LibFM 1.2 - en to eu translation catalogue (376 entries)

en: %s files
eu: %s fitxategi

en: %u byte | %u bytes
eu[0]: byte %u
eu[1]: %u byte

en: (None)
eu: (Bat ere ez)

en: <No subfolders>
eu: <Azpikarpetarik ez>

en: <b>%s file:</b>
eu: <b>Fitxategi %s:</b>

en: <b>%s files:</b>
eu: <b>%s fitxategi:</b>

en: <b>Access Control</b>
eu: <b>Atzipen-kontrola</b>

en: <b>C_hange content:</b>
eu: <b>_Aldatu edukia:</b>

en: <b>C_ommand line to execute:</b>
eu: <b>E_xekutatu beharreko komando lerroa:</b>

en: <b>Choose icon from:</b>
eu: <b>Aukeratu ikonoa hemendik:</b>

en: <b>Co_mmand:</b>
eu: <b>Ko_mandoa:</b>

en: <b>D_escription:</b>
eu: <b>D_eskribapena:</b>

en: <b>Errors occurred:</b>
eu: <b>Erroreak gertatu dira:</b>

en: <b>File Contain_s:</b>
eu: <b>Fitxategiak _hau duelarik:</b>

en: <b>File Size</b>
eu: <b>Fitxategi-tamaina</b>

en: <b>File Type</b>
eu: <b>Fitxategi-mota</b>

en: <b>File _Name Patterns:</b>
eu: <b>Fitxategi-_izen ereduak:</b>

en: <b>File operation is in progress...</b>
eu: <b>Fitxategi-eragiketa egiten ari da...</b>

en: <b>File type:</b>
eu: <b>Fitxategi-mota:</b>

en: <b>File:</b>
eu: <b>Fitxategia:</b>

en: <b>G_roup:</b>
eu: <b>_Taldea:</b>

en: <b>In:</b>
eu: <b>Hemen:</b>

en: <b>Last Modified Time</b>
eu: <b>Azken aldaketa</b>

en: <b>Last access:</b>
eu: <b>Azken atzipena:</b>

en: <b>Last modification:</b>
eu: <b>Azken aldaketa:</b>

en: <b>Last permissions change:</b>
eu: <b>Azken baimen aldaketa:</b>

en: <b>Location:</b>
eu: <b>Kokapena:</b>

en: <b>Mail Client</b>
eu: <b>Posta-bezeroa</b>

en: <b>O_wner:</b>
eu: <b>_Jabea:</b>

en: <b>Open _with:</b>
eu: <b>Ireki _honekin:</b>

en: <b>Plac_es to Search:</b>
eu: <b>Bilatzeko _lekuak:</b>

en: <b>Select an application to open "%s" files</b>
eu: <b>Hautatu aplikazio bat "%s" fitxategiak irekitzeko</b>

en: <b>Size on disk:</b>
eu: <b>Tamaina diskoan:</b>

en: <b>Special bits:</b>
eu: <b>Bit bereziak:</b>

en: <b>Target file:</b>
eu: <b>Helburuko fitxategia:</b>

en: <b>Terminal Emulator</b>
eu: <b>Terminal-emuladorea</b>

en: <b>The file operation was completed with errors.</b>
eu: <b>Fitxategi-eragiketa erroreekin burutu da.</b>

en: <b>There is already a file with the same name in this location.</b>
    
    Do you want to replace the existing file
eu: <b>Kokapen honetan dagoeneko badago izen hori duen fitxategi bat.</b>
    
    Existitzen den fitxategi hori ordezkatu nahi duzu

en: <b>These special codes can be used in the command line:</b>
      <b>%f</b>: Represents a single file name
      <b>%F</b>: Represents multiple file names
      <b>%u</b>: Represents a single URI of the file
      <b>%U</b>: Represents multiple URIs
eu: <b>Kode berezi hauek erabili daitezke komando lerroan:</b>
      <b>%f</b>: Fitxategi-izen bakar bat adierazten du
      <b>%F</b>: Hainbat fitxategi-izen adierazten ditu
      <b>%u</b>: Fitxategiaren URI bakar bat adierazten du
      <b>%U</b>: Hainbat URI adierazten ditu

en: <b>Time remaining:</b>
eu: <b>Geratzen den denbora:</b>

en: <b>To:</b>
eu: <b>Hona:</b>

en: <b>Total count of files:</b>
eu: <b>Fitxategi kopurua guztira:</b>

en: <b>Total size of files:</b>
eu: <b>Fitxategien guztizko tamaina:</b>

en: <b>Web Browser</b>
eu: <b>Web-arakatzailea</b>

en: <b>_Access content:</b>
eu: <b>_Atzitu edukia:</b>

en: <b>_Application name (optional, set it to keep association)</b>
eu: <b>_Aplikazioaren izena (hautazkoa, ezarri asoziazioa mantentzeko)</b>

en: <b>_Execute:</b>
eu: <b>_Exekutatu:</b>

en: <b>_Name:</b>
eu: <b>_Izena:</b>

en: <b>_Tooltip:</b>
eu: <b>_Argibidea:</b>

en: <b>_View content:</b>
eu: <b>_Ikusi edukia:</b>

en: <b>_Working directory:</b>
eu: <b>_Laneko direktorioa:</b>

en: Any valid content type can be entered here. Wildcard '*' is allowed at end of the type. Multiple types should be separated with ';'.
eu: Baliozko edozein eduki mota sartu daiteke hemen. '*' komodina motaren amaieran erabil daiteke. Mota bat baino gehiago sartzeko ';' banatzailea erabili.

en: Anyone
eu: Edonor

en: Applications
eu: Aplikazioak

en: Are you sure you want to empty the trash can?
eu: Ziur zaude zakarrontzia hustu nahi duzula?

en: Blank Blu-Ray Disc
eu: Blu-Ray disko hutsa

en: Blank Blu-Ray R Disc
eu: Blu-Ray R disko hutsa

en: Blank Blu-Ray RW Disc
eu: Blu-Ray RW disko hutsa

en: Blank CD-R Disc
eu: CD-R disko hutsa

en: Blank CD-ROM Disc
eu: CD-ROM disko hutsa

en: Blank CD-RW Disc
eu: CD-RW disko hutsa

en: Blank DVD+R DL Disc
eu: DVD+R DL disko hutsa

en: Blank DVD+R Disc
eu: DVD+R disko hutsa

en: Blank DVD+RW DL Disc
eu: DVD+RW DL disko hutsa

en: Blank DVD+RW Disc
eu: DVD+RW disko hutsa

en: Blank DVD-RAM Disc
eu: DVD-RAM disko hutsa

en: Blank DVD-ROM Disc
eu: DVD-ROM disko hutsa

en: Blank DVD-RW Disc
eu: DVD-RW disko hutsa

en: Blank HD DVD Disc
eu: HD DVD disko hutsa

en: Blank HD DVD-R Disc
eu: HD DVD-R disko hutsa

en: Blank HD DVD-RW Disc
eu: HD DVD-RW disko hutsa

en: Blank MO Disc
eu: MO disko hutsa

en: Blank MRW Disc
eu: MRW disko hutsa

en: Blank MRW/W Disc
eu: MRW/W disko hutsa

en: Blank Optical Disc
eu: Disko optiko hutsa

en: Blu-Ray Disc
eu: Blu-Ray diskoa

en: Blu-Ray R Disc
eu: Blu-Ray R diskoa

en: Blu-Ray RW Disc
eu: Blu-Ray RW diskoa

en: By File _Type
eu: _Fitxategi-motaren arabera

en: By _Modification Time
eu: _Aldatze-dataren arabera

en: By _Name
eu: _Izenaren arabera

en: By _Size
eu: _Tamainaren arabera

en: Bytes
eu: Byteak

en: CD-R Disc
eu: CD-R diskoa

en: CD-ROM Disc
eu: CD-ROM diskoa

en: CD-RW Disc
eu: CD-RW diskoa

en: C_ontent
eu: E_dukia

en: C_opy Here
eu: K_opiatu hemen

en: C_ustom Command Line
eu: Komando lerro _pertsonalizatua

en: Cancelled
eu: Ezeztatuta

en: Cannot access destination file
eu: Ezin da helburuko fitxategia atzitu

en: Cannot copy a folder into its sub folder
eu: Ezin da karpeta bat bere azpikarpetara kopiatu

en: Cannot copy file '%s': not supported
eu: Ezin da '%s' fitxategia kopiatu: ez da onartzen

en: Cannot create XML definition for '%s'
eu: Ezin da '%s'(r)entzako XML definizioa sortu

en: Cannot create a link on non-native filesystem
eu: Ezin da esteka sortu fitxategi-sistema ez-natiboan

en: Cannot create menu item '%s'
eu: Ezin da '%s' menuko elementua sortu

en: Cannot move a folder into its sub folder
eu: Ezin da karpeta bat bere azpikarpeta batetara mugitu

en: Cannot set working directory to '%s': %s
eu: Ezin da laneko direktorioa '%s'(e)ra aldatu: %s

en: Cannot untrash file '%s': original path not known
eu: Ezin da '%s' fitxategia zaborrontzitik leheneratu: jatorrizko bide ezezaguna

en: Case insensiti_ve
eu: _Maiuskula/minuskula

en: Change hidden status isn't supported for menu directory
eu: Menu direktorioan ezin da ezkutuko egoera aldatu

en: Changes active tab
eu: Fitxa aktiboa aldatzen du

en: Changing attributes of
eu: Atributuak aldatzen

en: Changing attributes of files
eu: Fitxategien atributuak aldatzen

en: Character reference '%-.*s' does not encode a permitted character
eu: '%-.*s' karaktere-erreferentziak ez du baimendutako karaktere bat kodetzen

en: Character reference did not end with a semicolon; most likely you used an ampersand character without intending to start an entity - escape ampersand as &amp;
eu: Karaktere-erreferentzia ez da puntu eta komaz bukatzen; ziurrenik & ikurra erabiliko zenuen entitatea hasteko asmorik gabe. Izendatu & karakterea &amp; gisa;

en: Choose An Icon...
eu: Aukeratu ikono bat...

en: Choose Application
eu: Aukeratu aplikazioa

en: Choose Date
eu: Aukeratu data

en: Choose Executable File
eu: Aukeratu fitxategi exekutagarria

en: Choose a date from the following calendar
eu: Aukeratu data bat ondorengo egutegitik

en: Co_mpress...
eu: _Konprimatu...

en: Command line:
eu: Komando lerroa:

en: Command to execute when the application icon is activated
eu: Aplikazioaren ikonoa aktibatzen denean exekutatuko den komandoa

en: Confirm
eu: Berretsi

en: Confirm File Replacing
eu: Berretsi fitxategiak ordezkatzeko

en: Copy Pa_th(s)
eu: Kopiatu _bidea(k)

en: Copying
eu: Kopiatzen

en: Could not determine content type of file '%s' to launch it
eu: Ezin izan da '%s' fitxategia abiarazteko bere eduki-mota zehaztu

en: Create _New...
eu: Sortu _berria...

en: Create new or change existing desktop entry
eu: Sortu edo aldatu mahaigaineko sarrera

en: Creating %s
eu: %s sortzen

en: Creating ...
eu: Sortzen...

en: Creating New Folder
eu: Karpeta berria sortzen

en: Creating link
eu: Esteka sortzen

en: Creating links to files
eu: Fitxategietara estekak sortzen

en: Customize
eu: Pertsonalizatu

en: DVD+R DL Disc
eu: DVD+R DL diskoa

en: DVD+R Disc
eu: DVD+R diskoa

en: DVD+RW DL Disc
eu: DVD+RW DL diskoa

en: DVD+RW Disc
eu: DVD+RW diskoa

en: DVD-RAM Disc
eu: DVD-RAM diskoa

en: DVD-ROM Disc
eu: DVD-ROM diskoa

en: DVD-RW Disc
eu: DVD-RW diskoa

en: Deleting
eu: Ezabatzen

en: Description
eu: Deskribapena

en: Desktop
eu: Mahaigaina

en: Destination is a sub folder of source
eu: Helburua jatorriaren azpikarpeta bat da

en: Detailed _List View
eu: _Zerrenda-ikuspegia xehatua

en: Devices
eu: Gailuak

en: Directory Tree
eu: Direktorio-zuhaitza

en: Do you want to delete the %d selected file? | Do you want to delete the %d selected files?
eu[0]: Hautatutako fitxategi %d ezabatu nahi duzu?
eu[1]: Hautatutako %d fitxategiak ezabatu nahi dituzu?

en: Do you want to delete the file '%s'?
eu: '%s' fitxategia ezabatu nahi duzu?

en: Do you want to move the %d selected file to trash can? | Do you want to move the %d selected files to trash can?
eu[0]: Hautatutako fitxategi %d zakarrontzira bota nahi duzu?
eu[1]: Hautatutako %d fitxategiak zakarrontzira bota nahi dituzu?

en: Do you want to move the file '%s' to trash can?
eu: '%s' fitxategia zakarrontzira bota nahi duzu?

en: Do you want to recursively apply these changes to all files and sub-folders?
eu: Aldaketa hauek errekurtsiboki aplikatu nahi dizkiezu fitxategi eta azpi-karpeta guztiei?

en: Document ended unexpectedly
eu: Dokumentua ustekabean amaitu da

en: Document was empty or contained only whitespace
eu: Dokumentua hutsik dago edo zuriuneak bakarrik ditu

en: Duplicate handler for tag <%s>
eu: <%s> etiketaren maneiatzaile bikoiztua

en: E_xtract To...
eu: Erauzi h_ona...

en: Element '%s' was closed but no element was opened
eu: '%s' elementua itxi da baina ez da elementurik ireki

en: Element '%s' was closed but the currently open element is '%s'
eu: '%s' elementua itxi egin da, baina unean '%s' elementua dago irekita

en: Empty File
eu: Fitxategi hutsa

en: Empty entity '&;' seen; valid entities are: &amp; &quot; &lt; &gt; &apos;
eu: '&;' entitatea hutsik dago; baliozko entitateak hauek dira: &amp; &quot; &lt; &gt; &apos;

en: Enter a name for empty file:
eu: Sartu izen bat fitxategi hutsarentzat:

en: Enter a name for the new %s:
eu: Sartu izen bat %s berriarentzat:

en: Enter a name for the newly created folder:
eu: Sartu izen bat karpeta sortu berriarentzat:

en: Enter a new name:
eu: Sartu izen berri bat:

en: Entity did not end with a semicolon; most likely you used an ampersand character without intending to start an entity - escape ampersand as &amp;
eu: Entitatea ez da puntu eta komaz bukatzen; normalean & ikurra erabiltzen da entitatea hasteko asmorik gabe; izendatu & karakterea &amp; gisa;

en: Entity name '%-.*s' is not known
eu: '%-.*s' entitate-izena ezezaguna da

en: Error
eu: Errorea

en: Executable files
eu: Fitxategi exekutagarriak

en: Execute File
eu: Exekutatu fitxategia

en: Execute custom command line to open files
eu: Exekutatu komando lerro pertsonalizatua fitxategiak irekitzeko

en: Execute in _Terminal
eu: Exekutatu _Terminalean

en: Extension
eu: Luzapena

en: Extract _Here
eu: Erauzi _hemen

en: Failed to parse '%-.*s', which should have been a digit inside a character reference (&#234; for example) - perhaps the digit is too large
eu: Ezin izan da '%-.*s' analizatu, digitu bat izan behar luke karaktere-erreferentzia baten barruan (&#234; adibidez); agian digitua handiegia da

en: File Associations
eu: Fitxategi elkarketak

en: File Properties
eu: Fitxategiaren propietateak

en: File _Type
eu: Fitxategi-_mota

en: Files of different types
eu: Mota desberdinetako fitxategiak

en: Files on this system are hidden if their name starts with a dot ('.'). Hit <Ctrl+H> to toggle displaying hidden files.
eu: Puntuarekin ('.') hasten diren fitxategiak ezkutuan daude sistema honetan. Sakatu <Ctrl+H> ezkutuko fitxategiak bistaratzea txandakatzeko.

en: Filesystem Root
eu: Fitxategi-sistemaren erroa

en: Finished
eu: Amaituta

en: FmMenuVFileMonitor: folder '%s' not found in menu cache
eu: FmMenuVFileMonitor: ez da aurkitu '%s' karpeta menuaren cache-an

en: Folde_rs
eu: Ka_rpetak

en: Folder
eu: Karpeta

en: Folder Prop_erties
eu: Karpetaren _propietateak

en: Folder location bar
eu: Karpetaren kokapen-barra

en: Generic name of the application
eu: Aplikazioaren izen generikoa

en: HD DVD Disc
eu: HD DVD diskoa

en: HD DVD-R Disc
eu: HD DVD-R diskoa

en: HD DVD-RW Disc
eu: HD DVD-RW diskoa

en: H_ide
eu: E_zkutatu

en: Hidden file
eu: Ezkutuko fitxategia

en: Hide or unhide the file
eu: Ezkutatu edo bistaratu fitxategia

en: Home Folder
eu: Etxea karpeta

en: Icon of the file in folder view
eu: Fitxategiaren ikonoa karpeta ikuspegian

en: Image files
eu: Irudi-fitxategiak

en: Installed Applications
eu: Instalatutako aplikazioak

en: Invalid char '%c' at end of attribute value, expected '%c'
eu: '%c' karaktere baliogabea atributuaren balioaren amaieran, '%c' espero zen

en: Invalid char '%c' at start of attribute value
eu: '%c' karaktere baliogabea atributuaren balioaren hasieran

en: Invalid description of thumbnailer application
eu: Koadro txikiak sortzeko aplikazioaren deskribapen baliogabea

en: Invalid desktop entry file: '%s'
eu: Mahaigaineko sarrera fitxategi baliogabea: '%s'

en: Invalid destination
eu: Helburu baliogabea

en: Invalid menu directory
eu: Menu-direktorio baliogabea

en: Invalid menu directory '%s'
eu: '%s' menu-direktorio baliogabea

en: Invalid menu item
eu: Menu-elementu baliogabea

en: Invalid operation with menu root
eu: Eragiketa baliogabea menuko erroarekin

en: Invalid value for attribute '%s'
eu: Balio baliogabea %s atributuarentzat

[ctx: It is a directory access bit - 'sticky' - where only owner can delete a file from it]
en: Sticky
eu: Itsaskorra

en: L_ater than:
eu: Hau baino _beranduago:

en: Loading...
eu: Kargatzen...

en: Location
eu: Kokapena

en: MO Disc
eu: MO diskoa

en: MRW Disc
eu: MRW diskoa

en: MRW/W Disc
eu: MRW/W diskoa

en: Menu cache error
eu: Menuaren cachearen errorea

en: Menu item name cannot be empty
eu: Menuko elementuaren izena ezin da hutsik utzi

en: Menu path '%s' already exists
eu: '%s' menu-bidea dagoeneko existitzen da

en: Mingle _Files and Folders
eu: Elkartu _fitxategiak eta karpetak

en: Modified
eu: Aldatuta

en: Move Bookmark _Down
eu: Eraman laster-marka _behera

en: Move Bookmark _Up
eu: Eraman laster-marka _gora

en: Move _Right
eu: Eraman e_skuinera

en: Move to _Trash
eu: Eraman _Zakarrontzira

en: Moving
eu: Lekuz aldatzen

en: Multiple files
eu: Hainbat fitxategi

en: Name
eu: Izena

en: Name of menu directory should not end with ".desktop"
eu: Menuko direktorioaren izenak ezin du izan ".desktop" amaieran

en: Name/_Location
eu: Izena/_Kokalekua

en: Network
eu: Sarea

en: New
eu: Berria

en: No default application is set for MIME type %s
eu: Ez da aplikazio lehenetsirik ezarri %s MIME motarentzat.

en: No default application is set to launch URIs %s://
eu: Ez da aplikazio lehenetsirik ezarri %s:// URIak abiarazteko.

en: No folders are specified.
eu: Ez da karpetarik zehaztu.

en: No terminal emulator is set in libfm config
eu: Ez da terminal emuladorerik ezarri libfm-ren konfigurazioan

en: Nobody
eu: Inor ez

en: None
eu: Bat ere ez

en: Only owner and group
eu: Soilik jabea eta taldea

en: Only search for files of following types:
eu: Bilatu ondorengo fitxategi-motetako fitxategiak soilik:

en: Only system administrators have the permission to do this.
eu: Sistemaren administratzaileek soilik dute honetarako baimena.

en: Open _With
eu: Ireki _honekin

en: Open _With...
eu: Ireki _honekin...

en: Operation not supported
eu: Onartu gabeko eragiketa

en: Optical Disc
eu: Disko optikoa

en: Ot_her:
eu: _Besteak:

en: Owner
eu: Jabea

en: Pa_ste and Go
eu: It_satsi eta joan

en: Pattern may be either POSIX shell pattern list (with ',' as separator) or POSIX regular expression.
eu: Eredua POSIX shell eredu-zerrenda bat (',' banatzaile bezala duena) edo POSIX adierazpen erregular bat izan daiteke.

en: Permissions
eu: Baimenak

en: Places
eu: Lekuak

en: Please enter a new name:
eu: Mesedez sartu izen berri bat:

en: Please enter a valid group name or numeric id.
eu: Mesedez sartu baliozko talde-izen edo zenbakizko id bat.

en: Please enter a valid user name or numeric id.
eu: Mesedez sartu baliozko erabiltzaile-izen edo zenbakizko id bat.

en: Preferred Applications
eu: Hobetsitako aplikazioak

en: Preparing...
eu: Prestatzen...

en: Prop_erties
eu: _Propietateak

en: Question
eu: Galdera

en: RESULT
eu: EMAITZA

en: Re_move from Bookmarks
eu: _Kendu laster-marketatik

en: Rename Bookmark Item
eu: Berrizendatu laster-marka elementua

en: Rename File
eu: Berrizendatu fitxategia

en: Restore trashed files to original paths
eu: Leheneratu fitxategiak jatorrizko lekuetara

en: Restoring
eu: Leheneratzen

en: SOURCE
eu: ITURBURUA

en: Search
eu: Bilatu

en: Search Files
eu: Bilatu fitxategiak

en: Search Results
eu: Bilaketaren emaitzak

en: Search _hidden files
eu: Bilatu _ezkutuko fitxategiak

en: Select Folder
eu: Hautatu karpeta

en: Select applications called on click on Web link or e-mail address
eu: Hautatu Webeko esteka edo e-posta helbide bat klikatzean deitzen diren aplikazioak

en: Select the application used to open files of this type
eu: Hautatu mota honetako fitxategiak irekitzeko erabili beharreko aplikazioa

en: Set GID
eu: Ezarri GIDa

en: Set UID & GID
eu: Ezarri UIDa eta GIDa

en: Setting attribute '%s' not supported
eu: Ez da onartzen '%s' atributua ezartzea

en: Setting display name can be done only for single file
eu: Bistaratze-izena fitxategi bakunetan soilik ezar daiteke

en: Setting target can be done only for single file
eu: Helburua fitxategi bakunetan soilik ezar daiteke

en: Shortcut Editor
eu: Lasterbide-editorea

en: Show %s
eu: Erakutsi %s

en: Show _Hidden
eu: Erakutsi _ezkutukoak

en: Shows list of common places, devices, and bookmarks in sidebar
eu: Ohiko lekuak, gailuak eta laster-markak erakusten ditu albo-barran

en: Shows tree of directories in sidebar
eu: Direktorioen zuhaitza erakusten du alboko barran

en: Size
eu: Tamaina

en: Some files cannot be moved to trash can because the underlying file systems don't support this operation.
    Do you want to delete them instead?
eu: Zenbait fitxategi ezin dira zakarrontzira mugitu fitxategi-sistemak ez duelako eragiketa hau onartzen.
    Zuzenean ezabatu nahi dituzu?

en: Source and destination are the same.
eu: Jatorria eta helburua berdinak dira.

en: Space isn't allowed in the close tag
eu: Ez da zuriunerik onartzen ixteko etiketan

en: Special flags for directory access
eu: Direktorioen atzipenerako bandera bereziak

en: Special flags for file execution
eu: Fitxategien exekuziorako bandera bereziak

en: Sticky & set GID
eu: Itsaskorra eta ezarri GIDa

en: System Applications
eu: Sistemaren aplikazioak

en: Te_xt files
eu: _Testu-fitxategiak

en: The '%s' entry file is broken
eu: '%s' sarrera-fitxategia hondatuta dago

en: The '%s' is a menu directory
eu: '%s' menu-direktorio bat da

en: The '%s' isn't a menu item
eu: '%s' ez da menuko elementu bat

en: The URI subpath '%s' contains invalid escaped characters
eu: '%s' URI azpi-bideak ihes-karaktere baliogabeak ditu

en: The menu item '%s' doesn't have appropriate entry file
eu: Menuko '%s' elementuak ez dauka sarrera fitxategi egokirik

en: The preferred Mail Client will be used to compose emails when you click on e-mail addresses.
eu: Hobetsitako posta-bezeroa erabiliko da helbide elektroniko batean klik egitean e-postak idazteko.

en: The preferred Web Browser will be used to open hyperlinks.
eu: Hobetsitako web-arakatzailea erabiliko da hiperestekak irekitzeko.

en: The specified directory '%s' is not valid
eu: Zehazturiko '%s' direktorioa ez da baliozkoa

en: The working directory to run the program in
eu: Programa exekutatzeko laneko direktorioa

en: This file '%s' is executable. Do you want to execute it?
eu: '%s' fitxategia exekutagarria da. Exekutatu nahi duzu?

en: This file is hidden because its name starts with a dot ('.').
eu: Fitxategi hau ezkutuan dago bere izena puntu batekin hasten delako ('.').

en: This text file '%s' seems to be an executable script.
    What do you want to do with it?
eu: '%s' testu-fitxategia script exekutagarri bat dela dirudi.
    Zer egin nahi duzu berarekin?

en: Tooltip to show on application
eu: Aplikazioan erakutsiko den argibidea

en: Trash Can
eu: Zakarrontzia

en: Trashing
eu: Zakarrontzira botatzen

en: Type: %s
    Modified: %s
eu: Mota: %s
    Aldatuta: %s

en: Type: %s
    Size: %s
    Modified: %s
eu: Mota: %s
    Tamaina: %s
    Aldatuta: %s

en: Unh_ide
eu: _Bistaratu

en: Use selected application to open files
eu: Erabili hautatutako aplikazioa fitxategiak irekitzeko

en: View of folder contents
eu: Karpetaren edukien ikuspegia

en: Who can change content of the file/directory
eu: Nork alda dezakeen fitxategi/direktorioaren edukia

en: Who can execute the file or enter the directory
eu: Nork exekuta dezakeen fitxategia edo nor sar daitekeen direktoriora

en: Who can read content of the file/directory
eu: Nork irakur dezakeen fitxategi/direktorioaren edukia

en: XDirectSave failed.
eu: XDirectSave-k huts egin du.

en: XML file '%s' error (%d:%d):
eu: XML fitxategia '%s' errorea (%d:%d):

en: XML file doesn't contain Applications root
eu: XML fitxategiak ez dauka Aplikazioak errorik

en: Your bookmarks already have a bookmark for this folder.
eu: Karpeta honen laster-marka badaukazu laster-marketan dagoeneko.

en: _Add to Bookmarks
eu: _Gehitu laster-markei

en: _Apply this option to all existing files
eu: _Aplikatu aukera hau existitzen diren fitxategi guztiei

en: _Audio files
eu: _Audio-fitxategiak

en: _Bigger than:
eu: Hau baino _handiagoa:

en: _Browse...
eu: _Arakatu...

en: _Cancel
eu: _Utzi

en: _Compact View
eu: Ikuspegi _trinkoa

en: _Desktop Entry
eu: _Mahaigaineko sarrera

en: _Directory Tree
eu: _Direktorio-zuhaitza

en: _Documents
eu: _Dokumentuak

en: _Earlier than:
eu: Hau baino _lehenago:

en: _Eject Removable Media
eu: _Egotzi gailu aldagarria

en: _Empty Trash Can
eu: _Hustu zakarrontzia

en: _Execute in terminal emulator
eu: _Exekutatu terminal-emuladorean

en: _File name:
eu: _Fitxategi-izena:

en: _Forget Width
eu: _Ahaztu zabalera

en: _Format Volume
eu: _Formateatu bolumena

en: _General
eu: _Orokorra

en: _Hide %s
eu: E_zkutatu %s

en: _Icon View
eu: _Ikono ikuspegia

en: _Ignore Name Case
eu: Ez bereizi _maiuskulak eta minuskulak

en: _Image files
eu: _Irudi-fitxategiak

en: _Installed Applications
eu: _Instalatutako aplikazioak

en: _Invert Selection
eu: _Alderantzikatu hautapena

en: _Keep terminal window open after command execution
eu: _Mantendu terminalaren leihoa irekita komandoa exekutatu ondoren

en: _Link Here
eu: Este_katu hona

en: _Mount Volume
eu: _Muntatu bolumena

en: _Move Here
eu: _Eraman hona

en: _Move Left
eu: Eraman e_zkerrera

en: _Off
eu: _Itzalita

en: _Open
eu: _Ireki

en: _Overwrite
eu: _Gainidatzi

en: _Pause
eu: _Pausarazi

en: _Permissions
eu: _Baimenak

en: _Places
eu: _Lekuak

en: _Properties
eu: _Propietateak

en: _Remote
eu: _Urrunekoa

en: _Rename
eu: _Berrizendatu

en: _Rename Bookmark Item
eu: _Berrizendatu laster-marka elementua

en: _Rename Folder...
eu: _Aldatu karpetaren izena...

en: _Rename...
eu: _Aldatu izena...

en: _Restore
eu: _Leheneratu

en: _Resume
eu: _Berrekin

en: _Run default application on file after creation
eu: _Exekutatu aplikazio lehenetsia fitxategian sortu ondoren

en: _Search in sub directories
eu: _Bilatu azpi-direktorioetan

en: _Set selected application as default action for this file type
eu: _Ezarri hautatutako aplikazioa fitxategi-mota honen ekintza lehenetsi bezala

en: _Skip
eu: _Saltatu

en: _Smaller than:
eu: Hau baino _txikiagoa:

en: _Sort Files
eu: _Ordenatu fitxategiak

en: _Thumbnail View
eu: _Koadro txikien ikuspegia

en: _Unmount Volume
eu: _Desmuntatu bolumena

en: _Use regular expression
eu: _Erabili adierazpen erregularra

en: _Use startup notification
eu: _Erabili abioko jakinarazpena

en: _Video files
eu: _Bideo-fitxategiak

en: fm_template_create_file: invalid argument
eu: fm_template_create_file: argumentu baliogabea

en: fm_xml_file_to_data: XML data error
eu: fm_xml_file_to_data: XML datu-errorea

en: image files
eu: irudi-fitxategiak

en: result file name
eu: emaitzaren fitxategi-izena

en: scanning...
eu: eskaneatzen...

en: scanning... %d
eu: eskaneatzen... %d

en: shortcut to URI
eu: URIra lasterbidea

en: source file name or desktop id
eu: iturburu-fitxategiaren izena edo mahaigainaren id-a

en: system icon theme
eu: sistemaren ikonoen gaia

[ctx: this is a file access mode - only owner can access the file, for others access is denied]
en: Only owner
eu: Jabeak soilik

[ctx: this is a file access mode bit, also known as 'suid']
en: Set UID
eu: Ezarri UID

en: with the following file?
eu: ondorengo fitxategiarekin?
