kbd 2.7-rc1 - en to ka translation catalogue (180 entries)

en: 
    Changed %d key | 
    Changed %d keys
ka[0]: 
    შეიცვალა %d ღილაკი
ka[1]: 
    შეიცვალა %d ღილაკი

en:     FAILED
ka:  შეცდომა

en: # %d entry | # %d entries
ka[0]: # %d ჩანაწერი
ka[1]: # %d ჩანაწერი

en: %-15s for %s
ka: %-15s %s-სთვის

en: %s from %s
ka: %s -ი %s-სგან

en: %s: Illegal vt number
ka: %s: vt -ის დაუშვებელი ნომერი

en: %s: Warning: line too long
ka: %s: გაფრთხილება: ხაზი მეტისმეტად გრძელია

en: 0: illegal VT number
ka: 0: არასწორი VT ნომერი

en: ?UNKNOWN?
ka: ?უცნობი?

en: Argument must be positive: %s
ka: არგუმენტი დადებითი უნდა იყოს: %s

en: Argument out of range: %s
ka: არგუმენტი დასაშვებ შუალედს გარეთაა: %s

en: Available charsets:
ka: ხელმისაწვდომი სიმბოლოთა ნაკრებები:

en: Available shapes:
      2  - default output;
      4  - one line for each keycode;
      8  - one line for each (modifier,keycode) pair;
      16 - one line for each keycode until 1st hole.
ka: ხელმისაწვდომი ფორმები:
      2 - ნაგულისხმევი გამოტანა;
      4 - ერთი ხაზი თითოეული ღილაკის კოდისთვის;
      8 - ერთი ხაზი თითოეული (მოდიფიკატორი, ღილაკის კოდი) წყვილისთვის;
      16 - ერთი ხაზი თითოეული საკვანძო კოდისთვის 1 ხვრელამდე.

en: Bad call of readpsffont
ka: შეცდომა readpsffont-ის გამოძახებისას

en: Bad character height %d (limit is 128)
ka: არასწორი სიმბოლოს სიმაღლე %d (მაქს. 128)

en: Bad character width %d (limit is 64)
ka: არასწორი სიმბოლოს სიგანე %d (მაქს. 64)

en: Bad input file size
ka: არასწორი შეყვანის ფაილის ზომა

en: Cannot double %dx%d font (limit is 32x64)
ka: %dx%d ფონტის გამეორება შეუძლებელია (მაქს. 32x64)

en: Cannot find default font
ka: ნაგულისხმევი ფონტი ვერ ვიპოვე

en: Cannot open %s read/write
ka: %s-ის წერაკითხვისთვის გახსნის შეცდომა

en: Cannot open /dev/port
ka: /dev/port-ის გახსნის შეცდომა

en: Cannot read console map
ka: კონსოლის რუკის წაკითხვის შეცდომა

en: Cannot write font file
ka: ფონტის ფაილის ჩაწერის შეცდომა

en: Cannot write font file header
ka: ფონტის ფაილის თავსართის ჩაწერის შეცდომა

en: Cannot write font file: %m
ka: ფონტის ფაილის ჩაწერის შეცდომა: %m

en: Changed %d string | Changed %d strings
ka[0]: შეიცვალა %d სტრიქონი
ka[1]: შეიცვალა %d სტრიქონი

en: Character count: %u
ka: სიმბოლოების რაოდენობა: %u

en: Console is not in text mode
ka: კონსოლი ტექსტურ რეჟიმში არაა

en: Couldn't activate vt %d
ka: VT %d-ის აქტივაციის შეცდომა

en: Couldn't deallocate console %d
ka: კონსოლის (%d) გამოყოფის გაუქმების შეცდომა)

en: Couldn't find owner of current tty!
ka: მიმდინარე tty-ის მფლობელი ვერ ვიპოვე!

en: Couldn't get a file descriptor referring to the console.
ka: კონსოლზე მიმართული ფაილის დესკრიპტორის მიღების შეცდომა.

en: Couldn't open %s
ka: %s-ის გახსნის შეცდომა

en: Couldn't read %s
ka: %s-ის წაკითხვის შეცდომა

en: Couldn't read VTNO:
ka: შეცდომა VTNO-ის წაკითხვისას:

en: Current default flags:
ka: მიმდინარე ნაგულისხმევი ალმები:

en: Current flags:
ka: მიმდინარე ალმები:

en: Current keyboard delay %d ms
ka: მიმდინარე კლავიატურის დაყოვნება %d მწმ

en: Current keyboard period %d ms
ka: მიმდინარე კლავიატურის პერიოდი %d მწმ

en: Current leds:
ka: მიმდინარე LED-ები:

en: Default keymap: %s
ka: ნაგულისხმევი keymap: %s

en: Error reading %s
ka: %s-ის კითხვის შეცდომა

en: Error reading input font
ka: შეყვანილი ფონტის წაკითხვის შეცდომა

en: Error writing map to file
ka: რუკის ფაილში ჩაწერის შეცდომა

en: Error writing screendump
ka: ეკრანის დამპის ჩაწერის შეცდომა

en: Error: %s: File ended unexpectedly.
ka: შეცდომა: %s: ფაილი მოულოდნელად დასრულდა.

en: Error: %s: Insufficient number of colors/lines: %u
ka: შეცდომა: %s: ფერების / ხაზების არასაკმარისი რაოდენობა: %u

en: Error: %s: Invalid value in line %u.
ka: შეცდომა: %s: არასწორი მნიშვნელობა ხაზზე %u.

en: Error: %s: Line %u is too long.
ka: შეცდომა: %s: ხაზი %u ძალიან გრძელია.

en: Escaped scancodes e0 xx (hex)
ka: სპეციალური სკანირებს კოდები e0 xx (hex)

en: Font height    : %u
ka: ფონტის სიმაღლე   : %u

en: Font is too big
ka: ფონტი მეტისმეტად დიდია

en: Font width     : %u
ka: ფონტის სიგანე    : %u

en: Found nothing to save
ka: ჩასაწერად ვერაფერი ვიპოვე

en: Input file: bad input length (%d)
ka: შეყვანის ფაილი: არასწორი შეყვანის სიგრძე (%d)

en: Input file: trailing garbage
ka: შეყვანის ფაილი: მორჩენილი ნაგავი

en: Invalid number of lines
ka: ხაზების არასწორი რაოდენობა

en: KDGKBDIACR(UC): %s: Unable to get accent table
ka: KDGKBDIACR(UC): %s: წვდომის ცხრილის მიღების შეცდომა

en: KDGKBSENT: %s: Unable to get function key string
ka: KDGKBSENT: %s: ფუნქციის გასაღების სტრიქონის მიღების შეცდომა

en: KDSKBMODE: %s: could not switch to Unicode mode
ka: KDSKBMODE: %s: უნიკოდის რეჟიმში გადართვა შეუძლებელია

en: Keymap %d: Permission denied
ka: განლაგება %d: წვდომა აკრძალულია

en: Loading %s
ka: %s-ის ჩატვირთვა

en: New default flags:
ka: ახალი ნაგულისხმები ალმები:

en: New flags:
ka: ახალი ალმები:

en: New leds:
ka: ახალი LED-ები:

en: Not enough arguments.
ka: არასაკმარისი არგუმენტები.

en: Not supported
ka: მხარდაუჭერელია

en: Old default flags:
ka: ძველი ნაგულისხმები ალმები:

en: Old flags:
ka: ძველი ალმები:

en: Old leds:
ka: ძველი LED-ები:

en: Old mode: %dx%d  New mode: %dx%d
ka: ძველი რეჟიმი: %dx%d ახალი რეჟიმი: %dx%d

en: Options:
ka: პარამეტრები:

en: Please try again later.
ka: მოგვიანებით სცადეთ.

en: Reading font file %s
ka: ფონტის ფაილის (%s) წაკითხვა

en: Report bugs to authors.
ka: შეცდომების შესახებ ავტორებს შეატყობინეთ.

en: The %s is now locked by %s.
ka: %s ახლა ჩაკეტილია %s-ის მიერ.

en: The entire console display cannot be locked.
ka: სრული კონსოლის ეკრანის ჩაკეტვა შეუძლებელია

en: This tty (%s) is not a virtual console.
ka: ეს tty (%s) არ არის ვირტუალური კონსოლი.

en: Too many files to combine
ka: ძალიან ბევრი ფაილი გაერთიანებისთვის

en: Too many input files.
ka: მეტისმეტად ბევრი შეყვანის ფაილი.

en: Try `%s --help' for more information.
ka: მეტი ინფორმაციისთვის სცადეთ '%s --help'

en: Unable to create timer
ka: ტაიმერის შექმნის შეცდომა

en: Unable to find command.
ka: ბრძანება ვერ ვიპოვე.

en: Unable to find file: %s
ka: ვერ ვპოულობ ფაილს: %s

en: Unable to open file: %s: %m
ka: ფაილის გახსნის შეცდომა: %s: %m

en: Unable to read console mode
ka: კონსოლის რეჟიმის წაკითხვის შეცდომა

en: Unable to read keyboard flags
ka: კლავიატურის ალმების წაკითხვის შეცდომა

en: Unable to read keyboard mode
ka: კლავიატურის რეჟიმის წაკითხვის შეცდომა

en: Unable to read meta key handling mode
ka: მეტა ღილაკის დამუშავების რეჟიმის წაკითხვის შეცდომა

en: Unable to set new session
ka: ახალი სესიის დაყენების შეცდომა

en: Unable to set signal handler
ka: სიგნალის დამმუშავებლის დაყენების შეცდომა

en: Unable to set timer
ka: ტაიმერის დაყენების შეცდომა

en: Unrecognized argument: %s
ka: უცნობი არგუმენტი: %s

en: Unsupported psf file mode (%d)
ka: PSF ფაილის მხარდაუჭერელი რეჟიმი (%d)

en: Unsupported psf version (%d)
ka: PSF ფაილის მხარდაუჭერელი ვერსია (%d)

en: Usage: %s ON|on|off
ka: გამოყენება: %s ON|on|off

en: Usage: %s [option...]
ka: გამოყენება: %s [პარამეტრი...]

en: Usage: %s [option...] N
ka: გამოყენება: %s [პარამეტრი...] N

en: Usage: %s [option...] [N ...]
ka: გამოყენება: %s [პარამეტრი...] [N ...]

en: Usage: %s [option...] [argument]
ka: გამოყენება: %s [პარამეტრი...] [არგუმენტი]

en: Usage: %s [option...] [mapfile...]
ka: გამოყენება: %s [პარამეტრი...] [რუკისფაილი...]

en: Usage: %s [option...] [newfont...]
ka: გამოყენება: %s [პარამეტრი...] [ახალიფონტი...]

en: Usage: %s [option...] [vga|FILE|-]
ka: გამოყენება: %s [პარამეტრი...] [vga|ფაილი|-]

en: Usage: %s infont [outtable]
ka: გამოყენება: %s შემავალიფონტი [გამოსატანიცხრილი]

en: Usage: %s infont intable outfont
ka: გამოყენება: %s შემავალიფონტი შემავალიცხრილი გამომავალიფონტი

en: Usage: %s infont outfont
ka: გამოყენება: %s შემავალიფონტი გამომავალიფონტი

en: Using VT %s
ka: გამოიყენება VT %s

en: VT 1 is the console and cannot be deallocated
ka: VT 1 კონსოლია და მისი გათავისუფლება შეუძლებელია

en: assuming %s %s
ka: ივარაუდება %s %s

en: background will look funny
ka: ფონი სასაცილო იქნება

en: bad utf8
ka: ცუდი utf8

en: be more verbose.
ka: მეტი შეტყობინების გამოტანა.

en: bug in do_loadtable
ka: შეცდომა do_loadtable-ში

en: cannot open include file %s
ka: გახსნის შეცდომა ჩასასმელი ფაილისთვის %s

en: change only the leds.
ka: მხოლოდ LED-ების შეცვლა.

en: change the VT flags.
ka: შეცვალეთ VT-ის ალმები.

en: could not deallocate console %d: ioctl VT_DISALLOCATE
ka: კონსოლის (%d) გათავისუფლების შეცდომა: IOCtl VT_DISALLOCATE

en: display above and symbols known to loadkeys.
ka: ჩვენება იმის, რაც ზემოთაა და loadkeys-სთვის ცნობილი სიმბოლოების.

en: display information about keyboard driver.
ka: ინფორმაციის ჩვენება კლავიატურის დრაივერის შესახებ.

en: display keytable in hexadecimal notation.
ka: keytable-ის ჩვენება თექვსმეტობითში.

en: display only key bindings.
ka: მხოლოდ კლავიატურის კომბინაციების ჩვენება.

en: display only the function key strings.
ka: აჩვენეთ მხოლოდ ფუნქციური ღილაკის სტრიქონები.

en: don't use short-hand notations, one row per keycode.
ka: მოკლე ნოტაციები გამოყენებული არ იქნება. ერთი ღილაკის კოდი ერთ მწკრივში.

en: error reading scancode
ka: სკანირების კოდის წაკითხვის შეცდომა

en: expected filename between quotes
ka: მოველოდი ფაილის სახელს ბრჭყალებს შორის

en: font position 32 is nonblank
ka: ფონტის 32-ე პოზიცია გამოტოვება არაა

en: force conversion to ASCII.
ka: ძალით გადაყვანა ASCII-ში.

en: func %d not allocated
ka: ფუნქცია %d გამოყოფილი არაა

en: illegal unicode %d
ka: დაუშვებელი უნიკოდი %d

en: impossible error in lk_add_constants
ka: შეუძლებელი შეცდომა lk_add_constants-ში

en: impossible: not meta?
ka: შეუძლებელია: მეტა არაა?

en: includes are nested too deeply
ka: ჩასმები მეტისმეტად ღრმადაა

en: index %d must be less than %d
ka: ინდექსი %d %d-ზე ნაკლები უნდა იყოს

en: input font does not have an index
ka: შეყვანის ფონტს ინდექსი არ აქვს

en: ioctl %s unavailable?
ka: ioctl %s მიუწვდომელი?

en: kb mode was %s
ka: kb-ის რეჟიმი იყო %s

en: keycode %3d %s
ka: ღილაკის კოდი %3d %s

en: keycode %d, table %d = %d%s
ka: ღილაკის კოდი %d, ცხრილი %d = %d%s

en: load default.
ka: ნაგულისხმევის ჩატვირთვა.

en: load font "default8x<N>".
ka: "default8x<N>" ფონტის ჩატვირთვა.

en: new state:
ka: ახალი მდგომარეობა:

en: off
ka: გათიშვა

en: old state:
ka: ძველი მდგომარეობა:

en: one line per (modifier,keycode) pair.
ka: ერთი ხაზი თითოეული (მოდიფიკატორი, ღილაკის კოდი) წყვილისთვის.

en: out of memory
ka: არასაკმარისი მეხსიერება

en: press
ka: დაწოლა

en: print this usage message.
ka: გამოყენების ამ შეტყობინების გამოტანა და გამოსვლა.

en: print version number.
ka: ვერსიის ნომერის გამოტანა.

en: psf file with unknown magic
ka: psf ფაილი უცნობი საცნობი რიცხვით

en: release
ka: გაშვება

en: resizecons: cannot find videomode file %s
ka: ზომის შეცვლა: ვერ ვიპოვე ვიდეორეჟიმის ფაილი %s

en: resizecons: invalid columns number %d
ka: resizecons: არასწორი სვეტები რიცხვი %d

en: resizecons: invalid rows number %d
ka: resizecons: არასწორი მწკრივების რაოდენობა %d

en: resizecons: the command `%s' failed
ka: resizecons: ბრძანება `%s' ჩავარდა

en: set ASCII mode.
ka: ASCII რეჟიმის ჩართვა.

en: set UTF-8 mode.
ka: UTF-8 რეჟიმის ჩართვა.

en: set keycode mode.
ka: ღილაკის კოდები რეჟიმის ჩართვა.

en: set scancode mode.
ka: სკანკოდების რეჟიმის ჩართვა.

en: set the rate in characters per second.
ka: დააყენეთ სიჩქარე სიმბოლოებში წამში.

en: short ucs2 unicode table
ka: მოკლე ucs2 უნიკოდის ცხრილი

en: short unicode table
ka: უნიკოდის მოკლე ცხრილი

en: short utf8 unicode table
ka: მოკლე utf8 უნიკოდის ცხრილი

en: sort and merge elements.
ka: ელემენტების დალაგება და შერწყმა.

en: stdin is not a tty
ka: stdin არ არის tty

en: string too long
ka: სტრიქონი მეტისმეტად გრძელია

en: suppress all normal output.
ka: ნორმალური გამოტანის სრულად ჩახშობა.

en: switching to %s
ka: %s-ზე გადართვა

en: table %d must be less than %d
ka: ცხრილი %d %d-ზე ნაკლები უნდა იყოს

en: tall font not supported
ka: მაღალი ფონტი მხარდაჭერილი არაა

en: the console device to be used.
ka: გამოსაყენებელი კონსოლის მოწყობილობა.

en: unable to initialize array: %s
ka: მასივის ინიციალიზაციის შეცდომა: %s

en: unable to parse number: %s
ka: დამუშავების შეცდომა რიცხვისთვის: %s

en: unknown keysym '%s'
ka: უცნობი keysym '%s'

en: unknown utf8 error
ka: utf8-ის უცნობი შეცდომა

en: unrecognized user
ka: უცნობი მომხმარებელი

en: value must be less than %lld: %s
ka: მნიშვნელობა %lld-ზე ნაკლები უნდა იყოს: %s

en: wait for command to complete
ka: დაელოდეთ ბრძანებას, დასრულდეს

en: wiped it
ka: წაიშალა

en: zero input character size?
ka: ნულოვანი შეყვანის სიმბოლოს ზომა?

en: zero input font length?
ka: ნულოვანი შეყვანის ფონტის სიგრძე?
