kate - en to lv translation catalogue (495 entries)

en:  [read only]
lv:  [tikai lasāms]

en: %1 cannot open folders
lv: „%1“ nevar atvērt mapes

en: %1 doesn't exist in a git repo.
lv: „%1“ nepastāv „git“ repozitorijā

en: &All Sessions
lv: &Visas sesijas

en: &Auto hide tabs
lv: &Automātiski paslēpt cilnes

en: &Backward button pressed:
lv: Nospiesta „&atpakaļ“ poga:

en: &Behavior
lv: &Izturēšanās

en: &Close Document
lv: &Aizvērt dokumentu

en: &Double click opens a new document
lv: &Dubultklikšķis atver jaunu dokumentu

en: &Edit
lv: R&ediģēt

en: &Expand tabs
lv: &Paplašināt cilnes

en: &File
lv: &Datne

en: &Forward button pressed:
lv: Nospiesta „&uz priekšu“ poga:

en: &Go
lv: &Iet

en: &Help
lv: &Palīdzība

en: &Ignore Changes
lv: &Ignorēt izmaiņas

en: &Limit number of tabs:
lv: &Ierobežot ciļņu skaitu:

en: &Limit output view history:
lv: &Ierobežot izvades skata vēsturi:

en: &Load last used session
lv: Ie&lādēt pēdējo atvērto sesiju

en: &Manage Sessions...
lv: &Pārvaldīt sesijas...

en: &Manually choose a session
lv: &Manuāli izvēlēties sesiju

en: &Middle click closes a document
lv: &Vidējais klikšķis aizver dokumentu

en: &Mouse
lv: &Pele

en: &Next Tab
lv: &Nākamā cilne

en: &Open
lv: &Atvērt

en: &Open Containing Folder
lv: &Atvērt saturošu mapi

en: &Other Application...
lv: &Cita programma...

en: &Plugins Handbook
lv: S&praudņu rokasgrāmata

en: &Previous Tab
lv: Ie&priekšējā cilne

en: &Quick Open
lv: Ātrā a&tvēršana

en: &Recent Sessions
lv: &Nesenās sesijas

en: &Reload
lv: Pā&rlādēt

en: &Remove
lv: &Noņemt

en: &Rename...
lv: Pā&rdēvēt...

en: &Reopen Latest Closed Document(s)
lv: &No jauna atvērt pēdējo atvērto dokumentu(-us)

en: &Save Session
lv: &Saglabāt sesiju

en: &Settings
lv: Ie&statījumi

en: &Show close button
lv: &Rādīt aizvēršanas pogu

en: &Sidebars
lv: &Sānu joslas

en: &Start new session
lv: &Sākt jaunu sesiju

en: &Status Bar Items
lv: &Statusa joslas vienumi

en: &Switch to output view upon message type:
lv: &Pārslēgties uz izvades skatu, ja ziņas tips ir:

en: &Tabs
lv: &Cilnes

en: &Tools
lv: &Rīki

en: &View
lv: &Skats

en: &View Difference
lv: &Skatīt atšķirības

en: &Window Color Scheme
lv: &Loga krāsu shēma

en: &Windows
lv: &Logi

[ctx: 'Next Tab'/'Previous Tab' is an existing action name. Please use the same text here as it is used in that action's translation]
en: Allow cycling through tabs. If unchecked, the action 'Next Tab'/'Previous Tab' will not go to first/last tab after reaching the end
lv: Atļaut iet pa apli cauri cilnēm. Ja izslēgts, mēģinot iet uz nākamo cilni vai iepriekšējo cilni, no pēdējās cilnes nenokļūsit pirmajā un no pirmās pēdējā.

en: 'showtoolview $toolview_name'. Hide a toolview panel. Available panels: %1
lv: „showtoolview $toolview_name“. Slēpt rīku skata paneli. Pieejamie paneļi: %1

en: 'showtoolview $toolview_name'. Show a toolview panel. Available panels: %1
lv: „showtoolview $toolview_name“. Rādīt rīku skata paneli. Pieejamie paneļi: %1

en: (c) 2000-2024 The Kate Authors
lv: (c) 2000—2024 „Kate“ autori

en: <b>git</b> not found. Git is needed to diff the documents. If git is already installed, make sure it is your PATH variable. See https://git-scm.com/downloads
lv: <b>git</b> nav atrasts. „Git“ ir nepieciešams, lai atrastu atšķirības dokumentos. Ja „git“ sistēmā jau ir instalēts, pārliecinieties, ka PATH mainīgais ir pareizs. Skatīt https://git-scm.com/downloads

en: <p>The document '%1' has been modified, but not saved.</p><p>Do you want to save your changes or discard them?</p>
lv: <p>Dokuments „%1“ ir mainīts, bet nav saglabāts.</p><p>Vai vēlaties saglabāt izmaiņas vai tās atmest?</p>

en: <p>You are attempting to open one or more large files:</p><ul>%1</ul><p>Do you want to proceed?</p><p><strong>Beware that kate may stop responding for some time when opening large files.</strong></p>
lv: <p>Jūs mēģināt atvērt vienu vai vairākas lielas datnes:</p><ul>%1</ul><p>Vai vēlaties turpināt?</p><p><strong>Ņemiet vērā, ka „Kate“ lielu datņu atvēršanas laikā kādu brīdi var nereaģēt uz darbībām.</strong></p>

en: <qt>The documents listed below have changed on disk.<p>Select one or more at once, and press an action button until the list is empty.</p></qt>
lv: <qt>Tālāk norādītie dokumenti diskā ir izmainīti.<p>Izvēlieties vienu vai vairākus un spiediet darbības pogu līdz saraksts ir tukšs.</p></qt>

en: <qt>The following documents have been modified. Do you want to save them before closing?</qt>
lv: <qt>Šie dokumenti ir izmainīti. Vai vēlaties tos pirms aizvēršanas saglabāt?</qt>

en: <qt>You are about to hide the sidebars. With hidden sidebars it is not possible to directly access the tool views with the mouse anymore, so if you need to access the sidebars again invoke <b>View &gt; Tool Views &gt; Show Sidebars</b> in the menu. It is still possible to show/hide the tool views with the assigned shortcuts.</qt>
lv: <qt>Sānu joslas būs paslēptas. Kad tās ir paslēptas, ar peli nevarēsiet tiešā veidā piekļūt rīku skatiem, tāpēc, lai tām piekļūtu atkal, vajadzēs atjaunot sānu joslu piekļuvi izvēlnē spiežot uz <b>Skats&gt; Rīku skati &gt; Rādīt sānu joslas</b>. Tāpat arī rīku skatus varēsiet noslēpt/parādīt ar atbilstošām saīsnēm.</qt>

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Switch to Tab %1
lv: Pārslēgties uz cilni „%1“

[ctx: @action:button]
en: Enable
lv: Ieslēgt

[ctx: @action:button]
en: Open All Files
lv: Atvērt visas datnes

[ctx: @action:button]
en: Reopen
lv: Atvērt no jauna

[ctx: @action:button]
en: Switch to Instance
lv: Pārslēgties uz instanci

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
lv: Dzēst

[ctx: @action:inmenu]
en: Rename...
lv: Pārdēvēt...

[ctx: @action:inmenu Diagnostics View actions menu]
en: Diagnostics View
lv: Diagnostikas skats

[ctx: @info]
en: %1 [suppressed: %2]
lv: %1 [apspiests: %2]

[ctx: @info]
en: Error
lv: Kļūda

[ctx: @info]
en: Error in regular expression: %1
    offset %2: %3
lv: Kļūda regulārajā izteiksmē: %1
    nobīde %2: %3

[ctx: @info]
en: Info
lv: Informācija

[ctx: @info]
en: Log
lv: Žurnāls

[ctx: @info]
en: Warning
lv: Brīdinājums

[ctx: @info:tooltip]
en: Clear diagnostics
lv: Notīrīt diagnostiku

[ctx: @menu:action]
en: Copy Commit Hash
lv: Kopēt iesūtīšanas jaucējkodu

[ctx: @menu:action]
en: Copy Filename
lv: Kopēt datnes nosaukumu

[ctx: @menu:action]
en: Copy Location
lv: Kopēt atrašanās vietu

[ctx: @menu:action]
en: Show Full Commit
lv: Rādīt pilnu iesūtījumu

[ctx: @title:tab]
en: Commit %1
lv: Iesūtīt „%1“

[ctx: @title:tab]
en: File History - %1
lv: Datnes vēsture — „%1“

[ctx: @title:window]
en: Open Files Recursively
lv: Atvērt datnes rekursīvi

[ctx: @title:window]
en: Open Folder
lv: Atvērt mapi

en: A high limit can increase the window size, please enable 'Allow tab scrolling' to prevent it. Unlimited tabs are always scrollable.
lv: Augsta robeža vara palielināt loga izmēru, tāpēc, lai to novērstu, ieslēdziet „Atļaut ciļņu ritināšanu“. Neierobežots ciļņu skaits vienmēr ieslēdz ritināšanu.

en: A tool view to display context associated with the current cursor position (LSP hints, diagnostics)
lv: Rīku skats, lai parādītu kontekstu saistībā pašreizējo kursora pozīciju (LSP padomi, diagnostika)

en: Add Global Suppression
lv: Pievienot globālo apspiešanu

en: Add Local Suppression
lv: Pievienot lokālo apspiešanu

en: All
lv: Viss

en: All Projects
lv: Visi projekti

en: All people who have contributed and I have forgotten to mention
lv: Visi cilvēki, kuri ir snieguši palīdzību un kurus esmu aizmirsis pieminēt

en: Allow tab scrolling
lv: Atļaut ciļņu ritināšanu

en: Application Startup Behavior
lv: Programmas palaišanas uzvedība

en: Application Startup/Shutdown Behavior
lv: Programmas uzvedība, to palaižot/aizverot

en: Automatically save and restore:
lv: Automātiski saglabāt un atjaunot:

en: Bad PATH value
lv: Nederīga PATH vērtība

en: Behavior
lv: Izturēšanās

en: Behavior Options
lv: Izturēšanās opcijas

en: Bottom Sidebar
lv: Apakšas sānu josla

en: Calculates the difference between the editor contents and the disk file for the selected document.
lv: Aprēķina atlasītā dokumenta starpību starp redaktora saturu un diskā esošo datni.

en: Change Style
lv: Mainīt stilu

en: Check this if you want all your views and frames restored each time you open the application.
lv: Atzīmējot šo, ja vēlaties, lai pēc katras programmas atvēršanas atjaunotos visi skati un rāmji.

en: Check this if you want document configuration like for example bookmarks to be saved past editor sessions. The configuration will be restored if the document has not changed when reopened.
lv: Atzīmējiet šo, ja vēlaties, lai dokumentu konfigurāciju (piemēram, grāmatzīmes) programma saglabā citām redaktora sesijām. Konfigurāciju atjaunos dokumenta atvēršanas brīdī, ja tas nav mainīts kopš iepriekšējās reizes.

en: Cl&ose Current View
lv: Aizvērt aktīv&o skatu

en: Clear Diagnostics Filter
lv: Notīrīt diagnostikas filtru

en: Clear Recent Files
lv: Notīrīt nesenās datnes

en: Clear all messages
lv: Notīrīt visus ziņojumus

en: Click here to switch to the Quick Open view.
lv: Klikšķiniet te, lai pārslēgtos uz ātrās atvēršanas skatu.

en: Clos&e All
lv: &Aizvērt visus

en: Close
lv: Aizvērt

en: Close &All Documents
lv: Aizvērt &visus dokumentus

en: Close &Window
lv: Aizvērt l&ogu

en: Close All
lv: Aizvērt visus

en: Close Document
lv: Aizvērt dokumentu

en: Close Inactive Views
lv: Aizvērt neaktīv&os skatus

en: Close O&ther
lv: Aizvērt &pārējos

en: Close Orp&haned
lv: Aizvērt &bāreņus

en: Close Other &Documents
lv: Aizvērt pārējos &dokumentus

en: Close Others
lv: Aizvērt pārējos

en: Close Tab
lv: Aizvērt cilni

en: Close all documents beside current one?
lv: Vai aizvērt visus dokumentus, izņemot pašreizējo?

en: Close all documents in the file list that could not be reopened, because they are not accessible anymore.
lv: Aizvērt visus dokumentus datņu sarakstā, kurus nevar atvērt, jo tie vairs nav pieejami.

en: Close all documents?
lv: Vai aizvērt visus dokumentus?

en: Close all open documents.
lv: Aizver visus atvērtos dokumentus.

en: Close documents with the window they belong to
lv: Aizvērt dokumentu kopā ar logu, kuram tas pieder

en: Close every view but the active one
lv: Aizvērt visus skatus, izņemot aktīvo

en: Close other open documents.
lv: Aizver pārējos atvērtos dokumentus.

en: Close the application entirely when the last file is closed
lv: Aizvērt programmu uzreiz pēc pēdējās datnes aizvēršanas

en: Close the current document.
lv: Aizvērt pašreizējo dokumentu.

en: Close the currently active split view
lv: Aizvērt pašreiz aktīvo dalīto skatu

en: Close this window
lv: Aizvērt šo logu

en: Closing Aborted
lv: Aizvēršana pārtraukta

en: Collapse All
lv: Sakļaut visu

en: Compare
lv: Salīdzināt

en: Compare with Active Document
lv: Salīdzināt ar aktīvo dokumentu

en: Compare with Active Document Using
lv: Salīdzināt ar aktīvo dokumentu, izmantojot

en: Configure
lv: Konfigurēt

en: Configure the application's keyboard shortcut assignments.
lv: Konfigurēt šīs programmas taustiņu saīsnes.

en: Configure various aspects of this application and the editing component.
lv: Konfigurēt dažādas šīs programmas un rediģēšanas īpašības.

en: Configure which items should appear in the toolbar(s).
lv: Konfigurēt, kam jāparādās rīkjoslā(s).

en: Configure...
lv: Konfigurēt...

en: Context
lv: Konteksts

en: Control view space splitting
lv: Kontrolēt skata dalīšanu

en: Copies the file path of the current file to clipboard.
lv: Kopē pašreiz starpliktuvē esošās datnes ceļu.

en: Copy &Location
lv: &Kopēt atrašanās vietu

en: Copy Filename
lv: Kopēt datnes nosaukumu

en: Copy Location
lv: Kopēt atrašanās vietu

en: Copy all text to clipboard
lv: Kopēt starpliktuvē visu tekstu

en: Copy to Clipboard
lv: Kopēt starpliktuvē

en: Core Developer
lv: Pamatizstrādātājs

en: Could not save the document 
    '%1'
lv: Neizdevās saglabāt dokumentu 
    „%1“

en: Create a new document
lv: Izveidot jaunu dokumentu

en: Create a new window.
lv: Atvērt jaunu logu.

en: Created
lv: Izveidots

en: Current Project
lv: Pašreizējais projekts

en: Currently, there is one more document open. To see all open documents, switch to the Quick Open view by clicking here. | Currently, there are %1 more documents open. To see all open documents, switch to the Quick Open view by clicking here.
lv[0]: Ir atvērts vēl %1 dokuments. Lai redzētu visus atvērtos dokumentus, pārslēdzieties uz ātrās atvēršanas skatu, klikšķinot te.
lv[1]: Ir atvērti vēl %1 dokumenti. Lai redzētu visus atvērtos dokumentus, pārslēdzieties uz ātrās atvēršanas skatu, klikšķinot te.
lv[2]: Ir atvērti vēl %1 dokumenti. Lai redzētu visus atvērtos dokumentus, pārslēdzieties uz ātrās atvēršanas skatu, klikšķinot te.

en: D&etach Document
lv: A&tdalīt dokumentu

en: Data you requested to be saved could not be written. Please choose how you want to proceed.
lv: Neizdevās saglabāt pieprasītos datus. Izvēlieties, kā turpināt.

en: Delete
lv: Dzēst

en: Delete file
lv: Dzēst datni

en: Delete unused meta-information after:
lv: &Dzēst neizmantotos metadatus pēc:

en: Deleted
lv: Dzēsts

en: Deleted file %1
lv: Dzēsta datne „%1“

en: Deletes the file belonging to the current document.
lv: Dzēš atvērtā dokumenta datni

en: Description
lv: Apraksts

en: Designer of Kate's mascot 'Kate the Cyber Woodpecker'
lv: „Kate“ talismana „Kiberdzenis Kate“ dizaineris

en: Detach Active Document
lv: A&tdalīt aktīvo dokumentu

en: Developer
lv: Izstrādātājs

en: Diagnostics
lv: Diagnostika

en: Diagnostics View
lv: Diagnostikas skats

en: Diagnostics limit reached, ignoring further diagnostics. The limit can be configured in settings.
lv: Sasniegts diagnostikas limits, turpmāku diagnostiku ignorēs. Limitu varat noteikt iestatījumos.

en: Diagnostics limit:
lv: Diagnostikas limits:

en: Diff
lv: Atšķirība

en: Diff %1
lv: Atšķirība %1

en: Diff %1 .. %2
lv: Atšķirība %1 .. %2

en: Diff %1..%2
lv: Atšķirība %1..%2

en: Diff Style:
lv: Atšķirību stils:

en: Disable Suppression
lv: Izslēgt apspiešanu

en: Discard Hunk
lv: Izmest apgabalu

en: Discard Line | Discard Lines
lv[0]: Izmest rindu
lv[1]: Izmest rindas
lv[2]: Izmest rindas

en: Do you really want to delete file "%1"?
lv: Vai tiešām vēlaties dzēst datni „%1“?

en: Documents
lv: Dokumenti

en: Documents Modified on Disk
lv: Dokumenti diskā ir izmainīti

en: Documents to open.
lv: Atveramie dokumenti.

en: Don't ask again
lv: Vairs nejautāt

en: Downward Split View
lv: Lejup dalītajā skatā

en: Duplicate...
lv: Dublēt...

en: Edit Line
lv: Rediģēt rindiņu

en: Elide tab text
lv: Saīsināt ciļņu tekstu

en: Enable Suppression
lv: Ieslēgt apspiešanu

en: Enable tool view
lv: Ieslēgt rīku skatu

en: Error
lv: Kļūda

en: Error Creating Diff
lv: Kļūda, iegūstot atšķirības

en: Errors
lv: Kļūdas

en: Expand All
lv: Izvērst visu

en: Failed to enable <b>%1</b> plugin
lv: Neizdevās ieslēgt <b>%1</b> spraudni

en: Failed to get file history: %1
lv: Neizdevās iegūt datnes vēsturi: %1

en: Failed to get file history: git executable not found in PATH
lv: Neizdevās iegūt datnes vēsturi: „git“ izpilddatni neatrada PATH mainīgajā

en: File "%1" could not be deleted.
lv: Datni „%1“ neizdevās izdzēst.

en: File "%1" could not be moved to "%2"
lv: Datni „%1“ neizdevās pārvietot uz „%2“

en: File Act&ions
lv: Da&tnes darbības

en: Filename
lv: Datnes nosaukums

en: Files
lv: Datnes

en: Files with unsaved changes
lv: Datnes ar nesaglabātām izmaiņām

en: Filter Sessions
lv: Filtrēt sesijas

en: Filter…
lv: Filtrēt…

en: Focus %1
lv: Fokusēties uz „%1“

en: Focus Navigation Bar
lv: Fokusa navigācijas josla

en: Focus Toolview
lv: Fokusēties uz rīku skatu

en: Focus the navigation bar
lv: Fokusa navigācijas josla

en: Focus the next tab.
lv: Fokuss uz nākamās cilnes.

en: Focus the previous tab.
lv: Fokuss uz iepriekšējās cilnes.

en: Folders can only be opened when the projects plugin is enabled
lv: Mapes var atvērt tikai pēc projektu spraudņa ieslēgšanas

en: Force start of a new kate instance (is ignored if start is used and another kate instance already has the given session opened), forced if no parameters and no URLs are given at all.
lv: Piespiest sākt jaunu „Kate“ instanci (ignorēts, ja tiek lietots „start“ un norādītā sesija jau ir atvērta citā „Kate“ instancē). Piespiests, ja nav doti nekādi parametri vai URL.

en: Former Core Developer
lv: Iepriekšējais pamatizstrādātājs

en: Fuzzy Filtering
lv: Aptuvenā filtrēšana

en: Get involved
lv: Iesaistīties

en: Go to Next Location
lv: Iet uz nākamo vietu

en: Go to Previous Location
lv: Iet uz iepriekšējo vietu

en: Hamburger Menu Toolbar
lv: Hamburgera izvēlnes rīkjosla

en: Help
lv: Palidzība

en: Here you can see all available Kate plugins. Those with a check mark are loaded, and will be loaded again the next time Kate is started.
lv: Šeit ir redzami visi pieejamie „Kate“ spraudņi. Atzīmētie ir ielādēti un tiks ielādēti arī nākamajā „Kate“ palaišanas reizē.

en: Hide All Tool Views
lv: Slēpt visus rīku skatus

en: Hide Button
lv: Slēpt pogu

en: Hide Inactive Views
lv: Paslēpt neaktīvos skatus

en: Hide every view but the active one
lv: Paslēpt visus skatus, izņemot aktīvo

en: Hide menu bar
lv: Slēpt izvēļņu joslu

en: Highlighting for Ferite
lv: „Ferite“ izcelšana

en: Highlighting for ILERPG
lv: ILERPG izcelšana

en: Highlighting for LaTeX
lv: „LaTeX“ izcelšana

en: Highlighting for Makefiles, Python
lv: „Makefile“ un „Python“ izcelšana

en: Highlighting for Python
lv: „Python“ izcelšana

en: Highlighting for RPM Spec-Files, Perl, Diff and more
lv: Izcelšana „RPM Spec“ datnēm, „Perl“, „Diff“ un vairāk

en: Highlighting for SQL
lv: SQL izcelšana

en: Highlighting for Scheme
lv: „Scheme“ izcelšana

en: Highlighting for VHDL
lv: VHDL izcelšana

en: History back
lv: Atpakaļ vēsturē

en: History forward
lv: Vēsturē uz priekšu

en: Icon size for left and right sidebar buttons:
lv: Ikonas izmērs kreisajās un labās sānu joslas pogām:

en: If disabled, an untitled document will be shown for new windows.
lv: Ja izslēgts, jaunajos logos parādīsies nesaglabāts dokuments

en: If enabled, a modal dialog will be used to show all of the modified files. If not enabled, you will be individually asked what to do for each modified file only when that file's view receives focus.
lv: Ja ieslēgts, atvērsies modālais lodziņš, kurā parādīsies visas izmainītās datnes. Ja nav ieslēgts, programma atsevišķi jautās, ko darīt ar katru izmainīto datni tikai tad, kad šī datne kļūs aktīva.

en: If enabled, each document will be opened in its own window. If not enabled, each document will be opened in a new tab in the current window.
lv: Ja ieslēgts, katru dokumentu atvērs savā logā. Ja nav ieslēgts, katru dokumentu atvērs jaunā aktīvā loga cilnē.

en: If enabled, the application will shutdown when the last file being edited is closed, otherwise a blank page will open so that you can start a new file.
lv: Ja ieslēgts, programma izslēgsies pēc pēdējās tajā atvērtās datnes aizvēršanas. Ja izslēgts, pēc pēdējās datnes aizvēršanas programmā paliks tukša lapa, ļaujot sākt jaunu dokumentu.

en: If unchecked the new tab will open at the end.
lv: Ja noņemta atzīme, jaunās cilnes atvērsies beigās.

en: If using an already running kate instance, block until it exits, if URLs given to open.
lv: Ja izmanto jau palaistu „Kate“ instanci un ir padoti atverami URL, bloķē līdz iziet.

en: In order to open folders, the <b>%1</b> plugin must be enabled. Enable it?
lv: Lai atvērto mapes, jābūt ieslēgtam <b>%1</b>spraudnim. Vai to ieslēgt?

en: Include &window configuration
lv: Iekļaut &logu konfigurāciju

en: Info
lv: Informācija

en: Information
lv: Informācija

en: Invalid hash
lv: Nederīgs jaucējkods

en: Jump to Next File
lv: Pārlēkt uz nākamo datni

en: Jump to Next Hunk
lv: Pārlēkt uz nākamo apgabalu

en: Jump to Previous File
lv: Pārlēkt uz iepriekšējo datni

en: Jump to Previous Hunk
lv: Pārlēkt uz iepriekšējo apgabalu

en: KWrite - Text Editor
lv: „KWrite“ — teksta redaktors

en: KWrite Author
lv: „KWrite“ autors

en: KWrite Undo History, Kspell integration
lv: „KWrite“ atatsaukšanas vēsture, „Kspell“ integrācija

en: KWrite XML Syntax highlighting support
lv: „KWrite“ XML sintakses izcelšanas atbalsts

en: KWrite port to KParts
lv: „KWrite“ ports uz „KParts“

en: Kate - Advanced Text Editor
lv: „Kate“ — jaudīgs teksta redaktors

en: Keep &meta-information past sessions
lv: Glabāt &metadatus starp sesijām

en: Last opened
lv: Pēdējā atvērtā

en: Left Sidebar
lv: Kreisā sānu josla

en: Left Split View
lv: Kreisais dalītais skats

en: List of %1 seperated directories where Kate will look for programs to run. This list will be prepended to your PATH environment variable. E.g '/home/USER/myapps/bin/:/home/USER/.local/bin'
lv: Saraksts ar %1 atsevišķām mapēm, kurās „Kate“ meklēs programmas. Šo sarakstu varat pievienot PATH vides mainīgā sākumam, piemēram, /„home/USER/myapps/bin/:/home/USER/.local/bin“

en: Location
lv: Atrašanās vieta

en: Log
lv: Žurnāls

en: Main Toolbar
lv: Galvenā rīkjosla

en: Maintainer
lv: Uzturētājs

en: Make the next split view the active one.
lv: Padara nākamo dalīto skatu par aktīvo.

en: Make the previous split view the active one.
lv: Padara iepriekšējo dalīto skatu par aktīvo.

en: Make the split view intuitively downward the active one.
lv: Padara dalīto skatu intuitīvi lejup par aktīvo.

en: Make the split view intuitively on the left the active one.
lv: Padara dalīto skatu intuitīvi pa kreisi par aktīvo.

en: Make the split view intuitively on the right the active one.
lv: Padara dalīto skatu intuitīvi pa labi par aktīvo.

en: Make the split view intuitively upward the active one.
lv: Padara dalīto skatu intuitīvi augšup par aktīvo.

en: Manage Sessions
lv: Pārvaldīt sesijas

en: Manage Sessions...
lv: Pārvaldīt sesijas...

en: Max number of diagnostics allowed in the Diagnostics toolview.
lv: Maksimālais diagnostikas skaist Diagnostikas rīka skatā.

en: Maximum number of entries in recent file list:
lv: Maksimālais ierakstu skaits neseno datņu sarakstā:

[ctx: Menu entry Session->New Session]
en: &New Session
lv: &Jauna sesija

en: Modified
lv: Mainīts

en: Move Document to New Horizontal Split
lv: Pārvietot dokumentu uz jaunu horizontālo dalījumu

en: Move Document to New Vertical Split
lv: Pārvietot dokumentu uz jaunu vertikālo dalījumu

en: Move Splitter Down
lv: Pārvietot sadalītāju lejup

en: Move Splitter Left
lv: Pārvietot sadalītāju pa kreisi

en: Move Splitter Right
lv: Pārvietot sadalītāju pa labi

en: Move Splitter Up
lv: Pārvietot sadalītāju augšup

en: Move To
lv: Pārvietot uz

en: Move the splitter of the current view down
lv: Pārvietot pašreizējā skata sadalītāju lejup

en: Move the splitter of the current view to the left
lv: Pārvietot pašreizējā skata sadalītāju pa kreisi

en: Move the splitter of the current view to the right
lv: Pārvietot pašreizējā skata sadalītāju pa labi

en: Move the splitter of the current view up
lv: Pārvietot pašreizējā skata sadalītāju augšup

en: Name
lv: Nosaukums

en: Navigate to this column.
lv: Iet uz šo kolonnu.

en: Navigate to this line.
lv: Iet uz šo rindu.

en: Navigation Bar
lv: Navigācijas josla

en: Never
lv: Nekad

en: New &Window
lv: Jau&ns logs

en: New File
lv: Jauna datne

en: New Session
lv: Jauna sesija

en: New file %1
lv: Jauna datne „%1“

en: New file name
lv: Jauns datnes nosaukums

en: New file opened while trying to close Kate, closing aborted.
lv: Aizverot „Kate“, ir atvērta jauna datne — aizvēršana pārtraukta.

en: Newly-created unsaved files
lv: No jauna izveidotas nesaglabātas datnes

en: Next Item
lv: Nākamais vienums

en: Next Split View
lv: Nākamais dalītais skats

en: Next tab
lv: Nākamā cilne

en: No differences found
lv: Atšķirības nav atrastas

en: No recent documents
lv: Nav neseno dokumentu

en: No recent documents or projects
lv: Nav neseno dokumentu un projektu

en: No saved sessions
lv: Nav saglabātu sesiju

en: No toolview found for name: '%1'. Is the plugin for it disabled or the name is misspelled?
lv: Nav atrasts rīku skats nosaukumam: „%1“. Vai ir izslēgts tam nepieciešamais spraudnis, vai arī ievadīts nepareizs nosaukums?

en: One Down
lv: Vienu zemāk

en: One Left
lv: Vienu pa kreisi

en: One Right
lv: Vienu pa labi

en: One Up
lv: Vienu augšup

en: Only try to reuse kate instance with this pid (is ignored if start is used and another kate instance already has the given session opened).
lv: Mēģināt atkārtoti izmantot „Kate“ instanci tikai ar šo PID (ignorēts, ja lietots „start“ un norādītā sesija jau ir atvērta citā „Kate“ instancē).

en: Open File
lv: Atvērt datni

en: Open File...
lv: Atvērt datni...

en: Open Folder...
lv: Atvērt mapi...

en: Open Selected Files...
lv: Atvērt atlasītās datnes...

en: Open W&ith
lv: At&vērt ar

en: Open a form to quick open documents.
lv: Atver formu ātrai dokumentu atvēršanai.

en: Open an existing document for editing
lv: Atvērt jau pastāvošu dokumentu rediģēšanai

en: Open as Template
lv: Atvērt kā veidni

en: Open each document in its own window
lv: Atvērt katru dokumentu savā logā

en: Open new tabs to the right of the current tab
lv: Atvērt jaunas cilnes pa labi no pašreizējās cilnes

en: Open the current document using another application registered for its file type, or an application of your choice.
lv: Atvērt aktīvo dokumentu ar programmu, kas piesaistīta šim datņu tipam, vai jebkuru citu programmu.

en: Opening Large File
lv: Lielas datnes atvēršana

en: Opens the active document in a new window and closes it in the current window
lv: Atver aktīvo dokumentu jaunā logā un aizver pašreizējā logā

en: Opens the document in a new window and closes it in the current window
lv: Atver dokumentu jaunā logā un to aizver pašreizējā logā

en: Output
lv: Izvade

en: Output timestamps with date
lv: Izvadīt laika spiedogus ar datumu

en: Overwrite selected documents, discarding disk changes
lv: Pārrakstīt atlasītos dokumentus, atmetot izmaiņas diskā

en: Own Section
lv: Paša sekcija

en: PHP Keyword/Datatype list
lv: PHP atslēgvārdu/datu tipu saraksts

en: Patches and more
lv: Labojumi un vairāk

en: Plugin Manager
lv: Spraudņu pārvaldnieks

en: Plugins
lv: Spraudņi

en: Previous Item
lv: Iepriekšējais vienums

en: Previous Split View
lv: Iepriekšējais dalītais skats

en: Previous tab
lv: Iepriekšējā cilne

en: Project: %1
lv: Projekts: %1

en: Properties
lv: Īpašības

en: Python Plugin Developer
lv: „Python“ spraudņa izstrādātājs

en: QA and Scripting
lv: Kvalitātes kontrole un skriptēšana

en: Quick Fix
lv: Ātrais labojums

en: Quit the application
lv: Iziet no programmas

en: Raw
lv: Neapstrādāts

en: Read handbook
lv: Lasīt rokasgrāmatu

en: Read the contents of stdin.
lv: Lasīt „stdin„ saturu.

en: Recent Documents
lv: Nesenie dokumenti

en: Recent Documents and Projects
lv: Nesenie dokumenti un projekti

en: Recent Files
lv: Nesenās datnes

en: Reload A&ll
lv: Pā&rlādēt visu

en: Reload all open documents.
lv: Pārlādē visus atvērtos dokumentus.

en: Reload selected documents from disk
lv: Pārlādēt atlasītos dokumentus no diska

en: Remove Global Suppression
lv: Noņemt globālo apspiešanu

en: Remove Local Suppression
lv: Noņemt lokālo apspiešanu

en: Remove modified flag from selected documents
lv: Noņemt atlasītajiem dokumentiem iezīmi „mainīts“

en: Rename file
lv: Pārdēvēt datni

en: Renames the file belonging to the current document.
lv: Pārdēvē atvērtā dokumenta datni.

en: Reopen the document or documents that were most recently closed
lv: No jauna atvērt dokumentu vai dokumentus, kas bija iepriekš atvērti

en: Reopening files from the last session...
lv: Atver pēdējās sesijas datnes...

en: Restore
lv: Atjaunot

en: Right Sidebar
lv: Labā sānu josla

en: Right Split View
lv: Labais dalītais skats

en: Running this editor with kdesu can cause bugs and expose you to security vulnerabilities. Instead use this editor normally and you will be prompted for elevated privileges when saving documents if needed.
lv: Redaktora palaišana ar „kdesu“ var izraisīt kļūdas un ierīci pakļaut drošības ievainojamībām. Tā vietā programmu lietojiet ierastā veidā — ja, saglabājot dokumentu, būs nepieciešams paaugstināt privilēģijas, redaktors pats lūgs to izdarīt.

en: Running this editor with sudo can cause bugs and expose you to security vulnerabilities. Instead use this editor normally and you will be prompted for elevated privileges when saving documents if needed.
lv: Redaktora palaišana ar „sudo“ var izraisīt kļūdas un ierīci pakļaut drošības ievainojamībām. Tā vietā programmu lietojiet ierastā veidā — ja, saglabājot dokumentu, būs nepieciešams paaugstināt privilēģijas, redaktors pats lūgs to izdarīt.

en: Sa&ve All
lv: Sag&labāt visu

en: Save As
lv: Saglabāt kā

en: Save As (%1)
lv: Saglabāt kā („%1“)

en: Save Documents
lv: Saglabāt dokumentus

en: Save Session &As...
lv: S&aglabāt sesiju kā...

en: Save all open, modified documents to disk.
lv: Saglabāt diskā visus atvērtos un izmainītos dokumentus.

en: Saved Sessions
lv: Saglabātās sesijas

en: Script error. Expected a toolview name. Available: %1
lv: Skripta kļūda. Gaidīja rīku skata nosaukumu. Pieejams: %1

en: Scripting
lv: Skriptēšana

en: Se&lect All
lv: At&lasīt visus

en: Search...
lv: Meklēt...

en: Sele&ction
lv: At&lase

en: Sess&ions
lv: Ses&ijas

en: Session
lv: Sesija

en: Session '%1' is already opened in another Kate instance. Switch to that or reopen in this instance?
lv: Sesija „%1“ jau ir atvērta citā „Kate“ instancē. Vai pārslēgties uz to, vai arī atvērt no jauna šajā instancē?

en: Session Chooser
lv: Sesiju izvēle

en: Session Elements
lv: Sesijas elementi

en: Session Management
lv: Sesiju pārvaldība

en: Session Name
lv: Sesijas nosaukums

en: Session Renaming
lv: Sesiju pārdēvēšana

en: Session name:
lv: Sesijas nosaukums:

en: Session will be deleted on dialog close
lv: Sesija dzēsīsies pēc lodziņa aizvēršanas

en: Set encoding for the file to open.
lv: Norādiet atveramās datnes kodējumu.

en: Sho&w Path in Titlebar
lv: &Virsrakstjoslā rādīt ceļu

en: Show %1
lv: Rādīt „%1“

en: Show %1 Button
lv: Rādīt „%1“ pogu

en: Show &Tabs
lv: Rādīt &cilnes

en: Show File Git History
lv: Rādīt datnes „Git“ vēsturi

en: Show Hover Info
lv: Rādīt informāciju zem peles rādītāja

en: Show Navigation Bar
lv: Rādīt navigācijas joslu

en: Show Side&bars
lv: Rādīt sānu &joslas

en: Show current symbol in navigation bar
lv: Rādīt pašreizējo simbolu navigācijas joslā

en: Show text for left and right sidebar buttons
lv: Rādīt tekstu kreisās un labās sānu joslas pogām

en: Show the complete document path in the window caption
lv: Loga nosaukumā rādīt pilnu ceļu uz dokumentu

en: Show the welcome page
lv: Rādīt sākuma lapu

en: Show welcome page for new window
lv: Jaunajiem logiem rādīt sākuma lapu

en: Show welcome view for new windows
lv: Jaunajos logos parādīt sākuma lapu

en: Show/Hide Commit Info
lv: Rādīt/slēpt iesūtīšanas informāciju

en: Shows a hint how to compare documents.
lv: Parāda padomu, kā salīdzināt dokumentus.

en: Side By Side
lv: Viens pie otra

en: Sidebar Buttons
lv: Sānu joslas pogas

en: Specify a name for this session
lv: Norādiet nosaukumu šai sesijai

en: Specify a new name for session: %1
lv: Norādiet jaunu nosaukumu sesijai: „%1“

en: Split &Horizontal
lv: Dalīt &horizontāli

en: Split Ve&rtical
lv: Dalīt &vertikāli

en: Split View
lv: Dalīt skatu

en: Split the currently active view horizontally into two views and move the currently active document to view below.
lv: Sadala pašreiz aktīvo skatu horizontāli divos skatus, aktīvo dokumentu novietojot apakšā.

en: Split the currently active view horizontally into two views.
lv: Sadala aktīvo skatu horizontāli divos skatos.

en: Split the currently active view vertically into two views and move the currently active document to right view.
lv: Sadala pašreiz aktīvo skatu vertikāli divos skatus, aktīvo dokumentu novietojot labajā pusē.

en: Split the currently active view vertically into two views.
lv: Sadala aktīvo skatu vertikāli divos skatos.

en: Stage Hunk
lv: Pievienot apgabalu

en: Stage Line | Stage Lines
lv[0]: Pievienot rindu
lv[1]: Pievienot rindas
lv[2]: Pievienot rindas

en: Start Kate with a given session.
lv: Palaist „Kate“ ar norādīto sesiju

en: Start Kate with a new anonymous session, implies '-n'.
lv: Palaist „Kate“ ar jaunu anonīmu sesiju, nozīmē arī „-n“

en: Starting Up
lv: Sagatavojas darbam

en: Status on Disk
lv: Statuss diskā

en: Sync section size with tab positions
lv: Sinhronizēt sadaļas izmēru ar cilnes novietojumiem

en: Synchronize Scrolling
lv: Sinhronizēt ritināšanu

en: Synchronize scrolling of this split-view with other synchronized split-views
lv: Sinhronizēt ritināšanu šim dalītajam skatam ar citiem sinhronizētajiem dalītajiem skatiem

en: Testing, ...
lv: Testēšana, ...

en: The Editing Commands
lv: Rediģēšanas komandas

en: The cool buffersystem
lv: Lieliskā bufersistēma

en: The diff command failed. Please make sure that git is installed and in your PATH.
lv: Neizdevās palaist „diff“ komandu. Pārliecinieties ka „git“ ir instalēts un atrodas PATH mainīgajā.

en: The document "%1" has been modified. Do you want to save your changes or discard them?
lv: Dokuments „%1“ ir mainīts. Vai vēlaties izmaiņās saglabāt vai tās atmest?

en: The file '%1' could not be opened: it is not a normal file, it is a folder.
lv: Neizdevās atvērt datni „%1“ — tā nav parasta datne, bet gan mape.

en: The file '%1' does not exist
lv: Datne ar nosaukumu „%1“ nepastāv

en: The files/URLs opened by the application will be deleted after use
lv: Programmas atvērtās datnes/URL pēc lietošanas dzēsīs

en: The path '%1' doesn't exist
lv: Ceļš „%1“ nepastāv

en: The plugin required to open folders was not found
lv: Nav atrasts spraudnis mapju atvēršanai

en: The session contains the list of open documents, recently opened files list, bookmarks, cursor position etc. When the session is loaded all elements are restored.
lv: Sesijas satur sarakstus ar atvērtajiem dokumentiem, nesen atvērtajiem dokumentiem, grāmatzīmēm, kursora novietojumu u.c. Pēc sesijas ielādēšanas, programma atjauno visus elementus.

en: The session could not be renamed to "%1". Failed to write to "%2"
lv: Neizdevās pārdēvēt sesiju par „%1“. Neizdevās rakstīt „%2“.

[ctx: The special case of 'Delete unused meta-information after']
en: (never)
lv: (nekad)

[ctx: The suffix of 'Delete unused meta-information after']
en: %v day | %v days
lv[0]: %v diena
lv[1]: %v dienas
lv[2]: %v dienu

[ctx: The text is shown as a placeholder in an input line edit, keep it short]
en: Search files in all projects (right click to configure)
lv: Meklē datnes visos projektus (konfigurējiet ar labo klikšķi)

[ctx: The text is shown as a placeholder in an input line edit, keep it short]
en: Search files in current project (right click to configure)
lv: Meklēt datnes pašreizējā projektā (konfigurējiet ar labo klikšķi)

en: There is already an existing session with your chosen name: %1
    Please choose a different one.
lv: Jau pastāv sesija ar jūsu izvēlēto nosaukumu: „%1“
    Izvēlieties citu.

en: This lists files which you have opened recently, and allows you to easily open them again.
lv: Parāda nesen atvērtās datnes un ļauj viegli tās atvērt atkal.

en: This shows help files for various available plugins.
lv: Parāda pieejamo spraudņu palīdzības datnes.

en: This will close all open documents beside the current one. Are you sure you want to continue?
lv: Šī darbība aizvērs visus atvērtos dokumentus, izņemot pašreizējo. Vai tiešām vēlaties turpināt?

en: This will close all open documents. Are you sure you want to continue?
lv: Aizvērs visus atvērtos dokumentus. Vai tiešām vēlaties turpināt?

en: This will hide the menu bar completely. You can show it again by typing %1.
lv: Izvēļņu josla būs pilnībā paslēpta. Lai to atkal redzētu, spiediet „%1“.

en: To save a session, you must specify a name.
lv: Lai saglabātu sesiju, jānorāda tās nosaukums.

en: Toggle Orientation
lv: Pārslēgt orientāciju

en: Toggle Scroll Synchronization
lv: Pārslēgt ritināšanas sinhronizāciju

en: Toggle scroll synchronization for the current view
lv: Pārslēgt ritināšanas sinhronizāciju pašreizējam skatam

en: Toggles the orientation of the current split view
lv: Pārslēdz pašreizējā dalītā skata orientāciju

en: Tool &Views
lv: Rīku &skati

[ctx: Tooltip for a button]
en: Show diff with full context, not just the changed lines
lv: Rādīt atšķirību ar pilnu kontekstu — ne tikai izmainītajām rindām

[ctx: Tooltip for a button, clicking the button reloads the diff]
en: Reload Diff
lv: Pārlādēt atšķirību

en: Toolview Manager
lv: Rīku skata pārvaldnieks

en: Top Sidebar
lv: Augšas sānu josla

en: Unified
lv: Apvienots

en: Unlimited
lv: Bez ierobežojuma

en: Unstage Hunk
lv: Noņemt apgabala pievienošanu

en: Unstage Line | Unstage Lines
lv[0]: Noņemt rindas pievienošanu
lv[1]: Noņemt rindu pievienošanu
lv[2]: Noņemt rindu pievienošanu

en: Upward Split View
lv: Agušup dalītajā skatā

en: Use a separate &dialog for handling externally modified files
lv: Izmantot atsevišķu &lodziņu, lai pārvaldītu ārēji izmainītas datnes

en: Use the Tabbar context menu to compare two documents
lv: Lai salīdzinātu divus dokumentus, izmantojiet ciļņu joslas konteksta izvēlni

en: Use this command to show or hide the tabs for the views
lv: Izmantojiet šo komandu, lai parādītu un paslēptu cilnes

en: Use this command to show or hide the view's statusbar
lv: Izmantojiet šo komandu, lai parādītu un paslēptu statusa joslu

en: User Feedback
lv: Lietotāja atsauksmes

en: Very nice help
lv: Ļoti jauka palīdzība

en: Visit homepage
lv: Apmeklēt mājaslapu

en: Warning
lv: Brīdinājums

en: Warnings
lv: Brīdinājumi

en: Welcome
lv: Laipni lūgti!

en: Welcome Page
lv: Sākuma lapa

en: Welcome to %1
lv: Laipni lūgti „%1“!

en: When a window is closed the documents opened only in this window are closed as well.
lv: Aizverot logu, aizveras arī dokumenti, kas ir atvērti tikai attiecīgajā logā.

en: When checked double click opens a new document.
lv: Kad atzīmēts, dubultklikšķis atvērs jaunu dokumentu.

en: When checked each tab will display a close button.
lv: Kad atzīmēts, uz katras cilnes būs aizvēršanas poga

en: When checked middle click closes a document.
lv: Kad atzīmēts, peles vidējais klikšķis aizver dokumentu.

en: When checked tab text might be elided if it is too long.
lv: Kad atzīmēts, pārāk garu ciļņu tekstu programma var saīsināt.

en: When checked tabs take as much size as possible.
lv: Kad atzīmēts, cilnes aizņems tik daudz vietas, cik iespējams.

en: When checked tabs will be hidden if only one document is open.
lv: Kad atzīmēts, cilnes būs paslēptas, ja būs atvērts tikai viens dokuments.

en: When checked this will allow scrolling in tab bar when number of tabs is large.
lv: Kad atzīmēts, ciļņu joslu varēsit ritināt, kad to ir daudz.

en: When enabled the section size will be determined by the position of the tabs.
    This option does not affect the bottom sidebar.
lv: Kad ieslēgts, sadaļas izmēru programma noteiks, ņemot vērā ciļņu novietojumu.
    Šī opcijas neietekmē sānu joslas apakšu.

en: When enabled, the output line timestamp headers will be prefixed with date.
lv: Kad ieslēgts, izvades rindu laika spiedogu galvenēm pievienos datumu.

en: Wildcard Filtering
lv: Filtrēšana ar aizstājējzīmēm

en: You dropped the directory %1 into Kate. Do you want to open all files contained in it?
lv: Jūs „Kate“ programmā iemetāt mapi „%1“. Vai vēlaties atvērt visas mapē esošās datnes?

en: You have unsaved changes. Do you want to apply the changes or discard them?
lv: Programmā ir nesaglabātas izmaiņas. Vai vēlaties saglabāt izmaiņas, vai arī tās atmest?

en: [NEW]
lv: [JAUNAIS]

en: [OLD]
lv: [VECAIS]

en: [urls...]
lv: [url...]

en: column
lv: kolonna

en: encoding
lv: kodējums

en: line
lv: rinda

en: pid
lv: PID

en: session
lv: sesija
