udisks - en to ka translation catalogue (459 entries)

en: %s Block Device
ka: %s ბლოკური მოწყობილობა

en: %s Loop Device
ka: %s მარყუჟმოწყობილობა

en: Authentication is required change iSCSI initiator name
ka: "iSCSI"-ის ინიციატორის სახელის შეცვლას ავთენტიკაცია სჭირდება

en: Authentication is required to abort a SMART self-test on $(drive)
ka: $(drive)-ზე SMART თვით-ტესტის შეჩერებას ავთენტიკაცია სჭირდება

en: Authentication is required to abort a device self-test on $(drive)
ka: $(drive)-ზე თვით-ტესტის შეჩერებას ავთენტიკაცია სჭირდება

en: Authentication is required to activate a logical volume
ka: ლოგიკური ტომის აქტივაციას ავთენტიკაცია სჭირდება

en: Authentication is required to activate swapspace on $(drive)
ka: $(drive)-ზე სვოპის აქტივაციას ავთენტიკაცია სჭირდება

en: Authentication is required to add a device to a RAID array
ka: RAID მასივში დისკის ჩამატებას ავთენტიკაცია სჭირდება

en: Authentication is required to add a device to a volume group
ka: ტომის ჯგუფში მოწყობილობის ჩამატებას ავთენტიკაცია სჭირდება

en: Authentication is required to add an entry to the /etc/crypttab file
ka: /etc/crypttab ფაილში ჩანაწერის დამატებას ავთენტიკაცია სჭირდება

en: Authentication is required to add an entry to the /etc/fstab file
ka: /etc/fstab ფაილში ჩანაწერის დამატებას ავთენტიკაცია სჭირდება

en: Authentication is required to add the device to the volume
ka: ტომში მოწყობილობის ჩამატებას ავთენტიკაცია სჭირდება

en: Authentication is required to cancel a job
ka: დავალების გაუქმებას ავთენტიკაცია სჭირდება

en: Authentication is required to cancel a job started by another user
ka: სხვა მომხმარებლის მიერ დაწყებული დავალების გაუქმებას ავთენტიკაცია სჭირდება

en: Authentication is required to change $(drive) LED
ka: $(drive)-ის ნათურის მართვას ავთენტიკაცია სჭირდება

en: Authentication is required to change label for BTRFS volume
ka: Bcache-ის ტომის ჭდის შეცვლას ავთენტიკაცია სჭირდება

en: Authentication is required to change ownership of the filesystem on $(drive)
ka: $(drive)-ზე ფაილური სისტემის მფლობელის შეცვლას ავთენტიკაცია სჭირდება

en: Authentication is required to change the filesystem UUID on $(drive)
ka: $(drive)-ზე ფაილური სისტემის UUID-ის შეცვლას ავთენტიკაცია სჭირდება

en: Authentication is required to change the filesystem label on $(drive)
ka: $(drive)-ზე ფაილური სისტემის ჭდის შეცვლას ავთენტიკაცია სჭირდება

en: Authentication is required to change the passphrase for an encrypted device
ka: დაშიფრული მოწყობილობის საკვანძო ფრაზის შეცვლას ავთენტიკაცია სჭირდება

en: Authentication is required to check and repair the volume
ka: ტომის შემოწმებასა და გასწორებას ავთენტიკაცია სჭირდება

en: Authentication is required to check power state for $(drive)
ka: $(drive)-ის კვების მდგომარეობის შემოწმებას ავთენტკაცია სჭირდება

en: Authentication is required to check the filesystem on $(drive)
ka: $(drive)-ზე ფაილური სისტემის შემოწმებას ავთენტიკაცია სჭირდება

en: Authentication is required to check the power state
ka: კვების მდგომარეობის შემოწმებას ავთენტიკაცია სჭირდება

en: Authentication is required to configure settings for $(drive)
ka: $(drive)-ის პარამეტრების მორგებას ავთენტიკაცია სჭირდება

en: Authentication is required to configure the write-intent bitmap on a RAID array
ka: RAID მასივზე write-intent-ის ბიტური რუკის მოსარგებად ავთენტიკაციაა საჭირო

en: Authentication is required to connect to an NVMe over Fabrics controller
ka: სტრუქტურის კონტროლერ $(drive)-ზე მდებარე NVMe-ზე მისაერთებლად ავთენტიკაციაა საჭირო

en: Authentication is required to convert logical volume to cache
ka: ლოგიკური ტომის ქეშად გარდაქმნას ავთენტიკაცია სჭირდება

en: Authentication is required to create a RAID array
ka: RAID მასივის შექმნას ავთენტიკაცია სჭირდება

en: Authentication is required to create a VDO volume
ka: VDO ტომის შექმნას ავთენტიკაცია სჭირდება

en: Authentication is required to create a logical volume
ka: ლოგიკური ტომის შექნას ავთენტიკაცია სჭირდება

en: Authentication is required to create a new snapshot
ka: ახალი სწრაფი ასლის შექმნას ავთენტიკაცია სჭირდება

en: Authentication is required to create a new volume
ka: ახალი ტომის შექმნას ავთენტიკაცია სჭირდება

en: Authentication is required to create a partition on $(drive)
ka: $(drive)-ზე დანაყოფის შექმნას ავთენტიკაცია სჭირდება

en: Authentication is required to create a snapshot of a logical volume
ka: ლოგიკური ტომის სწრაფი ასლის შექმნას ავთენტიკაცია სჭირდება

en: Authentication is required to create a thin pool volume
ka: თხელი პულის ტომის შექნას ავთენტიკაცია სჭირდება

en: Authentication is required to create a thin volume
ka: თხელი ტომის შექნას ავთენტიკაცია სჭირდება

en: Authentication is required to create a volume group
ka: ლოგიკური ჯგუფის შექნას ავთენტიკაცია სჭირდება

en: Authentication is required to deactivate a logical volume
ka: ლოგიკური ტომის დექატივაციას ავთენტიკაცია სჭირდება

en: Authentication is required to deactivate swapspace on $(drive)
ka: $(drive)-ზე სვოპის დეაქტივაციას ავთენტიკაცია სჭირდება

en: Authentication is required to delete a RAID array
ka: RAID მასივის წაშლას ავთენტიკაცია სჭირდება

en: Authentication is required to delete a logical volume
ka: ლოგიკური ტომის წაშლას ავთენტიკაცია სჭირდება

en: Authentication is required to delete a loop device set up by another user
ka: სხვა მომხმარებლის მიერ აწყობილი მარყუჟმოწყობილობის წაშლას ავთენტიკაცია სჭირდება

en: Authentication is required to delete a volume group
ka: ტომის ჯგუფის წაშლას ავთენტიკაცია სჭირდება

en: Authentication is required to delete the loop device $(drive)
ka: მარყუჟმოწყობილობის $(drive) წაშლას ავთენტიკაცია სჭირდება

en: Authentication is required to disable SMART on $(drive)
ka: $(drive)-ზე SMART-ის გამორთვას ავთენტიკაცია სჭირდება

en: Authentication is required to disconnect a NVMe over Fabrics controller
ka: სტრუქტურის კონტროლერზე მდებარე NVMe-ის გასათიშად ავთენტიკაციაა საჭირო

en: Authentication is required to disconnect a NVMe over Fabrics controller $(drive)
ka: სტრუქტურის კონტროლერ $(drive)-ზე მდებარე NVMe-ის გასათიშად ავთენტიკაციაა საჭირო

en: Authentication is required to discover firmware targets
ka: მიკროკოდის სამიზნეების აღმოჩენას ავთენტიკაცია სჭირდება

en: Authentication is required to discover targets
ka: სამიზნეების აღმოჩნებას ავთენტიკაცია სჭირდება

en: Authentication is required to eject $(drive)
ka: $(drive)-ის გამოღებას ავთენტიკაცია სჭირდება

en: Authentication is required to eject media
ka: წამყვანიდან დისკის ამოღებას ავთენტიკაცია სჭირდება

en: Authentication is required to eject media from a drive plugged into another seat
ka: სხვა პორტში შეერთებული ამძრავიდან დისკის გამოსაღებად ავთენტიკაციაა საჭირო

en: Authentication is required to empty a device in a volume group
ka: ტომების ჯგუფში მოწყობილობის დასაცარიელებლად ავთენტიკაციაა საჭირო

en: Authentication is required to enable SMART on $(drive)
ka: $(drive)-ზე SMART-ის ჩართვას ავთენტიკაცია სჭირდება

en: Authentication is required to enable/disable SMART
ka: SMART-ის ჩართ/გამორთ-ს ავთენტიკაცია სჭირდება

en: Authentication is required to format $(drive)
ka: $(drive)-ის დაფორმატებას ავთენტიკაცია სჭირდება

en: Authentication is required to format a namespace
ka: სახელების სივრცის დაფორმატებას ავთენტიკაცია სჭირდება

en: Authentication is required to format a namespace on $(drive)
ka: $(drive)-ზე სახელების სივრცის დაფორმატებას ავთენტიკაცია სჭირდება

en: Authentication is required to lock an encrypted device unlocked by another user
ka: სხვა მომხმარებლის მიერ განბლოკილი დაშიფრული მოწყობილობის დაბლოკვას ავთენტიკაცია სჭირდება

en: Authentication is required to lock the encrypted device $(drive) unlocked by another user
ka: სხვა მომხმარებლის მიერ განბლოკილი მოწყობილობის ($(drive)) დასაბლოკად ავთენტიკაციაა საჭირო

en: Authentication is required to manage BTRFS
ka: BTRFS-ის მართვას ავთენტიკაცია სჭირდება

en: Authentication is required to manage LVM
ka: LVM-ის მართვას ავთენტიკაცია სჭირდება

en: Authentication is required to manage RAID arrays
ka: RAID მასივების მართვას ავთენტიკაცია სჭირდება

en: Authentication is required to manage disk drive LED
ka: დისკის ნათურის მართვას ავთენტიკაცია სჭირდება

en: Authentication is required to manage iSCSI
ka: "iSCSI"-ის მართვას ავთენტიკაცია სჭირდება

en: Authentication is required to manage swapspace
ka: სვოპის მართვას ავთენტიკაცია სჭირდება

en: Authentication is required to modify a device
ka: მოწყობილობის შეცვლას ავთენტიკაცია სჭირდება

en: Authentication is required to modify a device plugged into another seat
ka: სხვა პორტში შეერთებული მოწყობლობის შეცვლას ავთენტიკაცია სჭირდება

en: Authentication is required to modify a loop device set up by another user
ka: სხვა მომხმარებლის მიერ აწყობილი მარყუჟმოწყობილობის შეცვლას ავთენტიკაცია სჭირდება

en: Authentication is required to modify drive settings
ka: დისკის პარამეტრების შეცვლას ავთენტიკაცია სჭირდება

en: Authentication is required to modify system-wide configuration
ka: მთელ სისტემის კონფიგურაციის შეცვლას ავთენტიკაცია სჭირდება

en: Authentication is required to modify the /etc/crypttab file
ka: /etc/crypttab ფაილის შეცვლას ავთენტიკაცია სჭირდება

en: Authentication is required to modify the /etc/fstab file
ka: /etc/fstab ფაილის შეცვლას ავთენტიკაცია სჭირდება

en: Authentication is required to modify the loop device $(drive)
ka: მარყუჟმოწყობილობის $(drive) შეცვლას ავთენტიკაცია სჭირდება

en: Authentication is required to modify the partition on device $(drive)
ka: დისკზე $(drive) დანაყოფების შესაცვლელად ავთენტიკაციაა საჭირო

en: Authentication is required to modify the system configuration
ka: სისტემის კონფიგურაციის ცვლილებისთვის ავთენტიკაცია აუცილებელია

en: Authentication is required to mount $(drive)
ka: $(drive)-ის მიმაგრებას ავთენტიკაცია სჭირდება

en: Authentication is required to mount $(drive) referenced in the /etc/fstab file
ka: /etc/fstab ფაილში აღწერილი მოწყობილობის $(drive)-ის მიბმას ავთენტიკაცია სჭირდება

en: Authentication is required to mount the filesystem
ka: ფაილური სისტემის მისამაგრებლად საჭიროა ავტორიზაცია

en: Authentication is required to mount/unmount the filesystem
ka: ფაილური სისტემის მისამაგრებლად/მოსახსნელად საჭიროა ავტორიზაცია

en: Authentication is required to open $(drive) for benchmarking
ka: $(drive)-ის დასატესტად გახსნას ავთენტიკაცია სჭირდება

en: Authentication is required to open $(drive) for reading
ka: $(drive)-ის წასაკითხად გახსნას ავთენტიკაცია სჭირდება

en: Authentication is required to open $(drive) for writing
ka: $(drive)-ის ჩასაწერად გახსნას ავთენტიკაცია სჭირდება

en: Authentication is required to open $(drive).
ka: $(drive)-ის გახსნას ავთენტიკაცია სჭირდება.

en: Authentication is required to open a device
ka: მოწყობილობის გახსნას ავთენტიკაცია სჭირდება

en: Authentication is required to perform a sanitize operation
ka: სანიტარული დამუშავების ოპერაციის ჩასატარებლად ავთენტიკაციაა საჭირო

en: Authentication is required to perform a sanitize operation of $(drive)
ka: $(drive)-ის სანიტარული დამუშავების ოპერაციის ჩასატარებლად ავთენტიკაციაა საჭირო

en: Authentication is required to perform a secure erase of $(drive)
ka: $(drive)-ის უსაფრთხო წაშლას ავთენტიკაცია სჭირდება

en: Authentication is required to perform iSCSI login
ka: "iSCSI"-ზე შესვლას ავთენტიკაცია სჭირდება

en: Authentication is required to perform iSCSI logout
ka: "iSCSI-იდან გამორთვას ავთენტიკაცია სჭირდება

en: Authentication is required to power off $(drive)
ka: $(drive)-ის გამორთვას ავთენტიკაცია სჭირდება

en: Authentication is required to power off a drive
ka: დისკის კვების გამორთვას ავთენტიკაცია სჭირდება

en: Authentication is required to power off a drive plugged into another seat
ka: სხვა პორტში შეერთებული დისკის კვების გამოსართავად ავთენტიკაციაა საჭირო

en: Authentication is required to put $(drive) in standby mode
ka: $(drive)-ის უქმე რეჟიმში გადართვას ავთენტკაცია სჭირდება

en: Authentication is required to put a drive into standby mode
ka: დისკის ძილის რეჟიმში გადასართავად ავთენტიკაციაა საჭირო

en: Authentication is required to read system-level secrets
ka: სისტემური დონის პაროლების წაკითხვას ავთენტიკაცია სჭირდება

en: Authentication is required to remove a device from a RAID array
ka: RAID მასივიდან დისკის წაშლას ავთენტიკაცია სჭირდება

en: Authentication is required to remove a device from a volume group
ka: ტომის ჯგუფიდან მოწყობილობის წაშლას ავთენტიკაცია სჭირდება

en: Authentication is required to remove an entry from /etc/fstab file
ka: /etc/fstab ფაილიდან ჩანაწერის წაშლას ავთენტიკაცია სჭირდება

en: Authentication is required to remove an entry from the /etc/crypttab file
ka: /etc/crypttab ფაილიდან ჩანაწერის წაშლას ავთენტიკაცია სჭირდება

en: Authentication is required to remove missing physical volumes from a volume group
ka: ტომის ჯგუფიდან ნაკლული ფიზიკური ტომების წაშლას ავთენტიკაცია სჭირდება

en: Authentication is required to rename a logical volume
ka: ლოგიკური ტომის სახელის გადარქმევას ავთენტიკაცია სჭირდება

en: Authentication is required to rename a volume group
ka: ტომის ჯგუფის სახელის გადარქმევას ავთენტიკაცია სჭირდება

en: Authentication is required to repair a logical volume
ka: ლოგიკური ტომის შეკეთებას ავთენტიკაცია სჭირდება

en: Authentication is required to repair the filesystem on $(drive)
ka: $(drive)-ზე ფაილური სისტემის შეკეთებას ავთენტიკაცია სჭირდება

en: Authentication is required to rescan $(drive)
ka: $(drive)-ის თავიდან სკანირებას ავთენტიკაცია სჭირდება

en: Authentication is required to rescan a device
ka: მოწყობილობის თავიდან სკანირებას ავთენტიკაცია სჭირდება

en: Authentication is required to resize a VDO volume
ka: VDO ტომის ზომის შეცვლას ავთენტიკაცია სჭირდება

en: Authentication is required to resize a logical volume
ka: ლოგიკური ტომის ზომის შეცვლას ავთენტიკაცია სჭირდება

en: Authentication is required to resize the encrypted device $(drive)
ka: დაშიფრული მოწყობილობის $(drive) ზომის შეცვლას ავთენტიკაცია სჭირდება

en: Authentication is required to resize the filesystem on $(drive)
ka: $(drive)-ზე ფაილური სისტემის ზომის შეცვლას ავთენტიკაცია სჭირდება

en: Authentication is required to resize the volume
ka: ტომის ზომის შეცვლას ავთენტიკაცია სჭირდება

en: Authentication is required to retrieve secrets from system-wide configuration
ka: მთელი სისტემის კონფიგურაციიდან პაროლების მისაღებად ავთენტიკაციაა საჭირო

en: Authentication is required to run a SMART self-test
ka: SMART თვით-ტესტის გაშვებას ავთენტიკაცია სჭირდება

en: Authentication is required to run a device self-test
ka: თვით-ტესტის გაშვებას ავთენტიკაცია სჭირდება

en: Authentication is required to securely erase a hard disk
ka: დისკის უსაფრთხოდ წაშლას ავთენტიკაცია სჭირდება

en: Authentication is required to set NVMe Host ID
ka: NVMe ჰოსტის ID-ის დაყენებისთვის ავთენტიკაციაა საჭირო

en: Authentication is required to set NVMe Host NQN
ka: NVMe ჰოსტის NQN-ის დაყენებისთვის ავთენტიკაციაა საჭირო

en: Authentication is required to set NVMe Host NQN or Host ID
ka: NVMe ჰოსტის NQN-ის და ID-ის დაყენებას ავთენტიკაცია სჭირდება

en: Authentication is required to set SMART data from a blob on $(drive)
ka: SMART მონაცემების $(drive)-სთვის ბლობიდან განახლებას ავთენტიკაცია სჭირდება

en: Authentication is required to set SMART data from blob
ka: SMART-ის მონაცემების ბლობიდან დაყენებას ავთენტიკაცია სჭირდება

en: Authentication is required to set deduplication/compression on a VDO volume
ka: VDO ტომის დედუპლიკაციის/შეკუმშვის დაყენებას ავთენტიკაცია სჭირდება

en: Authentication is required to set swapspace UUID on $(drive)
ka: $(drive)-ზე სვოპის UUID-ის დაყენებას ავთენტიკაცია სჭირდება

en: Authentication is required to set swapspace label on $(drive)
ka: $(drive)-ზე სვოპის ჭდის დაყენებას ავთენტიკაცია სჭირდება

en: Authentication is required to set up a loop device
ka: მარყუჟმოწყობილობის დაყენებას ავთენტიკაცია სჭირდება

en: Authentication is required to split cache pool LV off of a cache LV
ka: ქეშის LV-is ქეშის პულის LV-დან გამოსაყოფად ავთენტიკაციაა საჭირო

en: Authentication is required to start a RAID array
ka: RAID მასივის გაშვებას ავთენტიკაცია სჭირდება

en: Authentication is required to start a SMART self-test on $(drive)
ka: $(drive)-ზე SMART თვით-ტესტის გაშვებას ავთენტიკაცია სჭირდება

en: Authentication is required to start a device self-test on $(drive)
ka: $(drive)-ზე თვით-ტესტის გაშვებას ავთენტიკაცია სჭირდება

en: Authentication is required to start/stop data scrubbing of a RAID array
ka: RAID მასივის მონაცემების სკრაბინგის გასაშვებად/გასაჩერებლად ავთენტიკაციაა საჭირო

en: Authentication is required to stop a RAID array
ka: RAID მასივის შეჩერებას ავთენტიკაცია სჭირდება

en: Authentication is required to take ownership of a filesystem.
ka: ფაილური სისტემის მფლობელის მიღებას ავთენტიკაცია სჭირდება.

en: Authentication is required to unlock an encrypted device
ka: დაშიფრული მოწყობილობის გაშიფვრას ავთენტიკაცია სჭირდება

en: Authentication is required to unlock the encrypted device $(drive)
ka: დაშიფრული მოწყობილობის, $(drive)-ის განბლოკვას ავთენტიკაცია სჭირდება

en: Authentication is required to unmount $(drive) mounted by another user
ka: სხვა მომხმარებლის მიერ მიმაგრებული $(drive)-ის მოხსნა შეუძლებელია

en: Authentication is required to unmount $(drive) referenced in the /etc/fstab file
ka: /etc/fstab ფაილში აღწერილი მოწყობილობის $(drive)-ის მიბმის მოხსნას ავთენტიკაცია სჭირდება

en: Authentication is required to unmount a filesystem mounted by another user
ka: სხვა მომხმარებლის მიერ მიმაგრებული მოწყობილობის მოხსნას ავთენტიკაცია სჭირდება

en: Authentication is required to update SMART data
ka: SMART მონაცემების განახლებას ავთენტიკაცია სჭირდება

en: Authentication is required to update SMART data from $(drive)
ka: SMART მონაცემების $(drive)-დან განახლებას ავთენტიკაცია სჭირდება

en: Authentication is required to wake up $(drive) from standby mode
ka: უქმე რეჟიმიდან $(drive)-ის გაღვიძებას ავთენტიკაცია სჭირდება

en: Block Device
ka: ბლოკური მოწყობილობა

en: Cancel job
ka: დავალების გაუქმება

en: Cancel job started by another user
ka: დავალების გაუქება სხვა მომხმარებელმა დაიწყო

en: Change passphrase for an encrypted device
ka: დაშიფრული მოწყობილობის საკვანძრო ფრაზის შეცვლა

en: Check power state
ka: კვების მდგომარეობის შემოწმება

en: Delete loop devices
ka: მარყუჟის მოწყობილობის წაშლა

en: Disconnect a NVMeoF controller
ka: NVMeoF კონტროლერის გათიშვა

en: Discovery failed: %s
ka: აღმოჩენის შეცდომა: %s

en: Eject media
ka: დისკის გამოღება

en: Eject media from a drive attached to another seat
ka: სხვა შესაერთებულზე მიერთებული დისკის გამოღება

en: Eject media from a system drive
ka: წამყვანიდან დისკის ამოღება

en: Empty initiator name
ka: ინიციატორის არასწორი სახელი

en: Enable/Disable SMART
ka: SMART-ის ჩართ/გამორთ

en: Error converting volume: %s
ka: ტომის გადაყვანის შეცდომა: %s

en: Error parsing the iSCSI initiator name
ka: ISCSI-ის ინიციატორის დამუშავების შეცდომა

en: Error writing to %s while setting iSCSI initiator name:
ka: %s-ში ჩაწერის შეცდომა iSCSI ინიციატორის სახელის დაყენების დროს:

en: Format a namespace
ka: სახელების სივრცის ფორმატი

en: GUID Partition Table
ka: GUID დანაყოფების ცხრილი

en: Lock an encrypted device unlocked by another user
ka: სხვა მომხმარებლის მიერ განბლოკილი დაშიფრული მოწყობილობის დაბლოკვა

en: Login failed: %s
ka: შესვლის შეცდომა: %s

en: Logout failed: %s
ka: გამოსვლის პრობლემა: %s

en: Loop Device
ka: მარყუჟმოწყობილობა

en: Manage BTRFS
ka: BTRFS-ის მართვა

en: Manage LVM
ka: LVM-ის მართვა

en: Manage RAID arrays
ka: RAID მასივების მართვა

en: Manage disk drive LED
ka: დისკის ნათურის მართვა

en: Manage iSCSI
ka: "iSCSI"-ის მართვა

en: Manage loop devices
ka: მარყუჟის მოწყობილობის მართვა

en: Manage swapspace
ka: სვოპის მართვა

en: Master Boot Record
ka: MBR

en: Modify a device
ka: მოწყობილობის შეცვლა

en: Modify a system device
ka: სისტემური მოწყობილობის შეცვლა

en: Modify drive settings
ka: დისკის პარამეტრების შეცვლა

en: Modify loop devices
ka: მარყუჟის მოწყობილობის  შეცვლა

en: Modify system-wide configuration
ka: მთელ სისტემის კონფიგურაცია

en: Mount a filesystem
ka: ფაილური სისტემის მიმაგრება

en: Mount a filesystem from a device plugged into another seat
ka: ფაილური სისტემის სხვა შესაერთებელში შეერთებული მოწყობილობდან მიმაგრება

en: Mount a filesystem on a system device
ka: ფაილური სისტემის სისტემურ მოწყობილობაზე მიმაგრება

en: Mount a filesystem on behalf of another user
ka: ფაილური სისტემის მიმაგრება სხვა მომხმარებლის სახელით

en: Mount/unmount filesystems defined in the fstab file with the x-udisks-auth option
ka: ფაილური სისტემების, რომლებიც fstab-ში მონიშნულები არიან, როგორც x-udisks-auth, მიმაგრება/მოხსნა

en: NVMeoF connection
ka: NVMeoF მიერთება

en: Open a device
ka: მოწყობილობის გახსნა

en: Open a system device
ka: სისტემური მოწყობილობის გახსნა

en: Power off a drive attached to another seat
ka: სხვა შესაერთებელზე მიერთებული დისკს გამორთვა

en: Power off a system drive
ka: სისტემური დისკის კვების გამორთცა

en: Power off drive
ka: დისკის კვების გამორთვა

en: Rescan a device
ka: მოწყობილობის თავიდან სკანირება

en: Run SMART self-test
ka: SMART თვით-ტესტის გაშვება

en: Run device self-test
ka: მოწყობილობის თვით-ტესტის გაშვება

en: Securely erase a hard disk
ka: დისკის უსაფრთხოდ წაშლა

en: Send standby command
ka: შეჩერების ბრძანების გაგზავნა

en: Send standby command to a system drive
ka: სისტემური დისკისთვის შეჩერების ბრძანების გაგზავნა

en: Send standby command to drive on other seat
ka: სხვა პორტში შეერთებული დისკისთვის შეჩერების ბრძანების გაგზავნა

en: Set SMART data from blob
ka: SMART-ის მონაცემების ბლობიდან დაყენება

en: Set a NVMe Host NQN/ID
ka: NVMe ჰოსტის NQN/ID-ის მიღება

en: Start the sanitize operation
ka: სანიტარული დამუშავების ოპერაციის დაწყება

en: Take ownership of a filesystem
ka: ფაილური სისტემის მფლობლობის აღება

en: Unlock an encrypted device
ka: დაშიფრული მოწყობილობის გაშიფვრა

en: Unlock an encrypted device plugged into another seat
ka: სხვა შესაერთებელში მიერთებული დაშიფრული სისტემური მოწყობილობის განბლოკვა

en: Unlock an encrypted device specified in the crypttab file with the x-udisks-auth option
ka: სხვა შესაერთებელში მიერთებული, fstab-ში x-udisks-auth -ით მონიშნული, დაშიფრული სისტემური მოწყობილობის განბლოკვა

en: Unlock an encrypted system device
ka: დაშიფრული სისტემური მოწყობილობის განბლოკვა

en: Unmount a device mounted by another user
ka: სხვა მომხმარებლის მიერ მიმაგრებული მოწყობილობის მოხსნა

en: Update SMART data
ka: SMART მონაცემების განახლება

[ctx: byte-size-pow10]
en: %s (%s bytes)
ka: %s (%s ბაიტი)

[ctx: byte-size-pow10]
en: GB
ka: გბ

[ctx: byte-size-pow10]
en: KB
ka: კბ

[ctx: byte-size-pow10]
en: MB
ka: მბ

[ctx: byte-size-pow10]
en: TB
ka: ტბ

[ctx: byte-size-pow2]
en: %s (%s bytes)
ka: %s (%s ბაიტი)

[ctx: byte-size-pow2]
en: GiB
ka: გიბ

[ctx: byte-size-pow2]
en: MiB
ka: მიბ

[ctx: disk-hdd]
en: %s Hard Disk
ka: %s მყარი დისკი

[ctx: disk-hdd]
en: Hard Disk
ka: მყარი დისკი

[ctx: disk-non-rotational]
en: %s Disk
ka: %s დისკი

[ctx: disk-non-rotational]
en: Disk
ka: დისკი

[ctx: dos-part-flag]
en: Bootable
ka: ჩატვირთვადი

[ctx: drive-card-reader]
en: %s Card Reader
ka: %s ბარათის წამკითხავი

[ctx: drive-with-fixed-media]
en: %s Drive
ka: %s დისკი

[ctx: drive-with-generic-media]
en: %s Disk
ka: %s დისკი

[ctx: drive-with-size]
en: %s Drive
ka: %s დისკი

[ctx: drive-with-size-and-type]
en: %s %s Drive
ka: %s %s დისკი

[ctx: drive-with-type]
en: %s Drive
ka: %s დისკი

[ctx: flash-media]
en: %s Card
ka: %s ბარათი

[ctx: fs-type]
en: BitLocker Encryption
ka: BitLocker -ის დაშიფვრა

[ctx: fs-type]
en: Encrypted?
ka: დაშიფრულია?

[ctx: fs-type]
en: Ext2 (version %s)
ka: Ext2 (ვერსია %s)

[ctx: fs-type]
en: Ext3 (version %s)
ka: Ext3 (ვერსია %s)

[ctx: fs-type]
en: Ext4 (version %s)
ka: Ext4 (ვერსია %s)

[ctx: fs-type]
en: FAT (12-bit version)
ka: FAT (12-ბიტიანი ვერსია)

[ctx: fs-type]
en: FAT (16-bit version)
ka: FAT (16-ბიტიანი ვერსია)

[ctx: fs-type]
en: FAT (32-bit version)
ka: FAT (32-ბიტიანი ვერსია)

[ctx: fs-type]
en: FAT (version %s)
ka: FAT (ვერსია %s)

[ctx: fs-type]
en: ISO 9660 (version %s)
ka: ISO 9660 (ვერსია %s)

[ctx: fs-type]
en: Intel RSTe RAID Member
ka: Intel RSTe RAID-ის წევრი

[ctx: fs-type]
en: Intel RSTe RAID Member (%s)
ka: Intel RSTe RAID-ის წევრი(%s)

[ctx: fs-type]
en: Intel Rapid Storage Technology enterprise RAID Member
ka: Intel Rapid Storage Technology enterprise RAID-ის წევრი

[ctx: fs-type]
en: Intel Rapid Storage Technology enterprise RAID Member (version %s)
ka: Intel Rapid Storage Technology enterprise RAID-ის წევრი (ვერსია %s)

[ctx: fs-type]
en: Journal for Ext
ka: ჟურნალი Ext-სთვს

[ctx: fs-type]
en: Journal for Ext (version %s)
ka: Ext-ის ჟურნალი (ვერსია %s)

[ctx: fs-type]
en: LUKS Encryption
ka: LUKS დაშიფვრა

[ctx: fs-type]
en: LUKS Encryption (version %s)
ka: LUKS დაშიფვრა (ვერსია %s)

[ctx: fs-type]
en: LVM2 Physical Volume
ka: LVM2 ფიზიკური ტომი

[ctx: fs-type]
en: LVM2 Physical Volume (%s)
ka: LVM2 ფიზიკური ტომი (%s)

[ctx: fs-type]
en: Linux RAID Member
ka: Linux RAID-ის წევრი

[ctx: fs-type]
en: Linux RAID Member (version %s)
ka: Linux RAID-ის წევრი (ვერსია %s)

[ctx: fs-type]
en: NTFS (version %s)
ka: NTFS (ვერსია %s)

[ctx: fs-type]
en: Possibly Encrypted
ka: ალბათ დაშიფრულია

[ctx: fs-type]
en: Swap
ka: სვაპი

[ctx: fs-type]
en: Swap (version %s)
ka: Swap (ვერსია %s)

[ctx: fs-type]
en: UDF (version %s)
ka: UDF (ვერსია %s)

[ctx: fs-type]
en: Unknown
ka: უცნობი

[ctx: fs-type]
en: Unknown (%s %s)
ka: უცნობი (%s %s)

[ctx: fs-type]
en: Unknown (%s)
ka: უცნობი (%s)

[ctx: fs-type]
en: VMFS (version %s)
ka: VMFS (ვერსია %s)

[ctx: fs-type]
en: VMFS Member
ka: VMFS წევრი

[ctx: fs-type]
en: VMFS Member (v%s)
ka: VMFS წევრი (v%s)

[ctx: fs-type]
en: VMFS Volume Member
ka: VMFS ტომის წევრი

[ctx: fs-type]
en: VMFS Volume Member (version %s)
ka: VMFS ტომის წევრი (ვერსია %s)

[ctx: fs-type]
en: VeraCrypt/TrueCrypt Encryption
ka: VeraCrypt/TrueCrypt დაშიფვრა

[ctx: fs-type]
en: XFS (version %s)
ka: XFS (ვერსია %s)

[ctx: fs-type]
en: ZFS Device
ka: ZFS მოწყობილობა

[ctx: fs-type]
en: ZFS Device (ZPool version %s)
ka: ZFS მოწყობილობა (ZPool ვერსია %s)

[ctx: fs-type]
en: exFAT (version %s)
ka: exFAT (ვერსია %s)

[ctx: generic-drive]
en: Drive
ka: დისკი

[ctx: gpt-part-flag]
en: Hidden
ka: დამალული

[ctx: gpt-part-flag]
en: Legacy BIOS Bootable
ka: მოძველებული BIOS-ით ჩატვირთვადი

[ctx: gpt-part-flag]
en: No Automount
ka: ავტომიმაგრების გარეშე

[ctx: gpt-part-flag]
en: Read-only
ka: მხოლოდ წაკითხვა

[ctx: gpt-part-flag]
en: System
ka: სისტემა

[ctx: job]
en: ATA Enhanced Secure Erase
ka: ATA დამატებით უსაფრთხო წაშლა

[ctx: job]
en: ATA Secure Erase
ka: ATA უსაფრთხო წაშლა

[ctx: job]
en: Adding Device to Array
ka: მოწყობილობის მასივში ჩამატება

[ctx: job]
en: Checking Filesystem
ka: ფაილური სისტემის შემოწმება

[ctx: job]
en: Cleaning Up
ka: მოსუფთავება

[ctx: job]
en: Creating Filesystem
ka: ფაილური სისტემის შექმნა

[ctx: job]
en: Creating Partition
ka: დანაყოფის შექმნა

[ctx: job]
en: Creating RAID Array
ka: RAID მასივის შექმნა

[ctx: job]
en: Deleting Partition
ka: დანაყოფის წაშლა

[ctx: job]
en: Ejecting Medium
ka: დისკის გამოღება

[ctx: job]
en: Erasing Device
ka: მოწყობილობის წაშლა

[ctx: job]
en: Locking Device
ka: მოწყობილობის დაბლოკვა

[ctx: job]
en: Marking Device as Faulty
ka: მოწყობილობის როგორც გაფუჭებულად მონიშვნა

[ctx: job]
en: Modifying Encrypted Device
ka: დაშიფრული მოწყობილობის შეცვლა

[ctx: job]
en: Modifying Filesystem
ka: ფაილური სისტემის შეცვლა

[ctx: job]
en: Modifying Partition
ka: დანაყოფის შექმნა

[ctx: job]
en: Modifying Swap Device
ka: სვოპის მოწყობილობის შეცვლა

[ctx: job]
en: Mounting Filesystem
ka: ფაილური სისტემის მიმაგრება

[ctx: job]
en: Removing Device from Array
ka: მოწყობილობის მასივიდან წაშლა

[ctx: job]
en: Repairing Filesystem
ka: ფაილური სისტემის გასწორება

[ctx: job]
en: Resizing Encrypted Device
ka: დაშიფრული მოწყობილობის ზომის შეცვლა

[ctx: job]
en: Resizing Filesystem
ka: ფაილური სისტემის ზომის შეცვლა

[ctx: job]
en: SMART self-test
ka: SMART თვით-ტესტი

[ctx: job]
en: Setting Up Loop Device
ka: მარყუჟმოწყობილობის მორგება

[ctx: job]
en: Setting Write-Intent Bitmap
ka: Wite-Intent ბიტური რუკის დაყენება

[ctx: job]
en: Starting RAID Array
ka: RAID მასივის გაშვება

[ctx: job]
en: Starting Swap Device
ka: სვოპის მოწყობილობის გაშვება

[ctx: job]
en: Stopping RAID Array
ka: RAID მასივის გაჩერება

[ctx: job]
en: Stopping Swap Device
ka: სვოპის მოწყობილობის შეჩერება

[ctx: job]
en: Unlocking Device
ka: მოწყობილობის განბლოკვა

[ctx: job]
en: Unmounting Filesystem
ka: ფაილური სისტემის მიმაგრების მოხსნა

[ctx: mdraid-desc]
en: RAID Array
ka: RAID მასივი

[ctx: mdraid-desc]
en: RAID-0 Array
ka: RAID-0 მასივი

[ctx: mdraid-desc]
en: RAID-1 Array
ka: RAID-1 მასივი

[ctx: mdraid-desc]
en: RAID-10 Array
ka: RAID-10 მასივი

[ctx: mdraid-desc]
en: RAID-4 Array
ka: RAID-4 მასივი

[ctx: mdraid-desc]
en: RAID-5 Array
ka: RAID-5 მასივი

[ctx: mdraid-desc]
en: RAID-6 Array
ka: RAID-6 მასივი

[ctx: media]
en: Flash
ka: განათება

[ctx: media]
en: Floppy
ka: დისკეტა

[ctx: media-type]
en: Flash
ka: განათება

[ctx: media-type]
en: Floppy
ka: დისკეტა

[ctx: optical-media]
en: %s Disc
ka: %s დისკი

[ctx: optical-media]
en: Audio %s
ka: აუდიო %s

[ctx: optical-media]
en: Blank %s
ka: ცარიელი %s

[ctx: optical-media]
en: Mixed %s
ka: შერეული %s

[ctx: part-block]
en: Partition %u of %s
ka: დანაყოფი %u %s-დან

[ctx: part-drive]
en: Partition %u of %s
ka: დანაყოფი %u %s-დან

[ctx: part-loop]
en: Partition %u of %s
ka: დანაყოფი %u %s-დან

[ctx: part-raid]
en: Partition %u of %s
ka: დანაყოფი %u %s-დან

[ctx: part-type]
en: BIOS Boot
ka: BIOS-ით ჩატვირთვა

[ctx: part-type]
en: Basic Data
ka: ძირითადი მონაცემები

[ctx: part-type]
en: Driver
ka: დრაივერი

[ctx: part-type]
en: EFI System
ka: EFI სისტემა

[ctx: part-type]
en: Empty
ka: ცარიელი

[ctx: part-type]
en: Extended
ka: გაფართოებული

[ctx: part-type]
en: Linux /usr/ Partition (32-bit ARM)
ka: Linux-ის /usr/ დანაყოფი (32-ბიტიანი ARM)

[ctx: part-type]
en: Linux /usr/ Partition (32-bit MIPS LittleEndian/mipsel)
ka: Linux /usr/ დანაყოფი (32-ბიტიანი MIPS, წვრილბოლოიანი/mipsel)

[ctx: part-type]
en: Linux /usr/ Partition (32-bit PowerPC)
ka: Linux /usr/ დანაყოფი (32-ბიტიანი PowerPC)

[ctx: part-type]
en: Linux /usr/ Partition (64-bit ARM/AArch64)
ka: Linux /usr/ დანაყოფი (64-ბიტიანი ARM/AArch64)

[ctx: part-type]
en: Linux /usr/ Partition (64-bit MIPS LittleEndian/mips64el)
ka: Linux /usr/ დანაყოფი (64-ბიტიანი MIPS, წვრილბოლოიანი/mips64el)

[ctx: part-type]
en: Linux /usr/ Partition (64-bit PowerPC BigEndian)
ka: Linux /usr/ დანაყოფი (64-ბიტიანი PowerPC, მსხვილბოლოიანი)

[ctx: part-type]
en: Linux /usr/ Partition (64-bit PowerPC LittleEndian)
ka: Linux /usr/ დანაყოფი (64-ბიტიანი PowerPC, წვრილბოლოიანი)

[ctx: part-type]
en: Linux /usr/ Partition (ARC)
ka: Linux-ის /usr/ დანაყოფი (ARC)

[ctx: part-type]
en: Linux /usr/ Partition (Alpha)
ka: Linux-ის /usr/ დანაყოფი (Alpha)

[ctx: part-type]
en: Linux /usr/ Partition (HPPA/PARISC)
ka: Linux-ის /usr/ დანაყოფი (HPPA/PARISC)

[ctx: part-type]
en: Linux /usr/ Partition (Itanium/IA-64)
ka: Linux /usr/ დანაყოფი (Itanium/IA-64)

[ctx: part-type]
en: Linux /usr/ Partition (LoongArch 64-bit)
ka: Linux /usr/ დანაყოფი (64-ბიტიანი LoongArch)

[ctx: part-type]
en: Linux /usr/ Partition (RISC-V 32-bit)
ka: Linux-ის /usr/ დანაყოფი (32-ბიტიანი RISC-V)

[ctx: part-type]
en: Linux /usr/ Partition (RISC-V 64-bit)
ka: Linux-ის /usr/ დანაყოფი (64-ბიტიანი RISC-V)

[ctx: part-type]
en: Linux /usr/ Partition (TILE-Gx)
ka: Linux-ის /usr/ დანაყოფი (TILE-Gx)

[ctx: part-type]
en: Linux /usr/ Partition (amd64/x86_64)
ka: Linux /usr/ დანაყოფი (amd64/x86_64)

[ctx: part-type]
en: Linux /usr/ Partition (s390)
ka: Linux-ის /usr/ დანაყოფი (s390)

[ctx: part-type]
en: Linux /usr/ Partition (s390x)
ka: Linux-ის /usr/ დანაყოფი (s390x)

[ctx: part-type]
en: Linux /usr/ Partition (x86)
ka: Linux-ის /usr/ დანაყოფი (x86)

[ctx: part-type]
en: Linux /usr/ Verity Partition (32-bit ARM)
ka: Linux-ის /usr/ გადამოწმების დანაყოფი (32-ბიტიანი ARM)

[ctx: part-type]
en: Linux /usr/ Verity Partition (32-bit MIPS LittleEndian/mipsel)
ka: Linux /usr/ გადამოწმების დანაყოფი (32-ბიტიანი MIPS, წვრილბოლოიანი/mipsel)

[ctx: part-type]
en: Linux /usr/ Verity Partition (32-bit PowerPC)
ka: Linux /usr/ გადამოწმების დანაყოფი (32-ბიტიანი PowerPC)

[ctx: part-type]
en: Linux /usr/ Verity Partition (64-bit ARM/AArch64)
ka: Linux /usr/ გადამოწმების დანაყოფი (64-ბიტიანი ARM/AArch64)

[ctx: part-type]
en: Linux /usr/ Verity Partition (64-bit MIPS LittleEndian/mips64el)
ka: Linux /usr/ გადამოწმების დანაყოფი (64-ბიტიანი MIPS, წვრილბოლოიანი/mips64el)

[ctx: part-type]
en: Linux /usr/ Verity Partition (64-bit PowerPC BigEndian)
ka: Linux /usr/ გადამოწმების დანაყოფი (64-ბიტიანი PowerPC, მსხვილბოლოიანი)

[ctx: part-type]
en: Linux /usr/ Verity Partition (64-bit PowerPC LittleEndian)
ka: Linux /usr/ გადამოწმების დანაყოფი (64-ბიტიანი PowerPC, წვრილბოლოიანი)

[ctx: part-type]
en: Linux /usr/ Verity Partition (ARC)
ka: Linux /usr/ გადამოწმების დანაყოფი (ARC)

[ctx: part-type]
en: Linux /usr/ Verity Partition (Alpha)
ka: Linux /usr/ გადამოწმების დანაყოფი (Alpha)

[ctx: part-type]
en: Linux /usr/ Verity Partition (HPPA/PARISC)
ka: Linux-ის /usr/ გადამოწმების დანაყოფი (HPPA/PARISC)

[ctx: part-type]
en: Linux /usr/ Verity Partition (Itanium/IA-64)
ka: Linux /usr/ გადამოწმების დანაყოფი (Itanium/IA-64)

[ctx: part-type]
en: Linux /usr/ Verity Partition (LoongArch 64-bit)
ka: Linux /usr/ გადამოწმების დანაყოფი (64-ბიტიანი LoongArch)

[ctx: part-type]
en: Linux /usr/ Verity Partition (RISC-V 32-bit)
ka: Linux-ის /usr/ გადამოწმების დანაყოფი (32-ბიტიანი RISC-V)

[ctx: part-type]
en: Linux /usr/ Verity Partition (RISC-V 64-bit)
ka: Linux /usr/ გადამოწმების დანაყოფი (64-ბიტიანი RISC-V)

[ctx: part-type]
en: Linux /usr/ Verity Partition (TILE-Gx)
ka: Linux /usr/ გადამოწმების დანაყოფი (TILE-Gx)

[ctx: part-type]
en: Linux /usr/ Verity Partition (amd64/x86_64)
ka: Linux /usr/ გადამოწმების დანაყოფი (amd64/x86_64)

[ctx: part-type]
en: Linux /usr/ Verity Partition (s390)
ka: Linux /usr/ გადამოწმების დანაყოფი (s390)

[ctx: part-type]
en: Linux /usr/ Verity Partition (s390x)
ka: Linux /usr/ გადამოწმების დანაყოფი (s390x)

[ctx: part-type]
en: Linux /usr/ Verity Partition (x86)
ka: Linux /usr/ გადამოწმების დანაყოფი (x86)

[ctx: part-type]
en: Linux /usr/ Verity Signature Partition (32-bit ARM)
ka: Linux /usr/ ხელმოწერის გადამოწმების დანაყოფი (32-ბიტიანი ARM)

[ctx: part-type]
en: Linux /usr/ Verity Signature Partition (32-bit MIPS LittleEndian/mipsel)
ka: Linux /usr/ ხელმოწერის გადამოწმების დანაყოფი (32-ბიტიანი MIPS, წვრილბოლოიანი/mipsel)

[ctx: part-type]
en: Linux /usr/ Verity Signature Partition (32-bit PowerPC)
ka: Linux /usr/ ხელმოწერის გადამოწმების დანაყოფი (32-ბიტიანი PowerPC)

[ctx: part-type]
en: Linux /usr/ Verity Signature Partition (64-bit ARM/AArch64)
ka: Linux /usr/ ხელმოწერის გადამოწმების დანაყოფი (64-ბიტიანი ARM/AArch64)

[ctx: part-type]
en: Linux /usr/ Verity Signature Partition (64-bit MIPS LittleEndian/mips64el)
ka: Linux /usr/ ხელმოწერის გადამოწმების დანაყოფი (64-ბიტიანი MIPS, წვრილბოლოიანი/mips64el)

[ctx: part-type]
en: Linux /usr/ Verity Signature Partition (64-bit PowerPC BigEndian)
ka: Linux /usr/ ხელმოწერის გადამოწმების დანაყოფი (64-ბიტიანი PowerPC, მსხვილბოლოიანი)

[ctx: part-type]
en: Linux /usr/ Verity Signature Partition (64-bit PowerPC LittleEndian)
ka: Linux /usr/ ხელმოწერის გადამოწმების დანაყოფი (64-ბიტიანი PowerPC, წვრილბოლოიანი)

[ctx: part-type]
en: Linux /usr/ Verity Signature Partition (ARC)
ka: Linux /usr/ ხელმოწერის გადამოწმების დანაყოფი (ARC)

[ctx: part-type]
en: Linux /usr/ Verity Signature Partition (Alpha)
ka: Linux /usr/ ხელმოწერის გადამოწმების დანაყოფი (Alpha)

[ctx: part-type]
en: Linux /usr/ Verity Signature Partition (HPPA/PARISC)
ka: Linux /usr/ ხელმოწერის გადამოწმების დანაყოფი (HPPA/PARISC)

[ctx: part-type]
en: Linux /usr/ Verity Signature Partition (Itanium/IA-64)
ka: Linux /usr/ ხელმოწერის გადამოწმების დანაყოფი (Itanium/IA-64)

[ctx: part-type]
en: Linux /usr/ Verity Signature Partition (LoongArch 64-bit)
ka: Linux /usr/ ხელმოწერის გადამოწმების დანაყოფი (64-ბიტიანი LoongArch)

[ctx: part-type]
en: Linux /usr/ Verity Signature Partition (RISC-V 32-bit)
ka: Linux /usr/ ხელმოწერის გადამოწმების დანაყოფი (32-ბიტიანი RISC-V)

[ctx: part-type]
en: Linux /usr/ Verity Signature Partition (RISC-V 64-bit)
ka: Linux /usr/ ხელმოწერის გადამოწმების დანაყოფი (64-ბიტიანი RISC-V)

[ctx: part-type]
en: Linux /usr/ Verity Signature Partition (TILE-Gx)
ka: Linux /usr/ ხელმოწერის გადამოწმების დანაყოფი (TILE-Gx)

[ctx: part-type]
en: Linux /usr/ Verity Signature Partition (amd64/x86_64)
ka: Linux /usr/ ხელმოწერის გადამოწმების დანაყოფი (amd64/x86_64)

[ctx: part-type]
en: Linux /usr/ Verity Signature Partition (s390)
ka: Linux /usr/ ხელმოწერის გადამოწმების დანაყოფი (s390)

[ctx: part-type]
en: Linux /usr/ Verity Signature Partition (s390x)
ka: Linux /usr/ ხელმოწერის გადამოწმების დანაყოფი (s390x)

[ctx: part-type]
en: Linux /usr/ Verity Signature Partition (x86)
ka: Linux /usr/ ხელმოწერის გადამოწმების დანაყოფი (x86)

[ctx: part-type]
en: Linux Filesystem
ka: Linux ფაილური სისტემა

[ctx: part-type]
en: Linux Home Partition
ka: Linux Home დანაყოფი

[ctx: part-type]
en: Linux Per-user Home Partition
ka: Linux-ის თითოეული მოხმარებლის Home დანაყოფი

[ctx: part-type]
en: Linux Reserved
ka: Linux რეზერვირებული

[ctx: part-type]
en: Linux Root Partition (32-bit ARM)
ka: Linux Root დანაყოფი (32-ბიტიანი ARM)

[ctx: part-type]
en: Linux Root Partition (32-bit MIPS LittleEndian/mipsel)
ka: Linux Root დანაყოფი (32-ბიტიანი MIPS, წვრილბოლოიანი/mipsel)

[ctx: part-type]
en: Linux Root Partition (32-bit PowerPC)
ka: Linux Root დანაყოფი (32-ბიტიანი PowerPC)

[ctx: part-type]
en: Linux Root Partition (64-bit ARM/AArch64)
ka: Linux Root დანაყოფი (64-ბიტიანი ARM/AArch64)

[ctx: part-type]
en: Linux Root Partition (64-bit MIPS LittleEndian/mips64el)
ka: Linux Root დანაყოფი (64-ბიტიანი MIPS, წვრილბოლოიანი/mips64el)

[ctx: part-type]
en: Linux Root Partition (64-bit PowerPC BigEndian)
ka: Linux Root დანაყოფი (64-ბიტიანი PowerPC, მსხვილბოლოიანი)

[ctx: part-type]
en: Linux Root Partition (64-bit PowerPC LittleEndian)
ka: Linux Root დანაყოფი (64-ბიტიანი PowerPC, წვრილბოლოიანი)

[ctx: part-type]
en: Linux Root Partition (ARC)
ka: Linux Root დანაყოფი (ARC)

[ctx: part-type]
en: Linux Root Partition (Alpha)
ka: Linux Root დანაყოფი (Alpha)

[ctx: part-type]
en: Linux Root Partition (HPPA/PARISC)
ka: Linux Root დანაყოფი (HPPA/PARISC)

[ctx: part-type]
en: Linux Root Partition (Itanium/IA-64)
ka: Linux Root დანაყოფი (Itanium/IA-64)

[ctx: part-type]
en: Linux Root Partition (LoongArch 64-bit)
ka: Linux Root დანაყოფი (64-ბიტიანი LoongArch)

[ctx: part-type]
en: Linux Root Partition (RISC-V 32-bit)
ka: Linux Root დანაყოფი (32-ბიტიანი RISC-V)

[ctx: part-type]
en: Linux Root Partition (RISC-V 64-bit)
ka: Linux Root დანაყოფი (64-ბიტიანი RISC-V)

[ctx: part-type]
en: Linux Root Partition (TILE-Gx)
ka: Linux Root დანაყოფი (TILE-Gx)

[ctx: part-type]
en: Linux Root Partition (amd64/x86_64)
ka: Linux Root დანაყოფი (amd64/x86_64)

[ctx: part-type]
en: Linux Root Partition (s390)
ka: Linux Root დანაყოფი (s390)

[ctx: part-type]
en: Linux Root Partition (s390x)
ka: Linux Root დანაყოფი (s390x)

[ctx: part-type]
en: Linux Root Partition (x86)
ka: Linux Root დანაყოფი (x86)

[ctx: part-type]
en: Linux Root Verity Partition (32-bit ARM)
ka: Linux Root გადამოწმების დანაყოფი (32-ბიტიანი ARM)

[ctx: part-type]
en: Linux Root Verity Partition (32-bit MIPS LittleEndian/mipsel)
ka: Linux Root გადამოწმების დანაყოფი (32-ბიტიანი MIPS, წვრილბოლოიანი/mipsel)

[ctx: part-type]
en: Linux Root Verity Partition (32-bit PowerPC)
ka: Linux Root გადამოწმების დანაყოფი (32-ბიტიანი PowerPC)

[ctx: part-type]
en: Linux Root Verity Partition (64-bit ARM/AArch64)
ka: Linux Root გადამოწმების დანაყოფი (64-ბიტიანი ARM/AArch64)

[ctx: part-type]
en: Linux Root Verity Partition (64-bit MIPS LittleEndian/mips64el)
ka: Linux Root გადამოწმების დანაყოფი (64-ბიტიანი MIPS, წვრილბოლოიანი/mips64el)

[ctx: part-type]
en: Linux Root Verity Partition (64-bit PowerPC BigEndian)
ka: Linux Root გადამოწმების დანაყოფი (64-ბიტიანი PowerPC, მსხვილბოლოიანი)

[ctx: part-type]
en: Linux Root Verity Partition (64-bit PowerPC LittleEndian)
ka: Linux Root გადამოწმების დანაყოფი (64-ბიტიანი PowerPC, წვრილბოლოიანი)

[ctx: part-type]
en: Linux Root Verity Partition (ARC)
ka: Linux Root გადამოწმების დანაყოფი (ARC)

[ctx: part-type]
en: Linux Root Verity Partition (Alpha)
ka: Linux Root გადამოწმების დანაყოფი (Alpha)

[ctx: part-type]
en: Linux Root Verity Partition (HPPA/PARISC)
ka: Linux Root გადამოწმების დანაყოფი (HPPA/PARISC)

[ctx: part-type]
en: Linux Root Verity Partition (Itanium/IA-64)
ka: Linux Root გადამოწმების დანაყოფი (Itanium/IA-64)

[ctx: part-type]
en: Linux Root Verity Partition (LoongArch 64-bit)
ka: Linux Root გადამოწმების დანაყოფი (64-ბიტიანი LoongArch)

[ctx: part-type]
en: Linux Root Verity Partition (RISC-V 32-bit)
ka: Linux Root გადამოწმების დანაყოფი (32-ბიტიანი RISC-V)

[ctx: part-type]
en: Linux Root Verity Partition (RISC-V 64-bit)
ka: Linux Root გადამოწმების დანაყოფი (64-ბიტიანი RISC-V)

[ctx: part-type]
en: Linux Root Verity Partition (TILE-Gx)
ka: Linux Root გადამოწმების დანაყოფი (TILE-Gx)

[ctx: part-type]
en: Linux Root Verity Partition (amd64/x86_64)
ka: Linux Root გადამოწმების დანაყოფი (amd64/x86_64)

[ctx: part-type]
en: Linux Root Verity Partition (s390)
ka: Linux Root გადამოწმების დანაყოფი (s390)

[ctx: part-type]
en: Linux Root Verity Partition (s390x)
ka: Linux Root გადამოწმების დანაყოფი (s390x)

[ctx: part-type]
en: Linux Root Verity Partition (x86)
ka: Linux Root გადამოწმების დანაყოფი (x86)

[ctx: part-type]
en: Linux Root Verity Signature Partition (32-bit ARM)
ka: Linux Root ხელმოწერის გადამოწმების დანაყოფი (32-ბიტიანი ARM)

[ctx: part-type]
en: Linux Root Verity Signature Partition (32-bit MIPS LittleEndian/mipsel)
ka: Linux Root ხელმოწერის გადამოწმების დანაყოფი (32-ბიტიანი MIPS, წვრილბოლოიანი/mipsel)

[ctx: part-type]
en: Linux Root Verity Signature Partition (32-bit PowerPC)
ka: Linux Root ხელმოწერის გადამოწმების დანაყოფი (32-ბიტიანი PowerPC)

[ctx: part-type]
en: Linux Root Verity Signature Partition (64-bit ARM/AArch64)
ka: Linux Root ხელმოწერის გადამოწმების დანაყოფი (64-ბიტიანი ARM/AArch64)

[ctx: part-type]
en: Linux Root Verity Signature Partition (64-bit MIPS LittleEndian/mips64el)
ka: Linux Root ხელმოწერის გადამოწმების დანაყოფი (64-ბიტიანი MIPS, წვრილბოლოიანი/mips64el)

[ctx: part-type]
en: Linux Root Verity Signature Partition (64-bit PowerPC BigEndian)
ka: Linux Root ხელმოწერის გადამოწმების დანაყოფი (64-ბიტიანი PowerPC, მსხვილბოლოიანი)

[ctx: part-type]
en: Linux Root Verity Signature Partition (64-bit PowerPC LittleEndian)
ka: Linux Root ხელმოწერის გადამოწმების დანაყოფი (64-ბიტიანი PowerPC, წვრილბოლოიანი)

[ctx: part-type]
en: Linux Root Verity Signature Partition (ARC)
ka: Linux Root ხელმოწერის გადამოწმების დანაყოფი (ARC)

[ctx: part-type]
en: Linux Root Verity Signature Partition (Alpha)
ka: Linux Root ხელმოწერის გადამოწმების დანაყოფი (Alpha)

[ctx: part-type]
en: Linux Root Verity Signature Partition (HPPA/PARISC)
ka: Linux Root ხელმოწერის გადამოწმების დანაყოფი (HPPA/PARISC)

[ctx: part-type]
en: Linux Root Verity Signature Partition (Itanium/IA-64)
ka: Linux Root ხელმოწერის გადამოწმების დანაყოფი (Itanium/IA-64)

[ctx: part-type]
en: Linux Root Verity Signature Partition (LoongArch 64-bit)
ka: Linux Root ხელმოწერის გადამოწმების დანაყოფი (64-ბიტიანი LoongArch)

[ctx: part-type]
en: Linux Root Verity Signature Partition (RISC-V 32-bit)
ka: Linux Root ხელმოწერის გადამოწმების დანაყოფი (32-ბიტიანი RISC-V)

[ctx: part-type]
en: Linux Root Verity Signature Partition (RISC-V 64-bit)
ka: Linux Root ხელმოწერის გადამოწმების დანაყოფი (64-ბიტიანი RISC-V)

[ctx: part-type]
en: Linux Root Verity Signature Partition (TILE-Gx)
ka: Linux Root ხელმოწერის გადამოწმების დანაყოფი (TILE-Gx)

[ctx: part-type]
en: Linux Root Verity Signature Partition (amd64/x86_64)
ka: Linux Root ხელმოწერის გადამოწმების დანაყოფი (amd64/x86_64)

[ctx: part-type]
en: Linux Root Verity Signature Partition (s390)
ka: Linux Root ხელმოწერის გადამოწმების დანაყოფი (s390)

[ctx: part-type]
en: Linux Root Verity Signature Partition (s390x)
ka: Linux Root ხელმოწერის გადამოწმების დანაყოფი (s390x)

[ctx: part-type]
en: Linux Root Verity Signature Partition (x86)
ka: Linux Root ხელმოწერის გადამოწმების დანაყოფი (x86)

[ctx: part-type]
en: Linux Server Data Partition
ka: Linux Server Data დანაყოფი

[ctx: part-type]
en: Linux Temporary Data Partition
ka: Linux-ის დროებითი მონაცემების დანაყოფი

[ctx: part-type]
en: Linux Variable Data Partition
ka: Linux-ის ცვლადი მონაცემების დანაყოფი

[ctx: part-type]
en: Linux swap
ka: Linux Swap

[ctx: part-type]
en: MBR Partition Scheme
ka: MBR დანაყოფების სქემა

[ctx: part-type]
en: Microsoft LDM data
ka: Microsoft LDM მონაცემები

[ctx: part-type]
en: Microsoft LDM metadata
ka: Microsoft LDM მეტამონაცემები

[ctx: part-type]
en: Microsoft Reserved
ka: Microsoft რეზერვირებული

[ctx: part-type]
en: Microsoft Windows Recovery Environment
ka: Microsoft Windows აღდგენის გარემო

[ctx: part-type]
en: Unused
ka: გამოუყენებელი

[ctx: partition-info]
en: Unknown
ka: უცნობი

[ctx: partition-subtype]
en: Generic
ka: ზოგადი

[ctx: partition-subtype]
en: Other
ka: სხვები

[ctx: partition-subtype]
en: Windows
ka: ფანჯრები

[ctx: unknown-job]
en: Unknown (%s)
ka: უცნობი (%s)
