pulseaudio - en to ka translation catalogue (304 entries)

en: 			Properties:
    				%s
ka: 			თვისებები:
    				%s

en: 	Active Port: %s
ka: 	აქტიური პორტი: %s

en: 	Active Profile: %s
ka: 	აქტიური პროფილი: %s

en: 	Formats:
ka: 	ფორმატები:

en: 	Ports:
ka: 	პორტები:

en: 	Profiles:
ka: 	პროფილები:

en: #N 1|0|toggle
ka: #N 1|0|გადართვა

en: #N FORMATS
ka: #N ფორმატი

en: #N KEY=VALUE
ka: #N თვისება=მნიშვნელობა

en: #N SINK|SOURCE
ka: #N რადიომიმღები|წყარო

en: #N VOLUME
ka: #N სიძლიერე

en: %0.1f GiB
ka: %0.1f გიბ

en: %0.1f KiB
ka: %0.1f კიბ

en: %0.1f MiB
ka: %0.1f მიბ

en: %s %uch %uHz
ka: %s %uარხ %uჰც

en: %s Input
ka: %s შეყვანა

en: %s Output
ka: %s გამოყვანა

en: %u B
ka: %u ბ

en: (invalid)
ka: (არასწორი)

en: Access denied
ka: წვდომა აკრძალულია

en: Amplifier
ka: გამაძლიერებელი

en: Analog
ka: ანალოგური

en: Analog Input
ka: ანალოგური შეყვანა

en: Analog Mono
ka: ანალოგური მონო

en: Analog Mono (Left)
ka: ანალოგური მონო (მარცხენა)

en: Analog Mono (Right)
ka: ანალოგური მონო (მარჯვენა)

en: Analog Mono Duplex
ka: ანალოგური მონო დუპლექსი

en: Analog Mono Output
ka: ანალოგური მონო გამოყვანა

en: Analog Output
ka: ანალოგური გამოტანა

en: Analog Stereo
ka: ანალოგური სტერეო

en: Analog Stereo Duplex
ka: ანალოგური სტერეო დუპლექსი

en: Analog Surround 2.1
ka: ანალოგური სივრცითი 2.1

en: Analog Surround 3.0
ka: ანალოგური სივრცითი 3.0

en: Analog Surround 3.1
ka: ანალოგური სივრცითი 3.1

en: Analog Surround 4.0
ka: ანალოგური სივრცითი 4.0

en: Analog Surround 4.1
ka: ანალოგური სივრცითი 4.1

en: Analog Surround 5.0
ka: ანალოგური სივრცითი 5.0

en: Analog Surround 5.1
ka: ანალოგური სივრცითი 5.1

en: Analog Surround 6.0
ka: ანალოგური სივრცითი 6.0

en: Analog Surround 6.1
ka: ანალოგური სივრცითი 6.1

en: Analog Surround 7.0
ka: ანალოგური სივრცითი 7.0

en: Analog Surround 7.1
ka: ანალოგური სივრცითი 7.1

en: Audio on @HOSTNAME@
ka: ხმა @HOSTNAME@-ზე

en: Author: %s
ka: ავტორი: %s

en: Automatic Gain Control
ka: ხმის მომატების ავტომატური კონტროლი

en: Aux
ka: დამატებით

en: Auxiliary 0
ka: დამატებითი 0

en: Auxiliary 1
ka: დამატებითი 1

en: Auxiliary 10
ka: დამატებითი 10

en: Auxiliary 11
ka: დამატებითი 11

en: Auxiliary 12
ka: დამატებითი 12

en: Auxiliary 13
ka: დამატებითი 13

en: Auxiliary 14
ka: დამატებითი 14

en: Auxiliary 15
ka: დამატებითი 15

en: Auxiliary 16
ka: დამატებითი 16

en: Auxiliary 17
ka: დამატებითი 17

en: Auxiliary 18
ka: დამატებითი 18

en: Auxiliary 19
ka: დამატებითი 19

en: Auxiliary 2
ka: დამატებითი 2

en: Auxiliary 20
ka: დამატებითი 20

en: Auxiliary 21
ka: დამატებითი 21

en: Auxiliary 22
ka: დამატებითი 22

en: Auxiliary 23
ka: დამატებითი 23

en: Auxiliary 24
ka: დამატებითი 24

en: Auxiliary 25
ka: დამატებითი 25

en: Auxiliary 26
ka: დამატებითი 26

en: Auxiliary 27
ka: დამატებითი 27

en: Auxiliary 28
ka: დამატებითი 28

en: Auxiliary 29
ka: დამატებითი 29

en: Auxiliary 3
ka: დამატებითი 3

en: Auxiliary 30
ka: დამატებითი 30

en: Auxiliary 31
ka: დამატებითი 31

en: Auxiliary 4
ka: დამატებითი 4

en: Auxiliary 5
ka: დამატებითი 5

en: Auxiliary 6
ka: დამატებითი 6

en: Auxiliary 7
ka: დამატებითი 7

en: Auxiliary 8
ka: დამატებითი 8

en: Auxiliary 9
ka: დამატებითი 9

en: Bad state
ka: შეცდომის შემცველი მდგომარეობა

en: Bass Boost
ka: Bass-ის გაძლიერება

en: Bluetooth Input
ka: ბლუთუზის შეყვანა

en: Bluetooth Output
ka: ბლუთუზის გამოტანა

en: Boost
ka: გაძლიერება

en: Built-in Audio
ka: ჩაშენებული აუდიო

en: CARD PROFILE
ka: ბარათი პროფილი

en: Car
ka: მანქანა

en: Chat
ka: ჩატი

en: Chat Input
ka: ჩატის შეყვანა

en: Chat Output
ka: ჩატის გამოყვანა

en: Client forked
ka: კლიენტი დაიფორკა

en: Connection established.%s
ka: მიერთება დამხარდა. %s

en: Connection refused
ka: დაკავშირება უარყოფილია

en: Connection terminated
ka: შეერთება გაწყდა

en: Cookie: %s
ka: ქუქი: %s

en: DEPRECATION WARNING: %s
ka: მოძველების გაფრთხილება: %s

en: Daemon not responding.
ka: დემონი არ პასუხობს.

en: Daemon startup failed.
ka: დემონის გაშვების შეცდომა.

en: Description: %s
ka: აღწერა: %s

en: Device or resource busy
ka: მოწყობილობა ან რესურსი დაკავებულია

en: Digital Input (S/PDIF)
ka: ციფრული შეტანა (S/PDIF)

en: Digital Output (S/PDIF)
ka: ციფრული გამოყვანა (S/PDIF)

en: Digital Stereo (HDMI)
ka: ციფრული სტერეო (HDMI)

en: Digital Stereo (IEC958)
ka: ციფრული სტერეო (IEC958)

en: Digital Stereo Duplex (IEC958)
ka: ციფრული სტერეო დუპლექსი (IEC958)

en: Digital Surround 4.0 (IEC958/AC3)
ka: ციფრული სივრცითი 4.0 (IEC958/AC3)

en: Digital Surround 5.1 (HDMI)
ka: ციფრული სივრცითი 5.1 (HDMI)

en: Digital Surround 5.1 (IEC958/AC3)
ka: ციფრული სივრცითი 5.1 (IEC958/AC3)

en: Digital Surround 5.1 (IEC958/DTS)
ka: ციფრული სივრცითი 5.1 (IEC958/DTS)

en: Dock Microphone
ka: მისამაგრებელი მიკროფონი

en: Docking Station Input
ka: Docking Station-ის შეყვანა

en: Docking Station Line In
ka: Docking Station-ის Line In პორტი

en: Docking Station Microphone
ka: Docking Station-ის მიკროფონი

en: Dummy Output
ka: ნულოვანი გამოყვანა

en: Earpiece
ka: ყურსაცვამი

en: Entity exists
ka: ობიექტი არსებობს

en: Entity killed
ka: ობიექტი განადგურდა

en: External Microphone
ka: გარე მიკროფონი

en: FILENAME SINK|#N
ka: ფაილისსახელი რადიომიმღები|#N

en: FILENAME [NAME]
ka: ფალისსახელი [სახელი]

en: Failed to create '%s': %s
ka: შეცდომა %s-ის გახსნისას: %s

en: Failed to find group '%s'.
ka: ჯგუფის '%s' აღმოჩენის შეცდომა.

en: Failed to find user '%s'.
ka: მომხმარებლის '%s' აღმოჩენის შეცდომა.

en: Failed to get machine ID
ka: მანქანის ID-ის მიღების შეცდომა

en: Failed to open module %s: %s
ka: შეცდომა მოდულის გახსნისას %s: %s

en: Failure: %s
ka: შეცდომა: %s

en: Front Center
ka: წინა ცენტრი

en: Front Left
ka: წინა მარცხენა

en: Front Left-of-center
ka: წინა ცენტრის მარცხენა

en: Front Microphone
ka: წინა მიკროფონი

en: Front Right
ka: წინა მარჯვენა

en: Front Right-of-center
ka: წინა ცენტრის მარჯვენა

en: Game
ka: თამაში

en: Game Output
ka: თამაშის გამოყვანა

en: General Purpose Equalizer
ka: საერთო მოხმარების ეკვალაიზერი

en: Got EOF.
ka: მივიღე EOF.

en: Handset
ka: გარნიტურა

en: Handsfree
ka: ხელის გარეშე სამართავი

en: Headphone
ka: ყურსაცვამი

en: Headphones
ka: ყურსაცვამები

en: Headphones 2
ka: ყურსაცვამები 2

en: Headphones Mono Output
ka: ყურსაცვამები მონო

en: Headset
ka: ყურსაცვამები & მიკროფონი

en: Headset Microphone
ka: ყურსაცვამის მიროფონი

en: High Fidelity Playback (A2DP Sink)
ka: მაღალი ხარისხის ხმა (A2DP Sink)

en: Incompatible protocol version
ka: შეუთავსებელი პროტოკოლის ვერსია

en: Input
ka: შეყვანა

en: Input Devices
ka: შემომტანი მოწყობილობები

en: Input/Output error
ka: შეტანა/გამოტანის შეცდომა

en: Internal Microphone
ka: შიდა მიკროფონი

en: Internal error
ka: შიდა შეცდომა

en: Invalid argument
ka: არასწორი არგუმენტი

en: Invalid format value '%s'
ka: არასწორი ფორმატის მნიშვნელობა '%s'

en: Invalid log target.
ka: ჟურნალის არასწორი სამიზნე.

en: Invalid server
ka: არასწორი სერვერი

en: Line
ka: ხაზი

en: Line Out
ka: ხაზოვანი გამოყვანა

en: Load Once: %s
ka: ერთხელ ჩატვირთვა: %s

en: Mic
ka: მიკროფონის

en: Microphone
ka: მიკროფონი

en: Missing implementation
ka: იმპლემენტაცია არ არსებობს

en: Modem
ka: მოდემი

en: Module initialization failed
ka: მოდულის ინიციალიზაციის შეცდომა

en: Mono
ka: მონო

en: Mono Chat + 7.1 Surround
ka: მონო ჩატი + 7.1 სივრცითი

en: Multichannel
ka: მრავალარხიანი

en: Multichannel Duplex
ka: მრავალარხიანი დუპლექსი

en: Multichannel Input
ka: მრავალარხიანი შეყვანა

en: Multichannel Output
ka: მრავალარხიანი გამოყვანა

en: NAME
ka: სახელი

en: NAME FILENAME
ka: სახელი ფაილისსახელი

en: NAME SINK|#N
ka: სახელი რადიომიმღები|#N

en: NAME [SINK]
ka: სახელი [რადიომიმღები]

en: NAME|#N
ka: სახელი|#N

en: NAME|#N 1|0
ka: სახელი|#N 1|0

en: NAME|#N 1|0|toggle
ka: სახელი|#N 1|0|გადართვა

en: NAME|#N KEY=VALUE
ka: სხელია|#N თვისება=მნიშვნელობა

en: NAME|#N PORT
ka: ს|ხელია#N პორტი

en: NAME|#N VOLUME
ka: სახელი|#N სიმძლავრე

en: Name: %s
ka: სახელი: %s

en: Network
ka: ქსელი

en: No Amplifier
ka: გამაძლიერებლის გარეშე

en: No Automatic Gain Control
ka: ხმის მომატების ავტომატური კონტროლის გამორთვა

en: No Bass Boost
ka: Bass-ის გაძლიერების გარეშე

en: No Boost
ka: გაძლიერების გარეშე

en: No authentication key
ka: ავთენტიკაციის გასაღების გარეშე

en: No data
ka: მონაცემების გარეშე

en: No module information available
ka: ინფორმაცია მოდულზე ხელმიუწვდომელია.

en: No such entity
ka: ასეთი ობიექტი არ არსებობს

en: No such extension
ka: გაფართოება არ არსებობს

en: Not supported
ka: მხარდაუჭერელია

en: Null Output
ka: ნულოვანი გამოტანა

en: OK
ka: დიახ

en: Obsolete functionality
ka: მოძველებული ფუნქციონალი

en: Off
ka: გამორთული

en: On
ka: ჩართული

en: Output Devices
ka: გამოტანის მოწყობილობები

en: PATHNAME
ka: ბილიკის სახელი

en: Path: %s
ka: ბილიკი: %s

en: Phone
ka: ტელეფონი

en: Portable
ka: გადატანადი

en: Protocol error
ka: პროტოკოლის შეცდომა

en: PulseAudio Sound System
ka: ხმის სისტემა PulseAudio

en: RAOP standard profile
ka: RAOP სტანდარტული პროფილი

en: Radio
ka: რადიო

en: Rear Center
ka: უკანა ცენტრი

en: Rear Left
ka: უკანა მარცხენა

en: Rear Microphone
ka: უკანა მიკფოფონი

en: Rear Right
ka: უკანა მარკვენა

en: Root privileges required.
ka: Root-ის პრივილეგიები აუცილებელია.

en: Server: %s
ka: სერვერი: %s

en: Side Left
ka: მარცხენა მხარეს

en: Side Right
ka: მარჯვენა მხარეს

en: Sink: %s
ka: აუდიომიმღები: %s

en: Source: %s
ka: წყარო: %s

en: Speaker
ka: დინამიკი

en: Speakerphone
ka: სამაგიდო დინამიკი

en: Speakers
ka: დინამიკები

en: Stereo
ka: სტერეო

en: Stereo Duplex
ka: სტერეო დუპლექსი

en: Stream overrun.%s
ka: ნაკადის გადავსება. %s

en: Stream started.%s
ka: ნაკადი გაეშვა. %s

en: Stream successfully created.
ka: ნაკადი წარმატებით შეიქმნა.

en: Stream underrun.%s
ka: ნაკადის არშევსება. %s

en: Subwoofer
ka: საბვუფერი

en: TARGET
ka: სამიზნე

en: Timeout
ka: ვადა

en: Too large
ka: ძალიან დიდია

en: Too many arguments.
ka: მეტისმეტად ბევრი არგუმენტი.

en: Top Center
ka: ზედა ცენტრი

en: Top Front Center
ka: ზედა წინა ცენტრი

en: Top Front Left
ka: ზედა წინა მარცხენა

en: Top Front Right
ka: ზედა წინა მარჯვენა

en: Top Rear Center
ka: ზედა უკანა ცენტრი

en: Top Rear Left
ka: ზედა უკანა მარცხენა

en: Top Rear Right
ka: ზედა უკანა მარჯვენა

en: Tunnel for %s@%s
ka: გვირაბი %s@%s-სთვის

en: Tunnel to %s/%s
ka: გვირაბი %s/%s -მდე

en: Unknown
ka: უცნობი

en: Unknown command
ka: უცნობი ბრძანება

en: Unknown device model
ka: უცნობი მოწყობილობის მოდელი

en: Unknown error code
ka: უცნობი შეცდომის კოდი

en: Usage: %s
ka: გამოყენება: %s

en: Version: %s
ka: ვერსია: %s

en: Video
ka: ვიდეო

en: Virtual LADSPA sink
ka: LADSPA-ის ვირტუალური აუდიომიმღები

en: Virtual Surround 7.1
ka: ვირტუალური სივრცითი ხმა 7.1

en: [TYPE]
ka: [ტიპი]

en: [options]
ka: [პარამეტრები]

en: availability unknown
ka: ხელმისაწვდომობა უცნობია

en: available
ka: ხელმისაწვდომია

en: bidirectional
ka: ორმხრივი

en: card
ka: კარტი

en: change
ka: შეცვლა

en: client
ka: კლიენტი

en: command line arguments
ka: ბრძანების სტრიქონის არგუმენტები

en: fork() failed: %s
ka: fork() -ის შეცდომა: %s

en: input
ka: შეყვანა

en: invalid
ka: არასწორი

en: io_new() failed.
ka: io_new() -ის შეცდომა.

en: list-handlers message response could not be parsed correctly
ka: list-handlers შეტყობინების პასუხის სწორად დამუშავება შეუძლებელია

en: list-handlers message response is not a JSON array
ka: list-handlers შეტყობინების პასუხი JSON მასივს არ წარმოადგენს

en: module
ka: მოდული

en: n/a
ka: ა/მ

en: new
ka: ახალი

en: no
ka: არა

en: not
ka: არ

en: not available
ka: მიუწვდომელია

en: output
ka: გამოტანა

en: pa_context_connect() failed: %s
ka: pa_context_connect() -ის შეცდომა: %s

en: pa_context_new() failed.
ka: pa_context_new() -ის შეცდომა.

en: pa_context_new() failed.
ka: pa_context_new() -ის შეცდომა.

en: pa_context_rttime_new() failed.
ka: pa_context_rttime_new() -ის შეცდომა.

en: pa_core_new() failed.
ka: pa_core_new() -ის შეცდომა.

en: pa_mainloop_new() failed.
ka: pa_mainloop_new() -ის შეცდომა.

en: pa_mainloop_new() failed.
ka: pa_mainloop_new()-ის შეცდომა.

en: pa_mainloop_run() failed.
ka: pa_mainloop_run() -ის შეცდომა.

en: pa_mainloop_run() failed.
ka: pa_mainloop_run() -ის შეცდომა.

en: pa_pid_file_create() failed.
ka: pa_pid_file_create() -ის შეცდომა.

en: pa_stream_begin_write() failed: %s
ka: pa_stream_begin_write() -ის შეცდომა: %s

en: pa_stream_connect_playback() failed: %s
ka: pa_stream_connect_playback() -ის შეცდომა: %s

en: pa_stream_connect_record() failed: %s
ka: pa_stream_connect_record() -ის შეცდომა: %s

en: pa_stream_get_buffer_attr() failed: %s
ka: pa_stream_get_buffer_attr() -ის შეცდომა: %s

en: pa_stream_new() failed: %s
ka: pa_stream_new() -ის შეცდომა: %s

en: pa_stream_peek() failed: %s
ka: pa_stream_peek() -ის შეცდომა: %s

en: pa_stream_write() failed: %s
ka: pa_stream_new() -ის შეცდომა: %s

en: pipe() failed: %s
ka: pipe() -ის შეცდომა: %s

en: playback
ka: დაკვრა

en: read() failed: %s
ka: read() -ის შეცდომა: %s

en: recording
ka: ჩაწერა

en: remove
ka: წაშლა

en: sample-cache
ka: სემპლის-კეში

en: server
ka: სერვერი

en: setsid() failed: %s
ka: setsid() -ის შეცდომა: %s

en: sink
ka: ბაკანი

en: snd_pcm_avail() returned a value that is exceptionally large: %lu byte (%lu ms).
    Most likely this is a bug in the ALSA driver '%s'. Please report this issue to the ALSA developers. | snd_pcm_avail() returned a value that is exceptionally large: %lu bytes (%lu ms).
    Most likely this is a bug in the ALSA driver '%s'. Please report this issue to the ALSA developers.
ka[0]: snd_pcm_avail()-ის მიერ დაბრუნებული მნიშვნელობა არაჩვეულებრივად დიდია: %lu ბაიტი (%lu მწმ).
    ყველაზე ხშირად ეს ALSA-ს დრაივერის (%s) შეცდომის გამო ხდება. დაუკავშირდით ALSA-ის პროგრამისტებს.
ka[1]: snd_pcm_avail()-ის მიერ დაბრუნებული მნიშვნელობა არაჩვეულებრივად დიდია: %lu ბაიტი (%lu მწმ).
    ყველაზე ხშირად ეს ALSA-ს დრაივერის (%s) შეცდომის გამო ხდება. დაუკავშირდით ALSA-ის პროგრამისტებს.

en: snd_pcm_avail_delay() returned strange values: delay %lu is less than avail %lu.
    Most likely this is a bug in the ALSA driver '%s'. Please report this issue to the ALSA developers.
ka: snd_pcm_avail_delay()-ის მიერ დაბრუნებული მნიშვნელობები უცნაურია: დაყოვნება %lu უფრო მცირეა, ვიდრე ხელმისაწვდომი დრო %lu.
    ყველაზე ხშირად ეს ALSA-ს დრაივერის (%s) შეცდომის გამო ხდება. დაუკავშირდით ALSA-ის პროგრამისტებს.

en: snd_pcm_delay() returned a value that is exceptionally large: %li byte (%s%lu ms).
    Most likely this is a bug in the ALSA driver '%s'. Please report this issue to the ALSA developers. | snd_pcm_delay() returned a value that is exceptionally large: %li bytes (%s%lu ms).
    Most likely this is a bug in the ALSA driver '%s'. Please report this issue to the ALSA developers.
ka[0]: snd_pcm_delay()-ის მიერ დაბრუნებული მნიშვნელობა არაჩვეულებრივად დიდია: %li ბაიტი (%s%lu მწმ).
    ყველაზე ხშირად ეს ALSA-ს დრაივერის (%s) შეცდომის გამო ხდება. დაუკავშირდით ALSA-ის პროგრამისტებს.
ka[1]: snd_pcm_delay()-ის მიერ დაბრუნებული მნიშვნელობა არაჩვეულებრივად დიდია: %li ბაიტი (%s%lu მწმ).
    ყველაზე ხშირად ეს ALSA-ს დრაივერის (%s) შეცდომის გამო ხდება. დაუკავშირდით ALSA-ის პროგრამისტებს.

en: snd_pcm_mmap_begin() returned a value that is exceptionally large: %lu byte (%lu ms).
    Most likely this is a bug in the ALSA driver '%s'. Please report this issue to the ALSA developers. | snd_pcm_mmap_begin() returned a value that is exceptionally large: %lu bytes (%lu ms).
    Most likely this is a bug in the ALSA driver '%s'. Please report this issue to the ALSA developers.
ka[0]: snd_pcm_mmap_begin()-ის მიერ დაბრუნებული მნიშვნელობა არაჩვეულებრივად დიდია: %lu ბაიტი (%lu მწმ).
    ყველაზე ხშირად ეს ALSA-ს დრაივერის (%s) შეცდომის გამო ხდება. დაუკავშირდით ALSA-ის პროგრამისტებს.
ka[1]: snd_pcm_mmap_begin()-ის მიერ დაბრუნებული მნიშვნელობა არაჩვეულებრივად დიდია: %lu ბაიტი (%lu მწმ).
    ყველაზე ხშირად ეს ALSA-ს დრაივერის (%s) შეცდომის გამო ხდება. დაუკავშირდით ALSA-ის პროგრამისტებს.

en: source
ka: წყარო

en: unknown
ka: უცნობი

en: write() failed: %s
ka: write() -ის შეცდომა: %s

en: xcb_connect() failed
ka: xcb_connect() -ის შეცდომა

en: xcb_connection_has_error() returned true
ka: xcb_connection_has_error()-მა 1 დააბრუნა

en: yes
ka: დიახ
