blueman-project - en to gl translation catalogue (274 entries)

en: %(minutes)d Minute | %(minutes)d Minutes
gl[0]: %(minutes)d Minuto
gl[1]: %(minutes)d minutos

en: %(service)s on %(device)s
gl: %(service)s en %(device)s

en: %d %s %d %s and %d %s
gl: %d %s %d %s e %d %s

en: <b>An error has occurred while loading a plugin. Please notify the developers with the content of this message to our </b>
    <a href="http://github.com/blueman-project/blueman/issues">website.</a>
gl: <b>Produciuse un erro ao cargar un complemento. Notifíquellelo aos desenvolvedores co contido desta mensaxe.</b>
    <a href="http://github.com/blueman-project/blueman/issues">páxina web.</a>

en: <b>Author:</b>
gl: <b>Autor:</b>

en: <b>Conflicts with:</b>
gl: <b>En conflito con:</b>

en: <b>Connect To:</b>
gl: <b>Conectar a:</b>

en: <b>Connected</b>
gl: <b>Conectado</b>

en: <b>DUN Support</b>
gl: <b>Compatibilidade con DUN</b>

en: <b>Depends on:</b>
gl: <b>Depende de:</b>

en: <b>Disconnect:</b>
gl: <b>Desconectar:</b>

en: <b>Downloaded:</b>
gl: <b>Descargado:</b>

en: <b>File Receiving (Object Push)</b>
gl: <b>Recibindo o ficheiro (Object Push)</b>

en: <b>File:</b>
gl: <b>Ficheiro:</b>

en: <b>GSM settings</b>
gl: <b>Axustes de GSM</b>

en: <b>Log duration:</b>
gl: <b>Duración do rexistro:</b>

en: <b>Log started:</b>
gl: <b>Rexistro iniciado:</b>

en: <b>NAP Settings</b>
gl: <b>Axustes de NAP</b>

en: <b>NAP Support</b>
gl: <b>Compatibilidade con NAP</b>

en: <b>Name</b>
gl: <b>Nome</b>

en: <b>No DHCP servers installed</b>
gl: <b>Non hai servidores DHCP instalados</b>

en: <b>PAN Support</b>
gl: <b>Compatibilidade con PAN</b>

en: <b>Received Signal Strength: %(rssi)u%%</b> <i>(%(rssi_state)s)</i>
gl: <b>Forza da sinal recibida: %(rssi)u%%</b> <i>(%(rssi_state)s)</i>

en: <b>To:</b>
gl: <b>A:</b>

en: <b>Turn Bluetooth _Off</b>
gl: <b>A_pagar o Bluetooth</b>

en: <b>Turn Bluetooth _On</b>
gl: <b>Acender o Bluetooth</b>

en: <b>Uploaded:</b>
gl: <b>Enviado:</b>

en: <b>Visibility Setting</b>
gl: <b>Axustes de visibilidade</b>

en: <span weight="bold" size="large">Sending files via Bluetooth</span>
gl: <span weight="bold" size="large">Enviando ficheiros vía Bluetooth</span>

en: Accept
gl: Aceptar

en: Accept files from trusted devices
gl: Aceptar ficheiros dende dispositivos de confianza

en: Adap_ters
gl: Adap_tadores

en: Adapter
gl: Adaptador

en: Adapter Preferences
gl: Preferencias do adaptador

en: Adapter for this connection is not available
gl: O adaptador para esta conexión non está dispoñíbel

en: Adapter selection
gl: Selección do adaptador

en: Adds an exit menu item to quit the applet
gl: Engadir un elemento «Saír» ao menú para saír da miniaplicación

en: Adds standard menu items to the status icon menu
gl: Engade os elementos do menú estándar ao menú da icona de estado

en: Always
gl: Sempre

en: Always accept
gl: Aceptar sempre

en: Always visible
gl: Sempre visíbel

en: Amount of time in seconds discoverable mode will last
gl: Cantidade de tempo en segundos que permanecerá en modo descuberto

en: Applet's transfer service plugin is disabled
gl: O engadido da miniaplicación de servizo de transferencia esta desactivado

en: Are you sure you want to reset the counter?
gl: Confirma que quere reiniciar o contador?

en: Audio Profile
gl: Perfil de son

en: Audio Sink
gl: Receptor de son

en: Audio Source
gl: Fonte de son

en: Authorization request for:
gl: Solicitude de autorización para:

en: Automatically connected to %(service)s on %(device)s
gl: Conectado automaticamente a %(service)s en %(device)s

en: Blocked
gl: Bloqueado

en: Blueman is a GTK+ Bluetooth manager
gl: Blueman é un xestor GTK+ do Bluetooth

en: Bluetooth Active
gl: Bluetooth activo

en: Bluetooth Adapters
gl: Adaptadores de Bluetooth

en: Bluetooth Authentication
gl: Autenticación Bluetooth

en: Bluetooth Devices
gl: Dispositivos de Bluetooth

en: Bluetooth Disabled
gl: Bluetooth desactivado

en: Bluetooth Enabled
gl: Bluetooh activado

en: Bluetooth File Transfer
gl: Transferencia de ficheiros por Bluetooth

en: Bluetooth Network
gl: Rede Bluetooth

en: Bluetooth Turned Off
gl: Bluetooth desconectado

en: Bluetooth needs to be turned on for the adapter manager to work
gl: Bluetooth necesita estar acendido para que o xestor do adaptador funcione

en: Bluez daemon is not running, blueman-manager cannot continue.
    This probably means that there were no Bluetooth adapters detected or Bluetooth daemon was not started.
gl: O servizo Bluez non está en execución, blueman-manager non pode continuar.
    Isto probabelmente significa que non hai adaptadores Bluetooth detectados ou o servizo Bluetooth non foi iniciado.

en: Button
gl: Botón

en: Cancel Operation
gl: Cancelar a operación

en: Cancelling
gl: Cancelando

en: Configuration
gl: Configuración

en: Configure Bluetooth Network
gl: Configurar unha rede Bluetooth

en: Configure selected plugin's preferences
gl: Configurar as preferencias dos engadidos seleccionados

en: Configured directory for incoming files does not exist
gl: O directorio configurado para ficheiros entrantes non existe

en: Configuring networking requires privileges
gl: Configurar a rede require privilexios

en: Confirm
gl: Confirmar

en: Confirm value for authentication:
gl: Confirme o valor para a autenticación:

en: Connected
gl: Conectado

en: Connected to %s
gl: Conectado a %s

en: Connected:
gl: Conectado:

en: Connecting
gl: Conectando

en: Connecting…
gl: Conectando…

en: Connection Failed:
gl: Produciuse un fallo na conexión:

en: Connection to BlueZ failed
gl: Non foi posíbel conectar co BlueZ

en: Connects auto connect profiles A2DP source, A2DP sink, and HID
gl: Conecta os perfís de conexión automática de orixe A2DP, receptor A2DP e HID

en: Controls Bluetooth adapter power states
gl: Estado dos controles de enerxía do adaptador Bluetooth

en: Create pairing with the device
gl: Crear emparellamento co dispositivo

en: DHCP server type:
gl: Tipo de servidor DHCP:

en: Data activity indication
gl: Indicación da actividade dos datos

en: Deny
gl: Denegar

en: Dependency issue
gl: Problema de dependencia

en: Device Manager
gl: Xestor de dispositivos

en: Dial-up Networking
gl: Rede de acceso telefónico

en: Dialup Networking (DUN)
gl: Rede de acceso telefónico (DUN)

en: Dialup Settings
gl: Axustes da marcación

en: Disconnect %s
gl: Desconectando %s

en: Disconnected
gl: Desconectando

en: Disconnection Failed:
gl: Produciuse un fallo na desconexión:

en: Discoverable timeout
gl: Tempo en descuberto

en: Discoverable…
gl: Descubríbel…

en: Discoverable… %ss
gl: Descubríbel… %ss

en: Discovering…
gl: Descubríbel…

en: Enable Bluetooth
gl: Activar o Bluetooth

en: Enter PIN code for authentication:
gl: Escriba o código PIN para autenticarse:

en: Enter passkey for authentication:
gl: Escriba a clave para autenticarse:

en: Error occurred
gl: Produciuse un erro

en: Error occurred while sending file %s
gl: Produciuse un erro ao enviar o ficheiro %s

en: Exit
gl: Saír

en: Failed
gl: Produciuse un fallo

en: Failed to autostart obex service. Make sure the obex daemon is running
gl: Produciuse un fallo no inicio automático do servizo obex. Asegúrese de que o servizo obex está a executarse

en: Failed to change profile to %s
gl: Non foi posíbel cambiar o perfil de %s

en: Failed to connect
gl: Produciuse un fallo ao conectar

en: Failed to obtain an IP address on %s
gl: Produciuse un fallo ao obter o enderezo IP en %s

en: File %(0)s from %(1)s successfully received
gl: Ficheiro %(0)s de %(1)s recibido

en: File Sender
gl: Transmisor de ficheiros

en: File received
gl: Ficheiro recibido

en: Files received
gl: Ficheiros recibidos

en: Forcefully disconnect the device
gl: Forzar a desconexión do dispositivo

en: GSM Settings
gl: Axustes de GSM

en: Group Network
gl: Grupo de rede

en: Hidden
gl: Agochado

en: Hide _unnamed devices
gl: Agochar dispositivos _sen nome

en: High
gl: Alto

en: IP Address:
gl: Enderezo IP:

en: IP address conflicts with interface %s which has the same address
gl: Conflito de enderezos IP coa interface %s que ten o mesmo enderezo

en: IP address overlaps with subnet of interface %s, which has the following configuration  %s/%s
    This may cause incorrect network behavior
gl: O IP sobreponse coa da subrede da interface %s, que ten a seguinte configuración %s/%s
    Isto pode provocar un comportamento incorrecto da rede

en: Incoming Folder:
gl: Cartafol de entrada:

en: Incoming file %(0)s from %(1)s
gl: Chegando o ficheiro %(0)s dende %(1)s

en: Incoming file over Bluetooth
gl: Ficheiro entrante por Bluetooth

en: Interface %(0)s bound to IP address %(1)s
gl: A interface %(0)s liga co enderezo de IP %(1)s

en: Invalid IP address
gl: Enderezo IP incorrecto

en: Keyboard
gl: Teclado

en: Launch DHCP client
gl: Iniciar o cliente DHCP

en: Launch PPP daemon
gl: Iniciar o servizo PPP

en: Launching DHCP client requires privileges
gl: O inicio do cliente DHCP require privilexios

en: Launching PPP daemon requires privileges
gl: O inicio de servizo PPP require privilexios

en: Low
gl: Baixo

en: Make the default adapter temporarily visible
gl: Volver o adaptador predeterminado temporalmente visíbel

en: Manages local network services, like NAP bridges
gl: Xestiona servizos locais de rede como pontes NAP

en: Mark/Unmark this device as trusted
gl: Marcar/Desmarcar este dispositivo como de confianza

en: Maximum items
gl: Número máximo de elementos

en: More
gl: Máis

en: Much
gl: Bo

en: Network
gl: Rede

en: Network Access Point
gl: Punto de acceso á rede

en: Network Access Point (NAP)
gl: Punto de acceso á rede (NAP)

en: Network _Usage
gl: _Uso da rede

en: No usage statistics are available yet. Try establishing a connection first and then check this page.
gl: O uso de estatísticas non está aínda dispoñíbel. Probe a estabelecer unha conexión primeiro e logo comprobe esta páxina.

en: Not Connected
gl: Desconectado

en: Not currently supported with this setup
gl: Non é actualmente compatíbel con esta configuración

en: Not specified
gl: Non especificado

en: Number:
gl: Número:

en: Optimal
gl: Excelente

en: Pair
gl: Emparellar

en: Paired
gl: Emparellado

en: Pairing PIN code for
gl: Código PIN de emparellamento para

en: Pairing passkey for
gl: Clave de emparellamento para

en: Pairing request
gl: Solicitude de emparellamento

en: Pairing request for %s
gl: Solicitude de emparellamento para %s

en: Pairing request for device:
gl: Solicitude de aparellamento do dispositivo:

en: Pairing request for:
gl: Pedimento de emparellamento para:

en: Personal Area Network
gl: Rede de área persoal

en: Please make sure that directory "<b>%s</b>" exists or configure it with blueman-services. Until then the default "%s" will be used
gl: Asegúrese de que o directorio «<b>%s</b>» existe ou configúreo con blueman-services. Ata entón empregarase o «%s» predeterminado

en: Plugin <b>"%(0)s"</b> depends on <b>%(1)s</b>. Unloading <b>%(1)s</b> will also unload <b>"%(0)s"</b>.
    Proceed?
gl: O engadido <b>"%(0)s"</b> depende do <b>%(1)s</b>. Ao desconectar o <b>%(1)s</b> tamén desconectará <b>"%(0)s"</b>.
    Continuar?

en: Plugin <b>%(0)s</b> conflicts with <b>%(1)s</b>. Loading <b>%(1)s</b> will unload <b>%(0)s</b>.
    Proceed?
gl: O engadido <b>%(0)s</b> ten conflitos con <b>%(1)s</b>. Cargando <b>%(1)s</b> descargará <b>%(0)s</b>.
    Proceder?

en: Plugins
gl: Engadidos

en: Poor
gl: Pobre

en: Proprietary
gl: Proprietario

en: Provides DBus API for other Blueman components
gl: Fornece unha API DBus para outros compoñentes Blueman

en: Provides OBEX file transfer capabilities
gl: Fornece capacidade de transferencia para ficheiros OBEX

en: Provides a basic dhcp client for Bluetooth PAN connections.
gl: Fornece un cliente básico de DHCP para as conexións Bluetooth PAN.

en: Provides a menu for the applet and an API for other plugins to manipulate it
gl: Fornece un menú para a miniaplicación e unha API para outros engadidos manipuláreno

en: Provides a menu item for making the default adapter temporarily visible when it is set to hidden by default
gl: Fornece un elemento do menú para facer temporalmente visíbel o adaptador cando se configura para estar agochado de modo predeterminado

en: Provides a menu item that contains last used connections for quick access
gl: Fornece un menú que contén as últimas conexións utilizadas para o acceso rápido

en: Provides basic support for connecting to the internet via DUN profile.
gl: Fornece compatibilidade básica para conectar á Internet a través dun perfil DUN.

en: Provides passkey, authentication services for BlueZ daemon
gl: Fornece o servizo de autenticación por clave para o servizo BlueZ

en: Provides support for Dial Up Networking (DUN) with ModemManager and NetworkManager
gl: Fornece compatibilidade para acceso telefónico a redes DUN (Dial Up Networking) con ModemManager e Network Manager

en: Provides support for Personal Area Networking (PAN) introduced in NetworkManager 0.8
gl: Fornece compatibilidade para Personal Area Networking (PAN) introducido en NetworkManager 0.8

en: R_ename device…
gl: Renomear dispositivo…

en: Received %(files)d file in the background | Received %(files)d files in the background
gl[0]: Recibiuse %(files)d ficheiro en segundo plano
gl[1]: Recibíronse %(files)d ficheiros en segundo plano

en: Received %(files)d more file in the background | Received %(files)d more files in the background
gl[0]: Recibiuse %(files)d ficheiro en segundo plano
gl[1]: Recibironse %(files)d ficheiros en segundo plano

en: Received Signal Strength: %(rssi)u%% <i>(%(rssi_state)s)</i>
gl: Forza da sinal recibida: %(rssi)u%% <i>(%(rssi_state)s)</i>

en: Receiving file
gl: Recibindo un ficheiro

en: Receiving file %(0)s from %(1)s
gl: Recibindo o ficheiro %(0)s de %(1)s

en: Recommended
gl: Recomendado

en: Reconnect to…
gl: Desconectando…

en: Reject
gl: Rexeitar

en: Remove
gl: Retirar

en: Remove this device from the known devices list
gl: Retirar este dispositivo da lista de dispositivos coñecidos

en: Rename device
gl: Renomear dispositivo

en: Renew IP Address
gl: Renovar o enderezo de IP

en: Retry
gl: Volver tentar

en: S_ort By
gl: _Ordenar por

en: Script to execute on connection
gl: Script a executar na conexión

en: Search
gl: Buscar

en: Search for nearby devices
gl: Buscar dispositivos próximos

en: Searching
gl: Buscando

en: Select Device
gl: Seleccione o dispositivo

en: Select audio profile for PulseAudio
gl: Escolla o perfil de son para PulseAudio

en: Select folder for incoming file transfers
gl: Selecionar cartafol de transferencia de ficheiros entrantes

en: Send File
gl: Enviar ficheiro

en: Send _Files to Device
gl: Enviar _ficheiros ao dispositivo

en: Send _note
gl: Enviar _nota

en: Send a text note
gl: Enviar unha nota de texto

en: Send file(s) to the device
gl: Enviar ficheiro(s) ao disposiivo

en: Send note
gl: Enviar nota

en: Sending File
gl: Enviando un ficheiro

en: Serial Port %s
gl: Porto serie %s

en: Serial port connected
gl: Porto serie conectado

en: Serial port connection script failed
gl: Produciuse un fallo no script de conexión ao porto serie

en: Serial port service on device <b>%s</b> now will be available via <b>%s</b>
gl: O porto serie no dispositivo <b>%s</b> estará agora dispoñíbel vía<b>%s</b>

en: Service Desk
gl: Servizo: Desk

en: Service Preferences
gl: Preferencias do servizo

en: Service:
gl: Servizo:

en: Set RfKill State
gl: Estabelecer o estado do RfKill

en: Setting RfKill State requires privileges
gl: Axustar o estado do RfKill require privilexios

en: Show _Statusbar
gl: Amosar a barra de e_stado

en: Show _Toolbar
gl: Mosar a barra de _ferramentas

en: Show device information
gl: Amosar información do dispositivo

en: Show input
gl: Amosar a entrada

en: Shows network traffic usage
gl: Amosa o uso de tráfico de rede

en: Skip
gl: Omitir

en: Standard SPP profile connection handler, allows executing custom actions
gl: Perfíl estándar de conexión SPP do controlador, permite a execución de accións personalizadas

en: Sub-optimal
gl: Por baixo do ideal

en: Success!
gl: Logrado!

en: Successfully connected to <b>DUN</b> service on <b>%(0)s.</b>
    Network is now available through <b>%(1)s</b>
gl: Conectado ao servizo <b>DUN</b> en <b>%(0)s.</b>
    A rede está agora dispoñíbel a través de <b>%(1)s</b>

en: Temporarily suspends the screensaver when a bluetooth game controller is connected.
gl: Suspende temporalmente o salvapantallas cando está conectado un controlador de xogos Bluetooth.

en: Temporarily visible
gl: Visíbel temporalmente

en: The maximum number of items recent connections menu will display.
gl: Número máximo de conexións recentes amosadas no menú.

en: There was a problem launching script %s
    %s
gl: Xurdíu un problema executando o script %s
    %s

en: This should be overwritten
gl: Isto debería ser sobrescrito

en: Too much
gl: Bastante bo

en: Total data received and rate of transmission
gl: Totalidade de datos recibidos e taxa de transferencia

en: Total data sent and rate of transmission
gl: Totalidade de datos enviados e taxa de transferencia

en: Traffic statistics
gl: Estatísticas de tráfico

en: Transfer
gl: Transferir

en: Transfer failed
gl: Produciuse un fallo na transferencia

en: Transfer of file %(0)s failed
gl: Produciuse un fallo na transferencia do ficheiro %(0)s

en: Trust
gl: Confianza

en: Trusted
gl: Confiable

en: Trying to obtain an IP address on %s
    Please wait…
gl: Tentando obter un enderezo IP en %s
    Agarde…

en: Turn off all adapters
gl: Apagar todos os adaptadores

en: Turn on all adapters
gl: Acender todos os adaptadores

en: Uncategorized
gl: Sen categoría

en: Unknown
gl: Descoñecido

en: Unnamed device
gl: Dispositivo sen nome

en: Unspecified
gl: Sen especificar

en: Untrust
gl: Non confiar

en: Very High
gl: Moi alto

en: _Adapter
gl: _Adaptador

en: _Added
gl: _Engadido

en: _Cancel
gl: _Cancelar

en: _Close
gl: _Pechar

en: _Descending
gl: _Descendente

en: _Device
gl: _Dispositivo

en: _Devices
gl: _Dispositivos

en: _Exit
gl: _Saír

en: _Help
gl: _Axuda

en: _Info
gl: _Información

en: _Local Services
gl: _Servizos locais

en: _Make Discoverable
gl: _Facer descubríbel

en: _Name
gl: _Nome

en: _Pair
gl: _Emparellar

en: _Plugins
gl: En_gadidos

en: _Preferences
gl: _Preferencias

en: _Remove…
gl: _Retirar…

en: _Report a Problem
gl: _Informar dun problema

en: _Reset
gl: _Restabelecer

en: _Search
gl: _Buscar

en: _Trust
gl: _Fiábel

en: _Untrust
gl: _Non fiábel

en: _View
gl: _Ver

en: applet
gl: miniaplicación

en: day | days
gl[0]: día
gl[1]: días

en: hour | hours
gl[0]: hora
gl[1]: horas

en: minute | minutes
gl[0]: minuto
gl[1]: minutos

en: no
gl: non

en: obexd not available
gl: «obexd» non está dispoñíbel

en: yes
gl: si
