gtk master - en to hu translation catalogue (1576 entries)

en: %-e %b
hu: %b. %-e.

en: %-e %b %Y
hu: %Y. %b. %-e.

en: %1$s on %2$s
hu: %1$s ezen: %2$s

en: %d conics
hu: %d kúpos

en: %d contours
hu: %d kontúr

en: %d cubics
hu: %d köbös

en: %d lines
hu: %d vonal

en: %d operations
hu: %d művelet

en: %d quadratics
hu: %d kvadratikus

en: %l:%M %p
hu: %H:%M

en: %s / %s available | %s / %s available
hu[0]: %s / %s érhető el
hu[1]: %s / %s érhető el

en: %s already exists in the bookmarks list
hu: „%s” már létezik a könyvjelzők listájában

en: %s does not exist in the bookmarks list
hu: „%s” nem létezik a könyvjelzők listájában

en: %s for %s %p
hu: %s ehhez: %s %p

en: %s is not a texture node
hu: A(z) %s nem textúracsomópont

en: %s job #%d
hu: %s %d. feladata

en: %s only accepts one center child
hu: A(z) %s csak egy központi gyermeket fogad el

en: %s only accepts three children
hu: A(z) %s csak három gyermeket fogadhat

en: %s with type %s
hu: %s %s típussal

en: %s with value "%s"
hu: %s „%s” értékkel

en: %s with value type %s
hu: %s %s érték típussal

en: %s: error launching application: %s
hu: %s: hiba az alkalmazás indításakor: %s

en: %s: missing application name
hu: %s: hiányzik az alkalmazás neve

en: %s: no such application %s
hu: %s: nincs ilyen alkalmazás: %s

en: %s:%d: Couldn’t parse value for property '%s': %s
hu: %s:%d: Nem sikerült feldolgozni az értéket a(z) „%s” tulajdonsághoz: %s

en: (None)
hu: (Nincs)

en: A file cannot be called “..”
hu: A „..” fájlnév érvénytelen

en: A file cannot be called “.”
hu: A „.” fájlnév érvénytelen

en: A file named “%s” already exists.  Do you want to replace it?
hu: A(z) „%s” nevű fájl már létezik. Le akarja cserélni?

en: A file with that name already exists
hu: Már létezik egy ugyanilyen nevű fájl

en: A folder cannot be called “..”
hu: A „..” mappanév érvénytelen

en: A folder cannot be called “.”
hu: A „.” mappanév érvénytelen

en: A folder with that name already exists
hu: Már létezik ilyen nevű mappa

en: A visualization of the effect of the collate and reverse options on the page ordering
hu: A szétválogatás és a megfordítás beállítások hatásának képi megjelenítése az oldalsorrendnél

en: APPLICATION [URI…] — launch an APPLICATION
hu: ALKALMAZÁS [URI…] — egy ALKALMAZÁS elindítása

en: A_t:
hu: _Ekkor:

en: About
hu: Névjegy

en: About %s
hu: %s névjegye

[ctx: Accelerator]
en: Disabled
hu: Letiltva

[ctx: Accelerator]
en: Invalid
hu: Érvénytelen

en: Accessed
hu: Elérés

en: Accessibility
hu: Akadálymentesítés

en: Accessibility Backend
hu: Akadálymentesítési háttérprogram

en: Action
hu: Művelet

en: Action from: %p (%s)
hu: Művelet innen: %p (%s)

en: Actions
hu: Műveletek

en: Activate
hu: Aktiválás

en: Add
hu: Hozzáadás

en: Add Color
hu: Szín hozzáadása

en: Add Cover Page
hu: Borítóoldal hozzáadása

en: Add a new bookmark
hu: Új könyvjelző hozzáadása

en: Add debug nodes
hu: Hibakeresési csomópontok hozzáadása

en: Add renderer to benchmark
hu: Megjelenítő hozzáadása a teljesítményméréshez

en: Address
hu: Cím

en: Advanced
hu: Speciális

en: All sheets
hu: Összes oldal

en: Allow conic Bézier curves
hu: Kúpos Bézier-görbék engedélyezése

en: Allow cubic Bézier curves
hu: Köbös Bézier-görbék engedélyezése

en: Allow quadratic Bézier curves
hu: Kvadratikus Bézier-görbék engedélyezése

en: Alpha value
hu: Alfa érték

en: Animations
hu: Animációk

en: Any Printer
hu: Tetszőleges nyomtató

en: Apache License, Version 2.0
hu: Apache License, 2.0-s verzió

en: Application
hu: Alkalmazás

en: Application ID
hu: Alkalmazásazonosító

en: Application does not support %s API
hu: Az alkalmazás nem támogatja a(z) %s API-t

en: Archive
hu: Archívum

en: Are you sure you want to permanently delete “%s”?
hu: Biztosan véglegesen törölni akarja a következőt: „%s”?

en: Artistic License 2.0
hu: Artistic licenc 2.0

en: Attribute
hu: Attribútum

en: Attribute:
hu: Attribútum:

en: Audio
hu: Hang

en: Authentication
hu: Hitelesítés

en: Authentication is required on %s
hu: Hitelesítés szükséges a következőn: %s

en: Authentication is required to get a file from %s
hu: Hitelesítés szükséges a fájl lekéréséhez innen: %s

en: Authentication is required to get attributes of a job
hu: Hitelesítés szükséges a feladat jellemzőinek lekéréséhez

en: Authentication is required to get attributes of a printer
hu: Hitelesítés szükséges a nyomtató jellemzőinek lekéréséhez

en: Authentication is required to get attributes of job “%s”
hu: Hitelesítés szükséges a(z) „%s” feladat jellemzőinek lekéréséhez

en: Authentication is required to get attributes of printer %s
hu: Hitelesítés szükséges a(z) %s nyomtató jellemzőinek lekéréséhez

en: Authentication is required to get default printer of %s
hu: Hitelesítés szükséges a(z) %s alapértelmezett nyomtatójának lekéréséhez

en: Authentication is required to get printers from %s
hu: Hitelesítés szükséges a nyomtatók lekéréséhez ettől: %s

en: Authentication is required to print a document on %s
hu: Hitelesítés szükséges a dokumentum kinyomtatásához ezen: %s

en: Authentication is required to print document “%s”
hu: Hitelesítés szükséges a(z) „%s” dokumentum kinyomtatásához

en: Authentication is required to print document “%s” on printer %s
hu: Hitelesítés szükséges a(z) „%s” dokumentum kinyomtatásához ezen a nyomtatón: %s

en: Authentication is required to print this document
hu: Hitelesítés szükséges a dokumentum kinyomtatásához

en: Authentication is required to print this document on printer %s
hu: Hitelesítés szükséges a dokumentum kinyomtatásához ezen a nyomtatón: %s

en: Available Protocols
hu: Elérhető protokollok

en: BSD 2-Clause License
hu: BSD 2 cikkelyes licenc

en: BSD 3-Clause License
hu: BSD 3 cikkelyes licenc

en: Background color
hu: Háttérszín

en: Baseline
hu: Alapvonal

en: Be verbose
hu: Legyen részletes

en: Be_fore:
hu: _Előtte:

en: Beginning of segment
hu: Szakasz kezdete

en: Benchmark rendering of a .node file.
hu: Egy .node-fájl megjelenítésének teljesítménymérése.

en: Billing Info
hu: Fizetési információk

en: Bottom to top
hu: Lentről fel

en: Bottom to top, left to right
hu: Lentről fel, balról jobbra

en: Bottom to top, right to left
hu: Lentről fel, jobbról balra

en: Bounds
hu: Határok

en: Bounds:
hu: Határok:

en: Broadway display type not supported: %s
hu: A Broadway kijelzőtípus nem támogatott: %s

en: Buildable ID
hu: Lefordítható azonosító

en: COLOR
hu: SZÍN

en: COLORSTATE
hu: SZÍNÁLLAPOT

en: CSS Border
hu: CSS szegély

en: CSS Margin
hu: CSS margó

en: CSS Nodes
hu: CSS csomópontok

en: CSS Padding
hu: CSS kitöltés

en: CSS Property
hu: CSS tulajdonság

en: C_ollate
hu: Össze_fésülés

en: C_urrent Page
hu: _Jelenlegi oldal

en: Cache file created successfully.
hu: A gyorsítótárfájl sikeresen létrejött.

en: Calendar
hu: Naptár

en: Can only accept a single .node file
hu: Csak egy önálló .node-fájl fogadható el

en: Can only accept a single .svg file
hu: Csak egy önálló .svg-fájl fogadható el

en: Can only accept a single image file
hu: Csak egy önálló képfájl fogadható el

en: Can only accept a single image file and output file
hu: Csak egy önálló képfájl és egy kimeneti fájl fogadható el

en: Can only accept two image files
hu: Csak két képfájl fogadható el

en: Can only benchmark a single .node file
hu: Csak önálló .node-fájl teljesítménymérése végezhető el

en: Can only preview a single .node file
hu: Csak egy önálló .node-fájl előnézete tekinthető meg

en: Can only preview a single .ui file
hu: Csak egy önálló .ui fájl előnézete tekinthető meg

en: Can only render a single .node file to a single output file
hu: Csak egy önálló .node-fájl megjelenítése írható ki egy önálló kimeneti fájlba

en: Can only render a single .ui file to a single output file
hu: Csak egy önálló .ui fájl megjelenítése írható ki egy önálló kimeneti fájlba

en: Can only render a single path
hu: Csak önálló útvonalat tud megjeleníteni

en: Can only show one or two paths
hu: Csak egy vagy két útvonalat tud megjeleníteni

en: Can only simplify a single .ui file without --replace
hu: Csak egy önálló .ui fájl egyszerűsíthető a --replace kapcsoló nélkül

en: Can't specify both --color-state and --cicp
hu: Nem lehet megadni a --color-state és --cicp kapcsolókat egyszerre

en: Cance_l
hu: Még_se

en: Cannot claim clipboard ownership. Another process claimed it before us.
hu: Nem lehet elkérni a vágólap tulajdonjogát. Egy másik folyamat már elkérte előttünk.

en: Cannot claim clipboard ownership. EmptyClipboard() failed: 0x%lx.
hu: Nem lehet elkérni a vágólap tulajdonjogát. Az EmptyClipboard() sikertelen: 0x%lx.

en: Cannot claim clipboard ownership. OpenClipboard() failed: 0x%lx.
hu: Nem lehet elkérni a vágólap tulajdonjogát. Az OpenClipboard() sikertelen: 0x%lx.

en: Cannot claim clipboard ownership. OpenClipboard() timed out.
hu: Nem lehet elkérni a vágólap tulajdonjogát. Az OpenClipboard() túllépte az időkorlátot.

en: Cannot create a file under %s as it is not a folder
hu: Nem hozható létre fájl %s alatt, mert az nem mappa

en: Cannot create file as the filename is too long
hu: Nem hozható létre a fájl, mert a neve túl hosszú

en: Cannot end process with PID %d: %s
hu: Nem fejeztethető be a(z) %d azonosítójú folyamat: %s

en: Cannot get DnD data. Failed to allocate %s bytes to store the data.
hu: Nem lehet lekérni a DnD adatait. Nem sikerült %s bájtot lefoglalni az adatok tárolásához.

en: Cannot get DnD data. GlobalLock(0x%p) failed: 0x%lx.
hu: Nem lehet lekérni a DnD adatait. A GlobalLock(0x%p) sikertelen: 0x%lx.

en: Cannot get DnD data. GlobalSize(0x%p) failed: 0x%lx.
hu: Nem lehet lekérni a DnD adatait. A GlobalSize(0x%p) sikertelen: 0x%lx.

en: Cannot get clipboard data. Clipboard data changed before we could get it.
hu: Nem lehet lekérni a vágólap adatait. A vágólap adatai megváltoztak, mielőtt lekérhettük volna.

en: Cannot get clipboard data. Clipboard ownership changed.
hu: Nem lehet lekérni a vágólap adatait. A vágólap tulajdonjoga megváltozott.

en: Cannot get clipboard data. Failed to allocate %s bytes to store the data.
hu: Nem lehet lekérni a vágólap adatait. Nem sikerült %s bájtot lefoglalni az adatok tárolásához.

en: Cannot get clipboard data. GetClipboardData() failed: 0x%lx.
hu: Nem lehet lekérni a vágólap adatait. A GetClipboardData() sikertelen: 0x%lx.

en: Cannot get clipboard data. GlobalLock(0x%p) failed: 0x%lx.
hu: Nem lehet lekérni a vágólap adatait. A GlobalLock(0x%p) sikertelen: 0x%lx.

en: Cannot get clipboard data. GlobalSize(0x%p) failed: 0x%lx.
hu: Nem lehet lekérni a vágólap adatait. A GlobalSize(0x%p) sikertelen: 0x%lx.

en: Cannot get clipboard data. No compatible transfer format found.
hu: Nem lehet lekérni a vágólap adatait. Nem található megfelelő átviteli formátum.

en: Cannot get clipboard data. OpenClipboard() failed: 0x%lx.
hu: Nem lehet lekérni a vágólap adatait. Az OpenClipboard() sikertelen: 0x%lx.

en: Cannot get clipboard data. OpenClipboard() timed out.
hu: Nem lehet lekérni a vágólap adatait. Az OpenClipboard() túllépte az időkorlátot.

en: Cannot kill process with PID %d. Operation is not implemented.
hu: Nem lőhető ki a(z) %d azonosítójú folyamat. A művelet nincs megvalósítva.

en: Cannot provide contents as %s
hu: A tartalom nem adható meg mint %s

en: Cannot provide contents as “%s”
hu: A tartalom nem adható meg mint „%s”

en: Cannot read from empty clipboard.
hu: Üres vágólapról nem lehet olvasni.

en: Cannot set clipboard data. Another process claimed clipboard ownership.
hu: Nem lehet beállítani a vágólap adatait. Egy másik folyamat elkérte a vágólap tulajdonjogát.

en: Cannot set clipboard data. OpenClipboard() failed: 0x%lx.
hu: Nem lehet beállítani a vágólap adatait. Az OpenClipboard() sikertelen: 0x%lx.

en: Cannot set clipboard data. OpenClipboard() timed out.
hu: Nem lehet beállítani a vágólap adatait. Az OpenClipboard() túllépte az időkorlátot.

en: Cannot store clipboard. No clipboard manager is active.
hu: A vágólap nem tárolható. Nincs aktív vágólapkezelő.

en: Can’t load file: %s
hu: Nem lehet betölteni a következő fájlt: %s

en: Can’t load “%s”: %s
hu: Nem lehet betölteni: „%s”: %s

en: Can’t parse “%s”: %s
hu: Nem dolgozható fel: „%s”: %s

en: Can’t save file %s: %s
hu: Nem lehet menteni a(z) %s fájlt: %s

en: Can’t transmute a single handle
hu: Nem lehet átalakítani egy önálló kezelőt

en: Caps Lock is on
hu: A Caps Lock be van kapcsolva

en: Cell property %s not found
hu: A(z) %s cellatulajdonság nem található

en: Change Font Features
hu: Betűkészlet-funkciók megváltoztatása

en: Change di_rection
hu: I_rány megváltoztatása

en: Change the color state of the image without conversion.
hu: A kép színállapotának megváltoztatása átalakítás nélkül.

en: Changes are applied instantly and globally, for the whole application.
hu: A változások azonnal és globálisan alkalmazva lesznek az egész alkalmazásra.

en: Character Variations
hu: Karakterváltozatok

en: Child Visible
hu: Látható gyermek

en: Child object
hu: Gyermekobjektum

en: Clear Entry
hu: Bejegyzés törlése

en: Clear recorded frames
hu: Rögzített képkockák törlése

en: Clipboard
hu: Vágólap

en: Clipboard manager could not store selection.
hu: A vágólapkezelő nem tudta tárolni a kiválasztást.

en: Close
hu: Bezárás

en: Close the infobar
hu: Az információs sáv bezárása

en: Close the window
hu: Az ablak bezárása

en: Co_nnect
hu: Kap_csolódás

en: Collect Statistics
hu: Statisztika gyűjtése

en: Color
hu: Szín

en: Color management unavailable
hu: A színkezelés nem érhető el

[ctx: Color name]
en: Black
hu: Fekete

[ctx: Color name]
en: Blue
hu: Kék

[ctx: Color name]
en: Brown
hu: Barna

[ctx: Color name]
en: Dark Blue
hu: Sötétkék

[ctx: Color name]
en: Dark Brown
hu: Sötétbarna

[ctx: Color name]
en: Dark Gray 1
hu: Sötétszürke 1

[ctx: Color name]
en: Dark Gray 2
hu: Sötétszürke 2

[ctx: Color name]
en: Dark Gray 3
hu: Sötétszürke 3

[ctx: Color name]
en: Dark Gray 4
hu: Sötétszürke 4

[ctx: Color name]
en: Dark Green
hu: Sötétzöld

[ctx: Color name]
en: Dark Orange
hu: Sötétnarancs

[ctx: Color name]
en: Dark Purple
hu: Sötétlila

[ctx: Color name]
en: Dark Red
hu: Sötétvörös

[ctx: Color name]
en: Dark Yellow
hu: Sötétsárga

[ctx: Color name]
en: Green
hu: Zöld

[ctx: Color name]
en: Light Blue
hu: Világoskék

[ctx: Color name]
en: Light Brown
hu: Világosbarna

[ctx: Color name]
en: Light Gray 1
hu: Világosszürke 1

[ctx: Color name]
en: Light Gray 2
hu: Világosszürke 2

[ctx: Color name]
en: Light Gray 3
hu: Világosszürke 3

[ctx: Color name]
en: Light Gray 4
hu: Világosszürke 4

[ctx: Color name]
en: Light Green
hu: Világoszöld

[ctx: Color name]
en: Light Orange
hu: Világosnarancs

[ctx: Color name]
en: Light Purple
hu: Világoslila

[ctx: Color name]
en: Light Red
hu: Világosvörös

[ctx: Color name]
en: Light Yellow
hu: Világossárga

[ctx: Color name]
en: Orange
hu: Narancs

[ctx: Color name]
en: Purple
hu: Lila

[ctx: Color name]
en: Red
hu: Vörös

[ctx: Color name]
en: Very Dark Blue
hu: Nagyon sötét kék

[ctx: Color name]
en: Very Dark Brown
hu: Nagyon sötét barna

[ctx: Color name]
en: Very Dark Green
hu: Nagyon sötét zöld

[ctx: Color name]
en: Very Dark Orange
hu: Nagyon sötét narancs

[ctx: Color name]
en: Very Dark Purple
hu: Nagyon sötét lila

[ctx: Color name]
en: Very Dark Red
hu: Nagyon sötét vörös

[ctx: Color name]
en: Very Dark Yellow
hu: Nagyon sötét sárga

[ctx: Color name]
en: Very Light Blue
hu: Nagyon világos kék

[ctx: Color name]
en: Very Light Brown
hu: Nagyon világos barna

[ctx: Color name]
en: Very Light Green
hu: Nagyon világos zöld

[ctx: Color name]
en: Very Light Orange
hu: Nagyon világos narancs

[ctx: Color name]
en: Very Light Purple
hu: Nagyon világos lila

[ctx: Color name]
en: Very Light Red
hu: Nagyon világos vörös

[ctx: Color name]
en: Very Light Yellow
hu: Nagyon világos sárga

[ctx: Color name]
en: White
hu: Fehér

[ctx: Color name]
en: Yellow
hu: Sárga

en: Color state
hu: Színállapot

en: Color state to use
hu: Használandó színállapot

en: Color state to use, as cicp tuple
hu: Használandó színállapot cicp-értéksorozatként

en: Color state:
hu: Színállapot:

en: Color: %s
hu: Szín: %s

en: Column:
hu: Oszlop:

en: Compare .node or .png files.
hu: .node vagy .png-fájlok összehasonlítása.

en: Compare two images
hu: Két kép összehasonlítása

en: Composited
hu: Kompozitált

en: Computer
hu: Számítógép

en: Con_nect
hu: Kap_csolódás

en: Connect As
hu: Kapcsolódás mint

en: Connect to _Server
hu: Kapcsolódás _kiszolgálóhoz

en: Contacts
hu: Partnerek

en: Context menu
hu: Helyi menü

en: Controllers
hu: Vezérlők

en: Convert from GTK 3 to GTK 4
hu: Átalakítás GTK 3-ról GTK 4-re

en: Convert from symbolic svg to node.
hu: Átalakítás szimbolikus SVG-ből csomóponttá.

en: Convert the image to a different format or color state.
hu: A kép átalakítása eltérő formátumra vagy színállapotra.

en: Copie_s:
hu: _Példányok:

en: Copies
hu: Példányok

en: Copy
hu: Másolás

en: Copy _Link Address
hu: _Hivatkozás címének másolása

en: Copy to clipboard
hu: Másolás a vágólapra

en: Copy to clipboard as gitlab markdown
hu: Másolás a vágólapra GitLab markdown formátumban

en: Could not initialize EGL display
hu: Nem sikerült előkészíteni az EGL megjelenítőt

en: Could not initialize windowing system
hu: Nem sikerült előkészíteni az ablakozó rendszert

en: Could not initialize windowing system
hu: Nem sikerült előkészíteni az ablakozó rendszert

en: Could not load TIFF data
hu: Nem sikerült betölteni a TIFF adatokat

en: Could not parse '%s' as color
hu: Nem sikerült a(z) „%s” feldolgozása színként

en: Could not read the contents of %s
hu: Nem sikerült „%s” tartalmát beolvasni

en: Could not read the contents of the folder
hu: Nem sikerült beolvasni a mappa tartalmát

en: Could not rename %s back to %s: %s.
hu: Nem sikerült a(z) %s visszanevezése erre: %s: %s.

en: Could not rename %s to %s: %s
hu: Nem sikerült a(z) %s átnevezése erre: %s: %s

en: Could not rename %s to %s: %s, removing %s then.
hu: Nem sikerült a(z) %s átnevezése következőre: %s: %s, ezért a(z) %s eltávolításra kerül.

en: Could not save diff image to %s
hu: Nem sikerült elmeneti a különbségképet ide: %s

en: Could not select file
hu: Nem sikerült kijelölni a fájlt

en: Could not send the search request
hu: Nem lehet elküldeni a keresési kérést

en: Could not show link
hu: Nem sikerült megjeleníteni a hivatkozást

en: Could not unescape string
hu: Nem sikerült feloldani a karakterlánc elfedését

en: Count
hu: Szám

en: Create Folder
hu: Mappa létrehozása

en: Created by
hu: Készítették

en: Creating AppInfo from id not supported on non unix operating systems
hu: Alkalmazás-információ létrehozása olyan azonosítóból, amelyet nem támogatnak a nem unix operációs rendszerek

en: Credits
hu: Köszönetnyilvánítás

en: Cu_t
hu: _Kivágás

en: Cumulative
hu: Halmozott

en: Cumulative 1
hu: Halmozott 1

en: Cumulative 2
hu: Halmozott 2

en: Cursor Size
hu: Kurzorméret

en: Cursor Theme
hu: Kurzortéma

en: Custom
hu: Egyéni

en: Custom %s×%s
hu: Egyéni %s×%s

en: Custom License
hu: Egyéni licenc

en: Custom Size %d
hu: Egyéni méret %d

en: Custom color %d: %s
hu: %d. egyéni szín: %s

en: Custom size
hu: Egyéni méret

en: Customize
hu: Személyre szabás

en: Cut
hu: Kivágás

en: DIRECTORY
hu: KÖNYVTÁR

en: Dark
hu: Sötét

en: Dash offset (number)
hu: Vonal eltolása (szám)

en: Dash pattern (comma-separated numbers)
hu: Vonal mintája (vesszővel elválasztott számok)

en: Data
hu: Adat

en: Decompose a path.
hu: Egy útvonal felbontása.

en: Default
hu: Alapértelmezett

en: Default App
hu: Alapértelmezett alkalmazás

en: Defined At
hu: Meghatározva itt:

en: Delete
hu: Törlés

en: Deprecated types:
hu: Elavult típusok:

en: Depth:
hu: Mélység:

en: Description
hu: Leírás

en: Design by
hu: Tervezte

en: Desktop
hu: Asztal

en: Dialog is locked.
    Click to make changes
hu: Az ablak zárolva.
    Kattintson a változtatáshoz

en: Dialog is unlocked.
    Click to prevent further changes
hu: Az ablak zárolva.
    Kattintson a változtatások megakadályozásához

en: Differences witten to %s.
hu: A különbségek kiírva ide: %s.

en: Direction
hu: Irány

en: Directory to use
hu: Használandó könyvtár

en: Disable this custom CSS
hu: Ezen egyéni CSS letiltása

en: Disconnect
hu: Bontás

en: Display
hu: Kijelző

en: Display the path.
hu: Az útvonal megjelenítése.

en: Do you want to use GTK Inspector?
hu: Szeretné használni a GTK vizsgálót?

en: Document
hu: Dokumentum

en: Documented by
hu: Dokumentáció

en: Domain:
hu: Tartomány:

en: Don't add a titlebar
hu: Ne adjon hozzá címsávot

en: Don’t check for the existence of index.theme
hu: Ne ellenőrizze az index.theme meglétét

en: Don’t download result/wait for GPU to finish
hu: Ne töltse le az eredményt, várakozás a GPU befejeződésére

en: Don’t include image data in the cache
hu: Ne vegye fel a képadatokat a gyorsítótárba

en: Don’t show this message again
hu: Ne jelenjen meg többé ez az üzenet

en: Drag and hold here
hu: Húzza és tartsa itt

en: Drag’n’drop from other applications is not supported.
hu: Egyéb alkalmazásokból a fogd és vidd módszer nem támogatott.

en: EGL Extensions
hu: EGL kiterjesztések

en: EGL implementation is missing extension %s | EGL implementation is missing %2$d extensions: %1$s
hu[0]: Az EGL megvalósításból hiányzik a(z) %s kiegészítés
hu[1]: Az EGL megvalósításból hiányzik %2$d kiegészítés: %1$s

en: EGL version %d.%d is too old. GTK requires %d.%d
hu: Az EGL verzió túl régi: %d.%d. A GTK-hoz a következő szükséges: %d.%d.

en: Element <%s> not allowed at toplevel
hu: <%s> elem nem engedélyezett a felső szinten

en: Element <%s> not allowed inside <%s>
hu: <%s> elem nem engedélyezett ezen belül: <%s>

en: Enable statistics with GOBJECT_DEBUG=instance-count
hu: Statisztika engedélyezése a GOBJECT_DEBUG=instance-count használatával

en: Enabled
hu: Engedélyezve

en: Encoding
hu: Kódolás

[ctx: Encoding name]
en: Arabic
hu: Arab

[ctx: Encoding name]
en: Armenian
hu: Örmény

[ctx: Encoding name]
en: Automatically Detected
hu: Automatikusan felismerve

[ctx: Encoding name]
en: Baltic
hu: Balti

[ctx: Encoding name]
en: Celtic
hu: Kelta

[ctx: Encoding name]
en: Central European
hu: Közép-európai

[ctx: Encoding name]
en: Chinese Simplified
hu: Kínai, egyszerűsített

[ctx: Encoding name]
en: Chinese Traditional
hu: Kínai, hagyományos

[ctx: Encoding name]
en: Cyrillic
hu: Cirill

[ctx: Encoding name]
en: Cyrillic/Russian
hu: Cirill/orosz

[ctx: Encoding name]
en: Cyrillic/Ukrainian
hu: Cirill/ukrán

[ctx: Encoding name]
en: Georgian
hu: Grúz

[ctx: Encoding name]
en: Greek
hu: Görög

[ctx: Encoding name]
en: Hebrew
hu: Héber

[ctx: Encoding name]
en: Hebrew Visual
hu: Héber (vizuális)

[ctx: Encoding name]
en: Japanese
hu: Japán

[ctx: Encoding name]
en: Korean
hu: Koreai

[ctx: Encoding name]
en: Nordic
hu: Skandináv

[ctx: Encoding name]
en: Romanian
hu: Román

[ctx: Encoding name]
en: South European
hu: Dél-európai

[ctx: Encoding name]
en: Turkish
hu: Török

[ctx: Encoding name]
en: Vietnamese
hu: Vietnámi

[ctx: Encoding name]
en: Western
hu: Nyugati

en: End of segment
hu: Szakasz vége

en: Enter Location
hu: Hely megadása

en: Enter location or URL
hu: Adja meg a helyet vagy URL-címet

en: Enter server address…
hu: Adja meg a kiszolgáló címét…

en: Environment
hu: Környezet

en: Error at %s: %s
hu: Hiba itt: %s: %s

en: Error color
hu: Hiba színe

en: Error creating print preview
hu: Hiba a nyomtatási előnézet létrehozásakor

en: Error from StartDoc
hu: Hiba a StartDoc elemtől

en: Error interpreting JPEG image file (%s)
hu: Hiba a JPEG-képfájl értelmezésekor (%s)

en: Error parsing commandline options: %s
hu: Hiba a parancssori kapcsolók feldolgozásakor: %s

en: Error reading from standard input: %s
hu: Hiba a szabványos bemenetről való olvasáskor: %s

en: Error reading png (%s)
hu: Hiba a PNG olvasásakor (%s)

en: Error unlocking “%s”
hu: Hiba a(z) „%s” feloldásakor

en: Even sheets
hu: Páros oldalak

en: Expand
hu: Kibontás

en: Extract data urls from the render node.
hu: Adat URL-ek kinyerése a megjelenítő csomópontból.

en: FILE
hu: FÁJL

en: FILE1 FILE2
hu: FÁJL1 FÁJL2

en: FILE…
hu: FÁJL…

en: FORMAT
hu: FORMÁTUM

en: Failed to create EGL display
hu: Nem sikerült létrehozni az EGL megjelenítőt

en: Failed to create an instance of the template type %s
hu: Nem sikerült a(z) %s sablontípus példányának létrehozása

en: Failed to create renderer: %s
hu: Nem sikerült létrehozni a megjelenítőt: %s

en: Failed to create the read file descriptor
hu: Nem sikerült létrehozni az olvasási fájlleírót

en: Failed to decode contents with mime-type of '%s'
hu: Nem sikerült a tartalom dekódolása a(z) „%s” MIME-típussal

en: Failed to generate SVG: %s
hu: Nem sikerült az SVG előállítása: %s

en: Failed to get EGL configurations
hu: Nem sikerült lekérni az EGL konfigurációkat

en: Failed to load %s: %s
hu: Nem sikerült a(z) %s betöltése: %s

en: Failed to load RGB data from TIFF file
hu: Az RGB adatok TIFF-fájlból történő betöltése sikertelen

en: Failed to load node file: %s
hu: Nem sikerült betölteni a csomópontfájlt: %s

en: Failed to lookup template parent type %s
hu: Nem sikerült a sablon %s szülőtípusának keresése

en: Failed to open file %s : %s
hu: Nem sikerült a(z) %s fájl megnyitása: %s

en: Failed to parse '%s' as %s.
hu: Nem sikerült a(z) „%s” feldolgozása mint: %s.

en: Failed to parse '%s' as number
hu: Nem sikerült a(z) „%s” feldolgozása számként

en: Failed to parse '%s' as path.
hu: Nem sikerült a(z) „%s” útvonalként való feldolgozása.

en: Failed to read from standard input: %s
hu: Nem sikerült olvasni a szabványos bemenetről: %s

en: Failed to read “%s”: %s
hu: Nem sikerült olvasni: „%s”: %s

en: Failed to rewrite header
hu: Nem sikerült a fejléc újraírása

en: Failed to save %s: %s
hu: Nem sikerült a(z) %s mentése: %s

en: Failed to start GNOME Software
hu: Nem sikerült a GNOME Szoftverek indítása

en: Failed to take a screenshot
hu: Nem sikerült képernyőképet készíteni

en: Failed to transmute %zu bytes of data from %s to %u
hu: Nem sikerült átalakítani %zu bájt adatot erről: %s erre: %u

en: Failed to transmute DnD data W32 format 0x%x to %p (%s)
hu: Nem sikerült átalakítani a DnD adatok 0x%x W32 formátumát erre: %p (%s)

en: Failed to write %s
hu: Nem sikerült a(z) %s írása

en: Failed to write cache file: %s
hu: Nem sikerült a gyorsítótárfájl írása: „%s”

en: Failed to write folder index
hu: Nem sikerült a mappaindex írása

en: Failed to write hash table
hu: Nem sikerült a hash tábla írása

en: Failed to write header
hu: Nem sikerült a fejléc írása

en: Failed to write “%s”: “%s”
hu: Nem sikerült írni: „%s”: „%s”

en: File
hu: Fájl

en: File %s exists.
    If you want to overwrite, specify the filename.
hu: A(z) %s fájl létezik.
    Ha felül szeretné írni, akkor adja meg fájlnevet.

en: File %s exists.
    Use --force to overwrite.
hu: A(z) %s fájl létezik.
    Használja a --force kapcsolót a felülíráshoz.

en: File Transfer Protocol
hu: Fájlátviteli protokoll (FTP)

en: File names cannot contain “/”
hu: A „/” karakter nem szerepelhet fájlnevekben

en: File names should not begin with a space
hu: A fájlnevek nem kezdődhetnek szóközzel

en: File names should not end with a space
hu: A fájlnevek nem végződhetnek szóközzel

en: File names starting with a “.” are hidden
hu: A „.” karakterrel kezdődő fájlnevek el vannak rejtve

en: File not found: %s
hu: A fájl nem található: %s

en: Fill rule (winding, even-odd)
hu: Kitöltési szabály (kanyargós, páros-páratlan)

en: Fill the path (the default)
hu: Az útvonal kitöltése (alapértelmezett)

en: Filter
hu: Szűrő

en: Filter by
hu: Szűrés eszerint:

en: Filters
hu: Szűrők

en: Finishing
hu: Befejezés

en: Folder Name
hu: Mappanév

en: Folder names cannot contain “/”
hu: A „/” karakter nem szerepelhet mappanevekben

en: Folder names should not begin with a space
hu: A mappanevek nem kezdődhetnek szóközzel

en: Folder names should not end with a space
hu: A mappanevek nem végződhetnek szóközzel

en: Folder names starting with a “.” are hidden
hu: A „.” karakterrel kezdődő mappanevek el vannak rejtve

en: Font
hu: Betűkészlet

en: Font Features
hu: Betűkészlet funkciói

en: Font Name
hu: Betűkészlet neve

en: Font Variation Axes
hu: Betűkészlet variációs tengelyei

[ctx: Font feature value]
en: Default
hu: Alapértelmezett

[ctx: Font feature value]
en: Enable
hu: Engedélyezés

[ctx: Font rendering]
en: Automatic
    Manual
hu: Automatikus
    Kézi

[ctx: Font variation axis]
en: Italic
hu: Dőlt

[ctx: Font variation axis]
en: Optical Size
hu: Optikai méret

[ctx: Font variation axis]
en: Slant
hu: Döntött

[ctx: Font variation axis]
en: Weight
hu: Súly

[ctx: Font variation axis]
en: Width
hu: Szélesség

en: For portable documents
hu: Hordozható dokumentumokhoz

en: Foreground color
hu: Előtérszín

en: Forget password _immediately
hu: Jelszó a_zonnali elfelejtése

en: Format %s not supported
hu: A(z) %s formátum nem támogatott

en: Format to use
hu: Használandó formátum

en: Format:
hu: Formátum:

en: Fractions
hu: Törtek

en: Frame Clock
hu: Képkockaszám óra

en: Frame Count
hu: Képkockaszám

en: Frame Rate
hu: Képkockasebesség

en: Full Volume
hu: Teljes hangerő

en: GDK Backend
hu: GDK háttérprogram

en: GDK surface 0x%p is not registered as a drop target
hu: A 0x%p GDK felület nincs regisztrálva ejtési célként

en: GL Backend Vendor
hu: GL-háttérprogram gyártó

en: GL Backend Version
hu: GL-háttérprogram verzió

en: GL Extensions
hu: GL kiterjesztések

en: GL Features
hu: GL funkciók

en: GL Full Version
hu: GL teljes verzió

en: GL Renderer
hu: GL megjelenítő

en: GL Vendor
hu: GL gyártó

en: GL Version
hu: GL verzió

en: GL implementation cannot share GL contexts
hu: A GL megvalósítás nem oszthat meg GL környezeteket

[ctx: GL renderer]
en: None
hu: Nincs

[ctx: GL version]
en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: GLSL Version
hu: GLSL verzió

en: GLX is not supported
hu: A GLX nem támogatott

en: GLib must be configured with -Dbuildtype=debug
hu: A GLibet a -Dbuildtype=debug kapcsolóval kell konfigurálni

en: GNU Affero General Public License, version 3 only
hu: GNU Affero General Public License, csak 3. verzió

en: GNU Affero General Public License, version 3 or later
hu: GNU Affero General Public License 3. vagy újabb verzió

en: GNU General Public License, version 2 only
hu: GNU General Public License, csak 2. verzió

en: GNU General Public License, version 2 or later
hu: GNU General Public License 2. vagy újabb verzió

en: GNU General Public License, version 3 only
hu: GNU General Public License, csak 3. verzió

en: GNU General Public License, version 3 or later
hu: GNU General Public License 3. vagy újabb verzió

en: GNU Lesser General Public License, version 2.1 only
hu: GNU Lesser General Public License, csak 2.1. verzió

en: GNU Lesser General Public License, version 2.1 or later
hu: GNU Lesser General Public License 2.1. vagy újabb verzió

en: GNU Lesser General Public License, version 3 only
hu: GNU Lesser General Public License, csak 3. verzió

en: GNU Lesser General Public License, version 3 or later
hu: GNU Lesser General Public License 3. vagy újabb verzió

en: GSK Renderer
hu: GSK megjelenítő

en: GTK Inspector is an interactive debugger that lets you explore and modify the internals of any GTK application. Using it may cause the application to break or crash.
hu: A GTK vizsgáló egy interaktív hibakereső, amely lehetővé teszi bármely GTK alkalmazás belső működésének felfedezését és módosítását. A használata miatt az alkalmazás hibásan működhet vagy összeomolhat.

en: GTK Theme
hu: GTK téma

en: GTK Version
hu: GTK verzió

en: GTK could not find a media module. Check your installation.
hu: A GTK nem talált médiamodult. Ellenőrizze a telepítést.

en: General
hu: Általános

en: Generate debug output
hu: Hibakeresési kimenet előállítása

en: Getting printer information failed
hu: Nyomtatóinformációk lekérése sikertelen

en: Getting printer information…
hu: Nyomtatóinformációk lekérése…

en: Global
hu: Globális

en: GlobalAlloc() failed:
hu: GlobalAlloc() sikertelen:

en: GlobalLock() failed:
hu: GlobalLock() sikertelen:

en: GlobalReAlloc() failed:
hu: GlobalReAlloc() sikertelen:

en: Grid View
hu: Rácsnézet

[ctx: GtkSettings source]
en: Application
hu: Alkalmazás

[ctx: GtkSettings source]
en: Default
hu: Alapértelmezett

[ctx: GtkSettings source]
en: Theme
hu: Téma

[ctx: GtkSettings source]
en: Unknown
hu: Ismeretlen

[ctx: GtkSettings source]
en: XSettings
hu: X beállítások

en: Hexadecimal color or color name
hu: Hexadecimális szín vagy színnév

en: Hide %s
hu: %s elrejtése

en: Hide Others
hu: Mások elrejtése

en: Hide Text
hu: Szöveg elrejtése

en: Hierarchy
hu: Hierarchia

en: Highlight event sequences
hu: Eseménysorozatok kiemelése

en: Hold the job until it is explicitly released
hu: A feladat tartása, amíg explicit módon el nem engedi

en: Home
hu: Saját mappa

en: Hover to load
hu: Mutasson rá a betöltéshez

en: Hue
hu: Árnyalat

en: IDataObject_GetData (0x%x) failed, returning 0x%lx
hu: A IDataObject_GetData (0x%x) sikertelen, visszatérési érték: 0x%lx

en: IM Context is hardcoded by GTK_IM_MODULE
hu: Az IM környezet a GTK_IM_MODULE által beégetett érték

en: Icon
hu: Ikon

en: Icon Theme
hu: Ikontéma

en: If you delete an item, it will be permanently lost.
hu: Ha töröl egy elemet, akkor az véglegesen elvész.

en: Image
hu: Kép

en: Image Quality
hu: Képminőség

en: Image stride too large for image size %ux%u
hu: A kép memóriában elfoglalt helye túl nagy a(z) %u×%u méretű képhez

en: Implements
hu: Megvalósítja

en: Include image data in the cache
hu: Vegye fel a képadatokat a gyorsítótárba

en: Information
hu: Információk

en: Input Method
hu: Beviteli mód

en: Insert Emoji
hu: Emodzsi beszúrása

en: Insert _Emoji
hu: _Emodzsi beszúrása

en: Inspect Inspector
hu: Vizsgáló vizsgálata

en: Intersection color
hu: Metszéspont színe

en: Invalid URI
hu: Érvénytelen URI

en: Invalid argument to CreateDC
hu: Érvénytelen paraméter a CreateDC-hez

en: Invalid argument to PrintDlgEx
hu: Érvénytelen paraméter a PrintDlgEx-re

en: Invalid byte sequence in conversion input
hu: Érvénytelen bájtsorozat az átalakítás bemenetében

en: Invalid file name
hu: Érvénytelen fájlnév

en: Invalid formats in compound text conversion.
hu: Érvénytelen formátumok az összetett szöveg átalakításnál.

en: Invalid handle to PrintDlgEx
hu: Érvénytelen kezelő a PrintDlgEx-re

en: Invalid pointer to PrintDlgEx
hu: Érvénytelen mutató a PrintDlgEx-re

en: Invalid size %s
hu: Érvénytelen méret: %s

en: Is Toplevel
hu: Felsőszintű-e

en: Job
hu: Feladat

en: Job Details
hu: Feladat részletei

en: Job Priority
hu: Feladatprioritás

en: Keep node position unchanged
hu: Csomópont helyzetének változatlanul tartása

en: LENGTH
hu: HOSSZ

en: Label
hu: Címke

en: Landscape
hu: Fekvő

en: Language
hu: Nyelv

en: Launch an application (specified by its desktop file name),
    optionally passing one or more URIs as arguments.
hu: Egy alkalmazás elindítása (az asztali fájl nevével megadva),
    elhagyható argumentumokként URI-kat átadva.

en: Layout
hu: Elrendezés

en: Layout property %s not found
hu: A(z) %s elrendezéstulajdonság nem található

en: Left to right
hu: Balról jobbra

en: Left to right, bottom to top
hu: Balról jobbra, lentről fel

en: Left to right, top to bottom
hu: Balról jobbra, fentről le

en: Left-to-Right
    Right-to-Left
hu: Balról jobbra
    Jobbról balra

en: Less
hu: Kevesebb

en: Letter Case
hu: Kis- és nagybetűk

en: License
hu: Licenc

en: Ligatures
hu: Ligatúrák

en: Light
hu: Világos

en: Line Ending
hu: Sorvég

en: Line cap (butt, round, square)
hu: Vonalvég (tompa, kerek, szögletes)

[ctx: Line ending name]
en: Mac OS Classic
hu: Mac OS klasszikus

[ctx: Line ending name]
en: Unchanged
hu: Változatlan

en: Line join (miter, miter-clip, round, bevel)
hu: Vonalsarok (túlnyúlás, túlnyúlás-levágás, kerekítés, ferdítés)

en: Line join (miter, miter-clip, round, bevel, arcs)
hu: Vonalsarok (túlnyúlás, túlnyúlás-levágás, kerekítés, ferdítés, íves)

en: Line width (number)
hu: Vonalvastagság (szám)

en: List Position
hu: Listapozíció

en: List View
hu: Listanézet

en: Location
hu: Hely

en: Lock
hu: Zárolás

en: Logging
hu: Naplózás

en: Logo
hu: Logó

en: Magnifier
hu: Nagyító

en: Malformed data: URL
hu: Rosszul formázott adat: URL

en: Manage Custom Sizes
hu: Egyéni méretek kezelése

en: Manage Custom Sizes…
hu: Egyéni méretek kezelése…

en: Manually enter a location
hu: Írjon be egy helyet

en: Mapped
hu: Leképezett

en: Margins from Printer…
hu: Margók a nyomtatótól…

en: Margins:
     Left: %s %s
     Right: %s %s
     Top: %s %s
     Bottom: %s %s
hu: Margók: 
     Bal: %s %s
     Jobb: %s %s
     Felső: %s %s
     Alsó: %s %s

en: Markup
hu: Jelölőnyelv

en: Maximize
hu: Maximalizálás

en: Maximize the window
hu: Az ablak maximalizálása

en: Measure map
hu: Mérték leképezése

en: Media Backend
hu: Média-háttérprogram

en: Menu
hu: Menü

en: Menu bar
hu: Menüsáv

en: Minimize
hu: Minimalizálás

en: Minimize the window
hu: Az ablak minimalizálása

en: Miscellaneous
hu: Egyebek

en: Miter limit (number)
hu: Túlnyúlási korlát (szám)

en: Mnemonic Label
hu: Címke hívóbetűje

en: Mode
hu: Mód

en: Model
hu: Modell

en: Modified
hu: Módosítva

en: Monospace
hu: Rögzített szélességű

en: More
hu: Több

en: Mount and open “%s”
hu: „%s” csatolása és megnyitása

en: Must specify two files
hu: Két fájlt kell megadni

en: Muted
hu: Némítva

en: Name
hu: Név

en: Name:
hu: Név:

en: Need complete input to do conversion
hu: Teljes bemenet szükséges az átalakítás elvégzéséhez

en: Need user intervention
hu: Felhasználói beavatkozás szükséges

en: Network File System
hu: Hálózat fájlrendszer

en: Networks
hu: Hálózatok

en: New accelerator…
hu: Új gyorsbillentyű…

en: New bookmark
hu: Új könyvjelző

en: Next sibling
hu: Következő testvér

en: Next tab
hu: Következő lap

en: No .node file specified
hu: Nincs .node-fájl megadva

en: No .svg file specified
hu: Nincs .svg-fájl megadva

en: No .ui file specified
hu: Nincs .ui-fájl megadva

en: No EGL configuration available
hu: Nem érhető el EGL konfiguráció

en: No EGL configuration with required features found
hu: Nem található EGL konfiguráció a kért funkciókkal

en: No Fonts Found
hu: Nem találhatók betűkészletek

en: No GL API allowed.
hu: Nincs engedélyezett GL API.

en: No GL implementation is available
hu: Nem érhető el GL megvalósítás

en: No GLX configuration with required features found
hu: Nem található GLX konfiguráció a kért funkciókkal

en: No GLX configurations available
hu: Nem érhető el GLX konfiguráció

en: No Preference
hu: Nincs előnyben részesítés

en: No Results Found
hu: Nincs találat

en: No applications found for “%s”
hu: Nem találhatók alkalmazások ehhez: „%s”

en: No applications found for “%s” files
hu: Nem találhatók alkalmazások ezekhez: „%s” fájlok

en: No applications found.
hu: Nem találhatók alkalmazások.

en: No apps found for “%s”.
hu: Nem találhatók alkalmazások ehhez: „%s”.

en: No available configurations for the given pixel format
hu: Nincs elérhető beállítás a megadott képpontformátumhoz

en: No compatible formats to transfer clipboard contents.
hu: Nincs megfelelő formátum a vágólap tartalmának átviteléhez.

en: No compatible formats to transfer contents of content provider.
hu: Nincsenek megfelelő formátumok a tartalomszolgáltató tartalmainak átviteléhez.

en: No compatible formats to transfer contents.
hu: Nincsenek megfelelő formátumok a tartalmak átviteléhez.

en: No compatible transfer format found
hu: Nem található megfelelő átviteli formátum

en: No differences.
hu: Nincsenek különbségek.

en: No image file specified
hu: Nincs képfájl megadva

en: No network locations found
hu: Nincsenek hálózati helyek

en: No object found
hu: Nem található objektum

en: No object with ID '%s' found
hu: Nem található „%s” azonosítójú objektum

en: No path specified
hu: Nincs útvonal megadva

en: No paths given.
hu: Nincsenek útvonalak megadva.

en: No perfect EGL configuration found
hu: Nem található tökéletes EGL konfiguráció

en: No previewable object found
hu: Nem található előnézetképes objektum

en: No printer found
hu: Nem található nyomtató

en: No profile available
hu: Nem érhető el profil

en: No recent servers found
hu: Nem találhatók legutóbbi kiszolgálók

en: No registered application with name “%s” for item with URI “%s” found
hu: Nem található „%s” nevű regisztrált alkalmazás a(z) „%s” URI-című elemhez

en: No results found
hu: Nincs találat

en: No theme index file in “%s”.
    If you really want to create an icon cache here, use --ignore-theme-index.
hu: Nem található témaindexfájl a következőben: „%s”.
    Ha valóban ikongyorsítótárat kíván itt létrehozni, akkor használja a --ignore-theme-index kapcsolót.

en: No theme index file.
hu: Nincs témaindexfájl.

en: Not a color state: %s
    Possible values:
      %s
hu: Nem színállapot: %s
    Lehetséges értékek:
      %s

en: Not a color state: %s
    Possible values: %s
hu: Nem színállapot: %s
    Lehetséges értékek: %s

en: Not a data: URL
hu: Nem adat: URL

en: Not a memory format: %s
    Possible values:
      %s
hu: Nem memóriaformátum: %s
    Lehetséges értékek:
      %s

en: Not a supported cicp tuple: %s
hu: Nem támogatott cicp-értéksorozat: %s

en: Not a valid icon cache: %s
hu: Nem egy érvényes ikongyorsítótár: %s

en: Not a valid page setup file
hu: Nem érvényes oldalbeállítási fájl

en: Not available
hu: Nem érhető el

en: Not enough free memory
hu: Nincs elég szabad memória

en: Not enough memory for image size %ux%u
hu: Nincs elég memória a(z) %u×%u méretű képhez

en: Not enough space in destination
hu: Nincs elég hely a célon

en: Number Case
hu: Számok mérete

en: Number Spacing
hu: Számok távolsága

en: Number of nodes:
hu: Csomópontok száma:

en: Number of runs with each renderer
hu: Az egyes megjelenítőkkel végzett futások száma

en: Numeric Extras
hu: Numerikus kiegészítők

en: Object Path
hu: Objektumútvonal

en: Objects
hu: Objektumok

en: Objects of type %s can't be previewed
hu: A(z) %s típusú objektumoknak nem lehet megtekinteni az előnézetét

en: Objects of type %s can't be screenshot
hu: A(z) %s típusú objektumokról nem készíthető képernyőkép

en: Odd sheets
hu: Páratlan oldalak

en: On This Computer
hu: Ezen a számítógépen

en: On _hold
hu: _Tartásban

en: Opaque part:
hu: Átlátszatlan rész:

en: Open %s
hu: %s megnyitása

en: Open in New _Tab
hu: Megnyi_tás új lapon

en: Open in New _Window
hu: Megnyitás új _ablakban

en: Open the contents of the file system
hu: A fájlrendszer tartalmának megnyitása

en: Open the contents of your desktop in a folder
hu: Az Asztal tartalmának megnyitása mappaként

en: Open the trash
hu: A Kuka megnyitása

en: Open your personal folder
hu: A személyes mappájának megnyitása

en: OpenGL 3.3 required
hu: OpenGL 3.3 szükséges

en: OpenGL API disabled via GDK_DISABLE
hu: Az OpenGL API letiltva a GDK_DISABLE beállításon keresztül

en: OpenGL ES 3.0 is not supported by this renderer.
hu: Az OpenGL ES 3.0-t ez a megjelenítő nem támogatja.

en: OpenGL ES API disabled via GDK_DISABLE
hu: Az OpenGL ES API letiltva a GDK_DISABLE beállításon keresztül

en: OpenGL context creation failed
hu: Az OpenGL környezet létrehozása sikertelen

en: OpenGL support disabled via GDK_DISABLE
hu: Az OpenGL támogatás letiltva a GDK_DISABLE beállításon keresztül

[ctx: OpenType layout]
en: Above-base Forms
hu: Alap feletti formák

[ctx: OpenType layout]
en: Above-base Mark Positioning
hu: Alap feletti jelpozicionálás

[ctx: OpenType layout]
en: Above-base Substitutions
hu: Alap feletti helyettesítések

[ctx: OpenType layout]
en: Access All Alternates
hu: Összes változat elérése

[ctx: OpenType layout]
en: Akhands
hu: Akhandok

[ctx: OpenType layout]
en: Alternate Annotation Forms
hu: Alternatív annotációs formák

[ctx: OpenType layout]
en: Alternate Half Widths
hu: Alternatív fél szélességűek

[ctx: OpenType layout]
en: Alternate Vertical Half Metrics
hu: Alternatív függőleges fél metrikák

[ctx: OpenType layout]
en: Alternate Vertical Metrics
hu: Alternatív függőleges metrikák

[ctx: OpenType layout]
en: Alternative Fractions
hu: Alternatív törtek

[ctx: OpenType layout]
en: Below-base Forms
hu: Alap alatti formák

[ctx: OpenType layout]
en: Below-base Mark Positioning
hu: Alap alatti jelpozicionálás

[ctx: OpenType layout]
en: Below-base Substitutions
hu: Alap alatti helyettesítések

[ctx: OpenType layout]
en: Capital Spacing
hu: Nagybetűk térköze

[ctx: OpenType layout]
en: Case-Sensitive Forms
hu: Kis- és nagybetűket megkülönböztető formák

[ctx: OpenType layout]
en: Centered CJK Punctuation
hu: Középre igazított CJK központozás

[ctx: OpenType layout]
en: Conjunct Form After Ro
hu: Összekötött formák Ro után

[ctx: OpenType layout]
en: Conjunct Forms
hu: Összekötött formák

[ctx: OpenType layout]
en: Contextual Alternates
hu: Környezetfüggő változatok

[ctx: OpenType layout]
en: Contextual Ligatures
hu: Környezetfüggő ligatúrák

[ctx: OpenType layout]
en: Contextual Swash
hu: Környezetfüggő talpacskák

[ctx: OpenType layout]
en: Cursive Positioning
hu: Kurzív pozicionálás

[ctx: OpenType layout]
en: Denominators
hu: Nevezők

[ctx: OpenType layout]
en: Discretionary Ligatures
hu: Választható ligatúrák

[ctx: OpenType layout]
en: Distances
hu: Távolságok

[ctx: OpenType layout]
en: Dotless Forms
hu: Pont nélküli formák

[ctx: OpenType layout]
en: Expert Forms
hu: Szakértő formák

[ctx: OpenType layout]
en: Final Glyph on Line Alternates
hu: Utolsó betűkészletjel a sorváltozatoknál

[ctx: OpenType layout]
en: Flattened accent forms
hu: Lapított ékezetformák

[ctx: OpenType layout]
en: Fractions
hu: Törtek

[ctx: OpenType layout]
en: Full Widths
hu: Teljes szélességűek

[ctx: OpenType layout]
en: Glyph Composition / Decomposition
hu: Betűkészletjel összeállítása / felbontása

[ctx: OpenType layout]
en: Halant Forms
hu: Halant formák

[ctx: OpenType layout]
en: Half Forms
hu: Félformák

[ctx: OpenType layout]
en: Half Widths
hu: Fél szélességűek

[ctx: OpenType layout]
en: Historical Forms
hu: Történelmi formák

[ctx: OpenType layout]
en: Historical Ligatures
hu: Történelmi ligatúrák

[ctx: OpenType layout]
en: Hojo Kanji Forms
hu: Hódzsó kandzsi alakok

[ctx: OpenType layout]
en: Horizontal Kana Alternates
hu: Vízszintes kana változatok

[ctx: OpenType layout]
en: Initial Forms
hu: Kezdő formák

[ctx: OpenType layout]
en: Isolated Forms
hu: Izolált formák

[ctx: OpenType layout]
en: Italics
hu: Dőltek

[ctx: OpenType layout]
en: JIS2004 Forms
hu: JIS2004 formák

[ctx: OpenType layout]
en: JIS78 Forms
hu: JIS78 formák

[ctx: OpenType layout]
en: JIS83 Forms
hu: JIS83 formák

[ctx: OpenType layout]
en: JIS90 Forms
hu: JIS90 formák

[ctx: OpenType layout]
en: Justification Alternates
hu: Sortkizárási változatok

[ctx: OpenType layout]
en: Kerning
hu: Alávágás

[ctx: OpenType layout]
en: Leading Jamo Forms
hu: Kezdő jamo formák

[ctx: OpenType layout]
en: Left Bounds
hu: Bal oldali határok

[ctx: OpenType layout]
en: Left-to-right alternates
hu: Balról jobbra írt változatok

[ctx: OpenType layout]
en: Left-to-right mirrored forms
hu: Balról jobbra írt tükrözött formák

[ctx: OpenType layout]
en: Lining Figures
hu: Sorkitöltő alakok

[ctx: OpenType layout]
en: Localized Forms
hu: Lokalizált formák

[ctx: OpenType layout]
en: Mark Positioning
hu: Jelpozicionálás

[ctx: OpenType layout]
en: Mark Positioning via Substitution
hu: Jelpozicionálás helyettesítéssel

[ctx: OpenType layout]
en: Mark to Mark Positioning
hu: Jeltől jelig pozicionálás

[ctx: OpenType layout]
en: Math script style alternates
hu: Matematikai stílus szerinti változatok

[ctx: OpenType layout]
en: Mathematical Greek
hu: Matematikai görög

[ctx: OpenType layout]
en: Medial Forms
hu: Középső formák

[ctx: OpenType layout]
en: Medial Forms #2
hu: Középső formák #2

[ctx: OpenType layout]
en: NLC Kanji Forms
hu: NLC kandzsi formák

[ctx: OpenType layout]
en: Nukta Forms
hu: Nukta formák

[ctx: OpenType layout]
en: Numerators
hu: Számlálók

[ctx: OpenType layout]
en: Oldstyle Figures
hu: Régi stílusú számok

[ctx: OpenType layout]
en: Optical Bounds
hu: Optikai határok

[ctx: OpenType layout]
en: Optical size
hu: Optikai méret

[ctx: OpenType layout]
en: Ordinals
hu: Sorszámok

[ctx: OpenType layout]
en: Ornaments
hu: Díszítések

[ctx: OpenType layout]
en: Petite Capitals
hu: Apró kapitálisok

[ctx: OpenType layout]
en: Petite Capitals From Capitals
hu: Apró kapitálisok nagybetűk helyett

[ctx: OpenType layout]
en: Post-base Forms
hu: Alap utáni formák

[ctx: OpenType layout]
en: Post-base Substitutions
hu: Alap utáni helyettesítések

[ctx: OpenType layout]
en: Pre-Base Forms
hu: Alap előtti formák

[ctx: OpenType layout]
en: Pre-base Substitutions
hu: Alap előtti helyettesítések

[ctx: OpenType layout]
en: Proportional Alternate Vertical Metrics
hu: Arányos alternatív függőleges metrikák

[ctx: OpenType layout]
en: Proportional Alternate Widths
hu: Arányos változó szélességűek

[ctx: OpenType layout]
en: Proportional Figures
hu: Arányos számok

[ctx: OpenType layout]
en: Proportional Kana
hu: Arányos kana

[ctx: OpenType layout]
en: Proportional Widths
hu: Arányos szélességűek

[ctx: OpenType layout]
en: Quarter Widths
hu: Negyed szélességűek

[ctx: OpenType layout]
en: Rakar Forms
hu: Rakar formák

[ctx: OpenType layout]
en: Randomize
hu: Véletlenszerű

[ctx: OpenType layout]
en: Reph Forms
hu: Reph formák

[ctx: OpenType layout]
en: Required Contextual Alternates
hu: Szükséges környezetfüggő változatok

[ctx: OpenType layout]
en: Required Ligatures
hu: Szükséges ligatúrák

[ctx: OpenType layout]
en: Required Variation Alternates
hu: Szükséges variációs változatok

[ctx: OpenType layout]
en: Right Bounds
hu: Jobb oldali határok

[ctx: OpenType layout]
en: Right-to-left alternates
hu: Jobbról balra írt változatok

[ctx: OpenType layout]
en: Right-to-left mirrored forms
hu: Jobbról balra írt tükrözött formák

[ctx: OpenType layout]
en: Ruby Notation Forms
hu: Ruby jelölési formák

[ctx: OpenType layout]
en: Scientific Inferiors
hu: Tudományos alsó indexek

[ctx: OpenType layout]
en: Simplified Forms
hu: Egyszerűsített formák

[ctx: OpenType layout]
en: Slashed Zero
hu: Áthúzott zérus

[ctx: OpenType layout]
en: Small Capitals
hu: Kiskapitálisok

[ctx: OpenType layout]
en: Small Capitals From Capitals
hu: Kiskapitálisok nagybetűk helyett

[ctx: OpenType layout]
en: Standard Ligatures
hu: Szabványos ligatúrák

[ctx: OpenType layout]
en: Stretching Glyph Decomposition
hu: Nyújtott betűkészletjelek felbontása

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Alternates
hu: Stilisztikai változatok

[ctx: OpenType layout]
en: Subscript
hu: Alsó index

[ctx: OpenType layout]
en: Superscript
hu: Felső index

[ctx: OpenType layout]
en: Swash
hu: Talpacskák

[ctx: OpenType layout]
en: Tabular Figures
hu: Táblázatos számok

[ctx: OpenType layout]
en: Terminal Forms
hu: Záró formák

[ctx: OpenType layout]
en: Terminal Forms #2
hu: Záró formák #2

[ctx: OpenType layout]
en: Terminal Forms #3
hu: Záró formák #3

[ctx: OpenType layout]
en: Third Widths
hu: Harmad szélességűek

[ctx: OpenType layout]
en: Titling
hu: Címzés

[ctx: OpenType layout]
en: Traditional Forms
hu: Hagyományos formák

[ctx: OpenType layout]
en: Traditional Name Forms
hu: Hagyományos név formák

[ctx: OpenType layout]
en: Trailing Jamo Forms
hu: Záró jamo formák

[ctx: OpenType layout]
en: Unicase
hu: Egységes betűméret

[ctx: OpenType layout]
en: Vattu Variants
hu: Vattu változatok

[ctx: OpenType layout]
en: Vertical Alternates and Rotation
hu: Függőleges változatok és forgatás

[ctx: OpenType layout]
en: Vertical Alternates for Rotation
hu: Függőleges változatok forgatáshoz

[ctx: OpenType layout]
en: Vertical Kana Alternates
hu: Függőleges kana változatok

[ctx: OpenType layout]
en: Vertical Kerning
hu: Függőleges alávágás

[ctx: OpenType layout]
en: Vertical Writing
hu: Függőleges írás

[ctx: OpenType layout]
en: Vowel Jamo Forms
hu: Magánhangzó jamo formák

en: Opening %d Item | Opening %d Items
hu[0]: %d elem megnyitása
hu[1]: %d elem megnyitása

en: Opening “%s”
hu: „%s” megnyitása

en: Opening “%s” files.
hu: „%s” fájlok megnyitása.

en: Opening “%s”.
hu: „%s” megnyitása.

en: Operating System
hu: Operációs rendszer

en: Options related to filling
hu: Kitöltésre vonatkozó kapcsolók

en: Options related to stroking
hu: Körberajzolásra vonatkozó kapcsolók

en: Or_ientation:
hu: Tá_jolás:

en: Origin:
hu: Eredet:

en: Other Apps
hu: Más alkalmazások

en: Other Locations
hu: Egyéb helyek

en: Other app…
hu: Más alkalmazás…

en: Out of paper
hu: Kifogyott a papír

en: Output a C header file
hu: C fejlécfájl kiírása

en: Output file
hu: Kimeneti fájl

en: Output t_ray:
hu: Kimeneti _tálca:

en: Output to this directory instead of cwd
hu: Kimenet ebbe a könyvtárba a cwd helyett

en: Output written to %s.
hu: Kimenet kiírva ide: %s.

en: Output written to '%s'.
hu: Kimenet kiírva ide: „%s”.

en: Overwrite an existing cache, even if up to date
hu: Meglévő gyorsítótár felülírása, még ha naprakész is

en: Overwrite existing file
hu: Meglévő fájl felülírása

en: PATH
hu: ÚTVONAL

en: PATH…
hu: ÚTVONAL…

en: Packing property %s not found
hu: A(z) %s csomagolási tulajdonság nem található

en: Pag_es:
hu: _Oldalak:

en: Page %u
hu: %u. oldal

en: Page Ordering
hu: Oldalsorrend

en: Page Setup
hu: Oldalbeállítás

en: Page layout preview
hu: Oldalelrendezés előnézete

en: Page or_dering:
hu: Oldal_sorrend:

en: Page ordering preview
hu: Oldalsorrend előnézete

en: Pages
hu: Oldalak

en: Pages per _sheet:
hu: _Oldalak laponként:

en: Pages per _side:
hu: Oldalak _laponként:

en: Pango Fontmap
hu: Pango betűkészlettérkép

en: Paper
hu: Papír

en: Paper Margins
hu: Papírmargók

en: Paper Size
hu: Papírméret

en: Paper _source:
hu: Papír_forrás:

en: Paper _type:
hu: Papír_típus:

en: Parameter Type
hu: Paramétertípus

en: Password:
hu: Jelszó:

en: Paste
hu: Beillesztés

en: Path
hu: Útvonal

en: Path Preview
hu: Útvonal előnézete

en: Path is closed
hu: Az útvonal zárt

en: Path is empty.
hu: Az útvonal üres.

en: Path length
hu: Útvonal hossza

en: Paused
hu: Szüneteltetve

en: Paused; Rejecting Jobs
hu: Szüneteltetve; feladatok visszautasítása

en: Pick Files
hu: Fájlok kiválasztása

en: Pick a Color
hu: Válasszon színt

en: Pick a File
hu: Egy fájl kiválasztása

en: Pick a Font
hu: Válasszon betűkészletet

en: Pick a color from the screen
hu: Válasszon egy színt a képernyőről

en: Play
hu: Lejátszás

en: Point color
hu: Pont színe

en: Pointer: %p
hu: Mutató: %p

en: Portrait
hu: Álló

en: Possible values:
hu: Lehetséges értékek:

en: Pre_view
hu: _Előnézet

en: Preferences
hu: Beállítások

en: Prefix
hu: Előtag

en: Preparing
hu: Előkészítés

en: Preparing %d
hu: %d előkészítése

en: Presentation
hu: Bemutató

en: Preview Font
hu: Betűkészlet előnézete

en: Preview only the named object
hu: Csak az elnevezett objektum előnézete

en: Preview the file.
hu: A fájl előnézete.

en: Previous object
hu: Előző objektum

en: Previous sibling
hu: Előző testvér

en: Previous tab
hu: Előző lap

en: Pri_ority:
hu: Pri_oritás:

en: Primary
hu: Elsődleges

en: Print
hu: Nyomtatás

en: Print Document
hu: Dokumentum nyomtatása

en: Print all named objects.
hu: Az összes elnevezett objektum kiírása.

en: Print at
hu: Nyomtatás ekkor

en: Print at time
hu: Nyomtatás adott időben

en: Print information about a path.
hu: Információk kiírása egy útvonalról.

[ctx: Print job priority]
en: High
hu: Magas

[ctx: Print job priority]
en: Low
hu: Alacsony

[ctx: Print job priority]
en: Medium
hu: Közepes

[ctx: Print job priority]
en: Urgent
hu: Sürgős

en: Print to File
hu: Nyomtatás fájlba

en: Printer Default
hu: Nyomtató alapértelmezése

en: Printer offline
hu: A nyomtató nem érhető el

en: Printer “%s” has no toner left.
hu: A nyomtatóból („%s”) kifogyott a festék.

en: Printer “%s” is currently offline.
hu: A nyomtató („%s”) jelenleg nem érhető el.

en: Printer “%s” is low on at least one marker supply.
hu: A nyomtatóban („%s”) legalább egy szín festéke kevés.

en: Printer “%s” is low on developer.
hu: A nyomtatóban („%s”) kevés az előhívó.

en: Printer “%s” is low on paper.
hu: A nyomtatóban („%s”) kevés a papír.

en: Printer “%s” is low on toner.
hu: A nyomtatóban („%s”) kevés a festék.

en: Printer “%s” is out of at least one marker supply.
hu: A nyomtatóból („%s”) legalább egy szín festéke kifogyott.

en: Printer “%s” is out of developer.
hu: A nyomtatóból („%s”) kifogyott az előhívó.

en: Printer “%s” is out of paper.
hu: A nyomtatóból („%s”) kifogyott a papír.

en: Printing %d
hu: %d nyomtatása

en: Properties
hu: Tulajdonságok

en: Property
hu: Tulajdonság

en: Property %s not found
hu: A(z) %s tulajdonság nem található

en: Protocols
hu: Protokollok

en: Provide information about the image.
hu: Információk szolgáltatása a képről.

en: Provide information about the render node.
hu: Információk szolgáltatása a megjelenítő csomóponttal kapcsolatban.

en: Put node into offload container
hu: Csomópont elhelyezése tehermentesítő konténerbe

en: Quit %s
hu: %s bezárása

en: RENDERER
hu: MEGJELENÍTŐ

en: RGBA Visual
hu: RGBA vizuális

en: RUNS
hu: FUTÁS

en: Ran out of buffer space (buffer size is fixed)
hu: Elfogyott a pufferterület (a pufferméret rögzített)

en: Range
hu: Tartomány

en: Reading data failed at row %d
hu: Nem sikerült az adatok beolvasása a(z) %d. sorban

en: Realized
hu: Megvalósult

en: Reason not specified
hu: Nincs ok megadva

en: Recent
hu: Legutóbbi

en: Recent Servers
hu: Legutóbbi kiszolgálók

en: Recent files
hu: Legutóbbi fájlok

en: Recolor the node
hu: A csomópont átszínezése

en: Recommended Apps
hu: Javasolt alkalmazások

en: Record events
hu: Események rögzítése

en: Record frames
hu: Képkockák rögzítése

en: Recorder
hu: Rögzítő

en: Recording Options
hu: Rögzítési beállítások

en: Red %d%%, Green %d%%, Blue %d%%
hu: Vörös: %d%%, zöld: %d%%, kék: %d%%

en: Red %d%%, Green %d%%, Blue %d%%, Alpha %d%%
hu: Vörös: %d%%, zöld: %d%%, kék: %d%%, alfa: %d%%

en: Redo
hu: Újra

en: Reference Count
hu: Hivatkozásszám

en: Refresh action state
hu: Műveletállapot frissítése

en: Registered U_ser
hu: _Regisztrált felhasználó

en: Rejecting Jobs
hu: Feladatok visszautasítása

en: Related Apps
hu: Kapcsolódó alkalmazások

en: Remember _forever
hu: _Megjegyzés örökre

en: Remember password until you _logout
hu: Jelszó megjegyzése _kijelentkezésig

en: Remote location — only searching the current folder
hu: Távoli hely – keresés csak a jelenlegi mappában

en: Remove %s
hu: %s eltávolítása

en: Remove server
hu: Kiszolgáló eltávolítása

en: Render a .node file to an image.
hu: Egy .node-fájl megjelenítésének kiírása egy képbe.

en: Render a .ui file to an image.
hu: Egy .ui fájl megjelenítésének kiírása egy képbe.

en: Render the path to a png image.
hu: Az útvonal megjelenítésének kiírása egy PNG-képbe.

en: Renderer
hu: Megjelenítő

en: Renderer to use
hu: Használandó megjelenítő

en: Rendering
hu: Megjelenítés

en: Replace the file
hu: A fájl cseréje

en: Request Mode
hu: Kérés mód

en: Reset
hu: Visszaállítás

en: Resource Path
hu: Erőforrás útvonala

en: Resources
hu: Erőforrások

en: Restore
hu: Visszaállítás

en: Restrict a path to a segment.
hu: Útvonal korlátozása egy szakaszra.

en: Reverse a path.
hu: Útvonal megfordítása.

en: Reverse landscape
hu: Fordított fekvő

en: Reverse portrait
hu: Fordított álló

en: Right to left
hu: Jobbról balra

en: Right to left, bottom to top
hu: Jobbról balra, lentről fel

en: Right to left, top to bottom
hu: Jobbról balra, fentről le

en: Role
hu: Szerep

en: Rotate clockwise
hu: Forgatás balra

en: Rotate counterclockwise
hu: Forgatás jobbra

en: SIZE
hu: MÉRET

en: SSH File Transfer Protocol
hu: SSH fájlátviteli protokoll

en: Saturation and value
hu: Telítettség és érték

en: Save a File
hu: Egy fájl mentése

en: Save as node file instead of png
hu: Mentés csomópontfájlként PNG helyett

en: Save selected node
hu: Kiválasztott csomópont mentése

en: Save the current CSS
hu: A jelenlegi CSS mentése

en: Saving CSS failed
hu: A CSS mentése sikertelen

en: Saving RenderNode failed
hu: A RenderNode mentése sikertelen

en: Saving png to '%s' failed
hu: Nem sikerült a PNG mentése ide: „%s”

en: Sc_ale:
hu: _Méretezés:

en: Scale
hu: Méretezés

en: Scale in percent
hu: Méretezés százalékban

en: Screenshot only the named object
hu: Képernyőkép készítése csak az elnevezett objektumról

en: Se_lection
hu: _Kijelölés

en: Search
hu: Keresés

en: Search Results
hu: Találatok

en: Search Shortcuts
hu: Gyorsbillentyűk keresése

en: Search font name
hu: Betűkészletnév keresése

en: Searching
hu: Keresés

en: Searching for network locations
hu: Hálózati helyek keresése

en: Searching in %s
hu: Keresés ebben: %s

en: Search…
hu: Keresés…

en: Select All
hu: Összes kijelölése

en: Select App
hu: Alkalmazás kiválasztása

en: Select Application
hu: Válasszon alkalmazást

en: Select Folders
hu: Mappák kiválasztása

en: Select Font
hu: Betűkészletet kiválasztása

en: Select _All
hu: Ö_sszes kijelölése

en: Select a Color
hu: Válasszon színt

en: Select a Folder
hu: Egy mappa kiválasztása

en: Select a filename
hu: Válasszon egy fájlnevet

en: Select an Object
hu: Válasszon egy objektumot

en: Select which types of files are shown
hu: Válassza ki, hogy milyen típusú fájlok jelenjenek meg

en: Self
hu: Önmaga

en: Self 1
hu: Önmaga 1

en: Self 2
hu: Önmaga 2

en: Server Addresses
hu: Kiszolgálócímek

en: Server addresses are made up of a protocol prefix and an address. Examples:
hu: A kiszolgálócímek egy protokollelőtagból és egy címből állnak. Példák:

en: Services
hu: Szolgáltatások

en: Set State
hu: Állapot beállítása

en: Settings
hu: Beállítások

en: Shortcuts
hu: Gyorsbillentyűk

en: Show
hu: Megjelenítés

en: Show Accessibility warnings
hu: Akadálymentesítési figyelmeztetések megjelenítése

en: Show All
hu: Összes megjelenítése

en: Show Baselines
hu: Alapvonalak megjelenítése

en: Show Cairo Rendering
hu: Cairo megjelenítés megjelenítése

en: Show Details
hu: Részletek megjelenítése

en: Show Focus
hu: Fókusz megjelenítése

en: Show Framerate
hu: Képkockasebesség megjelenítése

en: Show Graphic Updates
hu: Grafikai frissítések megjelenítése

en: Show Graphics Offload
hu: Grafikai tehermentesítés megjelenítése

en: Show Layout Borders
hu: Elrendezési határvonalak megjelenítése

en: Show Text
hu: Szöveg megjelenítése

en: Show Touch UI
hu: Érintéses felhasználói felület megjelenítése

en: Show _Hidden Files
hu: _Rejtett fájlok megjelenítése

en: Show all Objects
hu: Minden objektum megjelenítése

en: Show all Resources
hu: Minden erőforrás megjelenítése

en: Show control points
hu: Vezérlőpontok megjelenítése

en: Show data
hu: Adatok megjelenítése

en: Show deprecations
hu: Elavulások megjelenítése

en: Show help for fill options
hu: Kitöltési kapcsolók súgójának megjelenítése

en: Show help for stroke options
hu: Körberajzolási kapcsolók súgójának megjelenítése

en: Show intersections
hu: Metszéspontok megjelenítése

en: Show one or more images.
hu: Egy vagy több kép megjelenítése.

en: Show other locations
hu: Más helyek megjelenítése

en: Show path points
hu: Útvonalpontok megjelenítése

en: Show program version
hu: A programverzió megjelenítése

en: Show recent servers
hu: Legutóbbi kiszolgálók megjelenítése

en: Show the render node.
hu: A megjelenítő csomópont megjelenítése.

en: Simplify the file.
hu: A fájl egyszerűsítése.

en: Size
hu: Méret

en: Size Groups
hu: Méretcsoportok

en: Size:
hu: Méret:

en: Slowdown
hu: Lassulás

en: Some of the settings in the dialog conflict
hu: A párbeszédablak egyes beállításai ütköznek egymással

en: Sort _Folders Before Files
hu: _Mappák rendezése a fájlok előtt

en: Source:
hu: Forrás:

en: Specify one or more page ranges,
     e.g. 1–3, 7, 11
hu: Adjon meg egy vagy több oldaltartományt.
     például: 1-3, 7, 11

en: Specify the time of print,
     e.g. 15∶30, 2∶35 pm, 14∶15∶20, 11∶46∶30 am, 4 pm
hu: Adja meg a nyomtatás idejét,
     például 15:30, 14:15:20

en: Spreadsheet
hu: Munkafüzet

en: Starred
hu: Csillagozott

en: Starred files
hu: Csillagozott fájlok

en: Starting “%s”
hu: „%s” indítása

en: State
hu: Állapot

en: Statistics
hu: Statisztika

en: Status
hu: Állapot

en: Stroke the path
hu: Az útvonal körberajzolása

en: Style Classes
hu: Stílusosztályok

en: Style Variations
hu: Stílusváltozatok

en: Success color
hu: Siker színe

en: Surface
hu: Felület

en: Swipe left
hu: Húzás balra

en: Swipe right
hu: Húzás jobbra

en: System
hu: Rendszer

en: System Color Scheme
hu: Rendszer színsémája

en: System Contrast
hu: Rendszer kontrasztja

en: System Information
hu: Rendszer-információk

en: System policy prevents changes.
    Contact your system administrator
hu: A rendszer házirendje megakadályozza a változtatásokat.
    Keresse meg a rendszergazdát.

en: T_wo-sided:
hu: _Kétoldalas:

en: T_ype
hu: Típ_us

en: Target
hu: Cél

en: Target context record 0x%p has no data object
hu: A 0x%p célkörnyezetrekordnak nincs adatobjektuma

en: Terminal Pager
hu: Terminállapozó

en: Text
hu: Szöveg

en: Text Direction
hu: Szövegirány

en: Text may not appear inside <%s>
hu: Nem jelenhet meg szöveg ezen belül: <%s>

en: That didn't work out.
hu: Ez nem működött.

en: The MIT License (MIT)
hu: Az MIT licenc (MIT)

en: The cover is open on printer “%s”.
hu: A nyomtató („%s”) fedele nyitva van.

en: The current backend does not support OpenGL
hu: A jelenlegi háttérprogram nem támogatja az OpenGL-t

en: The current color
hu: A jelenlegi szín

en: The door is open on printer “%s”.
hu: A nyomtató („%s”) ajtaja nyitva van.

en: The file already exists in “%s”.  Replacing it will overwrite its contents.
hu: A fájl már létezik a(z) „%s” helyen. Lecserélésével a tartalma felül lesz írva.

en: The file could not be deleted
hu: A fájlt nem sikerült törölni

en: The file could not be moved to the Trash
hu: A fájlt nem sikerült áthelyezni a Kukába

en: The file could not be renamed
hu: A fájlt nem sikerült átnevezni

en: The folder contents could not be displayed
hu: A mappa tartalmát nem sikerült megjeleníteni

en: The folder could not be created
hu: A mappát nem sikerült létrehozni

en: The generated cache was invalid.
hu: Az előállított gyorsítótár érvénytelen volt.

en: The images are different.
hu: A képek különbözőek.

en: The item that you selected is not a folder try using a different item.
hu: A kiválasztott elem nem mappa, próbáljon másik elemet használni.

en: The most probable reason is that a temporary file could not be created.
hu: A legvalószínűbb ok, hogy egy ideiglenes fájlt nem sikerült létrehozni.

en: The output file
hu: A kimeneti fájl

en: The session bus is not available
hu: A munkamenetbusz nem érhető el

en: There is a problem on printer “%s”.
hu: A nyomtató („%s”) problémát észlelt.

en: This clipboard cannot store data.
hu: A vágólap nem tud adatokat tárolni.

en: This name is already taken
hu: A név már létezik

en: This program comes with absolutely no warranty.
    See the <a href="%s">%s</a> for details.
hu: A programra nem vállalunk semmiféle garanciát.
    Részletekért lásd: <a href="%s">%s</a>.

en: Tick Callback
hu: Órajel visszahívás

en: Tints all the places where the current renderer uses Cairo instead of the GPU.
hu: Megszínezi az összes olyan helyet, ahol a jelenlegi megjelenítő Cairo programkönyvtárat használ a GPU helyett.

en: Toggle Sidebar
hu: Oldalsáv be/ki

en: Top Command
hu: Top parancs

en: Top to bottom
hu: Fentről le

en: Top to bottom, left to right
hu: Fentről le, balról jobbra

en: Top to bottom, right to left
hu: Fentről le, jobbról balra

en: Translated by
hu: Fordította

en: Trash
hu: Kuka

en: Trigger
hu: Aktiváló

en: Try a different search
hu: Próbáljon mást keresni

en: Try using a shorter name.
hu: Próbáljon meg rövidebb nevet használni.

en: Try “%s --help” for more information.
hu: További információkért adja ki a következő parancsot: „%s --help”.

en: Trying to use %s, but %s is already in use
hu: A(z) %s használatának kísérlete, de a(z) %s már használatban van

en: Trying to use %s, but it is disabled via GDK_DISABLE
hu: A(z) %s használatának kísérlete, de le van tiltva a GDK_DISABLE beállításon keresztül

en: Turn off verbose output
hu: Bőbeszédű kimenet kikapcsolása

en: Two finger pinch
hu: Kétujjas csípés

en: Two finger stretch
hu: Kétujjas nyújtás

en: Two finger swipe left
hu: Kétujjas húzás balra

en: Two finger swipe right
hu: Kétujjas húzás jobbra

en: Type
hu: Típus

en: Type name of new folder
hu: Adja meg az új mappa nevét

en: Type:
hu: Típus:

en: Unable to access location
hu: A hely nem érhető el

en: Unable to access “%s”
hu: „%s” nem érhető el

en: Unable to create a GL context
hu: Nem lehet létrehozni GL környezetet

en: Unable to create temporary file: %s
hu: Nem lehet létrehozni az ideiglenes fájlt: %s

en: Unable to eject %s
hu: %s nem adható ki

en: Unable to eject “%s”
hu: „%s” nem adható ki

en: Unable to end process
hu: A folyamat nem fejeztethető be

en: Unable to find an item with URI “%s”
hu: Nem található a következő URI című elem: „%s”

en: Unable to get remote server location
hu: Nem kérhető le a távoli kiszolgáló helye

en: Unable to move the item with URI “%s” to “%s”
hu: Nem helyezhető át a következő URI című elem: „%s” ide: „%s”

en: Unable to poll “%s” for media changes
hu: A(z) „%s” adathordozó-változásai nem kérdezhetők le

en: Unable to start “%s”
hu: „%s” nem indítható

en: Unable to stop “%s”
hu: „%s” nem állítható le

en: Unable to unmount volume
hu: Nem lehet leválasztani a kötetet

en: Unable to unmount “%s”
hu: „%s” nem választható le

en: Undo
hu: Visszavonás

en: Uneditable property type: %s
hu: Nem szerkeszthető tulajdonságtípus: %s

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Unknown Application (PID %d)
hu: Ismeretlen alkalmazás (PID: %d)

en: Unknown image format.
hu: Ismeretlen képformátum.

en: Unlock
hu: Feloldás

en: Unmount
hu: Leválasztás

en: Unnamed section
hu: Névtelen szakasz

en: Unspecified
hu: Meghatározatlan

en: Unspecified error
hu: Meghatározatlan hiba

en: Unspecified profile
hu: Meghatározatlan profil

en: Unsupported
hu: Nem támogatott

en: Unsupported JPEG colorspace (%d)
hu: Nem támogatott JPEG színtér (%d)

en: Unsupported color type %u in png image
hu: Nem támogatott színtípus (%u) a PNG-képben

en: Unsupported depth %u in png image
hu: Nem támogatott színmélység (%u) a PNG-képben

en: Unsupported encoding “%s”
hu: Nem támogatott „%s” kódolás

en: Unsupported pixel format %d set on Window
hu: Nem támogatott %d képpontformátum lett beállítva az ablakon

en: Usage:
      gtk4-builder-tool [COMMAND] [OPTION…] FILE
    
    Perform various tasks on GtkBuilder .ui files.
    
    Commands:
      validate     Validate the file
      simplify     Simplify the file
      enumerate    List all named objects
      preview      Preview the file
      render       Take a screenshot of the file
      screenshot   Take a screenshot of the file
hu: Használat:
      gtk-builder-tool [PARANCS] [KAPCSOLÓ…] FÁJL
    
    Különböző feladatok végrehajtása GtkBuilder .ui fájlokon.
    
    Parancsok:
      validate     A fájl ellenőrzése
      simplify     A fájl egyszerűsítése
      enumerate    Az összes elnevezett objektum felsorolása
      preview      A fájl előnézete
      render       Képernyőkép készítése a fájlról
      screenshot   Képernyőkép készítése a fájlról

en: Usage:
      gtk4-image-tool [COMMAND] [OPTION…] FILE…
    
    Perform various tasks on images.
    
    Commands:
      compare      Show differences between two images
      convert      Convert the image to a different format or color state
      info         Show general information about the image
      relabel      Change the color state of the image without conversion
      show         Show the image
hu: Használat:
      gtk4-image-tool [PARANCS] [KAPCSOLÓ…] FÁJL…
    
    Különböző feladatok végrehajtása a képeken.
    
    Parancsok:
      compare      Különbségek megjelenítése két kép között
      convert      A kép átalakítása eltérő formátumra vagy színállapotra
      info         Általános információk megjelenítése a képről
      relabel      A kép színállapotának megváltoztatása átalakítás nélkül
      show         A kép megjelenítése

en: Usage:
      gtk4-path-tool [COMMAND] [OPTION…] PATH
    
    Perform various tasks on paths.
    
    Commands:
      decompose    Decompose the path
      reverse      Reverse the path
      restrict     Restrict the path to a segment
      show         Display the path in a window
      render       Render the path as an image
      info         Print information about the path
hu: Használat:
      gtk4-path-tool [PARANCS] [KAPCSOLÓ…] ÚTVONAL
    
    Különböző feladatok végrehajtása az útvonalakon.
    
    Parancsok:
      decompose    Az útvonal felbontása
      reverse      Az útvonal megfordítása
      restrict     Az útvonal egy szakaszra való korlátozása
      show         Az útvonal megjelenítése egy ablakban
      render       Az útvonal képként való megjelenítése
      info         Információk kiírása az útvonalról

en: Usage:
      gtk4-rendernode-tool [COMMAND] [OPTION…] FILE
    
    Perform various tasks on GTK render nodes.
    
    Commands:
      benchmark    Benchmark rendering of a node
      compare      Compare nodes or images
      convert      Convert into nodes
      extract      Extract data urls
      info         Provide information about the node
      show         Show the node
      render       Take a screenshot of the node
hu: Használat:
      gtk4-rendernode-tool [PARANCS] [KAPCSOLÓ…] FÁJL
    
    Különböző feladatok végrehajtása GTK megjelenítő csomópontokon.
    
    Parancsok:
      benchmark    Egy csomópont megjelenítésének teljesítménymérése
      compare      Csomópontok vagy képek összehasonlítása
      convert      Átalakítás csomópontokká
      extract      Adat URL-ek kinyerése
      info         Információ szolgáltatása a csomópontról
      show         A csomópont megjelenítése
      render       Képernyőkép készítése a csomópontról

en: Use a dark background
hu: Sötét háttér használata

en: Use style from CSS file
hu: Stílus használata CSS-fájlból

en: Username:
hu: Felhasználónév:

en: VALUE
hu: ÉRTÉK

en: Validate existing icon cache
hu: Meglévő ikongyorsítótár ellenőrzése

en: Validate the file.
hu: A fájl ellenőrzése.

en: Value
hu: Érték

en: Video
hu: Videó

en: Volume type
hu: Hangerő típusa

en: Vulkan API Version
hu: Vulkan API verzió

en: Vulkan Device
hu: Vulkan eszköz

en: Vulkan Driver Version
hu: Vulkan meghajtó verziója

en: Vulkan Extensions
hu: Vulkan kiterjesztések

en: Vulkan Features
hu: Vulkan funkciók

en: Vulkan Layers
hu: Vulkan rétegek

[ctx: Vulkan device]
en: None
hu: Nincs

en: Vulkan support disabled during GTK build
hu: A Vulkan támogatás letiltva a GDK összeállítása során

en: Vulkan support disabled via GDK_DISABLE
hu: A Vulkan támogatás letiltva a GDK_DISABLE beállításon keresztül

en: WGL version %d.%d is too low, need at least %d.%d
hu: A WGL-verzió túl régi: %d.%d, legalább a következő szükséges: %d.%d.

en: Warning color
hu: Figyelmeztetés színe

en: Website
hu: Weboldal

en: Widget Margin
hu: Felületi elem margója

en: Yesterday
hu: Tegnap

en: You can temporarily disable this custom CSS by clicking on the “Pause” button above.
hu: Ideiglenesen letilthatja ezt az egyéni CSS-t a fenti „Szünet” gombra kattintva.

en: You can type here any CSS rule recognized by GTK.
hu: A GTK által felismert tetszőleges CSS szabályt beírhat ide.

en: You do not have access to the specified folder.
hu: Nem férhet hozzá a megadott mappához.

en: You may only select folders
hu: Csak mappákat választhat ki

en: You need to choose a valid filename.
hu: Érvényes fájlnevet válasszon.

en: Zoom level (number)
hu: Nagyítási szint (szám)

en: _Add Bookmark
hu: Könyvjelző hozzá_adása

en: _Add to Bookmarks
hu: Hozzá_adás a könyvjelzőkhöz

en: _After:
hu: _Mögötte:

en: _All Pages
hu: Össz_es oldal

en: _Anonymous
hu: Névtelenül

en: _Apply
hu: _Alkalmaz

en: _Back
hu: _Vissza

en: _Billing info:
hu: Fi_zetési információk:

en: _Bottom:
hu: _Lent:

en: _Cancel
hu: Mé_gse

en: _Close
hu: _Bezárás

en: _Connect
hu: Kap_csolódás

en: _Connect Drive
hu: Meghajtó _csatlakoztatása

en: _Copy
hu: _Másolás

en: _Copy Location
hu: Hely _másolása

en: _Copy URL
hu: URL _másolása

en: _Create
hu: _Létrehozás

en: _Delete
hu: _Törlés

en: _Detect Media
hu: A_dathordozó felismerése

en: _Disconnect
hu: _Bontás

en: _Disconnect Drive
hu: _Kapcsolat bontása a meghajtóval

en: _Domain
hu: _Tartomány

en: _Edit
hu: _Szerkesztés

en: _Eject
hu: _Kiadás

en: _End Process
hu: Folyamat _befejezése

en: _Find New Apps
hu: Új alkalmazások _keresése

en: _Finish
hu: Be_fejezés

en: _Format for:
hu: _Formátum ehhez:

en: _Height:
hu: _Magasság:

en: _Hidden
hu: _Rejtett

en: _Left:
hu: _Bal:

en: _Lock Device
hu: Eszköz _zárolása

en: _Mount
hu: _Csatolás

en: _Move to Trash
hu: Á_thelyezés a Kukába

en: _Name
hu: _Név

en: _Name:
hu: _Név:

en: _Next
hu: _Következő

en: _No
hu: _Nem

en: _Now
hu: _Most

en: _Only print:
hu: _Csak nyomtatás:

en: _Open
hu: _Megnyitás

en: _Open Link
hu: Hi_vatkozás megnyitása

en: _Open With File Manager
hu: _Megnyitás a fájlkezelővel

en: _Orientation:
hu: _Tájolás:

en: _Output format
hu: _Kimeneti formátum

en: _Paper size:
hu: _Papírméret:

en: _Password
hu: _Jelszó

en: _Paste
hu: _Beillesztés

en: _Power On
hu: Be_kapcsolás

en: _Print
hu: _Nyomtatás

en: _Redo
hu: Mé_gis

en: _Remember password
hu: _Jelszó megjegyzése

en: _Remove
hu: _Eltávolítás

en: _Rename
hu: Át_nevezés

en: _Replace
hu: _Csere

en: _Reverse
hu: _Fordított

en: _Right:
hu: J_obb:

en: _Safely Remove Drive
hu: Meghajtó _biztonságos eltávolítása

en: _Save
hu: M_entés

en: _Select
hu: _Kiválasztás

en: _Show All
hu: Összes meg_jelenítése

en: _Show Text
hu: Szöveg _megjelenítése

en: _Size
hu: _Méret

en: _Start
hu: In_dítás

en: _Start Multi-disk Device
hu: _Többlemezes eszköz indítása

en: _Stop
hu: _Leállítás

en: _Stop Multi-disk Device
hu: _Többlemezes eszköz leállítása

en: _Time
hu: _Idő

en: _Top:
hu: _Fent:

en: _Undo
hu: _Visszavonás

en: _Unlock Device
hu: Eszköz fel_oldása

en: _Unmount
hu: _Leválasztás

en: _Username
hu: _Felhasználónév

en: _View All Apps
hu: Összes alkalmazás meg_tekintése

en: _Visit File
hu: _Fájl megjelenítése

en: _Width:
hu: _Szélesség:

en: _Window
hu: _Ablak

en: _Windows system
hu: _Ablakok rendszer

en: _Yes
hu: _Igen

[ctx: accessibility]
en: Activate
hu: Aktiválás

[ctx: accessibility]
en: Activate primary icon
hu: Elsődleges ikon aktiválása

[ctx: accessibility]
en: Activate secondary icon
hu: Másodlagos ikon aktiválása

[ctx: accessibility]
en: Activates the color
hu: Aktiválja a színt

[ctx: accessibility]
en: Activates the entry
hu: Aktiválja a bejegyzést

[ctx: accessibility]
en: Activates the expander
hu: Aktiválja a kiterjesztőt

[ctx: accessibility]
en: Activates the primary icon of the entry
hu: Aktiválja a bejegyzés elsődleges ikonját

[ctx: accessibility]
en: Activates the secondary icon of the entry
hu: Aktiválja a bejegyzés másodlagos ikonját

[ctx: accessibility]
en: Clear
hu: Törlés

[ctx: accessibility]
en: Clears the contents of the entry
hu: Törli a bejegyzés tartalmát

[ctx: accessibility]
en: Click
hu: Kattintás

[ctx: accessibility]
en: Clicks the button
hu: Kattintás a gombra

[ctx: accessibility]
en: Customize
hu: Személyre szabás

[ctx: accessibility]
en: Customizes the color
hu: Személyre szabja a színt

[ctx: accessibility]
en: Peek
hu: Kukucskálás

[ctx: accessibility]
en: Select
hu: Kiválasztás

[ctx: accessibility]
en: Selects the color
hu: Kiválasztja a színt

[ctx: accessibility]
en: Shows the contents of the password entry
hu: Megjeleníti a jelszóbejegyzés tartalmát

[ctx: accessibility]
en: Sidebar
hu: Oldalsáv

[ctx: accessibility]
en: Toggle
hu: Átváltás

[ctx: accessibility]
en: Toggles the switch
hu: Átváltja a kapcsolót

[ctx: accessibility]
en: alert
hu: figyelmeztetés

[ctx: accessibility]
en: alert dialog
hu: figyelmeztető párbeszédablak

[ctx: accessibility]
en: application
hu: alkalmazás

[ctx: accessibility]
en: article
hu: cikk

[ctx: accessibility]
en: banner
hu: szalag

[ctx: accessibility]
en: block quote
hu: idézetblokk

[ctx: accessibility]
en: button
hu: gomb

[ctx: accessibility]
en: caption
hu: felirat

[ctx: accessibility]
en: cell
hu: cella

[ctx: accessibility]
en: checkbox
hu: jelölőnégyzet

[ctx: accessibility]
en: column header
hu: oszlopfejléc

[ctx: accessibility]
en: combo box
hu: legördülő lista

[ctx: accessibility]
en: command
hu: parancs

[ctx: accessibility]
en: comment
hu: megjegyzés

[ctx: accessibility]
en: composite
hu: összetett

[ctx: accessibility]
en: dialog
hu: párbeszédablak

[ctx: accessibility]
en: document
hu: dokumentum

[ctx: accessibility]
en: feed
hu: hírcsatorna

[ctx: accessibility]
en: form
hu: űrlap

[ctx: accessibility]
en: generic
hu: általános

[ctx: accessibility]
en: grid
hu: rács

[ctx: accessibility]
en: grid cell
hu: rácscella

[ctx: accessibility]
en: group
hu: csoport

[ctx: accessibility]
en: heading
hu: címsor

[ctx: accessibility]
en: image
hu: kép

[ctx: accessibility]
en: input
hu: bemenet

[ctx: accessibility]
en: label
hu: címke

[ctx: accessibility]
en: landmark
hu: igazodási pont

[ctx: accessibility]
en: legend
hu: jelmagyarázat

[ctx: accessibility]
en: link
hu: hivatkozás

[ctx: accessibility]
en: list
hu: lista

[ctx: accessibility]
en: list box
hu: listapanel

[ctx: accessibility]
en: list item
hu: listaelem

[ctx: accessibility]
en: log
hu: napló

[ctx: accessibility]
en: main
hu: fő

[ctx: accessibility]
en: marquee
hu: futószöveg

[ctx: accessibility]
en: math
hu: matematika

[ctx: accessibility]
en: menu
hu: menü

[ctx: accessibility]
en: menu bar
hu: menüsáv

[ctx: accessibility]
en: menu item
hu: menüelem

[ctx: accessibility]
en: menu item checkbox
hu: jelölő menüelem

[ctx: accessibility]
en: menu item radio
hu: választó menüelem

[ctx: accessibility]
en: meter
hu: mérő

[ctx: accessibility]
en: navigation
hu: navigáció

[ctx: accessibility]
en: none
hu: nincs

[ctx: accessibility]
en: note
hu: jegyzet

[ctx: accessibility]
en: option
hu: lehetőség

[ctx: accessibility]
en: paragraph
hu: bekezdés

[ctx: accessibility]
en: presentation
hu: bemutató

[ctx: accessibility]
en: progress bar
hu: folyamatjelző

[ctx: accessibility]
en: radio
hu: választógomb

[ctx: accessibility]
en: radio group
hu: választógombcsoport

[ctx: accessibility]
en: range
hu: tartomány

[ctx: accessibility]
en: region
hu: régió

[ctx: accessibility]
en: row
hu: sor

[ctx: accessibility]
en: row group
hu: sorcsoport

[ctx: accessibility]
en: row header
hu: sorfejléc

[ctx: accessibility]
en: scroll bar
hu: görgetősáv

[ctx: accessibility]
en: search
hu: keresés

[ctx: accessibility]
en: search box
hu: keresőmező

[ctx: accessibility]
en: section
hu: szakasz

[ctx: accessibility]
en: section head
hu: szakaszfejléc

[ctx: accessibility]
en: select
hu: kiválasztás

[ctx: accessibility]
en: separator
hu: elválasztó

[ctx: accessibility]
en: slider
hu: csúszka

[ctx: accessibility]
en: spin button
hu: léptetőgomb

[ctx: accessibility]
en: status
hu: állapot

[ctx: accessibility]
en: structure
hu: struktúra

[ctx: accessibility]
en: switch
hu: kapcsoló

[ctx: accessibility]
en: tab
hu: lap

[ctx: accessibility]
en: tab list
hu: laplista

[ctx: accessibility]
en: tab panel
hu: lappanel

[ctx: accessibility]
en: table
hu: táblázat

[ctx: accessibility]
en: terminal
hu: terminál

[ctx: accessibility]
en: text box
hu: szövegmező

[ctx: accessibility]
en: time
hu: idő

[ctx: accessibility]
en: timer
hu: időzítő

[ctx: accessibility]
en: toggle button
hu: kapcsológomb

[ctx: accessibility]
en: tool bar
hu: eszköztár

[ctx: accessibility]
en: tool tip
hu: buboréksúgó

[ctx: accessibility]
en: tree
hu: fa

[ctx: accessibility]
en: tree grid
hu: fastruktúrás rács

[ctx: accessibility]
en: tree item
hu: faelem

[ctx: accessibility]
en: widget
hu: felületi elem

[ctx: accessibility]
en: window
hu: ablak

en: calendar:MY
hu: calendar:YM

en: calendar:week_start:0
hu: calendar:week_start:1

en: cicp must be 4 numbers, separated by /
hu: A cicp csak 4 szám lehet „/” karakterrel elválasztva

en: cicp: Color primaries %u not supported
hu: cicp: a(z) %u szín elsődlegesek nem támogatottak

en: cicp: Matrix coefficients %u, %s not supported
hu: cicp: a(z) %u, %s mátrix együtthatók nem támogatottak

en: cicp: Transfer function %u not supported
hu: cicp: a(z) %u átviteli függvény nem támogatott

en: cicp: Unspecified parameters not supported
hu: cicp: meghatározatlan paraméterek nem támogatottak

[ctx: clipboard]
en: empty
hu: üres

[ctx: clipboard]
en: local
hu: helyi

[ctx: clipboard]
en: remote
hu: távoli

[ctx: column number]
en: None
hu: Nincs

[ctx: cover page]
en: Classified
hu: Nem nyilvános

[ctx: cover page]
en: Confidential
hu: Bizalmas

[ctx: cover page]
en: None
hu: Nincs

[ctx: cover page]
en: Secret
hu: Titkos

[ctx: cover page]
en: Standard
hu: Szabványos

[ctx: cover page]
en: Top Secret
hu: Szigorúan titkos

[ctx: cover page]
en: Unclassified
hu: Nyilvános

en: dav:// or davs://
hu: dav:// vagy davs://

[ctx: emoji category]
en: Activities
hu: Tevékenységek

[ctx: emoji category]
en: Animals & Nature
hu: Állatok és természet

[ctx: emoji category]
en: Body & Clothing
hu: Test és ruhák

[ctx: emoji category]
en: Flags
hu: Zászlók

[ctx: emoji category]
en: Food & Drink
hu: Étel és ital

[ctx: emoji category]
en: Objects
hu: Tárgyak

[ctx: emoji category]
en: Recent
hu: Legutóbbi

[ctx: emoji category]
en: Smileys & People
hu: Mosolyok és emberek

[ctx: emoji category]
en: Symbols
hu: Szimbólumok

[ctx: emoji category]
en: Travel & Places
hu: Utazás és helyek

[ctx: event phase]
en: Bubble
hu: Buborék

[ctx: event phase]
en: Capture
hu: Rögzítés

[ctx: event phase]
en: None
hu: Nincs

[ctx: event phase]
en: Target
hu: Cél

en: fill rule
hu: kitöltési szabály

[ctx: font]
en: None
hu: Nincs

en: ftp:// or ftps://
hu: ftp:// vagy ftps://

en: g_try_realloc () failed
hu: A g_try_realloc () sikertelen

en: inch
hu: hüvelyk

[ctx: keyboard label]
en: AudioLowerVolume
hu: Hangerő csökkentése

[ctx: keyboard label]
en: AudioMedia
hu: Hang/média

[ctx: keyboard label]
en: AudioMicMute
hu: Mikrofonhang némítása

[ctx: keyboard label]
en: AudioMute
hu: Hang némítása

[ctx: keyboard label]
en: AudioNext
hu: Következő hangfájl

[ctx: keyboard label]
en: AudioPause
hu: Hang szüneteltetése

[ctx: keyboard label]
en: AudioPlay
hu: Hang lejátszása

[ctx: keyboard label]
en: AudioPrev
hu: Előző hangfájl

[ctx: keyboard label]
en: AudioRaiseVolume
hu: Hangerő növelése

[ctx: keyboard label]
en: AudioRecord
hu: Hangrögzítés

[ctx: keyboard label]
en: AudioRewind
hu: Hangfájl visszatekerése

[ctx: keyboard label]
en: AudioStop
hu: Hanglejátszás leállítása

[ctx: keyboard label]
en: Back
hu: Vissza

[ctx: keyboard label]
en: BackSpace
hu: Backspace

[ctx: keyboard label]
en: Backslash
hu: Fordított törtvonal

[ctx: keyboard label]
en: Battery
hu: Akkumulátor

[ctx: keyboard label]
en: Calculator
hu: Számológép

[ctx: keyboard label]
en: Display
hu: Kijelző

[ctx: keyboard label]
en: Down
hu: Le

[ctx: keyboard label]
en: Eject
hu: Kiadás

[ctx: keyboard label]
en: Explorer
hu: Fájlkezelő

[ctx: keyboard label]
en: Forward
hu: Tovább

[ctx: keyboard label]
en: Hibernate
hu: Hibernálás

[ctx: keyboard label]
en: KP_Begin
hu: Begin (Num)

[ctx: keyboard label]
en: KP_Delete
hu: Delete (Num)

[ctx: keyboard label]
en: KP_Down
hu: Le (Num)

[ctx: keyboard label]
en: KP_End
hu: End (Num)

[ctx: keyboard label]
en: KP_Enter
hu: Enter (Num)

[ctx: keyboard label]
en: KP_Home
hu: Home (Num)

[ctx: keyboard label]
en: KP_Insert
hu: Insert (Num)

[ctx: keyboard label]
en: KP_Left
hu: Balra (Num)

[ctx: keyboard label]
en: KP_Next
hu: Next (Num)

[ctx: keyboard label]
en: KP_Page_Down
hu: Page Down (Num)

[ctx: keyboard label]
en: KP_Page_Up
hu: Page Up (Num)

[ctx: keyboard label]
en: KP_Prior
hu: Prior (Num)

[ctx: keyboard label]
en: KP_Right
hu: Jobbra (Num)

[ctx: keyboard label]
en: KP_Space
hu: Szóköz (Num)

[ctx: keyboard label]
en: KP_Tab
hu: Tab (Num)

[ctx: keyboard label]
en: KP_Up
hu: Fel (Num)

[ctx: keyboard label]
en: KbdBrightnessDown
hu: Billentyűzet-fényerő csökkentése

[ctx: keyboard label]
en: KbdBrightnessUp
hu: Billentyűzet-fényerő növelése

[ctx: keyboard label]
en: Launch1
hu: Indítás1

[ctx: keyboard label]
en: Left
hu: Balra

[ctx: keyboard label]
en: Mail
hu: Levelek

[ctx: keyboard label]
en: MonBrightnessDown
hu: Monitorfényerő csökkentése

[ctx: keyboard label]
en: MonBrightnessUp
hu: Monitorfényerő növelése

[ctx: keyboard label]
en: Multi_key
hu: Multi billentyű

[ctx: keyboard label]
en: Num_Lock
hu: Num Lock

[ctx: keyboard label]
en: Page_Down
hu: Page Down

[ctx: keyboard label]
en: Page_Up
hu: Page Up

[ctx: keyboard label]
en: Return
hu: Enter

[ctx: keyboard label]
en: Right
hu: Jobbra

[ctx: keyboard label]
en: ScreenSaver
hu: Képernyővédő

[ctx: keyboard label]
en: Scroll_Lock
hu: Scroll Lock

[ctx: keyboard label]
en: Search
hu: Keresés

[ctx: keyboard label]
en: Sleep
hu: Alvás

[ctx: keyboard label]
en: Space
hu: Szóköz

[ctx: keyboard label]
en: Suspend
hu: Felfüggesztés

[ctx: keyboard label]
en: Sys_Req
hu: Sys Req

[ctx: keyboard label]
en: Tools
hu: Eszközök

[ctx: keyboard label]
en: TouchpadToggle
hu: Érintőtábla

[ctx: keyboard label]
en: Up
hu: Fel

[ctx: keyboard label]
en: WWW
hu: Böngésző

[ctx: keyboard label]
en: WakeUp
hu: Ébresztés

[ctx: keyboard label]
en: WebCam
hu: Webkamera

[ctx: keyboard side marker]
en: L
hu: B

[ctx: keyboard side marker]
en: R
hu: J

en: libEGL not available
hu: A libEGL nem érhető el

en: libEGL not available in this sandbox
hu: A libEGL nem érhető el ebben a biztonságos környezetben

en: line cap
hu: vonalvég

en: line join
hu: vonalsarok

[ctx: media controls]
en: Position
hu: Pozíció

[ctx: media controls]
en: Volume
hu: Hangerő

[ctx: media controls tooltip]
en: Play
hu: Lejátszás

[ctx: media controls tooltip]
en: Stop
hu: Leállítás

en: output
hu: kimenet

[ctx: output-bin]
en: Bottom Bin
hu: Alsó tároló

[ctx: output-bin]
en: Center Bin
hu: Központi tároló

[ctx: output-bin]
en: Face Down Bin
hu: Lefelé néző tároló

[ctx: output-bin]
en: Face Up Bin
hu: Felfelé néző tároló

[ctx: output-bin]
en: Large Capacity Bin
hu: Nagy kapacitású tároló

[ctx: output-bin]
en: Left Bin
hu: Bal tároló

[ctx: output-bin]
en: Mailbox %d
hu: %d. postafiók

[ctx: output-bin]
en: Middle Bin
hu: Középső tároló

[ctx: output-bin]
en: My Mailbox
hu: Saját postafiók

[ctx: output-bin]
en: Rear Bin
hu: Hátsó tároló

[ctx: output-bin]
en: Right Bin
hu: Jobb tároló

[ctx: output-bin]
en: Side Bin
hu: Oldalsó tároló

[ctx: output-bin]
en: Stacker %d
hu: %d. halmozó

[ctx: output-bin]
en: Top Bin
hu: Felső tároló

[ctx: output-bin]
en: Tray %d
hu: %d. tálca

[ctx: paper size]
en: #10 Envelope
hu: #10 boríték

[ctx: paper size]
en: #11 Envelope
hu: #11 boríték

[ctx: paper size]
en: #12 Envelope
hu: #12 boríték

[ctx: paper size]
en: #14 Envelope
hu: #14 boríték

[ctx: paper size]
en: #9 Envelope
hu: #9 boríték

[ctx: paper size]
en: 6×9 Envelope
hu: 6×9 boríték

[ctx: paper size]
en: 7×9 Envelope
hu: 7×9 boríték

[ctx: paper size]
en: 8×10 Envelope
hu: 8×10 boríték

[ctx: paper size]
en: 9×11 Envelope
hu: 9×11 boríték

[ctx: paper size]
en: 9×12 Envelope
hu: 9×12 boríték

[ctx: paper size]
en: Choukei 2 Envelope
hu: Choukei 2 boríték

[ctx: paper size]
en: Choukei 3 Envelope
hu: Choukei 3 boríték

[ctx: paper size]
en: Choukei 4 Envelope
hu: Choukei 4 boríték

[ctx: paper size]
en: Choukei 40 Envelope
hu: Choukei 40 boríték

[ctx: paper size]
en: DL Envelope
hu: DL boríték

[ctx: paper size]
en: European edp
hu: Európai edp

[ctx: paper size]
en: Fan-Fold European
hu: Európai Fan-Fold

[ctx: paper size]
en: Fan-Fold US
hu: US Fan-Fold

[ctx: paper size]
en: Index 4×6 (postcard)
hu: Index 4×6 (levelezőlap)

[ctx: paper size]
en: Invite Envelope
hu: Meghívó boríték

[ctx: paper size]
en: Italian Envelope
hu: Olasz boríték

[ctx: paper size]
en: Large Photo
hu: Nagy fénykép

[ctx: paper size]
en: Medium Photo
hu: Közepes fénykép

[ctx: paper size]
en: Monarch Envelope
hu: Monarch boríték

[ctx: paper size]
en: Personal Envelope
hu: Személyes boríték

[ctx: paper size]
en: Photo L
hu: Fénykép L

[ctx: paper size]
en: Postfix Envelope
hu: Postfix boríték

[ctx: paper size]
en: Small Photo
hu: Kis fénykép

[ctx: paper size]
en: Wide Format
hu: Széles formátum

[ctx: paper size]
en: Wide Photo
hu: Széles fénykép

[ctx: paper size]
en: a2 Envelope
hu: a2 boríték

[ctx: paper size]
en: c5 Envelope
hu: c5 boríték

[ctx: paper size]
en: hagaki (postcard)
hu: hagaki (levelezőlap)

[ctx: paper size]
en: kahu Envelope
hu: kahu boríték

[ctx: paper size]
en: kaku2 Envelope
hu: kaku2 boríték

[ctx: paper size]
en: kaku3 Envelope
hu: kaku3 boríték

[ctx: paper size]
en: kaku4 Envelope
hu: kaku4 boríték

[ctx: paper size]
en: kaku5 Envelope
hu: kaku5 boríték

[ctx: paper size]
en: kaku7 Envelope
hu: kaku7 boríték

[ctx: paper size]
en: kaku8 Envelope
hu: kaku8 boríték

[ctx: paper size]
en: oufuku (reply postcard)
hu: oufuku (válasz levelezőlap)

[ctx: paper size]
en: prc1 Envelope
hu: prc1 boríték

[ctx: paper size]
en: prc10 Envelope
hu: prc10 boríték

[ctx: paper size]
en: prc2 Envelope
hu: prc2 boríték

[ctx: paper size]
en: prc3 Envelope
hu: prc3 boríték

[ctx: paper size]
en: prc4 Envelope
hu: prc4 boríték

[ctx: paper size]
en: prc5 Envelope
hu: prc5 boríték

[ctx: paper size]
en: prc6 Envelope
hu: prc6 boríték

[ctx: paper size]
en: prc7 Envelope
hu: prc7 boríték

[ctx: paper size]
en: prc8 Envelope
hu: prc8 boríték

[ctx: paper size]
en: prc9 Envelope
hu: prc9 boríték

[ctx: paper size]
en: you4 Envelope
hu: you4 boríték

[ctx: paper size]
en: you6 Envelope
hu: you6 boríték

[ctx: print operation status]
en: Blocking on issue
hu: Blokkolás probléma miatt

[ctx: print operation status]
en: Finished
hu: Befejeződött

[ctx: print operation status]
en: Finished with error
hu: Hibával fejeződött be

[ctx: print operation status]
en: Generating data
hu: Adatok előállítása

[ctx: print operation status]
en: Initial state
hu: Kezdeti állapot

[ctx: print operation status]
en: Preparing to print
hu: Nyomtatás előkészítése

[ctx: print operation status]
en: Printing
hu: Nyomtatás

[ctx: print operation status]
en: Sending data
hu: Adatok küldése

[ctx: print operation status]
en: Waiting
hu: Várakozás

[ctx: print option]
en: Borderless
hu: Szegély nélkül

[ctx: printer option]
en: After
hu: Mögötte

[ctx: printer option]
en: Before
hu: Előtte

[ctx: printer option]
en: Page Ordering
hu: Oldalsorrend

[ctx: printer option]
en: Pages per Sheet
hu: Oldalak laponként

[ctx: printer option]
en: Print at
hu: Nyomtatás ekkor

[ctx: printer option]
en: Print at time
hu: Nyomtatás adott időben

[ctx: printer option]
en: Printer Profile
hu: Nyomtatóprofil

[ctx: printer option value]
en: Unavailable
hu: Nem érhető el

[ctx: printing option]
en: GhostScript pre-filtering
hu: GhostScript előszűrés

[ctx: printing option]
en: Output Tray
hu: Kimeneti tálca

[ctx: printing option]
en: Paper Source
hu: Papírforrás

[ctx: printing option]
en: Paper Type
hu: Papírtípus

[ctx: printing option]
en: Resolution
hu: Felbontás

[ctx: printing option]
en: Two Sided
hu: Kétoldalas

[ctx: printing option group]
en: Miscellaneous
hu: Egyebek

[ctx: printing option value]
en: Auto Select
hu: Automatikus kiválasztás

[ctx: printing option value]
en: Convert to PS level 1
hu: Átalakítás 1. PS szintre

[ctx: printing option value]
en: Convert to PS level 2
hu: Átalakítás 2. PS szintre

[ctx: printing option value]
en: Embed GhostScript fonts only
hu: Csak GhostScript betűkészletek beágyazása

[ctx: printing option value]
en: Long Edge (Standard)
hu: Hosszú él (szabványos)

[ctx: printing option value]
en: No pre-filtering
hu: Nincs előszűrés

[ctx: printing option value]
en: One Sided
hu: Egyoldalas

[ctx: printing option value]
en: Printer Default
hu: Nyomtató alapértelmezése

[ctx: printing option value]
en: Short Edge (Flip)
hu: Rövid él (tükrözés)

[ctx: propagation limit]
en: Native
hu: Natív

en: sftp:// or ssh://
hu: sftp:// vagy ssh://

[ctx: sides]
en: Long Edge (Standard)
hu: Hosszú él (szabványos)

[ctx: sides]
en: One Sided
hu: Egyoldalas

[ctx: sides]
en: Short Edge (Flip)
hu: Rövid él (tükrözés)

[ctx: sizegroup mode]
en: Both
hu: Mindkettő

[ctx: sizegroup mode]
en: Horizontal
hu: Vízszintes

[ctx: sizegroup mode]
en: None
hu: Nincs

[ctx: sizegroup mode]
en: Vertical
hu: Függőleges

en: unknown
hu: ismeretlen

en: writing a closed stream
hu: egy lezárt adatfolyam írása
