appstream-glib - en to ka translation catalogue (208 entries)

en: ALL
ka: ყველა

en: Ability to spend real money in-app
ka: აპლიკაციაში რეალური ფულის დახარჯვის შესაძლებლობა

en: Add HiDPI icons to the tarball
ka: Tar ფაილში HiDPI ხატულების დამატება

en: Add a cache ID to each component
ka: თითოეული კომპონენტისთვის ქეშის ID-ის დამატება

en: Add a language to a source file
ka: წყაროს ფაილის ენის დამატება

en: Add a provide to a source file
ka: წყაროს ფაილის მომწოდებლის დამატება

en: Add encoded icons to the XML
ka: XML-ისთვის კოდირებული ხატულების დამატება

en: Added
ka: დამატებულია

en: Adults Only
ka: მხოლოდ დიდებისთვის

en: Alias to %s
ka: %s-ის მეტსახელი

en: AppStream Utility
ka: ხელსაწყო AppStream

en: Brief artistic nudity
ka: მოკლეხნიანი არტისტული სიშიშვლე

en: Cancelled
ka: შეწყვეტილია

en: Cannot validate version of file format '%s'
ka: ფაილის ფორმატის შემოწმების შეცდომა: %s

en: Cartoon characters in aggressive conflict
ka: მულტფილმის გმირები აგრესიულ კონფლიქტში

en: Cartoon characters in unsafe situations
ka: მულტფილმის გმირები საშიშ სიტუაციებში

en: Characters in aggressive conflict easily distinguishable from reality
ka: აგრესიულ კონფლიქტში მყოფი პერსონაჟები ადვილად გამოირჩევიან რეალობისგან

en: Characters in unsafe situations easily distinguishable from reality
ka: სახიფათო სიტუაციებში პერსონაჟები ადვილად გამოირჩევიან რეალობისგან

en: Check installed application data
ka: დაყენებული აპლიკაციის მონაცემების შემოწმება

en: Checking for the latest application version
ka: აპლიკაციის უახლოესი ვერსიის შემოწმება

en: Command not found, valid commands are:
ka: ბრძანება ვერ ვიპოვე. სწორი ბრძანებებია:

en: Compare the contents of two AppStream files
ka: ორი AppStream ფაილის შემცველობის შედარება

en: Compare version numbers
ka: ვერსიის რიცხვების შედარება

en: Conversion %s to %s is not implemented
ka: %s-ის %s-ად გარდაქმნა განხორციელებული არაა

en: Convert an AppData file to NEWS format
ka: AppData-ის ფაილის NEWS ფორმატში გადაყვანა

en: Convert an NEWS file to AppData format
ka: NEWS ფაილის AppData -ის ფორმატში გადაყვანა

en: Converts AppStream metadata from one version to another
ka: AppStream-ის მეტამონაცემების ერთი ვერსიიდან მეორეში გადაყვანა

en: Create an CSV status document
ka: CSV სტატუსის დოკუმენტის შექმნა

en: Create an HTML matrix page
ka: HTML მატრიცის შექმნა

en: Create an HTML status page
ka: HTML სტატუსის გვერდის შექმნა

en: Creates an example AppData file from a .desktop file
ka: მაგალითისთვის .desktop ფაილიდან AppDატა ფაილის შექმნა

en: Dead human remains that are exposed to the elements
ka: მკვდარი ადამიანის ნაშთები, რომლებიც ექვემდებარება ელემენტებს

en: Depictions of bloodshed and the mutilation of body parts
ka: სისხლისღვრის და სხეულის ნაწილების დასახიჩრების ამსახველი

en: Depictions of modern-day human desecration
ka: ასახავს თანამედროვე ადამიანის შეურაცხყოფას

en: Depictions of modern-day slavery
ka: თანამედროვე მონობის დადგმა

en: Depictions of or references to historical desecration
ka: ისტორიული განუკითხაობის ან ცნობების გამოსახვა

en: Depictions of or references to historical slavery
ka: ისტორიული მონობის ამსახველი ან ცნობები

en: Depictions of realistic characters in aggressive conflict
ka: რეალისტური პერსონაჟების გამოსახულებები აგრესიულ კონფლიქტში

en: Direct references to adultery
ka: მრუშობის პირდაპირი ხსენება

en: Direct references to prostitution
ka: პროსტიტუციის პირდაპირი ხსენება

en: Discrimination designed to cause emotional harm
ka: დისკრიმინაცია, რომელიც მიზნად ემოციური ზიანის მიყენებას ისახავს

en: Display application search tokens
ka: აპლიკაციის ძებნის კოდების ჩვენება

en: Do not compress the icons into a tarball
ka: Tar ფაილში ხატულები არ შეიკუმშება

en: Do not use network access
ka: ქსელთან წვდომა აკრძალულია

en: Done!
ka: შესრულებულია!

en: Dumps the applications in the AppStream metadata
ka: AppStream-ის მეტამონაცემებიდან აპლიკაციების ჩვენება

en: Early Childhood
ka: პტარა ბავშვები

en: Enable profiling
ka: პროფილირების ჩართვა

en: Error creating output directory
ka: გამოსატანი საქაღალდის შექმნის შეცდომა

en: Error loading AppData file
ka: AppData-ის ფაილის ჩატვირთვის შეცდომა

en: Error loading desktop file
ka: სამუშაო მაგიდის ფაილის ჩატვირთვის შეცდომა

en: Error parsing kudos
ka: შექების დამუშავების შეცდომა

en: Error parsing provides
ka: მომწოდებლების დამუშავების შეცდომა

en: Error parsing translations
ka: თარგმანის დამუშავების შეცდომა

en: Error saving AppStream file
ka: AppStream-ის ფაილის შენახვის შეცდომა

en: Everyone
ka: ყველა

en: Everyone 10+
ka: ყველა 10+

en: Explicit discrimination based on gender, sexuality, race or religion
ka: აშკარა დისკრიმინაცია სქესის, სექსუალობის, რასის ან რელიგიის საფუძველზე

en: Explicit references to specific brands or trademarked products
ka: კონკრეტული ბრენდებზე ან სავაჭრო ნიშნებზე პირდაპირი მითითება

en: Exports the agreement to text
ka: სა&ლიცენზიო შეთანხმების ტექსტში გატანა

en: FAILED
ka: წარუმატებელი

en: Failed to add package
ka: პაკეტების დამატების შეცდომა

en: Failed to generate metadata
ka: მეტამონაცემების გენერაციის შეცდომა

en: Failed to open packages
ka: პაკეტების გახსნის შეცდომა

en: Failed to parse arguments
ka: არგუმენტების დამუშავების შეცდომა

en: Failed to set up builder
ka: ამგების მორგების შეცდომა

en: File format '%s' cannot be upgraded
ka: ფაილის ფორმატის გაუმჯობესება შეუძლებელია: %s

en: Format not recognised
ka: უცნობი ფორმატი

en: Gambling on random events using tokens or credits
ka: შემთხვევით მოვლენებზე კოდებით ან კრედიტებით თამაში

en: Gambling using real money
ka: რეალურ ფულზე თამაში

en: Gambling using “play” money
ka: მხოლოდ "სათამაშო" ფულით თამაში

en: General
ka: მთავარი

en: Generate a GUID from an input string
ka: შეყვანილი სტრიქონიდან GUID-ის გენერაცია

en: Graphic depictions of desecration of human bodies
ka: ადამიანის სხეულის შეურაცხყოფის გრაფიკული დადგმა

en: Graphic depictions of modern-day desecration
ka: თანამედროვე შეურაცხყოფის გრაფიკული გამოხატვა

en: Graphic depictions of modern-day slavery
ka: თანამედროვე მონობის გრაფიკული გამოსახულებები

en: Graphic depictions of the act of adultery
ka: მრუშობის აქტის გრაფიკული დადგმა

en: Graphic depictions of the act of prostitution
ka: პროსტიტუციის აქტის გრაფიკული დადგმა

en: Graphic sexual behavior
ka: გრაფიკული სექსუალური ქცევა

en: Graphic sexual behavior between people of the same gender
ka: გრაფიკული სექსუალური ქცევა იგივე სქესის მქონე პირებს შორის

en: Graphic violence easily distinguishable from reality
ka: გრაფიკული ძალადობა ადვილად გამოირჩევა რეალობისგან

en: Graphic violence involving cartoon characters
ka: გრაფიკული ძალადობა მულტფილმის პერსონაჟების მონაწილეობით

en: Graphic violence involving realistic characters
ka: გრაფიკული ძალადობა, რომელიც მოიცავს რეალისტურ პერსონაჟებს

en: Ignore certain types of veto
ka: ზოგიერთი ტიპის ვეტოს იგნორი

en: Import a file to AppStream markup
ka: ფაილის AppsStream-ის მარქაფში შემოტანა

en: Include failed results in the output
ka: პასუხი ასევე შეიცავს შეცდომიან პასუხებს

en: Incorporate extra metadata from an external file
ka: გარე ფაილიდან დამატებითი მეტამონაცემების ჩასმა

en: Indirect references to adultery
ka: მრუშობის არაპირდაპირი ხსენება

en: Indirect references to homosexuality
ka: ჰომოსექსუალიზმის არაპირდაპირი ხსენება

en: Indirect references to prostitution
ka: პროსტიტუციის არაპირდაპირი ხსენება

en: Installs AppStream metadata
ka: AppStream-ის მეტამონაცემების დაყენება

en: Installs AppStream metadata with new origin
ka: AppStream-ის მეტამონაცემების დაყენება ახალი წყაროთი

en: Invalid desktop filename
ka: სამუშაო მაგიდის არასწორი ფაილის სახელი

en: Kissing between people of the same gender
ka: ერთი და იგივე სქესის მქონე ადამიანების კოცნა

en: List applications not backed by packages
ka: აპლიკაციების სია, რომლებსაც პაკეტები არ გააჩნიათ

en: Mature
ka: ასაკიანები

en: Mature or sexual humor
ka: უფროსების ან სექსუალური იუმორი

en: Merge several files to an AppStream file
ka: რამდენიმე ფაილის AppStream ფაილში შერწყმა

en: Mild or infrequent use of profanity
ka: რბილი ან იშვიათი პროფანაცია

en: Mildly realistic characters in unsafe situations
ka: რბილად რეალისტური პერსონაჟები სახიფათო სიტუაციებში

en: Mirror upstream screenshots
ka: აღმავლის ეკრანის ანაბეჭდების სარკისებური ასლი

en: Moderate use of profanity
ka: პროფანაციის ზომიერი გამოყენება

en: Moderated chat functionality between users
ka: მომხმარებლებს შორის კონტროლირებადი ჩატი

en: Modify an AppData file
ka: AppData ფაილის ჩასწორება

en: Negativity towards a specific group of people
ka: უარყოფითი დამოკიდებულება ადამიანების სპეციფიკური ჯგუფის მიმართ

en: New API version: %s
ka: API-ის ახალი ვერსია: %s

en: No ability to spend money
ka: ფულის ხარჯვის საშუალების გარეშე

en: No advertising of any kind
ka: რეკლამების გარეშე

en: No bloodshed
ka: სისხლიანი სცენების გარეშე

en: No cartoon violence
ka: მულტფილმში ძალადობის გარეშე

en: No desktop applications found
ka: აპლიკაციები ნაპოვნი არაა

en: No discriminatory language of any kind
ka: დისკრიმინაციული ენის გარეშე

en: No fantasy violence
ka: წარმოსადგენი ძალადობის გარეშე

en: No gambling of any kind
ka: გემბლინგის გარეშე

en: No inappropriate humor
ka: შეუსაბამო იუმორის გარეშე

en: No nudity of any sort
ka: ყოველგვარი სიშიშვლის გარეშე

en: No profanity of any kind
ka: არანაირი სახის პროფანაცია

en: No realistic violence
ka: რეალისტური ძალადობის გარეშე

en: No references to adultery
ka: მრუშობის გარეშე

en: No references to alcohol
ka: ალკოჰოლის ხსენების გარეშე

en: No references to desecration
ka: შეურაცხყოფის გარეშე

en: No references to homosexuality
ka: ჰომოსექსუალიზმის ხსენება

en: No references to illicit drugs
ka: ნარკოტიკების ხსენების გარეშე

en: No references to or depictions of sexual nature
ka: არ არის მითითება ან ასახავს სექსუალური ხასიათის

en: No references to prostitution
ka: პროსტიტუციის ხსენების გარეშე

en: No references to slavery
ka: მონობის გარეშე

en: No references to tobacco products
ka: თამბაქოს ხსენების გარეშე

en: No sexual violence
ka: სექსუალური ძალადობის გარეშე

en: No sexualized characters
ka: სექსუალიზებული პერსონაჟების გარეშე

en: No sharing of physical location with other users
ka: სხვა მომხმარებლებთან ფიზიკური მდებარეობა არ გაზიარდება

en: No sharing of social network usernames or email addresses
ka: სოციალური ქსელების მომხმარებლების ან ელფოსტის მისამართების გაზიარების გარეშე

en: No sharing of user information with third parties
ka: მომხმარებლის ინფორმაციის მესამე პირზე გადაცემის გარეშე

en: No visible dead human remains
ka: ადამიანის ხილული ნარჩენების გარეშე

en: No way to chat with other users
ka: სხვა მომხმარებლებთან საუბრის შესაძლებლობის გარეშე

en: No way to talk with other users
ka: სხვა მომხმარებლებთან საუბრის შესაძლებლობის გარეშე

en: Not enough arguments, expected file.xml
ka: არასაკმარისი არგუმენტები. მოველოდი file.xml

en: Not enough arguments, expected old.xml new.xml version
ka: არგუმენტები საკმარისი არაა. მოველოდი old.xml new.xl ვერსია

en: Old API version: %s
ka: API-ის ძველი ვერსია: %s

en: Overtly sexualized human characters
ka: ზედეტად სექსუალიზებული ადამიანის პერსონაჟები

en: Parsed %u/%u files...
ka: %u/%u ფაილის დამუშავება...

en: Please review the file and fix any 'FIXME' items
ka: გადახედეთ ფაილს და ჩაასწორეთ ყველა FIXME ჩანაწერი

en: Processing application
ka: აპლიკაციის დამუშავება

en: Product placement
ka: პროდუქტის განლაგება

en: Prolonged nudity
ka: გრძელხნიანი სიშიშვლე

en: Provocative references or depictions
ka: პროვოკაციული ცნობები ან გამოსახულებები

en: Rape or other violent sexual behavior
ka: გაუპატიურება ან სხვა სექსუალური ძალადობრივი ქცევა

en: Realistic bloodshed
ka: რეალისტური სისხლიანი სცენები

en: References to alcoholic beverages
ka: ნახსენებია ალკოჰოლი

en: References to illicit drugs
ka: ნარკოტიკების ხსენება

en: References to tobacco products
ka: თამბაქოს ხსენება

en: Removed
ka: ამოღებულია

en: Replace screenshots in source file
ka: წყაროს ფაილში ეკრანის ანაბეჭდების ჩანაცვლება

en: Saving AppStream
ka: AppStream-ის შენახვა

en: Saving icon
ka: ხატულის შენახვა

en: Scanning packages...
ka: პაკეტების სკანირება...

en: Scantily clad human characters
ka: მწირად ჩაცმული ადამიანის პერსონაჟები

en: Search for AppStream applications
ka: AppStream-ის აპლიკაციების ძებნა

en: Search for AppStream applications by category name
ka: AppStream-ის აპლიკაციების ძებნა კატეგორიის სახელით

en: Search for AppStream applications by package name
ka: AppStream-ის აპლიკაციების ძებნა პაკეტის სახელით

en: Set the basenames of the output files
ka: გამოტანის ფაილების საბაზისო სახელის დაყენება

en: Set the cache directory
ka: ქეშის საქაღალდის დაყენება

en: Set the icons directory
ka: ხატულების საქაღალდის დაყენება

en: Set the logging directory
ka: ჟურნალის საქაღალდის დაყენება

en: Set the minimum icon size in pixels
ka: ხატულის მინიმალური ზომა პიქსელებში

en: Set the number of threads
ka: ნაკადების რაოდენობის დაყენება

en: Set the old metadata location
ka: ძველი მეტამონაცემების მდებარეობის დაყენება

en: Set the origin name
ka: საწყისი სახელის დაყენება

en: Set the output directory
ka: გამოტანის საქაღალდის დაყენება

en: Set the packages directory
ka: პაკეტების საქაღალდის დაყენება

en: Set the prefix
ka: პრეფიქსის დაყენება

en: Set the temporary directory
ka: დროებითი საქაღალდის დაყენება

en: Sexual references or depictions
ka: სექსუალური ცნობები ან გამოსახულებები

en: Sharing diagnostic data that does not let others identify the user
ka: დიაგნოსტიკური მონაცემების გაზიარება, რომელიც სხვებს მომხმარებლის იდენტიფიკაციის საშუალებას არ აძლევს

en: Sharing information that lets others identify the user
ka: დიაგნოსტიკური მონაცემების გაზიარება, რომელიც სხვებს მომხმარებლის იდენტიფიკაციის საშუალებას აძლევს

en: Sharing physical location with other users
ka: სხვა მომხმარებლებისთვის ფიზიკური მდებარეობის გაზიარება

en: Sharing social network usernames or email addresses
ka: სოციალური ქსელების მომხმარებლების ან ელფოსტის მისამართების გაზიარება

en: Show all installed AppStream applications
ka: AppStream-ის ყველა დაყენებული აპლიკაციის ჩვენება

en: Show extra debugging information
ka: გამართვის დამატებითი ინფორმაციის ჩვენება

en: Show version
ka: ვერსიის ჩვენება

en: Slapstick humor
ka: უხეში იუმორი

en: Split an AppStream file to AppData and Metainfo files
ka: AppStream failis AppData-ის და Metainfo-ის ფაილებად დაყოფა

en: Strong or frequent use of profanity
ka: პროფანაციის ძლიერი ან ხშირი გამოყენება

en: Teen
ka: მოზარდები

en: Test a regular expression
ka: რეგულარული გამოსახულების დატესტვა

en: Uncontrolled audio or video chat functionality between users
ka: მომხმარებლებს შორის უკონტროლო აუდიო/ვიდეო ჩატი

en: Uncontrolled chat functionality between users
ka: მომხმარებლებს შორის უკონტროლო ჩატი

en: Uninstalls AppStream metadata
ka: AppStream-ის მეტამონაცემების წაშლა

en: Unrealistic bloodshed
ka: არარეალური სისხლიანი სცენები

en: Upgrade AppData metadata to the latest version
ka: AppStream-ის მეტამონაცემების უახლეს ვერსიამდე განახლება

en: Use of alcoholic beverages
ka: ალკოჰოლური სასმელების გამოყენება

en: Use of illicit drugs
ka: ნარკოტიკების გამოყენება

en: Use of tobacco products
ka: თამბაქოს გამოყენება

en: User-to-user interactions without chat functionality
ka: მომხმარებლების ურთიერთობა ჩატის გარეშე

en: Users are encouraged to donate real money
ka: მომხმარებლებს საშუალება ეძლევათ, გაიღონ რეალური ფული

en: Users are encouraged to purchase specific real-world items
ka: მომხმარებლებს საშუალება ეძლევათ შეიძინონ კონკრეტული რეალურ ნივთები

en: Validate an AppData or AppStream file
ka: AppData-ის ან AppStream ფაილის დადასტურება

en: Validate an AppData or AppStream file (relaxed)
ka: AppData-ის ან AppStream ფაილის დადასტურება (მოშვებული)

en: Validate an AppData or AppStream file (strict)
ka: AppData-ის ან AppStream ფაილის დადასტურება (მკაცრი)

en: Validate that AppData file includes the specified release
ka: შემოწმება, AppData-ის ფაილი მითითებულ ვერსიას შეიცავს თუ არა

en: Validation failed
ka: შემოწმების შეცდომა

en: Validation of files failed
ka: ფაილების შემოწმების შეცდომა

en: Version validation failed
ka: ვერსიის შემოწმების შეცდომა

en: Version validation of files failed
ka: ფაილების ვერსიების შემოწმების შეცდომა

en: Version:
ka: ვერსია:

en: Visible dead human remains
ka: ადამიანის ხილული ნარჩენების ჩატვლით

en: Vulgar or bathroom humor
ka: ვულგარული ან ტუალეტის იუმორი

en: Watch AppStream locations for changes
ka: AppStream-ის მდებარეობების ცვლილებები მონიტორინგი

en: check an installed application
ka: დაყენებული აპლიკაციის შემოწმება
