. Argi-efektuaren kantitatea 1/r proportziokoa da gutxi gora-behera, non r izarraren erdigunera dagoen distantzia den.

en: This plug-in uses the algorithm described by John Schlag, "Fast Embossing Effects on Raster Image Data" in Graphics GEMS IV (ISBN 0-12-336155-9). It takes a buffer to be applied as a bump map to another buffer and produces a nice embossing effect.
eu: Plugin honek John Schalg ikertzaileak Graphics GEMS IV (ISBN 0-12-336155-9) argitalpenean deskribatutako "Fast Embossing Effects on Raster Image Data" algoritmoa darabil. Buffer bat hartzen du, erliebe-mapa gisa aplikatua izan dadin beste buffer batean, eta bozeltze-efektu ederra sortzen du.

en: Threshold
eu: Atalasea

en: Threshold high
eu: Atalase altua

en: Threshold level
eu: Atalase-maila

en: Threshold low
eu: Atalase baxua

en: Thresholding level, 0.5 towards 0 to minimize shadows and towards 1.0 to minimize highlights.
eu: Atalase-maila, 0,5etik 0ra itzalak minimizatzeko eta 0,5etik 1,0ra argiak minimizatzeko.

en: Thresholds the image to white/black based on either the global values set in the value (low) and high properties, or per pixel from the aux input.
eu: Irudiaren zuri/beltz atalasea kalkulatzen du, balioaren propietatean (baxua) eta altuan ezarritako balio globalean, edo sarrera lagungarriko pixel bakoitzean oinarrituz.

en: Tile
eu: Lauza

en: Tile Glass
eu: Lauza-beiratea

en: Tile Height
eu: Lauza-altuera

en: Tile Width
eu: Lauza-zabalera

en: Tile color based on average of subsumed pixels
eu: Subsumitutako pixelen batez bestekoan oinarritutako lauza-kolorea

en: Tile color variation
eu: Lauza-kolorearen aldakortasuna

en: Tile geometry
eu: Lauzen geometria

en: Tile height
eu: Lauzen altuera

en: Tile neatness
eu: Lauzen garbitasuna

en: Tile saturation
eu: Lauzen saturazioa

en: Tile size
eu: Lauzen tamaina

en: Tile spacing
eu: Lauzen tarteak

en: Tileable
eu: Lauza gisa jar daiteke

en: Tiled
eu: Lauza moduan

en: Tiled bumpmap
eu: Lauzatutako erliebe-mapa

en: Tilt
eu: Okerdura

en: Title to be given to output window
eu: Titulua irteeraren leihoari emateko

en: To
eu: Nora

en: To 0
eu: 0-ra

en: To 1
eu: 1era

en: To 2
eu: 2ra

en: To 3
eu: 3ra

en: To 4
eu: 4ra

en: To 5
eu: 5era

en: To 6
eu: 6ra

en: To 7
eu: 7ra

en: To Color
eu: Amaiera kolorea

en: To bottom
eu: Behera

en: To left
eu: Ezkerrera

en: To polar
eu: Polarretara

en: To right
eu: Eskuinera

en: To top
eu: Gora

en: Top
eu: Goian

en: Top-left
eu: Goian ezkerrean

en: Top-right
eu: Goian eskuinean

en: Total pages, provided as a visual read-only property
eu: Orri kopuru osoa, irakurtzeko soilik den ikusizko propietate gisa emana

en: Trailing
eu: Atzekoa

en: Transform
eu: Eraldatu

en: Transform the image with the fractals
eu: Eraldatu irudia fraktalekin

en: Transformation SVG syntax transformation string
eu: Eraldaketarako SVG sintaxiaren eraldaketa-katea

en: Transformation matrix, using SVG syntax (or multiple matrices, separated by semicolons)
eu: Eraldaketarako matrizea SVG sintaxia erabilita (edo matrize anitz, puntu eta komaz bananduta)

en: Translate
eu: Translazioa

en: Translate top-left to 0,0.
eu: Eraman goia ezkerra 0.0 puntura.

en: Transparency threshold
eu: Gardentasun-atalasea

en: Transparent
eu: Gardena

en: Treat as this
eu: Tratatu honela:

en: Treat as this: Gray colors from above source range will be treated as if they had this hue and saturation
    Change to this: Change gray colors to this hue and saturation
eu: Tratatu honela: Iturburu-barrutiaren gaineko gris-koloreak ñabardura eta saturazio hau izango balute bezala tratatuko dira
    Aldatu honetara: Aldatu gris-koloreak ñabardura eta saturazio honetara

en: Triangle
eu: Triangelua

en: Triangles
eu: Triangeluak

en: Trim X
eu: Moztu X

en: Trim Y
eu: Moztu Y

en: Trimap influence factor
eu: Hiru tonuko maparen influentziaren faktorea

en: Turbulence
eu: Turbulentzia

en: Turbulent
eu: Zurrunbilotsua

en: Turn image grayscale and overlay an oversaturated grid - through color assimilation happening in the human visual system, for some grid scales this produces the illusion that the grayscale grid cells themselves also have color.
eu: Bihurtu irudia gris-eskalara eta gainjarri gainasetutako sareta bat - gizakien begi-sisteman kolorearen asimilazioa gertatuko da eta zenbait sareta-eskalen kasuan ikusleari irudituko zaio gris-eskalako sareta-gelaxkek kolorea dutela.

en: Turn on advanced outline abilities
eu: Aktibatu eskema-gaitasun aurreratuak

en: Turn on outlines ability to bevel
eu: Aktibatu eskemak alakatzeko gaitasuna

en: Turns the image grayscale
eu: Irudia gris-eskalara bihurtzen du

en: Two bevel effects in one place, Chamfer - which simulates lighting of chamfered 3D-edges, and Bump - the second make a 3D inflation effect by an emboss covering a blur. Both bevels benefit from color filled alpha defined shapes.
eu: Bi alaka-efektu toki bakarrean. alaka normala - 3D ertz alakatuen argiztapena simulatzen dituena, eta erliebea - bigarrenak 3Daren puzte-efektua sortzen du lausotze bat estaltzen duen bozeltze baten bidez. Bi alakek kolorez betetako eta alfa gisa definitutako formak baliatzen dituzte.

en: Type
eu: Mota

en: Type 1
eu: 1 mota

en: Type 2
eu: Mota 2

en: Type of GeglSampler used to fetch input pixels
eu: Sarrerako pixelak atzitzeko erabilitako GeglSampler mota

en: Type of RGB pattern to use
eu: Erabiliko den RGB eredu mota

en: Type of a fractal
eu: Fraktal baten mota

en: Type of bevel
eu: Alaka mota

en: Type of illusion
eu: Ilusio mota

en: Type of map
eu: Mapa mota

en: URI
eu: URIa

en: URI for file to load
eu: Kargatuko den fitxategiaren URIa

en: URI for file to load.
eu: Kargatuko den fitxategiaren URIa.

en: URI of file to load
eu: Kargatuko den URIa edo fitxategia

en: URI of file to load.
eu: Kargatuko den fitxategiaren URIa.

en: URI of image to load.
eu: Kargatuko den irudiaren URIa.

en: Unable to convert image to sRGB color space
eu: Ezin izan da irudia sRGB kolore-espaziora bihurtu

en: Unable to create output color profile
eu: Ezin izan da irteerako kolore-profila sortu

en: Unable to open JPEG 2000 image
eu: Ezin izan da JPEG 2000 irudia ireki

en: Unable to read file: %s
eu: Ezin da fitxategia irakurri: %s

en: Unknown GeglOption mode: %d
eu: GeglOption modu ezezaguna: %d

en: Unknown JPEG 2000 image format
eu: JPEG 2000 irudi-formatu ezezaguna

en: Unpremultiplies a buffer that contains pre-multiplied colors (but according to the babl format is not.)
eu: Aurrebiderkatutako koloreak dituen (baina babl formatuaren arabera aurrebiderkatuta ez dagoen) buffer baten aurrebiderketa desegiten du.

en: Unpremultiply alpha
eu: Desegin alfaren aurrebiderketa

en: Unseeded region color
eu: Hazirik gabeko eskualde-kolorea

en: Unsupported JPEG 2000 file with depth %d
eu: Onartzen ez den JPEG 2000 fitxategia, %d sakoneraduna

en: Unsupported fractal type
eu: Onartu gabeko fraktal mota

en: Unsupported fractal type: %d
eu: Onartzen ez den fraktal mota: %d

en: Unsupported non-RGB JPEG 2000 file with %d components
eu: Onartzen ez den non-RGB JPEG 2000 fitxategia, %d osagaiduna

en: Upload an image file from your computer to be in the fill area. Allows (png, jpg, raw, svg, bmp, tif, ...)
eu: Kargatu irudi-fitxategi bat ordenagailutik betegarri-arean sartzeko. Honakoak onartzen dira: png, jpg, raw, svg, bmp, tif...

en: Upload an image file from your computer to be in the outline area. Allows (png, jpg, raw, svg, bmp, tif, ...)
eu: Kargatu irudi-fitxategi bat ordenagailutik eskema-arean sartzeko. Honakoak onartzen dira: png, jpg, raw, svg, bmp, tif...

en: Upper threshold
eu: Atalase altuagoa

en: Use MLS weights
eu: Erabili MLS pisuak

en: Use a gaussian noise distribution, when unticked a linear noise distribution is used instead
eu: Erabili zarataren gaussen banaketa bat, markatzen ez bada zarataren banaketa lineala erabiliko da

en: Use an existing in-memory GeglBuffer as image source.
eu: Erabili lehendik dagoen memoria barruko GeglBuffer bat irudi-iturburu gisa.

en: Use an on-disk GeglBuffer as data source.
eu: Erabili diskoko GeglBuffer bat datu-iturburu gisa.

en: Use linear mask values
eu: Erabili maskara linealen balioak

en: Use linear output instead of gamma corrected
eu: Erabili irteera lineala, gamma zuzenduaren ordez

en: Use local region
eu: Erabili eskualde lokala

en: Use optimized huffman tables
eu: Erabili optimizatutako huffman taulak

en: Use pixel luminance values
eu: Erabili pixelen luminantziaren balioak

en: Use sRGB gamma instead of linear
eu: Erabili sRGB gamma, lineala erabili ordez

en: Use the full [0,1] range to encode the Z coordinates
eu: Erabili barruti osoa [0,1] Z koordenatuak kodetzeko

en: User value
eu: Erabiltzailearen balioa

en: Uses the GdkPixbuf located at the memory location in <em>pixbuf</em>.
eu: <em>pixbuf</em>-eko memorian kokatutako GdkPixBuf erabiltzen du.

en: Value
eu: Balioa

en: Value Invert
eu: Balioen alderantzikatzea

en: Value Propagate
eu: Balioen hedatzea

en: Value at bottom
eu: Beheko balioa

en: Value at top
eu: Goiko balioa

en: Value exponent (logarithmic scale)
eu: Balio-berretzailea (eskala logaritmikoa)

en: Value offset
eu: Balio-desplazamendua

en: Values
eu: Balioak

en: Variable Blur
eu: Lausotze aldakorra

en: Vector
eu: Bektorea

en: Vector Stroke
eu: Trazu bektoriala

en: Vertical
eu: Bertikala

en: Vertical axis of the shadow glow
eu: Itzalaren dirdiraren ardatz bertikala

en: Vertical camera panning
eu: Kamera-desplazamendu bertikala

en: Vertical displacement
eu: Desplazamendu bertikala

en: Vertical extent
eu: Hedadura bertikala

en: Vertical justification
eu: Justifikazio bertikala

en: Vertical justification 0.0 is top 0.5 middle and 1.0 bottom.
eu: Justifikazio bertikala, 0.0 goia da, 0.5 erdia eta 1.0 behea.

en: Vertical offset
eu: Desplazamendu bertikala

en: Vertical offset (from origin) for start of grid
eu: Saretaren hasieraren desplazamendu bertikala (abiapuntutik)

en: Vertical offset of blocks in pixels
eu: Blokeen desplazamendu bertikala pixeletan

en: Vertical or angular per pixel input
eu: Bertikala edo angeluarra pixel-sarreraren arabera

en: Vertical outline offset
eu: Eskemaren desplazamendu bertikala

en: Vertical pattern scale
eu: Ereduaren eskala bertikala

en: Vertical position
eu: Posizio bertikala

en: Vertical position in pixels
eu: Posizio bertikala pixeletan

en: Vertical scale factor
eu: Eskala bertikalaren faktorea

en: Vertical shadow offset
eu: Itzalaren desplazamendu bertikala

en: Vertical shear amount
eu: Zizailatze bertikalaren kopurua

en: Vertical size
eu: Tamaina bertikala

en: Vertical size ratio of a pixel inside each block
eu: Pixelen tamaina-erlazio bertikala bloke bakoitzaren baitan

en: Vertical spread amount
eu: Sakabanatze bertikalaren kopurua

en: Vertical text alignment (0=Top, 1=Middle, 2=Bottom)
eu: Testu-justifikazio bertikala (0=goian, 1=erdian, 2=behean)

en: Vertical texture size
eu: Testura bertikalaren tamaina

en: Vertical translation
eu: Translazio bertikala

en: Vertical width of cells pixels
eu: Gelaxken pixelen zabalera bertikala

en: Vertical/Angular
eu: Bertikala/Angeluarra

en: Video Degradation
eu: Bideo-degradazioa

en: Video bufsize
eu: Bideoaren buffer-tamaina

en: Video codec
eu: Bideo-kodeka

en: Video codec to use, or auto to use a good default based on container format.
eu: Erabiliko den bideo-kodeka, edo auto, balio lehenetsi on bat erabili nahi bada edukiontzi-formatuan oinarrituta.

en: Video4Linux Frame Source
eu: Video4Linux fotograma-iturburua

en: Video4Linux input, webcams framegrabbers and similar devices.
eu: Video4Linux sarrera, web kamerak, fotograma hartzaileak eta antzeko gailuak.

en: Video4Linux2 Frame Source
eu: Video4Linux2 fotograma-iturburua

en: Video4Linux2 input, webcams framegrabbers and similar devices.
eu: Video4Linux2 sarrera, web kamerak, fotograma-hartzaileak eta antzeko gailuak.

en: Vignette
eu: Bineta

en: Vignette shape
eu: Bineta-forma

en: Visualize Adjustment Mask
eu: Ikusi doikuntza-maskara

en: Voronoi Diagram
eu: Voronoi diagrama

en: Warp
eu: Bihurritu

en: Warps the colors of an image between colors with weighted distortion factors, color pairs which are black to black get ignored when constructing the mapping.
eu: Irudi bateko koloreak bihurritzen ditu distortsio-faktore haztatuak dituzten koloreen artean, beltzetik beltzerakoak diren kolore-bikoteak ez ikusi egiten dira mapatzea eraikitzean.

en: Waterlevel
eu: Ur-maila

en: Waterpixels
eu: Ur-pixelak

en: Watershed Transform
eu: Arroen eraldaketa

en: Wave type
eu: Uhin mota

en: Waves
eu: Uhinak

en: WebP File Loader
eu: WebP fitxategi-kargatzailea

en: WebP File Saver
eu: WebP fitxategi-gordetzailea

en: WebP compression quality
eu: WebP konpresio-kalitatea

en: WebP image loader.
eu: WebP irudi-kargatzailea.

en: WebP image saver
eu: WebP irudi-gordetzailea

en: Weight distribution sigma controlling response contributions
eu: Erantzunaren ekarpenak kontrolatzen dituen banaketaren sigma ponderatu

en: Weight sigma
eu: sigma pisua

en: Weighted Blend
eu: Nahaste haztatua

en: Weights the opacity of the input both the value of the aux input and the global value property.
eu: Sarreraren opakutasuna ponderatzen du, bai sarrera lagungarriaren balioa, bai balio orokorraren propietatea.

en: What blending mode the bevel's emboss will be. Light Map is a special blend mode that allows users to extract the filters output as a light map which should be put on a layer above or be used with Gimp's blending options.
eu: Alakaren bozeltzea zein nahaste-modu izango den. Argi-mapa nahaste-modu berezia da, erabiltzaileek iragazkien irteera mapa argi gisa erauzi ahal dezaten eta gaineko geruza gisa ezarri dezaten edo GIMPen nahaste-aukerekin erabili dezaten.

en: What color model used for the transformation
eu: Eraldaketan zein kolore-eredu erabiliko den

en: What shape to use for tiles
eu: Zein forma erabiliko den lauzetarako

en: When TRUE the model will not be freed
eu: TRUE (egia) denean, eredua ez da askatuko

en: When enabled also enhances shadow regions - when disabled a more natural result is yielded
eu: Gaituta badago, itzaleko eskualdeak ere nabarmentzen ditu - desgaituta badago, emaitza naturalagoak lortuko dira

en: When enabled details in shadows are boosted at the expense of noise
eu: Gaituta dagoenean, itzaletako xehetasunak nabarmendu egiten dira zarataren kaltetan

en: When set operate on gamma corrected values instead of linear RGB - acting like the old normalize filter in GIMP
eu: Ezarrita dagoenean, egin lan gamma zuzendutako balioekin RGB linealean lan egin ordez - GIMPen normalizazio-iragazki zaharren antzekoa da

en: Where GEGL stores its swap
eu: GEGL-ek trukatzeko datuak gordetzen dituen lekua

en: Whether the function adds the result to the original image.
eu: Funtzioak emaitza jatorrizko irudiari gehituko dion ala ez.

en: Whether the image edges are also seeded
eu: Irudiaren ertzak ere ereingo diren ala ez

en: Whether to add a bevel effect
eu: Alaka-efektua gehituko den ala ez

en: Whether to add the inner glow effect
eu: Barneko dirdiraren efektua gehituko den ala ez

en: Whether to enable or disable the image file upload.
eu: Irudi-fitxategia kargatzea gaitu edo desgaituko den.

en: Whether to propagate a pixel's color
eu: Pixel baten kolorea hedatuko den ala ez

en: Whether to propagate a pixel's opacity
eu: Pixel baten opakutasuna hedatuko den ala ez

en: Whether to rotate the RGB pattern by ninety degrees.
eu: RGB eredua laurogeita hamar gradu biratu nahi den.

en: Whirl
eu: Bihurritu

en: Whirl Pinch
eu: Bihurritu eta tiratu

en: Whirl angle (degrees)
eu: Bihurritze-angelua (graduak)

en: White
eu: Zuria

en: White on Black
eu: Zuria beltzean

en: White point adjustment
eu: Puntu zuriaren konpentsazioa

en: Wide gamut RGB
eu: Gama zabaleko RGBa

en: Wide striped
eu: Marra zabalduna

en: Width
eu: Zabalera

en: Width for rendered image
eu: Errendatutako irudiaren zabalera

en: Width of Hue selection interval
eu: Ñabardura-hautapenaren tartearen zabalera

en: Width of blocks in pixels
eu: Blokeen zabalera (pixeletan)

en: Width of grid lines in pixels
eu: Saretako marren zabalera (pixeletan)

en: Width of the generated buffer
eu: Sortutako bufferraren zabalera

en: Width of the tile
eu: Lauza-zabalera

en: Wind
eu: Haizea

en: Wind-like bleed effect
eu: Haizearen antzeko koskatze-efektua

en: Window title
eu: Leiho-lauza

en: Wrap around
eu: Egokitu

en: Wrap height
eu: Egokitze-altuera

en: Wrap image around a spherical cap
eu: Egokitu irudia txano esferiko baten inguruan

en: Wrap input
eu: Egokitu sarrera

en: Wrap the fractional tiles
eu: Egokitu lauza frakzionalak

en: Wrap width
eu: Egokitze-zabalera

en: Write
eu: Idatzi

en: Write Buffer
eu: Idatzi bufferra

en: Write camera name correctly
eu: Idatzi kameraren izena behar bezala

en: Write input data into an existing GEGL buffer destination surface.
eu: Idatzi sarrera-datuak lehendik dagoen GEGL buffer helburuko azalera batean.

en: Write lens maker correctly
eu: Idatzi objektiboaren egilea behar bezala

en: Write your lens model with uppercase letters
eu: Idatzi objektiboaren modeloa maiuskuletan

en: Writes image data to an already existing buffer
eu: Irudi-datuak lehendik dagoen buffer batean idazten ditu

en: Wrong pixels
eu: Pixel okerrak

en: X Amplitude
eu: X anplitudea

en: X Component
eu: X osagaia

en: X Offset
eu: X desplazamendua

en: X Period
eu: X periodoa

en: X Phase
eu: X fasea

en: X Scale
eu: X eskala

en: X Size
eu: X tamaina

en: X axis ratio for the center of mirroring
eu: Ispiluko zentroaren X ardatz-erlazioa

en: X axis ratio for trimming mirror expanse
eu: X ardatz-erlazioa ispiluaren hedapena mozteko

en: X coordinate of origin
eu: Jatorriaren X koordenatua

en: X coordinate of pattern center
eu: Ereduaren zentroaren X koordenatua

en: X coordinate of the displacement center
eu: Desplazamenduaren zentroaren X koordenatua

en: X coordinates of the center of supernova
eu: Supernobaren zentroaren X koordenatuak

en: X coordinates of the flare center
eu: Dirdai-zentroaren X koordenatuak

en: X displacement
eu: X desplazamendua

en: X multiplier
eu: X biderkatzailea

en: X position
eu: X posizioa

en: X shift in the fractal space
eu: X desplazamendua espazio fraktalean

en: X start of the generated buffer
eu: Sortutako bufferraren X abiapuntua

en: X1 value, position
eu: X1 balioa, posizioa

en: X2 value, position
eu: X2 balioa, posizioa

en: Y
eu: B

en: Y Amplitude
eu: Y anplitudea

en: Y Component
eu: Y osagaia

en: Y Offset
eu: Y desplazamendua

en: Y Period
eu: Y periodoa

en: Y Phase
eu: Y fasea

en: Y Scale
eu: Y eskala

en: Y Size
eu: Y tamaina

en: Y axis ratio for the center of mirroring
eu: Ispiluko zentroaren Y ardatz-erlazioa

en: Y axis ratio for trimming mirror expanse
eu: Y ardatz-erlazioa ispiluaren hedapena mozteko

en: Y coordinate of origin
eu: Jatorriaren Y koordenatua

en: Y coordinate of pattern center
eu: Ereduaren zentroaren Y koordenatua

en: Y coordinate of the displacement center
eu: Desplazamenduaren zentroaren Y koordenatua

en: Y coordinates of the center of supernova
eu: Supernobaren zentroaren Y koordenatuak

en: Y coordinates of the flare center
eu: Dirdai-zentroaren Y koordenatuak

en: Y displacement
eu: Y desplazamendua

en: Y position
eu: Y posizioa

en: Y shift in the fractal space
eu: Y desplazamendua espazio fraktalean

en: Y start of the generated buffer
eu: Sortutako bufferraren Y abiapuntua

en: Y1 value, position
eu: Y1 balioa, posizioa

en: Y2 value, position
eu: Y2 balioa, posizioa

en: Yellow angle
eu: Horiaren angelua

en: Yellow density boost
eu: Horiaren dentsitate-bultzada

en: Yellow filter
eu: Hori iragazkia

en: Yellow filter compensation for the negative image
eu: Horiaren iragazkiaren konpentsazioa irudi negatiborako

en: Yellow pattern
eu: Horiaren eredua

en: Yellow period
eu: Horiaren periodoa

en: Z coordinate of the near clipping plane
eu: Hurbileko mozketa-planoaren Z koordenatua

en: Z multiplier
eu: Z biderkatzailea

en: Z offset
eu: Z desplazamendua

en: Zoom
eu: Zooma

en: Zoom in the fractal space
eu: Zoom espazio fraktalean

en: Zoom level
eu: Zoomaren maila

en: Zoom motion blur
eu: Zoom mugimendu-lausotzea

en: Zooming Motion Blur
eu: Zoom mugimendu-lausotzea

en: [op [property=value] [property=value]] [[op] [property=value]
eu: [op [propietatea=balioa] [propietatea=balioa]] [[op] [propietatea=balioa]

en: a GeglBuffer on disk to open
eu: Diskoko Geglbuffer bat irekitzeko

en: add-alpha
eu: gehitu alfa

en: amount
eu: kantitatea

en: audio
eu: audioa

en: audio bitrate in kb/s
eu: audioaren bit-emaria (kb/s)

en: audio sample rate
eu: audioaren laginketa-tasa

en: audio-codec
eu: audio-kodeka

en: autotrigger reload this many times a second.
eu: Birkargatzea automatikoki abiarazi hainbat aldiz segundoko.

en: babl format
eu: babl formatua

en: blend two images using alpha values as weights
eu: nahasi bi irudiak alfa balioak ponderazio gisa erabiliz

en: could not create a new Jasper stream
eu: Ezin izan da Jasper korronte berria sortu

en: could not query JPEG 2000 file
eu: ezin izan da JPEG 2000 fitxategia kontsultatu

en: current frame number, can be changed to trigger a reload of the image.
eu: uneko fotogramaren zenbakia, irudia birkargatzeko alda daiteke.

en: failed to open JPEG 2000 from %s
eu: Ezin izan da %s kokalekuko JPEG 2000 fitxategia ireki

en: file to load
eu: kargatuko den fitxategia

en: flag
eu: bandera

en: floating point -1 means auto, 0 means integer, 1 means float.
eu: koma mugikorra, -1 balioak auto esan nahi du, 0 balioak osoa eta 1 balioak mugikorra.

en: frame
eu: markoa

en: frame number to decode
eu: deskodetuko den marko kopurua

en: frame-delay
eu: marko-atzerapena

en: frame-rate
eu: emaria

en: frames
eu: marko

en: global quality
eu: kalitate globala

en: global value used if aux doesn't contain data
eu: erabiliko den balio orokorra lagungarriak daturik ez badu

en: global weight scale
eu: haztatze-eskala globala

en: how to determine what to fill (nonzero|evenodd)
eu: Nola erabaki zer beteko den (ez-zero|bikoiti-bakoitia)

en: libraw File Loader
eu: libraw fitxategi-kargatzailea

en: list of <number>s
eu: <zenbaki>en zerrenda

en: noise reduction
eu: zarata-murrizketa

en: number of levels per component
eu: maila kopurua osagaiko

en: op '%s' not found, partial matches:
eu: '%s' aukera ez da aurkitu, bat etortze partzialak:

en: origin-x
eu: jatorria-x

en: origin-y
eu: jatorria-y

en: output/rendering height in pixels, -1 for input height
eu: irteeera/errendatze-altuera pixeletan, -1 sarrerako altuerarako

en: output/rendering width in pixels, -1 for input width
eu: irteeera/errendatze-zabalera pixeletan, -1 sarrerako zabalerarako

en: path of file to write to.
eu: idatziko den fitxategiaren bide-izena.

en: pdf loader
eu: pdf kargatzailea

en: pipeline
eu: hodia

en: pointer to a const * Babl space
eu: const * Babl espazio baten erakuslea

en: position of symmetry center in output
eu: simetria-zentroaren kokagunea irteeran

en: region-height
eu: eskualdea-altuera

en: region-width
eu: eskualdea-zabalera

en: region-x
eu: eskualdea-x

en: region-y
eu: eskualdea-y

en: s RGB
eu: s RGBa

en: sample input with an auxiliary buffer that contain absolute source coordinates
eu: Iturburuaren koordenatu absolutuak dituen buffer lagungarriaren lagin sarrera

en: sample input with an auxiliary buffer that contain relative source coordinates
eu: Iturburuaren koordenatu erlatiboak dituen buffer lagungarriaren lagin sarrera

en: scaling factor of displacement, indicates how large spatial displacement a relative mapping value of 1.0 corresponds to.
eu: Desplazamenduaren eskalatze-faktorea, 1.0 balioko mapatze erlatiboak desplazamendu espaziala zeinen handia den adierazten du.

en: scenechange threshold
eu: eszena-aldaketaren atalasea

en: set color space which subsequent babl-formats in the pipeline are created with, and the ICC profile potentially embedded for external color management, setting a pointer to a format overrides the string property and setting an aux pad overrides both.
eu: Ezarri hurrengo babl-formats-ek kanalizazioan sortzeko erabili den kolore-espazioa, eta kanpoko kolore-kudeaketarako potentzialki kapsulatutako ICC profila, formatu bati eraskusle bat ezarrita kate-propietatea indagabetzen du eta betegarri osagarri bat ezartzea biak indargabetzen ditu.

en: squared integral
eu: karratua, zenbaki osokoa

en: stretch components of pixels individually based on luminance envelopes
eu: tiratu pixel osagaiak banaka luminantzia-bilgailuetan oinarrituta

en: svg style description of transform.
eu: Eraldaketaren SVG itxurako azalpena.

en: tile size to use.
eu: erabiliko den lauza-tamaina.

en: trade-off between superpixel regularity and adherence to object boundaries
eu: Superpixelen erregulartasunaren eta objektu-mugekiko atxikimenduaren tarteko konponbidea

en: unhandled path data %s:%s
eu: maneiatu gabeko bideko datuak %s:%s

en: unknown mode
eu: modu ezezaguna

en: uri of file to load
eu: kargatuko den fitxategiaren URIa

en: usage: %s [options] <file | -- [op [op] ..]>
    
      Options:
         -h, --help      this help information
    
         --list-all      list all known operations
    
         --exists        return 0 if the operation(s) exist
    
         --info          output information about the operation:
                         name, description, properties details.
    
         -i, --file      read xml from named file
    
         -x, --xml       use xml provided in next argument
    
         -o, --output    output generated image to named file, type based
                         on extension.
    
         -p              increment frame counters of various elements when
                         processing is done.
    
         -s scale, --scale scale  scale output dimensions by this factor.
    
         -X              output the XML that was read in
    
         -v, --verbose   print diagnostics while running
    
    All parameters following -- are considered ops to be chained together
    into a small composition instead of using an xml file, this allows for
    easy testing of filters. After chaining a new op in properties can be set
    with property=value pairs as subsequent arguments.
eu: erabilera: %s [aukerak] <fitxategia | -- [op [op] ..]>
    
      Aukerak:
         -h, --help      laguntza-informazio hau
    
         --list-all      zerrendatu eragiketa ezagun guztiak
    
         --exists        itzuli 0 eragiketa(k) existitzen bad(ir)a
    
         --info          eman eragiketari buruzko informazioa:
                         izena, deskribapena, propietateen xehetasunak.
    
         -i, --file      irakurri XMLa izendatutako fitxategitik
    
         -x, --xml       erabili hurrengo argumentuan emandako XMLa
    
         -o, --output    sortu izendatutako fitxategia sortutako irudiarekin, mota
                         luzapenean oinarrituta.
    
         -p              handitu hainbat elementuren marko-kontagailuak prozesatzea
                         gauzatu ondoren.
    
         -s scale, --scale scale  eskalatu irteerako dimentsioak faktore honekin.
    
         -X              egin irakurri den XMLaren irteera
    
         -v, --verbose   inprimatu diagnostikoa exekuzio-garaian
    
    Parametroek -- karaktereak badituzte aurretik, elkarrekin kateatu daitezke
    konposizio txiki batean, XML fitxategi bat erabili ordez; horrek ahalbidetzen du
    iragazkiak errazago probatzea. Propietatedun aukera bat kateatu ondoren,
    propietate=balio pare gisa ezar daitezke hurrengo argumentu gisa.

en: use floating point
eu: erabili koma mugikorra

en: video bitrate in kb/s
eu: bideoaren bit-emaria (kb/s)

en: video bitrate max
eu: bideoaren bit-emari max

en: video bitrate min
eu: bideoaren bit-emari min

en: video bitrate tolerance
eu: bideoaren bit-emariaren tolerantzia

en: video device path
eu: bideo-gailuaren bidea

en: video-codec
eu: bideo-kodeka

en: weight 0
eu: 0 pisua

en: weight 1
eu: 1 pisua

en: weight 2
eu: 2 pisua

en: weight 3
eu: 3 pisua

en: weight 4
eu: 4 pisua

en: weight 5
eu: 5 pisua

en: weight 6
eu: 6 pisua

en: weight 7
eu: 7 pisua
