mate-calc 1.26.0 - en to hy translation catalogue (414 entries)

en:  in
hy: դյմ

en: %d place | %d places
hy[0]: %d նիշ
hy[1]: %d նիշ

en: 16-bit
hy: 16-բիտ

en: 32-bit
hy: 32-բիտ

en: 64-bit
hy: 64-բիտ

en: 8-bit
hy: 8-բիտ

en: Absolute Value
hy: Բացարձակ Արժեք

en: Absolute value [|]
hy: Բացարձակ արժեք [|]

en: Accuracy value
hy: Ճշտության արժեքը

en: Acres
hy: Ակրի

en: Add [+]
hy: Գումարել [+]

en: Additional Functions
hy: Լրացուցիչ Ֆունկցիաները

en: Algerian Dinar
hy: Ալժիրյան Դինար

en: Angle
hy: Անկյուն

en: Angle units
hy: Անկյան միավոր

en: Application Options:
      -s, --solve <equation>          Solve the given equation
hy: Դիմումի Ընտրանքներ։
    -s, --solve <equation> Լուծել տրված հավասարումը

en: Area
hy: Մակերես

en: Argument --solve requires an equation to solve
hy: Արգումենտ --լուծման համար պահանջվում է հավասարում

en: Argument not defined for zero
hy: Արգումենտը չի սահմանվում զրո

en: Astronomical Units
hy: Աստղագիտական Միավորներ

en: Australian Dollar
hy: Ավստրալիական Դոլար

en: Automatic
hy: Ավտոմատ

en: Bahraini Dinar
hy: Բահրեյնյան Դինար

en: Binary
hy: Երկուական

en: Boolean AND
hy: Տրամաբանական ԵՎ

en: Boolean AND is only defined for positive integers
hy: Բուլյան ԵՎ  սահմանվում է միայն դրական ամբողջ թվերի համար

en: Boolean Exclusive OR
hy: Բուլյան Բացառող ԿԱՄ

en: Boolean NOT
hy: Տրամաբանական ՈՉ

en: Boolean NOT is only defined for positive integers
hy: Բուլյան ՈՉ սահմանվում է միայն դրական ամբողջ թվերի համար

en: Boolean OR
hy: Տրամաբանական ԿԱՄ

en: Boolean OR is only defined for positive integers
hy: Բուլյան ԿԱՄ  սահմանվում է միայն դրական ամբողջ թվերի համար

en: Boolean XOR is only defined for positive integers
hy: Բուլյան XOR  սահմանվում է միայն դրական ամբողջ թվերի համար

en: Botswana Pula
hy: Բոթսվանայի Պուլա

en: Brazilian Real
hy: Բրազիլիական Ռեալ

en: Brunei Dollar
hy: Բրունեյի Դոլար

en: Bulgarian Lev
hy: Բուլղարական Լեվ

en: Button mode
hy: Կոճակ ռեժիմ

en: CFA Franc
hy:  CFA ֆրանկ

en: C_alculate
hy: Հ_աշվել

en: C_ost:
hy: Ա_րժեք

en: Cables
hy: Մալուխներ

en: Calculate Result
hy: Հաշվել Արդյունքը

en: Calculates the amount of the periodic payment of a loan, where payments are made at the end of each payment period.
hy: Հաշվում է պարբերական մուծումների այն քանակը, որը կազմվում է յուրաքանչյուր վճարման ավարտին։

en: Calculates the depreciation allowance on an asset for a specified period of time, using the Sum-of-the-Years'-Digits method. This method of depreciation accelerates the rate of depreciation, so that more depreciation expense occurs in earlier periods than in later ones. The useful life is the number of periods, typically years, over which an asset is depreciated.
hy: Հաշվել ամորտիզացիոն մասհանումները ակտիվի վրա սահմանված ժամկետի համար, օգտագործելով  Sum-of-the-Years'- մեթոդը։ 
    Ամորտիզացիայի այս մեթոդն արագացնում է գնազրկման արագությունը այնպես, որ ավելի մաշվածություն ծախսը տեղի է ունենում ավելի վաղ ժամանակաշրջաններում քան ավելի ուշ։ Օգտակար կյանքը հանդիսանում է ժամանակաշրջանների քանակը, բնորոշիչ տարիները, որի շուրջ ակտիվը արժեզրկվել է:

en: Calculates the depreciation allowance on an asset for a specified period of time, using the double-declining balance method.
hy: Ամորտիզացիոն մասհանումները հաշվարկել ակտիվի համար սահմանված ժամկետում, օգտագործելով կրկնակի նվազող մնացորդի մեթոդը։

en: Calculates the future value of an investment based on a series of equal payments at a periodic interest rate over the number of payment periods in the term.
hy: Հաշվարկել ներդրումների ապագա արժեքը, որը հիմնված է մի շարք հավասար վճարումների վրա պարբերական տոկոսադրույքով մի շարք վճարային ժամանակաշրջանների ժամկետով։

en: Calculates the number of compounding periods necessary to increase an investment of present value to a future value, at a fixed interest rate per compounding period.
hy: Հաշվարկման թվերի բաղադրման ժամանակաշրջանները անհրաժեշտ է մեծացնել ներդրումային ներկա արժեքից ապագա արժեքի ֆիքսված տոկոսադրուքով մեկ շրջանի ժամանակահատվածում։

en: Calculates the number of payment periods that are necessary during the term of an ordinary annuity, to accumulate a future value, at a periodic interest rate.
hy: Հաշվարկել վճարային ժամանակաշրջանների քանակը, որը անհրաժեշտ է հասարակ տարեվճարների ժամկետի ընթացքում, կուտակել ապագա արժեքը մի պարբերական տոկոսադրույքով։

en: Calculates the periodic interest necessary to increase an investment to a future value, over the number of compounding periods.
hy: Հաշվել պարբերական տոկոսները անհրաժեշտության դեպքում ներդրումների ապագա արժեքը բարդ ժամանակահատվածների թվթվ։

en: Calculates the present value of an investment based on a series of equal payments discounted at a periodic interest rate over the number of payment periods in the term.
hy: Հաշվարկել ներդրումների ներկայիս արժեքը հիմնված մի շարք վճարումների զեղչերի վրա պարբերական տոկոսադրույքով մի շարք վճարային ժամանակաշրջանների ժամկետով։

en: Calculates the resale price of a product, based on the product cost and the wanted gross profit margin.
hy: Հաշվարկել ապրանքի վաճառքի գինը արտադրանքի արժեքի և համախառն շահույթի հիման վրա։

en: Calculates the straight-line depreciation of an asset for one period. The straight-line method of depreciation divides the depreciable cost evenly over the useful life of an asset. The useful life is the number of periods, typically years, over which an asset is depreciated.
hy: Հաշվել ակտիվի ուղիղ գծի արժեզրկումը մեկ պարբերության համար։ ՈՒղիղ գծի մեթոդը մաշվածությունը բաժանում է ամորտիզացվող ծախսերը հավասարաչափ ակտիվի օգտակար կյանքի։

en: Calculating
hy: Հաշվարկում

en: Calculator
hy: Հաշվիչ

en: Canadian Dollar
hy: Կանադական Դոլար

en: Ceiling
hy:  Առաստաղ

en: Celsius
hy: Ցելսիուս

en: Centimeters
hy: Սանտիմետր

en: Ch_aracter:
hy: Ն_իշ

en: Chilean Peso
hy: Չիլիի Պեսո

en: Chinese Yuan
hy: Չինական Յուան

en: Clear
hy: Մաքրել

en: Clear Display [Escape]
hy: Ջնջել Display [Escape]

en: Colombian Peso
hy: Կոլումբիական Պեսո

en: Complex argument
hy: Կոմպլեքս արգումենտ

en: Complex conjugate
hy: Համալիրը կցորդում

en: Compounding Term
hy: Բաղադրման ժամկետ

en: Cosine
hy: Կոսինուս

en: Croatian Kuna
hy: Խորվաթական Կունա

en: Cubic Meters
hy: Մետր Խորանարդ

en: Currency
hy: Արտարժույթ

en: Currency of the current calculation
hy: Ընթացիկ հաշվարկի արժույթը

en: Currency to convert the current calculation into
hy: Արտարժույթը փոխարկել ներկայիս հաշվարկի մեջ

en: Czech Koruna
hy: Չեխիայի Կրոն

en: Danish Krone
hy: Դանիական Կրոնա

en: Days
hy: Օրեր

en: Decimal
hy: Տասական

en: Decimal point
hy: Տասնորդական կետ

en: Degrees
hy: Աստիճաններ

en: Displayed value not an integer
hy: Ցուցադրեց արժեք աչ ամբողջաթիվ

en: Divide [/]
hy: Բաժանել [/]

en: Division by zero is undefined
hy: Զրոյի վրա բաժանումը սահմանված չէ

en: Double Declining Depreciation
hy: Կրկնապատկիր Նվաղող Ամորտիզացիա

en: Double-Declining Depreciation
hy: Կրկնակի-Նվազող արժեզրկում

en: Duration
hy: Տևողություն

en: End Group [)]
hy: Խմբի Ավարտ [)]

en: Engineering
hy: Ճարտարագիտություն

en: Error: the number of periods must be positive
hy: Սխալը․ Ժամանակաշրջանների քանակը դրական պիտի լինի

en: Estonian Kroon
hy: Էստոնական Կրուն

en: Euler’s Number
hy: Էյլերի թիվը

en: Euro
hy: Եվրո

en: Exponent
hy: էքսպոնենտ

en: Exponent [^ or **]
hy: էքսպոնենտ [^ or **]

en: Factorial
hy: Ֆակտորիալ

en: Factorial [!]
hy: Ֆակտորիալ [!]

en: Factorize
hy: ֆակտորիզացնել

en: Factorize [Ctrl+F]
hy: Վերլուծել արտադրիչների [Ctrl+F]

en: Farenheit
hy: Ֆարենհեյթ

en: Fathoms
hy: Խորաչափ

en: Feet
hy: Ոտնաչափ

en: Financial Term
hy: Ֆինանսական Տերմին

en: Fixed
hy: Ֆիքսված է

en: Floor
hy: Հատակ

en: Fractional Component
hy: Կոտորակային Կոմպոնենտ

en: Function '%s' is not defined
hy: Ֆունկցիան '%s' սահմանված չէ

en: Future Value
hy: Ապագա Արժեք

en: Future _Value:
hy: Ապագա _Արժեք.

en: Fv
hy: Աա

en: GTK+ Options:
      --class=CLASS                   Program class as used by the window manager
      --name=NAME                     Program name as used by the window manager
      --screen=SCREEN                 X screen to use
      --sync                          Make X calls synchronous
      --gtk-module=MODULES            Load additional GTK+ modules
      --g-fatal-warnings              Make all warnings fatal
hy: GTK+ Կարգավորումներ.
      --class=CLASS             Պատուհանի մենեջերի կողմից օգտագործվող ծրագրի կլասը
      --name=NAME               Պատուհանի մենեջերի կողմից օգտագործվող ծրագրի անունը
      --screen=SCREEN           X screen to use
      --sync                    Make X calls synchronous
      --gtk-module=MODULES      Բեռնել GTK+ հավելյալ մոդուլներ
      --g-fatal-warnings        Բոլոր զգուշացումները դարձնել ճակատագրական

en: Gallons
hy: Գալոն

en: Gpm
hy: Հշգ

en: Gradians
hy: Գռադիաններ

en: Grams
hy: Գրամ

en: Gross Profit Margin
hy: Համախառն շահույթի մարժան

en: Hectares
hy: Հեկտար

en: Help Options:
      -v, --version                   Show release version
      -h, -?, --help                  Show help options
      --help-all                      Show all help options
      --help-gtk                      Show GTK+ options
hy: Օգնության մանրամասներ.
      -v, --version             Ցուցադրել թողարկման տարբերակը
      -h, -?, --help            Ցուցադրել օգնության կարգավորումները
      --help-all                Ցուցադրել օգնության բոլոր կարգավորումները
      --help-gtk                Ցուցադրել GTK+ կարգավորումները

en: Hexadecimal
hy: Տասնվեցական

en: Hong Kong Dollar
hy: Հոնգ Կոնգի Դոլար

en: Hours
hy: ժամեր

en: Hungarian Forint
hy: Հունգարական ֆորինտ

en: Hyperbolic Cosine
hy: Հիպերբոլիկ Կոսինուս

en: Hyperbolic Sine
hy: Հիպերբոլիկ Սինուս

en: Hyperbolic Tangent
hy: Հիպերբոլիկ Տանգենս

en: Icelandic Krona
hy: Իսլանդական Կրոնա

en: Imaginary Component
hy: Երևակայական Բաղադրիչ

en: Inches
hy: Դյույմ

en: Indian Rupee
hy: Հնդկական Ռուփի

en: Indicates whether any trailing zeroes after the numeric point should be shown in the display value.
hy: Ցույց է տալիս արդյոք տասնորդական կետից հետո զրոներ ցույց տալ, թե ոչ

en: Indicates whether thousands separators are shown in large numbers.
hy: Ցույց է տալիս հազարների տարանջատիչները ցույց են տրվում մեծ թվերում, թե ոչ

en: Indonesian Rupiah
hy: Ինդոնեզական Ռուպի

en: Insert Character
hy: Ներմուծել Սիմվոլ

en: Insert Character Code
hy: Մուտքագրել սիմվոլային ծածկագիրը

en: Integer Component
hy: Ամբողջ Կոմպոնենտ

en: Inverse
hy: Հակադարձ

en: Inverse Cosine
hy: Հակադարձ Կոսինուս

en: Inverse Sine
hy: Հակադարձ Սինուս

en: Inverse Tangent
hy: Հակադարձ Տանգենս

en: Inverse [Ctrl+I]
hy: Հակադարձ Սինուս [Ctrl+I]

en: Inverse cosine is undefined for values outside [-1, 1]
hy: Կոսինուսի հակադարձը սահմանված չէ [-1, 1] ինտերվալից դուրս

en: Inverse hyperbolic cosine is undefined for values less than one
hy: Հիպերբոլային կոսինուսի հակադարձը  սահմանված չէ մեկից փոքր արժեքների համար

en: Inverse sine is undefined for values outside [-1, 1]
hy: Սինուսի հակադարձը սահմանված չէ [-1, 1] ինտերվալից դուրս

en: Iranian Rial
hy: Իրանական Ռիալ

en: Israeli New Shekel
hy: Իսրայելական Նոր Շեքել

en: Japanese Yen
hy: Ճապոնական Յեն

en: Kazakhstani Tenge
hy: Ղազախստանի Տանգե

en: Kelvin
hy: Կելվին

en: Kilograms
hy: Կիլոգրամ

en: Kilometers
hy:  Կիլոմետր

en: Kuwaiti Dinar
hy: Քուվեյթի Դինար

en: Latvian Lats
hy: Լատվիական Լատ

en: Length
hy: Երկարություն

en: Libyan Dinar
hy: Լիբիական Դինար

en: Light Years
hy: Լուսնային Տարիներ

en: Lithuanian Litas
hy: Լիտվիական Լիտա

en: Litres
hy: Լիտր

en: Logarithm
hy: Լոգարիթմ

en: Logarithm of zero is undefined
hy: Զրոյի լոգարիթմը սահմանված չէ

en: MATE Calculator
hy: MATE Հաշվիչ

en: MATE Desktop calculator
hy: MATE Հաշվիչ

en: MATE Documentation Team
hy: MATE փաստաթղթավորման թիմ

en: Malaysian Ringgit
hy: Մալազիական Ռինգիտ

en: Malformed expression
hy: Սխալ ձևակերպված արտահայտություն

en: Malformed expression at token '%s'
hy: Աղավաղված արտահայտության նշան '%s'

en: Mauritian Rupee
hy: Մավրիկիական Ռուփի

en: Memory
hy: Հիշողություն

en: Meters
hy: Մետրեր

en: Mexican Peso
hy: Մեքսիկական Պեսո

en: Microlitres
hy: Միկրոլիտր

en: Micrometers
hy: Միկրոմետր

en: Microseconds
hy: Միկրովայրկյաններ

en: Miles
hy: Մղոն

en: Millilitres
hy: Միլիլիտր

en: Millimeters
hy: Միլիմետր

en: Milliseconds
hy: Միլիվայրկյաններ

en: Minutes
hy: Րոպեներ

en: Modulus divide
hy: Բաժանում ըստ մոդուլի

en: Modulus division is only defined for integers
hy: Մոդուլի բաժանումը սահմանվում է միայն ամբողջ թվերի համար

en: Multiply [*]
hy: Բազմապատկել [*]

en: Nanometers
hy: Նանոմետր

en: Natural Logarithm
hy: Բնական Լոգարիթմ

en: Nautical Miles
hy: Ծովային Մղոն

en: Need an integer to factorize
hy: Ամբողջ թիվը պետք է վերլուծել արտադրիչների

en: Nepalese Rupee
hy: Նեպալական Ռուփի

en: New Romanian Leu
hy: Նոր ռումինական Լեու

en: New Turkish Lira
hy: Նոր Թուրքական Լիրա

en: New Zealand Dollar
hy: Նոր Զելանդիական Դոլար

en: No redo history
hy: Կրկնելը հնարավոր չէ

en: No sane value to bitwise shift
hy: Բիտ-առ-բիտ գործողության կատարման համար թիվը ճիշտ չէ

en: No sane value to store
hy: Պահեստավորման համար թիվը ճիշտ չէ

en: No undo history
hy: Ետարկում հնարավոր չէ

en: Norwegian Krone
hy: Նորվեգիական Կրոնա

en: Number _Format:
hy: Համարակալման _Ձևաչափ։

en: Number format
hy: Տասնորդական ֆորմատ

en: Numeric Base
hy: Թվային Հիմք

en: Octal
hy: Ութական

en: Omani Rial
hy: Օմանի Ռիալ

en: Ones' Complement
hy: Մեկի' Համալրում

en: Ounces
hy: Ունցիա

en: Overflow. Try a bigger word size
hy: Սահմանանց թիվ։ Փորձեք ավելի մեծ չափսի բառ

en: Pakistani Rupee
hy: Պակիստանական ռուփի

en: Parsecs
hy: Պարսեկ

en: Payment Period
hy: Վճարման Ժամանակահատված

en: Percentage [%]
hy: Տոկոս [%]

en: Perform arithmetic, scientific or financial calculations
hy: Կատարել թվաբանական, գիտական կամ ֆինանսական հաշվարկներ

en: Periodic Interest Rate
hy: Պարբերական Տոկոսադրույք

en: Periodic Interest _Rate:
hy: Պարբերական _Տոկոսադրույք.

en: Periodic Payment
hy: Պարբերական Վճարում

en: Peruvian Nuevo Sol
hy: Պերուական Նուեվո Սոլ

en: Philippine Peso
hy: Ֆիլիպինյան Պեսո

en: Pints
hy: Պինտա

en: Polish Zloty
hy: Լեհական Զլոտի

en: Pound Sterling
hy: ֆունտ ստեռլինգ

en: Pounds
hy: ֆունտ

en: Preferences
hy: Հատկություններ

en: Present Value
hy: Առկա Արժեք

en: Present _Value:
hy: Առկա _Արժեք.

en: Quarts
hy: Կվարտաներ

en: Radians
hy: Ռադիաններ

en: Rate
hy: Գնահատեք

en: Real Component
hy: Իրական Բաղադրիչ

en: Root [Ctrl+R]
hy: Արմատ [Ctrl+R]

en: Round
hy: Մոտարկում

en: Russian Rouble
hy: Ռուսական Ռուբլի

en: Saudi Riyal
hy: Սաուդյան Ռիալ

en: Scientific
hy: Գիտական

en: Scientific Exponent
hy: Գիտական մեկնաբան

en: Scientific exponent [Ctrl+E]
hy: Գիտական աստիճանացույց [Ctrl + E]

en: Seconds
hy: Վայրկյաններ

en: Shift Left
hy: Տեղաշարժ Ձախ

en: Shift Right
hy: Տեղաշարժ Աջ

en: Shift is only possible on integer values
hy: Տեղափոխություն հնարավաոր է միայն ամբողջ արժեքների վրա

en: Show %d decimal _places
hy: Ցույց տալ %d տասնորդական _վայրերը

en: Show History
hy: Ցույց տալ պատմությունը

en: Show Thousands Separators
hy: Ցույց տալ Հազար Բաժանիչներ

en: Show Trailing Zeroes
hy: Ցույց տալ Աջից Զրոները

en: Show _thousands separators
hy: Ցույց տալ _հազարների բաժանիչը

en: Show trailing _zeroes
hy: Ցույց տալ աջից _զրոները

en: Sign
hy: Ստորագրել

en: Sine
hy: Սինուս

en: Singapore Dollar
hy: Սինգապուրի Դոլար

en: Source currency
hy: Աղբյուրի արժույթը

en: Source units
hy: Աղբյուրի միավորներ

en: South African Rand
hy: Հարավային Աֆրիկյան Ռանդ

en: South Korean Won
hy: Հարավային Կորեայի Won

en: Square Centimeters
hy: Սանտիմետր Քառակուսի

en: Square Meters
hy: Քառակուսի Մետր

en: Square Millimeters
hy: Միլիմետր Քառակուսի

en: Square [Ctrl+2]
hy: Քառակուսի [Ctrl+2]

en: Square root [Ctrl+R]
hy: Քառակուսի արմատ [Ctrl+R]

en: Sri Lankan Rupee
hy: Շրի Լանկայի Ռուփի

en: Start Group [(]
hy: Գործողությունների խմբի սկիզբ [(]

en: Store
hy: Պահուստ

en: Straight Line Depreciation
hy: Ուղիղ Գծի Ամորտիզացիան

en: Straight-Line Depreciation
hy: ՈՒղիղ֊Գծով Արժեզրկում

en: Subscript
hy: Ստորին ինդեքս

en: Subscript mode [Alt]
hy: Ձեռագիր ռեժիմ [Alt]

en: Subtract [-]
hy: Հանել [-]

en: Sum of the Years Digits Depreciation
hy: Գումարել Տարի Թվանշանների Ամորտիզացիան

en: Sum-of-the-Years'-Digits Depreciation
hy: Գումարել-Տարվա-Թվանշանների Ամորտիզացիան

en: Superscript
hy: Վերտողային նշան

en: Superscript mode [Ctrl]
hy: Վերտողային ռեժիմ [Ctrl]

en: Swedish Krona
hy: Շվեդիական Կրոնա

en: Swiss Franc
hy: Շվեյցարական ֆրանկ

en: Switch conversion units
hy: Անջատել փոխարկման միավորները

en: T&T Dollar (TTD)
hy: T&T Դոլար (TTD)

en: Tangent
hy: Տանգենս

en: Tangent is undefined for angles that are multiples of π (180°) from π∕2 (90°)
hy: Տանգենսը սահմանված չէ անկյունների համար որոնք ընկած են π (180°)֊ից π∕2 (90°)

en: Target currency
hy: Նպատակային արժույթ

en: Target units
hy: Նպատակային միավորներ

en: Temperature
hy: Ջերմաստիճան

en: Term
hy: Տերմին

en: Thai Baht
hy: Թայլանդական Բաթ

en: The angle units to use
hy: Անկյան օգտագործման միավորներ

en: The button mode
hy: Կոճակի ռեժիմը

en: The format to display numbers in
hy: Համարները ցուցադրելու ձևաչափ

en: The number of digits displayed after the numeric point
hy: Ստորակետից հետո ցույց տրվող թվերի քանակը

en: The numeric base
hy: Թվային Հիմք

en: The power of zero is undefined for a negative exponent
hy: Զրոյի աստիճանը սահմանված չէ բացասական էքսպոնենտի համար

en: The size of the words used in bitwise operations
hy: Բիտ-առ-բիտ գործողությունների բառերի չափսը64։

en: Tonnes
hy: Տոննա

en: Tunisian Dinar
hy: Թունիսի Դինար

en: Two's Complement
hy: Երկուսի Լրացում

en: UAE Dirham
hy: ԱՄԷ Դիրհամ

en: US Dollar
hy: ԱՄՆ Դոլար

en: Unable to open help file
hy: Օգնության ֆայլը չհաջողվեց բացել

en: Undo
hy: Ետ շրջել

en: Undo [Ctrl+Z]
hy: Հետադարձել [Ctrl +Z]

en: Units of the current calculation
hy: Ընթացիկ հաշվարկի միավորները

en: Units to convert the current calculation into
hy: Միավորները փոխարկել ներկայիս հաշվարկի մեջ

en: Unknown argument '%s'
hy: Անհայտ արգումենտ '%s'

en: Unknown conversion
hy: Անհայտ փոխարկում

en: Unknown variable '%s'
hy: Անհայտ փոփոխական '%s'

en: Uruguayan Peso
hy: Ուրուգվական Պեսո

en: Usage:
      %s — Perform mathematical calculations
hy: Օգտագործումը.
      %s - Կատարել մաթեմատիկական հաշվարկներ

en: Venezuelan Bolívar
hy: Վենեսուելական Բոլիվար

en: Volume
hy: Ձայնածավալ

en: Weight
hy: Քաշ

en: Word _size:
hy: Բառի _չափս

en: Word size
hy: Բառի չափս

en: Yards
hy: Յարդ

en: Years
hy: Տարիներ

en: _%d place | _%d places
hy[0]: _%d նիշ
hy[1]: _%d նիշ

en: _About
hy: _Մասին

en: _Advanced
hy: _Ընդլայնված

en: _Angle units:
hy: _Անկյան միավոր․

en: _Basic
hy: Հ_իմնական

en: _Calculator
hy: _Հաշվիչ

en: _Cancel
hy: _Չեղարկել

en: _Close
hy: _Փակել

en: _Contents
hy: _Բովանդակություն

en: _Copy
hy: _Պատճեն

en: _Cost:
hy: _Արժեք.

en: _Financial
hy: _Ֆինանսական

en: _Future Value:
hy: _Ապագա Արժեք.

en: _Help
hy: _Օգնություն

en: _Insert
hy: _Մուտքագրել

en: _Life:
hy: _Կյանք։

en: _Margin:
hy: _Գնանցք.

en: _Mode
hy: _Ռեժիմ

en: _Number of Periods:
hy: Ժամանակաշրջանների քանակը

en: _Paste
hy: Փակցնել

en: _Period:
hy: _ժամանակահատված.

en: _Periodic Payment:
hy: _Պարբերական Վճարում.

en: _Preferences
hy: _Նախընտրանքներ

en: _Principal:
hy: _Սկզբունքային:

en: _Programming
hy: _Ծրագրավորման

en: _Quit
hy: _Ելք

en: _Redo
hy: _Կրկնել

en: _Salvage:
hy: _Գույքափրկում։

en: _Term:
hy: _Տերմին:

en: _Undo
hy: _Հետադարձել

en: _View
hy: _Դիտել

[ctx: unit-format]
en: %s L
hy: %s  Լ

[ctx: unit-format]
en: %s acres
hy: %s ակրի

[ctx: unit-format]
en: %s au
hy: %s ամ

[ctx: unit-format]
en: %s cb
hy: %s մլ

[ctx: unit-format]
en: %s cm
hy: %s սմ

[ctx: unit-format]
en: %s cm²
hy: %s սմ²

[ctx: unit-format]
en: %s days
hy: %s օրեր

[ctx: unit-format]
en: %s degrees
hy: %s աստիճաններ

[ctx: unit-format]
en: %s ft
hy: %s ոչ

[ctx: unit-format]
en: %s ftm
hy: %s խչ

[ctx: unit-format]
en: %s g
hy: %s գ

[ctx: unit-format]
en: %s gal
hy: %s գալ

[ctx: unit-format]
en: %s gradians
hy: %s գռադիաններ

[ctx: unit-format]
en: %s ha
hy: %s հա

[ctx: unit-format]
en: %s hours
hy: %s ժամեր

[ctx: unit-format]
en: %s in
hy: %s դյմ

[ctx: unit-format]
en: %s kg
hy: %s կգ

[ctx: unit-format]
en: %s km
hy: %s կմ

[ctx: unit-format]
en: %s ly
hy: %s լտ

[ctx: unit-format]
en: %s m
hy: %s մ

[ctx: unit-format]
en: %s mi
hy: %s մղ

[ctx: unit-format]
en: %s minutes
hy: %s րոպեներ

[ctx: unit-format]
en: %s mm
hy: %s մմ

[ctx: unit-format]
en: %s mm²
hy: %s մմ²

[ctx: unit-format]
en: %s ms
hy: %s մվ

[ctx: unit-format]
en: %s m²
hy: %s մ²

[ctx: unit-format]
en: %s m³
hy: %s մ³

[ctx: unit-format]
en: %s nm
hy: %s նմ

[ctx: unit-format]
en: %s nmi
hy: %s ծմղ

[ctx: unit-format]
en: %s oz
hy: %s ունց

[ctx: unit-format]
en: %s pc
hy: %s պս

[ctx: unit-format]
en: %s pt
hy: %s պտ

[ctx: unit-format]
en: %s qt
hy: %s կտ

[ctx: unit-format]
en: %s radians
hy: %s ռադիաններ

[ctx: unit-format]
en: %s yd
hy: %s յդ

[ctx: unit-format]
en: %s years
hy: %s տարիներ

[ctx: unit-format]
en: %s μm
hy: %s մկմ

[ctx: unit-symbols]
en: acre,acres
hy: ակրի, ակրներ

[ctx: unit-symbols]
en: au
hy: ամ

[ctx: unit-symbols]
en: cable,cables,cb
hy: մալուխ, մալուխներ, մլ

[ctx: unit-symbols]
en: centimeter,centimeters,cm,cms
hy: սանտիմետր, սանտիմետրեր, սմ֊ներ

[ctx: unit-symbols]
en: cm²
hy: սմ²

[ctx: unit-symbols]
en: day,days
hy: օր,օրեր

[ctx: unit-symbols]
en: degC,˚C
hy: աստC,˚C

[ctx: unit-symbols]
en: degF,˚F
hy: աստF,˚F

[ctx: unit-symbols]
en: degR,˚R,˚Ra
hy: աստR,˚R,˚Ra

[ctx: unit-symbols]
en: degree,degrees,deg
hy: աստիճան, աստիճաններ, աստ․

[ctx: unit-symbols]
en: fathom,fathoms,ftm
hy: խորաչափ, խորաչափեր, խչփ

[ctx: unit-symbols]
en: foot,feet,ft
hy: ոտնաչափ, ոտնաչափեր, ոչ

[ctx: unit-symbols]
en: gallon,gallons,gal
hy: գալոն, գալոններ, գալ

[ctx: unit-symbols]
en: gradian,gradians,grad
hy: գռադիան, գռադիաններ, գռադ․

[ctx: unit-symbols]
en: gram,grams,gramme,grammes,g
hy: գրամ, գրամներ, գրամ, գրամներ, գ

[ctx: unit-symbols]
en: hectare,hectares,ha
hy: հեկտար, հեկտարներ, հա

[ctx: unit-symbols]
en: hour,hours
hy: ժամ, ժամեր

[ctx: unit-symbols]
en: inch,inches,in
hy: դույմ, դույմեր, դյմ

[ctx: unit-symbols]
en: kilogram,kilograms,kilogramme,kilogrammes,kg,kgs
hy: կիլոգրամ, կիլոգրամներ,կիլոգրամ,կիլոգրամներ,կգ, կգ֊ներ

[ctx: unit-symbols]
en: kilometer,kilometers,km,kms
hy: կիլոմետր, կիլոմետրեր,  կմ֊ներ

[ctx: unit-symbols]
en: lightyear,lightyears,ly
hy: լուսատարի, լուսատարիներ, լտ

[ctx: unit-symbols]
en: litre,litres,liter,liters,L
hy: լիտր, լիտրեր, լիտր, լիտրեր, Լ

[ctx: unit-symbols]
en: meter,meters,m
hy: մետր, մետրեր, մ

[ctx: unit-symbols]
en: micrometer,micrometers,um
hy: միկրոմետր,միկրոմետրեր, մմ

[ctx: unit-symbols]
en: microsecond,microseconds,us,μs
hy: միկրովարկյան, միկրովարկյաններ, մկվ

[ctx: unit-symbols]
en: mile,miles,mi
hy: մղոն, մղոններ, մղ

[ctx: unit-symbols]
en: millilitre,millilitres,milliliter,milliliters,mL,cm³
hy: միլիլիտր,միլիլիտրեր,միլիլիտր,միլիլիտրեր,մԼ, սմ³

[ctx: unit-symbols]
en: millimeter,millimeters,mm
hy: միլիմետր, միլիմետրեր, մմ

[ctx: unit-symbols]
en: millisecond,milliseconds,ms
hy: միլիվայրկյան, միլիվայրկյաններ, մվ

[ctx: unit-symbols]
en: minute,minutes
hy: րոպե,րոպեներ

[ctx: unit-symbols]
en: mm²
hy: մմ²

[ctx: unit-symbols]
en: m²
hy: մ²

[ctx: unit-symbols]
en: m³
hy: մ³

[ctx: unit-symbols]
en: nanometer,nanometers,nm
hy: նանոմետր, նանոմետրեր, նմ

[ctx: unit-symbols]
en: nmi
hy: ծմղ

[ctx: unit-symbols]
en: ounce,ounces,oz
hy: ունցիա, ունցիաներ, ունց

[ctx: unit-symbols]
en: parsec,parsecs,pc
hy: պարսեկ, պարսեկներ, պս

[ctx: unit-symbols]
en: pint,pints,pt
hy: պինտա, պինտաներ, պտ

[ctx: unit-symbols]
en: pound,pounds,lb
hy: ֆունտ, ֆունտեր․ դրամ

[ctx: unit-symbols]
en: quart,quarts,qt
hy: կվարտա, կվարտաներ, կտ

[ctx: unit-symbols]
en: radian,radians,rad
hy: ռռադիան, ադիաններ, ռադ․

[ctx: unit-symbols]
en: second,seconds,s
hy: վայրկյան,վայրկյաններ,s

[ctx: unit-symbols]
en: tonne,tonnes
hy: տոննա, տոննաներ

[ctx: unit-symbols]
en: yard,yards,yd
hy: յարդ, յարդեր, յդ

[ctx: unit-symbols]
en: year,years
hy: տարի,տարիներ
