libxfce4ui.xfce-4-20 - en to hye translation catalogue (169 entries)

en: %s already triggers this action.
hye: %s֊ն արդէն աւգտագործում է այս գործողութիւնը։

en: %s; Build ID: %s
hye: %s;Ստեղծման ID.%s

en: A file named "%s" already exists in this directory, the file hasn't been added.
hye: %s նիշն արդէն գոյութիւն ունի տուեալ նշարանում, այն չի յաւելուել։

en: About
hye: Ծրագրի մասին

en: About Xfce
hye: Xfce֊ի մասին

en: About the Xfce Desktop Environment
hye: Xfce աշխատասեղանի միջավայրի մասին

en: Active contributors
hye: Գործունեայ աջակիցներ

en: Add adjacent workspace
hye: Աւելացնել յարակից աշխատատարածք

en: Add workspace
hye: Աւելացնել աշխատատարածք

en: Application Finder
hye: Յաւելուածների որոնում

en: Bottom workspace
hye: Ստորին աշխատատարածք

en: CPU
hye: ԿՄՍ

en: Cancel
hye: Չեղարկել

en: Clear
hye: Մաքրել

en: Close
hye: Փակել

en: Close T_ab
hye: Փակել Ն_երդիրները

en: Close _Window
hye: Փակել _Պատուհանները

en: Close window
hye: Փակել պատուհանը

en: Close window with multiple tabs?
hye: Փակե՞լ պատուհանի բոլոր ներդիրները

en: Command Shortcut
hye: Հրամանի դիւրանցում

en: Conflicting actions for %s
hye: Բախուող գործողութիւններ %s֊ի համար

en: Copyright
hye: Հեղինակային իրաւունք

en: Core developers
hye: Հիմնական մշակողներ

en: Could not grab the keyboard.
hye: Չյաջողուեց կպցնել ստեղնաշարը

en: Credits
hye: Շնորհակալութիւն

en: Customize settings stored by Xfconf
hye: Կազմաձեւել Xfconf֊ի կողմից պահուած կարգաւորումները

en: Cycle windows
hye: Պարբերականացնել պատուհանը

en: Cycle windows (Reverse)
hye: Պարբերականացնել պատուհանը (հակադարձ)

en: Delete active workspace
hye: Ջնջել գործուն աշխատատարածքը

en: Delete last workspace
hye: Ջնջել վերջին աշխատատարածքը

en: Desktop Manager
hye: Աշխատասեղանի կառավարիչ

en: Device
hye: Սարք

en: Directory separator illegal in file name
hye: Նշարանի բաժանիչը անաւրինական է նիշքի անուան մեջ

en: Disable session management
hye: Անջատել նիստի կառավարումը

en: Distributor
hye: Մշակող ՝

en: Do _not ask me again
hye: Այլե_ւս չհարցնել

en: Do you want to read the %s manual online?
hye: Ընթերցե՞լ %s ձեռնարկը առցանց։

en: Do you want to read the manual online?
hye: Ընթերցե՞լ ձեռնարկը առցանց։

en: Down
hye: Ներքեւ

en: Failed to connect to the session manager: %s
hye: Չյաջողուեց կապակցուել նիստի կառավարչին․ %s

en: Failed to load interface
hye: Չյաջողուեց բեռնել միջերեսը

en: Failed to migrate the old panel configuration
hye: Չյաջողուեց առբերել վահանակի նախկին կարգաւորումները

en: Failed to open web browser for online documentation
hye: Չյաջողուեց բացել զննարկիչը առցանց նկարագրութեան դիտման համար

en: File Manager
hye: Նիշք

en: Filename is too long
hye: Նշանունը չափազանց երկար է

en: Filenames should not start or end with a space
hye: Նշանուները չեն կարող սկսուել կամ վերջանալ բացատով։

en: Fill window
hye: Լցնել պատուհանը

en: Fill window horizontally
hye: Լցնել պատուհանը հորիզոնական ձեւով

en: Fill window vertically
hye: Լցնել պատուհանն ուղղահայեաց ձեւով

en: Handles the placement of windows on the screen.
hye: Կարգաւորում է պատուհանների դիրքերը՝ ցուցադրիչի վրայ։

en: Hide window
hye: Թաքցնել պատուհանը

en: Information about the Xfce Desktop Environment
hye: Տեղեկոյթ Xfce աշխատասեղանի միջավայրի մասին

en: Keep '%s'
hye: Թողնել «%s»֊ը

en: Keyboard shortcut already in use
hye: Դիւարնցումն արդէն գործածուում է

en: Left
hye: Ձախ

en: Left workspace
hye: Ձախ աշխատատարածք

en: License
hye: Արտաւնագիր

en: Lower window
hye: Իջեցնել պատուհանը ներքեւ

en: Maximize window
hye: Մեծացնել պատուհանը

en: Maximize window horizontally
hye: Մեծացնել պատուհանը հորիզոնական ձեւով

en: Maximize window vertically
hye: Մեծացնել պատուհանը ուղղահայեաց ձեւով

en: Memory
hye: Յիշողութիւն

en: Move window
hye: Տեղափոխել պատուհանը

en: Move window to bottom workspace
hye: Տեղափոխել պատուհանը ստորին աշխատատարածք

en: Move window to left workspace
hye: Տեղափոխել պատուհանը ձախ աշխատատարածք

en: Move window to next workspace
hye: Տեղափոխել պատուհանը յաջորդ աշխատատարածք

en: Move window to previous workspace
hye: Տեղափոխել պատուհանը նախորդ աշխատատարածք

en: Move window to right workspace
hye: Տեղափոխել պատուհանը աջ աշխատատարածք

en: Move window to upper workspace
hye: Տեղափոխել պատուհանը վերին աշխատատարածք

en: Move window to workspace 1
hye: Տեղափոխել պատուհանն առաջին աշխատատարածք

en: Move window to workspace 10
hye: Տեղափոխել պատուհանը տասերրորդ աշխատատարածք

en: Move window to workspace 11
hye: Տեղափոխել պատուհանը տասնմեկերրորդ աշխատատարածք

en: Move window to workspace 12
hye: Տեղափոխել պատուհանը տասներկուերրորդ աշխատատարածք

en: Move window to workspace 2
hye: Տեղափոխել պատուհանն երկրորդ աշխատատարածք

en: Move window to workspace 3
hye: Տեղափոխել պատուհանն երրորդ աշխատատարածք

en: Move window to workspace 4
hye: Տեղափոխել պատուհանը չորրորդ աշխատատարածք

en: Move window to workspace 5
hye: Տեղափոխել պատուհանը հինգերորդ աշխատատարածք

en: Move window to workspace 6
hye: Տեղափոխել պատուհանը վեցերրորդ աշխատատարածք

en: Move window to workspace 7
hye: Տեղափոխել պատուհանը եաւթերրորդ աշխատատարածք

en: Move window to workspace 8
hye: Տեղափոխել պատուհանն ութներրորդ աշխատատարածք

en: Move window to workspace 9
hye: Տեղափոխել պատուհանն իններորդ աշխատատարածք

en: Next workspace
hye: Յաջորդ աշխատատարածք

en: No
hye: Ոչ

en: OS Name
hye: ԱւՀ-ի անունը ՝

en: OS Type
hye: ԱւՀ-ի Տիպար

en: Panel
hye: Վահանակ

en: Please report bugs to <%s>.
hye: Սխալների մասին  <%s> հասցէով։

en: Please use another key combination.
hye: Օգտագործել ստեղնների այլ զուգակցութիւն։

en: Previous contributors
hye: Նախկին աջակիցներ

en: Previous workspace
hye: Նախորդ աշխատատարածք

en: Raise or lower window
hye: Բարձրացնել կամ իջեցնել պատուհանը

en: Raise window
hye: Բարձրացնել պատուհանը

en: Resize window
hye: Չափափոխել պատուհանը

en: Right
hye: Աջ

en: Right workspace
hye: Աջ աշխատատարածք

en: Servers maintained by
hye: Սպասարկիչների կարգաւորում

en: Session Manager
hye: Նիստի կառավարիչ

en: Session management client ID
hye: Նիստի կառավարման սպասառուի ID

en: Session management options
hye: Նիստի կառավարման ընտրանքներ

en: Session manager did not return a valid client id
hye: Նիստի կառավարիչը չի վերադարձրել սպասառուի վավեր ID

en: Settings Daemon
hye: Կարգաւորումների աւժանդակ ծրագիր

en: Settings Manager
hye: Կարգաւորումների կառավարիչ

en: Shade window
hye: Մգեցնել պատուհանը

en: Shortcut
hye: Դիւրանցում

en: Show desktop
hye: Ցուցադրել աշխատասեղանը

en: Show session management options
hye: Ցոյց տալ նիստի կառավարման ընտրաքները

en: Stick window
hye: Փակցնել պատուհանը

en: Switch application
hye: Փոխարկել յաւելուածը

en: Switch window for same application
hye: Փոխարկել պատուհանը նոյն ծրագրի համար

en: System
hye: Համակարգ

en: Thanks to all who helped making this software available!
hye: Շնորհակալութիւն բոլոր նրանց, ովքեր աւգնեցին այս միջավայրը դարձնել հասանելի:

en: The Xfce development team. All rights reserved.
hye: Xfce֊ի մշակման խումբ։ Բոլոր իրաւունքները պաշտպանուած են։

en: The libxfce4ui, libxfce4util and exo packages are distributed under the terms of the GNU Library General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
hye: libxfce4ui, libxfcegui4, libxfce4util, thunar-vfs եւ exo փաթեթները մշակուում են ըստ Free Software Foundation֊ի թողարկած, GNU գրադարանների հանրային արտաւնագրի երկրորդ կամ (կամընտրական) աւելի նոր տարբերակի կաննոների համաձայն։

en: The packages thunar, xfce4-appfinder, xfce4-panel, xfce4-session, xfce4-settings, xfconf, xfdesktop and xfwm4 are distributed under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
hye:  Thunar, xfce4-appfinder, xfce4-panel, xfce4-session, xfce4-settings, xfconf, xfdesktop եւ xfwm4 փաթեթները մշակուած են ըստ GNU հանրային արտաւնագրի երկրորդ կամ (կամընտրական) աւելի նոր տարբերակի կանոնների համաձայն։

en: This keyboard shortcut is currently used by: '%s'
hye: Դիւրանցումն արդէն %s֊ի կողմից

en: This shortcut is already being used by the action '%s'. Which action do you want to use?
hye: Այս դիւրանցումն արդէն գործածուում է «%s» գործողութեան կողմից։ Ո՞ր գործողութիւնն աւգտագործել։

en: This shortcut is already being used for something else.
hye: Այս դիւրանցումն արդէն գործածուում է այլ բանի համար։

en: This shortcut is already being used for the action '%s'. Which action do you want to use?
hye: Այս դիւրանցումն արդէն գործածուում է «%s» գործողութեան համար։ Ո՞ր գործողութիւնը գործածել։

en: This shortcut is already being used for the command '%s'. Which action do you want to use?
hye: Այս դիւրանցումն արդէն գործածուում է «%s» հրամանի համար։ Ո՞ր գործողութիւնը գործածել։

en: This window has %d tabs open. Closing this window will also close all its tabs.
hye: Այս պատուհանը ունի %d բացուած ներդիրներ։ Փակելով այս պատուհանը դուք կը փակեք նաեւ բոլոր ներդիրները։

en: This window has multiple tabs open. Closing this window will also close all its tabs.
hye: Այս պատուհանը ունի բացուած բազմակի ներդիրներ։ Փակելով այս պատուհանը դուք կը փակեք նաեւ բոլոր ներդիրները։

en: Tile window to the bottom
hye: Տեղադրել պատուհանը ներքեւում

en: Tile window to the bottom-left
hye: Տեղադրել պատուհանը ներքեւի ձախ կողմում

en: Tile window to the bottom-right
hye: Տեղադրել պատուհանը ներքեւի աջ կողմում

en: Tile window to the left
hye: Տեղադրել պատուհանը ձախ կողմում

en: Tile window to the right
hye: Տեղադրել պատուհանը աջ կողմում

en: Tile window to the top
hye: Տեղադրել պատուհանը վերեւում

en: Tile window to the top-left
hye: Տեղադրել պատուհանը վերեւի ձախ կողմում

en: Tile window to the top-right
hye: Տեղադրել պատուհանը վերեւի աջ կողմում

en: Toggle above
hye: Անցնել վերեւ

en: Toggle fullscreen
hye: Անցնել ամբողջական ցուցադրիչի աշխատակերպ

en: Translations supervision
hye: Թարգմանութիւնների վերահսկում

en: Translators
hye: Թարգմանիչներ

en: Type '%s --help' for usage information.
hye: Մուտքագրէք «%s --help» աջակցութեան համար։

en: Unable to initialize GTK+.
hye: Անհնար է գործարկել GTK+֊ը։

en: Unknown
hye: Անյայտ

en: Up
hye: Վերեւ

en: Upper workspace
hye: Վերին աշխատատարածք

en: Use '%s'
hye: Գործածել «%s»֊ը

en: Version information
hye: Տարբերակի վերաբերեալ տեղեկոյթ

en: Warning
hye: Զգուշացում

en: Window Manager
hye: Պատուհանների կառավարիչ

en: Window Manager Action Shortcut
hye: Պատուհանների կառավարչի գործողութիւնների դիւրանցում

en: Window operations menu
hye: Պատուհանների գործողութիւնների ցանկը

en: Working directory "%s" does not exist. It won't be used when spawning "%s".
hye: «%s» նշարանը գոյութիւն չունի։ Այն չի աւգտագործուի «%s»֊ի միացման ժամանակ։

en: Workspace 1
hye: Աշխատատարածք 1

en: Workspace 10
hye: Աշխատատարածք 10

en: Workspace 11
hye: Աշխատատարածք 11

en: Workspace 12
hye: Աշխատատարածք 12

en: Workspace 2
hye: Աշխատատարածք 2

en: Workspace 3
hye: Աշխատատարածք 3

en: Workspace 4
hye: Աշխատատարածք 4

en: Workspace 5
hye: Աշխատատարածք 5

en: Workspace 6
hye: Աշխատատարածք 6

en: Workspace 7
hye: Աշխատատարածք 7

en: Workspace 8
hye: Աշխատատարածք 8

en: Workspace 9
hye: Աշխատատարածք 9

en: Xfce 4 is copyright Olivier Fourdan (fourdan@xfce.org). The different components are copyrighted by their respective authors.
hye: Xfce4-ի հեղինակային իրաւունքը պատկանում է Ոլիւեր Ֆաունդանին (fourdan@xfce.org)։ Տարբեր բաղադրիչների հեղինակային իրաւունքները պաշտպանուում են դրանք ստեղծող հեղինակների կողմից։

en: Xfce Version
hye: Xfce-ի տարբերակ

en: Yes
hye: Այո

en: You will be redirected to the documentation website where the help pages are maintained and translated.
hye: Կը բացուի նկարագրման կայքը, որտեղ աջակցման նիւթերը թարգմանուում եւ պահուում են։

en: _Always go directly to the online documentation
hye: _Միշտ անցնել առցանց նկարագրութեան

en: _Cancel
hye: _Չեղարկել

en: _Close
hye: _Փակել

en: _Help
hye: Աւգնութիւն

en: _Read Online
hye: _Ընթերցել առցանց

en: action
hye: գործողութիւն

en: command
hye: հրաման

en: label
hye: Պիտակ
