kate - en to ka translation catalogue (89 entries)

en: &Build
ka: &აგება

en: <b>File not found:</b> %1<br><b>Search paths:</b><br>%2<br>Try adding a search path to the "Working Directory"
ka: <b>ფაილი ვერ ვიპოვე:</b> %1<br><br>ძებნის ბილიკებია:</b><br>%2<br>სცადეთ, "სამუშაო საქაღალდეს" ძებნის ბილიკი დაამატოთ

[ctx: @info]
en: <title>Build Finished:</title>%1
ka: <title>აგება დასრულდა:</title><nl/>%1

en: Add errors and warnings to Diagnostics
ka: შეცდომებისა და გაფრთხილებების დამატება დიაგნოსტიკისთვის

en: Add new target
ka: ახალი სამიზნის დამატება

en: Allowed && Blocked Commands
ka: დაშვებული და დაბლოკილი ბრძანებები

en: Already building...
ka: აგება უკვე მიმდინარეობს...

en: Automatically switch to output pane on executing the selected target
ka: ავტომატური გადართვა გამოტანის პანელზე მონიშნულ სამიზნეზე შესრულებისას

en: Build
ka: აგება

en: Build & Run
ka: აგება და გაშვება

en: Build & Run Settings
ka: აგებისა და გაშვების მორგება

en: Build <b>%1: %2 canceled</b>. %3 error(s), %4 warning(s), %5 note(s)
ka: აგება <b>%1: %2 გაუქმდა</b>. %3 შეცდომა, %4 გაფრთხილება, %5 შენიშვნა

en: Build <b>%1: %2</b> completed. %3 error(s), %4 warning(s), %5 note(s)
ka: აგება <b>%1: %2</b> დასრულდა. %3 შეცდომა, %4 გაფრთხილება, %5 შენიშვნა

en: Build Again
ka: თავიდან აგება

en: Build Command / Working Directory
ka: აგების ბრძანება / სამუშაო საქაღალდე

en: Build Information
ka: აგების ინფორმაცია

en: Build Selected Target
ka: მონიშნული სამიზნის აგება

en: Build and Run Selected Target
ka: მონიშნული სამიზნის აგება და გაშვება

en: Build and run selected target
ka: მონიშნული სამიზნის აგება და გაშვება

en: Build completed without problems.
ka: აგება პრობლემების გარეშე შესრულდა.

en: Build failed.
ka: აგების შეცდომა.

en: Build plugin wants to execute program
ka: აგების დამატებას პროგრამის გაშვება უნდა

en: Build selected target
ka: მონიშნული სამიზნის აგება

en: Building <b>%1: %2</b> cancelled
ka: აგება <b>%1: %2</b> გაუქმდა

en: Building target <b>%1: %2</b> ...
ka: სამიზნის აგება <b>%1: %2</b> ...

en: Cancel
ka: გაუქმება

en: Cannot execute: %1: %2 No working directory set.
    There is no local file or directory specified for building.
ka: გაშვება შეუძლებელია: %1: %2 სამუშაო საქაღალდე დაყენებული არაა.
    აგებისთვის ლოკალური არც საქაღალდეა მითითებული, არც ფაილი.

en: Cannot load targets, the file %1 does not contain a proper CMAKE_COMMAND entry !
ka: სამიზნეები ვერ ჩავტვირთე, რადგან ფაილი %1 სწორ CMAKE_COMMAND ჩანაწერს არ შეიცავს !

en: Cannot make "%d" substitution. No open file or the current file is untitled!
ka: "%d" ჩანაცვლება შეუძლებელია. გახსნილი ფაილი არ არსებობს ან მიმდინარე ფაილს სახელი არ აქვს!

en: Cannot make "%f" substitution. No open file or the current file is untitled!
ka: "%f" ჩანაცვლება შეუძლებელია. გახსნილი ფაილი არ არსებობს ან მიმდინარე ფაილს სახელი არ აქვს!

en: Cannot make "%n" substitution. No open file or the current file is untitled!
ka: "%n" ჩანაცვლება შეუძლებელია. გახსნილი ფაილი არ არსებობს ან მიმდინარე ფაილს სახელი არ აქვს!

en: Cannot make project substitution (%B). No open project!
ka: პროექტის ჩანაცვლება (%B) შეუძლებელია. ღია პროექტი არ არსებობს!

en: Cannot save build targets in: %1
ka: შეუძლებელია აგების სამიზნეების შენახვა მისამართზე: %1

en: Clone command or target set
ka: ბრძანების ან სამიზნეების სეტის დაკლონვა

en: Command/Target-set Name
ka: ბრძანება/სამიზნის სახელი

en: Compile Current File
ka: მიმდინარე ფაილის კომპილაცია

en: Copy
ka: კოპირება

en: Could not run CMake (%2) for build directory %1 !
ka: ვერ გავუშვი CMake (%2) აგების საქაღალდისთვის %1 !

en: Could not write CMake File API query files for build directory %1 !
ka: ვერ ჩავწერე CMake-ის ფაილის API-ის გამოთხოვის ფაილები აგების საქაღალდისთვის %1 !

en: Create directory
ka: საქაღალდის შექმნა

en: Create new set of targets
ka: სამიზნეების ახალი ნაკრების შექმნა

en: Cut
ka: ამოჭრა

en: Delete all entries
ka: ყველა ჩანაწერის წაშლა

en: Delete current target or current set of targets
ka: მიმდინარე სამიზნის ან სამიზნეების სეტის წაშლა

en: Delete selected entries
ka: მონიშნული ჩანაწერების წაშლა

en: Did not find a compile command for file "%1" in "%2".
ka: ვერ ვიპოვე compile_commands.json ფაილისთვის "%1" "%2"-ში.

en: Did not find a compile_commands.json for file "%1".
ka: ვერ ვიპოვე compile_commands.json ფაილისთვის "%1".

[ctx: Dir as in working Directory]
en: <B>Dir:</B> %1
ka: <B>საქ:</B> %1

en: Failed to create the directory <b>%1</b>
ka: შექმნა ჩავარდა საქაღალდისთვის <b>%1</b>

en: Failed to run "%1". exitStatus = %2
ka: "%1"-ის გაშვების შეცდომა. exitStatus = %2

en: Filter targets, use arrow keys to select, Enter to execute
ka: გაფილტრეთ სამიზნეები, ასარჩევად გამოიყენეთ ისრის ღილაკები, გასაშვებად კი Enter

en: Found one error. | Found %1 errors.
ka[0]: ნაპოვნია ერთი შეცდომა.
ka[1]: ნაპოვნია %1 შეცდომა.

en: Found one note. | Found %1 notes.
ka[0]: ნაპოვნია ერთი შენიშვნა.
ka[1]: ნაპოვნია %1 შენიშვნა.

en: Found one warning. | Found %1 warnings.
ka[0]: ნაპოვნია ერთი გაფრთხილება.
ka[1]: ნაპოვნია %1 გაფრთხილება.

en: General Settings
ka: ზოგადი პარამეტრები

en: Generating CMake File API reply files for build directory %1 failed (using %2) !
ka: CMake-ის ფაილის API პასუხის ფაილების აგება ჩავარდა აგების საქაღალდისთვის %1 (ვიყენებ: %2) !

en: If the output lines start with [ # / ## ] or [ ## % ], display the latest as a message.
ka: თუ გამოტანილი ხაზები იწყება სიმბოლოებით [ # / ## ] ან [ ## % ], უკანასკნელის, როგორც შეტყობინების ჩვენება.

en: Insert path
ka: ჩასვით ბილიკი

en: Leave empty to use the directory of the current document.
    Add search directories by adding paths separated by ';'
ka: მიმდინარე დოკუმენტის საქაღალდის გამოსაყენებლად ცარიელი დატოვეთ.
    მოსაძებნი საქაღალდეების დამატება ";"-ით გამოტოვებით შეგიძლიათ

[ctx: Left is also left in RTL mode]
en: Focus Next Tab to the Left
ka: ფოკუსის მარცხენა მხარეს შემდეგ ჩანართზე გადართვა

en: Load targets from CMake Build Dir
ka: სამიზნეების ჩატვირთვა CMake-ის აგების საქაღალდიდან

en: Move selected target down
ka: მონიშნული სამიზნის დაწევა

en: Move selected target up
ka: მონიშნული სამიზნის აწევა

[ctx: Name/Label for a command to configure a build]
en: Configure
ka: მორგება

[ctx: Name/Label for a compilation or build command]
en: Build Command
ka: აგების ბრძანება

en: Output
ka: გამოტანა

en: Paste after
ka: ჩასმა შემდეგ

en: Projects
ka: პროექტები

[ctx: Right is right also in RTL mode]
en: Focus Next Tab to the Right
ka: ფოკუსის მარჯვენა მხარეს შემდეგ ჩანართზე გადართვა

en: Run Command
ka: გაშვების ბრძანება

en: Select Target...
ka: აირჩიეთ სამიზნე...

en: Select directory to insert
ka: აირჩიეთ ჩასასმელი საქაღალდე

en: Session
ka: სესია

en: Show build progress as a message when the output pane is hidden
ka: აგების მიმდინარეობის ჩვენება შეტყობინების სახით, როცა გამოტანის პანელი დამალულია

en: Stop
ka: შეჩერება

[ctx: T as in Target set]
en: <B>T:</B> %1
ka: <B>ს:</B> %1

[ctx: Tab label]
en: Target Settings
ka: სამიზნის მორგება

en: Target Set
ka: სამიზნე დაყენებულია

en: The Kate build plugin needs to execute an external command to read the targets from the build tree.<br><br>The full command line is:<br><br><b>%1</b><br><br>Proceed and allow to run this command ?<br><br>The choice can be altered via the config page of the plugin.
ka: Kate-ის აგების დამატებას, იმისთვის, რომ აგების ხიდან სამიზნეები წაიკითხოს, გარე პროგრამის გაშვება სჭირდება.<br><br>სრული ბრძანების სტრიქონია:<br><br><br>%1<br><br><br> გავუშვა ეს ბრძანება?<br><br>არჩევანი დამატების მორგების გვერდიდან შეგიძლიათ, შეცვალოთ.

en: The configured working directory <b>%1</b> for the targetset <b>%2</b> does not exist.<br><br>Create the directory?
ka: მორგებული სამუშაო საქაღალდე <b>%1</b> სამიზნეების ნაკრებისთვის <b>%2</b> არ არსებობს.<br><br>შევქმნა საქაღალდე?

en: The file "%1" is not a local file. Non-local files cannot be compiled.
ka: ფაილი "%1" ლოკალური ფაილი არაა. არალოკალური ფაილების აგება შეუძლებელია.

[ctx: The same word as 'gcc' uses for a warning.]
en: warning
ka: გაფრთხილება

[ctx: The same word as 'gcc' uses for an error.]
en: error
ka: შეცდომა

[ctx: The same word as 'ld' uses to mark an ...]
en: undefined reference
ka: აღუწერელი ბმა

[ctx: The same words as 'gcc' uses for note or info.]
en: note|info
ka: შენიშვნა|ინფორმაცია

en: There is no file or directory specified for building.
ka: აგებისთვის ფაილი ან საქაღალდე მითითებული არაა.

en: Try to compile the current file by searching a compile_commands.json
ka: სცადეთ მიმდინარე ფაილის კომპილაცია compile_commands.json ფაილის მოძებნით

en: Use:
    "%B" for project base directory
    "%b" for name of project base directory
ka: გამოყენება:
    "%B" პროექტის საბაზისო საქაღალდისთვის
    "%b" პროექტის საბაზისო საქაღალდის სახელისთვის

en: Use:
    "%f" for current file
    "%d" for directory of current file
    "%n" for current file name without suffix
    "%B" for current project's base directory
    "%w" for the working directory of the target
ka: გამოყენება:
    "%f" მიმდინარე ფაილისთვის
    "%d" მიმდინარე ფაილის საქაღალდისთვის
    "%n" მიმდინარე ფაილის სახელი სუფიქსის გარეშე
    "%B" მიმდინარე პროექტის საბაზისო საქაღალდისთვის
    "%w" სამიზნის სამუშაო საქაღალდისთვის
