vlc 3.0.13 - en to km translation catalogue (4942 entries)

en: 
    Dumped content to vlc-help.txt file.
km: 
    មាតិកា​ដែល​បាន​បោះបង់ចោល​ទៅកាន់​ឯកសារ vlc-help.txt ។

en: 
    Press the RETURN key to continue...
km: 
    ចុច​គ្រាប់ចុច​បញ្ចូល (Enter) ដើម្បី​បន្ត...

en: 
    Warning: if you cannot access the GUI anymore, open a command-line window, go to the directory where you installed VLC and run "vlc -I qt"
km: 
    ព្រមាន៖ បើ​អ្នក​មិន​អាច​ចូល​ដំណើរការ GUI បាន សូម​បើក​បង្អួច​​បន្ទាត់​ពាក្យ​បញ្ជា ចូល​ទៅ​ថត​ដែល​អ្នក​បាន​ដំឡើង VLC រួច​ដំណើរការ "vlc -I qt"

en:  .                      Show/Hide hidden files
km:  .                      បង្ហាញ/លាក់​ឯកសារ​ដែល​លាក់

en:  /                      Look for an item
km:  /                      ស្វែងរក​ធាតុ

en:  ;                      Look for the next item
km:  ;                      រកមើល​ធាតុ​បន្ទាប់

en:  <, >                   Next/Previous chapter
km:  <, >                   ជំពូក​បន្ទាប់/មុន

en:  <enter>                Add the selected file to the playlist
km:  <enter>                បន្ថែម​ធាតុ​ដែល​បាន​ជ្រើស​ទៅកាន់​បញ្ជី​ចាក់

en:  <left>,<right>         Seek -/+ 1%%
km:  <left>,<right>         ស្វែងរក -/+ 1%%

en:  <pageup>,<pagedown>    Navigate through the box page by page
km:  <pageup>,<pagedown>    រុករក​ក្នុង​ប្រអប់​ម្ដង​មួយ​ទំព័រ

en:  <space>                Add the selected directory to the playlist
km:  <space>                បន្ថែម​ថត​ដែល​បាន​ជ្រើស​ទៅកាន់​បញ្ជី​ចាក់

en:  <space>                Pause/Play
km:  <space>                ផ្អាក/ចាក់

en:  <start>,<end>          Navigate to start/end of box
km:  <start>,<end>          រុករក​ទៅកាន់​ចំណុច​ចាប់ផ្ដើម/បញ្ចប់​នៃ​ប្រអប់

en:  <up>,<down>            Navigate through the box line by line
km:  <up>,<down>            រុករក​ក្នុង​ប្រអប់​ម្ដង​មួយ​បន្ទាត់

en:  <up>,<down>            Seek +/-5%%
km:  <up>,<down>            ស្វែងរក +/-5%%

en:  A                      Add an entry
km:  A                      បន្ថែម​ធាតុ

en:  B                      Show/Hide filebrowser
km:  B                      បង្ហាញ/លាក់​កម្មវិធី​រុករក​ឯកសារ

en:  Chapter  : %ld/%d
km:  ជំពូក  ៖ %ld/%d

en:  Chapter  : %lld/%d
km:  ជំពូក  ៖ %lld/%d

en:  Ctrl-l                 Refresh the screen
km:  Ctrl-l                 ធ្វើ​អេក្រង់​ឲ្យ​ស្រស់

en:  D, <backspace>, <del>  Delete an entry
km:  D, <backspace>, <del>  លុប​ធាតុ

en:  Esc                    Close Add/Search entry
km:  គេច (Esc)                    បិទ​ការ​បន្ថែម/ស្វែងរក​ធាតុ

en:  L                      Show/Hide messages box
km:  L                      បង្ហាញ/លាក់​ប្រអប់​សារ

en:  M                      Show/Hide metadata box
km:  M                      បង្ហាញ/លាក់​ប្រអប់​ទិន្នន័យ​មេតា

en:  O                      Reverse order Playlist by title
km:  O                      បញ្ច្រាស​បញ្ជី​ចាក់​តាម​ចំណងជើង

en:  P                      Show/Hide playlist box
km:  P                      បង្ហាញ/លាក់​ប្រអប់​បញ្ជី​ចាក់

en:  Position : %s/%s
km:  ទីតាំង ៖ %s/%s

en:  Profile Name Missing
km:  បាត់​ឈ្មោះ​ទម្រង់

en:  R                      Toggle Repeat item
km:  R                      បិទ/បើក​ការ​ចាក់​ឡើងវិញ

en:  S                      Show/Hide statistics box
km:  S                      បង្ហាញ/លាក់​ប្រអប់​ស្ថិតិ

en:  Source   : %s
km:  ប្រភព    ៖ %s

en:  Title    : %ld/%d
km:  ចំណងជើង    ៖ %ld/%d

en:  Title    : %lld/%d
km:  ចំណងជើង    ៖ %lld/%d

en:  Volume   : %3ld%%
km:  កម្រិត​សំឡេង   ៖ %3ld%%

en:  Volume   : ----
km:  កម្រិត​សំឡេង   ៖ ----

en:  Volume   : Mute
km:  កម្រិត​សំឡេង   ៖ ស្ងាត់

en:  [ h for help ]
km:  [ h សម្រាប់​ជំនួយ ]

en:  [, ]                   Next/Previous title
km:  [, ]                   ចំណងជើង​បន្ទាប់/មុន

en:  a, z                   Volume Up/Down
km:  a, z                   បង្កើន/បន្ថយ​កម្រិត​សំឡេង

en:  days
km:  ថ្ងៃ

en:  e                      Eject (if stopped)
km:  e                      ច្រាន​ចេញ (ពេល​ឈប់)

en:  f                      Toggle Fullscreen
km:  f                      បិទ/បើក​ពេញ​អេក្រង់

en:  g                      Go to the current playing item
km:  g                      ទៅកាន់​ធាតុ​បញ្ជី​ចាក់​បច្ចុប្បន្ន

en:  h,H                    Show/Hide help box
km:  h,H                    បង្ហាញ/លាក់​ប្រអប់​ជំនួយ

en:  i                      Show/Hide info box
km:  i                      បង្ហាញ/លាក់​ប្រអប់​ព័ត៌មាន

en:  l                      Toggle Loop Playlist
km:  l                      បិទ/បើក​បញ្ជី​ចាក់​វិល​ជុំ

en:  m                      Mute
km:  m                      បិទ​សំឡេង

en:  n, p                   Next/Previous playlist item
km:  n, p                   ធាតុ​បញ្ជី​ចាក់​បន្ទាប់/មុន

en:  o                      Order Playlist by title
km:  o                      តម្រៀប​បញ្ជី​ចាក់​តាម​ចំណងជើង

en:  q, Q, Esc              Quit
km:  q, Q, Esc              ចេញ

en:  r                      Toggle Random playing
km:  r                      បិទ/បើក​ការ​ចាក់​ចៃដន្យ

en:  s                      Stop
km:  s                      ឈប់

en:  x                      Show/Hide objects box
km:  x                      បង្ហាញ/លាក់​ប្រអប់​វត្ថុ

en: "Rating" to put in ASF comments.
km: "អត្រា" ដែល​ត្រូវ​ដាក់​នៅ​ក្នុង​មតិយោបល់ ASF ។

en: "U" value for the bluescreen key color (in YUV values). From 0 to 255. Defaults to 120 for blue.
km: តម្លៃ "U" សម្រាប់​ពណ៌​សោ​អេក្រង់​ពណ៌​ខៀវ (គិតជា​តម្លៃ YUV) ។ ចាប់ពី ០ ដល់ ២៥៥ ។ លំនាំដើម​គឺ ១២០ ពណ៌ខៀវ ។

en: "V" value for the bluescreen key color (in YUV values). From 0 to 255. Defaults to 90 for blue.
km: តម្លៃ "V" សម្រាប់​ពណ៌​សោ​អេក្រង់​ពណ៌ខៀវ (គិតជា​តម្លៃ YUV) ។ ចាប់ពី ០ ដល់ ២៥៥ ។ លំនាំដើម​គឺ ៩០ ពណ៌ខៀវ ។

en: #paste your VLM commands here
km: #paste ពាក្យ​បញ្ជា VLM របស់​អ្នក​នៅ​ទីនេះ

en: #separate commands with a new line or a semi-colon
km: #separate ពាក្យ​បញ្ជា​ជាមួយ​បន្ទាត់​ថ្មី ឬ​សញ្ញា​ចុច​ក្បៀស (;)

en: %.1f GiB
km: %.1f ជីកាបៃ

en: %.1f KiB
km: %.1f គីឡូបៃ

en: %.1f MiB
km: %.1f មេកាបៃ

en: %@ stream to %@:%@
km: %@ ស្ទ្រីម​​ទៅកាន់ %@:%@

en: %i tracks
km: %i បទ

en: %s
    Downloading... %s/%s %.1f%% done
km: %s
    កំពុង​ទាញ​យក... %s/%s %.1f%% បាន​ធ្វើរួច

en: %s (Encoded Output)
km: %s (លទ្ធផល​អ៊ិនកូដ)

en: %s bytes
km: %s បៃ

en: %u module was not displayed because it only has advanced options.
     | %u modules were not displayed because they only have advanced options.
km[0]: %u ម៉ូឌុល​មិន​ត្រូវ​បាន​បង្ហាញ ព្រោះ​ពួក​វា​មានតែ​ជម្រើស​កម្រិត​ខ្ពស់​ប៉ុណ្ណោះ។

en: &About
km: អំពី

en: &Advanced Controls
km: កម្មវិធី​បញ្ជា​កម្រិត​ខ្ពស់

en: &Advanced Open...
km: បើក​កម្រិត​ខ្ពស់...

en: &Apply
km: អនុវត្ត

en: &Aspect Ratio
km: សមាមាត្រ

en: &Audio
km: អូឌីយ៉ូ

en: &Cancel
km: បោះបង់

en: &Chapter
km: ជំពូក

en: &Clear
km: សម្អាត

en: &Close
km: បិទ

en: &Codec Information
km: ព័ត៌មាន​កូដិក

en: &Crop
km: ច្រឹប

en: &Deinterlace
km: មិន​ត្របាញ់

en: &Deinterlace mode
km: របៀប​មិន​ត្របាញ់

en: &Disc
km: ថាស

en: &Effects and Filters
km: បែបផែន និង​តម្រង

en: &Enqueue
km: ដាក់​ជា​ជួរ

en: &Faster
km: លឿន​ជាង

en: &File
km: ឯកសារ

en: &Filter:
km: តម្រង៖

en: &Fingerprint
km: &ស្នាម​ម្រាមដៃ

en: &Fullscreen
km: ពេញ​អេក្រង់

en: &Fullscreen Interface
km: ចំណុច​ប្រទាក់​ពេញ​អេក្រង់

en: &General
km: ទូទៅ

en: &Go
km: ទៅ

en: &Help
km: ជំនួយ

en: &Hide VLC media player in taskbar
km: លាក់​កម្មវិធី​ចាក់​មេឌៀ VLC ក្នុង​របារ​ភារកិច្ច

en: &Increase Volume
km: បង្កើន​កម្រិត​សំឡេង

en: &Jump Forward
km: លោត​ទៅ​មុខ

en: &Manage
km: គ្រប់គ្រង

en: &Media
km: មេឌៀ

en: &Messages
km: សារ

en: &Metadata
km: ទិន្នន័យ​មេតា

en: &Mute
km: បិទ​សំឡេង

en: &Network
km: បណ្តាញ

en: &No
km: ទេ

en: &Open File...
km: បើក​ឯកសារ...

en: &Open Media
km: បើក​មេឌៀ

en: &Open Multiple Files...
km: បើក​ឯកសារ​ច្រើន...

en: &Play
km: ចាក់

en: &Playback
km: ចាក់​ឡើងវិញ

en: &Preferences
km: ចំណូល​ចិត្ត

en: &Program
km: កម្មវិធី

en: &Quit
km: បិទ

en: &Recheck version
km: ពិនិត្យ​មើល​កំណែ​ឡើងវិញ

en: &Reset Preferences
km: កំណត់​ចំណូល​ចិត្ត​ឡើងវិញ

en: &Save
km: រក្សាទុក

en: &Save Metadata
km: រក្សាទុក​ទិន្នន័យ​មេតា

en: &Save as...
km: រក្សាទុក​ជា...

en: &Search:
km: ស្វែងរក ៖

en: &Select
km: ជ្រើស

en: &Start
km: ចាប់ផ្ដើម

en: &Stereo Mode
km: របៀប​ស្តេរេអូ

en: &Stop
km: ឈប់

en: &Stream
km: ស្ទ្រីម

en: &Stream...
km: ស្ទ្រីម...

en: &Track Synchronization
km: ការ​ធ្វើសមកាលកម្មវ​បទ

en: &VLM Configuration
km: ការ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ VLM

en: &Verbosity:
km: បរិយាយ៖

en: &Video
km: វីដេអូ

en: &View
km: មើល

en: &Visualizations
km: រូបភាព​មើល​ឃើញ

en: &Yes
km: បាទ/ចាស

en: &Zoom
km: ពង្រីក

en: (Delayed)
km: (យឺត)

en: (Hastened)
km: (លឿន)

en: +----[ Remote control commands ]
km: +----[ ពាក្យ​បញ្ជា​ការ​គ្រប់គ្រង​ពី​ចម្ងាយ ]

en: 0.35 (same as DVB-S)
km: 0.35 (ដូច DVB-S)

en: 0/90/180/270/mirror
km: 0/90/180/270/ឆ្លុះ

en: 1
km: ១

en: 1-pass Quality-based VBR. Range 0 to 51.
km: VBR ផ្អែក​លើ​គុណភាព 1-pass ។ ជួរ ០ ដល់ ៥១ ។

en: 10 bits
km: ១០ ប៊ីត

en: 15 bits
km: ១៥ ប៊ីត

en: 16 bits
km: ១៦ ប៊ីត

en: 1:1 Original
km: ១/១ ដើម

en: 1:2 Half
km: ១/២ ពាក់​កណ្ដាល

en: 1:4 Quarter
km: ១/៤ មួយ​ភាគ​បួន

en: 1:File
km: 1 ៖ ឯកសារ

en: 24 bits
km: ២៤ ប៊ីត

en: 2:1 Double
km: ២/១ ទ្វេ

en: 32 bits
km: ៣២ ប៊ីត

en: 8 bits
km: ៨ ប៊ីត

en: <html><head><meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" /></head><body><h2>Welcome to VLC media player Help</h2><h3>Documentation</h3><p>You can find VLC documentation on VideoLAN's <a href="http://wiki.videolan.org">wiki</a> website.</p><p>If you are a newcomer to VLC media player, please read the<br><a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:VLC_for_dummies"><em>Introduction to VLC media player</em></a>.</p><p>You will find some information on how to use the player in the <br>"<a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Play_HowTo"><em>How to play files with VLC media player</em></a>" document.</p><p>For all the saving, converting, transcoding, encoding, muxing and streaming tasks, you should find useful information in the <a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Streaming_HowTo">Streaming Documentation</a>.</p><p>If you are unsure about terminology, please consult the <a href="http://wiki.videolan.org/Knowledge_Base">knowledge base</a>.</p><p>To understand the main keyboard shortcuts, read the <a href="http://wiki.videolan.org/Hotkeys">shortcuts</a> page.</p><h3>Help</h3><p>Before asking any question, please refer yourself to the <a href="http://www.videolan.org/support/faq.html">FAQ</a>.</p><p>You might then get (and give) help on the <a href="http://forum.videolan.org">Forums</a>, the <a href="http://www.videolan.org/vlc/lists.html">mailing-lists</a> or our IRC channel (<em>#videolan</em> on irc.freenode.net).</p><h3>Contribute to the project</h3><p>You can help the VideoLAN project giving some of your time to help the community, to design skins, to translate the documentation, to test and to code. You can also give funds and material to help us. And of course, you can <b>promote</b> VLC media player.</p></body></html>
km: <html><head><meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" /></head><body><h2>សូម​ស្វាគមន៍​មកកាន់​ជំនួយ​កម្មវិធី​ចាក់​មេឌៀ VLC​</h2><h3>ឯកសារ</h3><p>អ្នក​អាច​​រកមើល​ឯកសារ VLC នៅ​លើ​តំបន់បណ្ដាញ <a href="http://wiki.videolan.org">វិគី</a> របស់ VideoLAN បាន ។</p><p>បើ​អ្នក​ទើប​ចាប់ផ្ដើម​ប្រើ​កម្មវិធី​ចាក់​មេឌៀ VLC សូម​អាន <br><a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:VLC_for_dummies"><em>សេចក្ដី​ណែនាំ​អំពី​កម្មវិធី​ចាក់​មេឌៀ VLC</em></a> ។</p><p>អ្នក​នឹង​ឃើញ​ព័ត៌មាន​មួយ​ចំនួន​ស្ដី​អំពី​របៀប​ប្រើប្រាស់​កម្មវិធី​ចាក់​មេឌៀ​នេះ នៅ​ក្នុង​ឯកសារ​ <br>"<a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Play_HowTo"><em>របៀប​ចាក់​ឯកសារ​ជាមួយ​នឹង​កម្មវិធី​ចាក់​មេឌៀ VLC</em></a>" ។</p><p>ចំពោះ​ការ​រក្សាទុក ការ​បម្លែង ការ​បម្លែង​ត្រឡប់ ការ​អ៊ិនកូដ ការ​ទ្វេ​ទិស និង​ការ​ស្ទ្រីម អ្នក​គួរតែ​រក​វា​នៅ​ក្នុង <a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Streaming_HowTo">ឯកសារ​ការ​ស្ទ្រីម</a> ។</p><p>បើ​អ្នក​មិន​ច្បាស់​ជាមួយ​ប្រជុំ​សព្ទ​បច្ចេកទេស​សូម​ចូល​មើល <a href="http://wiki.videolan.org/Knowledge_Base">មូលដ្ឋាន​ចំណេះដឹង</a> ។</p><p>ដើម្បី​ស្វែងយល់​អំពី​ផ្លូវកាត់​គ្រាប់ចុច​មេ សូម​អាន​ទំព័រ <a href="http://wiki.videolan.org/Hotkeys">ផ្លូវកាត់</a> ។</p><h3>ជំនួយ</h3><p> សូម​មើល <a href="http://wiki.videolan.org/Frequently_Asked_Questions">FAQ (សំណួរ​ដែល​សួរ​រឿយៗ)</a> មុន​នឹង​សួរ​សំណួរ​ណាមួយ។</p><p>អ្នក​អាច​ទទួល​បាន (និង​ផ្ដល់) ជំនួយ​តាម​រយៈ <a href="http://forum.videolan.org">វេទិកា</a> <a href="http://www.videolan.org/vlc/lists.html">បញ្ជី​សំបុត្រ​រួម</a> ឬ​ឆានែល IRC ( <a href="http://www.videolan.org/webirc/"><em>#videolan</em></a> irc.freenode.net ) ។</p><h3>ការ​ចូលរួម​​គម្រោង គឺ</h3><p>អ្នក​អាច​ជួយ​គម្រោង VideoLAN បាន ដោយ​ចំណាយ​ពេលវេលា​ដើម្បី​ជួយ​សហគមន៍ ក្នុង​ការរចនា​រូបរាង ការ​បកប្រែ​ឯកសារ ការ​ធ្វើ​តេស្ដ និង​ការ​សរសេរ​កូដ​ជា​ដើម។ ឬ​អ្នក​អាច​ផ្ដល់​ជា​ថវិកា និង​សម្ភារៈ​ដើម្បី​ជួយ​ដល់​ពួក​យើង​ក៏បាន។ ហើយ​ជា​ការ​ពិត​អ្នក​ក៏​អាច​<b>ផ្សព្វផ្សាយ</b>​កម្មវិធី​ចាក់ VLC បាន​ផង​ដែរ។</p></body></html>

en: <p>Password for Web interface has not been set.</p><p>Please use --http-password, or set a password in </p><p>Preferences &gt; All &gt; Main interfaces &gt; Lua &gt; Lua HTTP &gt; Password.</p>
km: <p>មិន​បាន​កំណត់​ពាក្យសម្ងាត់​សម្រាប់​ចំណុច​ប្រទាក់​បណ្ដាញ។</p><p>សូម​ប្រើ --http-password, ឬ​កំណត់​ពាក្យសម្ងាត់​នៅ​ក្នុង </p><p>ចំណូលចិត្ត &gt; ទាំងអស់ &gt; ចំណុច​ប្រទាក់​មេ &gt; Lua &gt; Lua HTTP &gt; ពាក្យសម្ងាត់។</p>

en: <p>VLC media player is a free and open source media player, encoder, and streamer made by the volunteers of the <a href="http://www.videolan.org/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">VideoLAN</span></a> community.</p><p>VLC uses its internal codecs, works on essentially every popular platform, and can read almost all files, CDs, DVDs, network streams, capture cards and other media formats!</p><p><a href="http://www.videolan.org/contribute/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Help and join us!</span></a>
km: <p>កម្មវិធី​ចាក់​មេឌៀ VLC គឺជា​កម្មវិធី​ស្ទ្រីម កម្មវិធី​ដាក់​លេខ​កូដ និង​ជា​កម្មវិធី​ចាក់​មេឌៀ​កូដ​ចំហ​ឥត​បង់​ថ្លៃ ដែល​បាន​បង្កើត​ដោយ​អ្នក​ស្ម័គ្រចិត្ត​របស់​សហគមន៍ <a href="http://www.videolan.org/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">VideoLAN</span></a> ។</p><p>VLC ប្រើ​ការ​បម្លែង​កូដ​ខាងក្នុង​របស់​វា ដែល​ដំណើរការ​ជាមួយ​កម្មវិធី​​ពេញ​និយម​ជាច្រើន និង​អាច​អាន​ឯកសារ​ជាច្រើន​ដូចជា ស៊ីឌី ឌីវីឌី ស្ទ្រីម​បណ្ដាញ កាត​ចាប់​យក និង​ទ្រង់ទ្រាយ​មេឌៀ​ផ្សេងទៀត!</p><p><a href="http://www.videolan.org/contribute/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">ជួយ​គាំទ្រ និង​ចូលរួម​ជាមួយ​ពួក​យើង!</span></a>

en: <p>VLC media player is a free and open source media player, encoder, and streamer made by the volunteers of the <a href="https://www.videolan.org/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">VideoLAN</span></a> community.</p><p>VLC uses its internal codecs, works on essentially every popular platform, and can read almost all files, CDs, DVDs, network streams, capture cards and other media formats!</p><p><a href="https://www.videolan.org/contribute/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Help and join us!</span></a>
km: <p>កម្មវិធី​ចាក់​មេឌៀ VLC គឺជា​កម្មវិធី​ស្ទ្រីម កម្មវិធី​ដាក់​លេខ​កូដ និង​ជា​កម្មវិធី​ចាក់​មេឌៀ​កូដ​ចំហ​ឥត​បង់​ថ្លៃ ដែល​បាន​បង្កើត​ដោយ​អ្នក​ស្ម័គ្រចិត្ត​របស់​សហគមន៍ <a href="https://www.videolan.org/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">VideoLAN</span></a> ។</p><p>VLC ប្រើ​ការ​បម្លែង​កូដ​ខាងក្នុង​របស់​វា ដែល​ដំណើរការ​ជាមួយ​កម្មវិធី​​ពេញ​និយម​ជាច្រើន និង​អាច​អាន​ឯកសារ​ជាច្រើន​ដូចជា ស៊ីឌី ឌីវីឌី ស្ទ្រីម​បណ្ដាញ កាត​ចាប់​យក និង​ទ្រង់ទ្រាយ​មេឌៀ​ផ្សេងទៀត!</p><p><a href="https://www.videolan.org/contribute/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">ជួយ​គាំទ្រ និង​ចូលរួម​ជាមួយ​ពួក​យើង!</span></a>

en: A SDP export is requested, but no URL is provided.
km: បាន​ស្នើ​ការ​នាំចេញ SDP ប់ូន្តែ​មិន​បាន​ផ្ដល់ URL ។

en: A continuous tone at 22kHz can be sent on the cable. This normally selects the higher frequency band from a universal LNB.
km: សំឡេង​បន្ត​នៅ​កម្រិត 22kHz អាច​ត្រូវ​បាន​ផ្ញើ​នៅ​លើ​ខ្សែ។ ជាទូទៅ​វា​ជ្រើស​ប្រេកង់​ខ្ពស់​ចេញពី LNB សាកល។

en: A description in SDP format is required to receive the RTP stream. Note that rtp:// URIs cannot work with dynamic RTP payload format (%u).
km: សេចក្ដី​ពណ៌នា​អំពី​ទ្រង់ទ្រាយ SDP ត្រូវ​បាន​ទាមទារ ដើម្បី​ទទួល​ស្ទ្រីម RTP ។ ចងចាំ​ថា rtp:// URIs មិន​អាច​ដំណើរការ​ជាមួយ​ទ្រង់ទ្រាយ RTP payload បាន​ឡើយ (%u).

en: A fixed video quantizer scale for VBR encoding (accepted values: 0.01 to 255.0).
km: មាត្រដ្ឋាន​កម្មវិធី​កំណត់​បរិមាណ​វីដេអូ​ថេរ​សម្រាប់​ការ​អ៊ិនកូដ VBR (តម្លៃ​ដែល​អាច​ទទួល​យក​បាន​គឺ ៖ 0.01 ដល់ 255.0) ។

en: A list of visual effect, separated by commas.
    Current effects include: dummy, scope, spectrum, spectrometer and vuMeter.
km: បញ្ជី​បែបផែន​រូបភាព​មើល​ឃើញ បំបែក​ដោយ​សញ្ញា​ក្បៀស (,) ។
    បែបផែន​បច្ចុប្បន្ន​រួមមាន ៖ dummy, scope, spectrum, spectrometer និង vuMeter

en: A new version of VLC (%1.%2.%3%4) is available.
km: មាន​កំណែ​ថ្មី​សម្រាប់ VLC (%1.%2.%3%4) ។

en: A positive value means that the audio is ahead of the video
km: តម្លៃ​វិជ្ជមាន​មានន័យថា​អូឌីយ៉ូ​​លឿន​ជាង​វីដេអូ

en: A positive value means that the subtitles are ahead of the video
km: តម្លៃ​វិជ្ជមាន​មានន័យថា​ចំណងជើង​រង​លឿន​ជាង​វីដេអូ

en: A single password restricts access to this interface.
km: ពាក្យសម្ងាត់​ទោល​ដាក់​កម្រិត​ការ​ចូល​ប្រើ​ចំណុចប្រទាក់​នេះ។

en: A sound font file (.SF2) is required for MIDI synthesis.
    Please install a sound font and configure it from the VLC preferences (Input / Codecs > Audio codecs > FluidSynth).
km: ឯកសារ​ពុម្ព​អក្សរ​សំឡេង (.SF2) ត្រូវ​បាន​ទាមទារ​សម្រាប់​សំយោគ​មីឌី ។
    សូម​ដំឡើង​ពុម្ព​អក្សរ​សំឡេង និង​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​វា​ពី​​ចំណូលចិត្ត VLC (ព័ត៌មាន​បញ្ចូល / កូដិក > កូដិក​អូឌីយ៉ូ > FluidSynth) ។

en: A/52 audio packetizer
km: កម្មវិធី​វេច​ខ្ចប់​អូឌីយ៉ូ A/52

en: A/52 dynamic range compression
km: ការ​បង្ហាប់​ជួរ​ថាមវន្ដ A/52

en: AAC audio decoder (using libfaad2)
km: ឌិកូឌ័រ​អូឌីយ៉ូ AAC (ប្រើ libfaad2)

en: AAC extension
km: កន្ទុយ​ឯកសារ AAC

en: AACS Host certificate revoked.
km: បាន​ដក​ហូត​វិញ្ញាបនបត្រ​ម៉ាស៊ីន AACS ។

en: AACS MMC failed.
km: AACS MMC បាន​បរាជ័យ។

en: ADPCM audio decoder
km: ឌិកូឌ័រ​អូឌីយ៉ូ ADPCM

en: AES key URI to place in playlist
km: AES key URI ដែល​ត្រូវ​ជំនួស​នៅ​ក្នុង​បញ្ជី​ចាក់

en: AES key file
km: ឯកសារ AES key

en: AES3/SMPTE 302M audio decoder
km: ឌិកូឌ័រ​អូឌីយ៉ូ AES3/SMPTE 302M

en: AES3/SMPTE 302M audio packetizer
km: កម្មវិធី​​វេច​ខ្ចប់​អូឌីយ៉ូ AES3/SMPTE 302M

en: AIFF demuxer
km: ឧបករណ៍​មិន​ទ្វេ​ទិស AIFF

en: ALSA audio capture
km: ការ​ចាប់​យក​អូឌីយ៉ូ ALSA

en: ALSA audio output
km: លទ្ធផល​អូឌីយ៉ូ ALSA

en: AM Tuner mode
km: របៀប​ប្រដាប់​រាវ​ប៉ុស្តិ៍ AM

en: AM radio
km: វិទ្យុ AM

en: ARM NEON audio volume
km: កម្រិត​សំឡេង ARM NEON

en: ARM NEON video chroma YUV->RGBA
km: ក្រូម៉ា​វីដេអូ ARM NEON YUV->RGBA

en: ARM NEON video chroma conversions
km: ការ​បម្លែង​ក្រូម៉ា​វីដេអូ ARM NEON

[ctx: ASCII]
en: VLC media player
km: កម្មវិធី​ចាក់​មេឌៀ VLC

en: ASCII Art
km: សិល្បៈ ASCII

en: ASCII-art video output
km: លទ្ធផល​វីដេអូ​សិល្បៈ ASCII

en: ASF muxer
km: ឧបករណ៍​ទ្វេទិស ASF

en: ASF packet size -- default is 4096 bytes
km: ទំហំ​កញ្ចប់ ASF -- លំនាំដើម​គឺ ៤០៩៦ បៃ

en: ASF/WMV demuxer
km: ឧបករណ៍​មិន​ទ្វេ​ទិស ASF/WMV

en: ASX playlist import
km: ការ​នាំចូល​បញ្ជី​ចាក់ ASX

en: ATSC A/52 (AC-3) audio decoder
km: ឌិកូឌ័រ​អូឌីយ៉ូ ATSC A/52 (AC-3)

en: ATSC minor channel
km: ឆានែល​តូច ATSC

en: ATSC reception parameters
km: ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ​​ចាប់​​យក​របស់ ATSC

en: AU demuxer
km: ឧបករណ៍​មិន​ទ្វេ​ទិស AU

en: AVI demuxer
km: ឧបករណ៍​មិន​ទ្វេ​ទិស AVI

en: AVI muxer
km: ឧបករណ៍​ទ្វេទិស AVI

en: Abkhazian
km: អាប់ខាហ្ស៊ាន

en: Abort
km: បោះបង់

en: About
km: អំពី

en: About VLC media player
km: អំពី​កម្មវិធី​ចាក់​មេឌៀ VLC

en: Above the Video
km: ខា​ងលើ​វីដេអូ

en: Abscissa of the capture region in pixels.
km: អាប់ស៊ីស​នៃ​តំបន់​ចាប់​យក​គិតជា​ភីកសែល

en: Absolute delay
km: ពន្យារ​ពេល​ដាច់ខាត

en: Absolute delay - add absolute delay to each subtitle. Relative to source delay - multiply subtitle delay. Relative to source content - determine subtitle delay from its content (text).
km: ការ​ពន្យារពេល​ដាច់ខាត - បន្ថែម​ការ​ពន្យារពេល​ដាច់ខាត​ទៅកាន់​ចំណងជើង​រង​នីមួយ ។ ទាក់ទង​នឹង​ការ​ពន្យារពេល​ប្រភព - បន្ថែម​ការ​ពន្យារពេល​ចំណងជើង​រង​ទ្វេ​ដង ។ ទាក់ទង​នឹង​ខ្លឹមសារ​ប្រភព - កំណត់​ការ​ពន្យារពេល​ចំណងជើង​រង​ពី​ខ្លឹមសារ​របស់​វា (អត្ថបទ) ។

en: Accelerated video output (Overlay)
km: លទ្ធផល​វីដេអូ​ដែល​បាន​បង្កើន​ល្បឿន (តម្រួត)

en: Accept 24 hours
km: យល់ព្រម ២៤ ម៉ោង

en: Accept commands from this source. The CLI defaults to stdin ("*console"), but can also bind to a plain TCP socket ("localhost:4212") or use the telnet protocol ("telnet://0.0.0.0:4212")
km: ព្រម​ទទួល​ពាក្យ​បញ្ជា​ពី​ប្រភព​នេះ ។ CLI កំណត់​លំនាំដើម​ទៅ stdin ("*console") ប៉ុន្តែ​វា​អាច​ភ្ជាប់​ទៅ​រន្ធ TCP ធម្មតា ("localhost:4212") ឬ​ប្រើ​ពិធីការ telnet ("telnet://0.0.0.0:4212")

en: Accept commands over a Unix socket rather than stdin.
km: ព្រម​ទទួល​ពាក្យ​បញ្ជា​លើ​រន្ធ Unix ប្រសើរ​ជាង stdin ។

en: Accept commands over a socket rather than stdin. You can set the address and port the interface will bind to.
km: ព្រមទទួល​ពាក្យ​បញ្ជា​លើ​រន្ធ​ប្រសើរ​ជាង stdin ។ អ្នក​អាច​កំណត់​អាសយដ្ឋាន និង​ច្រក​ចំណុចប្រទាក់​ដែល​នឹង​ត្រូវ​ចង​ទៅ ។

en: Accept permanently
km: យល់ព្រម​រហូត

en: Access advanced options to tweak the device
km: ចូល​ដំណើរការ​ជម្រើស​កម្រិត​ខ្ពស់​ដើម្បី​លៃ​តម្រូវ​ឧបករណ៍

en: Access module
km: ម៉ូឌុល​ចូល​ដំណើរការ

en: Access modules
km: ម៉ូឌុល​ចូល​ដំណើរការ

en: Access output
km: លទ្ធផល​ចូល​ដំណើរការ

en: Access output module
km: ម៉ូឌុល​លទ្ធផល​ចូល​ដំណើរការ

en: Access output modules control the ways the muxed streams are sent. This setting allows you to always force a specific access output method. You should probably not do that.
    You can also set default parameters for each access output.
km: ម៉ូឌុល​លទ្ធផល​ចូល​ដំណើរការ​គ្រប់គ្រង​វិធី​ផ្ញើ​ស្ទ្រីម​ដែល​បាន​ទ្វេ​ទិស។ ការ​កំណត់​នេះ​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​បង្ខំ​វិធីសាស្ត្រ​លទ្ធផល​ចូល​ដំណើរការ​ជាក់លាក់​ជានិច្ច។ អ្នក​មិន​គួរ​ធ្វើ​ដូចនោះ​ទេ។
    អ្នក​ក៏​អាច​កំណត់​ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ​លំនាំដើម​សម្រាប់​លទ្ធផល​ចូល​ដំណើរការ​នីមួយៗ​បាន​ផង​ដែរ។

en: Access to the stream is denied by the server configuration.
km: ការ​ចូល​ដំណើរការ​ស្ទ្រីម​ត្រូវ​បាន​បដិសេធ​ដោយ​ការ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ម៉ាស៊ីន​មេ។

en: Access unit delimiters
km: ចូល​ដំណើរការ​សញ្ញា​កំណត់​ព្រំដែន​ឯកតា

en: Account that will be used for the connection.
km: គណនី​ដែល​នឹង​ត្រូវ​ប្រើ​សម្រាប់​ការ​តភ្ជាប់។

en: Accuracy of RateControl
km: សុក្រឹតភាព​នៃ​ការ​គ្រប់គ្រង​អត្រា

en: Acid
km: អាស៊ីត

en: Acquisition rate (in fps)
km: អត្រា​ទទួល​បាន (គិតជា fps)

en: Action
km: សកម្មភាព

en: Actions
km: សកម្មភាព

en: Activate
km: ធ្វើឲ្យ​សកម្ម

en: Activate Transcoding
km: ធ្វើឲ្យ​ការ​បម្លែង​ត្រឡប់​សកម្ម

en: Activate VNC polling. Do NOT activate for use as VDR ffnetdev client.
km: ធ្វើ​ឲ្យ​សំណួរ VNC សកម្ម ។ កុំ​ធ្វើ​ឲ្យ​សកម្ម​សម្រាប់​ការ​ប្រើ​ជា​ម៉ាស៊ីន​ភ្ញៀវ VDR ffnetdev ។

en: Activate or deactivate autoscaling.
km: ធ្វើឲ្យ​ការ​កំណត់​មាត្រដ្ឋាន​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ​សកម្ម ឬ​អសកម្ម។

en: Activate or deactivate deinterlacing.
km: ធ្វើឲ្យ​ការ​មិន​ត្របាញ់​សកម្ម ឬ​អសកម្ម។

en: Activate the automatic notification of new versions of the software. It runs once every two weeks.
km: ធ្វើ​ឲ្យ​ការ​ជូន​ដំណឹង​ស្វ័យប្រវត្តិ​អំពី​កំណែ​ថ្មី​របស់​កម្មវិធី​សកម្ម ។ វា​ដំណើរការ​នៅ​រៀងរាល់​ពីរ​សប្ដាហ៍​ម្ដង ។

en: Activate the updates availability notification
km: ធ្វើ​ឲ្យ​ការ​ជូន​ដំណឹង​អំពី​បច្ចុប្បន្នភាព​ដែល​មាន​សកម្ម

en: Activate updates notifier
km: ធ្វើ​ឲ្យ​កម្មវិធី​ជូនដំណឹង​បច្ចុប្បន្នភាព​សកម្ម

en: Active regions
km: តំបន់​សកម្ម

en: Active windows
km: បង្អួច​សកម្ម

en: Adaptive B-frame decision
km: ផ្លាស់ប្ដូរ​ការ​សម្រេច B-frame

en: Adaptive spatial transform size
km: ទំហំ​ប្លែង​ការ​កួច​ដែល​អាច​ប្រែប្រួល

en: Add
km: បន្ថែម

en: Add &Subtitle File...
km: បន្ថែម​ឯកសារ​ចំណងជើង​រង...

en: Add Directory...
km: បន្ថែម​ថត...

en: Add EXT-X-ALLOW-CACHE:NO directive in playlist-file if this is disabled
km: បន្ថែម EXT-X-ALLOW-CACHE:NO ដោយ​ផ្ទាល់​ទៅ​ក្នុង​ឯកសារ​បញ្ជី​ចាក់ ប្រសិនបើ​វា​ត្រូវ​បាន​បិទ

en: Add File...
km: បន្ថែម​ឯកសារ...

en: Add Folder...
km: បន្ថែម​ថត...

en: Add Input
km: បន្ថែម​ព័ត៌មាន​បញ្ចូល

en: Add Interface
km: បន្ថែម​ចំណុច​ប្រទាក់

en: Add Noise
km: បន្ថែម មើល​មិន​ច្បាស់

en: Add Subtitle File...
km: បន្ថែម​ឯកសារ​ចំណងជើង​រង...

en: Add Subtitle File:
km: បន្ថែម​ឯកសារ​ចំណងជើង​រង៖

en: Add WAVE header
km: បន្ថែម​បឋមកថា WAVE

en: Add a background
km: បន្ថែម​ផ្ទៃ​ខាងក្រោយ

en: Add a blurring effect
km: បន្ថែម​បែបផែន​ព្រិលៗ

en: Add a delay effect to the sound
km: បន្ថែម​បែបផែន​ពន្យារ​ពេល​ទៅ​សំឡេង

en: Add a font effect to text to improve readability against different backgrounds.
km: បន្ថែម​បែបផែន​ពុម្ពអក្សរ​ទៅ​អត្ថបទ ដើម្បី​បង្កើន​ភាព​គុណភាព​អាន​ខុស​ពី​ផ្ទៃ​ខាងក្រោយ ។

en: Add a shadow
km: បន្ថែម​ស្រមោល

en: Add cover art from file
km: បន្ថែម​សិល្បៈ​គម្រប​ពី​ឯកសារ

en: Add destinations following the streaming methods you need. Be sure to check with transcoding that the format is compatible with the method used.
km: បន្ថែម​ទិសដៅ​វិធីសាស្ត្រ​ស្ទ្រីម​ដូច​ខាងក្រោម​ដែល​អ្នក​ត្រូវការ ។ សូម​ប្រាកដ​ថា​ត្រូវ​ពិនិត្យមើល​ការ​បម្លែង​ត្រឡប់​ដែល​ទ្រង់​ទ្រាយ​ឆបគ្នា​ជា​មួយ​វិធីសាស្ត្រ​ដែល​បាន​ប្រើ ។

en: Add logo
km: បន្ថែម​រូប​សញ្ញា

en: Add new Preset...
km: បន្ថែម​ការ​កំណត់​ស្រេច​ថ្មី...

en: Add text
km: បន្ថែម​អត្ថបទ

en: Add to Playlist
km: បន្ថែម​ទៅ​បញ្ជី​ចាក់

en: Add...
km: បន្ថែម​...

en: Additional interfaces spawned by the Service. It should be specified at install time so the Service is properly configured. Use a comma separated list of interface modules. (common values are: logger, sap, rc, http)
km: ចំណុច​ប្រទាក់​បន្ថែម​ត្រូវ​បាន​បង្កើត​ដោយ​សេវា ។ វា​គួរតែ​ត្រូវ​បាន​បញ្ជាក់​នៅ​ពេល​ដំឡើង ដូច្នេះ​សេវា​គឺ​ត្រូវ​បាន​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​យ៉ាង​ត្រឹមត្រូវ ។ ប្រើ​បញ្ជី​ម៉ូឌុល​ចំណុចប្រទាក់​ដែល​បំបែក​ដោយ​សញ្ញា​ក្បៀស ។ (តម្លៃ​ទូទៅ​គឺ ៖ logger, sap, rc, http)

en: Additions or subtractions of pixels on the peak width.
km: ការ​បន្ថែម ឬ​ការ​ដក​ភីកសែល​នៅ​លើ​ទទឹង​កំពូល ។

en: Address
km: អាសយដ្ឋាន

en: Address of the CDDB server to use.
km: អាសយដ្ឋាន​ម៉ាស៊ីន​មេ CDDB ដែល​ត្រូវ​ប្រើ។

en: Address of the audio postrender callback function. This function will be called when the render is into the buffer.
km: អាសយដ្ឋាន​មុខងារ​ហៅ​កម្មវិធី​បង្ហាញ​អូឌីយ៉ូ​ជា​ក្រោយ​ត្រឡប់​វិញ ។ មុខងារ​នេះ​នឹង​ត្រូវ​បាន​ហៅ​នៅ​ពេល​ដែល​ការ​បង្ហាញ​នៅ​ក្នុង​អង្គ​ចងចាំ​បណ្ដោះអាសន្ន ។

en: Address of the audio prerender callback function. This function will set the buffer where render will be done.
km: អាសយដ្ឋាន​មុខងារ​ហៅ​កម្មវិធី​បង្ហាញ​អូឌីយ៉ូ​ជាមុន​ត្រឡប់​វិញ ។ មុខងារ​នេះ​នឹង​កំណត់​អង្គ​ចងចាំ​បណ្ដោះអាសន្ន​នៅ​ពេល​ដែល​ការ​បង្ហាញ​បាន​ចប់ ។

en: Address of the get callback function
km: អាសយដ្ឋាន​នៃ​មុខងារ​ហៅ​ត្រឡប់​​ទទួល​យក

en: Address of the release callback function
km: អាសយដ្ឋាន​នៃ​មុខងារ​ហៅ​ត្រឡប់​បញ្ចេញ

en: Address of the video postrender callback function. This function will be called when the render is into the buffer.
km: អាសយដ្ឋាន​មុខងារ​ហៅ​កម្មវិធី​បង្ហាញ​វីដេអូ​ជា​ក្រោយ​ត្រឡប់​វិញ ។ មុខងារ​នេះ​នឹង​ត្រូវ​បាន​ហៅ​នៅ​ពេល​ដែល​ការ​បង្ហាញ​នៅ​ក្នុង​អង្គ​ចងចាំ​បណ្ដោះអាសន្ន ។

en: Address of the video prerender callback function. This function will set the buffer where render will be done.
km: អាសយដ្ឋាន​មុខងារ​ហៅ​កម្មវិធី​បង្ហាញ​វីដេអូ​ជាមុន​ត្រឡប់​វិញ ។ មុខងារ​នេះ​នឹង​កំណត់​អង្គ​ចងចាំ​បណ្ដោះអាសន្ន​នៅ​ពេល​ដែល​ការ​បង្ហាញ​បាន​ចប់ ។

en: Adds filtered gaussian noise
km: បន្ថែម​ការ​ជ្រៀតជ្រែក​ហ្គូសៀន​ដែល​បាន​ត្រង

en: Adjust VLC priority
km: លៃ​តម្រូវ​អាទិភាព VLC

en: Adjustments and Effects
km: បែបផែន និង​ការ​លៃ​តម្រូវ

en: Advanced
km: កម្រិត​ខ្ពស់

en: Advanced Buttons
km: ប៊ូតុង​កម្រិត​ខ្ពស់

en: Advanced Open File...
km: បើក​ឯកសារ​កម្រិត​ខ្ពស់...

en: Advanced Options
km: ជម្រើស​កម្រិត​ខ្ពស់

en: Advanced Preferences
km: ចំណូលចិត្ត​កម្រិត​ខ្ពស់

en: Advanced options...
km: ជម្រើស​កម្រិត​ខ្ពស់...

en: Advanced settings
km: ការ​កំណត់​កម្រិត​ខ្ពស់

en: Advanced settings. Use with care...
km: ការ​កំណត់​កម្រិត​ខ្ពស់។ ប្រើ​ដោយ​​ប្រុង​ប្រយ័ត្ន...

en: Afar
km: អាហ្វារ

en: Afrikaans
km: អាហ្វ្រីកាអាន

en: Albanian
km: អាល់បានី

en: Album
km: អាល់ប៊ុម

en: Album art filename
km: ឈ្មោះ​ឯកសារសិល្បៈ​អាល់ប៊ុម

en: Album replay gain
km: អាល់ប៊ុម replay gain

en: All
km: ទាំងអស់

en: All Files
km: ឯកសារ​ទាំង​អស់

en: Allow automatic icon changes
km: អនុញ្ញាត​ឲ្យ​ផ្លាស់ប្ដូរ​រូបតំណាង​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ

en: Allow cache
km: អនុញ្ញាត​ឃ្លាំង​សម្ងាត់

en: Allow non specification compliant speedup tricks. Faster but error-prone.
km: អនុញ្ញាត​ដំណោះស្រាយ​បង្កើន​ល្បឿន​សមស្រប​ដែល​មិន​ជាក់លាក់ ។ លឿន​ប៉ុន្តែ​មាន​កំហុស​ច្រើន ។

en: Allow only one instance
km: អនុញ្ញាត​តែ​វត្ថុមួយ​ប៉ុណ្ណោះ

en: Allow only one running instance
km: អនុញ្ញាត​ឲ្យ​ដំណើរការ​តែ​ធាតុ​មួយ​ប៉ុណ្ណោះ

en: Allow real-time priority
km: អនុញ្ញាត​អាទិភាព​ពេលវេលា​ពិត

en: Allow speed tricks
km: អនុញ្ញាត​ដំណោះស្រាយ​ល្បឿន​

en: Allow the use of the Intel Media SDK software implementation of the codecs if no QuickSync Video hardware acceleration is present on the system.
km: អនុញ្ញាត​ឲ្យ​ប្រើ​ការ​អនុវត្ត​កម្មវិធី Intel Media SDK ​នៃ​ការ​ដាក់​លេខ​កូដ ប្រសិនបើ​មិន​មាន​ការ​បង្កើន​ល្បឿន​ផ្នែក​រឹង​វិដេអូ QuickSync នៅ​លើ​ប្រព័ន្ធ។

en: Allow to build directory index
km: អនុញ្ញាត​ឲ្យ​ស្ថាបនា​លិបិក្រម​ថត

en: Allowed variance in average bitrate (in kbits/s).
km: បាន​អនុញ្ញាត​វ៉ារ្យ៉ង់​នៅ​ក្នុង​អត្រាប៊ីត​មធ្យម (គិតជា kbits/s) ។

en: Allowing only one running instance of VLC can sometimes be useful, for example if you associated VLC with some media types and you don't want a new instance of VLC to be opened each time you open a file in your file manager. This option will allow you to play the file with the already running instance or enqueue it.
km: ពេលខ្លះ​ការ​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​ដំណើរការ​តែ​ធាតុ​មួយ​របស់ VLC អាច​មាន​ប្រយោជន៍​ជាង ឧទាហរណ៍​ប្រសិនបើ​អ្នក​បាន​ភ្ជាប់ VLC ជាមួយ​ប្រភេទ​មេឌៀ​មួយ​ចំនួន​ដែល​អ្នក​​មិន​ចង់​ឲ្យ​ធាតុ​ថ្មី​របស់ VLC ត្រូវ​បាន​បើក​នៅ​គ្រប់​ពេល​ដែល​អ្នក​បើក​ឯកសារ​នៅ​ក្នុង​កម្មវិធី​គ្រប់គ្រង​ឯកសារ។ ជម្រើស​នេះ​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​ចាក់​ឯកសារ​ជាមួយ​ធាតុ​ដែល​បាន​កំពុង​ដំណើរការ​រួចហើយ ឬ​ដាក់​វា​នៅ​ក្នុង​ជួរ។

en: Allows B-frames to be used as references for predicting other frames. Keeps the middle of 2+ consecutive B-frames as a reference, and reorders frame appropriately.
     - none: Disabled
     - strict: Strictly hierarchical pyramid
     - normal: Non-strict (not Blu-ray compatible)
km: អនុញ្ញាត​ឲ្យ B ត្រូវ​ប្រើ​ជា​សេចក្ដី​យោង​សម្រាប់​ទាញ​ស៊ុម​ផ្សេង​ទៀត ។ ទុក​កណ្ដាល 2+ តៗគ្នា ស៊ុម B ជា​សេចក្ដី​យោង​ និង​តម្រៀប​ស៊ុម​ឡើង​វិញ​យ៉ាង​សមរម្យ ។
     - គ្មាន ៖ បិទ
     - ដាក់​កម្រិត ៖ ដាក់កម្រិត​ពីរ៉ាមីត​តាម​ឋានានុក្រម​យ៉ាង​តឹងរ៉ឹង
     - ធម្មតា ៖ គ្មាន​ការ​ដាក់​កម្រិត (មិន​ឆបគ្នា​នឹង​កាំរស្មី Blu)

en: Allows a user to specify an extra pmt (pmt_pid=pid:stream_type[,...]).
km: អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នកប្រើ​បញ្ជាក់ pmt បន្ថែម (pmt_pid=pid:stream_type[,...]) ។

en: Allows each 8x8 or 16x8 partition to independently select a reference frame, as opposed to only one ref per macroblock.
km: អនុញ្ញាត​ភាគ​ថាស 8x8 ឬ 16x8 នីមួយៗ ដើម្បី​ជ្រើស​ស៊ុម​សេចក្ដី​យោង​ដោយ​ឯករាជ្យ នៅ​ពេល​ដែល​វា​បាន​ប្រឆាំង​នឹង​សេចក្ដី​យោង​មួយ​ក្នុង​មួយ​ប្លុក​ម៉ាក្រូ ។

en: Allows you to force the aspect ratio of the video.
km: អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​បង្ខំ​សមាមាត្រ​​វីដេអូ។

en: Allows you to set Teletext configuration (id=line1-lineN with both fields).
km: អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​សេវា​ប្រមូល​ព័ត៌មាន​ទូរទស្សន៍ (id=line1-lineN ជាមួយ​វាល​ទាំងពីរ)។

en: Allows you to set Teletext language (page=lang/type,...).
km: អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​កំណត់​​ភាសា​សេវា​ប្រមូល​ព័ត៌មាន​ទូរទស្សន៍ (page=lang/type,...) ។

en: Allows you to set audio configuration (id=group,pair:id=group,pair...).
km: អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​អូឌីយ៉ូ (id=group,pair:id=group,pair...) ។

en: Allows you to set the ES ID of the video.
km: អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​កំណត់​លេខ​សម្គាល់​ ES របស់​វីដេអូ។

en: Allows you to set the desired link of the board for the capture (starting at 0).
km: អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​កំណត់​តំណ​ដែល​ចង់​បាន​របស់​ក្ដារ​​សម្រាប់​ការ​ចាប់​យក (ចាប់​ផ្ដើម​ពី 0) ។

en: Allows you to specify a "copyright" metadata for an input.
km: អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​បញ្ជាក់​ទិន្នន័យ​មេតា "រក្សា​សិទ្ធិ" សម្រាប់​ព័ត៌មាន​បញ្ចូល។

en: Allows you to specify a "date" metadata for an input.
km: អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​បញ្ជាក់​ទិន្នន័យ​មេតា "កាលបរិច្ឆេទ" សម្រាប់​ព័ត៌មាន​បញ្ចូល។

en: Allows you to specify a "description" metadata for an input.
km: អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​បញ្ជាក់​ទិន្នន័យ​មេតា "សេចក្ដី​ពណ៌នា" សម្រាប់​ព័ត៌មាន​បញ្ចូល។

en: Allows you to specify a "genre" metadata for an input.
km: អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​បញ្ជាក់​ទិន្នន័យ​មេតា "ចង្វាក់" សម្រាប់​ព័ត៌មាន​បញ្ចូល។

en: Allows you to specify a "title" metadata for an input.
km: អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​បញ្ជាក់​ទិន្នន័យ​មេតា "ចំណងជើង" សម្រាប់​ព័ត៌មាន​បញ្ចូល។

en: Allows you to specify a "url" metadata for an input.
km: អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​បញ្ជាក់​ទិន្នន័យ​មេតា "url" សម្រាប់​ព័ត៌មាន​បញ្ចូល។

en: Allows you to specify an "artist" metadata for an input.
km: អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​បញ្ជាក់​ទិន្នន័យ​មេតា "សិល្បករ" សម្រាប់​ព័ត៌មាន​បញ្ចូល។

en: Allows you to specify an "author" metadata for an input.
km: អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​បញ្ជាក់​ទិន្នន័យ​មេតា "អ្នក​និពន្ធ" សម្រាប់​ព័ត៌មាន​បញ្ចូល។

en: Alpha blending transparency mask. Uses a png alpha channel.
km: របាំង​ភាព​ថ្លា​នៃ​ការ​លាយ​អាល់ហ្វា ។ ប្រើ​ឆានែល​អាល់ហ្វា png ។

en: Alpha mask
km: របាំង​អាល់ហ្វា

en: Alpha mask video filter
km: តម្រង​វីដេអូ​របាំង​អាល់ហ្វា

en: Alpha of the blended image
km: អាល់ហ្វា​របស់​រូបភាព​ដែល​បាន​លាយ

en: Alpha transparency value (default 255)
km: តម្លៃ​ភាព​ថ្លា​អាល់ហ្វា (លំនាំដើម ២៥៥)

en: Alpha value of the earliest subtitle, where 0 is fully transparent and 255 is fully opaque.
km: តម្លៃ​អាល់ហ្វា​របស់​ចំណងជើង​រង​ថ្មី​បំផុត ដែល ០ គឺ​ថ្លា​ទាំងស្រុង និង ២៥៥ គឺ​ស្រអាប់​ទាំងស្រុង ។

en: Alpha with which the blend image is blended
km: អាល់ហ្វា​ជាមួយ​រូបភាព​ដែល​ត្រូវ​លាយ

en: Also known as DWT levels
km: បាន​ស្គាល់​ជា​​កម្រិត DWT ផង​ដែរ

en: AltiVec conversions from
km: ការ​បម្លែង AltiVec ពី

en: Always
km: ជានិច្ច

en: Always Fit &Window
km: សម​ទៅ​នឹង​បង្អួច​ជានិច្ច

en: Always fix
km: ជួសជុល​ជា​និច្ច

en: Always on top
km: នៅ​លើ​គេ​ជានិច្ច

en: Always place the video window on top of other windows.
km: ដាក់​បង្អួច​វីដេអូ​នៅ​លើ​បង្អួច​ផ្សេងទៀត​ជា​និច្ច។

en: Always reset audio start level to:
km: តែងតែ​កំណត់​កម្រិត​អូឌីយ៉ូ​ចាប់ផ្ដើម​ឡើងវិញ​ទៅ ៖

en: Always visible
km: មើល​ឃើញ​ជា​និច្ច

en: Always write to the same file
km: សរសេរ​ទៅកាន់​ឯកសារ​ដូចគ្នា​រជានិច្ច

en: Always write to the same file instead of creating one file per image. In this case, the number is not appended to the filename.
km: សរសេរ​ឯកសារ​ដូចគ្នា​ជានិច្ច​ជំនួស​ឲ្យ​ការ​បង្កើត​ឯកសារ​មួយ​ក្នុង​មួយ​រូបភាព ។ ករណី​នេះ លេខ​គឺ​មិន​ត្រូវ​បាន​បន្ថែម​ទៅកាន់​ឈ្មោះ​ឯកសារ​ទេ ។

en: Amharic
km: អាមហារីច

en: Amount of gain in delayed left signal into right and vice versa. Gives a delay effect of left signal in right output and vice versa which gives widening effect.
km: ចំនួន​ការ​ទទួល​ពន្យារ​សញ្ញា​ពី​ឆ្វេង​ទៅ​ស្ដាំ និង​ច្រាស​មកវិញ។ ផ្ដល់​បែបផែន​ពន្យារ​សញ្ញា​ខាង​ឆ្វេង​ក្នុង​លទ្ធផល​ខាងស្ដាំ និង​ច្រាស​មកវិញ ដែល​ផ្ដល់​នូវ​បែបផែន​ខ្លាំង​ជាង។

en: Amount of movement required for a mouse gesture to be recorded.
km: ចំនួន​ចលនា​ដែល​បាន​ទាមទារ​សម្រាប់​កាយវិការ​កណ្ដុរ​ដើម្បី​បាន​កត់ត្រា​ទុក ។

en: Amount of prefiltering
km: ចំនួន​​តម្រង​​ជា​មុន

en: Amount of time (in ms) to wait before aborting network reception of data. Note that there will be 10 retries before completely giving up.
km: ចំនួន​ពេលវេលា (គិតជា​មិ.វិ.) ដែល​ត្រូវ​រង់ចាំ មុន​ពេល​បោះបង់​ការ​ទទួល​បណ្ដាញ​ទិន្នន័យ។ ចងចាំ​ថា វា​នឹង​សាកល្បង​ឡើងវិញ​ចំនួន ១០ដង មុន​ពេល​បោះបង់។

en: Amplification
km: សេចក្ដី​បរិយាយ

en: An error occurred while checking for updates...
km: មាន​កំហុស​កើតឡើង​ពេល​កំពុង​ពិនិត្យ​មើល​បច្ចុប្បន្នភាព...

en: Analog
km: អាណាឡូក

en: Angle
km: មុំ

en: Angle in degrees
km: មុំ​គិតជា​ដឺក្រេ

en: Angle in degrees (0 to 359)
km: មុំ​គិតជា​ដឺក្រេ (០ ដល់ ៣៥៩)

en: Announce this session with SAP.
km: ប្រកាស​សម័យនេះ​ជាមួយ SAP ។

en: Antenna
km: អង់តែន

en: Anti-Flickering
km: ប្រឆាំង​ភ្លឹបភ្លែត

en: Anti-transpose
km: មិន​ផ្លាស់​កន្លែង

en: Any field
km: វាល​ណាមួយ

en: Appearance
km: រូបរាង

en: Append to existing file
km: បន្ថែម​ខាង​ចុង​ទៅកាន់​ឯកសារ​ដែល​មាន​ស្រាប់

en: Append to file
km: បន្ថែម​ទៅ​ឯកសារ

en: Append to file if it exists instead of replacing it.
km: បន្ថែម​​ទៅ​ឯកសារ ប្រសិន​បើ​វា​មាន​ស្រាប់ ជំនួស​ឲ្យ​ការ​ជំនួស​វា។

en: Apple Remote and media keys
km: ឧបករណ៍​បញ្ជា​ពី​ចម្ងាយ​របស់ Apple និង​គ្រាប់ចុច​មេឌៀ

en: Application
km: កម្មវិធី

en: Application level hotkey
km: គ្រាប់ចុច​រហ័ស​កម្រិត​សកម្មភាព

en: Applications
km: កម្មវិធី

en: Apply
km: អនុវត្ត

en: Apply a delay to all subtitles (in 1/10s, eg 100 means 10s).
km: អនុវត្ត​ការ​ពន្យារពេល​ទៅ​ចំណងជើង​រង​ទាំងអស់ (គិតជា ១/១០ វិ. ឧ. ១០០ មានន័យថា ១០ វិ.) ។

en: Apply cartoon effect
km: អនុវត្ត​បែបផែន​គំនូរ​ជីវចល

en: Apply cartoon effect. It is only used by "gradient" and "edge".
km: អនុវត្ត​បែបផែន​គំនូរ​ជីវចល ។ វា​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ដោយ "ជម្រាល" និង "គែម"  តែប៉ុណ្ណោះ ។

en: Apply color gradient or edge detection effects
km: អនុវត្ត​ពណ៌​ជម្រាល​ ឬ​បែបផែន​រក​ឃើញ​គែម

en: Aqua
km: បៃតង​ខៀវ

en: Arabic
km: អារ៉ាប់

en: Arabic (ISO 8859-6)
km: អារ៉ាប់ (ISO 8859-6)

en: Arabic (Windows-1256)
km: អារ៉ាប់ (វីនដូ-1256)

en: Are you sure you want to reset your VLC media player preferences?
km: តើ​អ្នក​ពិតជា​ចង់​កំណត់​ចំណូល​ចិត្ត​កម្មវិធី​ចាក់​មេឌៀ​ VLC របស់​អ្នក​ឡើង​វិញ​មែនឬ ?

en: Are you sure you wish to create the stream?
km: តើ​អ្នក​ពិតជា​ចង់​បង្កើត​ស្ទ្រីម​មែន​ឬ?

en: Area
km: ផ្ទៃ

en: Armenian
km: អាមេនី

en: Arranger
km: អ្នក​រៀបចំ

en: Art Director
km: ចាងហ្វាង​សិល្បៈ

en: Artist
km: សិល្បករ

en: Artist metadata
km: ទិន្នន័យ​មេតា​សិល្បករ

en: Artwork URL
km: URL ការងារ​សិល្បៈ

en: Ascending
km: លំដាប់​ឡើង

en: Ask for action
km: សួរ​រក​សកម្មភាព

en: Ask for network policy at start
km: សួរ​រក​គោលការណ៍​បណ្ដាញ​នៅ​ពេល​ចាប់ផ្ដើម

en: Aspect Ratio
km: សមាមាត្រ

en: Aspect ratio
km: សមាមាត្រ

en: Aspect ratio (4:3, 16:9). Default assumes square pixels.
km: សមាមាត្រ​ (4:3, 16:9) ។ លំនាំដើម​គឺ​ភីកសែល​ការេ។

en: Aspect ratio of the individual displays building the wall.
km: សមាមាត្រ​នៃ​ការ​បង្ហាញ​នីមួយៗ​ដែល​បង្កើត​ជា​ជញ្ជាំង ។

en: Aspect ratio selector
km: ឧបករណ៍​ជ្រើស​សមាមាត្រ

en: Aspect ratio: %s
km: សមាមាត្រ ៖ %s

en: Assamese
km: អាសាមីស

en: Assign
km: កំណត់

en: Assign a fixed Network ID (for SDT table)
km: កំណត់​លេខសម្គាល់​បណ្ដាញ​ថេរ (សម្រាប់​តារាង SDT)

en: Assign a fixed PID to the PMT
km: កំណត់ PID ថេរ​ទៅកាន់ PMT

en: Assign a fixed PID to the SPU.
km: កំណត់ PID ថេរ​ទៅកាន់ SPU ។

en: Assign a fixed PID to the audio stream.
km: កំណត់ PID ថេរ​ទៅកាន់​ស្ទ្រីម​អូឌីយ៉ូ ។

en: Assign a fixed PID to the video stream. The PCR PID will automatically be the video.
km: កំណត់ PID ថេរ​​ទៅកាន់​ស្ទ្រីម​វីដេអូ ។ PCR PID នឹង​ជា​វីដេអូ​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ ។

en: Assign a fixed Transport Stream ID.
km: កំណត់​លេខ​សម្គាល់​ស្ទ្រីម​បញ្ជូន​ថេរ ។

en: Assign a program number to each PMT. This requires "Set PID to ID of ES" to be enabled.
km: កំណត់​លេខ​កម្មវិធី​ឲ្យ PMT នីមួយៗ ។ វា​តម្រូវ​ឲ្យ​បើក "កំណត់ PID របស់ ES ទៅជា ID" ។

en: Attachment
km: ឯកសារ​ភ្ជាប់

en: Attachment input
km: ព័ត៌មាន​បញ្ចូល​ឯកសារ​ភ្ជាប់

en: Attack
km: ការ​ប្រយុទ្ធ

en: Attack time
km: ពេលវេលា​ប្រយុទ្ធ

en: Attenuation
km: ការ​បន្ថយ

en: Attenuation, begin (in %)
km: ការ​បន្ថយ ចាប់ផ្ដើម (គិត​ជា %)

en: Attenuation, end (in %)
km: ការ​បន្ថយ ចុង (គិតជា %)

en: Attenuation, middle (in %)
km: ការ​បន្ថយ កណ្ដាល (គិត​ជា %)

en: Audio
km: អូឌីយ៉ូ

en: Audio &Device
km: ឧបករណ៍​អូឌីយ៉ូ

en: Audio &Track
km: បទ​អូឌីយ៉ូ

en: Audio Bar Graph Video
km: វីដេអូ​ក្រាហ្វិក​របារ​អូឌីយ៉ូ

en: Audio Bar Graph Video sub source
km: ប្រភព​រង​របស់​វីដេអូ​ក្រាហ្វិក​របារ​អូឌីយ៉ូ

en: Audio CD
km: ស៊ីឌី​អូឌីយ៉ូ

en: Audio CD - Track %02i
km: ស៊ីឌី​អូឌីយ៉ូ - បទ %02i

en: Audio CD device
km: ឧបករណ៍​ស៊ីឌី​អូឌីយ៉ូ

en: Audio CD input
km: បញ្ចូល​ស៊ីឌី​អូឌីយ៉ូ

en: Audio Delay
km: ការ​ពន្យារ​​ពេល​អូឌីយ៉ូ

en: Audio Device
km: ឧបករណ៍​អូឌីយ៉ូ

en: Audio Device: %s
km: ឧបករណ៍​អូឌីយ៉ូ ៖ %s

en: Audio ES
km: អូឌីយ៉ូ ES

en: Audio Effects
km: បែបផែន​អូឌីយ៉ូ

en: Audio Effects...
km: បែបផែន​អូឌីយ៉ូ...

en: Audio Files
km: ឯកសារ​អូឌីយ៉ូ

en: Audio PID
km: PID អូឌីយ៉ូ

en: Audio Settings
km: ការ​កំណត់​អូឌីយ៉ូ

en: Audio Track
km: បទ​អូឌីយ៉ូ

en: Audio and Subtitles
km: អូឌីយ៉ូ និង​ចំណងជើង​រង

en: Audio balance
km: តុល្យភាព​អូឌីយ៉ូ

en: Audio bitrate
km: អត្រា​ប៊ីត​អូឌីយ៉ូ

en: Audio bits per sample
km: ប៊ីត​អូឌីយ៉ូ​ក្នុង​មួយ​គំរូ

en: Audio callback data
km: ទិន្នន័យ​ហៅ​អូឌីយ៉ូ​ត្រឡប់​វិញ

en: Audio capture
km: ការ​ចាប់​យក​អូឌីយ៉ូ

en: Audio capture (ALSA)
km: ការ​ចាប់​យក​អូឌីយ៉ូ (ALSA)

en: Audio capture (PulseAudio)
km: ការ​ចាប់​យក​អូឌីយ៉ូ (PulseAudio)

en: Audio channel remapper
km: ឆានែល​អូឌីយ៉ូ​របស់ remapper

en: Audio channels
km: ឆានែល​អូឌីយ៉ូ

en: Audio channels in input stream. Numeric value >0. Default is 2.
km: ឆានែល​អូឌីយ៉ូ​ក្នុង​ស្ទ្រីម​បញ្ចូល ។ តម្លៃ​លេខ >០ ។ លំនាំដើម ២ ។

en: Audio codec
km: កូដិក​អូឌីយ៉ូ

en: Audio codecs
km: កូដិក​អូឌីយ៉ូ

en: Audio configuration
km: ការ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​អូឌីយ៉ូ

en: Audio connection
km: ការ​តភ្ជាប់​អូឌីយ៉ូ

en: Audio connection for DeckLink output.
km: ការ​ភ្ជាប់​អូឌីយ៉ូ​សម្រាប់​លទ្ធផល DeckLink ។

en: Audio connection to use for DeckLink captures. Valid choices: embedded, aesebu, analog. Leave blank for card default.
km: ការ​តភ្ជាប់​អូឌីយ៉ូ​ដែល​ត្រូវ​ប្រើ​សម្រាប់​ការ​ចាប់​យក DeckLink ។ ជម្រើស​ដែល​ត្រឹមត្រូវ​គឺ៖ embedded, aesebu, analog ។ ទុកឲ្យ​វា​នៅ​ទទេ​សម្រាប់​កាត​លំនាំដើម។

en: Audio delay %i ms
km: ការ​ពន្យារពេល​អូឌីយ៉ូ %i មិ.វិ.

en: Audio delay down
km: បន្ថយ​ការ​ពន្យារពេល​អូឌីយ៉ូ

en: Audio delay up
km: បង្កើន​ការ​ពន្យារពេល​អូឌីយ៉ូ

en: Audio desynchronization compensation
km: សំណង​ការ​មិន​ធ្វើ​សមកាលកម្ម​អូឌីយ៉ូ

en: Audio device is not configured
km: ឧបករណ៍​អូឌីយ៉ូ​គឺ​មិន​ត្រូវ​បាន​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​ទេ

en: Audio device name
km: ឈ្មោះ​ឧបករណ៍​អូឌីយ៉ូ

en: Audio encoder
km: អ៊ិនកូឌ័រ​អូឌីយ៉ូ

en: Audio filter
km: តម្រង​អូឌីយ៉ូ

en: Audio filter for PCM format conversion
km: តម្រង​អូឌីយ៉ូ​សម្រាប់​ការ​បម្លែង​ទ្រង់ទ្រាយ PCM

en: Audio filter for band-limited interpolation resampling
km: តម្រង​អូឌីយ៉ូ​សម្រាប់​ការ​ធ្វើ​គំរូ​ការ​កែខៃ​ក្រុម​ដែល​បាន​កំណត់

en: Audio filter for simple channel mixing
km: តម្រង​អូឌីយ៉ូ​សម្រាប់​ការ​លាយ​ឆានែល​ធម្មតា

en: Audio filter for trivial channel mixing
km: តម្រង​អូឌីយ៉ូ​សម្រាប់​ការ​លាយ​ឆានែល​មិន​សំខាន់

en: Audio filtering failed
km: ការ​ត្រង​អូឌីយ៉ូ​​បាន​បរាជ័យ

en: Audio filters
km: តម្រង​អូឌីយ៉ូ

en: Audio filters are used to process the audio stream.
km: តម្រង​អូឌីយ៉ូ​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​​ដើម្បី​ដំណើរការ​ស្ទ្រីម​អូឌីយ៉ូ។

en: Audio filters will be applied to the audio streams (after conversion filters are applied). You can enter a colon-separated list of filters.
km: តម្រង​អូឌីយ៉ូ​​​នឹង​ត្រូវ​បាន​អនុវត្ត​ទៅកាន់​ស្ទ្រីម​អូឌីយ៉ូ (បន្ទាប់​ពី​បាន​អនុវត្ត​តម្រង​ការ​បម្លែង) ។ អ្នក​អាច​បញ្ចូល​បញ្ជី​បំបែក​ដោយ​សញ្ញា​ចុច​ពីរ​របស់​តម្រង​បាន ។

en: Audio gain
km: បង្កើន​សំឡេង

en: Audio input
km: អូឌីយ៉ូ​ចូល

en: Audio input of the card to use (see debug).
km: អូឌីយ៉ូ​ចូល​របស់​កាត​ដែល​ត្រូវ​ប្រើ (សូម​មើល​ការ​បំបាត់​កំហុស) ។

en: Audio input pin
km: ម្ជុល​ព័ត៌មាន​បញ្ចូល​អូឌីយ៉ូ

en: Audio language
km: ភាសា​អូឌីយ៉ូ

en: Audio memory
km: អង្គ​ចងចាំ​អូឌីយ៉ូ

en: Audio memory output
km: អង្គ​ចងចាំ​អូឌីយ៉ូ​ចេញ

en: Audio mode
km: របៀប​អូឌីយ៉ូ

en: Audio output URL
km: URL លទ្ធផល​អូឌីយ៉ូ

en: Audio output access method
km: វីធីសាស្ដ្រ​ចូលដំណើរការ​លទ្ធផល​អូឌីយ៉ូ

en: Audio output channels
km: ឆានែល​អូឌីយ៉ូ​ចេញ

en: Audio output device
km: ឧបករណ៍​អូឌីយ៉ូ​ចេញ

en: Audio output device (using ALSA syntax).
km: ឧបករណ៍​អូឌីយ៉ូ​ចេញ (ប្រើ​វាក្យសម្ពន្ធ ALSA) ។

en: Audio output failed
km: បរាជ័យ​អូឌីយ៉ូ​ចេញ

en: Audio output module
km: ម៉ូឌុល​លទ្ធផល​អូឌីយ៉ូ

en: Audio output muxer
km: ឧបករណ៍​ទ្វេ​ទិស​លទ្ធផល​អូឌីយ៉ូ

en: Audio output pin
km: ម្ជុល​លទ្ធផល​អូឌីយ៉ូ

en: Audio output volume step
km: ជំហាន​កម្រិត​សំឡេង​អូឌីយ៉ូ

en: Audio part of the BarGraph function
km: ផ្នែក​អូឌីយ៉ូ​របស់​មុខងារ BarGraph

en: Audio port
km: ច្រក​អូឌីយ៉ូ

en: Audio postrender callback
km: ការ​ហៅ​ការ​បង្ហាញ​អូឌីយ៉ូ​ជា​ក្រោយត្រឡប់​វិញ

en: Audio prerender callback
km: ការ​ហៅ​​កម្មវិធី​បង្ហាញ​អូឌីយ៉ូ​ជា​មុន​ត្រឡប់​វិញ

en: Audio resampler
km: ឧបករណ៍​ធ្វើ​គំរូ​អូឌីយ៉ូ​ឡើងវិញ

en: Audio sample rate
km: អត្រា​គំរូ​អូឌីយ៉ូ

en: Audio sample rate in Hertz. Default is 48000 Hz.
km: អត្រា​គំរូ​អូឌីយ៉ូ​គិត​ជា Hertz ។ លំនាំដើម​គឺ ៤៨០០០ Hz ។

en: Audio samplerate (Hz)
km: អត្រា​គំរូ​អូឌីយ៉ូ (Hz)

en: Audio sampling rate (in hertz) for DeckLink captures. 0 disables audio input.
km: អត្រា​គំរូ​អូឌីយ៉ូ (គិត​ជា hertz) សម្រាប់​ការ​ចាប់​យក DeckLink ។ 0 បិទ​អូឌីយ៉ូ​ចូល។

en: Audio sampling rate (in hertz) for DeckLink output. 0 disables audio output.
km: អត្រា​គំរូ​អូឌីយ៉ូ (គិតជា hertz) សម្រាប់​លទ្ធផល DeckLink ។ 0 គឺ​បិទ​លទ្ធផល​អូឌីយ៉ូ។

en: Audio settings
km: ការ​កំណត់​អូឌីយ៉ូ

en: Audio tempo scaler synched with rate
km: កម្មវិធី​មាត្រដ្ឋាន​ចង្វាក់​អូឌីយ៉ូ​ដែល​បាន​ធ្វើ​សមកាលកម្ម​ជាមួយ​អត្រា

en: Audio track
km: បទ​អូឌីយ៉ូ

en: Audio track ID
km: លេខ​សម្គាល់​បទ​អូឌីយ៉ូ

en: Audio track synchronization:
km: សមកាលកម្ម​បទ​អូឌីយ៉ូ ៖

en: Audio track: %s
km: បទ​អូឌីយ៉ូ ៖ %s

en: Audio visualizations
km: រូបភាព​មើលឃើញ​អូឌីយ៉ូ

en: Audio volume
km: កម្រិត​សំឡេង​អូឌីយ៉ូ

en: Audio volume in hundredths of decibels (dB).
km: កម្រិត​សំឡេង​អូឌីយ៉ូ​ក្នុង​តម្លៃ​រាប់​រយ decibels (dB) ។

en: Audio/Video
km: អូឌីយ៉ូ/វីដេអូ

en: Audio/Video decoder (using OpenMAX IL)
km: ឌីកូដឌ័រ​អូឌីយ៉ូ/វីដេអូ (ដោយ​ប្រើ OpenMAX IL)

en: Audiobar Graph
km: ក្រាហ្វិក​របារ​អូឌីយ៉ូ

en: Augment contrast between contours.
km: បន្ថែម​កម្រិត​ពណ៌​រវាង​ខ្សែ​កោង ។

en: Augmented reality ball game
km: ល្បែង​បាល់

en: Author
km: អ្នក​និពន្ធ

en: Author metadata
km: ទិន្នន័យ​មេតា​អ្នក​និពន្ធ

en: Author to put in ASF comments.
km: អ្នក​និពន្ធ​ដែល​ត្រូវ​ដាក់​នៅ​ក្នុង​មតិយោបល់ ASF ។

en: Authors
km: អ្នក​និពន្ធ

en: Auto
km: ស្វ័យប្រវត្តិ

en: Auto connection
km: ការ​​តភ្ជាប់​ស្វ័យប្រវត្តិ

en: Auto re-connect
km: តភ្ជាប់​ឡើងវិញ​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ

en: Auto shuffle
km: ចៃដន្យ​ស្វ័យប្រវត្តិ

en: Auto shuffle delay during game
km: ពន្យារ​ចៃដន្យ​ស្វ័យប្រវត្តិ​ពេល​លេង​ល្បែង

en: Auto solve
km: ដោះស្រាយ​ស្វ័យប្រវត្តិ

en: Auto solve delay during game
km: ពន្យារ​ការ​ដោះស្រាយ​ស្វ័យប្រវត្តិ​ពេល​លេង​ល្បែង

en: Auto start
km: ចាប់ផ្ដើម​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ

en: Auto-playback of new items
km: ចាក់​ធាតុ​ឡើងវិញ​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ

en: Autodel
km: លុប​ស្វ័យប្រវត្តិ

en: Autodetect subtitle files
km: រក​ឃើញ​ឯកសារ​ចំណងជើង​រង​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ

en: Automatic
km: ស្វ័យប្រវត្តិ

en: Automatic brightness
km: ពន្លឺ​ស្វ័យប្រវត្តិ

en: Automatic chroma gain
km: ក្រូម៉ា​កើនឡើង​ស្វ័យប្រវត្តិ

en: Automatic gain
km: កើនឡើង​ស្វ័យប្រវត្តិ

en: Automatic hue
km: ពណ៌​លាំៗ​ស្វ័យប្រវត្តិ

en: Automatic white balance
km: តុល្យភាព​ពណ៌ស​ស្វ័យប្រវត្តិ

en: Automatically add/delete input streams
km: បន្ថែម​/​លុប​ស្ទ្រីម​ព័ត៌មាន​បញ្ចូល​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ

en: Automatically adjust the picture brightness.
km: លៃ​តម្រូវ​ពន្លឺ​រូបភាព​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ។

en: Automatically adjust the picture hue.
km: លៃ​តម្រូវ​ពណ៌​លាំៗ​រូបភាព​ស្វ័យប្រវត្តិ។

en: Automatically adjust the picture white balance.
km: លៃ​តម្រូវ​តុល្យភាព​ពណ៌ស​របស់​រូបភាព​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ។

en: Automatically check for updates
km: ពិនិត្យមើល​បច្ចុប្បន្នភាព​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ

en: Automatically connect VLC input ports to available output ports.
km: តភ្ជាប់​ច្រក​បញ្ចូល VLC ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ ទៅកាន់​ច្រក​បញ្ចេញ​ដែល​មាន។

en: Automatically connect to writable clients
km: តភ្ជាប់​ទៅកាន់​ម៉ាស៊ីន​កូន​​ដែល​អាច​សរសេរ​បាន​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ

en: Automatically control the chroma gain.
km: គ្រប់គ្រង​ក្រូម៉ា​កើនឡើង​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ។

en: Automatically detect a subtitle file, if no subtitle filename is specified (based on the filename of the movie).
km: រក​ឃើញ​ឯកសារ​ចំណងជើង​រង​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ ប្រសិនបើ​គ្មាន​ឈ្មោះ​ឯកសារ​ចំណងជើង​រង​ដែល​បាន​បញ្ជាក់​ទេ (ផ្អែក​លើ​ឈ្មោះ​ឯកសារ​ភាពយន្ត) ។

en: Automatically resize and pad a video
km: ប្ដូរ​ទំហំ​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ រួច​ដាក់​​វីដេអូ​ចូល

en: Automatically set the video gain.
km: កំណត់​ការ​កើនឡើង​វីដេអូ​ស្វ័យប្រវត្តិ។

en: Automatically start playing the playlist content once it's loaded.
km: ចាប់ផ្ដើម​ចាក់​មាតិកា​បញ្ជី​ចាក់​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ នៅ​ពេល​បាន​ផ្ទុក។

en: Automatically try to reconnect to the stream in case of a sudden disconnect.
km: ព្យាយាម​តភ្ជាប់​ទៅកាន់​ស្ទ្រីម​ឡើងវិញ​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ ក្នុង​ករណី​ដាច់​ការ​តភ្ជាប់​ភ្លាមៗ។

en: Autoscale video
km: ធ្វើ​មាត្រដ្ឋាន​វីដេអូ​ស្វ័យប្រវត្តិ

en: Average bitrate tolerance
km: ភាព​ស្រដៀងគ្នា​នៃ​អត្រាប៊ីត​មធ្យមភាគ

en: Averaging period for the maximum local bitrate (in kbits).
km: រយៈពេល​មធ្យម​សម្រាប់​អត្រា​ប៊ីត​មូលដ្ឋាន​អតិបរមា (គិត​ជា kbits) ។

en: Avestan
km: អាវែស្តង់

en: Avformat demuxer
km: ឧបករណ៍​មិន​ទ្វេ​ទិស Avformat

en: Avformat mux
km: ទ្វេ​ទិស Avformat

en: Avformat muxer
km: ឧបករណ៍​ទ្វេ​ទិស Avformat

en: Aymara
km: អីម៉ារ៉ា

en: Azerbaijani
km: អាហ្ស៊ែរបែហ្សង់

en: A→B Loop
km: រង្វិល​ជុំ A→B

en: B-frames between I and P
km: B-frames ចន្លោះ I និង P

en: B4S playlist import
km: ការ​នាំចូល​បញ្ជី​ចាក់ B4S

en: Back
km: ថយក្រោយ

en: Background
km: ផ្ទៃខាងក្រោយ

en: Background Color
km: ពណ៌​ផ្ទៃខាងក្រោយ

en: Background Opacity
km: ភាព​ស្រអាប់​នៃ​ផ្ទៃខាងក្រោយ

en: Background color
km: ពណ៌​ផ្ទៃខាងក្រោយ

en: Background opacity
km: ផ្ទៃខាងក្រោយ​ស្រអាប់

en: Backlight compensation
km: ការ​ប៉ះប៉ូវ​ពន្លឺ​ខាងក្រោយ

en: Backspace
km: លុប​ថយក្រោយ

en: Backward
km: ថយក្រោយ

en: Balance of the audio input.
km: តុល្យភាព​អូឌីយ៉ូ​ចូល។

en: Ball
km: បាល់

en: Ball color
km: ពណ៌​បាល់

en: Ball size
km: ទំហំ​បាល់

en: Ball speed
km: ល្បឿន​បាល់

en: Ball video filter
km: តម្រង​វីដេអូ​បាល់

en: Baltic (Latin-7)
km: បាល់ទីក (ឡាតាំង-7)

en: Baltic (Windows-1257)
km: បាល់ទីក (វីនដូ-1257)

en: Band-stop filter
km: តម្រង​បញ្ឈប់​ក្រុម

en: Banding removal
km: បដិសេធ​ការ​យកចេញ

en: Bands gain
km: ការ​ទទួល​បាន​ក្រុម

en: Bandwidth
km: កម្រិត​បញ្ជូន

en: Bandwidth (MHz)
km: កម្រិត​បញ្ជូន (MHz)

en: Bargraph position
km: ទីតាំង​ក្រាហ្វិក​របារ

en: Bargraph transparency value (from 0 for full transparency to 255 for full opacity).
km: តម្លៃ​ភាព​ថ្លា​របស់​ក្រាហ្វិក​របារ (ពី ០ ​ថ្លា​ទាំងស្រុង ដល់ ២៥៥ ស្រអាប់​ទាំងស្រុង) ។

en: Base image
km: រូបភាព​មូលដ្ឋាន

en: Base pixel radius
km: កាំ​ភីកសែល​មូលដ្ឋាន

en: Base port
km: ច្រក​គោល

en: Bashkir
km: បាសគៀរ

en: Basic
km: មូលដ្ឋាន

en: Basque
km: បាស្កេ

en: Bass
km: បាស

en: Bass adjustment of the audio input.
km: លៃ​តម្រូវ​បាស​របស់​អូឌីយ៉ូ​​ចូល។

en: Bass level
km: កម្រិត​បាស

en: Be quiet
km: ស្ងាត់

en: Behavior
km: ឥរិយាបថ

en: Belarusian
km: បេឡារុស្ស

en: Benchmarking
km: ការ​ធ្វើ​គំរូ​ស្តង់ដារ

en: Bengali
km: បង់ក្លាដែស

en: Best available
km: ល្អ​បំផុត

en: Bias the choice to use B-frames. Positive values cause more B-frames, negative values cause less B-frames.
km: ការ​ជ្រើ​​ប្រើ B-frames ។ តម្លៃ​វិជ្ជមាន ធ្វើ​ឲ្យ​មាន B-frames កាន់​តែ​ច្រើន តម្លៃ​អវិជ្ជមាន​ធ្វើ​ឲ្យ​តម្លៃ​កាន់តែ​តិច ។

en: Bicubic (good quality)
km: Bicubic (គុណភាព​ល្អ)

en: Big Button
km: ប៊ូតុង​ធំ

en: Bihari
km: ប៊ីហារិ

en: Bilinear
km: ប៊ីលីនេអ៊ែរ​

en: Bislama
km: បីសឡាម៉ា

en: Bitrate
km: អត្រា​​ប៊ីត

en: Bitrate (kb/s)
km: អត្រាប៊ីត (kb/s)

en: Bitrate override
km: បដិសេធ​អត្រា​ប៊ីត

en: Bits per sample
km: ប៊ីត​ក្នុង​មួយ​គំរូ

en: Black
km: ខ្មៅ

en: Black & white
km: ស និង​ខ្មៅ

en: Black Crush for Blue
km: ការ​ច្របល់​ពណ៌​ខ្មៅ​សម្រាប់​ពណ៌​ខៀវ

en: Black Crush for Green
km: ការ​ច្របល់​ពណ៌​ខ្មៅ​សម្រាប់​ពណ៌​បៃតង

en: Black Crush for Red
km: ការ​ច្របល់​ពណ៌​ខ្មៅ​សម្រាប់​ពណ៌ក្រហម

en: Black Level for Blue
km: កម្រិតពណ៌​ខ្មៅ​សម្រាប់​ពណ៌​ខៀវ

en: Black Level for Green
km: កម្រិត​ពណ៌ខ្មៅ​សម្រាប់​ពណ៌​បៃ​តង

en: Black Level for Red
km: កម្រិត​ពណ៌ខ្មៅ​សម្រាប់​ពណ៌​ក្រហម

en: Black screens in Fullscreen mode
km: អេក្រង់​ខ្មៅ​នៅ​ក្នុង​របៀប​ពេញ​អេក្រង់

en: Black screens in fullscreen
km: អេក្រង់​ពណ៌​ខ្មៅ​​ពេញ​អេក្រង់

en: Blackmagic DeckLink SDI input
km: ព័ត៌មាន​បញ្ចូល Blackmagic DeckLink SDI

en: Blend
km: ល្បាយ

en: Blend image
km: រូបភាព​ល្បាយ

en: Blending benchmark filter
km: ការ​លាយ​តម្រង​គំរូ​ស្តង់ដារ

en: Blu-ray Disc is corrupted.
km: ថាស Blu-ray បាន​ខូច។

en: Blu-ray Disc support (libbluray)
km: គាំទ្រ​ថាស Blu-ray (libbluray)

en: Blu-ray error
km: Blu-ray មាន​បញ្ហា

en: Blu-ray menus
km: ម៉ឺនុយ Blu-ray

en: Blue
km: ខៀវ

en: Blue balance
km: តុល្យភាព​ពណ៌ខៀវ

en: Blue chroma balance.
km: តុល្យភាព​ក្រូម៉ា​ពណ៌ខៀវ។

en: Bluescreen
km: អេក្រង់​ពណ៌ខៀវ

en: Bluescreen U tolerance
km: ភាព​ស្រដៀង​គ្នា​នៃ​អេក្រង់​ពណ៌ខៀវ U

en: Bluescreen U value
km: តម្លៃ​អេក្រង់​ពណ៌​ខៀវ U

en: Bluescreen V tolerance
km: ភាពស្រដៀង​នៃ​អេក្រង់​ពណ៌​ខៀវ V

en: Bluescreen V value
km: តម្លៃ​អេក្រង់​ពណ៌​ខៀវ V

en: Bluescreen video filter
km: តម្រង​វីដេអូ​អេក្រង់​ពណ៌ខៀវ

en: Blur factor (1-127)
km: កត្តា​ព្រិល (១-១២៧)

en: Bob
km: បប់

en: Bookmark
km: ចំណាំ

en: Bookmark %i
km: ចំណាំ %i

en: Bookmarks
km: ចំណាំ

en: Bookmarks list for a stream
km: បញ្ជី​ចំណាំ​សម្រាប់​ស្ទ្រីម

en: Bookmarks...
km: ចំណាំ...

en: Border
km: ស៊ុម

en: Border height
km: កម្ពស់​ស៊ុម

en: Border masking
km: ដាក់​របាំង​ស៊ុម

en: Border width
km: ទទឹង​ស៊ុម

en: Bosnian
km: បូស្ន៊ី

en: Boss key
km: គ្រាប់ចុច​ពិសេស

en: Bottom
km: បាត

en: Bottom-Left
km: បាត​ខាងឆ្វេង

en: Bottom-Right
km: បាត​ខាងស្ដាំ​

en: Breton
km: ប្រេតុង

en: Bridge in
km: Bridge ក្នុង

en: Bridge out
km: Bridge ក្រៅ

en: Bridge stream output
km: លទ្ធផល​ស្ទ្រីម Bridge

en: Bright
km: ភ្លឺ

en: Brightness
km: ពន្លឺ

en: Brightness Down
km: បន្ថយ​ពន្លឺ

en: Brightness Threshold
km: កម្រិត​ពន្លឺ

en: Brightness Up
km: បន្ថែម​ពន្លឺ

en: Brightness threshold
km: កម្រិត​ពន្លឺ

en: Bring All to Front
km: នាំទៅ​មុខ​ទាំងអស់

en: Broadcast
km: ផ្សាយ

en: Broadcast:
km: ផ្សាយ ៖

en: Broken or missing AVI Index
km: លិបិក្រម AVI បាន​ខូច ឬ​បាត់

en: Browse
km: រក​មើល

en: Browse...
km: រក​មើល...

en: Browser Back
km: ត្រឡប់​កម្មវិធី​អ៊ីនធឺណិត

en: Browser Favorites
km: សំណព្វ​កម្មវិធី​អ៊ីនធឺណិត

en: Browser Forward
km: បញ្ជូន​បន្ត​កម្មវិធី​អ៊ីនធឺណិត

en: Browser Home
km: ផ្ទះ​កម្មវិធី​អ៊ីនធឺណិត

en: Browser Refresh
km: ផ្ទុក​កម្មវិធី​អ៊ីនធឺណិត​ឡើងវិញ

en: Browser Search
km: ស្វែងរក​កម្មវិធី​អ៊ឺនធឺណិត

en: Browser Stop
km: បញ្ឈប់​កម្មវិធី​អ៊ឺនធឺណិត

en: Build index then play
km: បង្កើត​លិបិក្រម រួច​ចាក់

en: Building font cache
km: ស្ថាបនា​ឃ្លាំង​សម្ងាត់​ពុម្ពអក្សរ

en: Bulgarian
km: ប៊ុលហ្ការី

en: Burmese
km: ភូមា

en: Burrows-Wheeler decompression
km: ការ​មិន​បង្ហាប់ Burrows-Wheeler

en: By creating a stream, the <i>Main Controls</i> will operate the stream instead of the main interface.
km: តាមរយៈ​ការ​បង្កើត​ស្ទ្រីម <i>វត្ថុ​​បញ្ជា​មេ​</i> នឹង​បង្កើត​ស្ទ្រីម​ជំនួស​ឲ្យ​ចំណុចប្រទាក់​មេ ។

en: By default (0), all the channels of the incoming will be saved but you can restrict the number of channels here.
km: តាម​លំនាំដើម (0) ឆានែល​ចូល​​ទាំងអស់​នឹម​ត្រូវ​បាន​រក្សាទុក ប៉ុន្តែ​អ្នក​ត្រូវ​ដាក់​កម្រិត​ចំនួន​ឆានែល​នៅ​ទីនេះ ។

en: By default the dummy interface plugin will start a DOS command box. Enabling the quiet mode will not bring this command box but can also be pretty annoying when you want to stop VLC and no video window is open.
km: តាម​លំនាំដើម កម្មវិធី​ចំណុច​ប្រទាក់ dummy នឹង​ចាប់ផ្ដើម​ប្រអប់​ពាក្យ​បញ្ជា DOS ។ ការ​បើក​របៀប​ស្ងាត់ នឹង​មិន​បង្ហាញ​ប្រអប់​ពាក្យ​បញ្ជា​នេះ​ទេ ប៉ុន្តែ​​វា​អាច​មាន​ការ​រំខាន​ខ្លាំង នៅ​ពេល​ដែល​អ្នក​ចង់​បញ្ឈប់ VLC ហើយ​បង្អួច​វីដេអូ​មិន​ត្រូវ​បាន​បើក​ទេ ។

en: By default the rc interface plugin will start a DOS command box. Enabling the quiet mode will not bring this command box but can also be pretty annoying when you want to stop VLC and no video window is open.
km: តាម​លំនាំដើម ​កម្មវិធី​ជំនួយ​ចំណុច​ប្រទាក់ rc នឹង​ចាប់ផ្ដើម​ប្រអប់​ពាក្យ​បញ្ជា DOS ។ ការ​បើក​របៀប​ស្ងាត់ នឹង​មិន​បង្ហាញ​​​ប្រអប់​ពាក្យ​បញ្ជា​ទេ ប៉ុន្តែ​វា​អាច​មាន​ការ​រំខាន​ខ្លាំង​នៅ​ពេល​ដែល​អ្នក​ចង់​បញ្ឈប់ VLC ហើយ​បង្អួច​វីដេអូ​មិន​ត្រូវ​បាន​បើ​ទេ ។

en: By default, VLC can be controlled using the media keys on modern Apple keyboards.
km: តាម​លំនាំដើម VLC អាច​ត្រូវ​បាន​បញ្ជា​ដោយ​ប្រើ​គ្រាប់ចុច​មេឌៀ​នៅ​លើ​ក្ដារចុច​ទំនើប​របស់ Apple ។

en: By default, VLC can be remotely controlled with the Apple Remote.
km: តាម​លំនាំដើម VLC អាច​ត្រូវ​បាន​បញ្ជា​ពី​ចម្ងាយ​ជាមួយ​ឧបករណ៍ Apple ។

en: By default, VLC keeps a list of the last 10 items. This feature can be disabled here.
km: តាម​លំនាំដើម VLC រក្សាទុក​បញ្ជី​ ១០ ធាតុ​ចុងក្រោយ ។ លក្ខណ​ពិសេស​នេះ​អាច​ត្រូវ​បាន​បិទ​នៅ​ទីនេះ ។

en: By default, VLC uses the fullscreen mode known from previous Mac OS X releases. It can also use the native fullscreen mode on Mac OS X 10.7 and later.
km: តាម​លំនាំដើម VLC ប្រើ​របៀប​ពេញ​អេក្រង់​ដែល​ស្គាល់​ចេញពី​ការ​ផ្សាយ​របស់ Mac OS X ពី​មុន ។ វា​ក៏​អាច​ប្រើ​របៀប​ពេញ​អេក្រង់​ដើម​ផង​ដែរ​នៅ​លើ​កំណែ Mac OS X 10.7 និង​ក្រោយ​មក​ទៀត ។

en: By default, VLC will allow you to switch to the next or previous item with the Apple Remote. You can disable this behavior with this option.
km: តាម​លំនាំដើម VLC អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​ប្ដូរ​ទៅ​ធាតុ​មុន ឬ​ធាតុ​បន្ទាប់​បាន​ដោយ​ប្រើ​ឧបករណ៍​បញ្ជា​ពី​ចម្ងាយ​របស់ Apple ។ អ្នក​អាច​មិន​លក្ខណៈ​នេះ​ជាមួួ​ជម្រើស​ខាងក្រោម។

en: By default, VLC will control its own volume with the Apple Remote. However, you can choose to control the global system volume instead.
km: តាម​លំនាំដើម VLC នឹង​គ្រប់គ្រង​កម្រិត​សំឡេង​ផ្ទាល់ខ្លួន​របស់​វា​ដោយ​ប្រើ​ឧបករណ៍​បញ្ជា​ពី​ចម្ងាយ​របស់ Apple ។ ទោះ​យ៉ាងណា​អ្នក​ក៏​អាច​ជ្រើស​ដើម្បី​គ្រប់គ្រង​កម្រិត​សំឡេង​ប្រព័ន្ធ​សាកល​ជំនួស​បាន​ដែរ។

en: By default, the server will listen on any local IP address. Specify an IP address (e.g. ::1 or 127.0.0.1) or a host name (e.g. localhost) to restrict them to a specific network interface.
km: តាម​​លំនាំដើម ម៉ាស៊ីន​មេ​នឹង​​ស្គាល់​​អាសយដ្ឋាន IP មូលដ្ឋាន។ បញ្ជាក់​អាសយដ្ឋាន IP (ឧ. ::1 or 127.0.0.1) ឬ​ឈ្មោះ​ម៉ាស៊ីន (ឧ. localhost) ដាក់​កម្រិត​វា​ ដើម្បី​បញ្ជាក់​ចំណុច​ប្រទាក់​បណ្ដាញ។

en: Bytes
km: បៃ

en: C
km: km

en: C&onvert
km: បម្លែង

en: C&onvert / Save
km: បម្លែង/រក្សាទុក

en: C64 sid demuxer
km: ឧបករណ៍​មិន​ទ្វេ​ទិស C64 sid

en: CBR bitrate (kbps)
km: អត្រាប៊ីត CBR (kbps)

en: CBR encoding
km: ការ​អ៊ិនកូដ CBR

en: CD
km: ស៊ីឌី

en: CDDB Server
km: ម៉ាស៊ីន​មេ CDDB

en: CDDB Server port to use.
km: ច្រក​ម៉ាស៊ីន​មេ CDDB ដែល​ត្រូវ​ប្រើ។

en: CDDB port
km: ច្រក CDDB

en: CDG demuxer
km: ឧបករណ៍​មិន​ទ្វេ​ទិស CDG

en: CDG video decoder
km: ឌិកូឌ័រ​វីដេអូ CDG

en: CLI input
km: ព័ត៌មាន​បញ្ចូល CLI

en: CPU optimizations
km: ការ​បង្កើន​ប្រសិទ្ធភាព​ស៊ីភីយូ

en: CSA Key
km: សោ CSA

en: CSA Key in use
km: សោ CSA កំពុង​ប្រើ

en: CSA encryption key used. It can be the odd/first/1 (default) or the even/second/2 one.
km: សោ​អ៊ិនគ្រីប CSA ដែល​បាន​ប្រើ ។ វា​អាច​ជា​ចំនួន​សេស/ទី​១/១ (លំនាំដើម) ឬ​ចំនួន​គូ/ទី​២/២ ។

en: CSA encryption key. This must be a 16 char string (8 hexadecimal bytes).
km: សោ​អ៊ិនគ្រីប CSA ។ វា​ត្រូវតែ​ជា​ខ្សែ​អក្សរ​ ១៦ តួ (គោល​ដប់​ប្រាំមួយ ៨ បៃ) ។

en: CVD subtitle decoder
km: ឌិកូឌ័រ​ចំណងជើង​រង CVD

en: Cable
km: ខ្សែ

en: Cable and satellite reception parameters
km: ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ​​ចាប់​​យក​របស់​ផ្កាយរណប ឬ​ខ្សែ

en: Caching
km: ដាក់​ក្នុង​ឃ្លាំង​សម្ងាត់

en: Caching value (ms)
km: តម្លៃ​ឃ្លាំង​សម្ងាត់ (មិ.វិ.)

en: Caching value for cameras and microphones, in milliseconds.
km: តម្លៃ​ឃ្លាំង​សម្ងាត់​សម្រាប់​ម៉ាស៊ីន​ថត និង​មីក្រូហ្វូន​ គិត​ជា​មិល្លីវិនាទី។

en: Caching value for local files, in milliseconds.
km: តម្លៃ​ឃ្លាំង​សម្ងាត់​សម្រាប់​ឯកសារ​មូលដ្ឋាន គិត​ជា​មិល្លីវិនាទី។

en: Caching value for network resources, in milliseconds.
km: តម្លៃ​ឃ្លាំង​សម្ងាត់​សម្រាប់​ប្រភព​បណ្ដាញ គិត​ជា​វិនាទី ។

en: Caching value for optical media, in milliseconds.
km: តម្លៃ​ឃ្លាំង​សម្ងាត់​សម្រាប់​មេឌៀ​អុបទិក គិត​ជា​មិល្លីវិនាទី។

en: Calculation factor
km: កត្តា​ការ​គណនា

en: Calculation factor. In Absolute delay mode the factor represents seconds.
km: កត្តា​ការ​គណនា ។ នៅ​ក្នុង​របៀប​ពន្យារពេល​ដាច់ខាត កត្តា​បង្ហាញ​ជា​វិនាទី ។

en: Callback cookie string
km: ខ្សែ​អក្សរ​ខូគី​ហៅ​ត្រឡប់

en: Callback data
km: ទិន្នន័យ​ហៅ​ត្រឡប់

en: Cancel
km: បោះបង់

en: Cannot save Configuration
km: មិន​អាច​រក្សា​ការ​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ

en: Cannot write to file %1:
    %2.
km: មិន​អាច​សរសេរ​ទៅ​កាន់​ឯកសារ %1 ៖
    %2 ។

en: Canvas
km: ផ្ទាំង​ក្រណាត់

en: Canvas video filter
km: តម្រង​វីដេអូ​ផ្ទាំង​ក្រណាត់

en: Capability
km: សមត្ថភាព

en: Capture
km: ចាប់យក

en: Capture &Device
km: ឧបករណ៍​ចាប់យក

en: Capture Audio
km: ចាប់​យក​សំឡេង

en: Capture failed
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ចាប់​យក

en: Capture fragment size
km: ចាប់​យក​ទំហំ​បំណែក

en: Capture mode
km: របៀប​ចាប់​យក

en: Capture region height
km: កម្ពស់​តំបន់​ចាប់​យក

en: Capture region width
km: ទទឹង​តំបន់​ចាប់​យក

en: Capture the audio stream in stereo.
km: ចាប់​យក​ស្ទ្រីម​អូឌីយ៉ូ​ជា​ស្តេរ៉េអូ។

en: Cartoon
km: តុក្កតា

en: Catalan
km: កាតាឡាន

en: Category
km: ប្រភេទ

en: Celtic (Latin-8)
km: សែលតិក (ឡាតាំង-8)

en: Center
km: កណ្ដាល

en: Centre Weighted Median
km: មេដ្យាន​ដែលមានកម្ពស់​កណ្ដាល

en: Certificate of the Authority to verify server's against
km: ប្រភព​វិញ្ញាបនបត្រ​ដើម្បី​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ការ​ប្រឆាំង​របស់​ម៉ាស៊ីន​មេ

en: Chamorro
km: ចាមូរូ

en: Change
km: ផ្លាស់ប្ដូរ

en: Change Hotkey
km: ប្ដូរ​គ្រាប់ចុច​រហ័ស

en: Change playlistview
km: ប្ដូរ​ទិដ្ឋភាព​បញ្ជី​ចាក់

en: Change subtitle delay
km: ប្ដូរ​ការ​ពន្យារ​ចំណងជើង​រង

en: Change the caching for the media
km: ផ្លាស់ប្ដូរ​ឃ្លាំង​សម្ងាត់​សម្រាប់​មេឌៀ

en: Change the display name of the Service.
km: ផ្លាស់ប្ដូរ​ឈ្មោះ​បង្ហាញ​របស់​សេវា ។

en: Change the id of an elementary stream
km: ផ្លាស់ប្ដូរ​លេខ​សម្គាល់​ស្ទ្រីម​ដំបូង

en: Change the language of an elementary stream
km: ផ្លាស់ប្ដូរ​ភាសា​សម្រាប់​ស្ទ្រីម​ដំបូង

en: Change the lirc configuration file
km: ផ្លាស់ប្ដូរ​ឯកសារ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ lirc

en: Change the loop and repeat modes
km: ផ្លាស់ប្ដូរ​របៀប​រង្វិល​ជុំ និង​របៀប​ចាក់​ឡើងវិញ

en: Change the start time for the media
km: ផ្លាស់ប្ដូរ​ពេលវេលា​ចាប់ផ្ដើម​សម្រាប់​មេឌៀ

en: Change title according to current media
km: ផ្លាស់ប្ដូរ​ចំណងជើង​ផ្អែក​តាម​មេឌៀ​បច្ចុប្បន្ន

en: Channel Name
km: ឈ្មោះ​ឆានែល

en: Channels
km: ឆានែល

en: Channels available for audio output. If the input has more channels than the output, it will be down-mixed. This parameter is ignored when digital pass-through is active.
km: ឆានែល​ដែល​អាច​ប្រើ​បាន​សម្រាប់​លទ្ធផល​អូឌីយ៉ូ។ បើ​ការ​បញ្ចូល​មាន​ច្រើន​ឆានែល​ជាង​ការ​បញ្ចេញ នោះ​វា​នឹង​លាយ​បន្ទាប។ ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ​នេះ​មិន​ត្រូវ​បាន​អើពើ នៅ​ពេល​ដែល​ការ​ឆ្លងកាត់​ឌីជីថល​សកម្ម។

en: Channels count
km: ចំនួន​ឆានែល

en: Channels count of an audio elementary stream
km: ចំនួន​ឆានែល​របស់​អូឌីយ៉ូ​ស្ទ្រីម​ដំបូង

en: Channels:
km: ឆានែល ៖

en: Chaoji VCD subtitle packetizer
km: កម្មវិធី​វេច​ខ្ចប់​ចំណងជើង​រង​វីស៊ីឌី Chaoji

en: Chapter
km: ជំពូក

en: Chapter %i
km: ជំពូក %i

en: Chapter codecs
km: កូដិក​ជំពូក

en: Chapter offset in ms
km: អុហ្វសិត​វគ្គ​​គិតជា​មិល្លី​វិនាទី

en: Chapters
km: ជំពូក

en: Characteristic dimension
km: វិមាត្រ​លក្ខណៈ

en: Chechen
km: ឆេឆេនី

en: Check for &Updates...
km: ពិនិត្យមើល​បច្ចុប្បន្នភាព...

en: Check for Update...
km: ពិនិត្យ​មើល​បច្ចុប្បន្នភាព...

en: Check for VLC updates
km: ពិនិត្យមើល​បច្ចុប្បន្នភាព VLC

en: Check this option if you want attenuate blended zone by this plug-in (if option is unchecked, attenuate is made by opengl)
km: ធីក​ជម្រើស​នេះ ប្រសិន​បើ​អ្នក​ចង់​បន្ថយ​​ផ្ទៃ​ដែល​បាន​លាយ​ចូល​គ្នា​ដោយ​កម្មវិធី​ជំនួយ​នេះ (ប្រសិន​បើ​ជម្រើស​នេះ​មិន​បាន​ធីក​ទេ វា​នឹង​បន្ថយ​ដោយ opengl)

en: Chichewa; Nyanja
km: ឈិចិវា ណាន់ចា

en: Chinese
km: ចិន

en: Choose
km: ជ្រើសរើស

en: Choose Cover Art
km: ជ្រើស​សិល្បៈ​គម្រប

en: Choose Destination
km: ជ្រើស​ទិសដៅ

en: Choose Profile
km: ជ្រើស​ប្រវត្តិរូប

en: Choose a file
km: ជ្រើស​ឯកសារ

en: Choose an output location
km: ជ្រើស​ទីតាំង​បង្ហាញ

en: Choose handling for colours in those output frames that fall across input frame boundaries. 
    
    Latest: take chroma from new (bright) field only. Good for interlaced input, such as videos from a camcorder. 
    
    AltLine: take chroma line 1 from top field, line 2 from bottom field, etc. 
    Default, good for NTSC telecined input (anime DVDs, etc.). 
    
    Blend: average input field chromas. May distort the colours of the new (bright) field, too. 
    
    Upconvert: output in 4:2:2 format (independent chroma for each field). Best simulation, but requires more CPU and memory bandwidth.
km: ជ្រើសរើស​ការ​ប្រើ​ពណ៌​នៅ​ក្នុង​ស៊ុម​លទ្ធផល​ទាំងនោះ​ដែល​ធ្លាក់​កាត់តាម​ព្រំដែន​ស៊ុម​បញ្ចូល ។ 
    
    ចុងក្រោយ​បំផុត ៖ យក​ក្រូម៉ា​ពី​វាល​ថ្មី (ភ្លឺ) តែប៉ុណ្ណោះ ។ ល្អ​សម្រាប់​ការ​បញ្ចូល​ត្របាញ់ មាន​ដូចជា​វីដេអូ​ពី​ឧបករណ៍​ថត ។ 
    
    AltLine ៖ យក​ក្រូម៉ា​បន្ទាត់​ទី ១ ពី​វាល​កំពូល បន្ទាត់​ទី ២ ពី​វាល​បាត ។ល។ 
    លំនាំដើម​គឺ​ល្អ​សម្រាប់​ព័ត៌មាន​បញ្ចូល​ការ​បម្លែង​រូបភាព NTSC (anime DVD ជាដើម) ។ 
    
    លាយ ៖ ក្រូម៉ា​វាល​ព័ត៌មាន​បញ្ចូល​មធ្យម ។ អាច​ធ្វើឲ្យ​ខូច​ពណ៌​របស់​វាល​ថ្មី (ពន្លឺ) ផងដែរ ។ 
    
    Upconvert ៖ បង្ហាញ​នៅ​ក្នុង​ទ្រង់ទ្រាយ 4:2:2 (ក្រូម៉ា​ឯករាជ្យ​សម្រាប់​វាល​នីមួយៗ) ។ ជា​ការ​ក្លែង​ធ្វើ​ដ៏​ល្អ​បំផុត ប៉ុន្តែ​ត្រូវការ​ស៊ីភីយូ និង​អង្គ​ចងចាំ​ដែល​មាន​ល្បឿន​លឿន ។

en: Choose one or more media file to open
km: ជ្រើស​ឯកសារ​មួយ ឬ​ច្រើន​ដែល​ត្រូវ​បើក

en: Choose the directory or filename where the records will be stored.
km: ជ្រើសរើស​ថត ឬ​ឈ្មោះ​ឯកសារ​ដើម្បី​រក្សាទុក​កំណត់ត្រា ។

en: Choose the folder to save your video snapshots to.
km: ជ្រើស​ថត​ដើម្បី​រក្សាទុក​រូបថត​វីដេអូ​របស់​អ្នក ។

en: Choose the program to select by giving its Service ID. Only use this option if you want to read a multi-program stream (like DVB streams for example).
km: ជ្រើសរើស​កម្មវិធី​ដើម្បី​បើក​ដោយ​ផ្ដល់​នូវ​លេខ​សម្គាល់​សេវាកម្ម​របស់​វា។ ប្រើ​ជម្រើស​នេះ​នៅ​ពេល​ដែល​អ្នក​ចង់​អាន​ស្ទ្រីម​ពហុ​កម្មវិធី​តែប៉ុណ្ណោះ (ឧទាហរណ៍​ស្ទ្រីម DVB) ។

en: Choose the programs to select by giving a comma-separated list of Service IDs (SIDs). Only use this option if you want to read a multi-program stream (like DVB streams for example).
km: ជ្រើសរើស​កម្មវិធី​ដើម្បី​បើក​ដោយ​​ផ្ដល់​នូវ​លេខ​សម្គាល់​សេវាកម្ម​បញ្ជី​បំបែក​ដោយ​សញ្ញា​ក្បៀស (SIDs) ។ ប្រើ​ជម្រើស​នេះ​​នៅ​ពេល​ដែល​អ្នក​ចង់​អាន​ស្ទ្រីម​​ពហុ​កម្មវិធី​តែប៉ុណ្ណោះ (ឧទាហរណ៍ DVB) ។

en: Choose whether the SPU streams should be redirected to the stream output facility when this last one is enabled.
km: ជ្រើស​ថា​តើ​គួរ​ប្ដូរ​ទិស​ស្ទ្រីម SPU ទៅ​លទ្ធផល​ស្ទ្រីម​ដែរ​ឬទេ ពេល​ដែល​ស្ទ្រីម​ចុងក្រោយ​មួយ​នេះ​ត្រូវ​បាន​បើក។

en: Choose whether the audio stream should be redirected to the stream output facility when this last one is enabled.
km: ជ្រើស​ថា​តើ​គួរ​ប្ដូរ​ទិស​ស្ទ្រីម​អូឌីយ៉ូ​ទៅ​លទ្ធផល​ស្ទ្រីម​ដែរ​ឬ​ទេ ពេល​ដែល​ស្ទ្រីម​ចុងក្រោយ​មួយ​នេះ​ត្រូវ​បាន​បើក។

en: Choose whether the video stream should be redirected to the stream output facility when this last one is enabled.
km: ជ្រើស​ថា​តើ​គួរ​ប្ដូរ​ទិស​ស្ទ្រីម​វីដេអូ​ទៅ​លទ្ធផល​ស្ទ្រីម​ដែរ​ឬ​ទេ ពេល​ដែល​ស្ទ្រីម​ចុងក្រោយ​មួយ​នេះ​ត្រូវ​បាន​បើក។

en: Choose...
km: ជ្រើស...

en: Chorus
km: បន្ទរ

en: Chroma
km: ក្រូម៉ា

en: Chroma ME for subpel and mode decision in P-frames.
km: Chroma ME សម្រាប់ subpel និង​ការ​សម្រេច​របៀប​នៅ​ក្នុង P-frames ។

en: Chroma for the base image
km: ក្រូម៉ា​សម្រាប់​រូបភាព​មូលដ្ឋាន

en: Chroma for the blend image
km: ក្រូម៉ា​សម្រាប់​រូបភាព​ល្បាយ

en: Chroma format
km: ទ្រង់ទ្រាយ​ក្រូម៉ា

en: Chroma fourcc used by the framebuffer. Default is RGB since the fb device has no way to report its chroma.
km: ក្រូម៉ា fourcc ដែល​បាន​ប្រើ​ដោយ​ស៊ុម​អង្គ​ចងចាំ​បណ្ដោះអាសន្ន ។ លំនាំដើម​គឺ RGB ព្រោះ​ថា​ឧបករណ៍ fb មិន​មាន​វិធី​ដើម្បី​រាយការណ៍​ក្រូម៉ា​របស់​វា​ទេ ។

en: Chroma gain
km: ក្រូម៉ា​កើន​ឡើង

en: Chroma gain control.
km: វត្ថុ​បញ្ជា​ក្រូម៉ា​​កើនឡើង។

en: Chroma in motion estimation
km: ក្រូម៉ា​នៅ​ក្នុង​ការ​វាយតម្លៃ​ចលនា

en: Chroma to convert picture to before sending it to the internal OpenCV filter
km: ក្រូម៉ា​​ដែល​ត្រូវ​បម្លែង​រូបភាព​មុន​ពេល​ផ្ញើ​វា​ទៅកាន់​តម្រង OpenCV ខាង​ក្នុង

en: Chroma used
km: បានប្រើ​ក្រូម៉ា

en: Chroma which the base image will be loaded in
km: ក្រូម៉ា​ដែល​រូបភាព​មូលដ្ឋាន​នឹង​ត្រូវ​បាន​ផ្ទុក​នៅ​ក្នុង

en: Chroma which the blend image will be loaded in
km: ក្រូម៉ា​ដែល​រូបភាព​លាយ​នឹង​ត្រូវ​បាន​ផ្ទុក​នៅ​ក្នុង

en: Chrominance elimination
km: ការ​បំបាត់ Chrominance

en: Church Slavic
km: ឆឺច​ស្លាវិច

en: Chuvash
km: ចូវ៉ាស

en: Ciphers, key exchange methods, hash functions and compression methods can be selected. Refer to GNU TLS documentation for detailed syntax.
km: ការ​សរសេរសម្ងាត់ វិធីសាស្ត្រ​ប្ដូរ​គ្រាប់ចុច មាន​មុខងារ និង​វិធីសាស្ត្រ​បង្ហាប់​ដែល​អាច​ជ្រើស​បាន ។ សម្រាប់​វាក្យសម្ពន្ធ​លម្អិត សូម​មើល​ឯកសារ GNU TLS ។

en: Circular Left Hand (18V)
km: រង្វង់​ខាងឆ្វេង​ដៃ (18V)

en: Circular Right Hand (13V)
km: រង្វង់​ខាងស្ដាំ​ដៃ (13V)

en: Cl&ear
km: សម្អាត

en: Cl&ose
km: បិទ

en: Classical
km: ក្លាសីក

en: Clean up
km: សម្អាត

en: Clear
km: សម្អាត

en: Clear List
km: សម្អាត​បញ្ជី

en: Clear the messages
km: សម្អាត​សារ

en: Clear the playlist
km: សម្អាត​បញ្ជី​ចាក់

en: Click to set point B
km: ចុច​ដើម្បី​កំណត់​ចំណុច B

en: Click to toggle between elapsed and remaining time
km: ចុច​ដើម្បី​បិទ/បើក​រវាង​ពេលវេលា​កន្លង និង​ពេលវេលា​នៅ​សល់

en: Click to toggle between loop all, loop one and no loop
km: ចុច​ដើម្បី​បិទ/បើក​ការ​ចាក់​វិល​ជុំ​ទាំងអស់ ការ​ចាក់​វិល​ជុំ​ម្ដង និង​មិន​ចាក់​វិល​ជុំ

en: Click to toggle between total and remaining time
km: ចុច​ដើម្បី​បិទ/បើក​រវាង​ពេលវេលា​សរុប និង​ពេលវេលា​នៅ​សល់

en: Client port
km: ច្រក​ម៉ាស៊ីន​កូន

en: Clock jitter
km: នាឡិកា​ញ័រ

en: Clock reference average counter
km: កម្មវិធី​រាប់​មធ្យមភាគ​សេចក្ដី​យោង​នាឡិកា

en: Clock source
km: ប្រភព​នាឡិកា

en: Clock synchronisation
km: ការ​ធ្វើ​សមកាលកម្ម​នាឡិកា

en: Clone
km: ក្លូន

en: Clone video filter
km: តម្រង​វីដេអូ​ក្លូន

en: Close Window
km: បិទ​បង្អួច

en: Close to systray
km: បិទ​ទៅ​ថាស​ប្រព័ន្ធ

en: Closed Captions decoder
km: បាន​បិទ​ឌិកូឌ័រ​ចំណងជើង

en: Closed captions
km: ចំណងជើងដែល​បាន​បិទ

en: Closed captions %u
km: បាន​បិទ​ចំណង​ជើង %u

en: Closed captions 1
km: បាន​បិទ​ចំណងជើង ១

en: Closed captions 2
km: បាន​បិទ​ចំណងជើង ២

en: Closed captions 3
km: បាន​បិទ​ចំណងជើង ៣

en: Closed captions 4
km: បាន​បិទ​​ចំណងជើង ៤

en: Club
km: ក្លឹប

en: Co&dec
km: ការ​ដាក់​លេខកូដ

en: Codec
km: កូដិក

en: Codec Details
km: សេចក្ដី​លម្អិត​កូដិក

en: Codec Level
km: កម្រិត​ការ​ដាក់​លេខ​កូដ

en: Codec Profile
km: ទម្រង់​ការ​ដាក់​លេខ​កូដ

en: Codec name
km: កូឌិក​ឈ្មោះ

en: Codecs
km: កូដិក

en: Codecs / Muxers
km: កូដិក/ឧបករណ៍​ទ្វេ​ទិស

en: Coefficient thresholding on P-frames
km: កម្រិត​ពន្លឺ​មេគុណ​នៅលើ P-frames

en: Collapse
km: វេញ

en: Collect miscellaneous local statistics about the playing media.
km: ប្រមូល​ស្ថិតិ​មូលដ្ឋាន​ផ្សេងៗ​អំពី​ការ​ចាក់​មេឌៀ។

en: Color
km: ពណ៌

en: Color ASCII art video output
km: ដាក់​ពណ៌​លទ្ធផល​វីដេអូ​សិល្បៈ ASCII

en: Color effect
km: បែបផែន​ពណ៌

en: Color extraction
km: ការ​ស្រង់​ពណ៌​ចេញ

en: Color inversion
km: ការ​បម្លែង​ពណ៌

en: Color killer
km: កម្មវិធី​សម្លាប់​ពណ៌

en: Color messages
km: សារ​ពណ៌

en: Color of the text that will be rendered on the video. This must be an hexadecimal (like HTML colors). The first two chars are for red, then green, then blue. #000000 = black, #FF0000 = red, #00FF00 = green, #FFFF00 = yellow (red + green), #FFFFFF = white
km: ពណ៌​របស់​អត្ថបទ​ដែល​នឹង​ត្រូវ​បាន​បង្ហាញ​នៅ​លើ​វីដេអូ ។ វា​ត្រូវ​តែ​ជា​គោល​ដប់​ប្រាំមួយ (ដូច​ពណ៌ HTML) ។ ២ តួ​ដំបូង​គឺ​សម្រាប់​ពណ៌​ក្រហម បន្ទាប់​មក​ពណ៌​បៃតង បន្ទាប់​មក​ពណ៌​ខៀវ ។ #000000 = ខ្មៅ #FF0000 = ក្រហម #00FF00 = បៃតង #FFFF00 = លឿង (ក្រហម + បៃតង) #FFFFFF = ស

en: Color scheme
km: គ្រោង​ពណ៌

en: Color threshold
km: កម្រិត​ពន្លឺ​ពណ៌

en: Color threshold filter
km: តម្រង​កម្រិត​ពន្លឺ​ពណ៌

en: Colors
km: ពណ៌

en: Colors similar to this will be kept, others will be grayscaled. This must be an hexadecimal (like HTML colors). The first two chars are for red, then green, then blue. #000000 = black, #FF0000 = red, #00FF00 = green, #FFFF00 = yellow (red + green), #FFFFFF = white
km: ពណ៌​ស្រដៀង​គ្នា​នេះ នឹង​ត្រូវ​បាន​រក្សាទុក ពណ៌​ផ្សេងទៀត​នឹង​ត្រូវ​បាន​ធ្វើ​មាត្រដ្ឋាន​ជា​ពណ៌​ប្រផេះ​។ វា​ត្រូវ​តែ​ជា​ប្រព័ន្ធ​គោល​ដប់​ប្រាំមួយ (ដូចជា​​ពណ៌ HTML) ។ អក្សរ​ពីរ​តួ​ដំបូង​គឺ​សម្រាប់​ពណ៌​ក្រហម បន្ទាប់​មក​ពណ៌បៃតង និង​បន្ទាប់​មក​ទៀត​គឺ​ពណ៌ខៀវ ។ #000000 = ខ្មៅ #FF0000 = ក្រហម #00FF00 = បៃតង #FFFF00 = លឿង (ក្រហម + បៃតង) #FFFFFF = ពណ៌ស

en: Column border
km: ស៊ុម​ជួរឈរ

en: Columns
km: ជួរឈរ

en: Comma separated list of aspect ratios which will be added in the interface's aspect ratio list.
km: បញ្ជី​បំបែក​ដោយ​សញ្ញា​ក្បៀស​នៃ​សមាមាត្រ ដែល​នឹង​ត្រូវ​បាន​បន្ថែម​ទៅ​ក្នុង​បញ្ជី​សមាមាត្រ​របស់​ចំណុច​ប្រទាក់។

en: Comma separated list of crop ratios which will be added in the interface's crop ratios list.
km: បញ្ជី​បំបែក​ដោយ​សញ្ញា​ក្បៀស​នៃ​សមាមាត្រ​ច្រឹប​ ដែល​នឹង​ត្រូវ​បាន​បន្ថែម​ទៅ​ក្នុង​បញ្ជី​សមាមាត្រ​ច្រឹប​របស់​ចំណុច​ប្រទាក់។

en: Comma-separated list of active windows, defaults to all
km: បញ្ជី​បំបែក​ដោយ​សញ្ញា​ក្បៀស (,) របស់​បង្អួច​សកម្ម ​លំនាំដើម​គឺ​ទាំងអស់

en: Command-line interface
km: ចំណុចប្រទាក់​បន្ទាត់​ពាក្យ​បញ្ជា

en: Comment
km: សេចក្ដី​អធិប្បាយ

en: Comment to put in ASF comments.
km: សេចក្ដី​អធិប្បាយ​ដែល​ត្រូវ​ដាក់​ក្នុង​មតិយោបល់ ASF ។

en: Comments
km: សេចក្តី​អធិប្បាយ

en: Compensate delay
km: ការ​ពន្យារពេល​ទូទាត់

en: Compiled by %s on %s (%s)
km: បាន​ចងក្រង​ដោយ %s នៅ​លើ %s (%s)

en: Compiler: %s
km: អ្នក​ចងក្រង៖ %s

en: Complete MRL for VLC internal
km: បំពេញ MRL សម្រាប់ VLC ខាងក្នុង

en: Component
km: សមាសធាតុ

en: Composer
km: អ្នក​តែង

en: Composite
km: សមាសភាគ

en: Compression level
km: កម្រិត​បង្ហាប់

en: Compressor
km: កម្មវិធី​បង្ហាប់

en: Compute and print PSNR stats. This has no effect on the actual encoding quality.
km: គណនា និង​បោះពុម្ព​ស្ថិតិ PSNR ។ វា​មិន​មានប្រសិទ្ធភាព​លើ​គុណភាព​អ៊ិនកូដ​ជាក់ស្ដែង​ទេ ។

en: Compute and print SSIM stats. This has no effect on the actual encoding quality.
km: គណនា និង​បោះពុម្ព​ស្ថិតិ SSIM ។ វា​មិន​មាន​ប្រសិទ្ធភាព​នៅ​លើ​គុណភាព​អ៊ិនកូដ​ជាក់ស្ដែង​ទេ ។

en: Conductor
km: គ្រូ​ភ្លេង

en: Config of last used skin
km: កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​ស្បែក​ដែល​បាន​ប្រើ​ចុងក្រោយ

en: Configuration options
km: ជម្រើស​កំណត់រចនា​សម្ព័ន្ធ

en: Configuration options that will be used by the Service (eg. --foo=bar --no-foobar). It should be specified at install time so the Service is properly configured.
km: ជម្រើស​ការ​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​ដែល​នឹង​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ដោយ​សេវា (ឧ. --foo=bar --no-foobar) ។ វា​គួរតែ​ត្រូវ​បាន​បញ្ជាក់​នៅ​ពេល​ដំឡើង ដូច្នេះ​សេវា​គឺ​ត្រូវ​បាន​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​យ៉ាង​ត្រឹមត្រូវ ។

en: Configure Hotkeys
km: កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​គ្រាប់ចុច​រហ័ស

en: Connect to clients matching
km: តភ្ជាប់​ទៅកាន់​ការ​ផ្គូផ្គង​ម៉ាស៊ីន​កូន

en: Connection failed
km: ​បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​តភ្ជាប់

en: Console
km: កុងសូល

en: Constant error mode
km: របៀប​កំហុស​ថេរ

en: Constant lambda mode
km: របៀប​ឡាមដា​ថេរ

en: Constant noise threshold mode
km: របៀប​កម្រិត​ពន្លឺ​ថេរ

en: Constant quality factor
km: កត្តា​គុណភាព​ថេរ

en: Constant quality mode
km: របៀប​គុណភាព​ថេរ

en: Containers (*.ps *.ts *.mpg *.ogg *.asf *.mp4 *.mov *.wav *.raw *.flv *.webm)
km: ឧបករណ៍​ផ្ទុក (*.ps *.ts *.mpg *.ogg *.asf *.mp4 *.mov *.wav *.raw *.flv *.webm)

en: Content bitrate
km: អត្រា​ប៊ីត​មាតិកា

en: Context menu
km: ម៉ឺនុយ​បរិបទ

en: Continue
km: បន្ត

en: Continuous 22kHz tone
km: សំឡេង 22kHz បន្តបន្ទាប់

en: Continuous stream
km: ស្ទ្រីម​បន្ត​គ្នា

en: Contrast
km: កម្រិត​ពណ៌​

en: Control
km: វត្ថុ​បញ្ជា

en: Control interfaces
km: ចំណុចប្រទាក់​វត្ថុ​បញ្ជា

en: Control menu for the player
km: ម៉ឺនុយ​បញ្ជា​សម្រាប់​កម្មវិធី​ចាក់

en: Control playback with media keys
km: បញ្ជា​ការ​ចាក់​ឡើង​វិញ​ជាមួយ​គ្រាប់ចុច​មេឌៀ

en: Control playback with the Apple Remote
km: បញ្ជា​ការ​ចាក់​ឡើងវិញ​ជាមួយ​វត្ថុ​បញ្ជា​ពី​ចម្ងាយ​របស់ Apple

en: Control playlist items with the Apple Remote
km: គ្រប់គ្រង​ធាតុ​បញ្ជី​ចាក់​ដោយ​ប្រើ​វត្ថុ​បញ្ជា​ពី​ចម្ងាយ​របស់ Apple

en: Control system volume with the Apple Remote
km: គ្រប់គ្រង​កម្រិត​សំឡេង​ប្រព័ន្ធ​ដោយ​ប្រើ​ឧបករណ៍​បញ្ជា​ពី​ចម្ងាយ​របស់ Apple

en: Controls
km: ឧបករណ៍​បញ្ជា

en: Conve&rt / Save...
km: បម្លែង / រក្សាទុក...

en: Convergence time of 'avbr' RateControl
km: ពេលវេលា​រួម​នៃ​ការ​គ្រប់គ្រង​អត្រា 'avbr'

en: Conversions from
km: ការ​បម្លែង​ពី

en: Convert
km: បម្លែង

en: Convert & Stream
km: បម្លែង និង​ស្ទ្រីម

en: Convert / Stream...
km: បម្លែង/ស្ទ្រីម...

en: Convert 3D picture to anaglyph image video filter
km: បម្លែង​រូបភាព 3D ទៅជា​តម្រង​វីដេអូ​រូបភាព anaglyph

en: Copy
km: ចម្លង

en: Copy packetizer
km: ចម្លង​កម្មវិធី​វេច​ខ្ចប់

en: Copyright
km: រក្សាសិទ្ធិ

en: Copyright Acknowledgement
km: រក្សាសិទ្ធិ​ការ​ទទួលស្គាល់

en: Copyright metadata
km: ទិន្នន័យ​មេតា​ការ​រក្សាសិទ្ធិ

en: Copyright string to put in ASF comments.
km: តួ​អក្សរ​រក្សាសិទ្ធិ​ដែល​ត្រូវ​ដាក់​នៅ​ក្នុង​មតិយោបល់ ASF ។

en: Cornish
km: កូនីស

en: Corsican
km: កូសីកា

en: Could not demux ASF stream
km: មិន​អាច​មិន​ទ្វេ​ទិស​ស្ទ្រីម ASF បានទេ

en: Create
km: បង្កើត

en: Create "Fast Start" files
km: បង្កើត​ឯកសារ "ចាប់ផ្ដើម​រហ័ស"

en: Create "Fast Start" files. "Fast Start" files are optimized for downloads and allow the user to start previewing the file while it is downloading.
km: បង្កើត​ឯកសារ "ចាប់ផ្ដើម​រហ័ស" ។ ឯកសារ "​ចាប់ផ្ដើម​រហ័ស" គឺ​ត្រូវ​បាន​បង្កើន​ប្រសិទ្ធភាព​សម្រាប់​ការ​ទាញ​យក និង​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នកប្រើ​ចាប់ផ្ដើម​មើល​ឯកសារ​ជាមុន ខណៈ​ពេល​កំពុង​ទាញយក ។

en: Create Directory
km: បង្កើត​ថត

en: Create Directory...
km: បង្កើត​ថត...

en: Create Folder
km: បង្កើត​ថត

en: Create Folder...
km: បង្កើត​ថត...

en: Create a new bookmark
km: បង្កើត​ចំណាំ​ថ្មី

en: Create a new profile
km: បង្កើត​ទម្រង់​ថ្មី

en: Create unique name in the System Tuning Spaces
km: បង្កើត​ឈ្មោះ​តែមួយ​នៅ​ក្នុង​ប្រព័ន្ធ Tuning Spaces

en: Create video buffers in system memory instead of video memory. This isn't recommended as usually using video memory allows benefiting from more hardware acceleration (like rescaling or YUV->RGB conversions). This option doesn't have any effect when using overlays.
km: បង្កើត​អង្គ​ចងចាំ​បណ្ដោះ​អាសន្ន​វីដេអូ​នៅ​ក្នុង​អង្គ​ចងចាំ​ប្រព័ន្ធ​ជំនួស​ឲ្យ​អង្គ​ចងចាំ​វីដេអូ ។ វា​មិន​មាន​ការ​ផ្ដល់​អនុសាសន៍​ទេ ព្រោះ​ជាទូទៅ​ការ​ប្រើ​អង្គ​ចងចាំ​វីដេអូ​​គឺ​មាន​ផល​ចំណេញ​ពី​ការ​បង្កើន​ល្បឿន​ផ្នែក​រឹង (ដូចជា​ការ​ធ្វើ​មាត្រដ្ឋាន ឬ​ការ​បម្លែង YUV->RGB) ។ ជម្រើស​មិន​មាន​ប្រសិទ្ធភាព​ទេ នៅ​ពេល​ប្រើ​ការ​តម្រួត​គ្នា ។

en: Credits
km: អ្នកចូលរួម

en: Croatian
km: ក្រូអាត

en: Crop
km: ច្រឹប

en: Crop one pixel from the bottom of the video
km: ច្រឹប​ ១ ភីកសែល​ពី​ខាងក្រោម​វីដេអូ

en: Crop one pixel from the left of the video
km: ច្រឹប​ ១ ភីកសែល​ពី​ខាងឆ្វេង​វីដេអូ

en: Crop one pixel from the right of the video
km: ច្រឹប ១ ភីកសែល​ពី​ខាងស្ដាំ​វីដេអូ

en: Crop one pixel from the top of the video
km: ច្រឹប ១ ភីកសែល​ពី​ខាងលើ​វីដេអូ

en: Crop: %s
km: ច្រឹប ៖ %s

en: Cross feed of left into right with inverted phase. This helps in suppressing the mono. If the value is 1 it will cancel all the signal common to both channels.
km: ការ​បញ្ចេញ​ខ្វែង​ពី​ឆ្វេង​ទៅ​ស្ដាំ​ជាមួយ​​ដំណាក់កាល​បម្លែង។ វា​ជួយ​បន្ថយ​សំឡេង​ម៉ូណូ។ បើ​តម្លៃ ១ វា​នឹង​បោះបង់​សញ្ញា​ទៅ​ទាំងអស់​ចំពោះ​ឆានែល​ទាំង​ពីរ។

en: Crossfeed
km: ការ​បញ្ចេញ​ខ្វែង

en: Crypt audio
km: គ្រីប​អូឌីយ៉ូ

en: Crypt audio using CSA
km: គ្រីប​អូឌីយ៉ូ​ដោយ​ប្រើ CSA

en: Crypt video
km: គ្រីប​វីដេអូ

en: Crypt video using CSA
km: គ្រីប​វីដេអូ​ដោយ​ប្រើ CSA

en: Crystal HD hardware video decoder
km: ឌិកូឌ័រ

en: Ctrl+H
km: បញ្ជា (Ctrl)+H

en: Ctrl+L
km: បញ្ជា (Ctrl+L)

en: Ctrl+T
km: បញ្ជា (Ctrl)+T

en: Cue points
km: ចំណុច​តម្រុយ

en: Current Media Information
km: ព័ត៌មាន​មេឌៀ​បច្ចុប្បន្ន

en: Current media / stream statistics
km: ស្ថិតិ​មេឌៀ/ស្ទ្រីម​បច្ចុប្បន្ន

en: Current playback speed: %1
    Click to adjust
km: ល្បឿន​ចាក់​ឡើង​វិញ​បច្ចុប្បន្ន ៖ %1
    ចុច​ដើម្បី​កែសម្រួល

en: Custom
km: តាម​តម្រូវការ

en: Custom &Bookmarks
km: ចំណាំ​តាម​តម្រូវការ

en: Custom aspect ratios list
km: បញ្ជី​សមាមាត្រ​ផ្ទាល់ខ្លួន

en: Custom crop ratios list
km: បញ្ជី​សមាមាត្រ​ច្រឹប​ផ្ទាល់ខ្លួន

en: Custom options
km: ជម្រើស​ផ្ទាល់ខ្លួន

en: Custom playback
km: ប្ដូរ​ការ​ចាក់​តាម​តម្រូវការ

en: Custom title for the video window (in case the video is not embedded in the interface).
km: ចំណងជើង​ផ្ទាល់ខ្លួន​សម្រាប់​បង្អួច​វីដេអូ (ក្នុង​ករណី​ដែល​វីដេអូ​មិន​ត្រូវ​បាន​បង្កប់​នៅ​ក្នុង​ចំណុច​ប្រទាក់)។

en: Customi&ze Interface...
km: ចំណុចប្រទាក់​តាម​តម្រូវការ...

en: Customize...
km: ប្ដូរ​តាម​តម្រូវការ...

en: Cut
km: កាត់

en: Cut a light band induced by fluorescent lighting (unit undocumented).
km: កាត់​ក្រុម​ពន្លឺ​ដែល​បាន​កើតឡើង​ដោយសារ​គេ (មិន​បាន​រៀប​ឯកសារ) ។

en: Cut the stream in slices of the given duration, and ensure a constant bitrate between the two boundaries. This avoids having huge bitrate peaks, especially for reference frames.
km: កាត់​ស្ទ្រីម​ជា​ផ្នែកៗ​តាម​ថិរវេលា​ដែល​បាន​ផ្ដល់​ឲ្យ ហើយ​ត្រូវ​ប្រាកដ​ថា​អត្រា​ប៊ីត​គឺ​ថេរ​រវាង​ព្រំដែន​ទាំង​ពីរ ។ វា​ជៀសវាង​មិន​ឲ្យ​កើត​មាន​អត្រា​ប៊ីត​ធំ ជាពិសេស​សម្រាប់​ស៊ុម​យោង ។

en: Cycle audio track
km: បង្វិល​បទ​អូឌីយ៉ូ

en: Cycle deinterlace modes
km: បង្វិល​របៀប​មិន​ត្របាញ់

en: Cycle next program Service ID
km: កំណត់​លេខ​សម្គាល់​សេវាកម្ម​កម្មវិធី​បន្ទាប់

en: Cycle previous program Service ID
km: បង្វិល​លេខ​សម្គាល់​សេវាកម្ម​កម្មវិធី​មុន

en: Cycle source aspect ratio
km: បង្វិល​សមាមាត្រ​ប្រភព

en: Cycle subtitle track
km: បង្វិល​បទ​ចំណងជើង​រង

en: Cycle through a predefined list of crop formats.
km: បង្វិល​តាម​បញ្ជី​ទ្រង់ទ្រាយ​ច្រឹប​ដែល​បាន​កំណត់​ស្រេច។

en: Cycle through a predefined list of source aspect ratios.
km: បង្វិល​តាម​បញ្ជី​សមាមាត្រ​ប្រភព​ដែល​បាន​កំណត់​ស្រេច។

en: Cycle through audio devices
km: បង្វិល​តាម​ឧបករណ៍​អូឌីយ៉ូ

en: Cycle through available audio devices
km: បង្វិល​តាម​ឧបករណ៍​អូឌីយ៉ូ​ដែល​មាន

en: Cycle through available deinterlace modes.
km: កំណត់​តាម​របៀប​មិន​ត្របាញ់​ដែល​មាន។

en: Cycle through the available audio tracks(languages).
km: បង្វិល​តាម​បទ​អូឌីយ៉ូ​ដែល​មាន (ភាសា) ។

en: Cycle through the available next program Service IDs (SIDs).
km: បង្វិល​តាម Service IDs (SIDs) របស់​កម្មវិធី​បន្ទាប់​ដែល​មាន។

en: Cycle through the available previous program Service IDs (SIDs).
km: បង្វិល​តាម Service IDs (SIDs) របស់​កម្មវិធី​មុន​ដែល​មាន។

en: Cycle through the available subtitle tracks.
km: បង្វិល​តាម​បទ​ចំណងជើង​រង​ដែល​មាន។

en: Cycle video crop
km: បង្វិល​ការ​ច្រឹប​វីដេអូ

en: Cyrillic (Windows-1251)
km: ស៊ីរីលីក (វីនដូ-1251)

en: Czech
km: ឆេក

en: D-Bus control interface
km: ចំណុច​ប្រទាក់​ឧបករណ៍​បញ្ជា D-Bus

en: DEVICES
km: ឧបករណ៍

en: DTS Coherent Acoustics audio decoder
km: ឌិកូឌ័រ​អូឌីយ៉ូ DTS Coherent Acoustics

en: DTS audio packetizer
km: កម្មវិធី​វេច​ខ្ចប់​អូឌីយ៉ូ DTS

en: DTS delay (ms)
km: ពន្យារពេល DTS (មិ.វិ.)

en: DTS dynamic range compression
km: ការ​បង្ហាប់​ជួរ​ថាមវន្ដ DTS

en: DTV
km: ឌីធីវី

en: DV (Digital Video) demuxer
km: ឧបករណ៍​មិន​ទ្វេ​ទិស DV (Digital Video)

en: DVB adapter
km: អាដាប់ទ័រ DVB

en: DVB device
km: ឧបករណ៍ DVB

en: DVB input with v4l2 support
km: ព័ត៌មាន​បញ្ចូល DVB ជាមួយ​នឹង​ការ​គាំទ្រ v4l2

en: DVB playlist import
km: ការ​នាំចូល​បញ្ជី​ចាក់ DVB

en: DVB subtitles
km: ចំណងជើង​រង DVB

en: DVB subtitles decoder
km: ឌិកូឌ័រ​ចំណងជើង​រង DVB

en: DVB subtitles encoder
km: ឌិកូឌ័រ​ចំណងជើង​រង DVB

en: DVB subtitles: hearing impaired
km: ចំណងជើង​រង DVB ៖ ត្រចៀក​ខ្សោយ

en: DVB-S2 parameters
km: ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ DVB-S2

en: DVB-T reception parameters
km: ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ​​ចាប់​​យក​របស់ DVB-T

en: DVB-T2 Physical Layer Pipe
km: DVB-T2 បំពង​ស្រទាប់​រូបវន្ត

en: DVD
km: ឌីវីឌី

en: DVD angle
km: មុំ​ឌីវីឌី

en: DVD device
km: ឧបករណ៍​ឌីវីឌី

en: DVD menus
km: ម៉ឺនុយ​ឌីវីឌី

en: DVD subtitles
km: ចំណងជើង​រងឌីវីឌី

en: DVD subtitles decoder
km: ឌិកូឌ័រ​ចំណងជើងរង​ឌីវីឌី

en: DVD subtitles packetizer
km: ឧបករណ៍​វេច​ខ្ចប់​ចំណងជើង​រង​ឌីវីឌី

en: DVD with menus
km: ឌីវីឌី​មាន​ម៉ឺនុយ

en: DVD without menus
km: ឌីវីឌី​គ្មាន​ម៉ឺនុយ

en: DVDRead Input (no menu support)
km: ព័ត៌មាន​បញ្ចូល DVDRead (គ្មាន​ម៉ឺនុយ​គាំទ្រ)

en: DVDRead could not open the disc "%s".
km: DVDRead មិន​អាច​បើក​ថាស "%s" ។

en: DVDRead could not read %d/%d blocks at 0x%02x.
km: DVDRead មិន​អាច​អាន​ប្លុក %d/%d នៅ 0x%02x ។

en: DVDRead could not read block %d.
km: DVDRead មិនអាច​អាន​ប្លុក %d ។

en: DVDnav Input
km: ព័ត៌មាន​បញ្ចូល DVDnav

en: Damaged or incomplete AVI file
km: ឯកសារ AVI ដែល​ខូច ឬ​មិន​ពេញលេញ

en: Damp
km: សើម

en: Dance
km: រាំ

en: Danish
km: ដាណឺម៉ាក

en: Dark
km: ងងឹត

en: Darkness masking
km: ភាព​ងងឹត​របស់​របាំង

en: Data
km: ទិន្នន័យ

en: Data alignment
km: ការ​តម្រឹម​ទិន្នន័យ

en: Data for the audio callback function.
km: ទិន្នន័យ​សម្រាប់​មុខងារ​ហៅ​អូឌីយ៉ូ​ត្រឡប់​វិញ ។

en: Data for the get and release functions
km: ទិន្នន័យ​សម្រាប់​មុខងារ​ទទួល​យក និង​បញ្ចេញ

en: Data for the video callback function.
km: ទិន្នន័យ​សម្រាប់​មុខងារ​ហៅ​វីដេអូ​ត្រឡប់​វិញ ។

en: Date
km: កាលបរិច្ឆេទ

en: Date metadata
km: ទិន្នន័យ​មេតា​កាលបរិច្ឆេទ

en: Day / Month / Year:
km: ថ្ងៃ / ខែ / ឆ្នាំ ៖

en: Dct-domain noise reduction. Adaptive pseudo-deadzone. 10 to 1000 seems to be a useful range.
km: ការ​កាត់បន្ថយ​ភាព​រំខាន​ដែន Dct ។ ចំណុច​បញ្ចប់​របស់ pseudo អាច​ប្រែប្រួល ។ ១០ ដល់ ១០០០ ហាក់​ជា​ជួរ​មាន​ប្រយោជន៍ ។

en: De-Fullscreen
km: មិនពេញអេក្រេង់

en: Deactivate the deblocking loop filter (decreases quality).
km: ឈប់​ធ្វើ​ឲ្យ​តម្រង​រង្វិល​ជុំ deblocking សកម្ម (បន្ថយ​គុណភាព) ។

en: Debanding algorithm
km: ក្បួន​ដោះស្រាយ Debanding

en: Debug mask
km: របាំង​បំបាត់​កំហុស

en: Decide references on a per partition basis
km: សម្រេចចិត្ត​សេចក្ដី​យោង​នៅ​លើ​មូលដ្ឋាន​ភាគ​ថាស

en: DeckLink capture card to use, if multiple exist. The cards are numbered from 0.
km: កាត​ចាប់​យក DeckLink ដែល​ត្រូវ​ប្រើ ប្រសិនបើ​មាន​ច្រើន។ កាត​ត្រូវ​​ដាក់​លេខ​ចាប់ពី ០ ទៅ។

en: DeckLink output card, if multiple exist. The cards are numbered from 0.
km: កាត​លទ្ធផល DeckLink បើ​មាន​ច្រើន។ កាត​ត្រូវ​បាន​ដាក់​លេខ​ចាប់ពី 0។

en: DecklinkOutput
km: លទ្ធផល Decklink

en: Decode
km: ឌិកូដ

en: Decode at the demuxer stage
km: ឌិកូដ​នៅ​កម្រិត​ឧបករណ៍​មិន​ទ្វេ​ទិស

en: Decoded
km: បាន​ឌិកូដ

en: Decoded blocks
km: ប្លុក​ដែល​បាន​ឌិកូដ

en: Decoded format
km: បាន​ឌិកូដ​ទ្រង់ទ្រាយ

en: Decoders
km: ឌិកូឌ័រ

en: Decoding
km: ការ​ឌិកូដ

en: Decoding X coordinate
km: ការ​ឌិកូដ​កូអរដោណេ X

en: Decoding Y coordinate
km: ការ​ឌិកូដ​កូអរដោណេ Y

en: Decrease
km: បន្ថយ

en: Decrease Volume
km: បន្ថយ​កម្រិត​សំឡេង

en: Decrease scale factor
km: បន្ថយ​កត្តា​មាត្រដ្ឋាន

en: Default
km: លំនាំដើម

en: Default (Windows-1252)
km: លំនាំដើម (វីនដូ-1252)

en: Default Caching Level
km: កម្រិត​ឃ្លាំង​សម្ងាត់​លំនាំដើម

en: Default DVD angle.
km: មុំ​ឌីវីឌី​លំនាំដើម។

en: Default Encoding
km: ការ​អ៊ិនកូដ​លំនាំដើម

en: Default background alpha
km: អាល់ហ្វា​ផ្ទៃខាងក្រោយ​លំនាំដើម

en: Default background color
km: ពណ៌​ផ្ទៃ​ខាងក្រោយ​លំនាំដើម

en: Default background color if the Kate stream does not specify a background color to use.
km: ពណ៌​ផ្ទៃ​ខាងក្រោយ​លំនាំដើម ប្រសិនបើ​ស្ទ្រីម​ Kate មិន​បញ្ជាក់​ពណ៌​ផ្ទៃ​ខាង​ក្រោយ​ដែល​ត្រូវ​ប្រើ​ទេ ។

en: Default caching policy
km: គោលការណ៍​ឃ្លាំង​សម្ងាត់​លំនាំដើម

en: Default caching value for outbound RTP streams. This value should be set in milliseconds.
km: តម្លៃ​ឃ្លាំង​សម្ងាត់​លំនាំដើម​សម្រាប់​ស្ទ្រីម RTP ខាង​ក្រៅ ។ តម្លៃ​នេះ​គួរ​ត្រូវ​បាន​កំណត់​គិត​ជា​មិល្លីវិនាទី ។

en: Default caching value for outbound UDP streams. This value should be set in milliseconds.
km: តម្លៃ​ឃ្លាំង​សម្ងាត់​លំនាំដើម សម្រាប់​ស្ទ្រីម UDP ដែល​ហួស​ព្រំដែន។ តម្លៃ​នេះ​គួរតែ​ត្រូវ​បាន​កំណត់​ជា​មិល្លីវិនាទី។

en: Default devices
km: ឧបករណ៍​លំនាំដើម

en: Default encoding
km: ការ​អ៊ិនកូដ​លំនាំដើម

en: Default font alpha
km: អាល់ហ្វា​ពុម្ពអក្សរ​លំនាំដើម

en: Default font color
km: ពណ៌​ពុម្ពអក្សរ​លំនាំដើម

en: Default font color to use if the Kate stream does not specify a particular font color to use.
km: ពណ៌​ពុម្ពអក្សរ​លំនាំដើម​ដែល​ត្រូវ​ប្រើ ប្រសិនបើ​ស្ទ្រីម Kate មិន​បញ្ជាក់​ពណ៌​ពុម្ពអក្សរ​ជាក់លាក់​ដែល​ត្រូវ​ប្រើ​ទេ ​។

en: Default font description
km: សេចក្ដី​ពណ៌នា​ពុម្ពអក្សរ​លំនាំដើម

en: Default font effect
km: បែបផែន​ពុម្ពអក្សរ​លំនាំដើម

en: Default font effect strength
km: កម្លាំង​បែបផែន​ពុម្ពអក្សរ​លំនាំដើម

en: Default frame rate for chapter import.
km: អត្រា​ស៊ុម​លំនាំដើម​សម្រាប់​​វគ្គ​នាំចូល ។

en: Default multicast interface. This overrides the routing table.
km: ចំណុច​ប្រទាក់​ម៉ាល់ធីខាស​លំនាំដើម។ វា​បដិសេធ​តារាង​នាំ​ផ្លូវ។

en: Default optical device
km: ឧបករណ៍​អុបទិក​លំនាំដើម

en: Default preset setting used
km: បាន​ប្រើ​ការ​កំណត់​ស្រេច​លំនាំដើម

en: Default replay gain
km: replay gain លំនាំដើម

en: Default stream
km: ស្ទ្រីម​លំនាំដើម

en: Default stream output chain
km: ច្រវាក់​លទ្ធផល​ស្ទ្រីម​លំនាំដើម

en: Default tune setting used
km: បាន​ប្រើ​ការ​កំណត់​បទ​លំនាំដើម

en: Define input picture aspect-ratio to use. Default is 4:3
km: កំណត់​សមាមាត្រ​រូបភាព​បញ្ចូល​ដែល​ត្រូវ​ប្រើ។ លំនាំដើម​គឺ 4:3

en: Define the glasses' color scheme
km: កំណត់​គ្រោង​ពណ៌​របស់​វែនតា

en: Define the pids to add to each pmt. This requires "Set PID to ID of ES" to be enabled.
km: កំណត់ pids ដើម្បី​បន្ថែម​ទៅកាន់ pmt នីមួយៗ ។ វា​តម្រូវ​ឲ្យ​បើក "កំណត់ PID របស់ ES ទៅជា ID" ។

en: Define which screen fullscreen goes
km: កំណត់​អេក្រង់​ណាមួយ​ដែល​ភាព​ពេញ​អេក្រង់​ត្រូវ​ទៅ

en: Defines bitdistribution mode for AQ, default 1
     - 0: Disabled
     - 1: Current x264 default mode
     - 2: uses log(var)^2 instead of log(var) and attempts to adapt strength per frame
km: កំណត់​របៀប​ចែកចាយ​ប៊ីត​សម្រាប់ AQ លំនាំដើម ១
     - ០ ៖ បាន​បិទ
     - ១ ៖ របៀប​លំនាំដើម​ x264 បច្ចុប្បន្ន
     - ២ ៖ ប្រើ​កំណត់​ហេតុ (var)^2 ជំនួស​ឲ្យ​កំណត់​ហេតុ (var) និង​ប៉ុនប៉ង​សម្រួល​តាម​កម្លាំង​ក្នុង​មួយ​ស៊ុម

en: Defines how often the barGraph information should be sent. Sends the barGraph information every n audio packets (default 4).
km: កំណត់​ភាព​ញឹកញាប់​ដែល​ព័ត៌មាន​ក្រាហ្វិក​របារ​គួរតែ​ត្រូវ​បាន​ផ្ញើ ។ ផ្ញើ​ព័ត៌មាន​ក្រាហ្វិក​របារ​នៅ​រៀងរាល់ n កញ្ចប់​អូឌីយ៉ូ (លំនាំដើម ៤)

en: Defines if BarGraph information should be sent
km: កំណត់​ថា​តើ​ព័ត៌មាន​ក្រាហ្វិក​របារ​គួរត្រូវ​បាន​ផ្ញើ ឬ​អត់

en: Defines if BarGraph information should be sent. 1 if the information should be sent, 0 otherwise (default 1).
km: កំណត់​ថា​តើ​ព័ត៌មាន​ក្រាហ្វិក​របារ​គួរតែ​ត្រូវ​បាន​ផ្ញើ ឬ​អត់ ។ ១ ​ប្រសិនបើ​ព័ត៌មាន​គួរតែ​ត្រូវ​បាន​ផ្ញើ បើ​មិន​ដូច្នោះ​ទេ ០ (លំនាំដើម ១) ។

en: Defines if silence alarm information should be sent
km: កំណត់​ថា​តើ​ព័ត៌មាន​ជូនដំណឹង​ស្ងាត់​គួរ​ត្រូវ​បាន​ផ្ញើ ឬ​អត់

en: Defines if silence alarm information should be sent. 1 if the information should be sent, 0 otherwise (default 1).
km: កំណត់​ថា​តើ​ព័ត៌មាន​ជូនដំណឹង​ស្ងាត់​គួរតែ​ត្រូវ​បាន​ផ្ញើ ឬ​អត់ (លំនាំដើម ១) ។ ១ ​ប្រសិនបើ​ព័ត៌មាន​គួរតែ​ត្រូវ​បាន​ផ្ញើ បើ​មិន​ដូច្នោះ​ទេ ០ (លំនាំដើម ១) ។

en: Defines radius size in pixels, of base of bands(beginning).
km: កំណត់​ទំហំ​កាំ​គិតជា​ភីកសែល ផ្អែក​លើ​ក្រុម (ចាប់ផ្ដើម) ។

en: Defines the virtual surface of the room emulated by the filter.
km: កំណត់​ផ្ទៃ​និម្មិត​របស់​បន្ទប់​ដែល​បាន​ត្រាប់​តាម​ដោយ​តម្រង។

en: Defines what timeout option to add to the RTSP session ID string. Setting it to a negative number removes the timeout option entirely. This is needed by some IPTV STBs (such as those made by HansunTech) which get confused by it. The default is 5.
km: កំណត់​​ជម្រើស​អស់​ពេល ដើម្បី​បន្ថែម​ទៅកាន់​ខ្សែ​អក្សរ​លេខ​សម្គាល់​សម័យ RTSP ។ ការ​កំណត់​វា​ជា​លេខ​អវិជ្ជមាន នឹង​យក​ជម្រើស​អស់​ពេល​ទាំងស្រុង​ចេញ ។ វា​គឺ​ចាំបាច់​សម្រាប់ IPTV STB (មាន​ដូចជា​ផលិតផល​ដែល​បាន​បង្កើត​ដោយ HansunTech) ដែល​វា​យល់ច្រឡំ ។ លំនាំដើម​គឺ ៥ ។

en: Deinterlace
km: មិន​ត្របាញ់

en: Deinterlace method to use for streaming.
km: វិធីសាស្ត្រ​មិន​ត្របាញ់​ដែល​ត្រូវ​ប្រើ​សម្រាប់​ការ​ស្ទ្រីម ។

en: Deinterlace method to use for video processing.
km: វិធីសាស្ត្រ​មិន​ត្របាញ់​ដែល​ត្រូវ​ប្រើ​​សម្រាប់​ដំណើរការ​វីដេអូ។

en: Deinterlace mode
km: របៀប​មិន​ត្របាញ់

en: Deinterlace module
km: ម៉ូឌុល​មិន​ត្របាញ់

en: Deinterlace off
km: បិទ​មិន​ត្របាញ់

en: Deinterlace on
km: បើក​មិន​ត្របាញ់

en: Deinterlace the video before encoding.
km: មិន​ត្របាញ់​វីដេអូ​មុនពេល​អ៊ិនកូដ ។

en: Deinterlace video
km: វីដេអូ​មិន​ត្របាញ់

en: Deinterlacing
km: មិន​អង្កាញ់

en: Deinterlacing video filter
km: តម្រង​​វីដេអូ​មិន​ត្របាញ់

en: Delay
km: ពន្យារ​​ពេល

en: Delay (in ms) before the placeholder kicks in.
km: ការ​ពន្យារពេល​ (គិត​ជា​មិល្លី​វិនាទី) មុន​ធាក់​កន្លែង​ដាក់​ចូល ។

en: Delay (ms)
km: ពន្យារ​​ពេល (មិ.វិ.)

en: Delay a stream
km: ពន្យារ​​ពេល​ស្ទ្រីម

en: Delay after which SAP items get deleted if no new announcement is received.
km: ពន្យារពេល​បន្ទាប់​ពី​ធាតុ SAP ដែល​បាន​លុប ប្រសិន​បើ​មិនបាន​ទទួល​សេចក្ដី​ជូនដំណឹង​ថ្មី ។

en: Delay calculation mode
km: ពន្យារ​​ពេល​របៀប​គណនា

en: Delay of the ES (ms)
km: ការ​ពន្យារពេល​របស់ ES (មិ.វិ.)

en: Delay the DTS (decoding time stamps) and PTS (presentation timestamps) of the data in the stream, compared to the PCRs. This allows for some buffering inside the client decoder.
km: ពន្យារពេល DTS (decoding time stamps) និង PTS (presentation time stamps) របស់​ទិន្នន័យ​នៅ​ក្នុង​ស្ទ្រីម ដែល​បាន​ប្រៀបធៀប​ជាមួយ PCR ។ វា​អនុញ្ញាត​សម្រាប់​អង្គ​ចងចាំ​បណ្ដោះអាសន្ន​នៅ​ក្នុង​ឌិកូឌ័រ​ម៉ាស៊ីន​ភ្ញៀវ ។

en: Delay the DTS (decoding time stamps) and PTS (presentation timestamps) of the data in the stream, compared to the SCRs. This allows for some buffering inside the client decoder.
km: ពន្យារពេល DTS (decoding time stamps) និង PTS (presentation time stamps) របស់​ទិន្នន័យ​នៅ​ក្នុង​ស្ទ្រីម ដែល​ប្រៀបធៀប​ទៅ​នឹង SCR ។ វា​អនុញ្ញាត​សម្រាប់​អង្គ​ចងចាំ​បណ្ដោះអាសន្ន​មួយ​ចំនួន​នៅ​ក្នុង​ឌិកូឌ័រ​ម៉ាស៊ីន​ភ្ញៀវ ។

en: Delay time
km: រយៈពេល​ពន្យារ

en: Delete
km: លុប

en: Delete all the bookmarks
km: លុប​ចំណាំ​ទាំងអស់

en: Delete segments
km: លុប​ចម្រៀក

en: Delete segments when they are no longer needed
km: លុប​ចម្រៀក នៅ​ពេល​លែង​ត្រូវការ​វា​

en: Delete selected profile
km: លុប​ទម្រង់​ដែល​បានជ្រើស

en: Delete the current profile
km: លុប​ទម្រង់​បច្ចុប្បន្ន

en: Delete the selected item
km: លុប​ធាតុ​ដែល​បាន​ជ្រើស

en: Deletes the selected item
km: លុប​ធាតុ​ដែលបានជ្រើស

en: Delivery system
km: ប្រព័ន្ធ​បញ្ជូន

en: Demultiplexers are used to separate the "elementary" streams (like audio and video streams). You can use it if the correct demuxer is not automatically detected. You should not set this as a global option unless you really know what you are doing.
km: កម្មវិធី​មិន​ទ្វេ​ទិស​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ដើម្បី​ចែក​ស្ទ្រីម "ដំបូង" (ដូចជា​ស្ទ្រីម​អូឌីយ៉ូ និង​វីដេអូ)។ អ្នក​អាច​ប្រើ​វា ប្រសិនបើ​កម្មវិធី​មិន​ទ្វេ​ទិស​ត្រឹមត្រូវ មិន​ត្រូវ​បាន​រក​ឃើញ​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ។ អ្នក​មិន​គួរ​កំណត់​វា​ជា​ជម្រើស​សកល​ទេ លុះត្រាតែ​អ្នក​ដឹង​ច្បាស់​ថា​កំពុង​ធ្វើ​អ្វី។

en: Demux module
km: ម៉ូឌុល​មិន​ទ្វេ​ទិស

en: Demuxed
km: មិន​បាន​ទ្វេ​ទិស

en: Demuxed data size
km: ទំហំ​ទិន្នន័យ​ដែល​មិន​បាន​ទ្វេ​ទិស

en: Demuxers
km: កម្មវិធី​មិន​ទ្វេ​ទិស

en: Demuxers are used to separate audio and video streams.
km: កម្មវិធី​មិន​ទ្វេ​ទិស​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ដើម្បី​ញែក​ស្ទ្រីម​អូឌីយ៉ូ និង​វីដេអូ។

en: Descending
km: លំដាប់​ចុះ

en: Description
km: សេចក្ដី​ពណ៌នា

en: Description metadata
km: ទិន្នន័យ​មេតា​សេចក្ដី​ពណ៌នា

en: Description of the stream content or information about your channel.
km: សេចក្ដី​ពណ៌នា​របស់​មាតិកា​ស្ទ្រីម ឬ​ព័ត៌មាន​អំពី​ឆានែល​របស់​អ្នក។

en: Description stream output
km: ការ​ពិពណ៌នា​លទ្ធផល​ស្ទ្រីម

en: Desired frame rate for the VC-1 stream.
km: អត្រាស៊ុម​ដែល​ចង់បាន​សម្រាប់​ស្ទ្រីម VC-1 ។

en: Desired frame rate for the capture.
km: អត្រា​ស៊ុម​ដែល​ចង់បាន​សម្រាប់​ការ​ចាប់​យក។

en: Desired input video mode for DeckLink captures. This value should be a FOURCC code in textual form, e.g. "ntsc".
km: របៀប​វីដេអូ​បញ្ចូល​ដែល​ចង់​បាន​សម្រាប់​ការ​ចាប់​យក DeckLink ។ តម្លៃ​នេះ​គួរតែ​ជា​កូដ FOURCC នៅ​ក្នុង​ទម្រង់​អត្ថបទ​ត្រឹមត្រូវ ឧ. "ntsc" ។

en: Desired output mode
km: របៀប​បង្ហាញ​ដែល​ចង់​បាន

en: Desired output mode for DeckLink output. This value should be a FOURCC code in textual form, e.g. "ntsc".
km: របៀប​បង្ហាញ​ដែល​ចង់​បាន​សម្រាប់​លទ្ធផល DeckLink ។ តម្លៃ​នេះ​គួរតែ​ជា​កូដ FOURCC នៅ​ក្នុង​ទម្រង់​អត្ថបទ ឧទាហរណ៍៖ "ntsc" ។

en: Desktop
km: ផ្ទៃតុ​

en: Desktop level hotkey
km: គ្រាប់ចុច​រហ័ស​កម្រិត​ផ្ទៃតុ

en: Destination
km: ទិសដៅ

en: Destination (URL) to use for the stream. Overrides path and bind parameters
km: ទិសដៅ (URL) ដែល​ត្រូវ​ប្រើ​សម្រាប់​ស្ទ្រីម ។ បដិសេធ​ផ្លូវ និង​ការ​ចង​ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ

en: Destination Setup
km: ការ​រៀបចំ​ទិសដៅ

en: Destination audio codec
km: កូដិក​អូឌីយ៉ូ​ទិសដៅ

en: Destination bridge-in name
km: ឈ្មោះ​ទិសដៅ bridge-in​

en: Destination file:
km: ឯកសារ​ទិសដៅ ៖

en: Destination prefix
km: បុព្វបទ​ទិសដៅ

en: Destination subtitle codec
km: ការ​ដាក់​លេខ​កូដ​ចំណងជើង​រង​ទិសដៅ

en: Destination video codec
km: កូដិក​វីដេអូ​ទិសដៅ

en: Detailed List
km: បញ្ជី​លម្អិត

en: Determines how many sections of spectrum will exist.
km: កំណត់​ចំនួន​ផ្នែក​នៃ​វិសាលគម​ដែល​នឹង​ត្រូវ​មាន ។

en: Determines what (if any) video is displayed by the wrapper filter
km: កំណត់​វីដេអូ ឬ​អ្វី​ដែល​ត្រូវ​បង្ហាញ​ដោយ​តម្រង​រុំ

en: Device
km: ឧបករណ៍

en: Device Selection
km: ជម្រើស​​ឧបករណ៍

en: Device name
km: ឈ្មោះ​ឧបករណ៍

en: Device properties
km: លក្ខណសម្បត្តិ​ឧបករណ៍

en: Device:
km: ឧបករណ៍ ៖

en: Devices
km: ឧបករណ៍

en: DiSEqC LNB number
km: លេខ DiSEqC LNB

en: Dialog
km: ប្រអប់

en: DiffServ Code Point
km: ចំណុច​កូដ DiffServ

en: Different resampling algorithms are supported. The best one is slower, while the fast one exhibits low quality.
km: ក្បួន​ដោះស្រាយ​ផ្សេងៗ​គ្នា​ត្រូវ​បាន​គាំទ្រ ។ មួយ​ដែល​ល្អ​បំផុត​គឺ​យឺត ខណៈ​ពេល​ដែល​គុណភាព​ខ្សោយ។

en: Differentiated Services Code Point for outgoing UDP streams (or IPv4 Type Of Service, or IPv6 Traffic Class). This is used for network Quality of Service.
km: ចំណុច​កូដ​សេវា​ផ្សេងគ្នា​សម្រាប់​ស្ទ្រីម UDP ចេញ (ឬ​ប្រភេទ​សេវា IPv4 ឬ ថ្នាក់​ចរាចរ IPv6) ។ វា​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​សម្រាប់​សេវាកម្ម​គុណភាព​បណ្ដាញ។

en: Digital Television and Radio
km: វិទ្យុ និង​ទូរទស្សន៍​ឌីជីថល

en: Digital Video (Firewire/ieee1394) input
km: ព័ត៌មាន​បញ្ចូល​វីដេអូ​ឌីជីថល (Firewire/ieee1394)

en: Digital broadcasting
km: ការ​ផ្សាយ​ឌីជីថល

en: Dirac packetizer
km: កម្មវិធី​វេច​ខ្ចប់ Dirac

en: Dirac video decoder using libschroedinger
km: ឌិកូឌ័រ​វីដេអូ Dirac ប្រើ libschroedinger

en: Dirac video demuxer
km: ឧបករណ៍​មិន​ទ្វេ​ទិស​វីដេអូ Dirac

en: Dirac video encoder using libschroedinger
km: អ៊ិនកូឌ័រ Dirac ប្រើ libschroedinger

en: Direct MV prediction mode
km: របៀប​ទស្សន៍ទាយ MV ផ្ទាល់

en: Direct prediction size
km: ទំហំ​ទស្សន៍ទាយ​ផ្ទាល់

en: Direct rendering
km: ការ​បង្ហាញ​ផ្ទាល់​

en: DirectMedia Object decoder
km: អ៊ិនកូឌ័រ​វត្ថុ DirectMedia

en: DirectMedia Object encoder
km: អ៊ិនកូឌ័រ​វត្ថុ DirectMedia

en: DirectShow input
km: ព័ត៌មាន​បញ្ចូល DirectShow

en: DirectX (DirectDraw) video output
km: លទ្ធផល​វីដេអូ DirectX (DirectDraw)

en: DirectX audio output
km: លទ្ធផល​អូឌីយ៉ូ DirectX

en: Direction
km: ទិស

en: Director
km: អ្នកដឹកនាំ

en: Directory
km: ថត

en: Directory index
km: លិបិក្រម​ថត

en: Directory or filename where the records will be stored
km: ថត ឬ​ឈ្មោះ​ឯកសារ​ដែល​នឹង​ត្រូវ​ផ្ទុក​កំណត់ត្រា។

en: Directory path prefix
km: បុព្វបទ​ផ្លូវ​ថត

en: Directory path where images files should be saved. If not set, then images will be automatically saved in users homedir.
km: ផ្លូវ​ថត​ដែល​េកសារ​រូបភាព​ត្រូវ​រក្សាទុក។ បើ​មិន​បាន​កំណត់​ទេ រូបភាព​នឹង​ត្រូវ​បាន​រក្សាទុក​នៅ​ក្នុង​ថត​ផ្ទះ​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ។

en: Directory used to store the timeshift temporary files.
km: ថត​ដែល​បាន​ប្រើ​ដើម្បី​រក្សាទុក​ឯកសារ​ប្ដូរ​ពេលវេលា​បណ្ដោះ​អាសន្ន។

en: Directory where the video snapshots will be stored.
km: ថត​ដែល​នឹង​ត្រូវ​រក្សាទុក​រូបថត​វីដេអូ។

en: Disable
km: បិទ

en: Disable DVD menus
km: បិទ​ម៉ឺនុយ​ឌីវីឌី

en: Disable DVD subtitle transparency
km: បិទ​ភាព​ថ្លា​របស់​ចំណង​ជើង​រង​ឌីវីឌី

en: Disable Disc Menus
km: បិទ​ម៉ឺនុយ​ថាស

en: Disable arithmetic coding
km: បិទ​កូដ​គណិតវិទ្យា

en: Disable screensaver
km: បិទ​ធាតុ​រក្សា​អេក្រង់

en: Disable the screensaver during video playback.
km: បិទ​ធាតុ​រក្សា​អេក្រង់​នៅ​ពេល​ចាក់​វីដេអូ។

en: Disc
km: ថាស

en: Disc Selection
km: ជម្រើស​​ថាស

en: Disc caching (ms)
km: ឃ្លាំង​សម្ងាត់​ថាស (មិ.វិ.)

en: Disc device
km: ឧបករណ៍​ថាស

en: Discard
km: បោះបង់

en: Discarded (corrupted)
km: បាន​បោះបង់ (ខូច)

en: Disclaimer
km: អ្នក​ប្រកែក

en: Disco
km: ឌីស្កូ

en: Discontinuous Transmission
km: មិន​បន្ត​ការ​បញ្ជូន

en: Discs
km: ថាស

en: Display
km: បង្ហាញ

en: Display ID
km: លេខ​សម្គាល់​ការ​បង្ហាញ

en: Display Settings
km: កំណត់​ការ​បង្ហាញ

en: Display Source As
km: បង្ហាញ​ប្រភព​ជា

en: Display a RSS or ATOM Feed on your video
km: បង្ហាញ​មតិព័ត៌មាន RSS ឬ ATOM នៅ​​លើ​វីដេអូ​របស់​អ្នក

en: Display aspect ratio
km: បង្ហាញ​សមាមាត្រ

en: Display aspect ratio of a video elementary stream
km: បង្ហាញ​សមាមាត្រ​របស់​វីដេអូ​ស្ទ្រីម​ដំបូង

en: Display background cone or art
km: បង្ហាញ​សិល្បៈ ឬ​កោណ​ផ្ទៃ​ខាងក្រោយ

en: Display background cone or current album art when not playing. Can be disabled to prevent burning screen.
km: បង្ហាញ​កោណ​ផ្ទៃ​ខាងក្រោយ ឬ​សិល្បៈ​អាល់ប៊ុម​បច្ចុប្បន្ន​នៅ​ពេល​កំពុង​ចាក់ ។ វា​អាច​ត្រូវ​បាន​បិទ​ដើម្បី​ការ​ពារ​ការ​ឆេះ​អេក្រង់ ។

en: Display feed images if available.
km: បង្ហាញ​រូបភាព​មតិព័ត៌មាន ប្រសិនបើ​មាន ។

en: Display locally
km: បង្ហាញ​ក្នុង​មូលដ្ឋាន

en: Display name of the Service
km: បង្ហាញ​ឈ្មោះ​របស់​សេវា

en: Display playlist tree
km: បង្ហាញ​មែកធាង​បញ្ជី​ចាក់

en: Display size
km: បង្ហាញ​ទំហំ

en: Display stream output
km: បង្ហាញ​លទ្ធផល​ស្ទ្រីម

en: Display text above the video
km: បង្ហាញ​អត្ថបទ​នៅ​ខាង​លើ​វីដេអូ

en: Display the input video
km: បង្ហាញ​វីដេអូ​ដែល​បាន​បញ្ចូល

en: Display the output
km: បង្ហាញ​លទ្ធផល

en: Display the processed video
km: បង្ហាញ​វីដេអូ​ដែល​បាន​ដំណើរការ

en: Display the snapshot preview in the screen's top-left corner.
km: បង្ហាញ​រូបថត​មើល​ជាមុន​នៅ​ជ្រុង​ខាងឆ្វេង​ផ្នែក​ខាងលើ​នៃ​អេក្រង់។

en: Display the stream locally
km: បង្ហាញ​ស្ទ្រីម​ជា​មូលដ្ឋាន

en: Display the title of the video on top of the movie.
km: បង្ហាញ​ចំណងជើង​វីដេអូ​នៅ​លើ​កំពូល​នៃ​ភាព​យន្ត។

en: Display video in a skinned window if any
km: បង្ហាញ​វីដេអូ​នៅ​ក្នុង​បង្អួច​ដែល​មាន​ស្បែក ប្រសិនបើ​មាន

en: Display video snapshot preview
km: បង្ហាញ​រូបថត​វីដេអូ​មើល​ជាមុន

en: Display while streaming
km: បង្ហាញ​​ពេល​កំពុង​ស្ទ្រីម

en: Displayed
km: បានបង្ហាញ

en: Displayed frames
km: បាន​បង្ហាញ​ស៊ុម

en: Distance between front left speaker and listener in meters.
km: ចម្ងាយ​រវាង​អូប៉ាល័រ​​ខាងឆ្វេង​ខាងមុខ និង​អ្នក​ស្ដាប់​គិត​ជា​ម៉ែត្រ ។

en: Distort mode
km: របៀប​បង្ខូច​ទ្រង់ទ្រាយ

en: Distort mode, one of "gradient", "edge" and "hough".
km: របៀប​បង្ខូច​ទ្រង់ទ្រាយ​គឺ​មួយ​ក្នុង​ចំណោម "ជម្រាល" "គែម" និង "hough" ។

en: Do not demultiplex
km: កុំ​មិន​ទ្វេ​ទិស

en: Do not open a DOS command box interface
km: កុំ​បើក​ចំណុច​ប្រទាក់​ប្រអប់​ពាក្យ​បញ្ជា DOS

en: Do not play
km: កុំ​ចាក់

en: Do not try to guess ASF bitrate. Setting this, allows you to control how Windows Media Player will cache streamed content. Set to audio+video bitrate in bytes
km: កុំ​ព្យាយាម​ស្មាន​ពី​អត្រា​ប៊ីត ASF ។ ការ​កំណត់​វា គឺ​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​គ្រប់គ្រង​ពី​របៀប​ដែល Windows Media Player ចាប់​យក​មាតិកា​ស្ទ្រីម ។ កំណត់​ទៅ​អត្រា​ប៊ីត អូឌីយ៉ូ+វីដេអូ គិត​ជា​បៃ

en: Do nothing
km: កុំ​ធ្វើ​អ្វី​ទាំងអស់

en: Do you really want to unsubscribe from %1?
km: តើ​អ្នក​ពិតជា​ចង់​ឈប់​​ជាវ​ពី %1 មែន​ឬ ?

en: Do you want to download it?
km: តើ​អ្នក​ចង់​ទាញ​យក​វា​ឬ?

en: Dock fullscreen controller
km: ចត​ឧបករណ៍​បញ្ជា​ពេញ​អេក្រង់

en: Dock/undock fullscreen controller to/from bottom of screen
km: ចត/មិន​ចត​ឧបករណ៍​បញ្ជា​ពេញ​អេក្រង់​ទៅកាន់/ពី​បាត​អេក្រង់

en: Docked Playlist
km: បាន​ចត​បញ្ជី​ចាក់

en: Dolby Surround
km: ដុលប៊ី​សឹរោន

en: Dolby Surround decoder
km: ឌិកូឌ័រ​ដុលប៊ី​សឹរោន

en: Dolby Surround encoded streams won't be decoded before being processed by this filter. Enabling this setting is not recommended.
km: ស្ទ្រីម​ដុលប៊ី​សឺរោន​ដែល​បាន​អ៊ិនកូដ​នឹង​មិន​ត្រូវ​បាន​ឌិកូដ​នៅ​មុន​ពេល​ដំណើរការ​ដោយ​តម្រង​នេះ​ទេ ។ បើក​ការ​កំណត់​នេះ គឺ​​មិន​មិន​ត្រូវ​បាន​ផ្ដល់​អនុសាសន៍​ទេ ។

en: Domain/Workgroup that will be used for the connection.
km: ដែន/​ក្រុមការងារ ដែល​នឹង​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​សម្រាប់​កា​តភ្ជាប់។

en: Don't display any video
km: កុំ​បង្ហាញ​វីដេអូ​អ្វី​ទាំងអស់

en: Don't require a keyframe before splitting a segment. Needed for audio only.
km: កុំ​ទាមទារ keyframe មុន​ពេល​ពុះ​ចម្រៀក។ ចាំបាច់​សម្រាប់​តែ​អូឌីយ៉ូ​​ប៉ុណ្ណោះ។

en: Don't show
km: កុំ​បង្ហាញ

en: Don't use presets, but manually specified bands. You need to provide 10 values between -20dB and 20dB, separated by spaces, e.g. "0 2 4 2 0 -2 -4 -2 0 2".
km: កុំ​ប្រើ​​ការ​កំណត់​ស្រេច ប៉ុន្តែ​បញ្ជាក់​ក្រុម​ដោយ​ដៃ ។ អ្នក​ត្រូវ​តែ​ផ្ដល់​តម្លៃ ១០ ចន្លោះ -20dB និង 20dB ដែល​បាន​បំបែក​ដោយ​ដកឃ្លា ឧ. "0 2 4 2 0 -2 -4 -2 0 2" ។

en: Double Size
km: ទំហំ​ទ្វេ

en: Double click to change.
    Delete key to remove.
km: ចុច​ទ្វេដង​ដើម្បី​ប្ដូរ។
    គ្រាប់ចុច​លុប​ដើម្បី​លុបចេញ។

en: Double click to get media information
km: ចុច​ទ្វេ​ដង​ដើម្បី​បង្ហាញ​ព័ត៌មាន​មេឌៀ

en: Double click to jump to a chosen time position
km: ចុច​ទ្វេដង​ដើម្បី​ទៅកាន់​ទីតាំង​ពេលវេលា​ដែល​បាន​ជ្រើស

en: Down
km: ចុះក្រោម

en: Download cover art
km: ទាញយក​សិល្បៈ​គម្រប

en: Downloaded file "%s" was corrupted. Thus, it was deleted.
km: ឯកសារ "%s" ដែល​បាន​ទាញ​យក​គឺ​ខូច។ ដូច្នេះ​វា​គឺ​ត្រូវ​បាន​លុប។

en: Draw bands in the spectrometer
km: គួរ​ក្រុម​នៅ​ក្នុង​ស្ប៉ិចត្រូម៉ែត្រ

en: Draw peaks in the analyzer
km: គូរ​កំពូល​នៅ​ក្នុង​ឧបករណ៍​វិភាគ

en: Draw the base of the bands
km: គូរ​ខ្សែ​មូលដ្ឋាន​របស់​ក្រុម

en: Drawable
km: អាច​គូរ​មាន

en: Drop late frames
km: ទម្លាក់​ស៊ុម​ដែល​យឺត

en: Drop media here
km: ទម្លាក់​មេឌៀ​នៅ​ទីនេះ

en: Dropped (discontinued)
km: បាន​​ទម្លាក់ (បាន​ផ្ដាច់)

en: Dry
km: ស្ងួត

en: Dry Mix
km: ស្ងួត​ចម្រុះ

en: Dry mix
km: ការ​លាយ​ស្ងួត

en: Dual mono
km: ម៉ូណូ​ទ្វេ

en: Dummy Elements
km: ធាតុ Dummy

en: Dummy IFO demux
km: IFO មិន​ទ្វេ​ទិស​មិន​ល្អ

en: Dummy audio output
km: គ្មាន​កន្លែង​បញ្ចេញ​អូឌីយ៉ូ​ឡើយ

en: Dummy decoder
km: ឌិកូឌ័រ Dummy

en: Dummy encoder
km: គ្មាន​អ៊ិនកូឌ័រ

en: Dummy font renderer
km: ការ​បង្ហាញ​ពុម្ព​អក្សរ Dummy

en: Dummy image chroma format
km: ទ្រង់ទ្រាយ​ក្រូម៉ា​​រូបភាព Dummy

en: Dummy input
km: ព័ត៌មាន​បញ្ចូល​ Dummy

en: Dummy interface
km: ចំណុច​ប្រទាក់ Dummy

en: Dummy stream output
km: លទ្ធផល​ស្ទ្រីម Dummy

en: Dummy video output
km: លទ្ធផល​វីដេអូ Dummy

en: Dummy/Raw muxer
km: ឧបករណ៍​ទ្វេទិស Dummy/Raw

en: Dump decoder
km: ឌិកូឌ័រ​មិនល្អ

en: Dump filename
km: បោះបង់​ឈ្មោះ​ឯកសារ

en: Dump module
km: ម៉ូឌុល​មិន​ល្អ

en: Dump raw input
km: បោះបង់​ព័ត៌មាន​បញ្ចូល​ដើម

en: Duplicate current profile for a new profile
km: ស្ទួន​ប្រវត្តិរូប​បច្ចុប្បន្ន​សម្រាប់​ប្រវត្តិរូប​ថ្មី

en: Duplicate current profile...
km: ស្ទួន​ប្រវត្តិរូប​បច្ចុប្បន្ន...

en: Duplicate stream output
km: ចម្លង​លទ្ធផល​ស្ទ្រីម

en: Duplicate your video to multiple windows and/or video output modules
km: ស្ទួន​វីដេអូ​របស់​អ្នក​ទៅ​នឹង​បង្អួច​ជា​ច្រើន និង/ឬ​ម៉ូឌុល​លទ្ធផល​វីដេអូ

en: Duration
km: ថិរវេលា

en: Duration in seconds
km: ថិរវេលា​គិត​ជា​វិនាទី

en: Duration in seconds before simulating an end of file. A negative value means an unlimited play time.
km: ថិរវេលា​គិត​ជា​វិនាទី​មុន​ពេល​បញ្ចប់​ឯកសារ ។ តម្លៃ​អវិជ្ជមាន មានន័យថា​ពេលវេលា​ចាក់​ឡើយ​គឺ​គ្មានដែនកំណត់ ។

en: Dutch
km: ហុល្លង់

en: Dynamic range compression makes the loud sounds softer, and the soft sounds louder, so you can more easily listen to the stream in a noisy environment without disturbing anyone. If you disable the dynamic range compression the playback will be more adapted to a movie theater or a listening room.
km: ការ​បង្ហាប់​ជួរ​ថាមវន្ដ នឹង​ធ្វើ​ឲ្យ​សំឡេង​ដែល​លឺ​ខ្លាំង​ទៅ​ជា​ស្រទន់ សំឡេង​ស្រទន់​ទៅជា​លឺ​ខ្លាំង ដូច្នេះ​អ្នក​អាច​ស្ដាប់​​​ស្ទ្រីម​នៅ​ក្នុង​បរិយាកាស​ដែល​អ៊ូអរ​កាន់​តែ​ងាយស្រួល​ដោយ​មិន​រំខាន​អ្នកណា​ឡើយ ។ ប្រសិន​បើ​អ្នក​បិទ​ការ​បង្ហាប់​ជួរ​ថាមវន្ដ នោះ​ការ​ចាក់​សារ​ឡើងវិញ​នឹង​ត្រូវ​បាន​សម្រប​ទៅតាម​មហោស្រព​ភាពយន្ត ឬ​បន្ទប់​ស្ដាប់ ។

en: Dynamic range compressor
km: ការ​បង្ហាប់​ជួរ​ថាមវន្ត​

en: Dynamic video overlay
km: ការ​តម្រួត​វីដេអូ​ថាមវន្ត

en: Dzongkha
km: ដុងហ្កា

en: E&xport
km: នាំចេញ

en: EBU STL subtitles decoder
km: ឌិកូឌ័រ​ចំណងជើង​រង EBU STL

en: EBU STL subtitles parser
km: កម្មវិធី​ញែក​ចំណងជើង​រង EBU STL

en: EGL extension for OpenGL
km: ផ្នែក​បន្ថែម EGL សម្រាប់ OpenGL

en: ES ID
km: លេខ​សម្គាល់ ES

en: Early SKIP detection on P-frames
km: រំលង​ការ​រកឃើញ​នៅលើ P-frames

en: Early SKIP detection on P-frames.
km: រំលង​ការ​រកឃើញ​នៅ​លើ P-frames ។

en: Eastern European (Latin-2)
km: អឺរ៉ុប​ខាង​កើត (ឡាតាំង-2)

en: Eastern European (Windows-1250)
km: អឺរ៉ុប​ខាង​កើត (វីនដូ-1250)

en: Edge
km: គែម

en: Edge visible
km: មើល​ឃើញ​គែម

en: Edit
km: កែសម្រួល

en: Edit Bookmarks
km: កែសម្រួល​ចំណាំ

en: Edit Input
km: កែសម្រួល​ព័ត៌មាន​បញ្ចូល

en: Edit Options
km: ជម្រើស​កែសម្រួល

en: Edit default application settings for network protocols
km: កែសម្រួល​ការ​កំណត់​កម្មវិធី​លំនាំដើម​សម្រាប់​ពិធីការ​បណ្ដាញ

en: Edit selected profile
km: កែសម្រួល​ទម្រង់​ដែល​បាន​ជ្រើស

en: Edit settings
km: កែសម្រួល​ការ​កំណត់

en: Effects
km: បែបផែន

en: Effects list
km: បញ្ជី​បែបផែន

en: Eject the disc
km: ច្រាន​ថាស​ចេញ

en: Elapsed time
km: ពេលវេលា​កន្លង​ទៅ

en: Electronic
km: អេឡិចត្រូនិច

en: Element aspect ratio
km: សមាមាត្រ​ធាតុ

en: Elementary Stream ID
km: លេខ​សម្គាល់​ស្ទ្រីម​ដំបូង

en: Elementary stream output
km: លទ្ធផល​ស្ទ្រីម​ដំបូង

en: Elements order
km: លំដាប់​ធាតុ

en: Eliminates chrominance blocks when the PSNR isn't much changed (default: 0.0). The H264 specification recommends 7.
km: បំបាត់​ប្លុក chrominance នៅ​ពេល​ដែល​មិន​បាន​ផ្លាស់ប្ដូរ PSNR អ្វី​ច្រើន​នោះ (លំនាំដើម ៖ 0.0) ។ ការ​បញ្ជាក់ H264 ផ្ដល់​អនុសាសន៍ ៧ ។

en: Eliminates luminance blocks when the PSNR isn't much changed (default: 0.0). The H264 specification recommends -4.
km: បំបាត់​បណ្ដុំ​ពន្លឺ​នៅ​ពេល​ដែល PSNR មិន​មាន​អ្វី​ផ្លាស់ប្ដូរ​ច្រើន (លំនាំដើម​ ៖ 0.0) ។ ​H264 អនុសាសន៍​ការ​បញ្ជាក់ -4 ។

en: Embed the file browser in open dialog
km: បង្កប់​កម្មវិធី​រុករក​ឯកសារ​ក្នុង​ប្រអប់​ដែល​បាន​បើក

en: Embed the video output in the main interface.
km: បង្កប់​លទ្ធផល​​វីដេអូ​ក្នុង​ចំណុច​ប្រទាក់​មេ។

en: Embedded
km: បាន​បង្កប់

en: Embedded video
km: បាន​បង្កប់​វីដេអូ

en: Embedded window video
km: បង្អួច​វីដេអូ​ដែល​បាន​បង្កប់

en: Emboss
km: ក្បាច់ក្បូរ

en: Empty Playlist
km: បញ្ជី​ចាក់​ទទេ

en: Enable
km: បើក

en: Enable DVD menus
km: បើក​ម៉ឺនុយ​ឌីវីឌី

en: Enable Global Motion Estimation
km: បើក​ការ​វាយ​តម្លៃ​ចលនា​សកល

en: Enable Last.fm submissions
km: បើក​ការ​ដាក់​ស្នើ Last.fm

en: Enable OSD
km: បើក OSD

en: Enable On Screen Display (OSD)
km: បើក On Screen Display (OSD)

en: Enable Phase Correlation Estimation
km: បើក​ការ​វាយ​តម្លៃ​​ទាក់ទង​បន្តបន្ទាប់

en: Enable SPU stream output
km: បើក​លទ្ធផល​ស្ទ្រីម SPU

en: Enable Scene Change Detection
km: បើក​ការ​រក​ឃើញ​ការ​ផ្លាស់​​ប្ដូរ​​រូបភាព

en: Enable Spatializer
km: បើក Spatializer

en: Enable Time-Stretching audio
km: ​​បើក​​អូឌីយ៉ូ​ពេលវេលា​ការ​ប្រមូល​យក

en: Enable a simple noise reduction algorithm to lower the encoding length and bitrate, at the expense of lower quality frames.
km: បើក​ក្បួន​ដោះស្រាយ​ការ​កាត់បន្ថយ​ភាព​រំខាន ដើម្បី​បន្ទាប​ប្រវែង​អ៊ិនកូដ និង​អត្រា​ប៊ីត នៅ​លើ​ការ​ចំណាយ​ស៊ុម​គុណភាព​ទាប ។

en: Enable a workaround for T23
km: បើក​ការងារ​ជុំវិញ​សម្រាប់ T23

en: Enable adaptive prefiltering
km: បើក​ការ​ត្រង​ជាមុន​ដែល​អាច​ប្រែប្រួល

en: Enable afterburner library
km: បើក​បណ្ណាល័យ afterburner

en: Enable audio
km: បើក​អូឌីយ៉ូ

en: Enable audio stream output
km: បើក​លទ្ធផល​ស្ទ្រីម​អូឌីយ៉ូ

en: Enable compatibility hacks for Blu-ray support
km: បើក​ការ​កាត់​ភាព​ឆបគ្នា​សម្រាប់​គាំទ្រ Blu-ray

en: Enable dedicated algorithms for interlaced frames.
km: បើក​ក្បួន​ដោះស្រាយ​ដែល​បាន​ផ្ដល់​សម្រាប់​ស៊ុម​ត្របាញ់ ។

en: Enable discontinuous transmission (DTX).
km: បើក​ការ​បញ្ជូន​ដែល​មិន​បន្ត (DTX) ។

en: Enable dynamic range compressor
km: បើក​កម្មវិធី​បង្ហាប់​ជួរ​ថាមវន្ត

en: Enable hacks for Blu-ray support, this doesn't enforce every aspect of Blu-ray compatibility
    e.g. resolution, framerate, level
km: បើក​​ការ​កាត់​សម្រាប់​គាំទ្រ Blu-ray វា​មិន​បង្ខំ​សមាមាត្រ​នៃ​ភាព​ឆបគ្នា Blu-ray ឡើយ
    ឧ. គុណភាព​បង្ហាញ អត្រា​ស៊ុម កម្រិត

en: Enable hierarchical Motion Estimation
km: បើក​ការ​វាយ​តម្លៃ​ចលនា​នៃ​ឋានានុក្រម

en: Enable interlaced motion estimation algorithms. This requires more CPU.
km: បើក​ក្បួន​ដោះស្រាយ​ការ​វាយតម្លៃ​ចលនា​ត្របាញ់ ។ វា​ត្រូវការ​ស៊ីភីយូ​ខ្ពស់ ។

en: Enable megabass mode
km: បើក​របៀប​មេហ្កាបាស់

en: Enable multiple quantizers
km: ​បើក​កម្មវិធី​កំណត់​បរិមាណ​ច្រើន

en: Enable multiple quantizers per subband (one per codeblock)
km: បើក​​កម្មវិធី​កំណត់​ច្រើន​ក្នុង​មួយ​ក្រុមរង (មួយ​ក្នុង​មួយ​ប្លុក​កូដ)

en: Enable noise reduction algorithm.
km: បិទ​ក្បួន​ដោះស្រាយ​កាត់បន្ថយ​ភាព​រំខាន ។

en: Enable original graphic spectrum
km: បើក​វិសាលគម​ក្រាហ្វិក​ដើម

en: Enable reverberation
km: អនុញ្ញាត​សំឡេង​រំពង

en: Enable software mode
km: បើក​របៀប​កម្មវិធី

en: Enable spectral band replication
km: បើក​ការ​ឆ្លើយតប​បន្ទះ​វិសាលគម

en: Enable streaming of all ES
km: បើក​ការ​ស្ទ្រីម ES ទាំងអស់

en: Enable sub-pictures
km: បើក​រូបភាព​រង

en: Enable subtitles
km: បើក​ចំណងជើង​រង

en: Enable the "flat" spectrum analyzer in the spectrometer.
km: បើក​កម្មវិធី​វិភាគ​វិសាលគម "រាបស្មើ" នៅ​ក្នុង​ស្ប៉ិចត្រូម៉ែត្រ ។

en: Enable the color killer, i.e. switch to black & white picture whenever the signal is weak.
km: បើក​កម្មវិធី​សម្លាប់​ពណ៌ គឺ​ប្ដូរ​រូបភាព​ទៅជា​ពណ៌ស និង​ខ្មៅ​នៅ​ពេល​ណា​ដែល​សញ្ញា​ចុះ​ខ្សោយ។

en: Enable the pre-motion estimation algorithm.
km: បើក​ក្បួន​ដោះស្រាយ​ការ​វាយតម្លៃ​ចលនា​ជាមុន ។

en: Enable this option if the diagonal stripes are displayed when the window size is equal to or smaller than the movie size.
km: បើក​ជម្រើស​នេះ​ប្រសិនបើ​អង្កត់​ទ្រូង​ឆ្នូត​ត្រូវ​បាន​បង្ហាញ​នៅ​ពេល​ដែល​ទំហំ​បង្អួច​ស្មើ ឬ​តូចជាង​ទំហំ​ភាពយន្ត ។

en: Enable this option if you want your audio not to be interrupted by the other audio.
km: បើក​ជម្រើស​នេះ ប្រសិនបើ​អ្នក​​ចង់​​ឲ្យ​អូឌីយ៉ូ​របស់​​អ្នក​មិន​ត្រូវ​បាន​ផ្អាក​ដោយ​អូឌីយ៉ូ​ផ្សេង​ទៀត ។

en: Enable time stretching audio
km: បើក​ពេលវេលា​ទាញ​អូឌីយ៉ូ​ឲ្យ​វែង

en: Enable transparency effects
km: បើក​បែបផែន​ភាព​ថ្លា

en: Enable trellis quantization (rate distortion for block coefficients).
km: បើក​ការ​កំណត់​បរិមាណ​ជន្លង់ (អត្រា​ការ​បង្ខូច​ទ្រង់ទ្រាយ​សម្រាប់​មេគុណ​ប្លុក) ។

en: Enable video
km: បើក​វីដេអូ

en: Enable video stream output
km: បើក​លទ្ធផល​ស្ទ្រីម​វីដេអូ

en: Enable voice activity detection (VAD). It is automatically activated in VBR mode.
km: បើក​ការ​រក​ឃើញ​សកម្មភាព​សំឡេង​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ (VAD) ។ វា​ត្រូវ​បាន​ធ្វើ​ឲ្យ​សកម្ម​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ​នៅ​ក្នុង​របៀប VBR ។

en: Enable/disable audio rendering.
km: បើក​/​បិទ​ការ​បង្ហាញ​អូឌីយ៉ូ ។

en: Enable/disable video rendering.
km: បើក/បិទ​ការ​បង្ហាញ​វីដេអូ ។

en: Enables framedropping on MPEG2 stream. Framedropping occurs when your computer is not powerful enough
km: អនុញ្ញាត​ការ​ទម្លាក់​ស៊ុម​ពេល​ស្ទ្រីម MPEG2 ។ ការ​ទម្លាក់​ស៊ុម​កើត​ឡើង​នៅ​ពេល​កុំព្យូទ័រ​របស់​អ្នក​មិន​មាន​ថាមពល​គ្រប់គ្រាន់

en: Encapsulation
km: ការ​ស្រោប

en: Encapsulation Method
km: វិធីសាស្ត្រ​វេចខ្ចប់

en: Encoded by
km: បាន​អ៊ិនកូដ​ដោយ

en: Encoder Profile
km: ទម្រង់​កម្មវិធី​ដាក់​លេខ​កូដ

en: Encoding
km: ការ​អ៊ិនកូដ

en: Encoding X coordinate
km: ការ​អ៊ិនកូដ​កូអរដោណេ X

en: Encoding Y coordinate
km: ការ​អ៊ិនកូដ​កូអរដោណេ Y

en: Encoding complexity
km: ការ​​អ៊ិនកូដ​ស្មុគស្មាញ

en: Encoding parameters
km: ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ​ការ​ដាក់​លេខ​កូដ

en: Encoding quality
km: ការ​អ៊ិនកូដ​គុណភាព

en: Encrypted connexion
km: បាន​ដាក់​លេខ​កូដ​ការ​តភ្ជាប់

en: End
km: បញ្ចប់

en: Enforce a constant bitrate encoding (CBR) instead of default variable bitrate encoding (VBR).
km: បង្ខំ​ការ​អ៊ិនកូដ​អត្រា​ប៊ីត​ថេរ (CBR) ជំនួស​ឲ្យ​ការ​អ៊ិនកូដ​អត្រា​ប៊ីត​អថេរ​លំនាំដើម (VBR) ។

en: Enforce a quality between 0 (low) and 10 (high).
km: តម្រូវ​គុណភាព​រវាង ០ (ទាប) និង ១០ (ខ្ពស់) ។

en: Enforce a quality between 1 (low) and 10 (high), instead of specifying a particular bitrate. This will produce a VBR stream.
km: តម្រូវ​ឲ្យ​ប្រើ​គុណភាព​រវាង 1 (ទាប) និង 10 (ខ្ពស់) ជំនួស​ឲ្យ​ការ​បញ្ជាក់​អត្រា​ប៊ីត​ជាក់លាក់ ។ វា​នឹង​បង្កើត​ស្ទ្រីម VBR ។

en: Enforce the alignment of the video in its window. By default (0) it will be centered (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, like 6=4+2 meaning top-right).
km: បង្ខំ​ការ​តម្រឹម​វីដេអូ​នៅ​ក្នុង​បង្អួច​របស់​វា។ តាម​លំនាំដើម (០) វា​នឹង​ត្រូវ​បាន​ដាក់​នៅ​កណ្ដាល (០=កណ្ដាល ១=ខាងឆ្វេង ២=ខាងស្ដាំ ៤=កំពូល ៨=បាត ហើយ​អ្នក​ក៏​អាច​ប្រើ​បន្សំ​នៃ​តម្លៃ​ទាំងនេះ​បាន​ផង​ដែរ ដូចជា ៦=៤+២ គឺ​មាន​ន័យ​ថា​កំពូល​ខាង​ស្ដាំ) ។

en: Enforce the bargraph position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, eg 6 = top-right).
km: បង្ខំ​ទីតាំង​ក្រាហ្វិក​របារ​នៅ​លើ​វីដេអូ (០=កណ្ដាល ១=ឆ្វេង ២=ស្ដាំ ៤=កំពូល ៨=បាត អ្នក​ក៏​អាច​ប្រើ​បន្សំ​រវាង​តម្លៃ​ទាំង​នេះ​បាន​ផង​ដែរ ឧ. ៦ = កំពូល-ខាងស្ដាំ) ។

en: Enforce the complexity of the encoder.
km: តម្រូវ​​ភាព​ស្មុគស្មាញ​របស់​អ៊ិនកូដឌ័រ ។

en: Enforce the logo position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, eg 6 = top-right).
km: បង្ខំ​ទីតាំង​រូប​សញ្ញា​នៅ​លើ​វីដេអូ (០=កណ្ដាល ១=ឆ្វេង ២=ស្ដាំ ៤=កំពូល ៨=បាត អ្នក​អាច​ប្រើ​ការ​បន្សំ​នៃ​តម្លៃ​ទាំង​នេះ​បាន ឧ. ៦ = កំពូល-ខាងស្ដាំ) ។

en: Enforce the maximal VBR bitrate
km: បង្ខំ​អត្រា​ប៊ីត VBR អតិបរមា

en: Enforce the mode of the encoder.
km: តម្រូវ​​របៀប​អ៊ិនកូដឌ័រ ។

en: Enforces alignment of all access units on PES boundaries. Disabling this might save some bandwidth but introduce incompatibilities.
km: តម្រូវ​ឲ្យ​ប្រើ​ការ​តម្រឹម​​របស់​ឯកតា​ចូល​ដំណើរការ​​ទាំងអស់​នៅ​លើ​ព្រំដែន PES ។ ការ​​បិទ​វា គឺ​អាច​សន្សំ​កម្រិត​បញ្ជូន​មួយ​ចំនួន ប៉ុន្តែ​វា​ហាក់​មិន​សូវ​ឆបគ្នា ។

en: English
km: អង់គ្លេស

en: Enqueue items into playlist in one instance mode
km: ដាក់​ធាតុ​ជា​ជួរ​ក្នុង​បញ្ជី​ចាក់​នៃ​របៀប​ធាតុ​មួយ

en: Enter
km: បញ្ចូល (Enter)

en: Enter URL here...
km: បញ្ចូល URL នៅ​ទីនេះ...

en: Enter URL of the podcast to subscribe to:
km: បញ្ចូល URL របស់​ផតខាស​ដែល​ត្រូវ​ជាវ​ទៅ ៖

en: Enter a name for the new preset:
km: បញ្ចូល​ឈ្មោះ​សម្រាប់​ការ​កំណត់​ស្រេច​ថ្មី៖

en: Enter a name for the new profile:
km: បញ្ចូល​ឈ្មោះ​សម្រាប់​ប្រវត្តិរូប​ថ្មី៖

en: Enter name for new directory:
km: បញ្ចូល​​ឈ្មោះ​សម្រាប់​ថត​ថ្មី ៖

en: Enter name for new folder:
km: បញ្ចូល​ឈ្មោះ​សម្រាប់​ថត​ថ្មី ៖

en: Enter the list of podcasts to retrieve, separated by '|' (pipe).
km: បញ្ចូល​បញ្ជី​ផតខាស​ដែល​ត្រូវ​ទៅ​យក បំបែក​ដោយ​សញ្ញា '|' (pipe) ។

en: Entry
km: ធាតុ

en: Equalizer
km: អេហ្គុយ

en: Equalizer preset
km: អេហ្គុយ​ការកំណត់​ស្រេច

en: Equalizer with 10 bands
km: អេហ្គុយ​ដែល​មាន ១០ ក្រុម

en: Erase
km: លុប​

en: Erase video filter
km: លុប​តម្រង​វីដេអូ

en: Error
km: កំហុស

en: Error resilience
km: កំហុស​ការ​បត់បែន

en: Error while saving meta
km: កំហុស​ពេល​រក្សាទុក​មេតា

en: Error:
km: កំហុស ៖

en: Error: `goto' needs an argument greater than zero.
km: កំហុស ៖ `goto' ត្រូវការ​អាគុយម៉ង់​ដែល​ធំជាង​សូន្យ ។

en: Errors
km: កំហុស

en: Errors and Warnings
km: កំហុស និង​ការ​ព្រមាន

en: Errors and Warnings...
km: កំហុស និង​ការ​ព្រមាន......

en: Esc
km: គេច (Esc)

en: Esperanto
km: អេស្ពេរ៉ាន់តូ

en: Esperanto (Latin-3)
km: អេស្ពេរ៉ាន់តូ (ឡាតាំង-៣)

en: Essential
km: សំខាន់

en: Estonian
km: អេស្តូនី

en: Every
km: រាល់

en: Executive Producer
km: ផលិតករ​ប្រតិបត្តិ

en: Exhaustive help for VLC and its modules
km: ជំនួយ​ច្បាស់លាស់​សម្រាប់ VLC និង​ម៉ូឌុល​របស់​វា

en: Exit fullscreen
km: ចេញពី​ពេញ​អេក្រង់

en: Exit if there are no more items in the playlist.
km: ចេញ នៅ​ពេល​គ្មាន​​ធាតុ​​​នៅ​ក្នុង​បញ្ជី​ចាក់។

en: Expand
km: ពង្រីក

en: Expanding Spacer
km: ពង្រីក​ឧបករណ៍​ដាក់​ចន្លោះ

en: Experimental
km: ការ​ពិសោធ

en: Export SDP as file
km: នាំចេញ SDP ជា​ឯកសារ

en: Extend subtitle duration by this value.
    Set 0 to disable.
km: បន្ថែម​រយៈពេល​ចំណងជើង​ដោយ​តម្លៃ​នេះ។
    កំណត់​ទៅ ០ ដើម្បី​បិទ។

en: Extended M3U
km: M3U ដែល​បាន​បន្ថែម

en: Extended panel
km: បន្ទះ​ដែល​បាន​ពង្រីក

en: Extension through which to use the Open Graphics Library (OpenGL).
km: ផ្នែក​បន្ថែម​ដែល​ត្រូវ​ប្រើ Open Graphics Library (OpenGL) ។

en: Extensions
km: ផ្នែក​បន្ថែម

en: Extra I-frames aggressivity
km: ស៊ុម I-frames

en: Extra PMT
km: PMT បន្ថែម

en: Extra interface modules
km: ម៉ូឌុល​ចំណុច​ប្រទាក់​បន្ថែម

en: Extra media
km: មេឌៀ​បន្ថែម

en: Extra metadata and other information are shown in this panel.
km: ទិន្នន័យ​មេតា​បន្ថែម និង​ព័ត៌មាន​ផ្សេងៗ​ទៀត​ដែល​ត្រូវបាន​បង្ហាញ​នៅ​ក្នុង​បន្ទះ​នេះ ។

en: Extract
km: ស្រង់​ចេញ

en: Extract RGB component video filter
km: ស្រង់​តម្រង​វីដេអូ​សមាសភាគ RGB

en: FDK-AAC Audio encoder
km: កម្មវិធី​ដាក់​លេខ​កូដ​អូឌីយ៉ូ FDK-AAC

en: FEC code rate
km: អត្រា​កូដ FEC

en: FFmpeg audio/video decoder
km: ឌិកូឌ័រ​វីដេអូ​/​អូឌីយ៉ូ FFmpeg

en: FFmpeg audio/video encoder
km: អ៊ិនកូឌ័រ​វីដេអូ​/​អូឌីយ៉ូ FFmpeg

en: FFmpeg post processing filter chains
km: ច្រវ៉ាក់​តម្រង​ដំណើរការ FFmpeg តាម​ក្រោយ

en: FIFO which will be read for commands
km: FIFO ដែល​នឹង​ត្រូវ​អាន​សម្រាប់​ពាក្យ​បញ្ជា

en: FIFO which will be written to for responses
km: FIFO ដែល​នឹង​ត្រូវ​សរសេរ​សម្រាប់​ការ​ឆ្លើយតប

en: FLAC demuxer
km: ឧបករណ៍​មិន​ទ្វេ​ទិស FLAC

en: FM radio
km: វិទ្យុ FM

en: FOURCC code of raw input format
km: កូដ FOURCC របស់​ទ្រង់ទ្រាយ​បញ្ចូល​ដើម

en: FOURCC code of the raw input format. This is a four character string.
km: កូដ FOURCC របស់​ទ្រង់ទ្រាយ​បញ្ចូល​ដើម ។ វា​ជា​ខ្សែ​អក្សរ ៤ តួ ។

en: FTP account
km: គណនី FTP

en: FTP input
km: ព័ត៌មាន​បញ្ចូល FTP

en: FTP upload output
km: លទ្ធផល​ការ​ផ្ទុក​ឡើង FTP

en: Factor
km: កត្តា

en: Failed to open "%s" for writing
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​កា​របើក "%s" ដើម្បី​សរសេរ

en: Fake TTY
km: TTY ក្លែងក្លាយ

en: Fallback to placeholder stream when out of data
km: ត្រឡប់​ក្រោយ​ទៅកាន់​ស្ទ្រីម​កន្លែង​ដាក់​នៅ​ពេល​អស់​ទិន្នន័យ

en: Faroese
km: ហ្វារូស

en: Fast
km: លឿន​

en: Fast bilinear
km: ប៊ីលីនេអែរ​រហ័ស

en: Fast seek
km: ស្វែងរក​លឿន

en: Faster
km: លឿន​ជាង

en: Faster (fine)
km: លឿន​ជាង (ល្អ)

en: Favor speed over precision while seeking
km: ល្បឿន​ដែល​ពេញចិត្ត​ជាក់លាក់​នៅ​ពេល​ស្វែងរក

en: Features
km: លក្ខណៈ

en: Feed URLs
km: URL មតិ​ព័ត៌មាន

en: Feed images
km: រូបភាព​មតិ​ព័ត៌មាន

en: Feedback gain
km: មតិ​ត្រឡប់​កើន​ឡើង

en: Fetch artwork using lua scripts
km: ទៅ​ប្រមូល​យក​ការងារ​សិល្បៈ ដោយ​ប្រើ​ស្គ្រីប lua

en: Fetch meta data using lua scripts
km: ទៅ​យក​ទិន្នន័យ​មេតា ដោយ​ប្រើ​ស្គ្រីប lua

en: Field coding is where interlaced fields are coded separately as opposed to a pseudo-progressive frame
km: វាល​សរសេរ​កូដ​ជា​កន្លែង​ដែល​វាល​ត្របាញ់​ត្រូវ​បាន​សរសេរ​កូដ​ដោយ​ឡែក​ពី​គ្នា ដូច​បាន​ដាក់​ផ្ទុយគ្នា​ទៅកាន់​ស៊ុម​ pseudo-progressive

en: Fijian
km: ហ្វ៊ីជី

en: File
km: ឯកសារ

en: File Format:
km: ទ្រង់ទ្រាយ​ឯកសារ ៖

en: File Selection
km: ជម្រើស​ឯកសារ

en: File associations
km: ឯកសារ​ដែល​ពាក់ព័ន្ធ

en: File audio output
km: ឯកសារ​លទ្ធផល​អូឌីយ៉ូ

en: File caching (ms)
km: ឃ្លាំង​សម្ងាត់​ឯកសារ (មិ.វិ.)

en: File containing the 16 bytes encryption key
km: ឯកសារ​មាន​សោ​អ៊ីនគ្រីប ១៦បៃ

en: File corrupted
km: ឯកសារ​បាន​ខូច

en: File could not be verified
km: មិន​អាច​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ឯកសារ

en: File dumper
km: កម្មវិធី​បោះបង់​ឯកសារ​

en: File extensions association
km: កន្ទុយ​ឯកសារ​ដែល​ពាក់ព័ន្ធ

en: File input
km: ឯកសារ​ព័ត៌មាន​បញ្ចូល

en: File logging
km: ការ​ចុះ​កំណត់ហេតុ​ឯកសារ

en: File name
km: ឈ្មោះ​ឯកសារ

en: File names:
km: ឈ្មោះ​ឯកសារ ៖

en: File not verifiable
km: ឯកសារ​គឺ​មិន​អាច​ផ្ទៀងផ្ទាត់​បាន

en: File reading failed
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​អាន​ឯកសារ

en: File stream output
km: លទ្ធផល​ស្ទ្រីម​ឯកសារ

en: File that will be used to configure the projectM module.
km: ឯកសារ​ដែល​ត្រូវ​ប្រើ​ដើម្បី​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ម៉ូឌុល projectM

en: File to read the marquee text from.
km: ឯកសារ​ដែល​ត្រូវ​អាន​អត្ថបទ​ម៉ារគី​ចេញពី។

en: File where vlc reads key-uri and keyfile-location
km: ឯកសារ​ដែល vlc អាន key-uri និង keyfile-location

en: File/Directory
km: ឯកសារ/ថត

en: File/Folder
km: ឯកសារ/ថត

en: Filebrowser starting point
km: ចំណុច​ចាប់ផ្ដើម​កម្មវិធី​រុករក​ឯកសារ

en: Filename
km: ឈ្មោះ​ឯកសារ

en: Filename for 2 pass stats file
km: ឈ្មោះ​ឯកសារ​សម្រាប់​ឯកសារ​ស្ថិតិ​បញ្ជូន ២

en: Filename for 2 pass stats file for multi-pass encoding.
km: ឈ្មោះ​ឯកសារ​សម្រាប់​ឯកសារ​ស្ថិតិ​បញ្ជូន ២ សម្រាប់​ការ​អ៊ិនកូដ multi-pass ។

en: Filename prefix
km: បុព្វបទ​ឈ្មោះ​ឯកសារ

en: Filename to look for album art in current directory
km: ឈ្មោះ​ឯកសារ​ដែល​ត្រូវ​រកមើល​​សិល្បៈ​អាល់ប៊ុម​នៅ​ក្នុង​ថត​បច្ចុប្បន្ន

en: Files
km: ឯកសារ

en: Files with these extensions will not be added to playlist when opening a directory.
    This is useful if you add directories that contain playlist files for instance. Use a comma-separated list of extensions.
km: ឯកសារ​ដែល​មាន​កន្ទុយ​ទាំងនេះ​នឹង​មិន​ត្រូវ​បាន​បន្ថែម​ទៅ​កាន់​បញ្ជី​ចាក់​ទេ ពេល​បើក​ថត។
    វា​នឹង​មាន​ប្រយោជន៍ ប្រសិនបើ​អ្នក​បន្ថែម​ថត​ដែល​មាន​ឯកសារ​បញ្ជី​ចាក់​សម្រាប់​វត្ថុ។ ប្រើ​បញ្ជី​បំបែក​ដោយ​សញ្ញា​ក្បៀស​របស់​កន្ទុយ​ឯកសារ។

en: Film NTSC (IVTC)
km: ខ្សែ​ភាពយន្ត NTSC (IVTC)

en: Filter
km: តម្រង

en: Filter the audio twice. This provides a more intense effect.
km: ត្រង​អូឌីយ៉ូ​ពីរ​ដង ។ វា​ផ្ដល់​នូវ​បែបផែន​ដែល​កាន់​តែ​ខ្លាំង។

en: Filter:
km: តម្រង ៖

en: Filters
km: តម្រង

en: Find meta data using audio fingerprinting
km: រក​ទិន្នន័យ​មេតា​ដោយ​ប្រើ​ស្នាម​ម្រាមដៃ​សំឡេង

en: Find: %s
km: រក៖ %s

en: Finnish
km: ហ្វាំងឡង់

en: First parameter controls if RD is on (subme>=6) or off.
    Second parameter controls if Trellis is used on psychovisual optimization, default off
km: ពិនិត្យ​មើល​ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ​ដំបូង ប្រសិនបើ RD បើក(subme>=6) ឬ​បិទ ។
    ពិនិត្យមើល​ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ​ទីពីរ ប្រសិនបើ​ Trellis ត្រូវ​បាន​ប្រើ​នៅ​លើ​ការ​បង្កើន​ប្រសិទ្ធភាព​ចក្ខុ​ចិត្ត លំនាំដើម​គឺ​បិទ

en: Fit to Screen
km: សម​ទៅ​នឹង​អេក្រង់

en: Fix HDTV height
km: កម្ពស់ HDTV ថេរ

en: Fix when necessary
km: ជួសជុល​នៅ​ពេល​ចាំបាច់

en: Fixed quantizer scale
km: មាត្រដ្ឋាន​កម្មវិធី​កំណត់​បរិមាណ​ថេរ

en: Fixing AVI Index...
km: កំពុង​ជួសជុល​លិបិក្រម AVI...

en: Flac audio decoder
km: អ៊ិនកូឌ័រ​អូឌីយ៉ូ Flac

en: Flac audio encoder
km: អ៊ិនកូឌ័រ​អូឌីយ៉ូ Flac

en: Flac audio packetizer
km: កម្មវិធី​វេច​ខ្ចប់​អូឌីយ៉ូ Flac

en: Flat
km: រាបស្មើ

en: Flat Button
km: ប៊ុតុង​រាបស្មើ

en: Flip horizontally
km: ត្រឡប់​ផ្ដេក

en: Flip the picture horizontally.
km: ត្រឡប់​រូបភាព​ផ្ដេក។

en: Flip the picture vertically.
km: ត្រឡប់​រូបភាព​បញ្ឈរ។

en: Flip vertically
km: ត្រឡប់​បញ្ឈរ

en: Float on Top
km: អណ្ដែត​នៅលើ​កំពូល

en: FluidSynth MIDI synthesizer
km: កម្មវិធី​សំយោគ​មីឌី FluidSynth

en: Folder
km: ថត

en: Folder meta data
km: ថត​ទិន្នន័យ​មេតា

en: Follow the mouse
km: ទៅតាម​កណ្ដុរ

en: Follow the mouse when capturing a subscreen.
km: ទៅតាម​កណ្ដុរ នៅ​ពេល​ចាប់​យក​អេក្រង់​រង។

en: Font
km: ពុម្ពអក្សរ

en: Font Properties
km: លក្ខណ​សម្បត្តិ​ពុម្ព​អក្សរ

en: Font color
km: ពណ៌​ពុម្ពអក្សរ

en: Font family for the font you want to use
km: គ្រួសារពុម្ពអក្សរ​សម្រាប់​ពុម្ពអក្សរ​ដែល​អ្នក​ចង់​ប្រើ

en: Font file for the font you want to use
km: ឯកសារពុម្ពអក្សរ​សម្រាប់​ពុម្ពអក្សរ​ដែល​អ្នក​ចង់​ប្រើ

en: Font menu
km: ម៉ឺនុយ​ពុម្ពអក្សរ

en: Font size
km: ទំហំ​ពុម្ពអក្សរ

en: Font size in pixels
km: ទំហំ​ពុម្ព​អក្សរ​គិត​ជា​ភីកសែល

en: Font size, pixels
km: ទំហំ​ពុម្ព​អក្សរ គិត​ជា​ភីកសែល

en: Font used for the menus
km: ពុម្ពអក្សរ​ដែល​បាន​ប្រើ​សម្រាប់​ម៉ឺនុយ

en: Font used for the titles
km: ពុម្ពអក្សរ​ដែល​បាន​ប្រើ​សម្រាប់​ចំណង​ជើង

en: For stereoscopic videos define frame arrangement:
     0: checkerboard - pixels are alternatively from L and R
     1: column alternation - L and R are interlaced by column
     2: row alternation - L and R are interlaced by row
     3: side by side - L is on the left, R on the right
     4: top bottom - L is on top, R on bottom
     5: frame alternation - one view per frame
km: សម្រាប់​វីដេអូ stereoscopic កំណត់​ការ​រៀបចំ​ស៊ុម៖
     ០៖ ក្ដារ​ចតុរង្គ - ភីកសែល​គឺ​ឆ្លាស់គ្នា​រវាង L និង R
     ១៖ ការ​ឆ្លាស់​ជួរឈរ - L និង R ត្រូវ​បាន​ត្របាញ់​ចូលគ្នា​ដោយ​ជួរឈរ
     ២៖ ការ​ឆ្លាស់​ជួរដេក - L និង R ត្រូវ​បាន​ត្របាញ់​ចូលគ្នា​ដោយ​ជួរដេក
     ៣៖ ម្ដង​មួយ​ផ្នែក - L គឺ​នៅ​ខាងឆ្វេង R គឺ​នៅ​ខាងស្ដាំ
     ៤៖ កំពូល និង​បាត - L គឺ​នៅ​កំពូល R គឺ​នៅ​បាត
     ៥៖ ការ​ឆ្លាស់​ស៊ុម  - ទិដ្ឋភាព​មួយ​ក្នុង​មួយ​ស៊ុម

en: Force Aspect Ratio
km: បង្ខំ​សមាមាត្រ

en: Force Profile
km: បង្ខំ​ទម្រង់

en: Force a constant bitrate encoding (CBR).
km: តម្រូវ​ឲ្យ​ប្រើ​ការ​អ៊ិនកូដ​អត្រា​ប៊ីត​ថេរ (CBR) ។

en: Force a specific encoding quality between 0.0 (high) and 50.0 (low), instead of specifying a particular bitrate. This will produce a VBR stream.
km: តម្រូវ​ឲ្យ​ប្រើ​​គុណភាព​អ៊ិនកូឌីង​ជាក់លាក់រវាង 0.0 (ខ្ពស់) និង 50.0 (ទាប) ជំនួស​ឲ្យ​ការ​បញ្ជាក់​អត្រាប៊ីត​ជាក់លាក់ ។ វា​នឹង​បង្កើត​ស្ទ្រីម VBR ។

en: Force a strict standard compliance when encoding (accepted values: -2 to 2).
km: តម្រូវ​តាម​ស្តង់ដារ​នៅ​ពេល​អ៊ិនកូដ (តម្លៃ ៖ -២ ទៅ ២)

en: Force bold
km: បង្ខំ​ដិត

en: Force chroma (Use carefully)
km: បង្ខំ​ក្រូម៉ា (ប្រើ​ដោយ​ប្រុងប្រយ័ត្ន)

en: Force chroma. This is a four character string.
km: បង្ខំ​ក្រូម៉ា ។ វា​ជា​ខ្សែ​អក្សរ ៤ តួ ។

en: Force detection of Dolby Surround
km: បង្ខំ​ការ​រក​ឃើញ​ដុលប៊ី​សឹរោន

en: Force index creation
km: បង្ខំ​ការ​បង្កើត​លិបិក្រម

en: Force interleaved method
km: បង្ចំ​វិធីសាស្ត្រ​ដែល​បាន​ដាក់​បញ្ចូល

en: Force multicast RTP via RTSP
km: បង្ខំ​ម៉ាល់ធីខាស RTP តាម RTSP

en: Force number of slices per frame
km: តម្រូវ​ចំនួន​​ផ្នែក​តាម​ស៊ុម

en: Force rectangular slices and is overridden by other slicing options
km: តម្រូវ​ផ្នែក​​បួន​ជ្រុង​ និង​ជម្រើស​តាម​ផ្នែក​ផ្សេងៗ

en: Force selection of all streams
km: បង្ខំ​ជម្រើស​ស្ទ្រីម​ទាំងអស់

en: Force skipping of frames to speed up decoding (-1=None, 0=Default, 1=B-frames, 2=P-frames, 3=B+P frames, 4=all frames).
km: តម្រូវ​ឲ្យ​រំលង​ស៊ុម​ដើម្បី​បង្កើន​ល្បឿន​ការ​ឌិកូដ (-១=គ្មាន ០=លំនាំដើម ១=B-frames ២=P-frames ៣=B+P frames ៤=ស៊ុម​ទាំងអស់) ។

en: Force skipping of idct to speed up decoding for frame types (-1=None, 0=Default, 1=B-frames, 2=P-frames, 3=B+P frames, 4=all frames).
km: តម្រូវ​ឲ្យ​រំលង idct ដើម្បី​បង្កើន​ល្បឿន​ការ​ដោះ​លេខ​កូដ​សម្រាប់​ប្រភេទ​ស៊ុម(-១=គ្មាន ០=លំនាំដើម ១=B-frames ២=P-frames ៣=B+P frames ៤=ស៊ុម​ទាំងអស់)។

en: Force subtitle position
km: បង្ខំ​ទីតាំង​ចំណងជើង​រង

en: Force the DirectShow video input to use a specific chroma format (eg. I420 (default), RV24, etc.)
km: បង្ខំ​ការ​បញ្ចូល​វីដេអូ DirectShow ឲ្យ​ប្រើ​ទ្រង់ទ្រាយ​ក្រូម៉ា (ឧ. I420 (លំនាំដើម), RV24 ។ល។)

en: Force the DirectShow video input to use a specific frame rate (eg. 0 means default, 25, 29.97, 50, 59.94, etc.)
km: បង្ខំ​ការ​បញ្ចូល​វីដេអូ DirectShow ឲ្យ​ប្រើ​អត្រា​ស៊ុម​ជាក់លាក់ (ឧ. 0 គឺ​លំនាំដើម, 25, 29.97, 50, 59.94 ។ល។)

en: Force the dummy video output to create images using a specific chroma format instead of trying to improve performances by using the most efficient one.
km: បង្ខំ​លទ្ធផល​វីដេអូ dummy ដើម្បី​បង្កើត​រូបភាព​ដោយ​ប្រើ​ទ្រង់ទ្រាយ​ក្រូម៉ា​ជាក់លាក់ ជំនួស​ឲ្យ​ការ​ព្យាយាម​បង្កើន​សមត្ថភាព​ដោយ​ប្រើ​ទ្រង់ទ្រាយ​ដែល​មាន​ប្រសិទ្ធភាព ។

en: Force the rc module to use stdin as if it was a TTY.
km: តម្រូវ​ឲ្យ​ម៉ូឌុល rc ប្រើ stdin ប្រសិន​បើ​វា​ជា TTY ។

en: Force the use of a specific chroma. Use YUVA if you're planning to use the Alphamask or Bluescreen video filter.
km: តម្រូវ​ឲ្យ​ប្រើ​ក្រូម៉ា​ជាក់លាក់ ។ ប្រើ YUVA ប្រសិន​បើ​អ្នក​មាន​គម្រោង​ប្រើ​តម្រង​វីដេអូ Alphamask ឬ Bluescreen ។

en: Force update of this dialog's values
km: បង្ខំ​បច្ចុប្បន្នភាព​នៃ​តម្លៃ​របស់​ប្រអប់​នេះ

en: Force use of a specific avformat muxer.
km: តម្រូវ​ឲ្យ​ប្រើ​ឧបករណ៍​ទ្វេ​ទិស avformat ជាក់លាក់ ។

en: Force window style:
km: បង្ខំ​រចនាប័ទ្ម​បង្អួច ៖

en: Forced chroma
km: ក្រូម៉ា​ដែល​បាន​បង្ខំ

en: Forces the audio language
km: បង្ខំ​ភាសា​អូឌីយ៉ូ

en: Form
km: សំណុំ​បែបបទ

en: Format
km: ទ្រង់ទ្រាយ

en: Format name
km: ឈ្មោះ​ទ្រង់ទ្រាយ

en: Format of the output images (png, jpeg, ...).
km: ទ្រង់ទ្រាយ​រូបភាព​លទ្ធផល (png, jpeg, ...) ។

en: Format time and date
km: ទ្រង់ទ្រាយ​ពេលវេលា និង​កាលបរិច្ឆេទ

en: Formatted Subtitles
km: ចំណងជើង​រង​ដែល​បាន​ធ្វើ​ទ្រង់ទ្រាយ

en: Forward
km: ទៅ​មុខ

en: Frame By Frame
km: ម្ដង​មួយ​ស៊ុម

en: Frame buffer depth
km: កម្រាស់​ទ្រនាប់​ស៊ុម

en: Frame buffer file
km: ឯកសារ​ទ្រនាប់​ស៊ុម

en: Frame buffer height
km: កម្ពស់​ទ្រនាប់​ស៊ុម

en: Frame buffer segment ID
km: លេខ​សម្គាល់​ចម្រៀក​ទ្រនាប់​ស៊ុម

en: Frame buffer width
km: ទទឹង​ទ្រនាប់​ស៊ុម

en: Frame by frame
km: ម្ដង​មួយ​ស៊ុម

en: Frame packing
km: ការ​វេច​ខ្ចប់​ស៊ុម

en: Frame rate
km: អត្រា​ស៊ុម

en: Frame rate of a video elementary stream
km: អត្រា​ស៊ុម​របស់​វីដេអូ​ស្ទ្រីម​ដំបូង

en: Frame rate of the elementary stream produced.
km: អត្រា​ស៊ុម​របស់​ស្ទ្រីម​ដំបូង​ដែល​បាន​បង្កើត ។

en: Frame size
km: ទំហំ​ស៊ុម

en: Framebuffer device
km: ឧបករណ៍ Framebuffer

en: Framebuffer device to use for rendering (usually /dev/fb0).
km: ឧបករណ៍ Framebuffer ដែល​ត្រូវ​ប្រើ​សម្រាប់​ការ​បង្ហាញ (ជាទូទៅ /dev/fb0) ។

en: Framebuffer input
km: ព័ត៌មាន​បញ្ចូល Framebuffer

en: Framebuffer resolution to use
km: គុណភាព​បង្ហាញ​ស៊ុម​អង្គ​ចងចាំ​បណ្ដោះអាសន្ន​​ដែល​ត្រូវ​ប្រើ ។

en: Framebuffer uses hw acceleration
km: ស៊ុម​អង្គ​ចងចាំ​បណ្ដោះអាសន្ន​ប្រើ​ការ​បង្កើន​ល្បឿន hw

en: Framecount to use on frametype lookahead
km: ចំនួន​ស៊ុម​ដែល​ត្រូវ​ប្រើ​នៅ​លើ​ប្រភេទ​ស៊ុម​ខាងមុខ

en: Framecount to use on frametype lookahead. Currently default can cause sync-issues on unmuxable output, like rtsp-output without ts-mux
km: ចំនួន​ស៊ុម​ដែល​ត្រូវ​ប្រើ​នៅ​លើ​ប្រភេទ​ស៊ុម​ខាង​មុន ។ លំនាំដើម​បច្ចុប្បន្ន​អាច​​បណ្ដាល​ឲ្យ​មាន​បញ្ហា​ក្នុង​ការ​ធ្វើ​សមកាលកម្ម​នៅ​លើ​លទ្ធផល​ unmuxable  ដូច​​ជា rtsp-output ដោយ​គ្មាន ts-mux ជាដើម

en: Frames per Second
km: ស៊ុម​ក្នុង​មួយ​វិនាទី

en: Freetype2 font renderer
km: កម្មវិធី​បង្ហាញ​ពុម្ពអក្សរ Freetype2

en: French
km: បារាំង

en: Freq 1 (Hz)
km: ប្រេកង់ ១ (Hz)

en: Freq 1 Q
km: ប្រេកង់ ១ Q

en: Freq 1 gain (dB)
km: ការ​បង្កើន ប្រេកង់ ១ (dB)

en: Freq 2 (Hz)
km: ប្រេកង់ ២ (Hz)

en: Freq 2 Q
km: ប្រេកង់ ២ Q

en: Freq 2 gain (dB)
km: ការ​បង្កើន​ប្រេកង់ ២ (dB)

en: Freq 3 (Hz)
km: ប្រេកង់ ៣ (Hz)

en: Freq 3 Q
km: ប្រេកង់ ៣ Q

en: Freq 3 gain (dB)
km: ការ​បង្កើន​ប្រេកង់ ៣ (dB)

en: Frequency
km: ប្រេកង់

en: Frequency (Hz)
km: ប្រេកង់ (Hz)

en: Frisian
km: ហ្វ្រីស៊ាន

en: Fuchsia
km: ស៊ីជម្ពូរ

en: Full HD (1080p)
km: HD ពេញលេញ (1080p)

en: Full URL to put in index file
km: URL ពេញលេញ​ដែល​ត្រូវ​ដាក់​នៅ​ក្នុង​ឯកសារ​លិបិក្រម

en: Full URL to put in index file. Use #'s to represent segment number
km: URL ពេញ​លេញ​ដែល​ត្រូវ​ដាក់​នៅ​ក្នុង​ឯកសារ​លិបិក្រម។ ប្រើ #'s ដើម្បី​បង្ហាញ​ចំនួន​ចម្រៀក

en: Full Volume
km: កម្រិត​សំឡេង​ពេញ

en: Full bass
km: បាស​ពេញ

en: Full bass and treble
km: បាស​ពេញ និង​សំឡេង​បី

en: Full path of the image files to use. Format is <image>[,<delay in ms>[,<alpha>]][;<image>[,<delay>[,<alpha>]]][;...]. If you only have one file, simply enter its filename.
km: ផ្លូវ​ពេញលេញ​របស់​ឯកសារ​រូបភាព​ដែល​ត្រូវ​ប្រើ ។ ទ្រង់ទ្រាយ​គឺ <image>[,<delay in ms>[,<alpha>]][;<image>[,<delay>[,<alpha>]]][;...] ។ ប្រសិនបើ​អ្នក​មាន​ឯកសារ​តែមួយ សូម​បញ្ចូល​ឈ្មោះ​ឯកសារ​របស់​វា​តាម​ធម្មតា ។

en: Full treble
km: សំឡេង​បី​ពេញ

en: Fullscreen
km: ពេញ​អេក្រង់

en: Fullscreen Controller
km: ឧបករណ៍​បញ្ជា​ពេញ​អេក្រង់

en: Fullscreen Video Device
km: ឧបករណ៍​វីដេអូ​ពេញ​អេក្រង់

en: Fullscreen controller opacity between 0.1 and 1
km: ភាព​ស្រអាប់​​ឧបករណ៍​បញ្ជា​ពេញ​អេក្រង់​រវាង ០.១ និង ១

en: Fullscreen video output
km: ការ​បង្ហាញ​វីដេអូ​ពេញ​អេក្រង់

en: G.711 decoder
km: កម្មវិធី​ដោះ​លេខ​កូដ G.711

en: G.711 encoder
km: កម្មវិធី​ដាក់​លេខ​កូដ G.711

en: GLX extension for OpenGL
km: ផ្នែក​បន្ថែម GLX សម្រាប់ OpenGL

en: GNU TLS server
km: ម៉ាស៊ីន​មេ​របស់ GNU TLS

en: GNU TLS transport layer security
km: សុវត្ថិភាព​ស្រទាប់​ដឹកជញ្ជូន GNU TLS

en: GNU/Linux framebuffer video output
km: លទ្ធផល​វីដេអូ​ស៊ុម​អង្គ​ចងចាំ​បណ្ដោះអាសន្ន​របស់ GNU/Linux

en: GOP length
km: ប្រវែង GOP

en: GOP structure
km: រចនាសម្ព័ន្ធ GOP

en: GOP structure used to encode the video sequence
km: រចនាសម្ព័ន្ធ GOP ដែល​បាន​ប្រើ​ ដើម្បី​អ៊ិនកូដ​​លំដាប់​វីដេអូ

en: Gaelic (Scots)
km: ហ្គាអេលិក (ស្កុតថ៍)

en: Gain
km: កើនឡើង

en: Gain control filter
km: ទទួល​បាន​តម្រង​បញ្ជា

en: Gain multiplier
km: ទទួល​បាន​ការ​បង្កើន

en: Gain on Feedback loop
km: ទទួល​បាន​រង្វិល​ជុំ​មតិយោបល់

en: Gallegan
km: ហ្គាលេហ្គាន

en: Game mode
km: របៀប​ល្បែង

en: Gamma
km: ហ្គាម៉ា

en: Gamma (Blue) correction
km: ការ​កែ​តម្រូវ​ហ្កាម៉ា (ខៀវ)

en: Gamma (Green) correction
km: ការ​កែ​តម្រូវ​ហ្កាម៉ា (បៃតង)

en: Gamma (Red) correction
km: ការ​កែ​តម្រូវ​ហ្កាម៉ា (ក្រហម)

en: Gamma adjust.
km: លៃ​តម្រូវ​ហ្គាម៉ា។

en: Gathering stream output
km: ប្រមូល​លទ្ធផល​ស្ទ្រីម

en: Gaussian Adaptive Low Pass Filter
km: ហ្គូសៀន​តម្រង​បញ្ជូន​ទាប​ដែល​អាច​ប្រែប្រួល

en: Gaussian Blur
km: ព្រិល​ហ្គូសៀន

en: Gaussian Low Pass Filter
km: ហ្គូសៀន​តម្រង​បញ្ជូន​ទាប

en: Gaussian blur video filter
km: តម្រង​វីដេអូ​ព្រិល​ហ្គូសៀន

en: Gaussian's standard deviation. The blurring will take into account pixels up to 3*sigma away in any direction.
km: គម្លាត​ស្តង់ដារ​របស់​ហ្គូសៀន ។ កម្រិត​ព្រិល​នឹង​ត្រូវ​បាន​គិតជា​ភីកសែល​រហូតដល់​ចម្ងាយ 3*sigma នៅ​ក្នុង​ទិសដៅ​ណាមួយ ។

en: Gaussian's std deviation
km: គម្លាត​ស្តង់ដារ​របស់​ហ្គូសៀន

en: General
km: ទូទៅ

en: General Audio
km: អូឌីយ៉ូ​ទូទៅ

en: General audio settings
km: ការ​កំណត់​អូឌីយ៉ូ​ទូទៅ

en: General input settings. Use with care...
km: ការ​កំណត់​ព័ត៌មាន​បញ្ចូល​ទូទៅ។ ប្រើ​ដោយ​ប្រុងប្រយ័ត្ន...

en: General playlist behaviour
km: ឥរិយាបថ​បញ្ជី​ចាក់​ទូទៅ

en: General settings for audio output modules.
km: ការ​កំណត់​ទូទៅ​សម្រាប់​ម៉ូឌុល​បង្ហាញ​អូឌីយ៉ូ។

en: General stream output settings
km: ការ​កំណត់​លទ្ធផល​​ស្ទ្រីម​​ទូទៅ

en: General video settings
km: ការ​កំណត់​វីដេអូ​ទូទៅ

en: Generate IV instead using segment-number as IV
km: បង្កើត IV ជំនួស​ឲ្យ​ការ​ប្រើ​លេខ​ចម្រៀក​ជា IV

en: Generate access unit delimiter NAL units.
km: បង្កើត​ការ​ចូល​ដំណើរការ​សញ្ញា​កំណត់​ព្រំ​ដែន​ឯកតា NAL ។

en: Generated stream output string
km: ខ្សែអក្សរ​លទ្ធផល​ស្ទ្រីម​ដែល​បាន​បង្កើត

en: Generic
km: ទូទៅ

en: Genre
km: ចង្វាក់

en: Genre description
km: សេចក្ដី​ពណ៌នា​ចង្វាក់

en: Genre metadata
km: ទិន្នន័យ​មេតា​ចង្វាក់

en: Geometry
km: ធរណីមាត្រ

en: Georgian
km: ហ្សកហ្ស៊ី

en: German
km: អាល្លឺម៉ង់

en: Gestures
km: កាយវិការ

en: Get function
km: មុខងារ​ទទួល​យក

en: Gives video a warmer tone by applying sepia effect
km: ផ្ដល់​សំឡេង​ស្រទន់​ឲ្យ​វីដេអូ​ដោយ​ប្រើ​បែបផែន​ពណ៌​សូកូឡា

en: Global
km: សាកល

en: Global Hotkeys
km: គ្រាប់ចុច​រហ័ស​សកល

en: Global Hotkeys interface
km: ចំណុច​ប្រទាក់​​គ្រាប់ចុច​រហ័ស​​សកល

en: Global gain
km: ការ​កើន​ឡើង​សកល

en: Go to Time
km: ទៅកាន់​ពេលវេលា

en: Go to the DVD menu
km: ទៅកាន់​ម៉ឺនុយ​ឌីវីឌី

en: Go to time
km: ទៅកាន់​ពេលវេលា

en: Go!
km: ចាប់ផ្ដើម!

en: Goom animation speed
km: ល្បឿន​ចលនា Goom

en: Goom display height
km: កម្ពស់​ការ​បង្ហាញ Goom

en: Goom display width
km: ទទឹង​ការ​បង្ហាញ Goom

en: Goom effect
km: បែបផែន Goom

en: Gradfun video filter
km: តម្រង​វីដេអូ Gradfun

en: Gradient
km: ជម្រាល​

en: Gradient image type
km: ប្រភេទ​រូបភាព​ជម្រាល

en: Gradient image type (0 or 1). 0 will turn the image to white while 1 will keep colors.
km: ប្រភេទ​រូបភាព​​ជម្រាល (០ ឬ ១) ។ ០ នឹង​ត្រឡប់​រូបភាព​ទៅ​ពណ៌​ស ខណៈ​ដែល ១ នឹង​រក្សា​ពណ៌ ។

en: Gradient threshold
km: កម្រិត​ពន្លឺ​ជម្រាល

en: Gradient video filter
km: តម្រង​វីដេអូ​ជម្រាល

en: Grain
km: តិចតួច

en: Grain video filter
km: តម្រង​វីដេអូ​តិចតួច

en: Grass green
km: ពណ៌​ខៀវ​ស្រងាត់

en: Gray
km: ប្រផេះ

en: Grayscale video output
km: លទ្ធផល​វីដេអូ​មាត្រដ្ឋាន​ប្រផេះ

en: Greek (ISO 8859-7)
km: ក្រិក (ISO 8859-7)

en: Greek (Windows-1253)
km: ក្រិក (វីនដូ-1253)

en: Greek, Modern
km: ក្រិច ទំនើប

en: Green
km: បៃតង

en: Greenlandic, Kalaallisut
km: ហ្គ្រោអង់ឡង់, កាឡាអាលីស៊ុត

en: Group
km: ក្រុម

en: Group of Picture Reference Distance
km: ក្រុម​រូបភាព​ចម្ងាយ​យោង

en: Group of Picture size
km: ក្រុម​ទំហំ​រូបភាព

en: Group packets
km: ដាក់​កញ្ចប់​ជា​ក្រុម

en: Grouping
km: ដាក់​ជា​ក្រុម

en: Guarani
km: ហ្គូរ៉ានី

en: Guard interval
km: ការ​ពារ​ចន្លោះ​ពេល

en: Gujarati
km: ហ្កុយ៉ារាទី

en: H.264 level
km: កម្រិត H.264

en: H.264 profile
km: ទម្រង់ H.264

en: H.264 video packetizer
km: កម្មវិធី​វេចខ្ចប់​វីដេអូ H.264

en: H.264/MPEG-4 Part 10/AVC encoder (x264 10-bit)
km: ផ្នែក H.264/MPEG-4 កម្មវិធី​ដាក់​លេខ​កូដ 10/AVC (x264 10-bit)

en: H.264/MPEG-4 Part 10/AVC encoder (x264)
km: ផ្នែក H.264/MPEG-4 កម្មវិធី​ដាក់​លេខ​កូដ 10/AVC (x264)

en: H264 video demuxer
km: ឧបករណ៍​មិន​ទ្វេ​ទិស​វីដេអូ H264

en: HAL AudioUnit output
km: លទ្ធផល HAL AudioUnit

en: HD-SDI Input
km: ព័ត៌មាន​បញ្ចូល HD-SDI

en: HRD-timing information
km: ព័ត៌មាន HRD-timing

en: HTML playlist
km: បញ្ជី​ចាក់ HTML

en: HTML playlist export
km: នាំចេញ​បញ្ជី​ចាក់ HTML

en: HTTP (default)
km: HTTP (លំនាំដើម)

en: HTTP Announcement
km: ការប្រកាស HTTP

en: HTTP Live streaming output
km: លទ្ធផល​​ស្ទ្រីម HTTP Live

en: HTTP authentication
km: ការ​ផ្ទៀងផ្ទាត់ HTTP

en: HTTP input
km: ព័ត៌មាន​បញ្ចូល HTTP

en: HTTP proxy
km: ប្រូកស៊ី HTTP

en: HTTP proxy URL
km: URL ប្រូកស៊ី​របស់ HTTP

en: HTTP proxy password
km: ពាក្យសម្ងាត់​ប្រូកស៊ី HTTP

en: HTTP proxy to be used It must be of the form http://[user@]myproxy.mydomain:myport/ ; if empty, the http_proxy environment variable will be tried.
km: ប្រូកស៊ី HTTP ដែល​បាន​ប្រើ គឺ​ត្រូវតែ​ជា​ទម្រង់ http://[user@]myproxy.mydomain:myport/ ; ប្រសិនបើ​ទ​ទេ អថេរ http_proxy នឹង​ត្រូវ​បាន​សាកល្បង។

en: HTTP server address
km: អាសយដ្ឋាន​ម៉ាស៊ីន​មេ HTTP

en: HTTP server port
km: ច្រក​ម៉ាស៊ីន​មេ HTTP

en: HTTP stream output
km: លទ្ធផល​ស្ទ្រីម HTTP

en: HTTP tunnel port
km: ច្រក​ធ្យូនែល HTTP

en: HTTP/TLS server certificate
km: វិញ្ញាបនបត្រ​ម៉ាស៊ីន​មេ HTTP/TLS

en: HTTP/TLS server private key
km: កូនសោ​ឯកជន​របស់​ម៉ាស៊ីន​មេ HTTP/TLS

en: HTTPS server port
km: ច្រក​ម៉ាស៊ីន​មេ HTTPS

en: Haar cascade filename
km: ឈ្មោះ​ឯកសារ​ល្បាក់ Haar

en: Half Size
km: ទំហំ​ពាក់​កណ្ដាល

en: Handling mode for stereo streams
km: របៀប​ប្រើប្រាស់​សម្រាប់​ស្ទ្រីម​ស្តេរ៉េអូ

en: Hardware decoding
km: ការ​ឌិកូដ​ផ្នែក​រឹង

en: Hardware-accelerated decoding
km: ការ​ដាក់​លេខ​កូដ​ផ្នែក​រឹង​ដែល​បាន​បន្ថែម​ល្បឿន

en: Headphone effect
km: បែបផែន​កាស

en: Headphone virtual spatialization effect
km: បែបផែន​កាស​លំហ​និម្មិត

en: Headphone virtualization
km: និម្មិតកម្ម​​កាស​ស្ដាប់​ត្រចៀក

en: Headphones
km: កាស

en: Hebrew
km: អ៊ីស្រាអែល

en: Hebrew (ISO 8859-8)
km: ហេប៊្រូ (ISO 8859-8)

en: Hebrew (Windows-1255)
km: ហេប៊្រូ (វីនដូ-1255)

en: Height
km: កម្ពស់

en: Height in pixels of the border between miniatures.
km: កម្ពស់​រវាង​ស៊ុម​នឹង​រូបភាព​តូចៗ​គិត​ជា​ភីកសែល ។

en: Height of video or subtitle elementary streams
km: កម្ពស់​​វីដេអូ ឬ​ចំណងជើង​រង​របស់​ស្ទ្រីម​ដំបូង

en: Help
km: ជំនួយ

en: Herero
km: ហេរេអូ

en: Hide / Show Library
km: បង្ហាញ/លាក់​បណ្ណាល័យ

en: Hide / Show Viewer
km: បង្ហាញ/លាក់​កម្មវិធី​មើល

en: Hide Others
km: លាក់​ផ្សេងទៀត

en: Hide VLC
km: លាក់ VLC

en: Hide cursor and fullscreen controller after x milliseconds
km: លាក់​ទស្សន៍ទ្រនិច និង​ឧបករណ៍​បញ្ជា​ពេញ​អេក្រង់​បន្ទាប់ពី x មិល្លីវិនាទី

en: Hide future errors
km: លាក់​កំហុស​ដែល​នឹង​កើតឡើង

en: Hide mouse cursor and fullscreen controller after n milliseconds.
km: លាក់​ទស្សន៍ទ្រនិច និង​ឧបករណ៍​បញ្ជា​ពេញ​អេក្រង់ បន្ទាប់ពី n មិល្លីវិនាទី។

en: Hide the interface and pause playback.
km: លាក់​ចំណុច​ប្រទាក់ ហើយ​ផ្អាក​ការ​ចាក់​ឡើងវិញ

en: Hierarchy mode
km: របៀប​ឋានានុក្រម

en: High
km: ខ្ពស់

en: High LNB voltage
km: LNB កម្រិត​វ៉ុល​ខ្ពស់

en: High Quality 3D Denoiser filter
km: តម្រង​កម្មវិធី​មិន​ជ្រៀតជ្រែក 3D គុណភាព​ខ្ពស់

en: High freq (Hz)
km: ប្រេកង់​ខ្ពស់ (Hz)

en: High freq gain (dB)
km: ការ​បង្កើន​ប្រេកង់​ខ្ពស់ (dB)

en: High latency
km: ភាព​មើល​មិន​ឃើញ​ខ្ពស់

en: High priority
km: អទិភាព​ខ្ពស់

en: High-priority code rate
km: អត្រា​កូដ​​អាទិភាព​ខ្ពស់

en: Higher latency
km: ភាព​មើល​មិនឃើញ​ខ្ពស់​ជាង

en: Higher value implies more prefiltering
km: តម្លៃ​កាន់តែ​ខ្ពស់​អនុវត្ត​ការ​ត្រង​ជា​មុន​កាន់តែ​ច្រើន

en: Highest
km: ខ្ពស់​បំផុត

en: Hindi
km: ហិណ្ឌូ

en: Hiri Motu
km: ហ៊ីរីម៉ូទូ

en: Home
km: ដើម (Home)

en: Hong-Kong Supplementary (HKSCS)
km: ហុងកុង (HKSCS)

en: Hop limit (TTL)
km: ដែន​កំណត់​ការ​ផ្លោះ (TTL)

en: Horizontal
km: ផ្ដេក

en: Horizontal (18V)
km: ផ្ដេក (18V)

en: Horizontal flip
km: ត្រឡប់​ផ្ដេក

en: Horizontal slices per frame
km: បន្ទះ​ផ្ដេក​ក្នុង​មួយ​ស៊ុម

en: Host
km: ម៉ាស៊ីន

en: Host Computer
km: ម៉ាស៊ីន​កុំព្យូទ័រ

en: Hot keys
km: គ្រាប់ចុច​រហ័ស

en: Hotkey
km: គ្រាប់ចុច​រហ័ស

en: Hotkey change
km: ការ​ប្ដូរ​គ្រាប់ចុច​រហ័ស

en: Hotkeys
km: គ្រាប់ចុច​រហ័ស

en: Hotkeys management interface
km: ចំណុច​ប្រទាក់​​គ្រប់គ្រង​គ្រាប់ចុច​រហ័ស

en: Hotkeys settings
km: ការ​កំណត់​គ្រាប់ចុច​រហ័ស

en: Hough
km: កែង

en: Hours / Minutes / Seconds:
km: ម៉ោង / នាទី / វិនាទី ៖

en: House
km: ផ្ទះ

en: How AQ distributes bits
km: របៀប​ចែកចាយ​ប៊ីត​របស់ AQ

en: How long to wait for any packet before a source is expired.
km: រយៈពេល​​ដែល​ត្រូវ​រង់ចាំ​កញ្ចប់​ណាមួយ មុន​ពេល​ប្រភព​ផុត​កំណត់។

en: How many distinct active RTP sources are allowed at a time.
km: ចំនួន​ប្រភព RTP សកម្ម​ផ្សេងគ្នា​ដែល​​​បាន​អនុញ្ញាត​នៅ​ក្នុង​មួយ​ពេល។

en: How many times the screen content should be refreshed per second.
km: ចំនួន​ដង​ដែល​មាតិកា​អេក្រង់​គួរ​ត្រូវ​បាន​ផ្ទុក​ឡើងវិញ​​ក្នុង​មួយ​​វិនាទី។

en: How pronounced to make the chosen font effect (effect dependent).
km: វិធី​ដែល​បានប្រកាស​ដើម្បីជ្រើសរើស​បែបផែន​ពុម្ពអក្សរ (បែបផែន​ឯករាជ្យ) ។

en: Hue
km: ពណ៌​លាំៗ

en: Hue or color balance.
km: ពណ៌​លាំៗ ឬ​តុល្យភាព​ពណ៌

en: Hungarian
km: ហុងគ្រី

en: Hurry up
km: លឿន​ឡើង

en: I quantization factor
km: កត្តា​ការ​កំណត់​បរិមាណ I

en: I&mport
km: នាំចូល

en: I-frame only sequence
km: តែ​លំដាប់​ស៊ុម I ប៉ុណ្ណោះ

en: I420,IYUV,YV12 to RGB2,RV15,RV16,RV24,RV32 conversions
km: ការ​បម្លែង I420,IYUV,YV12 to RGB2,RV15,RV16,RV24,RV32

en: ID
km: លេខ​សម្គាល់

en: ID Offset
km: អុហ្វសិត​លេខ​សម្គាល់

en: IDR interval
km: ចន្លោះ​ពេល IDR

en: IIDC Digital Camera (FireWire) input
km: ព័ត៌មាន​បញ្ចូល IIDC Digital Camera (FireWire)

en: INTERNET
km: អ៊ីនធឺណិត

en: IP Address
km: អាសយដ្ឋាន IP

en: ISDB-S parameters
km: ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ ISDB-S

en: ISDB-T reception parameters
km: ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ​​ចាប់​​យក​របស់ ISDB-T

en: IceCAST output
km: លទ្ធផល IceCAST

en: Icelandic
km: អ៊ីស្លង់

en: Icons
km: រូបតំណាង

en: If automatic connection is enabled, only JACK clients whose names match this regular expression will be considered for connection.
km: ប្រសិន​បើ​បាន​បើក​ការ​តភ្ជាប់​ស្វ័យប្រវត្តិ នោះ​មាន​តែ​ម៉ាស៊ីន​កូន JACK ដែល​ឈ្មោះ​របស់​វា​ផ្គូផ្គង​នឹង​កន្សោម​ទៀងទាត់​នេះ​ប៉ុណ្ណោះ នឹង​ត្រូវ​បាន​ពិចារណា​សម្រាប់​ការ​តភ្ជាប់។

en: If enabled, and shaping is specified, the TS muxer will place the boundaries at the end of I pictures. In that case, the shaping duration given by the user is a worse case used when no reference frame is available. This enhances the efficiency of the shaping algorithm, since I frames are usually the biggest frames in the stream.
km: ប្រសិន​បើ​បាន​បើក ហើយ​បាន​បញ្ជាក់​រូបរាង នោះ​ឧបករណ៍​ទ្វេ​ទិស TS នឹង​ដាក់​ស៊ុម​នៅ​ចុង​រូបភាព I ។ ក្នុង​ករណី​នេះ ថិរវេលា​នៃ​ការ​ធ្វើ​រូបរាង​ដែល​បាន​ផ្ដល់​ដោយ​អ្នកប្រើ​គឺ​ជា​ករណី​មិន​ល្អ ដែល​បាន​ប្រើ​នៅ​ពេល​គ្មាន​ស៊ុម​សេចក្ដី​យោង ។ វា​បន្ថែម​ភាព​ត្រឹមត្រូវ​របស់​ក្បួន​ដោះស្រាយ​រូបរាង ដោយសារ​តែ​ជាទូទៅ​ស៊ុម I គឺ​ជា​ស៊ុម​ដែល​ធំជាង​គេ​បំផុត​នៅ​ក្នុង​ស្ទ្រីម ។

en: If enabled, switching between the placeholder and the normal stream will only occur on I frames. This will remove artifacts on stream switching at the expense of a slightly longer delay, depending on the frequence of I frames in the streams.
km: ប្រសិនបើ​បាន​បើក ការ​ប្ដូរ​រវាង​កន្លែង​ដាក់​ជាមួយ​ស្ទ្រីម​ធម្មតា​នឹង​កើត​ឡើង​តែ​លើ​ស៊ុម I ប៉ុណ្ណោះ ។ វា​នឹង​យក​អ្វី​ដែល​ចាស់​ចេញពី​លើ​ស្ទ្រីម ដោយ​ប្ដូរ​ការ​ចំណាយ​នៃ​ការ​ពន្យារ​វែង​បន្តិច អាស្រ័យ​តាម​ប្រេកង់​ស៊ុម I នៅ​ក្នុង​ស្ទ្រីម ។

en: If enabled, this option will automatically connect sound output to the first writable JACK clients found.
km: ប្រសិន​បើ​បាន​បើក ជម្រើស​នេះ​នឹង​តភ្ជាប់​លទ្ធផល​សំឡេង​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ​ទៅកាន់​ម៉ាស៊ីន​ភ្ញៀវ JACK ​ដែល​អាច​សរសេរ​បាន​ដែល​រក​ឃើញ​មុន​គេ ។

en: If enabled, video will be padded to fit in canvas after scaling. Otherwise, video will be cropped to fix in canvas after scaling.
km: ប្រសិនបើ​បាន​បើក វីដេអូ​នឹង​ត្រូវ​បាន​ធ្វើឲ្យ​សម​នឹង​ផ្ទាំង​ក្រណាត់​បន្ទាប់​ពី​ធ្វើ​មាត្រដ្ឋាន ។ បើ​មិន​ដូច្នេះ​ទេ វីដេអូ​នឹង​ត្រូវ​បាន​ច្រឹប​តម្រូវ​តាម​ផ្ទាំង​ក្រណាត់​បន្ទាប់ពី​ធ្វើ​មាត្រដ្ឋាន ។

en: If non empty and image-decode is true, the image will be converted to the specified chroma.
km: ប្រសិនបើ​មិន​ទទេ ហើយ​ឌិកូដ​រូបភាព​គឺ​ពិត រូបភាព​នឹង​ត្រូវ​បាន​បម្លែង​ទៅកាន់​ក្រូម៉ា​ដែល​បាន​បញ្ជាក់ ។

en: If nothing appears, check your internet connection.
km: ប្រសិនបើ​​គ្មាន​អ្វី​បង្ហាញ​ទេ ពិនិត្យ​មើល​ការ​តភ្ជាប់​អ៊ីនធឺណិត​របស់​អ្នក ។

en: If pending audio communication is detected, playback will be paused automatically.
km: ប្រសិនបើ​បាន​រក​ឃើញ​ទំនាក់ទំនង​អូឌីយ៉ូ​រង់ចាំ ការ​ចាក់​សារ​ថ្មី​នឹង​ត្រូវ​បាន​ផ្អាក​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ។

en: If specified, will use the image to draw the mouse pointer on the capture.
km: ប្រសិនបើ​បាន​បញ្ជាក់ វា​នឹង​ប្រើ​រូបភាព​ដើម្បី​គូរ​ព្រួញ​កណ្ដុរ​​នៅ​ពេល​ចាប់​យក។

en: If the adapter provides multiple independent tuner devices, the device number must be selected. Numbering starts from zero.
km: ប្រសិនបើ​អាដាប់ទ័រ​ផ្ដល់​នូវ​ប្រដាប់​រាវ​ប៉ុស្តិ៍​ឯករាជ្យ​ច្រើន នោះ​លេខ​អាដាប់ទ័រ​គឺ​ត្រូវតែ​បាន​ជ្រើស។ លេខរៀង​គឺ​ចាប់ផ្ដើម​ពី​សូន្យ។

en: If the average power over the last N buffers is higher than this value, the volume will be normalized. This value is a positive floating point number. A value between 0.5 and 10 seems sensible.
km: ប្រសិន​បើ​អានុភាព​​មធ្យមភាគ​នៅ​លើ​អង្គ​ចងចាំ​បណ្ដោះអាសន្ន N ចុងក្រោយ​ខ្ពស់​ជាង​តម្លៃ​នេះ នោះ​កម្រិត​សំឡេង​នឹង​ត្រូវ​បាន​ធ្វើ​ឲ្យ​ធម្មតា ។ តម្លៃ​នេះ​គឺ​ជា​ចំនួន​ពិត​វិជ្ជមាន ។ តម្លៃ​រវាង 0.5 និង 10 គឺ​ហាក់​ដូចជា​សមហេតុ​ផល ។

en: If the cables between the satellilte low noise block-downconverter and the receiver are long, higher voltage may be required.
    Not all receivers support this.
km: ប្រសិនបើ​ខ្សែ​កាប​រវាង​ឧបករណ៍​បម្លែង​សំឡេង​រំខាន​ទាប​របស់​ផ្កាយរណប និង​ឧបករណ៍​ទទួល​មាន​ប្រវែង​ឆ្ងាយ នោះ​កម្រិត​វ៉ុល​ខ្ពស់​នឹង​ត្រូវ​បាន​ទាមទារ។
    មិនមែន​គ្រប់​ឧបករណ៍​ទទួល​សុទ្ធតែ​គាំទ្រ​វា​ទេ។

en: If the demodulator cannot detect spectral inversion correctly, it needs to be configured manually.
km: ប្រសិនបើ​ឧបករណ៍​បម្លែង​ត្រឡប់​មិន​អាច​រក​ឃើញ​​ការ​បញ្ច្រាស​វិសាលគម​ត្រឹមត្រូវ​ទេ នោះ​វា​ចាំបាច់​ត្រូវតែ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ដោយ​ដៃ។

en: If the file already exists, it will be overwritten.
km: ប្រសិនបើ​ឯកសារ​មាន​រួចហើយ វា​នឹង​ត្រូវ​បាន​សរសេរ​ជាន់​ពីលើ។

en: If the file already exists, it will not be overwritten.
km: ប្រសិន​បើ​មាន​ឯកសារ​នោះ​រួចហើយ វា​នឹង​មិន​សរសេរ​ជាន់​ពី​លើ​ទេ ។

en: If the satellite receiver is connected to multiple low noise block-downconverters (LNB) through a DiSEqC 1.0 switch, the correct LNB can be selected (1 to 4). If there is no switch, this parameter should be 0.
km: ប្រសិនបើ​ឧបករណ៍​ទទួល​របស់​ផ្កាយរណប​ត្រូវ​បាន​តភ្ជាប់​ទៅកាន់​ឧបករណ៍​បម្លែង​សំឡេង​រំខាន​ទាប (LBN) ច្រើន តាមរយៈ​កុងតាក់ DiSEqC 1.0 នោះ LNB ដែល​ត្រឹមត្រូវ​អាច​នឹង​ត្រូវ​បាន​ជ្រើស (1 ទៅ 4) ។ ប្រសិនបើ​គ្មាន​កុងតាក់​ទេ ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ​នេះ​គួរតែ 0 ។

en: If the satellite receiver is connected to multiple low noise block-downconverters (LNB) through a cascade formed from DiSEqC 1.1 uncommitted switch and DiSEqC 1.0 committed switch, the correct uncommitted LNB can be selected (1 to 4). If there is no uncommitted switch, this parameter should be 0.
km: ប្រសិនបើ​ឧបករណ៍​ទទួល​របស់​ផ្កាយរណប​ត្រូវ​បាន​តភ្ជាប់​ទៅកាន់​ឧបករណ៍​បម្លែង​សំឡេង​រំខាន​ទាប (LNB) ច្រើន តាម​លំដាប់​ដែល​បាន​បង្កើត​ចេញពី​កុងតាក់ DiSEqC 1.1 មិន​បាន​ធ្វើ និង​កុងតាក់ DiSEqC 1.0 បាន​ធ្វើ។ LNB មិន​បាន​ធ្វើ​ដែល​ត្រឹមត្រូវ​អាច​ត្រូវ​បាន​ជ្រើស​នៅ​ចន្លោះ​ពី (1 ទៅ 4) ។ ប្រសិនបើ​គ្មាន​កុងតាក់​ដែល​មិន​បាន​ធ្វើ​ទេ ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ​គួរតែ 0 ។

en: If the satellite transmission frequency exceeds the switch frequency, the oscillator high frequency will be used as reference. Furthermore the automatic continuous 22kHz tone will be sent.
km: ប្រសិនបើ​ប្រេកង់​បញ្ជូន​របស់​ផ្កាយរណប​លើស​ពី​ប្រេកង់​បិទ/បើក ប្រេកង់​ខ្ពស់​របស់​ឧបករណ៍​រំយោល​នឹង​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ជំនួស។ លើស​ពី​នោះ​ទៀត​សំឡេង 22kHz បន្ត​ស្វ័យប្រវត្តិ នឹង​ត្រូវ​បាន​ផ្ញើ។

en: If there is more than one digital broadcasting adapter, the adapter number must be selected. Numbering starts from zero.
km: ប្រសិនបើ​មាន​អាដាប់ទ័រ​ការ​ផ្សាយ​ឌីជីថល​ច្រើន​ជាង​មួយ នោះ​លេខ​អាដាប់ទ័រ​គឺ​ត្រូវតែ​បាន​ជ្រើស។ លេខរៀង​គឺ​ចាប់ផ្ដើម​ពី​សូន្យ។

en: If this option is enabled, VLC will use the dark interface style. Otherwise, the grey interface style is used.
km: បើ​បាន​បើក​ជម្រើស​នេះ VLC នឹង​ប្រើ​រចនាប័ទ្ម​ចំណុចប្រទាក់​ងងឹត។ បើមិនដូច្នោះទេ រចនាប័ទ្ម​ចំណុចប្រទាក់​ប្រផេះ​នឹង​ត្រូវ​បាន​ប្រើ។

en: If this option is enabled, the flow on the SAP multicast address will be controlled. This is needed if you want to make announcements on the MBone.
km: ប្រសិនបើ​បាន​ធីក​ជម្រើស​នេះ លំហូរ​នៅ​លើ​អាសយដ្ឋាន​ម៉ាល់ធីខាស SAP នឹង​ត្រូវ​បាន​គ្រប់គ្រង។ វា​ចាំបាច់​នៅ​ពេល​ដែល​អ្នក​ចង់​ធ្វើការ​ប្រកាស​នៅ​លើ MBone ។

en: If this property is blank, different values
    for DVD, VCD, and CDDA are set.
    You can define a unique one or configure them 
    individually in the advanced preferences.
km: ប្រសិន​បើ​លក្ខណ​សម្បត្តិ​នេះ​ទទេ នោះ​តម្លៃ​ផ្សេងទៀត
    សម្រាប់​ឌីវីឌី វីស៊ីឌី និង CDDA គឺ​ត្រូវ​បាន​កំណត់ ។
    អ្នក​អាច​កំណត់​ឲ្យ​យូនីក​បាន ឬ​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​ពួកវា
    ដាច់​ដោយឡែក​ពី​គ្នា​នៅ​ក្នុង​ចំណូលចិត្ត​កម្រិត​ខ្ពស់ ។

en: If you want to open a multicast stream, enter the respective IP address given by the stream provider. In unicast mode, VLC will use your machine's IP automatically.
    
    To open a stream using a different protocol, just press Cancel to close this sheet.
km: ប្រសិនបើ​អ្នក​ចង់​បើក​ស្ទ្រីម​ម៉ាល់ធីខាស អ្នក​ត្រូវ​បញ្ចូល​អាសយដ្ឋាន IP នីមួយៗ​ដែល​បាន​ផ្ដល់​ដោយ​កម្មវិធី​ស្ទ្រីម ។ នៅ​ក្នុង​របៀប​យូនីខាស់ VLC នឹង​ប្រើ​ IP ម៉ាស៊ីន​របស់​អ្នក​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ ។
    
    ដើម្បី​បើក​ស្ទ្រីម​ដោយ​ប្រើ​ពិធីការ​ផ្សេង គ្រាន់តែ​ចុច​បោះបង់ នោះ​វា​នឹង​បិទ​ផ្ទាំង​នេះ ។

en: If your HTTP proxy requires a password, set it here.
km: ប្រសិនបើ​ប្រូកស៊ី HTTP របស់​អ្នក​ទាមទារ​ពាក្យសម្ងាត់ សូម​កំណត់​វា​នៅ​ទីនេះ។

en: If your clipboard contains a valid URL
    or the path to a file on your computer,
    it will be automatically selected.
km: ប្រសិនបើ​ក្ដារតម្បៀតខ្ទាស់​របស់​អ្នក​មាន​ URL ត្រឹមត្រូវ
    ឬ​មាន​ផ្លូវ​ទៅកាន់​ឯកសារ​នៅ​​ក្នុង​កុំព្យូទ័រ​របស់​អ្នក
    វា​នឹង​ត្រូវ​បាន​ជ្រើស​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ ។

en: Ignore
km: មិន​អើពើ

en: Ignore keyboard volume buttons.
km: មិន​អើពើ​ប៊ូតុង​គ្រាប់ចុច​កម្រិត​សំឡេង ។

en: Ignore subtitle flag
km: មិន​អើពើ​នឹង​ទង់​ចំណងជើង​រង

en: Ignore the subtitle flag, try this if your subtitles don't appear.
km: មិនអើពើ​ទង់​ចំណងជើង​រង សូម​ព្យាយាម​វា ប្រសិន​បើ​ចំណងជើង​របស់​អ្នក​មិន​បង្ហាញ ។

en: Ignored extensions
km: កន្ទុយ​ឯកសារ​ដែល​មិន​អើពើ

en: Image
km: រូបភាព

en: Image Adjust
km: កែសម្រួល​រូបភាព

en: Image Files (*.gif *.jpg *.jpeg *.png)
km: ឯកសារ​រូបភាព (*.gif *.jpg *.jpeg *.png)

en: Image adjust
km: ការ​លៃ​តម្រូវ​រូបភាព

en: Image brightness (0-2)
km: ពន្លឺ​រូបភាព (០-២)

en: Image chroma
km: ក្រូម៉ា​រូបភាព

en: Image contrast (0-2)
km: កម្រិត​ពន្លឺ​រូបភាព (០-២)

en: Image demuxer
km: ឧបករណ៍​មិន​ទ្វេ​ទិស​រូបភាព

en: Image format
km: ទ្រង់ទ្រាយ​រូបភាព

en: Image format (default RGB)
km: ទ្រង់ទ្រាយ​រូបភាព (RGB លំនាំដើម)

en: Image format which will be used to store the video snapshots
km: ទ្រង់ទ្រាយ​រូបភាព​ដែល​នឹង​ត្រូវ​​ប្រើ​ដើម្បី​រក្សាទុក​រូបថត​វីដេអូ

en: Image gamma (0-10)
km: ហ្កាម៉ា​រូបភាព (០-១០)

en: Image height
km: កម្ពស់​រូបភាព

en: Image hue (0-360)
km: ពណ៌​លាំៗ​របស់​រូបភាព (០-៣៦០)

en: Image mask
km: របាំង​រូបភាព

en: Image mask. Pixels with an alpha value greater than 50% will be erased.
km: របាំង​រូបភាព ។ ភីកសែល​ដែល​មាន​តម្លៃ​អាល់ហ្វា​ធំជាង ៥០% នឹង​ត្រូវ​លុប ។

en: Image properties filter
km: តម្រង​លក្ខណសម្បត្តិ​រូបភាព

en: Image quality
km: គុណភាព​រូបភាព

en: Image quality 1 to 9 (max)
km: គុណភាព​រូបភាព ១ ដល់ ៩ (អតិ.)

en: Image saturation (0-3)
km: តិត្ថិភាព​រូបភាព (០-៣)

en: Image to be blended onto
km: រូបភាព​ដែល​ត្រូវ​លាយ

en: Image wall
km: ជញ្ជាំង​រូបភាព

en: Image which will be blended
km: រូបភាព​ដែល​នឹង​ត្រូវបាន​លាយ

en: Image width
km: ទទឹង​រូបភាព

en: In a multiple monitor configuration, you can specify the Windows device name of the display that you want the video window to open on. For example, "\\.\DISPLAY1" or "\\.\DISPLAY2".
km: សម្រាប់​ការ​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​ម៉ូនីទ័រ​ច្រើន អ្នក​អាច​បញ្ជាក់​ឈ្មោះ​ឧបករណ៍​វីនដូ​នៃ​ការ​បង្ហាញ​ដែល​អ្នក​ចង់​ឲ្យ​បង្អួច​វីដេអូ​បើក ។ ឧទាហរណ៍ "\\.\DISPLAY1" or "\\.\DISPLAY2" ។

en: In fullscreen mode, keep screen where there is no video displayed black
km: ពេល​នៅ​ក្នុង​របៀប​ពេញ​អេក្រង់ រក្សា​អេក្រង់​នៅ​ទីតាំង​ពណ៌ខ្មៅ​ដែល​មិន​បាន​បង្ហាញ​វីដេអូ

en: In order to stream, a valid destination address is required.
km: ដើម្បី​ស្ទ្រីម​បាន ចាំបាច់​ត្រូវ​មាន​អាសយដ្ឋាន​ទិសដៅ​ត្រឹមត្រូវ។

en: Increase
km: បង្កើន

en: Increase Volume
km: បង្កើន​កម្រិត​សំឡេង

en: Increase or decrease the gain (default 1.0)
km: បង្កើន ឬ​បន្ថយ​ការ​ទទួល​បាន (លំនាំដើម 1.0)

en: Increase scale factor
km: បង្កើន​កត្តា​មាត្រដ្ឋាន

en: Increase the priority of the process
km: បង្កើន​អាទិភាព​ដំណើរការ

en: Increasing the priority of the process will very likely improve your playing experience as it allows VLC not to be disturbed by other applications that could otherwise take too much processor time. However be advised that in certain circumstances (bugs) VLC could take all the processor time and render the whole system unresponsive which might require a reboot of your machine.
km: ការ​បង្កើន​អាទិភាព​ដំណើរការ​គឺ​ដូច​គ្នា​ទៅ​នឹង​ការ​បង្កើន​បទពិសោធន៍​ក្នុង​ការ​ចាក់​របស់​អ្នក​ដែរ វា​មិន​អនុញ្ញាត​ឲ្យ VLC ត្រូវ​បាន​រំខាន​ដោយ​កម្មវិធី​ផ្សេងទៀត​ដែល​អាច​ធ្វើឲ្យ​ប្រព័ន្ធ​ដំណើរការ​យឺត។ ទោះជាយ៉ាងណា​ក៏ដោយ ត្រូវ​ដឹង​ថា ក្នុង​ស្ថានភាព​ជាក់លាក់ (កំហុស) VLC អាច​ប្រើ​ពេលវេលា​​ដំណើរការ​ទាំងអស់ ហើយ​បង្ហាញ​ភាព​មិន​ឆ្លើយតប​របស់​ប្រព័ន្ធ​ទាំងស្រុង​ដែល​អាច​តម្រូវ​ឲ្យ​ចាប់ផ្ដើម​ម៉ាស៊ីន​របស់​អ្នក​ឡើងវិញ។

en: Index
km: លិបិក្រម

en: Index file
km: ឯកសារ​លិបិក្រម

en: Index of screen (1, 2, 3, ...). Alternative to Display ID.
km: លិបិក្រម​តារាង (1, 2, 3, ...) ។ ឆ្លាស់គ្នា​ដើម្បី​បង្ហាញ​លេខ​សម្គាល់​ការ​បង្ហាញ។

en: Individual image display time of 0 - 60000 ms.
km: ពេលវេលា​បង្ហាញ​រូបភាព​នីមួយៗ ០ - ៦០០០០ មិ.វិ. ។

en: Indonesian
km: ឥណ្ឌូណេស៊ី

en: Influence (bias) B-frames usage
km: ការ​ប្រើប្រាស់ B-frames មិន​រលូន

en: Information
km: ព័ត៌មាន

en: Information about what your media or stream is made of.
    Muxer, Audio and Video Codecs, Subtitles are shown.
km: ព័ត៌មាន​ដែល​បង្ហាញ​ពី​អ្វី​ដែល​បង្កើត​មេឌៀ ឬ​ស្ទ្រីម​របស់​អ្នក ។
    ឧបករណ៍​ទ្វេ​ទិស កូដិក​អូឌីយ៉ូ និង​វីដេអូ ចំណងជើង​រង​គឺ​ត្រូវ​បាន​បង្ហាញ ។

en: Information...
km: ព័ត៌មាន...

en: Infrared
km: អ៊ីនហ្វ្រារ៉េដ

en: Infrared remote control interface
km: ចំណុច​ប្រទាក់​ការ​គ្រប់គ្រង​ពី​ចម្ងាយ​អ៊ីនហ្វ្រារ៉េដ

en: Initial VBV buffer occupancy
km: ទីកន្លែង​​​អង្គ​ចងចាំ​បណ្ដោះ​អាសន្ន VBV ដំបូង

en: Initializing
km: កំពុង​ចាប់ផ្ដើម

en: Input
km: បញ្ចូល

en: Input & Codec Settings
km: ការ​កំណត់​ព័ត៌មាន​បញ្ចូល និង​ការ​ដាក់​លេខ​កូដ

en: Input & Codecs Settings
km: ការ​កំណត់​ព័ត៌មាន​បញ្ចូល និង​កូដិក

en: Input / Codecs
km: ព័ត៌មាន​បញ្ចូល/កូដិក

en: Input Devices
km: ឧបករណ៍​បញ្ចូល

en: Input FIFO
km: បញ្ចូល FIFO

en: Input bitrate
km: អត្រា​ប៊ីត​ព័ត៌មាន​បញ្ចូល

en: Input card to use
km: បញ្ចូល​កាត​ដែល​ត្រូវ​ប្រើ

en: Input has changed
km: បាន​ផ្លាស់ប្ដូរ​ព័ត៌មាន​បញ្ចូល

en: Input has changed, unable to save bookmark. Suspending playback with "Pause" while editing bookmarks to ensure to keep the same input.
km: ព័ត៌មាន​បញ្ចូល​បាន​ផ្លាស់ប្ដូរ មិន​អាច​រក្សាទុក​ចំណាំបានទេ ។ ផ្អាក​ការ​ចាក់​ឡើងវិញ​ជាមួយ "ផ្អាក" នៅ​ពេល​កំពុង​កែសម្រួល​ចំណាំ ដើម្បី​ប្រាកដ​ថា​បាន​រក្សាទុក​ព័ត៌មាន​បញ្ចូល​ដូចគ្នា ។

en: Input list
km: បញ្ជី​​បញ្ចូល

en: Input media
km: មេឌៀ​បញ្ចូល

en: Input of the card to use (see debug).
km: ព័ត៌មាន​បញ្ចូល​របស់​កាត​ដែល​ត្រូវ​ប្រើ (សូម​មើល​ការ​បំបាត់​កំហុស) ។

en: Input repetitions
km: បញ្ចូល​ការ​ធ្វើ​ឡើងវិញ

en: Input slave (experimental)
km: បញ្ចូល​កូនចៅ (ពិសោធន៍)

en: Input/Read
km: បញ្ចូល/អាន

en: Input:
km: ព័ត៌មាន​បញ្ចូល ៖

en: Insecure site
km: តំបន់​បណ្ដាញ​គ្មាន​សុវត្ថិភាព

en: Insert
km: បញ្ជាន់ (Insert)

en: Insert Disc
km: បញ្ចូល​ថាស

en: Install
km: ដំឡើង

en: Install Windows Service
km: ដំឡើង​សេវា​វីនដូ

en: Install the Service and exit.
km: ដំឡើង​សេវា រួច​ចេញ ។

en: Instead of writing a raw file, you can add a WAV header to the file.
km: ជំនួស​ឲ្យ​ការ​សរសេរ​ឯកសារ​ដើម អ្នក​អាច​បន្ថែម​បឋមកថា WAV ទៅកាន់​ឯកសារ​បាន ។

en: Integer audio volume
km: កម្រិត​សំឡេង​អូឌីយ៉ូ​ចំនួន​គត់

en: Integer from -1 (no model) to 4.
km: ចំនួន​គត់ពី -1 (គ្មាន​ម៉ូដែល) ដល់ 4 ។

en: Integer identifier for this elementary stream. This will be used to "find" this stream later.
km: គ្រឿង​សម្គាល់​ចំនួន​គត់​សម្រាប់​ស្ទ្រីម​ដំបូង​នេះ ។ វា​នឹង​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ដើម្បី "រក" ស្ទ្រីម​នេះ​នៅ​ពេល​ក្រោយ ។

en: Integer pixel motion estimation method
km: វិធីសាស្ត្រ​វាយតម្លៃ​ចលនា​ភីកសែល​ចំនួន​គត់

en: Integrate video in interface
km: បញ្ចូល​វីដេអូ​ក្នុង​ចំណុច​ប្រទាក់

en: Intel QuickSync Video encoder for MPEG4-Part10/MPEG2 (aka H.264/H.262)
km: កម្មវិធី​ដាក់​លេខ​កូដ​វីដេអូ Intel QuickSync សម្រាប់ MPEG4-Part10/MPEG2 (aka H.264/H.262)

en: Intensity
km: អាំងតង់ស៊ីតេ

en: Intensity of sepia effect
km: អាំងតង់ស៊ីតេ​នៃ​បែបផែន​ពណ៌​សូកូឡា

en: Inter luma quantization deadzone
km: ចំណុច​បញ្ចប់​នៃ​ការ​កំណត់​បរិមាណ​លូម៉ា​ចន្លោះ

en: Inter picture DWT filter
km: បង្កប់​រូបភាព​តម្រង DWT

en: Inter pictures can refer to previous or future pictures
km: រូបភាព​ដែល​ទាក់ទង​សំដៅ​លើ​តែ​រូបភាព​មុន ឬ​រូប​ភាព​​​នៅ​​ក្រោយ​

en: Inter pictures refere to previous pictures only
km: រូបភាព​ដែល​ទាក់ទង​សំដៅ​លើ​​តែ​រូបភាព​មុន​តែ​ប៉ុណ្ណោះ

en: Interactive Zoom
km: ពង្រីក​អន្តរសកម្ម

en: Interface
km: ចំណុចប្រទាក់

en: Interface Settings
km: ការ​កំណត់​ចំណុច​ប្រទាក់

en: Interface interaction
km: អន្តរ​ចំណុច​ប្រទាក់

en: Interface module
km: ម៉ូឌុល​ចំណុច​ប្រទាក់

en: Interface style
km: រចនាប័ទ្ម​ចំណុចប្រទាក់

en: Interlaced encoding
km: ការ​អ៊ិនកូដ​ត្របាញ់

en: Interlaced mode
km: របៀប​ត្រួត​គ្នា

en: Interlaced motion estimation
km: ការ​វាយតម្លៃ​ចលនា​ត្របាញ់

en: Interlingua
km: អ៊ីនតឺលីងគ័រ

en: Interlingue
km: អ៊ីនតឺលីងគី

en: Internal libavcodec codec name
km: ​កូឌីក​ឈ្មោះ libavcodec ខាង​ក្នុង

en: Internal libavcodec format name
km: ឈ្មោះ​ទ្រង់ទ្រាយ libavcodec ខាងក្នុង

en: Internal stream record
km: កត់ត្រា​ស្ទ្រីម​ខាង​ក្នុង

en: Internet
km: អ៊ីនធឺណិត

en: Interval between appearance and disappearance
km: ចន្លោះ​ពេល​រវាង​ការ​បង្ហាញ​រូបរាង និង​ការ​បាត់​រូបរាង

en: Interval between disappearance and appearance
km: ចន្លោះ​ពេល​រវាង​ការ​បាត់​រូបរាង និង​ការ​បង្ហាញ​រូបរាង

en: Interval between two disappearances
km: ចន្លោះ​ពេល​រវាង​ការ​បាត់​រូបរាង​ពីរ

en: Intra luma quantization deadzone
km: ចំណុច​បញ្ចប់​នៃ​ការ​កំណត់​បរិមាណ​លូម៉ា​ចន្លោះ

en: Intra picture DWT filter
km: តម្រង DWT រូបភាព​ខាងក្នុង

en: Introduces a delay in the display of the stream.
km: ណែនាំ​ការ​ពន្យារពេល​នៅ​ក្នុង​ការ​បង្ហាញ​ស្ទ្រីម ។

en: Inuktitut
km: អ៊ីនូកទីទូត

en: Inupiaq
km: អ៊ីនូពីយ៉ាក

en: Invalid combination
km: បន្សំ​មិនត្រឹមត្រូវ

en: Invalid container format for HTTP streaming
km: ទ្រង់ទ្រាយ​ឧបករណ៍​ផ្ទុក​មិន​ត្រឹមត្រូវ​សម្រាប់​ការ​ស្ទ្រីម HTTP

en: Invalid signature
km: ហត្ថលេខា​មិន​ត្រឹមត្រូវ

en: Invert colors
km: ត្រឡប់​ពណ៌

en: Invert video filter
km: តម្រង​វីដេអូ​ត្រឡប់

en: Irish
km: អៀរឡង់

en: It is possible to disable the input clock synchronisation for real-time sources. Use this if you experience jerky playback of network streams.
km: វា​អាច​បិទ​ការ​ធ្វើ​សមកាលកម្ម​នាឡិកា​ព័ត៌មាន​បញ្ចូល​សម្រាប់​ប្រភព​ពេលវេលា​ពិត​បាន។ ប្រើ​វា ប្រសិនបើ​អ្នក​ថ្នឹក​នឹង​ការ​ចាក់ jerky នៃ​ស្ទ្រីម​បណ្ដាញ។

en: It seems your Libav/FFmpeg (libavcodec) installation lacks the following encoder:
    %s.
    If you don't know how to fix this, ask for support from your distribution.
    
    This is not an error inside VLC media player.
    Do not contact the VideoLAN project about this issue.
km: វា​ហាក់​ដូចជា​ការ​ដំឡើង Libav/FFmpeg (libavcodec) របស់​អ្នក​ខ្វះ​កម្មវិធី​ដាក់​លេខ​កូដ​ដូច​ខាងក្រោម៖
    %s​។
    បើ​អ្នក​មិន​ដឹង​អំពី​របៀប​កែ​វា​ទេ អ្នក​អាច​សួរ​រក​ជំនួយ​ពី​ការ​ចែកចាយ​របស់​អ្នក។
    
    នេះ​មិនមែន​ជា​កំហុស​ខាងក្នុង​កម្មវិធី​ចាក់​មេឌៀ VLC ទេ។
    សូម​កុំ​ទាក់ទង​ម​ក​គម្រោង VideoLAN អំពី​បញ្ហា​នេះ។

en: It was not possible to download a cryptographic signature for the downloaded file "%s". Thus, it was deleted.
km: មិន​អាច​ទាញ​យក​ហត្ថលេខា​គ្រីប​សម្រាប់​ឯកសារ "%s" ដែល​បាន​ទាញ​យក។ ដូច្នេះ វា​គឺ​ត្រូវ​បាន​លុប។

en: It was not possible to securely verify the downloaded file "%s". Thus, it was deleted.
km: វា​មិន​អាច​ផ្ទៀងផ្ទាត់​សុវត្ថិភាព​ឯកសារ "%s" ដែល​បាន​ទាញ​យក។ ដូច្នេះ​វា​គឺ​ត្រូវ​បាន​លុប។

en: Italian
km: អ៊ីតាលី

en: JACK Input
km: ព័ត៌មាន​បញ្ចូល JACK

en: JACK audio input
km: ព័ត៌មាន​បញ្ចូល​អូឌីយ៉ូ JACK

en: JACK audio output
km: JACK អូឌីយ៉ូ​ចេញ

en: Japanese
km: ជប៉ុន

en: Japanese (7-bits JIS/ISO-2022-JP-2)
km: ជប៉ុន (៧ ប៊ីត JIS/ISO-2022-JP-2)

en: Japanese (Shift JIS)
km: ជប៉ុន (Shift JIS)

en: Japanese Unix (EUC-JP)
km: ជប៉ុន​យូនីក (EUC-JP)

en: Javanese
km: ជ្វា

en: Joint bidirectional motion refinement.
km: ភ្ជាប់​ការ​ជម្រះ​ចលនា​តាម​ទ្វេ​ទិស ។

en: Joint stereo
km: ស្តេរ៉េអូ​បញ្ចូល​គ្នា

en: Jump Bac&kward
km: លោត​ថយ​ក្រោយ

en: Jump sizes
km: ទំហំ​លោត

en: Jump to Specific &Time
km: ទៅកាន់​ពេលវេលា​ជាក់លាក់

en: K Audio Interface audio output
km: អូឌីយ៉ូ​ចេញ​របស់​ចំណុច​ប្រទាក់​អូឌីយ៉ូ K

en: K Video Acceleration video output
km: លទ្ធផល​វីដេអូ​ការ​បង្កើន​ល្បឿន​វីដេអូ K

en: Kannada
km: កន្នដ

en: Karaoke
km: ខារ៉ាអូខេ

en: Kasenna MediaBase parser
km: កម្មវិធី​ញែក Kasenna MediaBase

en: Kasenna RTSP dialect
km: គ្រាមភាសា Kasenna RTSP

en: Kasenna servers use an old and nonstandard dialect of RTSP. With this parameter VLC will try this dialect, but then it cannot connect to normal RTSP servers.
km: ម៉ាស៊ីន​មេ Kasenna ប្រើ​គ្រាមភាសា​ RTSP ចាស់ និង​មិន​ស្តង់ដារ។ ជាមួយ​ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ​​នេះ VLC នឹង​ព្យាយាម​ប្រើ​គ្រាមភាសា​នេះ ប៉ុន្តែ​វា​មិន​អាច​តភ្ជាប់​ទៅកាន់​ម៉ាស៊ីន​មេ RTSP បាន​ទេ។

en: Kashmiri
km: កាស្មៀរ

en: Kate is a codec for text and image based overlays.
    The Tiger rendering library is needed to render complex Kate streams, but VLC can still render static text and image based subtitles if it is not available.
    Note that changing settings below will not take effect until a new stream is played. This will hopefully be fixed soon.
km: Kate គឺ​ជា​កូដិក​សម្រាប់​អត្ថបទ និង​រូបភាព​ដោយ​ផ្អែក​លើ​ការ​ត្រួត​លើ​គ្នា ។
    បណ្ណាល័យ​បង្ហាញ Tiger ត្រូវ​បាន​ទាមទារ​ដើម្បី​បង្ហាញ​ស្ទ្រីម Kate ស្មុគស្មាញ ប៉ុន្តែ VLC នៅតែ​អាច​បង្ហាញ​អត្ថបទ​ និង​រូបភាព​​ឋិតិវន្ត​ដោយ​ផ្អែក​លើ​ចំណង​ជើង​រង ប្រសិនបើ​វា​មិន​មាន ។
    ចំណាំ​ថា ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ការ​កំណត់​ខាង​ក្រោម​នឹង​គ្មាន​ប្រសិទ្ធភាព​ទេ រហូត​ទាល់តែ​ស្ទ្រីម​ថ្មី​ត្រូវ​បាន​ចាក់ ។ នេះ​សង្ឃឹម​ថា​នឹង​ត្រូវ​បាន​ជួសជុល​ឆាប់ៗ ។​

en: Kate overlay decoder
km: ឌិកូឌ័រ​ត្រួត​លើ Kate

en: Kate streams can be rendered using the Tiger library. Disabling this will only render static text and bitmap based streams.
km: ស្ទ្រីម Kate អាច​ត្រូវ​បាន​បង្ហាញ​​ដោយ​ប្រើ​បណ្ណាល័យ Tiger ។ ការ​បិទ​វា នឹង​បង្ហាញ​តែ​អត្ថបទ​ឋិតិវន្ត និង​រូបភាព​មូលដ្ឋាន​ស្ទ្រីម​​​ប៉ុណ្ណោះ ។

en: Kate text subtitles packetizer
km: កម្មវិធី​វេច​ខ្ចប់​ចំណងជើង​រង​អត្ថបទ Kate

en: Kazakh
km: កាហ្សាក់ស្តង់់

en: Keep Recent Items
km: រក្សាទុក​ធាតុ​បច្ចុប្បន្ន

en: Keep aspect ratio
km: រក្សា​សមាមាត្រ

en: Keep audio level between sessions
km: រក្សាទុក​កម្រិត​អូឌីយ៉ូ​រវាង​សម័យ

en: Keep existing file
km: ទុក​ឯកសារ​ដែល​មាន​ស្រាប់

en: Keep original audio track
km: រក្សា​បទ​អូឌីយ៉ូ​ដើម

en: Keep original size
km: រក្សា​ទំហំ​ដើម

en: Keep original video track
km: រក្សា​បទ​វីដេអូ​ដើម

en: Keep some B-frames as references
km: រក្សាទុក​​ B-frames មួយ​ចំនួន​ជា​សេចក្ដី​យោង

en: Keep stream output open
km: ទុក​ឲ្យ​លទ្ធផល​ស្ទ្រីម​នៅ​បើក

en: Keep the original aspect ratio when resizing mosaic elements.
km: រក្សា​សមាមាត្រ​ដើម នៅ​ពេល​ប្ដូរ​ទំហំ​ធាតុ​ម៉ូសាអ៊ីក ។

en: Keep the original size of mosaic elements.
km: រក្សា​ទំហំ​ដើម​របស់​ធាតុ​ម៉ូសាអ៊ីក ។

en: Key events
km: ព្រឹត្តិការណ៍​គ្រាប់ចុច

en: Key or combination:
km: គ្រាប់ចុច ឬ​បន្សំ៖

en: Key press events
km: សកម្មភាព​គ្រាប់ចុច

en: Key:
km: គ្រាប់ចុច ៖

en: Khmer
km: ខ្មែរ

en: Kikuyu
km: គីគូយូ

en: Kinyarwanda
km: គីនយ៉ាវាន់ដា

en: Kirghiz
km: គៀរហ្គីស្តង់

en: Knee
    radius
km: ជង្គង់
    កាំ

en: Komi
km: កូមី

en: Korean
km: កូរ៉េ

en: Korean (EUC-KR/CP949)
km: កូរ៉េ (EUC-KR/CP949)

en: Korean (ISO-2022-KR)
km: កូរ៉េ (ISO-2022-KR)

en: Kuanyama
km: គ័នយ៉ាមា

en: Kurdish
km: ឃឺដ

en: LIBRARY
km: បណ្ណាល័យ

en: LOCAL NETWORK
km: បណ្ដាញ​មូលដ្ឋាន

en: LZMA decompression
km: ការ​មិន​បង្ហាប់ LZMA

en: Language
km: ភាសា

en: Language of the audio track you want to use (comma separated, two or three letter country code, you may use 'none' to avoid a fallback to another language).
km: ភាសា​បទ​អូឌីយ៉ូ​ដែល​អ្នក​ចង់​ប្រើ (បំបែក​ដោយ​សញ្ញា​ក្បៀស កូដ​ប្រទេស​ពីរ ឬ​បី​តួអក្សរ អ្នក​អាច​ប្រើ​ 'គ្មាន' ដើម្បី​ចៀសវាង​ការ​ជាន់​គ្នា​ជា​មួយ​ភាសា​ផ្សេង) ។

en: Language of the elementary stream as described by ISO639
km: ភាសា​ស្ទ្រីម​ដំបូង​ដែល​បាន​ពណ៌នា​ដោយ ISO639

en: Language of the subtitle track you want to use (comma separated, two or three letters country code, you may use 'any' as a fallback).
km: ភាសា​បទ​ចំណង​ជើង​រង​ដែល​អ្នក​ចង់​ប្រើ (បំបែក​ដោយ​សញ្ញា​ក្បៀស កូដ​ប្រទេស​ពីរ ឬ​បី​តួអក្សរ អ្នក​អាច​ប្រើ​ 'ណាមួយ' ជា​ការ​ជាន់គ្នា) ។

en: Lao
km: ឡាវ

en: Large
km: ធំ

en: Large Hall
km: សាល​ធំ

en: Larger
km: ធំ​ជាង

en: Last 60 seconds
km: ៦០ វិនាទី​ចុងក្រោយ

en: Last audio device
km: ឧបករណ៍​អូឌីយ៉ូ​ចុងក្រោយ

en: Last check on: %@
km: បាន​ពិនិត្យ​មើល​ចុងក្រោយ​នៅ ៖ %@

en: Last.fm username not set
km: មិន​បាន​កំណត់​ឈ្មោះ​អ្នកប្រើ Last.fm

en: Latest
km: ចុងក្រោយ​បំផុត

en: Latin
km: ឡាតាំង

en: Latvian
km: ឡាតវីយ៉ា

en: Launching an update request...
km: កំពុង​ដំណើរការ​សំណើ​បច្ចុប្បន្នភាព...

en: Layer A code rate
km: អត្រា​កូដ​ស្រទាប់ A

en: Layer A modulation
km: ការ​ប្ដូរ​ស្រទាប់ A

en: Layer A segments count
km: ចំនួន​ចម្រៀក​ស្រទាប់​ A

en: Layer A time interleaving
km: រយៈពេល​ដាក់​ចូល​ក្នុង​ចន្លោះ​ស្រទាប់ A

en: Layer B code rate
km: អត្រា​កូដ​ស្រទាប់ B

en: Layer B modulation
km: ការ​ប្ដូរ​ស្រទាប់ B

en: Layer B segments count
km: ចំនួន​ចម្រៀក​ស្រទាប់​ B

en: Layer B time interleaving
km: រយៈពេល​ដាក់​ចូល​ក្នុង​ចន្លោះ​ស្រទាប់ B

en: Layer C code rate
km: អត្រា​កូដ​ស្រទាប​ C

en: Layer C modulation
km: ការ​ប្ដូរ​ស្រទាប់ C

en: Layer C segments count
km: ចំនួន​ចម្រៀក​​ស្រទាប់ C

en: Layer C time interleaving
km: រយៈពេល​ដាក់​ចូល​ក្នុង​ចន្លោះ​ស្រទាប់ C

en: Leave Fullscreen
km: ចេញពី​ពេញ​អេក្រង់

en: Left
km: ឆ្វេង

en: Left to right/Top to bottom
km: ឆ្វេង​ទៅ​ស្ដាំ/កំពូល​ទៅ​បាត

en: Length in milliseconds to output each stride
km: ប្រវែង​គិត​ជា​មិល្លីវិនាទី​ដើម្បី​បង្ហាញ​ជំហាន​នីមួយៗ

en: Length in milliseconds to search for best overlap position
km: ប្រវែង​គិត​ជា​មិល្លី​វិនាទី​ដែល​ត្រូវ​ស្វែងរក​សម្រាប់​ទីតាំង​ត្រួត​គ្នា​ដែល​ល្អ​បំផុត

en: Length of TS stream segments
km: ប្រវែង​ចម្រៀក​ស្ទ្រីម TS

en: Length of time (in ms) until aborting data reception.
km: ប្រវែង​ពេលវេលា (គិត​ជា​មិ.វិ.) រហូត​ដល់​ពេល​បោះបង់​ទិន្នន័យ ។

en: Let the video scale to fit a given window or fullscreen.
km: អនុញ្ញាត​ឲ្យ​ធ្វើ​មាត្រដ្ឋាន​វីដេអូ​​ដើម្បី​សម​នឹង​បង្អួច​ ឬ​ភាព​ពេញ​អេក្រង់​ដែល​បាន​ផ្ដល់។

en: Letzeburgesch
km: លុចហ្សំបួរ

en: Level of delayed signal
km: កម្រិត​របស់​សញ្ញា​​ពន្យារ

en: Level of input signal
km: កម្រិត​សញ្ញា​ព័ត៌មាន​បញ្ចូល

en: Level of input signal of original channel.
km: កម្រិត​សញ្ញា​បញ្ចូល​របស់​ឆានែល​ដើម។

en: LibNotify Notification Plugin
km: កម្មវិធី​ជំនួយ​ការ​ជូន​ដំណឹង LibNotify

en: Libtwolame audio encoder
km: អ៊ិនកូឌ័រ​អូឌីយ៉ូ Libtwolame

en: License
km: អាជ្ញាប័ណ្ណ

en: Lime
km: បៃតង​ខ្ចី

en: Limit the size of each slice in bytes
km: កំណត់​ទំហំ​របស់​​ផ្នែក​​នីមួយៗ​គិត​ជា​បៃ

en: Limit the size of each slice in macroblocks
km: កំណត់​ទំហំ​របស់​ផ្នែក​​​នីមួយៗ​នៅ​ក្នុង macroblocks

en: Line 1:
km: ជួរ​ទី ១ ៖

en: Line 2:
km: ជួរទី ២ ៖

en: Linear
km: ​លីនេអ៊ែរ

en: Linear (fastest)
km: លីនេអ៊ែរ (លឿន​បំផុត)

en: Linear PCM audio decoder
km: ឌិកូឌ័រ​អូឌីយ៉ូ PCM លីនេអ៊ែរ

en: Linear PCM audio encoder
km: អ៊ិនកូឌ័រ​អូឌីយ៉ូ PCM លីនេអ៊ែរ

en: Linear PCM audio packetizer
km: កម្មវិធី​វេច​ខ្ចប់​អូឌីយ៉ូ PCM លីនេអ៊ែរ

en: Liner Notes
km: ទ្រនាប់​ចំណាំ

en: Lingala
km: លីនហ្កាឡា

en: Linguistic markup
km: ការ​ចំណាំ​ភាសា

en: Link #
km: តំណ #

en: List
km: បញ្ជី

en: List of codecs that VLC will use in priority. For instance, 'dummy,a52' will try the dummy and a52 codecs before trying the other ones. Only advanced users should alter this option as it can break playback of all your streams.
km: បញ្ជី​កូដិក​ដែល VLC នឹង​ប្រើ​ជា​អាទិភាព។ ឧទាហរណ៍ 'dummy, a52' នឹង​សាកល្បង​កូដិក dummy និង a52 មុន​ពេល​សាកល្បង​កូដិក​ផ្សេងទៀត។ មានតែ​អ្នកប្រើ​ជាន់ខ្ពស់​ប៉ុណ្ណោះ​ដែល​គួរតែ​ប្ដូរ​ជម្រើស​នេះ ព្រោះ​វា​អាច​ធ្វើឲ្យ​​ការ​ចាក់​ស្ទ្រីម​​ទាំងអស់​របស់​អ្នក​ខូច។

en: List of revoked servers certificates
km: បញ្ជី​វិញ្ញាបនបត្រ​ម៉ាស៊ីន​មេ​ដែល​បាន​ដកហូត

en: List of words separated by | to filter
km: បញ្ជី​ពាក្យ​ដែល​បំបែក​ដោយ | ដើម្បី​ត្រង

en: Listeners
km: អ្នក​ស្ដាប់

en: Lithuanian
km: លីទុយអានី

en: Live
km: ផ្ទាល់

en: Live capture caching (ms)
km: ឃ្លាំង​សម្ងាត់​ការ​ចាប់​យក​ផ្ទាល់ (មិ.វិ.)

en: Live555 stream transport
km: ការ​បញ្ជូន​ស្ទ្រីម Live555

en: Load
km: ផ្ទុក

en: Load extensions on startup
km: ផ្ទុក​ផ្នែក​បន្ថែម​នៅ​ពេល​ចាប់ផ្ដើម

en: Load this subtitle file. To be used when autodetect cannot detect your subtitle file.
km: ផ្ទុក​ឯកសារ​ចំណងជើង​រង​នេះ។ ដើម្បី​ប្រើ​នៅ​ពេល​ដែល​ការ​រក​ឃើញ​ស្វ័យប្រវត្តិ មិន​អាច​រក​ឃើញ​ឯកសារ​ចំណង​ជើង​រង​របស់​អ្នក។

en: Loading flowplayer...
km: កំពុង​ផ្ទុក flowplayer...

en: Local Network
km: បណ្ដាញ​មូលដ្ឋាន

en: Local oscillator high frequency (kHz)
km: ឧបករណ៍​រំយោល​មូលដ្ឋាន​ប្រេកង់​ខ្ពស់ (kHz)

en: Local oscillator low frequency (kHz)
km: ឧបករណ៍​រំយោល​មូលដ្ឋាន​ប្រេកង់​ទាប (kHz)

en: Locally collect statistics
km: ស្ថិតិ​ការ​ប្រមូល​មូលដ្ឋាន

en: Location
km: ទីតាំង

en: Location of a file holding a SVG template for automatic string conversion
km: ទីតាំង​របស់​ឯកសារ​ដែល​ផ្ទុក​ពុម្ព SVG សម្រាប់​ការ​បម្លែង​តួ​អក្សរ​ស្វ័យប្រវត្តិ

en: Location:
km: ទីតាំង ៖

en: Lock Aspect Ratio
km: ចាក់សោ​សមាមាត្រ

en: Log all VLC messages to a text file.
km: ចុះ​កំណត់ហេតុ​សារ VLC ទាំងអស់​ទៅកាន់​ឯកសារ​អត្ថបទ។

en: Log filename
km: ឈ្មោះ​ឯកសារ​កំណត់ហេតុ

en: Log format
km: ទ្រង់ទ្រាយ​កំណត់ហេតុ

en: Log to file
km: ចុះ​​កំណត់ហេតុ​ទៅកាន់​ឯកសារ

en: Logging
km: ការ​ចុះ​កំណត់ហេតុ

en: Logo
km: រូប​សញ្ញា

en: Logo animation # of loops
km: ចលនា​រូប​សញ្ញា # រង្វិល​ជុំ

en: Logo erase
km: លុប​រូបសញ្ញា

en: Logo filenames
km: ឈ្មោះ​ឯកសារ​រូប​សញ្ញា

en: Logo individual image time in ms
km: ពេលវេលា​រូបភាព​នីមួយៗ​របស់​រូប​សញ្ញា​គិត​ជា​ មិ.វិ.

en: Logo opacity value (from 0 for full transparency to 255 for full opacity).
km: តម្លៃ​ស្រអាប់​របស់​រូប​សញ្ញា (ពី ០ ​ថ្លា​ទាំងស្រុង ដល់ ២៥៥ ស្រអាប់​ទាំងស្រុង) ។

en: Logo overlay
km: ការ​តម្រួត​​រូប​សញ្ញា

en: Logo position
km: ទីតាំង​រូប​សញ្ញា

en: Logo sub source
km: ប្រភព​រង​របស់​រូប​សញ្ញា

en: Logo video filter
km: តម្រង​វីដេអូ​រូបសញ្ញា

en: Long backwards jump
km: លោត​ថយក្រោយ​វែង

en: Long forward jump
km: លោត​ទៅ​មុខ​វែង

en: Long jump length
km: ​​​ប្រវែង​លោត​វែង

en: Long jump length, in seconds.
km: ប្រវែង​លោត​វែង គិតជា​វិនាទី។

en: Look and feel
km: រូបរាង និង​មុខងារ

en: Look for a subtitle file in those paths too, if your subtitle file was not found in the current directory.
km: រកមើល​ឯកសារ​ចំណងជើង​រង​ក្នុង​ផ្លូវ​ទាំង​នោះ​ផង​ដែរ ប្រសិនបើ​រក​មិន​ឃើញ​ឯកសារ​ចំណងជើង​រង​របស់​អ្នក​នៅ​ក្នុង​ថត​បច្ចុប្បន្ន។

en: Loop
km: រង្វិល​ជុំ

en: Loop / Repeat
km: រង្វិល​ជុំ/ចាក់​ឡើងវិញ

en: Loop filter AlphaC0 and Beta parameters alpha:beta
km: ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ​តម្រង​រង្វិល​ជុំ​ AlphaC0 និង Beta alpha:beta

en: Loop filter AlphaC0 and Beta parameters. Range -6 to 6 for both alpha and beta parameters. -6 means light filter, 6 means strong.
km: តម្រង​រង្វិល​ជុំ​ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ AlphaC0 និង​បែតា ។ ជួរ​ពី -6 ដល់ 6 សម្រាប់​ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ​អាល់ហ្វា និង​បែតា ។ -6 មានន័យថា​តម្រង​ស្រាល 6 មានន័យ​ថា​ខ្លាំង ។

en: Loop from point A to point B continuously
    Click to set point A
km: រង្វិល​ជុំ​ពី​ចំណុច A ទៅ B បន្តបន្ទាប់​គ្នា
    ចុច​ដើម្បី​កំណត់​ចំណុច A

en: Loop from point A to point B continuously.
km: រង្វិល​ជុំ​ពី​ចំណុច A ទៅ​ចំណុច​ B បន្តបន្ទាប់ ។

en: Loop: %s
km: រង្វិល​ជុំ៖ %s

en: Lossless mode
km: របៀប​បាត់បង់​តិច​បំផុត

en: Lost
km: បាត់បង់

en: Lost buffers
km: អង្គ​ចងចាំ​បណ្ដោះ​អាសន្ន​ដែល​បាត់

en: Lost frames
km: ស៊ុម​ដែល​បាត់

en: Loudness mode
km: របៀប​ឮ​ខ្លាំង

en: Loudness mode a.k.a. bass boost.
km: របៀប​ឮ​ខ្លាំង a.k.a. bass boost.

en: Low
km: ទាប

en: Low Definition (360 lines)
km: គុណភាព​បង្ហាញ​ទាប (360 ជួរ)

en: Low Delay mode
km: របៀប​ពន្យារ​ពេល​ទាប

en: Low freq (Hz)
km: ប្រេកង់​ទាប (Hz)

en: Low freq gain (dB)
km: ការ​បង្កើន​ប្រេកង់​ទាប (dB)

en: Low latency
km: ភាព​មើលមិនឃើញ​ទាប

en: Low-frequency effects
km: បែបផែន​ប្រេកង់​ទាប

en: Low-priority code rate
km: អត្រា​កូដ​អាទិភាព​ទាប

en: Lowest
km: ទាប​បំផុត

en: Lowest latency
km: ភាព​មើល​មិន​ឃើញ​ទាប​បំផុត

en: Lua Art
km: សិល្បៈ Lua

en: Lua Extension
km: ផ្នែក​បន្ថែម Lua

en: Lua Meta Fetcher
km: កម្មវិធី​ទៅ​ប្រមូល​យក​មេតា Lua

en: Lua Meta Reader
km: កម្មវិធី​អាន​មេតា Lua

en: Lua Playlist
km: បញ្ជី​ចាក់ Lua

en: Lua Playlist Parser Interface
km: ចំណុច​ប្រទាក់​កម្មវិធី​ញែក​បញ្ជី​ចាក់ Lua

en: Lua SD Module
km: ម៉ូឌុល SD Lua

en: Lua interface
km: ចំណុច​ប្រទាក់ Lua

en: Lua interface configuration
km: ការ​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​ចំណុច​ប្រទាក់ Lua

en: Lua interface configuration string. Format is: '["<interface module name>"] = { <option> = <value>, ...}, ...'.
km: តួអក្សរ​​ការ​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​ចំណុចប្រទាក់ Lua ។ ទ្រង់ទ្រាយ ៖ '["<ឈ្មោះ​ម៉ូឌុល​ចំណុច​ប្រទាក់>"] = { <option> = <value>, ...}, ...' ។

en: Lua interface module to load
km: ម៉ូឌុល​ចំណុច​ប្រទាក់ Lua ដែល​ត្រូវ​ផ្ទុក

en: Lua interpreter
km: កម្មវិធី​បកប្រែ Lua

en: Luma bicubic / chroma bilinear
km: លូម៉ា bicubic / ក្រូម៉ា​ប៊ីលីនេអ៊ែរ

en: Luminance elimination
km: ការ​បញ្ចេញ​កម្រិត​ពន្លឺ

en: Luminance masking
km: ដាក់​​របាំង​កម្រិត​ពន្លឺ

en: Lyrics
km: អត្ថបទ​ចម្រៀង

en: M-JPEG camera demuxer
km: ឧបករណ៍​ទ្វេទិស​ម៉ាស៊ីន​ថត M-JPEG

en: M3U playlist
km: បញ្ជី​ចាក់ M3U

en: M3U playlist export
km: នាំចេញ​បញ្ជី​ចាក់ M3U

en: M3U playlist import
km: នាំចូល​បញ្ជី​ចាក់ M3U

en: M3U8 playlist
km: បញ្ជី​ចាក់ M3U8

en: M3U8 playlist export
km: នាំចេញ​បញ្ជី​ចាក់ M3U8

en: MIDI synthesis not set up
km: មិន​បាន​រៀបចំ​ការ​សំយោគ​មីឌី

en: MIME returned by the server (autodetected if not specified).
km: បាន​ត្រឡប់ MIME ដោយ​ម៉ាស៊ីន​មេ (រក​ឃើញ​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ ប្រសិន​បើ​មិន​បាន​បញ្ជាក់) ។

en: MLP/TrueHD parser
km: កម្មវិធី​ញែក MLP/TrueHD

en: MMS streams can contain several elementary streams, with different bitrates. You can choose to select all of them.
km: ស្ទ្រីម MMS អាច​មាន​ស្ទ្រីម​បឋម​ជាច្រើន ដែល​មាន​អត្រា​ប៊ីត​ផ្សេងគ្នា។ អ្នក​អាច​ជ្រើស​ពួកវា​ទាំងអស់​បាន។

en: MMX I420,IYUV,YV12 to RV15,RV16,RV24,RV32 conversions
km: ការ​បម្លែង MMX I420,IYUV,YV12 to RV15,RV16,RV24,RV32

en: MMX conversions from
km: ការ​បម្លែង MMX ពី

en: MOD demuxer (libmodplug)
km: ឧបករណ៍​មិន​ទ្វេ​ទិស MOD (libmodplug)

en: MP3 fixed point audio encoder
km: អ៊ិនកូដឌ័រ​អូឌីយ៉ូ​ចំណុច​ថេរ MP3

en: MP4 stream demuxer
km: ឧបករណ៍​មិន​ទ្វេ​ទិស​ស្ទ្រីម MP4

en: MP4/MOV muxer
km: ឧបករណ៍​ទ្វេទិស MP4/MOV

en: MPEG I/II video decoder (using libmpeg2)
km: ឌិកូឌ័រ​វីដេអូ MPEG I/II (ដោយប្រើ libmpeg2)

en: MPEG Transport Stream demuxer
km: ឧបករណ៍​មិន​ទ្វេ​ទិស​ស្ទ្រីម​បញ្ជូន MPEG

en: MPEG Video
km: វីដេអូ MPEG

en: MPEG audio layer I/II/III decoder
km: ឌិកូឌ័រ​ស្រទាប់​អូឌីយ៉ូ MPEG I/II/III

en: MPEG audio layer I/II/III packetizer
km: កម្មវិធី​វេច​ខ្ចប់​​ស្រទាប់​អូឌីយ៉ូ MPEG I/II/III

en: MPEG-4 video
km: វីដេអូ MPEG-4

en: MPEG-I/II video demuxer
km: ឧបករណ៍​មិន​ទ្វេ​ទិស​វីដេអូ MPEG-I/II

en: MPEG-I/II video packetizer
km: កម្មវិធី​វេច​ខ្ចប់​វីដេអូ MPEG-I/II

en: MPEG-I/II/4 / A52 / DTS / MLP audio
km: អូឌីយ៉ូ MPEG-I/II/4 / A52 / DTS / MLP

en: MPEG-PS demuxer
km: ឧបករណ៍​មិន​ទ្វេ​ទិស MPEG-PS

en: MPEG4 audio packetizer
km: កម្មវិធី​វេច​ខ្ចប់​អូឌីយ៉ូ MPEG4

en: MPEG4 quantization matrix
km: ម៉ាទ្រីស​ការ​កំណត់​បរិមាណ MPEG4

en: MPEG4 video packetizer
km: កម្មវិធី​វេច​ខ្ចប់​វីដេអូ MPEG4

en: MTP Device
km: ឧបករណ៍ MTP

en: MTP devices
km: ឧបករណ៍​ MTP

en: MTP input
km: ព័ត៌មាន​បញ្ចូល MTP

en: MTU of the network interface
km: MTU របស់​ចំណុច​ប្រទាក់​បណ្ដាញ

en: MUX for RAW RTSP transport
km: ទ្វេ​ទិស​សម្រាប់​ការ​បញ្ជូន RAW RTSP

en: MUX options
km: ជម្រើស​ទ្វេ​ទិស

en: MY COMPUTER
km: កុំព្យូទ័រ​របស់​ខ្ញុំ

en: Mac OS X interface
km: ចំណុច​ប្រទាក់ Mac OS X

en: Macedonian
km: ម៉ាសេដូនី

en: Magnification/Zoom
km: ការ​ពង្រីក/ពង្រីក

en: Magnify
km: ពង្រីក

en: Magnify/Zoom interactive video filter
km: ពង្រីក/​បង្រួម​តម្រង​វីដេអូ​អន្តរសកម្ម

en: Main Profile
km: ទម្រង់​សំខាន់

en: Main Toolbar
km: របារ​ឧបករណ៍​មេ

en: Main Window...
km: បង្អួច​មេ...

en: Main interfaces
km: ចំណុចប្រទាក់​មេ

en: Main interfaces settings
km: ការ​កំណត់​ចំណុចប្រទាក់​មេ

en: Major channel
km: ឆានែល​ធំ

en: Make a donation...
km: ជួយ​ឧបត្ថម្ភ...

en: Make the server publicly available on the 'Yellow Pages' (directory listing of streams) on the icecast/shoutcast website. Requires the bitrate information specified for shoutcast. Requires Ogg streaming for icecast.
km: ដាក់​ម៉ាស៊ីន​មេ​ឲ្យ​មាន​នៅ​លើ 'Yellow Pages' ជា​សាធារណៈ (​បញ្ជី​ថត​នៃ​ស្ទ្រីម) នៅ​លើ​តំបន់បណ្ដាញ icecast/shoutcast ។ ត្រូវការ​ព័ត៌មាន​អត្រា​ប៊ីត​ដែល​បាន​បញ្ជាក់​សម្រាប់ shoutcast ។ ត្រូវការ​ស្ទ្រីម Ogg សម្រាប់ icecast ។

en: Makeup gain
km: កើន​ឡើង

en: Malagasy
km: ម៉ាឡាហ្គាស៊ី

en: Malay
km: ម៉ាឡេស៊ី

en: Malayalam
km: មលយាល័ម

en: Maltese
km: ម៉ាល់តា

en: Manage Streams
km: គ្រប់គ្រង​ស្ទ្រីម

en: Manx
km: ម៉ុង

en: Maori
km: ម៉ោរី

en: Marathi
km: មរាធិ

en: Maroon
km: ត្នោត​ចាស់

en: Marquee
km: ម៉ារគី

en: Marquee display
km: ការ​បង្ហាញ​ម៉ារគី

en: Marquee position
km: ទីតាំង​ម៉ារគី

en: Marshall
km: ម៉ាស្យល

en: Mask
km: របាំង

en: Matroska stream demuxer
km: ឧបករណ៍​មិន​ទ្វេ​ទិស​ស្ទ្រីម Matroska

en: Max QP
km: QP អតិ.

en: Max QP step
km: ជំហាន QP អតិ.

en: Max QP step between frames.
km: ជំហាន QP អតិបរមា​រវាង​ស៊ុម ។

en: Max length
km: ប្រវែង​អតិបរមា

en: Max local bitrate
km: អត្រា​ប៊ីត​មូលដ្ឋាន​អតិ.

en: Maximal bitrate
km: អត្រា​ប៊ីត​អតិបរមា

en: Maximal period
km: រយៈពេល​អតិបរមា

en: Maximal period of the noise grain in pixel
km: រយៈពេល​អតិបរមា​នៃ​ការ​ជ្រៀតជ្រែក​តិចតួច​គិតជា​ភីកសែល

en: Maximal volume level
km: កម្រិត​សំឡេង​អតិបរមា

en: Maximum B (deprecated)
km: B អតិបរមា (បន្ទាប)

en: Maximum Bitrate
km: អត្រា​ប៊ីត​អតិបរមា

en: Maximum GOP size
km: ទំហំ GOP អតិបរមា

en: Maximum RTP sequence number dropout
km: ចំនួន​លំដាប់ RTP អតិបរមា​ដែល​បាន​ប្ដូរ

en: Maximum RTP sequence number misordering
km: លេខ​លំដាប់ RTP អតិបរមា​ដែល​បាន​តម្រៀប​ខុស

en: Maximum RTP sources
km: ប្រភព RTP អតិបរមា

en: Maximum Volume displayed
km: បាន​បង្ហាញ​កម្រិត​សំឡេង​អតិបរមា

en: Maximum bitrate
km: អត្រា​ប៊ីត​អតិបរមា

en: Maximum bitrate (kbps)
km: អត្រា​ប៊ីត​អតិបរមា (kbps)

en: Maximum bitrate in kbps when encoding in constant bitrate mode
km: អត្រា​ប៊ីត​អតិបរមា​នៅ​ក្នុង kbps នៅ​ពេល​អ៊ិនកូដ​នៅ​ក្នុង​របៀប​អត្រា​ប៊ីត​ថេរ

en: Maximum bitrate in kbps. This is useful for streaming applications.
km: អត្រា​ប៊ីត​អតិបរមា គិតជា kbps ។ វា​មាន​ប្រយោជន៍​សម្រាប់​កម្មវិធី​ស្ទ្រីម ។

en: Maximum distance to search for motion estimation, measured from predicted position(s). Default of 16 is good for most footage, high motion sequences may benefit from settings between 24 and 32. Range 0 to 64.
km: ចម្ងាយ​អតិបរមា​ដែល​ត្រូវ​ស្វែងរក​ការ​វាយតម្លៃ​ចលនា បាន​វាស់​ចេញពី​ទីតាំង​ដែល​បាន​ទស្សន៍ទាយ ។ លំនាំដើម ១៦ គឺ​ល្អ​សម្រាប់​​​​ប្រវែង​ភាគច្រើន លំដាប់​ចលនា​ខ្ពស់ អាច​មាន​ប្រយោជន៍​ពី​ការ​កំណត់​រវាង ២៤ និង ៣២ ។ ជួរ​ពី ០ ដល់ ៦៤ ។

en: Maximum encoding bitrate
km: អត្រាប៊ីត​អ៊ិនកូដ​អតិបរមា

en: Maximum level
km: កម្រិត​អតិបរមា

en: Maximum motion vector length
km: ប្រវែង​វ៉ិចទ័រ​ចលនា​អតិបរមា

en: Maximum motion vector length in pixels. -1 is automatic, based on level.
km: ប្រវែង​វ៉ិចទ័រ​ចលនា​អតិបរមា​គិត​ជា​ភីកសែល ។ -១ ស្វ័យប្រវត្តិ​ដោយ​ផ្អែក​លើ​កម្រិត ។

en: Maximum motion vector search range
km: ជួរ​ស្វែងរក​វ៉ិចទ័រ​ចលនា​អតិបរមា

en: Maximum number of characters displayed on the screen.
km: ចំនួន​តួអក្សរ​អតិបរមា​ដែល​បាន​បង្ហាញ​នៅលើ​អេក្រង់ ។

en: Maximum number of connections
km: ចំនួន​ការ​តភ្ជាប់អតិបរមា

en: Maximum number of subtitles allowed at the same time.
km: ចំនួន​ចំណងជើង​រង​អតិបរមា​ដែល​អនុញ្ញាត​ក្នុង​ពេល​ដូចគ្នា ។

en: Maximum output video height.
km: កម្ពស់​វីដេអូ​បង្ហាញ​អតិបរមា ។

en: Maximum output video width.
km: ទទឹង​វីដេអូ​ការ​បង្ហាញ​អតិបរមា ។

en: Maximum overlapping subtitles
km: ចំណងជើង​រង​ត្រួត​គ្នា​អតិបរមា

en: Maximum quantizer parameter.
km: ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ​កម្មវិធី​កំណត់​បរិមាណអតិបរមា ។

en: Maximum video height
km: កម្ពស់​វីដេអូ​អតិបរមា

en: Maximum video quantizer scale
km: មាត្រដ្ឋាន​កម្មវិធី​កំណត់​បរិមាណ​វីដេអូ​អតិបរមា

en: Maximum video quantizer scale.
km: មាត្រដ្ឋាន​កម្មវិធី​កំណត់​បរិមាណ​វីដេអូ​អតិបរមា ។

en: Maximum video width
km: ទទឹង​វីដេអូ​អតិបរមា

en: Mean
km: មធ្យម

en: Media &Information
km: ព័ត៌មាន​មេឌៀ

en: Media Angle
km: មុំ​មេឌៀ

en: Media Audio Track
km: បទ​អូឌីយ៉ូ​មេឌៀ

en: Media Files
km: ឯកសារ​មេឌៀ

en: Media Forward
km: បញ្ជូន​បន្ត​មេឌៀ

en: Media Information
km: ព័ត៌មាន​មេឌៀ

en: Media Information...
km: ព័ត៌មាន​មេឌៀ...

en: Media Library
km: បណ្ណាល័យ​មេឌៀ

en: Media Manager Edition
km: ការ​កែសម្រួល​កម្មវិធី​គ្រប់គ្រង​មេឌៀ

en: Media Manager List
km: បញ្ជី​គ្រប់គ្រង​មេឌៀ

en: Media Menu
km: ម៉ឺនុយ​មេឌៀ

en: Media Next Frame
km: ស៊ុម​បន្ទាប់​របស់​មេឌៀ

en: Media Next Track
km: បទ​បន្ទាប់​របស់​មេឌៀ

en: Media Play Pause
km: ផ្អាក/ចាក់​មេឌៀ

en: Media Prev Frame
km: ស៊ុម​មើល​មេឌៀ​ជាមុន

en: Media Prev Track
km: បទ​មើល​មេឌៀ​ជាមុន

en: Media Record
km: ការ​កត់ត្រា​មេឌៀ

en: Media Repeat
km: ការ​អាន​មេឌៀ​ឡើងវិញ

en: Media Rewind
km: ខារ​មេឌៀ​ថយក្រោយ

en: Media Select
km: ជ្រើស​មេឌៀ

en: Media Shuffle
km: ច្រឡូក​មេឌៀ

en: Media Stop
km: បញ្ឈប់​មេឌៀ

en: Media Subtitle
km: ចំណងជើង​រង​មេឌៀ

en: Media Time
km: ពេលវេលា​មេឌៀ

en: Media View
km: ទិដ្ឋភាព​មេឌៀ

en: Media data size
km: ទំហំ​ទិន្នន័យ​មេឌៀ

en: Media encapsulated as %@ cannot be streamed through the HTTP protocol for technical reasons.
km: មេឌៀ​ដែល​បាន​វេច​ខ្ចប់​ជា %@ មិន​អាច​ត្រូវ​បាន​ស្ទ្រីម​តាម​ពិធីការ HTTP បាន​ទេ ដោយសារ​កំហុស​បច្ចេកទេស។

en: Media: %s
km: មេឌៀ ៖ %s

en: Medium
km: មធ្យម

en: Medium backwards jump
km: លោត​ថយក្រោយ​មធ្យម

en: Medium forward jump
km: លោត​ទៅ​មុខ​មធ្យម

en: Medium jump length
km: ប្រវែង​លោត​មធ្យម

en: Medium jump length, in seconds.
km: ប្រវែង​លោត​មធ្យម គិតជា​វិនាទី។

en: Mega bass
km: មេហ្កា​បាស

en: Mega bass cutoff
km: ការ​កាត់បន្ថយ​មេហ្កា​បាស់

en: Mega bass level
km: កម្រិត​មេហ្កា​បាស

en: Megabass mode cutoff frequency, in Hz. This is the maximum frequency for which the megabass effect applies. Valid values are from 10 to 100 Hz.
km: របៀប​មេហ្កាបាស់​កាត់​បន្ថយ​ប្រេកង់ គិតជា Hz ។ វា​ជា​ប្រេកង់​អតិបរមា​ដែល​បែបផែន​មេហ្កាបាស់​អនុវត្ត ។ តម្លៃ​ដែល​ត្រឹមត្រូវ​គឺ​ចាប់ពី ១០ ដល់ ១០០ Hz ។

en: Megabass mode level (from 0 to 100, default value is 0).
km: កម្រិត​របៀប​មេហ្កាបាស (ពី ០ ដល់ ១០០ តម្លៃ​​លំនាំដើម ០) ។

en: Memory input
km: អង្គ​ចងចាំ​ព័ត៌មាន​បញ្ចូល

en: Menu
km: ម៉ឺនុយ

en: Menus
km: ម៉ឺនុយ

en: Menus language:
km: ភាសា​ម៉ឺនុយ ៖

en: Mesh height
km: កម្ពស់​ក្រឡា

en: Mesh width
km: ទទឹង​ក្រឡា

en: Messages
km: សារ

en: Messages...
km: សារ...

en: Metadata
km: ទិន្នន័យ​មេតា

en: Method used to encode the video sequence
km: វិធីសាស្ត្រ​ដែល​បាន​ប្រើ​ ដើម្បី​អ៊ិនកូដ​លំដាប់​វីដេអូ

en: Mi&nimal Interface
km: ចំណុច​ប្រទាក់​អប្បបរមា

en: Microsoft Media Server (MMS) input
km: ព័ត៌មាន​បញ្ចូល Microsoft Media Server (MMS)

en: Middle
km: កណ្តាល

en: Min QP
km: QP អប្ប.

en: Minimal Mac OS X interface
km: ចំណុច​ប្រទាក់ Mac OS X អប្បបរមា

en: Minimal period
km: រយៈពេល​អប្បបរមា

en: Minimal period of the noise grain in pixel
km: រយៈពេល​អប្បបរមា​នៃ​ការ​ជ្រៀតជ្រែក​តិចតួច​គិតជា​ភីកសែល

en: Minimum Audio level to raise the alarm
km: កម្រិត​អូឌីយ៉ូ​អប្បបរមា​ដែល​ត្រូវ​ឲ្យ​កើត​មាន​ការ​ជូនដំណឹង

en: Minimum B (deprecated)
km: B អប្បបរមា (បន្ទាប)

en: Minimum GOP size
km: ទំហំ GOP អប្បបរមា

en: Minimum alpha value
km: តម្លៃ​អាល់ហ្វា​អប្បបរមា

en: Minimum bitrate (kbps)
km: អត្រា​ប៊ីត​អតិបរមា (kbps)

en: Minimum bitrate in kbps when encoding in constant bitrate mode
km: អត្រា​ប៊ីត​អប្បបរមា​នៅ​ក្នុង kbps នៅ​ពេល​អ៊ិនកូដ​នៅ​ក្នុង​របៀប​អត្រា​​ប៊ីត​ថេរ

en: Minimum bitrate in kbps. This is useful for encoding for a fixed-size channel.
km: អត្រា​ប៊ីត​អតិបរមា គិត​ជា kbps ។ វា​មាន​ប្រយោជន៍​សម្រាប់​សម្រាប់​ការ​អ៊ិនកូដ​សម្រាប់​ឆានែល​ដែល​មាន​ទំហំ​ថេរ ។

en: Minimum buffer space between threads
km: ទំហំ​​អង្គ​ចងចាំ​បណ្ដោះ​អាសន្ន​អប្បបរមា​រវាង​សែស្រឡាយ

en: Minimum buffer space between threads. -1 is automatic, based on number of threads.
km: ទំហំ​អង្គ​ចងចាំ​បណ្ដោះ​អាសន្ន​អប្បបរមា​រវាង​​សែស្រឡាយ ។ -១ ស្វ័យប្រវត្តិ​ដោយ​ផ្អែក​លើ​ចំនួន​សែស្រឡាយ ។

en: Minimum encoding bitrate
km: អត្រាប៊ីត​អ៊ិនកូឌីង​អប្បបរមា

en: Minimum quantizer parameter. 15 to 35 seems to be a useful range.
km: ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ​កម្មវិធី​កំណត់​បរិមាណ​អប្បរមា ។ ១៥ ដល់ ៣៥ ជា​ជួរ​មាន​ប្រយោជន៍ ។

en: Minimum time (in milliseconds) between subtitle disappearance and newer subtitle appearance (earlier subtitle delay will be extended to fill the gap).
km: ពេលវេលា​អតិបរមា (គិតជា​មិល្លី​វិនាទី) រវាង​ការ​បាត់​រូបរាង​ចំណងជើង​រង​ចាស់ និង​ចំណងជើង​រង​ថ្មី (ការ​ពន្យារពេល​ចំណងជើង​រង​ថ្មី​បំផុត នឹង​បន្ត​ដើម្បី​បំពេញ​ចន្លោះ) ។

en: Minimum time (in milliseconds) that subtitle should stay after its predecessor has disappeared (subtitle delay will be extended to meet this requirement).
km: ពេលវេលា​អប្បបរមា (គិតជា​មិល្លី​វិនាទី) ដែល​ចំណងជើង​រង​ត្រូវ​នៅ បន្ទាប់ពី​ចំណងជើង​រង​មុន​ត្រូវ​បាន​បាត់​រូបរាង (ការ​ពន្យារពេល​ចំណងជើង​រង​នឹង​បន្ត​រហូត​ជួប​លក្ខខ័ណ្ឌ) ។

en: Minimum time (in milliseconds) that subtitle should stay after newer subtitle has appeared (earlier subtitle delay will be shortened to avoid the overlap).
km: ពេលវេលា​អតិបរមា (គិតជា​មិល្លី​វិនាទី) ដែល​ចំណងជើង​រង​ត្រូវ​នៅ បន្ទាប់ពី​ចំណងជើង​រង​ថ្មី​ត្រូវ​បាន​បង្ហាញ (ការ​ពន្យារពេល​ចំណងជើង​រង​ថ្មី នឹង​ត្រូវ​បាន​ធ្វើឲ្យ​ខ្លី​ដើម្បី​ចៀសវាង​ការ​ជាន់​គ្នា) ។

en: Minimum video quantizer scale
km: មាត្រដ្ឋាន​កម្មវិធី​កំណត់​បរិមាណ​វីដេអូ​អប្បបរមា

en: Minimum video quantizer scale.
km: មាត្រដ្ឋាន​កម្មវិធី​កំណត់​បរិមាណ​វីដេអូ​អប្បបរមា ។

en: Mirror
km: កញ្ចក់

en: Mirror orientation
km: ទិស​កញ្ចក់

en: Mirror video
km: វីដេអូ​កញ្ចក់

en: Mirror video filter
km: តម្រង​វីដេអូ​កញ្ចក់

en: Misc
km: ផ្សេងៗ

en: Miscellaneous
km: ផ្សេងៗ

en: Miscellaneous Options
km: ជម្រើស​ផ្សេងៗ

en: Miscellaneous audio settings and modules.
km: ការ​កំណត់​អូឌីយ៉ូ​ផ្សេងៗ និង​ម៉ូឌុល។

en: Missing AACS configuration file!
km: បាត់​ឯកសារ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ AACS!

en: Mode
km: របៀប​

en: Model
km: ម៉ូដែល

en: Modulation / Constellation
km: ការ​ប្ដូរ/ការ​ពង្រាយ

en: Modules Tree
km: មែកធាង​ម៉ូឌុល

en: Moldavian
km: ម៉ុលដាវី

en: Mongolian
km: ម៉ុងហ្គោលី

en: Monitor pixel aspect ratio
km: សមាមាត្រ​ភីកសែល​ម៉ូនីទ័រ

en: Mono
km: ម៉ូណូ

en: Monospace Font
km: ពុម្ពអក្សរ Monospace

en: More information...
km: ព័ត៌មាន​បន្ថែម...

en: Mosaic
km: ម៉ូសាអ៊ីក

en: Mosaic Tiles
km: ក្រឡា​ម៉ូសាអ៊ីក

en: Mosaic alignment
km: ការ​តម្រឹម​ម៉ូសាអ៊ីក

en: Mosaic bridge
km: Bridge ​មូសាអ៊ីក

en: Mosaic bridge stream output
km: លទ្ធផល​ស្ទ្រីម bridge មូសាអ៊ីក

en: Mosaic video sub source
km: ប្រភព​រង​វីដេអូ​ម៉ូសាអ៊ីក ។

en: Motion Detect
km: ការ​រកឃើញ​ចលនា

en: Motion Vector precision
km: ចំនួន​ខ្ទង់​វ៉ិចទ័រ​ចលនា

en: Motion Vector precision in pels
km: ចំនួន​ខ្ទង់​វ៉ិចទ័រ​​ចលនា​គិត​​ជាភីសែល

en: Motion blur
km: ចលនា​​ព្រិល

en: Motion blur filter
km: តម្រង​ចលនា​ព្រិល

en: Motion detect
km: រក​ឃើញ​ចលនា

en: Motion detect video filter
km: តម្រង​វីដេអូ​រក​ឃើញ​ចលនា

en: Motion masking
km: ដាក់​របាំង​ចលនា

en: Motion threshold (10-100)
km: កម្រិត​ពន្លឺ​ចលនា (១០-១០០)

en: Mount Point
km: ចំណុច​ម៉ោន

en: Mouse Gestures
km: កាយវិការ​កណ្ដុរ

en: Mouse Wheel Down
km: កង់​កណ្ដុរ​ចុះក្រោម

en: Mouse Wheel Left
km: កង់​កណ្ដុរ​ទៅ​ឆ្វេង

en: Mouse Wheel Right
km: កង់​កណ្ដុរ​ទៅ​ស្ដាំ

en: Mouse Wheel Up
km: កង់​កណ្ដុរ​ឡើងលើ

en: Mouse events
km: សកម្មភាព​កណ្ដុរ

en: Mouse gestures control interface
km: ចំណុច​ប្រទាក់​គ្រប់គ្រង​កាយវិការ​កណ្ដុរ

en: Mouse pointer image
km: រូបភាព​ព្រួញ​កណ្ដុរ

en: Move To Trash and Relaunch VLC
km: ផ្លាស់ទី​ទៅ​ធុង​សំរាម រួច​ចាប់ផ្ដើម VLC ឡើងវិញ

en: Move all chapters. This value should be set in milliseconds.
km: ផ្លាស់ទី​វគ្គ​ទាំងអស់ ។ តម្លៃ​នេះ​គួរ​តែ​ត្រូវ​បាន​កំណត់​គិត​ជា​មិល្លី​វិនាទី ។

en: Multicast
km: ម៉ាល់ធីខាស

en: Multicast output interface
km: ចំណុច​ប្រទាក់​​ម៉ាល់ធីខាស

en: Multipart JPEG muxer
km: ឧបករណ៍​ទ្វេទិស JPEG ច្រើន​ផ្នែក

en: Multipass ratecontrol
km: ការ​គ្រប់គ្រង​អត្រា​បញ្ជូន​ច្រើន

en: Multipass ratecontrol:
     - 1: First pass, creates stats file
     - 2: Last pass, does not overwrite stats file
     - 3: Nth pass, overwrites stats file
km: ការ​គ្រប់គ្រង​អត្រា​បញ្ជូន​ច្រើន ៖
     - ១ ៖ ការ​បញ្ជូន​ដំបូង គឺ​បង្កើត​ឯកសារ​ស្ថិតិ
     - ២ ៖ ការ​បញ្ជូន​ចុងក្រោយ គឺ​មិន​សរសេរ​ជាន់​លើ​ឯកសារ​ស្ថិតិ
     - ៣ ៖ ការ​បញ្ជូន Nth, គឺ​សរសេរ​ជាន់​លើ​ឯកសារ​ស្ថិតិ

en: Multiple profiles with the same name are not allowed.
km: មិន​អនុញ្ញាត​ប្រវត្តិរូប​ច្រើន​ដែល​មាន​ឈ្មោះ​ដូចគ្នា​ទេ។

en: Multiplexer
km: ឧបករណ៍​ទ្វេ​ទិស

en: Multiply subtitle duration by this value.
    Set 0 to disable.
km: បង្កើន​រយៈពេល​ចំណងជើង​រង​ដោយ​តម្លៃ​នេះ។
    កំណត់​ទៅ ០ ដើម្បី​បិទ។

en: MusePack demuxer
km: ឧបករណ៍​មិន​ទ្វេ​ទិស MusePack

en: Musical
km: តន្ត្រី

en: Mute
km: បិទ​សំឡេង

en: Mute the audio.
km: បិទ​សំឡេង​អូឌីយ៉ូ។

en: Mux Control
km: វត្ថុ​បញ្ជា​ការ​ទ្វេ​ទិស

en: Mux PMT (requires --sout-ts-es-id-pid)
km: ទ្វេទិស PMT (ត្រូវការ --sout-ts-es-id-pid)

en: Mux module
km: ម៉ូឌុល​ទ្វេ​ទិស

en: Muxer
km: ឧបករណ៍​ទ្វេ​ទិស

en: Muxer to use for the stream.
km: កម្មវិធី​ទ្វេ​ទិស​ដែល​ត្រូវ​ប្រើ​សម្រាប់​ស្ទ្រីម ។

en: Muxer:
km: កម្មវិធី​ទ្វេ​ទិស ៖

en: Muxers
km: កម្មវិធី​ទ្វេ​ទិស

en: Muxers create the encapsulation formats that are used to put all the elementary streams (video, audio, ...) together. This setting allows you to always force a specific muxer. You should probably not do that.
    You can also set default parameters for each muxer.
km: កម្មវិធី​ទ្វេ​ទិស​បង្កើត​ទ្រង់ទ្រាយ​ស្រោប​ដែល​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ដើម្បី​ដាក់​​ស្ទ្រីម​ដំបូង​ទាំងអស់ (វីដេអូ អូឌីយ៉ូ...) ចូល​គ្នា។ ការ​កំណត់​នេះ​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​បង្ខំ​កម្មវិធី​ទ្វេ​ទិស​ជាក់លាក់​ជានិច្ច។ អ្នក​មិន​គួរ​ធ្វើ​ដូចនោះ​ទេ។
    អ្នក​ក៏​អាច​កំណត់​ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ​លំនាំដើម​សម្រាប់​កម្មវិធី​ទ្វេ​ទិស​នីមួយៗ​បាន​ផង​ដែរ។

en: My Computer
km: កុំព្យូទ័រ​របស់​ខ្ញុំ

en: My Music
km: តន្ត្រី​របស់​ខ្ញុំ

en: My Pictures
km: រូបភាពរបស់​ខ្ញុំ

en: My Videos
km: វីដេអូ​របស់​ខ្ញុំ

en: N&ormal Speed
km: ល្បឿន​ធម្មតា

en: NET ID
km: លេខ​សម្គាល់ NET

en: NT Service
km: សេវា NT

en: NTSC M Japan
km: NTSC M ជប៉ុន

en: NTSC M South Korea
km: NTSC M កូរ៉េ​ខាងត្បូង

en: Name
km: ឈ្មោះ

en: Name of XML file containing Haar cascade description
km: ឈ្មោះ​ឯកសារ XML ដែល​មាន​សេចក្ដី​ពណ៌នា​អំពី​ល្បាក់ Haar

en: Name of current instance
km: ឈ្មោះ​ធាតុ​បច្ចុប្បន្ន

en: Name of desired display device
km: ឈ្មោះ​ឧបករណ៍​បង្ហាញ​ដែល​ចង់​បាន

en: Name of internal OpenCV plugin filter to use
km: ឈ្មោះ​តម្រង​កម្មវិធី​ជំនួយ OpenCV ខាងក្នុង​ដែល​ត្រូវ​ប្រើ

en: Name of the destination bridge-in. If you do not need more than one bridge-in at a time, you can discard this option.
km: ឈ្មោះ​ទិសដៅ bridge-in ។ ប្រសិនបើ​អ្នក​មិន​ត្រូវការ​ការ​បំពេញ​បន្ថែម​នៅ​ពេល​តែ​មួយ​ទេ អ្នក​អាច​បោះបង់​ជម្រើស​នេះ​បាន ។

en: Name of the file to which the raw stream will be dumped.
km: ឈ្មោះ​ឯកសារ​ដែល​ស្ទ្រីម​ដើម​ត្រូវ​បោះបង់ ។

en: Name of the video device that will be used by the DirectShow plugin. If you don't specify anything, the default device will be used.
km: ឈ្មោះ​ឧបករណ៍​វីដេអូ​ដែល​នឹង​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ដោយ​កម្មវិធី​ជំនួយ DirectShow ។ ប្រសិនបើ​មិន​បញ្ជាក់​ទេ នោះ​វា​នឹង​ប្រើ​ឧបករណ៍​លំនាំដើម។

en: Name of this bridge-in instance. If you do not need more than one bridge-in at a time, you can discard this option.
km: ឈ្មោះ​ធាតុ bridge-in ។ ប្រសិនបើ​អ្នក​មិន​ត្រូវការ bridge-in ច្រើន​ជាង​មួយ​នៅ​ពេល​ដូច​គ្នា​ទេ អ្នក​អាច​បោះបង់​ជម្រើស​នេះ​ក៏​បាន ​​។

en: Name to give to this stream/channel on the shoutcast/icecast server.
km: ឈ្មោះ​ដែល​ត្រូវ​ផ្ដល់​ឲ្យ​ស្ទ្រីម/ឆានែល​នេះ នៅ​លើ​ម៉ាស៊ីន​មេ shoutcast/icecast ។

en: Name:
km: ឈ្មោះ ៖

en: Narrow-band (8kHz)
km: Narrow-band (៨kHz)

en: Native Slider
km: គ្រាប់រំកិល​ដើម

en: Nauru
km: ណូរុ

en: Navajo
km: ណាវាហ្សូ

en: Navigate down
km: រុករក​ចុះក្រោម

en: Navigate left
km: រុករក​ទៅ​ឆ្វេង

en: Navigate right
km: រុករក​ទៅ​ស្ដាំ

en: Navigate up
km: រុករក​ឡើងលើ

en: Navy
km: ខៀវ​ចាស់

en: Ncurses interface
km: ចំណុច​ប្រទាក់ Ncurses

en: Ndebele, North
km: នដិបិលិ​ខាងជើង

en: Ndebele, South
km: នដិបិលិ​ខាងត្បូង

en: Ndonga
km: នដុងហ្កា

en: Ne&xt
km: បន្ទាប់

en: Nearest neighbour (bad quality)
km: អ្នក​ជិតខាង​បំផុត (គុណភាព​មិន​ល្អ)

en: Negate colors
km: បដិសេធ​ពណ៌

en: Negative
km: អវិជ្ជមាន

en: Nepali
km: នេប៉ាល់

en: Network
km: បណ្ដាញ

en: Network Access Policy
km: គោលការណ៍​ចូល​ដំណើរការ​បណ្ដាញ

en: Network Protocol
km: ពិធីការ​បណ្ដាញ

en: Network Sync
km: ការ​ធ្វើ​សមកាលកម្ម​បណ្ដាញ

en: Network caching (ms)
km: ឃ្លាំង​សម្ងាត់​បណ្ដាញ (មិ.វិ.)

en: Network identifier
km: ឧបករណ៍​សម្គាល់​បណ្ដាញ

en: Network interaction failed
km: ការ​ធ្វើ​អន្តរកម្ម​បណ្ដាញ​បាន​បរាជ័យ

en: Network master clock
km: នាឡិកា​មេ​បណ្ដាញ

en: Network name
km: ឈ្មោះ​បណ្ដាញ

en: Network name to create
km: ឈ្មោះ​បណ្ដាញ​ដែល​ត្រូវ​បង្កើត

en: Network settings
km: ការ​កំណត់​បណ្ដាញ

en: Network streams (SAP)
km: ស្ទ្រីម​បណ្ដាញ (SAP)

en: Network synchronisation
km: ការ​ធ្វើ​សម​កាល​កម្ម​បណ្ដាញ

en: Network synchronization
km: ការ​ធ្វើ​សមកាលកម្ម​បណ្ដាញ

en: Never
km: កុំ

en: Never fix
km: កុំ​ជួស​ជុល

en: New Age
km: សម័យ​ថ្មី

en: New ES ID
km: លេខ​សម្គាល់ ES ថ្មី

en: New destination
km: ទិសដៅ​ថ្មី

en: New input playing
km: កំពុង​ចាក់​ព័ត៌មាន​បញ្ចូល​ថ្មី

en: New profile
km: គ្មាន​ទម្រង់

en: New winamp 5.2 shoutcast import
km: នាំចូល shoutcast winamp ៥.២ ថ្មី

en: Next
km: បន្ទាប់

en: Next / Forward
km: បន្ទាប់/ទៅមុខ

en: Next Chapter/Title
km: ចំណង​ជើង/ជំពូក​បន្ទាប់

en: Next chapter
km: ជំពូក​បន្ទាប់

en: Next frame
km: ស៊ុម​បន្ទាប់

en: Next media in the playlist
km: មេឌៀ​បន្ទាប់​នៅ​ក្នុង​បញ្ជី​ចាក់

en: Next media in the playlist, skip forward when held
km: មេឌៀ​បន្ទាប់​ក្នុង​បញ្ជី​ចាក់ រំលង​ការ​ខារ​ទៅមុខ​ពេល​បាន​ចុច

en: Next title
km: ចំណងជើង​បន្ទាប់

en: No Address given
km: មិន​បាន​ផ្ដល់​អាសយដ្ឋាន

en: No Channel Name given
km: មិន​បាន​ផ្ដល់​ឈ្មោះ​ឆានែល

en: No SDP URL given
km: មិន​បាន​ផ្ដល់ SDP URL

en: No active subtitle
km: គ្មាន​ចំណងជើង​រង​សកម្ម

en: No check was performed yet.
km: មិន​ទាន់​មាន​ការ​ពិនិត្យមើល​នៅ​ឡើយ​ទេ ។

en: No decoding of Dolby Surround
km: គ្មាន​ការ​ឌិកូដ​របស់​ដុលប៊ី​សឺរោន​ទេ

en: No disc menus
km: គ្មាន​ម៉ឺនុយ​ថាស

en: No fixed gop structure. A picture can be intra or inter and refer to previous or future pictures.
km: គ្មាន​រចនាសម្ព័ន្ធ​ថេរ​ទេ ។ រូបភាព​អាច​ត្រូវ​បាន​ចេញ ឬ​ចូល និង​សំដៅ​ទៅលើ​រូបភាព​មុន ឬ​រូបភាព​អនាគត ។

en: No input
km: គ្មាន​ព័ត៌មាន​បញ្ចូល

en: No input found. A stream must be playing or paused for bookmarks to work.
km: រក​មិន​ឃើញ​ព័ត៌មាន​បញ្ចូល ។ ស្ទ្រីម​ត្រូវតែ​បាន​កំពុង​ចាក់ ឬ​ផ្អាក​ទើប​អាច​ចំណាំ​បាន ។

en: No matching module found. Use --list or --list-verbose to list available modules.
km: រក​មិន​ឃើញ​ម៉ូឌុល​ដែល​ផ្គូផ្គង។ ប្រើ --list ឬ --list-verbose ដើម្បី​រាយ​ម៉ូឌុល​ដែល​មាន។

en: No pre-filtering
km: មិន​ត្រង​ជា​មុន​ឡើយ

en: No v4l2 instance found.
    Please check that the device has been opened with VLC and is playing.
    
    Controls will automatically appear here.
km: រក​មិន​ឃើញ​វត្ថុ v4l2 ។
    សូម​ពិនិត្យមើល​ថា វត្ថុ​ត្រូវ​បាន​បើក​ជាមួយ VLC ដែល​កំពុង​ចាក់ ។
    
    វត្ថុ​បញ្ជា​នឹង​លេចឡើង​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ​នៅ​ទីនេះ ។

en: No valid host certificate found in AACS config file.
km: រក​មិន​ឃើញ​វិញ្ញាបនបត្រ​ម៉ាស៊ីន​ត្រឹមត្រូវ​នៅ​ក្នុង​ឯកសារ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ AACS ។

en: No valid processing key found in AACS config file.
km: រក​មិន​ឃើញ​គ្រាប់ចុច​ដំណើរការ​ត្រឹមត្រូវ​នៅ​ក្នុង​ឯកសារ​កំណត់ AACS ។

en: No video or audio device selected.
km: មិន​បាន​ជ្រើស​ឧបករណ៍​វីដេអូ ឬ​អូឌីយ៉ូ។

en: Noise
km: អ៊ូអរ

en: Noise Threshold
km: មើល​មិន​ច្បាស់

en: Noise reduction
km: ការ​កាត់​បន្ថយ​ភាព​រំខាន

en: Noise threshold to use in constant noise threshold mode
km: មើល​មិន​ច្បាស់​នៅ​ក្នុង​របៀប​កម្រិត​ពន្លឺ​ថេរ

en: Non-deterministic optimizations when threaded
km: មិន​បាន​កំណត់​ការ​បង្កើន​ប្រសិទ្ធភាព​ទេ នៅ​ពេល​បាន​ក្រង

en: None
km: គ្មាន

en: Nordic (Latin-6)
km: ណ័រ​ឌីក (ឡាតាំង-6)

en: Normal
km: ធម្មតា

en: Normal Size
km: ទំហំ​ធម្មតា

en: Normal rate
km: អត្រា​ធម្មតា

en: Normal/Loop/Repeat
km: ធម្មតា/វិល​ជុំ/ចាក់​ឡើងវិញ

en: Normalize volume to:
km: ធ្វើឲ្យ​កម្រិត​សំឡេង​ធម្មតា​ទៅ ៖

en: Normally the packetizer would sync on the next full frame. This flags instructs the packetizer to sync on the first Intra Frame found.
km: ជាទូទៅ កម្មវិធី​វេច​ខ្ខចប់​គួរតែ​ធ្វើ​សមកាលកម្ម​នៅ​លើ​ស៊ុម​ពេញលេញ​បន្ទាប់ ។ ទង់ជាតិ​នេះ​ណែនាំ​ឲ្យ​កម្មវិធី​វេច​ខ្ចប់​ធ្វើ​សមកាលកម្ម​នៅ​លើ​ស៊ុម Intra ដែល​បាន​រក​ឃើញ​ដំបូង ។

en: Normally we use the timestamps of the MPEG files to calculate position and duration. However sometimes this might not be usable. Disable this option to calculate from the bitrate instead.
km: ជាទូទៅ យើង​ប្រើ​តែម​ពេលវេលា​របស់​ឯកសារ MPEG ដើម្បី​គណនា​ទីតាំង និង​ថិរវេលា ។ ទោះ​យ៉ាងណា ពេលខ្លះ​វា​មិន​អាច​ប្រើ​បាន​ទេ ។ បិទ​ជម្រើស​នេះ ដើម្បី​គណនា​ចេញពី​អត្រា​ប៊ីត​ជំនួស​វិញ ។

en: Northern Sami
km: សាមី​ខាងជើង

en: Norwegian
km: ន័រវែស

en: Norwegian Bokmaal
km: ន័រវែស បុកម៉ាល់

en: Norwegian Nynorsk
km: ន័រវែស នីនូស

en: Not Set
km: មិន​បាន​កំណត់

en: Not Used
km: មិន​បាន​ប្រើ

en: Note that these are system-wide settings.
km: ចងចាំ​ថា​ទាំងនេះ​ជា​ការ​កំណត់​​ប្រព័ន្ធ​ទាំងមូល។

en: Note:
km: ចំណាំ៖

en: Notify
km: ជូនដំណឹង

en: Now Playing
km: កំពុង​ចាក់

en: Now playing
km: កំពុង​ចាក់

en: NullSoft demuxer
km: ឧបករណ៍​មិន​ទ្វេ​ទិស NullSoft

en: Number of B frames that will be coded between two reference frames.
km: ចំនួន​ស៊ុម B ដែល​នឹង​ត្រូវ​បាន​សរសេរ​កូដ​រវាង​ស៊ុម​សេចក្ដី​យោង​ពីរ ។

en: Number of DWT iterations
km: ចំនួន​នៃ​ការ​ធ្វើ​ឡើងវិញ​របស់ DWT

en: Number of audio buffers
km: ចំនួន​អង្គ​ចងចាំ​បណ្ដោះអាសន្ន​អូឌីយ៉ូ

en: Number of audio channels
km: ចំនួន​ឆានែល​អូឌីយ៉ូ

en: Number of audio channels in the transcoded streams.
km: ចំនួន​ឆានែល​អូឌីយ៉ូ​នៅ​ក្នុង​ស្ទ្រីម​ដែល​បាន​បម្លែង​ត្រឡប់ ។

en: Number of blank pixels between bands.
km: ចំនួន​ភីកសែល​ទទេ​រវាង​ក្រុម​នីមួយៗ ។

en: Number of channels
km: ចំនួន​ឆានែល

en: Number of clones
km: ចំនួន​ក្លូន

en: Number of columns
km: ចំនួនជួរឈរ

en: Number of consecutive B-frames between I and P-frames. Range 1 to 16.
km: ចំនួន​ស៊ុម B-frames តគ្នា​រវាង I និង P-frames ។ ជួរ​ចាប់​ពី 1 ដល់ 16 ។

en: Number of days between two update checks
km: ចំនួន​ថ្ងៃ​ដែល​នៅ​ចន្លោះ​រវាង​ការ​ពិនិត្យមើល​បច្ចុប្បន្នភាព​ពីរ

en: Number of frames (0 to 100)
km: ចំនួន​ស៊ុម (ពី ០ ទៅ ១០០)

en: Number of frames consider for smoothening (0 to 30)
km: ចំនួន​ស៊ុម​ដែល​ចាត់ទុកថា​រលូន (០ ទៅ ៣០)

en: Number of frames that will be coded for one key frame.
km: ចំនួន​ស៊ុម​ដែល​នឹង​ត្រូវ​បាន​សរសេរ​កូដ​សម្រាប់​ស៊ុម​សោ​មួយ ។

en: Number of horizontal slices per frame in low delay mode
km: ចំនួន​បន្ទះ​ផ្ដេក​របស់​ស៊ុម​នៅ​ក្នុង​របៀប​​ពន្យារ​ពេល​​​ទាប

en: Number of horizontal windows in which to split the video.
km: ចំនួន​បង្អួច​ផ្ដេក​ដែល​ត្រូវ​ពុះ​វីដេអូ ។

en: Number of image rows in the mosaic (only used if positioning method is set to "fixed").
km: ចំនួន​ជួរដេក​របស់​រូបភាព​នៅ​ក្នុង​ម៉ូសាអ៊ីក (ប្រើ​តែ​នៅ​ពេល​ដែល​វិធីសាស្ត្រ​ដាក់​ទីតាំង​ត្រូវ​បាន​កំណត់​ទៅ "ថេរ" ប៉ុណ្ណោះ) ។

en: Number of input audio channels for DeckLink captures. Must be 2, 8 or 16. 0 disables audio input.
km: ចំនួន​ឆានែល​អូឌីយ៉ូ​ចូល​សម្រាប់​ការ​ចាប់​យក DeckLink ។ ត្រូវតែ 2, 8 ឬ 16 ។ 0 បិទ​អូឌីយ៉ូ​ចូល។

en: Number of levels of downsampling
km: ចំនួន​កម្រិត​​នៃ​​ការ​បន្ថយ​គុណភាព

en: Number of levels of downsampling in hierarchical motion estimation mode
km: ចំនួន​កម្រិត​នៃ​ការ​បន្ថយ​គុណភាព​នៅ​ក្នុង​របៀប​ការ​វាយ​តម្លៃ​ចលនា​​នៃ​ឋានានុក្រម

en: Number of milliseconds between string updates. This is mainly useful when using meta data or time format string sequences.
km: ចំនួន​មិល្លីវិនាទី​រវាង​ការ​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​តួអក្សរ ។ វា​ពិតជា​មានប្រយោជន៍​នៅ​ពេល​ប្រើ​ទិន្នន័យ​មេតា ឬ​លំដាប់​អក្សរ​ទ្រង់ទ្រាយ​ពេលវេលា ។

en: Number of milliseconds the marquee must remain displayed. Default value is 0 (remains forever).
km: ចំនួន​មិល្លីវិនាទី​ដែល​ម៉ារគី​ត្រូវ​បង្ហាញ​ចុងក្រោយ ។ តម្លៃ​លំនាំដើម​គឺ ០ (បង្ហាញ​រហូត) ។

en: Number of output channels
km: ចំនួន​ឆានែល​លទ្ធផល

en: Number of output channels for DeckLink output. Must be 2, 8 or 16. 0 disables audio output.
km: ចំនួន​ឆានែល​បង្ហាញ​សម្រាប់​លទ្ធផល DeckLink ។ ត្រូវតែ 2, 8 ឬ 16 ។ 0 គឺ​បិទ​លទ្ធផល​អូឌីយ៉ូ។

en: Number of parallel operations
km: ចំនួន​ប្រតិបត្តិការ​ប៉ារ៉ាឡែល

en: Number of pictures between successive sequence headers i.e. length of the group of pictures
km: ចំនួន​រូបភាព​​នៅ​ចន្លោះ​បឋមកថា​លំដាប់​បន្ត​គ្នា ឧ. ប្រវែង​ក្រុម​រូបភាព

en: Number of pictures within the current GOP (Group of Pictures); if GopPicSize=0, then the GOP size is unspecified. If GopPicSize=1, only I-frames are used.
km: ចំនួន​រូបភាព​នៅ​ក្នុង GOP (Group of Pictures); បច្ចុប្បន្ន បើ GopPicSize=0 នោះ​ទំហំ GOP គឺ​មិន​បាន​បញ្ជាក់។ បើ GopPicSize=1 នោះ​គឺ​មានតែ I-frames ដែល​ត្រូវ​បាន​ប្រើ។

en: Number of pixels to crop from the bottom of the image.
km: ចំនួន​ភីកសែល​ដែល​ត្រូវ​ច្រឹប​ពី​បាត​នៃ​រូបភាព ។

en: Number of pixels to crop from the left of the image.
km: ចំនួន​ភីកសែល​ដែល​ត្រូវ​ច្រឹប​ពី​ខាង​ឆ្វេង​នៃ​រូបភាព ។

en: Number of pixels to crop from the right of the image.
km: ចំនួន​ភីកសែល​ដែល​ត្រូវ​ច្រឹប​ពី​ខាងស្ដាំ​នៃ​រូបភាព ។

en: Number of pixels to crop from the top of the image.
km: ចំនួន​ដែល​ត្រូវ​ច្រឹប​ពី​កំពូលនៃ​​រូបភាព ។

en: Number of pixels to padd to the bottom of the image after cropping.
km: ចំនួន​ភីកសែល​ដែល​ត្រូវ​កល់​ទៅ​បាត​នៃ​រូបភាព​បន្ទាប់ពី​ច្រឹប ។

en: Number of pixels to padd to the left of the image after cropping.
km: ចំនួន​ភីកសែល​ដែល​ត្រូវ​កល់​ទៅ​ខាងឆ្វេង​រូបភាព​បន្ទាប់ពី​ច្រឹប ។

en: Number of pixels to padd to the right of the image after cropping.
km: ចំនួន​ភីកសែល​ដែល​ត្រូវ​កល់ទៅ​ខាងស្ដាំ​រូបភាព​បន្ទាប់ពី​ច្រឹប ។

en: Number of pixels to padd to the top of the image after cropping.
km: ចំនួន​ភីកសែល​ដែល​ត្រូវ​កល់​ទៅ​កំពូល​នៃ​រូបភាព​បន្ទាប់ពី​ច្រឹប ។

en: Number of previous frames used as predictors. This is effective in Anime, but seems to make little difference in live-action source material. Some decoders are unable to deal with large frameref values. Range 1 to 16.
km: ចំនួន​ស៊ុម​ពី​មុន ដែល​បាន​ប្រើ​ជា​កម្មវិធី​ទស្សន៍​ទាយ ។ វា​ជា​បែបផែន​នៅ​ក្នុង Anime, ប៉ុន្តែ​វា​ហាក់ដូចជា​ប្លែក​ពី​គ្នា​បន្តិចបន្តួច​នៅ​ក្នុងប្រភព live-action ។ ឌិកូឌ័រ​មួយ​ចំនួន គឺ​មិនអាច​​ដោះស្រាយ​តម្លៃ frameref ដែល​ធំៗ​នោះ​ទេ ។ ជួរ 1 ដល់ 16 ។

en: Number of puzzle columns
km: ចំនួន​ជួរឈរ​នៃ​ល្បែង​ផ្គុំ​រូប

en: Number of puzzle rows
km: ចំនួន​ជួរដេក​នៃ​ល្បែង​ផ្គុំ​រូប

en: Number of reference frames
km: ចំនួន​ស៊ុម​យោង

en: Number of rows
km: ចំនួន​ជួរដេក

en: Number of seconds between each forced refresh of the feeds. 0 means that the feeds are never updated.
km: ចំនួន​វិនាទី​រវាង​ការ​ធ្វើ​ឲ្យ​ស្រស់​មតិព័ត៌មាន​​​នីមួយៗ ។ ០ មានន័យថា​កុំ​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​មតិព័ត៌មាន ។

en: Number of segments
km: ចំនួន​ចម្រៀក

en: Number of segments to include in index
km: ចំនួន​ចម្រៀក​ដែល​ត្រូវ​បញ្ចូល​នៅ​ក្នុង​លិបិក្រម

en: Number of slices in each video frame; each slice contains one or more macro-block rows. If numslice is not set, the encoder may choose any slice partitioning allowed by the codec standard.
km: ចំនួន​ចំណិត​ក្នុង​ស៊ុម​វីដេអូ​នីមួយ ចំណិត​នីមួយៗ​មាន​ជួរដេក macro-block មួយ ឬ​ច្រើន។ ប្រសិនបើ​មិន​បាន​កំណត់​ចំនួន​ចំណិត​ទេ កម្មវិធី​ដាក់​លេខ​កូដ​អាច​នឹង​ជ្រើស​ចម្រៀក​ចំណិត​ណាមួយ​ដែល​បាន​អនុញ្ញាត​ដោយ​ស្តង់ដារ​ការ​ដាក់​លេខ​កូដ។

en: Number of slices per frame
km: ចំនួន​ចំណិត​ក្នុង​មួយ​ស៊ុម

en: Number of the screen to use by default to display videos in 'fullscreen'. The screen number correspondance can be found in the video device selection menu.
km: ចំនួន​អេក្រង់​ដែល​ត្រូវ​ប្រើ​ជា​លំនាំដើម​ដើម្បី​បង្ហាញ​វីដេអូ 'ពេញ​អេក្រង់' ។ លេខ​អេក្រង់​ដែល​ទាក់ទង អាច​រក​ឃើញ​នៅ​ក្នុង​ម៉ឺនុយ​ជម្រើស​ឧបករណ៍​វីដេអូ ។

en: Number of threads
km: ចំនួន​សែស្រឡាយ

en: Number of threads used for decoding, 0 meaning auto
km: ចំនួន​សែស្រឡាយ​ដែល​បាន​ប្រើ​សម្រាប់​ការ​ឌិកូដ ០ មានន័យថា​ស្វ័យប្រវត្តិ

en: Number of threads used for the transcoding.
km: ចំនួន​សែស្រឡាយ​ដែល​បាន​ប្រើ​សម្រាប់​ការ​បម្លែង​ត្រឡប់ ។

en: Number of time the same input will be repeated
km: ចំនួន​ពេលវេលា​ដែល​ការ​បញ្ចូល​ដូចគ្នា​នឹង​ត្រូវ​បាន​ធ្វើ​ឡើងវិញ

en: Number of time to blend
km: ចំនួន​ដង​ដែល​ត្រូវ​លាយ

en: Number of vertical slices per frame in low delay mode
km: ចំនួន​បន្ទះ​បញ្ឈរ​របស់​ស៊ុម​នៅ​ក្នុង​របៀប​ពន្យារពេល​ទាប

en: Number of vertical windows in which to split the video.
km: ចំនួន​បង្អួច​បញ្ឈរ​​ដែល​ត្រូវ​ពុះ​វីដេអូ ។

en: Number of video windows in which to clone the video.
km: ចំនួន​បង្អួច​វីដេអូ​ដែល​ត្រូវ​ក្លូន​វីដេអូ ។

en: Nuv demuxer
km: ឧបករណ៍​មិន​ទ្វេ​ទិស Nuv

en: OGG demuxer
km: ឧបករណ៍​មិន​ទ្វេ​ទិស OGG

en: OK
km: យល់ព្រម

en: OSS device node path.
km: ផ្លូវ​ថ្នាំង​ឧបករណ៍ OSS ។

en: OSS input
km: ការ​បញ្ចូល OSS

en: Occitan; Provençal
km: អ៊ុកស៊ីតង់ ប្រូវិនសល

en: Off
km: បិទ

en: Offset to add to the stream IDs specified in bridge_out to obtain the stream IDs bridge_in will register.
km: អុហ្វសិត​ដែល​ត្រូវបន្ថែម​​ទៅកាន់​លេខ​សម្គាល់​ស្ទ្រីម​ដែល​បាន​បញ្ជាក់​នៅ​ក្នុង bridge_out ដើម្បី​ដាក់​លេខ​សម្គាល់​ស្ទ្រីម bridge_in ដែល​នឹង​ចុះឈ្មោះ ។

en: Offsets in order
km: អុហ្វសិត​តាម​លំដាប់

en: Ogg Vorbis Quality
km: គុណភាព Ogg Vorbis

en: Ogg/OGM muxer
km: ឧបករណ៍​ទ្វេទិស Ogg/OGM

en: Olive
km: អូលីវ

en: On
km: បើក

en: On Screen Display
km: បង្ហាញ​លើ​អេក្រង់

en: Once the stream is created, the <i>Media Viewer</i> window will display the stream.
km: នៅ​ពេល​ស្ទ្រីម​ត្រូវ​បាន​បង្កើត បង្អួច <i>កម្មវិធី​មើល​មេឌៀ</i> នឹង​បង្ហាញ​ស្ទ្រីម ។

en: One
km: មួយ

en: Online Documentation...
km: ឯកសារ​លើ​បណ្ដាញ...

en: Online Forum...
km: វេទិកា​លើ​បណ្ដាញ...

en: Only show current
km: បង្ហាញ​តែ​បច្ចុប្បន្ន​ប៉ុណ្ណោះ

en: Only show modules related to current playback
km: បង្ហាញ​តែ​ម៉ូឌុល​ដែល​ពាក់ព័ន្ធ​នឹង​ការ​ចាក់​បច្ចុប្បន្ន​ប៉ុណ្ណោះ

en: Only useful programs are normally demultiplexed from the transponder. This option will disable demultiplexing and receive all programs.
km: មានតែ​កម្មវិធី​ចាំបាច់​ប៉ុណ្ណោះ​ដែល​ត្រូវ​បាន​មិន​ទ្វេ​ទិស​ពី​​ឧបករណ៍​ទទួល/បញ្ជូន​សញ្ញា។ ជម្រើស​នេះ​នឹង​បិទ​ការ​មិន​ទ្វេ​ទិស និង​ការ​ទទួល​របស់​កម្មវិធី​ទាំងអស់។

en: Opacity
km: ភាព​ស្រអាប់​

en: Opacity (inverse of transparency) of overlay text. 0 = transparent, 255 = totally opaque.
km: ភាព​ស្រអាប់ (ផ្ទុយ​ពី​ភាព​ថ្លា) នៃ​អត្ថបទ​ត្រួត​គ្នា ។ ០ = ថ្លា ២៥៥ = ​ស្រអាប់​ទាំងស្រុង ។

en: Opacity of the logo
km: ភាព​ស្រអាប់​របស់​រូបសញ្ញា

en: Opaqueness
km: ភាព​ស្រអាប់

en: Open
km: បើក

en: Open &Capture Device...
km: បើក​ឧបករណ៍​ចាប់យក...

en: Open &Disc...
km: បើក​ថាស...

en: Open &File...
km: បើក​ឯកសារ...

en: Open &Folder...
km: បើក​ថត...

en: Open &Location from clipboard
km: បើក​ទីតាំង​ពី​ក្ដារ​តម្បៀតខ្ទាស់

en: Open &Network Stream...
km: បើកស្ទ្រីម​បណ្ដាញ...

en: Open &Network...
km: បើក​បណ្ដាញ...

en: Open &Recent Media
km: បើក​មេឌៀ​បច្ចុប្បន្ន

en: Open Capture Device...
km: បើក​ឧបករណ៍​ចាប់យក...

en: Open D&irectory...
km: បើក​ថត...

en: Open Directory
km: បើក​ថត

en: Open Disc...
km: បើក​ថាស...

en: Open File
km: បើក​ឯកសារ

en: Open File...
km: បើក​ឯកសារ...

en: Open Folder
km: បើក​ថត

en: Open Media
km: បើក​មេឌៀ

en: Open Network...
km: បើក​បណ្ដាញ...

en: Open RTP/UDP Stream
km: បើក​ស្ទ្រីម RTP/UDP

en: Open Recent
km: បើក​បច្ចុប្បន្ន

en: Open Sound System audio output
km: លទ្ធផល​អូឌីយ៉ូ​ប្រព័ន្ធ​សំឡេង​បើក​ចំហ

en: Open Source
km: ប្រភព​បើក​ចំហ

en: Open URL
km: បើក URL

en: Open VLM configuration...
km: បើក​ការ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ VLM​...

en: Open a medium
km: បើក​ឧបករណ៍​ផ្ទុក

en: Open a skin file
km: បើក​ឯកសារ​ស្បែក

en: Open audio in exclusive mode.
km: បើក​អូឌីយ៉ូ​ជា​របៀប​ពិសេស ។

en: Open media...
km: បើក​មេឌៀ...

en: Open network streams using the following protocols
km: បើក​ការ​ស្ទ្រីក​បណ្ដាញ​ដោយ​ប្រើ​ពិធិការ​ដូចខាងក្រោម

en: Open playlist
km: បើក​បញ្ជី​ចាក់

en: Open playlist...
km: បើក​បញ្ជី​ចាក់...

en: Open subtitle file
km: បើក​ឯកសារ​ចំណងជើង​រង

en: Open subtitles
km: បើក​ចំណងជើង​រង

en: Open subtitles...
km: បើក​ចំណង​ជើង​រង...

en: Open the file with synchronous writing.
km: បើក​ឯកសារ​ដែល​មាន​សមកាលកម្ម​សំណេរ។

en: Open: %s
km: បើក៖ %s

en: OpenBSD sndio audio output
km: លទ្ធផល​អូឌីយ៉ូ OpenBSD sndio

en: OpenCV example
km: ឧទាហរណ៍ OpenCV

en: OpenCV face detection example filter
km: តម្រង​ឧទាហរណ៍​នៃ​ការ​រក​ឃើញ​ផ្ទៃមុខ​របស់ OpenCV

en: OpenCV filter chroma
km: ក្រូម៉ា​តម្រង OpenCV

en: OpenCV internal filter name
km: ឈ្មោះ​តម្រង​ខាងក្នុង OpenCV

en: OpenCV video filter wrapper
km: កម្មវិធី​រុំ​តម្រង​វីដេអូ OpenCV

en: OpenGL ES 2 extension
km: ផ្នែក​បន្ថែម​របស់ OpenGL ES 2

en: OpenGL extension
km: ផ្នែក​បន្ថែម​របស់ OpenGL

en: OpenGL for Embedded Systems 2 video output
km: OpenGL សម្រាប់​ប្រព័ន្ធ​ដែល​បាន​បង្កប់​លទ្ធផល​វីដេអូ ២

en: OpenGL video output
km: លទ្ធផល​វីដេអូ OpenGL

en: OpenMAX DL image processing
km: ការ​ដំណើរការ​រូបភាព OpenMAX DL

en: OpenMAX IL video output
km: លទ្ធផល​វីដេអូ OpenMAX IL

en: Opening
km: កំពុង​បើក

en: Operating System Integration
km: ការ​បញ្ចូល​ប្រព័ន្ធ​ប្រតិបត្តិការ

en: Optical SDI
km: SDI អុបទិក

en: Optical drive
km: ដ្រាយ​អុបទិក

en: Optimize the capture by fragmenting the screen in chunks of predefined height (16 might be a good value, and 0 means disabled).
km: បង្កើន​សមត្ថភាព​ការ​ចាប់​យក​ដោយ​រៀបចំ​អេក្រង់​ជា​​ផ្នែកៗ​តាម​កម្ពស់​ដែល​បាន​កំណត់​ជាមុន (16 ជា​តម្លៃ​ល្អ ហើយ 0 មានន័យ​ថា​បិទ)។

en: Option Setup
km: ការ​រៀបចំ​ជម្រើស

en: Options
km: ជម្រើស

en: Opus
km: ស្នាដៃ

en: Opus audio decoder
km: ស្នាដៃ​កម្មវិធី​ដោះ​លេខ​កូដ​អូឌីយ៉ូ

en: Ordinate of the capture region in pixels.
km: អរដោណេ​នៃ​​តំបន់​ចាប់​យក​គិត​ជា​ភីកសែល។

en: Organize Presets...
km: រៀបចំ​ការ​កំណត់​ស្រេច...

en: Organize Profiles...
km: រៀបចំ​ប្រវត្តិរូប...

en: Organize profiles...
km: រៀបចំ​ប្រវត្តិរូប...

en: Original Format
km: ទ្រង់ទ្រាយ​ដើម

en: Original ID
km: លេខ​សម្គាល់​ច្បាប់​ដើម

en: Original Performer
km: អ្នកសម្ដែង​ដើម

en: Original Size
km: ទំហំ​ដើម

en: Original audio
km: អូឌីយ៉ូ​ដើម

en: Oriya
km: អូរីយ៉ា

en: Oromo
km: អូរូមុ

en: Ossetian; Ossetic
km: អូសសិត្យង់ អូសសិតិក

en: Other
km: ផ្សេងៗ

en: Outline
km: គ្រោង

en: Outline Thickness
km: គ្រោង​ក្រាស់

en: Outline color
km: ពណ៌​គ្រោង

en: Outline opacity
km: គ្រោង​ស្រអាប់

en: Outline thickness
km: កម្រាស់​គ្រោង

en: Output
km: លទ្ធផល

en: Output	file
km: លទ្ធផល	ឯកសារ

en: Output	method
km: លទ្ធផល	វិធីសាស្ត្រ

en: Output (canvas) image height
km: បង្ហាញ​កម្ពស់​រូបភាព​ (ផ្ទាំង​ក្រណាត់)

en: Output (canvas) image width
km: បង្ហាញ​ទទឹង​រូបភាព (ផ្ទាំង​ក្រណាត់)

en: Output FIFO
km: បង្ហាញ FIFO

en: Output URL
km: URL លទ្ធផល

en: Output access method
km: វិធីសាស្ដ្រ​ចូលដំណើរការ​លទ្ធផល

en: Output card
km: កាត​លទ្ធផល

en: Output chroma for the memory image as a 4-character string, eg. "RV32".
km: ក្រូម៉ា​លទ្ធផល​សម្រាប់​រូបភាព​អង្គ​ចងចាំ ជា​ខ្សែ​អក្សរ ៤ តួ ឧ. "RV32" ។

en: Output destination
km: ទិសដៅ​លទ្ធផល

en: Output device
km: ឧបករណ៍​បង្ហាញ

en: Output file
km: ឯកសារ​លទ្ធផល

en: Output format
km: ទ្រង់ទ្រាយ​លទ្ធផល

en: Output height
km: បង្ហាញ​កម្ពស់

en: Output method to use for the stream.
km: វិធីសាស្ដ្រ​បង្ហាញ​ដែល​ត្រូវប្រើ​សម្រាប់​ស្ទ្រីម ។

en: Output module:
km: ម៉ូឌុល​លទ្ធផល ៖

en: Output modules
km: ម៉ូឌុល​បង្ហាញ

en: Output muxer
km: ឧបករណ៍​ទ្វេ​ទិស​លទ្ធផល

en: Output picture aspect ratio
km: បង្ហាញ​សមាមាត្រ​រូបភាព

en: Output port
km: ច្រក​លទ្ធផល

en: Output video height.
km: បង្ហាញ​កម្ពស់​វីដេអូ ។

en: Output video in grayscale. As the color information aren't decoded, this can save some processing power.
km: លទ្ធផល​​វីដេអូ​ជា​មាត្រដ្ឋាន​ប្រផេះ។ ពេល​ព័ត៌មាន​ពណ៌​មិន​ត្រូវ​បាន​ដោះ​លេខ​កូដ វា​អាច​ជួយ​សន្សំ​ថាមពល​​ដំណើរការ​បាន​មួយ​ចំនួន។

en: Output video width.
km: បង្ហាញ​ទទឹង​វីដេអូ ។

en: Output width
km: បង្ហាញ​ទទឹង

en: Output:
km: លទ្ធផល ៖

en: Overall
km: ទាំងមូល

en: Overlap Length
km: ប្រវែង​ត្រួត​គ្នា

en: Overlap fix
km: ជួសជុល​ការ​ត្រួត​គ្នា

en: Overlap of motion compensation blocks
km: ជាន់​លើ​ការ​​ទប់ស្កាត់​ចលនា

en: Overlay
km: ត្រួត​គ្នា

en: Overlay is the hardware acceleration capability of your video card (ability to render video directly). VLC will try to use it by default.
km: ការ​ត្រួត​គ្នា​គឺជា​សមត្ថភាព​បង្កើន​ល្បឿន​ផ្នែក​រឹង​នៃ​កាត​វីដេអូ​របស់​អ្នក (វា​មាន​សមត្ថភាព​ក្នុង​ការ​បង្ហាញ​វីដេអូ​ដោយ​ផ្ទាល់) ។ VLC នឹង​សាកល្បង​ប្រើ​វា​ជា​លំនាំដើម ។

en: Overlay subtitles on the video
km: តម្រួត​ចំណងជើង​រង​នៅ​លើ​វីដេអូ

en: Overlay video output
km: តម្រួត​លទ្ធផល​វីដេអូ

en: Overlays
km: ត្រួត​គ្នា

en: Overlays/Subtitles
km: ត្រួត​គ្នា/​ចំណងជើង​រង

en: Override page
km: បដិសេធ​ទំព័រ

en: Override parameters
km: បដិសេធ​ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ

en: Override the default track description.
km: បដិសេធ​សេចក្ដី​ពណ៌នា​បទ​លំនាំដើម ។

en: Override the indicated page, try this if your subtitles don't appear (-1 = autodetect from TS, 0 = autodetect from teletext, >0 = actual page number, usually 888 or 889).
km: បដិសេធ​ទំព័រ​ដែល​បាន​ចង្អុរ​បង្ហាញ ព្យាយាម​ប្រើ​វា ប្រសិន​បើ​ចំណងជើង​រង​របស់​អ្នក​មិន​មាន (-1 = រកឃើញ​ស្វ័យប្រវត្តិ​ពី TS, 0 = រក​ឃើញ​ស្វ័យប្រវត្តិ​ពី teletext, >0 = លេខ​ទំព័រ​ពិត, ជាទូទៅ​គឺ 888 ឬ 889) ។

en: Override the normal frames per second settings. This will only work with MicroDVD and SubRIP (SRT) subtitles.
km: បដិសេធ​ការ​កំណត់​ស៊ុម​ធម្មតា​ក្នុង​មួយ​វិនាទី ។ វា​នឹង​ដំណើរការ​ជាមួយ​នឹង​ចំណងជើង​រង MicroDVD និង SubRIP (SRT) ។

en: Overwrite
km: សរសេរ​ជាន់​លើ

en: Overwrite existing file
km: សរសេរ​ជាន់​លើ​ឯកសារ​ដែល​មាន

en: P&layback
km: ចាក់​ឡើងវិញ

en: PAL N Argentina
km: PAL N អាហ្សង់ទីន

en: PCR interval (ms)
km: ចន្លោះ​ពេល PCR (មិ.វិ.)

en: PES maximum size
km: ទំហំ PES អតិបរមា

en: PLS playlist import
km: ការ​នាំចូល​បញ្ជី​ចាក់ PLS

en: PMT Program numbers
km: លេខ​កម្មវិធី PMT

en: PNG video decoder
km: ឌិកូឌ័រ​វីដេអូ PNG

en: PS muxer
km: ឧបករណ៍​ទ្វេទិស PS

en: PSNR computation
km: ការគណនា PSNR

en: PVA demuxer
km: ឧបករណ៍​មិន​ទ្វេ​ទិស PVA

en: Pace
km: ល្បឿន

en: Packet Size
km: ទំហំ​កញ្ចប់

en: Packet size in bytes to decrypt
km: ទំហំ​កញ្ចប់​ដែល​ត្រូវ​ឌិគ្រីប គិតជា​បៃ

en: Packet size in bytes to encrypt
km: ទំហំ​កញ្ចប់​ដែល​ត្រូវ​អ៊ិនគ្រីប​គិតជា​បៃ

en: Packetizers
km: កម្មវិធី​វេច​ខ្ចប់

en: Packetizers are used to "preprocess" the elementary streams before muxing. This setting allows you to always force a packetizer. You should probably not do that.
    You can also set default parameters for each packetizer.
km: កម្មវិធី​វេច​ខ្ចប់​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ដើម្បី "ចូល​ដំណើរការ​ជាមុន" នូវ​ស្ទ្រីម​ដំបូង​មុន​ពេល​ទ្វេ​ទិស។ ការ​កំណត់​នេះ​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​បង្ខំ​កម្មវិធី​វេច​ខ្ចប់​ជានិច្ច។ អ្នក​មិន​គួរ​ធ្វើ​ដូចនោះ​ទេ។
    ​អ្នក​ក៏​អាច​កំណត់​ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ​លំនាំដើម​សម្រាប់​កម្មវិធី​វេច​ខ្ចប់​នីមួយៗ​បាន​ផង​ដែរ។

en: Packets can be sent one by one at the right time or by groups. You can choose the number of packets that will be sent at a time. It helps reducing the scheduling load on heavily-loaded systems.
km: កញ្ចប់​អាច​ត្រូវ​បាន​ផ្ញើ​ម្ដង​មួយ ឬ​ជា​ក្រុម​នៅ​ពេល​ជាក់លាក់។ អ្នក​អាច​ជ្រើស​ចំនួន​កញ្ចប់​ដែល​នឹង​ត្រូវ​បាន​ផ្ញើ​ក្នុង​ពេល​តែមួយ។ វា​ជួយ​​កាត់​បន្ថយ​ក្នុង​ការ​ផ្ទុក​តារាង​ពេលវេលា​នៅ​លើ​ប្រព័ន្ធ​ផ្ទុក​ធ្ងន់។

en: Pad video
km: វីដេអូ​បន្ទះ

en: Padd
km: កល់

en: Page Down
km: ទំព័រ​ក្រោម

en: Page Up
km: ទំព័រ​លើ

en: Pali
km: បាលី

en: Panjabi
km: ប៉ង់ចាប៊ី

en: Panoramix: wall with overlap video filter
km: Panoramix ៖ ជញ្ជាំង​ដែល​មាន​តម្រង​វីដេអូ​ត្រួត​គ្នា

en: Parametric Equalizer
km: អេហ្គុយ​ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ

en: Partitions to consider
km: ភាគ​ថាស​ដែល​ត្រូវ​គិត​ពិចារណា

en: Party
km: ជប់លៀង

en: Pass alsa:// to open the default ALSA capture device, or alsa://SOURCE to open a specific device named SOURCE.
km: Pass alsa:// ដើម្បី​បើក​ឧបករណ៍​ចាប់​យក ALSA លំនាំដើម ឬ alsa://SOURCE ដើម្បី​បើក​ឧបករណ៍​ជាក់លាក់​ដែល​មាន​ឈ្មោះ​ថា SOURCE ។

en: Pass pulse:// to open the default PulseAudio source, or pulse://SOURCE to open a specific source named SOURCE.
km: Pass pulse:// ដើម្បី​បើក​ប្រភព PulseAudio លំនាំដើម ឬ pulse://SOURCE ដើម្បី​បើក​ប្រភព​ជាក់លាក់​ឈ្មោះ​ថា SOURCE.

en: Password
km: ពាក្យសម្ងាត់

en: Password that will be requested to access the stream.
km: ពាក្យសម្ងាត់​ដែល​នឹង​ត្រូវ​បាន​ស្នើ​ដើម្បី​ចូល​ដំណើរការ​ស្ទ្រីម។

en: Password to be used for connection to the SOCKS proxy.
km: ពាក្យសម្ងាត់​ដែល​ត្រូវ​ប្រើ​សម្រាប់​ការ​តភ្ជាប់​ទៅកាន់​ប្រូកស៊ី SOCKS ។

en: Password:
km: ពាក្យសម្ងាត់ ៖

en: Paste
km: បិទភ្ជាប់

en: Path
km: ផ្លូវ

en: Path of the memory mapped file of the frame buffer
km: ផ្លូវ​ឯកសារ​ដែល​ផ្គូផ្គង​​អង្គ​ចងចាំ​​របស់​ទ្រនាប់​ស៊ុម

en: Path to the index file to create
km: ផ្លូវ​ទៅកាន់​ឯកសារ​លិបិក្រម​ដែល​ត្រូវ​បង្កើត

en: Path to the projectM preset directory
km: ផ្លូវ​ទៅ​កាន់​ថត​កំណត់​ស្រេច​របស់ projectM

en: Path to the skin to use.
km: ផ្លូវ​ទៅកាន់​ស្បែក​ដែល​ត្រូវ​ប្រើ ។

en: Pause
km: ផ្អាក

en: Pause each item in the playlist on the last frame.
km: ផ្អាក​ធាតុ​នីមួយៗ​ក្នុង​បញ្ជី​ចាក់​នៅ​លើ​ស៊ុម​ចុងក្រោយ។

en: Pause on audio communication
km: ផ្អាក​ពេល​មាន​ទំនាក់ទំនង​អូឌីយ៉ូ

en: Pause on the last frame of a video
km: ផ្អាក​ស៊ុម​វីដេអូ​ចុងក្រោយ

en: Pause only
km: តែ​ផ្អាក​ប៉ុណ្ណោះ

en: Pause playback when minimized
km: ផ្អាក​ការ​ចាក់​ឡើងវិញ ពេល​បាន​បង្រួម​អប្បបរមា

en: Pause the playback
km: ផ្អាក​ការ​ចាក់​ឡើងវិញ

en: Pause the video playback when minimized
km: នៅ​ពេល​បង្រួម​អប្បបរមា ផ្អាក​ការ​ចាក់​វីដេអូ​ឡើងវិញ

en: Paused
km: បាន​ផ្អាក

en: Peak extra width
km: ទទឹង​បន្ថែម​របស់​កំពូល

en: Peak height
km: កម្ពស់​កំពូល

en: Peak protection
km: ការពារ​កំពូល

en: Percentage of stride to overlap
km: ភាគរយ​របស់​ជំហាន​ដែល​ត្រូវ​ត្រួត​គ្នា

en: Perform ISO C time and date formatting on the file path
km: ដំណើរការ​ទ្រង់ទ្រាយ​កាលបរិច្ឆេទ និង​ពេលវេលា​ ISO C នៅ​លើ​ផ្លូវ​ឯកសារ

en: Performance (prioritize faster ciphers)
km: ដំណើរការ (ផ្ដល់​អាទិភាព​ការ​សរសេរ​សម្ងាត់​លឿន)

en: Performance options
km: ជម្រើស​ដំណើរការ

en: Performers
km: អ្នក​សម្ដែង

en: Persian
km: ភឺសៀន

en: Philips OGT (SVCD subtitle) decoder
km: ឌិកូឌ័រ Philips OGT (ចំណងជើង​រង SVCD)

en: Philips OGT (SVCD subtitle) packetizer
km: ឧបករណ៍​ចងក្រង Philips OGT (ចំណងជើង​រង SVCD)

en: Phonogram Rights
km: សិទ្ធ​ផលិត

en: Phosphor
km: ផូស្វរ

en: Phosphor chroma mode for 4:2:0 input
km: របៀប​ក្រូម៉ា​ហ្វូស្វ័រ​សម្រាប់​ព័ត៌មាន​បញ្ចូល 4:2:0

en: Phosphor old field dimmer strength
km: កម្លាំង​ធ្វើឲ្យ​ស្រអាប់​វាល​ចាស់​ហ្វូស្វ័រ​

en: Physical channel
km: ឆានែល​ហ្វីស៊ីខល

en: Picking chroma format will force a conversion of the video into that format
km: យក​ទ្រង់ទ្រាយ​ក្រូម៉ា​នឹង​បង្ខំ​ឲ្យ​ការ​បម្លែង​វីដេអូ​ទៅ​ជា​ទ្រង់ទ្រាយ​នោះ

en: Picture
km: រូបភាព​

en: Picture aspect-ratio n:m
km: សមាមាត្រ​រូបភាព n:m

en: Picture brightness or black level.
km: កម្រិត​ងងឹត ឬ​ភ្លឺ​របស់​រូបភាព។

en: Picture coding mode
km: របៀប​ដាក់​កូដ​រូបភាព

en: Picture contrast or luma gain.
km: កម្រិត​ពណ៌​រូបភាព ឬ​លូម៉ា​កើន​ឡើង ។

en: Picture gain.
km: រូបភាព​កើនឡើង។

en: Picture rotation angle (in degrees).
km: មុំ​​បង្វិល​រូបភាព (គិត​ជា​ដឺក្រេ) ។

en: Picture saturation or chroma gain.
km: តិត្ថិភាព​រូបភាព ឬ​ក្រូម៉ា​កើន​ឡើង។

en: PictureFlow
km: លំហូរ​រូបភាព

en: Pictures coming from the mosaic elements will be delayed according to this value (in milliseconds). For high values you will need to raise caching at input.
km: រូបភាព​ដែល​បាន​មក​ពី​ធាតុ​ម៉ូសាអ៊ីក​នឹង​ត្រូវ​បាន​បង្ហាញ​ដោយ​យោង​តាម​តម្លៃ​នេះ (គិត​ជា​មិល្លី​វិនាទី) ។ សម្រាប់​​តម្លៃ​ខ្ពស់ អ្នក​នឹង​ត្រូវ​បង្កើន​ឃ្លាំង​សម្ងាត់​នៅ​ពេល​បញ្ចូល ។

en: Pictures coming from the picture video outputs will be delayed according to this value (in milliseconds, should be >= 100 ms). For high values, you will need to raise caching values.
km: រូបភាព​ដែល​បាន​មកពី​លទ្ធផល​វីដេអូ​រូបភាព នឹង​ត្រូវ​បាន​ពន្យារពេល​ដោយ​យោង​តាម​តម្លៃ​នេះ (គិត​ជា​មិល្លីវិនាទី គួរតែ >= ១០០ មិ.វិ.) ។ ចំពោះ​តម្លៃ​ដែល​ខ្ពស់ អ្នក​នឹង​ត្រូវ​បង្កើន​តម្លៃ​ឃ្លាំង​សម្ងាត់ ។

en: Piece edge shape size
km: បំណែក​ទំហំ​រូបរាង​គែម

en: Pilot
km: សាកល្បង

en: Pitch
km: កម្ពស់​សំឡេង

en: Pixel depth of the frame buffer, or zero for XWD file
km: កម្រាស់​ភីកសែល​នៃ​ទ្រនាប់​ស៊ុម ឬ​សូន្យ​សម្រាប់​ឯកសារ XWD

en: Pixel height of the capture region, or 0 for full height
km: កម្ពស់​ភីកសែល​របស់​តំបន់​ចាប់​យក ឬ 0 សម្រាប់​កម្ពស់​ពេញ​អេក្រង់

en: Pixel height of the frame buffer (ignored for XWD file)
km: កម្ពស់​ភីកសែល​នៃ​ទ្រនាប់​ស៊ុម (មិន​អើពើ​សម្រាប់​ឯកសារ XWD)

en: Pixel width of the capture region, or 0 for full width
km: ទទឹង​ភីកសែល​របស់​តំបន់​ចាប់​យក ឬ​ 0 សម្រាប់​ទទឹង​ពេញ​អេក្រង់

en: Pixel width of the frame buffer (ignored for XWD file)
km: ទទឹង​ភីកសែល​នៃ​ទ្រនាប់​ស៊ុម (មិន​អើពើ​សម្រាប់​ឯកសារ XWD)

en: Pixels to crop from bottom
km: ចំនួន​ភីកសែល​ដែល​ត្រូវ​ច្រឹប​ពី​បាត

en: Pixels to crop from left
km: ចំនួន​ភីកសែល​ដែល​ត្រូវ​ច្រឹប​ពី​ខាងឆ្វេង

en: Pixels to crop from right
km: ចំនួន​ភីកសែល​ដែល​ត្រូវ​ច្រឹប​ពី​ខាងស្ដាំ

en: Pixels to crop from top
km: ចំនួន​ភីកសែល​ដែល​ត្រូវ​ច្រឹប​ពី​កំពូល

en: Pixels to padd to bottom
km: ចំនួន​ភីកសែល​ដែល​ត្រូវ​កល់​ទៅ​បាត

en: Pixels to padd to left
km: ចំនួន​ភីកសែល​ដែល​ត្រូវ​កល់​ទៅ​ខាងឆ្វេង

en: Pixels to padd to right
km: ចំនួន​ភីកសែល​ដែល​ត្រូវ​កល់​ទៅ​ខាងស្ដាំ

en: Pixels to padd to top
km: ចំនួន​ភីកសែល​ដែល​ត្រូវ​​កល់​ទៅ​កំពូល

en: Place on video where to display the title (default bottom center).
km: ទីតាំង​នៅ​លើ​វីដេអូ​ដែល​ត្រូវ​បង្ហាញ​ចំណងជើង (លំនាំដើម គឺ​នៅ​បាត​កណ្ដាល)។

en: Placeholder delay
km: ការ​ពន្យារពេល​កន្លែង​ដាក់

en: Play
km: ចាក់

en: Play
    If the playlist is empty, open a medium
km: ចាក់
    ប្រសិន​បើបញ្ជី​ចាក់​ទទេ បើក​ឧបករណ៍​ផ្ទុក

en: Play List
km: បញ្ជី​ចាក់

en: Play Selected
km: បាន​ជ្រើស​ចាក់

en: Play and exit
km: ចាក់ និង​ចេញ

en: Play and pause
km: ចាក់​ និង​ផ្អាក

en: Play and stop
km: ចាក់ និង​ឈប់

en: Play another media synchronously
km: ចាក់​មេឌៀ​ផ្សេង​ទៀត​ដំណាល​គ្នា

en: Play another media synchronously (extra audio file, ...)
km: ចាក់​មេឌៀ​ផ្សេង​ទៀត​ដំណាល​គ្នា (ឯកសារ​អូឌីយ៉ូ​បន្ថែម...)

en: Play as is
km: ចាក់

en: Play chapters in the order specified in the segment.
km: ចាក់​ជំពូក​តាម​លំដាប់​ដែល​បាន​បញ្ជាក់​នៅ​ក្នុង​ចម្រៀក ។

en: Play files randomly forever
km: ចាក់​ឯកសារ​ដោយ​ចៃដន្យ​រហូត

en: Play locally the stream while streaming it.
km: ចាក់​ស្ទ្រីម​មូលដ្ឋាន នៅ​ខណៈ​កំពុង​ស្ទ្រីម​វា។

en: Play only
km: តែ​ចាក់​ប៉ុណ្ណោះ

en: Play playlist bookmark 1
km: ចាក់​បញ្ជី​ចំណាំ ១

en: Play playlist bookmark 10
km: ចាក់​បញ្ជី​ចំណាំ ១០

en: Play playlist bookmark 2
km: ចាក់​បញ្ជី​ចំណាំ ២

en: Play playlist bookmark 3
km: ចាក់​បញ្ជី​ចំណាំ ៣

en: Play playlist bookmark 4
km: ចាក់​បញ្ជី​ចំណាំ ៤

en: Play playlist bookmark 5
km: ចាក់​បញ្ជី​ចំណាំ ៥

en: Play playlist bookmark 6
km: ចាក់​បញ្ជី​ចំណាំ ៦

en: Play playlist bookmark 7
km: ចាក់​បញ្ជី​ចំណាំ ៧

en: Play playlist bookmark 8
km: ចាក់​បញ្ជី​ចំណាំ ៨

en: Play playlist bookmark 9
km: ចាក់​បញ្ជី​ចំណាំ ៩

en: Play&list
km: បញ្ជី​ចាក់

en: Play/Pause
km: ចាក់​/ផ្អាក

en: Playback
km: ចាក់​ឡើងវិញ

en: Playback Buttons
km: ប៊ូតុង​ចាក់​ឡើងវិញ

en: Playback Rate
km: អត្រា​ចាក់​ឡើងវិញ

en: Playback Speed
km: ល្បឿន​ចាក់​ឡើងវិញ

en: Playback control
km: ការ​គ្រប់គ្រង​ការ​ចាក់​ឡើងវិញ

en: Playback failure
km: បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ចាក់​ឡើងវិញ

en: Playback speed
km: ល្បឿន​ចាក់​ឡើងវិញ

en: Played
km: បាន​ចាក់

en: Played buffers
km: អង្គ​ចងចាំ​បណ្ដោះ​អាសន្ន​ដែល​បាន​ចាក់

en: Player...
km: កម្មវិធី​ចាក់...

en: Playing some media.
km: ចាក់​មេឌៀ​មួយ​ចំនួន ។

en: Playlist
km: បញ្ជី​ចាក់

en: Playlist Files
km: ឯកសារ​បញ្ជី​ចាក់

en: Playlist Table Columns
km: ជួរឈរ​តារាង​បញ្ជី​ចាក់

en: Playlist View Mode
km: របៀប​មើល​បញ្ជី​ចាក់

en: Playlist and Instances
km: ធាតុ និង​បញ្ជី​ចាក់

en: Playlist bookmark 1
km: ចំណាំ​បញ្ជី​ចាក់ ១

en: Playlist bookmark 10
km: ចំណាំ​បញ្ជី​ចាក់ ១០

en: Playlist bookmark 2
km: ចំណាំ​បញ្ជី​ចាក់ ២

en: Playlist bookmark 3
km: ចំណាំ​បញ្ជី​ចាក់ ៣

en: Playlist bookmark 4
km: ចំណាំ​បញ្ជី​ចាក់ ៤

en: Playlist bookmark 5
km: ចំណាំ​បញ្ជី​ចាក់ ៥

en: Playlist bookmark 6
km: ចំណាំ​បញ្ជី​ចាក់ ៦

en: Playlist bookmark 7
km: ចំណាំ​បញ្ជី​ចាក់ ៧

en: Playlist bookmark 8
km: ចំណាំ​បញ្ជី​ចាក់ ៨

en: Playlist bookmark 9
km: ចំណាំ​បញ្ជី​ចាក់ ៩

en: Playlist has only %u element | Playlist has only %u elements
km[0]: បញ្ជី​ចាក់​មាន​ធាតុ​តែ %u ប៉ុណ្ណោះ

en: Playlist is currently empty.
    Drop a file here or select a media source from the left.
km: បញ្ជី​ចាក់​បច្ចុប្បន្ន​គឺ​ទទេ។
    ទម្លាក់​ឯកសារ​នៅ​ទីនេះ ឬ​ជ្រើស​ប្រភព​មេឌៀ​ពី​ខាងឆ្វេង។

en: Playlist...
km: បញ្ជី​ចាក់...

en: Please enter a network URL:
km: សូម​បញ្ចូល URL បណ្ដាញ ៖

en: Please enter a unique name for the new profile.
km: សូម​បញ្ចូល​ឈ្មោះ​តែមួយ​សម្រាប់​ការ​កំណត់​ស្រេច​ថ្មី។

en: Please enter a valid login and password for the sftp connexion to %s
km: សូម​បញ្ចូល​ការ​ចូល និង​ពាក្យសម្ងាត់​ត្រឹមត្រូវ​សម្រាប់​ការ​តភ្ជាប់ sftp ទៅ %s

en: Please enter a valid login name and a password for realm %s.
km: សូម​បញ្ចូល​ឈ្មោះ​ចូល​ និង​ពាក្យសម្ងាត់​ត្រឹមត្រូវ​សម្រាប់​តំបន់ %s ។

en: Please enter a valid login name and a password.
km: សូម​បញ្ចូល​ឈ្មោះ​ចូល និង​ពាក្យសម្ងាត់​ដែល​ត្រឹមត្រូវ។

en: Please enter the URL or path to the media you want to play.
km: សូម​បញ្ចូល URL ឬ​ផ្លូវ​ទៅកាន់​មេឌៀ​ដែល​អ្នក​ចង់​ចាក់។

en: Please enter the new profile name.
km: សូម​បញ្ចូល​ឈ្មោះ​ទម្រង់​ថ្មី ។

en: Please set a username or disable the audioscrobbler plugin, and restart VLC.
    Visit http://www.last.fm/join/ to get an account.
km: សូម​កំណត់​ឈ្មោះ​អ្នកប្រើ ឬ​បិទ​កម្មវិធី​ជំនួយ audioscrobbler ហើយ​ចាប់ផ្ដើម VLC ឡើងវិញ ។
    ចូល​មើល http://www.last.fm/join/ ដើម្បី​បង្កើត​គណនី ។

en: Please wait while your font cache is rebuilt.
    This should take less than a few minutes.
km: សូម​រង់ចាំ ខណៈ​ពេល​ដែល​ឃ្លាំង​សម្ងាត់​ពុម្ពអក្សរ​របស់​អ្នក​កំពុង​ត្រូវ​បាន​ស្ថាបនា ។
    វា​គួរតែ​ចំណាយ​ពេល​បន្តិចបន្តួចប៉ុណ្ណោះ ។

en: Please wait while your font cache is rebuilt.
    This should take less than a minute.
km: សូម​រង់ចាំ ខណៈពេល​ដែល​​ឃ្លាំង​សម្ងាត់​ពុម្ពអក្សរ​របស់​អ្នក​ត្រូវ​បាន​ស្ថាបនា ។
    វា​គួរ​តែ​ចំណាយ​ពេល​តិច​ជាង​មួយ​នាទី ។

en: Plu&gins and extensions
km: កម្មវិធី​ជំនួយ និង​ផ្នែកបន្ថែម

en: Plugins
km: កម្មវិធី​ជំនួយ

en: Plugins and extensions
km: កម្មវិធី​ជំនួយ និង​ផ្នែក​បន្ថែម

en: Podcast Author
km: អ្នក​និពន្ធ​ផតខាស់

en: Podcast Category
km: ប្រភេទ​ផតខាស់

en: Podcast Copyright
km: រក្សាសិទ្ធិ​ផតខាស់

en: Podcast Duration
km: ថិរវេលា​ផតខាស់

en: Podcast Info
km: ព័ត៌មាន​ផតខាស់

en: Podcast Keywords
km: ពាក្យ​គន្លឹះ​ផតខាស់

en: Podcast Link
km: តំណ​ផតខាស់

en: Podcast Publication Date
km: កាលបរិច្ឆេទ​ការ​បោះពុម្ព​ផតខាស់

en: Podcast Size
km: ទំហំ​ផតខាស់

en: Podcast Subcategory
km: ប្រភេទ​រង​ផតខាស់

en: Podcast Subtitle
km: ចំណងជើង​រង​ផតខាស់

en: Podcast Summary
km: សេចក្ដី​សង្ខេប​ផតខាស់

en: Podcast Type
km: ប្រភេទ​ផតខាស់

en: Podcast URLs list
km: បញ្ជី URL ផតខាស

en: Podcast parser
km: កម្មវិធី​ញែកផតខាស

en: Podcasts
km: ផតខាស

en: Polarization (Voltage)
km: ការ​ញែក (កម្រិត​វ៉ុល)

en: Polish
km: ប៉ូឡូញ

en: Polyphony
km: ពហុ​សព្ទ

en: Pop
km: ពេញ​និយម

en: Port
km: ច្រក

en: Port to use for the RTP source of the session
km: ច្រក​ដែល​ត្រូវ​ប្រើ​សម្រាប់​ប្រភព RTP របស់​សម័យ

en: Port to use for tunneling the RTSP/RTP over HTTP.
km: ច្រក​ដែល​ត្រូវ​ប្រើ​សម្រាប់​ធ្យូនែល RTSP/RTP តាម HTTP ។

en: Portuguese
km: ព័រទុយហ្កាល់

en: Position
km: ទីតាំង

en: Position of video title
km: ទីតាំង​ចំណងជើង​វីដេអូ

en: Positioning method
km: វិធីសាស្ត្រ​ដាក់​ទីតាំង

en: Positioning method for the mosaic. auto: automatically choose the best number of rows and columns. fixed: use the user-defined number of rows and columns. offsets: use the user-defined offsets for each image.
km: វិធីសាស្ត្រ​ដាក់​ទីតាំង​សម្រាប់​ម៉ូសាអ៊ីក ។ ស្វ័យប្រវត្តិ ៖ ជ្រើស​ចំនួន​ជួរ​ដេក និង​ជួរ​ឈរ​ដែល​ល្អ​បំផុត​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ ។ ថេរ ៖ ប្រើ​ចំនួន​ជួរ​ដេក និង​ជួរ​ឈរ​ដែល​កំណត់​ដោយ​អ្នកប្រើ ។ អុហ្វសិត ៖ ប្រើ​អុហ្វសិត​ដែល​បាន​កំណត់​ដោយ​ប្រើ​សម្រាប់​រូបភាព​នីមួយៗ ។

en: Post processing
km: ការ​ដំណើរការ​តាម​ក្រោយ

en: Post processing quality
km: គុណភាព​ដំណើរការ​តាម​ក្រោយ

en: Post-Processing Quality
km: គុណភាព​ដំណើរការ​តាមក្រោយ

en: Posterize
km: រូបភាព​ប័ណ្ណប្រកាស

en: Posterize level
km: កម្រិត​រូបភាព​ប័ណ្ណប្រកាស

en: Posterize level (number of colors is cube of this value)
km: កម្រិត​រូបភាព​ប័ណ្ណប្រកាស (ចំនួន​ពណ៌​គឺជា​ត្រីគុណ​នៃ​តម្លៃ​នេះ)

en: Posterize video by lowering the number of colors
km: វីដេអូ​រូបភាព​ប័ណ្ណប្រកាស​តាមរយៈ​ការ​បន្ទាប​លេខ​ពណ៌

en: Posterize video filter
km: តម្រង​វីដេអូ​រូបភាព​ប័ណ្ណប្រកាស

en: Power line frequency
km: ប្រេកង់​បន្ទាត់​ថាមពល

en: Power line frequency anti-flicker filter.
km: តម្រង anti-flicker ប្រេកង់​បន្ទាត់​ថាមពល។

en: Pre&vious
km: មុន

en: Pre-motion estimation
km: ការ​វាយតម្លៃ​ចលនា​ជាមុន

en: Preamp
km: អំភ្លី

en: Preamp:
km: អាំភ្លី​អេឡិចត្រូនិក ៖

en: Prefer native stream recording
km: ការ​កត់ត្រា​ស្ទ្រីម​ដើម​ដែល​ចូលចិត្ត

en: Preferences
km: ចំណូល​ចិត្ត

en: Preferences file could not be saved
km: មិន​អាច​រក្សាទុក​ឯកសារ​ចំណូលចិត្ត

en: Preferences...
km: ចំណូល​ចិត្ត...

en: Preferred Audio language
km: ភាសា​អូឌីយ៉ូ​ដែល​ចូលចិត្ត

en: Preferred audio language:
km: ភាសា​អូឌីយ៉ូ​ដែល​ចូលចិត្ត ៖

en: Preferred decoders list
km: បញ្ជី​ឌិកូឌ័រ​ដែល​ចូលចិត្ត

en: Preferred encoders list
km: បញ្ជី​អ៊ិនកូឌ័រ​ដែល​ចូលចិត្ត

en: Preferred packetizer list
km: បញ្ជី​កម្មវិធី​វេច​ខ្ចប់​ដែល​ចូលចិត្ត

en: Preferred subtitle language
km: ភាសា​ចំណងជើង​រង​ដែល​ចូលចិត្ត

en: Preferred video resolution
km: គុណភាព​បង្ហាញ​វីដេអូ​ដែល​ពេញ​ចិត្ត

en: Prefilter
km: តម្រង​ជាមុន

en: Prefix
km: បុព្វបទ

en: Prefix of the destination file automatically generated
km: បុព្វបទ​​ឯកសារ​ទិសដៅ​ដែល​បា​ន​បង្កើត​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ

en: Prefix of the output images filenames. Output filenames will have the "prefixNUMBER.format" form if replace is not true.
km: បុព្វបទ​ឈ្មោះ​ឯកសារ​រូបភាព​បង្ហាញ ។ ឈ្មោះ​ឯកសារ​បង្ហាញ​នឹង​មាន​ទម្រង់"prefixNUMBER.format" ប្រសិនបើ​​ការ​ជំនួស​មិន​ពិត ។

en: Preload MKV files in the same directory
km: ផ្ទុក​ឯកសារ MKV រួចស្រេច​នៅ​ក្នុង​ថត​ដូចគ្នា

en: Preload matroska files in the same directory to find linked segments (not good for broken files).
km: ផ្ទុក​ឯកសារ matroska រួចស្រេច​នៅ​ក្នុង​ថត​ដូចគ្នា​ដើម្បី​រក​ផ្នែក​ដែល​បាន​តភ្ជាប់ (មិន​ល្អ​សម្រាប់​ឯកសារ​ដែល​ខូច) ។

en: Preset
km: ការ​កំណត់​ស្រេច

en: Preset to use for the equalizer.
km: ការ​កំណត់​ស្រេច​ដែល​ត្រូវ​ប្រើ​សម្រាប់​អេហ្គុយ ។

en: Press new keys for
    "%@"
km: ចុង​គ្រាប់ចុច​ថ្មី​សម្រាប់
    "%@"

en: Press the new key or combination for
km: ចុច​គ្រាប់ចុច​ថ្មី ឬ​បន្សំ​សម្រាប់

en: Prev
km: មុន​

en: Previous
km: មុន

en: Previous / Backward
km: មុន/ថយក្រោយ

en: Previous Chapter/Title
km: ចំណង​ជង/ជំពូក​មុន

en: Previous chapter
km: ជំពូក​មុន

en: Previous media in the playlist
km: មេឌៀ​ពី​មុន​នៅ​ក្នុង​បញ្ជី​ចាក់

en: Previous media in the playlist, skip backward when held
km: មេឌៀ​ពីមុន​ក្នុង​បញ្ជី​ចាក់ រំលង​ការ​ខារ​​ថយក្រោយ​ពេល​បាន​ចុច

en: Previous title
km: ចំណង​ជើង​មុន

en: Primary language
km: ភាសា​ចម្បង

en: Print stats for each frame.
km: បោះពុម្ព​ស្ថានភាព​សម្រាប់​ស៊ុម​នីមួយៗ ។

en: Privacy / Network Interaction
km: ភាព​ឯកជន/អន្តរកម្ម​បណ្ដាញ

en: Privacy and Network Access Policy
km: គោលការណ៍​ចូល​ដំណើរការ​បណ្ដាញ និង​ភាព​ឯកជន

en: Probe DVB card for capabilities
km: ស្ទង់​រក​ចំណុះ​កាត DVB

en: Producer
km: ផលិតករ

en: Profile
km: ទម្រង់

en: Profile Name
km: ឈ្មោះ​ទម្រង់

en: Profile edition
km: កំណែ​ប្រវត្តិរូប

en: Program
km: កម្មវិធី

en: Program Guide
km: មគ្គុទ្ទេសក៍​កម្មវិធី

en: Program Service ID: %s
km: លេខ​សម្គាល់​សេវា​កម្មវិធី៖ %s

en: Programs
km: កម្មវិធី

en: Protect against sound clipping
km: ការពារ​ពី​ការ​កាត់​សំឡេង

en: Protocol
km: ពិធីការ

en: Providers Source Content
km: អ្នក​ផ្ដល់​ខ្លឹមសារ​ប្រភព

en: Pseudo raw video decoder
km: ឌិកូឌ័រ​វីដេអូ​ដើម Pseudo

en: Pseudo raw video packetizer
km: កម្មវិធី​វេច​ខ្ចប់​វីដេអូ​ដើម Pseudo

en: Psychedelic
km: រវើរវាយ

en: Psychedelic video filter
km: តម្រង​វីដេអូ​រភ្លឺ

en: Psycho-acoustic model
km: របៀប Psycho-acoustic

en: Publisher
km: អ្នក​​បោះពុម្ព​​ផ្សាយ

en: PulseAudio input
km: លទ្ធផល PulseAudio

en: Pulseaudio audio output
km: លទ្ធផល​អូឌីយ៉ូ Pulseaudio

en: Pure-interlaced mode.
km: របៀប​ត្រួត​គ្នា​ស្រស់ ។

en: Purple
km: ស្វាយ

en: Pushto
km: ពុយហ្សតូ

en: Puzzle
km: ល្បែង​ផ្គុំ​រូប

en: Puzzle game
km: ល្បែង​ផ្គុំ​រូប

en: Puzzle interactive game video filter
km: តម្រង​វីដេអូ​ល្បែង​អន្តរសកម្ម​ផ្គុំ​រូប

en: QP curve compression
km: ការ​បង្ហាប់​ខ្សែកោង QP

en: QP curve compression. Range 0.0 (CBR) to 1.0 (QCP).
km: ការ​បង្ហាប់​ខ្សែ​កោង QP ។ ជួរ ០.០ (CBR) ទៅ ១.០ (QCP) ។

en: QP difference between chroma and luma
km: ភាព​ខុសគ្នា QP រវាង​ក្រូម៉ា និង​លូម៉ា

en: QP difference between chroma and luma.
km: ភាព​ខុសគ្នា QP រវាង​ក្រូម៉ា និង​លូម៉ា ។

en: QP factor between I and P
km: កត្តា QP រវាង I និង P

en: QP factor between I and P. Range 1.0 to 2.0.
km: កត្តា QP រវាង I និង P ។ ជួរ ១.០ ដល់ ២.០ ។

en: QP factor between P and B
km: កត្តា QP រវាង P និង B

en: QP factor between P and B. Range 1.0 to 2.0.
km: កត្តា QP រវាង P និង B ។ ជួរ ១.០ ដល់ ២.០ ។

en: Qt interface
km: ចំណុច​ប្រទាក់ Qt

en: Quality factor to use in constant quality mode
km: កត្តា​គុណភាព​​ដែល​ត្រូវ​ប្រើ​នៅ​ក្នុង​របៀប​គុណភាព​ថេរ

en: Quality level
km: កម្រិត​គុណភាព

en: Quality level for the encoding of motions vectors (this can slow down the encoding very much).
km: កម្រិត​គុណភាព​សម្រាប់​ការ​អ៊ិនកូដ​របស់​វ៉ិចទ័រ​ចលនា (វា​អាច​ធ្វើឲ្យ​ការ​អ៊ិនកូដ​យឺត​ខ្លាំង) ។

en: Quality of post processing. Valid range is 0 (disabled) to 6 (highest)
    Higher levels require more CPU power, but produce higher quality pictures.
    With default filter chain, the values map to the following filters:
    1: hb, 2-4: hb+vb, 5-6: hb+vb+dr
km: គុណភាព​ដំណើរការ​តាម​ក្រោយ ។ ជួរ​ដែល​ត្រឹមត្រូវ​គឺ​ពី ០ (បិទ) ទៅ ៦ (ខ្ពស់​បំផុត)
    តម្លៃ​ដែល​ខ្ពស់​គឺ​ត្រូវការ​ស៊ីភីយូ​ច្រើន ប៉ុន្តែ​ធ្វើឲ្យ​រូបភាព​មាន​គុណភាព​ខ្ពស់ ។
    ជាមួយ​ច្រវាក់​តម្រង​លំនាំដើម តម្លៃ​គឺ​ផ្គូផ្គង​ទៅ​នឹង​តម្រង​ដូច​ខាងក្រោម ៖
    ១ ៖ hb ២-៤ ៖ hb+vb ៥-៦ ៖ hb+vb+dr

en: Quality-based VBR
km: VBR ផ្អែក​លើ​គុណភាព

en: Quantization factor of I frames, compared with P frames (for instance 1.0 => same qscale for I and P frames).
km: កត្តា​ការ​កំណត់​បរិមាណ​របស់​ស៊ុម I ដោយ​ប្រៀប​ធៀប​ទៅ​នឹង​ស៊ុម P (ឧទាហរណ៍ 1.0 => qscale ដូចគ្នា​សម្រាប់​ស៊ុម I និង P) ។

en: Quantization parameter
km: ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ​ការ​កំណត់​បរិមាណ

en: Quantization parameter for B-frames
km: ប៉ារ៉មែត្រ​ការ​កំណត់​បរិមាណ​សម្រាប់ B-frames

en: Quantization parameter for B-frames. This parameter overrides any qp set globally. Used only if rc_method is 'qp'.
km: ប៉ារ៉ម៉ែត្រ​ការ​កំណត់​បរិមាណ​សម្រាប់ B-frames ។ ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ​នេះ​បដិសេធ​ការ​កំណត់ qp ណាមួយ​ជា​សាកល។ ប្រើ​តែ​នៅ​ពេល​ដែល rc_method ជា 'qp' ប៉ុណ្ណោះ។

en: Quantization parameter for I-frames
km: ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ​ការ​កំណត់​បរិមាណ​សម្រាប់ I-frames

en: Quantization parameter for I-frames. This parameter overrides any qp set globally. Used only if rc_method is 'qp'.
km: ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ​ការ​កំណត់​បរិមាណ​សម្រាប់ I-frames ។ ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ​បេះ​បដិសេធ​ការ​កំណត់ qp ណាមួយ​ជា​សាកល។ ប្រើ​តែ​នៅ​ពេល​ដែល rc_method ជា 'qp' ប៉ុណ្ណោះ។

en: Quantization parameter for P-frames
km: ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ​ការ​កំណត់​បរិមាណ​សម្រាប់ P-frames

en: Quantization parameter for P-frames. This parameter overrides any qp set globally. Used only if rc_method is 'qp'.
km: ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ​ការ​កំណត់​បរិមាណ​សម្រាប់ P-frames។ ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ​នេះ​បដិសេធ​ការ​កំណត់ qp ណាមួយ​ជា​សាកល។ ប្រើ​តែ​នៅ​ពេល​ដែល rc_method ជា 'qp' ប៉ុណ្ណោះ។

en: Quechua
km: កេទជួអា

en: Queue Selected
km: បាន​ជ្រើស​ជួរ

en: QuickTime Media Link importer
km: កម្មវិធី​នាំចូល​តំណ​មេឌៀ QuickTime

en: Quiet mode
km: របៀប​ស្ងាត់

en: Quiet synchro
km: ការ​ធ្វើ​សមកាលកម្ម​ស្ងាត់

en: Quit
km: ចេញ

en: Quit VLC
km: បិទ VLC

en: Quit after Playback
km: បិទ​បន្ទាប់ពី​ចាក់​ឡើងវិញ

en: Quit at the end of playlist
km: ចេញ​ពេល​ដល់​ចុង​បញ្ជី​ចាក់

en: RAM playlist import
km: ការ​នាំចូល​បញ្ជី​ចាក់​អង្គ​ចងចាំ​បណ្ដោះអាសន្ន

en: RD based mode decision for B-frames. This requires subme 6 (or higher).
km: ការ​សម្រេចចិត្ត​របៀប​ដែល​មាន​មូលដ្ឋាន​លើ RD សម្រាប់ B-frames ។ វា​ត្រូវការ subme ៦ (ឬ​ខ្ពស់​ជាង​នេះ) ។

en: RDP Remote Desktop
km: ផ្ទៃតុ​ពី​ចម្ងាយ RDP

en: RGB chroma (RV32, RV24, RV16, RGB2)
km: ក្រូម៉ា RGB (RV32, RV24, RV16, RGB2)

en: RGB component to extract
km: សមាសភាគ RGB ដែល​ត្រូវ​ស្រង់​ចេញ

en: RGB component to extract. 0 for Red, 1 for Green and 2 for Blue.
km: សមាសភាគ RGB ដែល​ត្រូវ​ស្រង់ចេញ ។ ០ សម្រាប់​ពណ៌​ក្រហម ១​ សម្រាប់​ពណ៌​បៃតង និង​ ២ សម្រាប់​ពណ៌​ខៀវ ។

en: RSS and Atom feed display
km: ការ​បង្ហាញ​មតិ​ព័ត៌មាន RSS និង Atom

en: RSS/Atom feed '|' (pipe) separated URLs.
km: មតិ​ព័ត៌មាន RSS/Atom '|' (pipe) URL ដែល​បាន​បំពែក ។

en: RTCP (local) port
km: ច្រក RTCP (មូលដ្ឋាន)

en: RTCP packets will be received on this transport protocol port. If zero, multiplexed RTP/RTCP is used.
km: កញ្ចប់ RTCP នឹង​ត្រូវ​បាន​ទទួល​នៅ​លើ​ច្រក​ពិធីការ​ដឹកជញ្ជូន​នេះ។ ប្រសិនបើ​សូន្យ RTP/RTCP ទ្វេ​ទិស​នឹង​ត្រូវ​បាន​ប្រើ។

en: RTP over RTSP (TCP)
km: RTP លើ RTSP (TCP)

en: RTP packets will be authenticated and deciphered with this Secure RTP master shared secret key. This must be a 32-character-long hexadecimal string.
km: កញ្ចប់ RTP នឹង​ត្រូវ​បាន​ផ្ទៀងផ្ទាត់ រួច​បកស្រាយ​សារ​សម្ងាត់​ដោយ​ប្រើ​សោ​សម្ងាត់​ចែករំលែក​មេ Secure RTP ។ វា​ត្រូវតែ​ជា​តួអក្សរ​គោល​ដប់​ប្រាំមួយ​ប្រវែង៣២តួ។

en: RTP packets will be discarded if they are too far behind (i.e. in the past) by this many packets from the last received packet.
km: កញ្ចប់ RTP នឹង​ត្រូវ​បាន​បោះបង់​ចោល ប្រសិនបើ​ពួកវា​នៅ​ខាងក្រោយ​ឆ្ងាយ​ពេក (មានន័យថា នៅ​ពេល​អតីត) ដោយ​កញ្ចប់​ជាច្រើន ចេញពី​កញ្ចប់​ដែល​បាន​ទទួល​ចុងក្រោយ។

en: RTP packets will be discarded if they are too much ahead (i.e. in the future) by this many packets from the last received packet.
km: កញ្ចប់ RTP នឹង​ត្រូវ​បាន​បោះបង់​ចោល ប្រសិនបើ​ពួកវា​នៅ​ខាង​មុខ​ឆ្ងាយ​ពេក (មានន័យថា នៅ​ពេល​អនាគត) ដោយ​កញ្ចប់​ជាច្រើន ចេញពី​កញ្ចប់​ដែល​បាន​ទទួល​ចុងក្រោយ។

en: RTP packets will be integrity-protected and ciphered with this Secure RTP master shared secret key. This must be a 32-character-long hexadecimal string.
km: កញ្ចប់ RTP នឹង​ត្រូវ​បាន​ការពារ​យ៉ាង​ត្រឹមត្រូវ និង​បាន​សរសេរ​អក្សរ​សម្ងាត់​ជាមួយ​សោ​សម្ងាត់ RTP សុវត្ថិភាព​មេ​ដែល​បានចែករំលែក ។ វា​ត្រូវតែ​ជា​តួអក្សរ​គោល​ដប់​ប្រាំមួយ​ដែល​មាន​ប្រវែង ៣២ តួ ។

en: RTP payload format assumed for dynamic payloads
km: ទ្រង់ទ្រាយ​តម្លៃ​ដឹកជញ្ជូន RTP ដែល​បាន​សន្មត​សម្រាប់​តម្លៃ​ដឹកជញ្ជូន​ថាមវន្ត

en: RTP source timeout (sec)
km: អស់​ពេល​ប្រភព RTP (វិ.)

en: RTP stream output
km: លទ្ធផល​ស្ទ្រីម RTP

en: RTP/RTCP multiplexing
km: ការ​ទ្វេ​ទិស RTP/RTCP

en: RTP/RTSP/SDP demuxer (using Live555)
km: ឧបករណ៍​មិន​ទ្វេ​ទិស RTP/RTSP/SDP (ប្រើ Live555)

en: RTSP Announcement
km: ការប្រកាស RTSP

en: RTSP VoD server
km: ម៉ាស៊ីន​មេ RTSP VoD

en: RTSP authentication
km: ការ​ផ្ទៀង​ផ្ទាត់ RTSP

en: RTSP connection failed
km: ការ​តភ្ជាប់ RTSP បាន​បរាជ័យ

en: RTSP frame buffer size
km: ទំហំ​ទ្រនាប់​ស៊ុម RTSP

en: RTSP server address
km: អាសយដ្ឋាន​ម៉ាស៊ីន​មេ RTSP

en: RTSP server port
km: ច្រក​ម៉ាស៊ីន​មេ RTSP

en: RTSP session timeout (s)
km: RTSP អស់​ពេល​សម័យ (s)

en: RTSP sessions will be closed after not receiving any RTSP request for this long. Setting it to a negative value or zero disables timeouts. The default is 60 (one minute).
km: សម័យ RTSP នឹង​មិន​ត្រូវ​បាន​បិទ​ឡើយ​បន្ទាប់ពី​មិន​បាន​ទទួល​សំណើ RTSP ណាមួយ​ក្នុង​រយៈពេល​យូរ​នោះ ។ លំនាំដើម​គឺ ៦០ (មួយ​នាទី) ។

en: RTSP start frame buffer size of the video track, can be increased in case of broken pictures due to too small buffer.
km: ទំហំ​ទ្រនាប់​ស៊ុម​ចាប់ផ្ដើម RTSP នៃ​បទ​វីដេអូ អាច​ត្រូវ​បាន​បង្កើន​ក្នុង​ករណី​រូបភាព​ខូច​ដោយសារ​ទ្រនាប់​តូច​ពេក។

en: RTSP/RTP access and demux
km: ការ​ចូល​ដំណើរការ និង​ការ​ទ្វេ​ទិស RTSP/RTP

en: RV32 conversion filter
km: តម្រង​បម្លែង RV32

en: Radio device
km: ឧបករណ៍​វិទ្យុ

en: Radio tuner device node.
km: តំណ​ឧបករណ៍​មូល​វិទ្យុ។

en: Radius
km: កាំ

en: Radius in pixels
km: កាំ​គិតជា​ភីកសែល

en: Raeto-Romance
km: រ៉ាអេតូ-រ៉ូម៉ាំង

en: Raise the quantizer for macroblocks at the border of the frame (default: 0.0).
km: បង្កើន​កម្មវិធី​កំណត់​បរិមាណ​សម្រាប់ macroblocks នៅ​ព្រំ​ដែន​របស់​ស៊ុម (លំនាំដើម ៖ 0.0) ។

en: Raise the quantizer for macroblocks with a high temporal complexity (default: 0.0).
km: បង្កើន​កម្មវិធី​កំណត់​បរិមាណ​សម្រាប់ macroblocks ជាមួយ​នឹង​ភាព​ស្មុគស្មាញ​ខ្ពស់ (លំនាំដើម ៖ 0.0) ។

en: Raise the quantizer for very bright macroblocks (default: 0.0).
km: បង្កើន​កម្មវិធី​កំណត់​បរិមាណ​សម្រាប់ macroblocks ភ្លឺ​ខ្លាំង(លំនាំដើម ៖ 0.0) ។

en: Raise the quantizer for very dark macroblocks (default: 0.0).
km: បង្កើន​កម្មវិធី​កំណត់​បរិមាណ​សម្រាប់ macroblocks ងងឹត​ខ្លាំង (លំនាំដើម ៖ 0.0) ។

en: Random
km: ចៃដន្យ

en: Random Off
km: បិទ​ការ​ចាក់​ចៃដន្យ

en: Random On
km: បើក​ការ​ចាក់​ចៃដន្យ

en: Random: %s
km: ចៃដន្យ៖ %s

en: Rate Control Method
km: វិធីសាស្ត្រ​គ្រប់គ្រង​អត្រា

en: Rate control buffer aggressiveness
km: អត្រា​វត្ថុ​បញ្ជា​ការ​បង្ខំ​អង្គ​ចងចាំ​បណ្ដោះ​អាសន្ន

en: Rate control buffer aggressiveness.
km: អត្រា​វត្ថុ​បញ្ជា​ការ​បង្ខំ​អង្គ​ចងចាំ​បណ្ដោះ​អាសន្ន ។

en: Rate control buffer size
km: អត្រា​វត្ថុ​បញ្ជា​ទំហំ​អង្គ​ចងចាំ​បណ្ដោះ​អាសន្ន

en: Rate control buffer size (in kbytes). A bigger buffer will allow for better rate control, but will cause a delay in the stream.
km: អត្រា​វត្ថុ​បញ្ជា​ទំហំ​អង្គ​ចងចាំ​បណ្ដោះ​អាសន្ន (គិតជា គីឡូបៃ) ។ អង្គ​ចងចាំ​បណ្ដោះ​អាសន្ន​កាន់តែ​ធំ នឹង​អនុញ្ញាត​អត្រា​វត្ថុ​បញ្ជា​កាន់តែ​ប្រសើរ ប៉ុន្តែ​នឹង​ធ្វើ​ឲ្យ​មាន​ការ​ពន្យារពេល​នៅ​ក្នុង​ស្ទ្រីម ។

en: Rate control method
km: វិធីសាស្ត្រ​គ្រប់គ្រង​អត្រា

en: Rate of change of sweep depth in milliseconds shift per second of play
km: អត្រា​ផ្លាស់ប្ដូរ​របស់​ជម្រៅ​សំអាត​គិត​ជា​មិល្លីវិនាទី​ដែល​ត្រូវ​រំកិល​ក្នុង​មួយ​វិនាទី​នៃ​ការ​ចាក់

en: Rating
km: ការ​វាយតម្លៃ

en: Ratio
km: សមាមាត្រ

en: Ratio of B frames
km: សមាមាត្រ​របស់​ស៊ុម B

en: Ratio of images to record. 3 means that one image out of three is recorded.
km: សមាមាត្រ​រូបភាព​ដែល​ត្រូវ​កត់ត្រា ។ ៣ មានន័យថា​រូបភាព​មួយ​ត្រូវ​បាន​កត់ត្រា ​ក្នុង​ចំនួន​រូបភាព​បី ។

en: Ratio of key frames
km: សមាមាត្រ​របស់​ស៊ុម​សោ

en: Raw audio demuxer
km: ឧបករណ៍​មិន​ទ្វេ​ទិស​អូឌីយ៉ូ​ដើម

en: Raw audio encoder
km: អ៊ិនកូឌ័រ​អូឌីយ៉ូ​ដើម

en: Raw video demuxer
km: ឧបករណ៍​មិន​ទ្វេ​ទិស​វីដេអូ​ដើម

en: Raw/Log Audio decoder
km: ឌិកូឌ័រ​អូឌីយ៉ូ​ដើម/កំណត់​ហេតុ

en: Read a VLM configuration file as soon as VLM is started.
km: អាន​ឯកសារ​​ការ​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ VLM ភ្លាមៗ​នៅ​ពេល​ចាប់ផ្ដើម VLM ។

en: Read and discard unknown EBML elements (not good for broken files).
km: អាន និង​បោះចោល​ធាតុ EBML ដែល​មិន​ស្គាល់ (មិនល្អ​សម្រាប់​ឯកសារ​ដែល​ខូច) ។

en: Read at media
km: អាន​មេឌៀ

en: Read meta data using lua scripts
km: អាន​ទិន្នន័យ​មេតា​ ដោយ​ប្រើ​ស្គ្រីប lua

en: Read size
km: ទំហំ​អាន

en: Read the audio stream at VLC pace rather than Jack pace.
km: អាន​ស្ទ្រីម​អូឌីយ៉ូ​ដោយ​ល្បឿន​របស់ VLC ជំនួស​ឲ្យ​​ល្បឿន​របស់ Jack ។

en: Real demuxer
km: ឧបករណ៍​មិន​ទ្វេ​ទិស​ពិត

en: Real-Time Protocol (RTP) input
km: ព័ត៌មាន​បញ្ចូល Real-Time Protocol (RTP)​

en: Real-time
km: ពេលវេលា​ពិត

en: Rear center
km: កណ្ដាល​ផ្នែក​ខាង​ក្រោយ

en: Rear left
km: ខាង​ឆ្វេង​ផ្នែក​ខាង​ក្រោយ

en: Rear right
km: ខាង​ស្ដាំ​ផ្នែក​ខាង​ក្រោយ

en: Recalculate subtitle duration according
    to their content and this value.
    Set 0 to disable.
km: គណនា​រយៈពេល​ចំណងជើង​រង​ឡើងវិញ​ផ្អែកតាម
    មាតិកា​របស់​វា និង​តម្លៃ​នេះ។
    កំណត់​ទៅ ០ ដើម្បី​បិទ។

en: Recommended video output for Windows Vista and later versions
km: លទ្ធផល​វីដេអូ​ដែល​បាន​ផ្ដល់​អនុសាសន៍​សម្រាប់ Windows Vista និង​កំណែ​ក្រោយៗ​ទៀត

en: Recommended video output for Windows XP. Incompatible with Vista's Aero interface
km: លទ្ធផល​វីដេអូ​ដែល​បាន​ផ្ដល់​អនុសាសន៍​សម្រាប់​ Windows XP ។ មិន​ឆប​គ្នា​ជា​មួយ​នឹង​ចំណុច​ប្រទាក់ Aero របស់ Windows Vista ទេ

en: Record
km: កំណត់ត្រា

en: Record Company
km: ក្រុមហ៊ុន​ថត

en: Record access filter start/stop.
km: ចាប់ផ្ដើម​/​បញ្ឈប់​​តម្រង​ចូល​ដំណើរការ​កំណត់ត្រា។

en: Record directory or filename
km: ថត ឬ​ឈ្មោះ​ឯកសារ​កំណត់ត្រា

en: Record stream output
km: កត់ត្រា​លទ្ធផល​ស្ទ្រីម

en: Recording
km: កំពុង​កត់ត្រា

en: Recording done
km: បាន​កត់ត្រា​រួច

en: Recording ratio
km: សមាមាត្រ​កំណត់ត្រា

en: Recreate a index for the AVI file. Use this if your AVI file is damaged or incomplete (not seekable).
km: បង្កើត​លិបិក្រម​សម្រាប់​ឯកសារ AVI ឡើងវិញ ។ ប្រើ​វា ប្រសិន​បើ​ឯកសារ AVI របស់​អ្នក​ខូច ឬ​មិន​បញ្ចប់​ទាំងស្រុង (មិន​អាច​រក​ឃើញ) ។

en: Red
km: ក្រហម

en: Red balance
km: តុល្យភាព​ពណ៌​ក្រហម

en: Red chroma balance.
km: តុល្យភាព​​ក្រូម៉ា​ពណ៌ក្រហម។

en: Reduce fluctuations in QP
km: កាត់បន្ថយ​ការ​ប្រែប្រួល​នៅ​ក្នុង QP

en: Refresh List
km: ផ្ទុក​បញ្ជី​ឡើងវិញ

en: Refresh period in ms
km: រយៈពេល​ធ្វើ​ឲ្យ​ស្រស់ គិតជា​មិល្លីវិនាទី

en: Refresh time
km: ពេលវេលា​ធ្វើ​ឲ្យ​ស្រស់

en: Region left column
km: តំបន់​ជួរឈរ​ខាងឆ្វេង

en: Region top row
km: តំបន់​ជួរដេក​ខាងលើ

en: Regrettably, these keys cannot be assigned as hotkey shortcuts.
km: គួរ​ឲ្យ​ស្ដាយ គ្រាប់ចុច​ទាំងនេះ​មិន​អាច​កំណត់​ជា​គ្រាប់ចុច​​ផ្លូវ​កាត់រហ័ស​បានទេ ។

en: Regularly check for VLC updates
km: ពិនិត្យមើល​បច្ចុប្បន្នភាព VLC យ៉ាង​ទៀតទាត់

en: Relative font size
km: ទំហំ​ពុម្ព​អក្សរ​ដែល​ពាក់ព័ន្ធ

en: Relative to source content
km: ទាក់ទង​នឹង​មាតិកា​ប្រភព

en: Relative to source delay
km: ទាក់ទង​នឹង​ការ​ពន្យារពេល​ប្រភព

en: Release
km: ចេញ​ផ្សាយ

en: Release function
km: មុខងារ​បញ្ចេញ

en: Release time
km: ពេលវេលា​ចេញ​ផ្សាយ

en: Reload extensions
km: ផ្ទុក​ផ្នែក​បន្ថែម​ឡើងវិញ

en: Remember the audio volume
km: ចងចាំ​កម្រិត​សំឡេង​អូឌីយ៉ូ

en: Remote control interface
km: ចំណុច​ប្រទាក់​វត្ថុ​បញ្ជា​ពី​ចម្ងាយ

en: Remote control interface initialized. Type `help' for help.
km: បាន​ចាប់ផ្ដើម​ចំណុច​ប្រទាក់​វត្ថុ​បញ្ជា​​ពី​ចម្ងាយ ។ វាយ​បញ្ចូល `help' សម្រាប់​ជំនួយ ។

en: Remote-OSD
km: OSD ពី​ចម្ងាយ

en: Remote-OSD over VNC
km: OSD ពី​ចម្ងាយ​លើ VNC

en: Remove
km: យកចេញ

en: Remove Selected
km: យក​អ្វី​ដែល​បាន​ជ្រើស​ចេញ

en: Remove a preset
km: លុប​ការ​កំណត់​ស្រេច​ចេញ

en: Remove a profile
km: លុប​ប្រវត្តិរូប​ចេញ

en: Remove old preferences?
km: យក​ចំណូលចិត្ត​ចាស់​ចេញ​ឬ ?

en: Remove this podcast subscription
km: យក​ការ​ជាវ​ផតខាស​នេះ​ចេញ

en: Remove zones of the video using a picture as mask
km: យក​តំបន់​របស់​វីដេអូ​ចេញ ដោយ​ប្រើ​រូបភាព​ជា​របាំង

en: Removes all transparency effects used in DVD subtitles.
km: យក​បែបផែន​ថ្លា​ទាំង​អស់​ដែល​បាន​ប្រើ​នៅ​ក្នុង​ចំណង​ជើង​រង​​ឌីវីឌី​ចេញ ។

en: Rename Directory...
km: ប្ដូរ​ឈ្មោះ​ថត...

en: Rename Folder...
km: ប្ដូរ​ឈ្មោះ​ថត...

en: Rendering quality
km: គុណភាព​​បង្ហាញ

en: Repair AVI Files
km: ជួសជុល​ឯកសារ AVI

en: Repeat
km: ចាក់​ឡើងវិញ

en: Repeat All
km: ចាក់​ឡើងវិញ​ទាំងអស់

en: Repeat Off
km: បិទ​ការ​ចាក់​ឡើងវិញ

en: Repeat One
km: ចាក់​ឡើងវិញ​មួយ​បទ

en: Repeat all
km: ចាក់​ឡើងវិញ​ទាំងអស់

en: Repeat current item
km: ចាក់​ធាតុ​បច្ចុប្បន្ន​ឡើងវិញ

en: Repeat delay:
km: ពន្យារ​ការ​ចាក់​ឡើងវិញ ៖

en: Repeat:
km: ចាក់​ឡើងវិញ ៖

en: Replay gain
km: កម្រិត​សំឡេង​ចាក់​ឡើងវិញ

en: Replay gain mode
km: របៀប replay gain

en: Replay gain mode:
km: របៀប​ចាក់​កើន​ឡើងវិញ ៖

en: Replay preamp
km: ចាក់​អាំភ្លី​អេឡិចត្រូនិក​ឡើងវិញ

en: Requirements
km: តម្រូវការ

en: Resampling quality
km: គុណភាព

en: Reset
km: កំណត់​ឡើងវិញ

en: Reset All
km: កំណត់​ឡើងវិញ​ទាំងអស់

en: Reset Preferences
km: កំណត់​ចំណូលចិត្ត​ឡើងវិញ

en: Reset controls
km: កំណត់​វត្ថុ​បញ្ជា​ឡើងវិញ

en: Reset controls to defaults.
km: កំណត់​វត្ថុ​បញ្ជា​ឡើងវិញ​ទៅ​លំនាំដើម។

en: Reset defaults
km: កំណត់​ឡើងវិញ​លំនាំដើម

en: Resize interface to the native video size
km: ប្ដូរ​ទំហំ​ចំណុចប្រទាក់​ទៅតាម​ទំហំ​វីដេអូ​ដើម

en: Resize interface to video size
km: ប្ដូរ​ទំហំ​ចំណុច​ប្រទាក់​ទៅ​តាម​ទំហំ​វីដេអូ

en: Resolution
km: គុណភាព​បង្ហាញ

en: Respect ordered chapters
km: គោរព​តាម​លំដាប់​ជំពួក

en: Reveal in Finder
km: បង្ហាញ​ក្នុង​កម្មវិធី​រក

en: Reverb
km: រំពង

en: Reverberation delay
km: ការ​ពន្យារ​​សំឡេង​រំពង

en: Reverberation level
km: កម្រិត​សំឡេង​រំពង

en: Reverberation level (from 0 to 100, default value is 0).
km: កម្រិត​សំឡេង​រំពង (ពី ០ ដល់ ១០០ តម្លៃ​លំនាំដើម ០) ។

en: Reverse
km: ដាក់​បញ្ច្រាស

en: Reverse stereo
km: ស្តេរ៉េអូ​បញ្ច្រាស

en: Revert to normal play speed
km: ត្រឡប់​ទៅ​ល្បឿន​ចាក់​ធម្មតា

en: Right
km: ស្ដាំ

en: Right to left/Bottom to top
km: ស្ដាំ​ទៅ​ឆ្វេង/បាត​ទៅ​កំពូល

en: Ripple
km: អង្កាញ់

en: Ripple video filter
km: តម្រង​វីដេអូ​អង្កាញ់

en: Rock
km: រ៉ក់

en: Romanian
km: រ៉ូម៉ានី

en: Room size
km: ទំហំ​បន្ទប់

en: Room width
km: ទទឹង​បន្ទប់

en: Rotate
km: បង្វិល

en: Rotate (degrees)
km: បង្វិល (ដឺក្រេ)

en: Rotate by 180 degrees
km: បង្វិល ១៨០ ដឺក្រេ

en: Rotate by 270 degrees
km: បង្វិល ២៧០ ដឺក្រេ

en: Rotate by 90 degrees
km: បង្វិល ៩០ ដឺក្រេ

en: Rotate or flip the video
km: បង្វិល ឬ​ត្រឡប់​​វីដេអូ

en: Rotate video filter
km: បង្វិល​តម្រង​វីដេអូ

en: Rotation
km: ការ​បង្វិល

en: Rotation parameter: none;180;90-270;mirror
km: ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ​បង្វិល៖ គ្មាន;180;90-270;ឆ្លុះ

en: Row border
km: ស៊ុម​ជួរដេក

en: Rows
km: ជួរដេក

en: Run VLC with dark interface style
km: ដំណើរការ VLC ជាមួយ​រចនាប័ទ្ម​ចំណុចប្រទាក់​ងងឹត

en: Run as daemon process
km: ប្រតិបត្តិ​ជា​ដំណើរការ​ដេមិន

en: Run fb on current tty
km: ដំណើរការ fb នៅ​លើ tty បច្ចុប្បន្ន

en: Run framebuffer on current TTY device (default enabled). (disable tty handling with caution)
km: ដំណើរការ​ស៊ុម​អង្គ​ចងចាំ​បណ្ដោះអាសន្ន​នៅ​លើ​ឧបករណ៍ TTY បច្ចុប្បន្ន (លំនាំដើម​គឺ​បិទ) ។ (បិទ​ការ​ដោះស្រាយ tty ដោយប្រុងប្រយ័ត្ន)

en: Run manually
km: ដំណើរការ​ដោយ​ដៃ

en: Run on schedule
km: ដំណើរការ​តាម​កាលវិភាគ

en: Run time
km: ពេលវេលា​ដំណើរការ

en: Rundi
km: រ៉ុងឌី

en: Running VLC in real-time priority will allow for much more precise scheduling and yield better, especially when streaming content. It can however lock up your whole machine, or make it very very slow. You should only activate this if you know what you're doing.
km: ដំណើរការ VLC ក្នុង​អាទិភាព​ពេលវេលា​ពិត វា​នឹង​អនុញ្ញាត​​​សម្រាប់​តារាង​កំណត់ពេលវេលា​ជាក់លាក់ និង​លទ្ធផល​ដែល​ល្អ​ជាង​នេះ ជា​ពិសេស​នៅ​ពេល​ដែល​កំពុង​ស្ទ្រីម​មាតិកា។ ទោះ​យ៉ាង​ណា វា​អាច​ចាក់សោ​ម៉ាស៊ីន​របស់​អ្នក​ទាំង​ស្រុង ឬ​ធ្វើ​ឲ្យ​វា​ដំណើរការ​យ៉ាង​យឺត​មែនទែន​បាន។ អ្នក​គួរតែ​ធ្វើឲ្យ​វា​សកម្ម​​នៅ​ពេល​ដែល​អ្នក​ដឹង​ថា​អ្នក​កំពុង​ធ្វើ​អ្វី​តែប៉ុណ្ណោះ។

en: Running vlc with the default interface. Use 'cvlc' to use vlc without interface.
km: ដំណើរការ vlc ដោយ​ប្រើ​ចំណុច​ប្រទាក់​លំនាំដើម ។ ប្រើ 'cvlc' ដើម្បី​ប្រើ vlc ដោយ​គ្មាន​ចំណុច​ប្រទាក់ ។

en: Runs VLC as a background daemon process.
km: ដំណើរការ VLC ជា​ដំណើរការ​ដេមិន​ផ្ទៃ​ខាងក្រោយ។

en: Runs the optional encoder thread at the OUTPUT priority instead of VIDEO.
km: ដំណើរការ​សែស្រឡាយ​អ៊ិនកូឌ័រ​ជា​ជម្រើស​នៅ​អាទិភាព OUTPUT ជំនួស​ឲ្យ VIDEO ។

en: Russian
km: រុស្ស៊ី

en: Russian (KOI8-R)
km: រុស្ស៊ី (KOI8-R)

en: S&tatistics
km: ស្ថិតិ

en: SAP Announcement
km: ការប្រកាស SAP

en: SAP Strict mode
km: របៀប SAP តឹងរ៉ឹង

en: SAP announcement interval
km: ចន្លោះ​ពេល​សេចក្ដី​ប្រកាស SAP

en: SAP announcing
km: ការ​ប្រកាស SAP

en: SAP multicast address
km: អាសយដ្ឋាន​ម៉ាល់ធីខាស SAP

en: SAP stream announcement is enabled. However, no channel name is provided.
km: ការ​ប្រកាស​ស្ទ្រីម SAP ត្រូវ​បាន​បិទ។ ទោះ​យ៉ាងណា​មិន​មាន​ឈ្មោះ​ឆានែល​បាន​ផ្ដល់​ដែរ។

en: SAP timeout (seconds)
km: អស់ពេល SAP (វិនាទី)

en: SATD-based decision for 8x8 transform in inter-MBs.
km: ការ​សម្រេច​ចិត្ត SATD មូលដ្ឋាន​សម្រាប់​ការ​​ការ​ប្លែង 8x8 នៅ​ក្នុង inter-MBs ។

en: SDI Demux
km: SDI មិន​ទ្វេ​ទិស

en: SDI Input
km: ព័ត៌មាន​បញ្ចូល SDI

en: SDL Image decoder
km: ឌិកូឌ័រ​រូបភាព SDL

en: SDL_image video decoder
km: ឌិកូឌ័រ​វីដេអូ​រូបភាព SDL

en: SDP Descriptions parser
km: កម្មវិធី​ញែក​សេចក្ដី​ពណ៌នា SDP

en: SDP required
km: បាន​ទាមទារ SDP

en: SDT Descriptors (requires --sout-ts-es-id-pid)
km: ឧបករណ៍​ពណ៌នា SDT (ទាមទារ --sout-ts-es-id-pid)

en: SFTP authentication
km: ការ​ផ្ទៀងផ្ទាត់ SFTP

en: SFTP input
km: ព័ត៌មាន​បញ្ចូល SFTP

en: SFTP port
km: ច្រក SFTP

en: SFTP port number to use on the server
km: លេខ​ច្រក SFTP ដែល​ត្រូវ​ប្រើ​នៅ​លើ​ម៉ាស៊ីន​មេ

en: SMB domain
km: ដែន SMB

en: SMB input
km: ព័ត៌មាន​បញ្ចូល SMB

en: SMF demuxer
km: ឧបករណ៍​មិន​ទ្វេ​ទិស SMF

en: SNAP
km: ខ្ទាស់

en: SOCKS password
km: ពាក្យសម្ងាត់ SOCKS

en: SOCKS proxy server to use. This must be of the form address:port. It will be used for all TCP connections
km: ម៉ាស៊ីន​មេ​ប្រូកស៊ី SOCKS ដែល​ត្រូវ​ប្រើ។ វា​ត្រូវ​តែ​ជា​ទម្រង់ address:port ។ វា​នឹង​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​សម្រាប់​ការ​តភ្ជាប់ TCP ទាំងអស់

en: SOCKS server
km: ម៉ាស៊ីន​មេ SOCKS

en: SOCKS user name
km: ឈ្មោះ​អ្នកប្រើ SOCKS

en: SPS and PPS id numbers
km: លេខ​សម្គាល់ SPS និង PPS

en: SRTP key (hexadecimal)
km: សោ SRTP (គោល​ដប់​ប្រាំមួយ)

en: SRTP salt (hexadecimal)
km: SRTP salt (​គោល​ដប់​ប្រាំមួយ)

en: SSE2 I420,IYUV,YV12 to RV15,RV16,RV24,RV32 conversions
km: ការ​បម្លែង SSE2 I420,IYUV,YV12 to RV15,RV16,RV24,RV32

en: SSE2 conversions from
km: ការ​បម្លែង SSE2 ពី

en: SSIM computation
km: ​ការ​គណនា SSIM

en: SVCD subtitles
km: ចំណងជើង​រង SVCD

en: SVCD/VCD
km: អេស​វីស៊ីឌី/វីស៊ីឌី

en: SVG template file
km: ឯកសារ​ពុម្ព SVG

en: Samba (Windows network shares) input
km: ព័ត៌មាន​បញ្ចូល Samba (ការ​ចែករំលែក​បណ្ដាញ​វីនដូ)

en: Same as source
km: ដូច​ប្រភព

en: Samoan
km: សាម៉ូន

en: Sample aspect ratio
km: សមាមាត្រ​គំរូ

en: Sample aspect ratio of the destination (1:1, 3:4, 2:3).
km: សមាមាត្រ​គំរូ​​របស់​ទិសដៅ (1:1, 3:4, 2:3) ។

en: Sample format
km: ទ្រង់ទ្រាយ​គំរូ

en: Sample rate
km: អត្រា​គំរូ

en: Sample rate converter type
km: ប្រភេទ​កម្មវិធី​បម្លែង​អត្រា​គំរូ

en: Sample rate of an audio elementary stream
km: អត្រា​គំរូ​របស់​អូឌីយ៉ូ​ស្ទ្រីម​ដំបូង

en: Sample rate of the transcoded audio stream (11250, 22500, 44100 or 48000).
km: អត្រា​គំរូ​របស់​ស្ទ្រីម​អូឌីយ៉ូ​ដែល​បាន​​បម្លែង​ត្រឡប់ (១១២៥០ ២២៥០០ ៤៤១០០ ឬ ៤៨០០០) ។

en: Sample ui-state-error style.
km: គំរូ​រចនាប័ទ្ម ui-state-error ។

en: Samplerate
km: អត្រា​គំរូ

en: Samplerate of the captured audio stream, in Hz (eg: 11025, 22050, 44100, 48000)
km: អត្រា​គំរូ​របស់​ស្ទ្រីម​អូឌីយ៉ូ​ដែល​បាន​ចាប់​យក គិត​ជា Hz (ឧ ៖ 11025, 22050, 44100, 48000)

en: Sango
km: សង់ហ្គូ

en: Sanskrit
km: សំស្ក្រឹត

en: Sardinian
km: សារឌីនៀន

en: Satellite azimuth
km: ផ្កាយរណប azimuth

en: Satellite azimuth in tenths of degree
km: ផ្កាយរណប azimuth ក្នុង​កម្រិត​ទី​ដប់

en: Satellite elevation
km: រយៈ​កម្ពស់​ផ្កាយ​រណប

en: Satellite elevation in tenths of degree
km: រយៈ​កម្ពស់​ផ្កាយ​រណប​ក្នុង​កម្រិត​ទី​ដប់

en: Satellite equipment control
km: វត្ថុ​បញ្ជា​ឧបករណ៍​ផ្កាយ​រណប

en: Satellite longitude
km: រយៈ​បណ្ដោយ​ផ្កាយ​រណប

en: Satellite longitude in tenths of degree. West is negative.
km: រយៈ​បណ្ដោយ​ផ្កាយ​រណប​​ក្នុង​កម្រិត​ទី​ដប់។ ខាង​លិច​គឺ​អវិជ្ជមាន។

en: Satellite range code
km: លេខ​កូដ​ជួរ​ផ្កាយ​រណប

en: Satellite range code as defined by manufacturer e.g. DISEqC switch code
km: លេខ​កូដ​ជួរ​ផ្កាយ​រណប​ដែល​បាន​កំណត់​ដោយ​ក្រុមហ៊ុន​ផលិត ឧ. DISEqC កូដ​បិទ/បើក

en: Saturation
km: តិត្ថិភាព

en: Saturation threshold
km: កម្រិត​ពន្លឺ​តិត្ថិភាព

en: Save
km: រក្សាទុក

en: Save File
km: រក្សាទុក​ឯកសារ

en: Save Metadata
km: រក្សាទុក​ទិន្នន័យ​មេតា

en: Save Playlist
km: រក្សាទុក​បញ្ជី​ចាក់

en: Save Playlist to &File...
km: រក្សាទុក​បញ្ជី​ចាក់​ទៅ​ឯកសារ...

en: Save Playlist...
km: រក្សាទុក​បញ្ជី​ចាក់...

en: Save VLM configuration as...
km: រក្សាទុក​ការ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ VLM ជា...

en: Save and close the dialog
km: រក្សាទុក រួច​បិទ​ប្រអប់

en: Save as File
km: រក្សាទុក​ជា​ឯកសារ

en: Save as new Profile...
km: រក្សាទុក​ជា​ប្រវត្តិរូប​ថ្មី...

en: Save as new profile
km: រក្សាទុក​ជា​ប្រវត្តិរូប​ថ្មី...

en: Save current selection as new preset
km: រក្សាទុក​ជម្រើស​បច្ចុប្បន្ន​ជា​ការ​កំណត់​ស្រេច​​ថ្មី

en: Save file...
km: រក្សាទុក​ឯកសារ...

en: Save log file as...
km: រក្សាទុក​ឯកសារ​កំណត់ហេតុ​ជា...

en: Save playlist
km: រក្សាទុក​បញ្ជី​ចាក់

en: Save playlist as...
km: រក្សាទុក​បញ្ជីចាក់​ជា​...

en: Save raw codec data
km: រក្សាទុក​ទិន្នន័យ​កូឌិក​​ដើម

en: Save recently played items
km: រក្សាទុក​ធាតុ​ដែល​បាន​ចាក់​បច្ចុប្បន្ន

en: Save the raw codec data if you have selected/forced the dummy decoder in the main options.
km: រក្សាទុក​ទិន្នន័យ​កូឌិក​​ដើម ប្រសិនបើ​អ្នក​បាន​ជ្រើស/​បាន​បង្ខំ​ឌិកូឌ័រ dummy នៅ​ក្នុង​ជម្រើស​មេ ។

en: Save the recently played items in the menu
km: រក្សាទុក​ធាតុ​ដែល​បានចាក់​បច្ចុប្បន្ន​នៅ​ក្នុង​ម៉ឺនុយ

en: Save...
km: រក្សាទុក...

en: Saves all the displayed logs to a file
km: រក្សាទុក​កំណត់​ហេតុ​ដែលបានបង្ហាញ​ទាំង​អស់​ទៅ​កាន់​ឯកសារ

en: Saving file failed
km: ការ​រក្សាទុក​ឯកសារ​បាន​បរាជ័យ

en: Scale
km: មាត្រដ្ឋាន

en: Scale factor
km: កត្តា​ធ្វើ​មាត្រដ្ឋាន

en: Scale factor (0.1-2.0)
km: កត្តា​មាត្រដ្ឋាន (០.១-២.០)

en: Scale factor to apply to the video while transcoding (eg: 0.25)
km: កត្តា​មាត្រដ្ឋាន​ដែល​ត្រូវ​អនុវត្ត​ទៅកាន់​វីដេអូ ខណៈ​ពេល​កំពុង​បម្លែង​ត្រឡប់ (ឧ ៖ ០.២៥)

en: Scaled to screen
km: បាន​ធ្វើ​មាត្រដ្ឋាន​ទៅ​អេក្រង់

en: Scaling factor used when Auto Scaling is disabled.
    Default value is 1.0 (original video size).
km: កត្តា​មាត្រដ្ឋាន​ដែល​ត្រូវ​ប្រើ​នៅ​ពេល​បាន​បិទ​ការ​ធ្វើ​មាត្រដ្ឋាន​​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ។
    តម្លៃ​លំនាំដើម​គឺ ១.០ (ទំហំ​វីដេអូ​ដើម)។

en: Scaling mode
km: របៀប​ធ្វើ​មាត្រដ្ឋាន

en: Scaling mode to use.
km: របៀប​ធ្វើ​មាត្រដ្ឋាន​ដែល​ត្រូវ​ប្រើ ។

en: Scene filter
km: តម្រង​រូបភាព

en: Scene video filter
km: តម្រង​វីដេអូ​រូបភាព

en: Scene-cut detection. Controls how aggressively to insert extra I-frames. With small values of scenecut, the codec often has to force an I-frame when it would exceed keyint. Good values of scenecut may find a better location for the I-frame. Large values use more I-frames than necessary, thus wasting bits. -1 disables scene-cut detection, so I-frames are inserted only every other keyint frames, which probably leads to ugly encoding artifacts. Range 1 to 100.
km: ការ​រកឃើញ Scene-cut ។ គ្រប់គ្រង​អំពី​របៀប​បញ្ចូល I-frames បន្ថែម ។ ដោយ​តម្លៃ scenecut តិច នោះ​កូដិក​នឹង​តម្រូវ​ឲ្យ​ប្រើ I-frame នៅពេល​ដែល​វា​ប្រតិបត្តិ keyint ។ តម្លៃ​ល្អ​របស់ scenecut គឺ​អាច​រកឃើញ​ទីតាំង​ដែល​ល្អ​ប្រសើរ​សម្រាប់ I-frame ។ តម្លៃ​ធំ គឺ​ប្រើ I-frames ច្រើន​ជាង​តម្រូវការ ដូច្នេះ​គឺ​ត្រូវ​ចំណាយ​ប៊ីត ។ -1 បិទ​ការ​រកឃើញ scene-cut ដុច្នេះ I-frames គឺ​ត្រូវបាន​បញ្ចូល​រៀងរាល់ keyint ទាំងអស់ ដែល​អាច​នាំឲ្យមាន​ការ​អ៊ិនកូដ​មិន​ល្អ ។ ជួរ​គឺ 1 ទៅ 100 ។

en: Schedule
km: កាលវិភាគ

en: Schedule:
km: កាលវិភាគ ៖

en: Scope
km: វិសាលភាព

en: Score
km: ពិន្ទុ

en: Scrambled
km: បាន​ច្របល់

en: Screen
km: អេក្រង់

en: Screen Input
km: ព័ត៌មាន​បញ្ចូល​អេក្រង់

en: Screen capture
km: ​ការ​ចាប់​យក​អេក្រង់

en: Screen capture (with X11/XCB)
km: ចាប់​យក​អេក្រង់ (X11/XCB)

en: Screen index
km: លិបិក្រម​អេក្រង់

en: Scroll with feed
km: រមូរ​ជាមួយ​មតិ​ព័ត៌មាន

en: Search
km: ស្វែងរក

en: Search Length
km: ប្រវែង​ស្វែងរក

en: Search in Playlist
km: ស្វែងរក​ក្នុង​បញ្ជី​ចាក់

en: Search the playlist
km: ស្វែងរក​បញ្ជី​ចាក់

en: Second CSA Key
km: សោ CSA ទី ២

en: Secondary language or program
km: ភាសា​បន្ទាប់ ឬ​កម្មវិធី

en: Secure 128-bits (exclude 256-bits ciphers)
km: សុវត្ថិភាព 128-bits (មិន​រួម​បញ្ចូល​ការ​សរសេរ​សម្ងាត់ 256-bits)

en: Secure 256-bits (prioritize 256-bits ciphers)
km: សុវត្ថិភាព 256-bits (ផ្ដល់​អាទរភាព​ការ​សរសេរ​សម្ងាត់ 256-bits)

en: Secure RTP requires a (non-secret) master salt value. This must be a 28-character-long hexadecimal string.
km: Secure RTP ទាមទារ​តម្លៃ master salt (មិន​សម្ងាត់) ។ វា​​ត្រូវតែ​ជា​តួអក្សរ​គោល​ដប់​ប្រាំ​មួយ​ប្រវែង២៨​តួ។

en: Seek and position based on a percent byte position, not a PCR generated time position. If seeking doesn't work property, turn on this option.
km: ស្វែងរក និង​កំណត់​ទីតាំង​ដោយ​ផ្អែកលើ​ភាគរយ​នៃ​ទីតាំង​បៃ មិនមែន​ទីតាំង​ពេលវេលា PCR ដែល​បាន​បង្កើត​ទេ ។ ប្រសិនបើ​ការ​ស្វែងរក​មិន​ដំណើរការ​ល្អ​ទេ សូម​បិទ​ជម្រើស​នេះ ។

en: Seek based on percent not time
km: ស្វែងរក​ដោយ​ផ្អែក​លើ​ភាគរយ មិនមែន​ពេលវេលា​ទេ

en: Seek based on percent not time.
km: ស្វែងរក​ដោយ​ផ្អែក​លើ​ភាគរយ មិនមែន​ពេលវេលា​ទេ ។

en: Segment length
km: ប្រវែង​ចម្រៀក

en: Select
km: ជ្រើស

en: Select "Advanced Options" to see all options.
km: ជ្រើស "ជម្រើស​កម្រិត​ខ្ពស់" ដើម្បី​មើល​ជម្រើស​ទាំងអស់។

en: Select All
km: ជ្រើស​ទាំងអស់

en: Select Audio Device
km: ជ្រើស​ឧបករណ៍​អូឌីយ៉ូ

en: Select Directory
km: ជ្រើស​ថត

en: Select File
km: ជ្រើស​ឯកសារ

en: Select Folder
km: ជ្រើស​ថត

en: Select Input
km: ជ្រើស​ព័ត៌មាន​បញ្ចូល

en: Select Output
km: ជ្រើស​លទ្ធផល

en: Select a color effect.
km: ជ្រើស​បែបផែន​ពណ៌។

en: Select a device or a VIDEO_TS directory
km: ជ្រើស​ឧបករណ៍​ ឬ​ថត VIDEO_TS

en: Select a device or a VIDEO_TS folder
km: ជ្រើស​ឧបករណ៍ ឬ​ថត VIDEO_TS

en: Select a directory
km: ជ្រើស​ថត

en: Select a file
km: ជ្រើស​​ឯកសារ

en: Select a proper audio device to be used by KAI.
km: ជ្រើស​ឧបករណ៍​អូឌីយ៉ូ​ត្រឹមត្រូវ​​បាន​ប្រើ​ដោយ KAI ។

en: Select a proper video mode to be used by KVA.
km: ជ្រើស​របៀប​វីដេអូ​ត្រឹមត្រូវ​ដែល​ត្រូវ​ប្រើ​ដោយ KVA ។

en: Select an action to change the associated hotkey:
km: ជ្រើស​សកម្មភាព​ដើម្បី​ផ្លាស់ប្ដូរ​គ្រាប់ចុច​រហ័ស​ដែល​បាន​ភ្ជាប់ ៖

en: Select and choose transcoding options
km: ជ្រើស​ជម្រើស​បម្លែង​ត្រឡប់

en: Select audio input format with the given bits/sample (if non 0)
km: ជ្រើស​ទ្រង់ទ្រាយ​ព័ត៌មាន​បញ្ចូល​អូឌីយ៉ូ​ជាមួយ​ប៊ីត/គំរូ​ដែល​បាន​ផ្ដល់ (0 ប្រសិនបើ​គ្មាន)

en: Select audio input format with the given number of audio channels (if non 0)
km: ជ្រើស​ទ្រង់ទ្រាយ​ព័ត៌មាន​បញ្ចូល​អូឌីយ៉ូ​ជាមួយ​លេខ​ដែល​បាន​ផ្ដល់​របស់​ប៉ុស្តិ៍​អូឌីយ៉ូ (0 ប្រសិនបើ​គ្មាន)

en: Select audio input format with the given sample rate (if non 0)
km: ជ្រើស​ទ្រង់ទ្រាយ​​ព័ត៌មាន​បញ្ចូល​អូឌីយ៉ូ​ជាមួយ​អត្រា​ស៊ុម​ដែល​បាន​ផ្ដល់ (0 ប្រសិនបើ​គ្មាន)

en: Select channel to keep
km: ជ្រើស​ឆានែល​ដែល​ត្រូវ​រក្សាទុក

en: Select destinations to stream to
km: ជ្រើស​ទិសដៅ​ដែល​ត្រូវ​ស្ទ្រីម​ទៅ

en: Select game mode variation from jigsaw puzzle to sliding puzzle.
km: ជ្រើស​របៀប​ល្បែង​ផ្សេងៗ​ពី​ល្បែង​ផ្គុំ​រូប​ដើម្បី​ចាប់ផ្ដើម។

en: Select in percent (50 is center) the position of the middle point (Lagrange) of blended zone
km: ជ្រើស​ទីតាំង​ចំណុច​កណ្ដាល (Lagrange) របស់​តំបន់​ដែល​បាន​លាយ​ចូល​គ្នា គិតជា​ភាគរយ (៥០ គឺ​ចំកណ្ដាល)

en: Select in percent the Lagrange coefficient of the beginning blended zone
km: ជ្រើស​មេគុណ Lagrange ចំណុច​ចាប់ផ្ដើម​របស់​តំបន់​ដែល​បាន​លាយ​ចូលគ្នា គិតជា​ភាគរយ

en: Select in percent the Lagrange coefficient of the end of blended zone
km: ជ្រើស​មេគុណ Lagrange ចំណុច​ចុង​​បញ្ចប់របស់​តំបន់​ដែល​បាន​លាយ​ចូលគ្នា គិតជា​ភាគរយ

en: Select in percent the Lagrange coefficient of the middle of blended zone
km: ជ្រើស​មេគុណ Lagrange ចំណុច​កណ្ដាល​របស់​តំបន់​ដែល​បាន​លាយ​ចូលគ្នា គិតជា​ភាគរយ

en: Select in percent the height of the blended zone (case of 2x2 wall)
km: ជ្រើស​កម្ពស់​ផ្ទៃ​ដែល​បាន​លាយ​ចូលគ្នា​គិតជា​ភាគរយ (ករណី​ដែល​ជញ្ជាំង 2x2)

en: Select in percent the length of the blended zone
km: ជ្រើស​ប្រវែង​ផ្ទៃ​ដែល​បាន​លាយ​ចូលគ្នា​គិតជា​ភាគរយ

en: Select next DVD chapter
km: ជ្រើស​ជំពូក​ឌីវីឌី​បន្ទាប់

en: Select next DVD title
km: ជ្រើស​ចំណងជើង​ឌីវីឌី​បន្ទាប់

en: Select one color in the video
km: ជ្រើស​ពណ៌​មួយ​នៅ​ក្នុង​វីដេអូ

en: Select one or more files to open
km: ជ្រើស​​ឯកសារ​មួយ ឬ​ច្រើន​ដើម្បី​បើក

en: Select one or multiple files
km: ជ្រើស​ឯកសារ​មួយ ឬ​ច្រើន

en: Select prev DVD chapter
km: ជ្រើស​ជំពូក​ឌីវីឌី​ពី​មុន

en: Select previous DVD title
km: ជ្រើស​ចំណងជើង​ឌីវីឌី​ពី​មុន

en: Select profile:
km: ជ្រើស​ទម្រង់ ៖

en: Select rendering quality, at the expense of speed. 0 is fastest, 1 is highest quality.
km: ជ្រើស​គុណភាព​បង្ហាញ នៅ​ក្នុង​កា​រចំណាយ​ល្បឿន ។ ០ លឿន​បំផុត ១ គុណភាព​ខ្ពស់​បំផុត ។

en: Select skin
km: ជ្រើស​ស្បែក

en: Select speaker configuration you want to use. This option doesn't upmix! So NO e.g. Stereo -> 5.1 conversion.
km: ជ្រើស​ការ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​អូប៉ាល័រ​​ដែល​អ្នក​ចង់​ប្រើ ។ ជម្រើស​នេះ​មិន​​បញ្ចូល​គ្នា​ទេ ! ដូច្នេះ​គ្មាន ឧ. ស្តេរ៉េអូ -> ការ​បម្លែង 5.1 ។

en: Select special Audio device, or let windows decide (default), change needs VLC restart to apply.
km: ជ្រើស​ឧបករណ៍​អូឌីយ៉ូ​ពិសេស ឬ​ទុក​ឲ្យ​វីនដូ​ជា​អ្នក​ជ្រើស (លំនាំដើម) ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​គឺ​តម្រូវ​ឲ្យ​ចាប់​ផ្ដើម VLC ឡើងវិញ ។

en: Select the Black Crush of blended zone (Blue or V component)
km: ជ្រើស​​ការ​ច្របល់​ពណ៌​ខ្មៅ​នៃ​តំបន់​ដែល​បាន​លាយ​ចូលគ្នា (ពណ៌​ខៀវ ឬ​សមាសភាគ V)

en: Select the Black Crush of blended zone (Green or U component)
km: ជ្រើស​ការ​ច្របល់​ពណ៌​ខ្មៅ​នៃ​តំបន់​ដែល​បាន​លាយ​ចូល​គ្នា (ពណ៌​បៃតង ឬ​សមាសភាគ U)

en: Select the Black Crush of blended zone (Red or Y component)
km: ជ្រើស​ការ​ច្របល់​ពណ៌​ខ្មៅ​នៃ​តំបន់​ដែល​បាន​លាយ​ចូលគ្នា (ពណ៌​ក្រហម ឬ​សមាសភាគ Y)

en: Select the Black Level of blended zone (Blue or V component)
km: ជ្រើស​កម្រិត​ពណ៌​ខ្មៅ​របស់​តំបន់​ដែល​បាន​លាយ​ចូល​គ្នា (សមាសភាគ​ពណ៌​ខៀវ ឬ V)

en: Select the Black Level of blended zone (Green or U component)
km: ជ្រើស​កម្រិត​ពណ៌​ខ្មៅ​របស់​តំបន់​ដែល​បាន​លាយ​ចូល​គ្នា (សមាសភាគ​ពណ៌​បៃ​តង ឬ U)

en: Select the Black Level of blended zone (Red or Y component)
km: ជ្រើស​កម្រិត​ពណ៌​ខ្មៅ​របស់​តំបន់​ដែល​បាន​លាយ​ចូល​គ្នា (សមាសភាគ​ពណ៌​ក្រហម ឬ Y)

en: Select the White Crush of blended zone (Blue or V component)
km: ជ្រើស​ការ​ច្របល់​ពណ៌ស​នៃ​តំបន់​ដែល​បាន​លាយ​ចូលគ្នា (ខៀវ ឬ​សមាសភាគ V)

en: Select the White Crush of blended zone (Green or U component)
km: ជ្រើស​ការ​ច្របល់​ពណ៌​ស​នៃ​តំបន់​ដែល​បាន​លាយ​ចូលគ្នា (ពណ៌​បៃតង ឬ​សមាសភាគ U)

en: Select the White Crush of blended zone (Red or Y component)
km: ជ្រើស​ការ​ច្របល់​ពណ៌ស​នៃ​តំបន់​ដែល​បាន​លាយ (ក្រហម ឬ​សមាសភាគ Y)

en: Select the White Level of blended zone (Blue or V component)
km: ជ្រើស​កម្រិត​ពណ៌​ស​នៃ​តំបន់​ដែល​បាន​លាយ​ចូល​គ្នា (សមាសភាគ​ខៀវ ឬ V)

en: Select the White Level of blended zone (Green or U component)
km: ជ្រើស​កម្រិត​ពណ៌​ស​នៃ​តំបន់​ដែល​បាន​លាយ​ចូលគ្នា (សមាសភាគ​ពណ៌​បៃតង ឬ U)

en: Select the White Level of blended zone (Red or Y component)
km: ជ្រើស​កម្រិត​ពណ៌​ស​នៃ​តំបន់​ដែល​បាន​លាយ​ចូលគ្នា (សមាសភាគ​ពណ៌​ក្រហម ឬ Y)

en: Select the audio input source. See the "video input" option.
km: ជ្រើស​ប្រភព​ព័ត៌មាន​បញ្ចូល​អូឌីយ៉ូ។ មើល​ជម្រើស "ព័ត៌មាន​បញ្ចូល​វីដេអូ" ។

en: Select the audio output type. See the "video input" option.
km: ជ្រើស​ប្រភេទ​លទ្ធផល​អូឌីយ៉ូ។ មើល​ជម្រើស "ព័ត៌មាន​បញ្ចូល​វីដេអូ" ។

en: Select the capture device type
km: ជ្រើស​ប្រភេទ​ឧបករណ៍​ចាប់​យក

en: Select the file
km: ជ្រើស​​ឯកសារ

en: Select the gamma for the correction of blended zone (Blue or V component)
km: ជ្រើស​ហ្កាម៉ា​សម្រាប់​ការ​កែ​តម្រូវ​តំបន់​ដែល​បាន​លាយចូលគ្នា (ពណ៌​ខៀវ ឬ​សមាសភាគ V)

en: Select the gamma for the correction of blended zone (Green or U component)
km: ជ្រើស​ហ្កាម៉ា​សម្រាប់​ការ​កែតម្រូវ​តំបន់​ដែល​បាន​លាយ​ចូល​គ្នា (ពណ៌​បៃតង ឬ​សមាសភាគ U)

en: Select the gamma for the correction of blended zone (Red or Y component)
km: ជ្រើស​ហ្កាម៉ា​សម្រាប់​ការ​កែតម្រូវ​តំបន់​ដែល​បាន​លាយ​ចូល​គ្នា (ពណ៌​ក្រហម ឬ​សមាសភាគ Y)

en: Select the hotkey to display the position.
km: ជ្រើស​គ្រាប់ចុច​រហ័ស​ដើម្បី​បង្ហាញ​ទីតាំង។

en: Select the hotkey to got to the next video frame.
km: ជ្រើស​គ្រាប់ចុច​រហ័ស​ដើម្បី​ទៅ​កាន់​ស៊ុម​វីដេអូ​បន្ទាប់។

en: Select the hotkey to make a long backwards jump.
km: ជ្រើស​គ្រាប់ចុច​រហ័ស​សម្រាប់​លោត​ថយក្រោយ​វែង។

en: Select the hotkey to make a long forward jump.
km: ជ្រើស​គ្រាប់ចុច​រហ័ស​ដើម្បី​ធ្វើការ​លោត​ទៅ​មុខ​វែង។

en: Select the hotkey to make a medium backwards jump.
km: ជ្រើស​គ្រាប់ចុច​រហ័ស​សម្រាប់​លោត​ថយក្រោយ​មធ្យម។

en: Select the hotkey to make a medium forward jump.
km: ជ្រើស​គ្រាប់ចុច​រហ័ស​​សម្រាប់​លោត​ទៅ​មុខ​មធ្យម។

en: Select the hotkey to make a short backwards jump.
km: ជ្រើស​គ្រាប់ចុច​រហ័ស​សម្រាប់​លោត​ថយក្រោយ​ខ្លី។

en: Select the hotkey to make a short forward jump.
km: ជ្រើស​គ្រាប់ចុច​​រហ័ស​សម្រាប់​លោត​ទៅមុខ​ខ្លី។

en: Select the hotkey to make a very short backwards jump.
km: ជ្រើស​គ្រាប់ចុច​រហ័ស​សម្រាប់​លោត​ថយក្រោយ​ខ្លី​បំផុត។

en: Select the hotkey to make a very short forward jump.
km: ជ្រើស​គ្រាប់ចុច​រហ័ស​សម្រាប់​លោត​ទៅ​មុខ​ខ្លី​បំផុត។

en: Select the hotkey to quit the application.
km: ជ្រើស​គ្រាប់ចុច​រហ័ស​សម្រាប់​ចេញ​ពី​កម្មវិធី។

en: Select the hotkey to set the playback rate back to normal.
km: ជ្រើស​គ្រាប់ចុច​រហ័ស​ដើម្បី​កំណត់​អត្រា​ចាក់​ទៅ​ធម្មតា​វិញ។

en: Select the hotkey to stop playback.
km: ជ្រើស​គ្រាប់ចុច​រហ័ស​ដើម្បី​បញ្ឈប់​ការ​ចាក់​ឡើងវិញ។

en: Select the hotkey to use for fast forward playback.
km: ជ្រើស​គ្រាប់ចុច​រហ័ស​ដែល​ត្រូវ​ប្រើ​សម្រាប់​ការ​ចាក់​ទៅមុខ​រហ័ស។

en: Select the hotkey to use for slow motion playback.
km: ជ្រើស​គ្រាប់ចុច​រហ័ស​ដែល​ត្រូវ​ប្រើ​សម្រាប់​ការ​ចាក់​ចលនា​យឺត។

en: Select the hotkey to use to exit fullscreen state.
km: ជ្រើស​គ្រាប់ចុច​រហ័ស​ដែល​ត្រូវ​ប្រើ​ដើម្បី​ចេញ​ពី​ស្ថានភាព​ពេញ​អេក្រង់។

en: Select the hotkey to use to pause.
km: ជ្រើស​គ្រាប់ចុច​រហ័ស​ដែល​ត្រូវ​ប្រើ​ដើម្បី​ផ្អាក។

en: Select the hotkey to use to play.
km: ជ្រើស​គ្រាប់ចុច​រហ័ស​ដែល​ត្រូវ​ប្រើ​ដើម្បី​ចាក់។

en: Select the hotkey to use to skip to the next item in the playlist.
km: ជ្រើស​គ្រាប់ចុច​រហ័ស​ដែល​ត្រូវ​ប្រើ​ដើម្បី​រំលង​ទៅកាន់​ធាតុ​បន្ទាប់​នៅ​ក្នុង​បញ្ជី​ចាក់។

en: Select the hotkey to use to skip to the previous item in the playlist.
km: ជ្រើស​គ្រាប់ចុច​រហ័ស​ដែល​ត្រូវ​ប្រើ​ដើម្បី​រំលង​ទៅកាន់​ធាតុ​មុន​នៅ​ក្នុង​បញ្ជី​ចាក់។

en: Select the hotkey to use to swap fullscreen state.
km: ជ្រើស​គ្រាប់ចុច​រហ័ស​ដែល​ត្រូវ​ប្រើ​ដើម្បី​ប្ដូរ​សភាព​ពេញ​អេក្រង់។

en: Select the hotkey to use to swap paused state.
km: ជ្រើស​គ្រាប់ចុច​រហ័ស​ដែល​ត្រូវ​ប្រើ​ដើម្បី​ប្ដូរ​ស្ថានភាព​ដែល​បាន​ផ្អាក។

en: Select the key to activate selected item in DVD menus.
km: ជ្រើស​គ្រាប់ចុច​សម្រាប់​ធ្វើឲ្យ​​ធាតុ​ដែល​បាន​ជ្រើស​សកម្ម​នៅ​ក្នុង​ម៉ឺនុយ​ឌីវីឌី។

en: Select the key to bookmark audio timestamp when syncing subtitles.
km: ជ្រើស​គ្រាប់ចុច​ដើម្បី​ចំណាំ​ត្រា​ពេលវេលា​អូឌីយ៉ូ​ពេល​កំពុង​ធ្វើ​សមកាលកម្ម​ចំណងជើង​រង។

en: Select the key to bookmark subtitle timestamp when syncing subtitles.
km: ជ្រើស​គ្រាប់ចុច​ដើម្បី​ចំណាំ​ត្រា​ពេលវេលា​ចំណងជើង​រង​ពេល​កំពុង​ធ្វើ​សមកាលកម្ម​ចំណងជើង​រង។

en: Select the key to choose the next chapter from the DVD
km: ជ្រើស​គ្រាប់ចុច​ដើម្បី​ជ្រើសរើស​ជំពូក​បន្ទាប់​ចេញពី​ឌីវីឌី

en: Select the key to choose the next title from the DVD
km: ជ្រើស​គ្រាប់ចុច​ដើម្បី​ជ្រើសរើស​ចំណងជើង​បន្ទាប់​ចេញពី​ឌីវីឌី

en: Select the key to choose the previous chapter from the DVD
km: ជ្រើស​គ្រាប់ចុច​ដើម្បី​ជ្រើសរើស​ជំពូក​មុន​ពី​ឌីវីឌី

en: Select the key to choose the previous title from the DVD
km: ជ្រើស​គ្រាប់ចុច​ដើម្បី​ជ្រើសរើស​ចំណងជើង​មុន​ពី​ឌីវីឌី

en: Select the key to clear the current playlist.
km: ជ្រើស​គ្រាប់ចុច​ដើម្បី​សម្អាត​បញ្ជី​ចាក់​បច្ចុប្បន្ន។

en: Select the key to decrease audio volume.
km: ជ្រើស​គ្រាប់ចុច​ដើម្បី​បន្ថយ​កម្រិត​សំឡេង​អូឌីយ៉ូ។

en: Select the key to decrease the audio delay.
km: ជ្រើស​គ្រាប់ចុច​ដើម្បី​បន្ថយ​ការ​ពន្យារពេល​អូឌីយ៉ូ។

en: Select the key to decrease the subtitle delay.
km: ជ្រើស​គ្រាប់ចុច​ដើម្បី​បន្ថយ​ការ​ពន្យារពេល​ចំណងជើង​រង។

en: Select the key to increase audio volume.
km: ជ្រើស​គ្រាប់ចុច​ដើម្បី​បង្កើន​កម្រិត​សំឡេង​អូឌីយ៉ូ។

en: Select the key to increase the audio delay.
km: ជ្រើស​គ្រាប់ចុច​ដើម្បី​បង្កើន​ការ​ពន្យារពេល​អូឌីយ៉ូ។

en: Select the key to increase the subtitle delay.
km: ជ្រើស​គ្រាប់ចុច​ដើម្បី​បង្កើន​ការ​ពន្យារពេល​ចំណងជើង​រង។

en: Select the key to move subtitles higher.
km: ជ្រើស​គ្រាប់ចុច​ដើម្បី​ផ្លាស់ទី​ចំណងជើង​រង​ឡើងលើ។

en: Select the key to move subtitles lower.
km: ជ្រើស​គ្រាប់ចុច​ដើម្បី​ផ្លាស់ទី​ចំណងជើង​រង​ចុះក្រោម។

en: Select the key to mute audio.
km: ជ្រើស​គ្រាប់ចុច​ដើម្បី​បិទ​សំឡេង​អូឌីយ៉ូ។

en: Select the key to play this bookmark.
km: ជ្រើស​គ្រាប់ចុច​ដើម្បី​ចាក់​ចំណាំ​នេះ ។

en: Select the key to reset synchronization of audio & subtitle timestamps.
km: ជ្រើស​គ្រាប់ចុច​ដើម្បី​កំណត់​ការ​ធ្វើ​សមកាលកម្ម​ត្រា​ពេលវេលា​ចំណងជើង​រង & និង​អូឌីយ៉ូ​ឡើងវិញ។

en: Select the key to set this playlist bookmark.
km: ជ្រើស​គ្រាប់ចុច​ដើម្បី​កំណត់​ចំណាំ​បញ្ជី​ចាក់​នេះ។

en: Select the key to synchronize bookmarked audio & subtitle timestamps.
km: ជ្រើស​គ្រាប់ចុច​ដើម្បី​ធ្វើ​សមកាលកម្ម​ត្រា​ពេលវេលា​ចំណងជើង​រង & អូឌីយ៉ូ​ចំណាំ។

en: Select the key to take you to the DVD menu
km: ជ្រើស​គ្រាប់ចុច​សម្រាប់​ទៅកាន់​ម៉ឺនុយ​ឌីវីឌី

en: Select the number of horizontal video windows in which to split the video
km: ជ្រើស​ចំនួន​បង្អួច​វីដេអូ​ផ្ដេក​ដែល​ត្រូវ​ពុះ​វីដេអូ

en: Select the number of vertical video windows in which to split the video
km: ជ្រើស​ចំនួន​បង្អួច​វីដេអូ​បញ្ឈរ​ដែល​ត្រូវ​ពុះ​វីដេអូ

en: Select the podcast you would like to unsubscribe from:
km: ជ្រើស​ផតខាស់​ដែល​អ្នក​ចង់​ឈប់​ជាវ​ពី៖

en: Select the preset you would like to remove:
km: ជ្រើស​ការ​កំណត់​ស្រេច​ដែល​អ្នក​ចង់​លុបចេញ៖

en: Select the profile you would like to remove:
km: ជ្រើស​ប្រវត្តិរូប​ដែល​អ្នក​ចង់​លុបចេញ៖

en: Select the replay gain mode
km: ជ្រើស​របៀប​ replay gain

en: Select the resolution for the framebuffer. Currently it supports the values 0=QCIF 1=CIF 2=NTSC 3=PAL, 4=auto (default 4=auto)
km: ជ្រើស​គុណភាព​បង្ហាញ​សម្រាប់​ស៊ុម​អង្គ​ចងចាំ​បណ្ដោះអាសន្ន ។ បច្ចុប្បន្ន វា​គាំទ្រ​តម្លៃ ០=QCIF ១=CIF ២=NTSC ៣=PAL ៤=ស្វ័យប្រវត្តិ (លំនាំដើម​គឺ 4=ស្វ័យប្រវត្តិ)

en: Select the stream with the maximum bitrate under that limit.
km: ជ្រើស​ស្ទ្រីម​ដែល​មាន​អត្រា​ប៊ីត​អតិបរមា​តិច​ជាង​អត្រា​កំណត់​នោះ។

en: Select the subtitle file
km: ជ្រើស​ឯកសារ​ចំណងជើង​រង

en: Select the tuner input type (Cable/Antenna).
km: ជ្រើស​ប្រភេទ​ព័ត៌មាន​បញ្ចូល​ប្រដាប់​រាវ​ប៉ុស្តិ៍ (ខ្សែ​កាប/អង់តែន) ។

en: Select the video input source, such as composite, s-video, or tuner. Since these settings are hardware-specific, you should find good settings in the "Device config" area, and use those numbers here. -1 means that settings will not be changed.
km: ជ្រើស​ប្រភព​ព័ត៌មាន​បញ្ចូល​វីដេអូ ដូចជា​សមាសធាតុ s-video ឬ​ប្រដាប់​រាវ​ប៉ុស្តិ៍ ។ នៅ​ពេល​ដែល​ការ​កំណត់​ទាំងនេះ​ជា​​ផ្នែក​រឹង​ជាក់លាក់ អ្នក​គួរតែ​រក​ឃើញ​ការ​កំណត់​ដ៏​ល្អ​នៅ​ក្នុង "ការ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ឧបករណ៍" ហើយ​ប្រើ​លេខ​ទាំងនោះ​នៅ​ទីនេះ។ -1 មានន័យ​ថា​ការ​កំណត់​នឹង​មិន​ត្រូវ​បាន​ផ្លាស់ប្ដូរ​ទេ។

en: Select the video output type. See the "video input" option.
km: ជ្រើស​ប្រភេទ​លទ្ធផល​វីដេអូ។ មើល​ជម្រើស "លទ្ធផល​វីដេអូ" ។

en: Select whether subdirectories must be expanded.
    none: subdirectories do not appear in the playlist.
    collapse: subdirectories appear but are expanded on first play.
    expand: all subdirectories are expanded.
km: ជ្រើស​ថត​រង​ណាមួយ​ដែល​ត្រូវ​ពង្រីក។
    គ្មាន ៖ ថត​រង​នឹង​មិន​បង្ហាញ​នៅ​ក្នុង​បញ្ជី​ចាក់​ទេ។
    វេញ ៖ ថត​រង​នឹង​បង្ហាញ​​នៅ​ក្នុង​បញ្ជី​ចាក់​ប៉ុន្តែ​វា​ត្រូវ​បាន​ពង្រីក​នៅ​ក្នុង​ការ​ចាក់​លើក​ដំបូង។
    ពង្រីក ៖ ថត​រង​ទាំងអស់​នឹង​ត្រូវ​បាន​ពង្រីក។

en: Select your audio output device
km: ជ្រើស​ឧបករណ៍​បង្ហាញ​អូឌីយ៉ូ​របស់​អ្នក

en: Selected ports:
km: ច្រក​ដែល​បាន​ជ្រើស ៖

en: Semantic annotations
km: ចំណារ​ពន្យល់​ស៊ីម៉ង់ទិច

en: Send key events to VNC host.
km: ផ្ញើ​ព្រឹត្តិការណ៍​គ្រាប់ចុច​ទៅកាន់​ម៉ាស៊ីន VNC ។

en: Send mouse events to VNC host. Not needed for use as VDR ffnetdev client.
km: ផ្ញើ​ព្រឹត្តិការណ៍​កណ្ដុរ​ទៅកាន់​ម៉ាស៊ីន VNC ។ មិន​ចាំបាច់​សម្រាប់​ការ​ប្រើ​ជា​ម៉ាស៊ីន​ភ្ញៀវ VDR ffnetdev ទេ ។

en: Send your video to picture files
km: ផ្ញើ​វីដេអូ​របស់​អ្នក​ទៅកាន់​ឯកសារ​រូបភាព

en: Sends the barGraph information every n audio packets
km: ផ្ញើ​ព័ត៌មាន​ក្រាហ្វិក​របារ​នៅ​រៀងរាល់ n កញ្ចប់​អូឌីយ៉ូ

en: Separate sub-streams
km: បំបែក​ស្ទ្រី​ម​រង

en: Separate teletex/dvbs pages into independent ES. It can be useful to turn off this option when using stream output.
km: បំបែក​ទំព័រ teletex/dvbs ទៅជា ES ឯករាជ្យ ។ វា​អាច​មាន​ប្រយោជន៍​​ដើម្បី​បិទ​ជម្រើស​នេះ នៅ​ពេល​ប្រើ​លទ្ធផល​​ស្ទ្រីម ។

en: Separate words by | (without space)
km: បំបែក​ពាក្យ​ដោយ | (មិន​ដកឃ្លា)

en: Sepia
km: ពណ៌​សូកូឡា

en: Sepia intensity
km: អាំងតង់ស៊ីតេ​ពណ៌​សូកូឡា

en: Sepia video filter
km: តម្រង​វីដេអូ​ពណ៌​សូកូឡា

en: Sequential numbering
km: ការ​ដាក់​លេខរៀងតាម​លំដាប់

en: Serbian
km: សើប

en: Services
km: សេវាកម្ម

en: Services discovery
km: ការ​រក​ឃើញ​សេវា

en: Services discovery modules
km: ម៉ូឌុល​រក​​ឃើញ​សេវា

en: Services discovery modules are facilities that automatically add items to playlist.
km: ម៉ូឌុល​ការ​រក​ឃើញ​សេវា​គឺ​ងាយស្រួល​ត្រង់ថា វា​បន្ថែម​ធាតុ​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ​ទៅកាន់​បញ្ជី​ចាក់។

en: Session
km: សម័យ

en: Session Description Protocol
km: ពិធីការ​សេចក្ដី​ពណ៌នា​សម័យ

en: Session URL
km: សម័យ URL

en: Session category
km: ប្រភេទ​សម័យ

en: Session description
km: សេចក្ដី​ពណ៌នា​សម័យ

en: Session email
km: សម័យ​អ៊ីមែល

en: Session failed
km: សម័យ​បាន​បរាជ័យ

en: Session name
km: ឈ្មោះ​សម័យ

en: Set ES Lang
km: កំណត់​ភាសា ES

en: Set ES id
km: កំណត់​លេខ​សម្គាល់ ES

en: Set FFmpeg debug mask
km: កំណត់​របាំង​បំបាត់​កំហុស FFmpeg

en: Set ID
km: កំណត់​លេខ​សម្គាល់

en: Set Lang
km: កំណត់​ភាសា

en: Set PID to ID of ES
km: កំណត់ PID របស់ ES ទៅជា ID

en: Set QP
km: កំណត់ QP

en: Set SPS and PPS id numbers to allow concatenating streams with different settings.
km: កំណត់​លេខ​សម្គាល់ SPS និង PPS ដើម្បី​អនុញ្ញាត​ការ​ដាក់​ស្ទ្រីម​បន្ត​គ្នា​ជាមួយ​ការ​កំណត់​ផ្សេងគ្នា ។

en: Set as Wall&paper
km: កំណត់​ជា​ផ្ទាំង​រូបភាព

en: Set at which interval PCRs (Program Clock Reference) will be sent (in milliseconds). This value should be below 100ms. (default is 70ms).
km: កំណត់​ចន្លោះ​ពេល PCR ណាមួយ (Program Clock Reference) ដែល​នឹង​ត្រូវ​បាន​ផ្ញើ (គិត​ជា​មិល្លី​វិនាទី) ។ តម្លៃ​នេះ​គួរតែ​ទាប​ជាង ១០០ មិ.វិ. (លំនាំដើម​គឺ ៧០ មិ.វិ.) ។

en: Set ball speed, the displacement value in number of pixels by frame.
km: កំណត់​ល្បឿន​បាល់ តម្លៃ​ជំនួស គិតជា​ចំនួន​ភីកសែល​តាម​ស៊ុម ។

en: Set edge visibility.
km: កំណត់​ការ​មើល​ឃើញ​គែម ។

en: Set gradient threshold for edge computation.
km: កំណត់​កម្រិត​ពន្លឺ​ជម្រាល​សម្រាប់​ការ​គណនា​គែម ។

en: Set id of ES to PID
km: កំណត់​លេខ​សម្គាល់​របស់ ES ទៅកាន់ PID

en: Set playlist bookmark 1
km: កំណត់​ចំណាំ​បញ្ជី​ចាក់ ១

en: Set playlist bookmark 10
km: កំណត់​ចំណាំ​បញ្ជី​ចាក់ ១០

en: Set playlist bookmark 2
km: កំណត់​ចំណាំ​បញ្ជី​ចាក់ ២

en: Set playlist bookmark 3
km: កំណត់​ចំណាំ​បញ្ជី​ចាក់ ៣

en: Set playlist bookmark 4
km: កំណត់​ចំណាំ​បញ្ជី​ចាក់ ៤

en: Set playlist bookmark 5
km: កំណត់​ចំណាំ​បញ្ជី​ចាក់ ៥

en: Set playlist bookmark 6
km: កំណត់​ចំណាំ​បញ្ជី​ចាក់ ៦

en: Set playlist bookmark 7
km: កំណត់​ចំណាំ​បញ្ជី​ចាក់ ៧

en: Set playlist bookmark 8
km: កំណត់​ចំណាំ​បញ្ជី​ចាក់ ៨

en: Set playlist bookmark 9
km: កំណត់​ចំណាំ​បញ្ជី​ចាក់ ៩

en: Set the ID of the elementary stream
km: កំណត់​លេខ​សម្គាល់​របស់​ស្ទ្រីម​ដំបូង

en: Set the Sharpen strength, between 0 and 2. Defaults to 0.05.
km: កំណត់​កម្រិត​ច្បាស់​រវាង ០ និង ២ ។ លំនាំដើម​គឺ ០.០៥ ។

en: Set the TV channel the tuner will set to (0 means default).
km: កំណត់​ប៉ុស្តិ៍​ទូរទស្សន៍​ដែល​ប្រដាប់​រាវ​ប៉ុស្តិ៍​នឹង​ត្រូវ​កំណត់ (0 លំនាំដើម) ។

en: Set the canvas' picture aspect ratio. If omitted, the canvas is assumed to have the same SAR as the input.
km: កំណត់​សមាមាត្រ​​រូបភាព​របស់​ផ្ទាំង​ក្រណាត់ ។ ប្រសិនបើ​បាន​លុប ផ្ទាំង​ក្រណាត់​ត្រូវ​បាន​សន្មត​ថា​មាន​ SAR ដូច​គ្នា​នឹង​ព័ត៌មាន​បញ្ចូល ។

en: Set the category of the elementary stream
km: កំណត់​ប្រភេទ​របស់​ស្ទ្រីម​ដំបូង

en: Set the codec of the elementary stream
km: កំណត់​កូឌិក​របស់​ស្ទ្រីម​ដំបូង

en: Set the encoding used in text subtitles
km: កំណត់​ការ​អ៊ិនកូដ​ដែល​បាន​ប្រើ​នៅ​ក្នុង​អត្ថបទ​ចំណងជើង​រង​

en: Set the global gain in dB (-20 ... 20).
km: កំណត់​ការ​កើន​ឡើង​សកល​គិតជា dB (-២០ ... ២០) ។

en: Set the group of the elementary stream
km: កំណត់​ក្រុម​របស់​ស្ទ្រីម​ដំបូង

en: Set the image brightness, between 0 and 2. Defaults to 1.
km: កំណត់​ពន្លឺ​រូបភាព ចន្លោះ​ពី ០ ទៅ ២ ។ លំនាំដើម​គឺ ១ ។

en: Set the image contrast, between 0 and 2. Defaults to 1.
km: កំណត់​​កម្រិត​ពន្លឺ​រូបភាព ចន្លោះ​ពី ០ ទៅ ២ ។ លំនាំដើម​គឺ ១ ។

en: Set the image gamma, between 0.01 and 10. Defaults to 1.
km: កំណត់​ហ្កាម៉ា​រូបភាព ចន្លោះ​ពី ០.០១ ទៅ ១០ ។ លំនាំដើម​គឺ ១ ។

en: Set the image hue, between 0 and 360. Defaults to 0.
km: កំណត់​ពណ៌​លាំៗ​របស់​រូបភាព ចន្លោះ​ពី ០ ទៅ ៣៦០ ។ លំនាំដើម​គឺ ០ ។

en: Set the image saturation, between 0 and 3. Defaults to 1.
km: កំណត់​តិត្ថិភាព​រូបភាព ចន្លោះ​ពី ០ ទៅ ៣ ។ លំនាំដើម​គឺ ១ ។

en: Set the internal ID of each elementary stream handled by VLC to the same value as the PID in the TS stream, instead of 1, 2, 3, etc. Useful to do '#duplicate{..., select="es=<pid>"}'.
km: កំណត់​លេខ​សម្គាល់​ខាង​ក្នុង​របស់​ស្ទ្រីម​ចម្បង​នីមួយៗ ដែល​បាន​គ្រប់គ្រង​ដោយ VLC ទៅកាន់​តម្លៃ​ដូចគ្នា​នឹង PID នៅ​ក្នុង​ស្ទ្រីម TS ជំនួស​ឲ្យ ១ ២ ៣ ។ល។ ទង្វើ​មាន​ប្រយោជន៍ '#duplicate{..., select="es=<pid>"}' ។

en: Set the justification of subtitles
km: កំណត់​ការ​លៃ​តម្រូវ​របស់​ចំណងជើង​រង

en: Set the makeup gain in dB (0 ... 24).
km: កំណត់​ការ​កើន​ឡើង​គិត​ជា dB (០ ... ២៤) ។

en: Set the maximum allowed PES size when producing the MPEG PS streams.
km: កំណត់​ទំហំ PES អតិបរមា ដែល​អនុញ្ញាត​នៅ​ពេល​ផលិត​ស្ទ្រីម MPEG PS ។

en: Set the size of the inter luma quantization deadzone. Range 0 to 32.
km: កំណត់​ទំហំ​របស់​ចំណុច​បញ្ចប់​នៃ​ការ​កំណត់​បរិមាណ​លូម៉ា​ចន្លោះ ។ ជួរ​ចាប់​ពី ០ ដល់ ៣២ ។

en: Set the size of the intra luma quantization deadzone. Range 0 to 32.
km: កំណត់​ទំហំ​របស់​​ចំណុច​បញ្ចប់​នៃ​ការ​កំណត់​បរិមាណ​លូម៉ា​ចន្លោះ ។ ជួរ​ចាប់​ពី ០ ដល់ ៣២ ។

en: Set the transparency of the video output. 1 is non-transparent (default) 0 is fully transparent.
km: កំណត់​ភាព​ថ្លា​របស់​លទ្ធផល​វីដេអូ ។ ១ គឺ​មិន​ថ្លា (លំនាំដើម) ០ គឺ​ថ្លា​ទាំង​ស្រុង ។

en: Set the tuner country code that establishes the current channel-to-frequency mapping (0 means default).
km: កំណត់​ប្រដាប់​រាវ​កូដ​ប្រទេស​ដែល​​បង្កើត​ការ​ផ្គូផ្គង​ប៉ុស្តិ៍​ទៅកាន់​ប្រេកង់​បច្ចុប្បន្ន (0 លំនាំដើម) ។

en: Set up any additional options for streaming
km: រៀបចំ​ជម្រើស​បន្ថែម​សម្រាប់​ការ​ស្ទ្រីម

en: Set up associations...
km: ការ​កំណត់​ដែល​ពាក់ព័ន្ធ...

en: Set up media sources to stream
km: កំណត់​ប្រភព​មេឌៀ​ដើម្បី​ស្ទ្រីម

en: Sets PID to the ID if the incoming ES. This is for use with --ts-es-id-pid, and allows having the same PIDs in the input and output streams.
km: កំណត់ PID ទៅជា ID ប្រសិនបើ​មាន ES មកដល់ ។ វា​សម្រាប់​ប្រើ​ជាមួយ --ts-es-id-pid និង​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​មាន PID ដូចគ្នា​នៅ​ក្នុង​ស្ទ្រីម​ព័ត៌មាន​បញ្ចូល លទ្ធផល ។

en: Sets a maximum local bitrate (in kbits/s).
km: កំណត់​អត្រាប៊ីត​មូលដ្ឋាន​អតិបរមា (គិតជា kbits/s) ។

en: Sets a maximum number of macroblocks per slice
km: កំណត់​ចំនួន​ macroblocks អតិបរមា​ក្នុង​មួយ​ចំណិត

en: Sets a maximum slice size in bytes, Includes NAL overhead in size
km: កំណត់ទំហំ​ចំណិច​អតិបរមា​គិត​ជា​បៃ រួមមាន​ NAL នៅ​ក្នុង​ទំហំ

en: Sets minimum interval between IDR-frames. In H.264, I-frames do not necessarily bound a closed GOP because it is allowable for a P-frame to be predicted from more frames than just the one frame before it (also see reference frame option). Therefore, I-frames are not necessarily seekable. IDR-frames restrict subsequent P-frames from referring to any frame prior to the IDR-frame. 
    If scenecuts appear within this interval, they are still encoded as I-frames, but do not start a new GOP.
km: កំណត់​ចន្លោះ​ពេល​អប្បបរមា​រវាង​ស៊ុម IDR ។ នៅ​ក្នុង H.264, I-frames មិន​ចាំបាច់​ចង​ GOP ដែល​បិទ​ជិត​នោះ​ទេ ព្រោះ​វា​អាច​អនុញ្ញាត​សម្រាប់ P-frame ដើម្បី​ឲ្យ​ទាយ​ពី​ស៊ុម​ច្រើន ជាជាង​តែ​មួយ​ស៊ុម​នៅ​ខាង​មុខ​វា (សូម​មើល​ជម្រើស​ស៊ុម​សេចក្ដី​យោង​ផងដែរ) ។ ដូច្នេះ I-frames គឺ​មិន​ចាំបាច់​ក្នុងការ​ដែល​អាច​រកនោះ​ទេ ។ IDR-frames ដាក់​កម្រិតលំដាប់​រង P-frames ពី​ការ​យោង​ទៅកាន់​ស៊ុម​ពី​មុន IDR-frame ។ 
    ប្រសិន​បើ scenecuts មាន​នៅ​ក្នុង​ចន្លោះ​ពេលនេះ ពួកវា​នៅ​តែ​ត្រូវបាន​អ៊ិនកូដជា I-frames ប៉ុន្តែ​មិន​ចាប់ផ្ដើម​ GOP ថ្មី​នោះ​ទេ ។

en: Sets the fullscreen controller opacity between 0.1 and 1 for main interface, playlist and extended panel. This option only works with Windows and X11 with composite extensions.
km: កំណត់​ភាព​ស្រអាប់​​ឧបករណ៍​បញ្ជា​ពេញ​អេក្រង់​រវាង ០.១ និង ១ សម្រាប់​ចំណុច​ប្រទាក់​ចម្បង បញ្ជី​ចាក់ និង​បន្ទះ​ដែលបានពង្រីក ។ ជម្រើស​នេះ​ដំណើរការ​តែ​ជា​មួយវីនដូ និង​ X11 ដែល​មាន​ផ្នែក​បន្ថែម​ខុស​គ្នា​ប៉ុណ្ណោះ ។

en: Sets the initial buffer occupancy as a fraction of the buffer size. Range 0.0 to 1.0.
km: កំណត់​​ពេលវេលា​​អង្គ​ចងចាំ​បណ្ដោះ​អាសន្ន​​​ចាប់ផ្ដើម ជា​កត្តា​របស់​ទំហំ​អង្គ​ចងចាំ​បណ្ដោះ​អាសន្ន​អាសន្ន ។ ជួរ​ពី ០.០ ទៅ ១.០ ។

en: Sets the password for the connection, if no username or password are set in the url.
km: កំណត់​ពាក្យសម្ងាត់​សម្រាប់​ការ​តភ្ជាប់ ប្រសិនបើ​មិន​មាន​ឈ្មោះ​អ្នកប្រើ ឬ​ពាក្យសម្ងាត់​​ត្រូវ​បាន​កំណត់​នៅ​ក្នុង url ។

en: Sets the timeout option in the RTSP session string
km: កំណត់​ជម្រើស​អស់ពេល​នៅ​ក្នុង​ខ្សែអក្សរ​សម័យ RTSP

en: Sets the username for the connection, if no username or password are set in the url.
km: កំណត់​ឈ្មោះ​អ្នកប្រើ​សម្រាប់​ការ​តភ្ជាប់ ប្រសិនបើ​មិន​មាន​ឈ្មោះ​អ្នកប្រើ ឬ​ពាក្យសម្ងាត់​ត្រូវ​បាន​កំណត់​នៅ​ក្នុង url ។

en: Sets the windows opacity between 0.1 and 1 for main interface, playlist and extended panel. This option only works with Windows and X11 with composite extensions.
km: កំណត់​ភាព​ស្រអាប់​របស់​បង្អួច​រវាង ០.១ និង ១ សម្រាប់​ចំណុច​ប្រទាក់​ចម្បង បញ្ជី​ចាក់ និង​បន្ទះ​ដែល​បាន​ពង្រីក ។ ជម្រើស​នេះ​ដំណើរការ​តែ​ជាមួយ​វីនដូ និង X11 ដែល​មាន​ផ្នែក​បន្ថែម​ខុសគ្នា​ប៉ុណ្ណោះ ។

en: Setting
km: ការ​កំណត់

en: Settings
km: ការ​កំណត់

en: Settings for VLC's control interfaces
km: ការ​កំណត់​ចំណុច​ប្រទាក់​វត្ថុ​បញ្ជា VLC

en: Settings for VLC's interfaces
km: ការ​កំណត់​ចំណុចប្រទាក់ VLC

en: Settings for input, demultiplexing, decoding and encoding
km: ការ​កំណត់​សម្រាប់​ព័ត៌មាន​បញ្ចូល ការ​មិន​ទ្វេ​ទិស ការ​ឌិកូដ និង​ការ​អ៊ិនកូដ​

en: Settings for subtitle, teletext and CC decoders and encoders.
km: ការ​កំណត់​សម្រាប់​ចំណងជើង​រង, អត្ថបទ​ទូរទស្សន៍ និង​អ៊ិនកូឌ័រ ឌិកូឌ័រ CC ។

en: Settings for the audio-only decoders and encoders.
km: ការ​កំណត់​សម្រាប់​អ៊ិនកូឌ័រ និង​ឌិកូឌ័រ​អូឌីយ៉ូ​តែ​ប៉ុណ្ណោះ។

en: Settings for the main interface
km: ការ​កំណត់​ចំណុចប្រទាក់​មេ

en: Settings for the video, images or video+audio decoders and encoders.
km: ការ​កំណត់​សម្រាប់​វីដេអូ រូបភាព ឬ​ឌិកូឌ័រ និង​អ៊ិនកូឌ័រ​​វីដេអូ+អូឌីយ៉ូ។

en: Settings related to On-Screen-Display, subtitles and "overlay subpictures"
km: ការ​កំណត់​ផ្សេងៗ​ទាក់​ទង​នឹង​ការ​បង្ហាញ​លើ​អេក្រង់ ចំណងជើង​រង និង​ "រូបភាព​រង​ត្រួត​គ្នា"

en: Settings related to playlist behaviour (e.g. playback mode) and to modules that automatically add items to the playlist ("service discovery" modules).
km: ការ​កំណត់​ដែល​ទាក់ទង​ទៅ​នឹង​ឥរិយាបថ​បញ្ជី​ចាក់ (ឧ. របៀប​ចាក់​ឡើងវិញ) និង​ម៉ូឌុល​ដែល​បន្ថែម​ធាតុ​ទៅកាន់​បញ្ជី​ចាក់​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ (ម៉ូឌុល "ការ​រក​ឃើញ​សេវា")។

en: Settings related to the various access methods. Common settings you may want to alter are HTTP proxy or caching settings.
km: ការ​កំណត់​ដែល​ទាក់ទង​នឹង​វិធីសាស្ត្រ​ចូល​ដំណើរការ។ ការ​កំណត់​ទូទៅ​ដែល​អ្នក​ចង់​ប្ដូរ គឺ​ប្រូកស៊ី HTTP ឬ​ការ​កំណត់​ឃ្លាំង​សម្ងាត់។

en: Settings...
km: កំពុង​កំណត់...

en: Setup Streaming...
km: កំពុង​រៀបចំ​ស្ទ្រីម...

en: Setup schedule
km: រៀបចំ​កាលវិភាគ

en: Shadow
km: ​ស្រមោល

en: Shadow angle
km: ​ស្រមោល​មុំ

en: Shadow color
km: ពណ៌​​ស្រមោល

en: Shadow distance
km: ចម្ងាយ​​ស្រមោល

en: Shadow opacity
km: ​ស្រមោល​ស្រអាប់

en: Shaping delay (ms)
km: ពន្យារពេល​ការ​ធ្វើ​រូបរាង (មិ.វិ.)

en: Shared memory framebuffer
km: ទ្រនាប់​ស៊ុម​អង្គ​ចងចាំ​បាន​ចែករំលែក

en: Sharpen
km: ច្បាស់

en: Sharpen strength (0-2)
km: កម្រិត​ច្បាស់ (០-២)

en: Sharpen video filter
km: តម្រង​វីដេអូ​ច្បាស់

en: Sharpness
km: ភាព​ច្បាស់

en: Sharpness filter adjust.
km: កែ​តម្រង​ភាព​ច្បាស់។

en: Shift+L
km: ប្ដូរ+L (Shift+L)

en: Sho&w VLC media player
km: បង្ហាញ​កម្មវិធី​ចាក់​មេឌៀ VLC

en: Shona
km: សូណា

en: Short backwards jump
km: លោត​ថយក្រោយ​ខ្លី

en: Short forward jump
km: លោត​ទៅមុខ​ខ្លី

en: Short jump length
km: ប្រវែង​លោត​ខ្លី

en: Short jump length, in seconds.
km: ប្រវែង​លោត​ខ្លី គិតជា​វិនាទី។

en: Shortcut
km: ផ្លូវកាត់

en: Show &more options
km: បង្ហាញ​ជម្រើស​ច្រើន​ទៀត

en: Show 80 bands instead of 20
km: បង្ហាញ ៨០ ក្រុម​ជំនួស​ឲ្យ ២០

en: Show All
km: បង្ហាញ​ទាំងអស់​

en: Show Audio Effects Button
km: បង្ហាញ​ប៊ូតុង​បែបផែន​អូឌីយ៉ូ

en: Show Basic
km: បង្ហាញ​មូលដ្ឋាន

en: Show Containing Directory...
km: បង្ហាញ​ថត​ដែល​ផ្ទុក...

en: Show Containing Folder...
km: បង្ហាញ​ថត​ដែល​ផ្ទុក...

en: Show Fullscreen controller
km: បង្ហាញ​ឧបករណ៍​បញ្ជា​ពេញ​អេក្រង់

en: Show NC17 rated video streams when using shoutcast video playlists.
km: បង្ហាញ​ស្ទ្រីម​វីដេអូ​ NC17 ដែល​បាន​កំណត់​អត្រា នៅ​ពេល​ប្រើ​បញ្ជី​ចាក់​វីដេអូ shoutcast ។

en: Show Previous & Next Buttons
km: បង្ហាញ​ប៊ូតុង​មុន និង​បន្ទាប់

en: Show Shuffle & Repeat Buttons
km: បង្ហាញ​ប៊ូតុង​ចៃដន្យ និង​ប៊ូតុង​ចាក់​ឡើងវិញ

en: Show Sidebar
km: បង្ហាញ​របារ​ចំហៀង

en: Show VLC on the taskbar
km: បង្ហាញ VLC នៅ​លើ​របារ​ភារកិច្ច

en: Show a controller in fullscreen mode
km: បង្ហាញ​ឧបករណ៍​បញ្ជា​ក្នុង​របៀប​ពេញ​អេក្រង់

en: Show a notification popup with the artist and track name when the current playlist item changes, when VLC is minimized or hidden.
km: បង្ហាញ​ការ​ជូនដំណឹង​លេច​ឡើង​ជាមួយ​ឈ្មោះ​សិល្បករ និង​ឈ្មោះ​បទ នៅ​ពេល​ផ្លាស់ប្ដូរ​ធាតុ​បញ្ជី​ចាក់​បច្ចុប្បន្ន នៅ​ពេល​បង្រួម VLC អប្បបរមា ឬ​លាក់ ។

en: Show a systray icon for VLC
km: បង្ហាញ​រូបតំណាង​ថាស​ប្រព័ន្ធ​សម្រាប់ VLC

en: Show advanced options
km: បង្ហាញ​ជម្រើស​កម្រិត​ខ្ពស់

en: Show advanced preferences and not simple preferences when opening the preferences dialog.
km: បង្ហាញ​ចំណូលចិត្ត​កម្រិត​ខ្ពស់ និង​ចំណូលចិត្ត​មិន​ធម្មតា នៅ​ពេល​បើក​ប្រអប់​ចំណូលចិត្ត ។

en: Show advanced preferences over simple ones
km: បង្ហាញ​ចំណូលចិត្ត​កម្រិត​ខ្ពស់​នៅ​លើ​ចំណូលចិត្ត​ធម្មតា

en: Show an icon in the systray allowing you to control VLC media player for basic actions.
km: បង្ហាញ​រូបតំណាង​មួយ​នៅ​ក្នុង​ថាស​ប្រព័ន្ធ ដែល​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​បញ្ជា​កម្មវិធី​ចាក់​មេឌៀ VLC សម្រាប់​សកម្មភាព​មូលដ្ឋាន ។

en: Show controller in fullscreen
km: បង្ហាញ​ឧបករណ៍​បញ្ជា​ពេញ​អេក្រង់

en: Show controls in full screen mode
km: បង្ហាញ​វត្ថុ​បញ្ជា​ក្នុង​របៀប​ពេញ​អេក្រង់

en: Show errors and warnings
km: បង្ហាញ​កំហុស និង​ការ​ព្រមាន

en: Show everything including debug messages
km: បង្ហាញ​ទាំងអស់ រួម​ទាំង​សារ​បំបាត់​កំហុស

en: Show extended options
km: បង្ហាញ​ជម្រើស​បន្ថែម

en: Show extended settings
km: បង្ហាញ​ការ​កំណត់​បន្ថែម

en: Show media change popup:
km: បង្ហាញ​ប្រអប់​លេចឡើង​នៃ​ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​មេឌៀ៖

en: Show media title on video
km: បង្ហាញ​ចំណងជើង​មេឌៀ​នៅ​លើ​វីដេអូ

en: Show media title on video start
km: បង្ហាញ​ចំណងជើង​មេឌៀ​នៅ​ពេល​ចាប់ផ្ដើម​វីដេអូ

en: Show notification popup on track change
km: បង្ហាញ​ការ​ជូន​ដំណឹង​លេចឡើង នៅ​ពេល​ផ្លាស់ប្ដូរ​បទ

en: Show only errors
km: បង្ហាញ​តែ​កំហុស​ប៉ុណ្ណោះ

en: Show playing item name in window title
km: បង្ហាញ​ឈ្មោះ​ធាតុ​ដែល​កំពុង​ចាក់​នៅ​ក្នុង​ចំណងជើង​បង្អួច

en: Show settings
km: បង្ហាញ​ការ​កំណត់

en: Show shoutcast adult content
km: បង្ហាញ​មាតិកា​ពេញវ័យ​របស់ shoutcast

en: Show small preview size (percent of source).
km: បង្ហាញ​ទំហំ​មើល​ជាមុន​តូច (ភាគរយ​នៃ​ប្រភព)។

en: Show small preview.
km: បង្ហាញ​ការ​មើល​ជាមុន​តូច។

en: Show stream position
km: បង្ហាញ​ទីតាំង​ស្ទ្រីម

en: Show systray icon
km: បង្ហាញ​រូបតំណាង​ថាស​ប្រព័ន្ធ

en: Show the contextual popup menu.
km: បង្ហាញ​ម៉ឺនុយ​បរិបទ​លេចឡើង។

en: Show the current position in seconds within the stream from time to time.
km: បង្ហាញ​ទីតាំង​បច្ចុប្បន្ន​គិត​ជា​វិនាទី នៅ​ក្នុង​ស្ទ្រីម​ពី​ពេល​មួយ​ទៅ​ពេល​មួយ ។

en: Show the name of the song or video in the controller window title.
km: បង្ហាញ​ឈ្មោះ​បទ​ចម្រៀង ឬ​វីដេអូ​នៅ​ក្នុង​ចំណង​ជើង​បង្អួច​របស់​ឧបករណ៍​បញ្ជា ។

en: Show the properties dialog of the selected device before starting the stream.
km: បង្ហាញ​ប្រអប់​លក្ខណសម្បត្តិ​របស់​ឧបករណ៍​ដែល​បាន​ជ្រើស មុន​ពេល​ចាប់ផ្ដើម​ស្ទ្រីម។

en: Show the tuner properties [channel selection] page.
km: បង្ហាញ​ទំព័រ​លក្ខណ​សម្បត្តិ​ប្រដាប់​រាវ​ប៉ុស្តិ៍ [ការ​ជ្រើស​ប៉ុស្តិ៍] ។

en: Show the video title for n milliseconds, default is 5000 ms (5 sec.)
km: បង្ហាញ​ចំណង​ជើង​វីដេអូ​សម្រាប់ n មិល្លីវិនាទី, លំនាំដើម​គឺ ៥០០០ មិ.វិ. (៥ វិ.)

en: Show unimportant error and warnings dialogs
km: បង្ហាញ​ប្រអប់​ព្រមាន និង​កំហុស​ដែល​មិន​សំខាន់

en: Show video title for x milliseconds
km: បង្ហាញ​ចំណង​ជើង​វីដេអូ​សម្រាប់ x មិល្លីវិនាទី

en: Show video within the main window
km: បង្ហាញ​វីដេអូ​នៅ​ក្នុង​បង្អួច​មេ

en: Show/Hide Playlist
km: បង្ហាញ/លាក់​បញ្ជី​ចាក់

en: Shows a lucent controller when moving the mouse in fullscreen mode.
km: បង្ហាញ​ឧបករណ៍​បញ្ជា lucent នៅ​ពេល​ផ្លាស់ទី​កណ្ដុរ​ក្នុង​របៀប​ពេញ​អេក្រង់ ។

en: Shows the audio effects button in the main window.
km: បង្ហាញ​ប៊ូតុង​បែបផែន​អូឌីយ៉ូ​នៅ​ក្នុង​បង្អួច​មេ។

en: Shows the previous and next buttons in the main window.
km: បង្ហាញ​ប៊ូតុង​មុន និង​បន្ទាប់​នៅ​ក្នុង​បង្អួច​មេ។

en: Shows the shuffle and repeat buttons in the main window.
km: បង្ហាញ​ប៊ូតុង​ចៃដន្យ និង​ប៊ូតុង​ចាក់​ឡើងវិញ​នៅ​ក្នុង​បង្អួច​មេ។

en: Shuffle
km: ចៃដន្យ

en: Side left
km: ផ្នែក​ខាង​ឆ្វេង

en: Side right
km: ផ្នែក​ខាង​ស្ដាំ

en: Sigma
km: ស៊ិគម៉ា

en: Signaling mode of the extension AOT
km: របៀប​ដាក់​សញ្ញា​ផ្នែក​បន្ថែម​របស់ AOT

en: Silver
km: ប្រាក់

en: Similarity
km: ភាព​ស្រដៀង​គ្នា

en: Similarity threshold
km: កម្រិត​ពន្លឺ​ស្រដៀង​គ្នា

en: Simple
km: ​ធម្មតា

en: Simple Karaoke filter
km: ខារ៉ាអូខេ

en: Simple Preferences
km: ចំណូលចិត្ត​ធម្មតា

en: Simple decoder for Dolby Surround encoded streams
km: ឌិកូឌ័រ​សាមញ្ញ​សម្រាប់​ស្ទ្រីម​ដែល​បាន​អ៊ិនកូដ​ដុលប៊ី​សឹរោន

en: Simple stereo widening effect
km: បែបផែន​ពង្រីក​ស្តេរ៉េអូ​ធម្មតា

en: Simplified Chinese (ISO-2022-CN-EXT)
km: អក្សរ​ចិន​កាត់ (ISO-2022-CN-EXT)

en: Simplified Chinese Unix (EUC-CN)
km: អក្សរ​ចិន​កាត់​យូនីក (EUC-CN)

en: Sinc function (best quality)
km: អនុគមន៍​ស៊ីនុស (គុណភាព​ល្អ​បំផុត)

en: Sinc function (fast)
km: អនុគមន៍​ស៊ីនុស (លឿន)

en: Sinc function (medium quality)
km: អនុគមន៍​ស៊ីនុស (គុណភាព​មធ្យម)

en: Sindhi
km: ស៊ីន្ដី

en: Single precision audio volume
km: កម្រិត​សំឡេង​អូឌីយ៉ូ​ជាក់លាក់​តែមួយ

en: Sinhalese
km: ស្រីលង្កា

en: Size
km: ទំហំ

en: Size of code blocks in each subband
km: ទំហំ​របស់​ប្លុក​កូដ​នៅ​ក្នុង​ក្រុម​រង​នីមួយៗ

en: Size of motion compensation blocks
km: ទំហំ ចលនា ទប់ស្កាត់

en: Size of stream in bytes
km: ទំហំ​ស្ទ្រីម​គិត​ជា​បៃ

en: Size of the TS packet to encrypt. The encryption routines subtract the TS-header from the value before encrypting.
km: ទំហំ​កញ្ចប់ TS ដែល​ត្រូវ​អ៊ិនគ្រីប ។ ទម្រង់​នៃ​ការ​អ៊ិនគ្រីប គឺ​វា​នឹង​ដក​បឋមកថា TS ចេញ​ពី​តម្លៃ​មុន​ពេល​អ៊ិនគ្រីប ។

en: Size of the curve along the piece's edge
km: ទំហំ​ខ្សែ​កោង​តាម​បណ្ដោយ​គែម​បំណែក

en: Size of the video that will be displayed by the DirectShow plugin. If you don't specify anything the default size for your device will be used. You can specify a standard size (cif, d1, ...) or <width>x<height>.
km: ទំហំ​វីដេអូ​ដែល​នឹង​ត្រូវ​បង្ហាញ​ដោយ​កម្មវិធី​ជំនួយ DirectShow ។ ប្រសិនបើ​មិន​បញ្ជាក់​អ្វី​ទេ នោះ​វា​នឹង​ប្រើ​ទំហំ​លំនាំដើម​សម្រាប់​ឧបករណ៍​របស់​អ្នក។ អ្នក​អាច​បញ្ជាក់​ទំហំ​ស្តង់ដារ (cif, d1, ...) ឬ <width>x<height> ។

en: Ska
km: ស្កា

en: Sketch
km: គំនូរព្រាង

en: Skin files |*.vlt;*.wsz;*.xml
km: ឯកសារ​ស្បែក |*.vlt;*.wsz;*.xml

en: Skin resource file:
km: ឯកសារ​ធនធាន​រូបរាង ៖

en: Skin to use
km: ស្បែក​ដែល​ត្រូវ​ប្រើ

en: Skin whiten
km: ស្បែក​ស

en: Skinnable Interface
km: ចំណុច​ប្រទាក់​ដែល​មាន​ស្បែក

en: Skins
km: ស្បែក

en: Skip H.264 in-loop deblocking filter
km: រំលង​តម្រង​មិន​ទប់ស្កាត់  H.264 in-loop

en: Skip ads
km: រំលង ads

en: Skip frame (default=0)
km: រំលង​ស៊ុម (លំនាំដើម=០)

en: Skip frames
km: រំលង​ស៊ុម

en: Skip idct (default=0)
km: រំលង idct (លំនាំដើម=០)

en: Skip loop filter
km: រំលង​តម្រង​រង្វិល​ជុំ

en: Skip the loop filter for H.264 decoding
km: រំលង​​តម្រង​រង្វិល​ជុំ​សម្រាប់​ការ​អ៊ិនកូដ H.264

en: Skipping the loop filter (aka deblocking) usually has a detrimental effect on quality. However it provides a big speedup for high definition streams.
km: រំលង​តម្រង​រង្វិល​ជុំ (aka deblocking) ជាទូទៅ​ធ្វើឲ្យ​មាន​ការ​ធ្វើ​ឲ្យ​ខូច​បែបផែន​គុណភាព ។ ទោះ​យ៉ាងណា វា​ផ្ដល់​ឲ្យ​នូវ​ការ​បង្កើន​ល្បឿន​ខ្លាំង​សម្រាប់​ស្ទ្រីម​​ការ​កំណត់​ខ្ពស់ ។

en: Sky blue
km: ពណ៌ផ្ទៃមេឃ

en: Slides (images)
km: ស្លាយ (រូបភាព)

en: Slides (text)
km: ស្លាយ (អត្ថបទ)

en: Slightly improve quality of SMP, at the cost of repeatability.
km: ធ្វើឲ្យ​​គុណភាព​របស់ SMP ប្រសើរ​ឡើង​បន្តិចបន្តួច​នៅ​តម្លៃ​ដែល​ធ្វើ​បន្ត​គ្នា ។

en: Slo&wer
km: យឺត​ជាង

en: Slovak
km: ស្លូវ៉ាគី

en: Slovenian
km: ស្លូវ៉ានី

en: Slow
km: យឺត​

en: Slower
km: យឺត​ជាង

en: Slower (fine)
km: យឺត​ជាង (ល្អ)

en: Small
km: តូច

en: Small Volume
km: កម្រិត​សំឡេង​​តូច

en: Small preview
km: មើល​ជាមុន​តូច

en: Small preview size
km: ទំហំ​មើល​ជាមុន​តូច

en: Smaller
km: តូចជាង

en: Snapshot
km: រូបថត

en: Socks proxy
km: ប្រូកស៊ី Socks

en: Soft
km: ទន់

en: Soften
km: ទន់

en: Softening value
km: តម្លៃ​ស្រទន់

en: Software
km: កម្មវិធី

en: Software gain
km: ការ​ទទួល​យក​កម្មវិធី

en: Soloist
km: អ្នក​លេង​សូឡូ

en: Somali
km: សូម៉ាលី

en: Some DVB cards do not like to be probed for their capabilities, you can disable this feature if you experience some trouble.
km: កាត DVB មិន​ហាក់ដូចជា​ត្រូវបាន​ស្ទង់​មើល​ចំណុះ​ទេ អ្នក​អាច​បិទ​លក្ខណៈ​ពិសេស​នេះ ប្រសិន​បើ​អ្នក​មាន​បញ្ហា ។

en: Some French channels do not flag their subtitling pages correctly due to a historical interpretation mistake. Try using this wrong interpretation if your subtitles don't appear.
km: ឆានែល​បារាំង​មួយ​ចំនួន គឺ​មិន​កំណត់​ទង់​លើ​ទំព័រ​ដាក់​ចំណងជើង​រង​របស់​ពួកវា​ឲ្យ​ត្រឹមត្រូវ ដោយសារ​តែ​កំហុស​ការ​បកប្រែ​ប្រវត្តិសាស្ដ្រ ។ ព្យាយាម​ប្រើ​ការ​បកប្រែ​ដែល​មិនត្រឹមត្រូវ ប្រសិនបើ​មិនមាន​ចំណងជើង​រង ។

en: Some subtitle formats allow for text formatting. VLC partly implements this, but you can choose to disable all formatting.
km: ទ្រង់ទ្រាយ​ចំណងជើង​រង​មួយ​ចំនួន​គឺ​អនុញ្ញាត​សម្រាប់​ការ​ធ្វើ​ទ្រង់ទ្រាយ​អត្ថបទ ។ VLC អនុវត្ត​វា​ជា​ផ្នែកៗ ប៉ុន្តែ​អ្នក​អាច​ជ្រើស​ដើម្បី​បិទ​ការ​ធ្វើ​ទ្រង់ទ្រាយ​ទាំង​អស់​បាន ។

en: Song Description
km: សេចក្ដី​ពណ៌នា​ចម្រៀង

en: Sort by
km: តម្រៀប​តាម​

en: Sotho, Southern
km: សូធូ​ខាងត្បូង

en: Sound Clip
km: ឃ្លីប​សំឡេង

en: Sound Delay
km: ការ​ពន្យារ​ពេល​សំឡេង

en: Sound Engineer
km: វិស្វករ​សំឡេង

en: Source
km: ប្រភព

en: Source aspect ratio
km: សមាមាត្រ​ប្រភព

en: Source directory
km: ថត​ប្រភព

en: Source:
km: ប្រភព ៖

en: Sout stream
km: ស្ទ្រីម Sout

en: Sout stream modules allow to build a sout processing chain. Please refer to the Streaming Howto for more information. You can configure default options for each sout stream module here.
km: ម៉ូឌុល​ស្ទ្រីម Sout អនុញ្ញាត​ឲ្យ​បង្កើត​ច្រវាក់​ដំណើរការ sout ។ សូម​មើល Streaming Howto សម្រាប់​ព័ត៌មាន​បន្ថែម។ អ្នក​អាច​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​ជម្រើស​លំនាំដើម​សម្រាប់​ម៉ូឌុល​ចរន្ត sout នីមួយៗ​នៅ​ទីនេះ​បាន។

en: South-Eastern European (Latin-10)
km: អឺរ៉ុប​អាស៊ី​អាគ្នេយ៍ (ឡាតាំង -10)

en: Sp&eed
km: ល្បឿន

en: Spacer
km: ឧបករណ៍​ដាក់​ចន្លោះ

en: Spanish
km: អេស្ប៉ាញ

en: Spatial blur
km: ព្រិល​លំហ

en: Spatial chroma strength (0-254)
km: ទំហំ​កម្លាំង​ក្រូម៉ា (០-២៥៤)

en: Spatial luma strength (0-254)
km: ទំហំ​កម្លាំង​លូម៉ា (០-២៥៤)

en: Speaker configuration
km: ការ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​អូប៉ាល័រ

en: Special modules
km: ម៉ូឌុល​ពិសេស

en: Specifies the services discovery modules to preload, separated by colons. Typical value is "sap".
km: បញ្ជាក់​សេវា​ម៉ូឌុល​សង្គ្រោះ​ដើម្បី​ផ្ទុក​រួចស្រេច ដែល​បាន​បំបែក​ដោយ​សញ្ញា​ចុច​ពីរ (:) ។ តម្លៃ​តួ​យ៉ាង​ដូចជា "sap" ។

en: Specify AAC audio profile to use
km: បញ្ជាក់​ទម្រង់​អូឌីយ៉ូ AAC ដែល​ត្រូវ​ប្រើ

en: Specify H.264 level (as defined by Annex A of the standard). Levels are not enforced; it's up to the user to select a level compatible with the rest of the encoding options. Range 1 to 5.1 (10 to 51 is also allowed). Set to 0 for letting x264 set level.
km: បញ្ជាក់​កម្រិត H.264 (ដូច​ដែល​បាន​កំណត់​ដោយ Annex A ស្តង់ដារ) ។ មិន​អាច​តម្រូវ​កម្រិត​បាន​ទេ អ្នក​ប្រើ​អាច​ជ្រើស​កម្រិត​ដែល​ឆបគ្នា​​ជាមួយ​ជម្រើស​អ៊ិនកូដ ។ ជួរ 1 ដល់​ 5.1 (10 ដល់ 51 ត្រូវ​បាន​អនុញ្ញាត​ផង​ដែរ) ។ កំណត់​​ ០ សម្រាប់​កំណត់​កម្រិត x264

en: Specify H.264 profile which limits are enforced over other settings
km: បញ្ជាក់​ទម្រង់ H.264 ដែល​ការ​កំណត់​ត្រូវ​បាន​តម្រូវ​លើ​ការ​កំណត់​ផ្សេង​ៗ​ទៀត

en: Specify a delay (in ms) for this elementary stream. Positive means delay and negative means advance.
km: បញ្ជាក់​ការ​ពន្យារពេល (គិតជា​មិល្លី​វិនាទី) សម្រាប់​ស្ទ្រីម​ដំបូង​នេះ ។ តម្លៃ​វិជ្ជមាន មានន័យថា​ពន្យារ និង​តម្លៃ​អវិជ្ជមាន​មានន័យថា​ទៅ​មុខ ។

en: Specify an ISO-639 code (three characters) for this elementary stream
km: បញ្ជាក់​កូដ ISO-639 (បី​តួអក្សរ) សម្រាប់​ស្ទ្រីម​ដំបូង​នេះ

en: Specify an identifier integer for this elementary stream
km: បញ្ជាក់​គ្រឿង​សម្គាល់​ចំនួន​គត់​ស្ទ្រីម​ដំបូង​នេះ

en: Specify an identifier string for this subpicture
km: បញ្ជាក់​​​តួអក្សរ​គ្រឿង​សម្គាល់​សម្រាប់​រូបភាព​រង

en: Specify an new identifier integer for this elementary stream
km: បញ្ជាក់​គ្រឿង​សម្គាល់​ចំនួន​គត់​ថ្មី​សម្រាប់​ស្ទ្រីម​ដំបូង​នេះ

en: Specify the AAC audio profile to use for encoding the audio bitstream. It takes the following options: main, low, ssr (not supported),ltp, hev1, hev2 (default: low). hev1 and hev2 are currently supported only with libfdk-aac enabled libavcodec
km: បញ្ជាក់​ទម្រង់​អូឌីយ៉ូ AAC ដែល​ត្រូវ​ប្រើ​សម្រាប់​ការ​ដាក់​លេខ​កូដ​ស្ទ្រីម​ប៊ីត​អូឌីយ៉ូ។ វា​មាន​ជម្រើស​ដូច​ខាងក្រោម៖ ចម្បង, ទាប, ssr (មិន​គាំទ្រ), ltp, hev1, hev2 (លំនាំដើម៖ ទាប) hev1 ហើយ hev2 គឺ​បច្ចុប្បន្ន​ត្រូវ​បាន​គាំទ្រ​តែ​ជាមួយ libfdk-aac បាន​បើក libavcodec ប៉ុណ្ណោះ

en: Specify the codec level explicitly. If you don't, the codec will determine the correct profile from other sources, such as resolution and bitrate. E.g. '4.2' for mpeg4-part10 or 'low' for mpeg2
km: បញ្ជាក់​កម្រិត​ការ​ដាក់​លេខ​កូដ​ច្បាស់លាស់។ បើ​អ្នក​មិន​មាន​ទេ ការ​ដាក់​លេខ​កូដ​នឹង​កំណត់​ទម្រង់​ត្រឹមត្រូវ​ពី​ប្រភព​ផ្សេង ដូច​ជា​គុណភាព​បង្ហាញ និង​អត្រា​ប៊ីត។ ឧ. '4.2' សម្រាប់ mpeg4-part10 ឬ 'low' សម្រាប់ mpeg2

en: Specify the codec profile explicitly. If you don't, the codec will determine the correct profile from other sources, such as resolution and bitrate. E.g. 'high'
km: បញ្ជាក់​ទម្រង់​ការ​ដាក់​លេខ​កូដ​ច្បាស់លាស់។ បើ​អ្នក​មិន​មាន​ទេ ការ​ដាក់​លេខ​កូដ​នឹង​កំណត់​​ទម្រង់​ត្រឹមត្រូវ​ពី​ប្រភព​ផ្សេង ដូចជា​គុណភាព​បង្ហាញ និង​អត្រាប៊ីត។ ឧ.'high'

en: Specify the deinterlace module to use.
km: បញ្ជាក់​ម៉ូឌុល​មិន​ត្របាញ់​ដែល​ត្រូវប្រើ ។

en: Specify the log filename.
km: បញ្ជាក់​ឈ្មោះ​ឯកសារ​កំណត់​ហេតុ ។

en: Specify the logging format.
km: បញ្ជាក់​ទ្រង់ទ្រាយ​ការ​ចូល។

en: Spectral sections
km: ផ្នែក​វិសាលគម

en: Spectrometer
km: ស្ប៉ិចត្រូម៉ែត្រ

en: Spectrum
km: វិសាលគម

en: Spectrum analyser
km: កម្មវិធី​វិភាគ​​វិសាលគម

en: Spectrum inversion
km: ការ​បញ្ច្រាស​វិសាលគម

en: Speed of feeds
km: ល្បឿន​មតិ​ព័ត៌មាន

en: Speed of the RSS/Atom feeds in microseconds (bigger is slower).
km: ល្បឿន​មតិព័ត៌មាន RSS/Atom គិត​ជា​មីក្រូ​វិនាទី (កាន់តែ​ធំ កាន់តែ​យឺត) ។

en: Speed selector
km: ឧបករណ៍​ជ្រើស​ល្បឿន

en: Speed: %.2fx
km: ល្បឿន ៖ %.2fx

en: Speex audio decoder
km: ឌិកូឌ័រ​អូឌីយ៉ូ Speex

en: Speex audio encoder
km: អ៊ិនកូឌ័រ​អូឌីយ៉ូ Speex

en: Speex audio packetizer
km: ឧបករណ៍​វេច​ខ្ចប់​អូឌីយ៉ូ Speex

en: Split segments anywhere
km: ពុះ​ចម្រៀក​នៅ​កន្លែង​ណា​ក៏​បាន

en: Split the video in multiple windows to display on a wall of screens
km: ពុះ​វីដេអូ​ជា​បង្អួច​ច្រើន ដើម្បី​បង្ហាញ​នៅ​លើ​ជញ្ជាំង​អេក្រង់

en: Splits video in two same parts, like in a mirror
km: ពុះ​វីដេអូ​ជា​ពីរ​ផ្នែក​ដូច​គ្នា ដូច​​នៅ​ក្នុង​កញ្ចក់

en: Splitter
km: ឧបករណ៍​ពុះ

en: Splitters
km: ឧបករណ៍​កាត់ចែក

en: Standard
km: ស្តង់ដារ

en: Standard Definition (576 or 480 lines)
km: គុណភាព​បង្ហាញ​ស្តង់ដារ (576 ឬ 480 ជួរ)

en: Standard stream output
km: លទ្ធផល​ស្ទ្រីម​ស្តង់ដារ

en: Start
km: ចាប់ផ្ដើម

en: Start Time
km: ពេលវេលា​ចាប់ផ្ដើម

en: Start VLC with only a systray icon
km: ចាប់ផ្ដើម VLC ដែល​មានតែ​រូបតំណាង​ថាស​ប្រព័ន្ធ​ប៉ុណ្ណោះ

en: Start VLC with:
     - normal mode
     - a zone always present to show information as lyrics, album arts...
     - minimal mode with limited controls
km: ចាប់ផ្ដើម VLC ជាមួយ ៖
     - របៀប​ធម្មតា
     - តំបន់​ដែល​តែងតែ​មាន​ដើម្បី​បង្ហាញ​ព័ត៌មាន​ជា​អត្ថបទ​ចម្រៀង សិល្បៈ​អាល់ប៊ុម...
     - របៀប​អប្បបរមា​ដែល​ឧបករណ៍​បញ្ជា​មាន​ដែន​កំណត់

en: Start directly in menu
km: ចាប់ផ្ដើម​ដោយ​ផ្ទាល់​ក្នុង​ម៉ឺនុយ

en: Start in minimal view (without menus)
km: ចាប់ផ្ដើម​ក្នុង​ទិដ្ឋភាព​អប្បបរមា (គ្មាន​ម៉ឺនុយ)

en: Start in minimal view mode
km: ចាប់ផ្ដើម​ក្នុង​របៀប​ទិដ្ឋភាព​អប្បបរមា

en: Start playback of new items immediately once they were added.
km: ចាប់ផ្ដើម​ការ​ចាក់​ធាតុ​ថ្មី​ឡើង​វិញ​ភ្លាមៗ នៅ​ពេល​​វា​ត្រូវ​បាន​បន្ថែម ។

en: Start the DVD directly in the main menu. This will try to skip all the useless warning introductions.
km: ចាប់ផ្ដើម​ឌីវីឌី​ដោយ​ផ្ទាល់​នៅ​ក្នុង​ម៉ឺនុយ​មេ។ វា​នឹង​រំលង​សេចក្ដីណែនាំ​ព្រមាន​ដែល​គ្មាន​ប្រយោជន៍​ទាំងអស់។

en: Start time
km: ពេលវេលា​ចាប់ផ្ដើម

en: Start video in fullscreen mode
km: ចាប់ផ្ដើម​វីដេអូ​ក្នុង​របៀប​ពេញ​អេក្រង់

en: Starting Position
km: ទីតាំង​ចាប់ផ្ដើម

en: Statistics
km: ស្ថិតិ

en: Statistics video output
km: លទ្ធផល​វីដេអូ​ស្ថិតិ

en: Stats
km: ស្ថិតិ

en: Stats decoder
km: ឌិកូឌ័រ​ស្ថិតិ

en: Stats decoder function
km: មុខងារ​ឌិកូឌ័រ​ស្ថិតិ

en: Stats demux
km: មិន​ទ្វេ​ទិស​ស្ថិតិ

en: Stats demux function
km: មុខងារ​មិន​ទ្វេ​ទិស​ស្ថិតិ

en: Stats encoder function
km: មុខងារ​អ៊ិនកូឌ័រ​ស្ថិតិ

en: Status
km: ស្ថានភាព

en: Status Bar
km: របារ​ស្ថានភាព

en: Step Backward
km: ថយ​ក្រោយ​មួយ​ជំហាន

en: Step Forward
km: ទៅមុខ​មួយ​ជំហាន

en: Step backward
km: ថយក្រោយ​មួយ​ជំហាន

en: Step forward
km: ទៅ​មុខ​មួយ​ជំហាន

en: Stereo
km: ស្តេរ៉េអូ

en: Stereo Enhancer
km: ការ​ធ្វើឲ្យ​ស្តេរ៉េអូ​ប្រសើរ​ឡើង

en: Stereo audio mode
km: របៀប​សំឡេង​ស្តេរ៉េអូ

en: Stereo audio output mode
km: របៀប​បញ្ចេញ​សំឡេង​ស្តេរ៉េអូ

en: Stereo mode
km: របៀប​ស្តេរ៉េអូ

en: Stop
km: ឈប់

en: Stop playback
km: បញ្ឈប់​ការ​ចាក់​សារ​ថ្មី

en: Stop the A to B loop
km: បញ្ឈប់​រង្វិល​ជុំ​ពី A ទៅ B

en: Stop the playlist after each played playlist item.
km: បញ្ឈប់​បញ្ជី​ចាក់​នៅ​បន្ទាប់​ពី​បាន​ចាក់​ធាតុ​បញ្ជី​ចាក់​នីមួយៗ។

en: Stop time
km: ពេលវេលា​បញ្ឈប់

en: Stream
km: ស្ទ្រីម

en: Stream %d
km: ស្ទ្រីម %d

en: Stream Announcement
km: ការប្រកាស​ស្ទ្រីម

en: Stream Announcing
km: ការប្រកាស​ស្ទ្រីម

en: Stream Destination
km: ទិសដៅ​ស្ទ្រីម

en: Stream ID of the audio track to use.
km: លេខ​សម្គាល់​ស្ទ្រីម​នៃ​បទ​អូឌីយ៉ូ​ដែល​ត្រូវ​ប្រើ។

en: Stream ID of the subtitle track to use.
km: លេខ​សម្គាល់​ស្ទ្រីម​នៃ​បទ​ចំណងជើង​រង​ដែល​ត្រូវ​ប្រើ។

en: Stream MP3
km: ស្ទ្រីម MP3

en: Stream Output
km: លទ្ធផល​ស្ទ្រីម

en: Stream all elementary streams
km: ស្ទ្រីម​នូវ​ស្ទ្រីម​ដំបូង​ទាំងអស់

en: Stream all elementary streams (video, audio and subtitles)
km: ស្ទ្រីម​ទៅ​លើ​ស្ទ្រីម​ដំបូង​ទាំងអស់ (វីដេអូ អូឌីយ៉ូ និង​ចំណងជើង​រង)

en: Stream bitrate
km: ស្ទ្រីម​អត្រា​ប៊ីត

en: Stream description
km: សេចក្ដី​ពណ៌នា​ស្ទ្រីម

en: Stream filter module
km: ម៉ូឌុល​តម្រង​ស្ទ្រីម

en: Stream filters
km: តម្រង​ស្ទ្រីម

en: Stream filters are special modules that allow advanced operations on the input side of VLC. Use with care...
km: តម្រង​ស្ទ្រីម​គឺជា​ម៉ូឌុល​ពិសេស​ដែល​អនុញ្ញាត​ប្រតិបត្តិការ​កម្រិត​ខ្ពស់​នៅ​លើ​ផ្នែក​បញ្ចូល​របស់ VLC ។ ប្រើ​ដោយ​ប្រុងប្រយ័ត្ន...

en: Stream name
km: ឈ្មោះ​ស្ទ្រីម

en: Stream number of the audio track to use (from 0 to n).
km: លេខ​ស្ទ្រីម​របស់​បទ​អូឌីយ៉ូ​ដែល​ត្រូវ​ប្រើ (ពី 0 ទៅ n) ។

en: Stream number of the subtitle track to use (from 0 to n).
km: លេខ​ស្ទ្រីម​របស់​បទ​ចំណងជើង​រង​ដែល​ត្រូវ​ប្រើ (ពី 0 ទៅ n) ។

en: Stream output
km: លទ្ធផល​ស្ទ្រីម

en: Stream output muxer caching (ms)
km: ស្ទ្រីម​ឃ្លាំង​សម្ងាត់​កម្មវិធី​ទ្វេ​ទិស​លទ្ធផល (មិ.វិ.)

en: Stream output settings are used when acting as a streaming server or when saving incoming streams.
    Streams are first muxed and then sent through an "access output" module that can either save the stream to a file, or stream it (UDP, HTTP, RTP/RTSP).
    Sout streams modules allow advanced stream processing (transcoding, duplicating...).
km: ការ​កំណត់​លទ្ធផល​ស្ទ្រីម​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​នៅ​ពេល​ដែល VLC ដើរតួ​ជា​ម៉ាស៊ីន​មេ​ស្ទ្រីម ឬ​នៅ​ពេល​រក្សាទុក​ស្ទ្រីម​ចូល។
    ជា​ដំបូង​ស្ទ្រីម​ត្រូវ​បាន​ទ្វេ​ទិស និង​​ផ្ញើ​តាម​ម៉ូឌុល "លទ្ធផល​ចូល​ដំណើរការ" ដែល​អាច​រក្សាទុក​ស្ទ្រីម​ទៅកាន់​ឯកសារ ឬ​ស្ទ្រីម​វា (UDP, HTTP, RTP/RTSP) ។
    ម៉ូឌុល​ស្ទ្រីម Sout អនុញ្ញាត​ដល់​ដំណើរការ​ស្ទ្រីម​កម្រិត​ខ្ពស់ (ការ​បម្លែង​ត្រឡប់ ស្ទួន...)។

en: Stream output string.
    This is automatically generated when you change the above settings,
    but you can change it manually.
km: ខ្សែ​អក្សរ​លទ្ធផល​ស្ទ្រីម ។
    វា​ត្រូវ​បាន​បង្កើត​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ នៅ​ពេល​អ្នក​ផ្លាស់ប្ដូរ​ការ​កំណត់​ខាង​លើ
    ប៉ុន្តែ​អ្នក​អាច​ផ្លាស់ប្ដូរ​វា​ដោយ​ដៃ​បាន ។

en: Stream output to memory buffer
km: ស្ទ្រីម​លទ្ធផល​ទៅកាន់​អង្គ​ចងចាំ​បណ្ដោះអាសន្ន

en: Stream public
km: ស្ទ្រីម​សាធារណៈ

en: Stream...
km: ស្ទ្រីម...

en: Streamable
km: អាច​ស្ទ្រីម​បាន

en: Streaming / Transcoding failed
km: បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ស្ទ្រីម / ការ​បម្លែង​ត្រឡប់

en: Streaming and Transcoding Options
km: ជម្រើស​ស្ទ្រីម និង​ការ​បម្លែង​ត្រឡប់

en: Streaming deinterlace mode
km: វិធីសាស្ត្រ​មិន​ត្របាញ់​សម្រាប់​ការ​ស្ទ្រីម

en: Strength
km: កម្លាំង

en: Strength of AQ
km: កំលាំង​របស់ AQ

en: Strength of psychovisual optimization, default is "1.0:0.0"
km: កម្លាំង​នៃ​ការ​បង្កើន​ប្រសិទ្ធភាព​ចក្ខុ​ចិត្ត លំនាំដើម​គឺ "1.0:0.0"

en: Strength to reduce blocking and blurring in flat
    and textured areas, default 1.0 recommended to be between 0..2
     - 0.5: weak AQ
     - 1.5: strong AQ
km: កម្លាំង​ដើម្បី​កាត់បន្ថយ​ការ​ទប់ស្កាត់ និង​ការ​ធ្វើឲ្យ​ព្រិល​នៅ​ក្នុង​ផ្ទៃ​រាបស្មើ
    និង​ផ្ទៃ​វាយណភាព លំនាំដើម​គឺ ១.០ បាន​ផ្ដល់​អនុសាសន៍​នៅ​ចន្លោះ ០..២
     - ០.៥ ៖ AQ ខ្សោយ
     - ១.៥ ៖ AQ ខ្លាំង

en: Strength used to modify the value of a pixel
km: កម្លាំង​ដែល​បាន​ប្រើ​ដើម្បី​កែប្រែ​តម្លៃ​ភីកសែល

en: Strict standard compliance
km: ការ​ប្រព្រឹត្តិ​តាម​ស្តង់ដារ​តឹងរ៉ឹង

en: Stride Length
km: ប្រវែង​ជំហាន

en: Stuff
km: ធាតុ

en: Sub &Track
km: ចំណងជើង​រង និង​បទ

en: Sub sync: bookmarked audio time
km: សមកាលកម្ម​រង៖ បាន​ចំណាំ​ពេលវេលា​អូឌីយ៉ូ

en: Sub sync: bookmarked subtitle time
km: សម្មកាលកម្ម​រង៖ បាន​ចំណាំ​ពេលវេលា​ចំណងជើង​រង

en: Sub sync: corrected %i ms (total delay = %i ms)
km: សមកាលកម្ម​រង៖ បាន​កែតម្រូវ %i ms (ការ​ពន្យារ​សរុប = %i ms)

en: Sub sync: delay reset
km: សមកាលកម្ម​រង៖ កំណត់​ការ​ពន្យារ​ឡើងវិញ

en: Sub sync: set bookmarks first!
km: សមកាលកម្ម​រង៖ កំណត់​ចំណាំ​ជា​មុន​សិន!

en: Sub-Title
km: ចំណងជើង​រង

en: Subdirectory behavior
km: ឥរិយាបថ​ថត​រង

en: Submission of played songs to last.fm
km: ការ​ដាក់​ស្នើ​បទ​ចម្រៀង​ដែល​បាន​ចាក់​ទៅកាន់ last.fm

en: Submit played tracks stats to Last.fm
km: ដាក់​ស្នើ​សភាព​បទ​ចម្រៀង​ដែល​បាន​ចាក់​ទៅ last.fm

en: Subpicture position
km: ទីតាំង​រូបភាព​រង

en: Subpictures
km: រូបភាព​រង

en: Subpictures filter module
km: ម៉ូឌុល​តម្រង​រូបភាព​រង

en: Subpictures source module
km: ម៉ូឌុល​ប្រភព​មេឌៀ​រង

en: Subpixel motion estimation and partition decision quality
km: ការ​វាយតម្លៃ​ចលនា​ភីកសែល​រង និង​គុណភាព​ការ​សម្រេចចិត្ត​ភាគ​ថាស

en: Subscreen left
km: អេក្រង់​រង​ខាងឆ្វេង

en: Subscreen top
km: អេក្រង់​រង​ខាង​លើ

en: Subscribe
km: ជាវ

en: Subscribe to a podcast
km: ជាវ​ទៅ​ផតខាស

en: Subsdelay
km: ការ​ពន្យារពេល​រង

en: Subti&tle
km: ចំណង​ជើង​រង

en: Subtitle
km: ចំណង​ជើង​រង

en: Subtitle & On Screen Display Settings
km: ការ​កំណត់​ចំណងជើង​រង និង​ការ​បង្ហាញ​លើ​អេក្រង់

en: Subtitle Delay
km: ការ​ពន្យារ​​ពេល​ចំណង​ជើង​រង

en: Subtitle File
km: ឯកសារ​ចំណងជើង​រង

en: Subtitle Files
km: ឯកសារ​ចំណងជើង​រង

en: Subtitle Language
km: ភាសា​ចំណងជើង​រង

en: Subtitle Track
km: បទ​ចំណងជើង​រង

en: Subtitle alignment
km: ការ​តម្រឹម​ចំណងជើង​រង

en: Subtitle autodetection fuzziness
km: ភាព​ស្រពេចស្រពិល​នៃ​ការ​រក​ឃើញ​ចំណងជើង​រង​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ

en: Subtitle autodetection paths
km: ផ្លូវ​ដែល​ត្រូវ​រក​ឃើញ​ចំណងជើង​រង​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ

en: Subtitle codec
km: ការ​ដាក់​លេខ​កូដ​ចំណងជើង​រង

en: Subtitle codecs
km: កូដិក​ចំណងជើង​រង

en: Subtitle delay
km: ការ​ពន្យារពេល​ចំណងជើង​រង

en: Subtitle delay %i ms
km: ការ​ពន្យារពេល​ចំណងជើង​រង %i មិ.វិ.

en: Subtitle delay down
km: បន្ថយ​ការ​ពន្យារពេល​ចំណង​ជើង​រង

en: Subtitle delay up
km: បង្កើន​​ការ​ពន្យារពេល​ចំណងជើង​រង

en: Subtitle description
km: សេចក្ដី​ពណ៌នា​ចំណង​ជើង​រង

en: Subtitle duration factor:
km: កត្តា​ថិរវេលា​ចំណងជើង​រង៖

en: Subtitle effects
km: បែបផែន​ចំណងជើង​រង

en: Subtitle encoder
km: កម្មវិធី​ដាក់​លេខកូដ​ចំណងជើង​រង

en: Subtitle encoding
km: ការ​ដាក់​លេខ​កូដ​ចំណងជើង​រង

en: Subtitle format
km: ទ្រង់ទ្រាយ​ចំណងជើង​រង

en: Subtitle justification
km: ការ​តម្រឹម​ចំណងជើង​រង

en: Subtitle language
km: ភាសា​ចំណងជើង​រង

en: Subtitle languages
km: ភាសា​ចំណងជើង​រង

en: Subtitle position %d px
km: ទីតាំង​ចំណងជើង​រង %d px

en: Subtitle position down
km: ផ្លាស់ទី​ចំណងជើង​រង​ចុះក្រោម

en: Subtitle position up
km: ផ្លាស់ទី​ចំណងជើង​រង​ឡើងលើ

en: Subtitle position: no active subtitle
km: ទីតាំង​ចំណងជើង​រង៖ គ្មាន​ចំណងជើង​រង​សកម្ម

en: Subtitle renderers using libass
km: កម្មវិធី​បង្ហាញ​ចំណងជើង​រង​ដោយប្រើ libass

en: Subtitle speed:
km: ល្បឿន​ចំណងជើង​រង៖

en: Subtitle sync / bookmark audio timestamp
km: សមកាលកម្ម​ចំណងជើង​រង/ចំណាំ​ត្រា​ពេលវេលា​អូឌីយ៉ូ

en: Subtitle sync / bookmark subtitle timestamp
km: សមកាលកម្ម​ចំណងជើង​រង/ចំណាំ​ត្រា​ពេលវេលា​ចំណងជើង​រង

en: Subtitle sync / reset audio & subtitle synchronization
km: សមកាលកម្ម​ចំណងជើង​រង/កំណត់​ឡើងវិញ​សមកាលកម្ម​ចំណងជើង​រង & អូឌីយ៉ូ

en: Subtitle sync / synchronize audio & subtitle timestamps
km: សមកាលកម្ម​ចំណងជើង​រង/ធ្វើ​សមកាលកម្ម​ត្រា​ពេលវេលា​ចំណងជើង​រង & អូឌីយ៉ូ

en: Subtitle text encoding
km: ការ​ដាក់​លេខ​កូដ​អត្ថបទ​ចំណង​ជើង​រង

en: Subtitle track
km: បទ​ចំណងជើង​រង

en: Subtitle track ID
km: លេខ​សម្គាល់​បទ​ចំណងជើង​រង

en: Subtitle track synchronization:
km: ការ​ធ្វើ​សមកាលកម្ម​បទ​ចំណងជើង​រង៖

en: Subtitle track: %s
km: បទ​ចំណង​ជើង​រង ៖ %s

en: Subtitles
km: ចំណង​ជើង​រង

en: Subtitles (advanced)
km: ចំណងជើង​រង (កម្រិត​ខ្ពស់)

en: Subtitles (images)
km: ​ចំណងជើង​រង (រូបភាព)

en: Subtitles / OSD
km: ចំណងជើង​រង/OSD

en: Subtitles Track
km: បទ​ចំណងជើង​រង

en: Subtitles/Video
km: ចំណងជើង​រង/វីដេអូ

en: Sundanese
km: ស៊ូដង់

en: Support for VDR recordings (http://www.tvdr.de/).
km: គាំទ្រ​ការ​ថត VDR (http://www.tvdr.de/) ។

en: Surround
km: ជុំវិញ

en: Surround delay (ms)
km: ការ​ពន្យាពេល​ជុំវិញ (មិ.វិ.)

en: Surround delay, in ms. Usual values are from 5 to 40 ms.
km: ការ​ពន្យារ​សំឡេង​ជុំវិញ គិតជា​មិ.វិ. ។ តម្លៃ​ធម្មតា​គឺ​ចាប់​ពី ៥ ដល់ ៤០ មិ.វិ. ។

en: Surround effect level (from 0 to 100, default value is 0).
km: កម្រិត​បែបផែន​ជុំវិញ (ពី ០ ទៅ ១០០ តម្លៃ​លំនាំដើម ០) ។

en: Surround level
km: កម្រិត​ជុំវិញ

en: Swahili
km: ស្វាហ៊ីលី

en: Swati
km: ស្វាទី

en: Swedish
km: ស៊ុយអែដ

en: Sweep Depth
km: ជម្រៅ​សំអាត

en: Sweep Rate
km: អត្រា​សម្អាត

en: Switch to full preferences view
km: ប្ដូរ​ទៅ​ទិដ្ឋភាព​ចំណូល​ចិត្ត​ពេញលេញ

en: Switch to simple preferences view
km: ប្ដូរ​ទៅ​ទិដ្ឋភាព​ចំណូលចិត្ត​ធម្មតា

en: Symbol rate (bauds)
km: អត្រា​និមិត្តសញ្ញា (bauds)

en: Sync on Intra Frame
km: ធ្វើ​សមកាលកម្ម​លើ​ស៊ុម Intra

en: Synchronization
km: សមកាលកម្ម

en: Synchronize left and right
km: ធ្វើ​សមកាលកម្ម​ខាងឆ្វេង និង​ខាងស្ដាំ

en: Synchronize top and bottom
km: ធ្វើ​សមកាលកម្ម​កំពូល និង​បាត

en: Synchronous writing
km: សម​កាល​សំណេរ

en: Synthesis gain
km: បង្កើន​ការ​បង្កើត

en: System Sound Output Device
km: ឧបករណ៍​បញ្ចេញ​សំឡេង​ប្រព័ន្ធ

en: System V shared memory segment ID of the frame buffer (this is ignored if --shm-file is specified).
km: លេខ​សម្គាល់​​​ចម្រៀក​អង្គ​ចងចាំ​​ចែករំលែក​ប្រព័ន្ធ V របស់​ទ្រនាប់​ស៊ុម (វា​នឹង​មិន​អើ​ពើ​ឡើយ បើ​បាន​បញ្ជាក់ --shm-file) ។

en: System codeset
km: សំណុំ​កូដ​ប្រព័ន្ធ

en: System's default
km: លំនាំដើម​របស់​ប្រព័ន្ធ

en: Systray icon
km: រូបតំណាង​ថាស​ប្រព័ន្ធ

en: T&itle
km: ចំណង​ជើង

en: T.140 text encoder
km: អ៊ិនកូឌ័រ​អត្ថបទ T.140

en: TCP command input
km: ព័ត៌មាន​បញ្ចូល​ពាក្យ​បញ្ជា TCP

en: TCP connection timeout
km: អស់​ពេល​ក្នុង​ការ​តភ្ជាប់ TCP

en: TCP input
km: ព័ត៌មាន​បញ្ចូល TCP

en: TCP/UDP timeout (ms)
km: TCP/UDP អស់​ពេល (មិ.វិ.)

en: TLS cipher priorities
km: អាទិភាព​ការ​សរសេរ​ពាក្យ​សម្ងាត់ TLS

en: TS ID
km: លេខ​សម្គាល់ TS

en: TS muxer (libdvbpsi)
km: ឧបករណ៍​ទ្វេទិស TS (libdvbpsi)

en: TTA demuxer
km: ឧបករណ៍​មិន​ទ្វេ​ទិស TTA

en: TV
km: ទូរទស្សន៍

en: TV - analog
km: ទូរទស្សន៍-អាណាឡូក

en: TV - digital
km: ទូរទស្សន៍-ឌីជីថល

en: TV channels are grouped by transponder (a.k.a. multiplex) on a given frequency. This is required to tune the receiver.
km: ប៉ុស្តិ៍​ទូរទស្សន៍​ត្រូវ​បាន​ដាក់​ជា​ក្រុម​ដោយ​ឧបករណ៍​ទទួល/បញ្ជូន​សញ្ញា (a.k.a. multiplex) នៅ​លើ​​ប្រេកង់​ដែល​បាន​ផ្ដល់។ វា​ត្រូវ​បាន​ទាមទារ​ឲ្យ​មួល​ឧបករណ៍​ទទួល។

en: TV-range is usually used colorrange, defining this to true will enable libx264 to use full colorrange on encoding
km: TV-range ជាទូទៅ​បាន​ប្រើ colorrange, ការ​កំណត់​ទៅ​ពិត​គឺ​វា​នឹង​បើក libx264 ដើម្បី​ប្រើ colorrange ពេញលេញ​នៅ​ពេល​ដាក់​លេខ​កូដ

en: TY Stream audio/video demux
km: ទ្វេ​ទិស​អូឌីយ៉ូ​/​វីដេអូ​ស្ទ្រីម TY

en: Tab
km: ថេប

en: Tagalog
km: តាកាឡូក

en: Tahitian
km: តាហិតង់

en: Tajik
km: តាដហ្សីគីស្តង់

en: Take &Snapshot
km: ថតរូប

en: Take a snapshot
km: ថត​យក​រូបភាព

en: Take video snapshot
km: ថត​រូបថត​វីដេអូ

en: Takes a video snapshot and writes it to disk.
km: ថត​រូបថត​វីដេអូ រួច​សរសេរ​ទៅកាន់​ថាស។

en: Tamil
km: តាមីល

en: Target Usage
km: ទិសដៅ​ប្រើប្រាស់

en: Target bitrate in kbps when encoding in constant bitrate mode
km: អត្រា​​ប៊ីត​គោលដៅ​នៅ​ក្នុង kbps នៅ​ពេល​​អ៊ិនកូដ​​នៅ​ក្នុង​អត្រា​ប៊ីត​ថេរ

en: Target bitrate of the transcoded audio stream.
km: អត្រាប៊ីត​គោលដៅ​របស់​ស្ទ្រីម​អូឌីយ៉ូ​ដែល​បាន​បម្លែង​ត្រឡប់ ។

en: Target bitrate of the transcoded video stream.
km: អត្រា​ប៊ីត​គោលដៅ​របស់​ស្ទ្រីម​វីដេអូ​ដែល​បាន​បម្លែង​ត្រឡប់ ។

en: Target output frame rate for the video stream.
km: អត្រា​ស៊ុម​លទ្ធផល​ទិសដៅ​សម្រាប់​ស្ទ្រីម​វីដេអូ ។

en: Tatar
km: តាតារ

en: Teal
km: ខៀវ​បៃតង​ក្រម៉ៅ

en: Techno
km: តិចណូ

en: Teletext
km: ព័ត៌មាន​ទូរទស្សន៍

en: Teletext Activation
km: ការ​ធ្វើ​ឲ្យ​ព័ត៌មាន​ទូរទស្សន៍​សកម្ម

en: Teletext alignment
km: ការ​តម្រឹម​ព័ត៌មាន​ទូរទស្សន៍

en: Teletext configuration
km: ការ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​សេវា​ប្រមូល​ព័ត៌មាន​ទូរទស្សន៍

en: Teletext language
km: ភាសា​​សេវា​ប្រមូល​ព័ត៌មាន​ទូរទស្សន៍

en: Teletext page
km: ទំព័រ​ប្រមូល​យក​ព័ត៌មាន​ទូរទស្សន៍

en: Teletext subtitles
km: ចំណងជើង​ព័ត៌មាន​ទូរទស្សន៍

en: Teletext subtitles decoder
km: ឌិកូឌ័រ​ចំណងជើង​រង Teletext

en: Teletext subtitles: hearing impaired
km: ចំណង​ជើង​រង​ព័ត៌មាន​ទូរទស្សន៍ ៖ ត្រចៀក​ខ្សោយ

en: Teletext text subtitles
km: ចំណងជើង​រង​អត្ថបទ​ព័ត៌មាន​ទូរទស្សន៍

en: Teletext transparency
km: ភាព​ថ្លា​របស់​ការ​ប្រមូល​យក​ព័ត៌មាន​ទូរទស្សន៍

en: Teletext: additional information
km: ព័ត៌មាន​ទួរទស្សន៍​ ៖ ព័ត៌មាន​បន្ថែម

en: Teletext: program schedule
km: ព័ត៌មាន​ទូរទស្សន៍ ៖ កាលវិភាគ​កម្មវិធី

en: Tell VLC that it is being launched due to a file association in the OS
km: ប្រាប់ VLC ថា វា​ត្រូវ​បាន​ចាប់ផ្ដើម​ដោយសារ​​​ឯកសារ​ពាក់ព័ន្ធ​នៅ​ក្នុង​ប្រព័ន្ធ​ប្រតិបត្តិការ

en: Tell lirc to read this configuration file. By default it searches in the users home directory.
km: ប្រាប់ lirc ឲ្យ​អាន​ឯកសារ​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​នេះ ។ តាម​លំនាំដើម វា​ស្វែងរក​នៅ​ក្នុង​ថត​ផ្ទះ​របស់​អ្នកប្រើ ។

en: Telugu
km: តេលុគុ

en: Temporal chroma strength (0-254)
km: កម្លាំង​ក្រូម៉ា​បណ្ដោះអាសន្ន (០-២៥៤)

en: Temporal luma strength (0-254)
km: កម្លាំង​លូម៉ា​បណ្ដោះអាសន្ន (០-២៥៤)

en: Terrestrial reception parameters
km: ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ​​ចាប់​​យក​របស់ Terrestrial

en: Text
km: អត្ថបទ

en: Text Color
km: ពណ៌​អត្ថបទ

en: Text Size
km: ទំហំ​អត្ថបទ

en: Text default color
km: ពណ៌​អត្ថបទ​លំនាំដើម

en: Text file
km: ឯកសារ​អត្ថបទ

en: Text identifier for the callback functions
km: គ្រឿង​សម្គាល់​អត្ថបទ​សម្រាប់​មុខងារ​ហៅ​ត្រឡប់

en: Text opacity
km: ភាព​ស្រអាប់​របស់​អត្ថបទ

en: Text position
km: ទីតាំង​អត្ថបទ

en: Text renderer
km: កម្មវិធី​បង្ហាញ​អត្ថបទ

en: Text rendering module
km: ម៉ូឌុល​បង្ហាញ​អត្ថបទ

en: Text subtitle decoder
km: កម្មវិធី​ដោះ​លេខ​កូដ​ចំណងជើង​រង​អត្ថបទ

en: Text subtitle parser
km: កម្មវិធី​ញែក​ចំណងជើង​រង​អត្ថបទ

en: Textual audio descriptions
km: សេចក្ដី​ពណ៌នា​អូឌីយ៉ូ​វាយនភាព

en: Texture size
km: ទំហំ​វាយនភាព​

en: Thai
km: ថៃ

en: Thai (TIS 620-2533/ISO 8859-11)
km: ថៃ (TIS 620-2533/ISO 8859-11)

en: Thai (Windows-874)
km: ថៃ (វីនដូ-874)

en: Thanks
km: អរគុណ

en: The HTTP server will listen on this TCP port. The standard HTTP port number is 80. However allocation of port numbers below 1025 is usually restricted by the operating system.
km: ម៉ាស៊ីន​មេ HTTP នឹង​ស្គាល់​ច្រក TCP នេះ។ លេខ​ច្រក HTTP ស្តង់ដារ​​គឺ 80 ។ ទោះបីជា​លេខ​ច្រក​បម្រុងទុក​នៅ​ក្រោម 1025 ត្រូវ​បាន​ដាក់​កម្រិត​ដោយ​ប្រព័ន្ធ​ប្រតិបត្តិការ​ក៏​ដោយ។

en: The HTTPS server will listen on this TCP port. The standard HTTPS port number is 443. However allocation of port numbers below 1025 is usually restricted by the operating system.
km: ម៉ាស៊ីន​មេ HTTPS នឹង​ស្គាល់​ច្រក TCP នេះ។ លេខ​ច្រក HTTPS ស្តង់ដារ​គឺ 443 ។ ទោះបីជា​លេខ​ច្រក​នៅ​ក្រោម 1025 ត្រូវ​បាន​ដាក់​កម្រិត​ដោយ​ប្រព័ន្ធ​ប្រតិបត្តិការ​ក៏​ដោយ។

en: The IP address of the network master clock to use for clock synchronization.
km: អាសយដ្ឋាន IP ​របស់​នាឡិកា​បណ្ដាញ​មេ​ដែល​ត្រុវ​ប្រើ​សម្រាប់​កំណត់​ពេល​សមកាលកម្ម ។

en: The RTSP server will listen on this TCP port. The standard RTSP port number is 554. However allocation of port numbers below 1025 is usually restricted by the operating system.
km: ម៉ាស៊ីន​មេ RTSP នឹង​ស្គាល់​ច្រក TCP នេះ។ លេខ​ច្រក RTSP ស្តង់ដារ​គឺ 554 ។ ទោះបីជា​លេខ​ច្រក​នៅ​ក្រោម 1025 ត្រូវ​បាន​ដាក់​កម្រិត​ដោយ​ប្រព័ន្ធ​ប្រតិបត្តិការ​ក៏ដោយ ។

en: The SAP module normally chooses itself the right addresses to listen to. However, you can specify a specific address.
km: ជាទូទៅ ម៉ូឌុល SAP ជ្រើស​អាសយដ្ឋាន​ត្រឹមត្រូវ​ដើម្បី​ស្ដាប់​ដោយ​ខ្លួនវា ។ ទោះ​យ៉ាងណា អ្នក​អាច​បញ្ជាក់​អាសយដ្ឋាន​ជាក់លាក់​បាន ។

en: The URL set for an alternative scrobbler engine
km: ការ​កំណត់ URL សម្រាប់​ម៉ាស៊ីន scrobbler ផ្សេងគ្នា

en: The audio device "%s" could not be used:
    %s.
km: មិន​អាច​ប្រើ​ឧបករណ៍​អូឌីយ៉ូ "%s" បាន​ឡើយ ៖
    %s ។

en: The capture device "%s" does not support the required parameters.
km: ឧបករណ៍​ចាប់​យក "%s" មិន​គាំទ្រ​ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ​ដែល​បាន​ទាមទារ។

en: The code rate for Forward Error Correction can be specified.
km: អត្រា​កូដ​សម្រាប់​ការ​កែ​កំហុស​បញ្ជូន​បន្ត​ដែល​អាច​ត្រូវ​បាន​បញ្ជាក់។

en: The color of the text that will be rendered on the video. This must be an hexadecimal (like HTML colors). The first two chars are for red, then green, then blue. #000000 = black, #FF0000 = red, #00FF00 = green, #FFFF00 = yellow (red + green), #FFFFFF = white
km: ពណ៌​អត្ថបទ​ដែល​នឹង​ត្រូវ​បង្ហាញ​នៅ​លើ​វីដេអូ ។ វា​ត្រូវតែ​ជា​ប្រព័ន្ធ​គោល​ដប់​ប្រាំមួយ (ដូចជា​ពណ៌ HTML) ។ អក្សរ​ពីរ​តួ​ដំបូង​គឺ​សម្រាប់​ពណ៌​ក្រហម បន្ទាប់មក​ពណ៌​បៃតង និង​បន្ទាប់​មក​ទៀត​គឺ​ពណ៌​ខៀវ ។ #000000 = ពណ៌​ខ្មៅ #FF0000 = ពណ៌​ក្រហម #00FF00 = បៃតង #FFFF00 = ពណ៌​លឿង (ក្រហម + បៃតង) #FFFFFF = ពណ៌​ស

en: The cryptographic signature for the downloaded file "%s" was invalid and could not be used to securely verify it. Thus, the file was deleted.
km: ហត្ថលេខា​ដាក់​លេខ​កូដ​សម្រាប់​ឯកសារ "%s" ដែល​បាន​ទាញ​យក​គឺ​មិន​ត្រឹមត្រូវ ហើយ​មិន​អាច​ប្រើ​ដើម្បី​ផ្ទៀងផ្ទាត់​វា​ដោយ​សុវត្ថិភាព​បាន​ទេ។ ដូច្នេះ​ឯកសារ​គឺ​ត្រូវ​បាន​លុប។

en: The current playing item will be streamed. If there is no currently playing item, the first selected item from the <i>Library</i> will be the subject of the stream.
km: ធាតុ​ដែល​កំពុង​ចាក់​បច្ចុប្បន្ន​នឹង​ត្រូវ​បាន​ស្ទ្រីម ។ ប្រសិនបើ​គ្មាន​ធាតុ​កំពុង​ចាក់​បច្ចុប្បន្ន​ទេ ធាតុ​ដែល​បាន​ជ្រើស​ដំបូង​ចេញពី <i>បណ្ណាល័យ</i> នឹង​ក្លាយ​ជា​ប្រធានបទ​របស់​ស្ទ្រីម ។

en: The decoder can partially decode or skip frame(s) when there is not enough time. It's useful with low CPU power but it can produce distorted pictures.
km: អ៊ិនកូឌ័រ​អាច​ឌិកូដ​តាម​ផ្នែក ឬ​រំលង​ស៊ុម​បាន នៅ​ពេល​ដែល​វា​គ្មាន​ពេលវេលា​គ្រប់គ្រាន់ ។ វា​មាន​ប្រយោជន៍​ចំពោះ​ថាមពល​ស៊ីភីយូ​ទាប ប៉ុន្តែ​វា​អាច​ធ្វើ​ឲ្យ​រូបភាព​ខូច​ទ្រង់ទ្រាយ ។

en: The degree of blurring from 1 to 127.
km: កម្រិត​ព្រិល​ពី ១ ដល់ ១២៧ ។

en: The delay which is introduced by the physical algorithm may sometimes be disturbing for the synchronization between lips-movement and speech. In case, turn this on to compensate.
km: ការ​ពន្យារពេល​ដែល​បាន​ណែនាំ​ដោយ​ក្បួន​ដោះស្រាយ​ physical ជួនកាល​អាច​រំខាន​ដល់​ការ​ធ្វើ​សមកាលកម្ម​រវាង​ចលនា​បបូរមាត់ និង​ពាក្យ​សម្ដី ។ ក្នុង​ករណី​ដែល​បើក​វា​​ដើម្បី​ទូទាត់ ។

en: The demuxer will advance timestamps if the input can't keep up with the rate.
km: ឧបករណ៍​មិន​ទ្វេ​ទិស​នឹង​ធ្វើ​តែម​ពេលវេលា​ជាមុន ប្រសិន​បើ​ព័ត៌មាន​បញ្ចូល​មិន​អាច​​តាម​ទាន់​អត្រា ។

en: The desktop mode allows you to display the video on the desktop.
km: របៀប​ផ្ទៃតុ​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​បង្ហាញ​វីដេអូ​នៅ​លើ​ផ្ទៃតុ ។

en: The device you selected cannot be used, because its type is not supported.
km: ឧបករណ៍​ដែល​អ្នក​ជ្រើស​មិន​អាច​ប្រើ​បាន​ទេ ព្រោះ​វា​ជា​ប្រភេទ​ដែល​មិន​គាំទ្រ។

en: The digital signal can be modulated according with different constellations (depending on the delivery system). If the demodulator cannot detect the constellation automatically, it needs to be configured manually.
km: សញ្ញា​ឌីជីថល​អាច​ត្រូវ​បាន​ប្ដូរ​អាស្រ័យ​លើ​ការ​ពង្រាយ​ខុសៗគ្នា (ផ្អែកលើ​ប្រព័ន្ធ​ផ្ដល់) ។ ប្រសិនបើ​ឧបករណ៍​បម្លែង​ត្រឡប់​មិន​អាច​រក​ឃើញ​ការ​ពង្រាយ​ស្វ័យប្រវត្តិ​ទេ វា​ចាំបាច់​ត្រូវតែ​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​ដោយ​ដៃ។

en: The encoder can make on-the-fly quality tradeoffs if your CPU can't keep up with the encoding rate. It will disable trellis quantization, then the rate distortion of motion vectors (hq), and raise the noise reduction threshold to ease the encoder's task.
km: អ៊ិនកូឌ័រ​អាច​ធ្វើ​ឲ្យ​មាន​តុល្យភាព​បណ្ដោះអាសន្ន ប្រសិន​បើ​ស៊ីភីយូ​របស់​អ្នក​មិន​អាច​តាម​ទាន់​អត្រា​អ៊ិនកូដ ។ វា​នឹង​បិទ​ការ​កំណត់​បរិមាណ trellis បន្ទាប់​មក​អត្រា​នៃ​ការ​បង្ខូច​ទ្រង់ទ្រាយ​របស់​វ៉ិចទ័រ​ចលនា (hq) និង​បង្កើន​ការ​កាត់​បន្ថយ​ភាព​រំខាន ដើម្បី​ផ្ដល់​ភាព​​ងាយស្រួល​ដល់​ភារកិច្ច​អ៊ិនកូឌ័រ ។

en: The even CSA encryption key. This must be a 16 char string (8 hexadecimal bytes).
km: សោ​អ៊ិនគ្រីប CSA គូ ។ វា​ត្រូវតែ​ជា​តួអក្សរ ១៦ តួ (គោល​ដប់ប្រាំ​មួយ ៨ បៃ) ។

en: The height of the effects video window, in pixels.
km: កម្ពស់​បង្អួច​វីដេអូ​បែបផែន គិត​ជា​ភីកសែល ។

en: The height of the mesh, in pixels.
km: កម្ពស់​ក្រឡា​គិត​ជា​ភីកសែល ។

en: The height of the video window, in pixels.
km: កម្ពស់​បង្អួច​វីដេអូ គិត​ជា​ភីកសែល ។

en: The image blended onto the base image
km: រូបភាព​ដែល​បាន​លាយ​ទៅ​លើ​រូបភាព​មូលដ្ឋាន

en: The image which will be used to blend onto
km: រូបភាព​ដែល​នឹង​ត្រូវប្រើ​សម្រាប់​លាយ

en: The maximum number of filters (%u) was reached.
km: បាន​ដល់​​ចំនួន​តម្រង​​អតិបរមា (%u) ។

en: The media library is automatically saved and reloaded each time you start VLC.
km: បណ្ណាល័យ​មេឌៀ​ត្រូវ​បាន​រក្សាទុក និង​ផ្ទុក​ឡើងវិញ​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ​នៅ​រាល់ពេល​ដែល​អ្នក​ចាប់ផ្ដើម VLC ។

en: The number of time the blend will be performed
km: ចំនួន​ដង​ដែល​ត្រូវ​ធ្វើ​ការ​លាយ

en: The option allows you to enable or disable the high-quality float32 audio output mode (which is not well supported by some soundcards).
km: ជម្រើស​នេះ​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​បើក ឬ​បិទ​របៀប​បង្ហាញ​អូឌីយ៉ូ float32 គុណភាព​ខ្ពស់ (ដែល​មិន​ត្រូវបាន​គាំទ្រ​ដោយ​កាត​សំឡេង​មួយ​ចំនួន​ទេ) ។

en: The output file already exists. If recording continues, the file will be overridden and its content will be lost.
km: ឯកសារ​លទ្ធផល​មាន​រួចហើយ។ ប្រសិនបើ​អ្នក​បន្ត​កត់ត្រា​ទៀត ឯកសារ​នឹង​ត្រូវ​បាន​សរសេរ​ជាន់​ពីលើ ហើយ​មាតិកា​របស់​វា​នឹង​បាត់បង់។

en: The password of your last.fm account
km: ពាក្យ​សម្ងាត់​គណនី last.fm របស់​អ្នក

en: The playlist can use a tree to categorize some items, like the contents of a directory.
km: បញ្ជី​ចាក់​អាច​ប្រើ​មែកធាង​ដើម្បី​បែងចែក​ធាតុ​មួយ​ចំនួន​បាន ដូចជា​មាតិកា​ថត​ជាដើម។

en: The polyphony defines how many voices can be played at a time. Larger values require more processing power.
km: ពហុ​សព្ទ​កំណត់​ពី​ចំនួន​សំឡេង​ដែល​អាច​ត្រូវ​បាន​ចាក់​ក្នុង​មួយ​ពេល។ តម្លៃ​កាន់តែ​ធំ​ត្រូវការ​ថាមពល​ដំណើរការ​កាន់តែ​ច្រើន។

en: The requested RTSP session could not be established.
km: សម័យ RTSP ដែល​បាន​ស្នើ មិន​អាច​បង្កើត​បានទេ។

en: The selected audio output device is exclusively in use by another program.
km: ឧបករណ៍​លទ្ធផល​អូឌីយ៉ូ​ដែល​បាន​ជ្រើស គឺ​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ទាំងស្រុង​ដោយ​កម្មវិធី​ផ្សេង។

en: The selected digital tuner does not support the specified parameters.
    Please check the preferences.
km: ប្រដាប់​រាវ​ប៉ុស្តិ៍​ឌីជីថល​ដែល​ជ្រើស​មិន​គាំទ្រ​ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ​ដែល​បាន​បញ្ជាក់​ទេ។
    សូម​ពិនិត្យ​មើល​ចំណូលចិត្ត។

en: The size of the texture, in pixels.
km: ទំហំ​វាយនភាព​គិត​ជា​ភីកសែល ។

en: The specified pixel resolution is forced (if both width and height are strictly positive).
km: ភីកសែល​គុណភាព​បង្ហាញ​ដែល​បាន​បញ្ជាក់​គឺ​ត្រូវ​បាន​បង្ខំ (បើ​ទាំង​ទទឹង និង​កម្ពស់​គឺ​វិជ្ជមាន​ដាច់ខាត)

en: The step size of the volume is adjustable using this option.
km: ទំហំ​ជំហាន​កម្រិត​សំឡេង​គឺ​អាច​ផ្លាស់ប្ដូរ​បាន​ដោយ​ប្រើ​ជម្រើស​នេះ។

en: The stream will be created using default settings, for more advanced configuration, or to modify the default settings, select the button to the right: <i>Manage Streams</i>
km: ស្ទ្រីម​នឹង​ត្រូវ​បាន​បង្កើត​ដោយ​ប្រើ​ការ​កំណត់​លំនាំដើម សម្រាប់​ការ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​កម្រិត​ខ្ពស់​ផ្សេង​ទៀត ឬ​ដើម្បី​កែប្រែ​ការ​កំណត់​លំនាំដើម សូម​ចុច​ប៊ូតុង​ខាងស្ដាំ ៖ <i>គ្រប់គ្រង​ស្ទ្រីម</i>

en: The stream will run this duration (in seconds).
km: ស្ទ្រីម​នឹង​ដំណើរការ​ក្នុង​ថិរវេលា​នេះ (គិត​ជា​វិនាទី) ។

en: The stream will start at this position (in seconds).
km: ស្ទ្រីម​នឹង​ចាប់ផ្ដើម​នៅ​ទីតាំង​នេះ (គិត​ជា​វិនាទី) ។

en: The stream will stop at this position (in seconds).
km: ស្ទ្រីម​នឹង​ឈប់​នៅ​ទីតាំង​នេះ (គិត​ជា​វិនាទី) ។

en: The symbol rate must be specified manually for some systems, notably DVB-C, DVB-S and DVB-S2.
km: អត្រា​និមិត្តសញ្ញា​ត្រូវតែ​បាន​បញ្ជាក់​ដោយ​ដៃ​សម្រាប់​ប្រព័ន្ធ​មួយ​ចំនួន មាន​ដូចជា DVB-C, DVB-S and DVB-S2 ។

en: The transparency of the OSD VNC can be changed by giving a value between 0 and 255. A lower value specifies more transparency a higher means less transparency. The default is being not transparent (value 255) the minimum is fully transparent (value 0).
km: ភាព​ថ្លា​របស់ OSD VNC អាច​ត្រូវ​បាន​ផ្លាស់ប្ដូរ​ដោយ​ផ្ដល់​តម្លៃ​ចន្លោះ​ពី ០ ទៅ ២៥៥ ។ តម្លៃ​កាន់តែ​ទាប ភាព​ថ្លា​បន្ថែម​កាន់តែ​ខ្ពស់ តម្លៃ​កាន់តែ​ខ្ពស់ ភាព​ថ្លា​កាន់តែ​តិច ។ លំនាំដើម គឺ​មិន​ថ្លា (២៥៥) តម្លៃ​អប្បបរមា​គឺ​ថ្លា​ទាំងស្រុង (០) ។

en: The username of your last.fm account
km: ឈ្មោះ​អ្នកប្រើ​គណនី last.fm របស់​អ្នក

en: The volume can be recorded and automatically restored next time VLC is used.
km: កម្រិត​សំឡេង​អាច​ត្រូវ​កត់ត្រា​ទុក និង​ស្ដារ​នៅ​បាន​ប្រើ VLC លើក​ក្រោយ។

en: The wallpaper mode allows you to display the video as the desktop background.
km: របៀប​ផ្ទាំង​រូបភាព​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​បង្ហាញ​វីដេអូ​នៅ​ផ្ទៃ​តុ​ខាងក្រោយ​បាន។

en: The width of the effects video window, in pixels.
km: ទទឹង​បង្អួច​វីដេអូ​បែបផែន គិត​ជា​ភីកសែល ។

en: The width of the mesh, in pixels.
km: ទទឹង​ក្រឡា​គិត​ជា​ភីកសែល ។

en: The width of the video window, in pixels.
km: ទទឹង​បង្អួច​វីដេអូ​ គិត​ជា​ភីកសែល ។

en: Theora video decoder
km: ឌិកូឌ័រ​វីដេអូ Theora

en: Theora video encoder
km: អ៊ិនកូឌ័រ​វីដេអូ Theora

en: Theora video packetizer
km: ឧបករណ៍​ចងក្រង​វីដេអូ Theora

en: There is no suitable stream-output access module for "%s/%s://%s".
km: មិនមាន​ម៉ូឌុល​ដំណើរការ​លទ្ធផល​ស្ទ្រីម​​សមរម្យ​សម្រាប់ "%s/%s://%s" ទេ ។

en: These options allow you to configure the interfaces used by VLC. You can select the main interface, additional interface modules, and define various related options.
km: ជម្រើស​ទាំងនេះ​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​ចំណុច​ប្រទាក់​ដែល​បាន​ប្រើ​ដោយ VLC ។ អ្នក​អាច​ជ្រើស​ចំណុច​ប្រទាក់​មេ​ ម៉ូឌុល​ចំណុច​ប្រទាក់​បន្ថែម និង​​កំណត់​ជម្រើស​ដែល​ទាក់ទង​ផ្សេងៗ​ទៀត​បាន ។

en: These options allow you to modify the behavior of the audio subsystem, and to add audio filters which can be used for post processing or visual effects (spectrum analyzer, etc.). Enable these filters here, and configure them in the "audio filters" modules section.
km: ជម្រើស​ទាំងនេះ អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​កែប្រែ​ឥរិយាបថ​របស់​ប្រព័ន្ធ​រង​អូឌីយ៉ូ និង​ដើម្បី​បន្ថែម​តម្រង​អូឌីយ៉ូ​ដែល​អាច​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​សម្រាប់​ដំណើរការ​តាម​ក្រោយ ឬ​បែបផែន​មើល​ឃើញ (កម្មវិធី​វិភាគ​វិសាលគម ។ល។) ។ បើក​តម្រង​ទាំងអស់​នៅ​ទីនេះ ហើយ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ពួកវា​នៅ​ក្នុង​ផ្នែក​ម៉ូឌុល "តម្រង​អូឌីយ៉ូ" ។

en: These options allow you to modify the behavior of the input subsystem, such as the DVD or VCD device, the network interface settings or the subtitle channel.
km: ជម្រើស​ទាំងនេះ​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​កែប្រែ​ឥរិយាបថ​ប្រព័ន្ធ​រង​ព័ត៌មាន​បញ្ចូល ដូចជា​ឧបករណ៍​ឌីវីឌី ឬ​វីស៊ីឌី ការ​កំណត់​ចំណុច​ប្រទាក់​បណ្ដាញ ឬ​ឆានែល​ចំណងជើង​រង​ជាដើម។

en: These options allow you to modify the behavior of the subpictures subsystem. You can for example enable subpictures sources (logo, etc.). Enable these filters here and configure them in the "subsources filters" modules section. You can also set many miscellaneous subpictures options.
km: ជម្រើស​នេះ​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​ ត្រូវ​កែប្រែ​ឥរិយាបថ​ប្រព័ន្ធ​រង​របស់​រូបភាព​រង។ ឧទាហរណ៍ អ្នក​អាច​បើក​ប្រភព​រូបភាព​រង (រូប​សញ្ញា។ល។) ។ បើក​តម្រង​ទាំងនេះ​នៅ​ទី​នេះ ហើយ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​វា​នៅ​ក្នុង "តម្រង​ប្រភព​រង" ជម្រើស​ម៉ូឌុល។ អ្នក​អាច​កំណត់​ជម្រើស​​រូបភាព​រង​ផ្សេងៗទៀត​ជា​ច្រើន។

en: These options allow you to modify the behavior of the video output subsystem. You can for example enable video filters (deinterlacing, image adjusting, etc.). Enable these filters here and configure them in the "video filters" modules section. You can also set many miscellaneous video options.
km: ជម្រើស​ទាំងនេះ​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​កែប្រែ​ឥរិយាបថ​ប្រព័ន្ធ​រង​ការ​បង្ហាញ​វីដេអូ ។ អ្នក​អាច​​បើក​តម្រង​វីដេអូ (ការ​មិន​ត្របាញ់​ចូល​គ្នា ការ​លៃ​តម្រូវ​រូបភាព។ល។) ។ អនុញ្ញាត​តម្រង​ទាំងអស់​នៅ​ទីនេះ ហើយ​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​ពួកវា​នៅ​ក្នុង​ផ្នែក​ម៉ូឌុល "តម្រង​វីដេអូ" ។ អ្នក​ក៏​អាច​កំណត់​ជម្រើស​វីដេអូ​ផ្សេងៗ​ទៀត​បាន​ផង​ដែរ ។

en: These options allow you to select default modules. Leave these alone unless you really know what you are doing.
km: ជម្រើស​ទាំងនេះ អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​ជ្រើស​ម៉ូឌុល​លំនាំដើម។ កុំ​ធ្វើ​អ្វី​ទាំងអស់ លុះត្រាតែ​អ្នក​​ដឹង​ច្បាស់​ថា​អ្នក​កំពុង​ធ្វើ​អ្វី។

en: These options allow you to set default global options for the stream output subsystem.
km: ជម្រើស​ទាំងនេះ​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​កំណត់​ជម្រើស​សកល​លំនាំដើម​សម្រាប់​ប្រព័ន្ធ​រង​លទ្ធផល​ស្ទ្រីម។

en: These options define the behavior of the playlist. Some of them can be overridden in the playlist dialog box.
km: ជម្រើស​ទាំងនេះ​កំណត់​ឥរិយាបថ​បញ្ជី​ចាក់។ ពួក​វា​មួយ​ចំនួន​គឺ​អាច​ត្រូវ​បាន​បដិសេធ​នៅ​ក្នុង​ប្រអប់​បញ្ជី​ចាក់។

en: These settings are the global VLC key bindings, known as "hotkeys".
km: ការ​កំណត់​ទាំងនេះ​គឺ​ជា​ការ​បន្សំ​គ្រាប់ចុច VLC សកល ដែល​គេ​ស្គាល់​ថា "គ្រាប់ចុច​រហ័ស" ។

en: Thick
km: ក្រាស់

en: Thin
km: ស្ដើង

en: This Blu-ray Disc needs a library for AACS decoding, and your system does not have it.
km: ថាស Blu-ray នេះ​ត្រូវការ​បណ្ណាល័យ​សម្រាប់​ការ​ដោះ​លេខ​កូដ AACS ហើយ​ប្រព័ន្ធ​របស់​អ្នក​មិន​មាន។

en: This Blu-ray Disc needs a library for BD+ decoding, and your system does not have it.
km: ថាស Blu-ray នេះ​ត្រូវការ​បណ្ណាល័យ​សម្រាប់​ការ​ដោះ​លេខ​កូដ BD+ ហើយ​ប្រព័ន្ធ​របស់​អ្នក​មិន​មាន។

en: This adds audio post processing filters, to modify the sound rendering.
km: វា​នឹង​បន្ថែម​តម្រង​អូឌីយ៉ូ​ដំណើរការ​តាម​ក្រោយ ដើម្បី​ប្ដូរ​ការ​បង្ហាញ​សំឡេង។

en: This adds post-processing filters to enhance the picture quality, for instance deinterlacing, or distort the video.
km: វា​នឹង​បន្ថែម​​តម្រង​ដំណើរការ​តាម​ក្រោយ​ដើម្បី​បង្កើន​គុណភាព​រូបភាព ជា​ឧទាហរណ៍​គឺ ​ការ​មិន​ត្របាញ់​ ឬ​ការ​បង្ខូច​ទ្រង់ទ្រាយ​វីដេអូ។

en: This adds so-called "subpicture filters". These filter subpictures created by subtitle decoders or other subpictures sources.
km: ផ្នែក​បន្ថែម​នេះ​ត្រូវ​បាន​ហៅ​ថា "តម្រង​រូបភាព​រង" ។ តម្រង​រូបភាព​រង​ទាំងនេះ​បាន​បង្កើត​ឡើង​ដោយ​កម្មវិធី​ឌិកូដ​ចំណងជើង​រង ឬ​ប្រភព​រូបភាព​រង​ផ្សេងទៀត។

en: This adds so-called "subpicture sources". These filters overlay some images or text over the video (like a logo, arbitrary text, ...).
km: វា​នឹង​បន្ថែម "ប្រភព​រូបភាព​រង" ដែល​បាន​ហៅ។ តម្រង​ទាំងនេះ​នឹង​ត្រួត​រូបភាព ឬ​អក្សរ​មួយ​ចំនួន​នៅ​លើ​វីដេអូ (ដូចជា​រូប​សញ្ញា អត្ថបទ​បំពាន​ជាដើម...)

en: This adds video splitters like clone or wall
km: វា​នឹង​បន្ថែម​កម្មវិធី​ញែក​វីដេអូ​ដូចជា​ក្លូន ឬ​ជញ្ជាំង

en: This adds visualization modules (spectrum analyzer, etc.).
km: វា​​នឹង​បន្ថែម​ម៉ូឌុល​រូបភាព​មើល​ឃើញ (កម្មវិធី​វិភាគ​វិសាលគម ។ល។) ។

en: This allow you to configure the initial caching amount for stream output muxer. This value should be set in milliseconds.
km: វា​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ចំនួន​ឃ្លាំង​សម្ងាត់​ដំបូង​សម្រាប់​ឧបករណ៍​ទ្វេ​ទិស​លទ្ធផល​ស្ទ្រីម។ តម្លៃ​នេះ​គួរតែ​គិតជា​មិល្លី​វិនាទី។

en: This allows hardware decoding when available.
km: វា​នឹង​អនុញ្ញាត​ការ​ឌិកូដ​ផ្នែក​រឹង​នៅ​ពេល​ដែលមាន ។

en: This allows playing audio at lower or higher speed without affecting the audio pitch
km: វា​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​ចាក់​អូឌីយ៉ូ​ល្បឿន​លឿន ឬ​យឺត​ដោយ​មិន​ប៉ះពាល់​ជម្រេ​អូឌីយ៉ូ​ឡើយ

en: This allows proper handling of HDTV-1080 video format even if broken encoder incorrectly sets height to 1088 lines. You should only disable this option if your video has a non-standard format requiring all 1088 lines.
km: វា​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​មាន​ទ្រង់ទ្រាយ​វីដេអូ HDTV-1080 ទោះបីជា​​អ៊ិនកូឌ័រ​ខូច​បាន​កំណត់​កម្ពស់​មិន​ត្រឹមត្រូវ​ទៅ 1088 បន្ទាត់​ក៏ដោយ។ អ្នក​គួរតែ​បិទ​ជម្រើស​នេះ ប្រសិនបើ​វីដេអូ​របស់​អ្នក​មាន​ទ្រង់ទ្រាយ​មិន​ស្តង់ដារ​ដែល​ត្រូវការ​បន្ទាត់ 1088 ទាំងអស់ ។

en: This allows you to change the default target level (89 dB) for stream with replay gain information
km: វា​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​​ផ្លាស់ប្ដូរ​​កម្រិត​គោលដៅ​លំនាំដើម (89 dB) សម្រាប់​ស្ទ្រីម​ជាមួយ​ព័ត៌មាន replay gain

en: This allows you to define playlist bookmarks.
km: វា​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​កំណត់​ចំណាំ​បញ្ជី​ចាក់។

en: This allows you to force an access module. You can use it if the correct access is not automatically detected. You should not set this as a global option unless you really know what you are doing.
km: វា​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​បង្ខំ​ម៉ូឌុល​ចូល​ដំណើរការ។ អ្នក​អាច​ប្រើ​វា ប្រសិនបើ​ការ​ចូល​ដំណើរការ​ត្រឹមត្រូវ មិន​ត្រូវ​បាន​រក​ឃើញ​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ។ អ្នក​មិន​គួរ​កំណត់​វា​ជា​ជម្រើស​សកល​ទេ លុះត្រាតែ​អ្នក​​ដឹង​ច្បាស់​ពី​អ្វី​ដែល​អ្នក​កំពុង​ធ្វើ។

en: This allows you to give a URL with more details about the stream (often the website of the streaming organization), that will be announced in the SDP (Session Descriptor).
km: វា​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​ផ្ដល់​នូវ URL ជាមួយ​សេចក្ដី​លម្អិត​អំពី​ស្ទ្រីម (ជាទូទៅ​គឺ​តំបន់​បណ្ដាញ​របស់​អង្គការ​ស្ទ្រីម) ដែល​នឹង​ត្រូវ​បាន​ប្រកាស​នៅ​ក្នុង SDP (Session Descriptor).

en: This allows you to give a contact mail address for the stream, that will be announced in the SDP (Session Descriptor).
km: វា​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​ផ្ដល់​នូវ​អាសយដ្ឋាន​អ៊ីមែល​ទំនាក់ទំនង​សម្រាប់​ស្ទ្រីម ដែល​នឹង​ត្រូវ​បាន​ប្រកាស​នៅ​ក្នុង SDP (Session Descriptor) ។

en: This allows you to give a short description with details about the stream, that will be announced in the SDP (Session Descriptor).
km: វា​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​ផ្ដល់​នូវ​ការ​ពណ៌នា​ខ្លី​ជាមួយ​សេចក្ដី​លម្អិត​អំពី​ស្ទ្រីម ដែល​នឹង​ត្រូវ​បាន​ប្រកាស​នៅ​ក្នុង SDP (Session Descriptor) ។

en: This allows you to keep an unique stream output instance across multiple playlist item (automatically insert the gather stream output if not specified)
km: វា​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​ទុក​វត្ថុ​លទ្ធផល​ស្ទ្រីម​តែ​មួយ​នៅ​លើ​ធាតុ​បញ្ជី​ចាក់​ច្រើន (បញ្ចូល​លទ្ធផល​ស្ទ្រីម​ប្រមូល​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ ប្រសិនបើ​បាន​បញ្ជាក់)

en: This allows you to play from several inputs at the same time. This feature is experimental, not all formats are supported. Use a '#' separated list of inputs.
km: វា​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​ចាក់​ចេញពី​ឧបករណ៍​បញ្ចូល​ច្រើន​នៅ​ពេល​តែមួយ។ លក្ខណៈ​ពិសេស​នេះ​គឺជា​ការ​ពិសោធ វា​មិនបាន​គាំទ្រ​គ្រប់​ទ្រង់ទ្រាយ​ទាំងអស់​ទេ។ ប្រើ​បញ្ជី​ព័ត៌មាន​បញ្ចូល​បំបែក​ដោយ '#' ។

en: This allows you to remotely synchronise clocks for server and client. The detailed settings are available in Advanced / Network Sync.
km: វា​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​ធ្វើ​សម​កាល​កម្ម​នាឡិកា​ពី​ចម្ងាយ​សម្រាប់​ម៉ាស៊ីន​មេ និង​ម៉ាស៊ីន​កូន។ ការ​កំណត់​លម្អិត​គឺ​មាន​នៅ​ក្នុង​កម្រិត​ខ្ពស់ / សម​កាល​កម្ម​បណ្ដាញ។

en: This allows you to select a list of encoders that VLC will use in priority.
km: វា​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​ជ្រើស​បញ្ជី​អ៊ិនកូឌ័រ​ដែល VLC នឹង​ប្រើ​ជា​អាទិភាព។

en: This allows you to select the order in which VLC will choose its packetizers.
km: វា​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​ជ្រើស​លំដាប់​ដែល VLC នឹង​ជ្រើស​កម្មវិធី​វេច​ខ្ចប់​របស់​វា។

en: This allows you to set the animation speed (between 1 and 10, defaults to 6).
km: វា​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​កំណត់​ល្បឿន​ចលនា (ពី ១ ទៅ ១០ លំនាំដើម​គឺ ៦) ។

en: This allows you to set the resolution of the Goom display (bigger resolution will be prettier but more CPU intensive).
km: វា​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​កំណត់​គុណភាព​បង្ហាញ​របស់ Goom (គុណភាព​បង្ហាញ​កាន់​តែ​ធំ គឺ​កាន់​តែ​ស្អាត ប៉ុន្តែ​ត្រូវ​ប្រើ CPU ច្រើន) ។

en: This allows you to specify a category for the session, that will be announced if you choose to use SAP.
km: វា​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​បញ្ជាក់​ប្រភេទ​សម្រាប់​សម័យ ដែល​នឹង​ត្រូវ​បាន​ប្រកាស​ប្រសិនបើ​អ្នក​ជ្រើស​ដើម្បី SAP ។

en: This allows you to specify how the SDP (Session Descriptor) for this RTP session will be made available. You must use a url: http://location to access the SDP via HTTP, rtsp://location for RTSP access, and sap:// for the SDP to be announced via SAP.
km: វា​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​បញ្ជាក់​ពី​របៀប​របស់ SDP (Session Descriptor) សម្រាប់​សម័យ RTP ដែល​នឹង​ត្រូវ​ធ្វើឲ្យ​មាន ។ អ្នក​ត្រូវតែ​ប្រើ url ៖ http://location to access the SDP តាម HTTP, rtsp://location for RTSP access និង sap:// for the SDP to be announced តាម SAP ។

en: This allows you to specify the base port for the RTP streaming.
km: វា​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​បញ្ជាក់​ច្រក​មូលដ្ឋាន​សម្រាប់​ការ​ស្ទ្រីម RTP ។

en: This allows you to specify the default audio port for the RTP streaming.
km: វា​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​បញ្ជាក់​ច្រក​អូឌីយ៉ូ​លំនាំដើម​សម្រាប់​ការ​ស្ទ្រីម RTP ។

en: This allows you to specify the default video port for the RTP streaming.
km: វា​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​បញ្ជាក់​ច្រក​វីដេអូ​លំនាំដើម​សម្រាប់​ការ​ស្ទ្រីម RTP ។

en: This allows you to specify the muxer used for the streaming output. Default is to use no muxer (standard RTP stream).
km: វា​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​បញ្ជាក់​ឧបករណ៍​ទ្វេ​ទិស​ដែល​បាន​ប្រើ​សម្រាប់​លទ្ធផល​ស្ទ្រីម ។ លំនាំដើម​គឺ​ត្រូវ​ប្រើ​ដោយ​គ្មាន​ឧបករណ៍​ទ្វេ​ទិស (ស្ទ្រីម RTP ស្តង់ដារ) ។

en: This allows you to stream MPEG4 LATM audio streams (see RFC3016).
km: វា​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​ស្ទ្រីម​អូឌីយ៉ូ MPEG4 LATM (សូម​មើល RFC3016) ។

en: This avoids flooding the message log with debug output from the video output synchronization mechanism.
km: វា​នឹង​បញ្ចៀស​ពី​ការ​ជន់​កំណត់ហេតុ​សារ​​ជាមួយ​ការ​បង្ហាញ​កំហុស​ចេញពី​យន្តការ​​សមកាលកម្ម​លទ្ធផល​វីដេអូ។

en: This combination is already taken by "%@".
km: ការ​បន្សំ​នេះ​គឺ​ត្រូវ​បាន​ជ្រើស​រួចហើយ​ដោយ "%@" ។

en: This controls the strength of the darkening filter that simulates CRT TV phosphor light decay for the old field in the Phosphor framerate doubler. Default: Low.
km: វា​គ្រប់គ្រង​កម្លាំង​តម្រង​ភាព​ងងឹត​ដែល​ក្លែងក្លាយ​ការ​បាត់បង់​ពន្លឺ​ហ្វូស្វ័រ​របស់​ទូរទស្សន៍ CRT សម្រាប់​វាល​ចាស់​នៅ​ក្នុង​ឧបករណ៍​បង្កើន​អត្រា​ស៊ុម​ហ្វូស្វ័រ ។ លំនាំដើម ៖ ទាប ។

en: This defines the address the RTSP server will listen on, along with the base path of the RTSP VOD media. Syntax is address/path. By default, the server will listen on any local IP address. Specify an IP address (e.g. ::1 or 127.0.0.1) or a host name (e.g. localhost) to restrict them to a specific network interface.
km: អាសយដ្ឋាន​ម៉ាស៊ីន​មេ RTSP នឹង​ស្គាល់ ជាមួយ​ផ្លូវ​របស់​មេឌៀ RTSP VOD ។ វាក្យសម្ពន្ធ​គឺជា​អាសយដ្ឋាន/ផ្លូវ។ តាម​លំនាំដើម ម៉ាស៊ីន​មេ​នឹង​ស្គាល់​អាសយដ្ឋាន IP មូលដ្ឋាន។ បញ្ជាក់​អាសយដ្ឋាន​ IP (ឧ. ::1 ឬ 127.0.0.1) ឬ​ឈ្មោះ​ម៉ាស៊ីន (ឧ. localhost) ដើម្បី​ដាក់​កម្រិត​វា​ទៅកាន់​ចំណុច​ប្រទាក់​បណ្ដាញ​ជាក់លាក់។

en: This defines the maximum input delay jitter that the synchronization algorithms should try to compensate (in milliseconds).
km: វា​នឹង​កំណត់​គម្លាត​ការ​ពន្យារពេល​ព័ត៌មាន​បញ្ចូល​អតិបរមា​ដែល​ក្បួន​ដោះស្រាយ​សម​កាល​កម្ម​គួរ​សាកល្បង​ដើម្បី​ប៉ះប៉ូវ (គិតជា​មិល្លី​វិនាទី)។

en: This defines the playback speed (nominal speed is 1.0).
km: វា​នឹង​កំណត់​ល្បឿន​ចាក់​ឡើងវិញ (ល្បឿន​តូច​បំផុត​គឺ ១.0) ។

en: This delays the audio output. The delay must be given in milliseconds. This can be handy if you notice a lag between the video and the audio.
km: វា​នឹង​ពន្យារពេល​លទ្ធផល​អូឌីយ៉ូ ។ ការ​ពន្យារពេល​ត្រូវតែ​បាន​ផ្ដល់​ជា​មិល្លីវិនាទី ។ វា​​អាច​ងាយ​ស្រួល ប្រសិន​បើ​អ្នក​សម្គាល់​ពី​រយៈពេល​ខុសគ្នា​រវាង​​វីដេអូ និង​អូឌីយ៉ូ ។

en: This determines how fuzzy subtitle and movie filename matching will be. Options are:
    0 = no subtitles autodetected
    1 = any subtitle file
    2 = any subtitle file containing the movie name
    3 = subtitle file matching the movie name with additional chars
    4 = subtitle file matching the movie name exactly
km: វា​នឹង​កំណត់​ពី​របៀប​ផ្គូផ្គង​រវាង​ចំណងជើង​រង​ស្រពេចស្រពិល​ និង​ឈ្មោះ​ឯកសារ​ភាពយន្ត។ ជម្រើស​គឺ៖
    ០ = គ្មាន​ចំណងជើង​រង​ដែល​ត្រូវ​បាន​រក​ឃើញ​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ
    ១ = ឯកសារ​ចំណងជើង​រង​ណាមួយ
    ២ = ឯកសារ​ចំណងជើង​រង​ណាមួយ​ដែល​មាន​ឈ្មោះ​ភាពយន្ត
    ៣ = ឯកសារ​ចំណងជើង​រង​ដែល​ផ្គូផ្គង​ជាមួយ​ឈ្មោះ​ភាពយន្ត​ និង​តួអក្សរ​បន្ថែម
    ៤ = ឯកសារ​ចំណងជើង​រង​ដែល​ផ្គូផ្គង​ជាមួយ​ឈ្មោះ​ភាពយន្ត​ជាក់លាក់

en: This display the resulting media, but can slow things down.
km: វា​នឹង​បង្ហាញ​លទ្ធផល​មេឌៀ ប៉ុន្តែ​អាច​ធ្វើ​ឲ្យ​យឺត ។

en: This drops frames that are late (arrive to the video output after their intended display date).
km: វា​​នឹង​ទម្លាក់​ស៊ុម​ដែល (មកដល់​យឺត​ចំពោះ​ការ​បង្ហាញ​វីដេអូ​បន្ទាប់​ពី​កាលបរិច្ឆេទ​បង្ហាញ​របស់​វា)។

en: This effect gives you the feeling that you are standing in a room with a complete 7.1 speaker set when using only a headphone, providing a more realistic sound experience. It should also be more comfortable and less tiring when listening to music for long periods of time.
    It works with any source format from mono to 7.1.
km: បែបផែន​នេះ​ធ្វើឲ្យ​អ្នក​មាន​អារម្មណ៍​ថា អ្នក​កំពុង​តែ​ឈរ​នៅ​ក្នុង​បន្ទប់​មួយ​ដែល​មាន​ឈុត​ឧបករណ៍​បំពង​សំឡេង ៧.១ នៅ​ពេល​ប្រើ​កាស​ស្ដាប់​ត្រចៀក វា​នឹង​ផ្ដល់​នូវ​បទ​ពិសោធន៍​សំឡេង​យ៉ាង​ពិត​ជាក់ស្ដែង ។ វា​កាន់តែ​មាន​ផា​សុខភាព និង​បាត់​អស់​ភាព​ហត់នឿយ ប្រសិនបើ​អ្នក​បាន​ស្ដាប់​រយៈ​ពេល​យូរ ។
    វា​ដំណើរការ​ជាមួយ​ទ្រង់ទ្រាយ​ប្រភព​ពី​ម៉ូណូ​ទៅ ៧.១ ។

en: This effect, also known as "greenscreen" or "chroma key" blends the "blue parts" of the foreground image of the mosaic on the background (like weather forecasts). You can choose the "key" color for blending (blue by default).
km: បែបផែន​នេះ​ត្រូវ​បាន​ស្គាល់​ថា "អេក្រង់​បៃតង" ឬ "សោ​ក្រូម៉ា" ដែល​លាយ "ផ្នែក​ពណ៌​ខៀវ" របស់​រូបភាព​ពណ៌​ផ្ទៃ​ខាង​មុខ​នៃ​ម៉ូសាអ៊ីក​ជាមួយ​ផ្ទៃ​ខាងក្រោយ (ដូច​នឹង​ការ​ព្យាករណ៍​អាកាសធាតុ) ។ អ្នក​អាច​ជ្រើស​ពណ៌ "សោ" ដើម្បី​លាយ​បាន (លំនាំដើម​ពណ៌ខៀវ) ។

en: This enables VLC hotkeys from the (non-embedded) video window.
km: វា​នឹង​អនុញ្ញាត​គ្រាប់ចុច​រហ័ស​​របស់ VLC ពី​បង្អួច​វីដេអូ (ដែល​មិន​បាន​បង្កប់)។

en: This enables actual parsing of the announces by the SAP module. Otherwise, all announcements are parsed by the "live555" (RTP/RTSP) module.
km: វា​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​ញែក​​សេចក្ដី​ជូនដំណឹង​ដោយ​ម៉ូឌុល SAP ។ បើ​មិន​ដូច្នោះ​ទេ សេចក្ដី​ជូនដំណឹង​ទាំងអស់​គឺ​ត្រូវ​បាន​ញែក​ដោយ​ម៉ូឌុល "live555" (RTP/RTSP) ។

en: This enables automatic detection of UTF-8 encoding within subtitle files.
km: វា​នឹង​បើក​ការ​រក​ឃើញ​ស្វ័យប្រវត្តិ​នៃ​ការ​ដាក់​លេខ​កូដ UTF-8 ដោយ​ប្រើ​ឯកសារ​ចំណងជើង​រង។

en: This enables handling of mouse clicks on the video.
km: វា​នឹង​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​​ចុច​អូស​កណ្ដុរ​នៅ​លើ​វីដេអូ។

en: This filter enhances the stereo effect by suppressing mono (signal common to both channels) and by delaying the signal of left into right and vice versa, thereby widening the stereo effect.
km: តម្រង​នេះ​ធ្វើឲ្យ​បែបផែន​ស្តេរ៉េអូ​ប្រសើរ​ឡើង​ដោយ​បន្ថយ​បែបផែន​ម៉ូណូ (សញ្ញា​ទូទៅ​សម្រាប់​ឆានែល) និង​ដោយ​ការ​ពន្យារ​សញ្ញា​ពី​ឆ្វេង​ទៅ​ស្ដាំ និង​ច្រាស​មកវិញ ដែល​ធ្វើឲ្យ​បែបផែន​ស្តេរ៉េអូ​ខ្លាំង​ជាង។

en: This forces the cropping of the source video. Accepted formats are x:y (4:3, 16:9, etc.) expressing the global image aspect.
km: វា​នឹង​បង្ខំ​ការ​ច្រឹប​វីដេអូ​ប្រភព។ ទ្រង់ទ្រាយ​ដែល​បាន​ទទួល​គឺ x:y (4:3, 16:9, ។ល។) ការ​បង្ហាញ​សមាមាត្រ​រូបភាព​សកល។

en: This forces the monitor aspect ratio. Most monitors have square pixels (1:1). If you have a 16:9 screen, you might need to change this to 4:3 in order to keep proportions.
km: វា​បង្ខំ​សមាមាត្រ​ម៉ូនីទ័រ។ ម៉ូនីទ័រ​ភាគច្រើន​មាន​ភីកសែល​ការ៉េ (1:1)។ ប្រសិនបើ​អ្នក​មាន​អេក្រង់ 16:9 អ្នក​អាច​ត្រូវ​ប្ដូរ​វា​ទៅ 4:3 ដើម្បី​រក្សា​សមាមាត្រ។

en: This forces the source aspect ratio. For instance, some DVDs claim to be 16:9 while they are actually 4:3. This can also be used as a hint for VLC when a movie does not have aspect ratio information. Accepted formats are x:y (4:3, 16:9, etc.) expressing the global image aspect, or a float value (1.25, 1.3333, etc.) expressing pixel squareness.
km: វា​នឹង​បង្ខំ​សមាមាត្រ​ប្រភព។ ឧទាហរណ៍ ឌីវីឌី​មួយ​ចំនួន​អះអាង​ថា 16:9 ខណៈ​ដែល​តាមពិត​វា​គឺ 4:3 ។ វា​ក៏​អាច​ប្រើ​ជា​ជំនួយ​សម្រាប់ VLC នៅ​ពេល​ដែល​ភាពយន្ត​មិន​មាន​ព័ត៌មាន​សមាមាត្រ។ ទ្រង់ទ្រាយ​ដែល​ត្រឹមត្រូវ​គឺ x:y (4:3 16:9 ។ល។) បង្ហាញ​ពី​សមាមាត្រ​រូបភាព​សកល ឬ​តម្លៃ​ទសភាគ (1.25 1.3333 ។ល។) បង្ហាញ​ពី​ភាព​ជ្រុង​​ៗ​នៃ​ភីកសែល ។

en: This gain is applied to synthesis output. High values may cause saturation when many notes are played at a time.
km: ការ​កើន​ឡើង​ត្រូវ​បាន​អនុវត្ត​ចំពោះ​លទ្ធផល​ដែល​បាន​កើត​ឡើង ។ តម្លៃ​ខ្ពស់​អាច​មាន​តិត្ថិភាព នៅ​ពេល​ការ​សម្គាល់​ជា​ច្រើន​​ត្រូវ​បាន​សម្គាល់​នៅ​ពេល​តែ​មួយ ។

en: This is VLC's default interface, with a native look and feel.
km: នេះ​ជា​ចំណុច​ប្រទាក់​លំនាំដើម​របស់ VLC ជាមួយ​រូបរាង និង​មុខងារ​ដើម ។

en: This is VLC's skinnable interface. You can download other skins at
km: នេះ​ជា​ចំណុច​ប្រទាក់​របស់ VLC ដែល​អាច​ប្ដូរ​ស្បែក​បាន ។ អ្នក​អាច​ទាញ​យក​ស្បែក​​ផ្សេងទៀត​​នៅ

en: This is a coefficient that modifies the height of the bands.
km: នេះ​ជា​មេគុណ ដែល​កែប្រែ​កម្ពស់​របស់​ក្រុម ។

en: This is a legacy entry to let you configure access output modules
km: នេះ​ជា​ធាតុ​ចាស់​ដែល​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​ការ​ចូល​ដំណើរការ​ម៉ូឌុល​លទ្ធផល

en: This is a legacy entry to let you configure mux modules
km: នេះ​ជា​ធាតុ​ចាស់​ដែល​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​ម៉ូឌុល​ទ្វេ​ទិស

en: This is the TCP port on which this interface will listen. It defaults to 4212.
km: វា​ជា​ច្រក TCP ដែល​ចំណុច​ប្រទាក់​នឹង​ស្ដាប់ ។ វា​កំណត់​លំនាំដើម​ទៅ 4212 ។

en: This is the audio codec that will be used.
km: នេះ​ជា​កូដិក​អូឌីយ៉ូ ដែល​នឹង​ត្រូវ​ប្រើ ។

en: This is the audio encoder module that will be used (and its associated options).
km: វា​ជា​ម៉ូឌុល​អ៊ិនកូឌ័រ​អូឌីយ៉ូ​ដែល​នឹង​ត្រូវ​ប្រើ (និង​ជម្រើស​ដែល​ពាក់ព័ន្ធ​របស់​វា) ។

en: This is the audio output method used by VLC. The default behavior is to automatically select the best method available.
km: នេះ​ជា​វិធីសាស្ត្រ​លទ្ធផល​អូឌីយ៉ូ​ដែល​បាន​ប្រើ​ដោយ VLC ។ ឥរិយាបថ​លំនាំដើម​គឺ​ត្រូវ​បាន​ជ្រើស​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ​នូវ​វិធីសាស្ត្រ​​ល្អ​បំផុត​ដែល​មាន​​ ។

en: This is the certificate presented by %s:
    %s
    
    If in doubt, abort now.
km: នេះ​ជា​វិញ្ញាបនបត្រ​ដែល​បាន​បង្ហាញ​ដោយ %s ៖
    %s
    
    បើ​សង្ស័យ សូម​បោះបង់​វា​ឥឡូវ។

en: This is the default Audio CD device to use.
km: នេះ​ជា​ឧបករណ៍​ស៊ីឌី​អូឌីយ៉ូ​លំនាំដើម​ដែល​ត្រូវ​ប្រើ។

en: This is the default Audio CD drive (or file) to use. Don't forget the colon after the drive letter (e.g. D:)
km: នេះ​ជា​ដ្រាយ​ស៊ីឌី​អូឌីយ៉ូ​លំនាំដើម (ឬ​ឯកសារ) ដែល​ត្រូវ​ប្រើ។ កុំ​ភ្លេច​ប្រើ​សញ្ញា​ចុច​ពីរ​នៅ​បន្ទាប់ពី​អក្សរ​ដ្រាយ (ឧ. D:)

en: This is the default DVD device to use.
km: នេះ​ជា​ឧបករណ៍​ឌីវីឌី​​លំនាំដើម​ដែល​ត្រូវ​ប្រើ។

en: This is the default DVD drive (or file) to use. Don't forget the colon after the drive letter (e.g. D:)
km: នេះ​ជា​ដ្រាយ​ឌីវីឌី​លំនាំដើម (ឬ​ឯកសារ) ដែល​ត្រូវ​ប្រើ។ កុំ​ភ្លេច​ប្រើ​សញ្ញា​ចុច​ពីរ​នៅ​បន្ទាប់ពី​អក្សរ​ដ្រាយ (ឧ. D:)

en: This is the default VCD device to use.
km: នេះ​ជា​ឧបករណ៍​វីស៊ីឌី​លំនាំដើម​ដែល​ត្រូវ​ប្រើ។

en: This is the default VCD drive (or file) to use. Don't forget the colon after the drive letter (e.g. D:)
km: នេះ​ជា​ដ្រាយ​វីស៊ីឌី​លំនាំដើម (ឬ​ឯកសារ) ដែល​ត្រូវ​ប្រើ។ កុំ​ភ្លេច​ប្រើ​សញ្ញា​ចុច​ពីរ​នៅ​បន្ទាប់ពី​អក្សរ​ដ្រាយ (ឧ. D:)

en: This is the default muxer method that will be used.
km: វា​ជា​វិធីសាស្ត្រ​ឧបករណ៍​ទ្វេ​ទិស​លំនាំដើម ដែល​នឹង​ត្រូវ​ប្រើ ។

en: This is the default output URI.
km: វា​ជា​ URI លទ្ធផល​លំនាំដើម ។

en: This is the default output access method that will be used.
km: នេះ​ជា​វិធីសាស្ត្រ​ចូល​ដំណើរការ​​លទ្ធផល​លំនាំដើម ដែល​នឹង​ត្រូវ​ប្រើ ។

en: This is the default size of the fonts that will be rendered on the video. If set to something different than 0 this option will override the relative font size.
km: នេះ​ជា​ទំហំ​​ពុម្ព​អក្សរ​លំនាំដើម ដែល​នឹង​ត្រូវ​បង្ហាញ​នៅ​លើ​វីដេអូ ។ ប្រសិនបើ​កំណត់​អ្វី​ផ្សេង​ក្រៅ​ពី ០ នោះ​ជម្រើស​នេះ​នឹង​បដិសេធ​ទំហំ​ពុម្ព​អក្សរ​ដែល​ទាក់ទង ។

en: This is the desired frame rate when playing MJPEG from a file. Use 0 (this is the default value) for a live stream (from a camera).
km: នេះ​ជា​អត្រា​ស៊ុម​ដែល​ចង់បាន​នៅ​ពេល​​ចាក់ MJPEG ពី​ឯកសារ ។ ប្រើ ០ (វា​ជា​តម្លៃ​លំនាំដើម) សម្រាប់​ស្ទ្រីម​ផ្ទាល់ (ពី​ម៉ាស៊ីន​ថត) ។

en: This is the desired frame rate when playing raw video streams. In the form 30000/1001 or 29.97
km: នេះ​ជា​អត្រា​ស៊ុម​ដែល​ចង់បាន​ពេល​ចាក់​ស្ទ្រីម​វីដេអូ​ដើម។ នៅ​ក្នុង​ទម្រង់ 30000/1001 ឬ 29.97

en: This is the frame rate used as a fallback when playing MPEG video elementary streams.
km: នេះ​ជា​អត្រា​ស៊ុម​ដែល​បាន​ប្រើ​ទម្លាក់​ថយក្រោយ នៅ​ពេល​ចាក់​វីដេអូ​ MPEG ស្ទ្រីម​ដំបូង ។

en: This is the gain used for stream without replay gain information
km: នេះ​ជា​ការ​បង្កើន​ដែល​បាន​ប្រើ​សម្រាប់​ស្ទ្រីម ដោយ​គ្មាន​ព័ត៌មាន replay gain

en: This is the hop limit (also known as "Time-To-Live" or TTL) of the multicast packets sent by the stream output (-1 = use operating system built-in default).
km: នេះ​ជា​ដែន​កំណត់​ការ​ផ្លោះ (បាន​ស្គាល់​ថា "Time-To-Live" ឬ TTL) របស់​កញ្ចប់​ម៉ាល់ធីខាស​ដែល​បាន​ផ្ញើ​ដោយ​លទ្ធផល​ស្ទ្រីម (-1 = ប្រើ​ប្រព័ន្ធ​ប្រតិបត្តិការ​មាន​ស្រាប់​លំនាំដើម)។

en: This is the host on which the interface will listen. It defaults to all network interfaces (0.0.0.0). If you want this interface to be available only on the local machine, enter "127.0.0.1".
km: នេះ​ជា​ម៉ាស៊ីន​ដែល​ចំណុច​ប្រទាក់​នឹង​ស្ដាប់ ។ វា​ជា​លំនាំដើម​សម្រាប់​ចំណុច​ប្រទាក់​បណ្ដាញ​ទាំងអស់ (0.0.0.0) ។ ប្រសិន​បើ​អ្នក​ចង់​ឲ្យ​មាន​ចំណុច​ប្រទាក់​នេះ​​នៅ​លើ​ម៉ាស៊ីន​មូលដ្ឋាន សូម​បញ្ចូល "127.0.0.1" ។

en: This is the language of the audio stream.
km: នេះ​ជា​ភាសា​របស់​ស្ទ្រីម​អូឌីយ៉ូ ។

en: This is the main interface used by VLC. The default behavior is to automatically select the best module available.
km: នេះ​ជា​ចំណុច​ប្រទាក់​មេ​ដែល​បាន​ប្រើ​ដោយ VLC ។ ឥរិយាបថ​លំនាំដើម​គឺ​ត្រូវ​បាន​ជ្រើស​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ​នូវ​ម៉ូឌុល​ដែល​មាន​និង​ល្អ​បំផុត ។

en: This is the maximum application-layer packet size that can be transmitted over the network (in bytes).
km: នេះ​ជា​ទំហំ​កញ្ចប់​ស្រទាប់​កម្មវិធី​អតិបរមា​ដែល​អាច​ត្រូវ​បាន​បញ្ជូន​តាម​បណ្ដាញ (គិត​ជា​បៃ)។

en: This is the maximum size in bytes of the temporary files that will be used to store the timeshifted streams.
km: នេះ​ជា​ទំហំ​​អតិបរមា​គិត​ជា​បៃ​របស់​ឯកសារ​បណ្ដោះអាសន្ន ដែល​នឹង​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​​ដើម្បី​ទុក​ស្ទ្រីម​ប្ដូរ​ពេលវេលា។

en: This is the muxer that will be used for audio.
km: នេះ​ជា​ឧបករណ៍​ទ្វេ​ទិស​ដែល​នឹង​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​សម្រាប់​អូឌីយ៉ូ ។

en: This is the muxer that will be used for video.
km: នេះ​ជា​ឧបករណ៍​ទ្វេ​ទិស ដែល​នឹង​ត្រូ​វបាន​ប្រើ​សម្រាប់​វីដេអូ ។

en: This is the name of the session that will be announced in the SDP (Session Descriptor).
km: នេះ​ជា​ឈ្មោះ​សម័យ​ដែល​នឹង​ត្រូវ​បាន​ប្រកាស​នៅ​ក្នុង SDP (Session Descriptor) ។

en: This is the number of audio buffers on which the power measurement is made. A higher number of buffers will increase the response time of the filter to a spike but will make it less sensitive to short variations.
km: នេះ​ជា​ចំនួន​អង្គ​ចងចាំ​បណ្ដោះអាសន្ន​អូឌីយ៉ូ នៅ​លើ​ការ​ស្ទង់​អានុភាព​ណាមួយ​ដែល​បាន​បង្កើត ។ ចំនួន​អង្គ​ចងចាំ​បណ្ដោះអាសន្ន​ដែល​ខ្ពស់ នឹង​បង្កើន​ពេលវេលា​ឆ្លើយតប​របស់​តម្រង​ទៅកាន់​ចង្កាក់ ប៉ុន្តែ​នឹង​ធ្វើឲ្យ​វា​ដឹង​តិច​ចំពោះ​បម្រែបម្រួល​ខ្លី ។

en: This is the output URI that will be used for audio.
km: នេះ​ជា​ URI លទ្ធផល​ដែល​នឹង​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​សម្រាប់​អូឌីយ៉ូ ។

en: This is the output URI that will be used for video.
km: នេះ​ជា URI លទ្ធផល​ដែល​នឹង​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​សម្រាប់​វីដេអូ ។

en: This is the output URL that will be used.
km: វា​ជា URL លទ្ធផល​ដែល​នឹង​ត្រូវ​ប្រើ ។

en: This is the output access method that will be used for audio.
km: នេះ​ជា​វិធីសាស្ត្រ​ចូល​ដំណើរការ​លទ្ធផល​ដែល​នឹង​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​សម្រាប់​អូឌីយ៉ូ ។

en: This is the output access method that will be used for video.
km: នេះ​ជា​វិធីសាស្ត្រ​ចូល​ដំណើរការ​លទ្ធផល​ដែល​នឹង​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​សម្រាប់​វីដេអូ ។

en: This is the relative default size of the fonts that will be rendered on the video. If absolute font size is set, relative size will be overridden.
km: នេះ​ជា​ទំហំ​ពុម្ព​អក្សរ​ពាក់ព័ន្ធ​លំនាំដើម ដែល​នឹង​ត្រូវ​បង្ហាញ​នៅ​លើ​វីដេអូ ។ ប្រសិនបើ​បាន​កំណត់​ទំហំ​ពុម្ពអក្សរ​ជាក់លាក់ ទំហំ​ដែល​ពាក់ព័ន្ធ​នឹង​ត្រូវ​បាន​បដិសេធ​ ។

en: This is the subtitle codec that will be used.
km: នេះ​ជា​ការ​ដាក់​លេខ​កូដ​ចំណងជើង​រង​ដែល​នឹង​ត្រូវ​ប្រើ។

en: This is the subtitle encoder module that will be used (and its associated options).
km: នេះ​ជា​ម៉ូឌុល​កម្មវិធី​ដាក់​លេខ​កូដ​ចំណងជើង​រង​ដែល​នឹង​ត្រូវ​ប្រើ (និង​ជម្រើស​ពាក់ព័ន្ធ​របស់​វា)

en: This is the the video output method used by VLC. The default behavior is to automatically select the best method available.
km: នេះ​ជា​វិធីសាស្ត្រ​បង្ហាញ​វីដេអូ​ដែល​បាន​ប្រើ​ដោយ VLC ។ ឥរិយាបថ​លំនាំដើម​គឺ​ត្រូវ​ជ្រើស​វិធីសាស្ត្រ​ល្អ​បំផុត​ដែល​មាន​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ។

en: This is the verbosity level (0=only errors and standard messages, 1=warnings, 2=debug).
km: ​នេះ​ជា​កម្រិត​បរិយាយ (0=សម្រាប់​តែ​កំហុស និង​សារ​ស្តង់ដារ 1=ការ​ព្រមាន 2=បំបាត់​កំហុស) ។

en: This is the video codec that will be used.
km: នេះ​ជា​កូដិក​វីដេអូ ដែល​នឹង​ត្រូវ​ប្រើ ។

en: This is the video encoder module that will be used (and its associated options).
km: នេះ​ជា​ម៉ូឌុល​អ៊ិនកូដ​វីដេអូ ដែល​នឹង​ត្រូវ​ប្រើ (និង​ជម្រើស​ដែល​បាន​ភ្ជាប់​របស់​វា) ។

en: This limits the maximum number of clients that can connect to the RTSP VOD. 0 means no limit.
km: វា​កំណត់​ចំនួន​ម៉ាស៊ីន​ភ្ញៀវ​អតិបរមា​ដែល​អាច​តភ្ជាប់​បាន​ទៅកាន់ RTSP VOD ។ ០ មានន័យថា​គ្មាន​ដែន​កំណត់ ។

en: This linear gain will be applied in software.
km: ការ​ទទួល​យក​លីនេអ៊ែ​នេះ​នឹង​ត្រូវ​បាន​អនុវត្ត​នៅ​ក្នុង​កម្មវិធី។

en: This linear gain will be applied to outputted audio.
km: បន្ទាត់​កើនឡើង​នេះ​នឹង​ត្រូវ​បាន​អនុវត្ត​ចំពោះ​សំឡេង​ចេញ។

en: This module outputs the transcoded stream to a network via HTTP.
km: ​ម៉ូឌុល​នេះ​​បង្ហាញ​ស្ទ្រីម​ដែល​បាន​បម្លែង​តករឡប់​ទៅកាន់​បណ្ដាញ​​តាម HTTP ។

en: This module outputs the transcoded stream to a network via RTP.
km: ម៉ូឌុល​នេះ​បង្ហាញ​ស្ទ្រីម​ដែល​បាន​បម្លែង​ត្រឡប់​ទៅកាន់​បណ្ដាញ​តាម RTP ។

en: This module outputs the transcoded stream to a network via RTSP.
km: ម៉ូឌុល​នេះ​បង្ហាញ​ស្ទ្រីម​ដែល​បាន​បម្លែង​ត្រឡប់​ទៅកាន់​បណ្ដាញ​តាម RTSP ។

en: This module outputs the transcoded stream to a network via UDP.
km: ម៉ូឌុល​នេះ​បញ្ចេញ​ស្ទ្រីម​ដែល​បាន​បម្លែង​ត្រឡប់​ទៅកាន់​បណ្ដាញ​តាម UDP ។

en: This module outputs the transcoded stream to a network via the mms protocol.
km: ម៉ូឌុល​នេះ​បង្ហាញ​ស្ទ្រីម​ដែល​បាន​បម្លែង​ត្រឡប់​ទៅកាន់​បណ្ដាញ​តាម​ពិធីការ mms ។

en: This module outputs the transcoded stream to an Icecast server.
km: ម៉ូឌុល​នេះ​បង្ហាញ​ស្ទ្រីម​ដែល​បាន​បម្លែង​ត្រឡប់​ទៅកាន់​ម៉ាស៊ីន​មេ Icecast ។

en: This module writes the transcoded stream to a file.
km: ម៉ូឌុល​នេះ​សរសេរ​ស្ទ្រីម​ដែល​បាន​បម្លែង​ត្រឡប់​ទៅកាន់​ឯកសារ ។

en: This muxer is not provided directly by VLC: It could be missing.
km: ឧបករណ៍​ទ្វេ​ទិស​នេះ​មិន​ត្រូវ​បាន​ផ្ដល់​ដោយ VLC ៖ វា​ប្រហែលជា​បាត់។

en: This option adds an offset (positive or negative) to VLC default priorities. You can use it to tune VLC priority against other programs, or against other VLC instances.
km: ជម្រើស​នេះ​បន្ថែម​អុហ្វសិត (វិជ្ជមាន ឬ​អវិជ្ជមាន) ទៅកាន់​អាទិភាព​លំនាំដើម​របស់ VLC ។ អ្នក​អាច​ប្រើ​វា​ដើម្បី​បើក​អាទិភាព VLC ប្រឆាំង​នឹង​កម្មវិធី ឬ​វត្ថុ VLC ផ្សេងទៀត​បាន។

en: This option allows the interface to change its icon on various occasions.
km: ជម្រើស​នេះ​​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​​ចំណុចប្រទាក់​ផ្លាស់ប្ដូរ​រូបតំណាង​របស់​វា​​តាម​ពេល​វេលា ។

en: This option allows you to set the title according to what's being played<br>$a: Artist<br>$b: Album<br>$c: Copyright<br>$t: Title<br>$g: Genre<br>$n: Track num<br>$p: Now playing<br>$A: Date<br>$D: Duration<br>$Z: "Now playing" (Fall back on Title - Artist)
km: ជម្រើស​នេះ​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​កំណត់​ចំណងជើង​ដោយ​ផ្អែកលើ​អ្វី​ដែល​វា​កំពុង​ចាក់<br>$a ៖ សិល្បករ<br>$b ៖ អាល់ប៊ុម<br>$c ៖ រក្សាសិទ្ធិ<br>$t ៖ ចំណងជើង<br>$g ៖ ចង្វាក់<br>$n ៖ លេខ​បទ<br>$p ៖ កំពុង​ចាក់<br>$A ៖ កាលបរិច្ឆេទ<br>$D ៖ ថិរវេលា<br>$Z ៖ "កំពុង​ចាក់" (ត្រឡប់​ក្រោយ​តាម​ចំណងជើង - សិល្បករ)

en: This option allows you to specify the directory the ncurses filebrowser will show you initially.
km: ជម្រើស​នេះ​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​បញ្ជាក់​ថត ដែល​កម្មវិធី​រុករក​ឯកសារ ncurses នឹង​បង្ហាញ​នៅ​ពេល​ចាប់ផ្ដើម ។

en: This option can be used to alter the way VLC selects its codecs (decompression methods). Only advanced users should alter this option as it can break playback of all your streams.
km: ជម្រើស​នេះ​អាច​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ដើម្បី​ប្ដូរ​វិធី​ដែល VLC ជ្រើស​កូដិក​​របស់​វា (វិធីសាស្ត្រ​មិន​បង្ហាប់) ។ មាន​តែ​អ្នកប្រើ​កម្រិត​ខ្ពស់​ប៉ុណ្ណោះ​ដែល​គួរតែ​ឆ្លាស់​ជម្រើស​នេះ ព្រោះ​​វា​អាច​ធ្វើឲ្យ​ការ​ចាក់​ស្ទ្រីម​ទាំងអស់​របស់​អ្នក​ខូច។

en: This option is useful if you want to lower the latency when reading a stream
km: ជម្រើស​នេះ មាន​ប្រយោជន៍​ប្រសិនបើ​អ្នក​ចង់​បន្ទាប​ភាព​មើល​មិន​ឃើញ​នៅ​ពេល​​អាន​ស្ទ្រីម

en: This option selects a stereo to mono downmix algorithm that is used in the headphone channel mixer. It gives the effect of standing in a room full of speakers.
km: ជម្រើស​នេះ​នឹង​ជ្រើស​ក្បួន​ដោះស្រាយ downmix ស្តេរ៉េអូ​ទៅ​ម៉ូណូ​ដែល​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​នៅ​ក្នុង​កម្មវិធី​លាយ​ឆានែល​កាស ។ វា​ផ្ដល់​នូវ​បែបផែន​ដែល​កំពុង​ឈរ​នៅ​ក្នុង​បន្ទប់​មួយ​ដែល​មាន​អូប៉ាល័រ។

en: This option silences all other channels except the selected channel.
km: ជម្រើស​នេះ​បញ្ឈប់​​ឆានែល​ផ្សេងៗ​ទៀត​ទាំងអស់​លើក​លែង​តែ​ឆានែល​ដែល​បាន​ជ្រើស ។

en: This overrides the channel. Measured in Hz.
km: វា​បដិសេធ​ប៉ុស្តិ៍។ បាន​វាស់ស់​គិតជា Hz ។

en: This parameter controls quality versus speed tradeoffs involved in the motion estimation decision process (lower = quicker and higher = better quality). Range 1 to 9.
km: ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ​នេះ​គ្រប់គ្រង​គុណភាព ប្រឆាំង​នឹង​​ការ​ធ្វើ​ឲ្យ​បាត់បង់​គុណភាព ដែល​មាន​នៅ​ក្នុង​ដំណើរការ​សម្រេច​ការ​វាយតម្លៃ​ចលនា (កាន់តែ​ទាប = កាន់តែ​លឿន ហើយ​កាន់តែ​ខ្ពស់ = គុណភាព​កាន់តែ​ល្អ) ។ ជួរ​ចាប់​ពី ១ ដល់ ៩ ។

en: This payload format will be assumed for dynamic payload types (between 96 and 127) if it can't be determined otherwise with out-of-band mappings (SDP)
km: ទ្រង់ទ្រាយ​តម្លៃ​ដឹកជញ្ជូន​នេះ​នឹង​ត្រូវ​បាន​សន្មត​សម្រាប់​ប្រភេទ​តម្លៃ​ដឹកជញ្ជូន​ថាមវន្ត (ចន្លោះ 96 និង 127) ប្រសិនបើ​វា​មិន​អាច​ត្រូវ​បាន​កំណត់ បើមិនដូច្នោះទេ វា​នឹង​ប្រើ​ការ​ផ្គូផ្គង​ក្រៅ​ក្រុម (SDP)

en: This private key file (PEM format) is used for server-side TLS.
km: ឯកសារ​កូនសោ​ឯកជន​នេះ (ទ្រង់ទ្រាយ PEM) ត្រូវ​បាន​ប្រើ​​សម្រាប់​ផ្នែក​ម៉ាស៊ីន​មេ TLS ។

en: This program comes with NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
    You may redistribute it under the terms of the GNU General Public License;
    see the file named COPYING for details.
    Written by the VideoLAN team; see the AUTHORS file.
km: កម្មវិធី​នេះ​បង្កើត​ឡើង​ដោយ​គ្មាន​ការ​ធានា​ចំពោះ​វិសាលភាព​ដែល​បាន​អនុញ្ញាត​ដោយ​ច្បាប់​ឡើយ។
    អ្នក​អាច​ចែកចាយ​ឡើងវិញ​ក្រោម​លក្ខខណ្ឌ​អាជ្ញាប័ណ្ណ​សាធារណៈ​ទូទៅ GNU ។
    ចំពោះ​ព័ត៌មាន​លម្អិត ​សូម​មើល​ឯកសារ​​ឈ្មោះ COPYING ។
    សរសេរ​ដោយ​ក្រុម VideoLAN សូម​មើល​ឯកសារ​អ្នក​និពន្ធ ។

en: This reduces the fluctuations in QP after curve compression. Temporally blurs quants.
km: វា​កាត់​បន្ថយ​ការ​ប្រែប្រួល​នៅ​ក្នុង QP ក្រោយ​ពេល​បង្ហាប់​ខ្សែ​កោង ។ ធ្វើឲ្យ​ព្រឹល quants បណ្ដោះអាសន្ន ។

en: This reduces the fluctuations in QP before curve compression. Temporally blurs complexity.
km: វា​កាត់​បន្ថយ​ការ​ប្រែប្រួល​នៅ​ក្នុង QP មុន​ពេល​បង្ហាប់​ខ្សែ​កោង ។ វា​ធ្វើឲ្យ​ព្រឹល​ខ្លាំង​ជា​បណ្ដោះ​អាសន្ន ។

en: This renders the font using "paletized YUV". This option is only needed if you want to encode into DVB subtitles
km: វា​បង្ហាញ​ពុម្ពអក្សរ​ដោយ​ប្រើ "paletized YUV" ។ ជម្រើស​នេះ​គឺ​ចាំបាច់​តែ​នៅ​ពេល​ដែល​អ្នក​ចង់​អ៊ិនកូដ​ទៅ​ក្នុង​ចំណងជើង​រង DVB

en: This selects the quantizer to use. Lower values result in better fidelity, but higher bitrates. 26 is a good default value. Range 0 (lossless) to 51.
km: ​ជ្រើស quantizer ដែល​ត្រូវ​ប្រើ ។ តម្លៃ​កាន់តែ​ទាប បង្ហាញ​បង្ហាញ​កាន់តែ​ត្រឹមត្រូវ ប៉ុន្តែ​អត្រា​ប៊ីត​ក៏​កាន់តែ​ខ្ពស់​ដែរ ។ ២៦ គឺ​ជា​តម្លៃ​លំនាំដើម​ល្អ ។ ជួរ ០ (គ្មាន​ការ​បាត់បង់) ដល់ ៥១ ។

en: This selects which plugin to use for audio resampling.
km: វា​នឹង​ជ្រើស​កម្មវិធី​ជំនួយ​ដើម្បី​ប្រើ​សម្រាប់​ការ​ធ្វើ​គំរូ​អូឌីយ៉ូ​ឡើងវិញ។

en: This selects which transport protocol to use for RTP.
km: វា​នឹង​ជ្រើស​ពិធីការ​បញ្ជូន​ណា​មួយ​​ដែល​ត្រូវ​ប្រើ​សម្រាប់ RTP ។

en: This sends and receives RTCP packet multiplexed over the same port as RTP packets.
km: វា​ផ្ញើ និង​ទទួល​កញ្ចប់ RTCP ដែល​បាន​ទ្វេ​ទិស​តាម​ច្រក​ដូចគ្នា​នឹង​កញ្ចប់ RTP ។

en: This setting is deprecated and not used anymore
km: ការ​កំណត់​នេះ​គឺ​ត្រូវ​បាន​បន្ទាប និង​មិន​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ទៀត​ទេ

en: This specifies the height in pixels of the raw video stream.
km: វា​បញ្ជា​កម្ពស់​របស់​ស្ទ្រីម​វីដេអូ​ដើម គិត​ជា​ភីកសែល ។

en: This specifies the width in pixels of the raw video stream.
km: វា​បញ្ជាក់​ពី​ទទឹង​របស់​ស្ទ្រីម​វីដេអូ​ដើម គិត​ជា​ភីកសែល ។

en: This stream will always be opened at VLC startup.
km: ស្ទ្រីម​នេះ​នឹង​ត្រូវ​បាន​បើក​ជានិច្ច​នៅ​ពេល​ចាប់ផ្ដើម VLC ។

en: This will reset VLC media player's preferences.
    
    Note that VLC will restart during the process, so your current playlist will be emptied and eventual playback, streaming or transcoding activities will stop immediately.
    
    The Media Library will not be affected.
    
    Are you sure you want to continue?
km: វា​នឹង​កំណត់​ចំណូលចិត្ត​កម្មវិធី​ចាក់​មេឌៀ VLC ឡើងវិញ។
    
    ចងចាំ​ថា VLC នឹង​ចាប់ផ្ដើម​ឡើងវិញ​នៅ​ពេល​កំពុង​ដំណើរការ ដូច្នេះ​បញ្ជី​ចាក់​របស់​អ្នក​នឹង​ត្រូវ​បាន​សម្អាត ហើយ​ការ​ចាក់​ឡើងវិញ​យថាហេតុ ការ​ស្ទ្រីម និង​សកម្មភាព​បម្លែង​ត្រឡប់​នឹង​ត្រូវ​បាន​ឈប់​ភ្លាមៗ​ដែរ។
    
    បណ្ណាល័យ​មេឌៀ​នឹង​មិន​ប៉ះពាល់​ទេ។
    
    តើ​អ្នក​ពិជា​ចង់​បន្ត​មែន​ឬ?

en: This wizard will allow you to stream or convert your media for use locally, on your private network, or on the Internet.
    You should start by checking that source matches what you want your input to be and then press the "Next" button to continue.
km: អ្នកជំនួយការ​នេះ​នឹង​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​ស្ទ្រីម ឬ​បម្លែង​មេឌៀ​របស់​អ្នក​សម្រាប់​ប្រើ​ក្នុង​មូលដ្ឋាន លើ​បណ្ដាញ​ឯកជន​របស់​អ្នក ឬ​នៅ​លើ​អ៊ីនធឺណិត។
    អ្នក​គួរតែ​ចាប់ផ្ដើម​ដោយ​ពិនិត្យមើល​ថា​ប្រភព​នោះ​ផ្គូផ្គង​ជាមួយ​អ្វី​ដែល​អ្នក​បញ្ចូល​ដែរ​ឬទេ រួច​ចុច​ប៊ូតុង "បន្ទាប់" ដើម្បី​បន្ត។

en: Threads
km: សែស្រឡាយ

en: Three component motion estimation
km: ការ​វាយតម្លៃ​ចលនា​សមាសភាគ​បី

en: Threshold
km: កម្រិត​ពន្លឺ

en: Threshold level
km: កម្រិត​ពន្លឺ

en: Threshold to be attained to raise an alarm. If the audio level is under the threshold during this time, an alarm is sent (default 0.1).
km: កម្រិត​ពន្លឺ​ដែល​ត្រូវ​ទទួល​ដើម្បី​ឡើង​ដល់​ការ​ជូនដំណឹង ។ ក្នុង​អំឡុង​ពេល​នេះ ប្រសិនបើ​កម្រិត​អូឌីយ៉ូ​នៅ​ក្រោម​កម្រិត​ពន្លឺ ការ​ជូន​ដំណឹង​នឹង​ត្រូវ​បាន​ផ្ញើ (លំនាំដើម ០.១) ។

en: Tibetan
km: ទីបេ

en: Ticker text
km: អត្ថបទ​គូសធីក

en: Tiger rendering defaults
km: ការ​បង្ហាញ​ Tiger​ លំនាំដើម

en: Tigrinya
km: ទីរិនយា

en: Time
km: ពេលវេលា

en: Time Control
km: ការ​គ្រប់គ្រង​ពេលវេលា

en: Time Slider
km: គ្រាប់រំកិល​ពេលវេលា

en: Time Synchronisation option for output. If true, stream will render as usual, else it will be rendered as fast as possible.
km: ជម្រើស​ធ្វើសមកាលកម្ម​ពេលវេលា​សម្រាប់​លទ្ធផល ។ ប្រសិនបើ​ពិត ស្ទ្រីម​នឹង​បង្ហាញ​តាម​ធម្មតា បើ​មិន​ដូច្នេះទេ វា​នឹង​ត្រូវ​បានបង្ហាញ​​យ៉ាង​លឿន​តាម​ដែល​អាច​ធ្វើ​បាន ។

en: Time Synchronized output
km: ពេលវេលា​លទ្ធផល​ដែល​បាន​ធ្វើ​សមកាលកម្ម

en: Time Toolbar
km: របារ​ឧបករណ៍​ពេលវេលា

en: Time Window during when the audio level is measured in ms for silence detection. If the audio level is under the threshold during this time, an alarm is sent (default 5000).
km: បង្អួច​ពេលវេលា​អំឡុង​ពេល​វាស់​ស្ទង់​កម្រិត​អូឌីយ៉ូ​គិតជា មិ.វិ. សម្រាប់​ការ​រក​ឃើញ​ស្ងាត់ ។ ក្នុង​អំឡុង​ពេល​នេះ ប្រសិនបើ​កម្រិត​អូឌីយ៉ូ​នៅ​ក្រោម​កម្រិត​ពន្លឺ​ ការ​ជូន​ដំណឹង​នឹង​ត្រូវ​បាន​ផ្ញើ (លំនាំដើម ៥០០០) ។

en: Time between two alarm messages in ms
km: រយៈពេល​រវាង​សារ​ជូនដំណឹង​ពីរ​គិតជា មិ.វិ.

en: Time between two alarm messages in ms. This value is used to avoid alarm saturation (default 2000).
km: ពេល​វេលា​រវាង​សារ​ជូនដំណឹង​ពីរ​គិតជា មិ.វិ. ។ តម្លៃ​នេះ​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ដើម្បី​ចៀសវាង​តិត្ថិភាព​ការ​ជូនដំណឹង (លំនាំដើម ២០០០) ។

en: Time code
km: លេខ​កូដ​ពេលវេលា

en: Time code subpicture elementary stream generator
km: លេខ​កូដ​ពេលវេលា​កម្មវិធី​បង្កើត​ស្ទ្រីម​រូបភាព​រង​ដំបូង

en: Time in milliseconds of the average delay. Note average
km: ពេលវេលា​គិត​ជា​មិល្លីវិនាទី​នៃ​ការ​ពន្យារ​មធ្យម ។ ចំណាំ​មធ្យម

en: Time in milliseconds of the maximum sweep depth. Thus, the sweep range will be delay-time +/- sweep-depth.
km: ពេលវេលា​គិត​ជា​មិល្លី​វិនាទី​របស់​ជម្រៅ​សំអាត​អតិបរមា ។ ដូច្នេះ​​ជួរ​សំអាត​នឹង​ជា​ពេលវេលា​ពន្យារ​ជម្រៅ​សំអាត +/- ។

en: Time in ms of the delay of left signal into right and vice versa.
km: រយៈពេល​គិតជា​មិល្លីវិនាទី​នៃ​ការ​ពន្យារ​សញ្ញា​ពី​ឆ្វេង​ទៅ​ស្ដាំ និង​ច្រាស​មកវិញ។

en: Time window to use in ms
km: បង្អួច​ពេលវេលា​ដែល​ត្រូវ​ប្រើ​គិតជា​ មិ.វិ.

en: Time:
km: ពេលវេលា ៖

en: Timeout
km: អស់ពេល

en: Timeout (ms)
km: អស់ពេល (មិ.វិ.)

en: Timeshift directory
km: ថតប្ដូរ​ពេលវេលា

en: Timeshift granularity
km: គ្រាប់​រំកិល​ប្ដូរ​ពេលវេលា

en: Title
km: ចំណងជើង

en: Title %i%s
km: ចំណង​ជើង %i%s

en: Title display mode
km: របៀប​បង្ហាញ​ចំណងជើង

en: Title display mode. Default is 0 (hidden) if the feed has an image and feed images are enabled, 1 otherwise.
km: របៀប​បង្ហាញ​ចំណងជើង ។ លំនាំដើម​គឺ ០ (លាក់) ប្រសិន​បើ​មតិ​ព័ត៌មាន​មាន​រូបភាព ហើយ​រូបភាព​មតិ​ព័ត៌មាន​ត្រូវ​បាន​បើក បើមិនដូច្នោះទេ ១ ។

en: Title font
km: ពុម្ពអក្សរ​ចំណងជើង

en: Title metadata
km: ទិន្នន័យ​មេតា​ចំណងជើង

en: Title to put in ASF comments.
km: ចំណងជើង​ដែល​ត្រូវ​ដាក់​នៅ​ក្នុង​មតិយោបល់ ASF ។

en: To Open a usual network stream (HTTP, RTSP, RTMP, MMS, FTP, etc.), just enter the URL in the field above. If you want to open a RTP or UDP stream, press the button below.
km: ដើម្បី​បើក​ស្ទ្រីម​បណ្ដាញ​ធម្មតា (HTTP, RTSP, RTMP, MMS, FTP ។ល។) គ្រាន់តែ​បញ្ចូល URL ក្នុង​វាល​ខាង​លើ ។ ប្រសិនបើ​អ្នក​ចង់​បើក​ស្ទ្រីម RTP ឬ UDP សូម​ចុច​ប៊ូតុង​ខាងក្រោម ។

en: To get exhaustive help, use '-H'.
km: ដើម្បី​មើល​ជំនួយ​លម្អិត សូម​ប្រើ '-H' ។

en: To select the polarization of the transponder, a different voltage is normally applied to the low noise block-downconverter (LNB).
km: ដើម្បី​ជ្រើស​ការ​បែងចែក​ឧបករណ៍​ទទួល/បញ្ជូន​សញ្ញា ជា​ទូទៅ​កម្រិត​វ៉ុល​ខុសគ្នា​ត្រូវ​បាន​អនុវត្ត​ចំពោះ​ឧបករណ៍​បម្លែង​សំឡេង​រំខាន​ទាប (LNB) ។

en: To stop the stream and resume normal controls, click the <i>Open Stream</i> button again.
km: ដើម្បី​បញ្ឈប់​ស្ទ្រីម និង​ធ្វើ​បន្ត​ការ​បញ្ជា​ធម្មតា ចុច​ប៊ូតុង <i>បើក​ស្ទ្រីម</i> ម្ដងទៀត ។

en: Toggle Normal/Loop/Repeat playlist modes
km: បិទ-បើក​របៀប​បញ្ជី​ចាក់​ធម្មតា/វិល​ជុំ/ចាក់​ឡើងវិញ

en: Toggle autoscaling
km: បិទ/បើក​ការ​ធ្វើ​មាត្រដ្ឋាន​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ

en: Toggle deinterlacing
km: បិទ/បើក​មិន​ត្របាញ់

en: Toggle playlist
km: បិទ/បើក​បញ្ជី​ចាក់

en: Toggle random playlist playback
km: បិទ/បើក​ការ​ចាក់​បញ្ជី​ចាក់​ឡើងវិញ​ដោយ​ចៃដន្យ

en: Toggle the video in fullscreen
km: បិទ/បើក​វីដេអូ​ចូល​ពេញ​អេក្រង់

en: Toggle the video out fullscreen
km: បិទ/បើក​វីដេអូ​ចេញ​ពេញ​អេក្រង់

en: Toggle wallpaper mode in video output
km: បិទ​/បើក​របៀប​ផ្ទាំង​រូបភាព​នៅ​ក្នុង​ការ​បង្ហាញ​វីដេអូ

en: Toggle wallpaper mode in video output.
km: បិទ​/បើក​របៀប​ផ្ទាំង​រូបភាព​នៅ​ក្នុង​ការ​បង្ហាញ​វីដេអូ។

en: Tolerance of the bluescreen blender on color variations for the U plane. A value between 10 and 20 seems sensible.
km: ភាព​ស្រដៀង​គ្នា​នៃ​ល្បាយ​អេក្រង់​ពណ៌​ខៀវ​នៅលើ​បម្រែបម្រួល​ពណ៌​សម្រាប់​កម្រិត U ។ តម្លៃ​នៅ​ចន្លោះ ១០ និង ២០ ហាក់ដូចជា​ត្រឹមត្រូវ ។

en: Tolerance of the bluescreen blender on color variations for the V plane. A value between 10 and 20 seems sensible.
km: ភាព​ស្រដៀង​គ្នា​នៃ​ល្បាយ​អេក្រង់​ពណ៌​ខៀវ​នៅលើ​​បម្រែបម្រួល​ពណ៌​សម្រាប់​កម្រិត V ។ តម្លៃ​នៅ​ចន្លោះ ១០ និង ២០ ហាក់ដូចជា​ត្រឹមត្រូវ ។

en: Tonga (Tonga Islands)
km: តុងហ្គោ (កោះ​តុងហ្គោ)

en: Tool
km: ឧបករណ៍

en: Toolbar Elements
km: ធាតុ​របារ​ឧបករណ៍

en: Toolbar position:
km: ទីតាំង​របារ​ឧបករណ៍ ៖

en: Toolbars Editor
km: កម្មវិធី​កែសម្រួល​របារ​ឧបករណ៍

[ctx: Tooltip|Mute]
en: Mute
km: បិទ​សំឡេង

[ctx: Tooltip|Unmute]
en: Unmute
km: បើក​សំឡេង

en: Top
km: កំពូល

en: Top 40
km: ៤០ លើគេ

en: Top left corner X coordinate
km: កូអរដោណេ X នៃ​ជ្រុង​កំពូល​ខាង​ឆ្វេង

en: Top left corner Y coordinate
km: កូអរដោណេ Y នៃ​ជ្រុង​កំពូល​ខាងឆ្វេង

en: Top-Left
km: កំពូល​ខាងឆ្វេង​

en: Top-Right
km: កំពូល​ខាងស្ដាំ​

en: Total height of the mosaic, in pixels.
km: កម្ពស់​ម៉ូសាអ៊ីក​សរុប គិត​ជា​ភីកសែល ។

en: Total pixel height of the peak items.
km: កម្ពស់​ជា​ភីកសែល​សរុប​របស់​ធាតុ​កំពូល ។

en: Total width of the mosaic, in pixels.
km: ទទឹង​ម៉ូសាអ៊ីក​សរុប គិត​ជា​ភីកសែល ។

en: Total/Remaining time
km: ពេលវេលា​សរុប/នៅ​សល់

en: Track
km: បទ

en: Track ID
km: លេខ​សម្គាល់​បទ

en: Track Number
km: លេខ​បទ

en: Track Synchronisation
km: ការ​ធ្វើ​សមកាលកម្ម​បទ

en: Track Synchronization
km: ការ​ធ្វើ​សមកាលកម្ម​បទ

en: Track number
km: លេខ​បទ

en: Track replay gain
km: បទ replay gain

en: Track settings
km: ការ​កំណត់​បទ

en: Tracks
km: បទ

en: Traditional Chinese (Big5)
km: អក្សរ​ចិន​ពេញ (Big5)

en: Traditional Chinese Unix (EUC-TW)
km: អក្សរ​ចិន​ពេញ​​យូនីក (EUC-TW)

en: Transcode
km: បម្លែង​ត្រឡប់

en: Transcode stream output
km: បម្លែង​ត្រឡប់​លទ្ធផល​ស្ទ្រីម

en: Transcoding Options
km: ជម្រើស​បម្លែង​ត្រឡប់

en: Transcoding options
km: ជម្រើស​បម្លែង​ត្រឡប់

en: Transcript
km: សញ្ញា​នៃ​សូរ

en: Transfer compression level from 0 (none) to 9 (max)
km: កម្រិត​បង្ហាប់​ការ​ផ្ទេរ​ពី 0 (គ្មាន) ទៅ 9 (អតិ.)

en: Transform
km: ប្លែង

en: Transform type
km: ប្រភេទ​ប្លែង

en: Transformation
km: ការ​ប្លែង​ភាព

en: Transmission mode
km: របៀប​បញ្ជូន

en: Transparency
km: ភាពថ្លា

en: Transparency mask
km: របាំង​ភាព​ថ្លា

en: Transparency of the bargraph
km: ភាព​ថ្លា​របស់​ក្រាហ្វិក​របារ

en: Transparency of the default background color if the Kate stream does not specify a particular background color to use.
km: ភាព​ថ្លា​របស់​ពណ៌​ផ្ទៃ​ខាងក្រោយ​លំនាំដើម ប្រសិនបើ​ស្ទ្រីម Kate មិន​បញ្ជាក់​ពណ៌​ផ្ទៃ​ខាង​ក្រោយ​ជាក់លាក់​ដែល​ត្រូវ​ប្រើ​ទេ ។

en: Transparency of the default font color if the Kate stream does not specify a particular font color to use.
km: ភាព​ថ្លា​របស់​ពណ៌​ពុម្ពអក្សរ​លំនាំដើម​ ប្រសិនបើ​ស្ទ្រីម Kate មិន​បញ្ជាក់​ពណ៌​ពុម្ពអក្សរ​ជាក់លាក់​ដែល​ត្រូវ​ប្រើ​ទេ ។

en: Transparency of the mosaic foreground pictures. 0 means transparent, 255 opaque (default).
km: ភាព​ថ្លា​របស់​រូបភាព​ផ្ទៃ​ខាង​មុខ​ម៉ូសាអ៊ីក ។ ០ មានន័យ​ថា ថ្លា ២៥៥ គឺ​ស្រអាប់ (លំនាំដើម) ។

en: Transparency of the mosaic picture.
km: ភាព​ថ្លា​នៃ​រូបភាព​មូសាអ៊ីក ។

en: Transparent
km: ថ្លា

en: Transponder symbol rate
km: អត្រា​សញ្ញា​ឧបករណ៍​ទទួល​/​បញ្ជូន​សញ្ញា

en: Transponder/multiplex frequency
km: ប្រេកង់ Transponder/multiplex

en: Transport protocol
km: ពិធីការ​បញ្ជូន

en: Transport stream ID
km: លេខ​សម្គាល់​ស្ទ្រីម​ដឹកជញ្ជូន

en: Transpose
km: ផ្លាស់​កន្លែង

en: Treat as a pipe rather than as a file
km: ប្រព្រឹត្ត​ជា​បំពង់ ប្រសើរ​ជាង​ឯកសារ

en: Treble adjustment of the audio input.
km: ការ​លៃ​តម្រូវ​កម្រិត​សំឡេង​បី​នៃ​អូឌីយ៉ូ​ចូល។

en: Treble level
km: កម្រិត​សំឡេង​បី

en: Trellis RD quantization
km: ការ​កំណត់​បរិមាណ Trellis RD

en: Trellis quantization
km: ការ​កំណត់​បរិមាណ​ជន្លង់

en: Tribal
km: កុលសម្ព័ន្ធ

en: Trickplay Reverse
km: បញ្ច្រាស Trickplay

en: Trigger button
km: ប៊ូតុង​បិទ/បើក

en: Trigger button for mouse gestures.
km: ប៊ូតុង​បិទ/​បើក​សម្រាប់​កាយវិការ​កណ្ដុរ ។

en: Trust MPEG timestamps
km: តែម​ពេលវេលា MPEG ដែល​ទុកចិត្ត

en: Try to fix some bugs:
    1  autodetect
    2  old msmpeg4
    4  xvid interlaced
    8  ump4 
    16 no padding
    32 ac vlc
    64 Qpel chroma.
    This must be the sum of the values. For example, to fix "ac vlc" and "ump4", enter 40.
km: ព្យាយាម​ជួសជុល​កំហុស​មួយ​ចំនួន ៖
    1  រក​ឃើញ​ស្វ័យប្រវត្តិ
    2  msmpeg4 ចាស់
    4  xvid ត្របាញ់​ចូល​គ្នា
    8  ump4 
    16 គ្មាន​ដកឃ្លា
    32 ac vlc
    64 ក្រូម៉ា Qpel ។
    វា​ត្រូវ​តែ​ជា​ផល​បូក​នៃ​តម្លៃ ។ ឧទាហរណ៍ ដើម្បី​ជួសជុល "ac vlc" និង "ump4" គឺ​យើង​ត្រូវ​បញ្ចូល​លេខ 40 ។

en: Try to parse the announce
km: ព្យាយាម​ញែក​សេចក្ដី​ជូនដំណឹង

en: Try to use hardware acceleration for YUV->RGB conversions. This option doesn't have any effect when using overlays.
km: សាកល្បង​ប្រើ​ការ​បង្កើន​ល្បឿន​ផ្នែក​រឹង​សម្រាប់​ការ​បម្លែង YUV->RGB ។ ជម្រើស​នេះ​មិន​មាន​ប្រសិទ្ធភាព​ទេ នៅ​ពេល​ប្រើ​តម្រួត​គ្នា ។

en: Try to use hardware acceleration for subtitle/OSD blending.
km: សាកល្បង​ប្រើ​ការ​បង្កើន​ល្បឿន​ផ្នែក​រឹង​សម្រាប់​បន្សំ​ចំណងជើង​រង/OSD ។

en: Try to use triple buffering when using YUV overlays. That results in much better video quality (no flickering).
km: សាកល្បង​ប្រើ​អង្គ​ចងចាំ​បណ្ដោះ​អាសន្ន​បី​ដង នៅ​ពេល​ប្រើ​ការ​តម្រួត YUV ។ ដែល​លទ្ធផល​គុណភាព​វីដេអូ​គឺ​ល្អ (មិន​ភ្លឹបភ្លែត) ។

en: Tsonga
km: សុងហ្កា

en: Tswana
km: ស្វាណា

en: Tuner
km: ប្រដាប់​រាវ​ប៉ុស្តិ៍

en: Tuner Frequency
km: ប្រេកង់​ប្រដាប់​រាវ​ប៉ុស្តិ៍

en: Tuner TV Channel
km: ប្រដាប់​រាវ​ប៉ុស្តិ៍​ទូរទស្សន៍

en: Tuner audio mono/stereo and track selection.
km: ​ប្រដាប់​​រាវ​ប៉ុស្តិ៍​ អូឌីយ៉ូ​ម៉ូណូ/​ស្តេរ៉េអូ និង​ការ​ជ្រើស​បទ។

en: Tuner card
km: ការ​របស់​ប្រដាប់​រាវ​ប៉ុស្តិ៍

en: Tuner country code
km: ប្រដាប់​រាវ​កូដ​ប្រទេស

en: Tuner input type
km: ប្រភេទ​ព័ត៌មាន​បញ្ចូល​ប្រដាប់​រាវ​ប៉ុស្តិ៍

en: Tuner properties
km: លក្ខណសម្បត្តិ​​​ប្រដាប់​រាវ​ប៉ុស្តិ៍

en: Tunnel RTSP and RTP over HTTP
km: ធ្យូនែល RTSP និង RTP នៅ​លើ HTTP

en: Turkish
km: ទួរគី

en: Turkish (ISO 8859-9)
km: ទួរ​​គី (ISO 8859-9)

en: Turkish (Windows-1254)
km: ទួរ​គី (វីនដូ-1254)

en: Turkmen
km: ទួគមេនីស្តង់

en: Twi
km: ទ្វី

en: Two pass
km: ការ​ហុច​ពីរ

en: Type
km: ប្រភេទ

en: Type:
km: ប្រភេទ ៖

en: UDP input
km: ព័ត៌មាន​បញ្ចូល UDP

en: UDP stream output
km: លទ្ធផល​ស្ទ្រីម UDP

en: UDP timeout (in ms)
km: UDP អស់​ពេល (គិត​ជា​មិ.វិ.)

en: UNIX socket command input
km: ព័ត៌មាន​បញ្ចូល​ពាក្យ​បញ្ជា​រន្ធ​យូនីក

en: URL metadata
km: ទិន្នន័យ​មេតា URL

en: USF subtitles decoder
km: ឌិកូឌ័រ​ចំណងជើង​រង USF

en: UTF-8 subtitle autodetection
km: ការ​រក​ឃើញ​ចំណងជើង​រក​ស្វ័យប្រវត្តិ UTF-8

en: Uighur
km: អ៊ុយហ្គឺរ

en: Ukrainian
km: អ៊ុយក្រែន

en: Ukrainian (KOI8-U)
km: អ៊ុយក្រែន (KOI8-U)

en: Ulead DV audio decoder
km: កម្មវិធី​ដោះ​លេខ​កូដ Ulead DV

en: Ultra-wideband (32kHz)
km: Ultra-wideband (៣២kHz)

en: Un-Zoom
km: មិន​ពង្រីក

en: Uncommitted DiSEqC LNB number
km: លេខ DiSEqC LNB ដែល​មិន​បាន​ធ្វើ

en: Uncrop one pixel from the bottom of the video
km: មិន​ច្រឹប​ ១ ភីកសែល​ពី​ខាងក្រោម​វីដេអូ

en: Uncrop one pixel from the left of the video
km: មិន​ច្រឹប​ ១ ភីកសែល​ពី​ខាងឆ្វេង​វីដេអូ

en: Uncrop one pixel from the right of the video
km: មិន​ច្រឹប ១ ភីកសែល​ពី​ខាងស្ដាំ​វីដេអូ

en: Uncrop one pixel from the top of the video
km: មិន​ច្រឹប​ ១ ភីកសែល​ពី​ខាងលើ​វីដេអូ

en: Undefined
km: មិន​បាន​កំណត់

en: Unicast
km: យូនីខាស់

en: Uninstall Windows Service
km: លុប​សេវា​វីនដូ

en: Uninstall the Service and exit.
km: លុប​សេវា រួច​ចេញ ។

en: Unique network name in the System Tuning Spaces
km: ឈ្មោះ​បណ្ដាញ​តែមួយ​នៅ​ក្នុង​ប្រព័ន្ធ Tuning Spaces

en: Universal (UTF-16)
km: (UTF-16) សកល

en: Universal (UTF-8)
km: (UTF-8) សកល

en: Universal (big endian UTF-16)
km: សកល (UTF-16 endian ធំ)

en: Universal (little endian UTF-16)
km: សកល (UTF-16 endian តូច)

en: Universal LNB switch frequency (kHz)
km: ប្រេកង់​បិទ/បើក LNB សាកល (kHz)

en: Universal Plug'n'Play
km: ដោត​ហើយ​ដើរ​ជា​សកល

en: Universal, Chinese (GB18030)
km: សកល ចិន (GB18030)

en: Unknown
km: មិន​ស្គាល់

en: Unknown Video
km: មិនស្គាល់​វីដេអូ

en: Unknown category
km: មិនស្គាល់​ប្រភេទ

en: Unknown command `%s'. Type `help' for help.
km: មិន​ស្គាល់​ពាក្យ​បញ្ជា `%s' ។ វាយ​បញ្ចូល `help' សម្រាប់​ជំនួយ ។

en: Unknown type
km: មិន​ស្គាល់​ប្រភេទ

en: Unset
km: មិន​កំណត់

en: Unshuffled Border width.
km: ទទឹង​ស៊ុម​ដែល​មិន​ឆ្លាស់

en: Unspecified
km: មិន​បាន​បញ្ជាក់

en: Unspecified (0V)
km: មិន​បាន​បញ្ជាក់ (0V)

en: Unsubscribe
km: ឈប់ជាវ

en: Unsubscribe from a podcast
km: ឈប់​ជាវ​ពី​ផតខាស់

en: Untitled
km: គ្មាន​ចំណងជើង

en: Up
km: ឡើងលើ

en: Update
km: ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព

en: Update VLC media player
km: ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​កម្មវិធី​ចាក់​មេឌៀ VLC

en: Update the tree
km: ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​មែកធាង

en: Urdu
km: អ៊ូរឌូ

en: Usage: %s [options] [stream] ...
    You can specify multiple streams on the commandline.
    They will be enqueued in the playlist.
    The first item specified will be played first.
    
    Options-styles:
      --option  A global option that is set for the duration of the program.
       -option  A single letter version of a global --option.
       :option  An option that only applies to the stream directly before it
                and that overrides previous settings.
    
    Stream MRL syntax:
      [[access][/demux]://]URL[#[title][:chapter][-[title][:chapter]]]
      [:option=value ...]
    
      Many of the global --options can also be used as MRL specific :options.
      Multiple :option=value pairs can be specified.
    
    URL syntax:
      file:///path/file              Plain media file
      http://host[:port]/file        HTTP URL
      ftp://host[:port]/file         FTP URL
      mms://host[:port]/file         MMS URL
      screen://                      Screen capture
      dvd://[device]                 DVD device
      vcd://[device]                 VCD device
      cdda://[device]                Audio CD device
      udp://[[<source address>]@[<bind address>][:<bind port>]]
                                     UDP stream sent by a streaming server
      vlc://pause:<seconds>          Pause the playlist for a certain time
      vlc://quit                     Special item to quit VLC
km: ការ​ប្រើប្រាស់ ៖ %s [options] [stream] ...
    អ្នក​អាច​បញ្ជាក់​ស្ទ្រីម​ច្រើន​នៅ​លើ​បន្ទាត់​ពាក្យ​បញ្ជា។
    ពូក​វា​នឹង​តម្រៀប​ជា​ជួរ​នៅ​ក្នុង​បញ្ជី​ចាក់។
    ធាតុ​ដែល​បាន​បញ្ជាក់​មុន​គេ​នឹង​ត្រូវ​បាន​ចាក់​មុនគេ។
    
    ជម្រើស​រចនាប័ទ្ម ៖
      --option  ជម្រើស​សាកល​ដែល​ត្រូវ​បាន​កំណត់​សម្រាប់​ថិរវេលា​របស់​កម្មវិធី ។
       -option  កំណែ​អក្សរ​ទោល​របស់ --option សាកល។
       :option ជម្រើស​ដែល​អនុវត្ត​ទៅលើ​ស្ទ្រីម​ដោយ​ផ្ទាល់​មុន​វា​តែប៉ុណ្ណោះ
                និង​បដិសេធ​ការ​កំណត់​ពីមុន។
    
    វាក្យសម្ពន្ធ​ស្ទ្រីម MRL ៖
      [[access][/demux]://]URL[#[title][:chapter][-[title][:chapter]]]
      [:option=value ...]
    
      មាន --options សាកល​ជាច្រើន​ដែល​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ជា MRL ជាក់លាក់៖ ជម្រើស។
      ច្រើន៖ ជម្រើស=គូ​តម្លៃ​ដែល​បាន​បញ្ជាក់។
    
    វាក្យសម្ពន្ធ URL ៖
      file:///path/file              ឯកសារ​មេឌៀ​ធម្មតា
      http://host[:port]/file        HTTP URL
      ftp://host[:port]/file         FTP URL
      mms://host[:port]/file         MMS URL
      screen://                      ថត​រូប​អេក្រង់
      dvd://[device]                 ឧបករណ៍​ឌីវីឌី
      vcd://[device]                 ឧបករណ៍​វីស៊ីឌី
      cdda://[device]                ឧបករណ៍​ស៊ីឌី​អូឌីយ៉ូ
      udp://[[<source address>]@[<bind address>][:<bind port>]]
                                     ស្ទ្រីម UDP ដែល​បាន​ផ្ញើ​ដោយ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ស្ទ្រីម
      vlc://pause:<seconds>          ផ្អាក​បញ្ជី​ចាក់​មួយ​រយៈ
      vlc://ចេញ                     ធាតុ​ពិសេស​ដើម្បី​បិទ VLC

en: Use 10 bits per pixel for video frames.
km: ប្រើ​អត្រា ១០ ប៊ីត​ក្នុង​មួយ​ភីកសែល​សម្រាប់​ស៊ុម​វីដេអូ។

en: Use Blu-ray menus. If disabled, the movie will start directly
km: ប្រើ​ម៉ឺនុយ Blu-ray ។ បើ​បិទ ភាពយន្ត​នឹង​ចាប់ផ្ដើម​ដោយ​ផ្ទាល់

en: Use HDAPS, AMS, APPLESMC or UNIMOTION motion sensors to rotate the video
km: ប្រើ​ការ​ចាប់​សញ្ញា​ចលនា HDAPS, AMS, APPLESMC ឬ UNIMOTION ដើម្បី​បង្វិល​វីដេអូ

en: Use Periodic Intra Refresh
km: ការ​ធ្វើ​ឲ្យ​ស្រស់​ក្នុង​រយៈពេល​ទៀតទាត់

en: Use Periodic Intra Refresh instead of IDR frames
km: ប្រើកា​រធ្វើ​ឲ្យ​ស្រស់​ក្នុង​រយៈពេល​ទៀងទាត់​ជំនួស​ឲ្យ​ស៊ុម IDR

en: Use Psy-optimizations
km: ប្រើ​ការ​បង្កើន​ប្រសិទ្ធភាព Psy

en: Use RTP over RTSP (TCP)
km: ប្រើ RTP នៅ​លើ RTSP (TCP)

en: Use S/PDIF when available
km: ប្រើ S/PDIF នៅ​ពេល​ដែល​អាច​រក​បាន

en: Use Tiger for rendering
km: ប្រើ Tiger សម្រាប់​ការ​បង្ហាញ

en: Use VLC frequency bands
km: ប្រើ​បន្ទះ​ប្រកង់ VLC

en: Use VLC pace
km: ប្រើ​ជំហាន VLC

en: Use Variable BitRate. Default is to use Constant BitRate (CBR).
km: ប្រើ​អត្រាប៊ីត​អថេរ ។ លំនាំដើម​គឺ​ប្រើ Constant BitRate (CBR) ។

en: Use YUVP renderer
km: ប្រើ​កម្មវិធី​បង្ហាញ YUVP

en: Use a local picture as logo on the video
km: ប្រើ​រូបភាព​មូលដ្ឋាន​ជា​រូបសញ្ញា​នៅ​លើ​វីដេអូ

en: Use a plugins cache
km: ប្រើ​ឃ្លាំង​សម្ងាត់​កម្មវិធី​ជំនួយ

en: Use a plugins cache which will greatly improve the startup time of VLC.
km: ប្រើ​ឃ្លាំង​សម្ងាត់​កម្មវិធី​ជំនួយ ដែល​នឹង​ធ្វើឲ្យ​ប្រសើរ​ដល់​ពេលវេលា​ចាប់ផ្ដើម​របស់ VLC ។

en: Use a skinned playlist
km: ប្រើ​បញ្ចី​ចាក់​ដែល​មាន​ស្បែក

en: Use a sub&title file
km: ប្រើ​ឯកសារ​ចំណងជើង​រង

en: Use all visual optimizations that can worsen both PSNR and SSIM
km: ប្រើ​ការ​បង្កើន​ប្រសិទ្ធភាព​មើល​ឃើញ​ទាំងអស់​ដែល​អាច​ធ្វើ​ PSNR និង SSIM មាន​​គុណភាព​មិនល្អ

en: Use an image's alpha channel as a transparency mask.
km: ប្រើ​ឆានែល​អាល់ហ្វា​របស់​រូបភាព​ជា​របាំង​ភាព​ថ្លា ។

en: Use assembler CPU optimizations.
km: ប្រើ​ការ​បង្កើន​ប្រសិទ្ធភាព assembler ស៊ីភីយូ ។

en: Use chapter codecs found in the segment.
km: ប្រើ​កូដិក​ជំពូក​ដែល​បាន​រកឃើញ​នៅ​ក្នុង​ចម្រៀក ។

en: Use chroma as part of the motion estimation process
km: ប្រើ​ក្រូម៉ា​ជា​ផ្នែក​នៃ​ដំណើរការ​វាយតម្លៃ​ចលនា

en: Use custom skin
km: ប្រើ​ស្បែក​ផ្ទាល់ខ្លួន

en: Use downmix algorithm
km: ប្រើ​ក្បួន​ដោះស្រាយ downmix

en: Use float32 output
km: ប្រើ​លទ្ធផល float32

en: Use fullrange instead of TV colorrange
km: ប្រើ fullrange ជំនួស​ឲ្យ TV colorrange

en: Use hardware YUV->RGB conversions
km: ប្រើ​ការ​បម្លែង​ផ្នែក​រឹង YUV->RGB

en: Use hardware blending support
km: ប្រើ​ការ​គាំទ្រ​បន្សំ​ផ្នែក​រឹង

en: Use input chroma unaltered
km: ប្រើ​ក្រូម៉ា​ព័ត៌មាន​បញ្ចូល​ដែល​មិន​បាន​ឆ្លាស់

en: Use keyframes
km: ប្រើ​ស៊ុម​សោ

en: Use mb-tree ratecontrol
km: ប្រើ​ការ​ត្រួតពិនិត្យ​អត្រា​មែកធាង mb

en: Use media library
km: ប្រើ​បណ្ណាល័យ​មេឌៀ

en: Use motion sensors
km: ប្រើ​ឧបករណ៍​ចាប់​សញ្ញា​ចលនា

en: Use muxers rate control mechanism
km: ប្រើ​យន្តការ​ត្រួតពិនិត្យ​​របស់​ឧបករណ៍​ទ្វេ​ទិស

en: Use native style
km: ប្រើ​រចនាប័ទ្ម​ដើម

en: Use only one instance when started from file manager
km: ប្រើ​តែ​ធាតុ​មួយ​ប៉ុណ្ណោះ​ពេល​ចាប់ផ្ដើម​ពី​កម្មវិធី​គ្រប់គ្រង​ឯកសារ

en: Use playlist options usually used to prevent ads skipping to detect ads and prevent adding them to the playlist.
km: ប្រើ​ជម្រើស​បញ្ជី​ចាក់ ដែល​ជាទូទៅ​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ដើម្បី​រារាំង​ការ​រំលង ads ដើម្បី​រក​ឃើញ ads និង​រារាំង​ការ​បន្ថែម​ពួកវា​ទៅកាន់​បញ្ជី​ចាក់ ។

en: Use randomized IV for encryption
km: ប្រើ IV គ្មាន​លំដាប់​សម្រាប់​ការ​ដាក់​លេខ​កូដ

en: Use real-time mode suitable for being used as a master input and real-time input slaves.
km: ប្រើ​របៀប​ពេលវេលា​ពិត​ដែល​សមរម្យ​​សម្រាប់​ការ​ប្រើ​ជា​ព័ត៌មាន​បញ្ចូល​​មេ និង​ព័ត៌មាន​បញ្ចូល​ស្លាវ ។

en: Use recovery points to close GOPs
km: ប្រើ​ចំណុច​ក្នុង​ការ​សង្គ្រោះ​ឯកសារ​ត្រូវ​បិទ GOPs

en: Use sequential numbers instead of timestamps
km: ប្រើ​លេខ​បន្ត​គ្នា​​ជំនួស​ឲ្យ​ត្រា​ពេលវេលា

en: Use sequential numbers instead of timestamps for snapshot numbering
km: ប្រើ​លេខ​បន្ត​គ្នា​ជំនួស​ឲ្យ​ត្រា​ពេលវេលា​សម្រាប់​ការ​ដាក់​លេខរៀង​រូបថត

en: Use subtitle file
km: ប្រើ​ឯកសារ​ចំណងជើង​រង

en: Use the MPEG4 quantization matrix for MPEG2 encoding. This generally yields a better looking picture, while still retaining the compatibility with standard MPEG2 decoders.
km: ប្រើ​ម៉ាទ្រីស​ការ​កំណត់​បរិមាណ MPEG4 សម្រាប់​ការ​អ៊ិនកូដ MPEG2 ។ ជាទូទៅ​វា​ផ្ដល់​នូវ​រូបភាព​ដែល​មាន​រូបរាង​ស្អាត ប៉ុន្តែ​វា​នៅ​មាន​ភាព​ឆបគ្នា​ជាមួយ​នឹង​ឌិកូឌ័រ MPEG2 ស្តង់ដារ ។

en: Use the VLC frequency bands. Otherwise, use the ISO Standard frequency bands.
km: ប្រើ​បន្ទះ​ប្រេកង់ VLC ។ បើមិនដូច្នេះទេ ប្រើ​បន្ទះ​ប្រេកង់​ស្តង់ដារ ISO ។

en: Use the complete preferences to configure custom caching values for each access module.
km: ប្រើ​ចំណូលចិត្ត​ពេញលេញ​ ដើម្បី​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​តម្លៃ​ឃ្លាំង​សម្ងាត់​តាម​តម្រូវការ​សម្រាប់​ម៉ូឌុល​ចូល​ដំណើរការ​នីមួយៗ ។

en: Use the native fullscreen mode
km: ប្រើ​របៀប​ពេញ​អេក្រង់​ដើម

en: Use this when you know your stream is (or is not) encoded with Dolby Surround but fails to be detected as such. Even if the stream is not actually encoded with Dolby Surround, turning on this option might enhance your experience, especially when combined with the Headphone Channel Mixer.
km: ប្រើ​វា​នៅ​ពេល​ដែល​អ្នក​ដឹង​ថា​ស្ទ្រីម​របស់​អ្នក​ត្រូវ​បាន (ឬ​មិន​ត្រូវ​បាន) អ៊ិនកូដ​ជាមួយ​ដុលប៊ី​សឹរោន​ប៉ុន្តែ​វា​បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​រក​ឃើញ ។ ទោះបីជា​ស្ទ្រីម​មិន​ត្រូវ​បាន​អ៊ិនកូដ​ជាមួយ​ដុលប៊ី​សឹរោន​ក៏ដោយ ក៏​ការ​បើក​ជម្រើស​នេះ​អាច​បង្កើន​បាន​ជា​បទពិសោធន៍​របស់​អ្នក​ដែរ ជា​ពិសេស​នៅ​ពេល​ដែល​បាន​បន្សំ​ជាមួយ​នឹង​កម្មវិធី​លាយ​ឆានែល​កាស​ពាក់​ត្រចៀក ។

en: Use triple buffering for overlays
km: ប្រើ​អង្គ​ចងចាំ​បណ្ដោះ​អាសន្ន​បី​ដង​សម្រាប់​ការ​តម្រួត​គ្នា

en: Use variable length codes instead, useful for very high bitrates
km: ប្រើ​ប្រវែង​អថេរ​កូដ​ជំនួស​វិញ មាន​ប្រយោជន៍​សម្រាប់​អត្រា​ប៊ីត​ខ្ពស់

en: Use video buffers in system memory
km: ប្រើ​អង្គ​ចងចាំ​បណ្ដោះ​អាសន្ន​វីដេអូ​នៅ​ក្នុង​អង្គ​ចងចាំ​ប្រព័ន្ធ

en: User
km: អ្នក​ប្រើ

en: User name to be used for connection to the SOCKS proxy.
km: ឈ្មោះ​អ្នកប្រើ​​ដែល​ត្រូវ​​ប្រើ​សម្រាប់​ការ​តភ្ជាប់​ទៅកាន់​ប្រូកស៊ី SOCKS ។

en: Username
km: ឈ្មោះ​អ្នក​ប្រើ

en: Username:
km: ឈ្មោះ​អ្នកប្រើ ៖

en: Uzbek
km: អ៊ូហ្សបេគីស្តង់

en: V&iew
km: មើល

en: V-plane color
km: ពណ៌​របស់ V-plane

en: VBI & Teletext
km: VBI និង​ព័ត៌មាន​ទូរទស្សន៍

en: VBI and Teletext decoder
km: ឌិកូឌ័រ VBI និង​ព័ត៌មាន​ទូរទស្សន៍

en: VBI capture device
km: ឧបករណ៍​ចាប់​យក VBI

en: VBR Quality
km: គុណភាព VBR

en: VBR mode
km: របៀប VBR

en: VBV buffer
km: អង្គ​ចងចាំ​បណ្ដោះ​អាសន្ន VBV

en: VC-1 packetizer
km: កម្មវិធី​វេច​ខ្ចប់ VC-1

en: VC1 video demuxer
km: ឧបករណ៍​មិន​ទ្វេ​ទិស​វីដេអូ VC1

en: VC2 Low Delay Profile
km: ពន្យារពេល​ទម្រង់ VC2 ទាប

en: VC2 Main Profile
km: ទម្រង់ VC2 ចម្បង

en: VC2 Simple Profile
km: ទម្រង់ VC2 សាមញ្ញ

en: VCD
km: វីស៊ីឌី

en: VCD device
km: ឧបករណ៍​វីស៊ីឌី

en: VCD input
km: វីស៊ីឌី​ចូល

en: VDR Cut Marks
km: VDR កាត់​សញ្ញា

en: VDR recordings
km: VDR ថត

en: VLC can avoid creating window caption, frames, etc... around the video, giving a "minimal" window.
km: VLC អាច​បញ្ចៀស​មិន​ឲ្យ​មាន​ចំណងជើង​បង្អួច, ស៊ុម។ល។ នៅ​ជុំវិញ​វីដេអូ​បាន ដោយ​ផ្ដល់​នូវ​បង្អួច "អប្បបរមា" ។

en: VLC can display messages on the video. This is called OSD (On Screen Display).
km: VLC អាច​បង្ហាញ​សារ​នៅ​លើ​វីដេអូ​បាន វា​ត្រូវ​បាន​គេ​ហៅ​ថា OSD (On Screen Display) ។

en: VLC cannot open ANY capture device. Check the error log for details.
km: VLC មិន​អាច​បើក​ឧបករណ៍​ចាប់​យក​ណាមួយ​បានទេ។ ព័ត៌មាន​លម្អិត សូម​មើល​កំណត់ហេតុ​កំហុស។

en: VLC cannot set the DVD's title. It possibly cannot decrypt the entire disc.
km: VLC មិន​អាច​កំណត់​ចំណង​ជើង​របស់​ឌីវីឌី​បានទេ។ ប្រហែលជា​វា​មិន​អាច​ដោះ​លេខ​កូដ​ថាស​ទាំង​មូល​បាន។

en: VLC could not connect to "%s:%d".
km: VLC មិន​អាច​តភ្ជាប់​ទៅកាន់ "%s:%d" បានទេ។

en: VLC could not connect with the given server.
km: VLC មិន​អាច​តភ្ជាប់​ទៅកាន់​ម៉ាស៊ីន​មេ​ដែល​ផ្ដល់​ឲ្យ​បាន​ទេ។

en: VLC could not open the %s module.
km: VLC មិន​អាច​បើក​ម៉ូឌុល %s បាន​ទេ ។

en: VLC could not open the decoder module.
km: VLC មិន​អាច​បើក​ម៉ូឌុល​ឌិកូឌ័រ​បានទេ ។

en: VLC failed to load the ASF header.
km: VLC បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ផ្ទុក​បឋមកថា ASF ។

en: VLC is started from file association
km: VLC ត្រូវ​បាន​ចាប់ផ្ដើម​​ចេញពី​​​​ឯកសារ​ពាក់ព័ន្ធ

en: VLC is unable to open the MRL '%s'. Check the log for details.
km: VLC មិន​អាច​បើក MRL '%s' បាន​ទេ ។ ពិនិត្យ​មើល​កំណត់ហេតុ​សម្រាប់​សេចក្ដី​លម្អិត ។

en: VLC media player
km: កម្មវិធី​ចាក់​មេឌៀ VLC

en: VLC media player - Web Interface
km: កម្មវិធី​ចាក់​មេឌៀ VLC - ចំណុច​ប្រទាក់​បណ្ដាញ

en: VLC media player Help...
km: ជំនួយ​របស់​កម្មវិធី​ចាក់​មេឌៀ VLC...

en: VLC media player and VideoLAN are trademarks of the VideoLAN Association.
km: កម្មវិធី​ចាក់​មេឌៀ VLC និង VideoLAN គឺជា​ស្លាក​សញ្ញា​របស់​សម្ព័ន្ធ VideoLAN ។

en: VLC media player updates
km: ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​កម្មវិធី​ចាក់​មេឌៀ VLC

en: VLC normally uses Freetype for rendering, but this allows you to use svg for instance.
km: ជា​ធម្មតា VLC ប្រើ Freetype សម្រាប់​ការ​បង្ហាញ ប៉ុន្តែ​វា​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​ប្រើ svg ជំនួស​បាន ។

en: VLC preferences
km: ចំណូលចិត្ត VLC

en: VLC skins website
km: តំបន់​បណ្ដាញ​ស្បែក VLC

en: VLC version %s (%s)
km: VLC កំណែ %s (%s)

en: VLC was unable to save the meta data.
km: VLC មិន​អាច​រក្សាទុក​ទិន្នន័យ​មេតា​បានទេ ។

en: VLC will keep playing the current playlist item.
km: VLC នឹង​បន្ត​ចាក់​ធាតុ​បញ្ជី​ចាក់​បច្ចុប្បន្ន​រហូត។

en: VLC will keep playing the playlist indefinitely.
km: VLC នឹង​បន្ត​ចាក់​បញ្ជី​ចាក់​ដោយ​គ្មាន​កំណត់។

en: VLC will randomly play files in the playlist until interrupted.
km: VLC នឹង​ចាក់​ឯកសារ​​ដោយ​ចៃដន្យ​នៅ​ក្នុង​បញ្ជី​ចាក់​រហូត​ទាល់តែ​ត្រូវ​បាន​បង្អាក់។

en: VLC's connection to the given server was rejected.
km: ការ​តភ្ជាប់ VLC ទៅកាន់​ម៉ាស៊ីន​មេ​ដែល​បាន​ផ្ដល់ គឺ​ត្រូវ​បាន​បដិសេធ។

en: VLC's implementation of Video On Demand
km: ការ​ប្រតិបត្តិ​​វីដេអូ​នៅ​ពេល​ត្រូវការ​របស់ VLC

en: VLM Batch Commands
km: ពាក្យ​បញ្ជា​បាច់ VLM

en: VLM configuration file
km: ឯកសារ​ការ​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ VLM

en: VLM configurator
km: កម្មវិធី​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ VLM

en: VNC Host
km: ម៉ាស៊ីន VNC

en: VNC Password
km: ពាក្យ​សម្ងាត់ VNC

en: VNC Port
km: ច្រក VNC

en: VNC client access
km: ការ​ចូល​ដំណើរការ​ម៉ាស៊ីន​កូន VNC

en: VNC hostname or IP address.
km: ឈ្មោះ​ម៉ាស៊ីន ឬ​អាសយដ្ឋាន IP របស់ VNC ។

en: VNC password.
km: ពាក្យ​សម្ងាត់ VNC ។

en: VNC poll interval
km: ចន្លោះ​ពេល​សំណួរ VNC

en: VNC polling
km: VNC កំពុង​សួរ

en: VNC port number.
km: លេខ​ច្រក VNC ។

en: VOC demuxer
km: ឧបករណ៍​មិន​ទ្វេ​ទិស VOC

en: VOD:
km: VOD ៖

en: Value to adjust dts by
km: តម្លៃ​ដើម្បី​លៃ​តម្រូវ dts ដោយ​

en: Variance
km: រ៉ាដ្យង់

en: Variance of the gaussian noise
km: វ៉ារ្យង់​នៃ​ការ​ជ្រៀតជ្រែក​របស់ហ្គូសៀន

en: Various audio and video decoders/encoders delivered by the FFmpeg library. This includes (MS)MPEG4, DivX, SV1,H261, H263, H264, WMV, WMA, AAC, AMR, DV, MJPEG and other codecs
km: ​ឌិកូឌ័រ/អ៊ីនកូឌ័រ​វីដេអូ និង​អូឌីយ៉ូ​ផ្សេងៗ​ដែល​បាន​ផ្ដល់​ដោយ​បណ្ណាល័យ FFmpeg ។ រួម​មាន​ដូចជា (MS)MPEG4, DivX, SV1,H261, H263, H264, WMV, WMA, AAC, AMR, DV, MJPEG និង​កូដិក​ផ្សេង​ទៀត

en: Verbosity
km: ភាព​សម្បូរ​បែប

en: Verbosity (0,1,2)
km: ការ​បក​ស្រាយ (0,1,2)

en: Version
km: កំណែ

en: Vertical
km: បញ្ឈរ

en: Vertical (13V)
km: បញ្ឈរ (13V)

en: Vertical flip
km: ត្រឡប់​បញ្ឈរ

en: Vertical slices per frame
km: បន្ទះ​បញ្ឈរ​ក្នុង​មួយ​ស៊ុម

en: Very Low Definition (240 lines)
km: គុណភាព​បង្ហាញ​ទាប​ខ្លាំង (240 ជួរ)

en: Very short backwards jump
km: លោត​ថយក្រោយ​ខ្លី​បំផុត

en: Very short forward jump
km: លោត​ទៅមុខ​ខ្លី​បំផុត

en: Very short jump length
km: ប្រវែង​លោត​ខ្លី​បំផុត

en: Very short jump length, in seconds.
km: ប្រវែង​លោត​ខ្លី​បំផុត គិតជា​វិនាទី។

en: Video
km: វីដេអូ

en: Video &Track
km: បទ​វីដេអូ

en: Video Auto Scaling
km: ធ្វើ​មាត្រដ្ឋាន​វីដេអូ​ស្វ័យប្រវត្តិ

en: Video Callback data
km: ទិន្នន័យ​ហៅ​វីដេអូ​ត្រឡប់​វិញ

en: Video Effects
km: បែបផែន​វីដេអូ

en: Video Effects...
km: បែបផែន​វីដេអូ...

en: Video FPS
km: វីដេអូ FPS

en: Video Files
km: ឯកសារ​វីដេអូ

en: Video ID
km: លេខ​សម្គាល់​វីដេអូ

en: Video PID
km: PID វីដេអូ

en: Video Settings
km: ការ​កំណត់​វីដេអូ

en: Video Track
km: បទ​វីដេអូ

en: Video X coordinate
km: កូអរដោណេ X របស់​វីដេអូ

en: Video Y coordinate
km: កូអរដោណេ Y របស់​វីដេអូ

en: Video alignment
km: ការ​តម្រឹម​វីដេអូ

en: Video bitrate
km: អត្រាប៊ីត​វីដេអូ

en: Video bitrate tolerance
km: ភាព​ស្រដៀងគ្នា​នៃ​អត្រា​ប៊ីត​វីដេអូ

en: Video bitrate tolerance in kbit/s.
km: ភាព​ស្រដៀង​គ្នា​នៃ​អត្រាប៊ីត​វីដេអូ​គិត​ជា kbit/s ។

en: Video capture
km: ការ​ចាប់​យក​វីដេអូ

en: Video capture (Video4Linux)
km: ការ​ចាប់​យក​វីដេអូ (Video4Linux)

en: Video capture controls (if supported by the device)
km: ឧបករណ៍​បញ្ជា​ចាប់​យក​វីដេអូ (ប្រសិនបើ​គាំទ្រ​ដោយ​ឧបករណ៍)

en: Video capture device
km: ឧបករណ៍​ចាប់​យក​វីដេអូ

en: Video capture device node.
km: តំណ​ឧបករណ៍​ចាប់​យក​វីដេអូ។

en: Video codec
km: កូដិក​វីដេអូ​

en: Video codecs
km: កូដិក​​វីដេអូ

en: Video connection
km: ការ​តភ្ជាប់​វីដេអូ

en: Video connection for DeckLink output.
km: ការ​តភ្ជាប់​វីដេអូ​សម្រាប់​លទ្ធផល DeckLink ។

en: Video connection to use for DeckLink captures. Valid choices: sdi, hdmi, opticalsdi, component, composite, svideo. Leave blank for card default.
km: ការ​តភ្ជាប់​វីដេអូ​ដែល​ត្រូវ​ប្រើ​សម្រាប់​ការ​ចាប់​យក DeckLink ។ ជម្រើស​ត្រឹមត្រូវ​គឺ៖ sdi, hdmi, opticalsdi, component, composite, svideo ។ ទុក​ឲ្យ​វា​ទទេ​សម្រាប់​កាត​លំនាំដើម។

en: Video cropping
km: ការ​ច្រឹប​វីដេអូ

en: Video device
km: ឧបករណ៍​វីដេអូ

en: Video device name
km: ឈ្មោះ​ឧបករណ៍​វីដេអូ

en: Video encoder
km: អ៊ិនកូឌ័រ​វីដេអូ

en: Video encoder (using OpenMAX IL)
km: អ៊ិនកូឌ័រ​វីដេអូ (ដោយ​ប្រើ OpenMAX IL)

en: Video filter
km: តម្រង​វីដេអូ

en: Video filter module
km: ម៉ូឌុល​តម្រង​វីដេអូ

en: Video filtering using a chain of video filter modules
km: ការ​ត្រង​វីដេអូ​ដោយ​ប្រើ​ច្រវ៉ាក់​ម៉ូឌុល​តម្រង​វីដេអូ

en: Video filters are used to process the video stream.
km: តម្រង​វីដេអូ​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ដើម្បី​ដំណើរការ​ស្ទ្រីម​វីដេអូ។

en: Video filters will be applied to the video stream.
km: តម្រង​វីដេអូ​ដែល​នឹង​ត្រូវបាន​អនុវត្ត​ទៅកាន់​ស្ទ្រីម​វីដេអូ ។

en: Video filters will be applied to the video streams (after overlays are applied). You can enter a colon-separated list of filters.
km: តម្រង​វីដេអូ​នឹង​ត្រូវ​បាន​អនុវត្ត​ចំពោះ​ស្ទ្រីម​វីដេអូ (បន្ទាប់​ពី​បាន​ត្រួត​គ្នា) ។ អ្នក​អាច​បញ្ចូល​បញ្ជី​បំបែក​ដោយ​សញ្ញា​ចុច​ពីរ (:) របស់​តម្រង​បាន ។

en: Video frame-rate
km: អត្រា​ស៊ុម​វីដេអូ

en: Video height
km: កម្ពស់​វីដេអូ

en: Video input
km: វីដេអូ​ចូល

en: Video input chroma format
km: ទ្រង់ទ្រាយ​ក្រូម៉ា បញ្ចូល​វីដេអូ

en: Video input frame rate
km: អត្រា​ស៊ុម​ព័ត៌មាន​បញ្ចូល​វីដេអូ

en: Video input pin
km: ម្ជុល​ព័ត៌មាន​បញ្ចូល​វីដេអូ

en: Video memory
km: អង្គ​ចងចាំ​វីដេអូ

en: Video memory buffer height.
km: កម្ពស់​អង្គ​ចងចាំ​បណ្ដោះ​អាសន្ន​របស់​វីដេអូ ។

en: Video memory buffer pitch in bytes.
km: កម្ពស់​សំឡេង​របស់​អង្គ​ចងចាំ​បណ្ដោះអាសន្ន​វីដេអូ គិត​ជា​បៃ ។

en: Video memory buffer width.
km: ទទឹង​អង្គ​ចងចាំ​បណ្ដោះ​អាសន្ន​របស់​វីដេអូ ។

en: Video memory output
km: លទ្ធផល​អង្គ​ចងចាំ​វីដេអូ

en: Video mode
km: របៀប​វីដេអូ

en: Video output
km: លទ្ធផល​វីដេអូ

en: Video output URL
km: URL លទ្ធផល​វីដេអូ

en: Video output access method
km: វិធីសាស្ត្រ​ចូល​ដំណើរការ​លទ្ធផល​វីដេអូ

en: Video output module
km: ម៉ូឌុល​ការ​បង្ហាញ​វីដេអូ

en: Video output modules
km: ម៉ូឌុល​លទ្ធផល​វីដេអូ

en: Video output muxer
km: ឧបករណ៍​ទ្វេ​ទិស​លទ្ធផល​វីដេអូ

en: Video output pin
km: ម្ជុល​លទ្ធផល​វីដេអូ

en: Video pictures blending
km: ការ​លាយ​រូបភាព​វីដេអូ

en: Video port
km: ច្រក​វីដេអូ

en: Video post processing filter
km: តម្រង​ដំណើរការ​វីដេអូ​តាម​ក្រោយ

en: Video postrender callback
km: ការ​ហៅ​ការ​បង្ហាញ​វីដេអូ​ជាក្រោយ​ត្រឡប់​វិញ

en: Video prerender callback
km: ការ​​ហៅ​កម្មវិធី​បង្ហាញ​វីដេអូ​​ជាមុន​ត្រឡប់​វិញ

en: Video quality post-processing level
km: កម្រិត​ដំណើរការ​ក្រោយ​គុណភាព​វីដេអូ

en: Video scale
km: មាត្រដ្ឋាន​វីដេអូ

en: Video scaling
km: ការ​ធ្វើមាត្រដ្ឋាន​វីដេអូ

en: Video scaling factor
km: កត្តា​មាត្រដ្ឋាន​វីដេអូ

en: Video scaling filter
km: តម្រង​មាត្រដ្ឋាន​វីដេអូ

en: Video settings
km: ការ​កំណត់​វីដេអូ

en: Video size
km: ទំហំ​វីដេអូ

en: Video snapshot directory (or filename)
km: ថត​រូបថត​វីដេអូ (ឬ​ឈ្មោះ​ឯកសារ)

en: Video snapshot file prefix
km: បុព្វបទ​ឯកសារ​រូបថត​វីដេអូ

en: Video snapshot format
km: ទ្រង់ទ្រាយ​រូបថត​វីដេអូ

en: Video snapshot height
km: កម្ពស់​រូបថត​វីដេអូ

en: Video snapshot width
km: ទទឹង​រូបថត​វីដេអូ

en: Video snapshots
km: រូបថត​វីដេអូ

en: Video splitter module
km: ម៉ូឌុល​ញែក​វីដេអូ

en: Video standard
km: ស្តង់ដារ​វីដេអូ

en: Video standard (Default, SECAM, PAL, or NTSC).
km: ស្តង់ដារ​វីដេអូ (លំនាំដើម SECAM, PAL, ឬ NTSC) ។

en: Video title
km: ចំណងជើង​វីដេអូ

en: Video transformation filter
km: តម្រង​ការ​ប្លែង​ភាព​វីដេអូ

en: Video width
km: ទទឹង​វីដេអូ

en: Video will be embedded in this pre-existing window. If zero, a new window will be created.
km: វីដេអូ​នឹង​ត្រូវ​បាន​បង្កប់​នៅ​ក្នុង​បង្អួច​ដែល​មាន​ស្រាប់​ពីមុន ។ ប្រសិនបើ​សូន្យ បង្អួច​ថ្មី​នឹង​ត្រូវ​បាន​បង្កើត ។

en: Video will be rendered with this X11 display. If empty, the default display will be used.
km: វីដេអូ​នឹង​ត្រូវ​បាន​បង្ហាញ​ក្នុង​ទម្រង់ X11 ។ ប្រសិនបើ​ទទេ វា​នឹង​ប្រើ​ការ​បង្ហាញ​លំនាំដើម ។

en: Video4Linux compressed A/V input
km: ព័ត៌មាន​បញ្ចូល A/V ដែល​បាន​បង្ហាប់​របស់ Video4Linux

en: Video4Linux input
km: ព័ត៌មាន​បញ្ចូល Video4Linux

en: Video4Linux radio tuner
km: ឧបករណ៍​រាវ​ប៉ុស្តិ៍​វិទ្យុ Video4Linux

en: VideoLAN Website...
km: តំបន់​បណ្ដាញ​របស់ VideoLAN...

en: Vietnamese
km: វៀតណាម

en: Vietnamese (VISCII)
km: វៀតណាម (VISCII)

en: Vietnamese (Windows-1258)
km: វៀតណាម (វីនដូ-1258)

en: View
km: មើល

en: View certificate
km: មើល​វិញ្ញាបនបត្រ

en: Visualization
km: រូបភាព​មើល​ឃើញ

en: Visualization:
km: រូបភាព​មើល​ឃើញ ៖

en: Visualizations
km: រូបភាព​មើលឃើញ

en: Visualizations selector
km: ឧបករណ៍​ជ្រើស​រូបភាព​មើល​ឃើញ

en: Visualizer
km: ឧបករណ៍​ចាប់​សញ្ញា

en: Visualizer filter
km: តម្រង​ឧបករណ៍​ចាប់​សញ្ញា

en: Vivid
km: ពណ៌​ឆើត

en: VoD server module
km: ម៉ូឌុល​ម៉ាស៊ីន​មេ VoD

en: Vobsub subtitles parser
km: កម្មវិធី​ញែក​ចំណងជើង​រង Vobsub

en: Voice activity detection
km: ការ​រក​ឃើញ​សកម្មភាព​សំឡេង

en: Volapuk
km: វ៉ូឡាពុក

en: Volume
km: កម្រិត​សំឡេង

en: Volume %ld%%
km: កម្រិត​សំឡេង %ld%%

en: Volume Down
km: បន្ថយ​កម្រិត​សំឡេង

en: Volume Mute
km: បិទ​សំឡេង

en: Volume Up
km: បង្កើន​កម្រិត​សំឡេង

en: Volume down
km: បន្ថយ​កម្រិត​សំឡេង

en: Volume normalization
km: ការ​ធ្វើ​ឲ្យ​កម្រិត​សំឡេង​ធម្មតា

en: Volume normalizer
km: កម្មវិធី​ធ្វើ​កម្រិត​សំឡេងឲ្យ​​ធម្មតា

en: Volume of the audio input.
km: កម្រិត​សំឡេង​អូឌីយ៉ូ​ចូល។

en: Volume up
km: បង្កើន​កម្រិត​សំឡេង

en: Volume will be controlled by the player, and not the <i>Main Controls</i>.
km: កម្រិត​សំឡេង​នឹង​ត្រូវ​បាន​បញ្ជា​ដោយ​ឧបករណ៍​ចាក់ គឺ​មិនមែន <i> វត្ថុ​​បញ្ជា​មេ​</i> ទេ ។

en: Vorbis audio decoder
km: អ៊ិនកូឌ័រ​អូឌីយ៉ូ Vorbis

en: Vorbis audio encoder
km: អ៊ិនកូឌ័រ​អូឌីយ៉ូ Vorbis

en: Vorbis audio packetizer
km: ឧបករណ៍​ចងក្រង​អូឌីយ៉ូ Vorbis

en: WAV demuxer
km: ឧបករណ៍​មិន​ទ្វេ​ទិស WAV

en: WAV muxer
km: ឧបករណ៍​ទ្វេទិស WAV

en: WMA v1/v2 fixed point audio decoder
km: ឌិកូឌ័រ​អូឌីយ៉ូ​ចំណុច​ថេរ WMA v1/v2

en: WMServer RTSP dialect
km: គ្រាមភាសា​របស់ WMServer RTSP

en: WMServer uses a nonstandard dialect of RTSP. Selecting this parameter will tell VLC to assume some options contrary to RFC 2326 guidelines.
km: WMServer ប្រើ​គ្រាមភាសា RTSP មិន​ស្តង់ដារ។ ការ​ជ្រើស​ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ​នេះ​នឹង​ប្រាប់ VLC ឲ្យ​ធ្វើ​បន្ត​នូវ​ជម្រើស​មួយ​ចំនួន​ដែល​ផ្ទុយ​ទៅ​នឹង​គោលការណ៍​របស់ RFC 2326 ។

en: WPL playlist import
km: ការ​នាំចូល​បញ្ជី​ចាក់ WPL

en: Wait for I frame before toggling placeholder
km: រង់ចាំ​ស៊ុម I មុន​ពេល​បិទ/បើក​កន្លែង​ដាក់

en: Wall
km: ជញ្ជាំង

en: Wall video filter
km: តម្រង​វីដេអូ​ជញ្ជាំង

en: Wallpaper
km: ផ្ទាំង​រូបភាព

en: Warning
km: ការ​ព្រមាន

en: Warning: <b>%1</b> is already an application menu shortcut
km: ព្រមាន៖ <b>%1</b> គឺជា​ផ្លូវកាត់​មឺនុយ​កម្មវិធី​រួចហើយ

en: Warning: this key or combination is already assigned to
km: ព្រមាន៖ គ្រាប់ចុច ឬ​បន្សំ​នេះ​ត្រូវ​បាន​កំណត់​រួចហើយ

en: Water effect
km: បែបផែន​ទឹក

en: Wave
km: រលក

en: Wave video filter
km: តម្រង​វីដេអូ​រលក

en: WaveOut audio output
km: លទ្ធផល​អូឌីយ៉ូ WaveOut

en: Waves
km: រលក

en: We just found an older version of VLC's preferences files.
km: យើង​ទើបតែ​រក​ឃើញ​កំណែ​ចាស់​របស់​ឯកសារ​ចំណូលចិត្ត VLC ។

en: Web
km: បណ្ដាញ

en: Website
km: តំបន់បណ្ដាញ

en: Weighted prediction for B-frames
km: ការ​ទស្សន៍ទាយ​ដែល​បាន​ថ្លឹង​សម្រាប់ B-frames

en: Weighted prediction for B-frames.
km: ការ​ទស្សន៍ទាយ​ដែល​បាន​ថ្លឹង​សម្រាប់ B-frames ។

en: Weighted prediction for P-frames
km: ការ​ទស្សន៍ទាយ​ដែល​បាន​ថ្លឹង​សម្រាប់ P-frames

en: Welsh
km: វេល

en: Western European (IBM 00850)
km: អឺរ៉ុប​ខាង​លិច (IBM 00850)

en: Western European (Latin-9)
km: អឺរ៉ុប​ខាង​លិច (ឡាតាំង -9)

en: Western European (Windows-1252)
km: អឺរ៉ុប​ខាង​លិច (វីនដូ-1252)

en: Wet
km: សើម

en: Wet mix
km: សំណើម​ចម្រុះ

en: When minimized
km: ពេល​បាន​បង្រួម​អប្បរមា

en: When possible, the input stream will be recorded instead of using the stream output module
km: នៅ​ពេល​ដែល​អាច ស្ទ្រីម​បញ្ចូល​នឹង​ត្រូវ​បាន​កត់ត្រា​ជំនួស​ឲ្យ​ការ​ប្រើ​ម៉ូឌុល​លទ្ធផល​ស្ទ្រីម

en: When set to 'no', this parameter is intended to give old skins a chance to play back video even though no video tag is implemented
km: នៅ​ពេល​បាន​កំណត់​ទៅ 'ទេ' ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ​នេះ​ផ្ដល់​នូវ​ស្បែក​ចាស់​​ ដែល​ជា​ឱកាស​ដើម្បី​ចាក់​វីដេអូ​ឡើងវិញ ទោះបីជា​មិន​មាន​ស្លាក​វីដេអូ​ក៏ដោយ

en: When set, this VLC instance will act as the master clock for synchronization for clients listening
km: នៅ​ពេល​បាន​កំណត់ វត្ថុ​បញ្ជា VLC នេះ​នឹង​ដើរតួ​ជា​នាឡិកា​មេ​សម្រាប់​សមកាលកម្ម​ការ​ប្រើ​ម៉ាស៊ីន​ភ្ញៀវ

en: When several video formats are available, select one whose resolution is closest to (but not higher than) this setting, in number of lines. Use this option if you don't have enough CPU power or network bandwidth to play higher resolutions.
km: ពេល​មាន​ទ្រង់ទ្រាយ​វីដេអូ​ច្រើន ជ្រើស​ទ្រង់ទ្រាយ​មួយ​ដែល​គុណភាព​បង្ហាញ​របស់​វា​​ប្រហាក់ប្រហែល (ប៉ុន្តែ​មិន​ខ្ពស់​ជាង) ការ​កំណត់​នេះ នៅ​ក្នុង​ជួរ​បន្ទាត់។ ប្រើ​ជម្រើស​នេះ បើ​អ្នក​មិន​មាន​ថាមពល​ស៊ីភីយូ  ឬ​កម្រិត​បញ្ជូន​បណ្ដាញ​​គ្រប់គ្រាន់​ដើម្បី​ចាក់​គុណភាព​បង្ហាញ​ខ្ពស់។

en: When the SAP flow control is disabled, this lets you set the fixed interval between SAP announcements.
km: នៅ​ពេល​បាន​បិទ​ការ​គ្រប់គ្រង​លំហូរ SAP វា​នឹង​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​កំណត់​ចន្លោះ​ពេល​ថេរ​រវាង​សេចក្ដី​ប្រកាស SAP ។

en: When this is enabled, the interface will show a dialog box each time some user input is required.
km: ​នៅ​ពេល​បាន​ធីក​ជម្រើស​នេះ ចំណុច​ប្រទាក់​នឹង​បង្ហាញ​ប្រអប់​មួយ​នៅ​រាល់ពេល​ដែល​ត្រូវ​ការ​ព័ត៌មាន​បញ្ចូល​របស់​អ្នកប្រើ ។

en: When this is enabled, the preferences and/or interfaces will show all available options, including those that most users should never touch.
km: នៅ​ពេល​បាន​ធីក​ជម្រើស​នេះ ចំណូល​ចិត្ត និង/ឬ​ចំណុច​ប្រទាក់​នឹង​បង្ហាញ​អំពី​ជម្រើស​ដែល​មាន​ទាំងអស់ រួម​ទាំង​​អ្វី​ៗ​ផ្សេង​ទៀត​ដែល​អ្នកប្រើ​ភាគច្រើន​មិន​អាច​ប៉ះពាល់​បាន ។

en: When this is set, the SAP parser will discard some non-compliant announcements.
km: នៅ​ពេល​បាន​កំណត់ កម្មវិធី​ញែក SAP នឹង​បោះបង់​​សេចក្ដី​ជូនដំណឹង​ដែល​មិន​យល់ព្រម​មួយ​ចំនួន ។

en: When this mode is enabled, pixels will be shown as black or white. The threshold value will be the brightness defined below.
km: នៅ​ពេល​បាន​បើក​របៀប​នេះ ភីកសែល​នឹង​ត្រូវ​បាន​បង្ហាញ​​ជា​ពណ៌ស ឬ​ខ្មៅ ។ តម្លៃ​កម្រិត​ពណ៌​នឹង​ត្រូវ​បាន​កំណត់​ពន្លឺ​ដូច​ខាងក្រោម ។

en: When using the PVR input (or a very irregular source), you should set this to 10000.
km: នៅ​ពេល​ប្រើ​ព័ត៌មាន​បញ្ចូល PVR (ឬ​ប្រភព​ដែល​មិន​ទៀងទាត់) អ្នក​គួរតែ​កំណត់​វា​ទៅ ១០០០០ ។

en: When using the one instance only option, enqueue items to playlist and keep playing current item.
km: នៅ​ពេល​ប្រើ​វត្ថុ​តែមួយ វា​នឹង​មាន​ជម្រើស​ដាក់​ធាតុ​ជា​ជួរ​ទៅកាន់​បញ្ជី​ចាក់ និង​បន្ត​ចាក់​ធាតុ​បច្ចុប្បន្ន។

en: Which font description to use if the Kate stream does not specify particular font parameters (name, size, etc) to use. A blank name will let Tiger choose font parameters where appropriate.
km: សេចក្ដី​ពណ៌នា​ពុម្ពអក្សរ​ណាមួយ​ដែល​ត្រូវ​ប្រើ ប្រសិនបើ​ស្ទ្រីម Kate មិន​បញ្ជាក់​ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ​ពុម្ពអក្សរ​ជាក់លាក់ (ឈ្មោះ ទំហំ ។ល។) ដែល​ត្រូវ​ប្រើ​ទេ ។ ឈ្មោះ​ទទេ​នឹង​អនុញ្ញាត​ឲ្យ Tiger ជ្រើស​ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ​ដែល​សមរម្យ ។

en: White
km: ស

en: White Crush for Blue
km: ការ​ច្របល់​ពណ៌​ស​សម្រាប់​ពណ៌​ខៀវ

en: White Crush for Green
km: ការ​ច្របល់​ពណ៌​ស​សម្រាប់​ពណ៌​បៃតង

en: White Crush for Red
km: ការ​ច្របល់​ពណ៌​ស​សម្រាប់​ពណ៌​ក្រហម

en: White Level for Blue
km: កម្រិត​ពណ៌ស​សម្រាប់​ពណ៌​ខៀវ

en: White Level for Green
km: កម្រិត​ពណ៌ស​សម្រាប់​ពណ៌​បៃ​តង

en: White Level for Red
km: កម្រិត​ពណ៌ស សម្រាប់​ពណ៌​ក្រហម

en: White balance temperature (K)
km: សីតុណ្ហភាព​តុល្យភាព​ពណ៌ស (K)

en: White balance temperature as a color temperation in Kelvin (2800 is minimum incandescence, 6500 is maximum daylight).
km: សីតុណ្ហភាព​តុល្យភាព​ពណ៌ស​នៅ​គិតជា Kelvin (2800 កម្រិត​ពន្លឺ​អប្បបរមា 6500 កម្រិត​ពន្លឺ​អតិបរមា)។

en: Wide-band (16kHz)
km: Wide-band (១៦kHz)

en: Width
km: ទទឹង​

en: Width in pixels of the border between miniatures.
km: ទទឹង​រវាង​ស៊ុម​នឹង​រូបភាព​តូចៗ​គិត​ជា​ភីកសែល ។

en: Width of the virtual room
km: ទទឹង​បន្ទប់​និម្មិត

en: Width of video or subtitle elementary streams
km: ទទឹង​វីដេអូ ឬ​ចំណងជើង​រង​របស់​ស្ទ្រីម​ដំបូង

en: Window
km: បង្អួច

en: Window decorations
km: ការ​តុបតែង​បង្អួច

en: Window handle (HWND)
km: បង្អួច​ដោះស្រាយ (HWND)

en: Window properties
km: លក្ខណសម្បត្តិ​បង្អួច

en: Window size
km: ទំហំ​បង្អួច

en: Windows GDI video output
km: ការ​បង្ហាញ​វីដេអូ វីនដូ GDI

en: Windows Media NSC metademux
km: មេឌៀ​វីនដូ NSC metademux

en: Windows Service interface
km: ចំណុច​ប្រទាក់​សេវា​វីនដូ

en: Windows configuration of the last skin used. This option is updated automatically, do not touch it.
km: ការ​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​បង្អួច​របស់​ស្បែក​ចុងក្រោយ​ដែល​បាន​ប្រើ ។ ជម្រើស​នេះ​ត្រូវ​បាន​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ សូម​កុំ​ប៉ះពាល់​វា ។

en: Windows opacity between 0.1 and 1
km: ភាព​ស្រអាប់​របស់​បង្អួច​រវាង ០.១ និង ១

en: With this option checked, the volume up, volume down and mute buttons on your keyboard will always change your system volume. With this option unchecked, the volume buttons will change VLC's volume when VLC is selected and change the system volume when VLC is not selected.
km: ប្រសិនបើ​បាន​ធីក​ជម្រើស​នេះ ពេល​អ្នក​ចុច​ប៊ូតុង​បង្កើន​ ​បន្ថយ និង​បិទ​សំឡេង​នៅ​លើ​ក្ដារចុច​ វា​នឹង​ផ្លាស់ប្ដូរ​ប្រព័ន្ធ​កម្រិត​សំឡេង​របស់​អ្នក​ជានិច្ច ។ ប្រសិនបើ​មិន​បាន​ធីក​ជម្រើស​នេះ​ទេ ប៊ូតុង​សំឡេង​នឹង​ផ្លាស់ប្ដូរ​កម្រិត​សំឡេង​របស់ VLC នៅ​ពេល​ដែល VLC ត្រូវ​បាន​ជ្រើស និង​ផ្លាស់ប្ដូរ​កម្រិត​សំឡេង​ប្រព័ន្ធ​​នៅ​ពេល​ដែល VLC មិន​ត្រូវ​បាន​ជ្រើស ។

en: With this option enabled, the playback will be automatically paused when minimizing the window.
km: ​ការ​បើក​ជម្រើស​នេះ នឹង​ធ្វើឲ្យ​ការ​ចាក់​សារ​ថ្មី​ផ្អាក​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ​នៅ​ពេល​បង្រួម​បង្អួច​អប្បបរមា ។

en: Wolof
km:  	
    វូឡុហ្វ

en: Workaround bugs
km: កំហុស​នៅ​ជុំវិញ​ការងារ

en: Workaround for France
km: បរិស្ថាន​ការងារ​សម្រាប់ France

en: Wrapper filter output
km: លទ្ធផល​តម្រង​រុំ

en: Write process id to file
km: សរសេរ​លេខ​សម្គាល់​ដំណើរការ​ទៅកាន់​ឯកសារ

en: Writer
km: អ្នកនិពន្ធ

en: Writes process id into specified file.
km: សរសេរ​លេខ​សម្គាល់​ដំណើរការ​ទៅ​កាន់​ឯកសារ​ដែល​បាន​​បញ្ជាក់។

en: X Coordinate of the top-left corner of the mosaic.
km: កូអរដោណេ X នៃ​ជ្រុង​កំពូល​ខាងឆ្វេង របស់​ម៉ូសាអ៊ីក ។

en: X coordinate
km: កូអរដោណេ X

en: X coordinate of the bargraph.
km: កូអរដោណេ X របស់​ក្រាហ្វិក​របារ ។

en: X coordinate of the encoded subtitle
km: កូអរដោណេ X របស់​ចំណងជើង​រង​ដែល​បាន​អ៊ិនកូដ

en: X coordinate of the logo. You can move the logo by left-clicking it.
km: កូអរដោណេ X របស់​រូប​សញ្ញា ។ អ្នក​អាច​ផ្លាស់ទី​រូប​សញ្ញា​បាន​ដោយ​ចុច​កណ្ដុរឆ្វេង​លើ​វា ។

en: X coordinate of the mask.
km: កូអរដោណេ X របស់​របាំង ។

en: X coordinate of the rendered subtitle
km: កូអរដោណេ X របស់​ចំណងជើង​រង​ដែល​បាន​បង្ហាញ

en: X coordinate of the upper left corner in the mosaic if non negative.
km: កូអរដោណេ X របស់​ជ្រុង​​ឆ្វេង​ខាង​លើ​នៅ​ក្នុង​មូសាអ៊ីក ប្រសិន​បើ​មិន​អវិជ្ជមាន ។

en: X offset
km: អុហ្វសិត X

en: X offset, from the left screen edge.
km: អុហ្វសិត X ពី​គែម​អេក្រង់​ខាងឆ្វេង ។

en: X window
km: បង្អួច X

en: X.509 Certificate Authority
km: ប្រភព​វិញ្ញាបនបត្រ X.509

en: X.509 Certificate Revocation List
km: បញ្ជី​ការ​ដកហូត​វិញ្ញាបនបត្រ X.509

en: X.509 Client certificate
km: វិញ្ញាបនបត្រ​ម៉ាស៊ីន​កូន X.509

en: X.509 Client private key
km: កូនសោ​ឯកជន​ម៉ាស៊ីន​កូន X.509

en: X11 display
km: ការ​បង្ហាញ X11

en: X11 video output (XCB)
km: លទ្ធផល​វីដេអូ X11 (XCB)

en: X11 video window (XCB)
km: បង្អួច​វីដេអូ X11 (XCB)

en: X11 window ID
km: លេខ​សម្គាល់​បង្អួច X11

en: XA demuxer
km: ឧបករណ៍​មិន​ទ្វេ​ទិស XA

en: XDG screen saver inhibition
km: ការ​រារាំង​ធាតុ​រក្សា​អេក្រង់ XDG

en: XDG-screensaver
km: ធាតុ​រក្សា​អេក្រង់ XDG

en: XML Parser (using libxml2)
km: កម្មវិធី​ញែក XML (ប្រើ libxml2)

en: XSPF playlist
km: បញ្ជី​ចាក់ XSPF

en: XSPF playlist export
km: ការ​នាំចេញ​បញ្ជី XSPF

en: XSPF playlist import
km: ការ​នាំចូល​បញ្ជី​ចាក់ XSPF

en: XVideo adaptor number
km: ចំនួន​អាដាប់ទ័រ XVideo

en: XVideo format id
km: លេខ​សម្គាល់​ទ្រង់ទ្រាយ XVideo

en: XVideo hardware adaptor to use. By default, VLC will use the first functional adaptor.
km: អាដាប់ទ័រ​ផ្នែក​រឹង​របស់ XVideo ដែល​ត្រូវ​ប្រើ ។ តាម​លំនាំដើម VLC នឹង​ប្រើ​អាដាប់ទ័រ​មុខងារ​ទីមួយ ។

en: XVideo image format id to use. By default, VLC will try to use the best match for the video being played.
km: លេខ​សម្គាល់​ទ្រង់ទ្រាយ​រូបភាព XVideo ដែល​ត្រូវ​ប្រើ ។ តាម​លំនាំដើម VLC នឹង​ព្យាយាម​ប្រើ​ដំណូច​ដ៏​ល្អ​បំផុត​សម្រាប់​វីដេអូ​ដែល​កំពុង​ចាក់ ។

en: XVideo output (XCB)
km: លទ្ធផល XVideo (XCB)

en: XWD file (autodetect)
km: ឯកសារ XWD (រក​ឃើញ​ស្វ័យប្រវត្តិ)

en: XWD image decoder
km: កម្មវិធី​ដោះ​លេខ​កូដ XWD

en: Xhosa
km: ឃសា

en: Y Coordinate of the top-left corner of the mosaic.
km: កូអរដោណេ Y នៃ​ជ្រុង​កំពូល​ខាងឆ្វេង របស់​ម៉ូសាអ៊ីក ។

en: Y coordinate
km: កូអរដោណេ Y

en: Y coordinate of the bargraph.
km: កូអរដោណេ Y របស់​ក្រាហ្វិក​របារ ។

en: Y coordinate of the encoded subtitle
km: កូអរដោណេ Y របស់​ចំណងជើង​រង​ដែល​បាន​អ៊ិនកូដ

en: Y coordinate of the logo. You can move the logo by left-clicking it.
km: កូអរដោណេ Y របស់​រូប​សញ្ញា ។ អ្នក​អាច​ផ្លាស់ទី​រូប​សញ្ញា​បាន​ដោយ​ចុច​កណ្ដុរឆ្វេង​លើ​វា ។

en: Y coordinate of the mask.
km: កូអរដោណេ Y របស់​របាំង ។

en: Y coordinate of the rendered subtitle
km: កូអរដោណេ Y របស់​ចំណងជើង​រង​ដែល​បាន​បង្ហាញ

en: Y coordinate of the upper left corner in the mosaic if non negative.
km: កូអរដោណេ Y របស់​ជ្រុង​ឆ្វេង​ខាងលើ​នៅ​ក្នុង​មូសាអ៊ីក ប្រសិន​បើ​មិន​អវិជ្ជមាន ។

en: Y offset
km: អុហ្វសិត Y

en: Y offset, down from the top.
km: អុហ្វសិត Y ចុះក្រោម​ពី​កំពូល ។

en: YUV output
km: លទ្ធផល YUV

en: YUV video output
km: លទ្ធផល​វីដេអូ YUV

en: YUV-Color cube shifting across the V-plane ( 0 - 127 ).
km: ការ​ប្ដូរ​គូប​ពណ៌ YUV កាត់​តាម V-plane (០-១២៧) ។

en: YUVP converter
km: កម្មវិធី​បម្លែង YUVP

en: Yellow
km: លឿង

en: Yes
km: បាទ/ចាស

en: Yiddish
km: យីឌីហ្ស

en: Yoruba
km: យរូបា

en: You attempted to reach %s. However the security certificate presented by the server is unknown and could not be authenticated by any trusted Certification Authority. This problem may be caused by a configuration error or an attempt to breach your security or your privacy.
    
    If in doubt, abort now.
km: អ្នក​បាន​ព្យាយាម​ដល់ %s ។ ទោះ​យ៉ាងណា​វិញ្ញាបនបត្រ​សុវត្ថិភាព​ដែល​បាន​បង្ហាញ​ដោយ​ម៉ាស៊ីន​មេ​មិន​ត្រូវ​បាន​ស្គាល់ និង​មិន​អាច​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ដោយ​ប្រភព​វិញ្ញាបនបត្រ​ដែល​ទុកចិត្ត​បាន។ បញ្ហា​នេះ​អាច​បណ្ដាល​មកពី​កំហុស​​ការ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ ឬ​ការ​ប៉ុនប៉ង​បំបែក​សុវត្ថិភាព ឬ​ភាព​ឯកជន​របស់​អ្នក។
    
    បើ​សង្ស័យ សូម​បោះបង់​វា​ឥឡូវ។

en: You can completely disable the audio output. The audio decoding stage will not take place, thus saving some processing power.
km: អ្នក​អាច​បិទ​លទ្ធផល​អូឌីយ៉ូ​ទាំងស្រុង​បាន ។ ដំណាក់កាល​នៃ​ការ​ឌិកូដ​នឹង​មិន​កើតឡើង​ទេ ដូច្នេះ​សូម​រក្សា​ថាមពល​ដំណើរការ​ខ្លះ​ផង ។

en: You can completely disable the sub-picture processing.
km: អ្នក​អាច​បិទ​ដំណើរការ​រូបភាព​រង​ទាំងស្រុង​បាន។

en: You can completely disable the video output. The video decoding stage will not take place, thus saving some processing power.
km: អ្នក​អាច​បិទ​លទ្ធផល​វីដេអូ​ទាំងស្រុង​បាន។ ដំណាក់​កាល​នៃ​ការ​ឌិកូដ​វីដេអូ នឹង​មិន​កើត​មាន​ទៀត​ទេ ដូច្នេះ​វា​ជួយ​សន្សំ​ថាមពល​ចូល​ដំណើរការ។

en: You can disable all transparency effects if you want. This is mainly useful when moving windows does not behave correctly.
km: អ្នក​អាច​បិទ​បែបផែន​ភាព​ថ្លា​ទាំង​អស់​បាន ប្រសិន​បើ​អ្នក​ចង់ ។ វា​មាន​ប្រយោជន៍​នៅ​ពេល​ដែល​ការ​ផ្លាស់ទី​បង្អួច​មាន​លក្ខណៈ​មិន​ត្រឹមត្រូវ ។

en: You can disable use of Macroblock-tree on ratecontrol
km: អ្នក​អាច​បិទកា​រប្រើ​មែកធាង Macroblock នៅ​លើ​ការ​ត្រួតពិនិត្យ​អត្រា

en: You can enforce the (x,y) offsets of the elements on the mosaic (only used if positioning method is set to "offsets"). You must give a comma-separated list of coordinates (eg: 10,10,150,10).
km: អ្នក​អាច​បង្ខំ​អុហ្វសិត (x,y) របស់​ធាតុ​នៅ​លើ​ម៉ូសាអ៊ីក​បាន (ប្រើ​តែ​នៅ​ពេល​ដែល​វិធីសាស្ត្រ​ដាក់​ទីតាំង​ត្រូវ​បាន​កំណត់​ទៅ "អុហ្វសិត") ។ អ្នក​ត្រូវ​តែ​ផ្ដល់​បញ្ជី​កូអរដោណេ​ដែល​បំបែក​ដោយ​សញ្ញា​ក្បៀស (,) (ឧ. 10,10,150,10) ។

en: You can enforce the height of the video snapshot. By default it will keep the original height (-1). Using 0 will scale the height to keep the aspect ratio.
km: អ្នក​អាច​បង្ខំ​កម្ពស់​រូបថត​វីដេអូ​បាន។ តាម​លំនាំដើម វា​រក្សា​កម្ពស់​ដើម (-1) ។ ប្រើ ០ វា​នឹង​ធ្វើ​មាត្រដ្ឋាន​កម្ពស់​​ដើម្បី​រក្សា​សមាមាត្រ។

en: You can enforce the image height. By default (-1) VLC will adapt to the video characteristics.
km: អ្នក​អាច​បង្ខំ​កម្ពស់​រូបភាព​បាន ។ តាម​លំនាំដើម (-1) VLC នឹង​សម្រួល​ទៅតាម​លក្ខណៈ​វីដេអូ ។

en: You can enforce the image width. By default (-1) VLC will adapt to the video characteristics.
km: អ្នក​អាច​បង្ខំ​ទទឹង​រូបភាព​បាន ។ តាម​លំនាំដើម (-1) VLC នឹង​សម្រួល​ទៅតាម​លក្ខណៈ​វីដេអូ ។

en: You can enforce the marquee position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, eg 6 = top-right).
km: អ្នក​អាច​បង្ខំ​ទីតាំង​ម៉ារគី​នៅ​លើ​វីដេអូ​បាន (០=កណ្ដាល ១=ឆ្វេង ២=ស្ដាំ ៤=កំពូល ៨=បាត ហើយ​អ្នក​អាច​ប្រើ​បន្សំ​តម្លៃ​ទាំង​នេះ​បាន ឧ. ៦ = កំពូល-ខាងស្ដាំ) ។

en: You can enforce the mosaic alignment on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, eg 6 = top-right).
km: អ្នក​អាច​បង្ខំ​ការ​តម្រឹម​ម៉ូសាអ៊ីក​នៅ​លើ​វីដេអូ​បាន (០=កណ្ដាល ១=ឆ្វេង ២=ស្ដាំ ៤=កំពូល ៨=បាត អ្នក​ក៏​អាច​ប្រើ​ការ​បន្សំ​តម្លៃ​ទាំង​នេះ​បាន​ដែរ ឧ. ៦ = កំពូល-ខាងស្ដាំ) ។

en: You can enforce the position of the top left corner of the video window (X coordinate).
km: អ្នក​អាច​បង្ខំ​ទីតាំង​កំពូល​ជ្រុង​ខាងឆ្វេង​នៃ​បង្អួច​វីដេអូ​បាន (កូអរដោណេ X) ។

en: You can enforce the position of the top left corner of the video window (Y coordinate).
km: អ្នក​អាច​បង្ខំ​ទីតាំង​កំពូល​ជ្រុង​ខាងឆ្វេង​នៃ​បង្អួច​វីដេអូ​បាន (កូអរដោណេ Y) ។

en: You can enforce the subpicture position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, e.g. 6=top-right).
km: អ្នក​អាច​បង្ខំ​ទីតាំង​រូបភាព​រង​នៅ​លើ​វីដេអូ​បាន (0=កណ្ដាល 1=ឆ្វេង 2=ស្ដាំ 4=កំពូល 8=បាត អ្នក​ក៏​អាច​ប្រើ​ការ​បន្សំ​គ្នា​រវាង​តម្លៃ​ទាំង​នេះ​បាន​ផង​ដែរ ឧ. 6=កំពូល​ខាងស្ដាំ) ។

en: You can enforce the teletext position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, eg. 6 = top-right).
km: អ្នក​អាច​បង្ខំ​ទីតាំង​ព័ត៌មាន​ទូរទស្សន៍​នៅ​លើ​វីដេអូ (០=កណ្ដាល ១=ឆ្វេង ២=ស្ដាំ ៤=កំពូល ៨=បាត អ្នក​អាច​ប្រើ​បន្សំ​តម្លៃ​ទាំងនេះ​បាន ឧ. ៦ = កំពូល​ខាងស្ដាំ) ។

en: You can enforce the text position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom; you can also use combinations of these values, eg 6 = top-right).
km: អ្នក​អាច​បង្ខំ​ទីតាំង​អត្ថបទ​នៅ​លើ​វីដេអូ​បាន (០=កណ្ដាល ១=ឆ្វេង ២=ស្ដាំ ៤=កំពូល ៨=បាត ។ អ្នក​ក៏​អាច​ប្រើ​បន្សំ​តម្លៃ​ទាំង​នេះ​ផង​ដែរ ឧ. ៦= កំពូល-ខាងស្ដាំ) ។

en: You can enforce the video height. By default (-1) VLC will adapt to the video characteristics.
km: អ្នក​អាច​បង្ខំ​កម្ពស់​របស់​វីដេអូ​បាន។ តាម​លំនាំដើម (-1) VLC នឹង​សម្រប​ទៅតាម​លក្ខណៈ​របស់​វីដេអូ។

en: You can enforce the video width. By default (-1) VLC will adapt to the video characteristics.
km: អ្នក​អាច​បង្ខំ​ទទឹង​របស់​វីដេអូ​បាន។ តាម​លំនាំដើម (-1) VLC នឹង​សម្រប​ទៅ​តាម​លក្ខណៈ​របស់​វីដេអូ។

en: You can enforce the width of the video snapshot. By default it will keep the original width (-1). Using 0 will scale the width to keep the aspect ratio.
km: អ្នក​អាច​បង្ខំ​ទទឹង​រូបថត​វីដេអូ​បាន។ តាម​លំនាំដើម វា​នឹង​រក្សា​ទទឹង​ដើម (-1) ។ ប្រើ ០ វា​នឹង​ធ្វើ​មាត្រដ្ឋាន​ទទឹង​ដើម្បី​រក្សា​​សមាមាត្រ។

en: You can enter here a default stream output chain. Refer to the documentation to learn how to build such chains. Warning: this chain will be enabled for all streams.
km: អ្នក​អាច​បញ្ចូល​ច្រវាក់​លទ្ធផល​ស្ទ្រីម​លំនាំដើម​នៅ​ទីនេះ ដោយ​យោង​តាម​ឯកសារ​ដែល​ត្រូវ​សិក្សា​អំពី​របៀប​បង្កើត​ច្រវាក់។ ព្រមាន៖ ច្រវាក់​នេះ នឹង​ត្រូវ​បាន​បិទ​សម្រាប់​ស្ទ្រីម​ទាំងអស់។

en: You can give a comma-separated list of inputs that will be concatenated together after the normal one.
km: អ្នក​អាច​ផ្ដល់​នូវ​ព័ត៌មាន​បញ្ជី​​បញ្ចូល​បំបែក​ដោយ​សញ្ញា​ក្បៀស ដែល​នឹង​ត្រូវ​បាន​ដាក់​បន្ត​គ្នា​បន្ទាប់ពី​ព័ត៌មាន​បញ្ចូល​ធម្មតា​មួយ។

en: You can manually give a list of bookmarks for a stream in the form "{name=bookmark-name,time=optional-time-offset,bytes=optional-byte-offset},{...}"
km: អ្នក​អាច​ផ្ដល់​បញ្ជី​ចំណាំ​ដោយ​ដៃ​បាន​សម្រាប់​ស្ទ្រីម ក្នុង​ទម្រង់ "{name=bookmark-name,time=optional-time-offset,bytes=optional-byte-offset},{...}"

en: You can select "additional interfaces" for VLC. They will be launched in the background in addition to the default interface. Use a colon separated list of interface modules. (common values are "rc" (remote control), "http", "gestures" ...)
km: អ្នក​អាច​ជ្រើស​ "ចំណុច​ប្រទាក់​បន្ថែម" សម្រាប់ VLC បាន ។ ពួក​វា​នឹង​ត្រូវ​បាន​ចាប់ផ្ដើម​នៅ​ក្នុង​ផ្ទៃខាងក្រោយ ដើម្បី​បន្ថែម​ទៅកាន់​ចំណុច​ប្រទាក់​លំនាំដើម ។ ប្រើ​បញ្ជី​​ម៉ូឌុល​ចំណុច​ប្រទាក់​ដែល​បំបែក​ដោយ​សញ្ញា​ចុច​ពីរ (:) ។ (តម្លៃ​ធម្មតា​គឺ "rc" (គ្រប់គ្រង​ពី​ចម្ងាយ), "http", "កាយ​វិការ" ...)

en: You can select control interfaces for VLC.
km: អ្នក​អាច​ជ្រើស​ចំណុច​ប្រទាក់​ត្រួត​ពិនិត្យ​សម្រាប់ VLC បាន ។

en: You can select local files with the following list and buttons.
km: អ្នក​អាច​ជ្រើស​ឯកសារ​មូលដ្ឋាន​ដោយ​ប្រើ​បញ្ជី​ និង​ប៊ូតុង​ដូច​ខាងក្រោម ។

en: You can use specific video output modules for the clones. Use a comma-separated list of modules.
km: អ្នក​អាច​ប្រើ​ម៉ូឌុល​លទ្ធផល​វីដេអូ​ជាក់លាក់​សម្រាប់​ក្លូន ។ ប្រើ​បញ្ជី​ម៉ូឌុល​ដែល​បំបែក​ដោយ​សញ្ញា​ក្បៀស (,) ។

en: You can use this option to place the subtitles under the movie, instead of over the movie. Try several positions.
km: អ្នក​អាច​ប្រើ​ជម្រើស​នេះ​ដើម្បី​ដាក់​ចំណងជើង​រង​នៅ​ពី​ក្រោម​ភាពយន្ត ជំនួស​ឲ្យ​ការ​ដាក់​នៅ​ខាងលើ។ សាកល្បង​ច្រើន​ទីតាំង​ទៀត។

en: You can zoom the video by the specified factor.
km: អ្នក​អាច​ពង្រីក​/​បង្រួម​វីដេអូ​បាន​ដោយ​​ប្រើ​កត្តា​ជាក់លាក់។

en: You have the latest version of VLC media player.
km: អ្នក​មាន​កំណែ​ចុងក្រោយ​បំផុត​របស់​កម្មវិធី​ចាក់​មេឌៀ VLC ។

en: You have two choices:
     - The interface will resize to the native video size
     - The video will fit to the interface size
     By default, interface resize to the native video size.
km: អ្នក​មាន​ជម្រើស​ពីរ ៖
     - ចំណុចប្រទាក់​នឹង​ប្ដូរ​ទំហំ​ទៅតាម​ទំហំ​វីដេអូ​ដើម
     - វីដេអូ​នឹង​តម្រូវ​តាម​ទំហំ​ចំណុច​ប្រទាក់​
     តាម​លំនាំដើម ចំណុច​ប្រទាក់​នឹង​ប្ដូរ​ទំហំ​ទៅតាម​ទំហំ​​វីដេអូ​ដើម ។

en: You just need to fill one of the three following parameters, VLC will autodetect the other using the original aspect ratio
km: អ្នក​គ្រាន់តែ​បំពេញ​ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ​មួយ​ក្នុង​ចំណោម​ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ​បី​ខាងក្រោម នោះ VLC និង​រក​ឃើញ​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ​នូវ​ការ​ប្រើប្រាស់​សមាមាត្រ​ដើម​ផ្សេង​ទៀត ។

en: You must set a name for the profile.
km: អ្នក​ត្រូវ​តែ​កំណត់​ឈ្មោះ​សម្រាប់​ទម្រង់ ។

en: You normally have to feed the shoutcast module with Ogg streams. It is also possible to stream MP3 instead, so you can forward MP3 streams to the shoutcast/icecast server.
km: តាម​ធម្មតា អ្នក​ត្រូវតែ​ផ្ដល់​ម៉ូឌុល shoutcast ដែល​មាន​ស្ទ្រីម Ogg ។ វា​​ក៏​អាច​ស្ទ្រីម MP3 ជំនួស​ផង​ដែរ ដូច្នេះ​អ្នក​អាច​បញ្ជូន​ស្ទ្រីម MP3 បន្ត​ទៅកាន់​ម៉ាស៊ីន​មេ shoutcast/icecast បាន។

en: You should configure your speaker layout with "Audio Midi Setup" in /Applications/Utilities. VLC will output Stereo only.
km: អ្នក​គួរតែ​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​ប្លង់​ធុងបាស​របស់​អ្នក​ជាមួយ​នឹង "ការ​រៀបចំ​មីឌី​អូឌីយ៉ូ" នៅក្នុង /Applications/Utilities ។ VLC នឹង​បញ្ចេញ​តែ​ស្តេរ៉េអូ​ប៉ុណណ្ណោះ។

en: Your Mac does not seem to be equipped with a suitable input device. Please check your connectors and drivers.
km: Mac របស់​អ្នក​ហាក់​ដូចជា​មិន​ត្រូវ​បាន​ភ្ជាប់​ជាមួយ​ឧបករណ៍​បញ្ចូល​ដែល​សមរម្យ។ សូម​ពិនិត្យមើល​ឧបករណ៍​ភ្ជាប់ និង​កម្មវិធី​បញ្ជា​របស់​អ្នក។

en: Your account was rejected.
km: គណនី​របស់​អ្នក​ត្រូវ​បាន​បដិសេធ។

en: Your display will be opened and played in order to stream or save it.
km: ការ​បង្ហាញ​របស់​អ្នក​នឹង​ត្រូវ​បាន​បើក​ ហើយ​ចាក់​​ដើម្បី​ស្ទ្រីម ឬ​រក្សាទុក​វា ។

en: Your input can't be opened
km: មិន​អាច​បើក​ព័ត៌មាន​បញ្ចូល​របស់​អ្នក​បានទេ

en: Your system BD+ decoding library does not work. Missing configuration?
km: បណ្ណាល័យ​ឌិកូដ​ប្រព័ន្ធ BD+ របស់​អ្នក​មិន​ដំណើរការ​ទេ។ មិន​បាន​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ឬ?

en: Your window manager does not provide a list of applications.
km: កម្មវិធី​គ្រប់គ្រង​បង្អួច​របស់​អ្នក​មិន​ផ្ដល់​បញ្ជី​កម្មវិធី​ទេ ។

en: Zhuang
km: ចួង

en: Zoom
km: ពង្រីក

en: Zoom In
km: ពង្រីក

en: Zoom Out
km: បង្រួម

en: Zoom mode: %s
km: របៀប​​ពង្រីក ៖ %s

en: Zoom video
km: ពង្រីក/​បង្រួម​វីដេអូ

en: Zooming reset
km: កំណត់​ការ​ពង្រីក​ឡើង​វិញ

en: Zulu
km: សូលូ

en: [Display]
km: [បង្ហាញ]

en: [Filebrowser]
km: [កម្មវិធី​រុករក​ឯកសារ]

en: [Global]
km: [សាកល]

en: [Loop]
km: [វិល​ជុំ]

en: [Player]
km: [កម្មវិធី​ចាក់]

en: [Playlist]
km: [បញ្ជី​ចាក់]

en: add --advanced to your command line to see advanced options.
km: វាយ​ពាក្យ​បញ្ជា --advanced នៅ​ក្នុង​បន្ទាត់​ពាក្យ​បញ្ជា​របស់​អ្នក ដើម្បី​មើល​ជម្រើស​កម្រិត​ខ្ពស់។

en: antiflicker video filter
km: តម្រង​វីដេអូ antiflicker

en: ask for extra verbosity when displaying help
km: សួរ​រក​ការ​បរិយាយ​បន្ថែម​នៅ​ពេល​បង្ហាញ​ជំនួយ

en: auto
km: ស្វ័យប្រវត្តិ

en: auto - let encoder decide based upon input (Best)
km: ស្វ័យ​ប្រវត្តិ - អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ៊ិនកូដឌ័រ​សម្រេច​លើ​ព័ត៌មាន​បញ្ចូល (ល្អ​បំផុត)

en: automatic - let encoder decide based upon input (Best)
km: អ៊ិនកូឌ័រ​​ផ្អែក​លើ​ព័ត៌មាន​បញ្ចូល​ខាង​លើ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ (ល្អ​បំផុត)

en: bits
km: ប៊ីត

en: blocks
km: ប្លុក

en: boolean
km: ប៊ូលីន

en: buffers
km: អង្គ​ចងចាំ​បណ្ដោះ​អាសន្ន

en: checkerboard
km: ក្ដារ​ចតុរង្គ

en: clean effects
km: សម្អាត​បែបផែន

en: column alternation
km: ការ​ឆ្លាស់​ជួរឈរ

en: debug
km: បំបាត់កំហុស

en: decoder
km: ឌិកូឌ័រ

en: device, fifo or filename
km: ឧបករណ៍  fifo ឬ​ឈ្មោះឯកសារ

en: device, fifo or filename to write yuv frames too.
km: ឧបករណ៍ fifo ឬ ឈ្មោះ​ឯកសារ​ដើម្បី​សរសេរ​ស៊ុម yuv ។

en: errors
km: កំហុស

en: exchange puzzle
km: ផ្លាស់ប្ដូរ​ល្បែង

en: fixed
km: ថេរ

en: float
km: ទសភាគ

en: force coding frame as separate interlaced fields
km: តម្រូវ​ស៊ុម​កូដ​ជា​វាល​ត្របាញ់​បំបែក

en: force coding frame as single picture
km: តម្រូវ​ស៊ុម​កូដ​ជា​រូបភាព​តែ​មួយ

en: frame alternation
km: ការ​ឆ្លាស់​ស៊ុម

en: frames
km: ស៊ុម

en: full
km: ពេញ

en: full - Motion compensation blocks fully overlap
km: ពេញ​លេញ ការ​ទប់ស្កាត់​ចលនា​ជាន់​លើ​ពេញ​លេញ

en: full - One code block per subband
km: ពេញលេញ - ប្លុក​កូដ​មួយ​ក្នុង​ក្រុម​រង

en: gzip decompression
km: ការ​មិន​បង្ហាប់ gzip

en: hearing impaired
km: ត្រចៀក​ខ្សោយ

en: height of the overlapping area (in %)
km: កម្ពស់​ផ្ទៃ​​ត្រួត​ស៊ីគ្នា (គិត​ជា %)

en: iTunes Music Library importer
km: កម្មវិធី​នាំចូល​បណ្ណាល័យ​តន្ដ្រី iTunes

en: in
km: នៅ​ក្នុង

en: integer
km: ចំនួន​គត់

en: jigsaw puzzle
km: ល្បែង​ផ្គុំ​រូប

en: large - use large code blocks
km: ធំ - ប្រើ​ប្លុក​កូដ​​ធំ

en: large - use large motion compensation blocks
km: លឿន ប្រើ​ការ​ទប់ស្កាត់​ចលនា​លឿន

en: last.fm username or password is incorrect. Please verify your settings and relaunch VLC.
km: ឈ្មោះ​អ្នកប្រើ ឬ​ពាក្យ​សម្ងាត់​របស់ last.fm មិន​ត្រឹមត្រូវ ។ សូម​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ការ​កំណត់​របស់​អ្នក រួច​ចាប់ផ្ដើម VLC ឡើងវិញ ។

en: last.fm: Authentication failed
km: last.fm ៖ បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ភាព​ត្រឹមត្រូវ

en: length of the overlapping area (in %)
km: ប្រវែង​ផ្ទៃ​ត្រួត​ស៊ី​គ្នា (គិត​ជា %)

en: libavcodec can do error resilience.
    However, with a buggy encoder (such as the ISO MPEG-4 encoder from M$) this can produce a lot of errors.
    Valid values range from 0 to 4 (0 disables all errors resilience).
km: libavcodec អា​មាន​កំហុស​បន្តិចបន្តួច។
    ទោះជាយ៉ាងណា ជាមួយ​កម្មវិធី​ដាក់​លេខ​កូដ​កំហុស (មាន​ដូចជា​កម្មវិធី​ដាក់​លេខ​កូដ ISO MPEG-4 ពី M$) វា​អាច​មាន​កំហុស​ជាច្រើន។
    ជួរ​តម្លៃ​ត្រឹមត្រូវ​គឺ​ចាប់ពី 0 ទៅ 4 (0 គឺ​បិទ​កំហុស​បន្តិចបន្តួច​ទាំងអស់)។

en: libprojectM effect
km: បែបផែន libprojectM

en: medium - use medium motion compensation blocks
km: មធ្យម ប្រើ​ការ​ទប់​ស្កាត់​ចលនា​មធ្យម

en: medium - use medium sized code blocks
km: មធ្យម - ប្រើ​ប្លុក​កូដ​ដែល​មាន​ទំហំ​មធ្យម

en: middle position (in %)
km: ទីតាំង​កណ្ដាល (គិត​ជា %)

en: motion
km: ចលនា

en: motion control interface
km: ចំណុច​ប្រទាក់​គ្រប់គ្រង​ចលនា

en: no configuration option will be loaded nor saved to config file
km: គ្មាន​ជម្រើស​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​ដែល​នឹង​ត្រូវ​បាន​ផ្ទុក ឬ​រក្សាទុក​ទៅកាន់​ឯកសារ​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​ឡើយ

en: none
km: គ្មាន

en: none - Motion compensation blocks do not overlap
km: គ្មាន​ការ​ទប់​ស្កាត់​ចលនា​កុំ​ជាន់​លើ

en: offsets
km: អុហ្វសិត

en: packetizer
km: កម្មវិធី​វេច​ខ្ចប់

en: partial - Motion compensation blocks only partially overlap
km: ផាតស្យល ការ​ទប់ស្កាត់​ចលនា​ជាន់​លើ​តែ​ផាតស្យល​ប៉ុណ្ណោះ

en: perceptual distance
km: ចម្ងាយ​ដែល​ឆាប់​ដឹង

en: perceptual distance to calculate perceptual weight
km: ចម្ងាយ​ដែល​ឆាប់​ដឹង​ដើម្បី​គណនា​ភាព​សំខាន់​ដែល​ឆាប់​ដឹង

en: perceptual weighting method
km: វិធីសាស្ត្រ​សំខាន់​ដែល​ឆាប់​ដឹង

en: print a list of available modules
km: បោះពុម្ព​បញ្ជី​ម៉ូឌុល​ដែល​មាន

en: print a list of available modules with extra detail
km: បោះពុម្ព​បញ្ជី​ម៉ូឌុល​ដែល​មាន រួម​ទាំង​សេចក្ដី​លម្អិត​បន្ថែម

en: print help for VLC (can be combined with --advanced and --help-verbose)
km: បោះពុម្ព​ជំនួយ​សម្រាប់ VLC (អាច​ផ្សំ​ជាមួយ --advanced និង --help-verbose)

en: print help for VLC and all its modules (can be combined with --advanced and --help-verbose)
km: បោះពុម្ព​ជំនួយ​សម្រាប់ VLC និង​ម៉ូឌុល​របស់​វា​ទាំងអស់ (អាច​ផ្សំ​ជាមួយ --advanced និង --help-verbose)

en: print help on a specific module (can be combined with --advanced and --help-verbose). Prefix the module name with = for strict matches.
km: បោះពុម្ព​ជំនួយ​​​ម៉ូឌុល​ជាក់លាក់ (អាច​ផ្សំ​ជា​មួយ --advanced និង --help-verbose) ។ ដាក់​បុព្វបទ​ឈ្មោះ​ម៉ូឌុល​ដោយ​ប្រើ = សម្រាប់​ការ​ផ្គូផ្គង​ជាក់លាក់ ។

en: print version information
km: បោះពុម្ព​ព័ត៌មាន​កំណែ

en: projectM configuration file
km: ឯកសារ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ projectM

en: projectM preset path
km: ផ្លូវ​កំណត់​ស្រេច​របស់ projectM

en: px
km: ភីកសែល

en: reset the current config to the default values
km: កំណត់​ការ​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​បច្ចុប្បន្ន​ឡើងវិញ​ទៅ​តម្លៃ​លំនាំដើម

en: resets the current plugins cache
km: កំណត់​ឃ្លាំង​សម្ងាត់​កម្មវិធី​ជំនួយ​បច្ចុប្បន្ន​ឡើងវិញ

en: row alternation
km: ការ​ឆ្លាស់​ជួរដេក

en: sec.
km: វិនាទី

en: side by side
km: ម្ដង​មួយ​ផ្នែក

en: simple
km: ធម្មតា

en: sliding puzzle
km: ចាប់ផ្ដើម​ល្បែង

en: small - use small code blocks
km: តូច - ប្រើ​ប្លុក​កូដ​តូច

en: small - use small motion compensation blocks
km: យឺត  ប្រើ​​​ការ​ទប់​ស្កាត់​​ចលនា​យឺត

en: string
km: ខ្សែ​អក្សរ

en: swap puzzle
km: ប្ដូរ​ល្បែង

en: top bottom
km: កំពូល និង​បាត

en: unknown
km: មិន​ស្គាល់

en: use alternate config file
km: ប្រើ​ឯកសារ​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​ឆ្លាស់

en: use open GOP, for bluray compatibility use also bluray-compat option
km: ប្រើ GOP ដែល​បើក សម្រាប់​ភាព​ឆបគ្នា​នៃ bluray ប្រើ​ជម្រើស bluray-compat ផង​ដែរ

en: v4l2 controls
km: ឧបករណ៍​បញ្ជា v4l2

en: v4l2 driver controls
km: វត្ថុ​បញ្ជា​កម្មវិធី​បញ្ជា v4l2

en: visual impaired commentary
km: សេចក្ដី​អធិប្បាយ​ភ្នែក​ខ្សោយ

en: warnings
km: ការ​ព្រមាន

en: x264 profile and level selection
km: ទម្រង់ x264 និង​ការ​ជ្រើស​កម្រិត

en: | achan [X]. . . . . . . . . .  set/get audio channels
km: | achan [X]. . . . . . . . . .  កំណត់/​យក​ឆានែល​អូឌីយ៉ូ

en: | add XYZ  . . . . . . . . . . . . add XYZ to playlist
km: | add XYZ  . . . . . . . . . . . . បន្ថែម XYZ ទៅកាន់​បញ្ជី​ចាក់

en: | atrack [X] . . . . . . . . . . . set/get audio track
km: | atrack [X] . . . . . . . . . . . កំណត់/​យក​បទ​អូឌីយ៉ូ

en: | audio decoded    :    %5li
km: | បាន​ឌិកូដ​អូឌីយ៉ូ    ៖    %5li

en: | audio decoded    :    %5lli
km: | បាន​ឌិកូដ​អូឌីយ៉ូ    ៖    %5lli

en: | buffers lost     :    %5li
km: | អង្គ​ចងចាំ​បណ្ដោះអាសន្ន​បាន​បាត់     ៖    %5li

en: | buffers lost     :    %5lli
km: | អង្គ​ចងចាំ​បណ្ដោះអាសន្ន​បាន​បាត់     ៖    %5lli

en: | buffers played   :    %5li
km: | បាន​បង្ហាញ​អង្គ​ចងចាំ​បណ្ដោះអាសន្ន   ៖    %5li

en: | buffers played   :    %5lli
km: | បាន​បង្ហាញ​អង្គ​ចងចាំ​បណ្ដោះអាសន្ន   ៖    %5lli

en: | chapter [X]  . . . . set/get chapter in current item
km: | chapter [X]  . . . . កំណត់​/​យក​ជំពូក​នៅ​ក្នុង​ធាតុ​បច្ចុប្បន្ន

en: | chapter_n  . . . . . .  next chapter in current item
km: | chapter_n  . . . . . .  ជំពូក​បន្ទាប់​នៅ​ក្នុង​ធាតុ​បច្ចុប្បន្ន

en: | chapter_p  . . . .  previous chapter in current item
km: | chapter_p  . . . .  ជំពូក​មុន​នៅ​ក្នុង​ធាតុ​បច្ចុប្បន្ន

en: | clear . . . . . . . . . . . . . . clear the playlist
km: | clear . . . . . . . . . . . . . . សម្អាត​បញ្ជី​ចាក់

en: | demux bitrate    :   %6.0f kb/s
km: | អត្រា​ប៊ីត​ដែល​មិន​បាន​ទ្វេ​ទិស    ៖   %6.0f kb/s

en: | demux bytes read : %8.0f KiB
km: | អាន​បៃ​ដែល​មិន​បាន​ទ្វេ​ទិស ៖ %8.0f KiB

en: | demux corrupted  :    %5li
km: | មិន​ទ្វេ​ទិស​បាន​ខូច  ៖    %5li

en: | demux corrupted  :    %5lli
km: | មិន​ទ្វេ​ទិស​បាន​ខូច  ៖    %5lli

en: | discontinuities  :    %5li
km: | គ្មាន​ទំនាក់ទំនង  ៖    %5li

en: | discontinuities  :    %5lli
km: | គ្មាន​ទំនាក់ទំនង  ៖    %5lli

en: | enqueue XYZ  . . . . . . . . . queue XYZ to playlist
km: | enqueue XYZ  . . . . . . . . . ដាក់ XYZ ជា​ជួរ​ទៅកាន់​បញ្ជី​ចាក់

en: | f [on|off] . . . . . . . . . . . . toggle fullscreen
km: | f [on|off] . . . . . . . . . . . . បិទ/បើក​ពេញ​អេក្រង់

en: | faster . . . . . . . . . .  faster playing of stream
km: | faster . . . . . . . . . .  ការ​ចាក់​ស្ទ្រីម​លឿន

en: | fastforward  . . . . . . . .  .  set to maximum rate
km: | fastforward  . . . . . . . .  .  កំណត់​ទៅ​អត្រា​អតិបរមា

en: | frame. . . . . . . . . .  play frame by frame
km: | frame . . . . . . . . . .  ​ចាក់​ម្ដង​មួយ​ស៊ុម

en: | frames displayed :    %5li
km: | បាន​បង្ហាញ​ស៊ុម ៖    %5li

en: | frames displayed :    %5lli
km: | បាន​បង្ហាញ​ស៊ុម ៖    %5lli

en: | frames lost      :    %5li
km: | បាន​បាត់​ស៊ុម      ៖    %5li

en: | frames lost      :    %5lli
km: | បាន​បាត់​ស៊ុម      ៖    %5lli

en: | get_length . . . .  the length of the current stream
km: | get_length . . . .  ប្រវែង​ស្ទ្រីម​បច្ចុប្បន្ន

en: | get_time . . seconds elapsed since stream's beginning
km: | get_time . . វិនាទី​ដែល​កន្លង​ទៅ​តាំងពី​ចាប់ផ្ដើម​ស្ទ្រីម

en: | get_title . . . . .  the title of the current stream
km: | get_title . . . . .  ចំណងជើង​របស់​ស្ទ្រីម​បច្ចុប្បន្ន

en: | goto . . . . . . . . . . . . . .  goto item at index
km: | goto . . . . . . . . . . . . . .  ទៅកាន់​ធាតុ​ក្នុង​លិបិក្រម

en: | help . . . . . . . . . . . . . . . this help message
km: | help . . . . . . . . . . . . . . . សារ​ជំនួយ​នេះ

en: | info . . . . .  information about the current stream
km: | info . . . . .  ព័ត៌មាន​អំពី​ស្ទ្រីម​បច្ចុប្បន្ន

en: | input bitrate    :   %6.0f kb/s
km: | អត្រា​ប៊ីត​ដែល​បាន​បញ្ចូល    ៖   %6.0f kb/s

en: | input bytes read : %8.0f KiB
km: | អាន​បៃ​ដែល​បាន​បញ្ចូល ៖ %8.0f KiB

en: | is_playing . . . .  1 if a stream plays, 0 otherwise
km: | is_playing . . . .  ១ ប្រសិន​បើ​​ស្ទ្រីម​ចាក់ ០ បើ​មិន​ចាក់

en: | key [hotkey name] . . . . . .  simulate hotkey press
km: | key [hotkey name] . . . . . .  ត្រាប់តាម​ការ​ចុច​គ្រោប់​ចុច​រហ័ស

en: | logout . . . . . . .  exit (if in socket connection)
km: | logout . . . . . . .  ចេញ (បើ​ស្ថិត​នៅ​ក្នុង​ការ​តភ្ជាប់​រន្ធ)

en: | loop [on|off] . . . . . . . . . toggle playlist loop
km: | loop [on|off] . . . . . . . . . បិទ/បើក​បញ្ជី​ចាក់​រង្វិល​ជុំ

en: | next . . . . . . . . . . . . . .  next playlist item
km: | next . . . . . . . . . . . . . .  ធាតុ​បញ្ជី​ចាក់​បន្ទាប់

en: | normal . . . . . . . . . .  normal playing of stream
km: | normal . . . . . . . . . .  ការ​ចាក់​ស្ទ្រីម​ធម្មតា

en: | pause  . . . . . . . . . . . . . . . .  toggle pause
km: | pause  . . . . . . . . . . . . . . . .  បិទ/បើក ការ​ផ្អាក

en: | play . . . . . . . . . . . . . . . . . . play stream
km: | play . . . . . . . . . . . . . . . . . . ចាក់​ស្ទ្រីម

en: | playlist . . . . .  show items currently in playlist
km: | playlist . . . . .  បង្ហាញ​ធាតុ​នៅ​ក្នុង​បញ្ជី​ចាក់​បច្ចុប្បន្ន

en: | prev . . . . . . . . . . . .  previous playlist item
km: | prev . . . . . . . . . . . .  ធាតុ​បញ្ជី​ចាក់​មុន

en: | quit . . . . . . . . . . . . . . . . . . .  quit vlc
km: | quit . . . . . . . . . . . . . . . . . . .  បិទ vlc

en: | random [on|off] . . . . . . .  toggle random jumping
km: | random [on|off] . . . . . . .  បិទ/បើក​ការ​លោត​ចៃដន្យ

en: | repeat [on|off] . . . .  toggle playlist item repeat
km: | repeat [on|off] . . . .  បិទ/បើក​ការ​ចាក់​ធាតុ​បញ្ជី​ចាក់​ម្ដងទៀត

en: | rewind  . . . . . . . . . . . .  set to minimum rate
km: | rewind  . . . . . . . . . . . .  កំណត់​ទៅ​អត្រា​អប្បបរមា

en: | seek X . . . seek in seconds, for instance `seek 12'
km: | seek X . . . រកមើល​គិតជា​វិនាទី ឧទាហរណ៍ `seek 12'

en: | slower . . . . . . . . . .  slower playing of stream
km: | slower . . . . . . . . . .  ការ​ចាក់​ស្ទ្រីម​យឺត

en: | snapshot . . . . . . . . . . . . take video snapshot
km: | snapshot . . . . . . . . . . . . ថត​រូបភាព​វីដេអូ

en: | stats  . . . . . . . .  show statistical information
km: | stats  . . . . . . . .  បង្ហាញ​ព័ត៌មាន​ស្ថិតិ

en: | status . . . . . . . . . . . current playlist status
km: | status . . . . . . . . . . . ស្ថានភាព​បញ្ជី​ចាក់​បច្ចុប្បន្ន

en: | stop . . . . . . . . . . . . . . . . . . stop stream
km: | stop . . . . . . . . . . . . . . . . . . បញ្ឈប់​ស្ទ្រីម

en: | title [X]  . . . . . . set/get title in current item
km: | title [X]  . . . . . . កំណត់/យក​ចំណង​ជើង​នៅ​ក្នុង​ធាតុ​បច្ចុប្បន្ន

en: | title_n  . . . . . . . .  next title in current item
km: | title_n  . . . . . . . .  ចំណងជើង​បន្ទាប់​នៅ​ក្នុង​ធាតុ​បច្ចុប្បន្ន

en: | title_p  . . . . . .  previous title in current item
km: | title_p  . . . . . .  ចំណងជើង​មុន​ក្នុង​ធាតុ​បច្ចុប្បន្ន

en: | vcrop [X]  . . . . . . . . . . .  set/get video crop
km: | vcrop [X]  . . . . . . . . . . .  កំណត់/​យក​ការ​ច្រឹប​វីដេអូ

en: | video decoded    :    %5li
km: | បាន​ឌិកូដ​វីដេអូ    ៖    %5li

en: | video decoded    :    %5lli
km: | បាន​ឌិកូដ​វីដេអូ    ៖    %5lli

en: | voldown [X]  . . . . . .  lower audio volume X steps
km: | voldown [X]  . . . . . .  បន្ថយ​កម្រិត​សំឡេង​អូឌីយ៉ូ X ជំហាន

en: | volume [X] . . . . . . . . . .  set/get audio volume
km: | volume [X] . . . . . . . . . .  កំណត់/​យក​កម្រិត​សំឡេង​អូឌីយ៉ូ

en: | volup [X]  . . . . . . .  raise audio volume X steps
km: | volup [X]  . . . . . . .  បង្កើន​កម្រិត​សំឡេង​អូឌីយ៉ូ X ជំហាន

en: | vratio [X]  . . . . . . . set/get video aspect ratio
km: | vratio [X]  . . . . . . . កំណត់/​យក​សមាមាត្រ​ទិដ្ឋភាព​វីដេអូ

en: | vtrack [X] . . . . . . . . . . . set/get video track
km: | vtrack [X] . . . . . . . . . . . កំណត់/​យក​បទ​វីដេអូ

en: | vzoom [X]  . . . . . . . . . . .  set/get video zoom
km: | vzoom [X]  . . . . . . . . . . .  កំណត់/​យក​ការ​ពង្រីក​វីដេអូ
