Xfce Apps - en to hye translation catalogue (274 entries)

en: Advanced
hye: Բարելաւուած

en: All Files
hye: Բոլոր նիշերը

en: Always
hye: Միշտ

en: Appearance
hye: Տեսք

en: Appearance and Animation
hye: Արտաքին տեսք եւ շարժունացում

en: Arabic
hye: Արաբերէն

en: Armenian
hye: Հայերէն

en: Auto-detect
hye: Ինքնայայտնաբերումը

en: Background
hye: Յետնաշերտ

en: Background image
hye: Յետնապատկեր

en: Baltic
hye: Բալթիկ

en: Behavior
hye: Վարքագիծ

en: Black on White
hye: Սեւ` սպիտակի վրայ

en: Block
hye: Փակ

en: C_ase sensitive
hye: _Հաշուի առնելով մեծատառերն ու փոքրատառերը

en: Cell spacing:
hye: Վանդակների բացատումը․

en: Celtic
hye: Սելտիկ

en: Centered
hye: Կենտրոնացուած

en: Central European
hye: Կենտրոնաեւրոպական

en: Chinese Simplified
hye: Պարզեցուած չիներէն

en: Chinese Traditional
hye: Աւանդական չիներէն

en: Choose title color
hye: Ընտրել վերնագրի գոյնը

en: Clipboard
hye: Սեղմատախտակ

en: Close
hye: Փակել

en: Close Other Ta_bs
hye: Փակել այլ ներ_դիրները

en: Close T_ab
hye: Փակել _ներդիրը

en: Close _Window
hye: Փակել _պատուհանը

en: Close all tabs?
hye: Փակե՞լ բոլոր ներդիրները։

en: Close tab?
hye: Փակե՞լ ներդիրը։

en: Close this tab
hye: Փակել այս ներդիրը

en: Close window?
hye: Փակե՞լ պատուհանը։

en: Command
hye: Հրաման

en: Compatibility
hye: Համատեղելիութիւն

en: Compose Email
hye: Գրել նամակ

en: Configure Xfce Terminal
hye: Կազմաձեւել Xfce Վահանակը

en: Context Menu
hye: Համագրոյթային ցանկ

en: Controls whether text in the terminal is allowed to blink when '\e[5m' escape codes are used.
hye: Որոշում է, արդեւաք թոյլատրուում է գրոյթի թարթումը "\e[5m" այլագրի աւգտագործման դէպքում։

en: Copy
hye: Պատճէնել

en: Copy Email Address
hye: Պատճէնել էլ֊փոստի հասցէն

en: Copy Link Address
hye: Պատճէնել յղման հասցէն

en: Copy _Input To All Tabs...
hye: Պատճէնել _ներածումը բոլոր ներդիրներում․․․

en: Copy _Input:
hye: Պատճէնել _ներածումը.

en: Copy as _HTML
hye: Պատճէնել _HTML ձեւաչափով

en: Copy input
hye: Պատճէնել ներածումը

en: Copy to clipboard
hye: Պատճէնել սեղմատախտակում

en: Copy to clipboard as HTML
hye: Պատճէնել սեղմատախտակում՝ HTML ձեւաչափով

en: Cursor
hye: Նշորդ

en: Cursor blinks
hye: Նշորդի թարթում

en: Cursor shape:
hye: Նշորդի ձեւը․

en: Custom Colors
hye: Ընտրովի գոյներ

en: Cyrillic
hye: Կիրիլեան

en: Dark Pastels
hye: Գունատ (Մուգ)

en: Default (%s)
hye: Լռելեայն (%s)

en: Disabled
hye: Անջատուած է

en: Display help contents
hye: Ցուցադրել աջակցութեան էջը

en: Display mismatch
hye: Ցուցադրել անհամապատասխանութիւնը

en: Do _not ask me again
hye: _Այլեւս չհարցնել

en: Double Click
hye: Երկսեղմում

en: Down
hye: Ներքեւ

en: Drop-down Terminal
hye: Թաքնուած վահանակ

en: Enable this option to set a custom bold color. If disabled the text color will be used.
hye: Թոյլատրում է սահմանել թաւ գրոյթի գոյնը։ Եթե անջատուած է՝ կաւգտագործուի սովորական գրոյթի գոյնը։

en: Enable this option to show window decorations around newly created terminal windows.
hye: Թոյլատրում է ցուցադրել պատուհանի եզրագծերը, վահանակի նոր պատուհաններում։

en: Encoding
hye: Այլագրում

en: Enter the text to be copied to all tabs
hye: Ներմուծէք գրոյթը, որը պէտք է ներածել բոլոր ներդիրներում

en: Enter the title for the current terminal tab
hye: Մուտքագրել անուն՝ վահանակի ներկայիս ներդիրի համար

en: Erase TTY
hye: Մաքրել հրահանգակը

en: Escape sequence
hye: Ելքային յաջորդականութիւնը

en: Failed to create the regular expression
hye: Չյաջողուեց ստեղծել կանոնաւոր արտայայտութիւն

en: Failed to execute child
hye: Չյաջողուեց գործարկել առաջացած գործընթացը

en: Failed to open the URL '%s'
hye: Չյաջողուեց բացել "%s" գերյղումը

en: Failed to save terminal contents
hye: Չյաջողուեց պահել վահանակի բովանդակութիւնը

en: Find
hye: Գտնել

en: Find Ne_xt
hye: Գտնել _յաջորդը

en: Find Pre_vious
hye: Գտնել _նախորդը

en: Font
hye: Տառատեսակ

en: General
hye: Ընդհանուր

en: General Options
hye: Ընդհանուր ընտրանքներ

en: Georgian
hye: Վրացերէն

en: Goes after initial title
hye: Սկզբնանունից յետոյ

en: Goes before initial title
hye: Սկզբնանունից առաջ

en: Greek
hye: Հունարէն

en: Green on Black
hye: Կանաչ՝ սեւի վրայ

en: Hebrew
hye: Եբրայերէն

en: Help
hye: Աջակցութիւն

en: I-Beam
hye: I-Ճառագայթ

en: Image Files
hye: Պատկերի նիշերը

en: Invalid argument for option "--dynamic-title-mode": %s
hye: Ընտրանքի անվաւեր յենարկ՝ "--dynamic-title-mode"․ %s

en: Isn't displayed
hye: Չի ցուցադրուում

en: Japanese
hye: Ճապոներէն

en: Keep window open when it loses focus
hye: Բաց պահել պատուհանը, երբ այն այլեւս նշուած չէ

en: Korean
hye: Կորէերէն

en: Last _Active Tab
hye: Վերջին _գործող ներդիրը

en: Left
hye: Ձախ

en: Match _entire word only
hye: Որոնել _ամբողջ բառեր

en: Match as _regular expression
hye: Կիրառել _իբրեւ կանոնաւոր արտայայտութիւն

en: Misc
hye: Այլ

en: Move Tab _Left
hye: Տեղաշարժել ներդիրը _ձախ

en: Move Tab _Right
hye: Տեղաշարժել ներդիրը _աջ

en: Narrow
hye: Նեղ

en: Never
hye: Երբեք

en: None (use solid color)
hye: Ոչինչ (գործածել հոծ գոյն)

en: Nordic
hye: Հիւսիսային

en: OPTION
hye: ԸՆՏՐԱՆՔ

en: On the left side
hye: Ձախ կողմում է

en: On the right side
hye: Աջ կողմում է

en: Open Link
hye: Բացել յղումը

en: Open T_erminal
hye: Նոր _պատուհան

en: Open _Tab
hye: Նոր _ներդիր

en: Open a new terminal tab
hye: Բացել նոր ներդիր

en: Open a new terminal window
hye: Բացել նոր պատուհան

en: Open the preferences dialog
hye: Բացել նախընտրութիւնների երկխաւսութիւնը

en: Opening New Windows
hye: Նոր պատուհանների բացում

en: Option "%s" requires specifying the color as its parameter
hye: Ընտրանք "%s" ֊ը պահանջում է գոյնի բնորոշումը ըստ իր յարաչափի

en: Option "--command/-e" requires specifying the command to run as its parameter
hye: "--command/-e" ընտրանքը պահանջում է սահմանել գործարկուող հրամանը, որպէս իւր յարաչափ

en: Option "--default-display" requires specifying the default X display as its parameter
hye: "--default-display" ընտրանքը պահանջում է սահմանել լռելեայն X֊ը, որպէս իւր յարաչափ

en: Option "--default-working-directory" requires specifying the default working directory as its parameter
hye: "--default-working-directory" ընտրանքը պահանջում է սահմանել, սկզբնադիր աշխատող նշարանը, որպէս իւր յարաչափ

en: Option "--display" requires specifying the X display as its parameter
hye: Ընտրանք "--display" ֊ը պահանջում է X display֊ի բնորոշումը ըստ իւր յարաչափի

en: Option "--dynamic-title-mode" requires specifying the dynamic title mode as its parameter
hye: "--dynamic-title-mode" ընտրանքը պահանջում է սահմանել փոփոխուող անունը, որպէս իւր յարաչափ

en: Option "--font" requires specifying the font name as its parameter
hye: "--font" ընտրանքը պահանջում է նշել տառատեսակի անունը, որպէս իւր յարաչափ

en: Option "--geometry" requires specifying the window geometry as its parameter
hye: "--geometry" ընտրանքը պահանջում է սահմանել պատուհանի չափումը, որպէս իւր յարաչափ

en: Option "--icon/-I" requires specifying an icon name or filename as its parameter
hye: "--icon/-I" ընտրանքը պահանջում է սահմանել նիշի անունը, որպէս իւր յարաչափ

en: Option "--initial-title" requires specifying the initial title as its parameter
hye: "--initial-title" ընտրանքը պահանջում է սահմանել սկզբնանունը, որպէս իւր յարաչափ

en: Option "--role" requires specifying the window role as its parameter
hye: "--role" ընտրանքը պանանջում է սահմանել պատուհանի դերը, որպէս իւր յարաչափ

en: Option "--sm-client-id" requires specifying the unique session id as its parameter
hye: "--sm-client-id" ընտրանքը պահանջում է սահմանել յատուկ նիստի ID-ն, որպէս իւր յարաչափ

en: Option "--startup-id" requires specifying the startup id as its parameter
hye: "--startup-id" ընտրանքը պահանջում է սահմանել մեկնարկի ID֊ն, որպէս իւր յարաչափ

en: Option "--title/-T" requires specifying the title as its parameter
hye: "--title/-T" ընտրանքը պահանջում է սահմանել անունը, որպէս իւր յարաչափ

en: Option "--working-directory" requires specifying the working directory as its parameter
hye: "--working-directory" ընտրանքը պահանջում է սահմանել աշխատող նշարանը, որպէս իւր յարաչափ

en: Option "--zoom" requires specifying the zoom (%d .. %d) as its parameter
hye: "--zoom" ընտրանքը պահանջում է սահմանել (%d .. %d) խոշորացումը, որպէս իւր յարաչափ

en: Other
hye: Այլ

en: Palette
hye: Ներկապնակ

en: Paste _Selection
hye: Զետեղել _ընտրուածը

en: Paste from clipboard
hye: Զետեղել սեղմատախտակից

en: Please report bugs to <%s>.
hye: Սխալի դէպքում կարող էք դիմել՝ <%s> հասցէով։

en: Position
hye: Դիրք

en: Pr_eferences...
hye: Կար_գաւորումներ...

en: Presets
hye: Նախատրուածներ

en: Replaces initial title
hye: Փոխարինում է սկզբնանուանը

en: Reset
hye: Վերատեղադրել

en: Right
hye: Աջ

en: Romanian
hye: Ռումիներէն

en: Sa_ve Contents...
hye: Պահ_ել բովանդակութիւնը...

en: Save contents...
hye: Պահել բովանդակութիւնը...

en: Scaled
hye: Չափուած

en: Scroll on _Output
hye: Ոլորել գրոյթ _արտածելիս

en: Scrolling
hye: Ոլորում

en: Search terminal contents
hye: Փնտրել վահանակի բովանդակութիւնը

en: See the %s man page for full explanation of the options above.
hye: Այցելէք %s կայք, ընտրանքներին աւելի մանրամասն ծանաւթանալու համար։

en: Select _All
hye: Նշել _ամբողջը

en: Select this option to force Terminal to run your shell as a login shell when you open new terminals. See the documentation of your shell for details about differences between running it as interactive shell and running it as login shell.
hye: Թույլատրում է գործարկել  վահանակը որպէս նիստի հրահանգակ, վահանակում  նոր պատուհաններ բացելիս։ Փոխազդող եւ նիստի հրահանգակների միջեւ տարբերութիւնը հասկանալու համար՝ ուսումնասիրէք հրահանգակի նկարագրութիւնը։

en: Select this option to make new terminals (tabs or windows) use custom working directory. Otherwise, current working directory will be used.
hye: Թոյլատրում է վահանկի նոր (ներդիրներին կամ պատուհաններին) գործածել ընտրովի գործարկուող նշարանը, եթէ ոչ՝ կաւգտագործուի ներկայումս գործարկուող նշարանը։

en: Set Title Co_lor...
hye: Սահմանել վերնագրի գո_յնը․․․

en: Set _Encoding
hye: _Սահմանել այլագրում

en: Shortcuts
hye: Դիւրանցումներ

en: Show Window _Borders
hye: Ցուցադրել պատուհանի _եզրագծերը

en: Show _Menubar
hye: Ցուցադրել _ընտրացանկը

en: Show _Toolbar
hye: Ցուցադրել _գործէշերտը

en: Show/hide the menubar
hye: Ցուցադրել/թաքցնել ցանկը

en: Show/hide the toolbar
hye: Ցուցադրել/թաքցնել գործէշերտը

en: Show/hide the window decorations
hye: Ցուցադրել/թաքցնել պատուհանի եզրագծերը

en: Solarized (dark)
hye: Արեւային (մուգ)

en: Solarized (light)
hye: Արեւային (բաց)

en: South-Eastern Europe
hye: Հարավ-Արեւելաեւրոպական

en: Stretched
hye: Ձգուած

en: Switch to last active tab
hye: Գնալ դէպի վերջին գործուն սիւնակը

en: Switch to next tab
hye: Անցնել յաջորդ ներդիրին

en: Switch to previous tab
hye: Վերադառնալ նախորդ ներդիրին

en: T_abs
hye: Ն_երդիրներ

en: Tab Options
hye: Ներդիրների ընտրանքները

en: Tabs
hye: Ներդիրներ

en: Terminal
hye: Վահանակ

en: Terminal Emulator
hye: Վերիրային վահանակ

en: Terminal Preferences
hye: Վահանակի կարգաւորումներ

en: Text blinks:
hye: Գրոյթի թարթում․

en: Thai
hye: Թայերէն

en: The Xfce development team. All rights reserved.
hye: Xfce-ի մշակման խումբ։ Բոլոր իրաւունքները պաշտպանուած են։

en: The child process exited normally with status %d.
hye: Առաջացած գործընթացն աւարտուել է %d վիճակով։

en: The child process was aborted by signal %d.
hye: Առաջացած գործընթացն ընդհատուել է %d ազդանշանով։

en: The child process was aborted.
hye: Առաջացած գործընթացն ընդհատուել է։

en: There are still processes running in some tabs.
    Closing this window will kill all of them.
hye: Որոշ գործընթացներ դեռ գործարկուում են։
    Պատուհանների փակումը կը դադարեցնի դրանք։

en: There is still a process running.
    Closing this tab will kill it.
hye: Գործընթացը գործարկուում է։
    Ներդիրի փակումը կը դադարեցնի այն։

en: There is still a process running.
    Closing this window will kill it.
hye: Գործընթացը գործարկուում է։
    Պատուհանի փակումը կը դադարեցնի այն։

en: This option controls whether the cursor will be blinking or not.
hye: Վերայսկում է նշորդի թարթումը։

en: This option controls whether the terminal will scroll down automatically whenever new output is generated by the commands running inside the terminal.
hye: Որոշում է, արդեւաք վահանակը պէտք է ինքնաշխատաւրէն ոլորի դէպի նոր արդիւնքը։

en: This window has %d tabs open. Closing this window
    will also close all its tabs.
hye: Պատուհանում բացուած է %d ներդիր։ Պատուհանի փակումը,
    կը փակի բոլոր ներդիրները։

en: Tiled
hye: Խորացուած

en: Title
hye: Անուն

en: Toggle Drop-down Terminal
hye: Փոխանջատել արագ վահանակին

en: Toggle fullscreen mode
hye: Փոխանջատել ամբողջ ցուցադրիչի աշխատակերպին

en: Toggle read-only mode
hye: Փոխանջատել սոսկընթեռնելի աշխատակերպի

en: Toggle scroll on output
hye: Փոխանջատել «Ոլորել գրոյթ արտածելիս» աշխատակերպին

en: Turkish
hye: Թուրքերէն

en: Unable to determine your login shell.
hye: Անհնար է ճանաչել նիստի վահանակը։

en: Unable to parse color: %s
hye: Հնարաւոր չէ վերլուծել գոյնը․ %s

en: Underline
hye: Ընդգծուած նշորդ

en: Unicode
hye: Համահունչ

en: Unknown option "%s"
hye: Անյայտ "%s" ընտրանք

en: Untitled
hye: Անանուն

en: Up
hye: Վեր

en: Usage:
hye: Գործածում․

en: User id mismatch
hye: Աւգտագործողի ID-ին՝ չի համապատասխանում

en: Vietnamese
hye: Վիետնամերէն

en: Visit Xfce Terminal website
hye: Այցելել Xfce վահանակի կայք֊էջ

en: Warning
hye: Զգուշացում

en: Western European
hye: Արեւմտաեւրոպական

en: When focused
hye: Երբ նշուած է

en: When unfocused
hye: Երբ նշուած չէ

en: White on Black
hye: Սպիտակ, սեւի վրայ

en: Wide
hye: Լայն

en: Window
hye: Պատուհան

en: Window Options
hye: Պատուհանի ընտրանքներ

en: Window or Tab Separators
hye: Պատուհանների կամ ներդիրների բաժանարարներ

en: Written by Benedikt Meurer <benny@xfce.org>,
hye: Հեղինակներ․ Բենեդիկտ Միւրեր <benny@xfce.org>,

en: Xfce Terminal
hye: Xfce վահանակ

en: Xfce Terminal Emulator
hye: Xfce վերիրային վահանակ

en: Zoom _In
hye: _Խոշորացնել

en: Zoom _Out
hye: Փոք_րացնել

en: Zoom in with larger font
hye: Խոշորացնել՝ մեծացնելով տառաչափը

en: Zoom out with smaller font
hye: Փոքրացնել՝ փոքրացնելով տառաչափը

en: Zoom to default size
hye: Բերել սովորական չափին

en: _About
hye: _Ծրագրի մասին

en: _Always show tabs
hye: _Միշտ ցուցադրել ներդիրները

en: _Audible bell
hye: _Ձայնային ծանուցում

en: _Cancel
hye: _Չեղարկել

en: _Clear Scrollback and Reset
hye: _Մաքրել յետոլորումը եւ վերատեղադրել

en: _Close
hye: _Փակել

en: _Contents
hye: _Ձեռնարկ

en: _Copy
hye: _Պատճէնել

en: _Detach Tab
hye: _Առանձնացնել ներդիրը

en: _Edit
hye: _Խմբագրում

en: _File
hye: _Նիշ

en: _Find...
hye: _Գտնել...

en: _Fullscreen
hye: _Ամբողջական ցուցադրիչ

en: _Help
hye: _Աջակցութիւն

en: _Initial title:
hye: _Սկզբնանուն.

en: _Keep window open when it loses focus
hye: _Բաց պահել պատուհանը, երբ այն այլեւս նշուած չէ

en: _Next
hye: _Յաջորդը

en: _Next Tab
hye: _Յաջորդ ներդիրը

en: _Normal Size
hye: _Սովորական չափ

en: _Opacity:
hye: _Մգութիւն․

en: _Paste
hye: _Զետեղել

en: _Previous
hye: _Հետ

en: _Previous Tab
hye: _Նախկին ներդիրը

en: _Read-Only
hye: _Սոսկընթեռնելի

en: _Relaunch
hye: _Վերագոծարկել

en: _Reset
hye: _Վերատեղադրել

en: _Run command as login shell
hye: _Գործարկել հրամանը որպէս նիստի հրահանգակ։

en: _Save
hye: _Պահել

en: _Search for:
hye: _Որոնել․

en: _Set Title...
hye: _Անուանել...

en: _Terminal
hye: _Վահանակ

en: _Title:
hye: _Անուն․

en: _Undo Close Tab
hye: _Վերականգնել փակ ներդիրը

en: _Use system theme colors for text and background
hye: _Աւգտագործել համակարգի թեմայի գոյները գրոյթի եւ յետնաշերտի համար։

en: _Vary the background color for each tab
hye: _Փոխել յետնաշերտի գոյնը, բոլոր ներդիրների համար

en: _View
hye: _Տեսք

en: _Visual bell
hye: _Տեսական ծանուցում

en: _Working directory:
hye: _Գործարկուող նշարան․

en: _Wrap around
hye: _Շրջադարձ որոնում

en: _Zoom
hye: _Խոշորացում

en: color
hye: գոյն

en: command
hye: հրաման

en: directory
hye: նշարան

en: display
hye: ցուցադրիչ

en: font
hye: տառատեսակ

en: geometry
hye: չափեր

en: icon
hye: պատկերակ

en: mode
hye: աշխատակերպ

en: role
hye: նշանակութիւն

en: seconds
hye: վայրկեանը մեկ

en: string
hye: տող

en: title
hye: անուն

en: x height
hye: x բարձրութիւն

en: x width
hye: x լայնութիւն

en: zoom
hye: խոշորացում
