kate - en to gl translation catalogue (494 entries)

en:  [read only]
gl:  [só lectura]

en: %1 cannot open folders
gl: %1 non pode abrir cartafoles

en: %1 doesn't exist in a git repo.
gl: %1 non existe nun repositorio de Git.

en: &All Sessions
gl: Tod&as as sesións

en: &Auto hide tabs
gl: &Agochar automaticamente os separadores

en: &Backward button pressed:
gl: Ao premer o &botón de atrás:

en: &Behavior
gl: &Comportamento

en: &Close Document
gl: &Pechar o documento

en: &Double click opens a new document
gl: Un clic &duplo abre un novo documento

en: &Edit
gl: &Editar

en: &Expand tabs
gl: &Expandir os separadores

en: &File
gl: &Ficheiro

en: &Forward button pressed:
gl: Ao premer o botón de a&diante:

en: &Go
gl: &Ir

en: &Help
gl: A&xuda

en: &Ignore Changes
gl: &Ignorar os cambios

en: &Limit number of tabs:
gl: &Limitar o número de separadores:

en: &Limit output view history:
gl: &Limitar o historial da vista da saída:

en: &Load last used session
gl: Cargar a sesión &anterior

en: &Manage Sessions...
gl: &Xestionar as sesións…

en: &Manually choose a session
gl: Escoller &manualmente unha sesión

en: &Middle click closes a document
gl: Un clic central pecha un docu&mento

en: &Mouse
gl: &Rato

en: &Next Tab
gl: &Seguinte separador

en: &Open
gl: &Abrir

en: &Open Containing Folder
gl: Abrir o cartafol c&ontedor…

en: &Other Application...
gl: &Outra aplicación…

en: &Plugins Handbook
gl: Manual dos &complementos

en: &Previous Tab
gl: Separador &anterior

en: &Quick Open
gl: &Abertura rápida

en: &Recent Sessions
gl: Sesións &recentes

en: &Reload
gl: &Cargar de novo

en: &Remove
gl: &Retirar

en: &Rename...
gl: &Renomear…

en: &Reopen Latest Closed Document(s)
gl: Ab&rir de novo os últimos documentos pechados

en: &Save Session
gl: &Gardar a sesión

en: &Settings
gl: &Configuración

en: &Show close button
gl: Amo&sar o botón de pechar

en: &Sidebars
gl: Barra&s laterais

en: &Start new session
gl: Iniciar unha &sesión nova

en: &Status Bar Items
gl: Elementos da barra de &estado

en: &Switch to output view upon message type:
gl: &Cambiar á vista da saída para mensaxes de tipo:

en: &Tabs
gl: &Separadores

en: &Tools
gl: &Utilidades

en: &View
gl: &Vista

en: &View Difference
gl: &Ver as diferenzas

en: &Window Color Scheme
gl: Esquema de cores de &xanela

en: &Windows
gl: &Xanelas

[ctx: 'Next Tab'/'Previous Tab' is an existing action name. Please use the same text here as it is used in that action's translation]
en: Allow cycling through tabs. If unchecked, the action 'Next Tab'/'Previous Tab' will not go to first/last tab after reaching the end
gl: Permitir pasar as lapelas. Se non se marca, a acción «Seguinte lapela» / «Lapela anterior» non irá á primeira ou última lapela ao chegar ao final.

en: 'showtoolview $toolview_name'. Hide a toolview panel. Available panels: %1
gl: 'showtoolview $toolview_name'. Agochar un panel de vistas de ferramenta. Paneis dispoñíbeis: %1

en: 'showtoolview $toolview_name'. Show a toolview panel. Available panels: %1
gl: 'showtoolview $toolview_name'. Amosar un panel de vistas de ferramenta. Paneis dispoñíbeis: %1

en: (c) 2000-2024 The Kate Authors
gl: © 2000-2024 Persoas autoras de Kate

en: <b>git</b> not found. Git is needed to diff the documents. If git is already installed, make sure it is your PATH variable. See https://git-scm.com/downloads
gl: Non se atopou <b>Git</b>. Necesítase Git para xerar as diferenzas entre os documentos. Se xa ten Git instalado, asegúrese de que está na variábel PATH. Consulte https://git-scm.com/downloads

en: <p>The document '%1' has been modified, but not saved.</p><p>Do you want to save your changes or discard them?</p>
gl: <p>O documento «%1» modificouse, pero non se gardou.</p><p>Quere gardar os cambios ou descartalos?</p>

en: <p>You are attempting to open one or more large files:</p><ul>%1</ul><p>Do you want to proceed?</p><p><strong>Beware that kate may stop responding for some time when opening large files.</strong></p>
gl: <p>Está a intentar abrir un ou máis ficheiros grandes:</p><ul>%1</ul><p>Quere continuar?</p><p><strong>Kate pode deixar de responder durante un tempo cando se abren ficheiros grandes.</strong></p>

en: <qt>The documents listed below have changed on disk.<p>Select one or more at once, and press an action button until the list is empty.</p></qt>
gl: <qt>Os documentos listados en baixo cambiaron no disco.<p>Escolla un ou máis ao mesmo tempo e prema nun botón de acción ata que a lista estea baleira.</p></qt>

en: <qt>The following documents have been modified. Do you want to save them before closing?</qt>
gl: <qt>Os seguintes documentos modificáronse. Quere gardalos antes de pechar?</qt>

en: <qt>You are about to hide the sidebars. With hidden sidebars it is not possible to directly access the tool views with the mouse anymore, so if you need to access the sidebars again invoke <b>View &gt; Tool Views &gt; Show Sidebars</b> in the menu. It is still possible to show/hide the tool views with the assigned shortcuts.</qt>
gl: <qt>Está a piques de agochar as barras laterais. Coas barras laterais agochadas non é posíbel acceder directamente ás vistas de ferramentas co rato, así que se precisa acceder ás barras laterais de novo vaia a <b>Vista &gt; Vista das ferramentas &gt; Amosar as barras laterais de ferramentas</b> no menú. Sería aínda posíbel amosar/agochar as Vistas das ferramentas cos atallos de teclado asignados a tal efecto.</qt>

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Switch to Tab %1
gl: Ir á lapela %1

[ctx: @action:button]
en: Enable
gl: Activar

[ctx: @action:button]
en: Open All Files
gl: Abrir todos os ficheiros

[ctx: @action:button]
en: Reopen
gl: Abrir de novo

[ctx: @action:button]
en: Switch to Instance
gl: Cambiar á instancia

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
gl: Eliminar

[ctx: @action:inmenu]
en: Rename...
gl: Renomear…

[ctx: @action:inmenu Diagnostics View actions menu]
en: Diagnostics View
gl: Vista de diagnóstico

[ctx: @info]
en: %1 [suppressed: %2]
gl: %1 (silenciado: %2)

[ctx: @info]
en: Error
gl: Erro

[ctx: @info]
en: Error in regular expression: %1
    offset %2: %3
gl: Erro nunha expresión regular: %1
    posición %2: %3

[ctx: @info]
en: Info
gl: Información

[ctx: @info]
en: Log
gl: Rexistro

[ctx: @info]
en: Warning
gl: Aviso

[ctx: @info:tooltip]
en: Clear diagnostics
gl: Borrar o diagnóstico.

[ctx: @menu:action]
en: Copy Commit Hash
gl: Copiar o código de resumo da remisión

[ctx: @menu:action]
en: Copy Filename
gl: Copiar o nome do ficheiro

[ctx: @menu:action]
en: Copy Location
gl: Copiar a localización

[ctx: @menu:action]
en: Show Full Commit
gl: Amosar a remisión completa

[ctx: @title:tab]
en: Commit %1
gl: Remisión %1

[ctx: @title:tab]
en: File History - %1
gl: Historial do ficheiro — %1

[ctx: @title:window]
en: Open Files Recursively
gl: Abrir os ficheiros de maneira recursiva

[ctx: @title:window]
en: Open Folder
gl: Abrir o cartafol

en: A high limit can increase the window size, please enable 'Allow tab scrolling' to prevent it. Unlimited tabs are always scrollable.
gl: Un límite alto pode aumentar o tamaño da xanela, active «Permitir o desprazamento de separadores» para evitalo. Os separadores ilimitados sempre permiten desprazamento.

en: A tool view to display context associated with the current cursor position (LSP hints, diagnostics)
gl: Unha vista de ferramenta para amosar o contexto asociado á posición actual do cursor (mensaxes de LSP, diagnóstico).

en: Add Global Suppression
gl: Engadir unha supresión global

en: Add Local Suppression
gl: Engadir unha supresión local

en: All
gl: Todo

en: All Projects
gl: Todos os proxectos

en: All people who have contributed and I have forgotten to mention
gl: Toda a xente que contribuíu e esquecín nomear

en: Allow tab scrolling
gl: Permitir o desprazamento de separadores

en: Application Startup Behavior
gl: Comportamento do inicio da aplicación

en: Application Startup/Shutdown Behavior
gl: Comportamento da aplicación ao iniciar e apagar

en: Automatically save and restore:
gl: Gardar e restaurar automaticamente:

en: Bad PATH value
gl: Valor de PATH incorrecto.

en: Behavior
gl: Comportamento

en: Behavior Options
gl: Opcións de comportamento

en: Bottom Sidebar
gl: Barra lateral no fondo

en: Calculates the difference between the editor contents and the disk file for the selected document.
gl: Calcula as diferenzas entre o contido do editor e o ficheiro de disco para o documento escollido.

en: Change Style
gl: Cambiar o estilo

en: Check this if you want all your views and frames restored each time you open the application.
gl: Marque isto se quere que todas as súas vistas e marcos se restablezan cada vez que se abra a aplicación.

en: Check this if you want document configuration like for example bookmarks to be saved past editor sessions. The configuration will be restored if the document has not changed when reopened.
gl: Marque isto se quere que se garde a configuración do documento, como por exemplo os marcadores. Esta configuración restaurarase cando se abra de novo o documento e non sufrise cambios.

en: Cl&ose Current View
gl: Pechar a vista act&ual

en: Clear Diagnostics Filter
gl: Baleirar o filtro de diagnóstico

en: Clear Recent Files
gl: Baleirar a lista de ficheiros recentes.

en: Clear all messages
gl: Borrar todas as mensaxes

en: Click here to switch to the Quick Open view.
gl: Prema aquí para cambiar á vista de apertura rápida.

en: Clos&e All
gl: P&echar todo

en: Close
gl: Pechar

en: Close &All Documents
gl: Pech&ar todos os documentos

en: Close &Window
gl: Pechar a &xanela

en: Close All
gl: Pechalos todos

en: Close Document
gl: Pechar o documento

en: Close Inactive Views
gl: Pechar as vistas inactivas

en: Close O&ther
gl: Pechar os ou&tros

en: Close Orp&haned
gl: Pec&har os orfos

en: Close Other &Documents
gl: Pechar os outros &documentos

en: Close Others
gl: Pechar o resto

en: Close Tab
gl: Pechar o separador

en: Close all documents beside current one?
gl: Quere pechar todos os documentos salvo o actual?

en: Close all documents in the file list that could not be reopened, because they are not accessible anymore.
gl: Pecha todos os documentos da lista de ficheiros que non se puideron abrir de novo porque xa non están accesíbeis.

en: Close all documents?
gl: Quere pechar todos os documentos?

en: Close all open documents.
gl: Pechar todos os documentos.

en: Close documents with the window they belong to
gl: Pechar os documentos coa xanela á que pertencen.

en: Close every view but the active one
gl: Pechar todas as vistas menos a activa

en: Close other open documents.
gl: Pecha os outros documentos abertos.

en: Close the application entirely when the last file is closed
gl: Pechar a aplicación por completo tras pechar o último ficheiro.

en: Close the current document.
gl: Pechar o documento actual.

en: Close the currently active split view
gl: Pecha a vista dividida activa.

en: Close this window
gl: Pechar esta xanela

en: Closing Aborted
gl: Interrompeuse o peche

en: Collapse All
gl: Recollelo todo

en: Compare
gl: Comparar

en: Compare with Active Document
gl: Comparar co documento activo

en: Compare with Active Document Using
gl: Comparar co documento activo usando

en: Configure
gl: Configurar

en: Configure the application's keyboard shortcut assignments.
gl: Configurar as asignacións de atallos de teclado da aplicación.

en: Configure various aspects of this application and the editing component.
gl: Configurar varios aspectos desta aplicación e a compoñente de edición.

en: Configure which items should appear in the toolbar(s).
gl: Configura os elementos que deberían aparecer na barra de ferramentas(s).

en: Configure...
gl: Configurar…

en: Context
gl: Contexto

en: Control view space splitting
gl: Controlar a división do espazo das vistas

en: Copies the file path of the current file to clipboard.
gl: Copia a ruta do ficheiro actual no portapapeis.

en: Copy &Location
gl: Copiar a &localización

en: Copy Filename
gl: Copiar o nome do ficheiro

en: Copy Location
gl: Copiar a localización

en: Copy all text to clipboard
gl: Copiar todo o texto no portapapeis

en: Copy to Clipboard
gl: Copiar no portapapeis

en: Core Developer
gl: Desenvolvemento principal.

en: Could not save the document 
    '%1'
gl: Non foi posíbel gardar o documento 
    «%1»

en: Create a new document
gl: Crear un novo documento

en: Create a new window.
gl: Crear unha nova xanela.

en: Created
gl: Creado

en: Current Project
gl: Proxecto actual

en: Currently, there is one more document open. To see all open documents, switch to the Quick Open view by clicking here. | Currently, there are %1 more documents open. To see all open documents, switch to the Quick Open view by clicking here.
gl[0]: Hai outro documento aberto. Prema aquí para cambiar á vista de apertura rápida e ver todos os documentos abertos.
gl[1]: Hai outros %1 documentos abertos. Prema aquí para cambiar á vista de apertura rápida e ver todos os documentos abertos.

en: D&etach Document
gl: D&esprender o documento

en: Data you requested to be saved could not be written. Please choose how you want to proceed.
gl: Non foi posíbel escribir os datos que pediu gardar. Escolla como quere proceder.

en: Delete
gl: Eliminar

en: Delete file
gl: Eliminar o ficheiro

en: Delete unused meta-information after:
gl: Eliminar os metadatos en desuso despois de:

en: Deleted
gl: Eliminado

en: Deleted file %1
gl: Eliminouse o ficheiro %1

en: Deletes the file belonging to the current document.
gl: Elimina do ficheiro correspondente ao documento actual.

en: Description
gl: Descrición

en: Designer of Kate's mascot 'Kate the Cyber Woodpecker'
gl: Deseñador da mascota de Kate «Kate a picapau cibernética»

en: Detach Active Document
gl: Desprender o documento activo

en: Developer
gl: Desenvolvemento.

en: Diagnostics
gl: Diagnóstico

en: Diagnostics View
gl: Vista de diagnóstico

en: Diagnostics limit reached, ignoring further diagnostics. The limit can be configured in settings.
gl: Acadouse o límite de diagnóstico, ignorase a partir de agora. O límite pode configurarse.

en: Diagnostics limit:
gl: Límite de diagnóstico

en: Diff
gl: Diferenzas

en: Diff %1
gl: Diferenza de %1

en: Diff %1 .. %2
gl: Diferenza entre %1 e %2

en: Diff %1..%2
gl: Diferenza entre %1 e %2

en: Diff Style:
gl: Estilo de diferenzas:

en: Disable Suppression
gl: Desactivar as supresións

en: Discard Hunk
gl: Descartar o fragmento

en: Discard Line | Discard Lines
gl[0]: Descartar a liña
gl[1]: Descartar as liñas

en: Do you really want to delete file "%1"?
gl: Seguro que quere eliminar o ficheiro «%1»?

en: Documents
gl: Documentos

en: Documents Modified on Disk
gl: Documentos modificados no disco

en: Documents to open.
gl: Documento para abrir.

en: Don't ask again
gl: Non preguntar de novo.

en: Downward Split View
gl: Vista dividida inferior

en: Duplicate...
gl: Duplicar…

en: Edit Line
gl: Editar a liña

en: Elide tab text
gl: Acurtar o texto dos separadores

en: Enable Suppression
gl: Activar as supresións

en: Enable tool view
gl: Activar a vista de ferramenta

en: Error
gl: Erro

en: Error Creating Diff
gl: Produciuse un erro ao crear o Diff

en: Errors
gl: Erros

en: Expand All
gl: Expandilo todo

en: Failed to enable <b>%1</b> plugin
gl: Non foi posíbel activar o complemento <b>%1</b>

en: Failed to get file history: %1
gl: Non foi posíbel obter o historial do ficheiro: %1

en: Failed to get file history: git executable not found in PATH
gl: Non foi posíbel obter o historial do ficheiro: non se atopou o executábel «git» no PATH

en: File "%1" could not be deleted.
gl: Non foi posíbel eliminar o ficheiro «%1».

en: File "%1" could not be moved to "%2"
gl: Non foi posíbel mover o ficheiro «%1» a «%2».

en: File Act&ions
gl: Acc&ións de ficheiro

en: Filename
gl: Nome de ficheiro

en: Files
gl: Ficheiros

en: Files with unsaved changes
gl: Os ficheiros con cambios sen gardar.

en: Filter Sessions
gl: Filtrar sesións

en: Filter…
gl: Filtrar…

en: Focus %1
gl: Enfocar %1

en: Focus Navigation Bar
gl: Enfocar a barra de navegación

en: Focus Toolview
gl: Vista de ferramenta do foco

en: Focus the navigation bar
gl: Enfocar a barra de navegación

en: Focus the next tab.
gl: Ir ao seguinte separador.

en: Focus the previous tab.
gl: Ir ao separador anterior.

en: Folders can only be opened when the projects plugin is enabled
gl: Só se poden abrir cartafoles canto está activado o complemento de proxectos

en: Force start of a new kate instance (is ignored if start is used and another kate instance already has the given session opened), forced if no parameters and no URLs are given at all.
gl: Forza o inicio dunha nova instancia de Kate (ignórase de usar o inicio e haber xa outra instancia de kate coa sesión data aberta), forzando de non indicarse ningún parámetro nin URL.

en: Former Core Developer
gl: Desenvolvemento principal anteriormente.

en: Fuzzy Filtering
gl: Filtro inexacto

en: Get involved
gl: Involucrarse

en: Go to Next Location
gl: Ir á seguinte localización

en: Go to Previous Location
gl: Ir á localización anterior

en: Hamburger Menu Toolbar
gl: Barra de ferramentas do menú de hamburguesa

en: Help
gl: Axuda

en: Here you can see all available Kate plugins. Those with a check mark are loaded, and will be loaded again the next time Kate is started.
gl: Aquí pode ver todos os complementos dispoñíbeis para Kate. Os marcados están cargados, e cargaranse de novo a vindeira vez que se inicie Kate.

en: Hide All Tool Views
gl: Agochar todas as vistas de ferramentas

en: Hide Button
gl: Agochar o botón

en: Hide Inactive Views
gl: Agochar as vistas inactivas

en: Hide every view but the active one
gl: Agochar todas as vistas menos a activa.

en: Hide menu bar
gl: Agochar a barra de menú

en: Highlighting for Ferite
gl: Realzado de Ferite

en: Highlighting for ILERPG
gl: Realzado de ILERPG

en: Highlighting for LaTeX
gl: Realzado de LaTeX

en: Highlighting for Makefiles, Python
gl: Realzado de Makefiles, Python

en: Highlighting for Python
gl: Realzado de Python

en: Highlighting for RPM Spec-Files, Perl, Diff and more
gl: Realzado de ficheiros de especificación de RPM, Perl, Diff e máis

en: Highlighting for SQL
gl: Realzado de SQL

en: Highlighting for Scheme
gl: Realzado de Scheme

en: Highlighting for VHDL
gl: Realzado de VHDL

en: History back
gl: Atrás no historial

en: History forward
gl: Adiante no historial

en: Icon size for left and right sidebar buttons:
gl: Tamaño das iconas dos botóns das barras laterais esquerda e dereita:

en: If disabled, an untitled document will be shown for new windows.
gl: Se se desactiva, nas xanelas novas amosarase un documento sen título.

en: If enabled, a modal dialog will be used to show all of the modified files. If not enabled, you will be individually asked what to do for each modified file only when that file's view receives focus.
gl: Se se activa, usarase un diálogo modal para amosar todos os ficheiros modificados. Se non se activa, preguntaráselle de maneira individual por cada ficheiro modificado a medida que a súa vista de cada ficheiro reciba o foco.

en: If enabled, each document will be opened in its own window. If not enabled, each document will be opened in a new tab in the current window.
gl: Se se activa, cada documento se abrirá nunha xanela de seu. Se non se activa, cada documento se abrirá nun novo separador da xanela actual.

en: If enabled, the application will shutdown when the last file being edited is closed, otherwise a blank page will open so that you can start a new file.
gl: Se se activa, a aplicación apagarase cando o último ficheiro que se estea a editar se peche, senón abrirase unha páxina en branco para que poida comezar un novo ficheiro.

en: If unchecked the new tab will open at the end.
gl: Se se desmarca, o novo separador abrirase ao final.

en: If using an already running kate instance, block until it exits, if URLs given to open.
gl: Se está a usar unha instancia de Kate en execución bloquéaa ata que sae, no caso de indicarse URL para abrir.

en: In order to open folders, the <b>%1</b> plugin must be enabled. Enable it?
gl: Para abrir cartafoles hai que activar o complemento <b>%1</b>. Quere activalo?

en: Include &window configuration
gl: Incluír a configuración da &xanela.

en: Info
gl: Información

en: Information
gl: Información

en: Invalid hash
gl: Código de resumo incorrecto

en: Jump to Next File
gl: Saltar ao seguinte ficheiro

en: Jump to Next Hunk
gl: Saltar ao seguinte fragmento

en: Jump to Previous File
gl: Saltar ao ficheiro anterior

en: Jump to Previous Hunk
gl: Saltar ao fragmento anterior

en: KWrite - Text Editor
gl: KWrite, o editor de textos

en: KWrite Author
gl: Autoría de KWrite.

en: KWrite Undo History, Kspell integration
gl: Historial de desfacer de KWrite, integración de Kspell.

en: KWrite XML Syntax highlighting support
gl: Funcionalidade de realzado da sintaxe XML en KWrite

en: KWrite port to KParts
gl: Portou KWrite para KParts

en: Kate - Advanced Text Editor
gl: Kate, o editor avanzado de textos

en: Keep &meta-information past sessions
gl: Preservar a &meta-información de sesións pasadas

en: Last opened
gl: Última apertura

en: Left Sidebar
gl: Barra lateral á esquerda

en: Left Split View
gl: Vista dividida esquerda

en: List of %1 seperated directories where Kate will look for programs to run. This list will be prepended to your PATH environment variable. E.g '/home/USER/myapps/bin/:/home/USER/.local/bin'
gl: Lista de cartafoles, separados por «%1», onde Kate buscará programas para executar. A lista engadirase ao principio da variábel de contorno PATH. Por exemplo, «/home/usuaria/aplicacións/bin/:/home/usuaria/.local/bin».

en: Location
gl: Lugar

en: Log
gl: Rexistro

en: Main Toolbar
gl: Barra de ferramentas principal

en: Maintainer
gl: Mantemento.

en: Make the next split view the active one.
gl: Activa a seguinte vista dividida.

en: Make the previous split view the active one.
gl: Activa a anterior vista dividida.

en: Make the split view intuitively downward the active one.
gl: Facer a vista dividida intuitivamente inferior a activa.

en: Make the split view intuitively on the left the active one.
gl: Facer a vista dividida intuitivamente na esquerda a activa.

en: Make the split view intuitively on the right the active one.
gl: Facer a vista dividida intuitivamente na dereita a activa.

en: Make the split view intuitively upward the active one.
gl: Facer a vista dividida intuitivamente superior a activa.

en: Manage Sessions
gl: Xestionar as sesións

en: Manage Sessions...
gl: Xestionar as sesións…

en: Max number of diagnostics allowed in the Diagnostics toolview.
gl: Número máximo de entradas de diagnóstico na vista de ferramenta de diagnóstico.

en: Maximum number of entries in recent file list:
gl: Número máximo de entradas na lista de ficheiros recentes:

[ctx: Menu entry Session->New Session]
en: &New Session
gl: &Nova sesión

en: Modified
gl: Modificado

en: Move Document to New Horizontal Split
gl: Mover o documento á nova división horizontal

en: Move Document to New Vertical Split
gl: Mover o documento á nova división vertical

en: Move Splitter Down
gl: Baixar o divisor

en: Move Splitter Left
gl: Mover o divisor á esquerda

en: Move Splitter Right
gl: Mover o divisor á dereita

en: Move Splitter Up
gl: Subir o divisor

en: Move To
gl: Mover a

en: Move the splitter of the current view down
gl: Baixar o divisor da vista

en: Move the splitter of the current view to the left
gl: Move á esquerda o divisor da vista

en: Move the splitter of the current view to the right
gl: Move á dereita o divisor da vista

en: Move the splitter of the current view up
gl: Sobe o divisor da vista

en: Name
gl: Nome

en: Navigate to this column.
gl: Ir ata esta columna.

en: Navigate to this line.
gl: Ir ata esta liña.

en: Navigation Bar
gl: Narra de navegación

en: Never
gl: Nunca

en: New &Window
gl: Nova &xanela

en: New File
gl: Novo ficheiro

en: New Session
gl: Nova sesión

en: New file %1
gl: Novo ficheiro %1

en: New file name
gl: Novo nome de ficheiro

en: New file opened while trying to close Kate, closing aborted.
gl: Abriuse un novo ficheiro mentres se intentaba pechar Kate polo que se interrompeu o peche.

en: Newly-created unsaved files
gl: Os ficheiros novos sen gardar.

en: Next Item
gl: Seguinte elemento

en: Next Split View
gl: Seguinte vista dividida

en: Next tab
gl: Seguinte separador

en: No differences found
gl: Non se atoparon diferenzas

en: No recent documents
gl: Non hai documentos recentes

en: No recent documents or projects
gl: Non hai documentos nin proxectos recentes

en: No saved sessions
gl: Non hai sesións gardadas

en: No toolview found for name: '%1'. Is the plugin for it disabled or the name is misspelled?
gl: Non se atopou ningunha vista de ferramenta polo nome «%1». Está o seu complemento desactivado ou está o nome mal escrito?

en: One Down
gl: Un abaixo

en: One Left
gl: Un á esquerda

en: One Right
gl: Un á dereita

en: One Up
gl: Un arriba

en: Only try to reuse kate instance with this pid (is ignored if start is used and another kate instance already has the given session opened).
gl: Só se intentará reutilizar a instancia de kate con este pid (ignórase de usar o inicio e haber xa outra sesión de kate coa sesión dada aberta).

en: Open File
gl: Abrir o ficheiro

en: Open File...
gl: Abrir un ficheiro…

en: Open Folder...
gl: Abrir un cartafol…

en: Open Selected Files...
gl: Abrir os ficheiros seleccionados…

en: Open W&ith
gl: Abrir &con

en: Open a form to quick open documents.
gl: Abre un formulario para abrir documentos con rapidez.

en: Open an existing document for editing
gl: Abrir un documento existente para edición

en: Open as Template
gl: Abrir como modelo

en: Open each document in its own window
gl: Abrir cada documento nunha xanela de seu

en: Open new tabs to the right of the current tab
gl: Abrir as novas lapelas á dereita da actual.

en: Open the current document using another application registered for its file type, or an application of your choice.
gl: Abre o documento actual usando outra aplicación rexistrada para este tipo de ficheiro, ou unha aplicación da súa escolla.

en: Opening Large File
gl: Abrindo un ficheiro grande

en: Opens the active document in a new window and closes it in the current window
gl: Abre o documento activo nunha nova xanela e péchao na xanela actual

en: Opens the document in a new window and closes it in the current window
gl: Abre o documento nunha nova xanela e péchao na xanela actual

en: Output
gl: Saída

en: Output timestamps with date
gl: Marcas de tempo de saída con data.

en: Overwrite selected documents, discarding disk changes
gl: Substitúe os documentos seleccionados, descartando os cambios no disco.

en: Own Section
gl: Sección propia

en: PHP Keyword/Datatype list
gl: Lista de Palabras clave/Tipos de dato de PHP

en: Patches and more
gl: Parches e máis

en: Plugin Manager
gl: Xestor dos complementos

en: Plugins
gl: Complementos

en: Previous Item
gl: Elemento anterior

en: Previous Split View
gl: Anterior vista dividida

en: Previous tab
gl: Separador anterior

en: Project: %1
gl: Proxecto: %1

en: Properties
gl: Propiedades

en: Python Plugin Developer
gl: Desenvolvemento do complemento de Python.

en: QA and Scripting
gl: Calidade e guionización

en: Quick Fix
gl: Amaño rápido

en: Quit the application
gl: Saír da aplicación

en: Raw
gl: Cru

en: Read handbook
gl: Ler o manual

en: Read the contents of stdin.
gl: Ler o contido da entrada estándar.

en: Recent Documents
gl: Documentos recentes

en: Recent Documents and Projects
gl: Documentos e proxectos recentes

en: Recent Files
gl: Ficheiros recentes

en: Reload A&ll
gl: &Cargar de novo todo

en: Reload all open documents.
gl: Carga de novo todos os documentos.

en: Reload selected documents from disk
gl: Carga de novo desde o disco os documentos escollidos

en: Remove Global Suppression
gl: Retirar unha supresión global

en: Remove Local Suppression
gl: Retirar unha supresión local

en: Remove modified flag from selected documents
gl: Retirar a marca de modificación dos documentos escollidos

en: Rename file
gl: Renomear o ficheiro

en: Renames the file belonging to the current document.
gl: Renomea o ficheiro correspondente ao documento actual.

en: Reopen the document or documents that were most recently closed
gl: Abrir o documento o documentos que se pecharon por última vez.

en: Reopening files from the last session...
gl: Estanse a abrir de novo os ficheiros da última sesión…

en: Restore
gl: Restaurar

en: Right Sidebar
gl: Barra lateral á dereita

en: Right Split View
gl: Vista dividida dereita

en: Running this editor with kdesu can cause bugs and expose you to security vulnerabilities. Instead use this editor normally and you will be prompted for elevated privileges when saving documents if needed.
gl: Executar este editor con kdesu pode causar fallos e causar problemas de seguridade. No seu lugar, use o editor con normalidade, e pediránselle privilexios superiores ao gardar documentos que o necesiten.

en: Running this editor with sudo can cause bugs and expose you to security vulnerabilities. Instead use this editor normally and you will be prompted for elevated privileges when saving documents if needed.
gl: Executar este editor con sudo pode causar fallos e causar problemas de seguridade. No seu lugar, use o editor con normalidade, e pediránselle privilexios superiores ao gardar documentos que o necesiten.

en: Sa&ve All
gl: Gardar &todo

en: Save As
gl: Gardar como

en: Save As (%1)
gl: Gardar como (%1)

en: Save Documents
gl: Gardar os documentos

en: Save Session &As...
gl: Gardar a sesión &como…

en: Save all open, modified documents to disk.
gl: Garda todos os documentos abertos e modificados no disco.

en: Saved Sessions
gl: Sesións gardadas

en: Script error. Expected a toolview name. Available: %1
gl: Erro de guión. Esperábase un nome de vista de ferramenta. Dispoñíbeis: %1

en: Scripting
gl: Guionización

en: Se&lect All
gl: E&scoller todo

en: Search...
gl: Buscar…

en: Sele&ction
gl: Sele&cción

en: Sess&ions
gl: Ses&ións

en: Session
gl: Sesión

en: Session '%1' is already opened in another Kate instance. Switch to that or reopen in this instance?
gl: A sesión «%1» xa está aberta noutra instancia de Kate. Quere cambiar a ela ou abrila de novo nesta instancia?

en: Session Chooser
gl: Selector de sesións

en: Session Elements
gl: Elementos da sesión

en: Session Management
gl: Xestión de sesións

en: Session Name
gl: Nome da sesión

en: Session Renaming
gl: Renomeamento de sesións

en: Session name:
gl: Nome da sesión:

en: Session will be deleted on dialog close
gl: A sesión eliminarase ao pechar o diálogo

en: Set encoding for the file to open.
gl: Definir a codificación do ficheiro para abrir.

en: Sho&w Path in Titlebar
gl: Amosar a &ruta na barra de título

en: Show %1
gl: Amosar %1

en: Show %1 Button
gl: Amosar o botón %1

en: Show &Tabs
gl: Amosar os &separadores

en: Show File Git History
gl: Amosar o historial de Git do ficheiro

en: Show Hover Info
gl: Amosar a información emerxente

en: Show Navigation Bar
gl: Amosar a barra de navegación

en: Show Side&bars
gl: Amosar as &barras laterais

en: Show current symbol in navigation bar
gl: Amosar o símbolo actual na barra de navegación

en: Show text for left and right sidebar buttons
gl: Amosar texto nos botóns das barras laterais esquerda e dereita

en: Show the complete document path in the window caption
gl: Amosar a ruta completa ao documento no título da xanela

en: Show the welcome page
gl: Amosar a páxina de benvida

en: Show welcome page for new window
gl: Amosar a páxina de benvida na xanela nova.

en: Show welcome view for new windows
gl: Amosar a vista de benvida nas xanelas novas.

en: Show/Hide Commit Info
gl: Alternar a información da remisión

en: Shows a hint how to compare documents.
gl: Amosa un consello sobre como comparar documentos.

en: Side By Side
gl: Lado a lado

en: Sidebar Buttons
gl: Botóns das barras laterais

en: Specify a name for this session
gl: Indicar un nome para a sesión

en: Specify a new name for session: %1
gl: Indicar un novo nome para a sesión: %1

en: Split &Horizontal
gl: Dividir na &horizontal

en: Split Ve&rtical
gl: Dividir na &vertical

en: Split View
gl: Dividir a vista

en: Split the currently active view horizontally into two views and move the currently active document to view below.
gl: Dividir a vista activa horizontalmente en dúas vistas e mover o documento activo á vista inferior.

en: Split the currently active view horizontally into two views.
gl: Divide a vista activa horizontalmente en dúas vistas.

en: Split the currently active view vertically into two views and move the currently active document to right view.
gl: Dividir a vista activa verticalmente en dúas vistas e mover o documento activo á vista dereita.

en: Split the currently active view vertically into two views.
gl: Divide a vista activa verticalmente en dúas vistas.

en: Stage Hunk
gl: Apartar o fragmento

en: Stage Line | Stage Lines
gl[0]: Apartar a liña
gl[1]: Apartar as liñas

en: Start Kate with a given session.
gl: Iniciar Kate cunha sesión dada.

en: Start Kate with a new anonymous session, implies '-n'.
gl: Iniciar Kate cunha sesión anónima nova, implica «-n».

en: Starting Up
gl: Iniciando

en: Status on Disk
gl: Estado no disco

en: Sync section size with tab positions
gl: Sincronizar o tamaño da sección dos posicións dos separadores

en: Synchronize Scrolling
gl: Sincronizar o desprazamento

en: Synchronize scrolling of this split-view with other synchronized split-views
gl: Sincronizar o desprazamento desta vista dividida con outras vistas divididas sincronizadas.

en: Testing, ...
gl: Probando, …

en: The Editing Commands
gl: As ordes de edición

en: The cool buffersystem
gl: O sistema de búfer

en: The diff command failed. Please make sure that git is installed and in your PATH.
gl: A orde diff fallou. Asegúrese de que «git» está instalado e na PATH.

en: The document "%1" has been modified. Do you want to save your changes or discard them?
gl: O documento «%1» modificouse. Quere gardar os cambios ou descartalos?

en: The file '%1' could not be opened: it is not a normal file, it is a folder.
gl: Non foi posíbel abrir o ficheiro «%1»: non é un ficheiro normal, é un cartafol.

en: The file '%1' does not exist
gl: O ficheiro «%1» non existe.

en: The files/URLs opened by the application will be deleted after use
gl: Os ficheiros ou enderezos URL que a aplicación abriu eliminaranse despois de usalos.

en: The path '%1' doesn't exist
gl: A ruta «%1» non existe.

en: The plugin required to open folders was not found
gl: Non se atopou o complemento necesario para abrir cartafoles

en: The session contains the list of open documents, recently opened files list, bookmarks, cursor position etc. When the session is loaded all elements are restored.
gl: A sesión contén a lista de documentos abertos, a lista de ficheiros abertos recentemente, marcadores, a posición do cursor, etc. Cando se carga a sesión, restáuranse todos os elementos.

en: The session could not be renamed to "%1". Failed to write to "%2"
gl: Non foi posíbel renomear a sesión como «%1». Non se puido escribir en «%2».

[ctx: The special case of 'Delete unused meta-information after']
en: (never)
gl: (nunca)

[ctx: The suffix of 'Delete unused meta-information after']
en: %v day | %v days
gl[0]: %v día
gl[1]: %v días

[ctx: The text is shown as a placeholder in an input line edit, keep it short]
en: Search files in all projects (right click to configure)
gl: Buscar nos ficheiros de todos os proxectos (clic dereito para configurar)

[ctx: The text is shown as a placeholder in an input line edit, keep it short]
en: Search files in current project (right click to configure)
gl: Buscar nos ficheiros do proxecto actual (clic dereito para configurar)

en: There is already an existing session with your chosen name: %1
    Please choose a different one.
gl: Xa existe unha sesión co nome que escolleu: %1
    Escolla un nome distinto.

en: This lists files which you have opened recently, and allows you to easily open them again.
gl: Isto lista ficheiros que abriu recentemente, e permite abrilos doadamente de novo.

en: This shows help files for various available plugins.
gl: Isto amosa ficheiros de axuda para varios complementos dispoñíbeis.

en: This will close all open documents beside the current one. Are you sure you want to continue?
gl: Isto ha pechar todos os documentos salvo o actual. Seguro que quere continuar?

en: This will close all open documents. Are you sure you want to continue?
gl: Isto ha pechar todos os documentos. Seguro que quere continuar?

en: This will hide the menu bar completely. You can show it again by typing %1.
gl: Isto agocha completamente a barra de menú. Pódese amosar de novo escribindo %1.

en: To save a session, you must specify a name.
gl: Para gardar unha sesión, debe indicar un nome.

en: Toggle Orientation
gl: Conmutar a orientación

en: Toggle Scroll Synchronization
gl: Conmutar a sincronización do desprazamento

en: Toggle scroll synchronization for the current view
gl: Conmutar a sincronización do desprazamento da vista actual

en: Toggles the orientation of the current split view
gl: Conmuta a orientación da vista dividida actual.

en: Tool &Views
gl: Vistas das &ferramentas

[ctx: Tooltip for a button]
en: Show diff with full context, not just the changed lines
gl: Amosar as diferenzas con contexto total, non só as liñas cambiadas.

[ctx: Tooltip for a button, clicking the button reloads the diff]
en: Reload Diff
gl: Cargar de novo as diferenzas.

en: Toolview Manager
gl: Xestor das vistas de ferramentas

en: Top Sidebar
gl: Barra lateral en riba

en: Unified
gl: Unificado

en: Unlimited
gl: Sen límite

en: Unstage Hunk
gl: Recuperar o fragmento

en: Unstage Line | Unstage Lines
gl[0]: Recuperar a liña
gl[1]: Recuperar as liñas

en: Upward Split View
gl: Vista dividida superior

en: Use a separate &dialog for handling externally modified files
gl: Usar un &diálogo aparte para xestionar os ficheiros modificados externamente

en: Use the Tabbar context menu to compare two documents
gl: Usar o menú de contexto da barra de separadores para comparar dous documentos.

en: Use this command to show or hide the tabs for the views
gl: Use esta orde para amosar ou agochar os separadores das vistas

en: Use this command to show or hide the view's statusbar
gl: Use esta orde para amosar ou agochar a barra de estado de vista

en: User Feedback
gl: Achegas de persoas usuarias

en: Very nice help
gl: Axuda moi agradábel

en: Visit homepage
gl: Visitar a páxina web

en: Warning
gl: Aviso

en: Warnings
gl: Avisos

en: Welcome
gl: Dámoslle a benvida

en: Welcome Page
gl: Páxina de benvida

en: Welcome to %1
gl: Dámoslle a benvida a %1

en: When a window is closed the documents opened only in this window are closed as well.
gl: Ao pechar unha xanela os documentos abertos só nela tamén se pechan.

en: When checked double click opens a new document.
gl: Se se marca, un clic duplo abre un novo documento.

en: When checked each tab will display a close button.
gl: Se se marca, cada separador amosará un botón de pechar.

en: When checked middle click closes a document.
gl: Se se marca, un clic central pecha un documento.

en: When checked tab text might be elided if it is too long.
gl: Se se marca, o texto dos separadores podería acurtarse se é longo de máis.

en: When checked tabs take as much size as possible.
gl: Se se marca, os separadores ocupan todo o espazo posíbel.

en: When checked tabs will be hidden if only one document is open.
gl: Se se marca, os separadores agocharanse se só hai un documento aberto.

en: When checked this will allow scrolling in tab bar when number of tabs is large.
gl: Se se marca, permitirá o desprazamento na barra de separadores cando o número de lapelas sexa grande.

en: When enabled the section size will be determined by the position of the tabs.
    This option does not affect the bottom sidebar.
gl: Se se activa, o tamaño da sección estará determinado pola posición dos separadores.
    Esta opción non afecta á barra lateral inferior.

en: When enabled, the output line timestamp headers will be prefixed with date.
gl: Activar para que as cabeceiras de marca de tempo de liñas de saída teñan a data como prefixo.

en: Wildcard Filtering
gl: Filtro con caracteres de substitución

en: You dropped the directory %1 into Kate. Do you want to open all files contained in it?
gl: Soltou o cartafol %1 sobre Kate. Quere abrir todos os seus ficheiros?

en: You have unsaved changes. Do you want to apply the changes or discard them?
gl: Ten cambios sen gardar. Quere aplicar os cambios ou descartalos?

en: [NEW]
gl: (NOVO)

en: [OLD]
gl: (VELLO)

en: [urls...]
gl: [urls…]

en: column
gl: columna

en: encoding
gl: codificación

en: line
gl: liña

en: session
gl: sesión
