lutris - en to ka translation catalogue (1246 entries)

en: 
    
    Lutris is looking for a mounted disk drive or image 
    containing the following file or folder:
    <i>%s</i>
ka: 
    
    Lustris ეძებს მიმაგრებულ დისკს ან დისკის ასლს,
    რომელიც შემდეგ ფაილს ან საქაღალდეს შეიცავს:
    <i>%s</i>

en:  checksum mismatch
ka:  საკონტროლო ჯამები არ ემთხვევა

en:  or
ka:  ან

en: %d hours
ka: %d საათი

en: %d minutes
ka: %d წუთი

en: %s (default)
ka: %s (ნაგულისხმები)

en: %s does not exist
ka: %s არ არსებობს

en: %s does not exist.
ka: %s არ არსებობს.

en: %s is already installed
ka: %s უკვე დაყენებულია

en: %s is not a valid URI
ka: %s არ წარმოადგენს სწორ URI-ის

en: %s version management
ka: %s ვერსის მართვა

en: '%s' is a reserved category name.
ka: '%s' დაცული კატეგორიის სახელია.

en: (c) 2009 Lutris Team
ka: (c) 2009 Lutris-ის გუნდი

en: (recommended)
ka: (რეკომენდებულია)

en: 1 GB
ka: 1 გბ

en: 1 MB
ka: 1 მბ

en: 1 hour
ka: 1 საათი

en: 1 minute
ka: 1 წუთი

en: 128 MB
ka: 128 მბ

en: 16 MB
ka: 16 მბ

en: 16BPP (65536 colors)
ka: 16BPP (65536 ფერი)

en: 2 MB
ka: 2 მბ

en: 24BPP (16M colors)
ka: 24BPP (16M ფერი)

en: 256 MB
ka: 256 მბ

en: 32 MB
ka: 32 მბ

en: 32-bit
ka: 32-ბიტიანი

en: 320×240 (4:3, Original)
ka: 320×240 (4:3, ორიგინალი)

en: 384 MB
ka: 384 მბ

en: 4 MB
ka: 4 მბ

en: 416×240 (16:9, Widescreen)
ka: 416×240 (16:9, ფართოეკრანიანი)

en: 512 MB
ka: 512 მბ

en: 560×240 (21:9, Ultrawide)
ka: 560×240 (21:9, ულტრაფართოეკრანიანი)

en: 64 MB
ka: 64 მბ

en: 64-bit
ka: 64-ბიტიანი

en: 68020 with 24-bit addressing
ka: 68020 24-ბიტიანი დამისამისამართებით

en: 68030 without internal MMU
ka: 68030 შიდა MMU-ის გარეშე

en: 68040 without internal FPU
ka: 68040 შიდა FPU-ის გარეშე

en: 68040 without internal FPU and MMU
ka: 68040 შიდა FPU-ისა და MMU-ის გარეშე

en: 68040 without internal MMU
ka: 68040 შიდა MMU-ის გარეშე

en: 68060 without internal FPU
ka: 68060 შიდა FPU-ის გარეშე

en: 68060 without internal FPU and MMU
ka: 68060 შიდა FPU-ისა და MMU-ის გარეშე

en: 68060 without internal MMU
ka: 68060 შიდა MMU-ის გარეშე

en: 768 MB
ka: 768 მბ

en: 8 MB
ka: 8 მბ

en: 8BPP (256 colors)
ka: 8BPP (256 ფერი)

en: <b>Default</b>:
ka: <b>ნაგულისხმევი</b>:

en: <b>Error lauching the game:</b>
ka: <b>თამაშის გაშვების შეცდომა:</b>

en: <b>Error: A different Wine version is already using the same Wine prefix.</b>
ka: <b>შეცდომა: სხვა Wine-ის ვერსია უკვე იყენებს იგივე Wine პრეფიქსს.</b>

en: <b>Error: Missing shared library.</b>
    
    %s
ka: <b>შეცდომა: გაზიარებული ბიბლიოთეკა ვერ ვიპოვე.</b>
    
    %s

en: <b>Error</b> Missing Vulkan libraries
    Lutris was unable to detect Vulkan support for the %s architecture.
    This will prevent many games and programs from working.
    To install it, please use the following guide: <a href='%s'>Installing Graphics Drivers</a>
ka: <b>შეცდომა</b> Vulkan-ის ბიბლიოთეკები ვერ ვიპოვე
    Lustris-მა არქიტექტურისთვის %s Vulkan-ის ბიბლიოთეკები ვერ იპოვა.
    ეს ბევრ თამაშს შეუშლის მუშაობაში ხელს.
    მის დასაყენებლად გამოიყენეთ შემდეგი სახელმძღვანელო: <a href='%s'>გრაფიკული დრაივერების დაყენება</a>

en: <b>Error</b> Vulkan is not installed or is not supported by your system, so %s is not available.
ka: <b>შეცდომა</b> თქვენს სისტემაზე Vulkan დაყენებული ან მხარდაჭერილი არაა, ასე რომ, %s ხელმისაწვდომი არაა.

en: <b>Error</b> Vulkan is not installed or is not supported by your system, so DXVK is not available.
    If you have compatible hardware, please follow the installation procedures as described in
    <a href='https://github.com/lutris/docs/blob/master/HowToDXVK.md'>How-to:-DXVK (https://github.com/lutris/docs/blob/master/HowToDXVK.md)</a>
ka: <b>შეცდომა</b> თქვენს სისტემაზე Vukan დაყენებული ან მხარდაჭერილი არაა. ასე რომ, DXVK ხელმისაწვდომი არაა.
    თუ თქვენი აპარატურა თავსებადია, მიჰყევით დაყენების ინსტრუქციებს, როგორც ის აღწერილია ბმულზე
    <a href='https://github.com/lutris/docs/blob/master/HowToDXVK.md'>როგორვქნა:-DXVK (https://github.com/lutris/docs/blob/master/HowToDXVK.md)</a>

en: <b>Games found</b>
ka: <b>თამაშები ნაპოვნია</b>

en: <b>Humble Bundle Authentication via cookie import</b>
    
    <b>In Firefox</b>
    - Install the following extension: <a href='https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/export-cookies-txt/'>https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/export-cookies-txt/</a>
    - Open a tab to humblebundle.com and make sure you are logged in.
    - Click the cookie icon in the top right corner, next to the settings menu
    - Check 'Prefix HttpOnly cookies' and click 'humblebundle.com'
    - Open the generated file and paste the contents below. Click OK to finish.
    - You can delete the cookies file generated by Firefox
    - Optionally, <a href='https://support.humblebundle.com/hc/en-us/requests/new'>open a support ticket</a> to ask Humble Bundle to fix their configuration.
ka: <b>Humble Bundle ავთენტიკაცია ქუქის შემოტანით</b>
    
    <b>Firefox-ში</b>
    - დააყენეთ შემდეგი გაფართოება: <a href='https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/export-cookies-txt/'>https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/export-cookies-txt/</a>
    - გახსენით ახალ ჩანართში humblebundle.com და დარწმუნდით, რომ შესული ბრძანდებით.
    - დააწკაპუნეთ ქუქის ხატულაზე ზედა მარჯვენა კუთხეში, მორგების მენიუს გვერდით.
    - ჩართეთ 'Prefix HttpOnly cookies' და დააწკაპუნეთ 'humblebundle.com'
    - გახსენით მიღებული ფაილი და მისი შემცველობა ქვემოთ ჩასვით. დასასრულებლად დააწკაპუნეთ ღილაკზე OK.
    - შეგიძლიათ, Firefox-ის ქუქის ფაილი წაშალოთ
    - დამატებით (არასავალდებულო), <a href='https://support.humblebundle.com/hc/en-us/requests/new'>გახსენით მხარდაჭეერის ბილეთი</a>, რომ სთხოვოთ Humble Bundle-ს, თავისი კონფიგურაცია ჩაასწოროს.

en: <b>No games found</b>
ka: <b>თამაშები ვერ ვიპოვე</b>

en: <b>Search Lutris.net</b>
ka: <b>ძებნა Lutris.net-ზე</b>

en: <b>Select setup file</b>
ka: <b>აირჩიეთ დაყენების ფაილი</b>

en: <b>Submit an issue</b>
ka: <b>ანგარიში პრობლემის შესახებ</b>

en: <b>System information</b>
ka: <b>სსტემის ინფორმაცია</b>

en: <b>Warning!</b> The selected path contains files. Installation will not work properly.
ka: <b>გაფრთხილება!</b> არჩეული ბილიკი ფაილებს უკვე შეიცავს. დაყენება სწორად არ იმუშავებს.

en: <b>Warning!</b> The selected path is located on a drive formatted by Windows.
    Games and programs installed on Windows drives <b>don't work</b>.
ka: <b>გაფრთხილება!</b> შეყვანილი ბილიკი Windows-ის მიერ დაფორმატებულ დისკზე მდებარეობს.
    Windows-ის დისკებზე დაყენებული პროგრამები და თამაშები <b>არ მუშაობს</b>.

en: <b>Warning</b> Lutris has detected that Vulkan API version %s is installed, but to use the latest DXVK version, %s is required.
ka: <b>გაფრთხილება</b> Lustris-მა დაადგინა, რომ დაყენებულია Vulkan API-ის ვერსია %s. DXVK-ის უკანასკნელი ვერსიისთვის %s დაგჭირდებათ.

en: <b>Warning</b> Lutris has detected that the best device available ('%s') supports Vulkan API %s, but to use the latest DXVK version, %s is required.
ka: <b>გაფრთხილება</b> Lustris-მა დაადგინა, რომ საუკეთესო ხელმისაწვდომ მოწყობილობას ('%s') Vulkan API %s-ის მხარდაჭერა გააჩნია მაგრამ უახლესი DXVK-ის ვერსიისთვის %s-ია საჭირო.

en: <b>Warning</b> Scalers may not work with OpenGL rendering.
ka: <b>გაფრთხილება</b> მასშტაბირებამ, შეიძლება, OpenGL რენდერთან ერთად არ იმუშაოს.

en: <b>Warning</b> Some Wine configuration options cannot be applied, if no prefix can be found.
ka: <b>გაფრთხილება</b> ზოგიერით Wine კონფიგურაციის პარამეტრის გადატარება შეუძებელია, რადგან პრეფიქსი ვერ ვიპოვე.

en: <b>Warning</b> The '%s' scaler does not work with a scale factor of %s.
ka: <b>გაფრთხილება</b> მასშტაბირება '%s' არ მუშაობს მასშტაბის კოეფიციენტით %s.

en: <b>Warning</b> The destination folder is not writable by the current user.
ka: <b>გაფრთხილება</b> სამიზნე საქაღალდე მიმდინარე მომხმარებლის მიერ ჩაწერადი არაა.

en: <b>Warning</b> Your NVIDIA driver is outdated.
    You are currently running driver %s which does not fully support all features for Vulkan and DXVK games.
    Please upgrade your driver as described in our <a href='%s'>installation guide</a>
ka: <b>გაფრთხილება</b> თქვენი NVIDIA-ის დრაივერი მოძველებულია.
    ამჟამად გაშვებული გაქვთ დრაივერი %s, რომელსაც Vulkan და DXVK თამაშებისთვის ყველა ფუნქციის მხარდაჭერა არ გააჩნია.
    განაახლეთ დრაივერი, როგორც ეს, ჩვენს, <a href='%s'>დაყენების სახელმძღვანელოშია</a>

en: <b>Warning</b> Your kernel is not patched for fsync.
ka: <b>გაფრთხილება</b> თქვენი ოს-ის ბირთვი fsync-სთვის დაპაჩული არაა.

en: <b>Warning</b> Your limits are not set correctly. Please increase them as described here:
    <a href='https://github.com/lutris/docs/blob/master/HowToEsync.md'>How-to-Esync (https://github.com/lutris/docs/blob/master/HowToEsync.md)</a>
ka: <b>გაფრთხილება</b> თქვენი ლიმიტები ამჟამად არასწორია. გაასწორეთ ისინი, როგორც ეს აქაა აღწერილი:
    <a href='https://github.com/lutris/docs/blob/master/HowToEsync.md'>Esync-ის დოკუმენტაცია (https://github.com/lutris/docs/blob/master/HowToEsync.md)</a>

en: <b>{total_count}</b> results, only displaying first {count}
ka: <b>{total_count}</b> შედეგი. ნაჩვენებია პირველი {count}

en: <i>(Italic indicates that this option is modified in a lower configuration level.)</i>
ka: <i>(კურსივი ნიშნავს, რომ ეს პარამეტრი უფრო ქვედა კონფიგურაციის დონეზე შეიცვალა.)</i>

en: <i>Calculating size…</i>
ka: <i>ზომის გამოთვლა…</i>

en: <span font_desc='14'><b>Remove %s</b></span>
ka: <span font_desc='14'><b>%s-ის წაშლა</b></span>

en: <span font_desc='14'><b>Uninstall %s</b></span>
ka: <span font_desc='14'><b>%s-ის წაშლა</b></span>

en: A bios file is required to run this game
ka: ამ თამაშის გასაშვებად BIOS-ის ფაილი დაგჭირდებათ

en: A directory where libraries should be searched for first, before the standard set of directories; this is useful when debugging a new library or using a nonstandard library for special purposes.
ka: საქაღალდე, საიდანაც ბიბლიოთეკების ძებნა დაიწყება, საქაღალდეების სტანდარტულ სიამდეც კი. ეს გამოსადეგია ახალი ბიბლიოთეკის გამართვისთვის, ან, სპეციალური დანიშნულებით, არასტანდარტული ბიბლიოთეკის გამოსაყენებლად.

en: A folder containing the Atari 800 BIOS files.
    They are provided by Lutris so you shouldn't have to change this.
ka: საქაღალდე, რომელიც Atari 800 BIOS-ის ფაილების შეიცავს.
    მათ Lustris-თან ერთად მიიღებთ და ამისი შეცვლა არ უნდა დაგჭირდეთ.

en: A library to load before running the game's executable.
ka: თამაშის გამშვები ფაილის შესრულებამდე ჩასატვირთი ბიბლიოთეკა.

en: ALSA default
ka: ALSA-ის ნაგულისხმევი

en: ATTACK
ka: შეტევა

en: Abort and revert the installation
ka: დაყენების შეწყვეტა და ცვლილებების გაუქმება

en: About Lutris
ka: Lustris-ის შესახებ

en: Access your game libraries from various sources. Changes require a restart to take effect.
ka: იქონიეთ თქვენს თამაშის ბიბლიოთეკებთან წვდომა სხვადასხვა წყაროებიდან. ცვლილებას ძალაში შესასვლელად გადატვირთვა ესაჭიროება.

en: Accounts
ka: ანგარიშები

en: Activates a display filter adding scanlines to imitate the displays of yesteryear.
ka: ააქტიურებს ეკრანის ფილტრს სკანირების ხაზების დამატებით, რათა მოძველებული ეკრანის იმიტაცია შექმნას.

en: Add
ka: დამატება

en: Add Category
ka: კატეგორიის დამატება

en: Add Game
ka: თამაშის დამატება

en: Add Steam account switcher to handle multiple Steam accounts
ka: დაამატეთ Steam-ის ანგარიშის გადამრთველი, რათა Steam-ის ერთზე მეტი ანგარიში მართოთ

en: Add a game matching '%s' to your favorites to see it here.
ka: დაამატეთ თამაში, რომელიც '%s'-ს ემთხვევა, თქვენს რჩეულებში, რათა ის აქ დაინახოთ.

en: Add a new game
ka: ახალი თამაშის დამატება

en: Add a sort name field
ka: დალაგების სახელის ველის დამატება

en: Add borders to display
ka: ეკრანისთვის საზღვრების დამატება

en: Add directory to LD_LIBRARY_PATH
ka: საქაღალდის დამატება LD_LIBRARY_PATH-სთვის

en: Add files
ka: ფაილების დამატება

en: Add games
ka: თამაშების დამატება

en: Add games to Lutris
ka: თამაშების დამატება Lustris-ში

en: Add games to your favorites to see them here.
ka: დაამატეთ თამაშები რჩეულებში, მათი აქ დასანახავად.

en: Add installed game
ka: დაყენებული თამაშის დამატება

en: Add integration with ScummVM local library
ka: ScummVM ლოკალურ ბიბლიოთეკასთან ინტეგრაციის დამატება

en: Add locally installed game
ka: ლოკალურად დაყენებული თამაშის დამატება

en: Add missing dependency on python3-gi-cairo for Debian packages
ka: Debian-ის პაკეტებისთვის python3-gi-cairo-ზე ნაკლული დამოკიდებულების დამატება

en: Add to favorites
ka: რჩეულებში დამატება

en: Add user defined tags / categories
ka: მომხმარებლის აღწერილი ჭდეების/კატეგორიების დამატება

en: Add, remove or configure runners
ka: გამშვებების დამატება, წაშლა ან მორგება

en: Additionnal floppies
ka: დამატებითი დისკეტები

en: Adds the category to the list.
ka: სიაში კატეგორიას ამატებს.

en: Advanced
ka: დაწინაურებული

en: Always use relative mouse mode instead of flipping
    dependent on cursor visibility
ka: ყოველთვის გამოიყენე შედარებითი თაგუნას რეჟიმი გადაყირავების მაგიერ
    დამოკიდებულია კურსორის ხილვადობაზე

en: Amazon Prime Gaming
ka: Amazon Prime-ის თამაშები

en: Amiga emulator
ka: Amiga-ის ემულატორი

en: Amiga model
ka: Amiga-ის მოდელი

en: AntiMicroX Profile
ka: AntiMicroX-ის პროფილი

en: Application ID
ka: აპლიკაციის ID

en: Applies a CRT effect to the screen.Requires OpenGL renderer.
ka: ეკრაზე CRT ეფექტის გამოყენება. მოითხოვს OpenGL რენდერერს.

en: Apply
ka: გადატარება

en: Arabic
ka: არაბული

en: Arcade
ka: არკადა

en: Arcade game emulator
ka: არკადის თამაშის ემულატორი

en: Architecture
ka: არქიტექტურა

en: Are you sure you want to cancel the installation?
ka: დარწმუნებული ბრძნდებით, რომ გნებავთ, გააუქმოთ დაყენების პროცესი?

en: Are you sure you want to change the runner for this game ? This will reset the full configuration for this game and is not reversible.
ka: მართლა გნებავთ ამ თამაშისთვის გამშვების შეცვლა ? ეს ქმედება ამ თამაშის კონფიგურაციას ჩამოყრის და ეს შეუქცევადია.

en: Args
ka: არგუმენტები

en: Arguments
ka: არგუმენტები

en: Arguments to be passed to the application.
ka: აპლიკაციისთვის გადაცემული არგუმენტები.

en: Arrow Keys and Right Shift
ka: ისრის ღილაკები და მარჯვენა Shift

en: Aspect Ratio
ka: თანაფარდობა

en: Aspect ratio
ka: ფარდობა

en: Aspect ratio correction
ka: გვერდების ფარდობის შესწორება

en: Atari 400, 800 and XL emulator
ka: Atari 400, 800 და XL-ის ემულატორი

en: Atari 8bit computers
ka: Atari-ის 8-ბიტიანი კომპიუტერები

en: Atari ST computers emulator
ka: Atari ST კომპიუტერის ემულატორი

en: Audio
ka: აუდიო

en: Audio and video
ka: აუდიო და ვიდეო

en: Audio driver
ka: აუდიო დრაივერი

en: Auto
ka: ავტო

en: Auto (ignore RPG_RT.ini)
ka: ავტომატური (RPG_RT.ini-ის იგნორი)

en: AutoBattle algorithm
ka: ავტომატური ბრძოლის ალგორითმი

en: Autoboot
ka: ავტოჩატვირთვა

en: Autoboot command
ka: ავტოჩატვირთვის ბრძანება

en: Autoconfigure joypads
ka: ჯოისტიკების ავტომატური მორგება

en: Autodetect
ka: ავტოამოცნობა

en: Automatically disables one of Wine's detected joypad to avoid having 2 controllers detected
ka: ავტომატურად გათიშავს Wine-ის ამოცნობილი ჯოისტიკიდან ერთს, რათა თავიდან აიცილოს 2 ჯოისტიკის პოვნა

en: Automatically uses Feral GameMode daemon if available. Set to true to disable the feature.
ka: Feral GameMode-ის დემონის ავტომატური გამოყენება, თუ ის ხელმისაწვდომია. დააყენეთ ჭეშმარიტზე, თუ გნებავთ, გამორთოთ ეს ფუნქცია.

en: Autotype this command when the system has started, an enter keypress is automatically added.
ka: ავტომატურად აკრეფს ამ ბრძანებას, როცა სისტემა გაეშვება. ბოლოს ღილაკი Enter ავტომატურად ემატება.

en: BGM volume
ka: BGM ხმა

en: BIOS location
ka: BIOS-ის მდებარეობა

en: Back
ka: უკან

en: Baltic
ka: ბალტიური

en: Batch
ka: ჯგუფური

en: Battle test
ka: ბრძოლის ტექსტი

en: Bilinear
ka: ორხაზოვანი

en: Bios file (TOS)
ka: Bios-ის ფაილი (TOS)

en: Bios location
ka: BIOS-ის მდებარეობა

en: Boot disk
ka: ჩატვირთვადი დისკი

en: Borderless
ka: საზღვრების გარეშე

en: Borderless window
ka: ფანჯარა საზღვრების გარეშე

en: Branch
ka: ბრენჩი

en: Browse files
ka: ფაილის არჩევა

en: Browse...
ka: მოძებნა...

en: Browse…
ka: არჩევა…

en: CD-ROM image
ka: CD-ROM დისკის ასლი

en: CD-ROM image to use on non CD32/CDTV models
ka: CD-ROM-ის ასლის ფაილი არა-CD32/CDTV მოდელებზე გამოსაყენებლად

en: CLI mode
ka: CLI-ის რეჟიმი

en: CPU governor warning
ka: CPU-ის მმართველის გაფრთხილება

en: CRT effect ()
ka: CRT ეფექტი ()

en: C_ancel
ka: _გაუქმება

en: Cache file for future installations
ka: ფაილის დაკეშვა მომავალი დაყენებისთვის

en: Cache path
ka: კეშის ბილიკი

en: Calculating checksum...
ka: საკონტროლო ჯამის გამოთვლა...

en: Can be system or user.
ka: შეიძლება იყოს სისტემური ან მომხმარებლის.

en: Can be used to force certain locale for an app. Fixes encoding issues in legacy software.
ka: შეგიძლიათ, აპისთვის საჭირო ენა ნაძალადევად დააყენოთ. ასწორებს კოდირების პრობლემებს მოძველებულ პროგრამებში.

en: Can't move {src} 
    to destination {dst}
ka: {src}-ის სამიზნე საქაღალდეში
    {dst} გადატანა შეუძლებელია

en: Can't open %s 
    The folder doesn't exist.
ka: %s ვერ გავხსენი
    საქაღალდე არ არსებობს.

en: Cancel
ka: გაუქმება

en: Cancel installation?
ka: გავაუქმო დაყენება?

en: Cartridge
ka: კარტრიჯი

en: Cartridge 1
ka: კარტრიჯი 1

en: Cartridge 2
ka: კარტრიჯი 2

en: Cartridge 3
ka: კარტრიჯი 3

en: Cartridge 4
ka: კარტრიჯი 4

en: Cartridge file/URL/ID
ka: კატრიჯის ფაილი/URL/ID

en: Cassette (tape)
ka: კასეტა (მაგნიტური ლენტი)

en: Cassette 1 (tape)
ka: კასეტა 1 (მაგნიტური ლენტი)

en: Cassette 2 (tape)
ka: კასეტა 2 (მაგნიტური ლენტი)

en: Categories
ka: კატეგორიები

en: Categories - %s
ka: კატეგორიები - %s

en: Center
ka: ცენტრი

en: Central/Eastern European
ka: ცენტრალური/აღმოსავლეთ ევროპული

en: Change
ka: შეცვლა

en: Change where Lutris downloads game installer files.
ka: შეცვლა, სად იწერს Lustris თამაშის დასაყენებელ ფაილებს.

en: Changes how the game is placed when the window is resized.
ka: ცვლის როგორ მოთავსდება თამაში, როცა ფანჯარას ზომებს შეუცვლით.

en: Changes the graphics hardware the game will target, if the game supports this.
ka: ცვლის გრაფიკულ ბარათს, რომელზეც თამაში გაეშვება, თუ თამაშს ამის მხარდაჭერა გააჩნია.

en: Changes the rendering method used for 3D games.
ka: ცვლის 3D თამაშებისთვის გამოყენებული რენდერის მეთოდს.

en: Changes the resolution of the game. For example, a 2x scale will take a 320x200 resolution game and scale it up to 640x400.
ka: შეცვლის თამაშის გაფართოებას. მაგალითად, 2x მასშტაბი 320x200 თამაშს 640x400-ს გახდის.

en: Checking for runtime updates, please wait…
ka: შესრულების გარემოს განახლებების ძებნა. გთხოვთ, მოითმინოთ…

en: Chinese (Simplified)
ka: ჩინური (გამარტივებული)

en: Chinese (Traditional)
ka: ჩინური (ტრადიციული)

en: Choose the folder containing ROMs and BIOS files.
    These files contain code from the original hardware necessary to the emulation.
ka: აირჩიეთ საქაღალდე, რომელიც ROM-ებს და BIOS-ის ფაილებს შეიცავს.
    ეს ფაილების შეიცავს კოდს ორიგინალი აპარატურიდან, რომელიც ემულაციისთვის აუცილებელია.

en: Choose the folder containing original Amiga Kickstart ROMs. Refer to FS-UAE documentation to find how to acquire them. Without these, FS-UAE uses a bundled replacement ROM which is less compatible with Amiga software.
ka: აირჩიეთ საქაღალდე, რომელიც ორიგინალ Amiga Kickstart ROM-ის ფაილებს შეიცავს. ის, როგორ მიაგნოთ მათ, FS-UAE-ის დოკუმენტაციაში შეგიძლიათ, იპოვოთ. მათ გარეშე FS-UAE ROM-ის იმ ფაილებს იყენებს, რომელით თან მოჰყვება, რომელიც Amiga-ის პროგრამებთან ნაკლებად თავსებადია.

en: Choose the folder containing the Intellivision BIOS files (exec.bin and grom.bin).
    These files contain code from the original hardware necessary to the emulation.
ka: აირჩიეთ საქაღალდე, რომელიც Intellivision-ის BIOS-ის ფაილებს (exec.bin და grom.bin) შეიცავს.
    ეს ფაილები შეიცავს კოდს ორიგინალი აპარატურიდან, რომელიც აუცილებელია ემულაციისთვის.

en: Chooses which emulator is used by ScummVM when the AdLib emulator is chosen as the Preferred device.
ka: აირჩიეთ, ScummVM-ში რომელი ემულატორით მოხდება AdLib-ის ემულაცია, როცა მას რჩეულ მოწყობილობად აირჩევთ.

en: Combines MIDI music with AdLib sound effects.
ka: MIDI მუსიკის კომბინაცია AdLib-ის ხმის ეფექტებით.

en: Command
ka: ბრძანება

en: Command exited with code %s
ka: ბრძანება დასრულდა კოდით %s

en: Command line arguments
ka: ბრძანების სტრიქონის არგუმენტები

en: Command line arguments to pass to the executable.
    $GAME or $URL inserts the game url.
    
    For Chrome/Chromium app mode use: --app="$GAME"
ka: ბრძანების სტრიქონის არგუმენტები გამშვები ფაილისთვის გადასაცემად.
    $GAME ან $URL თამაშის ბმულს ჩასვამს.
    
    Chrome/Chromium-სთვის გამოიყენეთ: --app="$GAME"

en: Command line arguments used when launching DOSBox
ka: DOSBox-ის გაშვებისას გამოყენებული ბრძანების სტრიქონის არგუმენტები

en: Command line arguments used when launching the game
ka: თამაშის გაშვებისას გამოყენებული ბრძანების სტრიქონის არგუმენტები

en: Command line arguments used when launching the game.
ka: თამაშის გაშვებისას გამოყენებული ბრძანების სტრიქონი.

en: Command line arguments used when launching the game.
    Ignored when Steam Big Picture mode is enabled.
ka: თამაშის გაშვებისას გამოყენებული ბრძანების სტრიქონის არგუმენტები.
    გამოტოვებულია, როცა ჩართულია Steam-ის რეჟიმი Big Picture.

en: Command line instructions to add in front of the game's execution command.
ka: ბრძანების სტრიქონის ინსტრუქციები თამაშის გაშვების ბრძანების წინ დასამატებლად.

en: Command prefix
ka: ბრძანების პრეფიქსი

en: Commodore Emulator
ka: Commodore-ის ემულატორი

en: Completely remove %s from the library?
    All play time will be lost.
ka: წავშალო %s სრულად ბიბლიოთეკიდან?
    თამაშის დრო სრულად დაიკარგება.

en: Config file
ka: კონფიგურაციის ფაილი

en: Configuration file
ka: კონფიგურაციის ფაილი

en: Configure
ka: მორგება

en: Configure %s
ka: '%s'-ის მორგება

en: Configure download cache
ka: გადმოწერის კეშის მორგება

en: Confirm runner change
ka: დაადასტურეთ გამშვების ცვლილება

en: Connect
ka: დაკავშირება

en: Connect to lutris.net
ka: Lustris.net-თან მიერთება

en: Connect your %s account to access your games
ka: თქვენს თამაშებთან წვდომისთვის შედით თქვენს %s-ის ანგარიშში

en: Content of %s are protected and will not be deleted.
ka: %s-ის შემცველობა დაცულია და არ წაიშლება.

en: Controllers
ka: კონტროლერები

en: Copy protection
ka: კოპირებისგან დაცვა

en: Copy to clipboard
ka: ბუფერში კოპირება

en: Core
ka: ძირითადი ბირთვული მოდულები

en: Could not download Atari 800 BIOS archive
ka: Atari 800 BIOS-ის არქივის გადმოწერა შეუძლებელია

en: Could not find Steam path, is Steam installed?
ka: Steam-ის ბილიკი ვერ ვიპოვე. დაყენებული გაქვთ?

en: Couldn't load the download links for this game
ka: ამ თამაშისთვის გადმოწერის ბმულების ჩატვირთვა შეუძლებელია

en: Couldn't load the downloads for this game
ka: ამ თამაშისთვის გადმოწერების ჩატვირთვა შეუძლებელია

en: Create a sandbox for Wine folders
ka: სენდბოქსის შექმნა Wine-ის საქაღალდეებისთვის

en: Create application menu shortcut
ka: აპლიკაციის მენიუს მალსახობის შექმნა

en: Create desktop shortcut
ka: სამუშაო მაგიდის მალსახმობის შექმნა

en: Create steam shortcut
ka: Steam-ის მალსახმობის შექმნა

en: Current configuration is not valid, ignoring save request
ka: მიმდინარე კონფიგურაცია სწორი არაა. შენახვის მოთხოვნა დაიგნორებულია

en: Custom (select executable below)
ka: ხელით (აირჩიეთ გამშვები ფაილი ქვემოთ)

en: Custom Global User Directory
ka: ხელით მითითებული გლობალური მომხმარებლის საქაღლდე

en: Custom Settings
ka: პარამეტრების ხელით მითითება

en: Custom User-Agent
ka: მომხმარებლის User-Agent

en: Custom Wine executable
ka: მომხმარებლის Wine-ის გამშვები ფაილი

en: Custom directory for desktop integration folders.
ka: მომხმარებლის საქაღალდე სამუშაო მაგიდასთან ინტეგრაციის საქაღალდეებისთვის.

en: Custom executable for the runner
ka: მომხმარებლის გამშვები ფაილი გამშვებისთვის

en: Custom mlc folder location
ka: მომხმარებლის MLC საქაღალდის მდებარეობა

en: Custom web browser executable
ka: მომხმარებლის ბრაუზერის გამშვები ფაილი

en: Cylinder
ka: ცილინდრი

en: Cyrillic
ka: კირილიცა

en: D3D Extras version
ka: D3D-ის დამატებითი ფუნქციების ვერსია

en: DLL overrides
ka: DLL გადაფარვები

en: DRM free mode (Do not launch Steam)
ka: DRM-ის გარეშე რეჟიმი (არ გაუშვა Steam)

en: DVD image in iso format
ka: DVD დისკის ასლი ISO ფორმატში

en: DXVK NVAPI version
ka: DXVK NVAPI-ის ვერსია

en: DXVK version
ka: DXVK-ის ვერსია

en: Data directory
ka: მონაცემების ლექსიკონი

en: Debug
ka: პროგრამის შეცდომის პოვნა

en: Debug flags
ka: გამართვის ალმები

en: Debug level
ka: გამართვის დონე

en: Debug with Developer Tools
ka: გამართვა პროგრამისტის ხელსაწყოებით

en: Debugging
ka: შეცდომები

en: Default installation folder
ka: ნაგულისხმევი დაყენების საქაღალდე

en: Defaults to share/scummvm if unspecified.
ka: თუ მითითებული არაა, ნაგულისხმევი მნიშვნელობაა share/scummvm.

en: Delay before entering autoboot command
ka: დაყოვნება ავტოჩატვრთვის ბრძანებამდე

en: Delete
ka: წაშლა

en: Delete %s (%s)
ka: %s-ის წაშლა (%s)

en: Delete application menu shortcut
ka: აპლიკაციის მენიუს მალსახობის წაშლა

en: Delete desktop shortcut
ka: სამუშაო მაგიდის მალსახმობის წაშლა

en: Delete steam shortcut
ka: Steam-ის მალსახმობის წაშლა

en: Demo mode
ka: დემო რეჟიმი

en: Deprecated, use EA App
ka: მოძველებულია, გამოიყენეთ EA-ის აპი

en: Describe the problem you're having in the text box below. This information will be sent the Lutris team along with your system information. You can also save this information locally if you are offline.
ka: აღწერეთ თქვენი პრობლემა ქვემოთ მდებარე ტექსტურ ველში. ეს ინფორმაცია გაეგზავნება Lustris-ის გუნდს თქვენი სისტემის ინფორმაციასთან ერთად. თუ ინტერნეტი ამჟამად არ გაქვთ, ეს ინფორმაცია, შეგიძლიათ, ლოკალურადაც შეინახოთ.

en: Desktop
ka: სამუშაო მაგიდა

en: Desktop resolution
ka: სამუშაო მაგიდის &გარჩევადობა

en: Destination path for export
ka: სამიზნე ბილიკი გატანისთვის

en: Digital iMuse tempo
ka: Digital iMuse-ის ტემპი

en: Directory
ka: საქაღალდე

en: Disable
ka: გამორთვა

en: Disable Lutris Runtime
ka: Lustris-ის გაშვების გარემოს გათიშვა

en: Disable Startup Screens
ka: გაშვების სურათების გამორთვა

en: Disable auto detection of the simulated engine.
ka: სიმულაციის ძრავის ავტომატური ამოცნობის გამორთვა.

en: Disable desktop effects
ka: სამუშაო მაგიდის ეფექტების გამორთვა

en: Disable desktop effects while game is running, reducing stuttering and increasing performance
ka: გამორთეთ სამუშაო მაგიდის ეფექტები, როცა თამაშობთ. ის ნაკლებად გაჭედავს

en: Disable menu bar and default shortcuts
ka: მენიუს ზოლისა და ნაგულისხმევი მალსახმობების გათიშვა

en: Disable page scrolling and hide scrollbars
ka: გვერდის გადახვევის გამორთვა და ჩოჩიების დამალვა

en: Disable screen saver
ka: ეკრანის შემნახველის გამორთვა

en: Disable the screen saver while a game is running. Requires the screen saver's functionality to be exposed over DBus.
ka: ეკრანის დამცველის გამორთვა, როცა თამაშობთ. ესაჭიროება ეკრანის დამცველის წვდომადობა DBus-ით.

en: Disable window resizing (disables fullscreen and maximize)
ka: ფანჯრის ზომის შეცვლის გამორთვა (გამორთავს სრულ ეკრანზე და მთელ ეკრანზე გაშლას)

en: Disabled
ka: გამორთული

en: Disables scrolling on the page.
ka: გვერდის გადახვევის გამორთვა.

en: Disc image file
ka: დისკის ასლის ფაილი

en: Disconnect
ka: გათიშვა

en: Display status bar
ka: სტატუსს ზოლის ჩვენება

en: Display the game's FPS + other information. Requires MangoHud to be installed.
ka: თამაშის კადრი/წმ + სხვა ინფორმაციის ჩვენება. სამუშაოდ სჭირდება MangoHud.

en: Display the list of games in JSON format
ka: თამაშების სიის გამოტანა JSON ფორმატში

en: Displays a status bar with some useful information, like green leds lighting up when the floppy disks are read.
ka: პანელის ჩვენება სასარგებლო ინფორმაციით, როგორიცაა მწვანე ნათურის ციმციმი, როცა დისკეტას ვკითხულობ.

en: Do not ask again for this game.
ka: აღარ მკითხო ამ თამაშისთვის.

en: Do not run Lutris as root.
ka: არ გაუშვათ Lustris root-ით.

en: Do not use $HOME for desktop integration folders.
    By default, it will use the directories in the confined Windows environment.
ka: არ გამოიყენოთ $HOME სამუშაო მაგიდასთან ინტეგრაციის საქაღალდეებისთვის.
    ნაგულისხმევად, ის შემოსაზღვრულ Windows-ის გარემოში არსებულ საქაღალდეებს გამოიყენებს.

en: Do you want to delete the category '%s'?
ka: მართლა გნებავთ, წაშალოთ კატეგორია '%s'?

en: Do you want to select a premium license file?
ka: გნებავთ, აირჩიოთ ფასიანი ვერსიის ლიცენზიის ფაილი?

en: Do you want to select an Atari ST BIOS file?
ka: გნებავთ, Atari ST BIOS-ის ფაილი აირჩიოთ?

en: Do you want to uninstall %s?
ka: მართლა გნებავთ, წაშალოთ %s?

en: Do you wish to duplicate %s?
    The configuration will be duplicated, but the games files will <b>not be duplicated</b>.
    Please enter the new name for the copy:
ka: გნებავთ %s-ის დუბლირება?
    კონფიგურაცია დადუბლირდება, მაგრამ თვითონ თამაშის ფაილები - <b>არა</b>.
    შეიყვანეთ ახალი სახელი ასლისთვის:

en: Documents
ka: დოკუმენტები

en: Double the screen size in windowed mode.
ka: ეკრანის ზომის გაორმაგება ფანჯრის რეჟიმში.

en: Download
ka: გადმოწერა

en: Download Wine-GE updates when Lutris starts
ka: Lustris-ის გაშვებისას Wine-GE-ის განახლებების გადმოწერა

en: Download appropriate DXVK and VKD3D versions based on
ka: შესაბამისი DXVK და VKD3D-ის ვერსიის გადმოწერა, პლატფორმისთვის

en: Download cache configuration
ka: გადმოწერის კეშის კონფიგურაცია

en: Download interrupted
ka: გადმოწერის პროცესი შეწყვეტილია

en: Downloading %s
ka: გადმოწერა - %s

en: Downloading file
ka: ფაილის გადმოწერა

en: Downloading game data
ka: თამაშის მონაცემების გადმოწერა

en: Downloading…
ka: გადმოწერა…

en: Downloads
ka: გადმოწერები

en: Duplicate
ka: დუბლიკაცია

en: Duplicate game?
ka: დავადუბლირო თამაში?

en: EA App
ka: EA-ის აპი

en: EA App integration. Your Origin games and saves can be manually imported
ka: EA-ის აპის ინტეგრაცია. თქვენი Origin-ის თამაშები და შენახული თამაშები, შეგიძლიათ, ხელით შემოიტანოთ

en: Edit Games
ka: გამაშების ჩასწორება

en: Eject
ka: მოხსნა

en: Emulate Atari 320 XE (Compy Shop)
ka: Atari 320 XE-ის ემულაცია (Compy Shop)

en: Emulate Atari 320 XE (Rambo)
ka: Atari 320 XE-ის ემულაცია (Rambo)

en: Emulate Atari 5200
ka: Atari 5200-ის ემულაცია

en: Emulate Atari 800
ka: Atari 800-ის ემულაცია

en: Emulate Atari 800 XL
ka: Atari 800 XL-ის ემულაცია

en: Enable
ka: ჩართვა

en: Enable AMD FidelityFX Super Resolution (FSR)
ka: AMD FidelityFX Super Resolution-ის (FSR) ჩართვა

en: Enable Adobe Flash Player
ka: Adobe Flash Player-ის ჩართვა

en: Enable Adobe Flash Player.
ka: Adobe Flash Player-ის ჩართვა.

en: Enable BattlEye Anti-Cheat
ka: BattlEye Anti-Cheat-ის ჩართვა

en: Enable D3D Extras
ka: D3D-ის დამატებითი ფუნქციების ჩართვა

en: Enable DPI Scaling
ka: DPI-ის მასშტაბირების ჩართვა

en: Enable DXVK
ka: DXVK-ის ჩართვა

en: Enable DXVK-NVAPI / DLSS
ka: DXVK-NVAPI / DLSS-ის ჩართვა

en: Enable Discord Rich Presence for Available Games
ka: Discord-ის გაფართოებული მხარდაჭერა შესაბამისი თამაშებისთვის

en: Enable Easy Anti-Cheat
ka: Easy Anti-Cheat-ის ჩართვა

en: Enable Esync
ka: Esync-ის ჩართვა

en: Enable Feral GameMode
ka: Feral GameMode-ის ჩართვა

en: Enable Fsync
ka: Fsync-ის ჩართვა

en: Enable Gamescope
ka: Gamescope-ის ჩართვა

en: Enable NVIDIA Prime Render Offload
ka: NVIDIA Prime Render Offload-ის ჩართვა

en: Enable RTP
ka: RTP_ის ჩართვა

en: Enable Roland GS
ka: Roland GS-ის ჩართვა

en: Enable TestPlay (debug) mode.
ka: სატესტო თამაშის (გამართვის) რეჟიმის ჩართვა.

en: Enable VKD3D
ka: VKD3D-ის ჩართვა

en: Enable VSync
ka: VSync-ის ჩართვა

en: Enable a terminal for text-based games. Only useful for ASCII based games. May cause issues with graphical games.
ka: ტერმინალის ჩართვა ტექსტური რეჟიმის თამაშებისთვის. გამოსადეგია, მხოლოდ, ASCII თამაშებისთვის. შეიძლება, გრაფიკულ თამაშებში პრობლემები შეგიქმნათ.

en: Enable audio
ka: აუდიოს ჩართვა

en: Enable dgvoodoo2
ka: Dgvoodoo2-ის ჩართვა

en: Enable emulation of Nvidia's NVAPI and add DLSS support, if available.
ka: თუ ხელმისაწვდომია, Nvidia-ის NVAPI-ისა და DLSS-ის ემულაციის ჩართვა.

en: Enable eventfd-based synchronization (esync). This will increase performance in applications that take advantage of multi-core processors.
ka: Eventfd-ზე დაფუძნებული სინქრონიზაციის (esync) ჩართვა. ეს გაზრდის წარმადობას პროგრამებში, რომლებმაც მრავალბირთვიან პროცესორზე მუშაობა იციან.

en: Enable frames per second counter.
ka: კადრი/წმ სიხშირის ჩვენება.

en: Enable futex-based synchronization (fsync). This will increase performance in applications that take advantage of multi-core processors. Requires kernel 5.16 or above.
ka: Futex-ზე დაფუძნებული სინქრონიზაციის (fsync) ჩართვა. ეს გაზრდის წარმადობას პროგრამებში, რომლებმაც მრავალბირთვიან პროცესორთან მუშაობა იციან. ესაჭიროება Linux-ის ბირთვის ვერსია 5.16 ან უფრო ახალი.

en: Enable integrations with game sources
ka: თამაშის წყაროსთან ინტეგრაციის ჩართვა

en: Enable sound emulation of disk drives
ka: დიკების ხმის ემულაცია

en: Enable subtitles
ka: სუბტიტრების ჩართვა

en: Enable support for BattlEye Anti-Cheat in supported games
    Requires Lutris Wine 6.21-2 and newer or any other compatible Wine build.
ka: მხარდაჭერილ თამაშებში BattlEye Anti-Cheat-ის ჩართვა
    ესაჭიროება Lustris Wine 6.21-2 ან უფრო ახალი, ან სხვა თავსებადი Wine-ის ვერსია.

en: Enable support for Easy Anti-Cheat in supported games
    Requires Lutris Wine 7.2 and newer or any other compatible Wine build.
ka: მხარდაჭერილ თამაშებში Easy Anti-Cheat-ის ჩართვა
    ესაჭიროება Lustrs Wine 7.2 ან უფრო ახალი ან სხვა თავსებადი Wine-ის ვერსია.

en: Enable this option if you want clicked links to open inside the game window. By default all links open in your default web browser.
ka: ჩართეთ ეს პარამეტრი, თუ გნებავთ, თამაშის ფანჯარაში ბმულებზე დაწკაპუნება შეგეძლოთ. ნაგულისხმევად, ყველა ბმული ნაგულისხმევ ვებ-ბრაუზერში გაიხსნება.

en: Enable waiting for  the  start  of  vblank  before flipping  screens; reduces tearing effects.
ka: ეკრანების გადაბრუნებამდე  vblank-ის   გაშვების  მოლოდინის ჩართვა. ამცირებს მასშტაბირების შეცდომის ეფექტებს.

en: Enabled
ka: აქტიური

en: Enables copy protection
ka: კოპირებისგან დაცვის ჩართვა

en: Enables engine specific debug flags
ka: რთავს ძრავის შესატყვის გამართვის ალმებს

en: Enables joystick input (default: 0 = first joystick)
ka: ჯოისტიკის ჩართვა (ნაგულისხმევი: 0 = პირველი ჯოისტიკი)

en: Enables the Windows application's DPI scaling.
    Otherwise, the Screen Resolution option in 'Wine configuration' controls this.
ka: Windows-ის აპლიკაციების DPI-ის მასშტაბირების ჩართვა.
    სხვა შემთხვევაში, ამას, Wine-ის მორგების ჩანართში ეკრანის გაფართოება მართავს.

en: Encoding
ka: კოდირება

en: Encryption keys
ka: დაშიფვრის გასაღებები

en: EnemyAI algorithm
ka: ალგორითმი EnemyAI

en: Engine
ka: ძრავი

en: Engine (web only)
ka: ძრავა (მხოლოდ, ვები)

en: Engine for point-and-click games.
ka: ძრავა მიუშვირე-და-დააწკაპუნე თამაშებისთვის.

en: Engine speed
ka: ძრავის სიჩქარე

en: English
ka: ინგლისური

en: Enter the name of the game you will install.
    
    When you click 'Install' below, the installer window will appear and guide you through a simple installation.
    
    It will prompt you for a setup executable, and will use Wine to install it.
    
    If you know the Lutris identifier for the game, you can provide it for improved Lutris integration, such as Lutris provided banners.
ka: შეიყვანეთ თამაშის სახელი, რომელსაც დააყენებთ.
    
    როცა დააწკაპუნებთ ღილაკზე 'დაყენება', გამოჩნდება ფანჯარა რომელიც დაყენების გამარტივებაში დაგეხმარებათ.
    
    ის გკითხავთ დაყენების პროგრამის გამშვებ ფაილს და Wine-ით გაუშვებს მას.
    
    თუ იცით ამ თამაშის Lustris-ის იდენტიფიკატორი, შეიყვანეთ ის და მიიღეთ დამატებითი ინტეგრაცია, მაგალითად - Lustris-ის ბანერები.

en: Environment variables
ka: გარემოს ცვლადები

en: Environment variables loaded at run time
ka: გაშვებისას ჩატვირთული გარემოს ცვლადები

en: Epic Games Store
ka: Epic-ის თამაშების მაღაზია

en: Error the runner is not installed
ka: შეცდომა: გამშვები დაყენებული არაა

en: Europe
ka: ევროპა

en: Exclude processes
ka: პროცესების ამოღება

en: Executable
ka: გამშვები ფაილები

en: Execute a program with the Lutris Runtime
ka: გაუშვით პროგრამა Lustris-ის გაშვების გარემოში

en: Execute script
ka: სკრიპტის შესრულება

en: Exit DOSBox with the game
ka: DOSBox-ის დახურვა თამაშთან ერთად

en: Exit Dolphin with emulator.
ka: Dolphin-დან გასვლა ემულატორით.

en: Experimental support for Flatpak provided runners
ka: ექსპერიმენტული მხარდაჭერა Flatpak-ით მოწოდებული გამშვებებისთვის

en: Export a game
ka: თამაშის გატანა

en: Extended Kickstart location
ka: გაფართოებული Kickstart-ის მდებარეობა

en: Extra arguments
ka: დამატებითი არგუმენტები

en: Extra arguments to the executable
ka: გამშვები ფაილის დამატებითი არგუმენტები

en: Extra command line arguments used when launching Steam
ka: Steam-ის გაშვებისას გამოყენებული დამატებითი ბრძანების სტრიქონის არგუმენტები

en: Extracting %s
ka: "%s"-ის გაშლა

en: Extracting {name}
ka: {name}-ის გაშლა

en: Extracting…
ka: გაშლა…

en: FPS Limiter
ka: FPS-ის ლიმიტი

en: FPS counter (MangoHud)
ka: FPS-ის დათვლა (MangoHud)

en: FPS limit
ka: კადრი/წმ-ის ლიმიტი

en: FSR Level
ka: FSR-ის დონე

en: Failed to download %s
ka: გადმოწერა ჩავარდა: %s

en: Failed to extract {}
ka: {}-ის გაშლა ჩავარდა

en: Failed to extract {}: {}
ka: {}-ის გაშლა ჩავარდა: {}

en: Failed to import a ROM: %s
ka: ROM-ის შემოტანა ჩავარდა: %s

en: Failed to load games. Check that your profile is set to public during the sync.
ka: თამაშების ჩატვირთვა ჩავარდა. დარწმუნდით, რომ სინქრონიზაციისას თქვენი პროფილი საჯაროა.

en: Failed to open database file in %s. Try renaming this file and relaunch Lutris
ka: %s-ში მონაცემთა ბაზის ფაილის გახსნა ჩავარდა. სცადეთ, ამ ფაილს სახელი გადაარქვათ და Lustris თავიდან გაუშვით

en: Failed to retrieve the runner archive
ka: გამშვების არქივის მიღება ჩავარდა

en: Failed to retrieve {} ({}) information
ka: {}-ის ({}) ინფორმაციის მიღება ჩავარდა

en: Fallback RTP location
ka: გადასართველი RTP მდებარეობა

en: Fast Memory
ka: სწრაფი მეხსიერება

en: Favorites
ka: სანიშნები

en: File containing the encryption keys.
ka: ფაილი, რომელიც დაშიფვრის გასაღებებს შეიცავს.

en: File containing the title keys.
ka: ფაილი, რომელიც სათაურის გასაღებებს შეიცავს.

en: Files
ka: ფაილები

en: Filtering
ka: გაფილტვრა

en: First controller
ka: პირველი კონტროლერი

en: Fit
ka: ჩატევა

en: Fit (force aspect ratio)
ka: ჩატევა (ნაძალადევი ფარდობა)

en: Fix blank login window on online services such as GOG or EGS
ka: გასწორდა ცარიელი შესვლის ფანჯარა ისეთ ონლან-სერვისებზე, როგორიცაა GOG ან EGS

en: Flatpak installation is not handled by Lutris.
    Install Flatpak with the package provided by your distribution.
ka: Flatpak-ით დაყენებას Lustris არ მართავს.
    დააყენეთ Flatpak თქვენი დისტრიბუტივის პაკეტების მმართველით.

en: Flatpak is not installed
ka: Flatpak დაყენებული არაა

en: Floppy Disk A
ka: დისკეტა A

en: Floppy Disk B
ka: დისკეტა B

en: Floppy Drive Speed
ka: დისკეტის სისწრაფე

en: Floppy Drive Volume
ka: დისკეტის მოცულობა

en: Floppy disk
ka: დისკეტა

en: Floppy drive 1
ka: დისკეტის ამძრავი 1

en: Floppy drive 2
ka: დისკეტის ამძრავი 2

en: Floppy drive 3
ka: დისკეტის ამძრავი 3

en: Floppy drive 4
ka: დისკეტის ამძრავი 4

en: Folder to scan
ka: დასასკანერებელი საქაღალდე

en: Force
ka: ძალა

en: Force a different game resolution.
    
    This is experimental and can cause glitches or break games!
ka: თამაშისთვის სხვა გაფართოების ნაძალადევი დაყენება.
    
    ეს ფუნქცია ექსპერიმენტულია და შეუძლია, თამაშებში შეცდომები გამოიწვიოს!

en: Force updates
ka: ნაძალადევი განახლებები

en: Forgot password?
ka: პაროლი დაგავიწყდა?

en: French
ka: ფრანგული

en: Full (CAUTION: Will cause MASSIVE slowdown)
ka: სრული (ფრთხილად: გამოიწვევს მასიურ შენელებას)

en: Full URL or HTML file path
ka: სრული URL ან HTML ფაილის ბილიკი

en: Full path to a directory containing a combined RTP.
ka: სრული ბილიკი საქაღალდემდე, რომელიც კომბინირებულ RTP-ს შეიცავს.

en: Full path to a directory containing an extracted RPG Maker 2000 Run-Time-Package (RTP).
ka: სრული ბილიკი საქაღალდემდე, რომელიც გაშლილ RPM Maker 2000-ის შესრულების-გარემოს-პაკეტს (RTP) შეიცავს.

en: Full path to a directory containing an extracted RPG Maker 2003 Run-Time-Package (RTP).
ka: სრული ბილიკი საქაღალდემდე, რომელიც გაშლილ RPM Maker 2003-ის შესრულების-გარემოს-პაკეტს (RTP) შეიცავს.

en: Fullboot
ka: სრული ჩატვირთვა

en: Fullscreen
ka: მთელ ეკრანზე

en: Fullscreen & title bar
ka: მთელ ეკრანზე და სათაურის ზოლი

en: Fullscreen (F12 + S to switch)
ka: სრულ ეკრანზე (F12 + S გადასართავად)

en: Fullscreen resolution
ka: მთელი ეკრანის გაფართოება

en: Fullscreen, title bar & window
ka: მთელ ეკრანზე, სათაურის ზოლი და ფანჯარა

en: Game Boy (Color)
ka: Game Boy (ფერადი)

en: Game Resolution
ka: თამაშის გარჩევადობა

en: Game already installed in Lutris
ka: თამაში Lutris-ში, უკვე, დაყენებულია

en: Game binary path
ka: მაშის გამშვების ბილიკი

en: Game config key must be a string
ka: თამაშის კონფიგურაციის გასაღები სტრიქონი უნდა იყოს

en: Game data file
    Supported formats: GDI, CDI, CHD
ka: თამაშის მონაცემების ფაილი
    მხარდაჭერილი ფორმატებია: GDI, CDI, CHD

en: Game directory
ka: თამაშის საქაღალდე

en: Game files location
ka: თამაშის ფაილების მდებარეობა

en: Game identifier
ka: თამაშის იდენტიფიკატორი

en: Game info
ka: თამაშის ინფორმაცია

en: Game name
ka: თამაშის სახელი

en: Game options
ka: თამაშის მორგება

en: Game resolution
ka: თამაშის გარჩევადობა

en: GameCube and Wii emulator
ka: GameCube-ის და Wii-ის ემულატორი

en: Gamepad 1
ka: გეიმპადი 1

en: Gamepad 2
ka: გეიმპადი 2

en: Gamepad 3
ka: გეიმპადი 3

en: Gamepad 4
ka: გეიმპადი 4

en: Gamepads
ka: გეიმპადები

en: Games
ka: თამაშები

en: Generate a bash script to run a game without the client
ka: Bash-ის სკრიპტის გენერაცია თამაშის კლიენტის გარეშე გასაშვებად

en: German
ka: გერმანული

en: Global options
ka: გლობალური პარამეტრები

en: Graphic scaler
ka: გრაფიკის მასშტაბი

en: Graphics
ka: გრაფიკა

en: Graphics Card
ka: ვიდეობარათი

en: Graphics Card RAM
ka: ვიდეობარათის RAM

en: Graphics renderer
ka: გრაფიკის რენდერერი

en: Greek
ka: ბერძნული

en: Group GOG and Amazon download in a single progress bar
ka: GOG-ის და Amazon-ის გადმოწერების ერთ მიმდინარეობის ზოლში გაერთიანება

en: Group every API calls for runtime updates in a single one
ka: გაშვების გარემოს განახლებებისთვის ყველა API-ის ფუნქციის ერთში გაერთიანება

en: Hard Disk
ka: მყარი დისკი

en: Hard Disk 1
ka: მყარი დისკი 1

en: Hard Disk 2
ka: მყარი დისკი 2

en: Hardware information
ka: ინფორმაცია აპარატურის შესახებ

en: Hatari supports floppy disk images in the following formats: ST, DIM, MSA, STX, IPF, RAW and CRT. The last three require the caps library (capslib). ZIP is supported, you don't need to uncompress the file.
ka: Hatari-ს აქვს დისკეტის ასლის ფაილების მხარდაჭერა შემდეგი ფორმატებით: ST, DIM, MSA, STX, IPF, RAW და CRT. ბოლო სამს caps ბიბლიოთეკა (capslb) ესაჭიროება. ZIP მხარდაჭერილია. ფაილის გაშლა არ დაგჭირდებათ.

en: Having Wine installed on your system guarantees that Wine builds from Lutris will have all required dependencies.
    
    Please follow the instructions given in the <a href='https://github.com/lutris/docs/blob/master/WineDependencies.md'>Lutris Wiki</a> to install Wine.
ka: თქვენს კომპიუტერზე Wine-ის დაყენება გარანტიას გაძლევთ, რომ Wine-ის აგებებს Lustris-სგან ყველა აუცილებელი დამოკიდებულება ექნებათ.
    
    Wine-ის დასაყენებლად მისდიეთ ინსტრუქციებს <a href='https://github.com/lutris/docs/blob/master/WineDependencies.md'>Lutris-ის ვიკიზე</a>.

en: Header-bar search for configuration options
ka: ძებნა სათაურის ზოლში მორგების პარამეტრებისთვის

en: Hebrew
ka: ივრითი

en: Hercules (Amber)
ka: Hercules (ქარვისფერი)

en: Hercules (Green)
ka: Hercules (მწვანე)

en: Hey, Not Too Rough (2)
ka: მეტისმეტი ხომ არ მოგდის? (2)

en: Hide Lutris
ka: Lustris-ის დამალვა

en: Hide OSD
ka: OSD-ის დამალვა

en: Hide badges on icons
ka: ხატულებზე ემბლემების დამალვა

en: Hide badges on icons (Ctrl+p to toggle)
ka: ხატულებზე ემბლემების დამალვა (Ctrl+p გადასართავად)

en: Hide game from library
ka: თამაშის დამალვა ბიბლიოთეკიდან

en: Hide mouse cursor
ka: თაგუნას კურსორის დამალვა

en: Hide text under icons
ka: ხატულების ქვეშ ტექსტის დამალვა

en: Hide the title background image and center the command menu.
ka: თამაშის ფონის სურათის დამალვა და ბრძანების მენიუს ცენტრზე გასწორება.

en: Hide title
ka: სათაურის დამალვა

en: Hint SDL 1.2 games to use a specific monitor when going fullscreen by setting the SDL_VIDEO_FULLSCREEN environment variable
ka: გარემოს ცვლადის, SDL_VIDEO_FULLSCREEN დაყენებით, შეგიძლიათ SDL 1.2 თამაშებს სრულ ეკრანზე გასვლისას კონკრეტული ეკრანის გამოყენება უბრძანოთ

en: How the video output is scaled.
    
    <b>Nearest</b>: Scale to screen size (causes scaling artifacts)
    <b>Integer</b>: Scale to multiple of the game resolution
    <b>Bilinear</b>: Like Nearest, but output is blurred to avoid artifacts
ka: როგორ ხდება ვიდეოს მასშტაბირება.
    
    <b>Nearest</b>: ეკრანის ზომაზე გაწელვა (იწვევს მასშტაბირების შეცდომებს)
    <b>Integer</b>: თამაშის გაფართოების გამრავლება
    <b>Bilinear</b>: უახლესის მსგავსად, მაგრამ გამოტანა ბუნდოვანია, მასშტაბირების შეცდომების თავიდან ასაცილებლად

en: Humble Bundle Cookie Authentication
ka: Humble Bundle-ის ქუქით ავთენტიკაცია

en: Humble Bundle is restricting API calls from software like Lutris and GameHub.
    Authentication to the service will likely fail.
    There is a workaround involving copying cookies from Firefox, do you want to do this instead?
ka: Hundle Bundle ზღუდავს API-ის გამოძახებებს ისეთი პროგრამებიდან, როგორიცაა Lustris და GameHub.
    როგორც ჩანს, ამ სერვისზე ავთენტიკაცია ჩავარდება.
    არსებობს გვერდის ავლის საშუალება Firefox-დან ქუქიებს კოპირებთ. სცდით?

en: Hurt Me Plenty (3)
ka: მატკინე, მხეცო (3)

en: I'm Too Young To Die (1)
ka: ჯერ პატარა ვარ (1)

en: ISO file
ka: ISO ფაილი

en: Identifier
ka: იდენტიფიკატორი

en: If modified, these options supersede the same options from the base runner configuration, which themselves supersede the global preferences.
ka: თუ შეიცვალა, ეს პარამეტრები გადაფარავს იგივე პარამეტრებს ძირითადი გამშვების კონფიგურაციიდან, რომელიც, თავის მხრივ, გლობალურ პარამეტრებს ფარავს.

en: If modified, these options supersede the same options from the base runner configuration.
ka: თუ შეცვლილია, ამ პარამეტრებს უფრო დიდი პრიორიტეტი აქვთ, ვიდრე საბაზისო გამშვების კონფიგურაციას.

en: If modified, these options supersede the same options from the global preferences.
ka: თუ შეცვლილია, ამ პარამეტრებს უფრო დიდი პრიორიტეტი აქვთ, ვიდრე გლობალურ პარამეტრებს.

en: If provided, this location will be used by installers to cache downloaded files locally for future re-use. 
    If left empty, the installer files are discarded after the install completion.
ka: თუ მითითებულია, მდებარეობა დამყენებლების მიერ გადმოწერილი ფაილების მომავალში გამოსაყენებლად დასაკეშად იქნება გამოყენებული.
    თუ ცარიელია, გამოყენებული ფაილები დაყენების შემდეგ ავტომატურად წაიშლება.

en: If you have installed the primus or bumblebee packages, select what launcher will run the game with the command, activating your NVIDIA graphic chip for high 3D performance. primusrun normally has better performance, butoptirun/virtualgl works better for more games.Primus VK provide vulkan support under bumblebee.
ka: თუ გაქვთ დაყენებული პაკეტი primus an bumblebee, აირჩიეთ, რომელი გამშვები გაუშვებს თამაშს ბრძანებით, რომელიც თქვენს NVIDIA-ის გრაფიკულ ჩიპს გაააქტიურებს, მაღალი 3D წარმადობისთვის. primusrun-ს ჩვეულებრივ უკეთესი წარმადობა აქვს, მაგრამ butoptirun/virtualgl უკვეთ მუშაობს, მეტი თამაშისთვის. Primus VK Vulkan-ის მხარდაჭერას bumblebee-ის ქვეშ მოგაწოდებთ.

en: If you have open source graphic drivers (Mesa), selecting this option will run the game with the 'DRI_PRIME=1' environment variable, activating your discrete graphic chip for high 3D performance.
ka: თუ გაქვთ ღია კოდის მქონე გრაფიკული დრაივერები (Mesa) ამ პარამეტრის არჩევით, თამაშს, 'DRI_PRIME=1' გარემოს ცვლადით გაუშვებს, რაც თქვენს გამოყოფილ გრაფიკულ პროცესორს გაააქტიურებს, უკეთესი 3D წარმადობისთვის.

en: If you have the latest NVIDIA driver and the properly patched xorg-server (see https://download.nvidia.com/XFree86/Linux-x86_64/435.17/README/primerenderoffload.html), you can launch a game on your NVIDIA GPU by toggling this switch. This will apply __NV_PRIME_RENDER_OFFLOAD=1 and __GLX_VENDOR_LIBRARY_NAME=nvidia environment variables.
ka: თუ გაქვთ უახლესი NVIDIA-ის დრაივერი და სწორად დაპაჩული xorg-server(იხ: https://download.nvidia.com/XFree86/Linux-x86_64/435.17/README/primerenderoffload.html), შეგიძლიათ, თამაში, თქვენს NVIDIA GPU-ზე გაუშვათ, ამ გადასართველის გადართვით. ეს დააყენებს გარემოს ცვლადებს __NV_PRIME_RENDER_OFFLOAD=1 და __GLX_VENDOR_LIBRARY_NAME=nvidia.

en: If you rename this category, it will be combined with '%s'. Do you want to merge them?
ka: თუ ამ კატეგორიას სახელს გადაარქმევთ, ის '%s'-ს შეუერთდება. გნებავთ მათი შეერთება?

en: Ignore the aspect ratio and stretch video output to the entire width of the screen.
ka: ზომების თანაფარდობის უგულებელყოფა და ვიდეოს გამოტანის გაწელვა ეკრანის სრულ სიგრძეზე.

en: Images
ka: ასლები

en: Import a ROM
ka: ROM-ის შემოტანა

en: Import a ROM that is known to Lutris
ka: შემოიტანეთ ROM, რომელიც Lustris-მა იცის

en: Import a game
ka: თამაშის შემოტანა

en: Import previously installed Lutris games
ka: ადრე დაყენებული Lustris-ის თამაშების შემოტანა

en: Improperly formatted file "%s"
ka: არასწორი ფორმატის ფაილი "%s"

en: Include processes
ka: პროცესების ჩამატება

en: Inherit from environment
ka: მემკვიდრეობით, გარემოდან

en: Insert or mount game disc and click Autodetect or
    use Browse if the disc is mounted on a non standard location.
ka: ჩადეთ ან მიამაგრეთ თამაშის დისკი და დააწკაპუნეთ ავტოამოცნობაზე
    ან გამოიყენეთ ძებნა, თუ დისკი არასტანდარტულ მდებარეობაზეა მიმაგრებული.

en: Install
ka: დაყენება

en: Install %s
ka: %s-ის დაყენება

en: Install a Runner
ka: გამშვების დაყენება

en: Install a Windows game from an executable
ka: Windows-ის თამაშის დაყენება გამშვები ფაილიდან

en: Install a game from a yml file
ka: თამაშის დაყენება yml ფაილიდან

en: Install another version
ka: სხვა ვერსის დაყენება

en: Install from a local install script
ka: დაყენება ლოკალური დაყენების სკრიპტიდან

en: Install script for {}
ka: დაყენების სკრიპტი {}-სთვის

en: Install the game again
ka: თამაშის თავიდან დაყენება

en: Install type
ka: დაყენების ტიპი

en: Install updates
ka: განახლებების დაყენება

en: Installation completed!
ka: დაყენება დასრულდა!

en: Installed At
ka: დაყენების დრო

en: Installer commands are not formatted correctly
ka: დამყენებელი პროგრამის ბრძანებების ფორმატი არასწორია

en: Installer preset:
ka: დამყენებლის პრესეტი:

en: Installing game data
ka: თამაშის მონაცემების დაყენება

en: Installing {}
ka: ვაყენებ {}-ს

en: Instead of auto detecting the encoding or using the one in RPG_RT.ini, the specified encoding is used.
ka: კოდირების ავტოამოცნობის ან RPG_RT.ini-ში მითითებული კოდირების მაგიერ, მითითებულის გამოყენება.

en: Instead of autodetecting patches used by this game, force emulation of certain patches.
    
    Available patches:
    <b>common-this</b>: "This Event" in common events<b>dynrpg</b>: DynRPG patch by Cherry<b>key-patch</b>: Key Patch by Ineluki<b>maniac</b>: Maniac Patch by BingShan<b>pic-unlock</b>: Pictures are not blocked by messages<b>rpg2k3-cmds</b>: Support all RPG Maker 2003 event commands in any version of the engine
    
    You can provide multiple patches or use 'none' to disable all engine patches.
ka: ამ თამაშის მიერ გამოყენებული პაჩების ავტოამოცნობის მაგიერ ზოგიერთი პაჩის ნაძალადევი ემულაცია მოხდება.
    
    ხელმისაწვდომი პაჩებია:
    <b>common-this</b>: "ეს მოვლენა" საერთო მოვლენებში<b>dynrpg</b>: DynRPG პაჩი Cherry-ის მიერ<b>key-patch</b>: გასაღების პაჩი ინელუკის მიერ<b>maniac</b>: მანიაკი პაჩი ბინგშენის მიერ<b>pic-unlock</b>: სურათები შეტყობინებების მიერ არ დაბლოკება<b>rpg2k3-cmds</b>: ყველა RPG Maker 2003-ის მოვლენის ბრძანებების მხარდაჭერა ძრავის ყველა ვერსიაში
    
    შეგიძლიათ, აირჩიოთ ერთზე მეტი პაჩი, ან გამოიყენოთ 'none', რითიც ძრავის პაჩებს გათიშავთ.

en: Instead of storing save files in the game directory they are stored in the specified path. The directory must exist.
ka: თამაშის შენახვის ფაილების თამაშის საქაღალდეში მოთავსების მაგიერ ისინი მითითებულ ბილიკზე იქნება შენახული. საქაღალდე უნდა არსებობდეს.

en: Integer
ka: მთელი რიცხვი

en: Integer scale
ka: მთელრიცხვიანი მასშტაბი

en: Intel legacy graphics mode
ka: Intel-ის მოძველებული გრაფიკის რეჟიმი

en: Intellivision Emulator
ka: Intellivision-ის ემულატორი

en: Interface
ka: ინტერფეისი

en: Interface options
ka: ინტერფეისის მორგება

en: Internal Video Resolution Scale
ka: შიდა ვიდეოს გაფართოების მასშტაბი

en: Invalid 'game' section
ka: არასწორი სექცია 'game'

en: Invalid checksum, expected format (type:hash)
ka: არასწორი საკონტროლო ჯამი. მოველოდი ფორმატს (ტიპი:ჰეში)

en: Invalid file '%s'. Can't make it executable
ka: არასწორი ფაილი '%s'. ის გამშვები ვერ გავხადე

en: Invalid game configuration: Missing runner
ka: არასწორი თამაშის კონფიგურაცია: გამშვები დაყენებული არაა

en: Invalid response from Amazon APIs
ka: Amazon API-ის არასწორი პასუხი

en: Invalid runner provided %s
ka: მითითებულია არასწორი გამშვები %s

en: Invalid script: 
    {}
ka: არასწორი სკრიპტი: 
    {}

en: Invalid source for 'move' operation: %s
ka: არასწორი წყარო 'გადატანის' ოპერაციისთვის: %s

en: Invalid token info found, please log in again
ka: აღმოჩენილია არასწორი კოდის ინფორმაცია. თავიდან შედით

en: Issue saved in %s
ka: პრობლემები შენახულია %s-ში

en: Italian
ka: იტალიური

en: JIT Compiler
ka: JIT კომპილატორი

en: Japan
ka: იაპონია

en: Japanese
ka: იაპონური

en: Joystick
ka: ჯოისტიკი

en: Joystick 0
ka: ჯოისტიკი 0

en: Joystick 1
ka: ჯოისტიკი 1

en: Joysticks
ka: ჯოისტიკები

en: Keep current
ka: მიმდინარეს დატოვება

en: Key to switch between Full Keyboard Mode and Partial Keyboard Mode (default: Scroll Lock)
ka: ღილაკი სრულსა და ნაწილობრივ კლავიატურის რეჟიმებს შორის გადასართავად (ნაგულისხმევი: Scroll Lock)

en: Keyboard
ka: კლავიატურა

en: Kickstart ROMs location
ka: Kickstart ROM-ების მდებარეობა

en: Killswitch file
ka: Killswitch ფაილი

en: Korean
ka: კორეული

en: Language
ka: ენა

en: Last Played
ka: ბოლოს დაკვრის დრო

en: Last played:
    <b>%s</b>
ka: ბოლოს ითამაშეთ:
    <b>%s</b>

en: Launch
ka: გაშვება

en: Launch a Windows executable (.exe) installer
ka: Windows-ის გამშვები ფაილის (.exe) გაშვება

en: Launch game
ka: თამაშის გაშვება

en: Launch in fullscreen.
ka: სრულ ეკრანზე გაშვება.

en: Launch the game in a web browser.
ka: თამაშის გაშვება ვებ-ბრაუზერში.

en: Launch the game in fullscreen.
ka: თამაშის გაშვება სრულ ეკრანზე.

en: Launches Steam in Big Picture mode.
    Only works if Steam is not running or already running in Big Picture mode.
    Useful when playing with a Steam Controller.
ka: Steam-ის გაშვება Big Picture რეჟიმში.
    მუშაობს, მხოლოდ, მაშინ, თუ Steam ან გაშვებული არაა, ან უკვე გაშვებულია რეჟიმში Big Picture.
    გამოგადგებათ, როცა Steam Controller-ით თამაშობთ.

en: Launches steam with LSI patches enabled. Make sure Lutris Runtime is disabled and you have LSI installed. https://github.com/solus-project/linux-steam-integration
ka: უშვებს Steam-ს LSI პაჩებით. დარწმუნდით, რომ Lustris-ის გაშვების გარემო გამორთულია და LSI დაყენებული გაქვთ. https://github.com/solus-project/linux-steam-integration

en: Launching
ka: გაშვება

en: Left Alt
ka: მარცხენა Alt

en: Left Control
ka: მარცხენა Ctrl

en: Left Super
ka: მარცხენა Super

en: Less than a minute
ka: წუთზე ნაკლები

en: Let's you debug the page.
ka: გვერდის გამართვა.

en: Library
ka: ბიბლიოთეკა

en: Limit the game's FPS using libstrangle
ka: თამაშის FPS-ის შეზღუდვა libstrange-ით

en: List all games for all services in database
ka: ბაზაში ყველა სერვისისთვის ყველა თამაშის სია

en: List all games for provided service in database
ka: ბაზაში მითითებული სერვისისთვის ყველა თამაშის სია

en: List all games in database
ka: ბაზაში მყოფი ყველა თამაშის ჩვენება

en: List all known Steam library folders
ka: ყველა ცნობილი Steam-ის ბიბლიოთეკის საქაღალდეების სია

en: List all known Wine versions
ka: ყველა ცნობილი Wine-ის ვერსიების სია

en: List all known runners
ka: ყველა ცნობილი გამშვებების სია

en: List available Steam games
ka: Steam-ის ხელმისაწვდომი თამაშების ჩამონათვალი

en: Load game ID
ka: თამაშის ID-ის ჩატვირთვა

en: Load the game translation in the language/LANG directory.
ka: თამაშის თარგმანების ჩატვირთვა languages/ენა საქაღალდეში.

en: Loading...
ka: იტვირთება...

en: Local
ka: ლოკალური

en: Locale
ka: ენა

en: Locale:
ka: ენის კოდი:

en: Locate installed game
ka: დაყენებული თამაშის პოვნა

en: Location of extended Kickstart used for CD32
ka: მდებარეობა გაფართოებული Kickstart-სთვის, რომელსაც CD32 იყენებს

en: Log for {}
ka: {}-ის ჟურნალი

en: Login failed
ka: შესვლის შეცდომა

en: Looking for installed game...
ka: დაყენებული თამაშის ძებნა...

en: Looking up checksum on Lutris.net...
ka: საკონტროლო ჯამის ძებნა Lustris.net-ზე...

en: Lutris does not have a default installer for the '%s' platform.
ka: პლატფორმისთვის '%s' Lustris-ს ნაგულისხმევი დამყენებელი არ გააჩნია.

en: Lutris does not have the necessary permissions to install to path:
ka: Lustris-ს, არ აქვს უფლება, ჩაწეროს საქაღალდეში:

en: Lutris forums
ka: Lustris-ის ფორუმები

en: Lutris has no installers for %s. Try using a different service instead.
ka: Lustris-ს %s-სთვის დამყენებელი არ აქვს. სცადეთ, სხვა სერვისი გამოიყენოთ.

en: Lutris helps you install and play video games from all eras and from most gaming systems. By leveraging and combining existing emulators, engine re-implementations and compatibility layers, it gives you a central interface to launch all your games.
ka: Lutris ყველა ერის და თითქმის ყველა სათამაშო სისტემის დაყენებაში და თამაშში დაგეხმარებათ. არსებული ემულგატორების კომბინირებით, ძრავის თავიდან გადაწერით და თავსებადობით ფენებით ის თქვენი თამაშების გაშვების ცენტრალური ინტერფეისია.

en: Lutris install scripts are YAML files that guide Lutris through the installation process.
    
    They can be obtained on Lutris.net, or written by hand.
    
    When you click 'Install' below, the installer window will appear and load the script, and it will guide the process from there.
ka: Lustris-ის დაყენების სკრიპტები YAML ფაილებია, რომლებიც Lustris-ს დაყენების პროცესს ასწავლის.
    
    ისინი, შეგიძლიათ, Lustris.net-ზე იპოვოთ, ან, ხელით დაწეროთ.
    
    როცა დააწკაპუნებთ ღილაკზე 'დაყენება', გამოჩნდება ფანჯარა და ჩატვრთავს სკრიპტს და დაყენების პროცესში ის გაგიძღვებათ.

en: Lutris settings
ka: Lustris-ის მორგება

en: Lutris will identify a ROM via its MD5 hash and download game information from Lutris.net.
    
    The ROM data used for this comes from the TOSEC project.
    
    When you click 'Install' below, the process of installing the game will begin.
ka: Lutris RPM-ს მისი MD5 ჰეშით ამოიცნობს და თამაშის ინფორმაციას Lustris.net-დან გადმოიწერს.
    
    ROM-ის გამოყენებული მონაცემები TOSEC პროექტიდან მოდის.
    
    თუ დააწკაპუნებთ 'დაყენებას', თამაშის დაყენების პროცესი დაიწყება.

en: Lutris will search Lutris.net for games matching the terms you enter, and any that it finds will appear here.
    
    When you click on a game that it found, the installer window will appear to perform the installation.
ka: Lustris მოძებნის Lustris.net-ზე თამაშებს, რომლებიც თქვენს შეყვანილ პირობებს ემთხვევა და თუ იპოვის, აქ აჩვენებს.
    
    როცა თამაშზე, რომელსაც ის იპოვის, დააწკაპუნებთ, გაიხსნება დაყენების ფანჯარა, ინსტრუქციებით, როგორ დააყენოთ თამაში.

en: Lynx
ka: ფოცხვერი

en: MIDI gain
ka: MIDI-ის გაძლიერება

en: MS-DOS emulator
ka: MS-DOS-ის ემულატორი

en: MSX computer emulator
ka: MSX კომპიუტერის ემულატორი

en: Machine
ka: მანქანა

en: Machine type
ka: მანქანის ტიპი

en: Magnavox Odyssey² Emulator
ka: Magnavox Odyssey²-ის ემულატორი

en: Main file
ka: მთავარი ფაილი

en: Main window
ka: მთავარი ფანჯარა

en: Maintain aspect ratio (4:3)
ka: ფარდობის შენარჩუნება (4:3)

en: Make a donation
ka: გააკეთეთ შემოწირულობა

en: Malformed steam path: %s
ka: არასწორი Steam-ის ბილიკი: %s

en: Manage %s versions
ka: %s ვერსიების მართვა

en: Manage Versions
ka: ვერსიების მართვა

en: Manual
ka: ხელით

en: Manual script
ka: მომხმარებლის სკრიპტი

en: Manually configure a game available locally
ka: ლოკალურად ხელმისაწვდომი თამაშის ხელით მორგება

en: Maximizes the window when game starts.
ka: თამაშის გაშვებისას ფანჯრის მთელ ეკრანზე გაშლა.

en: Maximum number of CPU cores to be used, if 'Restrict number of cores used' is turned on.
ka: CPU-ის ბირთვების გამოყენებული რაოდენობა, თუ 'ბირთვების რაოდენობის შეზღუდვა' ჩართულია.

en: Media
ka: მედია

en: Mednafen default
ka: Mednafen-ის ნაგულისხმევი

en: Memory Card
ka: მეხსიერების ბარათი

en: Menu
ka: მენიუ

en: Menu mode key
ka: მენიუს რეჟიმის ღილაკი

en: Merge the category '%s' into '%s'?
ka: შევაერთო კატეგორია '%s' '%s'-ში?

en: Minimize client when a game is launched
ka: კლიენტის ჩაკეცვა, როცა თამაში ეშვება

en: Missing
ka: აკლია

en: Missing dependency
ka: ნაკლული დამოკიდებულება

en: Missing field "%s" in install script
ka: დაყენების სკრიპტში ველი "%s" მითითებული არაა

en: Missing games show an additional badge
ka: ნაკლულ თამაშებს დამატებითი ემბლება უჩნდებათ

en: Missing parameter src
ka: პარამეტრი 'src' მითითებული არაა

en: Mixed AdLib/MIDI mode
ka: შერეული AdLib/MIDI რეჟიმი

en: Most games supported by ScummVM were made for VGA display modes using rectangular pixels. Activating this option for these games will preserve the 4:3 aspect ratio they were made for.
ka: ScummVM-ის მიერ მხარდაჭერილი თამაშების უმრავლესობა VGA ეკრანებისთვის იყო შექმნილი, რომლებსაც ოთხკუთხედი პიქსელები ჰქონდა. ამ პარამეტრის ჩართვა ამ თამაშებს 4:3 ეკრანის ფარდობას შეუნარჩუნებს, რომლისთვისაც ისინი შეიქმნა.

en: Mouse Warp Override
ka: თაგუნას ჩაჭერის გადაფარვა

en: Move
ka: გადატანა

en: Moving %s to %s...
ka: %s-ის გადატანა %s-ში...

en: Multi-system emulator
ka: მრავალსისტემიანი ემულატორი

en: Multi-system emulator: NES, PC Engine, PSX…
ka: მრავალსისტემიანი ემულატორი: NES, PC Engine, PSX…

en: Multiple of 2 scale
ka: ორის ნამრავლით მასშტაბი

en: Music driver
ka: მუსიკის დრაივერი

en: Music tempo
ka: მუსიკის ტემპი

en: Music volume
ka: მუსიკის ხმა

en: NSP file
ka: NSP ფაილი

en: NSight debugging options
ka: NSight-ის გამართვის პარამეტრები

en: Name
ka: სახელი

en: Name of engine (will be downloaded) or local file path
ka: ძრავის სახელი (გადმოვიწერ) ან ლოკალური ფაილის ბილიკი.

en: Nearest
ka: უახლოესი

en: Neo Geo Pocket (Color)
ka: Neo Geo Pocket (ფერადი)

en: New game
ka: ახალი თამაში

en: Nightmare! (5)
ka: ჯოჯოხეთი (5)

en: Nintendo 64 emulator
ka: Nintendo 64-ის ემულატორი

en: Nintendo Game Boy (Color)
ka: Nintendo Game Boy (ფერადი)

en: Nintendo Switch emulator
ka: Nintendo Switch-ის ემულატორი

en: No Amazon user data available, please log in again
ka: Amazon-ის მომხმარებლის მონაცემები ხელმისაწვდომი არაა. თავიდან შედით

en: No DLC found
ka: DLC ვერ ვიპოვე

en: No GUI
ka: ინტერფეისის გარეშე

en: No Steam account found
ka: Steam-ის ანგარიში ვერ ვიპოვე

en: No core has been selected for this game
ka: ამ თამაშისთვის ბირთვი არჩეული არაა

en: No file exists at '%s'.
ka: მისამართზე '%s' ფაილი არ არსებობს.

en: No file will be deleted
ka: ფაილები არ წაიშლება

en: No folder exists at '%s'.
ka: მისამართზე '%s' საქაღალდე არ არსებობს.

en: No game directory provided
ka: თამაშის საქაღალდე მითითებული არაა

en: No game file specified
ka: თამაშის ფაილი მითითებული არაა

en: No game found on Humble Bundle
ka: Humble Bundle-ზე თამაში ვერ ვიპოვე

en: No games found
ka: თამაშები ვერ ვიპოვე

en: No games matching '%s' found
ka: '%s'-ის შესაბამისი თამაში ვერ ვიპოვე

en: No installed games found. Press Ctrl+I to show uninstalled games.
ka: დაყენებული თამაშები ვერ ვიპოვე. წაშლილი თამაშების საჩვენებლად დააჭირეთ Ctrl+I.

en: No installed games matching '%s' found. Press Ctrl+I to show uninstalled games.
ka: დაყენებული თამაშები, რომლებიც '%s'-ს ემთხვევა, ვერ ვიპოვე. წაშლილი თამაშების საჩვენებლად დააჭირეთ Ctrl+I.

en: No installer available
ka: დამყენებელი ხელმისაწვდომი არაა

en: No options available
ka: პარამეტრები ხელმისაწვდომი არაა

en: No parameters supplied to execute command.
ka: გასაშვები ბრძანებისთვის პარამეტრები მითითებული არაა.

en: No results
ka: შედეგების გარეშე

en: No runners matched the search
ka: ძებნის პირობას გამშვებები არ ემთხვევა

en: No such file: %s
ka: არ არსებობს ფაილი: %s

en: No updates found
ka: განახლებები ვერ ვიპოვე

en: No visible games found. Press Ctrl+H to show hidden games.
ka: ხილული თამაშები ვერ ვიპოვე. დამალული თამაშების საჩვენებლად დააჭირეთ Ctrl+H.

en: No visible games matching '%s' found. Press Ctrl+H to show hidden games.
ka: ხილული თამაშები, რომლებიც '%s'-ს ემთხვევა, ვერ ვიპოვე. დამალული თამაშების საჩვენებლად დააჭირეთ Ctrl+H.

en: None
ka: არაფერი

en: OPL driver
ka: OPL დრაივერი

en: Off
ka: გამორთ

en: One of {params} parameter is mandatory for the {cmd} command
ka: ბრძანებისთვის {cmd} ერთ-ერთი {params} პარამეტრი აუცილებელია

en: Only available in premium version.
ka: მხოლოდ, ხელმისაწვდომია ფასიან ვერსიაში.

en: Only keep the selected screen active while the game is running. 
    This is useful if you have a dual-screen setup, and are 
    having display issues when running a game in fullscreen.
ka: მონიშნული ეკრანის, მხოლოდ, თამაშის დროს გააქტიურება.
    ეს დაგეხმარებათ, თუ ორი მონიტორი გაქვთ და სრულ ეკრანზე
    თამაშის გაშვებისას პრობლემები გექმნებათ.

en: Only list installed games
ka: მხოლოდ დაყენებული თამაშების ჩამონათვალი

en: Open Bash terminal
ka: Bash ტერმინალის გახსნა

en: Open Wine console
ka: Wine კონსოლის გახსნა

en: Open Xephyr in fullscreen (at the desktop resolution)
ka: Xephyr-ის სრულ ეკრანზე გაშვება (სამუშაო მაგიდის გაფართოებით)

en: Open game in fullscreen
ka: თამაშის მთლიან ეკრანზე გახსნა

en: Open in fullscreen
ka: სრულ ეკრანზე გახსნა

en: Open in web browser (old behavior)
ka: ვებ ბრაუზერში გახსნა (ძველი ქცევა)

en: Open links in game window
ka: ბმულების გახსნა თამაშის ფანჯარაში

en: Open window maximized
ka: ფანრის მთელ ეკრანზე გაშლილი გახსნა

en: OpenGL (with shaders)
ka: OpenGL (შეიდერებით)

en: Optimus launcher (NVIDIA Optimus laptops)
ka: Optimus გამშვები (ნოუთბუქები NVIDIA Optimus ჩიპით)

en: Origin
ka: საწყისი

en: Output Resolution
ka: გამოტანის გარჩევადობა

en: Output debugging info
ka: გამართვის ინფორმაციის გამოტანა

en: Output debugging information in the game log (might affect performance)
ka: თამაშის ჟურნალში გამართვის ინფორმაციის გამოტანა. (შეიძლება, წარმადობა დაგაკლოთ)

en: Output rate
ka: გამოტანის სიჩქარე

en: Override the amount of Zorro III Fast memory, specified in KB. Must be a multiple of 1024. The default value depends on [amiga_model]. Requires a processor with 32-bit address bus, (use for example the A1200/020 model).
ka: Zorro III-ის ჩქარი მეხსიერების რაოდენობის გადაფარვა. მიეთითება კბ-ში. უნდა იყოს 1024-ის ნამრავლი. ნაგულისხმევი მნიშვნელობა დამოკიდებულია [amiga_model]-ზე. ესაჭიროება 32-ბიტიანი მისამართის მატარებელი (გამოიყენეთ, მაგალითად, მოდელი A1200/020).

en: Override the amount of graphics memory on the graphics card. The 0 MB option is not really valid, but exists for user interface reasons.
ka: გრაფიკული ბარათის გრაფიკული მეხსიერების რაოდენობის გადაფარვა. 0 მბ მთლად არასწორი არაა, მაგრამ მაინც არსებობს, მომხმარებლის ინტერფეისის გამო.

en: Override the default mouse pointer warping behavior
    <b>Enable</b>: (Wine default) warp the pointer when the mouse is exclusively acquired 
    <b>Disable</b>: never warp the mouse pointer 
    <b>Force</b>: always warp the pointer
ka: ნაგულისხმევი თაგუნას კურსორის გადატანის ქცევის გადაფარვა
    <b>ჩართვა</b>: (Wine-ის ნაგულისხმევი) კურსორის გადატანა, როცა თაგუნას ექსკლუზიურად ჩავიჭერ 
    <b>გამორთვა</b>: არასდროს გადაიტანო თაგუნას კურსორი 
    <b>ნაძალადევი</b>: ყოველთვის გადაიტანე კურსორი

en: Overrides the default User-Agent header used by the runner.
ka: გამშვების მიერ გამოყენებული ნაგულისხმევი User-Agent თავსართის გადაფარვა.

en: Overwrite the map used for new games and use MapXXXX.lmu instead.
    Set to 0 to disable.
    
    Incompatible with 'Load game ID'.
ka: ახალი თამაშებისთვის გამოყენებული რუკის გადაწერა და მის მაგიერ MapXXXX.lmu ფაილის გამოყენება.
    გასათიშად დააყენეთ 0.
    
    არათავსებადია 'თამაშის ID-ის ჩატვირთვასთან'.

en: Overwrite the party start position and move the party to the specified position.
    Provide two numbers separated by a space.
    
    Incompatible with 'Load game ID'.
ka: გადააწერს წვეულების დაწყების მდებარეობას და გადაიტანს წვეულებას მითითებულ მდებარეობაზე.
    შეიყვანეთ ორი რიცხვი, გამოტოვებით გამოყოფილი.
    
    თავსებადი არაა ბრძანებასთან 'თამაშის ID-ის ჩატვირთვა'.

en: Overwrite the starting party members with the actors with the specified IDs.
    Provide one to four numbers separated by spaces.
    
    Incompatible with 'Load game ID'.
ka: საწყისი წვეულების წევრების მითითებული ID-ების მქონე პიროვნებებით გადაწერა.
    შეიყვანეთ ერთიდან ოთხ რიცხვამდე, გამოტოვებით გამოყოფილი.
    
    თავსებადი არაა ბრძანებასთან 'თამაშის ID-ის ჩატვირთვა'.

en: PAL-M (Brazil)
ka: PAL-M (ბრაზილია)

en: PAL-N (Argentina, Paraguay, Uruguay)
ka: PAL-N (არგენტინა, პარაგვაი, ურუგვაი)

en: PWAD files
ka: PWAD ფაილები

en: Parameters file and command can't be used at the same time for the execute command
ka: პარამეტრების ფაილს და ბრძანებას ბრძანების შესასრულებლად, ერთდროულად, ვერ გამოიყენებთ

en: Password
ka: პაროლი

en: Patches
ka: პაჩები

en: Path %s not found, unable to create game folder. Is the disk mounted?
ka: ბილიკი %s ვერ ვიპოვე. თამაშის საქაღალდე ვერ შევქმენი. დისკი ნამდვილად მიმაგრებულია?

en: Path to EBOOT.BIN
ka: ბილიკი EBOOT.BIN-მდე

en: Path to a file which will stop the game when deleted 
    (usually /dev/input/js0 to stop the game on joystick unplugging)
ka: ბილიკი ფაილამდე, რომელიც, თუ წაშლით, თამაშს გააჩერებს.
    (ჩვეულებრივ /dev/input/js0 გააჩერებს თამაშს, თუ ჯოისტიკს გამოაძრობთ)

en: Path to an AntiMicroX profile file
ka: ბილიკი AntiMicroX-ის პროფილის ფაილამდე

en: Path to the game executable (Required by DRM free mode)
ka: ბილიკი თამაშის გამშვებ ფაილამდე (აუცილებელია DRM-ის გარეშე რეჟიმისთვის)

en: Permanently delete files?
ka: წავშალო ფაილები სამუდამოდ?

en: Pictures
ka: სურათები

en: Pixel Doubling
ka: პიქსელების გაორმაგება

en: Pixel Quadrupling
ka: პიქსელების გაოთხმაგება

en: Platform
ka: პლატფორმა

en: Platform:
    <b>%s</b>
ka: პლატფორმა:
    <b>%s</b>

en: Platforms
ka: პლატფორმები

en: Play
ka: დაკვრა

en: Play Time
ka: თამაშის დრო

en: PlayStation 2 emulator
ka: PlayStation 2-ის ემულატორი

en: PlayStation 3 emulator
ka: PlayStation 3-ის ემულატორი

en: Please choose a custom image
ka: აირჩიეთ თქვენი დისკის ასლი

en: Please choose a file
ka: გთხოვთ, აირჩიოთ ფაილი

en: Please confirm.
    Everything under <b>%s</b>
    will be deleted.
ka: გთხოვთ, დაადასტუროთ.
    ყველაფერი <b>%s</b>-ის
    ქვეშ წაიშლება.

en: Please fill in the name
ka: შეავსეთ სახელი

en: Please review the files needed for the installation then click 'Continue'
ka: გადახედეთ ფაილებს, რომლებიც დაყენებისთვისაა საჭირო და დააწკაპუნეთ 'გაგრძელებაზე'

en: Post-exit script
ka: გაშვების-შემდგომი სკრიტი

en: Pre-launch script
ka: გაშვებამდელი სკრიპტი

en: Prefer system libraries
ka: სისტემური ბიბლიოთეკები უფრო პრიორიტეტულია

en: Preferences
ka: მორგება

en: Prefix architecture
ka: პრეფიქსის არქტიტექტურა

en: Preload library
ka: ბიბლიოთეკის წინასწარი ჩატვირთვა

en: Preparing Lutris for installation
ka: Lustris-ის მომზადება დასაყენებლად

en: Preserve aspect ratio
ka: პროპორციების შენარჩუნება

en: Prevents the mouse cursor from showing when hovering above the window.
ka: თაგუნას კურსორის ჩვენების გამორთვა, როცა მას ფანჯარაზე გადაატარებთ.

en: Primary
ka: ძირითადი

en: Print Out
ka: გამობეჭდვა

en: Print the version of Lutris and exit
ka: Lustris-ის ვერსიის გამოტანა და გასვლა

en: Projects
ka: პროექტები

en: Punch Tape 1
ka: დაჩხვლეტილი ლენტა 1

en: Punch Tape 2
ka: დაჩხვლეტილი ლენტა 2

en: Query our website for community installers
ka: მოძებნეთ ჩვენს ვებგვერდზე დამყენებელი, რომლებიც ჩვენმა მომხმარებლებმა შექმნეს

en: Quickload
ka: სწრაფიჩატვირთვა

en: Quit
ka: დატოვება

en: RNG seed
ka: RNG მარცვალი

en: ROM file
ka: ROM ფაილი

en: ROM/BIOS path
ka: ROM/BIOS-ის ბილიკი

en: RPG Maker 2000 (English release) engine
ka: ძრავა RPG Maker 2000 (ინგლისური ვერსია)

en: RPG Maker 2000 engine (v1.00 - v1.10)
ka: RPG Maker 2000 ძრავა (v1.00 - v1.10)

en: RPG Maker 2000 engine (v1.50 - v1.51)
ka: RPG Maker 2000 ძრავა (v1.50 - v1.51)

en: RPG Maker 2003 (English release) engine
ka: ძრავა RPG Maker 2003 (ინგლისური ვერსია)

en: RPG Maker 2003 engine (v1.00 - v1.04)
ka: RPG Maker 2003 ძრავა (v1.00 - v1.04)

en: RPG Maker 2003 engine (v1.05 - v1.09a)
ka: RPG Maker 2003 ძრავა (v1.05 - v1.09a)

en: RPG2000 RTP location
ka: RPG2000 RTP-ის მდებარეობა

en: RPG2003 RTP location
ka: RPG2003 RTP-ის მდებარეობა

en: Recent
ka: Ბოლო

en: Record input
ka: შეყვანის ჩაწერა

en: Records all button input to the specified log file.
ka: შეყვანილ ღილაკებს მითითებულ ჟურნალის ფაილში ჩაიწერს.

en: Reduce PulseAudio latency
ka: PulseAudio-ის დაყოვნების შემცირება

en: Region
ka: რეგიონი

en: Reinstall game
ka: თამაშის თავიდან დაყენება

en: Relative Mouse Mode
ka: ფარდობითი თაგუნას რეჟიმი

en: Release year
ka: გამოშვების წელი

en: Reload
ka: თავიდან ჩატვირთვა

en: Remove
ka: წაშლა

en: Remove custom banner
ka: ხელით დაყენებული ბანერის წაშლა

en: Remove custom cover art
ka: ხელით მითითებული ყდის სურათის წაშლა

en: Remove custom icon
ka: მომხმარებლის ხატულის წაშლა

en: Remove default <body> margin & padding
ka: ნაგულისხმევი <body>-ის საზღვრებისა და შევსების წაშლა

en: Remove from favorites
ka: რჩეულებიდან წაშლა

en: Remove game data (through Steam)
ka: თამაშის მონაცემების წაშლა (Steam-ით)

en: Remove game files
ka: თამაშის ფაილების წაშლა

en: Rename error, destination already exists: %s
ka: სახელის გადარქმევის შეცდომა. სამიზნე უკვე არსებობს: %s

en: Rename error, source path does not exist: %s
ka: სახელის გადარქმევის შეცდომა. წყარო ბილიკი არ არსებობს: %s

en: Render in upside down mode
ka: რენდერი უკუღმა რეჟიმში

en: Render mode
ka: რენდერის რეჟიმი

en: Renderer
ka: რენდერერი

en: Replace Wine's D3DX and D3DCOMPILER libraries with alternative ones. Needed for proper functionality of DXVK with some games.
ka: Wine-ის D3DX და D3DCOMPILER ბიბლიოთეკების ჩანაცვლება ალტერნატიულებით. საჭიროა ზოგიერთ თამაშებში DXVK-ის სწორი ფუნქციონირებისთვის.

en: Replay input
ka: ჩაწერილი შეყვანის გამეორება

en: Replays button input from the specified log file, as generated by 'Record input'.
    If the RNG seed and the state of the save file directory is also the same as it was when the log was recorded, this should reproduce an identical run to the one recorded.
ka: ღილაკების შეყვანის გამეორება მითითებული ჟურნალის ფაილიდან, რომელსაც 'შეყვანის ჩაწერის' ღილაკი შექმნის.
    თუ RNG მარცვალი და შენახვის საქაღალდის მდებარეობა იგივეა, რაც მაშინ, როცა ჟურნალი ჩაიწერა, მან ზუსტად იგივენაირი მოქმედებები უნდა გაიმეოროს.

en: Request a set of optimisations be temporarily applied to the host OS
ka: ოპტიმიზაციის სეტის ჰოსტ ოს-ზე გადატარების მოთხოვნა

en: Required runner unavailable
ka: აუცილებელი გამშვები ხელმისაწვდომი არაა

en: Reset
ka: საწყისი მნიშვნელობებზე დაბრუნება

en: Reset PulseAudio
ka: PulseAudio-ის ჩამოყრა

en: Reset option to global or default config
ka: პარამეტრის ჩამოყრა გლობალურ ან ნაგულისხმევ კონფიგურაციაზე

en: Resolution
ka: გარჩევადობა

en: Restart PulseAudio before launching the game.
ka: PulseAudio-ის გადატვირთვა თამაშის გაშვებამდე.

en: Restore gamma on game exit
ka: გამას აღდგენა თამაშიდან გასვლისას

en: Restore resolution on game exit
ka: გარჩევადობის აღდგენა თამაშიდან გასვლისას

en: Restrict number of cores to
ka: გამოყენებული ბირთვების რაოდენობის შეზღუდვა

en: Restrict number of cores used
ka: გამოყენებული ბირთვების რაოდენობის შეზღუდვა

en: Restrict the game to a maximum number of CPU cores.
ka: თამაშის შეზღუდვა CPU-ის ბირთვების მაქსიმალურ რაოდენობაზე.

en: Retry
ka: გამეორება

en: Right Alt
ka: მარჯვენა Alt

en: Right Control
ka: მარჯვენა Ctrl

en: Right Super
ka: მარჯვენა Super

en: Run
ka: გაშვება

en: Run EXE inside Wine prefix
ka: EXE-ის გაშვება Wine-ის პრეფიქსის შიგნით

en: Run a YAML install script
ka: YAML დაყენების სკრიპტის გაშვება

en: Run a game directly by adding the parameter lutris:rungame/game-identifier.
    If several games share the same identifier you can use the numerical ID (displayed when running lutris --list-games) and add lutris:rungameid/numerical-id.
    To install a game, add lutris:install/game-identifier.
ka: გაუშვით თამაში პირდაპირ lutris:rungame/game-identifier პარამეტრის დამატებით.
    თუ იგივე იდენტიფიკატორს რამდენიმე თამაში იყოს, შეგიძლიათ, რიცხვითი ID გამოიყენოთ (დაინახავთ, თუ გაუშვებთ lustris --list-games) და დაამატოთ utris:rungameid/numerical-id.
    თამაშის დასაყენებლად დაამატეთ utris:rungameid/numerical-id.

en: Run gamescope in fullscreen, windowed or borderless mode
    Toggle fullscreen : Super + F
ka: Gamescope-ის სრულ ეკრანზე, ფანჯარაში ან საზღვრების გარეშე რეჟიმში გაშვება
    სრული ეკრანის რეჟიმის გამართვა : Super + F

en: Run program in Xephyr to support 8BPP and 16BPP color modes
ka: პროგრამის Xephyr-შიგაშვება, 8BPP და 16BPP ფერის რეჟიმების მხარდაჭერისთვის

en: Run the game directly without Steam, requires the game binary path to be set
ka: თამაშის პირდაპირ, Steam-ის გარეშე გაშვებას თამაშის გამშვები ფაილის მითითება სჭირება

en: Run the game only once the pre-launch script has exited
ka: თამაშის, მხოლოდ, მაშინ გაშვება, როცა გაშვებამდელი სკრიპტი დასრულდება

en: Run the whole Windows desktop in a window.
    Otherwise, run it fullscreen.
    This corresponds to Wine's Virtual Desktop option.
ka: მთელი Windows-ის სამუშაო მაგიდის ფანჯარაში გაშვება.
    წინააღმდეგ შემთხვევაში, სრულ ეკრანზე.
    ეს Wine-ის ვირტუალური სამუშაო მაგიდის პარამეტრს შეესაბამება.

en: Runner
ka: გამშვები

en: Runner not provided
ka: გამშვები მითითებული არაა

en: Runner options
ka: გამშვების მორგება

en: Runners
ka: გამშვებები

en: Runners are programs such as emulators, engines or translation layers capable of running games.
ka: გამშვებები პროგრამებია, რომლებსაც ემულირების, ძრავების თუ გადაყვანის ფენების საშუალებით თამაშების გაშვება შეუძლიათ.

en: Running
ka: გაშვებულია

en: Runs Flatpak applications
ka: Flatpak -ის აპლიკაციების გამშვები

en: Runs PICO-8 fantasy console cartridges
ka: უშვებს PICO-8 fantasy კონსოლის კარტრიჯებს

en: Runs RPG Maker 2000/2003 games
ka: უშვებს RPG Maker 2000/2003-ის თამაშებს

en: Runs Steam for Linux games
ka: უშვებს Steam for Linux-ის თამაშებს

en: Runs Windows games
ka: უშვებს Windows-ის თამაშებს

en: Runs native games
ka: უშვებს არქიტექტურის შესაბამის თამაშებს

en: Runs web based games
ka: უშვებს ვებ-თამაშებს

en: Runtime Package
ka: გაშვების გარემოს პაკეტი

en: SDL 1.2 Fullscreen Monitor
ka: SDL 1.2 სრულ მონიტორზე

en: SDL2 gamepad mapping
ka: SDL2 ხელის კონტროლერის ღილაკები

en: SDL_GAMECONTROLLERCONFIG mapping string or path to a custom gamecontrollerdb.txt file containing mappings.
ka: SDL_GAMECONTROLLERCONFIG ასახვის სტრიქონი ან ბილიკი მომხმარებლის gamecontrollerdb.txt ფაილამდე, რომელიც ასახვებს შეიცავს.

en: SFX volume
ka: SFX ხმა

en: SNK Neo Geo Pocket (Color)
ka: SNK Neo Geo Pocket (ფერადი)

en: Sandbox
ka: სენდბოქსი

en: Sandbox directory
ka: სენდბოქსის საქაღალდე

en: Saturn
ka: სატურნი

en: Save
ka: შენახვა

en: Save path
ka: ბილიკის შენახვა

en: Scale factor
ka: გადიდების ფაქტორი

en: Scale up display by 2
ka: ეკრანის გადიდება ორჯერ

en: Scale up display by 2 (Atari ST/STE)
ka: ეკრანის ორჯერ გადიდება (Atari ST/STE)

en: Scaling
ka: მასშტაბირება

en: Scan a folder for games installed from a previous Lutris installation
ka: საქაღალდის სკანირება თამაშებზე, რომელიც Lustris-მა წინა დაყენებისას დააყენა

en: Scanlines display style
ka: სკანირების ხაზების ჩვენების სტილი

en: Screen resolution of the Xephyr server
ka: Xephyr-ის სერვერის ეკრანის გაფართოება

en: Script file
ka: სკრიპტის ფაილი

en: Script to execute before the game starts
ka: სკრიპტი, რომელიც თამაშის გაშვებამდე შესრულდება

en: Script to execute from the game's contextual menu
ka: თამაშის კონტექსტური მენიუდან შესასრულებელი სკრიპტი

en: Script to execute when the game exits
ka: სკრიპტი, რომელიც თამაშის დასრულების შემდეგ შესრულდება

en: Search %s games
ka: %s თამაშების ძებნა

en: Search %s options
ka: %s პარამეტრების ძებნა

en: Search %s runners
ka: %s გამშვების ძებნა

en: Search 1 game
ka: 1 თამაშის ძებნა

en: Search games
ka: თამაშების ძებნა

en: Search global options
ka: გლობალური პარამეტრების ძებნა

en: Search options
ka: ძებნის მორგება

en: Search the Lutris website for installers
ka: დამყენებლების ძებნა Lustris-ის ვებგვერდზე

en: Search...
ka: ძებნა...

en: Second controller
ka: მეორე კონტროლერი

en: Seeds the random number generator.
    Use -1 to disable.
ka: მარცვალი შემთხვევითი რიცხვების გენერატორისთვის.
    გამოსართავად დააყეენეთ -1.

en: Sega Dreamcast emulator
ka: Sega Dreamcast-ის ემულატორი

en: Sega Master System Emulator
ka: Sega Master სისტემის ემულატორი

en: Select File
ka: აირჩიეთ ფაილი

en: Select ROM file
ka: აირჩიეთ ROM ფაილი

en: Select a BIOS file
ka: აირჩეთ BIOS-ის ფაილი

en: Select a location to save the issue
ka: აირჩიეთ მდებარეობა, სადაც პრობლემას შევინახავ

en: Select a runner from the list
ka: აირჩიეთ გამშვები სიიდან

en: Select a runner in the Game Info tab
ka: აირჩიეთ გამშვები თამაშის ინფორმაციის ჩანართში

en: Select an EXE or MSI file
ka: აირჩიეთ EXE ან MSI ფაილი

en: Select file
ka: აირჩიეთ ფაილი

en: Select files
ka: მონიშნეთ ფაილები

en: Select folder
ka: საქაღალდეს არჩევა

en: Select game to launch
ka: აირჩიეთ გასაშვები თამაში

en: Select installation directory
ka: აირჩიეთ დაყენების საქაღალდე

en: Select script
ka: აირჩიეთ სკრიპტი

en: Select shortcut target
ka: აირჩიეთ მალსახმობის სამიზნე

en: Select the directory of the game. <b>(required)</b>
ka: აირჩიეთ თამაშის საქაღალდე. <b>(აუცილებელია)</b>

en: Select the executable of a browser on your system.
    If left blank, Lutris will launch your default browser (xdg-open).
ka: აირჩიეთ გამშვები ფაილი, რომელიც თქვენ სისტემის ბრაუზერია.
    თუ ცარიელს დატოვებთ, Lustris ნაგულისხმევ ბრაუზერს გამოიყენებს (xdg-open).

en: Select the folder where the disc is mounted
ka: საქაღალდის სახელი, სადაც დისკი მიამაგრეთ

en: Select the setup file
ka: აირჩიეთ დაყენების ფაილი

en: Select which Steam account is used for Lutris integration and creating Steam shortcuts.
ka: აირჩიეთ, რომელი Steam-ის ანგარიში იქნება გამოყენებული Lustris-ს ინტეგრაციისთვის და Steam-ის მალსახმობების შესაქმნელად.

en: Selects language (en, de, fr, it, pt, es, jp, zh, kr, se, gb, hb, ru, cz)
ka: აირჩევს ენას (en, de, fr, it, pt, es, jp, zh, kr, se, gb, hb, ru, cz)

en: Selects output sample rate in Hz.
ka: გამოტანის სემპლების სიხშირე ჰერცებში.

en: Set a custom frames per second limit.
    If unspecified, the default is 60 FPS.
    Set to 0 to disable the frame limiter.
ka: კადრი/წამში საზღვრის ხელით მითითება.
    თუ არ მიუთითებთ, ნაგულისხმევია 60 FPS.
    შეზღუდვის გასათიშად დააყენეთ 0.

en: Set a frame-rate limit for gamescope specified in frames per second.
ka: კადრი/წამებში მითითებული ლიმიტის დაყენება gamescope-ზე.

en: Set additional flags for gamescope (if available).
    See 'gamescope --help' for a full list of options.
ka: დამატებითი ალმების დაყენება gamescope-სთვის (თუ ხელმისაწვდომია).
    პარამეტრების სრული სიისთვს იხილეთ `gamescope --help`.

en: Set an environment variable in the application. This overrides to the Context section from the application metadata.
ka: აპლიკაციის გარემოს ცვლადის დაყენება. ეს აპლიკაციის მეტამონაცემებიდან კონტექსტის სექციას გადაფარავს.

en: Set custom banner
ka: ბანერის ხელით დაყენება

en: Set custom cover art
ka: ყდის სურათის ხელით მითითება

en: Set custom icon
ka: მომხმარებლის ხატულის დაყენება

en: Set the environment variable PULSE_LATENCY_MSEC=60 to improve audio quality on some games
ka: ზოგიერთ თამაშში ხმის ხარისხის გასაუმჯობესებლად დააყენეთ გარემოს ცვლადი PULSE_LATENCY_MSEC=60

en: Set the folder for the cache path
ka: დააყენეთ საქაღალდე კეშის ბილიკისთვის

en: Set the maximum resolution used by the game.
    
    <b>Custom Resolutions:</b> (width)x(height)
ka: აყენებს თამაშისთვის გამოყენებულ მაქსიმალურ გაფართოებას
    
    <b>მომხმარებლის გაფართოებები:</b> (სიგანე)x(სიმაღლე)

en: Set the resolution used by gamescope.
    Resizing the gamescope window will update these settings.
    
    <b>Custom Resolutions:</b> (width)x(height)
ka: დააყენეთ გაფართოება, რომელსაც gamescope გამოიყენებს.
    gamescope-ის ფანჯრის ზომების შეცვლა ამ რიცხვებსაც შეცვლის.
    
    <b>მომხმარებლის გაფართოებები:</b> (სიგანე)x(სიმაღლე)

en: Set the speed of the emulated floppy drives, in percent. For example, you can specify 800 to get an 8x increase in speed. Use 0 to specify turbo mode. Turbo mode means that all floppy operations complete immediately. The default is 100 for most models.
ka: ემულირებული დისკეტის ამძრავების სიჩქარის დაყენება, პროცენტებში. მაგ: შეგიძლიათ დააყენოთ 800 და მიიღებთ 8x სიჩქარეს. გამოიყენეთ 0 ტურბო-რეჟიმისთვის. ტურბო რეჟიმი ნიშნავს, რომ ყველა დისკეტის ოპერაცია მომენტალურად დასრულდება. ნაგულისხმევია 100, უმეტესი მოდელებისთვის.

en: Set volume to 0 to disable floppy drive clicks when the drive is empty. Max volume is 100.
ka: დააყენეთ ხმა 0-ზე, თუ გნებავთ, დისკეტს წკაპუნის ხმა გამორთოთ, როცა ამძრავი ცარიელია. მაქს. ხმაა 100.

en: Sets WINEDLLOVERRIDES when launching the game.
ka: WINEDLLOVERRIDES-ის დაყენება თამაშის გაშვებისას.

en: Sets debug verbosity level
ka: დიაგნოსტიკური შეტყობინებების გამართვის დონემდე მომატება

en: Sets frames per second limit (0 - 100) for Grim Fandango or Escape from Monkey Island (default: 60).
ka: აყენებს ზღვარს კადრებზე წამებში (10-100) Grim Fandango ან Escape from Monkey Island თამაშებისთვის (ნაგულისხმევი: 60).

en: Sets internal Digital iMuse tempo (10 - 100) per second (default: 10)
ka: შიდა Digital iMuse-ის ტემპის დაყენება (10-100) წამში (ნაგულისხმევი: 10)

en: Sets margin and padding to zero on &lt;html&gt; and &lt;body&gt; elements.
ka: საზღვრისა და შევსების 0-ზე დაყენება &lt;html&gt; და &lt;body&gt; ელემენტებისთვის.

en: Sets music tempo (in percent, 50-200) for SCUMM games (default: 100)
ka: აყენებს მუსიკის ტემპს (პროცენტებში, 50-200) SCUMM თამაშებისთვის (ნაგულისხმევი: 100)

en: Sets talk speed for games (default: 60)
ka: აყენებს საუბრის სიჩქარეს თამაშებისთვის (ნაგულისხმევი: 60)

en: Sets the gain for MIDI playback. 0-1000 (default: 100)
ka: აყენებს გაძლიერებას MIDI-ის დაკვრითვის. 0-1000 (ნაგულისხმევი: 100)

en: Sets the music volume, 0-255 (default: 192)
ka: აყენებს მუსიკის ხმას. 0-255 (ნაგულისხმევი: 192)

en: Sets the sfx volume, 0-255 (default: 192)
ka: აყენებს SFX ხმას. 0-255 (ნაგულისხმევი: 192)

en: Sets the speech volume, 0-255 (default: 192)
ka: აყენებს საუბრის ხმას. 0-255 (ნაგულისხმევი: 192)

en: Setup file
ka: აირჩიეთ ფაილი

en: Show FPS
ka: კადრი/წმ-ის ჩვენება

en: Show Lutris
ka: Lustris-ის ჩვენება

en: Show Side _Panel
ka: გვერდითი _პანელის ჩვენება

en: Show Tray Icon
ka: სისტემის კუთხეში ხატულის ჩვენება

en: Show _Hidden Games
ka: _დამალული თამაშების ჩვენება

en: Show advanced options
ka: დამატებითი პარამეტრების ჩვენება

en: Show crash dialogs
ka: ავარიის ფანჯრების ჩვენება

en: Show debug messages
ka: გამართვის შეტყობინებების ჩვენება

en: Show logs
ka: ჟურნალის ჩვენება

en: Showing <b>{count}</b> results
ka: ნაჩვენებია <b>{count}</b> შედეგი

en: Showing games using %s
ka: თამაშების ჩვენება %s-ის გამოყენებით

en: Shut down DOSBox when the game is quit.
ka: DOSBox-ის გამორთვა, როცა თამაშს გამორთავთ.

en: Skill
ka: უნარი

en: Skip the title scene and load SaveXX.lsd.
    Set to 0 to disable.
ka: შესავალი სცენის გამოტოვება და SaveXX.lsd ფაილის ჩატვირთვა.
    გამოსართავად 0 დააყენეთ.

en: Skip the title scene and start a new game directly.
ka: შესავალი სცენის გამოტოვება და თამაშის პირდაპირ დაწყება.

en: Snapshot
ka: სწრაფი ასლი

en: Software
ka: პროგრამები

en: Some games don't correctly restores gamma on exit, making your display too bright. Select this option to correct it.
ka: ზოგიერთი თამაში, გასვლისას, გამას სწორად არ აღადგენს, რის გამოც ეკრანი ძალიან კაშკაშა რჩება. ჩართეთ ეს პარამეტრი ამის გასასწორებლად.

en: Some games don't restore your screen resolution when 
    closed or when they crash. This is when this option comes 
    into play to save your bacon.
ka: ზოგიერთი თამაში, დახურვისას, ან ავარიულად დასრულებისას
    ეკრანის გაფართოებას არ აღადგენს. ეს ზუსტად ის დროა, როცა
    ეს პარამეტრი გადაგარჩენთ.

en: Sort Ascending
ka: აღმავლით დალაგება

en: Sort Installed First
ka: ჯერ დაყენებულების ჩვენება

en: Sort name
ka: სახელით დალაგება

en: Sound device
ka: ხმის მოწყობილობა

en: Sound driver
ka: ხმის დრაივერი

en: Soundfont
ka: ხმის ფონტი

en: Soundfont in sf2 format to use when playing MIDI files.
ka: ხმის ფონტი sf2 ფორმატში MIDI ფაილების დაკვრისას გამოსაყენებლად.

en: Source does not exist: %s
ka: წყარო არ არსებობს: %s

en: Source:
ka: წყარო:

en: Sources
ka: წყაროები

en: Spanish
ka: ესპანური

en: Specifes platform of game. Allowed values: 2gs, 3do, acorn, amiga, atari, c64, fmtowns, nes, mac, pc pc98, pce, segacd, wii, windows
ka: მიუთითებს თამაშის პლატფორმას. დაშვებული მნიშვენლობებია: 2gs, 3do, acorn, amiga, atari, c64, fmtowns, nes, mac, pc pc98, pce, segacd, wii, windows

en: Specifies the device ScummVM uses to output audio.
ka: მიუთითებს მოწყობილობას, რომელსაც ScummVM ხმის გამოსატანად გამოიყენებს.

en: Specifies the path to a soundfont file.
ka: მიუთითებს ბილიკის ხმის ფონტის ფაილამდე.

en: Specify how much Fast Memory the Amiga model should have.
ka: მიუთითეთ, რამდენი სწრაფი მეხსიერება უნდა ჰქონდეს Amiga-ის მოდელს.

en: Specify the Amiga model you want to emulate.
ka: მიუთითეთ Amiga-ის მოდელი, რომლის ემულაციაც გნებავთ.

en: Speech volume
ka: საუბრის ხმა

en: Start DOSBox with the options specified in this file. 
    It can have a section in which you can put commands to execute on startup. Read DOSBox's documentation for more information.
ka: DOSBox-ის გაშვება ამ ფაილში მითითებული პარამეტრებით.
    მას შეიძლება ჰქონდეს სექცია, სადაც შეგიძლიათ მიუთითოთ ბრძანებები, რომლებიც გაშვებისას შესრულდება. მეტი ინფორმაციისთვის იხილეთ DOSBox-ის დოკუმენტაცია.

en: Start Steam in Big Picture mode
ka: Steam-ის გაშვება რეჟიმში Big Picture

en: Start Steam with LSI
ka: Steam-ის გაშვება LSI-ით

en: Start a battle test with the specified monster party.
ka: ბრძოლის ტესტის მითითებულ მონსტრების კომპანასთან დაწყება.

en: Start in fullscreen mode.
ka: მთელ ეკრანზე გაშვება.

en: Start in splore mode
ka: გაშვება რეჟიმში splore

en: Start map ID
ka: რუკის ID-ის გაშვება

en: Start party
ka: წვეულების დაწყება

en: Start position
ka: დაწყების პოზიცია

en: Starts demo mode of Maniac Mansion or The 7th Guest
ka: Mariac Mansion-ის ან The 7th Guest-ის დემო რეჟიმის გაშვება

en: Starts the game on the given map.
ka: დაიწყებს თამაშს მითითებულ რუკაზე.

en: Steam
ka: ნაკადი

en: Steam AppID not provided
ka: Steam AppID მითითებული არაა

en: Steam accounts
ka: Steam-ის ანგარიშები

en: Steam for Linux installation is not handled by Lutris.
    Please go to <a href='http://steampowered.com'>http://steampowered.com</a> or install Steam with the package provided by your distribution.
ka: Steam for Linux-ის დაყენებას Lustris არ მართავს.
    გადადით ვებგვერდზე <a href='http://steampowered.com'>http://steampowered.com</a> ან დააყენეთ Steam თქვენი დისტრიბუტივის პაკეტების მმართველით.

en: Steam for Windows
ka: Steam Windows-თვის

en: Steam game <b>{appid}</b>
ka: Steam-ის თამაში <b>{appid}</b>

en: Stop
ka: გაჩერება

en: Storage type
ka: საცავის ტიპი

en: Stretch
ka: გაწელვა

en: Stretch mode
ka: გაწელვის რეჟიმი

en: Stretched
ka: გაწელილია

en: Submit an issue
ka: ანგარიში პრობლემის შესახებ

en: Super Nintendo emulator
ka: Super Nintendo-ის ემულატორი

en: Super Nintendo games were made for 4:3 screens with rectangular pixels, but modern screens have square pixels, which results in a vertically squeezed image. This option corrects this by displaying rectangular pixels.
ka: Super Nintendo-ის თამაშები შეიქმნა 4:3 ეკრანებისთვის, რომლებსაც მართკუთხედი პიქსელები ჰქონდა. მაგრამ თანამედროვე ეკრანებს კვადრატული პიქსელები აქვთ, რასაც ვერტიკალურად გაწელილ გამოსახულებამდე მივყავართ. ეს პარამეტრი ასწორებს ამას, ოთხკუთხედი პიქსელების ჩვენებით.

en: Support for Gamescope 3.12
ka: Gamescope 3.12-ის მხარდაჭერა

en: Switch off to disable VSync and use the FPS limit.
ka: გამორთეთ VSync-ის გამოსართავად და FPS ლიმიტის გამოსაყენებლად.

en: Switch off to disable audio.
ka: გამორთეთ ხმის გასათიშად.

en: Switch off to disable support for the Runtime Package (RTP).
ka: გამორთეთ გაშვების გარემოს პაკეტის (RTP) მხარდაჭერის გასათიშად.

en: Switch on to use /usr/bin/winetricks for winetricks.
ka: ჩართეთ winetricks-თვის /usr/bin/winetricks-ის გამოსაყენებლად.

en: Switch resolution to
ka: გარჩევადობის გადართვა

en: Switch to US keyboard QWERTY layout while game is running
ka: როცა თამაში გაშვებულია, კლავიატურის US QWERTY განლაგებაზე გადართვა

en: Switch to US keyboard layout
ka: US კლავიატურის განლაგებაზე გადართვა

en: Switch to this screen resolution while the game is running.
ka: როცა თამაში გაშვებულია, ეკრანის ამ გაფართოებაზე გადართვა.

en: System
ka: სისტემა

en: System ({})
ka: სისტემური ({})

en: System Language
ka: სისტემის ენა

en: System options
ka: სისტემის მორგება

en: TOS is the operating system of the Atari ST and is necessary to run applications with the best fidelity, minimizing risks of issues.
    TOS 1.02 is recommended for games.
ka: TOS ოპერაციული სისტემაა Atari ST-სთვის და ის აუცილებელია აპლიკაციების საუკეთესოდ გასაშვებად, პრობლემის შანსების მინიმიზაციისთვის.
    თამაშებისთვის რეკომენდებულია TOS 1.02.

en: Talk speed
ka: საუბრის სიჩქარე

en: Tells DOSBox to launch the game in fullscreen.
ka: ეტყვის DOSBox-ს, თამაში სრულ ეკრანზე გაუშვას.

en: Tells ScummVM that the MIDI device is a GS device that has an MT-32 map, such as an SC-55, SC-88 or SC-8820.
ka: ეტყვის ScummVM-ს, რომ MIDI მოწყობილობა GS ტიპისაა, რომელსაც MT-32 რუკა აქვს. მაგ: SC-55, SC-88 ან SC-8820.

en: Tells ScummVM that the MIDI device is an actual Roland MT-32, LAPC-I, CM-64, CM-32L, CM-500 or other MT-32 device.
ka: ეტყვის ScammVM-ს, რომ MIDI მოწყობილობა, ნამდვილი, MT-32, LAPC-I, CM-64, CM-32L, CM-500 ან სხვა MT-32 მოწყობილობაა.

en: Test play
ka: სატესტო დამაში

en: Text based games emulator
ka: ტექსტური თამაშების ემულატორი

en: Thai
ka: ტაილანდური

en: The '%s' launch option will be used for this game
ka: ამ თამაშისთვის გამოყენებული იქნება გაშვების პარამეტრი '%s'

en: The CONF, EXE, COM or BAT file to launch.
    It can be left blank if the launch of the executable is managed in the config file.
ka: გასაშვები CONF, EXE, COM ან BAT ფაილი.
    შეგიძლიათ, ველი, ცარიელი დატოვოთ, თუ გამშვები ფაილი კონფიგურაციის ფაილშია აღწერილი.

en: The DPI to be used if 'Enable DPI Scaling' is turned on.
    If blank or 'auto', Lutris will auto-detect this.
ka: DPI-ის მნიშვნელობა, როცა 'DPI-ის მასშტაბირების ჩართვა' ჩარტულია.
    თუ ცარიელია, ან 'auto', Lustris ამას ავტომატურად ამოიცნობს.

en: The ICD loader is a library that is placed between a Vulkan application and any number of Vulkan drivers, in order to support multiple drivers and the instance-level functionality that works across these drivers.
ka: ICD ჩამტვირთავი ბიბლიოთეკაა, რომელიც Vulkan-ის აპლიკაციასა და Vulkan_ის დრაივერებს შორის მდებარეობს იმისთვის, რომ საშუალება გქონეთ, ბევრი დრაივერი გამოიყენოთ.

en: The Lutris Runtime loads some libraries before running the game, which can cause some incompatibilities in some cases. Check this option to disable it.
ka: შესრულების გარემო Lustris თამაშის გაშვებამდე გარკვეულ ბიბლიოთეკებს ტვირთავს, რომლებმაც, გარკვეულ შემთხვევებში, რაღაც პრობლემები შეუძლიათ გამოიწვიონ. ჩართეთ ეს პარამეტრი მის გასათიშად.

en: The Lutris team
ka: Lustris-ის გუნდი

en: The Wine executable to be used if you have selected "Custom" as the Wine version.
ka: Wine-ის გამშვები ფაილი, რომელიც გამოიყენება, თუ Wine-ის ვერსიაში "მომხმარებლისას" აირჩევთ.

en: The additional floppy disk image(s).
ka: დამატებითი დისკეტის ასლის ფაილები.

en: The algorithm used to scale up the game's base resolution, resulting in different visual styles.
ka: ალგორითმი, რომელიც თამაშის საბაზისო გაფართოების მასშტაბირებისთვის გამოიყენება, რაც სხვადასხვა ვიზუალურ სტილებს გამოიწვევს.

en: The application ID can be retrieved from the game's page at steampowered.com. Example: 235320 is the app ID for <i>Original War</i> in: 
    http://store.steampowered.com/app/<b>235320</b>/
ka: აპლიკაციის ID თამაშის გვერდიდან შეგიძლიათ აიღოთ, ვებგვერდზე steampowered.com. მაგალითად: 235320 აპის ID-ია თამაშისთვის <i>Original War</i> ბმულზე:
    http://store.steampowered.com/app/<b>235320</b>/

en: The application's unique three-part identifier (tld.domain.app).
ka: აპლიკაციის უნიკალური სამნაწილიანი იდენტიფიკატორი (tld.domain.app).

en: The architecture of the Windows environment
ka: Windows-ის გარემოს არქიტექტურა

en: The architecture to run. See flatpak --supported-arches for architectures supported by the host.
ka: გასაშვები არქიტექტურა. ჰოსტის მიერ მხარდაჭერილი არქიტექტურების ჩამონათვლის მისაღებად გაუშვით flatpack --supported-arches.

en: The branch to use.
ka: გამოსაყენებელი ბრენჩი.

en: The command "%s" does not exist.
ka: ბრძანება "%s" არ არსებობს.

en: The command to run instead of the one listed in the application metadata.
ka: აპლიკაციის მეტამონაცემებში აღწერილის მაგიერ გასაშვები ბრძანება.

en: The default folder where you install your games.
ka: ნაგულისხმევი საქაღალდე, სანაც თქვენს თამაშებს აყენებთ.

en: The default launch option will be used for this game
ka: ამ თამაშისთვის ნაგულისხმევი გაშვების პარამეტრი იქნება გამოყენებული

en: The directory in which the game lives. If installed into Cemu, this will be in the mlc directory, such as mlc/usr/title/00050000/101c9500.
ka: საქაღალდე, სადაც თამაში ცხოვრობს. თუ თამაში Cemu-ში დააყენეთ, ეს mlc საქაღალდეში იქნება. მაგ: mlc/usr/title/00050000/101c9500.

en: The directory to run the command in. Note that this must be a directory inside the sandbox.
ka: საქაღალდე, რომელშიც ბრძანება გაეშვება. დაიმახსოვრეთ, რომ საქაღალდე სენდბოქსის შიგნით უნდა იყოს.

en: The directory {} could not be found
ka: საქაღალდე {} ვერ ვიპოვე

en: The download URL for the game could not be determined.
ka: თამაშის გადმოწერის ბმულის დადგება შეუძლებელია.

en: The download of '%s' failed.
ka: '%s'-ის გადმოწერა ჩავარდა.

en: The emulated machine.
ka: ემულირებული მანქანა.

en: The executable at path %s can't be found, please check the destination folder.
    Some parts of the installation process may have not completed successfully.
ka: გამშვები ფაილი ბილიკზე %s აღმოჩენილი არაა. შეამოწმეთ სამიზნე საქაღალდე.
    შეიძლება, დაყენების პროცესის ზოგიერთი ნაწილი წარმატებით არ დასრულებულა.

en: The file %s does not exist, 
    verify the game's configuration.
ka: ფაილი %s არ არსებობს.
    გადაამოწმეთ თამაშის კონფიგურაცია.

en: The file %s is not executable
ka: ფაილი '%s' გამშვები არაა

en: The file {} could not be found
ka: ფაილი {} ვერ ვიპოვე

en: The folder %s is used by other games and will be kept.
ka: საქაღალდე %s სხვა თამაშების მიერაც გამოიყენება და ის არ წაიშლება.

en: The following fields have invalid values:
ka: არასწორი მნიშვნელობები შემდეგი ველებისთვის:

en: The following {arch} libraries are required but are not installed on your system:
    {libs}
ka: საჭიროა შემდეგი {arch} ბიბლიოთეკები, რომლებიც თქვენს სისტემაში დაყენებული არაა:
    {libs}

en: The full address of the game's web page or path to a HTML file.
ka: სრული მისამართი თამაშის ვებგვერდამდე ან ბილიკი HTML ფაილამდე.

en: The game data, commonly called a ROM image.
ka: თამაშის მონაცემები. ჩვეულებრივ, ROM ასლი ჰქვია.

en: The game data, commonly called a ROM image.
    Supported formats: SMS and GG files. ZIP compressed ROMs are supported.
ka: თამაშის მონაცემები, ანუ ROM ფაილის ასლი.
    მხარდაჭერილი ფორმატებია: SMS და GG ფაილები. ასევე, მხარდაჭერილია ZIP-ით შეკუმშული ROM-ები.

en: The game data, commonly called a ROM image.
    Supported formats: X64, D64, G64, P64, D67, D71, D81, D80, D82, D1M, D2M, D4M, T46, P00 and CRT.
ka: თამაშის მონაცემები, რომელსაც, ზოგადად ROM ასლის ფაილს უწოდებენ.
    მხარდაჭერილი ფორმატებია: X64, D64, G64, P64, D67, D71, D81, D80, D82, D1M, D2M, D4M, T46, P00 და CRT.

en: The game data, commonly called a ROM image. 
    Mednafen supports GZIP and ZIP compressed ROMs.
ka: თამაშის მონაცემები, რომელსაც ROM ასლის ფაილს ეძახიან.
    Mednafen-ს GZIP-ით და ZIP-ით შეკუმშული ROM-ების მხარდაჭერა აქვს.

en: The game data, commonly called a ROM image. 
    Supported formats: ATR, XFD, DCM, ATR.GZ, XFD.GZ and PRO.
ka: თამაშის მონაცემები, რომელსაც ROM ასლს ეძახიან.
    მხარდაჭერილი ფორმატებია: ATR, XFD, DCM, ATR.GZ, XDF.GZ და PRO.

en: The game data, commonly called a ROM image. 
    Supported formats: ROM, BIN+CFG, INT, ITV 
    The file extension must be lower-case.
ka: თამაშის მონაცემები, რომელსაც ROM ფაილის ასლს ეძახიან.
    მხარდაჭერილი ფორმატებია: ROM, BIN+CFG, INT, ITV
    ფაილის გაფართოება დაბალ რეგისტრში უნდა იყოს.

en: The game data, commonly called a WAD file.
ka: თამაშის მონაცემები. ჩვეულებრივ, WAD ფაილი ჰქვია.

en: The game data.
    Supported formats: ISO, CDI
ka: თამაშის მონაცემები.
    მხარდაჭერილი ფორმატებია: ISO, CDI

en: The game's main EXE file
ka: თამაშის მთავარი EXE ფაილი

en: The game's main executable file
ka: თამაშის მთავარ გამშვები ფაილი

en: The initial size of the game window when not opened.
ka: თამაშის ფანჯრის საწყისი ზომა, როცა ღია არაა.

en: The initial size of the game window.
ka: თამაშის ფანჯრის საწყისი ზომა.

en: The location where the game is run from.
    By default, Lutris uses the directory of the executable.
ka: მდებარეობა, საიდანაც თამაში ეშვება.
    ნაგულისხმევად, Lustris გამშვები ფაილის საქაღალდეს იყენებს.

en: The main floppy disk file with the game data. 
    FS-UAE supports floppy images in multiple file formats: ADF, IPF, DMS are the most common. ADZ (compressed ADF) and ADFs in zip files are a also supported.
    Files ending in .hdf will be mounted as hard drives and ISOs can be used for Amiga CD32 and CDTV models.
ka: მთავარი დისკეტის ფაილი თამაშის მონაცემებით.
    FS-UAE-ს აქვს დისკეტების ასლის მრავალი ფორმატის მხარდაჭერა: ADF, IPF, DMS ყველაზე გავრცელებულია. ADZ (შეკუმშული ADF) და ADF ZIP-ფაილში ასევე მხარდაჭერილია.
    ფაილები, რომლებიც .hdf-ით სრულდება, მიმაგრდება მყარი დისკებივით და ISO-ები, შეგიძლიათ Amiga CD32 და CDTV მოდელებისთვის გამოიყენოთ.

en: The path '%s' is not set. please set it in the options.
ka: ბილიკი '%s' დაყენებული არაა. დააყენეთ ის პარამეტრებში.

en: The platform '%s' is unknown to Lutris.
ka: პლატფორმა '%s' უცნობია Lustris-სთვის.

en: The prefix used by Wine.
    It's a directory containing a set of files and folders making up a confined Windows environment.
ka: Wine-ის მიერ გამოყენებული პრეფიქსი.
    ეს არის საქაღალდე, რომელიც შეიცავს ფაილებისა და საქაღალდეების ნაკრებს, რომელიც შემოსაზღვრული Windows-ის გარემოა.

en: The required file '%s' could not be located.
ka: აუცილებელი ფაილი '%s' ვერ ვიპოვე.

en: The required runner is not installed.
    Do you wish to install it now?
ka: აუცილებელი გამშვები დაყენებული არაა.
    გნებავთ, დავაყენო ის ახლა?

en: The runner could not find a command or exe to use for this configuration.
ka: გაშვებმა ბრძანება ან .exe, ამ კონფიგურაციისთვის ვერ იპოვა.

en: The runner could not find a command to apply the configuration to.
ka: გამშვებმა ბრძანება, რომელზეც კონფიგურაცია უნდა გადაეტარებინა, ვერ იპოვა.

en: The selected terminal application could not be launched:
    %s
ka: არჩეული ტერმინალის აპლიკაციის გაშვება შეუძლებელია:
    %s

en: The size of the virtual desktop in pixels.
ka: ვირტუალური სამუშაო მაგიდის ზომა პიქსელებში.

en: The terminal emulator used with the CLI mode. Choose from the list of detected terminal apps or enter the terminal's command or path.
ka: ტერმინალის ემულატორი CLI რეჟიმისთვის. აირჩიეთ აღმოჩენილი ტერმინალის აპების სიიდან ან ხელით შეიყვანეთ ტერმინალის ბრძანება ან ბილიკი.

en: The version of Wine used to launch the game.
    Using the last version is generally recommended, but some games work better on older versions.
ka: თამაშის გასაშვებად გამოყენებული Wine-ის ვერსია.
    ზოგადად, რეკომენდებულია, უკანასკნელი ვერსია გამოიყენოთ, მაგრამ ზოგიერთ თამაში ძველ ვერსიაზე, უკეთ მუშაობს.

en: The web address is empty, 
    verify the game's configuration.
ka: ვებ მისამართი ცარიელია.
    გადაამოწმეთ თამაშის კონფიგურაცია.

en: The window has no borders/frame.
ka: ფანჯარას საზღვრები/ჩარჩო არ აქვს.

en: The {param} parameter is mandatory for the {cmd} command
ka: ბრძანებისთვის {cmd} პარამეტრი {param} აუცილებელია

en: There is no installer available for %s.
ka: %s-სთვის დაყენების პროგრამა ხელმისაწვდომი არაა.

en: This ROM could not be identified.
ka: ამ ROM-ის იდენტიფიკაცია შეუძლებელია.

en: This also disables default keyboard shortcuts, like copy/paste and fullscreen toggling.
ka: ეს ასევე გათიშავს ისეთ კლავიატურის მალსახმობებს, როგორიცაა კოპირება/ჩასმა და სრული ეკრანის გადართვა.

en: This folder will be scanned for games previously installed with Lutris.
    
    Folder names have to match their corresponding Lutris ID, each matching IDwill be queried for existing install script to provide for exe locations.
    
    Click 'Continue' to start scanning and import games
ka: მოხდება ამ საქაღალდის სკანირება Lustris-ის მიერ წარსულში დაყენებულ თამაშებზე.
    
    საქაღალდის სახელები მათ შესაბამის Lustris-ის ID-ს უნდა ემთხვეოდნენ. თითოეული ID შემოწმდება არსებულ დაყენების სკრიპტების არსებობაზე, რათა მოხდეს გამშვები ფაილების მდებარეობების დადგენა.
    
    დააწკაპუნეთ 'გაგრძელებაზე' სკანირების დასაწყებად და თამაშების შემოსატანად

en: This game has extra content. 
    Select which one you want and they will be available in the 'extras' folder where the game is installed.
ka: ამ თამაშს დამატებითი შემცველობა აქვს.
    აირჩიეთ, რომელი გნებავთ და ისინი თამაშის ფაილების საქაღალდეში 'extras' საქაღალდეში გამოჩნდება.

en: This game has no executable set. The install process didn't finish properly.
ka: თამაშის გამშვები ფაილი დაყენებული არაა. დაყენების პროცესი არასწორად დასრულდა.

en: This game has no installation directory
ka: ამ თამაშს დაყენების საქაღალდე არ აქვს

en: This game requires %s. Do you want to install it?
ka: ამ თამაშს %s სჭირდება. გნებავთ, დავაყენო?

en: This installer doesn't have a 'script' section
ka: ამ დამყენებელს სექცია 'script' ar aqvs

en: This installer requires %s on your system
ka: ამ დამყენებელს თქვენს სისტემაში დაყენებული %s ესაჭიროება

en: This service requires a game launcher. The following steps will install it.
    Once the client is installed, you can login to %s.
ka: ამ სერვისს თამაშის გამშვები სჭირდება. შეგიძლიათ დააყენოთ შემდეგი ნაბიჯების გავლით.
    როცა კლიენტს დააყენებთ, დაგჭირდებათ, შეხვიდეთ %s-ში.

en: This will permanently destroy the category, but the games themselves will not be deleted.
ka: ეს სამუდამოდა გაანადგურებს კატეგორიას, მაგრამ, თვითონ თამაშები არ წაიშლება.

en: This will remove <b>%s</b> and all associated data.
ka: ეს <b>%s</b>-ს და მასთან ასოცირებულ მონაცემებს წაშლის.

en: Time Sync
ka: დროის სინქრონიზაცია

en: Time played:
    <b>%s</b>
ka: დრო, რომელიც თამაშობდით:
    <b>%s</b>

en: Title keys
ka: სათაურის გასაღებები

en: Toggle View
ka: ხედის გადართვა

en: Tried to launch a game that isn't installed.
ka: სცადეთ გაგეშვათ თამაში, რომელიც დაყენებული არაა.

en: True Roland MT-32
ka: ნამდვილი Roland MT-32

en: Turbo
ka: ტურბო

en: Turkish
ka: თურქული

en: Turn off monitors except
ka: ყველა მონიტორის გამორთვა, გარდა

en: URI to open
ka: URI-ის გახსნა

en: USA
ka: აშშ

en: Ubisoft authentication has been lost: %s
ka: Ubisoft-თან ავტენტიკაცია დაიკარგა: %s

en: Ultra-Violence (4)
ka: მოძალადეობა (4)

en: Unable to determine correct file to launch installer
ka: დამყენებლის გასაშვებად სწორი ფაილის დადგენა შეუძლებელია

en: Unable to find Xephyr, install it or disable the Xephyr option
ka: Xephyr ვერ ვიპოვე. დააყენეთ ის ან გამორთეთ Xephyr-ის პარამეტრი

en: Unable to find executable %s
ka: გამშვები ფაილი %s ვერ ვიპოვე

en: Unable to get files: %s
ka: ფაილების მიღების შეცდომა: %s

en: Unable to get fuel.json file, please check your Amazon credentials
ka: შეცდომა fuel.json ფაილის მიღებისას. შეამოწმეთ თქვენი Amazon-ის ავტორიზაციის დეტალები

en: Unable to get game manifest
ka: თამაშის მანიფესტის მიღების შეცდომა

en: Unable to get game manifest info
ka: თამაშის მანიფესტის ინფორმაციის მიღების შეცდომა

en: Unable to get runner versions from lutris.net
ka: შეცდომა lustris.net-დან გამშვების ვერსიების მიღებისას

en: Unable to get runner versions: %s
ka: შეცდომა გამშვების ვერსიების მიღებისას: %s

en: Unable to get the patches of game, please check your Amazon credentials and internet connectivity
ka: თამაშის პაჩემის მიღება შეუძლებელია. შეამოწმეთ თქვენი Amazon-ის ავტორიზაციის დეტალები და ინტერნეტკავშირი

en: Unable to refresh token, please log in again
ka: კოდის განახლება შეუძლებელია. თავიდან შედით

en: Unable to register device, please log in again
ka: მოწყობილობის რეგისტრაცია შეუძლებელია. თავიდან შედით

en: Unhandled error: %s
ka: დაუმუშავებელი შეცდომა: %s

en: Unhide game from library
ka: თამაშის გამოჩენა ბიბლიოთეკაში

en: Uninstall
ka: წაშლა

en: Uninstall a Runner
ka: გამშვების წაშლა

en: Uninstall the game before deleting
ka: წაშალეთ თამაში მისი ფაილების წაშლამდე

en: Uninstalling game and deleting files...
ka: მიმდინარეობს თამაშის ამოღება და მისი ფაილების წაშლა...

en: Uninstalling game...
ka: მიმდინარეობს თამაშის წაშლა...

en: Unknown compression algorithm found in manifest
ka: მანიფესტში აღმოჩენილია უცნობი შეკუმშვის ალგორითმი

en: Update shader cache
ka: შეიდერების კეშის განახლება

en: Updating {name}
ka: {name}-ის განახლება

en: Updating {remote_runtime['name']}
ka: {remote_runtime['name']}-ის განახლება

en: Use AMD FidelityFX™ Super Resolution 1.0 for upscaling.
    Upscaler sharpness from 0 (max) to 20 (min).
ka: მასშტაბირებისთვის AMD FidelityFX™ Super Resolution 1.0 ტექნოლოგიის გამოყენება.
    მასშტაბირების სიმკვეთრე 0-დან(მაქს.) 20-მდე (მინ.).

en: Use BIOS file?
ka: გამოვიყენო Bios-ის ფაილი?

en: Use Cache
ka: კეშის გამოყენება

en: Use DXVK to increase compatibility and performance in Direct3D 11, 10 and 9 applications by translating their calls to Vulkan.
ka: გაზარდეთ Direct3D 11, 10 da 9 აპლიკაციების წარმადობა DXVK-ით მათი ფუნქციების Vulkan-ში თარგმნის საშუალებით.

en: Use FSR to upscale the game window to native resolution.
    Requires Lutris Wine FShack >= 6.13 and setting the game to a lower resolution.
    Does not work with games running in borderless window mode or that perform their own upscaling.
ka: თამაშის ფანჯრის საკუთარ გაფართოებამდე გასადიდებლად FSR-ის გამოყენება.
    მოითხოვს Lutris Wine FShack >= 6.13 და თამაშის დაბალ გაფართოებაზე დაყენებას.
    არ მუშაობს თამაშებზე, რომლებიც საზღვრების გარეშე ფანჯრის რეჟიმშია გაშვებული, ან საკუთარ მასშტაბირებას ახდენენ.

en: Use VKD3D to enable support for Direct3D 12 applications by translating their calls to Vulkan.
ka: Direct3D 12 აპლიკაციების მხარდაჭერის ჩასართავად VK3D-ის გამოყენება მათი ფუნქციების Vulkan-ში თარგმნის გზით.

en: Use Xephyr
ka: Xephyr-ის გამოყენება

en: Use alternate intro
ka: ალტერნატიული შესავლის გამოყენება

en: Use dark theme (requires dark theme variant for Gtk)
ka: მუქი თემის გამოყენება (ესაჭიროება ბნელი თემის ვარიანტი Gtk-სთვის)

en: Use default Mednafen controller configuration
ka: ნაგულისხმევი Mednafen-ს კონტროლერის კონფიგურაციის გამოყენება

en: Use discrete graphics
ka: დისკრეტული ვიდეობარათით გაშვება

en: Use gamescope to draw the game window isolated from your desktop.
    Toggle fullscreen: Super + F
ka: თამაშის ფანჯრის თქვენი სამუშაო მაგიდისგან იზოლირებულად დასახატად gamescope-ის გამოყენება.
    სრული ეკრანის გადართვა: Super + F

en: Use joysticks
ka: ჯოისტიკების გამოყენება

en: Use only for the rare games or mods requiring the Windows version of Steam
ka: გამოიყენება მხოლოდ იშვიათი თამაშებისთვის ან მოდებისთვის, რომლებსაც Steam-ის Windows-ის ვერსია სჭირდებათ

en: Use premium version?
ka: გამოვიყენო პრემიუმ-ვერსია?

en: Use system winetricks
ka: სისტემური winetricks-ის გამოყენება

en: Use this option to enable a graphics card. This option is none by default, in which case only chipset graphics (OCS/ECS/AGA) support is available.
ka: გამოიყენეთ ეს პარამეტრი გრაფიკული ბარათის ჩასართავად. პარამეტრი ნაგულისხმევად ცარიელია, რა შემთხვევაშიც მხოლოდ ჩიპსეტის გრაფიკის (OCS/ECS/AGA) მხარდაჭერაა ხელმისაწვდომი.

en: Use this option to override the CPU model in the emulated Amiga. All Amiga models imply a default CPU model, so you only need to use this option if you want to use another CPU.
ka: გამოიყენეთ ეს პარამეტრი ემულირებულ Amiga CPU-ის მოდელის გადასაფარად. ყველა Amiga-ის მოდელს თავისი ნაგულისხმევი CPU-ის მოდელი აქვს, ასე რომ, ამ პარამეტრის გამოყენება, მხოლოდ, მაშინ დაგჭირდებათ, თუ გნებავთ, სხვა CPU გამოიყენოთ.

en: Used to load a user-created configuration file. If specified, the file must contain the wad directory list or launch will fail.
ka: მომხმარებლის მიერ შექმნილი კონფიგურაციის ფაილის გამოყენება. თუ მითითებულია, ფაილი უნდა შეიცავდეს wad საქაღალდეების სიას, ან გაშვება ჩავარდება.

en: Used to load one or more PWAD files which generally contain user-created levels.
ka: გამოიყენება ერთი ან მეტი PWAD ფაილის ჩასატვირთად, რომელიც, ჩვეულებრივ, მომხმარებლის მიერ შექმნილ დონეებს შეიცავს.

en: Useful for some games and demos using the overscan technique. The Atari ST displayed borders around the screen because it was not powerful enough to display graphics in fullscreen. But people from the demo scene were able to remove them and some games made use of this technique.
ka: გამოსადეგია ზოგიერთი თამაშისთვის და დემოსთვის, რომელიც overscan მიდგომას იყენებს. Atari ST ეკრანის გარშემო საზღვრებს აჩვენებდა, რადგან ის საკმარისად მძლავრი არ იყო, გრაფიკა სრულ ეკრანზე გამოეტანა. მაგრამ ხალხმა დემო სცენიდან შეძლო ისინი მოეშორებინა და ზოგიერთი თამაში ამ მიდგომას იყენებს.

en: User-specified path where save files should be located.
ka: მომხმარებლის მითიტებული ბილიკი, სადაც შენახული თამაშის ფაილები უნდა იყოს.

en: Username
ka: მომხმარებლის სახელი

en: Uses alternative intro for CD versions
ka: იყენებს ალტერნატიულ შესავალს CD ვერსიებისთვის

en: Uses bilinear interpolation instead of nearest neighbor resampling for the aspect ratio correction and stretch mode.
ka: ასპექტის ფარდობის კორექციისა და გაწელვის რეჟიმისთვის უახლოესი მეზობლის რესამპლინგის მაგიერ ორმხრივი ინტერპოლაციის გამოყენება.

en: VKD3D version
ka: VKD3D-ის ვერსია

en: Verbose logging
ka: ჟურნალში დამატებითი ჩანაწერების ჩართვა

en: Version %s is not longer available
ka: ვერსია %s ხელმისაწვდომი აღარაა

en: Video
ka: ვიდეო

en: Video Game Preservation Platform
ka: პლატფორმა ვიდეოთამაშების შესანახად

en: Video backend
ka: ვიდეო უკანაბოლო

en: Video game preservation platform
ka: პლატფორმა ვიდეოთამაშების შესანახად

en: Video scaler
ka: ვიდეოს მასშტაბი

en: Videos
ka: ვიდეო

en: View %d game | View %d games
ka[0]: %d თამაშის ნახვა
ka[1]: %d თამაშის ნახვა

en: View installer source
ka: დამყენებლის წყაროს ნახვა

en: View on Lutris.net
ka: Lustris.net-ზე ნახვა

en: Virtual Desktop
ka: ვირტუალური სამუშაო მაგიდა

en: Virtual desktop resolution
ka: ვირტუალური სამუშაო მაგიდის გაფართოება

en: Volume of the background music.
ka: ფონის მუსიკის ხმა.

en: Volume of the sound effects.
ka: ხმის ეფექტების ხმა.

en: Vulkan ICD loader
ka: Vulkan ICD ჩამტვირთავი

en: WAD file
ka: WAD ფაილი

en: Wait for VSync
ka: VSync-ის დალოდება

en: Wait for pre-launch script completion
ka: გაშვებამდელი სკრიპტის შესრულების დალოდება

en: Waiting for response from %s
ka: ველოდები პასუხს %s-დან

en: Warn if running with a CPU governor other than performance. Set to true to disable the warning.
ka: გაფრთხილება, თუ ვმუშაობთ CPU-ის მმართველით, performance-ის გარდა. დააყენეთ ჭეშმარიტზე, თუ არ გნებავთ, ეს დაინახოთ.

en: Warp to map
ka: რუკაზე მოკეცვა

en: Web
ka: ვები

en: Web browser arguments
ka: ბრაუზერის არგუმენტები

en: Western European
ka: დასავლეთ ევროპული

en: What processes to exclude in process monitoring. For example background processes that stick around after the game has been closed.
    Space-separated list, processes including spaces can be wrapped in quotation marks.
ka: რომელი პროცესები ამოვიღო პროცესების მონიტორინგიდან. მაგალითად, ფონური პროცესები, რომლებიც რჩებიან, როცა თამაშს დახურავთ.
    გამოტოვებებით გამოყოფილი პროცესების სია. თუ სახელი გამოტოვებას შეიცავს, ის ბრჭყალებში ჩასვით.

en: What processes to include in process monitoring. This is to override the built-in exclude list.
    Space-separated list, processes including spaces can be wrapped in quotation marks.
ka: პროცესორის მონიტორინგში მითითებული პროცესების ჩასმა. ეს გადაფარავს ჩაშენებულ ამოღებული პროცესების სიას.
    გამოტოვებით გამოყოფილი სია. პროცესები, რომლებიც გამოტოვებას შეიცავენ, ბრჭყალებში ჩასვით.

en: When the runtime is enabled, prioritize the system libraries over the provided ones.
ka: როცა გაშვების გარემო ჩართულია, სისტემურ ბიბლიოთეკებს გაშვების გარემოს ბიბლიოთეკებზე მაღალი პრიორიტეტი ექნებათ.

en: Which AutoBattle algorithm to use.
    
    <b>RPG_RT</b>: The default RPG_RT compatible algorithm, including RPG_RT bugs.
    <b>RPG_RT+</b>: The default RPG_RT compatible algorithm, with bug-fixes.
    <b>ATTACK</b>: Like RPG_RT+ but only physical attacks, no skills.
ka: რომელი ავტობრძოლის ალგორითმი გამოვიყენო.
    
    <b>RPG_RT</b>: ნაგულისხმევი RPG_RT თავსებადი ალგორითმი, RPG_RT-ის შეცდომების ჩათვლით.
    <b>RPG_RT+</b>: ნაგულისხმევი RPG_RT თავსებადი ალგორითმი, შეცდომების გასწორებებით.
    <b>ATTACK</b>: RPG_RT+-ს მსგავსი, მაგრამ მხოლოდ ფიზიკური შეტევა, მაგიის გარეშე.

en: Which EnemyAI algorithm to use.
    
    <b>RPG_RT</b>: The default RPG_RT compatible algorithm, including RPG_RT bugs.
    <b>RPG_RT+</b>: The default RPG_RT compatible algorithm, with bug-fixes.
ka: რომელი EnemyAI ალგორითმი გამოვიყენო.
    
    <b>RPG_RT</b>: ნაგულისხმევი RPG_RT თავსებადი ალგორითმი, RPG_RT-ის შეცდომების ჩათვლით.
    <b>RPG_RT+</b>: ნაგულისხმევი RPG_RT თავსებადი ალგორითმი, შეცდომები გასწორებულია.

en: Which audio backend to use.
    By default, Wine automatically picks the right one for your system.
ka: რომელი აუდიო უკანაბოლო გამოვიყენო.
    ნაგულისხმევად, Wine, სისტემიდან, თვითონ აირჩევს.

en: Window Mode
ka: ფანჯრის რეჟიმი

en: Window size
ka: ფანჯრის ზომა

en: Windowed
ka: ცალკე ფანჯარა

en: Windowed (virtual desktop)
ka: ფანჯრებში (ვირტუალური სამუშაო მაგიდა)

en: Windows 10 64-bit (Default)
ka: Windows 10 64-ბიტიანი (ნაგულისხმევი)

en: Windows 7 64-bit
ka: Windows 7 64-ბიტიანი

en: Windows 98 + 3DFX 32-bit
ka: Windows 98 + 3DFX 32-ბიტიანი

en: Windows 98 32-bit
ka: Windows 98 32-ბიტიანი

en: Windows XP + 3DFX 32-bit
ka: Windows XP + 3DFX 32-ბიტიანი

en: Windows XP 32-bit
ka: Windows XP 32-ბიტიანი

en: Windows command line arguments used when launching the game
ka: Windows-ის ბრძანების სტრიქონის არგუმენტები თამაშის გაშვებისას

en: Wine Control Panel
ka: Wine-ის მართვის პანელი

en: Wine Development ({})
ka: Wine სატესტო ({})

en: Wine configuration
ka: Wine-ის მორგება

en: Wine is not installed
ka: Wine დაყენებული არაა

en: Wine is not installed on your system.
ka: თქვენს სისტემაში Wine დაყენებული არაა.

en: Wine prefix
ka: Wine-ის პრეფიქსი

en: Wine registry
ka: Wine-ის რეესტრი

en: Wine version
ka: Wine-ის ვერსია

en: Wine version usage
ka: Wine-ის ვერსიის გამოყენება

en: WineHQ Devel ({})
ka: WineHQ დამუშავ ({})

en: Workaround for Humble Bundle authentication
ka: Humble Bundle-ის ავთენტიკაციის შემოვლა

en: Working directory
ka: სამუშაო საქაღალდე

en: Wrong value for 'dst' param
ka: არასწორი მნიშვნელობა პარამეტრისთვის 'dst'

en: Wrong value for 'src' param
ka: არასწორი მნიშვნელობა პარამეტრისთვის 'src'

en: Wrong value for write_file mode: '%s'
ka: არასწორი მნიშვნელობა ფუნქციისთვის write_file mode: '%s'

en: Xbox emulator
ka: Xbox-ის ემულატორი

en: Xephyr Fullscreen
ka: Xephyr სრულ ეკრანზე

en: Xephyr resolution
ka: Xephyr-ის გაფართოება

en: Year
ka: წელი

en: You can put a .p8.png file path, URL, or BBS cartridge ID here.
ka: შეგიძლიათ შეიყვანოთ .p8.png ფაილის ბილიკი, ბმული ან BBS კარტრიჯის ID.

en: You can't resize this window.
ka: ამ ფანჯარას ზომას ვერ შეუცვლით.

en: You must provide a name for the game you are installing.
ka: უნდა შეიყვანოთ სახელი თამაშისთვის, რომელსაც აყენებთ.

en: You must select a ROM file to install.
ka: დასაყენებლად ROM ფაილის არჩევა აუცილებელია.

en: You must select a folder to scan for games.
ka: თამაშების სკანირებისთვის საქაღალდის არჩევა აუცილებელია.

en: You must select a script file to install.
ka: დასაყენებლად სკრიპტის ფაილის არჩევა აუცილებელია.

en: You need to install {} before
ka: გჭირდებათ დააყენოთ პაკეტი {}

en: Your ESYNC limits are not set correctly.
ka: თქვენი ESYNC ლიმიტები არასწორია.

en: Your Linux distribution is too old. Lutris won't function properly.
ka: თქვენი Linux-ის დისტრიბუტივი ძალიან ძველია. Lustrs ამ სისტემაზე ვერ იმუშავებს.

en: Your kernel is not patched for fsync.
ka: თქვენი ბირთვი fsync-სთვის დაპაჩული არაა.

en: Your kernel is not patched for fsync. Please get a patched kernel to use fsync.
ka: თქვენი ოს-ის ბირთვი fsync-სთვის დაპაჩული არაა. fsync-სთვის დაპაჩულ ოს-ის ბირთვს უნდა იყენებდეთ.

en: Your limits are not set correctly. Please increase them as described here: <a href='https://github.com/lutris/docs/blob/master/HowToEsync.md'>How-to:-Esync (https://github.com/lutris/docs/blob/master/HowToEsync.md)</a>
ka: თქვენი შეზღუდვების მნიშვნელობები არასწორია. გაზარდეთ ის, როგორც აღწერილია აქ: <a href='https://github.com/lutris/docs/blob/master/HowToEsync.md'>როგორვქნა:-Esync (https://github.com/lutris/docs/blob/master/HowToEsync.md)</a>

en: Yuzu and xemu now use an AppImage
ka: Yuzu-სა და xemu-ს ახლა AppImage-ის გამოყენება შეუძლიათ

en: ZDoom DOOM Game Engine
ka: ZDoom DOOM თამაშის ძრავა

en: Zoom
ka: გადიდება

en: _Abort
ka: _შეწყვეტა

en: _Add
ka: _დამატება

en: _Cancel
ka: _გაუქმება

en: _Close
ka: დახურვა

en: _Connect
ka: _შეერთება

en: _Continue
ka: _გაგრძელება

en: _Install
ka: _დაყენება

en: _Installed Games Only
ka: _მხოლოდ დაყენებული თამაშები

en: _Launch
ka: _გაშვება

en: _OK
ka: _დიახ

en: _Save
ka: _შენახვა

en: dgvoodoo2 is an alternative translation layer for rendering old games that utilize D3D1-7 and Glide APIs. As it translates to D3D11, it's recommended to use it in combination with DXVK. Only 32-bit apps are supported.
ka: dgvoodoo2 ალტერნატიული თარგმანს ფენაა ძველი თამაშებისთვის, რომლებიც D3D1-7-ს და Glide API-ს იყენებენ. რადგანაც ის თარგმნის D3D11-ში, რეკომენდებულია, ის DXVK_სთან ერთად გამოიყენოთ. მხარდაჭერილია მხოლოდ 32-ბიტიანი აპები.

en: dgvoodoo2 version
ka: dgvoodoo2-ის ვერსია

en: download {url} to {file} started
ka: {url}-ის გადმოწერა {file}-ში დაიწყო

en: from your Origin prefix.
ka: თქვენი წყაროს პრეფიქსიდან.

en: gaming;wine;emulator;
ka: gaming;wine;emulator;თამაშები;

en: install_or_extract only works with wine!
ka: install_or_extract, მხოლოდ, wine-სთან ერთად მუშაობს!

en: missing field `filename` in file `%s`
ka: ვერ ვიპოვე ველი `filename` ფაილში `%s`

en: missing field `url` for file `%s`
ka: ვერ ვიპოვე ველი `url` ფაილისთვის `%s`

en: none
ka: არა

en: on the same device.
ka: იგივე მოწყობილობაზე.

en: the available GPU PCI IDs
ka: ხელმისაწვდომი GPU PCI ID-ები

en: {downloaded} / {size} ({speed:0.2f}MB/s), {time} remaining
ka: {downloaded} / {size} ({speed:0.2f}მბ/წმ), დარჩენილია {time}

en: {file} on {host}
ka: {file} {host}-ზე
