thunar.xfce-4-20 - en to ka translation catalogue (768 entries)

en: %.*s (copy %u)%s
ka: %.*s (დაკოპირდა %u)%s

en: %A at %X
ka: %A %X-ზე

en: %d file | %d files
ka[0]: %d ფაილი
ka[1]: %d ფაილი

en: %d file found | %d files found
ka[0]: ნაპოვნია %d ფაილი
ka[1]: ნაპოვნია %d ფაილი

en: %d folder | %d folders
ka[0]: %d საქაღალდე
ka[1]: %d საქაღალდე

en: %dx%d pixel | %dx%d pixels
ka[0]: %dx%d პიქსელი
ka[1]: %dx%d პიქსელი

en: %s (%d hidden)
ka: %s (%d ფამალული)

en: %s (%s) - Properties
ka: %s (%s) - თვისებები

en: %s (copy %u)
ka: %s (დაკოპირდა %u)

en: %s (copy %u)%s
ka: %s (დაკოპირდა %u)%s

en: %s (link to %s)
ka: %s (ბმული %s-მდე)

en: %s (mount point)
ka: %s (მიმაგრების წერტილი)

en: %s - Properties
ka: %s-ის თვისებები

en: %s of %s
ka: %s %s-დან

en: %s on %s
ka: %s %s-ზე

en: %s operation can only be partially redone
ka: %s ოპერაცია, მხოლოდ, ნაწილობრივ შეიძლება თავიდან შესრულდეს

en: %s operation cannot be redone
ka: %s ოპერაციის თავიდან შესრულება შეუძლებელია

en: %s operation was redone
ka: %s ოპერაცია თავიდან შესრულდა

en: %s operation was undone
ka: %s ოპერაცია დაბრუნდა

en: %s used (%.0f%%)  |  %s free (%.0f%%)
ka: %s გამოყენებულია (%.0f%%)  |  %s თავისუფალია (%.0f%%)

en: %u item | %u items
ka[0]: %u ელემენტი
ka[1]: %u ელემენტი

en: %u item (%s, %s) | %u items (%s, %s)
ka[0]: %u ელემენტი (%s, %s)
ka[1]: %u ელემენტი (%s, %s)

en: %x at %X
ka: %x %X-ზე

en: (some contents unreadable)
ka: (წაუკითხვადი შინაარსის ფაილები)

en: 0 items
ka: 0 ელემენტი

en: 100MiB
ka: 100მიბ

en: 1024px
ka: 1024პქს

en: 10GiB
ka: 10გიბ

en: 10MiB
ka: 10მიბ

en: 128px
ka: 128 პიქსელი

en: 160px
ka: 160 პიქსელი

en: 16px
ka: 16 პიქსელი

en: 192px
ka: 192 პიქსელი

en: 1GiB
ka: 1გიბ

en: 1MiB
ka: 1მიბ

en: 24px
ka: 24 პიქსელი

en: 256px
ka: 256 პიქსელი

en: 32px
ka: 32 პიქსელი

en: 48px
ka: 48 პიქსელი

en: 512KiB
ka: 512კიბ

en: 512px
ka: 512პქს

en: 64px
ka: 64 პიქსელი

en: 96px
ka: 96 პიქსელი

en: About Templates
ka: შაბლონების შესახებ

en: Acc_ess:
ka: _წვდომა:

en: Acce_ss:
ka: წვ_დომა:

en: Accessed:
ka: ბოლო წვდომა:

en: Acquired the session message bus '%s'
ka: მიღებულია სესიის შეტყობინების მატარებელი '%s'

en: Add a new custom action.
ka: ახალი მორგებული ქმედების დამატება.

en: Advanced
ka: დამატებითი

en: All Files
ka: ყველა ფაილი

en: Always
ka: ყოველთვის

en: Aperture Value:
ka: დიაფრაგმის მნიშვნელობა:

en: Appearance Conditions
ka: გარეგნობის პირობები

en: Apply recursively?
ka: გადავატარო რეკურსიულად?

en: Apply to Folder Only
ka: გადატარება, მხოლოდ, საქაღალდეებზე

en: Apply to Folder and Contents
ka: გადატარება საქაღალდეებზე და შემცველობებზე

en: Are you sure that you want to
    permanently delete "%s"?
ka: დარწმუნებული ხართ, რომ გსურთ
    სამუდამოდ წაშალოთ "%s"?

en: Are you sure that you want to permanently
    delete the selected file? | Are you sure that you want to permanently
    delete the %u selected files?
ka[0]: დარწმუნებული ხართ, რომ გსურთ სამუდამოდ
    წაშალოთარჩეული ფაილები?
ka[1]: დარწმუნებული ხართ, რომ გსურთ სამუდამოდ
    წაშალოთ %u არჩეული ფაილები?

en: Are you sure that you want to remove "%s"?
ka: დარწმუნებული ხართ, რომ გსურთ მოაცილოთ "%s"?

en: Are you sure you want to open all folders?
ka: მართლა გნებავთ ყველა საქაღალდის გახსნა?

en: Arran_ge Items
ka: საგნების განლაგება

en: Ask every time
ka: იკითხე ყოველ ჯერზე

en: Attention
ka: ყურადღება

en: Audio Files
ka: აუდიო ფაილები

en: Authentication is required to run Thunar as root.
ka: Thunar-ის root მომხმარებლით გასაშვებად ავთენტიკაცია გჭირდებათ.

en: Automatically _expand columns as needed
ka: სვეტების ავტომატური გაშლა საჭირო_ებისამებრ

en: Basic
ka: საწყისი

en: Behavior
ka: ქცევა

en: Browse Network
ka: ქსელის დათვალიერება

en: Browse _Network
ka: ქსელის დათვალიერებ_ა

en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
ka: თქვენი კომპიუტერიდან ლოკალური ან დაშორებული დისკების, დასტების დათვალიერება

en: Browse local network connections
ka: ლოკალური ქსელის დათვალიერება

en: Browse recently used files
ka: ახლახან გახსნილი ფაილების დათვალიერება

en: Browse the computer
ka: კომპიუტერის დათვალიერება

en: Browse the file system
ka: ფაილურ სისტემაში ძებნა

en: Browse the filesystem with the file manager
ka: ფაილური სისტემის დათვალიერება ფაილების მმართველთ

en: Bulk Rename
ka: ერთზე მეტი ფაილის სახელის გადარქმევა

en: Bulk _Rename...
ka: ერთზე მეტი ფაილის სახელის გადა_რქმევა...

en: By D_eletion Date
ka: _წაშლის თარიღით

en: By _Modification Date
ka: ცვლილების თარიღის )მიხედვით

en: By _Name
ka: სახელწოდების მიხედვით

en: By _Size
ka: ზომ_ის მიხედვით

en: By _Type
ka: _ტიპის მიხედვით

en: C_reate
ka: შექმნა

en: Calculating...
ka: გაანგარიშება...

en: Calculation aborted
ka: გამოთვლა შეწყდა

en: Camera
ka: კამერა

en: Camera Brand:
ka: კამერის მარკა:

en: Camera Model:
ka: კამერის მოდელი:

en: Cancel search for files
ka: ფაილების ძებნის შეწყვეტა

en: Cancelling...
ka: გაუქმება…

en: Cannot convert filename "%s" to the local encoding
ka: ფაილის სახელის "%s" გადაყვანა ლოკალურ კოდირებაში შეუძლებელია

en: Capacity:
ka: მოცულობა:

en: Change the active view type
ka: აქტიური ხედის ტიპის შეცვლა

en: Choose an application which should be used by default to open the selected file
ka: აირჩიეთ აპლიკაცია, რომელიც ნაგულისხმევად გახსნის არჩეულ ფაილს

en: Choose another application with which to open the selected file
ka: აირჩიეთ აპლიკაცია, რომლითაც გნებავთ მონიშნული ფაილის გახსნა

en: Clear
ka: გაწმენდა

en: Clear the file list below
ka: ქვემო ფაილის სიის გასუფთავება

en: Close Pane
ka: პანელის დახურვა

en: Close Ta_b
ka: ჩანარ_თის დახურვა

en: Close _All Windows
ka: ყველ_ა ფანჯრის დახურვა

en: Close all Thunar windows
ka: Thunar-ის ყველა ფანჯრის დახურვა

en: Close tab
ka: ჩანართის დ_ახურვა

en: Close this folder
ka: მოცემული დასტის დახურვა

en: Close this window
ka: ამ ფანჯრის დახურვა

en: Collecting files...
ka: ფაილების შეგროვება...

en: Column Sizing
ka: სვეტის ზომა

en: Command:
ka: ბრძანება:

en: Comment:
ka: კომენტარი:

en: Compact View
ka: შემჭიდროებული ხედი

en: Compact directory listing
ka: კომპაქტური საქაღალდეების ჩამონათვალი

en: Compact view
ka: კომპაქტური ხედი

en: Compressing files...
ka: ფაილების შეკუმშვა...

en: Computer
ka: კომპიუტერი

en: Con_vert to:
ka: გადაყ_ვანა:

en: Configure _Columns...
ka: სვეტების მორ_გება…

en: Configure _Toolbar...
ka: _ხელსაწყოთა ზოლის მორგება...

en: Configure the Thunar file manager
ka: Thunar ფაილების მმართველის მორგება

en: Configure the Toolbar
ka: ხელსაწყოთა ზოლის მორგება

en: Configure the toolbar
ka: ხელსაწყოთა ზოლის მორგება

en: Confirm to replace files
ka: დაადასტურეთ ფაილების ჩანაცვლება

en: Content:
ka: შემცველობა:

en: Context Menu
ka: კონტექსტური მენიუ

en: Copy
ka: დააკოპირე

en: Copy _Anyway
ka: მაინც _კოპირება

en: Copy _Here
ka: აქ დაკოპირება

en: Copy the selection
ka: მონიშნულის კოპირება

en: Copying files to "%s"...
ka: მიმდინარეობს ფაილების ასლის გაკეთება "%s"...

en: Copying files...
ka: მიმდინარეობს ფაილების ასლის გაკეთება...

en: Correct _folder permissions
ka: _საქაღალდის წვდომების გასწორება

en: Could not delete file "%s": %s
ka: ვერ წავშალე ფაილი "%s": %s

en: Could not find "%s"
ka: "%s" ვერ ვიპოვე

en: Could not restore "%s"
ka: აღდგენა ვერ მოხერხდა "%s"

en: Create Action
ka: ქმედების შექმნა

en: Create Document from template "%s"
ka: დოკუმენტის შექმნა შაბლონიდან: "%s"

en: Create File
ka: ფაილის შექმნა

en: Create Folder
ka: საქაღალდის შექმნა

en: Create New File
ka: შექმენი ახალი ფაილი

en: Create New Folder
ka: შექმენი ახალი საქაღალდე

en: Create _Document
ka: დოკუმენტის შექმნა

en: Create _Folder...
ka: Საქაღალდის შექმნა...

en: Create a link to the selected file on the desktop | Create links to the selected files on the desktop
ka[0]: მონიშნული ფაილის ბმულის შექმნა სამუშაო მაგიდაზე
ka[1]: მონიშნული ფაილების ბმულის შექმნა სამუშაო მაგიდაზე

en: Create a new document from a template
ka: ახალი დოკუმენტის შექმნა შაბლონიდან

en: Create a symbolic link for the selected file | Create a symbolic link for each selected file
ka[0]: სიმბოლური ბმულის შექმნა მონიშნული ფაილისთვის
ka[1]: სიმბოლური ბმულის შექმნა მონიშნული ფაილებისთვის

en: Create an empty folder within the current folder
ka: მიმდინარე საქაღალდეში ახალი ცარიელი საქაღალდის შექმნა

en: Create bookmarks for all selected folders. If nothing is selected, the current folder is bookmarked.
ka: სანიშნეების შექმნა ყველა მონიშნული საქაღალდისთვის. თუ მონიშნული არაფერია, სანიშნეებში მიმდინარე საქაღალდე ჩაემატება.

en: Create directory
ka: საქაღალდის შექმნა

en: Created:
ka: შექმნილია:

en: Creating directories...
ka: ცნობარების შექმნა...

en: Creating files...
ka: ფაილების შექმნა...

en: Cu_t
ka: ამოჭრა

en: Current
ka: მიმდინარე

en: Custom
ka: განსხვავებული

en: Custom Actions
ka: მორგებული ქმედებები

en: Cut the selection
ka: მონიშნულის ამოჭრა

en: Date
ka: თარიღი

en: Date Accessed
ka: წვდომის თარიღი

en: Date Created
ka: შექმნის თარიღი

en: Date Deleted
ka: წაშლის თარიღი

en: Date Modified
ka: შეცვლის თარიღი

en: Date Picture Taken
ka: სურათის გადაღების თარიღი

en: Date Taken:
ka: გადაღების თარიღი:

en: De_fault Order
ka: _ნაგულისხმევი მიმდევრობა

en: Default Application
ka: ნაგულისხმები პროგრამა

en: Delete (opposite of create)
ka: წაშლა (შექმნის საპირისპირო)

en: Delete action
ka: მოქმედების წაშლა

en: Delete all files and folders in the Trash
ka: ყველა ფაილის და საქაღალდის წაშლა ნაგვის ყუთში

en: Delete the currently selected action.
ka: მონიშნული ქმედების წაშლა.

en: Deleted:
ka: წაიშალა:

en: Deleting files...
ka: მიმდინარეობს ფაილების წაშლა...

en: Description:
ka: აღწერა:

en: Desktop (Create Link) | Desktop (Create Links)
ka[0]: სამუშაო მაგიდაზე (ბმულის შექმნა)
ka[1]: სამუშაო მაგიდაზე (ბმულების შექმნა)

en: Detac_h Tab
ka: ჩანარ_თის მოხსნა

en: Detailed directory listing
ka: დეტალური საქაღალდეების ჩამონათვალი

en: Details view
ka: დეტალური ხედი

en: Devices
ka: მოწყობილობები

en: Disabled
ka: გამორთულია

en: Display
ka: ეკრანი

en: Display Name
ka: საჩვენებელი სახელი

en: Display Thunar user manual
ka: Thunar-ის მომხმარებლის სახელმძღვანელოს გახსნა

en: Display information about Thunar
ka: ინფორმაციის ჩვენება Thunar-ის შესახებ

en: Display recently used files
ka: ახლახან გამოყენებული ფაილების ჩვენება

en: Display the trash can
ka: ნაგვის ყუთის ჩვენება

en: Do _not ask me again
ka: აღარ მკითხო

en: Do you want to create it?
ka: გნებავთ, შექმნათ?

en: Do you want to overwrite it?
ka: გნებავთ, თავზე გადააწეროთ?

en: Do you want to permanently delete it?
ka: გნებავთ, სამუდამოდ წაშალოთ?

en: Do you want to skip it?
ka: გნებავთ, გამოტოვოთ?

en: Draw frames around thumbnails
ka: ჩარჩოების დახატვა მინიატურების გარშემო

en: Dup_licate
ka: დუბ_ლირება

en: E_xpandable Folders
ka: გაშლადი სა_ქაღალდეები

en: Edit Action
ka: ქმედების ჩასწორება

en: Edit Thunar's Preferences
ka: Thunar-ის პარამეტრების ჩასწორება

en: Edit _Launcher
ka: გამშვებდან გასვ_ლა

en: Edit the currently selected action.
ka: მონიშნული ქმედების ჩასწორება.

en: Edit the selected launcher
ka: მონიშნული გამშვების ჩასწორება

en: Eject the selected device
ka: მონიშნული მოწყობილობის გამოღება

en: Ejecting device
ka: მიმდინარეობს მოწყობილობის გამოღება

en: Embedded
ka: ჩაკერებული

en: Emblems
ka: ემბლემები

en: Empty Trash
ka: ნაგვის დაცარიელება

en: Emptying the Trash...
ka: მიმდინარეობს ნაგვის ურნის დაცლა...

en: Enable _Volume Management
ka: ლოგიკური ტომების მართ_ვის ჩართვა

en: Enter the name:
ka: შეიყვანეთ სახელი:

en: Enter the new name:
ka: შეიყვანეთ ახალი სახელი:

en: Error
ka: შეცდომა

en: Error removing file: %s
ka: ფაილის წაშლის შეცდომა: %s

en: Error while changing file permissions
ka: შეცდომა ფაილის წვდომების შეცვლისას

en: Error while processing file operation
ka: შეცდომა ფაილის ოპერაციის დამუშავებისას

en: Executable Files
ka: გამშვები ფაილი

en: Execute shell scripts:
ka: გარსის სკრიპტების გაშვება:

en: Execute the selected file | Execute the selected files
ka[0]: მონიშნული ფაილის გაშვება
ka[1]: მონიშნული ფაილების გაშვება

en: Exposure Program:
ka: ექსპოზიციის პროგრამა:

en: Exposure Time:
ka: ექსპოზიციის დრო:

en: Extension only
ka: მხოლოდ გაფართოებები

en: F_ile System
ka: ფა_ილური სისტემა

en: Failed to add new application "%s"
ka: ვერ მოხერხდა ახალი პროგრამის დამატება "%s"

en: Failed to add new shortcut
ka: ახალი მალსახმობის დაყენება ჩავარდა

en: Failed to browse the computer
ka: კომპიუტერის დათვალიერება ჩავარდა

en: Failed to change icon of "%s"
ka: ჩავარდა ხატულას შეცვლა ელემენტისთვის "%s"

en: Failed to change icon of "%s" (%s)
ka: ჩავარდა ხატულას შეცვლა ელემენტისთვის "%s" (%s)

en: Failed to change the group of "%s": %s
ka: ვერ შევცვალე "%s"-ის ჯგუფი: %s

en: Failed to change the owner of "%s": %s
ka: ვერ შევცვალე "%s"-ის მფლობელი: %s

en: Failed to change the permissions of "%s": %s
ka: ვერ შევცვალე "%s"-ის წვდომები: %s

en: Failed to connect to the Trash
ka: ვერ მოხერხდა ნაგვის ურნასთან დაკავშირება

en: Failed to create directory "%s": %s
ka: ვერ მოხერხდა ცნობარის შექმნა "%s": %s

en: Failed to create empty file "%s": %s
ka: ვერ მოხერხდა ცარიელი ფაილის შექმნა "%s": %s

en: Failed to create temporary directory
ka: დროებითი კატალოგის შექმნა ვერ მოხერხდა

en: Failed to eject "%s"
ka: "%s"-ის გამოღება ვერ მოხერხდა

en: Failed to execute file "%s"
ka: %s-ის გაშვების შეცდომა

en: Failed to execute file "%s" (%s)
ka: "%s"-ის (%s) გაშვება ჩავარდა

en: Failed to forget "%s"
ka: "%s"-ის დავიწყება ჩავარდა

en: Failed to launch operation
ka: ოპერაციის გაშვება ჩავარდა

en: Failed to launch search with Catfish
ka: Catfish-ით ძებნის გაშვება ჩავარდა

en: Failed to mount "%s"
ka: "%s"-ის დამაგრება ვერ მოხერხდა

en: Failed to open "%s"
ka: "%s"-ის გახსნა ვერ განხორციელდა

en: Failed to open "%s" (%s)
ka: "%s"-ის გახსნა ჩავარდა (%s)

en: Failed to open "%s": %s
ka: "%s":%s-ის გახსნა ვერ განხორციელდა

en: Failed to open %d file | Failed to open %d files
ka[0]: ვერ მოხერხდა %d ფაილის გახსნა
ka[1]: ვერ მოხერხდა %d ფაილების გახსნა

en: Failed to open directory "%s"
ka: ვერ მოხერხდა ცნობარის გახსნა "%s"

en: Failed to open file "%s"
ka: ვერ მოხერხდა ფაილის გახსნა "%s"

en: Failed to open the home folder
ka: საწყისი საქაღალდის გახსნა ჩავარდა

en: Failed to parse the desktop file: %s
ka: სამუშაო მაგიდის დამუშავება ჩავარდა: %s

en: Failed to remove "%s"
ka: ვერ მოხერხდა მოცილება "%s"

en: Failed to remove "%s".
ka: ვერ მოხერხდა მოცილება "%s".

en: Failed to rename "%s"
ka: "%s" სახელის შეცვლა ვერ განხორციელდა

en: Failed to rename "%s" (%s)
ka: "%s"-ის სახელის გადარქმევა ჩავარდა (%s)

en: Failed to rename "%s" to "%s".
ka: %s-ის სახელის %s-ზე გადარქმევის მცდელობა ჩავარდა.

en: Failed to restore the folder "%s"
ka: ვერ მოხერხდა საქაღალდის აღდგენა "%s"

en: Failed to save "%s".
ka: "%s'-ის შენახვის შეცდომა.

en: Failed to unmount "%s"
ka: "%s"-ის მოხსნა ჩავარდა

en: File
ka: ფაილი

en: File Browser
ka: ფაილის ბრაუზერი

en: File Manager
ka: ფაილების მმართველი

en: File Name
ka: ფაილის სახელი

en: File Operation Progress
ka: ფაილის ოპერაციის პროგრესი

en: File System
ka: ფაილური სისტემა

en: File Transfer
ka: ფაილის მიმოცვლა

en: File does not exist
ka: ფაილი არ არსებობს

en: Filetype
ka: ფაილის ტიპი

en: First character uppercase
ka: პირველი სიმბოლო მაღალ რეგისტრიში

en: Flash Drive
ka: ფლეშ მეხსიერება

en: Flash Fired:
ka: განათება ჩაირთო:

en: Floppy
ka: დისკეტა

en: Focal Length:
ka: ფოკუსური მანძილი:

en: Folder Permissions
ka: საქაღალდის წვდომები

en: Folder permissions
ka: საქაღალდის წვდომები

en: Force open in a new window
ka: ნაძალადევი გახსნა ახალ ფანჯარაში

en: Forget application launcher
ka: აპლიკაციის გამშვების დავიწყება

en: Free space: %s
ka: თავისუფალია: %s

en: From the back (right)
ka: უკნიდან (მარჯვენა)

en: From the front (left)
ka: წინიდან (მარცხენა)

en: General
ka: ზოგადი

en: Go to the desktop folder
ka: გადასვლა სამუშაო მაგიდის საქაღალდეში

en: Go to the home folder
ka: გადასვლა მთავარ საქაღალდეში

en: Go to the templates folder
ka: შაბლონების საქაღალდეში გადასვლა

en: Gro_up:
ka: ჯგუფი:

en: Group
ka: ჯგუფი

en: Harddisk
ka: მყარიდისკი

en: Help URL
ka: დახმარების URL

en: Hi_de
ka: დამალვა

en: Hidden Files Count
ka: დამალული ფაილების დათვლა

en: Highlight
ka: გამოკვეთა

en: Home
ka: სახლი

en: ISO Speed Ratings:
ka: ISO შუქმგრძნობიარობა:

en: Icon Style
ka: ხატულას სტილი

en: Icon View
ka: ხატულებით ჩვენება

en: Icon _Size:
ka: ხატულა_ს ზომა:

en: Icon based directory listing
ka: ხატულებზე დაფუძნებული საქაღალდეების ჩამონათვალი

en: Icon size
ka: ხატულების ზომა

en: Icon view
ka: ხატულები

en: Image
ka: გამოსახულება

en: Image Files
ka: გამოსახულების ფაილები

en: Image Preview
ka: გამოსახულების მინიატურა

en: Image Preview Mode:
ka: გამოსახულების მინიატურის რეჟიმი:

en: Image Size:
ka: გამოსახულების ზომა:

en: Image Type:
ka: გამოსახულების ტიპი:

en: Include subfolders:
ka: ქვესაქაღალდეების ჩათვლით:

en: Insert
ka: ჩასმა

en: Insert / Overwrite
ka: ჩასმა / თავზე გადაწერა

en: Insert Date / Time
ka: თარიღის/დროს ჩასმა

en: Insert _time:
ka: _დროის ჩასმა:

en: Invalid desktop file
ka: არასწორი სამუშაო მაგიდის ფაილი

en: Invalid filename "%s"
ka: ფაილის არასწორი სახელი: "%s"

en: Invalid path
ka: არასწორი ბილიკი

en: Job queued
ka: დავალება რიგშია

en: Keep items sorted by their deletion date
ka: ელემენტების წაშლის თარიღის მიხედვით დალაგების შენარჩუნება

en: Keep items sorted by their modification date
ka: ელემენტების ცვლილების თარიღით დალაგების შენარჩუნება

en: Keep items sorted by their name
ka: ელემენტების სახელით დალაგების შენარჩუნება

en: Keep items sorted by their size
ka: ელემენტების ზომით დალაგების შენარჩუნება

en: Keep items sorted by their type
ka: ელემენტების ტიპით დალაგების შენარჩუნება

en: Keyboard _Shortcut:
ka: კლავიატურის მალ_სახმობი:

en: Keyboard shortcut already in use
ka: კლავიატურის მალსახმობი უკვე გამოიყენება

en: Kind:
ka: ტიპი:

en: Label
ka: ჭდე

en: Label widget
ka: ვიჯეტი ჭდის მაგიერ

en: Last Active View
ka: ბოლო აქტიური ხედი

en: Last Modified
ka: ბოლოს შეიცვლა

en: Last Modified: %s
ka: ბოლო ცვლილება: %s

en: Launcher
ka: გამშვები

en: Link
ka: ბმული

en: Link Target:
ka: ბმულის სამიზნე:

en: Link Targets:
ka: ბმულის სამიზნეები:

en: List View
ka: სიისებრი ხედი

en: Loading folder contents...
ka: იტვირთება საქაღალდის შემცველობა...

en: Loading...
ka: ჩატვირთვა...

en: Local Files Only
ka: მხოლოდ ლოკალური ფაილები

en: Local Files Only (Idle Devices)
ka: მხოლოდ ლოკალური ფაილები (უქმე მოწყობილობები)

en: Local Files Only (Same Devices)
ka: მხოლოდ ლოკალური ფაილები (იგივე მოწყობილობები)

en: Locatio_n Selector
ka: მდებარეობის ა_მრჩევი

en: Location
ka: მდებარეობა

en: Location Bar
ka: მდებარეობის ზოლი

en: Location:
ka: მდებარეობა:

en: Log no operations
ka: ოპერაციების ჟურნალში არ ჩაწერა

en: Log only timestamps
ka: მხოლოდ, დროის შტამპების ჩაწერა

en: Log operations
ka: ოპერაციების ჟურნალში ჩაწერა

en: Long
ka: გრძელი

en: MIME Type
ka: MIME ტიპი

en: Ma_ke Link | Ma_ke Links
ka[0]: _ბმულის შექმნა
ka[1]: _ბმულების შექმნა

en: Mail Recipient
ka: ელფოსტის მიმღები

en: Medium
ka: საშუალო

en: Menu
ka: მენიუ

en: Metering Mode:
ka: გაზომვის რეჟიმი:

en: Missing dependencies
ka: დაკარგული დამოკიდებულებები

en: Mixed file owners
ka: შერეული ფაილის მფლობელები

en: Mo_ve to Trash
ka: ნაგავში გადატანა

en: Modified:
ka: შეცვლილია:

en: Mount and open %s (%s)
ka: %s-ის მიმაგრება და გახსნა (%s)

en: Mount the selected device
ka: მონიშნული მოწყობილობის მიმაგრება

en: Move
ka: გადატანა

en: Move Dow_n
ka: ქვემ_ოთ ჩამოწევა

en: Move _Up
ka: _აწევა

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command
ka: ფაილების, რომლებიც მონიშნული იყო ამოჭრის, ან კოპირების ბრძანებით, გადატანა, ან კოპირება

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into the selected folder
ka: ფაილების, რომლებიც მონიშნული იყო ამოჭრის, ან კოპირების ბრძანებით, გადატანა, ან კოპირება არჩეულ საქაღალდეში

en: Move the currently selected action down by one row.
ka: მონიშნული ქმედების ჩამოტანა ერთი მწკრივით.

en: Move the currently selected action up by one row.
ka: მონიშნული ქმედების ატანა ერთი მწკრივით.

en: Move the selected file to the Trash | Move the selected files to the Trash
ka[0]: მონიშნული ფაილის გადატანა ნაგვის ყუთში
ka[1]: მონიშნული ფაილების გადატანა ნაგვის ყუთში

en: Move to Trash
ka: ნაგვის ყუთში გადატანა

en: Moving files ...
ka: მიმდინარეობს ფაილების გადატანა ...

en: Moving files into "%s"...
ka: მიმდინარეობს ფაილების გადაადგილება "%s"-ში...

en: Moving files into the trash...
ka: მიმდინარეობს ფაილების გადაადგილება ნაგვის ურნაში...

en: Multimedia Player
ka: მულტიმედიის დამკვრელი

en: N_o to all
ka: არა _ყველასთვის

en: Name
ka: სახელი

en: Name and Extension
ka: ფაილი და გაფართოება

en: Name only
ka: მხოლოდ სახელი

en: Names:
ka: სახელები:

en: Navigate to the folder in which the selected file is located
ka: გადასვლა საქაღალდეზე, სადაც მონიშნული ფაილია

en: Navigation
ka: ნავიგაცია

en: Network
ka: ქსელი

en: Never
ka: არასოდეს

en: New Empty File
ka: ახალი ცარიელი ფაილი

en: New Empty File...
ka: ახალი ცარიელი ფაილი...

en: New File
ka: ახალი ფაილი

en: New Folder
ka: ახალი საქაღალდე

en: New Name
ka: ახალი სახელი

en: New _Tab
ka: ახალი _ჩანართი

en: New _Window
ka: ახალი ფანჯარა

en: No Exec field specified
ka: გამშვები ფაილის ზოლი მითითებული არაა

en: No URL field specified
ka: URL-ის ველი მითითებული არაა

en: No application selected
ka: პროგრამა არაა არჩეული

en: No icon
ka: ხატულის გარეშე

en: No templates installed in
    "%s"
ka: შაბლონები დაყენებული არაა
    "%s"-ში

en: None
ka: არცერთი

en: None available
ka: ხელმისაწვდომი არაფერია

en: Normal Si_ze
ka: ნორმალურ _ზომაში

en: Number - Text
ka: ნომერი - ტექსტი

en: Number - Text - Old Name
ka: ნომერი - ტექსტი - ძველი სახელი

en: Numbering
ka: დანომრვა

en: Old Name - Text - Number
ka: ძველი სახელი - ტექსტი - ნომერი

en: Only For Remote Location
ka: მხოლოდ დაშორებული მდებარეობისთვის

en: Only for local files
ka: მხოლოდ, ლოკალური ფაილებისთვის

en: Ope_n With
ka: გახს_ნა პროგრამით

en: Ope_n With Other Application...
ka: გახს_ნა სხვა აპლიკაციით...

en: Open %d New Window | Open %d New Windows
ka[0]: %d ახალი ფანჯრის გახსნა
ka[1]: %d ახალი ფანჯრის გახსნა

en: Open Item _Location
ka: ე_ლემენტის მდებარეობის გახსნა

en: Open Shell Script
ka: გარსის სკრიპტის გახსნა

en: Open With
ka: გახსნა

en: Open _Parent
ka: _ძირეული დასტის გახსნა

en: Open current folder in a new window
ka: მიმდინარე საქაღალდის გახსნა ახალ ფანჯარაში

en: Open folders
ka: საქაღალდეების გახსნა

en: Open the bulk rename dialog
ka: ერთზე მეტი ფაილის სახელის გადარქმევის დიალოგის გახსნა

en: Open the desktop folder
ka: სამუშაო მაგიდის საქაღალდის გახსნა

en: Open the home folder
ka: საწყისი საქაღალდის გახსნა

en: Open the parent folder
ka: ძირეულ დასტაში გახსნა

en: Open the selected directory in new tab | Open the selected directories in %d new tabs
ka[0]: ახალი საქაღალდის გახსნა ახალ ჩანართში
ka[1]: ახალი საქაღალდის გახსნა %d ახალ ჩანართში

en: Open the selected directory in new window | Open the selected directories in %d new windows
ka[0]: მონიშნული საქაღალდის გახსნა ახალ ფანჯარაში
ka[1]: მონიშნული საქაღალდის გახსნა %d ახალ ფანჯარაში

en: Open the selected file | Open the selected files
ka[0]: მონიშნული ფაილის გახსნა
ka[1]: მონიშნული ფაილების გახსნა

en: Open the selected files with the default applications
ka: მონიშნული ფაილების გახსნა ნაგულისხმევი პროგრამებით

en: Open/Close Split View
ka: გაყოფილი ხედის დახურვა/გახსნა

en: Optical Drive
ka: ოპტიკური დისკი

en: Optical Media
ka: ოპტიკური დისკი

en: Options:
ka: ვარიანტები:

en: Original Path:
ka: ორიგინალი ბილიკი:

en: Other Application...
ka: სხვა პროგრამა...

en: Other Applications
ka: სხვა პროგრამები

en: Others
ka: სხვები

en: Overwrite
ka: თავზე გადაწერა

en: Owner
ka: მეპატრონე

en: Owner:
ka: მეპატრონე:

en: Paste the clipboard
ka: გაცვლის ბუფერიდან ჩასმა

en: Paused
ka: შეჩერებულია

en: Perl Scripts
ka: Perl სკრიპტი

en: Permanently delete the selected file | Permanently delete the selected files
ka[0]: მონიშნული ფაილის სამუდამოდ წაშლა
ka[1]: მონიშნული ფაილების სამუდამოდ წაშლა

en: Permission denied
ka: წვდომა აკრძალულია

en: Permissions
ka: წვდომები

en: Phone
ka: ტელეფონი

en: Places
ka: ადგილები

en: Please report bugs to <%s>.
ka: გთხოვთ, შეცდომების შესახებ გვაცნობეთ აქ <%s>.

en: Please wait...
ka: გთხოვთ მოიცადოთ...

en: Pr_eferences...
ka: _მორგება…

en: Preparing...
ka: მომზადება...

en: Print version information and exit
ka: ვერსიის ინფორმაციის დაბეჭდვა და გასვლა

en: Program:
ka: პროგრამა:

en: Properties
ka: თვისებები

en: Python Scripts
ka: Python სკრიპტი

en: Question
ka: კითხვა

en: Queued
ka: რიგშია

en: Quit a running Thunar instance
ka: Thunar-ის გაშვებული ასლიდან გასვლა

en: Re_name
ka: გადარქმევა

en: Re_name Shortcut
ka: მალსახმობის სა_ხელის გადარქმევა

en: Read & Write
ka: ჩაწერადი-წაკითხვადი

en: Read only
ka: მხოლოდ წაკითხვა

en: Recency
ka: სიახლე

en: Recent
ka: Ბოლო

en: Recommended Applications
ka: რეკომენდებული პროგრამები

en: Red_o
ka: გამე_ორება

en: Redo performed
ka: თავიდან შესრულება შესრულდა

en: Redo the latest operation
ka: უკანასკნელი ოპერაციის თავიდან შესრულება

en: Regular _Expression
ka: _რეგულარული გამოსახულება

en: Reload the current folder
ka: მიმდინარე საქაღალდის თავიდან ჩატვირთვა

en: Removable Drive
ka: მოხსნადი დისკი

en: Remove Characters
ka: სიმბოლოების წაშლა

en: Remove File | Remove Files
ka[0]: ფაილის წაშლა
ka[1]: ფაილების წაშლა

en: Remove _From Position:
ka: წაშლა _მდებარეობიდან:

en: Remove application launcher
ka: აპლიკაციის გამშვების წაშლა

en: Remove the selected files from Recent
ka: მონიშნული ფაილების წაშლა უახლესებიდან

en: Rena_me All
ka: ყველას სახელის გადარქ_მევა

en: Rename
ka: გადარქმევა

en: Rename "%s"
ka: %s-თვის სახელის გადარქმევა

en: Rename Launcher Options
ka: გამშვების პარამეტრების სახელის გადარქმევა

en: Rename Multiple Files
ka: ერთზე მეტი ფაილის სახელის გადარქმევა

en: Rename _File
ka: _ფაილის სახელის გადარქმევა

en: Rename _Launcher
ka: გამშვების სახე_ლის გადარქმევა

en: Rename the selected file | Rename the selected files
ka[0]: მონიშნული ფაილის გადარქმევა
ka[1]: მონიშნული ფაილის გადარქმევა

en: Replace _All
ka: ყველ_აფრის ჩანაცვლება

en: Replace _With:
ka: ჩანა_ცვლება რით:

en: Replace the existing file in "%s"
ka: ჩავანაცვლო არსებული საქაღალდე "%s"-ში

en: Replace the existing folder in "%s"
ka: ჩავანაცვლო არსებული საქაღალდე "%s"-ში

en: Replace the link in "%s"
ka: ჩავანაცვლო ბმული "%s"-ში

en: Resident
ka: რეზიდენტული

en: Restore (opposite of trash)
ka: აღდგენა (ნაგვის ყუთსი გადატანის საპირისპირო

en: Restore Selected Items
ka: აღადგინე არჩეული ელემენტები

en: Restore and S_how
ka: აღდგენა და _ჩვენება

en: Restore tabs on startup
ka: ჩანართების აღდგენა გაშვებისას

en: Restore the selected file to its original location | Restore the selected files to its original location
ka[0]: მონიშნული ფაილის აღდგენა საწყის ადგილას
ka[1]: მონიშნული ფაილების აღდგენა საწყის ადგილას

en: Restoring files...
ka: მიმდინარეობს ფაილების აღდგენა...

en: Resuming job...
ka: დავალების გაგრძელება...

en: Resuming...
ka: გაგრძელება...

en: Reverse the sort order
ka: დალაგების მიმდევრობის რევერსი

en: Ruby Scripts
ka: Ruby სკრიპტი

en: Run In _Terminal
ka: _ტერმინალში გაშვება

en: Run Thunar as root
ka: Thunar-ის გაშვება root მომხმარებლით

en: Run in _terminal
ka: ტერმინალში გაშვება

en: Run in daemon mode
ka: დემონის რეჟიმში გაშვება

en: S_kip All
ka: ყველა_ს გამოტოვება

en: S_plit View
ka: _ხედის გაყოფა

en: Safely _Remove
ka: უსაფრთხოდ _წაშლა

en: Search
ka: _ძებნა

en: Search & Replace
ka: ძებნა და ჩანაცვლება

en: Search with Catfish...
ka: ძებნა Catfish-ით...

en: Search:
ka: ძებნა:

en: Security
ka: უსაფრთხოება

en: Security:
ka: უსაფრთხოება:

en: Select _all Files
ka: ყველ_ა ფაილის მონიშვნა

en: Select _by Pattern...
ka: მონიშვ_ნა ნიმუშით...

en: Select all files in this window
ka: ამ ფანჯარაში ყველა ფაილის მონიშვნა

en: Select an Application
ka: შეარჩიეთ პროგრამა

en: Select an Icon for "%s"
ka: აირჩიეთ ხატულა ელემენტისთვის "%s"

en: Select an Icon for "%s" (%s)
ka: აირჩიეთ ხატულა ელემენტისთვის "%s" (%s)

en: Select an image to preview
ka: აირჩიეთ სურათი მინიატურისთვის

[ctx: Select by Pattern dialog: buttons]
en: _Cancel
ka: გაუქმება

[ctx: Select by Pattern dialog: buttons]
en: _Select
ka: _მონიშვნა

[ctx: Select by Pattern dialog: labels: case sensitive checkbox]
en: C_ase sensitive
ka: _რეგისტრის გათვალისწინება

[ctx: Select by Pattern dialog: labels: match diacritics checkbox]
en: _Match diacritics
ka: და_მთხვეული დიაკრიტიკები

[ctx: Select by Pattern dialog: labels: pattern entry textbox]
en: _Pattern:
ka: _შაბლონი:

[ctx: Select by Pattern dialog: title]
en: Select by Pattern
ka: მონიშვნა ნიმუშით

en: Select files to rename
ka: აირჩიეთ ფაილი სახელის გადასარქმევად

en: Select this option to enable startup notification when the command is run from the file manager or the menu. Not every application supports startup notification.
ka: აირჩიეთ ეს პარამეტრი, რომ ჩართოთ გაშვების გაფრთხილებები, როცა ბრძანება ფაილების მმართველიდან, ან მენიუდან ეშვება. გაშვების გაფრთხილების მხარდაჭერა ყველა აპლიკაციას არ აქვს.

en: Select this option to run the command in a terminal window.
ka: აირჩიეთ ეს პარამეტრი, რომ ბრძანება ტერმინალის ფანჯარაში გაეშვას.

en: Selection: %s
ka: მონიშნული: %s

en: Send _directly
ka: პირ_დაპირ გაგზავნა

en: Send com_pressed
ka: შე_კუმშულად გაგზავნა

en: Send email
ka: ელფოსტის გაგზავნა

en: Send the selected file to "%s" | Send the selected files to "%s"
ka[0]: მონიშნული ფაილის გაგზავნა "%s"-სთვის
ka[1]: მონიშნული ფაილების გაგზავნა "%s"-სთვის

en: Send to _Desktop
ka: _სამუშაო მაგიდაზე გაგზავნა

en: Set Defa_ult Application...
ka: ნაგ_ულისხმევი აპლიკაციის დაყენება...

en: Set Default Application
ka: ნაგულისხმები პროგრამის დაყენება

en: Set _Background
ka: _ფონის დაყენება

en: Set _Foreground
ka: _წინა პლანის დაყენება

en: Set as wallpaper
ka: ფონის სურათად დაყენება

en: Set this file as trusted
ka: ამ ფაილის სანდოდ მონიშვნა

en: Shell Scripts
ka: გარსის სკრიპტი

en: Shortcuts
ka: მალსახმობები

en: Shortcuts Pane
ka: მალსახმობების პანელი

en: Show Icon E_mblems
ka: ხატულას ე_მბლემების ჩვენება

en: Show Icon _Emblems
ka: ხატულას _ემბლემების ჩვენება

en: Show _Hidden Files
ka: _ფარული ფაილების ჩვენება

en: Show display name
ka: საჩვენებელი სახელის ჩვენება

en: Show filetype
ka: ფაილის ტიპის ჩვენება

en: Show hidden files count
ka: დამალული ფაილების რაოდენობის ჩვენება

en: Show last modified
ka: ბოლო ცვლილების ჩვენება

en: Show number of containing items
ka: მასში არსებული ელემენტების რაოდენობის ჩვენება

en: Show size
ka: ზომის ჩვენება

en: Show size in bytes
ka: ზომის ჩვენება ბაიტებში

en: Show the menu
ka: მენიუს ჩვენება

en: Show thumbnails:
ka: მინიატურის ჩვენება:

en: Shutter Speed:
ka: შატერის სიჩქარე:

en: Side Pane
ka: გვერდითი პანელი

en: Side Pane (Add Bookmark) | Side Pane (Add Bookmarks)
ka[0]: გვერდითი პანელი (სანიშნეს დამატება)
ka[1]: გვერდითი პანელი (სანიშნეების დამატება)

en: Size
ka: ზომა

en: Size Column of Folders
ka: ზომის სვეტი საქაღალდეებისთვის

en: Size in Bytes
ka: ზომა ბაიტებში

en: Size in bytes
ka: ზომა ბაიტებში

en: Size on Disk:
ka: ზომა დისკზე:

en: Size:
ka: ზომა:

en: Size:
ka: ზომა:

en: Software:
ka: პროგრამები:

en: Solid State Drive
ka: მყარსხეულიანი დისკი

en: Sort _folders before files
ka: პირველ რიგში _დასტების დაჯგუფება

en: Sort items in ascending order
ka: საგნების დალაგება აღმავალი წყობით

en: Sort items in descending order
ka: საგნების დალაგება დაღმავალი წყობით

en: Specify a location to open
ka: გასახსნელი მდებარეობის მითითება

en: St_atusbar
ka: სტ_ატუსზოლი

en: Standalone
ka: დამოუკიდებელი

en: Starting... (User request)
ka: დაწყება... (მომხმარებლის მოთხოვნა)

en: Status Bar
ka: სტატუსის ზოლი

en: Stop the _Multi-Disk Drive
ka: _მრავალდისკოიანი მასივის გაჩერება

en: Switch to Next Tab
ka: გადართე შემდეგ ჩანართზე

en: Switch to Previous Tab
ka: გადართე წინა ჩანართზე

en: System Drive
ka: სისტემური დისკი

en: T_emplates
ka: ნიმუშ_ები

en: Tabs and Windows
ka: ჩანართების და ფანჯრები

en: Tape
ka: მაგნიტური ლენტა

en: Text - Number
ka: ტექსტი-ნომერი

en: Text _Format:
ka: ტექსტის _ფორმატი:

en: Text of the page's label
ka: გვერდის ჭდის ტექსტი

en: The URL to access.
ka: URL წვდომისთვის.

en: The device "%s" is being ejected. This may take some time
ka: მიმდინარეობს მოწყობილობა "%s"-ს გამოღება. ამას შეიძლება გარკვეული დრო დასჭირდეს

en: The device "%s" is being unmounted by the system. Please do not remove the media or disconnect the drive
ka: მოწყობილობა "%s" იხსნება სისტემის მიერ. გთხოვთ, არ მოაცილოთ მედია ან არ გამოაერთოთ დისკი

en: The file "%s" already exists
ka: ფაილი '%s' უკვე არსებობს

en: The icon size for the path entry
ka: ხატულას ზომა ბილიკის ჩანაწერისთვის

en: The path "%s" does not refer to a directory
ka: ბილიკი "%s" საქაღალდეზე არ მიუთითებს

en: The root folder has no parent
ka: root საქაღალდეს მშობელი არ ჰყავს

en: There is data that needs to be written to the device "%s" before it can be removed. Please do not remove the media or disconnect the drive
ka: არსებობს მონაცემები, რომელიც უნდა დაიწეროს მოწყობილობაზე "%s" ვიდრე მისი მოცილება იქნება შესაძლებელი.  გთხოვთ, არ მოაცილოთ მედია ან არ გამოაერთოთ დისკი

en: There is no operation to undo
ka: გასაუქმებელი ოპერაცის გარეშე

en: There is not enough space on the destination. Try to remove files to make space.
ka: დანიშნულების წერტილში ადგილი არაა. წაშალეთ რამე ადგილის გასათავისუფლებლად.

en: This column is reserved for special locations
ka: ეს სვეტი დაცულია სპეციალური მდებარეობებისთვის

en: This folder already contains a file "%s" (%s).
ka: ეს საქაღალდე უკვე შეიცავს ფაილს "%s" (%s).

en: This folder already contains a file "%s".
ka: ეს საქაღალდე უკვე შეიცავს ფაილს "%s".

en: This folder already contains a folder "%s".
ka: ეს საქაღალდე უკვე შეიცავს საქაღალდეს "%s".

en: This folder already contains a symbolic link "%s".
ka: ეს საქაღალდე უკვე შეიცავს სიმბოლურ ბმულს "%s".

en: This keyboard shortcut is currently used by: '%s'
ka: ეს კლავიატურის მალსახმობი უკვე გამოიყენება ქმედებისთვის: '%s'

en: This will open %d separate file manager window. | This will open %d separate file manager windows.
ka[0]: ეს გახსნის %d ფაილის მმართველის ფანჯარას.
ka[1]: ეს გახსნის %d ფაილის მმართველის ფანჯარას.

en: Thumbnails
ka: ესკიზები

en: Thunar
ka: თუნარი

en: Thunar File Manager
ka: ფაილების მმართველი Thunar

en: Thunar Preferences
ka: Thunar-ის მორგება

en: Title Case
ka: სათაურის რეგისტრი

en: Today
ka: დღეს

en: Today / Custom
ka: დღეს / მორგებული

en: Today at %X
ka: დღეს %X-ზე

en: Toggles the visibility of the tree pane
ka: გადართავს ხის პანელის ხილვადობას

en: Too many emblems selected
ka: არჩეულია მეტისმეტად ბევრი ემბლემა

en: Transfer files in parallel:
ka: ფაილების პარალელურად გადაცემა:

en: Trash
ka: ნაგავი

en: Trash Applet
ka: ნაგვის ყუთის აპლეტი

en: Trash contains %d file | Trash contains %d files
ka[0]: ნაგვის ყუთი შეიცავს %d ფაილს
ka[1]: ნაგვის ყუთი შეიცავს %d ფაილს

en: Trash contains files
ka: ნაგვის ყუთი ფაილებს შეიცავს

en: Trash is empty
ka: ნაგავი ცარიელია

en: Tree Pane
ka: ხის პანელი

en: Type
ka: ტიპი

en: UPPERCASE
ka: ზედარეგისტრი

en: USB Drive
ka: USB დისკი

en: U_nselect all Files
ka: ყველა ფაილის მო_ნიშვნის მოხსნა

en: Undo performed
ka: დაბრუნება შესრულდა

en: Undo the latest operation
ka: ბოლო ცვლილების დაბრუნება

en: Unknown
ka: უცნობი

en: Unknown file owner
ka: უცნობი ფაილის მფლობელი

en: Unknown user "%s"
ka: უცნობი მომხმარებელი "%s"

en: Unlimited
ka: შეუზღუდავი

en: Unlink
ka: მოხსნა

en: Unmount the selected device
ka: მონიშნული მოწყობილობის მოხსნა

en: Unmounting device
ka: მიმდინარეობს მოწყობილობის მოხსნა

en: Unselect all files in this window
ka: ყველა ფაილის მონიშვნის მოხსნა ამ ფანჯარაში

en: Untitled document
ka: უსახელო დოკუმენტი

en: Untrusted application launcher
ka: არასანდო აპლიკაციის გამშვები

en: Untrusted link launcher
ka: არასანდო ბმულის გამშვები

en: Uppercase / Lowercase
ka: დიდიასოები/პატარაასოები

en: Usage:
ka: გამოყენება:

en: Use "%s" to open the selected file | Use "%s" to open the selected files
ka[0]: "%s"-ის გამოყენება მონიშნული ფაილის გასახსნელად
ka[1]: "%s"-ის გამოყენება მონიშნული ფაილების გასახსნელად

en: Use De_fault
ka: ნა_გულისხმევის მოხმარება

en: Use _startup notification
ka: _გაშვების გაფრთხილების გამოყენება

en: Use a _custom command:
ka: განსხვავებული ბრძანების გამოყენება:

en: Use intermediate file on copy:
ka: შუალედური ფაილის გამოყენება კოპირებიას:

en: Varying (no change)
ka: ცვალებადი (ცვლილების გარეშე)

en: Verify file contents on copy:
ka: ფაილის შემცველობის შემოწმება კოპირებისას:

en: Verifying file contents...
ka: ფაილის შინაარსის გადამოწმება...

en: Video Files
ka: ვიდეო ფაილები

en: View
ka: ხედო

en: View Settings
ka: ხედის მორგება

en: View Switcher
ka: ხედის გადამრთველი

en: View _new folders using:
ka: _ახალი დასტის დათვალიერება:

en: View the properties of the selected file
ka: მონიშნული ფაილის თვისებების ნახვა

en: Visible Columns
ka: ხილული სვეტები

en: Volume Management
ka: ლოგიკური ტომების მართვა

en: Volume:
ka: ხმა:

en: Warning
ka: გაფრთხილება

en: Window
ka: ფანჯარა

en: Window Settings
ka: ფანჯრის მორგება

en: Working Directory:
ka: სამუშაო საქაღალდე:

en: Write only
ka: მხოლოდ-ჩაწერადი

en: Writing data to device
ka: მიმდინარეობს მონაცემების ჩაწერა მოწყობილობაზე

en: Written by Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.
ka: ავტორი: Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.

en: Yes to _all
ka: _დიახ ყველაფერზე

en: Yesterday
ka: გუშინ

en: Yesterday at %X
ka: გუშინ %X-ზე

en: Zoom I_n
ka: გადიდე_ბა

en: Zoom _Out
ka: და_პატარავება

en: _About
ka: შესახებ

en: _Access:
ka: წვდომა:

en: _Add Bookmark
ka: ს_ანიშნის დამატება

en: _Add Files...
ka: _ფაილების დამატება…

en: _Apply
ka: დაწყება

en: _Ascending
ka: აღმავალი

en: _At position:
ka: მდებარეობ_აზე:

en: _Audio Files
ka: აუდიო ფაილები

en: _Back
ka: _უკან

en: _Bookmarks
ka: _სანიშნეები

en: _Browse...
ka: დათვალიერება...

en: _Buttons Style
ka: _ღილაკების სტილი

en: _Cancel
ka: გაუქმება

en: _Close
ka: დახურვა

en: _Close Window
ka: _დახურე ფანჯარა

en: _Command:
ka: _ბრძანება:

en: _Compact View
ka: _კომპაქტური ხედი

en: _Computer
ka: _კომპიუტერი

en: _Contents
ka: _შინაარსი

en: _Copy
ka: ასლი

en: _Delete
ka: წაშლა

en: _Descending
ka: დაღმავალი

en: _Description:
ka: _აღწერა:

en: _Desktop
ka: _სამუშაო მაგიდა

en: _Directories **
ka: საქაღალ_დეები **

en: _Disconnect
ka: _გათიშვა

en: _Edit
ka: _ჩასწორება

en: _Eject
ka: _გამოღება

en: _Empty File
ka: ცარიელი ფაილი

en: _Empty Trash
ka: ნაგვის დაცლა

en: _Execute
ka: გაშვება

en: _File
ka: ფაილი

en: _File Pattern:
ka: ფაილის ნიმუში:

en: _Forget
ka: _დავიწყება

en: _Forget Association
ka: ასოციაციის დავი_წყება

en: _Format:
ka: ფორმატი:

en: _Forward
ka: _წინ

en: _Go
ka: გადასვლა

en: _Help
ka: დახმარება

en: _Home
ka: სახლი

en: _Icon Size:
ka: ხატულებ_ის ზომა:

en: _Icon View
ka: _ხატულების ხედი

en: _Icon:
ka: ხატულა:

en: _Image Files
ka: _გამოსახულების ფაილები

en: _Image Preview
ka: გამოსახულების მ_ინიატურა

en: _Invert Selection
ka: _მონიშვნის ინვერსია

en: _Launch Anyway
ka: მაინც გაშვე_ბა

en: _Link Here
ka: ბმულის გაკეთება

en: _List View
ka: _სიის ხედი

en: _Lock
ka: _ჩაკეტვა

en: _Menubar
ka: _მენიუს ზოლი

en: _Mount
ka: _მიმაგრება

en: _Move Here
ka: აქ გადმოტანა

en: _Name:
ka: სახელი:

en: _Next Tab
ka: _შემდეგი ჩანართი

en: _No
ka: არა

en: _Number Format:
ka: რიცხვის ფორმა_ტი:

en: _OK
ka: კარგი

en: _Open
ka: გახსნა

en: _Open Location...
ka: მდებარე_ობის გახსნა...

en: _Open With "%s"
ka: "%s"-ით გახსნა

en: _Open With Default Applications
ka: გახსნა ნაგულისხმევი აპლი_კაციებით

en: _Open With:
ka: გახსნა პრ_ოგრამით:

en: _Other Files
ka: სხვა ფაილე_ბი

en: _Paste
ka: ჩასმა

en: _Paste Into Folder
ka: _საქაღალდეში ჩასმა

en: _Previous Tab
ka: _წინა ჩანართი

en: _Properties...
ka: _თვისებები...

en: _Recent
ka: _უახლესი

en: _Reload
ka: _გადატვირთვა

en: _Remove
ka: მოცილება

en: _Remove Launcher
ka: გამშვების მოცილება

en: _Remove Shortcut
ka: _მალსახმობის წაშლა

en: _Remove from Recent
ka: _უახლესებიდან წაშლა

en: _Rename
ka: _სახელის გადარქმევა

en: _Rename...
ka: _სახელის შეცვლა...

en: _Replace
ka: შეცვლა

en: _Reset
ka: _საწყისი მნიშვნელობებზე დაბრუნება

en: _Restore
ka: _აღდგენა

en: _Retry
ka: _თავიდან ცდა

en: _Reversed Order
ka: შებ_რუნებული წყობით

en: _Revert Changes
ka: ცვლილებების დაბ_რუნება

en: _Search For:
ka: ძ_ებნა:

en: _Search for Files...
ka: ფაილები_ს მოძებნა...

en: _Send To
ka: _გაგზავნა

en: _Shortcuts
ka: მალ_სახმობები

en: _Show
ka: _ჩვენება

en: _Side Pane
ka: _გვერდითა პანელი

en: _Skip
ka: გამოტოვება

en: _Skip This File
ka: ამ ფაილი_ს გამოტოვება

en: _Start With:
ka: _დაწყება:

en: _Submenu:
ka: _ქვემენიუ:

en: _Symbolic Icons
ka: _სიმბოლური ხატულები

en: _Text Files
ka: _ტექსტური ფაილები

en: _Text Style
ka: _ტექსტის სტილი

en: _Text beside icons
ka: ტექსტი ხატ_ულას გვერდით

en: _Text:
ka: ტექსტი:

en: _To Position:
ka: მდებარეობა_ზე:

en: _Trash
ka: _სანაგვე ყუთი

en: _Tree
ka: _ხე

en: _Undo
ka: _დაბრუნება

en: _Unmount
ka: ტ_ომის მოხსნა

en: _Video Files
ka: ვიდეო ფაილები

en: _View
ka: ხ_ედი

en: _Yes
ka: დიახ

en: broken link
ka: გაფუჭებული ბმული

en: bulk;renamer;renaming;thunar;files;folders;directory;directories;
ka: bulk;renamer;renaming;thunar;files;folders;directory;directories;საქაღალდეები;სახელის გადარქმევა;

en: file manager;explorer;finder;browser;folders;directory;directories;partitions;drives;network;devices;rename;move;copy;delete;permissions;home;trash;
ka: file manager;explorer;finder;browser;folders;directory;directories;partitions;drives;network;devices;rename;move;copy;delete;permissions;home;trash;ნაგვის ყუთი;ფაილების მმართველი;წაშლა;კოპირება;დისკები;

en: link to %s
ka: ბმული %s -ზე

en: lowercase
ka: პატარაასოები

en: mixed
ka: შერეული

en: mount point
ka: მიმაგრების წერტილი

en: mountable
ka: მიმაგრებადი

en: shortcut
ka: მალსახმობი

en: unknown
ka: უცნობი

en: with the following file?
ka: შემდეგი ფაილით?

en: with the following folder?
ka: შემდეგი საქაღალდით?

en: with the following link?
ka: შემდეგი ბმულით?
