Xfwm4 - en to ka translation catalogue (171 entries)

en: %s (on %s)
ka: %s (%s -ზე)

en: %s: %s
    Try %s --help to see a full list of available command line options.
ka: %s: %s
    სცადეთ %s --help ყველა ხელმისაწვდომი ბრძანების პარამეტრების სანახავად.

en: %s: GtkMenu failed to grab the pointer
ka: %s: GtkMenu-მ ვერ მოახერხა მაჩვენებელზე ჩაჭიდება

en: <b>Button layout</b>
ka: <b>ღილაკების განლაგება</b>

en: <b>Double click _action</b>
ka: <b>ორმაგი დაჭერის მოქმედება</b>

en: <b>Focus model</b>
ka: <b>ფოკუსის მოდელი</b>

en: <b>Hide content of windows</b>
ka: <b>ფანჯრების შიგთავსის დამალვა</b>

en: <b>New window focus</b>
ka: <b>ახალი ფანჯრის ფოკუსი</b>

en: <b>Raise on click</b>
ka: <b>წამოწიე დაჭერისას</b>

en: <b>Raise on focus</b>
ka: <b>წამოწიე ფოკუსის დროს</b>

en: <b>The_me</b>
ka: <b>თემა</b>

en: <b>Title _alignment</b>
ka: <b>სათაურის განლაგება</b>

en: <b>Title fon_t</b>
ka: <b>სათაურის შრიფტი</b>

en: <b>Windows snapping</b>
ka: <b>ფანჯრების წებოვნება</b>

en: <b>Wrap workspaces when reaching the screen edge</b>
ka: <b>ეკრანის კიდის მიღწევისას შემოაბრუნე სამუშაო სივრცე</b>

en: <i>Large</i>
ka: <i>დიდი</i>

en: <i>Long</i>
ka: <i>გრძელი</i>

en: <i>Opaque</i>
ka: <i>გაუმჭვირვალე</i>

en: <i>Short</i>
ka: <i>მოკლე</i>

en: <i>Small</i>
ka: <i>პატარა</i>

en: <i>Transparent</i>
ka: <i>გამჭვირვალე</i>

en: <i>Wide</i>
ka: <i>დიდი</i>

en: Action
ka: მოქმედება

en: Activate foc_us stealing prevention
ka: გააქტიურე ფოკუსის მოპარვის აცილება

en: Active
ka: აქტიური

en: Ad_vanced
ka: დამატებითი

en: Always _Below Other Windows
ka: ყოველთვის სხვა ფანჯრების ქვემოთ

en: Always on _Top
ka: ყოველთვის ზემოთ

en: Always on _Visible Workspace
ka: ყოველთვის ხილულ სამუშაო სივრცეზე

en: Always on top
ka: ყოველთვის ყველა ფანჯარაზე ზემოდან

en: At the c_enter of the screen
ka: ეკრანის ცენტრში

en: Automatically _raise windows when they receive focus
ka: ავტომატურად წამოწიე ფანჯრები როდესაც ისინი მიიღებენ ფოკუსს

en: Automatically _tile windows when moving toward the screen edge
ka: ფანჯრების ეკრანის კიდეზე გადასვლისას, ავტომატურად შექმენი ფილა

en: Automatically give focus to _newly created windows
ka: ავტომატურად მიანიჭე ფოკუსი ახლად შექმნილ ფანჯრებს

en: By default, place windows:
ka: როგორც წესი, განათავსე ფანჯრები:

en: C_ompositor
ka: კომპოზიტორი

en: C_ycling
ka: წრიული მოძრაობა

en: Cannot spawn helper-dialog: %s
ka: დამხმარე დიალოგის შექმნა შეუძლებელია: %s

en: Center
ka: ცენტრი

en: Click and drag the buttons to change the layout
ka: განლაგების შესაცვლელად დააჭირეთ ღილაკებს და გადაიტანეთ

en: Click to foc_us
ka: დააჭირე ფოკუსირებისთვის

en: Close
ka: დახურვა

en: Configure layout, names and margins
ka: განლაგების, სახელების და ზღვრების კონფიგურაცია

en: Configure window behavior and shortcuts
ka: ფანჯრის ქცევის და მალსახმობების კონფიგურაცია

en: Context _Help
ka: კონტექსტური დახმარება

en: Could not create the settings dialog.
ka: პარამეტრების დიალოგის შექმნა შეუძლებელია.

en: Cycle _through windows on all workspaces
ka: წრიული გადართვა ყველა სამუშაო სივრცეზე არსებულ ფანჯრებს შორის

en: Cycle through windows in a _list
ka: ფანჯრების წრიული გადართვა სიაში

en: Define shortcuts to perform _window manager actions:
ka: ფანჯრის მმართველის მოქმედებების შესასრულებლად მალსახმობების განსაზღვრა:

en: Delay _before raising focused window:
ka: დაყოვნება ფოკუსირებული ფანჯრის წამოწევამდე:

en: Destroy
ka: განადგურება

en: Dis_tance:
ka: მანძილი:

en: Display _fullscreen overlay windows directly
ka: სრულ ეკრანზე გადაფარებული ფანჯრების პირდაპირ გამოსახვა

en: Do _nothing
ka: არაფერი გააკეთო

en: Enable debug logging
ka: გამართვის ჟურნალის ჩართვა

en: Error reading data from child process: %s
ka: შვილობილი პროცესისგან მონაცემის წაკითხვისას დაფიქსირდა შეცდომა: %s

en: Failed to initialize xfconf. Reason: %s
ka: Xfconf-ის ინიციალიზაცია ვერ განხორციელდა. მიზეზი: %s

en: Fill window
ka: შეავსე ფანჯარა

en: Fine-tune window behaviour and effects
ka: ფანჯრის ქცევის და ეფექტების გასწორება

en: Focus follows _mouse
ka: ფოკუსი მიყვება თაგვს

en: Hidden
ka: დამალული

en: Hide frame of windows when ma_ximized
ka: დამალე გადიდებული ფანჯრების ჩარჩო

en: Hide title of windows when maximized
ka: დამალე გადიდებული ფანჯრების სათაური

en: Hide window
ka: დამალე ფანჯარა

en: Honor _standard ICCCM focus hint
ka: პატივი ეცი სტანდარტული ICCCM ფოკუსის მინიშნებას

en: Keep urgent windows _blinking repeatedly
ka: სასწრაფო ფანჯრებმა განაგრძოს ციმციმი

en: Key used to _grab and move windows:
ka: ღილაკი, რომელიც გამოიყენება ფანჯრის ასაღებად და გადასატანად:

en: Layout
ka: განლაგება

en: Leave _Fullscreen
ka: სრული ეკრანის დატოვება

en: Left
ka: მარცხნივ

en: Ma_ximize
ka: გადიდება

en: Margins are areas on the edges of the screen where no window will be placed
ka: ზღვრები არის ეკრანის კიდეებზე ის ადგილები, სადაც არ იქნება განთავსებული ფანჯარები

en: Maximize
ka: გადიდება

en: Maximize window
ka: გაადიდე ფანჯარა

en: Menu
ka: მენიუ

en: Mi_nimize
ka: ჩაკეცვა

en: Minimize
ka: ჩაკეცვა

en: Minimize _Other Windows
ka: სხვა ფანჯრების ჩაკეცვა

en: Move to Another _Workspace
ka: სხვა სამუშაო სივრცეზე გადატანა

en: Names
ka: სახელები

en: None
ka: არცერთი

en: Nothing
ka: არაფერი

en: Notify of _urgency by making window's decoration blink
ka: ფანჯრის დეკორაციის ციმციმით შემატყობინე რომ სასწრაფოა

en: Opaci_ty of window decorations:
ka: ფანჯრის დეკორაციების გაუმჭვირვალობა:

en: Opacity of _inactive windows:
ka: არააქტიური ფანჯრების ბუნდოვნება:

en: Opacity of popup wi_ndows:
ka: ამოტივტივებული ფანჯრების გაუმჭვირვალობა:

en: Opacity of windows during _move:
ka: ფანჯრების ბუნდოვნება გადაადგილების დროს:

en: Opacity of windows during resi_ze:
ka: ფანჯრების ბუნდოვნება ზომის შეცვლის დროს:

en: Print version information and exit
ka: ვერსიის ინფორმაციის დაბეჭდვა და გასვლა

en: Raise window when clicking _inside application window
ka: პროგრამის ფანჯრის შიგნით დაჭერისას წამოწიე ფანჯარა

en: Replace the existing window manager
ka: შეცვალეთ არსებული ფანჯრის მმართველი

en: Reset to Defaults
ka: ნაგულისხმევი პარამეტრების დაყენება

en: Restart
ka: გადატვირთვა

en: Right
ka: მარჯვნივ

en: Roll Window Down
ka: ფანჯრის ჩამოშვება

en: Roll Window Up
ka: ფანჯრის აკეცვა

en: SOCKET ID
ka: სოკეტის აიდი

en: S_how
ka: ჩვენება

en: S_kip windows that have "skip pager"
    or "skip taskbar" properties set
ka: გამოტოვე ფანჯრები, რომლებსაც აქვთ "გამოტოვე პეიჯერი"
    ან "გამოტოვე დავალებების პანელი" თვისებები მითითებული

en: Session manager socket
ka: სესსის მმართველის სოკეტი

en: Set the compositor mode
ka: დააყენეთ კომპოზიტორის რეჟიმი

en: Set the vblank mode
ka: დააყენეთ vblank რეჟიმი

en: Settings manager socket
ka: პარამეტრების მმართველის სოკეტი

en: Shade
ka: ჩრდილი

en: Shade window
ka: დაჩრდილე ფანჯარა

en: Shortcut
ka: მალსახმობი

en: Show shadows under _dock windows
ka: დოკ ფანჯრების ქვეშ ჩრდილების ჩვენება

en: Show shadows under _regular windows
ka: რეგულარული ფანჯრების ქვეშ ჩრდილების ჩვენება

en: Show shadows under pop_up windows
ka: ამოტივტივებული ფანჯრების ქვეშ ჩრდილების ჩვენება

en: Show windows preview in place of icons when cycling
ka: წრიულად გადართვისას ხატულების ნაცვლად ფანჯრების ესკიზების ჩვენება

en: Stick
ka: დაწებება

en: Switch to win_dow's workspace
ka: გადართე ფაჯრის კუთვნილ სამუშაო სივრცეზე

en: The action to perform when the title-bar is double-clicked
ka: მოქმედება რომელიც შესრულდება სათაურის ზოლზე ორმაგი დაჭერისას

en: The window title cannot be removed
ka: ფანჯრის სათაურის მოცილება შეუძლებელია

en: Theme
ka: თემა

en: This will reset all shortcuts to their default values. Do you really want to do this?
ka: ყველა მალსახმობი დაუბრუნდება თავის ნაგულისხმევ მნიშვნელობას. ნამდვილად გსურთ ამის გაკეთება?

en: This window might be busy and is not responding.
    Do you want to terminate the application?
ka: ეს ფანჯარა შესაძლოა დაკავებულია და არ პასუხობს. 
    გსურთ ამ პროგრამის დახურვა?

en: Title
ka: სათაური

en: To other _windows
ka: სხვა ფანჯრებთან

en: To screen _borders
ka: ეკრანის საზღვრებთან

en: Type "%s --help" for usage.
ka: აკრიფეთ "%s --help" გამოყენებისთვის.

en: U_nder the mouse pointer
ka: თაგვის მაჩვენებლის ქვეშ

en: Unma_ximize
ka: შემცირება

en: Unsupported keyboard modifier '%s'
ka: მხარდაუჭერელი კლავიატურის მოდიფიკატორი '%s'

en: Use _edge resistance instead of window snapping
ka: გამოიყენეთ კიდის წინააღმდეგობა ფანჯრების წებოვნების ნაცვლად

en: Use mouse wheel on title bar to ro_ll up the window
ka: სათაურის ველზე თაგვის ბორბლის გამოყენებით ფანჯრის აკეცვა

en: Use the _mouse wheel on the desktop to switch workspaces
ka: სამუშაო მაგიდაზე თაგვის ბორბლის გამოყენებით სამუშაო სივრცეების გადართვა

en: Version information
ka: ინფორმაცია ვერსიის შესახებ

en: Warning
ka: გაფრთხილება

en: When _moving
ka: გადაადგილებისას

en: When _resizing
ka: ზომის შეცვლისას

en: When a window raises itself:
ka: როდესაც ფანჯარა თვითონ წამოიწევა:

en: Window Manager
ka: ფანჯრის მმართველი

en: Window Manager Tweaks
ka: ფანჯრის მმართველის პარამეტრები

en: With a _dragged window
ka: ფანჯრის გადაადგილებით

en: With the mouse _pointer
ka: თაგვის მაჩვენებლით

en: Workspace %d
ka: სამუშაო სივრცე %d

en: Workspace Name
ka: სამუშაო სივრცის სახელი

en: Workspaces
ka: სამუშაო სივრცეები

en: Wrap workspaces depending on the actual desktop _layout
ka: სამუშაო მაგიდის აქტუალური განლაგების მიხედვით შემოაბრუნე სამუშაო სივრცეები

en: Wrap workspaces when _the first or the last workspace is reached
ka: პირველი ან ბოლო სამუშაო სივრცის მიღწევისას შემოაბრუნე სამუშაო სივრცეები

en: [ARGUMENTS...]
ka: [არგუმენტები...]

en: _Accessibility
ka: ხელმისაწვდომობა

en: _Bring window on current workspace
ka: გადმოიტანე ფანჯარა მიმდინარე სამუშაო სივრცეზე

en: _Clear
ka: _გასუფთავება

en: _Close
ka: დახურვა

en: _Delay before window receives focus:
ka: დაყოვნება, ვიდრე ფანჯარა მიიღებს ფოკუსს:

en: _Draw frame around selected window while cycling
ka: წრიულად გადართვისას დახატე ჩარჩო შერჩეული ფანჯრის გარშემო

en: _Edge resistance:
ka: კიდის წინააღმდეგობა:

en: _Edit
ka: _ჩასწორება

en: _Enable display compositing
ka: ეკრანის კომპოზიციის ჩართვა

en: _Focus
ka: ფოკუსი

en: _Fullscreen
ka: სრული ეკრანი

en: _General
ka: ზოგადი

en: _Help
ka: _დახმარება

en: _Include hidden (i.e. iconified) windows
ka: დაამატე დამალული(მაგ.: შემცირებული) ფანჯრები

en: _Keyboard
ka: კლავიატურა

en: _Margins
ka: ზღვრები

en: _Minimum size of windows to trigger smart placement:
ka: გონივრული განლაგების ასამოქმედებლად ფანჯრების მინიმალური ზომა:

en: _Move
ka: გადაადგილება

en: _Number of workspaces:
ka: სამუშაო სივრცეების რაოდენობა:

en: _Placement
ka: განლაგება

en: _Quit
ka: დატოვება

en: _Raise windows when any mouse button is pressed
ka: წამოწიე ფანჯრები თაგვის ნებისმიერ ღილაკზე დაჭერით

en: _Raise windows while cycling
ka: წრიულად გადართვისას წამოწიე ფანჯრები

en: _Remember and recall previous workspace
    when switching via keyboard shortcuts
ka: დაიმახსოვრე და ხელახლა გამოიძახე წინამდებარე სამუშაო სივრცე
    მალსახმობის ღილაკებით გადართვისას

en: _Reset to Defaults
ka: ნაგულისხმევი პარამეტრების დაყენება

en: _Resize
ka: ზომის შეცვლა

en: _Same as Other Windows
ka: სხვა ფანჯრების მსგავსი

en: _Style
ka: სტილი

en: _Workspaces
ka: სამუშაო სივრცეები
