mate-calc 1.26.0 - en to eu translation catalogue (407 entries)

en:  in
eu:  honela

en: %s%%s
eu: %%2$s %1$s

en: 16-bit
eu: 16 bit

en: 299,792,458 m/s
eu: 299.792.458 m/s

en: 32-bit
eu: 32 bit

en: 64-bit
eu: 64 bit

en: 8-bit
eu: 8 bit

en: About MATE Calculator
eu: MATE kalkulagailuari buruz

en: Absolute Value
eu: Balio absolutua

en: Absolute value [|]
eu: Balio absolutua [|]

en: Accuracy value
eu: Zehaztasun-balioa

en: Acres
eu: Akreak

en: Add [+]
eu: Gehitu [+]

en: Additional Functions
eu: Funtzio gehigarriak

en: Additional constants
eu: Konstante gehigarriak

en: Algerian Dinar
eu: Dinar aljeriarra

en: Angle
eu: Angelua

en: Angle units
eu: Angelu-unitateak

en: Application Options:
      -s, --solve <equation>          Solve the given equation
eu: Aplikazio-aukerak:
      -s, --solve <ekuazioa>          Ebatzi ekuazioa

en: Arctangent function is undefined for values i and -i
eu: Funtzio arkotangentea zehaztu gabe dago i eta -i balioetarako

en: Argument --solve requires an equation to solve
eu: --solve argumentuak ebazteko ekuazio bat behar du

en: Argument not defined for zero
eu: Argumentua ez dago definituta zero zenbakiarentzako

en: Astronomical Units
eu: Unitate astronomikoak

en: Australian Dollar
eu: Dolar australiarra

en: Automatic
eu: Automatikoa

en: Avogadro constant
eu: Avogadro konstantea

en: Bahraini Dinar
eu: Dinar bahraindarra

en: Binary
eu: Bitarra

en: Boolean AND
eu: AND boolearra

en: Boolean AND is only defined for positive integers
eu: AND boolearra osoko positiboentzat bakarrik dago definituta

en: Boolean Exclusive OR
eu: OR boolear esklusiboa

en: Boolean NOT
eu: NOT boolearra

en: Boolean NOT is only defined for positive integers
eu: NOT boolearra osoko positiboentzat bakarrik dago definituta

en: Boolean OR
eu: OR boolearra

en: Boolean OR is only defined for positive integers
eu: OR boolearra osoko positiboentzat bakarrik dago definituta

en: Boolean XOR is only defined for positive integers
eu: XOR boolearra osoko positiboentzat bakarrik dago definituta

en: Botswana Pula
eu: Pula botswanarra

en: Brazilian Real
eu: Real brasildarra

en: Brunei Dollar
eu: Dolar bruneitarra

en: Bulgarian Lev
eu: Lev bulgariarra

en: Button mode
eu: Botoien modua

en: CFA Franc
eu: CFA frankoa

en: C_alculate
eu: _Kalkulatu

en: C_ost:
eu: K_ostua:

en: Cables
eu: Kableak

en: Calculate Result
eu: Kalkulatu emaitza

en: Calculates the amount of the periodic payment of a loan, where payments are made at the end of each payment period.
eu: Mailegu baten aldizkako ordainketaren zenbatekoa kalkulatzen du, ordainketak ordainketa-denboraldi bakoitzaren amaieran egiten direla kontuan izanda.

en: Calculates the depreciation allowance on an asset for a specified period of time, using the Sum-of-the-Years'-Digits method. This method of depreciation accelerates the rate of depreciation, so that more depreciation expense occurs in earlier periods than in later ones. The useful life is the number of periods, typically years, over which an asset is depreciated.
eu: Aktibo baten denboraldi jakin baterako amortizazio-esleipena kalkulatzen du, urteen digituen baturaren metodoa erabiliz. Amortizazio-metodo honek amortizazio-tasa azeleratzen du, amortizazio-gastu handiagoa aplikatzeko hasierako denboraldietan amaierakoetan baino. Bizitza erabilgarria aktibo bat amortizatzeko denboraldien kopurua da (normalean urteetan zehazten da).

en: Calculates the depreciation allowance on an asset for a specified period of time, using the double-declining balance method.
eu: Aktibo baten denboraldi jakin bateko amortizazio-esleipen aritmetikoki beherakorra kalkulatzen du.

en: Calculates the future value of an investment based on a series of equal payments at a periodic interest rate over the number of payment periods in the term.
eu: Inbertsio baten etorkizuneko balioa kalkulatzen du, interes-tasa periodikoko ordainketa erregularretan oinarrituta epealdiko ordainketa-denboraldietan zehar.

en: Calculates the number of compounding periods necessary to increase an investment of present value to a future value, at a fixed interest rate per compounding period.
eu: Uneko balioko inbertsio bat etorkizuneko baliora heltzeko zenbat kapitalizazio-denboraldi beharko diren kalkulatzen du, interes-tasa finkoa aplikatuz kapitalizazio-denboraldi bakoitzeko.

en: Calculates the number of payment periods that are necessary during the term of an ordinary annuity, to accumulate a future value, at a periodic interest rate.
eu: Urtealdi arrunt batean, interes-tasa periodiko bat aplikatuz, etorkizuneko balio jakin bat metatzeko zenbat ordainketa-denboraldi behar diren kalkulatzen du.

en: Calculates the periodic interest necessary to increase an investment to a future value, over the number of compounding periods.
eu: Kapitalizazio-denboraldi kopuru batean zehar inbertsio bat etorkizuneko baliora heltzeko aplikatu beharreko interes-tasa periodikoa kalkulatzen du.

en: Calculates the present value of an investment based on a series of equal payments discounted at a periodic interest rate over the number of payment periods in the term.
eu: Inbertsio baten uneko balioa kalkulatzen du, interes-tasa periodikoko ordainketa erregularretan oinarrituta epealdiko ordainketa-denboraldietan zehar.

en: Calculates the resale price of a product, based on the product cost and the wanted gross profit margin.
eu: Produktu bat birsaltzeko prezioa kalkulatzen du, produktuaren kostuan eta eta lortu nahi den irabazi gordinaren marjinan oinarrituta.

en: Calculates the straight-line depreciation of an asset for one period. The straight-line method of depreciation divides the depreciable cost evenly over the useful life of an asset. The useful life is the number of periods, typically years, over which an asset is depreciated.
eu: Denboraldi bateko amortizazio lineala kalkulatzen du. Amortizazio linealaren metodoak zati berdinetan zatitzen du kostu amortizagarria aktibo baten bizitza erabilgarrian zehar. Bizitza erabilgarria aktibo bat amortizatzeko denboraldien kopurua da (normalean urteetan zehazten da).

en: Calculating
eu: Kalkulatzen

en: Calculator
eu: Kalkulagailua

en: Calculator with financial and scientific modes.
    Using GNU MPFR %s and GNU MPC %s
eu: Modu finantzario eta zientifikoekin kalkulagailua.
    erabiliz %s GNU MPFR  eta  %1s GNU MPC erabiliz.

en: Canadian Dollar
eu: Dolar kanadiarra

en: Ceiling
eu: Biribildu goiko osokora

en: Centimeters
eu: Zentimetroak

en: Ch_aracter:
eu: _Karakterea:

en: Chilean Peso
eu: Peso txiletarra

en: Chinese Yuan
eu: Yuan txinatarra

en: Clear
eu: Garbitu

en: Clear Display [Escape]
eu: Garbitu pantaila [Ihes]

en: Colombian Peso
eu: Peso kolonbiarra

en: Complex argument
eu: Argumentu konplexua

en: Complex conjugate
eu: Konplexu konjugatua

en: Compounding Term
eu: Kapitalizazio-epealdia

en: Copyright © 1986–2010 The GCalctool authors
    Copyright © 2011-2021 MATE developers
eu: Copyright 1986–2010 GCalctool egileak
    Copyright 2011-2021 MATE garatzaileak

en: Cosine
eu: Kosinua

en: Croatian Kuna
eu: Kuna kroaziarra

en: Cubic Meters
eu: Metro kubiko

en: Currency
eu: Dibisa

en: Currency of the current calculation
eu: Uneko kalkuluaren dibisa

en: Currency to convert the current calculation into
eu: Dibisa uneko kalkulua horra bihurtzeko

en: Czech Koruna
eu: Koroa txekiarra

en: Danish Krone
eu: Koroa danimarkarra

en: Days
eu: Egunak

en: Decimal
eu: Hamartarra

en: Decimal point
eu: Hamartarren bereizlea

en: Degrees
eu: Graduak

en: Displayed value not an integer
eu: Bistaratutako balioa ez da osoko bat

en: Divide [/]
eu: Zatitu [/]

en: Division by zero is undefined
eu: Zati zero egitea ez dago definituta

en: Double Declining Depreciation
eu: Faktore bikoitzeko amortizazio beherakorra

en: Double-Declining Depreciation
eu: Faktore bikoitzeko amortizazio beherakorra

en: Duration
eu: Iraupena

en: Electric constant
eu: Konstante elektrikoa

en: Electron mass
eu: Elektroi masa

en: Elementary charge
eu: Oinarrizko karga

en: End Group [)]
eu: Bloke-amaiera [)]

en: Engineering
eu: Ingeniaritza

en: Error: the number of periods must be positive
eu: Errorea: denboraldien kopurua positiboa izan behar du

en: Estonian Kroon
eu: Koroa estoniarra

en: Euler’s Number
eu: Euler-en zenbakia

en: Exponent
eu: Berretzailea:

en: Exponent [^ or **]
eu: Berretzailea [^ edo **]

en: Factorial
eu: Faktoriala

en: Factorial [!]
eu: Faktoriala [!]

en: Factorial is only defined for non-negative real numbers
eu: Faktoriala zenbaki erreal ez-negatiboetarako bakarrik definitzen da

en: Factorize
eu: Faktorizatu

en: Factorize [Ctrl+F]
eu: Faktorizatu [Ktrl+F]

en: Fathoms
eu: Brazak

en: Feet
eu: Oinak

en: Financial Term
eu: Epe finantzeroa

en: Fixed
eu: Finkatuta

en: Floor
eu: Biribildu beheko osokora

en: Fractional Component
eu: Zati frakzionala

en: Function '%s' is not defined
eu: '%s' funtzioa ez dago definituta

en: Future Value
eu: Etorkizuneko balioa

en: Future _Value:
eu: Etorkizuneko _balioa:

en: GTK+ Options:
      --class=CLASS                   Program class as used by the window manager
      --name=NAME                     Program name as used by the window manager
      --screen=SCREEN                 X screen to use
      --sync                          Make X calls synchronous
      --gtk-module=MODULES            Load additional GTK+ modules
      --g-fatal-warnings              Make all warnings fatal
eu: GTK+ aukerak:
      --class=CLASS                   Programa-klaseak, leiho-kudeatzaileak erabiltzen duen bezala
      --name=NAME                     Programa-izena, leiho-kudeatzaileak erabiltzen duen bezala
      --screen=SCREEN                 Erabiliko den X pantaila
      --sync                          Egin X deiak sinkroniko
      --gtk-module=MODULES            Kargatu GTK+ moduluak
      --g-fatal-warnings              Egin abisu guztiak ezinbesteko

en: Gallons
eu: Galoiak

en: Gradians
eu: Gradianak

en: Grams
eu: Gramoak

en: Gross Profit Margin
eu: Irabazi gordinaren marjina

en: Hectares
eu: Hektareak

en: Help Options:
      -v, --version                   Show release version
      -h, -?, --help                  Show help options
      --help-all                      Show all help options
      --help-gtk                      Show GTK+ options
eu: Laguntza-aukerak:
      -v, --version                   Erakutsi argitaratze-bertsioa
      -h, -?, --help                  Erakutsi laguntza-aukerak
      --help-all                      Erakutsi laguntza-aukera guztiak
      --help-gtk                      Erakutsi GTK+ aukerak

en: Hexadecimal
eu: Hamaseitarra

en: Hong Kong Dollar
eu: Hong Kong-eko dolarra

en: Hours
eu: Orduak

en: Hungarian Forint
eu: Forint hungariarra

en: Hyperbolic Cosine
eu: Kosinu hiperbolikoa

en: Hyperbolic Sine
eu: Sinu hiperbolikoa

en: Hyperbolic Tangent
eu: Tangente hiperbolikoa

en: Icelandic Krona
eu: Koroa islandiarra

en: Imaginary Component
eu: Zati irudikaria

en: Inches
eu: Hazbeteak

en: Indian Rupee
eu: Errupia indiarra

en: Indicates whether any trailing zeroes after the numeric point should be shown in the display value.
eu: Bistaratzeko balioan zenbaki-puntuaren ondoren amaierako zerorik erakutsi behar den edo ez zehazten du.

en: Indicates whether thousands separators are shown in large numbers.
eu: Zenbaki handietan milakoen bereizleak erakutsi behar diren edo ez zehazten du.

en: Indonesian Rupiah
eu: Errupia indonesiarra

en: Insert Character
eu: Txertatu karakterea

en: Insert Character Code
eu: Txertatu karaktere-kodea

en: Integer Component
eu: Osoko zatia

en: Inverse
eu: Arkua

en: Inverse Cosine
eu: Alderantzizko kosinua

en: Inverse Sine
eu: Alderantzizko sinua

en: Inverse Tangent
eu: Alderantzizko tangentea

en: Inverse [Ctrl+I]
eu: Arkua [Ktrl+I]

en: Inverse cosine is undefined for values outside [-1, 1]
eu: Arku kosinua ez dago definituta [-1, 1] bitartetik kanpoko balioentzat

en: Inverse hyperbolic cosine is undefined for values less than one
eu: Arku kosinu hiperbolikoa ez dago definituta 1en baino txikiagoak diren balioentzat

en: Inverse hyperbolic tangent is undefined for values outside (-1, 1)
eu: Alderantzizko tangente hiperbolikoa ez dago zehaztuta kanpoko balioetarako (-1, 1)

en: Inverse sine is undefined for values outside [-1, 1]
eu: Arku sinua ez dago definituta [-1, 1] bitartetik kanpoko balioentzat

en: Iranian Rial
eu: Erreal iraniarra

en: Israeli New Shekel
eu: Shekel berri israeldarra

en: Japanese Yen
eu: Yen japoniarra

en: Kazakhstani Tenge
eu: Tenge kazakhstandarra

en: Kilograms
eu: Kilogramoak

en: Kilometers
eu: Kilometroak

en: Kuwaiti Dinar
eu: Dinar kuwaitarra

en: Latvian Lats
eu: Lats letoniarra

en: Length
eu: Luzera

en: Libyan Dinar
eu: Dinar libiarra

en: Light Years
eu: Argi-urteak

en: Lithuanian Litas
eu: Litas lituaniarra

en: Litres
eu: Litroak

en: Logarithm
eu: Logaritmoa

en: Logarithm of zero is undefined
eu: Zeroren logaritmoa ez dago definituta

en: MATE Calc is a fork of GNOME Calc and part of the MATE Desktop Environment. If you would like to know more about MATE and MATE Calc, please visit the project's home page.
eu: MATE Calc GNOME Calc-en fork bat da eta MATE mahaigaineko ingurunearen parte da. MATE eta MATE Calc-i buruz gehiago jakin nahi baduzu, bisita ezazu proiektuaren hasierako orrialdera.

en: MATE Calc is a powerful graphical calculator with financial, logical and scientific modes. It uses a multiple precision package to do its arithmetic to give a high degree of accuracy.
eu: MATE Calc kalkulagailu grafiko indartsua da, finantza, logika eta zientifiko moduekin. Zehaztasun anitzeko pakete bat erabiltzen du bere aritmetika egiteko zehaztasun maila handia emateko.

en: MATE Calculator
eu: MATE kalkulagailua

en: MATE Calculator is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
eu: MATE Kalkulagailua erabilgarria izango den itxaropenarekin banatzen da, baina INOLAKO BERMErik GABE; MERKATARITZARAKO edo HELBURU BATEKO EGOKITASUNAREN berme inplizitua ere gabe. Ikusi GNU Lizentzia Publiko Orokorra xehetasun gehiagorako.

en: MATE Calculator is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
eu: MATE kalkulagailua software librea da; birbanatu eta/edo alda dezakezu Free Software Foundation-ek argitaratutako GNU Lizentzia Publiko Orokorraren baldintzen arabera; Bai Lizentziaren 2. bertsioa edo (zure aukeran) geroagoko edozein bertsio.

en: MATE Desktop calculator
eu: MATE mahaigaineko kalkulagailua

en: MATE Documentation Team
eu: Mate dokumentatzeko taldea

en: Magnetic constant
eu: Konstante magnetikoa

en: Malaysian Ringgit
eu: Ringgit malaysiarra

en: Malformed expression
eu: Hondatutako adierazpena

en: Malformed expression at token '%s'
eu: Okerreko adierazpena '%s' tokenean

en: Mauritian Rupee
eu: Errupia mauriziarra

en: Memory
eu: Memoria

en: Meters
eu: Metroak

en: Mexican Peso
eu: Peso mexikarra

en: Microlitres
eu: Mikrolitroa

en: Micrometers
eu: Mikrometroak

en: Microseconds
eu: Mikrosegundoak

en: Miles
eu: Miliak

en: Millilitres
eu: Mililitroak

en: Millimeters
eu: Milimetroak

en: Milliseconds
eu: MIlisegundoak

en: Minutes
eu: Minutuak

en: Modulus divide
eu: Moduluaren zatiketa

en: Modulus division is only defined for integers
eu: Modulu-zatiketa osoko zenbakientzat bakarrik dago definituta

en: Multiply [*]
eu: Biderkatu [*]

en: Nanometers
eu: Nanometroak

en: Natural Logarithm
eu: Logaritmo nepertarra

en: Nautical Miles
eu: Itsas milia

en: Need an integer to factorize
eu: Osoko zenbaki bat behar da faktorizatzeko

en: Nepalese Rupee
eu: Errupia nepaldarra

en: New Romanian Leu
eu: Leu errumaniarra (berria)

en: New Turkish Lira
eu: Lira turkiarra (berria)

en: New Zealand Dollar
eu: Dolar zeelandaberritarra

en: Newtonian constant of gravitation
eu: Grabitazio konstante newtoniarra

en: No redo history
eu: Ez dago desegiteko historiarik

en: No sane value to bitwise shift
eu: Ez dago zentzuzko baliorik bit mailan desplazatzeko

en: No sane value to store
eu: Ez dago zentzuzko baliorik biltegiratzeko

en: No undo history
eu: Ez dago desegiteko historiarik

en: Norwegian Krone
eu: Koroa norvegiarra

en: Number _Format:
eu: Zenbakien _formatua:

en: Number format
eu: Zenbakien formatua

en: Numeric Base
eu: Zenbaki-oinarria

en: Octal
eu: Zortzitarra

en: Omani Rial
eu: Erreal omanitarra

en: Ones' Complement
eu: Baten osagarria

en: Ounces
eu: Ontza

en: Overflow. Try a bigger word size
eu: Gainezkatzea. Saiatu hitz-tamaina handiago batekin

en: Pakistani Rupee
eu: Errupia pakistandarra

en: Parsecs
eu: Parsec

en: Payment Period
eu: Denboraldi kopurua

en: Percentage [%]
eu: Ehunekoa [%]

en: Perform arithmetic, scientific or financial calculations
eu: Egin kalkulu aritmetikoak, zientifikoak edo finantzarioak

en: Periodic Interest Rate
eu: Interes-tasa periodikoa

en: Periodic Interest _Rate:
eu: Interes-tasa _periodikoa:

en: Periodic Payment
eu: Ordainketa periodikoa

en: Peruvian Nuevo Sol
eu: Nuevo Sol peruarra

en: Philippine Peso
eu: Peso filipinarra

en: Pi [Ctrl+P]
eu: Pi [Ktrl+P]

en: Pints
eu: Pintak

en: Planck constant
eu: Planck konstantea

en: Polish Zloty
eu: Zloty poloniarra

en: Pound Sterling
eu: Libera esterlina

en: Pounds
eu: Libera

en: Preferences
eu: Hobespenak

en: Present Value
eu: Uneko balioa

en: Present _Value:
eu: Uneko _balioa:

en: Proton mass
eu: Protoi masa

en: Qatari Riyal
eu: Rial katartarra

en: Quarts
eu: Laurdenak

en: Radians
eu: Radianak

en: Rate
eu: Tasa

en: Real Component
eu: Zati erreala

en: Root [Ctrl+R]
eu: Erroa [Ktrl+R]

en: Round
eu: Biribildu

en: Russian Rouble
eu: Errublo errusiarra

en: Saudi Riyal
eu: Rial saudiarabiarra

en: Scientific
eu: Zientifikoa

en: Scientific Exponent
eu: Berretzaile zientifikoa

en: Scientific exponent [Ctrl+E]
eu: Berretzaile zientifikoa [Ktrl+E]

en: Seconds
eu: Segundoak

en: Shift Left
eu: Lerratu ezkerrera

en: Shift Left [<<]
eu: Shift Ezkerra [<<]

en: Shift Right
eu: Lerratu eskuinera

en: Shift Right [>>]
eu: Shift Eskuina [>>]

en: Shift is only possible on integer values
eu: Desplazamendua osoko balioekin bakarrik erabil daiteke

en: Show %d decimal _places
eu: Erakutsi dezimalen %d _posizio

en: Show History
eu: Erakutsi historia

en: Show Thousands Separators
eu: Erakutsi milakoen bereizlea

en: Show Trailing Zeroes
eu: Erakutsi amaierako zeroak

en: Show _thousands separators
eu: Erakutsi _milakoen bereizleak

en: Show trailing _zeroes
eu: Erakutsi amaierako _zeroak

en: Shows all recent calculations
eu: Azken kalkulu guztiak erakusten ditu

en: Sign
eu: Zeinua

en: Sine
eu: Sinua

en: Singapore Dollar
eu: Dolar singapurtarra

en: Source currency
eu: Iturburuko dibisa

en: Source units
eu: Iturburuko unitateak

en: South African Rand
eu: Rand hegoafrikarra

en: South Korean Won
eu: Won hegokorearra

en: Square Centimeters
eu: Zentimetro koadroak

en: Square Meters
eu: Metro koadroak

en: Square Millimeters
eu: Milimetro koadroak

en: Square [Ctrl+2]
eu: Karratua [Ktrl+2]

en: Square root [Ctrl+R]
eu: Erro karratua [Ktrl+R]

en: Sri Lankan Rupee
eu: Errupia srilankarra

en: Start Group [(]
eu: Bloke-hasiera [(]

en: Store
eu: Biltegiratu

en: Straight Line Depreciation
eu: Amortizazio lineala

en: Straight-Line Depreciation
eu: Amortizazio lineala

en: Subscript
eu: Azpiindizea

en: Subscript mode [Alt]
eu: Azpiindizeen modua [Alt]

en: Subtract [-]
eu: Kendu [-]

en: Sum of the Years Digits Depreciation
eu: Urteen digituen baturaren amortizazioa

en: Sum-of-the-Years'-Digits Depreciation
eu: Urteen digituen baturaren amortizazioa

en: Superscript
eu: Goi-indizea

en: Superscript mode [Ctrl]
eu: Goi-indizeen modua [Ktrl]

en: Swedish Krona
eu: Koroa suediarra

en: Swiss Franc
eu: Franko suitzarra

en: Switch conversion units
eu: Trukatu bihurketako unitateak

en: T&T Dollar (TTD)
eu: Trinidad eta Tobagoko dolarra (TTD)

en: Tangent
eu: Tangentea

en: Tangent is undefined for angles that are multiples of π (180°) from π∕2 (90°)
eu: Tangentea ez dago definituta π∕2 (90°)ren π (180°)(r)en multiploak diren angeluentzat

en: Target currency
eu: Helburuko dibisa

en: Target units
eu: Helburuko unitateak

en: Temperature
eu: Tenperatura

en: Term
eu: Epealdia

en: Thai Baht
eu: Baht tailandiarra

en: The Riemann zeta function is only defined for real numbers ≠1
eu: Riemann zeta funtzioa ≠1 zenbaki errealetarako bakarrik definitzen da

en: The angle units to use
eu: Angeluen unitateak erabiltzeko

en: The button mode
eu: Botoien modua

en: The error function is only defined for real numbers
eu: Errore-funtzioa zenbaki errealetarako soilik definitzen da

en: The format to display numbers in
eu: Zenbakiak bistaratzeko formatua

en: The number of digits displayed after the numeric point
eu: Zenbaki-puntuaren ondoren bistaratuko den digitu kopurua

en: The numeric base
eu: Zenbaki-oinarria

en: The power of zero is undefined for a negative exponent
eu: Zeroren berretura ez dago definituta berretzaile negatibo batentzat

en: The size of the words used in bitwise operations
eu: Bit mailako eragiketetan erabiltzen diren hitzen tamaina

en: The zeroth root of a number is undefined
eu: Zenbaki baten zerogarren erroa zehaztu gabe dago

en: Tonnes
eu: Tona

en: Tunisian Dinar
eu: Dinar tunisiarra

en: Two's Complement
eu: Biren osagarria

en: UAE Dirham
eu: Dirham emirerribatuarra

en: US Dollar
eu: Dolar estatubatuarra

en: Unable to open help file
eu: Ezin da Laguntza-fitxategia ireki

en: Undo
eu: Desegin

en: Undo [Ctrl+Z]
eu: Desegin [Ktrl+Z]

en: Units of the current calculation
eu: Uneko kalkuluaren unitateak

en: Units to convert the current calculation into
eu: Unitateak uneko kalkulua horra bihurtzeko

en: Unknown argument '%s'
eu: Argumentu ezezaguna: '%s'

en: Unknown conversion
eu: Bihurketa ezezaguna

en: Unknown variable '%s'
eu: Aldagai ezezaguna: '%s'

en: Uruguayan Peso
eu: Peso uruguaitarra

en: Usage:
      %s — Perform mathematical calculations
eu: Erabilera:
      %s – Egin kalkulu matematikoak

en: Velocity of Light
eu: Argiaren abiadura

en: Venezuelan Bolívar
eu: Bolivar venezuelarra

en: Volume
eu: Bolumena

en: Weight
eu: Pisua

en: Word _size:
eu: _Hitz-tamaina:

en: Word size
eu: Hitz-tamaina

en: Yards
eu: Yardak

en: Years
eu: Urteak

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with MATE Calculator; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.
eu: MATE Kalkulagailuarekin batera GNU Lizentzia Publiko Orokorraren kopia bat jaso beharko zenuke; hala ez bada, idatzi Free Software Foundation, Inc.-ra, 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, AEB.

en: _About
eu: Honi _buruz

en: _Advanced
eu: _Aurreratua

en: _Angle units:
eu: _Angelu-unitateak:

en: _Basic
eu: _Oinarrizkoa

en: _Calculator
eu: _Kalkulagailua

en: _Cancel
eu: _Utzi

en: _Clear History
eu: _Garbitu historia

en: _Close
eu: _Itxi

en: _Contents
eu: _Edukia

en: _Copy
eu: _Kopiatu

en: _Cost:
eu: K_ostua:

en: _Financial
eu: _Finantzarioa

en: _Future Value:
eu: _Etorkizuneko balioa:

en: _Help
eu: _Laguntza

en: _History
eu: _Historia

en: _Insert
eu: _Txertatu

en: _Life:
eu: _Bizitza:

en: _Margin:
eu: _Marjina:

en: _Mode
eu: _Modua

en: _Number of Periods:
eu: _Denboraldi kopurua:

en: _Paste
eu: _Itsatsi

en: _Period:
eu: _Denboraldia:

en: _Periodic Payment:
eu: _Ordainketa periodikoa:

en: _Preferences
eu: _Hobespenak

en: _Principal:
eu: _Printzipala:

en: _Programming
eu: _Programazioa

en: _Quit
eu: _Irten

en: _Redo
eu: _Berregin

en: _Salvage:
eu: _Salbamendua:

en: _Term:
eu: _Epealdia:

en: _Undo
eu: _Desegin

en: _View
eu: _Ikusi

en: calculator;MATE;scientific;arithmetic;financial;calculations;
eu: kalkulagailua;MATE;zientifikoa;aritmetika;finantza;kalkuluak;

[ctx: unit-format]
en: %s acres
eu: %s akreak

[ctx: unit-format]
en: %s au
eu: %s ua

[ctx: unit-format]
en: %s days
eu: %s egun

[ctx: unit-format]
en: %s degrees
eu: %s gradu

[ctx: unit-format]
en: %s gradians
eu: %s gradian

[ctx: unit-format]
en: %s hours
eu: %s ordu

[ctx: unit-format]
en: %s ly
eu: %s a.u.

[ctx: unit-format]
en: %s minutes
eu: %s minutu

[ctx: unit-format]
en: %s radians
eu: %s radian

[ctx: unit-format]
en: %s years
eu: %s urte

[ctx: unit-symbols]
en: acre,acres
eu: akre,akreak

[ctx: unit-symbols]
en: au
eu: ua

[ctx: unit-symbols]
en: cable,cables,cb
eu: kable,kableak,cb

[ctx: unit-symbols]
en: centimeter,centimeters,cm,cms
eu: zentimetro,zentimetroak,cm

[ctx: unit-symbols]
en: day,days
eu: egun,egunak

[ctx: unit-symbols]
en: degC,˚C
eu: zentigradu,C,˚C

[ctx: unit-symbols]
en: degF,˚F
eu: F,˚F

[ctx: unit-symbols]
en: degR,˚R,˚Ra
eu: R,˚R,˚Ra

[ctx: unit-symbols]
en: degree,degrees,deg
eu: gradu,graduak

[ctx: unit-symbols]
en: fathom,fathoms,ftm
eu: braza,brazak,ftm

[ctx: unit-symbols]
en: foot,feet,ft
eu: oin,oinak,ft

[ctx: unit-symbols]
en: gallon,gallons,gal
eu: galoi,galoiak,gal

[ctx: unit-symbols]
en: gradian,gradians,grad
eu: gradian,gradianak,grad

[ctx: unit-symbols]
en: gram,grams,gramme,grammes,g
eu: gramo,gramoak,g

[ctx: unit-symbols]
en: hectare,hectares,ha
eu: hektarea,hektareak,ha

[ctx: unit-symbols]
en: hour,hours
eu: ordu,orduak,o

[ctx: unit-symbols]
en: inch,inches,in
eu: hazbete,hazbeteak,in

[ctx: unit-symbols]
en: kilogram,kilograms,kilogramme,kilogrammes,kg,kgs
eu: kilogramo,kilogramoak,kg

[ctx: unit-symbols]
en: kilometer,kilometers,km,kms
eu: kilometro,kilometroak,km

[ctx: unit-symbols]
en: lightyear,lightyears,ly
eu: argi-urte,argi-urteak,a.u.

[ctx: unit-symbols]
en: litre,litres,liter,liters,L
eu: litro,litroak,l

[ctx: unit-symbols]
en: meter,meters,m
eu: metro,metroak,m

[ctx: unit-symbols]
en: micrometer,micrometers,um
eu: mikrometro,mikrometroak,um

[ctx: unit-symbols]
en: microsecond,microseconds,us,μs
eu: mikrosegundo,mikrosegundoak,us,μs

[ctx: unit-symbols]
en: mile,miles,mi
eu: milia,miliak,mi

[ctx: unit-symbols]
en: millilitre,millilitres,milliliter,milliliters,mL,cm³
eu: mililitro,mililitroak,mL,cm³

[ctx: unit-symbols]
en: millimeter,millimeters,mm
eu: milimetro,milimetroak,mm

[ctx: unit-symbols]
en: millisecond,milliseconds,ms
eu: milisegundo,milisegundoak,ms

[ctx: unit-symbols]
en: minute,minutes
eu: minutu,minutuak,min

[ctx: unit-symbols]
en: nanometer,nanometers,nm
eu: nanometro,nanometroak,nm

[ctx: unit-symbols]
en: ounce,ounces,oz
eu: ontza,ontzak,oz

[ctx: unit-symbols]
en: parsec,parsecs,pc
eu: parsec,parsec-ak,pc

[ctx: unit-symbols]
en: pint,pints,pt
eu: pinta,pintak,pt

[ctx: unit-symbols]
en: pound,pounds,lb
eu: libera,liberak,lb

[ctx: unit-symbols]
en: quart,quarts,qt
eu: laurdena,laurdenak,qt

[ctx: unit-symbols]
en: radian,radians,rad
eu: radian,radianak,rad

[ctx: unit-symbols]
en: second,seconds,s
eu: segundo,segundoak,s

[ctx: unit-symbols]
en: tonne,tonnes
eu: tona,tonak

[ctx: unit-symbols]
en: yard,yards,yd
eu: yarda,yardak,yd

[ctx: unit-symbols]
en: year,years
eu: urte,urteak
