gvfs master - en to eu translation catalogue (419 entries)

en:  (invalid encoding)
eu:  (baliogabeko kodeketa)

en: %s (jailbreak)
eu: %s (kaiolatik askatuta)

en: %s Encrypted
eu: %s zifratuta

en: %s File System Service
eu: %s fitxategi-sistemaren zerbitzua

en: %s Possibly Encrypted
eu: %s agian zifratuta dago

en: %s Volume
eu: %s bolumena

en: %s can be safely unplugged
    Device can be removed.
eu: Orain segurua da %s kentzea
    Gailua ken daiteke.

en: %s for %s on %s
eu: %s - %s @ %s(e)n

en: %s has been unmounted
eu: %s muntatu da

en: %s on %s
eu: %s - %s

en: %s on %s%s
eu: %s - %s%s

en: %s unmounted
    Filesystem has been disconnected.
eu: %s desmuntatuta
    Fitxategi-sistema deskonektatu egin da.

en: %s: %d: Directory or file exists
eu: %s: %d: direktorioa edo fitxategia badago lehendik ere

en: %s: %d: Invalid filename
eu: %s: %d: fitxategi-izen baliogabea

en: %s: %d: No such file or directory
eu: %s: %d: ez dago halako fitxategi edo direktoriorik

en: %s: %d: Not Supported
eu: %s: %d: ez dago onartuta

en: / in %s
eu: %s(e)ko /

en: / on %s
eu: / %s kokalekuan

en: A passphrase is required to access the volume
eu: Pasaesaldia behar da bolumena atzitzeko

en: Accessing application icons on device failed
eu: Huts egin du gailuko aplikazioen ikonoak atzitzean

en: Accounts are unsupported
eu: Kontuak ez daude onartuta

en: An invalid username was provided.
eu: Emandako erabiltzaile-izena ez da baliozkoa.

en: An operation is already pending
eu: Kokalekua jadanik muntatuta dago

en: Ancestor directory doesn’t exist
eu: Direktorio aitzindaria ez da existitzen

en: Apple Filing Protocol Service
eu: 'Apple Filing Protocol' zerbitzua

en: Apple Mobile Device
eu: Apple gailu mugikorra

en: Apple Mobile Device, Jailbroken
eu: Apple gailu mugikorra, kaiolatik askatuta

en: Audio CD File System Service
eu: Audio CDaren fitxategi-sistemaren zerbitzua

en: Audio Disc
eu: Audio-diskoa

en: Authentication Required
    A passphrase is needed to access encrypted data on “%s”.
eu: Autentifikazioa behar da
    Pasaesaldia behar da “%s” bolumenean zifratutako datuak atzitzeko.

en: Authentication Required
    A passphrase is needed to access encrypted data on “%s”.
    The volume might be a VeraCrypt volume as it contains random data.
eu: Autentifikazioa behar da
    Pasaesaldia behar da “%s” bolumeneko datu zifratuak atzitzeko.
    Bolumen hori VeraCrypt bolumena izan daiteke, ausazko datuak baititu.

en: Authentication Required
    Enter passphrase for secure key for “%s” on “%s”:
eu: Autentifikazioa behar da
    Sartu gako seguruaren pasaesaldia “%s” erabiltzailearentzako “%s” ostalarian:

en: Authentication Required
    Enter passphrase for secure key for “%s”:
eu: Autentifikazioa behar da
    Sartu gako seguruaren pasaesaldia “%s” ostalarirako:

en: Authentication Required
    Enter password for share “%s” on “%s”:
eu: Autentifikazioa behar da
    Sartu “%s” unitate partekatuaren pasahitza “%s” zerbitzarian:

en: Authentication Required
    Enter password for “%s” on “%s”:
eu: Autentifikazioa behar da
    Sartu “%s”erabiltzailearen pasahitza “%s” ostalarirako:

en: Authentication Required
    Enter password for “%s”:
eu: Autentifikazioa behar da
    Sartu “%s”zerbitzariaren pasahitza:

en: Authentication Required
    Enter proxy password:
eu: Autentifikazioa behar da
    Sartu proxyaren pasahitza:

en: Authentication Required
    Enter user and password for share “%s” on “%s”:
eu: Autentifikazioa behar da
    Sartu “%s” unitate partekatuaren erabiltzailea eta pasahitza “%s” zerbitzarian:

en: Authentication Required
    Enter user and password for “%s”:
eu: Autentifikazioa behar da
    Sartu “%s”ostalariaren pasahitza:

en: Authentication is required to perform file operations
eu: Autentifikazioa behar da fitxategien eragiketak lantzeko

en: Authentication is required to run gvfsd-admin daemon
eu: Autentifikazioa behar da gvfsd-admin daemona exekutatzeko

en: Automount failed: %s
eu: Huts egin du automatikoki muntatzean: %s

en: Backend currently unmounting
eu: Unean motorra desmuntatzen

en: Backup file creation failed
eu: Huts egin du babeskopia sortzean

en: Backup file creation failed: %s
eu: Huts egin du babeskopiaren fitxategia sortzean: %s

en: Backups not supported
eu: Babeskopiak ez daude onartuta

en: Burn
eu: Grabatu

en: CD/DVD Creator
eu: CD/DVD sortzailea

en: Cancel
eu: Utzi

en: Cancel Login
eu: Ez sartu saioan

en: Cannot allocate new file to append to
eu: Ezin da fitxategi berria esleitu eransteko

en: Cannot create gphoto2 context
eu: Ezin da gphoto2 testuingurua sortu

en: Cannot create gudev client
eu: Ezin da gudev bezeroa sortu

en: Cannot find drive %s
eu: Ezin da %s unitatea aurkitu

en: Cannot get data of file to append to
eu: Ezin da daturik lortu fitxategitik eransteko

en: Cannot make directory in this location
eu: Ezin da direktorioa sortu kokaleku honetan

en: Cannot open data connection. Maybe your firewall prevents this?
eu: Ezin da datuen konexioa ireki. Agian suebakiak eragozten du?

en: Cannot read file to append to
eu: Ezin da fitxategia irakurri eransteko

en: Cannot write to this location
eu: Ezin da kokaleku honetan idatzi

en: Can’t copy directory over directory
eu: Ezin da direktorioa kopiatu direktorio gainean

en: Can’t copy file over directory
eu: Ezin da fitxategia direktorio gainean kopiatu

en: Can’t eject file
eu: Ezin da fitxategia egotzi

en: Can’t find metadata file %s
eu: Ezin da “%s” fitxategiaren metadaturik aurkitu

en: Can’t handle version %d of GVfsIcon encoding
eu: Ezin da GVfsIcon kodeketaren %d bertsioa kudeatu

en: Can’t merge directories
eu: Ezin dira direktorioak batu

en: Can’t monitor file or directory.
eu: Ezin da fitxategia edo direktorioa monitorizatu.

en: Can’t mount file
eu: Ezin da fitxategia muntatu

en: Can’t move a shared directory into the Trash
eu: Ezin da partekatutako direktorioa zakarrontzira bota

en: Can’t move directory into one of its descendants
eu: Ezin da direktorioa bere ondorengoen gainera eraman

en: Can’t move directory over directory
eu: Ezin da direktorioa lekuz aldatu direktorioaren gainera

en: Can’t move file over directory
eu: Ezin da direktorioa lekuz aldatu direktorioaren gainera

en: Can’t move over directory
eu: Ezin da direktorio gainera eraman

en: Can’t move sharepoint into a shared directory
eu: Ezin da partekatze-puntua partekatutako direktorio batera eraman

en: Can’t open directory
eu: Ezin da direktorioa ireki

en: Can’t open mountable file
eu: Ezin da fitxategi muntagarria ireki

en: Can’t poll file
eu: Ezin da fitxategia kontsultatu

en: Can’t recursively copy directory
eu: Ezin da direktorioa errekurtsiboki kopiatu

en: Can’t recursively move directory
eu: Ezin da direktorioa errekurtsiboki lekuz aldatu

en: Can’t rename file, filename already exists
eu: Ezin da fitxategia izenez aldatu, fitxategi-izena badago lehendik ere

en: Can’t rename volume
eu: Ezin da bolumena izenez aldatu

en: Can’t send host identity confirmation
eu: Ezin da ostalari-identitatearen berrespena bidali

en: Can’t send password
eu: Ezin da pasahitza bidali

en: Can’t start drive
eu: Ezin da unitatea hasi

en: Can’t stop drive
eu: Ezin da unitatea gelditu

en: Can’t unmount file
eu: Ezin da fitxategia desmuntatu

en: Can’t write to directory
eu: Ezin da direktorioan idatzi

en: Channel blocked
eu: Kanala blokeatuta

en: Comma separated list of DNS-SD domains that should be visible in the "network:///" location.
eu: "sarea:///" kokalekuan ikusgai egon behar luketen DNS-SD domeinuak, komaz bereizitako zerrendan.

en: Communication with the underlying wsdd daemon failed.
eu: Huts egin du azpiko wsdd daemonarekin komunitzeak.

en: Computer
eu: Ordenagailua

en: Connection failed
eu: Konexioak huts egin du

en: Connection refused by server
eu: Zerbitzariak konexioa ukatu du

en: Connection unexpectedly went down
eu: Konexioa ustekabean erori da

en: Could not create request
eu: Ezin izan da eskaera sortu

en: Could not find an enclosing directory
eu: Ezin izan da direktorio inguratu bat aurkitu

en: Could not find enclosing mount
eu: Ezin izan da muntai inguratua aurkitu

en: Could not parse response
eu: Ezin izan da erantzuna aztertu

en: Couldn’t find matching udev device.
eu: Ezin izan da udev gailuarekin bat datorrenik aurkitu.

en: Couldn’t get stream file descriptor
eu: Ezin izan da korronte-fitxategiaren deskriptorea lortu

en: Couldn’t load %s on %s
eu: Ezin izan da “%s” kargatu “%s”(e)n

en: Data connection closed
eu: Datuen konexioa itxita

en: Device Locked
    The device “%s” is locked.
    
    Enter the passcode on the device and click “Try again”.
eu: Gailua blokeatuta dago
    “%s” gailua blokeatuta dago.
    
    Idatzi pasakodea gailuan eta egin klik 'Saiatu berriro' botoian.

en: Device not found
eu: Ez da gailua aurkitu

en: Didn’t get stream file descriptor
eu: Ez da korronte-fitxategiaren deskriptorea lortu

en: Digital Camera (%s)
eu: Kamera digitala (%s)

en: Directory doesn’t exist
eu: Direktorioa ez da existitzen

en: Directory not empty
eu: Direktorioa ez dago hutsik

en: Directory notification not supported
eu: Direktorioaren jakinarazpena ez dago onartuta

en: Directory “%s” is not empty
eu: “%s” direktorioa ez dago hutsik

en: Dns-SD
eu: DNS-SD

en: Documents on %s
eu: %s(e)ngo dokumentuak

en: Documents on Apple Mobile Device
eu: Dokumentuak Apple gailu mugikorrean

en: Don’t start fuse.
eu: Ez hasi fuse.

en: Drive %s does not contain audio files
eu: %s unitateak ez dauka audio-fitxategirik

en: Eject Anyway
eu: Egotzi dena den

en: Empty response
eu: Erantzuna hutsik

en: Enable debug output.
eu: Gaitu arazketaren irteera.

en: Encryption passphrase for %s
eu: Zifratzearen pasaesaldia %s(r)entzako

en: End of stream
eu: Korrontearen amaiera

en: Enter verification code for %s
eu: Sartu %s ostalarirako egiaztapen-kodea

en: Enter verification code for %s on %s
eu: Sartu %s erabiltzailearen egiaztapen-kodea %s ostalarian

en: Error creating backup file: %s
eu: Errorea babeskopiaren fitxategia sortzean: %s

en: Error creating camera
eu: Errorea kamera sortzean

en: Error creating directory
eu: Errorea direktorioa sortzean

en: Error creating file object
eu: Errorea fitxategi-objektua sortzean

en: Error deleting directory
eu: Errorea direktorioa ezabatzean

en: Error deleting file
eu: Errorea fitxategia ezabatzean

en: Error deleting file: %s
eu: Errorea fitxategia ezabatzean: %s

en: Error deleting invalid passphrase from keyring (%s)
eu: Errorea pasaesaldi baliogabea gako-sortatik ezabatzean (%s)

en: Error from “paranoia” on drive %s
eu: “Paranoia” programaren errorea %s unitatean

en: Error getting data from file
eu: Errorea fitxategitik datuak lortzean

en: Error getting device information
eu: Errorea gailuaren informazioa lortzean

en: Error getting file
eu: Errorea fitxategia lortzean

en: Error in stream protocol: %s
eu: Errorea korrontearen protokoloan: %s

en: Error initializing Avahi resolver
eu: Errorea Avahi ebazlea hasieratzean

en: Error initializing Avahi: %s
eu: Errorea Avahi hasieratzean: %s

en: Error initializing camera
eu: Errorea kamera hasieratzean

en: Error loading device information
eu: Errorea gailuaren informazioa kargatzean

en: Error looking up device information
eu: Errorea gailuaren informazioa bilatzean

en: Error moving file/folder
eu: Errorea fitxategia/karpeta mugitzean

en: Error moving file: %s
eu: Errorea fitxategia lekuz aldatzean: %s

en: Error occurred when validating the certificate.
eu: Errorea gertatu da ziurtagiria balidatzean.

en: Error removing target file: %s
eu: Errorea helburuko fitxategia kentzean: %s

en: Error renaming directory
eu: Errorea direktorioa izenez aldatzean

en: Error renaming file
eu: Errorea fitxategia izenez aldatzean

en: Error resolving “%s” service “%s” on domain “%s”
eu: Errorea “%s” zerbitzuko “%s” ebaztean “%s” domeinuan

en: Error resolving “%s” service “%s” on domain “%s”. One or more TXT records are missing. Keys required: “%s”.
eu: Errorea “%s” zerbitzuko “%s” ebaztean “%s” domeinuan. TXT erregistro bat edo gehiago falta da. Behar diren gakoak: “%s”.

en: Error seeking in stream
eu: Errorea korrontean bilatzean

en: Error seeking in stream on camera %s
eu: Errorea %s kamerako korrontean bilaketa egitean

en: Error seeking in stream on drive %s
eu: Errorea korrontean bilaketa egitean %s unitatean

en: Error setting file metadata: %s
eu: Errorea fitxategiaren metadatuen ezarpenetan: %s

en: Error setting up camera communications port
eu: Errorea kameraren komunikazio-ataka ezartzean

en: Error storing passphrase in keyring (%s)
eu: Errorea pasahitza gako-sortan gordetzean (%s)

en: Error while getting mount info: %s
eu: Errorea muntaiaren informazioa lortzean: %s

en: Error writing file
eu: Errorea fitxategia idaztean

en: Error: %s
eu: Errorea: %s

en: Extra domains to look for DNS-SD services in
eu: DNS-SD zerbitzuak bilatzeko domeinu gehigarriak

en: Failed to create active FTP connection.
eu: Huts egin du FTP konexio aktiboa sortzean.

en: Failed to create active FTP connection. Maybe your router does not support this?
eu: Huts egin du FTP konexio aktiboa sortzean. Agian bideratzaileak ez du onartzen?

en: Failed to eject medium; one or more volumes on the medium are busy.
eu: Huts egin du euskarria egoztean: euskarriko bolumen bat edo gehiago lanpetuta dago.

en: Failed to establish connection with the underlying wsdd daemon.
eu: Huts egin du azpiko wsdd daemonarekin komunikatzeak.

en: Failed to get file list
eu: Huts egin du fitxategien zerrenda lortzean

en: Failed to get folder list
eu: Huts egin du karpeten zerrenda lortzean

en: Failed to get org.gnome.OnlineAccounts.Files for %s
eu: Huts egin du %s(r)en org.gnome.OnlineAccounts.Files lortzean

en: Failed to mount Windows share: %s
eu: Huts egin du Windowsen partekatzea muntatzean: %s

en: Failed to retrieve share list from server: %s
eu: Huts egin du partekatutako zerrenda zerrendatik eskuratzean: %s

en: Failed to spawn the underlying wsdd daemon.
eu: Huts egin du azpiko wsdd daemona abiarazteak.

en: Failure
eu: Hutsegitea

en: File Sharing
eu: Fitxategiak partekatzea

en: File System
eu: Fitxategi-sistema

en: File doesn’t exist
eu: Fitxategia ez da existitzen

en: File exists
eu: Fitxategia badago lehendik ere

en: File is directory
eu: Fitxategia direktorioa da

en: File is locked by another user
eu: Fitxategia beste erabiltzaile batek blokeatuta dago

en: File is not a directory
eu: Fitxategia ez da direktorioa

en: File is not a regular file
eu: Fitxategia ez da fitxategi arrunta

en: File is not open for read access
eu: Fitxategia ez da irakurtzeko atzipenarekin ireki

en: File is not open for write access
eu: Fitxategia ez da idazteko atzipenarekin ireki

en: File not found
eu: Ez da fitxategia aurkitu

en: File system is busy
eu: Fitxategi-sistema lanpetuta dago

en: File system is busy: %d open file | File system is busy: %d open files
eu[0]: Fitxategi-sistema lanpetuta dago: fitxategi %d irekita
eu[1]: Fitxategi-sistema lanpetuta dago: %d fitxategi irekita

en: Filename contains invalid characters.
eu: Fitxategi-izenak baliogabeko karaktereak ditu.

en: Filesystem is read-only
eu: Fitxategi-sistema irakurtzeko soilik da

en: GVFS Daemon
eu: GVFS daemona

en: GVFS Metadata Daemon
eu: GVFS metadatuen daemona

en: GVfs UDisks2 Volume Monitor
eu: GVfs UDisks2 bolumenaren monitorea

en: Generic libmtp error
eu: libmtp liburutegiaren errore orokorra

en: Got EOS
eu: EOS hartuta

en: Got error “%s” from server
eu: Zerbitzaritik lortutako errorea: %s

en: Got unexpected end of stream
eu: Ustekabeko korrontearen amaiera

en: Got unknown error code %d from server
eu: Zerbitzaritik %d errore-kodea ezezaguna lortuta

en: HTTP Client Error: %s
eu: HTTP bezeroaren errorea: %s

en: HTTP Error: %s
eu: HTTP errorea: %s

en: Host closed connection
eu: Ostalariak konexioa itxi du

en: Host key verification failed
eu: Ostalariaren gakoaren egiaztaketak huts egin du

en: Hostname not known
eu: Ostalari-izena ezezaguna

en: How DNS-SD services are displayed in the "network:///" location. Possible values are "merged", "separate" (the Local Network folder) and "disabled".
eu: Nola bistaratzen diren DNS-SD zerbitzuak "sarea:///" kokalekuan. Balio posibleak: "merged", "separate" (Sare Lokalaren karpeta) eta "disabled".

en: How SMB devices are displayed in the "network:///" location. Possible values are "merged", "separate" (the Windows Network folder) and "disabled".
eu: Nola bistaratzen diren SMB gailuak "sarea:///" kokalekuan. Balio posibleak: "merged", "separate" (Windows Sarearen karpeta) eta "disabled".

en: How WSDD devices are displayed in the "network:///" location. Possible values are "merged", "separate" (the WSDD Network folder) and "disabled".
eu: Nola bistaratzen diren WSDD gailuak "sarea:///" kokalekuan. Balio posibleak: "merged", "separate" (WSDD Sarearen karpeta) eta "disabled".

en: How to display SMB devices
eu: Nola bistaratu SMB gailuak

en: How to display WSDD devices
eu: Nola bistaratu WSDD gailuak

en: How to display local DNS-SD services
eu: Nola bistaratu DNS-SD zerbitzuak

en: Identification not found.
eu: Ez da identifikaziorik aurkitu.

en: Identity Verification Failed
    %s
    
    %s
    
    Are you really sure you would like to continue?
eu: Nortasunaren egiaztatzeak huts egin du
    %s
    
    %s
    
    Ziur zaude jarraitu nahi duzula?

en: Identity Verification Failed
    The host key for “%s” differs from the key for the IP address “%s”
    If you want to be absolutely sure it is safe to continue, contact the system administrator.
eu: Nortasunaren egiaztatzeak huts egin du
    “%s” ostalariaren gakoa “%s” IP helbidearen gakoaren desberdina da.
    Jarraitzea segurua ote den jakiteko, jar zaitez sistemako administratzailearekin harremanetan.

en: Identity Verification Failed
    Verifying the identity of “%s” failed, this happens when you log in to a computer the first time.
    
    The identity sent by the remote computer is “%s”. If you want to be absolutely sure it is safe to continue, contact the system administrator.
eu: Nortasunaren egiaztatzeak huts egin du
    Ezin da “%s”(r)en identitatea egiaztatu, ordenagailu batean aurreneko aldiz saioa hastean gertatu ohi da.
    
    Urruneko ordenagailuak bidalitako identitatea “%s” da. Jarraitzea segurua ote den jakiteko, jar zaitez sistemako administratzailearekin harremanetan.

en: Insufficient permissions
eu: Ez duzu nahikoa baimen

en: Internal Apple File Control error
eu: Applen fitxategi-kontrol (AFC) barneko errorea

en: Internal Error (%s)
eu: Barneko errorea (%s)

en: Internal error: %s
eu: Barneko errorea: %s

en: Internal error: Unknown Error
eu: Barneko errorea: errore ezezaguna

en: Invalid AFC location: must be in the form of afc://uuid:port-number
eu: Baliogabeko AFC kokalekua: era honetakoa izan behar du 'afc://uuid:ataka-zenbakia'

en: Invalid Apple File Control data received
eu: Baliogabeko Applen fitxategi-kontrolaren (AFC) datuak jaso dira

en: Invalid attribute type
eu: Baliogabeko atributu mota

en: Invalid attribute type (uint32 expected)
eu: Baliogabeko atributu mota (uint32 espero zen)

en: Invalid attribute type (uint64 expected)
eu: Baliogabeko atributu mota (uint64 espero zen)

en: Invalid credentials for %s
eu: '%s'(r)en baliogabeko kredentzialak

en: Invalid dbus message
eu: D-BUSen mezu baliogabea

en: Invalid file info format
eu: Fitxategiaren informazioaren formatu baliogabea

en: Invalid filename
eu: Fitxategi-izen baliogabea

en: Invalid filename %s
eu: %s fitxategi-izen baliogabea

en: Invalid mount spec
eu: Muntaiaren zehaztapen baliogabea

en: Invalid reply
eu: Erantzun baliogabea

en: Invalid reply received
eu: Jasotako erantzun baliogabea

en: Invalid return value from %s
eu: '%s'(e)k balio baliogabea itzuli du

en: Items in the trash may not be modified
eu: Zakarrontziko elementuak ezin dira eraldatu

en: Listing applications installed on device failed
eu: Huts egin du gailuan instalatutako aplikazioak zerrendatzean

en: Local Network
eu: Sare lokala

en: Location is already mounted
eu: Kokalekua jadanik muntatuta dago

en: Location is not mountable
eu: Kokalekua ez da muntagarria

en: Lockdown Error: Invalid Argument
eu: Blokeoaren errorea: argumentu baliogabea

en: Log In Anyway
eu: Sartu saioan hala ere

en: Login dialog cancelled
eu: Saio-hasieraren elkarrizketa-koadroa bertan behera utzita

en: Main daemon for GVFS
eu: GVFSren daemon nagusia

en: Malformed DNS-SD encoded_triple “%s”
eu: Gaizki osatutako “%s” DNS-SD kodeketa_hirukoitza

en: Malformed icon identifier “%s”
eu: Gaizki osatutako “%s” ikono-identifikatzailea

en: Malformed input data for GVfsIcon
eu: Gaizki osatutako GVfsIcon-en sarrerako datuak

en: Metadata daemon for GVFS
eu: GVFSren metadatuen daemon-a

en: Mount point does not exist
eu: Muntatze-puntua ez da existitzen

en: My Files
eu: Nire fitxategiak

en: Name already exists
eu: Izen hori badago lehendik ere

en: Network
eu: Sarea

en: Network Location Monitor
eu: Sarea kokatzeko monitorea

en: New name too long
eu: Izen berria luzeegia da

en: No
eu: Ez

en: No MTP devices found
eu: Ez da MTP gailurik aurkitu

en: No camera specified
eu: Ez da kamerarik zehaztu

en: No device specified
eu: Ez da gailurik zehaztu

en: No drive specified
eu: Ez da unitaterik zehaztu

en: No hostname specified
eu: Ez da ostalari-izenik zehaztu

en: No medium in the drive
eu: Ez dago euskarririk unitatean

en: No mount type specified
eu: Ez da muntai motarik zehaztu

en: No outstanding mount operation
eu: Ez dago muntatzeko eragiketarik lantzeko

en: No route to host
eu: Ez dago biderik ostalariraino

en: No space left on server
eu: Ez dago leku librerik zerbitzarian

en: No such file
eu: Ez dago halako fitxategirik

en: No such file %s on drive %s
eu: Ez dago %s fitxategia %s unitatean

en: No such file or directory
eu: Ez dago halako fitxategi edo direktoriorik

en: No thumbnail for entity “%s”
eu: Ez dago koadro txikirik “%s” sarrerarentzako

en: No volume specified
eu: Ez da bolumenik zehaztu

en: Not a WebDAV enabled share
eu: Ez da gaitutako WebDAV partekatzea

en: Not a directory
eu: Ez da direktorioa

en: Not a mountable file
eu: Ez da fitxategi muntagarria

en: Not a regular file
eu: Ez da fitxategi arrunta

en: Not enough space on volume
eu: Ez dago nahikoa leku librerik bolumenean

en: Not supported (not same directory)
eu: Ez dago onartuta (ez da direktorio berdina)

en: Not supported (the source is a directory, but the destination is an existing file)
eu: Ez dago onartuta (iturburukoa direktorioa da, baina helburukoa badagoen fitxategia da)

en: Not supported (the source is a directory, the destination is a directory too)
eu: Ez dago onartuta (iturburuko direktorioa da, helburukoa ere direktorioa da)

en: Not supported (the source is a file, but the destination is a directory)
eu: Ez dago onartuta (iturburukoa fitxategia da, baina helburukoa direktorioa da)

en: Object being moved doesn’t exist
eu: Lekuz aldatzen ari den objektua ez da existitzen

en: Object being moved is marked as not renameable (RenameInhibit)
eu: Lekuz aldatzen ari den objektua ez-berrizendagarri gisa markatu da (RenameInhibit)

en: Object with that name already exists
eu: Izen hau duen objektua badago lehendik

en: One or more programs are preventing the unmount operation.
eu: Programa batek edo gehiagok desmuntatzearen eragiketa saihesten dute.

en: Operation failed
eu: Eragiketak huts egin du

en: Operation not supported
eu: Eragiketa ez dago onartuta

en: Operation not supported by backend
eu: Motorrak ez du eragiketa onartzen

en: Operation not supported, files on different mounts
eu: Eragiketa ez dago onartuta, fitxategiak muntai desberdinetan

en: Operation was cancelled
eu: Eragiketa bertan behera utzi da

en: Page type unknown
eu: Orrialde mota ezezaguna

en: Password dialog cancelled
eu: Pasahitzaren elkarrizketa-koadroa bertan behera utzita

en: Perform file operations
eu: Landu fitxategien eragiketak

en: Permission denied
eu: Baimena ukatuta

en: Permission denied.
eu: Baimena ukatuta.

en: Permission denied: Perhaps this host is disallowed or a privileged port is needed
eu: baimena ukatuta: agian ostalari hau ez dago baimenduta, edo ataka pribilegiatua behar da

en: Protocol error
eu: Protokoloaren errorea

en: Range lock conflict exists
eu: Barrutiko blokeoan gatazkak daude

en: Recent
eu: Azken aldikoak

en: Remote Login
eu: Urruneko saioa

en: Replace old daemon.
eu: Ordeztu daemon zaharra.

en: Response invalid
eu: Erantzun baliogabea

en: SMB workgroup
eu: SMB lantaldea

en: Seek not supported on stream
eu: Ez da bilaketarik onartzen korrontean

en: Server doesn’t support the FPCopyFile operation
eu: Zerbitzariak ez du FPCopyFile eragiketa onartzen

en: Shared drives
eu: Partekatutako unitateak

en: Shared with me
eu: Nirekin partekatua

en: Show program version.
eu: Erakutsi programaren bertsioa.

en: Source file and/or destination directory doesn’t exist
eu: Iturburuko fitxategia edo/eta helburuko direktorioa ez da existitzen

en: Source file is a directory
eu: Iturburuko fitxategia direktorioa da

en: Storage (%X)
eu: Biltegiratzea (%X)

en: Symlinks not supported by backend
eu: Motorrak ez du esteka sinbolikorik onartzen

en: Target directory already exists
eu: Helburuko direktorioa badago lehendik ere

en: Target file already exists
eu: Helburuko fitxategia badago lehendik ere

en: Target file exists
eu: Helburuko fitxategia existitzen da

en: Target file is a directory
eu: Helburuko fitxategia direktorio bat da

en: Target file is not a regular file
eu: Helburuko fitxategia ez da fitxategi arrunta

en: Target file is open
eu: Helburuko fitxategia irekita dago

en: Target is a directory
eu: Helburua direktorioa da

en: Target object doesn’t exist
eu: Helburuko objektua ez da existitzen

en: Target object is marked as not deletable (DeleteInhibit)
eu: Helburuko objektua ez-ezabagarri gisa markatu da (DeleteInhibit)

en: Target object is marked as not renameable (RenameInhibit)
eu: Helburuko objektua ez-berrizendagarri gisa markatu da (RenameInhibit)

en: Target object is not a directory
eu: Helburuko objektua ez da direktorio bat

en: The FTP server is busy. Try again later
eu: FTP zerbitzaria lanpetuta dago. Saiatu geroago

en: The Windows networking workgroup or domain that the user is part of. In order for a new workgroup to fully take effect the user may need to log out and log back in.
eu: Erabiltzailea kide den Windows sareko lantaldea edo domeinua. Lantalde berria indarrean sartu dadin, erabiltzaileak saioa amaitu eta berriro hasi behar du.

en: The certificate does not match the identity of the site.
eu: Ziurtagiria ez dator gunearen identitatearekin bat.

en: The certificate has been revoked.
eu: Ziurtagiria errebokatu da.

en: The certificate has expired.
eu: Ziurtagiria iraungi da.

en: The certificate’s activation time is in the future.
eu: Ziurtagiriaren aktibatze-data etorkizunekoa da.

en: The certificate’s algorithm is considered insecure.
eu: Ziurtagiriaren algoritmoa ez da segurutzat jotzen.

en: The command is not supported by the server.
eu: Zerbitzariak ez du komandoa onartzen.

en: The connection is closed
eu: Konexioa itxi egin da

en: The connection is closed (the underlying SSH process exited)
eu: Konexioa itxita dago (azpiko SSH prozesua irten da)

en: The connection is not opened
eu: Konexioa ez da ireki

en: The connection was interrupted
eu: Konexioa eten egin da

en: The device did not respond
eu: Gailuak ez du erantzun

en: The device is password protected
eu: Gailua pasahitz batekin babestuta dago

en: The file does not exist or isn’t an audio track
eu: Fitxategia ez da existitzen edo ez da audioko pista bat

en: The file is not a directory
eu: Fitxategia ez da direktorioa

en: The file was externally modified
eu: Fitxategia kanpotik aldatu da

en: The given drive was not found
eu: Ez da emandako unitatea aurkitu

en: The given mount was not found
eu: Zehaztutako kokalekua ez da muntatu

en: The given volume was not found
eu: Ez da emandako bolumenik aurkitu

en: The password prompt was cancelled.
eu: Pasahitzaren eskaera bertan behera utzita.

en: The recent folder may not be deleted
eu: Azken karpeta ezin da ezabatu

en: The server doesn’t support passwords longer than %d character. | The server doesn’t support passwords longer than %d characters.
eu[0]: Zerbitzariak ez du karaktere %d baino luzeagoak diren pasahitzik onartzen
eu[1]: Zerbitzariak ez du %d karaktere baino luzeagoak diren pasahitzik onartzen.

en: The server “%s” doesn’t support anonymous access.
eu: “%s” zerbitzariak ez du sarbide anonimorik onartzen.

en: The signing certificate authority is not known.
eu: Sinaduraren ziurtagiri-emailea ezezaguna da.

en: The specified location is not mounted
eu: Zehaztutako kokalekua ez da muntatu

en: The specified location is not supported
eu: Zehaztutako kokalekua ez dago onartuta

en: The trash folder may not be deleted
eu: Zakarrontzia karpeta ezin da ezabatu

en: The underlying wsdd daemon exited unexpectedly.
eu: Azpiko wsdd daemona ustekabean itxi da.

en: The unlocked device does not have a recognizable file system on it
eu: Desblokeatutako gailuak ez dauka fitxategi-sistema ezagunik

en: The user has not trusted this computer
eu: Erabiltzailea ez da ordenagailu honetaz fidatzen

en: Timed out resolving “%s” service “%s” on domain “%s”
eu: Denbora iraungitua “%s” zerbitzuko “%s” ebaztean “%s” domeinuan

en: Timed out running command-line “%s”
eu: Denbora iraungituta “%s” komando-lerroaren exekuzioan

en: Timed out when logging in
eu: Denboraz kanpo saioa hastean

en: Too many authentication failures
eu: Hutsegite gehiegi autentifikazioan

en: Too many files open
eu: Fitxategi gehiegi irekita

en: Trash
eu: Zakarrontzia

en: Truncate not supported on stream
eu: Trunkatzea ez da onartzen korrontean

en: Try again
eu: Saiatu berriro

en: Try “%s --help” for more information.
eu: Saiatu “%s --help” informazio gehiagorako.

en: Unable to allocate memory while detecting MTP devices
eu: Ezin da memoria esleitu MTP gailuak detektatzen diren bitartean

en: Unable to connect
eu: Ezin da konektatu

en: Unable to connect to MTP device
eu: Ezin da MTP gailuarekin konektatu

en: Unable to connect to the server “%s” with the given password.
eu: Ezin da '%s' zerbitzariarekin konektatu emandako pasahitzarekin.

en: Unable to connect to the server “%s”. A communication problem occurred.
eu: Ezin da '%s' zerbitzariarekin konektatu. Komunikazioarekin arazo bat gertatu da.

en: Unable to connect to the server “%s”. No suitable authentication mechanism was found.
eu: Ezin da '%s' zerbitzariarekin konektatu. Ez da autentifikatzeko mekanismo egokirik aurkitu.

en: Unable to connect to the server “%s”. The server doesn’t support AFP version 3.0 or later.
eu: Ezin da “%s” zerbitzariarekin konektatu. Zerbitzariak ez du AFPren 3.0 edo bertsio berriagorik onartzen.

en: Unable to connect to the server. A communication problem occurred.
eu: Ezin da zerbitzariarekin konektatu. Komunikazioarekin arazo bat gertatu da.

en: Unable to create temporary directory
eu: Ezin da aldi baterako direktorioa sortu

en: Unable to create temporary file
eu: Ezin da aldi baterako fitxategia sortu

en: Unable to create temporary file (%s)
eu: Ezin da aldi baterako fitxategia sortu (%s)

en: Unable to disconnect from the server.
eu: Ezin da zerbitzaritik deskonektatu.

en: Unable to find supported SSH command
eu: Ezin da onartutako 'SSH' komandoa aurkitu

en: Unable to login to the server “%s” with the given password.
eu: Ezin da '%s' zerbitzarian saioa hasi emandako pasahitzarekin.

en: Unable to move metadata keys
eu: Ezin da metadatuen gakoa mugitu

en: Unable to open MTP device “%03u,%03u”
eu: Ezin da “%03u,%03u” MTP gailua ireki

en: Unable to open source file for reading
eu: Ezin da konfigurazioko fitxategia irakurtzeko ireki

en: Unable to remove metadata keys
eu: Ezin da metadatuen gakoa kendu

en: Unable to set metadata key
eu: Ezin da metadatuen gakoa ezarri

en: Unable to spawn SSH program
eu: Ezin da 'SSH' programa abiarazi

en: Unable to spawn SSH program: %s
eu: Ezin da 'SSH' programa abiarazi: %s

en: Unable to unset metadata key
eu: Ezin da metadatuen gakoaren ezarpena kendu

en: Unexpected end of stream
eu: Ustekabeko korrontearen amaiera

en: Unexpected reply from server
eu: Ustekabeko erantzuna zerbitzaritik

en: Unhandled Apple File Control error (%d)
eu: Applen fitxategi-kontrol (AFC) kudeatu gabeko errorea (%d)

en: Unhandled Lockdown error (%d)
eu: Blokeoaren kudeatu gabeko errorea (%d)

en: Unhandled libimobiledevice error (%d)
eu: libimobiledevice-ren kudeatu gabeko errorea (%d)

en: Unknown error.
eu: Errore ezezaguna.

en: Unknown reason
eu: Arrazoi ezezaguna

en: Unmount Anyway
eu: Desmuntatu dena den

en: Unmounting %s
    Disconnecting from filesystem.
eu: “%s” desmuntatzen
    Fitxategi-sistematik deskonektatzen.

en: Unmounting %s
    Please wait
eu: %s desmuntatzen
    Itxaron

en: Unnamed Drive
eu: Izenik gabeko unitatea

en: Unnamed Drive (%s)
eu: Izenik gabeko unitatea (%s)

en: Unsupported authentication method for %s
eu: Autentifikazio metodoa ez da onartzen %s(r)entzako

en: Unsupported network protocol
eu: Onartu gabeko sareko protokoloa

en: Unsupported seek type
eu: Onartu gabeko bilaketa mota

en: Untrusted Device
    The device “%s” is not trusted yet.
    
    Select “Trust” on the device and click “Try again”.
eu: Gailu ez fidagarria
    “%s” gailua ez da oraindik fidagarria.
    
    Hautatu "Fidatu" gailuan eta egin klik 'Saiatu berriro' botoian.

en: Usage: %s --spawner dbus-id object_path
eu: Erabilera: %s --spawner dbus-id objektu-bidea

en: Usage: %s key=value key=value …
eu: Erabilera: %s gakoa=balioa gakoa=balioa …

en: User refused to trust this computer
eu: Erabiltzaileak ordenagailu honen fidagarritasuna ukatu du

en: Value out of range, sftp only supports 32bit timestamps
eu: Balioa barrutitik kanpo, sftp-k 32 bit-eko denbora-zigiluak soilik onartzen ditu

en: Volume
eu: Bolumena

en: Volume doesn’t exist
eu: Bolumena ez da existitzen

en: Volume is busy
    One or more applications are keeping the volume busy.
eu: Bolumena lanpetuta dago
    Aplikazio batek edo gehiagok bolumena lanpetuta daukate.

en: Volume is flat and doesn’t support directories
eu: Bolumena laua da, eta ez du direktoriorik onartzen

en: Volume is read-only
eu: Bolumena irakurtzeko soilik da

en: WS-Discovery Network
eu: WS-Discovery sarea

en: WSDD Network
eu: WSDD sarea

en: WebDAV share
eu: WebDAV partekatzea

en: Windows Network
eu: Windows sarea

en: Windows Network File System Service
eu: Windows sareko fitxategi-sistemaren zerbitzua

en: Windows Shares File System Service
eu: Windows-eko fitxategi partekatuen sistemaren zerbitzua

en: Windows shares on %s
eu: Windows-ek partekatua %s(e)n

en: Writing data to %s
    Device should not be unplugged.
eu: Idatzi datuak %s(e)n
    Ez deskonektatu amaitu arte.

en: Yes
eu: Bai

en: Your password has expired.
eu: Zure pasahitza iraungi da.

en: Your password needs to be changed.
eu: Zure pasahitza aldatu behar da.

en: can’t get metadata proxy
eu: ezin da metadatuen proxya lortu

en: can’t open metadata tree
eu: ezin da metadatuen zuhaitza ireki

en: cdda mount on %s
eu: cdda hemen muntatuta: %s

en: error starting mount daemon
eu: Errorea muntatze-daemona abiaraztean

en: gphoto2 mount on %s
eu: gphoto2 hemen muntatuta: %s

en: libimobiledevice Error: Invalid Argument
eu: libimobiledevice-ren errorea: baliogabeko argumentua

en: libimobiledevice Error: No device found. Make sure usbmuxd is set up correctly.
eu: libimobiledevice-ren errorea: ez da gailurik aurkitu. Ziurtatu zaitez usbmuxd ongi konfiguratu dela.

en: libmtp error: %s
eu: libmtp liburutegiaren errorea: %s

en: mountpoint for %s already running
eu: %s(r)en muntatze-puntua jadanik exekutatzen ari da

en: values must be string or list of strings
eu: balioak katea edo kateen zerrenda izan behar dira
