eom 1.26.0 - en to hr translation catalogue (247 entries)

en:  (invalid Unicode)
hr:  (neispravan univerzalni kod)

en: <b>%f:</b> original filename
hr: <b>%f:</b> izvorno ime datoteke

en: A value greater than 0 determines the seconds an image stays on screen until the next one is shown automatically. Zero disables the automatic browsing.
hr: Vrijednost veća od 0 određuje koliko sekundi se slika prikazuje na zaslonu prije nego se automatski pojavi slijedeća. Nula isključuje automatsko pregledavanje.

en: About this application
hr: O programu

en: Active plugins
hr: Aktivni _priključci

en: All Files
hr: Sve datoteke

en: All Images
hr: Sve slike

en: Allow zoom greater than 100% initially
hr: Omogući uvećanje veće od početnih 100%

en: Are you sure you want to move
    "%s" to the trash?
hr: Jeste li sigurni na želite premjestiti
    "%s" u smeće?

en: As _background
hr: _Kao pozadina

en: As check _pattern
hr: Kao uzorak za _provjeru

en: As custom c_olor:
hr: Kao prilagođena _boja:

en: As custom color:
hr: Kao prilagođena boja:

en: At least two file names are equal.
hr: Najmanje dva imena datoteka su identična.

en: Author:
hr: Autor:

en: Automatic orientation
hr: Automatska orijentacija

en: Background
hr: Pozadina

en: Background Color
hr: Boja pozadine

en: Both
hr: Oboje

en: Browse and rotate images
hr: Pregledaj i rotiraj slike

en: Bytes:
hr: Bajtova

en: C_enter:
hr: C_entar:

en: Camera
hr: Kamera

en: Camera Model:
hr: Model kamere:

en: Changes the visibility of the image collection pane in the current window
hr: Mijenja vidljivost okna kolekcije slika u trenutnom prozoru

en: Changes the visibility of the statusbar in the current window
hr: Mijenja vidljivost trake statusa u trenutnom prozoru

en: Changes the visibility of the toolbar in the current window
hr: Mijenja vidljivost alatne trake u trenutnom prozoru

en: Choose a folder
hr: Odaberite mapu

en: Close _without Saving
hr: Zatvori prozor bez spremanja

en: Close window
hr: Zatvori prozor

en: Collection
hr: Kolekcija

en: Color for Transparent Areas
hr: Boja i prozirna područja

en: Copyright:
hr: Autorska prava:

en: Could not display help for Eye of MATE
hr: Ne mogu prikazati pomoć za Eye of MATE

en: Could not load image '%s'.
hr: Ne mogu učitati sliku '%s'.

en: Couldn't access trash.
hr: Ne mogu pristupiti smeću.

en: Couldn't allocate memory for loading JPEG file
hr: Ne mogu pronaći dovoljno memorije za učitavanje JPEG datoteke

en: Couldn't create temporary file for saving: %s
hr: Nisam mogao stvoriti privremenu datoteku za spremanje: %s

en: Couldn't delete file
hr: Ne mogi obrisati datoteku

en: Date
hr: Datum

en: Date in statusbar
hr: Datum u statusnoj traci

en: Date/Time:
hr: Datum/vrijeme:

en: Delay in seconds until showing the next image
hr: Kašnjenje u sekundama prije prikazivanja sljedeće slike

en: Description:
hr: Opis:

en: Destination folder:
hr: Odredišna mapa:

en: Details
hr: Pojedinosti

en: Disable image collection
hr: Onemogući kolekciju slika

en: EXIF not supported for this file format.
hr: EXIF nije podržan za ovaj format datoteke.

en: E_xpand images to fit screen
hr: P_roširi slike da pristaju zaslonu

en: East
hr: Istok

en: Edit Image
hr: Uredi sliku

en: Edit the application toolbar
hr: Uredi alatnu traku programa

en: Edit the current image using %s
hr: Uredi trenutnu sliku koristeći %s

en: Enlarge the image
hr: Uvećaj sliku

en: Error on deleting image %s
hr: Greška pri brisanju datoteke %s

en: Error printing file:
    %s
hr: Greška pri ispisu datoteke:
    %s

en: Exposure Time:
hr: Dužina ekspozicije:

en: External program to use for editing images
hr: Vanjski program za uređivanje slika

en: Extrapolate Image
hr: Ekstrapolacija slike

en: Eye of MATE Image Viewer
hr: Eye of MATE preglednik slika

en: Eye of MATE Preferences
hr: Eye of MATE postavke

en: File Size
hr: Veličina datoteke

en: File format is unknown or unsupported
hr: Format datoteke je nepoznat ili nepodržan

en: Filename format:
hr: Format datotečnog imena:

en: Fit
hr: Prilagodi

en: Flash:
hr: Bljeskalica:

en: Flip _Horizontal
hr: Zrcali _vodoravno

en: Flip _Vertical
hr: Zrcali _okomito

en: Focal Length
hr: Žarišna duljina

en: Focal Length:
hr: Žarišna duljina

en: Folder
hr: Direktorij

en: Fullscreen with double-click
hr: Cijeli zaslon dvostrukim klikom

en: General
hr: Općenito

en: Go to a random image of the collection
hr: Idi na nasumičnu sliku kolekcije

en: Go to the first image of the collection
hr: Idi na prvu sliku kolekcije

en: Go to the last image of the collection
hr: Idi na zadnju sliku kolekcije

en: Go to the next image of the collection
hr: Idi na slijedeću sliku kolekcije

en: Go to the previous image of the collection
hr: idi na prethodnu sliku kolekcije

en: Height:
hr: Visina:

en: Help on this application
hr: Pomoć za ovaj program

en: Horizontal
hr: Vodoravno

en: ISO Speed Rating:
hr: ISO klasa brzine

en: If the transparency key has the value COLOR, then this key determines the color which is used for indicating transparency.
hr: Ako je vrijednost ključa prozirnosti COLOR, tada ovaj ključ određuje boju koja se koristi za naznačivanje prozirnosti.

en: If this is set to FALSE small images will not be stretched to fit into the screen initially.
hr: Ako je ovo isključno male slike neće biti rastegnute na najveću moguću veličinu zaslona.

en: If you don't save, all your changes will be lost.
hr: Ako ih ne spremite, sve izmjene će biti izgubljene.

en: If you don't save, your changes will be lost.
hr: Ako ih ne spremite, sve izmjene će biti izgubljene.

en: Image
hr: Slika

en: Image Data
hr: Podaci slike

en: Image Properties
hr: Svojstva slike

en: Image Settings
hr: Postavke slike

en: Image Taking Conditions
hr: Uvjeti fotografiranja

en: Image View
hr: Prikaz slike

en: Image loading failed.
hr: Neuspjelo učitavanje slike.

en: In
hr: Povećaj

en: Inches
hr: Inči

en: Interpolate Image
hr: Interpolacija slike

en: Keywords:
hr: Ključne riječi:

en: Leave Fullscreen
hr: Napusti cijeli zaslon

en: Left
hr: Lijevo

en: Location:
hr: Položaj:

en: Loop through the image sequence
hr: Petlja kroz niz slika

en: Maker Note
hr: Napomena tvorca

[ctx: MessageArea]
en: Hi_de
hr: Sa_krij

en: Metadata
hr: Metapodaci

en: Metering Mode:
hr: Način mjerenja

en: Millimeters
hr: Milimetri

en: Mirror the image horizontally
hr: Zrcali sliku vodoravno

en: Mirror the image vertically
hr: Zrcali sliku okomito

en: Move the selected image to the trash folder
hr: Premjesti izabranu sliku u mapu smeća

en: Move the selected item on the toolbar
hr: Premjesti odabranu stavku na alatnu traku

en: Move to _Trash
hr: Premjesti u _smeće

en: Name:
hr: Ime:

en: No image loaded.
hr: Nema učitane slike.

en: No images found in '%s'.
hr: Nijedna slika nije nađena u '%s'.

en: None
hr: Nijedan

en: Normal
hr: Normalno

en: North
hr: Sjever

en: Open Folder
hr: Otvori mapu

en: Open Image
hr: Otvori sliku

en: Open _with
hr: Otvori _pomoću

en: Open a file
hr: Otvori datoteku

en: Open in fullscreen mode
hr: Otvori preko cijelog zaslona

en: Open the selected image with a different application
hr: Otvori izabranu sliku pomoću drugog programa

en: Opening image "%s"
hr: Otvaranje slike "%s"

en: Options
hr: Opcije

en: Other
hr: Ostalo

en: Out
hr: Smanji

en: Page Setup
hr: Postavke stranice

en: Pause Slideshow
hr: Pauziraj klizni prikaz

en: Plugins
hr: Priključci

en: Position
hr: Položaj

en: Prefere_nces
hr: Prila_godbe

en: Preferences for Eye of MATE
hr: Postavke za Eye of MATE

en: Preview
hr: Pregled

en: Print the selected image
hr: Ispis izabrane slike

en: Prope_rties
hr: Svoj_stva

en: Properties
hr: Svojstva

en: Question
hr: Upit

en: Reload Image
hr: Ponovno učitaj sliku

en: Reload current image
hr: Ponovno učitaj trenutnu sliku

en: Remove the selected item from the toolbar
hr: Ukloni odabranu stavku iz alatne trake

en: Remove the selected toolbar
hr: Ukloni odabranu altnu traku

en: Rename from:
hr: Preimenuj iz:

en: Right
hr: Desno

en: Rotate the image 90 degrees to the left
hr: Rotiraj sliku 90 stupnjeva lijevo

en: Rotate the image 90 degrees to the right
hr: Rotiraj sliku 90 stupnjeva desno

en: S_elect the images you want to save:
hr: I_zaberite slik koje želite spremiti:

en: Save As
hr: Spremi kao

en: Save Image
hr: Spremi sliku

en: Save _As…
hr: Spremi _kao...

en: Save changes in currently selected images
hr: Spremite izmjene u trenutno izabranim slikama

en: Save changes to image "%s" before closing?
hr: Spremiti izmjene slike "%s" prije zatvaranja?

en: Save the selected images with a different name
hr: Spremi izabranu sliku pomoću drugog programa

en: Saving image "%s" (%u/%u)
hr: Spremanje slike "%s" (%u/%u)

en: Saving image locally…
hr: Spremam sliku lokalno...

en: Separator
hr: Rezdjelnik

en: Set as _Desktop Background
hr: Postavi _pozadinu radne površine

en: Set the selected image as the desktop background
hr: Postavi izavranu sliku kao pozadinu radne površine

en: Show the application's version
hr: Prikaži verziju programa

en: Show the current image in fullscreen mode
hr: Pokaži trenutnu sliku preko cijelog zaslona

en: Show the image at its normal size
hr: Pokaži sliku u normalnoj veličini

en: Show “_%s”
hr: Pokaži “_%s”

en: Show/Hide the window statusbar.
hr: Pokaži/sakrij statusnu traku prozora.

en: Show/Hide the window toolbar.
hr: Pokaži/sakrij alatnu traku prozora

en: Shrink the image
hr: Smanji sliku

en: Side _Pane
hr: Bočni _prozor

en: Simple image viewer
hr: Jednostavni preglednik slika

en: Size
hr: Veličina

en: Slideshow
hr: Klizni prikaz

en: Some of the selected images can't be moved to the trash and will be removed permanently. Are you sure you want to proceed?
hr: Neke os izabranih slika ne mogu se premjestiti u smeće i biti će trajno uklonjene.Jeste li sigurni da želite nastaviti?

en: South
hr: Jug

en: Start counter at:
hr: Postavi brojač na:

en: T_oolbar
hr: A_latna traka

en: Tag
hr: Oznaka

en: Temporary file creation failed.
hr: Kreiranje privremene datoteke nije uspjelo.

en: The given locations contain no images.
hr: Dane lokacije na sadrže slike.

en: The image "%s" has been set as Desktop Background.
    Would you like to modify its appearance?
hr: Slika "%s"je postavljena kao pozadina radne površine..
    Želite li izmjeniti njezin izgled?

en: Time
hr: Vrijeme

en: To:
hr: U:

en: Toolbar Editor
hr: Uređivač alatne trake

en: Transformation on unloaded image.
hr: Transformacije neučitane slike.

en: Transparency color
hr: Boja prozirnosti

en: Transparency indicator
hr: Naznačivanje prozirnosti

en: Transparent Parts
hr: Prozirni djelovi

en: Trash images without asking
hr: Baci slike u smeće bez pitanja

en: Type
hr: Vrsta

en: Type:
hr: Tip:

en: Unknown
hr: Nepoznato

en: Use "%s" to open the selected image
hr: Koristi "%s" za otvaranje izabrane slike

en: Use a custom background color
hr: Koristi prilagođenu boju pozadine

en: Value
hr: Vrijednost

en: Vertical
hr: Okomito

en: West
hr: Zapad

en: Width:
hr: Širina:

en: Zoom _Out
hr: U_manji

en: [FILE…]
hr: [DATOTEKA…]

en: _About
hr: _O programu

en: _Automatic orientation
hr: _Automatska orijentacija

en: _Best Fit
hr: _Najbolje pristajanje

en: _Bottom:
hr: _Dno:

en: _Cancel
hr: _Opozovi

en: _Close
hr: _Zatvori

en: _Contents
hr: _Sadržaj

en: _Copy
hr: _Kopiraj

en: _Delete Toolbar
hr: _Izbriši alatnu traku

en: _Do not ask again during this session
hr: _Ne pitaj ponovno tijekom ove sesije

en: _Edit
hr: _Uredi

en: _First Image
hr: _Prva slika

en: _Fullscreen
hr: _Cijeli zaslon

en: _Go
hr: _Idi

en: _Height:
hr: _Visina:

en: _Help
hr: _Pomoć

en: _Image
hr: _Slika

en: _Image Collection
hr: _Kolekcija slika

en: _Last Image
hr: _Zadnja slika

en: _Left:
hr: _Lijevo:

en: _Loop sequence
hr: _Sekvenca petlje

en: _Move on Toolbar
hr: _Premjesti na alatnu traku

en: _Next
hr: _Sljedeći

en: _Next Image
hr: _Sljedeća slika

en: _Normal Size
hr: _Normalna Veličina

en: _Open Background Preferences
hr: _Otvori osobitosti pozadine

en: _Open…
hr: _Otvori...

en: _Previous
hr: _Prethodni

en: _Previous Image
hr: _Prethodna slika

en: _Print…
hr: _Ispis...

en: _Random Image
hr: _Nasumična slika

en: _Reload
hr: _Ponovno učitavanje

en: _Remove from Toolbar
hr: _Ukloni iz alatne trake

en: _Reset to Default
hr: _Vrati na zadano

en: _Retry
hr: _Pokušaj ponovno

en: _Right:
hr: _Desno:

en: _Rotate Clockwise
hr: Zakreni u smjeru _kazaljke na satu

en: _Save
hr: _Spremi

en: _Statusbar
hr: _Statusna traka

en: _Switch image after:
hr: _Zamijeni sliku nakon:

en: _Toolbar
hr: _Alatna traka

en: _Tools
hr: _Alati

en: _Top:
hr: _Vrh:

en: _Undo
hr: _Poništi

en: _Unit:
hr: _Jedinica:

en: _View
hr: _Pogled

en: _Width:
hr: _Dužina:

en: _Zoom In
hr: _Uvećaj

[ctx: action (to trash)]
en: Trash
hr: Smeće

en: as is
hr: kako je

en: seconds
hr: sekundi/e
