sane-backends 1.1.1.335-436c5 - en to ka translation catalogue (1101 entries)

en: (1/1) Button
ka: (1/1) ღილაკი

en: (1/3) Fixed
ka: (1/3) წილადი

en: (1/3) Fixed test option with no unit and no constraint set.
ka: (1/3) წილადი ტესტის პარამეტრი ერთეულისა და ზღვრის მითითების გარეშე.

en: (1/3) String
ka: (1/3) სტრიქონი

en: (1/3) String test option without constraint.
ka: (1/3) სტრიქონის ტესტის პარამეტრი შეზღუდვის გარეშე.

en: (1/6) Bool soft select soft detect
ka: (1/6) პროგრამული უზრუნველყოფის ლოგიკური პროგრამული არჩევანი

en: (1/7) Int
ka: (1/7) მთელი

en: (2/3) Fixed constraint range
ka: (2/3) წილადი შეზღუდვის დიაპაზონი

en: (2/3) String constraint string list
ka: (2/3) სტრიქონის შეზღუდვა სტრიქონების სიით

en: (2/6) Bool hard select soft detect
ka: (2/6) პროგრამული უზრუნველყოფის ლოგიკური აპარატურული არჩევანი

en: (2/7) Int constraint range
ka: (2/7) მთელი რიცხვის შეზღუდვის დიაპაზონი

en: (3/3) Fixed constraint word list
ka: (3/3) წილადი რიცხვის შეზღუდვის სიტყვების სია

en: (3/6) Bool hard select
ka: (3/6) ლოგიკური აპარატურული არჩევანი

en: (3/7) Int constraint word list
ka: (3/7) მთელი რიცხვის შეზღუდვის სიტყვების სია

en: (4/6) Bool soft detect
ka: (4/6) ლოგიკური პროგრამული არჩევანი

en: (4/7) Int array
ka: (4/7) მთელ რიცხვების მასივი

en: 1/2 normal speed
ka: 1/2 ნორმალური სიჩქარე

en: 1/3 normal speed
ka: 1/3 ნორმალური სიჩქარე

en: 10mm
ka: 10მმ

en: 15mm
ka: 15მმ

en: 16 bits gray
ka: 16-ბიტიანი ნაცრისფერი

en: 2-pixel
ka: ორწერტილიანი

en: 20mm
ka: 20მმ

en: 2x2 custom
ka: 2x2 ხელით

en: 2x2 normal
ka: 2x2 ნორმალური

en: 3x3 custom
ka: 3x3 ხელით

en: 3x3 normal
ka: 3x3 ნორმალური

en: 4-pixel
ka: ოთხწერტილიანი

en: 48 bits color
ka: 48-ბიტიანი ფერი

en: 4x4 coarse
ka: 4x4 უხეში

en: 4x4 custom
ka: 4x4 ხელით

en: 4x4 fine
ka: 4x4 კარგი

en: 4x4 normal
ka: 4x4 ნორმალური

en: 5x5 coarse
ka: 5x5 უხეში

en: 5x5 custom
ka: 5x5 ხელით

en: 5x5 fine
ka: 5x5 კარგი

en: 6x4 (inch)
ka: 6x4 (დიუიმი)

en: 6x6 custom
ka: 6x6 ხელიტ

en: 6x6 normal
ka: 6x6 ნორმალური

en: 8 bit output
ka: 8-ბიტიანი გამოტანა

en: 8-pixel
ka: რვაწერტილიანი

en: 8.5x11 (inch)
ka: 8.5x11 (დიუიმი)

en: 8x10 (inch)
ka: 8x10 (დიუიმი)

en: 8x8 Bayer
ka: 8x8 ბაიერი

en: 8x8 Coarse Fatting
ka: 8x8 უხეში ცხიმიანობა

en: 8x8 Fine Fatting
ka: 8x8 კარგი ცხიმიანობა

en: 8x8 Vertical Line
ka: 8x8 ვერტიკალური ხაზი

en: 8x8 coarse
ka: 8x8 უხეში

en: 8x8 custom
ka: 8x8 ხელით

en: 8x8 fine
ka: 8x8 კარგი

en: 8x8 normal
ka: 8x8 ნორმალური

en: 8x8 very fine
ka: 8x8 ძალიან კარგი

en: A3 paper
ka: A3 ქაღალდი

en: A3 paper detected
ka: აღმოჩენილია A3 ქაღალდი

en: A4 paper
ka: A4 ქაღალდი

en: A4 paper detected
ka: აღმოჩენილია A4 ქაღალდი

en: A5 landscape
ka: A5 ლანდშაფტი

en: A5 portrait
ka: A5 პორტრეტი

en: ADF Back
ka: უკანა დამ-ი

en: ADF CRP Correction
ka: ADF CRP შესწორება

en: ADF Duplex
ka: დუპლექსური დამ-ი

en: ADF Front
ka: წინა დამ-ი

en: ADF Mode
ka: დამ-ის რეჟიმი

en: ADF Skew Correction
ka: დამ-ის გადახრის შესწორება

en: ADF Waiting Time
ka: დამ-ის მოლოდინის დრო

en: ADF cover open
ka: დამ-ის თავსახური ღიაა

en: ADF jam
ka: დამ გაჭედილია

en: ADF orientation
ka: დამ-ის ორიენტაცია

en: ADF status
ka: დამ-ს სტატუსი

en: Access to resource has been denied
ka: რესურსთან წვდომა აკრძალულია

en: Action following double feed error
ka: ორმაგი ჩაწოდების შეცდომის პასუხად შესრულებული შეცდომა

en: Addition of space in bottom position
ka: ქვედა მდებარეობაში ადგილის ჩამატება

en: Addition of space in top position
ka: ზედა მდებარეობაში ადგილის ჩამატება

en: Adds to blue based on green level
ka: მწვანის დონეზე დაყრდნობით ლურჯისთვის მიმატება

en: Adds to blue based on red level
ka: წითლის დონეზე დაყრდნობით ლურჯისთვის მიმატება

en: Adds to green based on blue level
ka: ლურჯის დონეზე დაყრდნობით მწვანისთვის მიმატება

en: Adds to green based on red level
ka: წითლის დონეზე დაყრდნობით მწვანისთვის მიმატება

en: Adds to red based on blue level
ka: ლურჯის დონეზე დაყრდნობით წითლისთვის მიმატება

en: Adds to red based on green level
ka: მწვანის დონეზე დაყრდნობით წითლისთვის მიმატება

en: Adjust blue/red offset
ka: ლურჯი/წითლის წანაცვლების სწორება

en: Adjust front/back offset
ka: წინა/უკანას წანაცვლების სწორება

en: Adjust green/red offset
ka: მწვანე/წითლის წანაცვლების სწორება

en: Advanced
ka: დამატებითი

en: Advanced Options
ka: დამატებითი პარამეტრები

en: Advanced paper protection
ka: ქაღალდის დამატებითი დაცვა

en: All pages
ka: ყველა გვერდი

en: Alternates between color and black/white scanning
ka: გადართავს ფერადსა და შავთეთრ სკანირებას შორის

en: Always
ka: ყოველთვის

en: Always switches lamp off when doing dark calibration.
ka: ბნელის კალიბრაციისას ნათურა ყოველთვის გამორთული იქნება.

en: Analog Gain
ka: ანალოგური გაძლიერება

en: Analog frontend
ka: ანალოგური ინტერფეისი

en: Analog gamma blue
ka: ანალოგური გამის ლურჯი

en: Analog gamma correction
ka: ანალოგური გამის შესწორება

en: Analog gamma green
ka: ანალოგური გამის მწვანე

en: Analog gamma red
ka: ანალოგური გამის წითელი

en: Analog gamma-correction
ka: ანალოგური გამის შესწორება

en: Analog gamma-correction for blue
ka: ანალოგური გამის შესწორება ლურჯისთვის

en: Analog gamma-correction for green
ka: ანალოგური გამის შესწორება მწვანისთვის

en: Analog gamma-correction for red
ka: ანალოგური გამის შესწორება წითლისთვის

en: Auto
ka: ავტო

en: Auto Threshold
ka: ავტომატური ზღვარი

en: Auto area segmentation
ka: ავტომატური დაყოფა სეგმენტებად

en: Auto eject
ka: ავტომატური გამოღება

en: Auto exposure
ka: ავტომატური ექსპოზიცია

en: Auto focus
ka: ავტოფოკუსი

en: Auto focus only once
ka: ავტოფოკუსი მხოლოდ ერთხელ

en: Auto length detection
ka: სიგრძის ავტომატური გამოვლენა

en: Auto or manual focus
ka: ავტომატური ან ხელით მითითებული ფოკუსი

en: Auto width detection
ka: სიგანის ავტომატური გამოვლენა

en: Autofocus
ka: ავტოფოკუსი

en: Automatic
ka: ავტომატური

en: Automatic Document Feeder
ka: დოკუმენტის ავტომატური მიმწოდებელი

en: Automatic adjustment of threshold
ka: ზღვრის ავტომატური სწორება

en: Automatic separation
ka: ავტომატური გაცალკევება

en: Automatic threshold
ka: ავტომატური ზღვარი

en: Automatic threshold mode
ka: ავტომატური ზღვარის რეჟიმი

en: Automatic warmup
ka: ავტომატური გახურება

en: B4 paper
ka: B4 ქაღალდი

en: B4 paper detected
ka: აღმოჩენილია B4 ქაღალდი

en: B5 paper
ka: B5 ქაღალდი

en: B5 paper detected
ka: B5 ქაღალდი აღმოჩენილია

en: BP filter
ka: BP ფილტრი

en: Back
ka: უკან

en: Background color
ka: ფონის ფერი

en: Backtrack lines
ka: უკუგორების ხაზები

en: Balance factor for blue. A value of 100% means no correction.
ka: ბალანსის ფაქტორი ლურჯისთვის. 100% კორექციის გამორთვას ნიშნავს.

en: Balance factor for green. A value of 100% means no correction.
ka: ბალანსის ფაქტორი მწვანისთვის. 100% კორექციის გამორთვას ნიშნავს.

en: Balance factor for red. A value of 100% means no correction.
ka: ბალანსის ფაქტორი წითლისთვის. 100% კორექციის გამორთვას ნიშნავს.

en: Bay
ka: ნაკვეთური

en: Bayer
ka: ბაიერი

en: Bayer Dither 16
ka: ბაიერის დიზერინგი 16

en: Bayer Dither 64
ka: ბაიერის დიზერინგი 64

en: Bind RGB
ka: RGB-ის მიბმა

en: Bind X and Y resolution
ka: X და Y გაფართოების ერთმანეთზე მიბმა

en: Bind analog gamma
ka: ანალოგური გამის მიბმა

en: Bind gamma
ka: გამების გადაბმა

en: Bit depth
ka: ბიტური სიღრმე

en: Black
ka: შავი

en: Black level
ka: შავის დონე

en: Blue
ka: ლურჯი

en: Blue balance
ka: ლურჯის ბალანსი

en: Blue brightness
ka: ლურჯის სიკაშკაშე

en: Blue gain
ka: ლურჯის გაძლიერება

en: Blue gain value of the AFE
ka: AFE-ის ლურჯის გაძლიერების მნიშვნელობა

en: Blue intensity
ka: ლურჯის ინტენსივობა

en: Blue lamp off
ka: ლურჯი ნათურის გამორთვა

en: Blue offset
ka: ლურჯის წანაცვლება

en: Blue offset value of the AFE
ka: AFE-ის ლურჯის წანაცვლების მნიშვნელობა

en: Bool test options
ka: ბინარული სატესტო პარამეტრები

en: Bottom to top
ka: ქვემოდან ზემოთ

en: Bottom-right x
ka: ქვედა-მარჯვენა X

en: Bottom-right x position of scan area.
ka: სკანირების ადგილის ქვედა-მარჯვენა X მდებარეობა.

en: Bottom-right y
ka: ქვედა-მარჯვენა Y

en: Bottom-right y position of scan area.
ka: სკანირების ადგილის ქვედა-მარჯვენა Y მდებარეობა.

en: Brightness
ka: სიკა_შკაშე

en: Buffer mode
ka: ბუფერის რეჟიმი

en: Built in CCT profile
ka: ჩაშენებული CCT პროფილი

en: Button 1
ka: ღილაკი 1

en: Button 2
ka: ღილაკი 2

en: Button for additional options/configuration
ka: მეტი პარამეტრის/მორგების ღილაკი

en: Button for reprinting photos
ka: ღილაკი სურათების გადაბეჭდვისთვის

en: Button state
ka: ღილაკის მდგომარეობა

en: Button test options
ka: ღილაკის ტესტის პარამეტრები

en: Button-controlled scan
ka: ღილაკით მართული სკანირება

en: Buttons
ka: ღილაკები

en: CPU check error
ka: CPU -ის შემოწმების შეცდომა

en: CRT monitors
ka: CRT მონიტორები

en: Cal. exposure-time
ka: ექსპოზიციის დროის კალიბრაცია

en: Cal. exposure-time for blue
ka: ექსპოზიციის დროის კალიბრაცია ლურჯისთვის

en: Cal. exposure-time for green
ka: ექსპოზიციის დროის კალიბრაცია მწვანისთვის

en: Cal. exposure-time for red
ka: ექსპოზიციის დროის კალიბრაცია წითლისთვის

en: Cal. lamp density
ka: ნათურის სიმკვრივის კალიბრაცია

en: Calibrate
ka: კალიბრაცია

en: Calibrate Scanner
ka: სკანერის კალიბრაცია

en: Calibrate before next scan
ka: კალიბრაცია შემდეგ სკანირებამდე

en: Calibrate lens focus in document position
ka: ლინზის ფოკუსის კალიბრაცია დოკუმენტის მდებარეობაზე

en: Calibrates for black and white level.
ka: კალიბრაცია შავის და თეთრის დონისთვის.

en: Calibration
ka: კალიბრაცია

en: Calibration by backend
ka: კალიბრაცია უკანაბოლოთი

en: Calibration cache expiration time
ka: კალიბრაციის კეშის ვადა

en: Calibration data cache
ka: კალიბრაციის მონაცემების კეში

en: Calibration file
ka: კალიბრაციის ფაილი

en: Calibration mode
ka: კალიბრაციის რეჟიმი

en: Calibration now
ka: კალიბრაცია

en: Cancel button
ka: გაუქმების ღილაკი

en: Card Back
ka: ბარათი (უკანა მხარე)

en: Card Duplex
ka: ბარათი (ორივე მხარე)

en: Card Front
ka: ბარათი (წინა მხარე)

en: Card loaded
ka: ბარათი ჩატვირთულია

en: Card slot contains paper
ka: ბარათის სლოტი ქაღალდს შეიცავს

en: Change Document.
ka: დოკუმენტის შეცვლა.

en: Change document
ka: დოკუმენტის შეცვლა

en: Change endorser counter value by this much for each page.
ka: ყოველი გვერდისთვის ჩამბეჭდავის მთვლელის მნიშვნელობის მითითებული მნიშვნელობით ზრდა.

en: Changes intensity of midtones
ka: შუატონების ინტენსივობის შეცვლა

en: Channel
ka: არხი

en: Check
ka: შემოწმება

en: Chipset ID
ka: ჩიპსეტის ID

en: Chipset name
ka: ჩიპსეტის სახელი

en: Clear calibration
ka: კალიბრაციის გასუფთავება

en: Clear calibration cache
ka: კალიბრაციის კეშის გასუფთავება

en: Coarse
ka: უხეში

en: Coarse calibration
ka: უხეში კალიბრაცია

en: Coarse calibration for first scan only
ka: უხეში კალიბრაცია მხოლოდ პირველი სკანირებისთვის

en: Color
ka: ფერი

en: Color (48 bits)
ka: ფერი (48 ბიტი)

en: Color 36
ka: ფერადი 36

en: Color Halftone
ka: ფერადი ნახევარტონური

en: Color LED indicator
ka: ფერადი LED ინდიკატორი

en: Color Lineart
ka: ფერადი დაშტრიხული

en: Color Matrix
ka: ფერის მატრიცა

en: Color RAW
ka: ფერადი RAW

en: Color RGB
ka: ფერადი RGB

en: Color RGB TEXT
ka: ფერადი RGB TEXT

en: Color balance
ka: ფერების ბალანსი

en: Color channels gain settings
ka: ფერის არხების გაძლიერების მორგება

en: Color channels offset settings
ka: ფერის არხების წანაცვლების მორგება

en: Color correction
ka: ფერების კორექცია

en: Color correction coefficients
ka: ფერის კორექციის კოეფიციენტები

en: Color filter
ka: ფერის ფილტრი

en: Color lines per read
ka: ფერადი ხაზი თითოეული კითხვისას

en: Color pattern
ka: ფერის ნიმუში

en: Color24
ka: ფერადი 24

en: Color36
ka: ფერადი 36

en: Color48
ka: ფერადი 48

en: Compression
ka: შეკუმშვა

en: Compression argument
ka: შეკუმშვის არგუმენტი

en: Conditional
ka: პირობითად

en: Continue
ka: გაგრძელება

en: Contrast
ka: კონტრასტი

en: Contrast blue channel
ka: ლურჯი არხის კონტრასტი

en: Contrast green channel
ka: მწვანე არხის კონტრასტი

en: Contrast red channel
ka: წითელი არხის კონტრასტი

en: Control pattern of halftone filter
ka: ნახევარტონის ფილტრის კონტროლის ნიმუში

en: Control type of halftone filter
ka: ნახევარტონის ფილტრის კონტროლის ტიპი

en: Control white level follower
ka: თეთრის დონის ხელსაწყოს მართვა

en: Controls blue level
ka: ლურჯის დონის კონტროლი

en: Controls for endorser unit
ka: ჩაბეჭდვის მოდულის მართვა

en: Controls green level
ka: მწვანის დონის კონტროლი

en: Controls red level
ka: წითლის დონის კონტროლი

en: Controls the "hue" (blue-level) of the acquired image.
ka: მიღებული გამოსახულების "ტონის" (ლურჯის დონის) კონტროლი.

en: Controls the brightness of the acquired image.
ka: აკონტროლებს მიღებული გამოსახულების სიკაშკაშეს.

en: Controls the brightness of the blue channel of the acquired image.
ka: აკონტროლებს მიღებული გამოსახულების ლურჯი არხის სიკაშკაშეს.

en: Controls the brightness of the green channel of the acquired image.
ka: აკონტროლებს მიღებული გამოსახულების მწვანე არხის სიკაშკაშეს.

en: Controls the brightness of the red channel of the acquired image.
ka: აკონტროლებს მიღებული გამოსახულების წითელი არხის სიკაშკაშეს.

en: Controls the contrast of the acquired image.
ka: აკონტროლებს მიღებული გამოსახულების კონტრასტს.

en: Controls the contrast of the blue channel of the acquired image.
ka: აკონტროლებს მიღებული გამოსახულების ლურჯი არხის კონტრასტს.

en: Controls the contrast of the green channel of the acquired image.
ka: აკონტროლებს მიღებული გამოსახულების მწვანე არხის კონტრასტს.

en: Controls the contrast of the red channel of the acquired image.
ka: აკონტროლებს მიღებული გამოსახულების წითელი არხის კონტრასტს.

en: Controls whether backtracking is forced.
ka: განსაზღვრავს, ნაძალადევი უკუგორება მოხდება, თუ არა.

en: Copy button
ka: კოპირების ღილაკი

en: Correction according to film type
ka: კორექცია ლენტის ტიპის მიხედვით

en: Correction according to transparency ratio
ka: კორექცია გამჭვირვალობის კოეფიციენტის მიხედვით

en: Cover open
ka: თავსახური ახდილია

en: Crop actual image area
ka: გამოსახულების ნამდვილ ზომაზე ამოჭრა

en: Custom
ka: განსხვავებული

en: Custom color matrix for grayscale scans.
ka: შავთეთრი სკანირებისთვის ფერის მატრიცის ხელით მითითება.

en: Custom color matrix.
ka: ფერის მატრიცის ხელით მითითება.

en: DF action
ka: ოჩ ქმედება

en: DF length
ka: ოჩ-ის სიგრძე

en: DF length difference
ka: ოჩ-ის სიგრძის სხვაობა

en: DF recovery mode
ka: ოჩ-ის აღდგენის რეჟიმი

en: DF skew
ka: ოჩ-ის გადახრა

en: DF thickness
ka: ოჩ-ის სისქე

en: Debugging Options
ka: გამართვის პარამეტრები

en: Decrease Copies button
ka: ასლების შემცირების ღილაკი

en: Decrease the number of copies
ka: ამცირებს ასლების რაოდენობას

en: Default
ka: ნაგულისხმები

en: Defaults
ka: ნაგულისხმები მნიშვნელობები

en: Define calibration mode
ka: კალიბრაციის რეჟიმის განსაზღვრა

en: Define exposure-time for blue calibration
ka: ექსპოზიციის დროის განსაზღვრა ლურჯის კალიბრაციისთვის

en: Define exposure-time for blue scan
ka: ექსპოზიციის დროის განსაზღვრა ლურჯის სკანირებისთვის

en: Define exposure-time for calibration
ka: ექსპოზიციის დროის განსაზღვრა კალიბრაციისთვის

en: Define exposure-time for green calibration
ka: ექსპოზიციის დროის განსაზღვრა მწვანის კალიბრაციისთვის

en: Define exposure-time for green scan
ka: ექსპოზიციის დროის განსაზღვრა მწვანის სკანირებისთვის

en: Define exposure-time for red calibration
ka: ექსპოზიციის დროის განსაზღვრა წითლის კალიბრაციისთვის

en: Define exposure-time for red scan
ka: ექსპოზიციის დროის განსაზღვრა წითლის სკანირებისთვის

en: Define exposure-time for scan
ka: ექსპოზიციის დროის განსაზღვრა სკანირებისთვის

en: Define lamp density for calibration
ka: ნათურის სიმკვრივის განსაზღვრა კალიბრაციისთვის

en: Define lamp density for scan
ka: ნათურის სიმკვრივის განსაზღვრა სკანირებისთვის

en: Defines blue lamp off parameter
ka: ლურჯი ნათურის გამორთვის პარამეტრის აღწერა

en: Defines green lamp off parameter
ka: მწვანე ნათურის გამორთვის პარამეტრის აღწერა

en: Defines red lamp off parameter
ka: წითელი ნათურის გამორთვის პარამეტრის აღწერა

en: Defines the zoom factor the scanner will use
ka: განსაზღვრავს მასშტაბის ფაქტორს, რომელსაც სკანერი გამოიყენებს

en: Delay the transfer of data to the pipe.
ka: ფაიფში მონაცემების გაგზავნის დაყოვნება.

en: Density
ka: სიმკვრივე

en: Density control
ka: სიმკვრივის კონტროლი

en: Density dial
ka: სიმკვრივის რეგულატორი

en: Detect stapled document
ka: აკინძული დოკუმენტის აღმოჩენა

en: Determines maximum endorser counter value.
ka: განსაზღვრავს ჩამბეჭდავის მთვლელის მაქსიმალურ მნიშვნელობას.

en: Determines the speed at which the scan proceeds.
ka: განსაზღვრავს სკანირების სიჩქარეს.

en: Determines whether a builtin or a custom gamma-table should be used.
ka: განსაზღვრავს, ჩაშენებული გამა-ცხრილი გამოიყენება თუ ხელით მითითებული.

en: Device busy
ka: მოწყობილობა დაკავებულია

en: Device-Settings
ka: მოწყობილობის-პარამეტრები

en: Diamond
ka: პრიზმა

en: Diffusion
ka: დიფუზია

en: Disable backtracking
ka: დევნის გამორთვა

en: Disable gamma correction
ka: გამის შესწორების გამორთვა

en: Disable pre focus
ka: წინასწარი ფოკუსის გამორთვა

en: Display short resolution list
ka: გაფართოებების მოკლე სიის გამოტნა

en: Dither
ka: დიზერი

en: Dither A (4x4 Bayer)
ka: დიზერინგი A (4x4 ბეიერი)

en: Dither B (4x4 Spiral)
ka: დიზერინგი B (4x4 სპირალი)

en: Dither C (4x4 Net Screen)
ka: დიზერინგი C (4x4 Net Screen)

en: Dither D (8x4 Net Screen)
ka: დიზერინგი  D (8x4 Net Screen)

en: Dithered/halftone black & white (halftone mode)
ka: დიზერნგიანი/ნახევარტონიანი შავთეთრი (ნახევარტონის რეჟიმი)

en: Dithermap 1
ka: გადღაბნის რუკა 1

en: Dithermap 2
ka: გადღაბნის რუკა 2

en: Do a grayscale rather than color scan
ka: ფერადის მაგიერ შავთეთრად სკანირება

en: Do a quality white-calibration
ka: თეთრის ხარისხიანი კალიბრაცია

en: Do auto focus only once between ejects
ka: ავტოფოკუსის მხოლოდ ერთხელ გაშვება გამოღებებს შორის

en: Do not calibrate focus
ka: ფოკუსის კალიბრაცია არ მოხდება

en: Do not force status code
ka: სტატუსის კოდის არ-მიღება

en: Do not force the backend to return a status code.
ka: არ ვაიძულო უკანაბოლო, სტატუსის კოდი დააბრუნოს.

en: Do not stop after double feed detection
ka: ორმაგი ჩაწოდების აღმოჩენის შემდეგ არ გავჩერდები

en: Document Feeder
ka: დოკუმენტის მიმწოდებელი

en: Document available in ADF
ka: დოკუმენტი ხელმისაწვდომია დამ-ში

en: Document feeder extras
ka: დამ-ის დამატებითი პარამეტრები

en: Document feeder jammed
ka: დოკუმენტის მიმწოდებელი გაჭეილია

en: Document feeder out of documents
ka: დოკუმენტის მიმწოდებელში დოკუმენტები გათავდა

en: Document type
ka: დოკუმენტს ტიპი

en: Double Optical Resolution
ka: ორმაგი ოპტიკური გაფართოება

en: Double feed
ka: ორმაგი მიწოდება

en: Double feed detected
ka: აღმოჩენილია ორმაგი მიწოდება

en: Double feed detection
ka: ორმაგი ჩაწოდების აღმოჩენა

en: Double feed detector sensitivity
ka: ორმაგი ჩაწოდების აღმომჩენის მგრძნობიარობა

en: Double letter 11x17 in
ka: ორმაგი ფურცელი 11x17 დიუიმი

en: Download pattern A
ka: ნიმუში A-ის გადმოწერა

en: Download pattern B
ka: ნიმუში B-ის გადმოწერა

en: Dropout
ka: გამოყოფა

en: Dropout color
ka: გამოყოფის ფერი

en: Duplex
ka: დუპლექსი

en: Duplex offset
ka: დუპლექსის წანაცვლება

en: Duplex scan
ka: ორმხრივი სკანირება

en: Duplex side
ka: დუპლექსის მხარე

en: Duplex switch
ka: ორმხირივი სკანირების გადართვა

en: Duration of read-delay
ka: წაკითხვის დაყოვნების ხანგრძლივობა

en: Dynamic threshold curve, from light to dark, normally 50-65
ka: დინამიკური ზღვრის მრუდი, ნათელიდან ბნელამდე. ჩვეულებრივ 50-65

en: Eject
ka: მოხსნა

en: Eject document after scanning
ka: სკანრების შემდეგ დოკუმენტის გამოღება

en: Eject film after each scan
ka: ლენტის ამოღება თითოეული სკანირების შემდეგ

en: Eject film before exit
ka: გასვლამდე ლენტის ამოღება

en: Eject film now
ka: ლენტის ახლავე გამოღება

en: Eject the film *now*
ka: ლენტის *ახლავე* გამოღება

en: Eject the sheet in the ADF
ka: დამ-ში ფურცლის ჩადება

en: Email button
ka: ელფოსტის ღილაკი

en: Emphasis
ka: მონიშნული

en: Emulate Grayscale
ka: შავთეთრის ემულაცია

en: Enable Duplex (Dual-Sided) Scanning
ka: დუპლექსური (ორმხრივი) სკანირების ჩართვა

en: Enable automatic separation of image and text
ka: ტექსტისა და სურათების ავტომატური გაყოფის ჩართვა

en: Enable compressed data. May crash your front-end program
ka: შეკუმშული მონაცემების დაშვება. თქვენი წინაბოლო შეიძლება გამოშტერდეს

en: Enable double feed error due to paper length
ka: ქაღალდის სიგრძის გამო ორმაგი ჩაწოდების შეცდომის ჩართვა

en: Enable double feed error due to paper thickness
ka: ქაღალდის სისქის გამო ორმაგი ჩაწოდების შეცდომის ჩართვა

en: Enable double feed error due to skew
ka: წანაცვლების გამო ორმაგი ჩაწოდების შეცდომების ჩართვა

en: Enable endorser unit
ka: ჩაბეჭდვის მოდულის ჩართვა

en: Enable selection of exposure-time
ka: ექსპოზიციის დროის არჩევანის ჩართვა

en: Enable selection of lamp density
ka: ნათურის სიმკვრივის არჩევანის ჩართვა

en: Enable smoothing for improved OCR
ka: უკეთესი OCR-სთვის მოგლუვების ჩართვა

en: Enable test options
ka: სატესტო პარამეტრების ჩართვა

en: Enable/Disable double feed detection
ka: ორმაგი ჩაწოდების აღმოჩენის ჩართვა/გამორთვა

en: Enable/Disable length control mode
ka: სიგრძის კონტროლის რეჟიმის ჩართვა/გამორთვა

en: Enable/Disable long paper mode
ka: გრძელი ქაღალდის რეჟიმის ჩართვა/გამორთვა

en: Enable/disable auto focus
ka: ავტოფოკუსის ჩართვა/გამორთვა

en: Enable/disable the auto exposure feature
ka: ავტოექსპოზიციის ფუნქციის ჩართვა/გამორთვა

en: Enables ADF auto cropping
ka: სამ-ის ავტომატური ამოჭრის ჩარტვა

en: Enables ADF skew correction
ka: დამ-ის გადახრის შესწორების ჩართვა

en: Enables or disables calibration data cache.
ka: კალიბრაციის მონაცემების კეშის ჩართვა და გამორთვა.

en: Enables or disables speeding up sensor movement.
ka: სენსორის გადაადგილების აჩქარების ჩართვა და გამორთვა.

en: End of file reached
ka: მიღწეულია ფაილის ბოლო

en: Endorser
ka: ჩაბეჭდვა

en: Endorser Options
ka: ჩაბეჭდვის პარამეტრები

en: Endorser Y
ka: ჩაბეჭდვის Y

en: Endorser alphanumeric print format. %05ud or %08ud at the end will be replaced by counter value.
ka: ჩამბეჭდავის ალფაციფრული დაბეჭდვის ფორმატი. ბოლოში %05ud ან %08ud მთვლელის მნიშვნელობით ჩანაცვლდება.

en: Endorser bits
ka: ჩასაბეჭდ ბიტები

en: Endorser direction
ka: ჩაბეჭდვის მიმართულება

en: Endorser font
ka: ჩაბეჭდვის ფონტი

en: Endorser print offset from top of paper.
ka: ჩაბეჭდვის წანაცვლება ფურცლის ზედა კიდიდან.

en: Endorser printing direction.
ka: ჩაბეჭდვის ბეჭდვის მიმართულება.

en: Endorser printing font.
ka: ჩაბეჭდვის დასაბეჭდი ფონტი.

en: Endorser printing side, requires hardware support to change
ka: ჩაბეჭდვის მხარე. შესაცვლელად საჭიროა აპარატურული მხარდაჭერა

en: Endorser side
ka: ჩაბეჭდვის მხარე

en: Endorser step
ka: ჩაბეჭდვის ბიჯი

en: Endorser string
ka: ჩაბეჭდვის სტრიქონი

en: Endorser value
ka: ჩაბეჭდვის მნიშვნელობა

en: Enhance Blue
ka: ლურჯის გაუმჯობესება

en: Enhance Green
ka: მწვანის გაუმჯობესება

en: Enhance Red
ka: წითლის გაუმჯობესება

en: Enhanced mode
ka: გაფართოებული რეჟიმი

en: Enhancement
ka: გაფართოება

en: Error Diffusion
ka: დიფუზიის შეცდომა

en: Error code
ka: შეცდომის კოდი

en: Error during device I/O
ka: მოწყობილობასთან I/O-ის შეცდომა

en: Execute calibration *now*
ka: კალიბრაციის *ახლავე* შესრულება

en: Experiment
ka: ექსპერიმენტი

en: Exposure time
ka: ექსპოზიციის დრო

en: Extend lamp timeout
ka: ნათურის მოლოდინის ხანგრძლივობის გაზრდა

en: Extra Fast
ka: ძალიან სწრაფი

en: Extra button
ka: დამატებითი ღილაკი

en: Extra color adjustments
ka: ფერების დამატებითი მორგება

en: Extras
ka: დამატებით

en: Fast
ka: სწრაფი

en: Fast gray mode
ka: სწრაფი ნაცრისფრის რეჟიმი

en: Fast preview
ka: სწრაფი გადახედვა

en: Fast scan
ka: სწრაფი სკანირება

en: Faster
ka: უფრო სწრაფი

en: Fastest
ka: უსწრაფესი

en: Fax button
ka: ფაქსის ღილაკი

en: Feeder mode
ka: მიმწოდებლის რეჟიმი

en: File button
ka: ღილაკი „ფაილი“

en: Filename
ka: ფაილის სახელი

en: Film type
ka: ლენტის ტიპი

en: Film-strip
ka: ლენტა

en: Fine
ka: დაწვრილებით

en: Fine color
ka: სუფთა ფერი

en: Firmware balance
ka: მიკროკოდის ბალანსი

en: First entry
ka: პირველი ჩანაწერი

en: Fit to page
ka: გვერდში ჩატევა

en: Fix focus position
ka: ფოკუსის მდებარეობის ფიქსირება

en: Fixed test options
ka: წილადი ტესტის პარამეტრები

en: Flatbed only
ka: მხოლოდ პლანშეტური

en: Focus
ka: ფოკუსი

en: Focus 2.5mm above glass
ka: ფოკუსი 2.5მმ-ით მინის ზემოთ

en: Focus Position
ka: ფოკუსის მდებარეობა

en: Focus on glass
ka: ფოკუსი მინაზე

en: Focus point
ka: ფოკუსის წერტილი

en: Focus point for scanning.
ka: ფოკუსის წერტილი სკანირებისთვის.

en: Focus position
ka: ფოკუსის მდებარეობა

en: Focus position for manual focus
ka: ფოკუსის მდებარეობა ხელით მითითებისთვის

en: Focus-mode
ka: ფოკუსის რეჟიმი

en: Focus-point
ka: ფოკუსის წერტილი

en: Force backtracking
ka: ძალით დაბრუნება

en: Force calibration
ka: ნაძალადევი კალიბრაცია

en: Force calibration ignoring all and any calibration caches
ka: კალიბრაცია ძალით, ყველა და ნებისმიერი კალიბრაციის იგნორირების ხარჯზე

en: Force monochrome preview
ka: შავთეთრი მინიატურა

en: Force real depth
ka: რეალური სიღრმის მითითება

en: Force scanner calibration before scan
ka: სკანირებამდე სკანერის ნაძალადევი კალიბრაცია

en: Force the backend to return the status code SANE_STATUS_ACCESS_DENIED after sane_read() has been called.
ka: უკანაბოლოს იძულება, sane_read()-ის გამოძახების შემდეგ სტატუსის კოდი SANE_STATUS_ACCESS_DENIED დააბრუნოს.

en: Force the backend to return the status code SANE_STATUS_COVER_OPEN after sane_read() has been called.
ka: უკანაბოლოს იძულება, sane_read()-ის გამოძახების შემდეგ სტატუსის კოდი SANE_STATUS_COVER_OPEN დააბრუნოს.

en: Force the backend to return the status code SANE_STATUS_EOF after sane_read() has been called.
ka: უკანაბოლოს იძულება, sane_read()-ის გამოძახების შემდეგ სტატუსის კოდი SANE_STATUS_EOF დააბრუნოს.

en: Force the backend to return the status code SANE_STATUS_IO_ERROR after sane_read() has been called.
ka: უკანაბოლოს იძულება, sane_read()-ის გამოძახების შემდეგ სტატუსის კოდი SANE_STATUS_IO_ERROR დააბრუნოს.

en: Force the backend to return the status code SANE_STATUS_JAMMED after sane_read() has been called.
ka: უკანაბოლოს იძულება, sane_read()-ის გამოძახების შემდეგ სტატუსის კოდი SANE_STATUS_JAMMED დააბრუნოს.

en: Force the backend to return the status code SANE_STATUS_NO_DOCS after sane_read() has been called.
ka: უკანაბოლოს იძულება, sane_read()-ის გამოძახების შემდეგ სტატუსის კოდი SANE_STATUS_NO_DOCS დააბრუნოს.

en: Force the backend to return the status code SANE_STATUS_NO_MEM after sane_read() has been called.
ka: უკანაბოლოს იძულება, sane_read()-ის გამოძახების შემდეგ სტატუსის კოდი SANE_STATUS_NO_MEM დააბრუნოს.

en: Frame
ka: კადრი

en: Frame number of media holder that should be scanned.
ka: დასასკანერებელი შაბლონის კადრების რაოდენობა.

en: Frame to be scanned
ka: კადრი სკანირებისთვის

en: From paper
ka: ქაღალდიდან

en: From scanner
ka: სკანერიდან

en: From white stick
ka: თეთრი ჯოხიდან

en: Front
ka: წინა

en: Front button wait
ka: წინ მდებარე ღილაკის მოლოდინი

en: Full scan
ka: სრული სკანირება

en: Function
ka: ფუნქცია

en: Function character on screen
ka: ფუნქციის სიმბოლოს გამოტანა

en: Fuzzy parameters
ka: ბუნდოვანი პარამეტრები

en: Gain
ka: გაძლიერება

en: Gamma
ka: გამა

en: Gamma Correction
ka: მის შესწორება

en: Gamma Tables
ka: გამის ცხრილები

en: Gamma correction
ka: გამის შესწორება

en: Gamma correction will be disabled
ka: გამის შესწორება გამოირთვება

en: Gamma curve
ka: გამის მრუდი

en: Gamma function exponent
ka: გამა ფუნქციის ექსპონენტი

en: Gamma value
ka: გამის მნიშვნელობა

en: Gamma-correction table for the blue band.
ka: გამა-კორექციის ცხრილი ლურჯის კომპონენტისთვის.

en: Gamma-correction table for the green band.
ka: გამა-კორექციის ცხრილი მწვანის კომპონენტისთვის.

en: Gamma-correction table for the red band.
ka: გამა-კორექციის ცხრილი წითლის კომპონენტისთვის.

en: Gamma-correction table.  In color mode this option equally affects the red, green, and blue channels simultaneously (i.e., it is an intensity gamma table).
ka: გამის კორექციის ცხრილი.  ფერად რეჟიმში ეს პარამეტრი ერთდროულად ახდენს გავლენას წითელზე, მწვანეზე და ლურჯზე (ანუ წარმოადგენს ინტენსივობის გამის ცხრილია).

en: Geometry
ka: გეომეტრია

en: Geometry Group
ka: გეომეტრიის ჯგუფი

en: Get value of LCD counter (read only)
ka: LCD მთვლელის მნიშვნელობის მიღება (მხოლოდ წაკითხვადი)

en: Get value of LED indicator (read only)
ka: LED ინდიკატორის მნიშვნელობის მიღება (მხოლოდ წაკითხვადი)

en: Grain size
ka: მარცვლის ზომა

en: Gray
ka: ნაცრისფერი

en: Gray gain
ka: ნაცრისფრის გაძლიერება

en: Gray mode color
ka: ნაცრისფრის რეჟიმის ფერი

en: Gray offset
ka: ნაცრისფრის წანაცვლება

en: Gray16
ka: ნაცრისფერი 16

en: Gray8
ka: ნაცრისფერი 8

en: Grayify
ka: გაშავთეთრება

en: Grayscale 4 bits
ka: ნაცრისფრის ელფერი 4 ბიტი

en: Grayscale 8 bits
ka: ნაცრისფრის ელფერი 8 ბიტი

en: Grayscale lines per read
ka: შავთეთრი ხაზი თითოეული კითხვისას

en: Grayscale scan
ka: შავთეთრი სკანირება

en: Green
ka: მწვანე

en: Green balance
ka: მწვანის ბალანსი

en: Green brightness
ka: მწვანის სიკაშკაშე

en: Green gain
ka: მწვანის გაძლიერება

en: Green gain value of the AFE
ka: AFE-ის მწვანის გაძლიერების მნიშვნელობა

en: Green intensity
ka: მწვანის ინტენსივობა

en: Green lamp off
ka: მწვანე ნათურის გამორთვა

en: Green offset
ka: მწვანის წანაცვლება

en: Green offset value of the AFE
ka: AFE-ის მწვანის წანაცვლების მნიშვნელობა

en: Grid
ka: ბადე

en: Halftone
ka: ნახევარტონი

en: Halftone A (Hard Tone)
ka: შავთეთრი A (მკვეთრი ტონი)

en: Halftone B (Soft Tone)
ka: შავთეთრი B (რბილი ტონი)

en: Halftone C (Net Screen)
ka: შავთეთრი C (Net Screen)

en: Halftone Dot 32
ka: ნახევარტონის წერტილი 32

en: Halftone Dot 64
ka: ნახევარტონის წერტილი 64

en: Halftone pattern
ka: ნახევარტონიანი ნიმუში

en: Halftone pattern size
ka: ნახევარტონიანი ნიმუშის ზომა

en: Halftone type
ka: ნახევარტონის ტიპი

en: Halftoning
ka: ნახევარტონი

en: Halftoning Unsupported
ka: ნახევარტონური სკანირება მხარდაუჭერელია

en: Halt on Cancel
ka: შეწყვეტა გაუქმებისას

en: Hand-Scanner Simulation
ka: ხელის სკანერის სიმულაცია

en: Hand-scanner simulation
ka: ხელის სკანერის სიმულაცია

en: Hardware deskew and crop
ka: აპარატურული სწორება და ამოჭრა

en: Hardware error code
ka: აპარატურული შეცდომის კოდი

en: Hardware resolution
ka: აპარატურული გაფართოება

en: Hardware specific options
ka: აპარატურის სპეციფიკური პარამეტრები

en: Hide end-of-page pixel
ka: გვერდის ბოლოს პიქსელის ჩვენება

en: High
ka: მაღალი

en: High contrast printing
ka: მაღალი კონტრასტით ბეჭდვა

en: High density printing
ka: მაღალი სიმკვრივით ბეჭდვა

en: High sensitivity
ka: მაღალი მგრძნობელობა

en: Highest quality but lower speed
ka: უმაღლესი ხარისხი, მაგრამ დაბალი სიჩქარე

en: Highest speed but lower quality
ka: უმაღლესი სიჩქარე, მაგრამ დაბალი ხარისხი

en: Highlight
ka: მოუნიშნავის გაბუნდოვნება

en: Highlight for blue
ka: გამოკვეთა ლურჯისთვის

en: Highlight for green
ka: გამოკვეთა მწვანისთვის

en: Highlight for red
ka: გამოკვეთა წითლისთვის

en: Holder focus position 0mm
ka: ფოკუსის მდებარეობის დაჭერა 0მმ-ზე

en: Horizontal
ka: ჰორიზონტალური

en: Horizontal bold
ka: ჰორიზონტალური სქელი

en: Horizontal narrow
ka: ჰორიზონტალური ვიწრო

en: Hue
ka: ჰუე

en: If checked the backend automatically tries to determine an optimal value for the threshold.
ka: თუ ჩართულია, უკანაბოლო ავტომატურად ეცდება ზღვრის ოპტიმალური მნიშვნელობა იპოვოს.

en: If checked the color calibration before a scan is done by the backend
ka: თუ ჩართულია, სკანირებამდე ფერების კალიბრაცია უკანაბოლოს საშუალებით ხდება

en: If checked the scanner does not perform backtracking
ka: თუ ჩართულია, სკანერი დევნებას არ მოახდენს

en: Ignore calibration
ka: კალიბრაციის იგნორი

en: Ignore center double feed sensor
ka: ორმაგი ჩაწოდების შუა სენსორის იგნორი

en: Ignore internal offsets
ka: შიდა წანაცვლებების გამოტოვება

en: Ignore left double feed sensor
ka: ორმაგი ჩაწოდების მარცხენა სენსორის იგნორი

en: Ignore right double feed sensor
ka: ორმაგი ჩაწოდების მარჯვენა სენსორის იგნორი

en: Image
ka: გამოსახულება

en: Image Enhancement
ka: გამოსახულების გაუმჯობესება

en: Image colors will be inverted
ka: მოხდება გამოსახულების ფერების ინვერსია

en: Image emphasis
ka: გამოსახულების გამოყოფა

en: Image intensity
ka: სურათის ინტენსივობა

en: Image modification options
ka: გამოსახულების მოდიფიკაციის პარამეტრები

en: Impact-dot printers
ka: მატრიცული პრინტერები

en: Imprinter ink level
ka: მელნების დონე პრინტერში

en: Imprinter ink running low
ka: მელანი თავდება

en: In RGB-mode use same values for each color
ka: RGB რეჟიმში თითოეული ფერისთვის იგივე მნიშვნელობების გამოყენება

en: Increase Copies button
ka: ასლების გაზრდის ღილაკი

en: Increase the number of copies
ka: ზრდის ასლების რაოდენობას

en: Information
ka: ინფორმაცია

en: Infrared
ka: ინფრაწითელი

en: Initial endorser counter value.
ka: ჩაბეჭდვის მთვლელის საწყისი მნიშვნელობა.

en: Ink low
ka: მელანი ცოტაა

en: Ink remaining
ka: დარჩენილი მელანი

en: Ink-jet printers
ka: მელნიანი პრინტერები

en: Int test options
ka: მთელრიცხვიანი სატესტო პარამეტრები

en: Invalid argument
ka: არასწორი არგუმენტი

en: Inverse Image
ka: გამოსახულების ინვერსია

en: Inverse image in B/W mode
ka: გამოსახულების ინვერსია შავთეთრ რეჟიმში

en: Inverse image in B/W or halftone mode
ka: გამოსახულების ინვერსია შავთეთრ ან ნახევარტონიან რეჟიმში

en: Invert endianness
ka: ბაიტების მიმდევრობის ინვერსია

en: JPEG Image Compression with Q parameter, '0' - no compression
ka: JPEG გამოსახულების შეკუმშვა პარამეტრით Q. '0' - შეკუმშვის გარეშე

en: JPEG compression
ka: JPEG შეკუმშვა

en: JPEG compression (your application must be able to uncompress)
ka: JPEG შეკუმშვა (თქვენს აპლიკაციას მისი გაშლის საშუალება უნდა ჰქონდეს)

en: LCD counter
ka: LCD მთვლელი

en: Lamp color
ka: ნათურის ფერი

en: Lamp not ready, please retry
ka: ნათურა მზად არაა. თავიდან სცადეთ

en: Lamp off
ka: ნათურის გამორთვა

en: Lamp off at exit
ka: გასვლისას ნათურის გამორთვა

en: Lamp off during dark calibration
ka: მუქის კალიბრაციისას ნათურის გამორთვა

en: Lamp off during scan
ka: ნათურის გამორთვა სკანირებისას

en: Lamp off time
ka: ნათურის გამორთვის დრო

en: Lamp off time (minutes)
ka: ნათურის გამორთვის დრო (წუთებში)

en: Lamp on
ka: ნათურის ჩართვა

en: Lamp status
ka: ნათურის მდგომარეობა

en: Lamp timeout
ka: ნათურის მოლოდინის ხანგრძლივობა

en: Lampoff-time
ka: ნათურის გამორთვის დრო

en: Lampoff-time in seconds.
ka: ნათურის გამორთვის დრო წამებში.

en: Lampswitch
ka: ნათურის გამომრთველი

en: Landscape
ka: ლანდშაფტური

en: Last button pressed
ka: ბოლოს დაჭერილი ღილაკი

en: Left/right mirror image
ka: გამოსახულების ჰორიზონტალური ანარეკლი

en: Legal
ka: კანონთან დაკავშირებული საკითხები

en: Length control mode
ka: სიგრძის კონტროლის რეჟიმი

en: Lens calibration in doc position
ka: ლინზის კალიბრაცია დოკუმენტის მდებარეობაზე

en: Let's see whether frontends can treat this right
ka: მოდით, დავრწმუნდეთ, რომ წინაბოლოები ამას სწორად აღიქვამენ

en: Letter
ka: წერილი

en: Limit the amount of data transferred with each call to sane_read().
ka: შეზღუდვა მონაცემების რაოდენობისა, რომლებიც sane_read()-ის თითოეული გამოძახებისას გადაიცემა.

en: Lineart
ka: დაშტრიხული

en: Load
ka: ჩატვირთვა

en: Load a sheet in the ADF
ka: დამ-ში ფურცლის ჩატვირთვა

en: Load the image as grayscale.
ka: სურათის შავთეთრი სახით ჩატვირთვა.

en: Long paper mode
ka: გრძელი ქაღალდის რეჟიმი

en: Loss of pixels per line
ka: ხაზზე პიქსელების კარგვა

en: Low
ka: დაბალი

en: Low Memory
ka: მეხსიერება ცოტაღა დარჩა

en: Low density printing
ka: დაბალი სიმკვრივით ბეჭდვა

en: Low sensitivity
ka: დაბალი მგრძნობელობა

en: Manual feed
ka: ხელით მიწოდება

en: Manual feed mode
ka: ხელით ჩაწოდების რეჟიმი

en: Manual feed selected
ka: არჩეულია ხელით ჩაწოდება

en: Manual feed timeout
ka: ხელით ჩაწოდების მოლოდინის დრო

en: Manual focus position
ka: ფოკუსის ხელით მითითება

en: Manual pre focus
ka: წინასწარი ფოკუსი ხელით

en: Manually switching the lamp(s).
ka: ხელით მართავს ნათურებს.

en: Matrix 2x2
ka: მატრიცა 2x2

en: Matrix 3x3
ka: მატრიცა 3x3

en: Matrix 4x4
ka: მატრიცა 4x4

en: Matrix 5x5
ka: მატრიცა 5x5

en: Matrix multiplication of RGB
ka: RGB-ის მატრიცული მამრავლი

en: Max
ka: მაქს

en: Maximum diameter of lone dots to remove from scan
ka: სკანირებიდან წასაშლელი ლაქების მაქსიმალური დიამეტრი

en: Maximum diameter of lone dots to remove from scan.
ka: სკანირებიდან წასაშლელი ლაქების მაქსიმალური დიამეტრი.

en: Media
ka: მედია

en: Medium
ka: საშუალო

en: Medium handling
ka: მატარებლის დამუშავება

en: Midtone
ka: ნახევარტონი

en: Midtone for blue
ka: ნახევარტონი ლურჯისთვის

en: Midtone for green
ka: ნახევარტონი მწვანისთვის

en: Midtone for red
ka: ნახევარტონი წითლისთვის

en: Minutes until lamp is turned off after scan
ka: სკანირების დასრულების შემდეგ გასული დრო, როცა ნათურა გამოირთვება

en: Mirror horizontal
ka: ჰორიზონტალური არეკვლა

en: Mirror image
ka: გამოსახულების ანარეკლი

en: Mirror image (left/right flip)
ka: გამოსახულების ჰორიზონტალური ანარეკლი

en: Mirror image horizontally.
ka: გამოსახულების ჰორიზონტალური ანარეკლი.

en: Mirror image vertically.
ka: გამოსახულების ვერტიკალური ანარეკლი.

en: Mirror the image horizontally
ka: გამოსახულების ჰორიზონტალური ანარეკლი

en: Mirror the image.
ka: გამოსახულების ანარეკლი.

en: Mirror vertical
ka: ვერტიკალური ანარეკლი

en: Mirroring
ka: ანარეკლი

en: Miscellaneous
ka: სხვადასხვა

en: Mode 1
ka: რეჟიმი 1

en: Mode 2
ka: რეჟიმი 2

en: Mode 3
ka: რეჟიმი 3

en: Mono Color Matrix
ka: მონო ფერის მატრიცა

en: More Options button
ka: მეტი პარამეტრების ღილაკი

en: Multi-level RGB color (one pass color)
ka: მრავალდონიანი RGB ფერი (ერთი გავლის ფერი)

en: Multi-level black & white (grayscale mode)
ka: მრავალდონიანი შავთეთრი (ნაცრისფრის რეჟიმი)

en: NTSC Gray
ka: შავთეთრი NTSC

en: Need calibration
ka: საჭიროებს კალიბრაციას

en: Needs calibration
ka: ესაჭიროება კალიბრაცია

en: Negative
ka: უარყოფითი

en: Negative Film
ka: ნეგატივი

en: Negative Slide
ka: ნეგატივი სლაიდი

en: Negative color
ka: ფერადი ნეგატივი

en: Negative film
ka: ნეგატივი

en: Negative film type
ka: ნეგატივის ლენტის ტიპი

en: Negative gray
ka: შავთეთრი ნეგატივი

en: Negative to smooth or positive to sharpen image
ka: გამოსახულების ნეგატივი მოგლუვებისთვის ან პოზიტივი გამკვეთრებისთვის

en: Negatives
ka: ნეგატივები

en: Never
ka: არასოდეს

en: No Correction
ka: კორექციის გარეშე

en: No detection
ka: აღმოჩენის გარეშე

en: No transparency correction
ka: გამჭვირვალობის კორექციის გარეშე

en: Noise reduction
ka: ხმაურის შემცირება

en: Noise removal
ka: ხმაურის მოცილება

en: None
ka: არაფერი

en: Normal
ka: ნორმალური

en: Normal mode
ka: ნორმალური რეჟიმი

en: Normal speed
ka: ნორმალური სიჩქარე

en: Number of bits per sample, typical values are 1 for "line-art" and 8 for multibit scans.
ka: სემპლის ბიტების რაოდენობა. ჩვეულებრივ მნიშვნელობებია 1 "line-art"-სთვის და 8 მულტიბიტური სკანირებებისთვის.

en: Number of options
ka: პარამეტრების რიცხვი

en: Number of the frame to scan
ka: დასასკანერებელი კადრების რაოდენობა

en: OCR button
ka: სიმბოლოების ოპტიკური ამოცნობის ღილაკი

en: OMR or DF
ka: OMR ან DF

en: OMR or double feed detected
ka: აღმოჩენილია ორმაგი ჩაწოდება ან OMR

en: Off
ka: გამორთული

en: Off timer
ka: გამორთვის წამზომი

en: Offer select file descriptor
ka: ფაილის დესკრიპტორის არჩევის შეთავაზება

en: Offset
ka: წანაცვლება

en: On
ka: ჩართული

en: Once
ka: ერთხელ

en: One page
ka: ერთი გვერდი

en: Only perform shading-correction
ka: მხოლოდ დაჩრდილვის ჩასწორება

en: Operation not supported
ka: ოპერაცია მხარდაუჭერელია

en: Operation was canceled
ka: ოპერაცია გაუქმებულია

en: Optional equipment
ka: დამატებითი აპარატურა

en: Out of memory
ka: არასაკმარისი მეხსიერება

en: Outline
ka: კონტური

en: Overscan
ka: ველები

en: PDF button
ka: PDF -ის ღილაკი

en: PDF function button 1
ka: PDF-ის ფუნქციის ღილაკი 1

en: PDF function button 2
ka: PDF-ის ფუნქციის ღილაკი 2

en: PDF function button 3
ka: PDF-ის ფუნქციის ღილაკი 3

en: PDF function button 4
ka: PDF-ის ფუნქციის ღილაკი 4

en: Page height
ka: გვერდის სიმაღლე

en: Page loaded
ka: გვერდი ჩაიტვირთა

en: Page width
ka: გვერდის სიგანე

en: Paper is pulled partly into ADF
ka: ქაღალდი ნაწილობრივ დევს დამ-ში

en: Paper protection
ka: ქაღალდის დაცვა

en: Paper size
ka: გვერდის ზომა

en: Pass-through
ka: გატარება

en: Perform autofocus before scan
ka: ავტოფოკუსი სკანირებამდე

en: Perform outline extraction
ka: კონტურის გამოტანის შესრულება

en: Perform scanner self diagnosis
ka: სკანერის თვით-დიაგნოსტიკის შესრულება

en: Performs calibration
ka: კალიბრაციის შესრულება

en: Physical size of the paper in the ADF
ka: დამ-ში მდებარე ფურცლის ფიზიკური ზომა

en: Positive
ka: დადებითი

en: Positive Film
ka: პოზიტივი

en: Positive Slide
ka: პოზიტივი სლაიდი

en: Positive or negative film
ka: პოზიტიური ან ნეგატიური ლენტა

en: Power Save button
ka: ენერგიის დაზოგვის ღილაკი

en: Power button
ka: კვების ღილაკი

en: Power saving
ka: ენერგიის დაზოგვა

en: Predefined settings
ka: წინასწარ განსაზღვრული პარამეტრები

en: Prepick
ka: წინასწარი აღება

en: Preview
ka: მინიატურა

en: Preview mode
ka: გადახედვის რეჟიმი

en: Print
ka: ამობეჭდვა

en: Print a list of all options.
ka: ყველა პარამეტრის სიის გამოტანა.

en: Print options
ka: ბეჭდვის მორგება

en: Quality calibration
ka: ხარისხის კალიბრაცია

en: Quality scan
ka: ხარისხიანი სკანირება

en: Quick format
ka: სწრაფი ფორმატირება

en: RAM check error
ka: RAM -ის შემოწმების შეცდომა

en: ROM check error
ka: ROM -ის შემოწმების შეცდომა

en: Randomize
ka: შემთხვევით

en: Raw
ka: დაუმუშავებელი

en: Read color/BW button state
ka: ფერადი/შავთეთრი ღილაკის მდგომარეობის წაკითხვა

en: Read copy count value
ka: ასლების რაოდენობის მნიშვნელობის წაკითხვა

en: Read delay
ka: წაკითხვის დაყოვნება

en: Read limit
ka: წაკითხვის საზღვარი

en: Read only test-option
ka: მხოლოდ წაკითხვადი სატესტო პარამეტრი

en: Read-only option that specifies how many options a specific device supports.
ka: მხოლოდ-წაკითხვადი პარამეტრი, რომელიც შეიცავს, რამდენი პარამეტრი აქვს მითითებულ მოწყობილობას.

en: Reads state of BW/colour panel setting
ka: ფერადი/შავთეთრი პანელის პარამეტრის მდგომარეობის წაკითხვა

en: Reads state of copy count panel setting
ka: ასლების რაოდენობის პანელის პარამეტრის მდგომარეობის წაკითხვა

en: Red
ka: წითელი

en: Red balance
ka: წითლის ბალანსი

en: Red brightness
ka: წითლის სიკაშკაშე

en: Red gain
ka: წითლის გაძლიერება

en: Red gain value of the AFE
ka: AFE-ის წითლის გაძლიერების მნიშვნელობა

en: Red intensity
ka: წითლის ინტენსივობა

en: Red lamp off
ka: წითელი ნათურის გამორთვა

en: Red offset
ka: წითლის წანაცვლება

en: Red offset value of the AFE
ka: AFE-ის წითლის წანაცვლების მნიშვნელობა

en: Reduce the isolated dot noise
ka: ცალკეული პიქსელების ხმაურის შემცირება

en: Reflect output image horizontally
ka: გამოსახულების ჰორიზონტალური არეკვლა

en: Reflective
ka: არეკვლილი

en: Remove 2 pixel square noise
ka: 2 პიქსელამდე შემდგარი ხმაურის მოცილება

en: Remove 3 pixel square noise
ka: 3 პიქსელამდე შემდგარი ხმაურის მოცილება

en: Remove 4 pixel square noise
ka: 4 პიქსელამდე შემდგარი ხმაურის მოცილება

en: Remove 5 pixel square noise
ka: 5 პიქსელამდე შემდგარი ხმაურის მოცილება

en: Reprint Photos button
ka: სურათების გადაბეჭდვის ღილაკი

en: Request a preview-quality scan.
ka: მინიატურის-ხარისხის მქონე სკანირების გამოთხოვა.

en: Request driver to detect and correct 90 degree image rotation
ka: მოთხოვნა დრაივერს, გამოსახულების 90 გრადუსით მოტრიალება აღმოაჩინოს და შეასწოროს

en: Request driver to discard pages with low numbers of dark pixels
ka: მოთხოვნა დრაივერს, ცარიელი გვერდები მოაცილოს

en: Request driver to discard pages with low percentage of dark pixels
ka: დრაივერის მოთხოვნა, ცარიელი გვერდები მოაცილოს

en: Request driver to remove border from pages digitally
ka: მოთხოვნა დრაივერს, გვერდებიდან საზღვრები ციფრულად წაშალოს

en: Request driver to remove border from pages digitally.
ka: მოთხოვნა დრაივერს, გვერდებიდან საზღვრები ციფრულად წაშალოს.

en: Request driver to rotate pages by a fixed amount
ka: მოთხოვნა დრაივერს, გვერდები მითითებული რაოდენობით შეაბრუნოს

en: Request driver to rotate skewed pages digitally
ka: მოთხოვნა დრაივერს, წანაცვებული გვერდები ციფრულად შეაბრუნოს

en: Request driver to rotate skewed pages digitally.
ka: მოთხოვნა დრაივერს, წანაცვლებული გვერდები ციფრულად შეაბრუნოს.

en: Request scanner to detect jams in the ADF caused by staples
ka: მოთხოვნა სკანერს, დამ-ის აკინძვის გამო გაჭედვები აღმოაჩინოს

en: Request scanner to grab next page from ADF
ka: მოთხოვნა სკანერს დამ-დან შემდეგი გვერდი აიღოს

en: Request scanner to predict jams in the ADF
ka: მოთხოვნა სკანერს, დამ-ის გაჭედვა წინასწარ გამოიცნოს

en: Request scanner to predict jams in the ADF using improved sensors
ka: მოთხოვნა სკანერს, დამ-ის გაჭედვა წინასწარ გაუმჯობესებული სენსორების გამოყენებით გამოიცნოს

en: Request scanner to read pages quickly from ADF into internal memory
ka: მოთხოვნა სკანერს, გვერდები დამ-დან შიდა მეხსიერებაში სწრაფად წაიკითხოს

en: Request scanner to reverse feed on paper jam
ka: მოთხოვნა სკანერს, გაჭედვის შემთხვევაში გვერდი უკან დააბრუნოს

en: Request scanner to rotate and crop pages digitally.
ka: მოთხოვნა სკანერს, ციფრულად მოატრიალოს და ამოჭრას გვერდები.

en: Request that all previews are done in monochrome mode.  On a three-pass scanner this cuts down the number of passes to one and on a one-pass scanner, it reduces the memory requirements and scan-time of the preview.
ka: მოთხოვნა, რომ ყველა მინიატურა შავ-თეთრ რეჟიმში მოხდეს.   სამ-გადასვლიან სკანერებზე ეს შეამცირებს გადავლების რაოდენობას ერთამდე და ერთ-გადასვლიან სკანერებში ის მეხსიერების მოთხოვნებსა და სკანირების დროს ამცირებს.

en: Requires black background for scanning
ka: სკანირებისთვის მოითხოვს შავ ფონს

en: Reset chipset
ka: ჩიპსეტის მონაცემების განულება

en: Reset scanner
ka: სკანერის პარამეტრების განულება

en: Reset the scanner
ka: სკანერის პარამეტრების განულება

en: Resets chipset data
ka: ჩიპსეტის მონაცემების განულება

en: Return SANE_STATUS_ACCESS_DENIED
ka: SANE_STATUS_ACCESS_DENIED-ის დაბრუნება

en: Return SANE_STATUS_COVER_OPEN
ka: SANE_STATUS_COVER_OPEN-ის დაბრუნება

en: Return SANE_STATUS_EOF
ka: SANE_STATUS_EOF-ის დაბრუნება

en: Return SANE_STATUS_IO_ERROR
ka: SANE_STATUS_IO_ERROR-ის დაბრუნება

en: Return SANE_STATUS_JAMMED
ka: SANE_STATUS_JAMMED-ის დაბრუნება

en: Return SANE_STATUS_NO_DOCS
ka: SANE_STATUS_NO_DOCS-ის დაბრუნება

en: Return SANE_STATUS_NO_MEM
ka: SANE_STATUS_NO_MEM-ის დაბრუნება

en: Return-value of sane_read
ka: "sane_read()"-ის დაბრუნებული მნიშვნელობა

en: Reverse image format
ka: გამოსახულების ფორმატის რევერსი

en: Rotate image clockwise
ka: საათის ისრის მიმართულებით შებრუნება

en: SCSI parity error
ka: SCSI პარიტეტის შეცდომა

en: Saturation
ka: გაჯერებულობა

en: Save debugging images
ka: გამართვის გამოსახულების შენახვა

en: Scalar gamma
ka: სკალარული გამა

en: Scalar gamma blue
ka: ლურჯის სკალარული გამა

en: Scalar gamma green
ka: მწვანის სკალარული გამა

en: Scalar gamma red
ka: წითლის სკალარული გამა

en: Scan Mode
ka: სკანირების რეჟიმი

en: Scan Mode Group
ka: სკანირების რეჟიმის ჯგუფი

en: Scan an image and send it on the web
ka: გამოსახულების სკანირება და ვებგვერდზე ატვირთვა

en: Scan area and media size options
ka: სკანირების ადგლისა და მედიის ზომის მორგება

en: Scan button
ka: სკანირების ღილაკი

en: Scan counter
ka: სკანირების მთვლელი

en: Scan exposure-time
ka: ექსპოზიციის დროის სკანირება

en: Scan exposure-time for blue
ka: ექსპოზიციის დროის სკანირება ლურჯისთვის

en: Scan exposure-time for green
ka: ექსპოზიციის დროის სკანირება მწვანისთვის

en: Scan exposure-time for red
ka: ექსპოზიციის დროის სკანირება წითლისთვის

en: Scan in fast gray mode (lower quality).
ka: სწრაფ ნაცრისფერ რეჟიმში სკანირება (დაბალი ხარისხ)

en: Scan lamp density
ka: ნათურის სიმკვრივის სკანირება

en: Scan margins
ka: სკანირების საზღვრები

en: Scan mode
ka: სკანირების რეჟიმი

en: Scan resolution
ka: სკანირების გარჩევადობა

en: Scan source
ka: სკანირების წყარო

en: Scan speed
ka: სკანირების სიჩქარე

en: Scanner cover is open
ka: სკანერის თავსახური ახსნილია

en: Scanner detects paper lower edge. May confuse some frontends.
ka: სკანერი განსაზღვრავს გვერდის ქვედა საზღვარს. ზოგიერთი წინაბოლო შეიძლება დაიბნეს.

en: Scanner detects paper sides. May reduce scanning speed.
ka: სკანერი განსაზღვრავს გვერდის მხარეებს. შეიძლება შეამციროს სკანირების სიჩქარე.

en: Scanner in power saving mode
ka: სკანერის ენერგიის დაზოგვის რეჟიმში გადართვა

en: Scanner mechanism locked for transport
ka: სკანერის მექანიზმი ჩაკეტილია გადასატანად

en: Scanner model
ka: სკანერის მოდელი

en: Scanner sensors and buttons
ka: სკანერის სენსორები და ღილაკები

en: Scanner shrinks image to fit scanned page
ka: სკანერი შეამცირებს გამოსახულებას, რათა ის დასკანერებულ გვერდში ჩაეტიოს

en: Scanner will automatically detect image area and crop to it
ka: სკანერი ავტომატურად აღმოაჩენს გამოსახულებას და ამოჭრის მასზე

en: Scanner will stop if a sheet is skewed
ka: სკანერის გაჩერდება, თუ გვერდი წანაცვლებულია

en: Second entry
ka: მეორე ჩანაწერი

en: Select bay to scan
ka: აირჩიეთ დასასკანერებელი ნაკვეთური

en: Select color/BW button
ka: ფერადი/შავთეთრის არჩევის ღილაკი

en: Select film type
ka: აირჩიეთ ლენტის ტიპი

en: Select minimum-brightness to get a white point
ka: აირჩიეთ თეთრი წერტილის მისაღები მინიმალური სიკაშკაშე

en: Select smoothing filter.
ka: აირჩიეთ მოგლუვების ფილტრი.

en: Select the film type
ka: აირჩიეთ ლენტის ტიპი

en: Select the test picture
ka: აირჩიეთ სატესტო სურათი

en: Selects a value for scalar gamma correction (blue channel)
ka: ირჩევს სკალარული გამის შესწორების მნიშვნელობას(ლურჯი არხი)

en: Selects a value for scalar gamma correction (green channel)
ka: ირჩევს სკალარული გამის შესწორების მნიშვნელობას(მწვანე არხი)

en: Selects a value for scalar gamma correction (red channel)
ka: ირჩევს სკალარული გამის შესწორების მნიშვნელობას(წითელი არხი)

en: Selects a value for scalar gamma correction.
ka: ირჩევს სკალარული გამის შესწორების მნიშვნელობას.

en: Selects the "graininess" of the acquired image.  Smaller values result in sharper images.
ka: განსაზღვრავს მიღებული გამოსახულების მარცვლოვნებას.  რაც მცირეა მნიშვნელობა, მით მკვეთრია გამოსახულება.

en: Selects the ADF mode (simplex/duplex)
ka: დააყენებს დამ-ის რეჟიმს (ცალი მხარე/ორივე მხარე)

en: Selects the brightness.
ka: ირჩევს სიკაშკაშეს.

en: Selects the colour band, "Master" means that all colours are affected.
ka: ირჩევს ფერების გადაბმას. "მთავარი" ნიშნავს, რომ ეს ყველა ფერს შეეხება.

en: Selects the dropout.
ka: გამოტანის არჩევა.

en: Selects the film type, i.e. negatives or slides
ka: ლენტის ტიპის არჩევა, ანუ ნეგატივები ან სლაიდები

en: Selects the gamma corrected transfer curve
ka: აირჩიეთ გამის კორექციის მრუდი

en: Selects the gamma correction mode.
ka: აირჩიეთ გამის შესწორების რეჟიმი.

en: Selects the halftone.
ka: აირჩევს ნახევარტონს.

en: Selects the negative film type
ka: ირჩევს ნეგატივის ლენტის ტიპს

en: Selects the number of the frame to scan
ka: აირჩიეთ დასასკანერებელი კადრების რაოდენობა

en: Selects the scan mode (e.g., lineart, monochrome, or color).
ka: ირჩევს სკანირების რეჟიმს (მაგ: lineart, monochrome, color).

en: Selects the scan source (such as a document-feeder).
ka: აირჩიეთ სკანირების წყარო (მაგალითად: დოკუმენტის მიმწოდებელი).

en: Selects what blue radiance level should be considered "black".
ka: განსაზღვრავს, ლურჯი გამოსხივების რა დონე უნდა იქნეს აღქმული, როგორც "შავი".

en: Selects what blue radiance level should be considered "full blue".
ka: განსაზღვრავს, ლურჯი გამოსხივების რა დონე უნდა იქნეს აღქმული, როგორც "სრული ლურჯი".

en: Selects what blue radiance level should be considered "white".
ka: განსაზღვრავს, ლურჯი გამოსხივების რა დონე უნდა იქნეს აღქმული, როგორც "თეთრი".

en: Selects what green radiance level should be considered "black".
ka: განსაზღვრავს, მწვანე გამოსხივების რა დონე უნდა იქნეს აღქმული, როგორც "შავი".

en: Selects what green radiance level should be considered "full green".
ka: განსაზღვრავს, მწვანე გამოსხივების რა დონე უნდა იქნეს აღქმული, როგორც "სრული მწვანე".

en: Selects what green radiance level should be considered "white".
ka: განსაზღვრავს, მწვანე გამოსხივების რა დონე უნდა იქნეს აღქმული, როგორც "თეთრი".

en: Selects what radiance level should be considered "black".
ka: განსაზღვრავს, გამოსხივების რა დონე უნდა იქნეს აღქმული, როგორც "შავი".

en: Selects what radiance level should be considered "white".
ka: განსაზღვრავს, გამოსხივების რა დონე უნდა იქნეს აღქმული, როგორც "თეთრი".

en: Selects what red radiance level should be considered "black".
ka: განსაზღვრავს, წითელი გამოსხივების რა დონე უნდა იქნეს აღქმული, როგორც "შავი".

en: Selects what red radiance level should be considered "full red".
ka: განსაზღვრავს, წითელი გამოსხივების რა დონე უნდა იქნეს აღქმული, როგორც "სრული წითელი".

en: Selects what red radiance level should be considered "white".
ka: განსაზღვრავს, წითელი გამოსხივების რა დონე უნდა იქნეს აღქმული, როგორც "თეთრი".

en: Selects whether the acquired image should be halftoned (dithered).
ka: განსაზღვრავს, გარდაიქმნება მიღებული გამოსახულება ნახევარტონში, თუ არა (დიზერინგი).

en: Selects which radiance level should be considered "50 % blue".
ka: აირჩევს, გამოსხივების რომელი დონე უნდა იქნეს აღქმული, როგორც "50% ლურჯი".

en: Selects which radiance level should be considered "50 % gray".
ka: აირჩევს, გამოსხივების რომელი დონე უნდა იქნეს აღქმული, როგორც "50% ნაცრისფერი".

en: Selects which radiance level should be considered "50 % green".
ka: აირჩევს, გამოსხივების რომელი დონე უნდა იქნეს აღქმული, როგორც "50% მწვანე".

en: Selects which radiance level should be considered "50 % red".
ka: აირჩევს, გამოსხივების რომელი დონე უნდა იქნეს აღქმული, როგორც "50% წითელი".

en: Self diagnosis
ka: თვით-დიაგნოსტიკა

en: Sensors
ka: სენსორები

en: Separation
ka: გაცალკევება

en: Set chroma of blue
ka: ლურჯის ინტენსივობის დაყენება

en: Set chroma of red
ka: წითლის ინტენსივობის დაყენება

en: Set color of background for scans. May conflict with overscan option
ka: სკანირების ფონის ფერის დაყენება. შეიძლება კონფლიქტი ჰქონდეს ველების პარამეტრთან

en: Set default values for enhancement controls (brightness & contrast).
ka: გაფართოებული მართვისთვის ნაგულისხმები მნიშვნელობების დაყენება (სიკაშკაშე და კონტრასტი).

en: Set default values for enhancement controls.
ka: გაფართოებული მართვისთვის ნაგულისხმები მნიშვნელობების დაყენება.

en: Set density control mode
ka: დააყენეთ სიმკვრივის კონტროლის რეჟიმი

en: Set exposure-time
ka: ექსპოზიციის დროის დაყენება

en: Set lamp density
ka: ნათურის სიმკვრივის დაყენება

en: Set sharpening value.
ka: დააყენეთ სიმკვეთრის მნიშვნელობა.

en: Set the double feed detector sensitivity
ka: ორმაგი ჩაწოდების აღმომჩენის მგრძნობიარობის დაყენება

en: Set the order of frames
ka: კადრების მიმდევრობის დაყენება

en: Set the order of frames in three-pass color mode.
ka: სამ-გავლიან ფერად რეჟიმში კადრების მიმდევრობის დაყენება.

en: Set the scanner's color matrix.
ka: სკანერის ფერის მატრიცის დაყენება.

en: Set the time (in minutes) after which the lamp is shut off.
ka: დააყენეთ დრო წუთებში, რომლის გასვლის შემდეგაც ნათურა გამოირთვება.

en: Set type of media.
ka: დააყენეთ მედიის ტიპი.

en: Sets UTA on/off
ka: UTA-ის ჩართვა/გამორთვა

en: Sets blue channel gain
ka: ლურჯის არხის გაძლიერების დაყენება

en: Sets blue channel offset
ka: ლურჯი არხის წანაცვლების დაყენება

en: Sets gray channel gain
ka: ნაცრისფრის არხის გაძლიერების დაყენება

en: Sets gray channel offset
ka: ნაცრისფერი არხის წანაცვლების დაყენება

en: Sets green channel gain
ka: მწვანის არხის გაძლიერების დაყენება

en: Sets green channel offset
ka: მწვანე არხის წანაცვლების დაყენება

en: Sets lamp on/off
ka: ნათურის ჩართვა/გამორთვა

en: Sets red channel gain
ka: წითლის არხის გაძლიერების დაყენება

en: Sets red channel offset
ka: წითელი არხის წანაცვლების დაყენება

en: Sets the automatic threshold mode
ka: ავტომატური ზღვარის რეჟიმის დაყენება

en: Sets the color balance values to the firmware provided values.
ka: ფერის ბალანსის მნიშვნელობების მიკროკოდის მიერ მოწოდებულ მნიშვნელობებზე დაყენება.

en: Sets the color correction table for the selected output device.
ka: არჩეული გამოტანის მოწყობილობისათვის ფერების კორექციის ცხრილის დაყენება.

en: Sets the feeding mode
ka: მიმწოდებლის რეჟიმის დაყენება

en: Sets the gamma value of all channels.
ka: ყველა არხის გამას მნიშვნელობის დაყენება.

en: Sets the horizontal resolution of the scanned image.
ka: აყენებს სკანირებული გამოსახულების ჰორიზონტალურ გაფართოებას.

en: Sets the image emphasis
ka: გამოსახულების გამოყოფის დაყენება

en: Sets the lamp color (color dropout)
ka: ნათურის ფერის დაყენება (ფერის გამოცემა)

en: Sets the manual feed mode
ka: ხელით ჩაწოდების რეჟიმის დაყენება

en: Sets the manual feed timeout in seconds
ka: ხელით ჩაწოდების მოლოდინის დროის დაყენება, წამებში

en: Sets the resolution of the scanned image.
ka: აყენებს სკანირებული გამოსახულების გაფართოებას.

en: Sets the scan source
ka: აყენებს სკანირების წყაროს

en: Sets the vertical resolution of the scanned image.
ka: აყენებს სკანირებული გამოსახულების ვერტიკალურ გაფართოებას.

en: Shadow
ka: ჩრდილი

en: Shadow for blue
ka: ჩრდილი ლურჯისთვის

en: Shadow for green
ka: ჩრდილი მწვანისთვის

en: Shadow for red
ka: ჩრდილი წითლისთვის

en: Shadow, midtone, highlight, exposure time
ka: დაჩრდილვა, შუატონი, გამოკვეთა, ექსპოზიციის დრო

en: Share-To-Web button
ka: საიტზე-გაზიარების ღილაკი

en: Sharpening
ka: სიმკვეთრე

en: Sharpness
ka: სიმკვეთრე

en: Shift blue to green
ka: ლურჯის წანაცვლება მწვანისკენ

en: Shift blue to red
ka: ლურჯის წანაცვლება წითლისკენ

en: Shift green to blue
ka: მწვანის წანაცვლება ლურჯისკენ

en: Shift green to red
ka: მწვანის წანაცვლება წითლისკენ

en: Shift red to blue
ka: წითლის წანაცვლება ლურჯისკენ

en: Shift red to green
ka: წითლის წანაცვლება მწვანისკენ

en: Short resolution list
ka: გაფართოებების მოკლე სია

en: Shows chipset name used in device.
ka: მოწყობილობაში გამოყენებული ჩიპსეტის სახელის ჩვენება.

en: Shows the chipset ID
ka: ჩიპსეტის ID-ის ჩვენება

en: Shows the number of scans made by scanner
ka: ამ სკანერის მიერ განხორციელებული სკანირების რაოდენობა

en: Shut off lamp
ka: ნათურის გამორთვა

en: Shut off scanner lamp.
ka: სკანერის ნათურის გამორთვა.

en: Simplex
ka: ცალ მხარეს

en: Size of read-limit
ka: წაკითხვის ზღვარის ზომა

en: Skew adjustment
ka: წანაცვლების მორგება

en: Skew angle
ka: გადახრის კუთხე

en: Skip warmup process
ka: გახურების პროცესის გამოტოვება

en: Sleep timer
ka: ძილის წამზომი

en: Slide
ka: სლაიდი

en: Slides
ka: სლაიდერი

en: Slow
ka: ნელი

en: Slower
ka: უფრო ნელა

en: Slowest
ka: ყველაზე ნელი

en: Smooth
ka: რბილი

en: Smoothing
ka: მოგლუვება

en: Software automatic cropping
ka: ავტომატური პროგრამული ამოჭრა

en: Software blank skip percentage
ka: ცარიელი გვერდების პროცენტულობა პროგრამული გამოტოვებისთვის

en: Software crop
ka: პროგრამული ამოჭრა

en: Software derotate
ka: შებრუნების პროგრამული მოცლება

en: Software deskew
ka: აპარატურული სწორება

en: Software despeckle diameter
ka: პროგრამულად მოსაცილებელი ლაქების დიამეტრი

en: Solid black
ka: სულ შავი

en: Solid white
ka: სულ თეთრი

en: Source Selection
ka: წყაროს არჩევა

en: Source, mode and resolution options
ka: წყაროს, რეჟიმის და გაფართოების პარამეტრები

en: Special Options
ka: სპეციალური პარამეტრები

en: Special options
ka: სპეციალური პარამეტრები

en: Specifies the height of the media.
ka: მიუთითებს მედიის სიმაღლეს.

en: Specifies the width of the media.  Required for automatic centering of sheet-fed scans.
ka: განსაზღვრავს მედიის სიგანეს.  მოითხოვს გვერდით-მიწოდებული გვერდების ავტომატურად ცენტრზე სწორებას.

en: Specify the calibration file to use
ka: მიუთითეთ გამოსაყენებელი კალიბრაციის ფაილი

en: Speedup sensor
ka: სენსორის ასწრაფება

en: Standard
ka: სტანდარტული

en: Staple detection
ka: ფრჩხილების აღმოჩენა

en: Start calibration process.
ka: კალიბრაციის პროცესის დაწყება.

en: Start calibration using special sheet
ka: კალიბრაციის დაწყება სპეციალური გვერდით

en: Status Code Simulation
ka: სტატუსის კოდის სიმულაცია

en: Stop
ka: შეჩერება

en: Stop scanner if a sheet is skewed
ka: სკანერის გაჩერება, თუ გვერდი წანაცვლებულია

en: String test options
ka: სტრიქონის ტესტის პარამეტრები

en: Success
ka: წარმატება

en: Swap black and white
ka: შავისა და თეთრის გადანაცვლება

en: Switches the lamp on or off.
ka: ჩართავს ან გამორთავს ნათურას.

en: TMA Negatives
ka: TMA ნეგატივები

en: TMA Slides
ka: TMA სლაიდები

en: Target operation type
ka: სამიზნე ოპერაციის ტიპი

en: Text Enhanced Technology
ka: ტექსტის გაუმჯობესების ტექნოლოგია

en: The (maximum) amount of data transferred with each call to sane_read().
ka: მონაცემების (მაქსიმალური) რაოდენობა, რომლებიც sane_read()-ის თითოეული გამოძახებისას გადაიცემა.

en: The filename of the image to be loaded.
ka: ჩასატვირთი გამოსახულების ფაილის სახელი.

en: The lamp will be turned off during scan.
ka: ნათურა გამოირთვება შუა სკანირებისას.

en: The number of pixels that are wasted at the end of each line.
ka: თითოეული ხაზის ბოლოში გაფანტული პიქსელების რაოდენობა.

en: The scanner needs calibration for the current settings
ka: მიმდინარე პარამეტრების გამოსაყენებლად სკანერს კალიბრაცია სჭირდება

en: Thermal printers
ka: თერმული პრინტერები

en: This is the very long third entry. Maybe the frontend has an idea how to display it
ka: ეს ძალიან გრძელი მესამე ჩანაწერია. შეიძლება წინაბოლოს ჰქონდეს წარმოდგენა, როგორ უნდა აჩვენოს ის

en: This option reflects the status of a scanner button.
ka: ეს პარამეტრი სკანერის ღილაკის მდგომარებას გამოხატავს.

en: This option reflects the status of the scanner buttons.
ka: ეს პარამეტრი სკანერის ღილაკების მდგომარებას გამოხატავს.

en: This option turns off the lamp of the flatbed during a scan
ka: ეს პარამეტრი პლანშეტურ სკანერზე სკანირების დროს ნათურას გამორთავს

en: Three-Pass Simulation
ka: სამჯერ გავლის სიმულაცია

en: Three-pass simulation
ka: სამჯერ გავლის სიმულაცია

en: Threshold
ka: ზღვარი

en: Threshold curve
ka: ზღვრის მრუდი

en: Threshold value for lineart mode
ka: ზღვრის მნიშვნელობა შტრიხების რეჟიმისთვის

en: Threshold white
ka: თეთრის ზღვარი

en: Toggle lamp of flatbed
ka: პლანშეტური სკანერის ნათურის გადართვა

en: Toggles the lamp of the flatbed
ka: პლანშეტური სკანერის ნათურის გადართვა

en: Top edge
ka: ზედა წიბო

en: Top to bottom
ka: ზემოდან ქვემოთ

en: Top-left x
ka: ზედა-მარცხენა X

en: Top-left x position of scan area.
ka: სკანირების ადგილის ზედა-მარცხენა X მდებარეობა.

en: Top-left y
ka: ზედა-მარცხენა Y

en: Top-left y position of scan area.
ka: სკანირების ადგილის ზედა-მარცხენა Y მდებარეობა.

en: Transparency
ka: გამჭვირვალობა

en: Transparency Adapter
ka: სლაიდ-მოდული

en: Transparency Adapter Infrared
ka: ინფრაწითელი სლაიდ-მოდული

en: Transparency Unit
ka: სლაიდების მოდული

en: Transparency button
ka: გამჭვირვალობის ღილაკი

en: Transparency ratio
ka: გამჭვირვალობის კოეფიციენტი

en: Transparency unit
ka: სლაიდების მოდული

en: Turn lamp off
ka: ნათურის გამორთვა

en: Turn off lamp when program exits
ka: პროგრამიდან გასვლისას ნათურის გამორთვა

en: Turn off scanner lamp
ka: სკანერის ნათურის გამორთვა

en: Turn on scanner lamp
ka: სკანერის ნათურის ჩართვა

en: Turns the lamp off immediately.
ka: ნათურის დაუყოვნებლივი გამორთვა.

en: Type of original to scan
ka: ორიგინალის ტიპი სკანირებისთვის

en: UTA on
ka: UTA-ის ჩართვა

en: Unknown
ka: უცნობი

en: Unload
ka: გამოტვირთვა

en: Unload Document.
ka: დოკუმენტის გამოტვირთვა.

en: Unload media after scan
ka: მედიის გამოტვირთვა სკანირების შემდეგ

en: Unloads the media after a scan.
ka: მედიის გამოტვირთვა სკანირების შემდეგ.

en: Update button state
ka: ღილაკის მდგომარეობის განახლება

en: Update information
ka: ინფორმაციის განახლება

en: Update options
ka: პარამეტრების განახლება

en: Update options.
ka: პარამეტრების განახლება.

en: Updates information about device
ka: მოწყობილობის შესახებ ინფორმაციის განახლება

en: Use 0mm holder focus position instead of 0.6mm
ka: 0.6მმ ფოკუსის მდებარეობის მაგიერ 0მმ-ის გამოყენება

en: Use custom gamma table
ka: ხელით მითითებული გამის ცხრილის გამოყენება

en: Use lens that doubles optical resolution
ka: ლინზის გამოყენება, რომელიც ოპტიკურ გაფართოებას აორმაგებს

en: Use manual or automatic selection of focus point.
ka: ფოკუსის ხელით მითითებული ან ავტომატური წერტილის გამოყენება.

en: Use non-blocking IO
ka: არაბლოკირებადი შეტანა/გამოტანის გამოყენება

en: Use only hardware resolutions
ka: მხოლოდ აპარატურული გაფართოებების გამოყენება

en: Use same gamma values for all colour channels.
ka: ყველა ფერის არხისთვის გამის იგივე მნიშვნელობის გამოყენება.

en: Use same values for X and Y resolution
ka: X და Y გაფართოებისთვის ერთი და იგივე მნიშვნელობების გამოყენება

en: Use the lightlid-35mm adapter
ka: 35მმ lightlid ადაპტერის გამოყენება

en: User defined
ka: მომხმარებლის მიერ განსაზღვრული

en: User defined (Gamma=1.0)
ka: მომხმარებლის მიერ განსაზღვრული (გამა=1.0)

en: User defined (Gamma=1.8)
ka: მომხმარებლის მიერ განსაზღვრული (გამა=1.8)

en: User defined CCT profile
ka: მომხმარებლის მიერ აღწერილი CCT პროფილი

en: Variance
ka: ცვალებადობა

en: Vertical
ka: ვერტიკალური

en: Vertical bold
ka: ვერტიკალური სქელი

en: Wait for Button
ka: ღილაკის მოლოდინი

en: Wait for button
ka: ღილაკის მოლოდინი

en: Waits for button before scanning
ka: სკანირებამდე ღილაკის დალოდება

en: Warm up lamp before scanning
ka: სკანირებამდე ნათურის გახურება

en: Warmup lamp
ka: ნათურის გაცხელება

en: Warmup process will be disabled
ka: გახურების პროცესი გამორთული იქნება

en: Warmup-time
ka: გახურების დრო

en: Warmup-time in seconds.
ka: გახურების დრო წამებში.

en: White
ka: თეთრი

en: White level
ka: თეთრის დონე

en: White level follower
ka: თეთრის დონის ხელსაწყო

en: White level for blue
ka: თეთრის დონე ლურჯისთვის

en: White level for green
ka: თეთრის დონე მწვანისთვის

en: White level for red
ka: თეთრის დონე წითლისთვის

en: X-resolution
ka: X-გაფართოება

en: XPA Gray
ka: შავთეთრი XPA

en: Y-resolution
ka: Y-გაფართოება

en: Zoom
ka: გადიდება

en: adf
ka: დამ

en: blue
ka: ლურჯი

en: business_card
ka: საქმიანი_ბარათი

en: chroma of blue
ka: ლურჯის ინტენსივობა

en: chroma of red
ka: წითლის ინტენსივობა

en: color
ka: ფერი

en: command sequence error
ka: ბრძანების მიმდევრობის შეცდომა

en: continuous
ka: უწყვეტი

en: dark
ka: ბნელი

en: default
ka: ნაგულისხმები

en: diffusion
ka: დიფუზია

en: err_diffusion
ka: დიფუზიის_შეცდომა

en: fb
ka: პლანშეტი

en: film scanner
ka: ლენტის სკანერი

en: fit-to-page
ka: გვერდში-ჩატევა

en: flatbed scanner
ka: პლანშეტური სკანერი

en: gray
ka: ნაცრისფერი

en: green
ka: მწვანე

en: halftone
ka: ნახევარტონი

en: halftone_32
ka: ნახევარტონი_32

en: halftone_64
ka: ნახევარტონი_64

en: hardware check error
ka: აპარატურის შემოწმების შეცდომა

en: high
ka: მაღალი

en: initiator detected error message received
ka: მიღებულია ინიციატორის მიერ აღმოჩენილი შეცდომის შეტყობინება

en: invalid bit IDENTIFY message
ka: შეტყობინება IDENTIFY-ის არასწორი ბიტის შესახებ

en: invalid command operation code
ka: ბრძანების ოპერაციის არასწორი კოდი

en: invalid field in CDB
ka: არასწორი ველი CDB-ში

en: invalid field in parameter list
ka: არასწორი ველი პარამეტრების სიაში

en: invalid message error
ka: არასწორი შეტყობინების შეცდომა

en: jpeg compression
ka: jpeg შეკუმშვა

en: lamp failure
ka: ნათურის შეცდომა

en: lamp not stabilized
ka: ნათურა სტაბილიზებული არაა

en: light
ka: ღია

en: linear
ka: ხაზოვანი

en: low
ka: დაბალი

en: medium
ka: საშუალო

en: medium not present
ka: დისკი არ დევს

en: more-options
ka: მეტი პარამეტრი

en: no additional sense information
ka: დამატებითი ინფორმაცია მიუწვდომელია

en: none
ka: არა

en: normal
ka: ნორმალური

en: off
ka: გამორთული

en: option not correct
ka: პარამეტრი არასწორია

en: parameter changed by another initiator
ka: პარამეტრი სხვა ინიციატორის მიერ შეიცვალა

en: parameter list length error
ka: პარამეტრების სიის სიგრძის შეცდომა

en: power on reset / bus device reset
ka: მოწყობილობის განულება ჩართვისას/შეერთებისას

en: power-save
ka: ენერგიის დაზოგვა

en: red
ka: წითელი

en: reprint
ka: გადაბეჭდვა

en: reselect failure
ka: მეორედ მონიშვნის შეცდომა

en: rounded parameter
ka: დამრგვალებული პარამეტრი

en: scan head positioning error
ka: სკანირების ბუნიკის მდებარეობის შეცდომა

en: sheetfed scanner
ka: ფურცლის სკანერი

en: single
ka: ერთი

en: smooth
ka: მოგლუვება

en: timeout error
ka: მოლოდინის დროის გასვლის შეცდომა

en: too many windows specified
ka: მითითებულია მეტისმეტად ბევრი ფანჯარა

en: transparency unit lamp failure
ka: სლაიდების მოდულის ნათურა არ მუშაობს

en: transparency unit scan head positioning failure
ka: სლაიდების მოდულის ბუნიკის მდებარეობის განსაზღვრის შეცდომა

en: transparency unit shading error
ka: სლაიდების მოდულის გრადაციის შეცდომა

en: unknown
ka: უცნობი

en: unsupported LUN
ka: მხარდაუჭერელი LUN

en: user_def
ka: მომხმ_მიერ_აღწ

en: wait_doc
ka: დოკუმენტის_მოლოდინი

en: wait_key
ka: ღილაკის_მოლოდინი

en: webcam
ka: ვებ-კამერა
