remmina - en to hu translation catalogue (984 entries)

en: "Samsung_CLX-3300_Series":"Samsung CLX-3300 Series PS";"Canon MF410":"Canon MF410 Series UFR II"
hu: "Samsung_CLX-3300_Sorozat":"Samsung CLX-3300 Sorozat PS";"Canon MF410":"Canon MF410 Sorozat UFR II"

en: %G Name of group (slashes \/ are converted to dashes -)
    %P Protocol name
    %N Connection name
    %h Hostname/IP
hu: %G Csoport neve (a perjelek \/ kötőjelekké alakulnak -)
    %P Protokoll név
    %N Kapcsolat név
    %h Kiszolgáló név/IP

en: %d password changed. | %d passwords changed.
hu[0]: %d jelszó módosítva.
hu[1]: %d jelszavak módosítva.

en: %p Profile name
    %h Server name/IP
    %Y Year, %m Month, %d Day, %H Hour, %M Minute, %S Seconds (UTC time)
hu: %p Profilnév
    %h Kiszolgálónév/IP
    %Y Év, %m Hónap, %d Nap, %H Óra, %M Perc, %S Másodperc (UTC idő)

en: %s You may need to install, and use Gnome Shell Extension Appindicator
hu: %s Lehet, hogy telepítenie kell, és használnia kell a Gnome Shell Appindicator bővítményt

en: %s You may need to install, and use KStatusNotifierItem
hu: %s Lehet, hogy telepítenie és használnia kell a KStatusNotifierItem-et

en: %s You may need to install, and use XApp Status Applet
hu: %s Lehet, hogy telepítenie kell és használnia kell az XApp Status Appletet

en: %s You may need to install, and use XEmbed SNI Proxy
hu: %s Lehet, hogy telepítenie és használnia kell az XEmbed SNI Proxy-t

en: %s and Remmina has built-in (compiled) support for libappindicator.
hu: A %s és a Remmina beépített (lefordított) támogatással rendelkezik a libappindicatorhoz.

en: %s not supported natively by your Desktop Environment. libappindicator will try to fallback to GtkStatusIcon/xembed
hu: %s nem támogatja natívan az asztali környezete. A libappindicator megpróbál visszaállni a GtkStatusIcon/xembed-re

en: %s wants to share their desktop.
    Do you accept?
hu: %s meg akarja osztani az asztalát.
    Elfogadja a meghívást?

en: %s your desktop does support it
hu: %s az asztali géped támogatja azt

en: %sand '%s'
hu: %sés '%s'

en: 'Invalid connection data.'
hu: „Érvénytelen kapcsolati adatok.”

en: (%s: %i): Can't validate setting '%s' since 'value' or 'gfe' are NULL!
hu: (%s: %i): Nem tudja érvényesíteni a '%s' beállítást, mivel az 'érték' vagy a 'gfe' NULL!

en: (%s: %i): Can't validate user input since 'setting_name_to_validate', 'value' or 'gfe' are NULL!
hu: (%s: %i): Nem tudja érvényesíteni a felhasználói bemenetet, mivel a 'setting_name_to_validate', 'value' vagy 'gfe' NULL!

en: (Host key+)
hu: (Host billentyű+)

en: (SELinux) permissive mode for serial ports
hu: (SELinux) permisszív mód a soros portoknak

en: - or protocol://username:encryptedpassword@host:port
hu: - vagy protokoll://felhasználónév:titkosítottjelszó@gép:port

en: /dev/ttyS0, /dev/ttyS1, etc.
hu: /dev/ttyS0, /dev/ttyS1, stb.

en: /path/to/command -opt1 arg %h %u %t -opt2 %U %p %g
hu: /utvonal/a/parancshoz -opt1 arg %h %u %t -opt2 %U %p %g

en: 0 — Windows 7 compatible
hu: 0 — Windows 7 kompatibilitás

en: 256 colours (8 bpp)
hu: 256 szín (8 bpp)

en: 2600 (Windows XP), 7601 (Windows Vista/7), 9600 (Windows 8 and newer)
hu: 2600 (Windows XP), 7601 (Windows Vista/7), 9600 (Windows 8 és újabb)

en: <Auto-detect>
hu: <Automatikus felismerés>

en: <Choose a quality level to edit…>
hu: <Válasszon minőségszintet a szerkesztéshez…>

en: <None>
hu: <Nincs>

en: <Not set>
hu: <Nincs beállítva>

en: <big><b>Remmina Snap package</b></big>
    
    <span>
    Remmina is running on your system as a Snap package.
    Some Remmina functions need to be set up to work properly.
    </span>
hu: <big> <b> Remmina Snap csomag</b></big>
    
    <span>
    A Remmina snap csomagként fut a rendszeren.
    A Remmina egyes funkcióit be kell állítani a megfelelő működéshez.
    </span>

en: <big><b>The news failed to load</b></big>
    
    <span>
    <a href="https://gitlab.com/Remmina/Remmina/-/tags/" title="Remmina release notes"><i>Visit the website to read the release notes</i></a>.
    </span>
hu: <big><b>A hírek betöltése nem sikerült</b></big>
    
    <span>
    <a href="https://gitlab.com/Remmina/Remmina/-/tags/" title="Remmina kiadási napló"><i>A webhely felkeresése a kiadási napló elolvasásához</i></a>.
    </span>

en: <big>Permissions</big>
hu: <big>Jogosultság</big>

en: <big>Snap settings</big>
hu: <big>Vegyen részt benne</big>

en: <big>Supported formats
    • server
    • server[:port]
    VNC additional formats
    • ID:repeater ID number
    • unix:///path/socket.sock</big>
hu: <big>Támogatott formátumok
    • szerver
    • szerver port]
    További VNC formátumok
    • ID: átjátszó azonosító száma
    • unix:///path/socket.sock</big>

en: <big>Supported formats
    • server
    • server[:port]
    • username@server[:port] (SSH protocol only)</big>
hu: <big>Támogatott formátumok
    • szerver
    • szerver port]
    • felhasználónév@szerver[:port] (csak SSH protokoll)</big>

en: <big>• command in PATH args %h
    • /path/to/foo -options %h %u
    • %h is substituted with the server name
    • %t is substituted with the SSH server name
    • %u is substituted with the username
    • %U is substituted with the SSH username
    • %p is substituted with Remmina profile name
    • %g is substituted with Remmina profile group name
    • %d is substituted with local date and time in ISO 8601 format
    Do not run in background if you want the command to be executed before connecting.
    </big>
hu: <big>* parancs az ÚTVONAL argumentumokban %h
    * /útvonal/ehhez -kapcsolók %h %u
    * %h a kiszolgáló nevére lesz cserélve
    * %t az SSH kiszolgáló nevére lesz cserélve
    * %u a felhasználó nevére lesz cserélve
    * %U az SSH felhasználónévre lesz cserélve
    * %p a Remmina profilnévre lesz cserélve
    * %g a Remmina profilcsoport nevére lesz cserélve
    * %d helyére a helyi dátum és idő kerül ISO-8601 formátumban
    Ne futtassa a háttérben, ha a parancsot a kapcsolódás előtt akarja futtatni.
    </big>

en: <channel>[,<options>]
hu: <csatorna>[,<opciók>]

en: <span weight='bold' size='larger'>Multi Password Changer</span>
hu: <span weight='bold' size='larger'>Tömeges jelszómódosító</span>

en: A non-critical error happened: %s
hu: Egy nem kritikus hiba történt: %s

en: API-accessible entrypoints
hu: API-elérhető belépési pontok

en: About
hu: Névjegy

en: Accept certificate?
hu: Elfogadja a tanúsítványt?

en: Accept changed certificate?
hu: Elfogadja a módosított tanúsítványt?

en: Actions
hu: Műveletek

en: Add
hu: Hozzáadás

en: Add a column displaying any notes associated with a connection.
hu: Oszlop hozzáadása a kapcsolattal kapcsolatos megjegyzések megjelenítéséhez.

en: Add a new connection profile
hu: Új kapcsolódási profil hozzáadása

en: Address is too long for UNIX socket_path: %s
hu: A cím túl hosszú a UNIX socket_path útvonalhoz: %s

en: Advanced
hu: Haladó

en: Advanced setting for high latency links:
    Adjusts the connection timeout. Use if your connection times out.
    The highest possible value is 600000 ms (10 minutes).
hu: Haladó beállítások a nagy késleltetésű kapcsolatokhoz:
    A kapcsolat időtúllépésének beállítása. Használja, ha a kapcsolat túllépi az időtúllépési időt.
    A lehető legmagasabb érték 600000 ms (10 perc).

en: After connecting
hu: Kapcsolódás után

en: Agent PID
hu: Ügynök PID

en: All Files
hu: Összes fájl

en: Allow key modifiers
hu: Kulcsmódosítók engedélyezése

en: Allowed values are %s.
hu: A megengedett értékek a következők: %s.

en: Always show notes
hu: Tippek megjelenítése mindig

en: Always show tabs
hu: Mindig jelenítse meg a lapokat

en: Amount of milliseconds to attempt acknowledging data before closing the corresponding TCP connection forcibly.
hu: A milliszekundumok az adat visszaigazolására, mielőtt a kapcsolódó TCP kapcsolat kényszerítetten bezárásra kerül.

en: An error occured.
hu: Hiba történt.

en: An unknown error occured while trying to start PyHoca-CLI. Exit code: %i
hu: Ismeretlen hiba lépett fel a PyHoca-CLI indítása közben. Kilépési kód: %i

en: An unknown error occured while trying to start PyHoca-CLI. Exit code: %i. Error: '%s'
hu: Ismeretlen hiba lépett fel a PyHoca-CLI indítása közben. Kilépési kód: %i. Hiba: „%s”

en: Appearance
hu: Kinézet

[ctx: Appearance preferences]
en: Tabs grouping
hu: Lapok csoportosítása

en: Applet
hu: Kisalkalmazás

en: Apply/remove scaling
hu: Méretezés alkalmazása/eltávolítása

en: Are you sure to delete the selected files on server?
hu: Biztosan törli a kiválasztott fájlokat a szerveren?

en: Are you sure you want to cancel the file transfer in progress?
hu: Biztosan, hogy meg akarja szakítani a folyamatban lévő fájlátvitelt?

en: Are you sure you want to close %i active connections in the current window?
hu: Biztosan be akar zárni %i nyitott kapcsolatot a jelenlegi ablakban?

en: Are you sure you want to close this last active connection?
hu: Biztosan be akarja zárni az utolsó aktív kapcsolatot?

en: Are you sure you want to delete the selected files?
hu: Biztosan törli a kijelölt fájlokat?

en: Are you sure you want to delete “%s”?
hu: Biztosan törölni akarja ezt: „%s”?

en: Are you sure you want to fully quit Remmina?
     This will close any active connections.
hu: Biztos, hogy teljesen ki akar lépni a Remminából?
     Ezzel bezár minden aktív kapcsolatot.

en: Assign a destination port.
hu: Rendeljen hozzá egy célportot.

en: Assistance Mode
hu: Asszisztencia mód

en: Asynchronous execution
hu: Aszinkron végrehajtás

en: Attach to console (2003/2003 R2)
hu: Csatolás konzolhoz (Windows 2003/2003 R2)

en: Attempt to connect in assistance mode
hu: Csatlakozás a segítség módban

en: Audible terminal bell
hu: Hallható terminál csengő

en: Audio output mode
hu: Audió kimeneti mód

en: Audio support
hu: Hangtámogatás

en: Auditing log
hu: Ellenőrzési napló

en: Authentication cancelled. Aborting…
hu: A hitelesítés megszakítva. Megszakítás…

en: Authentication failure: %s
hu: Hitelesítési hiba: %s

en: Authentication type
hu: Hitelesítés típusa

en: Auto GLZ
hu: Automatikus képtömörítés

en: Auto-detect
hu: Automatikus felismerés

en: Auto-fit window
hu: Ablak automatikus kitöltése

en: Auto-start this profile
hu: A profil automatikus indítása

en: Automatic
hu: Automatikus

en: Automatic (32 bpp) (Server chooses its best format)
hu: Automatikus (32 bpp) (A szerver a legjobb formátumot választja)

en: Automatic negotiation
hu: Automatikus egyeztetés

en: Automatically accept all fingerprints and certificates
hu: Minden ujjlenyomat és tanúsítvány automatikus elfogadása

en: Available feature[%i]: '%s'
hu: Elérhető funkció[%i]: „%s”

en: Awaiting incoming SSH connection on port %i…
hu: Várakozás bejövő SSH kapcsolatra a(z) %i porton…

en: Background colour
hu: Háttérszín

en: Basic
hu: Alap

en: Before connecting
hu: Kapcsolódás előtt

en: Behavior
hu: Viselkedés

en: Best (slowest)
hu: Legjobb (leglassabb)

en: Bilinear
hu: Bilineáris

en: Bold colour
hu: Normál színek

en: Bright colours
hu: Világos színek

en: Broken `DialogData`! Aborting…
hu: Törött `DialogData`! Megszakítás…

en: Browse the network to find a %s server
hu: Hálózat böngészése egy %s kiszolgáló kereséséhez

en: Bug Description
hu: Hiba leírása

en: Bug Title
hu: Hiba címe

en: By group
hu: Csoport szerint

en: By protocol
hu: Protokoll szerint

en: CA CRL File
hu: CA CRL fájl

en: CA Certificate File
hu: CA tanúsítványfájl

en: CAUTION: Pasted text will be sent as a sequence of key-codes as if typed on your local keyboard.
    
      • For best results use same keyboard settings for both, client and server.
    
      • If client-keyboard is different from server-keyboard the received text can contain wrong or erroneous characters.
    
      • Unicode characters and other special characters that can't be translated to local key-codes won’t be sent to the server.
hu: VIGYÁZAT: A beillesztett szöveg billentyűkódok sorozataként kerül elküldésre, mintha a helyi billentyűzeten írták volna be.
    
       • A legjobb eredmény érdekében használja ugyanazokat a billentyűzetbeállításokat mind a klienshez, mind a szerverhez.
    
       • Ha a kliens-billentyűzet eltér a szerver-billentyűzettől, a fogadott szöveg hibás vagy hibás karaktereket tartalmazhat.
    
       • A Unicode karakterek és egyéb speciális karakterek, amelyek nem fordíthatók le helyi kulcskódokká, nem kerülnek elküldésre a szervernek.

en: COM1, COM2, etc.
hu: COM1, COM2, stb.

en: Can't retrieve `DialogData`! Aborting…
hu: Nem lehet lekérdezni a `DialogData`-t! Megszakítás…

en: Can't save empty username!
hu: Nem lehet üres felhasználónevet menteni!

en: Cancel
hu: Mégse

en: Cannot connect to local port %i.
hu: Sikertelen a csatlakozás a helyi %i portra.

en: Cannot connect to the RDP server “%s”.
hu: Nem lehet a(z) %s RDP-kiszolgálóhoz kapcsolódni.

en: Cannot connect to the “%s” RDP server.
hu: Nem lehet a(z) %s RDP-kiszolgálóhoz kapcsolódni.

en: Certificate details:
hu: Tanúsítvány részletek:

en: Change
hu: Módosítás

en: Change security settings
hu: Minőségbeállítások

en: Change where Remmina profiles are stored
hu: A Remmina-profilok tárolási helyének módosítása

en: Character set
hu: Karakterkészlet

en: Chat with %s
hu: Csevegés vele: %s

en: Choose a Remote Desktop Server
hu: Válasszon egy távoli asztal kiszolgálót

en: Choose a colour scheme file. Usually available in /usr/share/remmina/theme. https://github.com/mbadolato/iTerm2-Color-Schemes has more details.
hu: Válasszon színsémafájlt. Általában a /usr/share/remmina/theme könyvtárban találhatók. További részletekért lásd a https://github.com/mbadolato/iTerm2-Color-Schemes oldalt.

en: Choose a file to upload
hu: Válasszon egy fájlt a feltöltéshez

en: Choose a folder to save connection profiles from Remmina in.
hu: Válasszon ki egy mappát, ahová a Remmina kapcsolati profiljait menteni kívánja.

en: Choose a folder to save screenshots from Remmina in.
hu: Válasszon egy mappát, hová kerüljenek a Remminában készült képernyőképek.

en: Choose a new key
hu: Válasszon új gombot

en: Choose a session to resume:
hu: Válasszon ki egy munkamenetet a folytatáshoz:

en: Choose download location
hu: Válasszon letöltési helyet

en: Clear
hu: Tisztítás

en: Clicking "Submit" will send this to Remmina's GitLab page and automatically create a new issue on the issue tracker.
hu: Az „Elküldés” gombra való kattintás elküldi ezt a Remmina GitLab-oldalára, és automatikusan új jegyet hoz létre a jegykövetőben.

en: Client Certificate File
hu: Ügyféltanúsítvány-fájl

en: Client Certificate Key
hu: Ügyféltanúsítvány-kulcs

en: Client build
hu: Kliens build

en: Client name
hu: Kliens név

en: Clipboard direction
hu: Vágólap iránya

en: Close
hu: Bezárás

en: Collapse all
hu: Összes becsukása

en: Colour depth
hu: Színmélység

en: Colour theme
hu: Színséma

en: Comma-separated list of monitor IDs and desktop orientations:
      • [<id>:<orientation-in-degrees>,]
      • 0,1,2,3
      • 0:270,1:90
    Orientations are specified in degrees, valid values are:
      •   0 (landscape)
      •  90 (portrait)
      • 180 (landscape flipped)
      • 270 (portrait flipped)
hu: A monitorok azonosítóinak és asztali tájolásainak vesszővel elválasztott listája:
      - [<id>:<orientáció fokban>,]
      - 0,1,2,3
      - 0:270,1:90
    Az orientációk fokban vannak megadva, az érvényes értékek a következők:
      - 0 (tájkép)
      - 90 (portré)
      - 180 (tájkép fordítva)
      - 270 (portré fordítva)

en: Command
hu: Parancs

en: Community
hu: Közösség

en: Composition
hu: Kompozitálás

en: Configure the available resolutions
hu: Az elérhető felbontások beállítása

en: Configure the keystrokes
hu: Billentyűleütések beállítása

en: Confirm Gateway Password
hu: Átjáró jelszavának megerősítése

en: Confirm before closing multiple tabs
hu: Megerősítés több lap bezárása előtt

en: Confirm password
hu: Jelszó megerősítése

en: Connect
hu: Kapcsolódás

en: Connect either to a desktop described in a file (.remmina or a filetype supported by a plugin) or a supported URI (RDP, VNC, SSH or SPICE)
hu: Kapcsolódás egy fájl által (.remmina vagy bővítmény által támogatott típusú) vagy egy támogatott URI-val (RDP, VNC, SSH, SPICE) leírt távoli asztalhoz

en: Connect to VNC using a repeater:
      • The server field must contain the repeater ID, e.g. ID:123456789
      • The repeater field have to be set to the repeater IP and port, like:
        10.10.10.12:5901
      • From the remote VNC server, you will connect to
        the repeater, e.g. with x11vnc:
        x11vnc -connect repeater=ID:123456789+10.10.10.12:5500
hu: Csatlakozzon a VNC-hez egy átjátszó segítségével:
      - ID:123456789.
      - Az átjátszó mezőbe az átjátszó IP-jét és portját kell beírni, pl:
        10.10.10.12:5901
      - A távoli VNC-kiszolgálóról a következőhöz csatlakozik
        az átjátszóhoz, például az x11vnc segítségével:
        123456789+10.10.10.10.12:5500: x11vnc -connect repeater=ID:123456789+10.10.10.12:5500

en: Connect to a desktop described in a file (.remmina or a filetype supported by a plugin)
hu: Kapcsolódás egy fájl által leírt távoli asztalhoz (.remmina vagy bővítmény által támogatott fájltípus)

en: Connect to remote desktops through the applet menu
hu: Csatlakozzon távoli asztalokhoz az applet menün keresztül

en: Connect via SSH from a new terminal
hu: Kapcsolódás SSH-val új terminálban

en: Connected to %s via RDP
hu: Csatlakozás ehhez: „%s” SSH-val

en: Connected to %s via SPICE
hu: Csatlakozás ehhez: „%s”, SPICE-on keresztül

en: Connected to %s via VNC
hu: Csatlakozás ehhez: „%s”, VNC-n keresztül

en: Connected to %s:%d via SSH
hu: Csatlakozás ehhez: „%s:%d” SSH-n keresztül

en: Connected to %s:%d via VNC
hu: Csatlakozás ehhez: „%s:%d”, VNC-n keresztül

en: Connected to %s:%d via X2Go
hu: Csatlakozás ehhez: „%s:%d” X2Go-n keresztül

en: Connecting to %s via SSH…
hu: Csatlakozás %s-hoz SSH-val…

en: Connecting to UNIX socket failed: %s
hu: A UNIX foglalathoz való csatlakozás sikertelen: %s

en: Connecting to “%s” via SSH…
hu: Csatlakozás ehhez: „%s” SSH-val…

en: Connecting to “%s”…
hu: Csatlakozás ehhez: „%s”…

en: Connection profile security
hu: Kapcsolati profil biztonsága

en: Connection timeout in ms
hu: Kapcsolat időtúllépés ezredmásodpercben

en: Connection to the SPICE server dropped.
hu: A kapcsolat a(z) %s SPICE kiszolgálóhoz eldobásra került.

en: Copy
hu: Másolás

en: Copy (host+C)
hu: Másolás (host+C)

en: Copyright © 2023–2024 Hiroyuki Tanaka, Sunil Bhat
    Copyright © 2014–2023 Antenore Gatta, Giovanni Panozzo
    Copyright © 2009–2014 Vic Lee
    More details in COPYING
hu: Copyright © 2023–2024 Hiroyuki Tanaka, Sunil Bhat
    Copyright © 2014–2023 Antenore Gatta, Giovanni Panozzo.
    Copyright © 2009–2014 Vic Lee
    Részletek a COPYING fájlban

en: Could not access the RDP server “%s”.
    Account disabled.
hu: A(z) %s RDP-kiszolgálóhoz hozzáférés meghiúsult.
    A fiók tiltott.

en: Could not access the RDP server “%s”.
    Account expired.
hu: A(z) %s RDP-kiszolgálóhoz hozzáférés meghiúsult.
    A fiók lejárt.

en: Could not access the RDP server “%s”.
    Account locked out.
hu: A(z) %s RDP-kiszolgálóhoz hozzáférés meghiúsult.
    A fiók ki lett zárva.

en: Could not access the RDP server “%s”.
    Account restricted.
hu: A(z) %s RDP-kiszolgálóhoz hozzáférés meghiúsult.
    A fiókon korlátozások vannak.

en: Could not access the RDP server “%s”.
    Change user password before connecting.
hu: A(z) %s RDP-kiszolgálóhoz hozzáférés meghiúsult.
    A felhasználónak módosítania kell a jelszavát a kapcsolódás előtt.

en: Could not access the RDP server “%s”.
    Insufficient user privileges.
hu: A(z) %s RDP-kiszolgálóhoz hozzáférés meghiúsult.
    A felhasználónak nincs elegendő jogosultsága.

en: Could not access the RDP server “%s”.
    Password expired.
hu: A(z) %s RDP-kiszolgálóhoz hozzáférés meghiúsult.
    A jelszó lejárt.

en: Could not allocate enough memory!
hu: Nem tudott elég memóriát lefoglalni!

en: Could not authenticate automatically with SSH agent. %s
hu: Nem lehet automatikusan hitelesíteni az SSH ügynökkel. %s

en: Could not authenticate automatically with public SSH key. %s
hu: Nem sikerült az automatikus autentikáció a nyilvános SSH kulccsal. %s

en: Could not authenticate using SSH certificate. %s
hu: Nem sikerült hitelesítést végezni az SSH-tanúsítvány használatával. %s

en: Could not authenticate with SSH GSSAPI/Kerberos. %s
hu: Sikertelen az azonosítás SSH Kerberos/GSSAPI-val. %s

en: Could not authenticate with SSH password. %s
hu: Nem sikerült az azonosítás az SSH jelszóval. %s

en: Could not authenticate with TOTP/OTP/2FA. %s
hu: Nem sikerült autentikálni az SSH jelszóval. %s

en: Could not authenticate with automatic public SSH key. %s
hu: Sikertelen az azonosítás az SSH publikus kulccsal. %s

en: Could not authenticate with keyboard-interactive. %s
hu: Nem sikerült hitelesíteni az interaktív billentyűzettel. %s

en: Could not authenticate with public SSH key. %s
hu: Sikertelen az azonosítás az SSH nyilvános kulccsal. %s

en: Could not authenticate, attempting reconnection…
hu: Sikertelen hitelesítés, kísérlet az újracsatlakozásra…

en: Could not bind server socket to local port.
hu: A foglalat helyi porthoz kötése sikertelen.

en: Could not check list of known SSH hosts. %s
hu: Nem sikerült ellenőrizni az ismert SSH kiszolgálók listáját. %s

en: Could not connect to SSH tunnel. %s
hu: Nem sikerült kapcsolódni az SSH-alagúthoz. %s

en: Could not connect to the RDP server “%s” via TLS. See the DEBUG traces from a terminal for more information.
hu: Nem sikerült csatlakozni a „%s” RDP-kiszolgálóhoz TLS-en keresztül. További információért tekintse meg a DEBUG nyomkövetést egy terminálról.

en: Could not create PTY device.
hu: Nem lehetséges PTY eszköz létrehozása.

en: Could not create SFTP session. %s
hu: Nem sikerült létrehozni az SFTP kapcsolatot. %s

en: Could not create channel. %s
hu: Nem sikerült létrehozni csatornát. %s

en: Could not create socket.
hu: A foglalat létrehozása sikertelen.

en: Could not create the file “%s” on the server. %s
hu: Hiba a(z) „%s” fájl létrehozásakor a kiszolgálón. %s

en: Could not create the file “%s”.
hu: Nem sikerült létrehozni a(z) „%s” fájlt.

en: Could not create the folder “%s” on the server. %s
hu: Hiba a(z) „%s” mappa létrehozásakor a kiszolgálón. %s

en: Could not create the folder “%s”.
hu: Nem sikerült létrehozni a(z) „%s” mappát.

en: Could not delete “%s”. %s
hu: Nem sikerült a(z) „%s” törlése. %s

en: Could not fetch checksum of the public SSH key. %s
hu: Nem sikerült lekérni az SSH yilvános kulcsot. %s

en: Could not fetch public SSH key. %s
hu: Nem sikerült lekérni a nyilvános SSH-kulcsot. %s

en: Could not fetch the server's public SSH key. %s
hu: Nem sikerül lekérni a szerver nyilvános kulcsát. %s

en: Could not find any sessions on remote machine. Creating a new session now.
hu: Nem talált munkamenetet a távoli gépen. Most új munkamenetet hoz létre.

en: Could not find child GtkTreeView of session chooser dialog.
hu: Nem található a munkamenetválasztó párbeszédpanel gyermek: GtkTreeView.

en: Could not find the address for the RDP server “%s”.
hu: A(z) %s RDP-kiszolgáló címe nem található.

en: Could not find the file “%s”.
hu: Nem található a "%s" fájl.

en: Could not get PyHoca-CLI's command-line features. This indicates it is either too old, or not installed. An old limited set of features will be used for now.
hu: Nem tudta elérni a PyHoca-CLI parancssori funkcióit. Ez azt jelzi, hogy vagy túl régi, vagy nincs telepítve. Egyelőre egy régi, korlátozott számú funkciót fogunk használni.

en: Could not get currently selected row (session)!
hu: Nem sikerült lekérni a jelenleg kiválasztott sort (munkamenetet)!

en: Could not get session ID from session chooser dialog.
hu: Nem tudta megkapni a munkamenet azonosítóját a munkamenetválasztó párbeszédpanelből.

en: Could not initialize pthread. Falling back to non-threaded mode…
hu: Nem sikerült inicializálni a pthread-et. Visszalépés a nem szálas üzemmódba…

en: Could not listen to local port.
hu: Nem lehetséges a helyi port hallgatása.

en: Could not obtain "GtkTreeModelFilter*" of the session chooser dialog, for unknown reason.
hu: Nem találta a munkamenetválasztó párbeszédpanel GtkTreeView gyermekét.

en: Could not open X11 DISPLAY.
hu: Nem sikerült megnyitni az X11 DISPLAY-t.

en: Could not open channel. %s
hu: Nem sikerült csatornát nyitni. %s

en: Could not open the file “%s” on the server. %s
hu: Hiba a(z) „%s” fájl megnyitásakor a kiszolgálón. %s

en: Could not open the file “%s”.
hu: Nem sikerült megnyitni a(z) „%s” fájlt.

en: Could not open the folder “%s”. %s
hu: Nem sikerült megnyitni a(z) „%s” mappát. %s

en: Could not parse PyHoca-CLI's command-line features. Using a limited feature-set for now.
hu: Nem sikerült elemezni a PyHoca-CLI parancssori funkcióit. Egyelőre korlátozott funkciókészletet használ.

en: Could not parse the output of PyHoca-CLI's --list-sessions option. Creating a new session now.
hu: Nem sikerült elemezni a PyHoca-CLI --list-sessions opciójának kimenetét. Most új munkamenetet hoz létre.

en: Could not poll SSH channel. %s
hu: Nem sikerült lekérdezni az SSH-csatornát. %s

en: Could not read SSH channel in a non-blocking way. %s
hu: Nem sikerült beolvasni az SSH-csatornát nem blokkoló módon. %s

en: Could not read from the folder. %s
hu: Nem sikerült olvasni a mappából. %s

en: Could not read from tunnel listening socket. %s
hu: Nem sikerült olvasni az alagút figyelő socketből. %s

en: Could not request port forwarding. %s
hu: Nem sikerült a porttovábbítás kérése. %s

en: Could not request shell. %s
hu: Nem sikerült shell-t kérni. %s

en: Could not retrieve valid `DialogData` or `sessions_list`! Aborting…
hu: Nem sikerült érvényes `DialogData` vagy `sessions_list` adatot lekérni! Megszakítás…

en: Could not run command. %s
hu: Nem sikerült futtatni a parancsot. %s

en: Could not run the “%s” command on the SSH server (status = %i).
hu: %s parancs nem futtatható az SSH-kiszolgálón (állapot = %i).

en: Could not save new credentials.
hu: Nem sikerült új hitelesítő adatokat menteni.

en: Could not save new credentials: 's_password' or 's_username' strings were not set.
hu: Hiba történt az új hitelesítő adatok mentése során: az 's_password' vagy 's_username' karakterláncok nem voltak beállítva.

en: Could not save the file “%s”.
hu: Nem sikerült menteni a(z) „%s” fájlt.

en: Could not send data to tunnel listening socket. %s
hu: Nem sikerült adatokat küldeni az alagút figyelő socket-nek. %s

en: Could not start PyHoca-CLI (%i): '%s'
hu: A PyHoca-CLI program indítása sikertelen (%i): „%s”

en: Could not start PyHoca-CLI:
    %s
hu: Nem tudta elindítani a PyHoca-CLI-t:
    %s

en: Could not start SFTP session. %s
hu: Nem sikerült elindítani az SFTP kapcsolatot. %s

en: Could not start X2Go session.
hu: Nem sikerült elindítani az X2Go munkamenetet.

en: Could not start X2Go session…
hu: Nem sikerült elindítani az X2Go munkamenetet…

en: Could not start libfreerdp-gdi.
hu: Nem indítható el a libfreerdp-gdi.

en: Could not start pthread.
hu: Pthread indítása sikertelen.

en: Could not terminate X2Go session '%s':
    %s
hu: A(z) „%s” X2Go munkamenet nem szakítható meg:
    %s

en: Could not write to SSH channel. %s
hu: Nem sikerült az SSH csatornába írni. %s

en: Could not write to the file “%s” on the server. %s
hu: Hiba a(z) „%s” fájl írásakor a kiszolgálón. %s

en: Couldn't validate user input. %s
hu: Nem sikerült érvényesíteni a felhasználói bevitelt. %s

en: Couldn’t convert '%s' to host address
hu: A(z) „%s” kiszolgálócímmé alakítása sikertelen

en: Create date
hu: Létrehozás dátuma

en: Create new connection profile
hu: Új kapcsolódási profil létrehozása

en: Creating UNIX socket failed: %s
hu: A UNIX foglalat létrehozása sikertelen: %s

en: Creation, editing, copying, and deletions require the Remmina password
hu: Létrehozáshoz, szerkesztéshez, másoláshoz, törléshez a Remmina jelszó szükséges

en: Cursor blinking
hu: Kurzorvillogás

en: Cursor colour
hu: Kurzor színe

en: Cursor foreground colour
hu: Kurzor előtérszíne

en: Cursor shadow
hu: Kurzorárnyék

en: Custom
hu: Egyéni

en: DPI resolution
hu: DPI felbontás

en: DPI setting is out of bounds. Please adjust it in profile settings.
hu: A DPI-beállítás nem megengedett. Kérjük, állítsa be a profilbeállításokban.

en: Debugging
hu: Hibakeresés

en: Decrease font size
hu: Betűméret csökkentése

en: Decrease font size (host+Page Down)
hu: Betűméret csökkentése (host+Page Down)

en: Default
hu: Alapértelmezett

en: Default settings saved.
hu: Alapértelmezett beállítások mentve.

en: Default view
hu: Alapértelmezett nézetmód

en: Delete
hu: Törlés

en: Delete files on server
hu: Fájlok törlése a kiszolgálóról

en: Description
hu: Leírás

en: Desktop orientation
hu: Asztal tájolása

en: Desktop scale factor %
hu: Asztali méretezési tényező %

en: Desktop sharing invitation
hu: Felkérés asztal megosztására

en: Device scale factor %
hu: Eszköz méretezési tényező %

en: Disable anonymous statistics
hu: Névtelen statisztika letiltása

en: Disable news
hu: Hírek letiltása

en: Disable news from <a href="https://remmina.org" title="Remmina news site">remmina.org</a>
hu: A <a href="https://remmina.org" title="A Remmina hírek oldala">remmina.org</a> híreinek letiltása

en: Disable smooth scrolling
hu: A sima görgetés letiltása

en: Disable stats
hu: Statisztikák letiltása

en: Disable tip of the day
hu: A nap tippjének letiltása

en: Disable toolbar
hu: Eszköztár letiltása

en: Disable tray icon
hu: Tálca ikon letiltása

en: Disable video overlay if videos are not displayed properly.
hu: Tiltja le a videó átfedést, ha a videók nem jelennek meg megfelelően.

en: Disconnect
hu: Kapcsolat bontása

en: Disconnected from %s via RDP
hu: Kapcsolat bontva: %s, RDP

en: Disconnected from %s via SPICE
hu: Kapcsolat bontva ezzel: „%s”, SPICE-on keresztül

en: Disconnected from %s:%d via SSH
hu: Kapcsolat bontva: %s:%d, SSH

en: Disconnected from %s:%d via VNC
hu: Kapcsolat bontva: %s:%d, VNC

en: Disconnected from %s:%d via X2Go
hu: Kapcsolat bontva: %s:%d, X2Go

en: Disconnected from the SPICE %s.
hu: Kapcsolat bontva a SPICE kiszolgálóval: „%s”.

en: Discovered
hu: Felfedezett

en: Do not show this message again
hu: Ne mutassa ezt többé ez az üzenetet

en: Do you trust the new public key?
hu: Megbízik az új nyilvános kulcsban?

en: Domain
hu: Tartomány

en: Don't remember passwords
hu: Ne jegyezze meg a jelszavakat

en: Donations
hu: Adományok

en: Double-click action
hu: Dupla kattintás művelete

en: Download
hu: Letöltés

en: Download from server
hu: Letöltés a kiszolgálóról

en: Duplicate current connection
hu: Aktuális kapcsolat duplikálása

en: Dynamic resolution enforced aspec ratio
hu: Képarány kiszámítása dinamikus felbontásból

en: Dynamic virtual channel
hu: Dinamikus virtuális csatorna

en: E-mail:
hu: E-mail-cím:

en: E.g. https://example.org, socks://mysocks:1080
hu: például: https://example.org, socks://mysocks:1080

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Edit desktop connection described in file (.remmina or a filetype supported by plugin)
hu: Fájl által leírt asztali kapcsolat szerkesztése (.remmina vagy bővítmény által támogatott fájltípus)

en: Edit settings
hu: Beállítások szerkesztése

en: Email
hu: E-mail

en: Enable GTK-VNC debug
hu: GTK-VNC hibakeresés engedélyezése

en: Enable Gateway websockets support
hu: Gateway websockets támogatás engedélyezése

en: Enable SSH tunnel
hu: SSH alagút engedélyezése

en: Enable Service Discovery
hu: Szolgáltatásfelfedezés engedélyezése

en: Enable audio channel
hu: Hangcsatorna engedélyezése

en: Enable extra hardening (disable closing confirmation, disable unsafe shortcut keys, hide tabs, hide search bar)
hu: Extra keményítés engedélyezése (bezárás megerősítésének letiltása, nem biztonságos gyorsbillentyűk letiltása, lapok elrejtése, keresősáv elrejtése)

en: Enable fullscreen
hu: Teljes képernyő engedélyezése

en: Enable multi monitor
hu: Több monitor engedélyezése

en: Enable multitransport protocol (UDP)
hu: Multitranszport protokoll engedélyezése (UDP)

en: Enable/Disable “Grab all keyboard events” status colour
hu: „Összes billentyűesemény elkapása” állapotszínének engedélyezése/letiltása

en: Enabling this may help when the remote desktop looks scrambled
hu: A funkció engedélyezése segíthet a távoli asztal grafikus hibáinak megszüntetésében

en: Encrypt a password
hu: Adja meg a VNC jelszavát

en: Encryption
hu: Titkosítás

en: Enter RDP SmartCard PIN
hu: Adja meg at RDP SmartCard PIN-kódját

en: Enter RDP authentication credentials
hu: Adja meg az RDP hitelesítő adatait

en: Enter RDP gateway authentication credentials
hu: Adja meg az RDP átjáró hitelesítő adatait

en: Enter SPICE password
hu: Adja meg a SPICE jelszót

en: Enter TOTP/OTP/2FA code
hu: Írja be a TOTP/OTP/2FA kódot

en: Enter VNC authentication credentials
hu: Adja meg a VNC hitelesítési adatokat

en: Enter VNC password
hu: Adja meg a VNC jelszavát

en: Enter WWW authentication credentials
hu: Adja meg a WWW hitelesítési adatokat

en: Enter X2Go credentials
hu: X2Go hitelesítő adatok megadása

en: Enter certificate authentication files
hu: Adja meg a tanúsítvány hitelesítési fájlokat

en: Enter password to unlock the SSH key:
hu: Írja be a jelszót az SSH kulcs feloldásához:

en: Enter your Remmina password to connect
hu: Adja meg Remmina jelszavát a csatlakozáshoz

en: Enter your Remmina password to view passwords
hu: Adja meg Remmina jelszavát a jelszavak megtekintéséhez

en: Entry
hu: Bejegyzés

en: Error: %s
hu: Hiba: %s

en: Every 1 min
hu: Percenként

en: Every 10 min
hu: Tíz percenként

en: Every 3 min
hu: Három percenként

en: Every 5 min
hu: Öt percenként

en: Exactly one session should be selectable but '%i' rows (sessions) are selected.
hu: Pontosan egy munkamenetet kell kiválasztani, de '%i' sor (munkamenet) van kiválasztva.

en: Examples:
    To connect using an existing connection profile, use:
    
    	remmina -c FILE.remmina
    
    To quick connect using a URI:
    
    	remmina -c rdp://username@server
    	remmina -c rdp://domain\\username@server
    	remmina -c vnc://username@server
    	remmina -c vnc://server?VncUsername=username
    	remmina -c ssh://user@server
    	remmina -c spice://server
    
    To quick connect using a URI along with an encrypted password:
    
    	remmina -c rdp://username:encrypted-password@server
    	remmina -c vnc://username:encrypted-password@server
    	remmina -c vnc://server?VncUsername=username\&VncPassword=encrypted-password
    
    To encrypt a password for use with a URI:
    
    	remmina --encrypt-password
    
    To update username and password and set a different resolution mode of a Remmina connection profile, use:
    
    	echo "username\napassword" | remmina --update-profile /PATH/TO/FOO.remmina --set-option username --set-option resolution_mode=2 --set-option password
hu: Példák:
    Ha egy meglévő kapcsolati profillal szeretne csatlakozni, használja a következőt:
    
    	remmina -c FILE.remmina
    
    URI használatával történő gyorscsatlakozáshoz:
    
    	remmina -c rdp://felhasználónév@szerver
    	remmina -c rdp://domain\\\felhasználónév@szerver
    	remmina -c vnc://felhasználónév@szerver
    	remmina -c vnc://szerver?VncUsername=felhasználónév
    	remmina -c ssh://felhasználó@szerver
    	remmina -c spice://szerver
    
    Gyors csatlakozáshoz egy URI-t használva egy titkosított jelszóval együtt:
    
    	remmina -c rdp://felhasználónév:titkosított jelszó@szerver
    	remmina -c vnc://felhasználónév:titkosított jelszó@szerver
    	remmina -c vnc://server?VncUsername=felhasználónév\&VncPassword=rejtjelezett-jelszó
    
    Jelszó titkosítása URI-val való használathoz:
    
    	remmina --encrypt-password
    
    A felhasználónév és jelszó frissítéséhez, valamint egy kapcsolati profil eltérő felbontási módjának beállításához használja:
    
    	echo "username\napassword" | remmina --update-profile /PATH/TO/FOO.remmina --set-option username --set-option resolution_mode=2 --set-option password

en: Execute a Command
hu: Parancs futtatása

en: Execute a command
hu: Parancs futtatása

en: Executing external commands…
hu: Külső parancsok végrehajtása…

en: Expand all
hu: Összes kinyitása

en: Export
hu: Exportálás

en: Export connection in Windows .rdp file format
hu: Kapcsolat exportálása Windows .rdp fájlformátumba

en: Failed to delete files!
hu: A fájlokat nem lehetett törölni!

en: Failed to fill 'GtkTreeIter'.
hu: Nem sikerült kitölteni a 'GtkTreeIter'-t.

en: File
hu: Fájl

en: File Transfers
hu: Fájlátvitelek

en: File downloaded
hu: Fájl letöltve

en: Filename
hu: Fájlnév

en: Filename for SSH session log
hu: SSH munkamenet log fájlneve

en: Fill client window when scaled
hu: Képernyő kitöltése átméretezéskor

en: Find text
hu: Szöveg keresése

en: Find text (host+G)
hu: Beillesztés (host+V)

en: Fingerprint automatically accepted
hu: Az ujjlenyomat automatikusan elfogadásra kerül

en: Fingerprint:
hu: Ujjlenyomat:

en: Folder for SSH session log
hu: Az SSH munkamenet log mappája

en: Folder for screenshots
hu: Képernyőképek mappája

en: Font smoothing
hu: Betűtípus simítása

en: Force tight encoding
hu: Erőszakos tömör kódolás

en: Foreground colour
hu: Előtér szín

en: Forget passwords after use
hu: Jelszó elfelejtés használat után

en: Found already existing X2Go session with ID: '%s'
hu: Létező X2Go munkamenet található ezzel az azonosítóval: „%s”

en: FreeRDP > 2.3.0 is required to map scancodes
hu: A szkennelt kódok leképezéséhez FreeRDP > 2.3.0 szükséges

en: FreeRDP log filters
hu: FreeRDP naplózási szint

en: FreeRDP log level
hu: FreeRDP naplózási szint

en: Full path of an existing folder
hu: Meglévő mappa teljes elérési útja

en: Fullscreen on the same screen as the connection window
hu: Teljes képernyő a kapcsolati ablakéval megegyező kijelzőn

en: Fullscreen toolbar visibility
hu: Eszköztár láthatósága teljes képernyő esetén

en: Function entering and leaving
hu: Funkcióba belépés és kilépés

en: GFX RFX Progressive (32 bpp)
hu: GFX RFX (32 bpp)

en: Gateway Domain
hu: Átjáró tartománya

en: Gateway Password
hu: Átjáró jelszava

en: Gateway Username
hu: Átjáró felhasználóneve

en: Gateway transport type
hu: Átjáró átvitel típus

en: General
hu: Általános beállítások

en: General settings
hu: Általános beállítások

en: Glyph cache
hu: Szimbólum-gyorsítótár

en: Go to home folder
hu: Ugrás a saját mappába

en: Go to parent folder
hu: Vissza a szülőmappába

en: Good
hu: Jó

en: Grab all keyboard events
hu: Összes billentyűesemény elkapása

en: Grab keyboard
hu: Billentyűzet megragadása

en: Graphic port
hu: Grafikus port

en: Group
hu: Csoport

en: GtkTreePath 'path' describes a non-existing row!
hu: GtkTreePath „path” nincs ilyen sor!

en: Hello, World!
hu: Szia világ!

en: Hexadecimal- or colour names (red, #ff0000).
    It changes the background colour of connection names in the Remmina connection toolbar (when in fullscreen).
hu: Hexadecimális- vagy színnevek (piros, #ff0000).
    Megváltoztatja a Remmina kapcsolati eszköztárban a kapcsolati nevek háttérszínét (teljes képernyőn).

en: Hidden
hu: Rejtett

en: Hide or show the search bar
hu: Keresősáv megjelenítése vagy elrejtése

en: Hide the search bar shown in the main window
hu: Keresősáv elrejtése a főablakban

en: Hide the toolbar shown in the tabbed interface
hu: Eszköztár elrejtése a többlapos felületen

en: Hide total count shown in the group menu
hu: Összes érték elrejtése a csoport menüben

en: High colour (15 bpp)
hu: 15 bites színmélység

en: High colour (16 bits)
hu: 16 bites színmélység

en: High colour (16 bpp)
hu: 16 bites színmélység

en: High performance broadband
hu: Nagy sávszélesség

en: Highlight colour
hu: Kiemelő szín

en: Highlight foreground colour
hu: Előtérszín kiemelése

en: Home
hu: Saját mappa

en: Homepage
hu: Honlap

en: Host key
hu: Gazda billentyű

en: Hostname
hu: Hosztnév

en: If a GTK theme includes a dark variant, it will be used instead of the configured theme.
hu: Ha egy GTK téma tartalmaz egy sötét változatot, akkor azt fogja használni a beállított téma helyett.

en: If the server should try to share the desktop by leaving other clients connected
hu: A kiszolgálónak meg kell próbálnia megosztani az asztalt, és fenn kell tartania a meglévő kapcsolatokat

en: Ignore TLS errors
hu: TLS hibák figyelmen kívül hagyása

en: Ignore certificate
hu: Tanúsítvány mellőzése

en: Ignore remote bell messages
hu: Távoli csengetési üzenetek figyelmen kívül hagyása

en: Import
hu: Importálás

en: Include Debug Data
hu: Hibakeresési adatok belevétele

en: Include System Info
hu: Rendszerinformációk belevétele

en: Increase and decrease font size
hu: Betűméret növelése és csökkentése

en: Increase font size
hu: Betűméret növelése

en: Increase font size (host+Page Up)
hu: Betűméret növelése (host+Page Up)

en: Input device settings
hu: Bemeneti eszköz beállításai

en: Input is invalid.
hu: A bemenet érvénytelen.

en: Input must be a number between %i and %i.
hu: A bemenetnek egy %i és %i közötti számnak kell lennie.

en: Install
hu: Telepítés

en: Install the %s protocol plugin first.
hu: Telepítse a %s protokoll bővítményt először.

en: Intermediate (+64 MiB RAM)
hu: Közepes (+64 MiB RAM)

en: Internal error.
hu: Belső hiba.

en: Internal error: %s
hu: Belső hiba: %s

en: Invalid validation data in ProtocolSettings array!
hu: Érvénytelen érvényesítési adatok a ProtocolSettings tömbben!

en: Issuer:
hu: Kibocsátó:

en: It disables CAL and hwId is set to 0
hu: Letiltja a CAL-t és a hwId beállításra kerül 0-ra

en: KEX (Key Exchange) algorithms
hu: KEX (kulcscsere) algoritmus

en: Keep aspect ratio when scaled
hu: Eredeti méretarány megtartása átméretezéskor

en: Keep window from closing if not disconnected by Remmina
hu: Ne zárja be az ablakot, ha a Remmina nem szakította meg a kapcsolatot

en: Keyboard
hu: Billentyűzet

en: Keyboard Layout (auto)
hu: Billentyűzetelrendezés (automatikus)

en: Keyboard interactive login, TOTP/OTP/2FA
hu: Billentyűzetes interaktív bejelentkezés, TOTP/OTP/2FA

en: Keyboard layout
hu: Billentyűzetkiosztás

en: Keyboard mapping
hu: Billentyűzetkiosztás

en: Keyboard scancode remapping
hu: Billentyűzet szkennelési kód újrakiosztása

en: Keyboard type (auto)
hu: Billentyűzet típusa (automatikus)

en: Keystrokes
hu: Billentyűleütések

en: Kill process on disconnect
hu: A folyamat befejezése a kapcsolat leválasztásakor

en: LAN
hu: Helyi hálózat

en: Label1,Label2
hu: Címke1,Címke2

en: Labels
hu: Címkék

en: Language Wrapper
hu: Programozási nyelvcsomagoló

en: Last used
hu: Utoljára használva

en: Launch session with a specific resolution (in dots per inch). Must be between 20 and 400.
hu: A munkamenet elindítása egy adott felbontással (pont per hüvelykben). Ennek 20 és 400 között kell lennie.

en: Left-handed mouse support
hu: Balkezes egér támogatása

en: List monitor IDs
hu: Monitor azonosítók listája

en: List of key=value,… pairs to remap scancodes. E.g. 0x56=0x29,0x29=0x56
hu: Kulcslista=érték,… párok listája a szkennelési kódok újraleképezéséhez. Például. 0x56=0x29,0x29=0x56

en: Listen on port
hu: Port figyelése

en: Listening for remote VNC connection:
      • The “Listen on port” field is the port Remmina will listen to,
        e.g. 8888
      • From the remote VNC server, you will connect to
        Remmina, e.g. with x11vnc:
        x11vnc -display :0 -connect 192.168.1.36:8888
hu: Távoli VNC-kapcsolat figyelése:
      - A „Port figyelése” mezőben lévő porton fog a Remmina figyelni,
        például a 8888-on
      - A távoli VNC-kiszolgálóról például az x11vnc segítségével fog a
        Remminához csatlakozni:
        x11vnc -display :0 -connect 192.168.1.36:8888

en: Listening on port %i for an incoming %s connection…
hu: Várakozás egy %i porton bejövő %s kapcsolatra…

en: Load balance info
hu: Terheléselosztás infó

en: Local
hu: Helyi

en: Local SSH port
hu: Helyi SSH port

en: Local parallel device
hu: Helyi párhuzamos eszköz

en: Local parallel name
hu: Helyi párhuzamos név

en: Local serial driver
hu: Helyi soros port illesztőprogram

en: Local serial name
hu: A helyi soros port neve

en: Local serial path
hu: Helyi soros útvonal

en: Lock the aspect ratio when dynamic resolution is enabled:
    
      • The aspect ratio should be entered as a decimal number, e.g. 1.777
      • 16:9 corresponds roughly to 1.7777, 4:3 corresponds roughly to 1.333
      • The default value of 0 does not enforce any aspect ratio
hu: Képarány zárolása, ha a dinamikus felbontás engedélyezett:
    
       • A képarányt decimális számként kell megadni, például 1,777
       • A 16:9-es képformátum 1,7777-es, a 4:3-as képformátum 1,333-as képaránynak felel meg
       • Az alapértelmezett "0" érték azt jelenti, hogy nincs kényszerítve meghatározott képarány

en: Log SSH session asynchronously
hu: SSH munkamenet aszinkron naplózása

en: Log SSH session when exiting Remmina
hu: Az SSH kapcsolat naplózása a Remminából kilépéskor

en: Lost connection to the RDP server “%s”.
hu: A(z) %s RDP-kiszolgálóhoz a kapcsolat elveszett.

en: Low colour (8 bits)
hu: Alacsony színmélység (8 bit)

en: Low performance broadband
hu: Alacsony sávszélesség

en: Lower level protocol info, packet level
hu: Alacsony szintű protokoll infó, csomag szint

en: Make Remmina your default remote desktop client
hu: A Remmina beállítása alapértelmezett távoli asztali kliensként

en: Master password
hu: Mesterjelszó

en: Match _entire word only
hu: Csak _egész szóra keres

en: Match as _regular expression
hu: Egyezés _szabályos kifejezésként

en: Maximal amount of recent items
hu: Legutóbbi elemek maximális száma

en: Medium
hu: Közepes

en: Menu
hu: Menü

en: Menu animation
hu: Menüanimáció

en: Minimize window
hu: Ablak minimalizálása

en: Modified
hu: Módosítva

en: Modify connection profile (requires --set-option)
hu: Kapcsolat profil módosítása (a --set opciót igényli)

en: Move down
hu: Mozgatás lefelé

en: Move mouse when connection is idle
hu: Mozgassa az egeret, ha a kapcsolat tétlen

en: Move up
hu: Mozgatás felfelé

en: Multi monitor
hu: Több monitor

en: Multi password changer
hu: Többszörös jelszó módosító

[ctx: Multi password changer]
en: Select
hu: Kijelölés

[ctx: Multi password changer table]
en: Domain\Username
hu: Tartomány\felhasználónév

[ctx: Multi password changer table]
en: Gateway Domain\Username
hu: Tartomány\felhasználónév

[ctx: Multi password changer table]
en: Group
hu: Csoport

[ctx: Multi password changer table]
en: Name
hu: Név

en: NLA extended protocol security
hu: NLA bővített protokoll biztonság

en: NLA protocol security
hu: NLA protokoll biztonság

en: Name
hu: Név

en: Name of smart card
hu: Intelligens kártya neve

en: Name/Username:
hu: Név/felhasználónév:

en: Nearest
hu: Legközelebbi

en: Neither the 'dialog' nor 'treeview' parameters are initialized! At least one of them must be given.
hu: Sem a „dialog” sem a „treeview” paraméterek nincsenek megadva! Legalább egyet meg kell adni.

en: Neither the 'path' nor 'dialog' parameters are initialized.
hu: Sem az 'útvonal', sem a 'dialógus' paraméterek nincsenek inicializálva.

en: Network connection type
hu: Új kapcsolódási profil

en: Network status: fully online
hu: Hálózat státusza: Teljesen online

en: Network status: offline
hu: Hálózat státusza: Teljesen offline

en: New Connection
hu: Új kapcsolat

en: New connection profile
hu: Új kapcsolódási profil

en: New fingerprint:
hu: Új ujjlenyomat:

en: No
hu: Nem

en: No X2Go session window appeared. Something went wrong…
hu: Nem jelent meg az X2Go munkamenet ablak. Valami elromlott…

en: No clipboard sync
hu: Vágólap-szinkronizálás kikapcsolása

en: No logging at all
hu: Egyáltalán nincs naplózás

en: No saved SSH password supplied. Asking user to enter it.
hu: Nincs elmentett SSH jelszó megadva. A felhasználónak meg kell adnia.

en: No session was selected. Creating a new one.
hu: Nem volt kiválasztva munkamenet. Egy új létrehozása.

en: No tray icon
hu: Nincs tálcaikon

en: No username found. Asking user to enter it.
hu: Nem található felhasználónév. A felhasználónak meg kell adnia.

en: None
hu: Nincs

en: Normal colours
hu: Normál színek

en: Notes
hu: Jegyzet

en: Number of keepalive probes sent via TCP connection before it is dropped.
hu: Az elküldött TCP fenntartó kérések száma, mielőtt a kapcsolat eldobásra kerül.

en: Number of seconds to keep password valid for
hu: Jelszó érvényességének ideje másodpercben

en: OK
hu: _OK

en: Off
hu: Kikapcsol

en: Old fingerprint:
hu: Régi ujjlenyomat:

en: Only save generated screenshots, don't copy them to clipboard.
hu: Csak mentsen generált képernyőképeket, ne másolja a vágólapra.

en: Open Chat…
hu: Csevegés megnyitása…

en: Open Main Window
hu: Főablak megnyitása

en: Open SFTP transfer…
hu: SFTP átvitel megnyitása…

en: Open connection
hu: Kapcsolat megnyitása

en: Open in web browser
hu: Megnyitás böngészőben

en: Open the Remmina main window
hu: Nyissa meg a Remmina főablakát

en: Opening command
hu: Megnyíló parancs

en: Options for redirection of USB device:
      • [dbg,][id:<vid>:<pid>#…,][addr:<bus>:<addr>#…,][auto]
      • auto
      • id:054c:0268#4669:6e6b,addr:04:0c
hu: Az USB-eszköz átirányításának lehetőségei:
      - [dbg,][id:<vid>:<pid>#...,][addr:<bus>:<addr>#...,][auto]
      - auto
      • id:054c:0268#4669:6e6b,addr:04:0c

en: Options for redirection of audio input:
      • [sys:<sys>,][dev:<dev>,][format:<format>,][rate:<rate>,]
        [channel:<channel>] Audio input (microphone)
      • sys:pulse
      • format:1
      • sys:oss,dev:1,format:1
      • sys:alsa
hu: A hangbemenet átirányításának lehetőségei:
      - [sys:<sys>,][dev:<dev>,][format:<format>,][rate:<rate>,]
        [channel:<channel>] Hangbemenet (mikrofon)
      - sys:pulse
      - format:1
      - sys:oss,dev:1,format:1
      - sys:alsa

en: Options for redirection of audio output:
      • [sys:<sys>,][dev:<dev>,][format:<format>,][rate:<rate>,]
        [channel:<channel>] Audio output
      • sys:pulse
      • format:1
      • sys:oss,dev:1,format:1
      • sys:alsa
hu: A hangkimenet átirányításának lehetőségei:
      - [sys:<sys>,][dev:<dev>,][format:<format>,][rate:<rate>,]
        [channel:<channel>] Hangkimenet
      - sys:pulse
      - format:1
      - sys:oss,dev:1,format:1
      - sys:alsa

en: Override pre-set VNC encodings
hu: Az alapértelmezett VNC-kódolások felülírása

en: Override printer drivers
hu: Nyomtató vezérlők felülírása

en: Overriding the pre-set VNC encoding quality:
    
      • “Poor (fastest)” sets encoding to “copyrect zlib hextile raw”
      • “Medium” sets encoding to “tight zrle ultra copyrect hextile zlib corre rre raw”
      • “Good” sets encoding to “tight zrle ultra copyrect hextile zlib corre rre raw”
      • “Best (slowest)” sets encoding to “copyrect zrle ultra zlib hextile corre rre raw”
hu: Az alapértelmezett VNC kódolási minőség felülbírálása:
    
        • Az "Alacsony (leggyorsabb)" a kódolást "copyrect zlib hextile raw"-ra állítja
        • A „Medium” a „tight zrle ultra copyrect hextile zlib corre rre raw” kódolást állítja be
        • A „Jó” a „tight zrle ultra copyrect hextile zlib corre rre raw” kódolást állítja be
        • A "Magas (leglassabb)" a kódolást "copyrect zrle ultra zlib hextile corre rre raw"-ra állítja

en: Overwrite
hu: Felülírás

en: Overwrite all files
hu: Összes fájl felülírása

en: PROTOCOL
hu: PROTOKOLL

en: Parameter 'custom_data' is not fully initialized!
hu: A „custom_data” paraméter nem lett teljesen előkészítve!

en: Parameter 'custom_data' is not initialized!
hu: A 'custom_data' paraméter nem inicializált!

en: Parameters 'key' or 'value' are 'NULL'!
hu: A „kulcs” vagy „érték” paraméterek valamelyike „NULL”!

en: Parse ~/.ssh/config
hu: ~/.ssh/config feldolgozása

en: Password
hu: Jelszó

en: Password for private SSH key
hu: Jelszó az SSH privát kulcshoz

en: Password hash
hu: Jelszó hash

en: Password input cancelled. Aborting…
hu: A jelszó megadását megszakították. Befejez …

en: Password to unlock private key
hu: Privát kulcs jelszava

en: Paste
hu: Beillesztés

en: Paste (host+V)
hu: Beillesztés (host+V)

en: Paste system info in the Remmina debugging window
hu: Rendszerinformáció beillesztése a Remmina naplózási ablakba

en: Peeking
hu: Bepillantás

en: Per connection
hu: Kapcsolatonként

en: Performance optimisations based on the network connection type:
    Using auto-detection is advised.
    If “Auto-detect” fails, choose the most appropriate option in the list.
hu: Teljesítményoptimalizálás a hálózati kapcsolat típusa alapján:
    Az automatikus észlelés használata javasolt.
    Ha az "Automatikus észlelés" sikertelen, válassza ki a legmegfelelőbb lehetőséget a listában.

en: Permission
hu: Hozzáférés

en: Pick a black colour
hu: Válasszon egy fekete színt

en: Pick a blue colour
hu: Válasszon egy kék színt

en: Pick a bright blue colour
hu: Válasszon egy világos kék színt

en: Pick a bright green colour
hu: Válasszon egy világoszöld színt

en: Pick a bright yellow colour
hu: Válasszon egy világos sárga színt

en: Pick a cyan colour
hu: Válasszon egy cián színt

en: Pick a green colour
hu: Válasszon egy zöld színt

en: Pick a light black colour
hu: Válasszon egy világosfekete színt

en: Pick a light cyan colour
hu: Válasszon egy világos cián színt

en: Pick a light magenta colour
hu: Válasszon egy világos magenta színt

en: Pick a light red colour
hu: Válasszon egy világos vörös színt

en: Pick a light white colour
hu: Válasszon egy világos fehér színt

en: Pick a magenta colour
hu: Válasszon egy magenta színt

en: Pick a red colour
hu: Válasszon egy vörös színt

en: Pick a terminal colouring file
hu: Válasszon egy terminál színező fájlt

en: Pick a white colour
hu: Válasszon egy fehér színt

en: Pick a yellow colour
hu: Válasszon egy sárga színt

en: Picking a terminal colouring file replaces the file:
hu: Válasszon egy terminál színező fájlt

en: Please check the RemminaProtocolSetting array for possible errors.
hu: Ellenőrizze a RemminaProtocolSetting tömböt az esetleges hibák miatt.

en: Please enter format 'widthxheight'.
hu: Kérjük, hogy „szélesség×magasság” formátumban adja meg.

en: Please press the new key…
hu: Nyomja meg az új gombot…

en: Please retry after turning on encryption for this profile.
hu: Próbálja meg újra a titkosítás engedélyezése után ebben a profilban.

en: Please wait…
hu: Kis türelmet…

en: Plugin
hu: Bővítmény

en: Plugin %s is not registered.
hu: A következő bővítmény nincs regisztrálva: %s.

en: Plugin Download
hu: Bővítményletöltés

en: Plugins
hu: Bővítmények

en: Plugins relying on GtkSocket can't run in a Wayland session.
    For more info and a possible workaround, please visit the Remmina wiki at:
    
    https://gitlab.com/Remmina/Remmina/-/wikis/GtkSocket-feature-is-not-available-in-a-Wayland-session
hu: Azok a bővítmények, melyek a GtkSocketre támaszkodnak, nem futtathatóak Wayland munkamenetben.
    További információk és lehetséges kerülőmegoldások találhatóak a Remmina wikiben, angolul:
    
    https://gitlab.com/Remmina/Remmina/-/wikis/GtkSocket-feature-is-not-available-in-a-Wayland-session

en: Poor (fastest)
hu: Gyenge (leggyorsabb)

en: Prefer IPv6 AAAA record over IPv4 A record
hu: Az IPv6 AAAA rekord előnyben részesítése az IPv4 A rekorddal szemben

en: Prefer dark theme
hu: Sötét téma előnyben részesítése

en: Preference
hu: Beállítás

en: Preferences
hu: Beállítások

en: Preferred image compression
hu: Előnyben részesített képtömörítés

en: Preferred server host key types
hu: Előnyben részesített kiszolgáló kulcstípusok

en: Preferred video codec
hu: Előnyben részesített videokodek

en: Prevent local interaction on the server
hu: A helyi interakció megakadályozása a kiszolgálón

en: Prevent screenshots from entering clipboard
hu: Képernyőképet vágólapra kerülésének megelőzése

en: Progress
hu: Folyamat

en: Protocol
hu: Protokoll

en: Proxy URL
hu: Proxy webcíme

en: Public SSH key cannot be imported. %s
hu: A nyilvános SSH kulcs nem importálható. %s

en: Public key (automatic)
hu: Nyilvános kulcs (automatikus)

en: PyHoca-CLI exited unexpectedly. This connection will now be closed.
hu: A PyHoca-CLI váratlanul kilépett. Ez a kapcsolat mostantól lezárásra kerül.

en: Quality
hu: Minőség

en: Quality settings
hu: Minőség beállításai

en: Quick Connect
hu: Gyors csatlakozás

en: Quit
hu: Kilépés

en: RDP - Preferences
hu: RDP – Beállítások

en: RDP - RDP File Handler
hu: RDP – RDP fájlleíró

en: RDP - Remote Desktop Protocol
hu: RDP – Távoli asztal protokoll

en: RDP Files
hu: RDP-fájlok

en: RDP protocol security
hu: RDP protokoll biztonság

en: Rare conditions or warnings
hu: Ritka feltételek vagy figyelmeztetések

en: Reboot remote host
hu: Távoli állomás újraindítása (reboot)

en: Recent lists cleared.
hu: Legutóbbiak listája törölve.

en: Reconnect attempts number
hu: Újrakapcsolási kísérletek száma

en: Reconnection attempt %d of %d…
hu: Újrakapcsolódási kísérlet: %d / %d…

en: Redirect directory <path> as named share <name>.
      • <name>,<fullpath>[;<name>,<fullpath>[;…]]
      • MyHome,/home/remminer
      • /home/remminer
      • MyHome,/home/remminer;SomePath,/path/to/somepath
    Hotplug support is enabled with:
      • hotplug,*
hu: A <elérési útvonal> könyvtár átirányítása a <név> nevű megosztásként.
      - <név>,<teljes elérési útvonal>[;<név>,<teljes elérési útvonal>[;...]]
      - MyHome,/home/remminer
      - /home/remminer
      - MyHome,/home/remminer;SomePath,/path/to/somepath
    A Hotplug támogatás engedélyezve van a következőkkel:
      - hotplug,*

en: Redirect local audio output
hu: Helyi mikrofon átirányítása

en: Redirect local microphone
hu: Helyi mikrofon átirányítása

en: Refresh
hu: Frissítés

en: Refresh current folder
hu: Jelenlegi mappa frissítése

en: Relax order checks
hu: Sorrend ellenőrzések lazítása

en: Remember last view for each connection
hu: A legutóbbi nézetmód megjegyzése minden kapcsolathoz

en: Remember last view mode
hu: Utolsó megtekintési mód megjegyzése

en: Remmina Applet
hu: Remmina értesítési ikon

en: Remmina Kiosk
hu: Remmina kioszk

en: Remmina Preferences
hu: Remmina beállítások

en: Remmina Remote Desktop Client
hu: Remmina távoli asztali kliens

en: Remmina Report Bug
hu: Remmina hibajelentés

en: Remmina VNC Plugin
hu: Remmina VNC bővítmény

en: Remmina VNC listener Plugin
hu: Remmina VNC figyelő bővítmény

en: Remmina VNC plugin for GNOME and KVM
hu: Remmina VNC bővítmény a GNOME és a KVM számára

en: Remmina couldn't export.
hu: A Remmina nem tudott exportálni.

en: Remmina data folder
hu: Remmina adat mappa

en: Remmina debugging window
hu: Remmina hibakereső ablak

en: Remmina does not log all output statements. Turn on more verbose output by using "G_MESSAGES_DEBUG=remmina" as an environment variable.
    More info available on the Remmina wiki at:
    https://gitlab.com/Remmina/Remmina/-/wikis/Usage/Remmina-debugging
hu: A Remmina nem naplózza az összes kimeneti utasítást. A részletesebb kimenet engedélyezéséhez használja a „G_MESSAGES_DEBUG=remmina” környezeti változót.
    További információkért lásd a Remmina wikit:
    https://gitlab.com/Remmina/Remmina/-/wikis/Usage/Remmina-debugging

en: Remmina main menu
hu: Remmina főmenü

en: Remmina password
hu: Remmina jelszó

en: Remmina web-browser plugin
hu: Remmina böngészőbővítmény

en: RemminaProtocolWidget* gp is 'NULL'!
hu: RemminaProtocolWidget* gp 'NULL'!

en: Remote
hu: Távoli

en: Remote Connection Profile
hu: Új kapcsolódási profil

en: Remote Desktop Gateway domain
hu: Távoli asztal átjáró tartománya

en: Remote Desktop Gateway password
hu: Távoli asztal átjáró jelszava

en: Remote Desktop Gateway server
hu: Távoli asztal átjáró kiszolgáló

en: Remote Desktop Gateway username
hu: Távoli asztal átjáró felhasználóneve

en: Remote scale factor
hu: Távoli méretezési tényező

en: Repeater
hu: Átjátszó

en: Report Bug
hu: Hiba jelentése

en: Require password to connect or edit the profile
hu: A csatlakozáshoz vagy a profil adatainak megváltoztatásához jelszó szükséges

en: Require to connect
hu: A csatlakozáshoz szükséges a Remmina jelszó megkövetelése a csatlakozás előtt, a Remmina jelszó a mester/fő jelszó, amely a Remmina jogosulatlan használat elleni védelmére szolgál. Csatlakozás szükséges

en: Require to modify
hu: Módosítás szükséges

en: Require to view passwords
hu: A jelszavak megtekintéséhez szükséges

en: Reset remote host (hard reboot)
hu: Távoli állomás alaphelyzetbe állítása (hard reboot)

en: Resetting passwords, please wait…
hu: Jelszavak helyreállítása, kis türelmet…

en: Resize the window to fit in remote resolution
hu: Az ablak átméretezése a távoli felbontásnak megfelelően

en: Resolution
hu: Felbontás

en: Resolutions
hu: Felbontások

en: Restricted admin mode
hu: Korlátozott admin mód

en: Restricted admin mode password hash
hu: Korlátozott admin mód jelszó hash

en: Resume
hu: Folytatás

en: Resume all file transfers
hu: Minden fájlátvitel folytatása

en: Resuming session '%s'…
hu: A(z) „%s” munkamenet folytatása…

en: Resuming session: '%s'
hu: Munkamenet folytatása: „%s”

en: Retrieved the following PyHoca-CLI command-line features:
hu: A következő PyHoca-CLI parancssori funkciókat hívta le:

en: Running
hu: Fut

en: SERVER
hu: SZERVER

en: SFTP - Secure File Transfer
hu: SFTP – Biztonságos fájlátvitel

en: SND port
hu: SND - port

en: SPICE - Simple Protocol for Independent Computing Environments
hu: SPICE – Egyszerű protokoll független számítási környezetekhez

en: SSH - Secure Shell
hu: SSH – Biztonságos parancsértelmező

en: SSH Authentication
hu: SSH-azonosítás

en: SSH Proxy Command
hu: SSH-proxy parancs

en: SSH Tunnel
hu: SSH alagút

en: SSH X11 Forwarding
hu: SSH X11 továbbítás

en: SSH agent
hu: SSH ügynök

en: SSH certificate cannot be copied into the private SSH key. %s
hu: Az SSH-tanúsítvány nem másolható a privát SSH-kulcsba. %s

en: SSH certificate cannot be imported. %s
hu: Az SSH-tanúsítvány nem importálható. %s

en: SSH certificate file
hu: SSH tanúsítvány fájl

en: SSH compression
hu: SSH tömörítés

en: SSH credentials
hu: SSH hitelesítő adatai

en: SSH identity file
hu: SSH személyazonosság fájl

en: SSH identity file not selected.
hu: Még nincs beállítva SSH-kulcsfájl.

en: SSH log level
hu: SSH log szint

en: SSH options
hu: SSH beállítások

en: SSH password
hu: SSH-jelszó

en: SSH private key credentials
hu: SSH privát kulcsának hitelesítő adatai

en: SSH private key file
hu: SSH privát kulcsfájl

en: SSH tunnel credentials
hu: SSH alagút hitelesítő adatai

en: SSH tunnel private key credentials
hu: SSH alagút privát kulcsának hitelesítő adatai

en: SSHFS port
hu: SSHFS - port

en: Same server at port %i
hu: Ugyanazon kiszolgáló a(z) %i porton

en: Satellite
hu: Műhold

en: Save as Default
hu: Mentés alapértelmezettként

en: Save password
hu: Jelszó mentése

en: Save session to file
hu: Munkamenet mentése fájlba

en: Saving the session asynchronously may have a notable performance impact
hu: A munkamenet aszinkron mentése jelentős hatással lehet a teljesítményre

en: Scaling quality
hu: Átméretezés minősége

en: Screen resolutions
hu: Képernyő felbontás

en: Screenshot
hu: Képernyőkép

en: Screenshot filenames
hu: Képernyőkép fájlnevek

en: Screenshot taken
hu: Képernyőkép készült

en: Scrollback lines
hu: Visszagörgetett sorok

en: Scrolled fullscreen
hu: Görgetett teljes képernyős mód

en: Scrolled window
hu: Görgetett ablak

en: Search
hu: Keresés

en: Search for next occurrence
hu: Következő előfordulás keresése

en: Search for previous occurrence
hu: Előző előfordulás keresése

en: Search string or server name/IP address for “Quick Connect”
hu: Szöveg vagy a kiszolgáló nevének/IP-címének keresése a „Gyors kapcsolódás” funkcióhoz

en: Search text shortcut
hu: Szövegkeresés gyorsbillentyűje

en: Seconds between each keepalive probe.
hu: Az egyes fenntartó kérések közötti másodpercek.

en: Seconds of connection idleness before TCP keepalive probes are sent.
hu: Másodpercek, ameddig a kapcsolatnak tétlennek kell lennie, mielőtt elküldené a TCP fenntartó kéréseket küldjön.

en: Secret
hu: Titok

en: Secured password storage in KWallet
hu: Biztonságos jelszótárolás a KWallet-ben

en: Secured password storage in the GNOME keyring
hu: Biztonságos jelszó tárolás a GNOME kulcstárban

en: Security
hu: Biztonság

en: Security protocol negotiation
hu: Biztonsági protokoll egyeztetés

en: Select All (host+A)
hu: Ö_sszes kijelölése (host+A)

en: Select USB devices for redirection
hu: Válassza ki az átirányítandó USB eszközöket

en: Select a folder
hu: Válasszon egy mappát

en: Select all
hu: Összes kijelölése

en: Select all shortcuts
hu: Összes gyorsbillentyű kiválasztása

en: Select the connection profile.
hu: Válasszon kapcsolódási profilt.

en: Select the protocol to use with the quick connect bar.
hu: Válassza ki a melyik protokollt használja a gyors csatlakozás eszköztárral.

en: Selecting “SGR 1” also switches to the bright counterparts of the first 8 palette colours (in addition to making text bold).
hu: Az „SGR 1” kiválasztása esetén az első 8 palettaszín világos megfelelőjére vált (a szöveg félkövérré tétele mellett).

en: Selection criteria
hu: Kiválasztási kritériumok

en: Send Ctrl+Alt+Delete
hu: Ctrl+Alt+Delete küldése

en: Send Ctrl+Alt+_Backspace
hu: Ctrl+Alt+_Backspace küldése

en: Send Ctrl+Alt+_Del
hu: Ctrl+Alt+_Delete küldése

en: Send Ctrl+Alt+_F1
hu: Ctrl+Alt+_F1 küldése

en: Send Ctrl+Alt+_F10
hu: Ctrl+Alt+_F10 küldése

en: Send Ctrl+Alt+_F11
hu: Ctrl+Alt+_F11 küldése

en: Send Ctrl+Alt+_F12
hu: Ctrl+Alt+_F12 küldése

en: Send Ctrl+Alt+_F2
hu: Ctrl+Alt+_F2 küldése

en: Send Ctrl+Alt+_F3
hu: Ctrl+Alt+_F3 küldése

en: Send Ctrl+Alt+_F4
hu: Ctrl+Alt+_F4 küldése

en: Send Ctrl+Alt+_F5
hu: Ctrl+Alt+_F5 küldése

en: Send Ctrl+Alt+_F6
hu: Ctrl+Alt+_F6 küldése

en: Send Ctrl+Alt+_F7
hu: Ctrl+Alt+_F7 küldése

en: Send Ctrl+Alt+_F8
hu: Ctrl+Alt+_F8 küldése

en: Send Ctrl+Alt+_F9
hu: Ctrl+Alt+_F9 küldése

en: Send clipboard as keystrokes
hu: Vágólap tartalmának billentyűleütésként történő elküldése

en: Send clipboard content as keystrokes
hu: Vágólap tartalmának billentyűleütésként történő elküldése

en: Send-clipboard
hu: Vágólap küldése

en: Sensitive (+1 GiB, ~2014 CPU)
hu: Érzékeny (+1 GiB, ~2014 CPU)

en: Serial
hu: Soros

en: Server
hu: Szerver

en: Server CA certificate
hu: Kiszolgáló CA tanúsítvány

en: Server detection using Remote Desktop Gateway
hu: Kiszolgálóészlelés Távoli asztal átjáró használatával

en: Server name or IP address
hu: Kiszolgálónév vagy IP-cím

en: Session ID
hu: Munkamenet azonosítója

en: Set a custom filename for your Remmina connection profiles, using a formatting string.
hu: Állítson be egy egyedi fájlnevet a Remmina kapcsolati profilokhoz, a formázó karakterekkel.

en: Set and use a secret key to protect Remmina from unauthorized use.
hu: Állits be egy titkos jelszót, hogy megakadályozd az illetéktelenek behatolását.

en: Set new password
hu: Új jelszó beállítása

en: Set one or more profile settings, to be used with --update-profile
hu: Adjon meg egy vagy több profilbeállítást; az --update-profile kapcsolóval kell használni

en: Set up
hu: Beállítás

en: Share a smart card
hu: Intelligens kártya megosztása

en: Share folder
hu: Mappa megosztása

en: Share parallel ports
hu: Párhuzamos portok megosztása

en: Share printers
hu: Nyomtatók megosztása

en: Share serial ports
hu: Soros portok megosztása

en: Share smart card
hu: Intelligens kártya megosztása

en: Shared connection
hu: Megosztott kapcsolat

en: Shortcuts for copying and pasting
hu: Gyorsbillentyűk másoláshoz és beillesztéshez

en: Show 'About'
hu: Névjegy megjelenítése

en: Show Hidden Files
hu: Rejtett fájlok megjelenítése

en: Show bold text in bright colors
hu: Félkövér betűk jelölése világos színnel

en: Show new connection on top of the menu
hu: Új kapcsolat megjelenítése a menü tetején

en: Show preferences
hu: Beállítások megjelenítése

en: Show remote cursor
hu: Távoli kurzor megjelenítése

en: Show search bar
hu: Keresősáv megjelenítése

en: Show the application version
hu: Az alkalmazás verziószámának megjelenítése

en: Show version of the application and its plugins
hu: Az alkalmazás és bővítményei verziószámának megjelenítése

en: Show/hide fullscreen
hu: Teljes képernyős mód be/ki

en: Show/hide toolbar
hu: Eszköztár megjelenítése/elrejtése

en: Shutdown remote host
hu: Távoli gép leállítása

en: Since Snap packages run confined from the rest of the system, Remmina profiles are saved inside the Snap file system by default. You can change the location in the Remmina preferences.
hu: Mivel a Snap csomagok a rendszer többi részétől elzárva futnak, a Remmina profilokat alapértelmezés szerint a Snap fájlrendszer menti. A helyet a Remmina beállításokban módosíthatja.

en: Size
hu: Méret

en: Something unknown went wrong.
hu: Valami ismeretlen dolog romlott el.

en: Span screen over multiple monitors
hu: Képernyő több monitoron való megosztása

en: Start in kiosk mode
hu: Indítás kioszk módban

en: Start in tray
hu: Indítás tálcára kicsinyítve

en: Start in tray upon user login
hu: Indítás a tálcán a felhasználó bejelentkezésekor

en: Start-up
hu: Indítás

en: Start-up background program
hu: Induló program

en: Start-up path
hu: Induló útvonal

en: Start-up program
hu: Induló program

en: Started PyHoca-CLI with the following arguments:
hu: Elindította a PyHoca-CLI-t a következő argumentumokkal:

en: Startup program
hu: Induló program

en: Static virtual channel
hu: Statikus virtuális csatorna

en: Status
hu: Státusz

en: StatusNotifier/Appindicator support in “
hu: StatusNotifier/Appindicator támogatás itt - "

en: Step size for auto-scroll
hu: Méret léptetése az autoscroll miatt

en: Strict host key checking
hu: Szigorú kiszolgáló kulcs ellenőrzés

en: Strong (+256 MiB, ~2009 CPU)
hu: Erős (+256 MiB, ~2009 CPU)

en: Subject:
hu: Téma:

en: Submit
hu: Beküldés

en: Suspended
hu: Felfüggesztve

en: Suspended since
hu: Felfüggesztve, mivel

en: Swap left and right mouse buttons for left-handed mouse support
hu: Bal és jobb egérgombok felcserélése a balkezes egér támogatásához

en: Switch from grouped to list view
hu: Váltás csoportosítottról lista nézetre

en: Switch tab pages
hu: Lapok váltása

en: Symmetric cipher client to server
hu: Szimmetrikus titkosítás az ügyfél és a kiszolgáló között

en: TCP redirection
hu: TCP átirányítás

en: TLS Security Level
hu: TLS biztonsági szint

en: TLS connection error.
hu: TLS kapcsolódási hiba.

en: TLS protocol security
hu: TLS protokoll biztonság

en: Telepathy - Desktop Sharing
hu: Telepathy – Asztalmegosztás

en: Template for profile filenames
hu: Sablon a profil fájlnevekhez

en: Terminal
hu: Terminál

en: Terminal colour scheme
hu: Terminál színsémája

en: Terminal content saved in
hu: Terminál tartalma mentve ide -

en: Terminal font
hu: Terminál betűkészlete

en: Terminated
hu: Megszakítva

en: Terminating X2Go sessions can take a moment.
hu: Egy X2Go munkamenet befejezése eltarthat egy ideig.

en: Terminating session: '%s'
hu: Munkamenet befejezése: „%s”

en: The %s file has been transferred
hu: A %s fájl átvitelre került

en: The %s protocol is unavailable because GtkSocket only works under X.org
hu: Az %s protokoll nem érhető el, mivel a GtkSocket csak X.org alatt működik

en: The Gateway passwords do not match
hu: Az átjáró jelszavai nem egyeznek

en: The Remote Desktop Gateway “%s” denied the user “%s\%s” access due to policy.
hu: Az RDP átjáró "%s" elutasította a felhasználót "%s\%s" hozzáférési szabály miatt.

en: The VNC server requested an unknown authentication method. %s
hu: A VNC szerver egy ismeretlen autentikációs metódust kért. %s

en: The certificate changed! Details:
hu: A tanúsítvány megváltozott! Részletek:

en: The command-line feature '%s' is not available! Attempting to start PyHoca-CLI without using this feature…
hu: A '%s' parancssori funkció nem elérhető! A PyHoca-CLI indításának kísérlete e funkció használata nélkül…

en: The file exists already
hu: A fájl már létezik

en: The file “%s” is corrupted, unreadable, or could not be found.
hu: A(z) „%s” fájl sérült, nem olvasható vagy nem található.

en: The filename can use the following placeholders:
    
      • %h is substituted with the server name
      • %t is substituted with the SSH server name
      • %u is substituted with the username
      • %U is substituted with the SSH username
      • %p is substituted with Remmina profile name
      • %g is substituted with Remmina profile group name
      • %d is substituted with local date and time in ISO 8601 format
hu: A fájlnév a következő helyfoglalókat tartalmazhatja:
    
      • %h kicserélésre kerül a szerver nevével
      • %t kicserélésre kerül az SSH szerver nevével
      • %u kicserélésre kerül a felhasználónévvel
      • %U kicserélésre kerül az SSH felhasználónévvel
      • %p kicserélésre kerül a Remmina profil névvel
      • %g kicserélésre kerül a Remmina csoport profil névvel
      • %d kicserélésre kerül a helyi datetime-mal iso8601 formában

en: The folder connection profiles are saved in, it defaults to the XDG_USER_DATA
hu: A kapcsolatprofilok mentésére szolgált visszaáll az alapértelmezett XDG_USER_DATA értékre

en: The following file already exists in the target folder:
hu: A következő fájl már létezik a célmappában:

en: The input is not a valid integer!
hu: A bemenet nem érvényes egész szám!

en: The latest successful connection attempt, or a pre-computed date
hu: A legutóbbi sikeres csatlakozási kísérlet vagy egy előre kiszámított dátum

en: The lower limit is not a valid integer!
hu: Az alsó határérték nem érvényes egész szám!

en: The lower limit is too high!
hu: Az alsó határ túl magas!

en: The lower limit is too low!
hu: Az alsó határ túl alacsony!

en: The maximum number of reconnect attempts upon an RDP disconnect (default: 20)
hu: Az újrakapcsolási kísérletek maximális száma az RDP-kapcsolat megszakadása esetén (alapértelmezett: 20)

en: The multi password changer requires a secrecy plugin.
hu: A többszörös jelszóváltoztatónak egy titkossági bővítményre van szüksége.

en: The multi password changer requires a secrecy service.
hu: A többszörös jelszóváltoztatónak egy titkossági szolgáltatásra van szüksége.

en: The necessary PyHoca-CLI process has encountered a internet connection problem.
hu: A szükséges PyHoca-CLI folyamat internetkapcsolati problémába ütközött.

en: The necessary child process 'pyhoca-cli' stopped unexpectedly.
    Please check your profile settings and PyHoca-CLI's output for possible errors. Also ensure the remote server is reachable and you're using the right credentials.
hu: A szükséges gyermekfolyamat „pyhoca-cli” váratlanul leállt.
    Kérjük, ellenőrizze a profilbeállításokat és a PyHoca-CLI kimenetét az esetleges hibákért. Győződjön meg arról is, hogy a távoli kiszolgáló elérhető, és a megfelelő hitelesítő adatokat használja.

en: The only allowed value is '%s'.
hu: Az egyetlen megengedett érték az „%s”.

en: The passwords do not match
hu: A jelszavak nem egyeznek meg

en: The public SSH key changed!
hu: Az SSH nyilvános kulcs megváltozott!

en: The server did not respond.
hu: A kiszolgáló nem válaszolt.

en: The server is unknown. The public key fingerprint is:
hu: A kiszolgáló ismeretlen. A nyilvános kulcs ujjlenyomata:

en: The sound system of the X2Go server (default: 'pulse').
hu: Az X2Go kiszolgáló hangrendszere (alapértelmezett: „pulse”).

en: The upper limit is not a valid integer!
hu: A felső határérték nem érvényes egész szám!

en: The upper limit is too high!
hu: A felső határ túl magas!

en: The upper limit is too low!
hu: A felső határ túl alacsony!

en: The “%s” command is not available on the SSH server.
hu: %s parancs nem elérhető az SSH-kiszolgálón.

en: The “%s” server refused the connection.
hu: A(z) %s kiszolgáló elutasította a kapcsolatot.

en: Theme
hu: Téma

en: These are the encryption methods used by Remmina to store passwords.
    
    Except the "Weak" method, all the others are recommended, "Keystore" is the default, as it integrates with KDE/Plasma and GNOME.
    
    "Intermediate" doesn't use as much memory or processing power, and "Sensitive" is more secure, but uses +1 GiB of RAM and many CPU cycles.
hu: A jelszavak tárolásához használt titkosító eljárások.
    
    A „Weak” metódus kivételével mindegyik ajánlott, az alapértelmezett a „Keystore” mivel integrálva van a KDE/Plasma és GNOME asztali környezetekkel.
    
    Az "Intermediate" kevesebb memóriát és számítási teljesítményt igényel, a „Sensitive” biztonságosabb, de +1 GiB memóriát és több számítási teljesítményt igényel.

en: This file contains the “Custom” terminal colour scheme selectable from the “Advanced” tab of terminal connections and editable in the “Terminal” tab in the settings.
hu: Ez a fájl tartalmazza az "Egyedi" terminál színsémát, amely a terminálkapcsolatok "Haladó" lapján választható ki, és a beállítások "Terminál" lapján szerkeszthető.

en: This might not work on all VNC servers
hu: Lehet, hogy ez nem minden VNC-kiszolgálón működik

en: This protocol does not support exporting.
hu: Ez a protokoll nem támogatja az exportálást.

en: This window can help you find connection problems.
    You can stop and start the logging at any moment using the On/Off switch.
    The stats button (Ctrl+T), can be useful to gather system info you may share when reporting a bug.
    There is more info about debugging Remmina on https://gitlab.com/Remmina/Remmina/-/wikis/Usage/Remmina-debugging
hu: Ez az ablak segíthet kapcsolódási problémák megtalálásában.
    A Ki/Be kapcsolóval bármikor leállíthatja vagy elindíthatja a naplózást.
    A statisztika gomb (Ctrl+T) segítségével összegyűjtheti a rendszer-információkat, amiket megoszthat egy hiba bejelentésekor.
    Több infó található a Remmina hibakeresésről ezen az oldalon (angolul): https://gitlab.com/Remmina/Remmina/-/wikis/Usage/Remmina-debugging

en: Tiles
hu: Csempék

en: Time in seconds before Remmina will lock the session and asks for a password again. Default: 300 Seconds.
hu: Időlimit mielőtt a Remmina munkamenet lezár és kéri a jelszót. Alapértelmezett: 300 másodperc.

en: Tip: Check the 'Save password' checkbox or manually input your X2Go username and password in the profile settings to store them for faster logins.
hu: Tipp: Aktiválja a „Jelszó mentése” lehetőséget, vagy adja meg X2Go hitelesítő adatait a profilbeállításokban, hogy elmentse őket a gyorsabb bejelentkezés érdekében.

en: To enable access to some important features, like password saving in your keyring and RDP printer sharing, please open your software center and give the appropriate permissions to Remmina. As an alternative you can enter the following commands in a terminal window:
hu: Úgy tűnik, hogy a Remmina a rendszeren SNAP csomagként fut. Ahhoz, hogy néhány fontos szolgáltatás elérjen, mint jelszó ment a kulcstárolójába és RDP nyomtató megosztás kérjük nyissa meg a szoftver központot és adjon megfelelő jogosultságokat a Remmina számára. Vagy alternatívaként beírhatja a következő parancsokat egy terminál ablakba:

en: Toggle dynamic resolution update
hu: Dinamikus felbontásfrissítés átváltása

en: Toggle fullscreen mode
hu: Teljes képernyős mód

en: Toggle scaled mode
hu: Átméretezett mód

en: Toggle search options
hu: Keresési beállítások be- és kikapcsolása

en: Toggle view
hu: Nézet átváltása

en: Tool
hu: Eszköz

en: Tools
hu: Eszközök

en: Total %i item. | Total %i items.
hu[0]: %i elem.
hu[1]: Összesen %i elem.

en: Transfer completed
hu: Átvitel kész

en: Transfer error
hu: Átviteli hiba

en: True colour (24 bits)
hu: 24 bites színmélység

en: True colour (24 bpp)
hu: 24 bites színmélység

en: True colour (32 bpp)
hu: 32 bites színmélység

en: Trust all certificates
hu: Bízzon minden tanúsítványban

en: Tunnel via loopback address
hu: Alagút a loopback címen keresztül

en: Turn off GStreamer overlay
hu: Kiszolgálóbemenet letiltása

en: Turn off automatic reconnection
hu: Automatikus újracsatlakozás kikapcsolása

en: Turn off clipboard sync
hu: Vágólap-szinkronizálás kikapcsolása

en: Turn off encryption
hu: TLS titkosítás használata

en: Turn off fast-path
hu: Gyors útvonal kikapcsolása

en: Turn off scaling to avoid screenshot distortion.
hu: A skálázás kikapcsolása a Képernyőkép torzítás elkerülése érdekében.

en: Turn on HTML5 audio support
hu: HTML5 audió támogatás bekapcsolása

en: Turn on Java support
hu: Java támogatás bekapcsolása

en: Turn on Web Inspector
hu: Web Inspector bekapcsolása

en: Turn on WebGL support
hu: WebGL támogatás bekapcsolása

en: Turn on plugin support
hu: Bővítménytámogatás bekapcsolása

en: Turn on smooth scrolling
hu: Finom görgetés bekapcsolása

en: Turn on spatial navigation
hu: Térbeli navigáció bekapcsolása

en: Type
hu: Típus

en: Type in SSH username and password.
hu: Adja meg az SSH felhasználónevet és jelszót.

en: USB device redirection
hu: Válassza ki az átirányítandó USB eszközöket

en: USB redirection error
hu: USB átirányítási hiba

en: Ultra low colour (3 bits)
hu: Ultra alacsony szín (3 bit)

en: Unable to connect to VNC server
hu: Nem lehet csatlakozni a VNC-kiszolgálóhoz

en: Unable to establish a connection to the RDP server “%s”. Check “Security protocol negotiation”.
hu: Nem sikerült kapcsolatot létesíteni a „%s” RDP-kiszolgálóval. Jelölje be a „Biztonsági protokoll egyeztetés” pontot.

en: Unable to import:
    %s
hu: Nem importálható:
    %s

en: Unexpected disconnect
hu: Váratlan lecsatlakozás

en: Unknown property '%i'
hu: Ismeretlen ingatlan „%i”

en: Unlock
hu: Feloldás

en: Unlock Remmina
hu: Remmina feloldása

en: Unsupported authentication type %u
hu: Nem támogatott hitelesítési típus %u

en: Up
hu: Fel

en: Update framebuffer even when not visible
hu: Frissítse a képmemóriát akkor is, ha az nem látható

en: Upload
hu: Feltöltés

en: Upload folder
hu: Könyvtár feltöltése

en: Upload to server
hu: Feltöltés a kiszolgálóra

en: Use '%s' as subgroup delimiter
hu: A(z) „%s” használata alcsoport elválasztóként

en: Use JPEG Compression
hu: Használjon JPEG tömörítést

en: Use TLS encryption
hu: TLS titkosítás használata

en: Use base credentials for gateway too
hu: Használjon alap hitelesítő adatokat az átjáróhoz is

en: Use client keyboard mapping
hu: Ügyfél billentyűkiosztásának használata

en: Use client resolution
hu: Ügyfél felbontásának használata

en: Use default protocol (for --new)
hu: Az alapértelmezett protokoll használata (--new esetén)

en: Use default server name (for --new)
hu: Az alapértelmezett kiszolgálónév használata (--new esetén)

en: Use default system font
hu: Rendszer alapértelmezett betűkészletének használata

en: Use initial window size
hu: A kezdeti ablak méretének használata

en: Use secret key authentication for some widgets
hu: Használjon titkos kulcsú hitelesítést egyes widgetekhez

en: Use server settings
hu: Kiszolgálóbeállítások használata

en: Use system proxy settings
hu: Rendszer proxy beállítások használata

en: Use the current settings as the default for all new connection profiles
hu: Az aktuális beállítások használata alapértelmezettként minden új kapcsolódási profilhoz

en: Use the old license workflow
hu: A régi licensz workflow használata

en: Used i.a. by terminal services in a smart card channel to distinguish client capabilities:
      • < 4034: Windows XP base smart card functions
      • 4034-7064: Windows Vista/7: SCardReadCache(),
        SCardWriteCache(), SCardGetTransmitCount()
      • >= 7065: Windows 8 and newer: SCardGetReaderIcon(),
        SCardGetDeviceTypeId()
hu: A terminál szolgáltatásokban használt az intelligens kártya csatornában a kliensek képességeinek megkülönböztetésére:
      • < 4034: Windows XP alapú intelligens kártya funkciók
      • 4034-7064: Windows Vista/7: SCardReadCache(), SCardWriteCache(),
        SCardGetTransmitCount()
      • >= 7065: Windows 8 és újabb: SCardGetReaderIcon(),
                SCardGetDeviceTypeId()

en: User
hu: Felhasználó

en: User agent
hu: Felhasználóügynök

en: User chose to resume session with ID: '%s'
hu: A felhasználó úgy döntött, hogy folytatja az ezen azonosítójú munkamenetet: „%s”

en: User password
hu: Felhasználó jelszava

en: Username
hu: Felhasználónév

en: Using the UDP protocol may improve performance
hu: Az UDP protokoll használata növelheti a teljesítményt,

en: Using the «resolution» parameter in the Remmina preferences file is deprecated.
hu: A „resolution” paraméter használata a Remmina beállítófájlban elavult.

en: VNC connection failed: %s
hu: A VNC-kapcsolódás sikertelen: %s

en: VNC password
hu: VNC jelszó

en: Valid for
hu: Érvényes

en: Validation data in ProtocolSettings array is invalid!
hu: A ProtocolSettings tömb érvényesítési adatai érvénytelenek!

en: Verify password
hu: Jelszó megerősítése

en: Version
hu: Verzió

en: View only
hu: Csak betekintés

en: View-only mode
hu: Csak megtekintési mód

en: Viewport fullscreen
hu: Nézetablak teljes képernyős módban

en: Viewport fullscreen mode
hu: Munkalap teljes képernyős módja

en: Visible
hu: Látható

en: Waiting for PyHoca-CLI to show the session's window…
hu: Várjuk, hogy a PyHoca-CLI megjelenítse a munkamenet ablakát…

en: Waiting for user to select a session…
hu: Várja, hogy a felhasználó kiválasszon egy munkamenetet…

en: Waiting for window of X2Go Agent to appear…
hu: Várom az X2Go Agent ablakának megjelenését…

en: Wallpaper
hu: Háttér

en: Warning: Running a command synchronously may cause Remmina not to respond.
    Do you really want to continue?
hu: FIGYELEM! Egy parancs szinkron futtatása blokkolhatja a Remminát.
    Biztos, hogy folytatja?

en: Warning: The server has changed its public key. This means you are either under attack,
    or the administrator has changed the key. The new public key fingerprint is:
hu: FIGYELMEZTETÉS: A kiszolgáló megváltoztatta a nyilvános kulcsát. Ez jelentheti azt, hogy támadás érte, 
    vagy egy rendszergazda megváltoztatta a kulcsot. Az új nyilvános kulcs ujjlenyomata:

en: Warning: This plugin requires GtkSocket, but this feature is unavailable in a Wayland session.
hu: Figyelmeztetés: Ehhez a bővítményhez GtkSocket szükséges, de ez a funkció nem érhető el Wayland munkamenetben.

en: Which command should be executed after creating the X2Go session?
hu: Melyik parancsot kell végrehajtani az X2Go munkamenet létrehozása után?

en: Which direction should clipboard content be copied? (default: 'both').
hu: Melyik irányba másolja a vágólap tartalmát? (alapértelmezett: 'mindkettő').

en: Window drag
hu: Ablak mozgatása

en: X Display
hu: X Kijelző

en: X2Go - Launch an X2Go session
hu: X2Go - X2Go munkamenet indítása

en: X2Go plugin loaded.
hu: X2Go plugin betöltve.

en: Yes
hu: Igen

en: You did not set any command to be executed
hu: Nem adott meg végrehajtandó parancsot

en: You requested a H.264 GFX mode for the server “%s”, but your libfreerdp does not support H.264. Please use a non-AVC colour depth setting.
hu: H.264 grafikus módot kért a "%s" szervertől, de a libfreerdp-je nem támogatja a H.264-et. Kérjük használjon egy nem-AVC szín mélységet.

en: Your connection has been rejected.
hu: Kapcsolódás visszautasítva.

en: Your private key
hu: SSH privát kulcsfájl

en: _About
hu: _Névjegy

en: _Cancel
hu: _Mégse

en: _Clear
hu: Tis_ztítás

en: _Close
hu: _Bezárás

en: _Copy
hu: _Másolás

en: _Decrease font size
hu: Betűméret _csökkentése

en: _Delete
hu: _Törlés

en: _Download
hu: _Letöltés

en: _Find text
hu: _Szöveg keresése

en: _Increase font size
hu: Betűméret _növelése

en: _Match case
hu: _Kis- és nagybetű érzékeny

en: _Menu
hu: _Menü

en: _New
hu: _Új

en: _Paste
hu: _Beillesztés

en: _Preferences
hu: _Beállítások

en: _Quit
hu: _Kilépés

en: _Remove
hu: _Eltávolítás

en: _Resume
hu: _Újra

en: _Save
hu: Menté_s

en: _Save and Connect
hu: _Mentés és kapcsolódás

en: _Select all
hu: Össz_es kijelölése

en: _Send
hu: _Küldés

en: _Terminate
hu: _Megszakítás

en: _Tools
hu: Eszközök

en: _Wrap around
hu: _Folytassa a keresést az elején

en: command %h %u %t %U %p %g --option
hu: parancs %h %u %t %U %p %g --opció

en: http://address or https://address
hu: http://cim vagy https://cim

en: libsodium >= 1.9.0 is required to use Primary Password
hu: libsodium >= 1.9.0 szükséges mester jelszó használathoz

en: parameter 'argv' is 'NULL'.
hu: az 'argv' paraméter 'NULL'.

en: parameter 'env' is either invalid or uninitialized.
hu: az 'env' paraméter vagy érvénytelen vagy nem inicializált.

en: parameter 'error' is 'NULL'.
hu: az 'error' paraméter 'NULL'.

en: tag:level[,tag:level[,…]]
hu: tag:level[,tag:level[,...]]

en: timeout in seconds (default 300)
hu: időtúllépés másodpercben (alapértelmezett 300)

en: “Grab all keyboard events” status colour
hu: „Összes billentyűesemény elkapása" állapotszíne
