Xfce Apps - en to hye translation catalogue (309 entries)

en: %s cannot be added to the composition, because it exceeds the maximum allowed file size for iso9660.
hye: %s֊ը չի կարող աւելացուել համադրութեան մէջ, քանի որ այն գերազանցում է նիշի թոյլատրուած առաւելագոյն iso9660 չափը։

en: %s is larger than what iso9660 level 2 allows. This can be a problem for old systems or software.
hye: %s֊ը ավելի մեծ է ISO9660֊ի երկրորդ աստիճանի կողմից թույլատրված չափից։ Սակարող է առաջացնել խնդիր ավելի հին համակարգերում կամ ծրագրաշարերում։

en: %s is missing.
    
    You do not have a decoder installed to handle this file.
    Probably you need to look at the gst-plugins-* packages
    for the necessary plugins.
hye: %s բացակայում է.
    
    Այս նիշքը կարգաւորելու համար Դուք չունէք ապակոդաւորիչ:
    Հաւանաբար, Դուք պէտք է նայէք gst-plugins- *- ի փաթեթներին
    անհրաժեշտ ներդրաւների համար:

en: %s's home
hye: %s֊ի տուն

en: %s: %s
    Try %s --help to see a full list of available command line options.
hye: %s: %s
    Տե՛ս %s --help֊ը հասանելի հրամանատողերի համար։

en: %s: %s (code %X)
hye: %s: %s (այլագիր %X)

en: %s: node name not unique
hye: %s․ հանգոյցի անունը յատուկ չէ

en: %s: null pointer
hye: %s․ null-նշիչ

en: %s: out of memory
hye: %s․ ոչ բավարար յիշողութիւն

en: <big>Burn _Image</big>
hye: <big>Գրանցել _պատկերը</big>

en: <big>New _Data Composition</big>
hye: <big>Տուեալների նոր համադրութիւն</big>

en: <big>_Audio CD</big>
hye: <big>_Ձայնասկաւառակ</big>

en: <big>_Blank Disc</big>
hye: <big>_Դատարկ սկաւառակ</big>

en: <small>Would you like to change the default composition name?</small>
hye: <small>Փոխե՞լ համադրութեան սկզբնադիր անունը։</small>

en: <span weight="bold" foreground="darkred" stretch="semiexpanded">Please select an image to burn</span>
hye: <span weight="bold" foreground="darkred" stretch="semiexpanded">ընտրել պատկեր գրանցման համար</span>

en: A file named "%s" already exists in this directory, the file hasn't been added.
hye: «%s» անունով նիշն արդեն առկա է նշարանում, նիշը չի հավելվել։

en: A file with the same name is already present in the composition.
hye: Նոյն անունով նիշ, արդեն առկայ է համադրութեան մէջ։

en: A full, but erasable disc is in the drive
hye: Լիքն է, սակայն ջնջուող սկաւառակը յիշասարքում է

en: A plugin
hye: Ներդրաւն

en: A problem with the burn backend occurred.
hye: Գրանցման ետներեսի խնդիր։

en: A simple CD burning tool
hye: CD- ի գրանցիչի պարզ գործիք

en: Aborted
hye: Ընդհատուած

en: Aborting...
hye: Ընդհատուած...

en: About
hye: Մասին

en: Add
hye: Յաւելել

en: Add a new directory to the composition
hye: Յաւելել նոր նշարան համադրութեան մէջ

en: Add the selected file(s) to the composition
hye: Յաւելել նշուած նիշը(երը) համադրութեան մէջ

en: Adding files to the composition
hye: Նիշերի յաւելում համադրութեան մէջ

en: Adding home directory
hye: Տնային նշարանի յաւելում

en: All files
hye: Բոլոր նիշերը

en: An error occurred in the burn backend
hye: Սխալ՝ գրանցման ետներեսում։

en: An error occurred in the burn backend.
hye: Սխալ՝ գրանցման յետներեսում։

en: An error occurred setting gstreamer up for transcoding
hye: Սխալ է տեղի ունեցել փոխկոդավորման համար հոսք կազմելու ժամանակ

en: An error occurred while identifying '%s' with gstreamer
hye: '%s', gstreamer֊ի հետ նոյնականացման սխալ

en: An error occurred while setting the burning backend up
hye: Սխալ է տեղի ունեցել գրանցիչի կարգաւորումը տեղադրելու ժամանակ

en: Another cd burning GUI
hye: Մեկ այլ cd գրանցիչ GUI

en: Are you sure you want to abort?
hye: Ընդհատե՞լ։

en: Audio CD playable in regular stereos
hye: Ձայնասկաւառակը նուագարկելի է, կանոնաւոր ձայնային սարքերում

en: Audio composition
hye: Ձայնային համադրութիւն

en: Automatic
hye: Ինքնուրոյն

en: Blank CD-RW
hye: Դատարկ CD-RW

en: Blank Disc
hye: Դատարկ սկաւառակ

en: Blank mode
hye: Մաքրման եղանակ

en: Blanking disc...
hye: Սկաւառակի մաքրում...

en: Burn Composition
hye: Գրանցել համադրութիւնը

en: Burn Image
hye: Գրանցել պատկերը

en: Burn Image (xfburn)
hye: Գրանցել պատկերը (xfburn)

en: Burn image
hye: Գրանցել պատկերը

en: Burn mode is not currently implemented.
hye: Գրանցման եղանակը ներկայումս չի իրագործվում։

en: Burn speeds supported by the device
hye: Գրանցման արագութիւնը կախուած է սարքից

en: Burn_Free
hye: Ազատ_գրանցում

en: Burning composition...
hye: Համադրութեան գրանցում...

en: Burning device
hye: Այրող սարք

en: Burning image...
hye: Պատկերի գրանցում...

en: Burning track %2d/%d...
hye: %2d/%d շաւիղի գրանցում...

en: CD Reader device
hye: CD ընթերցող սարք

en: CD and DVD burning application
hye: CD եւ DVD գրանցող ծրագիր

en: CD copying finished successfully.
hye: CD֊ի պատճէնումն աւարտուած է:

en: Can burn Blu-ray
hye: Կարող է գրանցել Blu-ray֊ը

en: Can burn CDR
hye: Կարող է գրանցել CDR֊ը

en: Can burn CDRW
hye: Կարող է գրանցել CDRW֊ը

en: Can burn DVDPLUSR
hye: Կարող է գրանցել DVDPLUSR֊ը

en: Can burn DVDR
hye: Կարող է գրանցել DVDR֊ը

en: Can burn DVDRAM
hye: Կարող է գրանցել DVDRAM֊ը

en: Cancel
hye: Չեղարկել

en: Cancelled
hye: Չեղարկուած

en: Cannot access drive (it might be in use)
hye: Սկաւառակը անմատչելի է (կարող է լինել գործածութեան մէջ)

en: Cannot append data to multisession disc in this write mode (use TAO instead)
hye: Անհնար է յաւելել տուեալներ, բազմանիստ սկաւառակում (գործածէք TAO), այս եղանակում

en: Cannot append data to multisession disc in this write mode (use TAO instead).
hye: Գրառման այս ռեժիմում, բազմանիստ սկաւառակում տուեալներ հնարավոր չէ հավելել (օգտագործեք TAO)։

en: Cannot burn audio onto a DVD.
hye: Հնարավոր չէ գրանցել ձայնային նիշը՝ DVD֊ում։

en: Cannot determine disc status - hit enter to try again.
hye: Անհնար է որոշել սկաւառակի վիճակը ֊ հաստատէք կրկին փորձելու համար

en: Cannot open image.
hye: Հնարավոր չէ բացել պատկերը։

en: Cannot recognize state of drive and disc
hye: Անհնար է պարզել յիշասարքի եւ սկաւառակի վիճակը

en: Cannot recognize the state of the drive and disc.
hye: Անհնար է ճանաչել հիշասարքի և սկաւառակի վիճակը։

en: Capacity:
hye: Տարողութիւն․

en: Changing this setting only takes full effect after a program restart.
hye: Այս կարգավորման փոփոխումը, լիարժեքորեն կիրագործուի միայն ծրագրի վերագործարկման դեպքում։

en: Clear
hye: Մաքրել

en: Clear the content of the composition
hye: Մաքրել համադրութեան բովանդակութիւնը

en: Close
hye: Փակել

en: Closed disc with data detected, a blank or appendable disc is needed.
hye: Հայտնաբերվել է տվյալներով, փակված սկաւառակ, պահանջվում է դատարկ կամ հավելվող սկաւառակ։

en: Closed disc with data detected. Need blank or appendable disc
hye: Հայտնաբերվել է փակված սկաւառակ՝ տվյալներով։ Պահանջվում է դատարկ կամ գրանցելի սկաւառակ։

en: Closing session...
hye: Նիստի փակում...

en: Closing track...
hye: Շաւիղի փակում...

en: Completed
hye: Կատարուած

en: Composition name
hye: Համադրութեան անուն

en: Contents
hye: Ձեռնարկ

en: Copy data CD
hye: Պատճենել տուեալներով CD֊ին

en: Copy data DVD
hye: Պատճէնել տուեալներով DVD֊ին

en: Could not create ISO source structure.
hye: ISO սկզբնական կառուցուածքը չի ստեղծուել։

en: Could not create destination ISO file: %s
hye: ISO թիրախային նիշը չի ստեղծուել․ %s

en: Could not open %s.
hye: %s֊ը չի բացվել։

en: Could not open %s: %s
hye: %s․ %s֊ը չի բացվել։

en: Could not stat %s: %s
hye: Հնարաւոր չէ ստանալ վիճակագրութիւն %s․ %s֊ի վերաբերեալ

en: Create ISO from CD
hye: Ստեղծել ISO՝ CD֊ից

en: Create a new data disc with the files of your choosing
hye: Ստեղծել տուեալների նոր սկաւառակ, ձեր կողմից ընտրուող նիշերով

en: Create directory
hye: Ստեղծել նշարան

en: Currently selected device
hye: Ներկաումս ընտրուած սարքը

en: DVD Reader device
hye: DVD ընթերցող սարք

en: DVD+RW does not need blanking
hye: DVD+RW֊ին չի պահանջում մաքրում

en: Data %s~%d
hye: Տուեալներ %s~%d

en: Data Composition
hye: Տուեալների համադրութիւն

en: Data composition
hye: Տուեալների համադրութիւն

en: Default value for eject checkbox
hye: Լռելեայն արժէք ստուգավանդակի համար

en: Detected devices
hye: Յայտնաբերուած սարքեր

en: Determine whether the close button is visible
hye: Որոշել, արդյոք փակման կոճակը տեսանելի է։

en: Device Revision
hye: Սարքի Վերանայում

en: Device address
hye: Սարքի հասցէ

en: Device buffer:
hye: Սարքի պահնակ․

en: Device revision
hye: Սարքի վերանայում

en: Devices
hye: Սարքեր

en: Disc is not erasable.
hye: Անհնար է մաքրել սկաւառակը։

en: Disc status
hye: Սկաւառակի վիճակ

en: Disk Burning
hye: Սկաւառակի գրանցում

en: Display name
hye: Ցուցադրիչի անուն

en: Display program version and exit
hye: Ցուցադրել ծրագրի տարբերակը եւ ելքը

en: Do you want to blank the disc, so that it can be used for the upcoming burn process?
hye: Մաքրե՞լ սկաւառակը։ Այն կարող է օգտագործվել հետագա գրանցման համար։

en: Done
hye: Կատարուած է

en: Drive can't burn on the inserted disc
hye: Յիշասարքը չի կարող գրանցել ներդրուած սկաւառակում

en: Drive is empty
hye: Յիշասարքը դատարկ է

en: Duplicate filename '%s' for '%s'
hye: Կրկնօրինակել «%s» նիշի անունը «%s»֊ի համար

en: E_ject disk
hye: Ա_նջատել սկաւառակը

en: Eject the disc
hye: Անջատել սկաւառակը

en: Error determining disc
hye: Սկաւառակի որոշման սխալ

en: Estimated writing speed:
hye: Հաշվարկային գրառման արագություն․

en: FIFO buffer size (in kb)
hye: FIFO պահնակի չափ (ԿԲ֊ներով)

en: FIFO buffer:
hye: FIFO պահնակ․

en: Failed
hye: Ձախողուած

en: Failed to change songs while transcoding
hye: Երգերի փոփոխումը ձախողուել է, կրկնաայլագրման ընթացքում

en: Failed to get image size
hye: Անհնար է ստանալ պատկերի չափը

en: Failed to initialize %s transcoder: %s
    	(falling back to basic implementation)
hye: %s կրկնաայլագրիչի սկզբնավորման ձախողում․ %s

en: Failed to unmount '%s'. Drive cannot be used for burning.
hye: Չյաջողուեց ապասարել'%s': Հիշասարքը չի կարող աւգտագործուել գրանցիչի համար:

en: Failure
hye: Ձախողում

en: File
hye: Նիշ

en: File %s does not contain uncompressed PCM wave audio
hye: %s նիշը չի պարունակում չսեղմուած PCM ձայնային նիշեր

en: File %s does not have a .wav extension
hye: %s նիշը չունի .wav ընդլայնում

en: File browser
hye: Նիշի զննիչ

en: File content has a decoder but is not audio.
hye: Նիշքի պարունակութիւնը ունի ապակոդաւորիչ, բայց ոչ ձայնային:

en: File(s) to add to composition
hye: Նիշ(եր)՝ համադրութեան մէջ յաւելելու համար

en: Filename
hye: Նիշի անուն

en: Filesystem
hye: Արմատ

en: Flushing cache...
hye: Շտեմի մաքրում...

en: Folder
hye: Պանակ

en: Formatted.
hye: Ձևաչափված։

en: Formatting failed.
hye: Ձևաչափման ձախողում։

en: Formatting...
hye: Ձեւաչափում...

en: Full Blank (slow)
hye: Ամբողջական մաքրում (դանդաղ)

en: Full Deformat (slow)
hye: Ամբողջական ապաձեւում (դանդաղ)

en: Full Format
hye: Ամբողջական ձեւաչափում

en: General
hye: Ընդհանուր

en: Gstreamer did not want to start transcoding (timed out)
hye: Gstreamer֊ը չի ցանկացել սկսել կրկնայլարգումը, ուշացման պատճառով։

en: Image
hye: Պատկեր

en: Image file '%s' does not exist.
hye: «%s» պատկերը գոյություն չունի։

en: Image to burn
hye: Պատկեր՝ այրման համար

en: Initializing...
hye: Սկզբնաւորում...

en: Inserted disc is already blank
hye: Ներդրուած սկաւառակն արդէն դատարկ է

en: Inserted disc is full
hye: Ներդրուած սկաւառակը լիքն է

en: Inserted disc is unsuitable
hye: Ներդրուած սկաւառակը չի համապատասխանում

en: Is it a valid combination
hye: Սա վավե՞ր կազմվածք է։

en: Is the combination of hardware and disc valid to burn the composition?
hye: Արդյո՞ք սարքաշարի եւ սկաւառակի զուգորդումը վավեր է գրանցման համար։

en: Is the disc erasable
hye: Սկաւառակը ջնջուո՞ղ է

en: Label
hye: Նշիչ

en: Length
hye: Երկարութիւն

en: List of devices
hye: _Սարքերի ցուցակ

en: Local Path
hye: Տեղային ուղի

en: Make sure you selected a valid file and you have the proper permissions to access it.
hye: Համոզվեք, որ ընտրել եք վավեր նիշ և որ ունեք հատուկ արտոնություններ դրա հասանելիութեան համար։

en: Max
hye: Առաւելագոյն

en: Min. fill was %2d%%
hye: Նուազագոյն լցում՝ %2d%%

en: Name
hye: Անուն

en: New _audio composition
hye: _Տվեալների նոր կազմ

en: New _data composition
hye: _Տվեալների նոր կազմ

en: New audio composition
hye: Ձայնային նոր համադրութիւն

en: New data composition
hye: Տուեալների նոր համադրութիւն

en: New directory
hye: Նոր նշարան

en: No burners are currently available
hye: Ներկաումս մատչելի գրանցիչներ չկան

en: No disc detected in drive
hye: Յիշասարքում սկաւառակ չի յայտնաբերուել

en: No disc detected in drive.
hye: Հիշասարքում սկաւառակ չկա։

en: No disc detected in the drive.
hye: Յիշասարքում սկաւառակ չի յայտնաբերուել։

en: No information available on which plugin is required.
hye: Ոչ մի տեղեկութիւն չկա, թէ որի վրա է անհրաժեշտ ներդրաւն պահանջել:

en: Node
hye: Հանգոյց

en: Number of burners in the system
hye: Գրանցիչների քանակը համակարգում

en: Number of drives in the system
hye: Յիշասարքերի քանակը համակարգում

en: Number of drives in the system (readers and writers)
hye: Յիշասարքերի քանակը համակարգում՝ (ընթերցիչներ եւ գրանցիչներ)

en: On the _fly
hye: _Ընթացքում

en: Only create _ISO
hye: Ստեղծել միայն _ISO

en: Open the blank disc dialog
hye: Բացէք դատարկ սկաւառակի երկխաւսութիւնը

en: Open the burn image dialog, optionally followed by the image filename
hye: Բացէք գրանցիչի պատկերի երկխաւսութիւնը, ըստ ցանկութեան, որին յաջորդում է պատկերի անունը:

en: Options
hye: Ընտրանքներ

en: Please insert a recordable disc and hit enter
hye: Ներդրէք գրառելի սկաւառակ եւ հաստատէք

en: Please insert a recordable disc.
hye: Ներդրեք գրանցելի սկաւառակ։

en: Pos
hye: Դիրք

en: Prefere_nce
hye: Նախընտ_րանք

en: Preferences
hye: Յարաչափեր

en: Prepare the rewriteable disc for a new burn
hye: Պատրաստել վերագրանցելի սկաւառակը նոր գրանցման համար

en: Proceed to Burn
hye: Առաջ անցնել դէպի գրանցումը

en: Profile name as reported by libburn
hye: Յատկագրի անունն ըստ libburn֊ի

en: Profile no. as reported by libburn
hye: Յատկագրի համարն ըստ libburn֊ի

en: Quick Blank
hye: Արագ մաքրում

en: Quick Deformat
hye: Արագ ապաձեւում

en: Quick Format
hye: Արագ ձեւաչափում

en: Reading CD...
hye: CD֊ի ընթերցում...

en: Ready
hye: Պատրաստ է

en: Refresh
hye: Թարմացնել

en: Refresh file list
hye: Թարմացնել նիշերի ցուցակը

en: Remove
hye: Հեռացնել

en: Remove the selected file(s) from the composition
hye: Հեռացնել նշուած նիշը(երը) համադրութեան միջից

en: Rename
hye: Անուանափոխել

en: Rename Artist
hye: Անուանափոխել կատարողին

en: Rename Title
hye: Փոխել անունը

en: Required plugins:
hye: Պահանջուում է ներդրաւն.

en: Revision
hye: Վերանայել

en: Sc_an for devices
hye: Յի_շասարքերի որոնում

en: Select command
hye: Ընտրել հրաման

en: Select the transcoder, run with --transcoder=list to see the available ones
hye: Ընտրէք transcoder- ին, գործարկէք --transcoder = list- ով` մատչելիները տեսնելու համար:

en: Show Filebrowser
hye: Ցոյց տալ Filebrowser- ը

en: Show Toolbars
hye: Ցոյց տալ Գործիքաշերտը

en: Show _hidden files
hye: Ցուցադրել _թաքնուած նիշերը

en: Show a text entry for the name of the volume
hye: Ցուցադրել գրոյթը, ծաւալի անուան համար

en: Show close button
hye: Ցուցադրել փակման կոճակը

en: Show human_readable filesizes
hye: Ցուցադրել ընթեռնելի _նիշերի չափերը

en: Show main program even when other action is specified on the command line.
hye: Ցուցադրել հիմնական ծրագիրը նոյնիսկ այն դէպքում, երբ հրամանի տողում նշուած է այլ գործողութիւն:

en: Show mode selection
hye: Ցուցադրել եղանակի ընտրութիւնը

en: Show mode selection combo
hye: Ցուցադրել եղանակի ընտրութեան ցուցակը

en: Show speed selection
hye: Ցուցադրել արագութեան ընտրութիւնը

en: Show speed selection combo
hye: Ցուցադրել արագութեան ընտրութեան ցուցակը

en: Show volume name
hye: Ցուցադրել ծաւալի անունը

en: Show writers only
hye: Ցուցադրել միայն գրառիչները

en: Size
hye: Չափ

en: Sorry, multisession is not yet supported
hye: Բազմանիստը դեռ չի սատարուում

en: Start a data composition, optionally followed by files/directories to be added to the composition
hye: Սկսէք տվեալների կազմուածքը, ցանկութեան դէպքում հետեւէք նիշքերին / գրացուցակներին, որոնք պէտք է աւելացուեն կազմուածքին

en: Start an audio composition, optionally followed by files/directories to be added to the composition
hye: Սկսէք ձայնային կազմուածքին, ցանկութեան դէպքում հետեւէք նիշքերին / գրացուցակներին, որոնք պէտք է աւելացուեն կազմուածքին

en: Start the file browser in the specified directory, or the current directory if none is specified (the default is to start in your home directory)
hye: Սկսէք նիշքերի զննարկիչը նշուած գրացուցակում կամ ներկայիս գրացուցակում, եթէ դրանցից որեւէ մեկը նշուած չէ (հիմնականում սկսուում է Ձեր տան գրացուցակից)

en: Stream _Recording
hye: Հոսքային _գրառում

en: Temporary directory
hye: Ժամանակաւոր նշարան

en: The basic transcoder is built in,
    and does not require any library.
    But it can only handle uncompressed
    .wav files.
    If you would like to create audio
    compositions from different types of
    audio files, please compile with
    gstreamer support.
hye: Հիմնական կրկնաայլագրիչը ներկառուցված է
     և չի պահանջում ոչ մի գրադարան։
    Այն կարող է պահել միայն չսեղմված,
    .wav-նիշեր։.
    
    Եթե ցանկանում եք ստեղծել շավիղների
    համադրություն տարբեր տեսակների
    ձայնային նիշերից, համադրեք gstreamer սպասարկչի հետ։

en: The blank mode shows different disc status messages than regular mode
hye: Մաքրման ռեժիմը ցույց է տալիս սկավառկի վիճակի այլ հաղորդգադրություններ, քան՝ կանոնավոր ռեժիմը։

en: The gstreamer transcoder uses the gstreamer
    library for creating audio compositions.
    
    Essentially all audio files should be supported
    given that the correct plugins are installed.
    If an audio file is not recognized, make sure
    that you have the 'good','bad', and 'ugly'
    gstreamer plugin packages installed.
hye: Կրկնաայլագրիչն օգտագործում է
    gstreamer գրադարան ձայնային համադրությունների ստեղծման համար։
    
    Ըստ էության՝ բոլոր ձայնային նիշերը պետք է սատարվեն,
    հաշվի առնելով, որ բոլոր ճիշտ ներդրոնները տեղակայված են։
    Եթե ձայնային նիշը չի ճանաչվում՝ համոզուեք, gstreamer֊ի 'good','bad' և 'ugly' ներդրոնները։

en: The inserted disc is already blank.
hye: Ներդրուած սկաւառակն արդէն դատարկ է։

en: The selected image does not fit on the inserted disc
hye: Ընտրուած պատկերները չեն համապատասխանում ներդրուած սկաւառակին

en: The text of the label
hye: Նշիչի գրոյթը

en: The write mode is not supported currently.
hye: Գրանցման եղանակը ներկաումս չի սատարուում։

en: There is not enough space available on the inserted disc.
hye: Ներդրված սկաւառակում հիշողության բավարար տիրույթ չկա։

en: Time total:
hye: Լրիւ ժամը․

en: Tune how Xfburn behaves
hye: Կարգաւորել Xfburn֊ի վարքագիծը

en: Type
hye: Տիպ

en: Unable to determine image size.
hye: Հնարավոր չէ սահմանել պատկերի չափը։

en: Unable to grab the drive.
hye: Հնարաւոր չէ կպցնել յիշասարքը։

en: Unable to initialize the burning backend.
hye: Հնարավոր չէ սկզբնավորել գրանցման ետներեսը։

en: User Aborted
hye: Ընդհատուած աւգտատիրոջ կողմից

en: Volume name :
hye: Ծաւալի անուն ․

en: Welcome
hye: Բարի գալուստ

en: Welcome to Xfburn!
hye: Բարի գալուստ Xfburn

en: What files can get burned to an audio CD?
hye: Ո՞ր նիշերն են կարող գրանցվել ձայնասկաւառակում։

en: Write Blu-ray
hye: Գրանցել Blu-ray֊ը

en: Write CD-R
hye: Գրանցել CD-R֊ը

en: Write CD-RW
hye: Գրանցել CD-RW֊ին

en: Write DVD-R
hye: Գրանցել DVD-R֊ը

en: Write DVD-RAM
hye: Գրանցել DVD-RAM֊ը

en: Write _mode:
hye: Գրանցման _ռեժիմ․

en: Write-once disc, no blanking possible
hye: Մեկանգամեայ գրանցման սկաւառակ՝ մաքրումն անհնար է

en: Writing CD...
hye: CD֊ի գրառում...

en: Writing ISO...
hye: ISO֊ի գրանցում...

en: Writing Lead-In...
hye: Lead-In֊ի գրանցում...

en: Writing Lead-Out...
hye: Lead-Out֊ի գրանցում...

en: Writing pregap...
hye: Pregap֊ի գրանցում...

en: Xfburn is a simple CD/DVD burning tool based on libburnia libraries. It can blank CD/DVD(-RW)s, burn and create iso images, audio CDs, as well as burn personal compositions of data to either CD or DVD. It is stable and under ongoing development.
hye: Xfburn – ը պարզ CD/DVD գրանցող սարք է, հիմնված՝ libburnia գրադարանների վրա։ Այն կարող է մաքրել CD/DVD(-RW)ներ, գրանցել և ստեղծել iso պատկերներ, ձայնայինCD֊ներ, ինչպէս նաև գրանցել անձնական տվյալների համադրություններ CD֊ում և DVD֊ում։Այն կայուն է և գտնվում է շարունակական մշակման մեջ։

en: You are about to add your home directory to the composition. This is likely to take a very long time, and also to be too big to fit on one disc.
    
    Are you sure you want to proceed?
hye: Դուք պատրաստվում եք ավելացնել տնային նշարանը համադրության մեջ։ Սա կարող է շատ երկար ժամանակ տևել և լինել շատ ծավալուն՝ մեկ սկաւառակում տեղավորվելու համար։ 
    
    Շարունակե՞լ։

en: You are trying to burn more onto the disc than it can hold.
hye: Դուք փորձում եք գրանցել ավելին, քան սկաւառակը կարող է պահել։

en: You can only have a maximum of 99 tracks.
hye: Կարելի է ունենալ առավելագույնը 99 շավիղ։

en: You must give a name to the file.
hye: Հարկաւոր է անուն տալ նիշին։

en: _Action
hye: _Գործողութիւն

en: _Blank
hye: _Մաքրել

en: _Burn Composition
hye: _Գրանցել համադրութիւնը

en: _Burn image
hye: _Գրանցել պատկերը

en: _Cancel
hye: _Չեղարկել

en: _Clean temporary directory on exit
hye: _Ավարտին, մաքրել ժամանակաւոր նշարանը

en: _Close
hye: _Փակել

en: _Close composition
hye: _Փակել կազմ

en: _Copy CD
hye: _Պատճէնել CD֊ին

en: _Copy DVD
hye: _Պատճէնել DVD֊ին

en: _Dummy write
hye: _Կեղծել գրանցումը

en: _Edit
hye: _Խմբագրում

en: _Files
hye: _Նիշքեր

en: _Help
hye: _Աջակցութիւն

en: _Quit
hye: _Փակել

en: _Quit after success
hye: _Դուրս գալ աւարտելուց յետոյ

en: _Speed:
hye: _Արագություն․

en: _Stop
hye: _Դադարեցնել

en: _View
hye: _Տեսք

en: abandoned
hye: թերատուած

en: aborted
hye: ընդհատուած

en: addr:
hye: հասցէ․

en: basic
hye: հիմնական

en: default
hye: լռելեայն

en: ended
hye: ավարտուած

en: ending
hye: աւարտ

en: failing
hye: ձախողում

en: gstreamer
hye: GStreamer

en: length
hye: երկարութիւն

en: libburn PACKET block types
hye: libburn PACKET հանգոյցի տեսակներ

en: libburn RAW block types
hye: libburn RAW հանգոյցի տեսակներ

en: libburn SAO block types
hye: libburn SAO հանգոյցի տեսակներ

en: libburn TAO block types
hye: liburn TAO հանգոյցի տեսակներ

en: no info
hye: տեղեկոյթ չկայ

en: none
hye: ոչ մեկը

en: not implemented
hye: չիրագործուած

en: see console
hye: ցուցադրել

en: standby
hye: կանգ

en: unknown
hye: անյայտ

en: unused
hye: չաւգտագործուող
