appstream - en to gd translation catalogue (172 entries)

en: '%s' command
gd: Àithne “%s”

en: Add-ons
gd: Tuilleadain

en: Also show pedantic hints.
gd: Seall oidheaman beadaganach cuideachd.

en: An utility to work with AppStream metadata
gd: Goireas gus obair le meata-dàta AppStream

en: AppStream CLI
gd: Eadar-aghaidh loidhne-àithne AppStream

en: AppStream CLI tool version: %s
    AppStream library version: %s
gd: Tionndadh dhen inneal eadar-aghaidh loidhne-àithne AppStream: %s
    Tionndadh dhen leabhar-lann AppStream: %s

en: AppStream Status:
gd: Staid AppStream:

en: AppStream command-line interface
gd: Eadar-aghaidh loidhne-àithne AppStream

en: AppStream version: %s
gd: Tionndadh dhe dh’AppStream: %s

en: Audio & Video
gd: Fuaim ⁊ video

en: Binaries
gd: Faidhlichean bìnearaidh

en: Bundle
gd: Trusgan

en: Cache location '%s' is not writable.
gd: Cha ghabh sgrìobhadh ann an ionad “%s” an tasgadain.

en: Categories
gd: Roinnean-seòrsa

[ctx: Category of Addons]
en: Fonts
gd: Cruthan-clò

[ctx: Category of Addons]
en: Input Sources
gd: Tùsan ion-chuir

[ctx: Category of Addons]
en: Language Packs
gd: Pacaidean cànain

[ctx: Category of Addons]
en: Localization
gd: Ionadaileadh

[ctx: Category of AudioVideo]
en: Audio Creation & Editing
gd: Clàradh ⁊ deasachadh fuaime

[ctx: Category of AudioVideo]
en: Featured
gd: Brosnaichte

[ctx: Category of AudioVideo]
en: Music Players
gd: Cluicheadairean ciùil

[ctx: Category of Communication]
en: Chat
gd: Cabadaich

[ctx: Category of Communication]
en: Featured
gd: Brosnaichte

[ctx: Category of Communication]
en: News
gd: Naidheachdan

[ctx: Category of Communication]
en: Web Browsers
gd: Brabhsairean-lìn

[ctx: Category of Development]
en: Debuggers
gd: Dì-bhugadairean

[ctx: Category of Development]
en: Featured
gd: Brosnaichte

[ctx: Category of Development]
en: IDEs
gd: Àrainneachdan leasachaidh co-fhillte

[ctx: Category of Education]
en: Astronomy
gd: Reul-eòlas

[ctx: Category of Education]
en: Chemistry
gd: Ceimigeachd

[ctx: Category of Education]
en: Featured
gd: Brosnaichte

[ctx: Category of Education]
en: Languages
gd: Cànain

[ctx: Category of Education]
en: Math
gd: Matamataig

[ctx: Category of Games]
en: Action
gd: Gnìomhan

[ctx: Category of Games]
en: Adventure
gd: Dàna-thuras

[ctx: Category of Games]
en: Arcade
gd: Faoin-chleas

[ctx: Category of Games]
en: Blocks
gd: Blocaichean

[ctx: Category of Games]
en: Board
gd: Bòrd

[ctx: Category of Games]
en: Card
gd: Cairt

[ctx: Category of Games]
en: Emulators
gd: Aithrisichean

[ctx: Category of Games]
en: Featured
gd: Brosnaichte

[ctx: Category of Games]
en: Kids
gd: Clann

[ctx: Category of Games]
en: Logic
gd: Loidig

[ctx: Category of Games]
en: Role Playing
gd: Cluich mas-fhìor

[ctx: Category of Games]
en: Sports
gd: Spòrs

[ctx: Category of Games]
en: Strategy
gd: Ro-innleachd

[ctx: Category of Graphics]
en: 3D Graphics
gd: Grafaigeachd 3D

[ctx: Category of Graphics]
en: Featured
gd: Brosnaichte

[ctx: Category of Graphics]
en: Photography
gd: Togail dhealbhan

[ctx: Category of Graphics]
en: Scanning
gd: Sganadh

[ctx: Category of Graphics]
en: Vector Graphics
gd: Grafaigeachd vectoran

[ctx: Category of Graphics]
en: Viewers
gd: Sealladairean

[ctx: Category of Office]
en: Calendar
gd: Mìosachan

[ctx: Category of Office]
en: Database
gd: Stòr-dàta

[ctx: Category of Office]
en: Featured
gd: Brosnaichte

[ctx: Category of Office]
en: Finance
gd: Ionmhas

[ctx: Category of Office]
en: Word Processor
gd: Pròiseasadh fhaclan

[ctx: Category of Science]
en: Artificial Intelligence
gd: Inntinn fuadain

[ctx: Category of Science]
en: Astronomy
gd: Reul-eòlas

[ctx: Category of Science]
en: Chemistry
gd: Ceimigeachd

[ctx: Category of Science]
en: Featured
gd: Brosnaichte

[ctx: Category of Science]
en: Math
gd: Matamataig

[ctx: Category of Science]
en: Robotics
gd: Robotaireachd

[ctx: Category of Utility]
en: Featured
gd: Brosnaichte

[ctx: Category of Utility]
en: File System
gd: Siostam fhaidhlichean

[ctx: Category of Utility]
en: Security
gd: Tèarainteachd

[ctx: Category of Utility]
en: System Monitoring
gd: Monatairean an t-siostaim

[ctx: Category of Utility]
en: Terminal Emulators
gd: Aithrisichean tèirmineil

[ctx: Category of Utility]
en: Text Editors
gd: Deasaichean teacsa

en: Communication & News
gd: Conaltradh ⁊ naidheachdan

en: Compare two version numbers.
gd: Dèan coimeas eadar dà àireamh tionndaidh.

en: Component
gd: Co-phàirt

en: Component '%s' has no installation candidate.
gd: Chan eil tagraiche stàlaidh aig a’ cho-phàirt “%s”.

en: Compulsory for
gd: Riatanach airson

en: Could not find component providing '%s::%s'.
gd: Cha do lorg sinn co-phàirt a sholaireas “%s::%s”.

en: Create a template for a metainfo file (to be filled out by the upstream project).
gd: Cruthaich teamplaid airson faidhle meata-fhiosrachaidh (a thèid lìonadh le pròiseact upstream).

en: Default Screenshot URL
gd: URL bunaiteach nan glacadh-sgrìn

en: Default metadata format (valid values are 'xml' and 'yaml').
gd: Fòrmat bunaiteach a’ mheata-dàta (is “xml” ’s “yaml” na luachan dligheach).

en: Description
gd: Tuairisgeul

en: Developer
gd: Luchd-leasachaidh

en: Developer Tools
gd: Innealan luchd-leasachaidh

en: Display status information about available AppStream metadata.
gd: Seall fiosrachadh staide mun mheata-dàta AppStream a tha ri fhaighinn.

en: Do not use network access.
gd: Na cleachd inntrigeadh dhan lìonra.

en: Don't show colored output.
gd: Na seall às-chur dathte.

en: Dump raw XML metadata for a component matching the ID.
gd: Seall am meata-dàta XML amh airson co-phàirt a fhreagras ris an aithnichear.

en: Education
gd: Foghlam

en: Enforce a cache refresh.
gd: Sparr ath-nuadhachadh an tasgadain air.

en: Error while loading the metadata pool: %s
gd: Mearachd le luchdadh amar a’ mheata-dàta: %s

en: Extends
gd: Leudaichidh e

en: Flashed Firmware
gd: Firmware an sàs

en: Fonts
gd: Cruthan-clò

en: Format of the generated report (valid values are 'text' and 'yaml').
gd: Fòrmat na h-aithisge a thèid a ghintinn (’s e “text” is “yaml” a tha sna luachan dligheach).

en: Games
gd: Geamannan

en: Get information about a component by its ID.
gd: Faigh fiosrachadh mu cho-phàirt a-rèir aithnicheir.

en: Graphics & Photography
gd: Grafaigeachd ⁊ togail dhealbhan

en: Homepage
gd: Duilleag-dhachaigh

en: Icon
gd: Ìomhaigheag

en: Iconsets
gd: Buidhnean ìomhaigheagan

en: Identifier
gd: Aithnichear

en: Install a metadata file into the right location.
gd: Stàlaich faidhle meata-dàta gun ionad cheart.

en: Install software matching the component-ID.
gd: Stàlaich bathar-bog a fhreagras ris a’ component-ID.

en: Invalid type for provided item selected. Valid values are:
gd: Chan eil an seòrsa a thagh thu dhan nì a chaidh a sholar dligheach. Seo na luachan dligheach:

en: Libraries
gd: Leabhar-lannan

en: License
gd: Ceadachas

en: Manually selected location of AppStream cache.
gd: Ionad tasgadan AppStream air a thaghadh à làimh.

en: Manually selected location of AppStream metadata to scan.
gd: Ionad tasgadan meata-dàta AppStream ri sganadh ’s air a thaghadh à làimh.

en: Metadata file '%s' does not exist.
gd: Chan eil am faidhle meata-dàta “%s” ann.

en: Metadata files have errors:
gd: Tha mearachd sna faidhlichean meata-dàta:

en: Modaliases
gd: Aliasan atharraichean

en: Name
gd: Ainm

en: No component matching '%s' found.
gd: Cha deach co-phàirt a fhreagras ri “%s” a lorg.

en: No suitable package manager CLI found. Please make sure that e.g. "pkcon" (part of PackageKit) is available.
gd: Cha deach eadar-aghaidh loidhne-àithne manaidsear phacaidean iomchaidh a lorg. Dèan cinnteach gu bheil “pkcon” (pàirt dhe PackageKit) ri fhaighinn, mar eisimpleir.

en: No value for the item to search for was defined.
gd: Cha deach luach a mhìneachadh airson lorg an nì.

en: Office
gd: Oifis

en: Option '%s' is unknown.
gd: Chan aithne dhuinn an roghainn “%s”.

en: Package
gd: Pacaid

en: Print detailed output about found components.
gd: Seall fiosrachadh mionaideach mu na co-phàirtean a chaidh a lorg.

en: Project Group
gd: Buidhean pròiseict

en: Provided Items
gd: Nithean ’gan solar

en: Rebuild the component metadata cache.
gd: Ath-thog tasgadan meata-dàta nan co-phàirtean.

en: Remove software matching the component-ID.
gd: Thoir air falbh bathar-bog a fhreagras ris a’ component-ID.

en: Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
gd: Ruith “%s --help” gus liosta shlàn dhe roghainnean na loidhne-àithne a tha ri fhaighinn a shealltainn.

en: Run '%s --help' to see a list of available commands and options, and '%s %s --help' to see a list of options specific for this subcommand.
gd: Ruith “%s --help” gus liosta shlàn dhe dh’àitheantan ’s roghainnean na loidhne-àithne a tha ri fhaighinn a shealltainn agus “%s %s --help” airson liosta dhe na roghainnean a tha sònraichte dhan fho-àithne seo.

en: Runtime Firmware
gd: Firmware ruith

en: Science
gd: Saidheans

en: Search the component database.
gd: Lorg ann an stòr-dàta nan co-phàirtean.

en: Show extra debugging information.
gd: Seall fiosrachadh dì-bhugachaidh a bharrachd.

en: Show the program version.
gd: Seall an tionndadh dhen phrògram.

en: Subcommands:
gd: Fo-àitheantan:

en: Summary
gd: Gearr-chunntas

en: Summary:
gd: Gearr-chunntas:

en: The .desktop file '%s' does not exist.
gd: Chan eil am faidhle .desktop “%s” ann.

en: The TYPE must be a valid component-type, such as: %s
gd: Feumaidh TYPE a bhith ’na component-type dligheach, can: %s

en: The license ID was not found in the SPDX database. Please check that the license ID is written in an SPDX-conformant way and is a valid free software license.
gd: Cha deach ID a’ cheadachais a lorg ann an stòr-dàta SPDX. Dèan cinnteach gun ceach ID a’ cheadachais a sgrìobhadh air dòigh a ghèilleas ri SPDX agus gur e ceadachas bathair-bhog shaoir dligheach a th’ ann.

en: The set component type is not a recognized, valid AppStream component type.
gd: Chan eil seòrsa a’ cho-phàirt a chaidh a shuidheachadh ’na seòrsa co-phàirt AppStream dligheach a dh’aithnicheadh sinn.

en: The software component type '%s' is not valid in AppStream. Possible values are:
gd: Chan eil seòrsa “%s” a’ cho-phàirt bathair-bhog dligheach an an AppStream. Seo na luachan dligheach:

en: This command takes optional TYPE and FILE positional arguments, FILE being a file to write to (or "-" for standard output).
gd: Gabhaidh an àithne seo ri argamaidean suidheachail TYPE is FILE ma thogras tu agus FILE ’na fhaidhle ris an dèid sgrìobhadh (no “-” airson an às-chuir stannardaich).

en: This description paragraph contains invalid markup. Currently, only <em/> and <code/> are permitted.
gd: Tha markup mì-dhligheach ann am paragraf an tuairisgeil. Chan eil taic ach ri <em/> agus <code/> aig an à seo.

en: Too many parameters: Need two version numbers or version numbers and a comparison operator.
gd: Cus paramadairean: Tha feum air dà àireamh tionndaidh no àireamhan tionndaidh is gnìomharaiche coimeis.

en: Unable to build the template metainfo file: %s
gd: Cha b’ urrainn dhuinn faidhle teamplaid a’ mheata-dàta a thogail: %s

en: Unable to convert file: Could not determine output format, please set it explicitly using '--format='.
gd: Cha b’ urrainn dhuinn am faidhle iompachadh: Cha deach leinn mothachadh dha dh’fhòrmat an às-chuir, suidhich a làimh e le “--format=”.

en: Unable to find component with ID '%s'!
gd: Cha do lorg sinn co-phàirt leis an aithnichear %s!

en: Unable to read file.
gd: Cha deach leinn am faidhle a leughadh.

en: Unable to read the .desktop file: %s
gd: Cha deach leinn am faidhle .desktop a leughadh: %s

en: Unable to save the template metainfo file: %s
gd: Cha b’ urrainn dhuinn faidhle teamplaid a’ mheata-dàta a shàbhaladh: %s

en: Unable to spawn package manager: %s
gd: Cha deach leinn manaidsear phacaidean a shìoladh: %s

en: Unknown compare relation '%s'. Valid values are:
gd: Coimeas “’%s” nach aithne dhuinn. Seo na luachan dligheach:

en: Use the given .desktop file to fill in the basic values of the metainfo file.
gd: Cleachd am faidhle .desktop sònraiche gus luachan bunaiteach a lìonadh ann am faidhle a’ mheata-fhiosrachaidh.

en: Utilities
gd: Goireasan

en: Validate AppStream XML files for issues.
gd: Dearbhaich faidhlichean XML AppStream feuch a bheil duilgheadasan ann.

en: Validate an installed file-tree of an application for valid metadata.
gd: Dearbhaich craobh fhaidhlichean aig aplacaid a chaidh a stàladh feuch a bheil am meata-dàta a tha ann dligheach.

en: Validation failed: %s
gd: Dh’fhaillig leis an dearbhadh: %s

en: Validation was successful.
gd: Chaidh leis an dearbhadh.

en: Validation was successful: %s
gd: Chaidh leis an dearbhadh: %s

en: Version: %s
gd: Tionndadh: %s

en: We have information on %i software components.
gd: Tha fiosrachadh againn mu %i co-phàirt(ean) bathair-bhog.

en: You can find information about subcommand-specific options by passing "--help" to the subcommand.
gd: Cuir “--help” ri fo-àithne gus fiosrachadh fhaighinn mu na roghainnean a tha sònraichte dhan fho-àithne sin.

en: You might need superuser permissions to perform this action.
gd: Feumaidh tu ceadan superuser gus an gnìomh seo a dhèanamh.

en: You need to give an AppStream software component type to generate a template. Possible values are:
gd: Feumaidh tu seòrsa a’ cho-phàirt bathair-bhog AppStream a thoirt seachad gus teamplaid a ghintinn. Seo na luachan dligheach:

en: You need to provide at least two version numbers to compare as parameters.
gd: Feumaidh tu co-dhiù dà àireamh tionndaidh a chur seachad mar pharamadairean a’ choimeis.

en: You need to specify a command.
gd: Feumaidh tu àithne a shònrachadh.

en: You need to specify a component-ID.
gd: Feumaidh tu aithnichear co-phàirt a shònrachadh.

en: You need to specify a desktop-entry file to create or augment as output.
gd: Feumaidh tu faidhle desktop-entry a shònrachadh ’na às-chur a thèid a chruthachadh no a chur ris.

en: You need to specify a metadata file.
gd: Feumaidh tu ainm faidhle meata-dàta a shònrachadh.

en: You need to specify a root directory to start validation!
gd: Feumaidh tu pasgan freumha a shònrachadh gus tòiseachadh air an dearbhadh!

en: You need to specify a term to search for.
gd: Feumaidh tu facal-luirg a shònrachadh.

en: You need to specify an input and output file.
gd: Feumaidh tu na faidhlichean ion-chur is às-chur a shònrachadh.

en: app;application;package;program;programme;suite;tool
gd: app;application;package;program;programme;suite;tool;aplacaid;paca;pacaid;pacadh;pasgan;prògram;inneal

en: errors: %lu
gd: mearachdan: %lu

en: infos: %lu
gd: fiosrachadh: %lu

en: pedantic: %lu
gd: beadaganach: %lu

en: warnings: %lu
gd: rabhaidhean: %lu
