lutris - en to fa translation catalogue (1577 entries)

en: 
    
    Lutris is looking for a mounted disk drive or image 
    containing the following file or folder:
    <i>%s</i>
fa: 
    
    لوتریس در حال جستجوی یک درایو دیسک یا تصویر نصب شده است 
    که شامل پرونده یا پوشه زیر باشد:
    <i>%s</i>

en:  checksum mismatch
fa:  ناهم‌خوانی چک‌سام

en:  or
fa:  یا

en: "Show Hidden Games" now displays the hidden games in a separate view, and re-hides them as soon as you leave it.
fa: "نمایش بازی‌های پنهان" اینک بازی‌های پنهان را در یک نمای جداگانه نمایش می‌دهد و به محض اینکه از آن خارج شوید، دوباره آن‌ها را پنهان می‌کند.

en: %d days
fa: %d روز

en: %d games
fa: %d بازی

en: %d hours
fa: %d ساعت

en: %d minutes
fa: %d دقیقه

en: %d seconds
fa: %d ثانیه

en: %s (default)
fa: %s (پیش‌گزیده)

en: %s does not exist
fa: %s نیست

en: %s has been updated.
fa: %s به‌روزرسانی شده است.

en: %s have been updated.
fa: %s به‌روزرسانی شده‌اند.

en: %s is already installed
fa: %s از پیش نصب شده است

en: %s is not a valid URI
fa: %s یک URI معتبر نیست

en: %s version management
fa: مدیریت نگارش %s

en: '%s' could not be moved to the trash. You will need to delete it yourself.
fa: '%s' نمی‌تواند به سطل زباله جابه‌جا شود. شما باید خودتان آن را پاک کنید.

en: '%s' is a reserved category name.
fa: '%s' یک نام دسته‌بندی رزرو شده است.

en: '%s' is already a saved search.
fa: '%s' یک جستجوی از پیش ذخیره شده است.

en: '%s' is not a valid playtime.
fa: '%s' زمان بازی معتبری نیست.

en: (c) 2009 Lutris Team
fa: (ج) ۲۰۰۹ گروه لوتریس

en: 1 GB
fa: 1 گیگ

en: 1 MB
fa: 1 مگ

en: 1 minute
fa: 1 دقیقه

en: 1 second
fa: 1 ثانیه

en: 128 MB
fa: 128 مگ

en: 16 MB
fa: 16 مگ

en: 16BPP (65536 colors)
fa: 16BPP (65536 رنگ)

en: 2 MB
fa: 2 مگ

en: 24BPP (16M colors)
fa: 24BPP (16 میلیون رنگ)

en: 256 MB
fa: 256 مگ

en: 32 MB
fa: 32 مگ

en: 32-bit
fa: 32 بیتی

en: 320×240 (4:3, Original)
fa: 320×240 (4:3، اصلی)

en: 384 MB
fa: 384 مگ

en: 4 MB
fa: 4 مگ

en: 416×240 (16:9, Widescreen)
fa: 416×240 (16:9، عریض)

en: 4:3
fa: ۴:۳

en: 512 MB
fa: 512 مگ

en: 560×240 (21:9, Ultrawide)
fa: 560×240 (21:9، فوق عریض)

en: 64 MB
fa: 64 مگ

en: 64-bit
fa: 64 بیتی

en: 68020 with 24-bit addressing
fa: 68020 با آدرس‌دهی 24 بیتی

en: 68030 without internal MMU
fa: 68030 بدون MMU داخلی

en: 68040 without internal FPU
fa: 68040 بدون FPU داخلی

en: 68040 without internal FPU and MMU
fa: 68040 بدون FPU و MMU داخلی

en: 68040 without internal MMU
fa: 68040 بدون MMU داخلی

en: 68060 without internal FPU
fa: 68060 بدون FPU داخلی

en: 68060 without internal FPU and MMU
fa: 68060 بدون FPU و MMU داخلی

en: 68060 without internal MMU
fa: 68060 بدون MMU داخلی

en: 768 MB
fa: 768 مگ

en: 8 MB
fa: 8 مگ

en: 8BPP (256 colors)
fa: 8BPP (256 رنگ)

en: <a href="">Login</a>
fa: <a href="">ورود</a>

en: <a href="">Turn on Library Sync</a>
fa: <a href="">فعال کردن همگام‌سازی کتابخانه</a>

en: <b>%s</b> results, only displaying first %s
fa: <b>%s</b> نتیجه، تنها نمایش %s اول

en: <b>Default</b>:
fa: <b>پیش‌گزیده</b>:

en: <b>Error: A different Wine version is already using the same Wine prefix.</b>
fa: <b>خطا: نگارش دیگری از واین در حال حاضر از همان پیشوند واین بکارگرفته می‌شود.</b>

en: <b>Error: Missing shared library.</b>
    
    %s
fa: <b>خطا: کتابخانه مشترک گم شده است.</b>
    
    %s

en: <b>Error</b> Vulkan is not installed or is not supported by your system, %s is not available.
fa: <b>خطا</b> Vulkan نصب نشده یا توسط سامانه شما پشتیبانی نمی‌شود، %s در دسترس نیست.

en: <b>Humble Bundle Authentication via cookie import</b>
    
    <b>In Firefox</b>
    - Install the following extension: <a href='https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/export-cookies-txt/'>https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/export-cookies-txt/</a>
    - Open a tab to humblebundle.com and make sure you are logged in.
    - Click the cookie icon in the top right corner, next to the settings menu
    - Check 'Prefix HttpOnly cookies' and click 'humblebundle.com'
    - Open the generated file and paste the contents below. Click OK to finish.
    - You can delete the cookies file generated by Firefox
    - Optionally, <a href='https://support.humblebundle.com/hc/en-us/requests/new'>open a support ticket</a> to ask Humble Bundle to fix their configuration.
fa: <b>احراز هویت Humble Bundle از طریق وارد کردن کوکی</b>
    
    <b>در فایرفاکس</b>
    - افزونه زیر را نصب کنید: <a href='https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/export-cookies-txt/'>https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/export-cookies-txt/</a>
    - یک برگه در humblebundle.com باز کنید و مطمئن شوید که وارد شده‌اید.
    - روی نماد کوکی در گوشه بالا سمت راست، کنار نماد تنظیمات ضربه بزنید
    - 'Prefix HttpOnly cookies' را بررسی کنید و روی 'humblebundle.com' ضربه بزنید
    - پرونده تولید شده را باز کنید و محتویات زیر را بچسبانید. برای پایان روی OK ضربه بزنید.
    - می‌توانید پرونده کوکی تولید شده توسط فایرفاکس را پاک کنید
    - به طور اختیاری، <a href='https://support.humblebundle.com/hc/en-us/requests/new'>یک تیکت پشتیبانی باز کنید</a> تا از Humble Bundle بخواهید که پیکربندی خود را اصلاح کند.

en: <b>Search Lutris.net</b>
fa: <b>جستجو در Lutris.net</b>

en: <b>Select a Lutris installer</b>
fa: <b>انتخاب یک نصب‌کننده لوتریس</b>

en: <b>Select a ROM file</b>
fa: <b>یک ROM انتخاب کنید</b>

en: <b>Select setup file</b>
fa: <b>انتخاب پرونده نصب</b>

en: <b>Self-maintained</b>:
    Wine updates are no longer delivered automatically and you have full responsibility of your Wine versions.
    
    Please note that this mode is <b>fully unsupported</b>. In order to submit issues on Github or ask for help on Discord, switch back to the <b>Stable channel</b>.
fa: <b>خودنگهدار</b>:
    به‌روزرسانی‌های واین دیگر به‌طور خودکار فراهم نمی‌شوند و شما مسئولیت کامل نگارش‌های واین خود را دارید.
    
    لطفاً توجه داشته باشید که این حالت <b>کاملاً پشتیبانی نمی‌شود</b>. برای ارسال مشکلات در گیت‌هاب یا درخواست کمک در دیسکورد، به <b>کانال پایدار</b> برگردید.

en: <b>Stable</b>:
    Wine-GE updates are downloaded automatically and the latest version is always used unless overridden in the settings.
    
    This allows us to keep track of regressions more efficiently and provide fixes more reliably.
fa: <b>پایدار</b>:
    به‌روزرسانی‌های Wine-GE به‌طور خودکار دریافت می‌شوند و همیشه آخرین نگارش بکارگرفته می‌شود مگر در تنظیمات تغییر داده شود.
    
    این به ما اجازه می‌دهد تا به‌طور مؤثرتری تغییرات منفی را پیگیری کنیم و اصلاحاترا به‌طور قابل اعتمادی فراهم کنیم.

en: <b>Submit an issue</b>
fa: <b>ارسال یک مشکل</b>

en: <b>Warning!</b> The selected path contains files. Installation will not work properly.
fa: <b>هشدار!</b> مسیر انتخاب شده شامل پرونده‌ها است. نصب به درستی کار نخواهد کرد.

en: <b>Warning!</b> The selected path is located on a drive formatted by Windows.
    Games and programs installed on Windows drives <b>don't work</b>.
fa: <b>هشدار!</b> مسیر انتخاب شده در درایوی قالب‌بندی شده توسط ویندوز قرار دارد.
    بازی‌ها و برنامه‌های نصب شده بر روی درایوهای ویندوز <b>کار نمی‌کنند</b>.

en: <b>Warning</b> Lutris has detected that Vulkan API version %s is installed, but to use the latest DXVK version, %s is required.
fa: <b>هشدار</b> لوتریس تشخیص داده است که نگارش API Vulkan %s نصب شده است، ولی برای بکارگرفتن آخرین نگارش DXVK، %s مورد نیاز است.

en: <b>Warning</b> Lutris has detected that the best device available ('%s') supports Vulkan API %s, but to use the latest DXVK version, %s is required.
fa: <b>هشدار</b> لوتریس تشخیص داده است که بهترین دستگاه موجود ('%s') API Vulkan %s را پشتیبانی می‌کند، ولی برای بکارگرفتن آخرین نگارش DXVK، %s مورد نیاز است.

en: <b>Warning</b> Scalers may not work with OpenGL rendering.
fa: <b>هشدار</b> مقیاس‌گرها ممکن است با رندرینگ OpenGL کار نکنند.

en: <b>Warning</b> Some Wine configuration options cannot be applied, if no prefix can be found.
fa: <b>هشدار</b> برخی از گزینه‌های پیکربندی واین قابل اعمال نیستند، اگر هیچ پیشوندی پیدا نشود.

en: <b>Warning</b> The '%s' scaler does not work with a scale factor of %s.
fa: <b>هشدار</b> مقیاس‌گر '%s' با ضریب مقیاس %s کار نمی‌کند.

en: <b>Warning</b> The destination folder is not writable by the current user.
fa: <b>هشدار</b> پوشه مقصد برای کاربر فعلی قابل نوشتن نیست.

en: <b>Warning</b> Wine is not installed on your system
    
    Having Wine installed on your system guarantees that Wine builds from Lutris will have all required dependencies.
    Please follow the instructions given in the <a href='https://github.com/lutris/docs/blob/master/WineDependencies.md'>Lutris Wiki</a> to install Wine.
fa: <b>هشدار</b> واین بر روی سامانه شما نصب نشده است
    
    نصب واین بر روی سامانه شما تضمین می‌کند که نگارش‌های واین از لوتریس همه وابستگی‌های مورد نیاز را خواهند داشت.
    لطفاً دستورالعمل‌های در <a href='https://github.com/لوتریس/docs/blob/master/واینDependencies.md'>ویکی لوتریس</a> را برای نصب واین دنبال کنید.

en: <b>Warning</b> Your NVIDIA driver is outdated.
    You are currently running driver %s which does not fully support all features for Vulkan and DXVK games.
fa: <b>هشدار</b> درایور NVIDIA شما قدیمی است.
    شما در حال حاضر درایور %s را اجرا می‌کنید که همه ویژگی‌ها را برای بازی‌های Vulkan و DXVK به طور کامل پشتیبانی نمی‌کند.

en: <b>Warning</b> Your kernel is not patched for fsync.
fa: <b>هشدار</b> هسته شما برای fsync پچ نشده است.

en: <b>Warning</b> Your limits are not set correctly. Please increase them as described here:
    <a href='https://github.com/lutris/docs/blob/master/HowToEsync.md'>How-to-Esync (https://github.com/lutris/docs/blob/master/HowToEsync.md)</a>
fa: <b>هشدار</b> محدودیت‌های شما به درستی تنظیم نشده‌اند. لطفاً آنها را افزایش دهید همانطور که در اینجا توضیح داده شده است:
    <a href='https://github.com/لوتریس/docs/blob/master/HowToEsync.md'>نحوه-Esync (https://github.com/لوتریس/docs/blob/master/HowToEsync.md)</a>

en: <i>(Italic indicates that this option is modified in a lower configuration level.)</i>
fa: <i>(کج نشان می‌دهد که این گزینه در سطح پیکربندی پایین‌تر تغییر داده شده است.)</i>

en: <i>Checking for missing media...</i>
fa: <i>در حال بررسی رسانه‌های گم‌شده...</i>

en: <i>Checking for updates...</i>
fa: <i>در حال بررسی به‌روزرسانی‌ها...</i>

en: <i>Downloading...</i>
fa: <i>در حال دریافت...</i>

en: <i>Last synced %s.</i>
fa: <i>آخرین همگام‌سازی %s.</i>

en: <i>Syncing library...</i>
fa: <i>در حال همگام‌سازی کتابخانه...</i>

en: <i>This will send play time, last played, runner, platform 
    and store information to the lutris website so you can 
    sync this data on multiple devices</i>
fa: <i>این داده‌ها شامل زمان بازی، آخرین بازی، اجراکننده، سکو 
    و اطلاعات فروشگاه را به وب‌سایت لوتریس ارسال می‌کند تا شما بتوانید 
    این داده‌ها را در چندین دستگاه همگام‌سازی کنید</i>

en: A bios file is required to run this game
fa: یک پرونده بایوس برای اجرای این بازی لازم است

en: A directory where libraries should be searched for first, before the standard set of directories; this is useful when debugging a new library or using a nonstandard library for special purposes.
fa: مسیر که باید ابتدا برای جستجوی کتابخانه‌ها بررسی شود، پیش از مجموعه استاندارد مسیر‌ها؛ این برای اشکال‌زدایی یک کتابخانه جدید یا بکارگیری یک کتابخانه غیر استاندارد برای اهداف ویژه مفید است.

en: A folder containing the Atari 800 BIOS files.
    They are provided by Lutris so you shouldn't have to change this.
fa: یک پوشه حاوی پرونده‌های BIOS آتاری 800.
    این پرونده‌ها توسط لوتریس به دست آمده‌اند، بنابراین نیازی به تغییر این نیست.

en: A game compressed into a single file (WUA format), only use if not using game directory
fa: یک بازی فشرده شده در یک پرونده واحد (قالب WUA)، تنها در صورتی این گرینه را بکار بگیرید که مسیر بازی را بکار نمیگیرید

en: A library to load before running the game's executable.
fa: کتابخانه‌ای که پیش از اجرای پرونده اجرایی بازی بارگذاری می‌شود.

en: A new filter button on the search box can build many of these fancy tags for you
fa: یک دکمه پالایش جدید در کادر جستجو می‌تواند بسیاری از این برچسب‌های ویژه را برای شما بسازد.

en: ALSA default
fa: پیش‌گزیده ALSA

en: ATTACK
fa: حمله

en: Abort and revert the installation
fa: لغو و بازگشت به نصب

en: About Lutris
fa: درباره لوتریس

en: Access your game libraries from various sources. Changes require a restart to take effect.
fa: به کتابخانه‌های بازی خود از منابع مختلف دسترسی پیدا کنید. تغییرات نیاز به باز راه‌اندازی دارند تا مؤثر باشند.

en: Accounts
fa: حساب‌ها

en: Activates a display filter adding scanlines to imitate the displays of yesteryear.
fa: پالایش نمایشی را فعال می‌کند که خطوط اسکن را اضافه می‌کند تا نمایشگرهای گذشته را تقلید کند.

en: Add
fa: افزودن

en: Add "Run Task Manager" command for Wine games
fa: افزودن فرمان "اجرای مدیر وظایف" برای بازی‌های واین

en: Add "Storage" tab in Preferences to control game and installer cache location
fa: افزودن زبانه "ذخیره‌سازی" در تنظیمات برای کنترل مکان کش بازی و نصب‌کننده

en: Add "Updates" tab in Preferences control and check for updates and correct missing media
fa: افزودن زبانه "به‌روزرسانی‌ها" در هدایت تنظیمات و بررسی به‌روزرسانی‌ها و اصلاح رسانه‌های گم‌شده

en: Add 'Uncategorized' view to sidebar
fa: نمای 'بدون دسته‌بندی' را به نوار کناری بیفزایید

en: Add AppArmor profile for Ubuntu versions >= 23.10
fa: افزودن نمایه AppArmor برای نگارش‌های اوبونتو >= 23.10

en: Add Category
fa: افزودن دسته‌بندی

en: Add Duckstation runner
fa: افزودن اجراکننده Duckstation

en: Add Files
fa: افزودن پرونده‌ها

en: Add Game
fa: افزودن بازی

en: Add Games
fa: افزودن بازی‌ها

en: Add Steam account switcher to handle multiple Steam accounts
fa: افزودن سوئیچ‌کننده حساب استیم برای مدیریت چندین حساب استیم

en: Add Supermodel runner
fa: افزودن اجراکننده Supermodel

en: Add Vita3k runner (thanks @ItsAllAboutTheCode)
fa: افزودن اجراکننده Vita3k (با تشکر از @ItsAllAboutTheCode)

en: Add a game matching '%s' to your favorites to see it here.
fa: یک بازی که با '%s' هم‌خوانی دارد به علاقه‌مندی‌های خود بیفزایید تا آن را اینجا ببینید.

en: Add a new game
fa: افزودن یک بازی جدید

en: Add a sort name field
fa: افزودن یک قسمت نام مرتب‌سازی

en: Add borders to display
fa: افزودن حاشیه به نمایش

en: Add directory to LD_LIBRARY_PATH
fa: افزودن مسیر به LD_LIBRARY_PATH

en: Add games to Lutris
fa: افزودن بازی‌ها به لوتریس

en: Add games to your favorites to see them here.
fa: بازی‌ها را به علاقه‌مندی‌های خود بیفزایید تا آن‌ها را اینجا ببینید.

en: Add integration with ScummVM local library
fa: افزودن یکپارچگی با کتابخانه محلی ScummVM

en: Add locally installed game
fa: افزودن بازی نصب شده محلی

en: Add missing dependency on python3-gi-cairo for Debian packages
fa: افزودن وابستگی گم‌شده به python3-gi-cairo برای بسته‌های دبیان

en: Add playtime editing in the game preferences
fa: افزودن ویرایش زمان بازی در تنظیمات بازی

en: Add the ability to disable Wine auto-updates at the expense of losing support
fa: افزودن قابلیت غیرفعال کردن به‌روزرسانی‌های خودکار واین به قیمت از دست دادن پشتیبانی

en: Add the ability to open a location in your file browser from file picker widgets
fa: افزودن قابلیت باز کردن یک مکان در مرورگر پرونده شما از ابزارک‌های انتخاب پرونده

en: Add the ability to select, remove, or stop multiple games in the Lutris window
fa: افزودن قابلیت انتخاب، برداشتن یا متوقف کردن چندین بازی در پنجره لوتریس

en: Add to favorites
fa: افزودن به مورد علاقه‌ها

en: Add two new, smaller banner sizes for itch.io games.
fa: افزودن دو اندازه بنر جدید و کوچک‌تر برای بازی‌های itch.io.

en: Add user defined tags / categories
fa: افزودن برچسب‌ها / دسته‌بندی‌های تعریف‌شده توسط کاربر

en: Add, remove or configure runners
fa: افزودن، برداشتن یا پیکربندی اجراکننده‌ها

en: Added support for the 'foot' terminal
fa: پشتیبانی از ترمینال 'foot' افزوده شد

en: Additional floppies
fa: فلاپی‌های افزوده

en: Additional options for Ruffle runner
fa: گزینه‌های افزوده برای اجراکننده Ruffle

en: Adds a Lutris icon to the tray, and prevents Lutris from exiting when the Lutris window is closed. You can still exit using the menu of the tray icon.
fa: یک نماد لوتریس به سینی اضافه می‌کند و از خروج لوتریس هنگام بسته شدن پنجره‌اش جلوگیری می‌کند. شما هنوز هم می‌توانید با بکارگرفتن گزینگان در نماد سینی از برنامه خارج شوید.

en: Adds the category to the list.
fa: دسته‌بندی را به فهرست اضافه می‌کند.

en: Advanced
fa: پیشرفته

en: After you remove these games, they will no longer appear in the 'Games' view.
fa: پس از برداشتن این بازی‌ها، آن‌ها دیگر در نمای 'بازی‌ها' ظاهر نخواهند شد.

en: After you uninstall these games, you won't be able play them in Lutris.
fa: پس از پاک‌کردن این بازی‌ها، نمی‌توانید آن‌ها را در لوتریس بازی کنید.

en: Always use relative mouse mode instead of flipping
    dependent on cursor visibility
    Can help with games where the player's camera faces the floor
fa: همیشه حالت ماوس نسبی را بکار بگیرید به جای تغییر
    بسته به دید ماوس
    می‌تواند در بازی‌هایی که دوربین بازیکن به سمت زمین است کمک کند.

en: Amazon
fa: آمازون

en: Amazon Prime Gaming
fa: بازی‌های آمازون پرایم

en: Amiga
fa: آمیگا

en: Amiga 1000
fa: آمیگا 1000

en: Amiga 1200
fa: آمیگا 1200

en: Amiga 3000
fa: آمیگا 3000

en: Amiga 4000
fa: آمیگا 4000

en: Amiga 500
fa: آمیگا 500

en: Amiga 500+
fa: آمیگا 500+

en: Amiga 600
fa: آمیگا 600

en: Amiga CD32
fa: آمیگا CD32

en: Amiga emulator
fa: شبیه‌ساز آمیگا

en: Amiga model
fa: مدل آمیگا

en: An unexpected error has occurred while installing this game. Please share the details below with the Lutris team on <a href='https://github.com/lutris/lutris'>GitHub</a> or <a href='https://discordapp.com/invite/Pnt5CuY'>Discord</a>.
fa: یک خطای غیرمنتظره در حین نصب این بازی رخ داده است. لطفاً جزئیات زیر را با گروه لوتریس در <a href='https://github.com/لوتریس/لوتریس'>GitHub</a> یا <a href='https://discordapp.com/invite/Pnt5CuY'>Discord</a> به اشتراک بگذارید.

en: AntiMicroX Profile
fa: نمایه AntiMicroX

en: Apple IIgs
fa: اپل IIgs

en: Application ID
fa: شناسه برنامه

en: Application ID field must not contain options or arguments.
fa: قسمت شناسه برنامه نباید شامل گزینه‌ها یا آرگومان‌ها باشد.

en: Applies a CRT effect to the screen.Requires OpenGL renderer.
fa: اثر CRT را در صفحه بکار میگیرد. نیاز به رندر OpenGL دارد.

en: Apply
fa: اعمال

en: Arabic
fa: عربی

en: Arcade
fa: آرکید

en: Arcade game emulator
fa: شبیه‌ساز بازی‌های آرکید

en: Architecture
fa: معماری

en: Are you sure you want to cancel the installation?
fa: آیا مطمئن هستید که می‌خواهید نصب را رد کنید؟

en: Are you sure you want to change the runner for this game ? This will reset the full configuration for this game and is not reversible.
fa: آیا مطمئن هستید که می‌خواهید اجراکننده این بازی را تغییر دهید؟ این کنش تنظیمات کامل این بازی را بازنشانی می‌کند که قابل بازگشت نیست.

en: Args
fa: آرگومان‌ها

en: Arguments
fa: آرگومان‌ها

en: Arguments to be passed to the application.
fa: آرگومان‌هایی که باید به برنامه داده شوند.

en: Arrow Keys and Right Shift
fa: کلیدهای جهت‌نما و شیفت راست

en: Aspect Ratio
fa: نسبت ابعاد

en: Aspect ratio
fa: نسبت ابعاد

en: Aspect ratio correction
fa: تصحیح نسبت ابعاد

en: Atari 400, 800 and XL emulator
fa: شبیه‌ساز آتاری 400، 800 و XL

en: Atari 8bit computers
fa: کامپیوترهای 8 بیتی آتاری

en: Atari Lynx
fa: آتاری پیوندس

en: Atari ST computers emulator
fa: شبیه‌ساز کامپیوترهای آتاری ST

en: Atari800
fa: آتاری 800

en: Audio
fa: صدا

en: Audio and video
fa: صدا و ویدیو

en: Audio driver
fa: درایور صدا

en: Auto
fa: خودکار

en: Auto (ignore RPG_RT.ini)
fa: خودکار (N/RPG_RT.ini را نادیده بگیرید)

en: AutoBattle algorithm
fa: الگوریتم AutoBattle

en: Autoboot
fa: راه‌اندازی خودکار

en: Autoboot command
fa: دستور راه‌اندازی خودکار

en: Autoconfigure joypads
fa: پیکربندی خودکار دسته‌ها

en: Autodetect
fa: تشخیص خودکار

en: Automatically Update the Lutris runtime
fa: به‌روزرسانی خودکار زمان اجرای لوتریس

en: Automatically disables one of Wine's detected joypad to avoid having 2 controllers detected
fa: به‌طور خودکار یکی از دسته‌‌بازی‌های شناسایی‌شده واین را غیرفعال می‌کند تا از شناسایی ۲ دسته‌بازی جلوگیری کند

en: Automatically uses Feral GameMode daemon if available. Set to true to disable the feature.
fa: به‌طور خودکار دیمن حالت بازی Feral در صورت در دسترس بودن بکارگرفته می‌شود. برای غیرفعال کردن این ویژگی، آن را به true تنظیم کنید.

en: Autotype this command when the system has started, an enter keypress is automatically added.
fa: این دستور را زمانی که سامانه راه‌اندازی شده است به‌طور خودکار تایپ کنید، یک فشار کلید Enter به‌طور خودکار افزوده می‌شود.

en: BGM volume
fa: بلندی صدای موسیقی پس‌زمینه

en: BIOS location
fa: مکان BIOS

en: Back
fa: بازگشت

en: Baltic
fa: بالتیک

en: Bandai WonderSwan
fa: باندای واندرسوان

en: Batch
fa: دسته‌ای

en: Batch Mode
fa: حالت دسته‌ای

en: Battle test
fa: آزمون نبرد

en: Battle.net
fa: بتل نت

en: Better and sensible sorting for games (sorting by playtime or last played no longer needs to be reversed)
fa: مرتب‌سازی بهتر و منطقی‌تر برای بازی‌ها (مرتب‌سازی بر پایه زمان بازی یا آخرین بازی دیگر نیازی به وارون کردن ندارد)

en: Better handling of Steam configurations for the Steam account picker
fa: مدیریت بهتر پیکربندی‌های استیم برای انتخاب‌کننده حساب استیم

en: Bilinear
fa: دوخطی

en: Bios file (TOS)
fa: پرونده BIOS (TOS)

en: Bios location
fa: محل BIOS

en: Boot
fa: راه‌اندازی

en: Boot disk
fa: دیسک راه‌انداز

en: Borderless
fa: بدون حاشیه

en: Borderless window
fa: پنجره بدون حاشیه

en: Branch
fa: شاخه

en: Brandt Jopac
fa: براندت جوپاک

en: Browse files
fa: مرور پرونده‌ها

en: Browse…
fa: مرور…

en: CD-ROM image
fa: تصویر CD-ROM

en: CD-ROM image to use on non CD32/CDTV models
fa: تصویر CD-ROM برای بکارگیری در مدل‌های غیر CD32/CDTV

en: CLI mode
fa: حالت CLI

en: CPU governor warning
fa: هشدار مدیر سرعت CPU

en: CRT effect ()
fa: اثر CRT ()

en: C_ancel
fa: ب_ازگشت

en: Cache file for future installations
fa: پرونده کش برای نصب‌های آینده

en: Cache path
fa: مسیر کش

en: Calculating checksum...
fa: در حال محاسبه checksum...

en: Can be system or user.
fa: می‌تواند سامانه یا کاربر باشد.

en: Can be used to force certain locale for an app. Fixes encoding issues in legacy software.
fa: می‌تواند برای تحمیل یک محلی(locale) ویژه برای یک برنامه بکارگرفته شود. مشکلات کدگذاری در نرم‌افزارهای قدیمی را برطرف می‌کند.

en: Can't move {src} 
    to destination {dst}
fa: نمی‌توان {src} را 
    به مقصد {dst} جابه‌جا کرد

en: Can't open %s 
    The folder doesn't exist.
fa: نمی‌توان %s را باز کرد 
    پوشه نیست.

en: Cancel
fa: رد کردن

en: Cancel installation?
fa: آیا می‌خواهید نصب را رد کنید؟

en: Caps Lock
fa: قفل حروف بزرگ

en: Cartridge
fa: کارتریج

en: Cartridge 1
fa: کارتریج 1

en: Cartridge 2
fa: کارتریج 2

en: Cartridge 3
fa: کارتریج 3

en: Cartridge 4
fa: کارتریج 4

en: Cartridge file/URL/ID
fa: پرونده کارتریج/URL/شناسه

en: Cassette (tape)
fa: کاست (نوار)

en: Cassette 1 (tape)
fa: کاست 1 (نوار)

en: Cassette 2 (tape)
fa: کاست 2 (نوار)

en: Categories
fa: دسته‌ها

en: Categorized
fa: دسته‌بندی شده

en: Center
fa: مرکز

en: Central/Eastern European
fa: اروپای کانونی/شرقی

en: Change
fa: تغییر

en: Change where Lutris downloads game installer files.
fa: محل دریافت پرونده‌های نصب بازی توسط لوتریس را تغییر دهید.

en: Changes how the game is placed when the window is resized.
fa: نحوه قرارگیری بازی را هنگام تغییر اندازه پنجره تغییر می‌دهد.

en: Changes the graphics hardware the game will target, if the game supports this.
fa: سخت‌افزار گرافیکی که بازی به آن هدف‌گذاری می‌کند را تغییر می‌دهد، اگر بازی از این پشتیبانی کند.

en: Changes the rendering method used for 3D games.
fa: روش رندرینگ بکارگرفته شده برای بازی‌های 3D را تغییر می‌دهد.

en: Changes the resolution of the game. For example, a 2x scale will take a 320x200 resolution game and scale it up to 640x400.
fa: وضوح بازی را تغییر می‌دهد. به عنوان مثال، یک مقیاس ۲x بازی با وضوح ۳۲۰x۲۰۰ را به ۶۴۰x۴۰۰ بزرگ می‌کند.

en: Changing Categories
fa: تغییر دسته‌بندی‌ها

en: Check Again
fa: بررسی دوباره

en: Check for Updates
fa: بررسی به‌روزرسانی‌ها

en: Chinese
fa: چینی

en: Chinese (Simplified)
fa: چینی (ساده‌شده)

en: Chinese (Traditional)
fa: چینی (سنتی)

en: Choose the folder containing ROMs and BIOS files.
    These files contain code from the original hardware necessary to the emulation.
fa: پوشه‌ای را که شامل پرونده‌های ROM و BIOS است انتخاب کنید.
    این پرونده‌ها شامل کدهایی از سخت‌افزار اصلی هستند که برای شبیه‌سازی ضروری است.

en: Choose the folder containing original Amiga Kickstart ROMs. Refer to FS-UAE documentation to find how to acquire them. Without these, FS-UAE uses a bundled replacement ROM which is less compatible with Amiga software.
fa: پوشه‌ای را که شامل ROMهای Kickstart اصلی آمیگا است انتخاب کنید. به مستندات FS-UAE مراجعه کنید تا نحوه به‌دست آوردن آن‌ها را پیدا کنید. بدون این‌ها، FS-UAE یک ROM جایگزین بسته‌بندی شده را بکار میگیرد که با نرم‌افزار آمیگا سازگاری کمتری دارد.

en: Choose the folder containing the Intellivision BIOS files (exec.bin and grom.bin).
    These files contain code from the original hardware necessary to the emulation.
fa: پوشه‌ای را که شامل پرونده‌های BIOS Intellivision (exec.bin و grom.bin) است انتخاب کنید.
    این پرونده‌ها شامل کدهایی از سخت‌افزار اصلی هستند که برای شبیه‌سازی ضروری است.

en: Chooses which emulator is used by ScummVM when the AdLib emulator is chosen as the Preferred device.
fa: انتخاب می‌کند که کدام شبیه‌ساز توسط ScummVM زمانی که شبیه‌ساز AdLib به عنوان دستگاه ترجیحی انتخاب شده است، بکارگرفته شود.

en: Combines MIDI music with AdLib sound effects.
fa: موسیقی MIDI را با جلوه‌های صوتی AdLib به هم پیوند میزند.

en: Command
fa: دستور

en: Command exited with code %s
fa: دستور خارج شد با کد %s

en: Command line arguments
fa: آرگومان‌های خط فرمان

en: Command line arguments to pass to the executable.
    $GAME or $URL inserts the game url.
    
    For Chrome/Chromium app mode use: --app="$GAME"
fa: آرگومان‌های خط فرمان برای ارسال به پرونده اجرایی.
    $GAME یا $URL آدرس بازی را وارد می‌کند.
    
    برای حالت برنامه Chrome/Chromium، : --app="$GAME" را بکار بگیرید.

en: Command line arguments used when launching DOSBox
fa: آرگومان‌های خط فرمان بکارگرفته شده هنگام راه‌اندازی DOSBox

en: Command line arguments used when launching the game
fa: آرگومان‌های خط فرمان که هنگام راه‌اندازی بازی بکارگرفته می‌شوند

en: Command line arguments used when launching the game.
fa: آرگومان‌های خط فرمان که هنگام راه‌اندازی بازی بکارگرفته می‌شوند.

en: Command line arguments used when launching the game.
    Ignored when Steam Big Picture mode is enabled.
fa: آرگومان‌های خط فرمانی که هنگام راه‌اندازی بازی بکارگرفته می‌شوند.
    هنگام فعال بودن حالت تصویر بزرگ استیم نادیده گرفته می‌شوند.

en: Command line instructions to add in front of the game's execution command.
fa: دستورات خط فرمان برای افزودن در جلوی دستور اجرای بازی.

en: Command prefix
fa: پیشوند دستور

en: Commodore Emulator
fa: شبیه‌ساز Commodore

en: Compressed ROM
fa: ROM فشرده

en: Config file
fa: پرونده پیکربندی

en: Config location
fa: محل پیکربندی

en: Configuration file
fa: پرونده پیکربندی

en: Configure
fa: پیکربندی

en: Configure %s
fa: پیکربندی %s

en: Configure download cache
fa: پیکربندی کش دریافت

en: Confirm runner change
fa: پذیرفتن تغییر اجراکننده

en: Connect
fa: اتصال

en: Connect to lutris.net
fa: به Lutris.net متصل شوید

en: Connect your %s account to access your games
fa: حساب %s خود را متصل کنید تا به بازی‌های خود دسترسی پیدا کنید

en: Connected as <b>%s</b>
fa: متصل به عنوان <b>%s</b>

en: Controllers
fa: دسته‌بازی‌ها

en: Copy Details to Clipboard
fa: رونویسی جزئیات در بریده‌دان

en: Copy logs to Clipboard
fa: رونویسی گزارشات در بریده‌دان

en: Copy protection
fa: حفاظت از هم‌مانندسازی

en: Copy system info to Clipboard
fa: هم‌مانندسازی اطلاعات سامانه در بریده‌دان

en: Core
fa: هسته

en: Could not download Atari 800 BIOS archive
fa: نمی‌توان BIOS آتاری 800 را دریافت کرد

en: Could not find Steam path, is Steam installed?
fa: نمیتوان پوسته مسیر استیم را پیدا کرد، آیا استیم نصب شده است؟

en: Couldn't load the download links for this game
fa: نمی‌توان پیوند‌های دریافت این بازی را بارگذاری کرد

en: Couldn't load the downloads for this game
fa: نمی‌توان دریافتهای این بازی را بارگذاری کرد

en: Create Steam shortcut
fa: ایجاد میانبر استیم

en: Create application menu shortcut
fa: ایجاد میانبر گزینگان برنامه

en: Create desktop shortcut
fa: ایجاد میانبر میزکار

en: Croatian
fa: کرواسی

en: Current configuration is not valid, ignoring save request
fa: تنظیمات فعلی معتبر نیست، درخواست ذخیره نادیده گرفته می‌شود

en: Custom (select executable below)
fa: سفارشی (پرونده اجرایی زیر را انتخاب کنید)

en: Custom Global User Directory
fa: مسیر پایه(Global) سفارشی کاربر

en: Custom Settings
fa: تنظیمات سفارشی

en: Custom User-Agent
fa: User-Agent سفارشی

en: Custom Wine executable
fa: پرونده اجرایی سفارشی واین

en: Custom configuration file
fa: پرونده پیکربندی سفارشی

en: Custom executable for the runner
fa: اجرای سفارشی برای اجراکننده

en: Custom mlc folder location
fa: مکان پوشه mlc سفارشی

en: Custom web browser executable
fa: پرونده اجرایی مرورگر وب سفارشی

en: Cylinder
fa: سیلندر

en: Cyrillic
fa: سیریلیک

en: D3D Extras version
fa: نگارش اضافات D3D

en: DLL overrides
fa: نقض DLL

en: DRM free mode (Do not launch Steam)
fa: حالت بدون DRM (استیم را راه‌اندازی نکنید)

en: DVD image in iso format
fa: تصویر DVD در قالب iso

en: DXVK
fa: دی‌اکس‌وی‌کی

en: DXVK NVAPI version
fa: نگارش دی‌اکس‌وی‌کی ان‌وی‌ای‌پی‌آی

en: DXVK version
fa: نگارش دی‌اکس‌وی‌کی

en: DXVK-NVAPI / DLSS
fa: دی‌اکس‌وی‌کی-ان‌وی‌ای‌پی‌آی / دی‌ال‌اس‌اس

en: Dark
fa: تیره

en: Data directory
fa: مسیر داده

en: Debug
fa: اشکال‌زدایی

en: Debug flags
fa: پرچم‌های اشکال‌زدایی

en: Debug level
fa: سطح اشکال‌زدایی

en: Debug with Developer Tools
fa: اشکال‌زدایی با ابزارهای توسعه‌دهنده

en: Debugging
fa: اشکال‌زدایی

en: Default installation folder
fa: پوشه نصب پیش‌گزیده

en: Defaults to share/scummvm if unspecified.
fa: در صورت عدم مشخص شدن به share/scummvm پیش‌گزیده است.

en: Delay before entering autoboot command
fa: تاخیر پیش از وارد کردن دستور راه‌اندازی خودکار

en: Delete
fa: پاک‌کردن

en: Delete All Files
fa: پاک‌کردن همه پرونده‌ها

en: Delete Files
fa: پاک‌کردن پرونده‌ها

en: Delete Steam shortcut
fa: پاک‌کردن میانبر استیم

en: Delete application menu shortcut
fa: پاک‌کردن میانبر گزینگان برنامه

en: Delete desktop shortcut
fa: پاک‌کردن میانبر میزکار

en: Demo mode
fa: حالت دمو

en: Deprecate 'exe', 'main_file' or 'iso' placed at the root of the script,
fa: بکارگیری 'exe'، 'main_file' یا 'iso' که در ریشه اسکریپت قرار دارد، منسوخ شده است،

en: Deprecate DXVK state cache feature (it was never used and is no longer relevant to DXVK 2)
fa: ویژگی کش وضعیت DXVK منسوخ شده است (هرگز بکارگرفته نشده و دیگر به DXVK 2 مرتبط نیست).

en: Deprecate libstrangle and xgamma support.
fa: پشتیبانی از libstrangle و xgamma منسوخ شده است.

en: Describe the problem you're having in the text box below. This information will be sent the Lutris team along with your system information. You can also save this information locally if you are offline.
fa: مشکل خود را در کادر متنی زیر توصیف کنید. این اطلاعات به گروه لوتریس همراه با اطلاعات سامانه شما ارسال خواهد شد. شما می‌توانید این اطلاعات را به صورت محلی ذخیره کنید اگر بدون اینترنت هستید.

en: Desktop
fa: میزکار

en: Desktop resolution
fa: وضوح میزکار

en: Destination path for export
fa: مسیر مقصد برای صادرات

en: Digital iMuse tempo
fa: ضرب‌آهنگ دیجیتال iMuse

en: Directory
fa: مسیر

en: Disable
fa: غیرفعال کردن

en: Disable Lutris Runtime
fa: غیرفعال کردن زمان اجرای لوتریس

en: Disable Startup Screens
fa: غیرفعال کردن صفحه‌های راه‌اندازی

en: Disable auto detection of the simulated engine.
fa: تشخیص خودکار موتور شبیه‌سازی شده را غیرفعال کنید.

en: Disable desktop effects
fa: غیرفعال کردن افکت‌های میزکار

en: Disable desktop effects while game is running, reducing stuttering and increasing performance
fa: غیرفعال کردن افکت‌های میزکار در حین اجرای بازی، کاهش لگ و افزایش عملکرد

en: Disable menu bar and default shortcuts
fa: غیرفعال کردن نوار گزینگان و میانبرهای پیش‌گزیده

en: Disable page scrolling and hide scrollbars
fa: غیرفعال کردن پیمایش صفحه و پنهان کردن نوارهای پیمایش

en: Disable screen saver
fa: غیرفعال کردن محافظ صفحه

en: Disable the screen saver while a game is running. Requires the screen saver's functionality to be exposed over DBus.
fa: غیرفعال کردن محافظ صفحه در حین اجرای بازی. نیاز به فعال بودن عملکرد محافظ صفحه از طریق DBus دارد.

en: Disable window resizing (disables fullscreen and maximize)
fa: غیرفعال کردن تغییر اندازه پنجره (حالت تمام صفحه و حداکثر را غیرفعال می‌کند)

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Disables scrolling on the page.
fa: پیمایش در صفحه را غیرفعال می‌کند.

en: Disc image file
fa: پرونده تصویر دیسک

en: Disconnect
fa: قطع اتصال

en: Discord
fa: دیسکورد

en: Display
fa: نمایش

en: Display cover-art rather than banners by default
fa: به‌طور پیش‌گزیده، جلد بازی را به جای بنرها نمایش دهید

en: Display status bar
fa: نمایش نوار وضعیت

en: Display the game's FPS + other information. Requires MangoHud to be installed.
fa: FPS بازی و اطلاعات دیگر را نمایش دهید. نیاز به نصب MangoHud دارد.

en: Display the list of games in JSON format
fa: فهرست بازی‌ها را در قالب JSON نمایش دهید

en: Displays a status bar with some useful information, like green leds lighting up when the floppy disks are read.
fa: نوار وضعیتی را با اطلاعات مفید نمایش می‌دهد، مانند روشن شدن LEDهای سبز هنگام خواندن دیسک‌های فلاپی.

en: Do not ask again for this game.
fa: دیگر برای این بازی نپرس.

en: Do not run Lutris as root.
fa: لوتریس را به جای کاربر ریشه اجرا نکنید.

en: Do you want to change the game location anyway? No files can be moved, and the game configuration may need to be adjusted.
fa: آیا می‌خواهید به هر حال مکان بازی را تغییر دهید؟ هیچ پرونده‌ای نمی‌تواند جابه‌جا شود و پیکربندی بازی ممکن است نیاز به تنظیم داشته باشد.

en: Do you want to delete the category '%s'?
fa: آیا می‌خواهید دسته‌بندی '%s' را پاک کنید؟

en: Do you want to delete the saved search '%s'?
fa: آیا می‌خواهید جستجوی ذخیره شده '%s' را پاک کنید؟

en: Do you want to select a premium license file?
fa: آیا می‌خواهید یک پرونده مجوز پریمیوم انتخاب کنید؟

en: Do you want to select an Atari ST BIOS file?
fa: آیا می‌خواهید یک پرونده BIOS آتاری ST انتخاب کنید؟

en: Do you want to uninstall %s?
fa: آیا می‌خواهید %s را پاک کنید؟

en: Do you wish to duplicate %s?
    The configuration will be duplicated, but the games files will <b>not be duplicated</b>.
    Please enter the new name for the copy:
fa: آیا می‌خواهید %s را هم‌مانندسازی کنید؟
    پیکربندی هم‌مانندسازی خواهد شد، ولی پرونده‌های بازی <b>هم‌مانندسازی نخواهند شد</b>.
    لطفاً نام جدیدی برای هم‌مانندسازی وارد کنید:

en: Documents
fa: اسناد

en: Dolphin
fa: دلفین

en: Double the screen size in windowed mode.
fa: اندازه صفحه را در حالت پنجره‌ای دو برابر میکند.

en: Download
fa: دریافت

en: Download %s
fa: دریافت %s

en: Download Missing Media
fa: دریافت رسانه‌های گم‌شده

en: Download Wine-GE updates when Lutris starts
fa: دریافت به‌روزرسانی‌های Wine-GE هنگام شروع لوتریس

en: Download appropriate DXVK and VKD3D versions based on
fa: دریافت نگارش‌های مناسب DXVK و VKD3D بر پایه

en: Download cache configuration
fa: پیکربندی کش دریافت

en: Download interrupted
fa: دریافت متوقف شد

en: Download runtime components from the main window,
fa: اجزای زمان اجرا را از پنجره اصلی دریافت کنید،

en: Downloading %s
fa: در حال دریافت %s

en: Downloading file
fa: در حال دریافت پرونده

en: Downloading game data
fa: در حال دریافت داده‌های بازی

en: Downloading…
fa: در حال دریافت…

en: Downloads
fa: دریافتها

en: DuckStation
fa: داک‌استیشن

en: Duplicate
fa: هم‌مانندسازی

en: Duplicate game?
fa: هم‌مانندسازی بازی؟

en: Dutch
fa: هلندی

en: EA App
fa: برنامه EA

en: EA App integration. Your Origin games and saves can be manually imported
fa: یکپارچگی برنامه EA. بازی‌ها و ذخیره‌های Origin شما می‌توانند به‌صورت دستی وارد شوند.

en: EXPERIMENTAL support for umu, which allows running games with Proton and
fa: پشتیبانی EXPERIMENTAL از umu، که اجازه می‌دهد بازی‌ها با پروتون و

en: EasyRPG Player
fa: پخش‌کننده EasyRPG

en: Edit Games
fa: ویرایش بازی‌ها

en: Eject
fa: خارج کردن

en: Emulate Atari 320 XE (Compy Shop)
fa: شبیه‌ساز آتاری 320 XE (Compy Shop)

en: Emulate Atari 320 XE (Rambo)
fa: شبیه‌ساز آتاری 320 XE (Rambo)

en: Emulate Atari 5200
fa: شبیه‌ساز آتاری 5200

en: Emulate Atari 800
fa: شبیه‌ساز آتاری 800

en: Emulate Atari 800 XL
fa: شبیه‌ساز آتاری 800 XL

en: Emulator BIOS files location
fa: محل پرونده‌های BIOS شبیه‌ساز

en: Enable
fa: فعال کردن

en: Enable AMD FidelityFX Super Resolution (FSR)
fa: فعال کردن AMD FidelityFX Super Resolution (FSR)

en: Enable Adobe Flash Player
fa: فعال کردن Adobe Flash Player

en: Enable Adobe Flash Player.
fa: فعال‌سازی Adobe Flash Player.

en: Enable BattlEye Anti-Cheat
fa: فعال کردن BattlEye Anti-Cheat

en: Enable D3D Extras
fa: فعال‌سازی اضافات D3D

en: Enable DPI Scaling
fa: فعال کردن مقیاس بندی DPI

en: Enable DXVK
fa: فعال کردن DXVK

en: Enable DXVK-NVAPI / DLSS
fa: فعال‌سازی DXVK-NVAPI / DLSS

en: Enable Discord Rich Presence for Available Games
fa: فعال‌سازی نمایانگر وضعیت دیسکورد(Discord Rich Presence) برای بازی‌های موجود

en: Enable Easy Anti-Cheat
fa: فعال کردن Easy Anti-Cheat

en: Enable Esync
fa: فعال‌سازی Esync

en: Enable Feral GameMode
fa: فعال کردن Feral GameMode

en: Enable Fsync
fa: فعال کردن Fsync

en: Enable Gamescope
fa: فعال‌سازی Gamescope

en: Enable HDR (Experimental)
fa: فعال کردن HDR (آزمایشی)

en: Enable HDR for games that support it.
    Requires Plasma 6 and VK_hdr_layer.
fa: فعال کردن HDR برای بازی‌هایی که از آن پشتیبانی می‌کنند.
    نیاز به Plasma 6 و VK_hdr_layer دارد.

en: Enable RTP
fa: فعال‌سازی RTP

en: Enable Roland GS
fa: فعال‌سازی Roland GS

en: Enable TestPlay (debug) mode.
fa: فعال‌سازی حالت TestPlay (اشکال‌زدایی)

en: Enable VKD3D
fa: فعال‌سازی VKD3D

en: Enable VSync
fa: فعال‌سازی VSync

en: Enable a terminal for text-based games. Only useful for ASCII based games. May cause issues with graphical games.
fa: یک ترمینال برای بازی‌های متنی فعال کنید. تنها برای بازی‌های مبتنی بر ASCII مفید است. ممکن است با بازی‌های گرافیکی مشکلاتی ایجاد کند.

en: Enable audio
fa: فعال‌سازی صدا

en: Enable dgvoodoo2
fa: فعال‌سازی dgvoodoo2

en: Enable emulation of Nvidia's NVAPI and add DLSS support, if available.
fa: شبیه‌سازی NVAPI انویدیا را فعال کنید و در صورت موجود بودن، پشتیبانی از DLSS را بیفزایید.

en: Enable eventfd-based synchronization (esync). This will increase performance in applications that take advantage of multi-core processors.
fa: فعال کردن همگام سازی مبتنی بر eventfd (esync). این کار باعث افزایش عملکرد در برنامه هایی می شود که پردازنده های چند هسته ای را بکار میگیرند.

en: Enable frames per second counter.
fa: فعال‌سازی شمارنده فریم در ثانیه.

en: Enable futex-based synchronization (fsync). This will increase performance in applications that take advantage of multi-core processors. Requires kernel 5.16 or above.
fa: فعال کردن همگام سازی مبتنی بر futex (fsync). این کار باعث افزایش عملکرد در برنامه هایی می شود که پردازنده های چند هسته‌ای را بکار میگیرند. نیاز به هسته 5.16 یا بالاتر دارد.

en: Enable integrations with game sources
fa: فعال‌سازی یکپارچگی با منابع بازی

en: Enable library sync and run a full sync with lutris.net?
fa: همگام‌سازی کتابخانه را فعال کرده و یک همگام‌سازی کامل با Lutris.net انجام دهید؟

en: Enable sound emulation of disk drives
fa: فعال‌سازی شبیه‌سازی صدا برای درایوهای دیسک

en: Enable subtitles
fa: فعال‌سازی زیرنویس‌ها

en: Enable support for BattlEye Anti-Cheat in supported games
    Requires Lutris Wine 6.21-2 and newer or any other compatible Wine build.
fa: فعال کردن پشتیبانی از BattlEye Anti-Cheat در بازی های پشتیبانی شده
    نیاز به لوتریس واین 6.21-2 و جدیدتر یا هر ساختار سازگار دیگر واین دارد.

en: Enable support for Easy Anti-Cheat in supported games
    Requires Lutris Wine 7.2 and newer or any other compatible Wine build.
fa: فعال کردن پشتیبانی از Easy Anti-Cheat در بازی های پشتیبانی شده
    نیاز به لوتریس واین 7.2 و جدیدتر یا هر ساختار سازگار دیگر واین دارد.

en: Enable this option if you want clicked links to open inside the game window. By default all links open in your default web browser.
fa: این گزینه را فعال کنید اگر می‌خواهید پیوند‌های کلیک شده در داخل پنجره بازی بازشوند. به طور پیش‌گزیده، همه پیوند‌ها در مرورگر وب پیش‌گزیده شما باز می‌شوند.

en: Enable waiting for  the  start  of  vblank  before flipping  screens; reduces tearing effects.
fa: فعال کردن انتظار برای شروع vblank پیش از تغییر صفحه؛ کاهش پاره پارگی صفحه.

en: Enabled
fa: فعال

en: Enables batch mode (exits after powering off).
fa: حالت دسته‌ای را فعال می‌کند (پس از خاموش شدن خارج می‌شود).

en: Enables copy protection
fa: حفاظت از هم‌مانندسازی را فعال می‌کند

en: Enables engine specific debug flags
fa: پرچم‌های اشکال‌زدایی ویژه موتور را فعال می‌کند

en: Enables joystick input (default: 0 = first joystick)
fa: ورودی جوی‌استیک را فعال می‌کند (پیش‌گزیده: 0 = اولین جوی‌استیک)

en: Enables the Windows application's DPI scaling.
    Otherwise, the Screen Resolution option in 'Wine configuration' controls this.
fa: فعال کردن مقیاس بندی DPI برنامه های ویندوز.
    در غیر این صورت، گزینه رزولوشن صفحه در 'پیکربندی واین' این را کنترل می کند.

en: Encoding
fa: کدگذاری

en: Encryption keys
fa: کلیدهای رمزنگاری

en: EnemyAI algorithm
fa: الگوریتم هوش دشمن

en: Engine
fa: موتور

en: Engine (web only)
fa: موتور (تنها وب)

en: Engine for point-and-click games.
fa: موتور بازی‌های کلیکی.

en: Engine speed
fa: سرعت موتور

en: English
fa: انگلیسی

en: Enter the name of a game to search for, or use search terms:
    
    <b>installed:</b><i>true</i>			Only installed games.
    <b>hidden:</b><i>true</i>			Only hidden games.
    <b>favorite:</b><i>true</i>			Only favorite games.
    <b>categorized:</b><i>true</i>		Only games in a category.
    <b>category:</b><i>x</i>			Only games in category <i>x</i>.
    <b>source:</b><i>steam</i>			Only Steam games
    <b>runner:</b><i>wine</i>			Only Wine games
    <b>platform:</b><i>windows</i>	Only Windows games
    <b>playtime:</b><i>&gt;2 hours</i>	Only games played for more than 2 hours.
    <b>lastplayed:</b><i>&lt;2 days</i>	Only games played in the last 2 days.
    <b>directory:</b><i>game/dir</i>	Only games at the path.
fa: نام یک بازی را برای جستجو وارد کنید یا کلیدواژه‌های جستجو  را بکاربگیرید:
    
    <b>installed:</b><i>true</i>			تنها بازی‌های نصب شده.
    <b>hidden:</b><i>true</i>			تنها بازی‌های مخفی.
    <b>favorite:</b><i>true</i>			تنها بازی‌های مورد علاقه.
    <b>categorized:</b><i>true</i>		تنها بازی‌های در یک دسته.
    <b>category:</b><i>x</i>			تنها بازی‌های در دسته <i>x</i>.
    <b>source:</b><i>استیم</i>			تنها بازی‌های استیم
    <b>runner:</b><i>واین</i>			تنها بازی‌های واین
    <b>platform:</b><i>windows</i>	تنها بازی‌های ویندوز
    <b>playtime:</b><i>&gt;2 ساعت</i>	تنها بازی‌هایی که بیش از 2 ساعت بازی شده‌اند.
    <b>lastplayed:</b><i>&lt;2 روز</i>	تنها بازی‌هایی که در 2 روز گذشته بازی شده‌اند.
    <b>directory:</b><i>game/dir</i>	تنها بازی‌های در مسیر.

en: Enter the name of the game you will install.
    
    When you click 'Install' below, the installer window will appear and guide you through a simple installation.
    
    It will prompt you for a setup executable, and will use Wine to install it.
    
    If you know the Lutris identifier for the game, you can provide it for improved Lutris integration, such as Lutris provided banners.
fa: نام بازی که می‌خواهید نصب کنید را وارد کنید.
    
    وقتی روی 'نصب' پایین ضربه بزنید، پنجره نصب‌کننده ظاهر می‌شود و شما را در یک نصب ساده راهنمایی می‌کند.
    
    این پنجره از شما یک پرونده اجرایی نصب را درخواست می‌کند و واین را برای نصب آن بکار میگیرد.
    
    اگر شناسه لوتریس بازی را می‌دانید، می‌توانید آن را برای بهبود یکپارچگی لوتریس، مانند بنرهای به دست آمده توسط لوتریس، فراهم کنید.

en: Enters fullscreen mode immediately after starting.
fa: بلافاصله پس از شروع به حالت تمام صفحه می‌رود.

en: Environment variables
fa: متغیرهای محیطی

en: Environment variables loaded at run time
fa: متغیرهای محیطی در زمان اجرا بارگذاری می‌شوند

en: Epic Games Store
fa: فروشگاه اپیک گیمز

en: Error details
fa: جزئیات خطا

en: Esync support
fa: پشتیبانی از Esync

en: Europe
fa: اروپا

en: Even Pixels
fa: پیکسل‌های یکنواخت

en: Exclude processes
fa: استثنا کردن فرآیندها

en: Executable
fa: قابل اجرا

en: Execute a program with the Lutris Runtime
fa: یک برنامه را با محیط اجرایی لوتریس اجرا کنید

en: Execute script
fa: اجرا کردن اسکریپت

en: Exit DOSBox with the game
fa: خروج از DOSBox با بازی

en: Exit Dolphin with emulator.
fa: خروج از دلفین با شبیه‌ساز.

en: Expand "System" tab in Preferences with more system information but less brown.
fa: گسترش زبانه "سامانه" در تنظیمات با اطلاعات بیشتر سامانه ولی کمتر قهوه‌ای.

en: Experimental support for Flatpak provided runners
fa: پشتیبانی آزمایشی از اجراکننده‌های به‌دست آمده از فلت‌پک

en: Export a game
fa: صادر کردن یک بازی

en: Extended Kickstart location
fa: محل Kickstart گسترش‌یافته

en: Extra arguments
fa: آرگومان‌های افزوده

en: Extra arguments to the executable
fa: آرگومان‌های افزوده برای پرونده اجرایی

en: Extra command line arguments used when launching Steam
fa: آرگومان‌های افزوده خط فرمان که هنگام راه‌اندازی استیم بکارگرفته می‌شوند

en: Extracting %s
fa: استخراج %s

en: Extracting…
fa: در حال استخراج…

en: FM Towns
fa: FM تاونز

en: FPS counter (MangoHud)
fa: شمارنده FPS (MangoHud)

en: FPS limit
fa: محدودیت FPS

en: FSR Level
fa: سطح FSR

en: Failed to download %s
fa: دریافت %s ناموفق بود

en: Failed to extract {}
fa: استخراج {} ناموفق بود

en: Failed to extract {}: {}
fa: استخراج {}: {} ناموفق بود

en: Failed to import a ROM: %s
fa: وارد کردن یک ROM ناموفق بود: %s

en: Failed to load games. Check that your profile is set to public during the sync.
fa: بارگذاری بازی‌ها شکست خورد. بررسی کنید که نمایه شما در حین همگام‌سازی عمومی تنظیم شده باشد.

en: Failed to open database file in %s. Try renaming this file and relaunch Lutris
fa: باز کردن پرونده پایگاه داده در %s شکست خورد. کوشش کنید این پرونده را تغییر نام دهید و لوتریس را دوباره راه‌اندازی کنید.

en: Failed to retrieve the runner archive
fa: دریافت آرشیو اجراکننده ناموفق بود

en: Failed to retrieve {} ({}) information
fa: دریافت اطلاعات {} ({}) ناموفق بود

en: Fallback RTP location
fa: مکان RTP پشتیبان

en: Fast Memory
fa: حافظه سریع

en: Favorite
fa: مورد علاقه

en: Favorites
fa: علاقه‌مندی‌ها

en: Feral GameMode
fa: حالت بازی Feral

en: File
fa: پرونده

en: File containing the encryption keys.
fa: پرونده‌ای که شامل کلیدهای رمزنگاری است.

en: File containing the title keys.
fa: پرونده‌ای که شامل کلیدهای عنوان است.

en: Files
fa: پرونده‌ها

en: Filtering
fa: پالایش کردن

en: Finnish
fa: فنلاندی

en: First controller
fa: دسته‌بازی اول

en: Fit
fa: تناسب

en: Fit (force aspect ratio)
fa: تناسب (اجبار نسبت ابعاد)

en: Fix Lutris not expanding "~" in paths
fa: رفع مشکل لوتریس در گسترش "~" در مسیرها

en: Fix blank login window on online services such as GOG or EGS
fa: رفع مشکل پنجره ورود خالی در خدمات آنلاین مانند GOG یا EGS

en: Fix bug that prevented installers to complete
fa: رفع اشکالی که مانع از به پایان رساندن نصب‌کننده‌ها می‌شد

en: Fix crash when opening the system preferences tab for a game
fa: رفع فروپاشی هنگام باز کردن زبانه تنظیمات سامانه برای یک بازی

en: Fix critical bug preventing Steam library sync
fa: رفع اشکال بحرانی که مانع همگام‌سازی کتابخانه استیم می‌شود

en: Fix critical bug preventing completion of installs if the script specifies a wine version
fa: رفع اشکال بحرانی که وقتی اسکریپت نگارش‌ای از واین را مشخص میکند.مانع از به پایان رساندن نصب‌ها می‌شود

en: Fix critical bug preventing game or runner uninstall in Flatpak
fa: رفع اشکال بحرانی که مانع پاک‌کردن بازی یا اجراکننده در فلت‌پک می‌شود

en: Fix some crashes happening when using Wayland and a high DPI gaming mouse
fa: رفع برخی از فروپاشی‌ها که هنگام بکارگیری وی‌لند و یک ماوس بازی با DPI بالا رخ می‌دهد.

en: Fix the export / import feature
fa: رفع اشکال ویژگی صادرات / واردات

en: Flathub
fa: فلاتهاب

en: Flathub is not configured on the system. Visit https://flatpak.org/setup/ for instructions.
fa: فلاتهاب بر روی سامانه پیکربندی نشده است. به https://فلت‌پک.org/setup/ برای دستورالعمل‌ها مراجعه کنید.

en: Flatpak
fa: فلت‌پک

en: Flatpak installation is not handled by Lutris.
    Install Flatpak with the package provided by your distribution.
fa: نصب فلت‌پک توسط لوتریس مدیریت نمی‌شود.
    فلت‌پک را با بسته‌ای که توسط توزیع شما به دست آمده است نصب کنید.

en: Flatpak is not installed
fa: فلت‌پک نصب نشده است

en: Floppy Disk A
fa: دیسک فلاپی A

en: Floppy Disk B
fa: دیسک فلاپی B

en: Floppy Drive Speed
fa: سرعت درایو فلاپی

en: Floppy Drive Volume
fa: حجم درایو فلاپی

en: Floppy disk
fa: دیسک فلاپی

en: Floppy drive 1
fa: درایو فلاپی 1

en: Floppy drive 2
fa: درایو فلاپی 2

en: Floppy drive 3
fa: درایو فلاپی 3

en: Floppy drive 4
fa: درایو فلاپی 4

en: Force
fa: اجبار

en: Force Fastboot
fa: اجبار به راه‌اندازی سریع

en: Force Slowboot
fa: اجبار به راه‌اندازی کند

en: Force a different game resolution.
    
    This is experimental and can cause glitches or break games!
fa: اجبار به وضوح بازی متفاوت.
    
    این آزمایشی است و می‌تواند باعث اشکالات یا خراب شدن بازی‌ها شود!

en: Force fast boot.
fa: اجبار به راه‌اندازی سریع.

en: Force slow boot.
fa: اجبار به راه‌اندازی کند.

en: Force updates
fa: به‌روزرسانی‌های اجباری

en: Forgot password?
fa: گذرواژه را فراموش کرده‌اید؟

en: Framerate Limiter
fa: محدودکننده فریم‌ریت

en: French
fa: فرانسوی

en: Fsync support
fa: پشتیبانی از Fsync

en: Full (CAUTION: Will cause MASSIVE slowdown)
fa: کامل (هشدار: باعث کاهش سرعت شدید خواهد شد)

en: Full URL or HTML file path
fa: آدرس کامل URL یا مسیر پرونده HTML

en: Full path to a directory containing a combined RTP.
fa: مسیر کامل به مسیر حاوی RTP به هم پیوسته.

en: Full path to a directory containing an extracted RPG Maker 2000 Run-Time-Package (RTP).
fa: مسیر کامل به مسیر حاوی بسته زمان اجرای RPG Maker 2000 (RTP) استخراج‌شده.

en: Full path to a directory containing an extracted RPG Maker 2003 Run-Time-Package (RTP).
fa: مسیر کامل به مسیر حاوی بسته زمان اجرای RPG Maker 2003 (RTP) استخراج‌شده.

en: Fullboot
fa: بوت کامل

en: Fullscreen
fa: تمام صفحه

en: Fullscreen & title bar
fa: تمام‌صفحه و نوار عنوان

en: Fullscreen (F12 + F to switch)
fa: تمام صفحه (F12 + F برای تغییر)

en: Fullscreen resolution
fa: وضوح تمام صفحه

en: Fullscreen, title bar & window
fa: تمام‌صفحه، نوار عنوان و پنجره

en: GE-Proton (Latest)
fa: GE-Proton (آخرین)

en: GOG and Itch.io sources can now offer Linux and Windows installers for the same game
fa: منابع GOG و Itch.io اینک می‌توانند نصب‌کننده‌های لینوکس و ویندوز را برای یک بازی یکسان نشان دهند.

en: GPU to use to run games
fa: GPU برای اجرای بازی‌ها

en: Game Boy (Color)
fa: گیم بوی (رنگی)

en: Game Boy Advance
fa: گیم بوی ادونس

en: Game Gear
fa: گیم گیر

en: Game Resolution
fa: وضوح بازی

en: Game already installed in Lutris
fa: بازی از پیش در لوتریس نصب شده است

en: Game binary path
fa: مسیر باینری بازی

en: Game config key must be a string
fa: کلید پیکربندی بازی باید متن باشد

en: Game data file
    Supported formats: GDI, CDI, CHD
fa: پرونده داده‌های بازی
    قالب‌های پشتیبانی شده: GDI، CDI، CHD

en: Game directory
fa: پوشه بازی

en: Game execution
fa: اجرای بازی

en: Game files location
fa: محل پرونده‌های بازی

en: Game identifier
fa: شناسه بازی

en: Game info
fa: درباره بازی

en: Game library
fa: کتابخانه بازی

en: Game name
fa: نام بازی

en: Game options
fa: گزینه‌های بازی

en: Game resolution
fa: وضوح بازی

en: Game searches can now use fancy tags like 'installed:yes' or 'source:gog', with explanatory tool-tip
fa: جستجوی بازی‌ها اینک می‌تواند با برچسب‌های ویژه‌ای مانند 'installed:yes' or 'source:gog',  انجام شود، با توضیحات راهنما.

en: GameCube and Wii emulator
fa: شبیه‌ساز گیم‌کیوب و وی

en: Gamemode
fa: حالت بازی

en: Gamepad 1
fa: دسته ۱

en: Gamepad 2
fa: دسته ۲

en: Gamepad 3
fa: دسته ۳

en: Gamepad 4
fa: دسته ۴

en: Gamepads
fa: دسته‌های بازی

en: Games
fa: بازی‌ها

en: Generate a bash script to run a game without the client
fa: تولید یک اسکریپت bash برای اجرای یک بازی بدون کارخواه(Client)

en: Genesis/Mega Drive
fa: جنسیس/مگا درایو

en: Georgian
fa: گرجی

en: German
fa: آلمانی

en: Get a configuration file from a given location. If a filename is given, it must end with ".yml", otherwise it will be assumed to be a directory.
fa: پرونده پیکربندی را از یک مکان مشخص دریافت کنید. اگر نام پرونده داده شده باشد، باید با ".yml" پایان یابد، در غیر این صورت فرض می‌شود که یک مسیر است.

en: Global options
fa: گزینه‌های پایه(Global)

en: Graphic scaler
fa: مقیاس‌گر گرافیکی

en: Graphics
fa: گرافیک

en: Graphics Card
fa: کارت گرافیک

en: Graphics Card RAM
fa: RAM کارت گرافیک

en: Graphics renderer
fa: رندرکننده گرافیکی

en: Greek
fa: یونانی

en: Group GOG and Amazon download in a single progress bar
fa: گروه‌بندی دریافت GOG و آمازون در یک نوار پیشرفت واحد

en: Group every API calls for runtime updates in a single one
fa: گروه‌بندی هر تماس API برای به‌روزرسانی‌های زمان اجرا در یک تماس

en: Hard Disk
fa: هارد دیسک

en: Hard Disk 1
fa: هارد دیسک 1

en: Hard Disk 2
fa: هارد دیسک 2

en: Hatari
fa: هاتاری

en: Hatari supports floppy disk images in the following formats: ST, DIM, MSA, STX, IPF, RAW and CRT. The last three require the caps library (capslib). ZIP is supported, you don't need to uncompress the file.
fa: هاتاری از تصاویر دیسک فلاپی در این قالب‌ها پشتیبانی می‌کند: ST، DIM، MSA، STX،IPF، RAW و CRT. سه قالب آخر به کتابخانه caps (capslib) نیاز دارند. ZIP پشتیبانی می‌شود و نیازی به استخراج پرونده نیست.

en: Header-bar search for configuration options
fa: جستجوی نوار عنوان برای گزینه‌های پیکربندی

en: Hebrew
fa: عبری

en: Hercules (Amber)
fa: Hercules (کهربایی)

en: Hercules (Green)
fa: Hercules (سبز)

en: Hey, Not Too Rough (2)
fa: هی، نه خیلی سخت (۲)

en: Hidden
fa: پنهان

en: Hide Lutris
fa: پنهان کردن لوتریس

en: Hide OSD
fa: پنهان کردن OSD

en: Hide badges on icons (Ctrl+p to toggle)
fa: پنهان کردن نشان‌ها روی نماد‌ها (Ctrl+p برای تغییر)

en: Hide game from library
fa: مخفی کردن بازی از کتابخانه

en: Hide mouse cursor
fa: پنهان کردن نشانگر ماوس

en: Hide text under icons
fa: پنهان کردن متن زیر نماد‌ها

en: Hide the title background image and center the command menu.
fa: تصویر پس‌زمینه عنوان را پنهان کرده و گزینگان فرمان را در مرکز قرار دهید.

en: Hide title
fa: پنهان کردن عنوان

en: Hint SDL 1.2 games to use a specific monitor when going fullscreen by setting the SDL_VIDEO_FULLSCREEN environment variable
fa: به بازی‌های SDL 1.2 اشاره کنید که برای رفتن به حالت تمام صفحه یک مانیتور ویژه را بکار میگیرند با تنظیم متغیر محیطی SDL_VIDEO_FULLSCREEN

en: How the video output is scaled.
    
    <b>Nearest</b>: Scale to screen size (causes scaling artifacts)
    <b>Integer</b>: Scale to multiple of the game resolution
    <b>Bilinear</b>: Like Nearest, but output is blurred to avoid artifacts
fa: چگونه خروجی ویدیو مقیاس‌بندی می‌شود.
    
    <b>نزدیک‌ترین</b>: مقیاس به اندازه صفحه نمایش (باعث ایجاد آثار مقیاس‌بندی می‌شود)
    <b>صحیح</b>: مقیاس به مضرب‌های وضوح بازی
    <b>دوخطی</b>: مانند نزدیک‌ترین، ولی خروجی برای جلوگیری از آثار، تار می‌شود

en: Humble Bundle
fa: همراه با همتایان

en: Humble Bundle Cookie Authentication
fa: احراز هویت کوکی Humble Bundle

en: Humble Bundle is restricting API calls from software like Lutris and GameHub.
    Authentication to the service will likely fail.
    There is a workaround involving copying cookies from Firefox, do you want to do this instead?
fa: Humble Bundle تماس‌های API از نرم‌افزارهایی مانند لوتریس و GameHub را محدود می‌کند.
    احراز هویت به این سرویس احتمالاً شکست خواهد خورد.
    یک راه‌حل شامل هم‌مانندسازی کردن کوکی‌ها از فایرفاکس وجود دارد، آیا می‌خواهید این کار را انجام دهید؟

en: Hurt Me Plenty (3)
fa: به من آسیب زیادی بزن (۳)

en: I'm Too Young To Die (1)
fa: من خیلی جوانم که بمیرم (۱)

en: ISO file
fa: پرونده ISO

en: Identifier
fa: شناسه

en: Identifier
    <span size='x-small'>(Internal ID: %s)</span>
fa: شناسه
    <span size='x-small'>(شناسه داخلی: %s)</span>

en: If modified, these options supersede the same options from the base runner configuration, which themselves supersede the global preferences.
fa: اگر تغییر داده شود، این گزینه‌ها گزینه‌های مشابه را از پیکربندی پایه اجراکننده نادیده می‌گیرند، که خودشان گزینه‌های پایه(Global) را نادیده می‌گیرند.

en: If modified, these options supersede the same options from the base runner configuration.
fa: اگر تغییر داده شود، این گزینه‌ها گزینه‌های مشابه را از پیکربندی پایه اجراکننده نادیده می‌گیرند.

en: If modified, these options supersede the same options from the global preferences.
fa: اگر تغییر داده شود، این گزینه‌ها گزینه‌های مشابه را از گزینه‌های پایه(Global) نادیده می‌گیرند.

en: If provided, files downloaded during game installs will be kept there
    
    Otherwise, all downloaded files are discarded.
fa: اگر شناسانده شده باشد، پرونده‌های دریافت شده در حین نصب بازی‌ها در آنجا نگه‌داری خواهند شد
    
    و اگر نه، همه پرونده‌های دریافت شده پاک خواهند شد.

en: If provided, this location will be used by installers to cache downloaded files locally for future re-use. 
    If left empty, the installer files are discarded after the install completion.
fa: اگر شناسانده شده باشد، این مکان توسط نصب‌کننده‌ها بکارگرفته خواهد شد تا برای بکارگیری دوباره پرونده‌های دریافت شده آنها را به‌صورت محلی کش کند.
    اگر خالی بماند، پرونده‌های نصب‌کننده پس از پایان نصب پاک خواهند شد.

en: If trues, informs the emualtor to load the config file from the "Config location" option.
fa: اگر درست باشد، به شبیه‌ساز اطلاع می‌دهد که پرونده پیکربندی را از گزینه "محل پیکربندی" بارگذاری کند.

en: If you rename this category, it will be combined with '%s'. Do you want to merge them?
fa: اگر نام این دسته‌بندی را تغییر دهید، با '%s' یکی خواهد شد. آیا می‌خواهید آنها را یکی کنید؟

en: Ignore MangoHUD setting when launching Steam to avoid crash
fa: تنظیمات MangoHUD را هنگام راه‌اندازی استیم نادیده بگیرید تا از فروپاشی جلوگیری شود.

en: Ignore Wine virtual desktop setting when using Wine-GE/Proton to avoid crash
fa: تنظیمات میزکار مجازی واین را هنگام بکارگیری Wine-GE/Proton نادیده بگیرید تا از فروپاشی جلوگیری شود.

en: Ignore the aspect ratio and stretch video output to the entire width of the screen.
fa: نسبت ابعاد را نادیده بگیرید و خروجی ویدیو را در کل عرض صفحه نمایش بکشید.

en: Images
fa: تصاویر

en: Images are now downloaded for manually added games.
fa: تصاویر اینک برای بازی‌های اضافه‌شده به‌صورت دستی دریافت می‌شوند.

en: Import a ROM
fa: وارد کردن یک ROM

en: Import a ROM that is known to Lutris
fa: وارد کردن یک ROM که برای لوتریس شناخته شده

en: Import a game
fa: وارد کردن یک بازی

en: Improperly formatted file "%s"
fa: پرونده "%s" به درستی قالب‌بندی نشده است

en: Improved error dialog.
fa: دیالوگ خطا بهبود یافته است.

en: Improved error reporting, with the Lutris log included in the error details
fa: گزارش‌گیری خطا بهبود یافته است و گزارش لوتریس در جزئیات خطا گنجانده شده است.

en: In Flatpak
fa: در فلت‌پک

en: Include processes
fa: شامل کردن فرآیندها

en: Inherit from environment
fa: وراثت از محیط

en: Input
fa: ورودی

en: Insert or mount game disc and click Autodetect or
    use Browse if the disc is mounted on a non standard location.
fa: دیسک بازی را وارد یا نصب کنید و روی خودکار شناسایی ضربه بزنید یا
    اگر دیسک در مکان غیر استاندارد نصب شده است، پرونده‌ها را مرور کنید.

en: Install
fa: نصب

en: Install %s
fa: نصب %s

en: Install DLCs
fa: نصب DLCها

en: Install a Runner
fa: نصب یک اجراکننده

en: Install a Windows game from an executable
fa: نصب یک بازی ویندوز از یک پرونده اجرایی

en: Install a game from a yml file
fa: نصب یک بازی از یک پرونده yml

en: Install another version
fa: نصب نگارش دیگر

en: Install from a local install script
fa: نصب از یک اسکریپت نصب محلی

en: Install script for {}
fa: اسکریپت نصب برای {}

en: Install the game again
fa: بازی را دوباره نصب کنید

en: Install type
fa: نوع نصب

en: Install updates
fa: نصب به‌روزرسانی‌ها

en: Installation completed!
fa: نصب کامل شد!

en: Installed
fa: نصب‌شده

en: Installed At
fa: نصب شده در

en: Installer cache
fa: کش نصب‌کننده

en: Installer commands are not formatted correctly
fa: دستورات نصب‌کننده به درستی قالب‌بندی نشده‌اند

en: Installer preset:
fa: پیش‌تنظیم نصب‌کننده:

en: Installing game data
fa: در حال نصب داده‌های بازی

en: Installing {}
fa: در حال نصب {}

en: Instead of auto detecting the encoding or using the one in RPG_RT.ini, the specified encoding is used.
fa: به جای تشخیص خودکار کدگذاری یا بکارگرفتن کدگذاری موجود در RPG_RT.ini، کدگذاری مشخص شده بکارگرفته می‌شود.

en: Instead of autodetecting patches used by this game, force emulation of certain patches.
    
    Available patches:
    <b>common-this</b>: "This Event" in common events<b>dynrpg</b>: DynRPG patch by Cherry<b>key-patch</b>: Key Patch by Ineluki<b>maniac</b>: Maniac Patch by BingShan<b>pic-unlock</b>: Pictures are not blocked by messages<b>rpg2k3-cmds</b>: Support all RPG Maker 2003 event commands in any version of the engine
    
    You can provide multiple patches or use 'none' to disable all engine patches.
fa: به جای تشخیص خودکار پچ‌های بکارگرفته شده توسط این بازی، شبیه‌سازی برخی پچ‌ها را اجباری کنید.
    
    پچ‌های موجود:
    <b>common-this</b>: "این رویداد" در رویدادهای مشترک<b>dynrpg</b>: پچ DynRPG توسط چری<b>key-patch</b>: پچ کلید توسط اینلکی<b>maniac</b>: پچ مانیاک توسط بینگ‌شان<b>pic-unlock</b>: تصاویر توسط پیام‌ها مسدود نمی‌شوند<b>rpg2k3-cmds</b>: پشتیبانی از همه دستورات رویداد RPG Maker 2003 در هر نگارش‌ای از موتور
    
    شما می‌توانید چندین پچ بدهید یا 'none' را برای غیرفعال کردن همه پچ‌های موتور بکار بگیرید.

en: Instead of storing save files in the game directory they are stored in the specified path. The directory must exist.
fa: به جای ذخیره پرونده‌های ذخیره در مسیر بازی، آن‌ها در مسیر مشخص شده ذخیره می‌شوند. مسیر باید وجود داشته باشد.

en: Integer
fa: صحیح

en: Integer scale
fa: مقیاس صحیح

en: Integrate system files in the prefix
fa: ادغام پرونده‌های سامانه در پیشوند

en: Intel legacy graphics mode
fa: حالت گرافیکی قدیمی اینتل

en: Intellivision Emulator
fa: شبیه‌ساز Intellivision

en: Interface
fa: رابط

en: Interface options
fa: گزینه‌های رابط

en: Internal Video Resolution Scale
fa: مقیاس وضوح ویدیو داخلی

en: Invalid 'game' section
fa: بخش 'بازی' نادرست است

en: Invalid checksum, expected format (type:hash)
fa: چک‌سام نادرست، قالب مورد انتظار (type:hash)

en: Invalid file '%s'. Can't make it executable
fa: پرونده نادرست '%s'. نمی‌توان آن را اجرایی کرد

en: Invalid game configuration: Missing runner
fa: پیکربندی بازی نامعتبر: اجرا کننده گم شده است

en: Invalid response from Amazon APIs
fa: پاسخ نامعتبر از APIهای آمازون

en: Invalid runner provided %s
fa: اجرای نادرست به دست آمده %s

en: Invalid script: 
    {}
fa: اسکریپت نادرست: 
    {}

en: Invalid source for 'move' operation: %s
fa: منبع نادرست برای کنش 'جابه‌جایی': %s

en: Invalid token info found, please log in again
fa: اطلاعات توکن نامعتبر یافت شد، لطفاً دوباره وارد شوید

en: Issue saved in %s
fa: مشکل در %s ذخیره شد

en: Italian
fa: ایتالیایی

en: Itch.io source integration will load a collection named 'Lutris' if present
fa: یکپارچگی منبع Itch.io اگر موجود باشد، مجموعه‌ای به نام 'لوتریس' را بارگذاری خواهد کرد.

en: JIT Compiler
fa: کامپایلر JIT

en: Japan
fa: ژاپن

en: Japanese
fa: ژاپنی

en: Joystick
fa: جوی استیک

en: Joystick 0
fa: جوی استیک 0

en: Joystick 1
fa: جوی استیک 1

en: Joysticks
fa: جوی استیک‌ها

en: Keep current
fa: نگه‌داشتن فعلی

en: Keep your game library synced with Lutris.net
fa: کتابخانه بازی خود را با Lutris.net همگام نگه دارید

en: Key to switch between Full Keyboard Mode and Partial Keyboard Mode (default: Scroll Lock)
fa: کلید برای تغییر بین حالت کلید کامل و حالت کلید جزئی (پیش‌گزیده: قفل پیمایش)

en: Keyboard
fa: صفحه کلید

en: Kickstart ROMs location
fa: محل ROMهای Kickstart

en: Killswitch file
fa: پرونده Killswitch

en: Korean
fa: کره‌ای

en: Language
fa: زبان

en: Last Played
fa: آخرین بازی

en: Last played:
    <b>%s</b>
fa: آخرین بازی:
    <b>%s</b>

en: Launch
fa: راه‌اندازی

en: Launch a Windows executable (.exe) installer
fa: اجرای یک نصب‌کننده ویندوز (.exe)

en: Launch game
fa: اجرا بازی

en: Launch in fullscreen.
fa: اجرا در حالت تمام صفحه.

en: Launch the game in a web browser.
fa: راه‌اندازی بازی در یک مرورگر وب.

en: Launch the game in fullscreen.
fa: راه‌اندازی بازی را در حالت تمام صفحه.

en: Launches Steam in Big Picture mode.
    Only works if Steam is not running or already running in Big Picture mode.
    Useful when playing with a Steam Controller.
fa: استیم را در حالت تصویر بزرگ راه‌اندازی می‌کند.
    تنها در صورتی کار می‌کند که استیم در حال اجرا نباشد یا در حالت تصویر بزرگ در حال اجرا باشد.
    برای بازی با دسته استیم مفید است.

en: Launches steam with LSI patches enabled. Make sure Lutris Runtime is disabled and you have LSI installed. https://github.com/solus-project/linux-steam-integration
fa: استیم را با پچ‌های LSI فعال راه‌اندازی می‌کند. مطمئن شوید که زمان اجرای لوتریسغیرفعال است و LSI نصب شده است. https://github.com/solus-project/linux-استیم-integration

en: Launching
fa: در حال راه‌اندازی

en: Left Alt
fa: آلت چپ

en: Left Control
fa: کنترل چپ

en: Left Super
fa: سوپر چپ

en: Less than a minute
fa: کمتر از یک دقیقه

en: Let's you debug the page.
fa: به شما اجازه می‌دهد صفحه را اشکال‌زدایی کنید.

en: Library
fa: کتابخانه

en: Light
fa: روشن

en: Linux
fa: لینوکس

en: List all games for all services in database
fa: فهرست کردن همه بازی‌ها را برای همه خدمات در پایگاه داده

en: List all games for provided service in database
fa: همه بازی‌ها را برای خدمات به‌دست آمده در پایگاه داده فهرست کنید

en: List all games in database
fa: فهرست کردن همه بازی‌ها را در پایگاه داده

en: List all known Steam library folders
fa: فهرست کردن همه پوشه‌های کتابخانه استیم شناخته‌شده

en: List all known Wine versions
fa: فهرست کردن همه نگارش‌های واین شناخته‌شده

en: List all known runners
fa: فهرست همه اجراکننده‌های شناخته‌شده

en: List available Steam games
fa: فهرست کردن بازی‌های استیم موجود

en: Load configuration file
fa: بارگذاری پرونده پیکربندی

en: Load game ID
fa: بارگذاری شناسه بازی

en: Load game library in a background thread
fa: بارگذاری کتابخانه بازی را در یک رشته پس‌زمینه

en: Load the game translation in the language/LANG directory.
fa: بارگذاری ترجمه بازی در مسیر language/LANG.

en: Loading...
fa: در حال بارگذاری...

en: Loads a custom settings configuration from the specified filename. Default settings applied if file not found.
fa: یک پیکربندی تنظیمات سفارشی را از نام پرونده مشخص شده بارگذاری می‌کند. تنظیمات پیش‌گزیده در صورت عدم یافتن پرونده اعمال می‌شود.

en: Local
fa: محلی

en: Locale
fa: محلی(locale)

en: Locale:
fa: مکان:

en: Locate installed game
fa: پیدا کردن بازی نصب شده

en: Location of extended Kickstart used for CD32
fa: محل Kickstart گسترش‌یافته برای CD32

en: Log for {}
fa: گزارش برای {}

en: Login
fa: ورود

en: Login failed
fa: ورود ناموفق بود

en: Login to <a href="https://lutris.net/">Lutris.net</a> to view your game library
fa: وارد <a href="https://Lutris.net/">Lutris.net</a> شوید تا کتابخانه بازی‌های خود را مشاهده کنید

en: Logout
fa: خروج

en: Looking for installed game...
fa: در حال جستجوی بازی نصب شده...

en: Looking up checksum on Lutris.net...
fa: در حال جستجوی checksum در Lutris.net...

en: Lutris
fa: لوتریس

en: Lutris %s is no longer supported. <a href="https://lutris.net/downloads/">Download %s here!</a>
fa: %s لوتریس دیگر پشتیبانی نمی‌شود. <a href="https://Lutris.net/downloads/">اینجا %s را دریافت کنید!</a>

en: Lutris Team
fa: گروه لوتریس

en: Lutris can't move '%s' to a location inside of itself, '%s'.
fa: لوتریس نمی‌تواند '%s' را به خود '%s' جابه‌جا کند.

en: Lutris does not have a default installer for the '%s' platform.
fa: لوتریس برای سکو '%s' نصب‌کننده پیش‌گزیده‌ای ندارد.

en: Lutris does not have the necessary permissions to install to path:
fa: لوتریس مجوزهای لازم برای نصب در مسیر را ندارد:

en: Lutris downloads the latest GE-Proton build for Wine if any Wine version is installed
fa: لوتریس آخرین نگارش GE-Proton را برای واین دریافت می‌کند اگر نگارش‌ای از واین نصب شده باشد.

en: Lutris forums
fa: انجمن‌های لوتریس

en: Lutris has encountered an error
fa: لوتریس با خطا مواجه شده است

en: Lutris has no installers for %s. Try using a different service instead.
fa: لوتریس هیچ نصبی برای %s ندارد. بکوشید سرویس دیگری را بکار بگیرید.

en: Lutris helps you install and play video games from all eras and from most gaming systems. By leveraging and combining existing emulators, engine re-implementations and compatibility layers, it gives you a central interface to launch all your games.
fa: لوتریس شما را یاری می‌کند تا بازی‌های ویدیویی را از همه دوران‌ها و از بیشتر سامانه‌های بازی نصب و اجرا کنید. با بکارگیری و به هم پیوستن شبیه‌سازهایی که هست، پیاده‌سازی‌های دوباره موتور و لایه‌های سازگاری، یک رابط کانونی برای راه‌اندازی همه بازی‌های شما فراهم می‌کند.

en: Lutris install scripts are YAML files that guide Lutris through the installation process.
    
    They can be obtained on Lutris.net, or written by hand.
    
    When you click 'Install' below, the installer window will appear and load the script, and it will guide the process from there.
fa: اسکریپت‌های نصب لوتریس پرونده‌های YAML هستند که لوتریس را در فرآیند نصب راهنمایی می‌کنند.
    
    این اسکریپت‌ها را می‌توان از Lutris.net دریافت کرد یا به صورت دستی نوشت.
    
    وقتی روی 'نصب' پایین ضربه میزنید، پنجره نصب ظاهر می‌شود و اسکریپت را بارگذاری می‌کند و از آنجا فرآیند را راهنمایی می‌کند.

en: Lutris log is included in the 'System' tab of the Preferences window
fa: گزارش لوتریس در زبانه 'سامانه' پنجره تنظیمات گنجانده شده است.

en: Lutris logs
fa: گزارشات لوتریس

en: Lutris settings
fa: تنظیمات لوتریس

en: Lutris will identify a ROM via its MD5 hash and download game information from Lutris.net.
    
    The ROM data used for this comes from the TOSEC project.
    
    When you click 'Install' below, the process of installing the game will begin.
fa: لوتریس یک ROM را از طریق هش MD5 آن شناسایی کرده و داده‌های بازی را از Lutris.net دریافت می‌کند.
    
    داده‌های ROM بکارگرفته شده برای این کار از پروژه TOSEC می‌آید.
    
    وقتی روی 'نصب' پایین ضربه میزنید، فرآیند نصب بازی آغاز میشود.

en: Lutris will search Lutris.net for games matching the terms you enter, and any that it finds will appear here.
    
    When you click on a game that it found, the installer window will appear to perform the installation.
fa: لوتریس در Lutris.net به دنبال بازی‌هایی می‌گردد که با چیزهایی که وارد می‌کنید هم‌خوانی دارند و هر کدام که پیدا کند اینجا نمایش می‌دهد.
    
    وقتی روی بازی‌ای که پیدا کرده‌است ضربه بزنید، پنجره نصب‌کننده برای نصب ظاهر می‌شود.

en: Lynx
fa: پیوندس

en: MIDI gain
fa: گین MIDI

en: MS-DOS emulator
fa: شبیه‌ساز MS-DOS

en: MSX computer emulator
fa: شبیه‌ساز کامپیوتر MSX

en: MSX, MSX2, MSX2+, MSX turboR
fa: MSX، MSX2، MSX2+، MSX turboR

en: Machine
fa: ماشین

en: Machine type
fa: نوع ماشین

en: Macintosh
fa: مکینتاش

en: Magnavox Odyssey²
fa: مگناوکس اودیسه²

en: Magnavox Odyssey² Emulator
fa: شبیه‌ساز مگناوکس اودیسه²

en: Main file
fa: پرونده اصلی

en: Main window
fa: پنجره اصلی

en: Maintain aspect ratio (4:3)
fa: نگه‌داری نسبت ابعاد (۴:۳)

en: Make a donation
fa: کمک مالی

en: Malformed steam path: %s
fa: مسیر استیم نادرست: %s

en: Manage %s versions
fa: مدیریت نگارش‌های %s

en: Manage Versions
fa: مدیریت نگارش‌ها

en: Manual
fa: راهنما

en: Manual script
fa: اسکریپت دستی

en: Manually configure a game available locally
fa: پیکربندی دستی یک بازی موجود به صورت محلی

en: Master System
fa: مستر سامانه

en: Maximizes the window when game starts.
fa: پنجره را هنگام شروع بازی حداکثر می‌کند.

en: Maximum number of CPU cores to be used, if 'Restrict number of cores used' is turned on.
fa: بیشینه تعداد هسته‌های CPU که باید بکارگرفته شود، اگر 'محدود کردن تعداد هسته‌های بکارگرفته شده' فعال باشد.

en: Media
fa: رسانه

en: Media updates
fa: به‌روزرسانی‌های رسانه

en: Mednafen
fa: مدنافن

en: Mednafen default
fa: پیش‌گزیده مدنافن

en: Memory Card
fa: کارت حافظه

en: Menu
fa: گزینگان

en: Menu mode key
fa: کلید حالت گزینگان

en: Merge the category '%s' into '%s'?
fa: آیا می‌خواهید دسته‌بندی '%s' را با '%s' یکی کنید؟

en: Minimize client when a game is launched
fa: کوچک کردن کارخواه(Client) هنگام راه‌اندازی بازی

en: Minimize the Lutris window while playing a game; it will return when the game exits.
fa: پنجره لوتریس را حین بازی کوچک میکند؛ این پنجره هنگام خروج بازی باز خواهد گشت.

en: Missing
fa: گم شده

en: Missing dependency
fa: وابستگی گم شده

en: Missing field "%s" in install script
fa: قسمت "%s" در اسکریپت نصب گم شده است

en: Missing games show an additional badge
fa: بازی‌های گم‌شده یک نشان افزوده نمایش می‌دهند

en: Missing parameter src
fa: شاخص src گم شده است

en: Mixed AdLib/MIDI mode
fa: حالت به هم پیوسته AdLib/MIDI

en: Most games supported by ScummVM were made for VGA display modes using rectangular pixels. Activating this option for these games will preserve the 4:3 aspect ratio they were made for.
fa: بیشتر بازی‌های پشتیبانی شده توسط ScummVM برای حالت‌های نمایش VGA با پیکسل‌های مستطیلی ساخته شده‌اند. فعال کردن این گزینه برای این بازی‌ها نسبت ابعاد ۴:۳ که برای آن‌ها ساخته شده‌اند را نگه‌داری می‌کند.

en: Mouse Warp Override
fa: نقض تغییر مکان ماوس

en: Move
fa: جابه‌جایی

en: Move game files, runners to the trash instead of deleting them they are uninstalled
fa: جابه‌جایی پرونده‌های بازی و اجراکننده‌ها به سطل زباله به جای پاک‌کردن آن‌ها

en: Moving %s to %s...
fa: در حال جابه‌جایی %s به %s...

en: Multi-system emulator
fa: شبیه‌ساز چندسامانه‌ای

en: Multi-system emulator: NES, PC Engine, PSX…
fa: شبیه‌ساز چندسامانه‌ای: NES، PC Engine، PSX…

en: Multiple of 2 scale
fa: مقیاس مضرب ۲

en: Mupen64Plus
fa: موپن64 پلاس

en: Music driver
fa: درایور موسیقی

en: Music tempo
fa: ضرب‌آهنگ موسیقی

en: Music volume
fa: بلندی صدای موسیقی

en: NO
fa: نه

en: NSP file
fa: پرونده NSP

en: NSight debugging options
fa: گزینه‌های اشکال‌زدایی NSight

en: Name
fa: نام

en: Name of engine (will be downloaded) or local file path
fa: نام موتور (بارگیری خواهد شد) یا مسیر پرونده محلی

en: Nearest
fa: نزدیک‌ترین

en: Neo Geo Pocket (Color)
fa: نیو جئو پاکت (رنگی)

en: Never played
fa: هرگز بازی نشده

en: New Saved Search
fa: جستجوی ذخیره‌شده جدید

en: New game
fa: بازی جدید

en: Nightmare! (5)
fa: کابوس! (۵)

en: Nintendo 64
fa: نینتندو ۶۴

en: Nintendo 64 emulator
fa: شبیه‌ساز نینتندو ۶۴

en: Nintendo Game & Watch
fa: نینتندو گیم اند واچ

en: Nintendo Game Boy (Color)
fa: نینتندو گیم بوی (رنگی)

en: Nintendo Game Boy Advance
fa: نینتندو گیم بوی ادونس

en: Nintendo GameCube
fa: نینتندو گیم‌کیوب

en: Nintendo NES
fa: نینتندو NES

en: Nintendo SNES
fa: نینتندو SNES

en: Nintendo Switch
fa: نینتندو سوییچ

en: Nintendo Switch emulator
fa: شبیه‌ساز نینتندو سوییچ

en: Nintendo Virtual Boy
fa: نینتندو ویرچوال بوی

en: Nintendo Wii
fa: نینتندو وی

en: No
fa: خیر

en: No Amazon user data available, please log in again
fa: هیچ داده کاربری آمازون موجود نیست، لطفاً دوباره وارد شوید

en: No Controllers
fa: بدون دسته‌بازی

en: No DLC found
fa: هیچ DLC پیدا نشد

en: No Fullscreen
fa: بدون حالت تمام صفحه

en: No GUI
fa: بدون رابط کاربری گرافیکی

en: No Steam account found
fa: هیچ حساب استیم پیدا نشد

en: No application specified.
fa: هیچ برنامه‌ای مشخص نشده است.

en: No compatible Wine version could be identified. No updates are available.
fa: هیچ نگارش واین سازگاری شناسایی نشد. هیچ به‌روزرسانی در دسترس نیست.

en: No core has been selected for this game
fa: هیچ هسته‌ای برای این بازی انتخاب نشده است

en: No device is set for machine %s
fa: هیچ دستگاهی برای ماشین %s تنظیم نشده است

en: No file exists at '%s'.
fa: پرونده‌ای در '%s' نیست.

en: No flatpak or flatpak-spawn found
fa: هیچ فلت‌پک یا فلت‌پک-spawn یافت نشد

en: No game directory provided
fa: هیچ مسیر بازی شناسانده نشده است

en: No game file specified
fa: هیچ پرونده‌ای برای بازی مشخص نشده است

en: No game found on Humble Bundle
fa: هیچ بازی در Humble Bundle یافت نشد

en: No games are hidden.
fa: هیچ بازی پنهانی نیست.

en: No games found
fa: هیچ بازی پیدا نشد

en: No games matching '%s' found
fa: هیچ بازی که با '%s' هم‌خوانی داشته باشد پیدا نشد

en: No hidden games matching '%s' found.
fa: هیچ بازی پنهانی که با '%s' هم‌خوانی داشته باشد پیدا نشد.

en: No installed games found. Press Ctrl+I to show uninstalled games.
fa: هیچ بازی نصب شده‌ای پیدا نشد. برای نمایش بازی‌های پاک شده Ctrl+I را فشار دهید.

en: No installed games matching '%s' found. Press Ctrl+I to show uninstalled games.
fa: هیچ بازی نصب شده‌ای که با '%s' هم‌خوانی داشته باشد پیدا نشد. برای نمایش بازی‌های پاک شده Ctrl+I را فشار دهید.

en: No installer available
fa: هیچ نصب‌کننده‌ای در دسترس نیست

en: No installer available.
fa: نصب‌کننده‌ای در دسترس نیست.

en: No longer re-download cached installation files even when some are missing
fa: دیگر پرونده‌های نصب کش‌شده را حتی زمانی که برخی از آن‌ها گم شده‌اند، دوباره دریافت نکنید.

en: No new media found.
fa: هیچ رسانه جدیدی پیدا نشد.

en: No options available
fa: هیچ گزینه‌ای در دسترس نیست

en: No parameters supplied to execute command.
fa: هیچ شاخصی برای اجرای دستور شناسانده نشده است.

en: No results
fa: چیزی پیدا نشد

en: No rom provided
fa: هیچ ROMی شناسانده نشده

en: No runners matched the search
fa: هیچ اجراکننده‌ای با جستجو هم‌خوانی ندارد

en: No such file: %s
fa: پرونده‌ای با این نام نیست: %s

en: No updates are required at this time.
fa: در حال حاضر به‌روزرسانی‌ای لازم نیست.

en: No updates found
fa: هیچ به‌روزرسانی پیدا نشد

en: No versions of Wine are installed.
fa: هیچ نگارش‌ای از واین نصب نشده است.

en: None
fa: هیچ

en: Not connected
fa: متصل نیست

en: Nothing to update
fa: هیچ چیزی برای به‌روزرسانی نیست

en: Notification bar when your Lutris is no longer supported
fa: نوار آگاه‌سازی زمانی که لوتریس شما دیگر پشتیبانی نمی‌شود

en: Num Lock
fa: قفل عددی

en: OPL driver
fa: درایور OPL

en: Off
fa: خاموش

en: One of {params} parameter is mandatory for the {cmd} command
fa: یکی از شاخصهای {params} برای دستور {cmd} الزامی است

en: Only available in premium version.
fa: تنها در نگارش پریمیوم در دسترس است.

en: Only keep the selected screen active while the game is running. 
    This is useful if you have a dual-screen setup, and are 
    having display issues when running a game in fullscreen.
fa: تنها صفحه انتخاب شده را در حین اجرای بازی فعال نگه دارید. 
    این برای شما مفید است اگر یک تنظیم دو صفحه‌ای دارید و 
    در هنگام اجرای بازی در حالت تمام صفحه با مشکلات نمایش مواجه هستید.

en: Only list installed games
fa: تنها فهرست کردن بازی‌های نصب‌شده

en: Open Bash terminal
fa: باز کردن ترمینال Bash

en: Open Wine console
fa: باز کردن کنسول ٌواین

en: Open Xephyr in fullscreen (at the desktop resolution)
fa: باز کردن Xephyr در حالت تمام صفحه (در وضوح میزکار)

en: Open game in fullscreen
fa: باز کردن بازی در حالت تمام صفحه

en: Open in file browser
fa: باز کردن در مرورگر پرونده

en: Open in fullscreen
fa: بازکردن در حالت تمام صفحه

en: Open in web browser (old behavior)
fa: در مرورگر وب باز کنید (رفتار قدیمی)

en: Open links in game window
fa: بازگردن پیوند‌ها در پنجره بازی

en: Open window maximized
fa: بازکردن پنجره در حالت بیشینه

en: OpenGL (with shaders)
fa: OpenGL (با شیدرها)

en: Osmose
fa: اوزموز

en: Output Resolution
fa: وضوح خروجی

en: Output debugging info
fa: خروجی اطلاعات اشکال‌زدایی

en: Output debugging information in the game log (might affect performance)
fa: خروجی اطلاعات اشکال‌زدایی در گزارش بازی (ممکن است بر عملکرد تأثیر بگذارد)

en: Output rate
fa: نرخ خروجی

en: Override the amount of Zorro III Fast memory, specified in KB. Must be a multiple of 1024. The default value depends on [amiga_model]. Requires a processor with 32-bit address bus, (use for example the A1200/020 model).
fa: مقدار حافظه سریع Zorro III را که به KB مشخص شده است نادیده بگیرید. باید یک مضرب از 1024 باشد. مقدار پیش‌گزیده به [amiga_model] بستگی دارد. به پردازنده‌ایبا باس آدرس 32 بیتی نیاز دارد (برای مثال مدل A1200/020 را بکار بگیرید).

en: Override the amount of graphics memory on the graphics card. The 0 MB option is not really valid, but exists for user interface reasons.
fa: مقدار حافظه گرافیکی روی کارت گرافیک را نادیده بگیرید. گزینه 0 MB واقعاً معتبر نیست، ولی به دلایل رابط کاربری وجود دارد.

en: Override the default mouse pointer warping behavior
    <b>Enable</b>: (Wine default) warp the pointer when the mouse is exclusively acquired 
    <b>Disable</b>: never warp the mouse pointer 
    <b>Force</b>: always warp the pointer
fa: تغییر رفتار پیش‌گزیده تغییر مکان نشانگر ماوس
    <b>فعال کردن</b>: (پیش‌گزیده واین) تغییر مکان نشانگر زمانی که ماوس به‌طور انحصاری به‌دست آمده است
    <b>غیرفعال کردن</b>: هرگز نشانگر ماوس را تغییر مکان ندهید
    <b>اجبار</b>: همیشه نشانگر را تغییر مکان دهید

en: Overrides Lutris's appearance to be light or dark.
fa: ظاهر لوتریس را به روشن یا تاریک تغییر می‌دهد.

en: Overrides the default User-Agent header used by the runner.
fa: هدر User-Agent پیش‌گزیده بکارگرفته شده توسط اجراکننده را نادیده می‌گیرد.

en: Overwrite the map used for new games and use MapXXXX.lmu instead.
    Set to 0 to disable.
    
    Incompatible with 'Load game ID'.
fa: نقشه‌ای که برای بازی‌های جدید بکارگرفته می‌شود را بازنویسی کرده و به جای آن MapXXXX.lmu را بکار بگیرید.
    برای غیرفعال کردن، مقدار را به ۰ تنظیم کنید.
    
    با 'بارگذاری شناسه بازی' ناسازگار است.

en: Overwrite the party start position and move the party to the specified position.
    Provide two numbers separated by a space.
    
    Incompatible with 'Load game ID'.
fa: موقعیت شروع گروه را بازنویسی کرده و گروه را به موقعیت مشخص شده جابه‌جا کنید.
    دو عدد را با یک فاصله نشان دهید.
    
    با 'بارگذاری شناسه بازی' ناسازگار است.

en: Overwrite the starting party members with the actors with the specified IDs.
    Provide one to four numbers separated by spaces.
    
    Incompatible with 'Load game ID'.
fa: اعضای گروه شروع را با بازیگران دارای شناسه‌های مشخص شده بازنویسی کنید.
    یک تا چهار عدد را با فاصله نشان دهید.
    
    با 'بارگذاری شناسه بازی' ناسازگار است.

en: PAL-M (Brazil)
fa: PAL-M (برزیل)

en: PAL-N (Argentina, Paraguay, Uruguay)
fa: PAL-N (آرژانتین، پاراگوئه، اروگوئه)

en: PWAD files
fa: پرونده‌های PWAD

en: Parameters file and command can't be used at the same time for the execute command
fa: پرونده شاخص‌ها و دستور نمی‌توانند به طور همزمان برای دستور اجرا بکارگرفته شوند

en: Password
fa: گذرواژه

en: Patches
fa: پچ‌ها

en: Path %s not found, unable to create game folder. Is the disk mounted?
fa: مسیر %s پیدا نشد، نمی‌توان پوشه بازی را ایجاد کرد. آیا دیسک سوار شده است؟

en: Path to EBOOT.BIN
fa: مسیر به EBOOT.BIN

en: Path to a file which will stop the game when deleted 
    (usually /dev/input/js0 to stop the game on joystick unplugging)
fa: مسیر پرونده‌ای که بازی را هنگام پاک‌کردن متوقف می‌کند 
    (معمولاً /dev/input/js0 برای متوقف کردن بازی هنگام جدا کردن دسته است)

en: Path to an AntiMicroX profile file
fa: مسیر پرونده نمایه AntiMicroX

en: Path to the game executable (Required by DRM free mode)
fa: مسیر پرونده اجرایی بازی (مورد نیاز برای حالت بدون DRM)

en: Paths
fa: مسیرها

en: Permanently delete files?
fa: آیا می‌خواهید پرونده‌ها را برای همیشه پاک کنید؟

en: Phillips C52
fa: فیلیپس C52

en: Phillips Videopac+
fa: فیلیپس ویدیوپک+

en: Pictures
fa: تصاویر

en: Pixel Doubling
fa: دوبرابر کردن پیکسل

en: Pixel Perfect
fa: پیکسل بی‌نقص

en: Pixel Quadrupling
fa: چهاربرابر کردن پیکسل

en: Place 'Documents', 'Pictures', and similar files in your home folder, instead of keeping them in the game's prefix. This includes some saved games.
fa: پرونده‌های 'Documents'، 'Pictures' و پرونده‌های مشابه را در پوشه خانگی خود قرار دهید، به جای اینکه آنها را در پیشوند بازی نگه دارید. این شامل برخی از بازی‌های ذخیره شده است.

en: Platform
fa: سکو

en: Platform:
    <b>%s</b>
fa: سکو:
    <b>%s</b>

en: Platforms
fa: سکو‌ها

en: Play
fa: بازی کردن

en: Play Time
fa: زمان بازی

en: PlayStation
fa: پلی‌استیشن

en: PlayStation 1 Emulator
fa: شبیه‌ساز پلی‌استیشن ۱

en: PlayStation 2 emulator
fa: شبیه‌ساز پلی‌استیشن ۲

en: PlayStation 3 emulator
fa: شبیه‌ساز پلی‌استیشن ۳

en: Playtime
fa: زمان بازی

en: Please choose a custom image
fa: لطفاً یک تصویر سفارشی انتخاب کنید

en: Please choose a file
fa: لطفاً یک پرونده انتخاب کنید

en: Please confirm.
    All the files for %d games will be moved to the trash.
fa: لطفاً بپذیرید.
    همه پرونده‌های مربوط به %d بازی به سطل زباله جابه‌جا خواهند شد.

en: Please confirm.
    Everything under <b>%s</b>
    will be moved to the trash.
fa: لطفاً بپذیرید.
    همه موارد زیر <b>%s</b>
    به سطل زباله جابه‌جا خواهند شد.

en: Please fill in the name
fa: لطفاً نام را پر کنید

en: Please review the files needed for the installation then click 'Install'
fa: لطفاً پرونده‌های مورد نیاز برای نصب را بررسی کنید و سپس روی 'نصب' ضربه بزنید

en: Polish
fa: لهستانی

en: Portuguese (Brazilian)
fa: پرتغالی (برزیلی)

en: Post-exit script
fa: اسکریپت پس از خروج

en: Pre-launch script
fa: اسکریپت پیش‌راه‌اندازی

en: Prefer system libraries
fa: کتابخانه‌های سامانه را ترجیح دهید

en: Preference options that do not work on Wayland will be hidden when on Wayland
fa: گزینه‌های ترجیحی که در وی‌لند کار نمی‌کنند، هنگام بکارگیری وی‌لند پنهان خواهندشد.

en: Preferences
fa: تنظیمات

en: Prefix architecture
fa: معماری پیشوند

en: Preload library
fa: کتابخانه پیش‌بارگذاری

en: Preparing Lutris for installation
fa: در حال آماده‌سازی لوتریس برای نصب

en: Preserve aspect ratio
fa: نگه‌داری نسبت ابعاد

en: Pressure Vessel. Using Proton in Lutris without umu is no longer possible.
fa: Pressure Vessel. بکارگیری پروتون در لوتریس بدون umu دیگر ممکن نیست.

en: Prevents fullscreen mode from triggering if enabled.
fa: از فعال شدن حالت تمام صفحه جلوگیری می‌کند اگر فعال باشد.

en: Prevents the emulator from polling for controllers. Try this option if you're having difficulties starting the emulator.
fa: از بررسی دسته‌بازی‌ها توسط شبیه‌ساز جلوگیری می‌کند. اگر در راه‌اندازی شبیه‌سازمشکل دارید، این گزینه را امتحان کنید.

en: Prevents the mouse cursor from showing when hovering above the window.
fa: از نمایش نشانگر ماوس هنگام قرار گرفتن بر روی پنجره جلوگیری می‌کند.

en: Primary
fa: اصلی

en: Print Out
fa: چاپ

en: Print the version of Lutris and exit
fa: نگارش لوتریس را چاپ کرده و خارج میشود

en: Projects
fa: پروژه‌ها

en: Proton is not compatible with 32-bit prefixes.
fa: پروتون با پیشوندهای 32 بیتی سازگار نیست.

en: Proton version '%s' is missing its wine executable and can't be used.
fa: نگارش پروتون '%s' پرونده اجرایی واین خود را ندارد و نمی‌توان آن را بکارگرفت.

en: Punch Tape 1
fa: نوار پانچ ۱

en: Punch Tape 2
fa: نوار پانچ ۲

en: Query our website for community installers
fa: پرسش از وب‌سایت ما برای نصب‌کننده‌های جامعه

en: Quickload
fa: بارگذاری سریع

en: Quit
fa: خروج

en: RNG seed
fa: بذر RNG

en: ROM file
fa: پرونده ROM

en: ROM/BIOS path
fa: مسیر ROM/BIOS

en: RPCS3
fa: آرپی‌سی‌اس۳

en: RPG Maker 2000 (English release) engine
fa: موتور RPG Maker 2000 (نگارش انگلیسی)

en: RPG Maker 2000 engine (v1.00 - v1.10)
fa: موتور RPG Maker 2000 (نگارش ۱.۰۰ - ۱.۱۰)

en: RPG Maker 2000 engine (v1.50 - v1.51)
fa: موتور RPG Maker 2000 (نگارش ۱.۵۰ - ۱.۵۱)

en: RPG Maker 2003 (English release) engine
fa: موتور RPG Maker 2003 (نگارش انگلیسی)

en: RPG Maker 2003 engine (v1.00 - v1.04)
fa: موتور RPG Maker 2003 (نگارش ۱.۰۰ - ۱.۰۴)

en: RPG Maker 2003 engine (v1.05 - v1.09a)
fa: موتور RPG Maker 2003 (نگارش ۱.۰۵ - ۱.۰۹a)

en: RPG2000 RTP location
fa: مکان RTP RPG2000

en: RPG2003 RTP location
fa: مکان RTP RPG2003

en: Recent
fa: اخیر

en: Record input
fa: ضبط ورودی

en: Records all button input to the specified log file.
fa: همه ورودی‌های دکمه را در پرونده گزارش مشخص شده ضبط می‌کند.

en: Redesigned 'Uninstall Game' dialog now completely removes games by default
fa: دیالوگ 'پاک‌کردن بازی' بازطراحی شده اینک به‌طور پیش‌گزیده بازی‌ها را به‌طور کامل پاک می‌کند.

en: Redream
fa: ردریم

en: Reduce PulseAudio latency
fa: کاهش تأخیر PulseAudio

en: Reduced the locales list to a predefined one (let us know if you need yours added)
fa: فهرست زبان‌ها به یک فهرست از پیش گزیده کاهش یافته است (اگر نیاز به افزودن زبان خود دارید، به ما اطلاع دهید).

en: Region
fa: منطقه

en: Rehide Hidden Games
fa: پنهان کردن دوباره بازی‌های پنهان

en: Reicast
fa: ریکاست

en: Reinstall game
fa: بازنصب بازی

en: Relative Mouse Mode
fa: حالت ماوس نسبی

en: Release year
fa: سال انتشار

en: Reload
fa: بارگذاری دوباره

en: Remove
fa: برداشتن

en: Remove "Lutris" service view; with library sync the "Games" view replaces it.
fa: نمای سرویس "لوتریس" را برمیدارد؛ با همگام‌سازی کتابخانه، نمای "بازی‌ها" جایگزین آن می‌شود.

en: Remove %d games
fa: برداشتن %d بازی

en: Remove %s
fa: برداشتن %s

en: Remove All Games from Library
fa: برداشتن همه بازی‌ها از کتابخانه

en: Remove Games
fa: برداشتن بازی‌ها

en: Remove custom banner
fa: برداشتن بنر سفارشی

en: Remove custom cover art
fa: برداشتن جلد سفارشی

en: Remove custom icon
fa: برداشتن نماد سفارشی

en: Remove default <body> margin & padding
fa: برداشتن حاشیه و فاصله پیش‌گزیده <body>

en: Remove from Library
fa: برداشتن از کتابخانه

en: Remove from favorites
fa: برداشتن از مورد علاقه‌ها

en: Remove game files
fa: پاک‌کردن پرونده‌های بازی

en: Removes the names from the Lutris window when in grid view, but not list view.
fa: نام‌ها را از پنجره لوتریس در حالت شبکه برمیدارد، ولی در حالت فهرست نه.

en: Removes the platform and missing-game badges from icons in the Lutris window.
fa: نشان‌های سکو و بازی‌های گم‌شده را از نماد‌ها در پنجره لوتریس برمیدارد.

en: Rename error, destination already exists: %s
fa: خطای تغییر نام، مقصد از پیش وجود دارد: %s

en: Rename error, source path does not exist: %s
fa: خطای تغییر نام، مسیر منبع نیست: %s

en: Render in upside down mode
fa: رندر در حالت وارون

en: Render mode
fa: حالت رندر

en: Renderer
fa: رندرکننده

en: Replace Wine's D3DX and D3DCOMPILER libraries with alternative ones. Needed for proper functionality of DXVK with some games.
fa: کتابخانه‌های D3DX و D3DCOMPILER ویندوز را با کتابخانه‌های جایگزین تعویض کنید. این برای عملکرد صحیح DXVK با برخی بازی‌ها ضروری است.

en: Replay input
fa: بازپخش ورودی

en: Replays button input from the specified log file, as generated by 'Record input'.
    If the RNG seed and the state of the save file directory is also the same as it was when the log was recorded, this should reproduce an identical run to the one recorded.
fa: ورودی دکمه را از پرونده گزارش مشخص شده که توسط 'ضبط ورودی' تولید شده است، پخش می‌کند.
    اگر بذر RNG و وضعیت مسیر پرونده ذخیره نیز همانند زمانی که گزارش ضبط شده است، باشد، این باید یک اجرای مشابه با آنچه ضبط شده است را تولید کند.

en: Request a set of optimisations be temporarily applied to the host OS
fa: درخواست مجموعه‌ای از بهینه‌سازی‌ها که به طور موقت به سامانه‌عامل میزبان اعمال شود

en: Required runner unavailable
fa: اجراکننده مورد نیاز در دسترس نیست

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Reset option to global or default config
fa: بازنشانی گزینه را به پیکربندی پایه(Global) یا پیش‌گزیده

en: Resolution
fa: وضوح

en: Restore resolution on game exit
fa: بازگرداندن وضوح صفحه نمایش هنگام خروج از بازی

en: Restrict number of cores to
fa: محدود کردن تعداد هسته‌ها به

en: Restrict number of cores used
fa: محدود کردن تعداد هسته‌های بکارگرفته شده

en: Restrict the game to a maximum number of CPU cores.
fa: محدود کردن بازی به حداکثر تعداد هسته‌های CPU.

en: Retry
fa: تلاش دوباره

en: Reverse order
fa: ترتیب وارون

en: Right Alt
fa: آلت راست

en: Right Control
fa: کنترل راست

en: Right Super
fa: سوپر راست

en: Run
fa: اجرا

en: Run EXE inside Wine prefix
fa: اجرای EXE در داخل پیشوند واین

en: Run a YAML install script
fa: اجرای یک اسکریپت نصب YAML

en: Run a game directly by adding the parameter lutris:rungame/game-identifier.
    If several games share the same identifier you can use the numerical ID (displayed when running lutris --list-games) and add lutris:rungameid/numerical-id.
    To install a game, add lutris:install/game-identifier.
fa: یک بازی را مستقیم با افزودن شاخص لوتریس:rungame/game-identifier اجرا کنید.
    اگر چندین بازی یک شناسه مشترک را بکار میگیرند، می‌توانید شناسه عددی (که هنگام اجرای لوتریس --list-games نمایش داده می‌شود) بکار بگیرید و لوتریس:rungameid/numerical-id را بیفزایید.
    برای نصب یک بازی، لوتریس:install/game-identifier را بیفزایید.

en: Run gamescope in fullscreen, windowed or borderless mode
    Toggle fullscreen : Super + F
fa: Gamescope را در حالت تمام صفحه، پنجره‌ای یا بدون حاشیه اجرا کنید
    تغییر حالت تمام صفحه : Super + F

en: Run program in Xephyr to support 8BPP and 16BPP color modes
fa: اجرای برنامه در Xephyr برای پشتیبانی از حالت‌های رنگ 8BPP و 16BPP

en: Run the game directly without Steam, requires the game binary path to be set
fa: بازی را مستقیماً بدون استیم اجرا کنید، نیاز به تنظیم مسیر باینری بازی دارد

en: Run the game only once the pre-launch script has exited
fa: اجرا بازی تنها پس از خروج اسکریپت پیش-راه‌اندازی

en: Run the whole Windows desktop in a window.
    Otherwise, run it fullscreen.
    This corresponds to Wine's Virtual Desktop option.
fa: اجرای میزکار ویندوز در یک پنجره.
    در غیر این صورت، اجرای آن در حالت تمام صفحه.
    این با گزینه میزکار مجازی واین هم‌خوانی دارد.

en: Runner
fa: اجراکننده

en: Runner not provided
fa: اجراکننده شناسانده نشده است

en: Runner options
fa: گزینه‌های اجراکننده

en: Runner searches can use 'installed:yes' as well, but no other fancy searches or anything
fa: جستجوهای اجراکننده نیز می‌توانند با 'installed:yes' انجام شوند، ولی نه هیچ جستجوی ویژه دیگری یا چیزی مشابه.

en: Runners
fa: اجراکننده‌ها

en: Runners are programs such as emulators, engines or translation layers capable of running games.
fa: اجراکننده‌ها برنامه‌هایی هستند مانند شبیه‌سازها، موتورهای بازی یا لایه‌های ترجمه که قادر به اجرای بازی‌ها هستند.

en: Running
fa: در حال اجرا

en: Runs Flatpak applications
fa: اجراکننده برنامه‌های فلت‌پک

en: Runs PICO-8 fantasy console cartridges
fa: اجراکننده کارتریج‌های کنسول خیالی PICO-8

en: Runs RPG Maker 2000/2003 games
fa: بازی‌های RPG Maker 2000/2003 را اجرا می‌کند

en: Runs Steam for Linux games
fa: استیم را برای بازی‌های لینوکس اجرا می‌کند

en: Runs Windows games
fa: بازی‌های ویندوز را اجرا می‌کند

en: Runs native games
fa: بازی‌های بومی را اجرا می‌کند

en: Runs web based games
fa: بازی‌های مبتنی بر وب را اجرا می‌کند

en: Runtime Package
fa: بسته زمان اجرا

en: Runtime components include DXVK, VKD3D and Winetricks.
fa: اجزای زمان اجرا شامل DXVK، VKD3D و Winetricks است.

en: Runtime updates
fa: به‌روزرسانی‌های زمان اجرا

en: Russian
fa: روسی

en: Ryujinx
fa: ریوجینکس

en: SDL 1.2 Fullscreen Monitor
fa: مانیتور تمام صفحه SDL 1.2

en: SDL2 gamepad mapping
fa: نقشه‌برداری دسته بازی SDL2

en: SDL_GAMECONTROLLERCONFIG mapping string or path to a custom gamecontrollerdb.txt file containing mappings.
fa: متن نقشه‌برداری SDL_GAMECONTROLLERCONFIG یا مسیر به یک پرونده gamecontrollerdb.txt سفارشی که شامل نقشه‌ها است.

en: SFX volume
fa: بلندی صدای افکت‌ها

en: SNK Neo Geo Pocket (Color)
fa: SNK نیو جئو پاکت (رنگی)

en: Saturn
fa: ساترن

en: Save
fa: ذخیره

en: Save path
fa: مسیر ذخیره

en: Saved Searches
fa: جستجوهای ذخیره شده

en: Scale factor
fa: ضریب مقیاس

en: Scale up display by 2
fa: بزرگ کردن ۲ برابری نمایش

en: Scale up display by 2 (Atari ST/STE)
fa: بزرگ‌نمایی نمایش به 2 (آتاری ST/STE)

en: Scaling
fa: مقیاس‌بندی

en: Scanlines display style
fa: سبک نمایش خطوط اسکن

en: Screen resolution of the Xephyr server
fa: وضوح صفحه نمایش سرور Xephyr

en: Script file
fa: پرونده اسکریپت

en: Script to execute before the game starts
fa: اسکریپتی که پیش از شروع بازی اجرا می‌شود

en: Script to execute from the game's contextual menu
fa: اسکریپتی که از گزینگان زمینه بازی اجرا می‌شود

en: Script to execute when the game exits
fa: اسکریپتی که هنگام خروج از بازی اجرا می‌شود

en: Scroll Lock
fa: قفل پیمایش

en: Search
fa: جستجو

en: Search %s games
fa: جستجوی %s بازی

en: Search %s options
fa: جستجوی گزینه‌های %s

en: Search %s runners
fa: جستجوی اجراکننده‌های %s

en: Search 1 game
fa: جستجوی 1 بازی

en: Search games
fa: جستجوی بازی‌ها

en: Search global options
fa: جستجوی گزینه‌های پایه

en: Search options
fa: گزینه‌های جستجو

en: Search the Lutris website for installers
fa: جستجو در وب‌سایت لوتریس برای نصب‌کننده‌ها

en: Search...
fa: جستجو...

en: Second controller
fa: دسته‌بازی دوم

en: Seeds the random number generator.
    Use -1 to disable.
fa: بذر تولیدکننده عدد تصادفی را تعیین می‌کند.
    برای غیرفعال کردن، -1 را بکار بگیرید.

en: Sega Dreamcast
fa: سگا دریم‌کست

en: Sega Dreamcast emulator
fa: شبیه‌ساز سگا دریم‌کست

en: Sega Game Gear
fa: سگا گیم گیر

en: Sega Genesis/Mega Drive
fa: سگا جنسیس/مگا درایو

en: Sega Master System
fa: سگا مستر سامانه

en: Sega Master System Emulator
fa: شبیه‌ساز سامانه مستر سگا

en: Sega Saturn
fa: سگا ساترن

en: Select File
fa: انتخاب پرونده

en: Select ROM file
fa: انتخاب پرونده ROM

en: Select a BIOS file
fa: انتخاب یک پرونده BIOS

en: Select a file
fa: انتخاب یک پرونده

en: Select a folder
fa: انتخاب یک پوشه

en: Select a location to save the issue
fa: انتخاب مکانی را برای ذخیره مشکل

en: Select a runner from the list
fa: انتخاب یک اجراکننده از فهرست

en: Select a runner in the Game Info tab
fa: یک اجراکننده را در سربرگ درباره بازی انتخاب کنید

en: Select an EXE or MSI file
fa: انتخاب یک پرونده EXE یا MSI

en: Select file
fa: انتخاب پرونده

en: Select files
fa: انتخاب پرونده‌ها

en: Select folder
fa: انتخاب پوشه

en: Select game to launch
fa: انتخاب بازی برای راه‌اندازی

en: Select installation directory
fa: انتخاب مسیر نصب

en: Select script
fa: انتخاب اسکریپت

en: Select shortcut target
fa: انتخاب هدف میانبر

en: Select the directory of the game. <b>(required)</b>
fa: انتخاب مسیر بازی. <b>(ضروری)</b>

en: Select the executable of a browser on your system.
    If left blank, Lutris will launch your default browser (xdg-open).
fa: پرونده اجرایی یک مرورگر را در سامانه خود انتخاب کنید.
    اگر خالی بگذارید، لوتریس مرورگر پیش‌گزیده شما را راه‌اندازی خواهد کرد (xdg-open).

en: Select the folder where the disc is mounted
fa: انتخاب پوشه‌ای که دیسک در آن نصب شده است

en: Select the setup file
fa: انتخاب پرونده نصب

en: Select which Steam account is used for Lutris integration and creating Steam shortcuts.
fa: انتخاب کنید که کدام حساب استیم برای ادغام با لوتریس و ایجاد میانبرهای استیم بکارگرفته شود.

en: Selects language (en, de, fr, it, pt, es, jp, zh, kr, se, gb, hb, ru, cz)
fa: زبان را انتخاب می‌کند (en، de، fr، it، pt، es، jp، zh، kr، se، gb، hb، ru، cz)

en: Selects output sample rate in Hz.
fa: نرخ نمونه‌برداری خروجی را به هرتز انتخاب می‌کند.

en: Set a custom frames per second limit.
    If unspecified, the default is 60 FPS.
    Set to 0 to disable the frame limiter.
fa: یک محدودیت فریم در ثانیه سفارشی تعیین کنید.
    اگر مشخص نشده باشد، پیش‌گزیده 60 FPS است.
    برای غیرفعال کردن محدودکننده فریم، به 0 تنظیم کنید.

en: Set a frame-rate limit for gamescope specified in frames per second.
fa: یک محدودیت فریم‌ریت برای Gamescope تعیین کنید که به فریم در ثانیه مشخص شده است.

en: Set additional flags for gamescope (if available).
    See 'gamescope --help' for a full list of options.
fa: پرچم‌های افزوده برای Gamescope را تنظیم کنید (در صورت موجود بودن).
    برای فهرست کامل گزینه‌ها به 'gamescope --help' مراجعه کنید.

en: Set an environment variable in the application. This overrides to the Context section from the application metadata.
fa: یک متغیر محیطی در برنامه تنظیم کنید. این بر بخش Context از فراداده برنامه غلبه می‌کند.

en: Set custom banner
fa: تنظیم بنر سفارشی

en: Set custom cover art
fa: تنظیم جلد سفارشی

en: Set custom icon
fa: تنظیم نماد سفارشی

en: Set the environment variable PULSE_LATENCY_MSEC=60 to improve audio quality on some games
fa: متغیر محیطی PULSE_LATENCY_MSEC=60 را تنظیم کنید تا کیفیت صدا را در برخی بازی‌ها بهبود بخشد.

en: Set the folder for the cache path
fa: تنظیم پوشه‌ای برای مسیر کش

en: Set the maximum resolution used by the game.
    
    <b>Custom Resolutions:</b> (width)x(height)
fa: بیشینه وضوح مورد بکارگرفته توسط بازی را تنظیم کنید.
    
    <b>وضوح‌های سفارشی:</b> (عرض)x(ارتفاع)

en: Set the resolution used by gamescope.
    Resizing the gamescope window will update these settings.
    
    <b>Custom Resolutions:</b> (width)x(height)
fa: وضوح بکارگرفته شده توسط Gamescope را تنظیم کنید.
    تغییر اندازه پنجره Gamescope این تنظیمات را به‌روزرسانی می‌کند.
    
    <b>وضوح‌های سفارشی:</b> (عرض)x(ارتفاع)

en: Set the speed of the emulated floppy drives, in percent. For example, you can specify 800 to get an 8x increase in speed. Use 0 to specify turbo mode. Turbo mode means that all floppy operations complete immediately. The default is 100 for most models.
fa: سرعت درایوهای فلاپی شبیه‌سازی شده را به درصد تنظیم کنید. به عنوان مثال، می‌توانید 800 را مشخص کنید تا افزایش سرعت 8 برابری داشته باشید. برای مشخص کردن حالت توربو 0 را بکار بگیرید. حالت توربو به این معنی است که همه کنش فلاپی بلافاصله کامل می‌شود. مقدار پیش‌گزیده برای بیشتر مدل‌ها 100 است.

en: Set volume to 0 to disable floppy drive clicks when the drive is empty. Max volume is 100.
fa: حجم را به 0 تنظیم کنید تا کلیک‌های درایو فلاپی زمانی که درایو خالی است غیرفعال شود. حداکثر حجم 100 است.

en: Sets WINEDLLOVERRIDES when launching the game.
fa: واینDLLOVERRIDES را هنگام راه‌اندازی بازی تنظیم می‌کند.

en: Sets debug verbosity level
fa: سطح جزئیات اشکال‌زدایی را تنظیم می‌کند

en: Sets frames per second limit (0 - 100) for Grim Fandango or Escape from Monkey Island (default: 60).
fa: حداکثر فریم در ثانیه را برای Grim Fandango یا Escape from Monkey Island تنظیم می‌کند (پیش‌گزیده: 60).

en: Sets internal Digital iMuse tempo (10 - 100) per second (default: 10)
fa: ضرب‌آهنگ داخلی دیجیتال iMuse را در هر ثانیه (۱۰ - ۱۰۰) تنظیم می‌کند (پیش‌گزیده:۱۰)

en: Sets margin and padding to zero on &lt;html&gt; and &lt;body&gt; elements.
fa: حاشیه و فاصله را بر روی عناصر &lt;html&gt; و &lt;body&gt; به صفر تنظیم می‌کند.

en: Sets music tempo (in percent, 50-200) for SCUMM games (default: 100)
fa: ضرب‌آهنگ موسیقی را برای بازی‌های SCUMM تنظیم می‌کند (به درصد، ۵۰-۲۰۰) (پیش‌گزیده: ۱۰۰)

en: Sets talk speed for games (default: 60)
fa: سرعت گفتگو برای بازی‌ها را تنظیم می‌کند (پیش‌گزیده: 60)

en: Sets the gain for MIDI playback. 0-1000 (default: 100)
fa: گین پخش MIDI را تنظیم می‌کند. ۰-۱۰۰۰ (پیش‌گزیده: ۱۰۰)

en: Sets the music volume, 0-255 (default: 192)
fa: بلندی صدای موسیقی را تنظیم می‌کند، ۰-۲۵۵ (پیش‌گزیده: ۱۹۲)

en: Sets the sfx volume, 0-255 (default: 192)
fa: بلندی صدای افکت‌های صوتی را تنظیم می‌کند، ۰-۲۵۵ (پیش‌گزیده: ۱۹۲)

en: Sets the speech volume, 0-255 (default: 192)
fa: بلندی صدای گفتار را تنظیم می‌کند، ۰-۲۵۵ (پیش‌گزیده: ۱۹۲)

en: Setup file
fa: پرونده نصب

en: Show FPS
fa: نمایش FPS

en: Show Hidden Games
fa: نمایش بازی‌های پنهان

en: Show Lutris
fa: نمایش لوتریس

en: Show Side _Panel
fa: نمایش _پنل جانبی

en: Show Tray Icon
fa: نمایش نماد سینی

en: Show _Hidden Games
fa: نمایش _بازی‌های مخفی

en: Show advanced options
fa: نمایش گزینه‌های پیشرفته

en: Show an animation when a game is launched
fa: نمایش پویانمایی هنگام راه‌اندازی یک بازی

en: Show crash dialogs
fa: نمایش دیالوگ‌های خرابی

en: Show debug messages
fa: نمایش پیام‌های اشکال‌زدایی

en: Show logs
fa: نمایش گزارشات

en: Show statistics about a game saves
fa: آمار مربوط به ذخیره‌سازی‌های بازی را نمایش دهید

en: Show this runner in the side panel if it is installed or available through Flatpak.
fa: این اجراکننده را در پنل کناری نشان دهید اگر نصب شده یا از طریق فلت‌پک در دسترس است.

en: Showing <b>%s</b> results
fa: نمایش <b>%s</b> نتیجه

en: Showing games using %s
fa: نمایش بازی‌ها با بکارگیری %s

en: Shut down DOSBox when the game is quit.
fa: DOSBox زمانی که بازی بسته می‌شود خاموش شود.

en: Side Panel
fa: پنل کناری

en: Skill
fa: مهارت

en: Skip the title scene and load SaveXX.lsd.
    Set to 0 to disable.
fa: صحنه عنوان را رد کرده و SaveXX.lsd را بارگذاری کنید.
    برای غیرفعال کردن، مقدار را به ۰ تنظیم کنید.

en: Skip the title scene and start a new game directly.
fa: رد کردن صحنه عنوان را و شروع مستقیم یک بازی جدید.

en: Snapshot
fa: تصویر فوری

en: Snapshot (dump)
fa: تصویر فوری (dump)

en: Snes9x
fa: اسنِس۹x

en: Software
fa: نرم‌افزار

en: Some games don't restore your screen resolution when 
    closed or when they crash. This is when this option comes 
    into play to save your bacon.
fa: برخی از بازی‌ها هنگام بسته شدن یا هنگ کردن، وضوح صفحه نمایش شما را بازنمی‌گردانند. این گزینه برای نجات شما به کار می‌آید.

en: Some of the game directories cannot be removed because they are protected.
fa: برخی از مسیر‌های بازی نمی‌توانند پاک شوند زیرا محافظت شده‌اند.

en: Some of the game directories cannot be removed because they are shared with other games that you are not removing.
fa: برخی از مسیر‌های بازی نمی‌توانند پاک شوند زیرا با بازی‌های دیگری که پاک نمی‌کنید به اشتراک گذاشته شده‌اند.

en: Sony PlayStation
fa: پلی‌استیشن

en: Sony PlayStation 2
fa: پلی‌استیشن ۲ سونی

en: Sony PlayStation 3
fa: پلی‌استیشن ۳ سونی

en: Sony PlayStation Vita
fa: سونی پلی‌استیشن ویتا

en: Sony PlayStation Vita emulator
fa: شبیه‌ساز سونی پلی‌استیشن ویتا

en: Sort Installed First
fa: اول نصب شده‌ها را مرسربرگ کن

en: Sort name
fa: مرتب‌سازی نام

en: Sound device
fa: دستگاه صدا

en: Sound driver
fa: درایور صدا

en: Soundfont
fa: صوت‌فونت

en: Soundfont in sf2 format to use when playing MIDI files.
fa: صوت‌فونت در قالب sf2 که هنگام پخش پرونده‌های MIDI بکارگرفته می‌شود.

en: Source
fa: منبع

en: Source does not exist: %s
fa: منبع نیست: %s

en: Source:
fa: منبع:

en: Sources
fa: منابع

en: Spanish
fa: اسپانیایی

en: Specifes platform of game. Allowed values: 2gs, 3do, acorn, amiga, atari, c64, fmtowns, nes, mac, pc pc98, pce, segacd, wii, windows
fa: سکو بازی را مشخص می‌کند. مقادیر مجاز: 2gs، 3do، acorn، amiga، atari، c64، fmtowns، nes، mac، pc pc98، pce، segacd، wii، windows

en: Specifies the device ScummVM uses to output audio.
fa: دستگاهی که ScummVM برای خروجی صدا بکار میگیرد را مشخص می‌کند.

en: Specifies the path to a soundfont file.
fa: مسیر پرونده ساندفانت را مشخص می‌کند.

en: Specify how much Fast Memory the Amiga model should have.
fa: مشخص کردن مقدار حافظه سریع که مدل آمیگا باید داشته باشد.

en: Specify the Amiga model you want to emulate.
fa: مدل آمیگایی که می‌خواهید شبیه‌سازی کنید را مشخص کنید.

en: Speech volume
fa: بلندی صدای گفتار

en: Start DOSBox with the options specified in this file. 
    It can have a section in which you can put commands to execute on startup. Read DOSBox's documentation for more information.
fa: DOSBox را با گزینه‌های مشخص شده در این پرونده راه‌اندازی کنید.
    این می‌تواند بخشی داشته باشد که می‌توانید دستورات را برای اجرا در زمان راه‌اندازی قرار دهید. برای اطلاعات بیشتر، مستندات DOSBox را بخوانید.

en: Start Steam in Big Picture mode
fa: راه‌اندازی استیم در حالت تصویر بزرگ

en: Start Steam with LSI
fa: راه‌اندازی استیم را با LSI

en: Start a battle test with the specified monster party.
fa: آغاز آزمون نبرد را با گروه هیولاهای مشخص شده.

en: Start in fullscreen mode.
fa: شروع در حالت تمام‌صفحه.

en: Start in splore mode
fa: شروع در حالت کاوش

en: Start map ID
fa: شناسه نقشه شروع

en: Start party
fa: گروه شروع

en: Start position
fa: موقعیت شروع

en: Start the emulator in fullscreen mode.
fa: راه‌اندازی شبیه‌ساز در حالت تمام صفحه.

en: Starts demo mode of Maniac Mansion or The 7th Guest
fa: حالت دمو بازی Maniac Mansion یا The 7th Guest را شروع می‌کند

en: Starts the game on the given map.
fa: بازی را در نقشه داده‌شده شروع می‌کند.

en: Steam
fa: استیم

en: Steam AppID not provided
fa: شناسه برنامه استیم شناسانده نشده

en: Steam accounts
fa: حساب‌های استیم

en: Steam for Linux installation is not handled by Lutris.
    Please go to <a href='http://steampowered.com'>http://steampowered.com</a> or install Steam with the package provided by your distribution.
fa: نصب استیم برای لینوکس توسط لوتریس مدیریت نمی‌شود.
    لطفاً به <a href='http://استیمpowered.com'>http://استیمpowered.com</a> بروید یا استیم را با بسته‌ای که توسط توزیع شما به دست آمده است نصب کنید.

en: Steam for Windows
fa: استیم برای ویندوز

en: Steam game <b>{appid}</b>
fa: بازی استیم <b>{appid}</b>

en: Stop
fa: متوقف کردن

en: Storage
fa: ذخیره‌سازی

en: Storage type
fa: نوع ذخیره‌سازی

en: Stretch
fa: کشیدن

en: Stretch mode
fa: حالت کشش

en: Stretched
fa: کشیده شده

en: Submit an issue
fa: ارسال یک مشکل

en: Super Nintendo emulator
fa: شبیه‌ساز سوپر نینتندو

en: Super Nintendo games were made for 4:3 screens with rectangular pixels, but modern screens have square pixels, which results in a vertically squeezed image. This option corrects this by displaying rectangular pixels.
fa: بازی‌های سوپر نینتندو برای صفحه‌نمایش‌های ۴:۳ با پیکسل‌های مستطیلی ساخته شده‌اند، ولی صفحه‌نمایش‌های مدرن دارای پیکسل‌های مربعی هستند که منجر به تصویری فشرده شده به صورت عمودی می‌شود. این گزینه این مشکل را با نمایش پیکسل‌های مستطیلی اصلاح می‌کند.

en: Support for Ayatana Application Indicators
fa: پشتیبانی از نشانگرهای برنامه Ayatana

en: Support for DirectX 8 in DXVK v2.4
fa: پشتیبانی از DirectX 8 در DXVK v2.4

en: Support for Gamescope 3.12
fa: پشتیبانی از Gamescope 3.12

en: Support for library sync to lutris.net, this allows to sync games, play
fa: پشتیبانی از همگام‌سازی کتابخانه با Lutris.net، این امکان را می‌دهد که بازی‌ها، زمان بازی و دسته‌بندی‌ها را با چندین دستگاه همگام‌سازی کنید.

en: Support the "Categories" command when you select multiple games
fa: پشتیبانی از فرمان "دسته‌بندی‌ها" زمانی که چندین بازی را انتخاب می‌کنید

en: Support transparent PNG files for custom banner and cover-art
fa: پشتیبانی از پرونده‌های PNG شفاف برای بنر و جلد سفارشی

en: Switch off to disable VSync and use the FPS limit.
fa: برای غیرفعال کردن VSync و بکارگیری محدودیت FPS، خاموش کنید

en: Switch off to disable audio.
fa: برای غیرفعال کردن صدا، خاموش کنید.

en: Switch off to disable support for the Runtime Package (RTP).
fa: برای غیرفعال کردن پشتیبانی از بسته زمان اجرا (RTP)، خاموش کنید.

en: Switch on to use /usr/bin/winetricks for winetricks.
fa: برای بکارگرفتن /usr/bin/winetricks برای winetricks روشن کنید.

en: Switch resolution to
fa: تغییر وضوح به

en: Switch to US keyboard QWERTY layout while game is running
fa: تغییر به چیدمان QWERTY صفحه کلید آمریکایی در حین اجرای بازی

en: Switch to US keyboard layout
fa: تغییر به چیدمان صفحه کلید آمریکایی

en: Switch to this screen resolution while the game is running.
fa: در حین اجرای بازی به این وضوح صفحه تغییر دهید.

en: Sync Again
fa: همگام‌سازی دوباره

en: Sync Steam playtimes with the Lutris library
fa: همگام‌سازی زمان‌های بازی استیم با کتابخانه لوتریس

en: Synchronize library?
fa: کتابخانه همگام‌سازی شود؟

en: System
fa: سامانه

en: System ({})
fa:  سامانه  ({})

en: System Default
fa: پیش‌گزیده سامانه

en: System Language
fa: زبان سامانه

en: System information
fa: اطلاعات سامانه

en: System options
fa: گزینه‌های سامانه

en: TOS is the operating system of the Atari ST and is necessary to run applications with the best fidelity, minimizing risks of issues.
    TOS 1.02 is recommended for games.
fa: TOS سامانه‌عامل آتاری ST است و برای اجرای برنامه‌ها با بهترین وفاداری ضروری است و خطرات مشکلات را به حداقل می‌رساند.
    TOS 1.02 برای بازی‌ها توصیه می‌شود.

en: Talk speed
fa: سرعت گفتگو

en: Tells DOSBox to launch the game in fullscreen.
fa: به DOSBox می‌گوید که بازی را در حالت تمام صفحه راه‌اندازی کند.

en: Tells ScummVM that the MIDI device is a GS device that has an MT-32 map, such as an SC-55, SC-88 or SC-8820.
fa: به ScummVM می‌گوید که دستگاه MIDI یک دستگاه GS است که نقشه MT-32 دارد، مانند SC-55، SC-88 یا SC-8820.

en: Tells ScummVM that the MIDI device is an actual Roland MT-32, LAPC-I, CM-64, CM-32L, CM-500 or other MT-32 device.
fa: به ScummVM می‌گوید که دستگاه MIDI یک رولند MT-32 واقعی، LAPC-I، CM-64، CM-32L، CM-500 یا دیگر دستگاه‌های MT-32 است.

en: Test play
fa: بازی آزمایشی

en: Text based games
fa: بازی‌های متنی

en: Text based games emulator
fa: شبیه‌ساز بازی‌های متنی

en: Thai
fa: تایلندی

en: The '%s' launch option will be used for this game
fa: گزینه راه‌اندازی '%s' برای این بازی بکارگرفته خواهد شد

en: The '%s' version of the '%s' runner can't be downloaded.
fa: نگارش '%s' از اجراکننده '%s' قابل دریافت نیست.

en: The CONF, EXE, COM or BAT file to launch.
    If the executable is managed in the config file, this should be the config file, instead specifying it in 'Configuration file'.
fa: پرونده CONF، EXE، COM یا BAT برای راه‌اندازی.
    اگر پرونده اجرایی در پرونده پیکربندی مدیریت می‌شود، این باید پرونده پیکربندی باشد، به جای اینکه در 'پرونده پیکربندی' مشخص شود.

en: The DPI to be used if 'Enable DPI Scaling' is turned on.
    If blank or 'auto', Lutris will auto-detect this.
fa: DPI بکارگرفته شده در صورت فعال بودن 'فعال کردن مقیاس بندی DPI'.
    اگر خالی یا 'auto' باشد، لوتریس این را به طور خودکار تشخیص می دهد.

en: The Flatpak executable could not be found.
fa: پرونده اجرایی فلت‌پک پیدا نشد.

en: The Lutris Runtime loads some libraries before running the game, which can cause some incompatibilities in some cases. Check this option to disable it.
fa: زمان اجرای لوتریس برخی کتابخانه‌ها را پیش از اجرای بازی بارگذاری می‌کند که ممکن است در برخی موارد باعث ناسازگاری شود. این گزینه را بررسی کنید تا آن را غیرفعال کنید.

en: The Lutris team
fa: گروه لوتریس

en: The Vita App has no Title ID set
fa: برنامه ویتا هیچ شناسه عنوانی تنظیم نشده است

en: The Wine executable at '%s' is missing.
fa: اجرای واین در '%s' گم شده است.

en: The Wine executable to be used if you have selected "Custom" as the Wine version.
fa: پرونده اجرایی واین که باید بکارگرفته شود اگر "سفارشی" را به عنوان نگارش واین انتخاب کرده‌اید.

en: The Wine version must be specified.
fa: باید نگارش واین مشخص شود.

en: The additional floppy disk image(s).
fa: تصویر(های) دیسک فلاپی افزوده.

en: The algorithm used to scale up the game's base resolution, resulting in different visual styles.
fa: الگوریتمی که برای بزرگ‌نمایی وضوح پایه بازی بکارگرفته می‌شود و منجر به سبک‌های بصری مختلف می‌شود.

en: The application ID can be retrieved from the game's page at steampowered.com. Example: 235320 is the app ID for <i>Original War</i> in: 
    http://store.steampowered.com/app/<b>235320</b>/
fa: شناسه برنامه را می‌توان از صفحه بازی در استیمpowered.com دریافت کرد. مثال: ۲۳۵۳۲۰ شناسه برنامه برای <i>Original War</i> در: 
    http://store.استیمpowered.com/app/<b>235320</b>/

en: The application's unique three-part identifier (tld.domain.app).
fa: شناسه منحصر به فرد سه‌قسمتی برنامه (tld.domain.app).

en: The architecture of the Windows environment
fa: معماری محیط ویندوز

en: The architecture to run. See flatpak --supported-arches for architectures supported by the host.
fa: معماری برای اجرا. برای معماری‌های پشتیبانی‌شده توسط میزبان، به flatpak --supported-arches مراجعه کنید.

en: The branch to use.
fa: شاخه‌ای که باید بکارگرفته شود.

en: The command "%s" does not exist.
fa: دستور "%s" نداریم.

en: The command to run instead of the one listed in the application metadata.
fa: دستوری که باید به جای آنچه در فراداده برنامه ذکر شده است اجرا شود.

en: The default folder where you install your games.
fa: پوشه پیش‌گزیده‌ای که بازی‌های خود را در آن نصب می‌کنید.

en: The default launch option will be used for this game
fa: گزینه راه‌اندازی پیش‌گزیده برای این بازی بکارگرفته خواهد شد

en: The directory in which the game lives. If installed into Cemu, this will be in the mlc directory, such as mlc/usr/title/00050000/101c9500.
fa: پوشه‌ای که بازی در آن قرار دارد. اگر در Cemu نصب شده باشد، این در پوشه mlc خواهد بود، مانند mlc/usr/title/00050000/101c9500.

en: The directory to run the command in. Note that this must be a directory inside the sandbox.
fa: مسیر که باید دستور در آن اجرا شود. توجه داشته باشید که این باید یک مسیر درون سندباکس باشد.

en: The directory {} could not be found
fa: مسیر {} پیدا نشد

en: The download URL for the game could not be determined.
fa: آدرس دریافت برای بازی قابل تعیین نیست.

en: The emulated machine.
fa: ماشین شبیه‌سازی شده.

en: The executable '%s' could not be found.
fa: اجرای '%s' پیدا نشد.

en: The executable at path %s can't be found, please check the destination folder.
    Some parts of the installation process may have not completed successfully.
fa: پرونده اجرایی در مسیر %s پیدا نشد، لطفاً پوشه هدف را بررسی کنید.
    برخی از مراحل فرآیند نصب ممکن است به درستی کامل نشده باشند.

en: The file %s does not exist, 
    verify the game's configuration.
fa: پرونده %s نیست، 
    پیکربندی بازی را بررسی کنید.

en: The file %s is not executable
fa: پرونده %s قابل اجرا نیست

en: The file {} could not be found
fa: پرونده {} پیدا نشد

en: The folder Lutris will search in for emulator BIOS files if needed
fa: پوشه‌ای که لوتریس در صورت نیاز برای پرونده‌های BIOS شبیه‌ساز جستجو خواهد کرد

en: The following fields have invalid values:
fa: قسمت‌های زیر دارای مقادیر نامعتبر هستند:

en: The following {arch} libraries are required but are not installed on your system:
    {libs}
fa: کتابخانه‌های {arch} زیر لازم است ولی در سامانه شما نصب نشده‌اند:
    {libs}

en: The full address of the game's web page or path to a HTML file.
fa: آدرس کامل صفحه وب بازی یا مسیر یک پرونده HTML.

en: The game data, commonly called a ROM image.
fa: داده‌های بازی که معمولاً به آن تصویر ROM گفته می‌شود.

en: The game data, commonly called a ROM image.
    Supported formats: SMS and GG files. ZIP compressed ROMs are supported.
fa: داده‌های بازی که معمولاً به آن تصویر ROM گفته می‌شود.
    قالب‌های پشتیبانی شده: پرونده‌های SMS و GG. ROMهای فشرده ZIP پشتیبانی می‌شوند.

en: The game data, commonly called a ROM image.
    Supported formats: X64, D64, G64, P64, D67, D71, D81, D80, D82, D1M, D2M, D4M, T46, P00 and CRT.
fa: داده‌های بازی، که معمولاً به آن تصویر ROM گفته می‌شود.
    قالب‌های پشتیبانی شده: X64، D64، G64، P64، D67، D71، D81، D80، D82، D1M، D2M، D4M، T46، P00 و CRT.

en: The game data, commonly called a ROM image. 
    Mednafen supports GZIP and ZIP compressed ROMs.
fa: داده‌های بازی که معمولاً به آن تصویر ROM گفته می‌شود. 
    مدنافن از ROMهای فشرده GZIP و ZIP پشتیبانی می‌کند.

en: The game data, commonly called a ROM image. 
    Supported formats: ATR, XFD, DCM, ATR.GZ, XFD.GZ and PRO.
fa: داده‌های بازی، که معمولاً به آن تصویر ROM گفته می‌شود. 
    قالب‌های پشتیبانی شده: ATR، XFD، DCM، ATR.GZ، XFD.GZ و PRO.

en: The game data, commonly called a ROM image. 
    Supported formats: ROM, BIN+CFG, INT, ITV 
    The file extension must be lower-case.
fa: داده‌های بازی، که معمولاً به آن تصویر ROM گفته می‌شود. 
    قالب‌های پشتیبانی شده: ROM، BIN+CFG، INT، ITV 
    پسوند پرونده باید با حروف کوچک باشد.

en: The game data, commonly called a WAD file.
fa: داده‌های بازی، که معمولاً به آن پرونده WAD گفته می‌شود.

en: The game data.
    Supported formats: ISO, CDI
fa: داده‌های بازی.
    قالب‌های پشتیبانی شده: ISO، CDI

en: The game's main EXE file
fa: پرونده EXE اصلی بازی

en: The game's main executable file
fa: پرونده اجرایی اصلی بازی

en: The initial size of the game window when not opened.
fa: اندازه اولیه پنجره بازی هنگام باز نشدن.

en: The initial size of the game window.
fa: اندازه اولیه پنجره بازی.

en: The installer does not specify the libretro 'core' version.
fa: نصب‌کننده نگارش 'هسته' libretro را مشخص نمی‌کند.

en: The items could not be moved to the trash. You will need to delete them yourself:
    %s
fa: موارد نمی‌توانند به سطل زباله جابه‌جا شوند. شما باید خودتان آنها را پاک کنید:
    %s

en: The key '%s' could not be found.
fa: کلید '%s' پیدا نشد.

en: The location where the game is run from.
    By default, Lutris uses the directory of the executable.
fa: مکانی که بازی از آن اجرا می‌شود.
    به طور پیش‌گزیده، لوتریس مسیر پرونده اجرایی را بکار می‌گیرد.

en: The main floppy disk file with the game data. 
    FS-UAE supports floppy images in multiple file formats: ADF, IPF, DMS are the most common. ADZ (compressed ADF) and ADFs in zip files are a also supported.
    Files ending in .hdf will be mounted as hard drives and ISOs can be used for Amiga CD32 and CDTV models.
fa: پرونده دیسک فلاپی اصلی با داده‌های بازی.
    FS-UAE از تصاویر فلاپی در چندین قالب پشتیبانی می‌کند: ADF، IPF، DMS رایج‌ترین‌ها هستند. ADZ (ADF فشرده) و ADFهای موجود در پرونده‌های zip نیز پشتیبانی می‌شوند.
    پرونده‌هایی که با .hdf پایان می‌یابند به عنوان درایوهای سخت نصب خواهند شد و ISOها می‌توانند برای مدل‌های آمیگا CD32 و CDTV بکارگرفته شوند.

en: The path '%s' is not set. please set it in the options.
fa: مسیر '%s' تنظیم نشده است. لطفاً آن را در گزینه‌ها تنظیم کنید.

en: The platform '%s' is unknown to Lutris.
fa: سکو '%s' برای لوتریس ناشناخته است.

en: The prefix used by Wine.
    It's a directory containing a set of files and folders making up a confined Windows environment.
fa: پیشوندی که توسط واین بکارگرفته می‌شود.
    این یک مسیر است که شامل مجموعه‌ای از پرونده‌ها و پوشه‌ها است که یک محیط ویندوز محدود را تشکیل می‌دهد.

en: The required file '%s' could not be located.
fa: پرونده مورد نیاز '%s' پیدا نشد.

en: The required game '%s' could not be found.
fa: بازی مورد نیاز '%s' پیدا نشد.

en: The required runner '%s' is not installed.
fa: اجراکننده مورد نیاز '%s' نصب نشده است.

en: The required runner is not installed.
    Do you wish to install it now?
fa: اجراکننده مورد نیاز نصب نشده است.
    آیا می‌خواهید اینک آن را نصب کنید؟

en: The runner configuration does not specify a Wine version.
fa: پیکربندی اجراکننده نگارش واین را مشخص نمی‌کند.

en: The runner could not find a command or exe to use for this configuration.
fa: اجراکننده نتوانست یک دستور یا exe برای بکارگیری در این پیکربندی پیدا کند.

en: The script was missing the '%s' key, which is required.
fa: اسکریپت کلید '%s' را که الزامی است، گم کرده.

en: The selected terminal application could not be launched:
    %s
fa: برنامه ترمینال انتخاب شده نمی‌تواند راه‌اندازی شود:
    %s

en: The setting '%s' is no longer available. You should select another choice.
fa: تنظیم '%s' دیگر در دسترس نیست. باید گزینه دیگری را انتخاب کنید.

en: The size of the virtual desktop in pixels.
fa: اندازه میزکار مجازی به پیکسل.

en: The terminal emulator used with the CLI mode. Choose from the list of detected terminal apps or enter the terminal's command or path.
fa: شبیه‌ساز ترمینال بکارگرفته شده با حالت CLI. از فهرست برنامه‌های ترمینال شناسایی شده انتخاب کنید یا دستور یا مسیر ترمینال را وارد کنید.

en: The the '%s' runner can't be downloaded.
fa: اجراکننده '%s' قابل دریافت نیست.

en: The version of Wine used to launch the game.
    Using the last version is generally recommended, but some games work better on older versions.
fa: نگارش واین که برای راه‌اندازی بازی بکارگرفته می‌شود.
    بکارگرفتن آخرین نگارش به طور کلی توصیه می‌شود، ولی برخی از بازی‌ها بهتر در نگارش‌های قدیمی‌تر کار می‌کنند.

en: The web address is empty, 
    verify the game's configuration.
fa: آدرس وب خالی است، 
    پیکربندی بازی را بررسی کنید.

en: The window has no borders/frame.
fa: پنجره هیچ حاشیه/قاب ندارد.

en: The {param} parameter is mandatory for the {cmd} command
fa: شاخص {param} برای دستور {cmd} الزامی است

en: Theme
fa: پوسته

en: This ROM could not be identified.
fa: این ROM شناسایی نشد.

en: This also disables default keyboard shortcuts, like copy/paste and fullscreen toggling.
fa: این همچنین میانبرهای پیش‌گزیده صفحه‌کلید، مانند هم‌مانندسازی/چسباندن و تغییر حالت تمام صفحه را غیرفعال می‌کند.

en: This game has extra content. 
    Select which one you want and they will be available in the 'extras' folder where the game is installed.
fa: این بازی محتوای افزوده دارد. 
    کدام یک را می‌خواهید انتخاب کنید و آن‌ها در پوشه 'extras' که بازی در آن نصب شده است در دسترس خواهند بود.

en: This game has no executable set. The install process didn't finish properly.
fa: برای این بازی هیج اجرایی تنظیم نشده. فرآیند نصب به درستی پایان نیافته است.

en: This game has no installation directory
fa: این بازی هیچ مسیری برای نصب ندارد

en: This game requires %s.
fa: این بازی به %s نیاز دارد.

en: This game requires %s. Do you want to install it?
fa: این بازی به %s نیاز دارد. آیا می‌خواهید آن را نصب کنید؟

en: This installer doesn't have a 'script' section
fa: این نصب‌کننده بخش 'اسکریپت' ندارد

en: This installer requires %s on your system
fa: این نصب‌کننده به %s در سامانه شما نیاز دارد

en: This program is free software: you can redistribute it and/or modify
    it under the terms of the GNU General Public License as published by
    the Free Software Foundation, either version 3 of the License, or
    (at your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with this program.  If not, see <http://www.gnu.org/licenses/>.
fa: این برنامه آزاد است: شما می‌توانید آن را دوباره توزیع و/یا دگرگون کنید
    بر پایه پیمان مجوز عمومی GNU که از
    بنیاد نرم‌افزارهای آزاد منتشر شده است، نگارش 3 مجوز یا
    (به انتخاب شما) هر نگارش بعدی.
    
    این برنامه با امید اینکه مفید باشد توزیع شده است،
    ولی بدون هیچ گونه ضمانتی؛ حتی بدون ضمانت ضمنی
    قابلیت فروش یا تناسب برای یک هدف ویژه را ندارد. به
    مجوز عمومی GNU برای جزئیات بیشتر مراجعه کنید.
    
    شما باید یک نگارش از مجوز عمومی GNU را
    همراه با این برنامه دریافت کرده باشید. اگر نه، به <http://www.gnu.org/licenses/> مراجعه کنید.

en: This service requires a game launcher. The following steps will install it.
    Once the client is installed, you can login to %s.
fa: این سرویس به یک راه‌انداز بازی نیاز دارد. مراحل زیر آن را نصب خواهد کرد.
    پس از نصب کارخواه(Client)، می‌توانید به %s وارد شوید.

en: This version of Lutris will no longer receive support on Github and Discord, and may not interoperate properly with Lutris.net. Do you want to use it anyway?
fa: این نگارش از لوتریس دیگر پشتیبانی در GitHub و Discord دریافت نخواهد کرد و ممکن است به درستی با Lutris.net کار نکند. آیا می‌خواهید به هر حال آن vh بکار بگیرید؟

en: This will permanently destroy the category, but the games themselves will not be deleted.
fa: این دسته‌بندی برای همیشه پاک خواهد شد، ولی بازی‌ها خودشان پاک نخواهند شد.

en: This will permanently destroy the saved search, but the games themselves will not be deleted.
fa: این جستجوی ذخیره شده را برای همیشه از بین می‌برد، ولی خود بازی‌ها پاک نخواهند شد.

en: This will remove <b>%s</b> and all associated data.
fa: این <b>%s</b> و همه داده‌های مرتبط را پاک خواهد کرد.

en: Time Sync
fa: همگام‌سازی زمان

en: Time played:
    <b>%s</b>
fa: زمان بازی:
    <b>%s</b>

en: Title ID of Installed Application
fa: شناسه عنوان برنامه نصب شده

en: Title ID of installed application. Eg."PCSG00042". User installed apps are located in ux0:/app/&lt;title-id&gt;.
fa: شناسه عنوان برنامه نصب شده. مثلاً "PCSG00042". برنامه‌های نصب شده توسط کاربردر ux0:/app/&lt;title-id&gt; قرار دارند.

en: Title keys
fa: کلیدهای عنوان

en: Toggle View
fa: تغییر نما

en: Torturous and sadistic options for multi-GPUs that were half broken and understood by no one have been replaced by a simple GPU selector.
fa: گزینه‌های دردناک و آزار دهنده برای چندین GPU که نیمه‌خراب بودند و هیچ‌کس آن‌ها را درک نمی‌کرد، با یک انتخاب‌کننده GPU ساده جایگزین شده‌اند.

en: Tried to launch a game that isn't installed.
fa: کوشش برای راه‌اندازی بازی که نصب نشده.

en: True Roland MT-32
fa: رولند MT-32 واقعی

en: Turbo
fa: توربو

en: Turkish
fa: ترکی

en: Turn off monitors except
fa: خاموش کردن مانیتورها به جز

en: UAE bsdsocket.library
fa: کتابخانه bsdsocket UAE

en: URI to open
fa: URI برای باز کردن

en: USA
fa: آمریکا

en: Ubisoft Connect
fa: اتصال یوبی‌سافت

en: Ubisoft authentication has been lost: %s
fa: احراز هویت یوبی‌سافت از دست رفته است: %s

en: Ultra-Violence (4)
fa: خشونت فوق‌العاده (۴)

en: Unable to determine correct file to launch installer
fa: نمی‌توان پرونده صحیح برای راه‌اندازی نصب‌کننده را تعیین کرد

en: Unable to find Antimicrox, install it or disable the Antimicrox option
fa: نمی‌توان Antimicrox را پیدا کرد، آن را نصب کنید یا گزینه Antimicrox را غیرفعال کنید

en: Unable to find Xephyr, install it or disable the Xephyr option
fa: نمی‌توان Xephyr را پیدا کرد، آن را نصب کنید یا گزینه Xephyr را غیرفعال کنید

en: Unable to find executable %s
fa: نمی‌توان اجرایی %s را پیدا کرد

en: Unable to get files: %s
fa: نمی‌توان پرونده‌ها را دریافت کرد: %s

en: Unable to get fuel.json file.
fa: نمی‌توان پرونده fuel.json را دریافت کرد.

en: Unable to get game manifest
fa: نمی‌توان مانفیست بازی را دریافت کرد

en: Unable to get game manifest info
fa: نمی‌توان اطلاعات مانفیست بازی را دریافت کرد

en: Unable to get runner versions from lutris.net
fa: نمی‌توان نگارش‌های اجراکننده را از Lutris.net دریافت کرد

en: Unable to get runner versions: %s
fa: نمی‌توان نگارش‌های اجراکننده را دریافت کرد: %s

en: Unable to get the patches of game '%s'
fa: نمی‌توان وصله‌های بازی '%s' را دریافت کرد

en: Unable to refresh token, please log in again
fa: نمی‌توان توکن را تازه کرد، لطفاً دوباره وارد شوید

en: Unable to register device, please log in again
fa: نمی‌توان دستگاه را ثبت کرد، لطفاً دوباره وارد شوید

en: Uncategorized
fa: دسته‌بندی نشده

en: Unhide game from library
fa: نمایش بازی در کتابخانه

en: Uninstall
fa: پاک‌کردن

en: Uninstall %d games
fa: پاک‌کردن نصب %d بازی

en: Uninstall %d games and remove %d games
fa: پاک‌کردن %d بازی و برداشتن %d بازی

en: Uninstall %s
fa: پاک‌کردن %s

en: Uninstall a Runner
fa: پاک کردن یک اجراکننده

en: Uninstall the game before deleting
fa: پرونده بازی را پیش از پاک‌کردن آن، پاک کنید

en: Uninstalled games that you remove from the library will no longer appear in the 'Games' view, but those that remain will retain their playtime data.
fa: بازی‌های پاک شده‌ای که از کتابخانه برمیدارید دیگر در نمای 'بازی‌ها' ظاهر نخواهند شد، ولی آن‌هایی که باقی می‌مانند داده‌های زمان بازی خود را نگه‌داری خواهند کرد.

en: Uninstalling games
fa: در حال پاک‌کردن بازی‌ها

en: Unknown compression algorithm found in manifest
fa: الگوریتم فشرده‌سازی ناشناخته‌ای در مانفیست یافت شد

en: Unsupported Lutris Version
fa: نگارش لوتریس پشتیبانی نمی‌شود

en: Updated %s
fa: به‌روزرسانی شده %s

en: Updated download links for the Atari800 and MicroM8 runners
fa: پیوند‌های دریافت برای اجراکننده‌های Atari800 و MicroM8 به‌روزرسانی شد

en: Updated the Flathub and Amazon source to new APIs, restoring integration
fa: منبع فلت‌هاب و آمازون به APIهای جدید به‌روزرسانی شده است و یکپارچگی بازگردانده شده است.

en: Updated:
fa: به‌روزرسانی شده:

en: Updates
fa: به‌روزرسانی‌ها

en: Updates are already being downloaded and installed.
fa: به‌روزرسانی‌ها در حال حاضر در حال دریافت و نصب هستند.

en: Updating %s
fa: در حال به‌روزرسانی %s

en: Upload saves
fa: بارگذاری ذخیره‌سازی‌ها

en: Use AMD FidelityFX™ Super Resolution 1.0 for upscaling.
    Upscaler sharpness from 0 (max) to 20 (min).
fa: AMD FidelityFX™ Super Resolution 1.0  را برای بزرگ‌نمایی بکار بگیرید.
    تندی بزرگ‌نمایی از 0 (حداکثر) تا 20 (حداقل).

en: Use BIOS file?
fa: پرونده BIOS بکارگرفته شود؟

en: Use Cache
fa: بکارگرفتن کش

en: Use DXVK to increase compatibility and performance in Direct3D 11, 10 and 9 applications by translating their calls to Vulkan.
fa: DXVK را برای افزایش سازگاری و عملکرد در برنامه‌های Direct3D 11، 10 و 9 با ترجمه تماس‌های آن‌ها به Vulkan بکار بگیرید.

en: Use FSR to upscale the game window to native resolution.
    Requires Lutris Wine FShack >= 6.13 and setting the game to a lower resolution.
    Does not work with games running in borderless window mode or that perform their own upscaling.
fa: بکارگرفتن FSR برای افزایش کیفیت پنجره بازی به رزولوشن بومی.
    نیاز به لوتریس واین FShack >= 6.13 و تنظیم بازی به رزولوشن پایین تر دارد.
    با بازی هایی که در حالت پنجره بدون مرز اجرا می شوند یا خودشان افزایش کیفیت را انجام می دهند، کار نمی کند.

en: Use VKD3D to enable support for Direct3D 12 applications by translating their calls to Vulkan.
fa: VKD3D را برای فعال‌سازی پشتیبانی از برنامه‌های Direct3D 12 با ترجمه تماس‌های آن‌ها به Vulkan بکار بگیرید.

en: Use Xephyr
fa: بکارگرفتن Xephyr

en: Use alternate intro
fa: بکارگیری از مقدمه جایگزین

en: Use dark theme by default
fa: به‌طور پیش‌گزیده پوسته تیره بکارگرفته میشود

en: Use default Mednafen controller configuration
fa: بکارگیری پیکربندی پیش‌گزیده دسته بازی مدنافن

en: Use gamescope to draw the game window isolated from your desktop.
    Toggle fullscreen: Super + F
fa: Gamescope را برای رسم پنجره بازی به صورت جدا از میزکار خود بکار بگیرید.
    تغییر حالت تمام صفحه: Super + F

en: Use joysticks
fa: بکارگیری جوی‌استیک‌ها

en: Use only for the rare games or mods requiring the Windows version of Steam
fa: تنها برای بازی‌ها یا مدهای نادر که به نگارش ویندوز استیم نیاز دارند، بکارگرفته میشود

en: Use premium version?
fa: آیا نگارش پریمیوم را بکار میگیرید؟

en: Use system winetricks
fa: بکارگرفتن winetricks سامانه

en: Use this option to enable a graphics card. This option is none by default, in which case only chipset graphics (OCS/ECS/AGA) support is available.
fa: این گزینه را برای فعال‌سازی کارت گرافیک بکار بگیرید. این گزینه به‌طور پیش‌گزیده خالی است، که در این صورت تنها پشتیبانی از گرافیک‌های چیپست (OCS/ECS/AGA) در دسترس است.

en: Use this option to override the CPU model in the emulated Amiga. All Amiga models imply a default CPU model, so you only need to use this option if you want to use another CPU.
fa: این گزینه را برای نادیده گرفتن مدل CPU در آمیگای شبیه‌سازی شده بکارگرفته کنید. همه مدل‌های آمیگا به طور پیش‌گزیده یک مدل CPU را فرض می‌کند، بنابراین تنها در صورتی که می‌خواهید CPU دیگری را بکار بگیرید، به این گزینه نیاز دارید.

en: Used to load a user-created configuration file. If specified, the file must contain the wad directory list or launch will fail.
fa: برای بارگذاری یک پرونده پیکربندی ایجادشده توسط کاربر بکارگرفته می‌شود. اگر مشخص شود، پرونده باید شامل فهرست مسیر wad باشد وگرنه راه‌اندازی شکست خواهد خورد.

en: Used to load one or more PWAD files which generally contain user-created levels.
fa: برای بارگذاری یک یا چند پرونده PWAD که معمولاً شامل سطوح ایجادشده توسط کاربر هستند، بکارگرفته می‌شود.

en: Useful for some games and demos using the overscan technique. The Atari ST displayed borders around the screen because it was not powerful enough to display graphics in fullscreen. But people from the demo scene were able to remove them and some games made use of this technique.
fa: برای برخی بازی‌ها و دموها که شگرد overscan را بکار می‌گیرند مفید است. آتاری ST حاشیه‌هایی در اطراف صفحه نمایش می‌داد زیرا به اندازه کافی قوی نبود تاگرافیک را در تمام صفحه نمایش دهد. ولی افرادی از صحنه دمو توانستند آن‌ها را پاک کنند و برخی بازی‌ها این شگرد را بکار گرفتند.

en: User-specified path where save files should be located.
fa: مسیر مشخص‌شده توسط کاربر که پرونده‌های ذخیره باید در آن قرار گیرند.

en: Username
fa: نام کاربری

en: Uses alternative intro for CD versions
fa: مقدمه جایگزین برای نگارش‌های CD بکار میگیرد

en: Uses bilinear interpolation instead of nearest neighbor resampling for the aspect ratio correction and stretch mode.
fa: درون‌یابی بی‌خطی را به جای نمونه‌برداری نزدیک‌ترین همسایه بکار میگیرد، برای تصحیح نسبت ابعاد و حالت کشش.

en: VKD3D
fa: وی‌کی‌دی‌۳دی

en: VKD3D version
fa: نگارش وی‌کی‌دی‌۳دی

en: Verbose logging
fa: گزارش‌گیری کامل‌تر

en: Verify status of save syncing
fa: وضعیت همگام‌سازی ذخیره‌سازی‌ها را بپذیرید

en: Version %s is not longer available
fa: نگارش %s دیگر در دسترس نیست

en: Vice
fa: وایس

en: Video
fa: ویدیو

en: Video Game Preservation Platform
fa: سکو نگه‌داری بازی‌های ویدیویی

en: Video backend
fa: پشتیبانی ویدیو

en: Video game preservation platform
fa: سکو نگه‌داری بازی‌های ویدیویی

en: Video scaler
fa: مقیاس‌دهنده ویدیو

en: Videos
fa: ویدئوها

en: View %d game | View %d games
fa[0]: نمایش %d بازی
fa[1]: نمایش %d بازی

en: View installer source
fa: مشاهده منبع نصب‌کننده

en: View on Lutris.net
fa: مشاهده در Lutris.net

en: Virtual Boy
fa: ویرچوال بوی

en: Virtual Desktop
fa: میزکار مجازی

en: Virtual desktop resolution
fa: رزولوشن میزکار مجازی

en: Virtual desktops cannot be enabled in Proton or GE Wine versions.
fa: میزکار‌های مجازی نمی‌توانند در نگارش‌های Proton یا GE واین فعال شوند.

en: Visible in Side Panel
fa: قابل مشاهده در پنل کناری

en: Vita3K
fa: ویتاکی

en: Volume of the background music.
fa: بلندی صدای موسیقی پس‌زمینه.

en: Volume of the sound effects.
fa: بلندی صدای افکت‌ها.

en: Vulkan support
fa: پشتیبانی از Vulkan

en: W,S,A,D,SPACE
fa: W، S، A، D، SPACE

en: WAD file
fa: پرونده WAD

en: WUA files are now supported in Cemu
fa: پرونده‌های WUA اینک در Cemu پشتیبانی می‌شوند

en: Wait for VSync
fa: منتظر VSync بمانید

en: Wait for pre-launch script completion
fa: منتظر پایان اسکریپت پیش‌راه‌اندازی باشید

en: Waiting for response from %s
fa: در حال انتظار برای پاسخ از %s

en: Warn if running with a CPU governor other than performance. Set to true to disable the warning.
fa: اگر با مدیر سرعت CPU غیر از عملکرد اجرا می‌شود، هشدار میدهد. برای غیرفعال کردن هشدار، آن را به true تنظیم کنید.

en: Warp to map
fa: تغییر مکان به نقشه

en: Web
fa: وب

en: Web browser arguments
fa: آرگومان‌های مرورگر وب

en: Western European
fa: اروپای غربی

en: What processes to exclude in process monitoring. For example background processes that stick around after the game has been closed.
    Space-separated list, processes including spaces can be wrapped in quotation marks.
fa: کدام فرآیندها باید در نظارت بر فرآیندها استثنا شوند. به عنوان مثال، فرآیندهای پس‌زمینه که پس از بسته شدن بازی باقی می‌مانند.
    فهرست جداشده با فاصله، فرآیندهایی که شامل فاصله هستند می‌توانند در علامت‌های نقل قول قرار گیرند.

en: What processes to include in process monitoring. This is to override the built-in exclude list.
    Space-separated list, processes including spaces can be wrapped in quotation marks.
fa: کدام فرآیندها باید در نظارت بر فرآیندها گنجانده شوند. این برای نادیده گرفتن فهرست پیش‌گزیده است.
    فهرست جداشده با فاصله، فرآیندهایی که شامل فاصله هستند می‌توانند در علامت‌های نقل قول قرار گیرند.

en: When the runtime is enabled, prioritize the system libraries over the provided ones.
fa: هنگامی که زمان اجرا فعال است، کتابخانه‌های سامانه را بر کتابخانه‌های به‌دست آمده ترجیح دهید.

en: Which AutoBattle algorithm to use.
    
    <b>RPG_RT</b>: The default RPG_RT compatible algorithm, including RPG_RT bugs.
    <b>RPG_RT+</b>: The default RPG_RT compatible algorithm, with bug-fixes.
    <b>ATTACK</b>: Like RPG_RT+ but only physical attacks, no skills.
fa: کدام الگوریتم AutoBattle باید بکارگرفته شود.
    
    <b>RPG_RT</b>: الگوریتم پیش‌گزیده سازگار با RPG_RT، شامل باگ‌های RPG_RT.
    <b>RPG_RT+</b>: الگوریتم پیش‌گزیده سازگار با RPG_RT، با اصلاحات باگ.
    <b>ATTACK</b>: مانند RPG_RT+ ولی تنها حملات فیزیکی، بدون مهارت‌ها.

en: Which EnemyAI algorithm to use.
    
    <b>RPG_RT</b>: The default RPG_RT compatible algorithm, including RPG_RT bugs.
    <b>RPG_RT+</b>: The default RPG_RT compatible algorithm, with bug-fixes.
fa: کدام الگوریتم هوش دشمن را بکار بگیریم.
    
    <b>RPG_RT</b>: الگوریتم پیش‌گزیده سازگار با RPG_RT، شامل باگ‌های RPG_RT.
    <b>RPG_RT+</b>: الگوریتم پیش‌گزیده سازگار با RPG_RT، با اصلاحات باگ.

en: Which audio backend to use.
    By default, Wine automatically picks the right one for your system.
fa: کدام backend صوتی باید بکارگرفته شود.
    به‌طور پیش‌گزیده، واین به‌طور خودکار گزینه مناسب را برای سامانه شما انتخاب می‌کند.

en: Wii U
fa: وی یو

en: Wii U emulator
fa: شبیه‌ساز وی یو

en: Window Mode
fa: حالت پنجره

en: Window size
fa: اندازه پنجره

en: Windowed
fa: پنجره‌ای

en: Windowed (virtual desktop)
fa: پنجره ای (میزکار مجازی)

en: Windows
fa: ویندوز

en: Windows 10 64-bit (Default)
fa: ویندوز 10 64 بیتی (پیش‌گزیده)

en: Windows 7 64-bit
fa: ویندوز 7 64 بیتی

en: Windows 98 + 3DFX 32-bit
fa: ویندوز 98 + 3DFX 32 بیتی

en: Windows 98 32-bit
fa: ویندوز 98 32 بیتی

en: Windows XP + 3DFX 32-bit
fa: ویندوز XP + 3DFX 32 بیتی

en: Windows XP 32-bit
fa: ویندوز XP 32 بیتی

en: Windows command line arguments used when launching the game
fa: آرگومان‌های خط فرمان ویندوز که هنگام راه‌اندازی بازی بکارگرفته می‌شوند

en: Wine
fa: واین

en: Wine Control Panel
fa: پنل کنترل واین

en: Wine Development ({})
fa: توسعه واین ({})

en: Wine Task Manager
fa: مدیر وظایف واین

en: Wine configuration
fa: پیکربندی واین

en: Wine installed
fa: واین نصب شده است

en: Wine prefix
fa: پیشوند واین

en: Wine registry
fa: رجیستری واین

en: Wine update channel
fa: کانال به‌روزرسانی واین

en: Wine version
fa: نگارش واین

en: Wine version usage
fa: نگارش واین بکارگرفته شده

en: Wine virtual desktop is no longer supported
fa: میزکار مجازی واین دیگر پشتیبانی نمی‌شود

en: WineHQ Devel ({})
fa: واینHQ Devel ({})

en: WineHQ Staging ({})
fa: واینHQ Staging ({})

en: Winetricks
fa: winetricks

en: Without the Wine-GE updates enabled, we can no longer provide support on Github and Discord.
fa: بدون فعال‌سازی به‌روزرسانی‌های Wine-GE، دیگر نمی‌توانیم در گیت‌هاب و دیسکورد پشتیبانی بدهیم.

en: WonderSwan
fa: واندرسوان

en: Workaround for Humble Bundle authentication
fa: راه‌حل برای احراز هویت Humble Bundle

en: Working directory
fa: مسیر کاری

en: Wrong value for 'dst' param
fa: مقدار نادرست برای شاخص 'dst'

en: Wrong value for 'src' param
fa: مقدار نادرست برای شاخص 'src'

en: Wrong value for write_file mode: '%s'
fa: مقدار نادرست برای حالت write_file: '%s'

en: Xbox
fa: اکس باکس

en: Xbox emulator
fa: شبیه‌ساز اکس باکس

en: Xephyr (Deprecated, use Gamescope)
fa: Xephyr (منسوخ شده، Gamescope را بکار بگیرید)

en: Xephyr Fullscreen
fa: تمام صفحه Xephyr

en: Xephyr resolution
fa: وضوح Xephyr

en: YES
fa: آری

en: Year
fa: سال

en: Yes
fa: بله

en: You are updating the categories on %d games. Are you sure you want to change them?
fa: شما در حال به‌روزرسانی دسته‌بندی‌ها در %d بازی هستید. آیا مطمئن هستید که می‌خواهید آنها را تغییر دهید؟

en: You are updating the categories on 1 game. Are you sure you want to change it?
fa: شما در حال به‌روزرسانی دسته‌بندی‌ها در 1 بازی هستید. آیا مطمئن هستید که می‌خواهید آن را تغییر دهید؟

en: You can get support from <a href='https://github.com/lutris/lutris'>GitHub</a> or <a href='https://discordapp.com/invite/Pnt5CuY'>Discord</a>. Make sure to provide the error details;
    use the 'Copy Details to Clipboard' button to get them.
fa: شما می‌توانید از <a href='https://github.com/لوتریس/لوتریس'>گیت‌هاب</a> یا <a href='https://discordapp.com/invite/Pnt5CuY'>دیسکورد</a> پشتیبانی بگیرید. اطمینان حاصل کنید که جزئیات خطا را نیز هم‌رسانی کنید؛
    برای دریافت آن‌ها روی دکمه 'جزئیات را به بریده‌دان رونویسی کنید' بزنید.

en: You can put a .p8.png file path, URL, or BBS cartridge ID here.
fa: شما می‌توانید مسیر پرونده .p8.png، URL یا شناسه کارتریج BBS را اینجا قرار دهید.

en: You can't resize this window.
fa: شما نمی‌توانید این پنجره را تغییر اندازه دهید.

en: You don't have any Wine version installed.
    We recommend <b>%s</b>
fa: شما هیچ نگارش واین نصب شده‌ای ندارید.
    ما <b>%s</b> را توصیه می‌کنیم.

en: You don't have the recommended Wine version: <b>%s</b>
fa: شما نگارش واین توصیه شده را ندارید: <b>%s</b>

en: You must provide a name for the game you are installing.
fa: شما باید یک نام برای بازی که در حال نصبش هستید بنویسید.

en: You must select a ROM file to install.
fa: شما باید یک ROM برای نصب انتخاب کنید.

en: You must select a script file to install.
fa: شما باید یک پرونده اسکریپت برای نصب انتخاب کنید.

en: You need to install {} before
fa: شما باید {} را پیش از آن نصب کنید

en: Your ESYNC limits are not set correctly.
fa: محدودیت‌های ESYNC شما به درستی تنظیم نشده‌اند.

en: Your Linux distribution is too old. Lutris won't function properly.
fa: توزیع لینوکس شما خیلی قدیمی است. لوتریس به درستی کار نخواهد کرد.

en: Your Wine version is up to date. Using: <b>%s</b>
    <i>Last checked %s.</i>
fa: نگارش واین شما به‌روز است. بکارگرفته شده: <b>%s</b>
    <i>آخرین بررسی %s.</i>

en: Your kernel is not patched for fsync. Please get a patched kernel to use fsync.
fa: هسته شما برای fsync پچ نشده است. لطفاً یک هسته پچ شده برای بکارگیری fsync دریافت کنید.

en: Your limits are not set correctly. Please increase them as described here: <a href='https://github.com/lutris/docs/blob/master/HowToEsync.md'>How-to:-Esync (https://github.com/lutris/docs/blob/master/HowToEsync.md)</a>
fa: محدودیت‌های شما به درستی تنظیم نشده‌اند. لطفاً آن‌ها را طبق توضیحات زیر افزایشدهید: <a href='https://github.com/لوتریس/docs/blob/master/HowToEsync.md'>راهنما: Esync (https://github.com/لوتریس/docs/blob/master/HowToEsync.md)</a>

en: Yuzu
fa: یوزو

en: Yuzu and xemu now use an AppImage
fa: Yuzu و xemu اینک از یک AppImage را بکار میگیرد

en: ZDoom DOOM Game Engine
fa: موتور بازی ZDoom DOOM

en: Zoom
fa: بزرگ‌نمایی

en: Zorro III RAM
fa: RAM Zorro III

en: _Abort
fa: _لغو

en: _Add
fa: _افزودن

en: _Cancel
fa: _رد کردن

en: _Close
fa: _بستن

en: _Connect
fa: _اتصال

en: _Continue
fa: _ادامه

en: _Install
fa: _نصب

en: _Installed Games Only
fa: _تنها بازی‌های نصب شده

en: _Launch
fa: _اجرا

en: _OK
fa: _پذیرفتن

en: _Save
fa: _ذخیره

en: ago
fa: پیش

en: all lutris.net installers have been updated accordingly.
fa: تمامی نصب‌کننده‌های Lutris.net به‌طور متناسب به‌روزرسانی شده‌اند.

en: banner
fa: بنر

en: banners
fa: بنرها

en: cover
fa: جلد

en: covers
fa: جلدها

en: day
fa: روز

en: days
fa: روزها

en: dgvoodoo2 is an alternative translation layer for rendering old games that utilize D3D1-7 and Glide APIs. As it translates to D3D11, it's recommended to use it in combination with DXVK. Only 32-bit apps are supported.
fa: dgvoodoo2 یک لایه ترجمه جایگزین برای رندر کردن بازی‌های قدیمی است که APIهای D3D1-7 و Glide را بکار میگیرند. از آنجا که به D3D11 ترجمه می‌شود، توصیه می‌شودکه آن را در به هم پیوسته با DXVK بکار بگیرید. تنها برنامه‌های 32 بیتی پشتیبانی می‌شوند.

en: dgvoodoo2 version
fa: نگارش dgvoodoo2

en: download {url} to {file} started
fa: دریافت {url} به {file} آغاز شد

en: from your Origin prefix.
fa: از پیشوند Origin شما.

en: gaming;wine;emulator;
fa: بازی؛واین؛شبیه‌ساز؛

en: hour
fa: ساعت

en: hours
fa: ساعت‌ها

en: icon
fa: نماد

en: icons
fa: نماد‌ها

en: in the 'Games' view.
fa: در نمای 'بازی‌ها'.

en: in the future
fa: در آینده

en: install_or_extract only works with wine!
fa: install_or_extract تنها با واین کار می‌کند!

en: just now
fa: همین حالا

en: minute
fa: دقیقه

en: minutes
fa: دقیقه‌ها

en: missing field `filename` in file `%s`
fa: قسمت `filename` در پرونده `%s` گم شده

en: missing field `url` for file `%s`
fa: قسمت `url` برای پرونده `%s` گم شده

en: month
fa: ماه

en: months
fa: ماه‌ها

en: never
fa: هرگز

en: on the same device.
fa: بر روی یک دستگاه.

en: the "updating runtime" dialog appearing before Lutris opens has been removed
fa: دیالوگ "به‌روزرسانی زمان اجرا" که پیش از باز شدن لوتریس ظاهر می‌شد، برداشته شده.

en: the available GPU PCI IDs
fa: شناسه‌های PCI GPU موجود

en: time and categories to multiple devices.
fa: زمان و دسته‌بندی‌ها را با چندین دستگاه.

en: week
fa: هفته

en: weeks
fa: هفته‌ها

en: year
fa: سال

en: years
fa: سال‌ها

en: {downloaded} / {size} ({speed:0.2f}MB/s), {time} remaining
fa: {دریافت شده} / {حجم} ({سرعت:0.2f}MB/s)، {زمان} باقی مانده

en: {file} on {host}
fa: {پرونده} در {میزبان}
