KDE 4.4 - en to hu translation catalogue (1242 entries)

en:  lines
hu:  sor

en:  seconds
hu:  másodperc

en: "%1" is mapped to "%2"
hu: Leképezés: „%1” -> „%2”

en: "Use Default Style" will be automatically unset when you change any style properties.
hu: "Az alapértelmezett stílus használata" opció kijelölése törlődik, amikor megváltoztatja valamelyik stílusjellemzt.

en: % of View Width
hu: A nézet szélességének százaléka

[ctx: %1 and %2 are the total words/chars count.]
en: Words %1, Chars %2
hu: %1 szó, %2 karakter

[ctx: %1 and %3 are the selected words/chars count, %2 and %4 are the total words/chars count.]
en: Words %1/%2, Chars %3/%4
hu: %1 / %2 szó, %3 / %4 karakter

en: %1 backs up unsaved files to "swap files." Swap files allow %1 to recover your work in the case of a system crash. Disabling swap files may cause data loss in case of a system crash.
hu: A(z) %1 biztonsági másolatot készít a nem mentett fájlokról ideiglenes fájlokba. Az ideiglenes fájlok lehetővé teszik a(z) %1 programnak a munkája visszaállítását rendszerösszeomlás esetén. Az ideiglenes fájlok kikapcsolása adatvesztést okozhat.

[ctx: %2 is the translation of the next message]
en: 1 replacement done on %2 | %1 replacements done on %2
hu[0]: 1 csere történt itt: %2
hu[1]: %1 csere történt itt: %2

en: %v character | %v characters
hu[0]: %v karakter
hu[1]: %v karakter

en: &Abort Loading
hu: Betöltés &megszakítása

en: &Always On
hu: Mindi&g bekapcsolva

en: &Autocenter cursor:
hu: A kurzor a&utomatikus középre helyezése:

en: &Background
hu: &Háttér

en: &Backspace key in leading blank space unindents
hu: A &Backspace sor elején levő üres részben megnyomva megszünteti a behúzást

en: &Bold
hu: &félkövér

en: &Bookmarks
hu: Köny&vjelzők

en: &Clean Indentation
hu: N&ormalizált behúzás

en: &Close
hu: &Bezárás

en: &Code Folding
hu: Kódk&ibontás

en: &Color theme:
hu: S&zíntéma:

en: &Delete
hu: &Törlés

en: &Don't indent lines wider than:
hu: E&nnél szélesebb sorokat ne húzza be:

en: &Draw vertical line at the word wrap column
hu: Függőleges vonal &rajzolása a tördelési oszlopban

en: &Dynamic Word Wrap
hu: &Dinamikus sortördelés

en: &Edit
hu: Sze&rkesztés

en: &Editor Color Theme
hu: Sz&erkesztő színtémája

en: &Encoding detection:
hu: Kódolásf&elismerés:

en: &Encoding:
hu: Kó&dolás:

en: &End of Line
hu: A s&or vége

en: &Fallback encoding:
hu: &Tartalék kódolás:

en: &File
hu: &Fájl

en: &Filetype:
hu: Fájltíp&us:

en: &Find All
hu: &Összes keresése

en: &Force RTL Direction
hu: RTL irány &kényszerítése

en: &Format Indentation
hu: Behúzás &formázása

en: &Format:
hu: F&ormátum:

en: &Go
hu: U&grás

en: &Highlighting
hu: Kieme&lés

en: &Highlighting:
hu: Kieme&lés:

en: &Ignore
hu: &Figyelmen kívül hagyás

en: &Indent
hu: Behú&zás

en: &Indentation
hu: Be&húzás

en: &Indentation mode:
hu: Be&húzási mód:

en: &Indentation width:
hu: Behúzás&i szélesség:

en: &Italic
hu: &dőlt

en: &Keep extra spaces
hu: Az extra szó&közök megőrzése

en: &Keyword completion
hu: &Kulcsszó-kiegészítés

en: &Language:
hu: Nyel&v:

en: &Line Height Multiplier:
hu: S&ormagasság szorzója:

en: &Line:
hu: &Sor:

en: &Local files
hu: &Helyi fájlok

en: &Margin:
hu: M&argó:

en: &Mode
hu: Mó&d

en: &Mode:
hu: Mó&d:

en: &Name:
hu: Né&v:

en: &New
hu: Ú&j

en: &Next: %1 - "%2"
hu: &Következő: %1 - "%2"

en: &Off
hu: &Kikapcsolva

en: &PageUp/PageDown moves cursor
hu: A k&urzor mozgatható a PageUp/PageDown billentyűkkel

en: &Previous: %1 - "%2"
hu: &Előző: %1 - "%2"

en: &Print/Export
hu: Nyomtatás/Ex&portálás

en: &Read Only Mode
hu: Í&rásvédett mód

en: &Reload
hu: Újr&atöltés

en: &Remote files
hu: &Távoli fájlok

en: &Replace
hu: &Csere

en: &Scripts
hu: &Szkriptek

en: &Section:
hu: Ki&jelölés:

en: &Settings
hu: &Beállítások

en: &Spaces
hu: &Szóközök

en: &Tabulators
hu: &Tabulátorok

en: &Theme:
hu: &Téma:

en: &Tools
hu: &Eszközök

en: &Underline
hu: &aláhúzott

en: &Unindent
hu: &Behúzás megszüntetése

en: &Variables:
hu: &Változók:

en: &View
hu: Né&zet

en: '%1' %2,  Hex %3,  Octal %4
hu: „%1” %2, hexa %3, okta %4

en: (R/O) %1
hu: %1 (Í/O)

en: (Selection of)
hu: (Kijelölés)

en: << Add to Dictionary
hu: << Hozzáadás a szótárhoz

en: <Unchanged>
hu: <Nem változott>

en: <a> through <b> occurrences
hu: <a> és <b> előfordulás között

en: <b>misspelled</b>
hu: <b>hibásan írt</b>

en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body>
    <p>Tab key action (if no selection exists) <a href="If you want <b>Tab</b> to align the current line in the current code block like in Emacs, make <b>Tab</b> a shortcut to the action <b>Format Indentation</b>."><span>More ...</span></a></p></body></html>
hu: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body>
    <p>Tabulátorművelet (ha nincs kijelölés) <a href="Ha azt szeretné, hogy a <b>Tab</b> az aktuális kódblokkon belül igazítsa az aktuális sort, mint az Emacs-ban, rendelje a <b>Tab</b> billentyűt a <b>Behúzás formázása</b> művelethez."><span>Folytatás…</span></a></p></body></html>

en: <p> char <b>identifier</b> </p><p>This command allows you to insert literal characters by their numerical identifier, in decimal, octal or hexadecimal form.</p><p>Examples:<ul><li>char <b>234</b></li><li>char <b>0x1234</b></li></ul></p>
hu: <p> char <b>azonosító</b> </p><p>Ez a parancs lehetővé teszi literális karakterek beszúrását a numerikus azonosítójukkal tízes, nyolcas vagy tizenhatos számrendszerben.</p><p>Példák:<ul><li>char <b>234</b></li><li>char <b>0x1234</b></li></ul></p>

en: <p><b>[v]new &mdash; split view and create new document</b></p><p>Usage: <tt><b>[v]new</b></tt></p><p>Splits the current view and opens a new document in the new view. This command can be called in two ways:<br /> <tt>new</tt> &mdash; splits the view horizontally and opens a new document.<br /> <tt>vnew</tt> &mdash; splits the view vertically and opens a new document.<br /></p>
hu: </p></p>[v]new &mdash; felosztja a nézetet és új dokumentumot hoz létre</b></p><p>Használat: <tt><b>[v]new</b></tt></p><p>Felosztja az aktuális nézetet és megnyit egy új dokumentumot az új nézetben. Ez a parancs kétféle módon hívható:<br /> <tt>new</tt> &mdash; vízszintesen felosztja a nézetet és megnyit egy új dokumentumot.<br /> <tt>vnew</tt> &mdash; függőlegesen felosztja a nézetet és megnyit egy új dokumentumot.<br /></p>

en: <p><b>b,buffer &mdash; Edit document N from the document list</b></p><p>Usage: <tt><b>b[uffer] [N]</b></tt></p>
hu: <p><b>b,buffer &mdash; N-edik dokumentum szerkesztése</b></p><p>Használat: <tt><b>b[uffer] [N]</b></tt></p>

en: <p><b>bf,bfirst &mdash; first document</b></p><p>Usage: <tt><b>bf[irst]</b></tt></p><p>Goes to the <b>f</b>irst document ("<b>b</b>uffer") in document list.</p>
hu: <p><b>bf,bfirst &mdash; első dokumentum</b></p><p>Használat: <tt><b>bf[irst]</b></tt></p><p>Az első dokumentumra („<b>b</b>uffer”) ugrik a dokumentumlistában.</p>

en: <p><b>bl,blast &mdash; last document</b></p><p>Usage: <tt><b>bl[ast]</b></tt></p><p>Goes to the <b>l</b>ast document ("<b>b</b>uffer") in document list.</p>
hu: <p><b>bl,blast &mdash; utolsó dokumentum</b></p><p>Használat: <tt><b>bl[ast]</b></tt></p><p>Az uto<b>ls<b>ó dokumentumra („<b>b</b>uffer”) ugrik a dokumentumlistában.</p>

en: <p><b>bn,bnext &mdash; switch to next document</b></p><p>Usage: <tt><b>bn[ext] [N]</b></tt></p><p>Goes to <b>[N]</b>th next document ("<b>b</b>uffer") in document list.<b>[N]</b> defaults to one. </p><p>Wraps around the end of the document list.</p>
hu: <p><b>bn,bnext &mdash; váltás a következő dokumentumra</b></p><p>Használat: <tt><b>bn[ext] [N]</b></tt></p><p>Az aktuális dokumentumhoz („<b>b</b>uffer”) képest <b>[N]</b>-edik dokmentumra ugrik a dokumentumlistában. Az <b>[N]</b> alapértelmezés szerint egy.</p><p>Körbejár a dokumentumlista vége körül.</p>

en: <p><b>bp,bprev &mdash; previous buffer</b></p><p>Usage: <tt><b>bp[revious] [N]</b></tt></p><p>Goes to <b>[N]</b>th previous document ("<b>b</b>uffer") in document list. </p><p> <b>[N]</b> defaults to one. </p><p>Wraps around the start of the document list.</p>
hu: <p><b>bp,bprev &mdash; előző buffer</b></p><p>Használat: <tt><b>bp[revious] [N]</b></tt></p><p>Az aktuális dokumentumhoz („<b>b</b>uffer”) képest <b>[N]</b>-edik dokumentumra ugrik visszafelé a dokumentumlistában. Az <b>[N]</b> alapértelmezés szerint egy.</p><p>Körbejár a dokumentumlista vége körül.</p>

en: <p><b>clo[se]&mdash; Close the current view</b></p><p>Usage: <tt><b>clo[se]</b></tt></p><p>After executing it, the current view will be closed.</p>
hu: <p><b>clo[se]&mdash; Bezárja a jelenlegi nézetet</b></p><p>Használat: <tt><b>clo[se]</b></tt></p><p>A parancs végrehajtása után a jelenlegi nézet bezáródik.</p>

en: <p><b>e[dit] &mdash; reload current document</b></p><p>Usage: <tt><b>e[dit]</b></tt></p><p>Starts <b>e</b>diting the current document again. This is useful to re-edit the current file, when it was modified on disk.</p>
hu: <p><b>e[dit] &mdash; újratölti az aktuális dokumentumot</b></p><p>Használat: <tt><b>e[dit]</b></tt></p><p>Újrakezdi az aktuális dokumentum sz<b>e</b>rkesztését. Ez akkor hasznos, ha a fájl módosult a lemezen.</p>

en: <p><b>ls</b></p><p>list current buffers<p>
hu: <p><b>ls</b></p><p>jelenlegi pufferek listázása<p>

en: <p><b>q/qa/wq/wqa &mdash; [write and] quit</b></p><p>Usage: <tt><b>[w]q[a]</b></tt></p><p>Quits the application. If <tt>w</tt> is prepended, it also writes the document(s) to disk. This command can be called in several ways:<br /> <tt>q</tt> &mdash; closes the current view.<br /> <tt>qa</tt> &mdash; closes all views, effectively quitting the application.<br /> <tt>wq</tt> &mdash; writes the current document to disk and closes its view.<br /> <tt>wqa</tt> &mdash; writes all documents to disk and quits.</p><p>In all cases, if the view being closed is the last view, the application quits. If no file name is associated with the document and it should be written to disk, a file dialog will be shown.</p>
hu: <p><b>q/qa/wq/wqa &mdash; [írás és] kilépés</b></p><p>Használat: <tt><b>[w]q[a]</b></tt></p><p>Kilép az alkalmazásból. Ha a [w] van elöl, a dokumentumokat a lemezre is kiírja. Ez a parancs többféle módon is hívható:<br /> <tt>q</tt> &mdash; bezárja az aktuális nézetet.<br /> <tt>qa</tt> &mdash; bezárja az összes nézetet, gyakorlatilag kilép az alkalmazásból.<br /> <tt>wq</tt> &mdash; a lemezre írja az aktuális dokumentumot, és kilép.</p><p>Minden esetben igaz, hogy ha a bezárandó nézet az utolsó, az alkalmazás kilép. Ha a dokumentumhoz nincs fájlnév rendelve és azt a lemezre kellene írni, egy fájlnévkérő párbeszédablak jelenik meg.</p>

en: <p><b>sp,split&mdash; Split horizontally the current view into two</b></p><p>Usage: <tt><b>sp[lit]</b></tt></p><p>The result is two views on the same document.</p>
hu: <p><b>sp,split &mdash; Vízszintesen felosztja két részre az aktuális nézetet</b></p><p>Használat: <tt><b>sp[lit]</b></tt></p><p>Az eredmény két nézet ugyanahhoz a dokumentumhoz.</p>

en: <p><b>vs,vsplit&mdash; Split vertically the current view into two</b></p><p>Usage: <tt><b>vs[plit]</b></tt></p><p>The result is two views on the same document.</p>
hu: <p><b>vs,vsplit &mdash; Függőlegesen felosztja két részre az aktuális nézetet</b></p><p>Használat: <tt><b>vs[plit]</b></tt></p><p>Az eredmény két nézet ugyanahhoz a dokumentumhoz.</p>

en: <p><b>w/wa &mdash; write document(s) to disk</b></p><p>Usage: <tt><b>w[a]</b></tt></p><p>Writes the current document(s) to disk. It can be called in two ways:<br /> <tt>w</tt> &mdash; writes the current document to disk<br /> <tt>wa</tt> &mdash; writes all documents to disk.</p><p>If no file name is associated with the document, a file dialog will be shown.</p>
hu: HIBA: A Python motort nem lehet előkészíteni!<p><b>w/wa &mdash; a lemezre írja a dokumentumot (vagy dokumentumokat)</b></ p><p>Használat: <tt><b>w[a]</b></tt></p><p>A lemezre írja az aktuális dokumentumot (vagy dokumentumokat). Kétféle módon hívható:<br /> <tt>w</tt> &mdash; az összes dokumentumot a lemezre írja.</p><p>Ha nincs a dokumentumhoz fájlnév rendelve, egy fájlnévkérő párbeszédablak jelenik meg.</p>

en: <p><b>x/xa &mdash; write and quit</b></p><p>Usage: <tt><b>x[a]</b></tt></p><p>Saves document(s) and quits (e<b>x</b>its). This command can be called in two ways:<br /> <tt>x</tt> &mdash; closes the current view.<br /> <tt>xa</tt> &mdash; closes all views, effectively quitting the application.</p><p>In all cases, if the view being closed is the last view, the application quits. If no file name is associated with the document and it should be written to disk, a file dialog will be shown.</p><p>Unlike the 'w' commands, this command only writes the document if it is modified.</p>
hu: <p><b>x/xa &mdash; kiírás és kilépés</b></p><p>Használat: <tt><b>x[a]</b></tt></p><p>Elmenti a dokumentumokat és kilép. Ez a parancs kézféle módon hívható:<br /> <tt>x</tt> &mdash; bezárja az aktuális nézetet.<br /> <tt>xa</tt> &mdash; bezárja az összes nézetet, gyakorlatilag kilép az alkalmazásból.</p><p>Ha a bezárandó nézet az utolsó, az alkalmazás kilép. Ha a dokumentumhoz nincs fájlnév rendelve és azt a lemezre kellene írni, egy fájlnévkérő párbeszédablak jelenik meg.</p><p>A „w” paranccsal szemben ez csak akkor írja a dokumentumokat a lemezre, ha azok módosítva lettek.</p>

en: <p>Automatically start a new line of text when the current line exceeds the length specified by the <b>Wrap words at:</b> option.</p><p>This option does not wrap existing lines of text - use the <b>Apply Static Word Wrap</b> option in the <b>Tools</b> menu for that purpose.</p><p>If you want lines to be <i>visually wrapped</i> instead, according to the width of the view, enable <b>Dynamic Word Wrap</b> in the <b>Appearance</b> config page.</p>
hu: <p>A szerkesztő automatikusan új sort kezd, ha a sor hossza elérte a <b>Sortördelési oszlop:</b> opcióban megadott értéket.</p><p>A már létező hosszú sorok ennek hatására nem tördelődnek át - erre a célra az <b>Eszközök</b> menü <b>Sortördelés alkalmazása</b> menüpontja használható.</p><p>Ha azt szeretné, hogy a sorok <i>vizuálisan tördelődjenek</i> a nézet szélességének megfelelően, jelölje be a <b>Dinamikus tördelés</b> opciót a <b>Megjelenés</b> lapon, a beállításoknál.</p>

en: <p>Enables the start of dynamically wrapped lines to be aligned vertically to the indentation level of the first line. This can help to make code and markup more readable.</p><p>Additionally, this allows you to set a maximum width of the screen, as a percentage, after which dynamically wrapped lines will no longer be vertically aligned. For example, at 50%, lines whose indentation levels are deeper than 50% of the width of the screen will not have vertical alignment applied to subsequent wrapped lines.</p>
hu: <p>Engedélyezi, hogy dinamikus tördelésű soroknál a függőleges igazítás az első sor behúzási mélységéhez igazodjon. Így a programszövegek jobban olvashatóvá válnak.</p><p>Ez lehetővé teszi egy maximális képernyőszélesség előírását (százalékos alakban). Ettől jobbra a dinamikus tördelésű sorok már nem lesznek függőlegesen igazítva. Ha például ez az érték 50%, akkor az 50%-nál nagyobb behúzású sorok tördelésekor nem lesz függőleges igazítás.</p>

en: <p>For help on individual commands, do <code>'help &lt;command&gt;'</code></p>
hu: <p>Az egyes parancsokhoz segítség kérhető így: <code>„help &lt;parancs&gt;”</code></p>

en: <p>Format of the page footer. The following tags are supported:</p>
hu: <p>Az oldallábléc formátuma. A következő tag-eket lehet használni:</p>

en: <p>Format of the page header. The following tags are supported:</p>
hu: <p>Az oldalfejléc formátuma. A következő tag-eket lehet használni:</p>

en: <p>If enabled, a box as defined in the properties below will be drawn around the contents of each page. The Header and Footer will be separated from the contents with a line as well.</p>
hu: <p>Ha be van jelölve, akkor az alább megadott jellemzőkkel egy doboz fog megjelenni az oldalak tartalma körül. A fejlécet és a láblécet egy vonal fogja elválasztani a lap középső részétől.</p>

en: <p>If enabled, line numbers will be printed on the left side of the page(s).</p>
hu: <p>Ha be van jelölve, akkor nyomtatásnál a lap bal oldalán láthatók lesznek a sorszámok.</p>

en: <p>If enabled, the background color of the editor will be used.</p><p>This may be useful if your color theme is designed for a dark background.</p>
hu: <p>Ha be van jelölve, akkor a szerkesztő háttérszínét használja a program.</p><p>Ez jól jöhet, ha a színtémát sötét háttérhez tervezték.</p>

en: <p>If this option is checked, a vertical line will be drawn at the word wrap column as defined in the <strong>Editing</strong> properties.</p>
hu: <p>Ha ez be van jelölve, függőleges vonal fog megjelenni a tördelési oszlopban, amely a <strong>szerkesztési</strong> tulajdonságoknál állítható be.</p>

en: <p>If this option is checked, every new view will display an icon border on the left hand side.</p><p>The icon border shows bookmark signs, for instance.</p>
hu: <p>Ha be van jelölve, akkor az új nézetek bal oldalán megjelenik egy jelzősáv.</p><p>Ezen látszanak például a könyvjelzők szimbólumai.</p>

en: <p>If this option is checked, every new view will show marks on the vertical scrollbar.</p><p>These marks will show bookmarks, for instance.</p>
hu: <p>Ha be van jelölve ez az opció, akkor az összes új nézet függőleges gördítősávján megjelenik egy jelzősáv.</p><p>Ezen látszanak például a könyvjelzők szimbólumai.</p>

en: <p>If this option is checked, hovering over the vertical scrollbar will show a preview of the text.</p>
hu: <p>Ha ez az opció be van jelölve,  a függőleges görgetősávra rámutatáskor megjelenik a szöveg előnézete.</p>

en: <p>Open the Print dialog to print the current document.</p>
hu: <p>A nyomtatási párbeszédablak megnyitása az aktuális dokumentum kinyomtatásához</p>

en: <p>Print a box displaying typographical conventions for the document type, as defined by the syntax highlighting being used.</p>
hu: <p>Egy dobozban megjeleníti az aktuális dokumentumtípus tipográfiai jellemzőit (amelyek alapján a szintaxiskiemelés történik).</p>

en: <p>Sets the background color of mark type.</p><p><b>Note</b>: The marker color is displayed lightly because of transparency.</p>
hu: <p>A  jelölőtípus háttérszínét állítja be.</p><p><b>Megjegyzés</b>: a jelölő színe halvány lesz az átlátszóság miatt.</p>

en: <p>Sets the background color of replaced text.</p>
hu: <p>A cserélt szöveg háttérszínét lehet itt beállítani.</p>

en: <p>Sets the background color of search results.</p>
hu: <p>A keresési eredmények háttérszínét lehet itt beállítani.</p>

en: <p>Sets the background color of the currently active line, which means the line where your cursor is positioned.</p>
hu: <p>Beállítja az aktuális sor (ahol a kurzor éppen található) háttérszínét.</p>

en: <p>Sets the background color of the editing area.</p>
hu: <p>A szerkesztési terület háttérszínét lehet itt beállítani.</p>

en: <p>Sets the background color of the icon border.</p>
hu: <p>Az ikonszegély háttérszínét lehet itt beállítani.</p>

en: <p>Sets the background color of the selection.</p><p>To set the text color for selected text, use the &quot;<b>Configure Highlighting</b>&quot; dialog.</p>
hu: <p>A kijelölt szöveg háttérszínét lehet itt beállítani.</p><p>A kijelölt szöveg színét nem itt, hanem &quot;<b>A kiemelés beállítása</b>&quot; párbeszédablakban lehet beállítani.</p>

en: <p>Sets the bracket matching color. This means, if you place the cursor e.g. at a <b>(</b>, the matching <b>)</b> will be highlighted with this color.</p>
hu: <p>A zárójelpár kiemelési színét adja meg, tehát ha a kurzor itt áll: <b>(</b>, akkor a záró elem <b>)</b> ezzel a színnel fog megjelenni.</p>

en: <p>Sets the color of Word Wrap-related markers:</p><dl><dt>Static Word Wrap</dt><dd>A vertical line which shows the column where text is going to be wrapped</dd><dt>Dynamic Word Wrap</dt><dd>An arrow shown to the left of visually-wrapped lines</dd></dl>
hu: <p>A sortördelésjelzők színének beállítása:</p><dl><dt>Statikus sortördelés</dt><dd>Függőleges vonal abban az oszlopban, ahol a tördelés megtörténik</dd><dt>Dinamikus sortördelés</dt><dd>Az áttördelt sorok bal oldalán kis nyilak jelzik az áttördelést</dd></dl>

en: <p>Sets the color of the code folding bar.</p>
hu: <p>A kódkibontási terület színét lehet itt beállítani.</p>

en: <p>Sets the color of the line modification marker for modified lines.</p>
hu: <p>A módosított sorokat jelző vonal színe.</p>

en: <p>Sets the color of the line modification marker for saved lines.</p>
hu: <p>A mentett sorokat jelző vonal színe.</p>

en: <p>Sets the color of the line that is used to indicate spelling mistakes.</p>
hu: <p>A helyesírási hibákat jelző vonal színe.</p>

en: <p>Sets the color of the tabulator marks.</p>
hu: <p>A tabulátorjelzők színe:</p>

en: <p>Sets the color of the vertical indentation lines.</p>
hu: <p>A függőleges behúzási sor színe.</p>

en: <p>The theme "%1" already exists.</p><p>Please choose a different theme name.</p>
hu: <p>A(z) „%1” téma már létezik.</p><p>Válasszon másik nevet a témának.</p>

en: <p>This color will be used to draw the line between line numbers and the icon borders, if both are enabled.</p>
hu: <p>Ez a szín egy vonal rajzolásához lesz használva a sorszámok és az ikonszegélyek között, ha mindkettő engedélyezve van.</p>

en: <p>This color will be used to draw the line numbers (if enabled).</p>
hu: <p>Ezzel a színnel jelennek meg a sorszámok (ha be vannak kapcsolva).</p>

en: <p>This color will be used to draw the number of the current line (if enabled).</p>
hu: <p>Ezzel a színnel jelennek meg a sorszámok (ha be vannak kapcsolva).</p>

en: <p>This is the Katepart <b>command line</b>.<br />Syntax: <code><b>command [ arguments ]</b></code><br />For a list of available commands, enter <code><b>help list</b></code><br />For help for individual commands, enter <code><b>help &lt;command&gt;</b></code></p>
hu: <p>Ez a Katepart objektum <b>parancssora</b>.<br />Szintaxis: <code><b>parancs [ argumentumok ]</b></code><br />A felhasználható parancsok listája a <code><b>help list</b> paranccsal kérhető le</code><br />Az egyes parancsokról a <code><b>help &lt;parancs&gt;</b></code> utasítással kérhető leírás.</p>

en: <p>This list displays the contexts of the current syntax highlight mode and offers the means to edit them. The context name reflects the current style settings.</p><p>To edit using the keyboard, press <strong>&lt;SPACE&gt;</strong> and choose a property from the popup menu.</p><p>To edit the colors, click the colored squares, or select the color to edit from the popup menu.</p><p>You can unset the Background and Selected Background colors from the context menu when appropriate.</p>
hu: <p>Ebben a listában a jelenlegi szintaxiskiemelési mód kontextusai láthatók, és mód van azok szerkesztésére. A kontextusnév a jelenlegi stílusbeállításokat tükrözi.</p><p>Billentyűzettel való szerkesztéshez nyomja meg a <strong>&lt;szóközt&gt;</strong> és válassza ki a kívánt tulajdonságot a felbukkanó menüből.</p><p>A színek szerkesztéséhez kattintson egy színes téglalapra, vagy válassza ki azt a felbukkanó menüből.</p><p>Vissza lehet állítani a Háttér és a Kiválasztott háttér színeit a felbukkanó menüből (ha szükség van rá).</p>

en: <p>This list displays the default styles for the current color theme and offers the means to edit them. The style name reflects the current style settings.</p><p>To edit the colors, click the colored squares, or select the color to edit from the popup menu.</p><p>You can unset the Background and Selected Background colors from the popup menu when appropriate.</p>
hu: <p>Ebben a listában a jelenlegi színtéma mód alapértelmezett stílusai láthatók, és mód van azok szerkesztésére. A stílusnév a jelenlegi stílusbeállításokat tükrözi.</p><p>Szerkesztéshez kattintson a színes téglalapokra vagy válassza ki a színt a felbukkanó menüből.</p><p>Vissza lehet állítani a Háttér és a Kijelölt háttér színeit a felbukkanó menüből (ha szükség van rá).</p>

en: <p>This string allows to configure Kate's settings for the files selected by this mimetype using Kate variables. Almost any configuration option can be set, such as highlight, indent-mode, encoding, etc.</p><p>For a full list of known variables, see the manual.</p>
hu: <p>Ez a sztring lehetővé teszi a Kate beállításainak módosítását a fájltípus alapján (változók segítségével). Szinte mindegyik opció értéke megadható, így például a kiemelés, a behúzás és a kódolás módja.</p><p>A változók teljes listája megtalálható a kézikönyvben.</p>

en: <p>cleanindent</p><p>Cleans up the indentation of the selected lines or current line according to the indentation settings in the document. </p>
hu: <p>cleanindent</p><p>Törli a kijelölt sorok vagy a jelenlegi sor behúzását a dokumentum behúzási beállításai szerint.</p>

en: <p>comment</p><p>Inserts comment markers to make the selection or selected lines or current line a comment according to the text format as defined by the syntax highlight definition for the document.</p>
hu: <p>comment</p><p>Megjegyzés jelzőket szúr be a kijelölés vagy a kijelölt sorok vagy a jelenlegi sor megjegyzésre állításához a dokumentum szintaxiskiemelésének meghatározása szerint meghatározott szövegformátum alapján.</p>

en: <p>date or date <b>format</b></p><p>Inserts a date/time string as defined by the specified format, or the format yyyy-MM-dd hh:mm:ss if none is specified.</p><p>Possible format specifiers are:<table><tr><td>d</td><td>The day as number without a leading zero (1-31).</td></tr><tr><td>dd</td><td>The day as number with a leading zero (01-31).</td></tr><tr><td>ddd</td><td>The abbreviated localized day name (e.g. 'Mon'..'Sun').</td></tr><tr><td>dddd</td><td>The long localized day name (e.g. 'Monday'..'Sunday').</td></tr><tr><td>M</td><td>The month as number without a leading zero (1-12).</td></tr><tr><td>MM</td><td>The month as number with a leading zero (01-12).</td></tr><tr><td>MMM</td><td>The abbreviated localized month name (e.g. 'Jan'..'Dec').</td></tr><tr><td>yy</td><td>The year as two digit number (00-99).</td></tr><tr><td>yyyy</td><td>The year as four digit number (1752-8000).</td></tr><tr><td>h</td><td>The hour without a leading zero (0..23 or 1..12 if AM/PM display).</td></tr><tr><td>hh</td><td>The hour with a leading zero (00..23 or 01..12 if AM/PM display).</td></tr><tr><td>m</td><td>The minute without a leading zero (0..59).</td></tr><tr><td>mm</td><td>The minute with a leading zero (00..59).</td></tr><tr><td>s</td><td>The second without a leading zero (0..59).</td></tr><tr><td>ss</td><td>The second with a leading zero (00..59).</td></tr><tr><td>z</td><td>The milliseconds without leading zeroes (0..999).</td></tr><tr><td>zzz</td><td>The milliseconds with leading zeroes (000..999).</td></tr><tr><td>AP</td><td>Use AM/PM display. AP will be replaced by either "AM" or "PM".</td></tr><tr><td>ap</td><td>Use am/pm display. ap will be replaced by either "am" or "pm".</td></tr></table></p>
hu: <p>date vagy date <b>formátum</b></p><p>Beszúr egy dátum/idő karakterláncot a megadott formátum szerint meghatározva, vagy yyyy-MM-dd hh:mm:ss formában, ha nincs megadva.</p><p>Lehetséges formátum megadók lehetnek:<table><tr><td>d</td><td>A nap számként, vezető nulla nélkül (1-31).</td></tr><tr><td>dd</td><td>A nap számként, vezető nullával (01-31).</td></tr><tr><td>ddd</td><td>A rövidített honosított napnév (például „Hét”..„Vas”).</td></tr><tr><td>dddd</td><td>A hosszú honosított napnév (például „Hétfő„..„Vasárnap”).</td></tr><tr><td>M</td><td>A hónap számként, vezető nulla nélkül  (1-12).</td></tr><tr><td>MM</td><td>A hónap számként, vezető nullával (01-12).</td></tr><tr><td>MMM</td><td>A rövidített honosított hónapnév (például „Jan”..„Dec”).</td></tr><tr><td>yy</td><td>Az év két számjeggyel (00-99).</td></tr><tr><td>yyyy</td><td>Az év négy számjeggyel (1752-8000).</td></tr><tr><td>h</td><td>Az óra vezető nulla nélkül (0..23 vagy 1..12 ha AM/PM megjelenített).</td></tr><tr><td>hh</td><td>Az óra vezető nullával (00..23 vagy 01..12 ha AM/PM megjelenített).</td></tr><tr><td>m</td><td>A perc vezető nulla nélkül (0..59).</td></tr><tr><td>mm</td><td>A perc vezető nullával (00..59).</td></tr><tr><td>s</td><td>A másodperc vezető nulla nélkül (0..59).</td></tr><tr><td>ss</td><td>A másodperc vezető nullával (00..59).</td></tr><tr><td>z</td><td>Az ezredmásodperc vezető nullák nélkül (0..999).</td></tr><tr><td>zzz</td><td>Az ezredmásodperc vezető nullákkal (000..999).</td></tr><tr><td>AP</td><td>AM/PM megjelenítés használata. Az AP lesz helyettesítve „AM” vagy „PM” értékkel.</td></tr><tr><td>ap</td><td>am/pm megjelenítés használata. Az ap lesz helyettesítve „am” vagy „pm” értékkel.</td></tr></table></p>

en: <p>goto <b>line number</b></p><p>This command navigates to the specified line number.</p>
hu: <p>goto <b>sorszám</b></p><p>Ezzel a paranccsal a megadott sorszámra ugrik.</p>

en: <p>indent</p><p>Indents the selected lines or the current line</p>
hu: <p>indent</p><p>Behúzza a kijelölt sorokat vagy a jelenlegi sort</p>

en: <p>natsort</p><p>Sort the selected text or whole document in natural order.<br>Here is an example to show the difference to the normal sort method:<br>sort(a10, a1, a2) => a1, a10, a2<br>natsort(a10, a1, a2) => a1, a2, a10</p>
hu: <p>natsort</p><p>A kijelölt szöveg vagy a teljes dokumentum rendezése természetes sorrendben.<br>Egy példa a normál rendezési módtól való eltérés bemutatására:<br>sort(a10, a1, a2) → a1, a10, a2<br>natsort(a10, a1, a2) → a1, a2, a10</p>

en: <p>set-auto-indent <b>enable</b></p><p>Enable or disable autoindentation.</p><p>possible true values: 1 on true<br/>possible false values: 0 off false</p>
hu: <p>set-auto-indent <b>engedélyezés</b></p><p>Automatikus behúzás engedélyezése vagy letiltása.</p><p>Lehetséges igaz értékek: 1 on true<br/>lehetséges hamis értékek: 0 off false</p>

en: <p>set-folding-markers <b>enable</b></p><p>Sets the visibility of the folding markers pane.</p><p> possible true values: 1 on true<br/>possible false values: 0 off false</p>
hu: <p>set-folding-markers <b>engedélyezés</b></p><p>Beállítja a kibontási jelölők ablaktábla láthatóságát.</p><p>Lehetséges igaz értékek: 1 on true<br/>lehetséges hamis értékek: 0 off false</p>

en: <p>set-highlight <b>highlight</b></p><p>Sets the syntax highlighting system for the document. The argument must be a valid highlight name, as seen in the Tools → Highlighting menu. This command provides an autocompletion list for its argument.</p>
hu: <p>set-highlight <b>kiemelés</b></p><p>Beállítja a szintaxiskiemelő rendszert a dokumentumhoz. A paraméternek egy érvényes kiemelésnévnek kell lennie, amint az Eszközök → Kiemelés menüben látható. Ez a parancs egy automatikus kiegészítés listát szolgáltat a paraméteréhez.</p>

en: <p>set-icon-border <b>enable</b></p><p>Sets the visibility of the icon border.</p><p> possible true values: 1 on true<br/>possible false values: 0 off false</p>
hu: <p>set-icon-border <b>engedélyezés</b></p><p>Beállítja a ikonszegély láthatóságát.</p><p>Lehetséges igaz értékek: 1 on true<br/>lehetséges hamis értékek: 0 off false</p>

en: <p>set-indent-mode <b>mode</b></p><p>The mode parameter is a value as seen in the Tools - Indentation menu</p>
hu: <p>set-indent-mode <b>mód</b></p><p>A mód paraméter egy érték az Eszközök - Behúzás menüben látottak szerint</p>

en: <p>set-indent-pasted-text <b>enable</b></p><p>If enabled, indentation of text pasted from the clipboard is adjusted using the current indenter.</p><p>Possible true values: 1 on true<br/>possible false values: 0 off false</p>
hu: <p>set-indent-pasted-text <b>engedélyezés</b></p><p>Ha engedélyezve van, a vágólapról beillesztett szöveg behúzása a jelenlegi behúzó használatával lesz igazítva.</p><p>Lehetséges igaz értékek: 1 on true<br/>lehetséges hamis értékek: 0 off false</p>

en: <p>set-indent-width <b>width</b></p><p>Sets the indentation width to the number <b>width</b>. Used only if you are indenting with spaces.</p>
hu: <p>set-indent-width <b>szélesség</b></p><p>Beállítja a behúzás szélességét a <b>szélesség</b> szerinti számra. Csak akkor használja, ha szóközökkel húz be.</p>

en: <p>set-line-numbers <b>enable</b></p><p>Sets the visibility of the line numbers pane.</p><p> possible true values: 1 on true<br/>possible false values: 0 off false</p>
hu: <p>set-line-numbers <b>engedélyezés</b></p><p>Beállítja a sorszámok ablaktábla láthatóságát.</p><p>Lehetséges igaz értékek: 1 on true<br/>lehetséges hamis értékek: 0 off false</p>

en: <p>set-mode <b>mode</b></p><p>Sets the mode as seen in Tools - Mode</p>
hu: <p>set-mode <b>mód</b></p><p>Beállítja a módot az Eszközök - Módban látottak szerint</p>

en: <p>set-remove-trailing-spaces <b>mode</b></p><p>Removes the trailing spaces in the document depending on the <b>mode</b>.</p><p>Possible values:<ul><li><b>none</b>: never remove trailing spaces.</li><li><b>modified</b>: remove trailing spaces only of modified lines.</li><li><b>all</b>: remove trailing spaces in the entire document.</li></ul></p>
hu: <p>set-remove-trailing-spaces <b>mód</b></p><p>Eltávolítja a záró szóközöket a dokumentumból a <b>módtól</b> függően.</p><p>Lehetséges értékek: <ul><li><b>none</b>: sosem távolítja el a záró szóközöket.</li><li><b>modified</b>: csak a sor módosításakor távolítja el a záró szóközöket.</li><li><b>all</b>: eltávolítja a záró szóközöket az egész dokumentumból.</li></ul></p>

en: <p>set-replace-tab <b>enable</b></p><p>If enabled, tabs are replaced with spaces as you type.</p><p>Possible true values: 1 on true<br/>possible false values: 0 off false</p>
hu: <p>set-replace-tab <b>engedélyezés</b></p><p>Ha engedélyezve van, a tabulátorok szóközökre lesznek cserélve gépelés közben.</p><p>Lehetséges igaz értékek: 1 on true<br/>lehetséges hamis értékek: 0 off false</p>

en: <p>set-replace-tabs-save <b>enable</b></p><p>When enabled, tabs will be replaced with whitespace whenever the document is saved.</p><p> possible true values: 1 on true<br/>possible false values: 0 off false</p>
hu: <p>set-replace-tabs-save <b>engedélyezés</b></p><p>Ha engedélyezve van, a tabulátorok üres karakterekkel lesznek lecserélve a dokumentum mentésekor.</p><p>Lehetséges igaz értékek: 1 on true<br/>lehetséges hamis értékek: 0 off false</p>

en: <p>set-show-indent <b>enable</b></p><p>If enabled, indentation will be visualized by a vertical dotted line.</p><p> possible true values: 1 on true<br/>possible false values: 0 off false</p>
hu: <p>set-show-indent <b>engedélyezés</b></p><p>Ha engedélyezve van, a behúzás egy függőleges pontozott vonallal lesz láthatóvá téve.</p><p>Lehetséges igaz értékek: 1 on true<br/>lehetséges hamis értékek: 0 off false</p>

en: <p>set-show-tabs <b>enable</b></p><p>If enabled, TAB characters and trailing whitespace will be visualized by a small dot.</p><p>Possible true values: 1 on true<br/>possible false values: 0 off false</p>
hu: <p>set-show-tabs <b>engedélyezés</b></p><p>Ha engedélyezve van, a TAB karakterek és a záró üres karakterek egy kis ponttal lesznek láthatóvá téve.</p><p>Lehetséges igaz értékek: 1 on true<br/>lehetséges hamis értékek: 0 off false</p>

en: <p>set-tab-width <b>width</b></p><p>Sets the tab width to the number <b>width</b></p>
hu: <p>set-tab-width <b>szélesség</b></p><p>Beállítja a tabulátor szélességét a <b>szélesség</b> szerinti számra.</p>

en: <p>set-word-wrap <b>enable</b></p><p>Enables dynamic word wrap according to <b>enable</b></p><p> possible true values: 1 on true<br/>possible false values: 0 off false</p>
hu: <p>set-word-wrap <b>engedélyezés</b></p><p>Engedélyezi a dinamikus szövegtördelést az <b>engedélyezés</b> szerint.</p><p>Lehetséges igaz értékek: 1 on true<br/>lehetséges hamis értékek: 0 off false</p>

en: <p>set-word-wrap-column <b>width</b></p><p>Sets the line width for hard wrapping to <b>width</b>. This is used if you are having your text wrapped automatically.</p>
hu: <p>set-word-wrap-column <b>szélesség</b></p><p>Beállítja a sorszélességet a kemény tördeléshez a <b>szélesség</b> értékre. Akkor használható, ha automatikusan tördeli a szöveget.</p>

en: <p>sort</p><p>Sort the selected text or whole document if there is no selection</p>
hu: <p>sort</p><p>A kijelölt szöveg vagy a teljes dokumentum rendezése, ha nem volt kijelölés.</p>

en: <p>sortuniq</p><p>Sort the selected text or whole document and then remove all duplicate lines.</p>
hu: <p>sortuniq</p><p>A kijelölt szöveg vagy a teljes dokumentum rendezése, majd a duplikált sorok törlése.</p>

en: <p>uncomment</p><p>Removes comment markers from the selection or selected lines or current line according to the text format as defined by the syntax highlight definition for the document.</p>
hu: <p>uncomment</p><p>Eltávolítja a megjegyzés jelzőket a kijelölésből vagy a kijelölt sorokból vagy a jelenlegi sorból a dokumentum szintaxiskiemelésének meghatározása szerint meghatározott szövegformátum alapján.</p>

en: <p>unindent</p><p>Unindents the selected lines or current line.</p>
hu: <p>unindent</p><p>Visszahúzza a kijelölt sorokat vagy a jelenlegi sort..</p>

en: <p>uniq</p><p>Remove duplicate lines from the selected text or whole document if there is no selection.</p>
hu: <p>uniq</p><p>A duplikált, azonos sorok eltávolítása a kijelölt szövegből vagy a teljes dokumentumból, ha nem volt kijelölés.</p>

en: <qt>
    <p>Click here to let all occurrences of the unknown word remain as they are.</p>
    <p>This action is useful when the word is a name, an acronym, a foreign word or any other unknown word that you want to use but not add to the dictionary.</p>
    </qt>
hu: <qt>
    <p>Kattintson ide, ha az ismeretlen szó minden előfordulását így szeretné hagyni.</p>
    <p>Ez a lehetőség például nevek, rövidítések vagy idegen szavak esetén használható, vagy olyan szavaknál, amelyeket nem szeretne felvenni a szótárba.</p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>Click here to let this occurrence of the unknown word remain as is.</p>
    <p>This action is useful when the word is a name, an acronym, a foreign word or any other unknown word that you want to use but not add to the dictionary.</p>
    </qt>
hu: <qt>
    <p>Kattintson ide, ha az ismeretlen szót úgy szeretné hagyni, ahogy van.</p>
    <p>Ez a lehetőség például nevek, rövidítések vagy idegen szavak esetén használható, vagy olyan szavaknál, amelyeket nem szeretne felvenni a szótárba.</p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>Click here to replace all occurrences of the unknown text with the text in the edit box above (to the left).</p>
    </qt>
hu: <qt>
    <p>Kattintson ide, ha le szeretné cserélni a szó összes előfordulását a fenti mezőbe írt szöveggel.</p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>Click here to replace this occurrence of the unknown text with the text in the edit box above (to the left).</p>
    </qt>
hu: <qt>
    <p>Kattintson ide, ha ezt az ismeretlen szót le szeretné cserélni a fenti szövegmezőben megadott szövegre.</p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>If the unknown word is misspelled, you should type the correction for your misspelled word here or select it from the list below.</p>
    <p>You can then click <b>Replace</b> if you want to correct only this occurrence of the word or <b>Replace All</b> if you want to correct all occurrences.</p>
    </qt>
hu: <qt>
    <p>Ha az ismeretlen szó hibásan van írva, írja be ide a helyes alakot vagy válassza ki az alábbi listából.</p>
    <p>Kattintson a <b>Csere</b> gombra, ha csak ezt, vagy a <b>Cserélje mindet</b> gombra, ha az összes előfordulást cserélni szeretné.</p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>Select the language of the document you are proofing here.</p>
    </qt>
hu: <qt>
    <p>Válassza ki az ellenőrzendő dokumentum nyelvét.</p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>The unknown word was detected and considered unknown because it is not included in the dictionary.<br>
    Click here if you consider the unknown word not to be misspelled, and you want to avoid wrongly detecting it again in the future. If you want to let it remain as is, but not add it to the dictionary, then click <b>Ignore</b> or <b>Ignore All</b> instead.</p>
    </qt>
hu: <qt>
    <p>A szó ismeretlennek számít, mert nem szerepel a beállított szótárban.<br>
    Kattintson ide, ha a szó valóban helyesen van leírva, és azt szeretné, hogy az ellenőrzés további részében a program fogadja el helyesnek. Ha így szeretné hagyni a szót, de nem akarja felvenni a szótárba, akkor kattintson a <b>Figyelmen kívül hagyás</b> vagy <b>Az összes figyelmen kívül hagyása</b> gombra.</p>
    </qt>

en: <qt><p>This word was considered to be an "unknown word" because it does not match any entry in the dictionary currently in use. It may also be a word in a foreign language.</p>
    <p>If the word is not misspelled, you may add it to the dictionary by clicking <b>Add to Dictionary</b>. If you do not want to add the unknown word to the dictionary, but you want to leave it unchanged, click <b>Ignore</b> or <b>Ignore All</b>.</p>
    <p>However, if the word is misspelled, you can try to find the correct replacement in the list below. If you cannot find a replacement there, you may type it in the text box below, and click <b>Replace</b> or <b>Replace All</b>.</p>
    </qt>
hu: <qt><p>Ez a szó azért „ismeretlen”, mert nem szerepel a beállított szótárban. Elképzelhető, hogy például egy más nyelven írt szó.</p>
    <p>Ha a szó helyesen van leírva, akkor felvehető a szótárba a <b>Hozzáadás a szótárhoz</b> paranccsal. Ha nem szeretné felvenni a szót a szótárba, és így akarja hagyni, kattintson a <b>Figyelmen kívül hagyás</b> vagy <b>Az összes figyelmen kívül hagyása</b> gombra.</p>
    <p>Ha a szó hibásan lett leírva, próbálja kiválasztani a helyes írásmódot az alábbi listából. Ha a listában nem szerepel a helyes alak, írja be azt az alábbi szövegmezőbe, majd kattintson a <b>Csere</b> vagy <b>Az összes cseréje</b> gombra.</p>
    </qt>

en: <ul><li><tt>%u</tt>: current user name</li><li><tt>%d</tt>: complete date/time in short format</li><li><tt>%D</tt>: complete date/time in long format</li><li><tt>%h</tt>: current time</li><li><tt>%y</tt>: current date in short format</li><li><tt>%Y</tt>: current date in long format</li><li><tt>%f</tt>: file name</li><li><tt>%U</tt>: full URL of the document</li><li><tt>%p</tt>: page number</li><li><tt>%P</tt>: total amount of pages</li></ul><br />
hu: <ul><li><tt>%u</tt> : az aktuális felhasználónév</li><li><tt>%d</tt> : az aktuális dátum és idő, rövid formátumban</li><li><tt>%D</tt> : az aktuális dátum és idő, hosszú formátumban</li><li><tt>%h</tt> : az aktuális idő</li><li><tt>%y</tt> : az aktuális dátum, rövid formátumban</li><li><tt>%Y</tt> : az aktuális dátum, hosszú formátumban</li><li><tt>%f</tt> : a fájlnév</li><li><tt>%U</tt> : a dokumentum teljes URL-je</li><li><tt>%p</tt> : oldalszám</li><li><tt>%P</tt>: a teljes oldalszám</li></ul><br />

en: <value>
hu: <érték>

[ctx: @action]
en: &Align On…
hu: Ig&azítás ehhez…

[ctx: @action]
en: &Configure Editor…
hu: A szerkesztő beá&llításai…

[ctx: @action]
en: &Save As…
hu: Men&tés másként…

[ctx: @action]
en: Change Dictionary…
hu: Szótárválasztás…

[ctx: @action]
en: E&xport as HTML…
hu: E&xportálás HTML formátumban…

[ctx: @action]
en: Save As with Encodin&g…
hu: Mentés másként &kódolással…

[ctx: @action]
en: Save Cop&y As…
hu: &Másolat mentése másként…

[ctx: @action]
en: Spelling (from Cursor)…
hu: Helyesírás-ellenőrzés (a kurzortól)…

[ctx: @action:button]
en: &Copy…
hu: &Másolás…

[ctx: @action:button]
en: Background Color…
hu: Háttérszín…

[ctx: @action:button]
en: Export…
hu: Exportálás…

[ctx: @action:button]
en: Import…
hu: Importálás…

[ctx: @action:button closes the opened file]
en: &Close File
hu: Fájl &bezárása

[ctx: @action:inmenu]
en: &Background Color…
hu: &Háttérszín…

[ctx: @action:inmenu]
en: &Selected Color…
hu: Ki&jelölt szöveg színe…

[ctx: @action:inmenu]
en: Normal &Color…
hu: N&ormál szín…

[ctx: @action:inmenu]
en: S&elected Background Color…
hu: K&ijelölési háttérszín…

[ctx: @info:placeholder]
en: Search…
hu: Keresés…

[ctx: @info:progress]
en: Spell checking in progress…
hu: Helyesírás-ellenőrzés folyamatban…

[ctx: @item:inmenu]
en: Other…
hu: Egyéb…

[ctx: @item:intable]
en: Comments & Documentation
hu: Megjegyzések és dokumentáció

[ctx: @item:intable]
en: Miscellaneous
hu: Egyéb

[ctx: @item:intable]
en: Normal Text & Source Code
hu: Normál szöveg és forráskód

[ctx: @item:intable]
en: Numbers, Types & Constants
hu: Számok, típusok és konstansok

[ctx: @item:intable]
en: Strings & Characters
hu: Sztringek és karakterek

[ctx: @item:intable Text context]
en: Alert
hu: Figyelmeztetés

[ctx: @item:intable Text context]
en: Annotation
hu: Megjegyzés

[ctx: @item:intable Text context]
en: Attribute
hu: Attribútum

[ctx: @item:intable Text context]
en: Base-N Integer
hu: N alapú egész

[ctx: @item:intable Text context]
en: Built-in
hu: Beépített

[ctx: @item:intable Text context]
en: Character
hu: Karakter

[ctx: @item:intable Text context]
en: Comment
hu: Megjegyzés

[ctx: @item:intable Text context]
en: Comment Variable
hu: Kommentváltozó

[ctx: @item:intable Text context]
en: Constant
hu: Konstans

[ctx: @item:intable Text context]
en: Control Flow
hu: Vezérlési folyamat

[ctx: @item:intable Text context]
en: Data Type
hu: Adattípus

[ctx: @item:intable Text context]
en: Decimal/Value
hu: Decimális/érték

[ctx: @item:intable Text context]
en: Documentation
hu: Dokumentáció

[ctx: @item:intable Text context]
en: Error
hu: Hiba

[ctx: @item:intable Text context]
en: Extension
hu: Kiterjesztés

[ctx: @item:intable Text context]
en: Floating Point
hu: Lebegőpontos

[ctx: @item:intable Text context]
en: Function
hu: Függvény

[ctx: @item:intable Text context]
en: Imports, Modules, Includes
hu: Importok, modulok, include-ok

[ctx: @item:intable Text context]
en: Information
hu: Információ

[ctx: @item:intable Text context]
en: Keyword
hu: Kulcsszó

[ctx: @item:intable Text context]
en: Normal
hu: Normál

[ctx: @item:intable Text context]
en: Operator
hu: Operátor

[ctx: @item:intable Text context]
en: Others
hu: Egyéb

[ctx: @item:intable Text context]
en: Preprocessor
hu: Előfeldolgozó

[ctx: @item:intable Text context]
en: Region Marker
hu: Tartományjelölő

[ctx: @item:intable Text context]
en: Special Character
hu: Speciális karakter

[ctx: @item:intable Text context]
en: Special String
hu: Speciális sztring

[ctx: @item:intable Text context]
en: String
hu: Sztring

[ctx: @item:intable Text context]
en: Variable
hu: Változó

[ctx: @item:intable Text context]
en: Verbatim String
hu: Verbatim sztring

[ctx: @item:intable Text context]
en: Warning
hu: Figyelmeztetés

[ctx: @title:column Meaning of text in editor]
en: Context
hu: Kontextus

[ctx: @title:column Text style]
en: Background
hu: Háttér

[ctx: @title:column Text style]
en: Background Selected
hu: Kijelölt háttér

[ctx: @title:column Text style]
en: Normal
hu: Normál

[ctx: @title:column Text style]
en: Selected
hu: Kijelölt

[ctx: @title:window]
en: Check Spelling
hu: Helyesírás-ellenőrzés

[ctx: @title:window]
en: Screenshot saving failed
hu: A képernyőkép mentése sikertelen

[ctx: @title:window]
en: Take Screenshot of Selection
hu: Képernyőkép készítése a kijelölésről

[ctx: A search yielded no results]
en: No items matching your search
hu: Nincs találat a keresésre

en: A&uto word completion
hu: A&utomatikus kiegészítés

en: A&utomatic end of line detection
hu: &Automatikus sorvégfelismerés

en: Access to environment variables.
hu: Hozzáférés környezeti változókhoz.

en: Accessibility:
hu: Akadálymentesítés:

en: Activate/deactivate %1
hu: %1 be-/kikapcsolása

en: Active Breakpoint
hu: Aktív töréspont

en: Add &Byte Order Mark (BOM)
hu: &Bájtsorrendjelölő (BOM) hozzáadása

en: Add Caret above Cursor
hu: Kurzor hozzáadása a kurzor fölött

en: Add Caret below Cursor
hu: Kurzor hozzáadása a kurzor alatt

en: Add Cursors to Line Ends
hu: Kurzorok hozzáadása a sorvégekhez

en: Add Placeholder...
hu: Helykitöltő hozzáadása…

en: Add new mapping
hu: Új leképezés

en: Add to Dictionary
hu: Felvétel a szótárba

en: Add...
hu: Hozzáadás…

en: Adds a caret in the line above the current caret.
hu: Hozzáad egy kurzort a jelenlegi kurzor fölötti sorban.

en: Adds a caret in the line below the current caret.
hu: Hozzáad egy kurzort a jelenlegi kurzor alatti sorban.

en: Adjust indentation of code &pasted from the clipboard
hu: A vágóla&pról beillesztett kód behúzásának igazítása

en: Advanced
hu: Speciális

en: Align On
hu: Igazítás ehhez

en: Alignment pattern:
hu: Igazítási minta:

en: All documents written to disk
hu: Az összes dokumentum írása a lemezre

en: All people who have contributed and I have forgotten to mention
hu: Mindenki, aki segített valamiben, de nincs név szerint megemlítve

en: Allow scrolling past the end of the document
hu: A dokumentum végén túl lehessen görgetni

en: Allow to cycle through bookmarks
hu: Könyvjelzők körkörös bejárása

en: Always
hu: Mindig

en: Always Off
hu: Mindig ki

en: Always On
hu: mindig bekapcsolva

en: Always advance to the &next tab position
hu: Mi&ndig a következő tabulátorpozícióra

en: Always increase indentation &level
hu: Mindig növe&li a behúzás szintjét

en: Appearance
hu: Megjelenés

en: Append newline at end of file on save
hu: Új sor hozzáfűzése a fájl végéhez mentéskor

en: Apply &Word Wrap
hu: Szó&tördelés alkalmazása

en: Argument-hints
hu: Argumentum-tippek

en: At the end of a line
hu: A sor végén

en: Auto Completion
hu: Automatikus kiegészítés

en: Auto Reload Document
hu: A dokumentum automatikus újratöltése

en: Auto Word Completion
hu: Automatikus kiegészítés

en: Auto reload files in version control
hu: Verziókezelt fájlok automatikus újratöltése

en: Auto reload files on external changes
hu: Fájlok automatikus újratöltése külső változások esetén

en: Auto save document when the active document is losing focus
hu: Dokumentum automatikus mentése, ha az aktív dokumentum elveszíti a fókuszt

en: Auto save interval:
hu: Automatikus mentés időköze:

en: Auto select &first completion entry
hu: &Első kiegészítési bejegyzés automatikus kiválasztása

en: Autocorrect
hu: Automatikus javítás

[ctx: Autoindent mode]
en: C Style
hu: C stílus

[ctx: Autoindent mode]
en: C++/boost Style
hu: C++/boost stílus

[ctx: Autoindent mode]
en: None
hu: Nincs

[ctx: Autoindent mode]
en: Normal
hu: Normál

[ctx: Autoindent mode]
en: XML Style
hu: XML stílus

[ctx: Autoindent mode]
en: ada
hu: Ada

en: Automatic Cleanups on Save
hu: Automatikus tisztítás mentéskor

en: Automatic Spell Checking
hu: Automatikus helyesírás-ellenőrzés

en: Automatic reload the document when it was changed on disk
hu: A dokumentum automatikus újratöltése, ha megváltozott a lemezen

en: Automatically close brackets when opening bracket is typed
hu: Zárójelek automatikus lezárása a nyitó zárójel leírásakor

en: Automatically detect file indentation
hu: Automatikus behúzás-felismerés

en: Available Commands
hu: A rendelkezésre álló parancsok

en: Bac&kground
hu: Hát&tér

en: Background
hu: Háttér

en: Background Area
hu: Háttérterület

en: Backspace key removes character’s base with its diacritics
hu: A Backspace billentyű törli a karakter bázisát a mellékjeleivel együtt

en: Bad argument '%1'. Usage: %2 on|off|1|0|true|false
hu: Hibás argumentum: „%1”. A használati mód: %2 on|off|1|0|true|false

en: Bad quoting in call: %1. Please escape single quotes with a backslash.
hu: Hibás idézőjelek a hívásban: %1. Escape-eljen szimpla idézőjeleket fordított törtvonallal.

en: Begin lowercase conversion
hu: Kisbetűkre alakítás indítása

en: Begin uppercase conversion
hu: Nagybetűkre alakítás megkezdése

en: Beginning of line
hu: Sor elejére

en: Best matches
hu: Legjobban illeszkedők

en: Bl&ock Selection Mode
hu: Átváltás bl&okkos kijelölésre

en: Bookmark
hu: Könyvjelző

en: Borders
hu: Szegélyek

en: Bottom of file reached. Continue from top?
hu: A fájl alja elérve. Folytatja a tetejétől?

en: Box Properties
hu: A doboz tulajdonságai

en: Bracket Highlight
hu: Zárójelek kiemelése

en: Bracket matching:
hu: Zárójel-illesztés:

en: Brackets:
hu: Zárójelek:

en: Bundled read-only theme. To modify the theme, please copy it.
hu: Csomagolt, csak olvasható téma. A téma módosításához másolja le azt.

en: By date created
hu: Létrehozás dátuma szerint

en: By line number
hu: Sorszám szerint

en: C&omment
hu: Megjegy&zésjel

en: Camel case movement disabled
hu: CamelCase áthelyezés kikapcsolva

en: Camel case movement enabled
hu: CamelCase áthelyezés bekapcsolva

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Capitalization
hu: Nagybetűsítés

en: Capitalize
hu: Nagy kezdőbetűs szavakká

en: Capitalize the selection, or the word under the cursor if no text is selected.
hu: A kijelölt szöveg szavaiban a kezdőbetű nagybetűvé alakítása. Ha nincs kijelölve szöveg, akkor csak azt a szót, amelyen a kurzor áll.

en: Change dictionary
hu: Szótárválasztás

en: Change the dictionary that is used for spell checking.
hu: Itt választható ki a helyesírás-ellenőrzéshez használt szótár.

en: Check the document's spelling from the cursor and forward
hu: A szöveg helyesírásának ellenőrzése a kurzortól a dokumentum végéig

en: Choose when the Dynamic Word Wrap Indicators should be displayed
hu: Itt lehet megadni, hogy mikor jelenjenek meg dinamikus sortördelésjelzők

en: Choose when the Dynamic Word Wrap Indicators should be displayed.
hu: Itt lehet megadni, hogy mikor jelenjenek meg dinamikus tördelésjelzők.

en: Choose whether you want the text you type to be inserted or to overwrite existing text.
hu: Itt lehet megadni, hogy a beírt szöveg a meglevő szöveget félretolja vagy felülírja.

en: Choose which line endings should be used, when you save the document
hu: Itt lehet megadni, hogy mentésnél melyik sorvége-jelet használja a program.

en: Clear &All Bookmarks
hu: &Az összes könyvjelző törlése

en: Clear Dictionary Ranges
hu: A szótártartományok törlése

en: Clipboard &History Paste
hu: Vágólap &előzmények beillesztése

en: Close
hu: Bezárás

en: Close Document
hu: A dokumentum bezárása

en: Close Nevertheless
hu: Bezárás

[ctx: Close the message being displayed]
en: Close message
hu: Üzenet bezárása

en: Closes the file, discarding its content.
hu: A fájl bezárása, a tartalmának eldobásával.

en: Co&lor:
hu: Szí&n:

en: Code Folding
hu: Kódkibontás

en: Code block folding:
hu: Kódblokk-kibontás

en: Color Themes
hu: Színtémák

en: Color theme
hu: Színtéma

en: Colors
hu: Színek

en: Colors:
hu: Színek:

en: Column must be at least 1.
hu: Az oszlop száma nem lehet kisebb 1-nél.

en: Column number of the text cursor position in current document (starts with 0).
hu: A szövegkurzor pozíciójának oszlopszáma az aktuális dokumentumban (0-val kezdődik).

en: Command
hu: Parancs

en: Command "%1" failed.
hu: A(z) "%1" parancs nem sikerült.

en: Command not found: %1
hu: A parancs nem található: %1

en: Complete Date/Time (long format)
hu: Teljes dátum/idő (hosszú formátum)

en: Complete Date/Time (short format)
hu: Teljes dátum/idő (rövid formátum)

en: Configure
hu: Beállítások

en: Configure various aspects of this editor.
hu: A szerkesztő tulajdonságait lehet itt módosítani.

en: Contents of the current document.
hu: Az aktuális dokumentum tartalomjegyzéke.

en: Continue search?
hu: Folytatja a keresést?

en: Convert Indentation to Spaces
hu: Behúzási átalakítása szóközökké

en: Convert Indentation to Tabs
hu: Behúzás átalakítása tabulátorokká

en: Convert the selection to lowercase, or the character to the right of the cursor if no text is selected.
hu: A kijelölt szöveg kisbetűssé alakítása. Ha nincs kijelölve szöveg, akkor a kurzortól jobbra álló karakter lesz átalakítva.

en: Convert the selection to uppercase, or the character to the right of the cursor if no text is selected.
hu: A kijelölt szöveg nagybetűssé alakítása. Ha nincs kijelölve szöveg, akkor a kurzortól jobbra álló karakter lesz átalakítva.

en: Copy
hu: Másolás

en: Copy File Location
hu: Fájl helyének másolása

en: Copy Theme
hu: Téma másolása

en: Copy and paste:
hu: Másolás és beillesztés:

en: Copy as &HTML
hu: Másolás &HTML formátumban

en: Copy the current file name and line number
hu: Jelenlegi fájlnév és sorszám másolása

en: Copy the selection as HTML, formatted using the current syntax highlighting and color scheme settings.
hu: Kijelölés másolása HTML-ként, a jelenlegi szintaxiskiemelési- és színséma-beállítások használatával formázottan.

en: Copy theme
hu: Téma másolása

en: Copy/cut the current line if invoked without any text selected
hu: Az aktuális sor másolása/kivágása, ha nincs kijelölve szöveg

en: Core Developer
hu: Kiemelt fejlesztő

en: Could not access view
hu: A nézet elérése nem sikerült

en: Counts:
hu: Számok:

en: Create a new file type.
hu: Új fájltípus létrehozása.

en: Creates a cursor at the end of every line in selection.
hu: Létrehoz egy kurzort a kijelölés minden sorának végén.

en: Current Date (long format)
hu: Aktuális dátum (hosszú formátum)

en: Current Date (short format)
hu: Aktuális dátum (rövid formátum)

en: Current Line
hu: Az aktuális sor:

en: Current Line Number
hu: Jelenlegi sorszám

en: Current Time
hu: Aktuális idő

en: Current User Name
hu: Aktuális felhasználónév

en: Current cursor position. Click to go to a specific line.
hu: Jelenlegi kurzorpozíció. Kattintással ugorhat egy megadott sorra.

en: Current value: %1
hu: jelenlegi érték: %1

en: Current value: %1<value>
hu: Jelenlegi érték: %1<value>

en: Cut the selected text and move it to the clipboard
hu: A kijelölt szövegrész kivágása a vágólapra

en: Cycle through the list of completions using Tab / Shift+Tab
hu: A kiegészítések listájának körbejárása a Tab / Shift+Tab billentyűkombinációkkal

en: D&ynamic word wrap indicators:
hu: Dina&mikus sortördelésjelzők:

en: Decrement number under cursor by 0.1
hu: A kurzor alatti szám csökkentése 0,1-del

en: Decrement number under cursor by 1
hu: A kurzor alatti szám csökkentése 1-gyel

en: Decrement number under cursor by 10
hu: A kurzor alatti szám csökkentése 10-zel

en: Default Text Styles
hu: Alapértelmezett szövegstílusok

en: Default Theme
hu: Alapértelmezett téma

en: Default indentation mode:
hu: Alapértelmezett behúzási mód:

en: Default input mode:
hu: Alapértelmezett beviteli mód:

en: Delete Line
hu: Sor törlése

en: Delete Nevertheless
hu: Törlés mindenképp

en: Delete Next Character
hu: A következő karakter törlése

en: Delete Sub-Word Left
hu: A kurzortól balra álló szótag törlése

en: Delete Sub-Word Right
hu: A kurzortól jobbra álló szótag törlése

en: Delete Word Left
hu: A kurzortól balra álló szó törlése

en: Delete Word Right
hu: A kurzortól jobbra álló szó törlése

en: Delete the current file type.
hu: Az aktuális fájltípus törlése.

en: Deletes tag under cursor
hu: Törli a kurzor alatti címkét

en: Deletes the current line.
hu: Törli a jelenlegi sort.

en: Depending on the choice, trailing spaces are removed when saving a document, either in the entire document or only of modified lines.
hu: A választástól függően a záró szóközök eltávolításra kerülnek a dokumentum mentésekor vagy az egész dokumentumban, vagy csak a módosított sorokban.

en: Developer
hu: Fejlesztő

en: Dictionary:
hu: Szótár:

en: Diff Output
hu: Diff kimenet

en: Digit
hu: Számjegy

en: Disable Annotation Bar
hu: A megjegyzéssáv letiltása

en: Disable Feature
hu: Funkció kikapcsolása

en: Disabled
hu: Letiltva

en: Disabled Breakpoint
hu: Letiltott töréspont

en: Discard
hu: Eldobás

en: Display relative line numbers
hu: Relatív sorszámok megjelenítése

en: Displays a wizard that helps you easily select mimetypes.
hu: Elindítja a MIME-típusok könnyű kiválasztását segítő varázslót.

en: Disregard word boundaries for dynamic wrapping
hu: Szóhatárok figyelmen kívül hagyása dinamikus tördelésnél

en: Do you really want to continue to close this file? Data loss may occur.
hu: Biztosan be szeretné zárni a fájlt? Adatvesztés lehet a bezárás következménye.

en: Do you really want to delete the theme "%1"? This can not be undone.
hu: Biztosan törölni szeretné a(z) „%1” témát? A művelet nem vonható vissza.

en: Do you really want to save this file? Both your open file and the file on disk were changed. There could be some data lost.
hu: Biztosan el szeretné menteni ezt a fájlt? A betöltött és a lemezen levő változat is megváltozott, ezért adatvesztés fordulhat elő.

en: Do you really want to save this unmodified file? You could overwrite changed data in the file on disk.
hu: Biztosan el szeretné menteni a betöltött, de nem módosított állapotot? A lemezen levő változat módosításai így elvesznek.

en: Document written to disk
hu: A dokumentum írása a lemezre

en: Documentation with completion
hu: Dokumentáció kiegészítéssel

en: Don't Show Line Numbers
hu: Ne jelenjenek meg sorszámok

en: Don't move the text cursor when pasting by mouse
hu: Ne mozgassa a szövegkurzort, ha egérrel történik a beillesztés

en: Don't print folded code
hu: Ne nyomtassa az összecsukott kódot

en: Draw &boxes
hu: Do&bozok

en: Draw bac&kground color
hu: Há&ttérszín

en: Duplicates the selected lines down.
hu: A kijelölt sorokat megkettőzi lefelé.

en: Duplicates the selected lines up.
hu: A kijelölt sorokat megkettőzi felfelé.

en: Dynamic Word Wrap Indicators
hu: Dinamikus sortördelésjelzők

en: Dynamic Word Wrap:
hu: Dinamikus sortördelés:

en: E&ncoding
hu: Kó&dolás

en: E&nd of line:
hu: A s&or vége:

en: Each new bookmark will be added to the bottom, independently from where it is placed in the document.
hu: Az új könyvjelzők a lista végére fognak kerülni, függetlenül attól, hogy a dokumentum melyik sorára mutatnak.

en: Editable Placeholder
hu: Szerkeszthető helykitöltő

en: Editing
hu: Szerkesztés

en: Editing Options
hu: Szerkesztési beállítások

en: Editor Background Colors
hu: A szerkesztő háttérszínei

en: Editor font:
hu: Szerkesztő betűtípusa:

en: Embeddable editor component
hu: Beágyazható szövegszerkesztő-komponens

en: Emulate the Emacs-like selection mode, where the beginning is marked and then the selection is continuously updated.
hu: Az Emacs kijelölési módjának emulálása, amikor is a kezdet meg van jelölve, és a kijelölés folyamatosan frissül.

en: Enable &auto completion
hu: &Automatikus kiegészítés bekapcsolása

en: Enable Auto Reload
hu: Automatikus újratöltés bekapcsolása

en: Enable Auto Save (local files only)
hu: Automatikus mentés bekapcsolása (csak helyi fájlok)

en: Enable accessibility notifications
hu: Akadálymentesítési értesítések bekapcsolása

en: Enable byte order mark (BOM)
hu: Bájtsorrendjelölő bekapcsolása (BOM)

en: Enable camel case cursor movement
hu: CamelCase kurzormozgatás bekapcsolása

en: Enable/disable adding of byte order marks for UTF-8/UTF-16 encoded files while saving
hu: Itt lehet engedélyezni vagy tiltani BOM bájtsorrendjelző használatát UTF-8 vagy UTF-16 kódolású fájloknál.

en: Enable/disable automatic spell checking
hu: Ki-be kapcsolja az automatikus helyesírás-ellenőrzést

en: Enabled, Store In Custom Directory
hu: Bekapcsolva, tárolás saját mappában

en: Enabled, Store In Default Directory
hu: Bekapcsolva, tárolás az alapértelmezett mappában

en: Enclosing characters:
hu: Zárójelek:

en: Encode special chars in a single line selection, so the result text can be used as URI.
hu: Speciális karakterek kódolása egy egyedüli sor kijelölésben, így az eredmény szöveg használható URI-ként.

en: Encode text to make it URL compatible.
hu: Szöveg kódolása URL kompatibilissé.

en: Encoding
hu: Kódolás

en: End case conversion
hu: Alakítás befejezése

en: End column of selected text of the current document.
hu: Az aktuális dokumentumban kijelölt szöveg utolsó oszlopa.

en: End line of selected text of the current document.
hu: Az aktuális dokumentumban kijelölt szöveg utolsó sora.

en: End of line
hu: Sor vége

en: End of line type
hu: Sorvégtípus

en: Enlarge Font
hu: Nagyobb betűméret

en: Enter the prefix to prepend to the backup file names.
hu: Adja meg a biztonsági másolatok fájlneveinek előtagját.

en: Enter the suffix to append to the backup file names.
hu: Adja meg a biztonsági másolatok fájlneveinek utótagját.

en: Error
hu: Hiba

en: Error Creating Diff
hu: Hiba történt a diff-fájl létrehozásakor

en: Error calling %1
hu: Nem sikerült meghívni: %1

en: Error calling 'help %1'
hu: Nem sikerült meghívni: „help %1”

en: Error loading script %1: %2
hu: Hiba a(z) %1 szkript betöltésekor: %2

en: Error: No range allowed for command "%1".
hu: Hiba: Nem adható meg tartomány ennél a parancsnál: "%1".

en: Escape sequences
hu: Escape-szekvenciák

en: Evaluate simple JavaScript statements.
hu: Egyszerű JavaScript utasítások kiértékelése.

en: Evaluates a simple math expression
hu: Kiértékel egy egyszerű matematikai kifejezést

en: Execution
hu: Végrehajtás

en: Expands the abbreviation using Emmet expressions; see http://code.google.com/p/zen-coding/wiki/ZenHTMLSelectorsEn
hu: Kifejti a rövidítést az Emmet kifejezések használatával. Lásd: http://code.google.com/p/zen-coding/wiki/ZenHTMLSelectorsEn

en: Export File as HTML
hu: Exportálás HTML formátumban

en: Exporting color theme: %1
hu: Színtéma exportálása: %1

en: F&ind:
hu: &Keresés:

en: Failed to convert argument '%1' to integer.
hu: A(z) „%1” argumentumot nem sikerült egész számra konvertálni.

en: Failed to create backup copy.
hu: Nem sikerült biztonsági másolatot készíteni.

en: Feature is not active
hu: A funkció nincs bekapcsolva

en: File Format
hu: Fájlformátum

en: File Name
hu: Fájlnév

en: File Opening & Saving
hu: Fájlok megnyitása, mentése

en: File base name without path and suffix of the current document.
hu: Az aktuális dokumentum bázisneve elérési út és utótag nélkül.

en: File e&xtensions:
hu: Fájlki&terjesztések:

en: File extension of the current document.
hu: Az aktuális dokumentum fájlkiterjesztése.

en: File name without path of the current document.
hu: Az aktuális dokumentum fájlneve az elérési út nélkül.

en: Filter
hu: Szűrő

en: Fin&d:
hu: &Keresés:

en: Find Selected
hu: A kijelölt szöveg keresése

en: Find Selected Backwards
hu: A kijelölt szöveg keresése visszafelé

en: Find Variants
hu: Variánsok keresése

en: Find and Select All Occurrences
hu: Összes előfordulás keresése és kijelölése

en: Find and Select Next Occurrence
hu: Következő előfordulás keresése és kijelölése

en: Finds all occurrences of the word under cursor and selects them.
hu: Megkeresi a kurzor alatti szó összes előfordulását, és kijelöli azokat.

en: Finds next occurrence of selected text.
hu: Megkeresi a kijelölt szöveg következő előfordulását.

en: Finds next occurrence of the word under cursor and add it to selection.
hu: Megkeresi a kurzor alatti szó következő előfordulását, és hozzáadja a kijelöléshez.

en: Finds previous occurrence of selected text.
hu: Megkeresi a kijelölt szöveg előző előfordulását.

en: Fixed-length negative lookbehind
hu: Fix hosszúságú visszafelé néző karakter

en: Fixed-length positive lookbehind
hu: Fix hosszúságú előrefelé néző karakter

en: Flash matching bracket when cursor moves to other bracket in pair
hu: Illeszkedő zárójelek villogtatása, ha a kurzor a pár másik tagja fölött van

en: Flash matching brackets
hu: Zárójelpárok villogtatása

en: Focused Editable Placeholder
hu: Fókuszált, szerkeszthető helykitöltő

en: Fold Toplevel Nodes
hu: A legfelső szintű bejegyzések összecsukása

en: Fold first line:
hu: Első sor összecsukása:

en: Folding arrows visibility:
hu: Összecsukható nyilak láthatósága:

en: Follow &Line Numbers
hu: A sorszámok &után

en: Follow Line Numbers
hu: a sorszámok után

en: Follow System Color Scheme
hu: A rendszer színsémájának követése

en: Font:
hu: Betűtípus:

en: Footer Properties
hu: A lábléc tulajdonságai

en: For file %1 no backup copy could be created before saving. If an error occurs while saving, you might lose the data of this file. A reason could be that the media you write to is full or the directory of the file is read-only for you.
hu: A(z) %1 fájlról nem sikerült biztonsági másolatot készíteni mentés előtt. Ha mentés közben hiba történik, adatvesztés következhet be. Lehet, hogy az adathordozó betelt vagy a könyvtárba nincs jogosultsága írni.

en: For&mat:
hu: F&ormátum:

en: Force RTL Text Direction
hu: Jobbról-balra szövegirány kényszerítése

en: Foreground:
hu: Előtér:

en: Former Core Developer
hu: Korábbi vezető fejlesztő

en: Full document URL
hu: A dokumentum teljes URL-je

en: Full document path excluding file name, with native path separator (backslash on Windows).
hu: A dokumentum teljes elérési útja a fájlnév kivételével, natív útvonal-elválasztó karakterekkel (Windowson fordított perjel).

en: Full document path including file name, with native path separator (backslash on Windows).
hu: A dokumentum teljes elérési útja a fájlnévvel együtt, natív útvonal-elválasztó karakterekkel (Windowson fordított perjel).

en: Full path of the current document excluding the file name.
hu: Az aktuális dokumentum teljes elérési útja a fájlnév kivételével.

en: Full path of the current document including the file name.
hu: Az aktuális dokumentum teljes elérési útja a fájlnévvel együtt.

en: Function '%1' not found in script: %2
hu: Nem található „%1” nevű függvény ebben a szkriptben: %2

en: General
hu: Általános

en: Generate a new UUID.
hu: Új UUID generálása.

en: Given a JavaScript function as argument, call that for the list of (selected) lines and remove those where the callback returns false.<br>Example (see also <code>rmblank</code>):<br><code>filter 'function(l){return l.length > 0;}'</code><br>To save you some typing, you can also do this to achieve the same:<br><code>filter 'line.length > 0'</code>
hu: JavaScript függvényt megadva argumentumként meghívja azt a (kijelölt) sorokra, és eltávolítja azokat amelyeknél a visszahívás hamis értékkel tér vissza.<br>Példa (lásd még <code>rmblank<br>):<br><code>filter 'function(l){return l.length > 0;}'</code><br>Hogy kevesebbet kelljen gépelnie, írhatja a következőt is:<br><code>filter 'line.length > 0'</code>

en: Given a JavaScript function as argument, call that for the list of (selected) lines and replace the line with the return value of the callback.<br>Example (see also <code>ltrim</code>):<br><code>map 'function(line){return line.replace(/^\s+/, "");}'</code><br>To save you some typing, you can also do this to achieve the same:<br><code>map 'line.replace(/^\s+/, "")'</code>
hu: JavaScript függvényt megadva argumentumként meghívja azt a (kijelölt) sorokra, és kicseréli a sort a visszahívás visszatérési értékére.<br>Példa (lásd még <code>ltrim</code>):<br><code>map 'function(line){return line.replace(/^\s+/, "");}'</code><br>Hogy kevesebbet kelljen gépelnie, írhatja a következőt is:<br><code>map 'line.replace(/^\s+/, "")'</code>

en: Given a JavaScript function as argument, call that for the list of (selected) lines and replace them with the return value of that callback.<br>Example (join selected lines):<br><code>each 'function(lines){return lines.join(", ");}'</code><br>To save you some typing, you can also do this to achieve the same:<br><code>each 'lines.join(", ")'</code>
hu: JavaScript függvényt megadva argumentumként meghívja azt a (kijelölt) sorokra, és kicseréli azokat a visszahívás visszatérési értékére.<br>Példa (kijelölt sorok összekapcsolása):<br><code>each 'function(lines){return lines.join(",");}'</code><br>Hogy kevesebbet kelljen gépelnie, írhatja a következőt is:<br><code>each 'lines.join(",")'</code>

en: Go to
hu: Ugrás

en: Go to Matching Bracket
hu: Ugrás a zárójel párjához

en: Go to Next Editing Location
hu: Ugrás a következő szerkesztési helyre

en: Go to Next Modified Line
hu: Ugrás a következő módosított sorra

en: Go to Previous Editing Location
hu: Ugrás az előző szerkesztési helyre

en: Go to Previous Modified Line
hu: Ugrás az előző módosított sorra

en: Go to line number from clipboard
hu: Ugrás a vágólapon található sorszámra

en: Go to the next bookmark.
hu: Ugrás a következő könyvjelzőhöz.

en: Go to the previous bookmark.
hu: Ugrás az előző könyvjelzőhöz.

en: Group, capturing
hu: Csoport vagy együttes

en: Group, non-capturing
hu: Csoport, de nem együttes

en: H&ighlight:
hu: Ki&emelés:

en: Hea&der && Footer
hu: Fej&léc és lábléc

en: Header Properties
hu: A fejléc tulajdonságai

en: Header/footer font:
hu: A fej- és lábléc betűtípusa:

en: Here you can choose how the current document should be highlighted.
hu: Itt lehet kiválasztani, hogy az aktuális dokumentum szintaxiskiemelése milyen legyen.

en: Here you can choose which mode should be used for the current document. This will influence the highlighting and folding being used, for example.
hu: Itt lehet kiválasztani, melyik mód legyen érvényes az aktuális dokumentumban. Ez kihatással lehet a szintaxiskiemelésre és a tördelésre is.

en: Hex character 0000 to FFFF (2^16-1)
hu: Hexadecimális karakter 0000 .. FFFF (2^16-1)

en: Highlight changed and unsaved lines
hu: Módosított és nem mentett sorok kiemelése

en: Highlight range between selected brackets
hu: Kiemelés a kijelölt zárójelpárban

en: Highlighting Text Styles
hu: Kiemelt szövegstílusok

en: Highlighting for Ferite
hu: Ferite-szintaxiskiemelés

en: Highlighting for ILERPG
hu: ILERPG-szintaxiskiemelés

en: Highlighting for LaTeX
hu: LaTeX-szintaxiskiemelés

en: Highlighting for Lua
hu: Lua-szintaxiskiemelés

en: Highlighting for Makefiles, Python
hu: A Makefile-ok és a Python szintaxiskiemelése

en: Highlighting for Python
hu: Python-szintaxiskiemelés

en: Highlighting for RPM Spec-Files, Perl, Diff and more
hu: Az RPM-leíró, Perl, Diff stb. fájlok szintaxiskiemelése

en: Highlighting for SQL
hu: SQL-szintaxiskiemelés

en: Highlighting for Scheme
hu: Scheme-szintaxiskiemelés

en: Highlighting for VHDL
hu: VHDL-szintaxiskiemelés

en: Honor settings in .editorconfig file
hu: Az .editorconfig fájl beállításainak tiszteletben tartása

en: I&gnore All
hu: Mindegyik k&ihagyása

en: I&ndent wrapped lines:
hu: Tör&delt sorok behúzása:

en: INSERT
hu: BESZÚRÁS

en: Icon Border
hu: Ikonszegély

en: If a line has no bookmark then add one, otherwise remove it.
hu: Ha a sorra nem mutat könyvjelző, akkor létrehoz egyet, ha mutat, akkor törli azt.

en: If checked, hovering over a folded region shows a preview of the folded text in a popup.
hu: Ha be van jelölve, egy összecsukott területre rámutatáskor megjelenik annak előnézete egy felugró ablakban.

en: If the Word Wrap option is selected this entry determines the length (in characters) at which the editor will automatically start a new line.
hu: Ha a sortördelés engedélyezett, akkor ennek a mezőnek az értéke határozza meg, hogy melyik oszlop elérésekor fog a program automatikusan új sort kezdeni.

en: If this is enabled, a preview of the lines near a matching open bracket is shown. This can help in quickly determining the context of a closing bracket, especially in long function/class declarations and deeply nested if blocks
hu: Ha ez be van kapcsolva, megjelenik a nyitó zárójelpár körüli sorok előnézete. Ez segíthet a záró zárójelpár kontextusának gyors meghatározásához, különösen hosszú függvények vagy osztályok és mélyen beágyazott blokkok esetén

en: If this is enabled, matching brackets are animated for better visibility.
hu: Ha ez engedélyezve van, a zárójelpárok animálva lesznek a jobb láthatóságért.

en: If this is enabled, the editor will display vertical lines to help identify indent lines.
hu: Ha ez be van kapcsolva, a szerkesztő függőleges vonalakat húz, hogy könnyebben felismerhetők legyenek a behúzott sorok.

en: If this is enabled, the range between the selected matching brackets will be highlighted.
hu: Ha be van jelölve, a kiválasztott zárójelpárban álló értékek ki lesznek emelve.

en: If this option is checked, a small indicator for modified and saved lines is shown on the left hand side.
hu: Ha ez az opció be van jelölve, egy kis jelző jelenik meg a bal oldalon a módosított és mentett sorok mellett.

en: If this option is checked, every new view will display line numbers on the left hand side.
hu: Ha ez az opció be van jelölve, akkor az új nézeteknél a bal oldalon láthatóak lesznek a sorszámok.

en: If this option is checked, every new view will display marks for folding.
hu: Ha ez be van jelölve, akkor minden új nézetnél szegélyjelzők lesznek láthatók.

en: If this option is checked, every new view will show a mini map of the whole document on the vertical scrollbar.
hu: Ha ez az opció be van jelölve, akkor minden új nézet meg fogja jeleníteni az egész dokumentum minitérképét a függőleges görgetősávon.

en: If this option is checked, every new view will show a mini map on the vertical scrollbar.
hu: Ha ez az opció be van jelölve, akkor minden új nézet meg fog jeleníteni egy minitérképét a függőleges görgetősávon.

en: If this option is checked, the text lines will be wrapped at the column defined in the editing properties.
hu: Ha ez az opció be van jelölve, akkor a szöveg a szerkesztési beállításokban definiált oszlopban tördelődik.

en: If this option is checked, the text lines will be wrapped at the view border on the screen.<br /><br />This is only a view option, meaning the document will not be changed.
hu: Ha ez az opció be van jelölve, akkor a szöveg a nézet széléhez érve automatikusan új sorban folytatódik.<br /><br />Ez csak egy nézetopció, a dokumentum nem változik meg.

en: If this option is checked, whitespaces in this document will be visible.<br /><br />This is only a view option, meaning the document will not be changed.
hu: Ha ez az opció be van jelölve, az üreshelyek láthatóak lesznek ebben a dokumentumban.<br /><br />Ez csak egy nézetopció, a dokumentum nem változik meg.

en: If this option is disabled, changing the indentation level aligns a line to a multiple of the width specified in <b>Indentation width</b>.
hu: Ha ez nincs bejelölve, a behúzás mindig a <b>Behúzási szélesség</b> opcióban megadott érték többszöröse lesz.

en: If this option is enabled the editor will autodetect the end of line type. The first found end of line type will be used for the whole file.
hu: Ha ez be van jelölve, a szerkesztő automatikusan felismeri a sorvég típusát. Az elsőként megtalált sorvég lesz feltételezve az egész fájlra.

en: If this option is enabled, backups for local files will be created when saving.
hu: Ha ez be van jelölve, akkor mentés előtt biztonsági másolat készül a helyi fájlokról.

en: If this option is enabled, backups for remote files will be created when saving.
hu: Ha ez be van jelölve, akkor mentés előtt biztonsági másolat készül a távoli fájlokról.

en: If this option is selected, pasted code from the clipboard is indented. Triggering the <b>undo</b>-action removes the indentation.
hu: Ha ez be van jelölve, a vágólapról beillesztett szöveg igazítva lesz. A <b>Visszavonás</b> művelet hatására a behúzás megszűnik.

en: If this option is selected, the <b>Backspace</b> key decreases the indentation level if the cursor is located in the leading blank space of a line.
hu: Ha ez be van jelölve, a <b>Backspace</b> billentyű megnyomásakor eggyel csökken a behúzási szint, ha a kurzor a sor elején levő üres részen áll.

en: If this option is selected, the <b>Tab</b> key always indents the current line by the number of character positions specified in <b>Indentation width</b>.
hu: Ha ez be van jelölve, a <b>Tab</b> billentyű mindig a <b>Behúzásszélesség</b> opcióban megadott karakterpozícióval húzza be a sort.

en: If this option is selected, the <b>Tab</b> key always inserts white space so that the next tab position is reached. If the option <b>Insert spaces instead of tabulators</b> in the section <b>Editing</b> is enabled, spaces are inserted; otherwise, a single tabulator is inserted.
hu: Ha ez be van jelölve, a <b>Tab</b> mindig beszúr egy üres karaktert a következő tabulátorpozíció eléréséhez. Ha a <b>Szóközök beszúrása tabulátorok helyett</b> opció a <b>Szerkesztés</b> részben be van jelölve, szóközök lesznek beszúrva, máskülönben egyetlen tabulátor.

en: If this option is selected, the <b>Tab</b> key either indents the current line or advances to the next tab position.<p> If the insertion point is at or before the first non-space character in the line, or if there is a selection, the current line is indented by the number of character positions specified in <b>Indentation width</b>.<p> If the insertion point is located after the first non-space character in the line and there is no selection, white space is inserted so that the next tab position is reached: if the option <b>Insert spaces instead of tabulators</b> in the section <b>Editing</b> is enabled, spaces are inserted; otherwise, a single tabulator is inserted.
hu: Ha ez be van jelölve, a <b>Tab</b> billentyű behúzza az aktuális sort vagy a következő tabulátorpozícióra ugrik.<p> Ha a beszúrási pont a sor első nem üres karakterén vagy azelőtt van, illetve van kijelölés, akkor a behúzás a <b>Behúzásszélesség</b> opcióban megadott számú karakterpozícióval történik.<p> Ha a beszúrási pont az első nem üres karakter után van és nincs kijelölés, akkor üres akarakterek lesznek beszúrva a következő tabulátorpozíció eléréséig. Ha a <b>Szóközök beszúrása tabulátorok helyett</b> opció be van jelölve a <b>Szerkesztés</b> részben, akkor szóközök, máskülönben egyetlen tabulátor karakter lesz beszúrva.

en: If you have selected something within the current document, this will no longer be selected.
hu: Ha valami ki van jelölve az aktuális dokumentumban, akkor ennek hatására a kijelölés meg fog szűnni.

en: Ignore Word
hu: Kihagyás

en: Ignores the changes on disk without any action.
hu: Mellőzi a lemezen történt változtatásokat.

en: Import Nevertheless
hu: Importálás mindenképp

en: Import from vimrc file
hu: Importálás vimrc fájlból

en: Importing Color Theme
hu: Színtéma importálása

en: Importing will overwrite the existing theme file "%1". This can not be undone.
hu: Az importálás felülírja a meglévő „%1” témafájlt. Ez nem vonható vissza.

en: In Entire Document
hu: Az egész dokumentumban

en: Increase indentation level if in l&eading blank space
hu: A b&ehúzási szint növelése, ha a kurzor a sor elején levő üres részen áll

en: Increment number under cursor by 0.1
hu: A kurzor alatti szám növelése 0,1-del

en: Increment number under cursor by 1
hu: A kurzor alatti szám növelése 1-gyel

en: Increment number under cursor by 10
hu: A kurzor alatti szám növelése 10-zel

en: Indent using
hu: Behúzás használata

en: Indent/Tab: %1/%2
hu: Behúzás/tabulátor: %1/%2

en: Indentation
hu: Behúzás

en: Indentation Actions
hu: Behúzási műveletek

en: Indentation Line
hu: Behúzási sor

en: Indentation Mode
hu: Behúzási mód

en: Indentation Properties
hu: Behúzási jellemzők

en: Indentation Width
hu: Behúzási szélesség

en: Input Modes
hu: Beviteli módok

en: Insert Smart Newline
hu: Intelligens újsor beszúrása

en: Insert Tab Character
hu: Tabulátor beszúrása

en: Insert a Newline Above Current Line
hu: Új sor beszúrása a jelenlegi sor fölé

en: Insert a Newline Below Current Line
hu: Új sor beszúrása a jelenlegi sor alá

en: Insert a Non-Indented Newline
hu: Nem behúzott új sor beszúrása

en: Insert a new line above current line without modifying the current line.
hu: Új sor beszúrása a jelenlegi sor fölé annak módosítása nélkül.

en: Insert a new line below current line without modifying the current line.
hu: Új sor beszúrása a jelenlegi sor alá annak módosítása nélkül.

en: Insert a new line without indentation, regardless of indentation settings.
hu: Új sor beszúrása behúzás nélkül, a behúzási beállításoktól függetlenül.

en: Insert mode
hu: Beszúró mód

en: Insert mode and VI input mode indicator. Click to change the mode.
hu: Beszúró mód és VI beviteli mód jelző. Kattintson a módváltáshoz.

en: Insert newline including leading characters of the current line which are not letters or numbers.
hu: Újsor beszúrása az aktuális sorban a sor elején álló nem betű vagy szám karakterekkel együtt.

en: Insert variable
hu: Változó beszúrása

en: Invoke Code Completion
hu: Kódkiegészítés

en: Join Lines
hu: Sorok összevonása

en: Joins selected lines or whole document. Optionally pass a separator to put between each line:<br><code>join ', '</code> will e.g. join lines and separate them by a comma.
hu: Összekapcsolja a kijelölt sorokat vagy az egész dokumentumot. Opcionálisan egy elválasztót is beszúr a sorok köz:<br><code>join ','</code> például összekapcsolja a sorokat vesszővel elválasztva.

en: Jump to next match
hu: Ugrás a következő találatra

en: Jump to previous match
hu: Ugrás az előző találatra

en: KWrite Undo History, Kspell integration
hu: KWrite visszavonási napló, KSpell-integráció

en: KWrite XML Syntax highlighting support
hu: XML-szintaxiskiemelés a KWrite-ban

en: KWrite port to KParts
hu: A KWrite újraírása objektumok felhasználásával

en: Kate Handbook.
hu: Kate kézikönyv.

en: Kate Part
hu: Kate objektum

en: Kate Styles
hu: Kate stílusok

en: Key Mapping
hu: Billentyűleképezés

en: Key mapping is used to change the meaning of typed keys. This allows you to move commands to other keys or make special keypresses for doing a series of commands.
    
    Example:
    "<F2>" → "I-- <esc>"
    
    This will prepend "-- " to a line when pressing F2.
hu: A szerkesztéshez használt billentyűket lehet itt megadni. A billentyűk szabadon átrendezhetők, és új parancsokat megvalósító billentyűsorozatokat lehet kijelölni.
    
    Példa:
    "<F2>" → "I-- <esc>"
    
    Az F2 megnyomására a sor elejére beszúrja ezt: "-- ".

en: Keyword completion provides suggestions based on the keywords which exist in the document's language.
hu: A kulcsszó-kiegészítés a dokumentum nyelvén létező szavak alapján biztosítja a javaslatokat.

en: L&ayout
hu: Elren&dezés

en: Language Selection
hu: Nyelvválasztás

en: Language keywords
hu: Nyelvi kulcsszavak

en: Large scale bug fixing
hu: Sok-sok hibajavítás

en: Left side:
hu: Bal oldal:

en: Let Vi commands override Kate shortcuts
hu: A Vi parancsai bírálják felül a Kate parancsait

en: Lets you select a location and save the file again.
hu: Lehetővé teszi a fájl elmentését más helyre.

en: Line %1 of %2, Column %3
hu: %1. / %2. sor, %3. oszlop

en: Line %1, Column %2
hu: %1. sor, %2. oszlop

en: Line Numbers
hu: Sorszámok

en: Line break
hu: Sortörés

en: Line length limit:
hu: Sorhosszkorlát:

en: Line number of the text cursor position in current document (starts with 0).
hu: A szövegkurzor pozíciójának sorszáma az aktuális dokumentumban (0-val kezdődik).

en: Line/Column compact mode
hu: Sor/oszlop kompakt mód

en: Lock/unlock the document for writing
hu: A dokumentum zárolása írásnál

en: Look up a piece of text or regular expression and replace the result with some given text.
hu: A megadott szöveg vagy reguláris kifejezés megkeresése és adott másik szövegre cserélése.

en: Look up the first occurrence of a piece of text or regular expression.
hu: Egy szöveg vagy reguláris kifejezés első előfordulását keresi meg.

en: Look up the next occurrence of the search phrase.
hu: A keresett szöveg következő előfordulása.

en: Look up the previous occurrence of the search phrase.
hu: A keresett szöveg előző előfordulása.

en: Lowercase
hu: Kisbetűkké

en: Lowercase first character conversion
hu: Első karakterek kisbetűre alakítása

en: MIME &types:
hu: &MIME-típusok:

en: Main Toolbar
hu: Fő eszköztár

en: Maintainer
hu: Karbantartó

en: Manually invoke command completion, usually by using a shortcut bound to this action.
hu: Meghívja a parancskiegészítő eljárást, általában a hozzárendelt billentyűkombináció használatával.

en: Map the whole document
hu: Az egész dokumentum feltérképezése

en: Mark Currently Selected Occurrence as Skipped
hu: Jelenleg kijelölt előfordulás megjelölése Kihagyottként

en: Mark Type %1
hu: Jelölési típus: %1

en: Mark not set: %1
hu: Nincs beállítva jelölés: %1

en: Mark set: %1
hu: Jelölés beállítva: %1

en: Marker Colors
hu: Jelölőszínek

en: Marks the currently selected word as skipped.
hu: Megjelöli a jelenleg kijelölt szót kihagyottként.

en: Match any character excluding new line (by default)
hu: Bármely karakter, kivéve az új sor jel (alapértelmezés)

en: Match case sensitive
hu: Kis- és nagybetű érzékeny

en: Max Clipboard History Entries:
hu: Vágólapnapló maximális mérete:

en: May be handy with Markdown
hu: Markdownnal praktikus lehet

en: Minim&ap width:
hu: Minitérké&p szélessége:

en: Minimal word length to complete:
hu: Minimális szóhossz kiegészítéshez:

en: Minimap:
hu: Minitérkép

en: Mirror characters, similar but not exactly like auto brackets
hu: Karakterek tükrözése, hasonló, de nem ugyanaz, mint az automatikus zárójelek

en: Misc
hu: Egyéb

en: Missing argument(s). Usage: %1 <from> [<to>]
hu: Legalább egy argumentum hiányzik. A használati mód: %1 <ettől> [<eddig>]

en: Missing argument. Usage: %1 <from>
hu: Hiányzó argumentum. Használat: %1 <from>

en: Missing argument. Usage: %1 <value>
hu: Legalább egy argumentum hiányzik. A használati mód: %1 <érték>

en: Mode
hu: Mód

en: Modes && Filetypes
hu: Módok és fájltípusok

en: Modified Lines
hu: Módosított sorok

en: Move Cursor Left
hu: Balra

en: Move Cursor Right
hu: Jobbra

en: Move Sub-Word Left
hu: Szótag balra

en: Move Sub-Word Right
hu: Szótag jobbra

en: Move Word Left
hu: Egy szóval balra

en: Move Word Right
hu: Egy szóval jobbra

en: Move cursor to next blank line
hu: Kurzor mozgatása a következő üres sorra

en: Move cursor to next matching indent
hu: Kurzor mozgatása a következő illeszkedő behúzáshoz

en: Move cursor to previous blank line
hu: Kurzor mozgatása az előző üres sorra

en: Move cursor to previous matching indent
hu: Kurzor mozgatása az előző illeszkedő behúzáshoz

en: Move downwards to the next modified line.
hu: Ugrás lefelé a következő módosított sorra.

en: Move selected lines down.
hu: A kijelölt sorokat lejjebb mozgatja.

en: Move selected lines up.
hu: A kijelölt sorokat feljebb mozgatja.

en: Move selected text when dragged
hu: A kijelölt szöveg mozgatása húzással

en: Move to Beginning of Document
hu: Ugrás a dokumentum elejére

en: Move to Beginning of Line
hu: Ugrás a sor elejére

en: Move to Bottom of View
hu: Ugrás a nézet aljára

en: Move to End of Document
hu: Ugrás a dokumentum végére

en: Move to End of Line
hu: Ugrás a sor végére

en: Move to Next Line
hu: Mozgás a következő sorra

en: Move to Previous Line
hu: Mozgás az előző sorra

en: Move to Top of View
hu: Ugrás a nézet tetejére

en: Move to the next edit point (tag or empty attribute).
hu: Mozgatás a következő szerkesztési ponthoz (címke vagy üres attribútum).

en: Move to the previous edit point (tag or empty attribute).
hu: Mozgatás az előző szerkesztési ponthoz (címke vagy üres attribútum).

en: Move upwards to the previous modified line.
hu: Ugrás felfelé az előző módosított sorra.

en: Moves the caret to the current tag's pair
hu: A jelenlegi címkepárokhoz mozgatja a kurzort

en: Multicursor
hu: Többszörös kurzor

en: Multiple Cursor Modifiers
hu: Több kurzormódosító

en: Name for copy of color theme "%1":
hu: A(z) „%1” színtéma másolatának neve:

en: Negative lookahead
hu: Visszafelé néző karakter

en: Negative set of characters
hu: Kivétel karakterek

en: Never
hu: Soha

en: New Filetype
hu: Új fájltípus

en: Next Bookmark
hu: Következő könyvjelző

en: No Backup Suffix or Prefix
hu: Nincs előtag vagy utótag a biztonsági mentéshez

en: No entries in clipboard history
hu: Nincsenek bejegyzések a vágólapnaplóban

en: No help for '%1'
hu: Nincs segítség ehhez: „%1”

en: No help specified for command '%1' in script %2
hu: Nincs súgó megadva a(z) „%1” parancshoz ebben a szkriptben: %2

en: No mapping found for "%1"
hu: Nem található leképezés ehhez: "%1"

en: No such command <b>%1</b>
hu: Nincs ilyen parancs: <b>%1</b>

en: No such command: "%1"
hu: Nincs ilyen parancs: "%1"

en: No such highlighting '%1'
hu: Nincs ilyen kiemelés: „%1”

en: No such mode '%1'
hu: Nincs ilyen mód: „%1”

[ctx: No text or background color set]
en: None set
hu: Nincs beállítva

en: No valid line number found in clipboard
hu: Nem található érvényes sorszám a vágólapon

en: Non letter character
hu: Nem betű karakter

en: Non-digit
hu: Nem számjegy

en: Non-whitespace
hu: Nem üres karakter

en: Non-word character
hu: Szóelválasztó karakter

en: None
hu: Nincs

en: Normal
hu: Normál

en: Normal Mode
hu: Normál mód

en: Normal mode
hu: Normál mód

en: Not Editable Placeholder
hu: Nem szerkeszthető helykitöltő

en: Not found
hu: Nem található

en: Not word boundary
hu: Nem szóhatár

en: Nothing in register %1
hu: Semmi sincs ebben a regiszterben: %1

en: Number of rows of the current document.
hu: Az aktuális dokumentum sorainak száma.

en: OVERWRITE
hu: FELÜLÍRÁS

en: Octal character 000 to 377 (2^8-1)
hu: Oktális karakter 000 .. 377 (2^8-1)

en: Off
hu: Ki

en: On Modified Lines
hu: A módosított sorokban

en: On save, a line break is appended to the document if not already present. The line break is visible after reloading the file.
hu: Mentéskor egy sortörés fűződik hozzá a dokumentum végéhez, ha még nem lenne. A sortörése a fájl újratöltése után lesz látható.

en: On-the-fly spell checking
hu: Automatikus helyesírás-ellenőrzés

en: One or more occurrences
hu: Egy vagy több előfordulás

en: Open File
hu: Fájl megnyitása

en: Open/Save
hu: Megnyitás/mentés

en: Or
hu: Vagy

en: Original KWrite Author
hu: A KWrite eredeti szerzője

en: Other (%1) | Other (%1)
hu[0]: Egyéb (%1)
hu[1]: Egyéb (%1)

en: Overwr&ite Mode
hu: F&elülírás

en: P&riority:
hu: Pri&oritás:

en: PHP Keyword/Datatype list
hu: PHP kulcsszó- és adattípuslista

en: Page Number
hu: Oldalszám

en: Paste From File
hu: Beillesztés fájlból

en: Paste Selection
hu: A kijelölés beillesztése

en: Paste previously copied or cut clipboard contents
hu: A vágólapon található szövegrész beillesztése

en: Paste previously mouse selection contents
hu: Az egérrel korábban kijelölt tartalom beillesztése

en: Patches and more
hu: Javítások stb.

en: Pause current output
hu: Jelenlegi kimenet szüneteltetése

en: Persistent
hu: Megmaradó

en: Plain text
hu: Egyszerű szöveg

en: Please select a variable.
hu: Válasszon egy változót.

en: Please specify the wanted indentation width:
hu: Adja meg a kívánt behúzási szélességet:

en: Please specify the wanted tab width:
hu: Adja meg a kívánt tabulátorszélességet:

en: Positive Lookahead
hu: Előrefelé néző karakter

en: Possible Data Loss
hu: Adatvesztési veszély

en: Pr&int header
hu: Fejlé&c nyomtatása

en: Prefix for backup files:
hu: Biztonsági másolat fájlok előtagja:

en: Pressing enter will insert the text of selected completion item into the editor. If disabled, Tab key or double-click can still be used to trigger completion.
hu: Az Enter megnyomásával a kiválasztott kiegészítési elem szövege beillesztésre kerül a szerkesztőbe. Ha ki van kapcsolva, a Tab billentyű vagy a dupla kattintás továbbra is aktiválja a kiegészítést.

en: Previous Bookmark
hu: Előző könyvjelző

en: Pri&nt footer
hu: Lábléc ny&omtatása

en: Print &legend
hu: Jelma&gyarázat nyomtatása

en: Print line &numbers
hu: &Sorszámok nyomtatása

en: Print the current document.
hu: Kinyomtatja az aktuális dokumentumot.

en: Properties
hu: Tulajdonságok

en: Properties of %1
hu: %1 tulajdonságai

en: QA and Scripting
hu: QA és szkriptelés

en: R&eplace All
hu: Összes cs&eréje

en: Re&move trailing spaces:
hu: A sorvégi szóközök &eltávolítása:

en: Reached Breakpoint
hu: Elért töréspont

en: Reached bottom, continued from top
hu: Vége a szövegnek, folytatás az elejétől

en: Reached top, continued from bottom
hu: A keresés a dokumentum elejére ért, folytatás a végétől

en: Read a document variable.
hu: Dokumentumváltozó olvasása.

en: Read a vimrc file and attempt to import mappings specified with the "[n]noremap" command.
hu: Beolvas egy vimrc fájlt és megkísérli importálni a „[n] noremap” paranccsal megadott leképezéseket.

en: Recover Data
hu: Adat helyreállítása

en: Recursive?
hu: Rekurzív?

en: Reference
hu: Hivatkozás

en: Regular expression
hu: Reguláris kifejezés

en: Reloa&d
hu: Újr&atöltés

en: Reload all JavaScript files (indenters, command line scripts, etc).
hu: Az összes JavaScript-fájl újratöltése (behúzók, konzolos szkriptek stb.)

en: Reload the current document from disk.
hu: Az aktuális dokumentum újratöltése a lemezről.

en: Reloads and will automatically reload without warning about disk changes from now until you close either the tab or window.
hu: Újratölt, és automatikusan újratölt a lemezváltozásokról figyelmezetés nélkül mostantól a lap vagy az ablak bezárásáig.

en: Reloads the file from disk. Unsaved changes will be lost.
hu: A fájl újratöltése a lemezről. A nem mentett módosítások elvesznek.

en: Remove Cursors from Empty Lines
hu: Kurzorok eltávolítása az üres sorokból

en: Remove Duplicate Lines
hu: Duplikált sorok eltávolítása

en: Remove Duplicates and Sort Text Alphabetically
hu: Duplikátumok eltávolítása és a kijelölt szöveg rendezése betűrendben

en: Remove Trailing Spaces
hu: Sorvégi szóközök levágása

en: Remove all bookmarks of the current document.
hu: Az aktuális dokumentumhoz tartozó összes könyvjelző törlése.

en: Remove all the separate dictionary ranges that were set for spell checking.
hu: Törli a helyesírás-ellenőrzéshez beállított szótártartományokat.

en: Remove cursors from empty lines
hu: Kurzorok eltávolítása az üres sorokból

en: Remove duplicate lines from the selected text or whole document.
hu: A duplikált, azonos sorok eltávolítása a kijelölt szövegből vagy a teéjes dokumentumból.

en: Remove selected
hu: A kijelölt eltávolítása

en: Remove tail of a previous word when completion item chosen from a list
hu: Az előző szó végének eltávolítása, amikor egy kiegészítés elem kerül kiválasztásara a listából

en: Remove tail on complete
hu: Vég eltávolítása kiegészítéskor

en: Removes empty lines from selection or whole document.
hu: Eltávolítja az üres sorokat a kijelölésből vagy a teljes dokumentumból.

en: Rep&lace:
hu: &Csere:

en: Replace &All
hu: Cserélje m&indet

en: Replace Highlight
hu: Csere kiemelése

en: Replace all matches
hu: Cserélje mindet

en: Replace next match
hu: Cserélje a következőt

en: Replace with:
hu: Csere ezzel:

en: Replacement
hu: Felülírás

en: Replacement counter (for Replace All)
hu: Csereszámláló („Mindet cserélje” esetén)

en: Reset Font Size
hu: Betűméret visszaállítása

en: Resume current output
hu: Jelenlegi kimenet folytatása

en: Reuse Word Above
hu: A fenti szó újrafelhasználása

en: Reuse Word Below
hu: A lenti szó újrafelhasználása

en: Reverse action of URI encode.
hu: Az URI kódolás fordított művelete.

en: Revert the most recent editing actions
hu: A legutóbbi szerkesztési művelet visszavonása

en: Revert the most recent undo operation
hu: A legutóbbi visszavonási művelet visszavonása

en: S&trikeout
hu: át&húzott

en: S&uggest
hu: Ja&vaslat

en: Save
hu: Mentés

en: Save Copy of File
hu: Másolat mentése

en: Save File
hu: A fájl mentése

en: Save Nevertheless
hu: Igen, mentés

en: Save a copy of the current document to disk.
hu: A jelenlegi dokumentum másolatának mentése a lemezre.

en: Save failed
hu: A mentés nem sikerült

en: Save swap files every:
hu: Ideiglenes fájlok mentési időköze:

en: Save the current document
hu: Az aktuális dokumentum mentése

en: Save the current document to disk, with a name of your choice.
hu: Az aktuális dokumentum mentése a lemezre, a fájlnév bekérésével.

en: Saved Lines
hu: Mentett sorok

en: Say current selection or document
hu: Jelenlegi kijelölés vagy dokumentum

en: Screenshot saving failed: %1
hu: A képernyőkép mentése nem sikerült: %1

[ctx: Script command category]
en: Editing
hu: Szerkesztés

[ctx: Script command category]
en: Navigation
hu: Navigáció

[ctx: Script command name]
en: Decrement Number by 0.1
hu: Szám csökkentése 0,1-del

[ctx: Script command name]
en: Decrement Number by 1
hu: Szám csökkentése 1-gyel

[ctx: Script command name]
en: Decrement Number by 10
hu: Szám csökkentése 10-zel

[ctx: Script command name]
en: Delete Tag Under Cursor
hu: A kurzor alatti címke törlése

[ctx: Script command name]
en: Duplicate Selected Lines Down
hu: Kijelölt sorok kettőzése lefelé

[ctx: Script command name]
en: Duplicate Selected Lines Up
hu: Kijelölt sorok kettőzése felfelé

[ctx: Script command name]
en: Duplicate selected text
hu: Kijelölt sorok kettőzése

[ctx: Script command name]
en: Evaluate a Simple Math Expression
hu: Egyszerű matematikai kifejezés kiértékelése

[ctx: Script command name]
en: Expand Abbreviation
hu: Rövidítés kibontása

[ctx: Script command name]
en: Go to Next Edit Point
hu: Ugrás a következő szerkesztési ponthoz

[ctx: Script command name]
en: Go to Next Paragraph
hu: Ugrás a következő bekezdésre

[ctx: Script command name]
en: Go to Previous Edit Point
hu: Ugrás az előző szerkesztési ponthoz

[ctx: Script command name]
en: Go to Previous Paragraph
hu: Ugrás az előző bekezdésre

[ctx: Script command name]
en: Increment Number by 0.1
hu: Szám növelése 0,1-del

[ctx: Script command name]
en: Increment Number by 1
hu: Szám növelése 1-gyel

[ctx: Script command name]
en: Increment Number by 10
hu: Szám növelése 10-zel

[ctx: Script command name]
en: Join Lines
hu: Sorok összevonása

[ctx: Script command name]
en: Move Cursor to Matching Tag
hu: Kurzor mozgatása az illeszkedő címkéhez

[ctx: Script command name]
en: Move Cursor to Next Blank Line
hu: Kurzor mozgatása a következő üres sorra

[ctx: Script command name]
en: Move Cursor to Next Matching Indent
hu: Kurzor mozgatása a következő illeszkedő behúzáshoz

[ctx: Script command name]
en: Move Cursor to Previous Blank Line
hu: Kurzor mozgatása az előző üres sorra

[ctx: Script command name]
en: Move Cursor to Previous Matching Indent
hu: Kurzor mozgatása az előző illeszkedő behúzáshoz

[ctx: Script command name]
en: Move Lines Down
hu: Sorok mozgatása lefelé

[ctx: Script command name]
en: Move Lines Up
hu: Sorok mozgatása felfelé

[ctx: Script command name]
en: Remove Empty Lines
hu: Üres sorok eltávolítása

[ctx: Script command name]
en: Remove Leading Spaces
hu: Vezető szóközök levágása

[ctx: Script command name]
en: Remove Trailing Spaces
hu: Sorvégi szóközök levágása

[ctx: Script command name]
en: Remove Trailing and Leading Spaces
hu: Vezető és sorvégi szóközök levágása

[ctx: Script command name]
en: Select HTML/XML Tag Contents Inwards
hu: HTML/XML címke tartalmának kijelölése befelé

[ctx: Script command name]
en: Select HTML/XML Tag Contents Outwards
hu: HTML/XML címke tartalmának kijelölése kifelé

[ctx: Script command name]
en: Select Next Edit Point
hu: A következő szerkesztési pont kijelölése

[ctx: Script command name]
en: Select Previous Edit Point
hu: Az előző szerkesztési pont kijelölése

[ctx: Script command name]
en: Split or Join a Tag
hu: Címke felosztása vagy egyesítése

[ctx: Script command name]
en: Toggle Comment
hu: Megjegyzés be/ki

[ctx: Script command name]
en: URI-decode Selected Text
hu: A kijelölt szöveg URI-dekódolása

[ctx: Script command name]
en: URI-encode Selected Text
hu: A kijelölt szöveg URI-kódolása

[ctx: Script command name]
en: Wrap with Tag
hu: Tördelés címkével

en: Scro&llbars visibility:
hu: Gör&getősávok láthatósága:

en: Scroll Line Down
hu: Egy sorral lejjebb görgetés

en: Scroll Line Up
hu: Egy sorral feljebb görgetés

en: Scroll Page Down
hu: Egy lappal lejjebb görgetés

en: Scroll Page Up
hu: Egy oldallal feljebb görgetés

en: Scrollbars:
hu: Görgetősávok:

en: Search Highlight
hu: Keresés kiemelése

en: Search bar back- and front-end
hu: Keresősáv-motor és kezelőfelület

en: Search in the selection only
hu: Keresés csak a kijelölésben

en: Search mode
hu: Keresési mód

en: Search wrapped
hu: Körkörös keresés

en: SearchHighLight
hu: Keresés kiemelése

en: Select Character Left
hu: A kurzortól balra álló karakter kijelölése

en: Select Character Right
hu: A kurzortól jobbra álló karakter kijelölése

en: Select Mime Types
hu: MIME-típusok

en: Select Page Down
hu: Kijelölés a következő oldalig

en: Select Page Up
hu: Kijelölés az előző oldalig

en: Select Sub-Word Left
hu: A kurzortól balra álló szótag kijelölése

en: Select Sub-Word Right
hu: A kurzortól jobbra álló szótag kijelölése

en: Select Word Left
hu: A kurzortól balra álló szó kijelölése

en: Select Word Right
hu: A kurzortól jobbra álló karakter kijelölése

en: Select contents of HTML/XML tag, moving inward on continuous invocations
hu: A HTML/XML címke tartalmának kiválasztása, befelé mozgatva folyamatos meghívásokkal

en: Select contents of HTML/XML tag, moving outwards on continuous invocations
hu: A HTML/XML címke tartalmának kiválasztása, kifelé mozgatva folyamatos meghívásokkal

en: Select next edit point (tag or empty attribute).
hu: A következő szerkesztési pont kijelölése (címke vagy üres attribútum).

en: Select previous edit point (tag or empty attribute).
hu: Az előző szerkesztési pont kijelölése (címke vagy üres attribútum).

en: Select text backward from current cursor position to the last occurrence of the given argument before it (or the beginning of the current line by default).
hu: Szöveg kijelölése visszafelé a jelenlegi kurzorpozíciótól az utána megadott argumentum utolsó előfordulásáig (vagy a jelenlegi sor elejéig alapértelmezés szerint).

en: Select text forward from current cursor position to the first occurrence of the given argument after it (or the end of the current line by default).
hu: Szöveg kijelölése a jelenlegi kurzorpozíciótól az utána megadott argumentum első előfordulásáig (vagy a jelenlegi sor végéig alapértelmezés szerint).

en: Select text to paste.
hu: A beillesztendő szöveg kijelölése.

en: Select the MimeTypes you want for this file type.
    Please note that this will automatically edit the associated file extensions as well.
hu: Válassza ki, mely MIME-típusok tartozzanak ehhez a fájltípushoz.
    Ennek hatására automatikusan megváltoznak a társított fájlnévkiterjesztések is.

en: Select the color theme to use for the print.
hu: Válasszon egy színtémát a nyomtatáshoz.

en: Select the entire text of the current document.
hu: Az aktuális dokumentum teljes szövegének kijelölése.

en: Select the filetype you want to change.
hu: Válassza ki a módosítani kívánt fájltípust.

en: Select theme:
hu: Téma kiválasztása:

en: Select to Beginning of Document
hu: Kijelölés a dokumentum elejéig

en: Select to Beginning of Line
hu: Kijelölés a sor elejéig

en: Select to Bottom of View
hu: Kiválasztás a nézet aljáig

en: Select to End of Document
hu: Kijelölés a dokumentum végéig

en: Select to End of Line
hu: Kijelölés a sor végéig

en: Select to Matching Bracket
hu: Kijelölés a zárójel párjáig

en: Select to Next Line
hu: Kijelölés a következő sorig

en: Select to Previous Line
hu: Kijelölés az előző sorig

en: Select to Top of View
hu: Kiválasztás a nézet tetejéig

en: Selected Text
hu: Kijelölt szöveg

en: Selection
hu: Kijelölés

en: Selection, KColorScheme integration
hu: Kijelölés, KColorScheme-integráció

en: Selects whether cursor jumps full words or breaks at camel case humps.
hu: Ezzel válaszhatja ki, hogy a kurzor teljes szavakat ugorjon, vagy megálljon a CamelCase púpjainál.

en: Selects whether the PageUp and PageDown keys should alter the vertical position of the cursor relative to the top of the view.
hu: Ez határozza meg, hogy a PageUp és PageDown billentyűkkel változtatható-e a kurzor függőleges pozíciója a nézet tetejéhez képest.

en: Separator
hu: Elválasztó

en: Set Default Mark Type
hu: Az alapértelmezett jeltípus beállítása

en: Set of characters
hu: Karakterek

en: Sets priority for this file type. If more than one file type selects the same file, the one with the highest priority will be used.
hu: Prioritás rendelése a fájltípushoz. Ha több fájltípus tartozik egy fájlhoz, a legmagasabb prioritású lesz érvényes.

en: Sets the number of lines to maintain visible above and below the cursor when possible.
hu: A program igyekszik a kurzor előtt és után a megadott számú sort láthatóan tartani.

en: Shell Completion
hu: Automatikus kiegészítés a terminálban

en: Show &Icon Border
hu: &Ikonszegély megjelenítése

en: Show &Line Numbers
hu: &Sorszámok megjelenítése

en: Show &line numbers
hu: A s&orszámok megjelenítése

en: Show &tab indicators:
hu: &Tabulátorjelző megjelenítése:

en: Show Actual Line Numbers
hu: Tényleges sorszámok megjelenítése

en: Show Always
hu: Megjelenítés mindig

en: Show Extra Decorations
hu: Extra dekorációk megjelenítése

en: Show File Encoding
hu: Fájlkódolás megjelenítése

en: Show Folding &Markers
hu: Szegélyjel&zők megjelenítése

en: Show Line Ending Type
hu: Sorvégtípus megjelenítése

en: Show Line Numbers From 1
hu: Sorszámok megjelenítése 1-től

en: Show Non-Printable Spaces
hu: Nem nyomtatható szóközök megjelenítése

en: Show Scroll&bar Marks
hu: Gördítősáv&jelzők megjelenítése

en: Show Scrollbar Mini-Map
hu: Gördítősáv minitérkép megjelenítése

en: Show Static &Word Wrap Marker
hu: Sortördelésjel&zők megjelenítése

en: Show When Needed
hu: Megjelenítés, ha szükséges

en: Show Whitespace
hu: Üres helyek megjelenítése

en: Show Window Decorations
hu: Ablakdekorációk megjelenítése

en: Show active dictionary
hu: Aktív szótár megjelenítése

en: Show arrows to collapse code blocks
hu: Nyilak megjelenítése kódblokkok összecsukásához

en: Show documentation beside completion box. If disabled, documentation can be shown by pressing Alt key.
hu: Dokumentáció megjelenítése a kitöltési mező mellett. Ha ki van kapcsolva, a dokumentációt az Alt billentyű lenyomásával lehet megjeleníteni.

en: Show highlighting mode
hu: Kiemelési mód megjelenítése

en: Show i&ndentation lines:
hu: Behúzási &vonalak mutatása:

en: Show input mode
hu: Beviteli mód megjelenítése

en: Show line column
hu: Sor-oszlop megjelenítése

en: Show line count
hu: Sorszám megjelenítése

en: Show list of valid variables.
hu: Érvényes változók listájának megjelenítése.

en: Show marks
hu: Jelzősávok megjelenítése

en: Show minimap
hu: Minitérkép megjelenítése

en: Show on Hover
hu: Megjelenítés rámutatáskor

en: Show preview of folded blocks on hover
hu: Előnézet összecsukott blokkokhoz rámutatáskor

en: Show preview of matching open bracket
hu: Nyitó zárójelpár előnézetének megjelenítése

en: Show preview when hovering over scrollbar
hu: Előnézet megjelenítése a görgetősávra rámutatáskor

en: Show print preview of current document
hu: A jelenlegi dokumentum nyomtatási képének megjelenítése

en: Show tab setting
hu: Tabulátorbeállítás megjelenítése

en: Show the line number relative to the line with the cursor in front of each line.
hu: A kurzor sorához viszonyított relatív sorszám megjelenítése a sor elején

en: Show the matching open bracket and lines adjacent to it for context
hu: Nyitó zárójelpár és a szomszédos sorok megjelenítése

en: Show whitespace indicators:
hu: Térközkarakter-jelző megjelenítése:

en: Show word count
hu: Szószám megjelenítése

en: Show/hide bounding box around non-printable spaces
hu: Nem nyomtatható szóközök határoló négyzetének megjelenítése/elrejtése

en: Show/hide line count in status bar
hu: Sorszám megjelenítése/elrejtése az állapotsávban

en: Show/hide the Word Wrap Marker, a vertical line drawn at the word wrap column as defined in the editing properties
hu: A sortördelésjelző ki-be kapcsolása, mely lényegében egy függőleges vonal a beállításoknál megadott oszlopban

en: Show/hide the command line on the bottom of the view.
hu: A nézet alsó részén a parancssor megjelenítése/elrejtése.

en: Show/hide the icon border.<br /><br />The icon border shows bookmark symbols, for instance.
hu: Az ikonszegélyek megjelenítése/elrejtése.<br /><br />Az ikonszegélyen jelennek meg például a könyvjelzők szimbólumai.

en: Show/hide the line numbers on the left hand side of the view.
hu: A nézet bal oldali részén a sorszámok megjelenítése/elrejtése.

en: Show/hide the marks on the vertical scrollbar.<br /><br />The marks show bookmarks, for instance.
hu: A függőleges gördítősáv jelzéseinek megjelenítése/elrejtése.<br /><br />Ezek a jelzések mutatják például a könyvjelzőket.

en: Show/hide the mini-map on the vertical scrollbar.<br /><br />The mini-map shows an overview of the whole document.
hu: A minitérkép megjelenítése/elrejtése a függőleges görgetősávon.<br /><br />A minitérkép az egész dokumentum áttekintését jelenít meg.

en: Show/hide word count in status bar
hu: Szószám megjelenítése/elrejtése az állapotsávban

en: Shows a diff of the changes.
hu: Megjeleníti a változtatások különbségeit.

en: Shrink Font
hu: Kisebb betűméret

en: Size of the visible highlight marker.
hu: A látható kiemelésjelző mérete.

en: Smart ho&me and smart end
hu: Intelligens &Home és End

en: Soft Tabs: %1
hu: Gyenge tabulátorok: %1

en: Soft Tabs: %1 (%2)
hu: Gyenge tabulátorok: %1 (%2)

en: Sort Selected Text Alphabetically
hu: Kijelölt szöveg rendezése betűrendben

en: Sort Text Naturally
hu: Kijelölt szöveg természetes rendezése

en: Sort bookmarks menu:
hu: Könyvjelzők menü rendezése:

en: Sort the selected text or whole document in natural order.<br>Here is an example to show the difference to the normal sort method:<br>sort(a10, a1, a2) => a1, a10, a2<br>natsort(a10, a1, a2) => a1, a2, a10
hu: A kijelölt szöveg vagy a teljes dokumentum rendezése természetes sorrendben.<br>Egy példa a normál rendezési módtól való eltérés bemutatására:<br>sort(a10, a1, a2) → a1, a10, a2<br>natsort(a10, a1, a2) → a1, a2, a10

en: Sort the selected text or whole document.
hu: A kijelölt szöveg vagy a teljes dokumentum rendezése.

en: Spaces
hu: Szóközök

en: Spell check canceled.
hu: Helyesírás-ellenőrzés megszakítva.

en: Spell check complete.
hu: A helyesírás-ellenőrzés befejeződött.

en: Spellcheck
hu: Helyesírás-ellenőrzés

en: Spelling
hu: Helyesírás

en: Spelling '%1'
hu: „%1” ellenőrzése

en: Spelling Mistake Line
hu: Helyesírási hibajelző vonal

en: Splits or joins a tag
hu: Feloszt vagy egyesít egy címkét

en: Start column of selected text of the current document.
hu: Az aktuális dokumentumban kijelölt szöveg első oszlopa.

en: Start line of selected text of the current document.
hu: Az aktuális dokumentumban kijelölt szöveg első sora.

en: Start the Marked Selection
hu: Jelölt kiválasztás indítása

en: Static Word Wrap
hu: Statikus tördelés

en: Statusbar
hu: Állapotsor

en: Stop current output
hu: Jelenlegi kimenet leállítása

en: Store swap files in:
hu: Ideiglenes fájlok tárolása itt:

en: Success:
hu: Siker:

en: Suffix for backup files:
hu: Biztonsági másolat fájlok utótagja:

en: Swap file mode:
hu: Ideiglenes fájlok módja:

en: Swap the selected text with the clipboard contents
hu: A kijelölt szöveg cseréje a vágólap tartalmával

en: Swap with Clipboard Contents
hu: Csere a vágólap tartalmára

en: Switch to Command Line
hu: Váltás a parancssorra

en: Switch to Next Input Mode
hu: Váltás a következő beviteli módra

en: Switch to incremental search bar
hu: Váltás léptetéses keresősávra

en: Switch to power search and replace bar
hu: Kibővített keresősávra váltás

en: Switch to the next input mode.
hu: Váltás a következő beviteli módra.

en: Syntax highlighting
hu: Szintaxiskiemelés

en: Tab Size: %1
hu: Tabulátor szélessége: %1

en: Tab Width
hu: Tabulátorszélesség

en: Tab and Space Markers
hu: Tabulátor- és szóközjelzők

en: Tab wi&dth:
hu: Tabulátorszé&lesség:

en: Tabulators
hu: Tabulátorok

en: Tabulators && Spaces
hu: Tabulátorok és szóközök

en: Tabulators &and Spaces
hu: T&abulátorok és szóközök

en: Take Screenshot of Selection
hu: Képernyőkép készítése a kijelölésről

en: Te&xt Settings
hu: Szöve&gbeállítások

en: Temporarily raise limit and reload file
hu: Limit ideiglenes megemelése és a fájl újratöltése

en: Testing, ...
hu: Tesztelés stb.

en: Text Area
hu: Szövegterület

en: Text Cursor Movement
hu: A szöveges kurzor mozgatása

en: Text Decorations
hu: Szövegdekorációk

en: Text Navigation
hu: Szöveg navigáció

en: Text Templates & Snippets
hu: Szövegsablonok és töredékek

en: Text selection mode:
hu: Szövegkijelölési mód:

en: Text selection of the current document.
hu: Az aktuális dokumentum szövegkijelölése.

en: Text to Speech
hu: Szövegfelolvasás

en: Text to replace with
hu: Csere erre

en: Text to search for
hu: Keresendő szöveg

en: The Editing Commands
hu: Szerkesztési parancsok

en: The bookmarks will be ordered by the line numbers they are placed at.
hu: A könyvjelzők aszerint lesznek rendezve, hogy milyen sorszámú sorra mutatnak.

en: The byte order mark is a special sequence at the beginning of Unicode encoded documents. It helps editors to open text documents with the correct Unicode encoding. The byte order mark is not visible in the displayed document.
hu: A bájtsorrendjelölő egy speciális sorozat a Unicode kódolású dokumentumok elején, segíti a szerkesztőket a megfelelő kódolás kiválasztásában. A bájtsorrendjelölő nem látható a megjelenített dokumentumoban.

en: The cool buffersystem
hu: A nagyszerű pufferelési rendszer

en: The current date (ISO).
hu: A jelenlegi dátum (ISO).

en: The current date (QDate formatstring).
hu: Az aktuális dátum (QDate formátumsztring).

en: The current date in current locale format.
hu: Az aktuális dátum a jelenlegi területi beállítás szerint.

en: The current time (ISO).
hu: A jelenlegi idő (ISO).

en: The current time (QTime formatstring).
hu: A jelenlegi idő (QTime formátumsztring).

en: The current time in current locale format.
hu: Az aktuális idő a jelenlegi területi beállítás szerint.

en: The diff command '%1' could not be started.
hu: A(z) „%1” diff parancs nem indítható el.

en: The diff command could not be found. Please make sure that diff(1) is installed and in your PATH.
hu: A diff parancs nem található. Ellenőrizze, hogy a diff(1) parancs telepítve van-e és szerepel-e az elérési útban (PATH).

en: The diff command failed. Please make sure that diff(1) is installed and in your PATH.
hu: A diff parancs végrehajtása nem sikerült. Ellenőrizze, hogy a diff(1) parancs telepítve van-e és szerepel-e az elérési útban.

en: The document "%1" has been modified.
    Do you want to save your changes or discard them?
hu: Megváltozott egy dokumentum: "%1".
    El szeretné menteni a módosításokat?

en: The document could not be saved, as it was not possible to write to %1.
    
    Check that you have write access to this file or that enough disk space is available.
hu: A dokumentumot nem sikerült elmenteni, mert nem lehetett írni ide: %1.
    
    Ellenőrizze, hogy rendelkezik-e írási jogosultsággal a fájlhoz és van-e elég szabad lemezterület.

en: The document could not be saved, as it was not possible to write to %1.
    Check that you have write access to this file or that enough disk space is available.
    The original file may be lost or damaged. Don't quit the application until the file is successfully written.
hu: A dokumentumot nem sikerült elmenteni, mert nem lehetett írni ide: %1.
    Ellenőrizze, hogy rendelkezik-e írási jogosultsággal a fájlhoz és van-e elég szabad lemezterület.
    Az eredeti fájl elveszhet vagy sérülhet. Ne lépjen ki az alkalmazásból, amíg az írás sikeresen meg nem történt.

en: The editor will display a symbol to indicate the presence of a tab in the text.
hu: Ennek hatására a program valamilyen látható karakter megjelenítésével fogja jelezni a tabulátorokat.

en: The file %1 could not be loaded, as it was not possible to read from it.<br />Check if you have read access to this file.
hu: A(z) %1 fájlt nem sikerült betölteni, mert nem sikerült olvasni a fájlból.<br />Ellenőrizze, van-e olvasási jogosultsága a fájlhoz.

en: The file %1 was opened and contained lines longer than the configured Line Length Limit (%2 characters).<br />The longest of those lines was %3 characters long<br/>Those lines were wrapped and the document is set to read-only mode, as saving will modify its content.
hu: A(z) %1 meg lett nyitva és a beállítottnál hosszabb sorokat tartalmazott (hosszabbak mint %2 karakter).<br/>A leghosszabb sor %3 karakter hosszú.<br/> Ezek a sorok tördelve lettek, a dokumentum pedig csak olvasható módba lett állítva, mivel a mentés módosítani a tartalmát.

en: The file %1 was opened with %2 encoding but contained invalid characters.<br />It is set to read-only mode, as saving might destroy its content.<br />Either reopen the file with the correct encoding chosen or enable the read-write mode again in the tools menu to be able to edit it.
hu: A(z) %1 fájl %2 kódolással lett megnyitva, de érvénytelen karaktereket tartalmaz.<br />Csak olvasásra van megnyitva, mert mentés esetén megsérülhet az adattartalom.<br />Nyissa meg újból a fájlt a megfelelő kódolással, vagy engedélyezze az írást a menüben.

en: The file '%1' was deleted or moved on disk.
hu: A(z) „%1” fájl törlődött a lemezen, vagy áthelyezték.

en: The file '%1' was modified on disk.
hu: A(z) „%1” fájl módosult a lemezen.

en: The file <a href="%1">%2</a> is still loading.
hu: A(z) <a href="%1">%2</a> fájl betöltése még folyamatban.

en: The file was not closed properly.
hu: A fájl nem megfelelően lett bezárva.

en: The files are identical.
hu: A fájlok teljesen egyformák.

en: The indentation width is the number of spaces which is used to indent a line. If the option <b>Insert spaces instead of tabulators</b> in the section <b>Editing</b> is disabled, a <b>Tab</b> character is inserted if the indentation is divisible by the tab width.
hu: A behúzási szélesség azt adja meg, mennyi szóközzel történjen a behúzás. Ha a <b>Szóközök tabulátorok helyett</b> beállítás a <b>Szerkesztés</b> szakaszban nincs bejelölve, <b>Tab</b> karakter lesz beszúrva, ha a szélesség osztható a tabulátorszélességgel.

en: The line color to use for boxes
hu: A dobozok vonalának színe

en: The margin inside boxes, in pixels
hu: A dobozok belső szegélyének vastagsága (képpontban)

en: The mime type mask allows to select files by mimetype. The string is a semicolon-separated list of mimetypes, for example <code>text/plain; text/english</code>.
hu: Itt a MIME-típus alapján lehet fájlokat kijelölni. A felsorolásban pontosvesszővel elválasztott MIME-típusokat kell megadni, például <code>text/plain; text/english</code>.

en: The name of the filetype will be the text of the corresponding menu item.
hu: A fájltípus neve kerül a megfelelő menüpont szövegébe.

en: The section name is used to organize the file types in menus.
hu: A szakasznév a fájltípusok menüben történő csoportosítását segíti.

en: The selected encoding cannot encode every Unicode character in this document. Do you really want to save it? There could be some data lost.
hu: A kiválasztott kódolással nem lehet a dokumentum minden karakterét feldolgozni. Biztosan el szeretné így menteni? A dokumentum anyagának egy része elveszhet.

en: The width of the box outline
hu: A doboz körvonalának szélessége

en: The wildcards mask allows to select files by filename. A typical mask uses an asterisk and the file extension, for example <code>*.txt; *.text</code>. The string is a semicolon-separated list of masks.
hu: Helyettesítő karakterek használatával a fájlnév alapján lehet fájlokat kijelölni. Egy tipikus ilyen minta a csillag valamilyen kiterjesztéssel, például <code>*.txt; *.text</code>. A minta elemeit pontosvesszővel lehet elválasztani.

en: Theme Editor
hu: Témaszerkesztő

en: There are no more chars for the next bookmark.
hu: Nincs több karakter a következő könyvjelzőhöz.

en: This command aligns lines in the selected block or whole document on the column given by a regular expression given as an argument.<br><br>If you give an empty pattern it will align on the first non-blank character by default.<br>If the pattern has a capture it will indent on the captured match.<br><br><i>Examples</i>:<br>'<code>alignon -</code>' will insert spaces before the first '-' of each lines to align them all on the same column.<br>'<code>alignon :\s+(.)</code>' will insert spaces before the first non-blank character that occurs after a colon to align them all on the same column.
hu: Ez a parancs a kijelölt blokk vagy a teljes dokumentum sorait igazítja az argumentumként megadott reguláris kifejezésben megadott oszlophoz.<br><br>Ha üres mintát ad meg, alapértelmezés szerint az első nem üres karakterhez történik az igazítás.<br>Ha a mintára van egyezés, a találatokat fogja igazítani.<br><br><i>Például</i>:<br>az '<code>alignon -</code> minden sor első „-” karaktere elé annyi szóközt szúr be, hogy egy oszopba kerüljenek.<br>az '<code>alignon :\s+(.)</code>' az összes, pont után következő nem üres karakter elé szúr be szóközöket, hogy egy oszlopba kerüljenek.

en: This command aligns lines in the selected block or whole document on the column given by a regular expression that you will be prompted for.<br /><br />If you give an empty pattern it will align on the first non-blank character by default.<br />If the pattern has a capture it will indent on the captured match.<br /><br /><i>Examples</i>:<br />With '-' it will insert spaces before the first '-' of each lines to align them all on the same column.<br />With ':\s+(.)' it will insert spaces before the first non-blank character that occurs after a colon to align them all on the same column.
hu: Ez a parancs a kijelölt blokk vagy a teljes dokumentum sorait igazítja egy, az Öntől bekért reguláris kifejezéssel megadott oszlophoz.<br /><br />Ha üres mintát ad meg, alapértelmezés szerint az első nem üres karakterhez történik az igazítás.<br /><br />Ha a mintára van egyezés, a találathoz fog igazítani.<br /><i>Példák</i>:<br /> a „-” használatával szóközöket szúr be minden az összes sor első „-” jele elé, hogy ugyanabba az oszlopba igazítsa azokat.<br />A „:\s+(.)” az összes, pont után következő nem üres karakter elé szúr be szóközöket, hogy esgy oszlopba kerüljenek.

en: This command allows switching between the normal (line based) selection mode and the block selection mode.
hu: Ezzel lehet átváltani a normál (soronkénti) és a blokkos kijelölési mód között.

en: This command allows you to export the current document with all highlighting information into a HTML document.
hu: Ez a parancs lehetővé teszi a jelenlegi dokumentum exportálását HTML dokumentumba az összes kiemelési információval együtt.

en: This command comments out the current line or a selected block of text.<br /><br />The characters for single/multiple line comments are defined within the language's highlighting.
hu: Ezzel a paranccsal az aktuális sort vagy a kijelölt szövegrészt lehet megjegyzésbe tenni.<br /><br />Az egy- ill. többsoros megjegyzést jelölő karakterek a programnyelv kiemelési módjánál vannak megadva.

en: This command opens a dialog and lets you choose a line that you want the cursor to move to.
hu: A parancs megnyit egy párbeszédablakot, melyben meg lehet adni annak a sornak a számát, amelyre rá szeretne lépni.

en: This command removes comments from the current line or a selected block of text.<br /><br />The characters for single/multiple line comments are defined within the language's highlighting.
hu: Ezzel a paranccsal az aktuális sor vagy a kijelölt szövegrész megjegyzésjelölőit lehet eltávolítani.<br /><br />Az egy- ill. többsoros megjegyzést jelölő karakterek a programnyelv kiemelési módjánál vannak megadva.

en: This decreases the display font size.
hu: Lecsökkenti a megjelenítési betűméretet.

en: This defines the fallback encoding to try for opening files if neither the encoding chosen as standard above, nor the encoding specified in the open/save dialog, nor the encoding specified on command line match the content of the file.  Before this is used, an attempt will be made to determine the encoding to use by looking for a byte order mark at start of file: if one is found, the right Unicode encoding will be chosen; otherwise encoding detection will run, if both fail the fallback encoding will be tried.
hu: Meghatározza a tartalék kódolást, ha sem a standardként kiválasztott kódolás, sem a megnyitási/mentési párbeszédablakban megadott kódolás, sem a parancssori kapcsolóval megadott kódolás nem illeszkedik a fájl tartalmára. Mielőtt ezt használja, a program megkísérli felismerni a kódolást a bájtsorrendjelölő keresésével: ha talált, a helyes kódolást választja, egyébként lefuttatja a felismerést, ha nem sikerül felismerni, a tartalék kódolással próbálkozik.

en: This defines the standard encoding to use to open/save files, if not changed in the open/save dialog or by using a command line option.
hu: Meghatározza a fájlok megnyitásakor/mentésekor használt standard kódolást, ha az nincs megváltoztatva a megnyitási/mentési párbeszédablakban vagy egy parancssori kapcsolóval.

en: This determines the number of entries to keep in the clipboard history
hu: Ez határozza meg a vágólapnaplóban tárolt bejegyzések számát.

en: This increases the display font size.
hu: Megnöveli a megjelenítési betűméretet.

en: This is a list of available indentation modes. The specified indentation mode will be used for all new documents. Be aware that it is also possible to set the indentation mode with document variables, modes or a .kateconfig file.
hu: Itt láthatók a választható behúzási módok. A választott mód lesz érvényes minden dokuementumra. A behúzási mód dokumentumváltozókkal és -módokkal is megadható, vagy .kateconfig fájllal is.

en: This resets the display font size.
hu: Visszaállítja a megjelenítési betűméretet.

en: This string is located in katedialogs.cpp in KateSaveConfigTab's constructor.
hu: Ez a sztring a katedialogs.cpp-ben a KateSaveConfigTab konstruktorában található.

en: This value will be multiplied with the font's default line height. A value of 1.0 means that the default height will be used.
hu: Ez az érték megszorozzódik a betűtípus alapértelmezett sormagasságával. Az 1.0-s érték azt jelenti, hogy az alapértelmezett magasságot használja.

[ctx: Title (in plural) of the best results in an item search. Please, that the translation doesn't have more than 34 characters, since the menu where it's displayed is small and fixed.]
en: Best Search Matches
hu: Legjobban illeszkedők

[ctx: Title (in singular) of the best result in an item search. Please, that the translation doesn't have more than 34 characters, since the menu where it's displayed is small and fixed.]
en: Best Search Match
hu: Legjobban illeszkedő

en: Toggle &Bookmark
hu: Könyvjelző &be/ki

en: Toggle Camel Case Cursor Movement
hu: CamelCase kurzormozgatás be/ki

en: Toggle Comment
hu: Megjegyzés átváltása

en: Toggle Contained Nodes
hu: Tartalmazott bejegyzések be-/kikapcsolása

en: Toggle Current Node
hu: Jelenlegi bejegyzés be-/kikapcsolása

en: Toggle between normal word movement and camel case cursor movement.
hu: Váltás a normál szóáthelyezés és a CamelCase kurzormozgatás között.

en: Toggle comment of current tag or CSS selector
hu: A jelenlegi címke vagy CSS kiválasztó megjegyzésre állítása

[ctx: ToolTip of the search bar of modes of syntax highlighting]
en: Search for syntax highlighting modes by language name or file extension (for example, C++ or .cpp)
hu: Szintaxiskiemelési módok keresése a nyelv neve vagy fájlkiterjesztés szerint (például C++ vagy .cpp)

en: Top of file reached. Continue from bottom?
hu: A fájl teteje elérve. Folytatja az aljától?

en: Total Amount of Pages
hu: A teljes oldalszám

en: Transpose Characters
hu: A karakterek transzponálása

en: Transpose Words
hu: A szavak transzponálása

en: Trims leading and trailing whitespace from selection or whole document.
hu: Eltávolítja a bevezető és záró üres karaktereket a kijelölésből vagy a teljes dokumentumból.

en: Trims leading whitespace from selection or whole document.
hu: Eltávolítja a bevezető üres karaktereket a kijelölésből vagy a teljes dokumentumból.

en: Trims trailing whitespace from selection or whole document.
hu: Eltávolítja a záró üres karaktereket a kijelölésből vagy a teljes dokumentumból.

en: Try to Save Nevertheless
hu: Igen, mentés

en: Trying to Save Unmodified File
hu: A fájl mentése módosítás nélkül

en: Typographical Conventions for %1
hu: Tipográfiai konvenciók - %1

en: Unable to open file
hu: Nem sikerült megnyitni a fájlt

en: Unable to open the config file for reading.
hu: Nem sikerült megnyitni a beállítófájlt olvasásra.

en: Unco&mment
hu: Megjegyzésjel eltá&volítása

en: Unfold Toplevel Nodes
hu: A legfelső szintű bejegyzések kibontása

en: Unknown command '%1'
hu: Ismeretlen parancs: „%1”

en: Unknown word
hu: Ismeretlen szó

en: Unknown word:
hu: Ismeretlen szó:

en: Unlimited
hu: Korlátlan

en: Unset Background Color
hu: A háttérszín visszaállítása

en: Unset Normal Color
hu: A normál szín visszaállítása

en: Unset Selected Background Color
hu: A kijelölési háttérszín visszaállítása

en: Unset Selected Color
hu: A kijelölési szín visszaállítása

en: Untitled
hu: Nincs cím

en: Uppercase
hu: Nagybetűkké

en: Uppercase first character conversion
hu: Első karakterek nagybetűre alakítása

en: Usage: %1 on|off|1|0|true|false
hu: Használati mód: %1 on|off|1|0|true|false

en: Usage: set-remove-trailing-spaces 0|-|none or 1|+|mod|modified or 2|*|all
hu: Használat: set-remove-trailing-spaces 0|-|none vagy 1|+|mod|modified vagy 2|*|all

en: Use &Default Style
hu: Az alapértelmezett stílus &használata

en: Use Default
hu: Az alapértelmezés használata

en: Use Default Colors
hu: Alapértelmezett színek használata

en: Use Default Style
hu: Az alapértelmezett stílus használata

en: Use Enter key to insert selected completion
hu: Nyomja meg az Entert a kiválasztott kiegészítés beszúrásához

en: Use default color from the color theme
hu: A színtéma alapértelmezett színeinek használata

en: Use this command to copy the currently selected text to the system clipboard.
hu: A kijelölt szövegrészt kimásolja a vágólapra.

en: Use this to auto indent the current line or block of text to its proper indent level.
hu: Ennek hatására az aktuális sor vagy szövegblokk felveszi a megfelelő behúzást.

en: Use this to clean the indentation of a selected block of text (only tabs/only spaces).<br /><br />You can configure whether tabs should be honored and used or replaced with spaces, in the configuration dialog.
hu: Ezzel a paranccsal a kijelölt szövegrész behúzását lehet normalizálni (csak tabulátorok/csak szóközök)<br />A beállításoknál kiválasztható, hogy tabulátorokat használjon-e a program vagy inkább helyettesítse azokat szóközökkel.

en: Use this to indent a selected block of text.<br /><br />You can configure whether tabs should be honored and used or replaced with spaces, in the configuration dialog.
hu: Kijelölt szövegrész behúzására használható.<br /><br />A tabulátorok kezelési módja, például hogy le legyenek-e cserélve szóközökre vagy sem, a beállítóablakban adható meg.

en: Use this to unindent a selected block of text.
hu: Ezzel lehet a kijelölt szövegrész behúzását megszüntetni.

en: Use this to wrap the current line, or to reformat the selected lines as paragraph, to fit the 'Wrap words at' setting in the configuration dialog.<br /><br />This is a static word wrap, meaning the document is changed.
hu: Használja ezt az aktuális sor tördeléséhez, vagy a kijelölt sorok újraformázásához bekezdésként, hogy illeszkedjenek a „Tördelési oszlop” beállításhoz.<br /><br />Ez egy statikus szótördelés, azaz megváltoztatja a dokumentumot.

en: Using deprecated modeline 'remove-trailing-space'. Please replace with 'remove-trailing-spaces modified;', see https://docs.kde.org/?application=katepart&branch=stable5&path=config-variables.html#variable-remove-trailing-spaces
hu: Elavult parancs használata: modeline „remove-trailing-space”. Kérjük helyettesítse ezzel: 'remove-trailing-spaces modified;', lásd https://docs.kde.org/?application=katepart&branch=stable5&path=config-variables.html#variable-remove-trailing-spaces

en: Using deprecated modeline 'replace-trailing-space-save'. Please replace with 'remove-trailing-spaces all;', see https://docs.kde.org/?application=katepart&branch=stable5&path=config-variables.html#variable-remove-trailing-spaces
hu: Elavult parancs használata: modeline „replace-trailing-space-save”. Kérjük helyettesítse ezzel: „remove-trailing-spaces all;”, lásd https://docs.kde.org/?application=katepart&branch=stable5&path=config-variables.html#variable-remove-trailing-spaces

en: VI: INSERT MODE
hu: VI: BESZÚRÓ MÓD

en: VI: NORMAL MODE
hu: VI: NORMÁL MÓD

en: VI: REPLACE
hu: VI: CSERE

en: VI: VISUAL
hu: VI: VIZUÁLIS

en: VI: VISUAL BLOCK
hu: VI: VIZUÁLIS BLOKK

en: VI: VISUAL LINE
hu: VI: VIZUÁLIS SOR

en: Variables
hu: Változók

en: Various bugfixes
hu: Hibajavítások

en: Very nice help
hu: Sokat segített

en: Vi Input Mode
hu: Vi beviteli mód

en: View &Difference
hu: Az &eltérések megtekintése

en: View Changes
hu: Módosítások megjelenítése

en: Visual mode
hu: Vizuális mód

en: W&idth:
hu: Szél&esség:

en: Warning
hu: Figyelmeztetés

en: When selected, composed characters are removed with their diacritics instead of only removing the base character. This is useful for Indic locales.
hu: Ha be van jelölve, az összetett karakterek a mellékjeleikkel együtt kerülnek törlésre a báziskarakter törlése helyett. Ez indiai területi beállításokhoz hasznos.

en: When selected, pressing the home key will cause the cursor to skip whitespace and go to the start of a line's text. The same applies for the end key.
hu: Ennek hatására a Home megnyomásakor a kurzor az üres karaktereket átugorva a szöveg elejére ugrik a sorban. Hasonló az End hatása a másik irányban.

en: When selected, vi commands will override Kate's built-in commands. For example: Ctrl+R will redo, and override the standard action (showing the search and replace dialog).
hu: Ha be van jelölve, a Vi parancsok felülbírálják a Kate beépített parancsait, például: Ctrl+R lenyomásakor Újra végrehajtás parancs hajtódik végre, nem Keresés.

en: When some text is selected these chars will be added on both its sides in a way "Auto Bracket" do
hu: Szöveg kijelölésekor ezek a karakterek kerülnek hozzáadásra annak mindkét oldalán, ahogy az „Automatikus zárójelek” is teszi

en: When this setting is enabled, the editor view automatically folds
    comment blocks that start on the first line of the document. This is
    helpful to hide license headers which are commonly placed at the
    beginning of a file.
hu: Ha ez a beállítás engedélyezve van, a szerkesztő automatikusan összecsukja
    azokat a kommentblokkokat, amelyek a dokumentum első sorában kezdődnek.
    Ez például a licencszövegek elrejtésénél hasznos, melyeket általában a 
    fájl elejére raknak.

en: When you type these characters while text is selected, they will surround the selected text instead of replacing it.
hu: Ha ezeket a karaktereket gépeli be, miközben van kijelölve szöveg, azok körbeveszik azt ahelyett, hogy lecserélnék.

en: Whitespace (excluding line breaks)
hu: Üres karakter (kivéve a sorvég jeleket)

en: Whitespace indicator si&ze:
hu: Térkö&zjelző mérete:

en: Whole match reference
hu: Teljes illeszkedés

en: Whole words
hu: Egész szavak

en: Width must be at least 1.
hu: A szélességnek legalább 1-nek kell lennie.

en: Word Completion
hu: Szókiegészítő bővítmény

en: Word Wrap
hu: Szótördelés

en: Word Wrap Marker
hu: Tördelésjelzők

en: Word boundary
hu: Szóhatár

en: Word character (alphanumerics plus '_')
hu: Szóalkotó karakter (betű, szám vagy „_”)

en: Word completion provides suggestions based on the words found in the document
hu: A szókiegészítés a dokumentumban talált szavak alapján biztosítja a javaslatokat

en: Word wrap:
hu: Szótördelés:

en: Wra&p words at:
hu: Tördelési &oszlop:

en: Wrap &words at a fixed column
hu: Sza&vak tördelése rögzített oszlopban

en: Wrap dynamically at static word wrap marker
hu: Dinamikus tördelés a sortördelésjelzőknél

[ctx: Wrap words at (value is at 20 or larger)]
en: %v character | %v characters
hu[0]: %v karakter
hu[1]: %v karakter

en: Wraps the selected text in XML tags constructed from the provided Emmet expression (defaults to div).
hu: Körbezárja a kijelölt szöveget a megadott Emmet kifejezésből szerkesztett XML címkékkel (alapértelmezetten div).

en: Write a backup file on save for:
hu: Biztonsági másolat készítése mentéskor:

en: Wrong arguments
hu: Hibás argumentumok

en: X component in global screen coordinates of the cursor position.
hu: A kurzorpozíció X komponense globális képernyőkoordinátákban.

en: Y component in global screen coordinates of the cursor position.
hu: A kurzorpozíció Y komponense globális képernyőkoordinátákban.

en: You can choose if the codefolding marks should be shown, if codefolding is possible.
hu: Itt lehet megadni, hogy a szegélyjelzők látszódjanak-e vagy sem.

en: You did not provide a backup suffix or prefix. Using default suffix: '~'
hu: Nincs megadva előtag vagy utótag a biztonsági mentéshez, az alapértelmezés („~”) lesz érvényes

en: Zero or more occurrences
hu: Nulla vagy több előfordulás

en: Zero or one occurrences
hu: Nulla vagy egy előfordulás

en: Zoom: %1%
hu: Nagyítás: %1%

en: [BLOCK] %1
hu: [BLOKK] %1

en: false
hu: hamis

en: if neither the encoding chosen as standard above, nor the encoding specified in the open/save dialog, nor the encoding specified on command line match the content of the file, this detection will be run.
hu: A felismerés akkor fut le, ha sem a standardként kiválasztott kódolás, sem a megnyitási/mentési párbeszédablakban megadott kódolás, sem a parancssori kapcsolóval megadott kódolás nem illeszkedik a fájl tartalmára.

en: recording
hu: felvétel

en: replace with %1?
hu: csere ezzel: %1?

[ctx: short translation]
en: 1 match found | %1 matches found
hu[0]: 1 találat
hu[1]: %1 találat

[ctx: short translation]
en: 1 replacement made | %1 replacements made
hu[0]: 1 csere történt
hu[1]: %1 csere történt

[ctx: short translation please]
en: Adjust indentation of text pasted from the clipboard.
hu: A vágólapról beillesztett szöveg behúzásának igazítása.

[ctx: short translation please]
en: Allow odd indentation level (no multiple of indent width).
hu: Páros behúzási szintek (nincs többszörös behúzási szélesség).

[ctx: short translation please]
en: Enable automatic insertion of brackets.
hu: Zárójelek automatikus beszúrásának bekapcsolása.

[ctx: short translation please]
en: Enable block selection mode.
hu: Blokkos kijelölés bekapcsolása.

[ctx: short translation please]
en: Enable dynamic word wrap of long lines.
hu: Dinamikus sortördelés bekapcsolása

[ctx: short translation please]
en: Enable folding markers in the editor border.
hu: Bekapcsolja a szegélyjelzőket a szerkesztőben.

[ctx: short translation please]
en: Enable folding preview in the editor border.
hu: Bekapcsolja a szegélyelőnézetet a szerkesztőben.

[ctx: short translation please]
en: Enable overwrite mode in the document.
hu: Felülírási mód bekapcsolása a dokumentumban.

[ctx: short translation please]
en: Enable persistent text selection.
hu: Állandó szövgkijelölés bekapcsolása.

[ctx: short translation please]
en: Enable smart home navigation.
hu: Intelligens navigáció bekapcsolása.

[ctx: short translation please]
en: Enable the byte order mark (BOM) when saving Unicode files.
hu: Bájtsorrendjelölő (BOM) bekapcsolása Unicode fájlok mentésekor.

[ctx: short translation please]
en: Enable the icon border in the editor view.
hu: Ikonszegély bekapcsolása a szerkesztési nézetben.

[ctx: short translation please]
en: Enable whether pressing enter will insert selected auto completion item.
hu: Bekapcsolja, hogy az Enter megnyomása beillessze az automatikus kiegészítés elemét.

[ctx: short translation please]
en: Enable word wrap while typing text.
hu: Gépelés közben szótördelés bekapcsolása.

[ctx: short translation please]
en: Insert newline at end of file on save.
hu: Új sor beszúrása a fájl végén mentéskor.

[ctx: short translation please]
en: Pressing TAB key indents.
hu: A TAB lenyomása behúzza a sort.

[ctx: short translation please]
en: Pressing backspace in leading whitespace unindents.
hu: A Backspace sor elején levő üres részben megnyomva megszünteti a behúzást

[ctx: short translation please]
en: Remove trailing spaces when saving the document.
hu: Sorvégi szóközök eltávolítása a dokumentum mentésekor.

[ctx: short translation please]
en: Replace tabs with spaces when saving the document.
hu: Tabulátorok cseréje szóközökre a dokumentum mentésekor.

[ctx: short translation please]
en: Replace tabs with spaces.
hu: Tabulátorok cseréje szóközökre.

[ctx: short translation please]
en: Set the auto indentation style.
hu: Beállítja az automatikus behúzás stílusát.

[ctx: short translation please]
en: Set the background color for the current line.
hu: Beállítja az aktuális sor háttérszínét.

[ctx: short translation please]
en: Set the color for the bracket highlight.
hu: Beállítja a zárójelkiemelő színt.

[ctx: short translation please]
en: Set the color scheme.
hu: Beállítja a színsémát.

[ctx: short translation please]
en: Set the default dictionary used for spell checking.
hu: Beállítja a helyesírás-ellenőrzéshez használt szótárat.

[ctx: short translation please]
en: Set the document background color.
hu: A dokumentum háttérszíne.

[ctx: short translation please]
en: Set the font of the document.
hu: Beállítja a dokumentum betűtípusát.

[ctx: short translation please]
en: Set the icon bar color.
hu: Az ikonsáv színe.

[ctx: short translation please]
en: Set the indentation depth for each indent level.
hu: Beállítja a behúzás mélységét minden egyes behúzási szintre.

[ctx: short translation please]
en: Set the number of autocenter lines.
hu: Automatikusan középre igazított sorok száma.

[ctx: short translation please]
en: Set the number of undo steps to remember (0 equals infinity).
hu: A megjegyzendő visszavonási lépésel száma (0 = végtelen).

[ctx: short translation please]
en: Set the point size of the document font.
hu: Beállítja a dokumentum betűtípusának méretét.

[ctx: short translation please]
en: Set the syntax highlighting.
hu: Beállítja a szintaxiskiemelést.

[ctx: short translation please]
en: Set the tab display width.
hu: A tabulátor megjelenítési szélességének beállítása.

[ctx: short translation please]
en: Set the text selection color.
hu: Szövegkijelölő szín beállítása.

[ctx: short translation please]
en: Set the word wrap column.
hu: A szótördelés oszlopának beállítása.

[ctx: short translation please]
en: Set the word wrap marker color.
hu: A szótördelés-jelölő színének beállítása.

[ctx: short translation please]
en: Sets the end of line mode.
hu: Beállítja a sorvégmódot.

[ctx: short translation please]
en: Show line numbers.
hu: Sorszámok megjelenítése.

[ctx: short translation please]
en: Show scrollbar minimap.
hu: Gördítősáv minitérkép megjelenítése.

[ctx: short translation please]
en: Show scrollbar preview.
hu: Gőrdítősáv előnézetének megjelenítése.

[ctx: short translation please]
en: Visualize tabs and trailing spaces.
hu: Tabulátorok és sorvégi szóközök vizualizálása.

[ctx: short translation, user created new file]
en: New file
hu: Új fájl

[ctx: substituted into the previous message]
en: 1 line | %1 lines
hu[0]: 1 sor
hu[1]: %1 sor

en: text
hu: szöveg

[ctx: translators: you can also translate 'Try Again' with 'Reload']
en: Try Again
hu: Próbálja újra

en: true
hu: igaz

[ctx: value for variable remove-trailing-spaces]
en: all
hu: mind

[ctx: value for variable remove-trailing-spaces]
en: modified
hu: módosítva

[ctx: value for variable remove-trailing-spaces]
en: none
hu: nincs

en: vi-mode
hu: vi-mód
