kate - en to ka translation catalogue (118 entries)

en: &Edit
ka: &ჩასწორება

en: <a> through <b> occurrences
ka: <a> ამდენჯერ <b> მეორდება

en: <b><i>Generating file list: ...%1</i></b>
ka: <b><i>ფაილების სიის გენერაცია: ...%1</i></b>

en: <b><i>One match (%2) found in file</i></b> | <b><i>%1 matches (%2) found in current file</i></b>
ka[0]: <b><i>ფაილში ნაპოვნია 1 (%2) დამთხვევა</i></b>
ka[1]: <b><i>ფაილში ნაპოვნია %1 (%2) დამთხვევა</i></b>

en: <b><i>One match (%2) found in open files</i></b> | <b><i>%1 matches (%2) found in open files</i></b>
ka[0]: <b><i>ღია ფაილებში აღმოჩენილია ერთი დამთხვევა (%2)</i></b>
ka[1]: <b><i>ღია ფაილებში აღმოჩენილია %1 დამთხვევა (%2)</i></b>

en: <b><i>One match (%3) found in all open projects (common parent: %2)</i></b> | <b><i>%1 matches (%3) found in all open projects (common parent: %2)</i></b>
ka[0]: <b><i>ყველა ღია პროექტში (საერთო მშობელი: %2) აღმოჩენილია 1 დამთხვევა (%3)</i></b>
ka[1]: <b><i>ყველა ღია პროექტში (საერთო მშობელი: %2) აღმოჩენილია %1 დამთხვევა (%3)</i></b>

en: <b><i>One match (%3) found in folder %2</i></b> | <b><i>%1 matches (%3) found in folder %2</i></b>
ka[0]: <b><i>საქაღალდეში %2 აღმოჩენილია 1 დამთხვევა (%3)</i></b>
ka[1]: <b><i>საქაღალდეში %2 აღმოჩენილია %1 დამთხვევა (%3)</i></b>

en: <b><i>One match (%4) found in project %2 (%3)</i></b> | <b><i>%1 matches (%4) found in project %2 (%3)</i></b>
ka[0]: <b><i>აღმოჩენილია 1 დამთხვევა (%4) პროექტში %2 (%3)</i></b>
ka[1]: <b><i>აღმოჩენილია %1 დამთხვევა (%4) პროექტში %2 (%3)</i></b>

en: <b><i>One match found, searching: %2</i></b> | <b><i>%1 matches found, searching: %2</i></b>
ka[0]: <b><i>ნაპოვნია 1 დამთხვევა. ძებნა: %2</i></b>
ka[1]: <b><i>ნაპოვნია %1 დამთხვევა. ძებნა: %2</i></b>

en: <b><i>One match found, searching: ...%2</i></b> | <b><i>%1 matches found, searching: ...%2</i></b>
ka[0]: <b><i>ნაპოვნია 1 დამთხვევა. ძებნა: ... %2</i></b>
ka[1]: <b><i>ნაპოვნია %1 დამთხვევა. ძებნა: ... %2</i></b>

en: <html><head/><body><p>Enable regular expressions. Find help for regex syntax by using the buttons in the search and replace text fields.</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>რეგულარული გამოსახულებების ჩართვა. დახმარება რეგულარული გაოსახულების შესახებ შეგიძლიათ ძებნისა და ჩანაცვლების ტექსტის ველების ღილაკების გამოყენებით მიიღოთ.</p></body></html>

en: Add new search tab
ka: ძებნის ახალი ჩანართის დამატება

en: Add...
ka: დამატება...

en: Any single character (excluding line breaks)
ka: ნებისმიერი ერთი სიმბოლო (ხაზის გადატანის გარდა)

en: Beginning of line
ka: ხაზის დასაწყისი

[ctx: Checked here refers to the items on the list below that can have a checkmark or not. It's not about any verification or similar, plainly about user interface]
en: Replace Checked
ka: ჩანაცვლება ჩართულია

en: Clear
ka: სუფთა ცა

en: Click to filter through results
ka: დააწკაპუნეთ ძებნის შედეგების გასაფილტრად

en: Comma separated list of file types to search in. Example: "*.cpp,*.h"
ka: მძიმით გამოყოფილი ფაილების სია, რომლებშიც ძებნა განხორციელდება. მაგ: "*.cpp, *.h"

en: Comma separated list of files and directories to exclude from the search. Example: "build*"
ka: მძიმით გამოყოფილი ფაილებისა და საქაღალდეების სია, რომლებიც ძებნიდან ამოღებული იქნება. მაგ: "build*"

en: Continuing from first match
ka: პირველი დამთხვევიდან გაგრძელება

en: Continuing from last match
ka: ბოლო დამთხვევიდან გაგრძელება

en: Copy Matching Lines
ka: შესაბამისი ხაზების კოპირება

en: Copy all
ka: ყველას კოპირება

en: Copy expanded
ka: გაშლილების კოპირება

en: Cut Matching Lines
ka: შესაბამისი ხაზების ამოჭრა

en: Digit
ka: ციფრი

en: End of line
ka: სტრიქონის დასასრული

en: Exclude:
ka: გამორიცხვა:

en: Expand results
ka: შედეგების ამოკეცვა

en: Export Pattern
ka: ნიმუშის გატანა

en: Export Search Result Matches
ka: ძებნის შედეგების დამთხვევის გატანა

en: Export matches
ka: დამთხვევების გატანა

en: Filter:
ka: ფილტრი:

en: Filter…
ka: ფილტრი…

en: Find
ka: მოძებნა

en: Find in Files
ka: ფაილებში ძებნა

en: Find in Files (in a New Tab)
ka: ფაილებში ძებნა (ახალ ჩანართში)

en: Find in Files Variants
ka: ფაილების ვარიანტებსი ძებნა

en: Folder:
ka: საქაღალდე:

en: Follow symbolic links
ka: სიმბმულების მიყოლა

en: Generate
ka: გენერაცია

en: Generating file list: ...%1
ka: ფაილების სიის გენერაცია: ...%1

en: Go one folder up.
ka: ერთი საქაღალდით ზემოთ ასვლა.

en: Go to Next Match
ka: შემდეგ დამთხვევაზე გადასვლა

en: Go to Previous Match
ka: წინა დამთხვევაზე გადასვლა

en: Group, capturing
ka: ჯგუფი, ჩაჭერა

en: Group, non-capturing
ka: ჯგუფი, ჩაჭერის გარეშე

en: In All Open Projects
ka: ყველა ღია პროექტში

en: In Current File
ka: მიმდინარე ფაილში

en: In Current Project
ka: მიმდინარე პროექტში

en: In Folder
ka: საქაღალდეში

en: In Open Files
ka: ღია ფაილებში

en: Include binary files
ka: ბინარული ფაილების ჩათვლით

en: Include hidden
ka: ჩასმულების დამალვა

en: Line break
ka: ხაზის დასრულება

en: Literal dot
ka: წერტილი

en: Lookahead
ka: წინმჭვრეტელი

en: Lower-cased capture 0-9
ka: დაბალი რეგისტრით ჩაჭერა 0-9

en: Lower-cased capture 0-999
ka: დაბალი რეგისტრით ჩაჭერა 0-9999

en: MB
ka: მბ

en: Match case
ka: დიდი და პატარა ასოების სხვაობა

en: Negative lookahead
ka: უარყოფითი წინმჭვრეტელი

en: Negative set of characters
ka: სიმბოლოების უარყოფითი ნაკრები

en: Next
ka: შემდეგი

en: Next from cursor
ka: კურსორიდან შემდეგი

en: Non-digit
ka: არა-ციფრი

en: Non-whitespace (excluding line breaks)
ka: არა თეთრი-გამოტოვება (ხაზის გადატანის გარდა)

en: Non-word character
ka: არა-სიტყვის სიმბოლო

en: Not word boundary
ka: სიტყვის საზღვრის გარეშე

en: One checked | %1 checked
ka[0]: 1 შემოწმდა
ka[1]: %1 შემოწმდა

en: One match (%2) found in file | %1 matches (%2) found in current file
ka[0]: მიმდინარე ფაილში ნაპოვნია 1 (%2) დამთხვევა
ka[1]: მიმდინარე ფაილში ნაპოვნია %1 (%2) დამთხვევა

en: One match (%2) found in open files | %1 matches (%2) found in open files
ka[0]: ღია ფაილებში ნაპოვნია 1 (%2) დამთხვევა
ka[1]: ღია ფაილებში ნაპოვნია %1 (%2) დამთხვევა

en: One match (%3) found in all open projects (common parent: %2) | %1 matches (%3) found in all open projects (common parent: %2)
ka[0]: ყველა ღია პროექტში (საერთო მშობელი: %2) აღმოჩენილია 1 დამთხვევა (%3)
ka[1]: ყველა ღია პროექტში (საერთო მშობელი: %2) აღმოჩენილია %1 დამთხვევა (%3)

en: One match (%3) found in folder %2 | %1 matches (%3) found in folder %2
ka[0]: საქაღალდეში (%2) ნაპოვნია 1 (%3) დამთხვევა
ka[1]: საქაღალდეში (%2) ნაპოვნია %1 (%3) დამთხვევა

en: One match (%4) found in project %2 (%3) | %1 matches (%4) found in project %2 (%3)
ka[0]: აღმოჩენილია 1 დამთხვევა (%4) პროექტში %2 (%3)
ka[1]: აღმოჩენილია %1 დამთხვევა (%4) პროექტში %2 (%3)

en: One match found, searching: %2 | %1 matches found, searching: %2
ka[0]: ნაპოვნია 1 დამთხვევა. ძებნა: %2
ka[1]: ნაპოვნია %1 დამთხვევა. ძებნა: %2

en: One match found, searching: ...%2 | %1 matches found, searching: ...%2
ka[0]: ნაპოვნია 1 დამთხვევა. ძებნა: ... %2
ka[1]: ნაპოვნია %1 დამთხვევა. ძებნა: ... %2

en: One or more occurrences
ka: ერთი ან მეტი გამოვლენა

en: Open as Editor Tab
ka: გახსნა, როგორც რედაქტორის ჩანართის

en: Or
ka: ან

en: Recursive
ka: რეკურსიული

en: Regular expression capture 0 (whole match)
ka: რეგულარული გამოსახულების ჩაჭერა 0 (სრული დამთხვევა)

en: Regular expression capture 0-999
ka: რეგულარული გამოსახულების ჩაჭერა 0-999

en: Regular expression capture 1-9
ka: რეგულარული გამოსახულების ჩაჭერა 1-9

en: Replace
ka: ჩანაცვლება

en: Result
ka: შედეგი

en: Search
ka: ძებნა

en: Search & Replace
ka: ძებნა და ჩანაცვლება

en: Search As You Type
ka: ძებნა აკრეფის მიმდინარეობისას

en: Search Match
ka: დამთხვევის ძებნა

en: Search in current tab; press and hold Ctrl to search in a new tab.
ka: ძებნა მიმდინარე ჩანართში. დააჭირეთ და გეჭიროთ ღილაკზე Ctrl ახალ ჩანართში მოსაძებნად.

en: Search was not started as directory '%1' to search in doesn't exist.
ka: ძებნა არ დაწყებულა, რადგან საქაღალდე '%1' მოსაძებნად არ არსებობს.

en: Search: %1
ka: ძებნა: %1

en: Searching while you type was interrupted. It would have taken too long.
ka: ძებნა თქვენი კრეფისას შეწყდა. ალბათ, მას მეტისმეტად ბევრი დრო დასჭირდა.

en: Set of characters
ka: სიმბოლოების ნაკრები

en: Show more search options
ka: ძებნის დამატებითი პარამეტრების ჩვენება

en: Size limit
ka: ზომის ლიმიტი

en: Starting from first match
ka: პირველი დამთხვევიდან დაწყებული

en: Starting from last match
ka: ბოლო დამთხვევიდან დაწყებული

en: Stop
ka: შეჩერება

en: Tab
ka: ჩანართი

en: This will copy all highlighted search match lines in the current document to the clipboard
ka: ეს მიმდინარე დოკუმენტში ძებნის პირობის შესაბამის, გამოკვეთილ ყველა ხაზს ბუფერში დააკოპირებს

en: This will cut all highlighted search match lines from the current document to the clipboard
ka: ეს მიმდინარე დოკუმენტში ძებნის პირობის შესაბამის, გამოკვეთილ ყველა ხაზს ბუფერში ამოჭრის

en: Upper-cased capture 0-9
ka: მაღალი რეგისტრით ჩაჭერა 0-9

en: Upper-cased capture 0-999
ka: მაღალი რეგისტრით ჩაჭერა 0-9999

en: Usage: grep [pattern to search for in folder]
ka: გამოყენება: grep [საქაღალდეში მოსაძებნი ნიმუში]

en: Usage: newGrep [pattern to search for in folder]
ka: გამოყენება: newGrep [საქაღალდეში მოსაძებნი ნიმუში]

en: Usage: newPGrep [pattern to search for in current project]
ka: გამოყენება: newPGrep [მიმდინარე პროექტში მოსაძებნი ნიმუში]

en: Usage: pgrep [pattern to search for in current project]
ka: გამოყენება: search [მიმდინარე პროექტში მოსაძებნი ნიმუში]

en: Usage: preg [regex pattern to search for in current project]
ka: გამოყენება: preg [მიმდინარე პროექტში მოსაძებნი regex ნიმუში]

en: Usage: search [pattern to search for in open files]
ka: გამოყენება: search [ღია ფაილებში მოსაძებნი ნიმუში]

en: Use the current document's path.
ka: მიმდინარე დოკუმენტის ბილიკის გამოყენება.

en: Whitespace (excluding line breaks)
ka: ჰარეს სიმბოლო

en: Word boundary
ka: სიტყვის საზღვარი

en: Word character (alphanumerics plus '_')
ka: სიტყვის სიმბოლო (ალფარიცხვითი პლუს '_'

en: Zero or more occurrences
ka: ნული ან მეტი გამოვლენა

en: Zero or one occurrences
ka: ნული ან ერთი გამოვლენა
