libxfce4ui.xfce-4-20 - en to ka translation catalogue (205 entries)

en: %s already triggers this action.
ka: %s უკვე იწვევს ამ ქმედებას.

en: %s; Build ID: %s
ka: %s; აგების აიდი: %s

en: 32-bit
ka: 32-ბიტიანი

en: 64-bit
ka: 64-ბიტიანი

en: 64-bit (32-bit userspace)
ka: 64-ბიტიანი (32-ბიტიანი მომხმარებლის ბიბლიოთეკები)

en: A Menu Library
ka: მენიუს ბიბლიოთეკა

en: A file named "%s" already exists in this directory, the file hasn't been added.
ka: ფაილი სახელად "%s" უკვე არსებობს ამ კატალოგში, ფაილი არ იქნა დამატებული.

en: About
ka: შესახებ

en: About Xfce
ka: Xfce-ის შესახებ

en: About the Xfce Desktop Environment
ka: სამუშაო მაგიდა Xfce-ის შესახებ

en: Active contributors
ka: აქტიური მოხალისეები

en: Add adjacent workspace
ka: ახლომდებარე სამუშაო სივრცის დამატება

en: Add workspace
ka: სამუშაო სივრცის დამატება

en: Application Finder
ka: პროგრამის მპოვნელი

en: Bottom workspace
ka: ქვედა სამუშაო სივრცე

en: Cancel
ka: გაუქმება

en: Clear
ka: გაწმენდა

en: Clear the shortcut
ka: მალსახმობის გასუფთავება

en: Close
ka: დახურვა

en: Close T_ab
ka: ჩანართის დახურვა

en: Close _Window
ka: ფანჯრის დახურვა

en: Close window
ka: ფანჯრის დახურვა

en: Close window with multiple tabs?
ka: დავხურო ფანჯარა ერთზე მეტი ჩანართით?

en: Command Shortcut
ka: ბრძამების მალსახმობი

en: Configures appearance, display, keyboard and mouse settings.
ka: მოირგეთ გარეგნობის, ეკრანის, კლავიატურის და თაგუნას პარამეტრები.

en: Conflicting actions for %s
ka: კონფლიქტური ქმედებები %s-სთვის

en: Copyright
ka: საავტორო უფლებები

en: Core developers
ka: ძირითადი პროგრამისტები

en: Could not grab the keyboard.
ka: კლავიატურის ჩაჭერა შეუძლებელია.

en: Credits
ka: კრედიტები

en: Customize settings stored by Xfconf
ka: Xfconf-ის მიერ დამახსოვრებული პარამეტრების მორგება

en: Cycle windows
ka: ფანჯრების წრიული გადართვა

en: Cycle windows (Reverse)
ka: ფანჯრების წრიული გადართვა (შებრუნებული)

en: Delete active workspace
ka: აქტიური სამუშაო სივრცის წაშლა

en: Delete last workspace
ka: ბოლო სამუშაო სივრცის წაშლა

en: Desktop Manager
ka: სამუშაო მაგიდის მმართველი

en: Device
ka: მოწყობილობა

en: Directory separator illegal in file name
ka: საქაღალდის გამყოფი დაუშვებელია ფაილის სახელში

en: Disable session management
ka: სესიების მართვის გამორთვა

en: Distributor
ka: დისტრიბუტორი

en: Do _not ask me again
ka: აღარ მკითხო

en: Do you want to read the %s manual online?
ka: გნებავთ წაიკითხოთ %s-ის სახელმძღვანელო ინტერნეტში?

en: Do you want to read the manual online?
ka: გნებავთ წაიკითხოთ სახელმძღვანელო ინტერნეტში?

en: Documentation supervision
ka: დოკუმენტაციის მართვა

en: Down
ka: დაბლა

en: Failed to connect to the session manager: %s
ka: შეცდომა სესიების მმართველთან დაკავშირებისას: %s

en: Failed to load interface
ka: ინტერფეისის ჩატვირთვის შეცდომა

en: Failed to migrate the old panel configuration
ka: ძველი პანელის კონფიგურაცია ჩავარდა

en: Failed to open web browser for online documentation
ka: შეუძლებელია ბრაუზერის გახსნა დოკუმენტაციისთვის

en: File Manager
ka: ფაილების მმართველი

en: Filename is too long
ka: ფაილის სახელი ძალიან გრძელია

en: Filenames should not start or end with a space
ka: ფაილის სახელი არ შეიძლება, ჰარეთი მთავრდებოდეს

en: Fill window
ka: შეავსე ფანჯარა

en: Fill window horizontally
ka: ფანჯრის შევსება ჰორიზონტალურად

en: Fill window vertically
ka: ფანჯრის შევსება ვერტიკალურად

en: GPUs
ka: GPU-ები

en: GTK Version
ka: GTK-ის ვერსია

en: Handles the placement of windows on the screen.
ka: უზრუნველჰყოფს ეკრანზე ფანჯრების განლაგებას.

en: Hide window
ka: ფანჯრის დამალვა

en: ID
ka: აიდი

en: If you know of anyone missing from this list; don't hesitate and file a bug on <https://gitlab.xfce.org/xfce/libxfce4ui/-/issues> .
ka: თუ იცით ვინმე, ვინც ამ სიას აკლია, ნუ დაიხევთ უკან, გახსენით პრობლემის ბილეთი ბმულზე <https://gitlab.xfce.org/xfce/libxfce4ui/-/issues> .

en: Implements a freedesktop.org compliant menu based on GLib and GIO.
ka: მოგაწვდით freedesktop.org-თან თავსებად მენიუს, რომელიც დაფუძნებულია GLib-ზე და GIO-ზე.

en: Implements the thumbnail management D-Bus specification.
ka: მოგაწვდით მინიატურების მართვის D-Bus-ის სპეციფიკაციას.

en: Information about the Xfce Desktop Environment
ka: ინფორმაცია სამუშაო მაგიდა Xfce-ის შესახებ

en: Keep '%s'
ka: %s-ის შენარჩუნება

en: Kernel Version
ka: ბირთვის ვერსია

en: Keyboard shortcut already in use
ka: კლავიატურის მალსახმობი უკვე გამოიყენება

en: Left
ka: მარცხენა

en: Left workspace
ka: მარცხენა სამუშაო სივრცე

en: License
ka: ლიცენზია

en: Lower window
ka: ფანჯრის ჩაწევა

en: Manages removable drives and media for Thunar.
ka: მართავს მოხსნად დისკებს და მედიას Thunar-სთვის.

en: Manages your files in a modern, easy-to-use and fast way.
ka: მართავს თქვენს ფაილებს თანამედროვე, იოლი და სწრაფი გზით.

en: Maximize window
ka: ფანჯრის გადიდება

en: Maximize window horizontally
ka: ფანჯრის გადიდება ჰორიზონტალურად

en: Maximize window vertically
ka: ფანჯრის გადიდება ვერტიკალურად

en: Memory
ka: მეხსიერება

en: Move window
ka: ფანჯრის გადაადგილება

en: Move window to bottom workspace
ka: ფანჯრის გადატანა ქვედა სამუშაო სივრცეზე

en: Move window to left monitor
ka: ფანჯრის გადატანა მარცხენა ეკრანზე

en: Move window to left workspace
ka: ფანჯრის გადატანა მარცხენა სამუშაო სივრცეზე

en: Move window to lower monitor
ka: ფანჯრის გადატანა ქვედა ეკრანზე

en: Move window to next workspace
ka: ფანჯრის გადატანა მომდევნო სამუშაო სივრცეზე

en: Move window to previous workspace
ka: ფანჯრის გადატანა წინა სამუშაო სივრცეზე

en: Move window to right monitor
ka: ფანჯრის გადატანა მარჯვენა ეკრანზე

en: Move window to right workspace
ka: ფანჯრის გადატანა მარჯვენა სამუშაო სივრცეზე

en: Move window to upper monitor
ka: ფანჯრის გადატანა ზედა ეკრანზე

en: Move window to upper workspace
ka: ფანჯრის გადატანა ზედა სამუშაო სივრცეზე

en: Move window to workspace 1
ka: ფანჯრის გადატანა სამუშაო სივრცე 1-ზე

en: Move window to workspace 10
ka: ფანჯრის გადატანა სამუშაო სივრცე 10-ზე

en: Move window to workspace 11
ka: ფანჯრის გადატანა სამუშაო სივრცე 11-ზე

en: Move window to workspace 12
ka: ფანჯრის გადატანა სამუშაო სივრცე 12-ზე

en: Move window to workspace 2
ka: ფანჯრის გადატანა სამუშაო სივრცე 2-ზე

en: Move window to workspace 3
ka: ფანჯრის გადატანა სამუშაო სივრცე 3-ზე

en: Move window to workspace 4
ka: ფანჯრის გადატანა სამუშაო სივრცე 4-ზე

en: Move window to workspace 5
ka: ფანჯრის გადატანა სამუშაო სივრცე 5-ზე

en: Move window to workspace 6
ka: ფანჯრის გადატანა სამუშაო სივრცე 6-ზე

en: Move window to workspace 7
ka: ფანჯრის გადატანა სამუშაო სივრცე 7-ზე

en: Move window to workspace 8
ka: ფანჯრის გადატანა სამუშაო სივრცე 8-ზე

en: Move window to workspace 9
ka: ფანჯრის გადატანა სამუშაო სივრცე 9-ზე

en: Next workspace
ka: მომდევნო სამუშაო სივრცე

en: No
ka: არა

en: OS Name
ka: ოს-ის სახელი

en: OS Type
ka: ოს-ის ტიპი

en: Panel
ka: პანელი

en: Please press a key
ka: დააჭირეთ ღილაკს

en: Please report bugs to <%s>.
ka: გთხოვთ, შეცდომების შესახებ გვაცნობეთ აქ <%s>.

en: Please see <https://www.xfce.org/about/credits>
ka: იხილეთ <https://www.xfce.org/about/credits>

en: Please use another key combination.
ka: გამოიყენეთ სხვა ღილაკების კომბინაცია.

en: Press keyboard keys to trigger the %s '%s'.
ka: დააჭირეთ კლავიატურის ღილაკებისთვის, რომ გაააქტიუროთ %s: '%s'.

en: Previous contributors
ka: ძველი მოხალისეები

en: Previous workspace
ka: წინა სამუშაო სივრცე

en: Provides a home for window buttons, launchers, app menu and more.
ka: მოგაწვდით საწყის გვერდს ფანჯრის ღილაკებისთვის, გამშვებებისთვის, აპების მენიუსთვის და სხვ.

en: Quickly finds and launches applications installed on your system.
ka: სწრაფად პოულობს და უშვებს თქვენს სისტემაზე დაყენებულ პროგრამებს.

en: Raise or lower window
ka: ფანჯრის აწევა ან დაწევა

en: Raise window
ka: ფანჯრის აწევა

en: Read the manual
ka: სახელმძღვანელოს წაკითხვა

en: Resize window
ka: ფანჯრის ზომის შეცვლა

en: Restore the default shortcut
ka: ნაგულისხმევი მალსახმობის აღდგენა

en: Right
ka: მარჯვენა

en: Right workspace
ka: მარჯვენა სამუშაო სივრცე

en: Saves and restores your session, handles startup, autostart and shutdown.
ka: ინახავს და აღადგენს თქვენს სესიას, უზრუნველჰყოფს გაშვებას, ავტოგაშვებას და გამორთვას.

en: Servers maintained by
ka: სერვერებს უვლის

en: Session Manager
ka: სესსის მმართველი

en: Session management client ID
ka: სესიის მართვის კლიენტის

en: Session management options
ka: სესიის მმართველის პარამეტრები

en: Session manager did not return a valid client id
ka: სესიების მმართველმა სწორი კლიენტის id არ დააბრუნა

en: Sets desktop backgrounds, handles icons and more.
ka: აყენებს სამუშაო მაგიდის ფონებს, მართავს ხატულებს და სხვ.

en: Settings Daemon
ka: პარამეტრები დემონი

en: Settings Manager
ka: პარამეტრების მმართველი

en: Shade window
ka: ფანჯრის დაჩრდილვა

en: Shortcut
ka: მალსახმობი

en: Shortcuts Editor
ka: მალსახმობების რედაქტორი

en: Show desktop
ka: სამუშაო მაგიდის ჩვენება

en: Show session management options
ka: სესიის მმართველის პარამეტრები ჩვენება

en: Stick window
ka: ფანჯრის დაწებება

en: Stores your settings in a D-Bus-based configuration system.
ka: ინახავს თქვენს პარამეტრებს D-Bus-ზე დაფუძნებული კონფიგურაციის სისტემაში.

en: Switch application
ka: პროგრამის გადართვა

en: Switch window for same application
ka: იგივე აპლიკაციის სხვა ფანჯარაზე გადართვა

en: System
ka: სისტემა

en: Thanks to all who helped making this software available!
ka: მადლობას ვუხდით ყველას, ვინც დაგვეხმარა ამ პროგრამის განვითარებაში!

en: The Xfce development team. All rights reserved.
ka: Xfce-ის განვითარების ჯგუფი. ყველა უფლება დაცულია.

en: The current shortcut. Click to edit...
ka: მიმდინარე მალსახმობი. დააწკაპუნეთ ჩასასწორებლად...

en: The libxfce4ui, libxfce4util and exo packages are distributed under the terms of the GNU Library General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
ka: Libxfce4ui, libxfce4util და exo პაკეტები ნაწილდება GNU ბიბლიოთეკის გენერალური საჯარო ლიცენზიის პირობებით, რომელიც გამოქვეყნებულია უფასო პროგრამული უზრუნველყოფის ფონდის მიერ; ლიცენზიის მე -2 ვერსია, ან (თქვენი ვარიანტით) ნებისმიერი მოგვიანებით ვერსია.

en: The packages thunar, xfce4-appfinder, xfce4-panel, xfce4-session, xfce4-settings, xfconf, xfdesktop and xfwm4 are distributed under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
ka: პაკეტები thunar, xfce4-appfinder, xfce4-panel, xfce4-session, xfce4-settings, xfconf, xfdesktop და xfwm4 ვრცელდება ლიცენზიით GNU General Public License, იმ ფორმაში, როგორც ეს გამოცემულია Free Software Foundation-ის მიერ. ლიცენზიის ვერსია 2 (ან, თუ გნებავთ უფრო ახალი).

en: This keyboard shortcut is currently used by: '%s'
ka: ეს კლავიატურის მალსახმობი უკვე გამოიყენება ქმედებისთვის: '%s'

en: This shortcut is already being used by the action '%s'. Which action do you want to use?
ka: ეს მალსახმობი უკვე გამოიყენება ქმედებისთვის '%s'. რომელი ქმედება გნებავთ, გამოიყენოთ?

en: This shortcut is already being used for something else.
ka: ეს მალსახმობი უკვე გამოიყენება რაღაც სხვა მიზნით.

en: This shortcut is already being used for the action '%s'. Which action do you want to use?
ka: ეს მალსახმობი უკვე გამოიყენება ქმედებისთვის '%s'. რომელი ქმედება გნებავთ, გამოიყენოთ?

en: This shortcut is already being used for the command '%s'. Which action do you want to use?
ka: ეს მალსახმობი უკვე გამოიყენება ბრძანებისთვის '%s'. რომელი ქმედების გამოყენება გნებავთ?

en: This window has %d tabs open. Closing this window will also close all its tabs.
ka: ამ ფანჯარას გახსნილი აქვს %d ჩანართი. ამ ფანჯრის დახურვით ასევე დაიხურება ყველა მისი ჩანართი.

en: This window has multiple tabs open. Closing this window will also close all its tabs.
ka: ამ ფანჯარას გახსნილი აქვს რამდენიმე ჩანართი. ამ ფანჯრის დახურვით ასევე დაიხურება ყველა მისი ჩანართი.

en: Thumbnails Service
ka: მინიატურების სერვისი

en: Tile window to the bottom
ka: ფანჯარა ქვედა მოზაიკაში

en: Tile window to the bottom-left
ka: ფანჯარა ქვედა-მარცხენა მოზაიკაში

en: Tile window to the bottom-right
ka: ფანჯარა ქვედა-მარჯვენა მოზაიკაში

en: Tile window to the left
ka: ფანჯარა მარცხენა მოზაიკაში

en: Tile window to the right
ka: ფანჯარა მარჯვენა მოზაიკაში

en: Tile window to the top
ka: ფანჯარა ზედა მოზაიკაში

en: Tile window to the top-left
ka: ფანჯარა ზედა-მარცხენა მოზაიკაში

en: Tile window to the top-right
ka: ფანჯარა ზედამარჯვენა მოზაიკაში

en: Toggle above
ka: ზემოთ გადართვა

en: Toggle fullscreen
ka: მთელ ეკრანზე გატანის ჩართ/გამორთ

en: Translations supervision
ka: თარგმანების მართვა

en: Translators
ka: მთარგმნელები

en: Type '%s --help' for usage information.
ka: გამოყენებისთვის აკრიფეთ '%s --help'.

en: Unable to initialize GTK+.
ka: GTK+-ის ინიციალიზაციის შეცდომა

en: Unknown
ka: უცნობი

en: Up
ka: მაღლა

en: Upper workspace
ka: ზედა სამუშაო ადგილი

en: Use '%s'
ka: %s-ის გამოყენება

en: Version information
ka: ვერსიის შესახებ ინფორმაცია

en: Volume Manager
ka: ხმის მმართველი

en: Warning
ka: გაფრთხილება

en: Window Manager
ka: ფანჯრის მმართველი

en: Window Manager Action Shortcut
ka: ფანჯრის მმართველის მოქმედების მალსახმობი

en: Window operations menu
ka: ფანჯრის ოპერაციების მენიუ

en: Windowing System
ka: ფანჯრული სისტემა

en: Working directory "%s" does not exist. It won't be used when spawning "%s".
ka: სამუშაო საქაღალდე "%s" არ არსებობს. ის არ იქნება გამოყენებული "%s"-ის გაშვებისას.

en: Workspace 1
ka: სამუშაო სივრცე 1

en: Workspace 10
ka: სამუშაო სივრცე 10

en: Workspace 11
ka: სამუშაო სივრცე 11

en: Workspace 12
ka: სამუშაო სივრცე 12

en: Workspace 2
ka: სამუშაო სივრცე 2

en: Workspace 3
ka: სამუშაო სივრცე 3

en: Workspace 4
ka: სამუშაო სივრცე 4

en: Workspace 5
ka: სამუშაო სივრცე 5

en: Workspace 6
ka: სამუშაო სივრცე 6

en: Workspace 7
ka: სამუშაო სივრცე 7

en: Workspace 8
ka: სამუშაო სივრცე 8

en: Workspace 9
ka: სამუშაო სივრცე 9

en: Xfce 4 is copyright Olivier Fourdan (fourdan@xfce.org). The different components are copyrighted by their respective authors.
ka: Xfce 4-ის საავტორო უფლებები ეკუთვნის Olivier Fourdan-ს (fourdan@xfce.org). სხვა კომპონენტებზე საავტორო უფლებები მათ ავტორებს ეკუთვნის.

en: Xfce Version
ka: Xfce-ის ვერსია

en: Xfce is a collection of programs that together provide a full-featured desktop environment.
    The following programs are part of the Xfce core:
ka: Xfce პროგრამების კოლექციაა, რომლებიც ერთად სრულ სამუშაო მაგიდას წარმოგიდგენთ
    Xfce-ის ბირთვის წარმოადგენენ შემდეგი პროგრამები:

en: Xfce is also a development platform providing several libraries that help programmers create applications that fit in well with the desktop environment.
    
    Xfce components are licensed under free or open source licences; GPL or BSDL for applications and LGPL or BSDL for libraries. Look at the documentation, the source code or the Xfce website (<a href="https://www.xfce.org">https://www.xfce.org</a>) for more information.
    
    Thank you for your interest in Xfce.
    
    	- The Xfce Development Team
ka: Xfce ასევე პროგრამირების პლატფორმაა და პროგრამისტებს აწვდის რამდენიმე ბიბლიოთეკას, რომ შეიქმნას აპლიკაციები, რომლებიც კარგად ჯდება სამუშაო გარემოში.
    
    Xfce-ის კომპონენტები ვრცელდება GPL/BSDL-ით აპლიკაციებისთვის და LGPL ან BSDL ბიბლიოთეკებისთვის. მეტი ინფორმაციისთვის ჩაიხედეთ დოკუმენტაციაში. საწყის კოდში, ან Xfce-ის ვებგვერდზე (<a href="https://www.xfce.org">https://www.xfce.org</a>).
    
    მადლობა, რომ Xfce-ით დაინტერესდით.
    
    	- Xfce-ის პროგრმაისტების ჯგუფი

en: Yes
ka: დიახ

en: You will be redirected to the documentation website where the help pages are maintained and translated.
ka: გადაგამისამარტებთ დოკუმენტაციის ვებგვერდზე, სადაც დახმარების გვერდების შექმნა და თარგმანი მიმდინარეობს.

en: _Always go directly to the online documentation
ka: _ყოველთვის პირდაპირ ინტერნეტ-დოკუმენტაციაზე გადასვლა

en: _Cancel
ka: გაუქმება

en: _Close
ka: დახურვა

en: _Help
ka: _დახმარება

en: _Read Online
ka: ონლაინ _ნახვა

en: action
ka: მოქმედება

en: command
ka: ბრძანება

en: label
ka: ჭდე
