pluma 1.26.0 - en to mg translation catalogue (745 entries)

en:   Ln %d, Col %d
mg:   And %d, Far %d

en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
mg: %s
    Alefaso ny '%s --help' ahitana ny lisitra misy ireo safidy momba ny lazam-baiko misy rehetra.

en: %s is a directory.
mg: Laha-tahiry ny %s.

en: %s is not a regular file.
mg: Tsy mahazatra ny rakitra %s.

en: %s is not a valid location.
mg: Adiresy tsy mitombina ny %s.

en: %s: invalid encoding.
mg: %s: fanafangoana tsy mitombina.

en: (Empty)
mg: (Foana)

en: (correct spelling)
mg: (tsipelina marina)

en: (no suggested words)
mg: (tsy misy teny naroso)

en: - Edit text files
mg: - Manova raki-tsoratra

en: A custom font that will be used for the editing area. This will only take effect if the "Use Default Font" option is turned off.
mg: Endri-tsoratra safidy ampiasaina anatin'ny faritra fanovana. Tsy hihatra io raha tsy atsahatra ny safidy "Endri-tsoratra tsotra ampiasaina".

en: A_vailable encodings:
mg: Fanafangoana _misy:

en: Abbreviated form
mg: Nafohezina

en: Abbreviation
mg: Fanafohezanteny

en: About this application
mg: Mombamomba ilay rindranasa

en: Above
mg: Eo ambony

en: Accessibility key character
mg: Marika amin'ny kitendrin'ny fanamorana

en: Acronym
mg: Fanafohezanteny

en: Activate next document
mg: Mampandeha ny takirin-kevitra nosofana tafara

en: Activate previous document
mg: Mampandeha ny tahirin-kevitra nosokafana taloha

en: Active plugins
mg: Ireo plugin miasa

en: Add a new snippet...
mg: Hanampy sombin-dahabolana iray vaovao...

en: Add w_ord
mg: Hanampy t_eny

en: Align
mg: ampifanitsio

en: Alignment character
mg: Mariky ny fampifanitsiana

en: All Files
mg: Ny rakitra rehetra

en: All Text Files
mg: Ireo raki-tsoratra rehetra

en: All _Lower Case
mg: _Zanatsoratra izy rehetra

en: All _Upper Case
mg: _Renitsoratra izy rehetra

en: All documents
mg: Ny tahirin-kevitra rehetra

en: All documents except untitled ones
mg: Ny tahirin-kevitra rehetra afa-tsy ireo tsy misy lohanteny

en: All files
mg: Ny rakitra rehetra

en: Analyzes the current document and reports the number of words, lines, characters and non-space characters in it.
mg: Manadihady io tahirin-kevitra io ary mitatitra ny isan'ny teny , andalana, marika ary izay marika tsy elanelana ao anatiny.

en: Anchor
mg: Vatofantsika

en: Anchor URI
mg: URI'ny vatofantsika

en: Append to current document
mg: Ampiarao amin'io tahirin-kevitra io

en: Applet class file code
mg: Fangon'ny rakitry ny sokajin'ilay applet

en: Arabic
mg: Teny Arabo

en: Armenian
mg: Teny Armenianina

en: Associated information
mg: Laza mifandraika

en: Author info
mg: Laza momba ny mpamorona

en: Automatically spell-check the current document
mg: Mijery avy hatrany ny tsipelin'io tahirin-kevitra io

en: Available Tag Lists
mg: Lisitry ny tag misy

en: Available formats
mg: Ireo lamina misy

en: Axis related headers
mg: Loha-pejy mifandraika amin'ny axe

en: Background color
mg: Loko afara

en: Background texture tile
mg: Sary zarazaran'ny endriky ny afara

en: Baltic
mg: Teny Baltika

en: Base URI
mg: URI fototra

en: Base font
mg: Endri-tsoratra fototra

en: Bibliography (cite)
mg: Amboaramboky (fitanisana)

en: Bibliography (shortcite)
mg: Amboaramboky (fitanisana fohy)

en: Bibliography (thebibliography)
mg: Amboaramboky (ilay amboaramboky)

en: Body Font for Printing
mg: Endri-tsoratry ny votoatin-dahatsoratra ho an'ny fanontana

en: Bold
mg: Matevina

en: Bookmarks
mg: Tobin-drohy

en: Border
mg: Sisiny

en: Border color
mg: Lokon'ny sisiny

en: Bottom Panel is Visible
mg: Miseho ny tontonana ambany

en: Brackets ()
mg: Fonon-teny ()

en: Brackets []
mg: Fonon-teny []

en: Brackets {}
mg: Fonon-teny {}

en: Bytes
mg: Octet

en: C_hange Case
mg: _Ovay ny efitrefi-dohavipirinty

en: Capitalize the first letter of each selected word
mg: Manova ny litera voalohany amin'ny teny voafaritra ho renitsoratra

en: Cell rowspan
mg: Elanelan'ny laharan'ny efitra

en: Celtic
mg: Teny Selta

en: Center
mg: Afovoa

en: Central European
mg: Eoropa Afovooany

en: Cha_nge
mg: Ov_ay

en: Change A_ll
mg: Ovay izy _rehetra

en: Change _to:
mg: Ovay an'ito:

en: Change selected text to lower case
mg: Mamadika ny lahabolana voafaritra ho zanatsoratra

en: Change selected text to upper case
mg: Mamadika ny lahabolana voafaritra ho renitsoratra

en: Changes made to the document in the last minute will be permanently lost.
mg: Ho very tanteraka ireo fanovana natao tamin'io tahirin-kevitra io tanatin'ny iray minitra lasa teo.

en: Character encoding of linked resource
mg: Fanafangoa-mariky ny loharano iasana mifandraika aminy

en: Characters (no spaces)
mg: Marika (tsy misy elanelana)

en: Characters (with spaces)
mg: Marika (misy elanelana)

en: Check Spelling
mg: Jereo ny tsipelina

en: Check _Word
mg: Jereo ireo _teny

en: Check spelling
mg: Mijery ny tsipelina

en: Check the current document for incorrect spelling
mg: Mijery ny tsipelina diso anatin'io tahirin-kevitra io

en: Checked (state)
mg: Voajery (toetra)

en: Checks the spelling of the current document.
mg: Mijery ny tsipelin'io tahirin-kevitra io.

en: Chinese Simplified
mg: Teny Sinoa notsorina

en: Chinese Traditional
mg: Teny Sinoa Nentim-paharazana

en: Citation
mg: Filazana

en: Cite reason for change
mg: Milaza ny anton'ny fanovana

en: Class implementation ID
mg: ID'ny fametrahana ny sokajy

en: Class list
mg: Lisitry ny sokajy

en: Clear highlighting of search matches
mg: Manafoana ny fanasongadinana ireo teny karohina

en: Clear text flow control
mg: Foano ny fifehezana ny fikorian'ny soratra

en: Close _without Saving
mg: Hidio _tsy mila raiketina

en: Close all open files
mg: Manidy ireo rakitra misokatra rehetra

en: Close document
mg: Hidio ilay laha-tahiry

en: Close print preview
mg: Hidio ny topy mason'ny fanontana

en: Close the current file
mg: Manidy io rakitra io

en: Code content type
mg: Karazan'ny mpiatin'ilay fango

en: Color of selected links
mg: Lokon'ireo rohy voafaritra

en: Column span
mg: Elanelan'ny fariana

en: Columns
mg: Fariana

en: Comment
mg: Filazalazana

en: Completed spell checking
mg: Vita ny fijerena tsipelina

en: Computer code fragment
mg: Sombin'ny fangon'ny solosaina

en: Configure date/time plugin
mg: Mikirakira ny plugin'ny daty/ora

en: Configure the application
mg: Mikirakira ilay rindranasa

en: Content scheme
mg: Scheme'ny mpiaty

en: Content type
mg: Karazan'ny mpiaty

en: Copy the selection
mg: Mandika izay voafaritra

en: Could not create a backup file while saving %s
mg: Tsy afaka namorona rakitra tahiry raha nandraikitra ny %s

en: Could not create a temporary backup file while saving %s
mg: Tsy afaka namorona rakitra tahiry vonjimaika raha nandraikitra ny %s

en: Could not find the file %s.
mg: Tsy hita ny rakitra %s.

en: Could not open the file %s.
mg: Tsy afaka nanokatra ny rakitra %s.

en: Could not revert the file %s.
mg: Tsy afaka nanemotra ny rakitra %s.

en: Could not save the file %s.
mg: Tsy afaka nandraikitra ny rakitra %s.

en: Create Backup Copies
mg: Hamorona dikamitovy tahiry

en: Create a _backup copy of files before saving
mg: Manaova dikamitovy _tahiry ny rakitra alohan'ny handraiketana azy

en: Create a new document
mg: Hamorona tahirin-kevitra vaovao

en: Create a new document in an existing instance of pluma
mg: Mamorona tahirin-kevitra vaovao ao anatin'ny izay pluma mandeha

en: Create new document
mg: Hamorona tahirin-kevitra vaovao

en: Cu_t
mg: _Esory

en: Current Locale (%s)
mg: Ny toerana izao (%s)

en: Current document
mg: Io tahirin-kevitra io

en: Current line
mg: Io andalana io

en: Current page (Alt+P)
mg: Ny pejy amin'izao (Alt+P)

en: Current selection
mg: Io famaritana io

en: Current word
mg: Io teny io

en: Custom format
mg: Lamina araka ny safidinao

en: Cut the selection
mg: Manesotra izay voafaritra

en: Cyrillic
mg: Teny Sirilika

en: Cyrillic/Russian
mg: Teny Sirilika/Rosianina

en: Cyrillic/Ukrainian
mg: Teny Sirilika/Okrenianina

en: DIV Style container
mg: Fisy ny DIV Style

en: DIV container
mg: Fisy ny DIV

en: Date and time of change
mg: Daty sy ora nanaovana fanovana

en: Declare flag
mg: Ambarao ny saina

en: Defer attribute
mg: Marika manokana defer (aemory)

en: Definition description
mg: Fanoritsoritana famaritana

en: Definition list
mg: Lisitry ny famaritana

en: Definition term
mg: Lazahevitry ny famaritana

en: Delete the selected text
mg: Mamafa ny lahabolana voafaritra

en: Deleted text
mg: Fafao io lahabolana io

en: Direction
mg: Zotra

en: Directionality
mg: Fizotra

en: Directory list
mg: Lisitry ny laha-tahiry

en: Disable syntax highlighting
mg: Atsaharo ny fanasongadinana rarinteny

en: Disabled
mg: Natsahatra

en: Display
mg: Seho

en: Display Line Numbers
mg: Asehoy ny laharan'ny andalana

en: Display Right Margin
mg: Asehoy ny olotra havanana

en: Do not _split words over two lines
mg: Aza _sarahana ny teny iray

en: Do you want to try to replace it with the one you are saving?
mg: Tianao andramana tsindriana io rakitra raiketinao io ve ilay izy?

en: Document
mg: Tahirin-kevitra

en: Document Statistics
mg: Rehan'ny tahirin-kevitra

en: Document base
mg: Fototr'ilay tahirin-kevitra

en: Document body
mg: Votoatin'ilay tahirin-kevitra

en: Document head
mg: Lohan'ilay tahirin-kevitra

en: Document title
mg: Lohatenin'ilay tahirin-kevitra

en: Document type
mg: Karazan'ilay tahirin-kevitra

en: Documents
mg: Tahirin-kevitra

en: Done.
mg: Vita.

en: E_ncodings shown in menu:
mg: _Fanafangoana miseho anatin'ny tolotra:

en: Edit text files
mg: Hanova raki-dahabolana

en: Editor
mg: Fanovana lahabolana

en: Editor Font
mg: Endri-tsoratry ny fanovana

en: Editor _font:
mg: _Endri-tsoratry ny fanovana lahabolana:

en: Element ID
mg: IDn'ilay singataharo

en: Emacs, Kate and Vim-style modelines support for pluma.
mg: Fandraisana an-tànana fiovan'andalana amin'ny Emacs, Kate, ary Vim-style ho an'ny pluma.

en: Embedded object
mg: Zavatra miraikitra

en: Emphasis
mg: Fanamafisana

en: Empty
mg: Foana

en: Enable Search Highlighting
mg: Alefaso ny fampisongadinana ny teny karohina

en: Enable Syntax Highlighting
mg: Alefaso ny fampisongadinana ny rariteny

en: Enable text _wrapping
mg: Alefaso ny _fampidinana andalana

en: Encode type
mg: Karazan'ny fanafangoana

en: Encoding:
mg: Fanafangoana:

en: Encodings shown in menu
mg: Fanafangoana miseho anatin'ny tolotra

en: Error opening file %s
mg: Nisy olana ny fanokafana ny rakitra %s

en: Error reverting file %s
mg: Nisy olana ny fanemorana ny rakitra %s

en: Error saving file %s
mg: Nisy olana ny fandraiketana ny rakitra %s

en: Execute external commands and shell scripts.
mg: Manatanteraka baiko ivelany sy ny baiko soratry ny akora.

en: Exited
mg: Najanona

en: External Tools
mg: Fitaovana ivelany

en: External Tools Manager
mg: Mpandrindra fitaovana ivelany

en: Figure
mg: Sary

en: File Browser
mg: Mpizaha rakitra

en: File System
mg: Rafi-drakitra

en: File input
mg: Fampidiran'ilay rakitra

en: File: %s
mg: Rakitra: %s

en: Find
mg: Tadiavo

en: Find Ne_xt
mg: _Manaraka

en: Find Pre_vious
mg: _Aloha

en: Font
mg: Endri-tsoratra

en: Font & Colors
mg: Endri-tsoratra sy loko

en: Font face
mg: Ilay endri-tsoratra

en: Fonts
mg: endri-tsoratra

en: Footnote
mg: Fanazavana am-param-pejy

en: For label
mg: Ho an'ny mari-tsoratra

en: Forced line break
mg: Fanapahan-teny an-tery

en: Form
mg: Formulaire

en: Form action handler
mg: Mpandray an-tànana ny asan'ilay formulaire

en: Form control group
mg: vondrona mifehy ilay formulaire

en: Form field label text
mg: Lahabolana eo amin'ny fari-tsoratr'ilay formulaire

en: Form input
mg: Fampidiran'ilay formulaire

en: Form input type
mg: Karazan'ny fampidiran'ilay formulaire

en: Form method
mg: Fomban'ilay formulaire

en: Forward link
mg: Rohin'ny firosoana

en: Found and replaced one occurrence
mg: Nahita sy nanolo teny iray

en: Frame render parts
mg: Singan'ny fivoakan'ilay frame

en: Frame source
mg: Loharanon'ilay frame

en: Frame target
mg: Kinendrin'ilay frame

en: Frameborder
mg: Sisin'ny frame

en: Frameset
mg: Frame

en: Frameset columns
mg: Farian'ilay frame

en: Frameset rows
mg: Laharana amin'ilay frame

en: Framespacing
mg: Elanelana amin'ilay frame

en: Function e^
mg: Asa e^

en: Function exp
mg: Asa exp

en: Function log
mg: Asa log

en: Function log10
mg: Asa log10

en: Function sine
mg: Asa sine

en: Generic embedded object
mg: Zavatra miraikitra ankapobe

en: Generic metainformation
mg: Metainformation ankapobe

en: Georgian
mg: Fiteny any Georgie

en: Global
mg: Manontolo

en: Go to _Line...
mg: Ho any amin'ny _andalana...

en: Go to a specific line
mg: Mankany amin'ny andalana voalaza

en: Go to the next visited location
mg: Miroso mankany amin'ireo toerana efa naleha taty afara

en: Go to the previous visited location
mg: Ho any amin'ny toerana nozahana taloha

en: Greek
mg: Teny Grika

en: Greek alpha
mg: Alpha Grika

en: Greek beta
mg: Beta Grika

en: Greek epsilon
mg: Epsilon Grika

en: Greek gamma
mg: Gamma Grika

en: Greek lambda
mg: Lambda Grika

en: Greek rho
mg: Rho Grika

en: Greek tau
mg: Tau Grika

en: HREF URI
mg: URI HREF

en: HTML - Special Characters
mg: HTML - Marika manokana

en: HTML - Tags
mg: HTML - Tag

en: HTML root element
mg: Singantaharo fototra HTML

en: HTML version
mg: Rehefa HTML

en: HTTP header name
mg: Anaran'ny loha-pejy HTTP

en: He_aders and footers:
mg: Loham-pejy sy faram-pejy:

en: Header 0 (chapter)
mg: Lohasoratra 0 (toko)

en: Header 0 (chapter*)
mg: Lohasoratra 0 (toko*)

en: Header 1 (section)
mg: Lohasoratra 1 (fizarana)

en: Header 1 (section*)
mg: Lohasoratra 1 (fizarana*)

en: Header 2 (subsection)
mg: Lohasoratra 2 (zana-pizarana)

en: Header 2 (subsection*)
mg: Lohasoratra 2 (zana-pizarana*)

en: Header 3 (subsubsection)
mg: Lohasoratra 3 (zanaka zana-pizarana)

en: Header 3 (subsubsection*)
mg: Lohasoratra 3 (zanaka zana-pizarana*)

en: Header 4 (paragraph)
mg: Lohasoratra 4 (andininy)

en: Header Font for Printing
mg: Endri-tsoratry ny lohasoratra ho an'ny fanontana

en: Header appendix
mg: Fanampin'ilay lohasoratra

en: Heading
mg: Lohateny

en: Heading 1
mg: Lohateny 1

en: Heading 2
mg: Lohateny 2

en: Heading 3
mg: Lohateny 3

en: Heading 4
mg: Lohateny 4

en: Heading 5
mg: Lohateny 5

en: Heading 6
mg: Lohateny 6

en: Hebrew
mg: Teny Hebrio

en: Hebrew Visual
mg: Teny Hebrio an-tsary

en: Height
mg: Haavo

en: Hide panel
mg: Afeno ilay tontonana

en: Highlight Current Line
mg: Asongadino ity andalana ity

en: Highlight Matching Bracket
mg: Asongadino ireo fonon-teny tandrify

en: Highlight matching _bracket
mg: Asongadino ny _fonon-teny tandrify

en: Horizontal rule
mg: Fanipihana mitsivalana

en: Horizontal space
mg: Elanelana mitsivalana

en: If this value is 0, then no line numbers will be inserted when printing a document. Otherwise, pluma will print line numbers every such number of lines.
mg: Raha toa ka 0 io sanda io, dia tsy asiana laharan'andalana ny tahirin-kevitra atonta. Raha tsy izany, dia hatontan'ny pluma ny laharan'andalana tahaka ireny.

en: If you don't save, all your changes will be permanently lost.
mg: Ho very daholo ireo fanovana nataonao raha toa ka tsy mandraikitra na inona na inona ianao.

en: If you don't save, changes from the last minute will be permanently lost.
mg: Raha toa ka tsy mandraikitra na inona na inona ianao dia ho very daholo ireo fanovana natao tanatin'ny iray minitra lasa  teo.

en: If you save it, all the external changes could be lost. Save it anyway?
mg: Raha toa ka raiketinao izy io dia ho very avokoa ireo fanovana ivelany nihatra taminy. Raiketina ihany?

en: Ignore _All
mg: Aza mandraharaha izy _rehetra

en: Image
mg: Sary

en: Image map
mg: Soritry ny sary

en: Image map area
mg: Faritry ny soritr'ilay sary

en: Image map name
mg: Anaran'ny soritr'ilay sary

en: Image source
mg: Loharanon'ilay sary

en: In_sert Date and Time...
mg: Atso_foy ny daty sy ora...

en: Inline frame
mg: Frame inline

en: Inline layer
mg: Sosona inline

en: Insert Date and Time
mg: Manatsofoka ny daty sy ny ora

en: Insert Date/Time
mg: Hanatsofoka daty/ora

en: Insert _spaces instead of tabs
mg: _Elanelana no ataovy solon'ny kinifinify

en: Insert at cursor position
mg: Atsofoy eo amin'ny toeran'ny kitondro

en: Insert current date and time at the cursor position
mg: Manatsofoka ny daty sy ny ora amin'ny toeran'ny kitondro

en: Insert spaces
mg: Hanisy elanelana

en: Inserted text
mg: Lahabolana natsofoka

en: Inserts current date and time at the cursor position.
mg: Manatsofoka ny daty sy ny ora amin'ny toeran'ny kitondro.

en: Instance definition
mg: Famaritana zavatra

en: Invert the case of selected text
mg: Mampifamadika ny efitrefi-dohavipirintin'ny lahabolana voafaritra

en: Italic text
mg: Lahabolana mandry

en: Item
mg: Singa

en: Item with label
mg: Zavatra misy maribolana

en: Japanese
mg: Teny Japoney

en: Java applet
mg: Applet Java

en: Korean
mg: Teny Koreanina

en: Label
mg: Mari-tsoratra

en: Language code
mg: Fangon'ny teny

en: Language:
mg: Teny:

en: Languages
mg: Teny

en: Large text style
mg: Lahabolana lehibe

en: Latex - Tags
mg: Latex - Tag

en: Layer
mg: Sosona

en: Leave fullscreen mode
mg: Mitsahatra mameno efijery

en: Line Number Font for Printing
mg: Endri-tsoratry ny laharan'andalana ho an'ny fanontana

en: Line Wrapping Mode
mg: Fomba midina andalana

en: Line you want to move the cursor to
mg: Ny andalana tianao amindrana ny kitondro

en: Lines
mg: Andalana

en: Link color
mg: Lokon'ny rohy

en: List description
mg: Fanoritsoritana ilay lisitra

en: List enumerate
mg: Lisitra tanisana

en: List item
mg: Zavatra anatin'ny lisitra

en: List itemize
mg: Lisitra araka ny mpiatiny

en: List of MIME types for file upload
mg: Lisitry ny karazana MIME ho an'ny fampiakarana rakitra

en: List of VFS schemes pluma supports in write mode. The 'file' scheme is writable by default.
mg: Lisitry ny scheme VSF raisin'ny pluma an-tànana amin'ny fanoranata. Araka ny tokony ho izy, dia azo anoratana scheme 'rakitra'.

en: List of active plugins. It contains the "Location" of the active plugins. See the .pluma-plugin file for obtaining the "Location" of a given plugin.
mg: Lisitr'ireo plugin miasa. Io no misy ny "Toerana" an'ny plugin miasa. Jereo ny rakitra .pluma-plugin ahafantarana ny "Toerana" an'ny plugin iray.

en: Loading %s
mg: Maka ny %s

en: Loading %s from %s
mg: Maka ny %s avy ao amin'ny %s

en: Loading file '%s'…
mg: Maka ny rakitra '%s'...

en: Local change to font
mg: Fanovana an-toerana ny endri-tsoratra

en: Local files only
mg: Rakitra an-toerana ihany

en: Long description link
mg: Rohin'ny fanoritsoritana lava

en: Long quotation
mg: Teny nalaina

en: MIME Type:
mg: Karazana MIME:

en: Mail link
mg: Rohin'ny mailaka

en: Manage _Snippets...
mg: Handrindra _sombin-dahabolana...

en: Manage snippets
mg: Mandrindra ny sombin-dahabolana

en: Margin pixel height
mg: Haavon'ny pixel amin'ny olotra

en: Margin pixel width
mg: Indran'ny pixel amin'ny olotra

en: Match _Entire Word Only
mg: Ny mifanaraka amin'ilay _teny ihany

en: Match _entire word only
mg: Ny mifanaraka amin'ilay _teny ihany

en: Maths (display)
mg: Matematika (seho)

en: Maths (inline)
mg: Matematika (inline)

en: Maximum Recent Files
mg: Isan'ny rakitra vao vetivety be indrindra

en: Maximum length of text field
mg: Fara halavan'ny fari-tsoratra

en: Maximum number of actions that pluma will be able to undo or redo. Use "-1" for unlimited number of actions.
mg: Isan'ny be indrindra ny asa azon'ny pluma foanana na averina atao. "-1" ampiasaina raha hametra ny isan'ny asa.

en: Media-independent link
mg: Rohy tsy miakina amina media

en: Menu list
mg: Lisitry ny tolotra

en: Misspelled word:
mg: Teny diso tsipelina:

en: Modelines
mg: fiovan'andalana

en: Move the current document to a new window
mg: Mamindra io tahirin-kevitra io anaty fikandrana vaovao

en: Multi-line text field
mg: Fari-tsoratra maro andalana

en: Multicolumn
mg: Maro fariana

en: Multiple
mg: Maro

en: Name
mg: Anarana

en: Name:
mg: Anarana:

en: Named property value
mg: Sandan'ilay Toetoetra nomena anarana

en: New tool
mg: Fitaovana vaovao

en: Next ID
mg: ID manaraka

en: No URI
mg: Tsy misy URI

en: No embedded objects
mg: Tsy misy zavatra miraikitra

en: No frames
mg: Tsy misy frame

en: No layers
mg: Tsy misy sosona

en: No line break
mg: Tsy misy fanapahan-teny

en: No misspelled words
mg: Tsy misy teny diso tsipelina

en: No resize
mg: Tsy misy fanovana habe

en: No script
mg: Tsy misy teny baiko

en: No shade
mg: Tsy misy aloka

en: No word wrap
mg: Tsy misy fampidinana andalana

en: Nordic
mg: Fiteny any Eoropa Avaratra

en: Note
mg: Fanamarihana

en: Nothing
mg: Tsy misy

en: Object applet file
mg: Rakitry ny applet an'ilay zavatra

en: Object data reference
mg: Fiandran'ny datan'ilay zavatra

en: Offset for alignment character
mg: Offset ho an'ny mariky ny fampifanitsiana

en: OnBlur event
mg: Zava-miseho OnBlur

en: OnChange event
mg: Zava-miseho OnChange

en: OnClick event
mg: Zava-miseho OnClick

en: OnDblClick event
mg: Zava-miseho OnDblClick

en: OnFocus event
mg: Zava-miseho OnFocus

en: OnKeyDown event
mg: Zava-miseho On KeyDown

en: OnKeyPress event
mg: Zava-miseho OnKeyPress

en: OnKeyUp event
mg: Zava-miseho OnKeyUp

en: OnLoad event
mg: Zava-miseho OnLoad

en: OnMouseDown event
mg: Zava-miseho OnMouseDown

en: OnMouseMove event
mg: Zava-miseho OnMouseMove

en: OnMouseOut event
mg: Zava-miseho OnMouseOut

en: OnMouseOver event
mg: Zava-miseho OnMouseOver

en: OnMouseUp event
mg: Zava-miseho OnMouseUp

en: OnReset event
mg: Zava-miseho OnReset

en: OnSelect event
mg: Zava-miseho OnSelect

en: OnSubmit event
mg: Zava-miseho OnSubmit

en: OnUnload event
mg: Zava-miseho OnUnload

en: Open
mg: Sokafy

en: Open '%s'
mg: Sokafy ny '%s'

en: Open Files
mg: Rakitra misokatra

en: Open a file
mg: Manokatra rakitra

en: Open a recently used file
mg: Manokatra rakitra nampiasaina vao haingana

en: Open the parent folder
mg: Manokatra ilay laha-tahiry reny

en: Open the pluma manual
mg: Manokatra ny manual'ny pluma

en: Operator fraction
mg: Ampahan'ilay mpikirakira

en: Operator integral (display)
mg: Ilay mpikirakira feno (seho)

en: Operator integral (inline)
mg: Ilay mpikirakira feno (inline)

en: Operator sum (display)
mg: Ny fitambaran'ilay mpikirakira (seho)

en: Operator sum (inline)
mg: Ny fitambaran'ilay mpikirakira (inline)

en: Option group
mg: Vondron'ny safidy

en: Option selector
mg: Mpamaritra safidy

en: Ordered list
mg: Lisitra milamina

en: Output media
mg: Media ivantanana

en: Page %N of %Q
mg: Pejy %N amin'ny %Q

en: Page Preview
mg: Topy mason'ny pejy

en: Page total
mg: Tontalin'ireo pejy

en: Paragraph
mg: Andini-tsoratra

en: Paragraph class
mg: Sokajin'ilay andinin-tsoratra

en: Paragraph style
mg: Endrik'ilay andinin-tsoratra

en: Paste the clipboard
mg: Mametaka izay anatin'ny fanindri-taratasy

en: Pick the editor font
mg: Safidio ny endri-tsoratry ny fanovana lahabolana

en: Please check that you are not trying to open a binary file.
mg: Jereo hoe tsy rakitra binary io andramanao sokafana io.

en: Please check your installation.
mg: Jereo ny fametrahana nataonao.

en: Plugins
mg: Plugin

en: Pr_eferences
mg: Safidy _manokana

en: Preferences
mg: Safidy

en: Preformatted listing
mg: Lisitra efa manara-damina

en: Preformatted text
mg: Lahabolana efa manara-damina

en: Print
mg: Hanonta

en: Print Header
mg: Atontay ilay loham-pejy

en: Print Line Numbers
mg: Atontay ireo laharan'andalana

en: Print Previe_w
mg: _Topy mason'ny fanontana

en: Print Syntax Highlighting
mg: Atontay ny loko fanasongadinana ny rarinteny

en: Print preview
mg: Topy mason'ny fanontana

en: Print the current page
mg: Manonta io pejy io

en: Printing Line Wrapping Mode
mg: Atontay ny fomba midina andalana

en: Profile metainfo dictionary
mg: Rakibolan'ny metainfon'ny profile

en: Prompt message
mg: Filazana

en: Push button
mg: Tsindry fanindry

en: Python Console
mg: Konsoly phyton

en: Question
mg: Fanontaniana

en: Quit the program
mg: Manajanona ilay rindranasa

en: Quote
mg: Teny nalaina

en: R_emove duplicates
mg: _Esory ireo dikamitovy

en: Range
mg: Elanelana

en: ReadOnly text and password
mg: Lahabolana sy teny fanalahidy vakina fotsiny

en: Redo the last undone action
mg: Mamerina ny asa nofoanana farany

en: Reduced spacing
mg: Fanelanelanana nahena

en: Reference label
mg: Maritsoratry ny fiandrana

en: Remote files only
mg: Rakitra lavi-toerana ihany

en: Replace
mg: Soloy

en: Replace All
mg: Manolo izy rehetra

en: Replace _All
mg: Soloy izy _rehetra

en: Replace _with:
mg: Soloy _ity:

en: Replace current document
mg: Soloy io tahirin-kevitra io

en: Replace current selection
mg: Soloy io famaritana io

en: Restore Previous Cursor Position
mg: Avereno amin'ny toerany teo aloha ny kitondro

en: Reverse link
mg: Rohin'ny fiverenana

en: Revert to a saved version of the file
mg: Mihemotra mankany amin'ny endrik'ilay rakitra voaraikitra

en: Revert unsaved changes to document '%s'?
mg: Tsy raiketina ireo fanovana tsy voarakitra natao tamin'ny tahirin-kevitra '%s'?

en: Reverting %s
mg: Manemotra ny %s

en: Reverting %s from %s
mg: Manemotra ny %s avy ao amin'ny %s

en: Reverting the document '%s'…
mg: Manemotra ny tahirin-kevitra '%s'...

en: Right Margin Position
mg: Toeran'ny olotra havanana

en: Romanian
mg: Teny Romanianina

en: Root
mg: Faka

en: Rows
mg: Laharana

en: Rulings between rows and columns
mg: Fanoritana ireo andalana sy fariana

en: Running tool:
mg: Mandefa ilay fitaovana:

en: S_elect the documents you want to save:
mg: _Safidio ireo tahirin-kevitra tianao raiketina:

en: S_ort...
mg: Hana_vaka...

en: S_tart at column:
mg: _Atomboy amin'ny fariana:

en: Sample program output, scripts
mg: Santionam-pivoahan-drindranasa, baiko soratra

en: Save
mg: Raiketo

en: Save As…
mg: Raiketo toy izao...

en: Save _As...
mg: Raiketo _toy izao...

en: Save all open files
mg: Mandraikitra ireo rakitra misokatra rehetra

en: Save the current file
mg: Mandraikitra io rakitra io

en: Save the current file with a different name
mg: Mandraikitra io rakitra io mampiasa anarana hafa

en: Saving %s
mg: Mandraikitra ny %s

en: Saving %s to %s
mg: Mandraikitra ny %s ao amin'ny %s

en: Saving file '%s'…
mg: Mandraikitra ny rakitra '%s'...

en: Scope covered by header cells
mg: Ny faritra fenon'ireo efitry ny loha-pejy

en: Script language name
mg: Anaran'ny fitenin'ny baiko soratra

en: Search
mg: Karohy

en: Search _backwards
mg: Karoy _miverina

en: Search backwards for the same text
mg: Manao fikarohana mihemotra ny lahabolana voalaza

en: Search for and replace text
mg: Mitady ary manolo lahabolana

en: Search for text
mg: Mikaroka lahabolana

en: Search forwards for the same text
mg: Manao fikarohana miroso ny lahabolana voalaza

en: Select _All
mg: Farito izy _rehetra

en: Select the _language of the current document.
mg: Safidio ny teny ampiasain'io tahirin-kevitra io.

en: Select the entire document
mg: Mamaritra ilay tahirin-kevitra iray manontolo

en: Select the group of tags you want to use
mg: Safidio ny vondron'ny tag tianao ampiasaina

en: Selectable option
mg: Safidy azo faritana

en: Selected
mg: Voafaritra

en: Selection
mg: Famaritana

en: Server-side image map
mg: Sori-tsary any amin'ny mpizara

en: Set _Language...
mg: _Hamaritra ny teny...

en: Set language
mg: Farito ilay teny

en: Set the language of the current document
mg: Mamaritra ny teny ampiasain'io tahirin-kevitra io

en: Shape
mg: Bika

en: Short inline quotation
mg: Teny nalaina inline fohy

en: Show multiple pages
mg: Maneho pejy maro miaraka

en: Show or hide the bottom pane in the current window
mg: Mampiseho na manafina ny takila ambany amin'io fikandrana io

en: Show or hide the side pane in the current window
mg: Mampiseho na manafina ny takila an-tsisiny amin'io fikandrana io

en: Show or hide the statusbar in the current window
mg: Mampiseho na manafina ny anjan'ny fivoarana amin'io fikandrana io

en: Show or hide the toolbar in the current window
mg: Mampiseho na manafina ny anjan'ny fitaovana amin'io fikandrana io

en: Show the application's version
mg: Asehoy ny kinovan'ilay rindran'asa

en: Show the next page
mg: Asehoy ny pejy manaraka

en: Show the previous page
mg: Asehoy ny pejy ao aloha

en: Side Pane is Visible
mg: Miseho ny takila an-tsisiny

en: Side _Pane
mg: _Tontonana an-tsisiny

en: Single line prompt
mg: Filazana andalana tokana

en: Size
mg: Habe

en: Small text style
mg: Lahabolana kely

en: Snippets
mg: Sombin-dahabolana

en: Snippets Manager
mg: Mpandrindra sombin-dahabolana

en: Soft line break
mg: Fanapahan-teny malefaka

en: Sort
mg: Avao

en: Sort the current document or selection
mg: Manavaka ny tahirin-kevitra na famaritana izao

en: Sorts a document or selected text.
mg: Manavaka lahabolana voafaritra na tahirin-kevitra iray.

en: Sound
mg: Feo

en: Source
mg: Loharano

en: South European
mg: Eoropa Atsimo

en: Spacer
mg: Mpanelanelana

en: Spacing between cells
mg: Fanelanelanana ireo efitra

en: Spacing within cells
mg: Fanelanelanana misy efitra

en: Span
mg: Elanelana

en: Specifies how to wrap long lines for printing. Use "GTK_WRAP_NONE" for no wrapping, "GTK_WRAP_WORD" for wrapping at word boundaries, and "GTK_WRAP_CHAR" for wrapping at individual character boundaries. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
mg: Milaza ny fomba fampidinana andalana teny amin'ny fanontana.  "GTK_WRAP_NONE" ampiasaina raha toa ka tsy asiana fidinana andalana, "GTK_WRAP_WORD" raha toa ka hanisy izany amin'ny faran'ny teny, ary "GTK_WRAP_CHAR" raha toa ka hanisy izany anelanelan'ny teny iray. Marihana fa manaja efitrefi-dohavipirinty ireo sanda ireo. Noho izany, soraty araka izay misoratra eto izy ireo.

en: Specifies how to wrap long lines in the editing area. Use "GTK_WRAP_NONE" for no wrapping, "GTK_WRAP_WORD" for wrapping at word boundaries, and "GTK_WRAP_CHAR" for wrapping at individual character boundaries. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
mg: Milaza ny fomba fampidinana andalana andian-teny lava anatin'ny faritra fanovana.  "GTK_WRAP_NONE" ampiasaina raha toa ka tsy asiana fidinana andalana, "GTK_WRAP_WORD" raha toa ka hanisy izany amin'ny faran'ny teny, ary "GTK_WRAP_CHAR" raha toa ka hanisy izany anelanelan'ny teny iray. Marihana fa manaja efitrefi-dohavipirinty ireo sanda ireo. Noho izany, soraty araka izay misoratra eto izy ireo.

en: Specifies the font to use for a document's body when printing documents.
mg: Mamaritra ny endri-tsoratra ampiasaina amin'ny votoaty rehefa hanonta tahirin-kevitra.

en: Specifies the font to use for line numbers when printing. This will only take effect if the "Print Line Numbers" option is non-zero.
mg: Mamaritra ny endri-tsoratra ampiasana amin'ny laharan'andalana rehefa manonta. Tsy hihatra io raha tsy 0 ny sandan'ny safidy "Atontay ny laharan'andalana".

en: Specifies the font to use for page headers when printing a document. This will only take effect if the "Print Header" option is turned on.
mg: Mamaritra ny endri-tsoratra ampiasaina amin'ny lohasoratry ny pejy rehefa manonta tahirin-kevitra iray. Tsy hihatra io raha tsy alefa ny safidy "Atontay ny lohasoratra".

en: Specifies the maximum number of recently opened files that will be displayed in the "Recent Files" submenu.
mg: Mamaritra ny isan'ny rakitra vao nosakafana be indrindra izay hiseho anatin'ny zana-tolotra "Rakitra vao vetivety".

en: Specifies the number of spaces that should be displayed instead of Tab characters.
mg: Mamaritra ny isan'ny elanelana aseho ho solon'ny mariky ny Tab.

en: Specifies the position of the right margin.
mg: Mamaritra ny toeran'ny olotra havanana.

en: Square root
mg: Faka efamira

en: Starting sequence number
mg: Manomboka ny isan'ny tranga

en: Status Bar is Visible
mg: Miseho ny anjan'ny fivoarana

en: Stopped.
mg: Najanona.

en: Strike-through text
mg: Lahabolana nodisoana

en: Strike-through text style
mg: Endriky ny lahabolana nodisoina

en: String you want to search for
mg: Ny andian-teny tianao karohina

en: Strong emphasis
mg: Fanamafisana mafy

en: Style for the toolbar buttons. Possible values are "PLUMA_TOOLBAR_SYSTEM" to use the system's default style, "PLUMA_TOOLBAR_ICONS" to display icons only, "PLUMA_TOOLBAR_ICONS_AND_TEXT" to display both icons and text, and "PLUMA_TOOLBAR_ICONS_BOTH_HORIZ" to display prioritized text beside icons. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
mg: Endrika ho an'ny tsindrin'ny anjan'ny fitaovana. Ireto ny sanda mety ampiasaina: "PLUMA_TOOLBAR_SYSTEM" raha hampiasa ny endrika tsotran'ny rafitra, "PLUMA_TOOLBAR_ICONS" raha tsy haneho afa-tsy ireo kisary ihany, "PLUMA_TOOLBAR_ICONS_AND_TEXT" raha haneho ireo kisary sy soratra miaraka, ary "PLUMA_TOOLBAR_ICONS_BOTH_HORIZ" raha haneho soratra nomen-danja akaikin'ny kisary. Marihina fa manaja efitrefi-dohavipirinty ireo sanda ireo. Noho izany, soraty araka izay voasoratra eto izy ireo.

en: Style info
mg: Lazan'ny endrika

en: Subscript
mg: Lady

en: Suggestions
mg: Soso-kevitra

en: Superscript
mg: Toraka

en: Symbol and
mg: Sariohatra and

en: Symbol const
mg: Sariohatra const

en: Symbol d-by-dt
mg: Sariohatra d-by-dt

en: Symbol d-by-dt-partial
mg: Sariohatra d-by-dt-partial

en: Symbol d2-by-dt2-partial
mg: Sariohatra d2-by-dt2-partial

en: Symbol dagger
mg: Sariohatra dagger

en: Symbol equiv
mg: Sariohatra equiv

en: Symbol infinity
mg: Sariohatra infinity

en: Symbol mathspace ,
mg: Sariohatra mathspace ,

en: Symbol mathspace .
mg: Sariohatra mathspace .

en: Symbol mathspace _
mg: Sariohatra mathspace _

en: Symbol mathspace __
mg: Sariohatra mathspace __

en: Symbol simeq
mg: Sariohatra simeq

en: Symbol star
mg: Sariohatra star

en: Syntax Highlighting
mg: Fanasongadinana rarin-teny

en: Tab Size
mg: Haben'ny Tab

en: Table
mg: Fafana

en: Table body
mg: Vataben'ny fafana

en: Table caption
mg: Maribolan'ilay fafana

en: Table column group properties
mg: Toetoetran'ny vondrom-parian'ilay fafana

en: Table column properties
mg: Toetoetran'ny farian'ilay fafana

en: Table data cell
mg: Ny efitr'ilay fafana misy ny data

en: Table footer
mg: Fara-pafana

en: Table header
mg: Loham-pafana

en: Table header cell
mg: Efitry ny loham-pafana

en: Table row
mg: Andalan'ilay fafana

en: Table summary
mg: Famintinana ilay fafana

en: Tag list
mg: Lisitra tag

en: Tags
mg: Tag

en: Target - Blank
mg: Kinendry - Foana

en: Target - Parent
mg: Kinendry - Reny

en: Target - Self
mg: Kinendry - Ny tena

en: Target - Top
mg: Kinendry - Ambony

en: Teletype or monospace text style
mg: Endri-dahabolana teletype na monospace

en: Text
mg: Soratra

en: Text Editor
mg: Fanovana lahabolana

en: Text color
mg: Lokon'ny lahabolana

en: Text entered by user
mg: Lahabolana nosoratan'ny mpampiasa

en: Thai
mg: Teny Thailandais

en: The document is empty.
mg: Foana io tahirin-kevitra io.

en: The file "%s" is read-only.
mg: Vakiana fotsiny ny rakitra "%s".

en: The file %s has been modified since reading it.
mg: Efa nisy fanovana nihatra tamin'ny rakitra %s hatramin'ny nanokafana/nandraiketana azy.

en: The file is too big.
mg: Lehibe loatra io rakitra io.

en: The preview of a page in the document to be printed
mg: Topy mason'ny pejin'ny tahirin-kevitra hatonta

en: The total number of pages in the document
mg: Ny tontalin'ny isan'ny pejy anatin'ilay tahirin-kevitra

en: This accelerator is already bound to %s
mg: Efa miaraka amin'ny %s io mpanafaingana io

en: Title
mg: Lohateny

en: Toolbar Buttons Style
mg: Endriky ny tsindrin'ny anjan'ny fitaovana

en: Toolbar is Visible
mg: Miseho ny anjan'ny fitaovana

en: Turkish
mg: Teny Tiorka

en: Type a new accelerator
mg: Manorata mpanfaingana vaovao

en: Type a new accelerator, or press Backspace to clear
mg: Manorata mpanafaingana vaovao na tsindrio ny kitendry Miverina raha hanafoana izay voasoratra

en: Typeface bold
mg: Soratra matavy

en: Typeface italic
mg: Soratra mandry

en: Typeface slanted
mg: Soratra mitongilana

en: Typeface type
mg: Sorartra type

en: Unbreakable text
mg: Lahabolana tsy mety tapahina

en: Underlined text style
mg: Endri-dahabolana notsipihina

en: Undo the last action
mg: Manafoana ny asa natao farany

en: Unexpected error: %s
mg: Tsy fetezana tsy nampoizina: %s

en: Unknown
mg: Tsy fantatra

en: Unordered list
mg: Lisitra tsy nalamina

en: Unsaved Document %d
mg: Tahirin-kevitra tsy voaraikitra %d

en: Untitled documents only
mg: Tahirin-kevitra tsy misy lohateny ihany

en: Use %s highlight mode
mg: Ampiasao ny fomba fanasongadinana %s

en: Use Default Font
mg: Endri-tsoratra tsotra ampiasaina

en: Use image map
mg: Mampiasà sori-tsary

en: Use the _selected format
mg: Ampiasao ny lamina _voasafidy

en: User dictionary:
mg: Ampiasao ny rakibolana:

en: Value
mg: Sanda

en: Value interpretation
mg: Fandikana sanda

en: Variable or program argument
mg: Teny miova na tondrikin'ny rindranasa

en: Vertical cell alignment
mg: Fanitsiana ny efitra mitsangana

en: Vertical space
mg: Elanelana mitsangana

en: Vietnamese
mg: Teny Vietnamianina

en: View
mg: Seho

en: Visited link color
mg: Lokon'ny rohy efa nozahana

en: Western
mg: Tandrefana

en: Whether pluma should create backup copies for the files it saves. You can set the backup file extension with the "Backup Copy Extension" option.
mg: Milaza raha toa ka tokony hamorona dikamitovy tahirin'ireo rakitra raiketiny ny pluma. Azonao faritana amin'ny alalan'ny safidy "Tovan'ny dikamitovy tahiry" ny tovan'ilay rakitra tahiry.

en: Whether pluma should display line numbers in the editing area.
mg: Milaza raha toa ka tokony haneho ireo laharan'andalana ao anatin'ny faritra fanovana ny pluma.

en: Whether pluma should display the right margin in the editing area.
mg: Milaza raha toa ka tokony haneho ny olotra havanana ao anatin'ny faritra fanovana ny pluma.

en: Whether pluma should enable syntax highlighting.
mg: Milaza raha toa ka tokony hampihatra ny fampisongadinana ny rariteny ny pluma.

en: Whether pluma should highlight all the occurrences of the searched text.
mg: Milaza raha toa ka tokony hampisongadina izay rehetra mitovy amin'ilay teny karohina ny pluma.

en: Whether pluma should highlight the current line.
mg: Milaza raha toa ka tokony hampisongadina ny andian-tsoratra voatondro ny pluma.

en: Whether pluma should include a document header when printing documents.
mg: Milaza raha toa ka tokony hanisy lohasoratra anaty tahirin-kevitra ny pluma rehefa manonta.

en: Whether pluma should insert spaces instead of tabs.
mg: Milaza raha toa ka tokony hanisy elanelana ho solon'ny tab ny pluma.

en: Whether pluma should print syntax highlighting when printing documents.
mg: Milaza raha toa ka tokony hanonta ny fanasongadinana rarinteny ny pluma rehefa manonta.

en: Whether pluma should restore the previous cursor position when a file is loaded.
mg: Milaza raha toa ka tokony hamerina ny kitondro amin'ny toerany teo aloha ny pluma rehefa misy rakitra voasokatra.

en: Whether the bottom panel at the bottom of editing windows should be visible.
mg: Milaza raha toa ka hiseho ilay tontonana eo ambanin'ny fikandran'ny fanovana.

en: Whether the status bar at the bottom of editing windows should be visible.
mg: Milaza raha toa ka tokony hiseho ilay anjan'ny fivoarana eo ambanin'ny fikandran'ny fanovana.

en: Whether the toolbar should be visible in editing windows.
mg: Milaza raha toa ka tokony hiseho anatin'ny fikandran'ny fanovana ny anjan'ny fanovana.

en: Width
mg: Indra

en: Words
mg: Teny

en: Writable VFS schemes
mg: Scheme VFS azo anoratana

en: XSLT - Elements
mg: XSLT - Singantaharo

en: XSLT - Functions
mg: XSLT - Asa

en: You do not have the permissions necessary to open the file.
mg: Tsy manana ny fahazoan-dàlana ilaina hanokafana io rakitra io ianao.

en: You must be inside a word to run this command
mg: Tsy maintsy mitoetra anatin'ny teny iray ianao vao afaka mampanatanteraka io baiko io

en: Zoom 1:1
mg: Zòma 1:1

en: Zoom the page in
mg: Zòma manalehibe ny pejy

en: Zoom the page out
mg: Zòma manakely ny pejy

en: Zoom to fit the whole page
mg: Zòma mameno ny pejy iray manontolo

en: [FILE...]
mg: [RAKITRA...]

en: _About
mg: _Mombamomba

en: _Add
mg: _Ampidiro

en: _Add...
mg: _Hanampy...

en: _Applicability:
mg: _Fetezana:

en: _Autocheck Spelling
mg: _Avy dia jereo ny tsipelina

en: _Autosave files every
mg: _Avy dia raiketo ny rakitra isaka ny

en: _Bottom Pane
mg: _Takila ambany

en: _Cancel
mg: _Aoka

en: _Cancel Logout
mg: _Foano ny fivoahana

en: _Clear Highlight
mg: _Foano ny fanasongadinana

en: _Close
mg: _hidio

en: _Close All
mg: _Hidio izy rehetra

en: _Contents
mg: _Mpiaty

en: _Copy
mg: _Adikao

en: _Delete
mg: _Fafao

en: _Description
mg: _Fanoritsoritana

en: _Display line numbers
mg: _Asehoy ny laharan'andalana

en: _Document Statistics
mg: Rehan'ny _tahirin-kevitra

en: _Documents
mg: _Tahirin-kevitra

en: _Edit
mg: _Fanovana

en: _Enable automatic indentation
mg: _Alefaso ny fampidinana andalana hoazy

en: _Encoding
mg: _Fanafangoana

en: _File
mg: _Rakitra

en: _Find...
mg: _Tadiavo...

en: _Fullscreen
mg: _Mameno efijery

en: _Help
mg: _Toro-làlana

en: _Highlight Mode
mg: _Fiasan'ny fanasongadinana

en: _Ignore
mg: _Aza raharahaina

en: _Ignore All
mg: _Aza mandraharaha izy rehetra

en: _Ignore case
mg: _Aza mandraharaha ny haben-tsoratra

en: _Input:
mg: _Fampidirana:

en: _Insert
mg: _Ampidiro

en: _Invert Case
mg: _Ampifamadio ny efitrefi-dohavi-pirinty

en: _Line numbers:
mg: _Laharan'andalana:

en: _Match Case
mg: _Hajao ny efitrefi-dohavipirinty

en: _Match case
mg: _Hajao ny efitrefi-dohavipirinty

en: _More...
mg: _Fanampiny...

en: _Move to New Window
mg: _Afindrao anaty fikandrana vaovao

en: _New
mg: _Vaovao

en: _Next Document
mg: Tahirin-kevitra _tafara

en: _Number every
mg: _Laharana isaka ny

en: _Open
mg: _Sokafy

en: _Open...
mg: _Hanokatra...

en: _Output:
mg: _Famoahana:

en: _Paste
mg: _Apetao

en: _Preview
mg: _Topimaso

en: _Previous Document
mg: _Tahirin-kevitra nosokafana taloha

en: _Print...
mg: _Atontay...

en: _Prompt for a format
mg: _Anontanio izay lamina hampiasaina

en: _Quit
mg: _Ajanony

en: _Redo
mg: _Avereno

en: _Reload
mg: _Avereno aseho

en: _Rename
mg: _Ovay anarana

en: _Replace
mg: _Soloy

en: _Replace...
mg: _Soloy...

en: _Restore Default Fonts
mg: _Avereno ireo endri-tsoratra tsotra

en: _Retry
mg: _Andramo indray

en: _Reverse order
mg: _Avadio ny filaharana

en: _Revert
mg: _Ahemory

en: _Save
mg: _Raiketo

en: _Save All
mg: _Raiketo izy rehetra

en: _Save:
mg: _Raiketo:

en: _Search
mg: _Karoy

en: _Search for:
mg: _Hikaroka ny:

en: _Snippets:
mg: _Sombin-dahabolana:

en: _Sort
mg: _Avao

en: _Spelling Suggestions...
mg: _Soso-kevitra momba ny tsipelina...

en: _Statusbar
mg: Anjan'ny fivoarana

en: _Suggestions:
mg: _sos-kevitra:

en: _Tab width:
mg: _Indran'ny kinifinify:

en: _Title Case
mg: _Efitrefi-dohavipirintin'ny lohateny

en: _Toolbar
mg: _Anjan'ny fitaovana

en: _Tools
mg: _Fitaovana

en: _Tools:
mg: _fitaovana:

en: _Undo
mg: _Foano

en: _Update
mg: _Ovay

en: _Use custom format
mg: _Ampiasao ilay lamina safidy

en: _View
mg: _Seho

en: _Wrap Around
mg: _Karoka miverimberina

en: _Wrap around
mg: _Karoka miverimberina

en: _minutes
mg: _minitra

en: ancestor
mg: razambe

en: ancestor-or-self
mg: razambe-na-ny tena

en: attribute
mg: Marika manokana

en: child
mg: Zanaka

en: columns
mg: Fariana

en: descendant
mg: Taranaka

en: descendant-or-self
mg: taranaka-na-ny tena

en: file
mg: rakitra

en: following
mg: manaraka

en: following-sibling
mg: manaraka-iraitampo

[ctx: language]
en: Default
mg: Tsotra

en: lines
mg: andalana

en: of
mg: amin'ny

en: parent
mg: Reny

en: pluma cannot handle %s locations.
mg: Tsy afaka mandray an-tànana ny adiresy %s ny pluma.

en: pluma cannot handle this location.
mg: Tsy afaka mandray an-tànana io adiresy ny pluma.

en: preceding
mg: aloha

en: preceding-sibling
mg: aloha-iraitampo

en: rows
mg: Andalana

en: self
mg: ny tena

en: word
mg: teny
