xfce4-settings.xfce-4-20 - en to ka translation catalogue (479 entries)

en: %.1f s
ka: %.1f წმ

en: %.2f Hz
ka: %.2f ჰც

en: %d MIME type found | %d MIME types found
ka[0]: აღმოჩენილია %d MIME ტიპი
ka[1]: აღმოჩენილია %d MIME ტიპი

en: %d MIME type selected | %d MIME types selected
ka[0]: არჩეულია %d MIME ტიპი
ka[1]: არჩეულია %d MIME ტიპი

en: %d Xfce Panel | %d Xfce Panels
ka[0]: %d Xfce-ის პანელი
ka[1]: %d Xfce-ის პანელი

en: %g ms
ka: %g მწმ

en: (Disabled)
ka: (გათიშულია)

en: 1x (no scaling)
ka: 1x (მასშტაბის გარეშე)

en: <b><big>Would you like to keep this configuration?</big></b>
ka: <b><big>გნებავთ, შეინარჩუნოთ ეს კონფიგურაცია?</big></b>

en: <b>Connecting Displays</b>
ka: <b>ეკრანების მიერთება</b>

en: <b>Identifying Displays</b>
ka: <b>მიმდინარეობს ეკრანების იდენტიფიკაცია</b>

en: <b>No devices found.</b>
ka: <b>მოწყობილობები ვერ მოიძებნა.</b>

en: <b>No profiles for the selected device.</b>
ka: <b>არჩეული მოწყობილობისთვის პროფილები არაა.</b>

en: <b>Profile Name</b>
ka: <b>პროფილის სახელი</b>

en: <b>Profiles</b>
ka: <b>პროფილები</b>

en: <b>Use system defaults</b>
ka: <b>სისტემის ნაგულისხმევების გამოყენება</b>

en: A profile of this name already exists.
ka: პროფილი ამ სახელით უკვე არსებობს.

en: ATI Settings
ka: ATI-ის მორგება

en: A_pplication Shortcuts
ka: პროგრამების მალსახმობები

en: A_pply
ka: _გადატარება

en: Acceleratio_n:
ka: აჩქარება:

en: Acceleration _profile:
ka: აჩქარების პროფილი:

en: Acceleration t_ime:
ka: აჩქარების დრო:

en: Acceptance _delay:
ka: მიღების _დაყოვნება:

en: Accessibility
ka: ხელმისაწვდომობა

en: Active device in the dialog
ka: აქტიური მოწყობილობა დიალოგში

en: Adaptive pointer acceleration
ka: ადაპტიური კურსორის აჩქარება

en: Add Color Profile to %s
ka: ფერის პროფილის დამატება %s-ზე

en: Add Profile to Device
ka: მოწყობილობისთვის პროფილის დამატება

en: Add a profile to the currently selected device
ka: პროფილის დამატება ამჟამად არჩეული მოწყობილობისთვის

en: Adjust the system-wide display scaling
ka: მასშტაბის გასწორება მთელი სისტემისთვის

en: All Files
ka: ყველა ფაილი

en: All _Settings
ka: ყველა პარამეტრი

en: All files
ka: ყველა ფაილი

en: Always
ka: ყოველთვის

en: An unknown error, exit code is %d
ka: აღმოჩენილია უცნობი შეცდომა. გასვლის კოდია %d

en: Appearance
ka: გარეგნობა

en: Application Chooser Button
ka: პროგრამის ამომრჩევი ღილაკი

en: Apply
ka: გამოყენება

en: Apply the currently selected display profile.
ka: ამჟამად მონიშნული ეკრანის პროფილის გადატარება.

en: Are you sure you want to reset channel "%s" and all its properties?
ka: მართლა გნებავთ, ჩამოყაროთ არხი "%s" და ყველა მისი თვისება?

en: Are you sure you want to reset property "%s"?
ka: მართლა გნებავთ, ჩამოყაროთ თვისება "%s"?

en: Array
ka: მასივი

en: Assistive _Technologies
ka: დამხმარე ტ_ექნოლოგიები

en: Assistive technologies will be available the next time you login
ka: დამხმარე ტექნოლოგიები ხელმისაწვდომი იქნება სისტემაში შემდეგი შემოსვლისას

en: Associate preferred applications with MIME types
ka: სასურველი პროგრამების ასოცირება MIME ტიპებთან

[ctx: Automatically generated profile]
en: Automatic
ka: ავტომატური

en: B_uttons and Feedback
ka: ღილაკები და _უკუკავშირი

en: Beha_vior
ka: ქცევა

en: Blink _delay:
ka: ციმციმის _დაყოვნება:

en: Boolean
ka: ბულევი

en: Bounce Keys
ka: მხტუნავი ღილაკები

en: Bounce keys
ka: მხტუნავი ღილაკები

en: Bounce keys are disabled
ka: მხტუნარა ღილაკები გამორთულია

en: Bounce keys are enabled
ka: მხტუნარა ღილაკები ჩართულია

en: Browse the file system
ka: ფაილურ სისტემაში ძებნა

en: Browse the web
ka: ინტენეტში მუშაობა

en: Built-in Webcam
ka: ჩაშენებული ვებ-კამერა

en: Buttons
ka: ღილაკები

en: Caja File Manager
ka: ფაილების მმართველი Caja

en: Calibrate
ka: კალიბრაცია

en: Camera
ka: კამერა

en: Cancel
ka: გაუქმება

en: Change la_yout option
ka: გან_ლაგების პარამეტრის შეცვლა

en: Channel
ka: არხი

en: Choose Application...
ka: პროგრამის არჩევა...

en: Choose Preferred Application
ka: აირჩიეთ სასურველი პროგრამა

en: Choose a custom File Manager
ka: აირჩიეთ მომხმარებლის ფაილების მმართველი

en: Choose a custom Mail Reader
ka: აირჩიეთ მომხმარებლის ელფოსტის პროგრამა

en: Choose a custom Terminal Emulator
ka: აირჩიეთ მომხმარებლის ტერმინალის ემულატორი

en: Choose a custom Web Browser
ka: აირჩიეთ მომხმარებლის ბრაუზერი

en: Chromium
ka: ქრომი

en: Circular scrolling
ka: წრიული აწევ-ჩამოწევა

en: Clear
ka: გაწმენდა

en: Clear filter
ka: ფილტრის გასუფთავება

en: Click m_ethod:
ka: წკაპის მ_ეთოდი:

en: Click with 1, 2 or 3 fingers as a left, right, or middle click
ka: 1, 2, ან 3 თითით დაჭერა როგორც მარცხენა, მარჯვენა ან შუა წკაპი

en: Clockwise
ka: საათის ისრის მიმართულებით

en: Close
ka: დახურვა

en: Co_mpose key
ka: გაგზავნის _ღილაკი

en: Color Profiles
ka: ფერის პროფილები

[ctx: Colorspace fallback]
en: Default CMYK
ka: ნაგულისხმები CMYK

[ctx: Colorspace fallback]
en: Default Gray
ka: ნაგულისხმები ნაცრისფერი

[ctx: Colorspace fallback]
en: Default RGB
ka: ნაგულისხმები RGB

en: Colorspace:
ka: ფერების სივრცე:

en: Colorspace:
ka: ფერების სივრცე:

en: Comm_and:
ka: ბრძანება:

en: Command
ka: ბრძანება

en: Compatible Profiles
ka: თავსებადი პროფილები

en: Configure screen settings and layout
ka: ეკრანის პარამეტრებისა და განლაგების მორგება

en: Configure...
ka: კონფიგურაცია...

en: Could not create the mime dialog.
ka: MIME დიალოგის შექმნა შეუძლებელია.

en: Could not create the settings dialog.
ka: პარამეტრების დიალოგის შექმნა შეუძლებელია.

en: Counterclockwise
ka: საათის ისრის საწინააღმდეგოდ

en: Create
ka: შექმნა

en: Create a new display profile.
ka: ახალი ეკრანის პროფილის შექმნა.

en: Cursor
ka: კურსორი

en: Cursor si_ze:
ka: კურსორის _ზომა:

en: Custom _DPI setting:
ka: მორგებული _DPI პარამეტრი:

en: Customize the look of your desktop
ka: მოირგეთ თქვენი სამუშაო მაგიდის გარეგნობა

en: DEVICE NAME
ka: მოწყობილობის სახელი

en: D_istance:
ka: მანძ_ილი:

en: De_vice:
ka: მოწყობილობა:

en: Debian X Terminal Emulator
ka: Debian X ტერმინალის ემულატორი

en: Default
ka: ნაგულისხმები

en: Default Application
ka: ნაგულისხმები პროგრამა

en: Default Applications
ka: ნაგულისხმევი აპლიკაციები

en: Default Fon_t
ka: ნაგულისხმები შრიფტი

en: Default _Monospace Font
ka: ნაგულისხმევი _მონოგანივი ფონტი

en: Default:
ka: ნაგულისხმები:

en: Define shortcuts for la_unching applications:
ka: აღწერეთ მალსახმობები აპლიკაციების გასა_შვებად:

en: Delete
ka: წაშლა

en: Delete Profile
ka: პროფილის წაშლა

en: Delete the currently selected display profile.
ka: ამჟამად არჩეული ეკრანის პროფილის წაშლა.

en: Delete the currently selected profile
ka: ამჯამად არჩეული პროფილის წაშლა

en: Desktop icons
ka: სამუშაო მაგიდის ხატულები

en: Device
ka: მოწყობილობა

en: Digital display
ka: ციფრული ეკრანი

en: Disable sticky keys if two keys are _pressed
ka: წებოვანი ღილაკების გამორთვა, როცა ორ _ღილაკს დააწვებით

en: Disable touchpad _while typing
ka: თაჩპედის გამორთვა _კრეფისას

en: Disabled
ka: გამორთულია

en: Display
ka: ეკრანი

en: Display:
ka: ეკრანი:

en: Displays
ka: ეკრანები

en: Do _not show this message again
ka: ეს შეტყობინ_ება მეტჯერ აღარ მაჩვენო

en: Do not wait for a window manager on startup
ka: არ დაელოდო ფანჯრის მმართველს ჩატვირთვისას

en: Do nothing
ka: არაფრის გაკეთება

en: Do you want to delete the display profile '%s'?
ka: გნებავთ, წაშალოთ ეკრანის პროფილი '%s'?

en: Double
ka: ორმაგი

en: Double Click
ka: ორმაგი დაჭერა

en: Drag and Drop
ka: გადათრევა და გაშვება

en: Duratio_n:
ka: ხანგრძლივობა:

en: Edge scrolling
ka: კიდით აწევ-ჩამოწევა

en: Edit Property
ka: თვისების ჩასწორება

en: Edit keyboard settings and application shortcuts
ka: კლავიატურის პარამეტრების და პროგრამების მალსახმობების რედაქტირება

en: Edit selected property
ka: მონიშნული თვისების ჩასწორება

en: Empty
ka: ცარიელი

en: Enable
ka: ჩართვა

en: Enable _event sounds
ka: მოვლენის ხმ_ების ჩართვა

en: Enable color management for %s
ka: %s-სთვის ფერების მართვის ჩართვა

en: Enable e_ditable accelerators
ka: ჩასწორ_ებადი მალსახმობების ჩართვა

en: Enable header bars in dialo_gs
ka: სათაურის ზოლების ჩართვა დიალო_გებში

en: Enable hori_zontal scrolling
ka: ჰორი_ზონტალური გადახვევის დაშვება

en: Enable input feedbac_k sounds
ka: შეყვანის უ_კუკავშირის ხმების ჩართვა

en: Enable the selected profile
ka: არჩეული პროფილის ჩართვა

en: Enlightened Terminal Emulator
ka: ტერმინალის ემულატორი Enlightened

en: Enter the command you want to trigger with a shortcut.
ka: შეიყვანეთ ბრძანება, რომელიც გნებავთ, მალსახმობმა გაუშვას.

en: Epiphany Web Browser
ka: ეპიფანია ვებ ბროუზერი

en: Event sounds
ka: მოვლენის ხმები

en: Executable Files
ka: გამშვები ფაილი

en: Extend
ka: გაფართოება

en: Extend down
ka: გაფართოება დაბლა

en: Extend left
ka: გაფართოება მარცხნივ

en: Extend right
ka: გაფართოება მარჯვნივ

en: Extend to the right
ka: გაფართოება მარჯვნივ

en: Extend up
ka: გაფართოება მაღლა

en: Failed to add new application "%s"
ka: ვერ მოხერხდა ახალი პროგრამის დამატება "%s"

en: Failed to connect to xfconf daemon. Reason: %s
ka: Xfconf-ის დემონთან მიერთება შეუძლებელია. მიზეზი: %s

en: Failed to create temporary directory
ka: დროებითი კატალოგის შექმნა ვერ მოხერხდა

en: Failed to display Xfwm4 Settings
ka: Xfwm4-ის პარამეტრების ჩვენება ჩავარდა

en: Failed to execute default File Manager
ka: ნაგულისხმევი ფაილების მმართველი ჩავარდა

en: Failed to execute default Mail Reader
ka: ნაგულისხმევი ელფოსტის პროგრამის გაშვება ჩავარდა

en: Failed to execute default Terminal Emulator
ka: ნაგულისხმევი ტერმინალის ემულატორი ჩავარდა

en: Failed to execute default Web Browser
ka: ნაგულისხმევი ბრაუზერის გაშვება ჩავარდა

en: Failed to extract archive
ka: არქივის გაშლა ჩავარდა

en: Failed to install theme
ka: თემის დაყენება ვერ მოხერხდა

en: Failed to launch shortcut "%s"
ka: ჩავარდა გაშვება მალსახმობისთვის "%s"

en: Failed to open %s for writing
ka: %s-ის ჩაწერისთვის გახსნა შეუძლებელია

en: Failed to set default File Manager
ka: ნაგულისხმევი ფაილების მმართველის დაყენება ჩავარდა

en: Failed to set default Mail Reader
ka: ნაგულისხმევი ელფოსტის პროგრამის დაყენება ჩავარდა

en: Failed to set default Terminal Emulator
ka: ნაგულისხმევი ტერმინალის ემულატორის დაყენება ჩავარდა

en: Failed to set default Web Browser
ka: ნაგულისხმევი ბრაუზერის დაყენება ჩავარდა

en: File Manager
ka: ფაილების მმართველი

en: File is too large, installation aborted
ka: ფაილი მეტისმეტად დიდია. დაყენება შეწყდა

en: Find Cursor
ka: კურსორის პოვნა

en: First try to automatically enable a profile:
ka: ჯერ ცდა, ავტომატურად ჩაირთოს პროფილი:

en: Fork to the background
ka: გადასვლა ფონში

en: Full
ka: სრული

en: GNOME Terminal
ka: გნომ ტერმინალი

en: General
ka: ზოგადი

en: Graphical Settings Manager for Xfce
ka: გრაფიკული პარამეტრების მმართველი Xfce-სთვის

en: Graphical settings editor for Xfconf
ka: გრაფიკული პარამეტრების რედაქტორი Xfconf-სთვის

en: Half (left-handed)
ka: ნახევარი (ცაცია)

en: Hintin_g:
ka: და_ჰინტვა:

en: Horizontal
ka: ჰორიზონტალური

en: Horizontal and Vertical
ka: ჰორიზონტალური და ვერტიკალური

en: Icons
ka: ხატულები

en: Import color profile files (*.icc)
ka: ფერის პროფილის ფაილების (*.icc) შემოტანა

en: Improve keyboard and mouse accessibility
ka: კლავიატურისა და თაგუნას ხელმისაწვდომობის გაუმჯობესება

en: Install %s theme
ka: %s თემის დაყენება

en: Int
ka: მთელი რიცხვი

en: Integer
ka: მთელი რიცხვი

en: Invalid helper type "%s"
ka: არასწორი დამხმარე პროგრამის ტიპი "%s"

en: Inverted
ka: შებრუნებულია

en: K_eystroke delay:
ka: ღილაკ_ების დაჭერის დაყოვნება:

en: Keep this configuration
ka: ამ კონფიგურაციის შენარჩუნება

en: Key_board layout
ka: კლავიატურის განლაგება

en: Keyboa_rd
ka: კლავიატურა

en: Keyboard
ka: კლავიატურა

en: Keyboard layout selection
ka: კლავიატურის განლაგების შერჩევა

en: Laptop
ka: ლეპტოპი

en: Laptop Screen
ka: ნოუთბუქის ეკრანი

en: Layout
ka: განლაგება

en: Le_ft-handed
ka: ცაცია

en: Left
ka: მარცხენა

en: Links Text Browser
ka: ტექსტური ბრაუზერი Links

en: Locked
ka: დაბლოკილი

en: Lynx Text Browser
ka: ტექსტური ბრაუზერიLynx

en: MIME Type
ka: MIME ტიპი

en: Ma_ximum speed:
ka: მაქსიმალური სიჩქარე:

en: Mail Reader
ka: ელფოსტის წამკითხველი

en: Medium
ka: საშუალო

en: Menus and Buttons
ka: მენიუები და ღილაკები

en: Minimal interface to set up an external output
ka: მინიმალური ინტერფეისი გარე გამოტანის მოსარგებად

en: Mirror
ka: სარკე

en: Mirror Displays
ka: ანარეკლი ეკრანები

en: Mirror Screens
ka: ეკრანის დუბლირება

en: Model:
ka: მოდელი:

en: Monitor
ka: მონიტორი

en: Monitor %s
ka: მონიტორი %s

[ctx: Monitor vendor]
en: Unknown
ka: უცნობი

en: Mouse (relative)
ka: თაგუნა (ფარდობით)

en: Mouse Emulation
ka: თაგუნას ემულაცია

en: Mouse and Touchpad
ka: თაგუნა და თაჩპედი

en: Move currently selected item down by one row
ka: მონიშნული ელემენტის ჩამოწევა ერთი მწკრივით

en: Move currently selected item up by one row
ka: მონიშნული ელემენტის აწევა ერთი მწკრივით

en: Mozilla Browser
ka: ბრაუზერი Mozilla

en: Never
ka: არასოდეს

en: New Property
ka: ახალი თვისება

en: New property
ka: ახალი თვისება

en: No
ka: არა

en: No AT-SPI provider was found on your system
ka: თქვენს სისტემაში AT-SPI პროვაიდერი აღმოჩენილი არაა

en: No application selected
ka: პროგრამა არაა არჩეული

en: No command specified
ka: ბრძანება მითითებული არაა

en: No helper defined for "%s".
ka: "%s"-სთვის დამხმარე პროგრამა აღწერილი არაა.

en: None
ka: არცერთი

en: None (right-handed)
ka: არცერთი (მარჯვენა ხელით)

en: None available
ka: ხელმისაწვდომი არაფერია

en: Not a valid theme package
ka: არ წარმოადგენს სწორ თემის პაკეტს

en: Notifications
ka: შეტყობინებები

en: Once a display profile is deleted it cannot be restored.
ka: როცა ეკრანის პროფილს წაშლით, მას ვეღარ აღადგენთ.

en: Only %s (1)
ka: მხოლოდ %s (1)

en: Only %s (2)
ka: მხოლოდ %s (2)

en: Only Display 1
ka: მხოლოდ ეკრანზე 1

en: Only Display 2
ka: მხოლოდ ეკრანზე 2

en: Open
ka: გახსნა

en: Open with...
ka: გამხსნელი პროგრამა...

en: Opera Browser
ka: ბრაუზერი Opera

en: Other Applications
ka: სხვა პროგრამები

en: PCMan File Manager
ka: ფაილების მმართველი PCMan

en: PCManFM-Qt File Manager
ka: ფაილების მმართველი PCManFM-Qt

en: Pen (absolute)
ka: ფანქარი (აბსოლუტური)

en: Perl Scripts
ka: Perl სკრიპტი

en: Please report bugs to <%s>.
ka: გთხოვთ, შეცდომების შესახებ გვაცნობეთ აქ <%s>.

en: Pointer Speed
ka: მაჩვენებლის სიჩქარე

en: Preview
ka: ესკიზი

en: Primary Display:
ka: ძირითადი ეკრანი:

en: Print version information and exit
ka: ვერსიის შესახებ ინფორმაციის დაბეჭდვა და გასვლა

en: Printer
ka: პრინტერი

[ctx: Profile quality]
en: High Quality
ka: მაღალი ხარისხი

[ctx: Profile quality]
en: Low Quality
ka: დაბალი ხარისხი

[ctx: Profile quality]
en: Medium Quality
ka: საშუალო ხარისხი

en: Property
ka: პარამეტრი

en: Property names can only include the ASCII characters A-Z, a-z, 0-9, '_', '-', ':', '.', ',', '[', ']', '{', '}', '<' and '>', as well as '/' as a separator
ka: თვისების სახელები, მხოლოდ, შეიძლება, შეიცავდეს ASCII სიმბოლოებს A-Z, a-z, 0-9, '_', '-', ':', '.', ',', '[', ']', '{', '}', '<' და'>', ასევე'/', როგორც გამყოფი

en: Property names cannot end with a '/' character
ka: თვისების სახელები არ შეიძლება, '/'-ით მთავრდებოდეს

en: Property names cannot have two or more consecutive '/' characters
ka: თვისების სახელები არ შეიძლება, ორი '/'-ით იწყებოდეს

en: Property names must start with a '/' character
ka: თვისება უნდა იწყებოდეს სიმბოლოთი '/'

en: Python Scripts
ka: Python სკრიპტი

en: Question
ka: კითხვა

en: RXVT Unicode
ka: RXVT უნიკოდით

en: R_epeat interval:
ka: გამ_ეორების ინტერვალი:

en: R_esolution:
ka: გარჩ_ევადობა:

en: Read your email
ka: წაიკითხეთ თქვენი ელფოსტა

en: Recommended Applications
ka: რეკომენდებული პროგრამები

en: Ref_lection:
ka: _არეკვლა:

en: Refresh
ka: განახლება

en: Refresh _rate:
ka: განახლების _სიხშირე:

en: Rendering
ka: რენდერი

en: Repe_at speed:
ka: გამეორების სიჩქარე:

en: Replace running xsettings daemon (if any)
ka: გაშვებული xsettings-ის დემონის ჩანაცვლება (თუ ის არსებობს)

en: Reset selected property
ka: მონიშნული თვისების ჩამოყრა

en: Reset to Default
ka: ნაგულისხმები პარამეტრების დაყენება

en: Reset to Defaults
ka: ნაგულისხმები პარამეტრების დაყენება

en: Reset to _Defaults
ka: ნაგულისხმები პარამეტრების დაყენება

en: Resetting a channel will permanently remove those custom settings.
ka: არხის ჩამოყრა სამუდამოდ წაშლის მორგებულ პარამეტრებს.

en: Resetting a property will permanently remove those custom settings.
ka: თვისების ჩამოყრა მორგებულ პარამეტრებს შეუქცევადად წაშლის.

en: Resolution:
ka: გარჩევადობა:

en: Restore num l_ock state on startup
ka: NumLock-ის მდგ_ომარეობის აღდგენა გაშვებისას

en: Restore the previous configuration
ka: წინა კონფიგურაციის აღდგენა

en: Reverse scroll d_irection
ka: გადახვევის მიმართულების _რევერსი

en: Ri_ght-handed
ka: მემარჯვენე

en: Right
ka: მარჯვენა

en: Ro_tation:
ka: _ბრუნვა:

en: Rodent File Manager
ka: ფაილების მმართველი Rodent

en: Ruby Scripts
ka: Ruby სკრიპტი

en: SOCKET ID
ka: სოკეტის აიდი

en: Save
ka: შენახვა

en: Scanner
ka: სკანერი

en: Scrolling
ka: აჩოჩება

en: Scrolling _mode:
ka: გადახვევის რეჟი_მი:

en: Select Application
ka: პროგრამის არჩევა

en: Select ICC Profile File
ka: აირჩიეთ ICC პროფილის ფაილი

en: Select a default font
ka: ნაგულისხმები შრიფტის არჩევა

en: Select a default monospace font
ka: აირჩიეთ ნაგულისხმევი მონოგანივი ფონტი

en: Select an Application
ka: შეარჩიეთ პროგრამა

en: Select application
ka: პროგრამის არჩევა

en: Select command
ka: ბრძანების არჩევა

en: Selected output not disabled
ka: მონიშნული გამოტანა გათიშული არაა

en: Sensitivit_y:
ka: მგრძნობელობა:

en: Set color profiles
ka: ფერის პროფილების დაყენება

en: Setti_ngs
ka: პარამეტრები

en: Settings
ka: პარამეტრები

en: Settings Editor
ka: პარამეტრების რედაქტორი

en: Settings Manager
ka: პარამეტრების მმართველი

en: Settings dialog to show
ka: საჩვენებელი მორგების დიალოგი

en: Settings manager socket
ka: პარამეტრების მმართველის სოკეტი

en: Shell Scripts
ka: გარსის სკრიპტი

en: Shortcut
ka: მალსახმობი

en: Shortcut Command
ka: მალსახმობის ბრძანება

en: Shortcut:
ka: მალსახმობი:

en: Show _blinking
ka: _ციმციმის ჩვენება

en: Show detailed information about the selected profile
ka: დეტალური ინფორმაციის ჩვენება მონიშნული პროფილის შესახებ

en: Show dialog
ka: ფანჯრის ჩვენება

en: Show images in _menus
ka: მენიუებში გამოსახულებების ჩვენება

en: Show images on _buttons
ka: ღილაკებზე გამოსახულებების ჩვენება

en: Show location of pointer on keypress
ka: კურსორის მდებარეობის ჩვენება ღილაკზე დაჭერისას

en: Show popup windows to identify displays
ka: მხტუნარა ფანჯრების ჩვენება ეკრანების იდენტიფიკაციისას

en: Size
ka: ზომა

en: Slight
ka: მცირე

en: Slow Keys
ka: ნელი ღილაკები

en: Slow keys
ka: ნელი ღილაკები

en: Slow keys are disabled
ka: ნელი ღილაკები გამორთულია

en: Slow keys are enabled
ka: ნელი ღილაკები ჩართულია

en: Specify whether or not the text cursor blinks
ka: მიუთითებთ, ციმციმებს თუ არა ტექსტური კურსორი

en: St_yle
ka: სტილი

en: Standard Space
ka: სტანდარტული სივრცე

en: Start With Session
ka: სესიით დაწყება

en: Status
ka: სტატუსი

en: Sticky Keys
ka: წებოვანი ღილაკები

en: Sticky keys
ka: წებოვანი ღილაკები

en: Sticky keys are disabled
ka: წებოვანი ღილაკები გამორთულია

en: Sticky keys are enabled
ka: წებოვანი ღილაკები ჩართულია

en: String
ka: სტრიქონი

en: Sub-_pixel order:
ka: ქვე_პიქსელის მიმდევრობა:

en: Supported ICC profiles
ka: მხარდაჭერილი ICC profilebi

en: TYPE [PARAMETER]
ka: ტიპი [პარამეტრი]

en: T_ouchpad
ka: თ_აჩპედი

en: Tab_let
ka: ტაბლეტი

en: Tap touchpad to clic_k
ka: თაჩპედზე დატ_ყაპუნება წკაპისთვის

en: Television
ka: ტელევიზია

en: Terminal Emulator
ka: ტერმინალის ემულატორი

en: Test Profile
ka: საცდელი პროფილი

en: Test profile:
ka: საცდელი პროფილი:

en: Text
ka: ტექსტი

en: Text next to icons
ka: ტექსი ხატულების შემდეგ

en: Text under icons
ka: ტექსტი ხატულების ქვეშ

en: Th_reshold:
ka: ზღვა_რი:

en: The Xfce Settings Daemon
ka: Xfce-ის პარამეტრების დემონი

en: The Xfce development team. All rights reserved.
ka: Xfce-ის განვითარების ჯგუფი. ყველა უფლება დაცულია.

en: The command may not be empty.
ka: ბრძანება შეიძლება, ცარიელი არ იყოს.

en: The maximum pointer speed after acceleration
ka: კურსორის მაქს. სიჩქარე აჩქარების შემდეგ

en: The primary display can be configured to show:
ka: ძირითადი ეკრანი შეგიძლიათ, მოირგოთ, რომ აჩვენოს:

en: The ramp used to reach maximum pointer speed
ka: პანდუსი მაქსიმალური კურსორის სიჩქარის მისაღწევად

en: The root element ('/') is not a valid property name
ka: ძირითადი ელემენტი ("/") არასწორი თვისების სახელია

en: The time, in milliseconds, between repeated motion events
ka: დრო მილიწამშებში გამეორებულ მოძრაობის მოვლენებს შორის

en: The time, in milliseconds, to get to maximum speed
ka: დრო მილიწამებში მაქსიმალური სიჩქარის მისაღწევად

en: This will reset all shortcuts to their default values. Do you really want to do this?
ka: ყველა მალსახმობი დაუბრუნდება თავის ნაგულისხმებ მნიშვნელობას. ნამდვილად გსურთ ამის გაკეთება?

en: Thunar
ka: თუნარი

en: Ti_me:
ka: დრო:

en: Trac_king mode:
ka: ტრე_კინგის რეჟიმი:

en: Two-finger scrolling
ka: ორი თითით აწევ-ჩამოწევა

en: Type
ka: ტიპი

en: Type '%s --help' for usage.
ka: აკრიფეთ "%s --help" გამოყენებისთვის.

en: Typing Settings
ka: აკრეფის პარამეტრები

en: Unable to initialize GTK+.
ka: GTK+-ის ინიციალიზაციის შეცდომა.

en: Unable to launch the proprietary driver settings
ka: დახურული დრაივერის პარამეტრების გაშვება შეუძლებელია

en: Unable to query the version of the RandR extension being used
ka: შეუძლებელია გამოყენებული RandR გაფართოების ვერსიის გამოთხოვნა

en: Unable to start "%s"
ka: %s-ის გაშვების შეცდომა

en: Unable to start the Xfce Display Settings
ka: Xfce-ის ეკრანის მორგების დაწყება შეუძლებელია

en: Unknown
ka: უცნობი

en: Unknown format, only archives and directories are supported
ka: უცნობი ფორმატი. მხარდაჭერილია, მხოლოდ, არქივები და საქაღალდეები

en: Unsigned Int
ka: უნიშნო მთელი

en: Unsigned Int64
ka: უნიშნო მთელი 64-ბიტიანი

en: Update Display Profile
ka: ეკრანის პროფილის განახლება

en: Update an existing profile.
ka: არსებული პროფილის განახლება.

en: Update changed display profile '%s'?
ka: განვაახლო შეცვლილი ეკრანის პროფილი '%s'?

en: Use _bounce keys
ka: _მხტუნავი ღილაკების გამოყენება

en: Use _startup notification
ka: _გაშვების გაფრთხილების გამოყენება

en: Use a c_ustom command:
ka: განსხვავებული ბრძანების გამოყენება:

en: Use bottom areas as left, middle or right buttons
ka: ქვედა ადგილების გამოყენება, როგორც მარცხენა, შუა, ან მარჯვენა ღილაკი

en: Use slow _keys
ka: ნელი ღილა_კების გამოყენება

en: Use the command line
ka: ბრზანების ხაზის გამოყენება

en: User Set
ka: მომხმარებელი დაყენებულია

en: Value
ka: მნიშვნელობა

en: Variant
ka: ვარიანტი

en: Vendor:
ka: გამყიდველი:

en: Version information
ka: ვერსიის შესახებ ინფორმაცია

en: Vertical
ka: ვერტიკალური

en: Vertical BGR
ka: ვერტიკალური BGR

en: Vertical RGB
ka: ვერტიკალური RGB

en: W3M Text Browser
ka: ტექსტური ბრაუზერი W3M

en: Warning
ka: გაფრთხილება

en: Web Browser
ka: ვებ-ბრაუზერი

en: Webcam
ka: ვებ-კამერა

en: When a display is connected
ka: როცა ეკრანი მიერთებულია

en: When a display is connected:
ka: როცა ეკრანი მიერთებულია:

en: When a display is disconnected
ka: როცა ეკრანი გამოერთებულია

en: Workspace %d
ka: სამუშაო სივრცე %d

en: X Terminal
ka: X-ის ტერმინალი

en: Xfce Panel
ka: Xfce-ის პანელი

en: Xfce Settings Daemon
ka: Xfce-ის პარამეტრების დემონი

en: Xfce Terminal
ka: Xfce-ის ტერმინალი

en: Xfe File Manager
ka: Xfe-ის ფაილების მმართველი

en: Yes
ka: დიახ

en: _Acceleration delay:
ka: აჩქარების დაყოვნება:

en: _Add
ka: დამატება

en: _Advanced
ka: დამატებითი

en: _Behavior
ka: ქცევა

en: _Browse...
ka: დათვალიერება...

en: _Cancel
ka: გაუქმება

en: _Close
ka: დახურვა

en: _Devices
ka: მოწყობილობები

en: _Edit
ka: _ჩასწორება

en: _Enable anti-aliasing
ka: მოგლუვების _ჩართვა

en: _Enable assistive technologies
ka: დამხმარე ტ_ექნოლოგიების ჩართვა

en: _Enable key repeat
ka: ღილაკის გამეორების დაშვ_ება

en: _Filter:
ka: ფილტრი:

en: _Fonts
ka: შრიფტები

en: _General
ka: ზოგადი

en: _Help
ka: დახმარება

en: _Icons
ka: ხატულები

en: _Import
ka: _შემოტანა

en: _Internet
ka: _ინტერნეტი

en: _Keyboard model
ka: _კლავიატურის მოდელი

en: _Layout
ka: განლაგება

en: _Lock sticky keys
ka: წებოვანი ღი_ლაკების ცაკეტვა

en: _Mirror displays
ka: ანარეკლი _ეკრანები

en: _Monitor
ka: მონიტორი

en: _Mouse
ka: თაგვი

en: _OK
ka: კარგი

en: _Open
ka: გახსნა

en: _Other...
ka: სხვა...

en: _Others
ka: სხვებ_ი

en: _Property:
ka: _თვისება:

en: _Remove
ka: მოცილება

en: _Repeat delay:
ka: გამეორების დაყოვნება:

en: _Reset
ka: _საწყისი მნიშვნელობებზე დაბრუნება

en: _Reset Channel
ka: არხის _ჩამოყრა

en: _Reset to Defaults
ka: ნაგულისხმები პარამეტრების დაყენება

en: _Rotation:
ka: _შემობრუნება:

en: _Scale:
ka: გადიდ_ება:

en: _Test area:
ka: _შემოწმების ადგილი:

en: _Theme
ka: თემა

en: _Type:
ka: ტიპი:

en: _Update
ka: განახლება

en: _Update '%s'
ka: '%s'-ის _განახლება

en: _Use mouse emulation
ka: თაგ_უნას ემულაციის გამოყენება

en: _Use sticky keys
ka: _წებოვანი ღილაკების გამოყენება

en: _Utilities
ka: _ხელსაწყოები

en: _Value:
ka: მნიშვნელობა:

en: _Window Scaling
ka: ფანჯრის _გადიდება

en: assistive;technologies;keys;sticky;bounce;emulation;screen readers;magnifiers;a11y;i18n;l10n;AT-SPI;ATK;impairment;
ka: assistive;technologies;keys;sticky;bounce;emulation;screen readers;magnifiers;a11y;i18n;l10n;AT-SPI;ATK;impairment;დამხმარე;ტექნოლოგიები;წებოვანი;ღილაკები;ეკრანის წამკითხველი;

en: color;settings;management;display;monitors;printers;webcams;scanners;
ka: color;settings;management;display;monitors;printers;webcams;scanners;ფერი;მართვა;პრინტერი;სკანერი;ეკრანი;

en: control;panel;center;system;settings;personalize;hardware;
ka: control;panel;center;system;settings;personalize;hardware;მართვა;პარამეტრები;ცენტრი;მორგება;აპარატურა;

en: display;settings;screen;resolution;refresh;rate;rotation;external;projectors;monitors;LCD;CRT;HiDPI;
ka: display;settings;screen;resolution;refresh;rate;rotation;external;projectors;monitors;LCD;CRT;HiDPI;ეკრანი;მორგება;გაფართოება;განახლებისსიხსირე;ტრიალი;გარე;პროექტორი;

en: email;mail;inbox;message;communication;
ka: email;mail;inbox;message;communication;ელფოსტა;შეტყობინება;კომუნიკაცია;

en: file;manager;explorer;browse;filesystem;directory;folder;xfce;
ka: file;manager;explorer;browse;filesystem;directory;folder;xfce;ფაილები;მართვა;დათვალიერება;საქაღალდე;

en: file;type;extension;association;open with;web browser;mail reader;file manager;terminal emulator;
ka: file;type;extension;association;open with;web browser;mail reader;file manager;terminal emulator;ფაილი;ტიპი;გაფართოება;გახსნა;ელფოსტა;ტერმინალი;

en: internet;web;browser;surf;explore;xfce;
ka: internet;web;browser;surf;explore;xfce;ინტერნეტი;ბრაუზერი;ვები;ბმული;

en: msec
ka: მწმ

en: numlock;keyboard;layout;shortcuts;
ka: numlock;keyboard;layout;shortcuts;კლავიატურა;განლაგება;მალსახმობი;

en: pixels/sec
ka: პიქსელი/წმ

en: registry;regedit;configuration file;
ka: registry;regedit;configuration file;რეესტრი;კონფიგურაციის ფაილი;

en: reset
ka: ჩამოყრა

en: settings;buttons;scroll;direction;pointer;speed;double click;theme;wheel;
ka: settings;buttons;scroll;direction;pointer;speed;double click;theme;wheel;თაგუნა;ბორბალი;

en: settings;daemon;xfce;configuration;preferences;system;manage;
ka: settings;daemon;xfce;configuration;preferences;system;manage;მართვა;დემონი;მორგება;პარამეტრები;კონფიგურაცია;

en: start monitoring channel "%s"
ka: მონიტორინგის გაშვება არხისთვის "%s"

en: terminal;command line;shell;console;xfce;
ka: terminal;command line;shell;console;xfce;ტერმინალი;ბრძანებისსტრიქონი;

en: themes;user interface;styles;icons;fonts;anti-aliasing;hinting;sub-pixel;subpixel;rendering;ClearType;DPI;RGB;BGR;menu accelerators;keyboard shortcuts;event;sounds;window scaling;HiDPI;Retina display;
ka: themes;user interface;styles;icons;fonts;anti-aliasing;hinting;sub-pixel;subpixel;rendering;ClearType;DPI;RGB;BGR;menu accelerators;keyboard shortcuts;event;sounds;window scaling;HiDPI;Retina display;ეკრანი;ჩვენება;ინტერფეისი;თემა;მოგლუვება;
