gparted master - en to ka translation catalogue (435 entries)

en: %1 (%2 B) copied
ka: %1 (%2 ბ) კოპირებულია

en: %1 - GParted
ka: %1 GParted

en: %1 B
ka: %1 ბ

en: %1 GiB
ka: %1 გიბ

en: %1 KiB
ka: %1 კიბ

en: %1 MiB
ka: %1 მიბ

en: %1 TiB
ka: %1 ტიბ

en: %1 of %2 copied
ka: %1 %2-დან კოპირებულია

en: %1 of %2 copied (%3 remaining)
ka: %1 %2-დან კოპირებულია (დარჩენილია %30

en: %1 of %2 operations completed
ka: დასრულებული ოპერაციები: %1 %2-დან

en: %1 of unallocated space within the partition.
ka: დანაყოფში %1 გამოუყოფელი ადგილი.

en: %1 operation is currently pending | %1 operations are currently pending
ka[0]: %1 დარჩენილი ოპერაცია

en: %1 operation is currently pending for partition %2 | %1 operations are currently pending for partition %2
ka[0]: დანაყოფისთვის (%2) დარჩენილი ოპერაციები: %1

en: %1 operation is currently pending. | %1 operations are currently pending.
ka[0]: %1 დარჩენილი ოპერაცია.

en: %1 operation pending | %1 operations pending
ka[0]: %1 დარჩენილი ოპერაცია

en: %1 partition is currently active on device %2 | %1 partitions are currently active on device %2
ka[0]: მოწყობილობაზე (%2) დანაყოფი (%1) აქტიური არაა

en: %1 seconds
ka: %1 წამი

en: %1 warning | %1 warnings
ka[0]: %1 გაფრთხილება

en: (%1 remaining)
ka: (დარჩენილია %1)

en: (Half new UUID - will be randomly generated)
ka: (ნახევარი ახალი UUID - ავტომატურად დაგენერირდება)

en: (New UUID - will be randomly generated)
ka: (ახალი UUID - ავტომატურად დაგენერირდება)

en: A %1 file system requires a partition of at least %2.
ka: ფაილური სისტემის (%1) მინიმალური ზომაა %2.

en: A new partition table cannot be created when there are active partitions.
ka: დანაყოფების ახალი ცხრილის შექმნა მაშინ, როცა არსებობს აქტიური დანაყოფები, შეუძლებელია.

en: A new partition table cannot be created when there are pending operations.
ka: დანაყოფების ახალი ცხრილის შექმნა მაშინ, როცა არსებობს დარჩენილი ოპერაციები, შეუძლებელია.

en: A partition cannot end (%1) after the end of the device (%2)
ka: დანაყოფი არ შეიძლება დისკის დასასრულის შემდეგ (%1) მთავრდებოდეს

en: A partition cannot have a length of %1 sectors
ka: დანაყოფი არ შეიძლება ამდენი სექტორისგან შედგებოდეს: %1

en: A partition cannot start (%1) before the start of the device
ka: დანაყოფი არ შეიძლება დისკის დასაწყისამდე (%1) იწყებოდეს

en: A partition table is required before partitions can be added.
ka: დანაყოფების დამატებამდე საჭიროა მათი ცხრილის შექმნა.

en: A partition with a %1 file system has a maximum size of %2.
ka: დანაყოფის ფაილურ სისტემით %1 მაქსიმალური ზომაა %2.

en: Ac_tivate
ka: აქტივაცია

en: Activating Volume Group %1
ka: %1-ზე ტომების ჯგუფის აქტივაცია

en: Activating swap on %1
ka: %1-ზე სვაპის აქტივაცია

en: Active
ka: აქტიური

en: Align to:
ka: სწორება:

en: All operations successfully completed
ka: ყველა ოპერაცია წარმატებით დასრულდა

en: An error occurred reading LVM2 configuration!
ka: შეცდომა LVM2-ის კონფიგურაციის წაკითხვისას!

en: An error occurred while applying the operations
ka: შეცდომა ოპერაციების გადატარებისას

en: Apply All Operations
ka: ყველა ოპერაციის გადატარება

en: Apply operations to device
ka: ოპერაციების მოწყობილობაზე გადატარება

en: Applying pending operations
ka: დარჩენილი ოპერაციების გადატარება

en: Are you sure you want to apply the pending operations?
ka: დარწმუნებული ხართ, რომ გსურთ გადაატაროთ დარჩენილი ოპერაციები?

en: Are you sure you want to cancel the current operation?
ka: დარწმუნებული ბრძნდებით, რომ გნებავთ, გააუქმოთ მიმდინარე ოპერაცია?

en: Are you sure you want to delete %1?
ka: დარწმუნებული ბრძანდებით, რომ გნებავთ წაშალოთ '%1'?

en: Authentication is required to run the GParted Partition Editor as root
ka: დანაყოფების რედაქტორ GParted-ის root-ით გასაშვებად ავთენტიკაცია გჭირდებათ

en: Available offline and online
ka: ხელმისაწვდომია ოფლაინშიც და ონლაინშიც

en: Available offline only
ka: ხელმისაწვდომია მხოლოდ ოფლაინში

en: Available online only
ka: ხელმისაწვდომია მხოლოდ ონლაინ

en: Because of this some operations may be unavailable.
ka: ამიტომ ზოგიერთი ოპერაცია ხელმიუწვდომელია.

en: Busy (At least one logical partition is mounted)
ka: დაკავებულია (ყველაზე ცოტა ერთი ლოგიკური დანაყოფი ჯერ კიდევ მიმაგრებულია)

en: C_heck
ka: _შემოწმება

en: Cancel
ka: გაუქმება

en: Cancel Operation
ka: ოპერაციის გაუქმება

en: Canceling an operation might cause SEVERE file system damage.
ka: ამ ოპერაციის გაუქმებას ფაილური სისტემის მძიმე დაზიანებები შეიძლება მოჰყვეს.

en: Cannot format this file system to %1
ka: ამ ფაილური სისტემის %1-ზე გადაფორმატება შეუძლებელია

en: Check
ka: შემოწმება

en: Check and repair file system (%1) on %2
ka: %2-ზე ფაილური სისტემის(%1) შემოწმება და შეკეთება

en: Clear file system label on %1
ka: %1-ზე ფაილური სისტემის ჭდის გასუფთავება

en: Clear partition name on %1
ka: %1-ზე დანაყოფის სახელის გასუფთავება

en: Close Encryption
ka: შიფრაციის დახურვა

en: Closed
ka: დახურულია

en: Closing encryption on %1
ka: %1-ზე შიფრაციის დახურვა

en: Command yelp not found.
ka: ბრძანება yep ვერ ვიპოვე.

en: Completed Operations:
ka: დასრულებული ოპერაციები:

en: Confirming %1
ka: %1-ის დასტური

en: Continue Operation
ka: ოპერაციის გაგრძელება

en: Copy
ka: კოპირება

en: Copy %1 to %2
ka: %1-ის %2-ში კოპირება

en: Copy %1 to %2 (start at %3)
ka: %1-ის %2-ში კოპირება (%3-ით დაწყება)

en: Copy of %1
ka: %1-ის კოპირება

en: Copy the selected partition to the clipboard
ka: მონიშნული დანაყოფის ბუფერში კოპირება

en: Could not activate Volume Group
ka: ტომების ჯგუფის აქტივაციის  შეცდომა

en: Could not activate swap
ka: სვაპის აქტივაციის შეცდომა

en: Could not add this operation to the list
ka: ამ ოპერაციის სიაში ჩამატების შეცდომა

en: Could not close encryption
ka: შიფრაციის დახურვის შეცდომა

en: Could not deactivate Volume Group
ka: ტომების ჯგუფის დეაქტივაციის შეცდომა

en: Could not deactivate swap
ka: სვაპის დეაქტივაციის შეცდომა

en: Could not mount %1 on %2
ka: %1-ის %2-ზე მიმაგრების შეცდომა

en: Could not unmount %1
ka: %1-ის მოხსნის შეცდომა

en: Create
ka: შექმნა

en: Create %1 #%2 (%3, %4) on %5
ka: %1 #%2 (%3, %4) %5-ზე შექმნა

en: Create a new partition in the selected unallocated space
ka: მონიშნულ გამოუყოფელ ადგილას ახალი დანაყოფის შექმნა

en: Create as:
ka: შექმნა, როგორც:

en: Create new Partition
ka: ახალი დანაყოფის შექმნა

en: Create partition table on %1
ka: %1-ზე დანაყოფების ცხრილის შექმნა

en: Create, reorganize, and delete partitions
ka: შექმენით, გადაალაგეთ და წაშალეთ დანაყოფები

en: Created directory %1
ka: შეიქმნა საქაღალდე %1

en: Cylinder
ka: ცილინდრი

en: Cylinders:
ka: ცილინდრები:

en: Deac_tivate
ka: დეაქტივაცია

en: Deactivating Volume Group %1
ka: %1-ზე ტომების ჯგუფის დეაქტივაცია

en: Deactivating swap on %1
ka: %1-ზე სვაპის დეაქტივაცია

en: Delete %1 (%2, %3)
ka: %1-ის წაშლა (%2, %3)

en: Delete %1 (%2, %3) from %4
ka: %1 (%2, %3) %4-დან წაშლა

en: Delete the selected partition
ka: მონიშნული დანაყოფის წაშლა

en: Details
ka: დეტალები

en: Device --> Create Partition Table.
ka: მოწყობილობა --> დანაყოფების ცხრილის შექმნა.

en: Device Information
ka: დისკის ინფორმაცია

en: Device _Information
ka: დისკის _ინფორმაცია

en: Device:
ka: მოწყობილობა:

en: Do you want to continue to forcibly delete the Physical Volume?
ka: გნებავთ ფიზიკური ტომის ძალით წაშლის გაგრძელება?

en: Documentation is available at the project web site.
ka: დოკუმენტაცია ხელმისაწვდომია პროექტის ვებგვერდზე.

en: Documentation is not available
ka: დოკუმენტაცია ხელმიუწვდომელია

en: ERROR
ka: შეცდომა

en: EXECUTING
ka: შესრულება

en: Editing partitions has the potential to cause LOSS of DATA.
ka: დანაყოფების ჩასწორებას დიდი ალბათობით მონაცემების კარგვა მოყვება.

en: Either unmount the file system or remount it read-write.
ka: მოხსენით ფაილური სისტემა ან თავიდან მიამაგრეთ, მხოლოდ-წაკითხვის რეჟიმში.

en: Encrypted
ka: დაშიფრული

en: Encryption
ka: დაშიფვრა

en: Encryption:
ka: შიფრაცია:

en: End
ka: დასასრული

en: Enter LUKS passphrase to open %1
ka: LUKS-ის კოდური ფრაზა %1-ის გასახსნელად

en: Enter LUKS passphrase to resize %1
ka: %1-ის ზომის შესაცვლელად შეიყვანეთ LUKS-ის კოდური ფრაზა

en: Error trying to open %1
ka: შეცდომა %1-ის გახსნისას

en: Error trying to seek to position 0x1c in %1
ka: %1-ში 0x1c პოზიციაზე გადასვლის შეცდომა

en: Error trying to write to boot sector in %1
ka: %1-ში ჩამტვირთავი სექტორის ჩაწერის შეცდომა

en: Error while creating partition table
ka: დანაყოფების ცხრილის შექმნის შეცდომა

en: Error while reading block at sector %1
ka: ბლოკის წაკითხვის შეცდომა სექტორში %1

en: Error while writing block at sector %1
ka: ბლოკის ჩაწერის შეცდომა სექტორში %1

en: Extended
ka: გაფართოებული

en: Extended Partition
ka: გაფართოებული დანაყოფი

en: Failed to find devid for path %1
ka: ბილიკი %1-სთვის devid-ის მოძებნის შეცდომა

en: Failed to open GParted Manual help file
ka: GParted-ის სახელმძღვანელოს ფაილის გახსნა შეუძლებელია

en: Failed to open LUKS encryption
ka: LUKS შიფრაციის გახსნის შეცდომა

en: File System
ka: ფაილური სისტემა

en: File System Support
ka: ფაილში ფორმატის მხარდაჭერა

en: File system:
ka: ფაილური სისტემა:

en: First sector:
ka: პირველი სექტორი:

en: Fix
ka: გასწორება

en: Flags
ka: დროშები

en: Flags:
ka: ალმები:

en: Force Cancel
ka: ძალით გაუქმება

en: Force Cancel (%1)
ka: ძალით გაუქმება (%1)

en: Format %1 as %2
ka: %1-ის %2-ით დაფორმატება

en: Free space following (MiB):
ka: თავისუფალი ადგილი შემდეგ (მიბ):

en: Free space preceding (MiB):
ka: თავისუფალი ადგილი წინ (მიბ):

en: GNOME Partition Editor
ka: GNOME-ის დანაყოფების რედაქტორი

en: GParted Bug
ka: GParted-ის შეცდომა

en: GParted Details
ka: GParted-ის დეტალები

en: GParted Manual
ka: GParted-ის სახელმძღვანელო

en: GParted Partition Editor
ka: GParted - დანაყოფების რედაქტორი

en: GParted is a free partition editor for graphically managing your disk partitions.
ka: GParted წარმოადგენს დანაყოფებს გრაფიკულად მართვის რედაქტორს.

en: GParted works with many file systems including: bcachefs, btrfs, exfat, ext2, ext3, ext4, fat16, fat32, hfs, hfs+, linux-swap, lvm2 pv, minix, nilfs2, ntfs, reiserfs, reiser4, udf, ufs, and xfs.
ka: GParted მრავალ ფაილურ სისტემასთან მუშაობს. მათ შორის: bcachefs, btrfs, exfat, ext2, ext3, ext4, fat16, fat32, hfs, hfs+, linux-swap, lvm2 pv, minix, nilfs2, ntfs, reiserfs, reiser4, udf, ufs, და xfs.

en: Grow
ka: გაზრდა

en: Grow %1 from %2 to %3
ka: %1-ის %2-დან %3-მდე გაზრდა

en: Heads:
ka: თავაკები:

en: IMPORTANT
ka: მნიშვნელოვანია

en: INFO
ka: ინფორმაცია

en: If you want support, you need to provide the saved details!
ka: თუ მხარდაჭერა გჭირდებათ, შენახული დეტალები უნდა მოგვაწოდოთ!

en: Ignore
ka: უგულებელყოფა

en: Information about %1
ka: ინფორმაცია %1-ის შესახებ

en: Install yelp and try again.
ka: დააყენეთ yelp და თავიდან სცადეთ.

en: It is not possible to create more than %1 primary partition | It is not possible to create more than %1 primary partitions
ka[0]: %1-ზე მეტი ძირითადი დანაყოფის ქონა შეუძლებელია

en: LUKS Passphrase %1
ka: LUKS-ის კოდური ფრაზა %1

en: LUKS encryption passphrase check failed
ka: LUKS შიფრაციის კოდური ფრაზის შემოწმების შეცდომა

en: Label
ka: ჭდე

en: Label:
ka: ჭდე:

en: Last sector:
ka: ბოლო სექტორი:

en: Legend
ka: შინაარსი

en: Libparted Bug
ka: Libparted-ის კოდის შეცდომა

en: Libparted Error
ka: Libparted-ის შეცდომა

en: Libparted Fatal
ka: Libparted-ის ფატალური შეცდომა

en: Libparted Information
ka: Libparted-ის ინფორმაცია

en: Libparted Unsupported Feature
ka: Libparted-ის მხარდაუჭერელი თვისება

en: Libparted Warning
ka: Libparted-ის გაფრთხილება

en: Libparted unknown exception
ka: უცნობი შეცდომა

en: Logical
ka: ლოგიკური

en: Logical Partition
ka: ლოგიკური დანაყოფი

en: Logical Volumes:
ka: ლოგიკური ტომები:

en: M_anage Flags
ka: _ჭდეების მართვა

en: Manage flags on %1
ka: %1-ის ჭდეების მართვა

en: Maximum size: %1 MiB
ka: მაქსიმალური ზომა: %1 მიბ

en: Members:
ka: წევრები:

en: MiB
ka: მიბ

en: Minimum size: %1 MiB
ka: მინიმალური ზომა: %1 მიბ

en: Model:
ka: მოდელი:

en: Mount Point
ka: მიმაგრების წერტილი

en: Mounted on %1
ka: მიმაგრებულია %1-ზე

en: Move
ka: გადაადგილება

en: Move %1 to the left
ka: %1-ის მარცხნივ გაწევა

en: Move %1 to the left and grow it from %2 to %3
ka: %1-ს მარცხნივ გაწევა და %2-დან %3-მდე გაზრდა

en: Move %1 to the left and shrink it from %2 to %3
ka: %1-ს მარცხნივ გაწევა და %2-დან %3-მდე შემცირება

en: Move %1 to the right
ka: %1-ის მარჯვნივ გაწევა

en: Move %1 to the right and grow it from %2 to %3
ka: %1-ს მარჯვნივ გაწევა და %2-დან %3-მდე გაზრდა

en: Move %1 to the right and shrink it from %2 to %3
ka: %1-ს მარჯვნივ გაწევა და %2-დან %3-მდე შემცირება

en: Moving a partition might take a very long time to apply.
ka: დანაყოფის გაწევას ძალიან დიდი დრო შეიძლება დასჭირდეს.

en: Name
ka: სახელი

en: Name:
ka: სახელი:

en: New
ka: ახალი

en: New Partition #%1
ka: ახალი დანაყოფი #%1

en: New UU_ID
ka: _ახალი UUID

en: New size (MiB):
ka: ახალი ზომა (მიბ):

en: No
ka: არა

en: No devices detected
ka: მოწყობილობები ნაპოვნი არაა

en: No directory mount point found in %1
ka: %1-ში მისამაგრებელი წერტილის საქაღალდე ვერ ვიპოვე

en: No partition table found on device %1
ka: %1-ზე დანაყოფების ცხრილი არ არსებობს

en: None
ka: არცერთი

en: Not Available
ka: ხელმიუწვდომელია

en: Not accessible (Encrypted)
ka: მიუწვდომელია (დაშიფრული)

en: Not active
ka: არააქტიური

en: Not active (Not a member of any volume group)
ka: არააქტიური (არ წარმოადგენს ტომების არცერთი ჯგუფის წევრს)

en: Not active and exported
ka: არააქტიური და გატანილი

en: Not busy (There are no mounted logical partitions)
ka: დაკავებული არაა (ლოგიკური დანაყოფები მიმაგრებული არაა)

en: Not mounted
ka: მიმაგრებული არაა

en: Ok
ka: დიახ

en: One or more Physical Volumes belonging to the Volume Group is missing.
ka: ტომების ჯგუფის წევრი ერთი ან მეტი ფიზიკური ტომი აღმოჩენილი არაა.

en: Open
ka: &გახსნა

en: Open Encryption
ka: შიფრაციის გახსნა

en: Opening encryption on %1
ka: %1-ზე შიფრაციის გახსნა

en: Operation Canceled
ka: ოპერაცია გაუქმებულია

en: Operation cancelled
ka: ოპერაცია გაუქმებულია

en: Partition
ka: დანაყოფი

en: Partition --> Check.
ka: დანაყოფი --> შემოწმება.

en: Partition Editor
ka: დანაყოფების რედაქტორი

en: Partition Name
ka: დანაყოფის სახელი

en: Partition is too large, maximum size is %1
ka: დანაყოფი ძალიან დიდია. მაქსიმალური ზომაა %1

en: Partition is too small, minimum size is %1
ka: დანაყოფი ძალიან პატარაა. მინიმალური ზომაა %1

en: Partition name:
ka: დანაყოფის სახელი:

en: Partition table:
ka: დანაყოფების ცხრილი:

en: Partition;
ka: დანაყოფი;

en: Passphrase:
ka: საკვანძო ფრაზა:

en: Paste %1
ka: %1-ის ჩასმა

en: Paste the partition from the clipboard
ka: დანაყოფის ბუფერიდან ჩასმა

en: Path:
ka: ბილიკი:

en: Pending _Operations
ka: დარჩენილი _ოპერაციები

en: Primary
ka: ძირითადი

en: Primary Partition
ka: ძირითადი დანაყოფი

en: Quit GParted?
ka: გნებავთ GParted-დან გასვლა?

en: Removed directory %1
ka: საქაღალდე წაიშალა: %1

en: Required Software
ka: აუცილებელი პროგრამები

en: Rescan For Supported Actions
ka: მხარდაჭერილი ქმედებების თავიდან შემოწმება

en: Resize
ka: ზომის შეცვლა

en: Resize %1
ka: %1-ის ზომის შეცვლა

en: Resize/Move
ka: ზომის შეცვლა/გადატანა

en: Resize/Move %1
ka: დანაყოფის ზომის შეცვლა/გადატანა: %1

en: Resize/Move the selected partition
ka: მონიშნული დანაყოფის ზომის შეცვლა ან გადატანა

en: Retry
ka: თავიდან ცდა

en: Root privileges are required for running GParted
ka: GParted– ის გასაშვებად Root პრივილეგიებია საჭირო

en: Run GParted as root
ka: GParted-ი root-ით უნდა გაუშვათ

en: SUCCESS
ka: წარმატება

en: Save Details
ka: დეტალების შენახვა

en: Scanning %1
ka: %1-ის სკანირება

en: Scanning all devices...
ka: მოწყობილობების ძებნა...

en: Searching %1 partitions
ka: %1 დანაყოფის ძებნა

en: Sector size:
ka: სექტორის ზომა:

en: Sectors/track:
ka: სექტორები/ტრეკები:

en: See %1 for more information.
ka: მეტი ინფორმაციისთვის იხილეთ %1.

en: See the details for more information.
ka: მეტი ინფორმაციისთვის იხილეთ დეტალები.

en: Select new partition table type:
ka: აირჩიეთ დანაყოფების ახალი ცხრილის ტიპი:

en: Serial:
ka: სერიული:

en: Set UUID on %1 to a new, random value
ka: %1-ის UUID-ის ახალ, შემთხვევით მნიშვნელობაზე დაყენება

en: Set a new random UUID on %1 file system on %2
ka: %2-ზე მდებარე ფაილურ სისტემაში (%1) შემთხვევითი UUID-ის დაყენება

en: Set file system label "%1" on %2
ka: %2-ზე ფაილური სისტემის ჭდის "%1"-ზე დაყენება

en: Set file system label on %1
ka: %1-ზე ფაილური სისტემის ჭდის დადება

en: Set file system label to "%1" on %2
ka: ფაილურ სისტემაზე (%2) ჭდის დადება: %1

en: Set half of the UUID on %1 to a new, random value
ka: %1-ის UUID-ის ახალ, შემთხვევით მნიშვნელობაზე დაყენება

en: Set partition name "%1" on %2
ka: %2-ზე დანაყოფის სახელის "%1"-ზე დაყენება

en: Set partition name on %1
ka: %1-ზე დანაყოფის სახელის დაყენება

en: Set partition name to "%1" on %2
ka: %2-ზე დანაყოფის სახელის დაყენება: %1

en: Shrink
ka: დაპატარავება

en: Shrink %1 from %2 to %3
ka: %1-ის %2-დან %3-მდე შემცირება

en: Size
ka: ზომა

en: Size:
ka: ზომა:

en: Some or all of the details might be missing or incorrect.
ka: ზოგიერთი ან არც ერთი დეტალი მითითებული არაა.

en: Start
ka: დაწყება

en: Status:
ka: სტატუსი:

en: The GParted Project
ka: პროექტი GParted

en: The cause might be a missing software package.
ka: შეიძლება რომელიმე პროგრამა აკლია.

en: The close encryption action cannot be performed when there are operations pending for the partition.
ka: შიფრაციის დახურვა მაშინ, როცა ამ დანაყოფისთვის დარჩენილია გადასატარებელი ოპერაციები, შეუძლებელია.

en: The data in %1 will be lost if you apply this operation.
ka: ოპერაციის გაშვების შემთხვევაში %1-ში არსებული მონაცემები დაიკარგება.

en: The device entry %1 is missing
ka: მოწყობილობის ჩანაწერი(%1) არ არსებობს

en: The file system can not be resized while it is mounted read-only.
ka: მხოლოდ-წაკითხვადი მიმაგრებული ფაილური სისტემის ზომის შეცვლა შეუძლებელია.

en: The file system is damaged
ka: ფაილური სისტემა დაზიანებულია

en: The file system is unknown to GParted
ka: GParted-ს ამ ფაილური სისტემის ტიპის მხარდაჭერა არ გააჩნია

en: The mount action cannot be performed when an operation is pending for the partition.
ka: მიმაგრების ქმედების შესრულება მაშინ, როცა ამ დანაყოფისთვის ოპერაციებია დარჩენილი, შეუძლებელია.

en: The open encryption action cannot be performed when there are operations pending for the partition.
ka: შიფრაციის გახსნა მაშინ, როცა ამ დანაყოფისთვის დარჩენილია გადასატარებელი ოპერაციები, შეუძლებელია.

en: The swapoff action cannot be performed when there are operations pending for the partition.
ka: ქმედება "swapoff" მაშინ, როცა ამ დანაყოფისთვის დარჩენილია გადასატარებელი ოპერაციები, შეუძლებელია.

en: The swapon action cannot be performed when there are operations pending for the partition.
ka: ქმედება "swapon" მაშინ, როცა ამ დანაყოფისთვის დარჩენილია გადასატარებელი ოპერაციები, შეუძლებელია.

en: There is no file system available (unformatted)
ka: ფაილური სისტემა არ არსებობს (დაუფორმატებელია)

en: This build of gparted is configured without documentation.
ka: GParted-ის ეს ვერსია დოკუმენტაციის გარეშეა აგებული.

en: This chart shows the actions supported on file systems.
ka: ეს გრაფიკი ფაილური სისტემის მიერ მხარდაჭერილ ქმედებებს შეიცავს.

en: To create a new partition table choose the menu item:
ka: დანაყოფების ახალი ცხრილის შესაქმნელად აირჩიეთ მენიუს პუნქტი:

en: Total sectors:
ka: სექტორები სულ:

en: Type
ka: ტიპი

en: Unable to delete %1!
ka: %1-ის წაშლა შეუძლებელია!

en: Unable to detect file system! Possible reasons are:
ka: ფაილური სისტემის პოვნა შეუძლებელია! შესაძლო მიზეზები:

en: Unable to find mount point
ka: მიმაგრებს წერტილის პოვნა შეუძლებელია

en: Unable to open GParted Manual help file
ka: GParted-ის სახელმძღვანელოს ფაილის გახსნა შეუძლებელია

en: Unable to read the contents of this file system!
ka: ფაილური სისტემის შემცველობის წაკითხვა შეუძლებელია!

en: Unable to resize read-only file system %1
ka: მხოლოდ-წაკითხვადი ფაილური სისტემის (%1) ზომის შეცვლა შეუძლებელია

en: Unallocated
ka: გამოუყოფელი

en: Unallocated:
ka: გამოუყოფელი:

en: Undo Last Operation
ka: ბოლო ცვლილების დაბრუნება

en: Unlock
ka: განბლოკვა

en: Unmounting %1
ka: %1-ის მოხსნა

en: Unpartitioned
ka: დაუყოფელი

en: Unused
ka: გამოუყენებელი

en: Unused:
ka: გამოუყენებელი:

en: Used
ka: Გამოყენებული

en: Used:
ka: გამოყენებული:

en: Volume Group:
ka: ტომების ჯგუფი:

en: WARNING
ka: გაფრთხილება

en: WARNING:  This will ERASE ALL DATA on the ENTIRE DISK %1
ka: *ყურადღება*:  ეს ოპერაცია დისკზე %1 ყველა მონაცემს წაშლის

en: Warning:
ka: გაფრთხილება:

en: Yes
ka: დიახ

en: You are advised to backup your data before proceeding.
ka: გირჩევთ, გაგრძელებამდე მონაცემების მარქაფი გააკეთოტ.

en: You are deleting non-empty LVM2 Physical Volume %1
ka: შლით არა-ცარიელ LVM2-ის ფიზიკურ ტომს %1

en: You are formatting over non-empty LVM2 Physical Volume %1
ka: აპირებთ, დააფორმატოთ არა-ცარიელი LVM2-ის ფიზიკურ ტომი %1

en: You are pasting over non-empty LVM2 Physical Volume %1
ka: აპირებთ ჩასვათ არა-ცარიელი LVM2 ფიზიკური ტომი %1

en: You have pasted into an existing partition
ka: ჩასვით უკვე არსებულ დანაყოფში

en: You have queued an operation to move the start sector of partition %1.
ka: ოპერაცია საწყისი სექტორის გადატანა დანაყოფისთვის %1 რიგში ჩაემატა.

en: You should NOT modify any LVM2 PV partitions.
ka: LVM2 PV დანაყოფები სჯობს არ შეცვალოთ.

en: _Apply All Operations
ka: ყველა ოპერაციის _გადატარება

en: _Clear All Operations
ka: _ყველა ოპერაციის გასუფთავება

en: _Contents
ka: _შინაარსი

en: _Create Partition Table
ka: _დანაყოფების ცხრილის შექმნა

en: _Device
ka: _მოწყობილობა

en: _Devices
ka: _მოწყობილობები

en: _Edit
ka: _ჩასწორება

en: _File System Support
ka: _ფაილური სისტემის მხარდაჭერა

en: _Format to
ka: _ფორმატირება

en: _Help
ka: _დახმარება

en: _Label File System
ka: _ფაილური სისტემის ჭდე

en: _Mount
ka: ტო_მის მიერთება

en: _Mount on
ka: _მიმაგრება

en: _Name Partition
ka: _დანაყოფის სახელი

en: _New
ka: _ახალი

en: _Partition
ka: _დანაყოფი

en: _Refresh Devices
ka: მოწყობილობების სიის განახლება

en: _Resize/Move
ka: ზომის შეცვლა/გადატანა

en: _Save Details
ka: _დეტალების შენახვა

en: _Swapoff
ka: სვაპის _გამორთვა

en: _Swapon
ka: სვაპის _ჩართვა

en: _Undo Last Operation
ka: _ბოლო ცვლილების დაბრუნება

en: _Unmount
ka: ტ_ომის მოხსნა

en: _View
ka: ხ_ედი

en: attempt to rollback failed change to the partition
ka: დანაყოფის ბოლო ცვლილების დაბრუნების მცდელობის შეცდომა

en: calculate new size and position of %1
ka: %1-ის ახალი ზომისა და მდებარეობის გამოთვლა

en: calibrate %1
ka: %1-ის კალიბრაცია

en: check file system on %1 for errors and (if possible) fix them
ka: ფაილურ სისტემის (%1) შეცდომებზე შემოწმება და (თუ შესაძლებელია) მათი შეკეთება

en: checking is not available for this file system
ka: ამ ფაილური სისტემის შემოწმება შეუძლებელია

en: clear old file system signatures in %1
ka: %1-ში ძველი ფაილური სისტემების ხელწერის წაშლა

en: cleared
ka: გასუფთავებული

en: copy %1
ka: %1-ის კოპირება

en: copy %1 using a block size of %2
ka: %1-ის კოპირება ბლოკის ზომით %2

en: copy file system from %1 to %2
ka: ფაილური სისტემის %1-დან %2-ში კოპირება

en: create empty partition
ka: ცარიელი დანაყოფის შექმნა

en: create missing %1 entries
ka: %1 ნაკლული ჩანაწერის შექმნა

en: create new %1 file system
ka: ახალი ფაილური სისტემის შექმნა: %1

en: delete %1 entry
ka: %1 ჩანაწერის წაშლა

en: delete %1 file system
ka: ფაილური სისტემის წაშლა: %1

en: delete affected %1 entries
ka: %1 მოყოლილი ჩანაწერის წაშლა

en: delete partition
ka: დანაყოფის წაშლა

en: destination partition contains open LUKS encryption for a file system copy only step
ka: სამიზნე დანაყოფი შეიცავს LUKS-ის ღია დაშიფვრას მხოლოდ ფაილური სისტემის კოპირების ბიჯისთვის

en: device
ka: მოწყობილობა

en: encryption path: %1
ka: შიფრაციის ბილიკი: %1

en: end: %1
ka: დასასრული %1

en: finding optimal block size
ka: ბლოკის ოპტიმალური ზომის მოძებნა

en: flush operating system cache of %1
ka: %1-ის ოპერაციული სისტემის ქეშის დისკზე ჩაწერა

en: grow encryption volume to fill the partition
ka: დაშიფრული ტომის დანაყოფის ბოლომდე გაზრდა

en: grow file system to fill the partition
ka: ფაილური სისტემის დანაყოფის ბოლომდე გაზრდა

en: grow partition from %1 to %2
ka: დანაყოფის %1-დან %2-მდე გაზრდა

en: growing is not available for this encryption volume
ka: დაშიფრული ტომების გაზრდა მხარდაუჭერელია

en: growing is not available for this file system
ka: ამ ფაილურ სისტემას გაზრდის მხარდაჭერა არ გააჩნია

en: growing the file system is currently disallowed
ka: ფაილური სისტემის გაზრდა ამჟამად შეუძლებელია

en: impossible to shrink a closed LUKS encryption volume
ka: დახურული LUKS დაშიფრული ტომის დაპატარავება შეუძლებელია

en: libparted messages
ka: libparted-ის შეტყობინებები

en: mkudffs prior to version 1.1 does not support non-ASCII characters in the label.
ka: 1.1 ვერსიამდე mkudffs-ს ჭდისთვის არა-ASCII სიმბოლოების გამოყენების მხარდაჭერა არ გააჩნია.

en: mounting %1 on %2
ka: %1-ის %2-ზე მიმაგრება

en: move file system
ka: ფაილური სისტემის გაწევა

en: move file system to the left
ka: ფაილური სისტემის მარცხნივ გაწევა

en: move file system to the right
ka: ფაილური სისტემის მარჯვნივ გაწევა

en: move partition to the left
ka: დანაყოფის მარცხნივ გადატანა

en: move partition to the left and grow it from %1 to %2
ka: დანაყოფის მარცხნივ გაწევა და %1-დან %2-მდე გაზრდა

en: move partition to the left and shrink it from %1 to %2
ka: დანაყოფის მარცხნივ გაწევა და %1-დან %2-მდე შემცირება

en: move partition to the right
ka: დანაყოფის მარჯვნივ გადატანა

en: move partition to the right and grow it from %1 to %2
ka: დანაყოფის მარჯვნივ გაწევა და %1-დან %2-მდე გაზრდა

en: move partition to the right and shrink it from %1 to %2
ka: დანაყოფის მარჯვნივ გაწევა და %1-დან %2-მდე შემცირება

en: new and old file system have the same position.  Hence skipping this operation
ka: ახალ და ძველ ფაილურ სისტემას იგივე მდებარეობა გააჩნიათ.  ამიტომ ეს ოპერაცია გამოტოვებული იქნება

en: new and old partition have the same size and position.  Hence continuing anyway
ka: ახალ და ძველ დანაყოფებს იგივე ზომა და მდებარეობა გააჩნიათ.  ამიტომ ეს ოპერაცია გამოტოვებული იქნება

en: new and old partition have the same size and position.  Hence skipping this operation
ka: ახალ და ძველ დანაყოფებს იგივე ზომა გააჩნიათ.  ამიტომ ეს ოპერაცია გამოტოვებული იქნება

en: new end: %1
ka: ახალი დასასრული: %1

en: new partition flag: %1
ka: დანაყოფის ახალი ჭდე: %1

en: new partition type: %1
ka: დანაყოფის ახალი ტიპი: %1

en: new size: %1 (%2)
ka: ახალი ზომა: %1 (%2)

en: new start: %1
ka: ახალი დასაწყისი: %1

en: old end: %1
ka: ძველი დასასრული: %1

en: old size: %1 (%2)
ka: ძველი ზომა: %1 (%2)

en: old start: %1
ka: ძველი დასაწყისი: %1

en: optimal block size is %1
ka: ბლოკის ოპტიმალური ზომაა %1

en: original end: %1
ka: პირველადი დასასრული: %1

en: original size: %1 (%2)
ka: პირველადი ზომა: %1 (%2)

en: original start: %1
ka: პირველადი დასაწყისი: %1

en: other
ka: სხვა

en: partition
ka: დანაყოფი

en: partition contains open LUKS encryption for a change file system UUID only step
ka: დანაყოფი LUKS-ის ღია შიფრაციას მხოლოდ ფაილური სისტემის UUID-ის შეცვლის ბიჯისთვის შეიცავს

en: partition contains open LUKS encryption for a check file system only step
ka: დანაყოფი LUKS-ის ღია შიფრაციას მხოლოდ ფაილური სისტემის შემოწმების ბიჯისთვის შეიცავს

en: partition contains open LUKS encryption for a create file system only step
ka: დანაყოფი LUKS-ის ღია შიფრაციას მხოლოდ ფაილური სისტემის შექმნის ბიჯისთვის შეიცავს

en: partition contains open LUKS encryption for a delete file system only step
ka: დანაყოფი LUKS-ის ღია შიფრაციას მხოლოდ ფაილური სისტემის წაშლის ბიჯისთვის შეიცავს

en: partition contains open LUKS encryption for a format file system only step
ka: დანაყოფი LUKS-ის ღია შიფრაციას მხოლოდ ფაილური სისტემის ფორმატირების ბიჯისთვის შეიცავს

en: partition contains open LUKS encryption for a label file system only step
ka: დანაყოფი LUKS-ის ღია შიფრაციას მხოლოდ ფაილური სისტემის ჭდის დადების ბიჯისთვის შეიცავს

en: partition contains open LUKS encryption for a maximize file system only step
ka: დანაყოფი LUKS-ის ღია შიფრაციას მხოლოდ ფაილური სისტემის მაქსიმალურ ზომამდე გაზრდის ბიჯისთვის შეიცავს

en: partition contains open LUKS encryption for a resize file system only step
ka: დანაყოფი LUKS-ის ღია შიფრაციას მხოლოდ ფაილური სისტემის ზომის შეცვლის ბიჯისთვის შეიცავს

en: partition contains open LUKS encryption for a shrink file system only step
ka: დანაყოფი LUKS-ის ღია შიფრაციას მხოლოდ ფაილური სისტემის შემცირების ბიჯისთვის შეიცავს

en: partition contains open LUKS encryption for an erase file system signatures only step
ka: დანაყოფი LUKS-ის ღია შიფრაციას მხოლოდ ფაილური სისტემის განადგურების  ბიჯისთვის შეიცავს

en: partition does not contain LUKS encryption for a maximize encryption only step
ka: დანაყოფი არ LUKS-ის ღია შიფრაციას მხოლოდ დაშიფვრის მაქსიმიზაციის ბიჯისთვის

en: partition does not contain LUKS encryption for a resize encryption only step
ka: დანაყოფი არ LUKS-ის ღია შიფრაციას მხოლოდ დაშიფვრის ზომის შეცვლის ბიჯისთვის

en: partition does not contain open LUKS encryption for a shrink encryption only step
ka: დანაყოფი არ LUKS-ის ღია შიფრაციას მხოლოდ დაშიფვრის შემცირების ბიჯისთვის

en: path: %1 (%2)
ka: ბილიკი: %1 (%2)

en: real resize
ka: ზომის რეალური შეცვლა

en: recreate %1 file system
ka: ფაილური სისტემის თავიდან შექმნა: %1

en: requested end: %1
ka: მოთხოვნილი დასასრული: %1

en: requested size: %1 (%2)
ka: მოთხოვნილი ზომა: %1 (%2)

en: requested start: %1
ka: მოთხოვნილი დასაწყისი: %1

en: resize/move %1
ka: დანაყოფის ზომის შეცვლა/გადატანა: %1

en: resize/move partition
ka: დანაყოფის ზომის შეცვლა/გადატანა

en: rollback failed file system move
ka: ფაილური სისტემის გადატანის დაბრუნების შეცდომა

en: rollback last change to the partition
ka: დანაყოფის ბოლო ცვლილების დაბრუნება

en: run simulation
ka: სიმულაციის გაშვება

en: set partition type on %1
ka: %1-ის დანაყოფის ტიპის დაყენება

en: shrink encryption volume
ka: დაშიფვრის ტომის დაპატარავება

en: shrink file system
ka: ფაილური სისტემის დაპატარავება

en: shrink partition from %1 to %2
ka: დანაყოფის %1-დან %2-მდე შემცირება

en: size: %1 (%2)
ka: ზომა %1 (%2)

en: start: %1
ka: დასაწყისი: %1

en: the destination is smaller than the source partition
ka: სამიზნე ფაილური სისტემა საწყისზე პატარაა

en: unallocated
ka: გამოუყოფელი

en: unformatted
ka: დაუფორმატებელი

en: unknown
ka: უცნობი

en: unrecognized
ka: უცნობი

en: unused
ka: გამოუყენებელი

en: update %1 entry
ka: %1 ჩანაწერის განახლება

en: update boot sector of %1 file system on %2
ka: %2-ზე მდებარე ფაილური სისტემის (%1) ჩამტვირთავი სექტორის განახლება

en: used
ka: გამოყენებულია

en: using internal algorithm
ka: შიდა ალგორითმის გამოყენებით

en: using libparted
ka: libparted-ის გამოყენებით
