Xfce4-power-manager - en to gl translation catalogue (207 entries)

en: %i hour | %i hours
gl[0]: %i hora
gl[1]: %i horas

en: %i minute | %i minutes
gl[0]: %i minuto
gl[1]: %i minutos

en: %s (%i%%)
    %s until fully charged
gl: %s (%i%%)
    %s até a carga completa

en: %s (%i%%)
    Estimated time left is %s
gl: %s (%i%%)
    O tempo restante estimado é %s

en: %s is currently inhibiting power management
gl: %s está a inhibir a xestión de enerxía

en: <b>%s %s</b>
    %0.0f%% - %s remaining
gl: <b>%s %s</b>
    %0.0f%% - %s restante

en: <b>%s %s</b>
    %0.0f%% - %s until full
gl: <b>%s %s</b>
    %0.0f%% - %s até cargarse

en: <b>%s %s</b>
    Current charge: %0.0f%%
gl: <b>%s %s</b>
    Carga actual: %0.0f%%

en: <b>%s %s</b>
    Fully charged
gl: <b>%s %s</b>
    Carga completa

en: <b>%s %s</b>
    Fully charged - %s remaining
gl: <b>%s %s</b>
    Carga completa - %s restante

en: <b>%s %s</b>
    Unknown state
gl: <b>%s %s</b>
    Situación descoñecida

en: <b>%s %s</b>
    Waiting to charge (%0.0f%%)
gl: <b>%s %s</b>
    Agardando par a carga (%0.0f%%)

en: <b>%s %s</b>
    Waiting to discharge (%0.0f%%)
gl: <b>%s %s</b>
    Agardando para a descarga (%0.0f%%)

en: <b>%s %s</b>
    is empty
gl: <b>%s %s</b>
    está baleira

en: <b>Appearance</b>
gl: <b>Aparencia</b>

en: <b>Brightness reduction</b>
gl: <b>Redución de brillo</b>

en: <b>Buttons</b>
gl: <b>Botóns</b>

en: <b>Critical power</b>
gl: <b>Nivel crítico de enerxía</b>

en: <b>Display brightness</b>
gl: <b>Brillo da pantalla</b>

en: <b>Display power management</b>
gl: <b>Administración de enerxía da pantalla</b>

en: <b>Laptop Lid</b>
gl: <b>Tapa do portátil</b>

en: <b>Power profile</b>
gl: <b>Perfil de enerxía</b>

en: <b>Security</b>
gl: <b>Seguranza</b>

en: <b>System power saving</b>
gl: <b>Aforro de enerxía do sistema</b>

en: An application is currently disabling the automatic sleep. Doing this action now may damage the working state of this application.
    Are you sure you want to hibernate the system?
gl: Actualmente a suspensión automática está desactivada por unha aplicación. Facer esta acción agora pode danar o traballo desta aplicación.
    Desexa realmente suspender o sistema?

en: Another power manager is already running
gl: Xa está executando outro xestor de enerxía

en: Ask
gl: Preguntar

en: Authentication is required to modify the laptop display brightness
gl: Requírese autenticación para modificar o brillo da pantalla do portátil

en: Authentication is required to place the system in suspend or hibernate mode
gl: Requírese autenticación para pór o sistema en modo de suspensión ou hibernación

en: Authorized to hibernate
gl: Con autorización para hibernar

en: Authorized to hybrid sleep
gl: Con autorización para a suspensión híbrida

en: Authorized to shutdown
gl: Con autorización para apagar

en: Authorized to suspend
gl: Con autorización para suspender

en: Battery
gl: Batería

en: Brightness step count:
gl: Contaxe de pasos de brillo:

en: Brightness: %.0f percent
gl: Brillo: %.0f por cento

en: Built with GTK+ %d.%d.%d, linked with GTK+ %d.%d.%d.
gl: Construído con GTK+ %d.%d.%d, ligado con GTK+ %d.%d.%d.

en: Can hibernate
gl: Pode hibernar

en: Can hybrid sleep
gl: Admítese a suspensión híbrida

en: Can suspend
gl: Pode suspender

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Cause xfce4-power-manager-settings to quit
gl: Provoca a saída das opcións do Xestor de Enerxía do Xfce4

en: Check your power manager installation
gl: Comprobe a instalación do xestor de enerxía

en: Computer
gl: Computador

en: Critical battery power level:
gl: Nivel crítico de enerxía da batería:

en: Current charge
gl: Carga actual

en: Daemonize
gl: Converter en servizo

en: Device
gl: Dispositivo

en: Devices
gl: Dispositivo

en: Display
gl: Pantalla

en: Display a specific device by UpDevice object path
gl: Amosa un dispositivo específico coa ruta do obxecto «UpDevice»

en: Display battery levels for attached devices
gl: Amosa os niveis de carga dos dispositivos conectados

en: Display the battery levels of your devices and control the brightness of your display
gl: Amosar os niveis de carga dos dispositivos e controlar o brillo da pantalla

en: Display version information
gl: Amosar a información da versión

en: Do nothing
gl: Non facer nada

en: Dump all information
gl: Envorcar toda a información

en: Enable debugging
gl: Activar a depuración

en: Energy empty
gl: Sen enerxía

en: Energy rate
gl: Taxa de enerxía

en: Exponential
gl: Exponencial

en: Failed to connect to power manager
gl: Produciuse un fallo ao conectar co xestor de enerxía

en: Failed to load power manager configuration
gl: Produciuse un fallo ao cargar a configuración do xestor de enerxía

en: Failed to parse arguments: %s
gl: Produciuse un fallo ao analizar os argumentos: %s

en: False
gl: Falso

en: Fully charged
gl: Carga completa

en: Fully charged (design)
gl: Carga completa (deseño)

en: General
gl: Xeral

en: Handle display brightness _keys
gl: Manexar o brillo da pantalla mediante as teclas

en: Has LID
gl: Ten tampa

en: Has battery
gl: Ten batería

en: Has battery button
gl: Ten botón de batería

en: Has brightness panel
gl: Ten panel de brillo

en: Has hibernate button
gl: Ten botón de hibernación

en: Has power button
gl: Ten botón de apagado

en: Has sleep button
gl: Ten botón de suspensión

en: Hibernate
gl: Hibernar

en: Hibernate and suspend operations not permitted
gl: As operacións de hibernación e suspensión non están permitidas

en: Hibernate and suspend operations not supported
gl: As operacións de hibernación e suspensión non están admitidas

en: Hibernate not supported
gl: Non se admite a hibernación

en: Hibernate operation not permitted
gl: A operación de hibernación non está permitida

en: Hibernate operation not supported
gl: A operación de hibernación non está admitida

en: Hibernate the system
gl: Hibernar o sistema

en: Hybrid Sleep
gl: Suspensión híbrida

en: Hybrid sleep not supported
gl: Non se admite a suspensión híbrida

en: Hybrid sleep operation not permitted
gl: Non se permite a suspensión hibrida

en: Hybrid sleep operation not supported
gl: Non se admite a suspensión hibrida

en: Hybrid sleep the system
gl: Suspensión híbrida do sistema

en: In addition, Xfce power manager provides a set of freedesktop-compliant DBus interfaces to inform other applications about current power level so that they can adjust their power consumption, and it provides the inhibit interface which allows applications to prevent automatic sleep actions via the power manager; as an example, the operating system’s package manager should make use of this interface while it is performing update operations.
gl: Ademais, o xestor de enerxía Xfce fornece un conxunto de interfaces DBus compatíbeis con freedesktop para informar a outras aplicacións sobre o nivel de potencia actual para que poidan axustar o seu consumo de enerxía e proporciona a interface de inhibición que permite que as aplicacións impidan as accións de suspensión automáticas a través do xestor de enerxía; como exemplo, o xestor de paquetes do sistema operativo, quen debería facer uso desta interface mentres está a realizar operacións de actualización.

en: Invalid arguments
gl: Argumentos incorrectos

en: Invalid cookie
gl: Cookie incorrecta

en: Keyboard
gl: Teclado

en: Keyboard Brightness: %.0f percent
gl: Brillo do teclado: %.0f por cento

en: Lead acid
gl: Chumbo e ácido

en: Let the power manager handle display power management (DPMS) instead of the display server
gl: Deixar que o xestor de enerxía se encargue da xestión de enerxía da pantalla (Display Power Management Signaling ou DPMS) en lugar do servidor de pantalla

en: Line power
gl: Cable de alimentación

en: Lithium ion
gl: Ión de litio

en: Lithium iron phosphate
gl: Litio ferro-fosfato

en: Lithium polymer
gl: Polímero de litio

en: Lock screen
gl: Bloquear a pantalla

en: Lock screen when system is going to sleep
gl: Bloquear a pantalla cando se suspende o sistema

en: Make sure you set a sufficiently high value here, otherwise the system will trigger its own action before xfce4-power-manager, without being able to prevent it or know exactly when it will do so. The action triggered by the system in this case will be: %s.
gl: Asegúrese de establecer aquí un valor suficientemente alto, se non, o sistema activará a súa propia acción antes do xfce4-power-manager, sen poder evitalo nin saber exactamente cando o fará. A acción desencadeada polo sistema neste caso será: %s.

en: Manage and reduce power consumption of computer and devices
gl: Xestionar e reducir o consumo de enerxía do computador e dos dispositivos

en: Model
gl: Modelo

en: Modify the laptop display brightness
gl: Modificar o brillo da pantalla do portátil

en: Monitor
gl: Pantalla

en: Mouse
gl: Rato

en: Never
gl: Nunca

en: Nickel cadmium
gl: Níquel cadmio

en: Nickel metal hydride
gl: Hidruro metálico de níquel

en: None
gl: Ningún

en: None of the screen lock tools ran successfully, the screen will not be locked.
gl: Non funcionou ningunha das ferramentas de bloqueo da pantalla, a mesma non será bloqueada.

en: None of the screen lock tools ran successfully, the screen will not be locked.
    Do you still want to continue to suspend the system?
gl: Non funcionou ningunha das ferramentas de bloqueo da pantalla, a mesma non será bloqueada.
    Quere continuar coa suspensión do sistema?

en: Not plugged in
gl: Desenchufado

en: Nothing
gl: Nada

en: Notify
gl: Notificar

en: Number of brightness steps available using keys
gl: Número de pasos de brillo dispoñíbeis usando as teclas

en: On battery
gl: Coa batería

en: On critical battery power:
gl: Co nivel crítico de enerxía da batería:

en: On inactivity reduce to
gl: Cando non haxa actividade reducir a

en: One minute
gl: Un minuto

en: Percentage
gl: Porcentaxe

en: Percentage and remaining time
gl: Porcentaxe e tempo restante

en: Permission denied
gl: Permiso denegado

en: Phone
gl: Teléfono

en: Plugged in
gl: Enchufado á corrente

en: Power Manager
gl: Xestor de enerxía

en: Power Manager Plugin
gl: Engadido de xestión de enerxía

en: Power Manager Plugin Settings
gl: Configuración do engadido de xestión de enerxía

en: Power management for the Xfce desktop
gl: Xestión de enerxía para o escritorio Xfce

en: PowerSupply
gl: Subministración de enerxía

en: Presentation _mode
gl: _Modo de presentación

en: Put to sleep after
gl: Poñer en suspensión despois de

en: Quit any running xfce power manager
gl: Saír de calquera xestor de enerxía de Xfce que se estea executando

en: Reduce after
gl: Reducir após

en: Remaining time
gl: Tempo restante

en: Restart the running instance of Xfce power manager
gl: Reiniciar a instancia do xestor de enerxía de Xfce que se estea executando

en: SOCKET ID
gl: ID CONECTADOR

en: Screenshot of the Xfce Power Manager User Interface
gl: Captura de pantalla da interface de usuario de Xfce Power Manager

en: Serial
gl: Serie

en: Settings for the Xfce Power Manager
gl: Configuración do Xestor de enerxía de Xfce

en: Settings manager socket
gl: Conectador do xestor de configuración

en: Show 'Presentation mode' indicator:
gl: Amosar o indicador de «Modo de presentación»:

en: Show label:
gl: Amosar a etiqueta:

en: Show the configuration dialog
gl: Amosar o diálogo de configuración

en: Shutdown
gl: Apagar

en: Shutdown the system
gl: Apagar o sistema

en: Status notifications
gl: Notificacións de estado

en: Suspend
gl: Suspender

en: Suspend not supported
gl: A suspensión non está admitida

en: Suspend operation not permitted
gl: A operación de suspensión non está permitida

en: Suspend operation not supported
gl: A operación de suspensión non está admitida

en: Suspend or hibernate the system
gl: Suspender ou hibernar o sistema

en: Suspend the system
gl: Suspender o sistema

en: Switch off after
gl: Apagar despois de

en: Switch off display
gl: Apagar a pantalla

en: System
gl: Sistema

en: System is running on %s power
gl: O sistema está a funcionar coa enerxía de %s

en: System is running on low power
gl: A batería case está descargada

en: System is running on low power. Save your work to avoid losing data
gl: A batería case está descargada. Garde o seu traballo para evitar a perda de datos

en: System sleep mode:
gl: Modo de suspensión do sistema:

en: System tray icon
gl: Icona da zona do sistema:

en: Tablet
gl: Tableta

en: Technology
gl: Tecnoloxía

en: These actions only take place if no external display is connected
gl: Estas accións só teñen lugar se non hai unha pantalla externa conectada

en: This is %s version %s, running on Xfce %s.
gl: Isto é %s versión %s, executándose en Xfce %s.

en: True
gl: Verdadeiro

en: Type
gl: Tipo

en: Unable to get connection to the message bus session
gl: Non se puido conectar á sesión do bus de mensaxes

en: Uninterruptible Power Supply
gl: Fonte de alimentación ininterrumpida

en: Unknown
gl: Descoñecido

en: Unknown time
gl: Tempo descoñecido

en: UpDevice object path
gl:  Ruta do obxecto «UpDevice»

en: Vendor
gl: Vendedor

en: Version information
gl: Información da versión

en: Voltage
gl: Voltaxe

en: When all the power sources of the computer reach this charge level
gl: Cando todas as fontes de enerxía do computador cheguen a este nivel de carga

en: When battery button is pressed:
gl: Cando se preme o botón da batería:

en: When hibernate button is pressed:
gl: Ao premer o botón de hibernar:

en: When inactive for
gl: Ao estar inactivo durante

en: When laptop lid is closed:
gl: Ao pechar a tapa do portátil:

en: When power button is pressed:
gl: Ao premer o botón de acendido:

en: When sleep button is pressed:
gl: Ao premer o botón de durmir:

en: When the screensaver is activated
gl: Cando o protector de pantalla está activado

en: When the screensaver is deactivated
gl: Cando o protector de pantalla está desactivado

en: With policykit support
gl: Con compatibilidade de policykit

en: Without policykit support
gl: Sen compatibilidade de policykit

en: Xfce Power Manager
gl: Xestor de enerxía de Xfce

en: Xfce power manager
gl: Xestor de enerxía de Xfce

en: Xfce power manager also provides a plugin for the Xfce and LXDE panels to control LCD brightness levels and to monitor battery and device charge levels.
gl: O xestor de enerxía do Xfce tamén fornece un engadido para os paneis Xfce e LXDE para o control dos niveis de brillo da pantalla e monitorización dos niveis de batería e dispositivos de carga.

en: Xfce power manager is already running
gl: O xestor de enerxía de Xfce xa se está executando

en: Xfce power manager is not running
gl: Non se está executando o Xestor de enerxía de Xfce

en: Xfce power manager manages the power sources on the computer and the devices that can be controlled to reduce their power consumption (such as LCD brightness level, monitor sleep, CPU frequency scaling).
gl: O xestor de enerxía do Xfce encárgase das fontes de enerxía do computador e os dispositivos que poden ser controlados para reducir o consumo de enerxía (como o nivel de brillo da pantalla, a suspensión da pantalla e a graduación de frecuencia do procesador.)

en: Xfce4 Power Manager is not running, do you want to launch it now?
gl: O Xestor de Enerxía de Xfce4 non se está executando, desexa inicialo agora?

en: Your %s charge level is low
    Estimated time left %s
gl: O nivel de carga da %s é baixo
    A duración estimada é %s

en: Your %s is charging
gl: A %s estase a cargar

en: Your %s is discharging
gl: Súa %s estase a descargar

en: Your %s is empty
gl: A %s está baleira

en: Your %s is fully charged
gl: A %s está totalmente cargada

en: _Close
gl: _Pechar

en: _Help
gl: _Axuda

en: _Screensaver Management
gl: Xestión do _protector de pantalla

en: _Settings...
gl: _Configuración...

en: hour | hours
gl[0]: hora
gl[1]: horas

en: minute | minutes
gl[0]: minuto
gl[1]: minutos

en: minutes
gl: minutos

en: seconds
gl: segundos

en: settings;preferences;buttons;sleep;hibernate;battery;suspend;shutdown;brightness;laptop lid;lock screen;plugged in;saving;critical;
gl: configuracións;preferencias;botóns;suspensión;hibernado;batería;suspender;apagado;brillo de pantalla;pantalla do portátil;bloqueado de pantalla;enchufado;protección;crítica;
