zenity master - en to hu translation catalogue (196 entries)

en: --%s is not supported for this dialog
hu: --%s nincs támogatva ezen a párbeszédablakon.

en: About zenity
hu: A Zenity névjegye

en: Activate directory-only selection
hu: „Csak könyvtár” kiválasztás aktiválása

en: Activate save mode
hu: Mentés mód aktiválása

en: Add a new Calendar in forms dialog
hu: Új naptár hozzáadása az Űrlapok ablakhoz

en: Add a new Entry in forms dialog
hu: Új bejegyzés hozzáadása az Űrlapok ablakhoz

en: Add a new List in forms dialog
hu: Új lista hozzáadása az Űrlapok ablakhoz

en: Add a new Password Entry in forms dialog
hu: Új jelszóbeviteli mező hozzáadása az Űrlapok ablakhoz

en: Add a new combo box in forms dialog
hu: Új legördülő menü hozzáadása az űrlapok ablakhoz

en: Add a new entry
hu: Új elem hozzáadása

en: Add an extra button
hu: További gomb hozzáadása

en: Adjust the scale value
hu: A nagyítás értékének beállítása

en: All updates are complete.
hu: Minden frissítés kész.

en: Allow changes to text
hu: Szöveg változtatható

en: Allow multiple files to be selected
hu: Többszörös fájlkijelölés engedélyezése

en: Allow multiple rows to be selected
hu: Több sor kijelölésének engedélyezése

en: An error has occurred.
hu: Hiba történt.

en: Are you sure you want to proceed?
hu: Biztos folytatja?

en: Auto scroll the text to the end. Only when text is captured from stdin
hu: A szöveg automatikus görgetése a végére. Csak akkor, ha a szöveg a szabványos bemenetről lett rögzítve

en: COLUMN
hu: OSZLOP

en: C_alendar:
hu: _Naptár:

en: Calendar
hu: Naptár

en: Calendar field name
hu: Naptármező neve

en: Calendar options
hu: Naptár kapcsolók

en: Calendar selection
hu: Kiválasztás naptárból

en: Color selection options
hu: Színválasztó kapcsolók

en: Combining the options --auto-close and --percentage=100 is not supported.
hu: Az --auto-close és a --percentage=100 kapcsolók kombinálása nem támogatott.

en: Combo box field name
hu: Legördülő menü mező neve

en: Could not parse command from stdin
hu: Nem sikerült feldolgozni a parancsot a szabványos bemenetről

en: Could not parse message
hu: Nem sikerült feldolgozni az üzenetet

en: DAY
hu: NAP

en: DEPRECATED; does nothing
hu: ELAVULT, semmit sem csinál

en: DEPRECATED; use `--icon`
hu: ELAVULT, használja az „--icon” kapcsolót

en: Dismiss the dialog when 100% has been reached
hu: Párbeszédablak eltüntetése, ha a 100%-ot elérte

en: Display calendar dialog
hu: Naptár párbeszédablak megjelenítése

en: Display color selection dialog
hu: Színválasztó párbeszédablak megjelenítése

en: Display dialog boxes from shell scripts
hu: Párbeszédablakok megjelenítése héjprogramokból

en: Display dialog boxes from the command line
hu: Párbeszédablakok megjelenítése a parancssorból

en: Display error dialog
hu: Hibára figyelmeztető párbeszédablak megjelenítése

en: Display file selection dialog
hu: Fájlválasztó párbeszédablak megjelenítése

en: Display forms dialog
hu: Űrlapok párbeszédablak megjelenítése

en: Display info dialog
hu: Információs párbeszédablak megjelenítése

en: Display list dialog
hu: Lista párbeszédablak megjelenítése

en: Display notification
hu: Értesítés megjelenítése

en: Display password dialog
hu: Jelszó párbeszédablak megjelenítése

en: Display progress indication dialog
hu: Folyamatkijelző párbeszédablak megjelenítése

en: Display question dialog
hu: Kérdező párbeszédablak megjelenítése

en: Display scale dialog
hu: Nagyítás párbeszédablak megjelenítése

en: Display text entry dialog
hu: Szövegbeviteli párbeszédablak megjelenítése

en: Display text information dialog
hu: Szöveges információs párbeszédablak megjelenítése

en: Display the username option
hu: A felhasználónév kapcsoló megjelenítése

en: Display warning dialog
hu: Figyelmeztető párbeszédablak megjelenítése

en: Do not enable Pango markup
hu: Ne engedélyezze a Pango jelölést

en: Do not enable text wrapping
hu: Ne engedélyezze a szöveg tördelését

en: Do not enable user interaction with the WebView. Only works if you use --html option
hu: Ne engedélyezze a felhasználói interakciót a webnézettel. Csak akkor működik, ha a --html kapcsolót használja

en: Enable HTML support
hu: HTML-támogatás engedélyezése

en: Enable an I read and agree checkbox
hu: „Elolvastam és egyetértek” jelölőnégyzet engedélyezése

en: Enable ellipsizing in the dialog text. This fixes the high window size with long texts
hu: Elliptikus méretezés engedélyezése a párbeszédablak szövegében. Ez javítja a hosszú szöveggel rendelkező nagy ablakméretet.

en: Error
hu: Hiba

en: Error options
hu: Hibajelzés kapcsolók

en: Estimate when progress will reach 100%
hu: Annak becslése, hogy a folyamat mikor éri el a 100%-ot

en: FILENAME
hu: FÁJLNÉV

en: Field name
hu: Mezőnév

en: File selection options
hu: Fájlválasztó kapcsolók

en: Forms dialog
hu: Űrlapok ablak

en: Forms dialog options
hu: Űrlapok párbeszédablak kapcsolók

en: General options
hu: Általános kapcsolók

en: Give Cancel button focus by default
hu: Alapértelmezetten adjon fókuszt a Mégse gombnak

en: HEIGHT
hu: MAGASSÁG

en: Hide Cancel button
hu: Mégse gomb elrejtése

en: Hide a specific column
hu: Egy bizonyos oszlop elrejtése

en: Hide the column headers
hu: Oszlopfejléc elrejtése

en: Hide the entry text
hu: A szövegbeviteli mező tartalmának elrejtése

en: Hide value
hu: Érték elrejtése

en: ICON-NAME
hu: IKONNÉV

en: Icon filename %s not found; trying theme icon.
hu: A(z) %s ikonfájlnév nem található. Próbálkozás a témaikonnal.

en: Info options
hu: Tájékoztató üzenet kapcsolók

en: Information
hu: Információ

en: Insufficient columns specified for List dialog (at least 2 are required for --checklist or --radiolist).
hu: Nincs elegendő oszlop megadva a lista párbeszédablakhoz (legalább 2 szükséges a --checklist vagy a --radiolist kapcsolóknál).

en: Invalid date provided. Falling back to today's date.
hu: Érvénytelen dátum lett megadva. Visszatérés a mai dátumhoz.

en: Kill parent process if Cancel button is pressed
hu: Szülőfolyamat kilövése a Mégse gomb megnyomásakor

en: List field and header name
hu: Listamező és fejléc neve

en: List of values for List
hu: Értékek listája a listához

en: List of values for columns
hu: Az oszlopok értékeinek listája

en: List of values for combo box
hu: A legördülő menü értékeinek listája

en: List of values separated by |
hu: Értékek | jellel elválasztott listája

en: List options
hu: Lista kapcsolók

en: Listen for commands on stdin
hu: Parancsok figyelése a szabványos bemeneten

en: MONTH
hu: HÓNAP

en: Maximum value must be greater than minimum value.
hu: A maximális érték nagyobb kell legyen, mint a minimális.

en: Miscellaneous options
hu: Egyéb kapcsolók

en: NAME | PATTERN1 PATTERN2 ...
hu: NÉV | MINTA1 MINTA2 …

en: NUMBER
hu: SZÁM

en: No column titles specified for List dialog.
hu: A lista párbeszédablakhoz nincsenek megadva oszlopcímek.

en: Notification options
hu: Értesítés kapcsolók

en: Open file
hu: Fájl megnyitása

en: PATTERN
hu: MINTA

en: PERCENTAGE
hu: SZÁZALÉK

en: Password dialog options
hu: Jelszó párbeszédablak kapcsolók

en: Password:
hu: Jelszó:

en: Print a specific column (Default is 1. 'ALL' can be used to print all columns)
hu: Egy adott oszlop nyomtatása (1 az alapértelmezés. Minden oszlop nyomtatásához az „ALL” használható)

en: Print partial values
hu: Részleges értékek kiírása

en: Print version
hu: Verziószám nyomtatása

en: Progress
hu: Folyamatjelző

en: Progress options
hu: Folyamatjelző kapcsolók

en: Pulsate progress bar
hu: Folyamatjelző pulzálása

en: Question
hu: Kérdés

en: Question options
hu: Kérdés kapcsolók

en: Running...
hu: Fut…

en: SEPARATOR
hu: ELVÁLASZTÓ

en: Scale options
hu: Nagyítás kapcsolók

en: Select a date from below.
hu: Dátum kiválasztása a naptárból.

en: Select items from the list
hu: Válasszon ki elemeket a listából

en: Select items from the list below.
hu: Válasszon ki elemeket az alábbi listából.

en: Set a filename filter
hu: Fájlnévszűrő beállítása

en: Set an URL instead of a file. Only works if you use --html option
hu: URL-cím beállítása fájl helyett. Csak a --html kapcsolóval együtt működik

en: Set dialog timeout in seconds
hu: Párbeszédablak időtúllépésének beállítása

en: Set initial percentage
hu: Kezdeti százalék beállítása

en: Set initial value
hu: Kezdeti érték beállítása

en: Set maximum value
hu: Maximális érték beállítása

en: Set minimum value
hu: Minimális érték beállítása

en: Set output separator character
hu: A kimenet elválasztókarakterének beállítása

en: Set step size
hu: Lépés értékének beállítása

en: Set the calendar day
hu: Naptár napjának beállítása

en: Set the calendar month
hu: Naptár hónapjának beállítása

en: Set the calendar year
hu: Naptár évének beállítása

en: Set the color
hu: Szín beállítása

en: Set the column header
hu: Oszlopfejléc beállítása

en: Set the dialog text
hu: Párbeszédablak szövegének beállítása

en: Set the dialog title
hu: Párbeszédablak címsorának beállítása

en: Set the entry text
hu: A szövegbeviteli mező tartalmának beállítása

en: Set the filename
hu: Fájlnév beállítása

en: Set the format for the returned date
hu: A visszaadott dátum formátumának beállítása

en: Set the height
hu: Magasság beállítása

en: Set the icon name
hu: Az ikon nevének beállítása

en: Set the label of the Cancel button
hu: A Mégse gomb feliratának beállítása

en: Set the label of the OK button
hu: Az OK gomb feliratának beállítása

en: Set the modal hint
hu: A kizárólagos tipp beállítása

en: Set the notification text
hu: Az értesítési szöveg beállítása

en: Set the text font
hu: A szöveg betűkészletének beállítása

en: Set the width
hu: Szélesség beállítása

en: Show calendar options
hu: Naptár kapcsolók megjelenítése

en: Show color selection options
hu: Színválasztó kapcsolók megjelenítése

en: Show error options
hu: Hibajelzés kapcsolók megjelenítése

en: Show file selection options
hu: Fájlválasztó kapcsolók megjelenítése

en: Show forms dialog options
hu: Űrlapok párbeszédablak kapcsolók megjelenítése

en: Show general options
hu: Általános kapcsolók megjelenítése

en: Show info options
hu: Tájékoztató üzenet kapcsolók megjelenítése

en: Show list options
hu: Lista kapcsolók megjelenítése

en: Show miscellaneous options
hu: Egyéb kapcsolók megjelenítése

en: Show notification options
hu: Értesítés kapcsolók megjelenítése

en: Show password dialog options
hu: Jelszó párbeszédablak kapcsolók megjelenítése

en: Show progress options
hu: Folyamatjelző kapcsolók megjelenítése

en: Show question options
hu: Kérdés kapcsolók megjelenítése

en: Show scale options
hu: Nagyítás kapcsolók megjelenítése

en: Show text entry options
hu: Szövegbeviteli mező kapcsolók megjelenítése

en: Show text information options
hu: Szöveges információ kapcsolók megjelenítése

en: Show the columns header
hu: Oszlopfejlécek megjelenítése

en: Show the palette
hu: A paletta megjelenítése

en: Show warning options
hu: Figyelmeztetés kapcsolók megjelenítése

en: Suppress OK and Cancel buttons
hu: Az OK és Mégse gombok elnyomása

en: TEXT
hu: SZÖVEG

en: TIMEOUT
hu: IDŐKORLÁT

en: TITLE
hu: CÍM

en: Text View
hu: Szövegnézet

en: Text entry options
hu: Szövegbeviteli mező kapcsolók

en: Text information options
hu: Szöveges információ kapcsolók

en: This option is not available. Please see --help for all possible usages.
hu: Ez a kapcsoló nem érhető el. Nézze meg a --help kapcsoló kimenetét a lehetséges használati módokért.

en: Time remaining: %lu:%02lu:%02lu
hu: Hátralévő idő: %lu:%02lu:%02lu

en: Two or more dialog options specified
hu: Kettő vagy több párbeszédablak-kapcsoló lett megadva.

en: Type your password
hu: Adja meg jelszavát

en: Type your username and password
hu: Írja be a felhasználónevét és jelszavát

en: Use an image for the first column
hu: Kép használata az első oszlophoz

en: Use check boxes for the first column
hu: Jelölőnégyzetek az első oszlopban

en: Use radio buttons for the first column
hu: Választógombok az első oszlopban

en: Username:
hu: Felhasználónév:

en: VALUE
hu: ÉRTÉK

en: Value out of range.
hu: Az érték kívül esik a tartományon.

en: WIDTH
hu: SZÉLESSÉG

en: WINDOW
hu: ABLAK

en: Warning
hu: Figyelmeztetés

en: Warning options
hu: Figyelmeztetés kapcsolók

en: Warning: --attach is deprecated and will be removed in a future version of zenity. Ignoring.
hu: Figyelmeztetés: az --attach kapcsoló elavult, és eltávolításra kerül a Zenity későbbi verziójából. Mellőzés.

en: Warning: --confirm-overwrite is deprecated and will be removed in a future version of zenity. Ignoring.
hu: Figyelmeztetés: a --confirm-overwrite kapcsoló elavult, és eltávolításra kerül a Zenity későbbi verziójából. Mellőzés.

en: Warning: --hint is deprecated and will be removed in a future version of zenity. Ignoring.
hu: Figyelmeztetés: a --hint kapcsoló elavult, és eltávolításra kerül a Zenity későbbi verziójából. Mellőzés.

en: Warning: --icon-name is deprecated and will be removed in a future version of zenity; Treating as --icon.
hu: Figyelmeztetés: az --icon-name kapcsoló elavult, és eltávolításra kerül a Zenity későbbi verziójából. --icon kapcsolóként lesz kezelve.

en: Warning: --mid-search is deprecated and will be removed in a future version of zenity. Ignoring.
hu: Figyelmeztetés: a --mid-search kapcsoló elavult, és eltávolításra kerül a Zenity későbbi verziójából. Mellőzés.

en: Warning: --window-icon is deprecated and will be removed in a future version of zenity; Treating as --icon.
hu: Figyelmeztetés: a --window-icon kapcsoló elavult, és eltávolításra kerül a Zenity későbbi verziójából. --icon kapcsolóként lesz kezelve.

en: Warning: the --extra-button option for --file-selection is deprecated and will be removed in a future version of zenity. Ignoring.
hu: Figyelmeztetés: az --extra-button kapcsoló a --file-selection kapcsolónál elavult, és eltávolításra kerül a Zenity későbbi verziójából. Mellőzés.

en: YEAR
hu: ÉV

en: You must specify a dialog type. See 'zenity --help' for details
hu: Meg kell adni a párbeszédablak típusát. A részletekért lásd a „zenity --help” parancsot

en: You should use only one List dialog type.
hu: Csak egy Lista párbeszédablak-típust használjon.

en: _Cancel
hu: _Mégse

en: _Enter new text:
hu: Í_rja be az új szöveget:

en: _No
hu: _Nem

en: _Yes
hu: _Igen
